FOK!forum / Planes, Trains & Automobiles / Het grote treinentopic #1156 - Met de sneltrein naar Apeldoorn
dennistdzondag 27 juni 2021 @ 22:41
image.php?jpgheader01.png
sub00.jpg
danica.jpg ziggyziggyziggy, houdt niet van treinen, wel van spoorwegen.
fokavatar.jpg Dr_Flash, Wereldreiziger. Bordjesknaller. Topografiespecialist. Reisgidsmeister. Vraagt zich af hoelang er nog Dieseltractie bij ACTS is.
dragonfly.jpg Scarlet_Dragonfly, random betweter die een hekel heeft aan OV-chipkaart-haters.
GNER-60.png James1988, geilt op treinenbouwer Alstom, hogesnelheidstreinen, SNCF en Duitsland. En Brabant.
pilsklein.jpg Yreal, vindt de infrastructuur/logistiek interessant en wordt sowieso opgewonden van alles met meer dan 1000 pk.
_MG_7097-2.jpg greavy, vindt de OV-chipkaart maar niks en ziet i.p.v. het huidige materieel liever overal VIRM's rijden.
U55..jpg bork, voor alle mooie plaatjes, kloppende info en kindvriendelijke verhalen.
162.gif Crientj, Ginger, Servexmeisje en inspiratieloos. Eet graag 714's.
Darkwing.jpg Darkwing_Duck, der Nahverkehrsprofi. Parijskenner. Heeft al het spoor van Monaco bereden. Luxemburg op wensenlijstje.
koplopert.jpg Flodder450, Is een keer komen aanlopen en laat tegenwoordig zo nu en dan weten dat ie nog leeft.
ZZYPfes.png b2py, Alcoholist, weersonheilsprofeet en zeurpiet met een spoorhobby. Verliefd op PKP IC.
kupton.jpg Ireyon, de Baas van Roosendaal, achtbaanspecialist. (Is tenslotte ook rails)
psm753.jpg Peterselieman, PSM voor intimi, voor al uw kruidvatkaartjes over de grens.
sportnieuwsd.gif dennistd, Fantacolist, civiel vervoer.
dld.jpg Zug-Chef, Arrivalover die alle badslipperexpressen hekelt
ceilingdog.JPG JDude, voor overbodige feitjes over parttime-treinforensen in Brabant ( O+ )
Fok_UI.png Prins_Pils, relnicht die het allemaal prachtig vindt maar er de ballen verstand van heeft. Lieft metro en S-Bahn.
avatardeadlock.png DeaDLocK2K, *Kutjoch* Koplopers fanboy
le-creuset.jpg derLudolf, vindt moderne tupperware-treinen maar niets en vindt dat een echte trein een locomotief moet hebben
vogeltje.jpg Goverman: houdt van staal en beton. Vooral als het veel en nieuw is.
lock.gif MTL, Sloopt wel eens echte treintjes *O*
eye.jpg Fred Eeuwig chagrijnige forens
x.jpg Maegrim Grote Pimpelwasser
UISTR.jpg Salatrel Voor al uw LUD-insinuaties van zijn vriendin op zaal
Naamloos.png Socios Grootste treinliefhebber die niet met de trein durft te reizen.

sub01.jpg
In dit topic vinden we vrijwel alles interessant wat met rails te maken heeft.
Goederentreinen, trams en metro's zijn hier ook allemaal welkom, evenals informatie over vervoersbedrijven en materieelsoorten. Twijfel je of iets in dit topic thuishoort? Plaats het gerust en je merkt het vanzelf wel.

Afkortingen en nummertjes om o.a. stations en treinen aan te duiden, zijn niet wenselijk.
Zo heet station Gvc hier Den Haag Centraal en is trein 3626 gewoon de Intercity van Roosendaal naar Zwolle van 07:50 uur. Treinstelnummers mogen gewoon genoemd worden, maar dan wel graag met materieelsoort erbij vermeld.

Als je hier komt zeiken op het verkeerde bedrijf, lachen we je uit.
Een sein- of wisselstoring is vrijwel nooit de schuld van de Nederlandse Spoorwegen en het uitvallen van een IC Direct is niet de schuld van AnsaldoBreda. Terechte klachten kun je natuurlijk wel altijd hier kwijt.

header02.png
sub02.jpg
SPOILER
Normale treinkaartjes uit de automaat zijn niet geldig in Thalys.
Voor reizen met Thalys dient altijd een specifiek (datum en tijdsgebonden) ticket geboekt te worden. Dit kan o.a. via de website van NS Hispeed of Voyages SNCF.

Voor IC Direct en ICE is in bepaalde gevallen toeslag vereist.
Informatie hierover is te vinden op de site van de NS.

IC Brussel en IC Berlijn zijn binnen Nederland gewone intercities.
Met deze treinen mag met elk geldig vervoersbewijs zonder extra toeslag worden gereisd. Uitzondering is het deel Schiphol-Rotterdam met de IC Brussel: deze geldt als IC Direct en hiervoor is dus wel een toeslag vereist.

De IC Brussel rijdt 12 keer per dag tussen Amsterdam Centraal en Brussel-Zuid en daarnaast 4 keer per dag tussen Den Haag HS en Brussel-Zuid.
De dienstregeling van deze trein is hier te vinden. Daarnaast rijdt er ook elk uur een stoptrein tussen Roosendaal en Antwerpen Centraal die helaas wel slecht aansluit op de intercity van- en naar de randstad.
sub03.jpg
SPOILER
Hoe hard rijden de treinen eigenlijk op mijn traject?
De maximumsnelheid op het normale spoor in Nederland is 140km/h. Voor de HSL-Zuid geldt een vmax van 300km/h, echter wordt er door IC Direct slechts 160km/h gereden. Snelheden per trajact zijn te vinden op deze spoorkaart.

Hoeveel kilometer heb ik met de trein gereisd?
Dit kun je uitrekenen met de site van Blijbol, of je kunt zelf aan de slag met de Tariefeenhedenkaart van de NS en de bijbehorende detailkaarten voor grootstedelijke gebieden.
Ook hebben wij de DB-Netze Tariefcalculator in de aanbieding, met als bonus de Tsjechische website Jidenzka voor het berekenen van prijs en afstand (beschikbaar in Engels).
SPOILER
Waarom reden de treinen 20 jaar geleden wel gewoon op tijd en is er nu constant iets aan de hand?
20 jaar geleden reden de treinen ook niet altijd "gewoon op tijd". Nu is er niet "constant" iets aan de hand. De afgelopen 12 maanden was de punctualiteit 89,7%, oftewel: negen van de tien treinen hadden minder dan drie minuten vertraging. Cijfers van twintig jaar geleden heb ik zo niet bij de hand, maar vijftien jaar geleden schommelde het zo rond de 80-85%.

een zuchtje vind: treinen hebben vertraging

Treinen hebben niet zoveel last van wind. Pas bij stormachtige omstandigheden krijgen we problemen: de bovenleiding kan gaan zwiepen en bomen kunnen op het spoor en bovenleiding vallen. Alleen de HSL wordt al bij wat lagere windsnelheden beperkt of stilgelegd.

een sneeuw vlokje op de rials: treinen hebben vertraging.
Een sneeuwvlokje heeft geen effect. Tien ook niet. Bepaalde soorten sneeuw in aanzienlijke hoeveelheden wel, dat kan tussen de wisseltongen gaan aankoeken waardoor de wissels niet meer goed omgelegd kunnen worden. Dat wordt tegenwoordig bestreden met o.a. betere controle op wisselverwarming en anti-icinginstallaties. Dat was twintig jaar geleden wel anders.

een regenachtige dag: treinen hebben vertraging.
Treinen hebben geen last van regen. Wel kan het in bepaalde omstandigheden (motregen, vroeg in de ochtend, veel bladval) gladde sporen veroorzaken. Dat wordt tegenwoordig bestreden met o.a. Sandite en rigoreuzere snoeiwerkzaamheden. Dat was twintig jaar geleden wel anders.

een hitte golf: treinen hebben vertraging.
Sommige materieelsoorten kunnen eerder gestoord of defect raken door hitte. Het grootste probleem is echter de invloed van hitte op de infrastructuur: bruggen die niet meer kunnen sluiten, of spoorstaven die gaan uitzetten en in het extreemste geval kunnen gaan "kronkelen" (spoorspatting).


een trein is defect geraakt: alle treinen in nederland hebben zwaar vertraging.
Bij een defecte trein wordt zoveel mogelijk het baanvak geisoleerd, zodat andere baanvakken er geen last van hebben. Dat betekent dat bij een defecte trein tussen Eindhoven en Weert de treinen zullen rijden tot Eindhoven of Weert en vanaf daar weer terug zullen gaan. Dat gaat niet altijd goed, want het veroorzaakt een hoop bijsturing van materieel en personeel, maar vaak blijft het prima beheersbaar en heeft de rest van het land er niet zoveel last van. Dat was twintig jaar geleden wel anders, nu zijn onze procedures en scenario's een stuk robuuster.

Alles wat ik hierboven noem, speelde ook twintig jaar geleden en ook honderd jaar geleden en ook in vrijwel ieder ander land in de wereld. Verschil met andere landen en met twintig jaar geleden is wel dat er in Nederland zo ongehoord veel treinen rijden, dat een klein probleem een groot effect op de treinenloop heeft.
header03.png
sub04.jpg
SPOILER
sub05.jpg
SPOILER
sub06.jpg
SPOILER
header04.png
sub07.jpg
SPOILER
De stoker en de machinist
Stap in een trein die precies om 7 over 11 vertrekt.

Onwaarschijnlijk, maar niet onmogelijk
Reis op het volledige traject Den Haag HS - Rotterdam Centraal zonder dat er daar die dag een storing optreedt.

Kedeng Kedeng
Stap in een trein die precies 10 minuten vertraging heeft.
sub08.jpg
SPOILER
Bliepfetisjist
Check met dezelfde OV-Chipkaart minstens 20 keer in- én -uit.

Corners of the World
Reis naar Den Helder, Vlissingen, Kerkrade en Eemshaven en eindig thuis in je eigen bed.

Het kompas
Stop op stations die eindigen in resp. -Noord, -Oost, -Zuid en -West in 4 verschillende steden.

Van alle markten thuis
Reis met treinen van minstens 5 verschillende vervoerders.
sub09.jpg
SPOILER
Men At Work
Reis door alle spoortunnels van Nederland.

Wereldreiziger
Reis op alle spoorlijnen voor personenvervoer binnen Nederland.
En hier verder! Vanaf nu elk nieuw topic beginnen met frontseinen!

uKVN5Wgh.jpg
dennistdzondag 27 juni 2021 @ 22:45
quote:
0s.gif Op zondag 27 juni 2021 22:04 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Hoe lang doe je erover nu? En hoe lang was de oude situatie?
Winterswijk-Apeldoorn is 47 minuten, tegenover 65 minuten (waarvan 13 minuten overstaptijd) normaal. Grote winst is ook een goede overstap in Apeldoorn (7 minuten) waardoor de totale reistijd Winterswijk-Amersfoort daalt van 1:48 naar 1:18.
Erno-BEmaandag 28 juni 2021 @ 06:47
quote:
0s.gif Op zondag 27 juni 2021 22:45 schreef dennistd het volgende:

[..]

Winterswijk-Apeldoorn is 47 minuten, tegenover 65 minuten (waarvan 13 minuten overstaptijd) normaal. Grote winst is ook een goede overstap in Apeldoorn (7 minuten) waardoor de totale reistijd Winterswijk-Amersfoort daalt van 1:48 naar 1:18.
Voor mijn gevoel duurt een rit naar Apeldoorn ook vele male sneller met de sneltrein, ten opzichte van de stoptrein. De lange overstap in Zutphen en het eindeloze geboemel tussen Zutphen en Apeldoorn maakte dat een rit tussen Winterswijk en Apeldoorn voorheen veel langer duurde dan nu.
ziggyziggyziggymaandag 28 juni 2021 @ 07:08
Er staat hier een trein voor de post met twee draaistellen ernaast...
derLudolfmaandag 28 juni 2021 @ 07:17
quote:
0s.gif Op maandag 28 juni 2021 07:08 schreef ziggyziggyziggy het volgende:
Er staat hier een trein voor de post met twee draaistellen ernaast...
En dat zijn de draaistellen die onder die trein hoort te zitten?
b2pymaandag 28 juni 2021 @ 07:45
Ligt het aan mijn onderbuikgevoel of vinden er de afgelopen jaren steeds meer (kleine) ontsporingen plaats?
ziggyziggyziggymaandag 28 juni 2021 @ 07:59
quote:
0s.gif Op maandag 28 juni 2021 07:45 schreef b2py het volgende:
Ligt het aan mijn onderbuikgevoel of vinden er de afgelopen jaren steeds meer (kleine) ontsporingen plaats?
Dat ligt aan jou.
Dr_Flashmaandag 28 juni 2021 @ 09:12
Het haalt eerder de media omdat er verder best weinig mis gaat.
MTLmaandag 28 juni 2021 @ 09:15
Ziet eruit alsof het ding op het wissel ontspoord is. Een Hilversumpje gedaan?
Dr_Flashmaandag 28 juni 2021 @ 09:22
Daar zat ik in trouwens :Y
ziggyziggyziggymaandag 28 juni 2021 @ 11:59
quote:
1s.gif Op maandag 28 juni 2021 09:15 schreef MTL het volgende:
Ziet eruit alsof het ding op het wissel ontspoord is. Een Hilversumpje gedaan?
Ik denk het niet, het wissel waar hij op staat, heeft hij met de punt mee bereden.
Duvelmaandag 28 juni 2021 @ 13:14
quote:
0s.gif Op zondag 27 juni 2021 22:45 schreef dennistd het volgende:

[..]

Winterswijk-Apeldoorn is 47 minuten, tegenover 65 minuten (waarvan 13 minuten overstaptijd) normaal. Grote winst is ook een goede overstap in Apeldoorn (7 minuten) waardoor de totale reistijd Winterswijk-Amersfoort daalt van 1:48 naar 1:18.
Dat is wel de moeite waard zeg!
Duvelmaandag 28 juni 2021 @ 13:17
quote:
2s.gif Op maandag 28 juni 2021 09:22 schreef Dr_Flash het volgende:
Daar zat ik in trouwens :Y
Dat kostte je een avondje bieren, toch? Mooi lullig.
MTLmaandag 28 juni 2021 @ 15:22
quote:
0s.gif Op maandag 28 juni 2021 11:59 schreef ziggyziggyziggy het volgende:

[..]

Ik denk het niet, het wissel waar hij op staat, heeft hij met de punt mee bereden.
Ah ok, zo goed had ik de foto's niet bekeken. Dan ben ik benieuwd wat er precies is gebeurd.
Duvelmaandag 28 juni 2021 @ 16:12
Dat verhaal over die machinist in Limburg die een gozer van 15 liet rijden... Ik heb een nare nasmaak bij degene die zo'n filmpje openbaar maakt. Nee het mag niet, natuurlijk, maar wat voor knurft ben je om het op Dumpert te zetten.
dennistdmaandag 28 juni 2021 @ 16:19
quote:
15s.gif Op maandag 28 juni 2021 16:12 schreef Duvel het volgende:
Dat verhaal over die machinist in Limburg die een gozer van 15 liet rijden... Ik heb een nare nasmaak bij degene die zo'n filmpje openbaar maakt. Nee het mag niet, natuurlijk, maar wat voor knurft ben je om het op Dumpert te zetten.
Die machinist is ook niet heel snugger om het te gaan filmen... Je weet dat het dan uit kan lekken 8)7

[ Bericht 0% gewijzigd door dennistd op 28-06-2021 17:08:11 ]
dennistdmaandag 28 juni 2021 @ 16:20
Als de rook tussen de rails naar boven komt lijkt me dat geen best teken voor de constructie :o

twitter
Duvelmaandag 28 juni 2021 @ 16:24
quote:
0s.gif Op maandag 28 juni 2021 16:19 schreef dennistd het volgende:

[..]

Die machinist is ook niet heel snugger om te het gaan filmen... Je weet dat het dan uit kan lekken 8)7
Ja dat is ook waar...
Duvelmaandag 28 juni 2021 @ 16:24
quote:
0s.gif Op maandag 28 juni 2021 16:20 schreef dennistd het volgende:
Als de rook tussen de rails naar boven komt lijkt me dat geen best teken voor de constructie :o

[ twitter ]
Hier rijdt voorlopig niks meer...
b2pymaandag 28 juni 2021 @ 17:10
quote:
0s.gif Op maandag 28 juni 2021 16:20 schreef dennistd het volgende:
Als de rook tussen de rails naar boven komt lijkt me dat geen best teken voor de constructie :o

[ twitter ]
3 foodunits in de fik, dan houdt het wel op ja. Vuur inmiddels onder controle.
derLudolfmaandag 28 juni 2021 @ 18:08
quote:
15s.gif Op maandag 28 juni 2021 16:12 schreef Duvel het volgende:
Dat verhaal over die machinist in Limburg die een gozer van 15 liet rijden... Ik heb een nare nasmaak bij degene die zo'n filmpje openbaar maakt. Nee het mag niet, natuurlijk, maar wat voor knurft ben je om het op Dumpert te zetten.
Smartphones en overal internet maken wat dat betreft veel dingen kapot.

Nee, het is niet de bedoeling om elke wildvreemde 15 jarige op de bok te zetten en nee het is niet handig dit online te zetten. Maar wat had er kunnen gebeuren, daarvoor is er toch ATB :@
dennistdmaandag 28 juni 2021 @ 18:59
In Frankfurt wordt een tunnel gepland om het grote nadeel van Hbf (het is een kopstation) weg te nemen. Er wordt gerekend dat ie in 2040 klaar is: https://bahnblogstelle.ne(...)l-in-frankfurt-main/
Janneke141maandag 28 juni 2021 @ 19:01
quote:
0s.gif Op maandag 28 juni 2021 18:59 schreef dennistd het volgende:
In Frankfurt wordt een tunnel gepland om het grote nadeel van Hbf (het is een kopstation) weg te nemen. Er wordt gerekend dat ie in 2040 klaar is: https://bahnblogstelle.ne(...)l-in-frankfurt-main/
Omdat dat in Stuttgart ook zo'n succesverhaal was?
Erno-BEmaandag 28 juni 2021 @ 19:22
quote:
0s.gif Op maandag 28 juni 2021 19:01 schreef Janneke141 het volgende:

[..]

Omdat dat in Stuttgart ook zo'n succesverhaal was?
Waarom wordt in Stuttgart het kopstation gesloopt? Het kopstation is prima voor het regionale vervoer en de IC’s en ICE’s die in Stuttgart eindigen. Een tunnel is enkel handig voor de IC’s en ICE’s richting Ulm en München (en eventueel richting Tübingen en Singen/Zürich).
Janneke141maandag 28 juni 2021 @ 19:26
quote:
0s.gif Op maandag 28 juni 2021 19:22 schreef Erno-BE het volgende:

[..]

Waarom wordt in Stuttgart het kopstation gesloopt? Het kopstation is prima voor het regionale vervoer en de IC’s en ICE’s die in Stuttgart eindigen. Een tunnel is enkel handig voor de IC’s en ICE’s richting Ulm en München (en eventueel richting Tübingen en Singen/Zürich).
Tsja. Volgens mij is het gewoon een totaal uit de hand gelopen, megalomaan project. Het overschrijdt alle tijdsplanningen en alle budgetten, vandaar dat het me zo verrast dat ze hetzelfde in Frankfurt nog eens willen proberen. Al neem ik aan (of mag ik hopen) dat ze het bestaande station min of meer intact laten en er alleen een spoorlijn onderdoor trekken. Beetje zoals Zürich zeg maar.
DeaDLocK2Kmaandag 28 juni 2021 @ 19:41
quote:
0s.gif Op zondag 27 juni 2021 22:45 schreef dennistd het volgende:

[..]

Winterswijk-Apeldoorn is 47 minuten, tegenover 65 minuten (waarvan 13 minuten overstaptijd) normaal. Grote winst is ook een goede overstap in Apeldoorn (7 minuten) waardoor de totale reistijd Winterswijk-Amersfoort daalt van 1:48 naar 1:18.
Indrukwekkend toch wel! Bedankt voor de info.
DeaDLocK2Kmaandag 28 juni 2021 @ 19:43
quote:
0s.gif Op maandag 28 juni 2021 07:45 schreef b2py het volgende:
Ligt het aan mijn onderbuikgevoel of vinden er de afgelopen jaren steeds meer (kleine) ontsporingen plaats?
Ik meen me uit ProRail-jaarverslagen te herinneren dat er een substantiële verbetering was in recentere jaren. Ik ga het eens even opzoeken.
DeaDLocK2Kmaandag 28 juni 2021 @ 19:46
quote:
15s.gif Op maandag 28 juni 2021 16:12 schreef Duvel het volgende:
Dat verhaal over die machinist in Limburg die een gozer van 15 liet rijden... Ik heb een nare nasmaak bij degene die zo'n filmpje openbaar maakt. Nee het mag niet, natuurlijk, maar wat voor knurft ben je om het op Dumpert te zetten.
Yeah precies. Ik heb toen ik 18 was ook eens op de Maaslijn op de machinistenstoel achter de hendels van de Plan U mogen zitten en ik heb gestopt en ben vertrokken op een station tussen Venlo en Roermond. Daarna nam hij het weer over en ben ik met z'n aansluitende trein, voorin de 1600 met getrokken trein van Roermond naar Maastricht gegaan.

Wat een dag was dat <3
Erno-BEmaandag 28 juni 2021 @ 20:36
quote:
0s.gif Op maandag 28 juni 2021 19:41 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]

Indrukwekkend toch wel! Bedankt voor de info.
Winterswijk-Arnhem en Winterswijk-Apeldoorn zijn beide ongeveer 70 kilometer. Winterswijk-Arnhem is altijd 65 minuten, Winterswijk-Apeldoorn op werkdagen 65 minuten (met 12-13 minuten overstap in Zutphen) en in het weekend 47 minuten.
Govermanmaandag 28 juni 2021 @ 20:47
nu op NPO2: Andere Tijden speciaal over de TEE uit de jaren 50. Mooie beelden! Vast wel terug te kijken.
derLudolfmaandag 28 juni 2021 @ 21:56
quote:
1s.gif Op maandag 28 juni 2021 20:47 schreef Goverman het volgende:
nu op NPO2: Andere Tijden speciaal over de TEE uit de jaren 50. Mooie beelden! Vast wel terug te kijken.
Ik kijk nu, bedankt voor de tip! Baas met z'n Leica diaprojector trouwens :D
Pilesmaandag 28 juni 2021 @ 21:59
quote:
1s.gif Op maandag 28 juni 2021 20:47 schreef Goverman het volgende:
nu op NPO2: Andere Tijden speciaal over de TEE uit de jaren 50. Mooie beelden! Vast wel terug te kijken.
Goeie tip, was leuk ^O^
b2pymaandag 28 juni 2021 @ 22:34
quote:
0s.gif Op maandag 28 juni 2021 19:22 schreef Erno-BE het volgende:

[..]

Waarom wordt in Stuttgart het kopstation gesloopt? Het kopstation is prima voor het regionale vervoer en de IC’s en ICE’s die in Stuttgart eindigen. Een tunnel is enkel handig voor de IC’s en ICE’s richting Ulm en München (en eventueel richting Tübingen en Singen/Zürich).
Nouja de eindigende verbindingen in Stuttgart zullen dan wel doorgetrokken worden. En je hebt niet zo heel veel keus om de verbinding Frankfurt - Stuttgart - München significant te versnellen
Duveldinsdag 29 juni 2021 @ 06:37
quote:
0s.gif Op maandag 28 juni 2021 19:46 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]

Yeah precies. Ik heb toen ik 18 was ook eens op de Maaslijn op de machinistenstoel achter de hendels van de Plan U mogen zitten en ik heb gestopt en ben vertrokken op een station tussen Venlo en Roermond. Daarna nam hij het weer over en ben ik met z'n aansluitende trein, voorin de 1600 met getrokken trein van Roermond naar Maastricht gegaan.

Wat een dag was dat <3
Ja vroeger kon je in het noorden ook gewoon vragen of je even mee mocht op de bok van een Wadloper. Alleen in Sneek ff weg want daar was de stationschef vervelend. Maar ja, dat was allemaal in de vorige eeuw hè...

Wel stoer trouwens, een Plan U rijden. De kant van de motorwagen?
DeaDLocK2Kdinsdag 29 juni 2021 @ 15:39
Ook het begin van deze eeuw nog wel. De eerste paar jaren dat ik van Zwolle naar Deventer forensde heb ik denk ik een kwart van alle ritten voorin gezeten. Dat was in de tijd dat de ic op zichzelf keerde en er maar 19 minuten over deed.

En ja motorwagenkant!
DeaDLocK2Kdinsdag 29 juni 2021 @ 15:40
Weet iemand trouwens waarom het nodig was om in Hengelo meer dan de helft van de zitplaatsen op het perron te verwijderen zonder dat er een alternatief voor is gekomen? In Deventer is een van de twee verwarmde wachthokken enkele jaren geleden ook al gesloten...
Peterdinsdag 29 juni 2021 @ 16:20
Ik heb wel eens een 6400 door Deventer bestuurd :@
dennistddinsdag 29 juni 2021 @ 16:34
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 juni 2021 15:40 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Weet iemand trouwens waarom het nodig was om in Hengelo meer dan de helft van de zitplaatsen op het perron te verwijderen zonder dat er een alternatief voor is gekomen? In Deventer is een van de twee verwarmde wachthokken enkele jaren geleden ook al gesloten...
Heeft dat niet met de vernieuwing van het meubilair te maken?
https://www.prorail.nl/nieuws/nieuw-perronmeubilair-stations
DeaDLocK2Kdinsdag 29 juni 2021 @ 16:37
Idioterie. En het is veel langer dan vier weken.
Kentekenplaatdinsdag 29 juni 2021 @ 20:50
quote:
0s.gif Op maandag 28 juni 2021 19:01 schreef Janneke141 het volgende:

[..]

Omdat dat in Stuttgart ook zo'n succesverhaal was?
Net als alle infrastructurele werken in Duitsland. Dat 2040, daar zou ik gewoon 2070 van maken.
Adrie072dinsdag 29 juni 2021 @ 21:39
twitter
Peterseliemandinsdag 29 juni 2021 @ 21:44
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 juni 2021 21:39 schreef Adrie072 het volgende:
[ twitter ]
De boot van 21.45 uur heeft een vertraging van 5 minuten. Ik herhaal, de boot van 21.45 uur heeft een vertraging van vijf minuten.
dennistdwoensdag 30 juni 2021 @ 01:36
NS zet vervangend vervoer in :+

Sailtrein.jpg
b2pywoensdag 30 juni 2021 @ 10:33
https://nieuws.ns.nl/eval(...)beteringen-mogelijk/
ProRail en NS hebben een evaluatie gedaan van de winterse omstandigheden eerder dit jaar. ‘Systeem niet berekend op uitzonderlijk winterweer, zijn wel verbeteringen mogelijk’
Dr_Flashwoensdag 30 juni 2021 @ 10:38
haha lol al 15 jaar hebben ze de mond vol over wintermaatregelen et al. En nu is het systeem er niet op berekend :')

Want zeg zelf: we hebben drie dagen winters winterweer gehad. En dat was in Nederland eigenlijk hoog tijd. Er was niks "uitzonderlijks" aan.
MTLwoensdag 30 juni 2021 @ 10:52
Nog meer kamerbriefjes, onder andere over de voortgang van de ICNG (zoals al gezegd komt ie pas in 2022, reden is dus softwareproblemen) en de recente telefoniestoring bij ProRail.
James1988woensdag 30 juni 2021 @ 23:47
twitter


Gaat Abellio Duitsland de zomer overleven?
Peterdonderdag 1 juli 2021 @ 00:07
quote:
0s.gif Op woensdag 30 juni 2021 23:47 schreef James1988 het volgende:
[ twitter ]

Gaat Abellio Duitsland de zomer overleven?
In hoeverre is NS aansprakelijk voor schulden?
Maegrimdonderdag 1 juli 2021 @ 00:12
dat geld halen ze bij standplaats rotterdam vandaan
DeaDLocK2Kdonderdag 1 juli 2021 @ 09:13
quote:
0s.gif Op woensdag 30 juni 2021 23:47 schreef James1988 het volgende:
[ twitter ]

Gaat Abellio Duitsland de zomer overleven?
Gaat Arthur Kamminga ooit eens een Tweet schrijven die *niet* bol staat van de leugens en verdraaiingen?
DeaDLocK2Kdonderdag 1 juli 2021 @ 09:14
Vraag eens aan 'm hoe het met die rechtszaak gaat van ze.
MTLdonderdag 1 juli 2021 @ 09:44
Op sommige dingen heeft 'ie zeker gewoon een punt, maar hij doet op een zodanig drammerige manier (en altijd weer het grote boze NS erbij halen, zelfs als het er helemaal niks mee te maken heeft) dat het gewoon zeiken om het zeiken wordt.
Als dat Flixtrain-bedrijf van 'm een keer een open access IC in gaat leggen in Nederland in plaats van dit gezeik, dan zal ik 'm daarin van harte steunen (heck, ik ben nog benieuwd ook hoe dat zou gaan), maar met dit onvolwassen gedrag mag hij van mij wegblijven.
DeaDLocK2Kdonderdag 1 juli 2021 @ 09:59
Net als Rikus Spithorst nogal een Karen in ieder geval. Altijd op zoek naar iemand hoger om tegen te klagen.
Salatreldonderdag 1 juli 2021 @ 10:34
quote:
7s.gif Op donderdag 1 juli 2021 00:12 schreef Maegrim het volgende:
dat geld halen ze bij standplaats rotterdam vandaan
Shit weer geen kerstpakket dit jaar.
James1988donderdag 1 juli 2021 @ 13:32
quote:
0s.gif Op donderdag 1 juli 2021 00:07 schreef Peter het volgende:

[..]

In hoeverre is NS aansprakelijk voor schulden?
Niet onbeperkt, want Abellio is juridisch een separaat bedrijf met eigen verantwoordelijkheden.
spectrumanalyserdonderdag 1 juli 2021 @ 16:45
Voor 10 September staat de eerste Müller-tours partytrein gepland. Een week later nog eentje.
dat is een weekendje Egmond aan Zee voor duitse toeristen. De trein bestond voorheen uit acht rijtuigen en gaat van Münster naar Alkmaar.

Dinnertrain gaat in het eerste weekend van September al rijden. 3,4,5 september vanaf Haarlem.
dennistddonderdag 1 juli 2021 @ 22:39
twitter


_O-
TjjWesterdonderdag 1 juli 2021 @ 22:42
quote:
0s.gif Op donderdag 1 juli 2021 13:32 schreef James1988 het volgende:

[..]

Niet onbeperkt, want Abellio is juridisch een separaat bedrijf met eigen verantwoordelijkheden.
NS heeft zicht garant gesteld voor abellio. Is nodig om te voldoen aan consessie eisen.
b2pydonderdag 1 juli 2021 @ 23:12
Kan mij niet voorstellen dat NS Groep een ongelimiteerde aansprakelijkheid kent voor activiteiten van Abellio Duitsland..
DeaDLocK2Kdonderdag 1 juli 2021 @ 23:33
Nee, het heet hier alleen niet expliciet limited liability company...
Socioszaterdag 3 juli 2021 @ 09:03
Is het alweer tijd voor nieuwe, mooie fotoreportages? :Y) :s)
Peterseliemanzaterdag 3 juli 2021 @ 09:29
quote:
88s.gif Op zaterdag 3 juli 2021 09:03 schreef Socios het volgende:
Is het alweer tijd voor nieuwe, mooie fotoreportages? :Y) :s)
Als je er eentje hebt: graag
Socioszaterdag 3 juli 2021 @ 11:19
quote:
14s.gif Op zaterdag 3 juli 2021 09:29 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Als je er eentje hebt: graag
Nee, helaas. Ik dacht eens kijken in het Treinpics, -nieuws en -praattopic of er iets te vinden is. :P
b2pyzaterdag 3 juli 2021 @ 18:47
Zat pics op Twitter van die milieukiller die dit weekend een onnodig rondje rijdt
Erno-BEzaterdag 3 juli 2021 @ 20:20
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 juli 2021 18:47 schreef b2py het volgende:
Zat pics op Twitter van die milieukiller die dit weekend een onnodig rondje rijdt
Wie bedoel je?
DeaDLocK2Kzaterdag 3 juli 2021 @ 20:32
Vast een stoomlocomotief!
b2pyzaterdag 3 juli 2021 @ 21:54
1O2A7506-scaled.jpg?resize=1024%2C683&ssl=1
Dit ding rijdt van het weekend een rondje.
DeaDLocK2Kzaterdag 3 juli 2021 @ 22:18
Oh jah. Eternit op wielen ;)

Leuk hoor.
b2pyzondag 4 juli 2021 @ 09:41
_O-
derLudolfzondag 4 juli 2021 @ 09:48
quote:
Daar wordt een hoop verdient :P
dennistdzondag 4 juli 2021 @ 11:15
Gemiste kans dat ze niet de SR10 achterop de Pimpel hangen....

Koning weer vaker op pad, morgen voor staatsbezoek naar Berlijn - https://nos.nl/l/2387873
dennistdzondag 4 juli 2021 @ 11:16
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 juli 2021 21:54 schreef b2py het volgende:
[ afbeelding ]
Dit ding rijdt van het weekend een rondje.
Dit was mijn uitzicht vanmorgen vanuit de hotelkamer in Goes ;)

20210704-075344.jpg
Peterseliemanzondag 4 juli 2021 @ 11:39
quote:
0s.gif Op zondag 4 juli 2021 11:16 schreef dennistd het volgende:

[..]

Dit was mijn uitzicht vanmorgen vanuit de hotelkamer in Goes ;)

[ link | afbeelding ]
Ben je ook nog even naar het restaurant op het terrein van de SGB geweest?
derLudolfzondag 4 juli 2021 @ 12:03
quote:
0s.gif Op zondag 4 juli 2021 11:15 schreef dennistd het volgende:
Gemiste kans dat ze niet de SR10 achterop de Pimpel hangen....

Koning weer vaker op pad, morgen voor staatsbezoek naar Berlijn - https://nos.nl/l/2387873
:') ja ja en met de troonrede de bek weer vooraan over milieu :r
b2pyzondag 4 juli 2021 @ 12:51
quote:
0s.gif Op zondag 4 juli 2021 11:15 schreef dennistd het volgende:
Gemiste kans dat ze niet de SR10 achterop de Pimpel hangen....

Koning weer vaker op pad, morgen voor staatsbezoek naar Berlijn - https://nos.nl/l/2387873
Drie dagen staatsbezoek waarvan 2 al kwijt aan in een trein zitten, ik snap het wel hoor
derLudolfzondag 4 juli 2021 @ 13:01
quote:
0s.gif Op zondag 4 juli 2021 12:51 schreef b2py het volgende:

[..]

Drie dagen staatsbezoek waarvan 2 al kwijt aan in een trein zitten, ik snap het wel hoor
Dan maar eens afvragen hoe belangrijk dat bezoek is ;) Overigens duurt die reis "maar" 6 uur, dus als ie met de eerste Pimpel gaat, is ie voor de middag in Berlin.
dennistdzondag 4 juli 2021 @ 13:17
quote:
14s.gif Op zondag 4 juli 2021 11:39 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Ben je ook nog even naar het restaurant op het terrein van de SGB geweest?
Vanmorgen eventjes ja, op het terras wat gedronken voor we weer vertrokken. Gisteravond waren we pas om 21u bij de SGB, toen zat het restaurant al dicht. We zijn nog wel met de Plan U de lijn op geweest voor het echte safarigevoel (het gras stond nogal hoog...)
DeaDLocK2Kzondag 4 juli 2021 @ 13:18
quote:
0s.gif Op zondag 4 juli 2021 12:51 schreef b2py het volgende:

[..]

Drie dagen staatsbezoek waarvan 2 al kwijt aan in een trein zitten, ik snap het wel hoor
Ik ook want het zijn rijke mensen en voor rijke mensen gelden er nou eenmaal andere regels.
#ANONIEMzondag 4 juli 2021 @ 15:11
Angriff auf die Deutsche Bahn: Russen-Milliardäre sollen Züge für Flixtrain bauen

https://www.businessinsid(...)r-flixtrain-bauen-a/

quote:
Wie Business Insider erfuhr, soll die Europa-Tochter von TMH an Flixtrain mehr als 60 Züge mit jeweils vier bis zehn Waggons liefern. Ein Geschäft, mit dem Flixtrain europaweit expandieren will.
Kwam toevallig dit artikel tegen in de Duitse media. FlixTrain wil blijkbaar in Europa verder uitbreiden door 60+ treinen van vier tot tien wagons lengte bij Transmashholding (Rusland) te kopen. Het lijkt er wel op dat er wat dubieus Russisch geld bij zit :P

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 04-07-2021 15:12:49 ]
b2pyzondag 4 juli 2021 @ 16:08
quote:
1s.gif Op zondag 4 juli 2021 13:01 schreef derLudolf het volgende:

[..]

Dan maar eens afvragen hoe belangrijk dat bezoek is ;) Overigens duurt die reis "maar" 6 uur, dus als ie met de eerste Pimpel gaat, is ie voor de middag in Berlin.
Las op Twitter nog een aandachtspuntje, rijtuigen van Wimlex mogen 160 terwijl die in DE 200 zou moeten kunnen.
Peterseliemanmaandag 5 juli 2021 @ 20:17
De ontsporing van een Arrivatrein vorige week in Groningen is veroorzaakt doordat de spoorwijdte te groot was geworden.

https://www.prorail.nl/nieuws/ontsporing-groningen
Duvelmaandag 5 juli 2021 @ 20:45
quote:
0s.gif Op zondag 4 juli 2021 16:08 schreef b2py het volgende:

[..]

Las op Twitter nog een aandachtspuntje, rijtuigen van Wimlex mogen 160 terwijl die in DE 200 zou moeten kunnen.
De begeleidingsrijtuigen zijn volgens mij niet toegelaten in Duitsland.
derLudolfmaandag 5 juli 2021 @ 20:56
quote:
1s.gif Op zondag 4 juli 2021 15:11 schreef J.B. het volgende:
Angriff auf die Deutsche Bahn: Russen-Milliardäre sollen Züge für Flixtrain bauen

https://www.businessinsid(...)r-flixtrain-bauen-a/
[..]

Kwam toevallig dit artikel tegen in de Duitse media. FlixTrain wil blijkbaar in Europa verder uitbreiden door 60+ treinen van vier tot tien wagons lengte bij Transmashholding (Rusland) te kopen. Het lijkt er wel op dat er wat dubieus Russisch geld bij zit :P
Ja boeiend, er pensen ook landen toch ook vliegtuigen van Emirates en Qatar in Europa.

Maar ja, Rusland, da's nog fouter hè.
Dr_Flashmaandag 5 juli 2021 @ 21:13
quote:
2s.gif Op maandag 5 juli 2021 20:45 schreef Duvel het volgende:

[..]

De begeleidingsrijtuigen zijn volgens mij niet toegelaten in Duitsland.
Worden gewoon gejat, net als de fiets van Prins Bernhard toen huehue :P
DeaDLocK2Kmaandag 5 juli 2021 @ 22:47
quote:
2s.gif Op maandag 5 juli 2021 20:45 schreef Duvel het volgende:

[..]

De begeleidingsrijtuigen zijn volgens mij niet toegelaten in Duitsland.
Daar was toch een oplossing voor? En anders vraag je aan de Duitsers of ze er gewoon een salonrijtuig en twee 1e klasse rijtuigen die 200 kan achter de pimpel zetten.
spectrumanalysermaandag 5 juli 2021 @ 22:58
korte treintjes zijn gaaf


zou deze gered zijn van de sloop?
Peterseliemanmaandag 5 juli 2021 @ 23:04
zeker. Deze kopbakken van het DD-AR worden door Strukton gebruikt als mobiel verblijf. Daarnaast gaan ze mogelijk accupakketten bevatten zodat de 1700-loc ook over bovenleidingloze stukken kan rijden.
spectrumanalysermaandag 5 juli 2021 @ 23:07
quote:
14s.gif Op maandag 5 juli 2021 23:04 schreef Peterselieman het volgende:
zeker. Deze kopbakken van het DD-AR worden door Strukton gebruikt als mobiel verblijf. Daarnaast gaan ze mogelijk accupakketten bevatten zodat de 1700-loc ook over bovenleidingloze stukken kan rijden.
Dat Strukton twee DDAR-stuurstandrijtuigen gekocht had wist ik.
Op deze foto is een DDM1 bak te zien.
Peterseliemanmaandag 5 juli 2021 @ 23:15
kan best eenzelfde doel dienen
DeaDLocK2Kdonderdag 8 juli 2021 @ 12:42
Ze hebben geld voor de Maaslijn gevonden. Ben benieuwd of het bij die 96 miljoen blijft...
dennistdvrijdag 9 juli 2021 @ 12:37
In Oostenrijk is vanmorgen een treinstel op de Murtalbahn tegen de wortels van een vannacht omgevallen boom gereden. Hierdoor is de voorste bak ontspoord, omgevallen en in de rivier terecht gekomen. In de trein vielen 17 gewonden, van wie er 9 naar het ziekenhuis gebracht werden.

https://salzburg.orf.at/stories/3111969/

twitter
b2pyvrijdag 9 juli 2021 @ 16:18
quote:
0s.gif Op donderdag 8 juli 2021 12:42 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Ze hebben geld voor de Maaslijn gevonden. Ben benieuwd of het bij die 96 miljoen blijft...
Zal vast afhangen van de materiaalprijzen
Peterseliemanvrijdag 9 juli 2021 @ 23:11
ziet er wel mooi uit zo :)

derLudolfvrijdag 9 juli 2021 @ 23:13
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 juli 2021 16:18 schreef b2py het volgende:

[..]

Zal vast afhangen van de materiaalprijzen
Naar wat ik begrepen heb (oa van onze leveranciers) is de verwachting dat de staalprijs toch wel weer gaat dalen in de loop van het jaar. Ik hoop het.
b2pyzaterdag 10 juli 2021 @ 09:43
En als je die leverancier 1 jaar terug had gevraagd dat het door dak zou gaan had ie ook nee gezegd
derLudolfzaterdag 10 juli 2021 @ 11:22
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 juli 2021 09:43 schreef b2py het volgende:
En als je die leverancier 1 jaar terug had gevraagd dat het door dak zou gaan had ie ook nee gezegd
Het zal ook een stukje wensdenken zijn. Maar goed, als men voornemens is bepaalde hoogovens/walserijen weer op te starten doet het hopelijk iets aan de krapte.


Goed, genoeg off topic. Vanochtend naar Rheine gereden, NRW Ticket gekocht, zit nu in de RE7 richting Wuppertal. Even rondje Schwebebahn
TjjWesterzaterdag 10 juli 2021 @ 14:55
Vandaag toevallig voor het eerst een desiro van de RRX kunnen zien in herzogenrath. Prachtige treinen. Mooi interieur.
derLudolfzaterdag 10 juli 2021 @ 17:00
Redelijke fik in de buurt van Wuppertal Vohwinkel. Als het goed is gaat de Schwebebahn over de straat waar net brandweerwagens stonden.

Hoop ik. Of hij rijdt niet omdat de hoogwerker toch in de straat staat waar de Schwebebahn over heen gaat. Hij stond net in een zijstraat.
DeaDLocK2Kzondag 11 juli 2021 @ 20:44
Hey liefjes, weet een van jullie of de nachttrein net als de ICE weleens 160 rijdt tussen Utrecht en Amsterdam?
Duvelzondag 11 juli 2021 @ 20:49
Nee.

Dat weet ik niet.

Het zou op zich geen probleem moeten zijn mits ie daar onder ETCS rijdt. En als ie daar de juiste installatie voor heeft en is toegelaten, dan zou ie dat wel moeten (want het hoogste veiligheidsniveau).
DeaDLocK2Kzondag 11 juli 2021 @ 20:56
Ja want bij de ETCS-test-stellen (SLT?) had ETCS voorrang als beiden aanwezig waren op een traject. Ik las in Rail Magazine dat dat nog weleens voor problemen zorgde.
Peterseliemanzondag 11 juli 2021 @ 21:00
quote:
0s.gif Op zondag 11 juli 2021 20:56 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Ja want bij de ETCS-test-stellen (SLT?) had ETCS voorrang als beiden aanwezig waren op een traject. Ik las in Rail Magazine dat dat nog weleens voor problemen zorgde.
Het heeft wel eens vreemde gezichten opgeleverd omdat een stoptrein een IC inhaalde _O-
ReisTmaandag 12 juli 2021 @ 12:02
Helaas is de aslast van een Vectron wat hoger dan die van een ICE 3. Volgens de netverklaring mag in Nederland materieel met een aslast boven de 20 t (dat zijn de meeste moderne e-locs waaronder de Vectron) nergens sneller rijden dan 140 km/h, met uitzondering van de HSL en Hanzelijn.
DeaDLocK2Kmaandag 12 juli 2021 @ 13:17
Ook niet meer op Schiphol-Laan van NOI?
dennistdmaandag 12 juli 2021 @ 14:03
Geen idee wat de aslast van de Thalys is, maar ik kan me zo voorstellen dat die lager is dan een Vectron.
Duvelmaandag 12 juli 2021 @ 14:10
quote:
0s.gif Op maandag 12 juli 2021 14:03 schreef dennistd het volgende:
Geen idee wat de aslast van de Thalys is, maar ik kan me zo voorstellen dat die lager is dan een Vectron.
Alles heeft een lagere aslast dan de Vectron.
ReisTmaandag 12 juli 2021 @ 14:16
Aslast van de Thalys is niet meer dan 17 t, omdat zwaardere treinen geen 300 mogen op de Belgische HSL.
Petermaandag 12 juli 2021 @ 16:53
Bind een pomplorry vast aan de loc en je het meer assen en dus een lagere aslast? :+
derLudolfmaandag 12 juli 2021 @ 17:54
Bestaan er geen Co'Co Vectrons? :D
derLudolfmaandag 12 juli 2021 @ 17:57
Is Duits spoor dan zoveel degelijker, of mogen Vectrons daar ook geen 160?

Ik kwam zaterdag over een stuk spoor dat schreef lag, volgens mij vlak voor station Unna (vanuit richting Münster (Westf))
DeaDLocK2Kmaandag 12 juli 2021 @ 18:45
Nou jah, hier heeft het onder andere te maken met de bodemkwaliteit. Vanwege een rapport van dit of vorig jaar krijg ik de indruk dat er op bijna het hele spoornet in NL een tijdelijke snelheidsrestrictie ligt. Klaasje heeft er ook al eens iets over gepost geloof ik.
Peterseliemanmaandag 12 juli 2021 @ 20:26
Je hebt in ieder geval een aantal langdurige snelheidsbeperkingen zoals tussen Culemborg en Geldermalsen en tussen Lage Zwaluwe en Zevenbergen. Daarnaast heb je nu die beperkingen bij onbewaakte overwegen. Dus het tikt wel aan.
DeaDLocK2Kmaandag 12 juli 2021 @ 22:13
quote:
14s.gif Op maandag 12 juli 2021 20:26 schreef Peterselieman het volgende:
Je hebt in ieder geval een aantal langdurige snelheidsbeperkingen zoals tussen Culemborg en Geldermalsen en tussen Lage Zwaluwe en Zevenbergen. Daarnaast heb je nu die beperkingen bij onbewaakte overwegen. Dus het tikt wel aan.
Klopt, maar dat is niet helemaal waar ik het over heb. Even kijken of ik het gesprek erover kan terugvinden.
DeaDLocK2Kmaandag 12 juli 2021 @ 23:42
Wel semi-relevant voor deze topicreeks toch wel: https://eenvandaag.avrotr(...)t-bom-onder-plannen/
Duvelmaandag 12 juli 2021 @ 23:43
quote:
0s.gif Op maandag 12 juli 2021 23:42 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Wel semi-relevant voor deze topicreeks toch wel: https://eenvandaag.avrotr(...)t-bom-onder-plannen/
Prachtig toch?
DeaDLocK2Kmaandag 12 juli 2021 @ 23:56
quote:
6s.gif Op maandag 12 juli 2021 23:43 schreef Duvel het volgende:

[..]

Prachtig toch?
Ja ik word heel gelukkig van het rapport maar als dit één van de Paarse Kabinetten, Bakellende of Rutte was geweest dan gebeurt er niets mee en verzint men wel redenen om het onder de bank te schoffelen, net als dat al jaren gedaan wordt met berekeningen waar daadwerkelijk alle externaliteiten bij betrokken zijn, zoals de collectieve schade aan de volksgezondheid. En het probleem is nou juist dat we een van die kabinetten hebben. Nederland heeft het al 30 jaar over "linkse hobbies" terwijl er al 30 jaar een neoliberale, behoorlijk rechtse koers gevaren wordt. En de bezuinigingen van de Kabinetten Lubbers ervoor waren ook niet bepaald "linkse hobbies". Dat waren er ook 3 in 11 of 12 jaar? Fucking hell zeg.

Het zou mij niet verbazen als die gezondheidsschade zou gaan om enkele miljarden per jaar, en zoveel kan 't nooit gaan opleveren dus dan valt de vraag ook wel weg.

Net als dat item over energiebelastingen vandaag. Kan ik me echt kwaad om maken. De handen gaan me steeds meer jeuken om zelf in het politieke harnas te springen maar ik ben bang dat het grotendeels tegen windmolens vechten is en tegen het systeem.

Sorry voor de /rant maar het zat me na het lezen van een tweet van Elon Musk over een belangrijk en bewezen theorie uit de verkeerskunde, https://en.wikipedia.org/wiki/Induced_demand dat het "slechts een theorie" gewoon gigantisch hoog. Stelletje droeftoeters aan de leiding.
Dr_Flashdinsdag 13 juli 2021 @ 09:42
"Het is niet gelukt om uw facturen op te halen."

Nee maar afschrijven lukte wel he :{w

Falende nikskunners :r klote NS :r
Sjoerd102dinsdag 13 juli 2021 @ 10:17
Nu ben ik geen ‘die-hard treinen fan, maar vind een dagje treinen nooit vervelend.
Net als ik het leuk om (op het oog) compleet nutteloze feitjes te weten :@
Gisteren voor het eerst in 1,5 jaar ofzo weer eens met de trein geweest, en toen vroeg ik me het volgende af.

Tot mijn verbazing zag ik vlak voor Utrecht Centraal het Station Utrecht Vaartsche rijn liggen.
Dit station ligt amper 1kilometer hemelsbreed van Utrecht Centraal.
Deze afstand heb ik in google maps berekend tussen de perroneindes.

Tussen het perron van station Blerick en dat van Venlo zit hemelsbreed nog minder dan een kilometer.
Zijn dit de stations die het dichtst bij elkaar liggen in Nederland, of zijn er die nog dichter op elkaar liggen?
spectrumanalyserdinsdag 13 juli 2021 @ 10:26
Station Koog Zaandijk - Station Koog aan de Zaan.
De afstand tussen de perrons van deze stations is 838 meter.
Sjoerd102dinsdag 13 juli 2021 @ 10:26
Tevens nog een vraag:
Aangezien we gebruik maakte van daltarief kaarten, betekend dit dat je ‘s avonds pas na 18:30u mag reizen. Duidelijk dat je dan niet eerder een trein pakt.
Tot onze verbazing bleek echter dat je pas 5minuten voor die tijd door de tourniquettes kan.
Wat is hier de reden van?
Zelf vinden mijn vriendin en ik het altijd wel prettig om voor we de trein instappen nog even een broodje/blikje drinken oid te halen in de stationshal. Op Amsterdam Centraal liggen deze voorzieningen allemaal achter de tourniquettes. Hierdoor ben je eigenlijk genoodzaakt om OF een trein later te pakken, of in de stad nog wat te kopen. Lijkt me voor de omzet van de winkels ook niet echt bevorderlijk.
Frozen-assassindinsdag 13 juli 2021 @ 10:27
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 juli 2021 10:26 schreef Sjoerd102 het volgende:
Tevens nog een vraag:
Aangezien we gebruik maakte van daltarief kaarten, betekend dit dat je ‘s avonds pas na 18:30u mag reizen. Duidelijk dat je dan niet eerder een trein pakt.
Tot onze verbazing bleek echter dat je pas 5minuten voor die tijd door de tourniquettes kan.
Wat is hier de reden van?
Zelf vinden mijn vriendin en ik het altijd wel prettig om voor we de trein instappen nog even een broodje/blikje drinken oid te halen in de stationshal. Op Amsterdam Centraal liggen deze voorzieningen allemaal achter de tourniquettes. Hierdoor ben je eigenlijk genoodzaakt om OF een trein later te pakken, of in de stad nog wat te kopen. Lijkt me voor de omzet van de winkels ook niet echt bevorderlijk.
Omdat je anders dan trein van 18.15 kan pakken. Dat is niet de bedoeling want de dal begint pas om 18.30 :P
Dr_Flashdinsdag 13 juli 2021 @ 10:29
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 juli 2021 10:27 schreef Frozen-assassin het volgende:

[..]

Omdat je anders dan trein van 18.15 kan pakken. Dat is niet de bedoeling want de dal begint pas om 18.30 :P
En het weren van secondenterroristen is belangrijker dan ze een poot uit te kunnen draaien via de winkeltjes op de stations.
spectrumanalyserdinsdag 13 juli 2021 @ 10:29
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 juli 2021 10:26 schreef Sjoerd102 het volgende:
Tevens nog een vraag:
Aangezien we gebruik maakte van daltarief kaarten, betekend dit dat je ‘s avonds pas na 18:30u mag reizen. Duidelijk dat je dan niet eerder een trein pakt.
Tot onze verbazing bleek echter dat je pas 5minuten voor die tijd door de tourniquettes kan.
Wat is hier de reden van?
Zelf vinden mijn vriendin en ik het altijd wel prettig om voor we de trein instappen nog even een broodje/blikje drinken oid te halen in de stationshal. Op Amsterdam Centraal liggen deze voorzieningen allemaal achter de tourniquettes. Hierdoor ben je eigenlijk genoodzaakt om OF een trein later te pakken, of in de stad nog wat te kopen. Lijkt me voor de omzet van de winkels ook niet echt bevorderlijk.
Ik denk dat dit gedaan is om tijd te geven om naar het perron te lopen.
Stations zijn soms groot, zoals Amsterdam Centraal. Maar ook als je Sloterdijk door moet ben je meerdere minuten aan het lopen.
Sjoerd102dinsdag 13 juli 2021 @ 10:30
nogmaals: ik snap dat je 18:30u de trein moet pakken (en niet om 18:28u of 18:29u).
We stappen echter niet in de trein, maar willen nog in winkel wat kopen.
in 5minuten redden we het meestal niet om en iets te kopen, eventueel op te eten en in trein te stappen.

We zouden natuurlijk een trein later kunnen nemen, maar ivm met een ongunstige overstap zouden wij dan een uur later thuis zijn geweest.
DeaDLocK2Kdinsdag 13 juli 2021 @ 11:03
Dan vraag je aan een personeelslid of ze je erdoor willen laten of je gaat aan de achterkant naast de ingang van één van die tunnels iets halen of bij de Ah2Go aan de Oosttunnel.
Salatreldinsdag 13 juli 2021 @ 11:50
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 juli 2021 11:03 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Dan vraag je aan een personeelslid of ze je erdoor willen laten.
En dat doen ze als het goed is niet. Via de tunnel zonder poortjes naar de achterkant en daar bij de ah2go je eten en drinken halen is ook een optie. Julia’s heeft daar nog een locatie buiten de poortjes.
DeaDLocK2Kdinsdag 13 juli 2021 @ 12:40
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 juli 2021 11:50 schreef Salatrel het volgende:

[..]

En dat doen ze als het goed is niet. Via de tunnel zonder poortjes naar de achterkant en daar bij de ah2go je eten en drinken halen is ook een optie. Julia’s heeft daar nog een locatie buiten de poortjes.
Dan check je in met je normale OV-chipkaart in plaats van zo'n papieren kaart, haal je je meuk en dan check je weer uit tot het 18:25 is.
Tja.
Duveldinsdag 13 juli 2021 @ 16:06
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 juli 2021 10:17 schreef Sjoerd102 het volgende:
Nu ben ik geen ‘die-hard treinen fan, maar vind een dagje treinen nooit vervelend.
Net als ik het leuk om (op het oog) compleet nutteloze feitjes te weten :@
Gisteren voor het eerst in 1,5 jaar ofzo weer eens met de trein geweest, en toen vroeg ik me het volgende af.

Tot mijn verbazing zag ik vlak voor Utrecht Centraal het Station Utrecht Vaartsche rijn liggen.
Dit station ligt amper 1kilometer hemelsbreed van Utrecht Centraal.
Deze afstand heb ik in google maps berekend tussen de perroneindes.

Tussen het perron van station Blerick en dat van Venlo zit hemelsbreed nog minder dan een kilometer.
Zijn dit de stations die het dichtst bij elkaar liggen in Nederland, of zijn er die nog dichter op elkaar liggen?

Vaartsche Rijn ligt er vooral voor overstappers op de tram. Die hoeven dan niet de hal van Utrecht Centraal te doorkruisen.
Ireyondinsdag 13 juli 2021 @ 16:30
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 juli 2021 10:26 schreef spectrumanalyser het volgende:
Station Koog Zaandijk - Station Koog aan de Zaan.
De afstand tussen de perrons van deze stations is 838 meter.
Santpoort-Noord - Driehuis: 740 meter
Pilesdinsdag 13 juli 2021 @ 19:48
quote:
3s.gif Op dinsdag 13 juli 2021 16:06 schreef Duvel het volgende:

[..]

Vaartsche Rijn ligt er vooral voor overstappers op de tram. Die hoeven dan niet de hal van Utrecht Centraal te doorkruisen.
En overstappers sprinters Arnhem <> Den Bosch was ooit bedacht toch? Weet niet of daar iets van terecht komt. En dan straks ook nog (IC-)station Lunetten...
Sociosdinsdag 13 juli 2021 @ 19:56
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 juli 2021 10:17 schreef Sjoerd102 het volgende:
Zijn dit de stations die het dichtst bij elkaar liggen in Nederland, of zijn er die nog dichter op elkaar liggen?
Niettegenstaande buiten Nederland: tussen de perrons van de Duitse Intercitystations Norddeich en Norddeich Mole ligt letterlijk alleen een spoorwegovergang en een wissel. :P
b2pywoensdag 14 juli 2021 @ 11:46
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 juli 2021 10:17 schreef Sjoerd102 het volgende:
Nu ben ik geen ‘die-hard treinen fan, maar vind een dagje treinen nooit vervelend.
Net als ik het leuk om (op het oog) compleet nutteloze feitjes te weten :@
Gisteren voor het eerst in 1,5 jaar ofzo weer eens met de trein geweest, en toen vroeg ik me het volgende af.

Tot mijn verbazing zag ik vlak voor Utrecht Centraal het Station Utrecht Vaartsche rijn liggen.
Dit station ligt amper 1kilometer hemelsbreed van Utrecht Centraal.
Deze afstand heb ik in google maps berekend tussen de perroneindes.

Tussen het perron van station Blerick en dat van Venlo zit hemelsbreed nog minder dan een kilometer.
Zijn dit de stations die het dichtst bij elkaar liggen in Nederland, of zijn er die nog dichter op elkaar liggen?

Ze liggen dan wel niet aan dezelfde spoorlijn maar de kortste afstand tussen een ingang en uitgang van Gare du Nord en Gare de l’Est is circa 100-150m.
spectrumanalyserwoensdag 14 juli 2021 @ 12:14
Je kunt stellen dat lopen van Utrecht Centraal naar Utrecht Maliebaan sneller is dan met de trein.
spectrumanalyserwoensdag 14 juli 2021 @ 15:05
Komend weekend werkzaamheden tussen Alkmaar, Zaandam en Beverwijk. Er rijden stop- en snelbussen.

quote:
Zaterda 17 juli 04:00 t/m maandag 19 juli 02:00
Door werkzaamheden: tussen Beverwijk en Alkmaar rijden er bussen en tussen Zaandam en Alkmaar rijden er bussen.
In ieder geval zal er worden gewerkt aan station Castricum. werkzaamheden aan het perron.
tussen Zaandijk en Koog aan de Zaan zal worden gewerkt aan de bovenleiding.

[ Bericht 9% gewijzigd door spectrumanalyser op 14-07-2021 16:10:31 ]
Orientewoensdag 14 juli 2021 @ 16:19
quote:
BREDA (ANP) - Nederland krijgt weer een nieuwe nachttrein naar het buitenland. Onder de naam GreenCityTrip.nl rijdt vanaf 15 oktober tweemaal per week een slaaptrein naar diverse Europese steden.

Volgens GreenCityTrip.nl van reisorganisatie Flywise is de vraag naar een duurzaam alternatief voor vliegreizen groot. En corona heeft de interesse voor slaaptreinen verder aangewakkerd, aldus de onderneming. In Nederland kan je straks in de avond vertrekken vanuit Breda, Rotterdam, Den Haag, Amsterdam, Utrecht of Arnhem. En de volgende ochtend kom je dan aan op bestemmingen als Praag, Wenen, Venetië, Innsbruck, Verona en Milaan. De reisorganisatie wil met pakketreizen met de trein de concurrentie aangaan met de luchtvaart.

De NS kwam in mei ook al met een nieuwe nachttrein. Die rijdt dagelijks van Amsterdam, via Utrecht en Arnhem naar München, Innsbruck en Wenen. Daarmee werd Nederland weer aangesloten op het Europese netwerk van nachttreinen, na een periode van meer dan vier jaar zonder reguliere internationale slaapverbindingen over het spoor. Mogelijk komt de NS later met meer nieuwe nachttreinen. Bij de aankomst van de eerste zogeheten Nightjet uit Oostenrijk werd gezegd dat het de ambitie is om later dit jaar ook een nachttrein tussen Nederland en Zürich in te stellen, maar of dit lukt is nog niet zeker.
*O*
DeaDLocK2Kwoensdag 14 juli 2021 @ 16:24
Zolang ze pakketreisaanbieders zijn, is het geen trein van interesse maar dan is het net zoiets als de Sziget-trein. Wel leuk om te spotten maar daar reis je nooit mee.

Tenminste, ik doe niet aan pakketreizen. Ik hou van lego.
Orientewoensdag 14 juli 2021 @ 16:25
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 16:24 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Zolang ze pakketreisaanbieders zijn, is het geen trein van interesse maar dan is het net zoiets als de Sziget-trein. Wel leuk om te spotten maar daar reis je nooit mee.

Tenminste, ik doe niet aan pakketreizen. Ik hou van lego.
Ik ben ook niet van de pakketreizen, maar wie weet.
James1988donderdag 15 juli 2021 @ 00:26
Eerst zien, dan geloven. Herinnert u zich die Thalys-concurrent nog van een bedrijf dat handtassen verkocht? Zou er ook gegarandeerd komen, nooit meer wat van gehoord :z

Dat GreenCityTrip.nl het heeft over treinen van 442 meter lang, terwijl de perrons hier in Breda niet langer dan 350 meter zijn, overtuigt me niet echt. Of ze moeten 2 treinen laten rijden, maar zo vertellen ze het niet.
DeaDLocK2Kdonderdag 15 juli 2021 @ 00:47
Tja. Mee eens. Maar ik denk dat het ook niet uitgesloten is dat het ze wel lukt. In dit geval is de constructie gewoon vrij duidelijk; ze regelen bij genoeg animo dus treinen, waarvoor ze waarschijnlijk een raamcontract hebben met diverse operators (de EETCs, maar soms ook gewoon NMBS, DB of SBB) waar je treinen kan charteren. En materieel wat de grens over kan is niet bepaald meer een probleem.
Sociosdonderdag 15 juli 2021 @ 08:04
Net als: hoe is het met de concretisering van de nachttrein Oostende - Brussel - Amsterdam - Praag van "European Sleeper"...?
Ireyondonderdag 15 juli 2021 @ 08:51
quote:
5s.gif Op donderdag 15 juli 2021 08:04 schreef Socios het volgende:
Net als: hoe is het met de concretisering van de nachttrein Oostende - Brussel - Amsterdam - Praag van "European Sleeper"...?
Die staat inmiddels wel vrij concreet in de planning. Maar die waren er dan ook (net) op tijd bij om meegenomen te worden in de capaciteitsaanvraag voor 2022. Maar een nieuwe partij die *nu* zegt komende oktober te gaan rijden? Succes, het spoor zit toch echt vol en al helemaal in Breda en omstreken.
b2pydonderdag 15 juli 2021 @ 09:26
twitter
Trein van het talud in België
spectrumanalyserdonderdag 15 juli 2021 @ 12:21
Elektrische onderdelen zijn volledig onder water komen te staan. Die zullen vervangen moeten worden.
https://www.prorail.nl/nieuws/wateroverlast-limburg

wateroverlast-limburg-15-juli-2021-regenval-klimaat-overstroming-11.jpg

Er waren landen die een derde spoorstaaf gebruikte, zonder bovenleiding.
Hoe zou dat dan werken als het water zo hoog komt.
b2pydonderdag 15 juli 2021 @ 12:21
‘Mogelijk vervangen moeten worden’, wel goed citeren
DeaDLocK2Kdonderdag 15 juli 2021 @ 12:45
Er was vroeger een website waar de complete stroomvoorziening (.net? .nl?) van de spoorwegen in NL werd uitgelegd. Inclusief het hele 3KV net wat daar voor nodig is enzo. Was vrij boeiend en net als de website van de Feijenoordse Meesters met Notepad en heerlijke zelfvergaarde HTML2 kennis in elkaar gezet.

Kan 't kreng nergens weervinden :S
Tochjodonderdag 15 juli 2021 @ 14:45
http://users.telenet.be/kontich/tractie/N/index.htm?
MTLdonderdag 15 juli 2021 @ 15:27
Ik gok op http://energievoorziening.funnymedia.nl, maar die lijkt helaas niet meer als zodanig te bestaan.
dennistddonderdag 15 juli 2021 @ 17:54
quote:
0s.gif Op woensdag 14 juli 2021 11:46 schreef b2py het volgende:

[..]

Ze liggen dan wel niet aan dezelfde spoorlijn maar de kortste afstand tussen een ingang en uitgang van Gare du Nord en Gare de l’Est is circa 100-150m.
Als we dan toch bezig zijn : Norddeich en Norddeich Mole
derLudolfdonderdag 15 juli 2021 @ 17:56
quote:
1s.gif Op donderdag 15 juli 2021 15:27 schreef MTL het volgende:
Ik gok op http://energievoorziening.funnymedia.nl, maar die lijkt helaas niet meer als zodanig te bestaan.
Internetwayback machine heeft gelukkig een kopie

Edit:
En via Internetwaybackmachine vond ik een link naar een Facebook-pagina waarop onderstaande link weer stond

http://www.energievoorziening.info/start.html
James1988donderdag 15 juli 2021 @ 20:18
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juli 2021 12:21 schreef spectrumanalyser het volgende:

Er waren landen die een derde spoorstaaf gebruikte, zonder bovenleiding.
Hoe zou dat dan werken als het water zo hoog komt.
In het zuidoosten van Engeland (en ook rond Liverpool bij Merseyrail) wordt veel gebruik gemaakt van energievoorziening via derde rail. Als de boel daar blank komt te staan kan dat leiden tot een hoop stoom.

Wanneer dat gebeurt wordt de spanning van het systeem gehaald, en gaan ze aan de slag om het water weg te pompen, de infrastructuur controleren, en waar nodig repareren. Wanneer het veilig kan, natuurlijk.
dennistdvrijdag 16 juli 2021 @ 01:13
Hagen Hbf

xOB6plxh.jpg

Gerolstein

oY2Ivnmh.jpg

Bron: https://www.deutschebahn.(...)-beschaedigt-6303680
dennistdvrijdag 16 juli 2021 @ 01:50
Dit was ooit station Ahrweiler :X

twitter
Salatrelvrijdag 16 juli 2021 @ 07:47
Maegrim en ik hebben in die omgeving wel eens in een hotel gezeten. Het hotel bestaat inmiddels niet meer maar als het niet verkocht was had het nu dus een hotel met zwembad geweest…
derLudolfvrijdag 16 juli 2021 @ 08:03
Bij Hagen zie ik niet echt hoe hoog het water staat, maar er zijn al diverse lijnen opgeheven las ik, zoals de RE57 langs Hagen.

Hopelijk gaat het herstel sneller als bij de Friesenbrücke
derLudolfvrijdag 16 juli 2021 @ 08:05
Ahrweiler, das toch bij een van die bruinkool groeven? Dat zullen ook wel flinke meren zijn geworden dan :+
Duvelvrijdag 16 juli 2021 @ 09:27
Wat een bende... In 2014 zag Gerolstein er nog zo uit...

xOio7xo.jpg

Het station was trouwens wel echt een desolaat geheel destijds, geen idee of ze dat de afgelopen jaren hebben aangepakt,
Salatrelvrijdag 16 juli 2021 @ 09:42
quote:
1s.gif Op vrijdag 16 juli 2021 08:05 schreef derLudolf het volgende:
Ahrweiler, das toch bij een van die bruinkool groeven? Dat zullen ook wel flinke meren zijn geworden dan :+
Klopt kwam gisteren al een gifje van voorbij :P
Dr_Flashvrijdag 16 juli 2021 @ 09:49
quote:
1s.gif Op vrijdag 16 juli 2021 08:05 schreef derLudolf het volgende:
Ahrweiler, das toch bij een van die bruinkool groeven? Dat zullen ook wel flinke meren zijn geworden dan :+
Nou nee dat ligt er wel een kilometer of 80 bij vandaan.
derLudolfvrijdag 16 juli 2021 @ 09:54
quote:
0s.gif Op vrijdag 16 juli 2021 09:49 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Nou nee dat ligt er wel een kilometer of 80 bij vandaan.
Volgens mij reed ik daar vorige maand nog langs. Vanuit Köln richting Luxemburg. Volgens de navigatie reed ik offroad, de Autobahn was splinternieuw.

Helaas was het mistig/rouwig, kon niet veel kijken ;(
Dr_Flashvrijdag 16 juli 2021 @ 10:09
ahrweiler.png
Duvelvrijdag 16 juli 2021 @ 10:57
Andere "-weiler".
derLudolfvrijdag 16 juli 2021 @ 11:14
Zei ik Friesenbrücke vanochtend?

https://www.oogtv.nl/2021(...)gens-overstromingen/

:')
Salatrelvrijdag 16 juli 2021 @ 11:19
quote:
1s.gif Op vrijdag 16 juli 2021 09:54 schreef derLudolf het volgende:

[..]

Volgens mij reed ik daar vorige maand nog langs. Vanuit Köln richting Luxemburg. Volgens de navigatie reed ik offroad, de Autobahn was splinternieuw.

Helaas was het mistig/rouwig, kon niet veel kijken ;(
Ze hebben de autobahn idd een stukje omgelegd
Sociosvrijdag 16 juli 2021 @ 11:22
quote:
1s.gif Op vrijdag 16 juli 2021 11:14 schreef derLudolf het volgende:
Zei ik Friesenbrücke vanochtend?

https://www.oogtv.nl/2021(...)gens-overstromingen/

:')
Meteen dubbelspoor en electrificatie. w/ *O*

SPOILER
Ohnee -O-
derLudolfvrijdag 16 juli 2021 @ 11:49
quote:
81s.gif Op vrijdag 16 juli 2021 11:22 schreef Socios het volgende:

[..]

Meteen dubbelspoor en electrificatie. w/ *O*

SPOILER
Ohnee -O-
Ik ben voor. EC (Deventer)-Zwolle-Grunn-Bremen-Hamburg

Een echte Hanzelijn
DeaDLocK2Kvrijdag 16 juli 2021 @ 19:41
Aanrijding op de Hanzelijn. Daar zijn geen overwegen. Iemand meer info?
DeaDLocK2Kvrijdag 16 juli 2021 @ 22:35
Hier ben ik weleens wezen spotten: https://www.stgeorgeutah.(...)ment-in-iron-county/
dennistdzondag 18 juli 2021 @ 13:14
Binnenkort met de OV-chipkaart naar Gronau?

twitter
Erno-BEzondag 18 juli 2021 @ 13:18
quote:
0s.gif Op zondag 18 juli 2021 13:14 schreef dennistd het volgende:
Binnenkort met de OV-chipkaart naar Gronau?

[ twitter ]
Komen er dan ook OV-chipkaartpalen in Bad Bentheim dan?
Peterseliemanzondag 18 juli 2021 @ 13:20
quote:
0s.gif Op zondag 18 juli 2021 13:14 schreef dennistd het volgende:
Binnenkort met de OV-chipkaart naar Gronau?

[ twitter ]
is wel handig als je met een QDL-ticket wilt reizen
DeaDLocK2Kzondag 18 juli 2021 @ 13:31
quote:
0s.gif Op zondag 18 juli 2021 13:18 schreef Erno-BE het volgende:

[..]

Komen er dan ook OV-chipkaartpalen in Bad Bentheim dan?
Dat is geen Blauwnet en aangezien het een Blauwnet-paaltje is ga ik er vanuit dat het een initiatief/samenwerking met hen is. Zou wel leuk zijn natuurlijk!

Ik snap überhaupt niet waarom er geen haast gemaakt wordt met de invoering van algemene NFC via mobieltjes. Veel veiliger en als je het direct op Apple/Google Pay laat afkoppelen heeft opeens iedereen met een smartphone een OVC. Dan heb je ook gelijk een sterk argument om "iets" met het buitenland te gaan afspreken.
dennistdzondag 18 juli 2021 @ 13:47
quote:
0s.gif Op zondag 18 juli 2021 13:31 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]

Dat is geen Blauwnet en aangezien het een Blauwnet-paaltje is ga ik er vanuit dat het een initiatief/samenwerking met hen is. Zou wel leuk zijn natuurlijk!
Nou ja, Blauwnet = Provincie Overijssel/Drenthe. De enige reden dat er Blauwnet-paaltjes op De Eschmarke en Glanerbrug staan is omdat de lijn als (mede)opdrachtgever de Provincie Overijssel heeft. En laat die nou ook bijdragen aan de RB61 op het deel Bentheim-Hengelo. Op het deel tot Oldenzaal kun je immers ook gewoon met je OV-chipkaart in de Eurobahn reizen.

Helaas zijn ze er alleen nog niet mee bezig...

twitter
Adrie072zondag 18 juli 2021 @ 14:05
twitter

Mooi plaatje in de tweet.
DeaDLocK2Kzondag 18 juli 2021 @ 18:03
quote:
0s.gif Op zondag 18 juli 2021 13:47 schreef dennistd het volgende:

[..]

Nou ja, Blauwnet = Provincie Overijssel/Drenthe. De enige reden dat er Blauwnet-paaltjes op De Eschmarke en Glanerbrug staan is omdat de lijn als (mede)opdrachtgever de Provincie Overijssel heeft. En laat die nou ook bijdragen aan de RB61 op het deel Bentheim-Hengelo. Op het deel tot Oldenzaal kun je immers ook gewoon met je OV-chipkaart in de Eurobahn reizen.

Helaas zijn ze er alleen nog niet mee bezig...

[ twitter ]
Ja, dus m'n goed geïnformeerde gok klopt gewoon. Kan je wel ja maren, verandert niets aan de zaak :P
dennistdzondag 18 juli 2021 @ 18:55
quote:
0s.gif Op zondag 18 juli 2021 18:03 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]

Ja, dus m'n goed geïnformeerde gok klopt gewoon. Kan je wel ja maren, verandert niets aan de zaak :P
Enschede-Gronau is niets meer of minder Blauwnet dan Hengelo-Bentheim. In beide treinen kun je S&V van Keolis aantreffen en in beide treinen reis je binnen NL met de Blauwnet-paaltjes.
dennistdzondag 18 juli 2021 @ 18:56
Hier nog meer verwoesting in Duitsland trouwens....

twitter


Zie ook https://www.deutschebahn.(...)isiert-sich--6308204
derLudolfzondag 18 juli 2021 @ 19:18
Dat duurt wel even voordat dat allemaal hersteld is zeg ;(

Zijn er veel echt grote lijnen betroffen?
dennistdzondag 18 juli 2021 @ 21:55
- Strecke Köln - Düsseldorf - Essen - Dortmund ist mit Einschränkungen befahrbar
- Abschnitt Köln - Wuppertal - Hagen - Dortmund ist derzeit nicht befahrbar

- zwischen Bad Schandau und Dečin (Tschechien) kommt es im internationalen Fernverkehr der Deutschen Bahn derzeit zu Beeinträchtigungen. Die Strecke wurde gesperrt.

En nog een hele lading Regionalverkehr:
SPOILER
Auf folgenden Strecken kommt es zur Zeit zu Beeinträchtigungen:

RE/RB Linien:

RB 52: Dortmund – Hagen – Schalksmühle – Lüdenscheid
Ab Betriebsstart am 19.07.2021 verkehren die Züge zwischen Dortmund Hbf und Hagen Hbf. Auf dem Streckenabschnitt Hagen - Lüdenscheid fallen die Züge weiterhin aus. Dort besteht Schienenersatzverkehr mit einem Bus der Firma GBB Reisen und zwei Bussen der Firma Fischer Reisen.

RB 53: Dortmund – Schwerte – Iserlohn
Ab Betriebsstart am 19.07.2021 verkehren die Züge wieder auf den geplanten Strecken mit allen geplanten Halten. Der Ersatzverkehr läuft zum Betriebsschluss in der Nacht vom 18.07. - 19.07.2021 aus.

RE 17: Hagen – Schwerte – Bestwig – Brilon-Wald – Warburg – Kassel
RE 57: Dortmund – Hagen – Schwerte – Bestwig – Brilon-Stadt
Unwetterschäden zwischen Wickede(Ruhr) und Hagen bzw. zwischen Wickede (Ruhr) und Dortmund Hbf. Die Züge aus Richtung Kassel Hbf bzw. Winterberg (Westf) enden und beginnen in Wickede (Ruhr). Teilausfälle zwischen Wickede (Ruhr) und Hagen Hbf bzw. zwischen Wickede (Ruhr) und Dortmund Hbf. Ersatzverkehr mit zwei Bussen der Firma Fischer zwischen Wickede (Ruhr) und Schwerte (Ruhr). Ab Betriebsstart am 19.07.2021 verkehren die Züge wieder auf den geplanten Strecken mit allen geplanten Halten. Der Ersatzverkehr läuft zum Betriebsschluss in der Nacht vom 18.07. - 19.07.2021 aus.

RB 20: Geilenkirchen (HVZ) / Eschweiler St. Jöris - Alsdorf-Annapark – Herzogenrath - Aachen - Stolberg Altstadt / Düren
Unwetterschäden stören den Bahnverkehr zwischen Eschweiler-St.Jöris und Stolberg (Rheinl) Hbf und zwischen Langerwehe und Eschweiler-Weisweiler. Die Strecken sind gesperrt. Züge der Linie RB 20 fahren zwischen Aachen Hbf und Eschweiler-St.Jöris. Die Folge sind Teilausfälle zwischen Aachen Hbf und Düren, Aachen Hbf und Stolberg-Altstadt sowie zwischen Eschweiler-St.Jöris und Stolberg (Rheinl) Hbf. Ein Ersatzverkehr zwischen Aachen Hbf und Langerwehe mit zwei Bussen der Firma VIAS ist eingerichtet.

RB 30: Ahrbrück – Remagen – Bonn
Ab Betriebsstart am 19.07.2021 verkehren die Züge der Linie RB 30 wieder zwischen Bonn Hbf und Remagen. Auf dem Streckenabschnitt Remagen - Ahrweiler / sowie Remagen - Dernau besteht Ersatzverkehr mit 4 Gelenkbussen der Ahrweiler Verkehrsbetriebe. Der Ersatzverkehr kann nicht am Bahnhof Ahrweiler halten, der Ersatzhalt ist Wilhelmstraße (Aral Tankstelle).

RB 33: Aachen / Heinsberg – Mönchengladbach – Krefeld – Duisburg – Essen Hbf
Unwetterschäden stören den Bahnverkehr zwischen Geilenkirchen-Lindern und Heinsberg (Rheinl). Zur Zeit sind keine Zugfahrten im betroffenen Streckenabschnitt möglich. Die Folge sind Teilausfälle zwischen Geilenkirchen-Lindern und Heinsberg (Rheinl). Leider können wir keinen Ersatzverkehr anbieten, da keine Busse zur Verfügung stehen.

S-Bahnen:

S 1: Dortmund – Bochum – Essen – Mülheim (Ruhr) – Duisburg – Düsseldorf – Solingen
Unwetterschäden zwischen Bochum Hbf und Dortmund Hbf. Die Züge der Linie S 1 enden und wenden in Bochum Hbf. Die Folge sind Teilausfälle zwischen Bochum Hbf und Dortmund Hbf. Ersatzverkehr mit zwei Bussen der Firma GBB Reisen zwischen Dortmund Hbf und Bochum Hbf. Der Streckenabschnitt zwischen Hilden und Solingen Hbf ist eingleisig befahrbar. Bitte rechnen Sie mit Verzögerungen.
Ab Betriebsstart am 19.07.2021 verkehren die Züge wieder auf den geplanten Strecken mit allen geplanten Halten. Es kann durch Langsamfahrstellen jedoch noch zu Verspätungen kommen. Der Ersatzverkehr läuft zum Betriebsschluss in der Nacht vom 18.07. - 19.07.2021 aus.

S 4: Unna – Unna-Königsborn – Dortmund-Dorstfeld – Dortmund-Lütgendortmund
Unwetterschäden im Raum Dortmund Stadthaus. Zur Zeit sind keine Zugfahrten im betroffenen Streckenabschnitt möglich. Die Folge sind Teilausfälle zwischen Dortmund Stadthaus und Unna. Ersatzverkehr mit zwei Bussen der Firma GBB Reisen zwischen Dortmund Stadthaus und Unna.

S 5: Dortmund – Hagen
Unwetterschäden stören den Bahnverkehr zwischen Witten Hbf und Hagen Hbf. Zur Zeit sind keine Zugfahrten im betroffenen Streckenabschnitt möglich. Züge der Relation zwischen Dortmund Hbf und Witten Hbf fahren auf dem Regelweg. Züge der Relation zwischen Dortmund Hbf und Hagen Hbf fallen aus. Ersatzverkehr mit einem Bus der Firma Zeretzke zwischen Witten Hbf und Hagen Hbf.Bitte prüfen Sie Ihre Reiseverbindung kurz vor der Abfahrt des Zuges.

S 5 / S 8: Dortmund – Hagen – Wuppertal – Düsseldorf – Mönchengladbach
Unwetterschäden zwischen Witten Hbf und Hagen Hbf beseitigt. Die Züge der Linie S 5 fahren ab Betriebsstart am 19.07.2021 wieder auf der geplanten Strecke mit allen geplanten Halten. Der Ersatzverkehr mit Bussen zwischen Witten Hbf und Hagen Hbf endet.

S 12: Horrem – Köln – Troisdorf – Siegburg – Hennef (Sieg) – Eitorf – Au
S 19: Düren – Horrem – Köln-Hansaring – Köln/Bonn Flughafen – Troisdorf – Siegburg/Bonn – Hennef – Au
Unwetterschäden im Raum Köln Hansaring. Züge der Linie S 12 mit dem Ziel/Start Köln-Ehrenfeld enden und beginnen in Köln Hansaring. Die Folge sind Teilausfälle zwischen Köln Hansaring und Köln-Ehrenfeld. Züge der Linie S 19 werden ab Köln-Ehrenfeld bis Köln Frankfurter Straße mit den Halten Köln Hbf und Köln Messe/Deutz umgeleitet. Die Halte Köln Hansaring und Köln Trimbornstraße entfallen. Bitte fahren Sie mit den Zügen in die Gegenrichtung zurück. In der Folge kommt es wahrscheinlich zu Verspätungen und Teilausfällen.

Eingestellte Linien:

Eifel
RE 12 / RE 22: Köln – Euskirchen – Gerolstein – Trier
RB 24: Köln – Euskirchen – Kall
RB 39: Remagen – Dernau
S 23: Euskirchen – Bonn Hbf
Großräumige Unwetterschäden in der Eifel. Der Zugbetrieb auf den Linien RE 12, RE 22, RB 24, RB 30, RB 39 und S 23/RB 23 wurde eingestellt. Bitte beachten Sie, dass aufgrund der massiven Unwetterschäden auf großen Teilen des Schienen- und Straßennetzes der Eifel kein Schienenersatzverkehr eingesetzt werden kann. Ersatzverkehr mit Bussen zwischen Hürth-Kalscheuren und Euskirchen. Ersatzverkehr mit sechs Bussen der Firma Univers zwischen Bonn Hbf und Euskirchen, mit vier Bussen der Firmen Müllenbach und Müller-Kylltal-Reisen GmbH zwischen Gerolstein und Trier Hbf.
En dat is alleen nog maar DB, treinen van andere vervoerders staan er niet bij.

Oh ja, en Geilenkirchen-Aachen ligt nog plat na de regen van een paar weken terug.
Adrie072maandag 19 juli 2021 @ 20:42
twitter
spectrumanalyserdinsdag 20 juli 2021 @ 14:35
vannacht was een slijptrein bezig tussen Alkmaar en Castricum.
Sommige zeggen dat de vonken schade kunnen geven op auto's langs het spoor. Dit lijkt mij een sterk verhaal.
Bij een versleten pantograaf komen er vonken op een hogere plek en daar lees ik nooit iets over.
dennistdwoensdag 21 juli 2021 @ 21:27
Tja, je moet toch wat om je bier in de trein koel te houden 8)7

https://bahnblogstelle.ne(...)en-kuehlschrankdieb/
Erno-BEvrijdag 23 juli 2021 @ 21:35
De dienstregeling 2022 staat in Hafas en godzijdank blijven de reistijden en reismogelijkheden op Doetinchem-Nijmegen/Utrecht/Den Haag/Rotterdam gelijk, enkel de IC3100 (Nijmegen-Utrecht-Schiphol) is wat versneld en stopt niet meer tussen Ede en Utrecht.
dennistdvrijdag 23 juli 2021 @ 22:10
De eerste fout is er ook alweer in ontdekt: de stopper Enschede -> Zwolle zou 1x per uur niet meer in Heino stoppen. Klopt alleen niets van volgens een zeer betrouwbare bron :')
dennistdzaterdag 24 juli 2021 @ 01:15
De Duitse autoriteiten hebben het rapport gepubliceerd over het onderzoek naar de aanrijding tussen een trein en een op het spoor gevallen brugdeel, waarbij op 2 april 2020 de machinist om het leven kwam: https://www.eisenbahn-unf(...)=publicationFile&v=2
derLudolfzaterdag 24 juli 2021 @ 14:41
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 juli 2021 21:35 schreef Erno-BE het volgende:
De dienstregeling 2022 staat in Hafas en godzijdank blijven de reistijden en reismogelijkheden op Doetinchem-Nijmegen/Utrecht/Den Haag/Rotterdam gelijk, enkel de IC3100 (Nijmegen-Utrecht-Schiphol) is wat versneld en stopt niet meer tussen Ede en Utrecht.
Die andere IC (richting Den Helder) stopt nog wel?
Erno-BEzaterdag 24 juli 2021 @ 15:00
quote:
1s.gif Op zaterdag 24 juli 2021 14:41 schreef derLudolf het volgende:

[..]

Die andere IC (richting Den Helder) stopt nog wel?
De IC3000 Den Helder-Nijmegen stopt in Driebergen-Zeist
derLudolfzaterdag 24 juli 2021 @ 15:08
quote:
0s.gif Op zaterdag 24 juli 2021 15:00 schreef Erno-BE het volgende:

[..]

De IC3000 Den Helder-Nijmegen stopt in Driebergen-Zeist
Dan die andere dus in Veenendaal-de Klomp. Stoppen daar überhaupt andere treinen of wordt het station opgedoekt?
Peterseliemanzaterdag 24 juli 2021 @ 15:12
quote:
1s.gif Op zaterdag 24 juli 2021 15:08 schreef derLudolf het volgende:

[..]

Dan die andere dus in Veenendaal-de Klomp. Stoppen daar überhaupt andere treinen of wordt het station opgedoekt?
Er blijft daar ieder half uur een IC stoppen
Hellyzondag 25 juli 2021 @ 09:19
Hoi treinkenners,paar vraagjes voor jullie.

Is de wifi in Thalys en Franse TGV's stabiel genoeg om beetje te kunnen werken tegenwoordig?

En als ik ticket naar Turijn wil boeken wat is dan de goedkoopste boekingssite? Of nog tips & tricks om op te splitsen in losse boekingen mss, of boeken vanaf start-station of pas vanaf Rotterdam? Meen hier vroeger wel eens gelezen te hebben dat dat allemaal uit kan maken.
b2pyzondag 25 juli 2021 @ 20:52
twitter
:')
derLudolfzondag 25 juli 2021 @ 21:56
Nog boos worden op die machinist ook. Hoe durft ie, over het spoor te rijden.

Helaas traumatiseert een Darwin award mogelijk een machinist en mensen die achter de slagboom staan te wachten.
Peterseliemanzondag 25 juli 2021 @ 22:19
quote:
0s.gif Op zondag 25 juli 2021 09:19 schreef Helly het volgende:
Hoi treinkenners,paar vraagjes voor jullie.

Is de wifi in Thalys en Franse TGV's stabiel genoeg om beetje te kunnen werken tegenwoordig?

En als ik ticket naar Turijn wil boeken wat is dan de goedkoopste boekingssite? Of nog tips & tricks om op te splitsen in losse boekingen mss, of boeken vanaf start-station of pas vanaf Rotterdam? Meen hier vroeger wel eens gelezen te hebben dat dat allemaal uit kan maken.
Het is een beetje trial and error om de goedkoopste tarieven er uit te krijgen. Bijvoorbeeld Bahn.de kan jou al wat op weg helpen.

Kijk hier ook eens op: https://metdetreinnaarhetbuitenland.nl/
Janneke141zondag 25 juli 2021 @ 22:50
quote:
1s.gif Op zaterdag 24 juli 2021 15:08 schreef derLudolf het volgende:

[..]

Dan die andere dus in Veenendaal-de Klomp. Stoppen daar überhaupt andere treinen of wordt het station opgedoekt?
Er komt een IC Arnhem-Rotterdam zo te zien. Die stopt in de Klomp.
Duvelzondag 25 juli 2021 @ 23:10
quote:
0s.gif Op zondag 25 juli 2021 09:19 schreef Helly het volgende:
Hoi treinkenners,paar vraagjes voor jullie.

Is de wifi in Thalys en Franse TGV's stabiel genoeg om beetje te kunnen werken tegenwoordig?

En als ik ticket naar Turijn wil boeken wat is dan de goedkoopste boekingssite? Of nog tips & tricks om op te splitsen in losse boekingen mss, of boeken vanaf start-station of pas vanaf Rotterdam? Meen hier vroeger wel eens gelezen te hebben dat dat allemaal uit kan maken.
Pre-corona met de Eurostar naar Londen geweest, daar wordt op de schermen aangegeven waar je geen goeie verbinding hebt, en die stukken zijn er wel ja. Maar als er dan een netwerkverbinding was, kon ik via VPN prima werken.
BLSmaandag 26 juli 2021 @ 19:25
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 juli 2021 22:10 schreef dennistd het volgende:
De eerste fout is er ook alweer in ontdekt: de stopper Enschede -> Zwolle zou 1x per uur niet meer in Heino stoppen. Klopt alleen niets van volgens een zeer betrouwbare bron :')
Zeker weer bedacht door iemand vanachter z'n bureau. Ze kunnen ook helemaal niks daar :')
Ireyonmaandag 26 juli 2021 @ 19:59
Zo spannend is het niet hoor, een kwestie van per ongeluk één lettertje toevoegen waar het niet hoort :+
BLSmaandag 26 juli 2021 @ 22:04
/sarcasme uit :D
Erno-BEmaandag 26 juli 2021 @ 22:08
quote:
0s.gif Op zondag 25 juli 2021 22:50 schreef Janneke141 het volgende:

[..]

Er komt een IC Arnhem-Rotterdam zo te zien. Die stopt in de Klomp.
Ik hoop wel dat op de borden van Utrecht, Ede en Arnhem “Leiden Centraal” als eindbestemming staat aangegeven en op de borden van Rotterdam, Delft en Den Haag HS “Amsterdam Bijlmer ArenA” als eindbestemming staat aangegeven.
Peterseliemanmaandag 26 juli 2021 @ 22:11
quote:
0s.gif Op maandag 26 juli 2021 22:08 schreef Erno-BE het volgende:

[..]

Ik hoop wel dat op de borden van Utrecht, Ede en Arnhem “Leiden Centraal” als eindbestemming staat aangegeven en op de borden van Rotterdam, Delft en Den Haag HS “Amsterdam Bijlmer ArenA” als eindbestemming staat aangegeven.
kun je beter Schiphol op de borden zetten, op Bijlmer ArenA Leiden of Den Haag en vanaf Amsterdam Zuid Rotterdam weergeven.

Ik geloof dat dit soort dingen ook weer gaan gebeuren.
Janneke141maandag 26 juli 2021 @ 22:14
quote:
0s.gif Op maandag 26 juli 2021 22:08 schreef Erno-BE het volgende:

[..]

Ik hoop wel dat op de borden van Utrecht, Ede en Arnhem “Leiden Centraal” als eindbestemming staat aangegeven en op de borden van Rotterdam, Delft en Den Haag HS “Amsterdam Bijlmer ArenA” als eindbestemming staat aangegeven.
Hoezo dat nu weer?

Oh wacht, wordt het Arnhem-Utrecht-Schiphol-Rotterdam? Zo goed had ik nog niet gekeken.
Erno-BEmaandag 26 juli 2021 @ 22:17
quote:
14s.gif Op maandag 26 juli 2021 22:11 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

kun je beter Schiphol op de borden zetten, op Bijlmer ArenA Leiden of Den Haag en vanaf Amsterdam Zuid Rotterdam weergeven.

Ik geloof dat dit soort dingen ook weer gaan gebeuren.
Vanuit Ede en Arnhem is de IC3200 (Arnhem-Rotterdam) wel de snelste verbinding naar Leiden, vanuit Utrecht maakt de route via Schiphol of de route via Alphen niet veel uit. Vanuit Rotterdam is Amsterdam Zuid de meest logische eindbestemming en vanuit Bijlmer ArenA is Delft de meest logische eindbestemming om weer te geven. Ik had alleen geen rekening gehouden dat Bijlmer ArenA-Rotterdam het snelst via Gouda gaat.
Erno-BEmaandag 26 juli 2021 @ 22:18
quote:
0s.gif Op maandag 26 juli 2021 22:14 schreef Janneke141 het volgende:

[..]

Hoezo dat nu weer?

Oh wacht, wordt het Arnhem-Utrecht-Schiphol-Rotterdam? Zo goed had ik nog niet gekeken.
Arnhem/Ede-Rotterdam is sneller en frequenter met een overstap in Utrecht en de route via Gouda.
Janneke141maandag 26 juli 2021 @ 22:21
quote:
0s.gif Op maandag 26 juli 2021 22:18 schreef Erno-BE het volgende:

[..]

Arnhem/Ede-Rotterdam is sneller en frequenter met een overstap in Utrecht en de route via Gouda.
Ja, dat weet ik. Ik had ff snel de vertrekstaat van Arnhem bekeken en het eindpunt Rotterdam zien staan, en toen ging ik er blind vanuit dat zo'n trein dan wel de meest logische route pakt, Stomme gedachte, in dit geval.
Duvelmaandag 26 juli 2021 @ 23:44
quote:
0s.gif Op maandag 26 juli 2021 22:17 schreef Erno-BE het volgende:

[..]

Ik had alleen geen rekening gehouden dat Bijlmer ArenA-Rotterdam het snelst via Gouda gaat.
Ja dat is die kutstopper binnendoor. Voor een beetje comfort stap je over in Utrecht.
Sociosdinsdag 27 juli 2021 @ 04:19
quote:
0s.gif Op maandag 26 juli 2021 22:17 schreef Erno-BE het volgende:
Ik had alleen geen rekening gehouden dat Bijlmer ArenA-Rotterdam het snelst via Gouda gaat.
quote:
10s.gif Op maandag 26 juli 2021 23:44 schreef Duvel het volgende:
Ja dat is die kutstopper binnendoor. Voor een beetje comfort stap je over in Utrecht.
Zowel het snelst als het beste comfort: in 39 minuten via Schiphol Airport. *) :7 O-) :lijstje: :s)
Bitlorddinsdag 27 juli 2021 @ 13:58
Het Nieuwjaarsrondje van 2021 is gepland. Hier nog mensen die het leuk vinden om mee te gaan?

Meld je hier: PTA / [PTA TT NYR] PTA Treinentopic Nieuwjaarsronde 2020 #4
greavydonderdag 29 juli 2021 @ 06:01
Hoi
Ik leef nog, tijdje hier niet meer gekeken ..
Als het meezit over anderhalve week even de Wadloper in Roemenië opzoeken :-)
dennistddonderdag 29 juli 2021 @ 12:31
Flinke ravage na een aanrijding tussen een trein en een vrachtwagen tussen Stettin (PL) en Tantow (D). Wonder boven wonder alleen maar acht lichtgewonden :o

Dr_Flashdonderdag 29 juli 2021 @ 15:28
Geil pornodeuntje eronder zeg
b2pydonderdag 29 juli 2021 @ 22:51
Hoe lang is dit nog te verkopen, ProRail meldt om 22:24 dat vanaf 23:00 geen treinen zullen rijden tussen Utrecht en Arnhem door een ziektemelding. Lekker zo kort van te voren
derLudolfdonderdag 29 juli 2021 @ 23:24
quote:
0s.gif Op donderdag 29 juli 2021 22:51 schreef b2py het volgende:
Hoe lang is dit nog te verkopen, ProRail meldt om 22:24 dat vanaf 23:00 geen treinen zullen rijden tussen Utrecht en Arnhem door een ziektemelding. Lekker zo kort van te voren
Prutsers.
dennistdvrijdag 30 juli 2021 @ 11:54
Is het geen tekort aan personeel dan verzinnen ze wel weer wat anders 8)7

twitter
Sociosvrijdag 30 juli 2021 @ 11:58
090301_102433_vingerverf.png 090301_102433_vingerverf.png 090301_102433_vingerverf.png
derLudolfvrijdag 30 juli 2021 @ 12:43
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 juli 2021 11:54 schreef dennistd het volgende:
Is het geen tekort aan personeel dan verzinnen ze wel weer wat anders 8)7

[ twitter ]
Waar loopt zo'n leiding dan? Goederenvervoer heeft daar niets te zoeken toch?
Chernivrijdag 30 juli 2021 @ 13:35
quote:
0s.gif Op donderdag 29 juli 2021 22:51 schreef b2py het volgende:
Hoe lang is dit nog te verkopen, ProRail meldt om 22:24 dat vanaf 23:00 geen treinen zullen rijden tussen Utrecht en Arnhem door een ziektemelding. Lekker zo kort van te voren
Schijnbaar een zeer groot tekort aan TRDL
https://www.spoorpro.nl/p(...)or-personeelstekort/

Ook onder machinisten zijn er op plaatsen tekorten.

Van de andere kant is het wel gunstig voor werkzoekenden. Werk genoeg in het OV en bij Prorail
MTLvrijdag 30 juli 2021 @ 13:38
quote:
1s.gif Op vrijdag 30 juli 2021 12:43 schreef derLudolf het volgende:

[..]

Waar loopt zo'n leiding dan? Goederenvervoer heeft daar niets te zoeken toch?
Er zijn werkzaamheden aan een viaduct over de HSL, waarbij dus die slang gesprongen is:

twitter
Chernivrijdag 30 juli 2021 @ 13:38
quote:
1s.gif Op vrijdag 30 juli 2021 12:43 schreef derLudolf het volgende:

[..]

Waar loopt zo'n leiding dan? Goederenvervoer heeft daar niets te zoeken toch?
Word dat niet gebruikt voor funderingen en waren daar werkzaamheden? Ik durf het ook niet te zeggen.

Zie boven mijn post, gelijktijdig geplaatst maar dit maakt e.e.a duidelijk.
Pilesvrijdag 30 juli 2021 @ 13:48
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 juli 2021 13:35 schreef Cherni het volgende:
Van de andere kant is het wel gunstig voor werkzoekenden. Werk genoeg in het OV en bij Prorail
Tja, maar die zijn er dus amper. En de werkzoekenden die er zijn, zijn niet geschikt.
Kun je een paar dingen doen:
- Minder mensen nodig hebben (door slimmer werken / automatiseren)
- Een hele leuke werkgever zijn (klinkt niet zo als ik dat artikel zo lees)
- (veel) meer gaan betalen

In plaats van piepen dat je geen mensen kan vinden...
Chernivrijdag 30 juli 2021 @ 13:59
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 juli 2021 13:48 schreef Piles het volgende:

[..]

Tja, maar die zijn er dus amper. En de werkzoekenden die er zijn, zijn niet geschikt.
Kun je een paar dingen doen:
- Minder mensen nodig hebben (door slimmer werken / automatiseren)
- Een hele leuke werkgever zijn (klinkt niet zo als ik dat artikel zo lees)
- (veel) meer gaan betalen

In plaats van piepen dat je geen mensen kan vinden...
Iemand die klaagt over het salaris, is niet goed wijs. De werkdruk zal er zeker zijn. Maar een slechte cao daar zal geen geen sprake van zijn. Ik moet toegeven dat ik natuurlijk niet de cao ken van Prorail maar die lijkt mij niet slechter als die van NSr. Een Trdl heeft het ook steeds drukker mbt aanwijzingen. Ik krijg steeds vaker alarmoproepen en aanwijzingen VR en OVW(voorzichtig rijden en overweg). Bijsturing word ook steeds meer gecentraliseerd en geautomatiseerd. En of dat beter is betwijfel ik maar deskundigen zien daar schijnbaar een groot voordeel in(kosten).
Pilesvrijdag 30 juli 2021 @ 14:03
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 juli 2021 13:59 schreef Cherni het volgende:
Iemand die klaagt over het salaris, is niet goed wijs.
Ik zeg ook niet dat iemand klaagt, maar als je meer mensen wil trekken, kun je meer betalen.
Dan kiezen mensen eerder voor jou, dan voor een vergelijkbare functie in een ander bedrijf/sector.
spectrumanalyservrijdag 30 juli 2021 @ 14:11
Als ProRail al zo krap zit in het personeel en de vakantieperiode komt er aan dan kan dit gebeuren. Niemand kan zich ziek melden zonder dat de treinenloop in gevaar komt.

Tja, je kunt moeilijk van je personeel verlangen dat ze dit jaar de vakantie maar een jaartje overslaan, want dit werk moet doorgaan.

De sloop van het SGM materieel ligt wel 3 weken stil wegens vakantie. Dat is geen probleem.
Chernivrijdag 30 juli 2021 @ 14:21
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 juli 2021 14:11 schreef spectrumanalyser het volgende:
Als ProRail al zo krap zit in het personeel en de vakantieperiode komt er aan dan kan dit gebeuren. Niemand kan zich ziek melden zonder dat de treinenloop in gevaar komt.

Tja, je kunt moeilijk van je personeel verlangen dat ze dit jaar de vakantie maar een jaartje overslaan, want dit werk moet doorgaan.

De sloop van het SGM materieel ligt wel 3 weken stil wegens vakantie. Dat is geen probleem.
Je kunt natuurlijk altijd vragen of personeel de vakantie wil verplaatsen. Maar een cao laat dat amper toe. Ik weet niet hoe het bij Prorail zit. Maar bij NSr kan dat nauwelijks. Zeker niet zonder toestemming van een overlegorgaan zoals het POC. Dit heeft ermee te maken dat je al in december voor het daarop volgende jaar je verlof moet inschrijven. Dat gaat via lijsten met een volgorde.

Sta ik boven persoon X en vraag voor een blok in september verlof aan, en ik ben de laatste die nog in dat blok kan inschrijven en persoon X zou daar ook graag verlof willen hebben kan persoon X dat niet krijgen. Je kunt je voorstellen als ik dan mijn vakantie wil verplaatsen gaat dat problemen opleveren. Dat gaat dus niet zo gemakkelijk.

Bovendien mag je maar 160 uur verlof mee overnemen. Al de overige overuren word omgezet in loon. En de meeste personen willen liever tijd voor tijd. Maar dat is bij rijdend personeel het geval.
DeaDLocK2Kvrijdag 30 juli 2021 @ 14:22
Het zou persoonlijk strafbaar moeten zijn voor de directie, als ze van personeel verlangen dat ze hun vakantie gaan verzetten omdat ze zelf hun bedrijfsvoering niet op orde hebben.
spectrumanalyservrijdag 30 juli 2021 @ 14:27
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 juli 2021 14:21 schreef Cherni het volgende:

[..]

Je kunt natuurlijk altijd vragen of personeel de vakntie wil verplaatsen. Maar een cao laat dat amper toe. Ik weet niet hoe het bij Prorail zit. Maar bij NSr kan dat nauwelijks. Zker niet zonder toestemming van een overlegorgaan zoals het POC. Dit heeft ermee te maken dat je al in december voor het opdaarop volgende jaar je verlof moet inschrijven. Dat gaat via lijsten met een volgorde.

Sta ik boven persoon X en vraag voor een blok in september verlof aan, en ik ben de laatste die nog in dat blok kan inschrijven en persoon X zou daar ook graag verlof willen hebben kan persoon X dat niet krijgen. Je kunt je voorstellen als ik dan mijn vakantie wil verplaatsen gaat dat problemen opleveren. Dat gaat dus niet zo gemakkelijk.

Bovendien mag je maar 160 uur verlof mee overnemen. Al de overige overuren word omngezet in loon. En de meeste personen willen liever tijd voor tijd. Maar dat is bij rijdend personeel het geval.
Ik heb daar morele bezwaren bij, als personeel de vraag krijgt door te blijven werken. Als het personeel snoeihard door blijft buffelen dan kan de leiding mooi weer spelen en zeggen dat er niets aan de hand is.

Vakantie is niet alleen ter vermaak, elk mens heeft rust nodig.
Chernivrijdag 30 juli 2021 @ 14:36
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 juli 2021 14:27 schreef spectrumanalyser het volgende:

[..]

Ik heb daar morele bezwaren bij als personeel de vraag krijgt door te blijven werken. Als het personeel snoeihard door blijft buffelen dan kan de leiding mooi weer spelen en zeggen dat er niets aan de hand is.

Vakantie is niet alleen ter vermaak, elk mens heeft rust nodig.
Morele bezwaren heb ik niet. Alles in overleg zonder gevolgen. Maar goed, ik heb ook in de engineering gewerkt en daar was het normaal dat je de vankantie uitstelde als een project nog niet afgerond was. Daar stond dan wel een boorlijk bedrag tegenover met een compleet betaalde vakantie erbij. Man man dat waren nog eens tijden.

Maar bij een spoorbedrijf zal dat niet mogelijk zijn vanwege een cao. Overigens mocht je op een rustdag komen werken staat daar een hoge oproep voor. Dat is niet misselijk. Er is personeel die een 24 uur contract hebben maar profiteren van te weinig personeel en als het uitkomt komen werken. Dan nog maar te zwijgen over streepjesdagen. Als het gaat om de cao en loon hoor je mij niet klagen, maar dat is persoonlijk. Uiteraard word de werkdruk steeds hoger. ook steeds langere diensten. Ik bouw ongekend veel overuren op. Draai momenteel allemaal diensten van 8.49.

Ik heb meer problemen met de uitholling van het vak machinist. Daar klaag ik dan wel over. :)

[ Bericht 0% gewijzigd door Cherni op 30-07-2021 14:45:40 ]
DeaDLocK2Kvrijdag 30 juli 2021 @ 14:38
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 juli 2021 14:36 schreef Cherni het volgende:
Morele bezwaren heb ik niet. Alles in overleg zonder gevolgen. Maar goed, ik heb ook in de engineering gewerkt en daar was het normaal dat je de vankantie uitstelde als een project nog niet afgerond was. Daar stond dan wel een boorlijk bedrag tegenover met een compleet betaalde vakantie erbij. Man man dat waren nog eens tijden.

Dan heb je mooie persoonlijke afspraken en op die basis heb ik ook al diverse vakanties verplaatst. Maar helaas werkt het op veel werkvloeren net iets anders.
Chernivrijdag 30 juli 2021 @ 14:43
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 juli 2021 14:38 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]

Dan heb je mooie persoonlijke afspraken en op die basis heb ik ook al diverse vakanties verplaatst. Maar helaas werkt het op veel werkvloeren net iets anders.
Dat ben ik wel met je eens. Dat is het voor- of nadeel van een cao. Daar kies je voor. Ik wist toen ik machinist werd te maken zou krijgen met een cao. Dan heb je verder niets te kiezen. Dan is het aan vakbonden om er alles uit te halen. Sinds die tijd ben ik ook lid van een vakbond geworden.
spectrumanalyservrijdag 30 juli 2021 @ 14:43
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 juli 2021 14:36 schreef Cherni het volgende:

[..]

Morele bezwaren heb ik niet. Alles in overleg zonder gevolgen. Maar goed, ik heb ook in de engineering gewerkt en daar was het normaal dat je de vankantie uitstelde als een project nog niet afgerond was. Daar stond dan wel een boorlijk bedrag tegenover met een compleet betaalde vakantie erbij. Man man dat waren nog eens tijden.

Maar bij een spoorbedrijf zal dat niet mogelijk zijn vanwege een cao. Overigens mocht je op een rustdag komen werken staat daat een hoge oproep voor. Dat is niet misselijk. Er is personeel die een 24 uur contract hebben maar profiteren van te weinig personeel en als het uitkomt komen werken. Dan nog maar te zwijgen over streepjesdagen. Als het gaat om de cao en loon hoor je mij niet klagen, maar dat is persoonlijk. Uiteraard word de werkdruk steeds hoger. ook steeds langere diensten. Ik bouw ongekend veel overuren op. Draai momenteel allemaal diensten van 8.49.

Ik heb meer problemen met de uitholling van het vak machinist. Daar klaag ik dan wel over. :)
In de ICT exact dezelfde problemen met personeel.
Het uitvoeren van de dagelijkse werkzaamheden is echter geen project.

En een mens is geen robot. Vakantie is er om tot rust te komen. Het laatste wat je wilt als werkgever is dat je mensen met een burn-out thuis hebt zitten.
DeaDLocK2Kvrijdag 30 juli 2021 @ 14:50
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 juli 2021 14:43 schreef spectrumanalyser het volgende:
Het uitvoeren van de dagelijkse werkzaamheden is echter geen project.
Bingo!

quote:
En een mens is geen robot. Vakantie is er om tot rust te komen. Het laatste wat je wilt als werkgever is dat je mensen met een burn-out thuis hebt zitten.
Sodeju zeg wat een gedoe is dat bij functies met een "eigen omgeving".
Chernivrijdag 30 juli 2021 @ 14:53
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 juli 2021 14:43 schreef spectrumanalyser het volgende:

[..]

In de ICT exact dezelfde problemen met personeel.
Het uitvoeren van de dagelijkse werkzaamheden is echter geen project.

En een mens is geen robot. Vakantie is er om tot rust te komen. Het laatste wat je wilt als werkgever is dat je mensen met een burn-out thuis hebt zitten.
Je moet een werkgever hebben die het personeel ook serieus neemt. Dat je open en eerlijk het gesprek kan voeren en aangeeft als het nu even niet gaat zonder een bepaalde drang van een manager. Daar voorkom je ook een burn-out mee. Helaas heeft dat te maken met een teammanager. Als die alleen naar de cijfers kijkt dan weet je het wel.
derLudolfvrijdag 30 juli 2021 @ 15:20
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 juli 2021 14:43 schreef spectrumanalyser het volgende:

[..]

In de ICT exact dezelfde problemen met personeel.

Uit eigen ervaring ook met lassers, werktuigbouwkundigen. Eigenlijk de algehele machinebouw wel.

In de horeca ook, in de bouw ook, niet uit eigen ervaring, wel uit "eerste hand"
Chernivrijdag 30 juli 2021 @ 15:33
quote:
1s.gif Op vrijdag 30 juli 2021 15:20 schreef derLudolf het volgende:

[..]

Uit eigen ervaring ook met lassers, werktuigbouwkundigen. Eigenlijk de algehele machinebouw wel.

In de horeca ook, in de bouw ook, niet uit eigen ervaring, wel uit "eerste hand"
Met werktuigbouw zit je altijd wel goed als het om werk gaat. Ik kan mij niet voorstellen dat je met een opleiding wtb werkloos thuis zit. Tenzij je voor de verkeerde opleiding hebt gekozen. Maar een wtber moet instaat zijn om zich makkelijk te laten omscholen mocht dat het geval zijn .
b2pyvrijdag 30 juli 2021 @ 16:46
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 juli 2021 13:38 schreef Cherni het volgende:

[..]

Word dat niet gebruikt voor funderingen en waren daar werkzaamheden? Ik durf het ook niet te zeggen.

Zie boven mijn post, gelijktijdig geplaatst maar dit maakt e.e.a duidelijk.
Ze maken een viaduct over de HSL heen en grout wordt gebruikt bij het maken van funderingspalen.
dennistdvrijdag 30 juli 2021 @ 17:59
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 juli 2021 14:27 schreef spectrumanalyser het volgende:

[..]

Ik heb daar morele bezwaren bij, als personeel de vraag krijgt door te blijven werken. Als het personeel snoeihard door blijft buffelen dan kan de leiding mooi weer spelen en zeggen dat er niets aan de hand is.

Vakantie is niet alleen ter vermaak, elk mens heeft rust nodig.
Ik ken een OV-bedrijf dat momenteel het verzoek doet aan personeel om vrijwillig (een deel van) de vakantie in te leveren, waarvoor dan per ingeleverde dag 1,5 dag teruggegeven wordt. Anders valt er gewoon vervoer uit. Overigens is van druk geen sprake.
derLudolfvrijdag 30 juli 2021 @ 18:34
quote:
1s.gif Op vrijdag 30 juli 2021 17:59 schreef dennistd het volgende:

[..]

Ik ken een OV-bedrijf dat momenteel het verzoek doet aan personeel om vrijwillig (een deel van) de vakantie in te leveren, waarvoor dan per ingeleverde dag 1,5 dag teruggegeven wordt. Anders valt er gewoon vervoer uit. Overigens is van druk geen sprake.
Kunnen die dagen wel opgenomen worden dan als er zo'n tekort is?
DeaDLocK2Kvrijdag 30 juli 2021 @ 19:55
quote:
1s.gif Op vrijdag 30 juli 2021 18:34 schreef derLudolf het volgende:

[..]

Kunnen die dagen wel opgenomen worden dan als er zo'n tekort is?
Ik gok dat het uitgesteld wordt met voorwaarden óf dat de optie bestaat om ze te laten uitbetalen. Dan vind ik 150% aan de krappe kant eigenlijk.
Peterzaterdag 31 juli 2021 @ 13:29
En je mag niet onder het wettelijk minimum aantal vakantiedagen komen..
DeaDLocK2Kzaterdag 31 juli 2021 @ 14:09
Alleen is de controle daarop zo'n beetje niet bestaand.
dennistdzondag 1 augustus 2021 @ 02:34
In Nordhorn zijn ze het station aan het opknappen. En het is een goede opknapbeurt ook: veel meer dan de buitenmuren staat er niet meer :o

https://www.facebook.com/(...)sts/4535915433087133
spectrumanalyserzondag 1 augustus 2021 @ 11:35
Station Heiloo krijgt ook een opknapbeurt. Verroeste dakpanelen zitten al een tijd met spanband vast. geen overbodige luxe.
Erno-BEzondag 1 augustus 2021 @ 11:38
Wanneer gaan de laatste SGM’s uit dienst eigenlijk?

En wanneer kunnen we de ICNG in dienst verwachten?
MTLzondag 1 augustus 2021 @ 12:41
Eind dit jaar en ergens volgend jaar.
Peterseliemanzondag 1 augustus 2021 @ 12:43
quote:
0s.gif Op zondag 1 augustus 2021 11:35 schreef spectrumanalyser het volgende:
Station Heiloo krijgt ook een opknapbeurt. Verroeste dakpanelen zitten al een tijd met spanband vast. geen overbodige luxe.
De stations van Leeuwarden en Groningen al eens gezien? Kale bende daar, omdat de complete perronkappen weggehaald zijn _O-
derLudolfzondag 1 augustus 2021 @ 13:37
Alle genoemde stations zijn nog niet zo erg als Duisburg HBf, dus valt best mee.
ijs_beermaandag 2 augustus 2021 @ 06:51
quote:
1s.gif Op zondag 1 augustus 2021 13:37 schreef derLudolf het volgende:
Alle genoemde stations zijn nog niet zo erg als Duisburg HBf, dus valt best mee.
Dan noem je ook wat. :X
derLudolfmaandag 2 augustus 2021 @ 08:07
quote:
1s.gif Op maandag 2 augustus 2021 06:51 schreef ijs_beer het volgende:

[..]

Dan noem je ook wat. :X
Ik vind het wel wat hebben :D
Erno-BEmaandag 2 augustus 2021 @ 08:25
quote:
1s.gif Op maandag 2 augustus 2021 08:07 schreef derLudolf het volgende:

[..]

Ik vind het wel wat hebben :D
Ja, ik ook. Ook nooit onveilig gevoeld op Duisburg HBF, terwijl ik daar al veelvuldig moest overstappen tussen Fernverkehr en de trein van/naar Emmerich. Genoeg interessant materieel wat er langs komt als je een uur moet wachten. Alleen jammer dat de Stadtbahn vrij ver van het station af ligt.
boriqmaandag 2 augustus 2021 @ 08:45
Iemand die weet wat de dienstregeling is van de SEV-bus Hengelo - Bad Bentheim?

Ik heb morgen (in theorie) de stoptrein van Hengelo naar Bad Bentheim (laatste dagen lijkt het een drama te zijn met niet-toegelaten Flirts op die lijn) en dan de IC verder Duitsland in, maar weet niet of die SEV-bus aansluiting geeft op de IC Duitsland in. Het is ook de laatste IC naar Berlijn, dus ik heb weinig zin om die te missen.
derLudolfmaandag 2 augustus 2021 @ 09:03
quote:
5s.gif Op maandag 2 augustus 2021 08:45 schreef boriq het volgende:
Iemand die weet wat de dienstregeling is van de SEV-bus Hengelo - Bad Bentheim?

Ik heb morgen (in theorie) de stoptrein van Hengelo naar Bad Bentheim (laatste dagen lijkt het een drama te zijn met niet-toegelaten Flirts op die lijn) en dan de IC verder Duitsland in, maar weet niet of die SEV-bus aansluiting geeft op de IC Duitsland in. Het is ook de laatste IC naar Berlijn, dus ik heb weinig zin om die te missen.
Kun je geen bus eerder nemen?

Als ik voor morgen die reis in de NS reisplanner*gooi zie ik niets vanaf/via Bentheim en via bahn.de zie ik ook niets over SEV

*Die je doorverwijst naar NS internationaal. Bahn.de kan je een reis van Slovenië naar Bulgarije mee plannen, maar voor NS is een ritje Amsterdam-Berlijn al lastig :')
Erno-BEmaandag 2 augustus 2021 @ 09:14
quote:
5s.gif Op maandag 2 augustus 2021 08:45 schreef boriq het volgende:
Iemand die weet wat de dienstregeling is van de SEV-bus Hengelo - Bad Bentheim?

Ik heb morgen (in theorie) de stoptrein van Hengelo naar Bad Bentheim (laatste dagen lijkt het een drama te zijn met niet-toegelaten Flirts op die lijn) en dan de IC verder Duitsland in, maar weet niet of die SEV-bus aansluiting geeft op de IC Duitsland in. Het is ook de laatste IC naar Berlijn, dus ik heb weinig zin om die te missen.
Volgens mij zijn er wat Flirt3-stellen defect waardoor er WFB-Flirts ingezet moeten worden. Die kunnen uiteraard niet verder komen dan Bad Bentheim. Normaal is het zo dat de treinvervangende bus er een klein uurtje over doet om van Bad Bentheim, met stop in Oldenzaal naar Hengelo te komen. De treinvervangende bus vertrekt meestal rond het hele uur uit Hengelo.
dennistdmaandag 2 augustus 2021 @ 12:23
quote:
5s.gif Op maandag 2 augustus 2021 08:45 schreef boriq het volgende:
Iemand die weet wat de dienstregeling is van de SEV-bus Hengelo - Bad Bentheim?

Ik heb morgen (in theorie) de stoptrein van Hengelo naar Bad Bentheim (laatste dagen lijkt het een drama te zijn met niet-toegelaten Flirts op die lijn) en dan de IC verder Duitsland in, maar weet niet of die SEV-bus aansluiting geeft op de IC Duitsland in. Het is ook de laatste IC naar Berlijn, dus ik heb weinig zin om die te missen.
Meestal wordt er vertrokken uit Hengelo op of iets na de normale vertrektijd. Je haalt dus niet de overstap op de Eurobahn in Bentheim, maar de IC moet je normaliter wel kunnen halen lijkt me (bijna een uur immers om van Hengelo in Bentheim te komen).
boriqmaandag 2 augustus 2021 @ 15:41
Bedankt voor de reacties!
Ik zag in oude documenten inderdaad vertrektijd rond het hele uur, maar bij recente werkzaamheden lag de vertrektijd rond het tijdstip van de trein. Ik hoop maar gewoon dat de slag die ik moet hebben niet uitvalt :P
Petermaandag 2 augustus 2021 @ 16:53
quote:
0s.gif Op maandag 2 augustus 2021 08:25 schreef Erno-BE het volgende:

[..]

Ja, ik ook. Ook nooit onveilig gevoeld op Duisburg HBF, terwijl ik daar al veelvuldig moest overstappen tussen Fernverkehr en de trein van/naar Emmerich. Genoeg interessant materieel wat er langs komt als je een uur moet wachten. Alleen jammer dat de Stadtbahn vrij ver van het station af ligt.
Ik kan de naam Duisburg niet horen zonder de doden en gewonden te herinneren.. ' 21 doden en ruim 650 gewonden' Door verdrukking bij een tunnel onder het spoor bij het station tijdens de laatste Loveparade..
Dr_Flashwoensdag 4 augustus 2021 @ 10:37
https://nos.nl/artikel/23(...)reinongeluk-tsjechie

quote:
In Tsjechië zijn twee passagierstreinen op elkaar gebotst. Hierbij zijn twee passagiers om het leven gekomen. Tientallen inzittenden raakten gewond, zeven van hen zijn er ernstig aan toe.

Het treinongeluk gebeurde vanmorgen rond 08.00 uur in de buurt van de West-Tsjechische stad Domazlice. Volgens de Tsjechische spoorwegen kwam een internationale hogesnelheidstrein uit Duitsland in botsing met een lokale passagierstrein. Volgens de Tsjechische minister van Vervoer negeerde de hogesnelheidstrein een rood sein.
Onderzoek naar de oorzaak is niet meer nodig, ze weten het al. :{

Los van dat het onmogelijk is trouwens door tachtig beveiligingssystemen, maar okee.
Maegrimwoensdag 4 augustus 2021 @ 10:44
op nu.nl hebben ze het rode sein maar even voor een rood stoplicht vervangen :')
Dr_Flashwoensdag 4 augustus 2021 @ 10:50
quote:
0s.gif Op woensdag 4 augustus 2021 10:44 schreef Maegrim het volgende:
op nu.nl hebben ze het rode sein maar even voor een rood stoplicht vervangen :')
Je hoeft echt niks meer te kunnen om journalist te worden tegenwoordig he :')
Erno-BEwoensdag 4 augustus 2021 @ 11:15
quote:
15s.gif Op woensdag 4 augustus 2021 10:37 schreef Dr_Flash het volgende:
https://nos.nl/artikel/23(...)reinongeluk-tsjechie
[..]

Onderzoek naar de oorzaak is niet meer nodig, ze weten het al. :{

Los van dat het onmogelijk is trouwens door tachtig beveiligingssystemen, maar okee.
Sinds wanneer is de Alex München-Praag een hogesnelheidstrein eigenlijk?

En hoe zit het met de InterJet op Praag-Pilsen/Usti nad Labem-Cheb? Gaat de InterJet (Siemens Viaggio Comfort) vanaf half december rijden op Praag-Pilsen/Usti nad Labem-Cheb of blijven er op Praag-Pilsen/Usti nad Labem-Cheb klassieke getrokken CD-treinen rijden?
DeaDLocK2Kwoensdag 4 augustus 2021 @ 11:56
quote:
10s.gif Op woensdag 4 augustus 2021 10:50 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Je hoeft echt niks meer te kunnen om journalist te worden tegenwoordig he :')
Je moet je kunnen inschrijven aan de opleiding journalistiek op Windesheim. Slagen hoeft niet, dat regelen ze gewoon ff. Dus inderdaad.
derLudolfwoensdag 4 augustus 2021 @ 12:59
quote:
0s.gif Op woensdag 4 augustus 2021 11:15 schreef Erno-BE het volgende:

[..]

Sinds wanneer is de Alex München-Praag een hogesnelheidstrein eigenlijk?

Vanuit Nederlands perspectief is 160km/u al "hogesnelheidstrein" natuurlijk :+
James1988woensdag 4 augustus 2021 @ 14:27
Een paar dagen geleden heb ik een ritje gemaakt met de IC Berlijn van Hengelo naar Amsterdam. Deze kwam met +20 de grens over en bereikte Amsterdam uiteindelijk met +30. Daarvoor heb ik een GtbV-claim ingediend, die heeft NS echter afgewezen met als motivatie: "De vertraging is veroorzaakt door een andere vervoerder, misschien kun je je claim bij Deutsche Bahn indienen."

Volgens de GtbV-voorwaarden is er inderdaad geen reden voor uitkering van GtbV als de vertraging door een andere vervoerder is veroorzaakt. Dat lees ik echter als "Mijn Arriva-trein kwam met +10 binnen in Groningen, waardoor ik de IC naar Zwolle niet meer kon halen" en zo'n situatie is hier niet.

Hoe zien jullie dat?
derLudolfwoensdag 4 augustus 2021 @ 14:30
De Pimpel geldt gewoon als binnenlandse IC toch? Dus bij NS claimen.

Ik zou er overigens geen moeite insteken.
ReisTwoensdag 4 augustus 2021 @ 14:53
quote:
0s.gif Op woensdag 4 augustus 2021 14:27 schreef James1988 het volgende:Dat lees ik echter als "Mijn Arriva-trein kwam met +10 binnen in Groningen, waardoor ik de IC naar Zwolle niet meer kon halen" en zo'n situatie is hier niet.
Ja, zo lees ik het ook. Die bepaling is alleen van toepassing als je en reis maakt met meerdere vervoerders. Hengelo-Amsterdam is alleen maar NS, je hebt als binnenlandse reiziger niets met DB te maken.
b2pywoensdag 4 augustus 2021 @ 15:23
quote:
0s.gif Op woensdag 4 augustus 2021 14:27 schreef James1988 het volgende:
Een paar dagen geleden heb ik een ritje gemaakt met de IC Berlijn van Hengelo naar Amsterdam. Deze kwam met +20 de grens over en bereikte Amsterdam uiteindelijk met +30. Daarvoor heb ik een GtbV-claim ingediend, die heeft NS echter afgewezen met als motivatie: "De vertraging is veroorzaakt door een andere vervoerder, misschien kun je je claim bij Deutsche Bahn indienen."

Volgens de GtbV-voorwaarden is er inderdaad geen reden voor uitkering van GtbV als de vertraging door een andere vervoerder is veroorzaakt. Dat lees ik echter als "Mijn Arriva-trein kwam met +10 binnen in Groningen, waardoor ik de IC naar Zwolle niet meer kon halen" en zo'n situatie is hier niet.

Hoe zien jullie dat?
Denk dat NS de coulance die ze hadden met GtbV een beetje heeft ingedikt door coroon.
b2pywoensdag 4 augustus 2021 @ 15:24
In other news, ik ben momenteel in Zagreb. Toch bijzonder hoe weinig treintjes er rijden naar dorpen/steden in het land en hoe zo’n grote stad kan draaien op wat trams. Heel bijzonder.
Dr_Flashwoensdag 4 augustus 2021 @ 17:42
quote:
0s.gif Op woensdag 4 augustus 2021 14:53 schreef ReisT het volgende:

[..]

Ja, zo lees ik het ook. Die bepaling is alleen van toepassing als je en reis maakt met meerdere vervoerders. Hengelo-Amsterdam is alleen maar NS, je hebt als binnenlandse reiziger niets met DB te maken.
Precies. Gewoon oorlog maken.
DeaDLocK2Kvrijdag 6 augustus 2021 @ 12:33
Op 9 juli ben ik naar Hengelo geweest, auto heen, trein & bus terug vanwege werkzaamheden rond Zwolle. In Zwolle worden we uit de bus gegooid met nergens een uitcheckpaal in zicht. Blauwnet doet behoorlijk anaal over niet ingecheckt in treinvervangende bussen, want met NS check ik nooit in voor busvervoer want geen controle en geen medewerker die het erg vindt.

In Zwolle ben ik dus door de poortjes gegaan want geen losse uitcheckpaal tegengekomen van Keolis onderweg van de bus naar de achteringang, door de tunnel en m'n fiets gepakt.

Dus: 20,- berekend ipv wat het normaal met 40% korting kost: Vergeten uitcheck doen. Rekenen ze vol tarief. En dan? Formuliertje invullen, voorzien van bewijs. Binnen tien minuten komt er een mailtje: "U heeft NS Flex, dit moet via NS, claim afgewezen." NS: "Nee, u heeft gewoon vergeten uit te checken." Ze zegt nu dat ze uit coulance het resterende bedrag gaat restitueren.

Zal straks de chat wel ff linken.

[ Bericht 0% gewijzigd door DeaDLocK2K op 06-08-2021 15:10:26 ]
DeaDLocK2Kvrijdag 6 augustus 2021 @ 12:37
Ze willen ook allemaal van zelf van me horen welk bedrag ik terug moet krijgen. Ja weetikveel. Doe je eigen werk ff lekker zelf ofzo.
b2pyvrijdag 6 augustus 2021 @ 14:37
Als er geen werkzaamheden zijn waarom ga je dan met de bus.
Salatrelvrijdag 6 augustus 2021 @ 15:09
Ga de volgende keer lekker lopen ofzo als je niet wil betalen.
DeaDLocK2Kvrijdag 6 augustus 2021 @ 15:10
quote:
0s.gif Op vrijdag 6 augustus 2021 14:37 schreef b2py het volgende:
Als er geen werkzaamheden zijn waarom ga je dan met de bus.
Op 9 juli reden er geen treinen van en naar Zwolle sukkel. Ik checkte in in Hengelo en kon in Zwolle niet uitchecken omdat er geen uitcheckpaal stond omdat de buschauffeur besloot om verkeerd te rijden en de reizigers er op een bizarre plek uit te taffen.

edit: Ik zag dat er een geen in stond.

Jullie zijn ook lekker makkelijk eah, lezen alleen het godverdommese schitjwoord wat er abusievelijk staat. Ik had "geen trein want werkzaamheden" willen schrijven. Uit de fucking context kan je de rest toch wel halen joh. Roeptoeters. Ik hoef m'n 20 euro niet terug, ik wil gewoon reizen met korting in plaats van vol tarief.
dennistdvrijdag 6 augustus 2021 @ 15:41
quote:
0s.gif Op vrijdag 6 augustus 2021 15:10 schreef DeaDLocK2K het volgende:

Ik checkte in in Hengelo en kon in Zwolle niet uitchecken omdat er geen uitcheckpaal stond omdat de buschauffeur besloot om verkeerd te rijden en de reizigers er op een bizarre plek uit te taffen.
Altijd fijn die touringcarchauffeurs.... :{

Bij de halte waar de bus wel had moeten stoppen stond gewoon een paal voor zover ik weet in elk geval. Heb je helaas niks aan alleen
b2pyvrijdag 6 augustus 2021 @ 19:07
quote:
0s.gif Op vrijdag 6 augustus 2021 15:10 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]

Op 9 juli reden er geen treinen van en naar Zwolle sukkel. Ik checkte in in Hengelo en kon in Zwolle niet uitchecken omdat er geen uitcheckpaal stond omdat de buschauffeur besloot om verkeerd te rijden en de reizigers er op een bizarre plek uit te taffen.

edit: Ik zag dat er een geen in stond.

Jullie zijn ook lekker makkelijk eah, lezen alleen het godverdommese schitjwoord wat er abusievelijk staat. Ik had "geen trein want werkzaamheden" willen schrijven. Uit de fucking context kan je de rest toch wel halen joh. Roeptoeters. Ik hoef m'n 20 euro niet terug, ik wil gewoon reizen met korting in plaats van vol tarief.
Ja sorry man, was lang verhaal. Wel kut voor je. Maja, is iets van Keolis toch?
DeaDLocK2Kvrijdag 6 augustus 2021 @ 20:44
quote:
0s.gif Op vrijdag 6 augustus 2021 19:07 schreef b2py het volgende:

[..]

Ja sorry man, was lang verhaal. Wel kut voor je. Maja, is iets van Keolis toch?
"Nee want u heeft NS Flex"
DeaDLocK2Kvrijdag 6 augustus 2021 @ 20:45
quote:
0s.gif Op vrijdag 6 augustus 2021 15:41 schreef dennistd het volgende:

[..]

Altijd fijn die touringcarchauffeurs.... :{

Bij de halte waar de bus wel had moeten stoppen stond gewoon een paal voor zover ik weet in elk geval. Heb je helaas niks aan alleen
Ik vind het allemaal helemaal niet zo erg, ik snap alleen niet zo goed waarom ik daar op een vrijdagochtend van 9:15 tot 12:30 mee bezig moet zijn, aaneengesloten, ben terwijl ik voor de Xte keer in de rij stond nog met de hond gaan lopen. Het is dat het een principekwestie is, want m'n eigen tijd is me normaliter veel meer waard dan dit.
Adrie072zaterdag 7 augustus 2021 @ 14:29
twitter

Even een mooi plaatje.
Peterseliemanzondag 8 augustus 2021 @ 14:51
Peterseliemanzondag 8 augustus 2021 @ 17:35
Regels zijn regels in Duitsland ...

dennistddinsdag 10 augustus 2021 @ 11:18
De ÖBB heeft nog eens 20 extra zevendelige Nightjet-stammen besteld bij Siemens, waarmee het totaal op 33 komt. De extra worden o.a. gebruikt voor Amsterdam-Zürich: https://press.siemens.com(...)bei-siemens-mobility
spectrumanalyserdinsdag 10 augustus 2021 @ 14:00
De oude vergane trein op de Dijksgracht, niet ver van Amsterdam Centraal station, was de Trans-Europe Express (TEE).
vandaag is deze trein daar vandaan gehaald. er blijkt een groep enthousiastelingen een project gestart om het ding te restaureren.
https://www.gofundme.com/f/aankoop-teetrein-fase-1

Een half uur geleden is de trein weggehaald.
https://www.facebook.com/TEEtreinNTM/videos/1064013574130465
spectrumanalyserdinsdag 10 augustus 2021 @ 14:13
Sinds vanmorgen is er een seinstoring tussen Haarlem en Zandvoort aan Zee. Daardoor rijden er maximaal 2 treinen per uur van- en naar Zandvoort aan Zee.
De verwachting is dat deze storing pas om 16:00 uur verholpen is.
Dit voorspelt niet veel goeds voor de Dutch Grand Prix over een paar weken.
b2pydinsdag 10 augustus 2021 @ 14:57
Waarom voorspelt dat niet veel goeds voor de grandprix over een paar weken?
spectrumanalyserdinsdag 10 augustus 2021 @ 15:28
quote:
1s.gif Op dinsdag 10 augustus 2021 14:57 schreef b2py het volgende:
Waarom voorspelt dat niet veel goeds voor de grandprix over een paar weken?
Misschien heb ik het mis en is het slechts een incident.
Deze seinstoring begon vanmorgen 9:33 en de verwachte eindtijd is zojuist opgeschoven naar 17:00 uur.
Salatreldinsdag 10 augustus 2021 @ 16:07
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 augustus 2021 15:28 schreef spectrumanalyser het volgende:

[..]

Misschien heb ik het mis en is het slechts een incident.
Deze seinstoring begon vanmorgen 9:33 en de verwachte eindtijd is zojuist opgeschoven naar 17:00 uur.
Omdat de monteur die ter plaatse kwam in eerste instantie het probleem niet kon vinden en na een karrevracht metingen tot de conclusie kwam dat er een specifieke kabel vervangen moest worden en die kabel werd pas om 14:00 op locatie verwacht.
Salatreldinsdag 10 augustus 2021 @ 16:09
Oh en die kabel was er pas om 15:00 :’)
b2pydinsdag 10 augustus 2021 @ 16:12
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 augustus 2021 15:28 schreef spectrumanalyser het volgende:

[..]

Misschien heb ik het mis en is het slechts een incident.
Deze seinstoring begon vanmorgen 9:33 en de verwachte eindtijd is zojuist opgeschoven naar 17:00 uur.
:')
Frozen-assassindinsdag 10 augustus 2021 @ 16:27
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 augustus 2021 15:28 schreef spectrumanalyser het volgende:

[..]

Misschien heb ik het mis en is het slechts een incident.
Deze seinstoring begon vanmorgen 9:33 en de verwachte eindtijd is zojuist opgeschoven naar 17:00 uur.
Omdat er een half jaar geleden een storing was op traject Sloterdijk - Centraal betekent dat weinig goeds voor mijn volgende treinreis over een willekeurig aantal dagen, correct?
spectrumanalyserdinsdag 10 augustus 2021 @ 16:30
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 augustus 2021 16:27 schreef Frozen-assassin het volgende:

[..]

Omdat er een half jaar geleden een storing was op traject Sloterdijk - Centraal betekent dat weinig goeds voor mijn volgende treinreis over een willekeurig aantal dagen, correct?
achja. ik was in de verkeerde war.
over dit lijntje gaan dadelijk 10 treinen per uur.
er zal een sleeplok op Haarlem komen en een aannemer zal verhoogd standby staan.
Dr_Flashdinsdag 10 augustus 2021 @ 16:30
Laat lekker iedereen met de auto gaan *O* Monteurs genoeg daar *O*
boriqdinsdag 10 augustus 2021 @ 16:33
Asfalt om te parkeren ook toch? :Y
spectrumanalyserdinsdag 10 augustus 2021 @ 16:34
Lekker fietsen vanaf Bloemendaal.
Want als Formule-1 fans ergens van houden, dan is het wel van fietsen.

de seinstoring bij Zandvoort zal tot 20:00 uur duren.

[ Bericht 22% gewijzigd door spectrumanalyser op 10-08-2021 16:49:17 ]
derLudolfdinsdag 10 augustus 2021 @ 17:16
Wat gasten een dorp verderop charters een vorige week in Hongarije gewoon helikopter :+

Voor ¤200 de neus hoefden ze niet 3 uur te wachten. Ach, zo'n weekend is sowieso al duur.
Salatreldinsdag 10 augustus 2021 @ 17:24
quote:
1s.gif Op dinsdag 10 augustus 2021 17:16 schreef derLudolf het volgende:
Wat gasten een dorp verderop charters een vorige week in Hongarije gewoon helikopter :+

Voor ¤200 de neus hoefden ze niet 3 uur te wachten. Ach, zo'n weekend is sowieso al duur.
Toen ik in 2009 bij de F1 in Hongarije was namen we met 4 man gewoon een taxi want taxi’s mochten over de vluchtstrook naar het circuit :P
Sociosdinsdag 10 augustus 2021 @ 17:26
Jammer dat er geen ICR(m) meer over dat baanvak rijdt. ;(
Dr_Flashdinsdag 10 augustus 2021 @ 18:22
quote:
1s.gif Op dinsdag 10 augustus 2021 17:26 schreef Socios het volgende:
Jammer dat er geen ICR(m) meer over dat baanvak rijdt. ;(
Ja dat is spijtig idd :D goeie ouwe tijd O+
Peterseliemandinsdag 10 augustus 2021 @ 18:44
quote:
1s.gif Op dinsdag 10 augustus 2021 17:26 schreef Socios het volgende:
Jammer dat er geen ICR(m) meer over dat baanvak rijdt. ;(
IC Zandvoort - Maastricht/Heerlen met ieder half uur een overstap te Sittard voor de andere tak.

De goede oude tijd
James1988dinsdag 10 augustus 2021 @ 18:58
Seinstoringen kunnen soms erg vervelend zijn, met niet altijd meteen een duidelijke oorzaak.

Network Rail Wessex had een aantal weken geleden last van een erg vervelende seinstoring, meerdere secties werden ten onrechte als bezet gemeld (ook al waren ze vrij) en het vervangen van kabels hielp niet. Uiteindelijk bleek de oorzaak te liggen in een liggende koelunit in een kast langs het spoor, die kortsluiting veroorzaakte.

NR Wessex heeft daar toen deze uitleg over gegeven op Twitter:
twitter

twitter

twitter

twitter
James1988dinsdag 10 augustus 2021 @ 18:59
Deel twee in een aparte post, want FOK! crasht met alle 8 tweets in één post.

twitter

twitter

twitter

twitter
Adrie072dinsdag 10 augustus 2021 @ 19:49
Netjes!
DeaDLocK2Kdinsdag 10 augustus 2021 @ 21:05
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 augustus 2021 18:58 schreef James1988 het volgende:
Seinstoringen kunnen soms erg vervelend zijn, met niet altijd meteen een duidelijke oorzaak.

Network Rail Wessex had een aantal weken geleden last van een erg vervelende seinstoring, meerdere secties werden ten onrechte als bezet gemeld (ook al waren ze vrij) en het vervangen van kabels hielp niet. Uiteindelijk bleek de oorzaak te liggen in een liggende koelunit in een kast langs het spoor, die kortsluiting veroorzaakte.
Net als in de IT en medische meuk; het zijn hypercomplexe systemen met oneindig veel componenten. Ik denk dat jij, maar Flessemans ook en ik ook uit ervaring kan spreken dat je soms 50 uur aan het zoeken bent naar een speld in zwembad met spelden. https://web.mit.edu/jemorris/humor/500-miles

Ooit had ik eens een probleem in onze emailsoftware, die bij geen enkele andere klant ter wereld voorkwam en door onze specifieke situatie kwamen er ruim 50 bugs naar boven in componenten die er niets mee te maken leken te hebben, maar de server ging ook plat als de client een bepaalde verzoeken stuurde die niet helemaal in orde waren. Iedere 3 minuten ging het mailsysteem plat en er was *niets* aan te doen behalve iedere dag een nieuwe nightly-build krijgen en die in productie flikkeren.... Na een week was het genoeg onder controle dat we het mailsysteem ieder kwartier ff konden herstarten, daar merkt de client niets van en duurt een seconde, verder best goeie software namelijk.

We hebben nu geleerd om in onze apparatuur, software en protocollen zo goed en zo kwaad als dat kan, al zoveel mogelijk foutopsporingstechnieken en correctiemechanismen in te bouwen. Zo kunnen we tegenwoordig bij een kabelbreuk, of 't nou een optische of elektrische verbinding is, in de apparatuur zelf meten waar een draadbreuk of knik zich ongeveer bevindt. Die techniek was echter compleet onbetaalbaar óf bestond niet (niet klein genoeg bijvoorbeeld) om in alle hardware te zetten die je produceert. Daarnaast brengt ook het compleet dubbel uitvoeren van in ieder geval je kritische technische infrastructuur (fysieke spoor uitgezonderd) een extra complexiteitslaag met zich mee en niet zomaar eentje; dit maakt naar mijn niet zo bescheiden mening het grote verschil. In de IT-wereld zijn de meeste dingen voor een beetje beheerder eigenlijk wel te doen. Daarom hebben op kleinere scholen de klassieke systeembeheerders het allemaal zo lang overleefd. Zo goed waren ze niet maar het is allemaal best te behappen.

Maar als je het gaat hebben over high-availability & load balancing clusters, alles in zogenaamde realtime, dan gaan in de IT-wereld dus de rekeningen ook hard oplopen en er zijn bedrijven die voor dit type databasebeheer alleen consultants hebben vanaf 300 euro per uur exclusief btw.

Ik moet heel eerlijk zeggen dat het naar mijn perceptie de afgelopen jaren best redelijk goed gaat met storingen. Werkzaamheden zijn onhandig en veel te veel maar ja, zonder wordt 't ook zo'n puinbak van en denk dat het eenvoudig te beargumenteren valt waarom dit eigenlijk de verantwoordelijkheid van de politiek is of zou moeten zijn.

Wall of text. Oops. Sorry, not sorry.
Sociosdinsdag 10 augustus 2021 @ 21:21
Meer seinhuizen plaatsen. :+
Sociosdinsdag 10 augustus 2021 @ 21:21
images?q=tbn:ANd9GcSIfr3Nxw6IXStJaDfTROYe6V7rZo8a619T8w&usqp=CAU