abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_51850054


Wat is anime?
Anime is kortweg een verzamelwoord voor Japanse animatie. Het gaat hier dus om geanimeerde (over het algemeen getekende) films en series, in het Japans gesproken. Anime komt dus in ieder geval uit Japan, alle tekenfilms die daar niet vandaan komen worden over het algemeen geen anime genoemd (uitzonderingen daargelaten).

Wat is manga?
Manga is de verzamelnaam voor Japanse strips. Manga is vergelijkbaar met onze eigen westerse strips, alleen zijn ze dan in het Japans en is de tekenstijl net zo als bij anime. Ook zijn de boekjes doorgaans in zwart-wit getekend. In Japan is manga veel populairder dan anime, terwijl dit in westerse landen juist omgekeerd is. Manga in Nederland is doorgaans naar het Engels vertaald. Vanwege de leesrichting van de Japanse taal, lees je zo'n vertaalde manga van rechts naar links. De voorpagina zit dus waar bij Westerse boeken de achterkant zit. Je ziet dan ook regelmatig de mangaboekjes achterstevoren in het rek bij de Bruna staan.

Veel anime is afgeleid van manga. Veel series en films zijn eerst bekend geworden door manga, en daarna geanimeerd. Zo is er ook een groep anime die afgeleid is van videogames. Dit is echter lang niet bij alle anime het geval, een groot deel is niet van manga of videogames afgeleid. Het is dus niet terecht anime als 'manga-films' te bestempelen.



Ik kan geen Japans. Wat nu?
Als je geen Japans kunt, is dat zeker geen reden om geen anime te kijken. Om anime toegankelijk te maken voor het westerse publiek, ♠zijn zogenaamde fansub-groups actief. Deze groepen nemen zogenaamde raw-versies, opgenomen van de Japanse televisie, en voorzien deze van ondertitels en het nodige commentaar, alvorens ze te distribueren via internet en p2p-programma's. Deze ondertitelde films en series worden fansubs of gewoon subs genoemd.
Omdat anime ook in westerse landen op televisie verschijnt, en dan vooral gericht op het jongere publiek
(denk in Nederland aan Dragonball Z en Pokémon), worden er ook dubbed versies of dubs gemaakt. Dit zijn ingesproken versies, zodat ook kleine kijkertjes die nog niet zo snel de ondertitels kunnen lezen, het fatsoenlijk kunnen volgen. Veel anime fans hebben hier echter problemen mee, omdat het het authentieke van anime wegneemt, namelijk de Japanse taal. Ook gaan er door deze vertalingen bijvoorbeeld veel woordspelingen en grapjes uit het Japanse origineel verloren.

Wat is 'gelicenceerde animé'?
Als je op zoek gaat naar fansubs van series, gebeurt het nog wel eens dat een fansubgroep ergens in het midden van de serie ineens stopt met fansubben. Dit heeft ermee te maken dat de serie 'gelicenceerd' (licenced) is. Met deze term wordt bedoeld dat de serie is aangekocht door een Amerikaanse uitgever.
Fansubs zijn in principe illegaal, omdat de copyrights van de Japanse eigenaar geschonden worden. Het schaadt de Japanse eigenaar echter niet als zo'n serie door fansubbers toegankelijk wordt gemaakt voor het westen (er is immers geen westerling die het in zijn hoofd haalt om een serie zonder Engelse ondertiteling uit Japan te importeren). Het idee achter fansubs is om de serie onder de aandacht te krijgen van Amerikaanse uitgevers, zodat je zo'n serie gewoon in Amerika kan gaan kopen. Het is dus zelfs reclame voor de Japanse copyright-houder! Er zijn dan ook zelden problemen tussen fansubgroepen en de Japanse uitgevers.
Op het moment dat een serie gelicenceerd is (en dus binnenkort in Amerika te zien of te verkrijgen zal zijn), heeft de fansub zijn werk gedaan en houden de fansubbers op met fansubben. Het is dan de bedoeling dat je de serie die je tof vond gaat aanschaffen...
Sites die helpen bij het zoeken naar fansubs hebben vaak als ijzeren regel dat series die in Amerika (verreweg de grootste markt voor animé met Engelstalige ondertiteling) gelicenceerd zijn, van de site worden verwijderd. Daarom worden fansubs toegestaan, hoewel ze strikt gesproken illegaal zijn.

Wat voor genres zijn er in anime? Wat moet ik kijken?
Je hebt in anime allerlei soorten en maten. Alle genres die je tegenkomt bij Hollywood-films, heb je ook in anime. Je hebt humorseries (zoals bijv. Chobits) en films, maar ook andere genres zoals actie (bijv. Cowboy Bebop, Bleach), drama (bijv. Grave of the Fireflies), zoetsappige (bijv Kimi Ga Nozomu Eien) , noem maar op. Naast deze gangbare genres zijn er ook nog soorten anime die we niet terugzien in Hollywood-films. Een voorbeeld hiervan is mecha. Mecha-anime gaat ruwweg over grote futuristische robots die met elkaar battlen (bijv. Evangelion en Gundam Wing).
Kortom, voor elk wat wils. Het hangt helemaal van jouw smaak af wat je wilt gaan kijken.
Een populair anime op dit moment is, en deze werd in vorige topics ook veelvuldig besproken is Naruto, deze is nog steeds bezig er wordt dus elke week een ep uitgegeven.
Een andere populaire is Bleach deze word ook veelvuldig besproken door Fok!ers (zie links verder in dit topic). Deze anime loopt nog steeds en is zeer populair.

Fanstuff
Cosplay is jezelf verkleden in een character uit een anime serie. Hieronder zie je een persoon verkleed als een personage uit naruto.



Cosplay kom je vaak tegen op animé-conventies (een soort van beurzen waar veel animé- en mangafans naartoe komen). In Nederland vinden deze ook plaats Zie: Animecon, Abunai en Chibicon.


Lieve Bezoekertjes van het grote Anime/Manga topic!





Animé & Manga (info) sites en databases
http://www.animenewsnetwork.com/ (uitgebreide database met info over series en films)
http://www.animenfo.com/
http://www.anipike.com/
http://www.animenia.be/ (Qunix)
http://www.anidb.net (geeft reviews van fansubs!)
http://anime-planet.com/animerec (geeft aan welke series bij jou passen)


Animé's zusjes topics:

Aziatische Drama's
Japans. [Deel 2] Leer hier (gebrekkig) Japans!
Japanse cultuur enzo :D

Animé's sub topics:
[Animé] Meld hier dat er een nieuwe EP uit is 3
Animé/Manga meetingtopic dl. 5 - beware of the Ice tea.
Het grote Animéverkiezingstopic - Deel 3
Densha Otoko (Train man) Kitaaa! (live-action, voor meer info klik hier)
http://wiki.fok.nl/index.php?title=Animekarakters
Bob naar Japan deel 2 (Orealo's grootse plannen)

[Anime] Naruto #7 Gaara Rescue Arc & Manga
[Anime] Bleach DL3 Free bankai with each cereal box
[Anime] Death Note 3
[anime]Afro Samurai
[Anime] Ouran Host Club. More important than the future

Overige topics:
Tof Japans muziek programma: hey hey hey
Qunix dacht er ooit over om met zen allen een anime/manga te maken. Dus als je iets kan meld het (maar verwacht er niet te veel van)
Onigiri's uit Japan. Want zeg nou zelf, wie droomt er nou niet van een home-made lunchbox ^_^

Vorige delen
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 |
49 | 50 | 51 | 52 |

Het Grote Animé/Manga Topic Wiki:
Deze OP (graag gebruiken en bijhouden als je een nieuw topic opent).

Bericht van de moderator:
"Geen links naar animé/manga-bestanden of torrents!"

Maar PM'en kan altijd ^-^

En geen ongeďnspireerde TVP's!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

HAH

En voor wie de TT niet snapt, ga Lovely Complex kijken.

[ Bericht 1% gewijzigd door -Strawberry- op 26-07-2007 12:26:14 ]
pi_51850071
pi_51850173
heh
  Moderator / Redactie Sport donderdag 26 juli 2007 @ 12:24:39 #4
92686 crew  borisz
Keurmeester
pi_51850232
we do
winnaar wielerprono 2007 :) Last.FM
pi_51850287
quote:
Op donderdag 26 juli 2007 12:24 schreef borisz het volgende:
we do
urusunai (UNFORGIVABLE!)
  Moderator / Redactie Sport donderdag 26 juli 2007 @ 12:28:07 #6
92686 crew  borisz
Keurmeester
pi_51850327
quote:
Op donderdag 26 juli 2007 12:26 schreef outcast_within het volgende:

[..]

urusunai (UNFORGIVABLE!)
Het was meer een verkapt berichtje
winnaar wielerprono 2007 :) Last.FM
  donderdag 26 juli 2007 @ 12:35:36 #7
48858 Kabuto_Raiger
remember 2011-03-11
  donderdag 26 juli 2007 @ 12:41:47 #8
22136 MaxiTitan
Een echte vaderlander.
pi_51850668
quote:
We All Love MAITY !!!
Hmmz, daar kan ik mij toch echt niet bij aansluiten.
Ik vind hem wat trekjes uit ouran school host club weg hebben. We zullen zien of hij de komende episode(s) uit de kast komt, misschien heeft hij wel een oogje op Otani.
Mists of dreams drip along the nascent echo and love no more. End of line.
MaxiTitan City
pi_51850953
nu denken al die mensen dat we homo zijn........ Vond ik de tentakel porn toch leuker


"Those unforgettable days, for them I live"
pi_51851026
maity zal wel de slimme coole leraar zijn die stiekem alles doorheeft en door plannetjes die op het eerste gezicht lullig lijken uiteindelijk toch goed uitpakken

trouwens saiyonara teacher zzetsnogwat vond ik erg grappig. Depri leraar en vrolijk meisje.
  donderdag 26 juli 2007 @ 12:57:01 #11
107418 wdn
Elfen lied O+
pi_51851072
Alsof men bij tentakel porn geen vreemde ideeen krijgt over jou?
Beatus vir qui suffert tentationem.
PSN Rinzewind en Cadsuana Melaidhrin
Stellar Blade *O* Sea of Stars *O* Trails Daybreak *O*
pi_51851156
quote:
Op donderdag 26 juli 2007 12:57 schreef wdn het volgende:
Alsof men bij tentakel porn geen vreemde ideeen krijgt over jou?
Okee, ik denk van hé ik ga 'ns kijken in dat topic waarvoor ik ben uitgenodigd (inmiddels een half jaar geleden ofzo), gaat het meteen hier over, ik blijf hangen hiero (ook al is het niet mijn ding).
  donderdag 26 juli 2007 @ 13:02:32 #13
107418 wdn
Elfen lied O+
pi_51851216
quote:
Op donderdag 26 juli 2007 13:00 schreef teh_m0nkey het volgende:

[..]

Okee, ik denk van hé ik ga 'ns kijken in dat topic waarvoor ik ben uitgenodigd (inmiddels een half jaar geleden ofzo), gaat het meteen hier over, ik blijf hangen hiero (ook al is het niet mijn ding).
Beatus vir qui suffert tentationem.
PSN Rinzewind en Cadsuana Melaidhrin
Stellar Blade *O* Sea of Stars *O* Trails Daybreak *O*
pi_51851333
Maity doet mij eerder denken aan die tweeling uit Ouran High ...
maar absoluut geen fan dus
pi_51854646
maity is ghey jeweets
  donderdag 26 juli 2007 @ 15:11:18 #16
107418 wdn
Elfen lied O+
pi_51855618
Dan had de titel "Maity loves us all except Strawberry" moeten zijn
Beatus vir qui suffert tentationem.
PSN Rinzewind en Cadsuana Melaidhrin
Stellar Blade *O* Sea of Stars *O* Trails Daybreak *O*
pi_51855909
als het aan aardbei licht is maity bi
pi_51855919
ligt met ch omg
  donderdag 26 juli 2007 @ 15:35:13 #19
122997 zquing
Drama Junk
pi_51856521
het niveau ligt weer behoorlijk hoog

maar maity + tentakels


"Those unforgettable days, for them I live"
  donderdag 26 juli 2007 @ 15:53:33 #20
48858 Kabuto_Raiger
remember 2011-03-11
pi_51857143
quote:
Op donderdag 26 juli 2007 15:35 schreef zquing het volgende:
het niveau ligt weer behoorlijk hoog

maar maity + tentakels


oh god no
en was het niveau dan ooit zo hoog geweest dan
pi_51859193
maity tentacles ftw
  donderdag 26 juli 2007 @ 18:30:22 #22
52544 RipCore
Sleep is my escape.
pi_51861177
"Being a procrastinating, instigating, exasperating chameleon is a damn tiring job!"
pi_51862353
quote:
Op donderdag 26 juli 2007 15:35 schreef zquing het volgende:
het niveau ligt weer behoorlijk hoog

maar maity + tentakels


omfg
pi_51862436
quote:
Op donderdag 26 juli 2007 15:18 schreef outcast_within het volgende:
als het aan aardbei licht is maity bi
Nee hoor.
Ik ga alleen tegen iedereen in omdat jullie hem alleen niet lijken te mogen hier omdat ie een beetje gay is.
Ofzo..
pi_51862985
komt omdat we ons onzeker voelen in onze mannelijkheid
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')