quote:Op maandag 15 februari 2010 18:08 schreef sig000 het volgende:
Niet alleen dat, het bestemmingsplan moet aangepast worden en dat gaat wel een tijdje duren.
quote:
Dat is hooguit een stimulus voor de bouw van nieuwe woningen, niet bepaald voor de verkoop van bestaande woningen en het is al helemaal dramatisch voor de toch al niet florisante gemeente-financien.quote:Op maandag 15 februari 2010 18:58 schreef xenobinol het volgende:
Met de gemeenteraadsverkiezingen in het vooruitzicht vroeg ik me af of er ook lokale partijen zijn die gaan beginnen met het gratis weggeven van bouwgrond. Een soort stimulus voor de woningmarkt en het levert je misschien nog wel de nodige stemmen op
quote:Op maandag 15 februari 2010 18:58 schreef xenobinol het volgende:
Met de gemeenteraadsverkiezingen in het vooruitzicht vroeg ik me af of er ook lokale partijen zijn die gaan beginnen met het gratis weggeven van bouwgrond. Een soort stimulus voor de woningmarkt en het levert je misschien nog wel de nodige stemmen op
Hoezo... nu verkopen ze toch ook niets? Hopelijk krijgen ze er nu inwoners en nieuwe bedrijven bij. Levert op de lange termijn vast wat op.quote:Op maandag 15 februari 2010 19:44 schreef Q. het volgende:
[..]
Dat is hooguit een stimulus voor de bouw van nieuwe woningen, niet bepaald voor de verkoop van bestaande woningen en het is al helemaal dramatisch voor de toch al niet florisante gemeente-financien.
Plek genoeg voor die nieuwe bedrijven op een gemiddeld industrieterrein of kantorenpark.quote:Op maandag 15 februari 2010 19:58 schreef xenobinol het volgende:
Hopelijk krijgen ze er nu inwoners en nieuwe bedrijven bij. Levert op de lange termijn vast wat op.
Politici en lange termijn....quote:Op maandag 15 februari 2010 19:58 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Hoezo... nu verkopen ze toch ook niets? Hopelijk krijgen ze er nu inwoners en nieuwe bedrijven bij. Levert op de lange termijn vast wat op.
quote:Op maandag 15 februari 2010 21:34 schreef Sjabba het volgende:
[..]
Politici en lange termijn....
Gaat tegenwoordig alleen maar om de stemmen.
Het CPB is het gelukkig met me eensquote:Op woensdag 20 januari 2010 19:02 schreef Drive-r het volgende:
[..]
Nee. We staan nu op 5.3% (na een laagtepunt van 3.8% een jaar geleden precies). Ik denk wel dat het voorlopig nog niet gedaan is met de stijging van de werkloosheid, dat is simpelweg een gevolg van de vertraging die je hebt in een sociaal systeem als het onze. Maar goed, voor een 8.5-9.0% werkloosheid moet nog wat meer gebeuren. Ik denk dat 7.0% nog mogelijk is, maar een piek op 6.0% realistischer.
Het CPB waait dan ook met alle winden mee. Wat zijn hun foutenmarges in het verleden geweest? 30%-40% of 50%?quote:Op dinsdag 16 februari 2010 14:07 schreef Drive-r het volgende:
[..]
Het CPB is het gelukkig met me eens![]()
Ze verwachten nu 6.5% werkloosheid eind 2010, met eenzelfde niveau eind 2011.
Persbericht
In juni 2009 gingen ze nog uit van 9.5% werkloosheid tegen eind 2010, dat hebben ze nu dus 32% omlaag gebracht. Verder was hun voorspelling toen 5.5% voor eind 2009, waar die uit kwam op 4.9%. Da's een foutmarge van 11%.quote:Op dinsdag 16 februari 2010 14:20 schreef dramatiek het volgende:
[..]
Het CPB waait dan ook met alle winden mee. Wat zijn hun foutenmarges in het verleden geweest? 30%-40% of 50%?
Misschien is dit de vinding die de economie uiteindelijk uit het slob trekt.quote:
Mja dat bedoel ik. Ze zullen er vast wel een leuk model op loslaten maar ik denkl dat in deze tijden vooal dat soort modellen enkele zaken missen. We leven niet in een vacuum. Maargoed, het is dan ook hun taak af en toe wat te roepen...al dan niet met een ander doel dan gewoon sec cijfers opkotsen.quote:Op dinsdag 16 februari 2010 14:30 schreef Drive-r het volgende:
[..]
In juni 2009 gingen ze nog uit van 9.5% werkloosheid tegen eind 2010, dat hebben ze nu dus 32% omlaag gebracht. Verder was hun voorspelling toen 5.5% voor eind 2009, waar die uit kwam op 4.9%. Da's een foutmarge van 11%.
is wellicht de wens de vader van de gedachte (qua betrouwbaarheid en modellering enzo)?quote:Op dinsdag 16 februari 2010 14:43 schreef dramatiek het volgende:
[..]
Mja dat bedoel ik. Ze zullen er vast wel een leuk model op loslaten maar ik denkl dat in deze tijden vooal dat soort modellen enkele zaken missen. We leven niet in een vacuum. Maargoed, het is dan ook hun taak af en toe wat te roepen...al dan niet met een ander doel dan gewoon sec cijfers opkotsen.
Ik denk iig dat Erwin Kroll niet met een veel slechtere schatting zou kunnen komen als we het allemaal aan hem zouden overlaten.
Een meteoroloog werkt ook met modellen met een beperkte input en moet dan een voorspelling doen aan de hand van een incompleet model. Zelfde geld voor een econometrist, dus die vergelijking zou wel eens op kunnen gaanquote:Op dinsdag 16 februari 2010 14:59 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
is wellicht de wens de vader van de gedachte (qua betrouwbaarheid en modellering enzo)?
En de gemeente denhaag doet er ook alles aan om mensen in hun huis te houden.quote:'Den Haag wil hypotheken schuldenaren overnemen'
Uitgegeven: 17 februari 2010 07:41
Laatst gewijzigd: 17 februari 2010 08:08
AMSTERDAM - Den Haag gaat hypotheken van inwoners met financiële problemen overnemen zodat ze in hun huis kunnen blijven.
© ANPDat is een plan van wethouder van sociale zaken Henk Kool (PvdA), schrijft de Volkskrant. Minister van Wonen, Wijken en Integratie Eberhard van der Laan (PvdA) is volgens de krant enthousiast.
Als een inwoner zijn huis uit moet omdat hij de hypotheeklasten niet meer kan betalen, betaalt de gemeente de bank het bedrag dat het huis in theorie zou moeten opbrengen bij een gedwongen verkoop; de executiewaarde.
De bank krijgt dan meer voor het huis dan bij een executieveiling. In de krant stelt Kool dat een huis bij een executieveiling in de praktijk vaak maar zeventig procent van de executiewaarde opbrengt.
Kwijtschelden
In ruil hiervoor moet de bank de schuld die na de gedwongen verkoop overblijft kwijtschelden. De huiseigenaar kan in zijn huis blijven. Hij sluit in zo'n geval een nieuwe, lagere hypotheek af bij de Gemeentelijke Kredietbank.
Ook komt hij in de schuldsanering terecht. Binnen zeven jaar moet de hypotheek worden overgesloten op de vrije markt.
Ook voor de gemeente zou dit gunstig zijn. Als veel mensen door een gedwonge verkoop hun huis uit moeten, zijn er te veel belangstellenden voor sociale huurwoningen, stelt Kool. Ook loopt het dan storm bij schuldhulpverleningstrajecten. Daarbij zouden huizen via veilingen vaak in handen van huisjesmelkers komen.
Is dat niet het beetje hetzelfde als een enorm krediet aangaan om een ferari te kopen, dit niet meer kunnen betalen en dan van de regering/gemeente verwachten dat ze de lening ff overnemen?quote:Op woensdag 17 februari 2010 08:14 schreef Basp1 het volgende:
http://www.nu.nl/economie(...)naren-overnemen.html
[..]
En de gemeente denhaag doet er ook alles aan om mensen in hun huis te houden.
Nou, lachen hoor. Betaal jij geen belasting?quote:Op woensdag 17 februari 2010 10:18 schreef pberends het volgende:
We kunnen weer lachen om de overheid mbt de huizenmarkt...
Koopsubsidie is eind mei op.
'Den Haag wil hypotheken schuldenaren overnemen'.
Goed dan toch dat de koopsubsidie stopt en niet een extra pot geld opgegraven wordt, dan gaat aan die onzin geen geld meer op.quote:Op woensdag 17 februari 2010 10:35 schreef Prutzenberg het volgende:
[..]
Nou, lachen hoor. Betaal jij geen belasting?
Rustig maar, op een gegeven moment zijn alle potjes leeg & kunnen mensen als nog niet de hypo betalen. Dan zullen de huizenprijzen wel weer verder dalenquote:Op woensdag 17 februari 2010 10:35 schreef Prutzenberg het volgende:
[..]
Nou, lachen hoor. Betaal jij geen belasting?
Maak je geen zorgen, ik ben de rust zelve.quote:Op woensdag 17 februari 2010 10:45 schreef RvLaak het volgende:
[..]
Rustig maar, op een gegeven moment zijn alle potjes leeg & kunnen mensen als nog niet de hypo betalen. Dan zullen de huizenprijzen wel weer verder dalen
Hoeveel tegenstrijdigheden kan je op één dag hebben?quote:'Huizenprijs stabiliseert dit jaar'
Uitgegeven: 17 februari 2010 11:14
Laatst gewijzigd: 17 februari 2010 11:15
UTRECHT - De Rabobank voorziet een lichte prijsstijging van huizen in de tweede helft van dit jaar, maar al met al zal de gemiddelde huizenprijs dit jaar nog iets lager uitvallen dan vorig jaar, aldus de bank in een woensdag gepubliceerd kwartaalbericht.
© ANP
Volgens de bank zal niet alleen de prijs van een bestaande woning in de loop van dit jaar oplopen, maar ook het renteniveau, terwijl de brutolonen dit jaar stabiel zullen blijven.
De betaalbaarheid van huizen zal afnemen en dat is slecht nieuws voor de starters op de woningmarkt, aldus de Rabobank.
Wat is een acceptabele prijs? Acceptabel voor jou, of een goede prijs voor de woning? Die 2 kunnen ernstig uit elkaar liggenquote:Op woensdag 17 februari 2010 11:23 schreef Prutzenberg het volgende:
[..]
Maak je geen zorgen, ik ben de rust zelve.Die reactie was meer gericht op het geintje van de gemeente Den Haag.
Ik wacht rustig af tot ik mijn droomhuis ergens tegenkom voor een acceptabele prijs.
En dat hoeft niet eens in NL te zijn.
Zodra beide factoren bij elkaar komen. Als ik bereid ben om een bedrag neer te leggen voor een leuk huis, dan is het (mij) dat waard.quote:Op woensdag 17 februari 2010 11:35 schreef RvLaak het volgende:
[..]
Wat is een acceptabele prijs? Acceptabel voor jou, of een goede prijs voor de woning? Die 2 kunnen ernstig uit elkaar liggen
Tja, het is echt sneu hoe ze het hier als een taak van de overheid zien om huizenprijzen te ondersteunen met alle mogelijke maatregelen. Zelfs de VVD is tegen dalende huizenprijzen bleek uit het gemeenteraadsdebat!quote:Op woensdag 17 februari 2010 10:35 schreef Prutzenberg het volgende:
[..]
Nou, lachen hoor. Betaal jij geen belasting?
Ze willen het zelfs in het verkiezingsprogram opnemen dat de overheid moet helpen de bubble verder op te blazen, zodat de burger meer kan lenen op onderpandquote:Zelfs de VVD is tegen dalende huizenprijzen bleek uit het gemeenteraadsdebat!
quote:Op woensdag 17 februari 2010 15:38 schreef LXIV het volgende:
Het idee uit gemeente Den Haag is natuurlijk te zot. Als iemand zijn huis niet meer kan betalen dan moet hij dus goedkoper gaan wonen. En niet met behulp van belastinggeld toch in zijn eigen huis blijven. Zo iemand krijgt (mogelijk) al HRA, koopsubsidie, starterslening. En dan ook nog geld daar bovenop om te kunnen blijven wonen? Als jij met bijv. een uitkering in een woning van 300K woont dan moet je dus verkassen. Of werk vinden. Zo simpel is dat.
Waarom een bank hierin mee zou willen gaan ontgaat me. Die restschuld kunnen ze toch gewoon claimen bij het NHG? Dan krijgen ze 100%.
Als iemand bijvoorbeeld in 2008 een huis kocht met een waarde van 200K, met een hypotheek van 125%, dan is die hypo nu dus 250K. De executiewaarde van het huis is bijv. 160K.
Met NHG krijgt de bank dan gewoon 250K. Als ze van de gemeente de executiewaarde ontvangen leveren ze 70K in. Omdat ze zo aardig zijn die man in zijn huis te laten wonen? Ze zijn toch geen liefdadigheidsinstellling?
Linksom (dit systeem) of rechtsom (NHG) draait de staat toch wel op voor de bubble. Het is ook niet helemaal rechtvaardig om mensen dit zelf te laten doen, want de overheid heeft overmatig lenen GIGANTISCH aangemoedigd en voortdurend gezegd (tegen alle experts in, IMF, EU, AFM) dat er absoluut geen sprake was van overwaardering. Logisch dat mensen nu in de problemen komen.
Was dat niet anderhalf jaar geleden al het geval? Of begint het nu pas echt echt echt.quote:Op woensdag 17 februari 2010 16:55 schreef andlikethathesgone het volgende:
[..]
![]()
The final word on the Dutch Housing Market. Let's go downhill now.
Executie van 160k en een hypo van 250k heb je geen NHG hoor..quote:Op woensdag 17 februari 2010 15:38 schreef LXIV het volgende:
Het idee uit gemeente Den Haag is natuurlijk te zot. Als iemand zijn huis niet meer kan betalen dan moet hij dus goedkoper gaan wonen. En niet met behulp van belastinggeld toch in zijn eigen huis blijven. Zo iemand krijgt (mogelijk) al HRA, koopsubsidie, starterslening. En dan ook nog geld daar bovenop om te kunnen blijven wonen? Als jij met bijv. een uitkering in een woning van 300K woont dan moet je dus verkassen. Of werk vinden. Zo simpel is dat.
Waarom een bank hierin mee zou willen gaan ontgaat me. Die restschuld kunnen ze toch gewoon claimen bij het NHG? Dan krijgen ze 100%.
Als iemand bijvoorbeeld in 2008 een huis kocht met een waarde van 200K, met een hypotheek van 125%, dan is die hypo nu dus 250K. De executiewaarde van het huis is bijv. 160K.
Met NHG krijgt de bank dan gewoon 250K. Als ze van de gemeente de executiewaarde ontvangen leveren ze 70K in. Omdat ze zo aardig zijn die man in zijn huis te laten wonen? Ze zijn toch geen liefdadigheidsinstellling?
Linksom (dit systeem) of rechtsom (NHG) draait de staat toch wel op voor de bubble. Het is ook niet helemaal rechtvaardig om mensen dit zelf te laten doen, want de overheid heeft overmatig lenen GIGANTISCH aangemoedigd en voortdurend gezegd (tegen alle experts in, IMF, EU, AFM) dat er absoluut geen sprake was van overwaardering. Logisch dat mensen nu in de problemen komen.
Ik vind dat de huis eigenaren wel degelijk zelf moeten opdraaien voor de schulden die ze zijn aangegaan, zijn ze gedwongen om een huis te kopen? Nee, iedereen kon niet wachten in de huizenmarkt te springen, lekker goedkoop lenen en je rijker wanen dan je bent. Als je niet een betaalbare woning kan verkrijgen moet je je als volk organiseren tegen de partijen die een goede marktwerking in de weg staan. Kennelijk was dat geen optie, je kon beter mee gaan doen en je woning ieder jaar in waarde zien stijgen. Het is een pyramide spel net als de sociale zekerheid. Gelukkig hebben de overheden de industrie en het onderwijs dusdanig gesloopt dat in de nabije toekomst alleen nog maar geld verdient kan worden door geld rond te pompen, het echte werk laten we over aan Oost Europeanen en Aziaten. Die zullen vast wel willen dat wij de vruchten van hun arbeid gaan plukken, immers je moet over hele bijzondere eigenschappen beschikken om het geld van anderen aan te nemen en er geen enkele waarde tegenover te stellen. Hoe lang denk je dat men daar nog in gaat trappenquote:Op woensdag 17 februari 2010 15:38 schreef LXIV het volgende:
Linksom (dit systeem) of rechtsom (NHG) draait de staat toch wel op voor de bubble. Het is ook niet helemaal rechtvaardig om mensen dit zelf te laten doen, want de overheid heeft overmatig lenen GIGANTISCH aangemoedigd en voortdurend gezegd (tegen alle experts in, IMF, EU, AFM) dat er absoluut geen sprake was van overwaardering. Logisch dat mensen nu in de problemen komen.
Nu ontbreekt het me aan vrijwel alle fundamentele economische en rekenkundige kennis, maar waar haalt de Rabo dan die stijging vandaan? Ik zou zeggen dat als de rente stijgt en de lonen stabiel blijven, de huizenprijs dus niet gaat oplopen. Wat snap ik nu niet?quote:olgens de bank zal niet alleen de prijs van een bestaande woning in de loop van dit jaar oplopen, maar ook het renteniveau, terwijl de brutolonen dit jaar stabiel zullen blijven
quote:Op woensdag 17 februari 2010 20:00 schreef LXIV het volgende:
Je hebt Jan en Piet. Beiden een baan als ambtenaar op een ministerie, plantjes water geven, ff Hyves checken en 60K per jaar vangen.
Misschien een correctie n.a.v. de flinke dalingen van de afgelopen tijd. Je ziet na flinke dalingen wel vaker een kleine correctie die niet op indicators is gebaseerd.quote:Op woensdag 17 februari 2010 20:11 schreef LXIV het volgende:
Nu las ik ook dit epistel van de Rabobank:
[..]
Nu ontbreekt het me aan vrijwel alle fundamentele economische en rekenkundige kennis, maar waar haalt de Rabo dan die stijging vandaan? Ik zou zeggen dat als de rente stijgt en de lonen stabiel blijven, de huizenprijs dus niet gaat oplopen. Wat snap ik nu niet?
Volgens mij hebben we toch al een kleine correctie gehad? Ik geloof er niet zo in, volgens mij is het de zoveelste poging van de Rabo om de markt ophoog te praten.quote:Op woensdag 17 februari 2010 20:26 schreef Halcon het volgende:
[..]
Misschien een correctie n.a.v. de flinke dalingen van de afgelopen tijd. Je ziet na flinke dalingen wel vaker een kleine correctie die niet op indicators is gebaseerd.
In sommige gebieden wel, kan best zijn dat die correctie nog even doorsijpelt voor er weer wat anders gaat gebeuren. Natuurlijk heeft Rabo er een belang bij om de boel recht te lullen, maar helemaal onlogisch is zo'n correctie zonder de betreffende indicators niet.quote:Op woensdag 17 februari 2010 20:31 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Volgens mij hebben we toch al een kleine correctie gehad? Ik geloof er niet zo in, volgens mij is het de zoveelste poging van de Rabo om de markt ophoog te praten.
Ook de overheid heeft natuurlijk grote belangen op korte termijn om de markt weer op gang te krijgen. Het uitblijven van herstel kost ze op de korte termijn een hoop inkomsten. Echter ik zie liever dat ze het voor een feit aannemen en beginnen te werken aan een herziening van economische activiteiten, de huizenmarkt-flappentap was zo 20e eeuw. Laten we werken aan de economie van de 21e eeuw. Echte wereldse problemen oplossen d.m.v. innovatie, creativiteit en echte added-valuequote:Op woensdag 17 februari 2010 20:35 schreef Halcon het volgende:
[..]
In sommige gebieden wel, kan best zijn dat die correctie nog even doorsijpelt voor er weer wat anders gaat gebeuren. Natuurlijk heeft Rabo er een belang bij om de boel recht te lullen, maar helemaal onlogisch is zo'n correctie zonder de betreffende indicators niet.
Wat me veel meer stoort is dat krampachtige gedoe van de overheid om de markt op gang te trekken. Ze blazen er alleen maar nog meer lucht in waardoor de big bang straks alleen nog maar groter wordt of zodat de belastingbetaler tot in den treure op moet draaien voor de onverantwoorde financiele avonturen van menig brokkenpiloot.
De overheid is de grootste schuldige aan de bubble en is nu vooral bezig om de leeglopende bubble helemaal vol te blazen, zodat deze alsnog uit elkaar kan klappen i.p.v. langzaam leeg kan lopen.quote:Op woensdag 17 februari 2010 20:43 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Ook de overheid heeft natuurlijk grote belangen op korte termijn om de markt weer op gang te krijgen. Het uitblijven van herstel kost ze op de korte termijn een hoop inkomsten. Echter ik zie liever dat ze het voor een feit aannemen en beginnen te werken aan een herziening van economische activiteiten, de huizenmarkt-flappentap was zo 20e eeuw. Laten we werken aan de economie van de 21e eeuw. Echte wereldse problemen oplossen d.m.v. innovatie, creativiteit en echte added-value
Nu Nout en de rest van het land eindelijk durven toegeven dat een groot deel van de Nederlandse hypotheken sub-prime is, kan het hard gaan ja..quote:Op woensdag 17 februari 2010 18:45 schreef Sjabba het volgende:
[..]
Was dat niet anderhalf jaar geleden al het geval? Of begint het nu pas echt echt echt.
Bron: Quotequote:Wouter Bos heeft een subprime hypotheek
De laatste cijfers van het Centraal Plan Bureau stemmen minister Wouter Bos van Financiën optimistisch. De economie trekt weer aan en volgens Bos blijft ‘de grote klap' uit. Dat is vooral ook te hopen voor Bos zelf, want hij kampt met een nogal zware hypotheeklast.
Een huis aan de straat van Wouter Bos in het lommerrijke deel van Amsterdam-Noord doet volgens Jaap en Funda tussen de pak hem beet ruim drie tot vier ton voor een eengezinswoning, met een enkele uitschieter richting de vier en een half, vijf ton. In de buurt staan enkele villa's van negen ton en een van bijna twee miljoen.
Bos lijkt in prijs aan de bovenkant te zitten voor deze buurt. Hij betaalde in 2001 met zijn vrouw Barbara ¤453.780 en nam daarop een stuk hogere hypotheek van ¤567.225. En Bos had er tot zeer recent wel vertrouwen in dat het kabinet voorlopig niet valt en hij van een inkomen verzekerd is, want vijf maanden geleden, alsof er geen gierende crisis is, nam hij nog een hypotheek van ¤150.000.
Daarmee komt de hypotheek op ruim ¤717.000 en is Bos na minister Piet Hein Donner de grootste hypotheekhouder van het Kabinet. Als Ella Vogelaar nog had meegeregeerd, had Bos ook haar gepasseerd. En dat met een huis aan de verkeerde kant van het IJ waarvan het de vraag is of dat het waard is, precies datgene waarmee in de Verenigde Staten de kredietcrisis is ontstaan. Feit is wel dat Bos de woning stevig heeft vertimmerd in de loop de jaren. We horen dat de tweede hypotheek van ¤150.000 ook voor een grootste verbouwing is gebruikt om extra ruimte te creëren want in april 2009 beviel Barbara van haar derde kind.
Opvallend is dat de meeste PvdA-ers een hypotheek hebben hoger dan de koopsom (uitgezonderd Ronald Plasterk, die zijn eerste hypotheek heeft afgelost, en Jacqueline Kramer). De meeste CDA-ers en CU-ers hebben een hypotheek onder de koopsom. Uitgezonderd hypotheektopper Piet Hein Donner, die zich een hypotheek van een ¤1 miljoen kan veroorloven op een huis aangeschaft voor ¤920.000.
Iemand die nog een 2e hypotheek moet nemen de portefeuille Financien toevertrouwen.... dat moet wel misgaan.quote:
1 jaar vast tegen 3% en daarna 8% dat is pas subprime.quote:Op woensdag 17 februari 2010 22:47 schreef Prutzenberg het volgende:
We hebben de starterslening nog.![]()
Lekker voordelig 20% boven het verantwoord maximum lenen: 10 jaar vast voor 6%.![]()
Hoe sub-prime wil je het hebben?
Wat hebben wij ook een waardeloos prut kabinet, altijd alles voor zich uit schuiven tot het echt niet langer kan.quote:Op donderdag 18 februari 2010 08:38 schreef Basp1 het volgende:
[..]
1 jaar vast tegen 3% en daarna 8% dat is pas subprime.
Ze doen alles om het gepeupel tevreden te houden. De partijen die ooit iets aangestipt hebben om de HRA te versoberen zijn de linkse partijen, wanneer dit kabinet valt zal er een centrum rechts kabinet komen en zie ik er nog niets veranderen.quote:Op donderdag 18 februari 2010 09:30 schreef huizenmarkt-zeepbel.nl het volgende:
[..]
Wat hebben wij ook een waardeloos prut kabinet, altijd alles voor zich uit schuiven tot het echt niet langer kan.
Dit kun je al jaren aan zien komen maar nog steeds is men voor tophypotheken.
Ik vraag me weleens af of ze er uberhaupt wel uit gaan komen en als dat lukt of er een werkbaar akkoord op tafel gaat komen.quote:Op donderdag 18 februari 2010 21:02 schreef LXIV het volgende:
Ik weet niet zo net of er een centrum-rechts kabinet zal komen. Hoe zie je dat dan gestalte krijgen? Dat kan enkel met de PVV, want CDA en PVDA gaan dus niet meer samen in het volgende kabinet zitten.
De enige mogelijkheid is dus dan CDA-VVD-PVV. Dat is ook de enige mogelijkheid voor een kabinet waarin de HRA blijft voortbestaan. Als ik Wilders was zou ik zwaar, heel zwaar inzetten om dit kabinet te vormen. Premier of vice-premier op zijn minst. Anders konden ze het vergeten. De tijd is toch niet zo heel gunstig voor hem om mee te gaan. Ik denk niet dat dit doorgaat.
TON lijkt me geen stabiele partij en als ze een zetel of 3 halen dan is het alle ellende die je er mee gaat krijgen niet waard. SGP zie ik alleen regeren samen met CDA en CU en die gaan samen geen meerderheid halen.quote:Op donderdag 18 februari 2010 21:08 schreef LXIV het volgende:
Met dat nieuwe paars haal je niet genoeg zetels.
Balkenende is nog bereid een pact met de duivel te sluiten om de HRA te kunnen laten voortbestaan, dus in dat opzicht is PVV, CDA, VVD, SGP, TON best mogelijk.
Of een regering met de PVV erin nou stabiel te noemen is.quote:Op donderdag 18 februari 2010 21:12 schreef Halcon het volgende:
[..]
TON lijkt me geen stabiele partij en als ze een zetel of 3 halen dan is het alle ellende die je er mee gaat krijgen niet waard. SGP zie ik alleen regeren samen met CDA en CU en die gaan samen geen meerderheid halen.
Het is te hopen dat CDA, VVD en PVV samen een meerderheid kunnen halen. Op zich zou het moeten kunnen. CDA, 30 zetels, PVV 25 zetels en VVD een zetel of 22 en dan ben je er al. Lijkt me ook een stuk stabieler dan D'66, PvdA en VVD. Volgens mij zit ook vrijwel niemand te wachten op Paars 3, de VVD-stemmers in elk geval niet.
Probleem bij een CDA-stem is dat je niet echt weet van je erbij krijgt. Als de VVD duidelijk afstand neemt van PvdA, dan kan het voor mij ook nog weleens VVD worden, al blijft mijn angst dat ik dan een bijdrage lever aan Paars III. Ook vind ik de VVD te "liberaal" als het gaat om ethische thema´s. Lastige keuze dit, vooral omdat je bij geen enkele partij weet wat je er bij gaat krijgen.quote:Op donderdag 18 februari 2010 21:24 schreef LXIV het volgende:
Tja, dat wordt lastig. Vorige keer heb ik CU gestemd, maar dat is me tegengevallen. In ieder geval niet op het CDA als Balkenende lijsttrekker blijft, daar heb ik nu wel genoeg van gezien. Vertrouw hem ook niet.
Dan denk ik toch dat het VVD wordt, bij gebrek aan alternatief.
Zou goed zijn voor het ledental van de scoutingquote:Op donderdag 18 februari 2010 21:12 schreef Halcon het volgende:
[..]
TON lijkt me geen stabiele partij en als ze een zetel of 3 halen dan is het alle ellende die je er mee gaat krijgen niet waard. SGP zie ik alleen regeren samen met CDA en CU en die gaan samen geen meerderheid halen.
Het is te hopen dat CDA, VVD en PVV samen een meerderheid kunnen halen. Op zich zou het moeten kunnen. CDA, 30 zetels, PVV 25 zetels en VVD een zetel of 22 en dan ben je er al. Lijkt me ook een stuk stabieler dan D'66, PvdA en VVD. Volgens mij zit ook vrijwel niemand te wachten op Paars 3, de VVD-stemmers in elk geval niet.
Zolang Wilders er zit is die partij wel stabiel, hoewel het weleens kan botsen tussen Wilders en een draaiende CDA, maar dat heb je toch altijd wel.quote:Op donderdag 18 februari 2010 21:24 schreef Idler het volgende:
[..]
Of een regering met de PVV erin nou stabiel te noemen is.
Poeh....damn. Soms maak ik verkeerde inschattingen over de achtergrond van mensen.quote:Op donderdag 18 februari 2010 21:08 schreef LXIV het volgende:
Met dat nieuwe paars haal je niet genoeg zetels.
Balkenende is nog bereid een pact met de duivel te sluiten om de HRA te kunnen laten voortbestaan, dus in dat opzicht is PVV, CDA, VVD, SGP, TON best mogelijk.
De HRA hoeft van mij niet persé door te gaan. Afschaffen HRA is w.m.b. best bespreekbaar, al moet het dan wel direct teruggaan naar de belastingbetaler en niet via allerlei nutteloze linkse potjes verdwijnen naar groepen steuntrekkers en dat risico is wel erg groot met de linkse partijen natuurlijk.quote:Op donderdag 18 februari 2010 21:28 schreef LXIV het volgende:
Nee, wat je precies krijgt weet je nooit. Maar wel de richting, zo ongeveer. Ik ben benieuwd hoe het gaat lopen en of het nog effect heeft op de beurs en de huizenmarkt.
Alleen met Wilders kan de HRA nog doorgaan! Wie wil wat?
Het beste is denk ik om de HRA annuitair dalend te maken. Dan is het in elk geval aantrekkelijk om annuitair je lening af te bouwen.quote:Op donderdag 18 februari 2010 21:33 schreef LXIV het volgende:
Geen enkele partij heeft afschaffing in zijn programma staan, zelfs de SP niet. Maar een constructie waarbij aflossen wordt aangemoedigd in plaats van ontmoedigd zou wat mij betreft welkom zijn.
Helemaal mee eens, maar trek daar maar eens kiezers mee.quote:Op donderdag 18 februari 2010 21:33 schreef LXIV het volgende:
Geen enkele partij heeft afschaffing in zijn programma staan, zelfs de SP niet. Maar een constructie waarbij aflossen wordt aangemoedigd in plaats van ontmoedigd zou wat mij betreft welkom zijn.
Gewoon even goed en duidelijk voorrekenen wat mensen er van gaan merken onder aan de streep van het salarisstrookje. Genoeg mensen die best wat meer netto willen overhouden van hun zuurverdiende centen in plaats van onverantwoorde financiele avonturen van anderen bij te spekken.quote:Op donderdag 18 februari 2010 21:36 schreef Idler het volgende:
[..]
Helemaal mee eens, maar trek daar maar eens kiezers mee.
Helaas verlies je de aandacht van de gemiddelde Nederlander zodra je iets echt uit wil leggen.quote:Op donderdag 18 februari 2010 21:38 schreef Halcon het volgende:
[..]
Gewoon even goed en duidelijk voorrekenen wat mensen er van gaan merken onder aan de streep van het salarisstrookje. Genoeg mensen die best wat meer netto willen overhouden van hun zuurverdiende centen in plaats van onverantwoorde financiele avonturen van anderen bij te spekken.
De aandacht trek je wel als mensen er netto een substantieel bedrag bij gaan krijgen. Dat zou mij in elk geval interesseren. Hoe dan ook wordt HRA een discussie en dan kun je beter een wenselijk alternatief hebben dan krampachtig aan die HRA vast blijven houden.quote:Op donderdag 18 februari 2010 21:43 schreef Idler het volgende:
[..]
Helaas verlies je de aandacht van de gemiddelde Nederlander zodra je iets echt uit wil leggen.
Nee, de enige optie is een superpopulistische partij beginnen die alleen maar roept dat alle allochtonen het land uit moeten en alle belastingen afgeschaft moeten worden. En dan in de kleine lettertjes in het partijprogramma opnemen dat de HRA afgebouwd wordt.
Maar gaan de mensen er dan wel zoveel bij krijgen bij het afbouwen van de HRA? Zal dat geld niet gewoon gebruikt worden om dat gat van 35 mld te vullen?quote:Op donderdag 18 februari 2010 21:48 schreef Halcon het volgende:
[..]
De aandacht trek je wel als mensen er netto een substantieel bedrag bij gaan krijgen. Dat zou mij in elk geval interesseren. Hoe dan ook wordt HRA een discussie en dan kun je beter een wenselijk alternatief hebben dan krampachtig aan die HRA vast blijven houden.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |