abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 12 februari 2008 @ 14:27:58 #1
202886 seinhuis
elke dag htn - ut
pi_56683971

Hier alweer deel ### in een succesvolle serie. Liefhebbers van de oude delen, komen hier aan hun trekken:

I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, XI, XII, XIII, XIV, XV, XVI, XVII, XVIII, XIX, XX, XXI, XXII, XXIII, XXIV, XXV, XXVI, XXVII, XXVIII, XXIX, XXX, XXXI, XXXII, XXXIII, XXXIV, XXXV, XXXVI, XXXVII, XXXVIII, XXXIX, XL, XLI, XLII, XLIII, XLIV, XLV, XLVI, XLVII, XLVIII, XLIX, L, LI, LII, LIII, LIV, LV, LVI, LVII, LVIII, LIX, LX, LXI, LXII, LXIII, LXIV, LXV, LXVI, LXVII, LXVIII, LXIX, LXX, LXXI, LXXII, LXXIII, LXXIV, LXXV, LXXVI, LXXVII, LXXVIII, LXXIX, LXXX, LXXXI, LXXXII, LXXXIII, LXXXIV, LXXXV, LXXXVI, LXXXVII, LXXXVIII, LXXXIX, XC, XCI, XCII, XCIII, XCIV, XCV, XCVI, XCVII, XCVIII, XCIX, C.

Om maar meteen met de deur in huis te vallen, een introductie van het meest gebruikte reizigersmat in Nederland. Goederenzut is wat minder intresse in, maar stel gerust je vraag Voor meer informatie kun je ook op de site van Rolandrail terecht.
Wat "verdwenen" mat van enige tijd geleden als plan W, plan U of 1300-locs wordt ook niet op ingegaan, maar als iemand er wat meer van wil weten: de "experts" loop je dit topic vaak genoeg tegen het lijf, dus schiet ze maar lek.

Dat "de NS" niet meer overal rijdt, zal inmiddels wel bekend zijn. "De NS" is inmiddels oa NS Reizigers en NS Internationaal. De andere reizigersvervoerders zijn Arriva, Connexxion, Syntus en Veolia. De enige treinen van NSR die nog in het noorden komen zijn de treinen Randstad-Amersfoort-Zwolle-Groningen/Leeuwarden.

Voor het grensoverschrijdend verkeer rijden de volgende vervoerders:
Arriva rijdt op Nieuweschans-Leer, de NMBS rijdt op Maastricht-Luik en Roosendaal-Antwerpen.
DB Regionalbahn is te vinden op Heerlen-Aachen, Venlo-Hamm, en Enschede-Gronau-Munster.
PEG (Arriva) deelt met DB Regio het stuk Enschede-Gronau, maar gaat vanuit daar naar Dortmund.
De andere twee grensovergangen wat het spoor betreft (Zevenaar-Emmerich en Oldenzaal-Bad Bentheim), wordt alleen overschreden door de ICE en een inmiddels gestopt Syntus-probeertraject, respectievelijk de internationale IC Berlijn-Schiphol. Verder rijden er via Roosendaal naast de stoptrein van de NMBS nog de internationale trein Amsterdam-Brussel en de Thalys naar Parijs.

Randstadrail
Over RandstadRail wordt in dit topic niet ingegaan, dat is immers geen trein, en er is een speciaal topic voor:
RandstadRail

Voor meer info: kijk op http://www.randstadrail.nl


Leuk en aardig allemaal natuurlijk, maar waarmee wordt dat allemaal gereden?



Laten we in het noorden beginnen met Arriva (Voorheen NoordNed, dochter van Arriva/NS). Arriva rijdt in het noorden de stoptreinen Leeuwarden-Stavoren, Leeuwarden-Harlingen, Leeuwarden-Groningen, Groningen-Roodeschool, Groningen-Delfzijl, Groningen-Nieuweschans-Leer en sinds 10 december 2006 in de randstad (met Plan V) op Dordrecht-Geldermalsen. Arriva voert de dienstregeling in het noorden momenteel uit met Spurts (GTW's) en nog twee overgebleven Buffels, uiteindelijk moeten op alle Arriva-lijnen alleen Spurts overblijven.

Meer informatie over Arriva kun je hier vinden.


Syntus is actief in Twente en de Achterhoek op Arnhem-Wintersijk, Zutphen-Winterswijk, Zutphen-Oldenzaal en Arnhem-Tiel. Verder rijdt Syntus nog in naam van Connexxion op Almelo-Mariënberg in de spitsuren ter versterking. Syntus rijdt ook met DM90's gehuurd van NS, en met eigen spul: de lighttrain Lint.




Bij velen bekend om het busvervoer, minder bekend als spoorbedrijf. Ze hebben ook maar twee lijntjes: Almelo-Marienberg en Amersfoort-Ede=Wageningen. Het eerst genoemde lijntje is een rustig enkelspoors lijntje door de Twentse venen. De lijn wordt door Syntus in opdracht van Connexxion geëxploiteerd met twee rood bestickerde (omdat het lijntje onder "Twents" valt) Linten. Sinds Mei 2007 wordt er een halfuursdienst gereden met eindelijk een goede aansluiting op de trein naar Emmen.

De tweede lijn is de Kippenlijn (officieel omgedoopt in Valleilijn), welke ligt tussen Ede-Wageningen en Amersfoort. Hier rijdt eerst nog Plan V, vanaf september 2007 wordt op deze lijn compleet nieuw materieel, de Protos, ingezet.


Veolia is in Nederland wat betreft het gebruik van het spoor een nieuwkomer. Sinds 10 december onderhoudt dit Franse bedrijf de treindienst tussen Nijmegen en Roermond (Maaslijn) en tussen Maastricht Randwijck en Kerkrade Centrum (Heuvellandlijn). Hiervoor wordt in eerste instantie materieel gehuurd, wat er op neerkomt dat er op beide trajecten met bestaand NS-materieel gereden wordt, namelijk de DH1/2 (Wadloper) en Mat '64 (Plan V). Nadeel van de Wadlopers is dat ze te langzaam zijn, en dat er te weinig van zijn, waardoor de geplande kwartiersdienst op de Maaslijn niet gehaald kan worden.
Vanaf december 2007 gaat Veolia op de Maaslijn rijden met nieuw spul, net zo als Arriva heeft Veolia de GTW 2/6 en de GTW 2/8 besteld bij Stadler.



De NS heeft een groot arsenaal aan treinen. Om de OP nog een beetje overzichtelijk te houden kun je hier al het materieel van de NS bekijken.

Naar de NS Treinen Wiki >>



Er zijn ook nog twee light-rail experimenten aan de gang: Gouda-Alphen a/d Rijn en Houten-Houten Castellum.
De tweede komt vooral doordat er geen tijd was om de huidige stoptreinen ook nog op Castellum te laten stoppen. Nu rijdt er een tram van de HTM (tweedehandsje uit Hannover).

Ook op de Rijn-Gouwelijn, waar NS samenwerkt met de HTM, rijden trams. Dit is zo'n succes dat inmiddels de helft van de reizigers aldaar een andere vorm van vervoer heeft gevonden.


Links: Het trammetje op Houten-Houten Castellum (foto: Ene Fles) Rechts: A32 tram op de Rijn-Gouwe-lijn.



vooral bezig met vier grensoverschrijdende verbindingen:
Amsterdam-Brussel (elk uur), Amsterdam-Frankfurt (7x per dag), Schiphol-Berlijn (4x per dag), Amsterdam-Parijs (wisselend)

De verbinding naar België loopt goed en is altijd goed gevuld. De loc van de Beneluxtrein kan in Nederland en België rijden (1500 en 3000V) en is eigendom van de NMBS. De rijtuigen zijn van NS (IRCm) en voorzien van een rode (NMBS kleur) raamband i.c.m. met het gele van NS. Regelmatig rijden er ook blauw-gele tussen, dat komt door de ombouwactie naar ICRm die ook voor het BNL-spul geldt.

De trein naar Berlijn reed altijd als extra trein tussen Amsterdam en Hengelo (met wat minder stops), maar sinds december 2006 is deze serie 140 gekoppeld aan het binnenlandse IC-net, met alle problemen van dien, als niet-koppelbaarheid met ICM (hoewel dat minder een probleem is doordat vanaf december 2006 Amersfoort-Amsterdam totaal los is komen te liggen van de rest van de Noord-Oost IC's) en het feit dat binnenlands treinen veel voller zitten dan deze Duitse 6 bakken (+3 Nederlandse versterkingsrijtuigen). Bovendien kunnen reizigers niet meer rechtstreeks van/naar Enschede.
De verbinding met Frankfurt wordt verzorgd door ICE's, wat vooralsnog geen doorslaand succes is, niet in de laatste plaats vanwege de prijs al is NSI tegenwoordig met Ryanair/Easyjet aan het concurreren.


Bij gebrek aan meerspanningslocs wordt de IC vanuit Berlijn in Bad Bentheim overgenomen door een Nederlandse loc.


Thalys en Benelux met nieuwe frambozenlollie-rijtuigen. Zodra de HSL echt open gaat zullen deze treinen verhuizen naar de nieuwe hogesnelheidslijn.


Sinds eind 2007 wagen een aantal vaste bezoekers van deze reeks zich aan wat uitzoekwerk, en dan verschijnen er bij toerbeurt leuke diepte-verhaaltjes over bepaalde stations:

Hoek van Holland Haven door von_Preussen
Kesteren door Dr_Flash
Uithuizen door Socios
Buitenpost door Peterselieman
Newcastle Central Station door bork

Als er zaken zijn die verder nog onduidelijk zijn, vraag maar raak in dit topic!!
deze OP is hier te vinden

En voorts geldt:



Verboden voor Achterlijke Terugvind Berichten. Game on!

Het staat iedereen vrij om de OP aan te passen. Dus laat je creativiteit de vrije loop!

[ Bericht 49% gewijzigd door ThaFreak op 15-02-2008 22:11:32 ]
  Redactie Sport dinsdag 12 februari 2008 @ 14:41:39 #2
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_56684208
quote:
Op dinsdag 12 februari 2008 14:27 schreef seinhuis het volgende:
Hier kun men verder gaaan
zet dan eerst eens even de OP erin....
en doe in godsnaam wat aan je nederlands...
quote:
Tevens; hebben jullie mei al eens aan het wer gezien op utrecht Centraaal?
nee, ik heb op utrecht centraal nog nooit aan het weer gezien dat het mei was
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_56684280
OP is verplicht
pi_56684366
Shit, en ik denken dat het met mij slecht gesteld was
pi_56684535
@ seinhuis LAATSTE WAARSCHUWING

nog even en ik ga ieder volgend bericht wat niet fatsoenlijk leesbaar is van je verwijderen....ben je het niet eens heb je dikke pech!!!
Uit de gouden korenaren schiep God de Twentenaren,
en uit het kaf en de resten de mensen uit het Westen
pi_56684622
quote:
Op dinsdag 12 februari 2008 14:50 schreef Gutz het volgende:
Shit, en ik denken dat het met mij slecht gesteld was
Dat is t toch ook?
quote:
Op dinsdag 12 februari 2008 13:04 schreef Gutz het volgende:

[..]

19, max aantal dagen 3, met 4 man totaal.
Nouja, als je er zolang over wilt doen dan zijn er veel mogelijkheden.
Via http://reiseauskunft.bahn.de/bin/query.exe/nn kun je allerlei verschillende routes plannen.
Lijkt mij dat je hier wel voldoende aan hebt.
  dinsdag 12 februari 2008 @ 15:32:42 #7
195484 Tecnix
Remove before flight
pi_56685005
In Baarn zijn ze vandaag weer begonnen met het bouwen van het nieuwe perron
  dinsdag 12 februari 2008 @ 15:46:42 #8
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_56685209
Ik moet eerlijk zeggen dat ik stiekum moest lachen toen ik de originele OP van seinhuis las (het is wel gevaarlijk , die fratsen van hem, typte net per ongeluk lagen i.p.v. lachen)

Maar dit ziet er goed uit

@Seinhuis: topicnummer in de tekst aanpassen moet 103 zijn! Verder de linkjes naar topic 101 (CI) en 102 (CII) toevoegen.

[ Bericht 28% gewijzigd door bork op 12-02-2008 15:52:11 ]
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
  Redactie Frontpage / Sport dinsdag 12 februari 2008 @ 16:04:25 #9
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_56685490
Donderdag Roosendaal part II. Vorige keer strandde ik door een seinstoring te Breda en ben ik naar Zandvoort gereisd, nu pak ik wel de rest van brabant en ga dan via Leiden en Woerden richting Amsterdam
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_56685540
quote:
Op dinsdag 12 februari 2008 15:32 schreef Tecnix het volgende:
In Baarn zijn ze vandaag weer begonnen met het bouwen van het nieuwe perron
Hehe, eindelijk...waarom heeft dat toch zo lang geduurd en zijn die twee huisje nog niet verwijderd?
pi_56685852
quote:
Op dinsdag 12 februari 2008 15:09 schreef its_me_ het volgende:

[..]

Dat is t toch ook?
[..]

Nouja, als je er zolang over wilt doen dan zijn er veel mogelijkheden.
Via http://reiseauskunft.bahn.de/bin/query.exe/nn kun je allerlei verschillende routes plannen.
Lijkt mij dat je hier wel voldoende aan hebt.
Merci en dank u wel
pi_56685904
quote:
Op dinsdag 12 februari 2008 16:04 schreef Peterselieman het volgende:
Donderdag Roosendaal part II. Vorige keer strandde ik door een seinstoring te Breda en ben ik naar Zandvoort gereisd, nu pak ik wel de rest van brabant en ga dan via Leiden en Woerden richting Amsterdam
Zoveel is er bij ons op het station niet meer te beleven, Zijn wel bezig het plein aan de voorkant van 't station te renoveren. (Lees: Nog meer bushokjes recht voor de deur) en de fontein aan 't verplaatsen zodat deze in het verloop van de stationstraat ligt.

Alhoewel... de loods van Van Gend en Loos staat er nog, en je kan de halve marathon lopen als je het perron 21x afloopt
  dinsdag 12 februari 2008 @ 16:31:52 #13
195484 Tecnix
Remove before flight
pi_56685926
quote:
Op dinsdag 12 februari 2008 16:06 schreef Dichterbijer het volgende:

[..]

Hehe, eindelijk...waarom heeft dat toch zo lang geduurd en zijn die twee huisje nog niet verwijderd?
Oef geen idee, wat ik wel weet is dat de huisjes bij het oude station horen en van de gemeente niet gesloopt mogen worden omdat er historie aan zit
pi_56687177
Vanochtend stond ik op station Deventer, reed de 1500 van 10:08 niet.

Dus dat werd gezellig proppen in een 4200 & 4000 Koploper.....dan toch liever DD-AR.
pi_56687964
quote:
Op maandag 11 februari 2008 22:43 schreef Peterselieman het volgende:
[ afbeelding ]

Dat is te gemakkelijk

De locatie is een betere vraag
Koudum - Molkwerum.
  Redactie Frontpage / Sport dinsdag 12 februari 2008 @ 19:08:43 #16
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_56688397
quote:
Op dinsdag 12 februari 2008 18:46 schreef Socios het volgende:

[..]

Koudum - Molkwerum.
En dat klopt helemaal
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_56688817
Nieuwe trein vind post.


De SLT VI op een test baan Wildenrath Siemens

Filmpje van open dag van de testbaan
Niemand van het forum naar toe geweest ligt geen eens 20 km van Roermond over de grens?
Volgens mij jammer genoeg voorlopig geen open dag, anders ga ik er zeker heen als ik kan

[ Bericht 23% gewijzigd door sander89 op 12-02-2008 19:54:38 ]
............................
  dinsdag 12 februari 2008 @ 19:52:38 #18
136283 knars
Teethgrinder
pi_56689231
vind hem wel mooi, die SLT
  dinsdag 12 februari 2008 @ 19:54:11 #19
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_56689269
't Kan wel 20km van Roermond liggen, maar ik woon hier 166km bij Roermond vandaan.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_56689587
even een teeveepeetje
pi_56689827
quote:
Op dinsdag 12 februari 2008 19:52 schreef knars het volgende:
vind hem wel mooi, die SLT
Idd, maar die glazige cabine lijkt me wel is grappig en de openheid ten opzichte van mat'64. Maar ja, nog maar 9 jaar mat'64 als intercity in de 3700 en het is dan eindelijk weg .

Trouwens de 2000 wordt gereden soms met een ICM4 of ICM4+3, nieuwe combinatie?
  dinsdag 12 februari 2008 @ 20:29:29 #22
202886 seinhuis
elke dag htn - ut
pi_56689996
quote:
Op dinsdag 12 februari 2008 20:10 schreef Zug-Chef het volgende:
even een teeveepeetje
Wad is dat?
pi_56690015
even een kleine TVP (vanochtend zelf geschoten)



Thalys klaar voor vertrek.
Raise your head and say: "WELL DONE, WELL DONE!".
  Redactie Frontpage / Sport dinsdag 12 februari 2008 @ 20:30:55 #24
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_56690037
ze moeten dat ICM allemaal weer de NO inschoppen, want hier rijden sommige treinen echt te kort of zijn sommige keringen zo kort dat je bij een wisselstorinkje onderweg al de mist in gaan en dan is er geen reserve stel meer voorhanden
Altijd onderweg naar het avontuur
  dinsdag 12 februari 2008 @ 21:02:33 #25
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_56690718
quote:
Op dinsdag 12 februari 2008 20:21 schreef Brembo het volgende:

[..]

Idd, maar die glazige cabine lijkt me wel is grappig en de openheid ten opzichte van mat'64. Maar ja, nog maar 9 jaar mat'64 als intercity in de 3700 en het is dan eindelijk weg .

Trouwens de 2000 wordt gereden soms met een ICM4 of ICM4+3, nieuwe combinatie?
ICM? In de 2000? Heb ik niet gezien hoor de laatste tijd?
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_56690790
quote:
Op dinsdag 12 februari 2008 21:02 schreef Duvel het volgende:

[..]

ICM? In de 2000? Heb ik niet gezien hoor de laatste tijd?
Ik wel, maar (tot nu toe) alleen laat in de avond.
Brutalen hebben de halve wereld; doe mij die andere helft dan maar
pi_56691531
quote:
Op dinsdag 12 februari 2008 21:06 schreef hooibaal het volgende:

[..]

Ik wel, maar (tot nu toe) alleen laat in de avond.
idd, ben het laatst ook een keer tegengekomen toen ik in Arnhem was.
Raise your head and say: "WELL DONE, WELL DONE!".
  Redactie Sport dinsdag 12 februari 2008 @ 21:51:08 #28
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_56691876
quote:
Op dinsdag 12 februari 2008 20:29 schreef seinhuis het volgende:

[..]

Wad is dat?
nee, een tvp heeft niks met het wad te maken....
wel met http://wiki.fok.nl/index.php/Tvp
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_56693322
quote:
Op dinsdag 12 februari 2008 21:02 schreef Duvel het volgende:

[..]

ICM? In de 2000? Heb ik niet gezien hoor de laatste tijd?
17.16 uur Ah, vanaf deze week!
  dinsdag 12 februari 2008 @ 22:59:12 #30
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_56693600
Tsja, zo rondzwevend in de algemeen loze ruimte van www kom je toch af en toe iets vreemds tegen.
Ik heb de al jaren verdwenen tweelingbroer van Fles gelocaliseerd.
Hij heeft dezelfde hobby als Fles, hij woont alleen 1400 km naar het oosten. Let op de naam van de maker van het onderstaande filmpje

http://uk.youtube.com/watch?v=Xke0SQiPZlA

Ik weet nog niet wat voor type (lightrail)trein het is maar het tuft rondom Warschau http://www.skm.warszawa.pl/?id=4
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
pi_56694029
quote:
Op dinsdag 12 februari 2008 22:59 schreef bork het volgende:http://uk.youtube.com/watch?v=Xke0SQiPZlA

Ik weet nog niet wat voor type (lightrail)trein het is maar het tuft rondom Warschau http://www.skm.warszawa.pl/?id=4
Staat zelf bij het filmpje welk type het is 14WE van de bouwer: Newag.
Info over Newag 14WE(Duitse Wiki)


Ik vind hem wel wat hebben
............................
  dinsdag 12 februari 2008 @ 23:18:34 #32
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_56694111
quote:
Op dinsdag 12 februari 2008 23:15 schreef sander89 het volgende:

[..]

Staat zelf bij het filmpje welk type het is 14WE van de bouwer: Newag.
Info over Newag 14WE(Duitse Wiki)

[ afbeelding ]
Ik vind hem wel wat hebben
yo, da's lekker snel sander, mm ja ik moet nog wat kneepjes van het vak leren en oppakken, komt goed, bedankt!
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
  dinsdag 12 februari 2008 @ 23:29:42 #33
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_56694386
http://de.wikipedia.org/wiki/SKM-Baureihe_14WE
Nice

Ik vond bij die (poolse) Flash een filmpje over de ED74 acatus, kun jij de specs vinden?, mij lukt het niet zo snel. Laat maar al gevonden, Pools fabriekje http://www.pesa.pl/php/




Nog eentje , je vraagt je af wat ze met die Wadlopers moeten



[ Bericht 16% gewijzigd door bork op 13-02-2008 00:38:42 ]
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
pi_56696923
Overgenomen uit De Telegraaf van vandaag :

ACTIE VOOR DE HONDEKOP

door MARJOLEIN SCHIPPER

AMSTERDAM, woensdag

Ze bestaan nog steeds: mannen die met treintjes spelen. En zij zijn niet de eersten de besten. Appie Baantjer schijnt een heel emplacement in zijn tuin te hebben liggen en oud-dj/radiobaas Erik de Zwart is dezer dagen druk bezig met het fondsen verwerven voor de Hondekop. Geen familie van de bouvier, maar een bijzonder historische treinstel, waar op het moment echter de gaten in dreigen te vallen. En dát mag niet gebeuren, vindt De Zwart.

Als hij eenmaal over treinen begint, weet hij van geen ophouden meer. En wie vilein suggereert dat het spelen met treintjes toch een beetje een hobby voor nerds is, kan prompt ruzie krijgen. Erik de Zwart, enthousiast voorzitter van de Stichting Mat’54 Hondekop-vier, neemt zijn functie zeer serieus. Want het Hondekop-treinstel, model 1954, is naar zijn stellige overtuiging één van de mooiste treinstellen die ooit in Nederland hebben rond gereden.

"Het is een trein met een volstrekt eigen gezicht die, heel bijzonder, volledig in Nederland is vervaardigd en tot tien jaar geleden nog gewoon dienst deed. Onze stichting heeft tien jaar geleden niet alleen een voor en een achterkant, maar ook nog twee tussenbakken kunnen overnemen. Wat uniek is, want in het Spoorwegmuseum staat óók nog een Hondekop, maar dan zonder wagons. Wij zien deze trein als Nederlands erfgoed en vinden het heel belangrijk zoiets in goede staat te bewaren voor het nageslacht. Want: geen toekomst zonder verleden!"

Revisie
En daarin staat de stichting niet alleen, want de Mondriaan Stichting doneerde al 120.000 euro aan de broodnodige revisie: ’Hondekoptreinstel 766 heeft een bijzondere cultuurhistorische waarde. De stichting is ervan overtuigd dat dit treinstel van groot belang is voor het Nederlands rijdend en industrieel erfgoed’, aldus de stichting in een toelichting.

Ook het Prins Bernhard Cultuurfonds verstrekte, in combinatie met het Appie Baantjer Fonds, een financiële bijdrage. Waarmee de stichting bijna op de helft zit, want in totaal zal er zo’n drie ton nodig zijn om de revisie zo compleet mogelijk uit te laten voeren. De Zwart: "De gaten vallen letterlijk in de carrosserie. Zo’n trein is sterk, maar hij staat natuurlijk al tien jaar buiten: vind jij maar eens een loods waar je honderd meter trein in kwijt kunt! De restauratie dient een dubbel doel, want zal worden uitgevoerd door de werkplaats 't Rom in Tilburg, door langdurig werklozen die zo weer werkervaring kunnen opdoen."

De stichting is trouwens ook op zoek naar bedrijven die in natura willen bijdragen: "En dan denken we aan zaken als de speciale verf waarmee de trein zal worden gespoten, of elektraleidingen", aldus secretaris Ton Crijns. "Alle gegevens zijn te vinden op www.mat54.nl."


De Zwart met zijn Hondekop: "Eén van de mooiste treinen die ooit in Nederland hebben gereden!"
Keep the Sunny Side Up
  woensdag 13 februari 2008 @ 08:28:52 #35
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_56697387
quote:
Op dinsdag 12 februari 2008 23:15 schreef sander89 het volgende:

Ik vind hem wel wat hebben
Ja, een koude neus.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_56697584
quote:
Op dinsdag 12 februari 2008 23:29 schreef bork het volgende:
[ afbeelding ]
Nog eentje , je vraagt je af wat ze met die Wadlopers moeten
Dat staat daar op zich los van natuurlijk, die ED74 is een electrisch vierbaks treinstel (misschien vergelijkbaar met de SLT2400 die wij binnenkort gaan krijgen), dus die zal een ander inzetgebied hebben. Als je daarentegen deze tweebaks dieseltjes ziet kun je je inderdaad alsnog afvragen wat de grap achter die wadlopers is

Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_56697761
Ik vind de SLT spuuglelijk, dan kunnen ze beter de neuzen van Mat'64 hergebruiken en voorop de nieuwe treinens schroeven.

Wat voor bovenleidingsspanning kennen ze eigenlijk in Polen? Dezelfde als in Duitsland?
pi_56698020
Ik dacht 3000V= maar dat weet ik niet zeker.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 13 februari 2008 @ 10:03:05 #39
202886 seinhuis
elke dag htn - ut
pi_56698522
quote:
Op woensdag 13 februari 2008 09:07 schreef von_Preussen het volgende:
Ik vind de SLT spuuglelijk, dan kunnen ze beter de neuzen van Mat'64 hergebruiken en voorop de nieuwe treinens schroeven.

Wat voor bovenleidingsspanning kennen ze eigenlijk in Polen? Dezelfde als in Duitsland?
Vlogens mei wel
  woensdag 13 februari 2008 @ 10:23:33 #40
146033 ReisT
Fahrtreppenbenutzungshinweise
pi_56698887
3000V=, dat is dus niet hetzelfde als in Duitsland. Als België wat overhad kon het naar Polen gaan, maar ik vraag me af of ze daar nu zitten te wachten op die oude klassiekjes, als ze zelf ook al veel moderner spul hebben.
quote:
Op woensdag 13 februari 2008 08:48 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]
Als je daarentegen deze tweebaks dieseltjes ziet kun je je inderdaad alsnog afvragen wat de grap achter die wadlopers is
Volgens de laatste berichten/geruchten gaan de wadjes ook niet naar Polen, maar naar Albanië. Geen idee wat daar aan treinen rijdt, maar er rijden wel al een hoop van onze oude CSA-stadsbussen rondt.
  woensdag 13 februari 2008 @ 10:24:16 #41
146033 ReisT
Fahrtreppenbenutzungshinweise
pi_56698901


[ Bericht 100% gewijzigd door ReisT op 13-02-2008 10:24:29 ]
pi_56698902
Lama, ReisT was wat sneller
pi_56699161
quote:
Op woensdag 13 februari 2008 10:23 schreef ReisT het volgende:

Volgens de laatste berichten/geruchten gaan de wadjes ook niet naar Polen, maar naar Albanië. Geen idee wat daar aan treinen rijdt, maar er rijden wel al een hoop van onze oude CSA-stadsbussen rondt.


http://en.wikipedia.org/wiki/Albanian_Railways

"All trains are hauled by Czech-built ČKD diesel-electric locomotives."

Dus de Wadjes zullen sowieso een grote stap voorwaarts zijn voor de Albanen.
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 13 februari 2008 @ 12:34:20 #44
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_56701297
Alleen is wel de vraag hoe lang zehet nog uit gaan houden, omdat ze hier al bijna van ellende uit elkaar vallen
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_56702660
quote:
Op woensdag 13 februari 2008 10:38 schreef von_Preussen het volgende:
Dus de Wadjes zullen sowieso een grote stap voorwaarts zijn voor de Albanen.
Nou, waarom denk je dat, eigenlijk? Of weet je iets wat ik niet weet (over een grondige revisie voor de wadjes ) ?
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Sport woensdag 13 februari 2008 @ 13:46:01 #46
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_56702874
Wat mij trouwens laatst opviel: waarom zit er een slot in sommige stoelen in een virm?
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_56702975
Dat is voor de bediening van de lift in de schacht rechts achter de fotograaf, voor de railtender.

Railtender
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_56703400

Waar is dit?
pi_56703500
quote:
Op woensdag 13 februari 2008 13:49 schreef Dr_Flash het volgende:
Dat is voor de bediening van de lift in de schacht rechts achter de fotograaf, voor de railtender.

Railtender
Wanneer zal dat voor het laatst zijn gebruikt....
pi_56703538
quote:
Op woensdag 13 februari 2008 14:07 schreef Boschkabouter het volgende:
[ afbeelding ]
Waar is dit?
Arnhem?
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_56703792
quote:
Op woensdag 13 februari 2008 14:12 schreef Dichterbijer het volgende:
Wanneer zal dat voor het laatst zijn gebruikt....
Begin 2003 zo te zien
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_56703891
Afgelopen vrijdag wel een mars gekocht bij zo'n jonge gast van de Kiosk die ff door de coupe komt heen gevlogen...

Alleen die koffie lijkt mij niet te zuipen voor 1,50 :/
pi_56704101
quote:
Op woensdag 13 februari 2008 14:14 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Arnhem?
Helaas,
  woensdag 13 februari 2008 @ 14:53:25 #54
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_56704322
quote:
Op woensdag 13 februari 2008 14:41 schreef Boschkabouter het volgende:

[..]

Helaas,
3bergen?
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_56704477
Helaas, Heerlen Centraal. Rond half 1 kwam daar deze trein even op spoor 3 stoppen, deuren openen en weer terugrijden naar de rangeerplek waar die normaal staat te nietsen. Ik snap eigenlijk niet waarom deze trein daar staat, aangezien er normaal alleen maar VIRM, Mat'64 en Euregiobahn GTW'tjes rijden.
  woensdag 13 februari 2008 @ 15:08:46 #56
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_56704598
Koffie in de trein (1958)


Geleend van http://www.eindhovenfotos.nl/ns_station_eindhoven.htm
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
pi_56704600
quote:
Op woensdag 13 februari 2008 15:01 schreef Boschkabouter het volgende:
Helaas, Heerlen Centraal.


Mja, wij gingen wel uit van gangbaar materieel natuurlijk

overigens zijn de EuregioBahnstellen Talentjes, geen GTW
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 13 februari 2008 @ 15:11:36 #58
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_56704664
Hmm moest je wel 5 cent fooi geven zie ik nu.

Zijn er nog piccies van die railtenders ergens te vinden?
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
  Redactie Sport woensdag 13 februari 2008 @ 15:13:32 #59
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_56704706
quote:
Op woensdag 13 februari 2008 14:07 schreef Boschkabouter het volgende:
[ afbeelding ]
Waar is dit?
spoor 4, enschede?

ah, zag niet dat er nog een pagina was
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  woensdag 13 februari 2008 @ 15:23:55 #60
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_56704934
quote:
Op woensdag 13 februari 2008 15:01 schreef Boschkabouter het volgende:
Heerlen
Jemig, da's is iets te ver weg hoor.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  woensdag 13 februari 2008 @ 15:34:37 #61
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_56705150
Nieuw treintje in Krakow, is de vervanger van die hieronder staat.



Het is niet allemaal zonneschijn op het Poolse spoornet, dit o.a. een frappant voorbeeld waar het nog niet helemaal in orde is. Zie de foto hieronder.



Treintje (lightrail, wanneer is iets nou een trein, hoe zit het met de definities btw?) van Krakow-Balice (Luchthaven) naar Krakow Centraal(Kraków Główny, spreek je uit als: Kra-koef Gwoef-ni) is met lage instap alleen het perron op Krakow Centraal is (nog) niet aangepast. We hebben het zelf gezien, helaas geen pic maar we moesten de bagage en ons zelf over zo'n 20-30 cm hoge betonnen rand heentillen. Je kijkt dus tegen een stuk perronrand aan, als de deuren opengaan.

[ Bericht 16% gewijzigd door bork op 13-02-2008 15:46:25 ]
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
pi_56706031
quote:
Op woensdag 13 februari 2008 15:34 schreef bork het volgende:
Nieuw treintje in Krakow, is de vervanger van die hieronder staat.

[ afbeelding ]

Het is niet allemaal zonneschijn op het Poolse spoornet, dit o.a. een frappant voorbeeld waar het nog niet helemaal in orde is. Zie de foto hieronder.

[ afbeelding ]

Treintje (lightrail, wanneer is iets nou een trein, hoe zit het met de definities btw?) van Krakow-Balice (Luchthaven) naar Krakow Centraal(Kraków Główny, spreek je uit als: Kra-koef Gwoef-ni) is met lage instap alleen het perron op Krakow Centraal is (nog) niet aangepast. We hebben het zelf gezien, helaas geen pic maar we moesten de bagage en ons zelf over zo'n 20-30 cm hoge betonnen rand heentillen. Je kijkt dus tegen een stuk perronrand aan, als de deuren opengaan.
Geen automatische koppeling op die dingen ja... allemaal handmatig koppelen enzo... en ik weet het niet zeker.. maar mis ik niet het derde frontlicht boven op de cabine?
pi_56707055
quote:
Op woensdag 13 februari 2008 13:37 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Nou, waarom denk je dat, eigenlijk? Of weet je iets wat ik niet weet (over een grondige revisie voor de wadjes ) ?
Een Albanese studiegenoot vertelde mij over de spoorwegen in zijn land. Het kwam er op neer, als de huidige treinen een grondige revisie zouden krijgen, ze ongeveer in huidige staat van de Wadjes zouden verkeren.

Vergeet niet, de Wadjes komen uit de jaren 80, terwijl de Albanese rommel een zooitje van minimaal 10 a 20 jaar ouder is. Verder zijn het getrokken treinen, als de Wadjes zouden gaan rijden zou het veel kosten besparen.
  woensdag 13 februari 2008 @ 17:42:24 #64
146033 ReisT
Fahrtreppenbenutzungshinweise
pi_56707744
quote:
Op woensdag 13 februari 2008 15:34 schreef bork het volgende:
Treintje (lightrail, wanneer is iets nou een trein, hoe zit het met de definities btw?)
Voor lightrail is geen definitie mogelijk, behalve dan misschien "iets moderns wat op rails rijdt" (de mogelijkheden zijn eindeloos...), dat is wat overheden bedoelen als ze het modewoordje lightrail gebruiken. Lightrail bestaat dus eigenlijk helemaal niet.

En dan heb je dus nog de lighttrain, wat dus niets anders is dan een (relatief) licht modern treinstel. In die categorie zou je die Poolse treintjes kunnen stoppen, als je het niet gewoon trein wil noemen.

Als die light-woorden al de jaren '80 al waren bedacht, hadden ze de Wadjes vast ook zo genoemd.
pi_56707882
quote:
Op woensdag 13 februari 2008 14:12 schreef Dichterbijer het volgende:

[..]

Wanneer zal dat voor het laatst zijn gebruikt....
Zie nog wel is conducteurs hun meuk in de lift leggen .

Waarom gaan die wadlopers naar het oosten, we hebben hier een materieeltekort !
pi_56708617
quote:
Op woensdag 13 februari 2008 17:05 schreef von_Preussen het volgende:
Vergeet niet, de Wadjes komen uit de jaren 80, terwijl de Albanese rommel een zooitje van minimaal 10 a 20 jaar ouder is. Verder zijn het getrokken treinen, als de Wadjes zouden gaan rijden zou het veel kosten besparen.
"Vergeet niet", die oostblokzooi was wel "built to LAST". Wadjes zijn meer de instapversie van een huifkar.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_56708701
quote:
Op woensdag 13 februari 2008 17:50 schreef Brembo het volgende:

Waarom gaan die wadlopers naar het oosten, we hebben hier een materieeltekort !
Omdat ze van ellende uit elkaar tiefen.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_56708702

DH-II 3231.


Interieur.
  woensdag 13 februari 2008 @ 18:45:51 #69
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_56708853
quote:
Op woensdag 13 februari 2008 18:32 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

"Vergeet niet", die oostblokzooi was wel "built to LAST". Wadjes zijn meer de instapversie van een huifkar.
Hebben ze in Albanië geaccidenteerd terrein? Die wadjes zijn gemaakt voor lange, vlakke lijnen. En ze zijn compleet aan gort gereden in 25, 26 jaar.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_56708873
Ben benieuwd hoe lang ze het daar gaan uithouden in ieder geval. Hoe staat het eigenlijk met die Plan Uutjes in Slowakije?
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 13 februari 2008 @ 18:56:23 #71
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_56709045
Die staan volgens mij wortel te schieten tussen de struiken waar ze na aankomst zijn weggezet.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_56709168
ja, dat is ook het laatste wat ik gehoord heb idd. Nou, ra ra hoe zal het met de wadjes aflopen?

Als er al eentje dat Albanië HAALT sowieso
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 13 februari 2008 @ 19:10:09 #73
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_56709379
Onderweg verliezen ze vitale onderdelen, zodat ze er uiteindelijk vier buffers en een schroefkoppeling aan lassen en inzetten achter die Tsjechische locs. Oude Duitsers weten nog wel hoe dat moet, dat lassen, dus die kunnen we dan naar Albanië sturen als ontwikkelingssamenwerking.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_56709438
@Dr_Flash, built to last zeg je, net als al die andere Oostbloktroep?

Het leger van bijv. de DDR viel in 1989 bijna uit elkaar, en dat heeft niet met de kwaliteit van de spullen te maken, maar eerder met de manier van onderhoud. En in Albanië, waar ze zo overvloedig in de schulden zwemmen, zal dat onderhoud niet echt geweldig zijn geweest.

Maar goed, je hebt natuurlijk gelijk dat de Wadjes na enkele jaren (maanden?) Albanië + dito onderhoud ook wel kappotig zullen zijn.

Krijgen we trouwens nog museumstellen?
pi_56709542
quote:
Op woensdag 13 februari 2008 19:12 schreef von_Preussen het volgende:
@Dr_Flash, built to last zeg je, net als al die andere Oostbloktroep?
Jep. Zeker als je bijvoorbeeld kijkt naar wat er in de Sovjet-Unie aan auto's gebouwd werd. Comfort , maar vanwege ongeveer zes bewegende delen niet kapot te krijgen
quote:
Krijgen we trouwens nog museumstellen?
Nog steeds niks van gehoord. Ja, goedbedoelde verlangens, meer niet.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_56709685
quote:
Op woensdag 13 februari 2008 19:16 schreef Dr_Flash het volgende:

Jep. Zeker als je bijvoorbeeld kijkt naar wat er in de Sovjet-Unie aan auto's gebouwd werd. Comfort , maar vanwege ongeveer zes bewegende delen niet kapot te krijgen
Juist.....laat ik nu uit Oost-Duitse bronnen hebben vernomen dat de rotzooi die ze hadden (of het nu uit eigen productie was of uit de SU), bijv. auto's, juist 6 delen constant kapot gingen en ook niet meer te verkrijgen waren (of na heel lang wachten).
pi_56709764
Anyway, ik denk dat het voor de Albanezen een beetje van de regen in de drup is met de wadlopertjes. In Roemenië en Bulgarije barst het van de splinternieuwe Desiro's, dat moeten ze daar ook eens doen.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_56709866
Ik denk dat die nieuwe treinen in Roemenië en Bulgarije grotendeels door de EU zijn betaald.

Aangezien Albanië van een EU-lidmaatschap nog mijlenver verwijdert is, zullen ze het voorlopig nog met afgeramde meuk moeten doen.
pi_56710006
quote:
Op woensdag 13 februari 2008 19:28 schreef von_Preussen het volgende:
Ik denk dat die nieuwe treinen in Roemenië en Bulgarije grotendeels door de EU zijn betaald.

Aangezien Albanië van een EU-lidmaatschap nog mijlenver verwijdert is, zullen ze het voorlopig nog met afgeramde meuk moeten doen.
Nou, 1) die dingen reden er al voor het EU-lidmaatschap (hoewel de CFR en die Bulgaarse club daar mogelijkerwijs wel een voorschot op hebben willen nemen natuurlijk )
2) Als je ziet dat landen als Roemenie en Bulgarije zomaar EU-lid kunnen worden, dan kan Het voor Albanië toch niet zo achterlijk lang meer duren op zich.

De puinzooibaarheidsfactor van Albanië is op zich wel te vergelijken met die in Roemenië (hoewel ik dan wel weer in één van de meest achtergebleven gebieden van Roemenië was, in de rest van het land schijnt het ietsje beter te zijn).

We gaan het zien
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 13 februari 2008 @ 20:18:06 #80
74976 JDude
groetjes, veldmuis
pi_56711257
quote:
Op woensdag 13 februari 2008 19:35 schreef Dr_Flash het volgende:

De puinzooibaarheidsfactor
.
It's always around me, all this noise
But not nearly as loud as the voice saying
"Let it happen, let it happen (It's gonna feel so good)
Just let it happen, let it happen"
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 13 februari 2008 @ 20:37:52 #81
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_56711834
quote:
Op woensdag 13 februari 2008 18:32 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

"Vergeet niet", die oostblokzooi was wel "built to LAST". Wadjes zijn meer de instapversie van een huifkar.
Daarmee beledig je de huifkar

We hebben lang van de wadjes kunnen genieten en door de wadjes bleven de Noordelijke Nevenlijnen open, dus het wadje moet je niet zomaar afkraken. Dat het spul nu bijna van ellende uit elkaar dondert, heeft te maken met het geringere onderhoud en met het bijna bereiken van einde levensduur
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_56712054
quote:
Op woensdag 13 februari 2008 20:37 schreef Peterselieman het volgende:
Dat het spul nu bijna van ellende uit elkaar dondert, heeft te maken met het geringere onderhoud en met het bijna bereiken van einde levensduur
Is het niet zo dat de wadjes destijds ooit maar bedoeld waren voor een inzet van 10-15 jaar? Dat ze daarom zo zwaar gedowngrade waren van de DB BR628 waar ze van afgeleid zijn? En dat het eigenlijk al een wonder is dat er nu überhaupt nog iets van bestaat?

Daar staat me wel wat van bij namelijk
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 13 februari 2008 @ 20:51:11 #83
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_56712257
komt het wel ongeveer op neer ja, maar ja met een revisie hebben ze het al wat opgerekt. Midden jaren 90 was er al sprake van de komst van nieuwe treinen. Bij de start van NoordNed in 1999 werd er ook over gepraat, maar uiteindelijk heeft dat dus nog geduurd tot 2006, voordat ze er echt waren. Wel moet daarbij aangetekend worden dat dat Arriva is, het moederbedrijf van NoordNed en dat er een aanbestedingsperiode tussen zit. in 1999 was Arriva nog maar voor de helft eigenaar van NoordNed
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_56712359
en dat het EIND 2006 werd

En er zullen best nieuwe stoeltjes en bankjes in gemeccanood zijn hoor, maar structureel zijn die dingen natuurlijk gewoon hetzelfde Merk Krakkemik gebleven.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 13 februari 2008 @ 20:58:28 #85
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_56712501
Ze zijn gebouwd bij Uerdingen, die kunnen best goede treinen leveren. Alleen mocht het van NS allemaal geen reet kosten. Dat was een voorwaarde om te blijven rijden. Zie ook dat loket in de trein.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_56713883
En ik ben blij dat de wadloper er voor zorgde dat wij treinen konden, heel wat
beter als met de bus waar het naar uitzag dat dat zou gebeuren

Dick Bolt (anno 1947)
Warffum
ware woorden zijn niet mooi en mooie woorden zijn niet waar
pi_56714586
Hoort daar nou eigenlijk een plaatje bij VD?
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 13 februari 2008 @ 22:32:21 #88
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_56715208
Heb nog wat picjes van ED-74

Voor de minder validen, zit dit op de SLT? Scheelt een bak met geld hoeven er niet 2 NS-medewerkers met hun vooroorlogse schuifplaat een half uur hun tijd op het perron te verdoen.



Leuk neusje



Dit is mijn favoriet (mits schoon wel te verstaan) hier zou ik wel een potje kunnen kleinen. Je kan hier tenminste je kont in draaien. Niet in de pot wel te verstaan maar in de 'natte' ruimte (voordat hier weer een of andere lollige opmerking wordt gedeponeerd). Voor degenen die geen ervaring hebben met het verschonen van een baby/peuter in de wc van de NS, niet leuk. Volgen mij is het echt zo dat er geen sanitaire voorzieningen zijn in de SLT.



[ Bericht 10% gewijzigd door bork op 14-02-2008 00:43:29 ]
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
pi_56715329
quote:
Op woensdag 13 februari 2008 14:07 schreef Boschkabouter het volgende:
[ afbeelding ]
Waar is dit?
Rotterdam Alexander
pi_56715343
quote:
Op woensdag 13 februari 2008 22:32 schreef bork het volgende:
Heb nog wat picjes van ED-74

Voor de minder validen, zit dit op de SLT? Scheelt een bak met geld hoeven er niet 2 NS-medewerkers met hun vooroorlogse schuifplaat een half uur hun tijd op het perron te verdoen.

[ afbeelding ]
Handig ja, de uitgang is al 30 cm onder de perronrand, en de *o zo behulpzame* rolstoelbrug gaat alleen omLAAG?
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 13 februari 2008 @ 22:38:41 #91
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_56715438
quote:
Op woensdag 13 februari 2008 22:36 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Handig ja, de uitgang is al 30 cm onder de perronrand, en de *o zo behulpzame* rolstoelbrug gaat alleen omLAAG?
psst Fles dit is niet het treintje in Krakow.
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
pi_56715783
Ik moet hoe dan ook nodig eens in Polen gaan kijken, schijnt dat er in rap tempo gerenoveerd wordt daar.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_56716258
Laatste keer dat ik in Polen was, reed er dit soort spul

Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 13 februari 2008 @ 23:24:07 #94
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_56716918
quote:
Op woensdag 13 februari 2008 23:01 schreef Dr_Flash het volgende:
Laatste keer dat ik in Polen was, reed er dit soort spul
Zeer herkenbaar, rijdt er ook nog hoor
Leuke fisheye btw
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
pi_56716982
quote:
Op woensdag 13 februari 2008 23:24 schreef bork het volgende:

[..]

Zeer herkenbaar, rijdt er ook nog hoor
Leuke fisheye btw
Ik zou bijna vragen welk station dit is
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_56719832
quote:
Op woensdag 13 februari 2008 18:37 schreef Socios het volgende:
[ afbeelding ]
DH-II 3231.

[ afbeelding ]
Interieur.
pi_56723477
quote:
Jongetje (2) van spoor in Sauwerd gehaald Ouder bericht Geen nieuwer bericht




SAUWERD - Een 2-jarig jongetje is woensdagavond van het spoor bij het station in Sauwerd gehaald.

Een 49-jarige vrouw uit Rasquert zag het kind op het spoor lopen, toen in de verte een trein naderde. De vrouw wist het jongetje op tijd van het spoor te halen.

De 2-jarige is naar het politiebureau in Groningen gebracht. Daar bleken zijn ouders uit Sauwerd hem inmiddels als vermist te hebben opgegeven. Het kind was even ontsnapt aan de aandacht van zijn moeder. Aangezien hij dol is op treinen, was de peuter op eigen houtje naar het station gelopen.
Bron: rtvnoord.nl

Ik geloof dat we dat jongetje over 10 jaar ook hier kunnen verwelkomen
pi_56724134
Goed zo, dat zijn de beteren
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_56724821
De nieuwe HOV-RN meldt:
quote:
Nieuwe dubbeldekkers voor NS-R
NS is van plan binnenkort nieuw dubbeldeksmaterieel te bestellen voor het ICverkeer.
Omdat daarbij een gelijkvloerse instap vanaf de perrons mogelijk moet
zijn, is een nabestelling van het inmiddels ook enigszins gedateerde VIRMontwerp
niet meer aan de orde. Om te kijken wat er zoal op de markt is, waren in
de week van 28-01 een half dubbeldekstreinstel RAe514 van de S-Bahn Zürich
(fabrikaat Siemens) alsmede een stuurstand- en een middenrijtuig van DB Regio
(fabrikaat Bombardier) op bezoek in de Utrechtse HTMU. Met roosterperrons op
verschillende hoogten werden perrons gesimuleerd. De 6423 sleepte de DBrijtuigen
op 31-01 naar Venlo. Het probleem van de heden ten dage verkrijgbare
dubbeldeksmaterieeltypen is de instaphoogte, die ofwel boven de draaistellen gesitueerd
is en daarmee te hoog is voor de Nederlandse perrons, ofwel tussen de
draaistellen is gesitueerd waardoor mensen vanaf de Nederlandse perrons naar
beneden moeten instappen en naar boven moeten uitstappen (en daarbij mogelijk
zelfs hun hoofd stoten).
Werd tijd
pi_56725237
Ik hoop dat daarmee ook meer ruimte word gecreeerd ipv die krappe VIRM's die er nu zijn
pi_56725340
Hmm, wordt die nabestelling die in wat treinen aangekondigd werd dan geannuleerd, of komen die er én nieuwe VIRM?
  Redactie Sport donderdag 14 februari 2008 @ 13:05:16 #102
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_56725444
quote:
Op donderdag 14 februari 2008 13:00 schreef Boschkabouter het volgende:
Hmm, wordt die nabestelling die in wat treinen aangekondigd werd dan geannuleerd, of komen die er én nieuwe VIRM?
die nieuwe VIRM zal er sowieso wel komen, die zijn besteld omdat het ontwerp er al was en ze dus snel leverbaar zijn, en NS snel treinen nodig had
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  donderdag 14 februari 2008 @ 13:25:14 #103
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_56725899
quote:
dubbeldekstreinstel RAe514
Moet dat niet RABe 514 zijn??

I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
pi_56726102
Ik kon al niks vinden over RAE514 idd
Deze dingen hebben wel meer capaciteit dan de VIRMs denk ik. De bovenverdieping loopt gewoon door boven de deuren
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  donderdag 14 februari 2008 @ 13:37:04 #105
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_56726158
En is die Bombardier dan deze?



Past wel mooi bij de SLT (qua uniformiteit m.b.t. looks).
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
  donderdag 14 februari 2008 @ 13:42:17 #106
136283 knars
Teethgrinder
pi_56726282
quote:
Tweejarig treinspottertje van spoor gehaald
Uitgegeven: 14 februari 2008 12:59
Laatst gewijzigd: 14 februari 2008 13:33

SAUWERD - Een tweejarige peuter uit het Groningse Sauwerd is woensdagavond aan de dood ontsnapt nadat hij van huis was weggelopen om op het nabijgelegen station treinen te spotten.
ANP

De dreumes, die volgens de politie gek is van treinen, liep net op het spoor toen er een trein naderde.

De machinist moest vol in de rem waarop een 49-jarige vrouw uit Rasquert, die op het perron stond te wachten, het kind net op tijd van het spoor wist te halen. Dat meldde de politie donderdag.

De reizigster die het treinspottertje van het spoor haalde, schakelde de politie in en nam het kind mee naar Groningen waar agenten zich over de peuter ontfermden. De peuter is vervolgens door de politie naar zijn ouders in Sauwerd gebracht, die hem inmiddels al als vermist hadden opgegeven.

Volgens de politie heeft het jongetje weinig meegekregen van alle ophef die hij veroorzaakte. Een woordvoerder laat weten dat het jongetje het vooral heel spannend vond om in een politiewagen naar huis te worden gereden.
edit: ha, zie nu net dat dit bericht al op de vorige pagina stond.

[ Bericht 2% gewijzigd door knars op 14-02-2008 13:48:02 ]
pi_56726734
quote:
Op donderdag 14 februari 2008 13:42 schreef knars het volgende:

[..]

edit: ha, zie nu net dat dit bericht al op de vorige pagina stond.
  Redactie Sport donderdag 14 februari 2008 @ 14:03:20 #108
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_56726754
quote:
Op donderdag 14 februari 2008 13:34 schreef Dr_Flash het volgende:
Deze dingen hebben wel meer capaciteit dan de VIRMs denk ik. De bovenverdieping loopt gewoon door boven de deuren
Ik denk dat die deuren voor Nederland te laag zitten, dus onder de perronrand....
dat betekent dus dat de deuren hoger moeten, en het voordeel van een doorlopende bovenverdieping weg is
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_56728078
quote:
Op donderdag 14 februari 2008 13:25 schreef bork het volgende:

[..]

Moet dat niet RABe 514 zijn??

[ afbeelding ]
Kom op stel voor, geelblauw, geelblauw!!!

Het lukt niet...
Socialist in Mercedes
pi_56729689
quote:
Op donderdag 14 februari 2008 15:02 schreef Charango het volgende:

[..]

Kom op stel voor, geelblauw, geelblauw!!!

Het lukt niet...
Doe dat maar niet...want dat word uberlelijk
pi_56729751
Nee joh gekkenhuis Andersom natuurlijk, geel met blauwe deuren
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_56730206
hmmm idd... nouja boeie
pi_56730308
Daar wordtie wel veel mooier van denk ik hoor
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_56730370
Hmm... bij nader inzien zouden twee ronde lijnen à la ICMm dat ding misschien niet misstaan...
Socialist in Mercedes
pi_56731317
Hij is ronder dan de Protos
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_56732048
do 14 feb 2008, 17:22

Limburgse stations krijgen kaartautomaat

DEN HAAG - Op alle treinstations in Nederland moeten kaartjes te koop zijn voor reizen naar alle andere stations in het land. De provincie Limburg kan geld krijgen van het ministerie van Verkeer om de stations Heerlen de Kissel en Eygelshoven Markt alsnog te voorzien van een NS-automaat.
Dat schrijven de bewindspersonen Camiel Eurlings en Tineke Huizinga in een brief die donderdag naar de Tweede Kamer is gestuurd.

De PvdA-Kamerleden Lia Roefs en Diederik Samsom vroegen onlangs aandacht voor de situatie op de twee stations, die in december open gingen. Ter plaatse kunnen alleen kaartjes naar Duitse bestemmingen worden gekocht, via een automaat van Deutsche Bahn. Een NS-automaat ontbreekt.

De Nederlandse Spoorwegen rijden niet langs de genoemde stations. Veolia en Euregiobahn doen dat wel. De ov-bedrijven konden het niet met elkaar en met de lokale overheden eens worden over wie moet opdraaien voor de kosten van het plaatsen van een NS-kaartautomaat.

Volgens Roefs en Samsom toont de situatie op de beide stations aan dat de lokale overheden en de bedrijven niet in staat zijn om tot een oplossing te komen. "Zoals het nu gaat, dat kan niet", zei Roef, die minister Eurlings opriep in te grijpen.

"Wij vinden het ongewenst dat er Nederlandse stations zijn waar geen kaartjes naar alle Nederlandse stations te koop zijn", reageerden Eurlings en Huizinga. "Wij zullen er bij de provincie Limburg op aandringen dat zij op beide stations alsnog een automaat laat plaatsen. Daarbij zullen wij de provincie melden dat we bereid zijn de BDU (Rijksuitkering voor openbaar vervoer, red) met het benodigde bedrag te verhogen."

Bron : http://www.telegraaf.nl/b(...)kaartautomaat__.html
Keep the Sunny Side Up
  Redactie Sport donderdag 14 februari 2008 @ 19:26:51 #117
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_56733358
Volgens mij is prorail beter om de server te vingerverven... prorail.nl doet niks
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_56733623
quote:
Op donderdag 14 februari 2008 19:26 schreef dennistd het volgende:
Volgens mij is prorail beter om de server te vingerverven... prorail.nl doet niks
Zolang ze maar met hun klauwen van het spoor afblijven, kan er weinig misgaan
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  donderdag 14 februari 2008 @ 19:40:23 #119
147503 Iblis
aequat omnis cinis
pi_56733670
De kaartautomaten voor die lijntjes in Limburg zijn sowieso vreemd… in Heerlen kun je b.v. in de NS automaat een kaartje kopen voor Aken, via de DB; maar in de rest van Nederland is het de automaten niet bekend dat je via Landgraaf naar Aken kunt en word je altijd via Arnhem geleid als je als Duitse bestemming Aken invult.

Overigens bieden die oude kaartautomaten (zonder touchscreen) ook niet alle mogelijkheden. Op Enschede de Eschmarke staat een NS automaat die geen kaartjes naar Gronau kan verkopen, en het enige lijntje dat er langskomt gaat van en naar Gronau.

En nu ik toch over die kaartautomaten aan het zeuren ben, waarom kunnen die dingen niet de mogelijkheid krijgen om een routebeschrijving bij je kaartje af te drukken? Kleine service, maar wel een groot gemak. En zo'n systeem dat Duitsers hebben waarbij je via Internet bestelt en dan de kaarten aan de automaat van elk treinstation kunt afhalen is ook niet verkeerd nu er nog ongeveer 3 internationale loketten zijn in Nederland.
Daher iſt die Aufgabe nicht ſowohl, zu ſehn was noch Keiner geſehn hat, als, bei Dem, was Jeder ſieht, zu denken was noch Keiner gedacht hat.
pi_56734860
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  donderdag 14 februari 2008 @ 22:10:13 #121
136283 knars
Teethgrinder
pi_56736998
Vond net een geinig filmpje van Koot & Bie over Sjon de alleenstaande voetbalvandaal die het maar zwaar heeft om in z'n eentje een trein te verbouwen. Nu kan het aan mij liggen, maar ik kan niet horen welk station er wordt omgeroepen. Uiteindelijkstapt hij uit op een station wat ik ook niet helemaal kan plaatsen.

De omgeroepen stationsnaam doet me ergens denken aan Wilgenplas, maar het station juist weer niet. Ik vermoed wel dat het op de Hofpleinlijn is opgenomen.

iemand die me hier meer over kan vertellen?

Filmpje!
pi_56737131
Hilversum Sportpark.

Geen idee wat er nou uiteindelijk omgeroepen wordt, dat is idd zeer onduidelijk, maar waar hij uitstapt is definitely Hilversum Sportpark.

[ Bericht 40% gewijzigd door Dr_Flash op 14-02-2008 22:25:26 ]
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  donderdag 14 februari 2008 @ 22:29:10 #123
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_56737431
Koot en Bie namen volgens mij bijna alles op in de omgeving van Hilversum. Briljante TV.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_56737495
er is ook nog ergens zoeen filmpje van Koot als Krities AVRO-lid, die met een 2e klas kaartje met 1e klas comfort naar een ledenvergadering van de AVRO reisde, en allemaal zooi uit zijn tas trok, een deken, een burolamp weet ik het en uiteindelijk werd hij in Zwolle wakker terwijl hij naar Utrecht moest of zo

filmpje
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  donderdag 14 februari 2008 @ 22:38:58 #125
136283 knars
Teethgrinder
  donderdag 14 februari 2008 @ 22:49:58 #126
136283 knars
Teethgrinder
pi_56737911
quote:
Op donderdag 14 februari 2008 22:32 schreef Dr_Flash het volgende:
er is ook nog ergens zoeen filmpje van Koot als Krities AVRO-lid, die met een 2e klas kaartje met 1e klas comfort naar een ledenvergadering van de AVRO reisde, en allemaal zooi uit zijn tas trok, een deken, een burolamp weet ik het en uiteindelijk werd hij in Zwolle wakker terwijl hij naar Utrecht moest of zo

filmpje
In het Gooi opstappen richting Utrecht en in dezelfde rijrichting Zwolle binnenrijden? Kleine misser
  vrijdag 15 februari 2008 @ 00:10:10 #127
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_56739524
Leuke filmpjes.
quote:
In het Gooi opstappen richting Utrecht en in dezelfde rijrichting Zwolle binnenrijden? Kleine misser
Misschien vroeger?
Ben vanavond naar Zoetermeer-Oost geweest om een CPU op te halen. Zoetermeer-Oost

Ik ben trouwens ooit op een rangeerterrein in Wrocław 's nachts wakker geworden, zonder locomotief en zonder andere wagons!

En op en neer van Eindhoven naar Breda terwijl ik naar Tilburg moest
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
pi_56745698
Heb eens even wat van mij video's geupload op Youtube, waar goed te zien is de verandering met een Jaar geleden en nu.

We beginnen met een Reportage, over de voor delen van Almelo verdiept.
Vermoedelijk komt deze reportage uit 2003, maar dat weet ik niet zeker.
http://nl.youtube.com/watch?v=OX2eypRdGJc

Vervolgens gaan we zelf een ritje maken over het oude traject, Almelo -> Hengelo, het is 21 Maart 2007 (2 Dagen voor het oude spoor buiten dienst gaat.). Je ziet eerst nog de 3101 en 3102 vertrekken vanaf station Almelo.
http://nl.youtube.com/watch?v=aS43ymfzKLI
Note: De video duurd bijna 10 min, je gaat vanaf station Almelo door tot station Hengelo .

Nu we weten hoe het spoor er bij lag gaan we door naar 21 Mei 2007.
Alle ellende tijdens het in gebruik kunnen nemen van het Hulp spoor zijn voor bij.
In de tussentijd hebben ze alle oude rails verwijderd.
We vertrekken vanaf Almelo de Riet.
http://nl.youtube.com/watch?v=fs_vky4R9vM

Ik kom er achter dat ik nu een groot gedeelte heb over geslagen.

Maar we gaan verder het is onder tussen 22 Januari 2008 en ze zijn bezig met het inhangen van de tijdelijke viaduct in de Schoolstraat-Violierstraat.
http://nl.youtube.com/watch?v=ANJ80EgEY0E

We zijn een weekje verder, het is 28-01 de tijdelijke viaduct ligt bijna goed, een dag later word die in gebruik genomen.
http://nl.youtube.com/watch?v=zOMPUXWD6uA (begin met kijken vanaf 1.30)

Er zijn 2 weken voor bij gegaan, het is 14 Februari 2008 (valentijnsdag) We komen vanaf Almelo De riet, Almelo binnen rijden.
Je kunt zien dat deze 2 weken, het 1 en ander is veranderd,
Het tijdelijke viaduct is in gebruik genomen,
De overgang Nieuwstraat-Zuiderstraat is afgesloten, en meteen daar achter zijn ze begonnen met het eerste gedeelte uitgraven.
http://nl.youtube.com/watch?v=LUudsNkLdw0

Ik zal de komende tijd, wanneer ik nieuwe beelden heb, dit topic uitbreiden
pi_56754227
quote:
Op donderdag 14 februari 2008 22:49 schreef knars het volgende:
In het Gooi opstappen richting Utrecht en in dezelfde rijrichting Zwolle binnenrijden? Kleine misser
Klopt ja, kan inderdaad niet.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Sport vrijdag 15 februari 2008 @ 18:15:46 #130
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_56754666
quote:
Op vrijdag 15 februari 2008 17:50 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Klopt ja, kan inderdaad niet.
kan wel, via utrecht-arnhem-zutphen-deventer-zwolle
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  vrijdag 15 februari 2008 @ 18:40:57 #131
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_56755107
quote:
Op vrijdag 15 februari 2008 17:50 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Klopt ja, kan inderdaad niet.
Huh? Je kunt toch in Hilversum linksaf richting Amersfoort en dan zo rechtdoor naar Zwolle? Alleen vanaf Sportpark werkt niet, maar dan stopt dan ook geen trein naar Zwolle.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_56755122
quote:
Op vrijdag 15 februari 2008 18:15 schreef dennistd het volgende:
kan wel, via utrecht-arnhem-zutphen-deventer-zwolle

Nee, hij komt vlak voor Zwolle over de IJsselbrug, dat kan alleen als je uit Amersfoort komt
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_56755155
quote:
Op vrijdag 15 februari 2008 18:40 schreef Duvel het volgende:
Huh? Je kunt toch in Hilversum linksaf richting Amersfoort en dan zo rechtdoor naar Zwolle? Alleen vanaf Sportpark werkt niet, maar dan stopt dan ook geen trein naar Zwolle.
Cor van der Laak gaf aan dat hij in *stamp stamp* HILVERSUM is gaan wonen, om de AVRO beter in de gaten te kunnen houden. En hij was op weg naar eoa congres in Utrecht. Dat kan dus niet
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  vrijdag 15 februari 2008 @ 18:45:07 #134
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_56755213
quote:
Op vrijdag 15 februari 2008 18:42 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Cor van der Laak gaf aan dat hij in *stamp stamp* HILVERSUM is gaan wonen, om de AVRO beter in de gaten te kunnen houden. En hij was op weg naar eoa congres in Utrecht. Dat kan dus niet
Nee, dat kan niet inderdaad. Tenminste: niet op een normale manier.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_56755246
quote:
Op vrijdag 15 februari 2008 18:42 schreef Dr_Flash het volgende:
Cor van der Laak gaf aan dat hij in *stamp stamp* HILVERSUM is gaan wonen, om de AVRO beter in de gaten te kunnen houden. En hij was op weg naar eoa congres in Utrecht. Dat kan dus niet
Utrecht - Arnhem - Winterswijk - kopmaken in Zutphen - door Zwolle heen rijden - keren op Wezep, en dan terug Zwolle binnen rijden, dan kan het. Maar dat strookt dan weer niet met het feit dat hij zich in (elektrisch) treinstel 821 bevindt
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Sport vrijdag 15 februari 2008 @ 18:58:11 #136
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_56755532
utrecht - geldermalsen - den bosch - tilburg - breda - dordrecht - rotterdam - schiedam - den haag hs - leiden - schiphol - amsterdam zuid - hilversum - amersfoort - zwolle
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_56755570
quote:
Op vrijdag 15 februari 2008 18:58 schreef dennistd het volgende:
utrecht - geldermalsen - den bosch - tilburg - breda - dordrecht - rotterdam - schiedam - den haag hs - leiden - schiphol - amsterdam zuid - hilversum - amersfoort - zwolle


We gaan stel 821 een keer afhuren voor een meet
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 15 februari 2008 @ 20:07:33 #138
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_56757278
quote:
Op vrijdag 15 februari 2008 18:58 schreef dennistd het volgende:
utrecht - geldermalsen - den bosch - tilburg - breda - dordrecht - rotterdam - schiedam - den haag hs - leiden - schiphol - amsterdam zuid - hilversum - amersfoort - zwolle
Dat kan veel sneller. Gewoon van Utrecht naar Baarn laten rijden, daar kopmaken en richting Zwolle gaan
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_56757999
quote:
Op donderdag 14 februari 2008 22:49 schreef knars het volgende:

[..]

In het Gooi opstappen richting Utrecht en in dezelfde rijrichting Zwolle binnenrijden? Kleine misser
Zou theorethisch kunnen gebeurden door de materieel omloop , maar niet echt logisch. Maar is het zelfde als Utrecht - Dordrecht zonder over te stappen als reis advies!
  vrijdag 15 februari 2008 @ 20:45:08 #140
136283 knars
Teethgrinder
pi_56758200
Het kan nog sneller: na Ut kop laten maken op ede wageningen, kippenlijn pakken, kop op amersfoort, dan naar zwolle. Maar dan nog heeft er nooit een reizigerstrein op die manier gereden vanaf hilversum

En zoetermeer oost... Tsja...
pi_56758202
quote:
Op vrijdag 15 februari 2008 20:37 schreef Brembo het volgende:
Maar is het zelfde als Utrecht - Dordrecht zonder over te stappen als reis advies!
Neuh, dat is nog iets logischer vind ik hoor
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_56758230
Wat een heerlijke dag vandaag En wat een mooie dag voor een ritje. Ik moest toch al vroeg de baan op, niewaar? Zo vond ik mezelf terug in de IC van 8:03 vanuit Utrecht Centraal naar Rotterdam. Een bedrijfsmatig ritje naar Delft Zuid, alwaar ik examen had. Ik heb het bijna gehaald Maar toen was het dus pas 12 uur, en het zonnetje scheen. Nou, eerst maar even de declarabele kilometers verzilveren met een tikje terug naar Utrecht.

Hmm, en dan... dan heb je nog wat "werk" te doen

Allereerst nam ik bus 140 van Utrecht naar Uithoorn, waar nog een mooi bordje te scoren zou moeten zijn. En jawel 8)



Het bleek trouwens dat daar ook nog een Sikje (de 238) on static display stond.



Helaas ging de kroeg die tegenwoordig in het stationsgebouw gevestigd is, pas om drie uur open (en het was kwart over twee) dus daar ga je niet op wachten natuurlijk. Ik spurtte met kwieke schreden (echt waar) de busbaan over om nog net lijn 142 naar het Uithoornse busstation te kunnen nemen. In Uithoorn bleek dat er maar bar weinig veranderd was aan het busstation, sinds dat (okt 2002-sep 2003) dagelijkse kost was voor mij.



Wel heb ik daar een aantal best redelijk glimmend gepoetste bussen op de foto kunnen zetten, waaronder deze MAN.



Nog mooier en nog nieuwer was alleen de Citaro Evolution (of weet ik het, een volgende generatie iig) van het Schiphol Sternet



Die bus blijkt voorzien te zijn van allerlei nieuwerwetsigheden zoals videoschermen met NUTTIGE informatie, videoschermen die WERKEN überhaupt :shock: (Arriva Waterland, leest u mee?)
En het mooiste vond ik nog wel dat er speciale doelgroepstoelen in die bus zaten, waarvan de bekleding aangaf dat deze twee stoelen alleen bestemd waren voor

* Mannen met een stok;
* Mensen met een dikke buik; en
* Vrouwen met een stuk in hun kraag.



Hoe het ook zij: Ik ben nog even in die bus blijven zitten ondanks dat het lijnnummer wijzigde in 197 bij Schiphol P30, want ik moest naar Schiphol Plaza. Daar aangekomen kon ik net één van de oudste treinstellen van NS, Plan T 511, zien wegrijden als stoptrein naar Hilversum. Gelukkig kwam een kleine 10 minuten later ICMm 4012 aanrijden, waarmee ik niet alleen Hilversum bereikte, maar ook onderweg die Plan T op een rondje wist te zetten. (dat hoort namelijk zo )

Wat ik in Hilversum te zoeken had? Nou, bijvoorbeeld dit:



Zulke dingen zijn altijd erg grappig voor de gevorderde bordjesschieter. Maar de werkelijke reden was dat ik me voorgenomen had om nog deze week eens te gaan kijken hoe het stond met de ontvlechting van station Baarn. Wel: De perronwanden (van het nieuw aan te leggen spoor 4) staan er. En er ligt zand achter. Verder nog niet veel.



Daarna ben ik via de Soestboog weer terug naar Utrecht gereden, waar ik in de vrijdagmiddagspits een dubbelgelede NewAGG300 voor mezelf alleen had 8)


Enjoy
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 15 februari 2008 @ 20:50:48 #143
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_56758352
quote:
Op vrijdag 15 februari 2008 20:45 schreef knars het volgende:
Het kan nog sneller: na Ut kop laten maken op ede wageningen, kippenlijn pakken, kop op amersfoort, dan naar zwolle. Maar dan nog heeft er nooit een reizigerstrein op die manier gereden vanaf hilversum

En zoetermeer oost... Tsja...
Ik denk dat dat toch langzamer is dan in mijn voorstel, omdat de kippenlijn nu niet bepaald een snel lijntje is
Altijd onderweg naar het avontuur
  vrijdag 15 februari 2008 @ 20:54:41 #144
136283 knars
Teethgrinder
pi_56758451
Hmmm, volgens mij heb je gelijk

@Fles: Heb een tijdje gecarpoold met twee collega's, we reden vaak een deel van de oude Haarlemmermeerspoorlijn vanaf Alphen tot Aalsmeer. Er staan nog een hoop mooie statiosngebouwen daar, al is het verschrikkelijk zonde dat juist Alphen a/d Rijn zelf neergehaald is.
pi_56758499
ja, Aalsmeer staat er nog wel, daar moet ik ook nog en keertje heen
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  vrijdag 15 februari 2008 @ 21:43:03 #146
136283 knars
Teethgrinder
pi_56759650
Aalsmeer en Aarlanderveen en Nieuwveen en De Kwakel ja

Blijf het bijzonder vinden dat er zoveel asfalt van provinciale wegen door de polder in feite gewoon op een oude spoordijk is gekwakt.
  Redactie Sport vrijdag 15 februari 2008 @ 22:26:53 #147
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_56760801
quote:
Op vrijdag 15 februari 2008 20:07 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Dat kan veel sneller. Gewoon van Utrecht naar Baarn laten rijden, daar kopmaken en richting Zwolle gaan
maar bij mijn route kan de machinist blijven zitten, die is namelijk zonder kopmaken
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 15 februari 2008 @ 22:37:26 #148
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_56761098
quote:
Op vrijdag 15 februari 2008 22:26 schreef dennistd het volgende:

[..]

maar bij mijn route kan de machinist blijven zitten, die is namelijk zonder kopmaken
Dan ken ik er ook nog wel een

Utrecht - Arnhem - Deventer - Amersfoort - Schiphol - Leiden - Woerden - Breukelen - Amsterdam Bijlmer Arena - Goederenboogje richting Diemen Zuid - Hilversum - Amersfoort - Zwolle
Altijd onderweg naar het avontuur
  vrijdag 15 februari 2008 @ 23:16:27 #149
202886 seinhuis
elke dag htn - ut
pi_56762081
quote:
Op vrijdag 15 februari 2008 20:46 schreef Dr_Flash het volgende:
Wat een heerlijke dag vandaag En wat een mooie dag voor een ritje. Ik moest toch al vroeg de baan op, niewaar? Zo vond ik mezelf terug in de IC van 8:03 vanuit Utrecht Centraal naar Rotterdam. Een bedrijfsmatig ritje naar Delft Zuid, alwaar ik examen had. Ik heb het bijna gehaald Maar toen was het dus pas 12 uur, en het zonnetje scheen. Nou, eerst maar even de declarabele kilometers verzilveren met een tikje terug naar Utrecht.

Hmm, en dan... dan heb je nog wat "werk" te doen

Allereerst nam ik bus 140 van Utrecht naar Uithoorn, waar nog een mooi bordje te scoren zou moeten zijn. En jawel 8)

[ afbeelding ]

Het bleek trouwens dat daar ook nog een Sikje (de 238) on static display stond.

[ afbeelding ]

Helaas ging de kroeg die tegenwoordig in het stationsgebouw gevestigd is, pas om drie uur open (en het was kwart over twee) dus daar ga je niet op wachten natuurlijk. Ik spurtte met kwieke schreden (echt waar) de busbaan over om nog net lijn 142 naar het Uithoornse busstation te kunnen nemen. In Uithoorn bleek dat er maar bar weinig veranderd was aan het busstation, sinds dat (okt 2002-sep 2003) dagelijkse kost was voor mij.

[ afbeelding ]

Wel heb ik daar een aantal best redelijk glimmend gepoetste bussen op de foto kunnen zetten, waaronder deze MAN.

[ afbeelding ]

Nog mooier en nog nieuwer was alleen de Citaro Evolution (of weet ik het, een volgende generatie iig) van het Schiphol Sternet

[ afbeelding ]

Die bus blijkt voorzien te zijn van allerlei nieuwerwetsigheden zoals videoschermen met NUTTIGE informatie, videoschermen die WERKEN überhaupt :shock: (Arriva Waterland, leest u mee?)
En het mooiste vond ik nog wel dat er speciale doelgroepstoelen in die bus zaten, waarvan de bekleding aangaf dat deze twee stoelen alleen bestemd waren voor

* Mannen met een stok;
* Mensen met een dikke buik; en
* Vrouwen met een stuk in hun kraag.

[ afbeelding ]

Hoe het ook zij: Ik ben nog even in die bus blijven zitten ondanks dat het lijnnummer wijzigde in 197 bij Schiphol P30, want ik moest naar Schiphol Plaza. Daar aangekomen kon ik net één van de oudste treinstellen van NS, Plan T 511, zien wegrijden als stoptrein naar Hilversum. Gelukkig kwam een kleine 10 minuten later ICMm 4012 aanrijden, waarmee ik niet alleen Hilversum bereikte, maar ook onderweg die Plan T op een rondje wist te zetten. (dat hoort namelijk zo )

Wat ik in Hilversum te zoeken had? Nou, bijvoorbeeld dit:

[ afbeelding ]

Zulke dingen zijn altijd erg grappig voor de gevorderde bordjesschieter. Maar de werkelijke reden was dat ik me voorgenomen had om nog deze week eens te gaan kijken hoe het stond met de ontvlechting van station Baarn. Wel: De perronwanden (van het nieuw aan te leggen spoor 4) staan er. En er ligt zand achter. Verder nog niet veel.

[ afbeelding ]

Daarna ben ik via de Soestboog weer terug naar Utrecht gereden, waar ik in de vrijdagmiddagspits een dubbelgelede NewAGG300 voor mezelf alleen had 8)

[ afbeelding ]
Enjoy
Moi verslag Dr.Dles
Tevens, zullen we nog een kerel samen op stap gaan?

[ Bericht 1% gewijzigd door seinhuis op 15-02-2008 23:22:43 ]
  vrijdag 15 februari 2008 @ 23:18:19 #150
202886 seinhuis
elke dag htn - ut
pi_56762123
quote:
Op vrijdag 15 februari 2008 11:41 schreef thats-me het volgende:
Heb eens even wat van mij video's geupload op Youtube, waar goed te zien is de verandering met een Jaar geleden en nu.

We beginnen met een Reportage, over de voor delen van Almelo verdiept.
Vermoedelijk komt deze reportage uit 2003, maar dat weet ik niet zeker.
http://nl.youtube.com/watch?v=OX2eypRdGJc

Vervolgens gaan we zelf een ritje maken over het oude traject, Almelo -> Hengelo, het is 21 Maart 2007 (2 Dagen voor het oude spoor buiten dienst gaat.). Je ziet eerst nog de 3101 en 3102 vertrekken vanaf station Almelo.
http://nl.youtube.com/watch?v=aS43ymfzKLI
Note: De video duurd bijna 10 min, je gaat vanaf station Almelo door tot station Hengelo .

Nu we weten hoe het spoor er bij lag gaan we door naar 21 Mei 2007.
Alle ellende tijdens het in gebruik kunnen nemen van het Hulp spoor zijn voor bij.
In de tussentijd hebben ze alle oude rails verwijderd.
We vertrekken vanaf Almelo de Riet.
http://nl.youtube.com/watch?v=fs_vky4R9vM

Ik kom er achter dat ik nu een groot gedeelte heb over geslagen.

Maar we gaan verder het is onder tussen 22 Januari 2008 en ze zijn bezig met het inhangen van de tijdelijke viaduct in de Schoolstraat-Violierstraat.
http://nl.youtube.com/watch?v=ANJ80EgEY0E

We zijn een weekje verder, het is 28-01 de tijdelijke viaduct ligt bijna goed, een dag later word die in gebruik genomen.
http://nl.youtube.com/watch?v=zOMPUXWD6uA (begin met kijken vanaf 1.30)

Er zijn 2 weken voor bij gegaan, het is 14 Februari 2008 (valentijnsdag) We komen vanaf Almelo De riet, Almelo binnen rijden.
Je kunt zien dat deze 2 weken, het 1 en ander is veranderd,
Het tijdelijke viaduct is in gebruik genomen,
De overgang Nieuwstraat-Zuiderstraat is afgesloten, en meteen daar achter zijn ze begonnen met het eerste gedeelte uitgraven.
http://nl.youtube.com/watch?v=LUudsNkLdw0

Ik zal de komende tijd, wanneer ik nieuwe beelden heb, dit topic uitbreiden
Je dit hebt ook op OHHIH geplaats
Tevens; moi verslag.
  vrijdag 15 februari 2008 @ 23:21:39 #151
202886 seinhuis
elke dag htn - ut
pi_56762207
quote:
Op dinsdag 12 februari 2008 14:27 schreef seinhuis het volgende:
[ afbeelding ]
Hier alweer deel ### in een succesvolle serie. Liefhebbers van de oude delen, komen hier aan hun trekken:

I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, XI, XII, XIII, XIV, XV, XVI, XVII, XVIII, XIX, XX, XXI, XXII, XXIII, XXIV, XXV, XXVI, XXVII, XXVIII, XXIX, XXX, XXXI, XXXII, XXXIII, XXXIV, XXXV, XXXVI, XXXVII, XXXVIII, XXXIX, XL, XLI, XLII, XLIII, XLIV, XLV, XLVI, XLVII, XLVIII, XLIX, L, LI, LII, LIII, LIV, LV, LVI, LVII, LVIII, LIX, LX, LXI, LXII, LXIII, LXIV, LXV, LXVI, LXVII, LXVIII, LXIX, LXX, LXXI, LXXII, LXXIII, LXXIV, LXXV, LXXVI, LXXVII, LXXVIII, LXXIX, LXXX, LXXXI, LXXXII, LXXXIII, LXXXIV, LXXXV, LXXXVI, LXXXVII, LXXXVIII, LXXXIX, XC, XCI, XCII, XCIII, XCIV, XCV, XCVI, XCVII, XCVIII, XCIX, C.

Om maar meteen met de deur in huis te vallen, een introductie van het meest gebruikte reizigersmat in Nederland. Goederenzut is wat minder intresse in, maar stel gerust je vraag Voor meer informatie kun je ook op de site van Rolandrail terecht.
Wat "verdwenen" mat van enige tijd geleden als plan W, plan U of 1300-locs wordt ook niet op ingegaan, maar als iemand er wat meer van wil weten: de "experts" loop je dit topic vaak genoeg tegen het lijf, dus schiet ze maar lek.

Dat "de NS" niet meer overal rijdt, zal inmiddels wel bekend zijn. "De NS" is inmiddels oa NS Reizigers en NS Internationaal. De andere reizigersvervoerders zijn Arriva, Connexxion, Syntus en Veolia. De enige treinen van NSR die nog in het noorden komen zijn de treinen Randstad-Amersfoort-Zwolle-Groningen/Leeuwarden.

Voor het grensoverschrijdend verkeer rijden de volgende vervoerders:
Arriva rijdt op Nieuweschans-Leer, de NMBS rijdt op Maastricht-Luik en Roosendaal-Antwerpen.
DB Regionalbahn is te vinden op Heerlen-Aachen, Venlo-Hamm, en Enschede-Gronau-Munster.
PEG (Arriva) deelt met DB Regio het stuk Enschede-Gronau, maar gaat vanuit daar naar Dortmund.
De andere twee grensovergangen wat het spoor betreft (Zevenaar-Emmerich en Oldenzaal-Bad Bentheim), wordt alleen overschreden door de ICE en een inmiddels gestopt Syntus-probeertraject, respectievelijk de internationale IC Berlijn-Schiphol. Verder rijden er via Roosendaal naast de stoptrein van de NMBS nog de internationale trein Amsterdam-Brussel en de Thalys naar Parijs.

Randstadrail
Over RandstadRail wordt in dit topic niet ingegaan, dat is immers geen trein, en er is een speciaal topic voor:
RandstadRail

Voor meer info: kijk op http://www.randstadrail.nl


Leuk en aardig allemaal natuurlijk, maar waarmee wordt dat allemaal gereden?


[ afbeelding ]
Laten we in het noorden beginnen met Arriva (Voorheen NoordNed, dochter van Arriva/NS). Arriva rijdt in het noorden de stoptreinen Leeuwarden-Stavoren, Leeuwarden-Harlingen, Leeuwarden-Groningen, Groningen-Roodeschool, Groningen-Delfzijl, Groningen-Nieuweschans-Leer en sinds 10 december 2006 in de randstad (met Plan V) op Dordrecht-Geldermalsen. Arriva voert de dienstregeling in het noorden momenteel uit met Spurts (GTW's) en nog twee overgebleven Buffels, uiteindelijk moeten op alle Arriva-lijnen alleen Spurts overblijven.

Meer informatie over Arriva kun je hier vinden.

[ afbeelding ]
Syntus is actief in Twente en de Achterhoek op Arnhem-Wintersijk, Zutphen-Winterswijk, Zutphen-Oldenzaal en Arnhem-Tiel. Verder rijdt Syntus nog in naam van Connexxion op Almelo-Mariënberg in de spitsuren ter versterking. Syntus rijdt ook met DM90's gehuurd van NS, en met eigen spul: de lighttrain Lint.


[ afbeelding ]

Bij velen bekend om het busvervoer, minder bekend als spoorbedrijf. Ze hebben ook maar twee lijntjes: Almelo-Marienberg en Amersfoort-Ede=Wageningen. Het eerst genoemde lijntje is een rustig enkelspoors lijntje door de Twentse venen. De lijn wordt door Syntus in opdracht van Connexxion geëxploiteerd met twee rood bestickerde (omdat het lijntje onder "Twents" valt) Linten. Sinds Mei 2007 wordt er een halfuursdienst gereden met eindelijk een goede aansluiting op de trein naar Emmen.

De tweede lijn is de Kippenlijn (officieel omgedoopt in Valleilijn), welke ligt tussen Ede-Wageningen en Amersfoort. Hier rijdt eerst nog Plan V, vanaf september 2007 wordt op deze lijn compleet nieuw materieel, de Protos, ingezet.

[ afbeelding ]
Veolia is in Nederland wat betreft het gebruik van het spoor een nieuwkomer. Sinds 10 december onderhoudt dit Franse bedrijf de treindienst tussen Nijmegen en Roermond (Maaslijn) en tussen Maastricht Randwijck en Kerkrade Centrum (Heuvellandlijn). Hiervoor wordt in eerste instantie materieel gehuurd, wat er op neerkomt dat er op beide trajecten met bestaand NS-materieel gereden wordt, namelijk de DH1/2 (Wadloper) en Mat '64 (Plan V). Nadeel van de Wadlopers is dat ze te langzaam zijn, en dat er te weinig van zijn, waardoor de geplande kwartiersdienst op de Maaslijn niet gehaald kan worden.
Vanaf december 2007 gaat Veolia op de Maaslijn rijden met nieuw spul, net zo als Arriva heeft Veolia de GTW 2/6 en de GTW 2/8 besteld bij Stadler.


[ afbeelding ]
De NS heeft een groot arsenaal aan treinen. Om de OP nog een beetje overzichtelijk te houden kun je hier al het materieel van de NS bekijken.

Naar de NS Treinen Wiki >>


[ afbeelding ]
Er zijn ook nog twee light-rail experimenten aan de gang: Gouda-Alphen a/d Rijn en Houten-Houten Castellum.
De tweede komt vooral doordat er geen tijd was om de huidige stoptreinen ook nog op Castellum te laten stoppen. Nu rijdt er een tram van de HTM (tweedehandsje uit Hannover).

Ook op de Rijn-Gouwelijn, waar NS samenwerkt met de HTM, rijden trams. Dit is zo'n succes dat inmiddels de helft van de reizigers aldaar een andere vorm van vervoer heeft gevonden.

[ afbeelding ]
Links: Het trammetje op Houten-Houten Castellum (foto: Ene Fles) Rechts: A32 tram op de Rijn-Gouwe-lijn.


[ afbeelding ]
vooral bezig met vier grensoverschrijdende verbindingen:
Amsterdam-Brussel (elk uur), Amsterdam-Frankfurt (7x per dag), Schiphol-Berlijn (4x per dag), Amsterdam-Parijs (wisselend)

De verbinding naar België loopt goed en is altijd goed gevuld. De loc van de Beneluxtrein kan in Nederland en België rijden (1500 en 3000V) en is eigendom van de NMBS. De rijtuigen zijn van NS (IRCm) en voorzien van een rode (NMBS kleur) raamband i.c.m. met het gele van NS. Regelmatig rijden er ook blauw-gele tussen, dat komt door de ombouwactie naar ICRm die ook voor het BNL-spul geldt.

De trein naar Berlijn reed altijd als extra trein tussen Amsterdam en Hengelo (met wat minder stops), maar sinds december 2006 is deze serie 140 gekoppeld aan het binnenlandse IC-net, met alle problemen van dien, als niet-koppelbaarheid met ICM (hoewel dat minder een probleem is doordat vanaf december 2006 Amersfoort-Amsterdam totaal los is komen te liggen van de rest van de Noord-Oost IC's) en het feit dat binnenlands treinen veel voller zitten dan deze Duitse 6 bakken (+3 Nederlandse versterkingsrijtuigen). Bovendien kunnen reizigers niet meer rechtstreeks van/naar Enschede.
De verbinding met Frankfurt wordt verzorgd door ICE's, wat vooralsnog geen doorslaand succes is, niet in de laatste plaats vanwege de prijs al is NSI tegenwoordig met Ryanair/Easyjet aan het concurreren.


Bij gebrek aan meerspanningslocs wordt de IC vanuit Berlijn in Bad Bentheim overgenomen door een Nederlandse loc.

[ afbeelding ]
Thalys en Benelux met nieuwe frambozenlollie-rijtuigen. Zodra de HSL echt open gaat zullen deze treinen verhuizen naar de nieuwe hogesnelheidslijn.


Sinds eind 2007 wagen een aantal vaste bezoekers van deze reeks zich aan wat uitzoekwerk, en dan verschijnen er bij toerbeurt leuke diepte-verhaaltjes over bepaalde stations:

Hoek van Holland Haven door von_Preussen
Kesteren door Dr_Flash
Uithuizen door Socios
Buitenpost door Peterselieman
Newcastle Central Station door bork

Als er zaken zijn die verder nog onduidelijk zijn, vraag maar raak in dit topic!!
deze OP is hier te vinden

En voorts geldt:

[ afbeelding ]

Verboden voor Achterlijke Terugvind Berichten. Game on!

Het staat iedereen vrij om de OP aan te passen. Dus laat je creativiteit de vrije loop!
Ik weet niet welke beheerer mei openings toppik heeft geverandert, maar ik vind deze veel moier dan mei bericht.

Tevens; hebben jullie mei nauw al eens aan het wer gezien op utrecht Centraaal?
pi_56762245
quote:
Op vrijdag 15 februari 2008 23:21 schreef seinhuis het volgende:

[..]

Ik weet niet welke beheerer mei openings toppik heeft geverandert, maar ik vind deze veel moier dan mei bericht.

Tevens; hebben jullie mei nauw al eens aan het wer gezien op utrecht Centraaal?
Ik durf te wedden dat een moderator nu gaat optreden... probeer aub normaal nederlands te tikken!
pi_56762271
quote:
Op vrijdag 15 februari 2008 23:18 schreef seinhuis het volgende:

[..]

Je dit hebt ook op OHHIH geplaats
Tevens; moi verslag.
Goed gezien , Dank je
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 15 februari 2008 @ 23:45:21 #154
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_56762841
quote:
Op vrijdag 15 februari 2008 11:41 schreef thats-me het volgende:
Heb eens even wat van mij video's geupload op Youtube, waar goed te zien is de verandering met een Jaar geleden en nu.

We beginnen met een Reportage, over de voor delen van Almelo verdiept.
Vermoedelijk komt deze reportage uit 2003, maar dat weet ik niet zeker.
http://nl.youtube.com/watch?v=OX2eypRdGJc

Vervolgens gaan we zelf een ritje maken over het oude traject, Almelo -> Hengelo, het is 21 Maart 2007 (2 Dagen voor het oude spoor buiten dienst gaat.). Je ziet eerst nog de 3101 en 3102 vertrekken vanaf station Almelo.
http://nl.youtube.com/watch?v=aS43ymfzKLI
Note: De video duurd bijna 10 min, je gaat vanaf station Almelo door tot station Hengelo .

Nu we weten hoe het spoor er bij lag gaan we door naar 21 Mei 2007.
Alle ellende tijdens het in gebruik kunnen nemen van het Hulp spoor zijn voor bij.
In de tussentijd hebben ze alle oude rails verwijderd.
We vertrekken vanaf Almelo de Riet.
http://nl.youtube.com/watch?v=fs_vky4R9vM

Ik kom er achter dat ik nu een groot gedeelte heb over geslagen.

Maar we gaan verder het is onder tussen 22 Januari 2008 en ze zijn bezig met het inhangen van de tijdelijke viaduct in de Schoolstraat-Violierstraat.
http://nl.youtube.com/watch?v=ANJ80EgEY0E

We zijn een weekje verder, het is 28-01 de tijdelijke viaduct ligt bijna goed, een dag later word die in gebruik genomen.
http://nl.youtube.com/watch?v=zOMPUXWD6uA (begin met kijken vanaf 1.30)

Er zijn 2 weken voor bij gegaan, het is 14 Februari 2008 (valentijnsdag) We komen vanaf Almelo De riet, Almelo binnen rijden.
Je kunt zien dat deze 2 weken, het 1 en ander is veranderd,
Het tijdelijke viaduct is in gebruik genomen,
De overgang Nieuwstraat-Zuiderstraat is afgesloten, en meteen daar achter zijn ze begonnen met het eerste gedeelte uitgraven.
http://nl.youtube.com/watch?v=LUudsNkLdw0

Ik zal de komende tijd, wanneer ik nieuwe beelden heb, dit topic uitbreiden
Had het verslag eerder vandaag over het hoofd gezien, maar ik vind ik mooi om de vorderingen te Almelo te zien
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_56764266
quote:
Op vrijdag 15 februari 2008 23:21 schreef seinhuis het volgende:

[..]

Tevens; hebben jullie mei nauw al eens aan het wer gezien op utrecht Centraaal?
Hangt er van af. Als jij die grapjurk bent die altijd onze BT 'leent', dan wel.
Brutalen hebben de halve wereld; doe mij die andere helft dan maar
  zaterdag 16 februari 2008 @ 09:53:09 #156
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_56766325
Ik vond onderstaande foto in mijn doos-met-nog-in-te-plakken foto's. Ik heb 'm ooit van iemand gekregen, die foto, maar ik weet niet wat het is. Een bus ja. Met een schildering van een trein erop. Een bus met het stuur rechts zo te zien, mits links de voorkant is... Wie kent dit ding?

Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_56766556
Wat een ding
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  zaterdag 16 februari 2008 @ 12:00:24 #158
146033 ReisT
Fahrtreppenbenutzungshinweise
pi_56767966
Sommigen hier zullen er niet rouwig om zijn, maar toch is het wel jammer, HOV-RN kondigt het einde aan een groot deel van Plan T.
quote:
Vanaf april van dit jaar zullen de eerste Plan T’s het einde van hun revisietermijn bereiken. In april zal het eerste stel buiten dienst gaan, in juni gevolgd door nog eens drie. In september volgt het vijfde stel en in december gaan tegelijk vier treinstellen aan de kant. Het is niet meer mogelijk de levensduur van deze treinstellen te verlengen: alle ‘remcontrolebeurten’ zijn voor deze treinstellen dan opgesoupeerd. In april, juni en december 2009 volgen respectievelijk twee, drie en één treinstel.
Samengevat: de eerste 9 stuks gaan er dit jaar nog uit, volgend jaar nog eens 6.
pi_56769161
Ik behoor waarschijnlijk tot één van de weinigen die het jammer vinden, aangezien ik het interieur van de Plan T erg weet te waarderen i.t.t. de Plan V. Want in de Plan T heb je tenminste normale (krappe) stoeltjes, terwijl je in Plan V geforceerd in een bankje zit te hangen met zicht op andere treinreizigers (personal space, anyone?).

Wat gaat er voor de Plan T’s in de plaats komen?

Extra ICB maakt VIRM vrij voor Zwolle – Nijmegen, waarop die Plan V’s de terzijde gestelde Plan T’s gaan vervangen? Want de nieuwe stoptreinen komen nog niet binnen afzienbare tijd (om Plan T direct te vervangen).

En een museumstel is vast nog niet gereserveerd?



Plan T, ik hou van jou, ik kan niet leven zonder jou!

pi_56771100
Volgens mij is dit hem.

Een trein in de 3600 doet er ongeveer (vanaf het moment dat ie in Zwolle begint te rijden tot aan het moment dat ie in Nijmegen begint terug te rijden, dus met keertijd) van Zwolle naar Nijmegen 1.5 uur over. Aangezien er elk half uur een trein moet rijden, moeten er in Zwolle dus 3 klaar staan (3x .5 = 1.5 uur) en in Nijmegen dus ook drie (want na 1.5 is de trein dan bij het eindstation, en kan terug rijden). In totaal heeft men dan drie treincombinaties in Nijmegen nodig, en drie in Zwolle.

Volgens planning rijden ze met drie stellen, dus zijn er in totaal 3 x 6 = 18 Plan V-stellen nodig. Samen hebben deze een capaciteit van 36 bakken.

Hoeveel bakken gaan er nu buiten dienst? Dat zijn er 9 x 4 = 36 bakken Plan T.

Dus in theorie zouden die 36 bakken Plan V van de 3600 nipt de 36 bakken Plan T kunnen vervangen. Dan klopt het ook met het materieel”geschuif” van “nieuw” ICB maakt VIRM vrij voor de 3600, en die Plan V maakt het mogelijk om de Plan T buiten dienst te stellen.
  zaterdag 16 februari 2008 @ 15:52:44 #161
136283 knars
Teethgrinder
pi_56771798
Dag Plan T met je irritante gebrek aan beenruimte

Van de buitenkant is het die goeie ouwe gezellige standaard stoptrein waar iedereen mee vertrouwd is, maar van binnen is het simpelweg ruk.
  zaterdag 16 februari 2008 @ 16:24:35 #162
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_56772275
En zo wordt het Treinstel Toekomst verleden tijd.

En dat terwijl enkele jongere Plan V's al gesloopt zijn! Maar die hadden dan ook geen grote revisie gehad.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_56772794
quote:
Op zaterdag 16 februari 2008 13:08 schreef von_Preussen het volgende:
Ik behoor waarschijnlijk tot één van de weinigen die het jammer vinden, aangezien ik het interieur van de Plan T erg weet te waarderen i.t.t. de Plan V. Want in de Plan T heb je tenminste normale (krappe) stoeltjes, terwijl je in Plan V geforceerd in een bankje zit te hangen met zicht op andere treinreizigers (personal space, anyone?).
Exact mijn redenering! Plan T for the win
pi_56773288
Gisteren al wezen hobbyen bij Holten en Zevenaar, foto's volgen nog wel eens, vandaag op verschillende plekjes gestaan voor wat meer NSR spul en natuurlijk de ACTS treinen vanuit Leeuwarden:


ICM's 4214 en 4207 onderweg nabij Haskerdijken (Heerenveen) als Intercity Leeuwarden - Rotterdam Centraal


Even later gevolgd door de ACTS 1255 + 6705 met de containertrein uit Leeuwarden naar de Maasvlakte West. Over niet zo'n heel lange tijd rijden deze 1200-loks niet meer, dus wees er snel bij voor ze weg zijn!


Bij Wezep ICMm 4016 en de ICM's 4061 en 4220 onderweg als IC Leeuwarden/Groningen - Schiphol


Even later gevolgd door NSR DDAR'retje 7402 met achterop Elok 1719 als stoptrein Zwolle - Amersfoort - Utrecht


Een stukje verderop bij Hattemerbroek eerst nog de volgende IC gepakt, bestaande uit de 4042, 4250 en de 4072 als IC Leeuwarden/Groningen - Schiphol


Tot slot de Class 66 van ACTS, de 513-9 met de Lw-2 shuttle vanuit Leeuwarden naar de Amsterdamse Houtrakpolder.
  zaterdag 16 februari 2008 @ 18:14:56 #165
146033 ReisT
Fahrtreppenbenutzungshinweise
pi_56774288
quote:
Op zaterdag 16 februari 2008 13:08 schreef von_Preussen het volgende:
Wat gaat er voor de Plan T’s in de plaats komen?

Extra ICB maakt VIRM vrij voor Zwolle – Nijmegen, waarop die Plan V’s de terzijde gestelde Plan T’s gaan vervangen? Want de nieuwe stoptreinen komen nog niet binnen afzienbare tijd (om Plan T direct te vervangen).
Vanaf komend najaar wordt de NS-vloot in een jaar tijd flink uitgebreid (mits alles op tijd geleverd wordt dan he.)

-200 nieuwe bakken VIRM.

-122 bakken (omgerekend, zijn er meer maar aan de korte kant) nieuwe Sprinters, het jaar daarop gevolgd door nog ongeveer zo'n zelfde aantal.

-Nieuwe GTW's voor de concullega's Arriva en Veolivla betekent dat NS een stuk of 60 bakken Plan V terugkrijgt.

-60 bakken aan gemoderniseerde sprinters-tweetjes (die dingen zijn nota bene ouder dan sommige V's!).

[ Bericht 0% gewijzigd door ReisT op 16-02-2008 18:22:24 ]
pi_56774925
Als ik het goed heb is er vanochtend een nieuwe lading ICB via Eindhoven het land binnengekomen. Zat in de V&D te Eindhoven en zag ze langsrijden. Twee bakken nog in DB kleur de rest in een glanzend NS kleurtje
pi_56775229
quote:
Op zaterdag 16 februari 2008 18:14 schreef ReisT het volgende:

[..]

Vanaf komend najaar wordt de NS-vloot in een jaar tijd flink uitgebreid (mits alles op tijd geleverd wordt dan he.)

-200 nieuwe bakken VIRM.

-122 bakken (omgerekend, zijn er meer maar aan de korte kant) nieuwe Sprinters, het jaar daarop gevolgd door nog ongeveer zo'n zelfde aantal.

-Nieuwe GTW's voor de concullega's Arriva en Veolivla betekent dat NS een stuk of 60 bakken Plan V terugkrijgt.

-60 bakken aan gemoderniseerde sprinters-tweetjes (die dingen zijn nota bene ouder dan sommige V's!).
Vergeet het nieuwe HSL materiaal niet dat schijnt ook eind dit jaar eerste hier naar toe te komen maar dat kan natuurlijk zijn dat nog paar jaar vertraagd zoals bij andere treinstellen die ze gebouwd hebben
............................
pi_56777216
quote:
Op zaterdag 16 februari 2008 15:10 schreef von_Preussen het volgende:
Volgens mij is dit hem.

Een trein in de 3600 doet er ongeveer (vanaf het moment dat ie in Zwolle begint te rijden tot aan het moment dat ie in Nijmegen begint terug te rijden, dus met keertijd) van Zwolle naar Nijmegen 1.5 uur over. Aangezien er elk half uur een trein moet rijden, moeten er in Zwolle dus 3 klaar staan (3x .5 = 1.5 uur) en in Nijmegen dus ook drie (want na 1.5 is de trein dan bij het eindstation, en kan terug rijden). In totaal heeft men dan drie treincombinaties in Nijmegen nodig, en drie in Zwolle.

Volgens planning rijden ze met drie stellen, dus zijn er in totaal 3 x 6 = 18 Plan V-stellen nodig. Samen hebben deze een capaciteit van 36 bakken.

Hoeveel bakken gaan er nu buiten dienst? Dat zijn er 9 x 4 = 36 bakken Plan T.

Dus in theorie zouden die 36 bakken Plan V van de 3600 nipt de 36 bakken Plan T kunnen vervangen. Dan klopt het ook met het materieel”geschuif” van “nieuw” ICB maakt VIRM vrij voor de 3600, en die Plan V maakt het mogelijk om de Plan T buiten dienst te stellen.
Rijdt nu al weer wat VIRM in de 3700, maar nog lang niet alles en het kan ook weer zo weg zijn. Ten tweede vraag ik me af of het niet dan net toevallig ergens anders harder nodig is. Dat is altijd al zo geweest en zal je zien dat de 3700 dan maar weer Plan V krijgt en de VIRM op een lijn in het westen. Ik geloof het pas, als er echt VIRM rijdt! Daarbij is er ook geen instroom van nieuw materieel komend half jaar.
  Redactie Frontpage / Sport zaterdag 16 februari 2008 @ 20:34:03 #169
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_56777421
afgelopen donderdag minimaal 4 stellen VIRM gezien in de 3700 al, dus veel is er al doorgeschoven
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_56777929
quote:
Op zaterdag 16 februari 2008 20:34 schreef Peterselieman het volgende:
afgelopen donderdag minimaal 4 stellen VIRM gezien in de 3700 al, dus veel is er al doorgeschoven
Dat is zo, maar wel vaker gezien dat er twee VIRM in de omloop zitten en weer een dag later er uit worden gehaald. Record is toch wel in een week: Mat 64, VIRM, DDAR en ICM gezien in de 3700 .

Misschien slim om in 2009 weer een lijn te bouwen, en te begrijpen dat dit niet echt werkt ...
Want er staan nu maar liefst 2 treinstellen constant stil.
pi_56778239
Boel moet gewoon weer doorgetrokken worden naar Roosendaal (of zelfs naar Vlissingen). Tevens weer een echte Intercity van maken die veel minder stopt.
pi_56778453
quote:
Op zaterdag 16 februari 2008 18:44 schreef Dichterbijer het volgende:
Als ik het goed heb is er vanochtend een nieuwe lading ICB via Eindhoven het land binnengekomen. Zat in de V&D te Eindhoven en zag ze langsrijden. Twee bakken nog in DB kleur de rest in een glanzend NS kleurtje
Denk eerder aan een uitwisseling ivm onderhoud.

Nice pics bjorn..!!
  Redactie Frontpage / Sport zaterdag 16 februari 2008 @ 21:43:27 #173
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_56779490
quote:
Op zaterdag 16 februari 2008 20:52 schreef Brembo het volgende:

[..]

Dat is zo, maar wel vaker gezien dat er twee VIRM in de omloop zitten en weer een dag later er uit worden gehaald. Record is toch wel in een week: Mat 64, VIRM, DDAR en ICM gezien in de 3700 .

Misschien slim om in 2009 weer een lijn te bouwen, en te begrijpen dat dit niet echt werkt ...
Want er staan nu maar liefst 2 treinstellen constant stil.
's avonds zit er uit oogpunt van sociale veiligheid ICM in de 3700
Altijd onderweg naar het avontuur
  zaterdag 16 februari 2008 @ 22:26:39 #174
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_56780607
Toevallig 2 treintjes op de kiek gezet vandaag



Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
pi_56780958
Thanks for sharing. Mooie sfeerbeelden.
  Redactie Frontpage / Sport zaterdag 16 februari 2008 @ 23:04:00 #176
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_56781657
Donderdag ben ik er even op uit geweest en heb enkele opvallende platen gemaakt. De VIRM waarmee ik van Groningen naar Zwolle reisde ging naar:



Daarna naar Nijmegen gereisd en de GTW geplaat. Opvallend hierbij is dat een van de spiegels van de 7352 mist



Ben daarna doorgereisd naar Roosendaal, terug naar Breda om via Leiden en woerden naar Amsterdam Zuid te reizen. Omdat ik onderweg vertraging had opgelopen, was ik in de gelegenheid om tussen Amsterdam Zuid en Amersfoort de pimpelexpress te nemen Daarna weer met de VIRM naar Groningen gereisd, maar onderweg verder geen platen meer gemaakt.
Altijd onderweg naar het avontuur
  zondag 17 februari 2008 @ 00:44:16 #177
176916 Karrs
2007-2017
pi_56783627
quote:
Op zaterdag 16 februari 2008 23:04 schreef Peterselieman het volgende:
Donderdag ben ik er even op uit geweest en heb enkele opvallende platen gemaakt. De VIRM waarmee ik van Groningen naar Zwolle reisde ging naar:

[ afbeelding ]

Daarna naar Nijmegen gereisd en de GTW geplaat. Opvallend hierbij is dat een van de spiegels van de 7352 mist

[ afbeelding ]

Ben daarna doorgereisd naar Roosendaal, terug naar Breda om via Leiden en woerden naar Amsterdam Zuid te reizen. Omdat ik onderweg vertraging had opgelopen, was ik in de gelegenheid om tussen Amsterdam Zuid en Amersfoort de pimpelexpress te nemen Daarna weer met de VIRM naar Groningen gereisd, maar onderweg verder geen platen meer gemaakt.
Dus ze hebben in 's Gravenhage eindelijk wat aan 'die lúcht' gedaan?
Is definitief vertrokken na een ban voor het opstaan tegen slechteriken
  zondag 17 februari 2008 @ 14:03:43 #178
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_56790235


Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_56790930
Je hebt ook weer een leuk rondje gemaakt!
  zondag 17 februari 2008 @ 14:43:57 #180
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_56791226
Yep Het werd wel weer eens tijd, ook
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_56793576
Schoenes Wochenende Fles?
Socialist in Mercedes
pi_56794334


iemand een idee wat deze stellen in Roosendaal te zoeken hebben?
pi_56796049
Misschien een wintersporttrein naar de Franse Alpen? (Ik ken de details niet, ik zag laatst alleen een groep mensen met skies die op Utrecht C op een 'Vakantietrein' stonden te wachten, dus ik weet dat iets dergelijks bestaat...
Socialist in Mercedes
pi_56796258
Geen idee? misschien een skitrein ofzo?
pi_56796508
Bedevaarttrein naar Lourdes misschien?

Bergland Express naar Oostenrijk volgens Treintjes.info...
Webstek
Socialist in Mercedes
  zondag 17 februari 2008 @ 18:42:31 #186
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_56796594
quote:
Op zondag 17 februari 2008 16:22 schreef Charango het volgende:
Schoenes Wochenende Fles?
Nee, gewoon Schöner Tag Ticket NRW
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  zondag 17 februari 2008 @ 18:46:03 #187
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_56796664
Het prachtige weer houdt nog even aan, en om eerlijk te zijn: Het werd wel weer eens tijd om eindelijk eens een mooie ronde neer te zetten in 2008. Maar ja, het is zaterdag, en dus moest er uitgeslapen worden. Zodoende vertrok ik pas om 11:08 uit Utrecht Centraal en bereikte ik via Eindhoven en Venlo tegen 14:30 Wuppertal Hbf. De Schwebebahn dus. Een vriend van me had dat ding nog nooit gedaan, en dat is eigenlijk wel een beetje een essential classic natuurlijk.



Blik op de baan over de Wupper:



Bij het westelijke uiteinde, station Vohwinkel, hangt de baan enkele kilometers lang boven de straat in plaats van boven de Wupper.



Aangekomen aan het oostelijke eindpunt, station Wuppertal-Oberbarmen, konden nog een bus en een BR628 op de plaat gezet worden.





Vervolgens ging de reis via Hagen Hbf door het Sauerland naar Lüdenscheid, een erg mooie route. Helaas werd het al vrij vroeg donker, maar dat mocht de pret niet drukken. Onderweg was er bijvoorbeeld gelegenheid om het fraaie historische seinhuis van Brügge (Westfalen) te fotograferen.



Een Lint41 van de SauerlandBahn op het eindpunt van de Volmelijn: station Lüdenscheid.



Op de terugweg in het donker nog even wat sfeerplaatjes geschoten van Hagen Hbf en het in deplorabele staat verkerende station Ennepetal (Gevelsberg)....





En dit was de trein die ons terugbracht naar Venlo.



[ Bericht 0% gewijzigd door Dr_Flash op 17-02-2008 19:10:24 ]
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_56796979
Leuke foto's . Moet ook maar eens een keer die kant op gaan
  zondag 17 februari 2008 @ 19:03:25 #189
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_56796999
quote:
Op zondag 17 februari 2008 18:46 schreef Dr_Flash het volgende:
Een vriend van me had dat ding nog nooit gedaan, en dat is eigenlijk wel een beetje een essential classic natuurlijk.
Dat was ik, en ik heb 2 aardige filmpjes gemaakt, nouja volgens fles dan. Ik was vandaag lui, mar een bijzonder ding is die Wuppentaler Schwebebahn wel

Compilatie filmpje
http://nl.youtube.com/watch?v=S_ioxPoKChM

Complete traject in 3minuut en en beetje
http://nl.youtube.com/watch?v=Cn-cCOd0Lvw
  zondag 17 februari 2008 @ 19:59:28 #190
143462 Battlefan
Pardon? PARDON?!
pi_56798377
Toffe foto's Fles! En leuke filmpjes Arthur

Ik moet er ook nog eens heen
Here you leave today and enter the world of yesterday, tomorrow and fantasy
- Walt Disney
pi_56805392
Leuke foto’s Zug-Chef & Fles!

@ACT-F, jij ook hier, ken je porno-sjakie nog? De systeembeheerder?
  maandag 18 februari 2008 @ 01:13:48 #192
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_56806535
quote:
Op zondag 17 februari 2008 23:58 schreef von_Preussen het volgende:
@ACT-F, jij ook hier, ken je porno-sjakie nog? De systeembeheerder?
Jaaaaa!!

Leuk dat jij hier ook zit, en al helemaal als autofiel tussen de treinofielen
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
pi_56807474
Leuk rondje! Ik moet eigenlijk ook weer eens op pad. Dit jaar nog helemaal niet in een Koploper gezeten.
pi_56810171
quote:
Op zondag 17 februari 2008 16:57 schreef Gutz het volgende:
[ afbeelding ]

iemand een idee wat deze stellen in Roosendaal te zoeken hebben?
Zijn inderdaad rijtuigen van de Skitrein Rotterdam - Antwerpen - Oostenrijk, ook wel de Bergland genoemd.

Gisteren kwam deze trein na reizigers in Rotterdam te hebben afgezet, terug als ledig materieel richting Roosendaal:

  maandag 18 februari 2008 @ 10:52:24 #195
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_56810189
Mooi treintje ja!
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_56810345
1 van de weinige reizigerstreinen die nog met NMBS 25.5 rijden in NL
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_56810438
Hoeveel kost een treinkaartje naar Oostenrijk/Frankrijk naar een skigebied eigenlijk?
Nice pics!
  maandag 18 februari 2008 @ 11:57:57 #198
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_56811589
quote:
Op maandag 18 februari 2008 11:00 schreef Dr_Flash het volgende:
1 van de weinige reizigerstreinen die nog met NMBS 25.5 rijden in NL
Zeg, waar staat die trein in het spoorboekje? Kan je er ook met een SOV in?
pi_56811599
quote:
Op maandag 18 februari 2008 11:04 schreef Willy84 het volgende:
Hoeveel kost een treinkaartje naar Oostenrijk/Frankrijk naar een skigebied eigenlijk?
Nice pics!
Hangt er vanaf of je de normale ski trein neemt of de Thalys ski trein.
Normale retour rond 100/150 euro
Thalys retour rond 200/250 euro
............................
  Redactie Frontpage / Sport maandag 18 februari 2008 @ 12:00:05 #200
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_56811640
quote:
Op maandag 18 februari 2008 11:57 schreef Darkwing_Duck het volgende:

[..]

Zeg, waar staat die trein in het spoorboekje? Kan je er ook met een SOV in?
Een SOV zal niet geldig zijn, omdat deze trein niet normaal in het spoorboekje staat en een trein met toeslag is
Altijd onderweg naar het avontuur
  maandag 18 februari 2008 @ 12:10:15 #201
74976 JDude
groetjes, veldmuis
pi_56811808
quote:
Op zondag 17 februari 2008 16:57 schreef Gutz het volgende:
[ afbeelding ]

iemand een idee wat deze stellen in Roosendaal te zoeken hebben?
Die reed laatst ook al door Breda, weet ik nu tenminste ook welke het was .
It's always around me, all this noise
But not nearly as loud as the voice saying
"Let it happen, let it happen (It's gonna feel so good)
Just let it happen, let it happen"
  maandag 18 februari 2008 @ 12:57:56 #202
202886 seinhuis
elke dag htn - ut
pi_56812678
quote:
Op zaterdag 16 februari 2008 18:14 schreef ReisT het volgende:

[..]

Vanaf komend najaar wordt de NS-vloot in een jaar tijd flink uitgebreid (mits alles op tijd geleverd wordt dan he.)

-200 nieuwe bakken VIRM.

-122 bakken (omgerekend, zijn er meer maar aan de korte kant) nieuwe Sprinters, het jaar daarop gevolgd door nog ongeveer zo'n zelfde aantal.

-Nieuwe GTW's voor de concullega's Arriva en Veolivla betekent dat NS een stuk of 60 bakken Plan V terugkrijgt.

-60 bakken aan gemoderniseerde sprinters-tweetjes (die dingen zijn nota bene ouder dan sommige V's!).
Vlogens mei komen er 50 nieuwe VIRM

Tevens, vlogens mei zach ik Dr. Fles laats op Utrecht centraal ! Ik was aan het sgoonmaken bij de Buger King
pi_56812777
quote:
Op maandag 18 februari 2008 12:57 schreef seinhuis het volgende:

[..]

Vlogens mei komen er 50 nieuwe VIRM

Tevens, vlogens mei zach ik Dr. Fles laats op Utrecht centraal ! Ik was aan het sgoonmaken bij de Buger King
Dude...
pi_56812781
zucht...

Maar ik hoop dat de NS nu eens een beetje goede treinen uitkiezen... maar zijn de nieuwe bakken die ze willen gaan aanschaffen ter vervanging of ter aanvulling van de huidige vloot treinen...
  maandag 18 februari 2008 @ 13:10:35 #205
202886 seinhuis
elke dag htn - ut
pi_56812884
quote:
Op maandag 18 februari 2008 13:05 schreef Dichterbijer het volgende:
zucht...

Maar ik hoop dat de NS nu eens een beetje goede treinen uitkiezen... maar zijn de nieuwe bakken die ze willen gaan aanschaffen ter vervanging of ter aanvulling van de huidige vloot treinen...
Vlogens mei zijn het niewe treinen, want ze woorden nu gebouwd
Tevens heb ik gehoord dat de niewe VIRM de eerste dindsdag van april gelevert worden, maar dat moet je niet vedder vertellen. Heb het gehoort van mein vader, die is machienist bij NS ( op de tram tussen Houten en Houten Castelum)
  Redactie Frontpage / Sport maandag 18 februari 2008 @ 13:10:38 #206
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_56812886
Als je de VIRM bedoelt, die zijn ter aanvulling van de huidige vloot. Echter gaan er met de komst van de extra VIRM wel stellen mat'64 aan de kant. De SLT is echt bedoeld ter vervanging van het mat'64.
Altijd onderweg naar het avontuur
  Redactie Frontpage / Sport maandag 18 februari 2008 @ 13:12:00 #207
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_56812913
quote:
Op maandag 18 februari 2008 13:10 schreef seinhuis het volgende:
Heb het gehoort van mein vader, die is machienist bij NS ( op de tram tussen Houten en Houten Castelum)
Leuk baantje heb je dan. 100 keer per dag die 2 km afleggen
Altijd onderweg naar het avontuur
  maandag 18 februari 2008 @ 13:23:25 #208
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_56813122
quote:
Op maandag 18 februari 2008 13:10 schreef seinhuis het volgende:

[..]

Vlogens mei zijn het niewe treinen, want ze woorden nu gebouwd
Tevens heb ik gehoord dat de niewe VIRM de eerste dindsdag van april gelevert worden, maar dat moet je niet vedder vertellen. Heb het gehoort van mein vader, die is machienist bij NS ( op de tram tussen Houten en Houten Castelum)
Vriend, je lult jezelf een beetje klem hier. Misschien kun je ophouden met deze ongein en je account gewoon netjes shredderen?
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  maandag 18 februari 2008 @ 13:27:54 #209
74976 JDude
groetjes, veldmuis
pi_56813231
quote:
Op maandag 18 februari 2008 12:57 schreef seinhuis het volgende:
Vlogens mei komen er 50 nieuwe VIRM
50 stellen = 200 bakken. Tadaa.
It's always around me, all this noise
But not nearly as loud as the voice saying
"Let it happen, let it happen (It's gonna feel so good)
Just let it happen, let it happen"
  maandag 18 februari 2008 @ 13:36:54 #210
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_56813438
W0000t


Iemand deze al geprobeerd?
pi_56813563
quote:
Op maandag 18 februari 2008 13:36 schreef Darkwing_Duck het volgende:
W0000t
[ afbeelding ]

Iemand deze al geprobeerd?
Dat is toch automatisch mini baantje vlak bij Dortmund?
............................
  maandag 18 februari 2008 @ 13:57:30 #212
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_56813943
quote:
Op maandag 18 februari 2008 13:41 schreef sander89 het volgende:

[..]

Dat is toch automatisch mini baantje vlak bij Dortmund?
Dortmund: ja

Automatisch, das wel minder
pi_56814852
quote:
Op maandag 18 februari 2008 13:57 schreef Darkwing_Duck het volgende:

Automatisch, das wel minder
Wat rukt het nou of dat ding door een mens bestuurd wordt of niet?
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_56815883
Automatisch is vaak voorin zitten . Alleen maar beter uitzicht dus
  maandag 18 februari 2008 @ 15:51:45 #215
195484 Tecnix
Remove before flight
pi_56816162
Vanmorgen rond 04:45 was het lekker een disco boven de trein.. De bovenleiding was bevroren..

Wie ow wie stond vanmiddag rond 2 uur op weesp te spotten?
pi_56816506
Nog 2 plaatjes van gister.
ICMm 4011 en ICM 4208 in trein 1756


En DM'90 3409 in trein 7954
  maandag 18 februari 2008 @ 16:07:43 #217
202886 seinhuis
elke dag htn - ut
pi_56816512
quote:
Op maandag 18 februari 2008 15:51 schreef Tecnix het volgende:
Vanmorgen rond 04:45 was het lekker een disco boven de trein.. De bovenleiding was bevroren..

Wie ow wie stond vanmiddag rond 2 uur op weesp te spotten?
Ik was het niet; ik zat op Fok
Tevens, ik ga zo weer wekken op Utrecht centraal
pi_56816741
waar zijn die plaatjes thats-me?
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Frontpage / Sport maandag 18 februari 2008 @ 16:17:28 #219
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_56816753
quote:
Op maandag 18 februari 2008 16:07 schreef seinhuis het volgende:

[..]


Tevens, ik ga zo weer wekken op Utrecht centraal
Zoveel mensen liggen daar nu echt niet te slapen hoor
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_56817261
Op het station hier in het dorp staat sinds vandaag een S.O.S. paal
twee knoppen zitten erop, een om contact op te nemen met Arriva, en een noodknop
met de mededeling misbruik wordt gestraft.

Zal mij benieuwen hoeveel misbruik daarvan gemaakt zal worden, vooral tijdens het weekend.

Dick Bolt
Warffum
ware woorden zijn niet mooi en mooie woorden zijn niet waar
pi_56817510
quote:
Op maandag 18 februari 2008 13:10 schreef seinhuis het volgende:

[..]

Tevens heb ik gehoord dat de niewe VIRM de eerste dindsdag van april gelevert worden, maar dat moet je niet vedder vertellen.
Moet je het vooral op internet zetten
pi_56817563
quote:
Op maandag 18 februari 2008 16:17 schreef Dr_Flash het volgende:
waar zijn die plaatjes thats-me?
Waar ze staan??
of waar ze genomen zijn

Net iets buiten Wierden.
De bovenste halverwege Wierden -> Rijssen
en de andere halverwege Wierden -> Nijverdal.

Zijn al wel vaker foto's vanaf deze plek hier geplaatst Bv van Zug Chef ter hoogte van de overweg. http://i184.photobucket.c(...)l-Rectum_Wierden.jpg

[ Bericht 28% gewijzigd door thats-me op 18-02-2008 17:38:45 ]
pi_56818503
Even een paar vraagjes over goederentreinen.

  • Wat is het aantal kilometer aan spoor of hoe kan men die berekenen van baanvakken waar alleen goederentreinen rijden? (Betuwelijn, IJzeren Rijn etc.)

  • Wat is de CO2-uitstoot van een goederentrein? Electrisch dan wel op diesel. Zijn hier gegevens voor per ton aan goederen of per goederenkilometer?

    Kan iemand mij hier informatie over verschaffen? Bij voorbaat dank!
  • pi_56818521
    Heet het daar RECTUM ja?
    SPOILER
    Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
    Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
    pi_56819442
    quote:
    Op maandag 18 februari 2008 12:57 schreef seinhuis het volgende:

    [..]

    Vlogens mei komen er 50 nieuwe VIRM

    Tevens, vlogens mei zach ik Dr. Fles laats op Utrecht centraal ! Ik was aan het sgoonmaken bij de Buger King
    Ik hoop niet dat het op 1 dag binnenkomt; neem aan dat alles geleidelijk van Duitsland naar Nederland gaat dus iedere week een bak Ik vraag me toch af, hoeveel treinstellen timmeren ze daar per week wel niet
    pi_56821476
    de 2e SLT is in Nederland, dit keer een zesje!!

    http://www.limburglos.nl/limburglos/data/treinen/groot/007807.jpg
    pi_56821812
    quote:
    Op maandag 18 februari 2008 19:52 schreef Zug-Chef het volgende:
    de 2e SLT is in Nederland, dit keer een zesje!!

    http://www.limburglos.nl/limburglos/data/treinen/groot/007807.jpg
    Ik las het ja Hier met dat ding, nou is het goed weer
    Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
      Redactie Frontpage / Sport maandag 18 februari 2008 @ 20:09:07 #228
    122036 crew  Peterselieman
    Maffe Fries
    pi_56821909
    De fotograaf heeft geluk gehad met zijn plaat, want de SLT IV staat er ook op
    Altijd onderweg naar het avontuur
    pi_56821963
    quote:
    Op maandag 18 februari 2008 20:09 schreef Peterselieman het volgende:
    De fotograaf heeft geluk gehad met zijn plaat, want de SLT IV staat er ook op
    ja idd, mooi gedaan
    Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
    pi_56822501
    quote:
    Op maandag 18 februari 2008 20:09 schreef Peterselieman het volgende:
    De fotograaf heeft geluk gehad met zijn plaat, want de SLT IV staat er ook op
    Viel mij inderdaad ook op, hij heeft daarmee wel een prachtplaat geschoten!
      maandag 18 februari 2008 @ 20:49:19 #231
    143462 Battlefan
    Pardon? PARDON?!
    pi_56823048
    Mooi gedaan ja Zou het geluk zijn geweest?
    Here you leave today and enter the world of yesterday, tomorrow and fantasy
    - Walt Disney
      maandag 18 februari 2008 @ 21:30:52 #232
    136283 knars
    Teethgrinder
    pi_56824155
    Erg mooi!

    Vandaag "vergeten" uit te stappen op Amstel, nog even wat mooie oude bakken gezien. Fijn dat open lucht museum

    En jammer dat ik geen camera bij me had, maar had een mooie gespot in de categorie brakke CTA: op Utrecht CS, spoor 5B werd de IC naar Amsterdam en Alkmaar die normaliter doorrijdt als stopper naar Den Helder aangekondigd zobder Den Helder en met "stopt na Alkmaar op alle stations"/ "Praha, Kobenhavn, Warszawa". Daar kan de stoptrein Utrecht - Schiphol - Leiden - Dordrecht nog een puntje aan zuigen
      maandag 18 februari 2008 @ 22:15:28 #233
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_56825574
    quote:
    Op maandag 18 februari 2008 18:34 schreef Brembo het volgende:

    [..]

    Ik hoop niet dat het op 1 dag binnenkomt; neem aan dat alles geleidelijk van Duitsland naar Nederland gaat dus iedere week een bak
    Ze worden per treinstel afgeleverd, dus per vier bakken (er zijn alleen viertje bijbesteld). Het tempo weet ik niet, reken op iets van anderhalf à twee stellen per maand (denk ik, gebaseerd op eerdere leveringen).
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
      Redactie Frontpage / Sport maandag 18 februari 2008 @ 23:15:18 #234
    122036 crew  Peterselieman
    Maffe Fries
    pi_56827419
    Altijd onderweg naar het avontuur
    pi_56827753
    Zo de rest van de meuk van afgelopen weekend:


    Gelukkig reed de Flabaka (tr 47751) met RN 232 903 iets vroeger dan gepland, zodat de zon nog aardig op de kop schijnt.


    Naast het goederengeweld, ook nog fleurige frambozenrijtuigen in de Beneluxtrein op weg naar Brussel Zuid.


    Met bijna een dag vertraging, passeert de ACTS 1251 met de Coevorden-shuttle als tr 60221 op weg naar Drenthe.


    Ook verrassend op deze plek, een 189'er met vol beladen containertrein, prachtig in de zon.


    Een aantal Plan T's van NSR gaan dit jaar naar hun laatste rustplaats, dus niet al te lang meer wachten met het vereeuwigen van dit type trein. Plan T 507 op weg bij Breda Takkebijsters als stoptrein Utrecht Centraal - Breda.


    De Brabantroute zonder bovenleiding, een klein geintje, maar voor dit losse lokje van HGK nog best aardig gelukt. Op de achtergrond een fraaie Brabantse boerderij.


    En tot slot de 189 067 met een mooie Hupac/Containertrein. Ook dit is binnenkort snel verleden tijd, de Betuweroute zal over niet al te lange tijd helaas toch een stuk intensiever gebruikt gaan worden.
      dinsdag 19 februari 2008 @ 00:49:26 #236
    111382 Ofyles2
    Bestemming: onbekend
    pi_56829425
    quote:
    Op maandag 18 februari 2008 14:39 schreef Dr_Flash het volgende:

    [..]

    Wat rukt het nou of dat ding door een mens bestuurd wordt of niet?
    Ik denk door een computer, met opties tot manueel handelen.
    pi_56830756
    quote:
    Op maandag 18 februari 2008 23:15 schreef Peterselieman het volgende:
    Tsjechië op zoek naar gejatte spoorbrug

    Altijd leuk die Tsjechen
    een stalen spoorbrug van 4 ton. Over wat voor afvoergootje moet dat ding heen liggen?
    Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
    pi_56830922
    quote:
    Op dinsdag 19 februari 2008 00:49 schreef Ofyles2 het volgende:
    Ik denk door een computer, met opties tot manueel handelen.
    Vast wel Voor mijn part wordtie bestuurd door Jomanda-inductie of zo

    Maar waar ik benieuwd naar ben, is waarom Darkwing_Duck er dan ineens minder plezier in schijnt te hebben?
    Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
      dinsdag 19 februari 2008 @ 09:30:28 #239
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_56831240
    quote:
    Op dinsdag 19 februari 2008 09:01 schreef Dr_Flash het volgende:

    [..]

    Maar waar ik benieuwd naar ben, is waarom Darkwing_Duck er dan ineens minder plezier in schijnt te hebben?
    't Is meer kermisattractie dan trein.
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
    pi_56831525
    Mja, da's wel zo natuurlijk. Maar de Schwebebahn in Wuppertal vond hij weer wel gaaf
    Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
    pi_56834190
    Even rondje om.
    Roosendaal- Amsterdam- Utrecht- 's Hertogenbosch- Roosendaal.

    Eens kijken of ik onze vriend Seinhuis tegenkom.
    pi_56834387
    quote:
    Op maandag 18 februari 2008 21:30 schreef knars het volgende:
    Erg mooi!

    Vandaag "vergeten" uit te stappen op Amstel, nog even wat mooie oude bakken gezien. Fijn dat open lucht museum
    Waar rijd je dan naartoe, en welke treinserie is dat?


    Daarnaast, ik moet vanmiddag ook nog op Hoog Catherijne zijn, ik ga ook eens kijken hoe 'goet sjeinhuus sein hambugges kan bakken'.
    Socialist in Mercedes
      dinsdag 19 februari 2008 @ 12:44:24 #243
    143462 Battlefan
    Pardon? PARDON?!
    pi_56834604
    quote:
    Op dinsdag 19 februari 2008 12:33 schreef Charango het volgende:

    [..]
    Daarnaast, ik moet vanmiddag ook nog op Hoog Catherijne zijn, ik ga ook eens kijken hoe 'goet sjeinhuus sein hambugges kan bakken'.
    Hij mag alleen maar schoonmaken
    Here you leave today and enter the world of yesterday, tomorrow and fantasy
    - Walt Disney
    pi_56834624
    Alvast een bericht wat er om 5u gepost wordt.

    Seinhuis: Vlogens mei heeb ikk Guts en Sjarango gesien by de bugger kin
      Redactie Frontpage / Sport dinsdag 19 februari 2008 @ 12:58:10 #245
    122036 crew  Peterselieman
    Maffe Fries
    pi_56834903
    quote:
    Op maandag 18 februari 2008 16:39 schreef verzameldirk het volgende:
    Op het station hier in het dorp staat sinds vandaag een S.O.S. paal
    twee knoppen zitten erop, een om contact op te nemen met Arriva, en een noodknop
    met de mededeling misbruik wordt gestraft.

    Zal mij benieuwen hoeveel misbruik daarvan gemaakt zal worden, vooral tijdens het weekend.

    Dick Bolt
    Warffum
    Vreemd, want op de Arriva site staat dat het voorlopig alleen een proef op Leeuwarden - Groningen betreft.

    http://www.arriva.nl/page.php?id=1861
    Altijd onderweg naar het avontuur
      Redactie Frontpage / Sport dinsdag 19 februari 2008 @ 13:03:40 #246
    122036 crew  Peterselieman
    Maffe Fries
    pi_56835017
    Ik zat even op de Arrivasite te kijken en kwam daar toevallig de foto tegen die gebruikt is om voor de winnaars van de namenwedstrijd een fotoschilderijtje met de winnende naam te maken.

    http://www.arriva.nl/corporate/images/trein%20spurt.jpg
    Wel een linkje, omdat de foto 1,2 MB groot is
    Altijd onderweg naar het avontuur
    pi_56836504
    Binnenkantploaties van de nieuwe inrichting van de TGV Duplex

    [ Bericht 6% gewijzigd door Dr_Flash op 19-02-2008 14:12:57 ]
    Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
      Redactie Frontpage / Sport dinsdag 19 februari 2008 @ 14:15:33 #248
    122036 crew  Peterselieman
    Maffe Fries
    pi_56836689
    Dat ziet er prachtig uit
    Altijd onderweg naar het avontuur
    pi_56836748
    hmm, telefoon kan ze niet laden. Thuis even bekyken
      dinsdag 19 februari 2008 @ 14:28:02 #250
    136283 knars
    Teethgrinder
    pi_56836957
    quote:
    Op dinsdag 19 februari 2008 12:33 schreef Charango het volgende:

    [..]

    Waar rijd je dan naartoe, en welke treinserie is dat?


    Daarnaast, ik moet vanmiddag ook nog op Hoog Catherijne zijn, ik ga ook eens kijken hoe 'goet sjeinhuus sein hambugges kan bakken'.
    geloof 800 of 3000, ic utrecht - amsterdam. Bij Dijksgracht (tussen Muiderpoort en CS) staan de eerder in deze topics al genoemde wadjes, een gele engel, een hondekop en nog wat spul.

    [ Bericht 5% gewijzigd door knars op 19-02-2008 14:36:22 ]
    pi_56839343
    quote:
    'Menterwolde moet aansluiten bij plannen spoorlijn' Ouder bericht Nieuwer bericht




    MENTERWOLDE - De gemeente Menterwolde moet haast maken met de plannen voor een treinstation bij Duurkenakker, tussen Muntendam en Meeden.

    Dat zegt de fractievoorzitter van GroenLinks in Provinciale Staten, Wiebe van der Ploeg. Het station is een prima aanvulling op de toekomstige spoorlijn Veendam - Zuidbroek volgens de Van der Ploeg.

    De partij telde ruim twintig kleinere kernen in het Noorden waar wel een station is. Op een aantal van deze stations stappen dagelijks minder dan 60 reizigers in de trein. Op station Muntendam/Meeden zouden per dag een paar honderd mensen de trein willen pakken, denkt GroenLinks.

    Gemeente Menterwolde moet wel haast maken, volgens Van der Ploeg, want de plannen voor de spoorlijn Veendam - Zuidbroek zijn al in vergevorderd stadium.
    Bron http://rtvnoord.nl/nieuws/index.asp?actie=totaalbericht&pid=71698
    pi_56839402
    quote:
    Fuck... van mij mag de NS die gaan kopen voor de hogesnelheidslijn
      dinsdag 19 februari 2008 @ 16:59:44 #253
    86072 thatsme
    and That's you!
    pi_56839845
    quote:
    Op maandag 18 februari 2008 19:52 schreef Zug-Chef het volgende:
    de 2e SLT is in Nederland, dit keer een zesje!!

    http://www.limburglos.nl/limburglos/data/treinen/groot/007807.jpg
    Geluk? Of fotosoep?

    Kijk ook eens naar deze:
    http://www.limburglos.nl/(...)op/groot/007318a.jpg
    I never joke about my work!
    1: Ik heb altijd gelijk
    2: Zo niet dan treedt regel 1 vanzelf in werking.
    pi_56840514
    quote:
    Op dinsdag 19 februari 2008 16:59 schreef thatsme het volgende:
    Geluk? Of fotosoep?

    Kijk ook eens naar deze:
    http://www.limburglos.nl/(...)op/groot/007318a.jpg
    Met dank aan edje van OHIH
    Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
    pi_56840631
    quote:
    Op dinsdag 19 februari 2008 12:58 schreef Peterselieman het volgende:
    Vreemd, want op de Arriva site staat dat het voorlopig alleen een proef op Leeuwarden - Groningen betreft.
    http://www.arriva.nl/page.php?id=1861
    Op station Harlingen staat sinds een maand of wat ook zo´n praatpaal op het perron...
      dinsdag 19 februari 2008 @ 17:46:14 #256
    86072 thatsme
    and That's you!
    pi_56840657
    quote:
    Op dinsdag 19 februari 2008 17:38 schreef Dr_Flash het volgende:

    [..]

    Met dank aan edje van OHIH
    Nee Edje van CTF
    I never joke about my work!
    1: Ik heb altijd gelijk
    2: Zo niet dan treedt regel 1 vanzelf in werking.
    pi_56841130
    quote:
    Op dinsdag 19 februari 2008 17:44 schreef Socios het volgende:

    [..]

    Op station Harlingen staat sinds een maand of wat ook zo´n praatpaal op het perron...
    Niet alleen daar, maar ook op alle station op de lijn naar Stavoren. Wel fijn dat ze erbij zetten, dat deze praatpaal voorlopig buitengebruik is

    Volgens mij is het zelfs een eis geweest in de concessie dat deze praatpalen er moesten gaan komen, om de veiligheid rondom de stations te vergroten. Maar pin me niet vast aan dit punt.
    pi_56841327
    quote:
    Op dinsdag 19 februari 2008 13:03 schreef Peterselieman het volgende:
    Ik zat even op de Arrivasite te kijken en kwam daar toevallig de foto tegen die gebruikt is om voor de winnaars van de namenwedstrijd een fotoschilderijtje met de winnende naam te maken.

    http://www.arriva.nl/corporate/images/trein%20spurt.jpg
    Wel een linkje, omdat de foto 1,2 MB groot is
    Dat ziet er kaal uit, zo zonder naam
    pi_56841365
    quote:
    Op dinsdag 19 februari 2008 17:44 schreef Socios het volgende:

    [..]

    Op station Harlingen staat sinds een maand of wat ook zo´n praatpaal op het perron...
    Sappemeer-Oost en Zuidbroek hebben ook al zo'n ding
      Redactie Frontpage / Sport dinsdag 19 februari 2008 @ 18:29:06 #260
    122036 crew  Peterselieman
    Maffe Fries
    pi_56841514
    quote:
    Op dinsdag 19 februari 2008 18:19 schreef Wadloper het volgende:

    [..]

    Dat ziet er kaal uit, zo zonder naam
    Klopt, maar ja die foto is in 2006 in Zwitserland genomen speciaal voor de schilderijtjes, zoals deze

    Altijd onderweg naar het avontuur
    pi_56841895
    En hebben al die schilderijtjes treinstel 228 erop staan dan?
    Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
      Redactie Frontpage / Sport dinsdag 19 februari 2008 @ 18:49:23 #262
    122036 crew  Peterselieman
    Maffe Fries
    pi_56841969
    Yep

    Morgen weer even kilometers maken. Dit keer even een retourtje Groningen - Rotterdam CS
    Altijd onderweg naar het avontuur
    pi_56842004
    wat een nepkezen zeg
    Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
      dinsdag 19 februari 2008 @ 18:57:51 #264
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_56842127
    quote:
    Op dinsdag 19 februari 2008 18:50 schreef Dr_Flash het volgende:
    wat een nepkezen zeg
    Neptjibbes.
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
    pi_56842157
    quote:
    Op dinsdag 19 februari 2008 18:46 schreef Dr_Flash het volgende:
    En hebben al die schilderijtjes treinstel 228 erop staan dan?
    Die moet trouwens Jan Uitham erop hebben staan, niet Eise Eisinga
      Redactie Frontpage / Sport dinsdag 19 februari 2008 @ 19:08:21 #266
    122036 crew  Peterselieman
    Maffe Fries
    pi_56842321
    quote:
    Op dinsdag 19 februari 2008 18:59 schreef Wadloper het volgende:

    [..]

    Die moet trouwens Jan Uitham erop hebben staan, niet Eise Eisinga
    Dat moet je Arriva vertellen

    Ik had Eise Eisinga als naam ingestuurd, niet Jan Uitham
    Altijd onderweg naar het avontuur
    pi_56842802
    Wie de neuk is Jan Uitham dan ook?
    Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
    pi_56843104
    quote:
    Op dinsdag 19 februari 2008 19:28 schreef Dr_Flash het volgende:
    Wie de neuk is Jan Uitham dan ook?
    Jan Uitham (2 januari 1925, Noorderhoogebrug) is een voormalig landbouwer, badmeester en gemeente-ambtenaar, die bekend geworden is door het schaatsen van lange-afstandswedstrijden en marathons. Zijn bijnaam is Kampioen der Verslagenen. Anders dan die naam doet vermoeden won hij wel een belangrijke wedstrijd, nl. de Noorder Rondritten van 1963. De Elfstedentocht reed hij in totaal zeven keer. Het beste resultaat behaalde hij in de barre Tocht der Tochten van 1963: hij werd tweede achter Reinier Paping, nog vóór de grote favorieten Jeen van den Berg en Anton Verhoeven.
    In 1998 deed hij als lijstduwer mee aan de verkiezingen voor de Provinciale Staten voor de partij "De Groningers". In 2006 deed hij hetzelfde bij de verkiezingen voor de Gemeenteraad in Groningen voor de Partij voor het Noorden.

    Oh, okee
    Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
      dinsdag 19 februari 2008 @ 19:49:14 #269
    136283 knars
    Teethgrinder
    pi_56843286
    een legendarische europacup winnende bv veendam speler uit de jaren 50 zeker?
    pi_56843311
    quote:
    Op dinsdag 19 februari 2008 19:49 schreef knars het volgende:
    een legendarische europacup winnende bv veendam speler uit de jaren 50 zeker?
    Nee, dus
    Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
      Redactie Frontpage / Sport dinsdag 19 februari 2008 @ 19:57:32 #271
    122036 crew  Peterselieman
    Maffe Fries
    pi_56843470
    Op de wiki pagina van de sputter kun je alles nazoeken
    Altijd onderweg naar het avontuur
      dinsdag 19 februari 2008 @ 19:58:27 #272
    136283 knars
    Teethgrinder
    pi_56843492
    Oh, die vent. Heb hem een tijdje terug nog op tv gezien en hij vond nog steeds dat Paping vals had gespeeld door niet op hem te wachten of zoiets
      dinsdag 19 februari 2008 @ 20:07:51 #273
    75265 Intergalactrick
    Ik ook Ik ook Ik ook Ik ook
    pi_56843690
    Ik zag vanmorgen die nieuwe sprinter staan op Utrecht Centraal, ziet er leuk uit.
    Ik ook_____Ik ook_____Ik ook_____Ik ook
    ____Ik ook_____Ik ook_____Ik ook_____
    Ik ook_____Ik ook_____Ik ook_____Ik ook
    pi_56849837
    Hoe plannen jullie die supertochten door Nederland?
    Ik ben van plan straks in maart ook een toch te maken met het boekenweek geschenk en een 1e klas upgrade kaartje
    pi_56849875
    quote:
    Op dinsdag 19 februari 2008 23:18 schreef JaFFe het volgende:
    Hoe plannen jullie die supertochten door Nederland?
    Spoorboekje, NS.nl, bahn.de
    quote:
    Ik ben van plan straks in maart ook een toch te maken met het boekenweek geschenk en een 1e klas upgrade kaartje
    Dat lijkt me niet mogen Dat mocht met het Kruidvatkaartje ook niet
    Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
      Redactie Frontpage / Sport dinsdag 19 februari 2008 @ 23:26:41 #276
    122036 crew  Peterselieman
    Maffe Fries
    pi_56850088
    quote:
    Op dinsdag 19 februari 2008 23:18 schreef JaFFe het volgende:
    Hoe plannen jullie die supertochten door Nederland?
    Ik ben van plan straks in maart ook een toch te maken met het boekenweek geschenk en een 1e klas upgrade kaartje
    Bij mij gaat dat heel simpel. Ik heb een paar dagen voor de reis een reisdoel in mijn hoofd, een vertrektijd en een aankomsttijd. Dan ga ik met het spoorboekje aan de slag om alles te plannen en dat gooi ik in een schema. Meestal klopt wat ik tevoren zonder spoorboekje bedacht had precies. Naast het officiële reisschema hou ik ook altijd enkele alternatieven in gedachte mochten er onderweg verstoringen optreden. Vaak probeer ik mijn lange reizen te plannen tussen de treinen 526 en 561 welke als enige in de Noord-Oost met afwijkend materieel gereden worden.

    Van de volgende reis, de limburgreis, ligt de planning inmiddels al klaar.
    Altijd onderweg naar het avontuur
    pi_56850171
    ik mis overigens nog wel een functie om HAFASplannetjes direct in mijn eigen geformatteerde sheetje te importeren, inclusief opgehaalde kilometertellingen van Jizdenka.cz
    Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
    pi_56850217
    Plannen?

    Ik bedenk me waar ik naartoe wil zeg bv. Den Helder, Dan stap ik vanuit Roosendaal in de trein naar Nijmegen en vanaf daar ga 'k richting Zwolle dan Amersfoort en dan A'dam enzovoort.

    Ik plan eigenlijk nooit. Pak gewoon een trein die niet in de richting gaat waar ik moet zijn, stap op een station uit als ik daar zin in heb en pak een andere trein naar ergens.
    pi_56850508
    quote:
    Op dinsdag 19 februari 2008 23:31 schreef Gutz het volgende:Ik bedenk me waar ik naartoe wil zeg bv. Den Helder, Dan stap ik vanuit Roosendaal in de trein naar Nijmegen en vanaf daar ga 'k richting Zwolle dan Amersfoort en dan A'dam enzovoort.
    Nou ja, als je het niet doet om het snelste of het kortste, dan is daar weinig mis mee natuurlijk
    Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
      woensdag 20 februari 2008 @ 08:10:59 #280
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_56853477
    En de Darwin award van deze maand gaat naar:
    http://www.nu.nl/news/144(...)_na_stroomschok.html

    Ik leef mee met de nabestaanden, je vriend/zoon/etc verliezen is vreselijk, en zeker op deze manier.
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
    pi_56854140
    quote:
    Hij raakte met zijn voet de hoogspanningskabel, die onder de rand van die muur bevestigd was.
    Kan iemand hier iets meer over vertellen? Een 25 kV lijn in blank koperdraad, die aan een muur bevestigd is? Een muur waar gastjes van 15 blijkbaar zomaar op kunnen klimmen? Hmmmm...
    Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
      woensdag 20 februari 2008 @ 09:47:53 #282
    22957 Duvel
    Gevallen engel.
    pi_56854581
    quote:
    Op woensdag 20 februari 2008 09:17 schreef Dr_Flash het volgende:

    [..]

    Kan iemand hier iets meer over vertellen? Een 25 kV lijn in blank koperdraad, die aan een muur bevestigd is? Een muur waar gastjes van 15 blijkbaar zomaar op kunnen klimmen? Hmmmm...
    Het is me nog niet helemaal duidelijk. Natuurlijk hangt er 25kV in de lucht, in aluminium danwel koper of brons. Ik las ergens iets van een muur op een brug. En bij een brug moet de 25kV daar ook onderdoor worden geleid. Dan hangt het spul aan isolatoren van een cm of dertig. Je moet wel raar doen om dat aan te raken, en over hekken klimmen en zo. Ik ben erg benieuwd hoe dit nou gebeurd is...
    Niet alles wat geen nut heeft
    heeft geen zin.
    Stijn De Paepe
    pi_56855577
    wel een erg bizar ongeluk... dat is meestal goed afgeschermd. maar opzich kan het gemakkelijk
      woensdag 20 februari 2008 @ 11:56:36 #284
    86072 thatsme
    and That's you!
    pi_56856954
    quote:
    Op dinsdag 19 februari 2008 23:18 schreef JaFFe het volgende:
    Hoe plannen jullie die supertochten door Nederland?
    Ik ben van plan straks in maart ook een toch te maken met het boekenweek geschenk en een 1e klas upgrade kaartje
    quote:
    Het Boekenweekgeschenk De pianoman is geldig als 2e klas vervoerbewijs op zondag 16 maart. Het is alleen geldig in binnenlandse treinen van NS, Arriva, Connexxion, Syntus en Veolia. Dus niet in internationale treinen. U kunt geen supplement eerste klas bijkopen.

    Er vindt geen restitutie plaats van reeds gekochte treinkaartjes. Er kan geen aanspraak worden gemaakt op de regeling ‘Geld terug bij vertraging’. Het boek geeft geen recht op samenreiskorting, u kunt wel een Railrunner kopen voor kinderen tot en met elf jaar die met u meereizen (maximaal drie).
    http://www.cpnb.nl/bw/2008/voorwaarden-gratis-reizen.html
    Lees de voorwaarde eens door zou ik zeggen!
    I never joke about my work!
    1: Ik heb altijd gelijk
    2: Zo niet dan treedt regel 1 vanzelf in werking.
    pi_56857688
    Bwhehe altijd leuk om te zien al die sjonnies die opeens met de trein gaan omdat er een actie is.


    Maandnetkaart 4thewin
    pi_56857933
    Boejje, allicht leuk als meer mensen het plezier van het treinreizen ontdekken
    Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
    pi_56860817
    Dubbel raak deze week helaas

    Link

    Blijft immer doch zeer jammer...


    Over die lange treinreizen: Ik ben van plan komende dinsdag een multi-materieel ritje te doen:

    Almelo - Amersfoort (Pimpel - 140 serie)
    Amersfoort - Hilversum Noord (SGM - 5800 serie)
    Hilversum Noord - Utrecht (DD-AR of Plan V/T - 5700 serie)
    Utrecht - Schiphol (ICRm - 3500 serie)
    Schiphol - Dordrecht (Benelux - 9200 serie)
    Dordrecht - Breda (DD-AR of VIRM - 2200 serie)
    Breda - Venlo (ICK - 1900 serie)
    Venlo - Nijmegen (GTW - 32200 serie)
    Nijmegen - Zutphen (VIRM of Plan V/T - 3700 serie)
    Zutphen - Hengelo (Lint 41 - 31200 serie)
    Hengelo - Almelo (Buffel - 7900 serie)

    Inderdaad ontbreekt de klassieker (ICM), maar dat materieel is voor menig Tukker reeds gemeengoed...
    Socialist in Mercedes
    pi_56861488
    Succes met je pogingen tot ICK in de 1900. Steeds meer VIRM daar
    Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
    pi_56861842
    Mwoh, Breda - Venlo is in de ochtend en avond nog vaak ICK, 's middags wel steeds vaker VIRM
      woensdag 20 februari 2008 @ 16:59:39 #290
    200192 Darkwing_Duck
    Straalbezopen Camembertvreter
    pi_56863708
    Wat fragmenten van yokowodan stip met .... jawel ....











    Verder nog een videoclipje van de Schwebebahn wat ik voor school ( vak beeld en geluid) moest maken, als je hem bout vind dan kan ik me dat voorstellen, maar ik moest me ook aan de eisen van de opdracht houden

    http://nl.youtube.com/watch?v=NxX2hYYthos
    pi_56864419
    Volgens mij heeft er iemand een nieuwe verslaving bij
    pi_56865155
    quote:
    Op woensdag 20 februari 2008 14:57 schreef Charango het volgende:
    Dubbel raak deze week helaas

    Link

    Blijft immer doch zeer jammer...


    Over die lange treinreizen: Ik ben van plan komende dinsdag een multi-materieel ritje te doen:

    Almelo - Amersfoort (Pimpel - 140 serie)
    Amersfoort - Hilversum Noord (SGM - 5800 serie)
    Hilversum Noord - Utrecht (DD-AR of Plan V/T - 5700 serie)
    Utrecht - Schiphol (ICRm - 3500 serie)
    Schiphol - Dordrecht (Benelux - 9200 serie)
    Dordrecht - Breda (DD-AR of VIRM - 2200 serie)
    Breda - Venlo (ICK - 1900 serie)
    Venlo - Nijmegen (GTW - 32200 serie)
    Nijmegen - Zutphen (VIRM of Plan V/T - 3700 serie)
    Zutphen - Hengelo (Lint 41 - 31200 serie)
    Hengelo - Almelo (Buffel - 7900 serie)

    Inderdaad ontbreekt de klassieker (ICM), maar dat materieel is voor menig Tukker reeds gemeengoed...
    Laatst de 3700 met DD-AR, hoe zo verdwaald .
    pi_56865280
    Ik vind het best cool gedaan hoe in het tweede deel van het filmpje het voorbij komen van de portalen samenvalt met de beat. Of is dat toeval?

    Dat idee is bijvoorbeeld ook gebruikt in dit filmpje

    http://nl.youtube.com/watch?v=CBgf2ZxIDZk

    [ Bericht 0% gewijzigd door Dr_Flash op 20-02-2008 18:09:01 ]
    Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
    pi_56865663
    Dat is een vette clip ja, ik denk niet dat dat toeval is. Komt helaas zelden meer op TV langs...
    pi_56865948
    Veolia heeft Rail4Chem overgenomen

    Veolia neemt Rail4Chem over

    De particuliere spooronderneming Rail4Chem is overgenomen door de Franse branchegenoot Veolia Cargo. Daarmee ontstaat in Europa een zeer grote particuliere aanbieder van goederenspoorvervoer van zowel bulkgoederen als containers, met een gezamenlijke omzet van ruim 200 miljoen euro. Over de overnamesom bewaren Veolia en Rail4Chem het stilzwijgen.
    Rail4Chem werd zeven jaar geleden opgericht. Het is een samenwerking van chemieconcern Basf en de transportondernemingen Hoyer, Bertschi en VTG Lehnkering. Specialiteit is het spoorvervoer van chemicaliën chemische producten. Vorig jaar werd een omzet behaald van 80 miljoen euro.

    Het bedrijf biedt spoordiensten aan in de Benelux, Duitsland, Polen, Frankrijk, Zwitserland, Oostenrijk en Slowakije. Draaischijven zijn Duisburg-Rheinhausen en Leuna, beide in Duitsland. Via European Bulls, waarin een reeks operators in samenwerken, zijn er ook diensten op Polen, Tsjechië, Oostenrijk, Hongarije, Italië en Slowakije.

    Veolia Cargo maakt deel uit van het Franse concern Veolia Environnement. In Nederland heette het bedrijf voorheen Connex Cargo. Veolia Cargo Nederland werd in 2004 opgericht en verwierf in 2006 de benodigde veiligheidscertificaten.

    Het bedrijf voert een spoordienst voor biodiesel uit tussen Rotterdam en Bitterfeld, een dagelijkse dienst voor kolen tussen Rotterdam en Dortmund en verder onder meer een speciale dienst voor ECT tussen Rotterdam en ECT Venlo. Tevens werkt Veolia voor Broekman, met een spoordienst tussen de Broekman-terminal in Rotterdam en Keulen.

    bron: www.nieuwsbladtransport.nl
      woensdag 20 februari 2008 @ 18:42:27 #296
    106942 Eix
    Stranded here on planet earth
    pi_56866147
    Most people keep their brains
    Between their legs
    (Don't you find ?)
    pi_56866855
    quote:
    my god!!
    pi_56866903
    Had m al eens gezien, maar ik moet daar echt een keer naar toe een bakkie doen
    pi_56866937
    quote:
    Idioot idd .
    Trouwens de eerste spoorwegovergang in duitsland op de lijn Arnhem - Emmerich is ook voorzien van handmatige spoorwegbediening . Zitten twee mannen constant te wachten op een paar treintjes...
    pi_56867219
    Waar in Niedersachsen was dat nou?
    Socialist in Mercedes
    pi_56867686
    nabij Groß Duengen, post zo wel ff een linkje in Google Earth

    [ Bericht 8% gewijzigd door Zug-Chef op 20-02-2008 19:54:20 ]
    abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
    Forum Opties
    Forumhop:
    Hop naar:
    (afkorting, bv 'KLB')