abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  Redactie Frontpage / Sport zondag 3 februari 2013 @ 19:32:13 #1
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_122430758

Welkom in alweer een nieuw deel van deze legendarische reeks.



>> Algemeen
In dit topic kun je terecht met al je vragen, opmerkingen, foto's en verslagen met betrekking tot het reizen met de trein. Voor algemene informatie over vervoersbedrijven, materieel, spoorlijnen, etc. verwijzen we je graag naar de betreffende categorie op Wikipedia.

Een korte introductie van de vaste bezoekers, die je bij dezen alvast van harte welkom heten:

danica.jpg ziggyziggyziggy, mag je de schuld geven van vertraging in het Noorden.
fokavatar.jpg Dr_Flash, heeft niet zoveel met dit soort lijstjes.
dragonfly.jpg Scarlet_Dragonfly, random betweter die een hekel heeft aan OV-chipkaart-haters.
sncfblob.jpg James1988, geilt op treinenbouwer Alstom en hogesnelheidstreinen.
fokplaat.jpg DriekOplopers, doet goede dingen namens en voor de reiziger.
pilsklein.jpg Yreal, vindt de infrastructuur/logistiek interessant en wordt sowieso opgewonden van alles met meer dan 1000 pk.
CIMG0149(res).gif greavy, vindt de OV-chipkaart maar niks en ziet i.p.v. het huidige materieel liever overal stoomtreinen rijden.
sepiakameeltje2.jpg bork, voor alle mooie plaatjes, kloppende info en kindvriendelijke verhalen.
monopoly%20spin.gif Monopoly, Machinist (in opleiding). Voor al uw veiligheidsvestjes en foto's op emplacementen.
162.gif Crientj, Ginger, ex-servexmeisje en inspiratieloos. Eet graag 714's.
acc_logo2_opt.gif Darkwing_Duck, Vraagt zich af hoe lang er nog dieseltractie bij ACTS is.
koplopert.jpg Flodder450, Is een keer komen aanlopen en is sindsdien van de partij in deze reeks!
fyrav250%2060x60.png b2py, Alcoholist met een spoorhobby.

Nietszeggende TVP's en zwaaihandjes worden niet op prijs gesteld (daar is de knop "volg topic" voor), een leuke anekdote of foto is daarentegen altijd welkom. Regelmatig terugkerende vragen zijn hieronder beantwoord, lees dit dus goed door voordat je jouw vraag alsnog in dit topic plaatst. Voor de treinnummerfetishisten: gaarne bij het treinnummer ook vertrektijden en afgelegde route vermelden. Bij bezwaar: www.somda.nl.



>> Vragen en opmerkingen over andersoortig railtransport
In dit topic komt vooral het vervoer in reizigerstreinen aan bod, maar een goederentrein tussendoor is een leuke afwisseling. Over metro's en trammetjes doen we ook niet al te moeilijk, al zijn daar wel aparte topics voor aanwezig.

>> Met de Studenten OV-Chipkaart in internationale (hogesnelheids-)treinen reizen
Met je Studenten OV-Chipkaart mag je binnen Nederland gratis reizen in de IC Berlijn (Schiphol - Hengelo). Voor de hogesnelheidstreinen ICE (Amsterdam - Arnhem) en Fyra (Amsterdam - Breda via de HSL-Zuid) moet een toeslag worden betaald. De toeslag voor ICE bedraagt 2 euro, de toeslagen voor Fyra zijn hier te vinden. Beide toeslagen zijn in de kaartautomaat op elk station te koop. In de Thalys is je Studenten OV-Chipkaart niet geldig.
Voor algemene informatie over het reizen met je Studenten OV-Chipkaart kun je het beste op de website terecht.

>> Reizen over de HSL-Zuid
NS Hispeed rijdt ieder halfuur een pendeldienst tussen Amsterdam en Breda via de HSL-Zuid. De reistijd tussen Schiphol en Rotterdam bedraagt hierdoor nog maar 26 minuten en tussen Schiphol en Breda slechts 53 minuten. NS Hispeed voert deze dienst uit onder de naam Fyra. Voor Fyra dient, naast een gewoon kaartje, een toeslag aangeschaft te worden. Deze is verkrijgbaar in de kaartautomaat of kan je voor 10,- in de trein zelf aanschaffen. De tarieven voor Fyra zijn op deze pagina te vinden.

Ook de Thalys rijdt over de HSL-Zuid. Op de hele traject gaan alle remmen los en rijdt hij met 300km/h richting Rotterdam en daarna naar Antwerpen. Hierdoor duurt de reis van Amsterdam naar Parijs nog maar 3:18 uur. Een rit met Thalys is alleen mogelijk met een reservering, reserveren is drie maanden van tevoren mogelijk via o.a. NsHispeed of TGV-Europe.

>> Fyra Amsterdam<->Brussel
Met ingang van 18 januari is de Fyra-treindienst tussen Amsterdam en Brussel voor onbepaalde tijd opgeschort. Dit is besloten naar aanleiding van beschadiging aan het materieel door winterse omstandigheden. Internationaal reizen over de HSL kan hierdoor uitsluitend met Thalys. Het alternatief is omreizen via Roosendaal en daar overstappen op de stoptrein naar België. De politiek overlegt momenteel over een iets acceptabeler alternatief.

>> Reizen met Kruidvatkaartjes en andere (actie-)dagkaarten
Dagkaarten zijn geldig op elk traject in Nederland, ongeacht het vervoersbedrijf dat er rijdt. Net als met een Studenten OV-Chipkaart, moet ook met een dagkaart voor ICE en Fyra een toeslag aangeschaft worden en mag er niet met Thalys gereisd worden.

>> Afkortingen en treinserienummers
Er komen in dit topic regelmatig afkortingen en treinserienummers langs, die voor de nieuwe bezoeker erg verwarrend kunnen zijn. De betekenis van een afkorting vind je hier, voor een treinserie kun je hier terecht.
Voor informatie over Wijzigingsbladen wat betreft materieelinzet, LM-ritten, splitsen en combineren en dergelijke kan je op deze website terecht.

>> Geldigheid Studenten OV-chipkaart, Voordeelurenkaart, etc. op feestdagen
De komende feestdagen in 2012 zijn als volgt: dinsdag 25 december (eerste kerstdag) en woensdag 26 december (tweede kerstdag).
De feestdagen in 2013 zijn als volgt: Dinsdag 1 januari (nieuwjaarsdag), zondag 31 maart (eerste paasdag), maandag 1 april (tweede paasdag), dinsdag 30 april (Koninginnedag), zondag 5 mei (Bevrijdingsdag), donderdag 9 mei (Hemelvaartsdag), zondag 19 mei (eerste pinksterdag), maandag 20 mei (tweede pinksterdag), woensdag 25 december (eerste kerstdag), donderdag 26 december (tweede kerstdag).
Bovenstaand rijtje is onder voorbehoud. Kijk bij twijfel altijd nog even op de website van DUO. Wanneer je hier komt klagen dat je een boete hebt gekregen op een dag die hierboven niet staat vermeld, lachen we je uit.

>> Waarom rijdt die kuttrein zo langzaam? :(
Misschien mag hij wel gewoon niet harder. Hier kun je precies zien hoe hard treinen waar mogen rijden ^O^

>> Hoeveel kilometer heb ik met de trein gereden?
Er zijn verschillende hulpmiddelen om te berekenen hoeveel kilometer je hebt afgelegd:
Blijbol.
• De tariefeenhedenkaart van NS met bijbehorende detailkaarten voor grootstedelijke gebieden.
• De planner van de NMBS voor België (gewoon doen alsof je een kaartje gaat kopen).
jizdenka internationaal (niet altijd even betrouwbaar).
• Als joker _O_ : De tariefcalculator van DB Netz voor binnen Duitsland.



>> Verhalen
Er worden af en toe verhalen geschreven over oude stations, spoorlijnen of huidige werkzaamheden.
De tot nu toe gemaakte verhalen staan hieronder;
Hoek van Holland Haven - von_Preussen
Kesteren - Dr_Flash
Buitenpost - Peterselieman
Newcastle Central Station - bork
IJmondlijn - von_Preussen
Harlingen (- Haven) - Greavy
Werking van procesleiding van de treindienstleider (1) - ziggyziggyziggy
Werking van procesleiding van de treindienstleider (2) - ziggyziggyziggy
Station Hoek van Holland Haven, een stuk vergane glorie - Greavy
Wat is een stop/door-schakeling en hoe werkt hij? - ziggyziggyziggy
Hoe werkt VCVL? - ziggyziggyziggy
Wat is TPRB? - ziggyziggyziggy
Hoe werkt een alarmoproep? - ziggyziggyziggy
De cabine van een Class 66 - Monopoly
De cabine van een G-2000 - Monopoly
De cabine van een DM'90 - Monopoly
Fotoverslag over de NS1700 GlenSpey
Fotoverslag over VIRM GlenSpey
>> Tripreports
Hieronder staan een aantal interessante (foto)reportages die door diverse topic-diehards gemaakt zijn;
Reis door België, met name op station Binche - Dr_Flash
6834 kilometer InterRail - Igen
Vakantie in Oostenrijk - Dr_Flash
Polen - Zug-Chef
Eerste Klas door Nederland - Ireyon
Zwitserland - sander89
De spoorlijn door Liechtenstein - SvMp
Monaco - KapiteinT
Koninklijke wachtkamers - Bork
NVBS Excursie naar de bruinkoolmijnen - Dr_Flash
Met Interrail door midden- en zuid-Europa - Ireyon
InterRail naar Midden-, Zuid- en Zuidoost-Europa - Irritatie100
Treinen rond Basel - Dr_Flash
Station Visé - KapiteinT
InnoTrans 2010 - James1988
Onthulling 10 jaar ICE - Ireyon
Reisje voor het goede doel - Greavy
Treinen in Japan deel 1 en deel 2 - Igen
Berlijn, Praag, Wenen en Budapest - Zug-Chef
Dreiländereck (Deutschland - Polen - Tschechien) - bork
Europabahn/Rheintalbahn - bork
Traffic Control Brussel: Open Bedrijvendag 2012 - Greavy
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_122430855
SGM met onderhoud. wat vliegt de tijd. het is nu al 6 jaar geleden dat de SGM een midlife-crisis revisie hebben gehad.
Roses are red, violets are blue. Invalid character '}' at line 32
  zondag 3 februari 2013 @ 19:45:21 #3
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_122431433
Er zijn wel meer beroepen waarbij koffie erg motiverend kan werken. De IT bijvoorbeeld.

* James1988 is ervaringsdeskundige O-)
  Forum Admin zondag 3 februari 2013 @ 19:45:31 #4
334798 crew  Straatcommando.
Je zuster op een houtvlot
pi_122431438
quote:
0s.gif Op zondag 3 februari 2013 19:34 schreef spectrumanalyser het volgende:
SGM met onderhoud. wat vliegt de tijd. het is nu al 6 jaar geleden dat de SGM een midlife-crisis revisie hebben gehad.
Ik woon vlakbij het spoor richting zutphen(velp) en ik kan me nog heugen dat er practisch alleen maar plan v rondreed.. Dat is uiteindelijk vervangen door de sgm, maar die gaan nu weer terug voor onderhoud.. :o verklaard wel de rare mat inzet, ik heb de afgelopen weken plan v, ddar, virm en icm ingezet zien worden als sprinter _O-
''Tuurlijk is het een onoogelijk lelijk spuugding. Kun je d'r toch nog wel aan gehecht zijn? Je houdt toch ook van je moeder?''
pi_122431479
Ik kwam ook veel plan V tegen toen ik over de Brabantroute ging vrijdag.
  Forum Admin zondag 3 februari 2013 @ 19:46:53 #6
334798 crew  Straatcommando.
Je zuster op een houtvlot
pi_122431512
Oh en mn korte ritje net in zo'n plan v bracht me nostalgische gevoelens. Het blijven prima oerdegelijke treinen.. Ze zijn wat luidruchtiger(oke, flink luidruchtiger :')) als een sgm maar ik vind ze wel een mooiere loop hebben.
''Tuurlijk is het een onoogelijk lelijk spuugding. Kun je d'r toch nog wel aan gehecht zijn? Je houdt toch ook van je moeder?''
  Forum Admin zondag 3 februari 2013 @ 19:47:40 #7
334798 crew  Straatcommando.
Je zuster op een houtvlot
pi_122431549
quote:
14s.gif Op zondag 3 februari 2013 19:46 schreef Monopoly het volgende:
Ik kwam ook veel plan V tegen toen ik over de Brabantroute ging vrijdag.
Heb sowieso het idee dat je ze steeds vaker ziet opduiken.
''Tuurlijk is het een onoogelijk lelijk spuugding. Kun je d'r toch nog wel aan gehecht zijn? Je houdt toch ook van je moeder?''
pi_122432087
quote:
0s.gif Op zondag 3 februari 2013 19:18 schreef Straatcommando. het volgende:
Hahaha _O- komt net een lege SGM voorbij knallen met op de borden "update februari gelukt"

Wel heel kort op de IC naar Zwolle trouwens, zat maar 5 minuten tussen
Hé, dat heb ik ook een keer gezien :P. Vraag me af wat die updates dan precies inhouden.
  zondag 3 februari 2013 @ 19:59:35 #9
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_122432150
quote:
0s.gif Op zondag 3 februari 2013 19:58 schreef KnightSolaire het volgende:

[..]

Hé, dat heb ik ook een keer gezien :P. Vraag me af wat die updates dan precies inhouden.
Omroep van nieuwe stations, nieuwe routes?
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  Forum Admin zondag 3 februari 2013 @ 20:00:15 #10
334798 crew  Straatcommando.
Je zuster op een houtvlot
pi_122432187
quote:
0s.gif Op zondag 3 februari 2013 19:58 schreef KnightSolaire het volgende:

[..]

Hé, dat heb ik ook een keer gezien :P. Vraag me af wat die updates dan precies inhouden.
Dat heb ik niet gevraagd, maar verwacht dat het met de halteafroep en misschien de software van de trein zelf te maken heeft.

Op die plan v waar ik net inzat stond "hoek van holland strand" met daarop zo'n duke nukem "OUT OF ORDER" sticker :p
''Tuurlijk is het een onoogelijk lelijk spuugding. Kun je d'r toch nog wel aan gehecht zijn? Je houdt toch ook van je moeder?''
pi_122433667
quote:
0s.gif Op zondag 3 februari 2013 19:34 schreef spectrumanalyser het volgende:
SGM met onderhoud. wat vliegt de tijd. het is nu al 6 jaar geleden dat de SGM een midlife-crisis revisie hebben gehad.
Hoop SGM is defect door de aanhoudende vorst..
pi_122434040
Hoho dat alle machinisten van koffie houden is een fabeltje c_/
Ik drink het zo goed als nooit, heb er ook geen enkele behoefte aan :)
pi_122434143
quote:
0s.gif Op zondag 3 februari 2013 20:29 schreef GlenSpey het volgende:
Hoho dat alle machinisten van koffie houden is een fabeltje c_/
Ik drink het zo goed als nooit, heb er ook geen enkele behoefte aan :)
Uitzondering die de regel bevestigt :{w
pi_122434387
quote:
10s.gif Op zondag 3 februari 2013 20:31 schreef Scarlet_Dragonfly het volgende:

[..]

Uitzondering die de regel bevestigt :{w
Hier nog een uitzondering :D
  zondag 3 februari 2013 @ 20:35:59 #15
45532 ziggyziggyziggy
wisselwachter, vlaggenzwaaier
pi_122434508
quote:
1s.gif Op zondag 3 februari 2013 19:45 schreef James1988 het volgende:
Er zijn wel meer beroepen waarbij koffie erg motiverend kan werken. De IT bijvoorbeeld.

* James1988 is ervaringsdeskundige O-)
Inderdaad, sloten koffie gingen er doorheen toen ik nog IT-er was. Nu ook nog steeds trouwens, behalve in de nachtdienst.
Mine is the last voice you'll ever hear. Don't be alarmed.
  zondag 3 februari 2013 @ 20:39:25 #16
134103 gebrokenglas
Half human, half coffee
pi_122434793
Hoe doen machinisten dat met de koffie? Thermosfles mee in de cabine? Of gewoon een bakkie voor en na de rit, die 5 minuten dat je er tijd voor hebt?
pi_122435004
Als cargo mcn moet je vaak genoeg aan de kant voor een raampjestrein. Als je het geluk hebt dat dat ergens is waar een kiosk oid is, dan kan je wel wat halen lijkt me.
pi_122435181
quote:
0s.gif Op zondag 3 februari 2013 20:41 schreef Zug-Chef het volgende:
Als cargo mcn moet je vaak genoeg aan de kant voor een raampjestrein. Als je het geluk hebt dat dat ergens is waar een kiosk oid is, dan kan je wel wat halen lijkt me.
Zolang je niet over de Betuweroute gaat ja :)
quote:
0s.gif Op zondag 3 februari 2013 20:39 schreef gebrokenglas het volgende:
Hoe doen machinisten dat met de koffie? Thermosfles mee in de cabine? Of gewoon een bakkie voor en na de rit, die 5 minuten dat je er tijd voor hebt?
Ik heb er wel een paar met thermoskan gezien. Ideaal wel. Veel cargo locs hebben ook een cuphouder.
Ook een asbak, al wordt er niet veel meer gerookt in locs. Duitsers doen dat overigens wel. Als we een trein overnemen ruik je wel dat er is gerookt. Ze houden meestal wel een raampje open zodat het geen blauwe walm is.
Heb er zelf niet zoveel problemen mee. Ik ben een gezelligheidsroker dus ik maak me er niet zo druk om.
pi_122435834
Raampjestreinen zijn de baas van de badslipperexpres
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  zondag 3 februari 2013 @ 20:57:31 #20
134103 gebrokenglas
Half human, half coffee
pi_122436150
Raampjestrein is leuk bedacht.
Wij reizigers zitten weer te foeteren als er zo'n ellenlange goederensliert langs komt denderen...

[ Bericht 0% gewijzigd door gebrokenglas op 03-02-2013 21:05:41 ]
  zondag 3 februari 2013 @ 21:03:58 #21
45532 ziggyziggyziggy
wisselwachter, vlaggenzwaaier
pi_122436667
Badslippertreinen roeleren, naar mijn bescheiden mening.
Mine is the last voice you'll ever hear. Don't be alarmed.
  zondag 3 februari 2013 @ 21:06:24 #22
134103 gebrokenglas
Half human, half coffee
pi_122436847
Badslippertrein? :@
  zondag 3 februari 2013 @ 21:09:54 #23
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_122437111
quote:
0s.gif Op zondag 3 februari 2013 21:06 schreef gebrokenglas het volgende:
Badslippertrein? :@
Goederentrein.
  zondag 3 februari 2013 @ 21:10:06 #24
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_122437122
quote:
0s.gif Op zondag 3 februari 2013 21:06 schreef gebrokenglas het volgende:
Badslippertrein? :@
Badslippertrein is een goederentrein
Dozentrein is een containertrein.
Raampjestrein is reizigersmeuk
pi_122437474
quote:
0s.gif Op zondag 3 februari 2013 21:10 schreef greavy het volgende:

[..]

Badslippertrein is een goederentrein
Dozentrein is een containertrein.
Raampjestrein is reizigersmeuk
trein heet dat gewoon meneer de badslipperlover :(
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')