Het ging hierbij om eventulele concurentie tussen het CBR en een eventueel nieuw rijvaardigheidsbureau.quote:Op maandag 27 september 2010 12:22 schreef Purdey het volgende:
Het is soms heel moeilijk te beoordelen of mensen terecht zijn gezakt hier. Sommigen hebben echt een flinke ingreep gehad, en dan is het logisch. Sommigen geven hier de meeste lullige redenen, die de examinator heeft opgegeven. Als die reden echt zo zou zijn, zou dat heel zuur zijn. Tenzij er misschien tijdens die rit nog meer dingetjes niet vlekkeloos waren gegaan. Mijn mening over het CBR is niet veranderd, ookal was ik er met m'n examen in 1 keer vanaf. Het CBR is gewoon een geldverslindende organisatie, die meer aandoet als een loterij.
Ach, dat is lang zo erg niet als dat je rij-instructeur zich aan jou probeert te koppelenquote:Op maandag 27 september 2010 14:08 schreef Vragende het volgende:
Mijn rijinstructeur probeert mij aan een andere leerling te koppelen
Ik dacht eerst dat hij een grap maakte het ging ongeveer zo terwijl we op de snelweg redenquote:Op maandag 27 september 2010 14:41 schreef Purdey het volgende:
[..]
Ach, dat is lang zo erg niet als dat je rij-instructeur zich aan jou probeert te koppelen
Als het een leuk meisje is, waarom niet!Rijlesflirten
Haha, de brutaliteitquote:Op maandag 27 september 2010 18:31 schreef Vragende het volgende:
[..]
Ik dacht eerst dat hij een grap maakte het ging ongeveer zo terwijl we op de snelweg reden
Rijinstructeur:Het meisje dat jou vorige week had afgezet vertelde me dat ze je leuk vond, moet ik anders je telefoonnummer even doorgeven
Ik:![]()
Hij bleek nog echt serieus te zijn ook![]()
Ik kan me niet eens meer herinneren wie het was en hoe ze eruit zag
Ik denk dat de vragen over het voertuig aan het begin, je niet direct laten slagen of zakken. Wat ik wel denk is dat het erg zwaar meetelt in het totaalbeeld wat de examinator van jou krijgt gedurende het examen.quote:Op dinsdag 28 september 2010 16:16 schreef Vragende het volgende:
Kan je eigenlijk zakken als je de controle vragen verkeerd beantwoord?
Ik weet niet hoe maar ik ben geslaagdquote:
Gefeliciteerd Vragende!quote:Op woensdag 29 september 2010 14:07 schreef Vragende het volgende:
[..]
Ik weet niet hoe maar ik ben geslaagd![]()
Deed het in 45 lessen wat eigenlijk best veel was.
Tussentoets twee weken geleden kreeg ik alleen maar kritiek en geen vrijstelling en zelfs met voorrijden ging nog van alles fout en tijdens het praktijkexamen sloeg mijn auto nog af en zag ik twee fietsers over het hoofd en remde ik iets te laat.
Ik was nog bijna gezakt omdat ik niet keek toen ik uitstapte bij het CBR
Niet zomaar je UI veranderen pik, ik herkende je niet meerquote:Op woensdag 29 september 2010 09:47 schreef Jac0bus het volgende:
Vernieuwde roze pasje opgehaald met een Atje eropHeb waarschijnlijk ook al een motor gevonden waar ik binnenkort heen ga om te kijken
Laag uitgesneden truitje? Blousje knoopje open? 'Per ongeluk' aan de knie van je examinator gezeten tijdens de rit? Andere oneerbare voorstellen? Of je hebt het gewoon goed gedaan popquote:Op dinsdag 28 september 2010 22:59 schreef CherryLips het volgende:
Hij heeft mij niets gevraagd tijdens het afrijden. Gelukkig maar, want het is me tig keer uitgelegd maar het bleef en blijft nog steeds niet hangen. Ik snap ook nog steeds niet waarom ik ben geslaagd eigenlijk.
gefeliciteerdquote:Op woensdag 29 september 2010 14:07 schreef Vragende het volgende:
[..]
Ik weet niet hoe maar ik ben geslaagd![]()
Deed het in 45 lessen wat eigenlijk best veel was.
Tussentoets twee weken geleden kreeg ik alleen maar kritiek en geen vrijstelling en zelfs met voorrijden ging nog van alles fout en tijdens het praktijkexamen sloeg mijn auto nog af en zag ik twee fietsers over het hoofd en remde ik iets te laat.
Ik was nog bijna gezakt omdat ik niet keek toen ik uitstapte bij het CBR
Kan ik dan echt rijden?quote:Op woensdag 29 september 2010 14:12 schreef Purdey het volgende:
[..]
Laag uitgesneden truitje? Blousje knoopje open? 'Per ongeluk' aan de knie van je examinator gezeten tijdens de rit? Andere oneerbare voorstellen? Of je hebt het gewoon goed gedaan pop
TTT was inderdaad zonde, Ik was niet nerveus en voor het echte praktijkexamen wel.quote:Op woensdag 29 september 2010 14:09 schreef Purdey het volgende:
[..]
Gefeliciteerd Vragende!![]()
45 lessen valt reuze mee, vind ik dan, maar dat is misschien persoonlijkHet ligt in elk geval rond het gemiddelde
En twee weken geleden je TTT? Dat is best snel achter elkaar geweest dan, niet zonde geweest achteraf die TTT? Geniet ervan!
Tuurlijk, jij welquote:
En dadelijk gaat het kut met rijden, en dan krijg je het gevoel dat je het helemaal niet verdiend hebt..quote:Op woensdag 29 september 2010 16:40 schreef Vragende het volgende:
Ik kan nog steeds niet geloven dat ik geslaagd ben, het is echt een heel raar gevoel vooral omdat het zo onverwachts gebeurden.
Parkeren moet ik denk ik nog wel even op oefenen
Ach, zo lang ik maar niemand aanrijdquote:Op woensdag 29 september 2010 18:52 schreef Purdey het volgende:
[..]
En dadelijk gaat het kut met rijden, en dan krijg je het gevoel dat je het helemaal niet verdiend hebt..
Had ik ook, die 'kater'. Je leeft er heel erg naar toe dat het klaar zal zijn, maar als het dan zo ver is, dan ben je doodsbenauwd. En parkeren blijft lastig. Ik ben nu drie maanden geleden geslaagd, en heb van de week enorm zitten kloten met parkeren. 7 keer moeten steken met achteruit parkeren.. Ach, het komt wel goed met ons allen
Hier hetzelfde. Inparkeren is fifty-fifty: of het gaat gelijk goed, of ik moet tig keer steken, en in dat steken ben ik nog geen held. Ik vraag me af wat er gebeurt als er een keer niemand naast me zitquote:Op woensdag 29 september 2010 18:52 schreef Purdey het volgende:
[..]
En dadelijk gaat het kut met rijden, en dan krijg je het gevoel dat je het helemaal niet verdiend hebt..
Had ik ook, die 'kater'. Je leeft er heel erg naar toe dat het klaar zal zijn, maar als het dan zo ver is, dan ben je doodsbenauwd. En parkeren blijft lastig. Ik ben nu drie maanden geleden geslaagd, en heb van de week enorm zitten kloten met parkeren. 7 keer moeten steken met achteruit parkeren.. Ach, het komt wel goed met ons allen
Ja, eerst goed gasgevenquote:Op woensdag 29 september 2010 19:01 schreef Vragende het volgende:
[..]
Ach, zo lang ik maar niemand aanrijd![]()
Ik hoor trouwens dat je bij een bezinemotor de koppeling pas moet los laten nadat je gas hebt gegeven, klopt dat?
Nee, hoeft niet per se. Mensen doen dat omdat ze nog teveel in de ''pas gas geven als je de auto voelt trekken'' fase hangen, en die fase past beter bij diesels. Dat alvast gas geven verhaal is voor als je onervaren bent met benzinemotoren, en niet een voorwaarde voor het juist gebruiken van een benzineauto. Bij een benzine is het moeilijker om alleen op de koppeling te rijden, bovendien duurt het te lang voor je op gang komt, mocht je het willen.quote:Op woensdag 29 september 2010 19:01 schreef Vragende het volgende:
Ik hoor trouwens dat je bij een bezinemotor de koppeling pas moet los laten nadat je gas hebt gegeven, klopt dat?
Waarschijnlijk een ZX6R, zodra ik er eentje heb zal ik je een fotootje sturen!quote:Op woensdag 29 september 2010 14:10 schreef Purdey het volgende:
[..]
Niet zomaar je UI veranderen pik, ik herkende je niet meer
Fijn dat je je pasje terug hebt, met toegevoegde A! Naar wat voor motor ga je kijken? I want all the details!
Tankdop open(is het lastigste voor mij, bij sommige auto's zit er zo'n irritant iets van kindproof systeem op, althans daar is het voor denk ik, en dan moet je hem indrukken draaien enzo, lukte mij ook niet de eerste keer.) Daaarna is het een kwestie van volgooien, pomp onthouden en naar binnen lopen en afrekenen of buiten pinnen als hij automatisch isquote:Op woensdag 29 september 2010 16:11 schreef Purdey het volgende:
[..]
Tuurlijk, jij wel
Ik weet trouwens ook niet hoe ik moet tanken
Toen ik m'n auto kocht, was hij leeg, en ik had m'n pinpas niet bij me, dus toen heeft pappie hem volgegooid en betaald. Nu zit hij nog vol, aangezien ik nog niet zoveel heb gereden, maar de volgende keer tank ik
quote:Op woensdag 29 september 2010 19:01 schreef Vragende het volgende:
[..]
Ach, zo lang ik maar niemand aanrijd![]()
Ik hoor trouwens dat je bij een bezinemotor de koppeling pas moet los laten nadat je gas hebt gegeven, klopt dat?
God, daar heb ik al sinds m'n afrijden niet meer mee gereden, zal ook weer even wennen zijnquote:Op woensdag 29 september 2010 21:45 schreef Vragende het volgende:
Bedankt
Het eerste wat ik trouwens in mijn auto ga zetten is een navigatiesysteem
Ach valt mee hoor, ik hoor regelmatig een BMW vol met turken naar me toeteren omdat ze denken dat ik een meid benquote:Op woensdag 29 september 2010 22:34 schreef Vragende het volgende:
Hopelijk wordt ik niet vaak van de weg afgehaald aangezien iedereen mij als 15-16 schat
Hahaha.quote:Op woensdag 29 september 2010 23:42 schreef FerdiV het volgende:
Het is in deze situatie zo dat in principe alle partijen dienen te blijven staan (= patstelling).
Dat moet 'eens' zijn, neem ik aan?quote:In dit geval zouden wij willen meegeven : geef je verstand is voorrang.
Herkenbaar.quote:Op woensdag 29 september 2010 16:11 schreef Purdey het volgende:
Ik weet trouwens ook niet hoe ik moet tanken
Oké,bedankt.quote:Op donderdag 30 september 2010 15:39 schreef Danielle_ het volgende:
@ Vragende: Ik begrijp dat je 'm vandaag aangevraagd hebt? Ik heb 'm vorige week vrijdag aangevraagd en op mijn formulier stond dat ik 'm 1 oktober pas op kon halen, maar hij was dinsdag al klaar... Dus je hebt kans dat jouw pasje maandag/dinsdag ook al klaar ligt op het gemeentehuis
Die vrouw zei precies hetzelfde tegen mijquote:Op donderdag 30 september 2010 15:50 schreef Danielle_ het volgende:
Ik ben zelf langs gegaan, bij de aanvraag zei de vrouw achter de balie namelijk al dat ik grote kans had dat ik 'm woensdag wel kon halen. Maar het gemeentehuis zit zo dicht bij m'n school, dat ik dinsdag uit school alvast ben gaan kijken.
Dus het komt er op neer: Gewoon rijden en hopen dat diegene die je eigenlijk voorrang moet geven niet gaat rijden.quote:Op donderdag 30 september 2010 00:12 schreef illusions het volgende:
[..]
Hahaha.
[..]
Dat moet 'eens' zijn, neem ik aan?
Heerlijk gevoel lijkt me dat als je het felbegeerde pasje al gewoon hebt.( ook al is hij nog in de maak)... ! Weg alle examenstress echt heerlijk!quote:Op donderdag 30 september 2010 15:39 schreef Danielle_ het volgende:
@ Vragende: Ik begrijp dat je 'm vandaag aangevraagd hebt? Ik heb 'm vorige week vrijdag aangevraagd en op mijn formulier stond dat ik 'm 1 oktober pas op kon halen, maar hij was dinsdag al klaar... Dus je hebt kans dat jouw pasje maandag/dinsdag ook al klaar ligt op het gemeentehuis
Ik had geen examenstress, Ik wist al bijna zeker dat ik ging zakken maar toch was ik geslaagdquote:Op donderdag 30 september 2010 23:26 schreef misslady83 het volgende:
[..]
Heerlijk gevoel lijkt me dat als je het felbegeerde pasje al gewoon hebt.( ook al is hij nog in de maak)... ! Weg alle examenstress echt heerlijk!
Wat raar, zodra ze 'm naar het gemeentehuis verzenden hoort 'ie afgemeld te zijn bij RDW...quote:Op donderdag 30 september 2010 19:26 schreef Purdey het volgende:
Zo, zit iedereen op Windesheim hier
Ik had 'm vrijdag aangevraagt, en ging dinsdag kijken. Hij was er toen al. Ik had 'm in m'n portemonee gestopt, en toen zei die vrouw 'Oh nee, hij is nog gemeld bij de RDW. Ik moet 'm terughebben, en kom vrijdag maar terug. Die datum staat er ook niet voor niks op hé..'
Je zenuwen onder bedwang houden, realistisch en helder blijven denken, de instelling hebben dat je het helemaal gaat maken die dag, en dé gouden tip is toch vooral in jezelf geloven en op vertrouwen in jezelf hebben. Onzekerheid de de dooddoener van elke cursist.quote:Op vrijdag 1 oktober 2010 18:06 schreef misslady83 het volgende:
Wie hebben er onlangs allemaal afgereden? Wat is DE gouden tip om te slagen?
Hoe komt dat zo, dat dat 3,5 maand heeft geduurd?quote:Op zaterdag 2 oktober 2010 01:44 schreef Yurithemaster het volgende:
Woensdag heb ik voor het eerst sinds ik geslaagd ben(10 juni) weer auto gereden en was wel weer even wennen gelukkig was het niet druk op de weg. De koppeling was even wennen het het achteruit rijden ging wat stroefjes omdat ik vergeten was om de spiegels goed te zetten voor ik weg reed.
Ik hoefde nergens heen met de auto, ik ben OV dus ga met de bus en trein naar school en voor dingen in de buurt heb ik een fiets.quote:Op zaterdag 2 oktober 2010 10:29 schreef Purdey het volgende:
[..]
Hoe komt dat zo, dat dat 3,5 maand heeft geduurd?
Ik ken het gevoel, wij allemaalquote:Op zaterdag 2 oktober 2010 14:46 schreef Blistering het volgende:
Net weer een rekening van 140,- gekregen voor 4 extra lessen, ik blijf geld overboeken van m'n spaarrekening
Dus om 10 uur kunnen we hier lezen dat je geslaagd bent.quote:Op zondag 3 oktober 2010 17:16 schreef HeaRt_woRm het volgende:
Morgen heb ik weer(nou ja tweede keer) examen
8 uur al.
Omg Succes!quote:Op zondag 3 oktober 2010 17:16 schreef HeaRt_woRm het volgende:
Morgen heb ik weer(nou ja tweede keer) examen
8 uur al.
Hé, succes dan!!quote:Op zondag 3 oktober 2010 17:16 schreef HeaRt_woRm het volgende:
Morgen heb ik weer(nou ja tweede keer) examen
8 uur al.
Ik volgende week 4e keer praktijkquote:Op zondag 3 oktober 2010 20:33 schreef Yurithemaster het volgende:
Wat is hier trouwens het meeste aantal keer dat iemand examen heeft heeft gedaan?
Zelf deed 2x theorie en 4x praktijk.
Succes!quote:Op zondag 3 oktober 2010 17:16 schreef HeaRt_woRm het volgende:
Morgen heb ik weer(nou ja tweede keer) examen
8 uur al.
quote:Op maandag 4 oktober 2010 09:53 schreef Purdey het volgende:
Wat klote Heart_Worm! Had je wel goed geslapen en goed ontbeten?
@Vragende: Ik kan me bar weinig meer herinneren van m'n examinator. Het was een klein mannetje in een net pak, met een aktetas. En zijn naam was meneer Mous. Daar was hij zo enthousiast over dat hij een Micky Mouse popje op z'n tafel had staan
Ik had bij mijn TT zo'n klootzak (Niet de examinator zelf) Toen ik wou invoegen ging die auto naast mij een stuk harder rijden terwijl hij wist dat ik voor hem wou invoegen. Toen ging ik dus langzamer rijden zodat ik achter hem kon invoegen en ging hij ineens ook langzamer rijden waardoor ik weer niet kon invoegenquote:Op maandag 4 oktober 2010 12:49 schreef Jac0bus het volgende:
Ik had voor zowel auto als motor gewoon relaxte gastenAuto al helemaal, lekker praatje gemaakt, was ook niet echt zenuwachtig dus dat was eigenlijk hetzelfde als een normale rit. Geen ervaring met klootzakken dus, al weet ik natuurlijk wel dat die er zijn.
Gefeliciteerdquote:Op maandag 4 oktober 2010 13:23 schreef RabbitHeart het volgende:
Ik heb net mijn rijbewijs gehaald!!! Ik ben echt supertrots op mezelf.
![]()
![]()
![]()
Ik heb 45 lessen gehad.
Ik woon in Engeland dus nu ben ik de trotse bezitter van een Engels rijbewijs.
Gefeliciteerdquote:Op maandag 4 oktober 2010 13:23 schreef RabbitHeart het volgende:
Ik heb net mijn rijbewijs gehaald!!! Ik ben echt supertrots op mezelf.
![]()
![]()
![]()
Ik heb 45 lessen gehad.
Ik woon in Engeland dus nu ben ik de trotse bezitter van een Engels rijbewijs.
Ik heb in 3 benzines en 3 diesels gereden, en het is anders, maar niet moeilijker vind ikquote:Op maandag 4 oktober 2010 17:13 schreef Vragende het volgende:
Ik ga morgen een proefrit maken in een benzineauto, hopelijk slaat die niet te vaak af omdat ik nog nooit in een bezineauto heb gereden
Als aan de verkeerde kant van de weg rijden het ergste was ...quote:Op maandag 4 oktober 2010 16:55 schreef 08gnoT. het volgende:
Ah jammer HeartwormZonde zeg, hopelijk is 3 maal scheepsrecht
En Rabbitheart (goh allemaal harten hier) Heel erg gefeliciteerd
En dat nog wel op de verkeerde kant van de weg.
Hoe zit het precies met de koppeling en wegrijden? Ik hoor dat je eerst wat gas moet geven en dat de auto niet uit zich zelf rolt zoals meestal het geval is met dieselquote:Op maandag 4 oktober 2010 17:21 schreef 08gnoT. het volgende:
[..]
Ik heb in 3 benzines en 3 diesels gereden, en het is anders, maar niet moeilijker vind ikIk heb een bezine nog nooit laten afslaan, maar daarin heb ik wel veel minder gereden dan in m'n lesauto natuurlijk
Wat is daar anders aan dan in NL?quote:Op maandag 4 oktober 2010 17:30 schreef RabbitHeart het volgende:
[..]
Als aan de verkeerde kant van de weg rijden het ergste was ....
Die rotondes, wat een k*tdingen. Ik weet zeker dat er een speciaal plekje in de hel is voor degene die ze heeft uitgevonden.
Hij begint inderdaad niet te rollen nee, maar ik liet gewoon m'n voet opkomen tot ergens halverwege en dan gas. Beetje op gevoel/ op de gok tot je weet waar het aangrijpingspunt zitquote:Op maandag 4 oktober 2010 17:35 schreef Vragende het volgende:
[..]
Hoe zit het precies met de koppeling en wegrijden? Ik hoor dat je eerst wat gas moet geven en dat de auto niet uit zich zelf rolt zoals meestal het geval is met diesel
Klein beetje je gas indrukken, dan koppeling op laten komenquote:Op maandag 4 oktober 2010 17:35 schreef Vragende het volgende:
[..]
Hoe zit het precies met de koppeling en wegrijden? Ik hoor dat je eerst wat gas moet geven en dat de auto niet uit zich zelf rolt zoals meestal het geval is met diesel
Je moet midden op de rotonde van baan verwisselen (als je rechtsaf gaat). Ik vind het echt vreselijk.quote:Op maandag 4 oktober 2010 17:48 schreef 08gnoT. het volgende:
[..]
Wat is daar anders aan dan in NL?
[..]
Een bezine wil vaker afslaan. Dus dan laat jij je koppeling te snel over het aangrijpingspunt komen zonder gas te geven en dan valt de motor uit. Als je je koppeling helemaal hebt ingetrapt en gas geeft dan hoor je wel een mooi geluid maar gebeurt er niets, je moet je koppeling eerst rustig omhoog laten komen tot/voor het aangrijpingspunt en eventueel daarvoor al gas bijgeven.quote:Op maandag 4 oktober 2010 17:35 schreef Vragende het volgende:
[..]
Hoe zit het precies met de koppeling en wegrijden? Ik hoor dat je eerst wat gas moet geven en dat de auto niet uit zich zelf rolt zoals meestal het geval is met diesel
Gewoon een tweestrooks rotonde? Daar zijn er in NL ook wel een paar van, hoewel er tegenwoordig voornamelijk enkelstrooks of turbo-rotondes liggen. Die turbo dingen gaan ook nog niet bij iedereen goed.quote:Op maandag 4 oktober 2010 18:31 schreef RabbitHeart het volgende:
[..]
Je moet midden op de rotonde van baan verwisselen (als je rechtsaf gaat). Ik vind het echt vreselijk.
Je hebt hier ook 3 strooks rotondes. Vlakbij mijn universiteit zit echt een vreselijke, en ik moest daar iedere keer over heen rijden tijdens de rijles. Ik heb eens wat plaatjes van zo'n turbo rotonde bekeken en dat lijkt me wel watquote:Op maandag 4 oktober 2010 20:27 schreef Eix het volgende:
[..]
Gewoon een tweestrooks rotonde? Daar zijn er in NL ook wel een paar van, hoewel er tegenwoordig voornamelijk enkelstrooks of turbo-rotondes liggen. Die turbo dingen gaan ook nog niet bij iedereen goed.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |