FOK!forum / Planes, Trains & Automobiles / Het grote treinentopic #1172 - toen 2,5 bak enkeldeks nog paste
Duvelzondag 23 oktober 2022 @ 21:39
7s0ZFUG.jpg
9AavLBm.png
fdhFSDg.jpg
danica.jpg ziggyziggyziggy, houdt niet van treinen, wel van spoorwegen.
fokavatar.jpg Dr_Flash, Wereldreiziger. Bordjesknaller. Topografiespecialist. Reisgidsmeister. Vraagt zich af hoelang er nog Dieseltractie bij ACTS is.
dragonfly.jpg Scarlet_Dragonfly, random betweter die een hekel heeft aan OV-chipkaart-haters.
GNER-60.png James1988, geilt op treinenbouwer Alstom, hogesnelheidstreinen, SNCF en Duitsland. En Brabant.
pilsklein.jpg Yreal, vindt de infrastructuur/logistiek interessant en wordt sowieso opgewonden van alles met meer dan 1000 pk.
_MG_7097-2.jpg greavy, vindt de OV-chipkaart maar niks en ziet i.p.v. het huidige materieel liever overal VIRM's rijden.
U55..jpg bork, voor alle mooie plaatjes, kloppende info en kindvriendelijke verhalen.
162.gif Crientj, Ginger, Servexmeisje en inspiratieloos. Eet graag 714's.
Darkwing.jpg Darkwing_Duck, der Nahverkehrsprofi. Parijskenner. Heeft al het spoor van Monaco bereden. Luxemburg op wensenlijstje.
koplopert.jpg Flodder450, Is een keer komen aanlopen en laat tegenwoordig zo nu en dan weten dat ie nog leeft.
ZZYPfes.png b2py, Alcoholist, weersonheilsprofeet en zeurpiet met een spoorhobby. Verliefd op PKP IC.
kupton.jpg Ireyon, de Baas van Roosendaal, achtbaanspecialist. (Is tenslotte ook rails)
psm753.jpg Peterselieman, PSM voor intimi, voor al uw kruidvatkaartjes over de grens.
sportnieuwsd.gif dennistd, Fantacolist, civiel vervoer.
dld.jpg Zug-Chef, Arrivalover die alle badslipperexpressen hekelt
ceilingdog.JPG JDude, voor overbodige feitjes over parttime-treinforensen in Brabant ( O+ )
Fok_UI.png Prins_Pils, relnicht die het allemaal prachtig vindt maar er de ballen verstand van heeft. Lieft metro en S-Bahn.
avatardeadlock.png DeaDLocK2K, *Kutjoch* Koplopers fanboy
le-creuset.jpg derLudolf, vindt moderne tupperware-treinen maar niets en vindt dat een echte trein een locomotief moet hebben
vogeltje.jpg Goverman: houdt van staal en beton. Vooral als het veel en nieuw is.
lock.gif MTL, Sloopt wel eens echte treintjes *O*
eye.jpg Fred Eeuwig chagrijnige forens
x.jpg Maegrim Grote Pimpelwasser
UISTR.jpg Salatrel Voor al uw LUD-insinuaties van zijn vriendin op zaal
anoniconnew.png Socios Grootste treinliefhebber die niet met de trein durft te reizen.
mokum60.png DJMO Trein avonturierster die regelmatig zonder vooropgesteld plan op de trein stapt onderweg naar nergens.

BWBcY2G.jpg
In dit topic vinden we vrijwel alles interessant wat met rails te maken heeft.
Goederentreinen, trams en metro's zijn hier ook allemaal welkom, evenals informatie over vervoersbedrijven en materieelsoorten. Twijfel je of iets in dit topic thuishoort? Plaats het gerust en je merkt het vanzelf wel.

Afkortingen en nummertjes om o.a. stations en treinen aan te duiden, zijn niet wenselijk.
Zo heet station Gvc hier Den Haag Centraal en is trein 3626 gewoon de Intercity van Roosendaal naar Zwolle van 07:50 uur. Treinstelnummers mogen gewoon genoemd worden, maar dan wel graag met materieelsoort erbij vermeld.

Als je hier komt zeiken op het verkeerde bedrijf, lachen we je uit..
Een sein- of wisselstoring is vrijwel nooit de schuld van de Nederlandse Spoorwegen en het uitvallen van een IC Direct is niet de schuld van AnsaldoBreda. Terechte klachten kun je natuurlijk wel altijd hier kwijt.

ubLe29M.png
FvgAuUr.jpg
SPOILER
Normale treinkaartjes uit de automaat zijn niet geldig in Thalys.
Voor reizen met Thalys dient altijd een specifiek (datum en tijdsgebonden) ticket geboekt te worden. Dit kan o.a. via de website van NS Hispeed of Voyages SNCF.

Voor IC Direct en ICE is in bepaalde gevallen toeslag vereist.
Informatie hierover is te vinden op de site van de NS.

IC Brussel en IC Berlijn zijn binnen Nederland gewone intercities.
Met deze treinen mag met elk geldig vervoersbewijs zonder extra toeslag worden gereisd. Uitzondering is het deel Schiphol-Rotterdam met de IC Brussel: deze geldt als IC Direct en hiervoor is dus wel een toeslag vereist.

De IC Brussel rijdt 12 keer per dag tussen Amsterdam Centraal en Brussel-Zuid en daarnaast 4 keer per dag tussen Den Haag HS en Brussel-Zuid.
De dienstregeling van deze trein is hier te vinden. Daarnaast rijdt er ook elk uur een stoptrein tussen Roosendaal en Antwerpen Centraal die helaas wel slecht aansluit op de intercity van- en naar de randstad.
ubGFDS3.jpg
SPOILER
Hoe hard rijden de treinen eigenlijk op mijn traject?
De maximumsnelheid op het normale spoor in Nederland is 140km/h. Voor de HSL-Zuid geldt een vmax van 300km/h, echter wordt er door IC Direct slechts 160km/h gereden. Snelheden per trajact zijn te vinden op deze spoorkaart.

Hoeveel kilometer heb ik met de trein gereisd?
Dit kun je uitrekenen met de site van Blijbol, of je kunt zelf aan de slag met de Tariefeenhedenkaart van de NS en de bijbehorende detailkaarten voor grootstedelijke gebieden.
Ook hebben wij de DB-Netze Tariefcalculator in de aanbieding, met als bonus de Tsjechische website Jidenzka voor het berekenen van prijs en afstand (beschikbaar in Engels).
SPOILER
Waarom reden de treinen 20 jaar geleden wel gewoon op tijd en is er nu constant iets aan de hand?
20 jaar geleden reden de treinen ook niet altijd "gewoon op tijd". Nu is er niet "constant" iets aan de hand. De afgelopen 12 maanden was de punctualiteit 89,7%, oftewel: negen van de tien treinen hadden minder dan drie minuten vertraging. Cijfers van twintig jaar geleden heb ik zo niet bij de hand, maar vijftien jaar geleden schommelde het zo rond de 80-85%.

een zuchtje vind: treinen hebben vertraging

Treinen hebben niet zoveel last van wind. Pas bij stormachtige omstandigheden krijgen we problemen: de bovenleiding kan gaan zwiepen en bomen kunnen op het spoor en bovenleiding vallen. Alleen de HSL wordt al bij wat lagere windsnelheden beperkt of stilgelegd.

een sneeuw vlokje op de rials: treinen hebben vertraging.
Een sneeuwvlokje heeft geen effect. Tien ook niet. Bepaalde soorten sneeuw in aanzienlijke hoeveelheden wel, dat kan tussen de wisseltongen gaan aankoeken waardoor de wissels niet meer goed omgelegd kunnen worden. Dat wordt tegenwoordig bestreden met o.a. betere controle op wisselverwarming en anti-icinginstallaties. Dat was twintig jaar geleden wel anders.

een regenachtige dag: treinen hebben vertraging.
Treinen hebben geen last van regen. Wel kan het in bepaalde omstandigheden (motregen, vroeg in de ochtend, veel bladval) gladde sporen veroorzaken. Dat wordt tegenwoordig bestreden met o.a. Sandite en rigoreuzere snoeiwerkzaamheden. Dat was twintig jaar geleden wel anders.

een hitte golf: treinen hebben vertraging.
Sommige materieelsoorten kunnen eerder gestoord of defect raken door hitte. Het grootste probleem is echter de invloed van hitte op de infrastructuur: bruggen die niet meer kunnen sluiten, of spoorstaven die gaan uitzetten en in het extreemste geval kunnen gaan "kronkelen" (spoorspatting).


een trein is defect geraakt: alle treinen in nederland hebben zwaar vertraging.
Bij een defecte trein wordt zoveel mogelijk het baanvak geisoleerd, zodat andere baanvakken er geen last van hebben. Dat betekent dat bij een defecte trein tussen Eindhoven en Weert de treinen zullen rijden tot Eindhoven of Weert en vanaf daar weer terug zullen gaan. Dat gaat niet altijd goed, want het veroorzaakt een hoop bijsturing van materieel en personeel, maar vaak blijft het prima beheersbaar en heeft de rest van het land er niet zoveel last van. Dat was twintig jaar geleden wel anders, nu zijn onze procedures en scenario's een stuk robuuster.

Alles wat ik hierboven noem, speelde ook twintig jaar geleden en ook honderd jaar geleden en ook in vrijwel ieder ander land in de wereld. Verschil met andere landen en met twintig jaar geleden is wel dat er in Nederland zo ongehoord veel treinen rijden, dat een klein probleem een groot effect op de treinenloop heeft.
4novLlO.png
JrEQRuP.jpg
SPOILER
K4xgG6t.jpg
SPOILER
RyTVwjz.jpg
SPOILER
7NJhRrY.png
qqh3qpK.jpg
SPOILER
De stoker en de machinist
Stap in een trein die precies om 7 over 11 vertrekt.

Onwaarschijnlijk, maar niet onmogelijk
Reis op het volledige traject Den Haag HS - Rotterdam Centraal zonder dat er daar die dag een storing optreedt.

Kedeng Kedeng
Stap in een trein die precies 10 minuten vertraging heeft.
BKWMNI1.jpg
SPOILER
Bliepfetisjist
Check met dezelfde OV-Chipkaart minstens 20 keer in- én -uit.

Corners of the World
Reis naar Den Helder, Vlissingen, Kerkrade en Eemshaven en eindig thuis in je eigen bed.

Het kompas
Stop op stations die eindigen in resp. -Noord, -Oost, -Zuid en -West in 4 verschillende steden.

Van alle markten thuis
Reis met treinen van minstens 5 verschillende vervoerders.
wlDkkij.jpg
SPOILER
Men At Work
Reis door alle spoortunnels van Nederland.

Wereldreiziger
Reis op alle spoorlijnen voor personenvervoer binnen Nederland.
En hier verder! Vanaf nu elk nieuw topic beginnen met frontseinen!

bHTmOlG.jpg

Ja, het was oktober.
b2pyzondag 23 oktober 2022 @ 21:40
twitter
8)7
Spablauw214zondag 23 oktober 2022 @ 21:52
quote:
3s.gif Op zondag 23 oktober 2022 20:54 schreef Duvel het volgende:

[..]
Ze rijden in Italië geen 250 met die treinen hè, dat maakt ook wel veel verschil.
200 reden we. Op zich prima, de rit duurde iets meer dan 2 uurtjes. Wel een beetje smoezelig van binnen. De treinen van Italo zagen er netter uit.
DeaDLocK2Kzondag 23 oktober 2022 @ 21:57
Sexy Plan U weer (y)
Duvelzondag 23 oktober 2022 @ 22:10
quote:
0s.gif Op zondag 23 oktober 2022 21:40 schreef b2py het volgende:
[ twitter ] 8)7
WTF is dit nu weer voor idioot?
Janneke141zondag 23 oktober 2022 @ 22:12
Wil de persoon die in Rotterdam op de trein gestapt is er s.v.p. weer vanaf komen?
MTLzondag 23 oktober 2022 @ 22:28
quote:
0s.gif Op zondag 23 oktober 2022 21:40 schreef b2py het volgende:
[ twitter ] 8)7
Was op de Eurostar. Ik zag 'm staan toen ik er langs reed, voordat ze de spanning eraf haalden :P
Denk dat iemand erg graag naar Engeland wilde.
James1988zondag 23 oktober 2022 @ 22:30
Dan mag diegene nog blij zijn dat het 1500 V DC is, als er daar 25 kV wisselspanning op had gestaan was de spanning waarschijnlijk overgeslagen :X
Treinhoerzondag 23 oktober 2022 @ 22:54
quote:
0s.gif Op zondag 23 oktober 2022 22:30 schreef James1988 het volgende:
Dan mag diegene nog blij zijn dat het 1500 V DC is, als er daar 25 kV wisselspanning op had gestaan was de spanning waarschijnlijk overgeslagen :X
Sowieso staat die persoon wel op de lijst voor de Darwin Awards nominaties, ondanks dat hij het kan navertellen.
dennistdmaandag 24 oktober 2022 @ 00:41
quote:
0s.gif Op zondag 23 oktober 2022 15:18 schreef Erno-BE het volgende:

[..]

Probleem is alleen nog een hotel vinden. Ik had een hotel gevonden, vlakbij het station Centrale voor een goede prijs, maar dat hotel heeft de kamerprijzen fors verhoogd. Een ander hotel, was een hotel zonder ontbijt of ter plekke betalen voor ontbijt en weer een ander hotel is een B&B-hotel wat niet annuleerbaar is. Is een B&B-hotel voor vier nachten wel te doen eigenlijk?
Ik heb deze zomer een nachtje in Hotel Berna gezeten op 300 meter van Milano Centrale. Iets van ¤85 betaald voor die nacht, inclusief ontbijt.

quote:
3s.gif Op zondag 23 oktober 2022 20:54 schreef Duvel het volgende:

[..]
Ze rijden in Italië geen 250 met die treinen hè, dat maakt ook wel veel verschil.
Oh zeker wel, tussen Verona en Milaan kwam ie zelfs even op 253km/h.
trein2000maandag 24 oktober 2022 @ 02:02
quote:
1s.gif Op zondag 23 oktober 2022 22:28 schreef MTL het volgende:

[..]
Was op de Eurostar. Ik zag 'm staan toen ik er langs reed, voordat ze de spanning eraf haalden :P
Denk dat iemand erg graag naar Engeland wilde.
Ik weet niet hou de situatie in Rotterdam is, maar in Brussel en Parijs moet je een aantal serieuze controles door voor je bij die treinen kunt komen weet ik. Neem aan dat dat daar ook zo is? Geeft ook wel te denken dan.
dennistdmaandag 24 oktober 2022 @ 02:19
quote:
0s.gif Op maandag 24 oktober 2022 02:02 schreef trein2000 het volgende:

[..]
Ik weet niet hou de situatie in Rotterdam is, maar in Brussel en Parijs moet je een aantal serieuze controles door voor je bij die treinen kunt komen weet ik. Neem aan dat dat daar ook zo is? Geeft ook wel te denken dan.
Mja, als je voor de tunnel van het viaduct springt... (gok ik zomaar)
Dr_Flashmaandag 24 oktober 2022 @ 07:49
Nou, het rijdt allemaal weer bik Deventer. Veel te kort en allemaal met wat vertraging maar okee. De 3600 rijdt zelfs weer door naar Vlissingen. 1993 hallo.
MTLmaandag 24 oktober 2022 @ 08:26
quote:
0s.gif Op maandag 24 oktober 2022 02:02 schreef trein2000 het volgende:

[..]
Ik weet niet hou de situatie in Rotterdam is, maar in Brussel en Parijs moet je een aantal serieuze controles door voor je bij die treinen kunt komen weet ik. Neem aan dat dat daar ook zo is? Geeft ook wel te denken dan.
In Rotterdam is er ook beveiliging tegen dit soort dingen en is het Eurostarperron deels afgesloten voor niet-Eurostarreizigers, dus ergens heeft de beveiliging lopen slapen.
Maar meestal staat die E* slechts een paar minuten langs het perron, zonder dat er een andere trein naast staat, echter gisteren stond het ding er bijna een half uur of zo vanwege werkzaamheden in zowel Nederland als België waarvoor de tijden aangepast moesten worden. Daarnaast stond er voor een groot deel van die tijd een IC naar Brussel op het spoor ernaast, dus heeft de beveiliging eigenlijk geen zicht op de trein. Grote kans dat die situatie hier gebruikt is om onopgemerkt op de E* te klimmen.
TjjWestermaandag 24 oktober 2022 @ 10:01
quote:
1s.gif Op zondag 23 oktober 2022 22:28 schreef MTL het volgende:

[..]
Was op de Eurostar. Ik zag 'm staan toen ik er langs reed, voordat ze de spanning eraf haalden :P
Denk dat iemand erg graag naar Engeland wilde.
Waarom stap je dan op in rotterdam??? het is een lange trip.
MTLmaandag 24 oktober 2022 @ 10:50
Omdat je op Brussel en Lille helemaal niet bij die trein kan komen? De beveiliging op Rotterdam en Amsterdam is in vergelijking daarmee een lachertje.
DJMOmaandag 24 oktober 2022 @ 15:34
Dolle boel tussen Zwolle en Amsterdam. Storing hier, aanrijding daar :')
derLudolfmaandag 24 oktober 2022 @ 15:35
Ha, m'n bankbiljet van het rondje Lüdenscheid is 1233 dagen later weer gevonden in België
https://nl.eurobilltracker.com/notes/?id=196085813
b2pymaandag 24 oktober 2022 @ 17:00
Graag on-topic blijven
Dr_Flashmaandag 24 oktober 2022 @ 17:43
HALLON B2PY *O*
DeaDLocK2Kmaandag 24 oktober 2022 @ 17:58
*bier in topic zet*
*slingers ophangt*
183 jaar spoorwegen in Nederland jongens. Wat een feest.

[ Bericht 0% gewijzigd door DeaDLocK2K op 24-10-2022 18:07:55 ]
Janneke141maandag 24 oktober 2022 @ 18:02
quote:
0s.gif Op maandag 24 oktober 2022 17:58 schreef DeaDLocK2K het volgende:
*bier in topic zet*
*slingers ophangt*
178 jaar spoorwegen in Nederland jongens. Wat een feest.
De eerste trein reed toch in 1839?
DeaDLocK2Kmaandag 24 oktober 2022 @ 18:08
Ik kan niet rekenen, ssshhh.
Janneke141maandag 24 oktober 2022 @ 18:09
En op 20 september :7
DeaDLocK2Kmaandag 24 oktober 2022 @ 18:15
Ja maar dat maakt niet uit. Ze zullen eerder al wel met karregies gereden hebben.
Dr_Flashmaandag 24 oktober 2022 @ 18:17
quote:
0s.gif Op maandag 24 oktober 2022 18:09 schreef Janneke141 het volgende:
En op 20 september :7
Ja maar nu is het biertijd :Y
Salatrelmaandag 24 oktober 2022 @ 19:50
In het kader van je kan nooit genoeg power hebben… dubbelTRAXXie met 3 (Belgische) rijtuigen ertussen. Proefritje voor iets?
James1988maandag 24 oktober 2022 @ 20:03
quote:
0s.gif Op maandag 24 oktober 2022 19:50 schreef Salatrel het volgende:
In het kader van je kan nooit genoeg power hebben… dubbelTRAXXie met 3 (Belgische) rijtuigen ertussen. Proefritje voor iets?
Die zag ik rond 18:00 door Breda komen richting Tilburg. Als ik het goed zag is één van die rijtuigen een I11-stuurrijtuig.
wbrmmaandag 24 oktober 2022 @ 20:06
Vermoedelijk voor de 2e (trage) benelux wanneer de huidige in versnelde vorm met ICNG gaat rijden. In een latere fase met 200km/u Traxx 3 (HLE 17) maar tot die tijd met de huidige benelux traxx'en (HLE 28).
DeaDLocK2Kmaandag 24 oktober 2022 @ 20:07
Oh leuk ding. 200. Schiet lekker op!
Spablauw214maandag 24 oktober 2022 @ 20:27
quote:
0s.gif Op maandag 24 oktober 2022 20:06 schreef wbrm het volgende:
Vermoedelijk voor de 2e (trage) benelux wanneer de huidige in versnelde vorm met ICNG gaat rijden. In een latere fase met 200km/u Traxx 3 (HLE 17) maar tot die tijd met de huidige benelux traxx'en (HLE 28).
Wanneer gaat dit eigenlijk in? Duurt nog wel even toch?
Salatrelmaandag 24 oktober 2022 @ 21:20
quote:
0s.gif Op maandag 24 oktober 2022 20:03 schreef James1988 het volgende:

[..]
Die zag ik rond 18:00 door Breda komen richting Tilburg. Als ik het goed zag is één van die rijtuigen een I11-stuurrijtuig.
Kan wel kloppen ik vertrok 18:09 uit Tilburg :P
b2pymaandag 24 oktober 2022 @ 22:16
quote:
0s.gif Op maandag 24 oktober 2022 17:58 schreef DeaDLocK2K het volgende:
*bier in topic zet*
*slingers ophangt*
183 jaar spoorwegen in Nederland jongens. Wat een feest.
Van links ….. naar rechts…. Ohnee de coupe is vol. Anyway, driewerf hoera!
Erno-BEdinsdag 25 oktober 2022 @ 13:03
Vanaf december 2023 wordt de L-trein Aachen-Spa vervangen door een L-trein Aachen-Liège Saint-Lambert welke gereden wordt door een HLE18, drie rijtuigen en één stuurstandrijtuig.
Dr_Flashdinsdag 25 oktober 2022 @ 19:26
Gefeliciteerd met je verjaardag @derLudolf *O*
Dr_Flashdinsdag 25 oktober 2022 @ 19:26
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 oktober 2022 13:03 schreef Erno-BE het volgende:
Liège Saint-Lambert
Wat is deze? Nieuw? Of heette het eerst anders? :?
Janneke141dinsdag 25 oktober 2022 @ 19:30
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 oktober 2022 19:26 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]
Wat is deze? Nieuw? Of heette het eerst anders? :?
Voormalig Liège-Palais.
derLudolfdinsdag 25 oktober 2022 @ 19:31
quote:
10s.gif Op dinsdag 25 oktober 2022 19:26 schreef Dr_Flash het volgende:
Gefeliciteerd met je verjaardag @:DerLudolf *O*
Danku *O*
Dr_Flashdinsdag 25 oktober 2022 @ 19:32
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 oktober 2022 19:30 schreef Janneke141 het volgende:

[..]
Voormalig Liège-Palais.
cool, wizziknie. Ben al heel lang niet meer in Belgistan geweest.

[ Bericht 0% gewijzigd door Dr_Flash op 25-10-2022 19:38:48 ]
Peterseliemandinsdag 25 oktober 2022 @ 19:58
Gefeliciteerd Ludolf *O*
#ANONIEMdinsdag 25 oktober 2022 @ 20:29
Ik ben gisteren met de TGV van Barcelona naar Parijs in een stampvolle trein gereden. Het is me erg goed bevallen en blijkbaar is het structureel een succes, want de frequentie wordt opgevoerd:

twitter


DB is overigens een minder groot succes. Ik zit nu namelijk in een vervangende ICETGV van Parijs naar Frankfurt Straatsburg, ik ben benieuwd of ik vandaag/vannacht überhaupt in Duitsland ga komen :')

[ Bericht 2% gewijzigd door #ANONIEM op 25-10-2022 20:32:22 ]
b2pydinsdag 25 oktober 2022 @ 21:10
Is nog steeds een achteruitgang uit de periode dat er zes per dag reden 🤷🏼♂
DeaDLocK2Kdinsdag 25 oktober 2022 @ 21:50
Hoeveel AVEs rijden er eigenlijk op een dag?
#ANONIEMdinsdag 25 oktober 2022 @ 21:55
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 oktober 2022 21:50 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Hoeveel AVEs rijden er eigenlijk op een dag?
0, Renfe en de SNCF werken tot eind dit jaar samen en ze laten alleen maar dubbeldeks TGVs rijden. Overigens rijdt er naast de trein Barcelona - Parijs ook nog een bijkomende TGV tussen Madrid en Marseille; ook die stopt in Barcelona. Of de frequentie daarvan ook omhoog gaat weet ik niet, noch weet ik wat de plannen van Renfe vanaf 2023 zijn.

[ Bericht 4% gewijzigd door #ANONIEM op 25-10-2022 21:58:36 ]
#ANONIEMdinsdag 25 oktober 2022 @ 22:05
Wat m'n trein van Parijs naar Frankfurt betreft: na het uitvallen van de ICE rijdt er dus een vervangende TGV van Parijs naar Straatsburg.

Vanaf Straatsburg zegt DB: uur wachten, dan rijdt er SEV naar Kehl waarvandaan op zijn beurt de RB naar Offenburg rijdt. Hoe ze een volledige ICE in een paar bussen en een RB proberen te krijgen is me een raadsel.

Mocht dat allemaal lukken is de laatste stap een IC van Offenburg naar Frankfurt. Als alles lukt komt ik met 4 uur vertraging om 2h40 in Frankfurt aan.

Daarmee mag ik overigens al blij zijn, want de ICE zou via Saarbrücken en Kaiserslautern rijden en de passagiers daarheen moeten vanaf Mannheim met de taxi naar de desbetreffende bestemmingen rijden...

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 25-10-2022 22:06:02 ]
DeaDLocK2Kdinsdag 25 oktober 2022 @ 22:08
Jezus, echt iedereen in de spoorwereld, zowel de marktpartijen als de staatsbedrijven als overheden, wordt geplaagd door diep ingerotte incompetentie.

Niet alleen in deze sector trouwens, en uiteraard ook niet iedereen in deze sector, maar zeker wel de mensen die het voor 't zeggen hebben.
dennistdwoensdag 26 oktober 2022 @ 01:26
Daarom ben ik vanavond met +4,5 vertrokken omdat de trein +6 had. Ga de reizigers toch geen uur laten wachten op de volgende bus...

Geen idee wat ze er op kantoor van vinden (als ze er al iets van vinden), en eerlijk gezegd boeit me dat ook niet zo heel veel
b2pywoensdag 26 oktober 2022 @ 08:26
Ze vinden je vast een ontzettend boefje, maar ze beseffen vast niet wie nou eigenlijk het salaris betaald
Pileswoensdag 26 oktober 2022 @ 08:30
quote:
0s.gif Op woensdag 26 oktober 2022 01:26 schreef dennistd het volgende:
Daarom ben ik vanavond met +4,5 vertrokken omdat de trein +6 had. Ga de reizigers toch geen uur laten wachten op de volgende bus...

Geen idee wat ze er op kantoor van vinden (als ze er al iets van vinden), en eerlijk gezegd boeit me dat ook niet zo heel veel
O+
Ik ging jaren geleden dagelijks van Goes naar Zierikzee. Trein stopt daar naast de bushalte, je moet alleen perron over, tunnel door en busstation op. Als de trein dan iets later was, zag je je bus wegrijden als je uit de trein stapte :'(
En OV in Zeeland is nou ook niet echt elk kwartier zeg maar :')
DeaDLocK2Kwoensdag 26 oktober 2022 @ 10:35
quote:
0s.gif Op woensdag 26 oktober 2022 01:26 schreef dennistd het volgende:
Daarom ben ik vanavond met +4,5 vertrokken omdat de trein +6 had. Ga de reizigers toch geen uur laten wachten op de volgende bus...

Geen idee wat ze er op kantoor van vinden (als ze er al iets van vinden), en eerlijk gezegd boeit me dat ook niet zo heel veel
Lief! Prachtige klantenservice dit! Met + hoeveel kwam je aan op je eindhalte?
CoExistwoensdag 26 oktober 2022 @ 12:21
Zag dit kunstwerkje vanmorgen op treinstel 4046. Weer eens wat anders dan die eeuwige graffiti.

1-D084-A4-C-056-B-4924-B666-DDE181750-C7-D.jpg
dennistdwoensdag 26 oktober 2022 @ 13:44
quote:
0s.gif Op woensdag 26 oktober 2022 10:35 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]
Lief! Prachtige klantenservice dit! Met + hoeveel kwam je aan op je eindhalte?
+12, maar dat komt door een geweldige omleiding die je nog eens 8 tot 10 minuten kost :')
James1988woensdag 26 oktober 2022 @ 13:44
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 oktober 2022 21:50 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Hoeveel AVEs rijden er eigenlijk op een dag?
Straks 0.

SNCF heeft zich teruggetrokken uit de Renfe-SNCF-partnership en gaat de treinen naar Barcelona nu volledig op eigen licentie rijden (waarschijnlijk onder Ouigo España's veiligheidscertificaat). Renfe heeft de papieren voor Frankrijk (nog) niet dus moet zich volledig terugtrekken uit Frankrijk...

Hoezee enzo.

Je kunt nu bij NS International terecht voor één doorgaand ticket van NL naar Barcelona. Maar NL-Lille (via Kortrijk) verkopen ze daar dan weer niet. Blijft een bijzondere toko, dat NSI.
tripel7woensdag 26 oktober 2022 @ 14:39
quote:
0s.gif Op woensdag 26 oktober 2022 08:26 schreef b2py het volgende:
Ze vinden je vast een ontzettend boefje, maar ze beseffen vast niet wie nou eigenlijk het salaris betaald
De provincie?
Spablauw214woensdag 26 oktober 2022 @ 17:59
quote:
0s.gif Op woensdag 26 oktober 2022 13:44 schreef James1988 het volgende:

[..]
Straks 0.

SNCF heeft zich teruggetrokken uit de Renfe-SNCF-partnership en gaat de treinen naar Barcelona nu volledig op eigen licentie rijden (waarschijnlijk onder Ouigo España's veiligheidscertificaat). Renfe heeft de papieren voor Frankrijk (nog) niet dus moet zich volledig terugtrekken uit Frankrijk...

Hoezee enzo.

Je kunt nu bij NS International terecht voor één doorgaand ticket van NL naar Barcelona. Maar NL-Lille (via Kortrijk) verkopen ze daar dan weer niet. Blijft een bijzondere toko, dat NSI.
NSI is erg prijzig voor tickets naar Frankrijk is mijn ervaring. Losse tickets zijn vrijwel altijd goedkoper, zeker als je niet vanuit een van de hoofdstations vertrekt maar vanuit Marne la Vallée of Massy oid. Soms kan je dan al voor een tientje naar Marseille, Bordeaux of Perpignan.
#ANONIEMwoensdag 26 oktober 2022 @ 18:45
Gisteren viel de ICE vanaf Parijs naar Frankfurt uit, met als gevolg een vertraging van 4 uur en een uiteindelijke aankomst in Frankfurt om 3 uur 's nachts. Het volgende (en laatste) deel van de reis vandaag begint ook al niet zo best, de ICE naar Brussel kan niet vertrekken vanuit Frankfurt Hbf omdat hooligans op het spoor staan bij het stadion... 8)7
Dr_Flashwoensdag 26 oktober 2022 @ 19:01
quote:
0s.gif Op woensdag 26 oktober 2022 14:39 schreef tripel7 het volgende:

[..]
De provincie?
de provincie heeft zelf nul.

Ligt allemaal aan het infuus van de werkende man.
Janneke141donderdag 27 oktober 2022 @ 16:23
Ik heb een weekend vrij 2e klas, maar komende zaterdag reis ik in gezelschap en wil een dagje 1e klas. Hoe regel ik dat, moet dat bij de automaat?
DJMOdonderdag 27 oktober 2022 @ 16:40
quote:
0s.gif Op donderdag 27 oktober 2022 16:23 schreef Janneke141 het volgende:
Ik heb een weekend vrij 2e klas, maar komende zaterdag reis ik in gezelschap en wil een dagje 1e klas. Hoe regel ik dat, moet dat bij de automaat?
quote:
Dal Vrij, Weekend Vrij, Altijd Vrij en Studentenreisproduct
Voor de abonnementen op saldo Dal Vrij, Altijd Vrij en het Studentenreisproduct (studenten OV) geldt:

Ga naar een NS-kaartautomaat
Houd je OV-chipkaart voor de kaartlezer Kies op het scherm voor ’Laden overige producten’
Klik op 'Toeslag 2 -1'
Kies welke variant je wilt
Volg de instructies om te betalen
Houd je OV-chipkaart opnieuw voor de kaartlezer
Je upgrade naar de 1e klas is meteen geldig, tot 4.00 uur ’s nachts.
https://www.ns.nl/klantenservice/wijzigen/klasse-wisselen.html
Kost je een tientje per dag uit m'n hoofd.
dennistddonderdag 27 oktober 2022 @ 16:48
quote:
0s.gif Op donderdag 27 oktober 2022 16:40 schreef DJMO het volgende:

[..]
[..]
https://www.ns.nl/klantenservice/wijzigen/klasse-wisselen.html
Kost je een tientje per dag uit m'n hoofd.
Zonde geld dus, want voor ¤6,10 reis je de hele maand 1e klas met Weekend Vrij. Kun je dus beter je abonnement wijzigen ;)
Janneke141donderdag 27 oktober 2022 @ 16:54
quote:
0s.gif Op donderdag 27 oktober 2022 16:48 schreef dennistd het volgende:

[..]
Zonde geld dus, want voor ¤6,10 reis je de hele maand 1e klas met Weekend Vrij. Kun je dus beter je abonnement wijzigen ;)
Hmm. Geen gek idee eigenlijk.
Spablauw214donderdag 27 oktober 2022 @ 16:56
quote:
0s.gif Op donderdag 27 oktober 2022 16:54 schreef Janneke141 het volgende:

[..]
Hmm. Geen gek idee eigenlijk.
Ik zou zeggen, voor 2 knaken meer reis je de hele maand 1e klas. Ik kan niet in je portemonnee kijken maar voor dat geld :P
Leandradonderdag 27 oktober 2022 @ 17:49
quote:
0s.gif Op donderdag 27 oktober 2022 16:54 schreef Janneke141 het volgende:

[..]
Hmm. Geen gek idee eigenlijk.
Sowieso, het is in het weekend vaak nog drukker dan door de weeks, dus een weekend eerste klas is het verschil van die paar euro echt wel waard.

Alleen een beetje jammer als de 2de klas dan vol zit en men gaat roepen dat "ongeschreven regel is dat je dan eerste klas mag zitten" en dat ook doet.... sta je daar met je eerste klas kaartje terwijl de eerste klas vol zit met mensen met een tweede klas kaartje. Tot de conducteur komt that is....
Het arrogante menneke zat ook nog tegen een andere passagier (die wel legaal eerste klas zat) van: "types als jou en mij controleren ze echt niet....."
Man, man, man... ik had verwacht dat hij er in Hilversum uit zou moeten, want hij gedroeg zich als een verwend Hilversums post-pubertje, maar op Amersfoort bleek hij richting Zwolle te moeten :')

Dat laatste had ik eigenlijk nog meer lol van dan van de BS die hij direct bij de conducteur ging ophangen zodra die de coupé in kwam, om daarna een sprint richting tweede klas te trekken, waar je overigens nog prima doorheen kon lopen je kon alleen niet meer zitten.
pitboerdonderdag 27 oktober 2022 @ 19:03
Laatst riep de conducteur dat om.Dat mensen uit de 2e klas i.v.m de drukte ook naar de 1e klas mochten.
Janneke141donderdag 27 oktober 2022 @ 19:05
quote:
0s.gif Op donderdag 27 oktober 2022 19:03 schreef pitboer het volgende:
Laatst riep de conducteur dat om.Dat mensen uit de 2e klas i.v.m de drukte ook naar de 1e klas mochten.
Dan is die conducteur echt een eikel eerste klas. Maar op zich is het al een wonder dat de conducteur zich laat zien of horen in deze tijden.
Spablauw214donderdag 27 oktober 2022 @ 19:16
Ik heb nu in 2 weken tijd al meerdere keren een conducteur getroffen die echt onbeschoft was. Schreeuwen dat mensen hun tas van de stoel moesten halen, dat ze moesten doorlopen enzovoorts. Je zag iedereen kijken van doe ff normaal joh :')
Leandradonderdag 27 oktober 2022 @ 19:33
quote:
0s.gif Op donderdag 27 oktober 2022 19:03 schreef pitboer het volgende:
Laatst riep de conducteur dat om.Dat mensen uit de 2e klas i.v.m de drukte ook naar de 1e klas mochten.
Dat is dan echt een andere situatie dan in het geval dat ik omschreef.
Daar kwam knullemans al eerste klas zitten voor de tweede klas vol was.

Maar het hele arrogante ook, dat "Types als jou en mij gaan ze echt niet controleren hoor" wat ben je dan voor verwend kutjong?
Dr_Flashdonderdag 27 oktober 2022 @ 19:59
quote:
0s.gif Op donderdag 27 oktober 2022 19:33 schreef Leandra het volgende:

[..]
Dat is dan echt een andere situatie dan in het geval dat ik omschreef.
Daar kwam knullemans al eerste klas zitten voor de tweede klas vol was.

Maar het hele arrogante ook, dat "Types als jou en mij gaan ze echt niet controleren hoor" wat ben je dan voor verwend kutjong?
Maar ja wat zou meer geholpen hebben? Dat je hem daar ter plekke in elkaar gehoekt had of een huilverhaal op Fok? :+
Erno-BEvrijdag 28 oktober 2022 @ 05:58
Het heeft even geduurd maar de treindiensten van Eurobahn staan nu eindelijk in de DB Reisplanner.
Duvelvrijdag 28 oktober 2022 @ 07:48
quote:
0s.gif Op donderdag 27 oktober 2022 19:33 schreef Leandra het volgende:

[..]
Dat is dan echt een andere situatie dan in het geval dat ik omschreef.
Daar kwam knullemans al eerste klas zitten voor de tweede klas vol was.

Maar het hele arrogante ook, dat "Types als jou en mij gaan ze echt niet controleren hoor" wat ben je dan voor verwend kutjong?
Ik heb laatst een stel scholieren de eerste klas uitgebonjourd. Die stonden op het perron al te vertellen dat ze eerste klas gingen zitten en dat er toch niet gecontroleerd wordt. Er was zat plek in de 2e klas, wegwezen.

En ja, ik vind het ook kut dat ik in de 1e klas nog net kan zitten terwijl er in de 2e klas mensen staan, dat voelt niet rechtvaardig, maar is niet mijn schuld, dat is NS die tegelijk de hoeveelheid treinen halveert en de overgebleven treinen weigert te verlengen.
Leandravrijdag 28 oktober 2022 @ 08:49
quote:
10s.gif Op donderdag 27 oktober 2022 19:59 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]
Maar ja wat zou meer geholpen hebben? Dat je hem daar ter plekke in elkaar gehoekt had of een huilverhaal op Fok? :+
Ik lees geen huilverhaal? Dus ik weet niet waar je op duidt.
b2pyvrijdag 28 oktober 2022 @ 12:30
quote:
2s.gif Op vrijdag 28 oktober 2022 07:48 schreef Duvel het volgende:

[..]
Ik heb laatst een stel scholieren de eerste klas uitgebonjourd. Die stonden op het perron al te vertellen dat ze eerste klas gingen zitten en dat er toch niet gecontroleerd wordt. Er was zat plek in de 2e klas, wegwezen.

En ja, ik vind het ook kut dat ik in de 1e klas nog net kan zitten terwijl er in de 2e klas mensen staan, dat voelt niet rechtvaardig, maar is niet mijn schuld, dat is NS die tegelijk de hoeveelheid treinen halveert en de overgebleven treinen weigert te verlengen.
Ik heb wel het gevoel dat de treinen die nog rijden wel wat langer zijn dan een week of 7-8 geleden
spectrumanalyservrijdag 28 oktober 2022 @ 12:41
worden de problemen met het personeelstekort nog erger? Morgen nog minder treininzet.
quote:
2900 1x/uur Ekz-Mt
3000 1x/uur Hdr-Amr
3600 1x/uur Vs-Ht
3900 1x/uur Ekz-Asd
4400 1x/uur Ht-Ehv
4600 1x/uur Ledn-Asd-Lls
4800 1x/uur Amr-Hn
6300 1x/uur Ledn-Hlm
6600 1x/uur Zlw-Nm
7300 1x/uur Db-Rhn
13900 Opgeheven Ehv-Std
Janneke141vrijdag 28 oktober 2022 @ 12:45
quote:
0s.gif Op vrijdag 28 oktober 2022 12:41 schreef spectrumanalyser het volgende:
worden de problemen met het personeelstekort nog erger? Morgen nog minder treininzet.
[..]

Voor zover die treinseries hier in de buurt komen is dit al een aantal weekenden de staande praktijk. Ben benieuwd of we ook nog treinseries/trajecten gaan krijgen die nog maar eens in de 2 uur bereden worden.
dennistdvrijdag 28 oktober 2022 @ 12:49
Gelukkig blijven de 1600/1700 (de 'oost' van de noordoost) gewoon rijden allebei :s)
Eixvrijdag 28 oktober 2022 @ 14:08
quote:
0s.gif Op vrijdag 28 oktober 2022 12:41 schreef spectrumanalyser het volgende:
worden de problemen met het personeelstekort nog erger? Morgen nog minder treininzet.
[..]

Vorige week zaterdag waren er ook al uurdiensten op veel trajecten. De 3600 rijdt morgen zelfs frequenter dan afgelopen zaterdag, toen was het hele traject een uurdienst. Nu zoals inmiddels gebruikelijk pas vanaf Den Bosch.

Voordeel is dat het geen keuzestress oplevert welke trein je moet hebben. :+
spectrumanalyservrijdag 28 oktober 2022 @ 14:18
quote:
1s.gif Op vrijdag 28 oktober 2022 14:08 schreef Eix het volgende:

[..]
Vorige week zaterdag waren er ook al uurdiensten op veel trajecten. De 3600 rijdt morgen zelfs frequenter dan afgelopen zaterdag, toen was het hele traject een uurdienst. Nu zoals inmiddels gebruikelijk pas vanaf Den Bosch.

Voordeel is dat het geen keuzestress oplevert welke trein je moet hebben. :+
inderdaad. Als je van Hoorn naar Alkmaar wilt dan heb je gewoon 1 keer per uur een trein.
dat was in de avonduren altijd al zo, maar nu de hele dag. geeft dat heerlijke boemeltreingevoel.
Peterseliemanvrijdag 28 oktober 2022 @ 20:14
Vanaf half januari een nachttrein van Groningen naar Schiphol en terug. Deze rijdt in de nacht van vrijdag op zaterdag.

Arriva maakt er dus wel werk van, alleen het pad is met 2,5 uur wel traag. In dat tijdspad kun je de omwegen via Utrecht of Hilversum ook maken.

https://www.oogtv.nl/2022(...)r-schiphol-en-terug/
Modusvrijdag 28 oktober 2022 @ 20:28
Zou je geld terug kunnen krijgen voor die tig keren dat wifi volkomen kak is of het gewoon weer eens niet doet?
Modusvrijdag 28 oktober 2022 @ 20:30
Mogen fietsen ineens weer tijdens de spits ofzo?
Conducteur staat voor vertrek bij deur waar al iemand met fiets zit, 1 deurstel verder stapt vol in beeld nog iemand met een fiets in. Conducteur verdwijnt na fluitje doodleuk in zijn machinistenhokje. :')
derLudolfvrijdag 28 oktober 2022 @ 20:37
quote:
0s.gif Op vrijdag 28 oktober 2022 20:28 schreef Modus het volgende:
Zou je geld terug kunnen krijgen voor die tig keren dat wifi volkomen kak is of het gewoon weer eens niet doet?
WiFi in Nederlandse treinen is een hoax.
b2pyvrijdag 28 oktober 2022 @ 20:57
quote:
0s.gif Op vrijdag 28 oktober 2022 20:28 schreef Modus het volgende:
Zou je geld terug kunnen krijgen voor die tig keren dat wifi volkomen kak is of het gewoon weer eens niet doet?
WiFi :')
Waar zou je dat in Nederland sowieso voor nodig moeten hebben
Peterseliemanvrijdag 28 oktober 2022 @ 21:26
quote:
14s.gif Op vrijdag 28 oktober 2022 20:14 schreef Peterselieman het volgende:
Vanaf half januari een nachttrein van Groningen naar Schiphol en terug. Deze rijdt in de nacht van vrijdag op zaterdag.

Arriva maakt er dus wel werk van, alleen het pad is met 2,5 uur wel traag. In dat tijdspad kun je de omwegen via Utrecht of Hilversum ook maken.

https://www.oogtv.nl/2022(...)r-schiphol-en-terug/
Aanvulling hierop: Arriva wil de WINK inzetten
Erno-BEvrijdag 28 oktober 2022 @ 21:35
quote:
0s.gif Op vrijdag 28 oktober 2022 12:41 schreef spectrumanalyser het volgende:
worden de problemen met het personeelstekort nog erger? Morgen nog minder treininzet.
[..]

Misschien dat de herfstvakantie ermee te maken heeft en dat daarom veel werknemers vrij willen hebben?
Dan zou volgend weekend er minder problemen met het vinden van personeel voor het rijden van zoveel mogelijk de dienstregeling. Immers volgende week heeft geen enkele regio meet herfstvakantie.

Maar waarom kunnen op werkdagen de meeste treinseries wel 2x/uur rijden en moet er in het weekend worden afgeschaald, terwijl er in het weekend al minder treinen rijden?
derLudolfvrijdag 28 oktober 2022 @ 21:38
quote:
0s.gif Op vrijdag 28 oktober 2022 20:57 schreef b2py het volgende:

[..]
WiFi :')
Waar zou je dat in Nederland sowieso voor nodig moeten hebben
Die mag nog niet met de pantograaf omhoog rijden, of inmiddels wel?
ReisTvrijdag 28 oktober 2022 @ 22:03
quote:
14s.gif Op vrijdag 28 oktober 2022 20:14 schreef Peterselieman het volgende:Arriva maakt er dus wel werk van, alleen het pad is met 2,5 uur wel traag. In dat tijdspad kun je de omwegen via Utrecht of Hilversum ook maken.
Ik zie andere tijden in de reisplanner, juist een heel snel pad met reistijd 2:02 (4 min sneller dan NS intercity).
Peterseliemanvrijdag 28 oktober 2022 @ 22:13
quote:
0s.gif Op vrijdag 28 oktober 2022 22:03 schreef ReisT het volgende:

[..]
Ik zie andere tijden in de reisplanner, juist een heel snel pad met reistijd 2:02 (4 min sneller dan NS intercity).
het kan zijn dat, mocht het nodig zijn, er zoveel rijtijd beschikbaar is.

4 minuten sneller dan NS is ook makkelijk haalbaar met treinen die sneller optrekken, kortere stops en uitbuigen hoeft niet.
derLudolfvrijdag 28 oktober 2022 @ 22:29
Uitbuigen?
Peterseliemanvrijdag 28 oktober 2022 @ 22:45
quote:
1s.gif Op vrijdag 28 oktober 2022 22:29 schreef derLudolf het volgende:
Uitbuigen?
Treinen rijden soms bepaalde trajectdelen bewust iets langzamer omdat anders andere treinen hun in de weg zitten
Adrie072zaterdag 29 oktober 2022 @ 12:58
twitter

Mand?
pvdplanetzaterdag 29 oktober 2022 @ 13:26
Nu LIVE

tobloronezaterdag 29 oktober 2022 @ 13:59
Ah Bergün <3
Helft van m'n jeugd doorgebracht daar, heerlijk om dit te zien.
Claude_Violezaterdag 29 oktober 2022 @ 14:03
https://www.blick.ch/

Hier heb je ondertiteling!
Ik zit op het puntje van mijn stoel hier :)
Claude_Violezaterdag 29 oktober 2022 @ 14:08
Kom op, gooi die tractiehendel naar voren en planken :P
Hopelijk gooit Blick.ch een drone in de lucht. Een 100-delige Capricon op de lussen van het traject moet echt een bruut beeld zijn :)
Claude_Violezaterdag 29 oktober 2022 @ 14:21
Hij rijdt!
Adrie072zaterdag 29 oktober 2022 @ 14:27
Mooie beelden hoor!
Peterseliemanzaterdag 29 oktober 2022 @ 14:28
Fraai zeg _O_
pvdplanetzaterdag 29 oktober 2022 @ 14:29
119 jaar geleden gebouwd
Peterseliemanzaterdag 29 oktober 2022 @ 14:36
Trein heeft een theoretische 35.000 pk, maar zoveel kan de bovenleiding niet trekken natuurlijk
tobloronezaterdag 29 oktober 2022 @ 14:46
Die knakker van märklin zei trouwens tijdens een interview dat ze een capricon in h0 uit willen brengen in het voorjaar!

Dag geld
Claude_Violezaterdag 29 oktober 2022 @ 14:47
Echt gaaf om te zien dat je met al die lussen in de bergen de trein ernaast in dezelfde richting ziet rijden _O_
Claude_Violezaterdag 29 oktober 2022 @ 14:51
Hij komt nu in Bergün aan.

Hoelang zou het perron zijn? :+
pvdplanetzaterdag 29 oktober 2022 @ 14:52
De trein is bijna leeg. Kaartjes dus best exclusief
Claude_Violezaterdag 29 oktober 2022 @ 14:53
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 oktober 2022 14:52 schreef pvdplanet het volgende:
De trein is bijna leeg. Kaartjes dus best exclusief
Langs de baan is nog leuker...
Adrie072zaterdag 29 oktober 2022 @ 15:00
twitter
Claude_Violezaterdag 29 oktober 2022 @ 15:24
Trein staat stil...

Gewoon een geplande pauze, begrijp ik?
James1988zaterdag 29 oktober 2022 @ 15:37
Ja, geplande stop voor machinistenwissel. Ze rijden weer en het record is zojuist gezet. :D
Claude_Violezaterdag 29 oktober 2022 @ 15:47
Gefeliciteerd! 🥳
b2pyzaterdag 29 oktober 2022 @ 17:30
FgPWpUgWYAEpvGF?format=jpg&name=medium
twitter
DeaDLocK2Kzaterdag 29 oktober 2022 @ 18:02
Voor de kinderen, throwback naar ons eigen record
DeaDLocK2Kzaterdag 29 oktober 2022 @ 18:05
Twee jaar later stalen die reserveLimburgers het record:
DeaDLocK2Kzaterdag 29 oktober 2022 @ 18:14
Aan het einde van dit filmpje kan je ook zien dat er bij het Nederlandse record echt nog verdomd veel snelheid in zat:
Dr_Flashzaterdag 29 oktober 2022 @ 18:17
Ja dat ding mocht onder geen beding tot stoppen moeten komen omdat ze bang waren dat de boel van alle kanten bestormd zou worden :')
derLudolfzaterdag 29 oktober 2022 @ 18:20
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 oktober 2022 18:02 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Voor de kinderen, throwback naar ons eigen record
Die man rond 14:00
"Ja ik werk bij het door spoor, dus je hart gaat er naar uit"
"Ja ik ben buschauffeur" :D
derLudolfzaterdag 29 oktober 2022 @ 18:22
Hoezo was het remmen een probleem? Te dunne leidingen om de hele trein van lucht te voorzien?
DeaDLocK2Kzaterdag 29 oktober 2022 @ 18:32
quote:
1s.gif Op zaterdag 29 oktober 2022 18:22 schreef derLudolf het volgende:
Hoezo was het remmen een probleem? Te dunne leidingen om de hele trein van lucht te voorzien?
Het is een puur pneumatische rem dus als 'ie aan de voorkant op de rem stampt dan gaat het in serie na elkaar door naar achteren. Met 12 rijtuigen voel je dat effect al, laat staan met 60. Het is 1989 eah. Zag je die mensen op het spoor staan? Toen kraaide daar echt geen haan naar. Tegenwoordig zit er een half dozijn soorten remmen op materieel, hehehe.

Als je een elektrische rem hebt, of een compressor in het rijtuig en elektrische aansturing, dan heb je deze vertraging uiteraard niet.
pitboerzaterdag 29 oktober 2022 @ 20:10
https://www.nu.nl/binnenl(...)al-niet-gehoord.html

Gaat lekker daar.
Leandrazaterdag 29 oktober 2022 @ 20:30
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 oktober 2022 18:02 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Voor de kinderen, throwback naar ons eigen record
Wat leuk, ik woonde toen in het buitenland en heb dat compleet gemist :D
Spablauw214zaterdag 29 oktober 2022 @ 20:55
quote:
Dat ze niet onder hun echte naam willen praten zegt al wel genoeg imo.
b2pyzaterdag 29 oktober 2022 @ 21:03
quote:
Welke werkdruk als je geen controle kan uitvoeren? De drie sterren sudoku?
spectrumanalyserzaterdag 29 oktober 2022 @ 21:04
Ik neem maar even aan dat de trein op lage snelheid gereden heeft, en niet alle treinstellen tractie leverde. Met zoveel stroomopname klapt alles er uit lijkt mij.
Peterseliemanzaterdag 29 oktober 2022 @ 21:06
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 oktober 2022 21:04 schreef spectrumanalyser het volgende:
Ik neem maar even aan dat de trein op lage snelheid gereden heeft, en niet alle treinstellen tractie leverde. Met zoveel stroomopname klapt alles er uit lijkt mij.
in ieder geval heel beperkte tractie.

Daarnaast hebben ze ook gesleuteld aan de teruglevering omdat bij het remmen anders de bovenleiding te warm zou worden.

Communicatie ging via de ouderwetse veldtelefoon _O-
spectrumanalyserzaterdag 29 oktober 2022 @ 21:11
quote:
14s.gif Op zaterdag 29 oktober 2022 21:06 schreef Peterselieman het volgende:

[..]
in ieder geval heel beperkte tractie.

Daarnaast hebben ze ook gesleuteld aan de teruglevering omdat bij het remmen anders de bovenleiding te warm zou worden.

Communicatie ging via de ouderwetse veldtelefoon _O-
Het is een sneer naar de NS. Want in deze trein was voldoende zitplek voor reizigers.

Hier alles over de Nederlandse langste reizigerstrein:
https://www.feijenoordsemeesters.nl/LRtW/

Bij de Nederlandse langste trein mochten er alleen in de voorste x-wagons reizigers mee. Dat is bij de Zwitserse recordpoging niet het geval.
Peterseliemanzaterdag 29 oktober 2022 @ 21:13
ook logisch, want ze maakten van 25 machinisten gebruik en de geleverde tractie was veel meer gelijkmatig, naast het remmen
DeaDLocK2Kzaterdag 29 oktober 2022 @ 21:16
7 machinisten, 25 treinstellen, 100 additionele rijtuigen.
James1988zaterdag 29 oktober 2022 @ 22:28
De dienstregeling 2023 zoals deze vanaf half december gaat gelden is aangeleverd aan het NDOV-loket. Somda-gebruiker michaben heeft al deze data verwerkt en in tabellen gegoten per treinserie en per station.

Hier te vinden, en blij word je er niet van :N

https://nsdr.bemined.nl/2023-1/

Wat mij tegen de borst stuit is dat sommige delen van het land er goed vanaf komen (de Randstad) terwijl andere delen van het land soms teruggaan naar uurdiensten tijdens de avonduren en weekenden. Het voelt alsof er vooral naar de logistiek is gekeken en niet zo zeer naar het gelijkmatig verdelen van de pijn.

Het voelt wrang dat er op een doordeweekse werkdag overdag wel 6 sprinters per uur rijden tussen Schiedam en Delft Campus, maar dat je 's avonds maar 1 trein per uur van Breda naar Gilze-Rijen hebt.
Janneke141zaterdag 29 oktober 2022 @ 22:38
quote:
1s.gif Op zaterdag 29 oktober 2022 22:28 schreef James1988 het volgende:
Wat mij tegen de borst stuit is dat sommige delen van het land er goed vanaf komen (de Randstad)
Ik ben geschokt.
Spablauw214zaterdag 29 oktober 2022 @ 22:43
quote:
1s.gif Op zaterdag 29 oktober 2022 22:28 schreef James1988 het volgende:
De dienstregeling 2023 zoals deze vanaf half december gaat gelden is aangeleverd aan het NDOV-loket. Somda-gebruiker michaben heeft al deze data verwerkt en in tabellen gegoten per treinserie en per station.

Hier te vinden, en blij word je er niet van :N

https://nsdr.bemined.nl/2023-1/

Wat mij tegen de borst stuit is dat sommige delen van het land er goed vanaf komen (de Randstad) terwijl andere delen van het land soms teruggaan naar uurdiensten tijdens de avonduren en weekenden. Het voelt alsof er vooral naar de logistiek is gekeken en niet zo zeer naar het gelijkmatig verdelen van de pijn.

Het voelt wrang dat er op een doordeweekse werkdag overdag wel 6 sprinters per uur rijden tussen Schiedam en Delft Campus, maar dat je 's avonds maar 1 trein per uur van Breda naar Gilze-Rijen hebt.
Ik zie ook niet hoe ze de trend gaan keren. Er zal nog veel meer geschrapt gaan worden denk ik.
Janneke141zaterdag 29 oktober 2022 @ 22:45
Hoe zit het eigenlijk met andere vervoerders, in binnen- en buitenland? Gaan die ook noodgedwongen met de zeis door hun dienstregeling, of is het alleen de NS die zijn personeelsbeleid niet op orde krijgt?
Spablauw214zaterdag 29 oktober 2022 @ 22:48
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 oktober 2022 22:45 schreef Janneke141 het volgende:
Hoe zit het eigenlijk met andere vervoerders, in binnen- en buitenland? Gaan die ook noodgedwongen met de zeis door hun dienstregeling, of is het alleen de NS die zijn personeelsbeleid niet op orde krijgt?
Bij Arriva is het ook een bende schijnbaar, maar die rijden sowieso in het weekend op veel plekken al een uurdienst.
Dr_Flashzaterdag 29 oktober 2022 @ 23:10
quote:
1s.gif Op zaterdag 29 oktober 2022 22:28 schreef James1988 het volgende:
De dienstregeling 2023 zoals deze vanaf half december gaat gelden is aangeleverd aan het NDOV-loket. Somda-gebruiker michaben heeft al deze data verwerkt en in tabellen gegoten per treinserie en per station.

Hier te vinden, en blij word je er niet van :N

https://nsdr.bemined.nl/2023-1/

Wat mij tegen de borst stuit is dat sommige delen van het land er goed vanaf komen (de Randstad) terwijl andere delen van het land soms teruggaan naar uurdiensten tijdens de avonduren en weekenden. Het voelt alsof er vooral naar de logistiek is gekeken en niet zo zeer naar het gelijkmatig verdelen van de pijn.

Het voelt wrang dat er op een doordeweekse werkdag overdag wel 6 sprinters per uur rijden tussen Schiedam en Delft Campus, maar dat je 's avonds maar 1 trein per uur van Breda naar Gilze-Rijen hebt.
We gaan weer terug naar 19wat? 1970 of zo? Kansloos wat een onkunde -O-
DeaDLocK2Kzaterdag 29 oktober 2022 @ 23:13
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 oktober 2022 23:10 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]
We gaan weer terug naar 19wat? 1970 of zo? Kansloos wat een onkunde -O-
Hoi lieve Flesbeer, hoe is het in Deventer?
James1988zaterdag 29 oktober 2022 @ 23:25
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 oktober 2022 22:45 schreef Janneke141 het volgende:
Hoe zit het eigenlijk met andere vervoerders, in binnen- en buitenland? Gaan die ook noodgedwongen met de zeis door hun dienstregeling, of is het alleen de NS die zijn personeelsbeleid niet op orde krijgt?
In het buitenland speelt dit probleem ook. En Arriva heeft er ook last van.

Keolis NL heeft er ook mee te maken, maar voor zover ik weet ik mindere mate.
Peterseliemanzaterdag 29 oktober 2022 @ 23:56
quote:
1s.gif Op zaterdag 29 oktober 2022 23:25 schreef James1988 het volgende:

[..]
In het buitenland speelt dit probleem ook. En Arriva heeft er ook last van.

Keolis NL heeft er ook mee te maken, maar voor zover ik weet ik mindere mate.
In het noorden worden met name op de zaterdag veel treinen geschrapt, maar ook doordeweeks vallen er diensten uit.

Keolis heeft er ook mee te maken dat ze niet altijd alle diensten kunnen stellen.
b2pyzondag 30 oktober 2022 @ 08:33
quote:
1s.gif Op zaterdag 29 oktober 2022 22:28 schreef James1988 het volgende:
De dienstregeling 2023 zoals deze vanaf half december gaat gelden is aangeleverd aan het NDOV-loket. Somda-gebruiker michaben heeft al deze data verwerkt en in tabellen gegoten per treinserie en per station.

Hier te vinden, en blij word je er niet van :N

https://nsdr.bemined.nl/2023-1/

Wat mij tegen de borst stuit is dat sommige delen van het land er goed vanaf komen (de Randstad) terwijl andere delen van het land soms teruggaan naar uurdiensten tijdens de avonduren en weekenden. Het voelt alsof er vooral naar de logistiek is gekeken en niet zo zeer naar het gelijkmatig verdelen van de pijn.

Het voelt wrang dat er op een doordeweekse werkdag overdag wel 6 sprinters per uur rijden tussen Schiedam en Delft Campus, maar dat je 's avonds maar 1 trein per uur van Breda naar Gilze-Rijen hebt.
Wat zou jouw voorstel zijn om het beter in te richten? Lijkt alsof je er van uit gaat dat de beschikbaarheid gelijkmatig over het land verdeeld is maar dat hoeft denk ik niet zo te zijn. Daarbij zou het mogelijk kunnen zijn dat in westelijke randstad meer mensen worden aangenomen dan elders in het land? En dan laat ik de dikte van de vervoersstromen nog maar even buiten beschouwing en focus op een minimale bediening.
Dr_Flashzondag 30 oktober 2022 @ 08:58
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 oktober 2022 23:13 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]
Hoi lieve Flesbeer, hoe is het in Deventer?
Spoor 2 is helemaal weg en op Goederen liggen geen wissels meer. Verder nog alles bij het oude eigenlijk.
derLudolfzondag 30 oktober 2022 @ 09:09
quote:
0s.gif Op zondag 30 oktober 2022 08:58 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]
Spoor 2 is helemaal weg en op Goederen liggen geen wissels meer. Verder nog alles bij het oude eigenlijk.
Oh ja, minder spoor. Want we moeten minder met de trein in de toekomst :')
spectrumanalyserzondag 30 oktober 2022 @ 10:02
Tja, het is wat. Van programma hoogfrequent spoor naar het programma 1 stoptrein per uur.

ik was al helemaal vergeten wat het werk voor PHS zou inhouden.
Peterseliemanzondag 30 oktober 2022 @ 10:06
Op deze manier gaat PHS mogelijk nooit helemaal uitgerold worden aan de kant van de vervoerder vanwege te weinig personeel. Niet alleen op de korte termijn, maar ook de langere termijn.
DeaDLocK2Kzondag 30 oktober 2022 @ 10:20
Ik zie niet in waarom het op de langere termijn in gevaar zou komen. Echt niet.
Spablauw214zondag 30 oktober 2022 @ 10:56
quote:
0s.gif Op zondag 30 oktober 2022 10:20 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Ik zie niet in waarom het op de langere termijn in gevaar zou komen. Echt niet.
Te weinig personeel. Ik zie die trend eigenlijk niet gekeerd worden.
DeaDLocK2Kzondag 30 oktober 2022 @ 11:33
Behalve dat ik denk dat het niet per se op langere termijn zo'n groot probleem zal blijven, is meer personeel echt niet de enige methode om dit probleem aan te pakken.
Spablauw214zondag 30 oktober 2022 @ 12:38
quote:
0s.gif Op zondag 30 oktober 2022 11:33 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Behalve dat ik denk dat het niet per se op langere termijn zo'n groot probleem zal blijven, is meer personeel echt niet de enige methode om dit probleem aan te pakken.
Het probleem zit veel dieper. Ik denk oprecht dat Nederland vol is, dat de grenzen van de economische groei en de beschikbare (maatschappelijke) infrastructuur zijn bereikt.

Iedereen verwacht dat er een trein komt opdagen, maar niemand (of iig te weinig mensen) willen op de trein werken. Ja, dan houdt het op. Maar dat is een discussie voor elders.
Janneke141zondag 30 oktober 2022 @ 12:48
quote:
1s.gif Op zondag 30 oktober 2022 12:38 schreef Spablauw214 het volgende:

[..]

Iedereen verwacht dat er een trein komt opdagen, maar niemand (of iig te weinig mensen) willen op de trein werken. Ja, dan houdt het op. Maar dat is een discussie voor elders.

Dat is de keerzijde van het streven om iedereen een hbo-diploma of hoger te willen laten halen. Dan eindig je met hordes managementlagen die zich allemaal afvragen waarom er toch geen mensen te vinden zijn die het werk willen doen.
Spablauw214zondag 30 oktober 2022 @ 12:52
quote:
0s.gif Op zondag 30 oktober 2022 12:48 schreef Janneke141 het volgende:

[..]
Dat is de keerzijde van het streven om iedereen een hbo-diploma of hoger te willen laten halen. Dan eindig je met hordes managementlagen die zich allemaal afvragen waarom er toch geen mensen te vinden zijn die het werk willen doen.
Dit inderdaad, aangevuld met het feit dat beroepen met de meeste maatschappelijke relevantie, doorgaans ook het meest beroerd betalen. Dat helpt ook niet mee.

Ik wil op zich best machinist worden - maar niet voor het geboden salaris. En ik denk dat veel mensen dat hebben.
MTLzondag 30 oktober 2022 @ 13:02
Natuurlijk kan je elders meer verdienen, maar laten we wel zijn, het salaris is niet slecht, zeker als je er een aantal jaar werkt. Een basissalaris van uiteindelijk bijna 4000 euro, en dat is zonder de onregelmatigheidstoeslagen van (als ik naar mijzelf kijk) tussen de 800 en 1000+ euro. En dan draai ik nog niet eens nachtdiensten, die leveren nog meer op. En dat is bij 36 uur per week.
Ik denk niet dat er heel veel MBO beroepen zijn die beter verdienen.
Dr_Flashzondag 30 oktober 2022 @ 13:16
quote:
0s.gif Op zondag 30 oktober 2022 11:33 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Behalve dat ik denk dat het niet per se op langere termijn zo'n groot probleem zal blijven, is meer personeel echt niet de enige methode om dit probleem aan te pakken.
nou ja als de uitholling op de huidige manier doorgaan zijn er best wel reizigers, misschien een procentje of 20, die op een gegeven moment zeggen "Laat maar zitten, op deze manier is het OV geen optie meer voor mij".
b2pyzondag 30 oktober 2022 @ 13:17
quote:
1s.gif Op zondag 30 oktober 2022 12:38 schreef Spablauw214 het volgende:

[..]
Het probleem zit veel dieper. Ik denk oprecht dat Nederland vol is, dat de grenzen van de economische groei en de beschikbare (maatschappelijke) infrastructuur zijn bereikt.

Iedereen verwacht dat er een trein komt opdagen, maar niemand (of iig te weinig mensen) willen op de trein werken. Ja, dan houdt het op. Maar dat is een discussie voor elders.

Toevallig dit artikel gelezen van de week? https://www.ft.com/content/4c56c9b2-f4ad-4956-9216-655acebd845d
Dr_Flashzondag 30 oktober 2022 @ 13:20
quote:
0s.gif Op zondag 30 oktober 2022 13:17 schreef b2py het volgende:

[..]
Toevallig dit artikel gelezen van de week? https://www.ft.com/content/4c56c9b2-f4ad-4956-9216-655acebd845d
paywall :{w
spectrumanalyserzondag 30 oktober 2022 @ 13:22
De selectie is wellicht streng. NS recruitment laat kandidaten al bij een eerste sollicitatiebrief afvallen als er spelfouten in zitten.
Het is te hopen dat er komende jaren niet al te veel personeelsleden met pensioen gaan.
Spablauw214zondag 30 oktober 2022 @ 13:27
quote:
0s.gif Op zondag 30 oktober 2022 13:17 schreef b2py het volgende:

[..]
Toevallig dit artikel gelezen van de week? https://www.ft.com/content/4c56c9b2-f4ad-4956-9216-655acebd845d
Ja, gelezen inderdaad. Goed stuk. Had van mij nog 3x zo lang gemogen. Geeft precies weer waar de schoen wringt. En dit debat gaan we al decennia uit de weg.
Spablauw214zondag 30 oktober 2022 @ 13:28
quote:
0s.gif Op zondag 30 oktober 2022 13:20 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]
paywall :{w
Even zoeken naar iemand die hem op Twitter heeft gepost, als je via zo’n link opent dan omzeil je de paywall.
DeaDLocK2Kzondag 30 oktober 2022 @ 13:28
quote:
1s.gif Op zondag 30 oktober 2022 12:38 schreef Spablauw214 het volgende:

[..]
Het probleem zit veel dieper. Ik denk oprecht dat Nederland vol is, dat de grenzen van de economische groei en de beschikbare (maatschappelijke) infrastructuur zijn bereikt.

Iedereen verwacht dat er een trein komt opdagen, maar niemand (of iig te weinig mensen) willen op de trein werken. Ja, dan houdt het op. Maar dat is een discussie voor elders.

Het bestaan van stedelijke gebieden als Tokyo en Mumbai bewijzen dat je ongelijk hebt op het gebied van vol ;)

Op een bepaald moment zal er op bepaalde vlakken inderdaad geen groei meer plaats kunnen vinden, maar je zal eerst moeten bewijzen dat de vraag overal gemaximaliseerd is voordat je kan beweren dat groei niet oneindig is; het tegendeel lijkt tot nu toe namelijk waar en als die ruimtevaart een beetje op gang komt dan zijn de zeldzame-grondstoffen-issues ook opgelost.

En dat kan ook best met nog een paar diepe dalen gaan tussendoor.
DeaDLocK2Kzondag 30 oktober 2022 @ 13:31
quote:
0s.gif Op zondag 30 oktober 2022 13:16 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]
nou ja als de uitholling op de huidige manier doorgaan zijn er best wel reizigers, misschien een procentje of 20, die op een gegeven moment zeggen "Laat maar zitten, op deze manier is het OV geen optie meer voor mij".
Ja maar zeg nou zelf, al die conducteurs op die stoptreinen, waar is dat allemaal nodig voor? Zitten die zelf ook niet liever in ICs? En hoezo ervaar je dat als uitholling dat je geen conducteur tegenkomt? Ik vind 't lekker rustig.
Dr_Flashzondag 30 oktober 2022 @ 13:33
quote:
0s.gif Op zondag 30 oktober 2022 13:31 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]
Ja maar zeg nou zelf, al die conducteurs op die stoptreinen, waar is dat allemaal nodig voor? Zitten die zelf ook niet liever in ICs? En hoezo ervaar je dat als uitholling dat je geen conducteur tegenkomt? Ik vind 't lekker rustig.
Nee dat is helemaal niet wat ik met uitholling bedoel. Uitholling is voor mij het uitdunnen van frequenties net zo lang tot er niemand meer van de trein gebruik maakt (waarna dat vervolgens gebruikt wordt als smoes om de boel nog verder uit te kleden "kijk er is geen vraag naar"). Wat er in o.a. Duitsland en Engeland in de jaren '60 op grote schaal gebeurd is.
Dr_Flashzondag 30 oktober 2022 @ 13:34
of ik al of niet een conducteur tegen kom maakt me vrij weinig uit. De baas betaalt mijn kaartje en aan sociale veiligheid iets bijdragen zie ik ze heel eerlijk gezegd ook niet doen.
DeaDLocK2Kzondag 30 oktober 2022 @ 13:38
quote:
0s.gif Op zondag 30 oktober 2022 13:33 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]
Nee dat is helemaal niet wat ik met uitholling bedoel. Uitholling is voor mij het uitdunnen van frequenties net zo lang tot er niemand meer van de trein gebruik maakt (waarna dat vervolgens gebruikt wordt als smoes om de boel nog verder uit te kleden "kijk er is geen vraag naar"). Wat er in o.a. Duitsland en Engeland in de jaren '60 op grote schaal gebeurd is.
Ja okay, vanwege waar ik het over had dacht ik in de dienstverlening aan de niet treinen rijden kant. Daar ben ik ook bang voor, ik ben ook overtuigd dat als je vaak genoeg treinen en bussen laat rijden in middelgrote en grotere steden dat je daar ook het aantal reizigers significant mee kan verhogen, zeg maar het tegenovergestelde.
Dr_Flashzondag 30 oktober 2022 @ 13:42
quote:
0s.gif Op zondag 30 oktober 2022 13:38 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]
Ja okay, vanwege waar ik het over had dacht ik in de dienstverlening aan de niet treinen rijden kant. Daar ben ik ook bang voor, ik ben ook overtuigd dat als je vaak genoeg treinen en bussen laat rijden in middelgrote en grotere steden dat je daar ook het aantal reizigers significant mee kan verhogen, zeg maar het tegenovergestelde.
Ja, maar dan moet je wel willen. En mensen aantrekken om het te kunnen uitvoeren. En niet zoals nu dus.
DeaDLocK2Kzondag 30 oktober 2022 @ 13:46
quote:
0s.gif Op zondag 30 oktober 2022 13:42 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]
Ja, maar dan moet je wel willen. En mensen aantrekken om het te kunnen uitvoeren. En niet zoals nu dus.
Precies. Dit is ook waarom ik tegen al die Thalyssen en Eurostars ben; Zorg er gewoon voor dat er ieder half uur een HSL naar Brussel en dan drie om één verder rijdt naar Londen met open instapregime en vaste, betaalbare, lage prijzen. Eerste klas eruit, bordrestaurant of bistro behouden. Voor je het weet moet je Duplexen in gaan zetten en gekoppeld gaan rijden.
James1988zondag 30 oktober 2022 @ 13:56
quote:
0s.gif Op zondag 30 oktober 2022 08:33 schreef b2py het volgende:

[..]
Wat zou jouw voorstel zijn om het beter in te richten? Lijkt alsof je er van uit gaat dat de beschikbaarheid gelijkmatig over het land verdeeld is maar dat hoeft denk ik niet zo te zijn. Daarbij zou het mogelijk kunnen zijn dat in westelijke randstad meer mensen worden aangenomen dan elders in het land? En dan laat ik de dikte van de vervoersstromen nog maar even buiten beschouwing en focus op een minimale bediening.
Ik kan niet bij NS in de keuken kijken en ik weet dus ook niet wat ze beschikbaar hebben aan personeel per standplaats.

Het zou me niet verbazen als ze pas in de loop van de zomer tot de ontdekking kwamen dat ze het personeel helemaal niet hebben voor alles dat ze willen rijden (toen verscheen die brief naar het Locov), en op het laatste moment zijn gaan schrappen om de planning weer sluitend te krijgen.

Wat mij steekt is dat de gevolgen die dit kan hebben voor het OV als geheel lijken te worden genegeerd.

In absolute getallen is 6->4 of 4->2 pijnlijker dan 2->1, maar het omgekeerde is waar qua aantrekkelijkheid. Iemand die niet afhankelijk is van het OV zal in het weekend minder snel geneigd zijn om de trein te pakken als die maar 1× per uur rijdt - dat is een klant die je kwijt bent en die niet snel terug komt.
b2pyzondag 30 oktober 2022 @ 15:18
In absolute getallen lijkt dat inderdaad waar, maar ik heb de goede hoop dat NS ook rekening houdt met de dikte van vervoersstromen.
Erno-BEzondag 30 oktober 2022 @ 20:21
quote:
1s.gif Op zondag 30 oktober 2022 13:56 schreef James1988 het volgende:

[..]
Ik kan niet bij NS in de keuken kijken en ik weet dus ook niet wat ze beschikbaar hebben aan personeel per standplaats.

Het zou me niet verbazen als ze pas in de loop van de zomer tot de ontdekking kwamen dat ze het personeel helemaal niet hebben voor alles dat ze willen rijden (toen verscheen die brief naar het Locov), en op het laatste moment zijn gaan schrappen om de planning weer sluitend te krijgen.

Wat mij steekt is dat de gevolgen die dit kan hebben voor het OV als geheel lijken te worden genegeerd.

In absolute getallen is 6->4 of 4->2 pijnlijker dan 2->1, maar het omgekeerde is waar qua aantrekkelijkheid. Iemand die niet afhankelijk is van het OV zal in het weekend minder snel geneigd zijn om de trein te pakken als die maar 1× per uur rijdt - dat is een klant die je kwijt bent en die niet snel terug komt.
Ik hoop dat de NS in de toekomst met een slimmere dienstregeling komt waarbij op sommige momenten Intercities ook op kleinere stations stoppen om zo een sprinter uit te sparen. Zo kunnen IC’s naar Leeuwarden ‘s avonds en in het weekend ook op Wolvega, Akkrum en Grou-Jirnsum stoppen, IC’s naar Arnhem (de directe verbinding Utrecht-Nijmegen zou ‘s avonds en in het weekend verdwijnen) zouden ‘s avonds en in het weekend ook op Wolfheze en Oosterbeek stoppen en de IC’s naar Vlissingen zouden ‘s avonds en in het weekend ook in Lage Zwaluwe, Zevenbergen en Oudenbosch stoppen.

De achterliggende gedachte is dat een aantal sprinterverbindingen kan verdwijnen, waardoor er ruimte er staat om op drukkere verbindingen toch ieder half uur een sprinter te laten rijden zoals de sprinter Nijmegen-Dordrecht.
Ireyonzondag 30 oktober 2022 @ 20:27
Er dient een minimale afstand te zijn tussen sprinterstations als je wilt dat er IC-materieel stopt. Tussen Zwolle en Leeuwarden zit dat wel goed maar tussen Ede - Arnhem en Roosendaal - Zwolle zijn de tussengelegen afstanden te klein om met VIRM gereden te mogen worden. Hooguit een enkele keer per dag voor de eerste/laatste treinen.
Janneke141zondag 30 oktober 2022 @ 20:32
quote:
0s.gif Op zondag 30 oktober 2022 20:21 schreef Erno-BE het volgende:
(de directe verbinding Utrecht-Nijmegen zou ‘s avonds en in het weekend verdwijnen)
Huh?
Erno-BEzondag 30 oktober 2022 @ 20:33
Lage Zwaluwe, Zevenbergen en Oudenbosch zouden bedient worden door de IC Amsterdam-Vlissingen. De IC Zwolle-Roosendaal laat ik juist ongemoeid omdat deze in allerlei knopen zit (Zwolle, Zutphen, Roosendaal).
Erno-BEzondag 30 oktober 2022 @ 20:38
quote:
0s.gif Op zondag 30 oktober 2022 20:32 schreef Janneke141 het volgende:

[..]
Huh?
De IC Den Helder-Nijmegen zou ik ‘s avonds en in het weekend tot Arnhem laten rijden om zo ook de stations Wolfheze en Oosterbeek te bedienen. Bovendien is de IC tussen Arnhem en Nijmegen ‘s avonds en in het weekend vrij leeg en is naar mijn mening 2x/uur een Sprinter (Zutphen-)Arnhem-Nijmegen en 2x/uur een IC Zwolle-Roosendaal ‘s avonds en in het weekend voldoende tussen Arnhem en Nijmegen.
DeaDLocK2Kzondag 30 oktober 2022 @ 20:39
quote:
0s.gif Op zondag 30 oktober 2022 20:21 schreef Erno-BE het volgende:

[..]
Ik hoop dat de NS in de toekomst met een slimmere dienstregeling komt waarbij op sommige momenten Intercities ook op kleinere stations stoppen om zo een sprinter uit te sparen. Zo kunnen IC’s naar Leeuwarden ‘s avonds en in het weekend ook op Wolvega, Akkrum en Grou-Jirnsum stoppen, IC’s naar Arnhem (de directe verbinding Utrecht-Nijmegen zou ‘s avonds en in het weekend verdwijnen) zouden ‘s avonds en in het weekend ook op Wolfheze en Oosterbeek stoppen en de IC’s naar Vlissingen zouden ‘s avonds en in het weekend ook in Lage Zwaluwe, Zevenbergen en Oudenbosch stoppen.

De achterliggende gedachte is dat een aantal sprinterverbindingen kan verdwijnen, waardoor er ruimte er staat om op drukkere verbindingen toch ieder half uur een sprinter te laten rijden zoals de sprinter Nijmegen-Dordrecht.
Die naar Leeuwarden prima en begrijpelijk maar Arnhem-Nijmegen zou eigenlijk 200km/u-verbinding moeten zijn met IC's die alleen in Arnhem en Nijmegen stoppen. Er zijn ook genoeg potentiële reizigers.
Eixzondag 30 oktober 2022 @ 20:40
quote:
0s.gif Op zondag 30 oktober 2022 20:27 schreef Ireyon het volgende:
Er dient een minimale afstand te zijn tussen sprinterstations als je wilt dat er IC-materieel stopt. Tussen Zwolle en Leeuwarden zit dat wel goed maar tussen Ede - Arnhem en Roosendaal - Zwolle zijn de tussengelegen afstanden te klein om met VIRM gereden te mogen worden. Hooguit een enkele keer per dag voor de eerste/laatste treinen.
:?

Ik weet niet beter dan dat bijvoorbeeld een paar jaar terug de IC Zwolle-Roosendaal tussen Arnhem en Nijmegen als stoptrein reed. Waarom zou dat nu niet meer mogen?
Janneke141zondag 30 oktober 2022 @ 20:41
quote:
0s.gif Op zondag 30 oktober 2022 20:38 schreef Erno-BE het volgende:

[..]
De IC Den Helder-Nijmegen zou ik ‘s avonds en in het weekend tot Arnhem laten rijden om zo ook de stations Wolfheze en Oosterbeek te bedienen. Bovendien is de IC tussen Arnhem en Nijmegen ‘s avonds en in het weekend vrij leeg en is naar mijn mening 2x/uur een Sprinter (Zutphen-)Arnhem-Nijmegen en 2x/uur een IC Zwolle-Roosendaal ‘s avonds en in het weekend voldoende tussen Arnhem en Nijmegen.
Oh, jij bent je eigen spoorboekje aan het verzinnen. Ik dacht even dat de NS zelf inmiddels de IC Nijmegen-Utrecht aan het schrappen was.
Erno-BEzondag 30 oktober 2022 @ 20:51
quote:
0s.gif Op zondag 30 oktober 2022 20:39 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]
Die naar Leeuwarden prima en begrijpelijk maar Arnhem-Nijmegen zou eigenlijk 200km/u-verbinding moeten zijn met IC's die alleen in Arnhem en Nijmegen stoppen. Er zijn ook genoeg potentiële reizigers.
Het probleem is dat je maar een beperkt aantal treinen kan inzetten door de personeelstekorten. De vele uursdiensten in het weekend zijn gewoon niet verkoopbaar als je nog steeds op sommige verbindingen 6x per uur een trein rijdt, terwijl er eigenlijk helemaal geen vraag is voor 6x per uur een trein. Als je dan slim bent dan laat je een aantal IC’s tussen Den Helder en Arnhem ‘s avonds en in het weekend stoppen op Wolfheze en Oosterbeek zodat de Sprinter Arnhem-Ede ook weg kan in de avonduren en in het weekend.
DeaDLocK2Kzondag 30 oktober 2022 @ 20:55
Dan zet je maar treinen in waar minder personeel voor nodig is, dus maximaal zeven bakken ipv acht. Of je past de wet aan dat er niet op alle treinen conducteurs nodig zijn. Ook prima.

Schrappen van meer treinen lijkt me niet effectief op dit soort assen, helemaal niet op de belangrijke basisassen die de rest van het netwerk z'n bestaansrecht geven.
Erno-BEzondag 30 oktober 2022 @ 21:00
Ik ben voor eenmansbediening bij sprinters, maar die vervelende vakbonden blokkeren de eenmansbediening op sprinters.
Ireyonzondag 30 oktober 2022 @ 21:05
quote:
1s.gif Op zondag 30 oktober 2022 20:40 schreef Eix het volgende:

[..]
:?

Ik weet niet beter dan dat bijvoorbeeld een paar jaar terug de IC Zwolle-Roosendaal tussen Arnhem en Nijmegen als stoptrein reed. Waarom zou dat nu niet meer mogen?
DDZ heeft een jaar langs de kant gestaan met versleten wielen omdat het o.a. op dat stuk dus als sprinter werd ingezet. Intercitymaterieel is gewoon niet geschikt om zo vaak af te remmen en op te trekken. Alleen op trajecten waar een knip niet praktisch of politiek gevoelig is (Roosendaal-Vlissingen, Hoorn-Enkhuizen) gebeurt het nog wel maar op de trajecten die Erno noemt gaat NS echt geen VIRM als sprinter inzetten.
DeaDLocK2Kzondag 30 oktober 2022 @ 21:06
quote:
0s.gif Op zondag 30 oktober 2022 21:00 schreef Erno-BE het volgende:
Ik ben voor eenmansbediening bij sprinters, maar die vervelende vakbonden blokkeren de eenmansbediening op sprinters.
Daar kan vast in goed overleg iets aan gedaan worden, bijvoorbeeld door verandering van rol, door het anders inzetten van controleteams. Dit zijn ook dingen die ze zelf al tijden roepen en die nu ook geroepen worden door de stewards van de gedecentraliseerde lijnen, maar jah, waarom zou je luisteren naar de mensen die het werk uitvoeren! Wat weten die nou :)
derLudolfzondag 30 oktober 2022 @ 21:07
quote:
0s.gif Op zondag 30 oktober 2022 21:05 schreef Ireyon het volgende:

[..]
DDZ heeft een jaar langs de kant gestaan met versleten wielen omdat het o.a. op dat stuk dus als sprinter werd ingezet. Intercitymaterieel is gewoon niet geschikt om zo vaak af te remmen en op te trekken. Alleen op trajecten waar een knip niet praktisch of politiek gevoelig is (Roosendaal-Vlissingen, Hoorn-Enkhuizen) gebeurt het nog wel maar op de trajecten die Erno noemt gaat NS echt geen VIRM als sprinter inzetten.
Maar als DDAR heeft het wel als stoptrein gereden. Waren er toen ook problemen?
MTLzondag 30 oktober 2022 @ 21:22
Je kan prima met dat spul als stoptrein rijden, net als met VIRM. Maar inderdaad moet daar wel het onderhoud op aangepast zijn in verband met de hogere slijtage van o.a. de remmen.
Bij VIRM is dan ook een van de eisen (geweest? Het is alweer even geleden dat ik dit hoorde, dus geen idee of het nog steeds van toepassing is) dat voor de planmatige langdurige inzet van een treinstel als stoptrein de remmen een extra controle moesten krijgen om te zien of die nog voldoende op dikte waren voor de stoptreindiensten.
Bij DDZ was dat dus niet gebeurd, en daarop ging het mis. De treinen werden onderhouden als intercity, maar maakten meer kilometers als stoptrein.
James1988zondag 30 oktober 2022 @ 22:10
NS is onlangs gestart met de aanbesteding voor de S5G ("Sprinter 5e Generatie") en één van de eisen daarbij is dat het materieel ook geschikt moet zijn voor inzet op "intercity-achtige verbindingen".

Hopelijk bedoelen ze daarmee ook comfort en niet alleen de technische aspecten. Vorig jaar was er noodgedwongen SNG beland in de IC Zwolle - Roosendaal en dat was qua zitcomfort echt driewerf niks :N

Over de inzet van conducteurs: voor zover ik weet is dat nergens wettelijk verplicht (anders hadden de regionale vervoerders óók HCs op hun treinen), het is hoogstens een eis in de HRN-concessie. Die loopt op z'n eind, in een volgende concessie zou erop gestuurd kunnen worden dat IC-treinen een conducteur moeten hebben en dat dat op sprinters een optie is.

Hoeveel HCs er per treinlengte worden ingezet is een NS-eigen regeltje, daarvoor is helemaal niks geregeld in concessies of wetten.
GlenSpeyzondag 30 oktober 2022 @ 22:15
quote:
1s.gif Op zondag 30 oktober 2022 13:02 schreef MTL het volgende:
Natuurlijk kan je elders meer verdienen, maar laten we wel zijn, het salaris is niet slecht, zeker als je er een aantal jaar werkt. Een basissalaris van uiteindelijk bijna 4000 euro, en dat is zonder de onregelmatigheidstoeslagen van (als ik naar mijzelf kijk) tussen de 800 en 1000+ euro. En dan draai ik nog niet eens nachtdiensten, die leveren nog meer op. En dat is bij 36 uur per week.
Ik denk niet dat er heel veel MBO beroepen zijn die beter verdienen.
Het testrijden van treintjes verdiend leuk bij zo te lezen 😁😁, ik heb nog geen 3k+ gezien (incl. ort) laat staan dat het richting de 4 gaat
Peterseliemanzondag 30 oktober 2022 @ 23:01
quote:
0s.gif Op zondag 30 oktober 2022 22:10 schreef James1988 het volgende:
NS is onlangs gestart met de aanbesteding voor de S5G ("Sprinter 5e Generatie") en één van de eisen daarbij is dat het materieel ook geschikt moet zijn voor inzet op "intercity-achtige verbindingen".

Hopelijk bedoelen ze daarmee ook comfort en niet alleen de technische aspecten. Vorig jaar was er noodgedwongen SNG beland in de IC Zwolle - Roosendaal en dat was qua zitcomfort echt driewerf niks :N
Ik zie dat soort treinen zomaar 1x per uur op de uitlopers van het net verschijnen om te voldoen aan de eisen voor toegankelijkheid
Spablauw214maandag 31 oktober 2022 @ 06:57
quote:
0s.gif Op zondag 30 oktober 2022 22:10 schreef James1988 het volgende:
NS is onlangs gestart met de aanbesteding voor de S5G ("Sprinter 5e Generatie") en één van de eisen daarbij is dat het materieel ook geschikt moet zijn voor inzet op "intercity-achtige verbindingen".

Hopelijk bedoelen ze daarmee ook comfort en niet alleen de technische aspecten. Vorig jaar was er noodgedwongen SNG beland in de IC Zwolle - Roosendaal en dat was qua zitcomfort echt driewerf niks :N
Wellicht bedoelen ze verbindingen als Zwolle-Groningen/Leeuwarden en de Zeeuwse Lijn. Dat wordt nu allemaal met SNG gereden maar die zijn qua (zit)comfort eigenlijk zwaar ontoereikend voor dat soort afstanden. Die stoelen zouden door reizigers zijn uitgekozen maar ik ken niemand die positief is over die stoelen.

Utrecht-Leiden is vorig jaar ook een tijd met SLT/SNG gereden toen DDZ aan de kant stond.

Maar goed die nieuwe sprinter. Misschien iets van Stadler ofzo, maar dan met comfortabel interieur.
MTLmaandag 31 oktober 2022 @ 07:51
quote:
0s.gif Op zondag 30 oktober 2022 22:15 schreef GlenSpey het volgende:

[..]
Het testrijden van treintjes verdiend leuk bij zo te lezen 😁😁, ik heb nog geen 3k+ gezien (incl. ort) laat staan dat het richting de 4 gaat
Bruto, hè, geen netto :P
MTLmaandag 31 oktober 2022 @ 07:54
quote:
0s.gif Op maandag 31 oktober 2022 06:57 schreef Spablauw214 het volgende:
Maar goed die nieuwe sprinter. Misschien iets van Stadler ofzo, maar dan met comfortabel interieur.
Alsjeblieft niet nog meer van die Stadler meuk. Dat spul is zo onbetrouwbaar als de pest ;(
Ze zijn nu maar met een vervroegde revisie op een aantal onderdelen bezig in de hoop dat het een beetje beter gaat worden :')
ReisTmaandag 31 oktober 2022 @ 09:20
Op uitlopers van het intercitynet zie ik zomaar DDNG verschijnen. Lijkt me tenminste het meest logische voor trajecten als Den Helder-Nijmegen.
quote:
0s.gif Op maandag 31 oktober 2022 06:57 schreef Spablauw214 het volgende:
Utrecht-Leiden is vorig jaar ook een tijd met SLT/SNG gereden toen DDZ aan de kant stond.
Niet alleen vorig jaar hoor, er rijdt daar nu standaard SLT. En dat blijft zo want de huidige dienstregeling is alleen haalbaar met sprinters.
Spablauw214maandag 31 oktober 2022 @ 09:30
quote:
1s.gif Op maandag 31 oktober 2022 09:20 schreef ReisT het volgende:
Op uitlopers van het intercitynet zie ik zomaar DDNG verschijnen. Lijkt me tenminste het meest logische voor trajecten als Den Helder-Nijmegen.
[..]
Niet alleen vorig jaar hoor, er rijdt daar nu standaard SLT. En dat blijft zo want de huidige dienstregeling is alleen haalbaar met sprinters.
Hoe kan er nu ineens een tekort aan intercitymaterieel zijn? Of heeft dat te maken met de buitendienststelling van ICM?
MTLmaandag 31 oktober 2022 @ 09:41
Er is geen tekort aan intercitymaterieel of tekort aan materieel in het algemeen. Hoe kom je daarbij?
Spablauw214maandag 31 oktober 2022 @ 09:44
quote:
0s.gif Op maandag 31 oktober 2022 09:41 schreef MTL het volgende:
Er is geen tekort aan intercitymaterieel of tekort aan materieel in het algemeen. Hoe kom je daarbij?
Ik las verkeerd denk ik. Je bedoelt dat de rijtijden op Utrecht-Leiden niet gehaald worden met intercitymaterieel. Ik las het als: er is niet genoeg IC-materieel om de huidige dienstregeling te rijden.

Het is nog vroeg :P
MTLmaandag 31 oktober 2022 @ 09:55
Het is nog vroeger, want niet ik, maar ReisT postte dat :P

Maar inderdaad, vanwege de ondergrond is het de bedoeling dat er geen dubbeldekstreinen rijden, en de ICM haalt de rijtijden niet voor de kwartiersdienst, dus kom je automatisch op sprintermaterieel uit dat het wel aankan.
b2pymaandag 31 oktober 2022 @ 10:05
quote:
0s.gif Op zondag 30 oktober 2022 20:55 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Dan zet je maar treinen in waar minder personeel voor nodig is, dus maximaal zeven bakken ipv acht. Of je past de wet aan dat er niet op alle treinen conducteurs nodig zijn. Ook prima.

Schrappen van meer treinen lijkt me niet effectief op dit soort assen, helemaal niet op de belangrijke basisassen die de rest van het netwerk z'n bestaansrecht geven.
Het staat niet in de wet, anders hadden de regionale vervoerders massaal dagelijks de wet overtreden ;-)
Dr_Flashmaandag 31 oktober 2022 @ 10:32
quote:
0s.gif Op zondag 30 oktober 2022 22:10 schreef James1988 het volgende:
één van de eisen daarbij is dat het materieel ook geschikt moet zijn voor inzet op "intercity-achtige verbindingen".
Wat dacht je van een cursus "aanbesteding formuleren voor dummy's"? ;(

Heb de broek inmiddels op de enkels van dit soort nulpunterij :N
Salatrelmaandag 31 oktober 2022 @ 10:43
quote:
0s.gif Op zondag 30 oktober 2022 22:15 schreef GlenSpey het volgende:

[..]
ik heb nog geen 3k+ gezien (incl. ort)
ik wel regelmatig maar ik zit in een voorkeursrooster met alleen maar laat en nacht :P en ja dat is netto
Jeroboammaandag 31 oktober 2022 @ 10:52
quote:
13s.gif Op maandag 31 oktober 2022 10:32 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]
Wat dacht je van een cursus "aanbesteding formuleren voor dummy's"? ;(

Heb de broek inmiddels op de enkels van dit soort nulpunterij :N
Doe maar niet, straks pakken ze je nog op voor schennispleging.
Dr_Flashmaandag 31 oktober 2022 @ 10:54
Welnee joh, ook geen personeel voor *O* :P
GlenSpeymaandag 31 oktober 2022 @ 12:10
quote:
0s.gif Op maandag 31 oktober 2022 10:43 schreef Salatrel het volgende:

[..]
ik wel regelmatig maar ik zit in een voorkeursrooster met alleen maar laat en nacht :P en ja dat is netto
Lekker, hoeveel jaar zit je er al bij?
Zelf draai ik alleen laat, kom zelden boven de 2300 uit maar moet er wel bij vermelden dat ik 32u werk en de zorgverzekering er al af is gehouden. Ohja en ik koop elk jaar 8-12 dagen verlof bij :')

Ben benieuwd of de overheid die meerwerkbonus er doorheen weet te krijgen en zo ja of het een beetje aantrekkelijk wordt, dan wil ik fulltime wel weer overwegen.
James1988maandag 31 oktober 2022 @ 12:13
quote:
1s.gif Op maandag 31 oktober 2022 07:54 schreef MTL het volgende:

[..]
Alsjeblieft niet nog meer van die Stadler meuk. Dat spul is zo onbetrouwbaar als de pest ;(
Dat hoor ik de laatste tijd juist vooral over SNG.

Dat, gevolgd door "dat gaat nog wat worden met DDNG, ik hou m'n hart vast."
MTLmaandag 31 oktober 2022 @ 13:05
Er zijn voor zover ik weet geen structurele betrouwbaarheidsissues met SNG. Je kan uiteraard wat vinden over de afvering/rijcomfort en de kwaliteit van de afwerking, maar voor zover ik weet ligt het aantal vertragingsminuten met als oorzaak een technische storing bij SNG behoorlijk laag.
Uiteraard zijn er wel eens storingen en natuurlijk worden er wel dingen gevonden die voor verbetering vatbaar zijn om de betrouwbaarheid omhoog te krijgen, net als bij elk type materieel. Het blijft gewoon techniek en treinen worden altijd doorontwikkeld tot vlak voor het einde.
tobloronemaandag 31 oktober 2022 @ 16:32
Vertragingsminuten met technische oorzaak per miljoen bakkm geeft een leuke weergave, maar de ene keer duurt een afhandeling langer dan de andere keer ;)
Salatrelmaandag 31 oktober 2022 @ 17:04
quote:
0s.gif Op maandag 31 oktober 2022 12:10 schreef GlenSpey het volgende:

[..]
Lekker, hoeveel jaar zit je er al bij?
Zelf draai ik alleen laat, kom zelden boven de 2300 uit maar moet er wel bij vermelden dat ik 32u werk en de zorgverzekering er al af is gehouden. Ohja en ik koop elk jaar 8-12 dagen verlof bij :')

Ben benieuwd of de overheid die meerwerkbonus er doorheen weet te krijgen en zo ja of het een beetje aantrekkelijk wordt, dan wil ik fulltime wel weer overwegen.
taakgroep 57/17 gewoon voor 36 uur wtv en co in tijd.
tobloronemaandag 31 oktober 2022 @ 18:08
quote:
1s.gif Op maandag 31 oktober 2022 07:54 schreef MTL het volgende:

[..]
Alsjeblieft niet nog meer van die Stadler meuk. Dat spul is zo onbetrouwbaar als de pest ;(
Ze zijn nu maar met een vervroegde revisie op een aantal onderdelen bezig in de hoop dat het een beetje beter gaat worden :')
Overigens is dit echt onzin.
MTLmaandag 31 oktober 2022 @ 19:14
Ja, want NS vindt het gewoon leuk om dingen aan te passen, ondanks dat het prima werkt natuurlijk :D
Daarnaast vindt NS het ook gewoon leuk om zo ongeveer dagelijks treinen te schrappen die met FLIRT hadden moeten rijden omdat er weer eens wat defect staat. Alles natuurlijk om de reiziger te kunnen pesten :')

[ Bericht 40% gewijzigd door MTL op 31-10-2022 19:37:58 ]
tobloronemaandag 31 oktober 2022 @ 19:23
Haha, touché. Maar vervroegde revisie speciaal om zaken te verbeteren, nope.

Het is eerder meeliften met de standaard revisie om wat zaken eerder aan te pakken.

Gemiste kans als je dat niet zou doen toch?
MTLmaandag 31 oktober 2022 @ 19:31
Je hebt inderdaad gelijk dat de revisie in z'n algemeenheid is inderdaad niet vervroegd, maar die specifieke wijzigingen worden wel direct daarin meegenomen. Dus die onderdelen krijgen daarmee een vervroegde revisie, zo bedoelde ik mijn post.

[ Bericht 1% gewijzigd door MTL op 31-10-2022 19:38:25 ]
tripel7maandag 31 oktober 2022 @ 19:42
SNG heeft dan weer wel last van bijzondere kwaaltjes:

FpE6d1h.jpg

Hoef je tenminste niet te douchen voordat je naar je werk gaat...
MTLmaandag 31 oktober 2022 @ 19:44
Het lijkt daarin op de voorganger, SGM. Daar heb ik datzelfde ook wel eens gehad. Sta je toch even raar te kijken :D
tobloronemaandag 31 oktober 2022 @ 19:51
quote:
1s.gif Op maandag 31 oktober 2022 19:31 schreef MTL het volgende:
Je hebt inderdaad gelijk dat de revisie in z'n algemeenheid is inderdaad niet vervroegd, maar die specifieke wijzigingen worden wel direct daarin meegenomen. Dus die onderdelen krijgen daarmee een vervroegde revisie, zo bedoelde ik mijn post.
Yes. Duidelijk voor de mee-lezers. Ben zelf werkzaam in deze wereld namelijk ;)
DeaDLocK2Kmaandag 31 oktober 2022 @ 19:52
Lekker dan. Je zou verwachten dat we in 2022 weten hoe we treinen waterdicht moeten maken.
b2pymaandag 31 oktober 2022 @ 21:19
Het is ook wel gigantisch typisch dat ik zoiets nog nooit bij een auto heb gezien maar wel bij een trein 😂😂😂
Duvelmaandag 31 oktober 2022 @ 21:51
quote:
0s.gif Op maandag 31 oktober 2022 19:51 schreef toblorone het volgende:

[..]
Yes. Duidelijk voor de mee-lezers. Ben zelf werkzaam in deze wereld namelijk ;)
Is dat Flirt R1?
Frozen-assassinmaandag 31 oktober 2022 @ 23:19
quote:
0s.gif Op maandag 31 oktober 2022 19:42 schreef tripel7 het volgende:
SNG heeft dan weer wel last van bijzondere kwaaltjes:

[ afbeelding ]

Hoef je tenminste niet te douchen voordat je naar je werk gaat...
Wat? :D :D
James1988dinsdag 1 november 2022 @ 00:52
quote:
0s.gif Op maandag 31 oktober 2022 19:52 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Lekker dan. Je zou verwachten dat we in 2022 weten hoe we treinen waterdicht moeten maken.
Het Britse GWR (Great Western Railway) had ook zo'n mooie zeperd tijdens de allereerste reizigersrit met nieuw materieel. Airco had een probleempje (niet goed onderhouden in de werkplaats) en daardoor begon het tijdens de rit in de reizigersafdeling te regenen :')

twitter
tobloronedinsdag 1 november 2022 @ 06:54
quote:
2s.gif Op maandag 31 oktober 2022 21:51 schreef Duvel het volgende:

[..]
Is dat Flirt R1?
Klopt.
Adrie072dinsdag 1 november 2022 @ 19:56
Gaat dat zeiken met z'n allen op de NS, niet een beetje te ver, met de afgelopen 3 jaar in het achterhoofd?
Dr_Flashdinsdag 1 november 2022 @ 20:27
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 november 2022 19:56 schreef Adrie072 het volgende:
Gaat dat zeiken met z'n allen op de NS, niet een beetje te ver, met de afgelopen 3 jaar in het achterhoofd?
Geen idee waar je op doelt, maar, nee.
DeaDLocK2Kdinsdag 1 november 2022 @ 20:31
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 november 2022 19:56 schreef Adrie072 het volgende:
Gaat dat zeiken met z'n allen op de NS, niet een beetje te ver, met de afgelopen 3 jaar in het achterhoofd?
Je bedoelt dat geen beleid maken op deze zeer voorspelbare dubbele dip in het rijdend-personeelsbestand na het wegvegen van de complete flexibele schil aan het begin van de COVID-periode géén wanbeleid voeren is en ze niet aan te rekenen?
DeaDLocK2Kdinsdag 1 november 2022 @ 20:32
Marktpartijen denken niet verder dan 5 jaar vooruit. Of misschien een aanbestedingsperiode.
Duveldinsdag 1 november 2022 @ 20:33
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 november 2022 19:56 schreef Adrie072 het volgende:
Gaat dat zeiken met z'n allen op de NS, niet een beetje te ver, met de afgelopen 3 jaar in het achterhoofd?
Ja en nee. Natuurlijk heeft iedereen last van een krappe arbeidsmarkt nu, maar NS had dit kunnen zien aankomen en heeft de afgelopen jaren zo rigoureus mensen weggejaagd dat dit toch ook wel eigen schuld is. Het personeel dat is gebleven kan de klappen opvangen, het topmanagement vangt schaamteloos een half miljoen per jaar en blijft zitten.
DeaDLocK2Kdinsdag 1 november 2022 @ 20:39
Ik heb me gisteren lopen ergeren aan Paul Haenen bij Op1 trouwens, met z'n geblaat over concurrentie en idiote suggesties. "Dan rijdt het hier allemaal gezellig door elkaar.", echt in een paar zinnen zoveel oneliners waarvan het publiek denkt "oh jah, goed idee" maar waarvan iedereen die ooit met contracten in de publieke dienstverlening heeft gewerkt denkt wat een potentiële ramp.
Kentekenplaatdinsdag 1 november 2022 @ 20:49
quote:
14s.gif Op vrijdag 28 oktober 2022 21:26 schreef Peterselieman het volgende:

[..]
Aanvulling hierop: Arriva wil de WINK inzetten
Heeft die beter zitmeubilair dan de GTW?
Dr_Flashdinsdag 1 november 2022 @ 21:35
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 november 2022 20:39 schreef DeaDLocK2K het volgende:
wat een potentiële ramp.
Je probeert het niet eens! Misschien lukt het wel :Y *O*
Peterseliemandinsdag 1 november 2022 @ 21:47
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 november 2022 20:49 schreef Kentekenplaat het volgende:

[..]
Heeft die beter zitmeubilair dan de GTW?
nee, is gelijk
DeaDLocK2Kdinsdag 1 november 2022 @ 21:48
quote:
10s.gif Op dinsdag 1 november 2022 21:35 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]
Je probeert het niet eens! Misschien lukt het wel :Y *O*
Wat?
Dr_Flashdinsdag 1 november 2022 @ 22:35
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 november 2022 21:48 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]
Wat?
Gewoon die voorstellen :P Weet ik vel wat ie zei :P
DeaDLocK2Kdinsdag 1 november 2022 @ 22:46
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 november 2022 22:35 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]
Gewoon die voorstellen :P Weet ik vel wat ie zei :P
Oh zo! Het was een hele lange dag.
Dr_Flashwoensdag 2 november 2022 @ 08:30
En ja hoor. OP vertrektijd besluit men toch nog even om de pimpel van spoor 3 naar spoor 1 te wijzigen en de ic Vlissingen van 1 naar 3. Gevolg: in nul tijd moeten twee treinen aan volk door de tunnel geperst worden, in 2 verschillende richtingen. Nikskunners :r
Salatrelwoensdag 2 november 2022 @ 08:42
Daar zal de treindienstleider vast een reden voor gehad hebben.
Dr_Flashwoensdag 2 november 2022 @ 12:25
quote:
0s.gif Op woensdag 2 november 2022 08:42 schreef Salatrel het volgende:
Daar zal de treindienstleider vast een reden voor gehad hebben.
"Dan is het goed" of zo? :? :r
James1988woensdag 2 november 2022 @ 12:37
"Hoi, Klaas hier van reizigersassistentie. Ik sta hier op spoor 1 met mevrouw Janssen in d'r rolstoel en die moet over 10 minuten de IC naar Vlissingen hebben. Maar hier staat nu de IC naar Berlijn aangekondigd, klopt dat?"
Knoco: "Oh ehh, ik ga even bellen"
2 minuten later: "Is geregeld, ze worden gewisseld!"
dennistdwoensdag 2 november 2022 @ 14:24
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 oktober 2020 02:40 schreef dennistd het volgende:

[..]
De oorzaak van deze brand is inmiddels bekend: https://www.eisenbahn-unf(...)_Hbf.html?nn=2172098

Kort samengevat: de verwarming in de trein werkt door middel van een verwarmingselement dat water verwarmt wat vervolgens als stoom door het rijtuig de warmte afgeeft. Alleen was de hoofdschakelaar verkleefd waardoor het element niet meer uitgeschakeld werd. Daardoor ontstond er steeds meer hitte waarbij er dus ook water uit het systeem verdween. Wat niet verdween wat de antivries (hoger kookpunt blijkbaar), waardoor het gehalte hiervan steeds hoger werd. Uiteindelijk bij bijna 200 graden is dit ook een gaswolk gaan vormen die vervolgens door een omgezette lichtschakelaar in een coupé tot ontploffing is gekomen.
En inmiddels is ook het volledige onderzoeksrapport uitgekomen: https://www.eisenbahn-unf(...)blob=publicationFile
Duvelwoensdag 2 november 2022 @ 15:49
quote:
0s.gif Op woensdag 2 november 2022 14:24 schreef dennistd het volgende:

[..]
En inmiddels is ook het volledige onderzoeksrapport uitgekomen: https://www.eisenbahn-unf(...)blob=publicationFile
Interessant, dank je!
tobloronewoensdag 2 november 2022 @ 18:56
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 november 2022 06:54 schreef toblorone het volgende:

[..]
Klopt.
Sow mogguh, dit is natuurlijk gewoon R2 :')
derLudolfwoensdag 2 november 2022 @ 19:11
quote:
0s.gif Op woensdag 2 november 2022 14:24 schreef dennistd het volgende:

[..]
En inmiddels is ook het volledige onderzoeksrapport uitgekomen: https://www.eisenbahn-unf(...)blob=publicationFile
¤155.000 zijn dat de reparatiekosten of vervangingswaarde? Of wat kost zo'n rijtuig nu nog?
Kentekenplaatwoensdag 2 november 2022 @ 19:27
quote:
14s.gif Op dinsdag 1 november 2022 21:47 schreef Peterselieman het volgende:

[..]
nee, is gelijk
:X Dat wordt een lange rit dan.
Kentekenplaatwoensdag 2 november 2022 @ 19:30
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 november 2022 19:56 schreef Adrie072 het volgende:
Gaat dat zeiken met z'n allen op de NS, niet een beetje te ver, met de afgelopen 3 jaar in het achterhoofd?
Vergeleken met de jaren 90 vind ik de NS ernstig achteruit gegaan. Dofgele treinen die ook nog eens vies zijn. Vroeger glommen die dingen.
Vroeger waren ze van binnen ook een stuk schoner en werd na praktisch elke rit even opgeruimd. Prullenbakken leeg enzo.

Tegenwoordig is het maar een ranzige bende
Spablauw214woensdag 2 november 2022 @ 20:27
quote:
0s.gif Op woensdag 2 november 2022 19:30 schreef Kentekenplaat het volgende:

[..]
Vergeleken met de jaren 90 vind ik de NS ernstig achteruit gegaan. Dofgele treinen die ook nog eens vies zijn. Vroeger glommen die dingen.
Vroeger waren ze van binnen ook een stuk schoner en werd na praktisch elke rit even opgeruimd. Prullenbakken leeg enzo.

Tegenwoordig is het maar een ranzige bende
Vind het wel meevallen. Veel treinen hebben tegenwoordig wel echt matige stoelen maar ik vind de treinen doorgaans wel schoon hoor. Wc’s zijn soms wel vies maar goed het zijn uiteindelijk toch de reizigers zelf die het smerig maken.
DJMOwoensdag 2 november 2022 @ 20:43
Zowaar, mail van de NS. Mijn beide stakingsclaims zijn toegewezen. Nu de 5 openstaande GTBV-claims nog.
Duvelwoensdag 2 november 2022 @ 21:47
quote:
0s.gif Op woensdag 2 november 2022 18:56 schreef toblorone het volgende:

[..]
Sow mogguh, dit is natuurlijk gewoon R2 :')
Is de R1 al gedaan dan? Het materieel is een jaar of zes in dienst toch?
derLudolfdonderdag 3 november 2022 @ 08:30
Er is officieel een opvolger voor het ¤9-Ticket: het ¤49 abonnement.

https://www.ndr.de/nachri(...)ommt,energie512.html
Spablauw214donderdag 3 november 2022 @ 08:52
quote:
1s.gif Op donderdag 3 november 2022 08:30 schreef derLudolf het volgende:
Er is officieel een opvolger voor het ¤9-Ticket: het ¤49 abonnement.

https://www.ndr.de/nachri(...)ommt,energie512.html
Alsnog niks van te zeggen. Zeker als je kijkt wat die regionale dagkaarten nu al kosten.
derLudolfdonderdag 3 november 2022 @ 08:58
quote:
0s.gif Op donderdag 3 november 2022 08:52 schreef Spablauw214 het volgende:

[..]
Alsnog niks van te zeggen. Zeker als je kijkt wat die regionale dagkaarten nu al kosten.
Een QdL zit op ¤42, dat is enkel voor treinen. Voor ¤7 extra de hele maand en alle andere soorten OV is een goede deal.

Ik ga nu niet elke maand zo'n abonnement nemen, zeker omdat het niet een tijdelijk iets is, maar ik hoop wel regelmatig.
derLudolfdonderdag 3 november 2022 @ 08:59
Ik vind het wel een reden voor een rondje, het ¤49 ticket :D
Spablauw214donderdag 3 november 2022 @ 09:12
quote:
1s.gif Op donderdag 3 november 2022 08:58 schreef derLudolf het volgende:

[..]
Een QdL zit op ¤42, dat is enkel voor treinen. Voor ¤7 extra de hele maand en alle andere soorten OV is een goede deal.

Ik ga nu niet elke maand zo'n abonnement nemen, zeker omdat het niet een tijdelijk iets is, maar ik hoop wel regelmatig.
Voor langere afstanden is het regionalverkehr natuurlijk wel ongeschikt, en als je een dagje op en neer wil dan kom je niet ver. Maar voor een lang weekend ofzo kan het best lucratief zijn en dan heb je het geld er ook zo uit.

En je bent flexibeler omdat je niet vooraf hoeft te reserveren.
Dr_Flashdonderdag 3 november 2022 @ 09:31
quote:
1s.gif Op donderdag 3 november 2022 08:59 schreef derLudolf het volgende:
Ik vind het wel een reden voor een rondje, het ¤49 ticket :D
Jij bent wel helemaal "om" sinds Lüdenscheid he :D
derLudolfdonderdag 3 november 2022 @ 10:19
quote:
0s.gif Op donderdag 3 november 2022 09:12 schreef Spablauw214 het volgende:

[..]
Voor langere afstanden is het regionalverkehr natuurlijk wel ongeschikt, en als je een dagje op en neer wil dan kom je niet ver. Maar voor een lang weekend ofzo kan het best lucratief zijn en dan heb je het geld er ook zo uit.

En je bent flexibeler omdat je niet vooraf hoeft te reserveren.
Inderdaad dat vind ik ook het nadeel. Je moet redelijk op tijd weg wil je dezelfde dag nog terug. Twee QdL tickets zijn best duur voor een weekend, kun je beter met het Fernverkehr.
Spablauw214donderdag 3 november 2022 @ 10:24
quote:
1s.gif Op donderdag 3 november 2022 10:19 schreef derLudolf het volgende:

[..]
Inderdaad dat vind ik ook het nadeel. Je moet redelijk op tijd weg wil je dezelfde dag nog terug. Twee QdL tickets zijn best duur voor een weekend, kun je beter met het Fernverkehr.
Ik heb vorige week een retourtje Frankfurt veiliggesteld voor ¤60. In februari. Wil de Linke Rheinstrecke graag eens gaan doen.

Het nadeel van die super sparpreis-tickets is dat het maanden vooraf al uitverkocht is (4 februari was de eerst mogelijke optie in het weekend) en last minute betaal je de hoofdprijs. Dus er is wel gerede kans op matig weer of een nat pak. Maar goed dat gaan we wel ondervinden.
dennistddonderdag 3 november 2022 @ 13:14
quote:
1s.gif Op donderdag 3 november 2022 08:59 schreef derLudolf het volgende:
Ik vind het wel een reden voor een rondje, het ¤49 ticket :D
Ik ook, maar niet zolang ze nog vasthouden aan de mondkapjes. Ben daar helemaal klaar mee....
Spablauw214donderdag 3 november 2022 @ 13:18
quote:
0s.gif Op donderdag 3 november 2022 13:14 schreef dennistd het volgende:

[..]
Ik ook, maar niet zolang ze nog vasthouden aan de mondkapjes. Ben daar helemaal klaar mee....
Dat duurt nog wel even, die zetten echt nog vol in op het voorkomen van zoveel mogelijk besmettingen.
b2pydonderdag 3 november 2022 @ 15:10
Ziet er ook niet uit als je op de A4 rijdt en je een ICD inhaalt die 40 rijdt
Salatreldonderdag 3 november 2022 @ 15:28
quote:
0s.gif Op donderdag 3 november 2022 15:10 schreef b2py het volgende:
Ziet er ook niet uit als je op de A4 rijdt en je een ICD inhaalt die 40 rijdt
Als je het goed timed kun je in plaats daarvan een eurostar inhalen die 40 rijdt
MTLdonderdag 3 november 2022 @ 16:08
Een Thalys is dan makkelijker timen :P
Of je kunt direct voor de ICNG gaan, die rijden daar nu ook 6 à 8x per dag.
Erno-BEdonderdag 3 november 2022 @ 20:13
quote:
0s.gif Op donderdag 3 november 2022 13:14 schreef dennistd het volgende:

[..]
Ik ook, maar niet zolang ze nog vasthouden aan de mondkapjes. Ben daar helemaal klaar mee....
7 april 2023 moet het klaar zijn met de mondneusmaskerverplichting in Duitsland, of er moet weer of een forse opleving komen van het coronavirus waardoor ziekenhuizen weer zwaarder belast worden. Je ziet dat in Duitsland de mondneusmaskers steeds vaker of onjuist of helemaal niet worden gedragen in het openbaar vervoer.
DeaDLocK2Kdonderdag 3 november 2022 @ 20:16
Hoorde ik nou goed dat treinabonnementen volgend jaar 2,4% goedkoper worden? Losse kaartjes gaat wel meer dan 5% bij maar tja, das in deze tijd niet heel raar of heel extreem denk ik.
Tochjodonderdag 3 november 2022 @ 20:26
Altijd Vrij en Traject Vrij worden goedkoper, omdat NS de forenzen terug de trein in wil. De overige abonnementen worden wel duurder. Zie www.ns.nl/tarieven.
DeaDLocK2Kdonderdag 3 november 2022 @ 20:29
Ja, dat bedoel ik met treinabonnementen. Wist niet dat ik hier verplicht in jargon moest praten :P
Tochjodonderdag 3 november 2022 @ 20:46
Nou ja, Dal Vrij eerste klas is ook een treinabonnement en dat gaat ruim 17 procent in prijs omhoog.
Janneke141donderdag 3 november 2022 @ 20:46
quote:
0s.gif Op donderdag 3 november 2022 20:46 schreef Tochjo het volgende:
Nou ja, Dal Vrij eerste klas is ook een treinabonnement en dat gaat ruim 17 procent in prijs omhoog.
Weekend vrij 1e klas idem. 2e klas 10,5%.

Zo bind je je klanten wel hoor.
DeaDLocK2Kdonderdag 3 november 2022 @ 20:48
quote:
0s.gif Op donderdag 3 november 2022 20:46 schreef Tochjo het volgende:
Nou ja, Dal Vrij eerste klas is ook een treinabonnement en dat gaat ruim 17 procent in prijs omhoog.
Lijkt me een uitstekende extra inkomstenbelasting.
derLudolfdonderdag 3 november 2022 @ 22:04
quote:
0s.gif Op donderdag 3 november 2022 20:13 schreef Erno-BE het volgende:

[..]
7 april 2023 moet het klaar zijn met de mondneusmaskerverplichting in Duitsland, of er moet weer of een forse opleving komen van het coronavirus waardoor ziekenhuizen weer zwaarder belast worden. Je ziet dat in Duitsland de mondneusmaskers steeds vaker of onjuist of helemaal niet worden gedragen in het openbaar vervoer.
Kijk, dat wordt na het nieuwjaarsrondje dan @dennistd :P
derLudolfdonderdag 3 november 2022 @ 22:13
Medio september nam ik van Karlsruhe naar Baden-Baden, ik zat als eerste in de RE. Had net veel in Frankrijk in de trein gezeten, dus uit sleur geen mondkapje op. Realiseerde me het pas bij het uitstappen. Conducteur zei ook niets.
Peterseliemandonderdag 3 november 2022 @ 22:18
Ze gaan ook al morrelen aan de samenreiskorting. NS wil niet meer op de kaartautomaat hebben en in plaats daarvan moet je een unieke code bij een e-ticket of via NS flex doorgeven.

https://www.treinreiziger(...)obering-ingetrokken/
Leandradonderdag 3 november 2022 @ 22:19
Geen probleem wat mij betreft, die extra verhoging van de eerste klas prijzen, maar ga dan wel controleren.
Ik betaal extra voor de eerste klas zodat ik kan zitten, niet zodat ik kan blijven staan omdat mensen met een tweede klas kaartje doen alsof het hun recht is eerste klas te reizen als het druk is in de tweede klas.
DeaDLocK2Kdonderdag 3 november 2022 @ 22:28
quote:
15s.gif Op donderdag 3 november 2022 22:18 schreef Peterselieman het volgende:
Ze gaan ook al morrelen aan de samenreiskorting. NS wil niet meer op de kaartautomaat hebben en in plaats daarvan moet je een unieke code bij een e-ticket of via NS flex doorgeven.

https://www.treinreiziger(...)obering-ingetrokken/
Schaf het dan gewoon af.
derLudolfdonderdag 3 november 2022 @ 22:29
quote:
0s.gif Op donderdag 3 november 2022 22:19 schreef Leandra het volgende:
Geen probleem wat mij betreft, die extra verhoging van de eerste klas prijzen, maar ga dan wel controleren.
Ik betaal extra voor de eerste klas zodat ik kan zitten, niet zodat ik kan blijven staan omdat mensen met een tweede klas kaartje doen alsof het hun recht is eerste klas te reizen als het druk is in de tweede klas.
Je koopt, ook in de eerste klas, nog steeds een vervoersbewijs en geen plaatsbewijs :)
Erno-BEdonderdag 3 november 2022 @ 22:40
quote:
1s.gif Op donderdag 3 november 2022 22:04 schreef derLudolf het volgende:

[..]
Kijk, dat wordt na het nieuwjaarsrondje dan @:dennistd :P
Het Paasrondje dan, want 7 april 2023 is Goede Vrijdag.
Dr_Flashdonderdag 3 november 2022 @ 22:55
quote:
0s.gif Op donderdag 3 november 2022 20:16 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Hoorde ik nou goed dat treinabonnementen volgend jaar 2,4% goedkoper worden?
Nou ja voor een aanbod dat 15 % verschraald wordt ja. Blij?
DeaDLocK2Kdonderdag 3 november 2022 @ 22:59
Nee daar heb ik een soort van berusting in gevonden, waardoor zich frustraties opbouwen op de achtergrond natuurlijk die zich uiten in angstdromen die enkele dagen voordat ik een cruciale treinreis naar bijvoorbeeld een luchthaven moet maken de kop opsteken.
Dr_Flashdonderdag 3 november 2022 @ 23:02
ja als het echt belangrijk is flip je gewoon die twee meier eruit voor een taxi ^O^
derLudolfdonderdag 3 november 2022 @ 23:05
Ik zou vooralsnog eigenlijk meer angst hebben voor de chaos op Schiphol dan op het spoor. Hoewel het daar de afgelopen tijd iets is verbeterd - zeker niet verslechterd - terwijl het op het spoor de laatste maanden rap minder is geworden.

Ik maakte me half september voornamelijk druk om de chaos op Schiphol namelijk.
DeaDLocK2Kdonderdag 3 november 2022 @ 23:08
quote:
84s.gif Op donderdag 3 november 2022 23:02 schreef Dr_Flash het volgende:
ja als het echt belangrijk is flip je gewoon die twee meier eruit voor een taxi ^O^
Dat zou ik graag willen maar dat kan ik niet betalen. Het is ook bijzonder disproportioneel op bijvoorbeeld een vakantie naar Spanje waar ik verder in totaal zo'n 500 euro aan uitgegeven heb. En die naar India, die me voor 12 dagen 200 euro gaat kosten al helemaal. Ik zit er wel over te denken om eind november de dag van tevoren al bij vrienden in Amsterdam te gaan logeren ook al vlieg ik pas om 14:30.
Leandradonderdag 3 november 2022 @ 23:09
quote:
1s.gif Op donderdag 3 november 2022 22:29 schreef derLudolf het volgende:

[..]
Je koopt, ook in de eerste klas, nog steeds een vervoersbewijs en geen plaatsbewijs :)
Dat is dan ook niet mijn punt.
Als de eerste klas vol zit met mensen die een eerste klas kaartje hebben dan is het "shit happens", als hij vol zit met mensen die een tweede klas kaartje hebben maar menen het recht te hebben eerste klas te gaan zitten en er niet op gecontroleerd wordt is het een ander verhaal.

Je hoeft de conducteur alleen maar in de eerste klas neer te zetten om te voorkomen dat het gebeurt.
Dr_Flashdonderdag 3 november 2022 @ 23:10
quote:
0s.gif Op donderdag 3 november 2022 23:08 schreef DeaDLocK2K het volgende:
India, die me voor 12 dagen 200 euro
Iets zegt me dat dit niet helemaal representatief is.
derLudolfdonderdag 3 november 2022 @ 23:10
quote:
84s.gif Op donderdag 3 november 2022 23:02 schreef Dr_Flash het volgende:
ja als het echt belangrijk is flip je gewoon die twee meier eruit voor een taxi ^O^
Nou ja, met deze matige betrouwbaarheid bedenkt je je als autorijder wel twee keer of je een rit niet ook met de trein zou kunnen doen. Zeker nu de kaartjes nog duurder worden.
DeaDLocK2Kdonderdag 3 november 2022 @ 23:25
quote:
0s.gif Op donderdag 3 november 2022 23:10 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]
Iets zegt me dat dit niet helemaal representatief is.
Als ik niet uitgenodigd zou worden zou ik dat soort dingen niet kunnen betalen, laat staan op het moment.
Spablauw214vrijdag 4 november 2022 @ 07:29
quote:
1s.gif Op donderdag 3 november 2022 23:10 schreef derLudolf het volgende:

[..]
Nou ja, met deze matige betrouwbaarheid bedenkt je je als autorijder wel twee keer of je een rit niet ook met de trein zou kunnen doen. Zeker nu de kaartjes nog duurder worden.
Nou ja, brandstof is op dit moment ook peperduur. En als je ergens in de binnenstad wil parkeren is ¤5 of meer per uur ook geen uitzondering.

Mobiliteit is in Nederland gewoon stervensduur linksom of rechtsom.

Het is dat die flixbussen niet rechtstreeks mogen concurreren met NS maar anders was dat busvervoer denk ik al veel groter geweest.
Janneke141vrijdag 4 november 2022 @ 08:34
De site van de NS noemt de verdere verschraling 'de volgende stap in de dienstregeling vanaf 7 november'. Dat is ook wel een eufemisme eerste klas (ha, ha) zeg.
Dr_Flashvrijdag 4 november 2022 @ 08:36
"volgende STAP" gheheh. Ga maar lopen :W
Duvelvrijdag 4 november 2022 @ 09:06
quote:
0s.gif Op donderdag 3 november 2022 23:09 schreef Leandra het volgende:

[..]
Dat is dan ook niet mijn punt.
Als de eerste klas vol zit met mensen die een eerste klas kaartje hebben dan is het "shit happens", als hij vol zit met mensen die een tweede klas kaartje hebben maar menen het recht te hebben eerste klas te gaan zitten en er niet op gecontroleerd wordt is het een ander verhaal.

Je hoeft de conducteur alleen maar in de eerste klas neer te zetten om te voorkomen dat het gebeurt.
Heel herkenbaar. Maar ook dubbel want zoveel betaal ik niet voor die 1e klas kaart (dank de baas).
Spablauw214vrijdag 4 november 2022 @ 09:23
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 november 2022 08:34 schreef Janneke141 het volgende:
De site van de NS noemt de verdere verschraling 'de volgende stap in de dienstregeling vanaf 7 november'. Dat is ook wel een eufemisme eerste klas (ha, ha) zeg.
Ik heb de NS lang verdedigd maar ik kom op het punt dat ik denk ga maar aanbesteden. Wat een creatieve armoede is dit zeg.
Salatrelvrijdag 4 november 2022 @ 09:39
quote:
0s.gif Op donderdag 3 november 2022 16:08 schreef MTL het volgende:
Een Thalys is dan makkelijker timen :P
Of je kunt direct voor de ICNG gaan, die rijden daar nu ook 6 à 8x per dag.
ik mag 17 18 en 19 november :')
Leandravrijdag 4 november 2022 @ 09:43
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 november 2022 09:23 schreef Spablauw214 het volgende:

[..]
Ik heb de NS lang verdedigd maar ik kom op het punt dat ik denk ga maar aanbesteden. Wat een creatieve armoede is dit zeg.
Andere partijen doen het beter?
DeaDLocK2Kvrijdag 4 november 2022 @ 09:48
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 november 2022 09:23 schreef Spablauw214 het volgende:

[..]
Ik heb de NS lang verdedigd maar ik kom op het punt dat ik denk ga maar aanbesteden. Wat een creatieve armoede is dit zeg.
Nogmaals; de aandeelhouder is verantwoordelijk, die heeft hier op aangestuurd door niets te doen. De Rijksoverheid heeft dit dus echt zelf veroorzaakt. Daarmee zou je ook kunnen stellen dat andere partijen het per definitie niet beter zullen doen omdat de Rijksoverheid toch niet zal ingrijpen.
Dr_Flashvrijdag 4 november 2022 @ 09:49
quote:
2s.gif Op vrijdag 4 november 2022 09:06 schreef Duvel het volgende:

[..]
Heel herkenbaar. Maar ook dubbel want zoveel betaal ik niet voor die 1e klas kaart (dank de baas).
Sowieso. Ik snap niet zo goed waarom iedereen zo druk is met of iemand anders wel voor zijn kaartje of zijn plek in de trein betaald heeft. Ben je niet druk genoeg met je eigen leven of zo? :? :{w

Zie eerst de balk in eigen oog, en pas dan de splinter in dat van een ander. Mattheüs 7:3
Janneke141vrijdag 4 november 2022 @ 09:50
quote:
3s.gif Op vrijdag 4 november 2022 09:49 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]
Sowieso. Ik snap niet zo goed waarom iedereen zo druk is met of iemand anders wel voor zijn kaartje of zijn plek in de trein betaald heeft. Ben je niet druk genoeg met je eigen leven of zo? :? :{w

Zie eerst de balk in eigen oog, en pas dan de splinter in dat van een ander. Mattheüs 7:3
Het interesseert me hoegenaamd niets of iemand voor zijn kaartje betaalt - behalve als diegene mijn stoel bezet houdt waar wel voor betaald is.
DeaDLocK2Kvrijdag 4 november 2022 @ 09:56
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 november 2022 09:50 schreef Janneke141 het volgende:

[..]
Het interesseert me hoegenaamd niets of iemand voor zijn kaartje betaalt - behalve als diegene mijn stoel bezet houdt waar wel voor betaald is.
Ja, dus ook niet. De facto heeft iemand met een 1e klas kaart van de baas ook geen kut betaald.
Janneke141vrijdag 4 november 2022 @ 10:05
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 november 2022 09:56 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]
Ja, dus ook niet. De facto heeft iemand met een 1e klas kaart van de baas ook geen kut betaald.
1. Ik betaal hem (sinds vorige week :') ) zelf. 2. Die baas doet dat ook met een reden. Als de scheiding tussen eerste en tweede klas kennelijk op vrijwillige basis is en dat ze niet willen handhaven, dan moet de NS dat communiceren. Denk alleen niet dat er dan nog veel mensen een 1e klas kaartje gaan betalen.
James1988vrijdag 4 november 2022 @ 10:49
Er zijn materieelproblemen met de IC Berlijn, en op meerdere treinen zet DB als vervanging ICE 1 in tussen Berlijn en Bad Bentheim. Tussen Bad Bentheim en Amsterdam wordt er gereden als normaal.

Doe er uw voordeel mee :)
MTLvrijdag 4 november 2022 @ 11:16
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 november 2022 09:39 schreef Salatrel het volgende:

[..]
ik mag 17 18 en 19 november :')
Sterkte :P
DeaDLocK2Kvrijdag 4 november 2022 @ 11:24
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 november 2022 10:05 schreef Janneke141 het volgende:

[..]
1. Ik betaal hem (sinds vorige week :') ) zelf. 2. Die baas doet dat ook met een reden. Als de scheiding tussen eerste en tweede klas kennelijk op vrijwillige basis is en dat ze niet willen handhaven, dan moet de NS dat communiceren. Denk alleen niet dat er dan nog veel mensen een 1e klas kaartje gaan betalen.
Tja. Arme jij?
Salatrelvrijdag 4 november 2022 @ 12:06
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 november 2022 09:23 schreef Spablauw214 het volgende:

[..]
Ik heb de NS lang verdedigd maar ik kom op het punt dat ik denk ga maar aanbesteden. Wat een creatieve armoede is dit zeg.
Arriva en andere vervoerders hebben zelf al genoeg moeite om hun huidige dienstregeling te rijden door personeelstekorten. Hoorde van de week dat er in Limbabwe weer een dozijn machinisten de overstap naar NS maakt vanwege oa arbeidsvoorwaarden.

Elke keer dat een regionale lijn naar een andere vervoerder ging zag je dat de animo bij personeel om mee te verhuizen was heel gering was oa vanwege de veel slechtere arbeidsvoorwaarden.

Ik vermoed dat diegene die de keuze en nog een lange tijd door moeten werken hebben lekker wat anders gaan doen als HRN naar een andere vervoerder gaat tenzij die vervoerder de NS cao over moet nemen.
DeaDLocK2Kvrijdag 4 november 2022 @ 12:47
Niet alleen dat, ze kunnen wel roepen dat ze het beter kunnen, als zij het overnemen is dat personeelsprobleem niet opgelost en dan zit je ook nog met de verslechterde arbeidsvoorwaarden waardoor het minder aantrekkelijk wordt.

Daarnaast blijft het in het geval van Arriva uiteraard Vestzak-Broekzak want het is gewoon een staatsbedrijf.
Duvelvrijdag 4 november 2022 @ 16:44
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 november 2022 09:50 schreef Janneke141 het volgende:

[..]
Het interesseert me hoegenaamd niets of iemand voor zijn kaartje betaalt - behalve als diegene mijn stoel bezet houdt waar wel voor betaald is.
Ja zo voel ik het ook wel een beetje. Want uiteindelijk kost de overgang naar 1e klas me wel extra iedere maand, hoe weinig ook.

[ Bericht 1% gewijzigd door Duvel op 04-11-2022 16:50:32 ]
Duvelvrijdag 4 november 2022 @ 16:45
quote:
3s.gif Op vrijdag 4 november 2022 09:49 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Zie eerst de balk in eigen oog, en pas dan de splinter in dat van een ander. Mattheüs 7:3
Oh ja, het boek waar dat uit komt staat bij mij op de plank naast "Gevangenis met een open deur" .

Mattheüs 7:1-2: "Oordeelt niet, opdat gij niet geoordeeld wordt. Want met oordeel gij oordeelt, zult gij geoordeeld worden; en met welke maat gij meet, zal u wedergemeten worden."
Eixvrijdag 4 november 2022 @ 17:09
quote:
0s.gif Op donderdag 3 november 2022 22:55 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]
Nou ja voor een aanbod dat 15 % verschraald wordt ja. Blij?
NS schrijft inderdaad in een persbericht over de tarieven 2023 dat “ abonnementen waarmee onbeperkt op een traject of het hele land gereisd kan worden, worden juist 2,4 procent goedkoper.“

Om vervolgens te verwijzen naar de tarieven 2023 pagina waar ik lees dat mijn flex weekend vrij 1e klas abonnement opslaat naar ¤47,35. Oftewel een verhoging van 16,05%. Ik betaal nu namelijk ¤40,80.

Blijkbaar kan ik met dat abonnement dan niet onbeperkt het land door reizen, ofzo. :wtf:
Hinenivrijdag 4 november 2022 @ 17:35
Mijn ervaring vandaag van Zeeland naar Flevoland. Volgens de app kon het niet. Zodra je door klikte kreeg je te lezen dat het niet mogelijk was. Als je dan kijkt bij Roosendaal is het wel mogelijk maar met extra overstap.

Dan wil je, vanwege werkzaamheden via Breda, de IC Direct nemen. +8 vertraging. Dan laten ze in Rotterdam de vertraging fors oplopen omdat een Thalys eerst moet passeren. Verbinding in Schiphol gemist dus maar door naar Amsterdam CS. +25 uiteindelijk volgens de app. Om een paar kilometer voor CS maar te doen alsof hij al is aangekomen terwijl het in praktijk aan het wachten was op een vrij perron. De werkelijke vertraging was +32.

Hier heb ik eerder wel eens over geklaagd maar Prorail tijden schijnen leidend te zijn dus begin er maar niet meer aan.

Uiteindelijk ben ik weer ruim 3 en half uur bezig, over een reis die volgens de dienstregeling in 2 uur en 3 kwartier zou moeten. En dit soort reisduur is eerder regel dan uitzondering. En voor dat soort onbetrouwbare dienstregeling moeten we straks nog eens fiks meer betalen. Echt schaamteloos.
b2pyvrijdag 4 november 2022 @ 19:57
quote:
1s.gif Op vrijdag 4 november 2022 17:09 schreef Eix het volgende:

[..]
NS schrijft inderdaad in een persbericht over de tarieven 2023 dat “ abonnementen waarmee onbeperkt op een traject of het hele land gereisd kan worden, worden juist 2,4 procent goedkoper.“

Om vervolgens te verwijzen naar de tarieven 2023 pagina waar ik lees dat mijn flex weekend vrij 1e klas abonnement opslaat naar ¤47,35. Oftewel een verhoging van 16,05%. Ik betaal nu namelijk ¤40,80.

Blijkbaar kan ik met dat abonnement dan niet onbeperkt het land door reizen, ofzo. :wtf:
Dat kan je ook niet want het is alleen in het weekend.......
exelletorvrijdag 4 november 2022 @ 20:37
Ik vind 47 nog best een prima prijs, de alternatieven die ik heb zijn niet per se goedkoper. Met elke keer netjes een fietskaartje wordt het wel een stuk duurder, maar een fiets neemt nou eenmaal ruimte in beslag en is ongewenst bij de NS, dus daar valt wel wat voor te zeggen. Ik had de treindienst graag betrouwbaarder en frequenter gezien, ik merk dat de laatste tijd de trein voor mij geen aantrekkelijk alternatief is.

Ik steun het gezeik over eerste klas ook niet. Het is nou niet zo dat je met een eerste klas kaartje opeens wel recht op een zitplaats hebt en ik begrijp dat veel mensen indien mogelijk met enige comfort willen reizen. Maar goed, ik sta ook positief tegenover het initiatief om uit protest zwart te rijden, zoals men in Duitsland is begonnen.
Eixvrijdag 4 november 2022 @ 20:46
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 november 2022 19:57 schreef b2py het volgende:

[..]
Dat kan je ook niet want het is alleen in het weekend.......
Even nog wat meer citaten uit dat ronkend persbericht:
veelgebruiker goedkoper uit;
gemiddeld 4,3% duurder - inflatie wel 13%;
Abonnementen waarmee onbeperkt op een traject of het hele land gereisd kan worden, worden juist 2,4 procent goedkoper.;
De rekening van de coronapandemie waarin NS zware verliezen leed mag daarom niet bij onze reizigers terechtgekomen.;
We proberen ook op andere manieren het treinkaartje betaalbaar te houden.

Ik vraag me altijd af of zo’n woordvoerder die zo’n persbericht schrijft door heeft dat hij klinklare leugens opschrijft. Of liegt in commissie. En dat dan ergens in een hoekje een NS-boekhouder loopt te gniffelen van, ‘kijk hem bazelen dat het zo betaalbaar blijft. Toch maar mooi even 16% verhoging op dat weekend-abo gezet ^p^ ’.

-edit-
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 november 2022 20:37 schreef exelletor het volgende:
Ik vind 47 nog best een prima prijs
Oh dat is het verder ook hoor. Ik heb alleen een allergie voor spindoctors die dan in ware newspeak uitleggen dat het allemaal zo goedkoop is gebleven. :{w

[ Bericht 3% gewijzigd door Eix op 04-11-2022 21:13:26 ]
Dr_Flashvrijdag 4 november 2022 @ 21:11
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 november 2022 10:05 schreef Janneke141 het volgende:

[..]
1. Ik betaal hem (sinds vorige week :') ) zelf. 2. Die baas doet dat ook met een reden. Als de scheiding tussen eerste en tweede klas kennelijk op vrijwillige basis is en dat ze niet willen handhaven, dan moet de NS dat communiceren. Denk alleen niet dat er dan nog veel mensen een 1e klas kaartje gaan betalen.
ja wat deadlock zegt. Waar ga je je dan precies over opwinden? :?
Spablauw214vrijdag 4 november 2022 @ 23:14
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 november 2022 20:37 schreef exelletor het volgende:
Ik vind 47 nog best een prima prijs, de alternatieven die ik heb zijn niet per se goedkoper. Met elke keer netjes een fietskaartje wordt het wel een stuk duurder, maar een fiets neemt nou eenmaal ruimte in beslag en is ongewenst bij de NS, dus daar valt wel wat voor te zeggen. Ik had de treindienst graag betrouwbaarder en frequenter gezien, ik merk dat de laatste tijd de trein voor mij geen aantrekkelijk alternatief is.

Ik steun het gezeik over eerste klas ook niet. Het is nou niet zo dat je met een eerste klas kaartje opeens wel recht op een zitplaats hebt en ik begrijp dat veel mensen indien mogelijk met enige comfort willen reizen. Maar goed, ik sta ook positief tegenover het initiatief om uit protest zwart te rijden, zoals men in Duitsland is begonnen.
Bij flex weekend vrij gaat de meerprijs voor eerste klas van ¤6 naar ¤9. Dat is 50% verhoging. Gekeken naar de totaalprijs is het 17% verhoging. Van 37,70 naar 43,95. Best fors.
Erno-BEzaterdag 5 november 2022 @ 07:57
quote:
1s.gif Op vrijdag 4 november 2022 23:14 schreef Spablauw214 het volgende:

[..]
Bij flex weekend vrij gaat de meerprijs voor eerste klas van ¤6 naar ¤9. Dat is 50% verhoging. Gekeken naar de totaalprijs is het 17% verhoging. Van 37,70 naar 43,95. Best fors.
Anderzijds kun je ook beredeneren dat het Weekend-Vrij-abonnement te goedkoop is, en zeker de Eerste Klas-versie te goedkoop is, gezien er tegenwoordig in het weekend heel veel treinen uitvallen en ook behoorlijk drukke Sprinters slechts 1x per uur rijden. Als de treinen met name in het weekend te druk zijn en capaciteitsuitbereiding niet mogelijk is vanwege gebrek aan personeel dan is er maar één mogelijkheid. De prijzen fors verhogen in de hoop dat reizigers afhaken. Dan zijn de prijsverhogingen van bijvoorbeeld het Weekend Vrij-abonnement heel goed uit te leggen.
Janneke141zaterdag 5 november 2022 @ 08:18
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 november 2022 07:57 schreef Erno-BE het volgende:

[..]
Anderzijds kun je ook beredeneren dat het Weekend-Vrij-abonnement te goedkoop is, en zeker de Eerste Klas-versie te goedkoop is, gezien er tegenwoordig in het weekend heel veel treinen uitvallen en ook behoorlijk drukke Sprinters slechts 1x per uur rijden. Als de treinen met name in het weekend te druk zijn en capaciteitsuitbereiding niet mogelijk is vanwege gebrek aan personeel dan is er maar één mogelijkheid. De prijzen fors verhogen in de hoop dat reizigers afhaken. Dan zijn de prijsverhogingen van bijvoorbeeld het Weekend Vrij-abonnement heel goed uit te leggen.
Bewust beleid om mensen de trein uit te jagen is wel echt de omgekeerde wereld hoor.
Erno-BEzaterdag 5 november 2022 @ 09:18
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 november 2022 08:18 schreef Janneke141 het volgende:

[..]
Bewust beleid om mensen de trein uit te jagen is wel echt de omgekeerde wereld hoor.
Er is te weinig aanbod, aanbod kan niet worden uitgebreid (tekort personeel), dus dan moet de vraag (aantal reizigers) omlaag. Daarom is een forse verhoging van de weekend-abonnementen niet meer dan logisch.
Spablauw214zaterdag 5 november 2022 @ 11:02
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 november 2022 07:57 schreef Erno-BE het volgende:

[..]
Anderzijds kun je ook beredeneren dat het Weekend-Vrij-abonnement te goedkoop is, en zeker de Eerste Klas-versie te goedkoop is, gezien er tegenwoordig in het weekend heel veel treinen uitvallen en ook behoorlijk drukke Sprinters slechts 1x per uur rijden. Als de treinen met name in het weekend te druk zijn en capaciteitsuitbereiding niet mogelijk is vanwege gebrek aan personeel dan is er maar één mogelijkheid. De prijzen fors verhogen in de hoop dat reizigers afhaken. Dan zijn de prijsverhogingen van bijvoorbeeld het Weekend Vrij-abonnement heel goed uit te leggen.
Treinen zijn per definitie nooit “te goedkoop”. Je wil toch een alternatief bieden voor de auto? Dus omdat er teveel mensen op af komen ga je reizigers wegjagen ipv meer aanbod regelen. Dat is toch de wereld op z’n kop?

Al die mensen die nu een auto kopen, krijg je echt niet meer snel terug de trein in. En het wegennet is nu al zwaar overbelast. Dus wat je wil bereiken met mensen de trein uit jagen ontgaat me eerlijk gezegd.