abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_50341499


Wat is anime?
Anime is kortweg een verzamelwoord voor Japanse animatie. Het gaat hier dus om geanimeerde (over het algemeen getekende) films en series, in het Japans gesproken. Anime komt dus in ieder geval uit Japan, alle tekenfilms die daar niet vandaan komen worden over het algemeen geen anime genoemd (uitzonderingen daargelaten).

Wat is manga?
Manga is de verzamelnaam voor Japanse strips. Manga is vergelijkbaar met onze eigen westerse strips, alleen zijn ze dan in het Japans en is de tekenstijl net zo als bij anime. Ook zijn de boekjes doorgaans in zwart-wit getekend. In Japan is manga veel populairder dan anime, terwijl dit in westerse landen juist omgekeerd is. Manga in Nederland is doorgaans naar het Engels vertaald. Vanwege de leesrichting van de Japanse taal, lees je zo'n vertaalde manga van rechts naar links. De voorpagina zit dus waar bij Westerse boeken de achterkant zit. Je ziet dan ook regelmatig de mangaboekjes achterestevoren in het rek bij de Bruna staan.

Veel anime is afgeleid van manga. Veel series en films zijn eerst bekend geworden door manga, en daarna geanimeerd. Zo is er ook een groep anime die afgeleid is van videogames. Dit is echter lang niet bij alle anime het geval, een groot deel is niet van manga of videogames afgeleid. Het is dus niet terecht anime als 'manga-films' te bestempelen.



Ik kan geen Japans. Wat nu?
Als je geen Japans kunt, is dat zeker geen reden om geen anime te kijken. Om anime toegankelijk te maken voor het westerse publiek, zijn zogenaamde fansub-groups actief. Deze groepen nemen zogenaamde raw-versies, opgenomen van de Japanse televisie, en voorzien deze van ondertitels en het nodige commentaar, alvorens ze te distribueren via internet en p2p-programma's. Deze ondertitelde films en series worden fansubs of gewoon subs genoemd.
Omdat anime ook in westerse landen op televisie verschijnt, en dan vooral gericht op het jongere publiek
(denk in Nederland aan Dragonball Z en Pokémon), worden er ook dubbed versies of dubs gemaakt. Dit zijn ingesproken versies, zodat ook kleine kijkertjes die nog niet zo snel de ondertitels kunnen lezen, het fatsoenlijk kunnen volgen. Veel anime fans hebben hier echter problemen mee, omdat het het authentieke van anime wegneemt, namelijk de Japanse taal. Ook gaan er door deze vertalingen bijvoorbeeld veel woordspelingen en grapjes uit het Japanse origineel verloren.

Wat is 'gelicenceerde animé'?
Als je op zoek gaat naar fansubs van series, gebeurt het nog wel eens dat een fansubgroep ergens in het midden van de serie ineens stopt met fansubben. Dit heeft ermee te maken dat de serie 'gelicenceerd' (licenced) is. Met deze term wordt bedoeld dat de serie is aangekocht door een Amerikaanse uitgever.
Fansubs zijn in principe illegaal, omdat de copyrights van de Japanse eigenaar geschonden worden. Het schaadt de Japanse eigenaar echter niet als zo'n serie door fansubbers toegankelijk wordt gemaakt voor het westen (er is immers geen westerling die het in zijn hoofd haalt om een serie zonder Engelse ondertiteling uit Japan te importeren). Het idee achter fansubs is om de serie onder de aandacht te krijgen van Amerikaanse uitgevers, zodat je zo'n serie gewoon in Amerika kan gaan kopen. Het is dus zelfs reclame voor de Japanse copyright-houder! Er zijn dan ook zelden problemen tussen fansubgroepen en de Japanse uitgevers.
Op het moment dat een serie gelicenceerd is (en dus binnenkort in Amerika te zien of te verkrijgen zal zijn), heeft de fansub zijn werk gedaan en houden de fansubbers op met fansubben. Het is dan de bedoeling dat je de serie die je tof vond gaat aanschaffen... Je ziet bij fansubs dan ook vaak de zin "please buy the DVD when it becomes available in your area" of"please buy the DVD to support the series" staan.
Sites die helpen bij het zoeken naar fansubs hebben vaak als ijzeren regel dat series die in Amerika (verreweg de grootste markt voor animé met Engelstalige ondertiteling) gelicenceerd zijn, van de site worden verwijderd. Hierdoor vallen fansubs duidelijk aan de juiste kant van het grijze gebied tussen legaal en illegaal. Daarom worden fansubs toegestaan, hoewel ze strikt gesproken illegaal zijn.

Wat voor genres zijn er in anime? Wat moet ik kijken?
Je hebt in anime allerlei soorten en maten. Alle genres die je tegenkomt bij Hollywood-films, heb je ook in anime. Je hebt humorseries (zoals bijv. Chobits) en films, maar ook andere genres zoals actie (bijv. Cowboy Bebop, Bleach), drama (bijv. Grave of the Fireflies), zoetsappige (bijv Kimi Ga Nozomu Eien) , noem maar op. Naast deze gangbare genres zijn er ook nog soorten anime die we niet terugzien in Hollywood-films. Een voorbeeld hiervan is mecha. Mecha-anime gaat ruwweg over grote futuristische robots die met elkaar battlen (bijv. Evangelion en Gundam Wing).
Kortom, voor elk wat wils. Het hangt helemaal van jouw smaak af wat je wilt gaan kijken.
Een populair anime op dit moment is, en deze werd in vorige topics ook veelvuldig besproken is Naruto, deze is nog steeds bezig er wordt dus elke week een ep uitgegeven.
Een andere populaire is Bleach deze word ook veelvuldig besproken door Fok!ers (zie links verder in dit topic). Deze anime loopt nog steeds en is zeer populair.

Fanstuff
Cosplay is jezelf verkleden in een character uit een anime serie. Hieronder zie je een persoon verkleed als een personage uit naruto.



Cosplay kom je vaak tegen op animé-conventies (een soort van beurzen waar veel animé- en mangafans naartoe komen). In nederland vinden deze ook plaats Zie: Animecon en Abunai

Japanse taal
Als je teveel anime kijkt vallen sommige woorden op.
Hier een topic waar je je woordjes die je uit anime leert kwijt kunt
Leuke Japanse woorden. Leer hier gebrekkig Japans Topic

Gevleugelde uitspraken.
Anime zit er vol mee. Een gevonden? Deelze! .

  • Springtime of youth (Lee uit naruto als ie weer eens enthousiast is)
  • Your still xxx years too early to oppose me (Standaard reactie als iemand het tegen je opneemt die er niet klaar voor is. Bijv in: Naruto: Sasuke en Itachi, Midori: seiji en zus)
  • A cowardly love is all about looking for mistakes (Intro Midori No Hibi)

    Nog meer bijzaken
    Tof japans muziek programma: hey hey hey
    Qunix dacht er ooit over om met zen allen een anime/manga te maken. Dus als je iets kan meld het (maar verwacht er niet te veel van)

    Hall of Fame





    Almost Otaku/Otome!



    Animé-sites en databases (hier vind je veel info over diverse anime)
    http://www.animenewsnetwork.com/ (uitgebreide database met info over series en films)
    http://www.animenfo.com/
    http://www.anipike.com/
    http://www.animenia.be/ (Qunix)
    http://www.anidb.net (geeft reviews van fansubs!)
    http://anime-planet.com/animerec (geeft aan welke series bij jou passen)

    Het grote Animé/manga Offspring gedeelte (Allemaal animé familie op fok):
    [Anime] Naruto #7 Gaara Rescue Arc & Manga
    [ANIME] Bleach DL3 Free bankai with each cereal box
    [anime]Afro Samurai
    [Anime] Ouran Host Club. More important than the future
    [Anime] Death Note 3

    Bob naar Japan deel 2 (Orealo's grootse plannen)
    Aziatische Drama's
    Het grote Animé verkiezingstopic
    Densha Otoko (Train man) Kitaaa! (live-action, voor meer info klik hier)
    Japanse cultuur enzo :D
    Onigiri's uit Japan Want zeg nou zelf, wie droomt er nou niet van een home-made lunchbox ^_^
    [Anime][centraal] Meld hier dat er een nieuwe EP uit is 2
    En deze wiki: http://wiki.fok.nl/index.php?title=Animekarakters

    Vorige delen
    1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
    21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 |
    41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 |


    Meeting topics
    Animé/Manga meetingtopic dl. 5 - beware of the Ice tea
    Het grote anime/manga meeting topic dl 4. LaserQuestGangRape
    Het grote anime/manga meeting topic deel 3 we wachten op Ab
    Het grote anime/manga meeting topic deel 2 op naar Leen!
    Het grote anime/manga meeting topic

    Deze OP staat altijd open voor veranderingen/verbeteringen.
    OP Opa Oma: Hopey >>> OP Papa Outcast_Within >> OP wikki chaos Mschol>> topic start hoer orealo
    >>>>>>>>>> >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

    Notice van Moderator : Geen links naar download sites!
    Maar PM'en kan altijd ^-^

    En geen ongeďnspireerde TVP's! . Je kunt maar beter in de hall of fame staan wil je zo'n ongeďnspireerde tvp hier neerzetten.
  •   maandag 11 juni 2007 @ 19:02:32 #2
    114455 Frag_adder
    Maar ik lieg niet
    pi_50341561
    Tja zo gaat het snel vol he... Maargoed op naar de 50!
    Een piercing? Nee als ik metaal in mijn lichaam wil, dan ga ik wel in het leger
    pi_50341693
    Was ik aan het typen gaat ie op slot.
    quote:
    Op zondag 10 juni 2007 14:30 schreef woutabest het volgende:
    SPOILER: Sola Episode 10
    Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
    SPOILER
    Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
      maandag 11 juni 2007 @ 19:07:30 #4
    52544 RipCore
    Sleep is my escape.
    pi_50341749
    Your mother sucks cock in hell!
    "Being a procrastinating, instigating, exasperating chameleon is a damn tiring job!"
    pi_50341857
    NIEUWE OP MET DE VIERING VAN TOPIC 50 ? LAAT UW DROMEN & OPINIES MAAR KOMEN
    pi_50341936
    Iemand al Death Note manga deel 1 en 2 in de Bruna gevonden? Die hoort al uit te zijn. Ik heb het nog niet in de Bruna gezien.
    quote:
    Op maandag 11 juni 2007 19:07 schreef RipCore het volgende:
    Your mother sucks cock in hell!
    Atleast his mother has a mouth. Your mother can't even communicate with you on a proper way because she lacks a mouth.

    [ Bericht 1% gewijzigd door RX-78-2 op 11-06-2007 19:19:42 (Minor typo) ]
    pi_50341977
    is het niet in a proper way ?
    pi_50342265
    quote:
    Op maandag 11 juni 2007 19:12 schreef koffiegast het volgende:
    is het niet in a proper way ?
    Oeps, typefout.
    pi_50342385
    Tvp.
    pi_50342528
    quote:
    Op maandag 11 juni 2007 19:06 schreef PsyCha het volgende:
    Was ik aan het typen gaat ie op slot.
    [..]
    SPOILER
    Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
    SPOILER
    Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
    pi_50342556
    quote:
    Op maandag 11 juni 2007 19:09 schreef koffiegast het volgende:
    NIEUWE OP MET DE VIERING VAN TOPIC 50 ? LAAT UW DROMEN & OPINIES MAAR KOMEN
    WEG met die stomme HoF en Almost lijstjes
      maandag 11 juni 2007 @ 19:40:18 #12
    114455 Frag_adder
    Maar ik lieg niet
    pi_50343222
    quote:
    Op maandag 11 juni 2007 19:25 schreef woutabest het volgende:
    SPOILER
    Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
    Bah ik heb ze gelezen, maar dat had ik wel voorspeld, kan 10 alleen nog nie vinden
    Een piercing? Nee als ik metaal in mijn lichaam wil, dan ga ik wel in het leger
      maandag 11 juni 2007 @ 19:47:03 #13
    107418 wdn
    Elfen lied O+
    pi_50343533
    Frag 10 is van doremi fansubs.
    Beatus vir qui suffert tentationem.
    PSN Rinzewind en Cadsuana Melaidhrin
    Stellar Blade *O* Sea of Stars *O* Trails Daybreak *O*
      maandag 11 juni 2007 @ 19:56:25 #14
    52544 RipCore
    Sleep is my escape.
    pi_50343931
    OP minder lang maken, sowieso update om alle verlopen zooi er uit te slopen, nieuwe plaatjes (waaronder banner), Offspring inkorten, die OP opa's eruit rossen.
    "Being a procrastinating, instigating, exasperating chameleon is a damn tiring job!"
      maandag 11 juni 2007 @ 20:05:15 #15
    114455 Frag_adder
    Maar ik lieg niet
    pi_50344320
    Hmmm ik haalde ze van lunar, blijf wel trouw aan hun Dan maar vertraging
    Een piercing? Nee als ik metaal in mijn lichaam wil, dan ga ik wel in het leger
    pi_50347357
    jesuz jullie gaan hard...
    pi_50348455
    Ik heb een new OP gemaakt, wellicht dat de plaatjes nog anders moeten...

    Ik heb voornamelijk alle links onder mekaar gezet, de tekst wat ingekort en links naar wiki's, topics etc erbij gezet...

    de hall of fame en dergelijk er gewoon uitgesloopt (wats it use?) en oude ongebruikte dingen eruit gehaald en sommigen daarvan in een subtopic links gedropt.


    komt ie :




    Wat is anime?
    Anime is kortweg een verzamelwoord voor Japanse animatie. Het gaat hier dus om geanimeerde films en series, in het origineel Japans gesproken. Anime komt dus in ieder geval uit Japan, alle tekenfilms die daar niet vandaan komen worden over het algemeen geen anime genoemd (uitzonderingen daargelaten). Integendeel tot wat het woordenboek van dale meldt, is anime niet enkel gewelddadig of erotiek. Dit is een subgenre genaamd hentai, een van de vele genres die anime kent.
    Voor meer zie: wiki

    Wat is manga?
    Manga is de verzamelnaam voor Japanse strips. Manga is vergelijkbaar met westerse strips, zoals Spidermand en dergelijk. Alleen is manga de Japanse variant, waarbij voornamelijk andere tekenstijlen worden gebruikt en natuurlijk in het Japans de wolkjes worden gevuld. Manga-boeken zijn doorgaans zwart/wit, maar kunnen ook in kleur voorkomen. In Japan is manga veel populairder dan anime, terwijl dit in westerse landen juist omgekeerd is. Belangrijk om te weten is dat de leesrichting bij manga omgekeerd is, de achterkant van het boek is de voorkant, verder lees je de strips van boven naar beneden, rechts naar links. Vaak zie je dat de mangaboekjes achterestevoren in het rek bij de Bruna staan.
    Voor meer zie: wiki

    Veel anime is afgeleid van manga. Veel series en films zijn eerst bekend geworden door manga, en daarna geanimeerd. Zo is er ook een groep anime die afgeleid is van videogames. Dit is echter lang niet bij alle anime het geval, een groot deel is niet van manga of videogames afgeleid. Het is dus niet terecht om anime als 'manga-films' te bestempelen.



    Ik kan geen Japans. Wat nu?
    Als je geen Japans kunt, is dat zeker geen reden om geen anime te kijken. Om anime toegankelijk te maken voor het westerse publiek, zijn er zogenaamde fansub-groups. Deze groepen nemen "raw-versies", opgenomen van de Japanse televisie en voorzien deze van ondertitels en het nodige commentaar, alvorens ze te distributeren via internet en p2p-programma's. Deze ondertitelde films en series worden fansubs of gewoon subs genoemd. Er zijn ook "dubbed" of "dubs" versies waarbij de vertaling juist wordt ingesproken en de Japanse taal eruit wordt gehaald. Dit zie je bijvoorbeeld op de (NL) televisie waarbij Pokémon, Dragonball Z en dergelijk in de Nederlandse worden vertoond.
    Voor meer informatie: Subs & Japanse taal

    Wat is licensed anime?
    Vaak als je op zoek gaat naar anime zul je zien dat een serie licensed is, sommige websites verwijderen dan desbetreffende mogelijkheden om de anime te downloaden. Het houdt namelijk auteursrecht in, de copyrights worden dus geschonden wanneer een fansub wordt gedownload, deze zijn dus illegaal. Vaak gaat het om de Amerikaanse copyright wanneer dit wordt vermeld omdat een uitgever desbetreffende animeserie heeft aangekocht voor publicatie (en het leeuwendeel vertalers zich in Amerika verschuilen aangezien ze naar het Engels worden vertaald). De Japanse auteurs vinden het meestal geen probleem, gezien anime altijd eerst zoiezo moet vertaald worden om het te begrijpen (voor de meeste kijkers), het levert gratis reclame op voor hun producten.
    Het linken naar (fansubbed) anime is verboden op het FOK! forum overigens.

    Wat voor genres zijn er in anime? Wat moet ik kijken?
    Anime heeft zeer veel genres, elke genre die je tegenkomt bij gewone films, kom je ook tegen in anime. Je hebt humor, detectives, drama, science fiction, etc. Hiernaast is er ook een unieke genres zoals Mecha(wat ruwweg over grote futuristische robots die elkaar battlen gaat) en typische schoollife series.
    Anime staat hoe dan ook niet gelijk aan hentai, hentai is namelijk een genre van Anime en overigens zeker niet de belangrijkste of voornamelijkste genre.
    Indien je wilt weten welke series bij je passen: post en de bezoekers van dit forum zullen je graag helpen!

    Cosplay
    Cosplay is jezelf verkleden als een character uit een anime serie. Zie plaatje voor een duidelijk beeld.


    Voor meer info zie: Wiki of Google-Pics

    Cosplay kom je vaak tegen op animé-conventies, een type beurs waar veel anime- en mangafans naartoe komen. In nederland vinden deze ook plaats Zie: Animecon, Abunai en Chibicon.


    Anime & Manga (info) sites en databases
    http://www.animenewsnetwork.com/ (uitgebreide database met info over series en films)
    http://www.animenfo.com/
    http://www.anipike.com/
    http://www.animenia.be/ (Qunix)
    http://www.anidb.net (geeft reviews van fansubs!)
    http://anime-planet.com/animerec (geeft aan welke series bij jou passen)

    Anime's broers en zusjes topics:
    Aziatische Drama's
    Japans. [Deel 2] & Leuke Japanse woorden. Leer hier gebrekkig Japans
    Japanse cultuur enzo :D
    [Anime][centraal] Meld hier dat er een nieuwe EP uit is 2

    Anime's meetingtopics:
    Animé/Manga meetingtopic dl. 5 - beware of the Ice tea
    Het grote anime/manga meeting topic dl 4. LaserQuestGangRape
    Het grote anime/manga meeting topic deel 3 we wachten op Ab
    Het grote anime/manga meeting topic deel 2 op naar Leen!
    Het grote anime/manga meeting topic

    Anime's sub topics:
    [Anime] Naruto #7 Gaara Rescue Arc & Manga
    [ANIME] Bleach DL3 Free bankai with each cereal box
    [anime]Afro Samurai
    [Anime] Ouran Host Club. More important than the future
    [Anime] Death Note 3
    Het grote Animé verkiezingstopic
    Densha Otoko (Train man) Kitaaa! (live-action, voor meer info klik hier)
    Wiki Animekarakters
    Bob naar Japan deel 2 (Orealo's grootse plannen)

    Overige topics:
    Tof japans muziek programma: hey hey hey
    Qunix dacht er ooit over om met zen allen een anime/manga te maken. Dus als je iets kan meld het (maar verwacht er niet te veel van)
    Onigiri's uit Japan Want zeg nou zelf, wie droomt er nou niet van een home-made lunchbox ^_^

    Vorige delen:
    1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
    21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 |
    41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 |


    Moderator:
    "Geen links of vermeldingen van sites die verwijzen naar het kunnen downloaden van manga of anime"

    Maar PM'en kan altijd ^-^

    Het Grote Anime/Manga Topic Wiki:
    Deze OP
      maandag 11 juni 2007 @ 21:28:31 #18
    114455 Frag_adder
    Maar ik lieg niet
    pi_50348673
    Saylor moon in de op?
    Een piercing? Nee als ik metaal in mijn lichaam wil, dan ga ik wel in het leger
    pi_50348721
    quote:
    Op maandag 11 juni 2007 21:28 schreef Frag_adder het volgende:
    Saylor moon in de op?
    kon geen mooi dun plaatje vinden dat tegelijkertijd ook duidelijk was :/ weet jij een betere? Wou voornamelijk de plaatjes ook inkorten (niet zon megapic tussen de tekst opeens)
      maandag 11 juni 2007 @ 21:33:02 #20
    48858 Kabuto_Raiger
    remember 2011-03-11
    pi_50348930
    Noes sta ik net in de HoF istie weg
    pi_50349780
    Waarom staat er een foto van een cosplaygroep in die OP? Als dit de echte OP wordt denken nieuwelingen echt dat we allemaal freaks zijn...
    pi_50350002
    quote:
    Op maandag 11 juni 2007 21:48 schreef woutabest het volgende:
    Waarom staat er een foto van een cosplaygroep in die OP? Als dit de echte OP wordt denken nieuwelingen echt dat we allemaal freaks zijn...
    dat geeft niet, denken er al genoeg..
    "oh kijk, hij kijkt tekenfilms... Je bent toch geen kind meer! "

    pi_50350311
    wie zegt dat het af is ?:')
    als je beter plaatje(s) hebt , show me
    pi_50351128
    Seto no Hanayome 10 is geweldig. Ik lig hier helemaal dubbel om de Terminator persiflage in deze ep.
    pi_50351201
    ayako moet eens gaan opschieten..
    ze lopen met Seto no Hanayome 2eps achter
    pi_50352330
    quote:
    Op maandag 11 juni 2007 22:11 schreef mschol het volgende:
    ayako moet eens gaan opschieten..
    ze lopen met Seto no Hanayome 2eps achter
    Ik vind de versies van Shinsen en GG beter.

    Net aan het einde van die ep stapt de 'Terminator' in een klein oventje en zakt naar beneden terwijl die I'll be back zegt.

    Meesterlijk, zo heb je nog wel meer van die grappige momenten in deze ep.

    Alleen mijn pc wil niet echt meewerken met goede screencaps maken.
    pi_50352705
    wat was er mis met het orginele cosplay plaatje?

    Mijn HoF wat doe je?
    pi_50353541
    quote:
    Op maandag 11 juni 2007 19:56 schreef RipCore het volgende:
    OP minder lang maken, sowieso update om alle verlopen zooi er uit te slopen, nieuwe plaatjes (waaronder banner), Offspring inkorten, die OP opa's eruit rossen.
    Over welke verlopen zooi hebben we het?

    In de nieuwe OP iig geen gebruik maken van de [img=breedte,hoogte]-tags.
    Bestiality sure is a fun thing to do. But I have to say this as a warning to you:
    With almost all animals you can have a ball, but the hedgehog can never be buggered at all.
      maandag 11 juni 2007 @ 23:00:20 #29
    107418 wdn
    Elfen lied O+
    pi_50354037
    http://i78.photobucket.co(...)within/Mangacopy.jpg
    Is het een idee deze pix aan te passen zodat deze over de hele breedte gaat? Nu is de helft ongebruikt.
    Beatus vir qui suffert tentationem.
    PSN Rinzewind en Cadsuana Melaidhrin
    Stellar Blade *O* Sea of Stars *O* Trails Daybreak *O*
    pi_50354637
    quote:
    Op maandag 11 juni 2007 23:00 schreef wdn het volgende:
    http://i78.photobucket.co(...)within/Mangacopy.jpg
    Is het een idee deze pix aan te passen zodat deze over de hele breedte gaat? Nu is de helft ongebruikt.
    Gewoon een nieuw plaatje maken van 570 pixels breed.
    Bestiality sure is a fun thing to do. But I have to say this as a warning to you:
    With almost all animals you can have a ball, but the hedgehog can never be buggered at all.
    abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
    Forum Opties
    Forumhop:
    Hop naar:
    (afkorting, bv 'KLB')