abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  woensdag 19 oktober 2011 @ 18:35:06 #1
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_103289976

Welkom in alweer een nieuw deel van deze legendarische reeks.



>> Algemeen
In dit topic kun je terecht met al je vragen, opmerkingen, foto's en verslagen met betrekking tot het reizen met de trein. Voor algemene informatie over vervoersbedrijven, materieel, spoorlijnen, etc. verwijzen we je graag naar de betreffende categorie op Wikipedia.

Een korte introductie van de vaste bezoekers, die je bij dezen alvast van harte welkom heten:

danica.jpg ziggyziggyziggy, mag je de schuld geven van vertraging in het Noorden.
fokavatar.jpg Dr_Flash, heeft niet zoveel met dit soort lijstjes.
dragonfly.jpg Scarlet_Dragonfly, random betweter die een hekel heeft aan OV-chipkaart-haters.
Alstom60x60.jpg James1988, geilt op treinenbouwer Alstom en ontvangt graag PM's over Fyra naar Breda.
ToeBeer.gif Duvel, houdt van hobby's en bier.
pilsklein.jpg Yreal, vindt de infrastructuur/logistiek interessant en wordt sowieso opgewonden van alles met meer dan 1000 pk.
CIMG0149(res).gif greavy, vindt de OV-chipkaart maar niks en ziet i.p.v. het huidige materieel liever overal stoomtreinen rijden.
sepiakameeltje2.jpg bork, voor alle mooie plaatjes, kloppende info en kindvriendelijke verhalen.
Socios.jpg Socios, treinen dienen te allen tijde conform de dienstregeling te rijden.

Nietszeggende TVP's en zwaaihandjes worden niet op prijs gesteld (daar is de knop "volg topic" voor), een leuke anekdote of foto is daarentegen altijd welkom. Regelmatig terugkerende vragen zijn hieronder beantwoord, lees dit dus goed door voordat je jouw vraag alsnog in dit topic plaatst.



>> Vragen en opmerkingen over andersoortig railtransport
In dit topic komt vooral het vervoer in reizigerstreinen aan bod, maar een goederentrein tussendoor is een leuke afwisseling. Over metro's en trammetjes doen we ook niet al te moeilijk, al zijn daar wel aparte topics voor aanwezig.

>> Met de Studenten OV-Chipkaart in internationale (hogesnelheids-)treinen reizen
Met je Studenten OV-Chipkaart mag je binnen Nederland gratis reizen in de Beneluxtrein (Amsterdam - Roosendaal) en de IC Berlijn (Schiphol - Hengelo). Voor de hogesnelheidstreinen ICE (Amsterdam - Arnhem) en Fyra (Amsterdam - Breda via de HSL-Zuid) moet een toeslag worden betaald. De toeslag voor ICE bedraagt 2 euro, de toeslagen voor Fyra zijn hier te vinden. Beide toeslagen zijn in de kaartautomaat op elk station te koop. In de Thalys is je Studenten OV-Chipkaart niet geldig.
Voor algemene informatie over het reizen met je Studenten OV-Chipkaart kun je het beste op de website terecht.

>> Reizen over de HSL-Zuid
NS Hispeed rijdt ieder halfuur een pendeldienst tussen Amsterdam en Breda via de HSL-Zuid. De reistijd tussen Schiphol en Rotterdam bedraagt hierdoor nog maar 26 minuten en tussen Schiphol en Breda slechts 53 minuten. NS Hispeed voert deze dienst uit onder de naam Fyra. Voor Fyra dient, naast een gewoon kaartje, een toeslag aangeschaft te worden. Deze is verkrijgbaar in de kaartautomaat of kan je voor 10,- in de trein zelf aanschaffen. De tarieven voor Fyra zijn op deze pagina te vinden.

Ook de Thalys rijdt over de HSL-Zuid. Tussen Amsterdam en Rotterdam wordt nog met een snelheid van 160km/h gereden, vlak na Rotterdam gaan alle remmen los en rijdt hij met 300km/h richting Antwerpen. Hierdoor duurt de reis van Amsterdam naar Parijs nog maar 3:18 uur. Een rit met Thalys is alleen mogelijk met een reservering, reserveren is drie maanden van tevoren mogelijk via o.a. NsHispeed of TGV-Europe.

>> Reizen met Kruidvatkaartjes en andere (actie-)dagkaarten
Dagkaarten zijn geldig op elk traject in Nederland, ongeacht het vervoersbedrijf dat er rijdt. Net als met een Studenten OV-Chipkaart, moet ook met een dagkaart voor ICE en Fyra een toeslag aangeschaft worden en mag er niet met Thalys gereisd worden.

>> Afkortingen en treinserienummers
Er komen in dit topic regelmatig afkortingen en treinserienummers langs, die voor de nieuwe bezoeker erg verwarrend kunnen zijn. De betekenis van een afkorting vind je hier, voor een treinserie kun je hier terecht.
Voor informatie over Wijzigingsbladen wat betreft materieelinzet, LM-ritten, splitsen en combineren en dergelijke kan je op deze website terecht.

>> Geldigheid Studenten OV-chipkaart, Voordeelurenkaart, etc. op feestdagen
De feestdagen in 2011 zijn als volgt: Zaterdag 1 januari (nieuwjaarsdag), zondag 24 april (eerste paasdag), maandag 25 april (tweede paasdag), zaterdag 30 april (Koninginnedag), donderdag 5 mei (Bevrijdingsdag), donderdag 2 juni (Hemelvaartsdag), zondag 12 juni (eerste pinksterdag), maandag 13 juni (tweede pinksterdag), zondag 25 december (eerste kerstdag), maandag 26 december (tweede kerstdag).
Bovenstaand rijtje is onder voorbehoud. Kijk bij twijfel altijd nog even op de website van IB-Groep. Wanneer je hier komt klagen dat je een boete hebt gekregen op een dag die hierboven niet staat vermeld, lachen we je uit.

>> NS Dienstregeling 2011
Met ingang van Dienstregeling 2011 verschijnt het spoorboekje helaas niet meer op papier. NS biedt nu slechts losse pagina's aan als PDF. Deze zijn voor forummer greavy verzameld en hier te downloaden.

>> Waarom rijdt die kuttrein zo langzaam? :(
Misschien mag hij wel gewoon niet harder. Hier kun je precies zien hoe hard treinen waar mogen rijden ^O^

>> Hoeveel kilometer heb ik met de trein gereden?
Er zijn verschillende hulpmiddelen om te berekenen hoeveel kilometer je hebt afgelegd:
Blijbol.
• De tariefeenhedenkaart van NS met bijbehornde detailkaarten voor grootstedelijke gebieden.
• De planner van de NMBS voor België (gewoon doen alsof je een kaartje gaat kopen).
jizdenka internationaal (niet altijd even betrouwbaar).
• Als joker _O_ : De tariefcalculator van DB Netz voor binnen Duitsland.



>> Verhalen
Er worden af en toe verhalen geschreven over oude stations, spoorlijnen of huidige werkzaamheden.
De tot nu toe gemaakte verhalen staan hieronder;
Hoek van Holland Haven - von_Preussen
Kesteren - Dr_Flash
Uithuizen - Socios
Buitenpost - Peterselieman
Newcastle Central Station - bork
IJmondlijn - von_Preussen
Harlingen Haven - Socios
Harlingen (- Haven) - Greavy
Werking van procesleiding van de treindienstleider (1) - ziggyziggyziggy
Werking van procesleiding van de treindienstleider (2) - ziggyziggyziggy
Station Hoek van Holland Haven, een stuk vergane glorie - Greavy
Wat is een stop/door-schakeling en hoe werkt hij? - ziggyziggyziggy
Hoe werkt VCVL? - ziggyziggyziggy

>> Tripreports
Hieronder staan een aantal interessante (foto)reportages die door diverse topic-diehards gemaakt zijn;
Reis door België, met name op station Binche - Dr_Flash
6834 kilometer InterRail - Igen
Vakantie in Oostenrijk - Dr_Flash
Polen - Zug-Chef
Eerste Klas door Nederland - Ireyon
Zwitserland - sander89
De spoorlijn door Liechtenstein - SvMp
Monaco - KapiteinT
Koninklijke wachtkamers - Bork
NVBS Excursie naar de bruinkoolmijnen - Dr_Flash
Met Interrail door midden- en zuid-Europa - Ireyon
InterRail naar Midden-, Zuid- en Zuidoost-Europa - Irritatie100
Treinen rond Basel - Dr_Flash
Station Visé - KapiteinT
InnoTrans 2010 - James1988
Onthulling 10 jaar ICE - Ireyon
Reisje voor het goede doel - Greavy
Treinen in Japen - Deel 1 - Igen
Treinen in Japan - Deel 2 - Igen
Berlijn - Zug-Chef
Praag - Zug-Chef
Wenen - Zug-Chef
Budapest - Zug-Chef

Dan nog een welgemeende waarschuwing voor ons allen treinenfotografen:
quote:
15s.gif Op zaterdag 17 september 2011 11:55 schreef D-Mon het volgende:

[..]

Goed, gisteravond wekker gezet om vannacht stoomtrein te gaan kieken..

Mijn plan was een serie foto's te maken bij de koopmans fabriek in leeuwarden, mooi dichtbij en rijdend, daarnaast redelijk veel licht van de fabriek.

Mijn vriendin werd echter voor mij wakker van de wekker en heeft deze uitgedrukt..
  woensdag 19 oktober 2011 @ 18:35:25 #2
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_103289990
quote:
0s.gif Op woensdag 19 oktober 2011 18:34 schreef James1988 het volgende:
Oja, mijn Fyra rijdt klassiek, maar werd net ingehaald door een Thalys op de HSL. Kennelijk is de zwaan weggefladderd? :')
Ik wou net melden dat de eerste Thalys weer over de HSL scheurt.
pi_103290009
quote:
10s.gif Op woensdag 19 oktober 2011 18:33 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

ja, kan gewoon. En in Parijs, en in Londen, en in Zürich, en in München. In Berlin Hbf hebben ze zelfs uitcheckpalen van ELKE vervoerder aan deze kant van de dampkring staan _O_ :')

Nee natuurlijk niet 8)7
Antwerpen had ik op zich nog wel verwacht, ligt net over de grens en veel internationale treinen komen er langs.
  woensdag 19 oktober 2011 @ 18:36:18 #4
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_103290031
quote:
14s.gif Op woensdag 19 oktober 2011 18:35 schreef Monopoly het volgende:

[..]

Antwerpen had ik op zich nog wel verwacht, ligt net over de grens en veel internationale treinen komen er langs.
Parijs, Frankfurt, Berlijn enzo niet dan?
pi_103290117
quote:
0s.gif Op woensdag 19 oktober 2011 18:36 schreef greavy het volgende:

[..]

Parijs, Frankfurt, Berlijn enzo niet dan?
Dat is wat verder weg :P
Het is ook wel logisch dat het er niet staat, ik had het zelf alleen wel verwacht :P
  woensdag 19 oktober 2011 @ 18:38:51 #6
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_103290164
Topictitel ter ere van de maximumsnelheid van dit mooie ding:


De AGV van Alstom, 360 km/h O+

De eerste komt spoedig in dienst bij het Italiaanse NTV. :)
  woensdag 19 oktober 2011 @ 18:41:03 #7
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_103290256
Ziet er wel aardig uit.

Toen ik in Parijs was deze zomer, zag ik de Thalys met het snelheidsrecord nog. Althans, die zal het geweest zijn, gezien de bestickering.
  woensdag 19 oktober 2011 @ 18:48:27 #8
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_103290893
Dat was geen normaal stel he, daar was van alles aan gemodificeerd. Grotere wielen bijvoorbeeld, en er ontbraken ook nogal wat rijtuigen ;)
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_103291139
Mooi ding die AGV, jammer dat 't in Italië gaat rijden.. ongetwijfeld dat er absurde toeslagen voor gevraagd gaan worden.
  woensdag 19 oktober 2011 @ 19:14:49 #11
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_103291752
quote:
0s.gif Op woensdag 19 oktober 2011 18:57 schreef Dr_Flash het volgende:
Dat was geen normaal stel he, daar was van alles aan gemodificeerd. Grotere wielen bijvoorbeeld, en er ontbraken ook nogal wat rijtuigen ;)
Draaistellen, tractie, bovenleidingspanning, behoorlijk wat. Het was ook bedoeld als demonstratie van het kunnen van Alstom en de technische mogelijkheden van hun later onthulde AGV.

De AGV in Italië gaat niet door Trenitalia geëxploiteerd worden, maar door NTV in open access. Op www.ntvspa.it staat alle informatie over routes, alleen is het al een tijdje stil :(
pi_103291769
Grappig dat het in Italië gaat rijden. Toch maar geen protectionisme daar? O-)
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 19 oktober 2011 @ 19:18:03 #13
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_103291939
Nou...

Klein maar niet onbelangrijk detail: SNCF heeft een aandeel van 20% in NTV.
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 19 oktober 2011 @ 19:18:17 #14
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_103291955
quote:
3s.gif Op woensdag 19 oktober 2011 19:15 schreef Dr_Flash het volgende:
Grappig dat het in Italië gaat rijden. Toch maar geen protectionisme daar? O-)
Ze weten gewoon dat hun eigen spul niet deugt en er een veel te lange levertijd op zit
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_103292128
quote:
12s.gif Op woensdag 19 oktober 2011 19:18 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Ze weten gewoon dat hun eigen spul niet deugt en er een veel te lange levertijd op zit
Ja precies, dat bedoel ik dus. Het is net alsof wij dag in dag uit macaroni eten terwijl ze daar in Italië zelf aan de Boeuf Bourguignon zitten :') En maar roemen over hun eigen keuken :')

En wij er maar in trappen ;(
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 19 oktober 2011 @ 19:26:28 #16
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_103292320
Volgens Der Standard zou .Italo (de merknaam voor de trein) eind 2011 gaan rijden, dat is een paar maanden later dan gepland (september 2011). Fyra rijdt dan nog niet, terwijl de V250 4 jaar eerder besteld is :')
  woensdag 19 oktober 2011 @ 19:28:30 #17
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_103292404
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
pi_103292739
quote:
Blij dat ik daar niet meer hoef te wezen :D ^O^
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 19 oktober 2011 @ 19:38:07 #19
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_103292826
quote:
10s.gif Op woensdag 19 oktober 2011 19:36 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Blij dat ik daar niet meer hoef te wezen :D ^O^
Nu de bordjes van de voormalige stations in België nog, Fles :P
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_103292928
quote:
10s.gif Op woensdag 19 oktober 2011 19:38 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Nu de bordjes van de voormalige stations in België nog, Fles :P
Daar heb ik er al een heleboel van trouwens :Y

Maar wat dat betreft is er in Nederland nog heel veel werk te doen. (Haarlemmermeerlijnen, Woldjerspoorweg, Dockumer Lokaeltsje, OLDO-spul hier ERG dicht in de buurt... :P )
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  donderdag 20 oktober 2011 @ 00:27:08 #21
22002 MREn
Met de botte bijl meer plezier
pi_103309527
"Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
  donderdag 20 oktober 2011 @ 06:16:50 #22
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_103313277
Een apart verschijnsel als je het mij vraagt.. grote locomotief en kleine rijtuigen

IC 19732 in Frankrijk. © Johnny Brauns

[ Bericht 3% gewijzigd door greavy op 20-10-2011 06:43:23 ]
  donderdag 20 oktober 2011 @ 08:22:37 #23
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_103313739
Zo, nu onderweg naar Brussel in de OBB-rijtuigen. Heerlijk. Beter als de PRIO's.
  donderdag 20 oktober 2011 @ 08:53:32 #24
164283 Luco
Buongiorno!
pi_103314059
*O*! Heb zojuist mijn tickets voor the Ghan geboekt :D. 9-10 November ga ik van Darwin naar Alice Springs, en 17-18 November vanuit Alice Springs naar Adelaide. Rijtuig R, geodkoopste stoel die ze hadden uiteraard. Zal wel een trein met zo'n 30 wagons worden. Nu al zin in :D!

Vond de Sunlander al tof (Al heb ik daar alleen 's nachts ingezeten). Dat waren een goede 24 rijtuigen achter 2 grote diesellocs. Heeft zoveel meer charme dan de standaard treinstellen die nu in Nederland rond rijden.
Ma come piove bene su'gli <a href="http://www.youtube.com/watch?v=Tj9IIfOuYt0" rel="nofollow" target="_blank">impermeabili</a>
pi_103316008
http://www.dft.gov.uk/news/press-releases/dft-press-20111020

Abellio / NS heeft aanbesteding voor het vervoer van de Spelen 2012 gewonnen.
pi_103316177
Ik zag het ja. Nou NS, laat maar eens aan de wereld zien dat je WEL wat kunt *O*
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  donderdag 20 oktober 2011 @ 11:06:02 #27
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_103317214
quote:
14s.gif Op donderdag 20 oktober 2011 10:30 schreef Dr_Flash het volgende:
Ik zag het ja. Nou NS, laat maar eens aan de wereld zien dat je WEL wat kunt *O*
Abellio (voorheen NedRailways) voert al Northern Rail uit en MerseyRail (icm Serco) en daar halen ze de hoogste klanttevredenheid van alle Train Operating Companies. :)
  donderdag 20 oktober 2011 @ 11:41:21 #28
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_103318442
quote:
0s.gif Op donderdag 20 oktober 2011 10:24 schreef MTL het volgende:
http://www.dft.gov.uk/news/press-releases/dft-press-20111020

Abellio / NS heeft aanbesteding voor het vervoer van de Spelen 2012 gewonnen.
Kwam deze foto tegen op Twitter, ineens heel actueel *D

pi_103318583
quote:
0s.gif Op donderdag 20 oktober 2011 11:41 schreef James1988 het volgende:

[..]

Kwam deze foto tegen op Twitter, ineens heel actueel *D

[ afbeelding ]
Haha prachtig!
In tijden van crisis moet je niet met lastenverhogingen komen.
pi_103326905
Zo, inmidddels 8 Kruidvatjes te pakken *O* Het winterseizoen is weer gedekt zo'n beetje :P
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 20 oktober 2011 @ 16:32:51 #31
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_103330701
Syntus heeft ook wel pech zeg. Er is vanochtend in Zutphen een VIRM aan de rol gegaan en op 2 geparkeerde Linten gebotst. Schade is aanzienlijk. De Linten kunnen zeker een jaar niet ingezet worden, dus dat worden voorlopig kortere treinen in het oosten van het land. Verder zal Syntus nog eens twee Buffels van de NS moeten leasen.

Oorzaak is dat een VIRM niet op de parkeerrem stond.
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_103330930
quote:
2s.gif Op donderdag 20 oktober 2011 16:32 schreef Peterselieman het volgende:
Syntus heeft ook wel pech zeg. Er is vanochtend in Zutphen een VIRM aan de rol gegaan en op 2 geparkeerde Linten gebotst. Schade is aanzienlijk. De Linten kunnen zeker een jaar niet ingezet worden, dus dat worden voorlopig kortere treinen in het oosten van het land. Verder zal Syntus nog eens twee Buffels van de NS moeten leasen.

Oorzaak is dat een VIRM niet op de parkeerrem stond.

Dan lijkt me dat NS die buffels gratis ter beschikking gaat stellen :Y
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  PR/Manusje van alles donderdag 20 oktober 2011 @ 16:54:32 #33
148800 crew  Surveillance-Fiets
Toezicht is gezond!
pi_103331597
quote:
2s.gif Op donderdag 20 oktober 2011 16:32 schreef Peterselieman het volgende:
Syntus heeft ook wel pech zeg. Er is vanochtend in Zutphen een VIRM aan de rol gegaan en op 2 geparkeerde Linten gebotst. Schade is aanzienlijk. De Linten kunnen zeker een jaar niet ingezet worden, dus dat worden voorlopig kortere treinen in het oosten van het land. Verder zal Syntus nog eens twee Buffels van de NS moeten leasen.

Oorzaak is dat een VIRM niet op de parkeerrem stond.
Zijn de remmen en shit dan kapot van die twee linten? ... een jaar :{
Ik denk meer dat je als nieuwsposter een geile egocentrische narcist moet zijn, die een flinke stijve krijgt van alle berichten die ie van zijn eigen hand ziet op de FP, zo! ©yvonne
Beste nieuwsbericht ooit op de FOK!frontpage!
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 20 oktober 2011 @ 16:55:10 #34
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_103331633
quote:
0s.gif Op donderdag 20 oktober 2011 16:54 schreef Surveillance-Fiets het volgende:

[..]

Zijn de remmen en shit dan kapot van die twee linten? ... een jaar :{
Als de boel verzet is dan ben je een treinstel wel even kwijt ja
Altijd onderweg naar het avontuur
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 20 oktober 2011 @ 17:51:30 #35
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_103333919
Ongelukje is trouwens tijdens het rangeren gebeurd.

Vanochtend knetterde het trouwens lekker met trein 12526 (vertrek 7:45 uur uit Leeuwarden) bij de Brug over het Van Harinxmakanaal :P
Altijd onderweg naar het avontuur
  donderdag 20 oktober 2011 @ 20:25:01 #36
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_103341733
Google Street View op de trein

Google is al geruime tijd bezig om per auto of fiets foto's te maken van de wegen van de wereld, maar nu gaat het bedrijf ook per trein afbeeldingen maken van het landschap in de Zwitserse Alpen.

In een video die is uitgegeven Google laat het bedrijf zien hoe de speciale camera's zijn gemonteerd op een trein die rijdt tussen het Zwitserse Thusis en Tirano in Italië.

De beelden zelf zijn nog niet vrijgegeven in Google Maps.

pi_103347762
Nou moet NS nog eens gouw wat AGV's aanschaffen voor de HSL-Zuid en men is dan weer op het goede spoor bezig...
Op dinsdag 2 september 2008 22:59 schreef Danny het volgende:
sorry.
leukste topic aller tijden
Voor computergerelateerde vragen klik hier
pi_103350679
quote:
2s.gif Op donderdag 20 oktober 2011 16:32 schreef Peterselieman het volgende:De Linten kunnen zeker een jaar niet ingezet worden..
Loont reparatie überhaupt dan? Syntus kan ze dan tot december 2012 gebruiken, ik neem tenminste aan dat Arriva met GTW gaat rijden zodra ze de concessie overnemen?
pi_103350767
quote:
6s.gif Op donderdag 20 oktober 2011 22:04 schreef SpeedyRich het volgende:
Nou moet NS nog eens gouw wat AGV's aanschaffen voor de HSL-Zuid en men is dan weer op het goede spoor bezig...
en dan komt er zeker een snelheidslimiet van 160 km/h? :+
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 20 oktober 2011 @ 22:55:10 #40
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_103351085
quote:
1s.gif Op donderdag 20 oktober 2011 22:48 schreef jappas het volgende:

[..]

Loont reparatie überhaupt dan? Syntus kan ze dan tot december 2012 gebruiken, ik neem tenminste aan dat Arriva met GTW gaat rijden zodra ze de concessie overnemen?
Tuurlijk loont het. Een jaar is een eerste grove schatting en de verzekering van de NS zal wel betalen :P
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_103351159
Hilarisch: Fyra staat voor schut, en niet zo'n klein beetje ook! http://sargasso.nl/archie(...)esnelheidstrein-uit/
  donderdag 20 oktober 2011 @ 23:01:47 #42
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_103351460
quote:
14s.gif Op donderdag 20 oktober 2011 22:55 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Tuurlijk loont het. Een jaar is een eerste grove schatting en de verzekering van de NS zal wel betalen :P
In De Gelderlander staat dat Syntus de treinen dit jaar niet meer kan gebruiken. Dat is nog ruim 2 maanden, geen 12. :s)
  donderdag 20 oktober 2011 @ 23:24:07 #43
22002 MREn
Met de botte bijl meer plezier
pi_103352559
quote:
0s.gif Op donderdag 20 oktober 2011 22:56 schreef DriekOplopers het volgende:
Hilarisch: Fyra staat voor schut, en niet zo'n klein beetje ook! http://sargasso.nl/archie(...)esnelheidstrein-uit/
Methodologisch is er nogal wat op aan te merken; Amersfoort-Apeldoorn is rechtuit zonder stops, Amsterdam-Rotterdam gaat via een volbelaste Schipholtunnel.

De de Fyra is ondanks de gebreken nog altijd een stuk sneller dan de IC via Leiden.
"Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
pi_103353103
quote:
0s.gif Op donderdag 20 oktober 2011 23:24 schreef MREn het volgende:

[..]

Methodologisch is er nogal wat op aan te merken; Amersfoort-Apeldoorn is rechtuit zonder stops, Amsterdam-Rotterdam gaat via een volbelaste Schipholtunnel.

De de Fyra is ondanks de gebreken nog altijd een stuk sneller dan de IC via Leiden.
Ja zo kun je alles wel rechtpraten. Waarom bijvoorbeeld geen toeslag voor Amersfoort-Zwolle omdat dat veel sneller is dan via Deventer? :P
pi_103353144
quote:
0s.gif Op donderdag 20 oktober 2011 22:56 schreef DriekOplopers het volgende:
Hilarisch: Fyra staat voor schut, en niet zo'n klein beetje ook! http://sargasso.nl/archie(...)esnelheidstrein-uit/
:O How to lie with numbers :')
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_103353364
quote:
0s.gif Op donderdag 20 oktober 2011 23:37 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

:O How to lie with numbers :')
Zo snel is 'ie gewoon niet. Hij gaat een heel stuk met een slakkegang door Amsterdam en dan met 160 over de HSL. In Duitsland rijden zelfs genoeg RE-treinen (gewone sneltreinen) met 160 zonder dat je daar enige toeslag voor moet betalen.

En in België rijden genoeg binnenlandse, toeslagvrije IC-treinen op de nieuw aangelegde hogesnelheidslijnen. Een goed voorbeeld, vind ik.

[ Bericht 7% gewijzigd door #ANONIEM op 20-10-2011 23:47:27 ]
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 20 oktober 2011 @ 23:47:23 #47
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_103353547
quote:
0s.gif Op donderdag 20 oktober 2011 23:01 schreef James1988 het volgende:

[..]

In De Gelderlander staat dat Syntus de treinen dit jaar niet meer kan gebruiken. Dat is nog ruim 2 maanden, geen 12. :s)
Elders stond een jaar genoemd :P
Altijd onderweg naar het avontuur
  donderdag 20 oktober 2011 @ 23:56:24 #48
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_103353922
quote:
0s.gif Op donderdag 20 oktober 2011 23:37 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

:O How to lie with numbers :')
Inderdaad... op Schiphol - Rotterdam bedraagt de gemiddelde snelheid toch 119 km/h, waarmee Fyra met stip op nummer 1 komt in de lijstjes genoemd in de eerste twee infographics op die pagina.

Het is vooral het stuk Schiphol - Amsterdam Centraal dat de snelheid eruittrekt.
  vrijdag 21 oktober 2011 @ 00:24:52 #49
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_103355169
quote:
0s.gif Op donderdag 20 oktober 2011 22:56 schreef DriekOplopers het volgende:
Hilarisch: Fyra staat voor schut, en niet zo'n klein beetje ook! http://sargasso.nl/archie(...)esnelheidstrein-uit/
Zo Driek en deze informatie is nieuw? En wat nu? Beter je van te voren inlezen aub en niet gelijk zo hard roepen :N, dat is zo gemakkelijk, misschien wel makkelijker dan wat windowdressing die de NS gebruikt, echte kenners weten best wel hoe de vork in de steel zit, volgens mij wordt hier ook het hardste geroepen tegen al die HSL-hosanna
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
pi_103355338
quote:
1s.gif Op donderdag 20 oktober 2011 23:43 schreef Igen het volgende:

[..]

Zo snel is 'ie gewoon niet. Hij gaat een heel stuk met een slakkegang door Amsterdam en dan met 160 over de HSL. In Duitsland rijden zelfs genoeg RE-treinen (gewone sneltreinen) met 160 zonder dat je daar enige toeslag voor moet betalen.

En in België rijden genoeg binnenlandse, toeslagvrije IC-treinen op de nieuw aangelegde hogesnelheidslijnen. Een goed voorbeeld, vind ik.
Hell daar rijden ICs 200km/h zonder toeslag.
  vrijdag 21 oktober 2011 @ 00:36:12 #51
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_103355655
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 oktober 2011 00:28 schreef TeringHenkie het volgende:

[..]

Hell daar rijden ICs 200km/h zonder toeslag.
en nog wel meer hell daar kun je ook ver van te voren goedkoop een kaartje kopen maar dat is mij de afgelopen week wel opgevallen, het gras is niet alleen groener bij de buren; veel zwei Stunden Takt en dat is hier wel een stuk beter.
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
pi_103361059
quote:
1s.gif Op donderdag 20 oktober 2011 23:43 schreef Igen het volgende:

[..]

Zo snel is 'ie gewoon niet.
Nee dat weet ik wel, maar dit is een typisch gevalletje van dingen bij elkaar zoeken op een dusdanige manier dat eruit komt wat je eruit wilt hebben ;) Ja, zo kan ik het ook :)
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_103361145
Vanmiddag maar eens een rondje maken :s) Deventer - Bad Bentheim met de Pimpel, Grensland Express terug tot Hengelo, dan naar Enschede, slagje Coesfeld voor armsein-inspectie en bordje op seinhuis, terug naar Enschede, op tijd voor borrel van werk, en rond 23:15 thuis *O* Hopelijk blijft het een beetje dit weer, kan ik leukleuk wat foto's maken :s)
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_103361150
quote:
14s.gif Op vrijdag 21 oktober 2011 08:36 schreef Dr_Flash het volgende:
Vanmiddag maar eens een rondje maken :s) Deventer - Bad Bentheim met de Pimpel, Grensland Express terug tot Hengelo, dan naar Enschede, slagje Coesfeld voor armsein-inspectie en bordje op seinhuis, terug naar Enschede, op tijd voor borrel van werk, en rond 23:15 thuis *O* Hopelijk blijft het een beetje dit weer, kan ik leukleuk wat foto's maken :s)
cool :)
  vrijdag 21 oktober 2011 @ 08:41:43 #55
257721 Lord_Brett_Sinclair
You can call me Brett
pi_103361198
quote:
1s.gif Op donderdag 20 oktober 2011 20:25 schreef James1988 het volgende:
Google Street View op de trein

Google is al geruime tijd bezig om per auto of fiets foto's te maken van de wegen van de wereld, maar nu gaat het bedrijf ook per trein afbeeldingen maken van het landschap in de Zwitserse Alpen.

In een video die is uitgegeven Google laat het bedrijf zien hoe de speciale camera's zijn gemonteerd op een trein die rijdt tussen het Zwitserse Thusis en Tirano in Italië.

De beelden zelf zijn nog niet vrijgegeven in Google Maps.

Uiteraard bij de mooiste spoormaatschapij ter wereld :D

Dit was wel verrekte handig om een paar jaar eerder te hebben toen we nog vol met de ontwikkeling van de MSTS Bernina route bezig waren!
There's no need to kneel, I'm a very democratic sort of lord.
pi_103361398
Waar zijn ze bezig aan t spoor tussen ut - amf?
  vrijdag 21 oktober 2011 @ 09:00:04 #57
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_103361421
Ten westen van Amersfoort gaat er een dive-under komen.
pi_103361628
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 oktober 2011 09:00 schreef James1988 het volgende:
Ten westen van Amersfoort gaat er een dive-under komen.
Waarom?
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  vrijdag 21 oktober 2011 @ 09:14:38 #59
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_103361654
quote:
3s.gif Op vrijdag 21 oktober 2011 09:13 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Waarom?
Daarom! :Y
pi_103361675
Daar kruisten treinen elkaar toch al nooit 8)7 Moest er gauw nog wat geld op of zo?
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_103361698
Oh ja Utrecht - Zwolle en Schiphol - Deventer ja. Maar goed, die moeten toch altijd op elkaar wachten.

Kan je veel beter en goedkoper zoeen dynamisch perron toewijzings systeem als op Schiphol toepassen. Aan de oostkant ligt al een flyover, dus kruisen kan altijd wel. En dan vertrekken de treinen het ene halfuur van andersomme sporen dan het andere halfuur. Nou en *O*
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Moderator vrijdag 21 oktober 2011 @ 09:32:28 #62
155227 crew  Guppy
dus
pi_103361969
Wat zijn ze eigenlijk aan het doen bij Amersfoort? Daar waar nu en dit weekend die werkzaamheden zijn?
[b]Op zaterdag 31 december 2011 16:16 schreef Socios het volgende:[/b] Kusje voor jou. :) :@ :*
pi_103361975
@Fles: En bij een klein beetje vertraging Amersfoort-Utrecht en Schiphol/Amsterdam-Amersfoort. De dive-under zal dus de betrouwbaarheid vergroten en ook de flexibiliteit bij het maken van de dienstregeling.

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 21-10-2011 09:33:52 ]
pi_103362008
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 oktober 2011 09:32 schreef Guppyfriend het volgende:
Wat zijn ze eigenlijk aan het doen bij Amersfoort? Daar waar nu en dit weekend die werkzaamheden zijn?
Spritz Elf :P

Hoi Gupps :*
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Moderator vrijdag 21 oktober 2011 @ 09:38:13 #65
155227 crew  Guppy
dus
pi_103362054
quote:
17s.gif Op vrijdag 21 oktober 2011 09:35 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Spritz Elf :P

Hoi Gupps :*
God :') goeiemorgen :*
[b]Op zaterdag 31 december 2011 16:16 schreef Socios het volgende:[/b] Kusje voor jou. :) :@ :*
pi_103362975
quote:
1s.gif Op vrijdag 21 oktober 2011 09:38 schreef Guppyfriend het volgende:

[..]

God :')
Jij mag ook Fles zeggen hoor ;)
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_103363165
:')_!
  vrijdag 21 oktober 2011 @ 11:13:17 #68
178444 DenS
Crientj <3
pi_103364803
Had ook al verteld wat ze doen in amf. Maar mij gelooft ze niet :(

Vanaf 1 november dus als student in en uitchecken bij ns? Boete staat op 50 euro hoorde ik :|
pi_103365560
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 oktober 2011 11:13 schreef DenS het volgende:
Had ook al verteld wat ze doen in amf. Maar mij gelooft ze niet :(

Vanaf 1 november dus als student in en uitchecken bij ns? Boete staat op 50 euro hoorde ik :|
Nee, jij zei dat ze bij de boog in Utrecht aan t werk waren?
  vrijdag 21 oktober 2011 @ 11:33:11 #70
328924 Frozen-assassin
STAY STRONG APPIE
pi_103365642
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 oktober 2011 11:13 schreef DenS het volgende:
Had ook al verteld wat ze doen in amf. Maar mij gelooft ze niet :(

Vanaf 1 november dus als student in en uitchecken bij ns? Boete staat op 50 euro hoorde ik :|
Volgens mij hoeft dat nog niet. NS heeft nog geen exacte datum bekendgemaakt. Er moeten nog wat problemen worden opgelost voordat alle studenten ook moeten in- en uitchecken.

Een absurd idee als je het mij vraagt..
  vrijdag 21 oktober 2011 @ 11:35:47 #71
178444 DenS
Crientj <3
pi_103365750
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 oktober 2011 11:33 schreef Frozen-assassin het volgende:

[..]

Volgens mij hoeft dat nog niet. NS heeft nog geen exacte datum bekendgemaakt. Er moeten nog wat problemen worden opgelost voordat alle studenten ook moeten in- en uitchecken.

Een absurd idee als je het mij vraagt..
Hoezo problemen? Het werkt al heur. Vanaf maandag maar vast beginnen, kan ik eraan wennen.
pi_103366251
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 oktober 2011 11:13 schreef DenS het volgende:
Had ook al verteld wat ze doen in amf. Maar mij gelooft ze niet :(

Vanaf 1 november dus als student in en uitchecken bij ns? Boete staat op 50 euro hoorde ik :|
:')

Waarom komen al die spookverhalen toch vandaan? Ze gaan de boete voor het niet inchecken met een geldig vervoersbewijs ook echt hoger maken dan de boete voor het überhaupt niet hebben van een vervoersbewijs :') .
pi_103366551
Sowieso moet inchecken met een aantoonbare vrijvervoerkaart niet nodig zijn. Pure datamining, privacyschending, alles. Maar geen enkele legitieme reden voor :N
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_103366685
quote:
15s.gif Op vrijdag 21 oktober 2011 11:55 schreef Dr_Flash het volgende:
Sowieso moet inchecken met een aantoonbare vrijvervoerkaart niet nodig zijn. Pure datamining, privacyschending, alles. Maar geen enkele legitieme reden voor :N
simpel: controle door het systeem of je wel of niet legaal gratis reist..
datamining is niks mis mee en privacyschending, ach.. als je je druk maakt over het feit dat ze alleen weten waar je in en uit stapt.. tja.. sorry hoor... paranoide noem ik dat..
dan had je ook niet op internet moeten gaan zitten
pi_103367249
quote:
15s.gif Op vrijdag 21 oktober 2011 11:55 schreef Dr_Flash het volgende:
Sowieso moet inchecken met een aantoonbare vrijvervoerkaart niet nodig zijn. Pure datamining, privacyschending, alles. Maar geen enkele legitieme reden voor :N
Dat is wel een beetje overdreven. Er zijn ook veel voordelen aan het inchecken. Op het moment dat iedereen zou inchecken krijg je een perfect beeld van de reizigerspatronen en kan je daar veel beter op inspelen. Dit is veel nauwkeuriger dan een enquete of iets anders.
If i could have my wasted Fok!days back, would i use them to get back on track?
  vrijdag 21 oktober 2011 @ 12:16:13 #76
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_103367250
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 oktober 2011 11:58 schreef mschol het volgende:

[..]

simpel: controle door het systeem of je wel of niet legaal gratis reist..
Dat kan een conducteur ter plaatse prima constateren: hij kan immers opvragen welke abonnementen er zoal op je kaart staan. Net als vroeger.
quote:
datamining is niks mis mee
Datamining stelt NS in staat om gegevens te verzamelen over de reizigers. Bijvoorbeeld over de meestgebruikte trajecten (woon/werkverkeer) om zodanig reizigers te attenderen op werkzaamheden. Of om te kijken hoe druk het gemiddeld is op een traject, om aan de hand van die informatie de materieelinzet nader te bekijken.

Of om je gepersonaliseerde reclame toe te sturen.
quote:
en privacyschending, ach.. als je je druk maakt over het feit dat ze alleen weten waar je in en uit stapt.. tja.. sorry hoor... paranoide noem ik dat..
dan had je ook niet op internet moeten gaan zitten
Internet is een keuze. Dataregistratie en -mining bij gebruik van de OV-chipkaart is dat niet. Je kunt er niks over zeggen.

Ik vind het ook achterlijk dat ik met m'n Altijd Vrij móet inchecken. Maar ik doe het wel, omdat ik weet dat het verplicht is en ik geen zin heb in een boete van ¤ 35 die ik niet kan aanvechten, omdat 'in de voorwaarden staat dat inchecken verplicht is'. Ik heb ook geen zin in een juridisch gevecht, zo interessant zijn mijn reisbewegingen verder niet.
pi_103367721
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 oktober 2011 12:16 schreef Mr.Jorn. het volgende:

[..]

Dat is wel een beetje overdreven. Er zijn ook veel voordelen aan het inchecken. Op het moment dat iedereen zou inchecken krijg je een perfect beeld van de reizigerspatronen en kan je daar veel beter op inspelen. Dit is veel nauwkeuriger dan een enquete of iets anders.
Ja, dat snap ik. Reizigersbelangen had ik het over ;)
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_103368174
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 oktober 2011 12:16 schreef James1988 het volgende:

[..]

Dat kan een conducteur ter plaatse prima constateren: hij kan immers opvragen welke abonnementen er zoal op je kaart staan. Net als vroeger.
de conducteur hoeft dit niet meer ter plaatse te constateren, dus daar kan het systeem dus op aangepast worden (of dit wel of niet gebeurd is een 2de he :P)

quote:
[..]

Datamining stelt NS in staat om gegevens te verzamelen over de reizigers. Bijvoorbeeld over de meestgebruikte trajecten (woon/werkverkeer) om zodanig reizigers te attenderen op werkzaamheden. Of om te kijken hoe druk het gemiddeld is op een traject, om aan de hand van die informatie de materieelinzet nader te bekijken.
niks mis mee dus

quote:
Of om je gepersonaliseerde reclame toe te sturen.
dat valt onder spam en dat mag niet van de wet...
quote:
[..]

Internet is een keuze. Dataregistratie en -mining bij gebruik van de OV-chipkaart is dat niet. Je kunt er niks over zeggen.
gebruik van de ov-chipkaart is (nu nog) een keuze :)

quote:
Ik vind het ook achterlijk dat ik met m'n Altijd Vrij móet inchecken. Maar ik doe het wel, omdat ik weet dat het verplicht is en ik geen zin heb in een boete van ¤ 35 die ik niet kan aanvechten, omdat 'in de voorwaarden staat dat inchecken verplicht is'. Ik heb ook geen zin in een juridisch gevecht, zo interessant zijn mijn reisbewegingen verder niet.
jij vind je reisbewegingen niet intressant, en zo losstaand, zijn ze ook niet intressant..
het wordt intressant zodra je 100.000 x die gegevens hebt, want dan komt het punt waar jij eerder op wees weer naar boven: er kan beter ingespeeld worden qua matrieel e.d. op de reisdrukte..


en overigens: als het allemaal zo evil was dan was er allang een of andere slimme dodo geweest die de boel had laten verbieden door de rechter, dit is niet gebeurd dus het zal iig wel ergens goed inelkaar steken..
  vrijdag 21 oktober 2011 @ 13:24:05 #79
146033 ReisT
Fahrtreppenbenutzungshinweise
pi_103369980
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 oktober 2011 12:43 schreef mschol het volgende:

[..]

de conducteur hoeft dit niet meer ter plaatse te constateren, dus daar kan het systeem dus op aangepast worden (of dit wel of niet gebeurd is een 2de he :P)
Waarom moet het systeem daar op aangepast worden? Anders dan omdat je het systeem belangrijker vindt dan de reizigers? Als je met een abonnement reist hoeft er helemaal niets geconstateerd te worden.
pi_103371687
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 oktober 2011 13:24 schreef ReisT het volgende:

[..]

Waarom moet het systeem daar op aangepast worden? Anders dan omdat je het systeem belangrijker vindt dan de reizigers? Als je met een abonnement reist hoeft er helemaal niets geconstateerd te worden.
Het lijkt mij juist een voordeel voor de reiziger.

Ik vond het in Japan i.i.g. heerlijk dat de kaartjes bij de ingang gecontroleerd worden en je tijdens de rit dus gewoon lekker kan pitten of wegdromen bij je favoriete muziek, zonder dat knagende gevoel dat elk moment de conducteur je kan komen lastig vallen.
pi_103371838
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 oktober 2011 13:24 schreef ReisT het volgende:

[..]

Waarom moet het systeem daar op aangepast worden? Anders dan omdat je het systeem belangrijker vindt dan de reizigers? Als je met een abonnement reist hoeft er helemaal niets geconstateerd te worden.
Nou ja, met een SOV misschien vrijdagavond tussen 7 en 8 uur een keer een uurtje, daarna reist iedereen met weekend vrij, daarvoor reist iedereen met week vrij. Je weet niet of iemand toevallig net voor die tijdgrens ingestapt is. En als je daar meer zekerheid over wilt dan controleer je zelfs tot vrijdagavond 9 uur of zo.

Aan de andere kans kan je als NS ook eens je eigen tekortkomingen onder ogen zien en eens wat doen aan de trefkans, zodat je die marge helemaal niet "nodig" hebt }>
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  vrijdag 21 oktober 2011 @ 14:20:30 #82
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_103372396
Overigens, gisteren is Roger Tallon overleden op 82-jarige leeftijd.

Voor degenen die niet weten over wie ik het heb, hier een paar van zijn creaties:








Een groot ontwerper is ons ontvallen ;(
pi_103374243
Ronduit belachelijk dat er vandaag, doordeweeks dus, werkzaamheden zijn op mijn woon-werk traject :(
pi_103374277
Is dat die bandenmetro?
In tijden van crisis moet je niet met lastenverhogingen komen.
pi_103374670
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 oktober 2011 15:04 schreef RubenK het volgende:
Ronduit belachelijk dat er vandaag, doordeweeks dus, werkzaamheden zijn op mijn woon-werk traject :(
Tijdens de herfstvakantie zult gij niet met NS reizen! o|O
pi_103376660
quote:
7s.gif Op vrijdag 21 oktober 2011 15:14 schreef lyolyrc het volgende:

[..]

Tijdens de herfstvakantie zult gij niet met NS reizen! o|O
Vakantie? ik moet gewoon lekker elke werkdag van het jaar werken hoor
pi_103376877
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 oktober 2011 16:03 schreef RubenK het volgende:

[..]

Vakantie? ik moet gewoon lekker elke werkdag van het jaar werken hoor
Ironie! ;)
De herfstvakantie is de reden dat men nu ook tijdens kantooruren aan het spoor werkt.
  vrijdag 21 oktober 2011 @ 16:27:31 #88
22002 MREn
Met de botte bijl meer plezier
pi_103377750
NS reisplanner }:|



"Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
pi_103378412
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 oktober 2011 16:27 schreef MREn het volgende:
NS reisplanner }:|

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]
En?
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 21 oktober 2011 @ 16:45:01 #90
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_103378533
quote:
3s.gif Op vrijdag 21 oktober 2011 09:17 schreef Dr_Flash het volgende:
Oh ja Utrecht - Zwolle en Schiphol - Deventer ja. Maar goed, die moeten toch altijd op elkaar wachten.

Kan je veel beter en goedkoper zoeen dynamisch perron toewijzings systeem als op Schiphol toepassen. Aan de oostkant ligt al een flyover, dus kruisen kan altijd wel. En dan vertrekken de treinen het ene halfuur van andersomme sporen dan het andere halfuur. Nou en *O*
Die fly-over aan de oostkant is alleen voor treinen uit de richting Apeldoorn. Richting Apeldoorn wil je geen kruising meer na het station hebben, omdat je anders mogelijk de knooppunten in Zwolle of Apeldoorn niet haalt. Je zit met een opvolgtijd die gaat gelden als er gekruist wordt. Door die dive-under is dat probleem helemaal opgelost en kun je behoorlijk conflictvrij treintjes rijden
Altijd onderweg naar het avontuur
  Redactie Sport vrijdag 21 oktober 2011 @ 16:45:52 #91
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_103378561
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 oktober 2011 16:42 schreef Brembo het volgende:

[..]

En?
Kijk eens naar de tijden:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
 NS   DB
1:13 1:13
5:43
     6:13
     6:43
7:13 7:13
     7:43
8:13 8:13
8:43 8:43
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_103380538
Wie weet waarom de treinen in Amersfoort vandaag vanaf andere perrons rijden ? naar Enschede was spoor 1 nu spoor 5 en de trein naar barneveld was 4 gaat nu over spoor 1.
Sorry voor de evt. spelfouten maar ik heb een lichte vorm van dyslectie
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 21 oktober 2011 @ 17:28:26 #93
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_103380602
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 oktober 2011 17:27 schreef daanski82 het volgende:
Wie weet waarom de treinen in Amersfoort vandaag vanaf andere perrons rijden ? naar Enschede was spoor 1 nu spoor 5 en de trein naar barneveld was 4 gaat nu over spoor 1.
komt door werkzaamheden aan de westzijde in Amersfooort. Het traject naar Utrecht is afgesloten.
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_103384307
Nu er werkzaamheden zijn tussen Wierden en Nijverdal keert de stoptrein (Enschede-Nijverdal) in Rijssen op spoor 1 :)
pi_103386451
quote:
14s.gif Op vrijdag 21 oktober 2011 15:05 schreef ZwartmetSuiker het volgende:
Is dat die bandenmetro?
Die een na laatste ja.
pi_103386904
Zit nu in de intercity naar Venlo en het is een MAT '64 :O
  vrijdag 21 oktober 2011 @ 20:15:09 #97
22002 MREn
Met de botte bijl meer plezier
pi_103387565
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 oktober 2011 20:01 schreef RubenK het volgende:
Zit nu in de intercity naar Venlo en het is een MAT '64 :O
Beter dan geen intercity :P
"Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
  vrijdag 21 oktober 2011 @ 21:10:47 #98
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_103391206
Mat '64 *O* O+ :@
  vrijdag 21 oktober 2011 @ 21:24:18 #99
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_103392090
Alvast een aantal foto's van me 'vakantie'tripje, foto's van gisteren:
NMBS 1818+DD-rijtuigen

Klassiekertje 243 O+

B-Cargo 7777+7776 in DT met de trein uit Budel

Duikbril 903

B-Cargo 7729+7809 met containertrein

Ook Strukton komt in België. B-Cargo 7787+7868 slepen de Strukton 'Gemma'. Opmerkelijk is dat beide locs in Dubbeltractie rijden, met die aanhang 8)7

CityRail 962 als P-trein naar Essen

NMBS 2303 met P-trein

B-Cargo 2804 met een goed beladen keteltrein naar de Antwerpse Havens

B-Cargo 2310+2320 met UnitCargo opweg naar de havens, met rechts het boemeltje naar Essen

B-Cargo 2623+2624 met containertrein naar de havens

B-Cargo 1312+1339 met UnitCargo naar de havens
  vrijdag 21 oktober 2011 @ 21:30:08 #100
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_103392454
quote:
0s.gif Op vrijdag 21 oktober 2011 21:24 schreef greavy het volgende:
Alvast een aantal foto's van me 'vakantie'tripje, foto's van gisteren:
[ afbeelding ]
NMBS 1818+DD-rijtuigen
Nog steeds een testrit of nu passagiersdienst?
  vrijdag 21 oktober 2011 @ 21:30:29 #101
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_103392470
Rijden al in reizigersdienst.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')