SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.De laatste paar topics:
Huizenmarkt # 101: Waar 'de complexe factoren' de markt bepalen
Huizenmarkt # 102: Waar we lekker op de HRA aftrekken.
Huizenmarkt # 103: Waar de huizenmarkt-zeepbel wordt ontkend
Huizenmarkt # 104: Waar de huizenmarkt voorlopig op slot blijft
Huizenmarkt #105: Waar huurders wachten op de val... en wachten...
Huizenmarkt # 106: Waar soms gewoon even niet betaald wordt
Huizenmarkt # 107: Nederland zit op lenen
Huizenmarkt # 108: Krimpregio's leidend in woningmarkt
Huizenmarkt # 109: Waar de banksters -2% voorspellen voor 2011
Huizenmarkt # 110: huizenkopers, van hero to zero en weer terug?
Huizenmarkt # 111: Waar de coalitie de macht kwijtraakt
Huizenmarkt # 112: Raakt de zeep op?
Huizenmarkt # 113: Waar huurders het zeepje oprapen
Huizenmarkt # 114: Waar de Fundateller een nieuw hoogtepunt bereikt?
Huizenmarkt # 115: de meltdown van de erfpachtwoning is in gang gezet
Huizenmarkt # 116: de meltdown is niet meer te stoppen
Huizenmarkt # 117: Het is weer lente... dus ik heb zin in appeltaart!
Huizenmarkt # 118: Ik kan geen appeltaart meer zien!
Huizenmarkt # 119: IMF: "weg met de HRA"
Huizenmarkt # 120: de Jager: "maar ik moet mijn huis nog afbetalen"
Huizenmarkt # 121: Waar zelfs de NHG de schuld krijgt...
Huizenmarkt # 122: Waar het Viva forum de woonmarkt vertegenwoordigd!
Huizenmarkt # 123: Waar cognitieve dissonantie de toon bepaalt
Huizenmarkt # 124: waar we zin hebben om te kopen
Huizenmarkt # 125: Het is weer voorjaar, tijd om te gaan verhuizen?
[ Bericht 49% gewijzigd door PietjePuk007 op 11-04-2011 11:42:49 ]'cos here at Globo Gym, we're better than you! And we know it.
Oh, dus je doet zelf geen reet om onder subsidies uit te komen, maar wil wel graag met je vingertje naar anderen wijzen? Dat noemen we nou een echte salon socialistquote:Op vrijdag 8 april 2011 12:07 schreef meth77 het volgende:
[..]
die zaken zijn vaak al voorgesubsidieerd, zoals een fiscale fiets en zo, maar jij kunt een daad stellen door tenonrechte ontvangen hypotheeksubsidie terug te storten
Ik heb mijn ideaal al bereikt, een prettig en gezond leven in een rustige omgeving met regelmatig een vakantie, daar heb ik geen subsidie voor nodig
Ja, daarom zei ik:quote:Op vrijdag 8 april 2011 12:37 schreef Whuzz het volgende:
[..]
Oh, dus je doet zelf geen reet om onder subsidies uit te komen, maar wil wel graag met je vingertje naar anderen wijzen? Dat noemen we nou een echte salon socialist
quote:Op vrijdag 8 april 2011 12:20 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Nou, ik heb mijn ideaal ook al bereikt. In mijn ideaalbeeld kwam geen fiscale fiets voor. Want dat is ook gesubsidieerd, maar omdat jij dat hebt is dat natuurlijk toevallig net 'anders'.
Kijk, voordat de grapjurken hier weer iedereen over 1 kam scheren, en van alle kopers hier zeggen dat ze tot over hun oren gefinancierd zijn...nee dusquote:Op vrijdag 8 april 2011 12:18 schreef CoolGuy het volgende:
Exact. Dat is dus wat ik ook heb gedaan.
Ik heb de KK zelf betaald. Daarna heb ik een bedrag betaald op het huis zelf, zodat de hypotheek een stuk lager werd, en daarna heb ik de volledige inrichting gekocht (en dat komt niet bij de Ikea weg) hele huis laten schilderen, nieuwe keuken gekocht en laten plaatsen en de voor- en achtertuin opnieuw laten aanleggen. Oh ja, en nog elektrische rolluiken laten ophangen.
En dat allemaal van mijn eigen gespaarde geld. Zouden meer mensen moeten doen, dan hoef je niet alles te financieren. Maar ja, geld uitgeven aan vanalles en nog wat is veel leuker natuurlijk, want immers 'we leven nu, niet later' dus om morgen maken we ons niet druk. Nee, tot het morgen is, en als je dan mensen om je heen ziet die zich wel druk hebben gemaakt om morgen, en je ziet dat die allemaal een stukje verder zijn, wat doe je dan? Ja, dan ga je op een forum roepen hoe slecht het geregeld is in Nederland en hoe 'de rest' schuldig is aan de situatie waar jij in zit. Tja, ik weet wel aan welke kant ik liever sta.
Dat ik voor aan deze kant te staan dan 52% belasting moet betalen...ach...ik kan doen wat ik wil dus ik heb 't dr voor over.
Onzin, er is geen sprake van herstel geweest dus hoezo een dubbel dip?quote:Op vrijdag 8 april 2011 13:27 schreef Grrrrrrrr het volgende:
Lees net in de krant dat we afstevenen op een double dip in de huizenmarkt
zuurpruim! Je kunt zeker geen hypotheek krijgen. Huurkneus!!!!quote:Op vrijdag 8 april 2011 13:27 schreef Grrrrrrrr het volgende:
Lees net in de krant dat we afstevenen op een double dip in de huizenmarkt
Ik wou nog even wachten tot hij 1000 youtube filmpjes gepost had en een weblog was begonnen, maar ok.quote:Op vrijdag 8 april 2011 13:30 schreef Censuur-152 het volgende:
[..]
zuurpruim! Je kunt zeker geen hypotheek krijgen. Huurkneus!!!!
Ik ben het met je eens... het herstel waar door sommigen over gesproken werd heeft niet bestaan.quote:Op vrijdag 8 april 2011 13:29 schreef Sjabba het volgende:
[..]
Onzin, er is geen sprake van herstel geweest dus hoezo een dubbel dip?
Bron?
Brabants Dagbladquote:Op vrijdag 8 april 2011 13:29 schreef Sjabba het volgende:
[..]
Onzin, er is geen sprake van herstel geweest dus hoezo een dubbel dip?
Bron?
Brabanders staan bekend om hun ongebreidelde optimisme.quote:
En de NVM?quote:Op vrijdag 8 april 2011 14:08 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Brabanders staan bekend om hun ongebreidelde optimisme.
Hoef je niet te melden hoor, je doet namelijk niets anders. Sta jij ook nog ergens op de loonlijst?quote:Op vrijdag 8 april 2011 13:47 schreef Whuzz het volgende:
[..]
Ik wou nog even wachten tot hij 1000 youtube filmpjes gepost had en een weblog was begonnen, maar ok.
Dat komt omdat we in zo'n mooi landschap wonen en onze zaakjes zo goed voor elkaar hebben. Het is moeilijk daar níet vrolijk van te worden. Dat gevoel is zo sterk dat we het zelfs een dagje in Dronten zouden uithouden zonder teneergeslagen en negatief te worden. Maar ook niet veel langer dan een dagje... niemand is immuun voor de deprimerende kracht van dat soort omgeving, zoals je ongetwijfeld al ondervonden hebtquote:Op vrijdag 8 april 2011 14:08 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Brabanders staan bekend om hun ongebreidelde optimisme.
En zuurtje leeft op zijn beurt weer van onze 52% belasting die we betalen (zo makkelijk om zo wat dingen aan elkaar lullen, maar dat maakt 't nog niet meer waar natuurlijk)quote:Op vrijdag 8 april 2011 14:26 schreef Whuzz het volgende:
[..]
Dat komt omdat we in zo'n mooi landschap wonen en onze zaakjes zo goed voor elkaar hebben. Het is moeilijk daar níet vrolijk van te worden. Dat gevoel is zo sterk dat we het zelfs een dagje in Dronten zouden uithouden zonder teneergeslagen en negatief te worden. Maar ook niet veel langer dan een dagje... niemand is immuun voor de deprimerende kracht van dat soort omgeving, zoals je ongetwijfeld al ondervonden hebt
@ Zuurtje: Nope, ik leef van Xeno's HRA bijdrage en de zoetheid van jouw tranen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Breitling - Instruments for Professionals
Leenkneusjes gaan de komende jaren wel vaker zuur kijken, wie riep er ook al weer dat je enkel naar je maandlasten moest kijken en de hoogte van je schuld niet relevant was?quote:
Als je je kop in het zand steekt dan zie je ook geen ellende en rampspoedquote:Op vrijdag 8 april 2011 14:57 schreef Whuzz het volgende:
Ach ja, dat er anderen van mijn geld leven heb ik me allang bij neergelegd. Ik rijd regelmatig langs een AZC, waar dan tientallen mensen buiten op het gras in de zon zitten niets te doen.
Die hebben allemaal hele hippe kleding en dure leren jassen aan en zien er "amerikaans gezond" uit, dus het zal ze vast aan erg weinig ontbreken. En daar betalen wij voor.
Gelukkig betalen we ook voor mensen die door ziekte of ongeluk niet meer zelf voor hun inkomen kunnen zorgen en dat maakt dan weer een hoop goed.
En dat er dan wat zeikerds als Zuurtje rondlopen die niet kunnen waarderen wat ze hebben en alleen rampspoed en ellende zien... ach.
Naja, als je het gewoon goed voor elkaar hebt heb je met die ellende en rampspoed niks te maken, en om nou vooraan te gaan staan om te kijken hoe andere mensen ellende hebben is nogal sneuquote:Op vrijdag 8 april 2011 15:23 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Als je je kop in het zand steekt dan zie je ook geen ellende en rampspoed
Precies Xenotje!quote:Op vrijdag 8 april 2011 15:23 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Als je je zaken goed voor elkaar heb, heb je ook geen last van ellende en rampspoed!
Het is natuurlijk de Telegraaf dus je moet het met een schep zout nemen, ik denk dat Whuzz maar weer even een rondje Viva moet doen om de dames ervan te overtuigen dat er ook nog echte mannen rondlopen in Ollandiaquote:STEEDS MEER NEDERLANDERS VERKOPEN NOODGEDWONGEN HUN HUIS MET VERLIES
Verdriet achter voordeur
Taxateur Paul Pranger: Soms loopt het verlies zelfs in de tonnen.
AMSTERDAM, vrijdag
Stil en groot is het leed achter de te koop-borden in Nederlandse tuinen. De crisis op de woningmarkt grijpt harder om zich heen dan ooit. Behalve dat bijna veertig procent van de woningen meer dan een jaar te koop staat, zien steeds meer mensen zich gedwongen om hun huis met verlies te verkopen. Hier in Flevoland is het aan de orde van de dag, weet Paul Pranger, die werkzaam is als taxateur in die provincie. Soms loopt het verlies zelfs in de tonnen.
Veel woningbezitters hebben een veel hogere hypotheek dan de waarde van het onderpand. Dat is allemaal prima als je lekker blijft zitten in je huis. Maar als je moet verkopen, omdat je gaat scheiden of al een ander huis hebt gekocht, is de ellende vaak niet te overzien, vertelt Pranger.
Daar kan Els uit Friesland over mee praten. Toen mijn ex en ik drie jaar geleden besloten te scheiden, hebben we meteen onze nieuwe woning te koop gezet. Maar omdat het allemaal zo langzaam ging kregen we een betalingsachterstand, vertelt zij.
Kwijtgescholden
Eind vorig jaar hebben we met toestemming van de bank ons huis met een verlies van 60.000 euro verkocht. Ik had geen zin om in de schuldsanering terecht te komen en heb na veel rekenwerk een voorstel gedaan aan de bank. Die is akkoord gegaan met een betaling ineens van 10.000 euro die ik bijeen had gesprokkeld bij vrienden en heeft de rest kwijtgescholden.
Pranger en zijn collega-taxateur Jan van der Meer uit Overijssel waarschuwen consumenten dat ze altijd toestemming van de bank moeten hebben om met verlies te verkopen. De financiers zijn er namelijk niet happig op, vooral niet wanneer iemand voorheen wel keurig op tijd aan zijn betalingsverplichtingen heeft voldaan. Zij kunnen zelfs een verkooptransactie ongedaan maken.
Ze zeggen dan doodleuk: U hebt nooit betalingsproblemen gehad dus u mag alleen verkopen als de hypotheek daarmee afgelost kan worden. De banken zien het verborgen leed achter de voordeur niet. Dat veel gezinnen op een houtje moeten bijten om elke maand de hypotheek op te kunnen brengen. Die mensen zouden juist geholpen zijn met een restschuld. Dan weten ze tenminste waar ze aan toe zijn, aldus Van der Meer.
John uit Zaanstad begon twee jaar geleden een eigen zaak. Om de eerste onzekere jaren als startende ondernemer door te komen besloot hij goedkoper te gaan wonen. Wij zetten het te koop bord in de tuin maar er gebeurde bar weinig. Ik heb toen aan ABN Amro gevraagd om een tijdelijk lagere rente. Die wilde daar echt niet aan meewerken, vertelt de Zaankanter. Om wat financiële lucht te krijgen, hebben we ons huis met 52.500 euro verlies verkocht. Ik dacht de restschuld mee te kunnen financieren in een andere hypotheek, maar dat bleek ijdele hoop. Ik heb uiteindelijk de schuld betaald uit mijn zuurverdiende spaarpotje. Als we hadden kunnen oversluiten dan was dit allemaal niet nodig geweest.
De woordvoerders van de Nederlandse Vereniging van Makelaars en Vereniging Eigen Huis sluiten niet uit dat het aantal huizen dat met verlies zal worden verkocht de komende tijd zal toenemen: We zien nu al druk in bepaalde regios, zoals Oss. Daar is veel onzekerheid ontstaan onder de werknemers van Organon. Daar verdwijnen 500 banen. Ook in defensiesteden Assen en Den Helder is het onrustig, nu Defensie met miljardenbezuinigingen komt.
bron: Telegraaf
En als je nou (voor de miljoenste keer) je huis NIET wil verkopen, je huis NIET ziet als een speculatie object en gewoon daar lekker wil wonen? Wat dan?quote:Op vrijdag 8 april 2011 15:45 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Het is natuurlijk de Telegraaf dus je moet het met een schep zout nemen, ik denk dat Whuzz maar weer even een rondje Viva moet doen om de dames ervan te overtuigen dat er ook nog echte mannen rondlopen in Ollandia![]()
Al die angsthazen... laat die maar verkassen naar de polder
Dan is er niets aan de hand, het word pas een probleem als er zaken veranderen, zoals je gezinssituatie of je inkomen. Het punt is dat kopen tegenwoordig weer gepaard gaat met het nemen van risico's, iets waar de afgelopen 25 jaar geen sprake meer van geweest is.quote:Op vrijdag 8 april 2011 15:47 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
En als je nou (voor de miljoenste keer) je huis NIET wil verkopen, je huis NIET ziet als een speculatie object en gewoon daar lekker wil wonen? Wat dan?
Zijn deze verhalen niet naar aanleiding van de oproep van iemand van de Telegraaf waar hij vroeg om dit soort verhalenquote:Op vrijdag 8 april 2011 15:45 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Het is natuurlijk de Telegraaf dus je moet het met een schep zout nemen, ik denk dat Whuzz maar weer even een rondje Viva moet doen om de dames ervan te overtuigen dat er ook nog echte mannen rondlopen in Ollandia![]()
Al die angsthazen... laat die maar verkassen naar de polder
Tja. Oud nieuws lijkt me. Die hele provincie had gewoon water moeten blijven tenslotte. Als er *iets* een complete bubbel is, dan is het flevoland wel. Een hoop opgespoten modder waarop wat steden zijn "ge-engineerd".quote:Hier in Flevoland is het aan de orde van de dag
Oke, als ik meer ga verdienen dan is dat ook een zaak die verandert, en daar zie ik niet echt een probleem in. Als mijn gezinssituatie verandert dan zou dat betekenen dat ik dus ga samen wonen, en aangezien mijn vriendin ook een goed inkomen heeft wordt het alleen maar nóg meerquote:Op vrijdag 8 april 2011 15:51 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Dan is er niets aan de hand, het word pas een probleem als er zaken veranderen, zoals je gezinssituatie of je inkomen. Het punt is dat kopen tegenwoordig weer gepaard gaat met het nemen van risico's, iets waar de afgelopen 25 jaar geen sprake meer van geweest is.
Ik ben gewend naar mijn werk te lopen, dus de prijs van brandstof boeit niet. Als ik ga verhuizen naar een dorpje in een krimpregio (omdat mijn geliefde Flevoland is afgezonkenquote:Op vrijdag 8 april 2011 15:56 schreef CoolGuy het volgende:
Overigens, Xeno, als jij nou wil verhuizen? wat doe je dan? Ja ik weet dat jij geen huis hebt om te verkopen maar jij vindt 400 euro in de maand al duur, en zo heel veel plekken zullen er niet zijn waar je maar 400 euro hoeft te, dat zal meer zijn, dus jij kúnt ook niet verhuizen.
Ja, wellicht naar een ander dorp, maar ik vermoed dat jij redelijk dicht bij je werk woont, dus tenzij je elke ver op en neer wil rijden naar je werk in je Starlet tegen ¤ 1.60 per liter denk ik zo dat jij 'vast' zit![]()
Jij hebt het allemaal heel goed voor elkaar maar dat geldt vast niet voor iedereenquote:Op vrijdag 8 april 2011 15:58 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Oke, als ik meer ga verdienen dan is dat ook een zaak die verandert, en daar zie ik niet echt een probleem in. Als mijn gezinssituatie verandert dan zou dat betekenen dat ik dus ga samen wonen, en aangezien mijn vriendin ook een goed inkomen heeft wordt het alleen maar nóg meer
Neem jezelf als representatief voor de rest en er is geen vuiltje aan de lucht. Ik zeg doenquote:Op vrijdag 8 april 2011 15:58 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Oke, als ik meer ga verdienen dan is dat ook een zaak die verandert, en daar zie ik niet echt een probleem in. Als mijn gezinssituatie verandert dan zou dat betekenen dat ik dus ga samen wonen, en aangezien mijn vriendin ook een goed inkomen heeft wordt het alleen maar nóg meer
Dat is de dubbele dip in brabant dan. Door de inkoopregeling van de provincie moeten de provincie ruim 800 woningen voor 90% van de taxatiewaarde toendertijd op gaan kopen en later weer eens in de markt gaan zetten. Maar door die inkoopregeling heeft men in brabant misschien wel een korte opleving gehad.quote:Op vrijdag 8 april 2011 14:06 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Brabants Dagblad
Het was een artikel naar aanleiding van de cijfers die gisteren door de NVM naar buiten zijn gebracht.
Brabanders zit het zeepbelblazen in de genen, misschien moeten we het gewoon aan België cadeau doen (als ze het willen hebben wel te verstaan)quote:Op vrijdag 8 april 2011 16:40 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Dat is de dubbele dip in brabant dan. Door de inkoopregeling van de provincie moeten de provincie ruim 800 woningen voor 90% van de taxatiewaarde toendertijd op gaan kopen en later weer eens in de markt gaan zetten. Maar door die inkoopregeling heeft men in brabant misschien wel een korte opleving gehad.
Brabanders zijn gewoon altijd optimistisch en genieten met volle teugen van het leven. De zwartgalligheid en doemdenkerij laten we aan de andere provincies over.quote:Op vrijdag 8 april 2011 16:53 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Brabanders zit het zeepbelblazen in de genen, misschien moeten we het gewoon aan België cadeau doen (als ze het willen hebben wel te verstaan)
Cijfers van de NVM gaan bij mijn weten niet alleen over Brabant.quote:Op vrijdag 8 april 2011 16:40 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Dat is de dubbele dip in brabant dan. Door de inkoopregeling van de provincie moeten de provincie ruim 800 woningen voor 90% van de taxatiewaarde toendertijd op gaan kopen en later weer eens in de markt gaan zetten. Maar door die inkoopregeling heeft men in brabant misschien wel een korte opleving gehad.
Bedoelt u wellicht de technologie campus in Eindhoven? Of ASML?quote:Op vrijdag 8 april 2011 15:56 schreef antfukker het volgende:
Is brabant dat ook niet een beetje? Kijk maar naar alle verhalen rondom Oss met de MSD.
quote:Op vrijdag 8 april 2011 16:53 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Brabanders zit het zeepbelblazen in de genen, misschien moeten we het gewoon aan België cadeau doen (als ze het willen hebben wel te verstaan)
Yep.quote:
Misschien moet je de Wiki pagina over de vastgoedzeepbel ook even aanpassenquote:Op vrijdag 8 april 2011 18:04 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Yep.
En zo te lezen aan ieders posts waarvan ik weet dat ze uit Brabant komen ook nog eens een soort die wel weet hoe je verstandig een hypotheek afsluit.
Goed idee.quote:Op vrijdag 8 april 2011 18:08 schreef Censuur-152 het volgende:
Misschien moet je de Wiki pagina over de vastgoedzeepbel ook even aanpassen
http://nl.wikipedia.org/wiki/Vastgoedzeepbel
Huren wtfquote:AMSTERDAM Pa, wat is de lol nog van een eigen huis? Vroeg mijn dochter, die een klein huurappartementje bewoont in een renovatiewijk . Ze kan elk moment horen dat ze op kan krassen en ze moest er voor tekenen, dat ze dan niet naar de rechter stapt. Ze komt niet in aanmerking voor huursubsidie en ze betaalt de hoofdprijs.
Ze somt op: Ik lees alleen maar ellende over koopwoningen. De aftrekbaarheid van de hypotheek rente moet worden afgeschaft, zegt meneer Wellink van DNB. De huizenprijzen dalen als in Schussfahrt . De koophuizen markt zit volledig op slot. Onderhoudskosten rijzen de pan uit. Bij een bank hoef ik met mijn jaarcontract niet aan te komen. De hypotheekrente wordt weer skyhigh. Er is grote onzekerheid over mijn pensioen. Er komt een spaarverplichting.
Een waardestijging is lang niet meer zeker. En alle winst moet ik weer in mijn volgende huis stoppen. Aannemers vallen bij bosjes om. Al mijn geld gaat in stenen zitten en mijn Polotje kan ik dan nog wel even vergeten. Waarom hamert iedereen er toch zo op dat een eigen huis het grootste ideaal is?`
Rekensommetje
Ik sta niet zo gauw met de mond vol tanden, maar ik moest als eigen woning bezitter wel even slikken. Gelukkig is ons bedrijf niet afhankelijk van hypotheekadvies, dus haar gewetensvraag bracht me niet in geestelijke nood .
Laten we maar eens een rekensommetje maken, sprak ik opgewekt. Jouw flatje kost nieuw ongeveer ¤ 250.000 op de vrije markt. Je hebt lekker gespaard, dus je betaalt ¤ 25.000 voor de inrichting en je leent ¤ 250.000 bij de Rabobank, want daar bankier je. En vandaag of morgen krijg je toch wel je vaste aanstelling. Ze zouden wel gek zijn om jou te laten gaan.
Nuchter vraagje: En wat gaat me dat dan maandelijks kosten, Pa? Eh, bij 6% rente voor 10 jaar vast betaal je ¤ 15.000 aan rente per jaar. Na belastingaftrek blijft daar ongeveer ¤ 10.000 netto van over. Je moet voor ¤ 125.000 aflossing gaan sparen om over 30 jaar de helft te kunnen aflossen. Das inclusief de overlijdensrisicodekking ¤ 1.200 per jaar. Servicekosten van je Vereniging van Eigenaren ¤ 1.500 per jaar en voor het onderhoud moet je toch wel ¤ 1.000 per jaar reserveren. Alle kosten komen immers voor je eigen rekening.
Je bent eigen woning bezitter of je bent het niet, dus je betaalt ook nog ¤ 600 WOZ (Waarde Onroerende Zaak) belasting aan de gemeente waar je woont. Je mag 0,6% van de WOZ waarde bij je inkomen optellen en daar betaal je dan ca. 35%, stel ¤ 500 belasting aan Den Haag over. Dat hebben ze vroeger bedacht om het renteaftrekvoordeel ten opzichte van de huurders van woningen een beetje te nivelleren. Opgeteld moet je toch wel op zon ¤ 14.800 per jaar, oftewel ¤ 1233 per maand rekenen.
Blok aan je been
Maar ik betaal nu maar iets méér dan de helft! Dan moet ik wel knettergek zijn om een huis te kopen.. Misschien wil ik nog wel eens naar het buitenland verhuizen, dan wordt mijn droomhuis een nachtmerrie en een blok aan mijn been.
En eigenlijk spaar ik dan voor mijn erfgenamen en weet ik niet eens of er wel wat van over blijft voor mijn kids. Komt er een crisis over 30 jaar Pa? Moet niet iedereen die meer dan ¤ 33.000 verdient straks zijn sociale woningbouw huurhuis uit en komt er dan niet een enorme hoos aan betaalbare huurhuizen vrij en kan ik uitkiezen? Storten dan de prijzen van koopwoningen niet nog verder in elkaar blijft er dan misschien wel helemaal niets meer over voor de kids? Is mijn huis dan straks uberhaupt nog wel verkoopbaar?
Sushi-hap
Bedankt Pa, het is me glashelder. Ik blijf zitten waar ik zit. En als ik wil verhuizen, zeg ik gewoon de huur op. En ik hou nog een heleboel geld over ook. Ik ga mijn Polotje bestellen. En ik neem de uitnodiging van Coen om hem in Boston op te zoeken aan. Mag ik jou en ma uitnodigen voor een Sushi-hap in Okura vanavond? Ik heb zin om leuke dingen te gaan doen. Ik kreeg last van spaar benauwdheid
Ik sta niet gauw met de mond vol tanden. Kind, je hebt groot gelijk. Ik ga ons huis te koop zetten voor het te laat is. De tijd dat de huizenprijzen met 20% per jaar kunnen stijgen is voorgoed voorbij
En de leerboeken over koophuizen en hypotheken moeten maar gauw worden herschreven. Zou meneer Wellink van DNB dát bedoeld hebben?
bron
Maar de economie trekt toch weer aan? Als ik zo lees krijgt heel Brabant dikke salarisverhogingen. Als ik een makelaar was ging ik daar wonenquote:
Leuke rekensom....quote:
Die high tech campus is dat ding er nu al eens? ASML is een innovatief bedrijf maar ook zeer conjunctuur gevoelig. Ik merk het altijd weer als het slecht gaat met ASML dan word ik door allerlei lieden opgebeld..... 'vanwaar de hernieuwde interesse?'quote:Op vrijdag 8 april 2011 17:09 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
Bedoelt u wellicht de technologie campus in Eindhoven? Of ASML?
Nou, ik verwacht eind mei toch weer de jaarlijkse HRA teruggave, vakantiegeld en het normale salaris. Tikt lekker aan. En meer dan de helft kan zo door naar een termijndeposito @ 4,1%quote:Op vrijdag 8 april 2011 19:53 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Maar de economie trekt toch weer aan? Als ik zo lees krijgt heel Brabant dikke salarisverhogingen. Als ik een makelaar was ging ik daar wonen
nog even los van overlijdenskostenverzekering (waarom?) en servicekosten (nee, die betaal je als huurder zeker niet). Is de hypotheekrente soms ook geindexeerd?quote:Op vrijdag 8 april 2011 19:54 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Leuke rekensom....
Flatje van 250.000,-![]()
6% rente voor 10 jaar![]()
En dan dat zwikkie ook nog vergelijken met een huurflatje van 650,-![]()
Als je het goed leest is het eigenlijk een heel beschamend stukje uit de mond van Peter Beszelsen (directeur van Money1.nl en sinds 1994 DGA van Kerckemeren Consult B.V. Financial & Business Consultants. )quote:Op vrijdag 8 april 2011 20:00 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
nog even los van overlijdenskostenverzekering (waarom?) en servicekosten (nee, die betaal je als huurder zeker niet). Is de hypotheekrente soms ook geindexeerd?
Wordt morgen weer de vis in verpakt.
zeepje en xeno wel. Als ie ze maar de mond praat.quote:Op vrijdag 8 april 2011 20:02 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Als je het goed leest is het eigenlijk een heel beschamend stukje uit de mond van Peter Beszelsen (directeur van Money1.nl en sinds 1994 DGA van Kerckemeren Consult B.V. Financial & Business Consultants. )
Ik zou me geen twee keer bedenken voor ik hem mijn belangen laat behartigen, ik zou het helemaal niet doen.![]()
Echt he, je zal zo`n mongool maar als adviseur hebben, ik zou al mijn business bij hem per direct opzeggenquote:Op vrijdag 8 april 2011 19:54 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Leuke rekensom....
Flatje van 250.000,-![]()
6% rente voor 10 jaar![]()
En dan dat zwikkie ook nog vergelijken met een huurflatje van 650,-![]()
Correct. Hoe vaker je het leest, hoe minder ervan klopt. Ik zou me kapot schamen als er zo'n stuk van mijn hand in de krant zou staan.quote:Op vrijdag 8 april 2011 20:36 schreef poemojn het volgende:
En als die dochter minder dan 33.000 per jaar verdient gaat het sowieso moeilijk worden om een hypotheek van 250.000 euro te krijgen. Bijzonder verhaal weer. Dit kon een paar jaar voor de crisis zelfs niet.
Dat is dan weer wel wat wij voor ons vrije-sector-appartement aan huur betaalden (2004-2006), en het is ook vrij exact de vraagprijs van onze vroegere buren daar (die wel gekocht hadden).quote:Op vrijdag 8 april 2011 19:54 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
Flatje van 250.000,-![]()
6% rente voor 10 jaar![]()
En dan dat zwikkie ook nog vergelijken met een huurflatje van 650,-![]()
Maar zeer zeker geen gangbare bedragen. Uitzonderingen heb je altijd natuurlijk. Mijn woning kun je ook overnemen voor 30 x de WOZ waarde.quote:Op vrijdag 8 april 2011 20:41 schreef poemojn het volgende:
Dat is dan weer wel wat wij voor ons vrije-sector-appartement aan huur betaalden (2004-2006), en het is ook vrij exact de vraagprijs van onze vroegere buren daar (die wel gekocht hadden).
Dat vrees ik ookquote:Op vrijdag 8 april 2011 12:24 schreef RemcoDelft het volgende:
Maar de oplossing voor jongeren is simpel: verlaat het land zonder te betalen. Wat overblijft is straks een landje met weinig werkenden, torenhoge schulden, en heel veel mensen die vinden dat de werkenden ze moeten verzorgen.
Hier kun je nog we iets leuks kopenquote:Op vrijdag 8 april 2011 20:36 schreef poemojn het volgende:
En als die dochter minder dan 33.000 per jaar verdient gaat het sowieso moeilijk worden om een hypotheek van 250.000 euro te krijgen. Bijzonder verhaal weer. Dit kon een paar jaar voor de crisis zelfs niet.
Wat ik me bij die panden me wel afvraag hoeveel je ook nog eens per jaar aan de Gated communities waar ze instaan mag betalen.quote:Op zaterdag 9 april 2011 01:41 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Hier kun je nog we iets leuks kopen
http://www.bardellrealest(...)ouse&sfrType[]=Condo
Het zijn allemaal idioten. Hoe lang hebben jullie in sinterklaas gelooft?quote:Op vrijdag 8 april 2011 20:26 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Echt he, je zal zo`n mongool maar als adviseur hebben, ik zou al mijn business bij hem per direct opzeggenidioot dat het er is
Een huis kopen heeft niks te maken met in iemand geloven, mr Generalist dat je er bent.quote:Op zaterdag 9 april 2011 09:16 schreef Censuur-152 het volgende:
[..]
Het zijn allemaal idioten. Hoe lang hebben jullie in sinterklaas gelooft?
quote:Consumenten in paniek door plan Hoogervorst
Consumenten zijn zich een hoedje geschrokken van de uitlatingen van de scheidend AFM-voorzitter Hoogervorst gisteren in deze krant. Hij stelde dat de bestaande aflossingsvrije hypotheek hard moet worden aangepakt. In de praktijk zou dit betekenen dat minstens 1,2 miljoen huishoudens flink hogere maandlasten voor hun kiezen krijgen. Het leeuwendeel van deze woningbezitters dreigt hierdoor in financiële problemen te raken.
Veel lezers reageerden op Telegraaf.nl paniekerig op de uitspraken van Hoogervorst: Als dit plan doorgaat, ben ik failliet, laat een lezeres uit Utrecht weten. Na alle recente prijsverhogingen (zorgpremies, energierekening en gemeentelasten), kan ik echt geen ¤ 200 extra opzij leggen om later mijn hypotheek te kunnen aflossen. Ik ben er altijd van uit gegaan dat mijn huis dusdanig in waarde zou stijgen dat ik ruimschoots aan mijn verplichtingen zou kunnen voldoen.![]()
![]()
Consumenten geven banken en de AFM de schuld dat de woningmarkt volledig op slot zit. Ger Hukker van de Nederlandse Vereniging van Makelaars laakt de wijze waarop de banken en de autoriteiten kopers dwars zitten. Het is prima dat te hoge hypotheken tot het verleden behoren maar de banken scheren de aanvragers over één kam. Zij zijn doorgeschoten in hun risicomijdend gedrag. Banken moeten per geval beoordelen of de consument kredietwaardig is. Maar nee, de banken wijzen naar de AFM en zeggen dat ze zich strikt aan de regels moeten houden van de toezichthouder. De AFM wijst weer naar banken en zegt dat zij de ruimte die wordt geboden voor maatwerk niet nemen.
Zie voor het gehele artikel de papieren versie van De Telegraaf.
Ach. Aannames, en het risico in acht nemen, neeeee dat doen we niet, want we 'gaan uit van'. Ik ga uit van het ergste geval, dus heb ik t zo geregeld dat ik altijd mn verplichtingen kan blijven betalen.quote:
Dit zijn geen concrete plannen, maar wat uitspraken van 1 persoon. Voor Cenzuur een reden om de BBQ naar buiten te halen en zichzelf eens te verwennen, maar verder gaat het nergens over.quote:Op zaterdag 9 april 2011 11:10 schreef sjorsie1982 het volgende:
Ik vind het wel jammer dant de 100% aflossingsvrije hypotheek verdwijnt (en ben wel blij dat dit niet de spaarhypotheek en/of belegingsvorm inhoudt, want strikt genomen is dat wel zo), want dit houdt in dat je een stuk minder de vrije ruimte hebt om zelf te bepalen hoe je het wilt aflossen over 30 jaar.
Het gaat niet om ik of jij. Het gaat erom wat de massa doet.quote:Op zaterdag 9 april 2011 10:53 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Ach. Aannames, en het risico in acht nemen, neeeee dat doen we niet, want we 'gaan uit van'. Ik ga uit van het ergste geval, dus heb ik t zo geregeld dat ik altijd mn verplichtingen kan blijven betalen.
Iets actief doen (ik) vs langs de kant staan 'slim doen' (cenzuur) ik weet wel waar je meer aan hebt.
Gelijk heb jequote:Op zaterdag 9 april 2011 11:18 schreef Censuur-152 het volgende:
Ik ga niet actief zijn in een dom piramidespel.
rare zin , ik moest hem drie keer lezenquote:Op zaterdag 9 april 2011 11:24 schreef janatwork het volgende:
Het valt op dat de telegraaf een hoop negatieve berichten de wereld in helpt, vaak onjuist maar dat maakt voor het sentiment niet uit, al met al zal dat het vertrouwen op de woningmarkt niet doen toenemen.
Inderdaad.quote:
het is net of al die huizen een pool hebben daar he?quote:Op zaterdag 9 april 2011 02:13 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Wat ik me bij die panden me wel afvraag hoeveel je ook nog eens per jaar aan de Gated communities waar ze instaan mag betalen.
Niets van gemerkt. Ik heb de laatste 20 jaar tweemaal een huis gekocht. Beiden tegen een nette prijs en ik woon nog steeds zeer betaalbaar en prima naar mijn zin. Zou het kunnen dat het aan jou ligt?quote:Op zaterdag 9 april 2011 11:37 schreef BeffJeck het volgende:
De laatste 20 jaar waren in - en in rot.
Tijd om je zorgen te gaan maken.quote:Ik begrijp Xeno en Censuur daarom heel goed.
Gelukkig snap jij het wel! Daarom heb jij je zaakjes in orde!quote:Op zaterdag 9 april 2011 11:40 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Niets van gemerkt. Ik heb de laatste 20 jaar tweemaal een huis gekocht. Beiden tegen een nette prijs en ik woon nog steeds zeer betaalbaar en prima naar mijn zin. Zou het kunnen dat het aan jou ligt?
[..]
Tijd om je zorgen te gaan maken.
Dat geld dan niet alleen voor de kopers, maar ook voor de huurders. Maar stel dat er inderdaad 1,2 miljoen huishoudens in de problemen zouden komen door dit soort regels (met terugwerkende kracht dus) op te stellen, dan geeft dat al aan dat deze regels niet zullen worden opgesteld.quote:Op zaterdag 9 april 2011 11:47 schreef BeffJeck het volgende:
Overigens ben ik wel bang dat de mensen die hun zaakjes wel in orde hebben meegetrokken worden in de rotzooi van een ander.
Alles om de banken te beschermen!quote:Op zaterdag 9 april 2011 11:50 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Dat geld dan niet alleen voor de kopers, maar ook voor de huurders. Maar stel dat er inderdaad 1,2 miljoen huishoudens in de problemen zouden komen door dit soort regels (met terugwerkende kracht dus) op te stellen, dan geeft dat al aan dat deze regels niet zullen worden opgesteld.
Zo klopt ie beter. 1,2 miljoen huishoudens in de financiële problemen wil je als maatschappij* niet.quote:Op zaterdag 9 april 2011 11:51 schreef BeffJeck het volgende:
Alles om de banken economie te beschermen!
Net zo veel als aan erfpacht hier, ik denk dat je in die verhouding moet denken.quote:Op zaterdag 9 april 2011 02:13 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Wat ik me bij die panden me wel afvraag hoeveel je ook nog eens per jaar aan de Gated communities waar ze instaan mag betalen.
goed gedaanquote:Op zaterdag 9 april 2011 11:47 schreef BeffJeck het volgende:
Btw..ik vertrek zo naar mijn huisje in Frankrijk. Gekocht van mijn overwaarde van mijn huis wat ik enige tijd geleden heb verkocht!
Dat is ook één van de redenen dat ik in Scandinavië zit. In IJsland, Ierland treken de mensen al weg die hier geen zin in hebben.quote:Op zaterdag 9 april 2011 11:47 schreef BeffJeck het volgende:
[..]
Overigens ben ik wel bang dat de mensen die hun zaakjes wel in orde hebben meegetrokken worden in de rotzooi van een ander.
Zouden meer mensen moeten doen. Lekker rustig.quote:Op zaterdag 9 april 2011 12:01 schreef Censuur-152 het volgende:
Dat is ook één van de redenen dat ik in Scandinavië zit.
wat ik lees is dat de HOA fee enorm varieert, maar vooral bedoeld is voor onderhoud aan een eventuele centrale pool grasonderhoud, vuil ophaal en beveiliging, doorgaan van 100$ tot 200$ per maand, maar kan oplopen tot 500 $ voor de superdure wijken met 24/7 beveiligingquote:Op zaterdag 9 april 2011 02:13 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Wat ik me bij die panden me wel afvraag hoeveel je ook nog eens per jaar aan de Gated communities waar ze instaan mag betalen.
quote:Anecdotally, I looked on a few real estate websites, and searched for condos in the same price range as my own (3 bed, 2 bath, sell price 100k to 150k in SLCo), and the highest fees I found were $160. I pay about double that, and I'm certain my utilities aren't even close to covering the difference.
At the end of the year, it's my goal to cut our HOA fees. It may be a small amount, and I may only be able to convince other board members to keep them level. We shall see.
Ook al staat die fee onder druk het is wel frappant dat de aanbiedende makelaars deze niet bij de beschrijving erbij zetten. En als de bewoners van die Gated communties minder fee gaan betalen zullen natuurlijk diensten die daaruit betaald worden ook geschrapt gaan worden.quote:Op zaterdag 9 april 2011 12:15 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
wat ik lees is dat de HOA fee enorm varieert, maar vooral bedoeld is voor onderhoud aan een eventuele centrale pool grasonderhoud, vuil ophaal en beveiliging, doorgaan van 100$ tot 200$ per maand, maar kan oplopen tot 500 $ voor de duurdere wijken
De HOA fee staat overigens ook zwaar onder druk hoor,
zoek op HOA fee voor info
[ afbeelding ]
ik zie hier staan HOA fee 250quote:Op zaterdag 9 april 2011 12:26 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Ook al staat die fee onder druk het is wel frappant dat de aanbiedende makelaars deze niet bij de beschrijving erbij zetten. En als de bewoners van die Gated communties minder fee gaan betalen zullen natuurlijk diensten die daaruit betaald worden ook geschrapt gaan worden.
en dezequote:Master Bedroom: 13x11
Private Pool: Yes
Property Description: One Story
Style: Single Family Home
Roofing: Shingle
Single-Family Type: Single Family Home
Taxes: 2016
Utilities Data: Cable Connected,County Water,Electric,Gas,Public Sewer
Year Built: 1999
Special Sale Provision: None of the Above
Water Access: No
Water View: No
Water Front: No
Water Extras: No
Total Acreage: Up to 10,889 Sq. Ft.
HOA Fee: 250.0
Die staan er wel bij. En ook nog een 'Taxes' a 2000 tot 2500quote:Op zaterdag 9 april 2011 12:26 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Ook al staat die fee onder druk het is wel frappant dat de aanbiedende makelaars deze niet bij de beschrijving erbij zetten. En als de bewoners van die Gated communties minder fee gaan betalen zullen natuurlijk diensten die daaruit betaald worden ook geschrapt gaan worden.
Ja dat is wat ze hier de WOZ noemen en dat is per jaarquote:Op zaterdag 9 april 2011 12:30 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Die staan er wel bij. En ook nog een 'Taxes' a 2000 tot 2500
In de vs wonen net zulke zeikerds als in nl. Naar de sportschool gaan om het vet eraf te trainen en zeuren over je servicekosten van de gym enquote:our place was down right chilly for much of the winter, but I have some...personal insulation that I'm trying to lose at Gold's Gym), and the 400 building does not have gas appliances. I don't use the workout room, and as a public service to prevent sudden-onset blindness, do not frequent the pools either.
Dus je bent dan al $300,- tot $400,- per maand kwijt aan alleen al HOA en Taxes.quote:Op zaterdag 9 april 2011 12:33 schreef michaelmoore het volgende:
Ja dat is wat ze hier de WOZ noemen en dat is per jaar
nee alles staat er wel bij, zou ook dom zijn als je geen info geeft
NL? Je bedoelt Scandinavië?quote:Op zaterdag 9 april 2011 12:35 schreef Basp1 het volgende:
In de vs wonen net zulke zeikerds als in nl.
Ja, 150 tot 250 HOA enquote:Op zaterdag 9 april 2011 12:37 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Dus je bent dan al $300,- tot $400,- per maand kwijt aan alleen al HOA en Taxes.
Joepie.quote:Op zaterdag 9 april 2011 12:46 schreef michaelmoore het volgende:
maar dat kun je niet vergelijken he, je hebt dan ook een community pool
quote:Op zaterdag 9 april 2011 12:35 schreef Basp1 het volgende:
[..]
In de vs wonen net zulke zeikerds als in nl. Naar de sportschool gaan om het vet eraf te trainen en zeuren over je servicekosten van de gym en
zwembaden bij je wooncomplex.
Daarnaast zit ook het water en de riool en de vuilophaal in de HOA fee, dus je kunt dat moeilijk vergelijkenquote:
Lekker tussen de grijsaards in Florida gaan wonen.quote:Op zaterdag 9 april 2011 13:49 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
en dan nu de hamvraag: wat let je om daarnaar toe te trekken?
ik denk dat er zeker een golf mensen die kant op zal gaan zowel jongeren als ouderenquote:Op zaterdag 9 april 2011 13:49 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
en dan nu de hamvraag: wat let je om daarnaar toe te trekken?
Beantwoord mijn vraag niet. Dat is een beetje de teneur van dit topic: anderen gaan zus of zo doen.....quote:Op zaterdag 9 april 2011 15:25 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ik denk dat er zeker een golf mensen die kant op zal gaan zowel jongeren als ouderen
quote:Banken doen steeds moeilijker: huizenprijs daalt in Amsterdam
Geplaatst op: donderdag 7 april 2011
Door: Monique Smits
Categorie: Economie
Bron: Het Parool
In Amsterdam zijn in de afgelopen drie maanden de prijzen van koopwoningen behoorlijk gedaald. 242.000 euro is nu de gemiddelde prijs van een woning, en dat is bijna 3 procent minder vergeleken met eind 2010, meldt Het Parool.
De prijsdalingen van appartementen in Amsterdam waren gelijk aan die van andere woningen. Voor een appartement wordt gemiddeld 224.000 euro gevraagd, 6.000 euro minder dan eind 2010.
Volgens de voorzitter van de Makelaarsvereniging Amsterdam (MVA), Eefje Voogd, steeg door het gedaalde aanbod de krapte op de huizenmarkt. Gewoonlijk leidt minder aanbod tot prijsstijging, maar in deze markt niet. Het geld ontbreekt, de klant wil wel.''
De teruggang van huizenverkopen wijt zij onder meer aan de verscherpte leningsvoorwaarden van banken. Bovendien willen de meeste banken sommige huizen niet financieren omdat ze op erfpachtgrond van de gemeente Amsterdam staan.
Banken doen steeds moeilijker, merkt Voogd. Veel woningen die te duur waren en die te lang te koop stonden zijn volgens haar uit de markt gehaald.
Bron: Het Parool
Je hebt flink gas gegeven:quote:
quote:Op zaterdag 9 april 2011 11:47 schreef BeffJeck het volgende:
Btw..ik vertrek zo naar mijn huisje in Frankrijk. Gekocht van mijn overwaarde van mijn huis wat ik enige tijd geleden heb verkocht!
Ik ben me aan het oriënteren om daar iets te kopen , vandaar mijn kennis van zaken en interessequote:Op zaterdag 9 april 2011 15:29 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Beantwoord mijn vraag niet. Dat is een beetje de teneur van dit topic: anderen gaan zus of zo doen.....
Tsjechië wordt hem niet? (Ik kan me herinneren dat je daar ook een perceel op het oog had?)quote:Op zaterdag 9 april 2011 18:18 schreef michaelmoore het volgende:
Ik ben me aan het oriënteren om daar iets te kopen , vandaar mijn kennis van zaken en interesse
met alle respect, als je daar wil wonen, moet je toch echt iets aan je instelling doen. Met dit tranendal wordt je daar stante pede ook weer uitgekotst.... (met acherlating van je centen natuurlijk)quote:Op zaterdag 9 april 2011 18:18 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Ik ben me aan het oriënteren om daar iets te kopen , vandaar mijn kennis van zaken en interesse
Het zal toch wel een keer gaan uitbodemen??quote:Op zaterdag 9 april 2011 19:01 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
met alle respect, als je daar wil wonen, moet je toch echt iets aan je instelling doen. Met dit tranendal wordt je daar stante pede ook weer uitgekotst.... (met acherlating van je centen natuurlijk)
quote:THIS 2BD/2BT HONE IN A GATED GOLF COMMUNITYHAS BEEN FRESHLY PAINTED ALSO HAS NEW RUGS. HOA FEES OUTSIDE PAINTING AND LAWN MAINTENACE . COMMUNITY HAS ITS OWN POOL AND TENNIS COURT. SELLER IS MOTIVATED
Heb jij de huis al verkochtquote:Hypotheekschulden
Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft bij zijn recente doorlichting van de Nederlandse economie voor de zoveelste keer gewezen op de gevaren van de hypotheekrenteaftrek. Deze maakt gezinnen en banken extra kwetsbaar bij de volgende economische terugslag.
Desgevraagd zei de IMF-vertegenwoordiger Nederland een 10 te geven voor de werkloosheidsontwikkeling, en een 2 voor het maar niets doen aan de renteaftrek.
De hypotheekrenteaftrek, in combinatie met het uiterst royale leengedrag van banken, heeft drie perverse effecten. Het eerste is dat we in Nederland een overgewaardeerde huizenmarkt hebben. Omdat huizen veel te duur zijn, wordt de toetreding tot de koopmarkt ernstig belemmerd, terwijl de hypotheekrenteaftrek het kopen van een eigen huis juist moest bevorderen. Dat is het tweede perverse effect. Het derde is dat nergens ter wereld gezinnen zulke hoge schulden hebben als in Nederland.
Vorige week maakte het Centraal Bureau voor de Statistiek de nieuwste cijfers bekend. Nederlandse gezinnen hadden eind 2010 voor ¤ 769 miljard aan schulden uitstaan, waarvan ¤ 658 miljard aan hypotheken. De schuldenlast van gezinnen is meer dan twee keer zo groot als de staatsschuld. Ook dat is waarschijnlijk uniek in de wereld. Tijdens de laatste verkiezingscampagne hoorde ik senator Hermans en premier Rutte bij herhaling roepen dat de Nederlandse staatsschuld iedere dag met ¤ 100 miljoen steeg en dat daar nodig wat aan moest gebeuren. Dat was campagneretoriek, want het is helemaal niet waar. De staatsschuld steeg vorig jaar met ¤ 63 miljoen per dag en dit jaar met minder. Het zijn enorme bedragen, maar wat dachten de heren van de gezinsschulden? Die stegen tot voor de crisis wél met meer dan ¤ 100 miljoen per dag.
Het schuldenprobleem wordt nog groter als wordt bedacht dat de gezinsschulden geconcentreerd zijn bij de helft van de ruim zeven miljoen huishoudens die Nederland telt. Gezinnen die in een huurhuis wonen hebben geen of lage schulden. Sommige gezinnen met een koopwoning hebben geen hypotheek (meer). De schuldenberg van ¤ 769 miljard rust dus op ongeveer drieënhalf miljoen gezinnen. Dat is een last van ruim twee ton per gezin.
Hoe kon het zo fout gaan? Banken hebben een heel belangrijk aandeel in de schuldenexplosie gehad. Vroeger was het normaal dat een gezin bij de aankoop van een eigen huis 30% eigen geld inbracht. Nu wordt in Nederland ruzie gezocht over de vraag of de verstrekking van een lening tot 112%, of toch maar tot 110% van de aankoopsom mag gaan. Daar hoef je buiten Nederland niet mee aan te komen. In Zweden is het maximum leenbedrag bepaald op 85%, in Duitsland en de VS is het 80%, in Canada 75%. In Italië kun je niet meer dan 50 à 60% van de koopsom lenen.
Gezinnen leenden, en banken leenden uit op een veronderstelling die onjuist bleek te zijn. Namelijk de veronderstelling dat huizen alleen maar meer waard konden worden. Oudere bankiers, die van voor de bonussen, wisten al dat dit niet klopte, want in 1985 was het gemiddelde huis 30% goedkoper dan in 1978. Jongere bankiers ontdekken nu ook dat huizen, net als aandelen, overgewaardeerd kunnen zijn. Met dank aan henzelf en de hypotheekrenteaftrek.
bron: Telegraaf
Dus het draait allemaal alleen maar om vertrouwen? Gezond verstand is niet doordacht? Ik dacht dat mensen gewoon wilden wonen toch?quote:MERENDEEL VREEST HYPOTHEEKPROBLEEM
Van onze verslaggeefsters
AMSTERDAM Consumenten zijn zich een hoedje geschrokken van de uitlatingen van de scheidend AFM-voorzitter Hoogervorst gisteren in deze krant. Hij stelde dat de bestaande aflossingsvrije hypotheek hard moet worden aangepakt. In de praktijk zou dit betekenen dat minstens 1,2 miljoen huishoudens flink hogere maandlasten voor hun kiezen krijgen. Het leeuwendeel van deze woningbezitters dreigt hierdoor in financiële problemen te raken.
Veel lezers reageerden op Telegraaf.nl paniekerig op de uitspraken van Hoogervorst: Als dit plan doorgaat, ben ik failliet, laat een lezeres uit Utrecht weten. Na alle recente prijsverhogingen (zorgpremies, energierekening en gemeentelasten), kan ik echt geen ¤ 200 extra opzij leggen om later mijn hypotheek te kunnen aflossen. Ik ben er altijd van uit gegaan dat mijn huis dusdanig in waarde zou stijgen dat ik ruimschoots aan mijn verplichtingen zou kunnen voldoen.
Consumenten geven banken en de AFM de schuld dat de woningmarkt volledig op slot zit. Ger Hukker van de Nederlandse Vereniging van Makelaars laakt de wijze waarop de banken en de autoriteiten kopers dwars zitten. Het is prima dat te hoge hypotheken tot het verleden behoren maar de banken scheren de aanvragers over één kam. Zij zijn doorgeschoten in hun risicomijdend gedrag. Banken moeten per geval beoordelen of de consument kredietwaardig is. Maar nee, de banken wijzen naar de AFM en zeggen dat ze zich strikt aan de regels moeten houden van de toezichthouder. De AFM wijst weer naar banken en zegt dat zij de ruimte die wordt geboden voor maatwerk niet nemen.
Vereniging Eigen Huis vindt dat de opmerkingen van Hoogervorst voor nieuwe onrust op de woningmarkt zorgt. Deze lijdt al ernstig aan een gebrek aan vertrouwen. De uitspraken zijn in dat opzicht ongelukkig, aldus de woordvoerder van de VEH. Dat staat los van het feit dat Vereniging Eigen Huis huiseigenaren die zich zorgen maken over de betaalbaarheid van hun maandlasten, hun financiele situatie of toekomstige betaalbaarheid van de eigen woning, adviseert daarover in gesprek te gaan met zijn bank.
ING, Rabobank, SNS Bank en ABN Amro juichen het toe als consumenten zich meer bewust worden van de risicos die aan een aflossingsvrije hypotheek kleven. Toch zien ze geen reden om op basis van Hoogervorsts oproep klanten actief te benaderen.
Het aflopen van de rentevaste periode vinden wij een aangewezen moment om te bekijken of de hypotheek nog past bij de financiële situatie van de klant, aldus de banken.
Hoogleraar monetaire economie Ivo Arnold (Nyenrode) vindt het een uitstekend plan van Hoogervorst.
Een grote groep huizenbezitters is financieel zeer kwetsbaar. Zij lossen dertig jaar lang niets af, betalen alleen rente, en hebben vaak een beleggingsverzekering. Als straks de waarde van huizen daalt, kunnen zij in grote problemen komen.
Arnold vermoedt dat het voor banken een lastige klus zal zijn om volledig aflossingsvrije hypotheken geleidelijk af te bouwen. Daarom is het beter dit via belastingwetgeving te regelen. Bouw een fiscale prikkel in om mensen te laten aflossen.
De omzetting van volledig aflossingsvrije hypotheken vindt geen bijval bij de politiek. Het CDA noemt de oproep niet helemaal doordacht.
Dit zorgt voor onrust. Ook de VVD ziet er niets in. Je brengt mensen in de problemen als ze opeens hogere maandlasten krijgen, benadrukt Kamerlid Huizing.
bron: Telegraaf
De huis?quote:
Ja, mag je er niet meer op vertrouwen dat je contract voor 30 jaar niet tussentijds eenzijdig wordt gewijzigd dan? Is dat heel vreemd?quote:Op zaterdag 9 april 2011 20:45 schreef xenobinol het volgende:
[ afbeelding ]
Dus het draait allemaal alleen maar om vertrouwen? Gezond verstand is niet doordacht? Ik dacht dat mensen gewoon wilden wonen toch?
Dat is dan wel weer positief. HRA^2quote:Bouw een fiscale prikkel in om mensen te laten aflossen.
Als het zo op Wikipedia had gestaan had je het direct aangepast. Of niet?quote:Op vrijdag 8 april 2011 20:38 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Correct. Hoe vaker je het leest, hoe minder ervan klopt. Ik zou me kapot schamen als er zo'n stuk van mijn hand in de krant zou staan.
Dan help je m.i. toch in 1 keer voorgoed heel je geloofwaardigheid om zeep.
Ja, uiteraard had ik het dan aangepast. Maar heb je ook nog argumenten die hier terzake doen? Of heb je van de woningmarkt net zo veel verstand als van Wiki? (Ik vermoed dat dat inderdaad gelijk is aan elkaar.quote:Op zaterdag 9 april 2011 22:43 schreef Censuur-152 het volgende:
Als het zo op Wikipedia had gestaan had je het direct aangepast. Of niet?
Jammer dat de modjes daar jou onzin direct weer verwijderen.
Ik geloof dat het tranendal in de USA wel over is nuquote:Op zaterdag 9 april 2011 19:01 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
met alle respect, als je daar wil wonen, moet je toch echt iets aan je instelling doen. Met dit tranendal wordt je daar stante pede ook weer uitgekotst.... (met acherlating van je centen natuurlijk)
Dan ga je daar naar toe en als werk zoeken ze bij de disney parken die daar in de buurt liggen altijd nog wel mensen die tegen een hongerloon in een muizen of eenden pak willen kruipen. Houd er wel rekening mee dat je 2 van zulke slecht betaalde banen erop moet nahouden als je daar wilt wonen.quote:Op zondag 10 april 2011 09:37 schreef michaelmoore het volgende:
Ik geloof dat het tranendal in de USA wel over is nu
tenzij je niet meer hoef te werken hequote:Op zondag 10 april 2011 09:48 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Dan ga je daar naar toe en als werk zoeken ze bij de disney parken die daar in de buurt liggen altijd nog wel mensen die tegen een hongerloon in een muizen of eenden pak willen kruipen. Houd er wel rekening mee dat je 2 van zulke slecht betaalde banen erop moet nahouden als je daar wilt wonen.
Het aflossen aftrekbaar maken, en de rente nietquote:Op zaterdag 9 april 2011 20:51 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Ja, mag je er niet meer op vertrouwen dat je contract voor 30 jaar niet tussentijds eenzijdig wordt gewijzigd dan? Is dat heel vreemd?
[..]
Dat is dan wel weer positief. HRA^2![]()
En hoe zit het met de gezondheidszorg daar? Is er een betaalbare zorgverzekering te vinden op jouw leeftijd?quote:Op zondag 10 april 2011 09:50 schreef michaelmoore het volgende:
Maar Disney, de natuur en klimaat zijn wel dikke pluspunten, naast de goedkope mooie woningen
Die zorgverzekering moet je meenemen he, je blijft verplicht neringdoende in Nederland.quote:Op zondag 10 april 2011 10:10 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
En hoe zit het met de gezondheidszorg daar? Is er een betaalbare zorgverzekering te vinden op jouw leeftijd?
Dat zijn de eerste tekenen van dementie 40 jaar geleden was de arbo nog niet zo streng en werkte men met veel oplos middelen in van alles en nog wat. Misschien heeft mm teveel daar boven gehangen.quote:Op zondag 10 april 2011 10:11 schreef Resistor het volgende:
Ik maak mij meer zorgen over het feit dat een 55+'er bij Disneyland wil wonen
quote:Op zondag 10 april 2011 10:11 schreef Resistor het volgende:
Ik maak mij meer zorgen over het feit dat een 55+'er bij Disneyland wil wonen
Ja, maak de aflossing ook aftrekbaar!quote:Arnold vermoedt dat het voor banken een lastige klus zal zijn om volledig aflossingsvrije hypotheken geleidelijk af te bouwen. Daarom is het beter dit via belastingwetgeving te regelen. Bouw een fiscale prikkel in om mensen te laten aflossen.
De nederlands visite die voor elk bezoekje per persoon al minimaal 600 euro voor het vliegtuig ticket kwijt is. En jij natuurlijk ook als je even terug naar nl wilt.quote:Op zondag 10 april 2011 10:19 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
![]()
leuk toch, maar niet meer om erin te gaan zitten hoor, maar voor de visite wel he
en toch dicht bij een lake
je moet aantonen dat je financieel onafhankelijk bent, dus geen werkzoekende want die hebben ze daar genoegquote:Op zondag 10 april 2011 10:24 schreef Basp1 het volgende:
Verder vraag ik me af of jij je wel zomaar in de vs permanent mag vestigen.
Goed idee. Dan kun je de jaarlijkse HRA teruggave als aflossing gebruiken, waardoor het jaar daarop de teruggave hoger wordt, daarmee los je weer af, waardoor het jaar erop het weer hoger wordt enz enz.quote:Op zondag 10 april 2011 10:22 schreef Prutzenberg het volgende:
Ja, maak de aflossing ook aftrekbaar!
Ik denk dat Rutte / de Jager al problemen genoeg hebben met de extra HRA van al die verkochte corporatiewoningenquote:Op zondag 10 april 2011 10:30 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Goed idee. Dan kun je de jaarlijkse HRA teruggave als aflossing gebruiken, waardoor het jaar daarop de teruggave hoger wordt, daarmee los je weer af, waardoor het jaar erop het weer hoger wordt enz enz.
Ik zeg doen.
wat je schrijft klopt niet. Je krijgt alleen maar hra terug vanuit door jou al afgedragen belasting en de hra die je terug hebt gekregen betaal je geen belasting meer over.quote:Op zondag 10 april 2011 10:30 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
Goed idee. Dan kun je de jaarlijkse HRA teruggave als aflossing gebruiken, waardoor het jaar daarop de teruggave hoger wordt, daarmee los je weer af, waardoor het jaar erop het weer hoger wordt enz enz.
Ik zeg doen.
Yep. Ik zag het later ook. Maar dan nog ben ik voor.quote:Op zondag 10 april 2011 10:34 schreef Basp1 het volgende:
[..]
wat je schrijft klopt niet. Je krijgt alleen maar hra terug vanuit door jou al afgedragen belasting en de hra die je terug hebt gekregen betaal je geen belasting meer over.
Ik weet zeker dat die stelling niet klopt aangezien de rijkste groep de meeste hra opstrijkt die corporatiehuizen worden aan modaal verdienenden verkocht.quote:Op zondag 10 april 2011 10:32 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Ik denk dat Rutte / de Jager al problemen genoeg hebben met de extra HRA van al die verkochte corporatiewoningen
1.000.000 te verkopen corporatiewoningen a 140.000 euro a 5% is een heleboel HRA tegen 42% IBquote:Op zondag 10 april 2011 10:36 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Ik weet zeker dat die stelling niet klopt aangezien de rijkste groep de meeste hra opstrijkt die corporatiehuizen worden aan modaal verdienenden verkocht.
met woningruil kost het dus alleen het ticket een of twee keer per jaar, nou dat valt wel mee hoor.quote:Op zondag 10 april 2011 10:24 schreef Basp1 het volgende:
[..]
De nederlands visite die voor elk bezoekje per persoon al minimaal 600 euro voor het vliegtuig ticket kwijt is. En jij natuurlijk ook als je even terug naar nl wilt.
ik heb nu al medelijden met de volgende generatie als dit waarheid wordt. Dat zou namelijk inhouden dat er bijna geen sociale huurwoningen meer overblijven waar moeten dan de xeno's gaan wonen.quote:Op zondag 10 april 2011 11:16 schreef michaelmoore het volgende:
1.000.000 te verkopen corporatiewoningen a 140.000 euro a 5% is een heleboel HRA tegen 42% IB
Ik schat zo een tegenvallertje van 2 a 3 miljard per jaar
Toch ligt het wel in de planning om 1 miljoen woningen in de verkoop te zetten.quote:Op zondag 10 april 2011 11:38 schreef Basp1 het volgende:
ik heb nu al medelijden met de volgende generatie als dit waarheid wordt.
Gewoon in de vrije sector zoals het hoort. Dat beetje sociale woningbouw wat overblijft hoort voor de mensen die niet zonder kunnen beschikbaar te zijn.quote:Dat zou namelijk inhouden dat er bijna geen sociale huurwoningen meer overblijven waar moeten dan de xeno's gaan wonen.
Inderdaad. Verder het vakantiegeld en de 13e maand van de grootleners direct voor verplichte aflossing naar de bank overmaken. De schuldsaneringstijd van 3 naar 6 jaar ophogen. En de hypotheekrente verhogen zodat leners zelf de afschrijvingen bij elkaar kunnen sparen.quote:Op zondag 10 april 2011 10:09 schreef Resistor het volgende:
[..]
Het aflossen aftrekbaar maken, en de rente niet
Neh. Doe dan toch maar beide: HRA + aflossen aftrekbaar maken. Dat schiet veel sneller op.quote:Op zondag 10 april 2011 11:52 schreef Censuur-152 het volgende:
Inderdaad. Verder het vakantiegeld en de 13e maand van de grootleners direct voor verplichte aflossing naar de bank overmaken. De schuldsaneringstijd van 3 naar 6 jaar ophogen. En de hypotheekrente verhogen zodat leners zelf de afschrijvingen bij elkaar kunnen sparen.
HWF afschaffenquote:Op zondag 10 april 2011 12:13 schreef Censuur-152 het volgende:
En natuurlijk:
NHG afschaffen
gemeentelijke startersleningen verbieden.
HRA afbouwen
huursubsidie afbouwen.
Belastingen verlagen
leenplafond op 75%
Voor mij persoonlijk mag het. Staat er een dag later een S600 voor de deur. Zonder woon/werk verkeer zal die heffing me een zorg zijn. Sterker nog, dat wordt dan wel erg goedkoop.quote:Rekening rijden invoeren zodat mensen dichter bij hun werk gaan wonen. Goed voor de doorstroming en dus de economie en het milieu.
Verdient professioneel (18 uur per dag) onzin uitkramen op fok zo goed? Of heb je goed gespaard toen je nog voor Fokker werkte?quote:Op zondag 10 april 2011 12:23 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
HWF afschaffen
OZB afschaffen
OW, en die belastingen verlagen kun je wel schudden natuurlijk he. Dat is voor de erg naïeve mensen om daarin te geloven.
[..]
Voor mij persoonlijk mag het. Staat er een dag later een S600 voor de deur. Zonder woon/werk verkeer zal die heffing me een zorg zijn. Sterker nog, dat wordt dan wel erg goedkoop.
(Dan begrijpen de buren het helemaal niet meer.)
Blijkbaar wel he.quote:Op zondag 10 april 2011 12:30 schreef Censuur-152 het volgende:
Verdient professioneel (18 uur per dag) onzin uitkramen op fok zo goed? Of heb je goed gespaard toen je nog voor Fokker werkte?
Nope. Ze begrijpen er nu al niks van en ik leg niks uit. Laat maar lekker denken.quote:Maak je je zo druk om de mening van de buren?
Geen belastingen en geen subsidies op iets wat je al bezit, alleen maar heffingen voor dingen die je gebruikt, maar niet van jou zijn (zoals de riolering en wegen in de woonwijken)quote:Op zondag 10 april 2011 12:13 schreef Censuur-152 het volgende:
En natuurlijk:
NHG afschaffen Eens
gemeentelijke startersleningen verbieden. Eens
HRA afbouwen Helemaal mee eens
huursubsidie afbouwen. Helemaal mee eens
Belastingen verlagen Alleen de woongerelateerde, zoals het HWF en OZB, maar nog wel bijven betalen voor de dingen van de gemeente, zoals de riolering en de wegen
leenplafond op 75% Niet mee eens, gewoon zo veel kunnen lenen als je kan betalen, maar wel met strengere voorwaarden en een strengere toetsing
<knip>
quote:
Ik zie een patroon: 1, 2, 4, 8, 16, 32quote:Op zondag 10 april 2011 17:39 schreef Scorpie het volgende:
In 2008 hoefden we maar een jaar te wachten. Nu drie jaar verder moeten we nog 2 jaar wachten...
quote:Op zondag 10 april 2011 17:41 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Ik zie een patroon: 1, 2, 4, 8, 16, 32
ja het is heel simpel, geen bemoeienis van de overheid, maar de overheid is bemoeizuchtig.quote:Op zondag 10 april 2011 12:53 schreef Resistor het volgende:
[..]
Geen belastingen en geen subsidies op iets wat je al bezit, alleen maar heffingen voor dingen die je gebruikt, maar niet van jou zijn (zoals de riolering en wegen in de woonwijken)
Je koopt een huis -> je gaat naar de bank voor een zak geld en regelt met de bank hoe je het terug betaalt zonder dat er een 3e persoon in de vorm van de overheid zich er mee bemoeit, wat afpakt of wat 'geeft'.
Je huurt een huis -> je regelt met een verhuurder hoe je alles betaalt en wat hij er voor terugdoet aan onderhoud, zonder dat de overheid zich er mee bemoeit.
In theorie kan het zo simpel zijn
Hij wel met die ene zin, jij niet. (Het lukt je zelfs met 1 zin nietquote:
Ja, helemaal top man. Je kinderen duitstalig opvoeden.quote:Emigreren naar Duitsland is natuurlijk ook nog altijd slim.
Idd. En als de HRA weg gaat, dan gaat het er ook niet beter op worden voor starters.quote:Op zondag 10 april 2011 17:58 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Hij wel met die ene zin, jij niet. (Het lukt je zelfs met 1 zin niet) Met de stijgende rente en de strengere eisen wordt het voor een starter alleen maar moeilijker. In ieder geval nu al VEEL moeilijker dan 6 maanden geleden. Als je had willen kopen had je dat voor eind 2010 moeten doen, toen was de rente nog lekker laag.
Op dit moment heb je als starter (en dan bedoel ik dus de mensen die een hypotheek zullen moeten nemen) veel minder mogelijkheden dan 6 maanden geleden.
Nou zo royaal zijn ze niet meer, mijn collega moet 10% en de kk zelf neerleggen, terwijl ze aan alle voorwaarden voldoetquote:zo 10 apr 2011, 06:00
Hypotheekschulden
AMSTERDAM - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft bij zijn recente doorlichting van de Nederlandse economie voor de zoveelste keer gewezen op de gevaren van de hypotheekrenteaftrek. Deze maakt gezinnen en banken extra kwetsbaar bij de volgende economische terugslag.
Desgevraagd zei de IMF-vertegenwoordiger Nederland een 10 te geven voor de werkloosheidsontwikkeling, en een 2 voor het maar niets doen aan de renteaftrek.
De hypotheekrenteaftrek, in combinatie met het uiterst royale leengedrag van banken, heeft drie perverse effecten. Het eerste is dat we in Nederland een overgewaardeerde huizenmarkt hebben.
Omdat huizen veel te duur zijn, wordt de toetreding tot de koopmarkt ernstig belemmerd, terwijl de hypotheekrenteaftrek het kopen van een eigen huis juist moest bevorderen.
Dat is het tweede perverse effect.
Het derde is dat nergens ter wereld gezinnen zulke hoge schulden hebben als in Nederland.
Zou goed kunnen. Niks mis mee toch? Dat is toch het hier bejubelde Duitse systeem? Het zelf ook geld meebrengen?quote:Op zondag 10 april 2011 18:06 schreef michaelmoore het volgende:
Weer een waarschuwing voor de huizenbubble in Nederland, waar woningen gewoon ruim twee zo duur zijn als zou moeten
Nou zo royaal zijn ze niet meer, mijn collega moet 10% en de kk zelf neerleggen, terwijl ze aan alle voorwaarden voldoet
En nu nog de hoeveelheid spaargeld ernaast? Wat komt er dan uit? Ze maken het wel erg makkelijk en vergeten even dat mensen naast een aflossingsvrije hypotheek ook vaak sparen, al dan niet door een spaarhypotheek. Jammer dat dit er nooit bij staat. Ofwel kansloos onderzoek.quote:Op zondag 10 april 2011 18:06 schreef michaelmoore het volgende:
Weer een waarschuwing voor de huizenbubble in Nederland, waar woningen gewoon ruim twee zo duur zijn als zou moeten
[..]
Nou zo royaal zijn ze niet meer, mijn collega moet 10% en de kk zelf neerleggen, terwijl ze aan alle voorwaarden voldoet
Yep. Om de een of andere reden denken de starters / wannabee kopers altijd dat dan hun kansen verbeteren.quote:Op zondag 10 april 2011 17:59 schreef capricia het volgende:
Idd. En als de HRA weg gaat, dan gaat het er ook niet beter op worden voor starters.
En als de rente omhoog gaat, ook niet.
Jawel, want er zijn in Nederland heel veel mensen die niet aflossen. Vele van hun betalen nu nog 4 a 4,5 procent rente. Vele kunnen een renteverhoging van 1,5 niet eens hebben, zo subprime als de pest. Bij mensen die wel aflossen kan de aflossing nog tijdelijk stop gezet worden. Dit gaat niet bij de leenkneuzen.quote:Op zondag 10 april 2011 17:59 schreef capricia het volgende:
[..]
Idd. En als de HRA weg gaat, dan gaat het er ook niet beter op worden voor starters.
En als de rente omhoog gaat, ook niet.
De logica is niet zo zeer in de redenering, maar ik zie wel een zekere logica in de motivatie. Immers, zij hebben veelal geen huis kunnen kopen in het verleden, terwijl ze dat wel graag willen. Kunnen ze hoog en laag springen, maar als je volledig tevreden en blij bent in je huurhuis geen enkele wroeging hebt whatsoever, dan laat je je hier niet zien, immers, je hebt niks om je druk over te maken. Je wil geen koophuis dus wat daar gebeurd ben je ook niet zo mee bezig.quote:Op zondag 10 april 2011 18:13 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Yep. Om de een of andere reden denken de starters / wannabee kopers altijd dat dan hun kansen verbeteren.
De logica ontgaat me geheel.
Zo hee, en dat alles binnen 2 jaar?quote:Op zondag 10 april 2011 18:25 schreef Censuur-152 het volgende:
Dus starters die al jaren sparen hoeven alleen te wachten tot de topleners en de banken in moeilijkheden komen. Waarna de banken nog veel moeilijker worden met hypotheken. Resultaat nog lagere prijzen, de spiraal naar beneden
De prijzen zullen alleen zakken als mensen die idiote risico's hebben genomen moeten gaan verkopen. Daar moeten strategische mensen dus op wachten. Dat hoort overigens gewoon bij het kapitalistische systeem. Verder is het een groot voordeel dat het 'treintjes' systeem niet meer werkt waardoor vele mensen gevangen zitten in hun eerste koophuis (onderwaarde). De de nieuwe starters kunnen dan instappen in de huizen van de babyboomers.quote:Op zondag 10 april 2011 18:28 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Daar komt ook nog bij dat er vooral op de man gespeeld wordt. En dan uiteraard op de eigenaren van een huis. In mijn ogen is dat een vorm van jaloezie, immers, die mensen hebben iets wat zij zelf niet hebben maar wel graag willen. Dat steekt, dus dan moet er gehoopt worden dat 'de kopers' in de shit komen.
Ho. Stop. Ik heb iets gemist.quote:Op zondag 10 april 2011 18:45 schreef Censuur-152 het volgende:
Mensen met een aflossingsvrije hypotheek zijn misschien op papier eigenaar, ik noem ze bankhuurders
Leg die eens uit. En dan zonder allerlei vooroordelen.quote:Op zondag 10 april 2011 18:45 schreef Censuur-152 het volgende:
[..]
Mensen met een aflossingsvrije hypotheek zijn misschien op papier eigenaar, ik noem ze bankhuurders
quote:Op zondag 10 april 2011 18:51 schreef capricia het volgende:
[..]
Leg die eens uit. En dan zonder allerlei vooroordelen.
En dit komt allemaal door de HRA waanzin. Lenen, Lenen, Lenenquote:Hoe kon het zo fout gaan?
Banken hebben een heel belangrijk aandeel in de schuldenexplosie gehad.
Vroeger was het normaal dat een gezin bij de aankoop van een eigen huis 30% eigen geld inbracht. Nu wordt in Nederland ruzie gezocht over de vraag of de verstrekking van een lening tot 112%, of toch maar tot 110% van de aankoopsom mag gaan.
Daar hoef je buiten Nederland niet mee aan te komen.
In Zweden is het maximum leenbedrag bepaald op 85%,
in Duitsland en de VS is het 80%, in Canada 75%.
In Italië kun je niet meer dan 50 à 60% van de koopsom lenen.
Ja, mijn hypotheek wordt ook pas aan het eind van de looptijd afgelost. Wil niet zeggen dat er niet gespaard wordt. Wat is er mis mee om pas na de looptijd af te lossen? Exact: he-le-maal niets. (Sterker nog: het levert geld opquote:Op zondag 10 april 2011 18:55 schreef Censuur-152 het volgende:
Je leven lang huren van de bank, dat is volgens econoom Lans Bovenberg goed mogelijk. De helft van alle Nederlandse hypotheken wordt pas na de looptijd afgelost. Dit percentage neemt nog steeds toe en dat is, volgens Bovenberg, reden tot zorg. "Als je naar andere landen kijkt is dat percentage veel lager. Nederland is wereldkampioen hypotheek, dus er is wel iets aan de hand in ons land."
En hoeveel miljard staat daar tegenover aan opzij gezet geld voor de aflossing?quote:Nederlanders zijn met elkaar goed voor een hypotheekschuld van 620 miljard euro.
Op de OZB belasting krijg je als inwoner van de staat Florida korting, op die manier lapt de bezitter van vakantiewoningen voor de diensten van de inwoners van de staat Floridaquote:Op zaterdag 9 april 2011 12:46 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Ja, 150 tot 250 HOA en
2000 taxes per jaar
maar dat kun je niet vergelijken he, je hebt dan ook een community pool
Klinkt meer als een spaarhypotheek, zo te lezen.quote:Op zondag 10 april 2011 18:55 schreef Censuur-152 het volgende:
[..]
Je leven lang huren van de bank, dat is volgens econoom Lans Bovenberg goed mogelijk. De helft van alle Nederlandse hypotheken wordt pas na de looptijd afgelost. Dit percentage neemt nog steeds toe en dat is, volgens Bovenberg, reden tot zorg. "Als je naar andere landen kijkt is dat percentage veel lager. Nederland is wereldkampioen hypotheek, dus er is wel iets aan de hand in ons land."
Nederlanders zijn met elkaar goed voor een hypotheekschuld van 620 miljard euro. Dat is meer dan in ieder ander Europees land. Je zou dus denken dat Nederlanders meer huizen kopen, maar dat cijfer ligt juist lager. Nederlanders zijn dus vooral goed in het aangaan van schulden. Banken zijn bovendien gek op aflossingsvrije hypotheken, aldus Bovenberg. "Het is een goede business voor de financiële sector. Veel mensen die een aflossingsvrije hypotheek hebben, die hebben ook nog ergens een spaarpotje. Eigenlijk is het twee keer kassa voor de banken. Een keer kunnen ze een lening verstrekken, aan de andere kant kunnen ze mensen ook een spaarproduct aanbieden."
Ja.... Maar er staat letterlijk:quote:Op zondag 10 april 2011 19:21 schreef Censuur-152 het volgende:
'De helft van alle Nederlandse hypotheken wordt pas na de looptijd afgelost'
Hij heeft het hier over een idiote hypotheekvorm die eigenlijk alleen in het 'rijke' Nederland populair is. De HurenVanDeBank hypotheek, speciaal voor mensen die liever in een vakantie catalogus kijken.. Je weet wel van die lekker, heerlijk leuke dingen doen mensen.
Wat is het probleem? Het wordt toch afgelost?quote:De helft van alle Nederlandse hypotheken wordt pas na de looptijd afgelost
Nee, de hele dag je centjes tellen, dat is leukquote:Op zondag 10 april 2011 19:21 schreef Censuur-152 het volgende:
Je weet wel van die lekker, heerlijk leuke dingen doen mensen.
Zelfs zover gaan dat je er een weblog over start en daar zelf gaat reageren onder verschillende namenquote:Op zondag 10 april 2011 19:30 schreef zeeuws jongetje het volgende:
[..]
Nee, de hele dag je centjes tellen, dat is leuk![]()
Of jezelf de godganse dag drukmaken over koophuizen, terwijl je er zelf geen hebt. Ook heel zinnig.
Ik vind het zinnig.quote:Op zondag 10 april 2011 19:30 schreef zeeuws jongetje het volgende:
[..]
Nee, de hele dag je centjes tellen, dat is leuk![]()
Of jezelf de godganse dag drukmaken over koophuizen, terwijl je er zelf geen hebt. Ook heel zinnig.
Ik reageer nooit op http://www.huizenmarkt-zeepbel.nl. Een site met dagelijks duizenden unieke bezoekers heeft dat niet nodig..quote:Op zondag 10 april 2011 19:39 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Zelfs zover gaan dat je er een weblog over start en daar zelf gaat reageren onder verschillende namen
inderdaadquote:Op zondag 10 april 2011 19:12 schreef WammesWaggel het volgende:
[..]
Op de OZB belasting krijg je als inwoner van de staat Florida korting, op die manier lapt de bezitter van vakantiewoningen voor de diensten van de inwoners van de staat Florida![]()
Oh en Florida kent ook geen state-income tax![]()
Florida
Dat wil toch nog niet zeggen dat mensen niet aflossen?quote:Op zondag 10 april 2011 19:42 schreef Censuur-152 het volgende:
[..]
Ik vind het zinnig.
Met de Aflossingsvrije Hypotheek betaalt u alleen rente. Hierdoor blijven uw maandlasten laag. U houdt dus geld over om een paar jaar andere leuke dingen te doen. Uw Rabobank...
LOL, je wilt toch niet zeggen dat al die jankerds daar echt bestaan he...quote:Op zondag 10 april 2011 19:45 schreef Censuur-152 het volgende:
Ik reageer nooit op http://www.huizenmarkt-zaadbal.nl. Een site met dagelijks duizenden unieke bezoekers heeft dat niet nodig..
Echt leuk..., aflossen...quote:Op zondag 10 april 2011 19:45 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat wil toch nog niet zeggen dat mensen niet aflossen?
Weer zo'n vooroordeel van je...
Leuker als cash betalen...quote:
Das te hoog gegrepen. Hm, wat zal ik eens doen met die 15k aan spaargeld die ik nu heb, aflossen of toch maar beleggen.quote:Op zondag 10 april 2011 19:57 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Leuker als cash betalen...![]()
Levert meer op ook, maar die hersenkraker zal ik je besparen.![]()
Met gewoon sparen kom je er al hoor.quote:Op zondag 10 april 2011 20:02 schreef Scorpie het volgende:
Das te hoog gegrepen. Hm, wat zal ik eens doen met die 15k aan spaargeld die ik nu heb, aflossen of toch maar beleggen.
kan jouw het schelen joh, koop er maar palm-island obligaties vanquote:Op zondag 10 april 2011 20:02 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Das te hoog gegrepen. Hm, wat zal ik eens doen met die 15k aan spaargeld die ik nu heb, aflossen of toch maar beleggen.
Hij is trots op z'n 3 stuivers...quote:Op zondag 10 april 2011 21:24 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
kan jouw het schelen joh, koop er maar palm-island obligaties van
O, nee dan moet het minimaal 50.000 zijn
Ik heb ook 3 stuivers. Waarvan er ruim 1 door Xeno betaald is. Dat is mijn favoriete stuiver.quote:
Trots? Nee, gewoon oer-hollandse opvoeding; sparen voor later en niet onnodig geld over de balk smijten zoals bij huren!quote:Op zondag 10 april 2011 21:46 schreef Censuur-152 het volgende:
[..]
Hij is trots op z'n 3 stuivers...
Zo was er een interview met een aantal "Icesave gedupeerden". Eén daarvan had zijn huis verkocht en zijn geld "veilig gesteld", omdat hij bang was voor een huizen-markt crash. 380.000 euro bij Icesave, want aar was de rente zo lekker hoog. In één dag 280.000 euro kwijt. Daar kan geen crash tegenopquote:Op maandag 11 april 2011 00:51 schreef WammesWaggel het volgende:
Wel sneu dat net als je wilt gaan kopen met je spaarcenten nadat de huizenmarkt helemaal is ingestort en een rijtjeshut zo'n 25.000 moet kosten de banken met je spaargeld omvallen,
de schatkist van de overheid leeg is en er niks meer in je oude sok zit.
Benzine hier. Voor de rest vergelijkbaarquote:Op maandag 11 april 2011 08:45 schreef CoolGuy het volgende:
Goedemorgen allemaal. Wat een weertje dit weekend he. Heerlijk wat diesel verstookt, gewoon, omdat het kan, ijsje gegeten, terrasje gezeten, dat soort dingen
Als je huis zelf maar niet gedaald is , want dan ga je het wel voelen op enig momentquote:Op maandag 11 april 2011 08:28 schreef Whuzz het volgende:
[..]
Anyways, goede morgen! Lekker weekend gehad allemaal? Mijn huis schijnt weer in waarde gedaald te zijn. Grappig, voel je niets van als je lekker in je tuin van het zonnetje geniet!
quote:Op maandag 11 april 2011 08:58 schreef Whuzz het volgende:
[..]
Benzine hier. Voor de rest vergelijkbaar
Gouda is best een mooi stadje. En de terrasjes rond de oude markt daar zijn goed toeven uit de wind in het zonnetje. Dinnetje geleerd wat "bitterballen" zijn(Zuurtje, kom er maar in!)
Wel regelmatig poetsen hèquote:Op zondag 10 april 2011 21:48 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Ik heb ook 3 stuivers. Waarvan er ruim 1 door Xeno betaald is. Dat is mijn favoriete stuiver.
Geef ze eens ongelijk, waarom zouden ze gaan betalen voor het wangedrag van banksters?quote:Op maandag 11 april 2011 08:28 schreef Whuzz het volgende:
En ondertussen doen de Ijslanders gewoon massaal een Asfyxiatje wen weigeren lekker te betalen
Volgende keer loempia's met zoetzure saus dan maarquote:Op maandag 11 april 2011 08:58 schreef Whuzz het volgende:
Dinnetje geleerd wat "bitterballen" zijn(Zuurtje, kom er maar in!)
Gewoon gaan huren, dan voelt iedere dag als een vakantiequote:Op maandag 11 april 2011 09:06 schreef CoolGuy het volgende:
[..]ik zat zaterdagmiddag met m'n vriendin wat te eten op een terrasje, lekker in de zon, en ik had op slag zin om op vakantie te gaan, maar dat duurt nog 4,5 maand
15 jaar gedaan, maar daar toch weinig van gevoeld hoor...quote:Op maandag 11 april 2011 09:25 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Gewoon gaan huren, dan voelt iedere dag als een vakantie
quote:Steden willen schuldeisers 'in de wacht zetten'
AMSTERDAM - Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en Den Haag zien een forse stijging van het aantal huishoudens dat een beroep doet op de schuldhulpverlening. Ze willen dan ook een wettelijke mogelijkheid via de Tweede Kamer krijgen om schuldeisers 'in de wacht' te zetten.
ANP Op die manier moet het mogelijk worden mensen die diep in de schulden zitten, te kunnen helpen. Vorig jaar is de gemiddelde schuld gestegen naar 27.500 euro, aldus dagblad Trouw. Het aantal gezinnen en alleenstaanden dat zich meldde voor schuldhulp lag vorig jaar 13 procent hoger dan in 2009.
Carpe diem Whuzzquote:Op maandag 11 april 2011 09:36 schreef Whuzz het volgende:
15 jaar gedaan, maar daar toch weinig van gevoeld hoor...
Niets aan de hand mensen.... gewoon dik blijven lenenquote:
Ik ben meer van de Carpe Kippumquote:
dat slaat echt nergens op, maar goed je wilde even een leuke oneliner plaatsen hequote:Op maandag 11 april 2011 09:25 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Gewoon gaan huren, dan voelt iedere dag als een vakantie
Precies. Zijn vast huurtokkies met een TV, koelkast, auto, wasmachine, caravan en trampoline op afbetaling. En nadat dat alles betaald was, was er die maanden geen geld meer voor de (scheef)huurquote:Op maandag 11 april 2011 09:44 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Niets aan de hand mensen.... gewoon dik blijven lenen![]()
Ja, want dat is lekker relevant hier ook he. De mensen persoonlijke leningen hebben zijn meestal niet de meest snuggere mensen.quote:Op maandag 11 april 2011 09:44 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Niets aan de hand mensen.... gewoon dik blijven lenen![]()
Gisteren was op canvas een documantaire over microcrediten, in bangladesh plegen mensen zelfmoorod omdat de schuldeisers voor 50 dollar hun maar blijven achtervolgens moeten we daar dan naar toe.quote:Op maandag 11 april 2011 09:44 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Niets aan de hand mensen.... gewoon dik blijven lenen![]()
Binnenkort gaan WBV's knokploegen inhuren om de massale achterstanden te innen. Als Xeno niet betaald, dan hakt Tony de Timmeraar er een vingertje of een teentje af...:Xquote:Op maandag 11 april 2011 09:53 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Gisteren was op canvas een documantaire over microcrediten, in bangladesh plegen mensen zelfmoorod omdat de schuldeisers voor 50 dollar hun maar blijven achtervolgens moeten we daar dan naar toe.
Xeno is net zo'n burgerlul als wij zijn en betaald gewoon netjes elke maand op tijd zijn huur/hypotheek, hij is toch geen axfiscia.quote:Op maandag 11 april 2011 09:56 schreef Whuzz het volgende:
[..]
Binnenkort gaan WBV's knokploegen inhuren om de massale achterstanden te innen. Als Xeno niet betaald, dan hakt Tony de Timmeraar er een vingertje of een teentje af...:X
Ooh ik vind het schuldsaneringstraject heel geschikt om mensen weer schuldenvrij te maken, helaas zijn ze niet overal ter wereld zo 'makkelijk' met het kwijtschelden van schulden. Ik weet niet wie precies de kredietverstrekker is bij deze microkredieten, maar het zal wel bekend zijn bij de financiers dat er grote risico's en kansen aan kleven?quote:Op maandag 11 april 2011 09:53 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Gisteren was op canvas een documantaire over microcrediten, in bangladesh plegen mensen zelfmoorod omdat de schuldeisers voor 50 dollar hun maar blijven achtervolgens moeten we daar dan naar toe.
Ik heb er ook geen enkele moeite mee om mijn huur te betalen, je betaald de bakker toch ook voor zijn brood? In tegenstelling tot sommigen die huur betalen zien als het weggooien van geld beschouw ik het gewoon als kosten voor onderdakquote:Op maandag 11 april 2011 09:58 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Xeno is net zo'n burgerlul als wij zijn en betaald gewoon netjes elke maand op tijd zijn huur/hypotheek, hij is toch geen axfiscia.
Oh shit! Je bedoeld te zeggen dat je huis gewoon bedoeld is om in te wonen en dat je daar best toe bereid bent om voor te betalen? En het dus niet als speculatieobject ziet?quote:Op maandag 11 april 2011 10:05 schreef xenobinol het volgende:
Ik heb er ook geen enkele moeite mee om mijn huur te betalen, je betaald de bakker toch ook voor zijn brood? In tegenstelling tot sommigen die huur betalen zien als het weggooien van geld beschouw ik het gewoon als kosten voor onderdak![]()
80%? Dat is best veel...quote:Kolossaal financieringsprobleem Amsterdams erfpachtgrond dreigt
Uitgegeven: 08-04-2011 (11:02) | Woningmarkt
De gemeente Amsterdam stelt een onderzoek in naar het huidige systeem van gronduitgifte in erfpacht. Het onderzoek is ingesteld nadat eerder bleek dat twee particuliere woningkopers geen hypotheeklening kregen voor een woning die op gemeentelijke erfpachtgrond staat. Daarmee dreigt nu ruim 80% van alle 100.000 koopwoningbezitters in Amsterdam te worden getroffen.
bron: vastgoedjournaal.nl
quote:Woningprijzen Amsterdam flink gedaald
De prijzen van koopwoningen in Amsterdam zijn in het afgelopen kwartaal stevig gedaald. De gemiddelde prijs van een woning is 242.000 euro, wat een daling betekent van bijna 3 procent vergeleken met eind 2010.
Dit blijkt uit de vanmorgen gepresenteerde kwartaalcijfers van de NVM. Ten opzichte van de prijzen een jaar geleden was er sprake van een lichte daling, namelijk een teruggang van 1,6 procent.
Appartementen
De prijsdalingen van appartementen in de stad waren gelijk aan die van andere woningen. Een appartement kost gemiddeld 224.000 euro, 6.000 euro minder dan eind vorig jaar.
Makelaarsvereniging Amsterdam
Eefje Voogd, voorzitter van de Makelaarsvereniging Amsterdam (MVA), wijt de daling van de woningprijzen aan een doorgaans slap eerste kwartaal. En aan de verder teruggelopen financieringsmogelijkheden. ''Door het gedaalde aanbod steeg de krapte op de huizenmarkt in de stad. Gewoonlijk leidt minder aanbod tot prijsstijging, maar in deze markt niet. Het geld ontbreekt, de klant wil wel.''
Minder woningen te koop
Eind 2010 stonden bijna 6.400 woningen te koop in de stad, nu 6.100. Volgens Voogd leidde het krappere aanbod tot hogere vierkantemeterprijzen in het lagere segment. Die namen voor appartementen - goed voor 85 procent van de markt - toe met 4,5 procent.
Minder transacties
Het aantal transacties viel tegen. Er werden dit kwartaal bijna 14 procent minder appartementen verkocht - dat is 8 procent minder dan in dezelfde periode vorig jaar.
Minder hypotheekmogelijkheden
Voogd verklaart de teruggang van verkopen uit de verscherpte leningsvoorwaarden van banken. ''Dat leidde tot een eindsprint vorig jaar, toen de kopers de nieuwe regelgeving voor wilden zijn.'' Voogd vindt het zorgelijk dat de hypotheekvoorwaarden scherper worden. ''Elk kwartaal komt er wat bij. Per 1 januari zijn de voorwaarden voor de financiering van huizen met een Nationale Hypotheekgarantie aangescherpt. In augustus mogen ook kopers zonder NHG-garantie niet meer dan de helft van de hypotheek aflossingsvrij lenen.''
Geen hypotheek bij erfpacht
Vorige week bleken banken sommige huizen niet te willen financieren omdat die op erfpachtgrond van de gemeente Amsterdam staan. Voogd signaleert uit de dagelijkse praktijk dat banken steeds moeilijker doen. Veel woningen die lang te koop stonden, zijn volgens Voogd uit de markt gehaald. ''Die huizen waren te duur. De eigenaren hebben dat ook begrepen.''
Landelijke woningmarkt
Landelijk daalden de huizenprijzen nauwelijks, 1 procent in het laatste kwartaal tot 227.000 euro, en een teruggang van 1,6 procent vergeleken met een jaar geleden. Het aantal verkopen liep wel fors terug, namelijk met 14,3 procent. Het verlies in omzet was landelijk gelijk aan de teruggang in Amsterdam. Ook de tijd dat een woning te koop staan stijgt landelijk: 135 dagen eind vorig jaar, tegen 145 dagen nu, bijna een half jaar.
Bron: www.parool.nl
Jij denkt dat over 30 jaar de prijzen daar lager liggen dan nu?quote:Op maandag 11 april 2011 10:10 schreef xenobinol het volgende:
De prijzen van woningen op deze unieke locatie zouden toch nooit gaan dalen
Nee dat niet, maar voorlopig zullen ze wel blijven dalen. Toch 'vervelend' als je momenteel wilt verkopen.quote:Op maandag 11 april 2011 10:13 schreef Whuzz het volgende:
Jij denkt dat over 30 jaar de prijzen daar lager liggen dan nu?
True, true. Dan moet je dus even niet verkopen. of je verlies nemen. Je kunt niet alles hebben in het levenquote:Op maandag 11 april 2011 10:26 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Nee dat niet, maar voorlopig zullen ze wel blijven dalen. Toch 'vervelend' als je momenteel wilt verkopen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Goede tip, die ga ik vanavond even kijken. Canvas Panorama toch?quote:Op maandag 11 april 2011 09:53 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Gisteren was op canvas een documantaire over microcrediten, in bangladesh plegen mensen zelfmoorod omdat de schuldeisers voor 50 dollar hun maar blijven achtervolgens moeten we daar dan naar toe.
Zou ik ook niet doen nee. Gewoon lekker gaan huren. Je woont tenslotte nog thuis, hebt nog nooit zelf gekookt en de was gedaan, je eigen zaakjes geregeld of eigenlijk ooit echt geleefd.quote:Op maandag 11 april 2011 10:45 schreef Terrorizer het volgende:
Waarom zou ik danmet de helft van hun inkomen een huis kopen die 2x zo duur is?
Effectief woon maar eigenlijk ook 'alleen' in het huis.quote:Op maandag 11 april 2011 10:48 schreef Basp1 het volgende:
Dan blijf je toch nog langer thuis wonen, je moet niets.
Tuurlijk jochiequote:Op maandag 11 april 2011 10:51 schreef Terrorizer het volgende:
[knip, standaard "ik woon eigenlijk op mijzelf hoor en ik heb geen regeltjes"-verhaaltje van een thuiswoner die niet beter weet]
Dat doe ik dus wel allemaal zelf. Denk dat ik anders inderdaad wel al lang weggekicked ben.quote:Op maandag 11 april 2011 10:51 schreef Whuzz het volgende:
[..]
Zou ik ook niet doen nee. Gewoon lekker gaan huren. Je woont tenslotte nog thuis, hebt nog nooit zelf gekookt en de was gedaan, je eigen zaakjes geregeld of eigenlijk ooit echt geleefd.
Beter om dus eerst even te gaan huren en kijken of je dat wel allemaal aan kan. Kans lijkt me groot dat het je allemaal wat zwaar valt en dan wil je snel terug naar mams kunnen. Dan is huren uiteraard veel beter.
Als je slim bent schrijf je je snel in bij een WBV. Dan kun je nog 5-10 jaar lekker thuis wonen en dan heb je genoeg puntjes om direct te kunnen scheefhuren
Dus je ouders lossen hun hypotheek af met jou inkomen?quote:Op maandag 11 april 2011 10:53 schreef Terrorizer het volgende:
[..]
Dat doe ik dus wel allemaal zelf. Denk dat ik anders inderdaad wel al lang weggekicked ben.
En bijdrage leveren aan het huishoudboekje doe ik ook..
Wow, wat ben jij zelfstandig zeg!quote:Op maandag 11 april 2011 10:53 schreef Terrorizer het volgende:
[..]
Dat doe ik dus wel allemaal zelf. Denk dat ik anders inderdaad wel al lang weggekicked ben.
En bijdrage leveren aan het huishoudboekje doe ik ook..
Er is geen hypotheek meer op het huis, het is meer gas water , electra dat soort dingen.quote:Op maandag 11 april 2011 10:53 schreef Sjabba het volgende:
[..]
Dus je ouders lossen hun hypotheek af met jou inkomen?
Ja idd panorama had die docu. Het ging over de negatieve kanten van microkredieten en wat malversaties bij de grote verstrekker in india die westers geld doorgelsuisd heeft naar andere ondernemingen van hem. Waardoor noorwegen of zwede4n over de flos was, maar andere europesche landen het niet inzien dat er iets niet klopt in die organisatie.quote:Op maandag 11 april 2011 10:48 schreef Terrorizer het volgende:
Goede tip, die ga ik vanavond even kijken. Canvas Panorama toch?
Zo kan je het ook zien. Ik huur gewoon mijn eigen kamer (zolder).quote:Op maandag 11 april 2011 10:53 schreef Sjabba het volgende:
[..]
Dus je ouders lossen hun hypotheek af met jou inkomen?
Edit; Zie het maar als huren, dat is volgens sommige hier beter...
Van Dale:quote:Op maandag 11 april 2011 10:57 schreef Terrorizer het volgende:
[..]
Ach ja, dat ligt ook maar aan de definitie van 'zelfstandig'.
Ok, ik ben bij mamma en nu?quote:Op maandag 11 april 2011 11:02 schreef Whuzz het volgende:
[..]
Van Dale:
Zelf.stan.dig, bn, bw: Op zichzelf, d.i. door eigen kracht, bestaand en handelend
Bij je ouder in een door hun gekocht en afbetaald huis is dus niet zelfstandig, niet op jezelf en niet door eigen kracht. Maakt mij verder niet uit hoor, je moet lekker doen wat je wilt doen. Als jij bij je ouders wilt wonen is dat prima, lekker goedkoop en makkelijk. Maar probeer het dan niet anders te noemen dan het is.
Je woont gewoon bij je mamma. Da's dus niet zelfstandig
Wederom? Wat heb je dan aan inflatie? Als je spaargeld hebt dan heb je helemaal niets aan inflatie.quote:Op maandag 11 april 2011 10:51 schreef Sjabba het volgende:
Voor Xeno die stelt dat je aan inflatie niets hebt. Ook nu stijgen de salarissen dus Xeno. Ongeveer gelijk aan de huurverhoging...
http://www.nu.nl/economie/2489286/lichte-stijging-cao-lonen.html
Dus eigenlijk zeg je dat je gewoon gehuurd moet wonen, en verder geen rooie cent over over moet hebben aan het eind van de maand, dus ook geen spaargeld moet hebben, en dat je het niet beter dan dat voor elkaar kunt hebben?quote:Op maandag 11 april 2011 11:09 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Wederom? Wat heb je dan aan inflatie? Als je spaargeld hebt dan heb je helemaal niets aan inflatie.
is die nog ergens terug te zien dan?quote:Op maandag 11 april 2011 10:48 schreef Terrorizer het volgende:
[..]
Goede tip, die ga ik vanavond even kijken. Canvas Panorama toch?
Vond het altijd ook een vreemde zaak. Mensen die nauwelijks vermogen hebben op te scheppen met een negatief vermogen..
Zeg Whuzz.... dat geld dat jij geleend hebt om je woning te kopen? Dat is toch wel het ultieme teken van zelfstandigheid nietquote:
Het is werkelijk 'fantastisch' hoe jij dat uit mijn antwoord kan opmakenquote:Op maandag 11 april 2011 11:10 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Dus eigenlijk zeg je dat je gewoon gehuurd moet wonen, en verder geen rooie cent over over moet hebben aan het eind van de maand, dus ook geen spaargeld moet hebben, en dat je het niet beter dan dat voor elkaar kunt hebben?
Nee ik kan dingen met elkaar combineren.quote:Op maandag 11 april 2011 11:13 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Het is werkelijk 'fantastisch' hoe jij dat uit mijn antwoord kan opmaken
Owh shit, heb het verward met Tegenlicht. Ik zal het proberen ergens op te duiken vanavond. Anders jammer.quote:Op maandag 11 april 2011 11:10 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
is die nog ergens terug te zien dan?
quote:Op maandag 11 april 2011 11:18 schreef Terrorizer het volgende:
[..]
Owh shit, heb het verward met Tegenlicht. Ik zal het proberen ergens op te duiken vanavond. Anders jammer.![]()
Inderdaad. Ik draag namelijk zelf verantwoordelijkheid over de maandlasten. Als ik niet betaal dan gooit de bank me uit mijn huis toch? Niemand die me dan komt helpen. Dat noem ik zelfstandig.quote:Op maandag 11 april 2011 11:11 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Zeg Whuzz.... dat geld dat jij geleend hebt om je woning te kopen? Dat is toch wel het ultieme teken van zelfstandigheid niet
Het is je dus volledig ontgaan dat ik geen voorstander ben van inflatie?quote:Op maandag 11 april 2011 11:16 schreef CoolGuy het volgende:
Nee ik kan dingen met elkaar combineren.
Ik ben juist een groot voorstander van sparen en een tegenstander van het lenen van goedkoop geld (voornaamste oorzaak monetaire inflatie imo), inflatie i.c.m. een lage spaarrente resulteert in een koopkracht afname van je gespaarde vermogen.quote:Het is uitermate duidelijk dat jij geen fan bent van huizen kopen, daar ben jij heel duidelijk in, dus huren is the way to go. Sparen heeft ook geen zin, gezien inflatie. Dus niet sparen is de way to go. Dat betekent dat je aan het eind van de maand wel je geld op moet hebben, anders spaar je dus wel en spaargeld is niet zinnig, want wederom, inflatie.
Foute conclusie dus... misschien moet je gewoon doorgaan met dingen negerenquote:Dus, de conclusie is dan dus dat je gewoon moet huren en geen cent moet overhouden aan het eind van de maand.
En daar staat dan nog een ? achter, maar die heb je voor het gemak maar even genegeerd.
Dan ken jij de mamma van Terrorizer nog nietquote:Op maandag 11 april 2011 11:21 schreef Whuzz het volgende:
Inderdaad. Ik draag namelijk zelf verantwoordelijkheid over de maandlasten. Als ik niet betaal dan gooit de bank me uit mijn huis toch? Niemand die me dan komt helpen. Dat noem ik zelfstandig.
Ik denk dat als Terrorizer niet betaald zijn mamma hem gewoon nog eten geeft hoor. Dat is dus niet zelfstandig.
Oh noo.. Houden zo.quote:Op maandag 11 april 2011 11:26 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Dan ken jij de mamma van Terrorizer nog niet
Jij wel kennelijk? Weet de pappa van Terrorizer daar van?quote:Op maandag 11 april 2011 11:26 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Dan ken jij de mamma van Terrorizer nog niet
Nee. maar dat beweer ik ook niet. Jij stelde dat spaargeld niet handig is icm inflatie. Dus IF inflatie, THEN beter no spaargeld.quote:Op maandag 11 april 2011 11:25 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Het is je dus volledig ontgaan dat ik geen voorstander ben van inflatie?
Dat zeg ik. Als je spaart is prima, maar als er sprake is van inflatie en een lage spaarrente dan heb je wel spaargeld maar daar heb je niks aan, dus kun je het beter niet hebben op dat moment.quote:Ik ben juist een groot voorstander van sparen en een tegenstander van het lenen van goedkoop geld (voornaamste oorzaak monetaire inflatie imo), inflatie i.c.m. een lage spaarrente resulteert in een koopkracht afname van je gespaarde vermogen.
Mwah ik negeer niet zo heel veel dingen hoor. Door dingen te negeren kun je vanalles mis lopen. Stel nou dat ik het belang van een opleiding genegeerd had, dan had ik nu in een huurhuis gezeten zonder de mogelijkheid een huis te kopen.quote:Foute conclusie dus... misschien moet je gewoon doorgaan met dingen negeren
Ik heb eens gesteld dat danzkij inflatie je maandlasten makkelijker zijn op te brengen. Zeker als je koopt en je rente lang vast zet. Huren wordt elk jaar duurder. Jij stelde dat jij bij inflatie heus niet altijd een stijging van de salarissen hebt. Bij deze dus wederom een stijging in zelfs een mindere economie.quote:Op maandag 11 april 2011 11:09 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Wederom? Wat heb je dan aan inflatie? Als je spaargeld hebt dan heb je helemaal niets aan inflatie.
Zo zwart wit moet je het als spaarder niet zien, zulke voorwaardelijke keuzes zijn enkel voor leners. IF ik niet gespaard heb en dus niet kan kopen THEN lenen.quote:Op maandag 11 april 2011 11:37 schreef CoolGuy het volgende:
Nee. maar dat beweer ik ook niet. Jij stelde dat spaargeld niet handig is icm inflatie. Dus IF inflatie, THEN no spaargeld.
Aan geld heb je uberhaupt nooit iets, maar wat je er mee kan kopen kan wel nuttig zijn.quote:Dat zeg ik. Als je spaart is prima, maar als er sprake is van inflatie en een lage spaarrente dan heb je wel spaargeld maar daar heb je niks aan, dus kun je het beter niet hebben op dat moment.
Geloof me... jij negeert een hele hoop informatie. Ieder zijn hersenen filteren constant op de sensorische informatie de je voorgeschoteld krijgt. Zo beschik jij kennelijk over smalbandige filters waarin enkel bepaalde concepten geaccepteerd worden als acceptabel. Dat kan handig zijn voor sommigen maar ik ben daar niet zo content meequote:Mwah ik negeer niet zo heel veel dingen hoor. Door dingen te negeren kun je vanalles mis lopen. Stel nou dat ik het belang van een opleiding genegeerd had, dan had ik nu in een huurhuis gezeten zonder de mogelijkheid een huis te kopen.
Flamen? ik ben me van geen kwaad bewustquote:zie je nou hoe makkelijk het is om een beetje te flamen? het voegt alleen zo weinig toe.
Jij huurt vrijwillig een huis in Flevoland. Van enige toerekeningsvatbaarheid kan hoe dan ook geen sprake zijn lijkt mequote:Op maandag 11 april 2011 11:44 schreef xenobinol het volgende:
Flamen? ik ben me van geen kwaad bewust
Inflatie is alleen een heugelijk feit voor mensen die tot hun oogkassen toe in de schulden zitten, voor een ieder die spaart is het een vorm van diefstal. Deze diefstal word veroorzaakt door het onevenwichtige effect van het creëren van teveel goedkoop geld. Door het overaanbod van geld daalt de waarde van alle andere uitstaande schulden. Als geld niet meer schaars is dan is het geen geld meer, een probleem uiteraard zodra er minder kredieten worden verstrekt dan kan het omgekeerde zich voordoen. Momenteel word er een stuk minder krediet verschaft en ik sluit daardoor een deflatoir scenario nog steeds niet uit. Sterker nog... de laatste jaren hebben we al heel wat deflatie gezien. Duurzame goederen zijn fors goedkoper geworden, alleen die kosten die je niet kan omzeilen blijven oplopen... het zal je niet verbazen dat dit juist kosten zijn waarbij onze roverheid een grote vinger in de pap heeftquote:Op maandag 11 april 2011 11:43 schreef Sjabba het volgende:
Ik heb eens gesteld dat danzkij inflatie je maandlasten makkelijker zijn op te brengen. Zeker als je koopt en je rente lang vast zet. Huren wordt elk jaar duurder. Jij stelde dat jij bij inflatie heus niet altijd een stijging van de salarissen hebt. Bij deze dus wederom een stijging in zelfs een mindere economie.
Je snapte heus wel dat ik dit bedoelde.
Salarisstijging van een huurder gaat op aan de huurverhoging, van een verstandige koper is het extra (alhoewel nuts ziektekosten wel gewoon hard doorstijgen).
Het staat een ieder vrij zich aan zulke waanzin over te gevenquote:Op maandag 11 april 2011 11:45 schreef Whuzz het volgende:
Jij huurt vrijwillig een huis in Flevoland. Van enige toerekeningsvatbaarheid kan hoe dan ook geen sprake zijn lijkt me
Geld moet rollen maar als het te snel gaat rollen (lees: niets meer sparen en alleen maar lenen) dan gaat het ook bergafwaarts met de economie. In dat scenario zitten we momenteel, we zijn met zijn allen zoveel schulden aangegaan dat mensen voornamelijk bezig zijn met afbetalen. Je kan het geld nog wel goedkoper maken maar niemand wil het meer lenen omdat ze geen 'ruimte' meer hebben. Het gevolg is een negatieve terugkoppeling op de economie. Mensen gaan minder geld uitgeven en daardoor gaan de prijzen van 'niet noodzakelijke' goederen en diensten onderuit. De banken verlenen ook steeds minder consumptief krediet en de uitgifte van hypotheken blijft ook fors achter... wie vermoed dat dit geen gevolgen gaat hebben voor de werkgelegenheid leeft buiten de realiteit. Lenen-lenen, betalen-betalenquote:Op maandag 11 april 2011 11:55 schreef Basp1 het volgende:
Teveel sparen is toch helemaal niet goed voor de economie xeno, geld moet rollen.
naast schulden hebben we ook nog verplichtingen, bijna hetzelfde , met dat verschil dat je verplichtingen vaak niet zelf veroorzaakt hebt, zoals.quote:Op maandag 11 april 2011 12:04 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Geld moet rollen maar als het te snel gaat rollen (lees: niets meer sparen en alleen maar lenen) dan gaat het ook bergafwaarts met de economie. In dat scenario zitten we momenteel, we zijn met zijn allen zoveel schulden aangegaan dat mensen voornamelijk bezig zijn met afbetalen. Je kan het geld nog wel goedkoper maken maar niemand wil het meer lenen omdat ze geen 'ruimte' meer hebben. Het gevolg is een negatieve terugkoppeling op de economie. Mensen gaan minder geld uitgeven en daardoor gaan de prijzen van 'niet noodzakelijke' goederen en diensten onderuit. De banken verlenen ook steeds minder consumptief krediet en de uitgifte van hypotheken blijft ook fors achter... wie vermoed dat dit geen gevolgen gaat hebben voor de werkgelegenheid leeft buiten de realiteit. Lenen-lenen, betalen-betalen
Helemaal mee eens. Geld moet rollen is zo'n dooddoener.quote:Op maandag 11 april 2011 12:04 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Geld moet rollen maar als het te snel gaat rollen (lees: niets meer sparen en alleen maar lenen) dan gaat het ook bergafwaarts met de economie. In dat scenario zitten we momenteel, we zijn met zijn allen zoveel schulden aangegaan dat mensen voornamelijk bezig zijn met afbetalen. Je kan het geld nog wel goedkoper maken maar niemand wil het meer lenen omdat ze geen 'ruimte' meer hebben. Het gevolg is een negatieve terugkoppeling op de economie. Mensen gaan minder geld uitgeven en daardoor gaan de prijzen van 'niet noodzakelijke' goederen en diensten onderuit. De banken verlenen ook steeds minder consumptief krediet en de uitgifte van hypotheken blijft ook fors achter... wie vermoed dat dit geen gevolgen gaat hebben voor de werkgelegenheid leeft buiten de realiteit. Lenen-lenen, betalen-betalen
Dan zou dit toch allang aan de gang moeten zijn sinds 2008, maar de werkgelegenheid in NL heeft er toch nog niet veel onder geleden. Dus zaten wij als NL wel tot onze oogkassen geleend? Het is hier geen VS waar mensen alles op krediet kopen, en als het krediet op is een andere creditcard aanvragen om weer een volgend gat te creeren om het oude gat mee op te vullen.quote:Op maandag 11 april 2011 12:04 schreef xenobinol het volgende:
wie vermoed dat dit geen gevolgen gaat hebben voor de werkgelegenheid leeft buiten de realiteit. Lenen-lenen, betalen-betalen
Ik weet niet zo goed hoe ik dit moet lezen, maar beweer je hier nu dat je spaart tot je een huis volledig kunt kopen. Dus dat je 200.000 euro bijvoorbeeld bij elkaar spaart voor je een huis koopt?quote:Op maandag 11 april 2011 11:44 schreef xenobinol het volgende:
Zo zwart wit moet je het als spaarder niet zien, zulke voorwaardelijke keuzes zijn enkel voor leners. IF ik niet gespaard heb en dus niet kan kopen THEN lenen.
Sjonge jonge jonge zeg, wil je nou per se het laatste woord hebben of wat probeer je nou te bereiken met bovenstaande opmerking? Je trapt een open deur in, ik heb al een aantal keren geroepen dat geld op zich geen doel is, maar een middel.quote:Aan geld heb je uberhaupt nooit iets, maar wat je er mee kan kopen kan wel nuttig zijn.
ja, en je snapt dan dat jij precies hetzelfde doet als dat een onbewust proces is? Overigens, als het een bewust proces is doe je dat ook want dat is goed te merken in deze topicreeks. Ik denk dat ik minder negeer dan jij denkt. Ik snap wel dat je dat denkt en waarom je dat denkt, maar ik denk ook dat je beter eerst naar jezelf kunt kijkenquote:Geloof me... jij negeert een hele hoop informatie. Ieder zijn hersenen filteren constant op de sensorische informatie de je voorgeschoteld krijgt. Zo beschik jij kennelijk over smalbandige filters waarin enkel bepaalde concepten geaccepteerd worden als acceptabel. Dat kan handig zijn voor sommigen maar ik ben daar niet zo content mee
Natuurlijk nietquote:Flamen? ik ben me van geen kwaad bewust
Men leent hier anders redelijk wat voor het huis.quote:Op maandag 11 april 2011 12:11 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Dan zou dit toch allang aan de gang moeten zijn sinds 2008, maar de werkgelegenheid in NL heeft er toch nog niet veel onder geleden. Dus zaten wij als NL wel tot onze oogkassen geleend? Het is hier geen VS waar mensen alles op krediet kopen, en als het krediet op is een andere creditcard aanvragen om weer een volgend gat te creeren om het oude gat mee op te vullen.
Onzin.quote:Op maandag 11 april 2011 11:55 schreef Basp1 het volgende:
Teveel sparen is toch helemaal niet goed voor de economie xeno, geld moet rollen.
Dus het is heel goed om een huis te kopen, want dat is een investering, en geen consumptie artikel.quote:Op maandag 11 april 2011 12:16 schreef GoudIsEcht het volgende:
Geld dat rolt voor investeringen is vaak toch wat productiever dan geld dat rolt voor consumptie, nietwaar?
Alleen nu even niet, slecht instapmoment.quote:Op maandag 11 april 2011 12:39 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Dus het is heel goed om een huis te kopen, want dat is een investering, en geen consumptie artikel.
Ach het is volgens deze reekse volgens sommige mensen al 10 jaar een slecht instapmoment. Misschien kunnen we dan beter investeren in doodskisten omdat dit wel een goede investering is. Weet je wel hoeveel babyboomers de komende 30 jaar gaan overlijden, er zal vast wel een tekort aan die kisten gaan ontstaan.quote:Op maandag 11 april 2011 12:42 schreef Terrorizer het volgende:
[..]
Alleen nu even niet, slecht instapmoment.
Het is hier ook aan de gang, het is dat de overheid zich dagelijks voor 65 miljoen aan tekort bij leent om de boel in stand te houden.... Hier in Nederland kopen we ook op krediet (Wehkamp, prime line etc) en betalen we de hoofdprijs voor een stapel stenen. Nederland is wereldkampioen lenen.quote:Op maandag 11 april 2011 12:11 schreef Basp1 het volgende:
Dan zou dit toch allang aan de gang moeten zijn sinds 2008, maar de werkgelegenheid in NL heeft er toch nog niet veel onder geleden. Dus zaten wij als NL wel tot onze oogkassen geleend? Het is hier geen VS waar mensen alles op krediet kopen, en als het krediet op is een andere creditcard aanvragen om weer een volgend gat te creeren om het oude gat mee op te vullen.
Woooow, 24 hele dagen sneller verkoicht! Staat je huis 1 jaar en 2 maanden, ipv 1 jaar en 3 maanden te koopquote:Woningen met energielabel worden sneller verkocht
AMSTERDAM Woningen met een energielabel worden sneller verkocht dan wanneer het label ontbreekt. Voor een huis met een groen label willen kopers gemiddeld 6000 euro meer betalen.
Dit blijkt uit onderzoek door de Universiteit van Tilburg en de Universiteit Maastricht.
De energielabels werden in 2008 ingevoerd. Sindsdien zijn er ruim vijftigduizend Nederlandse woningen met een energielabel verkocht. Dat is zon vijftien procent van de totale markt.
Opvallend is dat de woningen met het label gemiddeld 24 dagen sneller verkocht worden dan normaal.
Tweede Kamer
De Tweede Kamer vergadert binnenkort over een voorstel om er beter op toe te zien dat er geen woningen zonder label meer worden verkocht.
Het kopen van een woning zonder label brengt het risico met zich mee dat mensen niet weten hoe hoog de energierekening zal uitvallen in hun nieuwe huis. Mensen met de meest energieverkwistende woningen betalen vier keer zo veel voor gas als mensen met de energiezuinigste huizen.
Er bestaan ook slechte investeringen hoor ;-). Een huis kon tot voor 2008 in de belevenis van veel mensen niet minder waard worden. Nou dat is dus toch even iets anders gebleken.quote:Op maandag 11 april 2011 12:39 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Dus het is heel goed om een huis te kopen, want dat is een investering, en geen consumptie artikel.
Aan die informatie heb je ook geen zak, want het leefpatroon van de vorige bewoners kan geheel anders zijn dan jou leefpatroon. Dan liever een label wat objectief berekend kan worden.quote:Op maandag 11 april 2011 12:53 schreef Whuzz het volgende:
Die informatie vertrouw ik een stuk meer dan een of ander semi-commercieel label.
Een normale investering schrijf je ook afquote:Op maandag 11 april 2011 12:53 schreef antfukker het volgende:
[..]
Er bestaan ook slechte investeringen hoor ;-). Een huis kon tot voor 2008 in de belevenis van veel mensen niet minder waard worden. Nou dat is dus toch even iets anders gebleken.
Dat objectief berekenen is ook maar gewoon invoeren in een spreadsheet en hoeft helemaal niks te zeggen over de werkelijke isolatietoestand.quote:Op maandag 11 april 2011 12:57 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Aan die informatie heb je ook geen zak, want het leefpatroon van de vorige bewoners kan geheel anders zijn dan jou leefpatroon. Dan liever een label wat objectief berekend kan worden.
Dat "geen zak" is nogal betrekkelijk natuurlijk. Als je een huis koopt waar een gezin met 2 kinderen in woonde en die verbruikten (GWL) 250 per maand, dan kun je redelijk aannemen dat jij in je eentje niet boven de 200 uit gaat komen.quote:Op maandag 11 april 2011 12:57 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Aan die informatie heb je ook geen zak, want het leefpatroon van de vorige bewoners kan geheel anders zijn dan jou leefpatroon. Dan liever een label wat objectief berekend kan worden.
ambtenaar regelt baan voor semi ambtenaar.quote:Op maandag 11 april 2011 13:09 schreef Whuzz het volgende:
[..]
Dat "geen zak" is nogal betrekkelijk natuurlijk. Als je een huis koopt waar een gezin met 2 kinderen in woonde en die verbruikten (GWL) 250 per maand, dan kun je redelijk aannemen dat jij in je eentje niet boven de 200 uit gaat komen.
Als je een huis van datzelfde gezin koopt en als enige informatie krijgt: "B-Label" ... dán weet je geen zak.
Ik geloof daarnaast helemaal niet in dat objectief uitrekenen van zo'n label. Ik heb het voor mijn huis laten doen (geëist van de verkoper) en ik ben bij de keuring aanwezig geweest.
Het is gewoon een beetje gegevens inkloppen in een tabel en dan komt er een label uit. (C-Label in mijn geval). vervolgens kunnen ze je precies vertellen wat het label gaat zijn als je een paar klussen uit laat voeren.
In mijn geval was dat: HR++ glas en kunsttof kozijnen + HR-Ketel + Dakisolatie = A-Label
Als je dan een stel crappy kutkozijnen koopt en een prutswerk dakisolatie laat aanbrengen krijg je dus zo een A-Label, terwijl die isolatie technisch gewoon 3x kut kunnen zijn.
Doe mij maar gewoon de cijfertjes. Die geven meer objectieve indicatie dan een label-projectje van een minister die erdoor gelobbiet is door een stel GL-hippies.
Indirect? Waarschijnlijk gaan we schrikken van de aantallen, waarom zou er anders zoveel belasting betaald moeten worden?quote:Op maandag 11 april 2011 17:08 schreef Censuur-152 het volgende:
[..]
ambtenaar regelt baan voor semi ambtenaar.
12% van de Nederlanders werkt niet (WW,WAO), 20% werkt in de financiële sector.
Weet er iemand hoeveel procent er voor de overheid werkt?
Binnenkort een paar ambtenaren bij defensie minderquote:Op maandag 11 april 2011 17:08 schreef Censuur-152 het volgende:
[..]
ambtenaar regelt baan voor semi ambtenaar.
12% van de Nederlanders werkt niet (WW,WAO), 20% werkt in de financiële sector.
Weet er iemand hoeveel procent er voor de overheid werkt?
Eén miljoen ambtenaren.quote:Op maandag 11 april 2011 17:13 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Indirect? Waarschijnlijk gaan we schrikken van de aantallen, waarom zou er anders zoveel belasting betaald moeten worden?
over acht jaar zijn er 1.000.000 AOW ers bij , dat weet ik welquote:Op maandag 11 april 2011 17:08 schreef Censuur-152 het volgende:
[..]
ambtenaar regelt baan voor semi ambtenaar.
12% van de Nederlanders werkt niet (WW,WAO), 20% werkt in de financiële sector.
Weet er iemand hoeveel procent er voor de overheid werkt?
quote:Op maandag 11 april 2011 17:08 schreef Censuur-152 het volgende:
ambtenaar regelt baan voor semi ambtenaar.
En iedereen die hra ontvangtquote:Op maandag 11 april 2011 17:40 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
![]()
Volgens die logica zijn APK keurmeesters zeker ook semi ambtenaren?
alleen mensen die bij een ZBO werkenquote:Op maandag 11 april 2011 17:40 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
![]()
Volgens die logica zijn APK keurmeesters zeker ook semi ambtenaren?
Dat zijn gewoon profiteurs, zekeer als ze niet aflossen en hun aflossing beleggen in een fonds van Harry Mens of een teakplantagequote:
En huursubsidie...quote:
Dat ook maar die zijn meer zielig, die huursubsidie moeten ze bij de uitkering doenquote:
Oftewel: Dat wat Cenzuur aanhaalde raakte wederom kant noch wal.quote:Op maandag 11 april 2011 17:52 schreef michaelmoore het volgende:
alleen mensen die bij een ZBO werken
zelfstandig bestuursorgaan
Wat is er toch met je? Je komt extreem gefrustreerd over... Je springt toch niet voor de trein als je huisje straks niets meer waard is?quote:Op maandag 11 april 2011 18:05 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Oftewel: Dat wat Cenzuur aanhaalde raakte wederom kant noch wal.
Nee hoor, dan verhuis ik gewoon naar Scandinavië. Schijnt in zo'n situatie normaal te zijn.quote:Op maandag 11 april 2011 18:59 schreef Censuur-152 het volgende:
Wat is er toch met je? Je komt extreem gefrustreerd over... Je springt toch niet voor de trein als je huisje straks niets meer waard is?
Ergens op Youtube:quote:Op maandag 11 april 2011 11:10 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
is die nog ergens terug te zien dan?
thanks man, ik vond alleen de scandinavische versies, en mij Norske is niet zo goedquote:Op maandag 11 april 2011 19:05 schreef Terrorizer het volgende:
[..]
Ergens op Youtube:
http://www.youtube.com/re(...)t+in+Micro+Debt&aq=f
Van de site zelf:
http://actua.canvas.be/category/panorama/
Zijn we anders gewend ?quote:Op maandag 11 april 2011 18:05 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Oftewel: Dat wat Cenzuur aanhaalde raakte wederom kant noch wal.
Nope, die doet echt zijn ogen dicht, zwaait wat met zijn muis in het rond, en zoekt daarna het dichtsbijzijnde quoteknopje op. Die drukt hij in en plempt daar dan zijn verhaal wat hij kwijt wilde onder.quote:
quote:Op maandag 11 april 2011 19:04 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Nee hoor, dan verhuis ik gewoon naar Scandinavië. Schijnt in zo'n situatie normaal te zijn.
Even samenvatten voor de zekerheid:quote:Op maandag 11 april 2011 21:26 schreef Censuur-152 het volgende:
Je kunt beter naar het zuiden gaan. De mensen zijn hier erg nuchter en spaarzaam. Dat past niet zo bij jou...
Perfect.quote:Op maandag 11 april 2011 21:31 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Even samenvatten voor de zekerheid:
- Gefrustreerd -> naar Scandinavië om samen met Cenzuur een weblog te beginnen.
- Gepensioneerd -> naar Spanje of evt. de USA.
- Alles in orde -> gewoon blijven wonen waar je woont.
Zo goed?
Bankstersquote:Op maandag 11 april 2011 19:05 schreef Terrorizer het volgende:
[..]
Ergens op Youtube:
http://www.youtube.com/re(...)t+in+Micro+Debt&aq=f
Van de site zelf:
http://actua.canvas.be/category/panorama/
Mooi. Ik hoef mijn huis dus niet uit.quote:
Ja en dan? Een middag en avond, broodjes erbij dikke declaraties en een hoop gelul.quote:Op dinsdag 12 april 2011 08:43 schreef Censuur-152 het volgende:
D66 wil debat over problemen op woningmarkt
66 wil dat de Tweede Kamer snel een debat voert met de ministers Jan Kees de Jager (Financiën) en Piet Hein Donner (Binnenlandse Zaken) over de groeiende problemen op de woningmarkt.
Aanleiding is de waarschuwing die scheidend voorzitter van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) Hans Hoogervorst vorige week deed over de aflossingsvrije hypotheek.
Hij stelde dat veel mensen op een financiële ramp afkoersen als zij de aflossingsvrije hypotheek niet omzetten in een hypotheek waarbij de schuld wordt afgelost. Volgens D66-Tweede Kamerlid Kees Verhoeven voorzien ook het CPB, DNB en het IMF zulke problemen.
Verhoeven hekelt de houding van het kabinet, dat volgens hem alleen de huurdersmarkt aanpakt maar juist de koopwoningkant ongemoeid laat. Als een debat op hoofdlijnen niet lukt, zal de D66'er dinsdag op een spoeddebat aandringen.
© ANP
Nou, als het resulteert in het verplicht onverstappen van 100% aflossingsvrije hypotheken naar minimaal 50% aflossing zou ik dat al een goede stap vinden. En dat zie ik nog wel gebeuren hoorquote:Op dinsdag 12 april 2011 08:52 schreef Sjabba het volgende:
[..]
Ja en dan? Een middag en avond, broodjes erbij dikke declaraties en een hoop gelul.
Of gaan ze ijzer met handen smeden?
Hooguit nog wat extra regels.....
Het is wel een briljant idee, sociale druk als onderpand. Moeten ze ook doen hier, als iemand zijn lening niet kan betalen is de rest van de straat er ook verantwoordelijk voor.quote:
Als we dat dan ook doen met de huur heb je ineens hele buurten die failliet zijn door de collectieve huurachterstand.quote:Op dinsdag 12 april 2011 09:12 schreef Terrorizer het volgende:
[..]
Het is wel een briljant idee, sociale druk als onderpand. Moeten ze ook doen hier, als iemand zijn lening niet kan betalen is de rest van de straat er ook verantwoordelijk voor.
Dat worden gezellige buurtfeestjes.
Asfyxia die opeens verantwoordelijkheidsgevoel moet kwekenquote:Op dinsdag 12 april 2011 09:18 schreef Whuzz het volgende:
[..]
Als we dat dan ook doen met de huur heb je ineens hele buurten die failliet zijn door de collectieve huurachterstand.
We hebben het in Nederland zelfs beter geregeld. Als iemand zijn lening niet kan betalen is heel het land er verantwoordelijk voor. Overheidsgaranties voor banken, bailouts, NHG. We hebben dat stevig verankerd.quote:Op dinsdag 12 april 2011 09:12 schreef Terrorizer het volgende:
[..]
Het is wel een briljant idee, sociale druk als onderpand. Moeten ze ook doen hier, als iemand zijn lening niet kan betalen is de rest van de straat er ook verantwoordelijk voor.
Dat worden gezellige buurtfeestjes.
Hmm.. weet niet hoe je erbij komt, ik ben helemaal geen socialist.quote:Op dinsdag 12 april 2011 09:34 schreef GoudIsEcht het volgende:
[..]
We hebben het in Nederland zelfs beter geregeld. Als iemand zijn lening niet kan betalen is heel het land er verantwoordelijk voor. Overheidsgaranties voor banken, bailouts, NHG. We hebben dat stevig verankerd.
Briljant hè? Moet jou als socialist enorm aanspreken.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |