quote:Op donderdag 24 mei 2012 23:09 schreef Kees22 het volgende:
Daar hadden we toch ergens een lijst van?
Ik heb geleerd (wellicht zelf bedacht?) dat bij "als eerste" en "ten eerste" ook (tenminste) een "als tweede" of "ten tweede" komt. Ik vind "als/ten eerste" gebruiken zonder een "tweede" nogal fout. Maar dat is mijn gevoel; ik ken de regels daaromtrent niet.quote:
Op de eerste plaatsquote:Op vrijdag 25 mei 2012 00:11 schreef Sosha het volgende:
Is dat niet alleen bij 'ten eerste'? Dat zeg ik trouwens ook maar vanuit mijn eigen gevoel, hoor
Voor 'als eerste' lijkt me dat zeker geen stelregel.quote:Op donderdag 24 mei 2012 23:33 schreef spijkerbroek het volgende:
[..]
Ik heb geleerd (wellicht zelf bedacht?) dat bij "als eerste" en "ten eerste" ook (tenminste) een "als tweede" of "ten tweede" komt. Ik vind "als/ten eerste" gebruiken zonder een "tweede" nogal fout. Maar dat is mijn gevoel; ik ken de regels daaromtrent niet.
Zelf zou ik zeggen: in de eerste plaats of ten eerste, anders lijkt het of er ook nog een tweede is die de kat eten gaat geven, maar dat is gevoel.quote:Op vrijdag 25 mei 2012 07:22 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Voor 'als eerste' lijkt me dat zeker geen stelregel.
Als eerste kwam hij de kamer binnen.
Als eerste ga ik thuis de kat eten geven. Wat ik daarna doe, weet ik nog niet.
Enzovoort, en zo verder.
Dat is de mogelijke dubbelzinnigheid. Heel vaak kan taal op meer dan maar een manier worden geïnterpreteerd. Toch zijn we als taalgebruikers vaak heel goed in staat om op basis van context en logica de juiste interpretatie te kiezen.quote:Op vrijdag 25 mei 2012 07:36 schreef yyyentle het volgende:
[..]
Zelf zou ik zeggen: in de eerste plaats of ten eerste, anders lijkt het of er ook nog een tweede is die de kat eten gaat geven, maar dat is gevoel.
Je mag het ook gebruiken en invullen zoals je zelf wilt hoor. Of het correct Nederlands is, waag ik te betwijfelen en dat mag gelukkig ook.quote:Op vrijdag 25 mei 2012 08:19 schreef Lienekien het volgende:
Ik voorzie in het geval van de kat geen enkel probleem..
http://taaladvies.net/taal/advies/vraag/52/quote:Toelichting
Het voegwoord als kan worden gebruikt vóór zelfstandig-naamwoordgroepen en in combinatie daarmee in de zin een functie vervullen die het midden houdt tussen die van een bijstelling, een bepaling van gesteldheid en een bijwoordelijke bepaling van hoedanigheid. In dergelijke combinaties ('als-bepalingen') heeft als veel weg van een voorzetsel, maar het wordt beschouwd als onderschikkend voegwoord (van hoedanigheid). Voorbeelden:
(1) Als eerste nam hij het woord.
(2) Hij voerde het woord als oudste zoon.
(3) Zij heeft hem nog als kind gekend. ('toen hij nog een kind was, kende zij hem al', maar ook: 'toen zij nog een kind was, kende zij hem al')
(4) Je kunt een stuiver gebruiken als schroevendraaier. ('een stuiver kan worden gebruikt als schroevendraaier')
(5) Als blijk van waardering gaf de directeur hem bij zijn afscheid een gouden horloge. (het gouden horloge is het blijk van waardering dat hij bij zijn afscheid van de directeur kreeg)
Uit deze voorbeeldzinnen blijkt dat de als-bepaling betrekking kan hebben op het onderwerp van de zin (1 en 2), zowel op het onderwerp als op een ander zinsdeel (3) en bovendien alleen op een ander zinsdeel dan het onderwerp, bijvoorbeeld het lijdend voorwerp (4 en 5). Zinnen als (3) en de voorbeeldzin uit de vraag zijn dan ook dubbelzinnig.
De andere voorbeeldzinnen zijn alleen niet dubbelzinnig omdat andere interpretaties dan die welke het meest voor de hand liggen, niet in overeenstemming zijn met onze kennis van de wereld: in (1) en (2) is het niet voorstelbaar dat het woord de hoedanigheid heeft van 'eerste' of 'oudste zoon'; in (4) is het niet voorstelbaar dat 'jij' in de hoedanigheid van schroevendraaier een stuiver gebruikt en in (5) is het niet voorstelbaar dat de directeur optreedt in de hoedanigheid van 'blijk van waardering', noch dat 'hij' in de hoedanigheid van 'blijk van waardering' een horloge heeft gekregen.
Als verschillende interpretaties mogelijk zijn en het gebruik van een als-bepaling gemakkelijk tot misverstand aanleiding kan geven, raden wij aan een andere formulering te kiezen, bijvoorbeeld Het eerste wat u ziet... in plaats van Als eerste ziet u...
Zie ook
Eerst en vooral
Vooreerst / in de eerste plaats
http://www.leren.nl/cursu(...)leren/structuur.htmlquote:Hoe herken je structuur in de tekst?
Lees de paragraaftitels, de eerste zinnen van de belangrijkste paragrafen en tussenkopjes. Deze vertellen waar de tekstdelen over gaan en meestal is dat voldoende om de belangrijkste ideeën te begrijpen.
Let op signaalwoorden waarmee de auteur de structuur en gedachtegang aangeeft. Er zijn verschillende soorten signaalwoorden: Opsomming: ten eerste, en, eveneens, zowel ... als, tevens, daarbij, vervolgens, bovendien, verder, ook, een andere, daarnaast, ten slotte, tot slot.
Toelichting/voorbeeld: zoals, bijvoorbeeld, zo, een voorbeeld, dat blijkt uit, dat komt voor bij, ter illustratie, onder andere, neem nou, u kent het wel, ter verduidelijking.
Volgorde: eerst, vervolgens, dan, daarna, later, voorafgaand, toen, terwijl, voordat, nadat, zodra, intussen, vroeger.
Oorzaak/gevolg: door, waardoor, daardoor, doordat, zodat, te danken aan, te wijten aan, als gevolg van, dientengevolge, had als gevolg, wegens.
Doel/middel: om ... te, door te, door middel van, met behulp van, opdat, daarmee, daartoe, teneinde, met als doel, daarvoor.
Voorwaarde: als, indien, mits, wanneer, tenzij, stel dat, in het geval, aangenomen dat.
Reden/verklaring: want, omdat, dat blijkt uit, hierom, derhalve, aangezien, vanwege, wegens, namelijk, immers, daarom.
Vergelijking: net als, zoals, evenals, hetzelfde als, in vergelijking met, vergeleken met.
Hmm dat klopt dan ook wel weer.quote:Op vrijdag 25 mei 2012 07:22 schreef Lienekien het volgende:
Voor 'als eerste' lijkt me dat zeker geen stelregel.
Als eerste kwam hij de kamer binnen.
Als eerste ga ik thuis de kat eten geven. Wat ik daarna doe, weet ik nog niet.
Enzovoort, en zo verder.
Lambiekje, altijd vermakelijk.quote:Op vrijdag 25 mei 2012 13:07 schreef Lambiekje het volgende:
lichaamsprocessen, lichaamssappen, zijn geheel anders. Het is gewoon geen repenstatief model om op te testen.
Lastich, zo'n rijger.quote:Op vrijdag 25 mei 2012 14:54 schreef Henk_van_Ingrid het volgende:
Dat is een optie (net als vis hihihihi) maar ik wil natuurlijk iets berijken vanuit het internet, dat gaat lasticher in China!
Ik lees het ook als een soort van volgordelijke benoeming ten opzichte van wat er in het gezegde staat. Daarmee bedoel ik:quote:Op vrijdag 25 mei 2012 07:22 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Voor 'als eerste' lijkt me dat zeker geen stelregel.
Als eerste kwam hij de kamer binnen.
Als eerste ga ik thuis de kat eten geven. Wat ik daarna doe, weet ik nog niet.
Enzovoort, en zo verder.
quote:Op vrijdag 25 mei 2012 21:55 schreef ikveranderhemniet het volgende:
Op het moment dat ik thuis was na school heb ik via ING het beschuldigde bedrag betaald
Niet origineel maar het lijkt wel of dit als een ziekte om zich heen grijpt. Waar er wel zich moet staan, staat het niet, en waar dat niet moet, staat het er wel. Ik bedenk me, ik besef me, ik realiseer.quote:Op vrijdag 25 mei 2012 22:38 schreef SpecialK het volgende:
Ik raad mensen in dit topic aan om zich te beseffen dat ze maar 1 leven hebben. Een kort leven. Elke seconde telt.
Mwa, voor hetzelfde probleem zijn er soms meerdere oplossingen.quote:Op vrijdag 25 mei 2012 23:12 schreef Pandora73 het volgende:
[..]
Ik lees het ook als een soort van volgordelijke benoeming ten opzichte van wat er in het gezegde staat. Daarmee bedoel ik:
"Als eerste (van degenen die de kamer binnenkwamen) kwam hij de kamer binnen."
"Als eerste (van degenen die de kat eten geven mijn activiteiten) ga ik de kat eten geven."
Als het wordt bedoeld als "Eerst... (en dan ...)" dan zou ik zelf inderdaad gewoon "Eerst..." zeggen. Waarom dan die dubbelzinnigheid over je afroepen, als het ook gewoon duidelijk kan (en nog korter ook).
Ik heb dit nooit echt gesnapt. Met regerend landskampioen wordt in een zin als deze toch AZ bedoeld omdat je die ploeg het laatst noemt? Of zit dat anders?quote:Ajax houdt koploper AZ in het zicht. De regerend landskampioen won zondagmiddag de topper met PSV (2-0) en heeft nu weer een punt minder dan de Alkmaarders......
In de eerste zin zeg je iets over 020, daar ga je in de 2e zin mee verderquote:Op zaterdag 26 mei 2012 03:00 schreef RemcoW23 het volgende:
Er is volgens mij geen slowchat en ik wil er nou niet een apart topic aan wijden, dus ik vraag het hier ff als sportliefhebber
[..]
Ik heb dit nooit echt gesnapt. Met regerend landskampioen wordt in een zin als deze toch AZ bedoeld omdat je die ploeg het laatst noemt? Of zit dat anders?
Ajax was op moment van schrijven (nu nog steeds maargoed) regerend landskampioen. Dus als mijn gedachte juist is, dan is bovenstaande quote fout.
Met "regerend landskampioen" wordt de huidige landskampioen bedoeld. Of dat nu Ajax, AZ of een derde is, is uit deze context niet op te maken (maar wel duidelijk is dat het PSV en "de Alkmaarders" niet zijn). Er wordt dus van uitgegaan dat men al weet wie de "regerend landskampioen" en wie "de Alkmaarders" zijn (of er staat nog meer voor of na deze quote dat het uitlegt).quote:Op zaterdag 26 mei 2012 03:00 schreef RemcoW23 het volgende:
Er is volgens mij geen slowchat en ik wil er nou niet een apart topic aan wijden, dus ik vraag het hier ff als sportliefhebber
[..]
Ik heb dit nooit echt gesnapt. Met regerend landskampioen wordt in een zin als deze toch AZ bedoeld omdat je die ploeg het laatst noemt? Of zit dat anders?
Ajax was op moment van schrijven (nu nog steeds maargoed) regerend landskampioen. Dus als mijn gedachte juist is, dan is bovenstaande quote fout.
Aan de andere kant: je hebt wel Ajax als onderwerp, je begint er mee. Dus het leest ook wel logisch weg dat je met "regerend landskampioen" Ajax bedoeld. Wat is de precieze regel?
Fout. Na een dubbelepunt begin je niet met een hoofdletter.quote:Op donderdag 17 mei 2012 16:08 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Zoals mijn jongste zus laatst zei: Oude koeien horen ook helemaal niet in de sloot!
quote:Op zaterdag 26 mei 2012 06:50 schreef Boterbartje het volgende:
[..]
Fout. Na een dubbelepunt begin je niet met een hoofdletter.
Oh grutjes dit is echt een taalnazi topicquote:Op zaterdag 26 mei 2012 14:04 schreef Kees22 het volgende:
[..]
dubbelepunt > dubbele punt!
En de fout is een andere: het weglaten van de aanhalingstekens. Het is namelijk directe rede.
zei: "Oude sloot." De zin tussen de aanhalingstekens is een complete zin, met hoofdletter en punt.
Misschien moet je dan juist blij zijn met mensen die je verbeteren.quote:Op zaterdag 26 mei 2012 14:29 schreef Boterbartje het volgende:
[..]
Oh grutjes dit is echt een taalnazi topic
Ik vlucht snel voordat ik op alles wat ik zeg verbeterd ga worden
Sowieso typ ik steeds slechter Nederlands, ik vraag me af of het iets te doen heeft met dat ik al een tijdje geen Nederlands meer gesproken heb?
Zoals vrijwel altijd in het Nederlands: ja en nee.quote:Op zaterdag 26 mei 2012 14:33 schreef Lord_Vetinari het volgende:
En ik heb altijd geleerd dat je na een dubbele punt wel met een hoofdletter begint.
quote:Gedachten staan overigens níét tussen aanhalingstekens, dus na woorden als denken en peinzen komt een kleine letter:
Bij het wegrijden bedacht ze: ik heb mijn telefoon niet bij me!
Ah mijn taal is opzich goed, ik kreeg altijd complimentjes van m'n leraar. En het is technisch gezien mijn 2e taal en ik scoorde op toetsen sowieso hoger dan autochtonenquote:Op zaterdag 26 mei 2012 14:31 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Misschien moet je dan juist blij zijn met mensen die je verbeteren.
En ja, in dit topic zemelen we over taal. Mag het?
Ik heb dat nie, heb ik niequote:Op zaterdag 26 mei 2012 14:33 schreef Lord_Vetinari het volgende:
En ik heb altijd geleerd dat je na een dubbele punt wel met een hoofdletter begint.
Ja hallo: je begon zelf.quote:Op zaterdag 26 mei 2012 14:29 schreef Boterbartje het volgende:
[..]
Oh grutjes dit is echt een taalnazi topic
Ik vlucht snel voordat ik op alles wat ik zeg verbeterd ga worden
Sowieso typ ik steeds slechter Nederlands, ik vraag me af of het iets te doen heeft met dat ik al een tijdje geen Nederlands meer gesproken heb?
Goed van je! altijd uitgaan van je reflexen ja tog g zeke wete zowiesowquote:Op zaterdag 26 mei 2012 15:04 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Ja hallo: je begon zelf.![]()
En in een eerste reflex gaf ik je nog gelijk ook.
"op zich"quote:Op zaterdag 26 mei 2012 14:53 schreef Boterbartje het volgende:
Ah mijn taal is opzich goed, ik kreeg altijd complimentjes van m'n leraar. En het is technisch gezien mijn 2e taal en ik scoorde op toetsen sowieso hoger dan autochtonen
geen neuk werd gegevenquote:
quote:missybookwurm 26-05-2012 @ 20:37
Dit krikt hun gemiddelde in aanrijtijden wel enorm op ja.
Daar kan de NS nog een druppeltje uit zuigen.
Dat kettingtje is leuk, maar dat ze het huis van de buurvrouw meenemen is hilarisch. En gelukkig was de schade redelijk.quote:Op zondag 27 mei 2012 @ 09:10 schreef SupremeCommander het volgende:
Laatst nog ingebroken bij een collega van mij, op klaarlichte dag.
En omdat hij in een portiekwoning woont hebben ze gelijk het huis van de buurvrouw maar meegenomen.
Het enige wat ze meegenomen hebben zijn 5 oude ( en dan bedoel ik ook oude ) GSM's, wat spaargeld van zijn dochter en een gouden kettingtje ( met nadruk op tje ).
Alleen de schade aan zijn huis en spullen, die was redelijk, ze hadden echt alles onderste boven gehaald.
Maar de computer / laptop / tv lieten ze staan, te zwaar, te opvallend, te oud(?).
Idem bij de buurvrouw maar die had nog minder om te stelen.
dus waarschijnlijk junk(s) geweest, snel naar binnen, makkelijk te stelen zooi meenemen en weer wegwezen.
Een gat in haar geheugen mist?quote:Op zondag 27 mei 2012 22:27 schreef Esses het volgende:
[..]
Maar wel goed bij, toch mist een gat in der geheugen en haar complete medische toestand daar omheen is onbekend.
Nog een aanvulling
Wat er juist om dat missende gat in haar geheugen zit, is onbekend. Wellicht zit daar een gat?quote:Op zondag 27 mei 2012 22:29 schreef Lienekien het volgende:
Een gat in haar geheugen mist?
Dus eigenlijk is er niks mis met dat geheugen?
Ik vind het wel bijzonder dat een gat iets kan missen. Een ingang, een uitgang?quote:Op zondag 27 mei 2012 22:29 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Een gat in haar geheugen mist?
Dus eigenlijk is er niks mis met dat geheugen?
quote:Op zondag 27 mei 2012 19:18 schreef Bill_E het volgende:
Ik drink iedere dag zo'n halve liter pak. maar dat is puur omdat ik anders geen melk binnen krijg![]()
En 3,6 g suiker per 100ml is te verwaarlozen. in 100ml cola zit een vier fout hiervan.
Dat is het erge. Zolang we niet weten wat het gat nou mist (een knuffel, zijn sleutels) kunnen we het niet helpen.quote:
Misschien leren schaapscheren?quote:Op zondag 27 mei 2012 19:18 schreef Zienswijze het volgende:
Oh, en dat is de schuld van de Poolse immigranten?De mensen die in de arbeidsmarkt verdrukt worden, moet of zelf een beter arbeidsethos schapen of zich om laten scholen in een sector waar werk is.
Het drinken van pak is ook wel apart. Ik beperk mezelf meestal tot melk of coolbest.quote:
Een belangstellend struikje.quote:Op maandag 28 mei 2012 18:33 schreef kingtoppie het volgende:
[..]
[..]
Ik ben een nieuwsgierig haagje die wilt weten waar het vandaan komt en of het makkelijk te doorbreken is.
quote:Op maandag 28 mei 2012 22:48 schreef freehunter het volgende:
hoi ik heb 2 nieuwe race fietsen opgekocht uit een faicement alleen heb er totaal geen verstand van ene heeft er alles van shimano ultegra eropzitten en de anders shimano 105 ik heb er een foto bijgedaan mijn vraag is of het goeie fietsen zijn en wat zouden ze waard zijn voor de verkoop alvast bedankt
ik weet niet hoe ik hier een foto opzet
quote:Op maandag 28 mei 2012 21:01 schreef PKRChamp het volgende:
Er bestaat geen winnend systeem voor roulette dus ik denk dat je mij vergist met iemand anders.
afbeeldingquote:Op dinsdag 29 mei 2012 00:44 schreef PKRChamp het volgende:
[..]
Zit het niet mee in je leven?
[ afbeelding ]
Verantwoordelijkheid en zelfredzaamheid zijn dus blijkbaar inderdaad vieze woorden hier in Nederland. Stel je eens voor dat er geen WW meer word uitgekeerd en je daadwerkelijk je eigen boontjes moet doppen wat zou dat eng zijn zeg.
Spannend!quote:Op maandag 28 mei 2012 16:00 schreef mergbot het volgende:
De regelgeving van de fabrikant.
Als Ola ziet dat jij zijn ijsjes verkoopt die niet voor losse distributie mogen zegt Ola: hey stoppen jij of ik strek een rechtzaak aan!
http://woordenlijst.org/zoek/?id=76817quote:Op dinsdag 29 mei 2012 17:54 schreef Gravedigger het volgende:
Nederlandse vrouwen zijn het speelst
Deze vervoeging leer je zeker niet op een Nederlandse school.
Wat zou er niet aan kloppen?quote:Op dinsdag 29 mei 2012 20:35 schreef Gravedigger het volgende:
Weer wat geleerd. Maar klopt het ook in deze zin? Daar twijfelde ik aan.
Waarom beter? Speelst is correct, zoals we hebben kunnen zien.quote:Op dinsdag 29 mei 2012 23:01 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Het meest speels is dat niet beter/mooier?
quote:Op woensdag 14 maart 2012 09:33 schreef superkoos het volgende:
Je bent zelf anders ook een verzuurde lul met dit soort edutaire uitspraken die je weigert te funderen.
quote:Op vrijdag 25 mei 2012 19:54 schreef VeX- het volgende:
Mijn advies: stuur eens goede artiesten. Wat er de afgelopen jaren is gestuurd daar lust de kat geen brood van.
En stuur iemand die in het Nederlands zingt.
Of stuur Skik als een outsider.
Boeie, ik vind het meest speels het mooist, anders zit je zo te slissen.. speelsstsquote:Op woensdag 30 mei 2012 07:35 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Waarom beter? Speelst is correct, zoals we hebben kunnen zien.
quote:Op zondag 27 mei 2012 17:58 schreef Ikwilookeenfokkerzijn het volgende:
Naast de adviezen die andere users al hadden gepost, misschien moeten we maar voor een keer wat producers, cheograven e.d. uit het buitenland inhuren. Als Zweden wint moet zo'n goede optreden, waarom zouden wij dat niet kunnen doen? We hebben natuurlijk wel een beetje het 'doe maar gewoon, dan doe je al gek genoeg' mentaliteit'. En als we gek proberen te doen, is het altijd op een verkeerde manier. Voorbeeld zie Gordon![]()
Boeie, inderdaad. Dit is een taaltopic, over taalfouten vs correcte taal.quote:Op woensdag 30 mei 2012 09:27 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Boeie, ik vind het meest speels het mooist, anders zit je zo te slissen.. speelssts
Soms denk ik wel eens dat ze het opzettelijk doen.quote:Op donderdag 31 mei 2012 17:34 schreef Bill_E het volgende:
[..]
Dat gok ik ook zo! Tenzij je een zijlboot pakt.
Hoezo, boeie? Waarom vraag je het dan nog?quote:Op woensdag 30 mei 2012 09:27 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Boeie, ik vind het meest speels het mooist, anders zit je zo te slissen.. speelssts
Sorry spijkerbroek, maar... anderman's?quote:Op dinsdag 29 mei 2012 15:13 schreef spijkerbroek het volgende:
[..]
Mensen die klagen over anderman's taalgebruik en er dan niet tegen kunnen dat anderen hen op hun fouten wijzen.
In deze post is het minder werk om al het correcte taalgebruik aan te geven....quote:Op dinsdag 29 mei 2012 01:43 schreef theshold het volgende:
vandaag droeg ik een zeer korte strakke spijkerbroek,smorgens en ook smiddags merkte ik dat oudere en volwassener mensen er geen moeite mee hebben.
vanavond was ik via een kermis opweg naar een vuurwerk,en merkte dat de jeugd,en meestal jongens,die het dan vreemd vinden,een man,ik ben hetro,draag geen strakke,en ook geen te korte broekje.
Ik respecteerd ieder die draag wat hij/zij mooi vinden lekker vind zitten,ook al vind ik het niet mooi,maar als je in jongeren hun kledingsoord(straatbeeld)niet past,dan respecteren ze die kleding keuze niet,wat juist mijn kledingkeuze wel is(erg strak en kort)
Ik moet toch kunnen dragen waar ik mij prettig in voeld en wat k mooi vind.
Respecteer ieder zijn kledingkeuze.
Uhmmmm... dat is een stofje op je monitorquote:
quote:Op donderdag 31 mei 2012 16:25 schreef RaymondK het volgende:
't is ook vaak een duikersuitrusting zoiets.
Maar idd. wat heb je voor Natie ideeeen?
quote:Op donderdag 31 mei 2012 20:13 schreef kevingie13 het volgende:
Hallo,
Ik heb met digitaal tv kijken blokjes (zo'n soort van blokjes bij een paar zenders) soms gaan die ffe weg als ik de antenne kabel een beetje verschuif.Ik zit boven en als ik dan de antenne kabel onder er rechtstreeks in doe (dus geen splinter) heb ik bijna nergens last van( soms nog kleine blokjes maar veel minder).Dus dan is mijn vraag hoe kan ik dat oplossen antenneversterker ofzo?
Bedankt!
Er is veel Mis met deze Post, maar Wat mij het meest Opvalt, zijn de Willekeurige hoofdletters Die gebruikt Worden.quote:Op vrijdag 1 juni 2012 00:08 schreef _evenstar_ het volgende:
Ik heb zoiets dergelijks meegemaakt maar dan met heren scheermesjes![]()
Heb incasso opgebeld en gezegd kappen met die onzin , dat Ik geen abomnement oid heb afgenomen. Hun beweerden van wel Ik zeg dan ontvang Ik graag de papieren daarvan etc. en bij nog een Keer zo een brief Ik ze zou aanklagen voor lastering etc.
Nooit Meer wat van gehoord
Ik herken 'm. Wat is er volgens jou fout aan?quote:
Ik twijfelde, maar niet lang genoeg/toch te veel haast.quote:Op vrijdag 1 juni 2012 09:24 schreef yyyentle het volgende:
Misschien dacht je 'een vreemd soort van genoegen' ofzo en heb je dat samengevoegd.
Ik deed laatst ook zoiets, zag het pas later. Het is blijkbaar niet opgevallen.
Is een zogenaamde vertaling van:quote:Op zaterdag 2 juni 2012 00:01 schreef Argo het volgende:
[..]
Je kan negatief over de Jehova's zijn maar het waren zij die mij vertelde om onderzoek te doen naar de geschriften. Alleen deden zij dat onderzoek in het desbetreffende boek (de bijbel?) ik deed het echter buiten het boek om. Ik ging kijken in welke tijd het zich het afspeelde en welke andere geloven er toen waren. Ook waren het de Jehova's die mij iets vertelde over dat bij iedere maaltijd het gebed onze vader ons dichter bij elkaar zou krijgen? Maar helaas dat is niet de Jehova.
Argo vertaling 2012 (dat laatste is echter een gok in het wilde weg want ik kon er niets anders van maken!
Maar of het nou een verbetering was???quote:Op vrijdag 1 juni 2012 23:55 schreef Dance99Vv het volgende:
wel je kan negatief over jehova's zijn maar het waren zij die mij zeiden doe onderzoek naar de geschriften , alleen deden zij dat onderzoek in hetzelfde boek en ik daar buiten , welke tijd was dat? welke geloven waren er die tijd naast the OT.
Ook waren het zij de jehova's die mij iets vertelde over dat bij iedere maaltijd opgedreund gebed het onze vader. Het bracht mij dichter bij mijn God en helaas dat is niet jehova.
Mijn vraag ergens in dit topic was , was jesus een zoroatrist want zo komt hij op mij over , de apostelen hebben er een leer van gemaakt
Die d's maken het toch wel zwakker, als je het mij vraagt.quote:Op zaterdag 2 juni 2012 00:49 schreef TheHappyPrince het volgende:
En met deze post concluderen we de enige echte waarheid: het antwoord op de titel van dit topic is een dikke vedde nee!![]()
![]()
Ga je je gelijk nu zo halen?quote:Op zaterdag 2 juni 2012 01:59 schreef Kees22 het volgende:
De chaos in het bovenstaande moge niet origineel zijn, maar deze had ik nog nooit gezien:
[..]
Die d's maken het toch wel zwakker, als je het mij vraagt.
Hoi, je zit in het verkeerde topic.quote:Op zaterdag 2 juni 2012 22:40 schreef alledagenheeldruk het volgende:
Ik wals gewoon lekker over de woordenwisseling heen, in de hoop hem daarmee ietwat teniet te doen
Ik zag laatst een advertentie voor 'zoete productiemedewerkers'. Best begrijpelijk, want ze willen natuurlijk geen stoute medewerkers, maar gewoon mensen die zoete broodjes bakken (pfhihi, puns!)
Ik haal geen gelijk, ik had te veel gemist om nog te reageren. Dus dat probeerde ik ook niet in te halen.quote:Op zaterdag 2 juni 2012 02:02 schreef TheHappyPrince het volgende:
[..]
Ga je je gelijk nu zo halen?![]()
Je bent wel doorzichtig hé
![]()
Sowieso is het duidelijk dat zowel Argo en ik niet serieus doen, dat topic was veel te ver heen om nog serieus te reageren, omdat sommigen totaal niet ingingen op goede argumenten.
exboriant bestaat dat?quote:Het is inderdaad zo dat ministers exboriant verdienen, net als kamerleden.
Een spelfoutquote:Op zondag 3 juni 2012 02:30 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Ik haal geen gelijk, ik had te veel gemist om nog te reageren. Dus dat probeerde ik ook niet in te halen.
Als het gaat over serieus reageren op goede argumenten: dat heb ik wel steeds gedaan.
Als het gaat over jouw argumenten: daar heb ik op gereageerd als ik ze tegenkwam. Als ik je zo hoor was dat verspilde moeite.
Ik haal geen gelijk, ik constateer een duidelijke spelfout. En een die ik ook niet begrijp, omdat de scherpe t vervangen wordt door de zachtere d. vedde in plaat van vette.
En daarover zou ik wel eens wat commentaar willen horen van de vaste gasten van dit topic.
Meisjes, ga even buiten ruzie maken. Dit lijkt me niet het topic daarvoor.quote:Op zondag 3 juni 2012 13:11 schreef TheHappyPrince het volgende:
Een spelfoutKom op. Ooit gehoord van creatief taalgebruik? 'Vedde' klinkt tenminste als een vet woord. En dan keihard ontkennen, alsof dit je zomaar toevallig tegenkwam, in plaats van dat je mij nog probeert een hak te zetten.
Zijn treinen hebben nooit vertraging?quote:Op zondag 3 juni 2012 23:34 schreef MeYouUs het volgende:
Hallo,
Ik heb perrongeluk op iets geboden op vakantie veilingen, en deze nog gewonnen (Met mijn pech waar ik nooit natuurlijk iets win), maar buiten dat, las ik dus in de overeenkomst dat je na het winnen een definitief overeenkomst hebt, waarbij je verplicht bent het product af te nemen.
Ik weet zelf niet veel van recht, maar ik weet wel dat als je in de winkel iets koopt, je altijd het recht op retour hebt van het product, tenzij het gaat om bederfelijke producten.
Maar weet iemand of het dus, juridisch, mogelijk is om van deze "overeenkomst" rechtsgeldig af te komen? Zonder problemen.
En dat studeerd (pun intended) af?quote:Op maandag 4 juni 2012 11:51 schreef pasky87 het volgende:
Hallo,
Voor mijn afstudeerd stage doe ik onderzoek na hoe het stemmen verloop via internet polls en social media.
Nu weet ik dat er bedrijven zijn die gespecialiseerd zijn in het beinvloeden hiervan. Kennen jullie enkele van deze bedrijven? Of zouden jullie mij hier meer informatie over kunnen geven?
alvast bedankt
Perrongeluk is natuurlijk als je een briefje van 10 vindt op het perron.quote:
Ik dacht altijd dat perrongeluk was als de treinen op tijd reden.quote:Op maandag 4 juni 2012 12:22 schreef padlarf het volgende:
[..]
Perrongeluk is natuurlijk als je een briefje van 10 vindt op het perron.
Ohja natuurlijk, stom van mijquote:Op maandag 4 juni 2012 12:22 schreef padlarf het volgende:
[..]
Perrongeluk is natuurlijk als je een briefje van 10 vindt op het perron.
Is perrongeluk niet dat wat je in films ziet? Jongen ziet meisje, meisje ziet jongen, klassieke muziek begint zachtjes te spelen. Ze laten hun tassen vallen en rennen, in slow motion natuurlijk, naar elkaar toe met gespreide armen. Dan vallen ze elkaar in de armen en de muziek komt tot een hoogtepunt, terwijl de jongen het meisje optilt en ronddraait. Het liefst in zwart-wit en naast een stoomtrein. Tranen stromen over wangen. *snif*quote:Op maandag 4 juni 2012 12:22 schreef padlarf het volgende:
Perrongeluk is natuurlijk als je een briefje van 10 vindt op het perron.
Waf.quote:Op dinsdag 5 juni 2012 10:35 schreef xienix2501 het volgende:
Mijn kater is ook flink in de reu, vanochtend voor het werk geschoren en meneer ging daarna op mijn schouder zitten en kopjes geven tegen me wangdaarna mijn hele wang onder de zwarte haren hehe
Door de IQ-strijd?quote:Op dinsdag 5 juni 2012 13:21 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ja, daar hebben ze ook alle tijd voor met hun Wajong-uitkering.
Maar je begrijpt dat als je een IQ van 135 als grens gaat stellen, dat je dan praat over het 98ste percentiel, en dat je dus maar een heel klein groepje stemgeregdigden gaat krijgen?!
Het is niet voor niets het 98ste percentiel....
quote:Op dinsdag 5 juni 2012 16:46 schreef xSouL het volgende:
Hey, do you have a masker on?
Oh no, it is your cancer face...
quote:Op dinsdag 5 juni 2012 12:09 schreef Olle. het volgende:
Vandaag vroeg ik weer naar de status en kon hij nog steeds geen antwoordt geven.
quote:Op maandag 28 mei 2012 13:15 schreef Onnoman het volgende:
Bestaat vriendschap in verschillende degradaties in verschillende levels?
Oei, dat is wel een hele ernstige, en aan het tijdstip te zien kan ik de autocorrect van m'n telefoon er ook niet de schuld van geven... dat moet wel haast op m'n laptop zijn geweestquote:
quote:Op zaterdag 2 juni 2012 00:37 schreef Miendientje het volgende:
Mijn stamkroeg heeft zo'n ribbeltjespad precies van het zeebrapad naar de ingang. Je zou denken dat het er altijd vol zit met blinden maar dat valt mee
Heeft ie dan ook de webcam aan?quote:Op donderdag 7 juni 2012 22:16 schreef truedestiny het volgende:
Ik wou net naakt foto's neer zetten van Khaleesi en Cersei. Maar dit is duidelijk niet het goede topic.
quote:Op donderdag 7 juni 2012 14:07 schreef ems. het volgende:
Op zich wel een aandoenlijk stukje onzekerheid, verder. Maar het weergeeft wel duidelijk aan hoe weinig die mensen eigenlijk snappen van waar ze over praten.
Ze had honger en heeft met een andere jongen staan kokkerellen?quote:Op vrijdag 8 juni 2012 02:08 schreef Back2Me het volgende:
Hallo all.
Ik zal het verhaal een beetje kort proberen uit te leggen.
Sinds een maandje of 2 heb ik nu een vriendin. Echter zijn we ong. 3-4 maanden echt met elkaar bezig. 1 maand voor die tijd hebben we 1 fikse ruzie gehad en heb ik een paar dagen het contact op een laag pitje gezet en gezegd dat ik er klaar mee was. (stom ja.. maar goed iedereen is wel eens boos) in die paar dagen had ze een feestje bij iemand thuis. Al die mensen daar ken ik maar ik was niet uitgenodigd door die gast omdat ik ruzie met me vriendin had en hij geilt op haar.. enfin. Nu hoorde ik dus gister na 2 maanden echt super gelukkig te zijn via via dat zij daar met een zeker persoon het bed heeft gedeeld. Niet echt het leukste wat je verwacht te horen maar goed. Ben flink boos geweest. Gister ontkende ze het allemaal en vandaag zegt ze het wel te hebben gedaan. Ze legde uit dat in in een periode was dat onze "relatie"(wat toen nog niet echt een relatie was) niet erg stevig op de fundering stond. Nou daar ben ik het aardig mee eens maar geen reden om een andere gehaktstaaf te bereiden lijkt mij. Jullie raden de vraag al.. Wat moet ik hier nu mee. Aan de ene kant zeg ik zelf dumpen die snol. Aan de andere kant ik heb afgelopen tijd een hele leuke tijd met haar gehad en ze was eigenlijk 24/7 bij me. Ze zegt dat ze niks wilt met die gozer en ook al een tijd niet heb gesproken. Maar moeilijk moeilijk. Brand los
Samenvatting: Vriendin heeft ander gebald toen TS alleen nog in de flow met haar zat, nadat TS en zij compleet overhoop lagen. (zaten wel een x aantal dagen tussen. Relatie was toen ronduit kut.)
Beslissingen worden niet meer genomen, ze worden gemaakt.quote:Het volk is in ieder geval minder in staat om een goed afgewogen beslissing te maken en dat is ook waarom vertegenwoordigers van het volk worden ingezet...
Bedoel je 'bedoeld'?quote:Op vrijdag 8 juni 2012 14:58 schreef Re het volgende:
Moeder verkracht meisje uit Kunduz: 'Als daders niet gestraft worden..
dat lees ik misschien heel anders dan bedoelt?
Dat is tegen dovemansoren. Niet eerste keer dat het verzoek komt.quote:Op vrijdag 8 juni 2012 09:45 schreef Copycat het volgende:
Zou je in het vervolg svp met link willen quoten? Persoonlijk vind ik het soms nl wel leuk om even op het topic in kwestie te klikken.
Bedankt alvast!
quote:Op vrijdag 8 juni 2012 19:36 schreef Spritzzen het volgende:
Morgeuh,
Een vraag;wie weet wat voor een cafe het is waar het eitem gokken op voetbal over gaat...het is in Beverwijk.
Thx.
Sorry maar ik dacht dat het om de bal gaat en niet om de persoon, wie het plaatst lijkt me totaal niet relevant. Nietsvermoedende mensen buiten hun medeweten voor schut zetten is niet sympathiek maar ok in dit geval - de foutenmaker in kwestie geniet er zichtbaar van ruzie te zoeken en andere users te confronteren en te vernederen – geef ik je de link.quote:Op vrijdag 8 juni 2012 09:45 schreef Copycat het volgende:
Zou je in het vervolg svp met link willen quoten? Persoonlijk vind ik het soms nl wel leuk om even op het topic in kwestie te klikken.
Bedankt alvast!
Lysdect.quote:Op vrijdag 8 juni 2012 17:47 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Jal ijkt me ook, gewoon lol hebben, zal die mensen worst zijn of jij autistisch bent of anaffabeet
Juichen en op de stoelen maar niks kapot maken he
Dat is het ook niet, het gaat erom dat het soms leuk is ook het topic te bekijken en dat kan niet zoals jij post.quote:Op zaterdag 9 juni 2012 07:00 schreef yyyentle het volgende:
[..]
Sorry maar ik dacht dat het om de bal gaat en niet om de persoon, wie het plaatst lijkt me totaal niet relevant.
Wat "rullevant" betreft: dat is een soort running gag geworden op voetbalgebied op FOK!. Ene Johan Derksen schijnt het op die manier uit te spreken. Dus waarschijnlijk is dit expres zo geschreven.quote:
Niet meer origineel, maar we hebben weer een rijcher.quote:Op zaterdag 9 juni 2012 19:23 schreef like-nath het volgende:
TS doe niet moeilijk en doe het gewoon vijlig, zou tog echt even behoorlijk kut zijn als je zwanger raakt van je eerste keer
quote:Op zaterdag 9 juni 2012 11:04 schreef Flashing_Lights het volgende:
Kort samengevat.
- Je woont niet thuis maar in een instituut.
- De kinderrechter heeft een OTS uitgesproken.
- Er is (nog) geen uithuisplaatsing.
- Je wilt weglopen en naar huis toe want je zit vrijwiliig in het instituut. Je moeder neemt je ook gewoon thuis. Maar Bureau JeugdZorg verbied het, en geven waarschuwingen af dat als ik dus naar huis toe ga dat zij maatregelen, zowel voor mijn moeder als mij nemen zodat ik toch uit huis wordt geplaatst
- Maar... Er is geen sprake van een gevaar, in de war zijn of een opname.
is mij vraag.
Wat voor maatregel kan Bureau Jeugdzorg nemen, dat ik toch uithuis wordt geplaatst, ook al is er heel dibiieus gezien geen gevaar en gaat het gewoon goed tuis. Bureau Jeugdzorg wilt mij alleen niet thuis hebben.
Want met een ibs kunnen ze toch ook moeilijk komen, want er moet acuut gevaar zijn op dat moment?
Vanwege dat ik paar maanden terug psychotisch was, woon ik niet meer thuis. Maar de psychhotische kenmerken zijn over doormiddel van behandeling met medicijnen.
quote:Op zondag 10 juni 2012 12:15 schreef ChildoftheStars het volgende:
[..]
*zucht*![]()
Bewijze van spreken en zo...
Er liepen veel Nederlanders en het zag er zwart van.quote:Op zondag 10 juni 2012 15:01 schreef BramKVO het volgende:
[..]
Meestal zijn het wel grensgevallen maar heus niet altijd. Je moet het ook commercieel zien natuurlijk. Nederlanders zullen sneller in een cafe binnen stappen waar er oranje vlaggen hangen. En ik zweer het je, het liep in mijn stad zwart van de Nederlanders gisteren !
quote:Op zaterdag 9 juni 2012 23:43 schreef Fokboer het volgende:
[..]
Nee maar dan is het mijn woord tegenover dat van de andere twee partijen. En iedere kant beweert even iets anders. Politie gaat het geen prioriteit geven, hooguit schrijftelijk ergens rangschikken waardoor niks gebeurt.
En dan zijn alle buren boos op mij. Nee, bedankt.
Politie doet niks gewoon.
En wgr is misschien beter indd. Waarom reageert de moderatie niet op mijn TR?
Niet schetsend bedoeld! Laat staan kwerstend!quote:Op zondag 10 juni 2012 15:06 schreef Psy-freak het volgende:
Wat schertst mijn verbazig: vannacht smst ze of ik wil afspreken.
Wat leest ditquote:Op zondag 10 juni 2012 16:20 schreef cempo1 het volgende:
Ik zal het kort uitleggen.
Ik wil graag mij windows opnieuw installeren
Want ik heb een soort Account Beperking.
En dat heb ik al verholpen om via veiligemodus erin
Te komen. Maar nu als ik aanmeld meld ik Gelijk af?
Erg vervelend. Ik heb hier een Windows / Ubuntu, installatie CD'tje liggen.
Dus dat komt wel goed. Alleen nu is de vraag (Ik heb het ooit wel eens iemand zien doen)
Om via het opstarten de Installatie te starten, Enige snel toetsen?
Ik hoor het graag Super tof als iemand me kan helpen!
Misschien was het een BreeZaH en is hij/zij dit aan het aflerenquote:Op zondag 10 juni 2012 16:29 schreef spijkerbroek het volgende:
[..]
Wat leest dit
Irritant zeg. Waarom die Willekeurige
Hoofdletters en waarom in godsnaam
Die nieuwe Regels steeds?
quote:Op zondag 10 juni 2012 16:52 schreef Johnny_Tzunami het volgende:
Mijn buurman heeft contacten bij de KNVB en vernomen dat Bert van Marwijk vanavond wordt ontslagen. Wie zou hem op gaan volgen?
Jij hebt de Dirkjan van deze week gelezen.quote:Op zondag 10 juni 2012 17:46 schreef trabant het volgende:
Dat is toch een zeugma?
• "Hier zet men koffie en over"
quote:Op zondag 10 juni 2012 22:42 schreef plopkweker het volgende:
[..]SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Sterkheidsbaas van alles.
quote:Op maandag 11 juni 2012 15:09 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
Ja mensen weer een nieuw 'mensen die...'-klb-topique, maar deze is zeker terecht.
Ik weet niet wat het is, maar waar vroegah (hadden we geen drempels maar kuilen) slechts voor een heel goed concert wel eens in de rij gelegen werd, is men tegenwoordig zo geïndoctrineerd door de Mamon en heeft men zo'n zuur en betekenisloos leven dat ze voor fucking prullaria in de rij gaat liggen. En niet alleen bakfietsen voor een gedragen Justin Bieber onderbroek, maar zelfs volwassen mensen
Ik hoef uiteraard niet de foto's te plaatsen van de apple-zeloten die voor een iPad met een nieuwe batterij nachten buiten slapen want die debielen kent iedereen wel, maar nu gaan ze zelfs voor een paar teringlelijke gymschoenen ontworpen door (of all people) Kanye West) in de rij liggen (en op internet betalen ze er zelfs duizenden euro's voor)
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Klacht: mensheid is gedegenereerd tot falers die voor winkels gaan slapen voor prullaria.
quote:Op maandag 11 juni 2012 17:30 schreef Athlon64x het volgende:
het meest trieste is de overheid bezuinigd nooit overbodige ambtenaren met hun vroegtijdige pensioenen debiel hoge lonen
Die hele OP is om te huilen, maar nieuwe bergketens maken door tegen de VS en China op te botsen vond ik toch wel vrij ambitieus van TS.quote:Op maandag 11 juni 2012 18:43 schreef zetalore het volgende:
We kunnen erhaast niet meer omheen, willen we uberhaubt nog tegen China of the V.S op kunnen botsen, dan kunnen we als we deze splinterlandjes niet samenvoegen, het wel shaken , dan worden onze landen opgekocht door de chinezen of the V.S, en zijn we overgeleverd aan het buitenland.
<knip>
quote:Op maandag 11 juni 2012 22:14 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Daar speelt hij ook al de verloren onschuld.
quote:Op maandag 11 juni 2012 16:34 schreef PeuRac het volgende:
Ik heb jarenlang de hond uitgelaten naast een vergelijkbaar bedrijf en er is redelijk wat stank en drukte, ook op zaterdagen en zondag van de hobbiesten als het een club is en geen bedrijf. Daar moet je tegen kunnen. Nog niet te spreken over de auto's van het bezoek die de weg blokkeren als ze op bezoek komen...
Wel sneu, gezakt. En van de frustratie overal dubbele t's.quote:Op dinsdag 12 juni 2012 22:38 schreef slacker_nl het volgende:
[..]
In de laatste km.. Zoals ik het op FB zei:
[..]
Bij de stopopdracht paktte de beste man plots m'n stuur vast waardoor ik vol op de rem traptte (ik vind dat ni leuk he) en daarna kon ik mezelf niet meer genoeg tot rust brengen waardoor ik op eigen terrein (waar ik woon/werk) gewoon niet meer prettig kon rijden. Maaktte domme foutjes. Totdat moment was het roze papiertje van mij, erna, <insert faaldeuntje>.
Is beest het nieuwe vet? Of het nieuwe baas?quote:Op woensdag 13 juni 2012 07:49 schreef MrBaas het volgende:
Wel beest dat TS al de verkopers zijn gegevens heeft. Je kan hem zo erg kloten nu je zijn adres/telefoonnummer/school/telnrmoeder weet
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |