abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  maandag 15 augustus 2011 @ 22:19:09 #1
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100781530

Welkom in alweer een nieuw deel van deze legendarische reeks.



>> Algemeen
In dit topic kun je terecht met al je vragen, opmerkingen, foto's en verslagen met betrekking tot het reizen met de trein. Voor algemene informatie over vervoersbedrijven, materieel, spoorlijnen, etc. verwijzen we je graag naar de betreffende categorie op Wikipedia.

Een korte introductie van de vaste bezoekers, die je bij dezen alvast van harte welkom heten:

danica.jpg ziggyziggyziggy, mag je de schuld geven van vertraging in het Noorden.
fokavatar.jpg Dr_Flash, heeft niet zoveel met dit soort lijstjes.
dragonfly.jpg Scarlet_Dragonfly, random betweter die een hekel heeft aan OV-chipkaart-haters.
Alstom60x60.jpg James1988, geilt op treinenbouwer Alstom en ontvangt graag PM's over Fyra naar Breda.
ToeBeer.gif Duvel, houdt van hobby's en bier.
pilsklein.jpg Yreal, vindt de infrastructuur/logistiek interessant en wordt sowieso opgewonden van alles met meer dan 1000 pk.
CIMG0149(res).gif greavy, vindt de OV-chipkaart maar niks en ziet i.p.v. het huidige materieel liever overal stoomtreinen rijden.
sepiakameeltje2.jpg bork, voor alle mooie plaatjes, kloppende info en kindvriendelijke verhalen.
Socios.jpg Socios, treinen dienen te allen tijde conform de dienstregeling te rijden.

Nietszeggende TVP's en zwaaihandjes worden niet op prijs gesteld (daar is de knop "volg topic" voor), een leuke anekdote of foto is daarentegen altijd welkom. Regelmatig terugkerende vragen zijn hieronder beantwoord, lees dit dus goed door voordat je jouw vraag alsnog in dit topic plaatst.



>> Vragen en opmerkingen over andersoortig railtransport
In dit topic komt vooral het vervoer in reizigerstreinen aan bod, maar een goederentrein tussendoor is een leuke afwisseling. Over metro's en trammetjes doen we ook niet al te moeilijk, al zijn daar wel aparte topics voor aanwezig.

>> Met de Studenten OV-Chipkaart in internationale (hogesnelheids-)treinen reizen
Met je Studenten OV-Chipkaart mag je binnen Nederland gratis reizen in de Beneluxtrein (Amsterdam - Roosendaal) en de IC Berlijn (Schiphol - Hengelo). Voor de hogesnelheidstreinen ICE (Amsterdam - Arnhem) en Fyra (Amsterdam - Breda via de HSL-Zuid) moet een toeslag worden betaald. De toeslag voor ICE bedraagt 2 euro, de toeslagen voor Fyra zijn hier te vinden. Beide toeslagen zijn in de kaartautomaat op elk station te koop. In de Thalys is je Studenten OV-Chipkaart niet geldig.
Voor algemene informatie over het reizen met je Studenten OV-Chipkaart kun je het beste op de website terecht.

>> Reizen over de HSL-Zuid
NS Hispeed rijdt ieder halfuur een pendeldienst tussen Amsterdam en Breda via de HSL-Zuid. De reistijd tussen Schiphol en Rotterdam bedraagt hierdoor nog maar 26 minuten en tussen Schiphol en Breda slechts 53 minuten. NS Hispeed voert deze dienst uit onder de naam Fyra. Voor Fyra dient, naast een gewoon kaartje, een toeslag aangeschaft te worden. Deze is verkrijgbaar in de kaartautomaat of kan je voor 10,- in de trein zelf aanschaffen. De tarieven voor Fyra zijn op deze pagina te vinden.

Ook de Thalys rijdt over de HSL-Zuid. Tussen Amsterdam en Rotterdam wordt nog met een snelheid van 160km/h gereden, vlak na Rotterdam gaan alle remmen los en rijdt hij met 300km/h richting Antwerpen. Hierdoor duurt de reis van Amsterdam naar Parijs nog maar 3:18 uur. Een rit met Thalys is alleen mogelijk met een reservering, reserveren is drie maanden van tevoren mogelijk via o.a. NsHispeed of TGV-Europe.

>> Reizen met Kruidvatkaartjes en andere (actie-)dagkaarten
Dagkaarten zijn geldig op elk traject in Nederland, ongeacht het vervoersbedrijf dat er rijdt. Net als met een Studenten OV-Chipkaart, moet ook met een dagkaart voor ICE en Fyra een toeslag aangeschaft worden en mag er niet met Thalys gereisd worden.

>> Afkortingen en treinserienummers
Er komen in dit topic regelmatig afkortingen en treinserienummers langs, die voor de nieuwe bezoeker erg verwarrend kunnen zijn. De betekenis van een afkorting vind je hier, voor een treinserie kun je hier terecht.
Voor informatie over Wijzigingsbladen wat betreft materieelinzet, LM-ritten, splitsen en combineren en dergelijke kan je op deze website terecht.

>> Geldigheid Studenten OV-chipkaart, Voordeelurenkaart, etc. op feestdagen
De feestdagen in 2011 zijn als volgt: Zaterdag 1 januari (nieuwjaarsdag), zondag 24 april (eerste paasdag), maandag 25 april (tweede paasdag), zaterdag 30 april (Koninginnedag), donderdag 5 mei (Bevrijdingsdag), donderdag 2 juni (Hemelvaartsdag), zondag 12 juni (eerste pinksterdag), maandag 13 juni (tweede pinksterdag), zondag 25 december (eerste kerstdag), maandag 26 december (tweede kerstdag).
Bovenstaand rijtje is onder voorbehoud. Kijk bij twijfel altijd nog even op de website van IB-Groep. Wanneer je hier komt klagen dat je een boete hebt gekregen op een dag die hierboven niet staat vermeld, lachen we je uit.

>> NS Dienstregeling 2011
Met ingang van Dienstregeling 2011 verschijnt het spoorboekje helaas niet meer op papier. NS biedt nu slechts losse pagina's aan als PDF. Deze zijn voor forummer greavy verzameld en hier te downloaden.

>> Waarom rijdt die kuttrein zo langzaam? :(
Misschien mag hij wel gewoon niet harder. Hier kun je precies zien hoe hard treinen waar mogen rijden ^O^

>> Hoeveel kilometer heb ik met de trein gereden?
Er zijn verschillende hulpmiddelen om te berekenen hoeveel kilometer je hebt afgelegd:
Blijbol.
• De tariefeenhedenkaart van NS met bijbehornde detailkaarten voor grootstedelijke gebieden.
• De planner van de NMBS voor België (gewoon doen alsof je een kaartje gaat kopen).
jizdenka internationaal (niet altijd even betrouwbaar).
• Als joker _O_ : De tariefcalculator van DB Netz voor binnen Duitsland.



>> Verhalen
Er worden af en toe verhalen geschreven over oude stations, spoorlijnen of huidige werkzaamheden.
De tot nu toe gemaakte verhalen staan hieronder;
Hoek van Holland Haven - von_Preussen
Kesteren - Dr_Flash
Uithuizen - Socios
Buitenpost - Peterselieman
Newcastle Central Station - bork
IJmondlijn - von_Preussen
Harlingen Haven - Socios
Harlingen (- Haven) - Greavy
Werking van procesleiding van de treindienstleider (1) - ziggyziggyziggy
Werking van procesleiding van de treindienstleider (2) - ziggyziggyziggy
Station Hoek van Holland Haven, een stuk vergane glorie - Greavy
Wat is een stop/door-schakeling en hoe werkt hij? - ziggyziggyziggy

>> Tripreports
Hieronder staan een aantal interessante (foto)reportages die door diverse topic-diehards gemaakt zijn;
Reis door België, met name op station Binche - Dr_Flash
6834 kilometer InterRail - Igen
Vakantie in Oostenrijk - Dr_Flash
Polen - Zug-Chef
Eerste Klas door Nederland - Ireyon
Zwitserland - sander89
De spoorlijn door Liechtenstein - SvMp
Monaco - KapiteinT
Koninklijke wachtkamers - Bork
NVBS Excursie naar de bruinkoolmijnen - Dr_Flash
Met Interrail door midden- en zuid-Europa - Ireyon
InterRail naar Midden-, Zuid- en Zuidoost-Europa - Irritatie100
Treinen rond Basel - Dr_Flash
Station Visé - KapiteinT
InnoTrans 2010 - James1988
Onthulling 10 jaar ICE - Ireyon
Reisje voor het goede doel - Greavy
Treinen in Japen - Deel 1 - Igen
Treinen in Japan - Deel 2 - Igen

[ Bericht 0% gewijzigd door greavy op 15-08-2011 23:04:41 ]
  maandag 15 augustus 2011 @ 22:22:58 #2
88754 Sounddragon
Dragon of sound.
pi_100781764
Fipo :+
De wetenschap is er nog steeds niet uit, waarom de meest gestroomlijnde vrouwen, de meeste weerstand bieden
  Redactie Frontpage / Sport maandag 15 augustus 2011 @ 22:24:33 #3
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_100781867
quote:
14s.gif Op maandag 15 augustus 2011 22:22 schreef Sounddragon het volgende:
Fipo :+
Die zijn verboden ;)
Altijd onderweg naar het avontuur
  maandag 15 augustus 2011 @ 22:42:18 #4
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_100783077
quote:
14s.gif Op maandag 15 augustus 2011 22:22 schreef Sounddragon het volgende:
Fipo :+
Fappo in het spoornotopic!
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_100783653
Goh morgen dan maar eens die Sziget-expressen fotograferen. Kun je die een beetje fatsoenlijk fotograferen in Eindhoven, of kan ik beter naar Tilburg hier voor?
pi_100783941
Was mijn reisverslagje van Japan eigenlijk ook goed genoeg voor een plekje in de OP?

* kijkt greavy lief aan O-)

[ Bericht 4% gewijzigd door #ANONIEM op 15-08-2011 22:57:08 ]
pi_100784209
quote:
0s.gif Op maandag 15 augustus 2011 22:56 schreef Igen het volgende:
Was mijn reisverslagje van Japan eigenlijk ook goed genoeg voor een plekje in de OP?

* kijkt greavy lief aan O-)
Ik zeg "Doen!" ^O^
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  maandag 15 augustus 2011 @ 23:02:38 #8
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100784311
quote:
0s.gif Op maandag 15 augustus 2011 22:56 schreef Igen het volgende:
Was mijn reisverslagje van Japan eigenlijk ook goed genoeg voor een plekje in de OP?

* kijkt greavy lief aan O-)
Zal het toevoegen :Y
  maandag 15 augustus 2011 @ 23:04:52 #9
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100784489
quote:
0s.gif Op maandag 15 augustus 2011 23:02 schreef greavy het volgende:

[..]

Zal het toevoegen :Y
Gedaan
  dinsdag 16 augustus 2011 @ 00:39:28 #10
45532 ziggyziggyziggy
wisselwachter, vlaggenzwaaier
pi_100789717
quote:
0s.gif Op maandag 15 augustus 2011 22:52 schreef Sandrvich het volgende:
Goh morgen dan maar eens die Sziget-expressen fotograferen. Kun je die een beetje fatsoenlijk fotograferen in Eindhoven, of kan ik beter naar Tilburg hier voor?
Hij komt toch helegaar niet door Tilburg?
Mine is the last voice you'll ever hear. Don't be alarmed.
pi_100791412
quote:
0s.gif Op maandag 15 augustus 2011 22:18 schreef greavy het volgende:
Morgen rijden er weer Sziget treinen door het land. Materieel gaat bij Sziget A&B vanaf Utrecht leeg naar Venlo, en bij de 2Budapest Express gaat het ook leeg naar Duitsland, ik gok Venlo:

VERTREKTIJDEN 3FM-A TREIN MAANDAG 15 AUGUSTUS 2011:

Vertrek Budapest Nyugati Pu. 15.45 (30 minuten voor vertrek aanwezig zijn)

Dinsdag 16 augustus 2011:
Aankomst Viersen: 09.06
Reizigers voor Venlo stappen uit op station Viersen. De aansluitende trein naar Venlo vertrek om 09.33 van spoor 3, aankomst Venlo om 09.56, er is geen aanvullend ticket nodig)
Aankomst Eindhoven 10.45
Aankomst Rotterdam Centraal 12.00
Aankomst Den Haag HS 12.20
Aankomst Amsterdam Centraal 13.10
Aankomst Utrecht Centraal 13.45

VERTREKTIJDEN 3FM-B TREIN 5 AUGUSTUS 2011:3FM Sziget B-Train

Maandag 15 augustus 2011:

Vertrek Budapest Nyugati Pu. 16.40 (30 minuten voor vertrek aanwezig zijn)
Het treinbedrijf had tot ons ongenoegen de wagonindeling veranderd. We hebben dus aanpassingen moeten maken. Je kan via je portal je nieuwe voucher uitprinten en bekijken wat je zitplaats is. De meeste mensen zitten nu op de plek waar ze oorspronkelijk hoorden te zitten. We zullen voor vertrek zelf aanwezig zijn op het station met de treinindeling.

Dinsdag 16 augustus 2011:
Aankomst Viersen: 10.07
Reizigers voor Venlo stappen uit op station Viersen. De aansluitende trein naar Venlo vertrek om 10.33 van spoor 3, aankomst Venlo om 10.56, er is geen aanvullend ticket nodig)
Aankomst Eindhoven 11.45
Aankomst Rotterdam Centraal 13.00
Aankomst Den Haag HS 13.20
Aankomst Amsterdam Centraal 14.10
Aankomst Utrecht Centraal 14.45

VERTREKTIJDEN 2BUDAPEST EXPRESS 15 AUGUSTUS 2011:

Vertrek vanuit Boedapest Nyugati P.U.om 9.50 uur.
Venlo 07.40
Eindhoven 08:45
's-Hertogenbosch 09:09
Utrecht Centraal 09:44
Zwolle 10:47

Door werkzaamheden aan het spoor rijdt de trein niet verder dan Zwolle. De NS verschaft gratis kaartjes voor de NS trein voor degenen die doorreizen naar Groningen. Dit nieuws ontvingen we helaas pas vandaag.
Hoe dan wel? 2 keer langs Utrecht? :')
  dinsdag 16 augustus 2011 @ 08:00:46 #13
45532 ziggyziggyziggy
wisselwachter, vlaggenzwaaier
pi_100795488
quote:
Nogal. :')
Mine is the last voice you'll ever hear. Don't be alarmed.
  Moderator dinsdag 16 augustus 2011 @ 08:07:00 #14
155227 crew  Guppy
dus
pi_100795520
Mijn trein stopt door de werkzaamheden ook op Wolfheze. Wat een volk gaat daar heen zeg :o
[b]Op zaterdag 31 december 2011 16:16 schreef Socios het volgende:[/b] Kusje voor jou. :) :@ :*
  dinsdag 16 augustus 2011 @ 08:08:28 #15
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_100795530
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 augustus 2011 08:07 schreef Guppyfriend het volgende:
Mijn trein stopt door de werkzaamheden ook op Wolfheze. Wat een volk gaat daar heen zeg :o
Veel volk, of het type volk?
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  Moderator dinsdag 16 augustus 2011 @ 08:13:46 #16
155227 crew  Guppy
dus
pi_100795561
quote:
5s.gif Op dinsdag 16 augustus 2011 08:08 schreef Duvel het volgende:

[..]

Veel volk, of het type volk?
Type, vooral
[b]Op zaterdag 31 december 2011 16:16 schreef Socios het volgende:[/b] Kusje voor jou. :) :@ :*
  dinsdag 16 augustus 2011 @ 08:19:46 #17
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_100795601
quote:
1s.gif Op dinsdag 16 augustus 2011 08:13 schreef Guppyfriend het volgende:

[..]

Type, vooral
Wolfhezenaren... Er zit daar een inrichting, toch?
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  dinsdag 16 augustus 2011 @ 08:23:39 #18
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100795625
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 augustus 2011 01:24 schreef Sandrvich het volgende:

[..]

Hoe dan wel? 2 keer langs Utrecht? :')
Sziget A en Sziget B rijden Venlo-Eindhoven-(via Tilburg-Dordrecht)Rotterdam-Den Haag HS-(via Schiphol)Amsterdam-Utrecht en dan ledig verder
De andere 2Budapest Express rijdt Venlo-Eindhoven-Den Bosch-Utrecht-Zwolle en ledig verder
  Moderator dinsdag 16 augustus 2011 @ 08:24:30 #19
155227 crew  Guppy
dus
pi_100795633
quote:
3s.gif Op dinsdag 16 augustus 2011 08:19 schreef Duvel het volgende:

[..]

Wolfhezenaren... Er zit daar een inrichting, toch?
Ja, nu je t zegt! Niet aan gedacht
[b]Op zaterdag 31 december 2011 16:16 schreef Socios het volgende:[/b] Kusje voor jou. :) :@ :*
  dinsdag 16 augustus 2011 @ 08:26:09 #20
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100795645
Ik ga de A en B trein op Dordrecht Zuid platen. Was eerst nog van plan om in Geldermalsen die 2Budapest Express te doen, en snel die kant op, maar toch maar niet
  dinsdag 16 augustus 2011 @ 08:28:05 #21
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100795670
Oja, in Tilburg staat de trein stil:
1e Sziget trein 3FM:
Tilburg 11.14/11.27
Breda 11.41
Dordrecht 12.01
Schiphol 13.21

En om 14.54 uur leeg terug ri. Vl.

2e Sziget trein 3FM:
Tilburg 12.50/13.03
Breda 13.17
Dordrecht 13.41
Schiphol 15.23

En om 16.23 uur leeg terug ri. Vl.
pi_100796505
Bedankt Greavy!

Hmm dat ding naar Zwolle heeft nu al +180 vertraging te pakken...
  dinsdag 16 augustus 2011 @ 09:47:53 #23
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100796771
Niet zo vreemd, gaat door meerdere landen he
pi_100797059
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 augustus 2011 09:47 schreef greavy het volgende:
Niet zo vreemd, gaat door meerdere landen he
Ja en? Dan kan hij nog steeds wel op tijd rijden, net zoals de meeste andere internationale treinen normaal gesproken doen. Zulke vertragingen zijn volgens mij eigenlijk alleen bij treinen uit Servië en Turkije normaal.
  Redactie Frontpage / Sport dinsdag 16 augustus 2011 @ 10:03:09 #25
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_100797080
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 augustus 2011 10:01 schreef Igen het volgende:

[..]

Ja en? Dan kan hij nog steeds wel op tijd rijden, net zoals de meeste andere internationale treinen normaal gesproken doen. Zulke vertragingen zijn volgens mij eigenlijk alleen bij treinen uit Servië en Turkije normaal.
En bij de nachttreinen die onderweg gecombineerd en gesplitst worden :P
Altijd onderweg naar het avontuur
  dinsdag 16 augustus 2011 @ 10:18:12 #26
146033 ReisT
Fahrtreppenbenutzungshinweise
pi_100797418
Heel onbetrouwbaar die nachttreinen. Ik stond zaterdag nog bij Geldermalsen om één van die nachttreinen voorbij te zien komen. Komt er een langs ongeveer op de tijd die ik had verwacht,ik denk nog "hee, die was mooi op tijd" maar nee hoor, een kwartiertje later kwam er nog een voorbij. Dus was die eerste helemaal niet op tijd, maar juist een uur te laat! :D
  Redactie Frontpage / Sport dinsdag 16 augustus 2011 @ 11:36:57 #27
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_100799609
De liefhebbers van de Lee Towers-kraan bij Rotterdam Centraal moeten snel zijn, want na vandaag wordt ie afgebroken :P
Altijd onderweg naar het avontuur
  Redactie Frontpage / Sport dinsdag 16 augustus 2011 @ 13:42:10 #28
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_100804417
Wadsloper 3203-3205 heeft trouwens in Argentinië en Uruguay een promotietocht van 1600 kilometer gemaakt:

http://www.rieles.com/web(...)s-muy-satisfactorios
Altijd onderweg naar het avontuur
  dinsdag 16 augustus 2011 @ 13:45:55 #29
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_100804567
Dordrecht ligt plat door een stroomstoring. Prognose is 15:00 opgelost.

Succes ermee, greavy ;)
pi_100804982
quote:
11s.gif Op dinsdag 16 augustus 2011 13:42 schreef Peterselieman het volgende:
Wadsloper 3203-3205 heeft trouwens in Argentinië en Uruguay een promotietocht van 1600 kilometer gemaakt:

http://www.rieles.com/web(...)s-muy-satisfactorios
Tof *O* Lekker veel plaatjes :Y
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_100805408
Sjongejongejonge, hoe moeilijk kan het zijn om te melden of een trein rijdt of niet..

IC A'dam - Brussel van 13:53
CTA vertrekspoor blijft leeg.
AV: "Rijdt niet".
Mededelingenbord eronder: "De IC Amsterdam - Brussel rijdt wel".
Omroep: "De IC naar Brussel rijdt niet. Reis met Fyra naar Breda".
NSHispeed Twitter: "Hij rijdt wel, maar via Utrecht, Den Bosch en Breda".
CTA vertrekspoor Fyra: eindstation Rotterdam Centraal.


Echt, gewoon geen woorden voor..
  dinsdag 16 augustus 2011 @ 14:35:16 #32
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_100806636
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 augustus 2011 14:06 schreef Ireyon het volgende:
Sjongejongejonge, hoe moeilijk kan het zijn om te melden of een trein rijdt of niet..

IC A'dam - Brussel van 13:53
CTA vertrekspoor blijft leeg.
AV: "Rijdt niet".
Mededelingenbord eronder: "De IC Amsterdam - Brussel rijdt wel".
Omroep: "De IC naar Brussel rijdt niet. Reis met Fyra naar Breda".
NSHispeed Twitter: "Hij rijdt wel, maar via Utrecht, Den Bosch en Breda".
CTA vertrekspoor Fyra: eindstation Rotterdam Centraal.


Echt, gewoon geen woorden voor..
Jaja, sinds de NS de informatievoorziening op zich neemt is het echt stukken beter geworden! :Y
  dinsdag 16 augustus 2011 @ 14:38:42 #33
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100806806
quote:
1s.gif Op dinsdag 16 augustus 2011 13:45 schreef James1988 het volgende:
Dordrecht ligt plat door een stroomstoring. Prognose is 15:00 opgelost.

Succes ermee, greavy ;)
Ik ben alweer thuis. Toen ik rond 12:50 op een trein zat te wachten, die al om 12:34 langs moest denderen en maar niet kwam (net als de Sneltreinen, maar de seinen wel juist stonden), ben ik toch even gaan kijken naar een verstoring...
  dinsdag 16 augustus 2011 @ 14:42:22 #34
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_100806990
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 augustus 2011 14:38 schreef greavy het volgende:

[..]

Ik ben alweer thuis. Toen ik rond 12:50 op een trein zat te wachten, die al om 12:34 langs moest denderen en maar niet kwam (net als de Sneltreinen, maar de seinen wel juist stonden), ben ik toch even gaan kijken naar een verstoring...
quote:
Mogelijk extra reistijd rond Dordrecht

Oorzaak
De beperkingen rond Dordrecht als gevolg van een stroomstoring zijn voorbij.
Er rijden bussen tussen Sliedrecht en Dordrecht.
Het zou dus kunnen dat hij zo langs Dordrecht rijdt :s)
  dinsdag 16 augustus 2011 @ 14:46:17 #35
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100807156
Hij staat nu bij Willemsdorp ofzo stil. Er staan nog wat andere treintjes in de file. Ik zit nu thuis. Blijft ook zo. Ik heb de eerste al op de foto. De zon staat nu toch kut..
pi_100808547
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 augustus 2011 14:35 schreef James1988 het volgende:

[..]

Jaja, sinds de NS de informatievoorziening op zich neemt is het echt stukken beter geworden! :Y
Ze hebben alleen hun eigen spul teruggekregen :P
Maar die overgang is toch ook pas (afgerond/deels) aan het eind van het jaar?
  dinsdag 16 augustus 2011 @ 15:50:26 #37
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100809749
James, hoe doe je uit Lightroom publiceren op Flickr? Ik kan 't niet echt wijs worden

Edit Heb 't al
  dinsdag 16 augustus 2011 @ 16:10:38 #38
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100810499
Gister te Helmond geweest. Best leuke vangst:

*GAAP* 6 uur in de ochtend *GAAP*

Toen wassie stuk (aanrijding met auto)

Lege kolentrein

Te Helmond een containertreintje

Brandevoort een ICE

En later bij een leuke fotostek. Hij is ff aan het gapen :P

De Blerick-shuttle

HTRS 189 096 met de Kehl-shuttle

ITL 189 289 met Kutno shuttle

Captrain 186 239 met DistriRail shuttle

RTT 186 182 met de Metrans Praag shuttle
  dinsdag 16 augustus 2011 @ 16:13:35 #39
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100810596
Oh. Moet die watermerk dinges wel ff kleiner maken :P
pi_100810777
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 augustus 2011 16:10 schreef greavy het volgende:
[ afbeelding ]
En later bij een leuke fotostek. Hij is ff aan het gapen :P
Dat gapen is zeker luchtstroom creëren omdat de airco het niet doet :+
pi_100813788
Greavy, hoe weet je eigenlijk al die namen van de verschillende shuttles? Mooie foto's trouwens!
  dinsdag 16 augustus 2011 @ 18:57:21 #42
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100816929
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 augustus 2011 17:35 schreef Frozen-assassin het volgende:
Greavy, hoe weet je eigenlijk al die namen van de verschillende shuttles? Mooie foto's trouwens!
Zelf kennis opgebouwd, en Rolandrail forum / TDR.
pi_100818748
Zit nu in die VIRM met die liften die zijn omgebouwd naar vuilnisbakken.

*image resize ik wel als ik thuis ben , mobiel enzo


Wat wel lekker onhandig is. Is dat ook meteen de treinstelnummers weg zijn uit de coupe ..

[ Bericht 9% gewijzigd door #ANONIEM op 16-08-2011 23:00:28 ]
pi_100819085
Die zullen ongetwijfeld snel weer teruggeplaatst worden lijkt me :)
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  dinsdag 16 augustus 2011 @ 19:58:30 #45
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100819623
Dáár kwam ik voor:
LOCON 9902 met Sziget A-trein

B-trein heb ik niet. Wegens teveel vertraging door de stroomstoring.

Verder nog wat ander spul:

DBS 1612 met staaltrein

HTRS 7106 met volbeladen Blerick-shuttle

Met 95 minuten vertraging kwam hij dan toch *O*

TXL 189 280+189 202 met een beladen kolentrein uit de Maasvlakte. Vanwege werkzaamheden op de BR en in Duitsland word deze zwaar beladen kolentrein omgeleid: Met 40 km/h een tunnel uitrijden word een beetje moeilijk..
Hier passeert hij Dordrecht Zuid, terwijl in de tegenrichting een ICRm-stam rijdt. Gelukkig heb ik hem erop. Loc 189 202 heeft de bijnaam 'Tweety

CT 186 150 met Graantrein

DB Schenker rijdt ook bijna dagelijks UnitCargo's naar Gremberg. Hier passeert UC 45719, welke op weg is naar Gremberg.
  Redactie Frontpage / Sport dinsdag 16 augustus 2011 @ 20:05:02 #46
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_100819995
quote:
1s.gif Op dinsdag 16 augustus 2011 19:41 schreef CrashO het volgende:
Zit nu in die VIRM met die liften die zijn omgebouwd naar vuilnisbakken.

*image resize ik wel als ik thuis ben , mobiel enzo
[ afbeelding ]

Wat wel lekker onhandig is. Is dat ook meteen de treinstelnummers weg zijn uit de coupe ..
8733 :+

Ja, hetzelfde stel dat laatst een rioolbuis raakte bij Barrahûs (nabij Leeuwarden)
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_100824552
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 augustus 2011 16:10 schreef greavy het volgende:
[ afbeelding ]
HTRS 189 096 met de Kehl-shuttle
Oeh, nice one :)
  dinsdag 16 augustus 2011 @ 21:49:37 #48
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100825768
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 augustus 2011 21:27 schreef Zug-Chef het volgende:

[..]

Oeh, nice one :)
Danku :)
pi_100829690
Goed.. dit is misschien een beetje of topic, maar het OV-chipkaart gedoe is in de bus dus ook gewoon bewust onmogelijk gemaakt om te snappen.

Ik zat dus in een Arriva-bus, naar een, laten we het power-point-presentatie noemen, te kijken. Hier werd een poging gedaan om uit te leggen hoe je met de OV-chipkaart moest reizen. Basesprincipe: altijd in/uit-checken, tenzij je een abonnement hebt (dat is ook de strekking van de sticker op de automaten).

Vervolgens komen er (in deze volgorde) drie pagina's langs om dat toe te lichten en te *ahum* verduidelijken:

Studenten met een OV-kaart moeten altijd in/uitchecken

-- volgende pagina --

Reist u met een abonnement: dan checkt u niet in en uit.

huh? studenten ov-kaart is geen abonnement dus? Oke, deze pagina gaat verder met een toelichting op dat statement dat je niet in en uit moet checken:

Bij Arriva niet in/uit checken, u toont uw (papieren) OV-abonnement aan de chauffeur.

Bij QBuzz en RET reist u met uw abonnement op uw OV-chipkaart.

uhm, oke? :? Abonnement: niet in/uit checken, duidelijk, maar bij QBuzz en RET toch wel!?

-- De derde pagina maakt het nog eens extra duidelijk…--
U dient ook altijd in/uit te checken met:
- OV-jaarkaart
- Studenten-ovchip-kaart
- N-ster abonnement

Wat? Nu een abonnement waar je *wel* mee in moet checken? |:( Waarom stond die niet genoemd op de vorige pagina!?!?
pi_100829867
Leuk he die sjipkaart. Lang leve :|W :P
pi_100830074

Locon, van origine een echte Berlijnse goederenvervoerder, breidt haar diensten meer-en-meer uit: nu zelfs internationaal. Na onder andere het containervervoer tussen Rotterdam en het Tsjechische Melnik van ERS overgenomen te hebben, is sinds 1 juli 2011 een aanzienlijk deel van het huisvuilvervoer van HTRS naar Locon gegaan. Omdat Locon zelf nagenoeg geen enkele lok, diesel of elektrisch, in Nederland tot haar beschikking had, moest er links en rechts tijdelijk gehuurd worden. Vrij kort daarop werden er twee ex NSR 1800'en aangekocht, waarbij de NSR logo's plaatsmaakten voor het oranje Locon-logo. De beide loks waren bij NSR als 1827 en 1834 in dienst maar werden bij Locon hernummerd naar respectievelijk 9901 en 9902. Ondertussen worden ze beide alweer ruim een maand ingezet voor de huisvuiltreinen op de relaties Maastricht-Wijster en Apeldoorn-Wijster. Voor het jaarlijkse festival Sziget, gehouden in de prachtige stad Budapest, mochten beide loks hun tractie eens aan een reizigerstrein geven. Nadat er twee zogenaamde Party-treinen op vrijdag 5 augustus richting de Hongaarse hoofdstad vertrokken, arriveerden beide treinen op dinsdag 16 augustus terug in Nederland. Nadat de vele feestgangers in enkele Randstedelijke plaatsen uitgestapt zijn, gaat de Locon 9901 met de set rijtuigen terug naar Venlo. Vanaf daar neemt HGK de trein over, verder Duitsland in. Als gevolg van het weer rijden van de Volvotrein naar België, reed de trein tussen Utrecht en 's Hertogenbosch zo'n 6 minuten later dan gedacht en passeerde zodoende tijdens een kortstondig zonnig moment het station van Geldermalsen. Op en rond de voormalige losweg zijn de eerste tekenen van een moderne fietsenstalling zichtbaar. Gelukkig blijft het oude stationsgebouw, dat dateert uit 1884, onaangetast.
  dinsdag 16 augustus 2011 @ 23:04:07 #52
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100830416
Leuk plaatje! Zag 'm al op Flickr voorbij komen bij je. Prachtig!
pi_100832217
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 augustus 2011 22:55 schreef Zug-Chef het volgende:
Leuk he die sjipkaart. Lang leve :|W :P
Inderdaad.

Toen ik terug kwam van vakantie moest ik een treinritje van 3,40 euro maken en dan nog een stukje met de metro. Dus ik dacht van, laat ik eens 5 euro op m'n chipkaart zetten, dat moet wel genoeg zijn. Nou nee dus. Ik reisde vol tarief en dan moet je dus minstens 16 euro erop zetten zodat de borg kan worden afgeschreven. :')

En die borg is dan nog niet eens genoeg, als je die 16 euro op de kaart zet en dan het hele land doorreist dan kun je niet uitchecken vanwege te weinig saldo. :') :')
pi_100832335
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 augustus 2011 23:35 schreef Igen het volgende:
En die borg is dan nog niet eens genoeg, als je die 16 euro op de kaart zet en dan het hele land doorreist dan kun je niet uitchecken vanwege te weinig saldo. :') :')
Dat ging met mijn busreisje dan weer prima: die bus vond het prima om ¤4 borg af te schrijven van een kaart waar maar ¤2,50 op stond :)
pi_100832659
Je mag dan ook maximaal 4 euro rood staan.
pi_100832840
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 augustus 2011 23:37 schreef Scarlet_Dragonfly het volgende:

[..]

Dat ging met mijn busreisje dan weer prima: die bus vond het prima om ¤4 borg af te schrijven van een kaart waar maar ¤2,50 op stond :)
Je mag 4 euro rood staan, dus samen met de borg van 4 euro is een saldo van 0 precies genoeg om met de bus te kunnen reizen. Dat is dus zo uitgekiend dat je nooit meer saldo op je kaart hoeft te hebben dan de prijs van de busrit die je gaat maken.

Maar bij NS (zonder abonnement) is de borg ineens 20 euro, maar de limiet voor rood staan blijft hetzelfde. En dus moet je saldo minstens 16 euro zijn om in te kunnen checken, en als je dan naar de andere kant van het land reist kun je niet uitchecken omdat de ritprijs meer dan 20 euro is en het saldo dan dus onder de -4 euro zou uitkomen.

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 16-08-2011 23:50:47 ]
pi_100832849
Ik reed net op de A4 naast een thalys en dat vond ik tof ! O+
pi_100832903
Je bedoelt dat je keihard werd geowned door een thalys die wel door kon rijden? :P
pi_100832950
hij ging niet eens heel erg hard hoor :o 160 ofzo denk ik?
  woensdag 17 augustus 2011 @ 00:08:46 #60
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_100833979
+84 ic naar Utrecht, uurtje geleden te Den Bosch?
gelukkig kon ik dankzij +17 die van 22.53 om 23.10 nog halen :D :o
springer Beukenlaan alweer volgens een zuchtende NS-medewerker.
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
  woensdag 17 augustus 2011 @ 08:24:58 #61
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100841544
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 augustus 2011 23:48 schreef Yreal het volgende:
hij ging niet eens heel erg hard hoor :o 160 ofzo denk ik?
De Thalys rijdt op de HSL tussen Rotterdam en Hoofddorp 160. Dit vanwege de Fyra. Als de Fyra sneller zou kunnen, rijdt Thalys dat zeker. Bij vertraging mag de Thalys meestal sneller, om dit in te lopen
pi_100841585
Ineens hele flinke geluidsschermen in Arnhem.
In tijden van crisis moet je niet met lastenverhogingen komen.
  woensdag 17 augustus 2011 @ 09:07:11 #63
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_100842136
quote:
0s.gif Op woensdag 17 augustus 2011 08:24 schreef greavy het volgende:

[..]

De Thalys rijdt op de HSL tussen Rotterdam en Hoofddorp 160. Dit vanwege de Fyra. Als de Fyra sneller zou kunnen, rijdt Thalys dat zeker. Bij vertraging mag de Thalys meestal sneller, om dit in te lopen
Niet geheel correct: de Thalys rijdt tussen Rotterdam en Schiphol 160 km/h omdat de noordsectie van de HSL momenteel onder ERTMS Level 1 draait, en de IVW heeft in al haar wijsheid besloten dat je dan maximaal 160 km/h mag rijden. De Traxx-locomotieven kunnen ook niet harder dan dat, en ICRm harder dan 160 km/h wil je ook niet.

Op de zuidsectie rijdt Thalys wel 300 terwijl daar ook een Fyra rijdt met 160, de zuidsectie staat in ERTMS Level 2. Op de noordsectie is dat wel uitgeprobeerd, maar is men toch teruggegaan naar Level 1 om redenen die mij niet geheel bekend zijn.
pi_100843303
Een tijdje geleden is de noordsectie naar ERTMS 2 gegegaan, maar als ik het goed begrijp zijn ze dus weer teruggestapt? Vreemd.

Hopelijk kan bij de nieuwe dienstregeling (december) wel ERTMS 2 gebruikt worden, want het was de bedoeling dat de Thalys dan ook 300 zou gaan rijden tussen Hoofddorp en Rotterdam.
pi_100843854
Dat zou volgens mij best kunnen. Hij rijdt nu alleen geen 300 omdat dat vrij zinloos is met de huidige dienstregeling: eerst met 300 van Rotterdam naar Hoofddorp zoeven, en dan 5 minuten stil blijven staan omdat er geen vrij pad is om naar Schiphol te komen...
pi_100845542
Nee dat kan niet, want op ERTMS 1 mag niet harder dan 160km/h worden gereden. Zie de post van James.
pi_100845910
Goedgoed...

Ander vraagje, ik ben vast een enorme prutser die niet snapt hoe google werkt, maar ik kan het niet vinden:

Hoe is het met de nieuwe NS abonnementen geregeld als je een gedeelte van je reis in de spits en een gedeelte daarbuiten doet? Bijvoorbeeld, ik heb een dal-vrij abonnement, moet dus de volle mep betalen tussen 16:00 en 18:30, daarna reis ik gratis.
Ik ga nog wel eens een weekendje zeilen in Friesland, en dan pak ik om vrijdagmiddag de trein van 18:19 van Deventer naar Zwolle, om daar over te stappen op de trein naar Leeuwarden. Dat eerste stuk reis ik dus in de spits, maar vanaf Zwolle is de spits voorbij.

Gaat dat vanzelf goed of moet ik gaan goochelen met uit/in-checken op Zwolle (wat niet mogelijk is want 3 minuten tijd nodig die ik al nodig heb om m'n overstap te halen), of moet ik met papieren kaartjes in de weer (en moet ik dus ook in Zwolle inchecken, wat niet kan want de poortjes staan alleen bij de uitgang van het station en daar heb ik geen tijd voor) :?
pi_100846280
Tijd van inchecken is bepalend voor het kortingspercentage van de hele reis en de abonnementen gelden niet in combinatie met papieren kaartjes. In jouw situatie komt het erop neer dat de hele reis tegen vol tarief wordt afgelegd; wil je dit niet, dan zul je toch ergens onderweg moeten uit- en inchecken of een latere trein nemen.
  woensdag 17 augustus 2011 @ 11:49:02 #69
146033 ReisT
Fahrtreppenbenutzungshinweise
pi_100846324
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 augustus 2011 23:46 schreef Igen het volgende:
Maar bij NS (zonder abonnement) is de borg ineens 20 euro, maar de limiet voor rood staan blijft hetzelfde. En dus moet je saldo minstens 16 euro zijn om in te kunnen checken, en als je dan naar de andere kant van het land reist kun je niet uitchecken omdat de ritprijs meer dan 20 euro is en het saldo dan dus onder de -4 euro zou uitkomen.
Die -4-regel gaat over het inchecken, niet over het uitchecken. Als je door uitchecken onder de -4 komt zou dat geen probleem moeten zijn.
  woensdag 17 augustus 2011 @ 11:50:21 #70
146033 ReisT
Fahrtreppenbenutzungshinweise
pi_100846357
quote:
0s.gif Op woensdag 17 augustus 2011 11:47 schreef Tochjo het volgende:
Tijd van inchecken is bepalend voor het kortingspercentage van de hele reis en de abonnementen gelden niet in combinatie met papieren kaartjes.
Voor het deel van de reis dat je tegen vol tarief aflegt mag je best een papieren kaartje kopen.
pi_100846385
quote:
0s.gif Op woensdag 17 augustus 2011 11:47 schreef Tochjo het volgende:
Tijd van inchecken is bepalend voor het kortingspercentage van de hele reis
Maar werkt het andersom dan ook? Dat als ik (nog steeds met een dal-vrij abonnement) om 15:55 in-check, en lekker in de spits (want die begint om 16:00 uur) in de trein blijf zitten dat ik dan gratis reis? Lijkt me ook een rare situatie...

En wat ReisT zegt, papieren kaartje voltarief kan natuurlijk altijd, daar heb je geen abonnement bij nodig om die geldig te laten zijn. Hoef ik in Zwolle alleen maar hard te rennen om 1x in te checken, en dan weer terug om de trein te halen.
pi_100846478
Ja, oké, kaartjes vol tarief mag natuurlijk iedereen gebruiken. En andersom werkt het ook; inchecken om 15:55 en vervolgens met de trein van 16:04 van Den Helder naar Nijmegen kost je niets met Dal Vrij.
pi_100849935
Bestaat er een weekabonnement waar ik 40% korting voor krijg?
pi_100850588
Nee. Eventueel zou je het maandabonnement Altijd Voordeel (voor reizen bij NS) kunnen overwegen; dat kost 25 euro en als je die week veel reist en het meer dan vijf euro per dag scheelt, heb je het eruit.
  woensdag 17 augustus 2011 @ 13:58:26 #75
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100851041
quote:
0s.gif Op woensdag 17 augustus 2011 09:07 schreef James1988 het volgende:

[..]

Niet geheel correct: de Thalys rijdt tussen Rotterdam en Schiphol 160 km/h omdat de noordsectie van de HSL momenteel onder ERTMS Level 1 draait, en de IVW heeft in al haar wijsheid besloten dat je dan maximaal 160 km/h mag rijden. De Traxx-locomotieven kunnen ook niet harder dan dat, en ICRm harder dan 160 km/h wil je ook niet.

Op de zuidsectie rijdt Thalys wel 300 terwijl daar ook een Fyra rijdt met 160, de zuidsectie staat in ERTMS Level 2. Op de noordsectie is dat wel uitgeprobeerd, maar is men toch teruggegaan naar Level 1 om redenen die mij niet geheel bekend zijn.
als het goed is noordsectie al op lvl 2. Althans, dat zei een NSH mcn. Er word niet sneller gereden omdat de DRGL ivm Fyra niet aangepast word nu. Thalys kan wel vertraging inhalen door sneller te rijden.
  woensdag 17 augustus 2011 @ 14:04:09 #76
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100851315
quote:
0s.gif Op woensdag 17 augustus 2011 11:51 schreef Scarlet_Dragonfly het volgende:

[..]

Maar werkt het andersom dan ook? Dat als ik (nog steeds met een dal-vrij abonnement) om 15:55 in-check, en lekker in de spits (want die begint om 16:00 uur) in de trein blijf zitten dat ik dan gratis reis? Lijkt me ook een rare situatie...

En wat ReisT zegt, papieren kaartje voltarief kan natuurlijk altijd, daar heb je geen abonnement bij nodig om die geldig te laten zijn. Hoef ik in Zwolle alleen maar hard te rennen om 1x in te checken, en dan weer terug om de trein te halen.
ja. 5 minuten in het voordeel voor de reiziger. Tot 16:04:59 kan je voor Daltarief inchecken, net als 18:25 naderhand. 'S ochtends tot 6:34:59 met Daltarief en vanaf 8:55
pi_100851833
quote:
0s.gif Op woensdag 17 augustus 2011 13:47 schreef Tochjo het volgende:
Nee. Eventueel zou je het maandabonnement Altijd Voordeel (voor reizen bij NS) kunnen overwegen; dat kost 25 euro en als je die week veel reist en het meer dan vijf euro per dag scheelt, heb je het eruit.
Van Eindhoven naar Tilburg universiteit. 5x per week, zou ik zo voordelig uit kunnen komen? Ik dacht aan een maandtrajectkaart van 200 euro,maar een maandabonnement Altijd Voordeel is nog voordeliger, geloof ik ?
pi_100852875
Dit soort dingen kun je toch ook eenvoudig zelf uitrekenen?

Een enkele reis Eindhoven Beukenlaan - Tilburg Universiteit (en ook de omgekeerde richting) met 20 procent korting (spitstarief Altijd Voordeel) kost ¤ 5,10 en een enkele reis met 40 procent korting (daltarief Altijd Voordeel) kost ¤ 3,80. Stel dat je in september 22 dagen (alle werkdagen) op en neer moet in de spits. Dat kost je dan 22 x 2 x ¤ 5,10 = ¤ 224,40 met het abonnement Altijd Voordeel, waarin de kosten van 25 euro voor je maandabonnement nog niet zijn meegeteld. Dat is dus duurder dan een maandtrajectabonnement van ¤ 200,20.

Stel dat je 's ochtends wel in de spits moet reizen en 's middags altijd de spits kunt ontwijken. Dan betaal je 22 x ¤ 5,10 + 22 x ¤ 3,80 = ¤ 195,80, opnieuw de kosten voor het abonnement niet meegerekend. Met die kosten ben je alsnog duurder uit dan een maandtrajectabonnement.

Zo kun je nog wat verder rekenen en dan zie je dat je alleen goedkoper uit bent bij het abonnement Altijd Voordeel als je zelden in de spits reist, of natuurlijk als je minder dagen reist. Maar de uitwerking van die details laat ik aan jou over :)
pi_100853099
quote:
0s.gif Op woensdag 17 augustus 2011 11:49 schreef ReisT het volgende:

[..]

Die -4-regel gaat over het inchecken, niet over het uitchecken. Als je door uitchecken onder de -4 komt zou dat geen probleem moeten zijn.
Jawel, dat is in de praktijk dus wel een probleem. Toen ik een keer weinig saldo had en een reis maakte die duurder was dan de borg, kon ik pas uitchecken na eerst saldo op te laden.

Edit: En op zich is dat ook helemaal niet erg (denkend aan bijvoorbeeld de fare-adjustment-machines in Japan) maar als de borg toch de prijs van het duurste ticket niet afdekt, waarom dan niet gewoon een borg van 4 euro zodat je met een positief saldo altijd kan inchecken en korte goedkope ritjes niet voor problemen zorgen?

[ Bericht 18% gewijzigd door #ANONIEM op 17-08-2011 14:59:05 ]
  woensdag 17 augustus 2011 @ 15:30:12 #80
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_100855210
quote:
1s.gif Op woensdag 17 augustus 2011 13:58 schreef greavy het volgende:

[..]

als het goed is noordsectie al op lvl 2. Althans, dat zei een NSH mcn. Er word niet sneller gereden omdat de DRGL ivm Fyra niet aangepast word nu. Thalys kan wel vertraging inhalen door sneller te rijden.
De noordsectie heeft inderdaad onder Level 2 gedraaid, maar dat is weer teruggezet naar Level 1 vanwege wat problemen - naar mijn weten.

Niet dat dat erg is, want zoals je al zegt is de dienstregeling niet aangepast op de snellere Thalys. Een Thalys met 300 zou dus zo'n 5 minuten bij Hoofddorp voor een rood sein komen te staan...
pi_100857557
quote:
0s.gif Op woensdag 17 augustus 2011 15:30 schreef James1988 het volgende:

[..]

De noordsectie heeft inderdaad onder Level 2 gedraaid, maar dat is weer teruggezet naar Level 1 vanwege wat problemen - naar mijn weten.

Niet dat dat erg is, want zoals je al zegt is de dienstregeling niet aangepast op de snellere Thalys. Een Thalys met 300 zou dus zo'n 5 minuten bij Hoofddorp voor een rood sein komen te staan...
Dat noord deel is zo´n grap.. |:(
pi_100857882
quote:
0s.gif Op woensdag 17 augustus 2011 15:30 schreef James1988 het volgende:

[..]

De noordsectie heeft inderdaad onder Level 2 gedraaid, maar dat is weer teruggezet naar Level 1 vanwege wat problemen - naar mijn weten.
Zoiets heb ik laatst ook gelezen in een kamervragen/antwoorden-pdf. 'Op verzoek van NSHispeed' was de reden voor terugschakelen naar lvl 1, geloof ik..
  woensdag 17 augustus 2011 @ 17:15:42 #83
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_100859639
quote:
0s.gif Op woensdag 17 augustus 2011 16:32 schreef Ireyon het volgende:

[..]

Zoiets heb ik laatst ook gelezen in een kamervragen/antwoorden-pdf. 'Op verzoek van NSHispeed' was de reden voor terugschakelen naar lvl 1, geloof ik..
Zal wel weer met de Traxx-locs te maken hebben.
pi_100860614
quote:
0s.gif Op woensdag 17 augustus 2011 17:15 schreef James1988 het volgende:

[..]

Zal wel weer met de Traxx-locs te maken hebben.
Maar die rijden toch ook op Rotterdam-Breda waar level 2 wel actief is?
pi_100861753
quote:
0s.gif Op woensdag 17 augustus 2011 09:07 schreef James1988 het volgende:

[..]
De Traxx-locomotieven kunnen ook niet harder dan dat, en ICRm harder dan 160 km/h wil je ook niet.
Hadden ze maar Eurofima/ESC-rijtuigen moeten nemen _O_
  woensdag 17 augustus 2011 @ 18:20:23 #86
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_100861932
quote:
0s.gif Op woensdag 17 augustus 2011 18:14 schreef TeringHenkie het volgende:

[..]

Hadden ze maar Eurofima/ESC-rijtuigen moeten nemen _O_
En een ES64U4 of Prima 2 *D

[hr]
quote:
"Tijdens de zomermaanden reizen minder mensen met de trein. Daarom past NS de dienstregeling aan. Treinen vertrekken mogelijk op andere tijden en met een andere samenstelling dan u gewend bent."
Juist, daarom duurde het 3 minuten totdat de laatste reiziger die zojuist uit wilde stappen in Utrecht eindelijk was uitgestapt.

[ Bericht 20% gewijzigd door James1988 op 17-08-2011 18:29:04 ]
pi_100865262
Zit ik dus vanochtend in de trein van Gouda naar Den Haag wordt er omgeroepen:

Dames en heren... Slecht nieuws...

ik : wattes :{

We zijn al weer aan het einde gekomen van deze fantastische reis.

:')
pi_100865764
_O- De omroeper was in een goede bui ^O^
  woensdag 17 augustus 2011 @ 19:52:10 #89
146033 ReisT
Fahrtreppenbenutzungshinweise
pi_100865776
quote:
0s.gif Op woensdag 17 augustus 2011 18:20 schreef James1988 het volgende:
Juist, daarom duurde het 3 minuten totdat de laatste reiziger die zojuist uit wilde stappen in Utrecht eindelijk was uitgestapt.
Dat heeft toch relatief weinig te maken met de hoeveelheid reizigers. Die asociale figuren die zonodig als eerste moeten instappen en daarom de boel onnodig ophouden zijn er altijd. Ook als het rustig is.

En de vakantiedienstregeling is toch deze week al weer afgelopen? Er rijden tenminste weer spitstreinen.
pi_100866820
quote:
1s.gif Op woensdag 17 augustus 2011 14:04 schreef greavy het volgende:

[..]

ja. 5 minuten in het voordeel voor de reiziger. Tot 16:04:59 kan je voor Daltarief inchecken, net als 18:25 naderhand. 'S ochtends tot 6:34:59 met Daltarief en vanaf 8:55
Hoe lang mag je eigenlijk over een reis doen? Anders kun je toch als je ergens heen gaat en in de spits terug moet na het uitchecken op de heenreis na 3 minuten meteen weer inchecken zodat je uren later (in de spits dus) ook met korting terug kunt?

Jammer dat ik een VDU-kaart heb en dus alleen 's ochtend geen korting krijg, dan wordt het ingewikkelder denk ik :P.
  woensdag 17 augustus 2011 @ 20:18:32 #91
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_100866997
quote:
0s.gif Op woensdag 17 augustus 2011 19:52 schreef ReisT het volgende:

[..]

Dat heeft toch relatief weinig te maken met de hoeveelheid reizigers. Die asociale figuren die zonodig als eerste moeten instappen en daarom de boel onnodig ophouden zijn er altijd. Ook als het rustig is.
En u gaat niet door voor de koelkast. Er stapte niemand in terwijl de uitstappers bezig waren, en er bleef ook een looppad van zo'n 2 mensen vrij. Zo vol zat die VIRM-4 :')
pi_100868363
Ik weet niet of het al eerder gepost is, maar in Duitsland worden blijkbaar de ICE2 gereviseerd en de oude stoelen en tafeltjes staan te koop:

http://www.deutschebahn.c(...)redesign_20ICE2.html
  woensdag 17 augustus 2011 @ 21:04:55 #93
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_100868907
quote:
0s.gif Op woensdag 17 augustus 2011 20:51 schreef Igen het volgende:
Ik weet niet of het al eerder gepost is, maar in Duitsland worden blijkbaar de ICE2 gereviseerd en de oude stoelen en tafeltjes staan te koop:

http://www.deutschebahn.c(...)redesign_20ICE2.html
Nee, niet eerder gezien, wel leuk alleen Ein Lieferung ist auf Kosten des Käufers möglich dat zal wat kosten.
Of rijdt er iemand met een busje naar Lichtenberg op- en neer? :D
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
  woensdag 17 augustus 2011 @ 21:07:35 #94
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_100869023
quote:
0s.gif Op woensdag 17 augustus 2011 20:51 schreef Igen het volgende:
Ik weet niet of het al eerder gepost is, maar in Duitsland worden blijkbaar de ICE2 gereviseerd en de oude stoelen en tafeltjes staan te koop:

http://www.deutschebahn.c(...)redesign_20ICE2.html
Ik had het een paar delen terug al genoemd :)

Is weer eens iets anders dan een ICM-bank ;)
  woensdag 17 augustus 2011 @ 21:09:34 #95
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_100869103
quote:
1s.gif Op woensdag 17 augustus 2011 21:07 schreef James1988 het volgende:

[..]

Ik had het een paar delen terug al genoemd :)

Is weer eens iets anders dan een ICM-bank ;)
:X Oeps gemist, of was ik toen op vakantie :? :Y
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
  woensdag 17 augustus 2011 @ 21:14:40 #96
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_100869311
quote:
6s.gif Op woensdag 17 augustus 2011 21:09 schreef bork het volgende:

[..]

:X Oeps gemist, of was ik toen op vakantie :? :Y
Maakt ook niet uit, het is interessant genoeg om nog eens te plaatsen ;)
  woensdag 17 augustus 2011 @ 21:53:36 #97
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100871079
Vandaag namens de Railcatering bij de IC uit Utrecht naar Zwolle mogen omroepen *O*
Nu in een solo drietje naar Rotterdam onderweg, waar geen zitplaats te vinden is.... Zit nu in de eerste klas. Hc bood het aan, omdat ik nog in de Railcatering shirt loop.
In Rotterdam door naar Zwijndrecht..
pi_100872021
quote:
1s.gif Op woensdag 17 augustus 2011 21:53 schreef greavy het volgende:
Vandaag namens de Railcatering bij de IC uit Utrecht naar Zwolle mogen omroepen *O*
Nu in een solo drietje naar Rotterdam onderweg, waar geen zitplaats te vinden is.... Zit nu in de eerste klas. Hc bood het aan, omdat ik nog in de Railcatering shirt loop.
In Rotterdam door naar Zwijndrecht..
krijg nou wat, tis pas 10 uur :D
  woensdag 17 augustus 2011 @ 22:15:29 #99
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100872285
Heb er wel al 5 en half uur op zitten nu hoor...
  woensdag 17 augustus 2011 @ 22:43:22 #100
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_100873786
Ik zat vanochtend al om 7.54 in de trein naar Utrecht vanaf Breda. Wel omgereisd via Schiphol, maar ach... ik zou er toch pas om 10 uur zijn, mooi op tijd was ik daar. :7
pi_100874064
quote:
0s.gif Op woensdag 17 augustus 2011 22:15 schreef greavy het volgende:
Heb er wel al 5 en half uur op zitten nu hoor...
ik heb met je te doen :P
  woensdag 17 augustus 2011 @ 23:13:56 #102
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100875436
quote:
0s.gif Op woensdag 17 augustus 2011 22:48 schreef Yreal het volgende:

[..]

ik heb met je te doen :P
:P Vanaf zaterdag elke weekenddag 2 diensten per dag. Zit dan tussen de 9 en 11 uur per dag..
pi_100875879
word je hard van. Hoe vaak loop je die trein nou helemaal op een neer? *)

Op Brussel -> Den haag heb ik die knakker 2x gezien :9
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 17 augustus 2011 @ 23:26:59 #104
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_100876185
quote:
0s.gif Op woensdag 17 augustus 2011 23:13 schreef greavy het volgende:

[..]

:P Vanaf zaterdag elke weekenddag 2 diensten per dag. Zit dan tussen de 9 en 11 uur per dag..
Heb je dan nog wel tijd om aan de DE-III te sleutelen? :P
Altijd onderweg naar het avontuur
  woensdag 17 augustus 2011 @ 23:27:19 #105
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100876203
Bij een VIRM op Utrecht <-> Eindhoven is het streven om een VIRM-IV tussen Utrecht en Den Bosch helemaal te lopen (heen de ene verdieping, en dan terug lopen via de ander). Dan in Den Bosch wisselen van stel (bij IC -> Maastricht/Heerlen), en die volledig lopen.
Lukt dat niet, niet getreurd: Je word er niet op afgerekend.
Zo was het afgelopen vrijdag zó druk dat ik met een collega elk één viertje namen, en deze net voor Utrecht volledig klaar hadden... De verkoop ging wel erg goed toen :P
Afgelopen vrijdag ca 2,2 km gelopen.

Vandaag 5 viertjes en 3 drietjes gelopen (ICMm). Dan zit ik 'maar' op circa 800 meter in de trein gelopen.. Dat betekent niet dat het minder zwaar is hoor ;)
  woensdag 17 augustus 2011 @ 23:27:54 #106
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100876232
quote:
10s.gif Op woensdag 17 augustus 2011 23:26 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Heb je dan nog wel tijd om aan de DE-III te sleutelen? :P
Nope, ook niet bij de SSN. Maar ik kan zo af en toe een zaterdagje vrij nemen. Ik moet 2 diensten per week draaien namelijk ivm een 8 uren contract

Maare, hier gaan de luikjes dicht :W :z :Z
  donderdag 18 augustus 2011 @ 02:02:53 #107
45532 ziggyziggyziggy
wisselwachter, vlaggenzwaaier
pi_100882671
quote:
0s.gif Op woensdag 17 augustus 2011 23:27 schreef greavy het volgende:

[..]

Nope, ook niet bij de SSN. Maar ik kan zo af en toe een zaterdagje vrij nemen. Ik moet 2 diensten per week draaien namelijk ivm een 8 uren contract

Maare, hier gaan de luikjes dicht :W :z :Z
Hier nog lang niet. De eerste van vijf nachtdiensten. :s)
Mine is the last voice you'll ever hear. Don't be alarmed.
  donderdag 18 augustus 2011 @ 09:01:22 #108
146033 ReisT
Fahrtreppenbenutzungshinweise
pi_100885456
quote:
0s.gif Op woensdag 17 augustus 2011 20:14 schreef Helly het volgende:

[..]

Hoe lang mag je eigenlijk over een reis doen? Anders kun je toch als je ergens heen gaat en in de spits terug moet na het uitchecken op de heenreis na 3 minuten meteen weer inchecken zodat je uren later (in de spits dus) ook met korting terug kunt?
Je mag maximaal 6 uur over een reis doen. Dat is een nieuwe regel om dit soort acties te voorkomen.

quote:
1s.gif Op woensdag 17 augustus 2011 20:18 schreef James1988 het volgende:

er bleef ook een looppad van zo'n 2 mensen vrij. Zo vol zat die VIRM-4 :')
Weet je wel hoe bijzonder dat is in Utrecht, dat je de ruimte krijgt om uit te stappen? Zeker bij een te korte trein.
  donderdag 18 augustus 2011 @ 09:04:50 #109
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100885501
Als Railcateraar is dat helemaal lastig. Zolang de mogelijkheid is dat wij er doorheen komen, moeten wij gaan. Als het écht overvol is, dan lukt dat natuurlijk niet.
Je krijgt dan wel eens reacties van mensen wáárom je er uberhaupt nog doorheen loopt. Ik heb ook al 3x in een volle trein gelopen...
pi_100886451
quote:
0s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 09:04 schreef greavy het volgende:
Als Railcateraar is dat helemaal lastig. Zolang de mogelijkheid is dat wij er doorheen komen, moeten wij gaan. Als het écht overvol is, dan lukt dat natuurlijk niet.
Je krijgt dan wel eens reacties van mensen wáárom je er uberhaupt nog doorheen loopt. Ik heb ook al 3x in een volle trein gelopen...
Gewoon omdat het kan, en centjes *)

En laat me er nu langs of ik spuit heet water in je kruis :(
  donderdag 18 augustus 2011 @ 10:37:24 #111
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100887491
Meestal word je er wel langs gelaten. Gelukkig. Alleen het irritante is dat mensen al hun bagage in het gangpad zetten bij ICMm, terwijl daar een BAGAGEREK is...
pi_100887548
quote:
0s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 10:37 schreef greavy het volgende:
Meestal word je er wel langs gelaten. Gelukkig. Alleen het irritante is dat mensen al hun bagage in het gangpad zetten bij ICMm, terwijl daar een BAGAGEREK is...
Ik zet NOOIT iets in het bagagerek, om de simpele reden dat ik dan wéét dat ik het ga vergeten. En ja, dat is me overkomen en dat was dus gelijk de eerste en laatste keer.
Beter onethisch dan oneetbaar
  donderdag 18 augustus 2011 @ 10:43:17 #113
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100887650
Je moet het ook niet gaan vergeten :')
Het is gewoon bloed irritant dat er continu koffers midden in het gangpad staan, en de reiziger je dan aankijkt van "Waarom loop je nou niet eens door", en zijn koffer niet aan de kant wil zetten...
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 18 augustus 2011 @ 10:44:51 #114
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_100887696
quote:
0s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 10:37 schreef greavy het volgende:
Meestal word je er wel langs gelaten. Gelukkig. Alleen het irritante is dat mensen al hun bagage in het gangpad zetten bij ICMm, terwijl daar een BAGAGEREK is...
sommige koffers zijn zo groot dat ze er niet in passen ...
Altijd onderweg naar het avontuur
  donderdag 18 augustus 2011 @ 10:51:22 #115
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100887874
Ja, dat snap ik ook nog wel. Maar zelfs koffers die er in passen (daar spreek ik dus over).
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 18 augustus 2011 @ 10:52:49 #116
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_100887911
quote:
0s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 10:51 schreef greavy het volgende:
Ja, dat snap ik ook nog wel. Maar zelfs koffers die er in passen (daar spreek ik dus over).
Dan moet de conducteur die mensen daar op wijzen ivm de veiligheid bij incidenten
Altijd onderweg naar het avontuur
  donderdag 18 augustus 2011 @ 10:55:29 #117
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100887983
Maar dat doen ze dan weer niet steevast. De één wel, de ander niet. Bij VIRM in de serie 800 (Maastricht/Heerlen-Alkmaar) is het bloed irritant. Dan heb je soms echt moeite om er doorheen te komen. Daar staan er overal koffers. Want daar kan je je koffers niet opbergen (VIRM)...
De koffers worden in VIRM zelfs voor de deuren gezet als je de trap af- of op gaat, of bij de bak overgangen...
pi_100888066
Het valt mij dan ook op, dat ze in ieder land met hun bagage overweg kunnen in de trein en het in de bagagerekken of tussen de banken stoppen. Behalve één land: Nederland. :')
pi_100888071
quote:
8s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 10:55 schreef greavy het volgende:
Maar dat doen ze dan weer niet steevast. De één wel, de ander niet. Bij VIRM in de serie 800 (Maastricht/Heerlen-Alkmaar) is het bloed irritant. Dan heb je soms echt moeite om er doorheen te komen. Daar staan er overal koffers. Want daar kan je je koffers niet opbergen (VIRM)...
De koffers worden in VIRM zelfs voor de deuren gezet als je de trap af- of op gaat, of bij de bak overgangen...
Juist de VIRM is perfect, want daar kun je je koffer kwijt tussen de stoelen. Als je tenminste boven zit.
Beter onethisch dan oneetbaar
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 18 augustus 2011 @ 11:04:06 #120
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_100888246
quote:
0s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 10:58 schreef Sandrvich het volgende:
Het valt mij dan ook op, dat ze in ieder land met hun bagage overweg kunnen in de trein en het in de bagagerekken of tussen de banken stoppen. Behalve één land: Nederland. :')
Dat komt door een te ver doorgeslagen individualisme
Altijd onderweg naar het avontuur
  donderdag 18 augustus 2011 @ 11:06:57 #121
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_100888331
quote:
2s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 11:04 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Dat komt door een te ver doorgeslagen individualisme
Nee, joh bagageruimte kost zitplaatsen, en die zijn de norm zoveel mogelijk zitplaatsen en staanplaatsen bij de NS :Y
Maar ja ook al heb je bagageruimte, bij de DB ICE3 bijv. dan zijn er altijd van die prutsers die in verkeerd treinstel stappen dat vol zit en met hun bagage de loop blokkeren of mensen die zich heerlijk installeren met al hun bagage op jouw gereserveerde plekken die duidelijk staan aangegeven en die mogen dan weer verkassen (best moeilijk om dat aan 3 Aziaten duidelijk te maken die zogenaamd alleen hun moedertaal spreken) en dan hun bagage weer nergens kwijt kunnen en het doodleuk boven mijn hoofd laten liggen, lekker allemaal :Y :X
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
pi_100888406
Zo voor de 1e keer Rotterdam Breda doen in de fyra, ben wel benieuwd.
pi_100888663
quote:
0s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 11:06 schreef bork het volgende:

[..]

Nee, joh bagageruimte kost zitplaatsen, en die zijn de norm zoveel mogelijk zitplaatsen en staanplaatsen bij de NS :Y
Maar ja ook al heb je bagageruimte, bij de DB ICE3 bijv. dan zijn er altijd van die prutsers die in verkeerd treinstel stappen dat vol zit en met hun bagage de loop blokkeren of mensen die zich heerlijk installeren met al hun bagage op jouw gereserveerde plekken die duidelijk staan aangegeven en die mogen dan weer verkassen (best moeilijk om dat aan 3 Aziaten duidelijk te maken die zogenaamd alleen hun moedertaal spreken) en dan hun bagage weer nergens kwijt kunnen en het doodleuk boven mijn hoofd laten liggen, lekker allemaal :Y :X
Dat heb ik gehad toen ik voor et eerst met tgv ging.. :+ maarja, als je weinig overstap tijd hebt dan ga ik automatisch zorgen dat ik snel in de trein zit... :P (en het wagen toestel zoek in dan wel daar op :P

inmiddels weet ik wel waar ik moet kijken..
ga eind v/h jaar maar weer eens weg.. nog tips waar ik goedkoop tickets kan scoren? of zijn de aanbiedingen bij nshispeed gewoon de geldende prijzen en kan het niet goedkoper?
tripje naar disney kost ruim 160 euro (DH HS - marne la vallee) -O-
mentions en alerts staan uit, pm/dm mij
pi_100888715
Ach het is idd een kwestie van opvoeden. En dat heeft de NS nooit gedaan.
Zelfs in de spits bovenin VIRM's kom ik weekendtassen op de stoelen tegen. Geen reiziger die zich bedenkt of erop gewezen wordt dat je die rommel gewoon tussen de stoelen kunt zetten.

Maar bijvoorbeeld ook geen stickers op de buitenkant die mensen met grote koffers naar boven verwijzen (want tussen de stoelen).
Tja, dan wordt het nooit wat he.. (reizigers zijn stiekem toch wel dom)
pi_100888742
quote:
0s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 10:58 schreef Watertornado het volgende:

[..]

Juist de VIRM is perfect, want daar kun je je koffer kwijt tussen de stoelen. Als je tenminste boven zit.
Het viel mij inderdaad ook op, dat in de nieuwe VIRM veel ruimte is tussen de stoelen voor bagage. Eigenlijk zouden mensen daarop gewezen moeten worden.
pi_100889215
Juist bovenin meer bagageruimte maken.. wie bedenkt dat dan ook...
dag
  donderdag 18 augustus 2011 @ 12:17:28 #127
74976 JDude
groetjes, veldmuis
pi_100890843
Beneden in VIRM zijn bagagerekken, toch? Niet dat daar meer in past dan een rugzakje, maar toch.
pi_100891403
quote:
0s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 11:18 schreef mschol het volgende:

[..]

Dat heb ik gehad toen ik voor et eerst met tgv ging.. :+ maarja, als je weinig overstap tijd hebt dan ga ik automatisch zorgen dat ik snel in de trein zit... :P (en het wagen toestel zoek in dan wel daar op :P

inmiddels weet ik wel waar ik moet kijken..
ga eind v/h jaar maar weer eens weg.. nog tips waar ik goedkoop tickets kan scoren? of zijn de aanbiedingen bij nshispeed gewoon de geldende prijzen en kan het niet goedkoper?
tripje naar disney kost ruim 160 euro (DH HS - marne la vallee) -O-
goedkoopste tarief dat ik heb gevonden was 70 naar Disney (ic Brussel en de TGV verder) student met korting trouwens
  donderdag 18 augustus 2011 @ 12:40:47 #129
74976 JDude
groetjes, veldmuis
pi_100891623
160 retour? Da's nog te overzien. Met de auto ben je ook 30 euro tol plus een paar tientjes brandstof kwijt, en dan moet je 'm ook nog parkeren à 15 euro (behalve als je in een van de hotels overnacht, dan is dat inbegrepen).
pi_100891805
Inmiddels contact gehad met Randstad over mijn sollicitatie tot machinist.
Er was volgens hun een zeer grote toestroom aan sollicitanten en vandaar dat er nog niet gereageerd was. Ik zal dan waarschijnlijk wel niet worden uitgekozen voor de selectiedagen want ik voldoe niet eens aan alle eisen zoals een technische opleiding etc. :N
  donderdag 18 augustus 2011 @ 13:22:07 #131
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100891973
Even een paar fotootjes maar weer:
CapTrain rijdt zo 2x per week een Cellulose trein uit de Sloehaven naar Osnabrück/Dresden. Deze trein rijdt beladen op de meest onmogelijke tijden qua foto's. Namelijk als het te donker is voor een foto. De retourtreinen die leeg zijn, rijden echter bij daglicht. Hier had een Class66 van CapTrain (de 6602) de eer om naar de Sloehaven te rijden, en op Donderdag weer retour Osnabrück te gaan, dan wel beladen.

Ook frequent vervoer is het Alublokken treintje van DB Schenker. Deze rijdt bijna dagelijks, en zo ook hier al de tweede dag op rij langs Dordrecht Zuid, om via Venlo de grens te bereiken naar Duitsland, naar verdere bestemmingen.

DB Schenker rijdt bijna dagelijks, meerdere keren op een dag, een UnitCargo vanaf de Kijfhoek naar Gremberg. Een aantal van deze UC's rijden via de Betuweroute, maar ook de Brabant route is nog steeds populair voor deze trein. Hier passeert UC 45719 Dordrecht Zuid, op weg naar Venlo en daarna Gremberg. Opvallend aan deze trein is dat er 2 ÖBB rijtuigen voorop de trein meerijden. Deze twee rijtuigen zijn onlangs uit Zutphen, waar zij uit de ÖBB stam zijn gehaald in verband met defecten. De ÖBB stam heeft twee nieuwe rijtuigen gekregen, die op eveneens dezelfde manier in Nederland zijn gearriveerd.
Deze defecte ÖBB rijtuigen zijn onderweg naar Oostenrijk terug.

Ook een opvallende trein is de DBS 1612 met bijhorende staaltrein. Deze trein rijdt redelijk frequent, maar elke dag op andere tijden. Voor mij was het dus "geluk" om hem vandaag te treffen.

Sinds ACTS is overgegaan naar Husa Transport Services, tegenwoordig onder de naam Husa Rail Transport Services (HTRS) ondergebracht, is er weer meer afwisseling op het spoor. Vandaag werd de Kehl-shuttle uit de Kijfhoek naar Kehl door de HTRS 189 096 in de HTRS-huisstijl, bij een groep hobbyisten ook wel de "Rabobank-kleurstelling" genoemd, gereden. Jammer genoeg waren de eerste 15 wagons vandaag leeg, met daarachter een enkele container en wederom lege containerdraagwagens.

Ook een opvallend treintje is deze. DBS 6442+6437 zijn uit Venlo vertrokken met een Nylonzout trein, richting de Kijfhoek.

Een leuke trein, vandaag in een ietwat andere samenstelling als gewend. DBS 6478 had vandaag de eer om van de Kijfhoek naar Oosterhout en terug te rijden. In de Kijfhoek word deze buurtgoederentrein samengesteld, met een aantal schuifwandwagens en Gefco autotransporters. Deze combinatie komt met een UnitCargo uit het Belgenland de avond ervoor. Deze UC bevat wagons voor meerdere bestemmingen.
De terugreis is vaak ook leuk om te fotograferen, maar vandaag zat het niet mee. Een sleep schuifwandwagens en één Gefco autotransporter.
pi_100892213
Ik wil niet vervelend doen, maar bij al je foto's is de rechterkant helemaal wazig?

(Of was dat ook al eerder gezegd toen ik weg was?)

[ Bericht 27% gewijzigd door #ANONIEM op 18-08-2011 13:28:35 ]
pi_100892216
quote:
7s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 12:40 schreef JDude het volgende:
160 retour? Da's nog te overzien. Met de auto ben je ook 30 euro tol plus een paar tientjes brandstof kwijt, en dan moet je 'm ook nog parkeren à 15 euro (behalve als je in een van de hotels overnacht, dan is dat inbegrepen).
opzich is het ook niet een ramp, maar hoe goedkoper hoe beter :P

ik kon tot m'n verjaardag nog als student reizen, dat feest is helaas over.. :D
het mooist zou zijn dat de thalys actie nog eff doorgaat tot in december..
zo'n 80-90 euro voor retourtje Denhaag-rotterdam-parijs (die 7 euro per rit extra voor de rer daar is dan wel te overzien :D)
mentions en alerts staan uit, pm/dm mij
  donderdag 18 augustus 2011 @ 13:30:59 #134
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100892315
quote:
0s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 13:28 schreef Igen het volgende:
Ik wil niet vervelend doen, maar bij al je foto's is de rechterkant helemaal wazig?

(Of was dat ook al eerder gezegd toen ik weg was?)
Was mij ook al opgevallen. Ik kreeg vanochtend al de tip om met een klein diafragma te werken. Dat komt dus nog wel.
pi_100892388
quote:
0s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 13:30 schreef greavy het volgende:

[..]

Was mij ook al opgevallen. Ik kreeg vanochtend al de tip om met een klein diafragma te werken. Dat komt dus nog wel.
Nee, dat helpt alleen als de scherptediepte te klein is en dus bijvoorbeeld dichtbij scherp en ver weg wazig is. Maar bij jouw foto's, bijvoorbeeld op die van de 6442, is gewoon links alles (dichtbij en ver weg) scherp en rechts alles wazig, dus is er iets anders aan de hand.

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 18-08-2011 13:33:47 ]
pi_100893854
Ik ben het met Igen eens... Dit lijkt een ander probleem te zijn...
Als je je diafragma kleiner zet wordt je sluitertijd ook langer, met weer een groter risico op bewegings-onscherpte van de treinen die je probeert scherp te krijgen, ook niet altijd de meest geweldige optie!
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 18 augustus 2011 @ 14:14:04 #137
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_100894122
lens misschien niet helemaal schoon?
Altijd onderweg naar het avontuur
  donderdag 18 augustus 2011 @ 15:46:03 #138
45532 ziggyziggyziggy
wisselwachter, vlaggenzwaaier
pi_100898009
quote:
2s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 14:14 schreef Peterselieman het volgende:
lens misschien niet helemaal schoon?
Ja, of de ccd.
Mine is the last voice you'll ever hear. Don't be alarmed.
pi_100898098
Wil even fotomakers bedanken. Vind beeld toch wat leuker dan al die tekst en zijn vaak mooie foto's ^O^
  donderdag 18 augustus 2011 @ 15:52:34 #140
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100898287
quote:
2s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 14:14 schreef Peterselieman het volgende:
lens misschien niet helemaal schoon?
Het filter was niet helemaal schoon. Zaten in 1 hoek een aantal vegen. Had hem de 's Ochtends nog schoon gemaakt..
  donderdag 18 augustus 2011 @ 16:25:48 #141
45532 ziggyziggyziggy
wisselwachter, vlaggenzwaaier
pi_100899972
http://m.volkskrant.nl/ar(...)gs-spoor-liggen.html

Wat ik me afvraag: waarom is die eerste trein, die de vrouw had aangereden, doorgereden? Da's ook best wel tegen de regels.
Mine is the last voice you'll ever hear. Don't be alarmed.
pi_100900654
Ik vermoed dat die "eerste trein" uit dat verhaal niet de aanrijding veroorzaakt heeft, anders kan ik me dat ook niet voorstellen.
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 18 augustus 2011 @ 16:46:05 #143
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_100900944
quote:
0s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 16:39 schreef Scarlet_Dragonfly het volgende:
Ik vermoed dat die "eerste trein" uit dat verhaal niet de aanrijding veroorzaakt heeft, anders kan ik me dat ook niet voorstellen.
Het kan zijn dat die trein over de binnensporen hard doorkachelde en er al een heel eind voorbij was voordat het besef kwam dat er mogelijk iemand lag. Dan vraag je idd even of de volgende trein even kan stoppen om te kijken wat er aan de hand was.
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_100901641
quote:
0s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 16:25 schreef ziggyziggyziggy het volgende:

Wat ik me afvraag: waarom is die eerste trein, die de vrouw had aangereden, doorgereden? Da's ook best wel tegen de regels.
het is helemaal geen feit dat die trein de vrouw had aangereden.
dit is het originele nwsbericht
http://www.spitsnieuws.nl(...)ten-stervende-liggen
pi_100903173
Ik heb geen medelijden met zelfmoordenaars, maar ik heb zomaar het gevoel dat de NS hier iets te verbergen heeft. Waarom komt het bericht überhaupt zo laat pas in het nieuws, ik heb niks gelezen over die aanrijding. Misschien dat de treindienstleider of iemand van hoger af wel gezegd heeft rijd maar door en krijgt nu de laatste rang de schuld??
Facts don't care about your feelings
pi_100903270
quote:
0s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 17:44 schreef YoshiBignose het volgende:
Waarom komt het bericht überhaupt zo laat pas in het nieuws, ik heb niks gelezen over die aanrijding.
Jij wilt voor elke aanrijding een persbericht? Dan kun je dagelijks wel een pagina vullen..
pi_100904064
Nou ja het hoeft niet per se op de voorpagina van een landelijke krant :P maar onder zulke omstandigheden vind ik het toch raar dat het nu pas uit komt.
Facts don't care about your feelings
  donderdag 18 augustus 2011 @ 18:21:17 #148
45532 ziggyziggyziggy
wisselwachter, vlaggenzwaaier
pi_100904386
quote:
0s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 17:44 schreef YoshiBignose het volgende:
Ik heb geen medelijden met zelfmoordenaars, maar ik heb zomaar het gevoel dat de NS hier iets te verbergen heeft. Waarom komt het bericht überhaupt zo laat pas in het nieuws, ik heb niks gelezen over die aanrijding. Misschien dat de treindienstleider of iemand van hoger af wel gezegd heeft rijd maar door en krijgt nu de laatste rang de schuld??
Zo hoog zit de treindienstleider niet in de pikorde, hoor. :')
Mine is the last voice you'll ever hear. Don't be alarmed.
pi_100904480
Sowieso, als iemand bij ProRail had zitten prutsen, zou NS dan zomaar de schuld daarvan op zich nemen? ;)
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 18 augustus 2011 @ 18:55:41 #150
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_100905896
quote:
'80 procent van treinreizen gemaakt met OV-chipkaart'

Tachtig procent van de treinreizen in het eerste half jaar van 2011 werd gemaakt met de OV-chipkaart. Een vijfde van de reizigers maakte gebruik van het papieren treinkaartje. Dat blijkt uit de gegevens van de NS die de NOS heeft ingezien.
Uit de gegevens van de NS blijkt dat mensen de papieren kaartjes kopen uit gewoonte of uit angst te vergeten in of uit te checken.

Uit de cijfers van de NS blijkt verder ook dat 95 procent van de klanten over een OV-chipkaart beschikt. Het papieren kaartje wordt eind 2012 afgeschaft. De NS heeft aangegeven tevreden te zijn over de uitkomst van de inventarisatie.
bron: http://www.volkskrant.nl/(...)t-OV-chipkaart.dhtml

Lijkt me een sterk overdreven getal trouwens. Van de vaste reizigers reist een meerderheid wel met de kaart, maar ik zie ook vele mensen bij de kaartautomaten nog staan en dan heb ik de dagkaarten nog niet meegerekend ...
Altijd onderweg naar het avontuur
  donderdag 18 augustus 2011 @ 18:58:48 #151
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_100906012
Al die mensen bij de kaartautomaten staan er alleen maar om het ding weer op te laden, duh :')
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 18 augustus 2011 @ 19:04:23 #152
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_100906251
quote:
0s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 18:58 schreef James1988 het volgende:
Al die mensen bij de kaartautomaten staan er alleen maar om het ding weer op te laden, duh :')
Dat ook, maar dat komt omdat het ding zomaar weer zonder saldo is ...
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_100906895
Geen treinen Ah - Zp ivm bliksem wordt net omgeroepen
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  donderdag 18 augustus 2011 @ 19:28:29 #154
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_100907286
Ondertussen zit ik me al meer dan een uur te vermaken in een SLT van Utrecht naar Breda. Omdat ik geen zin had in een overstap. :+
  donderdag 18 augustus 2011 @ 19:47:47 #155
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100908005
quote:
0s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 19:28 schreef James1988 het volgende:
Ondertussen zit ik me al meer dan een uur te vermaken in een SLT van Utrecht naar Breda. Omdat ik geen zin had in een overstap. :+
:o o|O o|O
  donderdag 18 augustus 2011 @ 19:48:34 #156
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100908032
quote:
2s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 18:55 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

bron: http://www.volkskrant.nl/(...)t-OV-chipkaart.dhtml

Lijkt me een sterk overdreven getal trouwens. Van de vaste reizigers reist een meerderheid wel met de kaart, maar ik zie ook vele mensen bij de kaartautomaten nog staan en dan heb ik de dagkaarten nog niet meegerekend ...
Volkskrant heeft het fout. Ik las vandaag elders dat het een VIJFDE (20%) is.

EDIT: Foutje, die krant zei een vijfde nog met kaartje rijden:

quote:
Vijfde van treinreizen met kaartje

RIJSWIJK - Een vijfde van de treinreizen is in het eerste halfjaar van 2011 gemaakt met het papieren treinkaartje, 80 procent met de OV-chipkaart. Met dat nieuws komt de NOS.

De omroep meldt dat mensen de papieren kaartjes kopen uit gewoonte of omdat ze bang zijn dat ze vergeten in of uit te checken. Uit cijfers van de NS zou ook blijken dat 95 procent van de klanten over een OV-chipkaart beschikt.
http://www.ed.nl/nieuws/a(...)izen-met-kaartje.ece
pi_100909218
quote:
0s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 19:48 schreef greavy het volgende:

[..]

Volkskrant heeft het fout. Ik las vandaag elders dat het een VIJFDE (20%) is.

EDIT: Foutje, die krant zei een vijfde nog met kaartje rijden:

[..]

http://www.ed.nl/nieuws/a(...)izen-met-kaartje.ece
Valt me niet tegen. Ik dacht dat dat echt wel lager zou hebben gelegen, rond de 50% ofzo.

Dat ritje rotterdam - breda was wel een beetje nep zeg. Voor mijn gevoel heb ik alleen vanaf de kijfhoek tot na lage zwaluwe op de hsl gereden.. nou nou, poe poe. Waarom rijdt fuck ding naar breda? De helft van de tijd zit hij niet eens op de HSL :{

En vervolgens past het allemaal weer niet in breda en staan we 10 minuten stil, weg winst :')

Terug viel ie uit en hadden we de sneltrein, dan is 6x minder stoppen toch behoorlijk chill, al is het alleen maar psychologisch :)
  donderdag 18 augustus 2011 @ 20:29:22 #158
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_100909841
quote:
0s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 19:47 schreef greavy het volgende:

[..]

:o o|O o|O
Oeh :o
quote:
0s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 20:15 schreef Yreal het volgende:

[..]

Dat ritje rotterdam - breda was wel een beetje nep zeg. Voor mijn gevoel heb ik alleen vanaf de kijfhoek tot na lage zwaluwe op de hsl gereden.. nou nou, poe poe. Waarom rijdt fuck ding naar breda? De helft van de tijd zit hij niet eens op de HSL :{
Dat klopt ongeveer: de zuidsectie begint in de tunnelbuis bij Barendrecht. Tussen Lage Zwaluwe en Prinsenbeek ligt ongeveer de halverwege de afrit (+fly over) voor de richting Breda, die met 140 km/h genomen kan worden.

Er zijn machinisten die zodra ze uit de tunnel onder de Dordtsche Kil zijn gekomen en over de brug over het Hollandsch Diep zijn geweest geen tractie meer geven. Ze laten de trein dan gewoon tot Breda uitrollen... En zijn dan nog precies op tijd.
quote:
En vervolgens past het allemaal weer niet in breda en staan we 10 minuten stil, weg winst :')
Ja, als de Fyra ook maar iets vertraagd is komt hij achter de sneltrein terecht en is de tijdwinst weg.
quote:
Terug viel ie uit en hadden we de sneltrein, dan is 6x minder stoppen toch behoorlijk chill, al is het alleen maar psychologisch :)
True :)
pi_100911818
quote:
0s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 19:28 schreef James1988 het volgende:
Ondertussen zit ik me al meer dan een uur te vermaken in een SLT van Utrecht naar Breda. Omdat ik geen zin had in een overstap. :+
SOCIOS VUILE ACCOUNTHACKER :(
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  donderdag 18 augustus 2011 @ 21:31:10 #160
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_100912872
quote:
10s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 21:10 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

SOCIOS VUILE ACCOUNTHACKER :(
Nee, dat zie je verkeerd. Socios zou in de ICE stappen naar Eindhoven (met een via-kaartje). Want die stopt niet tussendoor.
pi_100912901
quote:
0s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 19:48 schreef greavy het volgende:

[..]

Volkskrant heeft het fout. Ik las vandaag elders dat het een VIJFDE (20%) is.

EDIT: Foutje, die krant zei een vijfde nog met kaartje rijden:

[..]

http://www.ed.nl/nieuws/a(...)izen-met-kaartje.ece
Leuk om resultaten van het onderzoek 'meten in de trein' daadwerkelijk in de media terug te zien, ik werk er namelijk zelf voor :)
pi_100913198
quote:
1s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 21:31 schreef Korreltje-zout het volgende:

[..]

Leuk om resultaten van het onderzoek 'meten in de trein' daadwerkelijk in de media terug te zien, ik werk er namelijk zelf voor :)
Dan heb je bij deze ruzie met de rest van ons, zodra je een OVC wil scannen :)
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  donderdag 18 augustus 2011 @ 21:42:31 #163
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_100913381
Ik gaf vandaag als eerste de pas van het bedrijf waar ik nu gestationeerd zit (spoor-related). "Hm, die ken ik nog niet" maar de Synovater probeerde hem - tevergeefs - toch te scannen. Daarna toch maar mijn OV-chipkaart gegeven.

Hetzelfde trucje geflikt bij de conducteur die later langs kwam, die vroeg "Jullie hebben toch gratis reizen?"... helaas. Ik zit er als externe. :s)
pi_100913420
quote:
0s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 19:48 schreef greavy het volgende:
Vijfde van treinreizen met kaartje

RIJSWIJK - Een vijfde van de treinreizen is in het eerste halfjaar van 2011 gemaakt met het papieren treinkaartje, 80 procent met de OV-chipkaart. Met dat nieuws komt de NOS.

De omroep meldt dat mensen de papieren kaartjes kopen uit gewoonte of omdat ze bang zijn dat ze vergeten in of uit te checken. Uit cijfers van de NS zou ook blijken dat 95 procent van de klanten over een OV-chipkaart beschikt.
Dit artikel klopt van geen kant. De NOS meldde dat 1 op de 5 reizigers een papieren kaartje heeft. Dat betekent niet automatisch dat de rest de OV Chipkaart gebruikt. Er zijn natuurlijk ook nog veel mensen met abonnementen, studenten OVs, e-tickets, etc.

[ Bericht 34% gewijzigd door KapiteinT op 18-08-2011 21:49:22 ]
pi_100913449
quote:
14s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 21:38 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Dan heb je bij deze ruzie met de rest van ons, zodra je een OVC wil scannen :)
Hihi, maar wees gerust. Het onderzoek stopt waarschijnlijk eind december, dan wordt het papieren kaartje afgeschaft en heeft het onderzoek niet zoveel zin meer ;). Dit weet ik niet helemaal zeker, maar dit zijn wel de laatste geluiden die ik intern gehoord heb.

[ Bericht 5% gewijzigd door Korreltje-zout op 18-08-2011 21:50:57 ]
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 18 augustus 2011 @ 21:52:32 #166
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_100913830
quote:
1s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 21:44 schreef Korreltje-zout het volgende:

[..]

Hihi, maar wees gerust. Het onderzoek stopt waarschijnlijk eind december, dan wordt het papieren kaartje afgeschaft en heeft het onderzoek niet zoveel zin meer ;). Dit weet ik niet helemaal zeker, maar dit zijn wel de laatste geluiden die ik intern gehoord heb.
Het is 2012, maar dan blijven de e-tickets en dergelijke gelukkig nog

Het onderzoek kan pas afgeschaft worden als er tellers bij de deuren komen, anders weet je nog steeds niet hoe vol een trein precies is.
Altijd onderweg naar het avontuur
  donderdag 18 augustus 2011 @ 22:00:25 #167
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_100914227
quote:
14s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 21:52 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Het onderzoek kan pas afgeschaft worden als er tellers bij de deuren komen, anders weet je nog steeds niet hoe vol een trein precies is.
Als het meerendeel van de reizigers in- en uitcheckt kun je wel een aardige voorspelling maken. Je neemt er een marge van 5% op voor e-tickets en dagkaarten, en je hebt toch wel een vrij realistische inschatting.

Tenslotte, ook met de nieuwe abonnementen moet je in- en uitchecken.
pi_100914668
quote:
0s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 22:00 schreef James1988 het volgende:

[..]

Als het meerendeel van de reizigers in- en uitcheckt kun je wel een aardige voorspelling maken. Je neemt er een marge van 5% op voor e-tickets en dagkaarten, en je hebt toch wel een vrij realistische inschatting.

Tenslotte, ook met de nieuwe abonnementen moet je in- en uitchecken.
Precies, het onderzoek is ervoor bedoeld om te kijken op welke trajecten men reist. En met de introductie van de OVC wordt dat nu automatisch geregistreerd, met een papieren kaartje niet en daarvoor is dit onderzoek oorspronkelijk in het leven geroepen. Nu het papieren eruit gaat is zo'n heel onderzoek dus in principe niet meer nodig, want het aantal mensen dat met E-tickets reist is echt nihil(weet ik uit ervaring).
  donderdag 18 augustus 2011 @ 22:29:10 #169
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100915896
quote:
14s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 21:38 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Dan heb je bij deze ruzie met de rest van ons, zodra je een OVC wil scannen :)
Dat dus :P Elke keer als ik zo'n persoon zie zeg ik dat ik zwart reis of te lui ben om de kaart te pakken :P
Zitten ze altijd te miepen dat je het moet :')
  donderdag 18 augustus 2011 @ 22:30:27 #170
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100915985
quote:
1s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 22:08 schreef Korreltje-zout het volgende:

[..]met een papieren kaartje niet
Ehm. Leg uit!
Weet NS niet welke kaartjes in de automaat verkocht zijn :?
pi_100916000
Als je een ov-jaar(studenten)kaart in bezit hebt. Moet je je dan altijd in en uitchecken of is dat niet nodig?
pi_100916034
quote:
0s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 22:30 schreef LWD-Godius het volgende:
Als je een ov-jaar(studenten)kaart in bezit hebt. Moet je je dan altijd in en uitchecken of is dat niet nodig?
bij de trein niet, verder wel
  donderdag 18 augustus 2011 @ 22:32:28 #173
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_100916129
quote:
0s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 22:30 schreef greavy het volgende:

[..]

Ehm. Leg uit!
Weet NS niet welke kaartjes in de automaat verkocht zijn :?
Natuurlijk wel. Maar dat kaartje wordt wellicht uren of zelfs dagen later pas gebruikt. Met de OV-chipkaart kan NS een veel nauwkeuriger schatting maken.

quote:
0s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 22:31 schreef Yreal het volgende:

[..]

bij de trein niet, verder wel
Nog niet.
  donderdag 18 augustus 2011 @ 22:35:36 #174
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100916344
Ik had afgelopen maandag dat gesprek op het HGB in Utrecht. NS is druk bezig met de studenten zover te krijgen om in- en uit te checken. Dit willen ze eind van het jaar toch wel proberen te verplichten.
  donderdag 18 augustus 2011 @ 22:38:14 #175
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_100916525
quote:
0s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 22:35 schreef greavy het volgende:
Ik had afgelopen maandag dat gesprek op het HGB in Utrecht. NS is druk bezig met de studenten zover te krijgen om in- en uit te checken.
"Hier volgt een bericht voor studenten met een weekabonnement. Van 16 juli tot en met 16 augustus reist u met uw OV-chipkaart op saldo. Denkt u aan het in- en uitchecken."
quote:
Dit willen ze eind van het jaar toch wel proberen te verplichten.
En terecht. Als de rest het moet, dan zij ook. :P
pi_100917868
Ik vond het raar dat er bij Veenwouden en Zwaagwesteinde wel 2 keer omgeroepen werd, maar alleen voor de stationsnaam.

Zou toch vet zijn: "Pake, en Beppe, it folnde stasie is Feanwalden. Denkste ran, mee de OOF sjipkerte, uut tse sjekke!"

(PSM maak hier even iets echt moois van plz O+ )
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  donderdag 18 augustus 2011 @ 23:07:57 #177
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100918185
Pake en beppe, it folginde stasjon is Feanwalden. Tinkst er oan, mei de oovee sjipkaart uuttsjekke

Ofzoiets. Ben goed in Fries spreken, alleen typen word wat lastiger :P
pi_100918260
Hierzie kijk *O* ik kwam een heul end *O*
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_100919577
quote:
0s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 22:30 schreef greavy het volgende:

[..]

Ehm. Leg uit!
Weet NS niet welke kaartjes in de automaat verkocht zijn :?
Voor zover ik weet gaat het ze niet daar om. Het gaat ze om welke trajecten daadwerkelijk worden gereist en met wat voor soort kaartje(enkeltje/retour/OVC). Op basis daarvan worden bijvoorbeeld de dienstregelingen gemaakt en bepaald welke treinen(ook de lengte daarvan) waar en wanneer reizen. Dit wordt, zoals gezegd, bij de OVC automatisch geregistreerd maar bij het papieren kaartje gaat dit wat moeilijker. Dit wordt opgelost door dit door de synovaters te laten noteren.
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 18 augustus 2011 @ 23:40:24 #180
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_100919769
quote:
1s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 23:36 schreef Korreltje-zout het volgende:

[..]

Voor zover ik weet gaat het ze niet daar om. Het gaat ze om welke trajecten daadwerkelijk worden gereist en met wat voor soort kaartje(enkeltje/retour/OVC). Op basis daarvan worden bijvoorbeeld de dienstregelingen gemaakt en bepaald welke treinen(ook de lengte daarvan) waar en wanneer reizen. Dit wordt, zoals gezegd, bij de OVC automatisch geregistreerd maar bij het papieren kaartje gaat dit wat moeilijker. Dit wordt opgelost door dit door de synovaters te laten noteren.
mja, dat gaat lastiger dan je denkt, want het moment van inchecken hoeft niet het reismoment te zijn, evenals het moment van uitchecken. Met andere woorden: je kunt wel inschatten hoeveel mensen er in de trein zitten, maar je kunt er ook zo gigantisch naast zitten.

Met telstrips los je dat meteen op
Altijd onderweg naar het avontuur
  donderdag 18 augustus 2011 @ 23:41:24 #181
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100919826
Vroeger had je nog de ouderwetse tellers in de trein. Studenten die ingehuurd werden om treinen door te lopen, en het aantal reizigers te tellen. En dat gewoon door heel Nederland een tijdje lang.
En nee, dat ging niet aan de hand van het kaartje, maar het aantal koppen werd geteld
pi_100919973
quote:
0s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 22:30 schreef LWD-Godius het volgende:
Als je een ov-jaar(studenten)kaart in bezit hebt. Moet je je dan altijd in en uitchecken of is dat niet nodig?
Op de website studentenreisproduct.nl staat dat in- en uitchecken bij de regionale treinvervoerders verplicht is. Dat weet verder niemand, behalve de controleurs van Veolia, want die schrijven een boete uit als je het niet doet.
pi_100920647
quote:
0s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 23:41 schreef greavy het volgende:
Vroeger had je nog de ouderwetse tellers in de trein. Studenten die ingehuurd werden om treinen door te lopen, en het aantal reizigers te tellen. En dat gewoon door heel Nederland een tijdje lang.
En nee, dat ging niet aan de hand van het kaartje, maar het aantal koppen werd geteld
Maar wil je niet ook weten waar iemand vandaan komt en heen wil - om te weten wat belangrijke overstaps zijn, of mensen in een stoptrein ook wel echt stoptreinklanten zijn, etc. etc.?

En trouwens, hoeven ze dat tegenwoordig ook niet te weten? In Duitsland werd ik daar bij het tellen wel naar gevraagd, maar in NL scannen ze alleen je chipkaart. Maar daar staat ja niet op waar je heen gaat.
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 00:04:40 #184
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_100920963
Ze tellen nu voornamelijk hoeveel mensen er met een OV-chipkaart reizen, en hoeveel daarvan een abonnement hebben. De reizen zelf (van/naar) kan NS tenslotte zelf bepalen a.d.h.v. de in/uitcheckgegevens.
pi_100921458
O ja. :@

Maar werd dan bij abonnementen vroeger wel gevraagd naar begin en eindpunt van de reis?
pi_100922608
quote:
0s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 23:43 schreef Tochjo het volgende:

[..]

Op de website studentenreisproduct.nl staat dat in- en uitchecken bij de regionale treinvervoerders verplicht is. Dat weet verder niemand, behalve de controleurs van Veolia, want die schrijven een boete uit als je het niet doet.
Bedankt voor de info, ik reis 75% regionaal, Leeuwarden - Groningen. Ik check altijd in en uit voor de zekerheid maar meestal als ik uitstap zie ik weinig mensen uitchecken, vond dat een beetje raar. Nu weet ik hoe het volgens de regels inelkaar zit.
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 00:49:48 #187
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_100922627
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 00:16 schreef Igen het volgende:
O ja. :@

Maar werd dan bij abonnementen vroeger wel gevraagd naar begin en eindpunt van de reis?
Vroegah stond dat er gewoon op he, "geldig op het traject A - B" of "Geldig op het hele net", zoiets.
  Redactie Sport vrijdag 19 augustus 2011 @ 04:07:47 #188
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_100925968
quote:
0s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 22:00 schreef James1988 het volgende:

[..]

Als het meerendeel van de reizigers in- en uitcheckt kun je wel een aardige voorspelling maken. Je neemt er een marge van 5% op voor e-tickets en dagkaarten, en je hebt toch wel een vrij realistische inschatting.
Je zit er alleen mee dat op bepaalde trajecten veel meer/minder met de ov-chipkaart gereisd wordt, waardoor de tellingen nogal onbetrouwbaar worden
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 08:53:19 #189
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_100927478
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 04:07 schreef dennistd het volgende:

[..]

Je zit er alleen mee dat op bepaalde trajecten veel meer/minder met de ov-chipkaart gereisd wordt, waardoor de tellingen nogal onbetrouwbaar worden
In de toekomst is dat natuurlijk niet meer het geval, dan reist zo goed als iedereen (>90% van de reizigers) met de OV-chipkaart. Dan krijg je wel nauwkeurige data.
pi_100928322
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 00:49 schreef James1988 het volgende:

[..]

Vroegah stond dat er gewoon op he, "geldig op het traject A - B" of "Geldig op het hele net", zoiets.
Ja ik bedoel dus die laatste (en bijv de studenten-ov-kaart, en dagkaarten) - hoe wist NS voor wat voor reizen die gebruikt werden?

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 19-08-2011 12:05:55 (en dagkaarten) ]
pi_100928583
Is er een goedkopere manier om naar Leer te reizen (NL traject gratis), als ¤10,40? ;(
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 09:49:34 #192
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100928698
Een kaartje Weener (Gr) - Leer (Ostfriesl)
Je selecteert in de kaartautomaat bijvoorbeeld Groningen - Leer, met NS-traject gratis.
Echt goedkoper is er niet. Of de gok wagen dat je geen controle krijgt.
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 09:52:36 #193
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100928774
Fles, heb je deze al? :P
Kwam ik zojuist tegen op Flickr
pi_100929450
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 09:49 schreef greavy het volgende:
Een kaartje Weener (Gr) - Leer (Ostfriesl)
Je selecteert in de kaartautomaat bijvoorbeeld Groningen - Leer, met NS-traject gratis.
Echt goedkoper is er niet. Of de gok wagen dat je geen controle krijgt.
Volgens mij krijg je die tussen Nieuweschans en Leer altijd want op dat traject gaat er altijd een steward van Arriva mee en die heeft tussen Groningen en Nieuweschans de koffieleut al met de mcn gedaan dus maakt tussendoor dan maar een rondje langs de reizigers.
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 19 augustus 2011 @ 10:18:51 #195
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_100929497
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 10:17 schreef Zug-Chef het volgende:

[..]

Volgens mij krijg je die tussen Nieuweschans en Leer altijd want op dat traject gaat er altijd een steward van Arriva mee en die heeft tussen Groningen en Nieuweschans de koffieleut al met de mcn gedaan dus maakt tussendoor dan maar een rondje langs de reizigers.
Is niet helemaal waar. De keer dat ik naar Leer treinde heb ik geen controleur gezien.
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_100929546
En reis op dat traject ook niet met een ongeldig gemaakte identiteitskaart. Dat is namelijk nogal schrikken als je controle krijgt in Duitsland. :P
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 10:26:50 #197
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100929730
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 10:17 schreef Zug-Chef het volgende:

[..]

Volgens mij krijg je die tussen Nieuweschans en Leer altijd want op dat traject gaat er altijd een steward van Arriva mee en die heeft tussen Groningen en Nieuweschans de koffieleut al met de mcn gedaan dus maakt tussendoor dan maar een rondje langs de reizigers.
De afgelopen vier keer niemand gezien daar.
pi_100936801
Wat the fuck: ikmrij net langs Rouen (FR) met de auto, staan daar zowat 200 locomotieven achter elkaar, waaronder zo'n 80 locs die gelijken op de 1600-serie van ons.
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 13:47:05 #199
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100936941
Frankrijk? De 1600/1700/1800 locs zijn van de Fransen afgekeken / afgeleid.
Frankrijk heeft een enorm locomotieven bestand, volgens mij ook een massaal overschot...
  PR/Manusje van alles vrijdag 19 augustus 2011 @ 15:12:16 #200
148800 crew  Surveillance-Fiets
Toezicht is gezond!
pi_100939887
o
quote:
0s.gif Op donderdag 18 augustus 2011 22:38 schreef James1988 het volgende:

[..]

"Hier volgt een bericht voor studenten met een weekabonnement. Van 16 juli tot en met 16 augustus reist u met uw OV-chipkaart op saldo. Denkt u aan het in- en uitchecken."

[..]

En terecht. Als de rest het moet, dan zij ook. :P
zolang het technische gezien niet nodig is, doe ik het niet. een conducteur zei eens: ja je moet wel inchecken! zo is het niet geldig! waarom dat dan moest wist hij mij niet te vertellen.
Ik denk meer dat je als nieuwsposter een geile egocentrische narcist moet zijn, die een flinke stijve krijgt van alle berichten die ie van zijn eigen hand ziet op de FP, zo! ©yvonne
Beste nieuwsbericht ooit op de FOK!frontpage!
pi_100940068
quote:
1s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 15:12 schreef Surveillance-Fiets het volgende:
o

[..]

zolang het technische gezien niet nodig is, doe ik het niet. een conducteur zei eens: ja je moet wel inchecken! zo is het niet geldig! waarom dat dan moest wist hij mij niet te vertellen.
Datamining natuurlijk.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_100940950
Zo, even wat plaatjes van gisteren:

1. Leeuwarden. Doooon't steal mah bucket!! :o



2. Amersfoort. Een aardige line-up van de 4202, de 2992 en een rode Plan U.



3. Amersfoort. RN 6470 met twee onbekende grijze rijtuigen. Iemand enig idee wat dit is of waar het bij hoort? Er stonden trouwens ook een aantal Plan U's in keurig NS-geel met blauwe banen daar, ook lang niet gezien :)



4. Nijmegen. Olympische Virm 9520, zolang het nog kan. Heb me maar even zeiknat laten regenen voor een foto :)



5. Ede-Wageningen. Sinds september 2009 stonden de palen er al, maar enkele dagen geleden zijn blijkbaar uiteindelijk de schermen ook geplaatst *O*



Enjoy :)
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 15:56:16 #203
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100941281
quote:
7s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 15:45 schreef Dr_Flash het volgende:
3. Amersfoort. RN 6470 met twee onbekende grijze rijtuigen. Iemand enig idee wat dit is of waar het bij hoort? Er stonden trouwens ook een aantal Plan U's in keurig NS-geel met blauwe banen daar, ook lang niet gezien :)

[ afbeelding ]
Die rijtuigen zijn militaire begeleidingsrijtuigen.

Die Plan U's zijn allemaal aan Roemenië verkocht, 5 stellen. De 116, 117, 151, 191 en de 195.

Verder leuke foto's!

Oja, die rode Plan U die je in combi net ICMm en SGMm hebt, is de Plan U 115
pi_100941351
Ik dacht wel dat jij er meer van zou weten :) Thanx :)
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 16:07:16 #205
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100941663
Heb nog ff verder gezocht, die begeleidings rijtuigen zijn ook maar kort geleden in Amersfoort gebracht. Zal er binnenkort wel weer een militair transport rijden.
  Redactie Sport vrijdag 19 augustus 2011 @ 16:19:24 #206
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_100942179
quote:
7s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 15:45 schreef Dr_Flash het volgende:
2. Amersfoort. Een aardige line-up van de 4202, de 2992 en een rode Plan U.
[ afbeelding ]
Een mat'54 erachter zou wat neus betreft ook niet verkeerd staan :P
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 19 augustus 2011 @ 17:25:10 #207
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_100944497
quote:
7s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 15:45 schreef Dr_Flash het volgende:
Zo, even wat plaatjes van gisteren:

1. Leeuwarden. Doooon't steal mah bucket!! :o

[ afbeelding ]

Vroeger zag dat wasemmertje er toch een stukkie beter uit _O-
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_100945314
Hoe berekenen jullie je gereden kilometers? Die links in OP zijn meestal stuk en die blijbol doet het niet (kan aan chrome liggen wellicht)
pi_100945419
Blijbol gebruik ik niet en alle andere links doen het gewoon behalve die NS-link ja. Welke afstanden wil je weten?
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 17:54:52 #210
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100945593
Blijbol staat de verkeerde link in de OP. Ik kan mijn bericht alleen niet meer bewerken.

http://software.blijbol.nl/spoorkompas/TreinnetWeb.html
Dat is de goede link. Niks achter het [...].html
pi_100946179
aha, thank you! het werkt!

wilde even weten dat ik 577,4 km gereisd heb dinsdag met 0 minuten vertraging ..
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 20:01:04 #212
45532 ziggyziggyziggy
wisselwachter, vlaggenzwaaier
pi_100950129
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 10:17 schreef Zug-Chef het volgende:

[..]

Volgens mij krijg je die tussen Nieuweschans en Leer altijd want op dat traject gaat er altijd een steward van Arriva mee en die heeft tussen Groningen en Nieuweschans de koffieleut al met de mcn gedaan dus maakt tussendoor dan maar een rondje langs de reizigers.
Een steward weet ik niet, maar tot Nsch gaat er wel een extra machinist mee. De trein splitst namelijk in Nsch in een deel naar Leer en een deel naar Groningen.
Mine is the last voice you'll ever hear. Don't be alarmed.
pi_100950209
quote:
1s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 20:01 schreef ziggyziggyziggy het volgende:

[..]

Een steward weet ik niet, maar tot Nsch gaat er wel een extra machinist mee. De trein splitst namelijk in Nsch in een deel naar Leer en een deel naar Groningen.
Eigenlijk zou het wel tof zijn om daar ook nog een stel voor Veendam aan te hangen. Kan je lekker met vleugeltreinen gaan klooien en zo *O*
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_100950342
quote:
10s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 20:03 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Eigenlijk zou het wel tof zijn om daar ook nog een stel voor Veendam aan te hangen. Kan je lekker met vleugeltreinen gaan klooien en zo *O*
De Noord-Oost maar dan in het klein? :D _O-
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 20:09:57 #215
45532 ziggyziggyziggy
wisselwachter, vlaggenzwaaier
pi_100950446
quote:
10s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 20:03 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Eigenlijk zou het wel tof zijn om daar ook nog een stel voor Veendam aan te hangen. Kan je lekker met vleugeltreinen gaan klooien en zo *O*
Om 5.45 's ochtends splitst er wel wat op Zuidbroek richting Veendam. ;)
Mine is the last voice you'll ever hear. Don't be alarmed.
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 19 augustus 2011 @ 20:12:45 #216
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_100950556
quote:
1s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 20:01 schreef ziggyziggyziggy het volgende:

[..]

Een steward weet ik niet, maar tot Nsch gaat er wel een extra machinist mee. De trein splitst namelijk in Nsch in een deel naar Leer en een deel naar Groningen.
Dat is maar een deel van de dag zo. De rest van de tijd rijdt de trein naar Winschoten door naar Nieuweschans en staat deze daar een half uur te wachten op de volgende inzet
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_100950585
quote:
14s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 20:07 schreef Scarlet_Dragonfly het volgende:
De Noord-Oost maar dan in het klein? :D _O-
Ja precies. Doorgaande stellen Stavoren - Veendam en Harlingen - Leer, en vleugelen maar *O* :D

Socios ook weer blij, de Badehosezug terug, ik zie alleen maar voordelen :P
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Sport vrijdag 19 augustus 2011 @ 20:35:38 #218
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_100951348
Zo stel ik ook een vleugeltrein (Enschede/Oldenzaal)-Hengelo-Almelo-(Mariënberg/Nijverdal/Deventer)-Zwolle-Lelystad-Almere-(Utrecht/Schiphol/Amsterdam) voor... :P
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_100951634
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 20:35 schreef dennistd het volgende:
Zo stel ik ook een vleugeltrein (Enschede/Oldenzaal)-Hengelo-Almelo-(Mariënberg/Nijverdal/Deventer)-Zwolle-Lelystad-Almere-(Utrecht/Schiphol/Amsterdam) voor... :P
Zal wel lekker langs het perron passen in Almelo De Riet, die 72 bakken van je :+

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_100952585
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 20:35 schreef dennistd het volgende:
Zo stel ik ook een vleugeltrein (Enschede/Oldenzaal)-Hengelo-Almelo-(Mariënberg/Nijverdal/Deventer)-Zwolle-Lelystad-Almere-(Utrecht/Schiphol/Amsterdam) voor... :P
je vergeet amersfoort, zowel vanuit deventer/almelo als uit almere!
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 19 augustus 2011 @ 21:11:33 #221
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_100952867
quote:
10s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 20:43 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Zal wel lekker langs het perron passen in Almelo De Riet, die 72 bakken van je :+

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Gewoon het perron verlengen :+
Altijd onderweg naar het avontuur
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 21:16:36 #222
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_100953045
72 bakken, dan krijgen we mooi weer het record voor langste reizigerstrein terug :s)
pi_100953068
quote:
1s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 21:16 schreef James1988 het volgende:
72 bakken, dan krijgen we mooi weer het record voor langste reizigerstrein terug :s)
Oh ja dat staat op 70 idd :P
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 19 augustus 2011 @ 21:19:36 #224
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_100953158
Jammer dat de 1607 die voor het Nederlandse wereldrecord zorgde nu een plukloc is ...
Altijd onderweg naar het avontuur
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 21:28:38 #225
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_100953460
Het nieuwe record vestigen we dan wel met een Traxx :+
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 21:46:17 #226
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100954116
Fles word nog eens berucht :o

Op Somda meldt HansBeeker in "Welke somdagebruiker heb jij al gespot?" topic ding:
quote:
Was een nfl van hier (Elders ook bekend als Fles).
_O-
pi_100954920
Wat? Ik?

Wat is een nfl?
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 22:07:06 #228
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100954936
Ik zeg jij ja :o
nfl is Niet Forum Lid :P
pi_100955236
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 22:07 schreef greavy het volgende:
Ik zeg jij ja :o
nfl is Niet Forum Lid :P
DAN TELT HET TOCH NIET MAN HANSBLEKERNOGWAT :(

waar zou ik gezien zijn en waarom zegtie niks tegen mij?
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 19 augustus 2011 @ 22:21:03 #230
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_100955518
Op de Zeeuwse lijn gaan vanaf december nog niet 2 stoppers per uur rijden, maar blijft het huidige systeem overeind tot de Benelux verdwijnt. Wel zal de lijn omgeklapt worden, waardoor de IC's via Haarlem naar Amsterdam gaan.
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_100955641
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 22:07 schreef greavy het volgende:
Ik zeg jij ja :o
nfl is Niet Forum Lid :P
Ik was het niet.

Er komen meer mensen op Amersfoort op een gemiddelde werkdag blijkbaar.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 22:43:24 #232
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100956464
quote:
10s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 22:14 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

DAN TELT HET TOCH NIET MAN HANSBLEKERNOGWAT :(

waar zou ik gezien zijn en waarom zegtie niks tegen mij?
quote:
4s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 22:24 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Ik was het niet.

Er komen meer mensen op Amersfoort op een gemiddelde werkdag blijkbaar.
Ik dacht al dat jij het niet zou zijn :Y
pi_100956516
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 22:43 schreef greavy het volgende:

[..]


[..]

Ik dacht al dat jij het niet zou zijn :Y
Sukkel.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 22:45:03 #234
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100956538
quote:
15s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 22:44 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Sukkel.
Ik of die HansBeeker ofzo :?
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 23:29:44 #235
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_100958616
Het is weer weekend en de komende 2 dagen ga ik een rondje doen :)
(en als iemand weet te vertellen hoe ik makkelijk een smiliesoverzicht bij dit bericht krijg mag het ook zeggen)
pi_100958733
Rechts naast invoeren zit er 1 de rest zit onder de klik. Zocht er laatst ook uren naar....
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 19 augustus 2011 @ 23:34:03 #237
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_100958801
je kunt ze bij de opties ook vast zetten, dan zie je ze allemaal tegelijk staan
Altijd onderweg naar het avontuur
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 23:42:42 #238
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_100959195
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 23:32 schreef Zug-Chef het volgende:
Rechts naast invoeren zit er 1 de rest zit onder de klik. Zocht er laatst ook uren naar....
Dankje gevonden, sorry voor offtopic.

Plan voor morgen staat nog niet vast trouwens, Fles komt deze kant op maar ik heb echt geen idee wat ik hem moet laat zien 8)7
Had wel gedacht dat ie een plan in elkaar had gedraaid.... Niet dus.. -O- ;)
pi_100959319
Lekker op de bonnefooi wat lijntjes pakken.

Oh dat klinkt wel heel fout trouwens... :P
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 23:46:18 #240
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_100959344
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 23:45 schreef Zug-Chef het volgende:
Lekker op de bonnefooi wat lijntjes pakken.

Oh dat klinkt wel heel fout trouwens... :P
:')

Edit: Denk dat het maar lijn P en R gaat worden van de transilien, gesneden koek voor mij, maar dat weet ik zel dat het goed is...
pi_100962742
Vandaag toch maar naar Bad Bentheim gegaan, ook vanwege dat een vriend van mij die uit Polen kwam z'n route halverwege had bijgesteld via Bad Bentheim ipv Leer. :P Ik vond Bad Bentheim nog best een tof stadje zo met dat kasteel in het centrum, toch wel een paar uurtjes vermaakt! :D
  zaterdag 20 augustus 2011 @ 09:05:07 #242
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100965461
In de IC naar Utrecht controle.
HC:
"Kaartje hoef ik niet te zien, je bent toch van de Railcatering"...
Terwijl niet eens vrij vervoer van de RC / Servex / NS hebben ...
pi_100965483
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 augustus 2011 09:05 schreef greavy het volgende:
In de IC naar Utrecht controle.
HC:
"Kaartje hoef ik niet te zien, je bent toch van de Railcatering"...
Terwijl niet eens vrij vervoer van de RC / Servex / NS hebben ...
idioot bedrijf trouwens.. je moet op trein werken maar geen vrij vervoer :')
mentions en alerts staan uit, pm/dm mij
  Moderator zaterdag 20 augustus 2011 @ 09:20:09 #244
155227 crew  Guppy
dus
pi_100965578
Hoe kan t dat de trein van Nijmegen naar roosendaal van 09:18 uur stampvol zit?!
[b]Op zaterdag 31 december 2011 16:16 schreef Socios het volgende:[/b] Kusje voor jou. :) :@ :*
pi_100965608
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 augustus 2011 09:20 schreef Guppyfriend het volgende:
Hoe kan t dat de trein van Nijmegen naar roosendaal van 09:18 uur stampvol zit?!
Omdat _O_ Roosendaal _O_ natuurlijk.
  Moderator zaterdag 20 augustus 2011 @ 09:25:14 #246
155227 crew  Guppy
dus
pi_100965609
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 augustus 2011 09:24 schreef Ireyon het volgende:

[..]

Omdat _O_ Roosendaal _O_ natuurlijk.
:')
[b]Op zaterdag 31 december 2011 16:16 schreef Socios het volgende:[/b] Kusje voor jou. :) :@ :*
pi_100965675
Omdat iedereen die trein van 09.18 pakt ;(
  Moderator zaterdag 20 augustus 2011 @ 09:35:54 #248
155227 crew  Guppy
dus
pi_100965691
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 augustus 2011 09:34 schreef brandsrus het volgende:
Omdat iedereen die trein van 09.18 pakt ;(
}:|

Waarom? Het is zaterdag en lekker weer. Zucht...
[b]Op zaterdag 31 december 2011 16:16 schreef Socios het volgende:[/b] Kusje voor jou. :) :@ :*
pi_100966148
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 augustus 2011 09:07 schreef mschol het volgende:

[..]

idioot bedrijf trouwens.. je moet op trein werken maar geen vrij vervoer :')
Dit dus. Servex is weer wat verder gestegen in mijn minachting. Bij elk bedrijf waar je werkt hoort mijns inziens reiskostenvergoeding.
pi_100966278
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 augustus 2011 10:18 schreef Zug-Chef het volgende:

[..]

Dit dus. Servex is weer wat verder gestegen in mijn minachting. Bij elk bedrijf waar je werkt hoort mijns inziens reiskostenvergoeding.
misschien mag hij de kilometers declareren.. maar dan nog vind ik het niet kloppen, er moet gewoon een speciale kaart geregeld worden voor dat soort mensen
mentions en alerts staan uit, pm/dm mij
  zaterdag 20 augustus 2011 @ 15:31:09 #251
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100973251
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 augustus 2011 10:18 schreef Zug-Chef het volgende:

[..]

Dit dus. Servex is weer wat verder gestegen in mijn minachting. Bij elk bedrijf waar je werkt hoort mijns inziens reiskostenvergoeding.
Je krijgt reiskosten vergoed. Maximaal 7,98 per dag. Fulltime medewerkers krijgen een Jaartraject abonnement. Parttimers krijgen reiskosten vergoeding.
  Moderator zaterdag 20 augustus 2011 @ 17:10:44 #252
155227 crew  Guppy
dus
pi_100975292
En weer naar huis, nu kan ik gewoon zitten :)
[b]Op zaterdag 31 december 2011 16:16 schreef Socios het volgende:[/b] Kusje voor jou. :) :@ :*
  PR/Manusje van alles zaterdag 20 augustus 2011 @ 17:21:12 #253
148800 crew  Surveillance-Fiets
Toezicht is gezond!
pi_100975549
er zit trouwens wel apart volk bij de railcatering. :D persoonlijk lijkt het mij klote werk. steeds maar vriendelijk moeten doen tegen niet vriendelijke reizigers ed...
Ik denk meer dat je als nieuwsposter een geile egocentrische narcist moet zijn, die een flinke stijve krijgt van alle berichten die ie van zijn eigen hand ziet op de FP, zo! ©yvonne
Beste nieuwsbericht ooit op de FOK!frontpage!
  zaterdag 20 augustus 2011 @ 17:22:03 #254
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_100975576
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 augustus 2011 15:31 schreef greavy het volgende:

[..]

Je krijgt reiskosten vergoed. Maximaal 7,98 per dag.
7,98 om op je vertrekplaats te komen? Of in totaal? :')
pi_100975950
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 augustus 2011 17:21 schreef Surveillance-Fiets het volgende:
er zit trouwens wel apart volk bij de railcatering. :D persoonlijk lijkt het mij klote werk. steeds maar vriendelijk moeten doen tegen niet vriendelijke reizigers ed...
Zo ken ik wel meer baantjes :P
  zaterdag 20 augustus 2011 @ 17:44:43 #256
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_100976183
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 augustus 2011 17:35 schreef das_phantom het volgende:

[..]

Zo ken ik wel meer baantjes :P
Bakkenist, vierde man...
pi_100976285
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 augustus 2011 10:18 schreef Zug-Chef het volgende:

[..]

Dit dus. Servex is weer wat verder gestegen in mijn minachting. Bij elk bedrijf waar je werkt hoort mijns inziens reiskostenvergoeding.
zo vanzelf sprekend is dat niet hoor :o tevens nemen ze voor dit soort banen vrijwel altijd studenten aan omdat de reiskosten dan 0 zijn :P
pi_100976305
tevens heb ik maar weinig echt vriendelijk railcateraars meegemaakt. de meeste komen er een beetje tussendoor lopen en moet je aanspreken voor een bak koffie en niet andersom.
pi_100976408
Waarom zou je die meuk, wat eigenlijk geen koffie genoemd mag worden, in de trein kopen. Enige koffie die op/rond het station enigzins te doen is is die van de Broodzaak.
  zaterdag 20 augustus 2011 @ 18:00:19 #260
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_100976540
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 augustus 2011 17:54 schreef Zug-Chef het volgende:
Enige koffie die op/rond het station enigzins te doen is is die van de Broodzaak.
:Y
pi_100977134
En die van Starbucks natuurlijk
pi_100977224
Uiteraard. Maar die hebben ze niet in Leeuwarden.
  zaterdag 20 augustus 2011 @ 21:50:00 #263
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100982828
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 augustus 2011 17:22 schreef James1988 het volgende:

[..]

7,98 om op je vertrekplaats te komen? Of in totaal? :')
Woon-werk verkeer. Tijdens werk uiteraard gratis. En als we de trein gelopen hebben lekker eerste klas uitrusten (zitten dus). :D

Vandaag alweer 617,4 km in de baas z'n tijd afgelegd.
Morgen weer :P
Vrijdag, zaterdag en zondag wéér :D

[ Bericht 8% gewijzigd door greavy op 20-08-2011 21:56:57 ]
  Redactie Frontpage / Sport zaterdag 20 augustus 2011 @ 21:56:23 #264
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_100983004
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 augustus 2011 18:27 schreef Zug-Chef het volgende:
Uiteraard. Maar die hebben ze niet in Leeuwarden.
wil je veel te veel betalen voor je spul?
Altijd onderweg naar het avontuur
  zaterdag 20 augustus 2011 @ 21:58:20 #265
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100983055
Volgens mij krijgen wij bij die Starbucks shit met onze Servex pas ook geen korting. :r
pi_100984220
Parijs groet jullie :W
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  zaterdag 20 augustus 2011 @ 22:46:27 #267
331246 Kentekenplaat
Vaak op de foto.
pi_100984446
Ik zag vandaag een aparte combinatie rijden bij Hoogeveen. Twee VIRM-stellen met een plan V daar aan gekoppeld.
Verkrijgbaar met diverse letter- en cijfercombinaties!
pi_100984479
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 augustus 2011 22:46 schreef Kentekenplaat het volgende:
Ik zag vandaag een aparte combinatie rijden bij Hoogeveen. Twee VIRM-stellen met een plan V daar aan gekoppeld.
Hmm cool, zal vast wel ergens een foto opduiken
pi_100993524
http://ns4ns.nl/downloads/diensten/

iemand die me uit kan leggen wat al deze dingen betekenen?
  zondag 21 augustus 2011 @ 07:48:17 #270
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100993747
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 augustus 2011 22:46 schreef Kentekenplaat het volgende:
Ik zag vandaag een aparte combinatie rijden bij Hoogeveen. Twee VIRM-stellen met een plan V daar aan gekoppeld.
Ik zag deze te Amersfoort staan, toen ik weer naar Utrecht ging. Heb later nog wel een foto dat ze gekoppeld stonden (weliswaar met de iPhone gemaakt)
  Redactie Sport zondag 21 augustus 2011 @ 08:32:18 #271
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_100993888
quote:
0s.gif Op zondag 21 augustus 2011 05:18 schreef dan13lv het volgende:
http://ns4ns.nl/downloads/diensten/

iemand die me uit kan leggen wat al deze dingen betekenen?
Even als voorbeeld een dienst van een machinist van standplaats Hengelo:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
NormM  Fac Rijkar Treinr Wzh    Vertrek       Aankomst  
----------------------------------------------------------------------
SGMM       SPR      7045        15:17 Hgl     15:25 Es    
ICM        IC       1658        15:57 Es      17:22 Amf   
SGMM       SPR      5862        18:06 Amf     18:54 Asd   
                         *      18:54 Asd     19:41 Asd   
IRM        S        2679        19:41 Asd     20:32 Gvc   
IRM        IC       2079        20:53 Gvc     21:31 Ut    
           IC       1779 P      21:51 Ut      22:05 Amf   
ICM        IC       1779        22:07 Amf     23:32 Es    
           LM      80180 P      23:43 Es      23:50 Hgl   
Deze machinist begint dus om 15.17u in Hengelo met het rijden van de sprinter uit Apeldoorn naar Enschede. In Enschede rijdt hij om 15.57u de IC naar Schiphol tot Amersfoort, waar hij vervolgens de sprinter naar Amsterdam overneemt. In Amsterdam heeft hij vervolgens pauze tot 19.41u.

Dan gaat hij vanaf daar de sneltrein naar Den Haag Centraal rijden. Daarna rijdt hij de IC naar Utrecht, om daar over te stappen op de IC naar Enschede. Tot Amersfoort gaat hij daarin mee als passagier, vanaf Amersfoort rijdt hij zelf naar Enschede. Daar aangekomen neemt hij een lege trein mee naar Hengelo, en vervolgens zit zijn dag erop.
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  zondag 21 augustus 2011 @ 09:33:28 #272
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100994220
Hij passagiert in die LeegMat rit van Enschede naar Hengelo ;)
  zondag 21 augustus 2011 @ 09:36:00 #273
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100994245
Krijg de *.*.* bij de NS :(
Zwijndrecht: Stoptrein Dordrecht van 8:20 +20
Stoptrein Den Haag van 8:40 +15
Stoptrein Dordrecht van 8:50 +10
Ben ik naar Dordrecht gegaan, toen met de IC om in Rotterdam de IC van 9:20 te halen naar Utrecht. Rijdt dat pokke ding niet op zondag ochtend. Nu kom ik om 10:13 aan te Utrecht, en moet 10:21 de trein alweer op. Een collega komt de spullen naar mij toe brengen op Utrecht, want de trein waar ik in zit, moet ik ook gaan lopen...

GELD TERUG BIJ VERTRAGING *O*
pi_100995091
quote:
2s.gif Op zaterdag 20 augustus 2011 21:56 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

wil je veel te veel betalen voor je spul?
Lekker belangrijk, daar werk ik voor. Die paar euro per dag kan me niet boeien :)
pi_100996726
quote:
0s.gif Op zondag 21 augustus 2011 05:18 schreef dan13lv het volgende:
http://ns4ns.nl/downloads/diensten/

iemand die me uit kan leggen wat al deze dingen betekenen?
Nooit geweten dat er een extra trein Ommen - Zwolle rijdt, op 07:57 (13824) :o
Is dat al lang?
pi_100997342
Weet iemand of de NS-meereiskaart ook geldig is i.c.m de e-ticket Dagkaart van de actie van Albert Heijn?

Alvast bedankt ^^
  Redactie Frontpage / Sport zondag 21 augustus 2011 @ 13:01:43 #277
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_100997696
quote:
0s.gif Op zondag 21 augustus 2011 12:49 schreef Kabaam het volgende:
Weet iemand of de NS-meereiskaart ook geldig is i.c.m de e-ticket Dagkaart van de actie van Albert Heijn?

Alvast bedankt ^^
nee, niet geldig.
Altijd onderweg naar het avontuur
  zondag 21 augustus 2011 @ 13:26:50 #278
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_100998422
quote:
0s.gif Op zondag 21 augustus 2011 12:49 schreef Kabaam het volgende:
Weet iemand of de NS-meereiskaart ook geldig is i.c.m de e-ticket Dagkaart van de actie van Albert Heijn?

Alvast bedankt ^^
Het antwoord staat in de actievoorwaarden van de Spoordeelweken ...
  zondag 21 augustus 2011 @ 20:05:03 #279
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_101012796
Take that, bitches :7



Nieuw PR, was:

Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  zondag 21 augustus 2011 @ 22:08:11 #280
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_101019071
Uiteraard hiermee natuurlijk vanzelfsprekend.


Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_101020090
Eergisteren bleek dat onze laatste camping van de vakantie op ongeveer 300 meter van de LGV Nord lag. Ik mocht van de jongens even een uurtje met de auto weg en kon toen in korte tijd onderstaand filmpje schieten. Die treinen gaan echt hard zeg en rijden in tijd gezien behoorlijk dicht achter elkaar...

  zondag 21 augustus 2011 @ 22:28:18 #282
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_101020235
quote:
14s.gif Op zondag 21 augustus 2011 22:08 schreef Dr_Flash het volgende:
Uiteraard hiermee natuurlijk vanzelfsprekend.


[ afbeelding ]
Gebouwd door...
..
.

O+ Alstom O+
pi_101020255
quote:
0s.gif Op zondag 21 augustus 2011 22:25 schreef Bitlord het volgende:
Eergisteren bleek dat onze laatste camping van de vakantie op ongeveer 300 meter van de LGV Nord lag. Ik mocht van de jongens even een uurtje met de auto weg en kon toen in korte tijd onderstaand filmpje schieten. Die treinen gaan echt hard zeg en rijden in tijd gezien behoorlijk dicht achter elkaar...

http://en.wikipedia.org/wiki/Gare_TGV_Haute-Picardie

300km/h in princiepe idd.

en ze gaan idd wel heel vaak :o
mentions en alerts staan uit, pm/dm mij
  zondag 21 augustus 2011 @ 23:27:29 #284
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_101022910
Waar blijft je verslag je Fles? :s)

Nadat ik jouw naar Nederland geschopt hebt heb ik nog even eindpunt lijn D gedaan, een eindpunt lijn C en dan met de H terug naar Parijs nord, meer nog dan gepland :9


En, geloof het of niet Fles, heeft gewoon geweigerd om, toen we eindpunt marne la vallee-chessy bereikt hadden, Disneyland Parijs in te gaan... zelfs met vrijkaarten 8)7
  Redactie Frontpage / Sport zondag 21 augustus 2011 @ 23:29:40 #285
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_101023009
Had hij geen zin om de bordjes van het treintje in het pretpark te knallen?
Altijd onderweg naar het avontuur
  zondag 21 augustus 2011 @ 23:30:25 #286
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_101023043
verslag komt morgen wel of zo :) Was een tof weekend *O*
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  zondag 21 augustus 2011 @ 23:30:32 #287
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_101023051
quote:
11s.gif Op zondag 21 augustus 2011 23:29 schreef Peterselieman het volgende:
Had hij geen zin om de bordjes van het treintje in het pretpark te knallen?
Ja, dat was dus ook mijn argument... -O-
pi_101023100
quote:
0s.gif Op zondag 21 augustus 2011 23:27 schreef Darkwing_Duck het volgende:
En, geloof het of niet Fles, heeft gewoon geweigerd om, toen we eindpunt marne la vallee-chessy bereikt hadden, Disneyland Parijs in te gaan... zelfs met vrijkaarten 8)7
  zondag 21 augustus 2011 @ 23:37:21 #289
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_101023341
DEFY SEDUCTION :(
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  zondag 21 augustus 2011 @ 23:42:47 #290
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_101023604
Ja maar dat is toch vet man. Heb je 640 km gereden, sta je daar en dan zeg je. "Naah, Ik ben een Eftelinger, always have always will. Dit kan niet"
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Frontpage / Sport zondag 21 augustus 2011 @ 23:45:37 #291
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_101023752
zo loop je wel bordjes mis ...
Altijd onderweg naar het avontuur
  zondag 21 augustus 2011 @ 23:45:55 #292
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_101023773
quote:
2s.gif Op zondag 21 augustus 2011 23:45 schreef Peterselieman het volgende:
zo loop je wel bordjes mis ...
Dat.
  zondag 21 augustus 2011 @ 23:46:02 #293
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_101023780
quote:
17s.gif Op zondag 21 augustus 2011 23:42 schreef Dr_Flash het volgende:
Ja maar dat is toch vet man. Heb je 640 km gereden, sta je daar en dan zeg je. "Naah, Ik ben een Eftelinger, always have always will. Dit kan niet"
Eigenlijk heb je wel ballen ja... nooit in Disneyland geweest, vrijkaarten voor je neus.. en wat doe je? De Kroeg in Tegenover het station... :P
  zondag 21 augustus 2011 @ 23:47:52 #294
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_101023880
quote:
0s.gif Op zondag 21 augustus 2011 23:46 schreef Darkwing_Duck het volgende:

[..]

Eigenlijk heb je wel ballen ja... nooit in Disneyland geweest, vrijkaarten voor je neus.. en wat doe je? De Kroeg in Tegenover het station... :P
Goed zo _O_

Tegen bordjes die toch niet tellen :') Die van de Efteling heb ik ook niet :D
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  zondag 21 augustus 2011 @ 23:56:53 #295
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_101024307
Volgende week zaterdag gaan we lijn K dus even doen, en ik heb maar 1 kans die dag want er is 1 trein heen en 1 trein terug, de rest van de dag is verbust ivm werkzaamheden, of keertijden van 3,5 uur :')

En Zondag Rag ik even nog 5,5 uur RER D en C er door heen, en vanaf dan ben ik de RER Koning :) En heb ik het RER Netwerk Compleet, Rest mij dan nog 2,5 Transilien Lijntje... ik hoop voor eind van het jaar dat ik rond ben :)

Ik heb inmiddels nu, zoals Fles dat vroeger had, Wat rondjes op de plank staan als voorraad..
  zondag 21 augustus 2011 @ 23:58:49 #296
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_101024401
Ik ga slapen. Vanavond was er even iets anders belangrijk dan bordjes en kilometers O+

Van de week komt er heus wel een verslag :)
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  zondag 21 augustus 2011 @ 23:59:19 #297
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_101024427
quote:
0s.gif Op zondag 21 augustus 2011 23:56 schreef Darkwing_Duck het volgende:
Volgende week zaterdag gaan we lijn K dus even doen, en ik heb maar 1 kans die dag want er is 1 trein heen en 1 trein terug, de rest van de dag is verbust ivm werkzaamheden, of keertijden van 3,5 uur :')

En Zondag Rag ik even nog 5,5 uur RER D en C er door heen, en vanaf dan ben ik de RER Koning :) En heb ik het RER Netwerk Compleet, Rest mij dan nog 2,5 Transilien Lijntje... ik hoop voor eind van het jaar dat ik rond ben :)

Ik heb inmiddels nu, zoals Fles dat vroeger had, Wat rondjes op de plank staan als voorraad..
Lekker :o Ik heb net free-pas gekregen voor as donderdag, echter nog geen idee :( :P
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
  zondag 21 augustus 2011 @ 23:59:47 #298
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_101024446
quote:
14s.gif Op zondag 21 augustus 2011 23:58 schreef Dr_Flash het volgende:
Ik ga slapen. Vanavond was er even iets anders belangrijk dan bordjes en kilometers O+

Van de week komt er heus wel een verslag :)
truste ;)
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
pi_101024457
Het stationsgebouw in Roosendaal wordt gerestaureerd. Grote kans op een sjieke horecavoorziening waar de Brasserie zat _O_ .
  maandag 22 augustus 2011 @ 00:06:13 #300
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_101024781
quote:
0s.gif Op zondag 21 augustus 2011 23:59 schreef bork het volgende:

[..]

Lekker :o Ik heb net free-pas gekregen voor as donderdag, echter nog geen idee :( :P
Free pas? waarvoor dan?
  maandag 22 augustus 2011 @ 00:06:24 #301
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_101024791
En vol...
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')