abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_121138857

Welkom in alweer een nieuw deel van deze legendarische reeks.



>> Algemeen
In dit topic kun je terecht met al je vragen, opmerkingen, foto's en verslagen met betrekking tot het reizen met de trein. Voor algemene informatie over vervoersbedrijven, materieel, spoorlijnen, etc. verwijzen we je graag naar de betreffende categorie op Wikipedia.

Een korte introductie van de vaste bezoekers, die je bij dezen alvast van harte welkom heten:

danica.jpg ziggyziggyziggy, mag je de schuld geven van vertraging in het Noorden.
fokavatar.jpg Dr_Flash, heeft niet zoveel met dit soort lijstjes.
dragonfly.jpg Scarlet_Dragonfly, random betweter die een hekel heeft aan OV-chipkaart-haters.
sncfblob.jpg James1988, geilt op treinenbouwer Alstom en hogesnelheidstreinen.
fokplaat.jpg DriekOplopers, doet goede dingen namens en voor de reiziger.
pilsklein.jpg Yreal, vindt de infrastructuur/logistiek interessant en wordt sowieso opgewonden van alles met meer dan 1000 pk.
CIMG0149(res).gif greavy, vindt de OV-chipkaart maar niks en ziet i.p.v. het huidige materieel liever overal stoomtreinen rijden.
sepiakameeltje2.jpg bork, voor alle mooie plaatjes, kloppende info en kindvriendelijke verhalen.
monopoly%20spin.gif Monopoly, Machinist (in opleiding). Voor al uw veiligheidsvestjes en foto's op emplacementen.
162.gif Crientj, Ginger, ex-servexmeisje en inspiratieloos. Eet graag 714's.
SNCF-Transilien.png Darkwing_Duck, Vraagt zich af hoe lang er nog dieseltractie bij ACTS is.
koplopert.jpg Flodder450, Is een keer komen aanlopen en is sindsdien van de partij in deze reeks!
fyrav250%2060x60.png b2py, Alcoholist met een spoorhobby.

Nietszeggende TVP's en zwaaihandjes worden niet op prijs gesteld (daar is de knop "volg topic" voor), een leuke anekdote of foto is daarentegen altijd welkom. Regelmatig terugkerende vragen zijn hieronder beantwoord, lees dit dus goed door voordat je jouw vraag alsnog in dit topic plaatst. Voor de treinnummerfetishisten: gaarne bij het treinnummer ook vertrektijden en afgelegde route vermelden. Bij bezwaar: www.somda.nl.



>> Vragen en opmerkingen over andersoortig railtransport
In dit topic komt vooral het vervoer in reizigerstreinen aan bod, maar een goederentrein tussendoor is een leuke afwisseling. Over metro's en trammetjes doen we ook niet al te moeilijk, al zijn daar wel aparte topics voor aanwezig.

>> Met de Studenten OV-Chipkaart in internationale (hogesnelheids-)treinen reizen
Met je Studenten OV-Chipkaart mag je binnen Nederland gratis reizen in de IC Berlijn (Schiphol - Hengelo). Voor de hogesnelheidstreinen ICE (Amsterdam - Arnhem) en Fyra (Amsterdam - Breda via de HSL-Zuid) moet een toeslag worden betaald. De toeslag voor ICE bedraagt 2 euro, de toeslagen voor Fyra zijn hier te vinden. Beide toeslagen zijn in de kaartautomaat op elk station te koop. In de Thalys is je Studenten OV-Chipkaart niet geldig.
Voor algemene informatie over het reizen met je Studenten OV-Chipkaart kun je het beste op de website terecht.

>> Reizen over de HSL-Zuid
NS Hispeed rijdt ieder halfuur een pendeldienst tussen Amsterdam en Breda via de HSL-Zuid. De reistijd tussen Schiphol en Rotterdam bedraagt hierdoor nog maar 26 minuten en tussen Schiphol en Breda slechts 53 minuten. NS Hispeed voert deze dienst uit onder de naam Fyra. Voor Fyra dient, naast een gewoon kaartje, een toeslag aangeschaft te worden. Deze is verkrijgbaar in de kaartautomaat of kan je voor 10,- in de trein zelf aanschaffen. De tarieven voor Fyra zijn op deze pagina te vinden.

Ook de Thalys rijdt over de HSL-Zuid. Op de hele traject gaan alle remmen los en rijdt hij met 300km/h richting Rotterdam en daarna naar Antwerpen. Hierdoor duurt de reis van Amsterdam naar Parijs nog maar 3:18 uur. Een rit met Thalys is alleen mogelijk met een reservering, reserveren is drie maanden van tevoren mogelijk via o.a. NsHispeed of TGV-Europe.

>> Fyra Amsterdam<->Brussel
Sinds 9 December 2012 rijdt er een Fyra tussen Amsterdam en Brussel. Deze trein rijdt alleen wanneer de stofzuigerzakken leeg zijn. Het Stoptreinmaterieel '90 is nog betrouwbaarder.
Indien u met deze trein reist, en hij rijdt, meldt het dan even, want dat is een feestje waardig..

>> Reizen met Kruidvatkaartjes en andere (actie-)dagkaarten
Dagkaarten zijn geldig op elk traject in Nederland, ongeacht het vervoersbedrijf dat er rijdt. Net als met een Studenten OV-Chipkaart, moet ook met een dagkaart voor ICE en Fyra een toeslag aangeschaft worden en mag er niet met Thalys gereisd worden.

>> Afkortingen en treinserienummers
Er komen in dit topic regelmatig afkortingen en treinserienummers langs, die voor de nieuwe bezoeker erg verwarrend kunnen zijn. De betekenis van een afkorting vind je hier, voor een treinserie kun je hier terecht.
Voor informatie over Wijzigingsbladen wat betreft materieelinzet, LM-ritten, splitsen en combineren en dergelijke kan je op deze website terecht.

>> Geldigheid Studenten OV-chipkaart, Voordeelurenkaart, etc. op feestdagen
De komende feestdagen in 2012 zijn als volgt: dinsdag 25 december (eerste kerstdag) en woensdag 26 december (tweede kerstdag).
De feestdagen in 2013 zijn als volgt: Dinsdag 1 januari (nieuwjaarsdag), zondag 31 maart (eerste paasdag), maandag 1 april (tweede paasdag), dinsdag 30 april (Koninginnedag), zondag 5 mei (Bevrijdingsdag), donderdag 9 mei (Hemelvaartsdag), zondag 19 mei (eerste pinksterdag), maandag 20 mei (tweede pinksterdag), woensdag 25 december (eerste kerstdag), donderdag 26 december (tweede kerstdag).
Bovenstaand rijtje is onder voorbehoud. Kijk bij twijfel altijd nog even op de website van DUO. Wanneer je hier komt klagen dat je een boete hebt gekregen op een dag die hierboven niet staat vermeld, lachen we je uit.

>> Waarom rijdt die kuttrein zo langzaam? :(
Misschien mag hij wel gewoon niet harder. Hier kun je precies zien hoe hard treinen waar mogen rijden ^O^

>> Hoeveel kilometer heb ik met de trein gereden?
Er zijn verschillende hulpmiddelen om te berekenen hoeveel kilometer je hebt afgelegd:
Blijbol.
• De tariefeenhedenkaart van NS met bijbehorende detailkaarten voor grootstedelijke gebieden.
• De planner van de NMBS voor België (gewoon doen alsof je een kaartje gaat kopen).
jizdenka internationaal (niet altijd even betrouwbaar).
• Als joker _O_ : De tariefcalculator van DB Netz voor binnen Duitsland.



>> Verhalen
Er worden af en toe verhalen geschreven over oude stations, spoorlijnen of huidige werkzaamheden.
De tot nu toe gemaakte verhalen staan hieronder;
Hoek van Holland Haven - von_Preussen
Kesteren - Dr_Flash
Buitenpost - Peterselieman
Newcastle Central Station - bork
IJmondlijn - von_Preussen
Harlingen (- Haven) - Greavy
Werking van procesleiding van de treindienstleider (1) - ziggyziggyziggy
Werking van procesleiding van de treindienstleider (2) - ziggyziggyziggy
Station Hoek van Holland Haven, een stuk vergane glorie - Greavy
Wat is een stop/door-schakeling en hoe werkt hij? - ziggyziggyziggy
Hoe werkt VCVL? - ziggyziggyziggy
Hoe werkt een alarmoproep? - ziggyziggyziggy
De cabine van een Class 66 - Monopoly
De cabine van een G-2000 - Monopoly
De cabine van een DM'90 - Monopoly

>> Tripreports
Hieronder staan een aantal interessante (foto)reportages die door diverse topic-diehards gemaakt zijn;
Reis door België, met name op station Binche - Dr_Flash
6834 kilometer InterRail - Igen
Vakantie in Oostenrijk - Dr_Flash
Polen - Zug-Chef
Eerste Klas door Nederland - Ireyon
Zwitserland - sander89
De spoorlijn door Liechtenstein - SvMp
Monaco - KapiteinT
Koninklijke wachtkamers - Bork
NVBS Excursie naar de bruinkoolmijnen - Dr_Flash
Met Interrail door midden- en zuid-Europa - Ireyon
InterRail naar Midden-, Zuid- en Zuidoost-Europa - Irritatie100
Treinen rond Basel - Dr_Flash
Station Visé - KapiteinT
InnoTrans 2010 - James1988
Onthulling 10 jaar ICE - Ireyon
Reisje voor het goede doel - Greavy
Treinen in Japan deel 1 en deel 2 - Igen
Berlijn, Praag, Wenen en Budapest - Zug-Chef
Dreiländereck (Deutschland - Polen - Tschechien) - bork
Europabahn/Rheintalbahn - bork
Traffic Control Brussel: Open Bedrijvendag 2012 - Greavy
pi_121138865
Zamelt allen geld in :o

Help Bitlord de winter door :o
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  vrijdag 4 januari 2013 @ 02:18:06 #3
280416 Whiskers2009
Maak dat de kat wijs!!
pi_121138880
quote:
10s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 02:16 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Nee. Jij? O-)
Nee, ik niet :D

Maar goed, dit is geen DM of SC, viel me alleen op :P
"He who gives up freedom for safety deserves neither" Benjamin Franklin
pi_121138888
quote:
11s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 02:17 schreef Dr_Flash het volgende:
Zamelt allen geld in :o

Help Bitlord de winter door :o
^O^
pi_121138893
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 02:18 schreef Whiskers2009 het volgende:

[..]

Nee, ik niet :D

Maar goed, dit is geen DM of SC, viel me alleen op :P
:P ben wel weg nu hoor :W :*
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_121138899
V-100 gereden die jankte als een zieke hond door de Botlektunnel.
Daarna G-2000 _O_ De stilte zelve O+
pi_121139046
Hooi allemaal, we staan inmiddels stil in Hannover om daar rijtuigen uit te wisselen. Babytje is weer lekker aan het huilen.

Er staan hier drie nachttreinen die met elkaar wagons uitwisselen, weet iemand welke treinen dat zijn?
  vrijdag 4 januari 2013 @ 02:29:20 #8
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_121139055
Italianen kunnen er wat van :')

Halverwege de jaren 80 bestelden de Italiaanse spoorwegen (FS) bij een consortium bestaande uit verschillende Italiaanse bedrijven (o.a. Ansaldo) nieuwe elektrische locomotieven van het type E492, vooruitlopende op elektrificatie van de spoorwegen in Sardinië met 25 kV.

Dit elektrificatieproject werd afgeblazen, terwijl er al redelijk wat locs gebouwd waren. FS zat toen opgescheept met 25 éénspanningslocomotieven (25 kV AC) die niet inzetbaar waren in de rest van Italië (3 kV DC).

In 2008 was er sprake van een mogelijke verkoop aan een Servisch bedrijf, maar in 2011 zijn een aantal locs verkocht aan een sloopbedrijf.
pi_121139154
Wat zijn van jullie anderen de slechtste treinervaringen ooit?

Hiervoor was dat (ook) een nachttrein, en wel die van Podgorica (Montenegro) naar Belgrado (Republiek Servië). Broeiend warm, oude bedjes in een rijtuig van 54 jaar oud en mensen die constant de deur naar het gangpad.open wilden houden voor frisse.lucht terwijl ik daardoor niet kon slapen omdat ik bang was tijdens mijn slaap bestolen te worden van mijn camera en andere spullen.
pi_121139174
Ik ben ooit eens op wintersport geweest met de CNL naar München.
één coupé voor mezelf en mijn broer. Ware het niet dat hij nogal flatulent was. Wat een lucht :r
Barvoertuig maar opgezocht maar ik kon toen maar tot 2 uur mijn eenzaamheid weg drinken :') Klotenacht terwijl ik normaliter prima slaap in een trein.
pi_121139238
De hele wagon wordt weer wakker aangezien het babytje weer huilt. Voor mij zit een student met in zijn oge uitzichtloosheid. Naast hem een meisje wat uit verveling nog maar eensnwat aan haar haren pulkt. We staan nog steeds stil, terwijl af en toe een rijtuig aan en afgekoppeld wordt.

Naast ons zijn al twee andere nachttreinennvertrokken, maar wij staan nog in Hannover. Ben benieuwd wat straks de vertraging is als we in Bielefeld aankomen.
pi_121139276
Bah, rot zeg. Sterkte ermee, ook voor je meissie.
Ik voel me lullig dat ik nu in mijn twee persoons bed kruip :@

Succes en sterkte ermee :W
pi_121139396
Wij zijn nog jong, we trekken het wel. Stonden net buiten even op het perron in Hannover, komt er een man van 80 naar ons (medereiziger en de wagonbaas) toe. Of er echt geen ligplaatsen meer zijn , want hij trekt het niet langer. Maar er is niks meer vrij.

Meneer loopt nu als een kreupele door het gangpad langs me heen.
  vrijdag 4 januari 2013 @ 05:37:23 #14
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_121139871
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 02:39 schreef Bitlord het volgende:
Wat zijn van jullie anderen de slechtste treinervaringen ooit?
Niet persoonlijk, maar ik zat er wel bij: vorig jaar waren een paar gasten met het vliegtuig uit Engeland gekomen om een dagje Nederland te doen. Omdat ze nog wat tijd over hadden wilden ze een retourtje Amsterdam - Breda - Schiphol doen met Fyra om aldaar hun vlucht terug naar Engeland te halen. Ze hadden anderhalf uur marge tussen aankomst op Schiphol en het sluiten van de gate.

Na vertrek uit Rotterdam kwam de Fyra tot stilstand vlak voor de tunnelbuis van Barendrecht, in verband met een storing verderop de HSL. De uiteindelijke aankomst in Breda was 65 minuten later dan gepland.

Uiteindelijk heb ik van ze begrepen dat ze met +87 aankwamen op Schiphol en dus nog drie minuten hadden om vanaf Schiphol Plaza tot aan de gate te komen. Het is ze gelukt.
pi_121139873
Still going strong. We rijden door Wuppertal, zag net nog een Schwebebahn voorbijrijden.
pi_121139979
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 02:28 schreef Bitlord het volgende:
Hooi allemaal, we staan inmiddels stil in Hannover om daar rijtuigen uit te wisselen. Babytje is weer lekker aan het huilen.

Er staan hier drie nachttreinen die met elkaar wagons uitwisselen, weet iemand welke treinen dat zijn?
Er komen er nogal wat daar, maar als ik het goed heb cnl 379, 347, 319, 1243, 483, 50483. Ik ga straks na het slapen even verder zoeken..

[ Bericht 2% gewijzigd door b2py op 04-01-2013 07:18:51 ]
pi_121139983
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 02:39 schreef Bitlord het volgende:
Wat zijn van jullie anderen de slechtste treinervaringen ooit?

kerst 2010 met de sneeuw toen :')
pi_121140176
Zit je trouwens niet stiekem in de EuroNight ipv CNL? :P
  Moderator vrijdag 4 januari 2013 @ 08:09:17 #19
155227 crew  Guppy
dus
pi_121140382
Tot per wanneer kunnen er eigenlijk papieren retourtjes met korting gekocht worden bij de automaat? Of is daar nog geen einddatum voor?
[b]Op zaterdag 31 december 2011 16:16 schreef Socios het volgende:[/b] Kusje voor jou. :) :@ :*
pi_121140748
Weet ik veel zou kunne .
pi_121141059
Duisburg en.Emmerich compleet gemist; zou ik dan toch nog even hebben geslapen?
  vrijdag 4 januari 2013 @ 09:24:36 #22
298335 AllesWatWas
Ga Niet Weg Van Me
pi_121141313
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 08:09 schreef Guppyfriend het volgende:
Tot per wanneer kunnen er eigenlijk papieren retourtjes met korting gekocht worden bij de automaat? Of is daar nog geen einddatum voor?
Staat nu vastgesteld op 1 maart. En om het simpel te houden mogen trajectkaarthouders dan nog wel papieren kortingskaartjes kopen, maar voordeelurenkaarthouders niet :')
“Je moet vergeten, alles kun je vergeten, want alles verdwijnt al.
Vergeet de tijd van misverstanden, en de tijd verspild aan het hoe en waarom.
Vergeet de uren waarin wij vermoordden, door het zoeken waarom, het hart van ons geluk.”
pi_121141430
Toch ga ik straks moeilijk wennen om straks ipv mijn NS jaarkaart altijd te moeten inchecken met een Altijd Vrij :(
wegmetdetestwet.nl / wegmetdetestmaatschappij.nl voor een gratis subdomain DM me.
pi_121141605
Die brand bij Loenersloot is waarschijnlijk ontstaan door kortsluiting aldus de Telegraaf. De verdachten zijn vrijgelaten en eisen excuses en een schadevergoeding van de politie.
pi_121141609
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 08:47 schreef Bitlord het volgende:
Weet ik veel zou kunne .
Maakt niet uit, kom er net achter dat EuroNight en CityNightLine samen rijden tussen Amsterdam en Hannover..
pi_121141862
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 09:38 schreef WhiteJoker het volgende:
Die brand bij Loenersloot is waarschijnlijk ontstaan door kortsluiting aldus de Telegraaf. De verdachten zijn vrijgelaten en eisen excuses en een schadevergoeding van de politie.
Excuses krijg je nooit van de politie, 105 euro schadevergoeding voor een nachtje onterecht zitten is het maximaal haalbare.
wegmetdetestwet.nl / wegmetdetestmaatschappij.nl voor een gratis subdomain DM me.
  vrijdag 4 januari 2013 @ 09:51:13 #27
45532 ziggyziggyziggy
wisselwachter, vlaggenzwaaier
pi_121141863
quote:
11s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 02:17 schreef Dr_Flash het volgende:
Zamelt allen geld in :o

Help Bitlord de winter door :o
:D
Mine is the last voice you'll ever hear. Don't be alarmed.
pi_121142029
We zijj weer thuis. Godver wat een vreselijkheid was dit.
pi_121142059
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 09:58 schreef Bitlord het volgende:
We zijj weer thuis. Godver wat een vreselijkheid was dit.
Welkom thuis
Volgende keer toch maar weer Wizzair ?
wegmetdetestwet.nl / wegmetdetestmaatschappij.nl voor een gratis subdomain DM me.
pi_121142102
Heen was ik daar al mee gevlogen, voortaan ook maar weer terug.
pi_121142365
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 10:01 schreef Bitlord het volgende:
Heen was ik daar al mee gevlogen, voortaan ook maar weer terug.
Nu lekker slapen?
  vrijdag 4 januari 2013 @ 10:13:47 #32
74976 JDude
groetjes, veldmuis
pi_121142392
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 02:39 schreef Bitlord het volgende:
Wat zijn van jullie anderen de slechtste treinervaringen ooit?
Hm, geen heel slechte ervaringen gehad. De reis die het minst verliep zoals gepland was Londen-Brussel op de dag van het treinongeluk in Buizingen. Eerste berichten waren "sorry, geen trein, we weten het ook nog niet, veel plezier op dit station." Uiteindelijk een uur of 2 na de oorspronkelijke vertrektijd meegekund met een Eurostar naar Parijs (1e klas 8-)) tot aan Lille, alwaar m'n schoonvader ons vanuit Breda met de auto kwam ophalen :D.
  Moderator vrijdag 4 januari 2013 @ 10:34:28 #33
155227 crew  Guppy
dus
pi_121142967
quote:
99s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 09:24 schreef AllesWatWas het volgende:

[..]

Staat nu vastgesteld op 1 maart. En om het simpel te houden mogen trajectkaarthouders dan nog wel papieren kortingskaartjes kopen, maar voordeelurenkaarthouders niet :')
Oh mèn :')

Ik heb een VDU dus, maar als ik met de OV chipkaart incheck krijg ik geen korting bij andere vervoerders. Om dat wel te krijgen moet ik een papieren kaartje kopen. Dat kan dus straks niet meer? Dan krijg ik dus geen korting meer bij andere vervoerders?
[b]Op zaterdag 31 december 2011 16:16 schreef Socios het volgende:[/b] Kusje voor jou. :) :@ :*
pi_121143385
quote:
1s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 10:34 schreef Guppyfriend het volgende:

[..]

Oh mèn :')

Ik heb een VDU dus, maar als ik met de OV chipkaart incheck krijg ik geen korting bij andere vervoerders. Om dat wel te krijgen moet ik een papieren kaartje kopen. Dat kan dus straks niet meer? Dan krijg ik dus geen korting meer bij andere vervoerders?
Klopt, je wordt genaaid en ze doen zogezegd hun best om het zo snel mogelijk op te lossen. Maar vast niet voor 1 maart.
pi_121143463
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 10:47 schreef Alopex het volgende:

[..]

Klopt, je wordt genaaid en ze doen zogezegd hun best om het zo snel mogelijk op te lossen. Maar vast niet voor 1 maart.
En dan komen ze met een "oplossing" die qua prijs ergens tussen de oude en nieuwe situatie in zit. En gaan ze pochen met hoeveel goedkoper het wel niet is geworden.
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 4 januari 2013 @ 10:55:39 #36
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_121143620
quote:
14s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 10:50 schreef KomtTijd... het volgende:

[..]

En dan komen ze met een "oplossing" die qua prijs ergens tussen de oude en nieuwe situatie in zit. En gaan ze pochen met hoeveel goedkoper het wel niet is geworden.
reizen met de chipkaart is sowieso al een stuk duurder wanneer je onderweg van vervoerder wisselt, want het is geen degressief tarief meer. Letterlijk alle stukjes worden nu bij elkaar opgeteld, ook bij papieren kaartjes
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_121144489
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 00:27 schreef Bitlord het volgende:
Het zou theoretisch ook nog een Talgo kunnen zijn. Ik heb er jaren geleden eentje van DB zien staan in Berlijn, maar bij mijn weten wordt die niet meer ibgezet en rijden alleen Spanje, Bosnië en Amerika met Talgotreinen. We rijden inmiddels door Alexanderplatz. Ben benieuwd zometeen bij Hbf hoe druk het is.
In het geval van Bosnië is "rijden" een groot woord. :P
pi_121144611
quote:
14s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 10:50 schreef KomtTijd... het volgende:

[..]

En dan komen ze met een "oplossing" die qua prijs ergens tussen de oude en nieuwe situatie in zit. En gaan ze pochen met hoeveel goedkoper het wel niet is geworden.
Beter dan de volledig nieuwe situatie maar nog steeds geen fatsoenlijke oplossing nee.

Gelukkig zelf weinig last van gezien ik in feite altijd vrij kan reizen, maar heel vervelend voor de mensen die dit niet hebben. Zelf ook jaren een VDU gehad en dan was dit mijn dank geweest zeker.
pi_121144756
http://www.rtvutrecht.nl/nieuws/912338
Die gasten willen een excuses van de politie. Als ik in die trein had gezeten had ik ze ook aangewezen :')
pi_121144814
Acties aangekondigd in railinfrasector
Arbo | Laatst gewijzigd:04-01-2013 09:51 | Martjan Kuit |

Woerden - FNV Bouw kondigt voor 2013 acties aan in de railinfrasector.
Dat is de uitkomst van ledenbijeenkomsten die de bond vorige maand hield. Eind vorig jaar liepen de cao-onderhandelingen Railinfra vast.

Bron
Wat voor acties moet ik me hierbij voorstellen?
  vrijdag 4 januari 2013 @ 11:34:16 #41
146033 ReisT
Fahrtreppenbenutzungshinweise
pi_121144982
quote:
2s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 10:55 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

reizen met de chipkaart is sowieso al een stuk duurder wanneer je onderweg van vervoerder wisselt, want het is geen degressief tarief meer. Letterlijk alle stukjes worden nu bij elkaar opgeteld, ook bij papieren kaartjes
bij papieren kaartjes is dat (nog) niet het geval tenminste als ik de prijzen vergelijk die NS.nl opgeeft (Utrecht-Den Bosch is nog steeds even duur als Zevenaar-Cuijk). Straks eens testen of de kaartautomaat er ook zo over denkt.
pi_121145010
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 11:29 schreef b2py het volgende:
Acties aangekondigd in railinfrasector
Arbo | Laatst gewijzigd:04-01-2013 09:51 | Martjan Kuit |

Woerden - FNV Bouw kondigt voor 2013 acties aan in de railinfrasector.
Dat is de uitkomst van ledenbijeenkomsten die de bond vorige maand hield. Eind vorig jaar liepen de cao-onderhandelingen Railinfra vast.

Bron
Wat voor acties moet ik me hierbij voorstellen?
Niet zo veel denk ik. Het spoor gaat ook zonder acties al makkelijk genoeg stuk :P
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_121145023
'Machinistwurger' heeft spijt van actie
De man die eind februari vorig jaar een machinist mishandelde op station Amsterdam Bijlmer heeft spijt van zijn actie.

Donderdag stond Johny S. uit Breukelen voor de rechtbank. Uit een verslag in dagblad Metro blijkt dat S., die de keel van de machinist 40 seconden dichtkneep nadat hij zijn aansluiting miste, spijt heeft van zijn actie, maar niet vindt dat hij volledig schuldig is aan het incident.

Volgens S. werd hij namelijk aangevallen door de machinist, nadat hij hem zelfs had uitgedaagd. 'Ik werd niet netjes te woord gestaan nadat ik mijn aansluiting had gemist', vertelde de toen 23-jarige Johnny volgens Metro. Na een woordenwisseling, wat duwwerk en een poging de vertrekkende trein te stoppen, stortte Johnny zich op de uit zijn cabine gekomen machinist.

Uit bewakingsbeelden die donderdag werden getoond bleek echter geen agressief gedrag van de machinist. Het slachtoffer liet via een verklaring weten nog altijd veel last te hebben van het voorval. Hij liep onder meer een kneuzing in zijn strottenhoofd op en kon ruim twee maanden niet werken. Inmiddels is de man weer aan het werk, maar kampt hij nog steeds met huilbuien en mijdt hij toesnellende passagiers. 'Ik voelde het leven uit mij wegglijden', vertelde het slachtoffer in een voorgelezen verklaring over de wurgpartij.

Het OM eiste donderdag een voorwaardelijke celstraf van 120 dagen, een werkstraf van 240 uur en een schadevergoeding voor het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel. Uitspraak over twee weken.

Bron
pi_121145036
quote:
14s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 11:35 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Niet zo veel denk ik. Het spoor gaat ook zonder acties al makkelijk genoeg stuk :P
Ik zat meer te denken aan, het niet meer oplossen van storingen ofzo :S
pi_121145087
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 02:39 schreef Bitlord het volgende:
Wat zijn van jullie anderen de slechtste treinervaringen ooit?

Hiervoor was dat (ook) een nachttrein, en wel die van Podgorica (Montenegro) naar Belgrado (Republiek Servië). Broeiend warm, oude bedjes in een rijtuig van 54 jaar oud en mensen die constant de deur naar het gangpad.open wilden houden voor frisse.lucht terwijl ik daardoor niet kon slapen omdat ik bang was tijdens mijn slaap bestolen te worden van mijn camera en andere spullen.
Dat had ik kunnen zijn geweest, bij wijze van spreken. :D

Ben een keer met de nachttrein van Boekarest naar Wenen gereisd. Aan het begin van de rit had ik een medereiziger gewaarschuwd voor diefstallen, zeker vanaf de Hongaarse grens tot Boedapest. Vervolgens vol goede moed naar bed, maar in Roemenië slingert het traject door het dal alle kanten uit en de airco viel ook nog eens uit. Dus bij de Hongaarse grens, wetende dat vanaf daar het spoor vlak en recht is, besloot ik toch maar de deur open te zetten. De medereiziger in m'n coupé keek me toen wel wat vreemd aan. :+ Maar niks gestolen en heerlijk geslapen. :)

Toch was die rit meteen ook mijn slechtste treinervaring ooit. We kwamen uren te laat aan in Wenen, aansluiting weg, en ik zou die dag niet meer naar huis kunnen komen. Zegt zo'n servicemedewerker in Wenen dat ik maar zelf bij een internetcafé de EU-verordeningen moest uitprinten als ik meende recht te hebben op iets. Wat ik toen dus ook heb gedaan. :D Uiteindelijk heb ik in Keulen overnacht, de 50 euro daarvoor teruggekregen, dus zo'n slechte ervaring was het al met al toch niet.
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 4 januari 2013 @ 11:40:38 #46
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_121145187
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 11:34 schreef ReisT het volgende:

[..]

bij papieren kaartjes is dat (nog) niet het geval tenminste als ik de prijzen vergelijk die NS.nl opgeeft (Utrecht-Den Bosch is nog steeds even duur als Zevenaar-Cuijk). Straks eens testen of de kaartautomaat er ook zo over denkt.
het gaat iig wel veranderen. dat is een ding wat zeker is
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_121145218
quote:
2s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 11:40 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

het gaat iig wel veranderen. dat is een ding wat zeker is
Kwaakt de eend, en spartelt de vis,
dan verandert het weer, of het blijft zoals 't is
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_121145230
quote:
1s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 10:34 schreef Guppyfriend het volgende:

[..]

Oh mèn :')

Ik heb een VDU dus, maar als ik met de OV chipkaart incheck krijg ik geen korting bij andere vervoerders. Om dat wel te krijgen moet ik een papieren kaartje kopen. Dat kan dus straks niet meer? Dan krijg ik dus geen korting meer bij andere vervoerders?
Met een VDU krijg je voor zover ik weet wel gewoon korting bij andere vervoerders?
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 4 januari 2013 @ 11:43:45 #49
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_121145286
quote:
10s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 11:41 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Kwaakt de eend, en spartelt de vis,
dan verandert het weer, of het blijft zoals 't is

je hebt je roeping gemist
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 11:42 schreef KnightSolaire het volgende:

[..]

Met een VDU krijg je voor zover ik weet wel gewoon korting bij andere vervoerders?
je hebt er recht op, maar of je het overal krijgt is een tweede. Met name Veolia doet moeilijk. Heb zelf met Arriva nog nooit problemen gehad
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_121145548
quote:
0s.gif Op donderdag 3 januari 2013 21:18 schreef James1988 het volgende:
The Man In Seat 61 heeft een vergelijking gemaakt: zijn treintickets in Engeland nou echt zo duur als beweerd wordt? Het lijkt mee te vallen...
Goed artikel, dank voor de link. Hij slaat de hamer op de kop.

Zijn cijfers van 15% t.o.v. 85% zijn natuurlijk wel een beetje een slag in de lucht. Maar het verhaal moet tenminste op hoofdlijnen wel waar zijn, want de spoorwegen in het VK hebben sinds de privatisering een enorme heropleving gehad als je kijkt naar het aantal reizigers en het marktaandeel t.o.v. bijvoorbeeld de auto. Dat was natuurlijk nooit gelukt als de doorsnee reiziger daadwerkelijk die extreme tarieven zou betalen waar ze in de kranten soms mee aan komen zetten.
pi_121145723
Overigens, wat betreft de kostenberekening. Als ik het goed begrijp is het nu zo:
- Opstaptarief + degressieve kosten reis NS-traject + nogmaals opstaptarief + vaste kilometerprijs regiovervoerder

Wordt dat gewoon zo?
- Opstaptarief + degressieve kosten reis NS-traject + vaste kilometerprijs regiovervoerder

Binnen dat kader van decentralisering op zich logischer dan dat voor de gehele reis het NS-tarief wordt berekend... Niet fijn voor de reiziger die anders gewend is, maar als je er iemand voor de schuld wil geven, zou ik het toch zoeken bij de keuze voor decentralisatie (de politiek dus).
pi_121145775
Heeft iemand hier trouwens al superdal Vlissingen - Groningen gedaan? :o
  Redactie Sport vrijdag 4 januari 2013 @ 12:02:15 #53
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_121145909
NS heeft geen opstaptarief. Voor een reis Rotterdam-Kesteren:
Nu: NS (degressief) + opstaptarief Arriva + kilometerprijs Arriva + NS (degressief) (begint opnieuw te tellen) + opstaptarief Arriva + kilometerprijs Arriva
Straks: NS (degressief) + kilometerprijs Arriva + NS (degressief) (begint opnieuw te tellen) + kilometerprijs Arriva

Je bent dan dus alleen 2x minder het opstaptarief kwijt.
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_121145977
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 12:02 schreef dennistd het volgende:
NS heeft geen opstaptarief. Voor een reis Rotterdam-Kesteren:
Nu: NS (degressief) + opstaptarief Arriva + kilometerprijs Arriva + NS (degressief) (begint opnieuw te tellen) + opstaptarief Arriva + kilometerprijs Arriva
Straks: NS (degressief) + kilometerprijs Arriva + NS (degressief) (begint opnieuw te tellen) + kilometerprijs Arriva

Je bent dan dus alleen 2x minder het opstaptarief kwijt.
Wacht even, het opstaptarief verdwijnt simpelweg in z'n algeheel? Waarom duurt het dan zo lang om het af te schaffen :').

Ik ging ervan uit dat het technisch moeilijk was omdat er soms nieuwe reizen worden begonnen, bovendien tussen verschillende vervoerders. Ofzo.
  Redactie Sport vrijdag 4 januari 2013 @ 12:05:49 #55
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_121146019
Dat is wel zoals ik het begrepen heb, dat een overstap van NS->andere vervoerder ook echt als overstap gezien wordt ipv een nieuwe reis zoals nu.
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_121146054
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 12:05 schreef dennistd het volgende:
Dat is wel zoals ik het begrepen heb, dat een overstap van NS->andere vervoerder ook echt als overstap gezien wordt ipv een nieuwe reis zoals nu.
Ah zo, dus als je enkel met Arriva reist, wordt er wel gewoon een opstaptarief berekend. Ik vat 'm. Bedankt!
  vrijdag 4 januari 2013 @ 12:07:04 #57
270524 Flodder450
99% slechtheid, 1% plankton
pi_121146070
  Redactie Sport vrijdag 4 januari 2013 @ 12:07:14 #58
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_121146075
9292ov heeft het ook niet helemaal lekker volgens mij: volgens die site kost een enkele reis Dordrecht-Geldermalsen met de OV-chipkaart welgeteld ¤1,66. Lijkt me nogal weinig _O-
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_121146088
quote:
Dordrecht 2 jaar terug! :9~
  Redactie Sport vrijdag 4 januari 2013 @ 12:07:52 #60
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_121146089
quote:
7s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 12:06 schreef KnightSolaire het volgende:

[..]

Ah zo, dus als je enkel met Arriva reist, wordt er wel gewoon een opstaptarief berekend. Ik vat 'm. Bedankt!
De terugreis wordt dan dus duurder, want dan betaal je de eerste keer wel opstaptarief..
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_121146120
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 12:07 schreef dennistd het volgende:
9292ov heeft het ook niet helemaal lekker volgens mij: volgens die site kost een enkele reis Dordrecht-Geldermalsen met de OV-chipkaart welgeteld ¤1,66. Lijkt me nogal weinig _O-
Ik vind dat veel hoor. Met korting is het namelijk nog geen euro. :D
pi_121146136
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 12:07 schreef dennistd het volgende:
9292ov heeft het ook niet helemaal lekker volgens mij: volgens die site kost een enkele reis Dordrecht-Geldermalsen met de OV-chipkaart welgeteld ¤1,66. Lijkt me nogal weinig _O-
Wat is dan een duur traject volgens de NS site zeg, jezus.
¤15.20 voor een enkeltje tweede klas zonder korting..
pi_121146252
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 12:09 schreef b2py het volgende:

[..]

Wat is dan een duur traject volgens de NS site zeg, jezus.
¤15.20 voor een enkeltje tweede klas zonder korting..
Omdat het dan via het NS-traject wordt berekend.
  Redactie Sport vrijdag 4 januari 2013 @ 12:15:58 #64
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_121146364
quote:
3s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 12:12 schreef lyolyrc het volgende:

[..]

Omdat het dan via het NS-traject wordt berekend.
Via Gorinchem is het ook nog ¤8,50
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_121146421
Schotftig duur..
pi_121146518
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 12:15 schreef dennistd het volgende:

[..]

Via Gorinchem is het ook nog ¤8,50
Dordrecht-Gorinchem kost dan ook ¤ 1,22 volgens 9292ov. :P
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 4 januari 2013 @ 12:28:01 #67
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_121146806
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 12:07 schreef b2py het volgende:

[..]

Dordrecht 2 jaar terug! :9~
was 2009 toch?
Altijd onderweg naar het avontuur
  Redactie Sport vrijdag 4 januari 2013 @ 12:31:08 #68
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_121146925
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_121147240
quote:
Ik sta net niet op die foto :D sta naast dat gastje op het perron, achter de trein :P
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  vrijdag 4 januari 2013 @ 12:42:44 #70
270524 Flodder450
99% slechtheid, 1% plankton
pi_121147378
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 12:38 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Ik sta net niet op die foto :D sta naast dat gastje op het perron, achter de trein :P
Wat mij eigenlijk verwonderd, is dat de Hondekoppen er beter uitzagen na net zoveel jaren dienst
  Moderator vrijdag 4 januari 2013 @ 12:45:33 #71
155227 crew  Guppy
dus
pi_121147465
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 10:47 schreef Alopex het volgende:

[..]

Klopt, je wordt genaaid en ze doen zogezegd hun best om het zo snel mogelijk op te lossen. Maar vast niet voor 1 maart.
Heaumeau's }:|
[b]Op zaterdag 31 december 2011 16:16 schreef Socios het volgende:[/b] Kusje voor jou. :) :@ :*
pi_121147752
quote:
14s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 12:28 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

was 2009 toch?
Hmm, langer geleden alweer dan ik dacht.. :P
pi_121148627
Abellio orders Talent 2 electric multiple-units
04 January 2013


GERMANY: Bombardier Transportation's Hennigsdorf plant is to supply 20 three-car and 15 five-car Talent 2 electric multiple-units to Abellio Rail NRW under a ¤172m contract announced on December 31.

The EMUs are to be deployed on Saale-Thüringen-Südharz services which Abellio is to operate from December 2015 under a 15-year contract awarded by transport authority Nahverkehrsservice Sachsen-Anhalt.

Bron
Zou wel cool zijn als we die hier ook kunnen verwachten :)
pi_121148836
Je kunt ze in Aachen Hbf bewonderen :Y
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  vrijdag 4 januari 2013 @ 13:28:26 #75
141482 Q.
JurassiQ
pi_121148933
Mooie dingen. Ben een groot fan van de 'oude' Talent. O+ Het kleurenschema van dat tweetje wat in de jaren '90 wat rondjes heeft gereden in het noorden. O+

For great justice!
pi_121149025
Is dit het antwoord op de vraag Hoe God verdween uit Jorwerd? :?
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  vrijdag 4 januari 2013 @ 13:32:53 #77
141482 Q.
JurassiQ
pi_121149125
quote:
3s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 13:30 schreef Dr_Flash het volgende:
Is dit het antwoord op de vraag Hoe God verdween uit Jorwerd? :?
Met de VT 643.07 dus.
For great justice!
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 4 januari 2013 @ 13:32:54 #78
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_121149126
quote:
3s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 13:30 schreef Dr_Flash het volgende:
Is dit het antwoord op de vraag Hoe God verdween uit Jorwerd? :?
bijna. Het stelletje is wel een aantal malen langs Jorwerd gereden op weg naar Stavoren :P

Ook verzorgde het de laatste passagiersdienst naar Stiens ;)
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_121149260
quote:
14s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 13:28 schreef Q. het volgende:
Mooie dingen. Ben een groot fan van de 'oude' Talent. O+ Het kleurenschema van dat tweetje wat in de jaren '90 wat rondjes heeft gereden in het noorden. O+

[ afbeelding ]
Is dat een echte foto? Op m'n telefoon ziet het eruit als een photoshop namelijk :P
  vrijdag 4 januari 2013 @ 13:37:36 #80
141482 Q.
JurassiQ
pi_121149309
quote:
1s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 13:36 schreef ArnosL het volgende:

[..]

Is dat een echte foto? Op m'n telefoon ziet het eruit als een photoshop namelijk :P
Volgens mij wel, hij heeft iig daar gereden, ik zou niet weten waarom iemand al die moeite zou doen om zoiets te shoppen. :P
For great justice!
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 4 januari 2013 @ 13:37:39 #81
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_121149312
quote:
1s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 13:36 schreef ArnosL het volgende:

[..]

Is dat een echte foto? Op m'n telefoon ziet het eruit als een photoshop namelijk :P
heeft in 1997 echt zo gereden
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_121149342
quote:
14s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 13:28 schreef Q. het volgende:
Mooie dingen. Ben een groot fan van de 'oude' Talent. O+ Het kleurenschema van dat tweetje wat in de jaren '90 wat rondjes heeft gereden in het noorden. O+

[ afbeelding ]
Zoals kinderen zou zeggen: een babytreintje!
  vrijdag 4 januari 2013 @ 13:39:24 #83
141482 Q.
JurassiQ
pi_121149385
quote:
10s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 13:38 schreef KnightSolaire het volgende:

[..]

Zoals kinderen zou zeggen: een babytreintje!
Kleine treintjes op kleine lijntjes. O+
For great justice!
pi_121149524
Dat is GEEN klein treintje :N :D
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  vrijdag 4 januari 2013 @ 13:45:57 #85
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_121149647
Vergelijkbaar met een korte GTW denk ik?
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_121149649
quote:
10s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 13:42 schreef Dr_Flash het volgende:
Dat is GEEN klein treintje :N :D
DIT is een klein Nederlands treintje: :P


[ Bericht 0% gewijzigd door Scarlet_Dragonfly op 04-01-2013 13:47:51 (tralala!) ]
  vrijdag 4 januari 2013 @ 13:46:28 #87
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_121149669
Fles, kom er maar in.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_121149742


O+
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  vrijdag 4 januari 2013 @ 13:48:39 #89
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_121149767
Jorwert zonder John.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_121149874
quote:
6s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 13:46 schreef Duvel het volgende:
Fles, kom er maar in.
Doen we :s)



Hiervan passen er bijna 3 in de schaduw van die wadloper :Y
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_121149939
quote:
14s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 13:51 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Doen we :s)

[ afbeelding ]

Hiervan passen er bijna 3 in de schaduw van die wadloper :Y
Daarom zei ik ook "klein Nederlands treintje" :7
pi_121149961
Overigens, wie zo gek is op 2baks dieseltalentjes: ze rijden nog overal rond hoor :Y De Euregiobahn Heerlen - Aachen en verder heeft ze. En als ze wit moeten zijn: De S28 van Mettmann Stadtwald naar de Kaarster See *O*
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  vrijdag 4 januari 2013 @ 13:55:00 #93
141482 Q.
JurassiQ
pi_121150038
quote:
7s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 13:45 schreef Scarlet_Dragonfly het volgende:

[..]

DIT is een klein Nederlands treintje: :P
[ afbeelding ]
Of een mooie OmBC. O+

For great justice!
  vrijdag 4 januari 2013 @ 13:56:05 #94
141482 Q.
JurassiQ
pi_121150081
quote:
10s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 13:48 schreef Dr_Flash het volgende:
[ afbeelding ]

O+
Jorwert Hbf *O*
For great justice!
pi_121150090
Wat is dit nu weer voor iets raars in de mail? :?

quote:
Geachte heer Fles,

Op 19 december 2012 introduceerden wij de nieuwe tarieven voor uw treinreis naar Duitsland. Helaas werkt het systeem niet naar verwachting. Om uw boekingsgemak te garanderen hebben wij besloten om de oude tarieven weer aan te bieden.

Tijdelijke tarieven
Dit betekent dat wij tijdelijk het Europa Spezial en Normalpreis tarief niet aanbieden, u kunt voorlopig de tarieven (Super)discount en Vol tarief boeken. Binnen deze tijdelijke situatie is de zitplaatsreservering bij de (Super)discount tarieven verplicht, deze is automatisch in de prijs berekend.

Wij werken er hard aan deze tijdelijke situatie zo snel mogelijk op te lossen. Uiteraard brengen we u direct op de hoogte wanneer de nieuwe tarieven weer te boeken zijn.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  vrijdag 4 januari 2013 @ 13:56:38 #96
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_121150116
quote:
14s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 13:51 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Doen we :s)

[ afbeelding ]

Hiervan passen er bijna 3 in de schaduw van die wadloper :Y
WTF, dat ding wordt aangedreven door een vliegwiel?
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  vrijdag 4 januari 2013 @ 13:56:42 #97
270524 Flodder450
99% slechtheid, 1% plankton
pi_121150121


Ik wist een lange tijd niet eens dat deze dingen ooit hebben bestaan :')
  vrijdag 4 januari 2013 @ 13:57:09 #98
141482 Q.
JurassiQ
pi_121150143
quote:
11s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 13:56 schreef Flodder450 het volgende:
[ afbeelding ]

Ik wist een lange tijd niet eens dat deze dingen ooit hebben bestaan :')
Diesel Vijf. O+ Mooi mat destijds. O+
For great justice!
  vrijdag 4 januari 2013 @ 13:57:42 #99
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_121150165
quote:
11s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 13:56 schreef Flodder450 het volgende:
[ afbeelding ]

Ik wist een lange tijd niet eens dat deze dingen ooit hebben bestaan :')
Jij barbaar, die dingen zijn ontworpen voor ruim 170 km/u! Als het geen oorlog geworden was, waren deze treinen de ruggengraat geworden van het lange-afstandsverkeer, inclusief dat naar het buitenland.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  vrijdag 4 januari 2013 @ 13:59:00 #100
270524 Flodder450
99% slechtheid, 1% plankton
pi_121150234
quote:
2s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 13:57 schreef Duvel het volgende:

[..]

Jij barbaar, die dingen zijn ontworpen voor ruim 170 km/u! Als het geen oorlog geworden was, waren deze treinen de ruggengraat geworden van het lange-afstandsverkeer, inclusief dat naar het buitenland.
Lekker met de dieselvijf naar Keulen

Zien er eigenlijk nog best wel tof uit :D
  vrijdag 4 januari 2013 @ 14:01:25 #101
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_121150377
Ze hebben nog tot 1974 stoptreindiensten gereden, totaal ongeschikt...
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 4 januari 2013 @ 14:07:58 #102
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_121150685
quote:
15s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 14:01 schreef Duvel het volgende:
Ze hebben nog tot 1974 stoptreindiensten gereden, totaal ongeschikt...
dat kun je wel stellen ja ...

Zijn echt ontworpen voor de IC-diensten
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_121151323
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 11:58 schreef b2py het volgende:
Heeft iemand hier trouwens al superdal Vlissingen - Groningen gedaan? :o
Roosendaal - Groningen wel geprobeerd. In Rotterdam toch maar overgestapt want fuck it, VIRM zuigt serieus te hard.
pi_121151636
quote:
14s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 14:07 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

dat kun je wel stellen ja ...

Zijn echt ontworpen voor de IC-diensten
Soort VIRM dingen maar dan met meer comfort? :P
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 4 januari 2013 @ 14:41:28 #105
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_121152085
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 14:31 schreef b2py het volgende:

[..]

Soort VIRM dingen maar dan met meer comfort? :P
een voorloper van het ICM
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_121152259
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 14:31 schreef b2py het volgende:

[..]

Soort VIRM dingen maar dan met meer comfort? :P
Gezien de Mat'64 denk ik het niet.
In tijden van crisis moet je niet met lastenverhogingen komen.
pi_121152391
Mogguh.
pi_121153447
quote:
14s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 14:41 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

een voorloper van het ICM
ICM doet het wel aardig in stopper diensten, daar doelde ik eigenlijk meer op :@
  vrijdag 4 januari 2013 @ 15:14:19 #109
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_121153539
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 14:48 schreef Bitlord het volgende:
Mogguh.
Mogguh :W Beetje bijgeslapen? :)
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 4 januari 2013 @ 15:20:24 #110
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_121153827
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 15:12 schreef b2py het volgende:

[..]

ICM doet het wel aardig in stopper diensten, daar doelde ik eigenlijk meer op :@
ICM is niet gebouwd voor de stopdiensten, zeker het ICM-1 (serie 4011-4050) niet
Altijd onderweg naar het avontuur
  vrijdag 4 januari 2013 @ 15:24:57 #111
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_121154024
quote:
2s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 13:56 schreef Duvel het volgende:

[..]

WTF, dat ding wordt aangedreven door een vliegwiel?
Niet helemaal. Hij wordt aangedreven door een verbrandingsmotor op propaangas, en er is een groot vliegwiel van 500 kg wat een hoop kinetische energie op de Talfahrt opneemt zodat er vrij economisch ook weer omhoog gereden kan worden. Zoiets :Y
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  vrijdag 4 januari 2013 @ 15:27:07 #112
146033 ReisT
Fahrtreppenbenutzungshinweise
pi_121154124
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 12:02 schreef dennistd het volgende:
NS heeft geen opstaptarief.
Dat heeft NS wel degelijk, dat lijkt alleen niet zo doordat je minstens voor 8 tariefeenheden moet betalen. Als je terugrekent is het basistarief bij NS 90 cent dat is afgerond hetzelfde als bij de andere vervoerders die 86 cent rekenen.

NS zou gewoon net als de andere vervoerders voor overstappers 86 cent minder in rekening moeten brengen.
pi_121154206
quote:
14s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 15:20 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

ICM is niet gebouwd voor de stopdiensten, zeker het ICM-1 (serie 4011-4050) niet
Nee uhu, maar het komt er af en toe wel in terecht. Net als IRM overigens..
  vrijdag 4 januari 2013 @ 15:34:12 #114
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_121154469
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 15:28 schreef b2py het volgende:

[..]

Nee uhu, maar het komt er af en toe wel in terecht. Net als IRM overigens..
Voor de stopper van Zwolle naar Groningen gaat het nog wel, maar de Hofpleinlijn niet, bijvoorbeeld.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  vrijdag 4 januari 2013 @ 15:43:50 #115
45532 ziggyziggyziggy
wisselwachter, vlaggenzwaaier
pi_121154932
quote:
Ah, die had ik even gemist. _O_
Mine is the last voice you'll ever hear. Don't be alarmed.
  vrijdag 4 januari 2013 @ 16:13:40 #116
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_121156300
Mooie kleurstelling op die TALENT 2 :) De bijnaam "Hamsterbecke" komt wel goed tot z'n recht met die kleuren.

quote:
5s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 13:56 schreef Dr_Flash het volgende:
Wat is dit nu weer voor iets raars in de mail? :?

[..]

Dat is Hispeed-gefaal. Dat zijn we toch van ze gewend? O+
pi_121156559
Wel apart dat men voor Talent-2 gaat gezien de problemen die de DB had en nog steeds heeft met die dingen. Ik zie parallelen aan AnsaldoBreda geneuzel ;-).
pi_121156681
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 16:19 schreef Okuliarnik het volgende:
Wel apart dat men voor Talent-2 gaat gezien de problemen die de DB had en nog steeds heeft met die dingen. Ik zie parallelen aan AnsaldoBreda geneuzel ;-).
Waarschijnlijk zijn de goedkoper ;)
pi_121156693
Even een vraagje, waren jullie vorig jaar ook al niet naar duitsland geweest met nieuwjaarsrondje?
pi_121156871
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 16:23 schreef b2py het volgende:

[..]

Waarschijnlijk zijn de goedkoper ;)
Ongetwijfeld, maar er zijn zat (betere?) alternatieven? Ben wel benieuwd naar wat voor vervangende treinen er komen te rijden straks :D
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 4 januari 2013 @ 16:30:59 #121
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_121157054
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 16:23 schreef b2py het volgende:
Even een vraagje, waren jullie vorig jaar ook al niet naar duitsland geweest met nieuwjaarsrondje?
jup
Altijd onderweg naar het avontuur
  vrijdag 4 januari 2013 @ 16:32:26 #122
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_121157125
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 16:19 schreef Okuliarnik het volgende:
Wel apart dat men voor Talent-2 gaat gezien de problemen die de DB had en nog steeds heeft met die dingen. Ik zie parallelen aan AnsaldoBreda geneuzel ;-).
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 16:23 schreef b2py het volgende:

[..]

Waarschijnlijk zijn de goedkoper ;)
De TALENT-2 heeft al wel een typetoelating, DB Regio heeft de kastanjes al uit het vuur gehaald qua problemen. Door voor de Talent 2 te kiezen kan Abellio waarschijnlijk snel treinen geleverd en in dienst krijgen.

quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 16:23 schreef b2py het volgende:
Even een vraagje, waren jullie vorig jaar ook al niet naar duitsland geweest met nieuwjaarsrondje?
Ja :s) Duitsland *O*
pi_121157401
Dan niet liever de voorkeur om dit keer naar het zuiden te gaan?
Ik denk dat ik het verst van iedereen woon van de grenzen dus zal even mijn aankomst tijden doorgeven.
Hengelo; 10:07
Venlo: 10:12
Maastricht: 10:32
Roosendaal: 09:18 (Fyra)
Groningen: 10:14
Allemaal vertrek eerste trein op zaterdag 07:00
pi_121159222
b2py: Ik heb een antwoord voor :)
NS_online twitterde op vrijdag 04-01-2013 om 08:51:03 @inwiii Heb reactie gehad, er zijn inderdaad 2 mobiele in/uicheckpalen besteld. Nogmaals veel plezier. reageer retweet
pi_121159267
Jeej! :)
Het mocht slechts 24 uur duren..
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 4 januari 2013 @ 17:21:49 #126
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_121159273
besteld nog wel. De vraag blijft of ze op tijd geleverd zullen gaan worden O-)
Altijd onderweg naar het avontuur
  Redactie Sport vrijdag 4 januari 2013 @ 17:21:58 #127
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_121159280
Mijn vroegst mogelijke tijden:
Hengelo: 06:23
Venlo: 9:42
Maastricht: 10:02
Roosendaal: 09:41
Groningen: 08:44

Wanneer de kosten buiten NL oplopen tot meer dan 40 euro vrees ik af te moeten haken.
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_121159295
Zo de e-mail is de deur uit, eens kijken hoe CityNightline/DB reageert. Wens complete refund wegens wanprestatie.
pi_121159322
quote:
10s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 17:21 schreef Peterselieman het volgende:
besteld nog wel. De vraag blijft of ze op tijd geleverd zullen gaan worden O-)
Ja, ja een UI-checkpaal :P Ben benieuwd hoe dat gaat ;)
  vrijdag 4 januari 2013 @ 17:24:36 #130
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_121159403
quote:
10s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 17:21 schreef Peterselieman het volgende:
besteld nog wel. De vraag blijft of ze op tijd geleverd zullen gaan worden O-)
Klinkt als NS Hispeed in 2005: "We hebben fantastische treinen besteld, zodat we vanaf 2007 iedereen fantastisch kunnen vervoeren over de fantastische HSL!"
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_121159620
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 4 januari 2013 @ 17:53:30 #132
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_121160421
Zo te lezen is er een lekker treinongelukje geweest op het rangeerterrein in Onnen

http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,49220.0.html
Altijd onderweg naar het avontuur
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 4 januari 2013 @ 17:57:22 #133
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_121160555
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_121160712
quote:
11s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 17:53 schreef Peterselieman het volgende:
Zo te lezen is er een lekker treinongelukje geweest op het rangeerterrein in Onnen

http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,49220.0.html
Wat een droplul..
pi_121161850
Tussen Rdam en Dordrecht geen treinen op last vd politie. Geweldig, heb ik me voor niets gehaast. Er is geen alternatief reisadvies beschikbaar aldus de omeoep :{ iemand een idee wat er gaande is?
pi_121162144
Geruchten op twitter over een springer.
pi_121163246
Een leuke verassing op station Praha Hl.N. was een treinstel van Leo Express. Leo Express is een nieuwe Tsjechische open-access operator die rijdt met treinen op het traject Praag Centraal en Ostrava. Het is een traject waar meer vervoerders rijden. Dat zijn de reguliere Tsjechische spoorwegen, maar ook Student Agency/Regiojet. Dat bedrijf rijdt al enkele jaren met succes op deze verbinding met scherpe prijzen en goede service.

Sinds november 2012 is ook het bedrijf Leo Express in deze verbinding gestapt. Met vijf gloednieuwe vijfdelige Stadler Flirts proberen ze wat van het reizigersaanbod af te snoepen, ook door het aanbieden van service.

Leo Express biedt drie klassen aan, waarvan er eentje interresant is: de Premium-klasse op de foto heeft zoals jullie zien een behoorlijke beenruimte.





Meer informatie over Leo Express op internet: http://www.le.cz/cms/13-cestovni-tridy.html

Een snelle vergelijking tussen de verbinding Praag - Ostrava die alledrie de bedrijven aanbieden (prijzen omgerekend vanuit Tsjechische Kroon):
Leo Express: 5x per dag, reistijd 3:15. Economy ¤5,40-¤11,47 ; Business ¤17,46-¤23,26. ; Premium: ¤23,26-¤32,17
Regiojet 9x per dag, reistijd 3:24. 1 klasse: ¤ =11,70
Tsjechische Spoorwegen: 19x per dag reistijd 3:11-3:41 ; prijzen variabel vanaf ¤11,63 (reguliere intercity) tot ¤15,50 (Pendolino)
  vrijdag 4 januari 2013 @ 19:16:32 #138
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_121163448
Ik heb in die stoelen van de premium-klasse van de LEO Express gezeten. Ik kan er in ieder geval één ding over zeggen: ik wil zo'n stoel in mijn huis! :s) Helaas heeft de leverancier van die stoelen nooit gereageerd op mijn e-mail :(

Over Rotterdam:
Timbiels twitterde op vrijdag 04-01-2013 om 19:13:27 R’dam Centraal-Lombardijen: treinverkeer ligt stil nadat trein tegen bierkrat reed (geen schade). Politie op zoek naar daders in tunnel. #NS reageer retweet
pi_121163699
Dat die gasten op mogen draaien voor de kosten, als ze nog gevonden gaan worden... De prognose is inmiddels bijgesteld naar 21u, wordt lekker druk in de trein straks :')
pi_121164370
Zien er goed uit die Leo Express.
Kaartjes kopen online of bij de conducteur aan boord?
  vrijdag 4 januari 2013 @ 19:57:19 #141
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_121165314
Loppersum:
  Redactie Sport vrijdag 4 januari 2013 @ 20:00:01 #142
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_121165426
Zijn die schermen nou zo donker of ligt dat aan mij? Normaal hangen deze schermen ook onder de kap, daarbuiten hangt een ander model.
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  vrijdag 4 januari 2013 @ 20:01:11 #143
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_121165483
Kan ook aan de foto liggen, maar deze schermen worden dus in het Noorden opgehangen in Schubbekutteveen #713 .... :P Je zal maar niet weten of je in de trein naar Delfzijl of Delfzijl stapt...
pi_121165541
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 20:00 schreef dennistd het volgende:
Zijn die schermen nou zo donker of ligt dat aan mij? Normaal hangen deze schermen ook onder de kap, daarbuiten hangt een ander model.
Dit is het 'binnen'model inderdaad..
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 4 januari 2013 @ 20:04:33 #145
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_121165666
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 20:01 schreef greavy het volgende:
Kan ook aan de foto liggen, maar deze schermen worden dus in het Noorden opgehangen in Schubbekutteveen #713 .... :P Je zal maar niet weten of je in de trein naar Delfzijl of Delfzijl stapt...
correctie. Die schermen hangen alleen in de provincie Groningen en zijn er sinds december ofzo :')
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_121165728
quote:
2s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 20:04 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

correctie. Die schermen hangen alleen in de provincie Groningen en zijn er sinds december ofzo :')
Wat is het verschil tussen 'Groningen' en 'het Noorden' dan? :P
pi_121165766
quote:
12s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 20:05 schreef Scarlet_Dragonfly het volgende:

[..]

Wat is het verschil tussen 'Groningen' en 'het Noorden' dan? :P
Waddeneilanden, maar daar rijdt geen trein :P
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 4 januari 2013 @ 20:07:04 #148
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_121165800
quote:
12s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 20:05 schreef Scarlet_Dragonfly het volgende:

[..]

Wat is het verschil tussen 'Groningen' en 'het Noorden' dan? :P
dat Groningers niet tegen een grap kunnen
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_121165902
Waarom hangen zulke dingen op een station waar altijd dezelfde en slechts 1 treinserie komt? Wat is dat voor achterlijke geldverspilling :|W
pi_121165946
Dat heet "als we dit jaar ons geld niet opmaken, krijgen we volgend jaar minder geld"
pi_121166025
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 20:08 schreef Ireyon het volgende:
Waarom hangen zulke dingen op een station waar altijd dezelfde en slechts 1 treinserie komt? Wat is dat voor achterlijke geldverspilling :|W
Wel twee bestemmingen. dus dat kan verwarrend werken 'ofzo'
pi_121166083
NS_online twitterde op vrijdag 04-01-2013 om 20:08:45 Rotterdam Centraal-Rotterdam Lombardijen: de politie heeft de sporen vrijgegeven, treindienst wordt hervat. http://t.co/z23egl7C #rtdrlb reageer retweet
  vrijdag 4 januari 2013 @ 20:14:05 #153
391360 KnightSolaire
Praise the Sun
pi_121166128
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 20:11 schreef b2py het volgende:

[..]

Wel twee bestemmingen. dus dat kan verwarrend werken 'ofzo'
Een elektronisch bord is op de kleinere stations ook wel handig om bv. vertragingen aan te geven. Maar daarvoor heb je geen TBP op ieder perron nodig inderdaad, eerder gewoon zo'n overzichtsbord bij de ingang(en).

quote:
7s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 20:10 schreef Scarlet_Dragonfly het volgende:
Dat heet "als we dit jaar ons geld niet opmaken, krijgen we volgend jaar minder geld"
Weet niet of dat hier het geval is, maar dit is inderdaad wel een treurig potentieel gevolg van vaststaande budgetten. Even lekker verkwisten als we geld over hebben. Ben zelf ook tegen zulke vaste budgetten, veel te inflexibel.
pi_121166229
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 20:11 schreef b2py het volgende:

[..]

Wel twee bestemmingen. dus dat kan verwarrend werken 'ofzo'
Ja, maar op spoor 1 toch altijd richting Delfzijl en op spoor 2 toch altijd richting Groningen?

In Etten-Leur moet men het gewoon doen met een bordje
Spoor 1: Breda .00 / .30
Spoor 2: Roosendaal .00 / .30
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 4 januari 2013 @ 20:16:41 #155
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_121166270
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 20:14 schreef KnightSolaire het volgende:

[..]

Een elektronisch bord is op de kleinere stations ook wel handig om bv. vertragingen aan te geven. Maar daarvoor heb je geen TBP op ieder perron nodig inderdaad, eerder gewoon zo'n overzichtsbord bij de ingang(en).
De stations hadden al een TB7 gekregen
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_121166394
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 20:15 schreef Ireyon het volgende:

[..]

Ja, maar op spoor 1 toch altijd richting Delfzijl en op spoor 2 toch altijd richting Groningen?

Tsja, ze zullen bij de provincie Groningen waarschijnlijk wat geld over hebben, was toch laatst artikeltje over dat ze die stations daar op gingen knappen. Zal dit ook wel bij horen dan.
  vrijdag 4 januari 2013 @ 20:20:37 #157
391360 KnightSolaire
Praise the Sun
pi_121166435
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 20:19 schreef b2py het volgende:

[..]

Tsja, ze zullen bij de provincie Groningen waarschijnlijk wat geld over hebben, was toch laatst artikeltje over dat ze die stations daar op gingen knappen. Zal dit ook wel bij horen dan.
Maar kennelijk niet goed geld voor het normale "buitenmodel".. :P
  vrijdag 4 januari 2013 @ 20:22:56 #158
391360 KnightSolaire
Praise the Sun
pi_121166519
Iets heel anders: hebben we trouwens nog iets vernomen over de verdere decentralisatie van enkele spoorlijnen, zoals onderzocht zou worden door het ministerie in het kader van de concessieovereenkomst 2015-2025?
pi_121166620
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 20:22 schreef KnightSolaire het volgende:
Iets heel anders: hebben we trouwens nog iets vernomen over de verdere decentralisatie van enkele spoorlijnen, zoals onderzocht zou worden door het ministerie in het kader van de concessieovereenkomst 2015-2025?
Nee, dat ligt niet onderzocht te worden. Als het reces afgelopen is.
pi_121167228
Huh, de IC vlissingen van 20:20 @ rdaal is opgeheven volgens de app, maar hij rijdt nog wel. Vaag...
pi_121167307
Niet meer in het volste licht, maar het was wel mijn enige mogelijkheid om weer een nieuw type Hogesnelheidstreinen op de camera te krijgen:

  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 4 januari 2013 @ 20:47:49 #162
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_121167785
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 19:16 schreef James1988 het volgende:
Ik heb in die stoelen van de premium-klasse van de LEO Express gezeten. Ik kan er in ieder geval één ding over zeggen: ik wil zo'n stoel in mijn huis! :s) Helaas heeft de leverancier van die stoelen nooit gereageerd op mijn e-mail :(

Over Rotterdam:
Timbiels twitterde op vrijdag 04-01-2013 om 19:13:27 R’dam Centraal-Lombardijen: treinverkeer ligt stil nadat trein tegen bierkrat reed (geen schade). Politie op zoek naar daders in tunnel. #NS reageer retweet
opzich wel sterk biertje
Sorry voor de evt. spelfouten maar ik heb een lichte vorm van dyslectie
  vrijdag 4 januari 2013 @ 20:58:10 #164
45532 ziggyziggyziggy
wisselwachter, vlaggenzwaaier
pi_121168038
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 20:15 schreef Ireyon het volgende:

[..]

Ja, maar op spoor 1 toch altijd richting Delfzijl en op spoor 2 toch altijd richting Groningen?

Klopt. Het is een VCVL-station: we kúnnen daar een trein niet op het andere spoor binnen nemen. Er staan zelfs niet eens uitrijdseinen in de tegenrichting...
Mine is the last voice you'll ever hear. Don't be alarmed.
  vrijdag 4 januari 2013 @ 20:58:44 #165
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_121168070
Gevalletje "oeps" in Bremen: een e-loc (type BR189) is niet goed op de rem gezet, is vervolgens gaan rollen, heeft een stootjuk meegepakt en is van de sporen gelopen. De restanten van het stootjuk hebben een andere trein beschadigd (lakschade).

Kostenpost BR189: 50.000 euro
Kostenpost andere trein: 500 euro.

pi_121168759
Gaat lekker de laatste dagen zeg.. Al twee keer bij NS en nu dit geval van MRCE..
pi_121169615
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 20:08 schreef Ireyon het volgende:
Waarom hangen zulke dingen op een station waar altijd dezelfde en slechts 1 treinserie komt? Wat is dat voor achterlijke geldverspilling :|W
In Overijssel hangen bij de bushaltes nu ook digitale informatieborden terwijl er maar 1 bus komt die lek uur op dezelfde minuut er stopt.. In Den Haag heeft de helft van de haltes geeneens zo'n bord.
dag
pi_121169827
Vanmiddag herstelde de conducteur zich nog net op tijd; volgens hem zaten we in de trein naar Zwolle Airp...herstel...Schiphol Airport, Almere, etc. etc. Zwolle Airport, ik moet zeggen, klinkt goed 8-)
  vrijdag 4 januari 2013 @ 21:43:54 #169
270524 Flodder450
99% slechtheid, 1% plankton
pi_121170159
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 19:57 schreef greavy het volgende:
Loppersum:
[ afbeelding ]
Bij appingedam waren die borden afgelopen zaterdag helemaal op tilt geslage, helaas geen foto kunnen maken ;(
  vrijdag 4 januari 2013 @ 21:45:23 #170
270524 Flodder450
99% slechtheid, 1% plankton
pi_121170210
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 20:11 schreef b2py het volgende:

[..]

Wel twee bestemmingen. dus dat kan verwarrend werken 'ofzo'
Ineens komt dat verhaal wat ik had verteld over spoor 7A en spoor 7B weer boven....
  vrijdag 4 januari 2013 @ 21:59:12 #171
147882 DriekOplopers
Erkend digibeet
pi_121170873
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 11:42 schreef KnightSolaire het volgende:

[..]

Met een VDU krijg je voor zover ik weet wel gewoon korting bij andere vervoerders?
Ze kloten maar wat raak, en wij schreven een brief (nav een eerdere alarmerende post hiero).

http://www.voorbeterov.nl/page13.php

:(
pi_121171034
Kun je studenten ov chip verkopen? Ipv er maandelijks voor te betalen wat je automatisch doet.
pi_121171054
Je kan hem inleveren ;)
  vrijdag 4 januari 2013 @ 22:05:59 #174
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_121171186
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 22:02 schreef Snoepje5 het volgende:
Kun je studenten ov chip verkopen? Ipv er maandelijks voor te betalen wat je automatisch doet.
Inleveren en dan krijg je iets van 83¤ meer per maand stufi ofzo. zie ook de site van DUO/IB-groep
pi_121171396
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 22:05 schreef greavy het volgende:

[..]

Inleveren en dan krijg je iets van 83¤ meer per maand stufi ofzo. zie ook de site van DUO/IB-groep
Nee dat is niet zo. Kan alleen als je naar het buitenland gaat.
pi_121171441
Gisteren Rotterdam-Zwolle in een VIRM gedaan (Vervolgens Zwolle-Hengelo met de Sprintercity met 2 Vtjes O+ ).
Had ik dezelfde reis vandaag gedaan, was het tussen Rotterdam-Zwolle met een DDAR en tussen Zwolle-Hengelo met een losse V geweest. Dus zo slecht is dat VIRM nog niet :)
Bij twijfel: gebruik beton.
  vrijdag 4 januari 2013 @ 22:38:28 #177
45532 ziggyziggyziggy
wisselwachter, vlaggenzwaaier
pi_121172697
Ligt het aan mij, of komen er de laatste tijd wel heel veel ongelukken en ontsporingen in Duitsland voor?
Mine is the last voice you'll ever hear. Don't be alarmed.
pi_121172808
Niet alleen daar hoor, ook hier blijkbaar en allerlei dingen die niet naar buiten komen enzo..
  vrijdag 4 januari 2013 @ 22:49:05 #179
391360 KnightSolaire
Praise the Sun
pi_121173185
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 22:11 schreef _JdM_ het volgende:
Dus zo slecht is dat VIRM nog niet :)
Ben ik het helemaal mee eens.
  vrijdag 4 januari 2013 @ 22:51:48 #180
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_121173314
Pieter Bosch op het Spoorforum geeft wat informatie over het traject Nieuweschans-Ihrhove(D) ivm de krapte daar:
quote:
Het baanvak Ihrhove-Nieuweschans is 1 blok en daarmee ook een lang blok van ca 17km. Bij Nieuweschans mag pas een trein de grens over als het Stellwerk in Ihrhove het baanvak vrijgegeven heeft, andersom idem dito. De enige seinen onderweg zijn de brugseinen bij Weener. Een tweede beperking is het korte kruisingsspoor in Nieuweschans wat eigenlijk alleen geschikt is om 2 passagierstreinen elkaar te laten kruisen of een erg korte goederentrein. Zodra een passagierstrein om .08 uit Nieuweschans vertrokken is, is het Duitse baanvak tot .28 bezet. Vervolgens komt de tegentrein en is het baanvak van .30 tot .50 weer bezet. De treinen van en naar Leer kruisen elkaar tussen Ihrhove en de brug bij Leer. Ook al erg krap omdat de brug bij Leer enkelsporig is en er veel goederenverkeer langskomt.

Hoog tijd voor aanpakken van deze lijn. Een blokverdichting tussen Nieuweschans en Ihrhove zou kunnen helpen in combinatie met een langer kruisingsspoor in Nieuweschans. Een andere optie is een paseerspoor voor cargo in Weener. Misschien zou je tussen Nieuweschans en Bunde nog wat tijdswinst kunnen halen door de baanvaksnelheid te verhogen, maar dat kan mijns inziens alleen als daar een paar onbewaakte overwegen opgeheven worden waar thans max 40 geldt. Tussen Bunde en de Friesenbrücke geldt nu in principe al max 120 (de praktijk is anders, maar ok).
Iemand nog andere ideeën?
Daarbij komt nog van mij:
quote:
Daarnaast is de spoorbrug (de Friesenbrücke??) op de lijn op het Duitse deel regelmatig in de nacht open. De bediening van de brug is enkel van 5:00-23:00. Als een boot er door moet, en de brug open moet buiten deze tijden én de boot zich voor 17:00 gemeld heeft, wordt de brug opengezet tot de andere ochtend.
pi_121173393
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 22:05 schreef greavy het volgende:

[..]

Inleveren en dan krijg je iets van 83¤ meer per maand stufi ofzo. zie ook de site van DUO/IB-groep
Top!
  vrijdag 4 januari 2013 @ 22:54:00 #182
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_121173415
quote:
1s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 22:53 schreef Snoepje5 het volgende:

[..]

Top!
Zie een reactie onder mijn reactie, ik blijk het mis te hebben. Zie voor alle info de site van DUO/IBG
pi_121175152
Buitenland.. wat een afzetters daar ook weer. Wel laten betalen ook al gebruik je het niet.
pi_121175488
Opnieuw vertrekt een trein met een open deur
vr 04/01/2013 - 22:55

Voor de derde keer in enkele weken is er een trein vertrokken terwijl één van de deuren nog open stond. Het incident gebeurde op de trein van Kortrijk naar Brussel.
Een reiziger filmde met zijn gsm hoe de deur een tiental minuten bleef open staan.

De vervoersmaatschappij NMBS onderzoekt hoe zoiets kan gebeuren, meermaals dan nog.

Bron en filmpje
  vrijdag 4 januari 2013 @ 23:36:36 #185
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_121175530
Wat ben je dan voor achterlijke droplul als je het gaat staan filmen i.p.v. dat je de conducteur waarschuwt, Securail belt, of gewoon aan de noodrem gaat hangen :{
pi_121175575
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 januari 2013 23:36 schreef James1988 het volgende:
Wat ben je dan voor achterlijke droplul als je het gaat staan filmen i.p.v. dat je de conducteur waarschuwt, Securail belt, of gewoon aan de noodrem gaat hangen :{
Ik zou ook twijfelen hoor, eerst even filmen en daarna conducteur erbij halen. Of moet ik heel braaf direct aan de noodrem hangen?
Eerst bewijs filmen voor de HC omdat het verhaal anders te idioot is dat hij je niet geloofd :')
pi_121175789
Misschien is de HC ook wel gewaarschuwd? Zou ook eerst filmen, 't begint nu echt structureel iets mis met de deuren/vertrekprocedure te gaan...
Bij twijfel: gebruik beton.
pi_121176030
Zo erg is het niet toch, onderstaand filmpje heb ik in 2009 gefilmd in een trein in Budapest...

Denk wel even om je nek en je oren.
pi_121178466
Een mooie afsluiter van de dag? Een Intercity van de Tsjechische Spoorwegen getrokken door een locomotief uit de serie 362 (Skoda, 1990) arriveert op station Praha hlavni nádrazí. Zet de boxen wat harder om het aparte omroepgeluidje te horen. Aan het eind van het filmpje nog bewegend beeld van een stilstaande Leo Express.

pi_121183523
TT past mij wel, wat een dramatische ervaring gehad vanuit Praag eergisteren. Uit ervaringen met de nachttrein in de zomer gewoon normale stoelen geboekt met de gedachte dat je dan uber chil in zo'n coupe kan zitten...nee hoor, vanaf Praag tot Berlijn ging het wel maar daarna gewoon gedwongen terug naar de eigen coupe zonder beenruimte en allemaal gasten om je heen ipv de dames in de andere coupes ( doen ze dat expres ofzo? :'( ? )

16 uur huilen dus.
  Moderator zaterdag 5 januari 2013 @ 08:33:53 #191
155227 crew  Guppy
dus
pi_121184504
Russische metro :)
[b]Op zaterdag 31 december 2011 16:16 schreef Socios het volgende:[/b] Kusje voor jou. :) :@ :*
pi_121185564
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 03:56 schreef kurk_droog het volgende:
TT past mij wel, wat een dramatische ervaring gehad vanuit Praag eergisteren. Uit ervaringen met de nachttrein in de zomer gewoon normale stoelen geboekt met de gedachte dat je dan uber chil in zo'n coupe kan zitten...nee hoor, vanaf Praag tot Berlijn ging het wel maar daarna gewoon gedwongen terug naar de eigen coupe zonder beenruimte en allemaal gasten om je heen ipv de dames in de andere coupes ( doen ze dat expres ofzo? :'( ? )

16 uur huilen dus.
Je zat in dezelfde nachttrein als Bitlord :D
  zaterdag 5 januari 2013 @ 11:19:24 #193
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_121186106
http://www.nu.nl/binnenla(...)ij-grens-belgie.html

Overigens verraadt deskundige journalistiek zich door het gebruik van woorden als "treintoestel" :X :')
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Sport zaterdag 5 januari 2013 @ 11:19:40 #194
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_121186110
Zo, eens even gezond gedaan: ik ben van Nijverdal naar Nijverdal West gelopen ipv met de bus te gaan. Foto's van de tunnel zet ik hier vanavond neer.
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_121186164
quote:
10s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 11:19 schreef Dr_Flash het volgende:
http://www.nu.nl/binnenla(...)ij-grens-belgie.html

Overigens verraadt deskundige journalistiek zich door het gebruik van woorden als "treintoestel" :X :')
Bij de grens met België... Dat klinkt me bekend in de oren.
pi_121186171
quote:
1s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 10:42 schreef b2py het volgende:

[..]

Je zat in dezelfde nachttrein als Bitlord :D
Lijkt er wel op ja!
pi_121186345
quote:
10s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 11:19 schreef Dr_Flash het volgende:
http://www.nu.nl/binnenla(...)ij-grens-belgie.html

Overigens verraadt deskundige journalistiek zich door het gebruik van woorden als "treintoestel" :X :')
Was ook met die brand in abcoude. 'Het derde treinstel is volledig uitgebrand.' Op de foto was duidelijk te zien dat het om het vierde rijtuig ging en dan nog het achter gedeelte ervan. Hoe mis kan je zitten :')
  zaterdag 5 januari 2013 @ 11:38:20 #198
45532 ziggyziggyziggy
wisselwachter, vlaggenzwaaier
pi_121186456
quote:
1s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 11:32 schreef b2py het volgende:

[..]

Was ook met die brand in abcoude. 'Het derde treinstel is volledig uitgebrand.' Op de foto was duidelijk te zien dat het om het vierde rijtuig ging en dan nog het achter gedeelte ervan. Hoe mis kan je zitten :')
Die fout snap ik wel. De meeste foto's zijn van de achterkant van de trein genomen en vanaf daar gezien stond het begin van de derde bak in brand. Het blijft natuurlijk dom. En nee, het was geen treinstel en de bak is inderdaad niet volledig uitgebrand.
Mine is the last voice you'll ever hear. Don't be alarmed.
  zaterdag 5 januari 2013 @ 11:39:24 #199
67174 Dos37
Come on Twente
pi_121186469
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 11:19 schreef dennistd het volgende:
Zo, eens even gezond gedaan: ik ben van Nijverdal naar Nijverdal West gelopen ipv met de bus te gaan. Foto's van de tunnel zet ik hier vanavond neer.
Ah mooi benieuwd hoe het er daar voor staat.
Premier League toto winnaar 2007-2008 en [b]2008-2009[/b]
Held Blaise NKUFO [b]All time topscoorder in Enschede[/b]
[b]WE WON IT ELEVEN TIMES![/b]
  zaterdag 5 januari 2013 @ 12:06:30 #200
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_121187057
113 Teletekst za 05 jan
***************************************
Veel treinen rijden zonder bhv'er

***************************************
` In Nederland rijden veel treinen
zonder dat er een bedrijfshulpverlener
(bhv'er) aan boord is.Dat is volgens
vakbond FNV Spoor in strijd met de
Arbeidswet.Daarin staat dat op elke
werkplek iemand aanwezig moet zijn die
kan optreden in noodsituaties.

Meestal zijn machinisten niet opgeleid
als bhv'er,alleen conducteurs,maar die
zitten niet op elke trein.Vooral bij
treinen van Veolia,Connexxion en Arriva
is er alleen een machinist aan boord.

Spoorbedrijven zetten soms wel een
steward in die is opgeleid om eerste
hulp te verlenen,maar dat gebeurt
volgens de bond maar mondjesmaat.
***************************************
volgende nieuws weer&verkeer sport
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_121187104

Huidige sneeuwverwachting voor de komende vijftien dagen. We lopen aardig op de zaken vooruit maar ik heb stiekem wel weer hoop en zie ook wel uit naar wat sneeuw. Nadeel, tentamenperiode :')
pi_121187118
quote:
2s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 12:06 schreef Dr_Flash het volgende:
113 Teletekst za 05 jan
***************************************
Veel treinen rijden zonder bhv'er

***************************************
` In Nederland rijden veel treinen
zonder dat er een bedrijfshulpverlener
(bhv'er) aan boord is.Dat is volgens
vakbond FNV Spoor in strijd met de
Arbeidswet.Daarin staat dat op elke
werkplek iemand aanwezig moet zijn die
kan optreden in noodsituaties.

Meestal zijn machinisten niet opgeleid
als bhv'er,alleen conducteurs,maar die
zitten niet op elke trein.Vooral bij
treinen van Veolia,Connexxion en Arriva
is er alleen een machinist aan boord.

Spoorbedrijven zetten soms wel een
steward in die is opgeleid om eerste
hulp te verlenen,maar dat gebeurt
volgens de bond maar mondjesmaat.
***************************************
volgende nieuws weer&verkeer sport
Telegraaf neemt het over:
In de treinen van de NS is nooit iemand aanwezig met EHBO. Wedje leggen? :P
  zaterdag 5 januari 2013 @ 12:10:36 #203
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_121187152
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 12:09 schreef b2py het volgende:

[..]

Telegraaf neemt het over:
In de treinen van de NS is nooit iemand aanwezig met EHBO. Wedje leggen? :P
Als de Telegraaf het overneemt wordt het minstens:

"NS brengt miljoenen hulpeloze reizigers in levensgevaar"
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_121187865
quote:
1s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 11:22 schreef Bitlord het volgende:

[..]

Lijkt er wel op ja!
Ik zat in rijtuig 174 stoelen 40/41
  zaterdag 5 januari 2013 @ 13:04:05 #205
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_121188425
Zeg, klopt het dat je bij DalVrij nooit (zelf) korting krijgt? Dus of je betaalt 100 % of je betaalt niks?
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_121188630
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 13:04 schreef Dr_Flash het volgende:
Zeg, klopt het dat je bij DalVrij nooit (zelf) korting krijgt? Dus of je betaalt 100 % of je betaalt niks?
• 65+? Dal Vrij voor slechts ¤ 42 per maand
• 2e Dal Vrij voor een gezinslid slechts ¤ 42 per maand
• 40% korting voor max. 3 medereizigers (na 9.00 uur ’s ochtends en het hele weekend)
• Gratis Kids Vrij abonnement t.w.v. ¤ 15 erbij. Als uw (klein)kind (4 t/m 11 jaar) een eigen OV-chipkaart heeft of koopt, reist hij altijd onbeperkt met u mee
• Korting bij Greenwheels en Q-Park
• Gratis OV-chipkaart ook bruikbaar in bus, tram en metro
• Abonnement ook geldig bij andere treinvervoerders
• Abonnement ook geldig op binnenlandse trajecten van InterCity Berlijn en ICE International

Lijkt er wel op ja..
  zaterdag 5 januari 2013 @ 13:16:05 #207
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_121188767
Nee okee dan snap ik het toch goed :) Ik ga dit jaar eens WeekendVrij, AltijdVrij en DalVrij naast elkaar leggen, kijken met welk abo ik het goedkoopste uit ben /zou zijn geweest.

Dat sheetje van Scarlet begrijp ik geen snars van :+
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_121188824
Wellicht is altijd voordeel ook wel iets? Weekendvrij heb je al toch?
AltijdVoordeel:

Echt flexibel reizen kunt u met het Altijd Voordeel abonnement. U ontvangt standaard 20% op uw reis. Reist u in de daluren of in het weekend dan verdubbelt uw korting naar 40%. Kortom: u profiteert altijd!

Nog meer voordelen van Altijd Voordeel

• 40% korting voor max. 3 medereizigers (na 9.00 uur s ochtends en het hele weekend)
• 60+? Voor ¤ 14 extra 7 Keuzedagen erbij (2e klas) (alleen bij Jaarabonnement)
• Gratis Kids Vrij abonnement t.w.v. ¤ 15 erbij (alleen bij Jaarabonnement). Als uw (klein)kind (4 t/m 11 jaar) een eigen OV-chipkaart heeft of koopt, reist hij altijd onbeperkt met u mee
• Korting bij Greenwheels en Q-Park
• Te combineren met het OV Voordeel abonnement: voor 20% korting op al uw reizen met bus, tram en metro
• OV-chipkaart ook bruikbaar in bus, tram en metro
• Abonnement (inclusief Keuzedagen) ook geldig bij andere treinvervoerders
• Abonnement ook geldig op binnenlandse trajecten van InterCity Berlijn en ICE International
  Moderator zaterdag 5 januari 2013 @ 13:18:05 #209
155227 crew  Guppy
dus
pi_121188828
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 12:08 schreef b2py het volgende:
[ afbeelding ]
Huidige sneeuwverwachting voor de komende vijftien dagen. We lopen aardig op de zaken vooruit maar ik heb stiekem wel weer hoop en zie ook wel uit naar wat sneeuw. Nadeel, tentamenperiode :')
Noes ;( ik ben aan het trainen voor m'n hardloopwedstrijden! Dan wil ik geen sneeuw :(
[b]Op zaterdag 31 december 2011 16:16 schreef Socios het volgende:[/b] Kusje voor jou. :) :@ :*
  zaterdag 5 januari 2013 @ 13:20:22 #210
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_121188887
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 13:17 schreef b2py het volgende:
Wellicht is altijd voordeel ook wel iets? Weekendvrij heb je al toch?
AltijdVoordeel:

Echt flexibel reizen kunt u met het Altijd Voordeel abonnement. U ontvangt standaard 20% op uw reis. Reist u in de daluren of in het weekend dan verdubbelt uw korting naar 40%. Kortom: u profiteert altijd!
Ja maar het wordt zo achterlijk veel werk om alles bij te houden dan ;( :X
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_121189265
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 13:20 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Ja maar het wordt zo achterlijk veel werk om alles bij te houden dan ;( :X
Je kan toch op ns.nl of ov-chipkaart.nl heel makkelijk wekelijkse of maandelijkste staten uitdraaien?

Zoiets dus ;)
  zaterdag 5 januari 2013 @ 13:42:39 #212
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_121189512
ja

en dan per reis van alle andere abovormen uitzoeken wat de kosten zouden zijn geweest 8)7
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_121189654
Dat trek je met excel er toch zo uit..
Je kan die zooi als CSV exporteren vanaf ov-chipkaart.nl, formule er overheen en een draaitabelletje. Moet jij wel kunnen toch? :P
  Redactie Frontpage / Sport zaterdag 5 januari 2013 @ 13:48:47 #214
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_121189687
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 11:39 schreef Dos37 het volgende:

[..]

Ah mooi benieuwd hoe het er daar voor staat.
me too. Ben daar morgen heel even in de buurt
Altijd onderweg naar het avontuur
  zaterdag 5 januari 2013 @ 13:49:58 #215
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_121189735
draaitabellen heb ik nooit begrepen :N
En formuletje? Dan zul je toch eerst een enorme tabel moeten hebben met de voltariefprijzen voor elke tariefafstand die mogelijk is.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_121189821
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 13:49 schreef Dr_Flash het volgende:
draaitabellen heb ik nooit begrepen :N
En formuletje? Dan zul je toch eerst een enorme tabel moeten hebben met de voltariefprijzen voor elke tariefafstand die mogelijk is.
Die kan je vast wel uit de NS API trekken verwacht ik.
Jij was toch de IT'er? :P
pi_121189865
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 13:52 schreef b2py het volgende:

[..]

Die kan je vast wel uit de NS API trekken verwacht ik.
Jij was toch de IT'er? :P
IT'ers, zo ook ik, zijn lui. Het kostte mij in elk geval meer moeite zo'n koppeling te bouwen dan het handmatig over te nemen :P
Maar blijkbaar heb ik er een nogal onbegrijpelijke sheet van gemaakt :7
pi_121190016
Gaat echt lekker de laatste tijd in Limburg. Nu minder treinen tussen Roermond en Sittard door een defecte trein.
pi_121190022
quote:
2s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 12:06 schreef Dr_Flash het volgende:
113 Teletekst za 05 jan
***************************************
Veel treinen rijden zonder bhv'er

***************************************
` In Nederland rijden veel treinen
zonder dat er een bedrijfshulpverlener
(bhv'er) aan boord is.Dat is volgens
vakbond FNV Spoor in strijd met de
Arbeidswet.Daarin staat dat op elke
werkplek iemand aanwezig moet zijn die
kan optreden in noodsituaties.

Meestal zijn machinisten niet opgeleid
als bhv'er,alleen conducteurs,maar die
zitten niet op elke trein.Vooral bij
treinen van Veolia,Connexxion en Arriva
is er alleen een machinist aan boord.

Spoorbedrijven zetten soms wel een
steward in die is opgeleid om eerste
hulp te verlenen,maar dat gebeurt
volgens de bond maar mondjesmaat.
***************************************
volgende nieuws weer&verkeer sport
Ach hou op, straks moet ik ook nog zo'n bhv-cursus volgen. Daar zit ik eigenlijk niet op te wachten :')
pi_121190038
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 12:09 schreef b2py het volgende:

[..]

Telegraaf neemt het over:
In de treinen van de NS is nooit iemand aanwezig met EHBO. Wedje leggen? :P
Elke keer als ik in een trein zit is er al iemand met EHBO aanwezig in die trein :P :7
  zaterdag 5 januari 2013 @ 14:03:45 #221
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_121190113
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 13:59 schreef GlenSpey het volgende:

[..]

Ach hou op, straks moet ik ook nog zo'n bhv-cursus volgen. Daar zit ik eigenlijk niet op te wachten :')
Ik vind het vooral raar dat het gaat over iemand die aanwezig moet zijn op elke WERKPLEK. Zo van: het is alleen nodig voor als die 1 of 2 man personeel op een trein wat overkomt. Die 500 reizigers kunnen makkelijk doodvallen :')
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_121190254
quote:
3s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 14:03 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Ik vind het vooral raar dat het gaat over iemand die aanwezig moet zijn op elke WERKPLEK. Zo van: het is alleen nodig voor als die 1 of 2 man personeel op een trein wat overkomt. Die 500 reizigers kunnen makkelijk doodvallen :')
Het zit hem vooral in leegmat ritten en bij de lokale vervoerders. Maar het is bij ARBO verplicht dat een werknemer eigenlijk nooit alleen mag werken. Daar komt het van, heeft niks met de reizigers te maken ;)
pi_121190264
quote:
7s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 14:00 schreef Scarlet_Dragonfly het volgende:

[..]

Elke keer als ik in een trein zit is er al iemand met EHBO aanwezig in die trein :P :7
Gelukkig is EHBO wat anders dan BHV ;)
  zaterdag 5 januari 2013 @ 14:10:23 #224
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_121190318
vraag me af of dat ook voor andere beroepen geldt. Een geheim agent bijvoorbeeld.

Oftewel: Die regel is onzin.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_121190357
quote:
7s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 14:10 schreef Dr_Flash het volgende:
vraag me af of dat ook voor andere beroepen geldt. Een geheim agent bijvoorbeeld.

Oftewel: Die regel is onzin.
Ik geloof dat het spoor CAO geregeld is.

En geheim agent, noem je ook een 'beroep' :').
Militairen of mensen in de zorgsector werken toch ook nooit alleen..
  zaterdag 5 januari 2013 @ 14:16:19 #226
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_121190492
sowieso, wat is "alleen"?

Niemand in dezelfde ruimte? Niemand in een straal van 10 meter? 100 meter? Niemand die binnen 10 seconden bij je kan zijn? Of een minuut? :?

Dat soort dingen is ZO arbitrair allemaal, en daardoor eigenlijk volledig uit de lucht gegrepen. Door een soort manische 100%-veiligheids-zucht. 100 % veiligheid bestaat niet.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_121190687
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 14:11 schreef b2py het volgende:

[..]

Ik geloof dat het spoor CAO geregeld is.

En geheim agent, noem je ook een 'beroep' :').
Militairen of mensen in de zorgsector werken toch ook nooit alleen..
Een ander beroep dan... Hier komt elke maandag een pipo om het groenafval op te halen, hij is ook alleen. Of een servicemonteur, meestal ook alleen.
  zaterdag 5 januari 2013 @ 14:25:40 #228
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_121190764
In feite heb je aan 1 formule genoeg:

100%prijs = opstaptarief + (afstand * kmprijs)

en dat afronden omhoog op 10 cent

Dan volgen daaruit wel de 20 % en 40 % kortings prijzen (opnieuw afronden op een dubbeltje omhoog?)

Zo denk ik dat het gaat toch? Qua afronden? :?

En wie weet wat exact het opstaptarief en de kmprijs zijn? Dan kan ik het gebeuren vrij verregaand automatiseren :Y
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_121190845
Ik denk dat je het makkelijker uit de NS API trekt als je d.m.v. een formuleblad alle bestemmingen naar alle bestemmingen laat plannen en dan de prijzen eruit trekt.
http://www.ns.nl/api/api#api-documentatie-prijzen

Misschien dat je hier nog wat waardevolle documentatie vandaan kan halen:
https://groups.google.com/forum/?fromgroups#!forum/ns-api

[ Bericht 28% gewijzigd door b2py op 05-01-2013 14:33:53 ]
  zaterdag 5 januari 2013 @ 14:36:02 #230
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_121191124
Tsja. Vreselijk moeilijkgedoe en geen antwoord op mijn vraag :')
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_121191187
Maar NSR kent geen opstaptarief, alleen tariefeenheden. Wellicht dat je wat tariefeenheden naast werkelijke euro's/km kan leggen zodat je een redelijk gemiddelde kan trekken. En altijd omhoog afronden ja, kan het uiteindelijk altijd meevallen wat het kost ;)
  zaterdag 5 januari 2013 @ 14:39:19 #232
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_121191237
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 13:59 schreef GlenSpey het volgende:

[..]

Ach hou op, straks moet ik ook nog zo'n bhv-cursus volgen. Daar zit ik eigenlijk niet op te wachten :')
krijg je toch een paar tientjes voor?
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
  zaterdag 5 januari 2013 @ 14:39:30 #233
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_121191245
Je moet tegenwoordig trouwens een getekend contract overleggen voordat je gebruik mag maken van die API. Veel plezier :W

Dat wordt handmatig alles eindeloos overkloppen. Lang leve de techniek.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  zaterdag 5 januari 2013 @ 14:41:28 #234
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_121191317
De toelage wordt bepaald volgens door Onze Minister vast te stellen regels en bedraagt tenminste ¤ 195,35 per jaar.
Artikel 5

1.De BHV-toelage bestaat op jaarbasis uit:
a. ¤ 160,00 voor de BHV-er met een geldig certificaat van de BHV-opleidingscursus;

b. ¤ 230,00 voor de gediplomeerde EHBO-er met geldige aantekening reanimatie;

c. ¤ 455,00 voor de allround BHV-er met geldige aantekening reanimatie;

d. ¤ 590,00 en een functietoeslag van ¤ 135,00 voor de ploegleider;

e. ¤ 680,00 en een functietoeslag van ¤ 230,00 voor het hoofd BHV;

f. ¤ 680,00 en een functietoeslag van ¤ 230,00 voor het plaatsvervangend hoofd BHV.

2.Bij continudienst wordt de toelage, bedoeld in het eerste lid, verhoogd met een toeslag van ¤ 160,00.

(bij de overheid)
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
  zaterdag 5 januari 2013 @ 14:41:37 #235
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_121191325
Het afronden is trouwens neutraal. Dus naar het dichtstbijzijnde dubbeltje en niet altijd omhoog.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_121191377
quote:
13s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 14:39 schreef Dr_Flash het volgende:
Je moet tegenwoordig trouwens een getekend contract overleggen voordat je gebruik mag maken van die API. Veel plezier :W

Dat wordt handmatig alles eindeloos overkloppen. Lang leve de techniek.
Wellicht dat Dennis je kan helpen? Volgens mij is die wel goed met dit soort zaken en heeft al meer van dit soort zaken uitgewerkt. Eventueel zou je het op OVinNL kunnen proberen, daar zitten volgens mij ook wel lui die dat soort zaken wel weten.
  zaterdag 5 januari 2013 @ 14:44:57 #237
45532 ziggyziggyziggy
wisselwachter, vlaggenzwaaier
pi_121191423
Goed, dat was mijn eerste keer Hanzelijn. Saai uitzicht, ploppende oren in de tunnel en je komt uit in Lelystad, waarvan ik opnieuw blij ben dat ik daar niet meer woon. Maar goed, wel tien minuten eerder in Amsterdam. :')
Mine is the last voice you'll ever hear. Don't be alarmed.
  zaterdag 5 januari 2013 @ 14:57:48 #238
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_121191828
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 14:43 schreef b2py het volgende:

[..]

Wellicht dat Dennis je kan helpen? Volgens mij is die wel goed met dit soort zaken en heeft al meer van dit soort zaken uitgewerkt. Eventueel zou je het op OVinNL kunnen proberen, daar zitten volgens mij ook wel lui die dat soort zaken wel weten.
Nja, zal eens kijken. Dat met die formule is een beetje een heilloos pad. Als het gewoon een lineair verband zou zijn dan ging het nog wel, maar het is degressief natuurlijk, dus dan is er analytisch geen beginnen meer aan voor mij (zeker niet omdat je eerst door een laag afrondingsruis heen moet prikken: als een afstand van 13 te een prijs van 2,90 oplevert, kan dat alles zijn tussen 2,85 en 2,94, maar dat zie je dus niet. Zo kun je onmogelijk een functievoorschrift opstellen).
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Frontpage / Sport zaterdag 5 januari 2013 @ 15:02:43 #239
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_121192012
mja, Het ritje Leeuwarden - Groningen Noord kost me met een papieren kaartje volgens de NS 5,90 euro, terwijl het met de chipper 5.94 euro is. Dit komt omdat voor een papieren kaartje op 10 cent afgerond wordt en bij de chipper op de cent :')
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_121192190
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 14:57 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Nja, zal eens kijken. Dat met die formule is een beetje een heilloos pad. Als het gewoon een lineair verband zou zijn dan ging het nog wel, maar het is degressief natuurlijk, dus dan is er analytisch geen beginnen meer aan voor mij (zeker niet omdat je eerst door een laag afrondingsruis heen moet prikken: als een afstand van 13 te een prijs van 2,90 oplevert, kan dat alles zijn tussen 2,85 en 2,94, maar dat zie je dus niet. Zo kun je onmogelijk een functievoorschrift opstellen).
Als je dat van meer afstanden bepaalt, zowel lang als kort kan je de foutmarge enorm verminderen. Zoals bijvoorbeeld Vlissingen - Groningen, Den Helder - Heerlen maar ook Rotterdam - Dordrecht. Hierdoor zal je foutmarge flink slinken waardoor je een steeds betrouwbaarder resultaat zal krijgen.
  zaterdag 5 januari 2013 @ 15:08:59 #241
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_121192201
Bij NS wordt ook voor de OV Chip alles op dubbeltjes afgerond hoor :Y
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  zaterdag 5 januari 2013 @ 15:09:57 #242
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_121192243
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 15:08 schreef b2py het volgende:

[..]

Als je dat van meer afstanden bepaalt, zowel lang als kort kan je de foutmarge enorm verminderen. Zoals bijvoorbeeld Vlissingen - Groningen, Den Helder - Heerlen maar ook Rotterdam - Dordrecht. Hierdoor zal je foutmarge flink slinken waardoor je een steeds betrouwbaarder resultaat zal krijgen.
Ja dat weet ik. Maar het blijft toch een schatting.

Dan klik ik liever even een tabelletje bij elkaar waar ik met VERT.ZOEKEN precies de juiste waarde uit krijg.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Frontpage / Sport zaterdag 5 januari 2013 @ 15:09:58 #243
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_121192244
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 15:08 schreef Dr_Flash het volgende:
Bij NS wordt ook voor de OV Chip alles op dubbeltjes afgerond hoor :Y
bij Arriva niet
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_121192368
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 15:09 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Ja dat weet ik. Maar het blijft toch een schatting.

Dan klik ik liever even een tabelletje bij elkaar waar ik met VERT.ZOEKEN precies de juiste waarde uit krijg.
Waar las jij trouwens dat je een getekend document moet overhandigen voor de NS API?
Ik zou gewoon zeggen, wie niet waagt wie niet wint ;)
  zaterdag 5 januari 2013 @ 15:15:15 #245
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_121192417
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 15:13 schreef b2py het volgende:

[..]

Waar las jij trouwens dat je een getekend document moet overhandigen voor de NS API?
Ik zou gewoon zeggen, wie niet waagt wie niet wint ;)
Op die link van jou :D
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  zaterdag 5 januari 2013 @ 15:15:40 #246
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_121192433
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 15:13 schreef b2py het volgende:

[..]

Waar las jij trouwens dat je een getekend document moet overhandigen voor de NS API?
Ik zou gewoon zeggen, wie niet waagt wie niet wint ;)
Waag maar. Krijg je een inlogprompt.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_121192512
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 15:15 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Waag maar. Krijg je een inlogprompt.
Registratie Bevestiging

Bevestiging registratie NS API

Bedankt voor uw bevestiging.
U kunt nu gebruik maken van uw gebruikersgegevens voor de NS API.
pi_121192533
quote:
De webservice voor de prijzen maakt het mogelijk voor een treinreis de bijbehorende prijsinformatie op te vragen.

N.B. Voor gebruik van de webservice is aparte autorisatie vereist. Deze autorisatie wordt verleend na ontvangst van een getekend contract. Dit contract is op te vragen via nsr.api@ns.nl. Deze procedure is erop gericht om gebruikers van de NS-API bewust te maken van een juiste interpretatie van de prijzen-service in combinatie met de corresponderende treinreisadviezen, om zodoende foutieve prijsinformatie voor NS-klanten te voorkomen.
Voor de prijzen moet je een contract tekenen :)
pi_121192545
Ja ik lees het nu inderdaad, awkward.. :$
  zaterdag 5 januari 2013 @ 15:39:03 #250
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_121193178
Het blijkt toch behoorlijk lineair te zijn voor de kortere en middellange afstanden. Vanaf het moment dat afscheid genomen werd van het minimumtarief (rond een te of 10) is het minimaal tot aan 66 te vrijwel perfect zo dat er voor elke 2 te 30 cent bij komt.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  zaterdag 5 januari 2013 @ 16:00:48 #251
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_121193916
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
Afstand    NS-prijs 100 % geldig per 1-1-2013
0     ¤ 2,10 
1     ¤ 2,10 
2     ¤ 2,10 
3     ¤ 2,10 
4     ¤ 2,10 
5     ¤ 2,10 
6     ¤ 2,10 
7     ¤ 2,10 
8     ¤ 2,10 
9     ¤ 2,20 
10     ¤ 2,40 
11     ¤ 2,50 
12     ¤ 2,70 
13     ¤ 2,90 
14     ¤ 3,10 
15     ¤ 3,20 
16     ¤ 3,40 
17     ¤ 3,60 
18     ¤ 3,70 
19     ¤ 3,90 
20     ¤ 4,00 
21     ¤ 4,20 
22     ¤ 4,30 
23     ¤ 4,50 
24     ¤ 4,60 
25     ¤ 4,80 
26     ¤ 5,00 
27     ¤ 5,10 
28     ¤ 5,30 
29     ¤ 5,40 
30     ¤ 5,60 
31     ¤ 5,70 
32     ¤ 5,90 
33     ¤ 6,10 
34     ¤ 6,20 
35     ¤ 6,40 
36     ¤ 6,50 
37     ¤ 6,70 
38     ¤ 6,80 
39     ¤ 7,00 
40     ¤ 7,10 
41     ¤ 7,30 
42     ¤ 7,50 
43     ¤ 7,60 
44     ¤ 7,80 
45     ¤ 7,90 
46     ¤ 8,10 
47     ¤ 8,20 
48     ¤ 8,40 
49     ¤ 8,50 
50     ¤ 8,70 
51     ¤ 8,80 
52     ¤ 9,00 
53     ¤ 9,10 
54     ¤ 9,30 
55     ¤ 9,40 
56     ¤ 9,60 
57     ¤ 9,70 
58     ¤ 9,90 
59     ¤ 10,00 
60     ¤ 10,20 
61     ¤ 10,30 
62     ¤ 10,50 
63     ¤ 10,60 
64     ¤ 10,80 
65     ¤ 10,90 
66     ¤ 11,10 
67     ¤ 11,20 
68     ¤ 11,40 
69     ¤ 11,50 
70     ¤ 11,70 
71     ¤ 11,80 
72     ¤ 12,00 
73     ¤ 12,10 
74     ¤ 12,30 
75     ¤ 12,50 
76     ¤ 12,60 
77     ¤ 12,80 
78     ¤ 12,90 
79     ¤ 13,10 
80     ¤ 13,20 
81     ¤ 13,30 
82     ¤ 13,50 
83     ¤ 13,60 
84     ¤ 13,70 
85     ¤ 13,90 
86     ¤ 14,00 
87     ¤ 14,10 
88     ¤ 14,30 
89     ¤ 14,40 

Zo. Iemand anders mag verder gaan inzien behoefte :P Ik ga schaatsen kijken :D
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_121194122
quote:
10s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 16:00 schreef Dr_Flash het volgende:

Ik ga schaatsen kijken :D
Bedankt voor de reminder! :D
  Redactie Frontpage / Sport zaterdag 5 januari 2013 @ 16:09:27 #253
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_121194220
mooi op tijd. Er zijn al twee afstanden geweest ;)
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_121194246
quote:
14s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 16:09 schreef Peterselieman het volgende:
mooi op tijd. Er zijn al twee afstanden geweest ;)
Ja maar niet op tv ;)
Ik zou trouwens echt moeite hebben als commentator, team anker :')
  zaterdag 5 januari 2013 @ 16:16:23 #255
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_121194453
Donder op met al die valse starts man, die flauwekul hoef ik niet te zien hoor :{w
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Frontpage / Sport zaterdag 5 januari 2013 @ 16:19:14 #256
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_121194569
quote:
13s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 16:16 schreef Dr_Flash het volgende:
Donder op met al die valse starts man, die flauwekul hoef ik niet te zien hoor :{w
ik denk dat ik wel weet wie de starter is. Komt uit de familie van mijn zwager :+
Altijd onderweg naar het avontuur
  Redactie Frontpage / Sport zaterdag 5 januari 2013 @ 16:19:51 #257
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_121194597
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 16:10 schreef b2py het volgende:

[..]

Ja maar niet op tv ;)
Ik zou trouwens echt moeite hebben als commentator, team anker :')
Crimineel goed *)
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_121194627
quote:
13s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 16:16 schreef Dr_Flash het volgende:
Donder op met al die valse starts man, die flauwekul hoef ik niet te zien hoor :{w
Lekker teentjes kijken O+

Is er ook een Groningen-IJssstadion evenementenhalte?
  Redactie Frontpage / Sport zaterdag 5 januari 2013 @ 16:21:45 #259
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_121194668
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 16:20 schreef b2py het volgende:

[..]

Lekker teentjes kijken O+

Is er ook een Groningen-IJssstadion evenementenhalte?
Kardinge ligt nogal ver van het spoor verwijderd _O-
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_121194756
quote:
10s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 16:21 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Kardinge ligt nogal ver van het spoor verwijderd _O-
Pendelbusje naar Groningen-Noord, of europapark
  Redactie Frontpage / Sport zaterdag 5 januari 2013 @ 16:33:12 #261
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_121195098
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 16:24 schreef b2py het volgende:

[..]

Pendelbusje naar Groningen-Noord, of europapark
Europapark is dan makkelijker denk ik of met bus 3 of 6 vanaf het CS
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_121196463
Het valt me de laatste tijd op dat de treinen die naar Amersfoort Schothorst rijden bij vertraging vaak worden tegengehouden in Amersfoort om daar te keren. Dit gebeurt veel vaker dan in de vorige dienstregeling. Heeft iemand daar een verklaring voor? (Behalve natuurlijk vertraging inlopen, want dat lijkt me duidelijk)
pi_121196682
Sinds wanneer is Amsterdam Rai een IC station?
Ik wilde een stukje tekst neerzetten over huishoudbeurs 16-24 januari waardoor alle ic's er stoppen. Nu zie ik in de reisplanner dat alle ic's van Utrecht naar Schiphol daar stoppen aanstaande maandag 7 januari. Ik ben in de war..
pi_121198283
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 17:17 schreef b2py het volgende:
Sinds wanneer is Amsterdam Rai een IC station?
Ik wilde een stukje tekst neerzetten over huishoudbeurs 16-24 januari waardoor alle ic's er stoppen. Nu zie ik in de reisplanner dat alle ic's van Utrecht naar Schiphol daar stoppen aanstaande maandag 7 januari. Ik ben in de war..
horecava?
http://www.horecava.nl/Pages/home.aspx
pi_121198606
quote:
Thanks!
pi_121198894
quote:
EVA zegt:Ok, u wilt geen contact opnemen met de klantenservice. Waarmee kan ik u van dienst zijn?
U zegt:je moeder
EVA zegt:Uhm, wat heeft m'n moeder hier nou weer mee te maken? Laten we daarom verder praten over NS. Kan ik u nog ergens anders mee van dienst zijn?
:')
pi_121199887
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 18:07 schreef remcoP het volgende:

[..]

:')
Eva heeft geen vader

quote:
U zegt:je vader
EVA zegt:Ik weet hier helaas niets over. Wilt u misschien contact opnemen met de klantenservice?
pi_121200029
Arme Eva.
  zaterdag 5 januari 2013 @ 19:03:52 #269
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_121201145
Volgens de Belgen is er een verzakking in de bovenleiding van de HSL op Nederlands grondgebied, dat zou de oorzaak zijn van de problemen van vanochtend... geen idee wat ze daar nou weer mee bedoelen.
pi_121201295
Gisteren kwam ik van de Kijfhoek af met losse loc, en toen werden we rechts in gehaald door de V-250. Geinig om hem zo voorbij te zien komen :)
Hij reed, dat was al heel wat natuurlijk :')_!
  zaterdag 5 januari 2013 @ 19:09:37 #271
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_121201385
Helaas. NS HiSpeed heeft een brief laten opstellen door een advocaat aan de website Rijdtdefyra.be, en op somme van een (hoge) boete de website laten offline halen. Je wordt nu doorgelinkt naar Twitter-account 'Treinverstoring'. Hiermee komt een (voorlopig) einde aan de punctualiteitscijfers die in te zien zijn over het web... NSH vond zich in diskrediet gebracht.
  zaterdag 5 januari 2013 @ 19:11:32 #272
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_121201459
quote:
14s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 19:07 schreef Monopoly het volgende:
Gisteren kwam ik van de Kijfhoek af met losse loc, en toen werden we rechts in gehaald door de V-250. Geinig om hem zo voorbij te zien komen :)
Hij reed, dat was al heel wat natuurlijk :')_!
Vandaag even Amsterdam->Rotterdam met de Fyra gedaan en kwamen met -3 aan in Rotterdam. Vertrek Amsterdam 15:41.
pi_121201516
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 19:09 schreef greavy het volgende:
Helaas. NS HiSpeed heeft een brief laten opstellen door een advocaat aan de website Rijdtdefyra.be, en op somme van een (hoge) boete de website laten offline halen. Je wordt nu doorgelinkt naar Twitter-account 'Treinverstoring'. Hiermee komt een (voorlopig) einde aan de punctualiteitscijfers die in te zien zijn over het web... NSH vond zich in diskrediet gebracht.
Dit is toch te idioot voor woorden ? :')
pi_121201529
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 19:11 schreef greavy het volgende:

[..]

Vandaag even Amsterdam->Rotterdam met de Fyra gedaan en kwamen met -3 aan in Rotterdam. Vertrek Amsterdam 15:41.
Bijzonder :P
pi_121201776
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 19:09 schreef greavy het volgende:
Helaas. NS HiSpeed heeft een brief laten opstellen door een advocaat aan de website Rijdtdefyra.be, en op somme van een (hoge) boete de website laten offline halen. Je wordt nu doorgelinkt naar Twitter-account 'Treinverstoring'. Hiermee komt een (voorlopig) einde aan de punctualiteitscijfers die in te zien zijn over het web... NSH vond zich in diskrediet gebracht.
Triestheid ten top natuurlijk :') maar ik snap de reactie van NS wel.
In tijden van crisis moet je niet met lastenverhogingen komen.
pi_121201970
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 17:12 schreef b2py het volgende:
Het valt me de laatste tijd op dat de treinen die naar Amersfoort Schothorst rijden bij vertraging vaak worden tegengehouden in Amersfoort om daar te keren. Dit gebeurt veel vaker dan in de vorige dienstregeling. Heeft iemand daar een verklaring voor? (Behalve natuurlijk vertraging inlopen, want dat lijkt me duidelijk)
De IC Amsterdam Schothorst-Enkhuizen(vorige dgrl) had een kwartier keertijd in Schothorst, de huidige IC's Schothorst-Schiphol en Schothorst-Den Haag Centraal hebben slechts 8 minuten keertijd. (+leegmat van de IC Amersfoort-Enkhuizen keert er, indien er niet in Deventer gekeerd wordt)
Bij twijfel: gebruik beton.
  zaterdag 5 januari 2013 @ 19:28:57 #277
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_121202241
quote:
14s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 19:18 schreef ZwartmetSuiker het volgende:

[..]

Triestheid ten top natuurlijk :') maar ik snap de reactie van NS wel.
Hoezo?
pi_121202454
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 19:28 schreef James1988 het volgende:

[..]

Hoezo?
Incompetentie moet je onder het tapijt vegen natuurlijk..
dag
pi_121202665
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 19:28 schreef James1988 het volgende:

[..]

Hoezo?
Als jouw bedrijf het niet zo goed doet en zwart gemaakt wordt vindt je het ook niet fair.
  zaterdag 5 januari 2013 @ 19:41:46 #280
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_121202829
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 19:38 schreef b2py het volgende:

[..]

Als jouw bedrijf het niet zo goed doet en zwart gemaakt wordt vindt je het ook niet fair.
Hoe wordt/werd NS Hispeed dan zwart gemaakt door rijdtdefyra.be?
  zaterdag 5 januari 2013 @ 19:43:26 #281
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_121202892
Daar stonden alleen de punctualiteitscijfers op die verkregen waren via Railtime.be. Lijkt mij niks "illegaal" aan ook.
pi_121202993
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 19:38 schreef b2py het volgende:

[..]

Als jouw bedrijf het niet zo goed doet en zwart gemaakt wordt vindt je het ook niet fair.
Nee, dit maakt NSH/Fyra niet zwart, maar toont aan hoe incompetent ze zijn. Nou zou ik als bedrijf natuurlijk mijn dienst verbeteren en uiteindelijk die statistieken gebruiken hoe ze gegroeid zijn. Maar ik heb dan ook een goed zelfreflecterend vermorgen...
pi_121203010
Waarschijnlijk heeft NSH ingespeeld op het gebruik van hun merknaam..
dag
  zaterdag 5 januari 2013 @ 19:50:52 #284
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_121203220
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 19:45 schreef Peter het volgende:
Waarschijnlijk heeft NSH ingespeeld op het gebruik van hun merknaam..
en fyrakomop.nl dan?
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_121203280
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 19:41 schreef James1988 het volgende:

[..]

Hoe wordt/werd NS Hispeed dan zwart gemaakt door rijdtdefyra.be?
Dat weet ik ook niet, maar op een gegeven ogenblik zal er wel iets ontstaan zijn..
  zaterdag 5 januari 2013 @ 19:53:48 #286
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_121203345
Vet irritant dat ze bij Railaway het steeds hebben over loko ipv loc... :{

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
pi_121203394
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 19:50 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

en fyrakomop.nl dan?
Die ziet er al maanden niet bijgewerkt uit.. hebben het nog over de Traxx..
dag
pi_121203422
quote:
13s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 19:53 schreef Darkwing_Duck het volgende:
Vet irritant dat ze bij Railaway het steeds hebben over loko ipv loc... :{

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Meer de dingen die Bob v/d Houven vertelt. Over de omgeving, hoe goed je er kan wandelen etc. Meer voor de wat ouderen volgens mij, wat tevens ook gelijk 80% van hun leden/kijkers zijn.
  zaterdag 5 januari 2013 @ 19:55:35 #289
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_121203423
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 19:55 schreef Peter het volgende:

[..]

Die ziet er al maanden niet bijgewerkt uit.. hebben het nog over de Traxx..
Volgens mij gebeurt er weinig meer mee idd.
pi_121203469
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 19:55 schreef Peter het volgende:

[..]

Die ziet er al maanden niet bijgewerkt uit.. hebben het nog over de Traxx..
Staat wel nieuws op van 5 januari 2013, en de Traxx'en rijden nog steeds hoor ;)
pi_121203486
quote:
14s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 19:55 schreef Monopoly het volgende:

[..]

Meer de dingen die Bob v/d Houven vertelt. Over de omgeving, hoe goed je er kan wandelen etc. Meer voor de wat ouderen volgens mij, wat tevens ook gelijk 80% van hun leden/kijkers zijn.
Kan MAX het beter overnemen! :D
pi_121203509
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 19:56 schreef b2py het volgende:

[..]

Kan MAX het beter overnemen! :D
Die mensen zijn op één griepje na al dood. :')
  zaterdag 5 januari 2013 @ 19:57:48 #293
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_121203542
quote:
14s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 19:55 schreef Monopoly het volgende:

[..]

Meer de dingen die Bob v/d Houven vertelt. Over de omgeving, hoe goed je er kan wandelen etc. Meer voor de wat ouderen volgens mij, wat tevens ook gelijk 80% van hun leden/kijkers zijn.
Mjq; de binnenlanden van Afrika is nou ook niet het gebied waar ik het meest interesse in heb ofzo, maar de DVD was bijna voor niks :Y
  zaterdag 5 januari 2013 @ 19:58:30 #294
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_121203578
Weet iemand of Railqway ook al iets over de PACA lijn heeft gemaakt?
  zaterdag 5 januari 2013 @ 20:03:58 #295
147882 DriekOplopers
Erkend digibeet
pi_121203813
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 19:09 schreef greavy het volgende:
Helaas. NS HiSpeed heeft een brief laten opstellen door een advocaat aan de website Rijdtdefyra.be, en op somme van een (hoge) boete de website laten offline halen. Je wordt nu doorgelinkt naar Twitter-account 'Treinverstoring'. Hiermee komt een (voorlopig) einde aan de punctualiteitscijfers die in te zien zijn over het web... NSH vond zich in diskrediet gebracht.
Ik zou heel erg graag graag die brief willen hebben (zonder adresgegevens). Voor Beter OV zal dan genadeloos de vloer aanvegen met de firma HiSpiet. PDF'je kan naar info@voorbeterov.nl

Diskrediet? Op tijd gaan rijden en probleem opgelost.
pi_121204135
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 20:03 schreef DriekOplopers het volgende:

[..]

Ik zou heel erg graag graag die brief willen hebben (zonder adresgegevens). Voor Beter OV zal dan genadeloos de vloer aanvegen met de firma HiSpiet. PDF'je kan naar info@voorbeterov.nl

Diskrediet? Op tijd gaan rijden en probleem opgelost.
:')
pi_121204190
http://nshartkloppingen.tumblr.com/
Hebben mensen zich al eens herkend? :D
pi_121204359
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 20:12 schreef b2py het volgende:
http://nshartkloppingen.tumblr.com/
Hebben mensen zich al eens herkend? :D
Ik krijg dagelijks telefoon nummers toe gegooid van hitsige meiden als ik langs kom rijden met een goederentrein :@
  zaterdag 5 januari 2013 @ 20:17:27 #299
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_121204379
Iemand op Hemelschraapstad is zo vriendelijk geweest om een overzicht te maken van TGV-verbindingen Parijs-Barcelona en Parijs-Madrid vanaf 9 januari. Nu nog met overstap in Figueres Vilafant.
  zaterdag 5 januari 2013 @ 20:17:57 #300
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_121204411
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 20:03 schreef DriekOplopers het volgende:

[..]

Ik zou heel erg graag graag die brief willen hebben (zonder adresgegevens). Voor Beter OV zal dan genadeloos de vloer aanvegen met de firma HiSpiet. PDF'je kan naar info@voorbeterov.nl

Diskrediet? Op tijd gaan rijden en probleem opgelost.
Tsja, dat lijkt me ook. Dit is "shooting the messenger". En totaal kansloos. Iemand anders gaat het wel weer overnemen, hoe hard je ook dreigt met boetes en advocaten.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_121204412
quote:
14s.gif Op zaterdag 5 januari 2013 20:17 schreef Monopoly het volgende:

[..]

Ik krijg dagelijks telefoon nummers toe gegooid van hitsige meiden als ik langs kom rijden met een goederentrein :@
_O-
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')