abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_49693218


Wat is anime?
Anime is kortweg een verzamelwoord voor Japanse animatie. Het gaat hier dus om geanimeerde (over het algemeen getekende) films en series, in het Japans gesproken. Anime komt dus in ieder geval uit Japan, alle tekenfilms die daar niet vandaan komen worden over het algemeen geen anime genoemd (uitzonderingen daargelaten).

Wat is manga?
Manga is de verzamelnaam voor Japanse strips. Manga is vergelijkbaar met onze eigen westerse strips, alleen zijn ze dan in het Japans en is de tekenstijl net zo als bij anime. Ook zijn de boekjes doorgaans in zwart-wit getekend. In Japan is manga veel populairder dan anime, terwijl dit in westerse landen juist omgekeerd is. Manga in Nederland is doorgaans naar het Engels vertaald. Vanwege de leesrichting van de Japanse taal, lees je zo'n vertaalde manga van rechts naar links. De voorpagina zit dus waar bij Westerse boeken de achterkant zit. Je ziet dan ook regelmatig de mangaboekjes achterestevoren in het rek bij de Bruna staan.

Veel anime is afgeleid van manga. Veel series en films zijn eerst bekend geworden door manga, en daarna geanimeerd. Zo is er ook een groep anime die afgeleid is van videogames. Dit is echter lang niet bij alle anime het geval, een groot deel is niet van manga of videogames afgeleid. Het is dus niet terecht anime als 'manga-films' te bestempelen.



Ik kan geen Japans. Wat nu?
Als je geen Japans kunt, is dat zeker geen reden om geen anime te kijken. Om anime toegankelijk te maken voor het westerse publiek, zijn zogenaamde fansub-groups actief. Deze groepen nemen zogenaamde raw-versies, opgenomen van de Japanse televisie, en voorzien deze van ondertitels en het nodige commentaar, alvorens ze te distribueren via internet en p2p-programma's. Deze ondertitelde films en series worden fansubs of gewoon subs genoemd.
Omdat anime ook in westerse landen op televisie verschijnt, en dan vooral gericht op het jongere publiek
(denk in Nederland aan Dragonball Z en Pokémon), worden er ook dubbed versies of dubs gemaakt. Dit zijn ingesproken versies, zodat ook kleine kijkertjes die nog niet zo snel de ondertitels kunnen lezen, het fatsoenlijk kunnen volgen. Veel anime fans hebben hier echter problemen mee, omdat het het authentieke van anime wegneemt, namelijk de Japanse taal. Ook gaan er door deze vertalingen bijvoorbeeld veel woordspelingen en grapjes uit het Japanse origineel verloren.

Wat is 'gelicenceerde animé'?
Als je op zoek gaat naar fansubs van series, gebeurt het nog wel eens dat een fansubgroep ergens in het midden van de serie ineens stopt met fansubben. Dit heeft ermee te maken dat de serie 'gelicenceerd' (licenced) is. Met deze term wordt bedoeld dat de serie is aangekocht door een Amerikaanse uitgever.
Fansubs zijn in principe illegaal, omdat de copyrights van de Japanse eigenaar geschonden worden. Het schaadt de Japanse eigenaar echter niet als zo'n serie door fansubbers toegankelijk wordt gemaakt voor het westen (er is immers geen westerling die het in zijn hoofd haalt om een serie zonder Engelse ondertiteling uit Japan te importeren). Het idee achter fansubs is om de serie onder de aandacht te krijgen van Amerikaanse uitgevers, zodat je zo'n serie gewoon in Amerika kan gaan kopen. Het is dus zelfs reclame voor de Japanse copyright-houder! Er zijn dan ook zelden problemen tussen fansubgroepen en de Japanse uitgevers.
Op het moment dat een serie gelicenceerd is (en dus binnenkort in Amerika te zien of te verkrijgen zal zijn), heeft de fansub zijn werk gedaan en houden de fansubbers op met fansubben. Het is dan de bedoeling dat je de serie die je tof vond gaat aanschaffen... Je ziet bij fansubs dan ook vaak de zin "please buy the DVD when it becomes available in your area" of "please buy the DVD to support the series" staan.
Sites die helpen bij het zoeken naar fansubs hebben vaak als ijzeren regel dat series die in Amerika (verreweg de grootste markt voor animé met Engelstalige ondertiteling) gelicenceerd zijn, van de site worden verwijderd. Hierdoor vallen fansubs duidelijk aan de juiste kant van het grijze gebied tussen legaal en illegaal. Daarom worden fansubs toegestaan, hoewel ze strikt gesproken illegaal zijn.

Wat voor genres zijn er in anime? Wat moet ik kijken?
Je hebt in anime allerlei soorten en maten. Alle genres die je tegenkomt bij Hollywood-films, heb je ook in anime. Je hebt humorseries (zoals bijv. Chobits) en films, maar ook andere genres zoals actie (bijv. Cowboy Bebop, Bleach), drama (bijv. Grave of the Fireflies), zoetsappige (bijv Kimi Ga Nozomu Eien) , noem maar op. Naast deze gangbare genres zijn er ook nog soorten anime die we niet terugzien in Hollywood-films. Een voorbeeld hiervan is mecha. Mecha-anime gaat ruwweg over grote futuristische robots die met elkaar battlen (bijv. Evangelion en Gundam Wing).
Kortom, voor elk wat wils. Het hangt helemaal van jouw smaak af wat je wilt gaan kijken.
Een populair anime op dit moment is, en deze werd in vorige topics ook veelvuldig besproken is Naruto, deze is nog steeds bezig er wordt dus elke week een ep uitgegeven.
Een andere populaire is Bleach deze word ook veelvuldig besproken door Fok!ers (zie links verder in dit topic). Deze anime loopt nog steeds en is zeer populair.

Fanstuff
Cosplay is jezelf verkleden in een character uit een anime serie. Hieronder zie je een persoon verkleed als een personage uit naruto.



Cosplay kom je vaak tegen op animé-conventies (een soort van beurzen waar veel animé- en mangafans naartoe komen). In nederland vinden deze ook plaats Zie: Animecon en Abunai

Japanse taal
Als je teveel anime kijkt vallen sommige woorden op.
Hier een topic waar je je woordjes die je uit anime leert kwijt kunt
Leuke Japanse woorden. Leer hier gebrekkig Japans Topic

Gevleugelde uitspraken.
Anime zit er vol mee. Een gevonden? Deelze! .

  • Springtime of youth (Lee uit naruto als ie weer eens enthousiast is)
  • Your still xxx years too early to oppose me (Standaard reactie als iemand het tegen je opneemt die er niet klaar voor is. Bijv in: Naruto: Sasuke en Itachi, Midori: seiji en zus)
  • A cowardly love is all about looking for mistakes (Intro Midori No Hibi)

    Nog meer bijzaken
    Tof japans muziek programma: hey hey hey
    Qunix dacht er ooit over om met zen allen een anime/manga te maken. Dus als je iets kan meld het (maar verwacht er niet te veel van)

    Hall of Fame





    Almost Otaku/Otome!



    Animé-sites en databases (hier vind je veel info over diverse anime)
    http://www.animenewsnetwork.com/ (uitgebreide database met info over series en films)
    http://www.animenfo.com/
    http://www.anipike.com/
    http://www.animenia.be/ (Qunix)
    http://www.anidb.net (geeft reviews van fansubs!)
    http://anime-planet.com/animerec (geeft aan welke series bij jou passen)

    Het grote Animé/manga Offspring gedeelte (Allemaal animé familie op fok):
    [anime] Naruto Deel 4 met manga en fillers
    [ANIME] Bleach 2 : Fillers ahoy!
    [anime]Afro Samurai
    [Anime] Ouran Host Club. More important than the future
    Death Note

    Bob naar Japan deel 2 (Orealo's grootse plannen)
    Aziatische Drama's
    Het grote Animé verkiezingstopic
    Densha Otoko (Train man) Kitaaa! (live-action, voor meer info klik hier)
    Japanse cultuur enzo :D
    Onigiri's uit Japan Want zeg nou zelf, wie droomt er nou niet van een home-made lunchbox ^_^
    [Anime][centraal] Meld hier dat er een nieuwe EP uit is 2
    En deze wiki: http://wiki.fok.nl/index.php?title=Animekarakters

    Vorige delen
    1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
    21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 |
    41 | 42 | 43 | 44 | 45

    Meeting topics
    Animé/Manga meetingtopic dl. 5 - beware of the Ice tea
    Het grote anime/manga meeting topic dl 4. LaserQuestGangRape
    Het grote anime/manga meeting topic deel 3 we wachten op Ab
    Het grote anime/manga meeting topic deel 2 op naar Leen!
    Het grote anime/manga meeting topic

    Deze OP staat altijd open voor veranderingen/verbeteringen.
    OP Opa Oma: Hopey >>> OP Papa Outcast_Within >> OP wikki chaos Mschol>> topic start hoer orealo
    >>>>>>>>>> >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

    Notice van Moderator : Geen links naar download sites!
    Maar PM'en kan altijd ^-^

    En geen ongeďnspireerde TVP's! . Je kunt maar beter in de hall of fame staan wil je zo'n ongeďnspireerde tvp hier neerzetten.
  • pi_49693268
    Een van die plaatjes in the "Hall of Fame" doet het trouwens niet.
    pi_49693374
    quote:
    Op woensdag 23 mei 2007 17:37 schreef archgallo het volgende:
    Een van die plaatjes in the "Hall of Fame" doet het trouwens niet.
    hele hall of fame is corrupt tbh.

    Ik stel overigens voor dat wanneer topic 50 van start gaat dat we dan een nieuwe OP hebben.
    Deze OP is nogal..oud he
      woensdag 23 mei 2007 @ 17:50:45 #4
    48858 Kabuto_Raiger
    remember 2011-03-11
    pi_49693634
    De Op mag dan wel oud zijn, het beestje heeft het wel lang volgehouden hoor
    pi_49694483
    't is ook gewoon een onwijs goeie OP.
    Bestiality sure is a fun thing to do. But I have to say this as a warning to you:
    With almost all animals you can have a ball, but the hedgehog can never be buggered at all.
      woensdag 23 mei 2007 @ 18:17:31 #6
    114845 Sh0g
    Orenji-kun
    pi_49694490
    Topic 50 is wel een jubileum topic. Dus tijd voor een jubileum meet en tijd om weer eens te gaan stemmen.
      woensdag 23 mei 2007 @ 18:17:50 #7
    114455 Frag_adder
    Maar ik lieg niet
    pi_49694503
    quote:
    Op woensdag 23 mei 2007 @ 17:00schreef WDN het volgende:
    The Melancholy Of Haruhi Suzumiya: begint die met een meid in bunny outfit terwijl ze de lokale winkeliers helpt met de verkoop? Dat trok ik 10 minuten en toen ben aan ik aan My HiME begonnen
    Dat had ik ook hoor, maar wat blijkt alleen de eerste aflevering is zo kut, die gaat ook niet over haruhi, het begint pas bij de 2de, ik ben nog niet verder gegaan zelf dus kan je niet zeggen of het zo ruk blijft, heb er alleen ff kort door heen gekeken om te weten of ik em weg moest gooien. En heb het gevraagd aan de gene waarvan ik de serie heb.

    Zoals eerder vermeld klopt er geen bal van de volgorde van de afleveringen en zijn er maar 5 afleveringen of zo waar daadwerkelijk het verhaal verder gaat, dus tja dis wel wazig ^^.

    Nieuwe claymore is trouwens vet. Nu kan je tenminste speculeren over hoe het verhaal verder gaat ^^
    Een piercing? Nee als ik metaal in mijn lichaam wil, dan ga ik wel in het leger
      woensdag 23 mei 2007 @ 18:18:52 #8
    114455 Frag_adder
    Maar ik lieg niet
    pi_49694546
    Het is nie een plaatje wat het niet doet er ontbreekt er gewoon een.
    Een piercing? Nee als ik metaal in mijn lichaam wil, dan ga ik wel in het leger
      woensdag 23 mei 2007 @ 18:35:27 #9
    114845 Sh0g
    Orenji-kun
    pi_49695097
    Als we dat hele HoF systeem nog houden dan moeten deze:





    nog ff in de almost otaku staan en:



    en 1 van deze 2 (beide van Koffiegast)




    moeten in HoF.

    En deze mag weg, want die is ook van Torn Machina.



    De rest weet ik zo even niet van wie ze zijn.

    En anders lekker simpel: 2 groepen: actief en non-actief. Kun je gelijk zien van wie je een reactie kunt verwachten en als je weer actief bent, dan zet je jezelf gewoon terug.
    pi_49695556
    Tijd om Claymore 8 en Kaze no Stigma 6 te kijken.
      woensdag 23 mei 2007 @ 19:01:44 #11
    167999 Bura
    Mijn geluk kennende
    pi_49695942
    Kijken jullie ook Lovely Complex?
      woensdag 23 mei 2007 @ 19:19:53 #12
    114455 Frag_adder
    Maar ik lieg niet
    pi_49696697
    Hmmm ik zelf kijk het niet, mis ik nu een goede serie of valt dat wel mee?
    Een piercing? Nee als ik metaal in mijn lichaam wil, dan ga ik wel in het leger
    pi_49696861
    quote:
    Op woensdag 23 mei 2007 19:01 schreef Bura het volgende:
    Kijken jullie ook Lovely Complex?
    hai
      woensdag 23 mei 2007 @ 19:28:44 #14
    107418 wdn
    Elfen lied O+
    pi_49697066
    quote:
    Op woensdag 23 mei 2007 19:01 schreef Bura het volgende:
    Kijken jullie ook Lovely Complex?
    Absoluut!!!
    quote:
    Op woensdag 23 mei 2007 18:17 schreef Frag_adder het volgende:

    [..]

    Dat had ik ook hoor, maar wat blijkt alleen de eerste aflevering is zo kut, die gaat ook niet over haruhi, het begint pas bij de 2de, ik ben nog niet verder gegaan zelf dus kan je niet zeggen of het zo ruk blijft, heb er alleen ff kort door heen gekeken om te weten of ik em weg moest gooien. En heb het gevraagd aan de gene waarvan ik de serie heb.

    Zoals eerder vermeld klopt er geen bal van de volgorde van de afleveringen en zijn er maar 5 afleveringen of zo waar daadwerkelijk het verhaal verder gaat, dus tja dis wel wazig ^^.
    OK. Dank aan iedereen in het vorige topic die dit meldden
    quote:
    Nieuwe claymore is trou iwens vet. Nu kan je tenminste speculeren over hoe het verhaal verder gaat ^^
    Cool!! Word NU gedownload

    Lucky Star is al binnen dus die eerst even.

    Frag: Lovely Complex is het absoluut waard. Daar zit in elk geval 1 ding in over 2 episodes waar je van het lachen op de grond gaat rollen
    Beatus vir qui suffert tentationem.
    PSN Rinzewind en Cadsuana Melaidhrin
    Stellar Blade *O* Sea of Stars *O* Trails Daybreak *O*
      woensdag 23 mei 2007 @ 19:53:04 #15
    122997 zquing
    Drama Junk
    pi_49698073
    zijn er nog mensen die Romeo X Juliet kijken

    slechte verkapte tvp
    "Those unforgettable days, for them I live"
    pi_49698623
    Lucky Star: De ontdekking van de GSM
      woensdag 23 mei 2007 @ 20:26:55 #17
    114455 Frag_adder
    Maar ik lieg niet
    pi_49699534
    Oh en WDN je had het FOUT!
    Een piercing? Nee als ik metaal in mijn lichaam wil, dan ga ik wel in het leger
      woensdag 23 mei 2007 @ 20:29:12 #18
    107418 wdn
    Elfen lied O+
    pi_49699648
    eh?
    Zal best
    Beatus vir qui suffert tentationem.
    PSN Rinzewind en Cadsuana Melaidhrin
    Stellar Blade *O* Sea of Stars *O* Trails Daybreak *O*
      woensdag 23 mei 2007 @ 20:36:31 #19
    114455 Frag_adder
    Maar ik lieg niet
    pi_49700022
    Gewoon kijken
    Een piercing? Nee als ik metaal in mijn lichaam wil, dan ga ik wel in het leger
      woensdag 23 mei 2007 @ 21:30:17 #20
    107418 wdn
    Elfen lied O+
    pi_49702306
    wow

    Dat was ff heftig
    Beatus vir qui suffert tentationem.
    PSN Rinzewind en Cadsuana Melaidhrin
    Stellar Blade *O* Sea of Stars *O* Trails Daybreak *O*
      woensdag 23 mei 2007 @ 22:44:49 #21
    167999 Bura
    Mijn geluk kennende
    pi_49705724
    quote:
    Op woensdag 23 mei 2007 19:19 schreef Frag_adder het volgende:
    Hmmm ik zelf kijk het niet, mis ik nu een goede serie of valt dat wel mee?
    Is erg leuk ;p Wel even kijken

    En ik volg ook Romeo x Juliet maar weet mn interesse niet echt te wekken... (5 eps gezien nu). Misschien maar wachten tot de laatste aflevering
    pi_49706085
    Lovely complex is
    Tengen topen guren lagan is
    Sola is ik kijk maar mss dat er nog eens wat antwoorden komen uit deze vage xxxx

    1ste ep van haruhi is _|-|o geweldig
      woensdag 23 mei 2007 @ 23:00:00 #23
    48858 Kabuto_Raiger
    remember 2011-03-11
    pi_49706322
    ben maar begonnen met Sola
    ik weet niet wat ik ervan moet gaan verwachten XD
      woensdag 23 mei 2007 @ 23:10:30 #24
    22136 MaxiTitan
    Een echte vaderlander.
    pi_49706766
    quote:
    Op woensdag 23 mei 2007 20:06 schreef woutabest het volgende:
    Lucky Star: De ontdekking van de GSM
    Hij blijft leuk...
    Juist omdat het inmiddels een stuk technologie is dat niet meer is weg te denken uit het dagelijks leven.

    De eerste episode van haruhi heb ik overgeslagen na het aanhoren van die zuivere karaoke opening theme. Ik moet die eerste episode maar eens een kans geven denk ik. Daarna wordt de serie iig lachen.
    Mists of dreams drip along the nascent echo and love no more. End of line.
    MaxiTitan City
    pi_49707647
    Die eerste ep is tof in zijn wtf'ness. Je voelt gewoon de wazigheid, de pan-ups, de toffe narator.
    Zucht stelletje anime barbaren
    abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
    Forum Opties
    Forumhop:
    Hop naar:
    (afkorting, bv 'KLB')