abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_57580672

Hier alweer deel 108 in een succesvolle serie. Liefhebbers van de oude delen, komen hier aan hun trekken:

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106,
107, 108.

Om maar meteen met de deur in huis te vallen, een introductie van het meest gebruikte reizigersmat in Nederland. Goederenzut is wat minder interesse in, maar stel gerust je vraag Voor meer informatie kun je ook op de site van Rolandrail terecht.
Wat "verdwenen" mat van enige tijd geleden als plan W, plan U of 1300-locs wordt ook niet op ingegaan, maar als iemand er wat meer van wil weten: de "experts" loop je dit topic vaak genoeg tegen het lijf, dus schiet ze maar lek.

Dat "de NS" niet meer overal rijdt, zal inmiddels wel bekend zijn. "De NS" is inmiddels oa NS Reizigers en NS Hispeed, goederenzut doen ze niet meer. De andere reizigersvervoerders zijn Arriva, Connexxion, Syntus en Veolia. De enige treinen van NSR die nog in het noorden komen zijn de treinen Randstad-Amersfoort-Zwolle-Groningen/Leeuwarden.

Voor het grensoverschrijdend verkeer rijden de volgende vervoerders:
Arriva rijdt op Nieuweschans-Leer, de NMBS rijdt op Maastricht-Luik en Roosendaal-Antwerpen.
DB Regionalbahn is te vinden op Heerlen-Aachen, Venlo-Hamm, en Enschede-Gronau-Munster.
PEG (Arriva) deelt met DB Regio het stuk Enschede-Gronau, maar gaat vanuit daar naar Dortmund.
De andere twee grensovergangen wat het spoor betreft (Zevenaar-Emmerich en Oldenzaal-Bad Bentheim), worden alleen overschreden door de ICE en een inmiddels gestopt Syntus-probeertraject, respectievelijk de internationale IC Berlijn-Schiphol. Verder rijden er via Roosendaal naast de stoptrein van de NMBS nog de internationale trein Amsterdam-Brussel en de Thalys naar Parijs.

Randstadrail
Over RandstadRail wordt in dit topic niet ingegaan, dat is immers geen trein, en er is een speciaal topic voor. Kijk voor meer (niet erg up-to-date) info: op http://www.randstadrail.nl

Leuk en aardig allemaal natuurlijk, maar waarmee wordt dat allemaal gereden?


Laten we in het noorden beginnen met Arriva (Voorheen NoordNed, dochter van Arriva/NS). Arriva rijdt in het noorden de stoptreinen Leeuwarden-Stavoren, Leeuwarden-Harlingen, Leeuwarden-Groningen, Groningen-Roodeschool, Groningen-Delfzijl, Groningen-Nieuweschans-Leer en sinds 10 december 2006 in de Randstad (met Plan V) op Dordrecht-Geldermalsen. Arriva voert de dienstregeling in het noorden tegenwoordig uit met alleen maar Spurts (GTW's), daarvoor reden er Wadlopers en DM90's.

Meer informatie over Arriva kun je hier vinden.


Syntus is actief in Twente en de Achterhoek op Arnhem-Wintersijk, Zutphen-Winterswijk, Zutphen-Oldenzaal en Arnhem-Tiel. Verder rijdt Syntus nog in naam van Connexxion op Almelo-Mariënberg in de spitsuren ter versterking. Syntus rijdt ook met DM90's gehuurd van NS, en met eigen spul: de lighttrain Lint.



Bij velen bekend om het busvervoer, minder bekend als spoorbedrijf. Ze hebben ook maar twee lijntjes: Almelo-Marienberg en Amersfoort-Ede=Wageningen. Het eerst genoemde lijntje is een rustig enkelspoors lijntje door de Twentse venen. Sinds mei 2007 wordt er een halfuursdienst gereden door Syntus (in opdracht van CXX) met twee rood bestickerde (omdat het lijntje onder "Twents" valt) Linten, met eindelijk een goede aansluiting op de trein naar Emmen.

De tweede lijn is de Kippenlijn (officieel omgedoopt in Valleilijn), welke ligt tussen Ede-Wageningen en Amersfoort. Hier reed eerst nog Plan V, sinds september 2007 wordt op deze lijn compleet nieuw materieel, de Protos, ingezet.


Veolia is in Nederland wat betreft het spoor een nieuwkomer. Sinds 10 december 2006 onderhoudt dit Franse bedrijf de treindienst tussen Nijmegen en Roermond (Maaslijn) en tussen Maastricht Randwyck en Kerkrade Centrum (Heuvellandlijn). Hiervoor werd in eerste instantie NS-materieel gehuurd. Op de Maaslijn was dat de DH1/2 (Wadloper) en op de Heuvellandlijn Mat '64 (Plan V). Nadeel van de Wadlopers wass dat ze te langzaam zijn, en dat er te weinig van waren, waardoor de geplande kwartiersdienst op de Maaslijn niet gehaald kon worden.
Sinds december 2007 rijdt Veolia op de Maaslijn met nieuw spul, net zo als Arriva heeft Veolia GTW's besteld (maar dan met meer stoelen: 5-op-een-rij ipv 4), en noemt de dingen "Velios". Sinds 28 februari 2008 rijden er geen Wadlopers meer.


De NS heeft een groot arsenaal aan treinen. Om de OP nog een beetje overzichtelijk te houden kun je hier al het materieel van de NS bekijken.

Naar de NS Treinen Wiki >>


Er zijn ook nog twee light-rail experimenten aan de gang: Gouda-Alphen a/d Rijn en Houten-Houten Castellum.
De tweede komt vooral doordat er geen plek was in de dienstregeling om de gewone stoptreinen ook nog op Castellum te laten stoppen. Nu rijdt er op een los spoortje een tram van de HTM (tweedehandsje uit Hannover).

Ook op de Rijn-Gouwelijn, waar NS samenwerkt met de HTM, rijden trams. Dit is zo'n succes dat inmiddels de helft van de reizigers aldaar een andere vorm van vervoer heeft gevonden.


Links: Het trammetje op Houten-Houten Castellum (foto: Ene Fles) Rechts: A32 tram op de Rijn-Gouwe-lijn.


NS Hispeed (nogal een misleidende naam omdat er in ons landje niks met hoge snelheid rijdt) houdt zich vooral bezig met vier grensoverschrijdende verbindingen:
Amsterdam-Brussel (elk uur), Amsterdam-Frankfurt (7x per dag), Schiphol-Berlijn (4x per dag), Amsterdam-Parijs (wisselend)

De verbinding naar België loopt goed en is altijd goed gevuld. De loc van de Beneluxtrein kan in Nederland en België rijden (1500 en 3000V) en is eigendom van de NMBS. De rijtuigen zijn van NS (ICRm) en waren voorzien van een rode (NMBS kleur) raamband i.c.m. met het gele van NS. Tegenwoordig hebben de Benelux-rijtuigen (met uitzondering van de Bs) een 'zuurstok'-kleurstelling. Binnenkort krijgt de Benelex nieuwe locs, die op de HSL kunnen rijden.

De trein naar Berlijn reed altijd als extra trein tussen Amsterdam en Hengelo (met wat minder stops), maar sinds december 2006 is deze serie 140 gekoppeld aan het binnenlandse IC-net, met alle problemen van dien, als niet-koppelbaarheid met ICM (hoewel dat minder een probleem is doordat vanaf december 2006 Amersfoort-Amsterdam totaal los is komen te liggen van de rest van de Noord-Oost IC's) en het feit dat binnenlands treinen veel voller zitten dan deze Duitse 6 bakken (+3 Nederlandse versterkingsrijtuigen). Bovendien kunnen reizigers niet meer rechtstreeks van/naar Enschede.
De verbinding met Frankfurt wordt verzorgd door ICE's, wat vooralsnog geen doorslaand succes is, niet in de laatste plaats vanwege de prijs al is NSH tegenwoordig met Ryanair/Easyjet aan het concurreren.


Bij gebrek aan meerspanningslocs wordt de IC vanuit Berlijn in Bad Bentheim overgenomen door een Nederlandse loc.


Thalys en Benelux met nieuwe frambozenlollie-rijtuigen. Als de HSL ooit echt open gaat zullen deze treinen verhuizen naar de nieuwe hogesnelheidslijn.

Sinds eind 2007 wagen een aantal vaste bezoekers van deze reeks zich aan wat uitzoekwerk, en dan verschijnen er bij toerbeurt leuke diepte-verhaaltjes over bepaalde stations:

Hoek van Holland Haven door von_Preussen
Kesteren door Dr_Flash
Uithuizen door Socios
Buitenpost door Peterselieman
Newcastle Central Station door bork

Als er zaken zijn die verder nog onduidelijk zijn, vraag maar raak in dit topic!!

En voorts geldt:



Verboden voor Achterlijke Terugvind Berichten. Game on!

Het staat iedereen vrij om de OP aan te passen. deze OP is hier te vinden Dus laat je creativiteit de vrije loop!
  Redactie Frontpage / Sport maandag 24 maart 2008 @ 16:07:50 #2
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_57580739
Zometeen even wat plaatjes in dit topic zetten
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_57580768
Een TVP-tje uit het archief

In verband met het cultuurfestival Oerol op Terschelling rijden er tijdelijk weer wadlopers tussen Leeuwarden en Harlingen Haven. Stel 3213 en 3113 vlak voor binnenkomst te Harlingen Haven op 19 juni 2007.

En even later vertrekken beide stellen weer richting Leeuwarden.
  maandag 24 maart 2008 @ 16:17:05 #4
134533 donroyco
dus niet Donroyco
pi_57580933
Is dat NS Hispeed wat?
Op maandag 29 september 2008 11:45 schreef HostiMeister het volgende:
Dat is zeg maar de Nederlandse taal op een vuige keukentafel voorover buigen en hem dan zonder glijmiddel anaal verkrachten. :'(
pi_57581054
Ik heb een vraagje. Heeft iemand misschien een recente kaart met alle Stations van Nederland?

De beste kaart die ik kan vinden met google is deze:



Heb alle zoekwoorden geprobeerd, maar een betere vind ik niet. Nu zou je zeggen, je hebt toch wat je zocht? Maar ik vraag me af in hoeverre die rescent is, aangezien er bijvoorbeeld maar 3 stations opstaan van Helmond, terwijl ik weet dat het er 4 zijn.

Heeft iemand een mooi ander kaartje? Alvast bedankt
Drink geen bier, je doet al gek genoeg
pi_57581128
quote:
Op maandag 24 maart 2008 16:24 schreef donpsp het volgende:
Heeft iemand een mooi ander kaartje? Alvast bedankt
http://www.railcargo.nl/documenten/posterrailcargo.pdf

Have fun
  Lieve Belg maandag 24 maart 2008 @ 16:39:52 #7
86282 Jump
[Belg.] Jump (de ~ (m.))
pi_57581357
Antwerpen Centraal ontruimd, zal wel weer een of andere pipo bommelding gedaan hebben zeker
Op zondag 28 oktober 2007 01:07 schreef clumsy_clown het volgende:
Jump daarentegen, is wáy minder braaf en lief dan hij lijkt
          «shmoop|dingen» jawel, jij bent Superjump
pi_57581577
quote:
Mooi kaartje, maar volgens mij niet recent. Er staan namelijk ook maar 3 op van Helmond ipv 4
Drink geen bier, je doet al gek genoeg
  maandag 24 maart 2008 @ 16:52:08 #9
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_57581642
Recentere kaart staat in het spoorboekje.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_57581649
gewoon naar ns.nl gaan en dan bij zoeken spoorkaart invullen.
  Lieve Belg maandag 24 maart 2008 @ 17:00:46 #11
86282 Jump
[Belg.] Jump (de ~ (m.))
pi_57581833
quote:
Op maandag 24 maart 2008 16:39 schreef Jump het volgende:
Antwerpen Centraal ontruimd, zal wel weer een of andere pipo bommelding gedaan hebben zeker
Tweede keer deze middag ontruimt door een brand blijkbaar. Na de eerste ontruiming is de brand terug opgeflakkerd.
Op zondag 28 oktober 2007 01:07 schreef clumsy_clown het volgende:
Jump daarentegen, is wáy minder braaf en lief dan hij lijkt
          «shmoop|dingen» jawel, jij bent Superjump
  Redactie Frontpage / Sport maandag 24 maart 2008 @ 17:12:57 #12
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_57582074
Even wat foto's van mijn zijde:


GTW 7210 te Roermond


Diezelfde GTW heeft de naam Wilhelm Tell gekregen


2 Talenten te Heerlen


Plan V 877 te Maastricht Randwyck


Een wel erg schone Railion loc te Venlo


Loc 1826 met ICK nabij Boxtel

De rest staat hier
Altijd onderweg naar het avontuur
  Redactie Sport maandag 24 maart 2008 @ 17:13:09 #13
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_57582078
quote:
Op maandag 24 maart 2008 17:00 schreef Jump het volgende:
Na de eerste ontruiming is de brand terug opgeflakkerd.
+1 voor de mooie uitdrukking
tevens tvp
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  maandag 24 maart 2008 @ 17:17:19 #14
148385 Wadloper
Noorderling
pi_57582145
quote:
Op maandag 24 maart 2008 16:09 schreef Zug-Chef het volgende:
Een TVP-tje uit het archief

In verband met het cultuurfestival Oerol op Terschelling rijden er tijdelijk weer wadlopers tussen Leeuwarden en Harlingen Haven. Stel 3213 en 3113 vlak voor binnenkomst te Harlingen Haven op 19 juni 2007.
[ afbeelding ]
En even later vertrekken beide stellen weer richting Leeuwarden.
[ afbeelding ]
Heimwee!
  maandag 24 maart 2008 @ 17:22:52 #15
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_57582270
quote:
En ik mis ook Almere Oostvaarders, Utrecht Zuilen en Purmerend Weidevenne.
pi_57582422
vette pics!(Y)
pi_57582461
Gister op station Amersfoort stond een ICM1/2 helemaal te glimmen en was brandschoon(buitenkant), maar opnieuw verfen doen ze toch niet want zal toch binnenkort gemoderniseerd worden.
Ik heb niet gekeken welk trein nummer het was
Of hebben ze een nieuwe poets machine?

verkapt tvp ofzo
............................
pi_57585754
Zo, Peterselie, dat moet een flink ritje voor jouw zijn geweest om vanuit Fryslân in Lèèmburch te komen. Toffe pics hoor!
Socialist in Mercedes
  maandag 24 maart 2008 @ 21:27:12 #19
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_57587348
ik was ook druk vandaag
598 km en een stuk of 15 nieuwe bordjes. Morgen verhaal. nu dood.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  maandag 24 maart 2008 @ 21:48:58 #20
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_57587889
quote:
Op maandag 24 maart 2008 21:27 schreef Dr_Flash het volgende:
ik was ook druk vandaag
598 km en een stuk of 15 nieuwe bordjes. Morgen verhaal. nu dood.
Het is nog pasen. Sta op en loop!
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  Redactie Frontpage / Sport maandag 24 maart 2008 @ 22:08:26 #21
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_57588363
quote:
Op maandag 24 maart 2008 20:16 schreef Charango het volgende:
Zo, Peterselie, dat moet een flink ritje voor jouw zijn geweest om vanuit Fryslân in Lèèmburch te komen. Toffe pics hoor!
Dank je.

Ik heb er nog enkele kilometers achteraan geplakt, omdat ik vanuit Groningen kwam
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_57590230
quote:
Op maandag 24 maart 2008 16:52 schreef Willy84 het volgende:
gewoon naar ns.nl gaan en dan bij zoeken spoorkaart invullen.
Tnx, die is wel oké

Heb ik nog een vraag. Ik kom uit Limburg, ben dus niet zo bekend met de ICE treinen en dergelijke. Zou er alleen wel eens mee willen reizen. Ik heb een OV-studentenkaart. Is er een of meerdere trajecten waar ik met mijn OV-kaart kan reizen met de ICE of een andere snelle trein? Uiteraard alleen binnen de Nederlandse grenzen.
Drink geen bier, je doet al gek genoeg
  maandag 24 maart 2008 @ 23:28:27 #23
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_57590311
Amsterdam-Arnhem en Amsterdam-Rotterdam(-Roosendaal). Weet alleen niet of je OV geldig is bij ICE en Thalys.
  Redactie Frontpage / Sport maandag 24 maart 2008 @ 23:30:34 #24
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_57590354
quote:
Op maandag 24 maart 2008 23:28 schreef Ofyles2 het volgende:
Amsterdam-Arnhem en Amsterdam-Rotterdam(-Roosendaal). Weet alleen niet of je OV geldig is bij ICE en Thalys.
Alleen met toeslag
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_57590689
Hmm, ik kom nu net deze link tegen
http://ns.nl/servlet/Satellite?cid=1076057854920&pagename=www.ns.nl%2FArtikel%2FOverig_www.ns.nl&p=1075382368841

Er is een 'punt' vergeten in de zin die ik zelf even heb toegevoegd.

'Wanneer u in Nederland reist met de ICE International (traject Amsterdam - Utrecht - Arnhem v.v.) moet u daarvoor een toeslag van 2 euro betalen. Een toeslagbiljet is te koop bij de Servicebalie, Wizzl of Kiosk én bij de NS-kaartautomaat. Houders van een NS- of OV-Jaarkaart, Jaartrajectkaart, (Jeugd)Maandtrajectkaart, (Jeugd)Maandnetkaart hoeven geen toeslag te betalen. Uiteraard moet het traject Amsterdam Centraal - Utrecht Centraal - Arnhem of een deel van dit traject op de trajectabonnementen voorkomen.


EDIT: Met de Thalys kan ik níet reizen. Alleen de ICE dus blijkbaar, met mijn OV-studentenkaart?

http://ns.nl/servlet/Satellite?cid=1075382369161&pagename=www.ns.nl%2FPage%2FArtikelPage_www.ns.nl&lang=nl&c=Page

De OV-kaart is geldig in alle binnenlandse treinen (2e klas) die in de Trein- of Reisplanner zijn opgenomen, met uitzondering van Thalys. Voor bepaalde treinen geldt een toeslag.
Drink geen bier, je doet al gek genoeg
  Redactie Frontpage / Sport maandag 24 maart 2008 @ 23:57:49 #26
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_57590865
een ov-studentenkaart is niet gelijk aan een OV-Jaarkaart, dus je mag in de ICE, maar dan wel met een toeslagticket.
Altijd onderweg naar het avontuur
  dinsdag 25 maart 2008 @ 08:17:46 #27
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_57593262
JostiRail heeft het weer voor elkaar:
quote:
07:22 uur

Den Haag<->Rotterdam<->Dordrecht

Door een wisselstoring rijden er tussen
Den Haag, Rotterdam en Dordrecht minder
treinen.

Utrecht<->Rotterdam
Door een wisselstoring rijden er tussen
Rotterdam Centraal en Gouda geen
treinen.

Vertraging: 30-60 minuten.
Ik heb er dus zojuist anderhalf uur over gedaan om van mijn huis naar mijn huis te komen.
Eerst op mobiel.ns.nl aangeven dat er vanaf Alexander nog wat rijdt, en dat herroepen op het moment dat ik op Alexander aangekomen ben.
Omroepbericht op Alexander: "In verband met een wisselstoring en de extreme weersomstandigheden..." etc. Geloof je het zelf? Extreme weersomstandigheden? Er ligt twee centimeter witte blubber op de stoep, stelletje bokkenlullen!!!
2

En nu koffie.

[ Bericht 0% gewijzigd door Duvel op 25-03-2008 08:25:06 (Plaatje verbeterd.) ]
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_57593286
quote:
Op maandag 24 maart 2008 23:57 schreef Peterselieman het volgende:
een ov-studentenkaart is niet gelijk aan een OV-Jaarkaart, dus je mag in de ICE, maar dan wel met een toeslagticket.

Wil het nog steeds een keer doen
  dinsdag 25 maart 2008 @ 08:30:24 #29
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_57593400
quote:
Op dinsdag 25 maart 2008 08:17 schreef Duvel het volgende:Extreme weersomstandigheden? Er ligt twee centimeter witte blubber op de stoep, stelletje bokkenlullen!!!
Nou, ik had gisteren in de Ardennen nergens last van hoor En daar lag ook wel wat sneeuw

Extreme weersomstandigheden is wel zielig ja. Eigenlijk zou je bij wijze van troost dropsleutels moeten gaan uitdelen op zo'n verkeersleidingpost. Hier en daar een aai over de bol, en een kusje voor de meisjes tegen het huilen
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  dinsdag 25 maart 2008 @ 08:36:54 #30
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_57593471
quote:
Op dinsdag 25 maart 2008 08:30 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Nou, ik had gisteren in de Ardennen nergens last van hoor En daar lag ook wel wat sneeuw

Extreme weersomstandigheden is wel zielig ja. Eigenlijk zou je bij wijze van troost dropsleutels moeten gaan uitdelen op zo'n verkeersleidingpost. Hier en daar een aai over de bol, en een kusje voor de meisjes tegen het huilen
Op zich weet ik waar ze zitten in Rotterdam, alleen heb ik niet zo'n pasje om binnen te komen...

En m'n chiphackskillz zijn niet echt ontwikkeld.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_57593737
quote:
Op dinsdag 25 maart 2008 08:36 schreef Duvel het volgende:


m'n chiphackskillz
  dinsdag 25 maart 2008 @ 10:19:24 #32
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_57595035
quote:
Op dinsdag 25 maart 2008 08:30 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Nou, ik had gisteren in de Ardennen nergens last van hoor En daar lag ook wel wat sneeuw
Sneeuwfoto's willen we!

Edit:
Over die storing van vanmorgen: het schijnt dat een paar wissels sneeuwvrij gemaakt moesten worden. Daar hadden we wisselverwarming voor dacht ik zo, of zou die kapot geweest zijn? Of gasvlam uitgewaaid? Of gasrekening niet betaald? Of gewoon algemene jostiheid?
Hoe dan ook: !

[ Bericht 23% gewijzigd door Duvel op 25-03-2008 10:25:34 ]
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  dinsdag 25 maart 2008 @ 10:56:45 #33
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_57595642
Algemene Josticiteit lijkt me

Sneeuwfoto's later, ben nu op werk
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  dinsdag 25 maart 2008 @ 11:32:14 #34
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_57596207
quote:
Op dinsdag 25 maart 2008 10:56 schreef Dr_Flash het volgende:
Sneeuwfoto's later, ben nu op werk
Ja, jij wel.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  dinsdag 25 maart 2008 @ 11:53:29 #35
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_57596607
quote:
Op dinsdag 25 maart 2008 11:32 schreef Duvel het volgende:

[..]

Ja, jij wel.
Ruiluh?
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  dinsdag 25 maart 2008 @ 12:00:49 #36
136283 knars
Teethgrinder
pi_57596763
Ik probeer altijd thuis te werken zodra er meer dan drie sneeuwvlokjes dreigen te vallen. Anders is de kans op traumatisch treinenuitval halverwege mn reis op station Dipshit (Woerden, Abcoude, die categorie) te groot.
  dinsdag 25 maart 2008 @ 12:01:30 #37
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_57596781
quote:
Op dinsdag 25 maart 2008 11:53 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Ruiluh?
Neuh. Ik kijk nu in Rotterdam uit op mooie witte sneeuwvlokken, en ik hoef me niet druk te maken over de puinhoop die er vanmiddag eventueel op het spoor ontstaat.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  dinsdag 25 maart 2008 @ 12:04:35 #38
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_57596823
quote:
Op dinsdag 25 maart 2008 12:00 schreef knars het volgende:
Ik probeer altijd thuis te werken zodra er meer dan drie sneeuwvlokjes dreigen te vallen. Anders is de kans op traumatisch treinenuitval halverwege mn reis op station Dipshit (Woerden, Abcoude, die categorie) te groot.
Goede strategie.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  dinsdag 25 maart 2008 @ 12:30:58 #39
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_57597339
quote:
Op dinsdag 25 maart 2008 12:01 schreef Duvel het volgende:

[..]

Neuh. Ik kijk nu in Rotterdam uit op mooie witte sneeuwvlokken, en ik hoef me niet druk te maken over de puinhoop die er vanmiddag eventueel op het spoor ontstaat.
Oh. Ik kijk nu in Rotterdam uit op mooie witte sneeuwvlokken, en ik hoef me wel druk te maken over de puinhoop die er vanmiddag eventueel op het spoor ontstaat.
  Redactie Frontpage / Sport dinsdag 25 maart 2008 @ 13:13:21 #40
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_57598088


Slechts een klein beetje vertraging
Altijd onderweg naar het avontuur
  dinsdag 25 maart 2008 @ 13:40:49 #41
73232 De_Hertog
Aut bibat, aut abeat
pi_57598556
Voor wie nog een goedkoop treinkaartje zoekt: [TK] NS-Meereiskaart

/spam
Mary had a little lamb
Then Mary had dessert
  dinsdag 25 maart 2008 @ 13:46:24 #42
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_57598656
quote:
Op dinsdag 25 maart 2008 12:30 schreef Darkwing_Duck het volgende:

[..]

Oh. Ik kijk nu in Rotterdam uit op mooie witte sneeuwvlokken, en ik hoef me wel druk te maken over de puinhoop die er vanmiddag eventueel op het spoor ontstaat.
Ach, het valt vast mee.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  dinsdag 25 maart 2008 @ 13:53:15 #43
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_57598794
quote:
Op dinsdag 25 maart 2008 13:46 schreef Duvel het volgende:
Ach, het valt vast mee.
Jij hebt er zin in vandaag he?

Hier, vangen:
quote:
Het is onbestaanbaar dat het spoornetwerk in Nederland nog steeds niet is opgewassen tegen het Nederlandse weer. De massale uitval door bevroren wissels, dinsdag tijdens de ochtendspits in Rotterdam, is de zoveelste regelrechte blamage.

Dat vindt Rover, de belangenorganisatie van reizigers in het openbaar vervoer. "Wanneer er een meter sneeuw valt, het 25 graden vriest of het is windkracht 10, dan heeft Rover begrip voor het ontstaan van problemen op het spoor", aldus de belangenorganisatie.

"Maar een paar centimeter doodgewone sneeuw bij dooiend weer mag nooit de oorzaak zijn van het totaal van slag raken van de railinfrastructuur. De wisselverwarmingen, die dienen om vastvriezen van de bewegende onderdelen van wissels te voorkomen, hadden gewoon hun werk moeten doen."
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  dinsdag 25 maart 2008 @ 14:08:15 #44
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_57599087
Ah natuurlijk, de nationale OV-huilclub. Alleen hebben ze nu even gelijk, shit.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  dinsdag 25 maart 2008 @ 18:55:50 #45
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_57605084
Liège-Guillemins, 24 maart 2008. Deense neus 569 loopt met dichtgesneeuwde kop binnen.



Liège-Guillemins, 24 maart 2008. Loc 1504 met een CFL-30er in opzending aan kop van IR 117 naar Luxembourg



Rivage, 24 maart 2008. Stationnetje in de sneeuw.



Namur, 24 maart 2008. Klassiekje 159, één van de oudste nog rondrijdende motorstellen van de NMBS, staat klaar om te vertrekken als stoptrein naar Huy en Liège-Guillemins.



En nog een tip voor de gespierde souvenirjagers: Rivage, wachthokje spoor 2. Betonnen hectometerpaal "9"

Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  dinsdag 25 maart 2008 @ 19:38:57 #46
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_57606100
En uiteraard een klein overzichtje van de oogst:

Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  dinsdag 25 maart 2008 @ 20:10:09 #47
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_57607021
Het Ourthelijntje! Zo mooi!
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  dinsdag 25 maart 2008 @ 20:21:18 #48
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_57607291
Belgie gaat het worden dit jaar he Drs. Fles
pi_57607635
quote:
Op dinsdag 25 maart 2008 13:53 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Jij hebt er zin in vandaag he?

Hier, vangen:
[..]
"Ja maar, ja maar... Het was wel de verkeerde soort sneeuw die is gevallen. Als er nu eens goede soort sneeuw was gevallen......"

Je kan zeggen wat je wilt over prutsrail, ze zijn wel erg goed in het bedenken van externe attributies. Zelfs op de mavo heb ik nooit zulke bizarre smoesjes gehoord.

Ik dacht dus vanmogen eventjes vanuit Houten naar Den Haag te gaan. Kwam uiteindelijk met een +50 aan. Ik heb wel kennis mogen maken met een van de gereviseerde koplopers. Prima materieel, ik ben alleen een blauwe plek op mijn scheenbeen rijker. Wát een plek om een vuilnisbakje op te hangen, in de coach-opstelling.
  dinsdag 25 maart 2008 @ 20:43:08 #50
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_57607832
quote:
Op dinsdag 25 maart 2008 20:34 schreef Fixers het volgende:

Je kan zeggen wat je wilt over prutsrail, ze zijn wel erg goed in het bedenken van externe attributies.
Ik zeg dat het kankeridioten zijn. Niet alleen om wat ze doen en laten en er dan over zeggen, maar zeker ook omdat ze denken dat iemand het echt gelooft
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  dinsdag 25 maart 2008 @ 20:59:32 #51
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_57608265
quote:
Op dinsdag 25 maart 2008 20:43 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Ik zeg dat het kankeridioten zijn. Niet alleen om wat ze doen en laten en er dan over zeggen, maar zeker ook omdat ze denken dat iemand het echt gelooft
Nou ja, kankeridioten, dat niet. En ook lang niet iedere ProRailer is een mongool. Alleen: het geheel functioneert niet zoals je zo willen.

BTW: die reeks 15, rijden er daar nog veel van? Die dingen kwamen vroeger met de trein van en naar Parijs ook Nederland in (totdat ATB verplicht werd). Mooi van lelijkheid!
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  dinsdag 25 maart 2008 @ 21:14:39 #52
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_57608651
quote:
Op dinsdag 25 maart 2008 20:59 schreef Duvel het volgende:
BTW: die reeks 15, rijden er daar nog veel van? Die dingen kwamen vroeger met de trein van en naar Parijs ook Nederland in (totdat ATB verplicht werd). Mooi van lelijkheid!
Ik dacht dat er nooit meer dan 5 of 6 van gereden hebben. Maar die 1504 heb ik daar in Luik al eerder gesnaaid (op 14 september 2007 namelijk). Schijnen redelijk schaars te zijn.

[ Bericht 0% gewijzigd door Dr_Flash op 25-03-2008 21:42:20 (hoppa 10 dagen ernaast) ]
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  dinsdag 25 maart 2008 @ 21:48:05 #53
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_57609500
Sukkel
quote:
Tussen oktober 2006 en februari 2007 werd hij maar liefst 102 keer zonder kaartje in de trein gesnapt.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  dinsdag 25 maart 2008 @ 21:52:06 #54
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_57609590
quote:
Op dinsdag 25 maart 2008 21:14 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Ik dacht dat er nooit meer dan 5 of 6 van gereden hebben. Maar die 1504 heb ik daar in Luik al eerder gesnaaid (op 14 september 2007 namelijk). Schijnen redelijk schaars te zijn.
OK. Lollige spot in elk geval.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_57612311
Zeg fles, wat voor kaartje had je in België, een soort van dagkaart zoals we die hier kennen?

En heb je die in Roosendaal gehaald, of in België zelf?
  woensdag 26 maart 2008 @ 00:12:48 #56
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_57613015
quote:
Op dinsdag 25 maart 2008 23:38 schreef von_Preussen het volgende:
Zeg fles, wat voor kaartje had je in België, een soort van dagkaart zoals we die hier kennen?

En heb je die in Roosendaal gehaald, of in België zelf?
Railpass, dagkaarten doen ze niet aan

Rialpass is een soortvan 10 rittenkaart, rechtstreeks en zonder langere overstap
pi_57614090
Gave pics
alleen hoe oud is dat geile stelletje
pi_57615353
quote:
Op dinsdag 25 maart 2008 23:38 schreef von_Preussen het volgende:
Zeg fles, wat voor kaartje had je in België, een soort van dagkaart zoals we die hier kennen?
En heb je die in Roosendaal gehaald, of in België zelf?
Dagkaarten, was het maar zo'n feest Maar een railpass idd. En die verkopen ze dus alleen in Belgie. 71 euro tegenwoordig, voor 10 enkele reizen naar keuze.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 26 maart 2008 @ 08:34:53 #59
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_57615388
Dat is best veel geld voor een "dagkaart"!
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_57615456
quote:
Op woensdag 26 maart 2008 01:56 schreef Willy84 het volgende:
alleen hoe oud is dat geile stelletje
Deze AM62 is waarschijnlijk van 1962, maar zeker niet jonger dan 1965
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_57615463
quote:
Op woensdag 26 maart 2008 08:34 schreef Duvel het volgende:
Dat is best veel geld voor een "dagkaart"!
Volgens mij begrijp je het niet helemaal
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 26 maart 2008 @ 08:58:58 #62
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_57615609
quote:
Op woensdag 26 maart 2008 08:43 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Volgens mij begrijp je het niet helemaal
Je hebt gelijk.

Een enkele reis kan ook zijn Maastricht - Guillemins - Jemelle en via Brussel naar Antwerpen?
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_57615674
quote:
Op woensdag 26 maart 2008 08:58 schreef Duvel het volgende:
Een enkele reis kan ook zijn Maastricht - Guillemins - Jemelle en via Brussel naar Antwerpen?
Dat is dan ook weer wat overdreven Je mag geen omweg maken en je reis niet onderbreken. Soms mag je wel op 2 manieren van A naar B (bijvoorbeeld net als met Gouda-Delft). Dat kun je dus een beetje handig uitkienen, hoewel het natuurlijk pas echt loont op langere stukken

Maar een dagje Ardennen hoeft bijvoorbeeld maar 2 ritten te kosten, en een grenskaartje Roosendaal - Essen. Dan loont het wel weer
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 26 maart 2008 @ 10:04:54 #64
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_57616602
quote:
Op woensdag 26 maart 2008 09:04 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Dat is dan ook weer wat overdreven Je mag geen omweg maken en je reis niet onderbreken. Soms mag je wel op 2 manieren van A naar B (bijvoorbeeld net als met Gouda-Delft). Dat kun je dus een beetje handig uitkienen, hoewel het natuurlijk pas echt loont op langere stukken

Maar een dagje Ardennen hoeft bijvoorbeeld maar 2 ritten te kosten, en een grenskaartje Roosendaal - Essen. Dan loont het wel weer
Ze zijn in ieder geval wel van het controleren bij de NMBS, in ieder geval afgelopen voorjaarsvakantie in B elgie in de trein. 4 ritjes en 3x controle. Je kan daar volgens mij beter geen fratsen uithalen zoals die Duitser van hierboven die zich verveelde.

Weet iemand trouwens hoe dat werkt bij onze zuiderburen als je gepakt wordt zonder kaartje of met een verkeerd kaartje??
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
pi_57617170
quote:
Op woensdag 26 maart 2008 10:04 schreef bork het volgende:
Ze zijn in ieder geval wel van het controleren bij de NMBS, in ieder geval afgelopen voorjaarsvakantie in B elgie in de trein. 4 ritjes en 3x controle. Je kan daar volgens mij beter geen fratsen uithalen zoals die Duitser van hierboven die zich verveelde.
Nou, dat is natuurlijk onzin Die duitser is 102 keer GEPAKT. Dus moet er ook daar heel veel gecontroleerd zijn Alleen de gevolgen ALS je gepakt wordt, zullen misschien anders zijn, maar ook dat hoeft niet. Er wordt in Belgie wel veel campagne gevoerd van "Tot 200 euro boete! Hoe te voorkomen? Altijd eerst een kaartje kopen!!"

Overigens is het in Belgie zo dat je tegen een geringe meerprijs gewoon bij de conducteur een kaartje kunt kopen. Daar wordt niet iedereen die een kapotte automaat of een gesloten loket treft meteen als een crimineel behandeld
Moet je natuurlijk wel naar de conducteur toe gaan zodra je instapt he, da's duidelijk
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 26 maart 2008 @ 10:42:24 #66
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_57617315
quote:
Op woensdag 26 maart 2008 10:34 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]
Overigens is het in Belgie zo dat je tegen een geringe meerprijs gewoon bij de conducteur een kaartje kunt kopen. Daar wordt niet iedereen die een kapotte automaat of een gesloten loket treft meteen als een crimineel behandeld
Moet je natuurlijk wel naar de conducteur toe gaan zodra je instapt he, da's duidelijk
Kijk dat is tenminste service. Leuke piccies trouwens Fles.

Iets anders, ik ben er niet zo in geinteresseerd maar voor de liefhebber:

Deel I uit een serie over het Werkspoor Utrecht is verschenen in het kader dat de afdeling montage die 60 jaar geleden uit het W.S.U. werd opgericht meer info: http://home.wanadoo.nl/wvanscharenburg/boeken/deel5/deel5.html


Voorbeeldje : aflevering van de eerste T.E.E.



nb: ken heel die man niet, er is geen eigen belang bij, er stond toevallig vandaag overigens een leuk stukje over dit onderwerp in het Utrechts Stadsblad
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
pi_57618002
Mooi ding wel, die TEE. Zal ongeveer de laatste trein zijn die door een vrouw ontworpen is.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 26 maart 2008 @ 11:17:41 #68
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_57618062
quote:
'Opleiding machinisten Connexxion op Valleilijn was onvoldoende'

BARNEVELD - Het tot negen keer toe negeren van een rood sein op de Valleilijn (Amersfoort-Ede) is het directe gevolg geweest van onvoldoende opgeleide machinisten van vervoerder Connexxion. Er is sprake geweest van ,,gebrekkige selectie en opleiding''. De voorvallen hadden plaats in de periode december 2006 - september 2007.
Dat concludeert de Inspectie Verkeer en Waterstaat in het onderzoeksrapport dat vandaag openbaar is gemaakt. Het passeren van het rode sein had geen persoonlijke ongevallen tot gevolg, maar leidde in één geval wel bijna tot een botsing van een reizigerstrein met een goederentrein. Volgens de inspectie heeft Connexxion inmiddels de opleiding en werving van personeel op orde.
De inspectie stelt een aanvullend onderzoek in naar de kwaliteit van de opleidingen van nieuwe machinisten bij alle spoorwegondernemingen die in Nederland actief zijn.
Zozo
Altijd onderweg naar het avontuur
  woensdag 26 maart 2008 @ 11:23:15 #69
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_57618214
quote:
Op woensdag 26 maart 2008 11:15 schreef Dr_Flash het volgende:
Mooi ding wel, die TEE. Zal ongeveer de laatste trein zijn die door een vrouw ontworpen is.
Is dit nou de enige trein waar ze aan heeft bijgedragen? Ik zal Treindesign er eens op moeten naslaan.

Leuk boek trouwens!

[ Bericht 2% gewijzigd door Duvel op 26-03-2008 11:41:16 ]
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  woensdag 26 maart 2008 @ 12:18:29 #70
195484 Tecnix
Remove before flight
pi_57619601
quote:
soest - Geen roekeloze machinisten of technische malheur aan treinen of infrastructuur, maar 'gewoon' glad spoor. Dat is volgens ProRail de oorzaak geweest van het twee keer binnen een etmaal doorglijden van een trein bij station Soestdijk, eind december.


Het leidde beide keren bijna tot een catastrofe. De treinen misten de stop bij het perron volledig en schoten door rood sein zo de nog niet gesloten overweg op in de drukke Steenhoffstraat. Beide keren voorkwam tijdig luid treingetoeter dat fietsers, voetgangers of automobilisten geraakt werden.
Spoorbeheerder ProRail heeft een intern onderzoek ingesteld naar de incidenten in Soest. Daaruit blijkt dat er geen andere verklaring is dan glad spoor, exact wat de betrokken machinisten direct al meldden. ,,Beveiligingstechnisch is er niets aan de hand. Alles werkt zoals het hoort'', zegt een woordvoerster.
De oorzaak van de gladheid zijn volgens de deskundigen toch de klassieke herfstblaadjes, hoewel het daarvoor wel erg laat in het seizoen was. ,,Het stroef maken van het spoor met een speciale gel was op dat moment in Soest nog niet gedaan.'' Bevriezing van het spoor tijdens de koudegolf van december is altijd van de hand gewezen als mogelijke verklaring.
ProRail zal voortaan in de herfst het Soester lijntje fanatieker bewerken met gel om slippartijen te voorkomen. Ook worden bomen langs het spoor preventief gesnoeid. Hekken met vangnetten voor blaadjes zijn al standaard maatregel op het natuurrijke tracé.
De overweg bij station Soestdijk eerder sluiten, namelijk nog voor de trein het station binnenloopt, blijft een noodmaatregel. ProRail is huiverig voor irritatie bij overig verkeer als de bomen telkens 'voor niks' lang dicht zijn. Mensen glippen soms tussen de gesloten bomen door.
Nou van de bomen eerder sluiten heb ik nog niks gemerkt
pi_57619975
quote:
ProRail is huiverig voor irritatie bij overig verkeer
Net alsof prorail het OOIT wat rukt wat de rest van de wereld ervan vindt
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 26 maart 2008 @ 12:57:29 #72
195484 Tecnix
Remove before flight
pi_57620534
quote:
Op woensdag 26 maart 2008 12:33 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Net alsof prorail het OOIT wat rukt wat de rest van de wereld ervan vindt
idd
  woensdag 26 maart 2008 @ 13:00:33 #73
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_57620603
quote:
Brand goederentrein Roosendaal geblust

ROOSENDAAL - Op het spoor in Roosendaal heeft woensdagochtend korte tijd een goederentrein in brand gestaan. Volgens een woordvoerder van spoorbeheerder ProRail brak het vuur rond tien uur uit in de locomotief van trein. Drie brandweerwagen gingen ter plaatse om het vuur te bestrijden.
De oorzaak van de brand is niet bekend. De goederentrein kwam uit België. Door de brand was er enige tijd geen treinverkeer mogelijk tussen Essen en Roosendaal.
Bron: Omroep Brabant.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_57628046
Station Deventer weekeinde op slot

door Nicolai Lensen.

DEVENTER - Deventer is een weekeinde lang onbereikbaar per trein. Vanwege werkzaamheden is er op 5 en 6 april geen treinverkeer mogelijk van, naar en via het NS-station Deventer.


In opdracht van Prorail wordt volgende week zaterdag een begin gemaakt met de aanleg van een derde perron. Dit perron komt aan de zijde van het stationsgebouw en maakt het mogelijk dat meer treinen tegelijk Deventer kunnen aandoen.

Daarnaast zijn er in het volgend weekeinde onderhoudswerkzaamheden aan het spoor (wissels) en wordt het beveiligingssysteem (seinen) vervangen. De Nederlandse Spoorwegen en Prorail hebben besloten om al het werk in twee dagen samen te ballen. Daardoor is Deventer echter wel een weekeinde lang onbereikbaar per trein. De spoorwegen zetten daarom bussen in tussen Deventer en de plaatsen Apeldoorn, Rijssen, Olst en Zutphen. "We hopen de overlast te beperken, maar reizigers moeten toch wel rekening houden met extra reistijd van een half uur tot een uur", denkt een NS-woordvoerder.

Reizigers die via Deventer willen reizen, wordt gevraagd te kiezen voor een alternatieve route. Zo moeten reizigers tussen Twente en de Randstad omrijden via Zwolle.

Bron: De Stentor
pi_57629988
http://www.ivw.nl/Images/(...)on_tcm247-217592.pdf

Hier het rapport van de IVW over de STS'en van CXX.
  woensdag 26 maart 2008 @ 20:10:28 #76
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_57630224
Hier ook even wat internationaals.


In detail:
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 26 maart 2008 @ 20:17:59 #77
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_57630463
Voor de liefhebbers: de eerste gevlavlipte SGMm-II staat nu in Leidschendam en verder heeft stel 7364, het stel DD-AR met 3 bakken + loc voorlopig het laatste ritje gereden in deze samenstelling. 2 bakken + loc zal de NS kennelijk niet zitten.
Altijd onderweg naar het avontuur
  woensdag 26 maart 2008 @ 20:33:01 #78
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_57630907
Bestaan zulke combinaties nog? Ik was geneigd te denken dat de 7300-combinatie volledig uitgestorven was.
  Redactie Sport woensdag 26 maart 2008 @ 20:33:09 #79
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_57630912
Volgens mij rijden er in Duitsland zelfs treinen met alleen een loc en een dubbeldeks-stuurstand, dus de NS moet niet zo zeuren
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  Redactie Sport woensdag 26 maart 2008 @ 20:33:58 #80
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_57630941
quote:
Op woensdag 26 maart 2008 20:33 schreef Ofyles2 het volgende:
Bestaan zulke combinaties nog? Ik was geneigd te denken dat de 7300-combinatie volledig uitgestorven was.
mja, er was er eentje omdat er 3 bakken en een loc werkloos stonden, en dat was toch iets teveel schijnbaar
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  woensdag 26 maart 2008 @ 20:36:40 #81
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_57631013
quote:
Op woensdag 26 maart 2008 20:33 schreef dennistd het volgende:
Volgens mij rijden er in Duitsland zelfs treinen met alleen een loc en een dubbeldeks-stuurstand, dus de NS moet niet zo zeuren
Het gaat om de 7300-serie, niet om de 7400-serie die wel dagelijkse kost is.

NS had volgens mij meer problemen met de ICR-stuurstandrijtuigen, omdat die in het begin niet gewend waren aan de emplacementen rond de meeste stations.
  Redactie Sport woensdag 26 maart 2008 @ 20:57:09 #82
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_57631662
quote:
Op woensdag 26 maart 2008 20:36 schreef Ofyles2 het volgende:

[..]

Het gaat om de 7300-serie, niet om de 7400-serie die wel dagelijkse kost is.

NS had volgens mij meer problemen met de ICR-stuurstandrijtuigen, omdat die in het begin niet gewend waren aan de emplacementen rond de meeste stations.
mijn reactie was op peterselie, niet op jou

Even heel wat anders:
heeft iemand enig idee wat een 1200-eloc van ACTS doet/deed bij de niet geelektrificeerde lijn van de VSM in Beekbergen?
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  woensdag 26 maart 2008 @ 20:59:42 #83
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_57631742
Foto genomen ten tijde van het NVBS jubileum dat gevierd is met een ACTS1200 erbij of zo?
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 26 maart 2008 @ 21:07:00 #84
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_57631910
quote:
Op woensdag 26 maart 2008 20:33 schreef dennistd het volgende:

[..]

mja, er was er eentje omdat er 3 bakken en een loc werkloos stonden, en dat was toch iets teveel schijnbaar
Mja, daar komt het wel op neer ja. Ding kon tenminste nog voor het VeeVervoer ingezet worden.
Altijd onderweg naar het avontuur
  woensdag 26 maart 2008 @ 21:22:13 #85
195484 Tecnix
Remove before flight
pi_57632565
http://robvanderwoude654.fotopic.net/p49264403.html
Railion 1612 met overbrenging van eerste gerenoveerde SGM-II vanuit Bentheim naar Leidschendam werkplaats; Eempolder, 26 maart 2008 09:20
Rob van der Woude 's site @ fotopic.net
pi_57634712
Worden eigenlijk alle SGM-2's gereviseerd?
  woensdag 26 maart 2008 @ 22:26:04 #87
136283 knars
Teethgrinder
pi_57634838
Lijkt mij wel? Als ze van binnen gelijk zijn aan een SGMm (op die ene bak na) is het een flinke verbtering ten opzichte van de bagger die het nu is. En anders wordt het slopen
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 26 maart 2008 @ 22:34:57 #88
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_57635206
quote:
Op woensdag 26 maart 2008 22:22 schreef von_Preussen het volgende:
Worden eigenlijk alle SGM-2's gereviseerd?
Op 1 bak van stel 2008 na wel ja. Stel 2008 gaat van de baan verdwijnen, omdat er een kopbak van een drietje gesneuveld is en stel 2008 een bak heeft die nieuwer is dan zn soortgenoten, na een ongeval in 1976 op de lijn naar HvH. Die bak van de 2008 gaat in een drietje gezet worden.
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_57636619
quote:
Op woensdag 26 maart 2008 22:34 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Op 1 bak van stel 2008 na wel ja. Stel 2008 gaat van de baan verdwijnen, omdat er een kopbak van een drietje gesneuveld is en stel 2008 een bak heeft die nieuwer is dan zn soortgenoten, na een ongeval in 1976 op de lijn naar HvH. Die bak van de 2008 gaat in een drietje gezet worden.
Zijn wel weer handige vervangers voor de Plan T als die weg moeten . Maar deze stellen zullen voornamelijk in het westen worden gebruikt neem ik aan .

Trouwens zag vandaag nog een loc rijden met 3 bakken DDAR, de maten kloppen niet echt meer . Voor de rest er is wel een invasie van die rode loc's van raillion, je ziet ze als paddestoelen uit de grond komen!
pi_57637160
Oei.... dat klinkt als leuk
Nieuwe vlaflippen all over the place.

Moet deze SGMm II ook weer geheel getest worden voor toelating?
pi_57637821
quote:
heeft iemand enig idee wat een 1200-eloc van ACTS doet/deed bij de niet geelektrificeerde lijn van de VSM in Beekbergen?
Meen me uit een nieuwsbericht van een poos terug te herinneren dat hij door onderhouden is of iets in de richting. Als je het echt zeker wil weten blader je gewoon 8 maanden hov-rn door
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 27 maart 2008 @ 00:23:35 #92
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_57638580
Nostalgie

[ Bericht 0% gewijzigd door Peterselieman op 27-03-2008 01:32:45 ]
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_57639431
quote:
Op donderdag 27 maart 2008 00:23 schreef Peterselieman het volgende:
Nostagie
Krijg er tranen bij in me ogen
pi_57639487
Steekpartij in hal Centraal Station
Woensdag 26 maart 2008
Een 15-jarig meisje is woensdagmiddag rond 15.00 uur door een leeftijdsgenoot neergestoken in de tunnel onder het Centraal Station. De spoorwegpolitie heeft de verdachte aangehouden.
Het incident deed zich voor in de buurt van het GWK-kantoor. Het slachtoffer is met lichte verwondingen naar een ziekenhuis gebracht. Daar kon ze na een korte behandeling weer vertrekken.
Over de aanleiding van de steekpartij kon de politie nog niets zeggen. Zowel de dader als het slachtoffer zijn verhoord.

at5
  donderdag 27 maart 2008 @ 07:02:47 #95
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_57640378
quote:
Op woensdag 26 maart 2008 23:51 schreef Willy84 het volgende:

[..]

Als je het echt zeker wil weten blader je gewoon 8 maanden hov-rn door
Ja jij denkt dat ik gek ben zeker!

Ik weet wel dat er laatst een keer een 1200 van ACTS bij VOITH heeft gestaan in Blerick, meer niet.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_57642191
Tvp.

  donderdag 27 maart 2008 @ 13:42:00 #97
146033 ReisT
Fahrtreppenbenutzungshinweise
pi_57646551
quote:
Op woensdag 26 maart 2008 21:22 schreef Tecnix het volgende:
http://robvanderwoude654.fotopic.net/p49264403.html
Railion 1612 met overbrenging van eerste gerenoveerde SGM-II vanuit Bentheim naar Leidschendam werkplaats; Eempolder, 26 maart 2008 09:20
Rob van der Woude 's site @ fotopic.net
Die SGM ziet er lekker fris uit. Nou die 1600 nog een keer...
pi_57649837
De TEE staat nu bij watergraafsmeer
  donderdag 27 maart 2008 @ 16:49:31 #99
195484 Tecnix
Remove before flight
pi_57650447
Volgende week eens me de trein richting Leeuwarden om vanaf daaruit naar de vliegbasis te gaan
  donderdag 27 maart 2008 @ 16:53:23 #100
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_57650528
quote:
Op donderdag 27 maart 2008 16:49 schreef Tecnix het volgende:
Volgende week eens me de trein richting Leeuwarden om vanaf daaruit naar de vliegbasis te gaan
Spoorlopen? Schijnt mooi te zijn daar
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')