FOK!forum / Planes, Trains & Automobiles / Het grote treinentopic #1186: Binnenkort weer overvolle treinen
Jeroboammaandag 31 juli 2023 @ 08:56
7s0ZFUG.jpg
9AavLBm.png
fdhFSDg.jpg
danica.jpg ziggyziggyziggy, houdt niet van treinen, wel van spoorwegen.
fokavatar.jpg Dr_Flash, Wereldreiziger. Bordjesknaller. Topografiespecialist. Reisgidsmeister. Vraagt zich af hoelang er nog Dieseltractie bij ACTS is.
dragonfly.jpg Scarlet_Dragonfly, random betweter die een hekel heeft aan OV-chipkaart-haters.
GNER-60.png James1988, geilt op treinenbouwer Alstom, hogesnelheidstreinen, SNCF en Duitsland. En Brabant.
pilsklein.jpg Yreal, vindt de infrastructuur/logistiek interessant en wordt sowieso opgewonden van alles met meer dan 1000 pk.
_MG_7097-2.jpg greavy, vindt de OV-chipkaart maar niks en ziet i.p.v. het huidige materieel liever overal VIRM's rijden.
U55..jpg bork, voor alle mooie plaatjes, kloppende info en kindvriendelijke verhalen.
162.gif Crientj, Ginger, Servexmeisje en inspiratieloos. Eet graag 714's.
Darkwing.jpg Darkwing_Duck, der Nahverkehrsprofi. Parijskenner. Heeft al het spoor van Monaco bereden. Luxemburg op wensenlijstje.
koplopert.jpg Flodder450, Is een keer komen aanlopen en laat tegenwoordig zo nu en dan weten dat ie nog leeft.
ZZYPfes.png b2py, Alcoholist, weersonheilsprofeet en zeurpiet met een spoorhobby. Verliefd op PKP IC.
kupton.jpg Ireyon, de Baas van Roosendaal, achtbaanspecialist. (Is tenslotte ook rails)
psm753.jpg Peterselieman, PSM voor intimi, voor al uw kruidvatkaartjes over de grens.
sportnieuwsd.gif dennistd, Fantacolist, civiel vervoer.
dld.jpg Zug-Chef, Arrivalover die alle badslipperexpressen hekelt
ceilingdog.JPG JDude, voor overbodige feitjes over parttime-treinforensen in Brabant ( O+ )
Fok_UI.png Prins_Pils, relnicht die het allemaal prachtig vindt maar er de ballen verstand van heeft. Lieft metro en S-Bahn.
avatardeadlock.png DeaDLocK2K, *Kutjoch* Koplopers fanboy
le-creuset.jpg derLudolf, vindt moderne tupperware-treinen maar niets en vindt dat een echte trein een locomotief moet hebben
vogeltje.jpg Goverman: houdt van staal en beton. Vooral als het veel en nieuw is.
lock.gif MTL, Sloopt wel eens echte treintjes *O*
eye.jpg Fred Eeuwig chagrijnige forens
x.jpg Maegrim Grote Pimpelwasser
UISTR.jpg Salatrel Voor al uw LUD-insinuaties van zijn vriendin op zaal
anoniconnew.png Socios Grootste treinliefhebber die niet met de trein durft te reizen.
mokum60.png DJMO Trein avonturierster die regelmatig zonder vooropgesteld plan op de trein stapt onderweg naar nergens.

BWBcY2G.jpg
In dit topic vinden we vrijwel alles interessant wat met rails te maken heeft.
Goederentreinen, trams en metro's zijn hier ook allemaal welkom, evenals informatie over vervoersbedrijven en materieelsoorten. Twijfel je of iets in dit topic thuishoort? Plaats het gerust en je merkt het vanzelf wel.

Afkortingen en nummertjes om o.a. stations en treinen aan te duiden, zijn niet wenselijk.
Zo heet station Gvc hier Den Haag Centraal en is trein 3626 gewoon de Intercity van Roosendaal naar Zwolle van 07:50 uur. Treinstelnummers mogen gewoon genoemd worden, maar dan wel graag met materieelsoort erbij vermeld.

Als je hier komt zeiken op het verkeerde bedrijf, lachen we je uit..
Een sein- of wisselstoring is vrijwel nooit de schuld van de Nederlandse Spoorwegen en het uitvallen van een IC Direct is niet de schuld van AnsaldoBreda. Terechte klachten kun je natuurlijk wel altijd hier kwijt.

ubLe29M.png
FvgAuUr.jpg
SPOILER
Normale treinkaartjes uit de automaat zijn niet geldig in Thalys.
Voor reizen met Thalys dient altijd een specifiek (datum en tijdsgebonden) ticket geboekt te worden. Dit kan o.a. via de website van NS Hispeed of Voyages SNCF.

Voor IC Direct en ICE is in bepaalde gevallen toeslag vereist.
Informatie hierover is te vinden op de site van de NS.

IC Brussel en IC Berlijn zijn binnen Nederland gewone intercities.
Met deze treinen mag met elk geldig vervoersbewijs zonder extra toeslag worden gereisd. Uitzondering is het deel Schiphol-Rotterdam met de IC Brussel: deze geldt als IC Direct en hiervoor is dus wel een toeslag vereist.

De IC Brussel rijdt 12 keer per dag tussen Amsterdam Centraal en Brussel-Zuid en daarnaast 4 keer per dag tussen Den Haag HS en Brussel-Zuid.
De dienstregeling van deze trein is hier te vinden. Daarnaast rijdt er ook elk uur een stoptrein tussen Roosendaal en Antwerpen Centraal die helaas wel slecht aansluit op de intercity van- en naar de randstad.
ubGFDS3.jpg
SPOILER
Hoe hard rijden de treinen eigenlijk op mijn traject?
De maximumsnelheid op het normale spoor in Nederland is 140km/h. Voor de HSL-Zuid geldt een vmax van 300km/h, echter wordt er door IC Direct slechts 160km/h gereden. Snelheden per trajact zijn te vinden op deze spoorkaart.

Hoeveel kilometer heb ik met de trein gereisd?
Dit kun je uitrekenen met de site van Blijbol, of je kunt zelf aan de slag met de Tariefeenhedenkaart van de NS en de bijbehorende detailkaarten voor grootstedelijke gebieden.
Ook hebben wij de DB-Netze Tariefcalculator in de aanbieding, met als bonus de Tsjechische website Jidenzka voor het berekenen van prijs en afstand (beschikbaar in Engels).
SPOILER
Waarom reden de treinen 20 jaar geleden wel gewoon op tijd en is er nu constant iets aan de hand?
20 jaar geleden reden de treinen ook niet altijd "gewoon op tijd". Nu is er niet "constant" iets aan de hand. De afgelopen 12 maanden was de punctualiteit 89,7%, oftewel: negen van de tien treinen hadden minder dan drie minuten vertraging. Cijfers van twintig jaar geleden heb ik zo niet bij de hand, maar vijftien jaar geleden schommelde het zo rond de 80-85%.

een zuchtje vind: treinen hebben vertraging

Treinen hebben niet zoveel last van wind. Pas bij stormachtige omstandigheden krijgen we problemen: de bovenleiding kan gaan zwiepen en bomen kunnen op het spoor en bovenleiding vallen. Alleen de HSL wordt al bij wat lagere windsnelheden beperkt of stilgelegd.

een sneeuw vlokje op de rials: treinen hebben vertraging.
Een sneeuwvlokje heeft geen effect. Tien ook niet. Bepaalde soorten sneeuw in aanzienlijke hoeveelheden wel, dat kan tussen de wisseltongen gaan aankoeken waardoor de wissels niet meer goed omgelegd kunnen worden. Dat wordt tegenwoordig bestreden met o.a. betere controle op wisselverwarming en anti-icinginstallaties. Dat was twintig jaar geleden wel anders.

een regenachtige dag: treinen hebben vertraging.
Treinen hebben geen last van regen. Wel kan het in bepaalde omstandigheden (motregen, vroeg in de ochtend, veel bladval) gladde sporen veroorzaken. Dat wordt tegenwoordig bestreden met o.a. Sandite en rigoreuzere snoeiwerkzaamheden. Dat was twintig jaar geleden wel anders.

een hitte golf: treinen hebben vertraging.
Sommige materieelsoorten kunnen eerder gestoord of defect raken door hitte. Het grootste probleem is echter de invloed van hitte op de infrastructuur: bruggen die niet meer kunnen sluiten, of spoorstaven die gaan uitzetten en in het extreemste geval kunnen gaan "kronkelen" (spoorspatting).


een trein is defect geraakt: alle treinen in nederland hebben zwaar vertraging.
Bij een defecte trein wordt zoveel mogelijk het baanvak geisoleerd, zodat andere baanvakken er geen last van hebben. Dat betekent dat bij een defecte trein tussen Eindhoven en Weert de treinen zullen rijden tot Eindhoven of Weert en vanaf daar weer terug zullen gaan. Dat gaat niet altijd goed, want het veroorzaakt een hoop bijsturing van materieel en personeel, maar vaak blijft het prima beheersbaar en heeft de rest van het land er niet zoveel last van. Dat was twintig jaar geleden wel anders, nu zijn onze procedures en scenario's een stuk robuuster.

Alles wat ik hierboven noem, speelde ook twintig jaar geleden en ook honderd jaar geleden en ook in vrijwel ieder ander land in de wereld. Verschil met andere landen en met twintig jaar geleden is wel dat er in Nederland zo ongehoord veel treinen rijden, dat een klein probleem een groot effect op de treinenloop heeft.
4novLlO.png
JrEQRuP.jpg
SPOILER
K4xgG6t.jpg
SPOILER
RyTVwjz.jpg
SPOILER
7NJhRrY.png
qqh3qpK.jpg
SPOILER
De stoker en de machinist
Stap in een trein die precies om 7 over 11 vertrekt.

Onwaarschijnlijk, maar niet onmogelijk
Reis op het volledige traject Den Haag HS - Rotterdam Centraal zonder dat er daar die dag een storing optreedt.

Kedeng Kedeng
Stap in een trein die precies 10 minuten vertraging heeft.
BKWMNI1.jpg
SPOILER
Bliepfetisjist
Check met dezelfde OV-Chipkaart minstens 20 keer in- én -uit.

Corners of the World
Reis naar Den Helder, Vlissingen, Kerkrade en Eemshaven en eindig thuis in je eigen bed.

Het kompas
Stop op stations die eindigen in resp. -Noord, -Oost, -Zuid en -West in 4 verschillende steden.

Van alle markten thuis
Reis met treinen van minstens 5 verschillende vervoerders.
wlDkkij.jpg
SPOILER
Men At Work
Reis door alle spoortunnels van Nederland.

Wereldreiziger
Reis op alle spoorlijnen voor personenvervoer binnen Nederland.
Dienstmededeling

En hier verder! Vanaf nu elk nieuw topic beginnen met frontseinen!

71797_12003_5_35bf96a6eaf074a725560b64b0aed20938de77199580f8462f24ca09f243ae38.jpg
spectrumanalysermaandag 31 juli 2023 @ 10:52
voor de liefhebber, er komt weer een veiling van overtollige NS goederen.
https://www.onlineveilingmeester.nl/nl/veilingen/5661
Starhoppermaandag 31 juli 2023 @ 17:27
quote:
0s.gif Op maandag 31 juli 2023 10:52 schreef spectrumanalyser het volgende:
voor de liefhebber, er komt weer een veiling van overtollige NS goederen.
https://www.onlineveilingmeester.nl/nl/veilingen/5661
Er is nog geen online catalogus?
Starhopperdinsdag 1 augustus 2023 @ 19:33
De 3400 gaat nu definitief verdwijnen lees ik: https://www.nhnieuws.nl/n(...)arkt-hiervan-de-dupe

Ik vind het wel droevig. Ik heb fijne herinneringen aan dit treintje. Zeker toen hij nog reed als sneltrein van Hoorn naar Den Haag. Hieronder een foto uit 2008 van een Plan T op spoor 5 in Haarlem. Dit is voor mij de ultieme herinnering aan deze trein.

Plan-T34002008.jpg
Duveldinsdag 1 augustus 2023 @ 20:00
Den Haag - Hoorn met Mat'64 was ook wel een uitdaging qua comfort. Maar wel jammer dat die lijn niet meer bestaat, was altijd wel een mooie verbinding. Een soort west-coast main line.
b2pydinsdag 1 augustus 2023 @ 20:01
quote:
84s.gif Op dinsdag 1 augustus 2023 19:33 schreef Starhopper het volgende:
De 3400 gaat nu definitief verdwijnen lees ik: https://www.nhnieuws.nl/n(...)arkt-hiervan-de-dupe

Ik vind het wel droevig. Ik heb fijne herinneringen aan dit treintje. Zeker toen hij nog reed als sneltrein van Hoorn naar Den Haag. Hieronder een foto uit 2008 van een Plan T op spoor 5 in Haarlem. Dit is voor mij de ultieme herinnering aan deze trein.

[ afbeelding ]
Dat is niet juist wat hier staat, in brief aan locov staat dat NS deze trein nog niet rijdt ivm verminderde vraag + personeelskrapte.
Starhopperdinsdag 1 augustus 2023 @ 20:18
quote:
3s.gif Op dinsdag 1 augustus 2023 20:00 schreef Duvel het volgende:
Den Haag - Hoorn met Mat'64 was ook wel een uitdaging qua comfort.
Ja, in de spits is het woordje krap een understatement :') Een regenachtige herfstdag maakt dat nog leuker :X

quote:
Maar wel jammer dat die lijn niet meer bestaat, was altijd wel een mooie verbinding. Een soort west-coast main line.
Jah _O_ _O_

quote:
0s.gif Op dinsdag 1 augustus 2023 20:01 schreef b2py het volgende:

[..]
Dat is niet juist wat hier staat, in brief aan locov staat dat NS deze trein nog niet rijdt ivm verminderde vraag + personeelskrapte.
In plaats van opheffen is hij toch gewoon helemaal uit de dienstregeling geschrapt? Nu hij weg is geloof ik ook niet dat hij weer gaat terugkeren. Als spitstrein was het sowieso niet zo'n groot succes volgens mij. Hij zit/zat niet meer zo vol als vroeger.
b2pydinsdag 1 augustus 2023 @ 20:57
Ja net zoals de afgelopen 3 jaar
Janneke141dinsdag 1 augustus 2023 @ 21:05
Ik heb in zes Duitse treinen gezeten vandaag en er hadden er vijf vertraging. Wat een puinhoop zeg.
Ireyondinsdag 1 augustus 2023 @ 22:40
quote:
84s.gif Op dinsdag 1 augustus 2023 19:33 schreef Starhopper het volgende:
De 3400 gaat nu definitief verdwijnen lees ik: https://www.nhnieuws.nl/n(...)arkt-hiervan-de-dupe
Snap dat het balen is dat er minder treinen rijden, maar dat kaasmarkt argument slaat echt nergens op, niemand die dat wat boeit. In ieder geval verre van genoeg mensen om een kwartiersdienst te rechtvaardigen.
spectrumanalyserwoensdag 2 augustus 2023 @ 11:01
Kaasmarkt is geen argument. Wel zijn er forensen die dagelijks van Alkmaar naar Haarlem reizen. De sneltrein doet er 10 minuten minder over. Als ze nou alleen de spitstreinen weer terug brengen, in de spitsrichting.....
derLudolfwoensdag 2 augustus 2023 @ 12:50
Over BR105 gesproken, er is eentje in Oostenrijk, voor testen in een klimaatkamer. Daarna gaat ie door naar Roemenië voor verdere testen

https://railcolornews.com(...)n-ice-l-latest-news/
exelletorwoensdag 2 augustus 2023 @ 13:02
Als de toeristen meer betalen dan de forensen (die voor een groot deel op vrijdagen toch "thuiswerken"), dan vind ik dat zij meer recht hebben op een goede verbinding.

Echter denk ik dat toeristen, iig in de zomermaanden, veel vaker het traject Asd - Zaandijk afleggen. Daar rijden in het weekend netjes 4 sprinters per uur.
Starhopperwoensdag 2 augustus 2023 @ 13:35
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 augustus 2023 22:40 schreef Ireyon het volgende:

[..]
Snap dat het balen is dat er minder treinen rijden, maar dat kaasmarkt argument slaat echt nergens op, niemand die dat wat boeit. In ieder geval verre van genoeg mensen om een kwartiersdienst te rechtvaardigen.
Ja, dat ze de kaasmarkt er bij betrekken, dat slaat nergens op :')
Starhopperwoensdag 2 augustus 2023 @ 13:37
quote:
0s.gif Op woensdag 2 augustus 2023 11:01 schreef spectrumanalyser het volgende:
Kaasmarkt is geen argument. Wel zijn er forensen die dagelijks van Alkmaar naar Haarlem reizen. De sneltrein doet er 10 minuten minder over. Als ze nou alleen de spitstreinen weer terug brengen, in de spitsrichting.....
En in omgekeerde richting zit het vol met scholieren die in Alkmaar naar school gaan.
James1988woensdag 2 augustus 2023 @ 23:36
Deutsche Bahn heeft bij Siemens 90 nieuwe treinen besteld voor de S-Bahn van München. Deze dingen gaan vanaf eind 2028 instromen. Het gaat om treinen van 202 meter lang, bestaande uit 13 bakken (met jacobsdraaistellen).

SBGB9D4.jpg

Persbericht en plaatjes:
https://press.siemens.com(...)s-bahn-trains-munich
https://www.deutschebahn.(...)eutschlands-11159634

Daarnaast meldt de Oostenrijkse krant 'Der Standard' dat ÖBB voor Siemens heeft gekozen voor de levering van nieuwe regionale treinen, Siemens Mobility zou de voorkeursleverancier zijn voor een raamwerkovereenkomst tot 540 treinstellen van het type Mireo.
DeaDLocK2Kdonderdag 3 augustus 2023 @ 05:47
quote:
1s.gif Op woensdag 2 augustus 2023 13:02 schreef exelletor het volgende:
Als de toeristen meer betalen dan de forensen (die voor een groot deel op vrijdagen toch "thuiswerken"), dan vind ik dat zij meer recht hebben op een goede verbinding.

Echter denk ik dat toeristen, iig in de zomermaanden, veel vaker het traject Asd - Zaandijk afleggen. Daar rijden in het weekend netjes 4 sprinters per uur.
Ieder stuk onderzoek: Thuiswerken is een stuk efficiënter en levert een massa meer productie op. Daarnaast haalt het in Nederland een bak met verkeer van de weg waardoor er geen verbreding of uitbreiding van de dienstregeling hoeft te komen tegen astronomische kosten.
Jij: "thuiswerken op vrijdag"

Ik hoop dat je op heel veel lego gaat staan, met blote voeten.
DeaDLocK2Kdonderdag 3 augustus 2023 @ 05:49
quote:
1s.gif Op woensdag 2 augustus 2023 13:02 schreef exelletor het volgende:
Als de toeristen meer betalen dan de forensen (die voor een groot deel op vrijdagen toch "thuiswerken"), dan vind ik dat zij meer recht hebben op een goede verbinding.

Echter denk ik dat toeristen, iig in de zomermaanden, veel vaker het traject Asd - Zaandijk afleggen. Daar rijden in het weekend netjes 4 sprinters per uur.
Onzin, er moet gewoon altijd een betrouwbare en frequente dienstregeling zijn, anders jaag je mensen andere modaliteiten in.
Dr_Flashdonderdag 3 augustus 2023 @ 07:54
Ben je weer lekker ruzie aan het maken ouwe bromsnor? :D
DeaDLocK2Kdonderdag 3 augustus 2023 @ 08:23
Ik word gewoon zo moe van dat volk dat denkt grappig te zijn en een PUNT te kunnen maken dat echt als een kut op dirk slaat.
DeaDLocK2Kdonderdag 3 augustus 2023 @ 09:05
Ik heb vandaag een dromedaris geaaid en wortels gevoerd. En walvissen uit de pacifische oceaan zien springen. Het leven is vurrukkeluk <3

Juanita heette de dromedaris.

De walvis was te ver weg en ik kan niet zo goed walvis' als Dory dus geen idee hoe die heette. Oh er is ook echt op het vaste land geloof ik binnen een afstand van zo'n 1300 kilometer geen spoorlijn te vinden. Aan de andere kant van de Mar de Cortez ligt er geloof ik wel een en dat is pak 'm beet 250km verderop.
derLudolfdonderdag 3 augustus 2023 @ 10:11
Trein gerelateerd grapje dan maar?
https://www.der-postillon.com/2022/08/zugtoilette.html

Van een jaar geleden blijkbaar, maar ik had hem nog niet eerder gelezen.
marcb1974donderdag 3 augustus 2023 @ 13:23
Eind 2024 zou er pas verbetering kunnen komen in Duitsland, ze moeten eerst nog even wat dingen aanpakken.

https://www.bild.de/polit(...)n-84914424.bild.html
b2pydonderdag 3 augustus 2023 @ 16:57
quote:
0s.gif Op woensdag 2 augustus 2023 23:36 schreef James1988 het volgende:
Deutsche Bahn heeft bij Siemens 90 nieuwe treinen besteld voor de S-Bahn van München. Deze dingen gaan vanaf eind 2028 instromen. Het gaat om treinen van 202 meter lang, bestaande uit 13 bakken (met jacobsdraaistellen).

[ afbeelding ]

Persbericht en plaatjes:
https://press.siemens.com(...)s-bahn-trains-munich
https://www.deutschebahn.(...)eutschlands-11159634

Daarnaast meldt de Oostenrijkse krant 'Der Standard' dat ÖBB voor Siemens heeft gekozen voor de levering van nieuwe regionale treinen, Siemens Mobility zou de voorkeursleverancier zijn voor een raamwerkovereenkomst tot 540 treinstellen van het type Mireo.
Hippe dingen, worden ze nog wel rood?
b2pydonderdag 3 augustus 2023 @ 18:49
5 jaar van contract tot eerste indienststelling, kan dat niet korter my god
James1988donderdag 3 augustus 2023 @ 19:35
quote:
0s.gif Op donderdag 3 augustus 2023 16:57 schreef b2py het volgende:

[..]
Hippe dingen, worden ze nog wel rood?
Denk het niet, al het promomateriaal heeft deze kleurstelling.

quote:
0s.gif Op donderdag 3 augustus 2023 18:49 schreef b2py het volgende:
5 jaar van contract tot eerste indienststelling, kan dat niet korter my god
Nieuw type voertuig dat alleen nog op de tekentafel bestaat. Nee dus. :P
Duveldonderdag 3 augustus 2023 @ 20:37
quote:
0s.gif Op donderdag 3 augustus 2023 05:47 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]
Jij: "thuiswerken op vrijdag"

Ik werk vrijdag liever op locatie.
DeaDLocK2Kvrijdag 4 augustus 2023 @ 09:50
quote:
7s.gif Op donderdag 3 augustus 2023 20:37 schreef Duvel het volgende:

[..]
Ik werk vrijdag liever op locatie.
Vrijdag op kantoor vind ik geen straf hoor, helemaal niet als het een beetje mooi weer is. Lekker rustig in de trein en op het station. Ik ga graag naar kantoor. Er wordt tegenwoordig van ons verwacht dat we tussen eventuele afspraken door zoveel mogelijk elkaar opzoeken en met de collega's een beetje informeel praten en overleggen. Ik vind het heel erg prettig werken maar ik heb ook collega's die 5 dagen in de week naar kantoor willen en alles daar willen doen.

Ieder z'n meug :) Die laatste categorie is trouwens wel degene die consequent anderen niet vertrouwen dat ze thuis wel aan het werk zijn als ze dat zeggen. Het kan niet voor alle beroepen natuurlijk, maar voor mijn beroep gaat het perfect. Ik heb veel lange-afstandsvergaderingen, ook vaak intercontinentaal, dus digitaal vergaderen was ik al gewend en dit is alleen maar een evolutie daarvan.

Dring gewoon je eigen mening niet op aan anderen denk ik, het is niet alsof die ene collega voor wie de term "thuiswerken" opgaat op kantoor wel productief is ofzo. En tevens; zoals de waard is vertrouwt 'ie z'n gasten is denk ik ook een van de grootste redenen van het wantrouwen.

Ben benieuwd hoe het na de zomervakantie gaat met de drukte in de trein in de ochtendspits, aangezien ik vrij veel afspraken heb op locatie en ook veel in de spits ga reizen.
James1988vrijdag 4 augustus 2023 @ 10:16
Kantoor, wat is dat? :@
James1988vrijdag 4 augustus 2023 @ 10:19
Iemand nog interesse in een onderzoeksrapport?

Report 08/2023: Collision between two freight trains at Loversall Carr Junction
RAIB has today released its report into a collision between two freight trains at Loversall Carr Junction, Doncaster, 5 July 2022.
uGkQweU.jpg

Rapport is hier te vinden: https://www.gov.uk/govern(...)ersall-carr-junction

In het kort: machinist reed waarschijnlijk met verminderde concentratie en handelde 'op de automaat', miste een stoptonend sein en ramde een andere trein van achteren. En doordat de infrastructuur niet voldeed aan recente ontwerpvoorschriften was er minder achtervang dan elders het geval zou zijn.
Hi_flyervrijdag 4 augustus 2023 @ 10:54
Vandaag voor het eerst in de ICNG gezeten, die blijkbaar sinds deze week (?) rijdt op het traject Den Haag-Eindhoven. Het viel me niet tegen in de eerste klas. De stoelen zitten beter dan waar ik bang voor was. Wel is de ruimte tussen de stoelen beperkter dan de huidige IC's en de voetensteun zit zo idioot hoog dat het onbruikbaar is.

Verder rijdt de trein lekker 200 km/h op het HSL-deel en wordt die tijdwinst verspeeld door langer stil te staan op Breda. Ik neem aan dat als al het oude materieel vervangen is, de dienstregeling ook wordt aangepast?
spectrumanalyservrijdag 4 augustus 2023 @ 11:02
Over 3 weken is de Grand Prix, waarvoor er 12 treinen van Amsterdam Centraal naar Zandvoort aan Zee rijden.
Om die dienstregeling mogelijk te maken zijn treinverbindingen elders in het land opgeofferd.
Het gaat om Ede-wageningen - Arnhem, en Dordrecht - Roosendaal. Tussen die twee stations rijden vanaf vrijdag tot en met zondag bussen in plaats van treinen.
James1988vrijdag 4 augustus 2023 @ 11:06
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 augustus 2023 10:54 schreef Hi_flyer het volgende:
Vandaag voor het eerst in de ICNG gezeten, die blijkbaar sinds deze week (?) rijdt op het traject Den Haag-Eindhoven.
Sinds ongeveer een maand nu.
quote:
Verder rijdt de trein lekker 200 km/h op het HSL-deel en wordt die tijdwinst verspeeld door langer stil te staan op Breda. Ik neem aan dat als al het oude materieel vervangen is, de dienstregeling ook wordt aangepast?
Op dit moment wordt er nog in een 160-pad gereden omdat de inzet van ICNG op het laatste moment kan veranderen (want nog altijd proefbedrijf). En in de richting Rotterdam > Breda rijdt het ding kort achter de IC Amsterdam - Breda - Brussel, waardoor eerder in Breda aankomen er sowieso niet bij is.
MTLvrijdag 4 augustus 2023 @ 11:12
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 augustus 2023 10:54 schreef Hi_flyer het volgende:Wel is de ruimte tussen de stoelen beperkter dan de huidige IC's
Over het algemeen is de beenruimte juist vergroot. Zelfs zo groot dat er klachten zijn dat mensen te ver moeten reiken zodat ze niet fijn achter de laptop kunnen zitten.
Slechts enkele stoelen hebben iets minder beenruimte, maar dat zijn er niet veel. Heb je net de verkeerde stoel uitgekozen dus :D
Duvelvrijdag 4 augustus 2023 @ 11:17
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 augustus 2023 11:02 schreef spectrumanalyser het volgende:
Over 3 weken is de Grand Prix, waarvoor er 12 treinen van Amsterdam Centraal naar Zandvoort aan Zee rijden.
Om die dienstregeling mogelijk te maken zijn treinverbindingen elders in het land opgeofferd.
Het gaat om Ede-wageningen - Arnhem, en Dordrecht - Roosendaal. Tussen die twee stations rijden vanaf vrijdag tot en met zondag bussen in plaats van treinen.
Dat is echt volkomen gestoord.
James1988vrijdag 4 augustus 2023 @ 11:20
quote:
1s.gif Op vrijdag 4 augustus 2023 11:12 schreef MTL het volgende:

[..]
Over het algemeen is de beenruimte juist vergroot. Zelfs zo groot dat er klachten zijn dat mensen te ver moeten reiken zodat ze niet fijn achter de laptop kunnen zitten.
Ja dat is echt wel een dingetje ja. Het is fijn dat er eindelijk tafels zijn, maar die dingen staan nét te ver weg van de stoel om er lekker aan te kunnen werken. Zo'n uittrekbaar tafelblad, of een klaptafeltje zoals bijv. in de FLIRTs van Keolis, zou handiger zijn geweest.

quote:
4s.gif Op vrijdag 4 augustus 2023 11:17 schreef Duvel het volgende:

[..]
Dat is echt volkomen gestoord.
Niet alleen dat, er zijn aanpassingen in het hele land. De IC Zwolle - Roosendaal rijdt bijvoorbeeld maar 1x/u, met daarbovenop een non-stop pendel Zwolle - Deventer.
#ANONIEMvrijdag 4 augustus 2023 @ 11:55
quote:
0s.gif Op donderdag 3 augustus 2023 05:47 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]
Ieder stuk onderzoek: Thuiswerken is een stuk efficiënter en levert een massa meer productie op. Daarnaast haalt het in Nederland een bak met verkeer van de weg waardoor er geen verbreding of uitbreiding van de dienstregeling hoeft te komen tegen astronomische kosten.
Jij: "thuiswerken op vrijdag"

Ik hoop dat je op heel veel lego gaat staan, met blote voeten.
Volgens mij valt dat in de praktijk nogal tegen, er wordt meer thuisgewerkt dan ooit tevoren maar voor de filedruk geldt helaas ook dat die een stuk hoger is dan pre-covid. Ik heb eigenlijk nog geen goede verklaring gezien over de oorzaak daarvan, wellicht werd er door de rustige wegen tijdens Covid latente vraag geactiveerd die nu niet meer verdwijnt.
Hi_flyervrijdag 4 augustus 2023 @ 12:00
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 augustus 2023 11:06 schreef James1988 het volgende:

[..]
Sinds ongeveer een maand nu.
[..]
Op dit moment wordt er nog in een 160-pad gereden omdat de inzet van ICNG op het laatste moment kan veranderen (want nog altijd proefbedrijf). En in de richting Rotterdam > Breda rijdt het ding kort achter de IC Amsterdam - Breda - Brussel, waardoor eerder in Breda aankomen er sowieso niet bij is.
Vanochtend Rdam->Breda werd er echt 200 km/h gereden en stonden we een aantal extra minuten stil op Breda.
quote:
1s.gif Op vrijdag 4 augustus 2023 11:12 schreef MTL het volgende:

[..]
Over het algemeen is de beenruimte juist vergroot. Zelfs zo groot dat er klachten zijn dat mensen te ver moeten reiken zodat ze niet fijn achter de laptop kunnen zitten.
Slechts enkele stoelen hebben iets minder beenruimte, maar dat zijn er niet veel. Heb je net de verkeerde stoel uitgekozen dus :D
Haha zou kunnen. Mijn vouwfiets bepaalt waar ik kan zitten. Hij paste mooi tussen mijn stoel en een glaswand. Hopelijk heb ik op de terugweg weer een ICNG en zal ik eens een paar stoelen uitproberen.
James1988vrijdag 4 augustus 2023 @ 12:13
Ja klopt, er wordt wel 200 gereden wanneer het kan (vinden de machinisten ook maar wat leuk, denk ik) maar de dienstregeling is er nog niet op aangepast.

Dat was met de V250 ook zo tussen Amsterdam en Rotterdam, men reed 250 waar en wanneer het kan en stond vervolgens voor het inrijsein te wachten _O-
Dr_Flashvrijdag 4 augustus 2023 @ 13:41
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 augustus 2023 12:13 schreef James1988 het volgende:
Dat was met de V250 ook zo tussen Amsterdam en Rotterdam, men reed 250 waar en wanneer het kan en stond vervolgens voor het inrijsein te wachten
Mooi tijd om alle bodemplaten op te gaan halen :+
#ANONIEMvrijdag 4 augustus 2023 @ 16:42
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 augustus 2023 21:05 schreef Janneke141 het volgende:
Ik heb in zes Duitse treinen gezeten vandaag en er hadden er vijf vertraging. Wat een puinhoop zeg.
Dr_Flashvrijdag 4 augustus 2023 @ 18:09
Altijd lachen :D
Bitlordvrijdag 4 augustus 2023 @ 21:07
Weten jullie trouwens de herkomst van de blauwe bankjes in de DB treinen? Zie je tegenwoordig bijna overal in de regionale treinen. Maar het past eigenlijk niet bij de rode huisstijl, vind ik.
b2pyvrijdag 4 augustus 2023 @ 23:42
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 augustus 2023 11:02 schreef spectrumanalyser het volgende:
Over 3 weken is de Grand Prix, waarvoor er 12 treinen van Amsterdam Centraal naar Zandvoort aan Zee rijden.
Om die dienstregeling mogelijk te maken zijn treinverbindingen elders in het land opgeofferd.
Het gaat om Ede-wageningen - Arnhem, en Dordrecht - Roosendaal. Tussen die twee stations rijden vanaf vrijdag tot en met zondag bussen in plaats van treinen.
Laatst zijn ook een hele week treinen geschrapt voor de vierdaagse, hoorde je niemand over :{w
DeaDLocK2Kzaterdag 5 augustus 2023 @ 06:16
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 augustus 2023 23:42 schreef b2py het volgende:

[..]
Laatst zijn ook een hele week treinen geschrapt voor de vierdaagse, hoorde je niemand over :{w
Ja je kan wel zo doen maar misschien moet de conclusie zijn "daar hadden meer mensen zich druk over moeten maken/vocaler moeten zijn" in plaats van "als je dan niet zeikt mag je nu ook niet zeiken".

Maak 't ff :P
exelletorzaterdag 5 augustus 2023 @ 08:36
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 augustus 2023 11:02 schreef spectrumanalyser het volgende:
Over 3 weken is de Grand Prix, waarvoor er 12 treinen van Amsterdam Centraal naar Zandvoort aan Zee rijden.
Om die dienstregeling mogelijk te maken zijn treinverbindingen elders in het land opgeofferd.
Het gaat om Ede-wageningen - Arnhem, en Dordrecht - Roosendaal. Tussen die twee stations rijden vanaf vrijdag tot en met zondag bussen in plaats van treinen.
Tussen Ede-Wageningen en Arnhem rijden juist extra intercities. Vind de impact nog best meevallen eigenlijk.
Duvelzaterdag 5 augustus 2023 @ 15:14
Voor de vierdaagse werden toch geen diensten verbust?

Sowieso vind ik de vierdaagse sympathieker dan de Formule 1.
derLudolfzaterdag 5 augustus 2023 @ 15:28
quote:
2s.gif Op zaterdag 5 augustus 2023 15:14 schreef Duvel het volgende:
Voor de vierdaagse werden toch geen diensten verbust?

Sowieso vind ik de vierdaagse sympathieker dan de Formule 1.
Wat je vindt mag je houden :P
Naar beide willen graag mensen. Aan NS om dat te regelen, om verkeersinfarcten te voorkomen.
Starhopperzaterdag 5 augustus 2023 @ 15:33
Vandaag niets te doen dus heb ik even een ritje gemaakt met de nieuwe intercity: Amsterdam - Rotterdam - Amsterdam. Poah! Wat is die comfortabel en ruim zeg _O_ Ik ben echt positief verrast! Wat ik wel een minpuntje vind is de lawaaiige airco of luchtsysteem. Die klinkt tijdens het rijden als het openstaande rooster op de bovenverdieping van een DDAR. Verder waren ook nog wat storingen bij vertrek uit Amsterdam en bij Rotterdam. Maar dit zijn kinderziektes vertelde de conducteur.

ICNGAdam1.jpg

ICNGAdam2.jpg
derLudolfzaterdag 5 augustus 2023 @ 15:38
Ik ga morgen denk ik een rondje Duitsland doen. Nog geen idee waarheen, ik kan niets vinden over bijzondere materiaal inzet ofzo.
DeaDLocK2Kzaterdag 5 augustus 2023 @ 17:13
Oh hij is lawaaiiger? Mooi zo. Juist die verschuiving naar stiller materieel binnen ben ik nooit zo'n fan van geweest omdat ik vaak liever white noise als achtergrondgeluid heb dan de gesprekken van mijn medereizigers.
marcb1974zaterdag 5 augustus 2023 @ 17:31
quote:
1s.gif Op zaterdag 5 augustus 2023 15:38 schreef derLudolf het volgende:
Ik ga morgen denk ik een rondje Duitsland doen. Nog geen idee waarheen, ik kan niets vinden over bijzondere materiaal inzet ofzo.
Hoeveel vertraging ga je hebben?
derLudolfzaterdag 5 augustus 2023 @ 18:30
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 augustus 2023 17:31 schreef marcb1974 het volgende:

[..]
Hoeveel vertraging ga je hebben?
Keine Ahnung
DJMOzaterdag 5 augustus 2023 @ 19:07
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 augustus 2023 17:31 schreef marcb1974 het volgende:

[..]
Hoeveel vertraging ga je hebben?
_O-
DJMOzaterdag 5 augustus 2023 @ 19:11
Wat mij trouwens opvalt elke keer als ik naar Emmerich ga, ik wel gecontroleerd wordt, maar dat zodra de conducteur m'n ov-chipkaart ziet verder loopt zonder te controleren of ik wel ingecheckt ben :') Moet er elke keer weer om lachen
DeaDLocK2Kzaterdag 5 augustus 2023 @ 19:32
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 augustus 2023 17:31 schreef marcb1974 het volgende:

[..]
Hoeveel vertraging ga je hebben?
Een uur per overstap!
derLudolfzaterdag 5 augustus 2023 @ 19:38
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 augustus 2023 19:32 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]
Een uur per overstap!
Even afkloppen maar de RE15 Münster-Emden rijdt eigenlijk altijd wel op tijd, dus ik begin en eindig wel altijd op tijd :+
Dr_Flashzaterdag 5 augustus 2023 @ 19:53
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 augustus 2023 19:32 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]
Een uur per overstap!
Behalve op treinen die maar eens in de 2 uur rijden heujjjj *O*
marcb1974zaterdag 5 augustus 2023 @ 20:12
quote:
7s.gif Op zaterdag 5 augustus 2023 19:53 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]
Behalve op treinen die maar eens in de 2 uur rijden heujjjj *O*
Kan je nog steeds een uur vertraging hebben toch? :o
Peterseliemanzaterdag 5 augustus 2023 @ 20:15
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 augustus 2023 20:12 schreef marcb1974 het volgende:

[..]
Kan je nog steeds een uur vertraging hebben toch? :o
Hopen dat de volgende trein wel op tijd rijdt :P
Starhopperzaterdag 5 augustus 2023 @ 20:50
quote:
1s.gif Op zaterdag 5 augustus 2023 15:38 schreef derLudolf het volgende:
Ik ga morgen denk ik een rondje Duitsland doen. Nog geen idee waarheen, ik kan niets vinden over bijzondere materiaal inzet ofzo.
ICB _O_
Dr_Flashzaterdag 5 augustus 2023 @ 20:54
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 augustus 2023 20:12 schreef marcb1974 het volgende:

[..]
Kan je nog steeds een uur vertraging hebben toch? :o
Ja maar als je je overstap mist heb je dus 2 uur dan
marcb1974zaterdag 5 augustus 2023 @ 20:57
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 augustus 2023 20:54 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]
Ja maar als je je overstap mist heb je dus 2 uur dan
Of 3, want die zal ook niet op tijd vertrekken :P
Peterseliemanzaterdag 5 augustus 2023 @ 21:04
quote:
84s.gif Op zaterdag 5 augustus 2023 20:50 schreef Starhopper het volgende:

[..]
ICB _O_
Vanaf half december dus een jaartje ICBierloos
derLudolfzaterdag 5 augustus 2023 @ 21:19
quote:
84s.gif Op zaterdag 5 augustus 2023 20:50 schreef Starhopper het volgende:

[..]
ICB _O_
¤49 ticket, dus geen Fernverkehr
b2pyzaterdag 5 augustus 2023 @ 23:39
Zag vanmiddag een diesel plan-v en net zo’n nieuwe ICE te Amsterdam, spann0nd!
Peterseliemanzaterdag 5 augustus 2023 @ 23:57
http://www.derailvalley.com/


Ziet er mooi uit
Duvelzondag 6 augustus 2023 @ 09:55
quote:
1s.gif Op zaterdag 5 augustus 2023 15:28 schreef derLudolf het volgende:

[..]
Wat je vindt mag je houden :P
Naar beide willen graag mensen. Aan NS om dat te regelen, om verkeersinfarcten te voorkomen.
Het ene is een vervuilend en lawaaiig circus, het andere een wandelevenement. Het eerste zou sowieso niet gefaciliteerd moeten worden. Je weet hoe ik denk over fossielen.

[ Bericht 0% gewijzigd door Duvel op 06-08-2023 10:19:14 ]
derLudolfzondag 6 augustus 2023 @ 10:11
Het leeuwendeel van de mensen komt niet naar de vierdaagse om te wandelen: 1,6 miljoen bezoekers - dat zal wel over de hele week zijn - tegen 50.000 lopers :+

Goed, treinen. Onderweg naar Münster. Dan RE42 naar Recklinghausen dan stukje bus (nu al zin in). Eventjes hier kijken:
https://schiffshebewerk-henrichenburg.lwl.org/de/
Dr_Flashzondag 6 augustus 2023 @ 10:17
quote:
1s.gif Op zondag 6 augustus 2023 10:11 schreef derLudolf het volgende:
stukje bus (nu al zin in)
zidane.jpg
Duvelzondag 6 augustus 2023 @ 10:19
quote:
1s.gif Op zondag 6 augustus 2023 10:11 schreef derLudolf het volgende:
Het leeuwendeel van de mensen komt niet naar de vierdaagse om te wandelen: 1,6 miljoen bezoekers - dat zal wel over de hele week zijn - tegen 50.000 lopers :+
Hoeveel mensen racen er daadwerkelijk op Zandvoort?
Duvelzondag 6 augustus 2023 @ 10:26
quote:
10s.gif Op zondag 6 augustus 2023 10:17 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]
[ afbeelding ]
Is het al gezellig druk in Deventer?
spectrumanalyserzondag 6 augustus 2023 @ 10:26
quote:
7s.gif Op zondag 6 augustus 2023 10:19 schreef Duvel het volgende:

[..]
Hoeveel mensen racen er daadwerkelijk op Zandvoort?
52 mensen racen daadwerkelijk op Zandvoort tijdens de DutchGP.

20 in de Formule1
22 in de Formule2
30 in de Porsche supercup
derLudolfzondag 6 augustus 2023 @ 10:27
quote:
7s.gif Op zondag 6 augustus 2023 10:26 schreef Duvel het volgende:

[..]
Is het al gezellig druk in Deventer?
Wat is daar vandaag te doen dan?
Duvelzondag 6 augustus 2023 @ 10:28
quote:
1s.gif Op zondag 6 augustus 2023 10:27 schreef derLudolf het volgende:

[..]
Wat is daar vandaag te doen dan?
Discombobulate in LIT / Deventer boekenmarkt
derLudolfzondag 6 augustus 2023 @ 10:32
Conducteur wordt racist genoemd omdat ze iemand (met kleurtje) aanspreekt op het reizen met een NRW ticket in NDS.

Gewoon netjes, dat dat ticket vanaf Rheine geldig is
"Ja maar het is toch Westfalenbahn?" Wat gemompel en toen werd de racismekaart getrokken :')
Dr_Flashzondag 6 augustus 2023 @ 10:38
quote:
7s.gif Op zondag 6 augustus 2023 10:26 schreef Duvel het volgende:

[..]
Is het al gezellig druk in Deventer?
Nee :? Is er wat te doen vandaag?
Dr_Flashzondag 6 augustus 2023 @ 10:38
quote:
Oh. Ik heb al een boek.
derLudolfzondag 6 augustus 2023 @ 12:03
IMG-20230806-115720707.jpg
RłEł74088

En, ja, hij heeft vertraging. Münster richting Essen is bijna altijd raak zo lijkt het.
b2pyzondag 6 augustus 2023 @ 13:35
Teveel RE 42 in beeld mijn hemel
James1988zondag 6 augustus 2023 @ 13:51
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 augustus 2023 19:11 schreef DJMO het volgende:
Wat mij trouwens opvalt elke keer als ik naar Emmerich ga, ik wel gecontroleerd wordt, maar dat zodra de conducteur m'n ov-chipkaart ziet verder loopt zonder te controleren of ik wel ingecheckt ben :') Moet er elke keer weer om lachen
Als de conducteur een Duitser is is dat omdat hun apparatuur niets kan met een OV-chipkaart.

Tussen Zevenaar en Arnhem wordt er in die treinen ook wel eens gecontroleerd door een controleploeg van Arriva, zij kunnen het wel.
Dr_Flashzondag 6 augustus 2023 @ 13:55
quote:
10s.gif Op zondag 6 augustus 2023 12:03 schreef derLudolf het volgende:
[ afbeelding ]
RłEł74088

En, ja, hij heeft vertraging. Münster richting Essen is bijna altijd raak zo lijkt het.
Ziet er naar uit dat de tijd (en dan waarschijnlijk ook de datum) wel kloppen. Dat is niet zomaar een vanzelfsprekendheidje. Er zijn al een tijdje treinen, verspreid over blijkbaar heel Duitsland, die precies 7168 dagen en 1 uur achter lopen. Ra ra hoe kan dat :?

Lindau-Insel, 31 maart 8:46
31maart846.jpg

Tangermünde, 29 juli 14:30
29juli1430.jpg
Dr_Flashzondag 6 augustus 2023 @ 13:59
Dat ene uur zou de zomertijd geweest kunnen zijn. Maar welk systeem is er ergens rond 16 augustus 2019 hard gereset en op 1 januari 2000 verder gegaan, zonder dat iemand er verder een neuk om gaf of capabel was om er iets aan te doen? Of wat is er anders aan de hand? :?
James1988zondag 6 augustus 2023 @ 14:33
Via GPS wordt doorgegeven wat het huidige weeknummer is, en het aantal secondes dat is verstreken sinds het begin van de week. Apparaten kunnen dat gebruiken om de huidige datum/tijd te bepalen ten opzichte van een ijkdatum.

Echter, het huidige weeknummer wordt doorgegeven als een 10-bits getal. Na 1024 weken is dit getal vol en staat de teller weer op 0. Bij een apparaat dat een datum in 2003 als ijkdatum gebruikt, gebeurt die reset dit jaar.
derLudolfzondag 6 augustus 2023 @ 14:37
quote:
5s.gif Op zondag 6 augustus 2023 13:59 schreef Dr_Flash het volgende:
Dat ene uur zou de zomertijd geweest kunnen zijn. Maar welk systeem is er ergens rond 16 augustus 2019 hard gereset en op 1 januari 2000 verder gegaan, zonder dat iemand er verder een neuk om gaf of capabel was om er iets aan te doen? Of wat is er anders aan de hand? :?
25 juni 2023
IMG-20230625-230701836.jpg
derLudolfzondag 6 augustus 2023 @ 14:45
quote:
0s.gif Op zondag 6 augustus 2023 14:33 schreef James1988 het volgende:
Via GPS wordt doorgegeven wat het huidige weeknummer is, en het aantal secondes dat is verstreken sinds het begin van de week. Apparaten kunnen dat gebruiken om de huidige datum/tijd te bepalen ten opzichte van een ijkdatum.

Echter, het huidige weeknummer wordt doorgegeven als een 10-bits getal. Na 1024 weken is dit getal vol en staat de teller weer op 0. Bij een apparaat dat een datum in 2003 als ijkdatum gebruikt, gebeurt die reset dit jaar.
Interessant. Opnieuw ijken is niet mogelijk?
James1988zondag 6 augustus 2023 @ 14:46
quote:
1s.gif Op zondag 6 augustus 2023 14:45 schreef derLudolf het volgende:

[..]
Interessant. Opnieuw ijken is niet mogelijk?
Jawel, door de software van dat systeem te updaten en te voorzien van een nieuwe ijkdatum.
Dr_Flashzondag 6 augustus 2023 @ 14:50
quote:
0s.gif Op zondag 6 augustus 2023 14:33 schreef James1988 het volgende:
Na 1024 weken
Dat is wel precies 7168 dagen trouwens.
Dr_Flashzondag 6 augustus 2023 @ 14:53
quote:
0s.gif Op zondag 6 augustus 2023 14:46 schreef James1988 het volgende:

[..]
Jawel, door de software van dat systeem te updaten en te voorzien van een nieuwe ijkdatum.
Dus het is niet zo dat de helft van de treinen in Duitsland naar een verkeerde timeserver staat te wijzen, maar dat dit per apparaat optreedt als ik het goed begrijp. Maar wanneer is dit probleem dan begonnen? Kunnen we dat ook bepalen?
James1988zondag 6 augustus 2023 @ 15:06
Dit spul is inmiddels zo'n 20 jaar oud, toen was mobiele internettoegang nog niet zo vanzelfsprekend als het vandaag de dag is. Die reisinformatiesystemen werken offline, op basis van een GPS-locatie + datum/tijd en een dienstregeling.

Voor treinen die in 2003 zijn geproduceerd zal het probleem ergens dit jaar zijn ontstaan, voor treinen waarbij de software van het reisinformatiesysteem een latere ijkdatum heeft zal hetzelfde probleem zich bijvoorbeeld in 2024 of 2025 gaan voordoen.
Dr_Flashzondag 6 augustus 2023 @ 15:08
Beter klust iemand even een update die er bij het komende onderhoud even overal uitgerold wordt dan. Kan niet moeilijk zijn :)
Dr_Flashzondag 6 augustus 2023 @ 15:09
Al bestond die FLIRT van @derLudolf in 2003 nog niet, maar okee.
James1988zondag 6 augustus 2023 @ 15:10
Misschien hebben ze nog een zooitje reisinformatiecontrollers gevonden uit 2003 _O-
Peterseliemanzondag 6 augustus 2023 @ 20:22
Het vernieuwde hoofdstation van Groningen gaat te krap zijn als alle plannen rond de Nedersaksenlijn en Lelylijn doorgaan.

Nu is er aan de westzijde buiten het station wel een keerspoor, maar ideaal is het niet

https://www.oogtv.nl/2023(...)e-klein-jasje-geven/
dennistdzondag 6 augustus 2023 @ 20:34
quote:
0s.gif Op zondag 6 augustus 2023 20:22 schreef Peterselieman het volgende:
Het vernieuwde hoofdstation van Groningen gaat te krap zijn als alle plannen rond de Nedersaksenlijn en Lelylijn doorgaan.

Nu is er aan de westzijde buiten het station wel een keerspoor, maar ideaal is het niet

https://www.oogtv.nl/2023(...)e-klein-jasje-geven/
Ik snap het niet. Dit is het geplande sporenplan van het nieuwe hoofdstation:

q9EwBZ3.png

Daarop had ik een paar kleine wijzigingen gedaan om de Lelylijn aan te kunnen sluiten:

EJwijf4.png

Van noord naar zuid:
- Arriva oost -> west/noord
- Arriva west/noord -> oost
- NS sprinter Lely <-> Assen vv
- NS IC Lely (kerend)
- NS sprinter/IC Zwolle (kerend)
- NS sprinter/IC Zwolle (kerend)
- NS sprinter/IC Zwolle (kerend)
Peterseliemanzondag 6 augustus 2023 @ 20:43
ik zou nog twee andere wijzigingen op jouw plan doen: links van de brug over het Noord-Willemskanaal een wissel van Groningen Noord naar het spoor uit Leeuwarden en ten oosten van het hoofdstation (langs de Verlengde J.H. Feithstraat een keerspoor. Dat ligt er nu al, maar misschien nog iets verlengen als het kan.
b2pyzondag 6 augustus 2023 @ 21:26
Wanneer is dat project aan de markt voorgelegd? Lang voordat er überhaupt over al die ideeen weer serieus werd gesproken…
buzz1291zondag 6 augustus 2023 @ 22:42
quote:
1s.gif Op zondag 6 augustus 2023 10:32 schreef derLudolf het volgende:
Conducteur wordt racist genoemd omdat ze iemand (met kleurtje) aanspreekt op het reizen met een NRW ticket in NDS.

Gewoon netjes, dat dat ticket vanaf Rheine geldig is
"Ja maar het is toch Westfalenbahn?" Wat gemompel en toen werd de racismekaart getrokken :')
Maar het is wel om gek van te worden daar in Duitsland, wanneer je fiets ook mee moet. Dan weer wel, dan weer niet betalen. Maar de conducteurs zijn wel redelijk schappelijk.

In Saarland mocht er een Afrikaanse jongeman zonder fietskaartje en vóór 09:00 op het eerste beste station uitstappen zonder boete maar wel verder fietsen. In Sachsen mocht een zwartrijdertje een kaartje uit de automaat halen, wat hij niet wilde dus werd het treuzelen tot en met maar uiteindelijk werd het kaartje wel gekocht en de omstanders lachten besmuikt. Om maart aan te geven dat ze redelijk coulant zijn bij onze oosterburen
James1988zondag 6 augustus 2023 @ 23:26
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 augustus 2023 17:13 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Oh hij is lawaaiiger? Mooi zo. Juist die verschuiving naar stiller materieel binnen ben ik nooit zo'n fan van geweest omdat ik vaak liever white noise als achtergrondgeluid heb dan de gesprekken van mijn medereizigers.
ICNG is zeker wel wat lawaaiiger, ja. Het is eigenlijk een opgevoerde en beter uitgeruste sprinter.

Het is een mooie en fijne trein, maar een TGV is het zeer zeker niet wanneer het bijvoorbeeld gaat om geluidsniveau.
DeaDLocK2Kmaandag 7 augustus 2023 @ 08:22
quote:
0s.gif Op zondag 6 augustus 2023 21:26 schreef b2py het volgende:
Wanneer is dat project aan de markt voorgelegd? Lang voordat er überhaupt over al die ideeen weer serieus werd gesproken…
Goed voorbeeld van waarom je het niet aan een markt moet voorleggen maar er zelf over moet nadenken.
Mr_Klaasjemaandag 7 augustus 2023 @ 09:03
Het lag ook bepaald niet voor de hand dat er een Lelylijn zou komen of een Nedersaksenlijn toen deze layout gekozen is. Wel was er al direct kritiek dat het voor zowel de dagdagelijkse logistieke uitwerking en in de toekomst een extra spitstrein het laten liggen van enkele kopspoortjes in het regionale deel geen overbodige luxe zou zijn geweest. Het mocht niet zo zijn.

Als er een Lelylijn komt, ligt het sowieso voor de hand dat er naast de huidige lijn naar Leeuwarden de Lelylijn er tweesporig naast gelegd wordt. Die lijn moet ook gaan aanlanden op perronsporen waar je een Nederlandse standaard-IC op spitslengte kunt afhandelen. Inmengen in de regionale sporen is dan vooral onhandig.
Starhoppermaandag 7 augustus 2023 @ 09:32
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 augustus 2023 17:13 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Oh hij is lawaaiiger? Mooi zo. Juist die verschuiving naar stiller materieel binnen ben ik nooit zo'n fan van geweest omdat ik vaak liever white noise als achtergrondgeluid heb dan de gesprekken van mijn medereizigers.
Ja :Y Hoeft van mij ook niet stil te zijn. Liever een beetje geluid dan elke ademhaling horen van medereizigers :Y Maar de geluid van de airco was wel irritant. Verder hoor je ook bij het afremmen ook het bekende doedelzak gepiep wat tot een paar jaar geleden in de oude virms te horen was. Al is het niet zo hard en vervelend als in de virms.
Starhoppermaandag 7 augustus 2023 @ 09:34
quote:
0s.gif Op maandag 7 augustus 2023 09:03 schreef Mr_Klaasje het volgende:
Het lag ook bepaald niet voor de hand dat er een Lelylijn zou komen of een Nedersaksenlijn toen deze layout gekozen is. Wel was er al direct kritiek dat het voor zowel de dagdagelijkse logistieke uitwerking en in de toekomst een extra spitstrein het laten liggen van enkele kopspoortjes in het regionale deel geen overbodige luxe zou zijn geweest. Het mocht niet zo zijn.

Als er een Lelylijn komt, ligt het sowieso voor de hand dat er naast de huidige lijn naar Leeuwarden de Lelylijn er tweesporig naast gelegd wordt. Die lijn moet ook gaan aanlanden op perronsporen waar je een Nederlandse standaard-IC op spitslengte kunt afhandelen. Inmengen in de regionale sporen is dan vooral onhandig.
En zo blijven we bezig met verbouwen :') _O-
b2pymaandag 7 augustus 2023 @ 16:34
quote:
0s.gif Op maandag 7 augustus 2023 08:22 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]
Goed voorbeeld van waarom je het niet aan een markt moet voorleggen maar er zelf over moet nadenken.
Dat bedoelde ik eigenlijk niet, was meer de termijn dat de aanbesteding van de verbouwing startte. Een jaar voor dat moment liggen de grote ontwerpkeuzes allang vast. Zie dat gunning eind mei 2019 aan Strukton is gegund. Dan hebben ze eind 2017 de grote lijnen allang bepaald in het schetsontwerp. Toen waren ze nog lang niet serieus bezig met die lijntjes waar ze nu zo over vallen.

[ Bericht 0% gewijzigd door b2py op 07-08-2023 16:57:23 ]
Peterseliemanmaandag 7 augustus 2023 @ 18:30
In Zweden is een SJ X55 ontspoord. 3 gewonden

https://nos.nl/artikel/24(...)-ontspoord-in-zweden
Spablauw214maandag 7 augustus 2023 @ 18:36
quote:
0s.gif Op maandag 7 augustus 2023 18:30 schreef Peterselieman het volgende:
In Zweden is een SJ X55 ontspoord. 3 gewonden

https://nos.nl/artikel/24(...)-ontspoord-in-zweden
quote:
Storm Hans treft zuiden Scandinavië, trein ontspoord in Zweden
Bedankt Hans :')
#ANONIEMmaandag 7 augustus 2023 @ 18:43
quote:
84s.gif Op dinsdag 1 augustus 2023 19:33 schreef Starhopper het volgende:
De 3400 gaat nu definitief verdwijnen lees ik: https://www.nhnieuws.nl/n(...)arkt-hiervan-de-dupe

Ik vind het wel droevig. Ik heb fijne herinneringen aan dit treintje. Zeker toen hij nog reed als sneltrein van Hoorn naar Den Haag. Hieronder een foto uit 2008 van een Plan T op spoor 5 in Haarlem. Dit is voor mij de ultieme herinnering aan deze trein.

[ afbeelding ]
Prachttrein, maar ik krijg nog koude rillingen als ik denk aan de tijd dat ik met dit ding Castricum - Leiden doordeweeks moest doen. Altijd overstappen in Haarlem op de IC van vijf minuutjes later; comfort. :T
DeaDLocK2Kdinsdag 8 augustus 2023 @ 04:41
quote:
0s.gif Op maandag 7 augustus 2023 16:34 schreef b2py het volgende:

[..]
Dat bedoelde ik eigenlijk niet, was meer de termijn dat de aanbesteding van de verbouwing startte. Een jaar voor dat moment liggen de grote ontwerpkeuzes allang vast. Zie dat gunning eind mei 2019 aan Strukton is gegund. Dan hebben ze eind 2017 de grote lijnen allang bepaald in het schetsontwerp. Toen waren ze nog lang niet serieus bezig met die lijntjes waar ze nu zo over vallen.
Nee maar dat bedoelde ik wel :)
b2pydinsdag 8 augustus 2023 @ 07:37
Waarom dan je reactie? Op een gegeven moment zal een aannemer met een contract plus ontwerp aan de slag moeten?
DeaDLocK2Kdinsdag 8 augustus 2023 @ 08:04
Hoezo waarom je reactie? Je stelt dat er niets aan de markt gevraagd is en ik zeg dat de markt geen oplossing is. Das toch geen hogere wiskunde?
Mr_Klaasjedinsdag 8 augustus 2023 @ 09:56
quote:
0s.gif Op maandag 7 augustus 2023 16:34 schreef b2py het volgende:

[..]
Dat bedoelde ik eigenlijk niet, was meer de termijn dat de aanbesteding van de verbouwing startte. Een jaar voor dat moment liggen de grote ontwerpkeuzes allang vast. Zie dat gunning eind mei 2019 aan Strukton is gegund. Dan hebben ze eind 2017 de grote lijnen allang bepaald in het schetsontwerp. Toen waren ze nog lang niet serieus bezig met die lijntjes waar ze nu zo over vallen.
Je schreef iets wat voor veel interpretaties vatbaar zou zijn zonder deze context. Ik had het ook kunnen opvatten als dat aannemende partijen wat van het eindplan konden vinden of vervoerders dat zouden doen. Hoe dan ook, de post was net iets te kort en de term markt net iets te algemeen om een juiste richting te geven.
Mr_Klaasjedinsdag 8 augustus 2023 @ 09:59
quote:
84s.gif Op maandag 7 augustus 2023 09:34 schreef Starhopper het volgende:

[..]
En zo blijven we bezig met verbouwen :') _O-
Ja, want met die extra kopspoortjes was de Nedersaksenlijn sowieso geen issue geweest.

Overigens is wel de vraag wat men daar zou willen rijden. De huidige Veendammer stoptrein doortrekken naar Emmen past ook op het huidige plan. Kennelijk willen ze een sneltrein vergelijkbaar met die naar Winschoten. Tussen Zuidbroek en Groningen zou dat makkelijk moeten passen in het andere kwartier dan de Winschoter sneltrein. Kennelijk gaat er iets mis in de knoop in relatie tot wanneer er wel en geen trein van/naar Leeuwarden rijdt want richting Sauwerd is een kwartierdienst voorzien in plaats van de huidige gebundelde halfuurdiensten naar Delfzijl/Roodeschool.
exelletordinsdag 8 augustus 2023 @ 12:46
Bijzonder systeem dat ovpay. Bij een poortje netjes ingechekt, in de trein bij controle kon de check-in echter niet gevonden worden. Bij aankomst wel netjes kunnen uitchecken. Gelukkig liet de conductrice mij zitten.

Eerder ook al een probleempje gehad waarbij ik bij uitchecken na een busrit meteen werd ingecheckt.
b2pydinsdag 8 augustus 2023 @ 14:47
quote:
0s.gif Op dinsdag 8 augustus 2023 09:56 schreef Mr_Klaasje het volgende:

[..]
Je schreef iets wat voor veel interpretaties vatbaar zou zijn zonder deze context. Ik had het ook kunnen opvatten als dat aannemende partijen wat van het eindplan konden vinden of vervoerders dat zouden doen. Hoe dan ook, de post was net iets te kort en de term markt net iets te algemeen om een juiste richting te geven.
Ja daar kwam ik later ook achter, vandaar de daarna wat langere reactie.
Hojdhopperdinsdag 8 augustus 2023 @ 15:35
ICE Tussen Nederland en Duitsland kampt opnieuw met grote problemen.
SPOILER
ICE TUSSEN NEDERLAND EN DUITSLAND KAMPT OPNIEUW MET GROTE PROBLEMEN
8 augustus 2023 - 11:33 | Door: onze redactie | Foto: NS (archieffoto)
SCHIPHOL – De ICE blijkt ook deze zomer nog niet het gedroomde alternatief voor het vliegtuig te zijn: de treinverbinding van Amsterdam naar Frankfurt kampt opnieuw met grote problemen. Veel treinen vallen uit, waardoor de daaropvolgende treinen overvol zijn, ondanks de eerder dit jaar ingevoerde reserveringsplicht.

Vorig jaar zomer werd er door reizigers steen en been geklaagd over overvolle ICE’s, die soms zo vol zaten dat ze de stations in Arnhem en Utrecht oversloegen omdat er niemand meer bij kon. Naar aanleiding daarvan hebben de NS en Deutsche Bahn besloten om deze zomer een reserveringsplicht in te voeren. Dat lijkt te helpen als de treinen volgens dienstregeling rijden, maar niet bij uitval.

Volgens Treinreiziger.nl zijn er alleen al in de eerste week van augustus 19 ICE-treinen uitgevallen op de verbinding tussen Nederland en Duitsland, terwijl die trein maar eens in de twee uur rijdt. Maandag werd het dieptepunt bereikt. Zo’n 800 reizigers zaten urenlang vast in een defecte ICE, en moesten uiteindelijk teruggesleept worden naar Arnhem. Daardoor liepen ze 7 uur vertraging op.

“Reizigers die maandag na het debacle met ICE 225 toch nog een poging wilden wagen om naar Duitsland te reizen, hadden nog een portie geluk nodig. Volgens getuigen werd ongeveer de helft van de gestrande reizigers toegelaten op de vervangende ICE, de rest paste er niet meer bij”, zo schrijft Treinreiziger.nl. NS International heeft op vragen van de site nog niet gereageerd.

Verbetering nodig
De trein wordt veel gepromoot als alternatief voor het vliegtuig, maar met name in de zomer blijkt de capaciteit keer op keer ontoereikend. Bovendien is het materieel oud en onbetrouwbaar. Niet alleen bij de ICE, waar het door een gebrek aan voldoende treinstellen dat naar Nederland kan rijden niet mogelijk is om de capaciteit te verhogen, maar ook bijvoorbeeld op de IC naar Brussel.

Gelukkig is er wel verbetering op komst. Zo stromen er vanaf volgend jaar zowel op de ICE naar Frankfurt als de IC naar Brussel nieuwe treinstellen in (respectievelijk de ICE3neo en de ICNG-B). Daarvan zal er straks meer materieel beschikbaar zijn, zodat de capaciteit verhoogd kan worden. Bovendien hoopt de NS dat die treinen betrouwbaarder zijn: met name de ICE is nu erg vaak defect.
Blij dat twee maanden geleden of zo heb besloten deze zomer maar de auto te gaan pakken tussen DE en NL en er niet op gegokt heb dat het goed gaat met deze ICEs deze maanden. :')
DeaDLocK2Kdinsdag 8 augustus 2023 @ 17:55
De Zwitsers hebben er schoon genoeg van: https://www.suedkurier.de(...);art1371848,11672486

edit; je zou denken dat een ICTer wel een URL kan plaatsen, het is vakantie zullen we maar zeggen
James1988dinsdag 8 augustus 2023 @ 18:51
quote:
0s.gif Op dinsdag 8 augustus 2023 17:55 schreef DeaDLocK2K het volgende:
je zou denken dat een ICTer wel een URL kan plaatsen
Ach ja, bij de loodgieter thuis lekt de kraan :s)
Peterseliemandinsdag 8 augustus 2023 @ 19:06
quote:
0s.gif Op dinsdag 8 augustus 2023 12:46 schreef exelletor het volgende:
Bijzonder systeem dat ovpay. Bij een poortje netjes ingechekt, in de trein bij controle kon de check-in echter niet gevonden worden. Bij aankomst wel netjes kunnen uitchecken. Gelukkig liet de conductrice mij zitten.

Eerder ook al een probleempje gehad waarbij ik bij uitchecken na een busrit meteen werd ingecheckt.
Collega van mij heeft regelmatig hetzelfde ...
Dr_Flashdinsdag 8 augustus 2023 @ 19:31
quote:
0s.gif Op dinsdag 8 augustus 2023 15:35 schreef Hojdhopper het volgende:
Gelukkig is er wel verbetering op komst. Zo stromen er vanaf volgend jaar zowel op de ICE naar Frankfurt als de IC naar Brussel nieuwe treinstellen in (respectievelijk de ICE3neo en de ICNG-B). Daarvan zal er straks meer materieel beschikbaar zijn, zodat de capaciteit verhoogd kan worden. Bovendien hoopt de NS dat die treinen betrouwbaarder zijn
ja dat hoopt iedereen.

Maar STEL dat dat ECHT zo is, dan NOG komen we dus niet in de buurt van het aanbod dat er in 2013 "al", na vele jaren vertraging, had moeten zijn. Wonderlijk _O_
b2pydinsdag 8 augustus 2023 @ 20:03
quote:
0s.gif Op dinsdag 8 augustus 2023 17:55 schreef DeaDLocK2K het volgende:
De Zwitsers hebben er schoon genoeg van: https://www.suedkurier.de(...);art1371848,11672486

edit; je zou denken dat een ICTer wel een URL kan plaatsen, het is vakantie zullen we maar zeggen
Wat een soap, dat van die aangereden spoorbrug had ik nog niet als excuus gelezen.
Hojdhopperwoensdag 9 augustus 2023 @ 11:51
quote:
10s.gif Op dinsdag 8 augustus 2023 19:31 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]
ja dat hoopt iedereen.

Maar STEL dat dat ECHT zo is, dan NOG komen we dus niet in de buurt van het aanbod dat er in 2013 "al", na vele jaren vertraging, had moeten zijn. Wonderlijk _O_
Haha ja dat gebruik van het woord "hoopt" door de NS geeft nou niet veel vertrouwen.
Janneke141woensdag 9 augustus 2023 @ 12:18
Goed, mijn achtdaagse ronde door Duitsland zit erop en je moet daar inderdaad wel de tijd voor nemen. Nou had ik die ook, dus dat is verder prima, maar er rijdt inderdaad heel erg weinig op tijd. Nou ja, behalve die ene trein waar je graag je aansluiting op wil halen, die dus wel. Ik blijf me echt verbazen over de lage frequenties tussen diverse grote steden, met achterlijk volle treinen tot gevolg die dan ook hun eigen vertraging in de hand werken, want voordat iemand met een kinderwagen zich over een balkon met 30 staande mensen met koffers heeft doorgeworsteld, ben je gewoon een paar minuten verder. Negatieve uitschieter hierin was de RE van Leipzig naar Nürnberg. De natte droom van Wouter Koolmees waarschijnlijk, want tot Bamberg (een rit van meer dan drie uur) was de bezetting meer dan 100%. Een Flirt-4 of zoiets, dus enige ruimte voor het vergroten van de capaciteit was er nog wel :') Wel een erg mooi traject trouwens.

Positieve uitzondering was echt Bayern. Frequente verbindingen, schone treinen, voldoende capaciteit en heel weinig vertragingen (niet alleen op mijn eigen ritten, maar ook als je in pakweg Nürnberg of München op de vertrekborden keek. Dat is in Düsseldorf wel anders). Het is echt een genot om daar met de trein te reizen. En je kunt daar op bijna alle stations gewoon filterkoffie (dus uit de kan geschonken!) krijgen, daar word ik dan ook wel weer blij van :)

Andere uitzondering de S-Bahn van Berlijn. Al rijdt dat allemaal zo vaak dat je niet eens door hebt als er eens wat vertraagd is. Maar zo gauw ik, na het mooie reisje langs de Rijn, in Koblenz weer in de buurt kwam van de RRX was het direct ellende. Volgens mij hebben die dingen nog nooit ergens op tijd gereden. Met +15 vertrokken, met +42 in Düsseldorf (keurig voor het inrijsein wachten tot de RE naar Arnhem vertrokken is) en zwaaien naar de achterlichten. Nou kun je van Düsseldorf via 3 routes naar Nijmegen, en die duren allemaal even lang. Maar de ene was net weg (Arnhem) en de andere reed helemaal niet (Kleve) dus dan maar naar Venlo. Zijn we tenminste ook weer eens in het immer sfeervolle Mönchengladbach geweest.

Tl;dr: als je lekker wil treinen in Duitsland, doe het dan in Bayern :P
Dr_Flashwoensdag 9 augustus 2023 @ 16:28
geldt ook voor eten en drinken trouwens :+
Peterseliemanwoensdag 9 augustus 2023 @ 23:00
Arriva zwemt kennelijk in de GTW's in Noord-Nederland, want er gaan 2 stellen rijden op Zutphen - Oldenzaal naast de 7 Linten die uit Limburg overkomen.

Er was al bekend dat 2 GTW's uit het noorden naar Limburg vertrekken.
dennistddonderdag 10 augustus 2023 @ 00:41
quote:
14s.gif Op woensdag 9 augustus 2023 23:00 schreef Peterselieman het volgende:
Arriva zwemt kennelijk in de GTW's in Noord-Nederland, want er gaan 2 stellen rijden op Zutphen - Oldenzaal naast de 7 Linten die uit Limburg overkomen.

Er was al bekend dat 2 GTW's uit het noorden naar Limburg vertrekken.
Had ik al wel verwacht, 7 Linten is namelijk gewoon te weinig. En de machinisten worden toch al opgeleid voor de GTW, aangezien ze ook op Zutphen-Apeldoorn ingezet gaan worden.
Duveldonderdag 10 augustus 2023 @ 01:02
Op Zp-Apd rijdt toch al jaren GTW? :?
Peterseliemandonderdag 10 augustus 2023 @ 01:07
Gaat om de machinisten ;)

Arriva heeft voor Zutphen - Oldenzaal eigenlijk 7,5 lintjes ipv 7 omdat de reserve voor Almelo - Mariënberg natuurlijk gedeeld gaat worden.
DeaDLocK2Kdonderdag 10 augustus 2023 @ 15:24
quote:
0s.gif Op dinsdag 8 augustus 2023 18:51 schreef James1988 het volgende:

[..]
Ach ja, bij de loodgieter thuis lekt de kraan :s)
Ik kwam gisteren van vakantie thuis na 1 maand en een paar dagen weg te zijn geweest en trof thuis dus niet functionerende wifi aan en een bekabeld apparaat was er ook mee opgehouden. Dat is echt vrij onprettig als je 24 uur op bent.

Heb nog steeds geen idee wat er mis is gegaan, het is bijna alsof er een tweede DHCP-server met een ander subnet in m'n netwerk heeft gezeten maar ik kan niets vinden. Oh well.

Het vliegtuig moest ook al drie keer gereboot worden.

De moraal van dit verhaal: IT is overal een puinhoop en het is inherent aan de discipline.
spectrumanalyserdonderdag 10 augustus 2023 @ 19:12
In September zullen er een boel Trax locomotieven terug gaan naar de leasemaatschappij. Het beoogde plan was dat ICNG op dit tijdstip in voldoende mate zou rijden om de e-locs te kunnen inleveren. Aangezien de rijtuigen ook al aan de kant zouden gaan.....

De reactie hierop is dat ICNG in de fabriek wel wat sneller kan worden afgebouwd zodat de instroom vlotter gaat :')
Zomaarevenkijkendonderdag 10 augustus 2023 @ 20:01
De Noorse spoorwegen staan voor enkele uitdagingen tgv het regenachtige weer.
Bij Ringebu is een deel van een spoorbrug verschoven. Op andere plekken heeft men te maken met ondergelopen en weggespoelde delen en aardlawines.
b2pyvrijdag 11 augustus 2023 @ 08:47
Kabinet wil spoor verder liberaliseren en staat spitsheffing toe. Tevens krijgt NS subsidie voor het HRN in plaats van ervoor te betalen: https://archive.ph/2023.0(...)itsheffing~be08e322/
TjjWestervrijdag 11 augustus 2023 @ 12:32
NS verliest het alleenrecht op buitenlandse verbindingen kopt de NOS, alsof ze die hadden.......
#ANONIEMvrijdag 11 augustus 2023 @ 12:45
quote:
3s.gif Op vrijdag 11 augustus 2023 12:32 schreef TjjWester het volgende:
NS verliest het alleenrecht op buitenlandse verbindingen kopt de NOS, alsof ze die hadden.......
Op papier wel, want zowel ICE als Eurostar en Thalys vielen in Nederland onder NS international. Wat natuurlijk nergens op sloeg
TjjWestervrijdag 11 augustus 2023 @ 12:55
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 augustus 2023 12:45 schreef PS. het volgende:

[..]
Op papier wel, want zowel ICE als Eurostar en Thalys vielen in Nederland onder NS international. Wat natuurlijk nergens op sloeg
Eurostar en thalys voornamelijk vanwege de hsl deal.

Maar feitelijk is het grensverkeer al lang geliberaliseerd.
b2pyvrijdag 11 augustus 2023 @ 17:09
quote:
3s.gif Op vrijdag 11 augustus 2023 12:55 schreef TjjWester het volgende:

[..]
Eurostar en thalys voornamelijk vanwege de hsl deal.

Maar feitelijk is het grensverkeer al lang geliberaliseerd.
Denk dat vooral wordt bedoeld dat de hsl dus niet meer exclusief NS wordt, wat opzich prima is.
b2pyvrijdag 11 augustus 2023 @ 17:10
twitter
de gotthardbasistunnel is dicht vanwege een ontsporing, tot minimaal 16 augustus middernacht. Treinen worden nu omgeleid over de oude route :-)
Zomaarevenkijkenzaterdag 12 augustus 2023 @ 09:43
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 augustus 2023 17:10 schreef b2py het volgende:
[ twitter ]de gotthardbasistunnel is dicht vanwege een ontsporing, tot minimaal 16 augustus middernacht. Treinen worden nu omgeleid over de oude route :-)
Mooi zooitje. Voor wie het niet gezien had, onderaan de eerste link staan wat plaatjes van de schade.
Duvelzaterdag 12 augustus 2023 @ 12:12
Zo... :X
b2pyzaterdag 12 augustus 2023 @ 21:16
https://www.derstandard.a(...)b-nightjets-in-daten

Onderzoekje van een Oostenrijkse krant naar de kwaliteit van de nachttrein, met name geënt op de beloofde rijtuigcomposities en de gerealiseerde composities. Leuk om te lezen :-)
#ANONIEMzondag 13 augustus 2023 @ 10:54
twitter


:P
MTLzondag 13 augustus 2023 @ 12:18
Als iemand een paar miljardjes bijlegt weet ik zeker dat NS ook wel een maandabonnement voor die prijs wil introduceren.
Peterseliemanzondag 13 augustus 2023 @ 13:14
Kennelijk willen Arriva en Stadler haast maken met het toelaten van de vernieuwde noordelijke GTW's met Indusi. Vanochtend zijn maar liefst 4 stellen vanuit Onnen naar Braunschweig gebracht voor testdoeleinden. Alle 4 hebben geen Indusi en ze voegen zich tijdelijk bij stel 10303 die daar al lange tijd staat. Het zou gaan om 10 stellen die voor weging over worden gebracht en daarna weer terug gaan.

https://www.somda.nl/foru(...)-dingen-13-augustus/

https://www.facebook.com/groups/1509847352595953/
Dr_Flashzondag 13 augustus 2023 @ 13:58
Zeg hoe zat dat ook weer met die toiletten in Berlin Hbf? Staat me wat van bij dat na 12 jaar bouwen en meer dan een miljard Euro het station eindelijk klaar was, en dat ze toen vergeten waren toiletten mee te nemen in het ontwerp. En dat dat niet meer aangepast kon worden want huu huu intellectueel eigendom van de architect etc. Kan er niks meer over vinden :?
Ireyonzondag 13 augustus 2023 @ 16:10
quote:
0s.gif Op zondag 13 augustus 2023 10:54 schreef J.B. het volgende:
[ twitter ]

:P
49 euro om een maand lang op allerlei kutstations te stranden en samen met 500 anderen op de boemeltrein van 2 uur later te wachten, wat een superdeal.
Peterseliemanzondag 13 augustus 2023 @ 19:01
Het Rheingold jasje staat een BR101 goed

Guppyzondag 13 augustus 2023 @ 19:15
quote:
5s.gif Op zondag 13 augustus 2023 13:58 schreef Dr_Flash het volgende:
Zeg hoe zat dat ook weer met die toiletten in Berlin Hbf? Staat me wat van bij dat na 12 jaar bouwen en meer dan een miljard Euro het station eindelijk klaar was, en dat ze toen vergeten waren toiletten mee te nemen in het ontwerp. En dat dat niet meer aangepast kon worden want huu huu intellectueel eigendom van de architect etc. Kan er niks meer over vinden :?
Ze zijn er, maar je moet GOED zoeken. Op de begane grond: zie https://www.bahnhof.de/downloads/station-plans/1071.pdf
buzz1291zondag 13 augustus 2023 @ 21:14
quote:
0s.gif Op zondag 13 augustus 2023 16:10 schreef Ireyon het volgende:

[..]
49 euro om een maand lang op allerlei kutstations te stranden en samen met 500 anderen op de boemeltrein van 2 uur later te wachten, wat een superdeal.
Ja ook dat al meegemaakt. En dan moet je ook nog eens je fiets met bagage bij je hebben. Zo goed gepland om op het vertrekstation van de route over te stappen, Wesel, en dan wordt er doodleuk meegedeeld dat de binnenkomende trein wegens vertraging elders niet verder kwam dan Oberhausen en daar rechtsomkeer maakte. Dat maak je zelfs bij NS niet mee.
Uiteindelijk allemaal wel goed gekomen alleen 2 uur later dan gepland in Magdeburg aangekomen.
Voor de rest waren het 2 fantastische trips de afgelopen tween maanden van combi Regional Bahn en fietsen.
DeaDLocK2Kmaandag 14 augustus 2023 @ 00:35
Dat heb ik bij NS toch echt diverse keren meegemaakt bij een verstoring.
b2pymaandag 14 augustus 2023 @ 08:19
Hoe heette dat treingebeuren in Baskenland ook alweer? Dennis was daar toch?
Dr_Flashmaandag 14 augustus 2023 @ 08:30
Euskotren :?
b2pymaandag 14 augustus 2023 @ 11:10
Gracias
dennistdmaandag 14 augustus 2023 @ 11:29
quote:
0s.gif Op maandag 14 augustus 2023 08:19 schreef b2py het volgende:
Hoe heette dat treingebeuren in Baskenland ook alweer? Dennis was daar toch?
Je hebt Euskotren en FEVE die daar op smalspoor rijden. En je reist daar met de Barik-kaart.
derLudolfmaandag 14 augustus 2023 @ 11:30
quote:
Mwoah. Hoort gewoon een 103 voor vind ik.
MTLmaandag 14 augustus 2023 @ 17:10
Het ontwerp van de nieuwe hoofdrailnetconcessie is inmiddels naar de kamer gestuurd. Aanbiedingsbrief en alle documenten zijn hier te vinden.

Aangezien in de nieuwe concessie ook de nieuwe verbinding met Brussel opgenomen is kon NS niet anders dan de veranderingen aan de IC Brussel officieel aankondigen:

quote:
NS en de Belgische vervoerder NMBS verdubbelen het aantal Intercitytreinen tussen Nederland en Brussel van 16 naar 32 per dag. In de dienstregeling van 2025 komt er een nieuwe, snelle verbinding bij. Met die verbinding zijn reizigers zo’n 45 minuten korter onderweg dan nu. In iets meer dan twee uur verbinden we Amsterdam met Brussel. NS zet hiervoor de nieuwe Intercity (ICNG) in die met een maximumsnelheid van 200 km per uur over de hogesnelheidslijn rijdt. Deze verbinding komt boven op een intercityverbinding tussen Rotterdam, Breda en Brussel.
https://nieuws.ns.nl/ns-e(...)r-trein-naar-belgie/

Ploatje:
1920_13487nsinfographictreinverbindingenbrussel-v3.png?10000
marcb1974maandag 14 augustus 2023 @ 17:14
quote:
0s.gif Op maandag 14 augustus 2023 17:10 schreef MTL het volgende:
Het ontwerp van de nieuwe hoofdrailnetconcessie is inmiddels naar de kamer gestuurd. Aanbiedingsbrief en alle documenten zijn hier te vinden.

Aangezien in de nieuwe concessie ook de nieuwe verbinding met Brussel opgenomen is kon NS niet anders dan de veranderingen aan de IC Brussel officieel aankondigen:
[..]
https://nieuws.ns.nl/ns-e(...)r-trein-naar-belgie/

En hoeveel 100den procenten extra moet hiervoor betaald worden? En reserveringsplicht erbij?
MTLmaandag 14 augustus 2023 @ 17:47
Geen idee over tarieven, maar de huidige tickets kennen al deels treinbinding. Het zou mij niet verbazen als die gewoon standaard wordt.

Overigens blijft binnenlands reizen tegen binnenlands tarief/vervoersbewijs gewoon mogelijk.
Starhoppermaandag 14 augustus 2023 @ 17:53
quote:
0s.gif Op maandag 14 augustus 2023 17:10 schreef MTL het volgende:
Het ontwerp van de nieuwe hoofdrailnetconcessie is inmiddels naar de kamer gestuurd. Aanbiedingsbrief en alle documenten zijn hier te vinden.

Aangezien in de nieuwe concessie ook de nieuwe verbinding met Brussel opgenomen is kon NS niet anders dan de veranderingen aan de IC Brussel officieel aankondigen:
[..]
https://nieuws.ns.nl/ns-e(...)r-trein-naar-belgie/

Ploatje:
[ afbeelding ]
En nu maar hopen dat de nieuwe IC geen bodemplaten verliest :T :')

Maar geen Benelux meer vanaf A'dam CS dus. Dat is wel jammer! Waarom is er gekozen voor Amsterdam Zuid? Daar wil toch geen toerist heen?
Starhoppermaandag 14 augustus 2023 @ 17:59
Wat ik wel positief vind is dat de 3400 terug MOET in de spits :Y

Extra volume in zowel de brede ochtend- als de brede avondspits, in beide richtingen (optioneel op vrijdagen)
+ 2 Alkmaar - Haarlem (v.v. circa 6.30-9.30 / 15.00-19.00)
MTLmaandag 14 augustus 2023 @ 18:03
quote:
84s.gif Op maandag 14 augustus 2023 17:53 schreef Starhopper het volgende:

[..]

Waarom is er gekozen voor Amsterdam Zuid? Daar wil toch geen toerist heen?
In 2025 moet de Airportsprinter gaan rijden tussen Schiphol en Amsterdam C, én gaat Amsterdam C op de schop. Door beide dingen is er gewoon geen capaciteit.
Starhoppermaandag 14 augustus 2023 @ 18:09
quote:
0s.gif Op maandag 14 augustus 2023 18:03 schreef MTL het volgende:

[..]
In 2025 moet de Airportsprinter gaan rijden tussen Schiphol en Amsterdam C, én gaat Amsterdam C op de schop. Door beide dingen is er gewoon geen capaciteit.
Ooh dat wist ik niet. Ja, als er een betere verbinding is tussen Schiphol en Amsterdam C vind ik het prima :)

Amsterdam C op de schop? Alleen paar maandjes voor de Eurostar toch?
Frozen-assassinmaandag 14 augustus 2023 @ 18:12
quote:
84s.gif Op maandag 14 augustus 2023 18:09 schreef Starhopper het volgende:

[..]
Ooh dat wist ik niet. Ja, als er een betere verbinding is tussen Schiphol en Amsterdam C vind ik het prima :)

Amsterdam C op de schop? Alleen paar maandjes voor de Eurostar toch?
Internationale verbindingen moeten naar Amsterdam Zuid. Ook Eurostar moet daarheen straks.
Janneke141maandag 14 augustus 2023 @ 18:14
quote:
84s.gif Op maandag 14 augustus 2023 18:09 schreef Starhopper het volgende:

[..]
Ooh dat wist ik niet. Ja, als er een betere verbinding is tussen Schiphol en Amsterdam C vind ik het prima :)

Amsterdam C op de schop? Alleen paar maandjes voor de Eurostar toch?
Een beetje afhankelijk van waar je in het centrum moet zijn ben je via station Zuid en de metro ook gewoon even snel, of zelfs sneller.
Starhoppermaandag 14 augustus 2023 @ 18:21
quote:
0s.gif Op maandag 14 augustus 2023 18:12 schreef Frozen-assassin het volgende:

[..]
Internationale verbindingen moeten naar Amsterdam Zuid. Ook Eurostar moet daarheen straks.
quote:
0s.gif Op maandag 14 augustus 2023 18:14 schreef Janneke141 het volgende:

[..]
Een beetje afhankelijk van waar je in het centrum moet zijn ben je via station Zuid en de metro ook gewoon even snel, of zelfs sneller.
Als ik aan internationale treinen denk, dan denk ik altijd aan het grootste station van de stad met de meeste verbindingen. Niet alleen het centrum maar ook andere bestemmingen in NL. Maar dat is misschien ouderwets van mij?

Maar als de Eurostar naar Amsterdam Zuid moet. Dan is die dure verbouwing op CS dus maar voor een jaartje plezier? :')

En gaat de IC naar Berlijn net als jaaaaren geleden dan ook weer vertrekken vanaf Schiphol?
b2pymaandag 14 augustus 2023 @ 18:27
quote:
0s.gif Op maandag 14 augustus 2023 17:10 schreef MTL het volgende:
Het ontwerp van de nieuwe hoofdrailnetconcessie is inmiddels naar de kamer gestuurd. Aanbiedingsbrief en alle documenten zijn hier te vinden.

Aangezien in de nieuwe concessie ook de nieuwe verbinding met Brussel opgenomen is kon NS niet anders dan de veranderingen aan de IC Brussel officieel aankondigen:
[..]
https://nieuws.ns.nl/ns-e(...)r-trein-naar-belgie/

Ploatje:
[ afbeelding ]
Wat onder druk van concurrentie al wel niet mogelijk is, en zoals altijd: eerst zien dan geloven.
James1988maandag 14 augustus 2023 @ 18:28
Ah ja, het prachtige project Zuidasdok. Een gigantisch dure onderneming om een verschrikkelijk voorstadsstation dat ligt ingeklemd tussen snelwegen wat op te leuken.

Maar het blijft een armetierig voorstadsstation waar je als toerist niet wilt zijn.

https://vimeo.com/850516979
ReisTmaandag 14 augustus 2023 @ 18:31
quote:
84s.gif Op maandag 14 augustus 2023 18:09 schreef Starhopper het volgende:

[..]

Amsterdam C op de schop? Alleen paar maandjes voor de Eurostar toch?
Nee, dat gaat nog vele jaren duren. Het verplaatsen van de Eurostar-terminal is maar een klein onderdeeltje van de verbouwing.

quote:
84s.gif Op maandag 14 augustus 2023 18:21 schreef Starhopper het volgende:

[..]

Maar als de Eurostar naar Amsterdam Zuid moet. Dan is die dure verbouwing op CS dus maar voor een jaartje plezier? :')
Langer want de Eurostar gaat voor 2030 niet verhuizen.
b2pymaandag 14 augustus 2023 @ 18:35
Pagina 103-108 van bijlage 2 staan basisfrequenties vanaf 2025 en het model 2033, dan wordt het echt interessant. Zo wordt voor 2033 8x per uur voorzien tussen Utrecht en Amstel/Centraal en Utrecht en Bijlmer/Schiphol.
b2pymaandag 14 augustus 2023 @ 18:37
quote:
0s.gif Op maandag 14 augustus 2023 18:28 schreef James1988 het volgende:
Ah ja, het prachtige project Zuidasdok. Een gigantisch dure onderneming om een verschrikkelijk voorstadsstation dat ligt ingeklemd tussen snelwegen wat op te leuken.

Maar het blijft een armetierig voorstadsstation waar je als toerist niet wilt zijn.

https://vimeo.com/850516979
Je hebt niet veel keuze als je nog een derde perron erbij wilt leggen. En meer spoor tussen Riekerpolder en Sloterdijk - Amsterdam C is ook passen en meten..
b2pymaandag 14 augustus 2023 @ 18:40
Ben benieuwd trouwens hoe dat straks in de praktijk werkt met open-access HSL. 2x Eindhoven - Den Haag, 2x Amsterdam - Brussel, 2 keer Rotterdam - Brussel via Breda en 1 keer per uur Thalys/Eurostar. Moet allemaal door de flessenhals Willemsspoortunnel en er moet nog ruimte zijn/komen/gemaakt worden voor open-access vervoer.
James1988maandag 14 augustus 2023 @ 18:47
quote:
0s.gif Op maandag 14 augustus 2023 18:37 schreef b2py het volgende:

[..]
Je hebt niet veel keuze als je nog een derde perron erbij wilt leggen. En meer spoor tussen Riekerpolder en Sloterdijk - Amsterdam C is ook passen en meten..
Nee dat is ook zo, en het is en blijft een zakencentrum waar het buiten kantooruren vrij doods is.

Ik stoor me meer aan de gemaakte architectuurkeuzes, ik vind die impressie echt helemaal niks. Prima voor een halte als Dronten of Utrecht Lunetten, maar uitermate schraal in vergelijking met andere knooppunt- en internationale stations.
Starhoppermaandag 14 augustus 2023 @ 18:47
quote:
1s.gif Op maandag 14 augustus 2023 18:31 schreef ReisT het volgende:

[..]
Nee, dat gaat nog vele jaren duren. Het verplaatsen van de Eurostar-terminal is maar een klein onderdeeltje van de verbouwing.
[..]
Langer want de Eurostar gaat voor 2030 niet verhuizen.
Wat gaan ze daar allemaal doen dan? De grote verbouwing van CS is toch net klaar?
Starhoppermaandag 14 augustus 2023 @ 18:49
quote:
0s.gif Op maandag 14 augustus 2023 18:28 schreef James1988 het volgende:
Ah ja, het prachtige project Zuidasdok. Een gigantisch dure onderneming om een verschrikkelijk voorstadsstation dat ligt ingeklemd tussen snelwegen wat op te leuken.

Maar het blijft een armetierig voorstadsstation waar je als toerist niet wilt zijn.

https://vimeo.com/850516979
Op het bord van de trein staat Uitgeest als bestemming. Komt er ook een verbinding tussen Uitgeest en Amsterdam Zuid?
b2pymaandag 14 augustus 2023 @ 18:51
quote:
84s.gif Op maandag 14 augustus 2023 18:47 schreef Starhopper het volgende:

[..]
Wat gaan ze daar allemaal doen dan? De grote verbouwing van CS is toch net klaar?
De_Hertogmaandag 14 augustus 2023 @ 19:10
quote:
0s.gif Op maandag 14 augustus 2023 18:28 schreef James1988 het volgende:

Maar het blijft een armetierig voorstadsstation waar je als toerist niet wilt zijn.
Ik heb geen idee hoe het in de praktijk is, maar proberen ze niet te mikken op zakenreizigers in plaats van toeristen?
Spablauw214maandag 14 augustus 2023 @ 19:32
quote:
0s.gif Op maandag 14 augustus 2023 17:10 schreef MTL het volgende:
Het ontwerp van de nieuwe hoofdrailnetconcessie is inmiddels naar de kamer gestuurd. Aanbiedingsbrief en alle documenten zijn hier te vinden.

Aangezien in de nieuwe concessie ook de nieuwe verbinding met Brussel opgenomen is kon NS niet anders dan de veranderingen aan de IC Brussel officieel aankondigen:
[..]
https://nieuws.ns.nl/ns-e(...)r-trein-naar-belgie/

Ploatje:
[ afbeelding ]
Prima zaak. Ook de frequentieverhoging. Toevallig zaterdag nog de trein gepakt van Brussel naar Nederland maar het is zo ontzettend langzaam, al die stops in België en die omwegen via Zaventem en Breda. En dat materieel kan echt niet meer.

Al denk ik wel dat die treinbinding eraf moet. Als je elk halfuur rijdt dan is dat toch niet meer nodig, zeker op zo’n korte verbinding?
Peterseliemanmaandag 14 augustus 2023 @ 19:38
De Brusselaar rijdt door naar Lelijkstad?
James1988maandag 14 augustus 2023 @ 19:51
quote:
84s.gif Op maandag 14 augustus 2023 18:49 schreef Starhopper het volgende:

[..]
Op het bord van de trein staat Uitgeest als bestemming. Komt er ook een verbinding tussen Uitgeest en Amsterdam Zuid?
Op een ander bord staat ook genoemd Amsterdam Centraal, met tussenstops in Schiedam Centrum, Delft, Den Haag HS, ...

Plaatje uit de kast getrokken dat ze al hadden liggen :Y
Ireyonmaandag 14 augustus 2023 @ 19:53
quote:
14s.gif Op maandag 14 augustus 2023 19:38 schreef Peterselieman het volgende:
De Brusselaar rijdt door naar Lelijkstad?
Ja, die vormt samen met de 1x/uur de 2400 een halfuurdienst Lelystad - Schiphol - Rotterdam. Treinen starten of eindigen op Amsterdam Zuid is praktisch onmogelijk.
b2pymaandag 14 augustus 2023 @ 21:24
b2pymaandag 14 augustus 2023 @ 21:25
quote:
0s.gif Op maandag 14 augustus 2023 19:53 schreef Ireyon het volgende:

[..]
Ja, die vormt samen met de 1x/uur de 2400 een halfuurdienst Lelystad - Schiphol - Rotterdam. Treinen starten of eindigen op Amsterdam Zuid is praktisch onmogelijk.
Je kan prima naar de Watergraafsmeer of keren op Diemen-Zuid
DeaDLocK2Kmaandag 14 augustus 2023 @ 21:27
quote:
0s.gif Op maandag 14 augustus 2023 21:25 schreef b2py het volgende:

[..]
Je kan prima naar de Watergraafsmeer of keren op Diemen-Zuid
Dan moeten ze allemaal door flessenhals Duivendrecht. Lijkt me sterk dat dat zomaar kan met kerende bewegingen enzo. Als je toch al bijna doorrijdt naar Lelystad kan je net zo goed een verbinding aanbieden.
b2pymaandag 14 augustus 2023 @ 21:33
Met 12 treinen per uur door Duivendrecht moet daar een kering naar Diemen wel tussenpassen
Ireyonmaandag 14 augustus 2023 @ 21:59
quote:
0s.gif Op maandag 14 augustus 2023 21:25 schreef b2py het volgende:

[..]
Je kan prima naar de Watergraafsmeer of keren op Diemen-Zuid
Naar de Watergraafsmeer kost ontzettend veel tijd, omdat je bij Diemen-Zuid dan lang moet wachten op een gat in de dienstregeling om over te kunnen steken. Daarnaast is het opstelterrein in- en uitrijden langs die kant sowieso een tijdrovende route omdat er stapvoets gereden moet worden.

Op Diemen-Zuid zelf kun je geen personeel wisselen en geen schoonmakers rond laten gaan dus dat valt ook al snel af.
Duvelmaandag 14 augustus 2023 @ 22:46
Zuid is als eindpunt dus ongeschikt. Net als Amsterdam Centraal overigens: niet voor niets hebben onbetekenende gaten als Enkhuizen en Den Helder supergoede intercityverbindingen...
Peterseliemanmaandag 14 augustus 2023 @ 22:59
quote:
0s.gif Op maandag 14 augustus 2023 21:59 schreef Ireyon het volgende:

[..]
Naar de Watergraafsmeer kost ontzettend veel tijd, omdat je bij Diemen-Zuid dan lang moet wachten op een gat in de dienstregeling om over te kunnen steken. Daarnaast is het opstelterrein in- en uitrijden langs die kant sowieso een tijdrovende route omdat er stapvoets gereden moet worden.

Op Diemen-Zuid zelf kun je geen personeel wisselen en geen schoonmakers rond laten gaan dus dat valt ook al snel af.
Dit zegt denk ik genoeg over de achterkant van De Meer. 13 minuten om vanaf de reinigingsperrons het hoofdspoor te bereiken en dan heb je nog mazzel ook.

Maegrimmaandag 14 augustus 2023 @ 23:20
je kan tegenwoordig ook vanaf de reinigingssporen achter de bult (325-336) redelijk vlot via 333 naar buiten rijden

not so fun fact: de nieuwe seinen op spoor 333 (rechterspoor 10:50 in die video) storen op de zenders van de 700 loccen waardoor je in je eentje niet meer wegkomt ^O^

[ Bericht 54% gewijzigd door Maegrim op 14-08-2023 23:26:19 ]
James1988maandag 14 augustus 2023 @ 23:50
Watergraafsmeer is/wordt ondergebracht in de centrale verkeersleiding toch? Dat zal i.i.g. wel wat helpen met het instellen van rijwegen, al denk ik niet dat er dan veel reizigerstreinen via de 'Meer zullen gaan rijden.

In Engeland was 2 jaar geleden station Bristol Temple Meads een paar dagen in z'n geheel dicht vanwege grote werkzaamheden aan de seininrichting in dat station. Er is een enkelsporige lijn, de 'Bristol Goods Avoiding Line', die het station ontwijkt, maar die lijn gaat dwars door het opstelterrein 'St Philips Marsh Depot'.

Sommige treinen werden via dat spoor omgeleid. En die treinen zaten vol met enthousiastelingen die een zeldzaamheidje wilden meepakken :D

Snel gaat het niet, de maximumsnelheid van die lijn is 10 mph (16 km/u), en de sporen van het opstelterrein zelf zijn slechts 5 mph (8 km/u).



[ Bericht 0% gewijzigd door James1988 op 15-08-2023 00:00:55 ]
Maegrimdinsdag 15 augustus 2023 @ 08:44
quote:
0s.gif Op maandag 14 augustus 2023 23:50 schreef James1988 het volgende:
Watergraafsmeer is/wordt ondergebracht in de centrale verkeersleiding toch?
da's al een paar jaar rond inderdaad, ze zitten nu bij prorail naast amsterdam CS
Mr_Klaasjedinsdag 15 augustus 2023 @ 09:20
Alex bedoelt dat het volledig onderdeel van centraal bediend gebied wordt. Dat is nu gepland voor 2025 uit mijn hoofd.
boriqdinsdag 15 augustus 2023 @ 09:36
Er is v.z.i.w. een ruimtereservering ergens rondom Knooppunt Amstel (A2/A10) voor het keren van internationale treinen (incl. ongelijkvloerse aftakkingen) . Dit is in de oudere tracebesluiten van OV-SAAL nog wel terug te vinden. In hoeverre die nog goed/snel te realiseren valt is nog maar de vraag, ook i.r.t. tot Zuidasdok.
Maegrimdinsdag 15 augustus 2023 @ 10:26
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 augustus 2023 09:20 schreef Mr_Klaasje het volgende:
Alex bedoelt dat het volledig onderdeel van centraal bediend gebied wordt. Dat is nu gepland voor 2025 uit mijn hoofd.
ah zo. voorlopig zijn ze alleen wissels weg aan het halen :s)

NA4is8W.jpeg
https://prorail.projectat(...)afsmeer/projectkaart

overbodig in 2025 ja ^p^
Hi_flyerdinsdag 15 augustus 2023 @ 13:17
Zal de IC Dordrecht-Eindhoven ooit nog terugkeren? ;(
b2pydinsdag 15 augustus 2023 @ 14:18
Nee
pitboerdinsdag 15 augustus 2023 @ 15:52
En toch maar niet.

https://www.destentor.nl/(...)n-deventer~a9a67bfa/
DeaDLocK2Kdinsdag 15 augustus 2023 @ 19:37
Zonder betaalmuur: https://archive.is/5MLek
Ireyondinsdag 15 augustus 2023 @ 20:55
Het komt voor Arriva toch wel goed uit, die NS concessie. Dan kunnen ze doen alsof "geen plek" de reden is dat ze geen internationale treinen gaan rijden ipv het complete gebrek aan materieel en personeel waar ze zelf mee kampen.
Leandradinsdag 15 augustus 2023 @ 21:39
quote:
Nou nog een perron Barneveld Noord aan de kant van het spoor Amersfoort - Apeldoorn, zodat je ook vanuit Barneveld naar Apeldoorn kunt zonder eerst naar Amersfoort te gaan.
Starhopperdinsdag 15 augustus 2023 @ 23:51
quote:
0s.gif Op dinsdag 15 augustus 2023 21:39 schreef Leandra het volgende:

[..]
Nou nog een perron Barneveld Noord aan de kant van het spoor Amersfoort - Apeldoorn, zodat je ook vanuit Barneveld naar Apeldoorn kunt zonder eerst naar Amersfoort te gaan.
Ook handig als er werkzaamheden zijn :Y Apeldoorn-Amersfoort in een bus is lang.
junkiexpwoensdag 16 augustus 2023 @ 02:27
Is Socios nog onder ons?
Duvelwoensdag 16 augustus 2023 @ 10:05
Spoor-adisch.
Dr_Flashwoensdag 16 augustus 2023 @ 11:22
NS zet bussen in. Het mocht zeker niet te veel kosten. https://nos.nl/artikel/24(...)e-maar-weet-niet-hoe

quote:
buschauffeurs, die uit Hongarije, Bulgarije en Polen komen. Zij lijken geen idee te hebben van de route die ze moeten rijden en spreken geen Nederlands.
dennistdwoensdag 16 augustus 2023 @ 12:36
quote:
0s.gif Op woensdag 16 augustus 2023 11:22 schreef Dr_Flash het volgende:
NS zet bussen in. Het mocht zeker niet te veel kosten. https://nos.nl/artikel/24(...)e-maar-weet-niet-hoe
[..]

Het heeft denk ik niet zo heel veel met geld te maken. Er zijn in Nederland gewoon vrijwel geen chauffeurs te vinden. Zeker niet in deze tijd van het jaar waarin de touringcarbedrijven al volop werk hebben.
derLudolfwoensdag 16 augustus 2023 @ 12:39
quote:
0s.gif Op woensdag 16 augustus 2023 11:22 schreef Dr_Flash het volgende:
NS zet bussen in. Het mocht zeker niet te veel kosten. https://nos.nl/artikel/24(...)e-maar-weet-niet-hoe
[..]

Eerder gebrek aan Nederlanders lijkt me. Denk ook dat bedrijven chauffeurs liever op groepsreizen inzetten.
Dr_Flashwoensdag 16 augustus 2023 @ 15:18
Maar wanneer moet je dan nog aan het spoor werken? De rest van het jaar kan het niet want dan heeft het self-loading cargo de treinen nodig.
spectrumanalyserwoensdag 16 augustus 2023 @ 20:44
Heerlijk, die buitenlandse buschauffeurs. Het komt voor dat de touringcar-bus zelf ook nog uit het buitenland komt, gezien de buitenlandse kentekenplaten.

En dat de chauffeur geen woord Nederlands verstaat, en daarbij verkeersborden niet begrijpt. Zo'n chauffeur reed hier het hele weekend gewoon de straten in waar verkeersbord C07B aan beide kanten stond. Met een Tomtom uit het jaar kruik lekker rijden.
b2pywoensdag 16 augustus 2023 @ 21:39
quote:
0s.gif Op vrijdag 11 augustus 2023 17:10 schreef b2py het volgende:
[ twitter ]de gotthardbasistunnel is dicht vanwege een ontsporing, tot minimaal 16 augustus middernacht. Treinen worden nu omgeleid over de oude route :-)
Goederenverkeer kan vanaf 23 augustus weer gebruik maken van een buis in de Gotthardtunnel, personenverkeer rijdt tot minimaal begin 2024 via de panoramaroute. Over 8km moet spoor vervangen waaronder 20000 dwarsliggers en een op maat gemaakte deur van de dwarsverbinding moet overnieuw gemaakt worden: https://news.sbb.ch/artik(...)ehrere-monate-dauern

[ Bericht 3% gewijzigd door b2py op 16-08-2023 21:45:00 ]
junkiexpvrijdag 18 augustus 2023 @ 00:44
quote:
1s.gif Op woensdag 16 augustus 2023 21:39 schreef b2py het volgende:

[..]
Goederenverkeer kan vanaf 23 augustus weer gebruik maken van een buis in de Gotthardtunnel, personenverkeer rijdt tot minimaal begin 2024 via de panoramaroute. Over 8km moet spoor vervangen waaronder 20000 dwarsliggers en een op maat gemaakte deur van de dwarsverbinding moet overnieuw gemaakt worden: https://news.sbb.ch/artik(...)ehrere-monate-dauern
Dat is een mooi tochtje voor het personenvervoer.
Dr_Flashvrijdag 18 augustus 2023 @ 08:39
Booh, ice met een blauwe streep. Die kende ik nog niet :9
b2pyvrijdag 18 augustus 2023 @ 09:52
Dat is de ICE Europa toch?
tripel7vrijdag 18 augustus 2023 @ 14:19
Of een verdwaalde CRH3 /s
Dr_Flashvrijdag 18 augustus 2023 @ 14:21
quote:
0s.gif Op vrijdag 18 augustus 2023 09:52 schreef b2py het volgende:
Dat is de ICE Europa toch?
Ja met 50 jaar interrail erop ook en zo
b2pyvrijdag 18 augustus 2023 @ 19:48
Ik mis het stadsgewestelijkmaterieel
Peterseliemanvrijdag 18 augustus 2023 @ 19:56
Wat mis je aan die hokken?

Dit was wel bijzonder met zo'n ding

b2pyzaterdag 19 augustus 2023 @ 00:36
Herrie, raampjes open
Dr_Flashzaterdag 19 augustus 2023 @ 10:53
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 augustus 2023 00:36 schreef b2py het volgende:
Herrie, raampjes open
Nou dan liever Mat54
DeaDLocK2Kzaterdag 19 augustus 2023 @ 13:06
Wat trekt sneller op, een Buffel of een Hondekop?
Mr_Klaasjezaterdag 19 augustus 2023 @ 13:20
Een Buffel. Mat'54 is zwaar en heeft erg weinig vermogen.
Peterseliemanzaterdag 19 augustus 2023 @ 13:23
Een Buffel is met 125 seconden voor 0-100 ook niet bepaald snel
DeaDLocK2Kzaterdag 19 augustus 2023 @ 13:31
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 augustus 2023 13:20 schreef Mr_Klaasje het volgende:
Een Buffel. Mat'54 is zwaar en heeft erg weinig vermogen.
Per stoel was het het zwaarste materieel wat er in Europa rondreed toen het op de rails kwam. Mat '64 was het lichtste treinstel wat er per stoel rondreed.
Mr_Klaasjezaterdag 19 augustus 2023 @ 13:50
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 augustus 2023 13:23 schreef Peterselieman het volgende:
Een Buffel is met 125 seconden voor 0-100 ook niet bepaald snel
Het is sloom maar 125 seconden lijkt mij wel heel erg traag. Heb je niet stiekem het getal van 0-140?
Peterseliemanzaterdag 19 augustus 2023 @ 13:58
Ze waren niet echt heel snel en gloednieuw zullen ze ongetwijfeld een stukje sneller zijn geweest.

Kwam dit topic tegen: https://www.somda.nl/forum/8277/Acceleraties-materieel/
DeaDLocK2Kzaterdag 19 augustus 2023 @ 19:39
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 augustus 2023 13:50 schreef Mr_Klaasje het volgende:

[..]
Het is sloom maar 125 seconden lijkt mij wel heel erg traag. Heb je niet stiekem het getal van 0-140?
Mja, ik ben jaren met dat ding naar Hengelo gegaan en het bordje 100 stond wel net buiten Zwolle maar die 100 reden ze pas bij als je al tussen de grasvelden reed. Met de blauwnet rij je bij de Mac al 140.
Duvelzaterdag 19 augustus 2023 @ 22:51
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 augustus 2023 19:39 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]
Mja, ik ben jaren met dat ding naar Hengelo gegaan en het bordje 100 stond wel net buiten Zwolle maar die 100 reden ze pas bij als je al tussen de grasvelden reed. Met de blauwnet rij je bij de Mac al 140.
Met een Blauwnet FLIRT3?
derLudolfzaterdag 19 augustus 2023 @ 23:17
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 augustus 2023 13:58 schreef Peterselieman het volgende:
Ze waren niet echt heel snel en gloednieuw zullen ze ongetwijfeld een stukje sneller zijn geweest.

Kwam dit topic tegen: https://www.somda.nl/forum/8277/Acceleraties-materieel/
Loc+DDAR is verreweg snelste tot 100, tot 140 is een mddm een stuk sneller. Bijzonder.
Peterseliemanzaterdag 19 augustus 2023 @ 23:32
quote:
1s.gif Op zaterdag 19 augustus 2023 23:17 schreef derLudolf het volgende:

[..]
Loc+DDAR is verreweg snelste tot 100, tot 140 is een mddm een stuk sneller. Bijzonder.
Waar lees je dat?

Loc + DDAR is alleen 0-100 genoemd (met loc voorop)
DeaDLocK2Kzondag 20 augustus 2023 @ 10:26
quote:
5s.gif Op zaterdag 19 augustus 2023 22:51 schreef Duvel het volgende:

[..]
Met een Blauwnet FLIRT3?
Ja.
Starhopperzondag 20 augustus 2023 @ 10:31
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 augustus 2023 13:58 schreef Peterselieman het volgende:
Ze waren niet echt heel snel en gloednieuw zullen ze ongetwijfeld een stukje sneller zijn geweest.

Kwam dit topic tegen: https://www.somda.nl/forum/8277/Acceleraties-materieel/
De apenkoppen zijn sneller dan SLT? :D :D :D _O- _O-
DeaDLocK2Kzondag 20 augustus 2023 @ 10:47
quote:
84s.gif Op zondag 20 augustus 2023 10:31 schreef Starhopper het volgende:

[..]
De apenkoppen zijn sneller dan SLT? :D :D :D _O- _O-
Men vergeet dat er een stand op zit die op de meeste units afgesloten was, P4 (P=Parallel) meen ik me te herinneren. Overdrive. Ik geloof ook direct dat 1700+DDAR de snelste combinatie is.
Peterseliemanzondag 20 augustus 2023 @ 12:47
quote:
0s.gif Op zondag 20 augustus 2023 10:47 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]
Men vergeet dat er een stand op zit die op de meeste units afgesloten was, P4 (P=Parallel) meen ik me te herinneren. Overdrive. Ik geloof ook direct dat 1700+DDAR de snelste combinatie is.
De Emmer stellen konden die wel gebruiken ivm de krappe dienstregeling.

Veel modern materieel kan wel sneller optrekken, maar is in vermogen beperkt. Heeft er onder meer mee te maken dat anders overwegen mogelijk niet tijdig dicht kunnen liggen.
dennistdzondag 20 augustus 2023 @ 13:02
Even als herinnering: vandaag is de laatste dag dat je Weekend Vrij met 50% korting kunt aanschaffen. Een maand onbeperkt reizen in het weekend (vr 18:30 tot ma 4:00) voor maar ¤17,47.

(zeg je hem niet op dan betaal je daarna ¤34,95 per maand)
spectrumanalyserzondag 20 augustus 2023 @ 13:02
Het lijkt mij ook dat de combinatie 1700 en DDAR het snelst is. Er staat dan 4500 kilowatt aan vermogen voor of achter zo'n trein. Ik kan amper geloven dat zo'n 1700 loc evenveel weegt als een Plan V, echter staat het er wel voor.
Een Plan V heeft iets meer dan een kwart van het vermogen van een 1700 e-loc.
DeaDLocK2Kzondag 20 augustus 2023 @ 13:39
quote:
0s.gif Op zondag 20 augustus 2023 12:47 schreef Peterselieman het volgende:

[..]
Veel modern materieel kan wel sneller optrekken, maar is in vermogen beperkt. Heeft er onder meer mee te maken dat anders overwegen mogelijk niet tijdig dicht kunnen liggen.
Op welke manier heeft dat invloed op overwegen? Die worden gebouwd op de maximale snelheid die er op dat stuk geldt, niet op de delta-V van het materieel...
James1988zondag 20 augustus 2023 @ 13:55
Volgens mij speelt dat bij stop/door-schakelingen, waarbij het sein op veilig komt wanneer de bomen beginnen te sluiten. Als het materieel sneller optrekt dan waarmee is gerekend kan de trein bij de overweg zijn nog voordat de bomen geheel omlaag zijn.
Mr_Klaasjezondag 20 augustus 2023 @ 14:03
Onderandere. Er zijn ook overwegen (Bunnik, Dordrecht zuid) waar de aankondigingsweg voor stoppende treinen korter is rekening houdende met de aanzetkromme die soms ook beperkt wordt met een aanvullende snelheidsbeperking. Deze kromme is te vinden in de Regeling indienststelling spoorvoertuigen. Hij is afgeleid van de maatgevende combinatie van een oudere losse loc (1300 waarschijnlijk) en een motorpost.
Peterseliemanzondag 20 augustus 2023 @ 18:54
Net de 0-100 van de Wink kunnen meten. Kwam tot 76 seconden

Helaas niet helemaal representatief omdat de stoptrein keurig op tijd reed waardoor de noodzaak er niet was om voluit te vertrekken
spectrumanalyserzondag 20 augustus 2023 @ 20:51
Een motorpost gaat in 55 seconde van 0 naar 125 km/uur.
Dr_Flashzondag 20 augustus 2023 @ 20:53
Die joekel van Galdbach naar Dalheim is het snelst optrekkende mat ter wereld, dat weet ik wel .
Duvelzondag 20 augustus 2023 @ 21:27
quote:
0s.gif Op zondag 20 augustus 2023 20:51 schreef spectrumanalyser het volgende:
Een motorpost gaat in 55 seconde van 0 naar 125 km/uur.
Daarom heeft ie ook een knop om de aanzet te begrenzen.
Duvelzondag 20 augustus 2023 @ 21:29
quote:
0s.gif Op zondag 20 augustus 2023 14:03 schreef Mr_Klaasje het volgende:
Onderandere. Er zijn ook overwegen (Bunnik, Dordrecht zuid) waar de aankondigingsweg voor stoppende treinen korter is rekening houdende met de aanzetkromme die soms ook beperkt wordt met een aanvullende snelheidsbeperking. Deze kromme is te vinden in de Regeling indienststelling spoorvoertuigen. Hij is afgeleid van de maatgevende combinatie van een oudere losse loc (1300 waarschijnlijk) en een motorpost.
Het blijft voor mij raar dat je nieuwe, snelle treinen (zoals Flirt) moet begrenzen omdat iemand ooit ergens een timer zonder verdere voorwaarden in een overwegontwerp heeft opgenomen. En dat dat op een gegeven moment per ongeluk uit de Ris verdwenen was (want ERA, etc).
DeaDLocK2Kzondag 20 augustus 2023 @ 22:19
quote:
7s.gif Op zondag 20 augustus 2023 21:29 schreef Duvel het volgende:

[..]
Het blijft voor mij raar dat je nieuwe, snelle treinen (zoals Flirt) moet begrenzen omdat iemand ooit ergens een timer zonder verdere voorwaarden in een overwegontwerp heeft opgenomen. En dat dat op een gegeven moment per ongeluk uit de Ris verdwenen was (want ERA, etc).
Ja en ik denk dan waarom is er niet een mogelijkheid om in de rijcomputer een waarschuwing op te nemen voor die plek bij dat vertrek. Soort van flitsmeister maar dan voor relevante algemene aanwijzingen ook.
MTLzondag 20 augustus 2023 @ 22:26
Ik geloof dat men bij de uitrol van ERTMS ook spoorwegovergangen meer dynamisch wil gaan maken afhankelijk van de snelheid, maar geen idee in hoeverre dat realiteit gaat worden.
b2pyzondag 20 augustus 2023 @ 22:46
Het spoor kennende zal de overweg alleen maar langer dicht liggen
James1988maandag 21 augustus 2023 @ 00:16
Overwegen waarvan de aankondigingstijd wordt aangepast aan de snelheid van de naderende trein zijn mooi, maar dan moet het mechanisme wel goed werken :s)
spectrumanalysermaandag 21 augustus 2023 @ 08:13
Wat mij bij de overwegen opvalt is dat als een trein bij calamiteiten terug wilt rijden, dat dan de overwegen pas dicht gaan als de trein op enkele meters genaderd is.

Kortom, de overwegen werken alleen normaal in de ingestelde rijrichting. De andere kant op over hetzelfde spoor moet dan altijd gepaard gaan met het gebruiken van de tyfoon.

Heel vroeger had je nog weleens een eerste trein die over het andere spoor van Alkmaar naar Uitgeest ging. Een soort roestrijden. Die had er dan geen last van.
MTLmaandag 21 augustus 2023 @ 08:56
Dat heeft te maken met hoe het baanvakbeveiligingssysteem werkt.
Afhankelijk van het type baanvakbeveiliging kan de rijrichting wel of niet gekeerd worden terwijl er zich een trein op een baanvak bevindt.
Bij baanvakken waar de rijrichting niet zomaar gekeerd kan worden of automatisch vrijgegeven wordt na het passeren van een trein (veelal oudere baanvakken) zullen inderdaad de overwegaankondigingen alleen in de ingestelde rijrichting werken (je wilt immers dat de overwegen meteen weer open gaan na het passeren van de trein, en niet moeten wachten tot de trein een kilometer verderop is).
Als een trein dan opeens moet keren, dan zullen dus de reguliere aankondigingssecties niet werken omdat de rijrichting nog steeds de andere kant op staat, en moet de overweg 'aangereden' worden. De trein moet daarvoor de middensectie van de overweg activeren, waarbij de trein eigenlijk al half op de overweg staat.

Als het een regulier ingestelde rijweg is, dan werken de aankondigingssecties gewoon omdat de juiste rijrichting is ingesteld.

[ Bericht 6% gewijzigd door MTL op 21-08-2023 09:03:24 ]
b2pymaandag 21 augustus 2023 @ 10:53
FS heeft in onderzoek om Amsterdam - Parijs treinen te gaan rijden: https://t.co/xaMa0tdv67 of https://www.ft.com/content/7ccb3037-64f8-45f1-9368-cdc09bd33362
ReisTmaandag 21 augustus 2023 @ 11:28
Gaat dat niet gewoon over deze plannen:
Melding nieuwe passagiersdienst per spoor door QBuzz – Amsterdam-Parijs
Melding nieuwe passagiersdienst per spoor door QBuzz – Amsterdam-Berlijn
b2pymaandag 21 augustus 2023 @ 13:30
Dat zal vast zo zijn.

Overigens grappig dat ze overal Brussel-centraal opschrijven en in de dienstregeling toch nog Brussel-Zuid opschrijven
MTLmaandag 21 augustus 2023 @ 14:29
https://www.prorail.nl/ni(...)bergen-en-oudenbosch

Eh, wat?!
Even 5 weken lang niet stoppen op Zevenbergen en Oudenbosch omdat ze de stop-doorschakelingen niet werkend hebben gekregen. Het moet niet gekker worden 8)7
trein2000maandag 21 augustus 2023 @ 16:31
quote:
1s.gif Op maandag 21 augustus 2023 14:29 schreef MTL het volgende:
https://www.prorail.nl/ni(...)bergen-en-oudenbosch

Eh, wat?!
Even 5 weken lang niet stoppen op Zevenbergen en Oudenbosch omdat ze de stop-doorschakelingen niet werkend hebben gekregen. Het moet niet gekker worden 8)7
De NS zou dit gewoon moeten weigeren. Het wordt steeds maffer.
Janneke141maandag 21 augustus 2023 @ 16:43
Wat is dit dan :')
ReisTmaandag 21 augustus 2023 @ 17:19
quote:
0s.gif Op maandag 21 augustus 2023 16:31 schreef trein2000 het volgende:

[..]
De NS zou dit gewoon moeten weigeren.
Hetzelfde NS dat op 25-27 augustus ook al niet van plan was op deze stations wil stoppen omdat ze een evenement in Zandvoort belangrijker vinden?
Starhoppermaandag 21 augustus 2023 @ 17:26
quote:
1s.gif Op maandag 21 augustus 2023 14:29 schreef MTL het volgende:
https://www.prorail.nl/ni(...)bergen-en-oudenbosch

Eh, wat?!
Even 5 weken lang niet stoppen op Zevenbergen en Oudenbosch omdat ze de stop-doorschakelingen niet werkend hebben gekregen. Het moet niet gekker worden 8)7
Wtf :') Dan zetten ze er toch gewoon een verkeersregelaar neer?
ijs_beermaandag 21 augustus 2023 @ 17:36
quote:
84s.gif Op maandag 21 augustus 2023 17:26 schreef Starhopper het volgende:

[..]
Wtf :') Dan zetten ze er toch gewoon een verkeersregelaar neer?
Die staan er ook al 2 maanden. Formeel is het nu omdat de veiligheid niet geborgd worden door grote hoeveelheid scholieren die er langs komen.
ijs_beermaandag 21 augustus 2023 @ 17:39
Overigens is er wel heel weinig liefde voor dit stukje spoor. Al jaren geen doorgaande sprinter naar Rotterdam meer. Met de F1 wordt er niet gereden en nu dit ook weer. :+
Eixmaandag 21 augustus 2023 @ 17:48
quote:
0s.gif Op maandag 21 augustus 2023 16:31 schreef trein2000 het volgende:

[..]
De NS zou dit gewoon moeten weigeren. Het wordt steeds maffer.
Meest idiote is dat de maatregel wordt genomen vanwege de veiligheid. Met specifiek als onderbouwing de schoolgaande jeugd.

Het valt me keer op keer op dat als Prorail het over veiligheid heeft zij daar een hele enge ‘spoordefinitie’ van hanteren. Maar verkeerskundig behoor je niet enkel de situatie bij de overweg te beschouwen maar juist integraal af te wegen. Dus rekening houdend met o.a.:
- reizigers die nu voor een onveiligere modaliteit kiezen. E.g. auto of bus in plaats van trein.
- effect op de omgeving, zoals het rijden van ieder kwartier een bus over erftoegangswegen. Met bijkomende risico’s op dodehoek ongevallen met langzaam verkeer.
MTLmaandag 21 augustus 2023 @ 17:58
quote:
1s.gif Op maandag 21 augustus 2023 17:39 schreef ijs_beer het volgende:
Overigens is er wel heel weinig liefde voor dit stukje spoor. Al jaren geen doorgaande sprinter naar Rotterdam meer. Met de F1 wordt er niet gereden en nu dit ook weer. :+
Ik heb goed nieuws, die doorgaande sprinter is er weer in de superdaluren ;)
Ireyonmaandag 21 augustus 2023 @ 17:58
quote:
1s.gif Op maandag 21 augustus 2023 17:39 schreef ijs_beer het volgende:
Overigens is er wel heel weinig liefde voor dit stukje spoor. Al jaren geen doorgaande sprinter naar Rotterdam meer. Met de F1 wordt er niet gereden en nu dit ook weer. :+
's Avonds en in het weekend rijdt-ie wel tussen Roosendaal - Dordrecht - Den Haag in één stuk.
James1988maandag 21 augustus 2023 @ 18:11
Jaren geleden werd er toen geknipt in Dordrecht zodat er op Den Haag - Dordrecht ander materieel kon worden ingezet dan op Dordrecht - Roosendaal. Tegenwoordig is dat niet meer het geval, er rijdt alleen korter materieel.

In de avonduren is er zelfs weer een doorgaande verbinding Den Haag - Roosendaal.
_JdM_maandag 21 augustus 2023 @ 19:21
quote:
1s.gif Op maandag 21 augustus 2023 17:36 schreef ijs_beer het volgende:

[..]
Die staan er ook al 2 maanden. Formeel is het nu omdat de veiligheid niet geborgd worden door grote hoeveelheid scholieren die er langs komen.
Er zijn ook meerdere incidenten met de verkeersregelaars zelf geweest.
b2pymaandag 21 augustus 2023 @ 19:31
Maar als ik het goed begrijp is het zo: beveiligingssysteem geladen van een situatie buiten die er (nog) niet is, vervolgens zijn er bij haltering hele lange dichtligtijden en omdat die zo lang zijn zijn ze bang voor meer spoorlopers doordat het zo lang dicht ligt wordt het treinverkeer stilgelegd. Want verkeersregelaars kunnen het blijkbaar niet oplossen.

Hoe werkt dat in de herfst? Dan worden die schakelingen toch ook aangepast ivm doorglijden?
MTLmaandag 21 augustus 2023 @ 20:18
Dat gebeurt in de herfst enkel na meldingen van machinisten en dan slechts voor enkele treinen/een paar uur.
buzz1291maandag 21 augustus 2023 @ 21:37
quote:
0s.gif Op maandag 21 augustus 2023 19:21 schreef _JdM_ het volgende:

[..]
Er zijn ook meerdere incidenten met de verkeersregelaars zelf geweest.
Eigenwijze Brabo's, dat waren ze al toen ik er tot 25 jaar geleden woonde. Die laten zich de les niet lezen door een verkeersregelaar en bepalen zelf wel of het veilig is om de overweg over te steken. Ja echt he....
b2pymaandag 21 augustus 2023 @ 21:38
Wat is het verschil met de situatie in Oudenbosch? Dat zijn ook vier treinen per uur per richting. Ergo, ProRail accepteert op de ene plek een onveilige situatie wel en op een andere niet. Het is gewoon inconsequent beleid. Gooi dan of ieder station dicht waar de situatie zich ook kan voordoen of stel je niet zo aan in Oudenbosch.
b2pymaandag 21 augustus 2023 @ 23:22
GCT zou een koop van 75 rijtuigen hebben gerealiseerd met NS met een optie tot nog eens 175: https://www.handelsblatt.(...)n-will/29340610.html
Peterseliemanmaandag 21 augustus 2023 @ 23:59
quote:
1s.gif Op maandag 21 augustus 2023 14:29 schreef MTL het volgende:
https://www.prorail.nl/ni(...)bergen-en-oudenbosch

Eh, wat?!
Even 5 weken lang niet stoppen op Zevenbergen en Oudenbosch omdat ze de stop-doorschakelingen niet werkend hebben gekregen. Het moet niet gekker worden 8)7
090301_102433_vingerverf.png
©Duvel
DeaDLocK2Kdinsdag 22 augustus 2023 @ 00:07
De nachttrein naar Berlijn kwam net door Twello. Mooie bonte unit!!
derLudolfdinsdag 22 augustus 2023 @ 07:16
quote:
0s.gif Op maandag 21 augustus 2023 23:22 schreef b2py het volgende:
GCT zou een koop van 75 rijtuigen hebben gerealiseerd met NS met een optie tot nog eens 175: https://www.handelsblatt.(...)n-will/29340610.html
Ab dem 23. Dezember soll der Ski Express dann auch in Köln, Bonn, Koblenz und Frankfurt halten

Frankfurt a/M Hbf? Daarmee verlies je een hoop tijd lijkt me. Of vind daar sowieso pas de locwissel plaats?
b2pydinsdag 22 augustus 2023 @ 08:19
Je vult zelf hbf in, dat staat nergens.
boriqdinsdag 22 augustus 2023 @ 10:07
Dat zal wel Frankfurt a/M Sud worden, daar reed de Alpen Express ook meestal langs en is de meest logische route.
DeaDLocK2Kdinsdag 22 augustus 2023 @ 10:42
Frankfurt 21.
derLudolfdinsdag 22 augustus 2023 @ 11:03
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 augustus 2023 08:19 schreef b2py het volgende:
Je vult zelf hbf in, dat staat nergens.
Nee, daarom staat er een vraagteken
marcb1974dinsdag 22 augustus 2023 @ 11:13
quote:
1s.gif Op dinsdag 22 augustus 2023 07:16 schreef derLudolf het volgende:

Frankfurt a/M Hbf? Daarmee verlies je een hoop tijd lijkt me. Of vind daar sowieso pas de locwissel plaats?
Frankfurt a/O klinkt logischer toch? :P
derLudolfdinsdag 22 augustus 2023 @ 15:39
quote:
12s.gif Op dinsdag 22 augustus 2023 11:13 schreef marcb1974 het volgende:

[..]
Frankfurt a/O klinkt logischer toch? :P
Frankfurt (Oder) ;)
b2pydinsdag 22 augustus 2023 @ 16:20
quote:
1s.gif Op dinsdag 22 augustus 2023 11:03 schreef derLudolf het volgende:

[..]
Nee, daarom staat er een vraagteken
En van wie verwacht je een nuttig antwoord? We kennen enkel hetzelfde artikel..
derLudolfdinsdag 22 augustus 2023 @ 17:03
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 augustus 2023 16:20 schreef b2py het volgende:

[..]
En van wie verwacht je een nuttig antwoord? We kennen enkel hetzelfde artikel..
Het antwoord van boriq vind ik best nuttig.
Dr_Flashdinsdag 22 augustus 2023 @ 17:29
@James1988 wat is een leuke plek om een zondag door te brengen als ik in Harwich aankom en 's avond vanaf Euston weer vertrek?

Zat aan Cambridge te denken maar dat is kei onhandig om weer op Euston te komen.
Dr_Flashdinsdag 22 augustus 2023 @ 17:44
oh laat maar, ik ben alleen al vijf GODDAMN uur zoet om zo snel mogelijk vanuit Harwich in Euston te komen 8)7 als ik daar eenmaal ben durf ik niet eens meer weg.
Janneke141dinsdag 22 augustus 2023 @ 17:49
quote:
10s.gif Op dinsdag 22 augustus 2023 17:44 schreef Dr_Flash het volgende:
oh laat maar, ik ben alleen al vijf GODDAMN uur zoet om zo snel mogelijk vanuit Harwich in Euston te komen 8)7 als ik daar eenmaal ben durf ik niet eens meer weg.
Het kan veel sneller als je de metro neemt. Harwich Int-Liverpool Street is net geen 2,5 uur, en dan is het een stuk of 4 haltes met de metro. Idem vanuit Cambridge: rechtstreeks naar KC, en dan 1 halte met de metro.
Dr_Flashdinsdag 22 augustus 2023 @ 17:51
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 augustus 2023 17:49 schreef Janneke141 het volgende:

[..]
Het kan veel sneller als je de metro neemt. Harwich Int-Liverpool Street is net geen 2,5 uur, en dan is het een stuk of 4 haltes met de metro. Idem vanuit Cambridge: rechtstreeks naar KC, en dan 1 halte met de metro.
Oh dan moet ik dat eens gaan onderzoeken. Wou eigenlijk vooral voorkomen dat ik met mijn bagage de hele dag door London loop te sjokken maar als de halve dag al aan treinen opgaat lost dat ook wel weer een deel van het probleem op.
Janneke141dinsdag 22 augustus 2023 @ 17:55
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 augustus 2023 17:51 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]
Oh dan moet ik dat eens gaan onderzoeken. Wou eigenlijk vooral voorkomen dat ik met mijn bagage de hele dag door London loop te sjokken maar als de halve dag al aan treinen opgaat lost dat ook wel weer een deel van het probleem op.
Doe vooral wat je zelf het fijnste vindt, maar als ik zou moeten kiezen tussen de metro tussen 2 van de terminals in Londen of op een paar obscure voorstadsstations gaan overstappen en daar met mijn bagage sjouwen om zo precies op Euston uit te komen, dan wist ik het wel.
Dr_Flashdinsdag 22 augustus 2023 @ 17:56
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 augustus 2023 17:55 schreef Janneke141 het volgende:

[..]
Doe vooral wat je zelf het fijnste vindt, maar als ik zou moeten kiezen tussen de metro tussen 2 van de terminals in Londen of op een paar obscure voorstadsstations gaan overstappen en daar met mijn bagage sjouwen om zo precies op Euston uit te komen, dan wist ik het wel.
ja de trein-optie zit ook 500 meter lopen tussen Hackney Downs en Hackney Central in. Geen idee nog wat dat is.
Janneke141dinsdag 22 augustus 2023 @ 18:01
quote:
10s.gif Op dinsdag 22 augustus 2023 17:56 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]
ja de trein-optie zit ook 500 meter lopen tussen Hackney Downs en Hackney Central in. Geen idee nog wat dat is.
https://www.openstreetmap.org/#map=17/51.54738/-0.05909
Dr_Flashdinsdag 22 augustus 2023 @ 18:07
Van LLS naar Euston is ook maar een uur lopen. Nou ik kijk nog wel even :')
ReisTdinsdag 22 augustus 2023 @ 18:58
quote:
10s.gif Op dinsdag 22 augustus 2023 17:44 schreef Dr_Flash het volgende:
oh laat maar, ik ben alleen al vijf GODDAMN uur zoet om zo snel mogelijk vanuit Harwich in Euston te komen 8)7
quote:
0s.gif Op dinsdag 22 augustus 2023 17:49 schreef Janneke141 het volgende:

[..]
Harwich Int-Liverpool Street is net geen 2,5 uur,
Op welke datum? Misschien heb je net pech door stakingen of werkzaamheden (komt beide nogal vaak voor tegenwoordig)... Het zou als alles normaal rijdt niet zo lang moeten duren.
Dr_Flashdinsdag 22 augustus 2023 @ 19:27
8 oktober heen. Dan moet je al omrijden via Cambridge of een stuk met een :r bus :r

14 oktober terug lijkt wel alles te rijden.
Peterseliemandinsdag 22 augustus 2023 @ 21:03
ik ben echt benieuwd wat Arriva met de FLIRT voor de Maaslijn gaat doen
DeaDLocK2Kdinsdag 22 augustus 2023 @ 23:27
Anaal inbrengen bij Anne Hettinga.
Duvelwoensdag 23 augustus 2023 @ 11:21
quote:
14s.gif Op dinsdag 22 augustus 2023 21:03 schreef Peterselieman het volgende:
ik ben echt benieuwd wat Arriva met de FLIRT voor de Maaslijn gaat doen
Na de toelating verhuren aan NS als intercity?
DeaDLocK2Kwoensdag 23 augustus 2023 @ 13:01
https://nos.nl/artikel/24(...)entraal-vrijwel-plat

Gezellig.
b2pywoensdag 23 augustus 2023 @ 13:59
quote:
14s.gif Op dinsdag 22 augustus 2023 21:03 schreef Peterselieman het volgende:
ik ben echt benieuwd wat Arriva met de FLIRT voor de Maaslijn gaat doen
Waarschijnlijk geen reizigers vervoeren met die massale treinuitval die ze daar hebben
Duvelwoensdag 23 augustus 2023 @ 15:48
quote:
0s.gif Op woensdag 23 augustus 2023 13:59 schreef b2py het volgende:

[..]
Waarschijnlijk geen reizigers vervoeren met die massale treinuitval die ze daar hebben
Je bent de draad een beetje kwijt?
James1988woensdag 23 augustus 2023 @ 15:57
Dat die driedelige FLIRTs nu al gebouwd worden terwijl er nog geen plek is waar ze gebruikt kunnen worden, zal wellicht te maken hebben met het contract met Stadler? Nog langer wachten betekent misschien dat die treinen helemaal niet meer komen.

Dat de elektrificatie van de Maaslijn maar blijft duren is ook een tegenvaller voor Arriva, had dat niet een paar jaar geleden al afgerond moeten zijn?
b2pywoensdag 23 augustus 2023 @ 16:42
quote:
6s.gif Op woensdag 23 augustus 2023 15:48 schreef Duvel het volgende:

[..]
Je bent de draad een beetje kwijt?
Ik zie dagelijks berichten van Arriva voorbij komen over plotselinge treinuitval door personeelsproblemen, van Groningen tot aan Maastricht

Kijk deze historie eens door: https://twitter.com/Arriv(...)serp%7Ctwgr%5Eauthor
ReisTwoensdag 23 augustus 2023 @ 18:24
quote:
0s.gif Op woensdag 23 augustus 2023 15:57 schreef James1988 het volgende:
Dat de elektrificatie van de Maaslijn maar blijft duren is ook een tegenvaller voor Arriva, had dat niet een paar jaar geleden al afgerond moeten zijn?
Ja, dat had eigenlijk in 2020 klaar moeten zijn. Later uitgesteld tot 2024, op zich niet zo gek dat Stadler nu die stellen bouwt, het zou mooi op tijd zijn geweest als die elektrificatie vorig jaar niet opnieuw uitgesteld was.
Janneke141woensdag 23 augustus 2023 @ 18:26
quote:
1s.gif Op woensdag 23 augustus 2023 18:24 schreef ReisT het volgende:

[..]
Ja, dat had eigenlijk in 2020 klaar moeten zijn. Later uitgesteld tot 2024, op zich niet zo gek dat Stadler nu die stellen bouwt, het zou mooi op tijd zijn geweest als die elektrificatie vorig jaar niet opnieuw uitgesteld was.
Volgens mij staat er nog geen paal in de grond toch?
Peterseliemanwoensdag 23 augustus 2023 @ 19:59
quote:
0s.gif Op woensdag 23 augustus 2023 18:26 schreef Janneke141 het volgende:

[..]
Volgens mij staat er nog geen paal in de grond toch?
Klopt en voor Venlo moet ook nog een oplossing bedacht worden
DeaDLocK2Kwoensdag 23 augustus 2023 @ 21:23
quote:
14s.gif Op woensdag 23 augustus 2023 19:59 schreef Peterselieman het volgende:

[..]
Klopt en voor Venlo moet ook nog een oplossing bedacht worden
Beton d'rop.

Venlo heb ik wat uurtjes naar locwissels staan kijken zeg hey.
Peterseliemanwoensdag 23 augustus 2023 @ 21:37
quote:
0s.gif Op woensdag 23 augustus 2023 21:23 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]
Beton d'rop.

Venlo heb ik wat uurtjes naar locwissels staan kijken zeg hey.
En het omschakelen van de bovenleiding.

Zelf denk ik dat het jammer is dat ze bij het ontwerp van de ondertunneling van de overweg Vierpaardjes geen rekening hebben gehouden met de elektrificatie van de Maaslijn. Anders had je eventueel een tunneltje onder het emplacement door kunnen laten lopen voor de Maaslijn.
DeaDLocK2Kwoensdag 23 augustus 2023 @ 21:38
Weet niet of dit al gepost is maar een van onze voormalige kolonies heeft een mooie HSL geopend:
James1988woensdag 23 augustus 2023 @ 21:51
quote:
0s.gif Op woensdag 23 augustus 2023 21:37 schreef Peterselieman het volgende:

[..]
En het omschakelen van de bovenleiding.

Zelf denk ik dat het jammer is dat ze bij het ontwerp van de ondertunneling van de overweg Vierpaardjes geen rekening hebben gehouden met de elektrificatie van de Maaslijn. Anders had je eventueel een tunneltje onder het emplacement door kunnen laten lopen voor de Maaslijn.
Was er niet ooit een plan om heel Venlo om te bouwen naar 1500 V en een spanningssluis te bouwen in de buurt van Kaldenkirchen?