Voorgaande topics.quote:Fitna (film)
Regie : Geert Wilders
Productie : Geert Wilders
Script : Geert Wilders
Uitgebracht : maart 2008
Genre : korte film
Lengte : 15 minuten
Land : Nederland
Geert Wilders, de maker van de film
Fitna (Arabisch: فتنة), ook wel de Koranfilm van Geert Wilders genoemd, is een vijftien minuten durende Nederlandse korte film, die, na enig uitstel, waarschijnlijk zal verschijnen in maart 2008.
Fitna betekent beproeving en is een zeer breed begrip. Oorspronkelijk betekende het begrip letterlijk het in het vuur verhitten van goud en zilver om dat op echtheid te toetsen. In de Koran wordt het woord gebruikt om het gevaar te omschrijven dat moslims terugkeren naar het veelgodendom of het heidendom. Zo is iemand die fitna zaait in de ogen van moslims een groter kwaad dan een moordenaar. In het algemeen staat fitna voor 'het kwaad'.[1][2] De film zal in ieder geval verschijnen op het internet, op de website fitnathemovie.com. Of de film ook te zien zal zijn op de publieke omroep is nog niet bekend.[3]
Commotie
Nog voordat de film is verschenen, zorgt deze voor veel commotie in de moslimwereld. Zo heeft Iran laten weten, dat er consequenties zullen volgen mocht de film daadwerkelijk worden uitgezonden.[4] In Pakistan werd de beveiliging van Nederlandse diplomatieke vestigingen en bedrijven aanzienlijk opgevoerd uit angst voor woedende moslims.[5] De Arabisch-Europese Liga kondigde aan met een "tegenfilm" te komen.[6] De islamitische organisatie Hizb ut-Tahrir besloot naar aanleiding van het nieuws over de productie van de film folders uit te delen tegen "lasterwerk van de islam".[7] De Taliban dreigt met aanvallen op de Nederlandse soldaten in Afghanistan. [8]Ook de politiek roerde zich. De Nederlandse minister-president Jan Peter Balkenende (CDA) sprak van "een forse crisissituatie".[9] Minister van Binnenlandse Zaken Guusje ter Horst (PvdA) vroeg burgemeesters extra alert te zijn in verband met de film.[10] Fitna kreeg echter ook bijval. Zo noemde Minister Ella Vogelaar (PvdA) de film goed voor het integratiedebat.[11][12]
Televisiemakers Ersin Kiris en Vincent van der Lem maakten De Tegenfilm, een 28-minuten durend verslag waarin Kiris op zoek gaat naar "de grenzen van vrijheid van meningsuiting". [13]
Egypte weerde de kinderfilm Waar is het Paard van Sinterklaas? op het filmfestival van Cairo.[14]
Bronnen, noten en/of referenties:
1. Fitna is 'het kwaad', BN/De Stem, 9 februari 2008
2. Koranfilm Wilders heet Fitna, NU.nl, 9 februari 2008
3. Koranfilm Wilders komt op internet, NU.nl, 5 januari 2008
4. 'Iran waarschuwt Nederland om film Wilders', NU.nl, 22 januari 2008
5. Koranfilm: Pakistan beveiligt Nederlanders, Elsevier, 8 februari 2008
6. Arabische Europese Liga maakt tegenfilm Wilders, NU.nl, 17 januari 2008
7. Islamitische beweging foldert tegen ‘laster', NRC.nl, 28 december 2007
8. Taliban dreigen met aanvallen wegens Wilders-film, NU.nl, 28 februari 2008
9. 'Koranfilm zorgt voor forse crisissituatie', NU.nl, 18 januari 2008
10. Minister vraagt burgemeesters alert te zijn om Koranfilm, NU.nl, 16 januari 2008
11. Vogelaar: Koranfilm goed voor integratiedebat, Elsevier, 29 januari 2008
12. Geert Wilders' koranfilm: alle ophef en paniek, Maartje Willems, Elsevier, 23 januari 2008
13. http://www.mtnl.nl/read/tegenfilm-infox
14. Nederland vraagt Egypte opheldering over boycot, Trouw, 28 februari 2008
quote:
Oftewel voor 28 maart?quote:Code rood. Alle verloven zijn ingetrokken, de Wilders film zit eraan te komen. Zo vertelde zojuist een hoestende man in een tochtende parkeergarage dat de film van Wilders ieder moment kan uitkomen. Eigenlijk stond voor 28 maart de première gepland, maar het heeft er nu alle schijn van dat de film ieder moment kan uitkomen. Bij de politie is het code rood. Agenten zijn te kennen gegeven zich beschikbaar te houden voor eventuele ongeregeldheden. Tot voor kort hadden de politie en Wilders dagelijks overleg, maar dit overleg is door de PVV-voorman opgeschort. Voor de politietop een teken dat Wilders niet alleen verder radicaliseert, maar tevens op het punt staat Fitna te lanceren. Natuurlijk hebben wij het ministerie van Binnenlandse Zaken om een reactie gevraagd, maar die weigeren ieder commentaar. Wat wij inmiddels ook weten van die hoestende man in die regenjas is dat de film in ieder geval niet wordt vertoond op fitnathemovie. Het betreft hier namelijk slechts een shared domeintje, wat dus betekent dat er via deze url slechts doorverwezen zal worden naar de daadwerkelijk locatie van Fitna. Spannund...
1 april kikker in je anus?quote:Op zaterdag 15 maart 2008 20:57 schreef gronk het volgende:
[..]
Joah, hij is er wel, alleen d'r is wat gedoe met de vertoning. D'r was eerst sprake van dat Wilders 'm in Nieuwspoort wilde vertonen, maar de kosten van de beveiliging (300-400k euro) waren iets teveel voor Wilders.* D'r was nog een suggestie om 'm in de zaal van de tweede kamer te vertonen, maar daar heb ik niets meer van gehoord; d'r werd ook nog gesuggereerd om dan maar een oude kazerne gratis ter beschikking te stellen, maar dat werd (door Bos) afgedaan met de opmerking 'we betalen de persoonlijke beveiliging van Wilders, maar de overheid is geen bioscoopexploitant.'
Laatste wat ik gehoord heb (20.00u@NOS) , is dat 'eind maart' nog steeds de 'releasedatum is'.
* Ergens vind ik dat een beetje een vaag verhaal --- ik kan me niet voorstellen dat Wilders geen vriendjes heeft die 3-4 ton kunnen en willen schuiven.
Ja dit nieuws is ook alleen maar "uitgelekt" zodat het nog meer aandacht krijgt natuurlijk. Typisch WIlders manier van media in zijn macht houden.quote:Op zaterdag 15 maart 2008 21:14 schreef arj1o1 het volgende:
Film is aanstaande!
http://www.geenstijl.nl/mt/archieven/1233141.html#comments
[..]
Oftewel voor 28 maart?
quote:Op zaterdag 15 maart 2008 21:19 schreef IHVK het volgende:
[..]
Ja dit nieuws is ook alleen maar "uitgelekt" zodat het nog meer aandacht krijgt natuurlijk. Typisch WIlders manier van media in zijn macht houden.
collecte houdenquote:Op zaterdag 15 maart 2008 20:57 schreef gronk het volgende:
* Ergens vind ik dat een beetje een vaag verhaal --- ik kan me niet voorstellen dat Wilders geen vriendjes heeft die 3-4 ton kunnen en willen schuiven.
Precies. Organiseer een tombola voor weetikveelwat en je haalt zo tig-duizend euro op. Het lijkt me sterk dat wilders met een paar oproepen en een spotje op youtube niet een paar ton kan ophalen.quote:
Zonder moslims zou Wilders ook geen bekende politicus zijn .. als die geen rellen kan uitlokken bij de moslims is die nergens meerquote:Op zaterdag 15 maart 2008 14:37 schreef Dr.Nikita het volgende:
Zonder moslims waren er ook geen rellen.
Waarom reageer je op iemand die de Nederlandse belangen niet erkent.quote:Op zaterdag 15 maart 2008 23:04 schreef moussie het volgende:
nog even terug komen op een opmerking uit het vorige topic
[..]
Zonder moslims zou Wilders ook geen bekende politicus zijn .. als die geen rellen kan uitlokken bij de moslims is die nergens meer
Jij roept op tot geweld, dus ga jij nou niet beginnen over normen en waarden.quote:Op zaterdag 15 maart 2008 23:21 schreef Meki het volgende:
[..]
Waarom reageer je op iemand die de Nederlandse belangen niet erkent.
die vrouw woont in Hongarije , daar hebben ze perfecte vrijheden.
zeuren om de normen en waarden , en ze woont niet in Nederland
kan je het aangeven waar ik tot geweld uitroep ?quote:Op zaterdag 15 maart 2008 23:27 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Jij roept op tot geweld, dus ga jij nou niet beginnen over normen en waarden.
Dat heb ik in het vorige topic al gedaan maar daar ging je er niet verder op in.quote:Op zaterdag 15 maart 2008 23:29 schreef Meki het volgende:
[..]
kan je het aangeven waar ik tot geweld uitroep ?
...die nog geeneens uit is.quote:Op zaterdag 15 maart 2008 23:48 schreef Ryan3 het volgende:
Straks verdwint die Wilders nog, in een bos..
Jezus man, dat jullie zo lang kunnen door zeiken over die film.
Als ze net zo veel tijd zouden besteden aan hun Nederlands als aan het klooien met pjoeters dan hadden ze een baan en hadden ze zich helemaal niet druk gemaakt over een nog niet vertoonde film van Wilders.quote:Op zaterdag 15 maart 2008 23:43 schreef Druuna het volgende:
Ik zocht iets via google, en kom bij toeval uit op dit forum,
http://www.salto.nl/forum/default.asp
![]()
Gehackt door moslims!
Zie de tekst op deze website
dat zou ik ook zeggen, welterustenquote:Op zaterdag 15 maart 2008 23:38 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dat heb ik in het vorige topic al gedaan maar daar ging je er niet verder op in.
Ja, daarom zou ik zeggen dat de discussie zinvoller is als de rolprent wel uit is gebracht.quote:
quote:Op zaterdag 15 maart 2008 23:47 schreef gronk het volgende:
Volgens harald doornbos zou het echt, echt, heul binnenkort moeten gaan gebeuren.
Wel meer dan eens. Daarom is dit ook een 19-delige reeks gewordenquote:Op zaterdag 15 maart 2008 23:53 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ja, daarom zou ik zeggen dat de discussie zinvoller is als de rolprent wel uit is gebracht.
Alles wat je er over zou kunnen zeggen voordat-ie is uitgebracht, is nu toch wel gezegd, zeker?
Welneuh man, die rolprent valt alleen maar tegen, ik durf te wedden dat ik een veel betere anti-Islam movie kan maken...quote:Op zaterdag 15 maart 2008 23:53 schreef Meki het volgende:
[..]
En daarom is het belangrijk dat die film zo snel mogelijk verboden moet worden
Moslims zijn geboren met de Islaam. ze hechten zoveel aan hun geloof.quote:Op zaterdag 15 maart 2008 23:54 schreef Druuna het volgende:
Wat mij toch zeer treft en ontroerd, zijn die kleurige handen om dat boek, bedoelen ze hier nu mee dat iedereen moslim moet worden?
Het is misschien een cliché, maar die lui in deze reeks hebben echt geen leven, volgens mij.quote:Op zaterdag 15 maart 2008 23:54 schreef gronk het volgende:
[..]
Wel meer dan eens. Daarom is dit ook een 19-delige reeks geworden
Het probleem is dat Wilders weet wat de Islaam is voor een miljard mensen.quote:Op zaterdag 15 maart 2008 23:55 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Welneuh man, die rolprent valt alleen maar tegen, ik druf te wedden dat ik een veel betere anti-Islam movie kan maken...
Ik zet het plaatje erbij, omdat morgen die site misschien weer hersteld is, en het plaatje verdwenen.quote:Op zaterdag 15 maart 2008 23:52 schreef Druuna het volgende:
[weg. Een keer is genoeg]
En dat is dan jullie zwakke punt en dus makkelijk omver te keilen, joh.quote:Op zaterdag 15 maart 2008 23:57 schreef Meki het volgende:
[..]
Het probleem is dat Wilders weet wat de Islaam is voor een miljard mensen.
Islaam staat voor ons op nummer 1
Ik ben heel blij dat ik niet zo ben opgevoed.quote:Op zaterdag 15 maart 2008 23:56 schreef Meki het volgende:
[..]
Moslims zijn geboren met de Islaam. ze hechten zoveel aan hun geloof.
Wij kunnen niks zonder de Islaam. het is onze leven
wij kunnen niks zonder de Islaam.
dat is het niet.quote:Op zaterdag 15 maart 2008 23:59 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
En dat is dan jullie zwakke punt en dus makkelijk omver te keilen, joh.
In het Westen geef je je ziel niet bloot, zodat je niet omver te keilen bent.
Dat is misschien cynisch, maar zo werkt dat hier..
Prima, maar wat heeft 'n gehackte site waar min-of-meer als bijzaak een wildersverwijzing staat met dit topic te maken?quote:Op zaterdag 15 maart 2008 23:58 schreef Druuna het volgende:
Ik zet het plaatje erbij, omdat morgen die site misschien weer hersteld is, en het plaatje verdwenen.
jij mag geloven wat jij wilt. maar heb respect voor elke geloof is niet veel gevraagd.quote:Op zondag 16 maart 2008 00:02 schreef Druuna het volgende:
[..]
Ik ben heel blij dat ik niet zo ben opgevoed.
Ik voel me vrij in wat ik wil geloven en zal anderen niet veroordelen op hun geloof, wel als ze hierdoor agressie gaan vertonen in wat anderen geloven, en zeker als het afwijkt van hun geloof. Ik vind dit dwingend overkomen en dat voelt niet prettig aan.
In dat plaatje op dat gehackte forum lees je woorden, waarvan ik me afvraag, waarom zoveel gedoe om een film die nog niet eens vertoond is? Schreeuwen mag naderhand, niet op voorhand. Als bv een moslim een vervelende film maakt over bv het Christen geloof, dan zijn wij Nederlanders zo nuchter om dan bv te denken, pfffff wat een kutfilm, slaat nergens op en dan halen we onze schouders op.
Klaar en geen gezeur of gedreig of hacken van forums van Nederlandse websites, of in dit voorbeeld, van moslim websites. Ik vind dit best extreem, om zo je wraak te beoefenen voor iets dat er nog niet is...
Zelfs met komt er weinig uit jullie vingers.quote:Op zaterdag 15 maart 2008 23:56 schreef Meki het volgende:
[..]
Moslims zijn geboren met de Islaam. ze hechten zoveel aan hun geloof.
Wij kunnen niks zonder de Islaam. het is onze leven
wij kunnen niks zonder de Islaam.
??quote:Op zondag 16 maart 2008 00:07 schreef AchJa het volgende:
[..]
Zelfs met komt er weinig uit jullie vingers.
Ach, dat valt allemaal wel mee joh.quote:Op zondag 16 maart 2008 00:02 schreef Meki het volgende:
[..]
dat is het niet.
er zijn duizenden wilderssen in Nederland , kijk enkel de reacties op telegraaf en fok en je weet al genoeg. Wilders is een leider van een gevaarlijke groep.
Hij misbruikt de meningsuiting voor een aaval op de Islaam.
Hij gaat het hele Nederland ermee schaden
Hij gaat het hele bedrijfsleven ermee schaden.
en dan pas gaan de meesten inzien wie er verkeerd stond
tja.... moeilijk he die Nederlandse taal.....quote:
Zegt Wilders dat?quote:Op zondag 16 maart 2008 00:05 schreef Meki het volgende:
[..]
jij mag geloven wat jij wilt. maar heb respect voor elke geloof is niet veel gevraagd.
Wilders erkent geen Nederlandse belangen , hij komt totaal niet voor jou of Nederlanders op.
je moet begrijpen dat Wilders een oorlog heeft gestart tegen al het gehele Islaam. en dat is het probleem
Het valt al helemaal niet meequote:Op zondag 16 maart 2008 00:08 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ach, dat valt allemaal wel mee joh.
Ten eerste moet je Fok! niet als graadmeter nemen.
Ten tweede fluiten die Balkenende en het bedrijfsleven ook zo maar een deuntje mee.
Relax, Meki.
Heeft Wilders een keer dialoog gevoerd of enkel gesprekken gevoerd met de moslims ??quote:
Meki ik weet niet waar jij van oorsprong vandaan komt, maar stel je voor, de Nederlanders gaan vluchten naar jou land.quote:Op zondag 16 maart 2008 00:16 schreef Meki het volgende:
[..]
Heeft Wilders een keer dialoog gevoerd of enkel gesprekken gevoerd met de moslims ??
Pim Fortuyn sprak destijds over een koude oorlog tegen de islam. Daar werd men toen al boos over.quote:
En misschien zelfs wel slechter dan Iran, Irak, Afghanistan en Sudan. Dan doen we het pas goed!quote:Op zondag 16 maart 2008 00:15 schreef Meki het volgende:
[..]
Het valt al helemaal niet mee
Nederland krijgt een zeer slechtere imago en nog slechter dan de Israelische en de Amerikaanse imago. door een film die je makkelijk kan verbieden op het gebied van staatsveilighied. maar niemand die het doet
Ik ben een Nederlander en in Marokko leven Moslims en joden naast elkaar, vergis je maar nietquote:Op zondag 16 maart 2008 00:22 schreef Druuna het volgende:
[..]
Meki ik weet niet waar jij van oorsprong vandaan komt, maar stel je voor, de Nederlanders gaan vluchten naar jou land.
En ze gaan eisen stellen, bv dat ze op straat mogen lopen met een vloerkleed om hun hoofd, accepteren ze dat in het land waar jij of je ouders vandaan komen?
En als ze bv vinden dat ze moeten kunnen zwemmen met dat vloerkleed om zich heen, dan vinden ze dat in dat land ook goed?
En als blijkt dat die Nederlanders zich behoorlijk misdragen in dat land, echt keer op keer slaan ze oude oma's tegen de vlakte, stelen van de inwoners, dan zijn ze in dat land ook blij? Dan accepteren ze dit? Jarenlang? Ik denk van niet.
2.En dat is hoop ik de bedoeling van Wilders met die film, om duidelijk te maken dat er in een geloof ook haken en ogen zitten, want ook het Christendom kent vele geweldaden in het verleden en dat is, mijns inziens nergens voor nodig.
onjuist.quote:Op zondag 16 maart 2008 00:24 schreef Bonobo11 het volgende:
Geloof is de bron van al het kwaad in deze wereld
Nee dat zijn niet mijn persoonlijke woorden, ik ken ook buitenlandse mensen, die zich gewoon aanpassen hier, geen probleem mee. Ik heb wel problemen met mensen die zich afzetten tegen de hand die ze voedt.quote:Op zondag 16 maart 2008 00:25 schreef Meki het volgende:
[..]
Ik ben een Nederlander en in Marokko leven Moslims en joden naast elkaar, vergis je maar niet
de rest zijn jou persoonlijke vooroordelen jegens buitenlanders, want jij denkt ze zijn allemaal zo . daar ga ik niet op in.
2. Wilders heeft een oorlog geketend tegen de Islaam. Waarom maakt Wilders geen film over de Talmoed of de bijbel, juist hij kiest de Islaam omdat die steeds groter wordt
Druuna , lees dit eerst even..quote:
Dat die mannen niet hielpen heeft niets met een geloof te maken maar met opvoeding, opvoeden tot egoisme en daar mag inderdaad wel eens naar gekeken worden, deze hele maatschappij wordt steeds killer.Dus dat ben ik met je eens, dit is heel erg. Schofterig net zo goed! En het maakt me niet zoveel uit wie of wat, welke kleur iemand heeft of afkomst.quote:Op zondag 16 maart 2008 00:28 schreef Meki het volgende:
[..]
onjuist.
niemand heeft er respect voor elkaar.
en in Nederland totaal niet.
even een voorbeeld.
een meneer is gevallen op een zebrapad, er waren 4 auto's voor mij en niemand die maar opstond om die man maar ff te helpen om de zebrapad over te steken. en ik kwam van mijn vervoermiddel en had hem geholpen. en je raadt het nooit , de voorste 3 auto's waren allemaal zakenlieden die alleen maar aanzich zelf denken
je vindt joden hier in Nederland aardige mensen, maar als je Israel erbij haalt dan ga je ze anders behandelen . maar wat jij doet je kijkt bij de joden op indivudi als mens en niet als een groep. Doe dat ook bij de Moslims en de buitenlanders.quote:Op zondag 16 maart 2008 00:28 schreef Druuna het volgende:
[..]
Nee dat zijn niet mijn persoonlijke woorden, ik ken ook buitenlandse mensen, die zich gewoon aanpassen hier, geen probleem mee. Ik heb wel problemen met mensen die zich afzetten tegen de hand die ze voedt.
Snap je wat ik bedoel? En ik denk als joden vervelende dingen zouden uithalen dat Wilders ook een film over de talmoed gemaakt zou hebben, denk je niet?
Ik vind joden hele aardige mensen trouwens.
Dank je Meki, voor je artikel in deze.quote:Op zondag 16 maart 2008 00:29 schreef Meki het volgende:
[..]
Druuna , lees dit eerst even..
In de Grondwet bestaan aparte artikelen over de vrijheid van godsdienst en de vrijheid van meningsuiting. Kunnen we het niet gewoon bij de vrijheid van meningsuiting laten?
“Nee, daar ben ik niet voor. Maar ik vind de islam dan ook eerder een ideologie dan een godsdienst. Ongelijke gevallen moet je niet gelijk behandelen, daar gaat het om voor mij. Dat kan door het afschaffen van het huidige artikel 1 in de Grondwet. Ik wil een nieuw artikel 1, waarin de Leitkultur van het Westen wordt verwoord. Er mogen van mij in Nederland best joodse en christelijke scholen bestaan, maar geen islamitische scholen
Globaal gezien zie je mensen vaak als een groep, dat doe ik niet, ik vind het jammer als jongeren ontsporen in de grote steden, denk dat daar een heikel punt ligt.quote:Op zondag 16 maart 2008 00:31 schreef Meki het volgende:
[..]
je vindt joden hier in Nederland aardige mensen, maar als je Israel erbij haalt dan ga je ze anders behandelen . maar wat jij doet je kijkt bij de joden op indivudi als mens en niet als een groep. Doe dat ook bij de Moslims en de buitenlanders.
veroordeel iemand als een individu , ik kan nu ook alle Nederlanders over de kam scheren vanwege Wilders snap je.
Ik ben blij dat je er zo over denkt.quote:Op zondag 16 maart 2008 00:30 schreef Druuna het volgende:
[..]
Dat die mannen niet hielpen heeft niets met een geloof te maken maar met opvoeding, opvoeden tot egoisme en daar mag inderdaad wel eens naar gekeken worden, deze hele maatschappij wordt steeds killer.Dus dat ben ik met je eens, dit is heel erg. Schofterig net zo goed! En het maakt me niet zoveel uit wie of wat, welke kleur iemand heeft of afkomst.
In principe draait alles om een ding, nml
Liefde!
dat zijn ze nu wel , maar wat over een paar jaar als Wilders aan de macht is.quote:Op zondag 16 maart 2008 00:32 schreef Druuna het volgende:
[..]
Dank je Meki, voor je artikel in deze.
Er zijn toch moslim scholen in Nederland? Of ben ik nu abuis? Ik denk dat het erom gaat of men er goed onderwijs geeft en niet elkaar ophitst.
Ik denk dat men daar bang voor is nml
Zou u ook de kinderbijslag voor moslims willen afschaffen?quote:Op zondag 16 maart 2008 00:34 schreef Druuna het volgende:
Wat overigens niet wil zeggen dat jongeren vanuit andere groeperingen en achtergronden niet ontsporen!
Want die zijn er ook genoeg nml.
En een kamermeerderheid, een meerderheid van de Nederlandse bevolking, 76 zetels.quote:Op zondag 16 maart 2008 00:36 schreef Meki het volgende:
[..]
Zou u ook de kinderbijslag voor moslims willen afschaffen?
“In principe zou dat natuurlijk mogelijk zijn, als artikel 1 eenmaal is afgeschaft.
Ok in jou land is er iemand die een film maakt over Christenen!quote:Op zondag 16 maart 2008 00:35 schreef Meki het volgende:
[..]
dat zijn ze nu wel , maar wat over een paar jaar als Wilders aan de macht is.
moeten wij niet als moslims een aparte ster dragen ??
Ik vrees het ergste met zijn film
dit gaat Nederland zeer schaden , duizenden malen dan Denemarken
al is het niet gelijk maar de komende periode zal het spannend worden
Ik zou de kinderbijslag voor rijke mensen willen afschaffen waarom denk je dat we dit willen voor alleen moslims? Wat ben jij gefixeert op het moslim zijn?quote:Op zondag 16 maart 2008 00:36 schreef Meki het volgende:
[..]
Zou u ook de kinderbijslag voor moslims willen afschaffen?
“In principe zou dat natuurlijk mogelijk zijn, als artikel 1 eenmaal is afgeschaft.
ontwijk die stelling niet.quote:Op zondag 16 maart 2008 00:47 schreef Picchia het volgende:
[..]
En een kamermeerderheid, een meerderheid van de Nederlandse bevolking, 76 zetels.
Dan gaat Wilders daar een film maken, en niet hierquote:Op zondag 16 maart 2008 00:47 schreef Druuna het volgende:
[..]
Ok in jou land is er iemand die een film maakt over Christenen!
En hierna bedreigen de Christenen jou land wat vind je hiervan?
dat was me vraag niet. Ik ben moslim.. ik weet niet welke geloof jij hebt.quote:Op zondag 16 maart 2008 00:49 schreef Druuna het volgende:
[..]
Ik zou de kinderbijslag voor rijke mensen willen afschaffen waarom denk je dat we dit willen voor alleen moslims? Wat ben jij gefixeert op het moslim zijn?
Misschien omdat daar al legio films over gemaakt zijn? Ik weet niet of je bv Life of Brian kent, maar daar wordt het christelijke geloof behoorlijk op de hak genomen en de joden toch wel. Maar ja, zelfs 30 jaar geleden werd daar niet echt moeilijk over gedaan.quote:Op zondag 16 maart 2008 00:25 schreef Meki het volgende:
Wilders heeft een oorlog geketend tegen de Islaam. Waarom maakt Wilders geen film over de Talmoed of de bijbel, juist hij kiest de Islaam omdat die steeds groter wordt
Wat kan ik eraan doen dat jullie je geloof niet echt serieus nemen.quote:Op zondag 16 maart 2008 00:57 schreef AchJa het volgende:
[..]
Misschien omdat daar al legio films over gemaakt zijn? Ik weet niet of je bv Life of Brian kent, maar daar wordt bv het christelijke geloof behoorlijk op de hak genomen en de joden toch wel. Maar ja, zelfs 30 jaar geleden werd daar niet echt moeilijk over gedaan.
Maar ik neem jouw geloof ook niet serieus.quote:Op zondag 16 maart 2008 00:59 schreef Meki het volgende:
[..]
Wat kan ik eraan doen dat jullie je geloof niet echt serieus nemen.
Misschien uit medelijden richting andere geloven/ levensovertuigingen? Ik wil best wel een kruistochtje organiseren als je daar zin in hebt. Dan gaan we het geloof tenminste echt serieus nemen.quote:Op zondag 16 maart 2008 00:59 schreef Meki het volgende:
[..]
Wat kan ik eraan doen dat jullie je geloof niet echt serieus nemen.
Dus als ik het goed begrijp vind jij het een goed plan dat :quote:Op zondag 16 maart 2008 01:00 schreef Meki het volgende:
en plus dat de film niet door een racist is gemaakt maar door mensen die er geld aan willen verdienen. Fitna is een oorlogsverklaring
jij bent respectloos dat heb ik je al eerder verwetenquote:Op zondag 16 maart 2008 01:03 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Maar ik neem jouw geloof ook niet serieus.
.quote:Op zondag 16 maart 2008 01:03 schreef AchJa het volgende:
[..]
Misschien uit medelijden richting andere geloven/ levensovertuigingen? Ik wil best wel een kruistochtje organiseren als je daar zin in hebt. Dan gaan we het geloof tenminste echt serieus nemen.
wat zeg je nu allemaal ?? we hebben het niet over Theo of Pim maar over Wilders.quote:Op zondag 16 maart 2008 01:04 schreef Druuna het volgende:
[..]
Dus als ik het goed begrijp vind jij het een goed plan dat :
Pim Fortuyn dood is, vermoord!
Of dat Theo van Gogh dood is, vermoord en het liefst, zie je Wilders kop ook nog eens gespiest op een riek..
Weet je wat een riek is?
Nee of wel? Ik vind je reactie overtrokken zoals ik alles overtrokken vind wat die film betreft.
Life of Brian was een geweldige film! Veel humor. Ken jij humor Meki?
Heb je dat wel?
*lach*
Inderdaad, Nederland is in dit opzicht een slappe hap, wanneer ze voor idealen moeten opkomen.quote:Op zondag 16 maart 2008 00:59 schreef Meki het volgende:
[..]
Wat kan ik eraan doen dat jullie je geloof niet echt serieus nemen.
Ik heb respect voor mensen, niet voor ideologieën.quote:Op zondag 16 maart 2008 01:04 schreef Meki het volgende:
[..]
jij bent respectloos dat heb ik je al eerder verweten
Volgens mij maken veel mensen zich sterk voor de vrijheid van meningsuiting en vrijheid in het algemeen. idealisme genoeg.quote:Op zondag 16 maart 2008 01:08 schreef Picchia het volgende:
[..]
Inderdaad, Nederland is in dit opzicht een slappe hap, wanneer ze voor idealen moeten opkomen.
Wie heeft aan jou ge-eist dat je elke dag naar de moskee moet, of dat je elke dag naar de kerk moet gaan ??.quote:Op zondag 16 maart 2008 01:10 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ik heb respect voor mensen, niet voor ideologieën.
Nederland is een seculier land. Je hebt alle vrijheid om je geloof te belijden maar je kan niet van mensen eisen dat ze zich aan jouw geloof aanpassen. Dan moet je in Saoedi-Arabië gaan wonen.
Moet je eens doen, het verbreedt je horizon.quote:Op zondag 16 maart 2008 01:07 schreef Meki het volgende:
ik heb Life of Brain niet gezien en ik ga hem niet zien. geen interesse
"Maar ik zou dat toch niet willen voorstellen. Ik vind dat de kinderbijslag sowieso beperkt zou moeten worden tot twee kinderen. Dat geldt dan voor iedereen, en dus niet alleen voor moslims.”quote:Op zondag 16 maart 2008 00:36 schreef Meki het volgende:
[..]
Zou u ook de kinderbijslag voor moslims willen afschaffen?
“In principe zou dat natuurlijk mogelijk zijn, als artikel 1 eenmaal is afgeschaft.
Waarom zou ik naar een film kijken die propogandisch is gemaakt om een geloof zwart te makenquote:Op zondag 16 maart 2008 01:14 schreef AchJa het volgende:
[..]
Moet je eens doen, het verbreedt je horizon.
Waarschijnlijk niet...
En dan pas vanaf het derde kind. We voeren immers geen twee-kinds-beleid, willen we de bevolking niet verder laten krimpen.quote:Op zondag 16 maart 2008 01:14 schreef damian5700 het volgende:
[..]
"Maar ik zou dat toch niet willen voorstellen. Ik vind dat de kinderbijslag sowieso beperkt zou moeten worden tot twee kinderen. Dat geldt dan voor iedereen, en dus niet alleen voor moslims.”
quote:Op zondag 16 maart 2008 01:14 schreef damian5700 het volgende:
[..]
"Maar ik zou dat toch niet willen voorstellen. Ik vind dat de kinderbijslag sowieso beperkt zou moeten worden tot twee kinderen. Dat geldt dan voor iedereen, en dus niet alleen voor moslims.”
Ach, vroegah toen ik nog een klein AchJa-tje was moest ik ook verplicht mee naar de kerk op zondag. Op het moment dat de ouwelui vonden dat ik het zelf mocht bepalen heb ik er geen voet meer binnen gezet. Zo zijn er heel veel mensen in Nederland.quote:Op zondag 16 maart 2008 01:12 schreef Meki het volgende:
[..]
Wie heeft aan jou ge-eist dat je elke dag naar de moskee moet, of dat je elke dag naar de kerk moet gaan ??.
Je wil films verbieden, daarmee wil je respect voor je religie afdwingen. Maar zo werkt dat niet.quote:Op zondag 16 maart 2008 01:12 schreef Meki het volgende:
[..]
Wie heeft aan jou ge-eist dat je elke dag naar de moskee moet, of dat je elke dag naar de kerk moet gaan ??.
Heb je geen respect voor me omdat ik niet in een God geloof? Dan kan je ook niet van mij respect verwachten.quote:Jij hebt geen geloof, dus respecteer de anderen ermee . en ga donald duck lezen ofzo
Ik weet ook hoe jij erover denkt, dus dat extra aanzetten is volstrekt nutteloos.quote:Op zondag 16 maart 2008 01:16 schreef Meki het volgende:
[..]
we weten allemaal hoe Wilders erover denkt, dat zou ie heel graag willen alleen daar is de grens, en zou ie ervoor bestraft worden
Oh je hebt hem toch gezien, leugenaar!quote:Op zondag 16 maart 2008 01:15 schreef Meki het volgende:
[..]
Waarom zou ik naar een film kijken die propogandisch is gemaakt om een geloof zwart te maken
Ga die film eerst eens zien voordat je er een oordeel over hebt.quote:Op zondag 16 maart 2008 01:15 schreef Meki het volgende:
[..]
Waarom zou ik naar een film kijken die propogandisch is gemaakt om een geloof zwart te maken
Nee dit in belang van normen en waarden en de staatsveiligsheid en voor mensenlevensquote:Op zondag 16 maart 2008 01:17 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Je wil films verbieden, daarmee wil je respect voor je religie afdwingen. Maar zo werkt dat niet.
[..]
Heb je geen respect voor me omdat ik niet in een God geloof? Dan kan je ook niet van mij respect verwachten.
Slecht voorbeeld Meki, in het OV gelooft al jaren niemand meer.quote:Op zondag 16 maart 2008 01:26 schreef Meki het volgende:
je doet maar wat je wilt ook al geloof je in de tram 1
Bullshit. Je loopt alleen maar te zeiken vanwege je geloof.quote:Op zondag 16 maart 2008 01:26 schreef Meki het volgende:
[..]
Nee dit in belang van normen en waarden en de staatsveiligsheid en voor mensenlevens
Die vrijheid geef ik jou ook, maar dat is blijkbaar niet genoeg, je moet ook nog films verbieden.quote:je doet maar wat je wilt ook al geloof je in de tram 1
ok nu dreigen we terug alsquote:Op zondag 16 maart 2008 01:26 schreef Meki het volgende:
[..]
Nee dit in belang van normen en waarden en de staatsveiligsheid en voor mensenlevens
je doet maar wat je wilt ook al geloof je in de tram 1
Life of Brian is gewoon erg grappig, "A motion picture destined to offend nearly two thirds of the civilized world. And severely annoy the other third"quote:Op zondag 16 maart 2008 01:15 schreef Meki het volgende:
[..]
Waarom zou ik naar een film kijken die propogandisch is gemaakt om een geloof zwart te maken
http://www.nederlandbekentkleur.nl/quote:[Persbericht]
Manifestatie 22 maart
WILDERS VAN REPLIEK GEDIEND
De landelijke antiracisme organisatie Nederland
Bekent Kleur organiseert een persconferentie
waarin een tegengeluid wordt gegevens aan het
huidige klimaat in Nederland van angst en haat. De
Raad van Europa sprak onlangs van "stigmatiserend,
stereotyperend en zelfs ronduit racistisch
taalgebruik" door ondermeer de PVV van Geert
Wilders. Op zaterdag 22 maart
organiseert Nederland Bekent Kleur een grote
manifestatie tegen racisme en voor solidariteit tussen bevolkingsgroepen.
Steun van bekende Nederlanders.
De manifestatie op de Dam krijgt brede steun van
meer dan veertig bekende Nederlanders. Mensen die
hun sporen verdiend hebben als schrijver,
journalist, dichter, burgemeester, minister,
cabaretier, DJ of voorzitter van maatschappelijke
organisaties. Op de persconferentie zullen de
namen bekend gemaakt worden.
Nederland Bekent Kleur wil een ander geluid laten
horen in een samenleving die steeds meer verdeeld
dreigt te raken in "wij" tegenover "zij". Op
initiatief van de antiracismeorganisatie, die
sinds 1992 bestaat, hebben Marokkanen, Turken,
Antilianen en andere Nederlanders de handen ineen
geslagen om, in het kader van de VN-dag tegen
racisme, een tegengeluid te laten horen op 22
maart op de Dam.
Aangifte tegen Wilders.
Op de persconferentie zal een toelichting gegeven
worden op het programma van de grote manifestatie
op de Dam op 22 maart. Ook zal de stand van zaken
toegelicht worden met betrekking tot de aangiften
die diverse organisaties gedaan hebben tegen Geert
Wilders.
Hoera, aangiftes vieren op de dam om solidariteit tussen de groepen te creëren. Dit gaat dus echt niet werken.quote:
Rare zin, of niet?quote:Op
initiatief van de antiracismeorganisatie, die
sinds 1992 bestaat, hebben Marokkanen, Turken,
Antilianen en andere Nederlanders de handen ineen
geslagen om, in het kader van de VN-dag tegen
racisme, een tegengeluid te laten horen op 22
maart op de Dam.
Denk dat ze met Nederlanders iedereen bedoelen die in Nederland aanwezig isquote:Op zondag 16 maart 2008 03:54 schreef latin_LiZzY het volgende:
[..]
Rare zin, of niet?
Wie zijn de 'andere Nederlanders'? De autochtonen zeker
Klopt, zonder moslims leefde TvG nog steeds, Wilders geen podium, AHA niet verketterd enz.quote:Op zaterdag 15 maart 2008 23:04 schreef moussie het volgende:
nog even terug komen op een opmerking uit het vorige topic
[..]
Zonder moslims zou Wilders ook geen bekende politicus zijn .. als die geen rellen kan uitlokken bij de moslims is die nergens meer
Zolang ik aan NL belasting betaal heb ik ook rechten om mijn mening over NL te verkondigen beste meki.quote:Op zaterdag 15 maart 2008 23:21 schreef Meki het volgende:
[..]
Waarom reageer je op iemand die de Nederlandse belangen niet erkent.
die vrouw woont in Hongarije , daar hebben ze perfecte vrijheden.
zeuren om de normen en waarden , en ze woont niet in Nederland
Maar dan wel alleen voor kinderen die in Nederland wonen.quote:Op zondag 16 maart 2008 01:14 schreef damian5700 het volgende:
[..]
"Maar ik zou dat toch niet willen voorstellen. Ik vind dat de kinderbijslag sowieso beperkt zou moeten worden tot twee kinderen. Dat geldt dan voor iedereen, en dus niet alleen voor moslims.”
quote:Op zondag 16 maart 2008 06:54 schreef Dr.Nikita het volgende:
Als het aan jou Wilders lag werd vrije meningsuiting per direct afgeschaft.
tja, en zonder mensen als de bovengenoemde en mensen zoals jij zou de wereld een stukje vreedzamer zijn ..quote:Op zondag 16 maart 2008 06:50 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Klopt, zonder moslims leefde TvG nog steeds, Wilders geen podium, AHA niet verketterd enz.
De cultuurrelativisten en multiculturalisten hebben de samenleving ook geen millimeter vooruit geholpen.quote:Op zondag 16 maart 2008 11:27 schreef moussie het volgende:
[..]
tja, en zonder mensen als de bovengenoemde en mensen zoals jij zou de wereld een stukje vreedzamer zijn ..
maar ja, dat jullie geen haar verschillen van wat milagro dan 'haatbaarden' noemt komt natuurlijk nog niet eens in je hoofd op .. te diep verwikkelt in een oorlog over wie wie zijn normen en waarden op gaat leggen, wat dat aangaat verschil jij namelijk voor geen meter van die extremist, ook jij wil de ander, desnoods met geweld, jouw normen en waarden opleggen
Je kan die woorden wel als verkapt scheldwoord proberen te gebruiken, maar ze zijn een rechtstreeks uitvloeisel van vrijheid en individualisme.quote:Op zondag 16 maart 2008 12:02 schreef damian5700 het volgende:
[..]
De cultuurrelativisten en multiculturalisten hebben de samenleving ook geen millimeter vooruit geholpen.
ook wij zijn nog te primitief om een ander te kunnen nemen zoals die is denk ik ..quote:Op zondag 16 maart 2008 12:02 schreef damian5700 het volgende:
[..]
De cultuurrelativisten en multiculturalisten hebben de samenleving ook geen millimeter vooruit geholpen.
Ach, de totalitaire conceptologie die aan de Europese politieke traditie kleefde hebben ze uitgebannen, wat jij toch wel goed vindt, begreep ik uit dat andere topic.quote:Op zondag 16 maart 2008 12:02 schreef damian5700 het volgende:
[..]
De cultuurrelativisten en multiculturalisten hebben de samenleving ook geen millimeter vooruit geholpen.
De integratie problematiek en segregatie die het heeft opgeleverd, vind ik daarentegen wat minder.quote:Op zondag 16 maart 2008 12:41 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ach, de totalitaire conceptologie die aan de Europese politieke traditie kleefde hebben ze uitgebannen, wat jij toch wel goed vindt, begreep ik uit dat andere topic.
Dit is niet de strekking.quote:Op zondag 16 maart 2008 12:37 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Je kan die woorden wel als verkapt scheldwoord proberen te gebruiken, maar ze zijn een rechtstreeks uitvloeisel van vrijheid en individualisme.
k ga hem binnenkort kijken, maar de film is gemaakt door Hollywood en niet door racistische mensen .quote:Op zondag 16 maart 2008 02:12 schreef remlof het volgende:
[..]
Life of Brian is gewoon erg grappig, "A motion picture destined to offend nearly two thirds of the civilized world. And severely annoy the other third"
Het Vaticaan vond het kwetsend geloof ik, maar de meeste katholieken konden er gewoon om lachen
M.i. is het verschil dit: Life of Brian is gemaakt door post-christenen over het christendom en Fitna wordt gemaakt door een niet-moslim over de Islaam.quote:Op zondag 16 maart 2008 13:09 schreef Meki het volgende:
[..]
k ga hem binnenkort kijken, maar de film is gemaakt door Hollywood en niet door racistische mensen .
Fitna wordt gemaakt door een racistisch iemand . zie je de verschillen
Nee ga ik niet doenquote:Op zondag 16 maart 2008 13:13 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
M.i. is het verschil dit: Life of Brian is gemaakt door post-christenen over het christendom en Fitna wordt gemaakt door een niet-moslim over de Islaam.
Als moslims nu eens zo'n leuke satire over de Islaam maken als monty python over het christendom, dan ben je vergelijkbaar bezig.
Dus maak zelf eens een satirische film over de Islaam, zou ik zeggen..
Zeker te weten.quote:Op zondag 16 maart 2008 11:27 schreef moussie het volgende:
[..]
tja, en zonder mensen als de bovengenoemde en mensen zoals jij zou de wereld een stukje vreedzamer zijn ..
nounou, ik weet zeker dat milagro en ik nog geen vlieg een haar krenken laat staan enig geweld gebruiken tegen andersdenkenden.quote:maar ja, dat jullie geen haar verschillen van wat milagro dan 'haatbaarden' noemt komt natuurlijk nog niet eens in je hoofd op ..
Je houdt nogal rare denkbeelden op na zoals je stelt, als je niet voor moslims bent ben je een vijandquote:te diep verwikkelt in een oorlog over wie wie zijn normen en waarden op gaat leggen, wat dat aangaat verschil jij namelijk voor geen meter van die extremist, ook jij wil de ander, desnoods met geweld, jouw normen en waarden opleggen
Maar zonder jou en meerdere mensen die moslims haten was jij iemand met respectquote:Op zondag 16 maart 2008 06:50 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Klopt, zonder moslims leefde TvG nog steeds, Wilders geen podium, AHA niet verketterd enz.
Ik ben het met R3 eenschquote:Op zondag 16 maart 2008 13:13 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
M.i. is het verschil dit: Life of Brian is gemaakt door post-christenen over het christendom en Fitna wordt gemaakt door een niet-moslim over de Islaam.
Als moslims nu eens zo'n leuke satire over de Islaam maken als monty python over het christendom, dan ben je vergelijkbaar bezig.
Dus maak zelf eens een satirische film over de Islaam, zou ik zeggen..
je mist het punt .. life of brian is zelfkritiek, een persiflage op het christelijk geloof gemaakt door iemand met een christelijke achtergrond ..quote:Op zondag 16 maart 2008 13:16 schreef Meki het volgende:
[..]
Nee ga ik niet doen
ik heb respect voor christenenen.
Precies en je slaat niet-moslims zoals Wilders een wapen uit handen.quote:Op zondag 16 maart 2008 13:23 schreef moussie het volgende:
[..]
je mist het punt .. life of brian is zelfkritiek, een persiflage op het christelijk geloof gemaakt door iemand met een christelijke achtergrond ..
dus als Najib Amhali nu een persiflage maakt over het leven van Mohammed ..
Ik haat geen moslims maar jou boek wat jij voor ultieme waarheid aanziet.quote:Op zondag 16 maart 2008 13:18 schreef Meki het volgende:
[..]
Maar zonder jou en meerdere mensen die moslims haten was jij iemand met respect
Ik moet niks hoor, Jij zou je juist moeten schamen dat je niet gelovigen je wil wilt opleggen desnoods met geweld.quote:jij moet je nu schamen, respectloos iemand ben jij
... dan word hij de rest van zijn leven vervolgt en zo mogelijk afgeslacht door extremistische Islamidioten.quote:Op zondag 16 maart 2008 13:23 schreef moussie het volgende:
[..]
je mist het punt .. life of brian is zelfkritiek, een persiflage op het christelijk geloof gemaakt door iemand met een christelijke achtergrond ..
dus als Najib Amhali nu een persiflage maakt over het leven van Mohammed ..
Ligt eraan hoe de receptie van die film is bij in het Westen wonende moslims.quote:Op zondag 16 maart 2008 13:29 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
... dan word hij de rest van zijn leven vervolgt en zo mogelijk afgeslacht door extremistische Islamidioten.
ga het nou niet ontkennen, je haat ze wel. gewoon zeggen er gebeurt niks hoorquote:Op zondag 16 maart 2008 13:28 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Ik haat geen moslims maar jou boek wat jij voor ultieme waarheid aanziet.
[..]
Ik moet niks hoor, Jij zou je juist moeten schamen dat je niet gelovigen je wil wilt opleggen desnoods met geweld.
Misschien is dat de reden dat moslims joden zo erg haten.quote:Op zondag 16 maart 2008 13:27 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Precies en je slaat niet-moslims zoals Wilders een wapen uit handen.
Overigens zijn de Joden meesters van de humoristische zelfkritiek hè.
Nee, dat heeft met Israël te maken.quote:Op zondag 16 maart 2008 13:32 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Misschien is dat de reden dat moslims joden zo erg haten.
Ik heb wel een vaag vermoeden hoe blasfemie en geloofsafval wordt ontvangen bij in het Westen wonende moslims.quote:Op zondag 16 maart 2008 13:30 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ligt eraan hoe de receptie van die film is bij in het Westen wonende moslims.
Beste meki, haten is een veel te groot woord voor calimero's.quote:Op zondag 16 maart 2008 13:31 schreef Meki het volgende:
[..]
ga het nou niet ontkennen, je haat ze wel. gewoon zeggen er gebeurt niks hoor
toevallig 'de leugen regeert' gezien eergisteren .. en dan met name het commentaar ?quote:Op zondag 16 maart 2008 13:29 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
... dan word hij de rest van zijn leven vervolgt en zo mogelijk afgeslacht door extremistische Islamidioten.
Vrouwenbesnijdenis heeft niets met de islam te maken.quote:Op zondag 16 maart 2008 13:51 schreef moussie het volgende:
[..]
toevallig 'de leugen regeert' gezien eergisteren .. en dan met name het commentaar ?
Daar ging het nou toevallig om hoe de moslim hier neergezet wordt, de moderne moslim(a) die kritiek heeft op het eigen geloof wordt doodleuk genegeerd .. er kwamen een paar foto's langs van gevierde islamitische zangeressen in outfits die niet onderdoen voor wat wij hier op het podium zien, Waris Dirie, bekend om haar strijd tegen vrouwenbesnijdenis, was laatst verdwenen en geeft aan gered te zijn door Allah ..
al deze moslims zien wij niet, er wordt geen aandacht aan besteed omdat het geen nieuws is .. nee, wat wij zien is een handje vol vrouwen in orthodox zwart die vertellen dat ze gaan stemmen omdat 'de grote leider' het heeft gevraagd .. en tot zover dan de verkiezingen in Iran ..
quote:Op zondag 16 maart 2008 03:46 schreef Picchia het volgende:
[..]
Hoera, aangiftes vieren op de dam om solidariteit tussen de groepen te creëren. Dit gaat dus echt niet werken.
hehe, eentje meer die het eindelijk door heeft .. toch zou ik diegenen die die link nog wel leggen niet de kost willen geven, dat zijn er namelijk nog steeds aardig watquote:Op zondag 16 maart 2008 13:59 schreef damian5700 het volgende:
Vrouwenbesnijdenis heeft niets met de islam te maken.
net zoals dat het een vaststaand feit is dat een soortgelijke bevrijding ook bij ons een riant aantal jaren heeft geduurdquote:Daarnaast lijkt me de discussie, dat geloofsafval en kritiek op de islam op zijn zachts gezegd ontmoedigd worden door groepsdruk en represailles, onzinnig.
Dit is een vaststaand feit.
Ja. De polarisatie zit niet zo zeer in Nederland maar in de Islam, wereldwijd. Een hoop moslims vechten met zichzelf en met elkaar. De "relatie met het Westen" is maar een klein onderdeeltje van het eigenlijke probleem.quote:Op zondag 16 maart 2008 13:51 schreef moussie het volgende:
[..]
toevallig 'de leugen regeert' gezien eergisteren .. en dan met name het commentaar ?
Ik maak deze vermelding om jou erop te wijzen dit niet als argument te kunnen gebruiken; dat je dus wel deed.quote:Op zondag 16 maart 2008 14:20 schreef moussie het volgende:
hehe, eentje meer die het eindelijk door heeft .. toch zou ik diegenen die die link nog wel leggen niet de kost willen geven, dat zijn er namelijk nog steeds aardig wat
Het ging zojuist over zelfkritiek enerzijds en kritiek van buitenaf anderzijds.quote:net zoals dat het een vaststaand feit is dat een soortgelijke bevrijding ook bij ons een riant aantal jaren heeft geduurd
en net zoals het een vaststaand feit is dat je een volk kan bevrijden van een tiran, maar van een denkbeeld kan je je alleen zelf bevrijden
Tja, en zonder appels heb je geen appelstroopquote:Op zondag 16 maart 2008 06:50 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Klopt, zonder moslims leefde TvG nog steeds, Wilders geen podium, AHA niet verketterd enz.
zolang het door een grote meerderheid gelinkt wordt aan elkaar en gebruikt wordt om de Islam te veroordelen als een barbaarse godsdienst waarin het normaal is om vrouwen te mutileren is het anders wel een relevant argumentquote:Op zondag 16 maart 2008 14:32 schreef damian5700 het volgende:
Ik maak deze vermelding om jou erop te wijzen dit niet als argument te kunnen gebruiken; dat je dus wel deed.
aah, we hebben ons dus niet zelf bevrijdt van al die achtervolgingen en onderlinge ruzies en beklemmende denkbeelden, we hebben het allemaal te danken aan Napoleon, zonder Napoleon zouden we nog even barbaars zijn als de moslims nu .. zoiets ?quote:Het ging zojuist over zelfkritiek enerzijds en kritiek van buitenaf anderzijds.
Als zelfkritiek onmogelijk wordt gemaakt door angst voor bepaalde straffen volgens de islamitische traditie dan is het niet verwonderlijk, dat de reformatie buitenaf ontstaat.
Temeer confrontaties binnen een samenleving nu eenmaal leiden tot gespreksstof en discussie.
Kun je wel dom lacherig doen maar het is een feit en dieptriest dat anno 2008 mensen voor miljoenen in het westen beveiligd moeten worden daar ze hun leven niet zeker zijn doordat ze het lef hebben en hadden om kritiek te leveren op religie.quote:Op zondag 16 maart 2008 14:36 schreef SCH het volgende:
[..]
Tja, en zonder appels heb je geen appelstroop
Tis toch niet dat het Wilders puur om religie te doen is zeker.quote:Op zondag 16 maart 2008 16:25 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Kun je wel dom lacherig doen maar het is een feit en dieptriest dat anno 2008 mensen voor miljoenen in het westen beveiligd moeten worden daar ze hun leven niet zeker zijn doordat ze het lef hebben en hadden om kritiek te leveren op religie.
Ongelooflijk dat er nog mensen zijn die deze agressiviteit heel gewoon vinden en dergelijke waanzin met hand en tand verdedigen.
quote:Directeur Ronny Naftaniel van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (Cidi) geeft PVV-leider Geert Wilders alle ruimte om de Koran een 'fascistisch boek' te noemen.
,,Het is een vrije keuze om religieus te zijn en het kritiseren van iemands keuze is een fundamenteel recht in onze democratie. Je moet kunnen zeggen dat het jodendom een achterlijk geloof is en dat de Koran een fascistisch boek is'', zei hij gistermiddag in Utrecht tijdens een debat over de vrijheid van meningsuiting. ,,Mensen die in hun diepste overtuiging worden gekwetst, hoef je niet te beschermen voor iets wat ze zelf geloven. Daar mag je de draak mee steken, anders verkil je het vrije debat.''
Naftaniel steunt bovendien de meerderheid in de Tweede Kamer die het wetsartikel dat godslastering strafbaar stelt, wil schrappen. In de jaren zestig werd voor het laatst iemand op grond van artikel 147 uit het wetboek van strafrecht veroordeeld. Hij spreekt van een 'nutteloos wetsartikel' dat in de rechtszaal tot ,,heilloze discussies'' over al dan niet gekwetste gevoelens kan leiden. ,,De toevoeging 'smalend' gaat niet over de inhoud van de godslastering, maar over de vraag of iemand de bedoeling had God te lasteren.''
en wat maakt dat nou uit? wilders heeft een meing over de islam en moet daardoor beveiligd worden omdat hij anders omgelegd word. als hij kritiek had op alle religies was hij tevens niet meer in gevaar dan nu.quote:Op zondag 16 maart 2008 16:30 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Tis toch niet dat het Wilders puur om religie te doen is zeker.
Let jij wel een beetje op meid?
Het is Wilders alleen te doen om 1 specifieke religie, hij is niet per se een criticus van 'religie als zodanig' zoals jij nu doet voorkomen.
Waarom doe je alsof andere religies niet belachelijk worden gemaakt? Het is voor sommigen misschien een manier om moslims te pesten maar de meeste mensen willen met geen enkele religie iets te maken hebben. De islam heeft wat dat betreft echt geen bijzondere positie.quote:Op zondag 16 maart 2008 15:59 schreef moussie het volgende:
[..]
zolang het door een grote meerderheid gelinkt wordt aan elkaar en gebruikt wordt om de Islam te veroordelen als een barbaarse godsdienst waarin het normaal is om vrouwen te mutileren is het anders wel een relevant argument
Ongelovigen.quote:aah, we hebben ons dus niet zelf bevrijdt van al die achtervolgingen en onderlinge ruzies en beklemmende denkbeelden, we hebben het allemaal te danken aan Napoleon, zonder Napoleon zouden we nog even barbaars zijn als de moslims nu .. zoiets ?
oh nee, dat kan niet, want ook dat is verandering vanuit een zelfde achtergrond .. dus vertel, welke andersdenkenden hebben ons gereformeerd en bevrijdt van onze christelijke denkbeelden ?
Wat dat uitmaalt? Wat Dr_Nikita beweert klopt niet, dat maalt het uit.quote:Op zondag 16 maart 2008 17:11 schreef GewoneMan het volgende:
[..]
en wat maakt dat nou uit? wilders heeft een meing over de islam en moet daardoor beveiligd worden omdat hij anders omgelegd word. als hij kritiek had op alle religies was hij tevens niet meer in gevaar dan nu.
ik lees toch echt "een religie" niks meervoudquote:Op zondag 16 maart 2008 17:14 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Wat dat uitmaalt? Wat Dr_Nikita beweert klopt niet, dat maalt het uit.
Wilders is geen criticus van religies.
[..]doordat ze het lef hebben en hadden om kritiek te leveren op religie.[..]quote:Op zondag 16 maart 2008 17:46 schreef GewoneMan het volgende:
[..]
ik lees toch echt "een religie" niks meervoud
waar doe ik alsof andere religies niet belachelijk gemaakt worden ?quote:Op zondag 16 maart 2008 17:12 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Waarom doe je alsof andere religies niet belachelijk worden gemaakt? Het is voor sommigen misschien een manier om moslims te pesten maar de meeste mensen willen met geen enkele religie iets te maken hebben. De islam heeft wat dat betreft echt geen bijzondere positie.
duh, en waren die ongelovig omdat iemand, een of andere buitenstaander, hun gereformeerd heeft of was dat een eigen beslissing, of van de ouders, gebaseerd op zelfkritiek ?quote:Ongelovigen.
Voor de ongelovigen onder ons maakt dat niets uit.quote:Op zondag 16 maart 2008 18:47 schreef moussie het volgende:
[..]
waar doe ik alsof andere religies niet belachelijk gemaakt worden ?
Het enige wat ik zeg is dat er een verschil is tussen kritiek van binnenuit en kritiek van buitenaf ..
Wat maakt dat nou uit. Als je als ongelovige gedwongen word rekening te houden met iemand anders religie, of je voorvaderen die religie aan hingen of niet, dan ga je lopen zeiken.quote:duh, en waren die ongelovig omdat iemand, een of andere buitenstaander, hun gereformeerd heeft of was dat een eigen beslissing, of van de ouders, gebaseerd op zelfkritiek ?
voor de gelovigen wel .. en daar draait het toch om ?quote:Op zondag 16 maart 2008 20:55 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Voor de ongelovigen onder ons maakt dat niets uit.
nou nee, ik haal mijn schouders op en ga door met wat ik aan het doen was .. en al vind ik zo'n fundamentalistische gelovige, ongeacht religie of stroming waar die bijhoort, geestelijk niet helemaal gezond, dan nog zou ik hem niet gaan beledigen met die dingen waar die in geloofd ..quote:Wat maakt dat nou uit. Als je als ongelovige gedwongen word rekening te houden met iemand anders religie, of je voorvaderen die religie aan hingen of niet, dan ga je lopen zeiken.
Nee daar draait het niet om. Je geloof is alleen maar een mening en een hobby. Je kan niet de hele wereld om jouw geloof laten draaien. Dat is precies het punt waar de niet- en anders-gelovigen moeite mee hebben. Je geloof is alleen voor jou.quote:Op zondag 16 maart 2008 23:02 schreef moussie het volgende:
[..]
voor de gelovigen wel .. en daar draait het toch om ?
Als iemand jouw dwingt om zijn geloof te volgen onder dreiging van geweld (wat nu gebeurd met moslims die de vrijheid van meningsuiting willen inperken) dan kan je niet je schouders ophalen.quote:[..]
nou nee, ik haal mijn schouders op en ga door met wat ik aan het doen was .. en al vind ik zo'n fundamentalistische gelovige, ongeacht religie of stroming waar die bijhoort, geestelijk niet helemaal gezond, dan nog zou ik hem niet gaan beledigen met die dingen waar die in geloofd ..
Ik wil best communiceren, maar ik laat mij niet in mijn vrijheid inperken door iemand die denkt dat er een God is. Als je met me wilt communiceren zal je dat met argumenten moeten doen, niet met een religie.quote:
voor de rest, onze democratie, onze beschaving staat en valt met de communicatie, zij is gebaseerd op de dialoog tussen de verschillende groepen die stuk voor stuk hun eigen visie hebben, en met het bereiken van compromissen op basis van die gesprekken .. dat is toch juist datgene waaraan wij onze vermeende superioriteit ontlenen boven al die andere andere manieren van samenleven/regeren ?
Als je als gelovige je religie aan anderen opdringt krijg je dit soort reacties. Vind je het gek dat Wilders niet wil discussiëren met mensen die hem zijn vrijheid van meningsuiting willen afpakken onder dreiging van geweld?quote:en tja, Wilders, eerst een groep herhaaldelijk, nadrukkelijk en zo diep mogelijk beledigen en keer op keer elk dialoog weigeren, en dat voor een politicus .. ik vind het maar vaag (en doodeng) dat zijn kiezers dat pikken
hoh, je vergeet eventjes dat we allemaal gelijk zijn, dus dat jouw/ons atheïsme ook maar een hobby is die je niet hebt op te leggen aan een ander .. die mag net als jij geloven wat die wilquote:Op zondag 16 maart 2008 23:14 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Nee daar draait het niet om. Je geloof is alleen maar een mening en een hobby. Je kan niet de hele wereld om jouw geloof laten draaien. Dat is precies het punt waar de niet- en anders-gelovigen moeite mee hebben. Je geloof is alleen voor jou.
huh, er wordt je toch niet gevraagd om islamitisch te worden, er wordt alleen maar gevraagd om hun geloof niet opzettelijk te beledigen ..quote:Als iemand jouw dwingt om zijn geloof te volgen onder dreiging van geweld (wat nu gebeurd met moslims die de vrijheid van meningsuiting willen inperken) dan kan je niet je schouders ophalen.
hihi, je moet je gesprekken wel weten te kiezen, klopt, met dogmatici gaan praten is over het algemeen idd vruchteloze tijdverspilling .. de andere kant is wel dat dogmatisch denken niet voorbehouden is aan religieuzen en dat je moet opletten om op jouw beurt niet even dogmatisch te worden in je invulling vanquote:Ik wil best communiceren, maar ik laat mij niet in mijn vrijheid inperken door iemand die denkt dat er een God is. Als je met me wilt communiceren zal je dat met argumenten moeten doen, niet met een religie.
pff, ja leuk, eerst een schot voor open doel .. er is vast een gek aan de andere kant van de planeet die hem gaat bedreigen op basis van zijn uitspraken over de Koran .. en op basis van die extremist duizenden kilometers verderop een gesprek met de moslim hier weigeren omdat die hetzelfde boek thuis heeft liggen .. goedkoop scoren noem ik datquote:Als je als gelovige je religie aan anderen opdringt krijg je dit soort reacties. Vind je het gek dat Wilders niet wil discussiëren met mensen die hem zijn vrijheid van meningsuiting willen afpakken onder dreiging van geweld?
Wel door iemand die denkt dat er géén God is? Vreemd.quote:Op zondag 16 maart 2008 23:14 schreef Papierversnipperaar het volgende:
, maar ik laat mij niet in mijn vrijheid inperken door iemand die denkt dat er een God is.
Ik leg jou niks op, maar als jij de vrijheid wil om je eigen leven te leiden dan wil ik die vrijheid ook.quote:Op zondag 16 maart 2008 23:36 schreef moussie het volgende:
[..]
hoh, je vergeet eventjes dat we allemaal gelijk zijn, dus dat jouw/ons atheïsme ook maar een hobby is die je niet hebt op te leggen aan een ander .. die mag net als jij geloven wat die wil
Sorry, maar dat gaat niet. Iedere religie is per definitie belachelijk. god bestaat niet. Het is onmogelijk om zoiets onzinigs serieus te nemen. Het enige dat je kan doen is mijn mening over jouw geloof niet serieus te nemen.quote:[..]
huh, er wordt je toch niet gevraagd om islamitisch te worden, er wordt alleen maar gevraagd om hun geloof niet opzettelijk te beledigen ..
Geweld mag alleen ter zelfverdediging.quote:
en tja, je hebt er altijd van die mafketels tussen zitten die meteen met scherp willen gaan schieten, hebben we hier toch ook, dat soort buitenproportionele reacties ..
en wij willen al met scherp gaan schieten over voetbalrellen oid, kan je nagaan wat wij zouden doen als het een leger was en we een bezet land zouden zijn ..
Ik heb helemaal niet de behoefte om anderen een manier van leven op te dringen, dat is typisch iets voor gelovigen.quote:[..]
hihi, je moet je gesprekken wel weten te kiezen, klopt, met dogmatici gaan praten is over het algemeen idd vruchteloze tijdverspilling .. de andere kant is wel dat dogmatisch denken niet voorbehouden is aan religieuzen en dat je moet opletten om op jouw beurt niet even dogmatisch te worden in je invulling van
'dit is de goede manier van leven'
Je kan als gelovige natuurlijk heel intelligent de bal niet inschieten.quote:[..]
pff, ja leuk, eerst een schot voor open doel .. er is vast een gek aan de andere kant van de planeet die hem gaat bedreigen op basis van zijn uitspraken over de Koran .. en op basis van die extremist duizenden kilometers verderop een gesprek met de moslim hier weigeren omdat die hetzelfde boek thuis heeft liggen .. goedkoop scoren noem ik dat
Zo iemand zal noodgedwongen argumenten gebruiken waar over te discussiëren valt.quote:Op zondag 16 maart 2008 23:43 schreef Dodecahedron het volgende:
[..]
Wel door iemand die denkt dat er géén God is? Vreemd.
SP'er: Een mens hoort te delen met mensen die het minder hebben!quote:Op zondag 16 maart 2008 23:53 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Zo iemand zal noodgedwongen argumenten gebruiken waar over te discussiëren valt.
De discussie:
- Waarom mag ik maar 120 op de snelweg?
- Omdat dat in de bijbel staat.
is zo snel voorbij.
Wanneer dat gebeurt wordt er fijntjes op gewezen, dat het niet de islam betreft.quote:Op zondag 16 maart 2008 15:59 schreef moussie het volgende:
[..]
zolang het door een grote meerderheid gelinkt wordt aan elkaar en gebruikt wordt om de Islam te veroordelen als een barbaarse godsdienst waarin het normaal is om vrouwen te mutileren is het anders wel een relevant argument
Geen idee wat je hiermee bedoelt.quote:aah, we hebben ons dus niet zelf bevrijdt van al die achtervolgingen en onderlinge ruzies en beklemmende denkbeelden, we hebben het allemaal te danken aan Napoleon, zonder Napoleon zouden we nog even barbaars zijn als de moslims nu .. zoiets ?
oh nee, dat kan niet, want ook dat is verandering vanuit een zelfde achtergrond .. dus vertel, welke andersdenkenden hebben ons gereformeerd en bevrijdt van onze christelijke denkbeelden ?
En je kan zelf niet eens een paar argumenten verzinnen voor die stellingen?quote:Op zondag 16 maart 2008 23:57 schreef Dodecahedron het volgende:
[..]
SP'er: Een mens hoort te delen met mensen die het minder hebben!
VVD'er: Neuh, vind ik niet.
PVV'er: Moslims horen niet in deze cultuur thuis!
Groenlinkser: Moslims zijn hier al, dus ze horen al in deze cultuur thuis.
ook snel voorbij
Alle argumenten draaien om de argumenten die ik daar noemde. SP'ers hebben een ander beeld van eerlijkheid dan VVD'ers, Groenlinks heeft een ander beeld van cultuur dan de PVV. Het is allemaal puur gevoel. Die kloof is evenmin met rationeel beargumenteren weg te krijgen.quote:Op maandag 17 maart 2008 00:03 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
En je kan zelf niet eens een paar argumenten verzinnen voor die stellingen?
Hoe kom je erbij, dat mensen die denken dat er geen God is vrijheden van anderen inperken?quote:Op zondag 16 maart 2008 23:43 schreef Dodecahedron het volgende:
[..]
Wel door iemand die denkt dat er géén God is? Vreemd.
Dat denk ik niet hoor. Je kan vinden dat het voor iedereen beter is als ze voor zichzelf leren zorgen, je kan ook beargumenteren dat de hele maatschappij (inclusief de economie) er van profiteert als er sociale zekerheid is. Het alleen maar op een gevoel gooien is echt iets te makkelijk.quote:Op maandag 17 maart 2008 00:12 schreef Dodecahedron het volgende:
[..]
Alle argumenten draaien om de argumenten die ik daar noemde. SP'ers hebben een ander beeld van eerlijkheid dan VVD'ers, Groenlinks heeft een ander beeld van cultuur dan de PVV. Het is allemaal puur gevoel. Die kloof is evenmin met rationeel beargumenteren weg te krijgen.
In deze topic hebben we het over een film van Wilders en deze gaat over de islam. W.m.b. was de islam als sekte geklassificeerd en niet als een religie.quote:Op zondag 16 maart 2008 16:30 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Tis toch niet dat het Wilders puur om religie te doen is zeker.
Let jij wel een beetje op meid?
Het is Wilders alleen te doen om 1 specifieke religie, hij is niet per se een criticus van 'religie als zodanig' zoals jij nu doet voorkomen.
Omdat je, wanneer je kritiek hebt op andere geloven, je niet onder hoeft te duiken.quote:Op zondag 16 maart 2008 16:30 schreef Ryan3 het volgende:
Tis toch niet dat het Wilders puur om religie te doen is zeker.
Let jij wel een beetje op meid?
Het is Wilders alleen te doen om 1 specifieke religie, hij is niet per se een criticus van 'religie als zodanig' zoals jij nu doet voorkomen.
quote:De kritiek die PVV-leider Geert Wilders heeft op moslims is te vergelijken met antisemitisme. De joodse televisiemaker Harry de Winter heeft maandag op de voorpagina van De Volkskrant een advertentie laten plaatsen. "Als Wilders hetzelfde over Joden (en het Oude Testament) gezegd zou hebben als wat hij nu over Moslims (en de Koran) uitkraamt, dan was hij allang afgeserveerd en veroordeeld wegens antisemitisme", stelt De Winter.
"Wij joodse mensen weten als geen ander waartoe dit soort discriminatie kan leiden", zegt De Winter in de krant. "Wilders betoogt dat dé moslim moet worden aangepakt en dat de koran een fascistisch boek is. Zo is ooit de vervolging van de joden begonnen, door het veralgemeniseren van zaken. Daarom is het tijd voor een harder geluid vanuit joodse kring." Volgens De Winter wordt iedereen die 'iets' roept over joden of Israël 'als antisemiet beschouwd en afgeserveerd."
Geert Wilders heeft een film gemaakt over de koran. Nog voordat die is vertoond leidt die al tot wereldwijde onrust. Ook Nederland is bezorgd over de mogelijke gevolgen van de antikoranfilm. Het kabinet heeft al aangegeven dat het in de film gaat om de mening van Wilders, niet om de mening van het kabinet.
Harry de Winter heeft de advertentie mede geplaatst namens Stichting de Initiatieven en Een Ander Joods Geluid. Zijn activiteiten voor Een Ander Joods Geluid, een organisatie die de staat Israël kritisch volgt, maken dat de Winter impopulair is bij andere Nederlandse joden.
Wilders bijvoorbeeld. Beperkt vrijheden, maar niet vanuit een religie.quote:Op maandag 17 maart 2008 00:24 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Hoe kom je erbij, dat mensen die denken dat er geen God is vrijheden van anderen inperken?
Is dit gesteld vanuit een libertaristische gedachte? Belasting is diefstal?
Dan nog: "het staat in de Bijbel/Koran" is ook een argument. Wel een hele slechte, maar het blijft een argument.quote:Op maandag 17 maart 2008 00:25 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dat denk ik niet hoor. Je kan vinden dat het voor iedereen beter is als ze voor zichzelf leren zorgen, je kan ook beargumenteren dat de hele maatschappij (inclusief de economie) er van profiteert als er sociale zekerheid is. Het alleen maar op een gevoel gooien is echt iets te makkelijk.
Wilders heeft in beginsel kritiek op de islam en de koran en niet in het bijzonder moslims.quote:Op maandag 17 maart 2008 08:54 schreef FOKwa het volgende:
'Mening Wilders is gelijk aan antisemitisme'
[..]
Wilders heeft die ambitie, maar sommige van zijn standpunten zijn onuitvoerbaar, zelfs bij een tweederde meerderheid, omdat deze ingaan tegen democratische principes, juist vanwege de scheiding tussen kerk en staat.quote:Op maandag 17 maart 2008 09:11 schreef Dodecahedron het volgende:
[..]
Wilders bijvoorbeeld. Beperkt vrijheden, maar niet vanuit een religie.
fijntjes op gewezen .. wat een understatement, ellenlange discussies die ondanks het aanslepen van achtergrondinformatie en cijfers afgesloten worden met : 'ja maar, het zijn wel hoofdzakelijk islamitische landen waar dat gebeurt, dus het is wel een islamitisch iets'quote:Op zondag 16 maart 2008 23:58 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Wanneer dat gebeurt wordt er fijntjes op gewezen, dat het niet de islam betreft.
Dan kan het nu ineens niet een argument zijn. Niet waar?![]()
dat een verandering van denkbeelden nooit gebeurd door kritiek van buitenaf .. kijk bvb naar wat er nu gebeurd in voormalig communistisch Rusland waar geloof verboden wasquote:Geen idee wat je hiermee bedoelt.
en dat was nou juist de insteek van 'de leugen regeert', ze zijn er wel degelijk, maar je hoort er nooit iets van ..quote:Het enige dat ik stel is, dat er geen religie kritiek mogelijk is binnen de islamitische gemeenschap. Hervormers of liberale moslims kunnen koran teksten of geloofsopvattingen niet openlijk en rechtstreeks bekritiseren.
Wanneer de zelfreflectie binnen het islamitisch geloof onmogelijk is, is het niet vreemd dat een reformatie van buitenaf kan ontstaan; dat de kritiek van buitenaf komt.
Temeer islamitische culturele gebruiken regelmatig botsen met westerse gewoonten en dit vanzelfsprekend gespreksstof en discussie genereert.
Eerlijk gezegd vind ik 'het staat in de (grond)wet' net zo'n zwak argument.quote:Op maandag 17 maart 2008 09:14 schreef Dodecahedron het volgende:
Dan nog: "het staat in de Bijbel/Koran" is ook een argument. Wel een hele slechte, maar het blijft een argument.
En slechte argumenten vind je heus niet alleen bij gelovigen hoor.
Het zwaartepunt ligt besloten in het gegeven, dat je het nu onmogelijk als argument kan hanteren.quote:Op maandag 17 maart 2008 09:51 schreef moussie het volgende:
[..]
fijntjes op gewezen .. wat een understatement, ellenlange discussies die ondanks het aanslepen van achtergrondinformatie en cijfers afgesloten worden met : 'ja maar, het zijn wel hoofdzakelijk islamitische landen waar dat gebeurt, dus het is wel een islamitisch iets'
Je moet niet zonder meer ongelijke gevallen willen vergelijken.quote:dat een verandering van denkbeelden nooit gebeurd door kritiek van buitenaf .. kijk bvb naar wat er nu gebeurd in voormalig communistisch Rusland waar geloof verboden was
Dit is allemaal leuk en aardig, maar daadwerkelijke schriftkritiek is onmogelijk zonder verketterd danwel bedreigd te worden.quote:en dat was nou juist de insteek van 'de leugen regeert', ze zijn er wel degelijk, maar je hoort er nooit iets van ..
en welke culturele gebruiken botsen ? Bedoel je nou toevallig die culturele verschillen die we al eeuwen kennen van de joden .. geen handjes schudden, haren bedekken en ritueel slachten ?
zo ja, wat raar dan, gezien het feit dat we een joods-christelijke maatschappij schijnen te hebben, dus de acceptatie van dat soort culturele verschillen zit eigenlijk al ingebakken in onze cultuur
zo nee, welke verschillen bedoel je dan ?
Ik vind ook dat kritiek op een ideologie wezenlijk verschilt met kritiek op afkomst, maar je kan je wel afvragen of moslims dat zelf ook zo voelen. Een religie is een zodanig groot iets in een mensenleven dat het wel degelijk persoonlijk kan worden aangerekend.quote:Op maandag 17 maart 2008 09:26 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Wilders heeft in beginsel kritiek op de islam en de koran en niet in het bijzonder moslims.
Dan vind ik, dat kritiek op een ideologie wezenlijk verschilt met kritiek die zich richt op etnische grondslag.
Daarnaast is de judeofobie in de islamitische wereld traditioneel. Anti-Joodse cartoons binnen de Arabische wereld zijn daar een exponent van, nog afgezien van wat menig islamitische school of madrassa hun kinderen/leerlingen over Joden onderwijzen.
Ik zou het graag wat breder willen trekken. In principe doe ik dat al door te zeggen, dat ook van binnenuit herinterpretatie van koranteksten, om bijvoorbeeld te komen tot een andere ethiek niet mogelijk is.quote:Op maandag 17 maart 2008 10:30 schreef Taurus het volgende:
[..]
Ik vind ook dat kritiek op een ideologie wezenlijk verschilt met kritiek op afkomst, maar je kan je wel afvragen of moslims dat zelf ook zo voelen. Een religie is een zodanig groot iets in een mensenleven dat het wel degelijk persoonlijk kan worden aangerekend.
Dat vind ik sowieso 'n slecht argument die hier de ronde gaat; 'het is maar een religie, dat bekritiseer ik tot een ons weeg en dat zij zich daar beledigd door voelen vind ik kinderachtig'. Dat geeft alleen maar aan hoe weinig begrip er tegenwoordig is voor religie en hoe groot de onwil is ook maar 'n beetje begrip te tonen voor iets als religie.
En dat is ook de kern van het probleem, stel dat Wilders een punt maakt, stel dat het enige wat hij wilde zeggen is; kijk hoe haatdragend er gereageerd wordt als je hun religie aan valt?
Wat dan?
Kunnen we dan met meer succes de discussie 'moet de Koran verboden worden' in gaan? Dacht het niet. Dat is het probleem wat ik heb met de situatie zoals die nu is, met de film die Wilders - een politicus die geacht wordt beleid te voeren - wil uitbrengen. Het doet niets, het maakt alleen maar troep. Wat willen mensen met al dat gezeur op religie, wat denken ze daarmee te bereiken. En dan constant in het argument blijven hangen 'boeiend wat er mee bereikt moet worden, het mág want er is vrijheid van meningsuiting', daar word ik zo gek van, dat is zo'n zwak argument.
Helemaal terechtquote:Op maandag 17 maart 2008 08:54 schreef FOKwa het volgende:
'Mening Wilders is gelijk aan antisemitisme'
[..]
Je erkent geen islaam je erkent geen moslims, je noemt het een ideologiequote:Op maandag 17 maart 2008 09:26 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Wilders heeft in beginsel kritiek op de islam en de koran en niet in het bijzonder moslims.
Dan vind ik, dat kritiek op een ideologie wezenlijk verschilt met kritiek die zich richt op etnische grondslag.
Daarnaast is de judeofobie in de islamitische wereld traditioneel. Anti-Joodse cartoons binnen de Arabische wereld zijn daar een exponent van, nog afgezien van wat menig islamitische school of madrassa hun kinderen/leerlingen over Joden onderwijzen.
Dit is geen bewering van mij.quote:Op maandag 17 maart 2008 11:04 schreef Meki het volgende:
[..]
Je erkent geen islaam je erkent geen moslims, je noemt het een ideologie
en jij zegt dan dat je respect hebt voor alles en al.
blijkbaar heb je respect voor alles maar voor Moslims totaal niet
Respect krijg je niet.. Repect moet je verdienen... gezien het gedrag van Moslims anno 2008 verdienen ze imo 0,0 respect met een fascistische opvliegerige huilie gedragquote:Op maandag 17 maart 2008 11:04 schreef Meki het volgende:
[..]
Je erkent geen islaam je erkent geen moslims, je noemt het een ideologie
en jij zegt dan dat je respect hebt voor alles en al.
blijkbaar heb je respect voor alles maar voor Moslims totaal niet
jij moet al helemaal niet respect in je mond nemen.quote:Op maandag 17 maart 2008 11:16 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]
Respect krijg je niet.. Repect moet je verdienen... gezien het gedrag van Moslims anno 2008 verdienen ze imo 0,0 respect met een fascistische opvliegerige huilie gedrag
quote:Op maandag 17 maart 2008 11:17 schreef Angeliquetje het volgende:
Hij duurt maar een kwartier. Ships en bier is al te veel van het goede mocht het zover zijn
Ik weet niet of welke geloof jij hebt, blijkbaar geen,quote:Op maandag 17 maart 2008 11:15 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Dit is geen bewering van mij.
Afgezien daarvan gaat het niet zozeer over de islam, in de betekenis van de individuele vrome moslim die belijdt (die niet radicaal fundamentalistisch is), maar over het islamisme.
Dat is zonder twijfel een ideologie.
Toegegeven, zo nu en dan lopen de begrippen door elkaar.
elke reactie op die film is meer dan terechtquote:Op maandag 17 maart 2008 11:20 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]
Je vergeet de reactie van onze vredelievende moslims met lange tenen
http://nl.wikipedia.org/wiki/Islamisme#Ideologiequote:Op maandag 17 maart 2008 11:23 schreef Meki het volgende:
[..]
Ik weet niet of welke geloof jij hebt, blijkbaar geen,
ik weet niet of je wel een respect hebt voor mensen die geloven , blijkbaar niet.
het is geen ideologie, je praat wilders na . het is een geloof
jij spreekt over een ideologie omdat je jaloers bent op die geloof die dag en nacht groeit
En dit is nu precies de reden waarom ik 0,0 respect voor jullie hebquote:Op maandag 17 maart 2008 11:24 schreef Meki het volgende:
[..]
elke reactie op die film is meer dan terecht
'Jullie' ?quote:Op maandag 17 maart 2008 11:36 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]
En dit is nu precies de reden waarom ik 0,0 respect voor jullie heb
Waarom zou ik pro-islam moeten zijn? Ik heb niks met dat geloof. Er gebeuren dingen die ik niet vind kunnen, omdat het volgens de koran mag. Ze hebben bepaalde wetten waar ik het absoluut niet mee eens ben. Waarom mag ik daar niet tegen zijn? Waarom is het een belediging wanneer je niet achter de islam staat?quote:
quote:Op maandag 17 maart 2008 11:24 schreef Meki het volgende:
[..]
elke reactie op die film is meer dan terecht
Voorspel is belangrijk!quote:Op maandag 17 maart 2008 12:56 schreef Urquhart het volgende:
Het begint nu wel erg lang te duren voor dat die film komt. De hype is bijna al over
Anders kijk je eens naar Obsession Movie, ook erg intressant allemaal.quote:Op maandag 17 maart 2008 11:07 schreef Revolution-NL het volgende:
Wanneer wordt die film gelanceerd???
Heb wel weer zin in een lekker tv avondje
het was dat ook niet mijn argument, ik somde op welke moslim(a)s er genoemd werden in dat TV-programma .. en tja, daaruit blijkt dus dat het blijkbaar voor een boel mensen nog steeds een argument isquote:Op maandag 17 maart 2008 10:08 schreef damian5700 het volgende:
Het zwaartepunt ligt besloten in het gegeven, dat je het nu onmogelijk als argument kan hanteren.
deze opmerking zou je mi meer moeten richten tegen diegenen die de ontkerkelijking van de christenen door middel van zelfkritiek willen vergelijken met de gewenste reactie van de moslim die zou moeten volgen op kritiek van buitenafquote:Je moet niet zonder meer ongelijke gevallen willen vergelijken.
en het gekke is dat het ruim 30 jaar zo goed als geen problemen heeft opgeleverd .. niemand die het in zijn hoofd haalde om de marokkaanse moslim scheef aan te kijken omdat een andere moslim 1000den kilometers verderop een bus met schoolkinderen heeft opgeblazen oidquote:Hier betreft het nu eenmaal een religie die door migratie in een andere setting terecht is gekomen en die zo allesomvattend is voor haar volgelingen, dat dit tot conflicten leidt in Europese samenlevingen waar democratische principes, zoals de scheiding van kerk en staat nu eenmaal het uitgangspunt zijn.
Cultureel religieus praktijken die in het land van herkomst algemeen geldend zijn worden in de migratielanden geconfronteerd met wetgeving of een heersende norm.
Het is moeilijk, klopt, maar het is zeker niet onmogelijk .. er is een hele jonge generatie die het geregeld aan de stok heeft met de oude garde over de interpretatie van teksten etc ..quote:Dit is allemaal leuk en aardig, maar daadwerkelijke schriftkritiek is onmogelijk zonder verketterd danwel bedreigd te worden.
Bovendien zal onderzoek of een andere interpretatie geven aan koranteksten direct het gezag van de onderzoeker de criticaster ondermijnen, waardoor deze nauwelijks invloed binnen de moslimgemeenschap kan bewerkstelligen.
Wat een halfslachtige poging damian. Iedere keer die riedel dat het Wilders niet om de moslims gaatquote:Op maandag 17 maart 2008 09:26 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Wilders heeft in beginsel kritiek op de islam en de koran en niet in het bijzonder moslims.
Dan vind ik, dat kritiek op een ideologie wezenlijk verschilt met kritiek die zich richt op etnische grondslag.
Daarnaast is de judeofobie in de islamitische wereld traditioneel. Anti-Joodse cartoons binnen de Arabische wereld zijn daar een exponent van, nog afgezien van wat menig islamitische school of madrassa hun kinderen/leerlingen over Joden onderwijzen.
Zo zijn er wel meer die continue hetzelfde riedeltje afspelen...quote:Op maandag 17 maart 2008 20:05 schreef SCH het volgende:
[..]
Wat een halfslachtige poging damian. Iedere keer die riedel dat het Wilders niet om de moslims gaat
Denk je nou echt dat ik die propoganda echt ga lezenquote:
Nou wij hebben er 0.0 respect voor extreem rechtse mensen zoals jijquote:Op maandag 17 maart 2008 11:36 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]
En dit is nu precies de reden waarom ik 0,0 respect voor jullie heb
Jullie......quote:Op maandag 17 maart 2008 11:36 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]
En dit is nu precies de reden waarom ik 0,0 respect voor jullie heb
jij en al je gespleten persoonlijkheden of ben jij de spreekbuis voor alle moslimsquote:Op maandag 17 maart 2008 23:24 schreef Meki het volgende:
[..]
Nou wij hebben er 0.0 respect voor extreem rechtse mensen zoals jij
Dat moeten we elders van iemand hebben overgenomenquote:Op maandag 17 maart 2008 23:45 schreef methan het volgende:
[..]
Jullie......!
Scheer anders alles ff over één kam.
wat voor persoon ben jijquote:Op maandag 17 maart 2008 23:46 schreef GewoneMan het volgende:
[..]
jij en al je gespleten persoonlijkheden of ben jij de spreekbuis voor alle moslims
Ja, heb ik gezien. De meeste Iraniërs waren nogal onverschillig (in Nederland is vrijheid van meningsuiting, daar kan dat gewoon), een aantal tegen, maar ook een aantal voor. Een gesluierde vrouw zei dat het geloof de oorzaak was van haar armetierige bestaan zelfs.quote:Op maandag 17 maart 2008 23:29 schreef kipknots het volgende:
Zijn hier mensen die vandaag Nova hebben gezien? Er was een item op waarin een verslaggever in Iran de straat was opgegaan om mensen naar de mening over de film te vragen. Jammer genoeg heb ik het zelf gemist, maar ik kwam net wel een blog van de verslaggever tegen: http://weblog.novatv.nl/iran/2008/03/10/iran-dag-1/#more-3
"wij" , "zij"quote:Op maandag 17 maart 2008 23:24 schreef Meki het volgende:
[..]
Nou wij hebben er 0.0 respect voor extreem rechtse mensen zoals jij
Wilders wilt dat ermee te bereikenquote:Op maandag 17 maart 2008 23:53 schreef Jojo_ut_Grun het volgende:
[..]
"wij" , "zij"
pff de polarisatie bereikt nu wel zijn hoogtepunt zo
it takes two , to tangoquote:Op maandag 17 maart 2008 23:54 schreef Meki het volgende:
[..]
Wilders wilt dat ermee te bereiken
wij en zij
Ik eis nu dat je image gaat veranderenquote:Op maandag 17 maart 2008 23:56 schreef Jojo_ut_Grun het volgende:
[..]
it takes two , to tango
of zoiets
ja hoor.. nou leef je uitquote:Op maandag 17 maart 2008 23:58 schreef Meki het volgende:
[..]
Ik eis nu dat je image gaat veranderen![]()
Anders dreig ik met de Amerikaanse ambassade aan te vallen
Je hoeft enkel een blik te werpen om je ervan te vergewissen dat het een bestaand begrip betreft.quote:Op maandag 17 maart 2008 23:23 schreef Meki het volgende:
[..]
Denk je nou echt dat ik die propoganda echt ga lezen
Ik vind het ene halfslachtige poging mijn woorden te parafraseren.quote:Op maandag 17 maart 2008 20:05 schreef SCH het volgende:
[..]
Wat een halfslachtige poging damian. Iedere keer die riedel dat het Wilders niet om de moslims gaat
Ik heb het over het geloof de ware en de heilige Islaamquote:Op dinsdag 18 maart 2008 00:11 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Je hoeft enkel een blik te werpen om je ervan te vergewissen dat het een bestaand begrip betreft.
http://www.vandale.nl/van(...)?zoekwoord=islamisme
Of vind je de Van Dale ook propaganda?
Dat moet je maar even aangeven.
Je viel over het de term ideologie en ik heb uitgelegd waarom ik dat gebruikte.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 00:25 schreef Meki het volgende:
[..]
Ik heb het over het geloof de ware en de heilige Islaam
en niet over stromen etc.
plus Van Dale is een propogandische woordenboek
Dit moet een misvatting van jou zijde zijn, want waar de wens vooral naar uitgaat en wat er meestal als voorbeeld wordt gesteld is, dat de islam een verlichting meemaakt, zoals de Verlichtingsbeweging wetenschap en religie binnen de westerse wereld feitelijk herijkte.quote:Op maandag 17 maart 2008 18:12 schreef moussie het volgende:
deze opmerking zou je mi meer moeten richten tegen diegenen die de ontkerkelijking van de christenen door middel van zelfkritiek willen vergelijken met de gewenste reactie van de moslim die zou moeten volgen op kritiek van buitenaf
Het radicaal moslimfundamentalisme, dus de zelfmoordaanslagen, dateren natuurlijk ook nog maar van vrij recent.quote:en het gekke is dat het ruim 30 jaar zo goed als geen problemen heeft opgeleverd .. niemand die het in zijn hoofd haalde om de marokkaanse moslim scheef aan te kijken omdat een andere moslim 1000den kilometers verderop een bus met schoolkinderen heeft opgeblazen oid
Er worden mensen ter dood veroordeeld voor blasfemie binnen de islamitische wereld. Voor hen is het onmogelijk gebleken.quote:Het is moeilijk, klopt, maar het is zeker niet onmogelijk .. er is een hele jonge generatie die het geregeld aan de stok heeft met de oude garde over de interpretatie van teksten etc ..
http://www.mysubmission.nl/
Ik heb reeds een toelichting gegeven.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 00:37 schreef Triggershot het volgende:
Islamisme is een ideologie, de Islam zelf niet.
quote:De advertentie die programmamaker Harry de Winter maandag namens de stichting Een Ander Joods Geluid op de voorpagina van de Volkskrant liet plaatsen, heeft tot massale reacties geleid. De peiling op de website van de Volkskrant had maandagavond al ruim achtduizend stemmen getrokken. Tweederde van de stemmers steunt De Winter.
De Winter stelt de moslimkritiek van Geert Wilders op een lijn met antisemitisme en vergelijkt de situatie rond de moslims nu met die in het nazi-Duitsland van de de jaren dertig. Ook de Jodenvervolging, stelt hij, begon met het veralgemeniseren van ideeën over een gehele bevolkingsgroep.
De Winter hoopte op algehele bijval vanuit Joodse kring, maar daarvan blijkt geen sprake. Schrijver Leon de Winter vindt het vreemd dat het initiatief afkomstig is ‘van een club die het zich veroorlooft van alles te roepen over het Jodendom’. ‘Als je hun uitspraken naast die van Wilders legt over de islam dan zit er niet zoveel lucht tussen.’
Rabbijn Evers en CIDI-directeur Naftaniel erkennen dat Wilders eerder zou zijn veroordeeld als hij vergelijkbare uitspraken had gedaan over de Joden.
De vergelijking die De Winter maakt met nazi-Duitsland wordt door iedereen van de hand gewezen. De Marokkaans-Joodse hoogleraar Pinto: ‘Wilders zegt hooguit dat de Koran en de islam abject zijn, maar hij pleit absoluut niet voor de vernietiging van een heel volk.’
Geert Wilders geeft geen commentaar op de advertentie.
quote:AMSTERDAM - De culturele instelling Mediamatic zet 'desinformatie' in tegen de anti-Koranvideo van Geert Wilders.
Dat heeft de organisatie, die eerder de tentoonstelling El Hema organiseerde, maandag gezegd.
Mediamatic roept mensen op tegen een videocamera ''I am sorry'' te zeggen. In hun filmpjes, die op de internet komen te staan, kunnen zij gebruik maken van hun ''hamster, poes of dweil'' of ''een blonde pruik''.
De organisatie stelt dat Wilders aandacht probeert te trekken door ''populistische provocaties''. ''Hij trekt stemmen van mensen die bang zijn voor de islam. Om meer stemmen te trekken, probeert hij meer mensen bang te maken'', schrijft Mediamatic op haar website. (ANP)
Zie: www.mediamatic.net
quote:De Protestantse Kerk in Nederland en moslimorganisaties werken aan een gezamenlijke verklaring over de Koranfilm Fitna van PVV-leider Geert Wilders.
Dat heeft de woordvoerder van de Protestanse Kerk maandag laten weten.
De kerk en de moslimorganisaties overleggen maandagmiddag laat over de tekst. Namens de moslims nemen in ieder geval het Contactorgaan Moslims en Overheid (CMO) en de Contact Groep Islam aan de bijeenkomst deel. Mogelijk schuift ook de Raad van Kerken in Nederland aan. Daarvan maken behalve de Protestantse Kerk ook onder meer de Rooms-Katholieke Kerk, de Remonstrantse Broederschap, de Koptisch Orthodoxe Kerk en de Syrisch Orthodoxe Kerk deel uit.
Vorige week nodigde secretaris-generaal Bas Plaisier van de Protestantse Kerk Wilders uit de film in een besloten bijeenkomst aan kerkelijke vertegenwoordigers te vertonen. Wilders zou zijn voornemen om de film uit te brengen nog eens moeten heroverwegen, als de kerken denken dat de rolprent mensen kwetst en een gevaar voor vele duizenden wereldburgers oplevert. De PVV-leider heeft niet op Plaisiers suggestie gereageerd.
De Protestantse Kerk nodigde eerder tot twee keer toe Wilders uit voor een gesprek, maar ook toen liet die niets van zich horen.
quote:Politici hebben vorig jaar 264 keer aangifte gedaan van bedreiging. Dat leidde tot 41 aanhoudingen, blijkt maandag uit de jaarcijfers van het Openbaar Ministerie in Den Haag, waar alle aangiften van bedreigde politici centraal worden behandeld.
Hoeveel aangiften gedaan zijn door PVV-leider Geert Wilders is niet bekend, maar volgens hoofdofficier van justitie Theo Hofstee zijn dat er wel veel. "Maar minder dan de helft."
Volgens Hofstee nam het aantal aangiften een vlucht nadat de in 2002 vermoorde Pim Fortuyn zijn intrede deed in de landelijke politiek. Verder worden meer bedreigingen geuit omdat internet daarvoor een 'gemakkelijk' medium is, waarbij de pakkans kleiner is dan bij andere manieren van bedreiging. De meeste bedreigingen worden per e-mail verstuurd of anoniem op internet geplaatst. Daarnaast wordt ook in raps en filmpjes op internet dreigende taal geuit. Verder is aangifte gedaan van poederbrieven en telefonische bedreigingen.
Naast ministers, staatssecretarissen en Kamerleden doen burgemeesters, wethouders, gemeenteraadsleden en ambassadepersoneel aangifte. Een van hen was Ehsan Jami, de oprichter van het comité voor ex-moslims en gemeenteraadslid in Leidschendam-Voorburg. Drie verdachten die hem zouden hebben geschopt en geslagen bij een supermarkt zijn vorige maand veroordeeld tot onder meer werkstraffen.
In 2006 deden politici ongeveer even vaak aangifte als vorig jaar, 265 keer.
quote:’Jodenvervolging begon ook zo’
Geert Wilders is de zelf benoemde woordvoerder van alle rottigheid, zegt tv-maker Harry de Winter die de aanval op de politicus inzette.
Zelfs zijn grootste opponent, rabbijn Evers, was het voor één keer helemaal met hem eens, verzuchtte Harry de Winter gisteren. De tv-maker vroeg én kreeg steun van de Joodse gemeenschap in zijn strijd tegen ’de racistische Wilders’.
De eerste bijval voor de actie van De Winter, met een advertentie en interview in de Volkskrant, kwam van journaliste Hanneke Groenteman: „Dit is me uit het hart gegrepen. Het is toch goed als we laten merken dat we er zijn? Dat we niet alles geruisloos over onze kant laten gaan. Of het strategisch handig is? Ik heb geen gevoel voor strategie, daar ben ik te dom voor. Ik reageer wanneer ik iets voel of onrecht zie. En dat doet De Winter hier ook.”
„Er wordt met twee maten gemeten”, aldus de voormalige tv-presentatrice. „Er zijn talloze orthodoxe rabbijnen die geen handen schudden met vrouwen. Maar daar hoor je niemand over. Bij de Joodse omroep is pas een liberale vrouw ontslagen, dat weet niemand. Maar dat enge imams zogenaamd de macht hebben gegrepen bij de moslimomroep kan niemand ontgaan zijn.”
’Als Wilders hetzelfde over Joden (en het Oude Testament) gezegd zou hebben als wat hij nu over moslims (en de Koran) uitkraamt, dan was hij allang afgeserveerd en veroordeeld wegens antisemitisme’, zo luidde de tekst van de advertentie. Overigens zijn er vele aangiften van discriminatie gedaan, maar talmt het Openbaar Ministerie die voor de rechter te brengen.
De Winter plaatste de tekst mede namens stichting de Initiatieven en Een Ander Joods Geluid, waarvan hij een van de oprichters is. „De emmer was vol na dat eindeloze gezeur over die film van Wilders Als je hier toevallig als moslim bent geboren, ben je de lul. Als Jood doet mij dat denken aan de jaren dertig.” En aan de Holocaust. „Wilders betoogt dat dé moslim moet worden aangepakt en dat de Koran een fascistisch boek is. Zo is ooit de vervolging van de Joden begonnen, door het veralgemeniseren van zaken. Ik zie paralellen, tot op bepaalde hoogte.” Die vergelijking werd drie jaar geleden ook gemaakt door Awraham Soetendorp, de bekendste rabbijn van Nederland die vorige maand met pensioen ging.
Waar Doekle Terpstra met ’Benoemen en Bouwen’ zijn pijlen niet rechtstreeks op Wilders richtte, koos De Winter voor de directe confrontatie. „Bij mij niks omfloerst, ik hou van helderheid. Wilders is de zelf benoemde woordvoerder van alle rottigheid. Hij choqueert selectief en onbeheerst. Als je nu met je hoofddoekje door Deventer loopt, krijg je dezelfde reacties als een Jood met een keppeltje die door de bezette gebieden wandelt. Wij Joden weten hoe het voelt als je in het verdomhoekje zit. Daarom moeten we ons roeren. Ik hoop dat we bijval krijgen uit de gehele Joodse kring.”
Elisabeth Lubotsky, rechtenstudente en voorzitter van de Jongerenorganisatie van CIDI (CiJo) wilde wel wat kantekeningen plaatsen: „Harry de Winter en zijn ’Een ander Joods Geluid’ willen zich altijd helemaal los zien van de Joodse gemeenschap. Maar nu moet de hele Joodse kring de oproep steunen. Nu wél. Daar heb ik eerlijk gezegd een beetje moeite mee.”
„Wilders blijft meestal binnen de dunne scheidslijn, de meeste simplistische uitspraken van hem vallen onder de vrijheid van meningsuiting”, aldus Lubotsky. „Ik heb óók moeite met de populistische toon van Wilders, van ons mag het allemaal wat genuanceerder. Dé Jood bestaat niet, dé moslim evenmin. Als Wilders zo generaliseert, dan discrimineert hij wel. Dan moet je hem aanpakken.”
=====================================================
Islam voor varkens, ezels en andere beesten
Had het ’eindeloze gezeur rond de film van Wilders’ bij Harry de Winter de emmer al laten vollopen, het vandaag verschijnende boek van arabist Hans Jansen vormde voor hem de druppel: „En dan nu weer een boek van die zogenaamde arabist die de islam een godsdienst voor beesten noemt”, zei De Winter.
Dat is een misvatting. Hans Jansen schrijft in zijn boekje dat niet-moslims in de Koran zonder pardon als beesten worden aangeduid. Zijn boek (uitgeverij Van Praag): ’Islam voor varkens, apen, ezels en andere beesten’ is derhalve een uitleg voor niet-moslims die ’250 antwoorden op deels prangende vragen’ krijgen.
„Er wordt veel gefilmd, gepraat en geschreven in Nederland. Dat is een groot goed. In al die bedrijvigheid is het debat over de islam zo langzamerhand de interessantste kwestie geworden. Dit boekje wil dat debat preciezer maken”, schrijft Jansen in het voorwoord.
quote:Een nieuw boek, kort voordat Geert Wilders met zijn film Fitna de schijnwerpers op de Koran richt: Islam voor varkens, apen, ezels en andere beesten. Het is geen provocatie, zegt de schrijver van het boek, arabist Hans Jansen.
UTRECHT - Met zijn studenten leest hoogleraar 'hedendaags islamitisch denken' Hans Jansen van de universiteit Utrecht uitspraken van omstreden imams zoals El-Moumni ('simpel') en toespraken van Bin Laden ('bijna poëzie'). Aan leken legt hij de islam uit in een nieuw boek met antwoorden op 250 vragen: Islam voor varkens, apen, ezels en andere beesten.
U bevestigt onder meer dat de Koran oproept tot het doden van ongelovigen. Gaat de regel: 'meer kennis van de islam, minder angst voor moslims' wel op?
,,Sla de ongelovigen dood, staat in de Koran. Dat is glashelder. Maar veel moslims trekken zich daar natuurlijk niets van aan. Anders was het een bloederige bende op straat. Het rare aan de discussie tot nu toe is dat we net doen alsof moslims geen lelijke dingen over óns zeggen. In de religieuze teksten worden we voor een hele kinderboerderij uitgemaakt: varkens en ezels, hond met tong uit de bek. De Koran was er lang voor Wilders. Daarom hebben we die titel gekozen.''
Wilt u provoceren?
,,Absoluut niet! Het is een ernstig onderwerp, allemaal al heftig genoeg. Daar kun je dan steeds in tranen over zijn, of je benadrukt het komische. Het heeft zoveel koddige kanten.''
Moslims bewijzen dat de Koran niet uit de Bijbel overgeschreven kan zijn, door erop te wijzen dat de islam leert dat Mohammed niet kon lezen of schrijven, schrijft u.
,,Vergis je niet. Iemand die dat gelooft ziet niet wat daar grappig aan is. Vrij naar Multatuli: 'Godsdienst is een schone zaak en geeft de mensen veel vermaak'.
De timing van uw boek is opvallend. Probeert u tegengas te geven aan de Koraninterpretatie van Geert Wilders?
,,De uitgever zei steeds 'we moeten na de Wildersfilm een boek uitbrengen'. Die film komt maar niet. Nu zijn we eerder.''
Naast Arabische woorden als halal en sharia staat u uitgebreid stil bij het begrip 'dhimmi'. Wat is dat?
,,Moslims delen de mensheid in drie groepen: moslims, niet-moslims en dhimmi. Dat zijn joden of christenen die de superioriteit van de islam erkennen en vooruitlopen op de wensen daarvan. Een mooi voorbeeld is de dominee die na de dood van Theo van Gogh stamppot zonder spekjes maakte, zodat hij moslims geen aanstoot gaf, zonder dat iemand hem daarom gevraagd had. Het loon van de dhimmi is dat de moslims geen jihad tegen hem zullen voeren. Maar als hij stout is krijgt hij wel vreselijk op zijn kop. Dan wordt hij als slaaf verkocht of onthoofd of zo.''
Zijn wij in Nederland 'dhimmi'?
Jansen knikt heftig: ,,Niet allemaal, maar het CDA zou niets liever willen. Onbegrijpelijk. Zouden ze niet één stagiair op dat partijbureau hebben die even opzoekt hoe het met de kerk onder de islam is afgelopen?''
Is de Koran fascistisch, zoals Wilders beweert?
,,Je kunt die twintigste-eeuwse term niet op een veel ouder boek plakken. Er is wel een handjevol moslims die met de Koran in de hand een soort fascistoïde ideologie willen opleggen.''
quote:Het heeft enige tijd geduurd, maar het Wilders-bashen is dan eindelijk in alle hevigheid losgebarsten. De wijze waarop de overheid en media er voor gezorgd hebben dat een nog niet bestaand koranfilmpje en diens producent wereldwijd tot controverses heeft geleid, spreekt boekdelen. Het lijkt hen menens: opzouten met die man!
'Als Wilders hetzelfde over joden gezegd zou hebben als wat hij nu over moslims uitkraamt, dan was hij allang afgeserveerd en veroordeeld tot antisemitisme', meldt prominent SP-lid Harry de Winter begin deze week in een paginabrede advertentie in de Volkskrant. Op de volgende pagina licht De Winter de advertentie toe: "Wilders betoogt dat dé moslim moet worden aangepakt en dat de Koran een fascistisch boek is. Zo is ooit de vervolging van de joden begonnen, door het veralgemeniseren van zaken."
De oproep is weliswaar minder opvallend dan de paginagrote advertentie 'Benoemen en Bouwen' van Doekle Terpstra, waarmee Trouw eind 2007 haar voorpagina vulde, maar de strekking is gelijk: Geert Wilders vormt een groot gevaar voor de samenleving. De wijze waarop de voorman van de Partij voor de Vrijheid (PVV) door zijn politieke tegenstanders de afgelopen maanden in de media wordt neergezet, lijkt als twee druppels water op de recente geschiedenis met Pim Fortuyn. Het Wilders-bashen is in alle hevigheid losgebarsten.
Uitgelokt
"Wilders heeft dit zelf uitgelokt", meldt de voormalig voorzitter van de NOS en voormalig Kamerlid voor de PvdA Erik Jurgens onlangs in een uitzending van NOVA over de beveiligingskosten van de afgelaste persconferentie van de koranfilm in Nieuwspoort. Volgens Jurgens heeft Wilders de persconferentie zélf onmogelijk gemaakt "door maandenlang in te spelen op de publieke opinie met de mededeling dat er iets geweldigs stond te gebeuren." Maar is dat wel zo?
Medio november vorig jaar worden de contouren van een campagne zichtbaar die als doel heeft het imago van een spraakmakende politicus te beschadigen. Na wijlen Fortuyn, Hirsi Ali en Verdonk is het nu de beurt aan Wilders. Deze spraakmakende politici hebben met elkaar gemeen dat ze onomwonden kritiek uiten op de uitwassen van de islam, een religie die qua invloed binnen onze samenleving, met name in de randstad, binnen enkele decennia is uitgegroeid tot een factor van betekenis.
De leider van de PVV scoorde vorig jaar erg goed in de peilingen, zijn pakkende one-liners duiken overal op in de media en tot overmaat van ramp wordt de man door de parlementaire pers uitgeroepen tot politicus van het jaar. Dit diende een halt te worden toegeroepen. Wilders vormt in de ogen van gezagdragers niet alleen een reële bedreiging voor de politieke machtsverhoudingen in dit land, hij zou ook nog eens de bestaande tweedeling in de maatschappij verder doen vergroten.
De komst van Fitna, de titel van de koranfilm, komt voor concurrerende politici van Wilders als een geschenk uit de hemel. De geschiedenis heeft namelijk uitgewezen dat het rechtstreeks neerzetten van je tegenstander in de hoek van extreem-rechts veelal het tegenovergestelde effect sorteert, namelijk dat de politicus zich profileert als underdog en daardoor juist populairder wordt. Fortuyn en Verdonk werden er groot mee.
De koranfilm, die november nog in de koker zat van Wilders, diende bij voorbaat zó omstreden te worden gemaakt, dat de kans dat hij ergens in het openbaar vertoond zou worden onwaarschijnlijk moest worden geacht (zie praktijk Submission). Daarnaast zou alle commotie rond de film het imago van Wilders moeten aantasten. Door continu te herhalen dat de koranfilm gevaarlijk is, zou de burger wel eens Wilders-moe kunnen worden.
Mediahype
Hoewel politici en journalisten hun best doen te beweren dat het Wilders zélf is geweest die de rel rondom de koranfilm heeft veroorzaakt, toont een eenvoudige mediareconstructie aan dat concurrerende politici, justitie en de media de hype in gang hebben gezet. De PVV'er, zelf bepaald niet vies van een relletje in de media, heeft in het geval van de koranfilm de afgelopen maanden voornamelijk op provocaties van zijn politieke tegenstanders kunnen reageren.
Eerst wordt het bericht over de film eind november naar De Telegraaf gelekt (volgens de PVV door toedoen van justitie die vanwege de beveiliging het telefoon-/internetverkeer van Wilders tapt), waarna Doukle Terpstra (CDA) daags erna 'toevallig' in Trouw aan het woord komt over Wilders die hij als een groot gevaar beschouwt voor de samenleving. Terpstra roept vakbonden, werkgevers, moslims, kerken, humanisten en andere groeperingen en instellingen op bijeen te komen en de handen ineen te slaan.
Medio december starten dagbladen een discussie over het succes van Wilders in de peilingen, en of de gewillige houding van de parlementaire pers ten opzichte van de politicus daar van invloed op is geweest. Journalisten dienen zich terughoudender op te stellen in het geval Wilders, melden mediawetenschappers in de Volkskrant. "Nu bestaat het gevaar dat ze meewerken aan een self-fulfilling prophecy." Journalisten anticiperen zelfs op nieuws dat uitspraken van Wilders zouden kunnen veroorzaken, zoals in geval van Fitna.
Na de Terpstra-voorpagina in Trouw is de bash Wilders toon gezet. Her en der komt oud-links in beweging. Echter, ondanks de rijke hoeveelheid anti-Wilders geluiden en prullaria, variërend van t-shirts, petjes, muntstickers, posters, websites tot aan roze pruiken, blijft Wilders in januari op forse winst staan in de peilingen. Gesteld dat het kabinet onverhoopt ten val komt, wat zijn daarvan dan de gevolgen?
Afschrikcampagne
Verontrustende berichten over de gevolgen van vertoning van de koranfilm volgen zich nu in rap tempo op. We krijgen dagelijks niet nader geverifieerde berichten voorgeschoteld over Nederlanders in het buitenland die hun leven niet meer zeker zouden zijn. 'Als hen wat overkomt, heeft Wilders dit op zijn geweten', is de strekking van het live uitgezonden betoog van Balkenende waarmee hij de PVV-voorman moreel chanteert. De boodschap is duidelijk: Wilders, denk na!
Op omslachtige wijze hebben het kabinet, media en het bedrijfsleven (Wientjes namens VNO-NCW)) kennelijk gevolg gegeven aan de oproep van Terpstra door de handen ineen te slaan. Oppositiepartijen liggen na de persconferentie van Balkenende aan diens voeten: goed gesproken leider! De anti-Wilders toespraak leidt onder journalisten en politici niet of nauwelijks tot verontwaardiging. Er volgt ook geen spoeddebat, goudviskommen zijn blijkbaar belangrijker. Geen politieke partij die zijn vingers nu nog aan Wilders wenst te branden: allen tegen één.
Op televisie leven presentatoren van nieuwsuitzendingen en populaire praatprogramma's zich intussen alweer een maandje of wat uit in het maken van anti-Wilders statements en het vertonen van dito fragmenten. Paul Witteman plaatst dagelijks minimaal één anti-Wilders opmerking of vraag in diens talkshow. Let er maar eens op vanavond. Een ander kijkcijferkanon van de VARA, Mathijs van Nieuwkerk, laat zijn anti-Wilders scheet minstens drie per week in De Wereld Draait Door.
Aangezien we niet op de hoogte zijn van de inhoud van Fitna, kan de meeste berichtgeving hieromtrent beschouwd worden als gemanipuleerd nieuws. Achteraf gezien lijkt het er verdacht veel op dat er een georkestreerde afschrikcampagne is gevoerd rond de koranfilm, met als resultaat dat de burger verontrust is geworden over de eventuele gevolgen van vertoning en, niet minder belangrijk, dat de bedenkelijke reputatie van Wilders tot ver in het buitenland bekend is gemaakt, of (verder) is aangetast.
Omroepcordon
Zonder de inhoud te kennen hebben de omroepen tot volle tevredenheid van het kabinet met elkaar afgesproken (hoezo pluriformiteit) het koranfilmpje niet integraal uit te zenden. "We willen geen verlengstuk zijn van de PVV", meldde Cees Grimbergen onlangs in Rondom Tien. De beste man, of beter gezegd de omroepbonzen zijn kennelijk Submission vergeten die door de VPRO werd uitgezonden, hetgeen toch bepaald niet een VVD-film bleek te zijn. Voor de media is de weigering van de omroepen nauwelijks nieuws.
Onlangs werd bekend dat de persconferentie voor Fitna niet doorgaat in Nieuwspoort, hét centrum van de parlementaire pers. Reden: de extra beveiligingskosten komen op rekening van Wilders. Ook dit op zich onheilspellende bericht, waarbij de kosten voor de beveiliging de vrijheid van meningsuiting van een gekozen volksvertegenwoordiger belemmert, leidt nauwelijks tot beroering in de media.
Op de avond dat dit nieuws bekend werd gemaakt, had journalist Max van Weezel, bestuursvoorzitter van Nieuwspoort, voor de tv-zender Het Gesprek twee parlementaire journalisten van RTL Nieuws en NOVA Den Haag Vandaag op bezoek in de studio. Maar het woord 'Wilders' viel in het geheel niet.
Er moet een met de dood bedreigde Deense cartoonist aan te pas komen, om ons ervan te doordringen [7]dat het Nederlandse volk zich niet de wet moeten laten voorschrijven over wat toelaatbaar is en wat niet om via de media verspreid te worden. Niet eens zozeer door toedoen van moslimextremisten, maar vooral door de overheid en de media zelf. Dat is pas écht verontrustend.
Ondertussen is de PVV één zetel gedaald in de peilingen.
quote:De freelance journalisten Annete Birschel (correspondent voor Duitse media in Nederland) en Jowi Schmitz roepen hoofdredacteuren van Nederlandse media op geen woord aandacht meer aan Geert Widers te schenken, totdat deze bereid is het debat aan te gaan. Hieronder de oproep van beide journalisten.
Vrijheid van meningsuiting bestaat bij gratie van het debat. Iedereen mag zeggen wat hij of zij wil, maar heeft ook de verantwoordelijkheid er vervolgens het gesprek over aan te gaan. Is er geen communicatie met de spreker mogelijk, dan is zijn mening zonder waarde.
Of, zoals Evelyn Beatrice Hall het stelde (hoewel de uitspraak wordt toegeschreven aan Voltaire, die het er overigens mee eens was)
‘I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.’
Het basisprobleem rond de plannen van de heer Wilders zit hem in zijn weigering het debat aan te gaan. Hij zegt niet ‘Moslims het land uit’ om vervolgens het gesprek met ons aan te gaan, hij zegt ‘Moslims het land uit’ en rent hard weg. Zoals jongetjes besjes schieten en zich verstoppen, neemt Wilders geen verantwoordelijkheid voor zijn uitspraken.
Dat is onacceptabel.
Je kunt niemand dwingen zijn verantwoordelijkheid te nemen, maar je kunt die verantwoordelijkheid zelf wel nemen. Als iemand het debat niet aangaat, waarom zou je dan over hem debatteren?
Bij deze zouden wij alle hoofdredacties van Landelijke Dagbladen, actualiteitenprogramma’s en alle opiniebladen en andere mediaredacties willen oproepen geen woord meer over Wilders te schrijven.
Wij hopen op een gezamenlijke verklaring niets meer over Wilders te publiceren tot hij het debat aangaat. En geen seconde eerder.
Waarom laten we een man die zwijgt alle voorpagina’s bepalen? Stop ermee!
To hold a pen is to be at war. Voltaire
Jowi Schmitz Freelance journalist
Annette Birschel Freelance journalist
quote:Belasteren van de Koran wordt niet bestraft
Harry de Winter maakt zich kwaad. Als Wilders over joden zou zeggen wat hij over moslims zegt, werd hij wel vervolgd. Is dat zo?
‘Die kans is inderdaad aanzienlijk’, bevestigt Carolina de Fey, juridisch adviseur van antidiscriminatievereniging Art. 1. ‘Vanwege onze geschiedenis ligt antisemitisme nu eenmaal gevoelig.’
De Winters advertentie prijkte pontificaal op de voorpagina van de Volkskrant van gisteren: ‘Als Wilders hetzelfde over Joden (en het Oude Testament) gezegd zou hebben als wat hij nu over Moslims (en de Koran) uitkraamt, dan was hij allang afgeserveerd en veroordeeld wegens antisemitisme.’ Harry de Winter, programmamaker en medeoprichter van Een Ander Joods Geluid, denkt dat er een dubbele standaard wordt toegepast, dat moslims slechter worden behandeld dan anderen.
Veroordeeld is hij nooit, maar er liggen verschillende aangiftes tegen Geert Wilders wegens het beledigen van de Koran. Zelfs de gerenommeerde advocaat Gerard Spong, die een aantal klagers tegen Wilders bijstaat, zegt zich hoofdzakelijk te richten op Wilders’ stelling dat de Koran een fascistisch boek is.
Volgens De Fey zullen aangiftes tegen het belasteren van de Koran waarschijnlijk niet tot een veroordeling leiden. ‘Aangiftes tegen de uitspraak dat de Koran een fascistisch boek is dat verboden moet worden, daar kan justitie niets mee.’ Het is vrijheid van meningsuiting en bovendien is de wet op godslastering in onbruik geraakt sinds het Ezel-arrest in 1968. In dat jaar moest schrijver Gerard Reve voor de rechter verschijnen omdat hij over God schreef als een ezel waarmee hij seks wilde. Dat mocht van de Hoge Raad en sindsdien is het verbod op godslastering een dode letter.
Het verbod op discriminatie is dat niet. Uitspraken van Wilders over een hele bevolkingsgroep zouden volgens advocaat Nico Steijnen meer kans maken tot een veroordeling te komen. ‘Ik heb genoeg van de islam in Nederland: geen moslimimmigrant er meer bij, kijk, dat is discriminerend voor een hele bevolkingsgroep. Wel joodse en christelijke scholen, maar geen islamitische scholen. Tja, dat lijkt me ook duidelijk discriminatie.’
Dat Jodendom behalve een religie ook een etniciteit is – te vergelijken met zwarten – en de islam uitsluitend een godsdienst, maakt volgens Steijnen niet uit. ‘In het Wetboek van Strafrecht zijn belediging op grond van ras, godsdienst en geaardheid aan elkaar gekoppeld.’
Steijnen is niet onpartijdig in de kwestie-Wilders. Begin 2006 diende hij al een klacht in tegen de politicus en tegen de Volkskrant, wegens haatzaaierij tegen moslims. Dat daar niets mee gebeurt, zit hem hoog. ‘Ik vermoed dat het Openbaar Ministerie de boel met opzet traineert. We weten pas wat er wel en niet gezegd mag worden als de rechter er een uitspraak over doet. Maar om daar te komen, moet het OM een zaak voor de rechter brengen. Er liggen honderden klachten over discriminatie, waaronder veel tegen Wilders, waar niets mee gebeurt.’ In principe zou het OM ook zelf een zaak tegen Wilders kunnen beginnen zonder aangifte van derden. De Fey: ‘Op het gebied van discriminatie heeft het OM dat nog niet eerder gedaan, maar op papier zou het kunnen.’ Uit de Volkskrant, 08-08-2007:
‘Ik heb genoeg van de islam in Nederland: geen moslimimmigrant er meer bij. Ik heb genoeg van de aanbidding van Allah en Mohammed in Nederland: geen moskee er meer bij. Ik heb genoeg van de Koran in Nederland: verbied dat fascistische boek.’
Uit De Pers, 13-02-2007:
‘De grenzen dicht, geen islamieten meer Nederland in, veel moslims Nederland uit, denaturalisatie van islamitische criminelen.’
‘Er is een strijd gaande en we moeten ons verdedigen. Er zijn straks meer moskeeën dan kerken! Als moslims hier willen blijven, moeten ze de helft uit de Koran scheuren en weggooien.’
Uit Elsevier, 12-12-2007:
‘Er mogen van mij in Nederland best joodse en christelijke scholen bestaan, maar geen islamitische scholen. In het leger best joodse en christelijke geestelijk verzorgers, maar geen islamitische. Enzovoorts. Ik ben ook tegen de oprichting van islamitische ziekenhuizen.’
‘Maar ik zeg dan: Stuur de moslims die problemen veroorzaken het land uit, met familie en al.’
Uit een Kamervraag uit 2006 aan de minister voor Vreemdelingenzaken en Integratie:
‘Bent u bereid hiertoe een algemene immigratiestop voor islamitische immigranten in te voeren? Zo neen, waarom niet?’
Oordeelt u zelf. Vul jood in waar moslim staat.
Wilders woorden in de mond leggen en vervolgens zeuren dat hij niet in debat wilt. Tenslotte ook nog Voltaire citeren om toch nog een beetje intelligent over te komen.quote:
quote:Afgang Harry de Winter bij Pauw en Witteman
Een linkse roeptoeter als Harry de Winter die blind van opwinding zijn eigen graf graaft, zo'n scène kan wat ons betreft niet lang genoeg duren. Eeuwig zonde dus dat Pauw en Witteman gisteravond al na een paar minuten de blooperrubriek 'Zapservice' aankondigde, net toen het gesprek tussen Harry en arabist Hans Jansen echt leuk begon te worden. Harry de Winter, het lulletje rozenwater dat 10.000 euro neerlegde om zijn meelijwekkende anti-Wilders statement 'als Moslims Joden waren was iedereen een racist' (of zoiets) wereldkundig te maken, kreeg vanavond de kans om zijn mening toe te lichten tegenover het wandelende islam-naslagwerk Jansen. En tja, dat is vragen om problemen. Op zo'n moment moet je het dan ook vooral van je spreekvolume hebben om je punt te maken: 'Het oude testament pleit voor etnische zuiveringen, dat staat er in het oud hebreeuws en dat spreekt u niet!' Vooral als je tegenspreker je vervolgens in het oud hebreeuws van repliek dient en meldt dat 'etnische zuiveringen' wel een erg modern woord is voor zo'n oud boek. POWNED! Kort samengevat: Harry vond dat de moslims maar eens gespaard moeten worden (alsof de bijbel zo'n leuk boek is) en Hans snoerde hem met feiten de mond, hard genoeg om Harry aan het stotteren te krijgen, en zo zien we het graag. 'Het is het verkeerde moment!' 'Voor de waarheid is het nooit een verkeerd moment, makker.'
http://www.dumpert.nl/med(...)harry_de_winter.html
dat was treurig idd, wat een schreeuwlelijk die de Winter, spuugklodders in het rond van pure woedequote:
Die hele vergelijking van de Winter van moslims met Joden slaat op zoveel manieren de plank mis dat ik niet eens weet waar ik moet beginnen. Belangrijkste is nog wel dat de huidige kritiek op de intolerantie van de Islam meer dan terecht is, we zien het elke dag op TV. En de hele rel rond de film van Wilders (of elke kritiek op de Islam, de profeet, etc.) bevestigt dit beeld alleen maar. De Jodenvervolging begon met het zoeken van een zondebok voor de problemen van Duitsland. Hierdoor kregen de Joden de schuld van veel zaken in de schoenen geschoven. Daar is nu toch echt geen sprake van.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 10:34 schreef milagro het volgende:
dat was treurig idd, wat een schreeuwlelijk die de Winter, spuugklodders in het rond van pure woede
en dan dat boek neersmijten omdat de titel ervan "alles zou zeggen " ...sukkel.
de titel van dat boek van Jansen, de Winter deed voorkomen alsof die titel op moslims slaat , terwijl het juist op joden en infidels slaat " Islam voor varkens, apen, ezels en andere dieren" oftewel Islam for dummies...
De Winter, wat ben je nou? Een sukkel, goed zo
Voor jou is het het ware geloof en heilig. Maar voor mensen die dat niet zo vinden is het niet meer dan een geweldadige sekte. En dat mogen ze vinden.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 00:25 schreef Meki het volgende:
Ik heb het over het geloof de ware en de heilige Islaam
In heel veel Islamitische landen wordt fundamentalisme ook niet echt gewaardeerd. Zie bijvoobeeld Indonesië. En daar is de regering niet zo soft als hier. Die fundi’s vinden de Westerse vrijheid van meningsuiting verderfelijk, maar toch ook wel handig als ze zelf haat willen verspreiden. Hoe hypocriet.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 10:57 schreef Angeliquetje het volgende:
Niet mee eens? Ga dan ergens wonen waar geen vrijheid van mening geldt.
Probleem opgelost???
Dat weet ik niet, het is heel menselijk en volgens mij kenmerk van iedere maatschappij dat er een zondebok is. Zeker als het een beetje botst met de eigen cultuur is dit een factor van binding, van eenheid vormen. Als wij met z'n allen tegen de moslims zijn, voelt dat zogezegd goed, net als bij een voetbalwedstrijd. Dat zal dus wel degelijk meespelen, daar is ook kant en klaar bewijs voor, bijvoorbeeld dat we problemen gaan maken van dingen als hoofddoekjes of boerkini's. Daar hebben we natuurlijk absoluut geen last van, maar we grijpen alles aan om die groep te benadelen. Dat doet ons superieur voelen.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 10:45 schreef Strolie75 het volgende:
[..]
Die hele vergelijking van de Winter van moslims met Joden slaat op zoveel manieren de plank mis dat ik niet eens weet waar ik moet beginnen. Belangrijkste is nog wel dat de huidige kritiek op de intolerantie van de Islam meer dan terecht is, we zien het elke dag op TV. En de hele rel rond de film van Wilders (of elke kritiek op de Islam, de profeet, etc.) bevestigt dit beeld alleen maar. De Jodenvervolging begon met het zoeken van een zondebok voor de problemen van Duitsland. Hierdoor kregen de Joden de schuld van veel zaken in de schoenen geschoven. Daar is nu toch echt geen sprake van.
Ik hoop het van harte nietquote:Ik hoop echt dat de film van Wilders niet over de Islam gaat, maar over de reacties op de aankondiging van een film over de Islam, over de lafheid van onze politici en zogenaamde vertegenwoordigers uit de maatschappij. Hoe langer hij wacht met het uitbrengen van zijn film, hoe meer munitie hij heeft. Nu zie ik achter Wilders geen Micheal Moore. Maar ik hoop dat hij zich omringd heeft door filmmakers die hun vak verstaan.
De vergelijking met joden sloeg inderdaad absoluut nergens op. Hij had veel sterker kunnen zijn door die Hans eens flink om de oren te slaan met de zo overduidelijke provocatie van dat boek. Lekker naief, 'ik vind het belangrijk dat mensen weten hoe zij heten volgens de koranquote:Theo van Gogh zou ik zoiets nog wel zien doen. Maar helaas, die is afgeslacht door een fundamentele moslim met een Koran in de ene hand, en een mes in het andere. Maar goed, dat had natuurlijk ook een Jood kunnen zijn. Toch Harry?
Mja, ik vond de Winter lomp, echt lomp.. dat voorop, maar ook Janssen heeft wat fouten in zijn reply gehad, blunders om beter te zeggen. Ook Janssen mag zich wel beter inlezen, met betrekking tot, 'Jullie zijn ezels, apen, varkens en andere beesten volgens de Koran, staat er allemaal in'. Dat dit van een hoogleraar komt zakt mijn broek van af.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 10:34 schreef milagro het volgende:
[..]
dat was treurig idd, wat een schreeuwlelijk die de Winter, spuugklodders in het rond van pure woede
en dan dat boek neersmijten omdat de titel ervan "alles zou zeggen " ...sukkel.
de titel van dat boek van Jansen, de Winter deed voorkomen alsof die titel op moslims slaat , terwijl het juist op joden en infidels slaat " Islam voor varkens, apen, ezels en andere dieren" oftewel Islam for dummies...
De Winter, wat ben je nou? Een sukkel, goed zo
Ik denk dat de oplossing ligt in het maken en of aanscherpen van bestaande wetten. Wetten op grond waarvan Moslims zich een uitzonderingspositie verwerven. Jij ziet het als kankeren op, zoals met de boerkini, maar is dat wel zo? Nog nooit mocht je geheel gekleed een zwembad in, niemand, maar moslims moeten dat nu zomaar wel mogen, omdat er zoiets als een boerkini is uitgevonden. Ineens moeten regels voor deze mensen aangepast worden. Zo ook met hoofddoekjes op school. Een hoofdbedekking moet af in de klas, maar dat geldt weer niet voor moslims. Dit soort zaken steekt gewoon. Als een kind straf krijgt omdat hij zijn petje nog op heeft in de klas, terwijl zijn buurmeisje wel gewoon haar hoofddoekje op mag houden vanwege haar geloof, dan zet dat kwaad bloed en dat is heel logisch.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 11:05 schreef Taurus het volgende:
Ik wil zo graag de oplossingen horen in plaats van alleen de misstanden.
Ons aandeel? Je bedoelt dat ze niet de goede banen hebben en daardoor arm zijn en dus hun jeugd niet de baas kunnen? Zoiets?quote:En daarnaast zou ik zo graag ons aandeel in de problematiek erkend willen zien
Het is inderdaad heel menselijk, en van alle tijden. Maar Moslims wegzetten als zondebok gaat er bij mij niet in. Ook al zien ze zichzelf erg graag als slachtoffer en zijn er talloze zwaar gesubsidieerde maatschappelijk werkers die niks liever doen dan dit beeld bevestigen. Ook het idee dat we als autochtonen moslims bashen om een gevoel van eenheid te creëren is absolute onzin. Het is een versimpeling van de werkelijkheid en een goed argument om tegenstanders als dom en kortzichtig neer te zetten, en natuurlijk om de nodige WW2 vergelijkingen te kunnen maken. Lekker makkelijke manier om mensen die het niet met je eens zijn monddood te maken en problemen onder het tapijt te schuiven.quote:[quote]Op dinsdag 18 maart 2008 11:05 schreef Taurus het volgende:
Dat weet ik niet, het is heel menselijk en volgens mij kenmerk van iedere maatschappij dat er een zondebok is. Zeker als het een beetje botst met de eigen cultuur is dit een factor van binding, van eenheid vormen. Als wij met z'n allen tegen de moslims zijn, voelt dat zogezegd goed, net als bij een voetbalwedstrijd. Dat zal dus wel degelijk meespelen, daar is ook kant en klaar bewijs voor, bijvoorbeeld dat we problemen gaan maken van dingen als hoofddoekjes of boerkini's. Daar hebben we natuurlijk absoluut geen last van, maar we grijpen alles aan om die groep te benadelen. Dat doet ons superieur voelen.
Wat we kunnen doen is de Islam, en alle raakvlakken kritisch benoemen (dus ook slappe politici). Via boeken, films, cartoons, etc. Zo is het na WW2 ook met het Christendom gegaan (bijvoorbeeld Lofe of Brian). In het meest positieve geval vindt er binnen de Islam ook een “verlichting” plaats. In het meest ongunstige geval kruipen molsims terug in hun moskeeën en belijden ze hun geloof zonder dat andere mensen er last van hebben. Typisch dat de mensen die in de jaren ’60 het hardst meededen aan heilige huisjes omschoppen nu oproepen tot het boycotten van Wilders. We kunnen er, zoals Links wil, wel op gokken dat het “vanzelf overwaait”, maar ik geloof daar niet in aangezien men nu fundamentalisten alle ruimte geeft, en elk kritisch geluid monddood wordt gemaakt. Waarom zouden moslims willen veranderen? De hele samenleving lijkt zich nu aan hun aan te passen? Ik vind het een grote risico om een gok te nemen met de vrijheden waar zoveel mensen in de loop der eeuwen hun leven voor hebben gegeven.quote:Ik hoop het van harte nietNamelijk omdat ik daar geen nut in zie. Als al bewezen wordt dat moslims heftig reageren op beledigingen aan het adres van hun religie, is dat voor mij ten eerste geen nieuws (daar houdt het nut al op wat mij betreft), maar veel belangrijker: wat is de volgende stap? We gaan natuurlijk geen boek verbieden, we gaan uberhaupt geen religie verbieden. Dus wat bereiken we er mee? Om mensen niet te doen radicaliseren is die linkse weg simpelweg het meest efficient, laten 'overwaaien'. Waarom moeten we wakker geschud worden? Om rotzooi te maken terwijl we, als we de slapende honden lekker hadden laten slapen hoogstwaarschijnlijk binnen enkele decennia nergens meer last van zouden hebben daar die 'enorme problemen (welke in godsnaam)' vanzelf door integratie en acceptatie opgelost zouden zijn.
Als we gaan beginnen met elk boek te censureren omdat de titel of de inhoud wel eens verkeerd geïnterpreteerd zou kunnen worden hebben de fundi’s als gewonnen.quote:De vergelijking met joden sloeg inderdaad absoluut nergens op. Hij had veel sterker kunnen zijn door die Hans eens flink om de oren te slaan met de zo overduidelijke provocatie van dat boek. Lekker naief, 'ik vind het belangrijk dat mensen weten hoe zij heten volgens de koran', hou toch op, dat is totaal niet belangrijk daar het merendeel van de moslims die teksten niet op die manier praktiseerd.
"Het is glashelder dat dit dingen zijn die niet letterlijk worden uitgevoerd", dat is geacteerd naief, natuurlijk is dat niet glashelder. Voor het merendeel van de bevolking waarschijnlijk is dat absoluut niet glashelder. Die zien dat boek, en denken, 'zie je wel, de islam is kut' > met alle gevolgen van dien. Hans speelde de absolute schijnheil, maar daar horen we hier gelukkig niets overDat is weer te wijten aan het feit dat we het zo lekker vinden om maar door te blijven kankeren op de moslims, gok ik zo.
Natuurlijk, de moslimcultuur in het algemeen sluit niet aan op die van ons, hebben we vastgesteld, en dan? Ik wil zo graag de oplossingen horen in plaats van alleen de misstanden. En daarnaast zou ik zo graag ons aandeel in de problematiek erkend willen zien, want dat we het lekker vinden om moslims over 1 kam te scheren en ons sterker te voelen dan die ene groep, notabene door onze strijd voor vrijheid, hoe heldhaftig kun je het hebben, dat is natuurlijk prachtig, maakt het voor ons enorm legitiem om zo te kankeren. En dat we dit óók weer als gelegenheid zien de politici aan te vallen. Nog geen paar jaar geleden vonden we Wilders een rare kwast, maar ach, nu wordt de herrie in de samenleving toch stiekem wel weer spannend en kunnen we net zo goed het kabinet weer te grazen nemen. Het is zo pijnlijk duidelijk, en daarom bijna een schande dat zichzelf intelligent achtende mensen met name op dit forum dit niet onder ogen willen zien. Fatsoen is niet eens meer onderdeel van de discussie, we blijven allemaal hangen op een en hetzelfde argument: in ons land mag je zeggen wat je wil, klaar. De inhoud gaat ons verstand blijkbaar al te boven en mag al niet meer over getwist worden.
'Ineens moeten regels voor deze mensen aangepast worden', en wat dan nog, waarom is dat zo'n verschrikking? Overigens wil ik niet weer die hele boerkini discussie opstarten, maar indien het hygienisch niet verantwoord is moet het natuurlijk verboden worden, dát was de hele issue, maar niet hier hoor. Hier ging het om wat jij zegt: moeten we ons aanpassen aan 'hen'. Er is een grote groep Nederlanders die het net ff anders doet, moeten we ons daaraan aanpassen? Ja, voor zover mogelijk en voor zover het onze beschaving niet schaadt, tuurlijk, waarom niet.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 11:19 schreef Gia het volgende:
[..]
Ik denk dat de oplossing ligt in het maken en of aanscherpen van bestaande wetten. Wetten op grond waarvan Moslims zich een uitzonderingspositie verwerven. Jij ziet het als kankeren op, zoals met de boerkini, maar is dat wel zo? Nog nooit mocht je geheel gekleed een zwembad in, niemand, maar moslims moeten dat nu zomaar wel mogen, omdat er zoiets als een boerkini is uitgevonden. Ineens moeten regels voor deze mensen aangepast worden. Zo ook met hoofddoekjes op school. Een hoofdbedekking moet af in de klas, maar dat geldt weer niet voor moslims. Dit soort zaken steekt gewoon. Als een kind straf krijgt omdat hij zijn petje nog op heeft in de klas, terwijl zijn buurmeisje wel gewoon haar hoofddoekje op mag houden vanwege haar geloof, dan zet dat kwaad bloed en dat is heel logisch.
Waarom zouden we maar alles moeten accepteren wat in hun boekje staat, maar wat niet kan binnen onze maatschappij omdat dat voor ongelijkheid zorgt.
Dat is allang duidelijk want er wordt helemaal niet merkbaar enorm veel overtreden, ik weet althans niet waar jij allemaal last van hebt, maar de islam speelt in mijn leven geen enkele rol. Ook niet indirect, laat staan dat ik er last van ervaar. Bovendien ontbreekt tevens weer het nodige begrip, en is je 'hekel' jegens buitenlanders overduidelijk met je 'ies dieskriemienatsie', jammer dat je dat zo doet. "Hoeven ze niet steeds weer een stapje verder te proberen" insinueert het gegeven dat zij van nature slecht zijn of iets dergelijks. Voor hen is het niet 'hihi, we zitten Nederlanders lekker dwars met ons geloof', voor hen is het 'Sorry allah, ik zal niet meer zondigen' (met als gevolg dat ze iets doen wat jou schijnbaar niet zint). Dat verschil is behoorlijk cruciaal, daar dat wat zegt over de methode waarmee we dit probleem moeten benaderen. Niet met 'hier in dit land heb je je maar aan te passen, en wij denken er zo en zo over', maar 'hoe denk jij er eigenlijk over en waarom denk jij er zo over' en het vanuit het standpunt te bekijken zoals zij het zien: dat het hun waarheid is. Daar valt dus eigenlijk weinig aan te doen inderdaad en omdat zij al onderdeel van onze samenleving zijn rest ons weinig anders dan rekening te houden met elkander. Binnen de wet uiteraardquote:Een oplossing? Laten mensen met verstand die koran eens goed op de korrel nemen en een rijtje met artikelen maken wat van die wetten allemaal niet is toegestaan in Nederland. Dan is dat duidelijk en hoeven ze niet steeds weer een stapje verder te proberen. "Oeh, lukt niet, dan maar naar de rechter, want ies dieskriemienatsie."
[..]
Ik bedoel ons aandeel in de discussie, onze lust naar spanning en sensatie en het benadelen van een groep. Je generaliseert overigens tot en met. Ik heb om mij heen voldoende voorbeelden van kinderen wiens ouders geen goed Nederlands spreken, maar die zelf een keurige HBO-opleiding hebben afgerond zonder enig accent te horen. Maar goed, dat is weer een cliché links praatje die niet erg populair is momenteel, begrijp ik. (wel waarheid overigens, maar ach)quote:Ons aandeel? Je bedoelt dat ze niet de goede banen hebben en daardoor arm zijn en dus hun jeugd niet de baas kunnen? Zoiets?
Moet je iemand die weigert Nederlands te leren een baan op kantoor geven?
En als hun kinderen nu de kans eens aangrepen om te leren. Die kans wordt ze geboden. Maar schijnbaar blijven ze liever in de ghetto zitten waar ze geboren zijn om te kunnen kankeren op Nederland, alsof het de schuld is van Nederland dat ze niet zo rijk zijn als iemand in 't Gooi.
Jezelf in slachtofferpositie zetten is tevens heel menselijk, en is dus ook begrijpelijk van hun kant momenteel. (niet minder een bron van ergernis inderdaad) Ik vind het overigens geen onzin, dat ís het ook bij voorbaat niet, jij vindt het onzin. Ik heb dat gevoel wel, en sterker nog, ik vind het overduidelijk zichtbaar, zeker op een forum als deze. En ook dat is een menselijk proces en begrijpelijk, kinderen die een aantal mensen pesten in de klas creeeren ook een eenheid 'tegen die groep', en het spreekt vanzelf dat die groep vaak een minderheid betreft (of 1 jongetje met bril bijv.). Wat is er nou zo'n onzin aan dat ik zo'n overbekend gegeven schets? Lijkt me duidelijk, niets lekkerder dan met z'n 15 miljoenen tegen 1 miljoen, en voor hen geldt hetzelfde: niets lekkerder dan met 1 miljoen als slachtoffer samen sterk tegen 15 mijloen. Pure logica wat mij betreft, en absoluut een makkelijk maar waar argument. Ook een pijnlijk argument, klopt.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 11:41 schreef Strolie75 het volgende:
[..]
Het is inderdaad heel menselijk, en van alle tijden. Maar Moslims wegzetten als zondebok gaat er bij mij niet in. Ook al zien ze zichzelf erg graag als slachtoffer en zijn er talloze zwaar gesubsidieerde maatschappelijk werkers die niks liever doen dan dit beeld bevestigen. Ook het idee dat we als autochtonen moslims bashen om een gevoel van eenheid te creëren is absolute onzin. Het is een versimpeling van de werkelijkheid en een goed argument om tegenstanders als dom en kortzichtig neer te zetten, en natuurlijk om de nodige WW2 vergelijkingen te kunnen maken. Lekker makkelijke manier om mensen die het niet met je eens zijn monddood te maken en problemen onder het tapijt te schuiven.
Mensen ergeren zich aan moslims vanwege de hangmarokkanen op straat en de criminaliteit, de taal die niet goed gesproken wordt en de klederdracht die anders is. Alsof de inhoud van de islam ook maar enigszins bekend is bij het grootste gedeelte van het volk, hou toch op. Daar horen we toch amper iets van, dat gebeurt al bijna allemaal binnenshuis, maar vertel, wat zie en ervaar jij allemaal in dit land wat jou dusdanig bang maakt voor de Islam? Die ene moord op Theo van Gogh? En dan de regering laf noemen?quote:Mensen ergeren zich gewoonweg aan moslims om dat de Islam als bedreigend ervaren wordt. En geef ze eens ongelijk! Hun fundamentalistische en intolerante denkwijze overschrijdt de vrijheid van godsdienst, de vrijheid van meningsuiting en de persoonlijke waarden van veel mensen in dit land. Als objecten heb ik bijvoorbeeld geen moeite met hoofddoekjes of boerkini's. Wel waar ze symbool voor staan: onderdrukking van de vrouw.
[..]
Vergeet hier niet het extremisme of radicalisering als mogelijk gevolg aan toe te voegen. Hebben we dat er ook voor over? Bovendien hoort zo'n proces van secularisering of verlichting geleidelijk te verlopen en wordt die niet in gang gezet of geforceerd.quote:Wat we kunnen doen is de Islam, en alle raakvlakken kritisch benoemen (dus ook slappe politici). Via boeken, films, cartoons, etc. Zo is het na WW2 ook met het Christendom gegaan (bijvoorbeeld Lofe of Brian). In het meest positieve geval vindt er binnen de Islam ook een “verlichting” plaats. In het meest ongunstige geval kruipen molsims terug in hun moskeeën en belijden ze hun geloof zonder dat andere mensen er last van hebben.
"lijkt zich nu aan hun aan te passen", wat doen we allemaal dan?quote:Typisch dat de mensen die in de jaren ’60 het hardst meededen aan heilige huisjes omschoppen nu oproepen tot het boycotten van Wilders. We kunnen er, zoals Links wil, wel op gokken dat het “vanzelf overwaait”, maar ik geloof daar niet in aangezien men nu fundamentalisten alle ruimte geeft, en elk kritisch geluid monddood wordt gemaakt. Waarom zouden moslims willen veranderen? De hele samenleving lijkt zich nu aan hun aan te passen? Ik vind het een grote risico om een gok te nemen met de vrijheden waar zoveel mensen in de loop der eeuwen hun leven voor hebben gegeven.
[..]
Ik vraag daar ook niet om. Maar laten we dan ook van de Koran afblijven overigensquote:Als we gaan beginnen met elk boek te censureren omdat de titel of de inhoud wel eens verkeerd geïnterpreteerd zou kunnen worden hebben de fundi’s als gewonnen.
Laten overwaaien bedoel ik tevens voor Balkenende die dat ook zou moeten doen, in plaats van zoals hij beweren dat we ons in een crisissituatie bevinden. Laat hem maar die film uitbrengen, dat kan ook niet anders meer. Laten we uberhaupt dat hoofdstuk nou eens afsluiten, hier geldt vrijheid van meningsuiting dus Wilders mag die film uitbrengen, klaar. Nu de inhoud graag, is het verstandig, nodig of goed de Koran op die manier aan te vallen en kunnen we de dingen verbieden die Wilders verboden wil hebben, op grond waarvan en heeft dat nut. Dat zijn leuke discussiepunten.quote:Misschien moeten we een paginagrote advertentie in het plaatselijke Afghaanse sufferdje plaatsen waarin we zeggen dat de Winter Moslims Joden noemt. Eens kijken hoe er dan gereageerd wordt. Want dat gebeurt nu ook met de film van Wilders. Buiten elke context angst zaaien. Als Bush het in de V.S. doet lachen we erom en noemen we Amerikanen dom. Hier gebeurt precies hetzelfde.
Ik doe dingen ook graag anders. Kunnen we eerst even afspreken dat iedereen zich zo veel mogelijk aan mij aanpast? Dan zal ik daarna de regels van mijn `religie' openbarenquote:Er is een grote groep Nederlanders die het net ff anders doet, moeten we ons daaraan aanpassen? Ja, voor zover mogelijk en voor zover het onze beschaving niet schaadt, tuurlijk, waarom niet.
==============================quote:Christenen en moslims roepen de Nederlandse bevolking op zich in te zetten voor een samenleving waarin respect en verdraagzaam samenleven centraal staan. Zij wijzen elk geweld af en vinden uitingen die aanzetten tot angst voor de islam, destructief.
Dat staat in een verklaring die vertegenwoordigers van de Raad van Kerken in Nederland, de Protestantse Kerk in Nederland, het Contactorgaan Moslims en Overheid (CMO) en de Contact Groep Islam (CGI) hebben ondertekend. De aanleiding is de Koranfilm die PVV-leider Geert Wilders wil uitbrengen.
quote:Kerken en moslimorganisaties hebben zich gezamenlijk uitgesproken tegen de film van Geert Wilders. De PVV-leider provoceert en geeft in zijn aankondigingen van 'Fitna' een eenzijdig beeld van de islam als een gewelddadige religie, stellen diverse vertegenwoordigers in een verklaring.
De verklaring is maandag ondertekend door het Contactorgaan Moslims en Overheid, de Contact Groep Islam, de Protestantse Kerk in Nederland en de Raad van Kerken in Nederland. De initiatiefnemers willen de verklaring opsturen aan moslim- en kerkelijk leiders in het buitenland.
In de verklaring stellen zij dat 'Fitna' de relaties tussen bevolkingsgroepen en godsdiensten wereldwijd kan ondermijnen. "Het is verwerpelijk als het heilige in onze religies bespot en ons geloof gekrenkt wordt." De kerken en moslimorganisaties wijzen het 'minachten' en 'lasteren' van de koran en de profeet Mohammed 'met kracht af'. Wilders zou angst opwekken voor de islam en moslims.
Godsdiensten hebben nooit de bedoeling om geweld te plegen, vervolgt de verklaring. De intentie van zowel de islam als het christendom is 'opkomen voor vrede en rechtvaardigheid, voor vrijheid van godsdienst en respect voor ieders overtuiging'. De verklaring besluit met een oproep problemen via dialoog en 'rechtvaardige regelgeving' op te lossen.
Wilders is voornemens zijn film over de koran binnen enkele weken uit te brengen. Een datum noch de wijze waarop 'Fitna' vertoond zal worden, is bekend.
Hahaquote:Op dinsdag 18 maart 2008 12:27 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ik doe dingen ook graag anders. Kunnen we eerst even afspreken dat iedereen zich zo veel mogelijk aan mij aanpast? Dan zal ik daarna de regels van mijn `religie' openbaren
quote:Het bleef leeg, gisteren bij het eerste calamiteitenspreekuur in de Indische Buurt waar mensen kunnen praten over de film van Geert Wilders.
Het spreekuur wordt dagelijks gehouden door de multiculturele vereniging Assadaaka en Comité Onze Hoop in de Indische Buurt of de Oosterparkbuurt. Volgens Ahmed el Mesri, voorzitter van Assadaaka, 'moeten we elkaar als Nederlanders een beetje bijstaan'.
Dat gisteren in buurtcentrum De Meevaart in de Balistraat niemand kwam opdagen, bracht de geboren Marokkaan niet van de wijs. ''We willen de problemen voor zijn.'' Hoewel El Mesri de film ook niet heeft gezien, denkt hij met zijn levenservaring mensen gerust te kunnen stellen. ''De bedoeling van deze film is chaos en dat gunnen we Wilders niet.''
Assadaaka en Onze Hoop willen niet alleen sussen, ze willen de film ook bespreekbaar maken. Wilders is uitgenodigd in de Meevaart zijn film te vertonen. ''Ik denk niet dat hij op mijn brief zal reageren, maar ik zou graag eens een praatje met hem willen maken.''
De organisaties houden in ieder geval tot eind maart dagelijks spreekuren, maar als de film uitkomt, zullen ze extra gelegenheid bieden om te praten. El Mesri spreekt uit ervaring: na de moord op Theo van Gogh organiseerde hij meteen een drukbezochte bijeenkomst en vervolgens kwamen in twee weken bijna 300 mensen naar het spreekuur. In de multiculturele Indische Buurt is het in de nasleep van de moord rustig gebleven. El Mesri: ''Ik verwacht ook nu geen drama, maar je weet het nooit.''
quote:De Geert Wildersfilm Fitna mag zijn première beleven in De Balie, tegelijkertijd met de presentatie van de petitie Holland loves muslims. Dat lijkt althans organisator Farhad Golyardi 'een mooie combinatie'.
Volgende week woensdag worden de handtekeningen gepresenteerd die zijn binnengekomen op de site www.hollandlovesmuslims.com. De initiatiefnemers willen een statement maken aan 'islamitische medeburgers dat Nederland hun vaderland is' en aan islamitische landen dat Nederland 'niet in handen is van moslim-bashers'.
De oprichters van de site hoopten op 50.000 handtekeningen, maar de teller bleef vorige maand steken op 2200 en bovendien werd de website overspoeld met evenzoveel hatemail. Door alle commotie werd de presentatie van de handtekeningen een maand uitgesteld.
Sindsdien is het aantal hatemails gestagneerd en is het aantal steunbetuigingen toegenomen tot 3500. Golyardi: ''En dan zijn er nog duizend petities die nog niet zijn bevestigd. Je moet namelijk twee keer klikken om zo'n petitie te bevestigen en dat is in duizend gevallen nog niet gebeurd.''
Aanvankelijk zouden de handtekeningen donderdag worden gepresenteerd, maar ook dat is opnieuw uitgesteld. Golyardi: ''De dag voor Goede Vrijdag bleek niet zo'n goede datum. Veel mensen zijn dan al met paasvakantie.''
Dus wordt de bijeenkomst uitgesteld tot woensdag 26 maart. Ook een bloemlezing van de hatemail wordt dan getoond en er is een debat. Golyardi: ''Acht kunstenaars, politici en schrijvers met een moslimachtergrond gaan met elkaar in debat over hoe moslims en niet-moslims op een aangename manier kunnen samenleven in deze heftige tijd.''
De nieuwe datum van 26 maart is ook gekozen omdat Geert Wilders rond die tijd zijn film Fitna wil presenteren. Golyardi biedt hem vijftien minuten van de programmering aan als première. Golyardi: ''Hij hoeft zelf niet eens te komen. Dan kan hij zijn persconferentie in Den Haag houden en de film in De Balie presenteren. Dat scheelt ook een hoop beveiligingskosten. Zijn film Fitna en onze petities, dat is een mooie combinatie. Beter kunnen we het niet maken.''
Directeur Ellen Walraven van De Balie was vanochtend onbereikbaar voor commentaar.
Daar ben ik het niet mee eens. Iedereen heeft gelijke rechten. Als ongelovige eis ik dezelfde rechten als gelovigen.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 12:38 schreef Taurus het volgende:
[..]
Haha
Jij bent maar 1 persoon en daarom in je eentje niet van betekenis voor de samenstelling van de bevolking in dit land. Als jouw religie een erkende religie is die door een heleboel mensen in dit land wordt gepraktiseerd was dit een leuk argument geweest.
quote:Ongeveer vijftig bekende Nederlanders steunen een protestmanifestatie tegen 'PVV-leider Geert Wilders en racisme', die zaterdag op de Dam in Amsterdam wordt gehouden. De organisatie Nederland Bekent Kleur verwacht duizenden mensen en wil met de bijeenkomst het „geluid van de zwijgende meerderheid” laten horen.
Volgens voorzitter René Danen is er sprake van een omslagpunt in het publieke debat in Nederland. Steeds meer mensen zijn het klimaat van angst, haat en het onderscheid tussen 'wij' en 'zij' zat en kiezen voor respect en solidariteit tussen bevolkingsgroepen, aldus Danen.
De manifestatie kan rekenen op steun van onder anderen de oud-ministers Ed van Thijn, Ed Nijpels, Hedy d'Ancona en Jan Pronk, rapper Def Rhymz, voetbaltrainer Foppe de Haan en cabaretiers als Youp van 't Hek, Dolf Jansen en Vincent Bijlo. Het protest vindt plaats in het kader van de wereldwijde VN-dag tegen racisme (vrijdag), maar richt zich in het bijzonder tegen de „discriminerende” uitspraken van Wilders.
Volgens Mohammed Rabbae, oud-Kamerlid voor GroenLinks en nauw betrokken bij Nederland Bekent Kleur, is Wilders de „aanvoerder van het racisme”. Ook Tweede Kamerlid Rita Verdonk is een racist, stelde Rabbae dinsdag tijdens een persconferentie over de protestbijeenkomst. „Racisme is het betonrot van de samenleving. Het versplintert en creëert conflicten. Maar racisme zal uiteindelijk verliezen”, zei hij.
Politieke partijen zijn volgens Nederland Bekent Kleur te stil. Via een petitie wil de organisatie daarom zaterdag een beroep op hen doen om zich harder te verzetten tegen racisme en discriminatie binnen en buiten de Tweede Kamer. Parlementariërs van de PvdA, GroenLinks en de SP hebben toegezegd dat ze de petitie ter plaatse in ontvangst willen nemen.
Nederland Bekent Kleur heeft, net als andere organisaties en individuen, aangifte gedaan tegen veel uitlatingen van Wilders. Het Openbaar Ministerie moet nog steeds een besluit nemen over de strafbaarheid ervan en eventuele vervolging. Volgens de organisatie duurt dat echter veel te lang. Rabbae heeft de indruk dat het OM „een beetje politiek aan het bedrijven is”.
Begin april wil Nederland Bekent Kleur met alle betrokken advocaten en indieners van aangiften gezamenlijk een strategie bepalen om de zaak voor de rechter te krijgen. Ook zal de organisatie de anti-Koranfilm van Wilders beoordelen en vervolgens zonodig aangifte tegen de politicus doen.
Ik denk dat het "geluid van de zwijgende meerderheid" bij de volgende verkiezingen wel te horen zal zijn.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 13:00 schreef FOKwa het volgende:
BN'ers steunen manifestatie tegen Wilders
[..]
quote:Spreekuur Wilders blijft stil
Het eerste 'calamiteitenspreekuur' waar 'verontruste Amsterdammers' hun hart kunnen luchten over de komende film van Wilders werd niet echt druk bezocht. Er kwam helemaal niemand.
Het bleef dan ook angstig stil in de Indische Buurt van Amsterdam waar het spreekuur was georganiseerd. 'Het spreekuur wordt dagelijks gehouden door de multiculturele vereniging Assadaaka en Comité Onze Hoop in de Indische Buurt of de Oosterparkbuurt. Volgens Ahmed el Mesri, voorzitter van Assadaaka, 'moeten we elkaar als Nederlanders een beetje bijstaan', zo schrijft het Parool.
El Mesri denkt met zijn levenservaring mensen gerust te kunnen stellen. ''De bedoeling van deze film is chaos en dat gunnen we Wilders niet.''
De organisatie had overigens Wilders zelf ook uitgenodigd. De PVV-leider zat op dat moment echter in denemarken.
El Mesri organiseerde na de moord op Theo van Gogh een drukbezocht spreekuur. El Mesri: ''Ik verwacht ook nu geen drama, maar je weet het nooit,'' citeert het Parool hem.
quote:Kritiek op moslims=antisemitisme?
In een advertentie op de voorpagina van de Volkskrant stelt Harry de Winter de kritiek van Geert Wilders op de Koran en de moslims op een lijn met het antisemitisme. Heeft hij gelijk?
De Marokkaans-Joodse hoogleraar David Pinto, directeur van het Intercultureel Instituut Amsterdam:
‘Ik werd zo boos toen ik die advertentie las. De Winter vergelijkt de kritiek van Wilders met de aanloop naar de Tweede Wereldoorlog, een volkomen verkeerd vertrekpunt. Wilders zegt hooguit dat de Koran en de islam abject zijn maar hij pleit absoluut niet voor de vernietiging van een heel volk.’
Ronny Naftaniel , directeur van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI):
‘Als Wilders had geroepen over het Oude Testament wat hij nu over de Koran zegt, had hij ook zijn gang mogen gaan. Op de islam en op het Jodendom mag je kritiek hebben, het gaat om een stelsel van normen en waarden waarover je mag zeggen wat je wilt. Wilders richt zijn kritiek vooral op de Koran en dat mag. Als iemand het jodendom een achterlijke godsdienst wil noemen, moet dat ook kunnen. De vergelijking tussen de Joden uit de jaren dertig en de moslims van nu is onterecht. De Joden waren willoos slachtoffer van wat de nazi’s in hun kop hadden. Terwijl we nu te maken hebben met moslimfanatici met extremistische ideeën over het Westen. Daar mag je je tegen keren.’
Rabbijn Raphael Evers, verbonden aan het Nederlands-Israëlitisch Kerkgenootschap:
‘De Winter heeft zeker een punt. Ik denk dat wij de aantijgingen van Wilders niet zo over onze kant hadden mogen laten gaan. Aan de andere kant is antisemitisme veel meer dan kritiek op een religie, het is de hetze tegen een heel volk.’
Ed van Thijn, in ‘schrijfretraite’, verwijst via de mail naar de Frieda Menco-lezing die hij twee jaar geleden hield:
‘Antisemitisme en moslimhaat zijn loten van één stam, beide vormen van onversneden racisme.’
Meindert Fennema, hoogleraar politieke theorie van etnische verhoudingen aan de Universiteit van Amsterdam:
‘De Winter heeft deels gelijk, de gevoeligheid voor antisemitisme is groot. Er zijn ook rabbijnen die geen handen schudden maar daar wordt geen punt van gemaakt.’
Schrijver Leon de Winter:
‘Het is veel te geforceerd om de situatie van de moslims in Nederland te vergelijken met die van de Joden in het Duitsland van de jaren dertig. Het is een volkomen stupide vergelijking, onzinnige retoriek die de discussie verstoort en maakt dat we niet meer zakelijk kijken naar de integratieproblematiek.
‘Want dat is wat ten grondslag ligt aan de kritiek: de komst van grote groepen mensen met andere normen en waarden heeft tot verwarring geleid. Wilders wil de discussie losmaken over normen en waarden die in de Koran zijn vervat. Dat is een ongewone discussie. Maar die cultuurshock heeft tot nu toe niet geleid tot razzia’s of interneringskampen.’
Ben Kok, joods-christelijk pastor in Amersfoort:
‘Er is geen sprake van moslimdiscriminatie, het is bizar dat te beweren na veertig jaar mislukte integratie. Moslims worden hier zeer welwillend behandeld, ze krijgen aan alle kanten steun en subsidies. De vergelijking met nazi-Duitsland gaat volledig mank. De Joden waren perfect geïntegreerd maar werden de speelbal van Hitlers agressie.’
Mohamed Rabbae, bij de lancering van het Landelijke Beraad voor Marokkanen op 24 januari 2008:
‘Als we in alle opiniestukken van Wilders en de interviews met hem het woord moslim door het woord Jood vervangen, dan pas wordt duidelijk hoe verwerpelijk zijn uitspraken zijn.’
Ronny Naftaniel:
‘Inderdaad, als Wilders had geroepen over dé Joden wat hij over dé moslims beweert, was hij veel steviger aangepakt. Hoewel, ook van ons liggen er aangiften vanwege antisemitisme waar niets mee wordt gedaan. Een daarvan is gericht tegen de gids voor islamitische opvoeding waarin homo’s en Joden worden bedreigd.’
Ed Van Thijn, in zijn lezing:
‘Het kan toch niet zo zijn dat, na alles wat wij weten, nog altijd bevolkingsgroepen in hun totaliteit worden gebrandmerkt en gestigmatiseerd. ‘
David Pinto:
‘Laten we eens ophouden met te roepen: jongens voorzichtig! We zijn nog steeds bezig de moslims dood te knuffelen, nu door te zeggen: wij komen wel voor jullie op, jullie kunnen dat zelf niet.’
Wim de Bie op zijn weblog:
‘(advertentie) Als Wilders hetzelfde over Gereformeerden (en het Nieuwe Testament) gezegd zou hebben als wat hij nu over Moslims (en de Koran) uitkraamt en hij had over dat onderwerp een roman geschreven, dan was die allang een grote bestseller. (En werd er volgend jaar een nieuwe Nederlandse speelfilm van gemaakt.)’
quote:Geert Wilders plaatst zijn anti-Koranfilm Fitna voor 1 april op internet. Dat heeft de politicus dinsdag gezegd in de wandelgangen van de Tweede Kamer. Een exacte datum kon de PVV-leider nog niet noemen.
"Zodra ik het voor elkaar heb, laat ik het u weten", zei Wilders. Hij is momenteel nog bezig de techniek op orde te krijgen. Wilders wil onder meer voorkomen dat de website waarop Fitna verschijnt, bezwijkt onder grote belangstelling.
quote:Op maandag 17 maart 2008 11:04 schreef Meki het volgende:
20 maart: de geboortedag van De Profeet. In de moslimwereld een vrije dag. Kan iedereen dus op straat Nederlandse vlaggen verbranden, of oprukken naar de ambassade om daar vernielingen aan te richten. Waarmee Wilders op zijn beurt zijn gelijk bewijst. Wellicht zelfs voor Wilders iets te boud.
-knip-
Moet ik hieruit concluderen dat Meki het verbranden van de Nederlandse vlag en vernielingen van Nederlandse ambassades goedkeurt?quote:Op maandag 17 maart 2008 11:24 schreef Meki het volgende:
[..]
elke reactie op die film is meer dan terecht
Ja, want vandalisme getuigt van respect. Jij zou je moeten schamen Meki.quote:Op maandag 17 maart 2008 11:20 schreef Meki het volgende:
[..]
jij moet al helemaal niet respect in je mond nemen.
alles wat islam is ben jij er tegen.
je moet je schamen... schamen en afvragen of je nog wel een hart hebt
quote:Allah is vergevend en barmhartig.
Echt een heel goed stukje TV was dat, de mensen in Teheran reageerden eigenlijk compleet onverschillig op die foto van Wilders. Totaal geen hysterische reacties.quote:Op maandag 17 maart 2008 23:51 schreef remlof het volgende:
[..]
Ja, heb ik gezien. De meeste Iraniërs waren nogal onverschillig (in Nederland is vrijheid van meningsuiting, daar kan dat gewoon), een aantal tegen, maar ook een aantal voor. Een gesluierde vrouw zei dat het geloof de oorzaak was van haar armetierige bestaan zelfs.
Nova wordt om 00:35 herhaald op Ned2 trouwens.
Dat geeft dan ook prima aan dat eventuele hysterische reacties georkestreerd zijn. Wat het toch een iets ander verhaal maakt.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 16:45 schreef Ronaldsen het volgende:
[..]
Echt een heel goed stukje TV was dat, de mensen in Teheran reageerden eigenlijk compleet onverschillig op die foto van Wilders. Totaal geen hysterische reacties.
Mijn man is dan jarig. Is het een belediging als ik op de geboortedag van de profeet een Nederlandse vlag uithang?quote:Op maandag 17 maart 2008 11:04 schreef Meki het volgende:
20 maart: de geboortedag van De Profeet. In de moslimwereld een vrije dag. Kan iedereen dus op straat Nederlandse vlaggen verbranden, of oprukken naar de ambassade om daar vernielingen aan te richten. Waarmee Wilders op zijn beurt zijn gelijk bewijst. Wellicht zelfs voor Wilders iets te boud.
Hoezo dan? Denk je dat Wilders een meerderheid haalt. Meer dan 15 zetels zie ik hem niet halen, kan je toch niet de meerderheid noemen.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 13:31 schreef Strolie75 het volgende:
[..]
Ik denk dat het "geluid van de zwijgende meerderheid" bij de volgende verkiezingen wel te horen zal zijn.
OMG.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 13:00 schreef FOKwa het volgende:
BN'ers steunen manifestatie tegen Wilders
[..]
Ik zie hem wel 20+ zetels pakken, al ligt het er wel aan hoe Verdonk zich gaat presenteren.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 17:40 schreef SCH het volgende:
[..]
Hoezo dan? Denk je dat Wilders een meerderheid haalt. Meer dan 15 zetels zie ik hem niet halen, kan je toch niet de meerderheid noemen.
Samen met Verdonk en de VVD ziek ik hem nog wel dicht in de buurt komen.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 17:40 schreef SCH het volgende:
Hoezo dan? Denk je dat Wilders een meerderheid haalt. Meer dan 15 zetels zie ik hem niet halen, kan je toch niet de meerderheid noemen.
quote:Op dinsdag 18 maart 2008 18:10 schreef Strolie75 het volgende:
[..]
Samen met Verdonk en de VVD ziek ik hem nog wel dicht in de buurt komen.
ze kunnen beter samengaan dan kunnen ze nog veel meer stemmen krijgen.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 17:46 schreef Urquhart het volgende:
[..]
Ik zie hem wel 20+ zetels pakken, al ligt het er wel aan hoe Verdonk zich gaat presenteren.
Jou man stelt niks voorquote:Op dinsdag 18 maart 2008 17:13 schreef Gia het volgende:
[..]
Mijn man is dan jarig. Is het een belediging als ik op de geboortedag van de profeet een Nederlandse vlag uithang?
Alles mag nu je mag racistisch zijn tegen moslims. je mag vrijheden verminderenquote:Op dinsdag 18 maart 2008 16:22 schreef Castor het volgende:
[..]
[..]
Moet ik hieruit concluderen dat Meki het verbranden van de Nederlandse vlag en vernielingen van Nederlandse ambassades goedkeurt?
[..]
Ja, want vandalisme getuigt van respect. Jij zou je moeten schamen Meki.
[..]
In tegenstelling tot de LPF vind ik ze afgelopen jaar het toonbeeld van stabiliteit.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 18:13 schreef Taurus het volgende:Je moet er toch niet aan denken zeg. Wilders en beleidsvoering. Populistische partijen als de PVV duren nooit lang, zijn gedoemd te mislukken. Zeker als de partij slechts op 1 persoon gestoeld is. Die verkiezingen redden ze nooit, goddank.
Dat zegt genoeg lijkt me.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 18:24 schreef Meki het volgende:
onze profeet is onze belangrijkste persoon aller tijden
Dat zou een puike regering worden zeg. Afgelopen met het knuffelen maar gewoon actie.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 18:10 schreef Strolie75 het volgende:
Samen met Verdonk en de VVD ziek ik hem nog wel dicht in de buurt komen.
En als hij op de geboortedag van de profeet het gaat uitzenden is dit de ergste provocatie erger dan die van dictators van vorige eeuwen dan is Nederland echt de lul in de Islamitische gemeenschap in Nederland en elders in de Arabische wereldquote:
Stemmen krijg je door een bevolkinsgroep te beledigen met als doel tot rampzalige ideeenquote:Op dinsdag 18 maart 2008 18:23 schreef GewoneMan het volgende:
[..]
ze kunnen beter samengaan dan kunnen ze nog veel meer stemmen krijgen.
Wij (moslims) zijn geen ras Meki. Hou op over racisme en maak jezelf niet nog meer belachelijk.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 18:26 schreef Meki het volgende:
[..]
Alles mag nu je mag racistisch zijn tegen moslims. je mag vrijheden verminderen
dat vinden jullie blijkbaar goed
nou dan mag als reactie vrijheid van protest
Hier begint het al, nog blijven ontkennen dat ze geen ras zijn, ontken het maar gerust ,. ontken maar dat ze geen mensen zijnquote:Op dinsdag 18 maart 2008 18:33 schreef Castor het volgende:
[..]
Wij (moslims) zijn geen ras Meki. Hou op over racisme en maak jezelf niet nog meer belachelijk.
Vrijheid om te protesteren, prima. Maar doe dat zonder geweld en zonder vandalisme.
Snap je nu dat je een punt maakt tegen de Islam ipv voor de Islam?quote:Op dinsdag 18 maart 2008 18:24 schreef Meki het volgende:
[..]
Jou man stelt niks voor
onze profeet is onze belangrijkste persoon aller tijden
Er zijn genoeg tegen-geluiden uit de Nederlandse samenleving. Blijkbaar hoor jij alleen wat je wilt horen, ik ken nog zo'n persoon....quote:Op dinsdag 18 maart 2008 18:28 schreef Meki het volgende:
Nederlanders moeten laten zien wie ze echt zijn
Ze moeten publiek de film afkeuren. Maar in plaats daarvan gaan ze Wilders steunen
Gebeurtenissen: 23 maartquote:Op dinsdag 18 maart 2008 17:38 schreef pmv het volgende:
http://www.fitnathemovie.co.uk
23 maart dus
dat is 1e paasdag, mooi is dat
ik tegen de Islaam, ??quote:Op dinsdag 18 maart 2008 18:36 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Snap je nu dat je een punt maakt tegen de Islam ipv voor de Islam?
Ja tegen de Islam, je tracht jouw normen en waarden op te leggen aan andere users en dit doe je beledigend, terwijl datgene is nu waar je van oorsprong tegen bent. Zelfs de persoon waarvoor je opkomt was er tegen.quote:
Echt, waar heb je het over? Ben je vandaag je medicatie vergeten ofzo?!quote:Op dinsdag 18 maart 2008 18:36 schreef Meki het volgende:
[..]
Hier begint het al, nog blijven ontkennen dat ze geen ras zijn, ontken het maar gerust ,. ontken maar dat ze geen mensen zijn
Hohoho stop evenquote:Op dinsdag 18 maart 2008 18:43 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Ja tegen de Islam, je tracht jouw normen en waarden op te leggen aan andere users en dit doe je beledigend, terwijl datgene is nu waar je van oorsprong tegen bent. Zelfs de persoon waarvoor je opkomt was er tegen.
Hohoho stop evenquote:Op dinsdag 18 maart 2008 18:43 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Ja tegen de Islam, je tracht jouw normen en waarden op te leggen aan andere users en dit doe je beledigend, terwijl datgene is nu waar je van oorsprong tegen bent. Zelfs de persoon waarvoor je opkomt was er tegen.
Je zei net dat Moslims geen ras zijn. dan zijn ze zeker andere soort mensen zekerquote:Op dinsdag 18 maart 2008 18:44 schreef Castor het volgende:
[..]
Echt, waar heb je het over? Ben je vandaag je medicatie vergeten ofzo?!
Reacties als 'jouw man stelt niets voor' is niet echt vruchtbaar voor een dialoog. Het is beledigend en het is je verlagen tot een niveau waar je tegen strijd.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 18:47 schreef Meki het volgende:
[..]
Hohoho stop even
Mij is altijd uitgelegd dat alles werkt met vrede en dialoog , Maar niet voor mensen als Wilders die letterlijk onze vijand is en altijd zal zijn.
Ik ben tegen geweld en ben ik nog steeeds. Maar lieden zoals Wilders zijn mensen die dialoog afzweren en een oorlog hebben uitgeroepen tegen de Islaam en de Moslims.
Moeten wij dan nog dialoog met die Wildersen aangaan die ons haten
Moslims zijn GEEN ras, moslims zijn aanhanger van een geloof. Net zoals christenen/boedhisten/jehova's/etc. geen ras zijn maar aanhangers van een geloof.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 18:49 schreef Meki het volgende:
[..]
Je zei net dat Moslims geen ras zijn. dan zijn ze zeker andere soort mensen zeker
Dat is waarschijnlijk een hoax-site, is niet op naam van Wilders of PVV geregisteerd. De site van Wilders is een dotcom site.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 17:38 schreef pmv het volgende:
http://www.fitnathemovie.co.uk
23 maart dus
dat is 1e paasdag, mooi is dat
Nee, die moet je de rug toe keren, wachten tot ze weer normaal kunnen doen. Gast, ken je eigen geloof.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 18:47 schreef Meki het volgende:
[..]
Hohoho stop even
Mij is altijd uitgelegd dat alles werkt met vrede en dialoog , Maar niet voor mensen als Wilders die letterlijk onze vijand is en altijd zal zijn.
Ik ben tegen geweld en ben ik nog steeeds. Maar lieden zoals Wilders zijn mensen die dialoog afzweren en een oorlog hebben uitgeroepen tegen de Islaam en de Moslims.
Moeten wij dan nog dialoog met die Wildersen aangaan die ons haten
quote:Op dinsdag 18 maart 2008 18:36 schreef Castor het volgende:
[..]
Er zijn genoeg tegen-geluiden uit de Nederlandse samenleving.
Moslims zijn een bevolkingsgroep, net als homo's, Christenen, PVV stemmers, enz.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 18:49 schreef Meki het volgende:
[..]
Je zei net dat Moslims geen ras zijn. dan zijn ze zeker andere soort mensen zeker
Ja Meki, je bent nou niet echt een voorbeeld van hoe je positief met de islam kan omgaan.quote:
helaas heb jij hier ongelijkquote:Op dinsdag 18 maart 2008 18:51 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Reacties als 'jouw man stelt niets voor' is niet echt vruchtbaar voor een dialoog. Het is beledigend en het is je verlagen tot een niveau waar je tegen strijd.
Mohammed als beste man aller tijden benoemen is je normen in een discussie een ander opleggen zodat er geen ruimte meer is voor innoverende punten. Mohammed zelf heeft met verdrag van Hudeybiya 'Boodschapper van Allah' vervangen door 'Zoon van Abdullah', om dialoog te bevorderen, zou je moeten weten en als hij dat al doet over zichzelf, zou je het moeten overwegen.
En JUIST omdat ze je haten moet je in dialoog gaan, al weigeren zij iedere vorm van dialoog, blijven proberen tot ze toegeven, wellicht niet een Wilders, wel genoeg anderen.
quote:Op dinsdag 18 maart 2008 18:58 schreef SCH het volgende:
[..]
Ja Meki, je bent nou niet echt een voorbeeld van hoe je positief met de islam kan omgaan.
Maar ik hou wel van je hoor
voor jou is het geen ras, omdat je persoonlijk moslims niet mag,quote:Op dinsdag 18 maart 2008 18:54 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Moslims zijn GEEN ras, moslims zijn aanhanger van een geloof. Net zoals christenen/boedhisten/jehova's/etc. geen ras zijn maar aanhangers van een geloof.
Rassen zijn: het kaukasische ras (blanken), het negroide ras, het aziatische ras en nog wat kleinere rassen.
Iemand van het kaukasische ras kan een moslim zijn, iemand van het negroide ras kan een moslim zijn, iemand van het aziatische ras kan moslim zijn, maar moslim is zelf geen ras.
Nooit opgelet op school vroeger...
Prima, doe dat dan tegen Wilders, niet tegen iedereen die het niet helemaal met jouw versie van de Islam eens is.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 19:01 schreef Meki het volgende:
[..]
helaas heb jij hier ongelijk
Wilders heeft oorlog uitgekondigd aan alle moslims en daarbij behoort geen dialoog
My thoughts exactly.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 18:54 schreef SCH het volgende:
[..]
Dat is waarschijnlijk een hoax-site, is niet op naam van Wilders of PVV geregisteerd. De site van Wilders is een dotcom site.
Het probleem is dat jij denkt dat je op die manier je zin krijgt. Maar in jouw hoofd is er maar 1 mogelijkheid: Iedereen heeft heilig respect voor jouw religie. En dat kan je niet verwachten. Niet met geweld en ook niet met dialoog.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 18:47 schreef Meki het volgende:
[..]
Hohoho stop even
Mij is altijd uitgelegd dat alles werkt met vrede en dialoog ,
het is 100 % racisme, het feit dat jij het verdedigt zegt meer iets over jou dan elders.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 18:56 schreef Castor het volgende:
[..]
Moslims zijn een bevolkingsgroep, net als homo's, Christenen, PVV stemmers, enz.
Het menselijk ras bestaat uit een groep mensen die op basis van uiterlijke etnische en/of genetische kenmerken kunnen worden onderscheiden van een andere groep mensen. Dus bijvoorbeeld het zwarte ras, blanke ras, aziatische ras enz.
Je kunt het hebben over discriminatie, maar niet over rascisme. Moslims zijn er in allerlei rassen.
Je kan Wilders onmogelijk de rug keren aan iemand die een oorlog heeft afgekondigd.quote:Op dinsdag 18 maart 2008 18:54 schreef Toeps het volgende:
[..]
Nee, die moet je de rug toe keren, wachten tot ze weer normaal kunnen doen. Gast, ken je eigen geloof.
Ook de Mekanen hebben oorlog verkondigd en de profeet ging nog steeds met ze in vrede(sbesprekingen) lees de Koran:quote:Op dinsdag 18 maart 2008 19:01 schreef Meki het volgende:
[..]
helaas heb jij hier ongelijk
Wilders heeft oorlog uitgekondigd aan alle moslims en daarbij behoort geen dialoog
Hou rekening met je eigen geloof.quote:«Misschien dat God tussen jullie en hen die jullie als vijand beschouwen genegenheid zal brengen, God is almachtig, en God is vergevend en barmhartig.» (Koran 60:7)
Dit komt ook tot uiting in de hadith:
«Haat uw vijand op milde wijze, hij kan op een dag uw vriend worden.» (gemeld door al-Tirmidhi).
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |