FOK!forum / Planes, Trains & Automobiles / Het grote treinentopic #1127 - TjoekTjoek
trein2000zaterdag 13 april 2019 @ 22:09
image.php?jpgheader01.png
sub00.jpg
danica.jpg ziggyziggyziggy, houdt niet van treinen, wel van spoorwegen.
fokavatar.jpg Dr_Flash, Wereldreiziger. Bordjesknaller. Topografiespecialist. Reisgidsmeister. Vraagt zich af hoelang er nog Dieseltractie bij ACTS is.
dragonfly.jpg Scarlet_Dragonfly, random betweter die een hekel heeft aan OV-chipkaart-haters.
GNER-60.png James1988, geilt op treinenbouwer Alstom, hogesnelheidstreinen, SNCF en Duitsland. En Brabant.
pilsklein.jpg Yreal, vindt de infrastructuur/logistiek interessant en wordt sowieso opgewonden van alles met meer dan 1000 pk.
_MG_7097-2.jpg greavy, vindt de OV-chipkaart maar niks en ziet i.p.v. het huidige materieel liever overal VIRM's rijden.
U55..jpg bork, voor alle mooie plaatjes, kloppende info en kindvriendelijke verhalen.
162.gif Crientj, Ginger, Servexmeisje en inspiratieloos. Eet graag 714's.
Darkwing.jpg Darkwing_Duck, der Nahverkehrsprofi. Parijskenner. Heeft al het spoor van Monaco bereden. Luxemburg op wensenlijstje.
koplopert.jpg Flodder450, Is een keer komen aanlopen en laat tegenwoordig zo nu en dan weten dat ie nog leeft.
ZZYPfes.png b2py, Alcoholist, weersonheilsprofeet en zeurpiet met een spoorhobby. Verliefd op PKP IC.
kupton.jpg Ireyon, de Baas van Roosendaal, achtbaanspecialist. (Is tenslotte ook rails)
psm753.jpg Peterselieman, PSM voor intimi, voor al uw kruidvatkaartjes over de grens.
sportnieuwsd.gif dennistd, Fantacolist, civiel vervoer.
dld.jpg Zug-Chef, Arrivalover die alle badslipperexpressen hekelt
ceilingdog.JPG JDude, voor overbodige feitjes over parttime-treinforensen in Brabant ( O+ )
Fok_UI.png Prins_Pils, relnicht die het allemaal prachtig vindt maar er de ballen verstand van heeft. Lieft metro en S-Bahn.
avatardeadlock.png DeaDLocK2K, *Kutjoch* Koplopers fanboy
le-creuset.jpg derLudolf, vindt moderne tupperware-treinen maar niets en vindt dat een echte trein een locomotief moet hebben
vogeltje.jpg Goverman: houdt van staal en beton. Vooral als het veel en nieuw is.
lock.gif MTL, Sloopt wel eens echte treintjes *O*
eye.jpg FredvZ Eeuwig chagrijnige forens
x.jpg Maegrim Grote Pimpelwasser
UISTR.jpg Salatrel Voor al uw LUD-insinuaties van zijn vriendin op zaal

sub01.jpg
In dit topic vinden we vrijwel alles interessant wat met rails te maken heeft.
Goederentreinen, trams en metro's zijn hier ook allemaal welkom, evenals informatie over vervoersbedrijven en materieelsoorten. Twijfel je of iets in dit topic thuishoort? Plaats het gerust en je merkt het vanzelf wel.

Afkortingen en nummertjes om o.a. stations en treinen aan te duiden, zijn niet wenselijk.
Zo heet station Gvc hier Den Haag Centraal en is trein 3626 gewoon de Intercity van Roosendaal naar Zwolle van 07:50 uur. Treinstelnummers mogen gewoon genoemd worden, maar dan wel graag met materieelsoort erbij vermeld.

Als je hier komt zeiken op het verkeerde bedrijf, lachen we je uit.
Een sein- of wisselstoring is vrijwel nooit de schuld van de Nederlandse Spoorwegen en het uitvallen van een IC Direct is niet de schuld van AnsaldoBreda. Terechte klachten kun je natuurlijk wel altijd hier kwijt.

header02.png
sub02.jpg
SPOILER
Normale treinkaartjes uit de automaat zijn niet geldig in Thalys.
Voor reizen met Thalys dient altijd een specifiek (datum en tijdsgebonden) ticket geboekt te worden. Dit kan o.a. via de website van NS Hispeed of Voyages SNCF.

Voor IC Direct en ICE is in bepaalde gevallen toeslag vereist.
Informatie hierover is te vinden op de site van de NS.

IC Brussel en IC Berlijn zijn binnen Nederland gewone intercities.
Met deze treinen mag met elk geldig vervoersbewijs zonder extra toeslag worden gereisd. Uitzondering is het deel Schiphol-Rotterdam met de IC Brussel: deze geldt als IC Direct en hiervoor is dus wel een toeslag vereist.

De IC Brussel rijdt 12 keer per dag tussen Amsterdam Centraal en Brussel-Zuid en daarnaast 4 keer per dag tussen Den Haag HS en Brussel-Zuid.
De dienstregeling van deze trein is hier te vinden. Daarnaast rijdt er ook elk uur een stoptrein tussen Roosendaal en Antwerpen Centraal die helaas wel slecht aansluit op de intercity van- en naar de randstad.
sub03.jpg
SPOILER
Hoe hard rijden de treinen eigenlijk op mijn traject?
De maximumsnelheid op het normale spoor in Nederland is 140km/h. Voor de HSL-Zuid geldt een vmax van 300km/h, echter wordt er door IC Direct slechts 160km/h gereden. Snelheden per trajact zijn te vinden op deze spoorkaart.

Hoeveel kilometer heb ik met de trein gereisd?
Dit kun je uitrekenen met de site van Blijbol, of je kunt zelf aan de slag met de Tariefeenhedenkaart van de NS en de bijbehorende detailkaarten voor grootstedelijke gebieden.
Ook hebben wij de DB-Netze Tariefcalculator in de aanbieding, met als bonus de Tsjechische website Jidenzka voor het berekenen van prijs en afstand (beschikbaar in Engels).
SPOILER
Waarom reden de treinen 20 jaar geleden wel gewoon op tijd en is er nu constant iets aan de hand?
20 jaar geleden reden de treinen ook niet altijd "gewoon op tijd". Nu is er niet "constant" iets aan de hand. De afgelopen 12 maanden was de punctualiteit 89,7%, oftewel: negen van de tien treinen hadden minder dan drie minuten vertraging. Cijfers van twintig jaar geleden heb ik zo niet bij de hand, maar vijftien jaar geleden schommelde het zo rond de 80-85%.

een zuchtje vind: treinen hebben vertraging

Treinen hebben niet zoveel last van wind. Pas bij stormachtige omstandigheden krijgen we problemen: de bovenleiding kan gaan zwiepen en bomen kunnen op het spoor en bovenleiding vallen. Alleen de HSL wordt al bij wat lagere windsnelheden beperkt of stilgelegd.

een sneeuw vlokje op de rials: treinen hebben vertraging.
Een sneeuwvlokje heeft geen effect. Tien ook niet. Bepaalde soorten sneeuw in aanzienlijke hoeveelheden wel, dat kan tussen de wisseltongen gaan aankoeken waardoor de wissels niet meer goed omgelegd kunnen worden. Dat wordt tegenwoordig bestreden met o.a. betere controle op wisselverwarming en anti-icinginstallaties. Dat was twintig jaar geleden wel anders.

een regenachtige dag: treinen hebben vertraging.
Treinen hebben geen last van regen. Wel kan het in bepaalde omstandigheden (motregen, vroeg in de ochtend, veel bladval) gladde sporen veroorzaken. Dat wordt tegenwoordig bestreden met o.a. Sandite en rigoreuzere snoeiwerkzaamheden. Dat was twintig jaar geleden wel anders.

een hitte golf: treinen hebben vertraging.
Sommige materieelsoorten kunnen eerder gestoord of defect raken door hitte. Het grootste probleem is echter de invloed van hitte op de infrastructuur: bruggen die niet meer kunnen sluiten, of spoorstaven die gaan uitzetten en in het extreemste geval kunnen gaan "kronkelen" (spoorspatting).


een trein is defect geraakt: alle treinen in nederland hebben zwaar vertraging.
Bij een defecte trein wordt zoveel mogelijk het baanvak geisoleerd, zodat andere baanvakken er geen last van hebben. Dat betekent dat bij een defecte trein tussen Eindhoven en Weert de treinen zullen rijden tot Eindhoven of Weert en vanaf daar weer terug zullen gaan. Dat gaat niet altijd goed, want het veroorzaakt een hoop bijsturing van materieel en personeel, maar vaak blijft het prima beheersbaar en heeft de rest van het land er niet zoveel last van. Dat was twintig jaar geleden wel anders, nu zijn onze procedures en scenario's een stuk robuuster.

Alles wat ik hierboven noem, speelde ook twintig jaar geleden en ook honderd jaar geleden en ook in vrijwel ieder ander land in de wereld. Verschil met andere landen en met twintig jaar geleden is wel dat er in Nederland zo ongehoord veel treinen rijden, dat een klein probleem een groot effect op de treinenloop heeft.
header03.png
sub04.jpg
SPOILER
sub05.jpg
SPOILER
sub06.jpg
SPOILER
header04.png
sub07.jpg
SPOILER
De stoker en de machinist
Stap in een trein die precies om 7 over 11 vertrekt.

Onwaarschijnlijk, maar niet onmogelijk
Reis op het volledige traject Den Haag HS - Rotterdam Centraal zonder dat er daar die dag een storing optreedt.

Kedeng Kedeng
Stap in een trein die precies 10 minuten vertraging heeft.
sub08.jpg
SPOILER
Bliepfetisjist
Check met dezelfde OV-Chipkaart minstens 20 keer in- én -uit.

Corners of the World
Reis naar Den Helder, Vlissingen, Kerkrade en Eemshaven en eindig thuis in je eigen bed.

Het kompas
Stop op stations die eindigen in resp. -Noord, -Oost, -Zuid en -West in 4 verschillende steden.

Van alle markten thuis
Reis met treinen van minstens 5 verschillende vervoerders.
sub09.jpg
SPOILER
Men At Work
Reis door alle spoortunnels van Nederland.

Wereldreiziger
Reis op alle spoorlijnen voor personenvervoer binnen Nederland.
En hier verder! Vanaf nu elk nieuw topic beginnen met frontseinen!


Locomotieven13.jpg
trein2000zaterdag 13 april 2019 @ 22:09
Ik had de lapo :')
Dr_Flashzaterdag 13 april 2019 @ 22:15
quote:
0s.gif Op zaterdag 13 april 2019 22:07 schreef trein2000 het volgende:

[..]

Het Londense OV kan dat ook. Dus zou de Ns het ook moeten kunne zou je zeggen.
Kunnen vast wel :Y Willen is wat anders.
dennistdzaterdag 13 april 2019 @ 23:21
Fles! Unimog!

9e8U3n3h.jpg

Vandaag bij de Bentheimer Eisenbahn in Nordhorn Süd
Dr_Flashzaterdag 13 april 2019 @ 23:33
meh lelijk
Dr_Flashzaterdag 13 april 2019 @ 23:34
71DOKA1.JPG
dennistdzaterdag 13 april 2019 @ 23:38
Zal nog eens een keer een Unimog voor je op de foto zetten }:|
dennistdzaterdag 13 april 2019 @ 23:47
Stationsbordje dan?

LtAmb5dh.jpg
Dr_Flashzaterdag 13 april 2019 @ 23:51
cool. Dat lijntje wil ik wel gaan doen wanneer het open gaat

december?
dennistdzondag 14 april 2019 @ 00:07
Juli schijnt de planning te zijn. Overigens alleen Bad Bentheim - Nordhorn - Neuenhaus. Laarwald ligt een stuk noordelijker, bijna bij Coevorden.
Dr_Flashzondag 14 april 2019 @ 00:09
ja je hebt natuurlijk pas echt wat aan dat lijntje als het doorgetrokken wordt naar Coevorden.
dennistdzondag 14 april 2019 @ 00:21
Concrete plannen zijn er nog niet, maar ze willen wel graag.
Dr_Flashzondag 14 april 2019 @ 00:24
quote:
0s.gif Op zondag 14 april 2019 00:21 schreef dennistd het volgende:
Concrete plannen zijn er nog niet, maar ze willen wel graag.
Ja zo gaat het met mij en vrouwen ook altijd.
Ireyonzondag 14 april 2019 @ 00:45
quote:
1s.gif Op zaterdag 13 april 2019 21:10 schreef James1988 het volgende:

[..]

Dat alles achteraf betekend en gefactureerd wordt hoeft niet te betekenen dat je niks meer via de kaartautomaat kan aanpassen. Als NS zou willen zouden ze die kaartautomaten best zo kunnen aanpassen dat een klassewissel i.c.m. Flex ook via de automaat geregeld kan worden.
Hoe zie je dat voor je?

Er staat geen enkele info op je kaart, anders dan dat je Flex hebt en ingecheckt bent. Geldigheid, klasse, reistarief en toeslagen staat allemaal enkel 'in de cloud'. Je kan dus ook geen klassewissel laden bij een automaat, want die info staat in je abonnement en niet op je kaart zelf. Dan zou men eerst bij een automaat even moeten inloggen op hun persoonlijke NS-account 8)7
trein2000zondag 14 april 2019 @ 00:56
quote:
0s.gif Op zondag 14 april 2019 00:45 schreef Ireyon het volgende:

[..]

Hoe zie je dat voor je?

Er staat geen enkele info op je kaart, anders dan dat je Flex hebt en ingecheckt bent. Geldigheid, klasse, reistarief en toeslagen staat allemaal enkel 'in de cloud'. Je kan dus ook geen klassewissel laden bij een automaat, want die info staat in je abonnement en niet op je kaart zelf. Dan zou men eerst bij een automaat even moeten inloggen op hun persoonlijke NS-account 8)7
Die kaart kan prima fungeren als sleutel naar dat account. En een internetkabel naar die automaten ligt er ongetwijfeld al. Technisch hoeft dat niet zo ingewikkeld te zijn.
Maar de NS verwart wel vaker kunnen en willen...
James1988zondag 14 april 2019 @ 01:01
quote:
0s.gif Op zondag 14 april 2019 00:45 schreef Ireyon het volgende:

[..]

Hoe zie je dat voor je?

Er staat geen enkele info op je kaart, anders dan dat je Flex hebt en ingecheckt bent. Geldigheid, klasse, reistarief en toeslagen staat allemaal enkel 'in de cloud'. Je kan dus ook geen klassewissel laden bij een automaat, want die info staat in je abonnement en niet op je kaart zelf. Dan zou men eerst bij een automaat even moeten inloggen op hun persoonlijke NS-account 8)7
Nou, dan haalt die kaartautomaat die informatie toch op uit 'de cloud'? Alle informatie die nodig is om de kaart te kunnen herkennen is immers op één of andere manier aanwezig, anders kan je ook geen bestellingen ophalen.

Bij het aanvragen van een wijziging schrijft het ding dan niets weg naar de kaart, maar stuurt hij in plaats daarvan een seintje naar de backend om bijvoorbeeld een klassewissel door te geven.

quote:
0s.gif Op zondag 14 april 2019 00:56 schreef trein2000 het volgende:

[..]

Die kaart kan prima fungeren als sleutel naar dat account. En een internetkabel naar die automaten ligt er ongetwijfeld al. Technisch hoeft dat niet zo ingewikkeld te zijn.
Maar de NS verwart wel vaker kunnen en willen...
Dit inderdaad.

Ik kan me best voorstellen dat NS ervoor heeft gekozen om dit niet in de automaten te bouwen. 93% van de Nederlanders heeft een smartphone, door mensen te dwingen om dit soort acties via de app te verrichten staan er minder mensen in de rij bij de kaartautomaat.
Dr_Flashzondag 14 april 2019 @ 01:03
Ja maar hoe gaat dat dan? "de conducteur heeft je in de 1e klas zien zitten dus betaal je voor die reis 1e klas"?

Zullen ze eerst 40 keer zo veel conducteurs aan moeten stellen, of alle sudokuboekjes onder 380 volt zetten.
James1988zondag 14 april 2019 @ 01:18
quote:
0s.gif Op zondag 14 april 2019 01:03 schreef Dr_Flash het volgende:
Ja maar hoe gaat dat dan? "de conducteur heeft je in de 1e klas zien zitten dus betaal je voor die reis 1e klas"?

Zullen ze eerst 40 keer zo veel conducteurs aan moeten stellen, of alle sudokuboekjes onder 380 volt zetten.
Dit is wat een conducteur ziet bij controle van NS Flex:
ymxP2Ffl.png VbJy3tEl.jpg
Bron plaatje: NS Community

Bij controle zoekt de smartphone van de HC contact met de servers van NS om op te halen in welke klasse je mag reizen, en of er reizigers met korting mogen worden meegenomen (het icoontje met de twee poppetjes en een plusteken). Als er geen dataverbinding is registreert de HC de situatie ("reiziger aangetroffen in 1e klas") en rekent de backend daarna zelf het juiste tarief uit.

Ik was gisteravond een rondje gaan maken. Tussen Dordrecht en Breda werd ik gecontroleerd, en kreeg ik van de conducteur een opmerking: "Ik zie dat je in Arnhem bent ingecheckt, en in Amsterdam een toeslag op je kaart hebt geladen. Nu zit je in een trein richting Arnhem, leg eens uit?"

Hij zei dat hij op zijn apparaat niet kon zien dat ik Weekend Vrij heb, en zei dat ik had moeten uit- en inchecken in Amsterdam. Toen ik zei dat ik WV heb geloofde hij me, "ik kan dat niet zien, ik zie alleen 'reizen op rekening'". Hij kon echter wel zien dat ik reisrecht 1e klas heb... en op het bovenstaande screenshot is dat ook te zien?

[ Bericht 2% gewijzigd door James1988 op 14-04-2019 01:24:14 ]
MTLzondag 14 april 2019 @ 10:21
POL_Gelderland twitterde op zondag 14-04-2019 om 10:01:38 Op Ridderspoor #Nijmegen heeft zojuist ontploffing plaatsgevonden in trein op rangeerterrein. Een persoon gewond geraakt. Hulpdiensten aanwezig. ^NN reageer retweet
POL_Gelderland twitterde op zondag 14-04-2019 om 10:15:12 Bij ontplofte trein in #Nijmegen is een dodelijk slachtoffer aangetroffen. Vermoedelijk geen andere slachtoffers. Hulpdiensten zijn aanwezig. reageer retweet
Iemand enig idee wat daar gebeurd is?

Edit: aan de locatie "Ridderspoor" te zien is dat het terrein waar al die DM90-treinen opgesteld staan.

Edit 2: en jep, Telegraaf heeft een foto waarop een ambulance te zien is bij de rij DM90-treinen en een tweetal hele oude verblijfswagens. Ik kan mij niet voorstellen dat die nog in gebruik zijn. Iemand die de wagons gebruikte als illegale verblijfplaats?

Edit 3: ik had over de bult in het dak van de DM90 heen gekeken. Dus wel een DM90.

[ Bericht 2% gewijzigd door MTL op 14-04-2019 10:58:01 ]
DeaDLocK2Kzondag 14 april 2019 @ 10:39
quote:
0s.gif Op zondag 14 april 2019 00:45 schreef Ireyon het volgende:

[..]
Dan zou men eerst bij een automaat even moeten inloggen op hun persoonlijke NS-account 8)7
Dat is nu al precies wat er gebeurt als je je OVC voor de lezer houdt bij een apparaat alleen je hoeft geen gegevens verder in te voeren omdat het gaat op basis van "Iets wat je hebt"; Je OVC is identificerend voor NS.
Peterseliemanzondag 14 april 2019 @ 11:00
quote:
1s.gif Op zondag 14 april 2019 10:21 schreef MTL het volgende:
POL_Gelderland twitterde op zondag 14-04-2019 om 10:01:38 Op Ridderspoor #Nijmegen heeft zojuist ontploffing plaatsgevonden in trein op rangeerterrein. Een persoon gewond geraakt. Hulpdiensten aanwezig. ^NN reageer retweet
POL_Gelderland twitterde op zondag 14-04-2019 om 10:15:12 Bij ontplofte trein in #Nijmegen is een dodelijk slachtoffer aangetroffen. Vermoedelijk geen andere slachtoffers. Hulpdiensten zijn aanwezig. reageer retweet
Iemand enig idee wat daar gebeurd is?

Edit: aan de locatie "Ridderspoor" te zien is dat het terrein waar al die DM90-treinen opgesteld staan.

Edit 2: en jep, Telegraaf heeft een foto waarop een ambulance te zien is bij de rij DM90-treinen en een tweetal hele oude verblijfswagens. Ik kan mij niet voorstellen dat die nog in gebruik zijn. Iemand die de wagons gebruikte als illegale verblijfplaats?

Edit 3: ik had over de bult in het dak van de DM90 heen gekeken. Dus wel een DM90.
WTF

Schijnt om Buffel 3410 te gaan, aldus de buren van Somda
GlenSpeyzondag 14 april 2019 @ 11:09
quote:
1s.gif Op zondag 14 april 2019 10:21 schreef MTL het volgende:
POL_Gelderland twitterde op zondag 14-04-2019 om 10:01:38 Op Ridderspoor #Nijmegen heeft zojuist ontploffing plaatsgevonden in trein op rangeerterrein. Een persoon gewond geraakt. Hulpdiensten aanwezig. ^NN reageer retweet
POL_Gelderland twitterde op zondag 14-04-2019 om 10:15:12 Bij ontplofte trein in #Nijmegen is een dodelijk slachtoffer aangetroffen. Vermoedelijk geen andere slachtoffers. Hulpdiensten zijn aanwezig. reageer retweet
Iemand enig idee wat daar gebeurd is?

Edit: aan de locatie "Ridderspoor" te zien is dat het terrein waar al die DM90-treinen opgesteld staan.

Edit 2: en jep, Telegraaf heeft een foto waarop een ambulance te zien is bij de rij DM90-treinen en een tweetal hele oude verblijfswagens. Ik kan mij niet voorstellen dat die nog in gebruik zijn. Iemand die de wagons gebruikte als illegale verblijfplaats?

Edit 3: ik had over de bult in het dak van de DM90 heen gekeken. Dus wel een DM90.
Dat gedeelte van het terrein wordt dag en nacht beveiligd door bewaking + hond, het zal eventuele zwervers dus niet heel makkelijk afgaan om daar hun tentje op te zetten...
MTLzondag 14 april 2019 @ 11:15
Dan weet ik het ook niet. Komt vast nog wel een nieuwsbericht over als ze weten wat er gebeurd is.
derLudolfzondag 14 april 2019 @ 11:46
quote:
0s.gif Op zondag 14 april 2019 11:09 schreef GlenSpey het volgende:

[..]

Dat gedeelte van het terrein wordt dag en nacht beveiligd door bewaking + hond, het zal eventuele zwervers dus niet heel makkelijk afgaan om daar hun tentje op te zetten...
Waarom, eindigt dat spul niet gewoon op de sloop of gaan ze elders nog rijden?
spectrumanalyserzondag 14 april 2019 @ 12:17
Men geeft aan dat de buffels verkocht zouden zijn.
Willem-Heeremazondag 14 april 2019 @ 12:17
quote:
1s.gif Op zondag 14 april 2019 11:46 schreef derLudolf het volgende:

[..]

Waarom, eindigt dat spul niet gewoon op de sloop of gaan ze elders nog rijden?
De Buffels gaan ook elders rijden, namelijk in Roemenië. Echter ze staan er inmiddels al vele jaren, dus het gaat niet erg snel met de export.
derLudolfzondag 14 april 2019 @ 12:26
Ah, binnenkort dus ook een rechtstreekse trein Emmen-Zwolle...

cbI1ubq.jpg
MTLzondag 14 april 2019 @ 12:39
quote:
1s.gif Op zondag 14 april 2019 11:15 schreef MTL het volgende:
Dan weet ik het ook niet. Komt vast nog wel een nieuwsbericht over als ze weten wat er gebeurd is.
quote:
De politie houdt er sterk rekening mee dat er sprake is van zelfdoding. De politie wil niet zeggen waarop ze dat baseert.
https://nos.nl/l/2280391
_serial_zondag 14 april 2019 @ 13:04
quote:
Aardige klap geweest.
Eixzondag 14 april 2019 @ 14:14
quote:
0s.gif Op zondag 14 april 2019 01:18 schreef James1988 het volgende:

[..]

Dit is wat een conducteur ziet bij controle van NS Flex:
[ afbeelding ] [ afbeelding ]
Bron plaatje: NS Community

[...] kreeg ik van de conducteur een opmerking: "Ik zie dat je in Arnhem bent ingecheckt, en in Amsterdam een toeslag op je kaart hebt geladen. [...]
Maar, hoe zit dat dan? Ik ben namelijk in de veronderstelling dat je bij NSFlex juist geen andere producten op de kaart kan laden. Maar, dat kan dus wel?

Het is namelijk wel wat suf dat je niet via de website een weekend-1eklas-upgrade kan activeren van ¤5,-. Anderzijds, als ik me een maand weekendvrij pak dan doe ik sowieso gelijk de 1e klasse erbij nemen. Zoveel duurder is dat ook weer niet. :s)
James1988zondag 14 april 2019 @ 14:20
quote:
0s.gif Op zondag 14 april 2019 14:14 schreef Eix het volgende:

[..]

Maar, hoe zit dat dan? Ik ben namelijk in de veronderstelling dat je bij NSFlex juist geen andere producten op de kaart kan laden. Maar, dat kan dus wel?
Toeslagen kan in elk geval wel, als je met Flex reist kun je een ICd-toeslag kopen door je pas langs een paal te halen. De toeslag wordt dan achteraf gefactureerd.
quote:
Het is namelijk wel wat suf dat je niet via de website een weekend-1eklas-upgrade kan activeren van ¤5,-. Anderzijds, als ik me een maand weekendvrij pak dan doe ik sowieso gelijk de 1e klasse erbij nemen. Zoveel duurder is dat ook weer niet. :s)
Klopt, dat is 6 euro. Heb je er zo uit dus. :)
Eixzondag 14 april 2019 @ 14:25
quote:
0s.gif Op zondag 14 april 2019 14:20 schreef James1988 het volgende:

[..]

Toeslagen kan in elk geval wel, als je met Flex reist kun je een ICd-toeslag kopen door je pas langs een paal te halen. De toeslag wordt dan achteraf gefactureerd.
[..]

Oh, ik was in de war door je "reisrecht 1e klasse"-verhaal en dacht daardoor te lezen dat je een 1e klasse toeslag op de kaart had geladen via de kaartautomaat. :+

Maar ICD-toeslag dus, helder. :P
Adrie072zondag 14 april 2019 @ 14:34
D4HQvqfXoAUPbml.jpg
derLudolfzondag 14 april 2019 @ 16:44
quote:
Hoef je tenminste geen ruiten te krabben :P
Claude_Violezondag 14 april 2019 @ 18:41
quote:
0s.gif Op zondag 14 april 2019 12:17 schreef Willem-Heerema het volgende:

[..]

De Buffels gaan ook elders rijden, namelijk in Roemenië. Echter ze staan er inmiddels al vele jaren, dus het gaat niet erg snel met de export.
Volgens mij gaan ze nooit het land uit. In Roemenië zitten ze geloof ik behoorlijk op zwart zaad, dat de overdracht nooit zal plaatsvinden. Vorig jaar zou de overbrenging al plaatsvinden. Nog niks mee gebeurd, en de stellen takelen al behoorlijk af.
Dr_Flashzondag 14 april 2019 @ 18:44
Was er niet ook wat met dat ze aan de rails vast roesten of zo daar? :?
boriqzondag 14 april 2019 @ 22:03
Flinke klap geweest in Nijmegen
OvDRail_Hans twitterde op zondag 14-04-2019 om 19:24:31 Een paar foto's van de #ravage na de #explosie in een oud #treinstel in #Nijmegen eerder vandaag. #Politie heeft de oorzaak in onderzoek. @ProRail #Incidentenbestrijding https://t.co/VgfFhhZoMK reageer retweet
D4IU5-9XoAQC9Zr.jpg
D4IU7u8WkAEaHd8.jpg
D4IU9KwWwAE-L1L.jpg
D4IU_F8WAAEEDSM.jpg
Dr_Flashzondag 14 april 2019 @ 22:05
Het is al naar Roemeense standaarden gebracht zie ik ^O^
derLudolfzondag 14 april 2019 @ 22:06
quote:
14s.gif Op zondag 14 april 2019 22:05 schreef Dr_Flash het volgende:
Het is al naar Roemeense standaarden gebracht zie ik ^O^
Denk dat de prijs nu ook wat interessanter is voor de Roemenen :P
Dr_Flashzondag 14 april 2019 @ 22:08
Nou ja, ze moeten eigenlijk die dude betalen voor het voorwerk he.
boriqzondag 14 april 2019 @ 22:14
Is dat opgeblazen hok niet het toilet in de DM90? Die dikke buis in de vloer lijkt wel op de afvoer van het toilet, en daar zat het toilet ook ongeveer in de trein
dennistdzondag 14 april 2019 @ 22:18
Leek mij ook al ja
Dr_Flashzondag 14 april 2019 @ 22:25
Ja lijkt me ook idd.
Peterseliemanzondag 14 april 2019 @ 22:26
Omwoners zouden kruit geroken hebben. Stevig bommetje als dat zo is
Dr_Flashmaandag 15 april 2019 @ 12:21
Weet iemand toevallig wat de spits- en daluren van een ouderwetse Voordeelurenkaart zijn? :?
James1988maandag 15 april 2019 @ 12:25
Spits: 04:00 - 09:00
Dal: rest van de dag + weekends, en in juli en augustus hele dag

Feestdagen: https://www.ns.nl/uitgeli(...)n-de-feestdagen.html
Dr_Flashmaandag 15 april 2019 @ 12:26
Oh dan snap ik waarom ze hem steeds maar wil verlengen ja :D
James1988maandag 15 april 2019 @ 12:28
Ik heb ook nog steeds een VDU :P
Dr_Flashmaandag 15 april 2019 @ 12:29
We hebben ons er massaal bij laten naaien destijds.
Tochjomaandag 15 april 2019 @ 14:22
quote:
1s.gif Op maandag 15 april 2019 12:25 schreef James1988 het volgende:
Spits: 04:00 - 09:00
Dal: rest van de dag + weekends, en in juli en augustus hele dag

Feestdagen: https://www.ns.nl/uitgeli(...)n-de-feestdagen.html
Sinds 1 januari krijgen houders van een Voordeelurenabonnement ook korting als ze inchecken voor 6.30 uur op werkdagen. En de week tussen Kerst en Oud en Nieuw is het ook de hele dag met korting.
spectrumanalysermaandag 15 april 2019 @ 14:29
Het is afgelopen met het 'stunten' met het dal vooordeel-abonnement. voorheen was er drie keer per jaar de aanbieding, 29 euro voor het eerste jaar, daarna 50 euro per jaar. men blijft beweren dat je na flink wat zeuren alsnog de 29 euro als prijs kunt krijgen, echter is mij dat niet gelukt.
Fredmaandag 15 april 2019 @ 15:44
quote:
0s.gif Op maandag 15 april 2019 14:29 schreef spectrumanalyser het volgende:
Het is afgelopen met het 'stunten' met het dal vooordeel-abonnement. voorheen was er drie keer per jaar de aanbieding, 29 euro voor het eerste jaar, daarna 50 euro per jaar. men blijft beweren dat je na flink wat zeuren alsnog de 29 euro als prijs kunt krijgen, echter is mij dat niet gelukt.
Wat probeer je hier nu mee te zeggen?
1. De 3-jaarlijkse aanbieding komt niet meer terug en je betaalt altijd 50 euro?
2. Het lukt niet meer om bij de klantenservice ook het tweede jaar voor 29 euro te krijgen?

En wie is "men"?
#ANONIEMmaandag 15 april 2019 @ 15:50
Ik zag dat deze reeks TjoekTjoek genoemd was. Dit moest me denken aan het onderstaande filmpje.
Wellicht leuk voor de OP?

Petermaandag 15 april 2019 @ 19:06
quote:
0s.gif Op maandag 15 april 2019 14:29 schreef spectrumanalyser het volgende:
Het is afgelopen met het 'stunten' met het dal vooordeel-abonnement. voorheen was er drie keer per jaar de aanbieding, 29 euro voor het eerste jaar, daarna 50 euro per jaar. men blijft beweren dat je na flink wat zeuren alsnog de 29 euro als prijs kunt krijgen, echter is mij dat niet gelukt.
Mij wel al 3 keer.
Gewoon kiezen voor de opzegoptie in het belmenu. die kunnen meer dan de rest van de klantenservice.
b2pymaandag 15 april 2019 @ 19:14
Geldt trouwens ook voor de Ziggo's, KPN's en Vattenfalls etc.
DeaDLocK2Kmaandag 15 april 2019 @ 19:17
Het is wel een uitstervend iets. Netflix, bijvoorbeeld, heeft geen enkele maatregel in de procedures voor klantbehoud en dat is heel bewust.
James1988maandag 15 april 2019 @ 19:50
quote:
0s.gif Op maandag 15 april 2019 19:14 schreef b2py het volgende:
Geldt trouwens ook voor de Ziggo's, KPN's en Vattenfalls etc.
Ja, klopt. Dankzij die afdeling heb ik ook weer 9 maanden korting op mijn KPN-abo... Black Friday-actie die "alleen voor nieuwe klanten is". Yeah right.
Darkwing_Duckmaandag 15 april 2019 @ 22:39
EBa4ege_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium

Saloperie de Caténaire ! :(
Dr_Flashdinsdag 16 april 2019 @ 07:57
Ja ze gaan geen ramptoeristen naar die kerk brengen, lijkt me logisch
Dr_Flashdinsdag 16 april 2019 @ 20:40
quote:
0s.gif Op maandag 15 april 2019 19:17 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Het is wel een uitstervend iets. Netflix, bijvoorbeeld, heeft geen enkele maatregel in de procedures voor klantbehoud en dat is heel bewust.
If you love somebody, set them free :Y
dennistddinsdag 16 april 2019 @ 22:12
DB is bezig met de ontwikkeling van een AR-app waarmee je voordat de trein binnenkomt kunt zien bij welke wagen je staat en hoe druk elke wagen is: https://www.zugreiseblog.de/augmented-reality-companion/
DeaDLocK2Kdinsdag 16 april 2019 @ 22:21
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 april 2019 22:12 schreef dennistd het volgende:
DB is bezig met de ontwikkeling van een AR-app waarmee je voordat de trein binnenkomt kunt zien bij welke wagen je staat en hoe druk elke wagen is: https://www.zugreiseblog.de/augmented-reality-companion/
Maar 24/7 social media presence zoals NS: HO MAAR.
Dr_Flashwoensdag 17 april 2019 @ 00:12
Nou ja niet dat dat nou de oorlog voor je gaat winnen, maar okee
James1988woensdag 17 april 2019 @ 03:15
quote:
☂⚡ Don't let this happen...

Please keep umbrellas folded away near the railway - especially when it's windy! 🌬️

These strikes can cause serious damage and delays - like this umbrella did as it struck power lines at Paddington station.

klik om te spelen

Bron: Network Rail op Facebook

Toch handig, zo'n camera gericht op de stroomafnemer. Levert mooie beelden op.
DeaDLocK2Kwoensdag 17 april 2019 @ 10:36
Mooie knal zeg.
James1988donderdag 18 april 2019 @ 23:57
NS gaat een proef doen met het tonen van treinlengtes en -posities op de CTAs:

danielderuig twitterde op donderdag 18-04-2019 om 18:44:37 De #CTA’s op spoor 18 in #UtrechtCentraal gaan vanaf volgende week eindelijk de treinlengtes tonen. Gaaf! reageer retweet
D4cyOjBXoAArG8d.jpg

Meer info hier: https://www.ns.nl/reisinformatie/proef-instappen.html
#ANONIEMvrijdag 19 april 2019 @ 03:17
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2019 03:15 schreef James1988 het volgende:

[..]

[ afbeelding ]

Bron: Network Rail op Facebook

Toch handig, zo'n camera gericht op de stroomafnemer. Levert mooie beelden op.
Zo dat is een behoorlijk knal!

Op internet eens een filmpje gezien van een man die op de trein de bovenleiding even vastpakt.
Je kan je voorstellen dat hij zijn handen wel even voelde tintelen. Helaas vergeten waar de video te zien was.
b2pyvrijdag 19 april 2019 @ 09:13
quote:
0s.gif Op donderdag 18 april 2019 23:57 schreef James1988 het volgende:
NS gaat een proef doen met het tonen van treinlengtes en -posities op de CTAs:

danielderuig twitterde op donderdag 18-04-2019 om 18:44:37 De #CTA’s op spoor 18 in #UtrechtCentraal gaan vanaf volgende week eindelijk de treinlengtes tonen. Gaaf! reageer retweet
[ afbeelding ]

Meer info hier: https://www.ns.nl/reisinformatie/proef-instappen.html
Ze gaan ook niet meer tonen welk tijdstip de trein gaat maar hoe lang nog tot de volgende trein.
Fredvrijdag 19 april 2019 @ 11:07
Ze weten het zichzelf wel makkelijk te maken. Op spoor 18 vertrekken voornamelijk de intercity's naar Venlo, Heerlen en Maastricht.
Volgens mij kennen die treinen veel uit- en instappers in Utrecht. Dus een volle coupé bij binnenkomst in Utrecht kan best wel eens leeg zijn na vertrek uit Utrecht.
Reizigers worden op deze manier wel blij gemaakt met een dode mus: die worden massaal gelokt naar de coupé waar het rustig is, met de belofte dat de kans op een zitplaats groter is. Terwijl dit niet het geval hoeft te zijn.

Een volle coupé met 60 zitplaatsen levert meer kans op een zitplaats op als daar bijvoorbeeld 50 man uitstappen dan een "lege" coupé met 20 man waar er maar 5 van uitstappen. Het doel van sneller uit- en instappen wordt zo wel bereikt, maar de vraag is of de reiziger hier nu écht blij van wordt.
b2pyvrijdag 19 april 2019 @ 11:09
In welke zin heeft dat te maken met de proef voor tonen treinpositie op een CTA?
Fredvrijdag 19 april 2019 @ 11:11
Consistentie is ook nog wel een dingetje:
ZjANHjI.jpg
Fredvrijdag 19 april 2019 @ 11:12
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 april 2019 11:09 schreef b2py het volgende:
In welke zin heeft dat te maken met de proef voor tonen treinpositie op een CTA?
Dit volgens de NS:
quote:
Wat heb ik er als reiziger aan?
Doordat u op het reisinformatiebord kunt lezen in welke coupé nog zitplaatsen beschikbaar zijn, kunt u zich vóór binnenkomst van de trein alvast begeven naar de plek op het perron waar deze coupé zal stoppen. Bovendien ziet u hoeveel tijd u hier nog voor heeft.

Hierdoor stapt u makkelijker, sneller en veiliger in en kan de trein op tijd vertrekken.
b2pyvrijdag 19 april 2019 @ 11:25
Je kan daar denk ik best op anticiperen
MTLvrijdag 19 april 2019 @ 12:05
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 april 2019 09:13 schreef b2py het volgende:

[..]

Ze gaan ook niet meer tonen welk tijdstip de trein gaat maar hoe lang nog tot de volgende trein.
Nee, ze tonen beiden. Dat wordt afgewisseld.

Edit: althans, dat was de bedoeling. Geen idee of dat ook in de uiteindelijke versie terecht is gekomen :P

[ Bericht 16% gewijzigd door MTL op 19-04-2019 15:00:59 ]
Eixvrijdag 19 april 2019 @ 14:00
quote:
0s.gif Op donderdag 18 april 2019 23:57 schreef James1988 het volgende:
NS gaat een proef doen met het tonen van treinlengtes en -posities op de CTAs:

danielderuig twitterde op donderdag 18-04-2019 om 18:44:37 De #CTA’s op spoor 18 in #UtrechtCentraal gaan vanaf volgende week eindelijk de treinlengtes tonen. Gaaf! reageer retweet
[ afbeelding ]

Meer info hier: https://www.ns.nl/reisinformatie/proef-instappen.html
Gaaf. Maar echt handig is de kleur geel niet. Geel staat in de regel juist voor de positie van 1e klasse. Althans, in alle landen om ons heen. :P
Dr_Flashvrijdag 19 april 2019 @ 14:09
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 april 2019 14:00 schreef Eix het volgende:

[..]

Gaaf. Maar echt handig is de kleur geel niet. Geel staat in de regel juist voor de positie van 1e klasse. Althans, in alle landen om ons heen. :P
Dat doen ze maar in hun eigen land :{w
Peterseliemanvrijdag 19 april 2019 @ 17:15
Precies. Is er eindelijk een grote verbetering is het weer niet goed
BLSvrijdag 19 april 2019 @ 21:22
quote:
7s.gif Op vrijdag 19 april 2019 11:11 schreef FredvZ het volgende:
Consistentie is ook nog wel een dingetje:
[ afbeelding ]
Klopt gewoon hoor. Er staat: nog 8 minuten tot 14:54 IC Venlo en daarna komt 15:03 IC Maastricht.
Fredzaterdag 20 april 2019 @ 11:24
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 april 2019 21:22 schreef BLS het volgende:

[..]

Klopt gewoon hoor. Er staat: nog 8 minuten tot 14:54 IC Venlo en daarna komt 15:03 IC Maastricht.
Ik zeg ook niet dat het niet klopt. Het is niet consistent.

Consistent is dit in geval:
8 minuten tot IC Venlo
19 minuten tot IC Maastricht
Dr_Flashzaterdag 20 april 2019 @ 11:29
Jankerds hou je toch.
Fredzaterdag 20 april 2019 @ 11:34
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 april 2019 11:29 schreef Dr_Flash het volgende:
Jankerds hou je toch.
Consistentie is anders best belangrijk om de half slapende forens smorgens op de juiste trein te krijgen.
Dr_Flashzaterdag 20 april 2019 @ 11:36
Nee. Het is niet de verantwoordelijkheid van de vervoerder om maar rekening te houden met ELKE denkbare vorm van debiliteit onder reizigers. Die hebben zelf ook een verantwoordelijkheid.
Fredzaterdag 20 april 2019 @ 11:41
quote:
4s.gif Op zaterdag 20 april 2019 11:36 schreef Dr_Flash het volgende:
Nee. Het is niet de verantwoordelijkheid van de vervoerder om maar rekening te houden met ELKE denkbare vorm van debiliteit onder reizigers. Die hebben zelf ook een verantwoordelijkheid.
Uiteraard, maar de vervoerder zal toch op een manier aan de reiziger moeten laten weten wanneer welke trein vertrekt.

En voor mij als reiziger zal het me een worst zijn wat er op dat bord staat, als de berichtgeving maar consistent is.
#ANONIEMzaterdag 20 april 2019 @ 11:47
17 people killed by train in 2018, says KTMB

Verschrikkelijk wat daar gebeurd is.

?w=620&h=413&crop=1&hash=E78B2F42E7E09A56C8BBBE8EA7BEBA73D07D58A7

PETALING JAYA: A total of 17 people were fatally struck by trains in various locations last year owing to lackadaisical attitude and carelessness, says Keretapi Tanah Melayu Bhd (KTMB).

He said the company had to spend some RM200,000 last year to replace stolen parts and repair damages caused by livestock straying onto tracks.

He added that those found guilty of damaging train equipment faced a maximum punishment of RM5,000 or three years' jail or both upon conviction.
Bron: https://www.thestar.com.m(...)n-in-2018-says-ktmb/

[ Bericht 14% gewijzigd door #ANONIEM op 20-04-2019 11:50:30 ]
#ANONIEMzaterdag 20 april 2019 @ 12:02
Ik hoorde gisteren tot mijn verbazing dat in België de kosten die gemaakt zijn als gevolg van een zelfdoding op het spoor door de NMBS op de nabestaanden van de overledene kunnen worden verhaald. Is dat in Nederland of andere landen ook mogelijk/gebruikelijk?

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 20-04-2019 12:03:14 ]
dennistdzaterdag 20 april 2019 @ 12:16
Volgens mij gebeurt dat in Nederland alleen bij ongelukken, zoals met die bierfiets. Bij suïcide zouden de nabestaanden met de rekening opgezadeld worden, dat gaat ProRail en de vervoerders wat te ver.
James1988zaterdag 20 april 2019 @ 12:26
NMBS stuurt een brief naar de nabestaanden met daarin informatie over de schade die zij geleden hebben, en vraagt naar informatie over de verzekeringen die het slachtoffer had. Als daar een WA-verzekering bij zit, dient NMBS een claim in bij de verzekeringsmaatschappij.

Ze willen ook wel een aanspraak maken op de erfenis, de kosten direct op de nabestaanden verhalen wordt zelden gedaan.
derLudolfzaterdag 20 april 2019 @ 12:32
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 april 2019 12:16 schreef dennistd het volgende:
Volgens mij gebeurt dat in Nederland alleen bij ongelukken, zoals met die bierfiets. Bij suïcide zouden de nabestaanden met de rekening opgezadeld worden, dat gaat ProRail en de vervoerders wat te ver.
Ik vind het bij een ongeluk minstens zo onsmakelijk om de nabestaanden een rekening te sturen...
Dr_Flashzaterdag 20 april 2019 @ 12:36
En ik vind het sowieso niet kunnen. Als de NMBS het financieel moeilijk heeft weet ik nog wel honderd betere manieren die bovendien meer geld opleveren. Of duizend.
derLudolfzaterdag 20 april 2019 @ 12:51
quote:
13s.gif Op zaterdag 20 april 2019 12:36 schreef Dr_Flash het volgende:
En ik vind het sowieso niet kunnen. Als de NMBS het financieel moeilijk heeft weet ik nog wel honderd betere manieren die bovendien meer geld opleveren. Of duizend.
Ja, dat gratis reizen van WO I veteranen moet maar een keer afgelopen zijn.
Dr_Flashzaterdag 20 april 2019 @ 12:55
Nou hier. Om eens wat te noemen idd :7 Die lui kosten scheppen met geld met z'n allen.
Dr_Flashzaterdag 20 april 2019 @ 13:06
Trouwens over harteloze Belgen gesproken, ik kwam dit weer eens tegen (uit 2014): https://www.vrt.be/vrtnws(...)waadbloed-1-1949505/

Is daar nou eigenlijk inmiddels WEL een afgerond onderzoek? :?
James1988zaterdag 20 april 2019 @ 13:20
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 april 2019 13:06 schreef Dr_Flash het volgende:
Is daar nou eigenlijk inmiddels WEL een afgerond onderzoek? :?
OOIS (de Belgische OVV) heeft een rapport gepubliceerd: https://mobilit.belgium.b(...)nderzoeken/botsingen

De rechtszaken lopen nog: Proces rond treinramp Buizingen dan toch in het Frans: zaak dreigt te verjaren
Dr_Flashzaterdag 20 april 2019 @ 13:23
Verslag van Buizingen is gedateerd Mei 2012. Dat lijkt me dan niet kloppen :N
James1988zaterdag 20 april 2019 @ 13:36
quote:
13s.gif Op zaterdag 20 april 2019 13:23 schreef Dr_Flash het volgende:
Verslag van Buizingen is gedateerd Mei 2012. Dat lijkt me dan niet kloppen :N
Oh, je bedoelt het politieonderzoek. Lijkt me dat dat wel afgerond is inmiddels, anders heeft een rechtszaak ook geen zin toch?

Het OOIS-rapport stelt enkel feiten vast, en wijst geen verantwoordelijken aan.
Dr_Flashzaterdag 20 april 2019 @ 13:45
Nou ja persoonlijk zal het me de bliksem wezen ook. Maar ik was even benieuwd hoe lang die nabestaanden na die kille brief nog in de kou gestaan hebben tot er eindelijk eens iets kwam.
Eixzaterdag 20 april 2019 @ 16:12
quote:
1s.gif Op zaterdag 20 april 2019 12:02 schreef J.B. het volgende:
Ik hoorde gisteren tot mijn verbazing dat in België de kosten die gemaakt zijn als gevolg van een zelfdoding op het spoor door de NMBS op de nabestaanden van de overledene kunnen worden verhaald. Is dat in Nederland of andere landen ook mogelijk/gebruikelijk?
Niet alleen de NMBS heeft daar een handje van: https://m.hln.be/nieuws/b(...)n-109-euro~acdf2cd8/

Vind het overigens vrij bizar. En het zet me ook aan het denken: In theorie kan dus blijkbaar een ieder die schade ondervindt zich partij stellen? :? Met andere woorden: theoretisch kun je als reiziger ook je schade civielrechtelijk verhalen? In ieder geval wel zo fijn dat dit land nog niet zover is afgezakt dat dit ook daadwerkelijk gedaan wordt.
BLSzaterdag 20 april 2019 @ 17:37
quote:
0s.gif Op zaterdag 20 april 2019 11:34 schreef FredvZ het volgende:

[..]

Consistentie is anders best belangrijk om de half slapende forens smorgens op de juiste trein te krijgen.
Oke sorry. Ik zag elders mensen roepen "doet NS aan tijdreizen ofzo" dus ik dacht dat het daarover ging.
dennistdzondag 21 april 2019 @ 14:20
Over de modelbanen op de Duitse stations: https://rp-online.de/nrw/(...)nhoefen_aid-37844523
James1988zondag 21 april 2019 @ 15:52
De nostalgie druipt er vanaf. Leuk artikel :D
Dr_Flashzondag 21 april 2019 @ 16:14
Zeker ja. Maar zo te zien gaat het niet lang meer duren met die dingen dan :{
dennistdzondag 21 april 2019 @ 17:09
Hebben jullie trouwens nog zin in het rondje dat ik in januari voorstelde?

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
Enschede            ab 10:32    4b      RB 64 (20209)       Talent (643)
Münster(Westf)Hbf   an 11:44    4           
                                        
Umsteigezeit 26 Min.                    
                                        
Münster(Westf)Hbf   ab 12:10    3       ERB RB89 (90021)    FLIRT (428)
Hamm(Westf)         an 12:37    4           
                                        
Umsteigezeit 20 Min.                    
                                        
Hamm(Westf)         ab 12:57    2       ABR RE11 (26716)    Desiro HC (462)
Dortmund Hbf        an 13:17    16          
                                        
Umsteigezeit 15 Min.                    
                                        
Dortmund Hbf        ab 13:32    3       RB 52 (10479)       Pesa Lint (632)
Lüdenscheid         an 14:55    1                           
                                                            
Umsteigezeit 37 Min.                                        
                                                            
Lüdenscheid         ab 15:32    1       RB 25 (11561)       LINT 54/81 (622/620)
Köln Hbf            an 17:36    11 B-C 
                     
Umsteigezeit 39 Min.                                                            
                                                                                
Köln Hbf            ab 18:15    9 A-C   RE 1 (10132)        Dosto               
Aachen Hbf          an 19:07    2                                               
                                                                                
Umsteigezeit 38 Min.                                                            
                                                                                
Aachen Hbf          ab 19:45    7       RE 18 (19861)       FLIRT3 Limax        
Heerlen             an 20:13    4                                               

Voorstellen voor een datum:

zondag 12 mei

zondag 19 mei

zaterdag 25 mei
zondag 26 mei
derLudolfzondag 21 april 2019 @ 18:10
quote:
0s.gif Op zondag 21 april 2019 17:09 schreef dennistd het volgende:
Hebben jullie trouwens nog zin in het rondje dat ik in januari voorstelde?
[ code verwijderd ]

Voorstellen voor een datum:

zondag 12 mei

zondag 19 mei

zaterdag 25 mei
zondag 26 mei
Trek me niks van mij aan mocht de rest het graag op een zaterdag willen, maar een zondag zou mijn voorkeur hebben. :Y
derLudolfzondag 21 april 2019 @ 18:10
Als ik mee mag natuurlijk :+
Peterseliemanzondag 21 april 2019 @ 18:23
ik zou wel willen, maar Heerlen is voor mij een uur te laat
Dr_Flashzondag 21 april 2019 @ 18:28
Meh, beaten track. Hooguit die blindedarm naar Lüdenscheid zou wel weer eens leuk zijn om te doen.
derLudolfzondag 21 april 2019 @ 18:41
quote:
0s.gif Op zondag 21 april 2019 18:23 schreef Peterselieman het volgende:
ik zou wel willen, maar Heerlen is voor mij een uur te laat
naar Emmen wordt dat ook nog spannend denk ik...

Edit: jup. Vanuit Aachen zou ik dan richting Meppen of Haren moeten racen.
Peterseliemanzondag 21 april 2019 @ 18:43
quote:
1s.gif Op zondag 21 april 2019 18:41 schreef derLudolf het volgende:

[..]

naar Emmen wordt dat ook nog spannend denk ik...
het is voor mij wel te halen, maar het wordt dan wel diep in de nacht
derLudolfzondag 21 april 2019 @ 18:46
quote:
14s.gif Op zondag 21 april 2019 18:43 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

het is voor mij wel te halen, maar het wordt dan wel diep in de nacht
Zie edit. Niet dus...
derLudolfzondag 21 april 2019 @ 18:50
Betekent ook dat ik pas in Münster aansluit, want dan ga ik 's morgens daar met de auto heen
dennistdzondag 21 april 2019 @ 19:43
Optie is ook om vanaf Köln naar Arnhem te gaan, daar ben je dan ook rond 20.15u
dennistdmaandag 22 april 2019 @ 00:06
Die voetbaltreinen in Duitsland blijf ik toch iets fascinerends vinden. Neem als voorbeeld deze trein:
quote:
Rostock Hbf 23:23 Uhr
- 21.04.2019 -
Schwerin Hbf 00:23 Uhr - 00:29 Uhr
Hamburg-Harburg 01:47 Uhr - 01:50 Uhr
Kaiserslautern Hbf 10:50 Uhr

Rückfahrt:

Kaiserslautern Hbf 17:10 Uhr
- 22.04.2019 -
Hamburg-Harburg 02:08 Uhr - 02:11 Uhr
Schwerin Hbf 03:20 - 03:23 Uhr
Rostock Hbf 04:14 Uhr
Welke gek stapt er op zaterdagavond om 23.23u in Rostock de trein in om op zondag in Kaiserslautern de wedstrijd van je club (in de derde liga, 5e plaats) te bekijken en vervolgens pas in de nacht op maandag om 4.14u weer terug te zijn? 8)7
DeaDLocK2Kmaandag 22 april 2019 @ 00:19
Genoeg mensen die niet willen rijden schijnbaar?
dennistdmaandag 22 april 2019 @ 00:27
Ik kan me gewoon niet voorstellen dat je 29 uur onderweg wil zijn voor een wedstrijd van 90 minuten. En om zo'n trein enigszins betaalbaar te houden moet je toch al gauw met een mannetje of 500 900 zijn.

900 volgens https://www.fc-hansa.de/f(...)C3%BCr%20Rostock.pdf
DeaDLocK2Kmaandag 22 april 2019 @ 00:29
Ik heb weleens 30 uur in de trein gezeten voor een verjaardag waar ik me nog geen half uur van herinner. Tja.
Fredmaandag 22 april 2019 @ 11:57
quote:
11s.gif Op maandag 22 april 2019 00:06 schreef dennistd het volgende:
Welke gek stapt er op zaterdagavond om 23.23u in Rostock de trein in om op zondag in Kaiserslautern de wedstrijd van je club (in de derde liga, 5e plaats) te bekijken en vervolgens pas in de nacht op maandag om 4.14u weer terug te zijn? 8)7
Voetbalfans hè. Prioriteiten liggen voor die mensen nou eenmaal anders.

Gelukkig zijn die Duitsers een stuk braver in de trein, als je Nederlandse voetbalfans zo lang in de trein zet dan komt-ie als een cabrio :+
derLudolfmaandag 22 april 2019 @ 13:46
Ze mogen wel extra koelwagon meenemen met bier en braadworst :P
Eixmaandag 22 april 2019 @ 19:47
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2019 00:27 schreef dennistd het volgende:
Ik kan me gewoon niet voorstellen dat je 29 uur onderweg wil zijn voor een wedstrijd van 90 minuten.

900 volgens https://www.fc-hansa.de/f(...)C3%BCr%20Rostock.pdf
Nou, dat snap ik wel. Een beetje. Het zou helemaal niks voor mij zijn, maar als je supporter bent en samen met al je maten een weekend avontuur kan beleven dan lachen toch. :s)

Deze vind ik dan wel weer prachtig - uit je gelinkte fanbrief: "Falls der Bahnverkehr im Schienennetz am Spieltag durch interne Probleme der
deutschen Bahn bedingt gestört sein sollte, bitten wir vorab um Ihr Verständnis."
. Het lijkt mij volstrekt vanzelfsprekend dat indien zich een storing in het treinverkeer voordoet alle supporters zich voorbeeldig gedragen. Ook als ze de wedstrijd dan missen ofzo. :+ _O-
Adrie072dinsdag 23 april 2019 @ 14:35
445273.w960.0.a42ed69.jpg

https://www.at5.nl/artike(...)ertrokken-uit-spanje
#ANONIEMdinsdag 23 april 2019 @ 17:04
quote:
Dat is een tram
b2pydinsdag 23 april 2019 @ 19:19
quote:
Wordt nog wat in Mokum _O_
DeaDLocK2Kdinsdag 23 april 2019 @ 19:33
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2019 19:19 schreef b2py het volgende:

[..]

Wordt nog wat in Mokum _O_
Gelukkig breken ze het aan de andere kant snel weer af! https://www.parool.nl/ams(...)-de-winkel~a4626456/
Dr_Flashdinsdag 23 april 2019 @ 20:27
GEFELICITEERD MET JE VERJAARDAG JAMES1988 *O*
DeaDLocK2Kdinsdag 23 april 2019 @ 20:38
quote:
7s.gif Op dinsdag 23 april 2019 20:27 schreef Dr_Flash het volgende:
GEFELICITEERD MET JE VERJAARDAG JAMES1988 *O*
Gefeliciteerd James! Dat je maar veel slagroomtaartjes en pintjes mag nuttigen <3
James1988dinsdag 23 april 2019 @ 21:15
Thanks :D *O*
Peterseliemandinsdag 23 april 2019 @ 21:16
Gefeliciteerd James
Dr_Flashdinsdag 23 april 2019 @ 21:21
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2019 20:38 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]

Gefeliciteerd James! Dat je maar veel slagroomtaartjes en pintjes mag nuttigen <3
Ja en een beetje een darterspostuur mag ontwikkelen net als ome flessie :P
DeaDLocK2Kdinsdag 23 april 2019 @ 21:24
quote:
10s.gif Op dinsdag 23 april 2019 21:21 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Ja en een beetje een darterspostuur mag ontwikkelen net als ome flessie :P
Je ava is trippy man. Ik zit aan een kuurtje waar ik duf van word vlak na het innemen en het is een heel fascinerende reeks plaatjes.
Dr_Flashdinsdag 23 april 2019 @ 21:27
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2019 21:24 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]

Je ava is trippy man. Ik zit aan een kuurtje waar ik duf van word vlak na het innemen en het is een heel fascinerende reeks plaatjes.
Ja ik heb er destijds erg mijn best op gedaan om het tot op de honderdste seconde gelijk te krijgen met dit filmpje O+


Gotta love it O+

Over 5 minuten ga ik weer normaal doen O-)
DeaDLocK2Kdinsdag 23 april 2019 @ 21:31
Wtf, fucking geniaal <3 :D (y)
Dr_Flashdinsdag 23 april 2019 @ 21:37
Wist je dat niet? ik heb hem al jaren in het arsenaal zitten :) Maar meestal doe ik normaal -O-
b2pydinsdag 23 april 2019 @ 21:48
Gefeliciteerd James!
James1988dinsdag 23 april 2019 @ 22:21
Wederom dank :D

En Fles, welke avatar was dat? Ik weet volgens mij wel over welke het gaat maar ik kan 'm zo even niet herinneren :')
Dr_Flashdinsdag 23 april 2019 @ 22:32
Deze O+

Sorry deadlock :+
DeaDLocK2Kdinsdag 23 april 2019 @ 22:35
Ik vind hem heel mooi!
James1988dinsdag 23 april 2019 @ 22:37
Die is geweldig. _O-
DeaDLocK2Kwoensdag 24 april 2019 @ 00:16
Heb ik al eens gezegd dat ik best verdrietig word van dit kaartje:
https://en.wikipedia.org/wiki/File:Baanvaksnelheden.png
Baanvaksnelheden.png

Welterusten allemaal :)
b2pywoensdag 24 april 2019 @ 06:13
quote:
17s.gif Op dinsdag 23 april 2019 22:32 schreef Dr_Flash het volgende:
Deze O+

Sorry deadlock :+
Mobile users 😭
Pino112woensdag 24 april 2019 @ 07:29
quote:
0s.gif Op woensdag 24 april 2019 06:13 schreef b2py het volgende:

[..]

Mobile users 😭
Daar kan je UIs ook aanzetten, in instellingen rechtsboven.

f7d50714-664d-11e9-8d7a-0218eaf05005.jpg
https://www.telegraaf.nl/(...)ns-in-tien-jaar-tijd
30 nieuwe stations tot 2028.
b2pywoensdag 24 april 2019 @ 07:55
Indien er financiering gevonden wordt, zijn plannen van ProRail
DeaDLocK2Kwoensdag 24 april 2019 @ 08:58
quote:
14s.gif Op woensdag 24 april 2019 07:29 schreef Pino112 het volgende:

[..]

Daar kan je UIs ook aanzetten, in instellingen rechtsboven.

[ afbeelding ]
https://www.telegraaf.nl/(...)ns-in-tien-jaar-tijd
30 nieuwe stations tot 2028.
Grappig dat het, op echt één uitzondering na (Groningen), precies een weerspiegeling is van waar wij 10.000 leerlingen "kwijt" gaan raken in de aankomende 4 jaar. Daar is geen nieuw station te vinden op de kaart.
Salatrelwoensdag 24 april 2019 @ 09:17
Een station in Staphorst maar toch zeker niet op zondag?
Dr_Flashwoensdag 24 april 2019 @ 09:30
station Winschoten bestaat al :Y
Frozen-assassinwoensdag 24 april 2019 @ 09:35
Je moet wel een beste bocht gaan maken om een doorgaande station op Eindhoven Airport te krijgen tenzij je alleen wil pendelen tussen Airport en CS.
Dr_Flashwoensdag 24 april 2019 @ 09:36
Maastricht-Noord bestaat ook al.

Baexen heet Baexem.

en Ketel? Zeker een jeneverliefhebber :') Het heet Kethel daar.
Dr_Flashwoensdag 24 april 2019 @ 09:39
En Schiphol ligt op de plek van Haarlem. Er klopt echt geen fuck van dat kaartje. Hoe moeilijk kan het zijn> 8)7
Frozen-assassinwoensdag 24 april 2019 @ 09:42
quote:
0s.gif Op woensdag 24 april 2019 09:39 schreef Dr_Flash het volgende:
En Schiphol ligt op de plek van Haarlem. Er klopt echt geen fuck van dat kaartje. Hoe moeilijk kan het zijn> 8)7
Telegraaf neemt een voorschot op Schiphol aan zee })
dennistdwoensdag 24 april 2019 @ 11:09
ProRail_VL twitterde op woensdag 24-04-2019 om 10:45:59 Breda-België> Twee treinen van de IC Brussel defect in het grensgebied> Reizigers van trein 9212 zijn geëvacueerd met trein 9219 en die is nu ook defect> Nieuwe evacuatietrein is onderweg> Geen treinverkeer van en naar België via de overgang bij Hazeldonk. reageer retweet
ProRail_VL twitterde op woensdag 24-04-2019 om 11:22:00 Breda-Breda Grens> Trein 9219 is weer onderweg naar Breda> Aan boord ook de eerder geëvacueerde reizigers uit trein 9212> Fingers crossed dat jullie nu in Breda aankomen. reageer retweet


[ Bericht 16% gewijzigd door dennistd op 24-04-2019 11:30:46 ]
dennistdwoensdag 24 april 2019 @ 12:27
Ludolf, wat ik nou toch tegen kwam op Flickr. Echt een foto voor jou:

Peterseliemanwoensdag 24 april 2019 @ 18:51
quote:
0s.gif Op woensdag 24 april 2019 09:17 schreef Salatrel het volgende:
Een station in Staphorst maar toch zeker niet op zondag?
alleen geopend op zondagochtend :7
Peterseliemanwoensdag 24 april 2019 @ 18:52
quote:
10s.gif Op woensdag 24 april 2019 09:36 schreef Dr_Flash het volgende:
Maastricht-Noord bestaat ook al.
Nu nog alleen voor de lijn Maastricht - Heerlen, maar straks krijgt de tak naar Sittard er ook een station
dennistdwoensdag 24 april 2019 @ 19:16
quote:
10s.gif Op woensdag 24 april 2019 18:51 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

alleen geopend op zondagochtend :7
En je wordt opgevangen door de dominee die je naar de kerk begeleidt zeker? :P
Peterseliemanwoensdag 24 april 2019 @ 19:18
quote:
0s.gif Op woensdag 24 april 2019 19:16 schreef dennistd het volgende:

[..]

En je wordt opgevangen door de dominee die je naar de kerk begeleidt zeker? :P
joah
Adrie072woensdag 24 april 2019 @ 19:40
PRORAIL PRESENTEERT STATION VAN DE TOEKOMST
24 APRIL 2019

Technologie verandert de wereld en de stations veranderen mee. Dat is de voornaamste boodschap in de toekomstvisie die ProRail woensdag heeft gepresenteerd.

Over vijf jaar moeten de eerste contouren van het station van de toekomst al zichtbaar zijn. De komende tien jaar is voor de transformatie 3,5 miljard euro nodig, stelt ProRail. Het rijk, provincies, gemeenten en vervoerders moeten de handen ineenslaan om dat te realiseren.

OVERAL HELLINGBANEN
Technologie is het sleutelwoord in de toekomstvisie. 'ProRail wil klaar zijn voor de toekomst en is daarom volop bezig met innovaties op het spoor', zegt topman Pier Eringa in in het rapport Station NXT. 'Wanneer vervoerders vragen om infrastructuur waar je met autonoom rijdende treinen over kunt rijden, moeten wij die infrastructuur al hebben liggen.'

Om het openbaar vervoer ook voor mensen met een beperking toegankelijk te houden, zullen alle stations uiterlijk in 2030 zo zijn ingericht dat iedereen zelfstandig kan reizen. Overal komen hellingbanen en liften en perrons worden verhoogd, zodat een gelijkvloerse instap voor rolstoelers mogelijk wordt. Voor blinden zal vaker met braille worden gewerkt. Er worden verder slimme lantaarnpalen geplaatst en meer beveiligingscamera’s.

ENERGIEKNOOPPUNT
ProRail kondigde daarnaast aan dat het over tien jaar alle energie die het verbruikt zelf opwekt. Stations moeten in de toekomst gaan dienen als energieknooppunt. De 315 voetbalvelden aan overstapoppervlakte bieden mogelijkheden voor energie-opwekking en ook fietsoverkappingen, wanden van abri’s, technische ruimtes en windschermen zullen voor dat doel worden ingezet.

Om de perroncapaciteit te vergroten, zullen de borden 'smart' worden, om zo de reizigers te kunnen sturen naar delen van het perron waar nog ruimte is. Door de inzet van zelfrijdende treinen zal ook de capaciteit op het spoor fors worden uitgebreid. Volgens ProRail blijkt uit recente proeven dat dergelijke treinen dichter op elkaar kunnen rijden dan treinen met een machinist.

FIETSEN
ProRail verwacht ook veel van slimme apps, die de reiziger van deur tot deur zullen begeleiden. Het moet makkelijker worden om op het perron over te stappen op andere vormen van vervoer zoals metro, bus, fiets of auto. Om fietsgebruik aan te moedigen, bouwt ProRail extra rijwielstallingen, maar het spoorbedrijf werkt ook mee aan ontwikkelingen rondom de Hyperloop.

In het rapport benadrukt ProRail dat de toekomst hier en daar al is begonnen. Op station Schiphol hangen inmiddels ledbalken boven de perrons die aangeven waar de deuren van de eerstkomende trein zich zullen bevinden. Ook maakt de lichtbalk in één oogopslag duidelijk waar zich de eersteklasrijtuigen bevinden. Op de overkapping van station Eindhoven zijn 1900 zonnepanelen geplaatst, die in 60 procent van de energiebehoefte van het station voorzien. Om de capaciteit van fietsenstallingen te vergroten wordt in Rotterdam, Zwolle en Dordrecht geëxperimenteerd met robots die je fiets naar zijn plek brengen. De stallingen kunnen bij noodweer dienstdoen als opvangbuffer voor overtollig regenwater.

TEGELS
In Blerick is het perron bestraat met tegels met een 'cradle to cradle'-keurmerk. Doordat ze onder meer van hergebruikt materiaal zijn gemaakt, levert het gebruik van deze tegels een forse CO2-winst op. In Amersfoort worden tegels getest die veiliger, lichter en duurzamer zijn dan de gangbare tegels. Op station Mantgum gaat het licht pas aan als er reizigers in de buurt zijn. Bij de bouw van het nieuwe station van Arnhem zijn vooral natuurlijke materialen gebruikt. Bovendien heeft het station een groen dak gekregen.

Samen met de Technische Universiteit Delft heeft ProRail camera's ontwikkeld die objecten langs het spoor snel herkennen. Zo kan eerder worden vastgesteld of er problemen dreigen. In Beverwijk en Deurne staan nu geluidsschermen die zijn gemaakt van lokaal geteeld olifantsgras.

REGENWATER
ProRail noemt in zijn rapport ook een aantal technieken die mogelijk een rol zullen spelen in de toekomst van de treinstations. Voor de energie-opslag bij stations zou een Ecovat uitkomst kunnen bieden, aldus ProRail. Dat is een grote, ondergrondse waterbuffer voor de seizoensopslag van warmte en koude. Op de perrons zouden zonnepanelen kunnen worden geplaatst waar je gewoon overheen kunt lopen, zoals het zonnefietspad Solaroad dat in gebruik is genomen bij Krommenie. Daarnaast zouden er Waterbenches moeten komen, poreus zitmeubilair waar het regenwater doorheen kan sijpelen om in een ondergrondse buffer te belanden. Met op elk station één zo'n bank zou ProRail al 112.000 liter regenwater kunnen opvangen.

MAATSCHAPPELIJKE TRENDS
ProRail signaleert een aantal maatschappelijke trends die van grote betekenis worden voor de toekomst van het reizen. De steden groeien, terwijl dorpen een steeds landelijker karakter zullen krijgen. De bevolking vergrijst en de gemiddelde gezinssamenstelling verandert. Het klimaat verandert, het wordt warmer en er komt meer overlast door intensieve regenval of langdurige droogte. In de economie zal niet langer het product centraal staan, maar de waarde en daarnaast gaan we steeds meer delen.

Energieneutraal wordt de norm en in een circulaire economie bestaat afval niet meer. Na het Internet of Things zal er een Internet of Everything ontstaan met nieuwe verdienmodellen en nieuwe mobiliteitsconcepten. Welke dat precies zullen worden, laat ProRail in het midden. Wel zal mobiliteit slimmer moeten worden: we kunnen immers niet eindeloos méér infrastructuur blijven aanleggen, terwijl het aantal reizigers zal blijven toenemen.

https://www.deingenieur.n(...)tion-van-de-toekomst
DeaDLocK2Kwoensdag 24 april 2019 @ 22:03
Perrons worden verlaagd. Maar point taken. En fijn dat dit zo landelijk wordt aangepakt. Nou nog 3KV en ik ben een blije tet.
JDudewoensdag 24 april 2019 @ 22:08
quote:
0s.gif Op woensdag 24 april 2019 19:40 schreef Adrie072 het volgende:
Op station Mantgum gaat het licht pas aan als er reizigers in de buurt zijn.
Spaarlamp in Mantgum; forever alone.
Dr_Flashwoensdag 24 april 2019 @ 23:16
quote:
14s.gif Op woensdag 24 april 2019 18:52 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Nu nog alleen voor de lijn Maastricht - Heerlen, maar straks krijgt de tak naar Sittard er ook een station
een perron lijkt me genoeg :+
Peterseliemanwoensdag 24 april 2019 @ 23:50
Boompie op het spoor tussen Ommen en Mariënberg. Arriva-treintje is wat beschadigd
#ANONIEMdonderdag 25 april 2019 @ 00:00
quote:
14s.gif Op woensdag 24 april 2019 07:29 schreef Pino112 het volgende:

[..]

Daar kan je UIs ook aanzetten, in instellingen rechtsboven.

[ afbeelding ]
https://www.telegraaf.nl/(...)ns-in-tien-jaar-tijd
30 nieuwe stations tot 2028.
Station Grubbenvorst is net geschrapt uit de Maaslijnplannen 8)7
dennistddonderdag 25 april 2019 @ 00:51
Een niet zo handige boer in Schleswig-Holstein dacht dat ie met z'n trekker ook wel buiten de overweg over kon steken. Dat ging in principe goed, maar het apparaat dat erachter hing bleef haken en verschoof een stuk spoor :X

190423GleisverwerfungWasbekneu_29d8e960_6d43_475a_849d_1c98f6a6751c_c.jpg

Bron: https://www.boyens-medien(...)nster-und-heide.html
Dr_Flashdonderdag 25 april 2019 @ 08:31
Dat gaat centjes kosten :Y
De_Hertogdonderdag 25 april 2019 @ 08:45
quote:
0s.gif Op donderdag 25 april 2019 00:00 schreef J.B. het volgende:

[..]

Station Grubbenvorst is net geschrapt uit de Maaslijnplannen 8)7
Kaartje is gebaseerd op oude informatie:
quote:
Een station voor Eindhoven Airport -in Acht, met een HOV-verbinding naar het vliegveld- hoort er in elk geval niet bij. Dit in tegenstelling tot wat diverse media gisteren berichtten, naar aanleiding van een artikel in de Telegraaf. Het kaartje dat de krant daarbij afbeeldde, gebaseerd op een lijstje uit 2014, is volgens ProRail én NS ruimschoots achterhaald.
https://www.ed.nl/den-bos(...)en-airport~af9f43c4/
Dr_Flashdonderdag 25 april 2019 @ 08:50
definieer "ruimschoots achterhaald". Winschoten had in 1868 al een station.
James1988donderdag 25 april 2019 @ 12:06
Nieuwe overwegcampagne van Infrabel:

WcPotdonderdag 25 april 2019 @ 17:26
quote:
14s.gif Op woensdag 24 april 2019 23:50 schreef Peterselieman het volgende:
Boompie op het spoor tussen Ommen en Mariënberg. Arriva-treintje is wat beschadigd
Voorruit stuk en had ook geen stroomafnemer meer stond vanmorgen in Zwolle aan de kant
Salatreldonderdag 25 april 2019 @ 19:16
quote:
1s.gif Op donderdag 25 april 2019 12:06 schreef James1988 het volgende:
Nieuwe overwegcampagne van Infrabel:

wat toevallig dat hij slagboom heet zeg :D
derLudolfdonderdag 25 april 2019 @ 19:18
quote:
0s.gif Op donderdag 25 april 2019 08:31 schreef Dr_Flash het volgende:
Dat gaat centjes kosten :Y
Gewoon eem warmstoken en met de voorhamer er bij :P
cherrycokedonderdag 25 april 2019 @ 20:07
jammer dat Antalya geen trein station heeft, zou graag dan naar Ankara willen, maar ik moet dan eerst een bus pakken naar Mersin of Karaman en daar overstappen op de trein.

op Mersin zou ik eerst moeten treinen naar Adana en dan overstappen naar Konya die maar een keer dag gaat. het kost allemaal geen drol, maar ik moet er wel rekening mee houden dat ik minimaal 12 uur onderweg bent, alleen al met de trein.

plannen plannen....
Jappie_Seadonderdag 25 april 2019 @ 23:59
Ik wil eind mei een weekend naar Dresden met de trein. Nou wil ik graag op de terugreis 's nachts reizen. Ik zit echter heel erg te twijfelen welke route ik moet nemen:

Dresden-Berlin-Hannover:

Optie 1:
EC: 18:45 Dresden Hbf- Berlin Obf 20:33
Overstap Berlin Obf 3u08
Nacht ICE: 23:41 Berlin Obf - Hannover Hbf 03:09

+ Comfortabele trein, Niet hoeven overstappen
- Lang overbruggen in Berlijn

Optie 2:
RE: 19:14 Dresden Hbf - Leipzig Hbf 20:50
Overstap Leipzig Hbf 26m
ICE: 21:16 Leipzig Hbf - Berlin Hbf 22:55
Overstap Berlin Hbf-Obf 46m
Nacht-ICE: Berlin Obf - Hannover Hbf 03:09

+ Langer in Dresden, ICE, prima wachttijd in Berlijn
- extra overstap, minder comfortabel (deel met stoptrein)

Optie 3:
EC: 20:46 Dresden Hbf - Leipzig Hbf 22:02
Overstap Leipzig Hbf 14m
ICE: Leipzig Hbf - Berlin Obf 23:41
Overstap Berlin Obf 15m
S-Bahn: 23:56 Berlin Obf - Berlin Wannsee 00:32
Overstap Berlin Wannsee 7m
Nacht-ICE: 00:39 Berlin Wannsee - Hannover Hbf 03:09

+ Lekker lang in Dresden, Geen lange wachttijden, comfortabele treinen
- Erg krappe overstappen
De ICE uit Leipzig komt om 23:41 aan, en de nacht-ICE vertrekt ook om 23:41. Is er een kans die aansluiting alsnog te halen? (hij rijdt wegens werkzaamheden via een andere route, misschien dat er daardoor extra speling in de tijden zit) En zo niet, is het realistisch om de Nacht-ICE voor Wannsee in te halen, of is het risico op het missen van een aansluiting te groot. En als ik de aansluiting mis, kan ik dan verwachten dat ik bijvoorbeeld een hotel vergoed krijg? (Ik reis met een CD ticket zonder zugbindung in Duitsland).

Berlin-Groningen:

Optie 1:
Nacht-ICE: 23:41 Berlin Ostbahnhof - Hannover Hbf 03:09
Overstap Hannover 1u11
RE: Hannover Hbf 4:20 - Bremen Hbf 05:39
Overstap Bremen Hbf 14m
IC: Bremen Hbf 5:53 - Leer 07:07
Overstap Leer 23m
Bus: Leer 07:30 - Groningen 08:25

+ Vroeg thuis, Overstap in Hannover (veel horeca nog open)
- Midden in de nacht lange overstap, deel met bus
De Nacht ICE vertrekt pas 03:40 vanaf Hannover, is het mogelijk om in de trein blijven zitten?

Optie 2:
Nacht-ICE: 23:41 Berlin Ostbahnhof - Bielefeld Hbf 04:36
Overstap Bielefeld Hbf 32m
ERB: 05:08 Bielefeld Hbf - Hengelo 07:26
Overstap Hengelo 13m
IC: 07:39 Hengelo - Zwolle 08:21
Overstap Zwolle
SP: 08:24 Zwolle - Groningen 09:33

+ Langer in de Nacht ICE (meer slaap), Kortere overstap 's nachts, alles met de trein
- Overstap in Bielefeld (niks te doen 's nachts), Later in Groningen, Lang stuk in een stoptrein, Moet een extra kaartje Bad Bentheim-Grens kopen

Kunnen jullie mij misschien advies geven op welke route ik het best kan nemen? Heeft iemand ervaring met deze treinen, kan je er een beetje in slapen?

Alvast bedankt!
Frozen-assassinvrijdag 26 april 2019 @ 00:09
Als ik het zo lees lijkt het op twee losse reizen; Dresden - Hannover en Berlijn - Groningen, maar het is één reis toch?
Jappie_Seavrijdag 26 april 2019 @ 00:13
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 april 2019 00:09 schreef Frozen-assassin het volgende:
Als ik het zo lees lijkt het op twee losse reizen; Dresden - Hannover en Berlijn - Groningen, maar het is één reis toch?
Ja het is een reis, maar de Nacht-ICE Berlijn-Hannover neem ik sowieso, ik heb dus 3 opties voor Dresden-Berlijn en 2 opties Berlijn-Groningen
James1988vrijdag 26 april 2019 @ 00:50
"Nacht ICE" is overigens gewoon een ICE die 's nachts rijdt, het is geen slaaptrein. Misschien is het licht een beetje gedimd, veel meer moet je niet verwachten.
Dr_Flashvrijdag 26 april 2019 @ 06:50
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 april 2019 00:50 schreef James1988 het volgende:
"Nacht ICE" is overigens gewoon een ICE die 's nachts rijdt, het is geen slaaptrein. Misschien is het licht een beetje gedimd, veel meer moet je niet verwachten.
Ja dat is pure aids idd. Als je echt compleet verknetterd aan wilt komen kan ik hem van harte aanbevelen :)
Frozen-assassinvrijdag 26 april 2019 @ 08:40
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 april 2019 06:50 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Ja dat is pure aids idd. Als je echt compleet verknetterd aan wilt komen kan ik hem van harte aanbevelen :)
Niet in voor een avontuur Fles? :P
Frozen-assassinvrijdag 26 april 2019 @ 08:41
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 april 2019 00:13 schreef Jappie_Sea het volgende:

[..]

Ja het is een reis, maar de Nacht-ICE Berlijn-Hannover neem ik sowieso, ik heb dus 3 opties voor Dresden-Berlijn en 2 opties Berlijn-Groningen
Dan zou ik voor optie 1, minst gedoe met overstappen en qua vertrektijd scheelt het niet zoveel. Kan je nog beetje Berlijn kijken evt. en optie 1 naar Groningen nemen. Wat James al zegt; het is geen slaaptrein dus of er van slapen veel terechtkomt...

En misschien is het vloeken in tent hier maar kijk naar Flixbus oid; rechtstreeks of 1 overstap en stuk sneller en wellicht goedkoper.

[ Bericht 4% gewijzigd door Frozen-assassin op 26-04-2019 08:49:18 ]
BLSvrijdag 26 april 2019 @ 13:01
https://www.zdf.de/nachri(...)iner-s-bahn-100.html

Je mag blijkbaar ook al geen seks hebben in de S-Bahn :N
dennistdvrijdag 26 april 2019 @ 13:16
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 april 2019 13:01 schreef BLS het volgende:
https://www.zdf.de/nachri(...)iner-s-bahn-100.html

Je mag blijkbaar ook al geen seks hebben in de S-Bahn :N
Nou ja, het staat er als volgt:

quote:
Für öffentlichen Sex zur Mittagszeit in einer Berliner S-Bahn müssen ein Mann und eine Frau insgesamt 7.500 Euro Strafe bezahlen.
Mogelijk mag het dus op andere tijdstippen wel :+
derLudolfvrijdag 26 april 2019 @ 13:26
Misschien was het wel onveilig...
Eixvrijdag 26 april 2019 @ 13:50
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 april 2019 00:50 schreef James1988 het volgende:
"Nacht ICE" is overigens gewoon een ICE die 's nachts rijdt, het is geen slaaptrein. Misschien is het licht een beetje gedimd, veel meer moet je niet verwachten.
Abteil boeken en het licht uitzetten? :s)
dennistdvrijdag 26 april 2019 @ 14:16
De Ierse tak van NS is verkocht: https://nieuws.ns.nl/ns-b(...)-lease-dochter-nsfs/
Dr_Flashvrijdag 26 april 2019 @ 14:39
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 april 2019 08:40 schreef Frozen-assassin het volgende:

[..]

Niet in voor een avontuur Fles? :P
Oh ik ben meer in voor avontuur dan 99 % van de spoorkolonie hoor :D Maar dit avontuur heb ik al eens mogen genieten, en ik heb ervan geleerd :+
b2pyvrijdag 26 april 2019 @ 14:40
quote:
0s.gif Op vrijdag 26 april 2019 14:16 schreef dennistd het volgende:
De Ierse tak van NS is verkocht: https://nieuws.ns.nl/ns-b(...)-lease-dochter-nsfs/
De treinen van de Ierse tak zijn verkocht, waarmee de Ierse tak (nsfs) beëindigd wordt. Je suggereert imo dat NS treintjes reed aldaar. :s)
Eixzaterdag 27 april 2019 @ 08:00
quote:
0s.gif Op donderdag 25 april 2019 23:59 schreef Jappie_Sea het volgende:
Ik wil eind mei een weekend naar Dresden met de trein. Nou wil ik graag op de terugreis 's nachts reizen. Ik zit echter heel erg te twijfelen welke route ik moet nemen:

Dresden-Berlin-Hannover:

Optie 1:
EC: 18:45 Dresden Hbf- Berlin Obf 20:33
Overstap Berlin Obf 3u08
Nacht ICE: 23:41 Berlin Obf - Hannover Hbf 03:09

+ Comfortabele trein, Niet hoeven overstappen
- Lang overbruggen in Berlijn

[...]
Kunnen jullie mij misschien advies geven op welke route ik het best kan nemen? Heeft iemand ervaring met deze treinen, kan je er een beetje in slapen?

Alvast bedankt!
Overigens zou ik optie 1 doen. En die lange stop in Berlijn gebruiken voor een leuke activiteit. Even de bagage in een kluisje dumpen en door naar het een of ander. De Reichstag bezoeken bijvoorbeeld. ;)
BLSzaterdag 27 april 2019 @ 11:10
https://www.kirchentagbaden.de/content/e7989/

Wie wil er vijf uur in een tram zitten van Karlsruhe naar Dortmund?
b2pyzaterdag 27 april 2019 @ 13:56
Momenteel wordt een trein in Castricum afgebroken door opgeschoten jeugd. Koningsdag is begonnen 🤗
Adrie072zaterdag 27 april 2019 @ 14:13
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 april 2019 13:56 schreef b2py het volgende:
Momenteel wordt een trein in Castricum afgebroken door opgeschoten jeugd. Koningsdag is begonnen 🤗
SGM? Virm?
b2pyzaterdag 27 april 2019 @ 14:16
Geen idee.
Salatrelzaterdag 27 april 2019 @ 15:44
Door het oog van de naald. Dinsdag moet ik een trein rijden die in Castricum stopt. Het komt wel erg dichtbij zo...
DeaDLocK2Kzaterdag 27 april 2019 @ 15:57
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 april 2019 15:44 schreef Salatrel het volgende:
Door het oog van de naald. Dinsdag moet ik een trein rijden die in Castricum stopt. Het komt wel erg dichtbij zo...
Wil je een steekvest lenen? Of moet ik een gewapende escorte regelen? Sowieso al een gesprek met een psycholoog gepland neem ik aan? Misschien is vooraf een goed idee om je voor te bereiden. Niet dat je je kan voorbereiden als je naar een door oorlog verscheurd derdewereldland afreist natuurlijk, maar misschien geeft het net een beetje extra dat zetje om het trauma niet levenslang te laten zijn?
Salatrelzaterdag 27 april 2019 @ 15:59
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 april 2019 15:57 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]

Wil je een steekvest lenen? Of moet ik een gewapende escorte regelen? Sowieso al een gesprek met een psycholoog gepland neem ik aan? Misschien is vooraf een goed idee om je voor te bereiden. Niet dat je je kan voorbereiden als je naar een door oorlog verscheurd derdewereldland afreist natuurlijk, maar misschien geeft het net een beetje extra dat zetje om het trauma niet levenslang te laten zijn?
Ik meld me denk ik gewoon ziek
Peterseliemanzaterdag 27 april 2019 @ 16:04
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 april 2019 14:13 schreef Adrie072 het volgende:

[..]

SGM? Virm?
SGM
Adrie072zaterdag 27 april 2019 @ 16:11
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 april 2019 16:04 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

SGM
Niet dat dat het goed maakt, verre van...
DeaDLocK2Kzaterdag 27 april 2019 @ 16:17
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 april 2019 15:59 schreef Salatrel het volgende:

[..]

Ik meld me denk ik gewoon ziek
Verstandig. Mocht er toch geen andere mogelijkheid zijn, dan help ik bidden op een zo prettig mogelijk verloop.
Peterseliemanzaterdag 27 april 2019 @ 16:19
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 april 2019 16:11 schreef Adrie072 het volgende:

[..]

Niet dat dat het goed maakt, verre van...
nope. Las dat er een groep van 50 zich misdroeg en dat ze één idioot opgepakt hebben
derLudolfzaterdag 27 april 2019 @ 17:38
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 april 2019 11:10 schreef BLS het volgende:
https://www.kirchentagbaden.de/content/e7989/

Wie wil er vijf uur in een tram zitten van Karlsruhe naar Dortmund?
Waarom zou je jezelf dat aandoen :')
DeaDLocK2Kzaterdag 27 april 2019 @ 17:53
quote:
1s.gif Op zaterdag 27 april 2019 17:38 schreef derLudolf het volgende:

[..]

Waarom zou je jezelf dat aandoen :')
Als het van 15:00/16:00 tot 20:00/21:00 met diner aan boord en borrels, dan lijkt me dat een uitstekend uitstapje.
Dr_Flashzaterdag 27 april 2019 @ 19:23
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 april 2019 17:53 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]

Als het van 15:00/16:00 tot 20:00/21:00 met diner aan boord en borrels, dan lijkt me dat een uitstekend uitstapje.
Ja. Maar dat is het dus niet.
derLudolfzaterdag 27 april 2019 @ 19:55
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 april 2019 17:53 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]

Als het van 15:00/16:00 tot 20:00/21:00 met diner aan boord en borrels, dan lijkt me dat een uitstekend uitstapje.
Maar dan heeft een tram niet ineens het comfort van een IC rijtuig..
DeaDLocK2Kzaterdag 27 april 2019 @ 19:57
Dat zou me voor die ene keer echt niet zoveel kunnen boeien.
Dr_Flashzaterdag 27 april 2019 @ 20:14
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 april 2019 19:57 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Dat zou me voor die ene keer echt niet zoveel kunnen boeien.
:D Nou ik spreek je na 5 uur op een houten plank wel weer :')
Frozen-assassinzaterdag 27 april 2019 @ 20:20
Als je er wat meer voor terugkrijgt dan 5 uur op een plank zitten zou het best leuk kunnen zijn
DeaDLocK2Kzaterdag 27 april 2019 @ 20:21
Ik heb 4h30m gedaan in de VS. Was echt bijzonder aangenaam. Er waren wel echt hele goede bloody marys.
Dr_Flashzaterdag 27 april 2019 @ 20:22
Okee joh :') :D
Eixzondag 28 april 2019 @ 00:00
Volgens mij is de doelgroep dan ook kerkbezoekers. En de die-hard kerkganger is wel wat gewend. :P
derLudolfzondag 28 april 2019 @ 00:27
quote:
0s.gif Op zondag 28 april 2019 00:00 schreef Eix het volgende:
Volgens mij is de doelgroep dan ook kerkbezoekers. En de die-hard kerkganger is wel wat gewend. :P
Nee, kerkbanken zijn meestal ook geen Chesterfields
Dr_Flashzondag 28 april 2019 @ 10:55
quote:
0s.gif Op zondag 28 april 2019 00:00 schreef Eix het volgende:
Volgens mij is de doelgroep dan ook kerkbezoekers. En de die-hard kerkganger is wel wat gewend. :P
Nou ja daar heb je wel een punt op zich. Maar kerkgangers zijn ook de jongsten niet over het algemeen. In zo'n stadstram zit bijvoorbeeld geen toilet natuurlijk. Benieuwd hoe ze dat gaan oplossen. Het lijkt me gewoon true hell. Alleen niet voor de spotters, die kunnen zo'n ding eens op een ongebruikelijke plaats fotograferen.

Maar misschien moet er ook wel een beetje het lijden van een pelgrimage mee gesymboliseerd worden. Daar lijkt het me best geschikt voor eerlijk gezegd. Maar comfort? Nee nee nee :N
Salatrelzondag 28 april 2019 @ 11:50
Ik vind het van halte noorderhelling naar de kuip al een eind....
dennistdzondag 28 april 2019 @ 13:10
Er zijn drie van deze Stadtbahn-stellen die beschikken over zowel een Bistrowagen als een toilet: https://de.wikipedia.org/wiki/GT8-100D/2S-M#Lieferung
Dr_Flashzondag 28 april 2019 @ 13:15
Gekkigheid. Nou ja, misschien kan het dan wel idd :Y
Dr_Flashmaandag 29 april 2019 @ 15:54
Heeeeel raar mailtje gekregen.

Mijn OVC loopt ten einde, half juni. Dus ik stuur een berichtje naar de klantenservice "Krijg ik vanzelf een nieuwe kaart of moet ik daar nog iets voor doen?"

Krijg ik dit terug :{

quote:
Geachte heer Fles,

Wij hebben uw verzoek ontvangen voor het vervangen van de verlopen OV-chipkaart. Het gaat om de OV-chipkaart met kaartnummer 666. Wij kunnen uw aanvraag niet verwerken omdat de kaart al wordt vervangen en/of beëindigd. U kunt deze kaart niet nog een keer vervangen en/of beëindigen.

Afhankelijk van de reden die hierboven wordt genoemd, raden wij u aan het volgende te doen:

Kaart al vervangen of beëindigd?
Wij hebben het resterende saldo van uw kaart al naar u overgemaakt. Heeft u een andere persoonlijke kaart die u wilt vervangen of beëindigen? U doet dit eenvoudig via www.ov-chipkaart.nl. Anders raden wij u aan een nieuwe persoonlijke kaart aan te vragen. U doet dit via www.ov-chipkaart.nl/aanvragen. De kaart kost ¤ 7,50, u betaalt met iDEAL. U heeft een digitale foto nodig.

Of koop een anonieme OV-chipkaart bij een verkooppunt bij u in de buurt. U vindt een verkooppunt via www.ov-chipkaart.nl/servicepuntenzoeker.
Maarmaar. Whut? :?

Dat vroeg ik helemaal niet. En geld overgemaakt is er ook niet. WTF? 8)7
spectrumanalysermaandag 29 april 2019 @ 16:04
Reden genoeg om er helemaal mee te stoppen. kort voor de uiterste houdbaarheidsdatum van de ovchipkaart heb ik alles opgezegd. wachten op een dal voordeel aanbieding ala eerste jaar 30 euro, met gratis ovchipkaart.

kan iemand mij uitleggen waarom een ovchipkaart een uiterste houdbaarheidsdatum heeft?
hoe smaakt een ovchipkaart eigenlijk, als ie nog niet over de datum is?
Frozen-assassinmaandag 29 april 2019 @ 16:06
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2019 16:04 schreef spectrumanalyser het volgende:
Reden genoeg om er helemaal mee te stoppen. kort voor de uiterste houdbaarheidsdatum van de ovchipkaart heb ik alles opgezegd. wachten op een dal voordeel aanbieding ala eerste jaar 30 euro, met gratis ovchipkaart.

kan iemand mij uitleggen waarom een ovchipkaart een uiterste houdbaarheidsdatum heeft?
hoe smaakt een ovchipkaart eigenlijk, als ie nog niet over de datum is?
Geld ruikt een beetje muf als je ze lang in een oude sok bewaart dus GELD MOET ROLLEN!!!
DeaDLocK2Kmaandag 29 april 2019 @ 16:08
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2019 16:04 schreef spectrumanalyser het volgende:
Reden genoeg om er helemaal mee te stoppen. kort voor de uiterste houdbaarheidsdatum van de ovchipkaart heb ik alles opgezegd. wachten op een dal voordeel aanbieding ala eerste jaar 30 euro, met gratis ovchipkaart.

kan iemand mij uitleggen waarom een ovchipkaart een uiterste houdbaarheidsdatum heeft?
hoe smaakt een ovchipkaart eigenlijk, als ie nog niet over de datum is?
Vanuit de filosofie "Deze chip is onkraakbaar!!" en dat er dus een nieuwe in moet omdat dat een vrij idiote bewering (en zelfs een keiharde leugen) blijkt te zijn, surprise, surprise, dus in het ergste geval ben je maximaal 5 jaar kaarten aan het rouleren.
dennistdmaandag 29 april 2019 @ 16:29
quote:
15s.gif Op maandag 29 april 2019 15:54 schreef Dr_Flash het volgende:
Heeeeel raar mailtje gekregen.

Mijn OVC loopt ten einde, half juni. Dus ik stuur een berichtje naar de klantenservice "Krijg ik vanzelf een nieuwe kaart of moet ik daar nog iets voor doen?"

Krijg ik dit terug :{
[..]

Maarmaar. Whut? :?

Dat vroeg ik helemaal niet. En geld overgemaakt is er ook niet. WTF? 8)7
Volgens mij krijg je gewoon vanzelf een nieuwe kaart als je een NS-abonnement hebt.
Dr_Flashmaandag 29 april 2019 @ 16:31
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2019 16:29 schreef dennistd het volgende:

[..]

Volgens mij krijg je gewoon vanzelf een nieuwe kaart als je een NS-abonnement hebt.
Zou ik prima vinden. Maar dan is dat "we hebben geld overgemaakt" natuurlijk aperte onzin.
Dr_Flashmaandag 29 april 2019 @ 16:32
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2019 16:08 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]

Vanuit de filosofie "Deze chip is onkraakbaar!!" en dat er dus een nieuwe in moet omdat dat een vrij idiote bewering (en zelfs een keiharde leugen) blijkt te zijn, surprise, surprise, dus in het ergste geval ben je maximaal 5 jaar kaarten aan het rouleren.
Ik denk eigenlijk dat het gewoon met fysieke slijtage van de kaart te maken heeft :)
Dr_Flashmaandag 29 april 2019 @ 16:33
Overigens heb ik het vorige week maar aan een conducteur gevraagd (dat mailtje waar dit een antwoord op is, is natuurlijk al van een maand geleden :') ) en die zei dat ik hem gewoon kon blijven gebruiken net zo lang tot de kaart het begeeft.
spectrumanalysermaandag 29 april 2019 @ 16:35
toen ik 1 dag na de uiterste houdbaarheidsdatum probeerde in te checken, lukte dat niet.
ben benieuwd of het jou dan wel lukt.
James1988maandag 29 april 2019 @ 17:00
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2019 16:35 schreef spectrumanalyser het volgende:
toen ik 1 dag na de uiterste houdbaarheidsdatum probeerde in te checken, lukte dat niet.
ben benieuwd of het jou dan wel lukt.
quote:
14s.gif Op maandag 29 april 2019 16:33 schreef Dr_Flash het volgende:
Overigens heb ik het vorige week maar aan een conducteur gevraagd (dat mailtje waar dit een antwoord op is, is natuurlijk al van een maand geleden :') ) en die zei dat ik hem gewoon kon blijven gebruiken net zo lang tot de kaart het begeeft.
Gaat niet werken, zodra de vervaldatum is gepasseerd zal elk paaltje, poortje of validator weigeren om iets met die kaart te doen.
Dr_Flashmaandag 29 april 2019 @ 17:01
Wat heeft het eigenlijk voor zin om zo iemand wat te vragen ook? 8)7
b2pymaandag 29 april 2019 @ 17:11
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2019 16:29 schreef dennistd het volgende:

[..]

Volgens mij krijg je gewoon vanzelf een nieuwe kaart als je een NS-abonnement hebt.
Kan bevestigen, in januari gratis nieuwe ontvangen ter vervanging van degene die in maart verliep
b2pymaandag 29 april 2019 @ 17:11
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2019 16:31 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Zou ik prima vinden. Maar dan is dat "we hebben geld overgemaakt" natuurlijk aperte onzin.
Het geld dat op de aflopende chipkaart staat wordt overgemaakt naar het naar hun bekende bankrekeningnummer :Y
Dr_Flashmaandag 29 april 2019 @ 17:12
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2019 17:11 schreef b2py het volgende:

[..]

Kan bevestigen, in januari gratis nieuwe ontvangen ter vervanging van degene die in maart verliep
Hier 12 juni dus. Should be here any day?
Dr_Flashmaandag 29 april 2019 @ 17:12
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2019 17:11 schreef b2py het volgende:

[..]

Het geld dat op de aflopende chipkaart staat wordt overgemaakt naar het naar hun bekende bankrekeningnummer :Y
Falende nikskunners :( :r gewoon overboeken op die nieuwe kaart denk 8)7
b2pymaandag 29 april 2019 @ 17:12
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2019 17:12 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Hier 12 juni dus. Should be here any day?
Zoiets, zou me er geen zorgen om maken tot eind mei :Y
b2pymaandag 29 april 2019 @ 17:13
quote:
8s.gif Op maandag 29 april 2019 17:12 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Falende nikskunners :( :r gewoon overboeken op die nieuwe kaart denk 8)7
Daar zetten ze 10 euro voor je op met alle bekende abo's etc die op je verlopen kaart staan, dsu ook automagisch opladen etc
James1988maandag 29 april 2019 @ 17:14
Ik heb een kaart die eind mei verloopt (er staat NS Flex op) dus daarvoor zal ik binnen een paar weken ook wel een nieuwe krijgen denk ik.

quote:
8s.gif Op maandag 29 april 2019 17:12 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Falende nikskunners :( :r gewoon overboeken op die nieuwe kaart denk 8)7
Je krijgt de nieuwe kaart voordat de oude verloopt. Als ze het saldo van de oude kaart op de nieuwe kaart zouden zetten is de kans groot dat het bedrag niet klopt. Of je krijgt te weinig, of je krijgt te veel.

Het resterende saldo overboeken nadat de oude kaart is verlopen is veiliger. :Y
Dr_Flashmaandag 29 april 2019 @ 17:15
Dan is het goed.
b2pymaandag 29 april 2019 @ 17:16
quote:
14s.gif Op maandag 29 april 2019 17:15 schreef Dr_Flash het volgende:
Dan is het goed.
Correctie, die 10 euro komt er op door automatisch opladen. Je krijgt een lege 0 (nul) euro kaart. Ik kreeg een brief op 29 januari voor kaart die verliep op 18 maart.
#ANONIEMmaandag 29 april 2019 @ 18:51
Het is jammer dat de trein zo slecht bereikbaar is. Voor ik op een station ben kon ik in de zelfde tijd met de auto meeste van Nederland al bereiken.

Er zou een goede oplossing hiervoor moeten komen.
b2pymaandag 29 april 2019 @ 18:57
Verhuizen 8)7
Maegrimmaandag 29 april 2019 @ 19:27
of langzamer rijden
Fixersmaandag 29 april 2019 @ 19:51
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2019 17:14 schreef James1988 het volgende:
Ik heb een kaart die eind mei verloopt (er staat NS Flex op) dus daarvoor zal ik binnen een paar weken ook wel een nieuwe krijgen denk ik.
[..]

Je krijgt de nieuwe kaart voordat de oude verloopt. Als ze het saldo van de oude kaart op de nieuwe kaart zouden zetten is de kans groot dat het bedrag niet klopt. Of je krijgt te weinig, of je krijgt te veel.

Het resterende saldo overboeken nadat de oude kaart is verlopen is veiliger. :Y
Ze vragen als het goed is nu wel of je een nieuwe foto wil uploaden. Heb ik nog met NS en Translink over aan de stok gehad. Ik reis nog steeds met een foto van inmiddels 12 jaar geleden op mijn OV-chip. Laat ik zeggen dat ik daar niet meer zo op lijk.
Dr_Flashmaandag 29 april 2019 @ 20:06
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2019 19:51 schreef Fixers het volgende:
Ze vragen als het goed is nu wel of je een nieuwe foto wil uploaden.
Wanneer vragen ze dat dan? :?
James1988maandag 29 april 2019 @ 20:06
Ik ben benieuwd of ik die vraag krijg. Op mijn OV-chipkaart staat nu een foto uit 2007, of zoiets :P
b2pymaandag 29 april 2019 @ 21:10
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2019 19:51 schreef Fixers het volgende:

[..]

Ze vragen als het goed is nu wel of je een nieuwe foto wil uploaden. Heb ik nog met NS en Translink over aan de stok gehad. Ik reis nog steeds met een foto van inmiddels 12 jaar geleden op mijn OV-chip. Laat ik zeggen dat ik daar niet meer zo op lijk.
Heb ik niet gezien hoor
DeaDLocK2Kmaandag 29 april 2019 @ 21:43
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2019 21:10 schreef b2py het volgende:

[..]

Heb ik niet gezien hoor
Ik wel, toen mijn OVC vorig jaar stuk ging kreeg ik een mail dat ik, als ik een nieuwe foto wilde, ik die binnen zoveel tijd kon uploaden.
b2pymaandag 29 april 2019 @ 21:48
Ik lees mijn mail slecht dat helpt niet dnek ik
DeaDLocK2Kmaandag 29 april 2019 @ 21:50
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2019 21:48 schreef b2py het volgende:
Ik lees mijn mail slecht dat helpt niet dnek ik
Maar hoe weet je dan of er Nigeriaanse prinsen zijn met een mogelijk fortuin voor je?!
b2pymaandag 29 april 2019 @ 21:53
Ik krijg die mail bijna niet ;(

Mijn laatst spammail is van fucking Monuta :')
Sandrvichmaandag 29 april 2019 @ 23:23
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2019 19:51 schreef Fixers het volgende:

[..]

Ze vragen als het goed is nu wel of je een nieuwe foto wil uploaden. Heb ik nog met NS en Translink over aan de stok gehad. Ik reis nog steeds met een foto van inmiddels 12 jaar geleden op mijn OV-chip. Laat ik zeggen dat ik daar niet meer zo op lijk.
Als ik dan een keer een controle heb op een NS trein, mag ik om die reden dus ook altijd m'n identiteitsbewijs laten zien. :')
Dr_Flashdinsdag 30 april 2019 @ 23:04
nieuwe kaart ontvangen, weer 5 jaar geldig, zelfde foto erop. Zonder vragen :)
TemulMelvinwoensdag 1 mei 2019 @ 00:14
Mijn kaart verliep vorig jaar ook. Op tijd contact met de klantenservice "ja u krijgt een nieuwe nog 4 weken wachten". 4 weken wachten en geen kaart. Weer bellen "Nee uw pasfoto is 16 weken terug verlopen. Vraag via TLS een nieuwe kaart aan, dat kost 11 euro maar die krijgt u terug van ns".
Keurig 11 euro van ns gekregen, terwijl de nieuwe kaart 7.50 kost.
Dr_Flashwoensdag 1 mei 2019 @ 08:58
"Uw pasfoto is verlopen" :') _O- Serieus? 8)7
DeaDLocK2Kwoensdag 1 mei 2019 @ 09:06
"Verschil tussen Kop en Foto en te groot. Nieuwe printscreen maken aub."
Dr_Flashwoensdag 1 mei 2019 @ 09:50
Als je dan zegt "Uw bestaansvergunning is verlopen" zou je dan een ban krijgen voor doodsverwensing? :?
SevenWonderswoensdag 1 mei 2019 @ 09:51
Die pasfoto-uploadsite doet het niet eens ....
Dr_Flashwoensdag 1 mei 2019 @ 09:52
"uw website is verlopen".
spectrumanalyserwoensdag 1 mei 2019 @ 10:56
dit riekt naar een challenge.
uit m'n papieren ov-studentenkaart kan ik de pasfoto loshalen. die pasfoto van 19 jaar geleden staat mooi op een nieuwe ovchipkaart. Recyclen is goed voor het milieu.
DeaDLocK2Kwoensdag 1 mei 2019 @ 16:45
Er stond er een te fotograferen tussen de bloeiende bloemen, tussen Boner en Almelo de Riet, net na SLP ongeveer.
Dr_Flashwoensdag 1 mei 2019 @ 16:49
En, heb je De Dolf gedaan? :?
b2pywoensdag 1 mei 2019 @ 17:54
quote:
14s.gif Op dinsdag 30 april 2019 23:04 schreef Dr_Flash het volgende:
nieuwe kaart ontvangen, weer 5 jaar geldig, zelfde foto erop. Zonder vragen :)
Machtig mooi he die OVC
Dr_Flashwoensdag 1 mei 2019 @ 17:56
quote:
0s.gif Op woensdag 1 mei 2019 17:54 schreef b2py het volgende:

[..]

Machtig mooi he die OVC
Fantastisch systeem. Geweldig.
Eixwoensdag 1 mei 2019 @ 18:10
Daarom is de slogan ook "eerlijk en slim", natuurlijk. :7
Fioranodonderdag 2 mei 2019 @ 08:10
ICM als Sprinter richting Zwolle, weer eens wat anders...
Salatreldonderdag 2 mei 2019 @ 12:18
quote:
0s.gif Op donderdag 2 mei 2019 08:10 schreef Fiorano het volgende:
ICM als Sprinter richting Zwolle, weer eens wat anders...
dat ligt eraan wat je beginstation is.
Freddonderdag 2 mei 2019 @ 13:36
Of in welke eeuw je geboren bent.
Fioranodonderdag 2 mei 2019 @ 17:07
quote:
0s.gif Op donderdag 2 mei 2019 12:18 schreef Salatrel het volgende:

[..]

dat ligt eraan wat je beginstation is.
Amersfoort
dennistddonderdag 2 mei 2019 @ 23:12
Blijkbaar is Zugbindung zelfs voor Duitsers niet zo bekend. Een speler in Wer wird Millionär wist het in elk geval niet, en ook zijn telefonische hulp wist het niet en dacht aan B...

SPy8jrch.jpg
Adrie072vrijdag 3 mei 2019 @ 01:56
Boel defecten vandaag/gister of niet?
Salatrelvrijdag 3 mei 2019 @ 07:39
al mijn treinen reden gewoon en nog op tijd ook w/
Petervrijdag 3 mei 2019 @ 09:22
quote:
12s.gif Op vrijdag 3 mei 2019 07:39 schreef Salatrel het volgende:
al mijn treinen reden gewoon en nog op tijd ook w/
Je bent vrij?
b2pyvrijdag 3 mei 2019 @ 14:41
quote:
12s.gif Op vrijdag 3 mei 2019 07:39 schreef Salatrel het volgende:
al mijn treinen reden gewoon en nog op tijd ook w/
Speelgoedtreintjes tellen niet he
Peterseliemanvrijdag 3 mei 2019 @ 18:17
quote:
12s.gif Op vrijdag 3 mei 2019 07:39 schreef Salatrel het volgende:
al mijn treinen reden gewoon en nog op tijd ook w/
De HC's gebruikten in de simulatie al de smartwatch? :P
Dr_Flashvrijdag 3 mei 2019 @ 19:04
ERCcert.jpg

Ik betrap me er sindsdien wel op dat ik overal kijk waar de AED hangt op stations en zo :+
derLudolfvrijdag 3 mei 2019 @ 20:01
quote:
12s.gif Op vrijdag 3 mei 2019 19:04 schreef Dr_Flash het volgende:
[ afbeelding ]

Ik betrap me er sindsdien wel op dat ik overal kijk waar de AED hangt op stations en zo :+
Kun je daar als gewone burger wel bij? Ze zitten allemaal achter een codeslot toch?
Dr_Flashvrijdag 3 mei 2019 @ 20:06
quote:
1s.gif Op vrijdag 3 mei 2019 20:01 schreef derLudolf het volgende:

[..]

Kun je daar als gewone burger wel bij? Ze zitten allemaal achter een codeslot toch?
Ja met een groot 0800 nummer dat je moet bellen. Binnen 20 seconden heb je dat ding ^O^
derLudolfvrijdag 3 mei 2019 @ 20:11
quote:
14s.gif Op vrijdag 3 mei 2019 20:06 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Ja met een groot 0800 nummer dat je moet bellen. Binnen 20 seconden heb je dat ding ^O^
Ah oke, wordt gewoon een bandje afgespeeld?
Dr_Flashvrijdag 3 mei 2019 @ 20:13
quote:
1s.gif Op vrijdag 3 mei 2019 20:11 schreef derLudolf het volgende:

[..]

Ah oke, wordt gewoon een bandje afgespeeld?
Nou lijkt me niet. Lijkt me dat je een centralist krijgt die vraagt waar je staat. Lijkt me niet dat elke stations-AED zijn eigen 0800-nummer heeft :?
derLudolfvrijdag 3 mei 2019 @ 20:16
quote:
5s.gif Op vrijdag 3 mei 2019 20:13 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Nou lijkt me niet. Lijkt me dat je een centralist krijgt die vraagt waar je staat. Lijkt me niet dat elke stations-AED zijn eigen 0800-nummer heeft :?
Geen idee, één algemene code had ook gekund. Nja hopelijk is die centrale gewoon van 05 tot 02 bezet, want in paniek tegen een computer praten gaat ook niet werken.
Dr_Flashvrijdag 3 mei 2019 @ 20:19
quote:
1s.gif Op vrijdag 3 mei 2019 20:16 schreef derLudolf het volgende:

[..]

Geen idee, één algemene code had ook gekund. Nja hopelijk is die centrale gewoon van 05 tot 02 bezet, want in paniek tegen een computer praten gaat ook niet werken.
Paniek gaat nooit werken. En ik verwacht 24/7.

Overigens is het eerste wat je doet alarmeren, of liever nog: Laten alarmeren. Je laat iemand 112 bellen en zeggen dat je een bewusteloos slachtoffer hebt op $locatie. Wat er dan gebeurt is dat er behalve 1 (of zodra je het woord reanimatie uitspreekt 2) ambulance(s) gestuurd word(t)(en), er ook 2 x 15 SMSjes uitgaan: 15 naar mensen in de buurt om direct te gaan helpen, en 15 naar andere mensen om de dichtstbijzijnde AED te gaan halen en te gaan helpen. EN alle politie-eenheden in de buurt worden erheen gestuurd. Elke politie-auto in Nederland heeft er ook eentje aan boord. That oughta do it.

[ Bericht 16% gewijzigd door Dr_Flash op 03-05-2019 20:27:07 ]
James1988vrijdag 3 mei 2019 @ 20:30
quote:
12s.gif Op vrijdag 3 mei 2019 19:04 schreef Dr_Flash het volgende:
[ afbeelding ]

Ik betrap me er sindsdien wel op dat ik overal kijk waar de AED hangt op stations en zo :+
Goed bezig!

Ik heb een paar jaar bij een olie- en gasbedrijf gezeten en daar werd nogal gehamerd op persoonlijke veiligheid. Hou de trapleuning vast, bel niet in de auto, zulke dingen. Ook qua inrichting van ruimtes werd flink aandacht besteed aan risicobeperking, zo werd er bijvoorbeeld op gelet dat er geen struikelgevaar bestond en hingen er ook overal bordjes die wezen op de dichtstbijzijnde (nood)uitgang.

Naderhand betrapte ik mezelf erop dat ik toch best wel op zulke dingen lette, zowel thuis als bij andere bedrijven. :P
MTLvrijdag 3 mei 2019 @ 22:26
quote:
5s.gif Op vrijdag 3 mei 2019 20:13 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Nou lijkt me niet. Lijkt me dat je een centralist krijgt die vraagt waar je staat. Lijkt me niet dat elke stations-AED zijn eigen 0800-nummer heeft :?
Eén keer dat nummer bellen en je hebt het nummer voor elke AED op de alle stations. Dat is overal hetzelfde.
James1988vrijdag 3 mei 2019 @ 22:27
quote:
1s.gif Op vrijdag 3 mei 2019 22:26 schreef MTL het volgende:

[..]

Eén keer dat nummer bellen en je hebt het nummer voor elke AED op de alle stations. Dat is overal hetzelfde.
123456? :P
MTLvrijdag 3 mei 2019 @ 22:45
Zo ongeveer wel idd.
Dr_Flashvrijdag 3 mei 2019 @ 23:27
Zou niet goed zijn :N
MTLvrijdag 3 mei 2019 @ 23:45
Nah, het is ietsje anders dan 12345678, maar wel voor alle stations gelijk, anders mag je voor elk station een uniek nummer gaan onthouden, dat schiet niet op.
Het cijferslot is dan ook puur tegen vandalisme. Erg jammer dat het überhaupt nodig is om zo'n slot er op te zetten :(
Dr_Flashzaterdag 4 mei 2019 @ 00:23
quote:
1s.gif Op vrijdag 3 mei 2019 23:45 schreef MTL het volgende:
Nah, het is ietsje anders dan 12345678, maar wel voor alle stations gelijk, anders mag je voor elk station een uniek nummer gaan onthouden, dat schiet niet op.
Het cijferslot is dan ook puur tegen vandalisme. Erg jammer dat het überhaupt nodig is om zo'n slot er op te zetten :(
Nogal ja want die dingen zijn best duur. 1400-2000 euro.
dennistdzaterdag 4 mei 2019 @ 13:06
Wie wil er zaterdag 8 juni mee met onderstaand rondje?

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
Enschede            ab 10:32    4b      RB 64 (20209)       Talent (643)
Münster(Westf)Hbf   an 11:44    4

Umsteigezeit 26 Min.

Münster(Westf)Hbf   ab 12:10    3       ERB RB89 (90021)    FLIRT (428)
Hamm(Westf)         an 12:37    4

Umsteigezeit 20 Min.

Hamm(Westf)         ab 12:57    2       ABR RE11 (26716)    Desiro HC (462)
Dortmund Hbf        an 13:17    16

Umsteigezeit 15 Min.

Dortmund Hbf        ab 13:32    3       RB 52 (10479)       Pesa Link (632)
Lüdenscheid         an 14:55    1

Umsteigezeit 37 Min.

Lüdenscheid         ab 15:32    1       RB 25 (11561)       LINT 54/81 (622/620)
Köln Hbf            an 17:36    11 B-C

Umsteigezeit 55 Min.

Köln Hbf            ab 18:31    1 A-C   RE 5 (28528)        Dosto
Wesel               an 19:55    3

Umsteigezeit 22 Min.

Wesel               ab 20:17    5       ABR RE19 (20034)    FLIRT3 Abellio
Arnhem Centraal     an 21:15    6b

Heb hem wat aangepast, Arnhem is handiger als eindpunt dan Heerlen. Verder wat extra tijd in Köln om wat te eten op het station.
Peterseliemanzondag 5 mei 2019 @ 10:00
De eerste ICNG heeft zich op het spoor vertoond en is naar Velim overgebracht. In Dresden is het stel op de foto gezet.

D5uUbX8X4AA36vM.jpg
#ANONIEMzondag 5 mei 2019 @ 10:27
quote:
14s.gif Op zondag 5 mei 2019 10:00 schreef Peterselieman het volgende:
De eerste ICNG heeft zich op het spoor vertoond en is naar Velim overgebracht. In Dresden is het stel op de foto gezet.

[ afbeelding ]
Wow _O_
Dr_Flashzondag 5 mei 2019 @ 11:11
quote:
14s.gif Op zondag 5 mei 2019 10:00 schreef Peterselieman het volgende:
De eerste ICNG heeft zich op het spoor vertoond en is naar Velim overgebracht. In Dresden is het stel op de foto gezet.

[ afbeelding ]
Mooi ding man ^O^ Wanneer in dienst? Fahrplanwechsel 20-21?
James1988zondag 5 mei 2019 @ 12:15
quote:
14s.gif Op zondag 5 mei 2019 11:11 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Mooi ding man ^O^ Wanneer in dienst? Fahrplanwechsel 20-21?
Dat is de bedoeling.

Er gaat nu eerst in Duitsland en Tsjechië getest worden, eind dit jaar komt de eerste naar Nederland voor toelatingstesten in ons land. Een jaar later zou het ding dan reizigers moeten gaan vervoeren.
Peterzondag 5 mei 2019 @ 12:30
Met alles op het dak.. wordt het zwaartepunt van zo'n trein niet heel hoog? :@
derLudolfzondag 5 mei 2019 @ 13:19
quote:
0s.gif Op zondag 5 mei 2019 12:30 schreef Peter het volgende:
Met alles op het dak.. wordt het zwaartepunt van zo'n trein niet heel hoog? :@
De vloer is ook een stuk lager komen te liggen. Nu steeds meer mensen overgewicht hebben kan het dus.

Zijn draaistellen en motoren sowieso niet het zwaarste onderdeel?
James1988zondag 5 mei 2019 @ 13:49
quote:
0s.gif Op zondag 5 mei 2019 12:30 schreef Peter het volgende:
Met alles op het dak.. wordt het zwaartepunt van zo'n trein niet heel hoog? :@
Het zal vast wel wat gevolgen hebben voor het zwaartepunt, maar niet veel. Er zijn best veel 200 km/u-treinen met de apparatuur op het dak tegenwoordig.
Dr_Flashzondag 5 mei 2019 @ 15:50
Nou ik ben eruit hoor, voor morgen. Deventer - Eindhoven, 1 overstap, geen werkzaamheden. En op tijd @ Le Office. Het kan echt *)

SPOILER
zodoejedat.png
dennistdzondag 5 mei 2019 @ 15:50
Zijn ze voor de rest overal aan het breken ja?
Dr_Flashzondag 5 mei 2019 @ 15:54
quote:
0s.gif Op zondag 5 mei 2019 15:50 schreef dennistd het volgende:
Zijn ze voor de rest overal aan het breken ja?
Tilburg - Den Bosch en Eindhoven - Den Bosch ja. Tilburg - Den Bosch rijdt nog wel iets (De Zwolle - Roosendaal bijvoorbeeld) maar anders wordt het al 3 of 4 keer overstappen, of busvervoer. Dit lijkt me de meest failsafe optie :)
Frozen-assassinzondag 5 mei 2019 @ 16:00
quote:
10s.gif Op zondag 5 mei 2019 15:50 schreef Dr_Flash het volgende:
Nou ik ben eruit hoor, voor morgen. Deventer - Eindhoven, 1 overstap, geen werkzaamheden. En op tijd @ Le Office. Het kan echt *)

SPOILER
Kolere 3 uur van Deventer naar Eindhoven :{
Dr_Flashzondag 5 mei 2019 @ 16:01
ach, zo kom je nog eens ergens :')
Peterseliemanzondag 5 mei 2019 @ 16:04
quote:
0s.gif Op zondag 5 mei 2019 15:54 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Tilburg - Den Bosch en Eindhoven - Den Bosch ja. Tilburg - Den Bosch rijdt nog wel iets (De Zwolle - Roosendaal bijvoorbeeld) maar anders wordt het al 3 of 4 keer overstappen, of busvervoer. Dit lijkt me de meest failsafe optie :)
Als er ook maar iets op de Brabantroute gebeurt ligt de IC Den Haag - Eindhoven plat :')
Peterseliemanzondag 5 mei 2019 @ 16:06
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 mei 2019 13:06 schreef dennistd het volgende:
Wie wil er zaterdag 8 juni mee met onderstaand rondje?
[ code verwijderd ]

Heb hem wat aangepast, Arnhem is handiger als eindpunt dan Heerlen. Verder wat extra tijd in Köln om wat te eten op het station.
Klinkt niet verkeerd
James1988zondag 5 mei 2019 @ 16:22
quote:
0s.gif Op zondag 5 mei 2019 15:54 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Tilburg - Den Bosch en Eindhoven - Den Bosch ja. Tilburg - Den Bosch rijdt nog wel iets (De Zwolle - Roosendaal bijvoorbeeld) maar anders wordt het al 3 of 4 keer overstappen, of busvervoer. Dit lijkt me de meest failsafe optie :)
De intercity's die normaal tussen Den Bosch en Eindhoven rijden worden deze week naar Tilburg gestuurd, en eindigen daar. Vervolgens heb je daar een overstap van een kwartier o.i.d.

Dat via Den Haag reizen dan sneller is geloof ik wel.
Dr_Flashzondag 5 mei 2019 @ 16:25
Sneller niet. Maar of dit nou je idee van pret is...? :? Het mijne niet iig :N

hindernisbaan.png
Dr_Flashzondag 5 mei 2019 @ 16:26
Eigenlijk zou er om 5:03 nog eentje naar Schiphol moeten gaan. En dan rond 7:30 een binnenlandse vlucht naar Eindhoven.
James1988zondag 5 mei 2019 @ 16:53
In Den Bosch in 4 minuten van spoor 4b naar spoor 7, tijdens de ochtendspits? Yeah right _O-
Peterzondag 5 mei 2019 @ 16:53
quote:
10s.gif Op zondag 5 mei 2019 15:50 schreef Dr_Flash het volgende:
Nou ik ben eruit hoor, voor morgen. Deventer - Eindhoven, 1 overstap, geen werkzaamheden. En op tijd @ Le Office. Het kan echt *)

SPOILER
Ga je echt zo vroeg opstaan? :+
Dr_Flashzondag 5 mei 2019 @ 16:55
quote:
0s.gif Op zondag 5 mei 2019 16:53 schreef Peter het volgende:

[..]

Ga je echt zo vroeg opstaan? :+
Voor deze keer dan :Y
James1988zondag 5 mei 2019 @ 16:56
Of je bent een paar minuten later op kantoor en kunt 70 minuten langer in je nest blijven liggen:

image.png

:P
Dr_Flashzondag 5 mei 2019 @ 16:59
Nja nja belangrijke meeting om 9 uur etc :')

Maar is idd mss wel beter ja