Idemquote:Op maandag 27 april 2009 21:43 schreef superbient het volgende:
Ja elke dag lopen is teveel, begon ooit ook te enthousiast, kostte me 3.5 maanden absolute rust door kapotte knie
ik ook niet, onder voorbehoudquote:Op maandag 27 april 2009 22:29 schreef computergirl het volgende:
he hallo, zitten we hier!
Vanavond lekker 10 km gelopen, en ik heb op het moment geen blessures
Misschien valt het hartstikke mee, het zou ook je maag kunnen zijn bijvoorbeeld. Anyway, kan geen kwaad om de dr effe te laten kijken voor de zekerheidquote:
Wellicht is de Nacht van Groningen iets? Dat is 23 mei.quote:Op maandag 27 april 2009 23:05 schreef Rekkie het volgende:
TVP.
Deze jongen wil ook beginnen met lopen. Mountainbiken is normaal mijn ding, maar om de conditiie weer op peil te krijgen en mijn schouders en polsen te ontlasten eerst maar eens een paar maandjes hardlopen en volgend seizoen maar weer MTB'en.
De 4 mijl van Groningen had ik als doel, ware niet dat in me niet meer kan inschrijven.
Ik train alleen voor de 5kquote:Op maandag 27 april 2009 21:55 schreef knnth het volgende:
En tussendoor nog 'n paar 5k's proppen. Ben erg gecharmeerd geraakt van die afstand en hoop m'n PR van 19:56 richting de 16 rond te schoppen ooit
Lijkt me een mooi begin.....quote:Op dinsdag 28 april 2009 11:09 schreef knnth het volgende:
Ik heb dus een week stilgezeten ivm beginnende overbelasting in de schenen. Wat zouden jullie aanraden om weer te gaan lopen? Ik dacht zelf aan een half uurtje in 65-70% HRmax
je hebt 38.33 staan op de 10 en twijfelt of een halve onder 1.30 kanquote:Op dinsdag 28 april 2009 09:53 schreef jde_kok het volgende:
Vorige week tijdens de training op de baan mijn kuit geblesseerd. Toch jammer, want het ging ontzettend goed de laatste weken. Heb mede de 10 km in Horst in een nieuw PR van 38:33 uitgelopen, dat was 2,5 minuut onder mijn oude tijd. Train de laatste tijd dus op de baan mede onder begeleiding van Luc Krotwaar. Nu wordt er gelet op looptechniek en zijn de trainingen gebaseerd op inhoud. Ik merk dat ik veel makkelijker loop en langere stukken op hogere snelheid aankan. Opdracht van de trainers is om weinig halve marathons te lopen en te focussen deze zomer op 5 en 10 km's. De snelheid komt dan vanzelf en de halve marathon onder de 1:30 moet dan haalbaar zijn in het najaar.
Plannen van mijn kant zijn er om volgend jaar de hele marathon van Berlijn te gaan lopen.
Eerstvolgende wedstrijd is komende donderdag een 5 km in Hilvarenbeek. Kijken hoe de kuit het houd en anders op jacht naar een pr. Die 19 minuten grens moet kapot.
Ik ben altijd te lui om 30min te typenquote:Op dinsdag 28 april 2009 21:29 schreef FJD het volgende:
Wow 30mMoest je even cola uit de schuur halen?
Jij was diegene met astma toch?quote:Op dinsdag 28 april 2009 21:49 schreef omearos het volgende:
Rondje van ongeveer 5km uitgezocht hier in de buurt en vandaag voor het eerst gelopen: 44:32 min.
De komende weken trainen om die tijd omlaag te halen.
Zou wel een hele slechte grap zijn als dat niet zo is en deze persoon gewoon zo snel looptquote:Op woensdag 29 april 2009 08:06 schreef computergirl het volgende:
Jij was diegene met astma toch?
Je tijd zal vanzelf al omlaag gaat naar mate je meer loopt en een betere conditie krijgt.
OPquote:Op woensdag 29 april 2009 08:37 schreef FJD het volgende:
[..]
Zou wel een hele slechte grap zijn als dat niet zo is en deze persoon gewoon zo snel loopt
Ja, dat was ik. En ik hoop inderdaad dat vaak doen zorgt voor een betere tijd. Ik probeerde gisteren om even een stukje iets harder te gaan lopen en dat werd meteen afgestraft. Gelukkig ken ik mijn lichaam ondertussen goed genoeg dat ik het alleen even benauwd kreeg en niet een astma-aanval.quote:Op woensdag 29 april 2009 08:06 schreef computergirl het volgende:
[..]
Jij was diegene met astma toch?
Je tijd zal vanzelf al omlaag gaat naar mate je meer loopt en een betere conditie krijgt.
Ik loop gewoon zo snelquote:Op woensdag 29 april 2009 08:37 schreef FJD het volgende:
[..]
Zou wel een hele slechte grap zijn als dat niet zo is en deze persoon gewoon zo snel loopt
Bekend gevoelquote:Op woensdag 29 april 2009 13:32 schreef ShadyLane het volgende:
Ik heb vandaag zeldzaam lekker gelopen. Was in een soort trance, heb hele stukken niet bewust meegekregen. Lange rechte stukken die ik altijd erg saai vind waren nu in een flits voorbij en telkens dacht ik: "huh, ben ik nu al bij de bocht? Hey, is dit echt al de brug? Wat, ben ik nu al thuis?"
quote:Op woensdag 29 april 2009 13:40 schreef FJD het volgende:
Snelheid van iemand maakt me niets uit, daar ging m'n opmerking niet overTis meer dat het wel een echt oops moment zou zijn als je iemand z'n snelheid ziet, denkt "dat is niet enorm snel", vervolgens op basis daarvan de link legt dat die persoon astma heeft, dat roepen om er dan achter te komen d'r dat helemaal niet het geval was
Het tempo ligt inderdaad niet veel hoger dan wandelen, maar zolang ik jog en niet wandel vind ik het prima. Ik heb onder begeleiding geleerd om te joggen ipv snelwandelen zonder last te krijgen van astma, en op dat tempo ben ik eigenlijk gebleven. En nu mag het wel omhoog.quote:Op woensdag 29 april 2009 13:32 schreef ShadyLane het volgende:
Niks mis mee omearos, het biedt ruimte voor verbetering moet je maar denkenIk ben ook niet de snelste maar als ik weer eens een niet al te snelle wedstrijd heb gelopen vertel ik mezelf altijd dat ik in elk geval niet op de bank ben blijven zitten.
6.8 km/u is wel erg langzaam trouwens, komt bij wandelen in de buurt, vandaar dat FJD het misschien niet geloofde. Maar ik ken wel iemand die niet veel harder gaat, dat is een erg dik meisje en ik vind het top dat ze het in elk geval DOET. Al moet ze wel oppassen met d'r knieeen.
Ik heb vandaag zeldzaam lekker gelopen. Was in een soort trance, heb hele stukken niet bewust meegekregen. Lange rechte stukken die ik altijd erg saai vind waren nu in een flits voorbij en telkens dacht ik: "huh, ben ik nu al bij de bocht? Hey, is dit echt al de brug? Wat, ben ik nu al thuis?"
Ook na de Marikenloop blijf ik wel lopenquote:Op woensdag 29 april 2009 13:59 schreef FJD het volgende:
Snelheid verhogen een maand voor een wedstrijd schiet denk ik ook niet erg op. Dat zou dan in drie weken moeten gebeuren. Lijkt me een sterk verhaal
hoezo niet, ligt eraan wat je basisconditie is. Voor de CPC heb ik specifiek 6 weken uitgetrokken met 3 weken lange duurtrainingen, tegen 70-80km per week en 2-2.5 weken intensieve trainingen en 5 dagen rust voor de race waarvan 2 herstelloopjes. Liep vervolgens bijna 3minuten onder mijn PRquote:Op woensdag 29 april 2009 13:59 schreef FJD het volgende:
Snelheid verhogen een maand voor een wedstrijd schiet denk ik ook niet erg op. Dat zou dan in drie weken moeten gebeuren. Lijkt me een sterk verhaal
Owww daar heb ik gisteren iets over gelezen, dat heet flow he. Lijkt me waanzinnig! Lichaamseigen drugs en nog goed voor je ookquote:Op woensdag 29 april 2009 13:32 schreef ShadyLane het volgende:
Ik heb vandaag zeldzaam lekker gelopen. Was in een soort trance, heb hele stukken niet bewust meegekregen. Lange rechte stukken die ik altijd erg saai vind waren nu in een flits voorbij en telkens dacht ik: "huh, ben ik nu al bij de bocht? Hey, is dit echt al de brug? Wat, ben ik nu al thuis?"
Leg is uit..?quote:Op woensdag 29 april 2009 15:59 schreef Gimmick het volgende:
En ik dacht zo normaal te zijn ...
Vorig jaar had ik blind schoenen gekocht, zonder te kijken hoe ik loop (ik wist niet of ik het leuk zou vinden om te hard lopen). Nu heb ik last van mijn knie, dus toch maar bij een gespecialiseerde zaak kijken of ik aangepaste schoenen nodig heb. De video was behoorlijk confronterend zeg! Behoorlijke overpronatie, zag er eng uit. Nu dus nieuwe schoenen, hopen dat het nu beter gaat.
Er zit een zool onder alsof er klompvoetjes gecompenseerd moet worden ...
Maar even voor de duidelijkheid; ik bedoelde er echt niets lulligs mee of wat dan ookquote:Op woensdag 29 april 2009 14:19 schreef omearos het volgende:
En ik nam je opmerking ook niet kwalijk, ik heb ergere dingen naar mijn hoofd gekregen tijdens trainen en wedstrijden.
Pronatie en overpronatiequote:
quote:Op donderdag 30 april 2009 08:59 schreef superbient het volgende:
Je kunt vandaag in het Vondelpark goed testen hoe het is om in een te langzaam startvak te starten tijdens een grote race
niet te zeggen, tussen 3 en 5 uur ongeveer, afhankelijk van temperatuur, regen, wind, mentale gesteldheid, persoonlijke omstandigheden, training, blessures, vorm van de dag, parcours etc etcquote:Op donderdag 30 april 2009 09:27 schreef captaintokyo het volgende:
Ik wil de marathon van Sydney gaan lopen eind september. Ik train nu 3 keer in de week. Mijn 10km tijd is rond de 48 min. Mijn langste afstand tot nu toe is 15km in 1:17:00. Er vanuitgaande dat ik nog 4,5 maand doortrain, welke tijd kan ik dan ongeveer verwachten op de marathon??
Heej Annoh, kan je me nog vertellen hoe het gegaan is met de halve van Berlijn! Ben wel benieuwd hoe het was!quote:
3 uur is wel echt te hoog gegrepen. Ik liep 15 km in 57 minuten en ging ook in +/- 4,5 maand trainen richting een marathon, uiteindelijk liep ik 3:23. Ik zou eerder proberen te mikken onder de 4 uur (mooi doel)quote:Op donderdag 30 april 2009 10:01 schreef superbient het volgende:
[..]
niet te zeggen, tussen 3 en 5 uur ongeveer, afhankelijk van temperatuur, regen, wind, mentale gesteldheid, persoonlijke omstandigheden, training, blessures, vorm van de dag, parcours etc etc
Met nog 4.5 maand te gaan en een redelijke basisconditie zo te zien wordt het tijd om de afstand op te voeren. Probeer naar 32-34 km te gaan in een rustig tempo en dat dan 1x per 10 dagen ofzo met nog 2 andere trainingen per week (uitgaande van 3 trainingen per week).
Ik zou als het je eerste marathon is een gaan voor uitlopen en een realistische redelijk voorzichtige tijd opgeven, bijv 4 uur (10.5/uur). Als je ziet dat het misschien harder kan opschuiven naar 3.50-3.55 ofzo. Maar kijk ook even op de sites in de OP met trainingschema's hier kun je aangeven wat je conditie is en wanneer je event is en je krijgt een idee van een aardig schema. succes iig
Hahaha, dan zou het gewenning zijn, zoals bij elke andere verslaving. Dat je steeds meer van de drug nodig hebt voordat je effect merkt. Geen idee of het zo werkt. Ik heb zelf bijna nooit die flow, of iig niet in merkbare mate.quote:Op donderdag 30 april 2009 08:57 schreef kleinzusje het volgende:
Heb het idee dat het steeds langer duurt voordat ik in die "flow" zit.
Door betere conditie, meer en langer rennen misschien ?
Die tijd op de tien heb ik 2 weken terug gelopen. 2,5 minuut van het PR af. Die tijd onder de 1:30 komt dit jaar zeker wel. Je moet er ff doorheen.quote:Op dinsdag 28 april 2009 11:56 schreef superbient het volgende:
[..]
je hebt 38.33 staan op de 10 en twijfelt of een halve onder 1.30 kan
ah ok, lekker bezig iig, pr's lopen, heerlijkquote:Op vrijdag 1 mei 2009 02:57 schreef jde_kok het volgende:
[..]
Die tijd op de tien heb ik 2 weken terug gelopen. 2,5 minuut van het PR af. Die tijd onder de 1:30 komt dit jaar zeker wel. Je moet er ff doorheen.
De 5 km ging trouwens goed vandaag. Nieuw PR van 18:58, ook weer een halve minuut eronder. De kuitblessure heb ik geen last van gehad. Weekje rust doet dus wonderen.
quote:Op vrijdag 1 mei 2009 11:59 schreef beertenderrr het volgende:
dokter heeft niets gevonden en ik mag mezelf weer hard naar de klote trainen
quote:Op vrijdag 1 mei 2009 12:12 schreef Ayreon84 het volgende:
Gisteren weer een halve marathon gelopen, mijn tweede. Tijd: 1:45:00, terwijl ik het 10 km punt passerde op 41:00.![]()
Laatste 6 km gingen zeer moeizaam, maarja in ieder geval uitgelopen dus minder ben ik er niet van geworden denk ik dan maar.
Wanneer je fit en getraind bent, staat de deur voor je open in Londenquote:Op vrijdag 1 mei 2009 12:20 schreef FJD het volgende:
[..]
London here we come
Ik had vanmorgen m'n laatste fysio afspraak
Was al bezig maar moest klein beetje gas terugnemen voor m'n knieen. Nu lijkt alles op groen te staan. Eerst Rotterdam&dan zeker London. Rdam was ook m'n doel toen ik 2 jaar terug begon met hardlopen dus vandaarquote:Op vrijdag 1 mei 2009 14:01 schreef beertenderrr het volgende:
Wanneer je fit en getraind bent, staat de deur voor je open in Londen
Kan je training nu weer in volle hevigheid beginnen?
Quoted for truth.quote:Op zaterdag 2 mei 2009 00:35 schreef jde_kok het volgende:
Zodra ik wat voel pak ik al snel een week rust. Werkt prima. Fietsen werkt wel goed, omdat je zo je conditie op peil houdt.
Krachttraining is de oplossing !quote:Op vrijdag 1 mei 2009 20:14 schreef heaven7 het volgende:
Ja net nieuwe hardloopschoenen
Wanneer weet ik of het weg is? Ik heb de afgelopen 2 dagen niks gedaan (afgelopen woensdag begon het) en vandaag na een minuut of 10 begon het weer.. Is een week niks doen een verstandig idee?
Veel heuvels op en af lopen kan inderdaad voor pijn in de knie zorgen.quote:Op vrijdag 1 mei 2009 19:17 schreef heaven7 het volgende:
Ik heb last van mijn knieVandaag les 9 van Evy gelopen maar het deed echt zeer na een paar minuten. Wat is nu verstandig? Een week even niks doen en dan weer proberen? Vind het echt belachelijk, ben helemaal geen doorgewinterde hardloper en dan nu al problemen
Ohja, loop wel (Zweden) veel heuvels op en af, zou het daarmee te maken kunnen hebben?
Je gewrichten en pezen vangen sowieso de klap op, ongeacht de sterkte van de spieren. Deze pezen wil je sterker hebben, en dat gaat maar langzaam - waardoor je blessures krijgt als je te snel opbouwt. KT kan wel blessure preventief werken, maar dat heb je als beginner niet nodig - tenzij je lichaam niet in balans is.quote:Op zaterdag 2 mei 2009 10:03 schreef kleinzusje het volgende:
Krachttraining is de oplossing !
Mochten je spieren niet sterk zijn, dan vangen je gewrichten en banden de klappen van het lopen op.
Door oefeningen maak je je spieren sterker en ren je weer als een tierelier !
Hardlopers ( niet allen) vergeten vaak dat kracht ook echt belangrijk is of zijn bang om te gespierd ( + zwaarder) te worden !
Dit is de beste oplossing imo. Ik heb zelf met beginnerschema's opgebouwd en zelfs die gingen nog af en toe te snel voor mijn lichaam, resultaat: pijnlijke knieën enzovoorts. Training is niet alleen de fysieke inspanning, maar ook rust pakken om te herstellen.quote:Op zaterdag 2 mei 2009 10:41 schreef FJD het volgende:
Oplossing kan dan ook zijn om rustiger op te bouwen. Dan maakt je lichaam vanzelf de spieren sterker.
Niet mee eens ( kracht dus) !quote:Op zaterdag 2 mei 2009 11:12 schreef Koert het volgende:
[..]
Veel heuvels op en af lopen kan inderdaad voor pijn in de knie zorgen.
[..]
Je gewrichten en pezen vangen sowieso de klap op, ongeacht de sterkte van de spieren. Deze pezen wil je sterker hebben, en dat gaat maar langzaam - waardoor je blessures krijgt als je te snel opbouwt. KT kan wel blessure preventief werken, maar dat heb je als beginner niet nodig - tenzij je lichaam niet in balans is.
[..]
Dit is de beste oplossing imo. Ik heb zelf met beginnerschema's opgebouwd en zelfs die gingen nog af en toe te snel voor mijn lichaam, resultaat: pijnlijke knieën enzovoorts. Training is niet alleen de fysieke inspanning, maar ook rust pakken om te herstellen.
wow dan moet je wel heel diep zijn gegaan, of ben je vergeten uit te lopen en rekken en strekken na afloopquote:Op zaterdag 2 mei 2009 11:43 schreef koeii het volgende:
Nou, vanmiddag maar weer even voor het eerst lopen sinds zondag. Heb me daar op de 10km toch wel weer dusdanig aan gort gelopen dat ik tot en met donderdag spierpijn had
Bedankt voor de reactie. Het is de eerste keer, dus moet inderdaad eerst nog maar eens zien of ik hem uberhaupt uit kan lopen. De reden dat ik het vroeg is dat als ik er bijvoorbeeld 5:30 uur over zou doen dat me weinig voldoening zou geven. Ik wil mezelf een doel stellen en dat dan hopelijk ook halen en ik vroeg me af wat realistisch is. Ik heb een paar van die berekensites bekeken en ik denk dat ik ga voor onder de 4 uur.quote:Op donderdag 30 april 2009 10:01 schreef superbient het volgende:
[..]
niet te zeggen, tussen 3 en 5 uur ongeveer, afhankelijk van temperatuur, regen, wind, mentale gesteldheid, persoonlijke omstandigheden, training, blessures, vorm van de dag, parcours etc etc
Met nog 4.5 maand te gaan en een redelijke basisconditie zo te zien wordt het tijd om de afstand op te voeren. Probeer naar 32-34 km te gaan in een rustig tempo en dat dan 1x per 10 dagen ofzo met nog 2 andere trainingen per week (uitgaande van 3 trainingen per week).
Ik zou als het je eerste marathon is een gaan voor uitlopen en een realistische redelijk voorzichtige tijd opgeven, bijv 4 uur (10.5/uur). Als je ziet dat het misschien harder kan opschuiven naar 3.50-3.55 ofzo. Maar kijk ook even op de sites in de OP met trainingschema's hier kun je aangeven wat je conditie is en wanneer je event is en je krijgt een idee van een aardig schema. succes iig
Heuvels af is enorm belastend voor je knie, kan je niet proberen om op wat plattere stukken te blijven. Je bent nog maar net begonnen, dus echt veel km ben je niet aan het lopen.quote:Op vrijdag 1 mei 2009 19:17 schreef heaven7 het volgende:
Ik heb last van mijn knie![]()
Ohja, loop wel (Zweden) veel heuvels op en af, zou het daarmee te maken kunnen hebben?
Tja, combinatie van beidequote:Op zondag 3 mei 2009 01:08 schreef superbient het volgende:
[..]
wow dan moet je wel heel diep zijn gegaan, of ben je vergeten uit te lopen en rekken en strekken na afloop
Ja mijn voet doet niet moeilijk meer gelukkigquote:Op zondag 3 mei 2009 07:07 schreef computergirl het volgende:
[..]
Heuvels af is enorm belastend voor je knie, kan je niet proberen om op wat plattere stukken te blijven. Je bent nog maar net begonnen, dus echt veel km ben je niet aan het lopen.
Volgens mij ben jij degene die hier ook over je voet kwam klagen, toen heb ik al een link gegeven naar de 'blessure aanwijzer'...kijk daar eens.
Behalve rust is koelen altijd de beste optie bij pijntjes.
Daar heb ik inderdaad helemaal niet meer over verteld!quote:Op donderdag 30 april 2009 11:27 schreef Grumpey het volgende:
[..]
Heej Annoh, kan je me nog vertellen hoe het gegaan is met de halve van Berlijn! Ben wel benieuwd hoe het was!Gefeliciteerd in ieder geval nog
Na Londenquote:Op zondag 3 mei 2009 22:50 schreef beertenderrr het volgende:
Klinkt goed Annohik ga deze zeker op mn verlanglijstje zetten! En bijna onder de 2 uur, moet lukken dit jaar he
Lijkt me wel! Ik hoop in Leiden over 2 wekenquote:Op zondag 3 mei 2009 22:50 schreef beertenderrr het volgende:
Klinkt goed Annohik ga deze zeker op mn verlanglijstje zetten! En bijna onder de 2 uur, moet lukken dit jaar he
Aangezien je nu al onder je PR zit moet dat lukkenquote:Op maandag 4 mei 2009 15:00 schreef PteV het volgende:
Zo, ik zal me hier ook eens melden. Ben een tijd geleden ook weer begonnen met hardlopen na een half jaar van inactiviteit. Mijn PR op de 5 kilometer ligt op 21:03, twee jaar geleden gelopen. Het streven is om onder de 20:00 te lopen op hetzelfde parcours. De wedstrijd is op 5 Juni en ik loop de 5 nu weer in 21:00, zonder publiek en met hoogteverschil. Ik hoop dan ook op het vlakke parcours en met publiek mijn PR te verbeteren.
Lijkt me ook, maar het moet eerst officieel in de boekenquote:Op maandag 4 mei 2009 16:09 schreef Jovatov het volgende:
[..]
Aangezien je nu al onder je PR zit moet dat lukken
NYC lijkt mij te druk, maar het liefste zie ik mezelf ook over een paar jaar alle grote steden afgaan om daar dan samen met mijn pa de marathons te lopenquote:Op maandag 4 mei 2009 16:34 schreef PteV het volgende:
[..]
Lijkt me ook, maar het moet eerst officieel in de boekenHet ultieme doel is overigens het lopen van de marathon in NYC, samen met mijn broertje. Waarschijnlijk gaan we meeloten in 2010
Och, ik was toch niet van plan om bij de eerste 10 te lopenquote:Op maandag 4 mei 2009 16:43 schreef Jovatov het volgende:
[..]
NYC lijkt mij te druk, maar het liefste zie ik mezelf ook over een paar jaar alle grote steden afgaan om daar dan samen met mijn pa de marathons te lopen
Tip: let op de inschrijving, zoek bijtijds uit waar hoe en wat, want NY is supermoeilijk om binnen te komen...quote:Op maandag 4 mei 2009 16:48 schreef PteV het volgende:
[..]
Och, ik was toch niet van plan om bij de eerste 10 te lopenmaar het lopen van een marathon kunnen combineren met een citytrip naar de mooiste stad ter wereld lijkt me een geweldige combinatie
Alleen ten tijde van het Evy schema. Daarna kun je een half uur tot uur in een zelfde tempo lopen en vanaf dat moment werkt hardlopen bij mij echt enorm verslavend. Vaak gooide ik bij thuiskomst alles in de hoek en trok gelijk m'n hardloopkleding aan om te gaan lopen.quote:Op maandag 4 mei 2009 14:46 schreef kleinzusje het volgende:
Ben ik de enige die vaak geen zin heeft om te lopen, toch ga en dan na ongeveer 15 minuten niet snap dat ik geen zin had?
Beetje lamballen. Rustig warmlopen en vervolgens een rondje van een half uurtje a 40 minuten op een laag tempo. Was toen ter voorbereiding op de halve marathon. De benen in beweging houden maar er geen aanslag op plegen dus.quote:Op maandag 4 mei 2009 17:51 schreef knnth het volgende:
Wat doen jullie trouwens in een wedstrijdweek? Zondag de 24ste loop ik 10k, heb voor de maandag en woensdag op mijn schema 15min staan (samen met warming up krap half uurtje dus).
Ik loop maandag en woensdag nog een minuut of 45, met wat intensieve blokken. Vrijdag rustig 30-45minuutjes loslopen en dan zaterdag niks. Zondag fikse warming-up met flink wat versnellingen, rekken strekken nog ff dribbelen en dan 10km afzien en daarna rustig ff uitlopenquote:Op maandag 4 mei 2009 17:51 schreef knnth het volgende:
Wat doen jullie trouwens in een wedstrijdweek? Zondag de 24ste loop ik 10k, heb voor de maandag en woensdag op mijn schema 15min staan (samen met warming up krap half uurtje dus).
Toevallig 17de (zondag) wedstrijd: dan is dinsdag 10-12x 400m op de baan en vrijdag 10x 200m op de baan. Wel allemaal relaxt (seconde of 2 per 200m langzamer).quote:Op maandag 4 mei 2009 17:51 schreef knnth het volgende:
Wat doen jullie trouwens in een wedstrijdweek? Zondag de 24ste loop ik 10k, heb voor de maandag en woensdag op mijn schema 15min staan (samen met warming up krap half uurtje dus).
ja zoiets 10-20 meter aanzetten en ff 60meter doortrekken en dat paar keer en ff paar honderd meter stevig tempo. Die hartslag moet gewoon een beetje omhoog richting de start, anders lukt t me moeilijk om maximaal weg te gaan en 10km is toch vooral afzien...quote:Op maandag 4 mei 2009 21:32 schreef koeii het volgende:
En wat beschouw je precies onder een versnelling? Tien meter aanzetten?
Rustig aan.quote:Op maandag 4 mei 2009 17:51 schreef knnth het volgende:
Wat doen jullie trouwens in een wedstrijdweek? Zondag de 24ste loop ik 10k, heb voor de maandag en woensdag op mijn schema 15min staan (samen met warming up krap half uurtje dus).
Leuk he, dat Nike+quote:Op dinsdag 5 mei 2009 13:34 schreef WHATSHESAID het volgende:
Even meelezen. Ben sinds een paar weken ook bezig met hardlopen en heb sinds vrijdag Nike+.
Vanochtend 5.27km in 33min gerend, ging best zwaar, veel wind langs de Schie en slappe benen door de periode van de maand
Ik denk dat die kilometer te weinig trainingsprikkel is om van te supercompenseren - al ligt dat ook aan het niveau van de loper zelf.quote:Op dinsdag 5 mei 2009 13:18 schreef computergirl het volgende:
[..]
Rustig aan.
supercompensatie: de dag ervoor 1 a 1.5 km lopen met daarna 3 x een kort sprintje. Geen cooling down...krijg je 'goeie benen' van
Ligt er ook aan of je al enige hardloopervaring hebt.quote:Op dinsdag 5 mei 2009 22:16 schreef DeHovenier het volgende:
tvp. Ben gister wezen hardlopen, 5km gedaan 25:20, morgen weer hardlopen maar dan een intervaltraining ofzo. Ik heb nog niet echt een duidelijk schema wat ik kan volgen. Misschien doe ik mee me de Golden Tenloop. Ben van plan om om de dag te trainen. Ma-wo-vr-zo-di-do-za-ma enz. Is dit niet te veel?
quote:Op woensdag 6 mei 2009 08:32 schreef Daph_ het volgende:
Gisteren voor het eerst een volle 10 km gelopen! Niet op de snelheid die jullie lopen, heb 'm gelopen in 1:12:24. Jaja, dat is mijn PR! En dan te bedenken dat ik vorig jaar rond deze tijd na 3 x 2 minuten hardlopen al hijgend en piepend van de loopband af kwam met Evy..
Vrijdag mag ik weer van mezelf, wil mijn lijf nu even 2 dagen rust geven voordat ik er weer tegenaan ga
wow super! En staar je niet blind op onze snelheid, jij krijgt het dan weer wel voor elkaar om 70 minuten te lopen aan een stuk, dat is zeker ook een onderdeel van je prestatiequote:Op woensdag 6 mei 2009 08:32 schreef Daph_ het volgende:
Gisteren voor het eerst een volle 10 km gelopen! Niet op de snelheid die jullie lopen, heb 'm gelopen in 1:12:24. Jaja, dat is mijn PR! En dan te bedenken dat ik vorig jaar rond deze tijd na 3 x 2 minuten hardlopen al hijgend en piepend van de loopband af kwam met Evy..
Vrijdag mag ik weer van mezelf, wil mijn lijf nu even 2 dagen rust geven voordat ik er weer tegenaan ga
Gewoon rustig aan beginnen dan voel je vanzelf wel of je knie weer meewerkt. Zodra je merkt dat het niet gaat meteen stoppen en het rust gunnen anders kun je een nare blessure oplopen. Luister dus gewoon naar wat je lichaam je verteltquote:Op woensdag 6 mei 2009 09:53 schreef heaven7 het volgende:
Ik wil rennen! Laatste keer was vorige week vrijdag en toen begon m'n knie dus te vervelen. Kan ik het vandaag alweer proberen denken jullie? (Les 9 of 10 van Evy).
Niet echtquote:Op dinsdag 5 mei 2009 23:05 schreef Marurk het volgende:
[..]
Ligt er ook aan of je al enige hardloopervaring hebt.
Zelf doe ik om de dag nu, maar probeer me daarbij toch tot 3 x per week te beperken. Je spieren moeten ook rust krijgen om te kunnen herstellen.
Wat denk je zelf?quote:Op donderdag 7 mei 2009 09:31 schreef PteV het volgende:
Ben benieuwd of het nou ook direct resultaat heeft op m'n prestaties op de langere afstand.
Op welke manier beinvloedt intervaltraining prestaties op lange afstanden precies? Snelheid? Uithoudingsvermogen? Iets anders?quote:Op donderdag 7 mei 2009 09:31 schreef PteV het volgende:
Gisteravond zoals gezegd de intervaltraining gedaan, ging behoorlijk lekker!Ben benieuwd of het nou ook direct resultaat heeft op m'n prestaties op de langere afstand. Volgende week laat ik dat weten, want ik ga eerst dit weekend met mijn meisje naar Antwerpen
Dat bedoelde ik ook eigenlijk met direct resultaatquote:Op donderdag 7 mei 2009 10:15 schreef superbient het volgende:
[..]
Wat denk je zelf?
Lichaam past zich aan aan de hand van trainingsprikkels over tijd, denk dat als je goede intervaltraining mixed met je duurtraining dat je pas na 3-4 weken echt de eerste resultaten zult voelen...
In dit artikel staan heel veel nuttige tips over intervaltrainingquote:Op donderdag 7 mei 2009 10:21 schreef captaintokyo het volgende:
[..]
Op welke manier beinvloedt intervaltraining prestaties op lange afstanden precies? Snelheid? Uithoudingsvermogen? Iets anders?
Het liefst doe ik een lekkere lange duurloop. Maar ik wil graag de marathon lopen en misschien is het beter om ook intervaltraining te gaan doen. Alhoewel, ik zaalvoetbal ook en dat is al een soort intervaltraining... Heeft iemand advies en/of kan iemand uitleggen waarom intervaltraining goed is? Bedankt alvast.
Veel plezier in Antwerpen trouwens
quote:Op donderdag 7 mei 2009 17:17 schreef Silenus het volgende:
Net 15 km gelopen in 1.33.20, ging op zich prima. Rende op een gegeven moment door de polder bij De Bilt, stond er een bord met 'PAS OP BROEDENDE ZWAAN'. Ik dat kleine paadje op, en de zin 'huh waar is dat gare beest da...' was nog niet uitgesproken in m'n gedachten of ineens links uit de bosjes 'KSSJSJSSSSSSSSSGGGGGGG', zo'n gigagroot KLM-beest op me af.![]()
Ik schrok me he-le-maal de tyfus, week ineens uit naar rechts en pleurde zo bijna de sloot in, maar wist me ternauwernood in veiligheid te brengen door even mijn tempo tactisch op te voeren naar sprintsnelheid.
Ja, het was weer een spannend avontuur vandaag.
dat bord staat er dus niet voor niets....quote:Op donderdag 7 mei 2009 17:17 schreef Silenus het volgende:
Net 15 km gelopen in 1.33.20, ging op zich prima. Rende op een gegeven moment door de polder bij De Bilt, stond er een bord met 'PAS OP BROEDENDE ZWAAN'. Ik dat kleine paadje op, en de zin 'huh waar is dat gare beest da...' was nog niet uitgesproken in m'n gedachten of ineens links uit de bosjes 'KSSJSJSSSSSSSSSGGGGGGG', zo'n gigagroot KLM-beest op me af.![]()
Ik schrok me he-le-maal de tyfus, week ineens uit naar rechts en pleurde zo bijna de sloot in, maar wist me ternauwernood in veiligheid te brengen door even mijn tempo tactisch op te voeren naar sprintsnelheid.
Ja, het was weer een spannend avontuur vandaag.
Ieder zijn smaak idd, mij liggen de duurloopjes niet zo - het intervallen & fartlekken des te meer.quote:Op donderdag 7 mei 2009 23:38 schreef superbient het volgende:
Ik zal het eens opzoeken, klinkt wel interessant hoewel ik zelf de duurtrainingen het leukst vind:)
Heb ook niet echt veel zin om 5-6x week te gaan intervallen met al die tempo's je moet er namelijk mentaal ook klaar voor zijn om zo'n training af te werken terwijl een duurloopje simpel is om je voor op te laden gewoon rondje uitzoeken en lopen....
Heb wel de biografie van Haile gelezen, maar de schema's staan me niet zo scherp meer voor het oog. Wat ik nog wel weet is dat ze belachelijk veel lopenquote:Maar als je de verhalen van de afrikanen leest, neem bijv de trainingsgroepen in Addis Abeba en Iten waar het wemelt van de "amateur" hardlopers die menig europese prof eruit lopen, die toch ook veel nadruk leggen op rustig werk, waarbij de wekelijkse duurloop van 2-3 uur niet ontbreekt en ze ook vaak elke dag wel een min of 45-60 in een voor hun rustig tempo:)
Dat ben ik geheel met je eens.quote:Maar tot slot, er zijn natuurlijk meerdere wegen die naar Rome leiden en elke weg werkt ook weer anders voor verschillende personen![]()
Heb je wel eens een duathlon gestart?quote:ps. zit nu weer veel op de fiets, heb me wel al ingeschreven voor de damloop, dus moet dan maandje of 2 van te voren weer wat looptraining gaan doen en een 10K lopen 3 weken voor de damloop.
Ja! Zeker als je meedoet aan challenges kan het behoorlijk verslavend gaan werken, dat rennenquote:Op dinsdag 5 mei 2009 13:35 schreef Marurk het volgende:
[..]
Leuk he, dat Nike+
Mijn sensor was kapot en heb gisteren voor 20 euro een nieuwe moeten kopen
Via e-bay kun je het voor iets goedkoper krijgen (was zelf klaar voor 23 euro inclusief verzenden vanuit de UK. Daar heb je ook kastjes en zakjes waar die sensor in kan, die je vervolgens aan je veters kunt bevestigen. Je hoeft dus geen speciale prijzige Nike+-schoen te kopen waar die sensor in je zool kanquote:Op vrijdag 8 mei 2009 08:11 schreef Daph_ het volgende:
Dat is eigenlijk ook de reden dat ik overweeg om de Nike+ set te kopen.. Heb het idee dat het wel extra motiveert omdat je die challenge wil helpenVind het alleen wel vrij prijzig..
Vanmiddag mag ik weer
Nee I know maar aangezien ik een iPod shuffle heb kan de Nike+ daar niet bij, dus wordt het zo'n band en die kost 60 euri.. Heb je die toevallig besteld vanuit de UK?quote:Op vrijdag 8 mei 2009 08:50 schreef WHATSHESAID het volgende:
[..]
Via e-bay kun je het voor iets goedkoper krijgen (was zelf klaar voor 23 euro inclusief verzenden vanuit de UK. Daar heb je ook kastjes en zakjes waar die sensor in kan, die je vervolgens aan je veters kunt bevestigen. Je hoeft dus geen speciale prijzige Nike+-schoen te kopen waar die sensor in je zool kan
Klinkt als een lopersknie en bij mij is dat gekomen doordat ik op normale schoenen liep en hevig overproneerde. Nu voorzichtig begonnen om mijn nieuwe schoenen, en het lijkt nu beter te gaan. Ik ben nog geen een keer op mijn oude niveau gaan lopen, dus ik weet nog niet of het weg is.quote:Op vrijdag 8 mei 2009 09:55 schreef heaven7 het volgende:
Shitshitshit, mijn knie is écht niet goedGister na bijna een week weer begonnen maar na 5 minuten deed het echt alweer pijn! Het enige wat ik me kan bedenken is dat mijn manier van lopen verkeerd is. Kan de buitenkant van je knie pijn gaan doen als je je voeten meer voor elkaar zet dan naast elkaar? (Door mijn 10 jaar turnen wellicht). Ik baal ervan en wil verdorie lopen
Wat moet ik doen?
Naar een huisarts en fysiotherapiequote:Op vrijdag 8 mei 2009 09:55 schreef heaven7 het volgende:
Shitshitshit, mijn knie is écht niet goedGister na bijna een week weer begonnen maar na 5 minuten deed het echt alweer pijn! Het enige wat ik me kan bedenken is dat mijn manier van lopen verkeerd is. Kan de buitenkant van je knie pijn gaan doen als je je voeten meer voor elkaar zet dan naast elkaar? (Door mijn 10 jaar turnen wellicht). Ik baal ervan en wil verdorie lopen
Wat moet ik doen?
quote:Op het finishpunt gelden limiettijden (netto-tijden), te weten respectievelijk 40 minuten voor de 5- en 80 minuten voor de 10 km. Een loopster, aan wie kenbaar is gemaakt dat zij de limiet heeft overschreden, is gediskwalificeerd. Zij neemt niet langer aan het hardloopevenement deel en dient over het fietspad/stoep terug te keren. Ook iedereen die zich achter de politie bevindt, heeft de limiet overschreden. Na de politie en de bezemfiets worden de speciale Marikenloop-verkeersmaatregelen opgeheven.
haha ja, natuurlijk met enig respect maar ik herinner me nog de circuitrun en nadat ik had gewacht op een vriend, omgekleed en 20min had uitgelopen liepen we rustig terug naar het station en toen kwamen we nog mensen tegen die rond km 10 waren en die liepen gewoon. Natuurlijk loopt iedereen zijn eigen tempo, maar een beetje zelfkennis kan geen kwaad lijkt me...quote:Op vrijdag 8 mei 2009 18:04 schreef Grumpey het volgende:
ja, vaak laten ze mensen die in 1 tempo door blijven lopen op een schema van +/- 45 minuten wel gewoon finishen, ze willen vooral geen mensen die de laatste kilometers gaan wandelen.
5 km loop je toch altijd wel in 40 minuten of niet danquote:Op vrijdag 8 mei 2009 17:57 schreef omearos het volgende:
Ik heb mijn startnummer voor de Marikenloop
En nu hoop ik dat ze echt soepel zijn met hun tijdslimiet van 40 minuten, zoals ze melden in de folder die erbij zat. Want op de site staat het volgende:
[..]
Tenzij je astma hebt en vrij snel een aanval krijgt, zoals omearos al eerder schreef hierquote:Op vrijdag 8 mei 2009 18:30 schreef Marurk het volgende:
[..]
5 km loop je toch altijd wel in 40 minuten of niet dan
Ik heb dan liever politiebegeleiding om ervoor te zorgen dat de mensen aan de kant gaan, omdat ik op kop loopquote:Op vrijdag 8 mei 2009 18:40 schreef omearos het volgende:
Mijn zelfkennis zegt dat ik er 44 minuten over doe, maar ik neem inderdaad aan dat ze net als in Den Haag de laatste persoon die nog rent (in welk tempo ook) als limiet nemen. Is best leuk rennen met politiebegeleiding
OK, dat is dan wel heel vervelend als je dat hebt. Had ik nog niet aan gedacht.quote:Op vrijdag 8 mei 2009 18:38 schreef knnth het volgende:
[..]
Tenzij je astma hebt en vrij snel een aanval krijgt, zoals omearos al eerder schreef hier
Ik wel maar toen werd ik uit de race genomen omdat ik een half uur eerder van start was gegaanquote:Op vrijdag 8 mei 2009 18:53 schreef beertenderrr het volgende:
Ik heb dan liever politiebegeleiding om ervoor te zorgen dat de mensen aan de kant gaan, omdat ik op kop loop(helaas nog niet gebeurt
)
Hoe krijg je dat voor elkaar?quote:Op vrijdag 8 mei 2009 19:29 schreef FJD het volgende:
[..]
Ik wel maar toen werd ik uit de race genomen omdat ik een half uur eerder van start was gegaan
Gaat lekkerquote:Op vrijdag 8 mei 2009 21:40 schreef Daph_ het volgende:
Vandaag weer 10 km gelopen, 1:11:18 dit keer dus dik een minuut sneller dan dinsdag
Was een grapjequote:
quote:Op vrijdag 8 mei 2009 22:45 schreef Marurk het volgende:
Net eens bij de eindtijden gekeken van de hardloopwedstrijd hier. Er zijn dus serieus mensen die het voor mekaar krijgen om 5 km te lopen in zo'n 15 minuten of 15 km in 51 minuten.
Het is bij de Bata wel eens gebeurd dat lopers te vroeg vertrokken, als ik het goed heb doordat een stel mensen gewoon begon met aftellen en er bij 0 een hoop mensen echt begonnen te rennenquote:
Die man liep de 5000m in 12.39,36quote:
Dit jaar nog.quote:Op vrijdag 8 mei 2009 22:55 schreef omearos het volgende:
[..]
Het is bij de Bata wel eens gebeurd dat lopers te vroeg vertrokken, als ik het goed heb doordat een stel mensen gewoon begon met aftellen en er bij 0 een hoop mensen echt begonnen te rennen
denk dat je dan gelijk kan plassen en al die middelen uit het artikel van Koert wel gevonden zullen wordenquote:Op vrijdag 8 mei 2009 18:53 schreef beertenderrr het volgende:
[..]
Ik heb dan liever politiebegeleiding om ervoor te zorgen dat de mensen aan de kant gaan, omdat ik op kop loop(helaas nog niet gebeurt
)
Zouden ze meer moeten doen. Ik heb ruim 80% van de mensen ingehaald bij de halve van Amsterdam. Dat kwam voor een deel omdat ik bewust als allerlaatste was gestart (zodat de massa al uit elkaar is gevallen als je ze bijhaalt) maar ook omdat er mensen waren die zichzelf schandalig hadden overschat. Dan heb ik het niet over een kwartier op twee uur lopen maar dan heb ik het over mensen die <1:30 opgeven (kon je aan de kleurtjes van je startnummer zien) en die ik nog ruim voor het Vondelpark inhaalde terwijl ik bruto 1:59 liep. Dat is zo vervelend. Zie je trouwens ook hoe lang het duurt voor iedereen de startlijn is gepasseerd, m'n netto tijd was 1:45 dus duurt het een kwartier voor alle lopers over de streep waren.quote:Op zaterdag 9 mei 2009 13:00 schreef DeeBee het volgende:
Bij de CPC was het dit jaar aardig geregeld, binnen 2 jaar terug moest je een bepaalde tijd gelopen hebben om een startplek te krijgen in een vak en dat vind ik een ideaal systeem.
Da's een nette snelheid!quote:Op zaterdag 9 mei 2009 17:18 schreef beertenderrr het volgende:
Net 7,62km gelopen in 34:12 minuten. Opzich best tevreden, gemiddelde van 13,4km/h. Wilde eerst 10km lopen, maar mn rondje was op en had toen geen zin meer![]()
Met een chip die je bij je draagt op je schoen of in je startnummer kan je er dus voor zorgen dat iedereen een netto-tijd krijgt (dus de tijd die je er over doet om het stuk tussen start en finish te lopen) naast een brutto tijd (tijd die je erover doet om bij de finish te komen, nadat het startschot is geklonken, dus inclusief de tijd die je doet om over te start te komen).quote:Op zaterdag 9 mei 2009 17:17 schreef Marurk het volgende:
Mijn run van vandaag: http://nikeplus.nike.com/(...)2043,runID,471479579
Ging lekker. Gemiddelde snelheid van 4'50'' (4 minuten, 50 seconden) per km. Aan het einde deed de sensor een beetje gaar, waardoor hij minder aangeeft.
Oh ja, hoe werkt dat nou eigenlijk bij een loopwedstrijd, dat met die vakken?
Bedoeling is (althans voor een aantal) om zo snel mogelijk die wedstrijd te lopen. Als je dan toch achterin staat (en niet vooraan de startstreep), dan doe je er toch ook langer over om binnen te komen? Of hoe werkt dat nu precies.Mijn vraag dus: hoe zorg je ervoor dat iedereen "gelijk" begint? Dat kan toch niet als er veel mensen zijn?
BEHALVE ALS DE TIJDREGISTRATIE DUS GAAR IS, ZOALS BIJ DE LENTELOOP VANDAAGquote:Op zaterdag 9 mei 2009 22:50 schreef DeeBee het volgende:
Die worden veel gebruikt bij evenementen om de tijden van iedereen te registreren.
Ging bij mij dus ook fout. Netjes aangegeven dat ik er lang over dacht te doen, maar omdat ik zo'n chip had mocht ik in het voorste vak starten. Was mijn eerste evenement, dus helemaal niet bij stilgestaan hoe het werkt met startvakken, snelle lopers, enzovoort. Dat start inderdaad behoorlijk irritant, ook als langzame loper.quote:Op zaterdag 9 mei 2009 22:50 schreef DeeBee het volgende:
[..]
Met een chip die je bij je draagt op je schoen of in je startnummer kan je er dus voor zorgen dat iedereen een netto-tijd krijgt (dus de tijd die je er over doet om het stuk tussen start en finish te lopen) naast een brutto tijd (tijd die je erover doet om bij de finish te komen, nadat het startschot is geklonken, dus inclusief de tijd die je doet om over te start te komen).
De vakken zijn ervoor om te zorgen dat de snelle lopers vooraan staan, zodat zij direct 'weglopen' bij de langzamere deelnemers, zodat iedereen elkaar zo min mogelijk hindert. Helaas gaat dit niet altijd goed (omdat mensen in de verkeerde vakken staan door onrealistische tijd die ze soms opgeven die vervolgens niet gecontroleerd wordt of ze die ooit gelopen hebben), waardoor je nogal een mix van verschillende tempo's hebt, wat nogal irritant kan zijn en iedereen onnodige overlast en energie kost.
Naja, je mag in ieder geval blij zijn dat je niet het gevoel had dat je een pr ging lopen. Dan zou het helemaal zuur zijn. Maar toch, het blijft kut.quote:Op zondag 10 mei 2009 01:19 schreef star_gazer het volgende:
Sorry, ik baal er gewoon vanStomme championchip
thnxquote:Op zaterdag 9 mei 2009 17:25 schreef Marurk het volgende:
[..]
Da's een nette snelheid!
Ik ben ook aan het oefenen om nog wat harder te lopen.
mss omdat je met dit warme weer een rode kop krijgt en dan met wat zweet erbij zullen ze wel vinden dat je je teveel inspantquote:Op zondag 10 mei 2009 10:07 schreef beertenderrr het volgende:
7,95km gelopen in 34:42 minuten. Gemiddelde snelheid van 13,7km/hwordt soms wel aangestaard door allemaal voorbijgangers. Vraag me af of ik er nou zo gek uit zie of dat ze denken dat ik de nieuwe Haile ben. Ik hoop het laatste en dat maak ik mezelf maar wijs
![]()
Euh, klinkt nogal als een gebrek aan vocht. Zeker met dit warme weer en omdat het pas later komt - drink je wel voldoende tijdens en na je inspanning?quote:Op zondag 10 mei 2009 17:44 schreef ShadyLane het volgende:
Ik liep als laatste, toen was het behoorlijk warm en daar kan ik slecht tegen. Krijg dan een paar uur na afloop ook altijd enorme hoofdpijn (vandaag binnen de perken gehouden dankzij de firma Ibuprofen), dat heb ik na saunabezoek vaak ook, mijn hoofd voert de warmte slecht af. Ik heb me weleens afgevraagd of het dan wel verstandig is om dit soort dingen te doen, en of ik niet zo iemand ga zijn die tijdens een wedstrijd bezwijkt. Maar ik heb geen last tijdens de wedstrijd, het komt een paar uur daarna. Ik denk dat het niet gevaarlijk is, hooguit onprettig. Hopelijk is het volgende week bij de Marikenloop minder mooi weer. Doe mij maar regen.
quote:Op zondag 10 mei 2009 14:47 schreef koeii het volgende:
Ik had een keer dat een vent van 150 kg mij ging vertellen dat hardlopen slecht voor mn knieën zou zijn
Meer drinken is natuurlijk altijd relatief. Om het echt te weten te komen moet je voor en na de inspanning even op de weegschaal gaan staan en dan het verschil in kilo's + de drankjes tijdens de race optellen om te zien hoeveel je bent verloren. Dit moet je dan extra drinken naast wat je normaal al drinkt. Wat Koert ook al zegt hoofdpijn is idd heel vaak een vochttekort en sommige personen zweten gewoon meer dan anderen.quote:Op zondag 10 mei 2009 23:13 schreef ShadyLane het volgende:
Ik denk het niet Koert, ik heb dit al jaren en dus vanalles uitgeprobeerd op het gebied van vocht, zouten, vetten, noem het allemaal maar op. Als ik naar de sauna ga met vriendinnen drink ik daar twee keer zoveel als zij. Bij sportwedstrijden drink ik ook veel meer dan m'n zusje. En het zal vast iets helpen, maar de hoofdpijn komt toch. Als het dus aan vocht ligt, dan moet ik wel een heel absurd hoge vochtbehoefte hebben.
Op internet vond ik ooit iets over haarvaatjes en een hoofd dat de warmte niet kwijt kan. En dat klinkt plausibeler, want sinds ik in de sauna extreem goed koel, vooral m'n hoofd, en bij hardloopwedstrijden liters water over m'n hoofd giet, gaat het beter. Helemaal weg is het nog niet, maar het gaat beter (kan ook inbeelding zijn hoor, maar dingen die lijken te helpen hou ik er natuurlijk graag in). En ik moet zeggen dat ik dat koelen vandaag een beetje heb verwaasloosd, wat erop wijst dat het daar dus weleens mee te maken kan hebben.
Ik let ook wel op vocht hoor, want te weinig drinken is natuurlijk nooit goed. Vrienden zijn er inmiddels aan gewend dat ik, bovenop de gewone sapjes die we in de sauna drinken, ook nog drie flessen sportdrank achterovergiet. Ik heb vandaag ook meer gedronken dan m'n teamgenoten. Ik blijf daar zeker m'n best voor doen, maar om de hoofdpijn te voorkomen is blijkbaar meer nodig.
Inmiddels nergens meer last van trouwens, terwijl die Ibu toch allang uitgewerkt moet zijn. Hoera!
Dat vind ik echt snel, ik loop nu 10 km/h en op een goede dag 11, dus 15 zie ik mezelf voorlopig nog niet doenquote:Op maandag 11 mei 2009 10:51 schreef PteV het volgende:
Zo, ik ben er ook weer van een weekendje AntwerpenVanochtend meteen m'n hardloopschoenen aangetrokken en het parcours van de wedstrijd op 5 Juni alvast gelopen. 5 KM in 21:17, gemiddelde van 14.1 km per uur. Ik heb mezelf voorgenomen om m'n eigen PR van 21:03 te verbeteren en zoals het er nu naar uitziet moet dat wel lukken
Oei, dat is nog best prijzig...maar dan heb je wel mooi inzicht in je loopstijl. Mocht je besluiten om dit te doen, laat dan even weten wat de resultaten zijnquote:Op dinsdag 12 mei 2009 13:33 schreef knnth het volgende:
Ik ben ook op zoek naar de meest nauwkeurige manier om mijn zones te bepalen, wat best geld mag kosten overigens.
Is zo'n loopbandtest met ademgasanalyse niet iets? Ik vertrouw meer op de medische wetenschap dan op een zelfmeting in de trant van "ren vijf minuten normaal, dan 800 meter voluit en wacht 10 seconden" ...
Ja je kunt gewoon een sportkeuring doen en dan uitgebreid met lactaatmeting etc. Sommige ziektekostenverzekeraars vergoeden dit zelfs (gedeeltelijk). Zo krijg je een goed inzicht in je conditie en vervolgens kun je een goed trainingsschema bouwenquote:Op dinsdag 12 mei 2009 13:33 schreef knnth het volgende:
Ik ben ook op zoek naar de meest nauwkeurige manier om mijn zones te bepalen, wat best geld mag kosten overigens.
Is zo'n loopbandtest met ademgasanalyse niet iets? Ik vertrouw meer op de medische wetenschap dan op een zelfmeting in de trant van "ren vijf minuten normaal, dan 800 meter voluit en wacht 10 seconden" ...
wat is rustig tempo, 1.30-1.40?quote:Op dinsdag 12 mei 2009 15:48 schreef Koert het volgende:
10x 400m op de baan, rustig tempo. Zondag eerste wedstrijd, dus rustig weekje.
Voor mij is een 1:42 een relaxed tempo, maar ik loop nog niet zo hard hequote:
ow scheelt maar 3 seconden, had veel meer verschil verwacht tussen rustig en fors tempoquote:Op dinsdag 12 mei 2009 16:28 schreef Koert het volgende:
[..]
Voor mij is een 1:42 een relaxed tempo, maar ik loop nog niet zo hard heAls ik geen wedstrijd had zou ik ze op 1:39 draaien.
quote:Op dinsdag 12 mei 2009 20:16 schreef Larry-Laffer het volgende:
Zo, terug. De 5 km in 22.27. Viel me niet tegen.
Bizarre gedachte iddquote:Op woensdag 13 mei 2009 10:22 schreef VonHinten het volgende:
[..]Nog 10 minuten eraf knabbelen en je hebt het wereldrecord te pakken.
Geef me een maand of twee.quote:Op woensdag 13 mei 2009 10:22 schreef VonHinten het volgende:
[..]Nog 10 minuten eraf knabbelen en je hebt het wereldrecord te pakken.
17/18 minuten is echt vrij rap. Ik loop hem zelf rond de 20-21 minuten en heb het idee dat dat al behoorlijk sneller is dan de gemiddelde hardloper. Als je van 22:27 naar de 17 minuten wil gaan zul je echt serieus moeten gaan trainen en zeker niet verwachten dat je dat binnen 2 maand bereikt...succes in ieder geval, het streven is goed!quote:Op woensdag 13 mei 2009 15:48 schreef Larry-Laffer het volgende:
[..]
Geef me een maand of twee.
Ben trouwens wel benieuwd hoe snel jullie de 5 ongeveer lopen? Ik heb toch wel de intentie om hem rond de 17 / 18 minuten te gaan lopen. Gister nog een keer of 3 een stuk rustig gelopen, verwacht dat ik hem over 2 keer toch wel kan lopen zonder stoppen.
Dan hoef je er nog maar 42 kilometer bij te trainen en je gaat de boeken inquote:Op woensdag 13 mei 2009 13:11 schreef Silenus het volgende:
Ik heb wel eens onder het schema van het wereldrecord op de marathon gelopen.![]()
Ik moest alleen na 200 meter afhaken omdat ik er doorheen zat.
22:27 is net geen 4:30 per kilometer - 17min is 3:24 per km. Dat redt je niet binnen 2 maandenquote:Op woensdag 13 mei 2009 16:02 schreef PteV het volgende:
[..]
17/18 minuten is echt vrij rap. Ik loop hem zelf rond de 20-21 minuten en heb het idee dat dat al behoorlijk sneller is dan de gemiddelde hardloper. Als je van 22:27 naar de 17 minuten wil gaan zul je echt serieus moeten gaan trainen en zeker niet verwachten dat je dat binnen 2 maand bereikt...succes in ieder geval, het streven is goed!
Was inderdaad een reactie daarop. Ik heb bij hardlopen wel echt een doel nodig en heb daarom de tijd ook behoorlijk scherp gezet, maar het is inderdaad ook een doel, geen man overboord als het niet gehaald wordt.quote:Op woensdag 13 mei 2009 16:35 schreef knnth het volgende:
Was dat "maand of 2" niet gewoon een flauwe reactie op die opmerking over dat WR?
Een doel stellen is sowieso goedquote:Op woensdag 13 mei 2009 16:55 schreef Larry-Laffer het volgende:
[..]
Was inderdaad een reactie daarop. Ik heb bij hardlopen wel echt een doel nodig en heb daarom de tijd ook behoorlijk scherp gezet, maar het is inderdaad ook een doel, geen man overboord als het niet gehaald wordt.
Ik heb echt nagenoeg dezelfde PR'squote:Op woensdag 13 mei 2009 23:20 schreef FJD het volgende:
Ik hoop de 5 onder de 20 te krijgen en de 10 onder 40 en dat dan doortrekken. Dus 15 int uur steeds langer vol blijven houden maar goed dat is nog wel toekomst muziek![]()
Nu staat t op 23min voor 5, 43min voor 10 (waarmee de 5 dus ook sneller is maar niet geklokt) en 1:45 voor HM.
lijkt erop dat je te weinig duurtraining hebt gedaan dan, want zon verschil tussen de 10km en de halve moet er niet zijn. Een leuke indicatie is de beste jaartijd op die afstand gelopen in een wedstrijd delen door jouw tijd. Als het goed is moeten de verhoudingen ongeveer gelijk zijn voor elke afstandquote:Op woensdag 13 mei 2009 23:20 schreef FJD het volgende:
Ik hoop de 5 onder de 20 te krijgen en de 10 onder 40 en dat dan doortrekken. Dus 15 int uur steeds langer vol blijven houden maar goed dat is nog wel toekomst muziek![]()
Nu staat t op 23min voor 5, 43min voor 10 (waarmee de 5 dus ook sneller is maar niet geklokt) en 1:45 voor HM.
Leuk bedacht om het zo te doen inderdaad.quote:Op donderdag 14 mei 2009 09:03 schreef superbient het volgende:
[..]
WR 5km --> 12.37/18.29 = 0.683
WR 10km --> 27.01/37.28 = 0.721
WR 21.1km --> 58.33/1.22.17 = 0.712
waar ze een wedstrijdverwachting voor verschillende tijden geven. Had een tijd van 1:05 op de 15km. Dat zou dan corresponderen met een 2:48 op de 800 meter. Maar ik liep 2:12 op de 800 meter. Of het schema klopt absoluut niet, of het komt door een slechte duurconditie. Ik was B-junior dus zou wel komen door een mindere duurconditie.quote:
Als je er vanuit gaat dat 1 loper alle WR's in handen heeft, dan klopt het jaquote:Op donderdag 14 mei 2009 09:03 schreef superbient het volgende:
[..]
lijkt erop dat je te weinig duurtraining hebt gedaan dan, want zon verschil tussen de 10km en de halve moet er niet zijn. Een leuke indicatie is de beste jaartijd op die afstand gelopen in een wedstrijd delen door jouw tijd. Als het goed is moeten de verhoudingen ongeveer gelijk zijn voor elke afstand
bij mij bijv
WR 5km --> 12.37/18.29 = 0.683
WR 10km --> 27.01/37.28 = 0.721
WR 21.1km --> 58.33/1.22.17 = 0.712
Hieruit zou dus blijken dat ik nog wat sneller zou kunnen op de 5km, wat ook logisch is omdat ik nog nooit echt een 5km race heb gelopen en het zelfs een splitrecord is van de 2de 5km
Alleen als diegene even hard traint voor alle afstanden (edit: en de zelfde lichamelijke eigenschappen heeft al jij) . Ik denk dat de WR manier een redelijke benadering is. Al heeft een duurloper minder snelheid dan een sprinter en dus relatief harder zou lopen op een langere afstand.quote:Op donderdag 14 mei 2009 14:04 schreef koeii het volgende:
[..]
Als je er vanuit gaat dat 1 loper alle WR's in handen heeft, dan klopt het ja
Ja het geldt natuurlijk alleen voor de langere afstanden, mss zelfs beter om alleen 10, 21 en 42 te vergelijken. Of 1 persoon dat WR nou heeft of verschillende maakt niet zo heel veel uit. Zegt iets over het niveau gewoon van de internationale top. Ik zocht eigenlijk best season prestaties maar die kon ik zo snel niet vinden...quote:Op donderdag 14 mei 2009 14:22 schreef No-P het volgende:
[..]
Alleen als diegene even hard traint voor alle afstanden (edit: en de zelfde lichamelijke eigenschappen heeft al jij) . Ik denk dat de WR manier een redelijke benadering is. Al heeft een duurloper minder snelheid dan een sprinter en dus relatief harder zou lopen op een langere afstand.
Als je een lange tijd niet hard gelopen hebt, kan het daar natuurlijk aan liggen. Als ik na een lange stop weer begin met hardlopen heb ik ook vaak last van mij kuiten. Het is vooral erg als je gelijk gaat zitten zonder cooldown..quote:Op donderdag 14 mei 2009 22:22 schreef Ronalld het volgende:
Laat ik hier maar eens posten..
Normaal ben ik bezig met korfballen (2x training en 1x wedstrijd) en 3x a 4x fitness, afwisselend boven en onderlichaam. Nou wou ik graag mijn conditie is verder op peil helpen, voornamelijk iets langere afstanden lopen in plaats van korte sprints en dergelijke wat ik dankzij korfbal wel goed volhoud.
Dus. Zaterdag terug van een week vakantie, en zondag een stukje wezen hardlopen. Vol goede moed natuurlijk gaan lopen, en na een leuk stukje toch even pauze. Na een minuutje weer verder gaan lopen en ineens gigantische pijn in m'n quadriceps.. Ging wel weer beter na even rustig aan doen, maar goed.
Dagen erna best wel last gehad, vooral bij het de trap oplopen en dergelijke bewegingen. Ook weer in m'n bovenbenen. Training van maandagavond hielp ook niet mee. Naja. Woensdag laatste sluiptrekkingen van last, na even rustig aan gedaan te hebben enzo. Vandaag was het allemaal over, weer wezen hardlopen. Naja. Minder last, maar voelde het nog wel. Ook weer net met trap op lopen enzo.
Long story short, waar ligt dit aan? Komt het omdat ik wat nieuws doe en nog moet wennen? Kan ik verwachten dat het minder wordt? De schoenen die ik gebruik zijn ouder model lage Asics, vroeger zaal schoenen. Nooit eerder last mee gehad. Kan daar een probleem liggen?
Ik rek altijd na een stukje gelopen te hebben. Ben verder ook redelijk fit.
Bedankt! Ik ben benieuwd.quote:Op donderdag 14 mei 2009 23:08 schreef WeerEenPassVergeten het volgende:
[..]
Als je een lange tijd niet hard gelopen hebt, kan het daar natuurlijk aan liggen. Als ik na een lange stop weer begin met hardlopen heb ik ook vaak last van mij kuiten. Het is vooral erg als je gelijk gaat zitten zonder cooldown..
Probeer eens een goede warming up en een cooling down.. Neem er de tijd voor en maak het gewoon steeds korter. Na een paar weekjes is even een minuutje strekken al ruim voldoende bij mij om de volgende dag zonder spierpijn wakker te worden.
Succes!
Omdat je ook gewoon mee kunt rennen met gemengde hardloopevenementen, waar het geheel geen theekransje is.quote:Op vrijdag 15 mei 2009 16:37 schreef ShadyLane het volgende:
Maar waarom dat betekent dat het een soort Libelleweek moet worden blijft mij een raadsel.
Omdat het merendeel van de vrouwen houdt van gezelligheid en afgeschrikt wordt van prestatiedrang etc?quote:Op vrijdag 15 mei 2009 16:37 schreef ShadyLane het volgende:
Maar waarom dat betekent dat het een soort Libelleweek moet worden blijft mij een raadsel. Maar dat zal wel aan mij liggen, ik ben redelijk allergisch voor dat soort dingen.
Regen is juist heerlijk bij het lopen! Vind ik dan. Zie je zondag.quote:Op vrijdag 15 mei 2009 17:58 schreef Silenus het volgende:
Godallejezus wat een tyfusweer, en nu gaat het zondag tijdens mijn eerste halve marathon in Leiden ook nog eens keihard regenen. Mennnn wat zie ik er tegenop zeg.
Op je 100 meter?quote:Op vrijdag 15 mei 2009 21:11 schreef PteV het volgende:
Zo, ben d'r weer van m'n rondjeIk weet niet of het komt door de intervaltraining, de vorm van de dag of iets anders maar heb toch weer 23 seconden van m'n tijd van vorige week afgehaald
Ik heb vandaag m'n startnummer opgehaald en dit is m'n allereerste hardloopwedstrijd ooit, dusse... Hoe krijg ik dat startnummer aan m'n shirt vast?quote:Op zaterdag 16 mei 2009 15:50 schreef DeeBee het volgende:
Is ook pas m'n vierde halve marathon.
En moet goed komen als je in training al 16 km hebt gelopen.Niet als een idioot van start gaan en beetje energie spreiden, dan moet het lukken om aan te komen.
Spelden, of je kan een elastische band kopen waarmee je hem kan bevestigen.quote:Op zaterdag 16 mei 2009 16:59 schreef Nam_Soldier het volgende:
[..]
Ik heb vandaag m'n startnummer opgehaald en dit is m'n allereerste hardloopwedstrijd ooit, dusse... Hoe krijg ik dat startnummer aan m'n shirt vast?
Aha, merci. Ik dacht al dat er in mijn envelop iets ontbrak.quote:Op zaterdag 16 mei 2009 17:00 schreef No-P het volgende:
[..]
Spelden, of je kan een elastische band kopen waarmee je hem kan bevestigen.
Veiligheidsspelden, dan he? Anders wordt het een beetje een bloederige toestandquote:Op zaterdag 16 mei 2009 17:00 schreef No-P het volgende:
[..]
Spelden, of je kan een elastische band kopen waarmee je hem kan bevestigen.
Heerlijk toch lekker rennen in de regenquote:Op zondag 17 mei 2009 08:59 schreef Silenus het volgende:
Tyfffffusss, wat een zeikweer! Het zou om 10.10u ophouden volgens buienradar, please let it be. Maat van me belt net af, de laffe dakhaas... K sta er alleen voor.
Soms is er echt geen pijl op te trekkenquote:Op zondag 17 mei 2009 10:43 schreef SiTu het volgende:
Ik heb weer een pijntje dat niet weggaatIk heb een paar weken geleden (3 of 4) tijdens het opwarmen (
) een beetje een rare beweging met mijn been gemaakt. Volgens mij heb ik daarbij een spier in mijn bovenbeen verrekt. Nu is het zo dat die spier nog steeds gevoelig/licht pijnlijk is met traplopen en met hardlopen, zelfs al heb ik twee weken rust gehouden tussendoor (niet voor die verrekte spier, maar voor een pijnlijke knie).
Met hardlopen speelt het weer op en is het de dag erna weer wat gevoeliger, maar echt pijn doet het niet. Is dit normaal/kan ik gewoon blijven lopen?
Yup, extensief intervallen en bijna geen saaie duurtrainingen meerquote:Op zondag 17 mei 2009 12:13 schreef e-runner het volgende:
Ben al een tijdje aan het hardlopen, zo'n 2 jaar. Het laatste jaar met de nodige blessures, maar nu alweer een tijdje lekker door kunnen lopen. Pas boekje besteld van Verheul en nu probeer ik die schema's uit.
Dus vooral rustige intervallen lopen.
Wat ik merk is dat ik minder vermoeid ben na een loopje, ik denk door de relatieve lange rust die er tussen de intervallen zit.
Ik lees dat hier ook enkele mensen zijn die volgens verheul trainen of iets dergelijks.
Ben benieuwd wat hun ervaringen zijn.
Garmin en Polar verkopen ook dergelijke horloges en daar heb je geen schoenen voor nodigquote:Op zondag 17 mei 2009 16:35 schreef Opgezwollenlever het volgende:
Ok, waarschijnlijk is er al wel eerder over gepost maar ik kon het zo snel niet vinden. Ik ben nu zelf aan het hardlopen en waar ik naar op zoek ben is een mogelijkheid om zowel mijn hartslag te meten als de afstand die ik loop/snelheid. Nu heb ik al dat nike+ systeem gezien maar dat hoort dan weer specifiek bij die nike + schoenen die ik niet hoef. Heeft iemand tips voor wat ik het beste kan aanschaffen?
Vind het echt heel tof dat je toch door bent gegaan, ik had in dat geval allang opgegeven. Dus hulde!quote:Op zondag 17 mei 2009 15:37 schreef Silenus het volgende:
Oh help, ik ben dus echt 814 keer gestorven op de halve marathon vandaag. Nog nooit zo afgezien in m'n leven, na 12 km begonnen m'n knieën al pijn te doen en ik moest de laatste 9 km dus echt met de tong op het asfalt lopen. Conditioneel was het geen probleem, maar ik kreeg m'n ene poot nauwelijks voor de andere zeg, op het eind had ik zelfs moeite met elke verkeersdrempel.Ik werd ook alleen maar ingehaald de laatste kilometers, helemaal kapot ging ik van de pijn.
Ik denk niet dat ik de komende dagen nog wat kan bewegen, maar ik heb 'm wel uitgelopen. 1874e van de 2100 geworden, 2:08:07, ben ik op zich niet ontevreden mee. Maar had sneller gekund, had ik wel beter moeten trainen.
volgns mij gebeurt dat heel vaak, lopers die zich voor een langere afstand hebben ingeschreven en uiteindelijk een kortere lopen. Was er ook een 10 of 5 km?quote:Op zondag 17 mei 2009 19:29 schreef Nam_Soldier het volgende:
Oh ja, op de site van de uitslagen van de halve marathon staat een foutje, de eerste 4 lopers liepen het in een half uur ofzo - dat kan natuurlijk niet.
Ja dat klopt, scherp.quote:Op zondag 17 mei 2009 19:45 schreef computergirl het volgende:
[..]
volgns mij gebeurt dat heel vaak, lopers die zich voor een langere afstand hebben ingeschreven en uiteindelijk een kortere lopen. Was er ook een 10 of 5 km?
Wat een topprestatie! Hulde!quote:Op zondag 17 mei 2009 16:19 schreef DeeBee het volgende:
Halve marathon in Leiden ging super goed!
Had niet echt een idee waar ik stond qua conditie, al ging het tijdens de Bata al best lekker paar weekjes terug. Maar het was top vandaag. Wat wind tegen en druppels de eerste 5-6 km, maar heerlijk ontspannen kilometers gemaakt. Ongeveer volgehouden de hele race door, ging bijna alleen maar harder, de laatste kilometer (2-3) waren wel wat afzien, maar meer omdat ik steeds nog wat aanzette.
Tijden:
1:31.29 (145e plaats, vorige PR was 1:37.15 van de CPC).
5 km: 22:02
10 km: 43:52 (21:51)
1/4 marathon: 46:07
15 km: 1:05.48 (21:54) (Sneller dan tijdens m'n PR van de Zevenheuvelen)
20 km: 1:27.04 (21:16)
Laatste 2 km en 195 meter ging in 8 minuten 22, boven de 15 per uur dus.Voor m'n gevoel ook heerlijk gelopen, altijd geniaal als het lukt en je je zo goed voelt dat je beetje negatieve split kunt lopen.
Mooie tijd, nu nog harder weggaan en langer afzienquote:Op zondag 17 mei 2009 16:19 schreef DeeBee het volgende:
Halve marathon in Leiden ging super goed!
Had niet echt een idee waar ik stond qua conditie, al ging het tijdens de Bata al best lekker paar weekjes terug. Maar het was top vandaag. Wat wind tegen en druppels de eerste 5-6 km, maar heerlijk ontspannen kilometers gemaakt. Ongeveer volgehouden de hele race door, ging bijna alleen maar harder, de laatste kilometer (2-3) waren wel wat afzien, maar meer omdat ik steeds nog wat aanzette.
Tijden:
1:31.29 (145e plaats, vorige PR was 1:37.15 van de CPC).
5 km: 22:02
10 km: 43:52 (21:51)
1/4 marathon: 46:07
15 km: 1:05.48 (21:54) (Sneller dan tijdens m'n PR van de Zevenheuvelen)
20 km: 1:27.04 (21:16)
Laatste 2 km en 195 meter ging in 8 minuten 22, boven de 15 per uur dus.Voor m'n gevoel ook heerlijk gelopen, altijd geniaal als het lukt en je je zo goed voelt dat je beetje negatieve split kunt lopen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |