FOK!forum / Planes, Trains & Automobiles / Het treinenpics, -nieuws en praattopic nummertje 318
Duveldonderdag 12 mei 2011 @ 20:59
image.php
Welkom in alweer een nieuw deel van deze succesvolle reeks. Liefhebbers van de oude delen, komen hier aan hun trekken.

==========================

>> Algemeen
In dit topic kun je terecht met al je vragen, opmerkingen, foto's en verslagen met betrekking tot het reizen met de trein. Voor algemene informatie over vervoersbedrijven, materieel, spoorlijnen, etc. verwijzen we je graag naar de betreffende categorie op Wikipedia.

Nietszeggende TVP's en zwaaihandjes worden niet op prijs gesteld (daar is de knop "volg topic" voor), een leuke anekdote of foto is daarentegen altijd welkom.

Regelmatig terugkerende vragen zijn hieronder beantwoord, lees dit dus goed door voordat je jouw vraag alsnog in dit topic plaatst.

==========================

>> Vragen en opmerkingen over andersoortig railtransport
In dit topic komt vooral het vervoer in reizigerstreinen aan bod, maar een goederentrein tussendoor is een leuke afwisseling. Over metro's en trammetjes doen we ook niet al te moeilijk, al zijn daar wel aparte topics voor aanwezig.

>> Met de StudentenOV-Chipkaart in internationale (hogesnelheids-)treinen reizen
Met je StudentenOV-Chipkaart mag je binnen Nederland gratis reizen in de Beneluxtrein (Amsterdam - Roosendaal) en de IC Berlijn (Schiphol - Hengelo). Voor de hogesnelheidstreinen ICE (Amsterdam - Arnhem) en Fyra (Amsterdam - Rotterdam via de HSL-Zuid) moet een toeslag worden betaald. De toeslag voor ICE bedraagt 2 euro, de toeslagen voor Fyra zijn hier te vinden. Beide toeslagen zijn in de kaartautomaat op elk station te koop. In de Thalys is je StudentenOV-Chipkaart niet geldig. Voor algemene informatie over het reizen met je StudentenOV-Chipkaart kun je het beste in dit topic terecht.

>> Reizen over de HSL-Zuid
Sinds september 2009 rijdt NS Hispeed ieder uur op de HSL-Zuid een pendeldienst tussen Amsterdam en Rotterdam. De reistijd bedraagt 41 minuten, waarvan 26 minuten tussen Rotterdam en Schiphol en 15 minuten van Schiphol naar Amsterdam Centraal. NS Hispeed voert deze dienst uit onder de naam Fyra. Voor Fyra dient, naast een gewoon kaartje, een toeslag aangeschaft te worden. Tevens is het mogelijk om een voordeliger Superdiscount kaartje te kopen. De tarieven voor Fyra zijn op deze pagina te vinden.

Met ingang van de Dienstregeling 2010, is ook de Thalys over de HSL-Zuid gaan rijden. Tussen Amsterdam en Rotterdam wordt nog met een snelheid van 160km/h gereden, vlak na Rotterdam gaan alle remmen los en rijdt hij met 300km/h richting Antwerpen. Hierdoor duurt de reis van Amsterdam naar Parijs nog maar 3:18 uur. Een rit met Thalys is alleen mogelijk met een reservering, reserveren is drie maanden van tevoren mogelijk op NsHispeed of TGV-Europe.

Station Breda is voorlopig nog niet op het HSL-netwerk aangesloten.

>> Met Kruidvatkaartjes en andere (actie-)dagkaarten naar het buitenland
Dagkaarten zijn geldig op elk traject in Nederland, ongeacht het vervoersbedrijf dat er rijdt. Net als met een StudentenOV-Chipkaart, moet ook met een dagkaart voor ICE en Fyra een toeslag aangeschaft worden en mag er niet met Thalys gereisd worden.

>> Afkortingen en treinserienummers
Er komen in dit topic regelmatig afkortingen en treinserienummers langs, die voor de nieuwe bezoeker erg verwarrend kunnen zijn. De betekenis van een afkorting vind je hier, voor een treinserie kun je hier terecht.
Voor informatie over Wijzigingsbladen wat betreft materieelinzet, LM-ritten, splitsen en combineren en dergelijke kan je op deze website terecht.

>> Geldigheid Studenten OV/Voordeeluren etc. op feestdagen
Er bestaat onduidelijkheid over de feestdagen welke anno 2010 gelden bij de Nederlandse Spoorwegen.
Dit zijn: Goede Vrijdag (2 april), 2e paasdag (5 april), Koninginnedag (30 april), Bevrijdingsdag (5 mei), Hemelvaartsdag (13 mei), 14 mei (dag na Hemelvaart), 2e pinksterdag (24 mei) aldus NS.nl.

>> NS Dienstregeling 2011
NS heeft besloten om het spoorboekje van Dienstregeling 2011 niet meer te drukken.
Hiervoor kan je nu online PDF-jes downloaden. Omdat NS deze niet in een gezamelijk bestand beschikbaar stelt, is dit door een forumgebruiker gedaan, en Hier te downloaden.
Dit is in een .rar ingepakt, en bevat alle documenten die op de NS website staan vermeld.

>> Hoeveel kilometer heb ik met de trein gereden?
Blijbol (Werkt niet in FF);
De tariefeenhedenkaart van NS met bijbehornde detailkaarten voor grootstedelijke gebieden;
De planner van de NMBS voor België (gewoon doen alsof je een kaartje gaat kopen);
jizdenka internationaal (niet altijd even betrouwbaar);
en als joker _O_ : De tariefcalculator van DB Netz voor binnen Duitsland.

==========================
>> Verhalen
Er worden af en toe verhalen geschreven over oude stations of spoorlijnen. Ook over stations welke (tijdelijk) gesloten zijn door bijvoorbeeld werkzaamheden, mogen hier niet ontbreken. De tot nu toe gemaakte verhalen staan hieronder;
Hoek van Holland Haven - von_Preussen
Kesteren - Dr_Flash
Uithuizen - Socios
Buitenpost - Peterselieman
Newcastle Central Station - bork
IJmondlijn - von_Preussen
Harlingen Haven - Socios
Harlingen (- Haven) - Greavy
Werking van procesleiding van de treindienstleider (1) - ziggyziggyziggy
Werking van procesleiding van de treindienstleider (2) - ziggyziggyziggy

>> Tripreports
Hieronder staan een aantal interessante (foto)reportages die door diverse topic-diehards gemaakt zijn;
Reis door België, met name op station Binche - Dr_Flash
6834 kilometer InterRail - Igen
Vakantie in Oostenrijk - Dr_Flash
Polen - Zug-Chef
Eerste Klas door Nederland - Ireyon
Zwitserland - sander89
De spoorlijn door Liechtenstein - SvMp
Monaco - KapiteinT
Koninklijke wachtkamers - Bork
NVBS Excursie naar de bruinkoolmijnen - Dr_Flash
Met Interrail door midden- en zuid-Europa - Ireyon
InterRail naar Midden-, Zuid- en Zuidoost-Europa - Irritatie100
Treinen rond Basel - Dr_Flash
Station Visé - KapiteinT
InnoTrans 2010 - James1988
Onthulling 10 jaar ICE - Ireyon
Reisje voor het goede doel - Greavy

==========================

Het staat iedereen vrij om de OP aan te passen. Dus laat je creativiteit de vrije loop!
Duveldonderdag 12 mei 2011 @ 20:59
quote:
0s.gif Op donderdag 12 mei 2011 20:34 schreef Igen het volgende:

[..]

Omdat als je het via de aarde doet, allerlei buizen in de aarde gaan roesten enzo. ;)

Wikipedia: Zwerfstroom
Nee, is bij wisselstroom niet zo'n probleem.
borkdonderdag 12 mei 2011 @ 21:06
14 en 15 mei maakt de rode Duivel weer een paar ritjes :)

http://www.spoorwegmuseum.nl/het_museum/heimwee_express.html

crop_7510_colw_340.jpg
Duveldonderdag 12 mei 2011 @ 21:07
quote:
0s.gif Op donderdag 12 mei 2011 19:33 schreef Igen het volgende:

[..]

En bij de HSL hebben ze dan het AT-systeem toegepast?
Klopt, op de Betuweroute ook.
#ANONIEMdonderdag 12 mei 2011 @ 21:11
quote:
3s.gif Op donderdag 12 mei 2011 20:59 schreef Duvel het volgende:

[..]

Nee, is bij wisselstroom niet zo'n probleem.
Waarom zit er dan zo'n equipotentiaalleiding op de HSL? Is dat dan alleen zodat de masten niet onder stroom kunnen komen te staan als er iets kapot gaat?
Duveldonderdag 12 mei 2011 @ 21:21
quote:
0s.gif Op donderdag 12 mei 2011 21:11 schreef Igen het volgende:

[..]

Waarom zit er dan zo'n equipotentiaalleiding op de HSL? Is dat dan alleen zodat de masten niet onder stroom kunnen komen te staan als er iets kapot gaat?
Nee, lees dat stukje op Infrasite ff, staat het helderder in dan ik hier kan typen.
#ANONIEMdonderdag 12 mei 2011 @ 21:34
Ah okee, gelezen. :)
greavydonderdag 12 mei 2011 @ 21:36
quote:
0s.gif Op donderdag 12 mei 2011 20:18 schreef Ascendancy het volgende:
Ik zag de OBB ongepland op Rotterdam rond 1 uur. Richting Amsterdam. Geen tijd om 'm te pakken helaas. Maar wat doe je een uur op Dordt :{
Gepland zou hij om 13:09 moeten vertrekken richting Amsterdam, uit Rotterdam. Betreft trein 9221 Brussel Zuid 11:18, Roosendaal 12:30, Rotterdam 13:08, Amsterdam 14:06.
Daar behoort het te keren op trein 9252 Amsterdam 15:54, Rotterdam 16:55, Roosendaal 17:32, Brussel Zuid 18:42.
In Brussel vertrekt de stam uiteindelijk weer om 19:18, Roosendaal 20:30, Rotterdam 21:08, Amsterdam 22:06.

Trein 9252 Amsterdam-Brussel begon erg goed: Vertrek Amsterdam +9, Brussel was dit al +29..
greavydonderdag 12 mei 2011 @ 21:42
Een toevoeging op voorgaand bericht: Wanneer de ÖBB stam onderhoud nodig heeft en in de "onderhoudslag" zit, doet het maar 1 slag Brussel volgens onderstaande tijden:
Trein 9228 Amsterdam 9:54, Rotterdam 10:55, Roosendaal 11:32, Brussel Zuid 12:42
Daar keert het op trein 9233 Brussel Zuid 14:18, Roosendaal 15:30, Rotterdam 16:08, Amsterdam 17:06.
greavydonderdag 12 mei 2011 @ 22:06
BAM Unimat

VolkerRail Unimat 4S 08-475 was aan het schouwen (of testen).

Mosi27

Genomen met de iPhone, nu eens via Flickr online gezet.

[ Bericht 3% gewijzigd door greavy op 12-05-2011 22:19:32 ]
Duveldonderdag 12 mei 2011 @ 22:16
Leuk! Geinig dat ze die MoSi nog steeds gebruiken!
greavydonderdag 12 mei 2011 @ 22:21
Ding word nog best veel gebruikt. Zie hem veel rangeerwerk doen, maar ook los over de hoofdbaan rijden, of met iets rijden wat niet de hoofdbaan op mag zelfstandig enzo.
Fixersdonderdag 12 mei 2011 @ 22:22
quote:
0s.gif Op donderdag 12 mei 2011 18:10 schreef greavy het volgende:

[..]

Nou, dan mag jij wel eens beter luisteren op Brussel zuid hoor.. Het is zeker niet aan één stuk door..
En vaak is er geen drol van te verstaan..
Dan ben jij nog niet op een Brussels station geweest als het hommeles is. Dan is het met de belgische omroep princiepes net een voetbalcommentator. Ze hebben een rare manier van omroepen daar:
"Mededeling voor de reizigers op spoor 5, de IC-trein naar Antwerpen en Essen van 15 uur 25 vertrekt van spoor 3." Dat dan in twee talen en uiteraard ook tweemaal. Internationale treinen worden zelfs viertalig omgeroepen volgens het zelfde stramien.
Dr_Flashdonderdag 12 mei 2011 @ 22:34
Köln Hbf goedenavond :)
Ascendancydonderdag 12 mei 2011 @ 22:49
quote:
0s.gif Op donderdag 12 mei 2011 21:42 schreef greavy het volgende:
Een toevoeging op voorgaand bericht: Wanneer de ÖBB stam onderhoud nodig heeft en in de "onderhoudslag" zit, doet het maar 1 slag Brussel volgens onderstaande tijden:
Trein 9228 Amsterdam 9:54, Rotterdam 10:55, Roosendaal 11:32, Brussel Zuid 12:42
Daar keert het op trein 9233 Brussel Zuid 14:18, Roosendaal 15:30, Rotterdam 16:08, Amsterdam 17:06.
Dan had ie sowieso vertraging want ik kwam om 10 over 1 op Rotterdam aan.
Dr_Flashdonderdag 12 mei 2011 @ 22:59
Hoe rijdt die trein man? Ik snap er de bliksem van. Uit Köln hbf weg via Köln Süd, maar de eerste halte is Wuppertal Hbf :? En daarna Dortmund? Hoe gaat dat? Over goederenlijnen of wat?
#ANONIEMdonderdag 12 mei 2011 @ 23:03
quote:
0s.gif Op donderdag 12 mei 2011 22:59 schreef Dr_Flash het volgende:
Hoe rijdt die trein man? Ik snap er de bliksem van. Uit Köln hbf weg via Köln Süd, maar de eerste halte is Wuppertal Hbf :? En daarna Dortmund? Hoe gaat dat? Over goederenlijnen of wat?
Apart :?
Tussen Köln-Süd Köln-Kalk en Köln-Mülheim zal 'ie wel over het goederenspoor moeten ja. Maar vanaf daar kan je in principe gewoon de route via Opladen/Solingen volgen.

Maar vertel straks maar hoe het echt was.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 12-05-2011 23:07:09 ]
Dr_Flashdonderdag 12 mei 2011 @ 23:08
Nou ja ik zit hier gewoon met de spoorkaart van NRW en daar staat zoeen boogje niet op :D maar daar ligt dus wel wat? Okee, dan kan het. :)
Dr_Flashdonderdag 12 mei 2011 @ 23:11
En Mülheim, daar waren we vanuit Düsseldorf al langs gekomen. Lekker strak lusje dus :)

Nu nog zien hoe Wuppertal - Dortmund gaat :)
Sociosdonderdag 12 mei 2011 @ 23:26
quote:
0s.gif Op donderdag 12 mei 2011 23:11 schreef Dr_Flash het volgende:
Nu nog zien hoe Wuppertal - Dortmund gaat :)
Ûber Hagen Hbf? :P
Dr_Flashdonderdag 12 mei 2011 @ 23:31
Geen poep Scheerslot :P

Maar dan? Kopmaken achter Witten? Door t bos bij Wittbräucke? Terugsteken uit Hamm? Geen idee. Mogelijk ligt er wel weer een boogje bij Witten?
#ANONIEMdonderdag 12 mei 2011 @ 23:33
quote:
0s.gif Op donderdag 12 mei 2011 23:31 schreef Dr_Flash het volgende:
Geen poep Scheerslot :P

Maar dan? Kopmaken achter Witten? Door t bos bij Wittbräucke? Terugsteken uit Hamm? Geen idee. Mogelijk ligt er wel weer een boogje bij Witten?
De RE4 rijdt toch ook gewoon Wuppertal-Hagen-Witten-Dortmund, net als de ICE-trein Berlijn-Keulen? Die route dus, lijkt mij. Of anders die van de S8/S5, dat kan eventueel ook.

[ Bericht 2% gewijzigd door #ANONIEM op 12-05-2011 23:36:17 (Berlijn-Keulen gaat niet via Dortmund) ]
#ANONIEMdonderdag 12 mei 2011 @ 23:39
En tenzij je de S-Bahn-route neemt is dat dus inderdaad via een ingenieus boogje bij Bochum-Langendreer, bij de aftakking van Bochum-Witten en Bochum-Dortmund. :)
Dr_Flashdonderdag 12 mei 2011 @ 23:40
S8 lost niks op, is alleen een andere route tussen Schwelm en Hagen. Het zal een boogje bij Witten moeten zijn.
#ANONIEMdonderdag 12 mei 2011 @ 23:41
Ik zal het uittekeken. Wacht ff.

Edit:
1z1bqq8.jpg

[ Bericht 68% gewijzigd door #ANONIEM op 12-05-2011 23:43:30 ]
#ANONIEMdonderdag 12 mei 2011 @ 23:47
Maar als ik vrij mocht kiezen zou ik toch voor 'door het bos bij Wittbräucke' gaan. :P
Dr_Flashdonderdag 12 mei 2011 @ 23:54
Ja, gauw even een dubbelspan br218 ervoor en brullen maar *O*
rietjeszuigervrijdag 13 mei 2011 @ 00:17
Even een vraagje: wat kan er allemaal kapot zijn na een blikseminslag bij/op het spoor?
En dan zo kapot dat er tot nu toe 12 uur nodig is om de boel te fixen.
voor de duidelijkheid; ik heb het over de storing tussen Usquert en Roodeschool.

[ Bericht 20% gewijzigd door rietjeszuiger op 13-05-2011 00:26:52 ]
MREnvrijdag 13 mei 2011 @ 00:30
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 00:17 schreef rietjeszuiger het volgende:
Even een vraagje: wat kan er allemaal kapot zijn na een blikseminslag bij/op het spoor?
En dan zo kapot dat er tot nu toe 12 uur nodig is om de boel te fixen.
voor de duidelijkheid; ik heb het over de storing tussen Usquert en Roodeschool.
Relaiskasten
ziggyziggyziggyvrijdag 13 mei 2011 @ 06:09
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 00:30 schreef MREn het volgende:

[..]

Relaiskasten
Inderdaad. En anders kunnen er nog assentellers, ATB-bakens, etc geraakt worden.

We hadden vooral veel overwegen gestoord, dus wellicht was de aansturing daarvan gefrituurd. Het is trouwens nog niet klaar.
Duvelvrijdag 13 mei 2011 @ 08:29
quote:
1s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 06:09 schreef ziggyziggyziggy het volgende:

[..]

Inderdaad. En anders kunnen er nog assentellers, ATB-bakens, etc geraakt worden.

We hadden vooral veel overwegen gestoord, dus wellicht was de aansturing daarvan gefrituurd. Het is trouwens nog niet klaar.
Succes gewenst aan de seinwezenmonteurs aldaar.

Hèt voordeel van geëlektrificeerd spoor: er hangt een bliksemafleider boven.
Ascendancyvrijdag 13 mei 2011 @ 08:38
quote:
14s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 08:29 schreef Duvel het volgende:

[..]

Succes gewenst aan de seinwezenmonteurs aldaar.

Hèt voordeel van geëlektrificeerd spoor: er hangt een bliksemafleider boven.
Er zijn wel meer voordelen aan elektrisch spoor.
Geen irritante brom van een dieselmotor bijvoorbeeld.
Duvelvrijdag 13 mei 2011 @ 08:39
quote:
16s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 08:38 schreef Ascendancy het volgende:

[..]

Er zijn wel meer voordelen aan elektrisch spoor.
Geen irritante brom van een dieselmotor bijvoorbeeld.
Er zijn ook nadelen, zoals landschapsvervuiling en gekut met palen als je een trein wilt fotograferen. En het is duur om te bouwen. Et cetera. :D
James1988vrijdag 13 mei 2011 @ 08:42
Aan de andere kant vertellen die (scherpe) palen je op sommige foto's weer wel dat je camera gewoon kut is en de snelheid niet aankan.
Duvelvrijdag 13 mei 2011 @ 08:45
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 08:42 schreef James1988 het volgende:
Aan de andere kant vertellen die (scherpe) palen je op sommige foto's weer wel dat je camera gewoon kut is en de snelheid niet aankan.
En soms staan de palen scheef in beeld, zodat je weet dat je camera nog kutter dan kut is.
62430.jpg
James1988vrijdag 13 mei 2011 @ 08:53
_O-
Ascendancyvrijdag 13 mei 2011 @ 09:17
quote:
3s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 08:39 schreef Duvel het volgende:

[..]

Er zijn ook nadelen, zoals landschapsvervuiling en gekut met palen als je een trein wilt fotograferen. En het is duur om te bouwen. Et cetera. :D
Landschapsvervuiling is opzih wel waar, maar echt storend is er niet. Foto's maken ga ik niet op in :P
En is electriciteit op de lange termijn niet goedkoper, ondanks de aanleg?
Duvelvrijdag 13 mei 2011 @ 09:22
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 09:17 schreef Ascendancy het volgende:

[..]

En is electriciteit op de lange termijn niet goedkoper, ondanks de aanleg?
Op de heel lange termijn misschien, vroeger gingen ze ervan uit dat bij een halfuurdienst het omslagpunt lag. Inmiddels ligt dat iets anders geloof ik.
James1988vrijdag 13 mei 2011 @ 09:33
Ik vraag me toch af wie al die oude delen heeft opgezocht en gelinkt. Dat moet een rotwerk zijn geweest. :D
#ANONIEMvrijdag 13 mei 2011 @ 09:34
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 09:33 schreef James1988 het volgende:
Ik vraag me toch af wie al die oude delen heeft opgezocht en gelinkt. Dat moet een rotwerk zijn geweest. :D
Ik mag toch hopen dat dat automatisch gaat :D
Duvelvrijdag 13 mei 2011 @ 09:35
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 09:33 schreef James1988 het volgende:
Ik vraag me toch af wie al die oude delen heeft opgezocht en gelinkt. Dat moet een rotwerk zijn geweest. :D
Anne heeft dat gedaan, maar heeft er wel een tooltje voor dat een groot deel van het werk doet. Dus hulde aan Anne. :)
James1988vrijdag 13 mei 2011 @ 09:37
quote:
14s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 09:35 schreef Duvel het volgende:

[..]

Anne heeft dat gedaan, maar heeft er wel een tooltje voor dat een groot deel van het werk doet. Dus hulde aan Anne. :)
1
2
3
4
5
6
7
8
SELECT
    TopicID, Titel, Created
FROM
    topics
WHERE
    Titel LIKE '%trein%'
ORDER BY
    Created DESC

Zoiets? :+
Duvelvrijdag 13 mei 2011 @ 09:39
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 09:37 schreef James1988 het volgende:

[..]
[ code verwijderd ]

Zoiets? :+
Heeft er niet ooit een "trainpics, news and chattopic" bij gezeten?
James1988vrijdag 13 mei 2011 @ 09:40
quote:
3s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 09:39 schreef Duvel het volgende:

[..]

Heeft er niet ooit een "trainpics, news and chattopic" bij gezeten?
Weet ik veel :')
Ireyonvrijdag 13 mei 2011 @ 10:15
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 09:33 schreef James1988 het volgende:
Ik vraag me toch af wie al die oude delen heeft opgezocht en gelinkt. Dat moet een rotwerk zijn geweest. :D
't Is eigenlijk best wel simpel :)
Vraag hier een reeks aan als die nog niet is gekoppeld :).

De lijst op de wiki bijhouden, dát was pas een rotwerk :+
Sociosvrijdag 13 mei 2011 @ 10:18
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 09:33 schreef James1988 het volgende:
Ik vraag me toch af wie al die oude delen heeft opgezocht en gelinkt. Dat moet een rotwerk zijn geweest. :D
De link in de OP die naar Wikipedia verwijst, kan wel vervangen worden voor deze link:

http://forum.fok.nl/topicchain/175
Peterseliemanvrijdag 13 mei 2011 @ 10:22
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 09:33 schreef James1988 het volgende:
Ik vraag me toch af wie al die oude delen heeft opgezocht en gelinkt. Dat moet een rotwerk zijn geweest. :D
Het is deels automatisch gegaan. Heb zelf ook een paar reeksen zo gedaan en na 2 topics geknoopt te hebben kwam de rest er achteraan.

Alleen pak je dan niet alles en moet er af en toe handmatig nog iets bij :P
James1988vrijdag 13 mei 2011 @ 10:26
DSB heeft hun advocaten de opdracht gegeven om te kijken hoe ze onder het contract uit kunnen komen...
greavyvrijdag 13 mei 2011 @ 14:53
Rondleiding Rotterdam Centraal Dinsdag 5 Juli 2011

Altijd al eens de werkzaamheden aan deze nieuwbouw van station Rotterdam Centraal van dichtbij willen bekijken? Dat kan!
Op dinsdag 5 juli heb ik een rondleiding georganiseerd bij Rotterdam Centraal. Hier zijn GEEN kosten aan verbonden.
Tijdens deze rondleiding wordt er een presentatie gegeven, maar word het bouwterrein zelf ook nader bekeken.
De rondleiding start om 11:00. Voor deze rondleiding wordt er verzameld vanaf 10:30 op Rotterdam Centraal, op de loopbrug ter hoogte van spoor 1.
De rondleiding duurt ongeveer 90 tot 100 minuten, het kan echter ook langer of korter zijn.

Voor de (goederen)fotografen onder de deelnemers bestaat er nog een extra optie: Bezoek aan de Havenspoorlijn ter hoogte van ECT City Terminal.
Hiervoor zijn twee opties;
Optie 1: Extra betalen en een bus huren
Optie 2: Met de Metro en bus naar de locatie, met een kleine 10 minuten à kwartier lopen.
Bij optie 2 kan je natuurlijk meer vrijheid hebben; Je kunt met de groep vrij rondlopen.
Uitgangspunt voor de fotolocatie is de Vondelingenweg. Deze weg loopt een heel eind door richting de Botlok/Europoort.
De terugreis kan er voor gekozen worden om richting Metro Pernis te lopen, langs de sporen (achter de hekken natuurlijk).
In principe gaan wij voor optie 2. Bus- tram- en metrokosten dient u zelf te betalen.

Om u aan te melden verzoek ik u de volgende gegevens te e-mailen naar rondleidingen@durkhoutsma.nl met als onderwerp: Rondleiding Rotterdam
Volledige naam, Woonplaats, aantal deelnemers (bij deelnemers naam en woonplaats voor alle deelnemers vermelden).
Ook verzoek ik u erbij te zetten dat u mee wilt naar de Waalhaven of niet. Hiermee kan dan rekening gehouden worden. Natuurlijk is het mogelijk om op de dag zelf nog uw keuze aan ta passen.

De minimale leeftijd voor deze rondleiding is 16 jaar.

Voor deze rondleiding op 5 juli is er plaats voor 25 deelnemers. Bij over intekening zal er een tweede (of derde) rondleiding gepland worden. Hierover word dan wel gecommuniceerd.

Ik hoop uw aanmeldingen tegemoet te zien!

Met vriendelijke groet,
Durk Houtsma
greavyvrijdag 13 mei 2011 @ 15:48
Sinds wanneer is die Broodzaak op Ede-Wageningen gesloten :?
Ascendancyvrijdag 13 mei 2011 @ 15:52
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 15:48 schreef greavy het volgende:
Sinds wanneer is die Broodzaak op Ede-Wageningen gesloten :?
Sinds iedereen op dat station te depressief is om te eten

Ik had wel een grotere kraan verwacht op R'dam. Is dit echt zo bijzonder, want ik heb groter gezien.
greavyvrijdag 13 mei 2011 @ 15:53
Is de grootste kraan van Europa hoor :P
Ascendancyvrijdag 13 mei 2011 @ 16:01
Dan zal ik me wel verkeken hebben :@
Bitlordvrijdag 13 mei 2011 @ 19:19
Net op Zwolle: een SLT-VI als stopper naar Utrecht vanaf spoor 4. Zon treinstel past werkelijk maar nét op dat perron. De machinist kan nauwelijks instappen via zn cabinedeur.
ziggyziggyziggyvrijdag 13 mei 2011 @ 19:40
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 19:19 schreef Bitlord het volgende:
Net op Zwolle: een SLT-VI als stopper naar Utrecht vanaf spoor 4. Zon treinstel past werkelijk maar nét op dat perron. De machinist kan nauwelijks instappen via zn cabinedeur.
4, is dat dat kopspoortje waar meestal ouwe meuk staat opgesteld?
Peterseliemanvrijdag 13 mei 2011 @ 19:45
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 19:40 schreef ziggyziggyziggy het volgende:

[..]

4, is dat dat kopspoortje waar meestal ouwe meuk staat opgesteld?
4 is dat spoortje aan de Amersfoortse zijde dat als een soort van inkeping tussen 3 en 5 ligt. Vertrekt regelmatig een stopper naar Utrecht vandaan, maar er staat ook wel eens ICMm of VIRM.
ziggyziggyziggyvrijdag 13 mei 2011 @ 19:59
quote:
14s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 19:45 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

4 is dat spoortje aan de Amersfoortse zijde dat als een soort van inkeping tussen 3 en 5 ligt. Vertrekt regelmatig een stopper naar Utrecht vandaan, maar er staat ook wel eens ICMm of VIRM.
Dat bedoel ik. Kopspoor, in mijn herinnering stond er altijd van die oude dubbeldekkerzooi.
Sociosvrijdag 13 mei 2011 @ 20:03
Bestaat het weekendretour nou wel of niet meer?

Het avondretour is een tijdje geleden afgeschaft, maar ik heb in ieder geval vandaag aan het NS-loket op het station een weekendretour kunnen bemachtigen. :D (Deze was niet te koop in de kaartautomaat)
Duvelvrijdag 13 mei 2011 @ 20:09
Het weekendretour heeft geen zin meer nu de prijs van een retour gelijk is aan die van twee enkeltjes.
Peterseliemanvrijdag 13 mei 2011 @ 20:10
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 20:03 schreef Socios het volgende:
Bestaat het weekendretour nou wel of niet meer?

Het avondretour is een tijdje geleden afgeschaft, maar ik heb in ieder geval vandaag aan het NS-loket op het station een weekendretour kunnen bemachtigen. :D (Deze was niet te koop in de kaartautomaat)
Het bestaat nog wel, maar wordt niet meer gepromoot.
Sociosvrijdag 13 mei 2011 @ 20:12
quote:
14s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 20:10 schreef Peterselieman het volgende:
Het bestaat nog wel, maar wordt niet meer gepromoot.
Okay, mooi. :)
greavyvrijdag 13 mei 2011 @ 20:17
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 20:03 schreef Socios het volgende:
Bestaat het weekendretour nou wel of niet meer?

Het avondretour is een tijdje geleden afgeschaft, maar ik heb in ieder geval vandaag aan het NS-loket op het station een weekendretour kunnen bemachtigen. :D (Deze was niet te koop in de kaartautomaat)
Weekendretour verdwijnt in zijn geheel binnenkort. Net als kaarten zonder datum. Een weekendretour heeft geen toegevoegde waarde meer want de prijs is enkele reis + enkele reis.
MREnvrijdag 13 mei 2011 @ 20:19
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 20:17 schreef greavy het volgende:

[..]

Weekendretour verdwijnt in zijn geheel binnenkort. Net als kaarten zonder datum. Een weekendretour heeft geen toegevoegde waarde meer want de prijs is enkele reis + enkele reis.
In andere woorden: de reiziger wordt weer genaaid waar hij bij staat omdat allerhande kaartsoorten vanwege de simpelheid van Het OVC Systeem niet meer 'kunnen'.
greavyvrijdag 13 mei 2011 @ 20:24
Ja, zo kan je het wel zien.. Kaarten zonder datum gaan verdwijnen "omdat er teveel mee word gefraudeerd"
Dat is nog wel een begrijpelijke reden.
MREnvrijdag 13 mei 2011 @ 20:29
Sja, en de avondretours zijn destijds (2002?) verdwenen 'om het aanbod van producten aan de klant overzichtelijker te maken' :r
Zug-Chefvrijdag 13 mei 2011 @ 20:31
Tja zo kan je je natuurlijk overal wel druk over maken...
greavyvrijdag 13 mei 2011 @ 20:31
Oja, reizigertje "pesten":
Sneltrein 2218, Breda-Amsterdam CS (V Breda is 7:20) werd opgeheven, zonder maar een oorzaak te melden. Maar 2 minuten na de omroep zie je 2 DDAR stammen leeg gekoppeld door Dordrecht richting Rotterdam denderen. 3 Minuten daarna reden er weer 2 stammen DDAR gekoppeld richting Rotterdam leeg rijden..
Het gevolg was dat de solo rijdende stoptrein naar Leiden vanaf Dordrecht nogal wat reizigers mee kreeg, en de gangpaden overvol kwamen te staan...
Peterseliemanvrijdag 13 mei 2011 @ 20:32
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 20:24 schreef greavy het volgende:
Ja, zo kan je het wel zien.. Kaarten zonder datum gaan verdwijnen "omdat er teveel mee word gefraudeerd"
Dat is nog wel een begrijpelijke reden.
Klopt, maar met de chipkaart kan net zo goed gefraudeerd worden als je bijvoorbeeld van twee kaarten gebruik maakt ...
Sociosvrijdag 13 mei 2011 @ 20:55
Fraude met een treinkaartje `zonder datum´? _O- :')

Dagstempel van datum van gebruik bepaalt geldigheid. Daar is toch niets moeilijks aan? :') Gewoon op de bon slingeren wanneer `idioten´ trachten met een ongestempelde kaart te reizen.

En sowieso, volgens mij wordt er met een OV-Chipkaart veel meer gefraudeerd. _O-
MREnvrijdag 13 mei 2011 @ 21:03
quote:
14s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 20:32 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Klopt, maar met de chipkaart kan net zo goed gefraudeerd worden als je bijvoorbeeld van twee kaarten gebruik maakt ...
Met één kaart ook:
Bijvoorbeeld inchecken op Hengelo, op saldo naar Leiden reizen. Los kaartje voor de terugreis (tot Hengelo) kopen en in Enschede weer uitchecken.
Duvelvrijdag 13 mei 2011 @ 21:04
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 20:31 schreef Zug-Chef het volgende:
Tja zo kan je je natuurlijk overal wel druk over maken...
Zeker een gemis! Ik heb in mijn leven toch al gauw drie keer gebruik gemaakt van het avondretour!
Peterseliemanvrijdag 13 mei 2011 @ 21:05
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 21:03 schreef MREn het volgende:

[..]

Met één kaart ook:
Bijvoorbeeld inchecken op Hengelo, op saldo naar Leiden reizen. Los kaartje voor de terugreis (tot Hengelo) kopen en in Enschede weer uitchecken.
Er zijn dus altijd twee handelingen voor nodig ...
greavyvrijdag 13 mei 2011 @ 21:06
quote:
Vervoerders zijn klaar met bedrijf achter chipkaart

AMSTERDAM - Connexxion, Arriva, Veolia en Syntus willen van het bedrijf achter de OV-chipkaart af. De vervoersbedrijven vinden dat de resultaten van chipkaartleverancier Trans Link Systems (TLS) tegenvallen. Zo neemt TLS volgens de vervoerders geen verantwoordelijkheid bij het verbeteren van de veiligheid van de chipkaart.

© NU.nl/Alphons Nieuwenhuis
De vier vervoerders, verenigd in de Federatie Mobiliteitsbedrijven Nederland, willen dat een externe marktpartij de taken van TLS overneemt.
TLS is opgericht door een aantal deelnemers in de OV-chipkaart. Naast NS, GVB, RET en HTM was dat ook Connexxion, maar dat bedrijf stapte al in 2008 uit TLS.

Bezuinigingen
"Als TLS geen verantwoordelijkheid neemt, kan een andere marktpartij de taken eventueel overnemen", verduidelijkt een FMN-woordvoerder.
Volgens de federatie is het in deze tijden van bezuinigingen extra belangrijk dat problemen in de bedrijfsvoering kordaat worden aangepakt.
Gehackt
Sinds de geleidelijke invoering van de OV-chipkaart heeft het systeem voortdurend te maken met beveiligingsproblemen. De kaart werd al in 2007 voor het eerst gehackt.
Daarna kwamen er steeds meer beveiligingslekken aan het licht. Inmiddels is er op internet software te vinden waarmee iedereen de kaart simpel kan manipuleren om er gratis mee te reizen.
Gelijk die kaart afschaffen :Y
#ANONIEMvrijdag 13 mei 2011 @ 21:10
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 21:06 schreef greavy het volgende:

[..]

Gelijk die kaart afschaffen :Y
Wel typisch ook dat alleen de bedrijven die nog in overheidshanden zijn de chipkaart nog steunen.
Sociosvrijdag 13 mei 2011 @ 21:21
quote:
3s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 21:04 schreef Duvel het volgende:
Zeker een gemis! Ik heb in mijn leven toch al gauw drie keer gebruik gemaakt van het avondretour!
Ja, inderdaad zonde dat het verdwenen is. Het was een mooi kaartje voor mensen die 's avonds (wanneer het rustig is in de trein) op familiebezoek gingen o.i.d.
Duvelvrijdag 13 mei 2011 @ 21:24
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 21:21 schreef Socios het volgende:

[..]

Ja, inderdaad zonde dat het verdwenen is. Het was een mooi kaartje voor mensen die 's avonds (wanneer het rustig is in de trein) op familiebezoek gingen o.i.d.
DRIE KEER!
Duvelvrijdag 13 mei 2011 @ 21:24
DRIE!
Duvelvrijdag 13 mei 2011 @ 21:24
Fucking irony.
Scarlet_Dragonflyvrijdag 13 mei 2011 @ 21:53
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 20:19 schreef MREn het volgende:

[..]

In andere woorden: de reiziger wordt weer genaaid waar hij bij staat omdat allerhande kaartsoorten vanwege de simpelcomplexheid van Het OVC Systeem niet meer 'kunnen'.
There, I fixed it :Y)
Temlinvrijdag 13 mei 2011 @ 22:24
Internet in de trein is toch wel ideaal :D
Bitlordvrijdag 13 mei 2011 @ 23:13
Heb net even kort Veendam bezocht, voor mij was dit ook de eerste Noordelijke Nevenlijn buiten Groningen-Leeuwarden. Wat een landelijkheid zeg, dat zie je niet vaak bij mij in de omgeving Utrecht.

Nog even geteld omdat ik dat leuk vind. De trein (een GTW 2/8) had de volgende aantallen reizigers (bezetting):
Stoptrein 21:04 Groningen - Veendam:
Groningen - Groningen Europark: 51 (28%)
Zuidbroek - Veendam: 18 (10%)

Stoptrein 21:42 Veendam - Groningen
Veendam - Zuidbroek: 7 (4%)
Groningen Europapark - Groningen: 8 (4%)
ziggyziggyziggyvrijdag 13 mei 2011 @ 23:41
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 23:13 schreef Bitlord het volgende:
Heb net even kort Veendam bezocht, voor mij was dit ook de eerste Noordelijke Nevenlijn buiten Groningen-Leeuwarden. Wat een landelijkheid zeg, dat zie je niet vaak bij mij in de omgeving Utrecht.

Nog even geteld omdat ik dat leuk vind. De trein (een GTW 2/8) had de volgende aantallen reizigers (bezetting):
Stoptrein 21:04 Groningen - Veendam:
Groningen - Groningen Europark: 51 (28%)
Zuidbroek - Veendam: 18 (10%)

Stoptrein 21:42 Veendam - Groningen
Veendam - Zuidbroek: 7 (4%)
Groningen Europapark - Groningen: 8 (4%)
Ja, Europapark is populair. Terwijl dat echt op loopafstand van Centraal ligt. :')
MREnvrijdag 13 mei 2011 @ 23:44
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 23:41 schreef ziggyziggyziggy het volgende:

[..]

Ja, Europapark is populair. Terwijl dat echt op loopafstand van Centraal ligt. :')
Hoofdstation heet dat naar goed Gronings gebruik.

En natuurlijk is Europapark populair, daar ligt de beste supermarkt van het land.
Ascendancyvrijdag 13 mei 2011 @ 23:51
Zit er nou ook wel wat in die treinen daar in het noorden? Naast de piekspits.
Bedoel rond een uur of 3, is het dan goed gevuld?
borkvrijdag 13 mei 2011 @ 23:55
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 23:44 schreef MREn het volgende:

[..]

Hoofdstation heet dat naar goed Gronings gebruik.

En natuurlijk is Europapark populair, daar ligt de beste supermarkt van het land.
Gaat het hierover een Veghels bedrijf?

ff gegoogled op europapark groningen en kwam dit tegen -> http://europapark.groningen.nl/ns-station
Geinig maar de planning klopt niet volgens mij, want daar stoppen toch geen intercities? :?
ziggyziggyziggyvrijdag 13 mei 2011 @ 23:58
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 23:44 schreef MREn het volgende:

[..]

Hoofdstation heet dat naar goed Gronings gebruik.
Maakt het uit hoe ik het noem? Ik ben geen Groninger.
ziggyziggyziggyzaterdag 14 mei 2011 @ 00:00
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 23:55 schreef bork het volgende:

[..]
Geinig maar de planning klopt niet volgens mij, want daar stoppen toch geen intercities? :?
Dan wel. De 700-serie vast wel, de Intercity-die-overal-stopt. Wat nou minimaal 10 km afstand tussen halteringen voor ICM?
#ANONIEMzaterdag 14 mei 2011 @ 00:02
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 mei 2011 00:00 schreef ziggyziggyziggy het volgende:

[..]

Dan wel. De 700-serie vast wel, de Intercity-die-overal-stopt. Wat nou minimaal 10 km afstand tussen halteringen voor ICM?
Maar het nieuwe station komt ook weer net iets verderop te liggen.

En het is altijd nog verder uit elkaar dan Norddeich - Norddeich-Mole, ook twee IC-stations, waarover ik laatst postte. :P
borkzaterdag 14 mei 2011 @ 00:04
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 mei 2011 00:00 schreef ziggyziggyziggy het volgende:

[..]

Dan wel. De 700-serie vast wel, de Intercity-die-overal-stopt. Wat nou minimaal 10 km afstand tussen halteringen voor ICM?
en wanneer is dan? 2010 is inmiddels al weer passé
#ANONIEMzaterdag 14 mei 2011 @ 00:09
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 mei 2011 00:04 schreef bork het volgende:

[..]

en wanneer is dan? 2010 is inmiddels al weer passé
Typfoutje denk ik, zal wel 2012 hebben moeten staan.
MREnzaterdag 14 mei 2011 @ 00:17
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 23:55 schreef bork het volgende:

[..]

Gaat het hierover een Veghels bedrijf?
Ja en nee.

Ten eerste zijn er twee landelijke supermarktketens in Veghel gevestigd en ten tweede is de tent eigendom van twee franchisers en dus niet van de organisatie erachter.
MREnzaterdag 14 mei 2011 @ 00:20
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 mei 2011 00:00 schreef ziggyziggyziggy het volgende:

[..]

Dan wel. De 700-serie vast wel, de Intercity-die-overal-stopt. Wat nou minimaal 10 km afstand tussen halteringen voor ICM?
Dat zijn geen minimumafstanden.
Het wordt gewoon als onwenselijk beschouwd om met weerstandsstellen vaak te stoppen. Wil niet zeggen dat niet toevallig een paar stations wat dicht bij elkaar mogen liggen. Gebeurt met Enschede en Hengelo elk halfuur.
#ANONIEMzaterdag 14 mei 2011 @ 00:23
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 mei 2011 00:20 schreef MREn het volgende:

[..]

Dat zijn geen minimumafstanden.
Het wordt gewoon als onwenselijk beschouwd om met weerstandsstellen vaak te stoppen. Wil niet zeggen dat niet toevallig een paar stations wat dicht bij elkaar mogen liggen. Gebeurt met Enschede en Hengelo elk halfuur.
Dat is dan vanwege elektrische verliezen neem ik aan? Of is het soms slecht voor het materieel?

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 14-05-2011 00:23:35 ]
MREnzaterdag 14 mei 2011 @ 00:26
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 mei 2011 00:23 schreef Igen het volgende:

[..]

Dat is dan vanwege elektrische verliezen neem ik aan? Of is het soms slecht voor het materieel?
Ik denk dat de weerstanden te heet worden bij te vaak remmen.
SGM is er wat beter op voorbereid, kijk maar eens wat daar allemaal op het dak staat.
Peterseliemanzaterdag 14 mei 2011 @ 00:30
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 mei 2011 00:26 schreef MREn het volgende:

[..]

Ik denk dat de weerstanden te heet worden bij te vaak remmen.
SGM is er wat beter op voorbereid, kijk maar eens wat daar allemaal op het dak staat.
Voor zover ik weet is dat het probleem ook ja. Bij wat langere afstanden is het geen probleem omdat het spul dan rijwindkoeling heeft, iets wat in de stoptreinseries met stations dicht op elkaar wat meer een probleem is.
#ANONIEMzaterdag 14 mei 2011 @ 00:33
Ah ok. Maar tussen hoofdstation en Europapark rijdt de trein maar langzaam, misschien dat het daarom ook wel meevalt.

[ Bericht 10% gewijzigd door #ANONIEM op 14-05-2011 00:33:36 ]
Bitlordzaterdag 14 mei 2011 @ 01:41
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 mei 2011 23:41 schreef ziggyziggyziggy het volgende:

[..]

Ja, Europapark is populair. Terwijl dat echt op loopafstand van Centraal ligt. :')
Niet geheel juiste interpretatie van de getallen, want ik zeg niet dat iedereen bij Europapark is uitgestapt. De meesten stapten bij Kropswolde (prachtige naam) en Hoogezand-Sappemeer uit.

Je wordt wat vreemd aangekeken als je bij elke halte door de trein loopt.

Nog twee getallen, gewoon omdat het kan:
Sneltrein 19:59 Leeuwarden - Groningen
Buitenpost - Groningen: 48 (27%)

Stoptrein 22:19 Groningen - Nieuweschans
Groningen - Groningen Europapark: 38 (21%)

Ik weet niet hoe dat qua onderhoud en schoonmaak past bij Arriva, maar het lijkt mij toch wat goedkoper in exploitatie om 's avonds alleen maar GTW 2/6 in te zetten ipv 2/8.
Christiaanzaterdag 14 mei 2011 @ 04:10
Ik ga over twee weken met dit beestje. Als dat niet prachtig wordt O+.
Duvelzaterdag 14 mei 2011 @ 08:43
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 mei 2011 00:26 schreef MREn het volgende:

[..]

Ik denk dat de weerstanden te heet worden bij te vaak remmen.
SGM is er wat beter op voorbereid, kijk maar eens wat daar allemaal op het dak staat.
Ik denk vooral bij optrekken, de eerste veertig stellen hebben nog weerstandsregeling op de tractiemotoren.
Ascendancyzaterdag 14 mei 2011 @ 08:46
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 mei 2011 01:41 schreef Bitlord het volgende:

[..]

Niet geheel juiste interpretatie van de getallen, want ik zeg niet dat iedereen bij Europapark is uitgestapt. De meesten stapten bij Kropswolde (prachtige naam) en Hoogezand-Sappemeer uit.

Je wordt wat vreemd aangekeken als je bij elke halte door de trein loopt.

Nog twee getallen, gewoon omdat het kan:
Sneltrein 19:59 Leeuwarden - Groningen
Buitenpost - Groningen: 48 (27%)

Stoptrein 22:19 Groningen - Nieuweschans
Groningen - Groningen Europapark: 38 (21%)

Ik weet niet hoe dat qua onderhoud en schoonmaak past bij Arriva, maar het lijkt mij toch wat goedkoper in exploitatie om 's avonds alleen maar GTW 2/6 in te zetten ipv 2/8.
Dan zou je de 2/8 alleen in de spits nodig hebben, wat voo onevenredige slijtage komt.
Daarnaast hebben ze het zelfde vermogen, dus het zal wel meevallen.
dennistdzaterdag 14 mei 2011 @ 10:53
Zo, vanmorgen al weer even op pad geweest:
1014.jpg
Loc 78 468
Met de Grachten-Express naar Amsterdam, bij Schüttorf

1013.jpg
Loc 23 076
Met de Grachten-Express van Duitsland naar Amsterdam, bij De Lutte
borkzaterdag 14 mei 2011 @ 11:41
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 mei 2011 10:53 schreef dennistd het volgende:
Zo, vanmorgen al weer even op pad geweest:
[ link | afbeelding ]
Loc 78 468
Met de Grachten-Express naar Amsterdam, bij Schüttorf

[ link | afbeelding ]
Loc 23 076
Met de Grachten-Express van Duitsland naar Amsterdam, bij De Lutte
oe, nice _O_
KapiteinTzaterdag 14 mei 2011 @ 11:50
Mooi! ^O^
ReisTzaterdag 14 mei 2011 @ 15:37
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 mei 2011 00:00 schreef ziggyziggyziggy het volgende:

[..]

Dan wel. De 700-serie vast wel, de Intercity-die-overal-stopt.
Die zou in Europapark gestopt hebben als dat station in 2010 af was geweest. Nu is dat stationnetje dus eind 2012 pas klaar en net op dat moment wordt die Intercity-die-overal-stopt afgeschaft. Dan wordt het dus gewoon een stoptreinstationnetje.
Peterseliemanzaterdag 14 mei 2011 @ 17:34
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 mei 2011 01:41 schreef Bitlord het volgende:

[..]

Niet geheel juiste interpretatie van de getallen, want ik zeg niet dat iedereen bij Europapark is uitgestapt. De meesten stapten bij Kropswolde (prachtige naam) en Hoogezand-Sappemeer uit.

Je wordt wat vreemd aangekeken als je bij elke halte door de trein loopt.

Nog twee getallen, gewoon omdat het kan:
Sneltrein 19:59 Leeuwarden - Groningen
Buitenpost - Groningen: 48 (27%)

Stoptrein 22:19 Groningen - Nieuweschans
Groningen - Groningen Europapark: 38 (21%)

Ik weet niet hoe dat qua onderhoud en schoonmaak past bij Arriva, maar het lijkt mij toch wat goedkoper in exploitatie om 's avonds alleen maar GTW 2/6 in te zetten ipv 2/8.
mja, Arriva heeft de omlopen echt wel op orde hoor :P

Ga er maar vanuit dat elk stel per jaar iets meer dan 150.000 kilometer draait. Door op sommige trajecten ook 's avonds een 2/8 in te zetten zorg je er voor dat de slijtage van de stellen gelijkmatig kan verlopen.
Bitlordzaterdag 14 mei 2011 @ 17:36
quote:
14s.gif Op zaterdag 14 mei 2011 17:34 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

mja, Arriva heeft de omlopen echt wel op orde hoor :P

Ga er maar vanuit dat elk stel per jaar iets meer dan 150.000 kilometer draait. Door op sommige trajecten ook 's avonds een 2/8 in te zetten zorg je er voor dat de slijtage van de stellen gelijkmatig kan verlopen.
Een goed argument, ik had daar niet over nagedacht.
dan13lvzaterdag 14 mei 2011 @ 17:40
quote:
14s.gif Op zaterdag 14 mei 2011 17:34 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

mja, Arriva heeft de omlopen echt wel op orde hoor :P

Ga er maar vanuit dat elk stel per jaar iets meer dan 150.000 kilometer draait. Door op sommige trajecten ook 's avonds een 2/8 in te zetten zorg je er voor dat de slijtage van de stellen gelijkmatig kan verlopen.
wat jij zegt is niet helemaal waar, dr zijn al treinstellen die al meer dan 1 miljoen kilometer hebben afgelegd ...
Peterseliemanzaterdag 14 mei 2011 @ 17:42
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 mei 2011 17:40 schreef dan13lv het volgende:

[..]

wat jij zegt is niet helemaal waar, dr zijn al treinstellen die al meer dan 1 miljoen kilometer hebben afgelegd ...
Die Duitsland stellen zeker of niet?
dan13lvzaterdag 14 mei 2011 @ 17:43
quote:
11s.gif Op zaterdag 14 mei 2011 17:42 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Die Duitsland stellen zeker of niet?
* dan13lv opent excel lijstje met kilometerstanden en draaiuren
Peterseliemanzaterdag 14 mei 2011 @ 17:46
Oh, en de 10306 natuurlijk. Kom dat stel altijd en overal tegen namelijk :P
Bitlordzaterdag 14 mei 2011 @ 20:44
Ik had het mij nooit beseft eigenlijk, maar wat een gigantisch spoorwegnet ligt er in het Rotterdamse Havengebied! Enorme rangeerterreinen, tientallen spooraansluitingen voor bedrijven en dwars door het gebied een centrale tweesporige "aorta" die volgens mij behoorlijk veel verkeer heeft. Van het uiterste puntje op de Maasvlakte naar de hoofdspoorlijn Rotterdam-Dordrecht is het gewoon 45 kilometer spoor!

Ik wil er eigenlijk wel eens een dagje fotograferen!
Peterseliemanzaterdag 14 mei 2011 @ 20:47
Foutje bedankt: schepen kunnen dit weekend Leeuwarden niet via het Van Harinxmakanaal passeren. Er wordt onderhoud gepleegd aan de spoorbrug (richting Heerenveen) aldaar, maar dit is niet aan de scheepvaart gemeld :')
Duvelzaterdag 14 mei 2011 @ 20:53
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 mei 2011 20:44 schreef Bitlord het volgende:
Ik had het mij nooit beseft eigenlijk, maar wat een gigantisch spoorwegnet ligt er in het Rotterdamse Havengebied! Enorme rangeerterreinen, tientallen spooraansluitingen voor bedrijven en dwars door het gebied een centrale tweesporige "aorta" die volgens mij behoorlijk veel verkeer heeft. Van het uiterste puntje op de Maasvlakte naar de hoofdspoorlijn Rotterdam-Dordrecht is het gewoon 45 kilometer spoor!

Ik wil er eigenlijk wel eens een dagje fotograferen!
En het is nog niet af, ook de Tweede Maasvlakte krijgt natuurlijk weer spoor!
MREnzaterdag 14 mei 2011 @ 21:21
quote:
14s.gif Op zaterdag 14 mei 2011 20:53 schreef Duvel het volgende:

[..]

En het is nog niet af, ook de Tweede Maasvlakte krijgt natuurlijk weer spoor!
14 kilometer om precies te zijn.
Duvelzaterdag 14 mei 2011 @ 21:27
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 mei 2011 21:21 schreef MREn het volgende:

[..]

14 kilometer om precies te zijn.
Hier... Mensen die denken dat de haven van Rotterdam in Rotterdam ligt. :')
Ascendancyzaterdag 14 mei 2011 @ 21:29
Idd, ook al een 3-baans snelweg(dat moet het worden) Om alleen die haven te ontsluiten. _O_
Duvelzaterdag 14 mei 2011 @ 21:31
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 mei 2011 21:29 schreef Ascendancy het volgende:
Idd, ook al een 3-baans snelweg(dat moet het worden) Om alleen die haven te ontsluiten. _O_
Om vervolgens een file van vrachtwagens te huisvesten. :{

Beter verplichten ze die krengen in de haven de trein te nemen. Scheelt ook een hoop gedoe op de A15.
lyolyrczaterdag 14 mei 2011 @ 21:39
quote:
14s.gif Op zaterdag 14 mei 2011 21:27 schreef Duvel het volgende:

[..]

Hier... Mensen die denken dat de haven van Rotterdam in Rotterdam ligt. :')
De haven ligt niet in het stedelijk gebied van Rotterdam, maar wel binnen de gemeente Rotterdam. Zo gek is de gedachte dus niet.
Duvelzaterdag 14 mei 2011 @ 21:41
quote:
3s.gif Op zaterdag 14 mei 2011 21:39 schreef lyolyrc het volgende:

[..]

De haven ligt niet in het stedelijk gebied van Rotterdam, maar wel binnen de gemeente Rotterdam. Zo gek is de gedachte dus niet.
Mwah, hele delen van de haven zijn in elk geval geen 010. :)
Ascendancyzaterdag 14 mei 2011 @ 21:46
quote:
3s.gif Op zaterdag 14 mei 2011 21:31 schreef Duvel het volgende:

[..]

Om vervolgens een file van vrachtwagens te huisvesten. :{

Beter verplichten ze die krengen in de haven de trein te nemen. Scheelt ook een hoop gedoe op de A15.
Dat is niet overal mogelijk en de capaciteit na Zevenaar is te laag.
MREnzaterdag 14 mei 2011 @ 21:49
quote:
14s.gif Op zaterdag 14 mei 2011 21:41 schreef Duvel het volgende:

[..]

Mwah, hele delen van de haven zijn in elk geval geen 010. :)
Goede quizvraag: welke treinstations liggen allemaal in de gemeente Rotterdam.
Leuke instinker is dat de trits Vlaardingen - Maassluis niet in Rotterdam liggen en Hoek van Holland Haven en - Strand weer wel.
Temlinzaterdag 14 mei 2011 @ 21:55
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 mei 2011 21:46 schreef Ascendancy het volgende:

[..]

Dat is niet overal mogelijk en de capaciteit na Zevenaar is te laag.
Niet alle vracht moeten naar het rurhgebied.
Duvelzaterdag 14 mei 2011 @ 22:01
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 mei 2011 21:46 schreef Ascendancy het volgende:

[..]

Dat is niet overal mogelijk en de capaciteit na Zevenaar is te laag.
Dat schop je ze bij Valburg de snelweg weer op. Doet dat CUP ook nog eens wat.
Duvelzaterdag 14 mei 2011 @ 22:01
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 mei 2011 21:49 schreef MREn het volgende:

[..]

Goede quizvraag: welke treinstations liggen allemaal in de gemeente Rotterdam.
Leuke instinker is dat de trits Vlaardingen - Maassluis niet in Rotterdam liggen en Hoek van Holland Haven en - Strand weer wel.
Interessant ja! :)
Temlinzaterdag 14 mei 2011 @ 22:07
quote:
14s.gif Op zaterdag 14 mei 2011 22:01 schreef Duvel het volgende:

[..]

Dat schop je ze bij Valburg de snelweg weer op. Doet dat CUP ook nog eens wat.
De linkse groepering in Nijmegen wil dat niet. Die wil liever vrachtwagens dan smerige treinen.
Bitlordzaterdag 14 mei 2011 @ 23:28
quote:
3s.gif Op zaterdag 14 mei 2011 21:31 schreef Duvel het volgende:

[..]

Om vervolgens een file van vrachtwagens te huisvesten. :{

Beter verplichten ze die krengen in de haven de trein te nemen. Scheelt ook een hoop gedoe op de A15.
Had me al een beetje ingelezen over die 2e Maasvlakte. Bedrijven die zich daar vestigen mogen ten hoogste 55% van hun vervoer van- en naar binnenland over de weg doen. De rest moet per binnenvaartschip of trein.
MREnzaterdag 14 mei 2011 @ 23:29
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 mei 2011 23:28 schreef Bitlord het volgende:

[..]

Had me al een beetje ingelezen over die 2e Maasvlakte. Bedrijven die zich daar vestigen mogen ten hoogste 55% van hun vervoer van- en naar binnenland over de weg doen. De rest moet per binnenvaartschip of trein.
Iets in mij zegt dat dat toch niet gehandhaafd wordt.
Telateszondag 15 mei 2011 @ 00:49
Ik kwam vanmiddag op station Hilversum rond een uur of half zeven een grote stoomtrein tegen, was dat die grachtenexpress?
Hojdhopperzondag 15 mei 2011 @ 01:38
Zonet in de kroeg een 'discussie' gehad met een vriend over of er in NL ook intercity's bestaande uit 3 treinstellen rijden. En dan hadden we het over de dd-irm/v-irm. Ik was van mening dat ik er wel eens een had gezien (dus drie treinstellen bestaande uit een lange en twee korte om het zo maar even te noemen). Hij was ervan overtuigd dat in NL de maximale lengte van een IC twee lange (dus 2x6 coupés) is.

Onbenullige discussie, maar hé, je weet hoe dat gaat bij een biertje. :7
MREnzondag 15 mei 2011 @ 01:41
quote:
0s.gif Op zondag 15 mei 2011 01:38 schreef Hojdhopper het volgende:
Zonet in de kroeg een 'discussie' gehad met een vriend over of er in NL ook intercity's bestaande uit 3 treinstellen rijden. En dan hadden we het over de dd-irm/v-irm. Ik was van mening dat ik er wel eens een had gezien (dus drie treinstellen bestaande uit een lange en twee korte om het zo maar even te noemen). Hij was ervan overtuigd dat in NL de maximale lengte van een IC twee lange (dus 2x6 coupés) is.

Onbenullige discussie, maar hé, je weet hoe dat gaat bij een biertje. :7
Ga om 17:30 ma-vr maar in Amersfoort wachten op de trein naar Groningen/Leeuwarden: IRM 4+4+6.

En tussen Amsterdam en Eindhoven rijden combi's van 4+4+4, maar geen idee wanneer, ik ben een notoire spitsmijder.
Hojdhopperzondag 15 mei 2011 @ 01:44
quote:
0s.gif Op zondag 15 mei 2011 01:41 schreef MREn het volgende:

[..]

Ga om 17:30 ma-vr maar in Amersfoort wachten op de trein naar Groningen/Leeuwarden: IRM 4+4+6.

En tussen Amsterdam en Eindhoven rijden combi's van 4+4+4, maar geen idee wanneer, ik ben een notoire spitsmijder.
YESSSS!!! *O*

Thanks!
Peterzondag 15 mei 2011 @ 02:01
quote:
0s.gif Op zondag 15 mei 2011 01:44 schreef Hojdhopper het volgende:

[..]

YESSSS!!! *O*

Thanks!
Bovendien rijden koplopers ook wel eens met 4 setjes gecombineerd.
Dat zijn dan setjes van 3 of 4 'bakken'.
Voornamelijk tussen rotterdam/den Haag via utrecht (daar worden ze gekoppeld) naar Amersfoort en dan naar Zwolle (splitsen voor Leeuwarden en Groningen) of Enschede (blijft er vaak in Deventer een deel achter).
Dat komt ook wel voor bij die nieuwe dubbeldekkers jah, maar dan op de lijnen die MREn aangaf en dan met 4/4/4, 4/4/6 :Y
MREnzondag 15 mei 2011 @ 02:12
quote:
0s.gif Op zondag 15 mei 2011 02:01 schreef Peter het volgende:

[..]

Bovendien rijden koplopers ook wel eens met 4 setjes gecombineerd.
Dat zijn dan setjes van 3 of 4 'bakken'.
Nee, setjes van 1-5 stellen. Eén koploperstel bestaan dan weer uit 3 of 4 bakken.

In de spits richting Apeldoorn en Zwolle zijn de langste treinen 5 stellen van 3 bakken: 15 bakken koploper dus, hoewel incidenteel ook langere treinen voorkomen.
Socioszondag 15 mei 2011 @ 07:51
15 bakken ICM doorlopen. :D
dennistdzondag 15 mei 2011 @ 09:13
quote:
0s.gif Op zondag 15 mei 2011 00:49 schreef Telates het volgende:
Ik kwam vanmiddag op station Hilversum rond een uur of half zeven een grote stoomtrein tegen, was dat die grachtenexpress?
Klopt, die is even na 18u vertrokken uit Amsterdam
ziggyziggyziggyzondag 15 mei 2011 @ 09:55
Volgens mij is er voetbal in Mokum. Er staan zoveel reizigers op Hooge-fucking-veen, dat de 534 een extra stop maakt daar.
Zug-Chefzondag 15 mei 2011 @ 10:04
quote:
0s.gif Op zondag 15 mei 2011 01:41 schreef MREn het volgende:

[..]

Ga om 17:30 ma-vr maar in Amersfoort wachten op de trein naar Groningen/Leeuwarden: IRM 4+4+6.

Niet helemaal ;) Het is de 16:38 trein die uit 4+4+6 bestaat. Deze combinatie rijdt twee slagen tussen Leeuwarden/Groningen en Rotterdam/Den Haag. Beginnend rond 6:45 en 12:45 uit het hoge Noorden. In de vakantieperiode is de slag van een uur later (dus 7:45 uit het Noorden en dus 17:38 uit Amersfoort ook VIRM, maar buiten de vakanties dus niet (en gelukkig maar)
Stefanovic83zondag 15 mei 2011 @ 10:46
Wel mooi gezicht altijd als er 14 bakken VIRM langs dendert. Ik kom die vroege weleens tegen in Overvecht als ik in de IC :') Utrecht - Hilversum zit
Hojdhopperzondag 15 mei 2011 @ 13:20
Dank voor jullie toelichting. Ik wist zeker dat ik het wel had gezien. Hoewel, een 5x3 ICM heb ik dan nog nooit gezien (ik stap altijd uit in Utrecht CS, IC Rotterdam-Groningen/Leeuwarden). Volgende keer zal ik eens wachten en kijken hoe veel er gekoppeld worden. :P
greavyzondag 15 mei 2011 @ 13:28
Gister ben ik even op pad geweest, oa foto's uit Breda, Amersfoort, Naarden-Bussum, Apeldoorn en Zutphen:

HSA 186 111 met Fyra 905 te Breda

ERS 189 290 met containertrein door Breda richting Tilburg

VSM 23 076 te Amersfoort

Toen ben ik via Arnhem en Ede-Wageningen naar Amersfoort verkast. Daar nog even bij de Plan U 115 geklust, en rond 12 uur tussendoor voor de stoomtrein naar het perron gegaan.

VSM 23 076 en VolkerRail 203-3 teAmersfoort

VSM 23 076 met Grachten Express te Amersfoort
En ja, hier stonden wij zeker legaal!

DBS 6471+6461 met militaire trein te Amersfoort

Toen weer even geklust, en later naar Utrecht, en vervolgens naar Naarden-Bussum.

SGMm te Naarden

Vanwege werkzaamheden bij de Watergraafsmeer moest de CNL en Jan Kiepura (Euronight) uitwijken richting Naarden, waar kop gemaakt werd en teruggestoken naar Amsterdam.
Eerst gingen wij naar een overweg bij de Rijksweg / Cort van der Lindenlaan.

NSR 17xx met CNL LeegMat

Achterop liep de EETC 1252 mee, die hem terug zou rijden naar Amsterdam

Vervolgens als een speer naar station Naarden-Bussum gelopen, waar wij de stoomtrein wouden platen, maar eerst nog even dit plaatje:
DDAR en Leegmat CNL te Naarden

Vervolgens kwam de VSM 23 076 met Grachten Express aan:

Toen op naar Apeldoorn:


Vanaf Apeldoorn ben ik naar Zutphen gereisd, waar ik dit oude locje tegen kwam. Hij is inmiddels wel verplaatst..
Zug-Chefzondag 15 mei 2011 @ 13:31
Jammer dat je die 23 076 zo vroeg heb geklikt in Ndb, dat had een mega plaat kunnen zijn omdat de zon daar scheen en goed stond..
greavyzondag 15 mei 2011 @ 13:44
Ik had hem ook later geklikt, maar dan had ik precies een paal met een kast voor de loc. Dat heb ik nu gemeden.
Zug-Chefzondag 15 mei 2011 @ 13:54
Ja ok, maar dat kan je van te voren toch zien. Als je nou van te voren bepaald hoe de ultieme plaat gemaakt kan worden (op een legale plek), dan ga je daar toch meteen staan. Op die plek daar heb je zat mogelijkheden om sowieso geen kasten of palen in beeld te krijgen. Was je de enige daar of waren er meer fotografen?

Bijv:
DBSRN_6494_Roncalli_47799_Naarden_B.jpg

ACTS1251-50021-Ndb.jpg

ACTS189096-trein58402-Ndb.jpg
Peterseliemanzondag 15 mei 2011 @ 13:57
quote:
0s.gif Op zondag 15 mei 2011 10:04 schreef Zug-Chef het volgende:

[..]

Niet helemaal ;) Het is de 16:38 trein die uit 4+4+6 bestaat. Deze combinatie rijdt twee slagen tussen Leeuwarden/Groningen en Rotterdam/Den Haag. Beginnend rond 6:45 en 12:45 uit het hoge Noorden. In de vakantieperiode is de slag van een uur later (dus 7:45 uit het Noorden en dus 17:38 uit Amersfoort ook VIRM, maar buiten de vakanties dus niet (en gelukkig maar)
Dat geldt alleen voor de Leeuwarder tak neem ik aan? Het Groninger deel van die trein wordt standaard met VIRM gereden.
greavyzondag 15 mei 2011 @ 13:58
Ja, ik had hem nog wat dichterbij kunnen hebben. En wij stonden daar voor dat hek met 14 man, dus het was "passen en meten"
Zug-Chefzondag 15 mei 2011 @ 13:58
quote:
14s.gif Op zondag 15 mei 2011 13:57 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Dat geldt alleen voor de Leeuwarder tak neem ik aan? Het Groninger deel van die trein wordt standaard met VIRM gereden.
Uiteraard, maar ja ik ben ook een Liwwadder, ik mijd Grunning zo veel als mogelijk ;) (hopende hiermee niet teveel boze Fok'kers te krijgen :P )
#ANONIEMzondag 15 mei 2011 @ 16:54
quote:
0s.gif Op zondag 15 mei 2011 13:58 schreef Zug-Chef het volgende:

[..]

Uiteraard, maar ja ik ben ook een Liwwadder, ik mijd Grunning zo veel als mogelijk ;) (hopende hiermee niet teveel boze Fok'kers te krijgen :P )
* Igen mompelt iets over vriezen en dooien enzo. :P

Maar waarom gaat 'ie vanuit Leeuwarden dan ineens op een andere tijd?

[ Bericht 62% gewijzigd door #ANONIEM op 15-05-2011 16:57:09 ]
Duvelzondag 15 mei 2011 @ 16:56
quote:
0s.gif Op zondag 15 mei 2011 16:54 schreef Igen het volgende:
- ho, dat was dus niet de bedoeling -
Wat ging daar mis?
#ANONIEMzondag 15 mei 2011 @ 16:57
Ik had op 'invoeren' geklikt zonder dat ik überhaupt iets getypt had.

[ Bericht 72% gewijzigd door #ANONIEM op 15-05-2011 16:57:34 ]
KapiteinTzondag 15 mei 2011 @ 17:03
quote:
Treinstoring rond Alkmaar

ALKMAAR - Van en naar Alkmaar rijden geen treinen omdat een vrachtwagen met een kraan de bovenleiding aan beide kanten van het spoor kapot heeft getrokken. Dat liet een woordvoerder van spoorbeheerder ProRail zondag weten.

Vanuit het noorden rijden de treinen nu tot Heerhugowaard, vanuit het zuiden tot Uitgeest. De Nederlandse Spoorwegen zetten bussen in. De stremming duurt waarschijnlijk tot ver in zondagavond. De NS spreekt van een zeer ongelukkig samenloop van omstandigheden omdat veel Ajax-supporters uit Noord-Holland Noord vanavond naar huis willen vanuit de Arena.

Vanuit Amsterdam is Alkmaar per trein alleen bereikbaar door over Hoorn naar Heerhugowaard te reizen en daar een bus te nemen. Dat komt omdat door werkzaamheden tussen Amsterdam-Sloterdijk en Zaandam minder treinverkeer mogelijk is.

De schade ontstond toen een vrachtwagen over de spoorwegovergang bij de Helderseweg reed. Waarschijnlijk vergat de chauffeur de kraan in te trekken. Volgens de woordvoerder van ProRail gebeurt dat wel eens vaker. De spoorwegovergang is gesloten in verband met reparatiewerkzaamheden.
Bron
Zug-Chefzondag 15 mei 2011 @ 19:21
quote:
0s.gif Op zondag 15 mei 2011 16:54 schreef Igen het volgende:

[..]

* Igen mompelt iets over vriezen en dooien enzo. :P

Maar waarom gaat 'ie vanuit Leeuwarden dan ineens op een andere tijd?
Omdat de IC naar Leeuwarden dan los rijdt van het Groningen deel tussen Utrecht en Zwolle.

Vandaag scheen tussen al die wolken soms de zon:
5721961312_fdde78f699_z.jpg
Dit weekend wordt door Spitzke het stuk spoor tussen emplacement Leeuwarden en de brug over het Van Harinxmakanaal (Hrmk) vernieuwd. Omdat de eigen loks van Spitzke elders in het land nodig waren, werd er tractie ingehuurd van oa DB Schenker en Strukton. Deze fraaie Deutz-lok is gebouwd in 1961 en daarmee samen met de 303006 de oudste diesellok in dienst bij Strukton. Het raccordement Schenkenschans dient dit weekend als opslagplek voor zowel lege als nog beladen Fccpps'n, die in groepjes naar Leeuwarden zijn gereden afgelopen week. Tussen de wolken door schijnt soms de zon, waardoor met een beetje geluk tijdens het rangeren het geheel in de zon te vangen was. Het middelste spoor is nog geëlektrificeerd, hier maakt NSR dagelijks gebruik van om de IC-treinen tussen emplacement, perronsporen en wasstraat te kunnen rangeren. De twee dieselspoorlijnen links daarvan worden gebruikt door Arriva naar Harlingen Haven en Sneek-Stavoren.

Gisteravond was het minder zonnig:

5720324086_f913dbcf0d_z.jpg
Dit weekend worden door Spitzke de sporen tussen het emplacement Leeuwarden en de brug over het van Harinxmakanaal vernieuwd. Hiervoor is tractie ingehuurd van zowel Strukton als DB Schenker. Een van de werkmachines die daarvoor benodigd zijn, betreft de zogenaamde kettinghor. De machine is benodigd om de huidige ballast te verschonen. De kettinghor heeft een ketting die onder de dwarsliggers moet worden gemonteerd. De ketting bestaat uit hardstalen punten die de ballast wegschrapen en de machine in voeren. Vergruisd ballast, zand en vuil worden hier uit de ballast gezeefd en apart afgevoerd. De schone ballast wordt weer tussen en onder de rails gestort, aangevuld met verse ballast om tekort te voorkomen. Na gedane arbeid vertrok onder vrij lastige lichtomstandigheden op zaterdagavond 14 mei 2011 de DBS 6414 met enkele begeleidingswagens en de Strukton kettinghor uit Leeuwarden via het enkelsporige dieselbaanvak richting Groningen. Een goederenpad op werkdagen (ma-za) is alleen nog mogelijk na 19:30 bij aankomst van de sneltrein van Arriva uit Groningen, omdat er in de avonduren nog maar 1x per uur een stoptrein rijdt. Hierdoor is er meer capaciteit op het deels enkelsporige baanvak tussen Leeuwarden en Veenwouden.
#ANONIEMzondag 15 mei 2011 @ 19:28
mooie foto's!
greavyzondag 15 mei 2011 @ 20:08
ICM 4240, één van de laatste ongereviseerde ICM's die nog rondrijden, had vandaag het recht om op pad te gaan naar Venlo, met een gereviseerd drietje gekoppeld. ICM 4240 staat gepland om als laatste gereviseerd te worden.
Hier passeert de 4240 met een onbekend gebleven ICMm drietje de Grote brug over de Oude Maas als trein 1952 Venlo-Den Haag voorop, op een moment dat ze zon zich net liet zien. Op de achtergrond vind je de Grote Kerk van Dordrecht.
ziggyziggyziggyzondag 15 mei 2011 @ 20:48
Hey greavy, waarom noem je jezelf eigenlijk ook The Knitter? Hou je van breien?
borkzondag 15 mei 2011 @ 20:57
quote:
0s.gif Op zondag 15 mei 2011 20:08 schreef greavy het volgende:
[ afbeelding ]
ICM 4240, één van de laatste ongereviseerde ICM's die nog rondrijden, had vandaag het recht om op pad te gaan naar Venlo, met een gereviseerd drietje gekoppeld. ICM 4240 staat gepland om als laatste gereviseerd te worden.
Hier passeert de 4240 met een onbekend gebleven ICMm drietje de Grote brug over de Oude Maas als trein 1952 Venlo-Den Haag voorop, op een moment dat ze zon zich net liet zien. Op de achtergrond vind je de Grote Kerk van Dordrecht.
ook heel nice :Y *O*
greavyzondag 15 mei 2011 @ 22:18
quote:
0s.gif Op zondag 15 mei 2011 20:48 schreef ziggyziggyziggy het volgende:
Hey greavy, waarom noem je jezelf eigenlijk ook The Knitter? Hou je van breien?
Van breien zeker niet. Maar ik gebruik op veel overige fora The Knitter danwel met een - of _ ertussen. Ik was ooit met Greavy begonnen, nu is het The Knitter voornamelijk op sites waar ik mij aanmeld.
greavyzondag 15 mei 2011 @ 22:45
Die EBO (Elektrisch Bediende Overweg) in Naarden-Bussum is ook idioot..
Ding is meer dicht dan open.. Ik kan de mensen uit Naarden eo wel begrijpen dat ze daar een tunnel willen hebben... Van de 60 minuten 40 minuten of meer gesloten.. :?
En dan komt er soms in 5 minuten geen enkele trein... Is tie toch dicht...
borkzondag 15 mei 2011 @ 23:39
P1080790.jpg
Ofyles2zondag 15 mei 2011 @ 23:46
quote:
0s.gif Op zondag 15 mei 2011 01:41 schreef MREn het volgende:

En tussen Amsterdam en Eindhoven rijden combi's van 4+4+4, maar geen idee wanneer, ik ben een notoire spitsmijder.
Klopt.

Dat is een IC naar Heerlen/Limburg, waarvan het laatste treinstel in Eindhoven wordt afgekoppeld...
greavymaandag 16 mei 2011 @ 06:46
En in de spits gaat er ook nog wel eens een tweede viertje naar Maastricht.
Duvelmaandag 16 mei 2011 @ 07:39
quote:
5s.gif Op zondag 15 mei 2011 23:39 schreef bork het volgende:
[ afbeelding ]
De Plan W groene Hondekop van het NSM?

Zou ook de rode Plan U kunnen zijn. Lastige opgave!
borkmaandag 16 mei 2011 @ 07:56
quote:
5s.gif Op maandag 16 mei 2011 07:39 schreef Duvel het volgende:

[..]

De Plan W groene Hondekop van het NSM?

Zou ook de rode Plan U kunnen zijn. Lastige opgave!
:Y _O_ Plan U, gefeliciteerd!
Onvoorstelbaar dat het 50 jaar oud materiaal is, het ziet er wel gedateerd uit maar het rijdt als een trein!
ziggyziggyziggymaandag 16 mei 2011 @ 08:16
quote:
0s.gif Op zondag 15 mei 2011 22:18 schreef greavy het volgende:

[..]

Van breien zeker niet. Maar ik gebruik op veel overige fora The Knitter danwel met een - of _ ertussen. Ik was ooit met Greavy begonnen, nu is het The Knitter voornamelijk op sites waar ik mij aanmeld.
Ja, maar waarom Knitter?
Stefanovic83maandag 16 mei 2011 @ 08:46
En daarom Du en niet De? Of het?
James1988maandag 16 mei 2011 @ 09:40
Vanochtend eens de Fyra meegepakt tussen Breda en Rotterdam. Wel een beetje vertraging opgelopen, eerst al bij vertrek uit Breda... reden we net, werd de trein meteen gestopt en zo te zien iemand eruitgegooid. En bij het oprijden van de HSL stonden we ook nog even stil omdat er een Thalys aan een noodvaart kwam langszeilen.

Afgezien van dat, prima ritje! :)
Duvelmaandag 16 mei 2011 @ 09:47
quote:
14s.gif Op maandag 16 mei 2011 07:56 schreef bork het volgende:

[..]

:Y _O_ Plan U, gefeliciteerd!
Onvoorstelbaar dat het 50 jaar oud materiaal is, het ziet er wel gedateerd uit maar het rijdt als een trein!
't Is een beetje sloom, dat wel... Maar verder blijft het wel rijden, eens in de zoveel tijd een nieuwe diesel er in, en gaan!
Duvelmaandag 16 mei 2011 @ 09:47
quote:
0s.gif Op maandag 16 mei 2011 08:16 schreef ziggyziggyziggy het volgende:

[..]

Ja, maar waarom Knitter?
* Duvel denkt aan de Grote Grijze Geitenbreier.
Ireyonmaandag 16 mei 2011 @ 09:47
quote:
0s.gif Op maandag 16 mei 2011 09:40 schreef James1988 het volgende:
En bij het oprijden van de HSL stonden we ook nog even stil omdat er een Thalys aan een noodvaart kwam langszeilen.
De laatste keer dat ik ermee reisde, stond er een Thalys stil omdat Fyra er nog even voor moest :')
borkmaandag 16 mei 2011 @ 10:02
quote:
3s.gif Op maandag 16 mei 2011 09:47 schreef Duvel het volgende:

[..]

't Is een beetje sloom, dat wel... Maar verder blijft het wel rijden, eens in de zoveel tijd een nieuwe diesel er in, en gaan!
:Y
P1080783.jpg
Duvelmaandag 16 mei 2011 @ 10:17
quote:
0s.gif Op maandag 16 mei 2011 10:02 schreef bork het volgende:

[..]

:Y
[ afbeelding ]
Ik bedoelde eigenlijk een nieuwe motor, maar inderdaad: er moet ook nog peut in. :P Heeft het NSM een tankplaat?
stinowmaandag 16 mei 2011 @ 11:53
Vorige week TrainZ Simulator 12 besteld, vanmorgen binnen gekomen op werk.
Yes! Wat een riante manier om de dag te beginnen :).

Ben nieuw @ dit topic, maar zijn er meer trein sim liefhebbers hier?

Gr,

Stijn
#ANONIEMmaandag 16 mei 2011 @ 11:57
quote:
0s.gif Op maandag 16 mei 2011 11:53 schreef stinow het volgende:
Vorige week TrainZ Simulator 12 besteld, vanmorgen binnen gekomen op werk.
Yes! Wat een riante manier om de dag te beginnen :).

Ben nieuw @ dit topic, maar zijn er meer trein sim liefhebbers hier?

Gr,

Stijn
Jep, maar ik hou het bij Microsoft Train Simulator :)
ZwartmetSuikermaandag 16 mei 2011 @ 11:57
quote:
0s.gif Op maandag 16 mei 2011 11:53 schreef stinow het volgende:
Vorige week TrainZ Simulator 12 besteld, vanmorgen binnen gekomen op werk.
Yes! Wat een riante manier om de dag te beginnen :).

Ben nieuw @ dit topic, maar zijn er meer trein sim liefhebbers hier?

Gr,

Stijn
Is dat de nieuwe Trainz? Ik heb die oude (2009) wel veel gespeeld, maar dan vooral zelf dingen bouwen.
Duvelmaandag 16 mei 2011 @ 12:01
quote:
0s.gif Op maandag 16 mei 2011 11:53 schreef stinow het volgende:
Vorige week TrainZ Simulator 12 besteld, vanmorgen binnen gekomen op werk.
Yes! Wat een riante manier om de dag te beginnen :).

Ben nieuw @ dit topic, maar zijn er meer trein sim liefhebbers hier?
Ik heb Railworks, werkt mooi, maar geen Nederlandse routes helaas. Voor Trainz is volgens mij wel heel veel Nederlands spul beschikbaar.
stinowmaandag 16 mei 2011 @ 12:03
quote:
14s.gif Op maandag 16 mei 2011 11:57 schreef ZwartmetSuiker het volgende:

[..]

Is dat de nieuwe Trainz? Ik heb die oude (2009) wel veel gespeeld, maar dan vooral zelf dingen bouwen.
Hey ja klopt. Had zelf de 2006 versie nog.. toe aan een upgrade dus!
ZwartmetSuikermaandag 16 mei 2011 @ 12:09
quote:
3s.gif Op maandag 16 mei 2011 12:01 schreef Duvel het volgende:

[..]

Ik heb Railworks, werkt mooi, maar geen Nederlandse routes helaas. Voor Trainz is volgens mij wel heel veel Nederlands spul beschikbaar.
Dat is zeker waar. Hoe zit dat met die nieuwe Trainz?
Duvelmaandag 16 mei 2011 @ 12:35
quote:
14s.gif Op maandag 16 mei 2011 12:09 schreef ZwartmetSuiker het volgende:

[..]

Dat is zeker waar. Hoe zit dat met die nieuwe Trainz?
Ik ken Trainz niet, dus ik weet niet hoe het zit met backwards compatibility.
James1988maandag 16 mei 2011 @ 12:45
Als bestuurder vind ik MSTS nog steeds erg leuk, ook al is het bijna 10 jaar oud en is het onzeker of er ooit een opvolger komt. Er wordt nog steeds een hoop spul voor gemaakt, waaronder de AGV.

Als tycoon vind ik Locomotion en OpenTTD ook erg leuk. Infra, treintjes kopen en laten rijden, noem maar op. :)
ziggyziggyziggymaandag 16 mei 2011 @ 13:19
Cities in Motion vind ik ook interessant.
ZwartmetSuikermaandag 16 mei 2011 @ 13:23
quote:
0s.gif Op maandag 16 mei 2011 13:19 schreef ziggyziggyziggy het volgende:
Cities in Motion vind ik ook interessant.
Die schijnt 12 mei uit te zijn gekomen, ik zal eens kijken. Zag er inderdaad interessant uit, al waren mensen wel sceptisch.
ZwartmetSuikermaandag 16 mei 2011 @ 13:35
stinowmaandag 16 mei 2011 @ 13:49
quote:
4s.gif Op maandag 16 mei 2011 12:35 schreef Duvel het volgende:

[..]

Ik ken Trainz niet, dus ik weet niet hoe het zit met backwards compatibility.
Destijds (toen ik TRS2006 had en er alweer 2 nieuwe versies uit waren), was de backwards compatibility prima. Ook was er nog veel te downloaden voor de oude versies.

Zal hem straks eens registreren en kijken wat er qua Nederlands materiaal te vinden is. Ik vind het zelf bouwen van banen ook veruit het leukst. OpenTTD is ook erg vermakelijk als gratis game!
ZwartmetSuikermaandag 16 mei 2011 @ 13:51
quote:
0s.gif Op maandag 16 mei 2011 13:49 schreef stinow het volgende:

[..]

Destijds (toen ik TRS2006 had en er alweer 2 nieuwe versies uit waren), was de backwards compatibility prima. Ook was er nog veel te downloaden voor de oude versies.

Zal hem straks eens registreren en kijken wat er qua Nederlands materiaal te vinden is. Ik vind het zelf bouwen van banen ook veruit het leukst. OpenTTD is ook erg vermakelijk als gratis game!
Moet wel zeggen dat het zelf bouwen best lastig en vooral erg tijdrovend was, realisme was lastig om te realiseren en baanplannen lastig om 'recht' te krijgen. Maargoed, het was wel leuk om te doen, ik had heel veel Nederlands spul gedownload.
Bitlordmaandag 16 mei 2011 @ 14:03
Ik speel OpenBVE. Hoewel er minder routes voor zijn is vooral het rijden erg realistisch.


stinowmaandag 16 mei 2011 @ 14:23
Bijna vergeten te melden:

TrainZ 12 heeft Multiplayer!

:x
ZwartmetSuikermaandag 16 mei 2011 @ 14:25
quote:
14s.gif Op maandag 16 mei 2011 14:23 schreef stinow het volgende:
Bijna vergeten te melden:

TrainZ 12 heeft Multiplayer!

:x
Haha wat moet ik mij daarbij voorstellen dan :P

Heb je 'm al?
#ANONIEMmaandag 16 mei 2011 @ 14:57
quote:
14s.gif Op maandag 16 mei 2011 13:23 schreef ZwartmetSuiker het volgende:

[..]

Die schijnt 12 mei uit te zijn gekomen, ik zal eens kijken. Zag er inderdaad interessant uit, al waren mensen wel sceptisch.
Werkt dat spel niet op de pc :(
borkmaandag 16 mei 2011 @ 14:57
quote:
3s.gif Op maandag 16 mei 2011 10:17 schreef Duvel het volgende:

[..]

Ik bedoelde eigenlijk een nieuwe motor, maar inderdaad: er moet ook nog peut in. :P Heeft het NSM een tankplaat?
Dat weet ik niet, nog 1 plaatje

P1080779.jpg
Brembomaandag 16 mei 2011 @ 15:10
quote:
14s.gif Op maandag 16 mei 2011 14:25 schreef ZwartmetSuiker het volgende:

[..]

Haha wat moet ik mij daarbij voorstellen dan :P

Heb je 'm al?
Denk een iemand is machinist en de ander conducteur :'). Of je kan leuk naast elkaar rijden...
ZwartmetSuikermaandag 16 mei 2011 @ 15:22
quote:
0s.gif Op maandag 16 mei 2011 14:57 schreef MarkoAlmelo het volgende:

[..]

Werkt dat spel niet op de pc :(
Net gespeeld.
dennistdmaandag 16 mei 2011 @ 16:50
Het NSM heeft volgens mij geen tankplaat: er gaan wel eens treinen naar Arnhem om te tanken namelijk vanaf het NSM
Dr_Flashmaandag 16 mei 2011 @ 17:34
Tering wat een hoop plaatjes :P Dan wacht nog maar even op de mijne van dit weekend :P
Dr_Flashmaandag 16 mei 2011 @ 19:09
Nou okee. Eentje dan :P

DK_SE_30.jpg
Peterseliemanmaandag 16 mei 2011 @ 19:10
Je moet nog een keer terug, Fles :P
dan13lvmaandag 16 mei 2011 @ 19:12
Fles ik heb nog een aantal bordjes voor je, van Edingborough t/m glasgow queens street t/m mallaig

interesse?
Dr_Flashmaandag 16 mei 2011 @ 19:12
quote:
10s.gif Op maandag 16 mei 2011 19:10 schreef Peterselieman het volgende:
Je moet nog een keer terug, Fles :P
Je meent het :')

Maar goed, nu na de Benelux Denemarken het volgende doel is, is dit vast een aardige stap natuurlijk :) En in Zweden was ik niet met bordjes als doel, en alles wat redelijkerwijs te schieten was op de Södra Stambanan (Malmö - Stockholm) had ik al eens eerder geschoten :P
Dr_Flashmaandag 16 mei 2011 @ 19:13
quote:
0s.gif Op maandag 16 mei 2011 19:12 schreef dan13lv het volgende:
Fles ik heb nog een aantal bordjes voor je, van Edingborough t/m glasgow queens street t/m mallaig

interesse?
Altijd leuk :)
Sociosmaandag 16 mei 2011 @ 19:14
quote:
0s.gif Op maandag 16 mei 2011 19:12 schreef dan13lv het volgende:
Fles ik heb nog een aantal bordjes voor je, van Edingborough t/m glasgow queens street t/m mallaig

interesse?
Ik denk het niet. :')

De bordjes dient men zelf `geschoten´ te hebben, lijkt mij? Anders is de verzameling veel minder leuk.
Sociosmaandag 16 mei 2011 @ 19:14
quote:
14s.gif Op maandag 16 mei 2011 19:13 schreef Dr_Flash het volgende:
Altijd leuk :)
Ohw, nevermind. :+
ziggyziggyziggymaandag 16 mei 2011 @ 19:15
quote:
0s.gif Op maandag 16 mei 2011 14:57 schreef MarkoAlmelo het volgende:

[..]

Werkt dat spel niet op de pc :(
Jawel hoor. Ik speel hem al een paar weken op mijn pc.
Dr_Flashmaandag 16 mei 2011 @ 19:17
quote:
0s.gif Op maandag 16 mei 2011 19:14 schreef Socios het volgende:

[..]

Ik denk het niet. :')

De bordjes dient men zelf `geschoten´ te hebben, lijkt mij? Anders is de verzameling veel minder leuk.
Ik sla ze wel apart op hoor, maar het telt niet mee voor de verzameling idd. Anders kan je net zo goed een paar dagen op plaatjes googlen, dus dat slaat nergens op :)
Ascendancymaandag 16 mei 2011 @ 19:24
Kapot GTW'tje bij Stadspolders. Wordt nog leuk in de spits als die langer niet kan rijden -O-
Dr_Flashmaandag 16 mei 2011 @ 19:31
Staat of valt dat met één kapot stel dan ja? :')
Bitlordmaandag 16 mei 2011 @ 19:32
Als er enkelspoor is wel ja.
Dr_Flashmaandag 16 mei 2011 @ 19:32
quote:
0s.gif Op maandag 16 mei 2011 19:32 schreef Bitlord het volgende:
Als er enkelspoor is wel ja.
:')

Ik ga er even vanuit dat ze dat ding morgenochtend wel weggesleept zullen hebben :') Is dat heel raar?
Ascendancymaandag 16 mei 2011 @ 19:33
quote:
11s.gif Op maandag 16 mei 2011 19:31 schreef Dr_Flash het volgende:
Staat of valt dat met één kapot stel dan ja? :')
Nou ja. Er zijn 7 treinstellen. Doordat er 1 stel tot Gorinchem rijdt steeds, kan je in de spits alle treinen 6 bakken geven. Volgens mij lukt dat niet als er 1 kapot is.
Dat was bij veolia op de heuvellandlijn toch ook.
KapiteinTmaandag 16 mei 2011 @ 19:52
Hoe kunnen er dan zo vaak stellen bij de wasstraat in Rotterdam staan? Of gaan die na de ochtendspits heen en voor de avondspits terug?
Peterseliemanmaandag 16 mei 2011 @ 19:52
quote:
0s.gif Op maandag 16 mei 2011 19:52 schreef KapiteinT het volgende:
Hoe kunnen er dan zo vaak stellen bij de wasstraat in Rotterdam staan? Of gaan die na de ochtendspits heen en voor de avondspits terug?
jep
dennistdmaandag 16 mei 2011 @ 19:54
De start van de FStM (de stoomtrein tussen Sneek en Stavoren) is uitgesteld tot volgend jaar: de loc is nog altijd niet goedgekeurd, en in Nederland kost het nog zeker acht weken om ATB in te bouwen.
Sociosmaandag 16 mei 2011 @ 19:55
Jammer, hoor. Zag mijzelf deze zomer al zitten in ICK op dat traject.
Dr_Flashmaandag 16 mei 2011 @ 20:16
Afgelopen weekend ben ik even naar Stockholm geweest om mijn beste vriend op te zoeken die daar in 2007 naartoe geëmigreerd is en die ik sindsdien niet gezien had :) Ik zal jullie verder niet vermoeien met foto's van bier en barbecue, hier wel een kleine impressie van het spoorgebeuren daar.

1. Utrecht Centraal, 12 mei 2011. AnsaldoBreda-schandvlek V250 getrokken door 2 diesellocs op weg naar misschien wel de Watergraafsmeer.

01.jpg

2. Solrød Strand (DK), 13 mei 2011. S-Tog stel 8203 is net aangekomen en rijdt als leeg mat door naar Køge.

02.jpg

3. Køge (DK), 13 mei 2011. Tweebaks dieseltreinstel 4044 komt zojuist binnen als stoptrein naar Roskilde vanuit Naestved.

03.jpg

4. Køge (DK), 13 mei 2011. Twee stellen van de S-Tog op hun eindpunt. Mooi man, sluitseinen :P

04.jpg

5. Nässjö (SE), 13 mei 2011. Ook anno 2011 rijden er nog steeds dieselmotorwagens rond in Zweden. Hier treinstel 1299 van een lokale vervoerder.

05.jpg

6. Stockholm Central, 13 mei 2011. Na een treinreis van 22½ uur kwam ik aan in Stockholm. Hier de X2000 die mij daarheen bracht vanuit København H. Het duurt nog wel even voordat de X2000 een fatsoenlijke hogesnelheidstrein is. Het is leuk als je met kantelbaktechniek 200 km/h kunt rijden op "normaal" spoor, maar comfortabel is het niet echt. Daarnaast blijft er door 11 halteringen, variërend van zo'n 4 tot ruim 10 minuten (!!) ook niet veel over van de snelheid. Tot slot is de laatste 180 km vanaf Norrköping tot Stockholm grotendeels enkelspoor. Over 647 km doet het ding ruim 5½ uur. Overigens is er sinds kort (eind 2007 was het nog niet zo) een tunnel klaar tussen de Zweedse kant van de Øresundsbron en station Malmö C, waardoor de X2000 tegenwoordig vanuit København H kan vertrekken. (Situatie lijkt heel erg op Antwerpen Centraal, voor wie daarmee bekend is :) )

06.jpg

7. Stockholm Central, 13 mei 2011. Dubbeldeks treinstel 3321 als trein naar Gävle Central. Zo lelijk als ze van buiten zijn, zo comfortabel zijn ze van binnen :Y

07.jpg

8. Stockholm Central, 15 mei 2011. Green Cargo-loc 1274 staat aan het eind van het perron. Links mijn maat Yvo.

08.jpg

9. Nässjö (SE), 15 mei 2011. Tweebaks treinstel 1405 van de Krösatågen.

09.jpg

10, 11. København H, 15 mei 2011. De tweede omstreden AnsaldoBreda-schandvlek van dit weekend: De IC4 van DSB.

10.jpg

11.jpg

Tot slot nog 2 metrostellen uit Stockholm:

12.jpg

13.jpg

Enjoy :s)
greavymaandag 16 mei 2011 @ 20:19
Mooie plaatjes Fles!
Duvelmaandag 16 mei 2011 @ 20:19
Løke plåtën!
James1988maandag 16 mei 2011 @ 20:30
Prachtplaten, Fles!

En zat die Coradia van Alstom (foto #7) lekker?
Scarlet_Dragonflymaandag 16 mei 2011 @ 20:50
quote:
7s.gif Op maandag 16 mei 2011 20:16 schreef Dr_Flash het volgende:
7. Stockholm Central, 13 mei 2011. Dubbeldeks treinstel 3321 als trein naar Gävle Central. Zo lelijk als ze van buiten zijn, zo comfortabel zijn ze van binnen :Y

[ afbeelding ]
Wauw, :o dat is echt nog veel lelijker dan die vogelbekdieren die met St. Juttemis misschien hier op de HSL gaan rijden _O-
James1988maandag 16 mei 2011 @ 20:51
Het zijn dubbeldekkers. En ze rijden. Ook in de winter.

Dat valt van NS' meest recente bestellingen niet altijd te zeggen :')
Peterseliemanmaandag 16 mei 2011 @ 20:54
Leuk Fles.

Reed die IC4 nog of stond het ding te wachten op een sleep?
Ascendancymaandag 16 mei 2011 @ 21:12
Wat is er mis met 4.5 uur naar Stockholm? Dat doet de auto niet zo snel hoor.
V2maandag 16 mei 2011 @ 21:15
Die IC4 is itt de V250 nog wel mooi te noemen. Deens ontwerp, toch? 8-) Oh en wat een vette loc, die Zweedse O+
Dr_Flashmaandag 16 mei 2011 @ 21:22
quote:
1s.gif Op maandag 16 mei 2011 20:30 schreef James1988 het volgende:
Prachtplaten, Fles!

En zat die Coradia van Alstom (foto #7) lekker?
Heb er dit weekend niet in gezeten :) Maar ik ken ze van een paar jaar geleden :Y Prima treintjes :Y

En ik heb nog speciaal een foto gemaakt van het logo van Alstom vlakbij het station van Norrköping *O*

quote:
14s.gif Op maandag 16 mei 2011 20:54 schreef Peterselieman het volgende:
Leuk Fles.

Reed die IC4 nog of stond het ding te wachten op een sleep?
Hij zou gaan rijden naar Lintorp, maar voordat er echt beweging was, kwam mijn CNL voorrijden. Dus dat heb ik niet kunnen bewijzen :)
#ANONIEMmaandag 16 mei 2011 @ 21:23
Mooi reisverslag Fles! :)

quote:
7s.gif Op maandag 16 mei 2011 20:16 schreef Dr_Flash het volgende:
6. Stockholm Central, 13 mei 2011. Na een treinreis van 22½ uur kwam ik aan in Stockholm. Hier de X2000 die mij daarheen bracht vanuit København H. Het duurt nog wel even voordat de X2000 een fatsoenlijke hogesnelheidstrein is. Het is leuk als je met kantelbaktechniek 200 km/h kunt rijden op "normaal" spoor, maar comfortabel is het niet echt. Daarnaast blijft er door 11 halteringen, variërend van zo'n 4 tot ruim 10 minuten (!!) ook niet veel over van de snelheid. Tot slot is de laatste 180 km vanaf Norrköping tot Stockholm grotendeels enkelspoor. Over 647 km doet het ding ruim 5½ uur. Overigens is er sinds kort (eind 2007 was het nog niet zo) een tunnel klaar tussen de Zweedse kant van de Øresundsbron en station Malmö C, waardoor de X2000 tegenwoordig vanuit København H kan vertrekken. (Situatie lijkt heel erg op Antwerpen Centraal, voor wie daarmee bekend is :) )

[ afbeelding ]
Wat is er dan zo oncomfortabel aan?

Ik ben niet in Zweden geweest maar wel in Portugal, en daar haalt de kantelbaktrein op normaal spoor ongeveer dezelfde snelheid: Porto-Faro is 663 km in 5:39 uur. Ik vond het zelf prima comfortabel, de kantelbaktrein trilde en schudde zelfs duidelijk minder dan de langzamere gewone IC.

Maar om een of andere reden lag wel bij elke stoel een kotszakje. Heeft het oncomfortabele van de X2000 ook daarmee te maken, of is dat iets anders?

[ Bericht 2% gewijzigd door #ANONIEM op 16-05-2011 21:27:06 ]
Yrealmaandag 16 mei 2011 @ 21:24
quote:
7s.gif Op maandag 16 mei 2011 20:16 schreef Dr_Flash het volgende:
Afgelopen weekend ben ik even naar Stockholm geweest om mijn beste vriend op te zoeken die daar in 2007 naartoe geëmigreerd is en die ik sindsdien niet gezien had :) Ik zal jullie verder niet vermoeien met foto's van bier en barbecue, hier wel een kleine impressie van het spoorgebeuren daar.

1. Utrecht Centraal, 12 mei 2011. AnsaldoBreda-schandvlek V250 getrokken door 2 diesellocs op weg naar misschien wel de Watergraafsmeer.

[ afbeelding ]

2. Solrød Strand (DK), 13 mei 2011. S-Tog stel 8203 is net aangekomen en rijdt als leeg mat door naar Køge.

[ afbeelding ]

3. Køge (DK), 13 mei 2011. Tweebaks dieseltreinstel 4044 komt zojuist binnen als stoptrein naar Roskilde vanuit Naestved.

[ afbeelding ]

4. Køge (DK), 13 mei 2011. Twee stellen van de S-Tog op hun eindpunt. Mooi man, sluitseinen :P

[ afbeelding ]

5. Nässjö (SE), 13 mei 2011. Ook anno 2011 rijden er nog steeds dieselmotorwagens rond in Zweden. Hier treinstel 1299 van een lokale vervoerder.

[ afbeelding ]

6. Stockholm Central, 13 mei 2011. Na een treinreis van 22½ uur kwam ik aan in Stockholm. Hier de X2000 die mij daarheen bracht vanuit København H. Het duurt nog wel even voordat de X2000 een fatsoenlijke hogesnelheidstrein is. Het is leuk als je met kantelbaktechniek 200 km/h kunt rijden op "normaal" spoor, maar comfortabel is het niet echt. Daarnaast blijft er door 11 halteringen, variërend van zo'n 4 tot ruim 10 minuten (!!) ook niet veel over van de snelheid. Tot slot is de laatste 180 km vanaf Norrköping tot Stockholm grotendeels enkelspoor. Over 647 km doet het ding ruim 5½ uur. Overigens is er sinds kort (eind 2007 was het nog niet zo) een tunnel klaar tussen de Zweedse kant van de Øresundsbron en station Malmö C, waardoor de X2000 tegenwoordig vanuit København H kan vertrekken. (Situatie lijkt heel erg op Antwerpen Centraal, voor wie daarmee bekend is :) )

[ afbeelding ]

7. Stockholm Central, 13 mei 2011. Dubbeldeks treinstel 3321 als trein naar Gävle Central. Zo lelijk als ze van buiten zijn, zo comfortabel zijn ze van binnen :Y

[ afbeelding ]

8. Stockholm Central, 15 mei 2011. Green Cargo-loc 1274 staat aan het eind van het perron. Links mijn maat Yvo.

[ afbeelding ]

9. Nässjö (SE), 15 mei 2011. Tweebaks treinstel 1405 van de Krösatågen.

[ afbeelding ]

10, 11. København H, 15 mei 2011. De tweede omstreden AnsaldoBreda-schandvlek van dit weekend: De IC4 van DSB.

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]

Tot slot nog 2 metrostellen uit Stockholm:

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]

Enjoy :s)
Hippe foto´s.

Die V250 op de eerste foto heb ik vandaag nog in gewerkt :D
Dr_Flashmaandag 16 mei 2011 @ 21:30
quote:
7s.gif Op maandag 16 mei 2011 21:22 schreef Dr_Flash het volgende:

Hij zou gaan rijden naar Lintorp,
Ik kan heel dat Lintorp niet vinden -O- Wie weet waar die IC4's rijden in Denemarken? :?
De_Hertogmaandag 16 mei 2011 @ 21:34
quote:
0s.gif Op maandag 16 mei 2011 21:30 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Ik kan heel dat Lintorp niet vinden -O- Wie weet waar die IC4's rijden in Denemarken? :?
Er is wel een Lintrup, kan dat ook? :)
Dr_Flashmaandag 16 mei 2011 @ 21:36
quote:
0s.gif Op maandag 16 mei 2011 21:23 schreef Igen het volgende:
Mooi reisverslag Fles! :)

[..]

Wat is er dan zo oncomfortabel aan?

Ik ben niet in Zweden geweest maar wel in Portugal, en daar haalt de kantelbaktrein op normaal spoor ongeveer dezelfde snelheid: Porto-Faro is 663 km in 5:39 uur. Ik vond het zelf prima comfortabel, de kantelbaktrein trilde en schudde zelfs duidelijk minder dan de langzamere gewone IC.

Maar om een of andere reden lag wel bij elke stoel een kotszakje. Heeft het oncomfortabele van de X2000 ook daarmee te maken, of is dat iets anders?
Nou ja het bochtgedrag he :) De bochtstraal blijft hetzelfde, en de energie is evenredig met het kwadraat van de snelheid. Dus het is gewoon een pure rollercoaster. Ja kantelbak vergoedt iets, maar zo extreem sophisticated zijn die dingen ook niet hoor :')

Op de terugweg werd ie trouwens in Malmö opgeheven, en men werd verzocht zich voor Köpenhamn in de Oresundstog te persen. Maar natuurlijk blijft de X2000 nog wel even net lang genoeg voor rood sein staan zodat iedereen het voor de neus wegrijden van de Oresundstog kan meemaken. En natuurlijk is de daaropvolgende te laat. Het filmpje zal ik u besparen, mijn postrechten zijn me nog wel IETS waard.
James1988maandag 16 mei 2011 @ 21:37
Het ontwerp van de IC4 is een gevolg van een compromis tussen Italiaans en Deens ontwerp. Ziet er inderdaad niet verkeerd uit, jammer dat het van die meuk is verder.

@Fles: foto? :D
Dr_Flashmaandag 16 mei 2011 @ 21:39
Oh en toen ik een biertje wilde afrekenen in de bar van de X2000 met een creditcard, bleek dat ik geen zweedse cc had :o

Ehm. Het is een MasterCard. Afrekenen met je donder :(

Ja maar :o Als het een Zweedse was, had ik een legitimatie nodig gehad. Een card die er Nederlands uit ziet, ach, dat is allang goed :')
James1988maandag 16 mei 2011 @ 21:40
_O- Prachtig
Peterseliemanmaandag 16 mei 2011 @ 21:40
quote:
0s.gif Op maandag 16 mei 2011 21:30 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Ik kan heel dat Lintorp niet vinden -O- Wie weet waar die IC4's rijden in Denemarken? :?
Lyntog?

Dat is een treintype, zoals we hier Intercity, sneltrein, stoptrein of sprinter hebben

Het staat voor extra snelle trein
De_Hertogmaandag 16 mei 2011 @ 21:42
Die trein op foto 7 is trouwens van een dochterbedrijf van DSB en is gemaakt door Bombardier, ooit ontworpen door ADtranz (vandaar de gelijkenis met de RegioShuttle)
Dr_Flashmaandag 16 mei 2011 @ 21:42
quote:
1s.gif Op maandag 16 mei 2011 21:37 schreef James1988 het volgende:
@Fles: foto? :D
Op de heenweg had hij samen met het bordje van Norrköping gekund... Jammer. EN dan heb ik nog het bordje van Norrköping Goederenstation gemist, en dat was mijn eigen schuld. :(

14.jpg
Dr_Flashmaandag 16 mei 2011 @ 21:44
quote:
14s.gif Op maandag 16 mei 2011 21:40 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Lyntog?

Dat is een treintype, zoals we hier Intercity, sneltrein, stoptrein of sprinter hebben

Het staat voor extra snelle trein
Ja dat weet ik. Misschien ben ik daar wel mee in de war gewoon -O- ik was echt ZO kwaad dat die X2 in Malmö opgeheven werd :X
De_Hertogmaandag 16 mei 2011 @ 21:45
quote:
0s.gif Op maandag 16 mei 2011 21:44 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Ja dat weet ik. Misschien ben ik daar wel mee in de war gewoon -O- ik was echt ZO kwaad dat die X2 in Malmö opgeheven werd :X
Had je niet met die IC4 mee kunnen gaan? Wie weet wanneer je nog een keer de kans krijgt in een AnsaldoBreda product te zitten..
Dr_Flashmaandag 16 mei 2011 @ 21:46
quote:
12s.gif Op maandag 16 mei 2011 21:45 schreef De_Hertog het volgende:

[..]

Had je niet met die IC4 mee kunnen gaan? Wie weet wanneer je nog een keer de kans krijgt in een AnsaldoBreda product te zitten..
:D welnee joh, ik was er ZO KLAAR mee :')

Ik dacht "nu die CNL in en verder iedereen bekhouwe" _O-
Zug-Chefmaandag 16 mei 2011 @ 23:19
Zo, fuck NS Hispeed. Net Deventer - Berlijn - Praag - Wenen - Budapest - München - Utrecht via bahn.de en oebb.at geboekt. Enige wat je kon boeken bij NS Hispeed was Deventer - Berlijn en Frankfurt - Utrecht maar die waren al uitverkocht, terwijl bij bahn.de nog genoeg voorradig was :P
Sociosmaandag 16 mei 2011 @ 23:24
quote:
0s.gif Op maandag 16 mei 2011 23:19 schreef Zug-Chef het volgende:
Zo, fuck NS Hispeed. Net Deventer - Berlijn - Praag - Wenen - Budapest - München - Utrecht via bahn.de en oebb.at geboekt. Enige wat je kon boeken bij NS Hispeed was Deventer - Berlijn en Frankfurt - Utrecht maar die waren al uitverkocht, terwijl bij bahn.de nog genoeg voorradig was :P
Nice. BahnCard dabei? :P
Dr_Flashmaandag 16 mei 2011 @ 23:25
quote:
0s.gif Op maandag 16 mei 2011 23:19 schreef Zug-Chef het volgende:
Zo, fuck NS Hispeed. Net Deventer
Ich verstehe nur Bahnhof O+
Zug-Chefmaandag 16 mei 2011 @ 23:32
quote:
0s.gif Op maandag 16 mei 2011 23:24 schreef Socios het volgende:

[..]

Nice. BahnCard dabei? :P
Neuh, allemaal Europa-specials.
Sociosmaandag 16 mei 2011 @ 23:34
quote:
0s.gif Op maandag 16 mei 2011 23:32 schreef Zug-Chef het volgende:
Neuh, allemaal Europa-specials.
Dat snap ik. :+

Met BahnCard nog eens 25% extra korting. Met zo'n lange vette reis dat er al in één keer uit.
Zug-Chefmaandag 16 mei 2011 @ 23:41
Zit wel steeds 3 a 4 dagen tussen, maarja. Ach ik vind het wel best. Vond dit al goedkoop genoeg :P (Prijzen voor 2p)
#ANONIEMmaandag 16 mei 2011 @ 23:44
Is er eigenlijk al een opvolger bekend voor virm intercity materieel?

Zeker spitstreinen moeten ze een vliegtuigindeling gaan geven.
Peterseliemanmaandag 16 mei 2011 @ 23:49
quote:
0s.gif Op maandag 16 mei 2011 23:44 schreef TheFrankey het volgende:
Is er eigenlijk al een opvolger bekend voor virm intercity materieel?
Nee. Het eerste VIRM is nu 15 jaar oud en het moet nog zeker een keer zo lang meegaan. Qua intercitymaterieel zit de NS op dit moment gewoon goed.

Dat het in de spits druk is, is logisch. Daarom zijn er voor die treinen ook veel staanplaatsen berekend.
Zug-Chefmaandag 16 mei 2011 @ 23:51
quote:
0s.gif Op maandag 16 mei 2011 23:44 schreef TheFrankey het volgende:
Zeker spitstreinen moeten ze een vliegtuigindeling gaan geven.
Neuh, dat is niet handig kwa in/uitstappen per zitplaats en het past ook niet kwa profiel.
Dr_Flashmaandag 16 mei 2011 @ 23:54
quote:
14s.gif Op maandag 16 mei 2011 23:49 schreef Peterselieman het volgende:
Dat het in de spits druk is, is logisch. Daarom zijn er voor die treinen ook veel staanplaatsen berekend.
EHm :')
Peterseliemandinsdag 17 mei 2011 @ 00:06
quote:
0s.gif Op maandag 16 mei 2011 23:54 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

EHm :')
Ik ga er niet vanuit dat je een zitplaats op een zeer druk traject kunt eisen ;)
borkdinsdag 17 mei 2011 @ 00:21
quote:
14s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 00:06 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Ik ga er niet vanuit dat je een zitplaats op een zeer druk traject kunt eisen ;)
Ik opperde het dak als mogelijkheid voor een meneer die 4 zitplaatsen opeiste voor zijn gezelschap om 23.23 op A'dam CS op zaterdagavond naar Nijmegen, vondttie niet leuk :P
Dr_Flashdinsdag 17 mei 2011 @ 00:24
quote:
14s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 00:06 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Ik ga er niet vanuit dat je een zitplaats op een zeer druk traject kunt eisen ;)
Eisen is een ander verhaal. Maar simpelweg vervoer inzetten op staanplaatsen dat hebben we de laatste 65 jaar niet meer meegemaakt. En erger nog, nu moet je er nog voor betalen ook.

Dus ja, eigenlijk eis ik wel een zitplaats ja. Of ten hoogste iets als een 120% bezetting in de piekspits.
Peterseliemandinsdag 17 mei 2011 @ 00:29
Dat is zeker in bepaalde stoptreinen onhaalbaar. In IC's kan het regelmatig wel gehaald worden.

Punt waar je rekening mee moet houden is de spreiding van mensen. Regelmatig kun je in drukke treinen aan de ene zijde nog zitten, terwijl ze aan de andere zijde als haringen in een ton staan.
#ANONIEMdinsdag 17 mei 2011 @ 00:35
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 00:24 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Eisen is een ander verhaal. Maar simpelweg vervoer inzetten op staanplaatsen dat hebben we de laatste 65 jaar niet meer meegemaakt. En erger nog, nu moet je er nog voor betalen ook.

Dus ja, eigenlijk eis ik wel een zitplaats ja. Of ten hoogste iets als een 120% bezetting in de piekspits.
Stel je je nu niet een beetje aan, met je 65 jaar geleden? :')

Ik wou hier nou eigenlijk een vergelijking neerzetten tussen stoptreinen en metro's, maar toen besefte ik me dat in de metro hier (op de lijn A'dam Centraal - Gein), bij welk station ik ook instapt, ik eigenlijk altijd wel een zitplaats heb. :X

[ Bericht 2% gewijzigd door #ANONIEM op 17-05-2011 00:37:00 ]
Dr_Flashdinsdag 17 mei 2011 @ 00:36
Als je met 3 Veetjes rijdt okee. Maar in 1 zesbaks SLT gaat dat argument al niet op natuurlijk.

Enneh "onhaalbaar" is niks. Zet maar gewoon genoeg ijzer in.

Niet dat geouwehoer van "ja smorgens om 8 uur moet 4 bakken enkeldeks per half uur genoeg zijn" terwijl iedereen weet dat het dat niet is.

Oh ja, dat is natuurlijk een "reizigersoverschot". Tsja, schuld van de reizigers dus :)
Dr_Flashdinsdag 17 mei 2011 @ 00:37
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 00:35 schreef Igen het volgende:

[..]

Stel je je nu niet een beetje aan, met je 65 jaar geleden? :')
Een beetje. Meer niet :)
#ANONIEMdinsdag 17 mei 2011 @ 00:40
Bij IC's snap ik het trouwens wel. Als op Amersfoort weer eens een idioot korte trein aan komt zetten en je tot Zwolle of Apeldoorn in het gangpad mag staan dan vind ik dat ook niet echt tof.

Maar op korte stoptreintrajecten vind ik dat je niet moet zeuren, zeker niet als het erop neer zou komen dat NS extra treinen moet bestellen zodat je niet zou hoeven staan.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 17-05-2011 00:41:35 ]
KapiteinTdinsdag 17 mei 2011 @ 01:02
Met het opbouwen van dd-ar naar intercitymateriaal, moet er in elk geval genoeg materiaal aanwezig zijn, lijkt mij. Voor stoptreinen is dat een heel ander verhaal. Daar is tegen die tijd alleen nog maar SGMm en SLT voor. En dat zelfs zonder de laatste SLT bestellingen (die gecanceld zijn vanwege de wc's). Ik kan mij niet voorstellen dat dat genoeg is om voldoende capaciteit te bieden voor alle stoptreinen. Voor trajecten als Utrecht-Zwolle zijn toch echt dubbeldekkers nodig.
Duveldinsdag 17 mei 2011 @ 07:22
IC's worden normaal gesproken gepland zodat iedereen een zitplaats heeft, stoptreinen niet. Helaas verdelen de reizigers zich nooit netjes over de trein. En NS schijnt heel erg bezig te zijn met het snijden in materieelinzet: de vol-norm wordt op sommige treinen bewust gehaald omdat dat de inzet van een treinstel scheelt. Ik snap het wel, NS is een commercieel bedrijf, maar ik vind het wel kut en ik snap dat de reiziger NS daarvoor een lagere klantwaardering geeft.

En er gaat een dag komen dat ik gewoon op mensen hun tas ga zitten als die naast ze staat.
greavydinsdag 17 mei 2011 @ 07:24
Wat mij ook erg vaak op valt: De spreiding van de reizigers is slecht. NS rijdt met 15 bakken ICMm, en nog presteren het in het midden knetterdruk te krijgen, maar achteraan of vooraan nog genoeg zitplek is..
Maar dat is bij elk mat. soort..
Duveldinsdag 17 mei 2011 @ 08:26
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 07:24 schreef greavy het volgende:
Wat mij ook erg vaak op valt: De spreiding van de reizigers is slecht. NS rijdt met 15 bakken ICMm, en nog presteren het in het midden knetterdruk te krijgen, maar achteraan of vooraan nog genoeg zitplek is..
Maar dat is bij elk mat. soort..
Dat is idd dom gedrag van de reiziger, gecombineerd met het feit dat NS te onbetrouwbaar is qua materieelinzet. Als ik doorloop naar het eind van het perron zul je altijd zien dat ze met een stel te weinig rijden.

Ook leuk: station Gouda wordt verbouwd, een deel van het perron heeft nu geen overkapping. Dus staat daar niemand (oei, het spettert!). Grappig om te zien.
James1988dinsdag 17 mei 2011 @ 09:07
"Door een aanrijding met een persoon rijden er tussen Boxtel en Oisterwijk geen treinen, prognose tot 12.00u."

Ik zit in de trein van Breda naar Den Bosch, en die deed een snelremming net voorbij Tilburg Reeshof. De conducteur legde uit dat dit door een alarmoproep kwam i.v.m. die aanrijding.

Opvallend dat ook treinen die zo ver uit de buurt zijn (Tilburg - Boxtel is nog wel even) een snelremming doen, vooral als ze niet eens naar Boxtel gaan.
KapiteinTdinsdag 17 mei 2011 @ 09:45
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 07:24 schreef greavy het volgende:
Wat mij ook erg vaak op valt: De spreiding van de reizigers is slecht. NS rijdt met 15 bakken ICMm, en nog presteren het in het midden knetterdruk te krijgen, maar achteraan of vooraan nog genoeg zitplek is..
Maar dat is bij elk mat. soort..
Altijd leuk in de IC van Amsterdam naar Schiphol, die met z'n voorkant bij de trap stopt. Voorin helemaal vol met grote koffers, en de achterste bakken zijn zo goed als leeg.

Toeristen. :N
Yrealdinsdag 17 mei 2011 @ 09:57
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 09:45 schreef KapiteinT het volgende:

[..]

Altijd leuk in de IC van Amsterdam naar Schiphol, die met z'n voorkant bij de trap stopt. Voorin helemaal vol met grote koffers, en de achterste bakken zijn zo goed als leeg.

Toeristen. :N
Dat blijft echt Janken op schiphol. Dat de ene groep met koffers zich eruit probeert te worstelen terwijlen de volgende groep met koffers in de deuropening gaat staan :'( :'( :'( :'(
Peterdinsdag 17 mei 2011 @ 09:59
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 07:24 schreef greavy het volgende:
Wat mij ook erg vaak op valt: De spreiding van de reizigers is slecht. NS rijdt met 15 bakken ICMm, en nog presteren het in het midden knetterdruk te krijgen, maar achteraan of vooraan nog genoeg zitplek is..
Maar dat is bij elk mat. soort..
Doorloopkoppen _O_
Dr_Flashdinsdag 17 mei 2011 @ 10:00
quote:
3s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 07:22 schreef Duvel het volgende:
En NS schijnt heel erg bezig te zijn met het snijden in materieelinzet: de vol-norm wordt op sommige treinen bewust gehaald omdat dat de inzet van een treinstel scheelt. Ik snap het wel, NS is een commercieel bedrijf, maar ik vind het wel kut en ik snap dat de reiziger NS daarvoor een lagere klantwaardering geeft.
Het is gewoon waardeloos. Er wordt puur uit overwegingen van eigen gewin een onvolledig produkt geleverd zonder dat je daar als klant wat aan kunt doen. Ja, "een lagere klantwaardering geven" :') Daar zal lekker iemand wakker van liggen ja.
stinowdinsdag 17 mei 2011 @ 10:28
Die X2000 is echt een riant treintje qua looks vind ik.

Destijds ook in gezeten in rondreis door Europa (Malmo traject idd).
Ik ging hier geloof ik ook op een moment met de trein op een boot.. (hoog WTF moment) :D.
Scarlet_Dragonflydinsdag 17 mei 2011 @ 10:37
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 09:07 schreef James1988 het volgende:
"Door een aanrijding met een persoon rijden er tussen Boxtel en Oisterwijk geen treinen, prognose tot 12.00u."

Ik zit in de trein van Breda naar Den Bosch, en die deed een snelremming net voorbij Tilburg Reeshof. De conducteur legde uit dat dit door een alarmoproep kwam i.v.m. die aanrijding.

Opvallend dat ook treinen die zo ver uit de buurt zijn (Tilburg - Boxtel is nog wel even) een snelremming doen, vooral als ze niet eens naar Boxtel gaan.
Een alarm-oproep gaat al gauw naar het hele gebied van een treindienstleider, aangezien het vaak niet exact duidelijk is waar het gevaar zit, en eerst alle treinen in de buurt tegelijk stilzetten dan sneller gaat dan uitzoeken welke treinen je stil moet zetten. Misschien ben je dan namelijk al te laat...
Fixersdinsdag 17 mei 2011 @ 10:39
quote:
2s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 08:26 schreef Duvel het volgende:

[..]

Dat is idd dom gedrag van de reiziger, gecombineerd met het feit dat NS te onbetrouwbaar is qua materieelinzet. Als ik doorloop naar het eind van het perron zul je altijd zien dat ze met een stel te weinig rijden.

Ook leuk: station Gouda wordt verbouwd, een deel van het perron heeft nu geen overkapping. Dus staat daar niemand (oei, het spettert!). Grappig om te zien.
Dagelijks gezien in Den Bosch. De IC naar Utrecht rijd in de spits vaak met 12 bakken, maar vaak ook met 10 of 8 (of zelfs 6). De weinigen die dan netjes tot het bordje 12 staan zie je dan grommend terug lopen. Om die reden bleef ik ook altijd maar hangen tussen de bordjes 8-10 want ongeveer de helft van de keren is de trein kleiner dan 12 bakken.

Het is niet geheel aan de NS, reizigers zijn inderdaad bang voor een spatje regen. Of willen niet meer dan 10 stappen lopen vanaf een trap of rookpaal. Maar als de treinen zo onberekenbaar zijn is verspreiden over het perron ook lastig.

quote:
0s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 09:45 schreef KapiteinT het volgende:

[..]

Altijd leuk in de IC van Amsterdam naar Schiphol, die met z'n voorkant bij de trap stopt. Voorin helemaal vol met grote koffers, en de achterste bakken zijn zo goed als leeg.

Toeristen. :N
Ik heb de opstelling van de treinen naar schiphol zo ver op de A-zijde ook nooit gesnapt. Ja het zal perrobtechnisch vast efficienter zijn als je op de B-zijde nog een trein kan zetten. Maar gezien het de vrij smalle perrons die ook nog eens vol staan met allerhande obstakels lijkt het mij toch veel logischer om die treinen te verdelen over minstens twee trappen (en tunnels).
KapiteinTdinsdag 17 mei 2011 @ 10:52
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 10:39 schreef Fixers het volgende:

[..]

Ik heb de opstelling van de treinen naar schiphol zo ver op de A-zijde ook nooit gesnapt. Ja het zal perrobtechnisch vast efficienter zijn als je op de B-zijde nog een trein kan zetten. Maar gezien het de vrij smalle perrons die ook nog eens vol staan met allerhande obstakels lijkt het mij toch veel logischer om die treinen te verdelen over minstens twee trappen (en tunnels).
Op de B-zijde staat vaak nog een andere trein, dus verder doorrijden is geen optie. Waarom is het zo moeilijk voor toeristen (en dagjesmensen) dat een trein langer is dan de eerste bak?

En maar zeuren dat het zo vol is in de trein.
ziggyziggyziggydinsdag 17 mei 2011 @ 11:29
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 10:37 schreef Scarlet_Dragonfly het volgende:

[..]

Een alarm-oproep gaat al gauw naar het hele gebied van een treindienstleider, aangezien het vaak niet exact duidelijk is waar het gevaar zit, en eerst alle treinen in de buurt tegelijk stilzetten dan sneller gaat dan uitzoeken welke treinen je stil moet zetten. Misschien ben je dan namelijk al te laat...
Bijna goed. Een alarmoproep gaat altijd naar het hele gebied van de trdl. We kunnen niet een alarmoproep uitzenden naar specifieke treinen of een specifiek stuk baan. Dus zodra ik op die alarmknop druk, krijgen alle machinisten in mijn gebied het alarmsignaal. En dat is voor een machinist het teken om boven op de rem te gaan en op zicht te gaan rijden.

Als ik dus op het baanvak Leeuwarden-Groningen zit en er gebeurt bij Hardegarijp iets waarvoor ik een alarmoproep plaats, zullen de treinen bij Zuidhorn ook een snelremming maken.

Ik kan natuurlijk daarna machinisten die normaal mogen rijden terugbellen, maar dat is van later zorg. De veiligste trein is een stilstaande trein.
Dr_Flashdinsdag 17 mei 2011 @ 11:33
quote:
13s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 10:00 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Het is gewoon waardeloos. Er wordt puur uit overwegingen van eigen gewin een onvolledig produkt geleverd zonder dat je daar als klant wat aan kunt doen. Ja, "een lagere klantwaardering geven" :') Daar zal lekker iemand wakker van liggen ja.
Net wel 10 minuten lang een enquete in kunnen vullen waarin alle vragen ongeveer 4 keer voorkwamen, en het ging ALLEEN MAAR over informatievoorziening. Men wil helemaal niet horen hoe reizigers het vinden om als haringen in een tonnetje geperst te worden :')
Fixersdinsdag 17 mei 2011 @ 12:16
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 10:52 schreef KapiteinT het volgende:

[..]

Op de B-zijde staat vaak nog een andere trein, dus verder doorrijden is geen optie. Waarom is het zo moeilijk voor toeristen (en dagjesmensen) dat een trein langer is dan de eerste bak?

En maar zeuren dat het zo vol is in de trein.
Je kent de situatie op Amsterdam CS? De treinen naar schiphol vertrekken daar op de A-zijde, vanaf het uiterste puntje ver buiten de stationsoverkapping. Het is voor een onervaren reiziger niet logisch dat belangrijke treinen met veel reizigers en bagage stoppen op een dusdanige plek dat niet iedereen over één lullig trapje moet. Een ervaren reiziger weet met een zekerheid van hooguit 20% te voorspellen hoelang een trein is. Wat verwacht je dan van een toerist?

In het geval van de treinen naar schiphol, kan daar best rekening mee gehouden worden. Helemaal als je ze ook nog dure eerste klas kaartjes aansmeert. Of zijn die tickets to Amsterdam automaten inmiddels aangepast?
Ireyondinsdag 17 mei 2011 @ 12:19
Ook altijd zo leuk in Amsterdam: voor de Beneluxtrein chronisch verkeerd omroepen aan welke kant de eerste klas rijtuigen zich bevinden :') .
Duveldinsdag 17 mei 2011 @ 12:25
quote:
13s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 10:00 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Het is gewoon waardeloos. Er wordt puur uit overwegingen van eigen gewin een onvolledig produkt geleverd zonder dat je daar als klant wat aan kunt doen. Ja, "een lagere klantwaardering geven" :') Daar zal lekker iemand wakker van liggen ja.
Ik heb het ook niet verzonnen, maar op de NoordOost is de reserve blijkbaar teruggebracht tot niveautje kut: een paar keer per week is bij de Hagenees danwel de Rotterdammer een stel manco. Leuk hoor, de IC Rotterdam - Utrecht met een drietje. :r
James1988dinsdag 17 mei 2011 @ 12:27
Daarom zou er op de CTA's gewoon moeten worden aangegeven waar welke bakken stoppen. Eerste klas tonen met een afwijkend kleurtje, of gewoon een 1 erbij. Nu er toch overal digitale CTA's komen zijn de flapjes het probleem niet meer, nu alleen nog alle treinen aan de juiste systemen koppelen.

In Duitsland kan het immers ook.
Duveldinsdag 17 mei 2011 @ 12:28
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 12:27 schreef James1988 het volgende:
Daarom zou er op de CTA's gewoon moeten worden aangegeven waar welke bakken stoppen. Eerste klas tonen met een afwijkend kleurtje, of gewoon een 1 erbij. Nu er toch overal digitale CTA's komen zijn de flapjes het probleem niet meer, nu alleen nog alle treinen aan de juiste systemen koppelen.

In Duitsland kan het immers ook.
Alles kan. Het gebrek aan wilskracht staat realisatie in de weg.
KapiteinTdinsdag 17 mei 2011 @ 17:13
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 12:16 schreef Fixers het volgende:

[..]

Je kent de situatie op Amsterdam CS? De treinen naar schiphol vertrekken daar op de A-zijde, vanaf het uiterste puntje ver buiten de stationsoverkapping. Het is voor een onervaren reiziger niet logisch dat belangrijke treinen met veel reizigers en bagage stoppen op een dusdanige plek dat niet iedereen over één lullig trapje moet. Een ervaren reiziger weet met een zekerheid van hooguit 20% te voorspellen hoelang een trein is. Wat verwacht je dan van een toerist?

In het geval van de treinen naar schiphol, kan daar best rekening mee gehouden worden. Helemaal als je ze ook nog dure eerste klas kaartjes aansmeert. Of zijn die tickets to Amsterdam automaten inmiddels aangepast?
Als er nog geen trein staat is het misschien wat onlogisch, maar als hij er eenmaal staat, en je ziet dat 300 mensen zich door één deur proberen te proppen, kan je je toch bedenken om even wat deuren verderop in te stappen? En even een stukje door de trein lopen is ook een kleine moeite. In plaats van met z'n alle op het balkon te gaan staan.
Scarlet_Dragonflydinsdag 17 mei 2011 @ 17:27
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 17:13 schreef KapiteinT het volgende:

[..]

Als er nog geen trein staat is het misschien wat onlogisch, maar als hij er eenmaal staat, en je ziet dat 300 mensen zich door één deur proberen te proppen, kan je je toch bedenken om even wat deuren verderop in te stappen? En even een stukje door de trein lopen is ook een kleine moeite. In plaats van met z'n alle op het balkon te gaan staan.
Ik denk nu even aan een situatie die ik vrij recent nog wel eens ben tegengekomen op Amsterdam Centraal. De intercity vanuit Amersfoort, doorgaande als intercity naar Enkhuizen stopt in Amsterdam Centraal op spoor 11a ofzo, met alleen de achterkant enigszins in de buurt van de trap dus.
Als ik daar uitstap terwijl ik wat verderop in de trein zit, en bij de trap probeer te komen is het perron zo enorm volgepakt met mensen die de trein in willen en ook mensen die net de trein uitgestapt zijn, zelfs al zou je willen kom je niet met goed fatsoen naar het rustigere deel van de trein.
Wel midden in de spits trouwens. Maar dan is het eigenlijk alleen mogelijk om naar het rustige deel van de trein te lopen als je dat doet voordat de trein leegloopt en het perron vol met mensen die de andere kant op lopen...

Extra toelichting: volgens mij wordt deze trein vrij zelden gebruikt door mensen die in Amsterdam blijven zitten: het meerendeel reist ofwel Amersfoort/Hilversum -> Amsterdam Centraal, ofwel Amsterdam Centraal -> Enkhuizen (of iets daartussenin). Extra drukte bij in/uitstappen dus...
Falcodinsdag 17 mei 2011 @ 19:07
Hey Socios, ik zat vanavond in de trein en de conducteur meldde dat die maar 40 km per uur reed door een overwegstoring. Wtf is dat? Alle overwegen waren volgens mij gesloten, deden gewoon normaal hun werk en de trein kon dus veel harder. Kun je me uitleggen wat er aan de hand was?
MREndinsdag 17 mei 2011 @ 19:32
quote:
2s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 19:07 schreef Falco het volgende:
Hey Socios, ik zat vanavond in de trein en de conducteur meldde dat die maar 40 km per uur reed door een overwegstoring. Wtf is dat? Alle overwegen waren volgens mij gesloten, deden gewoon normaal hun werk en de trein kon dus veel harder. Kun je me uitleggen wat er aan de hand was?
Detectie werkt dan mogelijk wat minder, waardoor een overweg 'aangereden' moet worden, dus met gepaste snelheid de aankondingssectie op. Werd ook vast geremd voor de overweg en getoeterd?
Temlindinsdag 17 mei 2011 @ 19:56
Speciaal voor de nummertjes fappers. Vandaag in de trein vroeg een kind of er een trein met nummer 1 bestaat? Jah of nee?
dennistddinsdag 17 mei 2011 @ 20:02
Nee, tenminste niet in normale dienst. Het laagste nummer dat nog dienst doet bij NS is Plan V 441, en van alle vervoerders wint Lint 21 van Syntus het denk ik.
Scarlet_Dragonflydinsdag 17 mei 2011 @ 20:02
quote:
2s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 19:07 schreef Falco het volgende:
Hey Socios, ik zat vanavond in de trein en de conducteur meldde dat die maar 40 km per uur reed door een overwegstoring. Wtf is dat? Alle overwegen waren volgens mij gesloten, deden gewoon normaal hun werk en de trein kon dus veel harder. Kun je me uitleggen wat er aan de hand was?
Bij een overwegstoring is het meestal zo dat de overweg (of de overwegen) juist te lang dicht is. Een overweg die dicht is terwijl er geen trein komt is zeer frustrerend voor weg-gebruikers, die vroeg of laat toch willen oversteken, als je er dan toch met 120km/u aan komt sjezen met je trein kan dat voor vervelende situaties zorgen.

Daarom is het standaardprotocol bij een overwegstoring inderdaad dat alle treinen 'op zicht' moeten rijden en te allen tijde voor de overweg kunnen stoppen om ongelukken te voorkomen.

Een overweg wordt al als 'gestoord' gezien (met alarmbellen bij de treindienstleider enzo) als die onvoorzien langer dan 5 minuten gesloten blijft.
#ANONIEMdinsdag 17 mei 2011 @ 20:02
quote:
99s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 19:56 schreef Temlin het volgende:
Speciaal voor de nummertjes fappers. Vandaag in de trein vroeg een kind of er een trein met nummer 1 bestaat? Jah of nee?
Nee. In Nederland bestaat een treinnummer altijd uit een serie, als honderdtal, plus de trein van die serie. Het kleinste treinnummer is daarom 101.

Bij internationale treinen kan het anders zijn. Vroeger bestond er bijvoorbeeld een EC 2 Chur(Zwitserland) - Amsterdam.

Edit: misschien is dennistd's idee over wat een 'treinnummer' is, in deze context iets zinniger. :D

[ Bericht 9% gewijzigd door #ANONIEM op 17-05-2011 20:04:06 ]
Temlindinsdag 17 mei 2011 @ 20:04
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 20:02 schreef Igen het volgende:

[..]

Nee. In Nederland bestaat een treinnummer altijd uit een serie, als honderdtal, plus de trein van die serie. Het kleinste treinnummer is daarom 101.

Bij internationale treinen kan het anders zijn. Vroeger bestond er bijvoorbeeld een EC 2 Chur(Zwitserland) - Amsterdam.

Edit: misschien is dennistd's idee over wat een 'treinnummer' is, in deze context iets zinniger. :D
Nummer wat je in de trein ziet staan. 9*** nog wat was.
Sociosdinsdag 17 mei 2011 @ 20:10
quote:
99s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 20:04 schreef Temlin het volgende:
Nummer wat je in de trein ziet staan. 9*** nog wat was.
9XXX is V-IRM (Verlengd-InterRegioMaterieel)
MREndinsdag 17 mei 2011 @ 20:10
quote:
99s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 19:56 schreef Temlin het volgende:
Speciaal voor de nummertjes fappers. Vandaag in de trein vroeg een kind of er een trein met nummer 1 bestaat? Jah of nee?
Treinnummer = dienst
Stelnummer = nummer van een treinstel.

Laagste zal wel de 21 van Syntus zijn?
Sociosdinsdag 17 mei 2011 @ 20:19
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 20:10 schreef MREn het volgende:
Laagste zal wel de 21 van Syntus zijn?
In de spotdatabase vind ik ook geen treinstellen met een lager nummer dan 21.
Ofyles2dinsdag 17 mei 2011 @ 20:21
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 11:33 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Net wel 10 minuten lang een enquete in kunnen vullen waarin alle vragen ongeveer 4 keer voorkwamen, en het ging ALLEEN MAAR over informatievoorziening. Men wil helemaal niet horen hoe reizigers het vinden om als haringen in een tonnetje geperst te worden :')
Bel Neveneffecten!
James1988dinsdag 17 mei 2011 @ 20:27
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 20:19 schreef Socios het volgende:

[..]

In de spotdatabase vind ik ook geen treinstellen met een lager nummer dan 21.
En nummer 20 dan? :D
ziggyziggyziggydinsdag 17 mei 2011 @ 20:28
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 20:02 schreef Scarlet_Dragonfly het volgende:

[..]

Bij een overwegstoring is het meestal zo dat de overweg (of de overwegen) juist te lang dicht is. Een overweg die dicht is terwijl er geen trein komt is zeer frustrerend voor weg-gebruikers, die vroeg of laat toch willen oversteken, als je er dan toch met 120km/u aan komt sjezen met je trein kan dat voor vervelende situaties zorgen.

Daarom is het standaardprotocol bij een overwegstoring inderdaad dat alle treinen 'op zicht' moeten rijden en te allen tijde voor de overweg kunnen stoppen om ongelukken te voorkomen.

Een overweg wordt al als 'gestoord' gezien (met alarmbellen bij de treindienstleider enzo) als die onvoorzien langer dan 5 minuten gesloten blijft.
Maar dan blijft de vraag aan Falco (hoi Falco :W ): reed de trein een heel stuk 40 of alleen maar bij één overweg?

Als er twee of meer overwegen langer dan vijf minuten dichtliggen, dan zien wij treindienstleiders niet meer welke overwegen dat zijn. We krijgen dan alleen de melding "meerdere overwegen gestoord" en moeten we alle overwegen behandelen als gestoord. Dan krijg je dus het effect dat een trein tussen de overwegen gewoon mag accelereren, maar bij iedere overweg moet afremmen (en dat is overigens tot 10 km/h, niet 40).

Ik denk eerder dat de trein van Falco een baanvak bereed met een rijrichtingsstoring. De systemen verwachten dan alleen treinen van de andere kant en de overwegen zullen dan dus ook niet normaal dichtgaan. De trein kan dan ook niet met een groen sein het baanvak op worden gestuurd, maar moet een aanwijzing STS krijgen (toestemming een rood sein te passeren), wat inhoudt dat er maximaal 40 mag worden gereden. (En een aanwijzing AKI/AHOB voor alle overwegen uiteraard)

Waar was het en wanneer?
Sociosdinsdag 17 mei 2011 @ 20:28
quote:
1s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 20:27 schreef James1988 het volgende:
En nummer 20 dan? :D
Goeie, ja.

Ik dacht ook nog aan het Koninklijk rijtuig, maar dat heeft gewoon nummer 50 84 10-70 647-9. :+
MREndinsdag 17 mei 2011 @ 20:31
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 20:28 schreef ziggyziggyziggy het volgende:
Waar was het en wanneer?
Vast Apeldoorn-Deventer, daar heb ik zondag en maandag ook al last van een overwegstoring gehad.
Peterseliemandinsdag 17 mei 2011 @ 20:32
Eén van de locjes die op de lijn Hoorn-Medemblik rijden draagt nummer 5

En bij de stoomtrein Haaksbergen - Boekelo is er zelfs eentje met nummer 2
MREndinsdag 17 mei 2011 @ 20:34
quote:
14s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 20:32 schreef Peterselieman het volgende:
Eén van de locjes die op de lijn Hoorn-Medemblik rijden draagt nummer 5
Bij de SVM hebben ze 1 - 120 geloof ik ;)
Niet allemaal even rijvaardig.
Duveldinsdag 17 mei 2011 @ 20:35
RRF 1
4995368551_2c3f72bb0f.jpg
V2dinsdag 17 mei 2011 @ 20:36
Wat zijn die potten aan de voorkant nou? Dempers ofzo? Rare constructie zeg...
Peterseliemandinsdag 17 mei 2011 @ 20:36
Stoomtrein Goes - Borsele heeft trouwens ook een locje met nummer 1
Duveldinsdag 17 mei 2011 @ 20:37
quote:
5s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 20:36 schreef V2 het volgende:
Wat zijn die potten aan de voorkant nou? Dempers ofzo? Rare constructie zeg...
Iets tegen rookgassen, zodat de loc ook kon worden ingezet bij de bouw van de Groene Harttunnel en de Sofiatunnel, tunnel Pannerdensch Kanaal etc.
KapiteinTdinsdag 17 mei 2011 @ 20:59
Ronde 3 van m'n stationsspel staat online. :) Deze is wat makkelijker dan de vorige twee.


Ronde 1 en ronde 2 zijn trouwens al 109 keer gespeeld. :D

En nu zijn m'n foto's op. :')
Scarlet_Dragonflydinsdag 17 mei 2011 @ 21:02
Hmm... maar 6 punten... :)
ziggyziggyziggydinsdag 17 mei 2011 @ 21:05
5. Die laatste met het hek had ik goed zonder multiple choice. :)
#ANONIEMdinsdag 17 mei 2011 @ 21:06
12 punten. Maar ik vond 'm ook zeker zo moeilijk als de vorige twee.

[ Bericht 62% gewijzigd door #ANONIEM op 17-05-2011 21:07:10 ]
greavydinsdag 17 mei 2011 @ 21:08
13 Punten :P
1x Meerkeuze gebruikt, en achteraf was mijn eerste idee ook nog de goede..
KapiteinTdinsdag 17 mei 2011 @ 21:09
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 21:06 schreef Igen het volgende:
12 punten. Maar ik vond 'm ook zeker zo moeilijk als de vorige twee.
Oh, dat idee had ik, doordat ik nu minder keuze had uit foto's. Binnenkort maar eens een rondje maken om wat nieuwe stations op de foto te zetten.

quote:
0s.gif Op dinsdag 17 mei 2011 21:08 schreef greavy het volgende:
13 Punten :P
1x Meerkeuze gebruikt, en achteraf was mijn eerste idee ook nog de goede..
Nietus. Je hebt twee keer meerkeuze gebruikt. :+ Vraag 5 en 8.