abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  woensdag 29 mei 2013 @ 14:15:06 #1
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_127152181

Welkom in alweer een nieuw deel van deze legendarische reeks.



>> Algemeen
In dit topic kun je terecht met al je vragen, opmerkingen, foto's en verslagen met betrekking tot het reizen met de trein. Voor algemene informatie over vervoersbedrijven, materieel, spoorlijnen, etc. verwijzen we je graag naar de betreffende categorie op Wikipedia.

Een korte introductie van de vaste bezoekers, die je van harte welkom heten:

danica.jpg ziggyziggyziggy, mag je de schuld geven van vertraging in het Noorden.
fokavatar.jpg Dr_Flash, heeft niet zoveel met dit soort lijstjes.
dragonfly.jpg Scarlet_Dragonfly, random betweter die een hekel heeft aan OV-chipkaart-haters.
sncfblob.jpg James1988, geilt op treinenbouwer Alstom en hogesnelheidstreinen. Vooral al uw TGV-Bar-rijtuig vouchers.
fokplaat.jpg DriekOplopers, doet goede dingen namens en voor de reiziger.
pilsklein.jpg Yreal, vindt de infrastructuur/logistiek interessant en wordt sowieso opgewonden van alles met meer dan 1000 pk.
CIMG0149(res).gif greavy, vindt de OV-chipkaart maar niks en ziet i.p.v. het huidige materieel liever overal VIRM's rijden.
eus.jpg bork, voor alle mooie plaatjes, kloppende info en kindvriendelijke verhalen.
monopoly%20spin.gif Monopoly, Machinist (in opleiding). Voor al uw veiligheidsvestjes en foto's op emplacementen.
162.gif Crientj, Ginger, ex-servexmeisje en inspiratieloos. Eet graag 714's.
ouigoo.png Darkwing_Duck, beoefent zijn spoorhobby in de regio Parijs.
koplopert.jpg Flodder450, Is een keer komen aanlopen en is sindsdien van de partij in deze reeks!
fyrav250%2060x60.png b2py, Alcoholist, onheilsprofeet en zeurpiet met een spoorhobby.
kupton.jpg Ireyon, de Baas van Roosendaal, die het wel weet.
psm753.jpg Peterselieman, PSM voor intimi, voor al u Kruidvatkaartjes over de grens.


Nietszeggende TVP's en zwaaihandjes worden niet op prijs gesteld (daar is de knop "volg topic" voor), een leuke anekdote of foto is daarentegen altijd welkom. Regelmatig terugkerende vragen zijn hieronder beantwoord, lees dit dus goed door voordat je jouw vraag alsnog in dit topic plaatst. Voor de treinnummerfetishisten: gaarne bij het treinnummer ook vertrektijden en afgelegde route vermelden. Bij bezwaar: www.somda.nl.



>> Vragen en opmerkingen over andersoortig railtransport
In dit topic komt vooral het vervoer in reizigerstreinen aan bod, maar een goederentrein tussendoor is een leuke afwisseling. Over metro's en trammetjes doen we ook niet al te moeilijk, al zijn daar wel aparte topics voor aanwezig.

>> Met de Studenten OV-Chipkaart in internationale (hogesnelheids-)treinen reizen
Met je Studenten OV-Chipkaart mag je binnen Nederland gratis reizen in de IC Berlijn (Schiphol - Hengelo) en in de ICE (Amsterdam - Arnhem) Voor de Fyra (Amsterdam - Breda via de HSL-Zuid) moet een toeslag worden betaald. De toeslag voor de Fyra bedraagt ¤2,30 enkele reis (2e klas), ongeacht het traject. Deze toeslag is in de kaartautomaat op elk station te koop. In de Thalys is je Studenten OV-Chipkaart niet geldig.
Voor algemene informatie over het reizen met je Studenten OV-Chipkaart kun je het beste op de website terecht.

>> Reizen over de HSL-Zuid
NS Hispeed rijdt ieder halfuur een pendeldienst tussen Amsterdam en Breda via de HSL-Zuid. De reistijd tussen Schiphol en Rotterdam bedraagt hierdoor nog maar 26 minuten en tussen Schiphol en Breda slechts 53 minuten. NS Hispeed voert deze dienst uit onder de naam Fyra. Voor Fyra dient, naast een gewoon kaartje, een toeslag aangeschaft te worden. Deze is verkrijgbaar in de kaartautomaat of kan je voor 10,- in de trein zelf aanschaffen. Bij de kaartautomaat betaal je ¤2,30 voor een enkele reis (2e klas), ongeacht het traject.

Ook de Thalys rijdt over de HSL-Zuid. Op de hele traject gaan alle remmen los en rijdt hij met 300km/h richting Rotterdam en daarna naar Antwerpen. Hierdoor duurt de reis van Amsterdam naar Parijs nog maar 3:18 uur. Een rit met Thalys is alleen mogelijk met een reservering, reserveren is drie maanden van tevoren mogelijk via o.a. NsHispeed of TGV-Europe.

>> Fyra Amsterdam<->Brussel
Met ingang van 18 januari is de Fyra-treindienst tussen Amsterdam en Brussel voor onbepaalde tijd opgeschort. Dit is besloten naar aanleiding van beschadiging aan het materieel door winterse omstandigheden. Internationaal reizen over de HSL kan hierdoor uitsluitend met Thalys. Het alternatief is een 1x per twee uur rijdende intercity Den Haag HS-Brussel (in het weekend tot Antwerpen) over het klassieke spoor. Reizigers met een kaartje naar België mogen zonder toeslag gebruik maken van de Fyra Amsterdam-Rotterdam. Verder rijdt er ook nog gewoon elk uur een stoptrein Roosendaal-Antwerpen.

>> Reizen met Kruidvatkaartjes en andere (actie-)dagkaarten
Dagkaarten zijn geldig op elk traject in Nederland, ongeacht het vervoersbedrijf dat er rijdt. Net als met een Studenten OV-Chipkaart, moet ook met een dagkaart voor ICE en Fyra een toeslag aangeschaft worden en mag er niet met Thalys gereisd worden.

>> Afkortingen en treinserienummers
Er komen in dit topic regelmatig afkortingen en treinserienummers langs, die voor de nieuwe bezoeker erg verwarrend kunnen zijn. De betekenis van een afkorting vind je hier, voor een treinserie kun je hier terecht.
Voor informatie over Wijzigingsbladen wat betreft materieelinzet, LM-ritten, splitsen en combineren en dergelijke kan je op deze website terecht. Zie ook dit filmpje voor onze mening over afkortingen:
>> Geldigheid Studenten OV-chipkaart, Voordeelurenkaart, etc. op feestdagen
De feestdagen in 2013 zijn als volgt: Dinsdag 1 januari (nieuwjaarsdag), zondag 31 maart (eerste paasdag), maandag 1 april (tweede paasdag), dinsdag 30 april (Koninginnedag), zondag 5 mei (Bevrijdingsdag), donderdag 9 mei (Hemelvaartsdag), zondag 19 mei (eerste pinksterdag), maandag 20 mei (tweede pinksterdag), woensdag 25 december (eerste kerstdag), donderdag 26 december (tweede kerstdag).
Bovenstaand rijtje is onder voorbehoud. Kijk bij twijfel altijd nog even op de website van DUO. Wanneer je hier komt klagen dat je een boete hebt gekregen op een dag die hierboven niet staat vermeld, lachen we je uit.

>> Waarom rijdt die kuttrein zo langzaam? :(
Misschien mag hij wel gewoon niet harder. Hier kun je precies zien hoe hard treinen waar mogen rijden ^O^

>> Hoeveel kilometer heb ik met de trein gereden?
Er zijn verschillende hulpmiddelen om te berekenen hoeveel kilometer je hebt afgelegd:
Blijbol.
• De tariefeenhedenkaart van NS met bijbehorende detailkaarten voor grootstedelijke gebieden.
• De planner van de NMBS voor België (gewoon doen alsof je een kaartje gaat kopen).
jizdenka internationaal (niet altijd even betrouwbaar).
• Als joker _O_ : De tariefcalculator van DB Netz voor binnen Duitsland.



>> Verhalen
Er worden af en toe verhalen geschreven over oude stations, spoorlijnen of huidige werkzaamheden.
De tot nu toe gemaakte verhalen staan hieronder;
Hoek van Holland Haven - von_Preussen
Kesteren - Dr_Flash
Buitenpost - Peterselieman
Newcastle Central Station - bork
IJmondlijn - von_Preussen
Harlingen (- Haven) - Greavy
Station Hoek van Holland Haven, een stuk vergane glorie - Greavy
Station Nijverdal en Nijverdal West - De laatste dag in de "oude" situatie - Greavy

>> Tripreports
Hieronder staan een aantal interessante (foto)reportages die door diverse topic-diehards gemaakt zijn;
Reis door België, met name op station Binche - Dr_Flash
6834 kilometer InterRail - Igen
Vakantie in Oostenrijk - Dr_Flash
Polen - Zug-Chef
Eerste Klas door Nederland - Ireyon
Zwitserland - sander89
De spoorlijn door Liechtenstein - SvMp
Monaco - KapiteinT
Koninklijke wachtkamers - Bork
NVBS Excursie naar de bruinkoolmijnen - Dr_Flash
Met Interrail door midden- en zuid-Europa - Ireyon
InterRail naar Midden-, Zuid- en Zuidoost-Europa - Irritatie100
Treinen rond Basel - Dr_Flash
Station Visé - KapiteinT
InnoTrans 2010 - James1988
Onthulling 10 jaar ICE - Ireyon
Reisje voor het goede doel - Greavy
Treinen in Japan deel 1 en deel 2 - Igen
Berlijn, Praag, Wenen en Budapest - Zug-Chef
Dreiländereck (Deutschland - Polen - Tsjechie) - bork
Europabahn/Rheintalbahn - bork

>> Achter de schermen
De cabine van een Class 66 - Monopoly
De cabine van een G-2000 - Monopoly
De cabine van een DM'90 - Monopoly
Fotoverslag over de NS1700 - GlenSpey
Fotoverslag over VIRM - GlenSpey
De cabine van een Traxx (BR 186) - Mirgeam
De cabine van een G1206 - Mirgeam
Traffic Control Brussel: Open Bedrijvendag 2012 - Greavy
  woensdag 29 mei 2013 @ 14:18:07 #2
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127152339
quote:
11s.gif Op woensdag 29 mei 2013 14:14 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Dat is woest weinig dude. Dat is iets van 2 cent per kilometer. Daarvoor moet je met een blokkerkaartje al dik over de 600 km gaan rijden op een dag. En dan rij je nog niet eens over een HSL.
Ik zou graag het exact aantal kilometers ergens willen vinden, want natte vingerwerk is zo natte vingerwerk... die Lijn kronkelt nog best wel...

Ben best nieuwsgierig hoeveel ik de afgelopen weken heb afgelegd...
pi_127152400
Ik heb volgende maand een dienst in Den Bosch met nog een klasgenoot. De autoslaaptrein in elkaar zetten :) Tof!
  woensdag 29 mei 2013 @ 14:19:32 #4
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127152405
Uurtje puzzelen met Google Earth O+

Ik kijk wel even naar MLV - Valence - MSC, puzzel jij de rest uit.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 29 mei 2013 @ 14:22:11 #5
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127152529
Marne la Vallee - Valence - Marne la Vallee

Marne la Vallee Gare - Paris de Lyon

Paris Lyon - Mulhouse

Mulhouse - Nice over regulier spoor

Nice - Monaco 3x

Nice - Parijs de Lyon

Parijs de Lyon - MLV

Als iemand weet waar ik dan een beetje fatsoenlijk kan uitrekenen dan graag, want voglensmij heb ik mn weekrecord verbroken (Wat nog altijd rondje Nederland was :') )
  woensdag 29 mei 2013 @ 14:23:24 #6
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127152581
quote:
14s.gif Op woensdag 29 mei 2013 14:19 schreef Dr_Flash het volgende:
Uurtje puzzelen met Google Earth O+

Ik kijk wel even naar MLV - Valence - MSC, puzzel jij de rest uit.
Ja maar ik kan op Google Earth niet zien wat regulier spoor is en wat niet vanaf Mulhouse
  woensdag 29 mei 2013 @ 14:23:26 #7
73232 De_Hertog
Aut bibat, aut abeat
pi_127152585
Ondertussen in de politiek:

quote:
Kamer wil blijvend alternatief voor Fyra
De hele Tweede Kamer wil dat het kabinet gaat bekijken of er een permanent alternatief naast of in plaats van de Fyra kan komen.

Het alternatief moet een volledige dienstregeling met een frequentie van eens per uur bieden.
Dit hebben de vaste Kamercommissies Infrastructuur van het Nederlandse en Belgische parlement woensdag laten weten. Zij gingen vanaf januari van dit jaar na de problemen met de Fyra samen om tafel.
De Kamer wil daarnaast van staatssecretaris Wilma Mansveld (Spoor) weten waarom de intercityverbinding tussen Maastricht en Luik uit de dienstregeling is gehaald.
Problemen
De Fyra had Amsterdam en Brussel met elkaar moeten verbinden. In december reed de trein even, maar er waren al snel problemen. Nadat tijdens winterweer een bodemplaat van een Fyra afviel, werd de trein uit de roulatie genomen.
Inmiddels rijdt acht keer per dag een vervangende intercity tussen Den Haag en Brussel. Die moet op termijn 16 keer per dag gaan rijden, vindt Mansveld. Dit lukt echter niet meer dit jaar, volgend jaar wellicht wel.
Het is nog steeds onduidelijk of en wanneer de Fyra V250 weer kan gaan rijden. De NS verwacht in juni te kunnen zeggen hoe de trein er technisch voor staat.
Opties
Daarna zijn er een aantal opties: alle Fyra's gaan weer rijden, een beperkt aantal Fyra's gaat weer rijden of er gaan geen Fyra's meer rijden.
Op 18 juni is er in de Tweede Kamer een rondetafelgesprek over de Fyra, 20 juni volgt nog een algemeen overleg over de trein.
http://www.nu.nl/politiek(...)lternatief-fyra.html
Mary had a little lamb
Then Mary had dessert
  woensdag 29 mei 2013 @ 14:23:38 #8
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_127152593
Jizdenka (zie OP)?
  woensdag 29 mei 2013 @ 14:24:03 #9
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127152619
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 14:23 schreef James1988 het volgende:
Jizdenka?
Geen idee hoe dat werkt, al een keer mee gestoeid, maar ik doen consequent wat verkeerd...
  woensdag 29 mei 2013 @ 14:26:14 #10
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_127152709
Wat er precies aan de hand is weet ik niet, maar er gaat iets niet goed op de HSL. Thalys rijdt klassiek, enkele Fyra's rijden over de hele route klassiek, en er valt het nodige uit.
  woensdag 29 mei 2013 @ 14:27:13 #11
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127152751
Fles, Marseille paris over de TGV is 750 km
http://fr.wikipedia.org/wiki/LGV_M%C3%A9diterran%C3%A9e
  woensdag 29 mei 2013 @ 14:28:55 #12
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127152833
quote:
6s.gif Op woensdag 29 mei 2013 14:23 schreef Darkwing_Duck het volgende:

[..]

Ja maar ik kan op Google Earth niet zien wat regulier spoor is en wat niet vanaf Mulhouse
Nee dat is kut inderdaad. En aangezien dat ding ook vrijwel nergens stopt is het bepalen van de juiste route vrij lastig :{ Ik kom voor Valence - Marseille tot 233 km iig.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 29 mei 2013 @ 14:30:23 #13
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127152894
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 14:28 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Nee dat is kut inderdaad. En aangezien dat ding ook vrijwel nergens stopt is het bepalen van de juiste route vrij lastig :{ Ik kom voor Valence - Marseille tot 233 km iig.
Gaat die superspoorkaart niet helpen? ff kijken
  woensdag 29 mei 2013 @ 14:31:47 #14
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127152965
quote:
6s.gif Op woensdag 29 mei 2013 14:30 schreef Darkwing_Duck het volgende:

[..]

Gaat die superspoorkaart niet helpen? ff kijken
Staan geen afstanden op :N
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 29 mei 2013 @ 14:32:28 #15
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127152996
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 14:31 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Staan geen afstanden op :N
Ook geen spoorsoort? Wat doe jij trouwens op GE? Ieder boogje meepakken of quick and Dirty?
  Forum Admin woensdag 29 mei 2013 @ 14:32:51 #16
334798 crew  Straatcommando.
Je zuster op een houtvlot
pi_127153011
Kwam net een blauwe loc(leek me geen NS loc, kon het niet zien)met op sleeptouw een 8tal bakken ddar, met aan het einde een stuurstand(neus richting loc) was wel leeg mat.

Die gaan zeker naar de sloop?
''Tuurlijk is het een onoogelijk lelijk spuugding. Kun je d'r toch nog wel aan gehecht zijn? Je houdt toch ook van je moeder?''
pi_127153033
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 14:23 schreef De_Hertog het volgende:
Ondertussen in de politiek:

[..]

http://www.nu.nl/politiek(...)lternatief-fyra.html
Nu willen dus de Tweede Kamer, gemeente Den Haag, Dordrecht, Mechelen en wie nog meer de Lagelandenlijn.
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 29 mei 2013 @ 14:36:00 #18
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127153157
quote:
14s.gif Op woensdag 29 mei 2013 14:19 schreef Monopoly het volgende:
Ik heb volgende maand een dienst in Den Bosch met nog een klasgenoot. De autoslaaptrein in elkaar zetten :) Tof!
nice zeg. Zijn wel de krenten uit de pap voor een stagair :P
Altijd onderweg naar het avontuur
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 29 mei 2013 @ 14:37:27 #19
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127153233
quote:
7s.gif Op woensdag 29 mei 2013 14:32 schreef Straatcommando. het volgende:
Kwam net een blauwe loc(leek me geen NS loc, kon het niet zien)met op sleeptouw een 8tal bakken ddar, met aan het einde een stuurstand(neus richting loc) was wel leeg mat.

Die gaan zeker naar de sloop?
waar en in welke richting?
Altijd onderweg naar het avontuur
  Forum Admin woensdag 29 mei 2013 @ 14:38:28 #20
334798 crew  Straatcommando.
Je zuster op een houtvlot
pi_127153281
quote:
14s.gif Op woensdag 29 mei 2013 14:37 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

waar en in welke richting?
Oh sorry, richting Arnhem, komend vanuit de richting Zutphen. Ik zag ze bij Velp.

Misschien worden ze wel gedumpt op Arnhem Goederen, bedenk ik me nu.
''Tuurlijk is het een onoogelijk lelijk spuugding. Kun je d'r toch nog wel aan gehecht zijn? Je houdt toch ook van je moeder?''
  woensdag 29 mei 2013 @ 14:38:54 #21
391360 KnightSolaire
Praise the Sun
pi_127153304
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 14:26 schreef James1988 het volgende:
Wat er precies aan de hand is weet ik niet, maar er gaat iets niet goed op de HSL. Thalys rijdt klassiek, enkele Fyra's rijden over de hele route klassiek, en er valt het nodige uit.
ProRail spreekt over een 'Seinstoring HSL Amsterdam - Rotterdam - Breda' maar in de begeleidende tekst over een 'versperring op de HSL'. Ook NS geeft als oorzaak een versperring aan. Vreemd.
  woensdag 29 mei 2013 @ 14:40:06 #22
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_127153369
Seinstoring HSL betekent wellicht dat het Radio Block Centre platligt. Het RBC is de 'computer' aan de walzijde.
  woensdag 29 mei 2013 @ 14:40:42 #23
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127153403
quote:
6s.gif Op woensdag 29 mei 2013 14:32 schreef Darkwing_Duck het volgende:

[..]

Ook geen spoorsoort? Wat doe jij trouwens op GE? Ieder boogje meepakken of quick and Dirty?
GE?
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 29 mei 2013 @ 14:41:25 #24
360332 Fiorano
Drive tot the Maxx
pi_127153438
Op Amersfoort Goederen staat nu ook een DDAR, Gekoppeld met de Locs in het midden. Staat ook een losse op Bokkeduinen.
Regel 1: De Scheidsrechter heeft altijd gelijk
Regel 2: Als de Scheidsrechter geen gelijk heeft, treedt onmiddellijk regel 1 in werking
pi_127153467
quote:
14s.gif Op woensdag 29 mei 2013 14:36 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

nice zeg. Zijn wel de krenten uit de pap voor een stagair :P
Mag niet klagen nee :P Wel leuk tussendoor een 'goederendienstje'. Vanuit school geregeld dan wel, maar leuk om een middagje te doen :)
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 29 mei 2013 @ 14:43:12 #26
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127153520
quote:
7s.gif Op woensdag 29 mei 2013 14:38 schreef Straatcommando. het volgende:

[..]

Oh sorry, richting Arnhem, komend vanuit de richting Zutphen. Ik zag ze bij Velp.

Misschien worden ze wel gedumpt op Arnhem Goederen, bedenk ik me nu.
weet wel dat er via die route vandaag 14 rijtuigen DDM-1 vanaf Amsterdam naar Nijmegen gesleept worden.
Altijd onderweg naar het avontuur
  woensdag 29 mei 2013 @ 14:44:50 #27
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127153594
quote:
5s.gif Op woensdag 29 mei 2013 14:40 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

GE?
Oh google earth. Ja wel een beetje langs de boogjes idd. En dan beetje afronden soms.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 29 mei 2013 @ 14:47:21 #28
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127153722
Ik weet inmiddels ben ik ben gereden, want ik herriner me nog dat ik wakker werd en ik zag dat we stilstonden op Valence Ville, toen dacht ik "Verdomd hier was ik Gisteren ook al" :')
  woensdag 29 mei 2013 @ 14:50:12 #29
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127153873
Gewoon mijlen trappen om het mijlen trappen doe ik trouwens niet meer :N
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 29 mei 2013 @ 14:58:44 #30
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_127154337
StationschefBMO twitterde op woensdag 29-05-2013 om 14:55:52 L4 Defect technische installaties NSAlle #Thalys omgeleid over L12 via Essen, tot + 50' per trein#nmbs cc @NMBSEurope reageer retweet
Lijkt me duidelijk.
  woensdag 29 mei 2013 @ 15:00:11 #31
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127154416
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 14:58 schreef James1988 het volgende:
StationschefBMO twitterde op woensdag 29-05-2013 om 14:55:52 L4 Defect technische installaties NSAlle #Thalys omgeleid over L12 via Essen, tot + 50' per trein#nmbs cc @NMBSEurope reageer retweet
Lijkt me duidelijk.
Wel nog even preciseren dat het niet de NMBS is _O-
  woensdag 29 mei 2013 @ 15:11:21 #32
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_127154927
StationschefBMO twitterde op woensdag 29-05-2013 om 15:07:58 L4 Einde storing NSThalys verkeer kan terug via L4nmbs cc @NMBSEurope reageer retweet
En weer voorbij.
  woensdag 29 mei 2013 @ 15:12:06 #33
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127154968
Wauw. Dat scheelt weer een uurtje puzzelen *O*

Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 29 mei 2013 @ 16:02:15 #34
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127157405
quote:
17s.gif Op woensdag 29 mei 2013 15:12 schreef Dr_Flash het volgende:
Wauw. Dat scheelt weer een uurtje puzzelen *O*

[ afbeelding ]


  woensdag 29 mei 2013 @ 16:09:04 #35
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127157752
Ja maar daar staan geen kilometers bij :P
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 29 mei 2013 @ 16:16:04 #36
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_127158148
Op dit moment is een SLT bezig met ETCS-testritten tussen Amsterdam en Utrecht, 160 km/h. Ik ben benieuwd of/wanneer NS voor deze snelheid een toeslag gaat vragen :+
  woensdag 29 mei 2013 @ 16:16:50 #37
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127158190
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 16:16 schreef James1988 het volgende:
Op dit moment is een SLT bezig met ETCS-testritten tussen Amsterdam en Utrecht, 160 km/h. Ik ben benieuwd of/wanneer NS voor deze snelheid een toeslag gaat vragen :+
Toeslag voor een SLT :') Ze zouden zich de ogen uit de kop moeten schamen.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 29 mei 2013 @ 16:18:16 #38
360332 Fiorano
Drive tot the Maxx
pi_127158267
En rijdt de stopper Amsterdam - Rhenen niet wegens een defecte trein...
Regel 1: De Scheidsrechter heeft altijd gelijk
Regel 2: Als de Scheidsrechter geen gelijk heeft, treedt onmiddellijk regel 1 in werking
pi_127158351
-oud-
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 29 mei 2013 @ 16:28:51 #40
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127158772
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 16:16 schreef James1988 het volgende:
Op dit moment is een SLT bezig met ETCS-testritten tussen Amsterdam en Utrecht, 160 km/h. Ik ben benieuwd of/wanneer NS voor deze snelheid een toeslag gaat vragen :+
je zou ze er wel toe in staat achten _O-
Altijd onderweg naar het avontuur
  woensdag 29 mei 2013 @ 16:28:53 #41
147882 DriekOplopers
Erkend digibeet
pi_127158775
Tsjonge. De Kamer wil een onderzoek naar alternatieven voor de Fyra. Nu al... _O-

Voor Beter OV reageert stevig en vindt iets van het enorm snelle reageren, en de actieve wijze waarop de Kamer het dossier volgt:

http://www.voorbeterov.nl/121213.php
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 29 mei 2013 @ 16:32:11 #42
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127158948
Op dit moment had de excuus Benelux gewoon al 16x per dag moeten rijden. Even de NS en NMBS flink bij hun kladden grijpen en dan was het geregeld geweest, maar nee, er moest voor de langzame route gekozen worden ...
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_127159222
quote:
2s.gif Op woensdag 29 mei 2013 16:32 schreef Peterselieman het volgende:
Op dit moment had de excuus Benelux gewoon al 16x per dag moeten rijden. Even de NS en NMBS flink bij hun kladden grijpen en dan was het geregeld geweest, maar nee, er moest voor de langzame route gekozen worden ...
Tja dat krijg je met zo'n lui, ongeïnteresseerd wijf als staatssecretaris.

Over die autoslaaptrein hè, hoe zit het eigenlijk als er onderweg een autoalarm afgaat? Zag ze laatst rangeren in Den Bosch en toch zeker een stuk of 10 bmw's maakten toen een hoop kabaal, maar even dat alarm uitzetten lijkt me ook nogal een uitdaging?
  woensdag 29 mei 2013 @ 16:39:36 #44
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_127159329
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 16:37 schreef Ireyon het volgende:

[..]

Over die autoslaaptrein hè, hoe zit het eigenlijk als er onderweg een autoalarm afgaat?
Houdt vanzelf op, toch?
  woensdag 29 mei 2013 @ 16:41:27 #45
391360 KnightSolaire
Praise the Sun
pi_127159412
Ach ja Kamerleden moeten over zoveel dingen kennis van zaken hebben (zeker de leden van de kleinere fracties) dat ze dossiers helaas lang niet zo goed kunnen volgen als wenselijk. Het zou me niet verbazen als de helft van de Kamerleden denkt dat de Fyra in zijn algeheelheid niet meer rijdt terwijl de binnenlandse Fyra natuurlijk nog wel gewoon rijdt. Of dat ze niet weten dat de Fyra binnenlands met ander materieel rijdt dan de Fyra internationaal reed.
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 29 mei 2013 @ 16:44:32 #46
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127159556
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 16:37 schreef Ireyon het volgende:

[..]

Tja dat krijg je met zo'n lui, ongeïnteresseerd wijf als staatssecretaris.

Over die autoslaaptrein hè, hoe zit het eigenlijk als er onderweg een autoalarm afgaat? Zag ze laatst rangeren in Den Bosch en toch zeker een stuk of 10 bmw's maakten toen een hoop kabaal, maar even dat alarm uitzetten lijkt me ook nogal een uitdaging?
de accu gaat vanzelf leeg
Altijd onderweg naar het avontuur
  woensdag 29 mei 2013 @ 16:48:02 #47
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127159708
quote:
14s.gif Op woensdag 29 mei 2013 16:44 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

de accu gaat vanzelf leeg
Staan die wagens neus aan kont of neus aan neus. In het eerste geval mag je flinke startkabels meenemen... _O-
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 29 mei 2013 @ 16:48:17 #48
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127159717
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 16:41 schreef KnightSolaire het volgende:
Ach ja Kamerleden moeten over zoveel dingen kennis van zaken hebben (zeker de leden van de kleinere fracties) dat ze dossiers helaas lang niet zo goed kunnen volgen als wenselijk. Het zou me niet verbazen als de helft van de Kamerleden denkt dat de Fyra in zijn algeheelheid niet meer rijdt terwijl de binnenlandse Fyra natuurlijk nog wel gewoon rijdt. Of dat ze niet weten dat de Fyra binnenlands met ander materieel rijdt dan de Fyra internationaal reed.
dat is waar en daarom worden in de fracties de taken ook zo goed mogelijk verdeeld. Daarnaast heeft ieder kamerlid ook nog een assistent die hem of haar ook een deel van de taken uit handen neemt.

Zeker bij de grotere fracties moet men wel genoeg verstand van zaken hebben om al eerder een goed oordeel te kunnen vellen. Alleen dan zit je nog met de belangen die de verschillende partijen hebben, waardoor je lang niet altijd jouw eigen oordeel kunt verkondigen, maar die van een andere partij, omdat dit zwaarder weegt.
Altijd onderweg naar het avontuur
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 29 mei 2013 @ 16:48:56 #49
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127159736
quote:
6s.gif Op woensdag 29 mei 2013 16:48 schreef Darkwing_Duck het volgende:

[..]

Staan die wagens neus aan kont of neus aan neus. In het eerste geval mag je flinke startkabels meenemen... _O-
eerste.

Ach, met een beetje duwen help je zo'n wrak ook wel weer op gang.
Altijd onderweg naar het avontuur
  woensdag 29 mei 2013 @ 16:49:37 #50
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127159768
quote:
14s.gif Op woensdag 29 mei 2013 16:48 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

eerste.

Ach, met een beetje duwen help je zo'n wrak ook wel weer op gang.
Zie jij jezelf een wagen aanduwen op een autotrein? :')
  woensdag 29 mei 2013 @ 16:51:14 #51
391360 KnightSolaire
Praise the Sun
pi_127159848
quote:
14s.gif Op woensdag 29 mei 2013 16:48 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

dat is waar en daarom worden in de fracties de taken ook zo goed mogelijk verdeeld. Daarnaast heeft ieder kamerlid ook nog een assistent die hem of haar ook een deel van de taken uit handen neemt.

Dit klopt, maar de ambtelijke ondersteuning loopt natuurlijk gigantisch achter op het ambtenarenbestand bij de ministeries. Zo bezien heeft de Kamer een groot nadeel bij de uitoefening van de controle op de regering. Niet voor niets is er vaak sprake van incidentenpolitiek: dan wordt iets groot belicht en kun je er niet omheen, zie ook nieuwsberichten over de Fyra en daaropvolgende debatten, vragen etc.

De ambtelijke ondersteuning bij de Tweede Kamer zou fors moeten worden uitgebreid. Help je ook weer wat jonge afgestudeerden aan een baan. Twee vliegen in één klap.
  woensdag 29 mei 2013 @ 16:51:43 #52
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127159868
Waarom lees ik steeds de topictitel als "Treinentopic #585: 300 km/h voor een bodemplaat" _O-
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 29 mei 2013 @ 16:52:45 #53
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127159916
quote:
6s.gif Op woensdag 29 mei 2013 16:49 schreef Darkwing_Duck het volgende:

[..]

Zie jij jezelf een wagen aanduwen op een autotrein? :')
neuh, maar dat hoeft dan ook niet. Dat mogen die mensen die het overkomt namelijk zelf doen
Altijd onderweg naar het avontuur
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 29 mei 2013 @ 16:55:30 #54
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127160043
quote:
14s.gif Op woensdag 29 mei 2013 16:51 schreef KnightSolaire het volgende:

[..]

Dit klopt, maar de ambtelijke ondersteuning loopt natuurlijk gigantisch achter op het ambtenarenbestand bij de ministeries. Zo bezien heeft de Kamer een groot nadeel bij de uitoefening van de controle op de regering. Niet voor niets is er vaak sprake van incidentenpolitiek: dan wordt iets groot belicht en kun je er niet omheen, zie ook nieuwsberichten over de Fyra en daaropvolgende debatten, vragen etc.

De ambtelijke ondersteuning bij de Tweede Kamer zou fors moeten worden uitgebreid. Help je ook weer wat jonge afgestudeerden aan een baan. Twee vliegen in één klap.
zou wel moeten ja, want op de ministeries wordt vaak gewerkt met een eigen agenda die het landsbelang lang niet altijd dient. Of er worden om mensen maar aan het werk te houden plannen bedacht die onuitvoerbaar zijn en daarbij schiet het eigenlijke werk weer te kort.
Altijd onderweg naar het avontuur
  woensdag 29 mei 2013 @ 16:59:04 #55
35154 James1988
Schommelbotenlover
  woensdag 29 mei 2013 @ 17:00:19 #56
391360 KnightSolaire
Praise the Sun
pi_127160265
Als dat in juni inderdaad zo blijkt te zijn: retourneren naar Italië en z.s.m. alternatieven uitwerken.
  woensdag 29 mei 2013 @ 17:02:43 #57
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127160377
quote:
6s.gif Op woensdag 29 mei 2013 16:52 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

neuh, maar dat hoeft dan ook niet. Dat mogen die mensen die het overkomt namelijk zelf doen
Lijkt me dat het treinpersoneel daar wel een paar accu's en startkabels voor achter de hand heeft eigenlijk.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 29 mei 2013 @ 17:02:50 #58
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127160380
quote:
15s.gif Op woensdag 29 mei 2013 17:00 schreef KnightSolaire het volgende:
Als dat in juni inderdaad zo blijkt te zijn: retourneren naar Italië en z.s.m. alternatieven uitwerken.
een alternatief is wat VIRM ombouwen voor de HSL, hetzij voor de binnenlandse dienst, hetzij voor België.

Verder kan ik me voorstellen dat er ingezet wordt om het laten rijden van ICRm over de HSL naar België.
Altijd onderweg naar het avontuur
  woensdag 29 mei 2013 @ 17:03:02 #59
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127160394
quote:
Heb ik altijd al gezegd.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 29 mei 2013 @ 17:04:28 #60
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127160446
quote:
Verder lezen?
REGISTREER U GRATIS EN...
Lees tot 7 nieuwsupdates op 30 dagen
Beheer uw eigen beleggingsportefeuille
Ontvang nieuws via e-mail
Registreer GRATIS :(
  woensdag 29 mei 2013 @ 17:04:31 #61
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_127160449
quote:
14s.gif Op woensdag 29 mei 2013 17:02 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

een alternatief is wat VIRM ombouwen voor de HSL, hetzij voor de binnenlandse dienst, hetzij voor België.

Verder kan ik me voorstellen dat er ingezet wordt om het laten rijden van ICRm over de HSL naar België.
VIRM naar België zie ik niet gebeuren i.v.m. de breedte van dat spul. Traxx-Fyra naar België zie ik wél gebeuren, maar ik hoop dat het niet zo ver komt.
  woensdag 29 mei 2013 @ 17:04:37 #62
391360 KnightSolaire
Praise the Sun
pi_127160455
quote:
14s.gif Op woensdag 29 mei 2013 17:02 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

een alternatief is wat VIRM ombouwen voor de HSL, hetzij voor de binnenlandse dienst, hetzij voor België.

Verder kan ik me voorstellen dat er ingezet wordt om het laten rijden van ICRm over de HSL naar België.
Ik mag toch hopen dat we ooit fatsoenlijk HST of semi-HST-materieel krijgen (220km/u bv.) voor de binnenlandse dienst en de verbinding naar Brussel.
pi_127160469
quote:
"Voldoende rijtuigen vinden voor die treinen lijkt intussen het grootste probleem te worden."

Waar zijn die gebleven dan? Ze zitten niet in Fyra, ze zitten niet in binnenlandse treinen. Gewoon op Dijksgracht neergezet en nu zijn ze *poef* verdwenen?
pi_127160538
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 17:04 schreef James1988 het volgende:

[..]

Traxx-Fyra naar België zie ik wél gebeuren, maar ik hoop dat het niet zo ver komt.
Dat is toch de enige mogelijkheid? NS heeft al aangegeven dat nieuwe treinen kopen te duur is en te lang duurt. Misschien als ze het lief vragen dat ze korting krijgen.. "20 AVGs halen 19 betalen" ofzo. Of de afdankertjes-TGV's van Renfe.
  woensdag 29 mei 2013 @ 17:06:32 #65
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127160549
Watergraafsmeer bedoel je? :?
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 29 mei 2013 @ 17:06:59 #66
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127160572
Kijk nou eens wat de postbode door de brievenbus pleurt: De wijkkrant :+
  woensdag 29 mei 2013 @ 17:08:25 #67
391360 KnightSolaire
Praise the Sun
pi_127160642
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 17:06 schreef Ireyon het volgende:

[..]

Dat is toch de enige mogelijkheid? NS heeft al aangegeven dat nieuwe treinen kopen te duur is en te lang duurt. Misschien als ze het lief vragen dat ze korting krijgen.. "20 AVGs halen 19 betalen" ofzo. Of de afdankertjes-TGV's van Renfe.
Arriva had toch aangeboden de HSL-problematiek op te lossen?
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 29 mei 2013 @ 17:08:56 #68
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127160673
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 17:05 schreef Ireyon het volgende:

[..]

"Voldoende rijtuigen vinden voor die treinen lijkt intussen het grootste probleem te worden."

Waar zijn die gebleven dan? Ze zitten niet in Fyra, ze zitten niet in binnenlandse treinen. Gewoon op Dijksgracht neergezet en nu zijn ze *poef* verdwenen?
Volgens mij is er wat naar de binnenlandse FYRA gegaan, wat naar de binnenlandse dienst, een reservestammetje voor de excuus-benelux en wat onderhoud in Maastricht. Zo staat er weinig meer op Dijksgracht.

Grootste probleem zal nog worden het onttrekken van het spul aan de binnenlandse dienst, want echt ruim zit de NS nou ook weer niet in haar materieel.
Altijd onderweg naar het avontuur
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 29 mei 2013 @ 17:09:43 #69
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127160708
quote:
6s.gif Op woensdag 29 mei 2013 17:08 schreef KnightSolaire het volgende:

[..]

Arriva had toch aangeboden de HSL-problematiek op te lossen?
Denk dat je op dit moment misschien nog het beste bij RENFE kunt shoppen.
Altijd onderweg naar het avontuur
  woensdag 29 mei 2013 @ 17:10:07 #70
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127160730
quote:
6s.gif Op woensdag 29 mei 2013 17:06 schreef Darkwing_Duck het volgende:
Kijk nou eens wat de postbode door de brievenbus pleurt: De wijkkrant :+
[ afbeelding ]
Leuk man. En zet je digitale zoom even uit want dit sukt.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 29 mei 2013 @ 17:10:13 #71
391360 KnightSolaire
Praise the Sun
pi_127160735
quote:
14s.gif Op woensdag 29 mei 2013 17:09 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Denk dat je op dit moment misschien nog het beste bij RENFE kunt shoppen.
Waarom worden daar geen Kamervragen over gesteld? Dat lijkt nou wel een nuttige vraag om aan het ministerie voor te leggen.
pi_127160830
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 17:10 schreef KnightSolaire het volgende:

[..]

Waarom worden daar geen Kamervragen over gesteld? Dat lijkt nou wel een nuttige vraag om aan het ministerie voor te leggen.
Denk je dat er ook maar één persoon in de kamer zit die weet dat Renfe tweedehands TGVs te huur/koop heeft staan? Dit lijkt me eerder iets wat Rikus even duidelijk moet maken daar.
  woensdag 29 mei 2013 @ 17:12:31 #73
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_127160837
quote:
14s.gif Op woensdag 29 mei 2013 17:09 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Denk dat je op dit moment misschien nog het beste bij RENFE kunt shoppen.
Moeten die wel spul hebben staan dat 1,5 kV, 3 kV en 25 kV lust én ook nog eens ongebruikt is. Het Spaanse HSL-net is 25 kV en 1435 mm, de meeste AVE's komen niet op het 3 kV net met Iberisch profiel. De Velaro E is monocourant (alleen 25 kV), bijvoorbeeld.
  woensdag 29 mei 2013 @ 17:12:57 #74
391360 KnightSolaire
Praise the Sun
pi_127160854
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 17:12 schreef Ireyon het volgende:

[..]

Denk je dat er ook maar één persoon in de kamer zit die weet dat Renfe tweedehands TGVs te huur/koop heeft staan? Dit lijkt me eerder iets wat Rikus even duidelijk moet maken daar.
Nee, dat denk ik niet; deze retorische vraag was een verwijzing naar mijn eerdere gesprek met PSM over de (beperkingen van) controle van de Tweede Kamer op de regering ;).
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 29 mei 2013 @ 17:13:20 #75
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127160869
och, als ik eerlijk ben denk ik dat er aangestuurd wordt op het eruit trekken van de stekker van de huidige HSL-concessie en dat er een nieuwe aanbesteding moet volgen. Denk dat dit voor de NS op dit moment misschien wel voordeliger is dan mogelijk de HSL integreren in de binnenlandse concessie.
Altijd onderweg naar het avontuur
  woensdag 29 mei 2013 @ 17:14:32 #76
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127160930
quote:
14s.gif Op woensdag 29 mei 2013 17:10 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Leuk man. En zet je digitale zoom even uit want dit sukt.
Die is niet gebruikt, het is t ipodje :@
  woensdag 29 mei 2013 @ 17:14:42 #77
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_127160937
quote:
14s.gif Op woensdag 29 mei 2013 17:13 schreef Peterselieman het volgende:
och, als ik eerlijk ben denk ik dat er aangestuurd wordt op het eruit trekken van de stekker van de huidige HSL-concessie en dat er een nieuwe aanbesteding moet volgen. Denk dat dit voor de NS op dit moment misschien wel voordeliger is dan mogelijk de HSL integreren in de binnenlandse concessie.
NS is als de dood voor aanbesteding van de HSL of het HRN.
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 29 mei 2013 @ 17:14:45 #78
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127160939
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 17:12 schreef James1988 het volgende:

[..]

Moeten die wel spul hebben staan dat 1,5 kV, 3 kV en 25 kV lust én ook nog eens ongebruikt is. Het Spaanse HSL-net is 25 kV en 1435 mm, de meeste AVE's komen niet op het 3 kV net met Iberisch profiel. De Velaro E is monocourant (alleen 25 kV), bijvoorbeeld.
wat ombouwen moeten ze toch als ze spul uit het buitenland halen.
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_127160943
quote:
14s.gif Op woensdag 29 mei 2013 17:08 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Volgens mij is er wat naar de binnenlandse FYRA gegaan, wat naar de binnenlandse dienst, een reservestammetje voor de excuus-benelux en wat onderhoud in Maastricht. Zo staat er weinig meer op Dijksgracht.

Grootste probleem zal nog worden het onttrekken van het spul aan de binnenlandse dienst, want echt ruim zit de NS nou ook weer niet in haar materieel.
Er staan anders hier in Roosendaal nog 42 rijtuigen ICK aan de kant :+
  woensdag 29 mei 2013 @ 17:15:39 #80
391360 KnightSolaire
Praise the Sun
pi_127160972
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 17:14 schreef James1988 het volgende:

[..]

NS is als de dood voor aanbesteding van de HSL of het HRN.
En ze hebben ongetwijfeld een sterke lobby bij het ministerie om dat te voorkomen. Tot nu toe is het immers ook aardig gelukt niet aan de eisen van de HSL-concessie te voldoen
  woensdag 29 mei 2013 @ 17:15:47 #81
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_127160977
quote:
14s.gif Op woensdag 29 mei 2013 17:14 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

wat ombouwen moeten ze toch als ze spul uit het buitenland halen.
Maar monocourant ombouwen naar multicourant is wel een grote verbouwing. ;)
  woensdag 29 mei 2013 @ 17:16:25 #82
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127161002
Zal zo wel even kijken of ik de boel kan inscannen. De vlugge nieuwtjes: Vanaf deze zomer meer treinen op de RER naar Marne la Vallee. Garage gaat gebouwd worden voor de TGV en RER bij Marne la Vallee. Nieuw stationsgebouw en Busstation voor Marne la Vallee.
  woensdag 29 mei 2013 @ 17:16:45 #83
147882 DriekOplopers
Erkend digibeet
pi_127161015
Zo. Poppetje gezien? Kastje dicht.

[ Bericht 95% gewijzigd door DriekOplopers op 29-05-2013 22:01:27 ]
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 29 mei 2013 @ 17:16:54 #84
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127161019
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 17:14 schreef James1988 het volgende:

[..]

NS is als de dood voor aanbesteding van de HSL of het HRN.
van het HRN wel ja, maar van het aanbesteden van de HSL weet ik nog zo net niet. Winstgevend is het voorlopig niet te krijgen namelijk, ook niet als het geïntegreerd wordt in de HRN-concessie.
Altijd onderweg naar het avontuur
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 29 mei 2013 @ 17:18:25 #85
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127161082
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 17:15 schreef James1988 het volgende:

[..]

Maar monocourant ombouwen naar multicourant is wel een grote verbouwing. ;)
klopt
Altijd onderweg naar het avontuur
  woensdag 29 mei 2013 @ 17:18:53 #86
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_127161108
quote:
14s.gif Op woensdag 29 mei 2013 17:16 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

van het HRN wel ja, maar van het aanbesteden van de HSL weet ik nog zo net niet. Winstgevend is het voorlopig niet te krijgen namelijk, ook niet als het geïntegreerd wordt in de HRN-concessie.
Heraanbesteding van de HSL betekent terreinverlies, en NS is daar niet happig op. Zie ook het gespartel tegen samenloop (afsplitsing stoptreinen Limburg).
pi_127161525
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 16:37 schreef Ireyon het volgende:
Over die autoslaaptrein hè, hoe zit het eigenlijk als er onderweg een autoalarm afgaat? Zag ze laatst rangeren in Den Bosch en toch zeker een stuk of 10 bmw's maakten toen een hoop kabaal, maar even dat alarm uitzetten lijkt me ook nogal een uitdaging?
Hoorde van een vriend dat je als reiziger een gids thuisgestuurd krijgt met wat aanwijzingen over wat je met je auto moet doen voordat je hem op de trein zet; auto-alarm geheel uitschakelen was er een van.

Toen ik vorig jaar in Kosice de autoslaaptrein Kosice-Praag bekeek zaten er best wat auto's tussen waar de alarms stonden te loeien. Arme reizigers in het slaaprijtuig ervoor/erachter. :')
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 29 mei 2013 @ 17:31:25 #88
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127161673
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 17:18 schreef James1988 het volgende:

Heraanbesteding van de HSL betekent terreinverlies, en NS is daar niet happig op. Zie ook het gespartel tegen samenloop (afsplitsing stoptreinen Limburg).
Het zou wel eens anders kunnen zijn dan je denkt. Op dit moment geldt er nog een torenhoge infraheffing op de HSL en bij een nieuwe aanbesteding ontkomt de overheid er niet aan om deze te laten zakken.

Bij de aanbesteding zullen dan enkele inschrijvers zijn, waaronder de NS die vervolgens weer het beste bod zal doen, maar veel minder betaalt dan nu.

Je komt dan in een juridisch leuke situatie terecht, want in hoeverre kun je dan het binnenlandse deel van de concessie integreren in het hoofdrailnet, zonder dat jij je concurrenten voer geeft om te stellen dat zij benadeeld zijn, omdat zij geen treindiensten op het binnenlandse net mogen rijden. Als wisselgeld kun je hiervoor misschien enkele stoptreindiensten her en der in het land gebruiken.

Deze mogelijkheid zal in ieder geval de randen van de mogelijkheden opzoeken en hier en daar ook overschrijden, maar kan voor een aantal partijen positief uitpakken, behalve de centrale overheid die hierdoor haar inkomsten af ziet nemen.
Altijd onderweg naar het avontuur
  woensdag 29 mei 2013 @ 17:44:45 #89
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127162180
quote:
14s.gif Op woensdag 29 mei 2013 17:31 schreef Peterselieman het volgende:

Deze mogelijkheid zal in ieder geval de randen van de mogelijkheden opzoeken en hier en daar ook overschrijden,
Wacht, wat? :P
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 29 mei 2013 @ 17:45:32 #90
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127162214
quote:
10s.gif Op woensdag 29 mei 2013 17:44 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Wacht, wat? :P
het verschil tussen wat kan en wat mag
Altijd onderweg naar het avontuur
  woensdag 29 mei 2013 @ 17:52:38 #91
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127162461
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 17:27 schreef Sandrvich het volgende:

[..]

Hoorde van een vriend dat je als reiziger een gids thuisgestuurd krijgt met wat aanwijzingen over wat je met je auto moet doen voordat je hem op de trein zet; auto-alarm geheel uitschakelen was er een van.

Dit? http://tinyurl.com/p6vomkx
  woensdag 29 mei 2013 @ 17:54:29 #92
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_127162534
quote:
17s.gif Op woensdag 29 mei 2013 15:12 schreef Dr_Flash het volgende:
Wauw. Dat scheelt weer een uurtje puzzelen *O*

[ afbeelding ]
Gaat deze niet verder?
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 29 mei 2013 @ 17:55:41 #93
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127162575
Wilma (die van Fred) heeft een stukje geschreven over de eigendoms- en beheersrechten op stations en hoe dat in de toekomst beter geregeld kan worden

http://www.rijksoverheid.(...)-beheer-stations.pdf
Altijd onderweg naar het avontuur
  woensdag 29 mei 2013 @ 17:55:49 #94
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127162580
quote:
Er zijn uiteraard altijd mensen die zich daar toch weer niet aan houden en een auto met een dooie accu kost gewoon heel veel tijd. Dus ik denk echt wel dat ze accu's en startkabels op die trein hebben :Y
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 29 mei 2013 @ 17:56:07 #95
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127162589
quote:
5s.gif Op woensdag 29 mei 2013 17:54 schreef bork het volgende:

[..]

Gaat deze niet verder?
Nee, hij komt wel ergens vandaan, zie mijn post eronder...
  woensdag 29 mei 2013 @ 17:58:52 #96
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127162683
Wat voor materieel moet ik me trouwens voorstellen bij de Alpen en Ski express, skikoffers op het dak van de trein voor de lange latten? En schnaps in de bar? en Hertengewijen in je Coupe? en een kabel door de coupe waar dan stoeltjesliftstoeltjes onder hangen ipv normale banken? (soort kantelbakken maar dan anders) :+
  woensdag 29 mei 2013 @ 18:03:00 #97
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_127162804
quote:
14s.gif Op woensdag 29 mei 2013 17:02 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

een alternatief is wat VIRM ombouwen voor de HSL, hetzij voor de binnenlandse dienst, hetzij voor België.

Verder kan ik me voorstellen dat er ingezet wordt om het laten rijden van ICRm over de HSL naar België.
Deze TCDD_HT65000 :)

volgens mij kunnen die Basken wel wat fixen op Siemens hoef je tot 2025 niet te rekenen.
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
  woensdag 29 mei 2013 @ 18:08:45 #98
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_127163038
Die TCDD-trein is de exportvariant van de S/120, gebouwd door CAF en Alstom. De S/120 rijdt zowel op de HSL's als de regionale lijnen onder de merknaam Alvia, lust 25 kV en 3 kV, en zou goed tot z'n recht komen op de Nederlandse HSL.

Als ik over de materieelsamenstelling zou gaan zou ik viertjes aanschaffen: in de daluren één viertje, tijdens de spits twee. Je zou zelfs een vleugeltrein kunnen samenstellen: Brussel - Amsterdam/Den Haag, waarbij één deel in Rotterdam wordt gesplitst/bijgevoegd. Iedereen blij.

Wat ik niet weet is of RENFE S/120-treinen beschikbaar heeft voor verhuur, of dat ze ze allemaal zelf nodig hebben. In totaal zijn er 57 gebouwd.
pi_127163089
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 18:08 schreef James1988 het volgende:

Als ik over de materieelsamenstelling zou gaan zou ik viertjes aanschaffen: in de daluren één viertje, tijdens de spits twee. Je zou zelfs een vleugeltrein kunnen samenstellen: Brussel - Amsterdam/Den Haag, waarbij één deel in Rotterdam wordt gesplitst/bijgevoegd. Iedereen blij.
En de Bredanaars :P ?
  woensdag 29 mei 2013 @ 18:11:04 #100
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_127163129
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 18:10 schreef Ireyon het volgende:

[..]

En de Bredanaars :P ?
Breda - Antwerpen zou ik als losse verbinding behandelen waar één viertje op rijdt, als uurdienst met tussenstops in Noorderkempen en Luchtbal.. Tijdens de spitsen zou je dat kunnen verlengen tot twee, indien nodig.
  woensdag 29 mei 2013 @ 18:12:14 #101
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127163173


Wat is dit nou weer voor Flauwekul 8)7 Bij tariefoptie 1 kan ik het Trein A niet annuleren, bij tariefoptie 2 trein C niet :')

Doen dan liever alles of niets.... :N

Edit: Bovendien is die overstap een beetje krap :7
  woensdag 29 mei 2013 @ 18:27:28 #102
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127163730
En waar komt dat enorme verschil in Rijtijd vandaan :P
  woensdag 29 mei 2013 @ 18:46:15 #103
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_127164540
Rondje Nederland is weer te koop bij de Hema

I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
pi_127165046
die dingen zijn tegenwoordig ook nog maar amper geldig. pff.
  woensdag 29 mei 2013 @ 19:10:52 #105
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127165516
quote:
6s.gif Op woensdag 29 mei 2013 18:27 schreef Darkwing_Duck het volgende:
En waar komt dat enorme verschil in Rijtijd vandaan :P
[ afbeelding ]
Dat systeem is ruk. Uit Hafas komen allemaal tijden tussen 34 en 45 uur.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 29 mei 2013 @ 19:17:15 #106
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127165893
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 19:10 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Dat systeem is ruk. Uit Hafas komen allemaal tijden tussen 34 en 45 uur.
ik snap dan niet dat ze mensen dat zelf laten boeken op die site 8)7
  woensdag 29 mei 2013 @ 19:19:22 #107
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127166005
quote:
6s.gif Op woensdag 29 mei 2013 19:17 schreef Darkwing_Duck het volgende:

[..]

ik snap dan niet dat ze mensen dat zelf laten boeken op die site 8)7
kan je niet op de reisdetails klikken om te zien waarom het zo achterlijk lang duurt?
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 29 mei 2013 @ 19:28:41 #108
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127166536
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 19:19 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

kan je niet op de reisdetails klikken om te zien waarom het zo achterlijk lang duurt?
Je gelooft vast niet dat dit het meest uitgebreide venster is wat ik krijg
  woensdag 29 mei 2013 @ 19:33:51 #109
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127166838
En klik dan eens op "Détail"?
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 29 mei 2013 @ 19:36:21 #110
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127166977
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 19:33 schreef Dr_Flash het volgende:
En klik dan eens op "Détail"?

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
pi_127167209
SNCF loopt zelfs lekker "SNCF te zijn" met tickets voor die treinverbindingen: Op sommige momenten is een ticket naar Minsk duurder als een ticket naar Moskou (zelfde trein, EN453). 8)7
  woensdag 29 mei 2013 @ 19:43:24 #112
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127167404
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 19:40 schreef Sandrvich het volgende:
SNCF loopt zelfs lekker "SNCF te zijn" met tickets voor die treinverbindingen: Op sommige momenten is een ticket naar Minsk duurder als een ticket naar Moskou (zelfde trein, EN453). 8)7
Ja, en vanaf Nice naar Moskou is het 200 euro goedkoper dan vanaf Parijs, dus dan knoop ik er liever nog een Ouigo ritje ervoor in dit geval :P

Maar Serieus, dit is gewoon te boeken terwijl ik eigenlijk vind dat ze moeten neerzetten dat je naar een SNCF Boetique moet gaan, die paar euro boekingskosten maken op dit soort bedragen maken toch ook niks meer uit en het voorkomt overstaps van 25 uur die _niet_ zichtbaar zijn op de website... :X . Bovendien moet men geadviseerd worden over Visa en dergelijke..
  woensdag 29 mei 2013 @ 19:43:43 #113
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127167425
Gare stokbroodknabbelaars :r
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 29 mei 2013 @ 19:44:33 #114
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127167481
quote:
13s.gif Op woensdag 29 mei 2013 19:43 schreef Dr_Flash het volgende:
Gare stokbroodknabbelaars :r
Die kant wou ik eigenlijk niet opgaan met mn post maargoed ;(
pi_127167560
quote:
6s.gif Op woensdag 29 mei 2013 19:44 schreef Darkwing_Duck het volgende:

[..]

Die kant wou ik eigenlijk niet opgaan met mn post maargoed ;(
Misschien moet je dan je zonnebril afzetten :+
  woensdag 29 mei 2013 @ 19:46:50 #116
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127167606
Maargoed, ik wil dus nog steeds een keer op en neer naar Moskou, en ja ik zal mn stadaardposticoon eens veranderen roze draakje
pi_127167984
Vliegtuigmaatschappijen doen daar volgens mij ook niet zo heel erg aan mee. Heb een keer gehad toen ik met Wizzair naar Servië vloog dat ik aan moest geven wat m'n visumnummer was (...terwijl ik als EU-inwoner niet eens een visum nodig had).
Toen ik deze zomer in Oekraïne een ticket naar Wit-Rusland kocht werd me ook niet om een visum gevraagd (had ik wel overigens).

Afgezien van de knetterlange overstaptijden vind ik het wel tof van SNCF dat ze het zo aanbieden. :)
  woensdag 29 mei 2013 @ 19:59:35 #118
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127168383
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 19:53 schreef Sandrvich het volgende:
Vliegtuigmaatschappijen doen daar volgens mij ook niet zo heel erg aan mee. Heb een keer gehad toen ik met Wizzair naar Servië vloog dat ik aan moest geven wat m'n visumnummer was (...terwijl ik als EU-inwoner niet eens een visum nodig had).
Toen ik deze zomer in Oekraïne een ticket naar Wit-Rusland kocht werd me ook niet om een visum gevraagd (had ik wel overigens).

Afgezien van de knetterlange overstaptijden vind ik het wel tof van SNCF dat ze het zo aanbieden. :)
Als ik me niet vergis kan je het zelfs uit de automaat trekken, maar dan nog blijf ik erbij dat dit niet een reisje is wat je even tussen neus en schaamlippen door boekt. Ja de wereldt word steeds kleiner maar toch, je zal met je gezinnetje staan op station X "Meneer kunt u mij helpen deze trein vertrekt toch zo over 2 uur? Wat zegt u? 26 uur?"

En het verbaast me niet als dit al gewoon een keer gebeurt is, t zal niet wekelijks zijn maar toch. Zet minimaal een datum bij iedere overstap....hoe overbodig het in 90 procent van de gevallen ook is..
  woensdag 29 mei 2013 @ 20:02:09 #119
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127168578
Reisduren van 131 uur terwijl andere verbindingen in rond de 40 uur kunnen, dat klopt gewoon niet. daar zit 4 dagen verschil in. Dat is zelfs niet een trein die in het weekend niet rijdt zodat je een overstap van vrijdagmiddag op maandagochtend hebt. Het is gewoon onzin zoiets.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_127168657
Connexxion heeft nog uitgebreid gereageerd op de prijsverschillen op de Valleilijn:

De provincie heeft als opdrachtgever een km tarief vastgesteld; dat is bepalend voor het tarief wat een reiziger kwijt is als hij/zij met de OV Chipkaart betaalt.



Dat km tarief is per concessie verschillend. NS was voor hun kaartautomaten niet in staat al die verschillende km tarieven in hun systemen te verwerken en rekent voor de papieren kaartjes met het eigen km tarief, dat kan (op korte afstanden, zoals op de Valleilijn en op Arnhem - Doetinchem) tot kleine verschillen leiden, vaak niet groter dan ¤ 0,10.



Vanaf medio 2013 is NS wel in staat om per concessie een eigen km tarief in de systemen te zetten en betaalt de reiziger altijd het tarief dat door de regionale overheid is vastgesteld, zowel met de OV Chipkaart als met papier.
  woensdag 29 mei 2013 @ 20:03:35 #121
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127168680
Wie het op Bahn.de probeert krijgt tijden maar word doorverwezen naar het loket :)
  woensdag 29 mei 2013 @ 20:28:41 #122
146033 ReisT
Fahrtreppenbenutzungshinweise
pi_127170323
quote:
7s.gif Op woensdag 29 mei 2013 18:59 schreef Xetran het volgende:
die dingen zijn tegenwoordig ook nog maar amper geldig. pff.
Dat terwijl ze elk jaar duurder worden. Nu dus al 75% duurder dan 6 jaar geleden toen je voor een kleine 10 euro het hele land door kon. Kan dit nog wel concurreren met nieuwe mogelijkheden als WeekendVrij enzo?

quote:
NS was voor hun kaartautomaten niet in staat al die verschillende km tarieven in hun systemen te verwerken en rekent voor de papieren kaartjes met het eigen km tarief,
Ik geloof er helemaal niks van dat ze het niet kunnen. Ze willen het gewoon niet. Dit is gewoon hetzelfde verhaal als al die kaartsoorten die afgeschaft zijn omdat het "te moeilijk" was in combinatie met de chipkaart.

Aan de andere kant: op de Valleilijn is het verschil tussen beide tarieven wel erg klein, dus je kan je afvragen waar we ons eigenlijk druk om maken? (Of: waarom gebruikt Connexxion eigenlijk niet gewoon het NS-tarief??)
  Redactie Sport woensdag 29 mei 2013 @ 21:07:36 #123
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_127172692
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 20:28 schreef ReisT het volgende:

[..]

Dat terwijl ze elk jaar duurder worden. Nu dus al 75% duurder dan 6 jaar geleden toen je voor een kleine 10 euro het hele land door kon. Kan dit nog wel concurreren met nieuwe mogelijkheden als WeekendVrij enzo?
Wat mij betreft niet meer, mits weekendvrij in de aanbieding is. Ik heb vanaf 1 juni weekendvrij, 1e klas, voor 29 euro per maand (eerste jaar). Voor dat geld moet ik vaker dan 1,7 keer per maand op pad om het voordeliger te laten zijn dan actiekaartjes van 17 euro, wat ik wel haal (meestal 2x per maand). En dan heb ik ook nog eens 1e klas ipv 2e klas.
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  woensdag 29 mei 2013 @ 21:14:44 #124
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127173210
Plus dat je met weekendVrij ook nog dalurenkorting krijgt
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 29 mei 2013 @ 21:16:50 #125
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127173352
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 21:14 schreef Dr_Flash het volgende:
Plus dat je met weekendVrij ook nog dalurenkorting krijgt
Ja, maar das ook niet meer om naar huis te schrijven, ik begreep dat er nu niet meer de avondspits geld als daluur...
  woensdag 29 mei 2013 @ 21:18:01 #126
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127173434
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 21:16 schreef Darkwing_Duck het volgende:

[..]

Ja, maar das ook niet meer om naar huis te schrijven, ik begreep dat er nu niet meer de avondspits geld als daluur...
Zeikerd. Gek he. dat de avondSPITS niet geldt als DALuur 8)7
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 29 mei 2013 @ 21:18:30 #127
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127173468
quote:
10s.gif Op woensdag 29 mei 2013 21:18 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Zeikerd. Gek he. dat de avondSPITS niet geldt als DALuur 8)7
Vroegah was dat anders niet...
pi_127173491
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 21:16 schreef Darkwing_Duck het volgende:

[..]

Ja, maar das ook niet meer om naar huis te schrijven, ik begreep dat er nu niet meer de avondspits geld als daluur...
Spitsuren zijn nou ook niet echt van toepassing op een weekend abonnement ;)
  woensdag 29 mei 2013 @ 21:20:26 #129
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127173587
quote:
16s.gif Op woensdag 29 mei 2013 21:18 schreef Darkwing_Duck het volgende:

[..]

Vroegah was dat anders niet...
Nee vroegah was alles betah :P
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_127173589
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 21:07 schreef dennistd het volgende:

[..]

Wat mij betreft niet meer, mits weekendvrij in de aanbieding is. Ik heb vanaf 1 juni weekendvrij, 1e klas, voor 29 euro per maand (eerste jaar). Voor dat geld moet ik vaker dan 1,7 keer per maand op pad om het voordeliger te laten zijn dan actiekaartjes van 17 euro, wat ik wel haal (meestal 2x per maand). En dan heb ik ook nog eens 1e klas ipv 2e klas.
Snap sowieso niet dat er mensen zijn die voor 1e klas betalen :P
Je zit in dezelfde trein, komt even laat aan als de rest. Geen voordeel dus. Je hebt alleen een soort van 'garantie' op een zitplaats omdat de 1eK toch nooit vol zit. En de stoelen zijn niet echt bijzonder, en stopcontacten moet je geluk hebben (lees: vaker niet dan wel). Maar goed dat is mijn mening ;)

Die aanbieding zag ik ook, zeker niet duur, maar voor mij blijft in het weekend alleen de zondag over (zaterdag werk) naast mijn studentenweek OV. En voordat ik op het station ben moet ik met de bus (en terug) dus zou sowieso iedere keer weer 5 euro extra zijn per weekenddag.
  woensdag 29 mei 2013 @ 21:21:28 #131
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127173662
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 21:20 schreef Deezertje het volgende:

Je hebt alleen een soort van 'garantie' op een zitplaats omdat de 1eK toch nooit vol zit.
Dat is dus ook allang niet meer zo.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_127173734
quote:
13s.gif Op woensdag 29 mei 2013 21:21 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Dat is dus ook allang niet meer zo.
Dat de eerste klas nu wel vol zit? Of dat 2eK passagiers bij grote drukte gewoon 1eK mogen zitten? ;)
  woensdag 29 mei 2013 @ 21:22:32 #133
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127173737
Ik vraag me nog steeds af trouwens hoe ze 2 wifinetwerken in de Thalys scheiden trouwens; eerste en 2e klas...

zit je eerste klas, dan kan je zo inloggen, zit je 2e klas dien je te betalen of bij het semi flex je ticketnummer in te voeren.

Zijn er nou 2 netwerkjes? of is er iets in het Barrijtuig wat heel goed isoleert?
pi_127173764
Ik zie het best regelmatig dat de eerste klas voller zit dan de tweede klas in de spits...
  woensdag 29 mei 2013 @ 21:26:04 #135
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127173995
Ik krijg trouwens ook een beetje de indruk dat ze doorslaan in het in de uitverkoop gooien van de 1e klas. Ik bedoel Nice-Paris in de TGV 1e of 2e klas voor 4 euro verschil 8)7

Krijg de indruk dat dat in Nederland ook een beetje aan de gang is, t is crisis, er moeten toch centjes binnenkomen en de ruimte verdeeld, we doen de eerste klas maar in de uitverkoop... -O-

edit: Je ziet het ook aan het publiek, mag ik dat zeggen; Ja, dat mag ik zeggen!
/Martsmeetsmodus
  woensdag 29 mei 2013 @ 21:27:52 #136
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127174114
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 21:22 schreef Deezertje het volgende:

[..]

Dat de eerste klas nu wel vol zit?
Dat ja. Sinds allerhande schooiers voor een krats een 1eklas weekendvrij hebben kunnen kopen bijvoorbeeld. EN sinds NS landelijk huis aan huis 2-1 overgangen Dagkaart in brievenbussen is gaan pompen.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 29 mei 2013 @ 21:35:09 #137
147882 DriekOplopers
Erkend digibeet
pi_127174576
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 21:22 schreef Scarlet_Dragonfly het volgende:
Ik zie het best regelmatig dat de eerste klas voller zit dan de tweede klas in de spits...
En hoeveel % van die stoelen wordt dan bezeten door reizigers met een 2e klas kaartje? Pakkans is minimaal. De laatste honderden treinkilometers geen enkele HC gezien.
  woensdag 29 mei 2013 @ 21:36:45 #138
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127174707
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 21:35 schreef DriekOplopers het volgende:

[..]

En hoeveel % van die stoelen wordt dan bezeten door reizigers met een 2e klas kaartje? Pakkans is minimaal. De laatste honderden treinkilometers geen enkele HC gezien.
Nee ik ook niet. Bij Bremen Hbf voor het laatst controle gehad. Sindsdien Bremen - Groningen - Zwolle - Deventer - Utrecht - Veenendaal - Utrecht - Deventer gereden en niemand meer gezien :')
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_127174773
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 21:35 schreef DriekOplopers het volgende:

[..]

En hoeveel % van die stoelen wordt dan bezeten door reizigers met een 2e klas kaartje? Pakkans is minimaal. De laatste honderden treinkilometers geen enkele HC gezien.
Je betaalt dan ook niet om gecontroleerd te worden, maar om vervoerd te worden.
Voorts zijn wij van mening dat de Baronnenlijn heraangelegd moet worden.
pi_127174815
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 21:35 schreef DriekOplopers het volgende:

En hoeveel % van die stoelen wordt dan bezeten door reizigers met een 2e klas kaartje? Pakkans is minimaal. De laatste honderden treinkilometers geen enkele HC gezien.
Hmm op mijn trajecten was de afgelopen weken de kans 100%, is ook wel eens anders geweest.
wegmetdetestwet.nl / wegmetdetestmaatschappij.nl voor een gratis subdomain DM me.
pi_127174831
Vorige week nog 3x gecontroleerd in 1 trein (Deventer - Enkhuizen)...
  woensdag 29 mei 2013 @ 21:39:05 #142
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127174873
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 21:37 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]

Je betaalt dan ook niet om gecontroleerd te worden, maar om vervoerd te worden.
Vroegah hield ik altijd een lijstje bij van langste trajecten die ik reed zonder controle. Maar op een gegeven moment werden dat er zo veel dat ik er maar mee gestopt ben :')
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 29 mei 2013 @ 21:47:49 #143
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_127175420
NS hoopt morgen de allerlaatste inzet van loc+DDAR te kunnen doen; Er zal er één in de Spits-IC rijden tussen Enkhuizen-Amsterdam en dan (theoretisch) uitgewisseld worden door mDDM, en de tweede tussen Amsterdam en Uitgeest.

De twee gekoppelde stammetjes bij Amersfoort Bokkeduinen (waaronder NSR 1715+7435, die op 25 mei 2013 met de Spoorforum Afscheidsrit loc-DDAR voor het laatst reed) staan ook terzijde, en zullen binnenkort naar Haarlem gaan.
  woensdag 29 mei 2013 @ 21:49:41 #144
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127175556
En wat zien we daarna nooit meer? DDAR met loc? :? Nou, lekker schokkend :D Denk niet dat iemand het zal missen. Er rijdt nog zat ander spul wat er precies (mDDM) of ongeveer (NID / DDZ) op lijkt.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 29 mei 2013 @ 21:50:18 #145
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127175613
Bij de Ouigo heb ik 100 procent controle gehad.

In alle TGV ritten 1 keer maar alleen op de lange stukken.

Op de korte stukjes tussen Monaco en Nice heb ik niemand gezien, maar dat was wel een complete teringzooi natuurlijk (Wel veel Sûrete (spoor-ME-ers), maar die doen niks). Maargoed iedereen die in Monaco uitstaapt HEEFT gewoon een kaartje, want DAT is pas een politiestaat.. Ik bedoel veel politie. Als daar controle is ben je gewoon de sjaak..
  woensdag 29 mei 2013 @ 21:58:11 #146
147882 DriekOplopers
Erkend digibeet
pi_127176132
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 21:37 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]

Je betaalt dan ook niet om gecontroleerd te worden, maar om vervoerd te worden.
Klopt. Maar ik wil dat gecontroleerd wordt dat anderen ook hebben betaald (want de kwaliteitseisen die ik stel moeten wel worden gefinancierd uit de kaartopbrengsten), dat 1e/2eklascontrole er is en dat ik aan de HC om informatie kan vragen. En dat die wat doet aan de takkeherrie in stiltezones.

Als HC's dat allemaal niet doen, heb ik liever dat ze worden afgeschaft. Dan heb ik ook niet de frustratie dat ik als braaf betalende reiziger het salaris ophoest van een labbekak die de hele dag met z'n krant en z'n mobieltje in de 1e klas zit te niksen. :(
  woensdag 29 mei 2013 @ 22:00:07 #147
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127176287
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 21:58 schreef DriekOplopers het volgende:

[..]
Als HC's dat allemaal niet doen, heb ik liever dat ze worden afgeschaft. Dan heb ik ook niet de frustratie dat ik als braaf betalende reiziger het salaris ophoest van een labbekak die de hele dag met z'n krant en z'n mobieltje in de 1e klas zit te niksen. :(
Ik moes lachen _O-
pi_127176600
Hebben onze oosterburen niet nog wat 200 km/h rijtuigen over en hebben we niet nog ergens een knappe loc staan? Om naar Brussel te scheuren.
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 29 mei 2013 @ 22:05:08 #149
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127176608
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:00 schreef Darkwing_Duck het volgende:

[..]

Ik moes lachen _O-
me too _O-

Had afgelopen maandag zelfs een overijverige Arriva-controleur, want hij ging tweemaal de gehele trein bij langs. Nog niet eerder meegemaakt.
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_127176711
quote:
5s.gif Op woensdag 29 mei 2013 21:49 schreef Dr_Flash het volgende:
En wat zien we daarna nooit meer? DDAR met loc? :? Nou, lekker schokkend :D Denk niet dat iemand het zal missen. Er rijdt nog zat ander spul wat er precies (mDDM) of ongeveer (NID / DDZ) op lijkt.
Rijdt er net 1 minuut geleden eentje weg uit Amsterdam c.
pi_127176878
quote:
1s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:06 schreef b2py het volgende:

[..]

Rijdt er net 1 minuut geleden eentje weg uit Amsterdam c.
Kan niet! Somda heeft afscheid genomen! Weg ermee!
Voorts zijn wij van mening dat de Baronnenlijn heraangelegd moet worden.
  woensdag 29 mei 2013 @ 22:11:54 #152
371603 Mr_Klaasje
Brekebeen in actie!
pi_127177098
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 21:58 schreef DriekOplopers het volgende:

[..]

Klopt. Maar ik wil dat gecontroleerd wordt dat anderen ook hebben betaald (want de kwaliteitseisen die ik stel moeten wel worden gefinancierd uit de kaartopbrengsten), dat 1e/2eklascontrole er is en dat ik aan de HC om informatie kan vragen. En dat die wat doet aan de takkeherrie in stiltezones.

Als HC's dat allemaal niet doen, heb ik liever dat ze worden afgeschaft. Dan heb ik ook niet de frustratie dat ik als braaf betalende reiziger het salaris ophoest van een labbekak die de hele dag met z'n krant en z'n mobieltje in de 1e klas zit te niksen. :(
Vanuit snelheid en capaciteit gezien is eenmansbediening van sprinters een zegen. Veel kortere vertrekprocedure bij iedere halte en dus minder rijtijd noodzakelijk. Maarem, dit komt wel een beetje verongelukt over...
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 29 mei 2013 @ 22:12:06 #153
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127177117
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:08 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]

Kan niet! Somda heeft afscheid genomen! Weg ermee!
daarom moet je het logenstraffen en nog even met het spul rondrijden >:) ~O>
Altijd onderweg naar het avontuur
  woensdag 29 mei 2013 @ 22:13:28 #154
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_127177225
Die admin van Somda is een balaap. Sorry hoor. Stuurt die gek mij 2 weken geleden een e-mail:

"Beste Greavy,

Indien je weer toegang tot Somda wilt hebben, kan je een motivatie per e-mail terugsturen. Het beheer gaat dan beoordelen of je gemotiveerd genoeg bent om weer deel te nemen aan Somda.

Met vriendelijke groeten,

PvdL
Admin Somda.nl"

:') Ik moest lachen toen ik dit las :')

Mijn antwoord was kort en bondig. En niet veel anders dan toen ik ruzie met die gek had :D
  woensdag 29 mei 2013 @ 22:15:39 #155
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127177392
Ik snap je Frustratie Laddermans, maar het is niet netjes om privegerichte correspondentie zomaar op het web te Quakken.

Verder, welk mat heeft nog echt een conducteur nodig? En wat is eenmansbediening?
  woensdag 29 mei 2013 @ 22:18:03 #156
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_127177602
Bij de NS heeft elk mat. een HC nodig. Of de machinist moet zelf uit zijn luie stoel komen om te gaan sleutelen.

Eenmansbediening is dat de Mcn kan sleutelen vanuit de cabine.
pi_127177665
quote:
10s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:05 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

me too _O-

Had afgelopen maandag zelfs een overijverige Arriva-controleur, want hij ging tweemaal de gehele trein bij langs. Nog niet eerder meegemaakt.
Zat er toevallig een camerateam bij? :@
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 29 mei 2013 @ 22:19:10 #158
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127177698
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:13 schreef greavy het volgende:
Die admin van Somda is een balaap. Sorry hoor. Stuurt die gek mij 2 weken geleden een e-mail:

"Beste Greavy,

Indien je weer toegang tot Somda wilt hebben, kan je een motivatie per e-mail terugsturen. Het beheer gaat dan beoordelen of je gemotiveerd genoeg bent om weer deel te nemen aan Somda.

Met vriendelijke groeten,

PvdL
Admin Somda.nl"

:') Ik moest lachen toen ik dit las :')

Mijn antwoord was kort en bondig. En niet veel anders dan toen ik ruzie met die gek had :D
oh, jammer dat je het niet eerder gedeeld hebt, want we hadden hier een heel epistel kunnen maken _O-
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_127177710
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:15 schreef Darkwing_Duck het volgende:
Ik snap je Frustratie Laddermans, maar het is niet netjes om privegerichte correspondentie zomaar op het web te Quakken.

Verder, welk mat heeft nog echt een conducteur nodig? En wat is eenmansbediening?
weinig privé aan toch?
  woensdag 29 mei 2013 @ 22:19:19 #160
391360 KnightSolaire
Praise the Sun
pi_127177712
quote:
4s.gif Op woensdag 29 mei 2013 21:27 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Dat ja. Sinds allerhande schooiers voor een krats een 1eklas weekendvrij hebben kunnen kopen bijvoorbeeld. EN sinds NS landelijk huis aan huis 2-1 overgangen Dagkaart in brievenbussen is gaan pompen.
Dat mag wel zo zijn maar in de praktijk reizen verreweg de meeste reizigers gewoon 2e klas, ook in het weekend en zelfs als ze met zo'n gratis overgangskaartje eerste klas zouden kunnen reizen - ze nemen de moeite niet om die kaartjes te bewaren/gebruiken en een abonnement aanschaffen doen de meesten ook niet.

Afgelopen weekend (vrijdag, zaterdag én zondag) veel in de trein gezeten, 1e klas. Zeker veel rustiger dan tweede klas; geen gebrek aan zitplaatsen.
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 29 mei 2013 @ 22:19:51 #161
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127177758
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:18 schreef MaxMark het volgende:

[..]

Zat er toevallig een camerateam bij? :@
ik heb geen camerateam gezien maandagochtend
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_127177779
quote:
14s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:12 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

daarom moet je het logenstraffen en nog even met het spul rondrijden >:) ~O>
:D

Ik heb op somda ruzie over de nieuwe regels. Rolandrail beschuldigt mij van het maken en lekken van foto's. Superleuke sfeer daar joh.
Voorts zijn wij van mening dat de Baronnenlijn heraangelegd moet worden.
  woensdag 29 mei 2013 @ 22:20:58 #163
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127177853
quote:
1s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:19 schreef b2py het volgende:

[..]

weinig privé aan toch?
Nee maar als de bewuste Balaap in kwestie dit ziet kan Laddermans zn togang tot somda vergeten voor de rest van zn leven natuurlijk ;)
pi_127177862
quote:
14s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:19 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

ik heb geen camerateam gezien maandagochtend
Wij lopen soms wel 4x op en neer in heen-en-weer ritje, dus had gekund :7
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 29 mei 2013 @ 22:21:14 #165
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127177875
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:20 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]

:D

Ik heb op somda ruzie over de nieuwe regels. Rolandrail beschuldigt mij van het maken en lekken van foto's. Superleuke sfeer daar joh.
die knuppel? Eén letter verkeerd en je hebt op zijn site al een ban te pakken _O-
Altijd onderweg naar het avontuur
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 29 mei 2013 @ 22:22:15 #166
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127177950
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:21 schreef MaxMark het volgende:

[..]

Wij lopen soms wel 4x op en neer in heen-en-weer ritje, dus had gekund :7
als ik jullie zie dan moet ik dus 8x wegduiken. Bedankt voor de tip
Altijd onderweg naar het avontuur
  woensdag 29 mei 2013 @ 22:22:20 #167
371603 Mr_Klaasje
Brekebeen in actie!
pi_127177958
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:20 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]

:D

Ik heb op somda ruzie over de nieuwe regels. Rolandrail beschuldigt mij van het maken en lekken van foto's. Superleuke sfeer daar joh.
Roland is niet helemaal wijs.. Altijd doet iedereen het, nooit heeft hij het zelf gedaan.
  woensdag 29 mei 2013 @ 22:22:36 #168
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127177986
quote:
14s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:21 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

die knuppel? Eén letter verkeerd en je hebt op zijn site al een ban te pakken _O-
Nouja kijk, met vervoer moet je wel precies zijn, als ik op de zaak voor een client Easyjet boek en 1 letter is niet correct, kan dat flinke consequenties hebben.... :7
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 29 mei 2013 @ 22:25:02 #169
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127178176
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:22 schreef Darkwing_Duck het volgende:

[..]

Nouja kijk, met vervoer moet je wel precies zijn, als ik op de zaak voor een client Easyjet boek en 1 letter is niet correct, kan dat flinke consequenties hebben.... :7
dat is dan terecht, maar op RolandRail wordt je zo ongeveer doodgemarteld als je een verkeerde afkorting gebruikt. Maakt niet uit of het materieel of locatie is.
Altijd onderweg naar het avontuur
  woensdag 29 mei 2013 @ 22:25:37 #170
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127178214
quote:
14s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:25 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

dat is dan terecht, maar op RolandRail wordt je zo ongeveer doodgemarteld als je een verkeerde afkorting gebruikt. Maakt niet uit of het materieel of locatie is.
Ik loop ook maar een bietje met je te dollen hoor ;)
pi_127178228
quote:
14s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:21 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

die knuppel? Eén letter verkeerd en je hebt op zijn site al een ban te pakken _O-
Vooralsnog wordt mijn account niet eens goedgekeurd.

Ik zeg net heel duidelijk "ik zou zelf dat soort informatie voor me houden maar anderen doen daarmee wat ze willen" in een discussie en hij antwoordt "aan jouw soort mensen in de spoorwereld moet ik dus altijd gaan uitleggen dat je dat soort informatie voor je moet houden"

Wtf gast, begrijpend lezen groep vier?
Voorts zijn wij van mening dat de Baronnenlijn heraangelegd moet worden.
pi_127178303
quote:
14s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:22 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

als ik jullie zie dan moet ik dus 8x wegduiken. Bedankt voor de tip
Rij jij dan vaak alleen heen-en-weer?
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 29 mei 2013 @ 22:26:35 #173
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127178309
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:25 schreef Darkwing_Duck het volgende:

[..]

Ik loop ook maar een bietje met je te dollen hoor ;)
no problemo
Altijd onderweg naar het avontuur
  woensdag 29 mei 2013 @ 22:27:04 #174
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_127178350
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:20 schreef Darkwing_Duck het volgende:

[..]

Nee maar als de bewuste Balaap in kwestie dit ziet kan Laddermans zn togang tot somda vergeten voor de rest van zn leven natuurlijk ;)
Maar waarom zou ik op Somda nog lid willen zijn?
  woensdag 29 mei 2013 @ 22:27:23 #175
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_127178375
quote:
14s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:21 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

die knuppel? Eén letter verkeerd en je hebt op zijn site al een ban te pakken _O-
Ik heb er ervaringen mee, met die ban :+
  woensdag 29 mei 2013 @ 22:27:26 #176
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127178378
Volgensmij is dat altijd in een "Fanwereld" elkaar het ligt in de ogen niet gunnen, tel daar de sociale handicap nog eens bij op et voila, das in de spoorwereld, das in de pretparkwereld, das bij K3, das overal volgensmij...
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 29 mei 2013 @ 22:27:43 #177
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127178402
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:26 schreef MaxMark het volgende:

[..]

Rij jij dan vaak alleen heen-en-weer?
ik reis niet zo vaak en als ik dat doe dan is dat alleen ja :P
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_127178442
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:27 schreef Darkwing_Duck het volgende:
Volgensmij is dat altijd in een "Fanwereld" elkaar het ligt in de ogen niet gunnen, tel daar de sociale handicap nog eens bij op et voila, das in de spoorwereld, das in de pretparkwereld, das bij K3, das overal volgensmij...
Ja inderdaad. Wat boeit het nou dat X weet dat trein Y dienstregeling Z heeft. Dat is trouwens meer Nederlandse kneuterigheid dan dat het iets van de spoorwereld is.
Voorts zijn wij van mening dat de Baronnenlijn heraangelegd moet worden.
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 29 mei 2013 @ 22:28:42 #179
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127178492
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:27 schreef Darkwing_Duck het volgende:
Volgensmij is dat altijd in een "Fanwereld" elkaar het ligt in de ogen niet gunnen, tel daar de sociale handicap nog eens bij op et voila, das in de spoorwereld, das in de pretparkwereld, das bij K3, das overal volgensmij...
klopt en hier kunnen wij er de draak mee steken :7
Altijd onderweg naar het avontuur
  woensdag 29 mei 2013 @ 22:30:29 #180
371603 Mr_Klaasje
Brekebeen in actie!
pi_127178661
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:25 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]

Vooralsnog wordt mijn account niet eens goedgekeurd.

Ik zeg net heel duidelijk "ik zou zelf dat soort informatie voor me houden maar anderen doen daarmee wat ze willen" in een discussie en hij antwoordt "aan jouw soort mensen in de spoorwereld moet ik dus altijd gaan uitleggen dat je dat soort informatie voor je moet houden"

Wtf gast, begrijpend lezen groep vier?
Dat kan hij niet nee..
pi_127178915
Waarom he, begeint "men" (lees: misschien wel één van jullie) geen tegenhanger van Somda, maar dan met de toegankelijkheid die ook in dit topic aanwezig is?
  woensdag 29 mei 2013 @ 22:35:08 #182
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127179024
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:20 schreef Darkwing_Duck het volgende:

[..]

Nee maar als de bewuste Balaap in kwestie dit ziet kan Laddermans zn togang tot somda vergeten voor de rest van zn leven natuurlijk ;)
NOBODY CARES!!!!! O+
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 29 mei 2013 @ 22:35:49 #183
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127179079
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:33 schreef MaxMark het volgende:
Waarom he, begeint "men" (lees: misschien wel één van jullie) geen tegenhanger van Somda, maar dan met de toegankelijkheid die ook in dit topic aanwezig is?
Ja, en met een toelatingsexamen op het gebied van sociale vaardigheden en humor. Ik zeg DOEN!
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_127179144
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:33 schreef MaxMark het volgende:
Waarom he, begeint "men" (lees: misschien wel één van jullie) geen tegenhanger van Somda, maar dan met de toegankelijkheid die ook in dit topic aanwezig is?
Omdat er geen behoefte aan is denk ik.
Voorts zijn wij van mening dat de Baronnenlijn heraangelegd moet worden.
  woensdag 29 mei 2013 @ 22:37:02 #185
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127179185
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:27 schreef Darkwing_Duck het volgende:
Volgensmij is dat altijd in een "Fanwereld" elkaar het ligt in de ogen niet gunnen, das bij K3
Vertel eens verder? :s)
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 29 mei 2013 @ 22:37:24 #186
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127179207
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:36 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]

Omdat er geen behoefte aan is denk ik.
EN als die er al is dan is de locatie er ook al, namelijk hier *O*
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_127179234
quote:
10s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:35 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Ja, en met een toelatingsexamen op het gebied van sociale vaardigheden en humor. Ik zeg DOEN!
Hihi.
  woensdag 29 mei 2013 @ 22:39:58 #188
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127179404
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:33 schreef MaxMark het volgende:
Waarom he, begeint "men" (lees: misschien wel één van jullie) geen tegenhanger van Somda, maar dan met de toegankelijkheid die ook in dit topic aanwezig is?
ja, daar heb ik ook weleens aan lopen denken, aan de andere kant.. T is goed zoals het is hiero. De vaste stamgasten hangen hier al jaren rond. Ik voel me hier prettig en wat dat betreft heb ik geen zin om me nog te integregen op een ander forum zoals somda of Rolandfail... Ik kom hier alles te weten wat ik wil, ik mag hier domme vragen stellen, en leer een hoop!
  woensdag 29 mei 2013 @ 22:41:30 #189
371603 Mr_Klaasje
Brekebeen in actie!
pi_127179536
Overigens is mijn beeld wel dat Somda stukken toegankelijker is dan Rolandrail.
  woensdag 29 mei 2013 @ 22:41:31 #190
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127179538
Ja ach. Toch wil ik wel even opkomen voor Somda, Rolandrail en dat soort sites hoor ^O^

Door dat soort sites blijft de rest van internet grotendeels gevrijwaard van dat soort lieden ^O^ Beetje hetzelfde als wat ONZ voor Fok! betekent ^O^
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 29 mei 2013 @ 22:41:55 #191
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127179570
quote:
14s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:37 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

EN als die er al is dan is de locatie er ook al, namelijk hier *O*
precies. Lekker van de hak op de tak en altijd in voor een lolletje
Altijd onderweg naar het avontuur
  woensdag 29 mei 2013 @ 22:42:48 #192
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127179627
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:41 schreef Mr_Klaasje het volgende:
Overigens is mijn beeld wel dat Somda stukken toegankelijker is dan Rolandrail.
Er zijn gradaties in ontoegankelijkheid ja. Als je een goederenwagen type Klmos uitscheldt voor Klmnos word je op Rolandrail vermoord. Op Somda hooguit gestenigd.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 29 mei 2013 @ 22:43:31 #193
371603 Mr_Klaasje
Brekebeen in actie!
pi_127179682
quote:
14s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:42 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Er zijn gradaties in ontoegankelijkheid ja. Als je een goederenwagen type Klmos uitscheldt voor Klmnos word je op Rolandrail vermoord. Op Somda hooguit gestenigd.
:D
  woensdag 29 mei 2013 @ 22:47:23 #194
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127179978
quote:
10s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:37 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Vertel eens verder? :s)
http://www.sbs6.nl/progra(...)evering-1-k3/fans-k3
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 29 mei 2013 @ 22:49:03 #195
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127180123
quote:
14s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:42 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Er zijn gradaties in ontoegankelijkheid ja. Als je een goederenwagen type Klmos uitscheldt voor Klmnos word je op Rolandrail vermoord. Op Somda hooguit gestenigd.
en hier noem je het gewoon een platte wagen :)
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_127180132
quote:
14s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:42 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Er zijn gradaties in ontoegankelijkheid ja. Als je een goederenwagen type Klmos uitscheldt voor Klmnos word je op Rolandrail vermoord. Op Somda hooguit gestenigd.
of van Fallns een Fallus maken.
pi_127180133
Steniging eindigt ook in de dood, Dr_Flash :D
Voorts zijn wij van mening dat de Baronnenlijn heraangelegd moet worden.
  woensdag 29 mei 2013 @ 22:50:43 #198
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127180266
quote:
14s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:42 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Er zijn gradaties in ontoegankelijkheid ja. Als je een goederenwagen type Klmos uitscheldt voor Klmnos word je op Rolandrail vermoord. Op Somda hooguit gestenigd.
Hebben jullie niet een linkje ofzo? :D
  woensdag 29 mei 2013 @ 22:51:06 #199
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127180299
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:49 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Steniging eindigt ook in de dood, Dr_Flash :D
Joh :+
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 29 mei 2013 @ 22:53:18 #200
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_127180498
quote:
4s.gif Op woensdag 29 mei 2013 21:27 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Dat ja. Sinds allerhande schooiers voor een krats een 1eklas weekendvrij hebben kunnen kopen bijvoorbeeld. EN sinds NS landelijk huis aan huis 2-1 overgangen Dagkaart in brievenbussen is gaan pompen.
Munchen-Utrecht scheelde van de week (voor over 90 dagen) ook maar 10 euro (1e of 2e klas), nou dan weet ik het wel! *O*
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
  woensdag 29 mei 2013 @ 22:53:19 #201
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_127180500
quote:
10s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:37 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Vertel eens verder? :s)
Idd, ik kan maar beter voorbereid zijn!
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  woensdag 29 mei 2013 @ 22:59:28 #202
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127180972
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:50 schreef Darkwing_Duck het volgende:

[..]

Hebben jullie niet een linkje ofzo? :D
Nico Spilt had altijd een kleine bloemlezing van die pareltjes op zijn site staan. Kan het niet meer vinden.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 29 mei 2013 @ 23:18:08 #203
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127182481
Lol, als je een 60 paginas tellend topic op somda op 1 pagina wil openen help je de server goed over de zeik geloof ik _O-
pi_127182636
Ik zag vanmiddag in Hamburg een diesel 186 in het geel met vijf gele dostos erachter. Wie helpt mij? :p
Ik zoek een naam.
pi_127182648
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:18 schreef Darkwing_Duck het volgende:
Lol, als je een 60 paginas tellend topic op somda op 1 pagina wil openen help je de server goed over de zeik geloof ik _O-
F5 ingedrukt houden op pagina 1.
Voorts zijn wij van mening dat de Baronnenlijn heraangelegd moet worden.
pi_127182705
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:18 schreef Darkwing_Duck het volgende:
Lol, als je een 60 paginas tellend topic op somda op 1 pagina wil openen help je de server goed over de zeik geloof ik _O-
Moet je dat spotter gespot topic doen, met meerdere personen. Kan je lachen.
pi_127182727
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:20 schreef b2py het volgende:
Ik zag vanmiddag in Hamburg een diesel 186 in het geel met vijf gele dostos erachter. Wie helpt mij? :p
Ik zoek een naam.
Diesel 186? Elektrische TRAXX is dat.
Voorts zijn wij van mening dat de Baronnenlijn heraangelegd moet worden.
  woensdag 29 mei 2013 @ 23:22:49 #208
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127182856
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:20 schreef b2py het volgende:
Ik zag vanmiddag in Hamburg een diesel 186 in het geel met vijf gele dostos erachter. Wie helpt mij? :p
Ik zoek een naam.
Metronom.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_127183041
Vraag, waarom rijdt de icrm tussen Den Haag C en Venlo met 12 bakken? Bezetting is volgens mij 5% buiten de spits en past nét op die kleine stationnetjes met 3 passagiers. Iemand een idee van dit rare fenomeen??
  woensdag 29 mei 2013 @ 23:26:06 #210
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127183135
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:20 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]

F5 ingedrukt houden op pagina 1.
_O- _O- _O- _O_ _O_
  woensdag 29 mei 2013 @ 23:26:33 #211
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_127183175
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:25 schreef nomenklatura het volgende:
Vraag, waarom rijdt de icrm tussen Den Haag C en Venlo met 12 bakken? Bezetting is volgens mij 5% buiten de spits en past nét op die kleine stationnetjes met 3 passagiers. Iemand een idee van dit rare fenomeen??
Omdat dat goedkoper is dan het rangeren met losse rijtuigen.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  woensdag 29 mei 2013 @ 23:27:23 #212
147882 DriekOplopers
Erkend digibeet
pi_127183241
quote:
14s.gif Op woensdag 29 mei 2013 22:41 schreef Dr_Flash het volgende:
Ja ach. Toch wil ik wel even opkomen voor Somda, Rolandrail en dat soort sites hoor ^O^

Door dat soort sites blijft de rest van internet grotendeels gevrijwaard van dat soort lieden ^O^ Beetje hetzelfde als wat ONZ voor Fok! betekent ^O^
Mot ik die LvanLier effe vragen of hij die lui van Somda een keer wil aanpakken in zijn hinderlijke-bevolkingsgroepenserie? Zoals de pontschipper, de bejaarde of de Japanner?

http://frontpage.fok.nl/c(...)3-pontschippers.html

Morgen trouwens aandacht voor de volkszanger. -O-
  woensdag 29 mei 2013 @ 23:28:28 #213
147882 DriekOplopers
Erkend digibeet
pi_127183335
quote:
2s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:26 schreef Duvel het volgende:

[..]

Omdat dat goedkoper is dan het rangeren met losse rijtuigen.
En de NS maar roepen dat de gemiddelde bezettingsgraad 30% is...
pi_127183381
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:28 schreef DriekOplopers het volgende:

[..]

En de NS maar roepen dat de gemiddelde bezettingsgraad 30% is...
Neeheeeeeeej. Dat was vorig jaar :D Nu is het gemiddeld 110% :D
Voorts zijn wij van mening dat de Baronnenlijn heraangelegd moet worden.
pi_127183577
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:29 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Neeheeeeeeej. Dat was vorig jaar :D Nu is het gemiddeld 110% :D
Dat is de IC Dordrecht - Lelystad van 6.06 nu bijna ja, sinds hij van 12 naar 6 gegaan is :)
wegmetdetestwet.nl / wegmetdetestmaatschappij.nl voor een gratis subdomain DM me.
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 29 mei 2013 @ 23:31:58 #216
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127183607
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:29 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]

Neeheeeeeeej. Dat was vorig jaar :D Nu is het gemiddeld 110% :D
in de spits loopt dat op naar bijna 200 % ofzo :')
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_127183609
quote:
2s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:26 schreef Duvel het volgende:

[..]

Omdat dat goedkoper is dan het rangeren met losse rijtuigen.
Waarom zou bijv. 6 rijtuigen niet voldoende zijn?
pi_127183641
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:31 schreef _serial_ het volgende:

[..]

Dat is de IC Dordrecht - Lelystad van 6.06 nu bijna ja, sinds hij van 12 naar 6 gegaan is :)
Gemiddeld zei ik dan ook!
Voorts zijn wij van mening dat de Baronnenlijn heraangelegd moet worden.
pi_127183668
quote:
1s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:32 schreef nomenklatura het volgende:
Waarom zou bijv. 6 rijtuigen niet voldoende zijn?
Hoevaak wil je rangeren op een dag is de vraag.
wegmetdetestwet.nl / wegmetdetestmaatschappij.nl voor een gratis subdomain DM me.
  woensdag 29 mei 2013 @ 23:35:37 #220
147882 DriekOplopers
Erkend digibeet
pi_127183925
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:29 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]

Neeheeeeeeej. Dat was vorig jaar :D Nu is het gemiddeld 110% :D
Dat weet jij. Dat weet ik. Dat weet de NS niet.
pi_127184019
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:22 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Metronom.
Danku _O_
  woensdag 29 mei 2013 @ 23:37:15 #222
146033 ReisT
Fahrtreppenbenutzungshinweise
pi_127184074
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:21 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]

Diesel 186? Elektrische TRAXX is dat.
Nee, de diesel TRAXX natuurlijk:
pi_127184109
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:21 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]

Diesel 186? Elektrische TRAXX is dat.
Gaat lastig als er geen stroomafnemer op zit.
  woensdag 29 mei 2013 @ 23:38:07 #224
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127184140
quote:
18s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:35 schreef DriekOplopers het volgende:

[..]

Dat weet jij. Dat weet ik. Dat weet de NS niet.
Wel typisch toch. Dat die lui ZO geen idee hebben wat ze aan het doen zijn eigenlijk.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_127184159
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:37 schreef ReisT het volgende:

[..]

Nee, de diesel TRAXX natuurlijk:
Dat is dus geen 186 maar 246.
Voorts zijn wij van mening dat de Baronnenlijn heraangelegd moet worden.
  woensdag 29 mei 2013 @ 23:39:33 #226
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127184258
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:38 schreef DeaDLocK2K het volgende:

[..]

Dat is dus geen 186 maar 246.
Weet die b2py figuur veel. Al die klotezooi lijkt ook op mekaar tegenwoordig.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_127184314
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:39 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Weet die b2py figuur veel. Al die klotezooi lijkt ook op mekaar tegenwoordig.
Inderdaad, het lijkt er sprekend op.
pi_127184377
quote:
10s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:38 schreef Dr_Flash het volgende:

Wel typisch toch. Dat die lui ZO geen idee hebben wat ze aan het doen zijn eigenlijk.
Zou dat komen doordat ik al maaaaanden geen reiszigersonderzoek/tellers heb gezien tijdens mijn dagelijkse reizen in de treinen en men vertrouwd op ov-chipkaart getallen?
wegmetdetestwet.nl / wegmetdetestmaatschappij.nl voor een gratis subdomain DM me.
pi_127184461
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:32 schreef _serial_ het volgende:

[..]

Hoevaak wil je rangeren op een dag is de vraag.
Daar heb ik geen kennis van. Ik neem aan wanneer de bezetting niet hoger dan 50% is, je gewoon de trein kan inkorten tot 6 rijtuigen (incl. Stuurstand) en de rest van de rijtuigen permanent stallen of verhuren. Of kost het relatief weinig geld om 6 extra wagons aan te hangen? Ik zou het eerder op Rotterdam - Leeuwarden inzetten
  woensdag 29 mei 2013 @ 23:42:25 #230
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127184486
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:41 schreef _serial_ het volgende:

[..]

Zou dat komen doordat ik al maaaaanden geen reiszigersonderzoek/tellers heb gezien tijdens mijn dagelijkse reizen in de treinen en men vertrouwd op ov-chipkaart getallen?
Nee.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_127184644
quote:
1s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:32 schreef nomenklatura het volgende:

[..]

Waarom zou bijv. 6 rijtuigen niet voldoende zijn?
Dan zit je voor de rest van het jaar met een stam met 6 rijtuigen opgescheept. Wat overigens niet genoeg is, ook niet buiten de spits en al helemaal niet tussen Tilburg en Eindhoven.

De 10 (niet 12) bakken ICRm stam tref ik maar zelden aan buiten de spits hoor, volgens mij wordt die in Den Haag of Venlo vaak aan de kant gezet en ingeruild voor een vierbaks Virm of koploper. Wat wederom niet genoeg is. Lekker zo laten dus, die lange stammen.
  woensdag 29 mei 2013 @ 23:44:46 #232
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127184696
quote:
1s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:42 schreef nomenklatura het volgende:

[..]

Daar heb ik geen kennis van. Ik neem aan wanneer de bezetting niet hoger dan 50% is, je gewoon de trein kan inkorten tot 6 rijtuigen (incl. Stuurstand) en de rest van de rijtuigen permanent stallen of verhuren. Of kost het relatief weinig geld om 6 extra wagons aan te hangen? Ik zou het eerder op Rotterdam - Leeuwarden inzetten
Wat wil je doen? Je hebt aan de ene kant een loc en aan de andere kant een stuurstand. Die heb je allebei nodig. Dus het is niet "wat bakjes aftrappen", maar het is "loc + wat bakjes afkoppelen, wegrijden, voorbij het wissel, wissel om, terugrijden, wat bakjes afkoppelen van de loc, loc terugrijden, voorbij het wissel, wissel om, naar de rest van de bakjes rijden, loc aankoppelen, remproef, en weer verder" Ben je zo 10 minuten of een kwartier zoet mee. En waar wou je dat doen? Eindhoven? Is geen ruimte aan de westkant.

En tussen Den Haag en Eindhoven heb je WEL alles nodig.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 29 mei 2013 @ 23:50:24 #233
112339 MPG
Slaverplaatser / Koffiemanager
pi_127185088
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:25 schreef nomenklatura het volgende:
Vraag, waarom rijdt de icrm tussen Den Haag C en Venlo met 12 bakken? Bezetting is volgens mij 5% buiten de spits en past nét op die kleine stationnetjes met 3 passagiers. Iemand een idee van dit rare fenomeen??
Dat zijn 10 bakken en ik kan je verzekeren dat die in de spits met enige regelmaat gewoon VOL zitten. Op alle delen van het traject.

Ja, ik reis al jaren dagelijks in die treinserie. Meestal tussen Eindhoven en Venlo (het 'rustige' deel van het traject), maar ik zit ook vaak zat het hele traject uit.

Die kleine stationnetjes zouden overgens niet door de IC bediend moeten worden, maar door een aparte stopper.
KSC JUBILEUM topic
"Sleep: A completely inadequate substitute for caffeine"
#TeamHumbug
Heeft patent op Mosterd-Maaltijd situaties
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 29 mei 2013 @ 23:52:02 #234
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127185194
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:41 schreef _serial_ het volgende:

[..]

Zou dat komen doordat ik al maaaaanden geen reiszigersonderzoek/tellers heb gezien tijdens mijn dagelijkse reizen in de treinen en men vertrouwd op ov-chipkaart getallen?
je mag blij zijn dat je ze niet tegenkomt. Irritante lui
Altijd onderweg naar het avontuur
  woensdag 29 mei 2013 @ 23:52:55 #235
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127185256
Is die Den Haag Venlo serie nog steeds met getrokken kuttroep ja? (De 1900 is dat toch, de enige die ik weet :P )
  woensdag 29 mei 2013 @ 23:53:33 #236
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127185301
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:52 schreef Darkwing_Duck het volgende:
Is die Den Haag Venlo serie nog steeds met getrokken kuttroep ja? (De 1900 is dat toch, de enige die ik weet :P )
Geregeld ja. Niet alles :) Ook weleens Schaukelboot.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 29 mei 2013 @ 23:54:02 #237
112339 MPG
Slaverplaatser / Koffiemanager
pi_127185333
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:52 schreef Darkwing_Duck het volgende:
Is die Den Haag Venlo serie nog steeds met getrokken kuttroep ja? (De 1900 is dat toch, de enige die ik weet :P )
Het is een allegaartje van ICRm, ICM en zo nu en dan een VIRM.
KSC JUBILEUM topic
"Sleep: A completely inadequate substitute for caffeine"
#TeamHumbug
Heeft patent op Mosterd-Maaltijd situaties
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 29 mei 2013 @ 23:54:05 #238
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127185339
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:52 schreef Darkwing_Duck het volgende:
Is die Den Haag Venlo serie nog steeds met getrokken kuttroep ja? (De 1900 is dat toch, de enige die ik weet :P )
deels wel ja.

Ook de 3600 (Zwolle - Arnhem - Nijmegen - Den Bosch - Roosendaal) wordt deels gereden met loc+rijtuigen
Altijd onderweg naar het avontuur
  woensdag 29 mei 2013 @ 23:54:36 #239
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127185381
De 1900 is de nieuwe Schrootlijn?
  woensdag 29 mei 2013 @ 23:56:15 #240
146033 ReisT
Fahrtreppenbenutzungshinweise
pi_127185510
Hiervoor had je ICK, ook niet echt modern te noemen.
quote:
3s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:44 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Wat wil je doen? [ingewikkeld verhaal]
Die loc + een stuk of 6 rijtuigen kan je ook gewoon aan elkaar laten zitten. Dan hoef je er alleen maar een paar rijtuigen + nog een extra stuurstand (ook een setje wat je verder aan elkaar kan laten zitten) aan vast te kopen, dat is niet zo ingewikkeld.

Dan zit er wel een stuurstand ergens nutteloos halverwege de trein, maar ja, dat heb je met treinstellen ook. So who cares? 8-)
  woensdag 29 mei 2013 @ 23:57:53 #241
112339 MPG
Slaverplaatser / Koffiemanager
pi_127185626
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:54 schreef Darkwing_Duck het volgende:
De 1900 is de nieuwe Schrootlijn?
Stofzuigers hebben ze er dan weer nog niet ingezet afaik :P .
Voor de rest ben ik dit jaar al bijna alles wat wielen en een NS-logo heeft tegengekomen. ICM, ICRm, VIRM, DDZ, DD-AR (zowel met loc als met motorrijtuig), mat '64. Alleen SGMm en SLT nog niet.
KSC JUBILEUM topic
"Sleep: A completely inadequate substitute for caffeine"
#TeamHumbug
Heeft patent op Mosterd-Maaltijd situaties
  woensdag 29 mei 2013 @ 23:58:09 #242
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127185650
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:56 schreef ReisT het volgende:
Hiervoor had je ICK, ook niet echt modern te noemen.

[..]

Die loc + een stuk of 6 rijtuigen kan je ook gewoon aan elkaar laten zitten. Dan hoef je er alleen maar een paar rijtuigen + nog een extra stuurstand (ook een setje wat je verder aan elkaar kan laten zitten) aan vast te kopen, dat is niet zo ingewikkeld.

Dan zit er wel een stuurstand ergens nutteloos halverwege de trein, maar ja, dat heb je met treinstellen ook. So who cares? 8-)
En dan de loc in het midden of zo? Of wou je het voorste deel van de trein dan zonder tractie door laten rijden? :D
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 29 mei 2013 @ 23:59:17 #243
112339 MPG
Slaverplaatser / Koffiemanager
pi_127185728
quote:
10s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:58 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

En dan de loc in het midden of zo? Of wou je het voorste deel van de trein dan zonder tractie door laten rijden? :D
Hij wil een bazentrein met ICRm-stammen bouwen _O-
stuurstand-4 rijtuigen-loc-loc-4 rijtuigen-stuurstand
KSC JUBILEUM topic
"Sleep: A completely inadequate substitute for caffeine"
#TeamHumbug
Heeft patent op Mosterd-Maaltijd situaties
  donderdag 30 mei 2013 @ 00:00:55 #244
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127185847
quote:
10s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:59 schreef MPG het volgende:

[..]

Hij wil een bazentrein met ICRm-stammen bouwen _O-
stuurstand-4 rijtuigen-loc-loc-4 rijtuigen-stuurstand
ja dat is vast goedkoper dan met een paar bakjes schraal bezet naar Venlo op en neer te kachelen :')
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 30 mei 2013 @ 00:01:13 #245
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127185862
quote:
10s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:59 schreef MPG het volgende:

[..]

Hij wil een bazentrein met ICRm-stammen bouwen _O-
stuurstand-4 rijtuigen-loc-loc-4 rijtuigen-stuurstand
dit dus, maar dan enkeldeks _O-

Altijd onderweg naar het avontuur
  donderdag 30 mei 2013 @ 00:03:44 #246
112339 MPG
Slaverplaatser / Koffiemanager
pi_127185968
quote:
10s.gif Op donderdag 30 mei 2013 00:01 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

dit dus, maar dan enkeldeks _O-

Precies :D .

quote:
10s.gif Op donderdag 30 mei 2013 00:00 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

ja dat is vast goedkoper dan met een paar bakjes schraal bezet naar Venlo op en neer te kachelen :')
In zijn ogen wel.
KSC JUBILEUM topic
"Sleep: A completely inadequate substitute for caffeine"
#TeamHumbug
Heeft patent op Mosterd-Maaltijd situaties
  donderdag 30 mei 2013 @ 00:07:01 #247
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127186138
quote:
10s.gif Op donderdag 30 mei 2013 00:03 schreef MPG het volgende:

[..]

Precies :D .

[..]

In zijn ogen wel.
Goed. En daarom rijden er dus weleens wat lege bakjes mee naar Venlo :)
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  donderdag 30 mei 2013 @ 00:08:44 #248
112339 MPG
Slaverplaatser / Koffiemanager
pi_127186211
quote:
14s.gif Op donderdag 30 mei 2013 00:07 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Goed. En daarom rijden er dus weleens wat lege bakjes mee naar Venlo :)
Niks mis mee.
Ik ben erg gesteld op mijn rust :) .
KSC JUBILEUM topic
"Sleep: A completely inadequate substitute for caffeine"
#TeamHumbug
Heeft patent op Mosterd-Maaltijd situaties
pi_127186244
Kan je voor dit "probleem" niet beter de Zwitserse oplossing gebruiken
stuurstand-rijtuigen-stuurstand-rijtuigen-loc.
  donderdag 30 mei 2013 @ 00:11:10 #250
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127186322
quote:
14s.gif Op donderdag 30 mei 2013 00:08 schreef MPG het volgende:

[..]

Niks mis mee.
Ik ben erg gesteld op mijn rust :) .
Wat je soms weleens ziet is dat de oostelijkste 3 rijtuigen afgesloten worden als ze leeg zijn. Vooral ook bij vertrek uit Venlo.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 30 mei 2013 @ 00:11:56 #251
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127186363
kunnen ze een conducteur mee uitsparen
Altijd onderweg naar het avontuur
  donderdag 30 mei 2013 @ 00:13:03 #252
112339 MPG
Slaverplaatser / Koffiemanager
pi_127186418
quote:
0s.gif Op donderdag 30 mei 2013 00:11 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Wat je soms weleens ziet is dat de oostelijkste 3 rijtuigen afgesloten worden als ze leeg zijn. Vooral ook bij vertrek uit Venlo.
Das als ze te gierig zijn genoeg personeel mee te nemen. Kom ik gelukkig zelden meer tegen :) .
KSC JUBILEUM topic
"Sleep: A completely inadequate substitute for caffeine"
#TeamHumbug
Heeft patent op Mosterd-Maaltijd situaties
  donderdag 30 mei 2013 @ 00:19:29 #253
396591 moddermonster
advocaat van de duivel
pi_127186728
Reed ik naast het spoor, komt er een losse loc aanrijden, die allemaal vonken maakt, is dat normaal?
  donderdag 30 mei 2013 @ 00:25:21 #254
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127186965
quote:
0s.gif Op donderdag 30 mei 2013 00:19 schreef moddermonster het volgende:
Reed ik naast het spoor, komt er een losse loc aanrijden, die allemaal vonken maakt, is dat normaal?
Waarschijnlijk reed ie vrij langzaam? Dat is een slijptrein, die doet spooronderhoud.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_127190318
of een traxx, die vonken ook behoorlijk :+
pi_127190883
Slijptreinen rijden nog niet zo vroeg in de nacht meestal. Waar was je?
pi_127190898
Vindt het stiekem toch wel spannend hoor, zo zonder inchecken reizen :P
pi_127190929
quote:
0s.gif Op donderdag 30 mei 2013 00:11 schreef Dr_Flash het volgende:

Wat je soms weleens ziet is dat de oostelijkste 3 rijtuigen afgesloten worden als ze leeg zijn. Vooral ook bij vertrek uit Venlo.
Prima toch :) kan ik lekker rustig zitten :)
wegmetdetestwet.nl / wegmetdetestmaatschappij.nl voor een gratis subdomain DM me.
pi_127191112
De extra BD vannacht op Delft - Schiedam werd veroorzaakt door 'loslatende spoorbevestigingsmiddelen'. Bijzonder.
  donderdag 30 mei 2013 @ 08:39:36 #260
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_127191342
wegmetdetestwet.nl / wegmetdetestmaatschappij.nl voor een gratis subdomain DM me.
  donderdag 30 mei 2013 @ 08:44:29 #262
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_127191382
quote:
0s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:44 schreef Ireyon het volgende:

[..]

Dan zit je voor de rest van het jaar met een stam met 6 rijtuigen opgescheept. Wat overigens niet genoeg is, ook niet buiten de spits en al helemaal niet tussen Tilburg en Eindhoven.

De 10 (niet 12) bakken ICRm stam tref ik maar zelden aan buiten de spits hoor, volgens mij wordt die in Den Haag of Venlo vaak aan de kant gezet en ingeruild voor een vierbaks Virm of koploper. Wat wederom niet genoeg is. Lekker zo laten dus, die lange stammen.
In de IC Den Haag - Venlo vv is het vaak vanaf Dordrecht al staan / proppen hoor. In Eindhoven wordt de trein eindelijk weer eens wat rustiger.

Door de weeks na de ochtendspits worden er 3 omlopen ICRm in Den Haag uitgewisseld voor een VIRM-IV of 7 bakken ICM, die dan voor de middagspits weer vervangen worden door een ICRm'etje.
pi_127191513
En dat laatste komt te vervallen. Het ICR wordt niet meer uitgewisseld. Er komen geloof ik 10 omlopen ICR en 1 ICM als ik het goed begrepen heb vanaf 9 juni.
En veruit het drukste stuk voor die trein is tussen Breda en Rotterdam.
  donderdag 30 mei 2013 @ 08:56:32 #264
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_127191565
quote:
1s.gif Op donderdag 30 mei 2013 08:53 schreef b2py het volgende:
En dat laatste komt te vervallen. Het ICR wordt niet meer uitgewisseld. Er komen geloof ik 10 omlopen ICR en 1 ICM als ik het goed begrepen heb vanaf 9 juni.
En veruit het drukste stuk voor die trein is tussen Breda en Rotterdam.
Richting Eindhoven is ook wel erg druk. Daar is het vaak staan hoor. Zelfs in het weekend als NSR met de geplande 6 bakken ICM aankomt :')

Beterrr dat het ICR niet meer uitgewisseld wordt :)
  donderdag 30 mei 2013 @ 08:57:07 #265
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_127191568
quote:
3s.gif Op woensdag 29 mei 2013 23:44 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Wat wil je doen? Je hebt aan de ene kant een loc en aan de andere kant een stuurstand. Die heb je allebei nodig. Dus het is niet "wat bakjes aftrappen", maar het is "loc + wat bakjes afkoppelen, wegrijden, voorbij het wissel, wissel om, terugrijden, wat bakjes afkoppelen van de loc, loc terugrijden, voorbij het wissel, wissel om, naar de rest van de bakjes rijden, loc aankoppelen, remproef, en weer verder" Ben je zo 10 minuten of een kwartier zoet mee. En waar wou je dat doen? Eindhoven? Is geen ruimte aan de westkant.

En tussen Den Haag en Eindhoven heb je WEL alles nodig.
Dat idd. Toen ze nog niet met stuurstanden reden, werd er wel met losse rijtuigen gerangeerd, maar je was toch al aan het zagen met locs en zo dus dat kon er nog wel bij. Door die stuurstanden kun je korte keertijden halen op de eindstations, en door de korte kering heb je onderaan de streep minder materieel nodig.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_127192094
quote:
0s.gif Op donderdag 30 mei 2013 00:09 schreef remcoP het volgende:
Kan je voor dit "probleem" niet beter de Zwitserse oplossing gebruiken
stuurstand-rijtuigen-stuurstand-rijtuigen-loc.
[ afbeelding ]
Dit deden ze in België ook met de toenmalige IC Maastricht - Brussel. 't Ziet er echt niet uit :')
pi_127192129
quote:
2s.gif Op donderdag 30 mei 2013 08:57 schreef Duvel het volgende:

[..]

Dat idd. Toen ze nog niet met stuurstanden reden, werd er wel met losse rijtuigen gerangeerd, maar je was toch al aan het zagen met locs en zo dus dat kon er nog wel bij. Door die stuurstanden kun je korte keertijden halen op de eindstations, en door de korte kering heb je onderaan de streep minder materieel nodig.
'korte kering'. Er wordt gerekend dat het 12 minuten duurt om van loc naar stuurstand te wandelen.
pi_127192270
quote:
0s.gif Op donderdag 30 mei 2013 09:24 schreef Ireyon het volgende:

[..]

Dit deden ze in België ook met de toenmalige IC Maastricht - Brussel. 't Ziet er echt niet uit :')
In België dromedaris genoemd :P

[ Bericht 6% gewijzigd door #ANONIEM op 30-05-2013 10:18:14 ]
  donderdag 30 mei 2013 @ 10:10:39 #269
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_127193520
quote:
1s.gif Op donderdag 30 mei 2013 09:30 schreef J.B. het volgende:

[..]

In België dromedaris genoemd :p
De M6-samenstelling die tussen Antwerpen en Noorderkempen reed was in dat opzicht helemaal briljant: stuurstand - rijtuig - loc - rijtuig - stuurstand :D
pi_127193522
quote:
1s.gif Op donderdag 30 mei 2013 09:30 schreef J.B. het volgende:

[..]

In België dromedaris genoemd :p
Dat was toch de noorderkempenexpress die met stuurstand-rijtuigen-loc-rijtuigen-stuurstand reed?
pi_127193733
quote:
0s.gif Op donderdag 30 mei 2013 10:10 schreef remcoP het volgende:

[..]

Dat was toch de noorderkempenexpress die met stuurstand-rijtuigen-loc-rijtuigen-stuurstand reed?
Neen, dat is de kameel *O*
pi_127193752
quote:
0s.gif Op donderdag 30 mei 2013 10:17 schreef J.B. het volgende:

[..]

Neen, dat is de kameel *O*
Dan klopt wikipedia niet. :(
pi_127193826
quote:
0s.gif Op donderdag 30 mei 2013 10:18 schreef remcoP het volgende:

[..]

Dan klopt wikipedia niet. :(
Of ik klop niet, maar dat is in ieder geval hoe ik het geleerd heb van een Belgische studiecollega ;)
pi_127193943
Morgen allemaal.

Zeg ik krijg door dat ik beter vanmiddag na 12:00 uur Utrecht beter kan mijden omdat er Koninklijke bezoek is en je dan te maken krijgt met allerlei omzettingen en tijdrovende situaties die je normaliter niet hebt. Het zou al beginnen als je richting Utrecht CS rijdt.

Iemand die daar wat meer klaarheid over kan geven of dit ook iets is om echt rekening mee te houden+
  donderdag 30 mei 2013 @ 10:25:03 #275
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127193952
quote:
0s.gif Op donderdag 30 mei 2013 08:05 schreef _serial_ het volgende:

[..]

Prima toch :) kan ik lekker rustig zitten :)
Afgesloten betekent dat je er niet in kan :s)
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  donderdag 30 mei 2013 @ 10:31:57 #276
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127194181
quote:
15s.gif Op donderdag 30 mei 2013 10:24 schreef Iwanius het volgende:
Morgen allemaal.

Zeg ik krijg door dat ik beter vanmiddag na 12:00 uur Utrecht beter kan mijden omdat er Koninklijke bezoek is en je dan te maken krijgt met allerlei omzettingen en tijdrovende situaties die je normaliter niet hebt. Het zou al beginnen als je richting Utrecht CS rijdt.

Iemand die daar wat meer klaarheid over kan geven of dit ook iets is om echt rekening mee te houden+
Nee. Daar mag om veiligheidsredenen niet over gepraat worden :{w

en dan nog iets met "verboden" erin eigenlijk O+
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Sport donderdag 30 mei 2013 @ 10:31:58 #277
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_127194182
quote:
15s.gif Op donderdag 30 mei 2013 10:24 schreef Iwanius het volgende:
Morgen allemaal.

Zeg ik krijg door dat ik beter vanmiddag na 12:00 uur Utrecht beter kan mijden omdat er Koninklijke bezoek is en je dan te maken krijgt met allerlei omzettingen en tijdrovende situaties die je normaliter niet hebt. Het zou al beginnen als je richting Utrecht CS rijdt.

Iemand die daar wat meer klaarheid over kan geven of dit ook iets is om echt rekening mee te houden+
Ik kan er weinig van vinden, en het enige provinciebezoek per trein is Noord-Holland dacht ik.
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  donderdag 30 mei 2013 @ 10:55:26 #278
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127194942
quote:
NOS Teletekst 111

Gelderland ontvangt koningspaar


Koning Willem-Alexander en koningin
Maxima zijn in Duiven begonnen aan hun
bezoek aan Gelderland.Commissaris van
de koning Cornielje ontving hen.

Net als dinsdag in Groningen en Drenthe
staan veel presentaties,muziek en dans
op het programma.200 kinderen in Duiven
hebben een jubileumdans ingestudeerd.In
Arnhem maakt het paar een wandeling
over de markt en Wageningen wordt
verkend per koets.

Vanmiddag is de provincie Utrecht aan
de beurt.Vianen,Nieuwegein,IJsselstein
worden bezocht.De dag wordt afgesloten
in de provinciehoofdstad,met een bezoek
aan de wijk Lombok en het Domplein.

volgende nieuws weer&verkeer sport
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 30 mei 2013 @ 10:58:41 #279
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127195043
Altijd onderweg naar het avontuur
  donderdag 30 mei 2013 @ 11:00:52 #280
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127195107
Sick -O-
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  donderdag 30 mei 2013 @ 11:15:22 #281
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127195635
Dus nu is de situatie ontstaan dat als je een paar kitspuiten wil halen en je doet dat met de trein dan heb je het risico om opgepakt te worden als je je kaartje voor de terugweg koopt :+
  donderdag 30 mei 2013 @ 11:16:18 #282
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127195673
Nee tape staat er.

De situatie is natuurlijk wel zo dat je voor een rol ducttape een wapenvergunning nodig hebt :s)
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  donderdag 30 mei 2013 @ 11:19:19 #283
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127195809
-laatmaar-

[ Bericht 97% gewijzigd door Darkwing_Duck op 30-05-2013 12:00:51 ]
  donderdag 30 mei 2013 @ 12:56:18 #284
315433 ZwartmetSuiker
Kennis = macht
pi_127199689
Ik was gister bij een niet nader te noemen voorraad van het spoorwegmuseum en zag daar de voorkant (meer niet) dat leek op een soort prototype van een soort sgm ofzo, wat kan dat zijn geweest?
In tijden van crisis moet je niet met lastenverhogingen komen.
  donderdag 30 mei 2013 @ 12:58:14 #285
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127199768
quote:
0s.gif Op donderdag 30 mei 2013 12:56 schreef ZwartmetSuiker het volgende:
Ik was gister bij een niet nader te noemen voorraad van het spoorwegmuseum en zag daar de voorkant (meer niet) dat leek op een soort prototype van een soort sgm ofzo, wat kan dat zijn geweest?
Dit is iets, wat iets te maken heeft. Met iets.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 30 mei 2013 @ 12:58:47 #286
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127199792
In het spoorwegmuseum staat een kop van een SGM, wel een beetje achteraf moet ik zeggen
Altijd onderweg naar het avontuur
  donderdag 30 mei 2013 @ 12:59:35 #287
112339 MPG
Slaverplaatser / Koffiemanager
pi_127199825
quote:
1s.gif Op donderdag 30 mei 2013 08:53 schreef b2py het volgende:
En dat laatste komt te vervallen. Het ICR wordt niet meer uitgewisseld. Er komen geloof ik 10 omlopen ICR en 1 ICM als ik het goed begrepen heb vanaf 9 juni.
En veruit het drukste stuk voor die trein is tussen Breda en Rotterdam.
Ja goffer. Daar gaat mn wifi -O-
KSC JUBILEUM topic
"Sleep: A completely inadequate substitute for caffeine"
#TeamHumbug
Heeft patent op Mosterd-Maaltijd situaties
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 30 mei 2013 @ 13:00:10 #288
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127199852
en terecht. Je moet wat minder doen namelijk :P
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_127199936
quote:
14s.gif Op donderdag 30 mei 2013 12:58 schreef Peterselieman het volgende:
In het spoorwegmuseum staat een kop van een SGM, wel een beetje achteraf moet ik zeggen
Een zoetermeerlijnsprinter met uitklapbare spiegels meen ik me te herinneren?
Voorts zijn wij van mening dat de Baronnenlijn heraangelegd moet worden.
  donderdag 30 mei 2013 @ 13:05:09 #290
112339 MPG
Slaverplaatser / Koffiemanager
pi_127200039
quote:
10s.gif Op donderdag 30 mei 2013 13:00 schreef Peterselieman het volgende:
en terecht. Je moet wat minder doen namelijk :P
8.gif
KSC JUBILEUM topic
"Sleep: A completely inadequate substitute for caffeine"
#TeamHumbug
Heeft patent op Mosterd-Maaltijd situaties
  donderdag 30 mei 2013 @ 13:05:50 #291
315433 ZwartmetSuiker
Kennis = macht
pi_127200072
Er zaten geen spiegels op, nog een koppelstuk.
In tijden van crisis moet je niet met lastenverhogingen komen.
  donderdag 30 mei 2013 @ 13:07:14 #292
315433 ZwartmetSuiker
Kennis = macht
pi_127200133
Herstel: het lijkt erop dat het een SM'90 kop was.
In tijden van crisis moet je niet met lastenverhogingen komen.
  donderdag 30 mei 2013 @ 13:09:03 #293
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127200215
Waar was het dan
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_127200260
SM'90 en SGM zijn niet echt door elkaar te halen, ook niet toen ze beiden nog geel waren.
Voorts zijn wij van mening dat de Baronnenlijn heraangelegd moet worden.
  donderdag 30 mei 2013 @ 13:11:43 #295
315433 ZwartmetSuiker
Kennis = macht
pi_127200323
Blijkt inderdaad dat het spoorwegmuseum een SM90 kop heeft, van het oude 2106 stel.
In tijden van crisis moet je niet met lastenverhogingen komen.
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 30 mei 2013 @ 13:12:31 #296
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127200353
quote:
0s.gif Op donderdag 30 mei 2013 13:11 schreef ZwartmetSuiker het volgende:
Blijkt inderdaad dat het spoorwegmuseum een SM90 kop heeft, van het oude 2106 stel.
klopt. Dat is het enige wat van dit materieel bewaard gebleven is
Altijd onderweg naar het avontuur
  donderdag 30 mei 2013 @ 13:22:04 #297
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127200699
quote:
14s.gif Op donderdag 30 mei 2013 12:58 schreef Peterselieman het volgende:
In het spoorwegmuseum staat een kop van een SGM, wel een beetje achteraf moet ik zeggen
Dat ding stond heel prominent, hij staat nu achter het Theater, maar is dat nu zn vaste plek of is dat alleen gedaan voor die oorlogstentoonstelling?
  donderdag 30 mei 2013 @ 13:22:35 #298
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_127200718
Ik geloof dat we weer gaan voor een topicsluit binnen 24 uur, is weer ff geleden :P
  donderdag 30 mei 2013 @ 13:24:28 #299
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_127200788
Nou, doen jullie dat maar dan :s)
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 30 mei 2013 @ 13:26:41 #300
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_127200890
quote:
0s.gif Op donderdag 30 mei 2013 13:22 schreef Darkwing_Duck het volgende:

[..]

Dat ding stond heel prominent, hij staat nu achter het Theater, maar is dat nu zn vaste plek of is dat alleen gedaan voor die oorlogstentoonstelling?
denk vanwege de tentoonstelling
Altijd onderweg naar het avontuur
  donderdag 30 mei 2013 @ 13:27:07 #301
371603 Mr_Klaasje
Brekebeen in actie!
pi_127200908
Vol?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')