FOK!forum / Planes, Trains & Automobiles / Treinentopic #697: Hommel op het spoor!
greavyzaterdag 8 februari 2014 @ 22:05
Welkom in alweer een nieuw deel van deze legendarische reeks.

willkommen.png

>> Algemeen
In dit topic kun je terecht met al je vragen, opmerkingen, foto's en verslagen met betrekking tot het reizen met de trein. Voor algemene informatie over vervoersbedrijven, materieel, spoorlijnen, etc. verwijzen we je graag naar de betreffende categorie op Wikipedia.

Een korte introductie van de vaste bezoekers, die je/jullie ook in 2014 van harte welkom heten:

danica.jpg ziggyziggyziggy, mag je de schuld geven van vertraging in het Noorden.
fokavatar.jpg Dr_Flash, Grootste AnsaldoBredaFanBoy van de Lage Landen.
dragonfly.jpg Scarlet_Dragonfly, random betweter die een hekel heeft aan OV-chipkaart-haters.
sncfblob.jpg James1988, geilt op treinenbouwer Alstom en hogesnelheidstreinen. Voor al uw TGV-Bar-rijtuig vouchers.
fokplaat.jpg DriekOplopers, doet goede dingen namens en voor de reiziger.
pilsklein.jpg Yreal, vindt de infrastructuur/logistiek interessant en wordt sowieso opgewonden van alles met meer dan 1000 pk.
CIMG0149(res).gif greavy, vindt de OV-chipkaart maar niks en ziet i.p.v. het huidige materieel liever overal VIRM's rijden.
h-bahn.jpg bork, voor alle mooie plaatjes, kloppende info en kindvriendelijke verhalen.
162.gif Crientj, Ginger, Servexmeisje en inspiratieloos. Eet graag 714's.
Darkwing.jpg Darkwing_Duck, Parijskenner en liefhebber van kleine spoorlanden
koplopert.jpg Flodder450, Is een keer komen aanlopen en is sindsdien van de partij in deze reeks!
UI_Berlijn.png b2py, Alcoholist, onheilsprofeet en zeurpiet met een spoorhobby. Verliefd op PKP IC.
kupton.jpg Ireyon, de Baas van Roosendaal, die het wel weet.
psm753.jpg Peterselieman, PSM voor intimi, voor al uw kruidvatkaartjes over de grens.
sportnieuwsd.gif dennistd, Fantacolist
dld.jpg Zug-Chef, Arrivalover die alle badslipperexpressen hekelt
noiconn.png Mr_Klaasje, voor alle juiste antwoorden

Nietszeggende TVP's en zwaaihandjes worden niet op prijs gesteld (daar is de knop "volg topic" voor), een leuke anekdote of foto is daarentegen altijd welkom. Regelmatig terugkerende vragen zijn hieronder beantwoord, lees dit dus goed door voordat je jouw vraag alsnog in dit topic plaatst. Voor de treinnummerfetishisten: gaarne bij het treinnummer ook vertrektijden en afgelegde route vermelden. Bij bezwaar: www.somda.nl.

Namens mezelf en hopelijk de bovengenoemde sujetten wens ik iedereen hier een gezond en spoorvriendelijk 2014 toe!

vraagantwoord.png

>> Vragen en opmerkingen over andersoortig railtransport
SPOILER
In dit topic komt vooral het vervoer in reizigerstreinen aan bod, maar een goederentrein tussendoor is een leuke afwisseling. Over metro's en trammetjes doen we ook niet al te moeilijk, al zijn daar wel aparte topics voor aanwezig.
>> Met de Studenten OV-Chipkaart in internationale (hogesnelheids-)treinen reizen
SPOILER
Met je Studenten OV-Chipkaart mag je binnen Nederland gratis reizen in de IC Berlijn (Schiphol - Hengelo) en in de ICE (Amsterdam - Arnhem) Voor de IC-Direct (Amsterdam - Breda via de HSL-Zuid) moet een toeslag worden betaald. De toeslag voor de IC-Direct bedraagt ¤2,30 enkele reis (2e klas). Alleen nodig tussen Schiphol en Rotterdam. Deze toeslag is in de kaartautomaat op elk station te koop of via de speciale IC-Direct zuilen op de perrons.. In de Thalys is je Studenten OV-Chipkaart niet geldig.
Voor algemene informatie over het reizen met je Studenten OV-Chipkaart kun je het beste op de website terecht.
>> Reizen over de HSL-Zuid
SPOILER
NS Hispeed rijdt ieder halfuur een pendeldienst tussen Amsterdam en Breda via de HSL-Zuid. De reistijd tussen Schiphol en Rotterdam bedraagt hierdoor nog maar 26 minuten en tussen Schiphol en Breda slechts 53 minuten. NS Hispeed voert deze dienst uit onder de naam IC-Direct. Voor IC-Direct dient, naast een gewoon kaartje, een toeslag aangeschaft te worden. Deze is verkrijgbaar in de kaartautomaat of bij een toeslagzuil op de perrons (Uitleg). Bij de kaartautomaat betaal je ¤2,30 voor een enkele reis (2e klas). Deze toeslag is sinds 15 december 2013 alleen nodig tussen Schiphol en Rotterdam C.

Ook de Thalys rijdt over de HSL-Zuid. Op de hele traject gaan alle remmen los en rijdt hij met 300km/h richting Rotterdam en daarna naar Antwerpen. Hierdoor duurt de reis van Amsterdam naar Parijs nog maar 3:18 uur. Een rit met Thalys is alleen mogelijk met een reservering, reserveren is drie maanden van tevoren mogelijk via o.a. NsHispeed of Voyages-SNCF.
>> Intercity's Den Haag - Brussel
SPOILER
Er rijden vanaf nu 12 intercity's per dag tussen Den Haag HS en Brussel Zuid. De dienstregeling is te vinden in de link.
>> Reizen met Kruidvatkaartjes en andere (actie-)dagkaarten
SPOILER
Dagkaarten zijn geldig op elk traject in Nederland, ongeacht het vervoersbedrijf dat er rijdt. Net als met een Studenten OV-Chipkaart, moet ook met een dagkaart voor ICE en IC-Direct een toeslag aangeschaft worden en mag er niet met Thalys gereisd worden.
>> Afkortingen en treinserienummers
SPOILER
Er komen in dit topic regelmatig afkortingen en treinserienummers langs, die voor de nieuwe bezoeker erg verwarrend kunnen zijn. De betekenis van een afkorting vind je hier, voor een treinserie kun je hier terecht.
Voor informatie over Wijzigingsbladen wat betreft materieelinzet, LM-ritten, splitsen en combineren en dergelijke kan je op deze website terecht.
Zie ook dit filmpje voor onze mening over afkortingen:
>> Geldigheid Studenten OV-chipkaart, Voordeelurenkaart, etc. op feestdagen
SPOILER
De feestdagen in 2014 zijn als volgt: woensdag 1 januari (nieuwjaarsdag), zondag 20 april (eerste paasdag), maandag 21 april (tweede paasdag), zaterdag 26 april (Koningsdag), maandag 5 mei (Bevrijdingsdag), donderdag 29 mei (Hemelvaartsdag), zondag 8 juni (eerste pinksterdag), maandag 9 juni (tweede pinksterdag), donderdag 25 december (eerste kerstdag), vrijdag 26 december (tweede kerstdag).
Bovenstaand rijtje is onder voorbehoud. Kijk bij twijfel altijd nog even op de website van DUO. Wanneer je hier komt klagen dat je een boete hebt gekregen op een dag die hierboven niet staat vermeld, lachen we je uit.
>> Waarom rijdt die kuttrein zo langzaam? :(
SPOILER
Misschien mag hij wel gewoon niet harder. Hier kun je precies zien hoe hard treinen waar mogen rijden ^O^
>> Hoeveel kilometer heb ik met de trein gereden?
SPOILER
Er zijn verschillende hulpmiddelen om te berekenen hoeveel kilometer je hebt afgelegd:
Blijbol.
• De tariefeenhedenkaart van NS met bijbehorende detailkaarten voor grootstedelijke gebieden.
• De planner van de NMBS voor België (gewoon doen alsof je een kaartje gaat kopen).
jizdenka internationaal (niet altijd even betrouwbaar).
• Als joker _O_ : De tariefcalculator van DB Netz voor binnen Duitsland.
verhalentripreports.png

>> Verhalen
Er worden af en toe verhalen geschreven over oude stations, spoorlijnen of huidige werkzaamheden.
De tot nu toe gemaakte verhalen staan hieronder;
SPOILER
>> Tripreports
Hieronder staan een aantal interessante (foto)reportages die door diverse topic-diehards gemaakt zijn;
SPOILER
>> Achter de schermen
SPOILER
_JdM_zaterdag 8 februari 2014 @ 22:12
Communiceren van werkzaamheden is toch alleen maar bijzaak?
greavyzaterdag 8 februari 2014 @ 22:16
quote:
0s.gif Op zaterdag 8 februari 2014 22:12 schreef _JdM_ het volgende:
Communiceren van werkzaamheden is toch alleen maar bijzaak?
Maar normaal is de communicatie over de werkzaamheden in Duitsland duidelijker en uitgebreider als in Nederland. Nu check je woensdag je reisplan, en ga je op pad. Sta je in Mönchengladbach, wordt er omgeroepen dat de "RE8 von 10:40 nach Koblenz uber Köln wegen Bauarbeiten ausfallt." Mocht men met de S5 naar Neuss, en daar overstappen richting Grevenbroich(via de diesellijn) cq Köln (RE7). Informatievoorziening over de omreisroute was dan weer wel erg duidelijk in Mönchengladbach.
RE8 rijdt tot vannacht 3:15 niet tussen Grevenbroich en Mönchengladbach.
dennistdzaterdag 8 februari 2014 @ 22:37
quote:
0s.gif Op zaterdag 8 februari 2014 19:26 schreef ReisT het volgende:
Net in Gouda was ik even verbaasd toen ik vanuit een stilstaande IC een trein voorbij hoorde rijden, tot ik even goed naar buiten keek: ja logisch een omgeleide Thalys.
Maar goed dat je IC stil bleef staan, dat is daar een paar jaar terug al eens misgegaan :P
greavyzaterdag 8 februari 2014 @ 22:47
Jammer dat NSR niet zo aardig was om nog even door de doorkoppeling van de IC Groningen-Bijlmer Arena aan de IC Bijlmer Arena - Nijmegen, die weer gekoppeld zat aan de IC naar Den Helder, ICM in te zetten. Zal morgen ook wel niet gebeuren ;(
b2pyzaterdag 8 februari 2014 @ 22:51
quote:
0s.gif Op zaterdag 8 februari 2014 22:47 schreef greavy het volgende:
Jammer dat NSR niet zo aardig was om nog even door de doorkoppeling van de IC Groningen-Bijlmer Arena aan de IC Bijlmer Arena - Nijmegen, die weer gekoppeld zat aan de IC naar Den Helder, ICM in te zetten. Zal morgen ook wel niet gebeuren ;(
Gelukkig niet zeg. Zit nu in een VIRM zesje, acht min uit Amsterdam weg en voldoende staanplaatsen. Met ICM teveel losse stellen..
greavyzaterdag 8 februari 2014 @ 22:54
Heb bij de vorige keer met ICM7 een keer Arnhem-Den Helder gedaan, een prima maatje was dat toen op een zondag :D
Duvelzaterdag 8 februari 2014 @ 23:01
quote:
0s.gif Op zaterdag 8 februari 2014 22:37 schreef dennistd het volgende:

[..]

Maar goed dat je IC stil bleef staan, dat is daar een paar jaar terug al eens misgegaan :P
Dat was echt een kutstreek.
b2pyzaterdag 8 februari 2014 @ 23:14
quote:
15s.gif Op zaterdag 8 februari 2014 23:01 schreef Duvel het volgende:

[..]

Dat was echt een kutstreek.
Tsja, met zijn tweeën ook in zo'n nauwe opening willen is niet echt fijn natuurlijk.
James1988zaterdag 8 februari 2014 @ 23:15
quote:
1s.gif Op zaterdag 8 februari 2014 23:14 schreef b2py het volgende:

[..]

Tsja, met zijn tweeën ook in zo'n nauwe opening willen is niet echt fijn natuurlijk.
In sommige branches lukt dat beter dan in andere.
Peterzaterdag 8 februari 2014 @ 23:16
Maar daar komt men zonder blijvende schade vanaf...
Peterseliemanzaterdag 8 februari 2014 @ 23:18
Een innige omhelzing op zijn tijd moet kunnen
b2pyzaterdag 8 februari 2014 @ 23:21
quote:
6s.gif Op zaterdag 8 februari 2014 23:16 schreef Peter het volgende:
Maar daar komt men zonder blijvende schade vanaf...
Daar zijn de meningen nog over verdeeld. Alles kan gecorrigeerd worden, een trein ook ;)
greavyzaterdag 8 februari 2014 @ 23:29
Bij de nieuwe bruggen bij Antwerpen zou er op 23 februari één spoor opgeleverd worden, de andere sporen volgen nog.

Beetje groot plaatje, maar wel duidelijk: De nieuwe sporenlayout, simpel uitgetekend: Klikje
rood = tijdelijk buiten dienst
blauw = tijdelijke sporen die weer gaan verdwijnen
groen = nieuwe sporen over de bruggen die nog niet in dienst zijn
oranje = sporen over nieuwe bruggen die nog niet zijn aangelegd

De sporenlayout wordt dus dusdanig ingericht, dat treinen via de HSL altijd 'rechtdoor' kunnen, en treinen via de klassieke route van- en naar Nederland ed via (een aantal) wissels moeten.
James1988zaterdag 8 februari 2014 @ 23:47
Vanaf december 2017 zal er ieder uur een IC gaan rijden tussen Stuttgart en Zürich. De dienst zal worden uitgevoerd met nieuwe dubbeldeksrijtuigen, waarvoor DB 17 stammen heeft besteld bij bouwer Bombardier.

Deze IC zal ook toegankelijk zijn voor reizigers met een Nahverkehrsticket, het Bundesland Baden-Württemberg zal DB voor eventuele verliezen compenseren.
JDudezondag 9 februari 2014 @ 08:09
Een van die nieuwe bruggen in Antwerpen kun je vanaf de ringweg goed zien liggen. Heb wel het idee dat ze er al een eeuwigheid mee bezig zijn :+.
ReisTzondag 9 februari 2014 @ 09:17
De werken zijn twee jaar geleden begonnen en het geheel zou eind dit jaar klaar moeten zijn. Ik ben vooral benieuwd of die 'tijdelijk' gesloten stations aan het ringspoor straks weer open gaan.
ReisTzondag 9 februari 2014 @ 09:52
Gisteren een stukje langs de Oosterspoorbaan gefietst, dit was het resultaat:



borkzondag 9 februari 2014 @ 12:13
Nice ReisT, was wel na 11 uur want wij moesten wachten tot het een beetje fatsoenlijk weer was.
greavyzondag 9 februari 2014 @ 13:53
Het aantal HKX-treinen wordt begin maart van 40 naar 28 per week verlaagd: DSO. Hierdoor zijn er alleen nog maar op vrijdag en zaterdag drie slagen per dag per richting. Op maandag, donderdag en zondag nog twee slagen en op dinsdag en woensdag nog maar een slag per richting.
Peterseliemanzondag 9 februari 2014 @ 14:41
heeft dat te maken met de tegenwerking van de DB?
b2pyzondag 9 februari 2014 @ 14:46
Zal te maken hebben met de werkzaamheden die plaatsvinden aan de Hohenzollernbrücke in Keulen
Dr_Flashzondag 9 februari 2014 @ 14:56
lekker kansloos wel.
b2pyzondag 9 februari 2014 @ 15:26
Dinsdag start weer de kruidvat NS actie.

Note bij deze: Niet geldig op 26 april.

http://www.kruidvat.nl/do(...)artjesactie&token=-1
DriekOploperszondag 9 februari 2014 @ 16:02
Riekje dood...

http://www.rtvnoord.nl/mobiel/i/index.asp?p=130200
mscholzondag 9 februari 2014 @ 16:24
quote:
0s.gif Op zondag 9 februari 2014 15:26 schreef b2py het volgende:
Dinsdag start weer de kruidvat NS actie.

Note bij deze: Niet geldig op 26 april.

http://www.kruidvat.nl/do(...)artjesactie&token=-1
13,99 het kan dus wel goedkoop...
greavyzondag 9 februari 2014 @ 16:48
quote:
0s.gif Op zondag 9 februari 2014 14:46 schreef b2py het volgende:
Zal te maken hebben met de werkzaamheden die plaatsvinden aan de Hohenzollernbrücke in Keulen
Nee, en ook geen tegenwerking van DB.
De treinen rijden te leeg. Om de lage kosten te dekken, dan moet je bij een tweede stuk bagage ¤20 betalen, en voor een hond tegenwoordig ¤30 (was ¤10). En zo zijn er nog wel wat dingen duurder geworden.
James1988zondag 9 februari 2014 @ 16:56
¤ 30 om je hond mee te nemen? :')
b2pyzondag 9 februari 2014 @ 16:56
quote:
1s.gif Op zondag 9 februari 2014 16:48 schreef greavy het volgende:

[..]

Nee, en ook geen tegenwerking van DB.
De treinen rijden te leeg. Om de lage kosten te dekken, dan moet je bij een tweede stuk bagage ¤20 betalen, en voor een hond tegenwoordig ¤30 (was ¤10). En zo zijn er nog wel wat dingen duurder geworden.
Niet? 7 maart gaan er vier van de zes sporen uit dienst op die brug..
greavyzondag 9 februari 2014 @ 17:13
Ja, die sporen gaan eruit ja. Maar deze uitdunning blijft.

De NOB-rijtuigen (Married-Pair) gaan tevens weer retour NOB, de gehuurde NMBS-rijtuigen komen daarvoor terug.
greavyzondag 9 februari 2014 @ 17:14
quote:
1s.gif Op zondag 9 februari 2014 16:56 schreef James1988 het volgende:
¤ 30 om je hond mee te nemen? :')
had verkeerd gelezen, enkele reis voor huisdier is ¤15, was ¤5. Nu dus retour ¤30, was ¤10
Dr_Flashzondag 9 februari 2014 @ 17:47
quote:
1s.gif Op zondag 9 februari 2014 16:48 schreef greavy het volgende:

[..]

Nee, en ook geen tegenwerking van DB.
De treinen rijden te leeg. Om de lage kosten te dekken, dan moet je bij een tweede stuk bagage ¤20 betalen, en voor een hond tegenwoordig ¤30 (was ¤10). En zo zijn er nog wel wat dingen duurder geworden.
Dat is dus over 2 jaar max ook een bladzijde in de geschiedenisboekjes en verder niet.
James1988zondag 9 februari 2014 @ 17:51
quote:
14s.gif Op zondag 9 februari 2014 17:47 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Dat is dus over 2 jaar max ook een bladzijde in de geschiedenisboekjes en verder niet.
Daar vrees ik wel voor.

De concurrent (DB) rijdt meer treinen per dag, als reiziger zou ik eerder voor DB kiezen. Meer keuzemogelijkheden en een grotere kans om toch nog thuis te komen als er iets gebeurt...
Kentekenplaatzondag 9 februari 2014 @ 18:49
quote:
Ik dacht dat ze ouder was. :@

Maar 65, da's net zou oud als mijn pa. :{
greavyzondag 9 februari 2014 @ 19:04
quote:
1s.gif Op zondag 9 februari 2014 17:51 schreef James1988 het volgende:

[..]
De concurrent (DB) rijdt meer treinen per dag, als reiziger zou ik eerder voor DB kiezen. Meer keuzemogelijkheden en een grotere kans om toch nog thuis te komen als er iets gebeurt...
Ik heb even ter vergelijking de ritprijzen naast elkaar gelegd.

Boeken voor 19 april Köln-Hamburg (bij HKX kan je nooit je ticket kosteloos omboeken/annuleren -> altijd ¤20, dus reken met de Sparpreis van DB),

HKX:
is het goedkoopste ¤28 (de 2e en 3e trein, 12:01 en 17:01 uit Köln)), en ¤33 voor de 1e trein (7:01 uit Köln).
De reistijd is 4 uur en 4 minuten
Maximum tarief is ¤78 bij HKX.

DB, enkel gekeken naar een rechtstreekse IC:
7:10/8:10 vertrek, 11:12/12:12 aankomst: ¤29
9:08 vertrek, 13:12 aankomst: ¤49
10:10 vertrek, 14:12 aankomst: ¤35
11:10 vertrek, 15:12 aankomst: ¤65
12:10 vertrek, 16:12 aankomst: ¤55
13:10 vertrek, 17:12 aankomst: ¤49
14:10 vertrek, 18:12 aankomst: ¤29
15:10 vertrek, 19:12 aankomst: ¤39
16:10 rijdt niet?
17:10 vertrek, 19:12 aankomst: ¤29
18:10 vertrek, 20:12 aankomst: ¤35
Normalpreis voor het traject is ¤87.

Als je een "frequent" reiziger bent op dit (lange) traject, zal je zeker een Bahncard hebben (gok ik...). Dan is DB zeker interessanter, met elk uur een vertrek.
dennistdzondag 9 februari 2014 @ 19:17
Maar op 15 april kun je met HKX al voor 18 euro, terwijl DB rond vertrektijd (17u) 39 euro als goedkoopste heeft. Het hangt er maar net vanaf wanneer je wilt reizen dus. Verder is de Bordbistro een stuk voordeliger dan bij DB:
1
2
3
4
5
                      HKX     DB
Koffie                2,30    2,80
Warme chocolademelk   1,90    3,00
Bier                  2,90    3,00
Sandwich              2,80    3,90
greavyzondag 9 februari 2014 @ 19:19
En klaarblijkelijk kiezen toch de meeste mensen voor de trein van DB.
greavyzondag 9 februari 2014 @ 19:41
Vanaf 31 december 2014 mogen er geen nieuwe Class66's geleverd worden aan Europa, vanwege nieuwe milieueisen. De huidige Class66's mogen wel blijven rijden dan.
b2pyzondag 9 februari 2014 @ 19:42
quote:
0s.gif Op zondag 9 februari 2014 19:41 schreef greavy het volgende:
Vanaf 31 december 2014 mogen er geen nieuwe Class66's geleverd worden aan Europa, vanwege nieuwe milieueisen. De huidige Class66's mogen wel blijven rijden dan.
Zijn de Britten net op tijd :P
http://www.railwaygazette(...)-more-class-66s.html
b2pyzondag 9 februari 2014 @ 19:48
Blijft ook ontzettend baas trouwens.
DeaDLocK2Kzondag 9 februari 2014 @ 19:54
ten minutes dilät.
borkzondag 9 februari 2014 @ 20:26
quote:
0s.gif Op zondag 9 februari 2014 19:54 schreef DeaDLocK2K het volgende:
ten minutes dilät.
Voor meer Dunglish https://www.facebook.com/MakeThatTheCatWise
staan ook wat rare NS-uitspraken op hoewel ze niet altijd technisch verkeerd zijn volgens mij.
Peterseliemanzondag 9 februari 2014 @ 20:32
quote:
0s.gif Op zondag 9 februari 2014 20:26 schreef bork het volgende:

[..]

Voor meer Dunglish https://www.facebook.com/MakeThatTheCatWise
staan ook wat rare NS-uitspraken op hoewel ze niet altijd technisch verkeerd zijn volgens mij.
mja, Please step out, this train does not continue is niet heel fraai.

zou eerder zeggen: End of the line, please leave the train
of zoiets
Peterseliemanzondag 9 februari 2014 @ 20:57
De drukste overweg van België sluit 216 keer per dag _O-
http://www.hln.be/hln/nl/(...)e-dag-216-keer.dhtml

Dat moet beter kunnen toch? Tussen De Haar aansluiting en Utrecht CS bijvoorbeeld, die bij Diemen of tussen Hilversum en Weesp zullen het ongetwijfeld drukker zijn
b2pyzondag 9 februari 2014 @ 21:01
quote:
10s.gif Op zondag 9 februari 2014 20:57 schreef Peterselieman het volgende:
De drukste overweg van België sluit 216 keer per dag _O-
http://www.hln.be/hln/nl/(...)e-dag-216-keer.dhtml

Dat moet beter kunnen toch? Tussen De Haar aansluiting en Utrecht CS bijvoorbeeld, die bij Diemen of tussen Hilversum en Weesp zullen het ongetwijfeld drukker zijn
Delft Zuid wil ik wel nomineren.
Peterseliemanzondag 9 februari 2014 @ 21:02
quote:
0s.gif Op zondag 9 februari 2014 21:01 schreef b2py het volgende:

[..]

Delft Zuid wil ik wel nomineren.
of tussen Den Dolder en Utrecht Overvecht
b2pyzondag 9 februari 2014 @ 21:02
Het overpad te Utrecht C die niet voor reizigers is.
James1988zondag 9 februari 2014 @ 21:05
quote:
14s.gif Op zondag 9 februari 2014 20:32 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

mja, Please step out, this train does not continue is niet heel fraai.

zou eerder zeggen: End of the line, please leave the train
of zoiets
"Next station: Hoofddorp"
"This train terminates here. Please leave the vehicle and think of your personal belonings."
ziggyziggyziggyzondag 9 februari 2014 @ 21:16
quote:
10s.gif Op zondag 9 februari 2014 20:57 schreef Peterselieman het volgende:
De drukste overweg van België sluit 216 keer per dag _O-
http://www.hln.be/hln/nl/(...)e-dag-216-keer.dhtml

Dat moet beter kunnen toch? Tussen De Haar aansluiting en Utrecht CS bijvoorbeeld, die bij Diemen of tussen Hilversum en Weesp zullen het ongetwijfeld drukker zijn
Mijn drukste overweg is ongetwijfeld de Esperantostraat in Groningen... Zestien treinpassages per uur, 's avonds twaalf, vier keer een goederentrein en een stuk of wat leegmatritten. Dan kom ik op grofweg 300 passages...
Peterseliemanzondag 9 februari 2014 @ 21:25
dat is bijna de drukste van het land denk ik _O-
b2pyzondag 9 februari 2014 @ 21:27
quote:
10s.gif Op zondag 9 februari 2014 21:25 schreef Peterselieman het volgende:
dat is bijna de drukste van het land denk ik _O-
Ik tel voor Delft Zuid er al 12 per uur per richting zonder goederen, en daar zijn ook de nodige leegmatritten..
ziggyziggyziggyzondag 9 februari 2014 @ 21:34
quote:
10s.gif Op zondag 9 februari 2014 21:25 schreef Peterselieman het volgende:
dat is bijna de drukste van het land denk ik _O-
Lijkt me sterk, al hebben de drukste trajecten in Nederland nauwelijks overwegen meer. Sterker nog: verkeersleiding Amsterdam heeft op haar hele verantwoordelijkheidsgebied maar een handvol ahob's. Wij hebben er 141.
b2pyzondag 9 februari 2014 @ 21:36
quote:
1s.gif Op zondag 9 februari 2014 21:34 schreef ziggyziggyziggy het volgende:

[..]

Lijkt me sterk, al hebben de drukste trajecten in Nederland nauwelijks overwegen meer. Sterker nog: verkeersleiding Amsterdam heeft op haar hele verantwoordelijkheidsgebied maar een handvol ahob's. Wij hebben er een stuk of 130, geloof ik.
Dat is ook niet helemaal waar, de uitlopers vanaf Zaandam naar zowel Den Helder als Enkhuizen barst het van de overwegen ;)
ziggyziggyziggyzondag 9 februari 2014 @ 21:37
quote:
0s.gif Op zondag 9 februari 2014 21:36 schreef b2py het volgende:

[..]

Dat is ook niet helemaal waar, de uitlopers vanaf Zaandam naar zowel Den Helder als Enkhuizen barst het van de overwegen ;)
Dat valt niet onder Amsterdam, maar onder Alkmaar. ;)
b2pyzondag 9 februari 2014 @ 21:40
quote:
1s.gif Op zondag 9 februari 2014 21:37 schreef ziggyziggyziggy het volgende:

[..]

Dat valt niet onder Amsterdam, maar onder Alkmaar. ;)
Ohja, dat vergeet ik altijd. :@
Amsterdam is inderdaad minimaal Diemen, en verder kan ik er eigenlijk weinig bedenken. Tot hoe ver gaat de post, Naarden - Bussum er ook bij?
Prins_Pilszondag 9 februari 2014 @ 21:41
Die overwegen bij Ndb zijn idd meer dicht dan open :P
ziggyziggyziggyzondag 9 februari 2014 @ 21:42
quote:
0s.gif Op zondag 9 februari 2014 21:40 schreef b2py het volgende:

[..]

Ohja, dat vergeet ik altijd. :@
Amsterdam is inderdaad minimaal Diemen, en verder kan ik er eigenlijk weinig bedenken. Tot hoe ver gaat de post, Naarden - Bussum er ook bij?
Dat weet ik zo niet uit mijn hoofd. Misschien valt dat al onder Amersfoort.
James1988zondag 9 februari 2014 @ 21:42
quote:
0s.gif Op zondag 9 februari 2014 21:40 schreef b2py het volgende:

[..]

Ohja, dat vergeet ik altijd. :@
Amsterdam is inderdaad minimaal Diemen,
Het bedieningsgebied van post Amsterdam gaat t/m Utrecht Zuilen meen ik me te herinneren
b2pyzondag 9 februari 2014 @ 21:43
quote:
0s.gif Op zondag 9 februari 2014 21:42 schreef James1988 het volgende:

[..]

Het bedieningsgebied van post Amsterdam gaat t/m Utrecht Zuilen meen ik me te herinneren
Uhu, maar ik telde de overwegen. Die heb je daar niet.
James1988zondag 9 februari 2014 @ 21:45
quote:
0s.gif Op zondag 9 februari 2014 21:43 schreef b2py het volgende:

[..]

Uhu, maar ik telde de overwegen. Die heb je daar niet.
Ah, nee. Dat klopt. Amsterdam Bijlmer - Utrecht is overwegvrij :)

In tegenstelling tot Engeland, daar liggen zelfs public footpaths over hogesnelheidslijnen.
b2pyzondag 9 februari 2014 @ 21:47
quote:
0s.gif Op zondag 9 februari 2014 21:45 schreef James1988 het volgende:

[..]

Ah, nee. Dat klopt. Amsterdam Bijlmer - Utrecht is overwegvrij :)

In tegenstelling tot Engeland, daar liggen zelfs public footpaths over hogesnelheidslijnen.
Zaandam - Culemborg geloof ik zelfs ;) (In die corridor)
James1988zondag 9 februari 2014 @ 21:49
Zou best kunnen. De beste overweg is nog altijd geen overweg. :)
#ANONIEMzondag 9 februari 2014 @ 21:57
quote:
1s.gif Op zondag 9 februari 2014 21:16 schreef ziggyziggyziggy het volgende:

[..]

Mijn drukste overweg is ongetwijfeld de Esperantostraat in Groningen... Zestien treinpassages per uur, 's avonds twaalf, vier keer een goederentrein en een stuk of wat leegmatritten. Dan kom ik op grofweg 300 passages...
Dat zijn er nogal wat. Wij komen met rangeren net niet bij de overweg. Anders was het nog drukker.
WhiteJokerzondag 9 februari 2014 @ 22:16
quote:
0s.gif Op zondag 9 februari 2014 21:05 schreef James1988 het volgende:

[..]

"Next station: Hoofddorp"
"This train terminates here. Please leave the vehicle and think of your personal belonings."
De Britten zouden eerder zeggen: "This train terminates here. All change please. Please take your personal belongings with you when you live the train."
James1988zondag 9 februari 2014 @ 22:18
quote:
0s.gif Op zondag 9 februari 2014 22:16 schreef WhiteJoker het volgende:

[..]

De Britten zouden eerder zeggen: "This train terminates here. All change please. Please take your personal belongings with you when you live the train."
Ja, dat is beter :Y

Nu al die tekst nog op het schermpje van een SLT zien te proppen :D
WhiteJokerzondag 9 februari 2014 @ 22:20
quote:
0s.gif Op zondag 9 februari 2014 22:18 schreef James1988 het volgende:

[..]

Ja, dat is beter :Y

Nu al die tekst nog op het schermpje van een SLT zien te proppen :D
Klopt. Maar op dat schermpje stond niks over de eigendommen. Dan past het wel: "This train terminates here. All change please."
James1988zondag 9 februari 2014 @ 22:24
quote:
0s.gif Op zondag 9 februari 2014 22:20 schreef WhiteJoker het volgende:

[..]

Klopt. Maar op dat schermpje stond niks over de eigendommen. Dan past het wel: "This train terminates here. All change please."
Dat zou moeten passen.

Ik heb wel eens een pictogrammetje van een koffertje en een paraplu voorbij zien komen in een SLT, zal wel op een ander scherm zijn geweest dan. :)
ziggyziggyziggyzondag 9 februari 2014 @ 22:24
quote:
1s.gif Op zondag 9 februari 2014 21:57 schreef Monopoly het volgende:

[..]

Dat zijn er nogal wat. Wij komen met rangeren net niet bij de overweg. Anders was het nog drukker.
Per uur: vier Intercity's, vier Sprinters en acht Arrivatreinen.

Nou moet ik wel zeggen dat sommige overwegsluitingen meerdere treinen behelzen. Zo komt de trein uit Leer bijna altijd tegelijk met de Sprinter aan in Groningen. Maar goed, dan gaat dat ding nog 280 keer per dag dicht.
James1988zondag 9 februari 2014 @ 22:26
quote:
1s.gif Op zondag 9 februari 2014 22:24 schreef ziggyziggyziggy het volgende:

[..]

Nou moet ik wel zeggen dat sommige overwegsluitingen meerdere treinen behelzen. Zo komt de trein uit Leer bijna altijd tegelijk met de Sprinter aan in Groningen. Maar goed, dan gaat dat ding nog 280 keer per dag dicht.
Die overweg kan dus zo meedoen aan de ProRail-shake :')
KnightSolairezondag 9 februari 2014 @ 22:28
quote:
0s.gif Op zondag 9 februari 2014 22:24 schreef James1988 het volgende:

[..]

Dat zou moeten passen.

Ik heb wel eens een pictogrammetje van een koffertje en een paraplu voorbij zien komen in een SLT, zal wel op een ander scherm zijn geweest dan. :)
Die schermen volgen elkaar op. Er staat dan iets bij in de richting van: "Don't forget your luggage".
Litphozondag 9 februari 2014 @ 22:46
quote:
0s.gif Op zondag 9 februari 2014 22:16 schreef WhiteJoker het volgende:
"when you live the train."
"De trein, die moet je beléven!"
Mr_Klaasjezondag 9 februari 2014 @ 22:54
quote:
0s.gif Op zondag 9 februari 2014 21:40 schreef b2py het volgende:

[..]

Ohja, dat vergeet ik altijd. :@
Amsterdam is inderdaad minimaal Diemen, en verder kan ik er eigenlijk weinig bedenken. Tot hoe ver gaat de post, Naarden - Bussum er ook bij?
Naarden - Bussum is Amersfoort. Dus wellicht zit er nog iets richting Haarlem voor de waterscheiding maar bij de Post Amsterdam zit richting Hilversum de laatste op de Keverdijk.
b2pyzondag 9 februari 2014 @ 23:03
quote:
0s.gif Op zondag 9 februari 2014 22:54 schreef Mr_Klaasje het volgende:

[..]

Naarden - Bussum is Amersfoort. Dus wellicht zit er nog iets richting Haarlem voor de waterscheiding maar bij de Post Amsterdam zit richting Hilversum de laatste op de Keverdijk.
Ik miste je al.
WhiteJokerzondag 9 februari 2014 @ 23:04
quote:
7s.gif Op zondag 9 februari 2014 22:46 schreef Litpho het volgende:

[..]

"De trein, die moet je beléven!"
Shit die had ik nog geeneens gezien... Figures. Ga je iets verbeteren, maak je zelf ook een fout.
James1988zondag 9 februari 2014 @ 23:24
Leuk kaartje :)

IncredibleMaps twitterde op zondag 09-02-2014 om 20:39:53 Where in the UK to London's Major Railway Stations take you? http://t.co/gbqLW5zKX0 reageer retweet
MOvYFaj.png
b2pyzondag 9 februari 2014 @ 23:28
Net als deze!
6QeI9.png
Altijd leuk dat soort kaartjes :)
WhiteJokerzondag 9 februari 2014 @ 23:30
Niet helemaal correct aangezien Gare du Nord ook Nederland en België bereikt.
b2pyzondag 9 februari 2014 @ 23:30
Uitstekend correct, goed kijken is een vak apart.
James1988zondag 9 februari 2014 @ 23:30
quote:
0s.gif Op zondag 9 februari 2014 23:30 schreef WhiteJoker het volgende:
Niet helemaal correct aangezien Gare du Nord ook Nederland en België bereikt.
Daar staan blauwe sterretjes :)
WhiteJokerzondag 9 februari 2014 @ 23:32
Leuk die blauwe sterretjes. Ik verwachtte alleen dat het land zelf blauw gekleurd was. Net zoals Frankrijk rood is in de Londense versie.
b2pyzondag 9 februari 2014 @ 23:33
Even Duitsland, Zwitserland, Spanje, België, Nederland, Verenigd Koninkrijk en Italië inkleuren. Over een onoverzichtelijk brei gesproken :')
borkzondag 9 februari 2014 @ 23:41
quote:
0s.gif Op zondag 9 februari 2014 23:32 schreef WhiteJoker het volgende:
Leuk die blauwe sterretjes. Ik verwachtte alleen dat het land zelf blauw gekleurd was. Net zoals Frankrijk rood is in de Londense versie.
Precies, ik snap het ook wel maar kaartje London is duidelijker.
Dr_Flashmaandag 10 februari 2014 @ 00:18
quote:
0s.gif Op zondag 9 februari 2014 23:33 schreef b2py het volgende:
Even Duitsland, Zwitserland, Spanje, België, Nederland, Verenigd Koninkrijk en Italië inkleuren. Over een onoverzichtelijk brei gesproken :')
In Duitsland faalt dit soort kaartjes totaal want dat is gewoon een heel anders opgebouwd land. UK en Frankrijk zijn centraal geregeerd, Duitsland bij uitstek niet. In Duitsland kun je dit soort kaartjes wel maken voor EN Berlijn EN Hamburg EN Köln EN München. Maar eigenlijk voor geen van allen. Eigenlijk kun je dit soort kaartjes alleen maken voor steden die allemaal van die kopstations hebben. En eerlijk is eerlijk: buiten Londen en Parijs zijn er daar niet gek veel van. Ja Moskou en St Petersburg Typisch relict van 19e eeuwse inrichting. .
b2pymaandag 10 februari 2014 @ 00:20
Maar dat is toch helemaal niet wat er bedoeld wordt..
Dr_Flashmaandag 10 februari 2014 @ 00:23
quote:
0s.gif Op maandag 10 februari 2014 00:20 schreef b2py het volgende:
Maar dat is toch helemaal niet wat er bedoeld wordt..
Ehm. Hoezo niet? :?
b2pymaandag 10 februari 2014 @ 00:33
WhiteJoker vindt het vreemd dat al die omringende landen niet zijn ingekleurd in de Franse kaart, terwijl Frankrijk dat wel is in de Britse. Dus ik zeg, lijkt mij dat je een onoverzichtelijke brei aan kleurtjes krijgt.

Heeft niks te maken met of je in die landen dat ook kan maken ;)
Dr_Flashmaandag 10 februari 2014 @ 00:37
oh geneuzel in de marge, okee. Ik dacht even dat het ergens over ging, sorry ;(
b2pymaandag 10 februari 2014 @ 00:40
Als het ergens over ging had je het vast wel weer verneukt :P
James1988maandag 10 februari 2014 @ 00:56
quote:
0s.gif Op maandag 10 februari 2014 00:18 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

In Duitsland faalt dit soort kaartjes totaal want dat is gewoon een heel anders opgebouwd land. UK en Frankrijk zijn centraal geregeerd, Duitsland bij uitstek niet. In Duitsland kun je dit soort kaartjes wel maken voor EN Berlijn EN Hamburg EN Köln EN München. Maar eigenlijk voor geen van allen. Eigenlijk kun je dit soort kaartjes alleen maken voor steden die allemaal van die kopstations hebben. En eerlijk is eerlijk: buiten Londen en Parijs zijn er daar niet gek veel van. Ja Moskou en St Petersburg Typisch relict van 19e eeuwse inrichting. .
Misschien zou je het nog kunnen doen voor Barcelona of Madrid, maar ook daar zijn doorgaande stations tegenwoordig. En als ze er nog niet zijn, dan zijn de Spanjaarden druk bezig met tunnels om dat alsnog voor elkaar te krijgen.
borkmaandag 10 februari 2014 @ 00:57
quote:
0s.gif Op maandag 10 februari 2014 00:33 schreef b2py het volgende:
WhiteJoker vindt het vreemd dat al die omringende landen niet zijn ingekleurd in de Franse kaart, terwijl Frankrijk dat wel is in de Britse. Dus ik zeg, lijkt mij dat je een onoverzichtelijke brei aan kleurtjes krijgt.

Heeft niks te maken met of je in die landen dat ook kan maken ;)
Dat niet alleen de gebieden waar de diverse treinen komen, corresponderen met de legenda bij de Londense, bij die van Parijs alleen die ruitjes etc. Met de Franse slag zullen we maar zeggen
_serial_maandag 10 februari 2014 @ 06:22
Ik had het kunnen voorspellen...altijd als ik naar een dancefeest ga in Utrecht werkzaamheden op de weg terug. As weekend ipv 40 min, 1,5 uur :(
#ANONIEMmaandag 10 februari 2014 @ 06:45
quote:
0s.gif Op maandag 10 februari 2014 06:22 schreef _serial_ het volgende:
Ik had het kunnen voorspellen...altijd als ik naar een dancefeest ga in Utrecht werkzaamheden op de weg terug. As weekend ipv 40 min, 1,5 uur :(
Welk feest pak je ?
#ANONIEMmaandag 10 februari 2014 @ 06:49
Laatste nachtdienst van 4 gehad. Vrijdagmiddag pas weer werk *O*

Proost.
bier-brouwen_1.jpg

[ Bericht 24% gewijzigd door #ANONIEM op 10-02-2014 06:50:11 ]
_serial_maandag 10 februari 2014 @ 08:26
quote:
14s.gif Op maandag 10 februari 2014 06:45 schreef Monopoly het volgende:

[..]

Welk feest pak je ?
A State of trance 650 *O*
Dr_Flashmaandag 10 februari 2014 @ 08:51
Ze wisten in Utrecht om 8.25 al te melden dat de ICE van 9.03 niet zou rijden wegens te grote vertraging. Staat dat ding dan nog in Köln of zo? :?
James1988maandag 10 februari 2014 @ 09:02
quote:
0s.gif Op maandag 10 februari 2014 08:51 schreef Dr_Flash het volgende:
Ze wisten in Utrecht om 8.25 al te melden dat de ICE van 9.03 niet zou rijden wegens te grote vertraging. Staat dat ding dan nog in Köln of zo? :?
Dat ding heeft ergens tussen Oberhausen en Arnhem +80 opgelopen door een defect aan de trein, als ik de info op Bahn.de mag geloven.
Benselmaandag 10 februari 2014 @ 10:15
Een icoon is overleden: http://www.rtvnoord.nl/artikel/artikel.asp?p=130200

Heb er met de trein vaak langsgereden. Ben benieuwd wat er met de spullen gebeurt
Mr_Klaasjemaandag 10 februari 2014 @ 10:26
Dat is hier al een dag of 4 á 5 geleden gemeld. Raar dat het pas zoveel later in de media komt.
Ajaxfanmaandag 10 februari 2014 @ 10:33
quote:
7s.gif Op zondag 9 februari 2014 22:46 schreef Litpho het volgende:

[..]

"De trein, die moet je beléven!"
Had een goede slogan geweest voor de Fyra.
b2pymaandag 10 februari 2014 @ 10:38
Ik was erg blij met de V250, aldus NS HiSpeed. :D
James1988maandag 10 februari 2014 @ 10:45
quote:
Breda-Amsterdam C.

Melding maandag 10 februari 2014, 10:29 uur:
Oorzaak: versperring
Tussen Breda en Amsterdam C. rijden geen Intercity direct treinen door een versperring.
Houdt u rekening met een extra reistijd van 30 - 45 min.
De verstoring is naar verwachting rond 12:00 uur verholpen.
Ben benieuwd wat die versperring dan is...
b2pymaandag 10 februari 2014 @ 11:03
Getuige het feit dat de Thalys niet gestemd is, evenals Vage Zwaluwe - Breda zou er iets bij Zevenbergschehoek Aansluiting te Vage Zwaluwe moeten zijn..
James1988maandag 10 februari 2014 @ 11:42
Vage Zwaluwe _O-
b2pymaandag 10 februari 2014 @ 12:05
Prorail :'(
https://www.prorail.nl/nieuws/15000-twittervolgers-voor-prorail
James1988maandag 10 februari 2014 @ 12:06
quote:
Dat plaatje _O-
Peterseliemanmaandag 10 februari 2014 @ 12:24
quote:
ach, er heeft ook een paar dagen een testbericht op de site gestaan met een fotograaf die overduidelijk in overtreding was :')
DeaDLocK2Kmaandag 10 februari 2014 @ 12:46
Hoe gebruik ik memen niet, les één.
James1988maandag 10 februari 2014 @ 13:17
quote:
0s.gif Op maandag 10 februari 2014 12:46 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Hoe gebruik ik memen niet, les één.
Ik las "memmen" :@
DeaDLocK2Kmaandag 10 februari 2014 @ 13:18
Waar het shirt mee vol zit loopt de mond van over.
James1988maandag 10 februari 2014 @ 13:19
quote:
0s.gif Op maandag 10 februari 2014 13:18 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Waar het shirt mee vol zit loopt de mond van over.
Leuk speelgoed wel :9
b2pymaandag 10 februari 2014 @ 13:20
Woensdag socialcoupé valentijn, welke medeautisten gaan er mee? :D
DeaDLocK2Kmaandag 10 februari 2014 @ 13:21
Sorry ik laat mijn ballen waxen dan en dat lijkt me veel leuker.
James1988maandag 10 februari 2014 @ 13:23
quote:
0s.gif Op maandag 10 februari 2014 13:21 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Sorry ik laat mijn ballen waxen dan en dat lijkt me veel leuker.
Masochist. :')
b2pymaandag 10 februari 2014 @ 13:46
Doe die baard van je ook gelijk dan :')
En neem Klaasje mee, die kan het ook wel gebruiken..
Sandrvichmaandag 10 februari 2014 @ 14:05
Enkele dagen geleden hadden we het hier nog over de indienstneming van de Poolse Pendolino's. Ik dacht in eerste instantie dat dit vanaf december zou zijn, maar ik lees zojuist op Drehscheibe dat ze vanaf juni al langzaam in dienst gaan. Van juni t/m december rijden ze wel slechts 160 km/h.
Bijbehorend nieuwsbericht voor de Poolssprekenden
b2pymaandag 10 februari 2014 @ 14:18
quote:
0s.gif Op maandag 10 februari 2014 14:05 schreef Sandrvich het volgende:
Enkele dagen geleden hadden we het hier nog over de indienstneming van de Poolse Pendolino's. Ik dacht in eerste instantie dat dit vanaf december zou zijn, maar ik lees zojuist op Drehscheibe dat ze vanaf juni al langzaam in dienst gaan. Van juni t/m december rijden ze wel slechts 160 km/h.
Bijbehorend nieuwsbericht voor de Poolssprekenden
*Gaat kijken wat er te sleutelen valt aan het zomerschema*
Sandrvichmaandag 10 februari 2014 @ 15:43
Ik heb een Poolse vriend even mee laten kijken, die zegt dat het artikel over toelatingsritten gaat. De passagiersdiensten beginnen toch pas in december 2014. "Maar testritten met passagiers zijn niet uitgesloten".
Dr_Flashmaandag 10 februari 2014 @ 16:18
Jeuj. 10 jaar bij de baas :) Mag n mooie treinreis uitzoeken twv 250 pietersjonnies :)
b2pymaandag 10 februari 2014 @ 16:19
quote:
14s.gif Op maandag 10 februari 2014 16:18 schreef Dr_Flash het volgende:
Jeuj. 10 jaar bij de baas :) Mag n mooie treinreis uitzoeken twv 250 pietersjonnies :)
Napoli?
Dr_Flashmaandag 10 februari 2014 @ 16:21
quote:
0s.gif Op maandag 10 februari 2014 16:19 schreef b2py het volgende:

[..]

Napoli?
jij ziet een v, een 2, een 5 en een 0 achter elkaarstaan he :D
b2pymaandag 10 februari 2014 @ 16:21
quote:
10s.gif Op maandag 10 februari 2014 16:21 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

jij ziet een v, een 2, een 5 en een 0 achter elkaarstaan he :D
:D
James1988maandag 10 februari 2014 @ 16:21
quote:
14s.gif Op maandag 10 februari 2014 16:18 schreef Dr_Flash het volgende:
Jeuj. 10 jaar bij de baas :)
Gefeliciteerd, mooie mijlpaal.
quote:
Mag n mooie treinreis uitzoeken twv 250 pietersjonnies :)
Leuk cadeau!
Peterseliemanmaandag 10 februari 2014 @ 16:22
quote:
14s.gif Op maandag 10 februari 2014 16:18 schreef Dr_Flash het volgende:
Jeuj. 10 jaar bij de baas :) Mag n mooie treinreis uitzoeken twv 250 pietersjonnies :)
gefeliciteerd :)

Je gaat natuurlijk Poolse Pendolino's spotten om te kijken hoe het wel moet :P
Mr_Klaasjemaandag 10 februari 2014 @ 16:25
quote:
10s.gif Op maandag 10 februari 2014 16:21 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

jij ziet een v, een 2, een 5 en een 0 achter elkaarstaan he :D
Wauw! Scherp!
Mr_Klaasjemaandag 10 februari 2014 @ 16:25
quote:
14s.gif Op maandag 10 februari 2014 16:18 schreef Dr_Flash het volgende:
Jeuj. 10 jaar bij de baas :) Mag n mooie treinreis uitzoeken twv 250 pietersjonnies :)
Gefeliciteerd kerel!
Bitlordmaandag 10 februari 2014 @ 16:37
Spoorforensisme 2.0: comfortabel en snel met de ICE van Arnhem naar Utrecht, zonder stops in Ede-Wageningen, Veenendaal-De Klomp en Driebergen-Zeist.
20140210_163116.jpg
borkmaandag 10 februari 2014 @ 16:39
quote:
14s.gif Op maandag 10 februari 2014 16:18 schreef Dr_Flash het volgende:
Jeuj. 10 jaar bij de baas :) Mag n mooie treinreis uitzoeken twv 250 pietersjonnies :)
*O* *O*
greavymaandag 10 februari 2014 @ 16:44
De parking van station Noorderkempen wordt mogelijk betaald, omdat ze een capaciteitsuitbreiding van 250 auto's nodig achten. Er is nu door de weeks vaak weinig tot geen plek over.
De kosten(3 miljoen euro) van de uitbreiding worden dan op de parkerende treinreizigers verhaald, terwijl zij juist de file op de E19 willen mijden.
b2pymaandag 10 februari 2014 @ 16:47
quote:
0s.gif Op maandag 10 februari 2014 16:44 schreef greavy het volgende:
De parking van station Noorderkempen wordt mogelijk betaald, omdat ze een capaciteitsuitbreiding van 250 auto's nodig achten. Er is nu door de weeks vaak weinig tot geen plek over.
De kosten(3 miljoen euro) van de uitbreiding worden dan op de parkerende treinreizigers verhaald, terwijl zij juist de file op de E19 willen mijden.
Noorderkempen toeslag?
Dr_Flashmaandag 10 februari 2014 @ 16:52
Wel Thalys door Delft Zuid net. MET zieke vonkeritus. Natuurlijk op film :)
#ANONIEMmaandag 10 februari 2014 @ 16:54
quote:
0s.gif Op maandag 10 februari 2014 08:26 schreef _serial_ het volgende:

[..]

A State of trance 650 *O*
Ah tof. Ik heb ASOT 500 bezocht. Gaaf :Y Leuke feesten.
Niet met de trein heen, en weer terug?
Deed ik wel altijd na feestjes. Dan kon iedereen aan het bier (en sommige aan de drugs).
b2pymaandag 10 februari 2014 @ 16:58
quote:
0s.gif Op maandag 10 februari 2014 16:52 schreef Dr_Flash het volgende:
Wel Thalys door Delft Zuid net. MET zieke vonkeritus. Natuurlijk op film :)
Wel even radio 1 opzetten vent!
Dr_Flashmaandag 10 februari 2014 @ 17:01
Radio 1 wat? :?
b2pymaandag 10 februari 2014 @ 17:02
Einde 500 meter bij de mannen, SPANGEND! :D
#ANONIEMmaandag 10 februari 2014 @ 17:04
Heb ik weer, ben ik voor het eerst in tijden gewoon lekker 4 dagen vrij, word ik ziek :')_!
Mijn keel voelt alsof ik ga sterven.
_JdM_maandag 10 februari 2014 @ 17:08
quote:
0s.gif Op maandag 10 februari 2014 17:02 schreef b2py het volgende:
Einde 500 meter bij de mannen, SPANGEND! :D
1, 2 en 3 :Y
James1988maandag 10 februari 2014 @ 17:20
quote:
13s.gif Op maandag 10 februari 2014 17:04 schreef Monopoly het volgende:
Heb ik weer, ben ik voor het eerst in tijden gewoon lekker 4 dagen vrij, word ik ziek :')_!
Mijn keel voelt alsof ik ga sterven.
Beterschap.

quote:
0s.gif Op maandag 10 februari 2014 16:58 schreef b2py het volgende:

[..]

Wel even radio 1 opzetten vent!
Is er iets zodanig stuk dat het op Radio 1 komt :?
Dr_Flashmaandag 10 februari 2014 @ 17:20
Alweer 123 :D Waanzinnig. Nog waanzinniger dan de snelheid van de wifi hier in de trein, die is weer eens nul :')
Mr_Klaasjemaandag 10 februari 2014 @ 17:21
quote:
13s.gif Op maandag 10 februari 2014 17:04 schreef Monopoly het volgende:
Heb ik weer, ben ik voor het eerst in tijden gewoon lekker 4 dagen vrij, word ik ziek :')_!
Mijn keel voelt alsof ik ga sterven.
Beterschap!
Mr_Klaasjemaandag 10 februari 2014 @ 17:21
Hmm.. Wat voor design denken jullie dat er op de nieuwe TRAXX-locs komt? Mij zou het design van de tweemaal gereviseerde 1300'en wel heel tof lijken!
DriekOplopersmaandag 10 februari 2014 @ 17:22
Hahaha. RT “@Woordhumor: Daar kan de NS nog wat van leren! 3 sprinters ruim op tijd! #OS2014 #sochi”
James1988maandag 10 februari 2014 @ 17:26
quote:
6s.gif Op maandag 10 februari 2014 17:21 schreef Mr_Klaasje het volgende:
Hmm.. Wat voor design denken jullie dat er op de nieuwe TRAXX-locs komt? Mij zou het design van de tweemaal gereviseerde 1300'en wel heel tof lijken!
Ik denk dat ze hoofdzakelijk geel worden. Misschien met zwarte banden en NS-logo's op de zijkant.
greavymaandag 10 februari 2014 @ 17:26
De problemen in Engeland duren voorlopig voort:

* Overstroming bij Athelney en tussen Taunton en Bridgwater, de hoofdroutes richting Zuidwest vanaf Londen zijn gesloten tot nader order.
* Alternatieve route via Yeovil is ook gesloten bij Crewkerne, omdat de spoorbedding weggespoeld is.

* De hier al eerder aangehaalde schade aan de railinfrastructuur bij Dawlish zijn voorlopig niet verholpen.
Network Rail wil voor alternatieve routes kijken, door de spoorlijn tussen Exeter en Newton Abbot te heropenen.

* De Night Riviera Sleeper op deze trajecten rijden in het geheel niet
* De Pullman Dining treindienst is ook opgeheven.

Bron: Heritage Railway Magazine

En nog enkele foto's van de getroffen trajecten:
1505403_10151926515943091_243662639_n.jpg

somerset-floods_2815856b.jpg
Overstroming bij Somerset

_72861067_dawlish_getty.jpg
Dawlish

safe_image.php?d=AQDcnPRh0WyxZORw&w=377&h=197&url=http%3A%2F%2Fwww.somersetcountygazette.co.uk%2Fresources%2Fimages%2F2860023%2F&cfs=1
Nogmaals Somerset

[ Bericht 29% gewijzigd door greavy op 10-02-2014 17:31:58 ]
Duvelmaandag 10 februari 2014 @ 19:21
quote:
14s.gif Op maandag 10 februari 2014 16:18 schreef Dr_Flash het volgende:
Jeuj. 10 jaar bij de baas :) Mag n mooie treinreis uitzoeken twv 250 pietersjonnies :)
Da's leuk! Gefeliciteerd!
Peterseliemanmaandag 10 februari 2014 @ 19:31
Engeland is wel zwaar getroffen door het water zeg :X
dennistdmaandag 10 februari 2014 @ 19:34
Morgen eens even gratis reizen naar Berlijn, eens een kijkje nemen in het Deutsches Technikmuseum
b2pymaandag 10 februari 2014 @ 19:35
quote:
0s.gif Op maandag 10 februari 2014 19:34 schreef dennistd het volgende:
Morgen eens even gratis reizen naar Berlijn, eens een kijkje nemen in het Deutsches Technikmuseum
_O_
Held.
Peterseliemanmaandag 10 februari 2014 @ 19:36
quote:
0s.gif Op maandag 10 februari 2014 19:34 schreef dennistd het volgende:
Morgen eens even gratis reizen naar Berlijn, eens een kijkje nemen in het Deutsches Technikmuseum
Dankzij de helaas al getrouwde Maria Riesch dus
Dr_Flashmaandag 10 februari 2014 @ 19:37
quote:
11s.gif Op maandag 10 februari 2014 19:31 schreef Peterselieman het volgende:
Engeland is wel zwaar getroffen door het water zeg :X
Maar de treinen rijden :s)

quote:
0s.gif Op maandag 10 februari 2014 19:34 schreef dennistd het volgende:
Morgen eens even gratis reizen naar Berlijn, eens een kijkje nemen in het Deutsches Technikmuseum
Vet, dat is leuk. Driekwart van dat museum is treinen ^O^
DeaDLocK2Kmaandag 10 februari 2014 @ 19:58
Mijn ritje naar Kopenhagen morgen gaat niet door vanwege vakbondsoverleg. Gvd.
b2pymaandag 10 februari 2014 @ 20:10
quote:
0s.gif Op maandag 10 februari 2014 19:34 schreef dennistd het volgende:
Morgen eens even gratis reizen naar Berlijn, eens een kijkje nemen in het Deutsches Technikmuseum
Waar ga je woensdag naar toe?
dennistdmaandag 10 februari 2014 @ 20:13
Nog geen idee, hangt er vanaf of ze morgen nog goud winnen en of ik niet hoef te werken. Als die eerste vraag met ja en de tweede met nee beantwoord wordt ga ik waarschijnlijk wel op pad, weet alleen nog niet waarheen :P
b2pymaandag 10 februari 2014 @ 20:17
quote:
0s.gif Op maandag 10 februari 2014 20:13 schreef dennistd het volgende:
Nog geen idee, hangt er vanaf of ze morgen nog goud winnen en of ik niet hoef te werken. Als die eerste vraag met ja en de tweede met nee beantwoord wordt ga ik waarschijnlijk wel op pad, weet alleen nog niet waarheen :P
Ze staan momenteel 1 en 2 bij het vrouwenrodelen, en dat kan al bijna niet meer mis. 0,7 sec voorsprong op nr 2 in een sport die in duizendsten gemeten wordt ;)
dennistdmaandag 10 februari 2014 @ 20:20
Dan kunnen we vraag 1 in elk geval al met ja beantwoorden :Y
Dr_Flashmaandag 10 februari 2014 @ 20:22
quote:
0s.gif Op maandag 10 februari 2014 19:58 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Mijn ritje naar Kopenhagen morgen gaat niet door vanwege vakbondsoverleg. Gvd.
Leuk man, lekker staken :P
Sandrvichmaandag 10 februari 2014 @ 20:33
quote:
0s.gif Op maandag 10 februari 2014 16:44 schreef greavy het volgende:
De parking van station Noorderkempen wordt mogelijk betaald, omdat ze een capaciteitsuitbreiding van 250 auto's nodig achten. Er is nu door de weeks vaak weinig tot geen plek over.
De kosten(3 miljoen euro) van de uitbreiding worden dan op de parkerende treinreizigers verhaald, terwijl zij juist de file op de E19 willen mijden.
Dit kunnen ze enkel in België bedenken... |:(
James1988maandag 10 februari 2014 @ 20:40
quote:
0s.gif Op maandag 10 februari 2014 20:33 schreef Sandrvich het volgende:

[..]

Dit kunnen ze enkel in België bedenken... |:(
Inderdaad. Hiermee verplaats je het probleem alleen maar.
b2pymaandag 10 februari 2014 @ 21:30
Toch een hele slimme manier om meer geld voor asfalt te krijgen.. ^O^
Dr_Flashmaandag 10 februari 2014 @ 22:31
nou idd, een "hele slimme" manier. Voor een Belg ;(
Dr_Flashmaandag 10 februari 2014 @ 23:01
Vonken trekken op Delft Zuid, deel 3

Dr_Flashmaandag 10 februari 2014 @ 23:03
En we gaan nog even door:

Ik weet dat er hier meerdere mensen bij een spoorbedrijf / aannemer of whatever werkzaam zijn. Geen idee waar dit stuk onder valt, maar wie de schoen past: Laat je vrienden er eens naar kijken plz ^O^
Dr_Flashmaandag 10 februari 2014 @ 23:05
Ik ga een vonkencompilatiefilmpje maken :P
b2pymaandag 10 februari 2014 @ 23:13
quote:
14s.gif Op maandag 10 februari 2014 23:03 schreef Dr_Flash het volgende:
En we gaan nog even door:

Ik weet dat er hier meerdere mensen bij een spoorbedrijf / aannemer of whatever werkzaam zijn. Geen idee waar dit stuk onder valt, maar wie de schoen past: Laat je vrienden er eens naar kijken plz ^O^
Wordt betiteld als: ongevaarlijk :)
Het is vermoedelijk een gelaste breuk, waardoor de stroomafnemer kort loskomt en daardoor vonkt.
Dr_Flashmaandag 10 februari 2014 @ 23:17
Maar dit geeft toch moeilijk veel onnodige extra slijtage? :?

Ze doen het trouwens niet allemaal, ongeveer 1 op de 3 doorgaande treinen doet dit niet. En alle stoppende treinen ook niet (wat op zich consistent zou zijn met jouw verklaring).
b2pymaandag 10 februari 2014 @ 23:21
quote:
5s.gif Op maandag 10 februari 2014 23:17 schreef Dr_Flash het volgende:
Maar dit geeft toch moeilijk veel onnodige extra slijtage? :?

Ze doen het trouwens niet allemaal, ongeveer 1 op de 3 doorgaande treinen doet dit niet. En alle stoppende treinen ook niet (wat op zich consistent zou zijn met jouw verklaring).
"Iedere trein is anders" heb je wel eens eerder gehoord toch? ;)

En wat ik daarmee wil zeggen, iedere trein is net iets anders afgesteld, net die ene millimeter bijvoorbeeld. Dat kan het verschil geven tussen vonken en niet vonken ;)
Dr_Flashmaandag 10 februari 2014 @ 23:23
Nou ja, 1 millimeter geeft toch niet ZO veel gevonk?
b2pymaandag 10 februari 2014 @ 23:26
quote:
15s.gif Op maandag 10 februari 2014 23:23 schreef Dr_Flash het volgende:
Nou ja, 1 millimeter geeft toch niet ZO veel gevonk?
Jawel, maar goed het was een voorbeeld. Het kan ook twee zijn.
Mr_Klaasjemaandag 10 februari 2014 @ 23:26
Jawel want dat kan ervoor zorgen dat de stroomafnemer gaat stuiteren.
Dr_Flashmaandag 10 februari 2014 @ 23:28
quote:
0s.gif Op maandag 10 februari 2014 23:26 schreef Mr_Klaasje het volgende:
Jawel want dat kan ervoor zorgen dat de stroomafnemer gaat stuiteren.
ja misschien dat dat gebeurde in dat eerste filmpje van vorig jaar januari dan. Daar was ook op deze plek wel een flinke vonk, maar ca 50 m verderop echt een giga klap.

b2pymaandag 10 februari 2014 @ 23:30
Zo erg 'danst' de stroomafnemer dan tegen de rijdraad. Bij het ontwerpen van de bovenleiding wordt er ook rekening gehouden met het dansen van de stroomafnemer tegen de rijdraad, en hoe dat met een bepaalde constructie verminderd kan worden.
Dr_Flashmaandag 10 februari 2014 @ 23:32
Als de trekspanning in de rijdraad zelf maar zodanig groot is dat de golf die daarin ontstaat sneller gaat dan de trein eronder, is er relatief weinig aan de hand natuurlijk.

Maar okee, het zal inderdaad wel die gelaste breuk zijn dan. kan er weinig anders van maken. Super slomo footage zou nog wel tof kunnen zijn :)
b2pymaandag 10 februari 2014 @ 23:33
Je kan het vrij goed zien in dit filmpje waarbij de draad erg gaat dansen
Dr_Flashmaandag 10 februari 2014 @ 23:35
quote:
0s.gif Op maandag 10 februari 2014 23:33 schreef b2py het volgende:
Je kan het vrij goed zien in dit filmpje waarbij de draad erg gaat dansen
Woow dat rond 1 minuut ziet er echt slap uit :o
Dr_Flashmaandag 10 februari 2014 @ 23:35
magoegel, ik ga pitten. Doei :W
b2pymaandag 10 februari 2014 @ 23:52
quote:
11s.gif Op maandag 10 februari 2014 23:35 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Woow dat rond 1 minuut ziet er echt slap uit :o
Valt wel mee. Het is normaal dat een bovenleiding danst, doordat er altijd nog een druk van onderen op de rijdraad staat door de stroomafnemer. Deze krachten kan je op een lengte van 1400-1600 meter niet compenseren door gewichten en afspanningen. Gevolg is dus dat je moet zorgen dat de dans van de draad geminimaliseerd wordt door de methode van ophanging en daarbij de golf in de draad de snelheid van de trein volgt. Hierdoor blijft de afstand rijdraad <-> stroomafnemer gelijk. Hiervoor zijn bepaalde waardes en die zijn bijvoorbeeld bij 140 km/h maximaal 40 mm.
James1988maandag 10 februari 2014 @ 23:53
Ik kwam zojuist een interessante presentatie tegen over ETCS op de HSL-Zuid. Alle frequente lurkers in dit topic zullen 'm ongetwijfeld al wel een keer hebben gezien, maar ik dump die link hier lekker toch :6

http://www.irse.nl/resour(...)ie-HSL-voor-IRSE.pdf
Dr_Flashdinsdag 11 februari 2014 @ 07:39
Goedemorgen allemaal c_/ weer mooi 12 bakken hoor :) Sta er steeds weer van te kijken :D
borkdinsdag 11 februari 2014 @ 07:44
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 07:39 schreef Dr_Flash het volgende:
Goedemorgen allemaal c_/ weer mooi 12 bakken hoor :) Sta er steeds weer van te kijken :D
Zoveel? Die drink ik per week ;), stuiter je dan niet aan het einde van de dag?
Dr_Flashdinsdag 11 februari 2014 @ 08:08
quote:
5s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 07:44 schreef bork het volgende:

[..]

Zoveel? Die drink ik per week ;), stuiter je dan niet aan het einde van de dag?
ja tuurlijk man. Metertje koffie om mee op te staan. Lekker toch :P
Dr_Flashdinsdag 11 februari 2014 @ 08:11
Met drie minuten vertraging in Apeldoorn vertrokken omdat er een vouwfiets tussen de deur zat :') ik hoop dat dat uilskuiken zijn of haar aansluiting mist }>

mij zal het weinig boeien, de korte looproute in Den Haag Centraal is weer open en anders gaat er een kwartiertje later nog wel eentje :)
JDudedinsdag 11 februari 2014 @ 08:25
Vouwfietsen :r.
Dr_Flashdinsdag 11 februari 2014 @ 08:31
Inderdaad. Net als sleepkoffers. En bejaarden.

SPOILER
WAAROM STA JE DAN DAAR? !
greavydinsdag 11 februari 2014 @ 08:41
quote:
0s.gif Op maandag 10 februari 2014 20:33 schreef Sandrvich het volgende:

[..]

Dit kunnen ze enkel in België bedenken... |:(
idd. Juist daar in de fucking middle of nowhere moet het gratis zijn. Dan promoot je het OV. En zeker met de files op de E19 en Antwerpse ring is dit hard nodig.

Ik zie er wel een stijging in reizigersaantallen komen als NMBS sowieso in de spits een halfuursdienst gaat rijden.
Duveldinsdag 11 februari 2014 @ 08:44
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 07:39 schreef Dr_Flash het volgende:
Goedemorgen allemaal c_/ weer mooi 12 bakken hoor :) Sta er steeds weer van te kijken :D
Den Haag - Utrecht was drie bakken, dat was daarna dus de IC Utrecht - Rotterdam van 7:32. :')
Dr_Flashdinsdag 11 februari 2014 @ 08:48
En het is prachtig weer. In Gouda. Dat mag ook wel in de krant :D
Dr_Flashdinsdag 11 februari 2014 @ 08:49
Zal wel lekker knus geweest zijn Duvel :)
Dr_Flashdinsdag 11 februari 2014 @ 08:59
quote:
1s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 08:41 schreef greavy het volgende:

Ik zie er wel een stijging in reizigersaantallen komen als NMBS sowieso in de spits een halfuursdienst gaat rijden.
NMBS kan helemaal niet denken in "halfuursdienst" en zo, dus dat kan wel ff duren :)
Duveldinsdag 11 februari 2014 @ 09:01
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 08:49 schreef Dr_Flash het volgende:
Zal wel lekker knus geweest zijn Duvel :)
De heenweg paste prima, Hagenezen staan niet zo vroeg op.
James1988dinsdag 11 februari 2014 @ 09:16
quote:
14s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 08:59 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

NMBS kan helemaal niet denken in "halfuursdienst" en zo, dus dat kan wel ff duren :)
Zolang Infrabel absurde prijzen blijft rekenen voor het gebruik van de infrastructuur en voor het halteren in een station in het bijzonder, hoef je weinig extra's te verwachten bovenop wat er nu rijdt in België.

Voor een stop in Antwerpen-Centraal rekent Infrabel een sloridige ¤ 65,25 aan. Voor een stop van een IC in Amsterdam Centraal rekent ProRail misschien ¤ 6,50.
b2pydinsdag 11 februari 2014 @ 09:16
quote:
14s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 08:48 schreef Dr_Flash het volgende:
En het is prachtig weer. In Gouda. Dat mag ook wel in de krant :D
Hier aan de kust in Noord-Holland ook :)
b2pydinsdag 11 februari 2014 @ 09:18
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 09:16 schreef James1988 het volgende:

[..]

Zolang Infrabel absurde prijzen blijft rekenen voor het gebruik van de infrastructuur en voor het halteren in een station in het bijzonder, hoef je weinig extra's te verwachten bovenop wat er nu rijdt in België.

Voor een stop in Antwerpen-Centraal rekent Infrabel een sloridige ¤ 65,25 aan. Voor een stop van een IC in Amsterdam Centraal rekent ProRail misschien ¤ 6,50.
Terecht ook trouwens. Stoppen betekent capaciteit vreten en betekent dus ook mogelijk bij frequentieverhoging dat er eerder meer infra aangelegd moet worden. Het hanteren van goedkope kilometertarieven is logisch omdat een rijdende trein relatief weinig capaciteit gebruikt. Het systeem van Prorail is gewoon niet goed opgezet. Capaciteit op Amsterdam C is relatief schaars, dus zo'n lage vergoeding is raar.
Mr_Klaasjedinsdag 11 februari 2014 @ 09:21
quote:
1s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 09:18 schreef b2py het volgende:

[..]

Terecht ook trouwens. Stoppen betekent capaciteit vreten en betekent dus ook mogelijk bij frequentieverhoging dat er eerder meer infra aangelegd moet worden. Het hanteren van goedkope kilometertarieven is logisch omdat een rijdende trein relatief weinig capaciteit gebruikt. Het systeem van Prorail is gewoon niet goed opgezet. Capaciteit op Amsterdam C is relatief schaars, dus zo'n lage vergoeding is raar.
Omgedraaid: De tarifering van Prorail leidt er toe dat het interessant is om frequent te rijden. De Tarifering van Infrabel rijdt er toe dat een vervoerder er belang bij heeft om zo min mogelijk diensten te hoeven rijden. Terwijl rijden om te vervoeren nu juist de core business is van een vervoerder.
b2pydinsdag 11 februari 2014 @ 09:24
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 09:21 schreef Mr_Klaasje het volgende:

[..]

Omgedraaid: De tarifering van Prorail leidt er toe dat het interessant is om frequent te rijden. De Tarifering van Infrabel rijdt er toe dat een vervoerder er belang bij heeft om zo min mogelijk diensten te hoeven rijden. Terwijl rijden om te vervoeren nu juist de core business is van een vervoerder.
Infrabel moedigt aan om efficiënt om te gaan met de beschikbare capaciteit, terwijl het voor NS eigenlijk niet zo'n probleem is omdat die tarieven toch zo laag zijn.
Mr_Klaasjedinsdag 11 februari 2014 @ 09:26
quote:
1s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 09:24 schreef b2py het volgende:

[..]

Infrabel moedigt aan om efficiënt om te gaan met de beschikbare capaciteit, terwijl het voor NS eigenlijk niet zo'n probleem is omdat die tarieven toch zo laag zijn.
Maar is het hele doel van spoor niet dat je treintjes kan rijden om daarmee het vervoerdoel te dienen en niet om er maar mooi bij te liggen? Dwz: Het hoogste doel is niet efficiënt capaciteitsgebruik maar goed vervoer. Overigens heeft NS wel degelijk last van capaciteitsgebrek. Dat wordt veelal niet opgelost waardoor er een verwrongen dienstregeling moet worden gemaakt.
James1988dinsdag 11 februari 2014 @ 09:27
quote:
1s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 09:18 schreef b2py het volgende:

[..]

Terecht ook trouwens. Stoppen betekent capaciteit vreten en betekent dus ook mogelijk bij frequentieverhoging dat er eerder meer infra aangelegd moet worden. Het hanteren van goedkope kilometertarieven is logisch omdat een rijdende trein relatief weinig capaciteit gebruikt. Het systeem van Prorail is gewoon niet goed opgezet. Capaciteit op Amsterdam C is relatief schaars, dus zo'n lage vergoeding is raar.
Het systeem van ProRail kent in totaal 15 verschillende tarieven voor een stop in een station, afhankelijk van de uitkomst van de formule stationssoort * treintype. Het goedkoopste is een stoptrein die op iedere halte stopt, het duurste is een trein die de meeste stations overslaat maar wel in 'kathedralen' stopt. De prijzen lopen uiteen van een euro tot iets meer dan 9 euro.

De prijs van een rijpad in België is veel moeilijker vast te stellen dan de prijs van een rijpad in Nederland. In Nederland staat in de Netverklaring een prijs die afhankelijk is van tonnage, en daar houdt het zo ongeveer mee op. In België staat in de netverklaring de volgende formule voor het berekenen van de treinpadprijs:

s-09a9c7de1c84

Verklaring variabelen:
P: standaardprijs
Ptj: Prioriteitscoëfficient (afhankelijk van het soort trein)
i: doorlopen sectie op een lijn
j: een trein
Li: Lengte van de doorlopen sectie
C1i: Coëfficient afhankelijk van operationeel belang van de lijn (voor een drukkere lijn betaal je meer)
C2i: Coëfficient afhankelijk van technische uitrusting (voor gebruik van een HSL betaal je meer)
Ce: Milieutoeslag
Cij: Coëfficient afhankelijk van treingewicht in tonnen
Hij: 'Spitstoeslag' voor het traject waarover je rijdt
Tij: Coëfficient voor afwijking ten opzichte van standaardtreinpad

Een trein die je tijdens de spits laat rijden is op sommige trajecten op het ene moment duurder dan op het andere moment, de "afwijking ten opzichte van standaardtreinpad" is de uitkomst van een rekensommetje waarbij wordt bepaald in hoeveel de snelheid van je rijpad afwijkt ten opzichte van de referentiesnelheid van de lijn. Voor de hogesnelheidslijnen geldt dat de referentiesnelheid = 280 km/u, met een treinpad voor 160 km/u komt de variabele Tij uit op 3,1.

Dit is allemaal terug te vinden in de Netverklaring van Infrabel en de verschillende bijlages.
b2pydinsdag 11 februari 2014 @ 09:28
Dat is allemaal leuk, maar zo is de relatie NS & Prorail dus helemaal niet ingericht. Overigens vind ik wel dat je gelijk heb hoor ;)
Dr_Flashdinsdag 11 februari 2014 @ 09:29
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 09:26 schreef Mr_Klaasje het volgende:

[..]

Maar is het hele doel van spoor niet dat je treintjes kan rijden om daarmee het vervoerdoel te dienen en niet om er maar mooi bij te liggen? Dwz: Het hoogste doel is niet efficiënt capaciteitsgebruik maar goed vervoer. Overigens heeft NS wel degelijk last van capaciteitsgebrek. Dat wordt veelal niet opgelost waardoor er een verwrongen dienstregeling moet worden gemaakt.
en het weg saneren van zo veel wissels is dan wel de slechtste zet van het bord in die zin ;(
James1988dinsdag 11 februari 2014 @ 09:31
quote:
13s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 09:29 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

en het weg saneren van zo veel wissels is dan wel de slechtste zet van het bord in die zin ;(
Niet per definitie. Het belangrijkste is dat er infrastructuur ligt waarmee de gewenste treindienst kan worden geboden en waarmee het ook mogelijk is om de boel bestuurbaar te houden in het geval van calamiteiten.

Je hebt niet ieder wissel nodig dat ooit is aangelegd, met minder wissels kun je dit ook nog steeds bereiken zolang je zorgt dat je resterende wissels wél prima in orde zijn en je een aantal uitwijkroutes houdt.
b2pydinsdag 11 februari 2014 @ 09:32
Overigens zullen die tarieven wel uit de tijd stammen dat Prorail nog NS was, bij de splitsing er een mooi commercieel sausje overheen en dokken maar.
James1988dinsdag 11 februari 2014 @ 09:35
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 09:32 schreef b2py het volgende:
Overigens zullen die tarieven wel uit de tijd stammen dat Prorail nog NS was, bij de splitsing er een mooi commercieel sausje overheen en dokken maar.
En het hangt ook samen met de politiek. ProRail ontvangt vrij veel belastinggeld om de infrastructuur te onderhouden, zodat de kosten die ProRail aan haar klanten rekent laag kan blijven.

In België gaat er meer geld richting de NMBS om de prijzen van tickets te drukken en om operationele verliezen (veroorzaakt door de goederenpoot en de hoge prijzen die Infrabel rekent) te drukken.

Gevolg is dat de Nederlandse spoorweginfrastructuur veel toegankelijker is dan de Belgische.
Mr_Klaasjedinsdag 11 februari 2014 @ 09:36
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 09:32 schreef b2py het volgende:
Overigens zullen die tarieven wel uit de tijd stammen dat Prorail nog NS was, bij de splitsing er een mooi commercieel sausje overheen en dokken maar.
Neen. NS kreeg een algemene exploitatiesubsidie. Waar dat heen ging was dermate slecht gespecificeerd dat er veel kritiek op NS was zeker gezien ze vrijwel jaarlijks meer geld vroegen. Opvallend is dat dat later ook de kritiek van de commissie Kuiken was betreffende Prorail.
Mr_Klaasjedinsdag 11 februari 2014 @ 09:37
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 09:35 schreef James1988 het volgende:

[..]

En het hangt ook samen met de politiek. ProRail ontvangt vrij veel belastinggeld om de infrastructuur te onderhouden, zodat de kosten die ProRail aan haar klanten rekent laag kan blijven.

In België gaat er meer geld richting de NMBS om de prijzen van tickets te drukken en om operationele verliezen (veroorzaakt door de goederenpoot en de hoge prijzen die Infrabel rekent) te drukken.

Gevolg is dat de Nederlandse spoorweginfrastructuur veel toegankelijker is dan de Belgische.
Infrabel krijgt ook geen subsidie voor beheer en onderhoud als ik mij niet vergis. Daardoor krijg je het rare effect dat als er minder treinen gaan rijden door minder subsidies de rijpadvergoeding per trein omhoog moet om onder de streep bij Infrabel weer goed uit te komen. Zo is zo ongeveer de beste sterfhuisconstructie ter wereld bedacht.
b2pydinsdag 11 februari 2014 @ 09:38
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 09:36 schreef Mr_Klaasje het volgende:

[..]

Neen. NS kreeg een algemene exploitatiesubsidie. Waar dat heen ging was dermate slecht gespecificeerd dat er veel kritiek op NS was zeker gezien ze vrijwel jaarlijks meer geld vroegen. Opvallend is dat dat later ook de kritiek van de commissie Kuiken was betreffende Prorail.
NS capaciteit rekende geen tarieven voor het gebruiken van capaciteit? :o
James1988dinsdag 11 februari 2014 @ 09:40
quote:
1s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 09:38 schreef b2py het volgende:

[..]

NS capaciteit rekende geen tarieven voor het gebruiken van capaciteit? :o
Nee natuurlijk niet. Er was maar één bedrijf dat reed over de sporen die in eigendom waren van hetzelfde bedrijf.
Duveldinsdag 11 februari 2014 @ 09:41
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 09:36 schreef Mr_Klaasje het volgende:

[..]

Neen. NS kreeg een algemene exploitatiesubsidie. Waar dat heen ging was dermate slecht gespecificeerd dat er veel kritiek op NS was zeker gezien ze vrijwel jaarlijks meer geld vroegen. Opvallend is dat dat later ook de kritiek van de commissie Kuiken was betreffende Prorail.
Die exploitatiesubsidie moest dan ook elk jaar op, vandaar dat stations die in januari gesloopt werden, de december ervoor soms nog een nieuwe lik verf kregen.
Mr_Klaasjedinsdag 11 februari 2014 @ 09:41
quote:
1s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 09:38 schreef b2py het volgende:

[..]

NS capaciteit rekende geen tarieven voor het gebruiken van capaciteit? :o
Dat zou alleen maar het zinloos rondpompen van geld zijn. Om over onnodige bureaucratie en stempeltjeszetters maar niet te spreken.
James1988dinsdag 11 februari 2014 @ 09:42
quote:
14s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 09:41 schreef Duvel het volgende:

[..]

Die exploitatiesubsidie moest dan ook elk jaar op, vandaar dat stations die in januari gesloopt werden, de december ervoor soms nog een nieuwe lik verf kregen.
Net als in het (grote) bedrijfsleven. Een potje geld voor een afdeling moet op, anders krijg je het jaar erop minder.
b2pydinsdag 11 februari 2014 @ 09:42
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 09:41 schreef Mr_Klaasje het volgende:

[..]

Dat zou alleen maar het zinloos rondpompen van geld zijn. Om over onnodige bureaucratie en stempeltjeszetters maar niet te spreken.
Je weet hoe dat nu gaat natuurlijk, maar misschien is dat ook een flauwe vergelijking.
Mr_Klaasjedinsdag 11 februari 2014 @ 09:43
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 09:42 schreef James1988 het volgende:

[..]

Net als in het (grote) bedrijfsleven. Een potje geld voor een afdeling moet op, anders krijg je het jaar erop minder.
Dus als je de drempel verlaagt voor aanvragen van nuttige bestedingen vergroot je uiteindelijk de efficiëntie omdat mensen eerlijker worden over het werkelijk benodigde geld.
James1988dinsdag 11 februari 2014 @ 09:43
quote:
1s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 09:42 schreef b2py het volgende:

[..]

Je weet hoe dat nu gaat natuurlijk, maar misschien is dat ook een flauwe vergelijking.
Maar ProRail heeft nu wel meer dan 30 vervoerders die over hun infrastructuur willen rijden, dan is het wel eerlijk dat ervoor betaald wordt. :)
b2pydinsdag 11 februari 2014 @ 09:43
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 09:40 schreef James1988 het volgende:

[..]

Nee natuurlijk niet. Er was maar één bedrijf dat reed over de sporen die in eigendom waren van hetzelfde bedrijf.
Ik verbaas me nergens over. NS moet ook per km betalen aan NSFSC voor iedere trein.
James1988dinsdag 11 februari 2014 @ 09:44
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 09:43 schreef Mr_Klaasje het volgende:

[..]

Dus als je de drempel verlaagt voor aanvragen van nuttige bestedingen vergroot je uiteindelijk de efficiëntie omdat mensen eerlijker worden over het werkelijk benodigde geld.
Eens. Helaas werkt het zo niet omdat een CFO (laten we de MinFin ook maar even een CFO noemen) naar de cijfertjes kijkt. Minder uitgegeven => minder nodig => meer voor de algemene middelen/reserves.
James1988dinsdag 11 februari 2014 @ 09:44
quote:
1s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 09:43 schreef b2py het volgende:

[..]

Ik verbaas me nergens over. NS moet ook per km betalen aan NSFSC voor iedere trein.
Dat krijg je met een leaseconstructie. Die Traxxen kosten ¤ 1000 per loc per dag.
Mr_Klaasjedinsdag 11 februari 2014 @ 09:44
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 09:44 schreef James1988 het volgende:

[..]

Eens. Helaas werkt het zo niet omdat een CFO (laten we de MinFin ook maar even een CFO noemen) naar de cijfertjes kijkt. Minder uitgegeven => minder nodig => meer voor de algemene middelen/reserves.
Heuy... De perverse prikkel!
b2pydinsdag 11 februari 2014 @ 09:45
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 09:43 schreef James1988 het volgende:

[..]

Maar ProRail heeft nu wel meer dan 30 vervoerders die over hun infrastructuur willen rijden, dan is het wel eerlijk dat ervoor betaald wordt. :)
Prorail moet ook intern aan zichzelf betalen, tussen de verschillende afdelingen..
b2pydinsdag 11 februari 2014 @ 09:47
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 09:44 schreef James1988 het volgende:

[..]

Dat krijg je met een leaseconstructie. Die Traxxen kosten ¤ 1000 per loc per dag.
Zorgt ook voor dat die treinen zo erg krimpen de laatste tijd, dat huren van een VIRM bij NSFSC schijnt een flinke zak met geld te kosten.
James1988dinsdag 11 februari 2014 @ 09:47
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 09:44 schreef Mr_Klaasje het volgende:

[..]

Heuy... De perverse prikkel!
Ja, het zou mooi zijn als die wordt doorbroken.

quote:
1s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 09:45 schreef b2py het volgende:

[..]

Prorail moet ook intern aan zichzelf betalen, tussen de verschillende afdelingen..
Dat is inderdaad raar, maar wel zo transparant richting andere partijen die gebruik zouden willen maken van het spoor dat ProRail buiten dienst neemt om aan te gaan knutselen.
Mr_Klaasjedinsdag 11 februari 2014 @ 09:48
quote:
1s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 09:45 schreef b2py het volgende:

[..]

Prorail moet ook intern aan zichzelf betalen, tussen de verschillende afdelingen..
Dat werkt dus heel pervers uit.. Op het moment dat je 10.000 euro onderhoud in de komende 10 jaar kan besparen wordt een project zomaar een 1.000.000 euro duurder om nog maar niet te spreken over een langere bouwfase vanwege complexere werkzaamheden.
b2pydinsdag 11 februari 2014 @ 09:48
Eens, maar de administratie is ook niet gratis, en alles wat er nog bij komt kijken.
In reactie op James.
Peterseliemandinsdag 11 februari 2014 @ 10:00
Kennen we allemaal nog het verhaal over die liften in Naarden-Bussum die er al enkele jaren geleden hadden moeten zijn?

De ruwbouw is nu gereed, dus ergens deze zomer kunnen ze eindelijk in gebruik worden genomen.
http://www.treinenweb.nl/news/3849
James1988dinsdag 11 februari 2014 @ 10:02
quote:
10s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 10:00 schreef Peterselieman het volgende:
Kennen we allemaal nog het verhaal over die liften in Naarden-Bussum die er al enkele jaren geleden hadden moeten zijn?

De ruwbouw is nu gereed, dus ergens deze zomer kunnen ze eindelijk in gebruik worden genomen.
http://www.treinenweb.nl/news/3849
Expect delays.
Mr_Klaasjedinsdag 11 februari 2014 @ 10:08
Mwah.. zoveel kan er niet meer mis gaan als de ruwbouw af is.
James1988dinsdag 11 februari 2014 @ 11:37
ropzout twitterde op dinsdag 11-02-2014 om 11:04:55 Topman Finmeccanica wil snel van treinenbouwer AnsaldoBreda af. "Bedrijf is gevaar voor toekomst hele groep." #fyra reageer retweet
Zouden ze een bod van 50 cent accepteren?
ReisTdinsdag 11 februari 2014 @ 11:40
Ik zat nog eens te kijken naar de nieuwe structuur van de NMBS per 2014.
http://www.infrabel.be/sites/default/files/documents/124185_overzicht_van_de_voorgestelde_hervorming_20131112_nl_finaal.pdf
Oude situatie: een NMBS-holding met twee dochterbedrijven (NMBS en Infrabel).
Nieuw situatie: geen holding meer maar twee losse bedrijven (NMBS en Infrabel), deze twee bedrijven zijn samen eigenaar ven een nieuwe NV (HR Rail) waarin het personeel van beide bedrijven is ondergebracht.

Uiteraard zijn vrijwel alle aandelen van het geheel aan bedrijven nog steeds in handen van de Staat.

Ik snap dan niet zo goed wat we met die hele hervorming opgeschoten zijn?
b2pydinsdag 11 februari 2014 @ 11:40
'Voor het symbolische bedrag van 1 euro heeft een onbekende man uit Breda vanmiddag AnsaldoBreda overgenomen.'
Peterseliemandinsdag 11 februari 2014 @ 11:42
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 11:40 schreef b2py het volgende:
'Voor het symbolische bedrag van 1 euro heeft een onbekende man uit Breda vanmiddag AnsaldoBreda overgenomen.'
Hij verklaarde: "Het past mooi bij de stad waar ik vandaan kom. Dat het een bodemloze put is? Ach, dat zijn we hier wel gewend." :+
James1988dinsdag 11 februari 2014 @ 11:42
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 11:40 schreef ReisT het volgende:

Ik snap dan niet zo goed wat we met die hele hervorming opgeschoten zijn?
Op dit moment is het zo dat de Holding een deel van de NMBS en Infrabel aanstuurt, maar eigenlijk vooral overhead toevoegt. De reden voor het onderbrengen van het personeel in een apart bedrijfje is om de vakbonden te sussen, want zo kan "het statuut" worden behouden.
DeaDLocK2Kdinsdag 11 februari 2014 @ 11:47
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 09:48 schreef Mr_Klaasje het volgende:

[..]

Dat werkt dus heel pervers uit.. Op het moment dat je 10.000 euro onderhoud in de komende 10 jaar kan besparen wordt een project zomaar een 1.000.000 euro duurder om nog maar niet te spreken over een langere bouwfase vanwege complexere werkzaamheden.
Ja en nee. Wij belasten officieel ¤1000,- per werkstation per jaar door aan de lokaties. Ze betalen ons geen geld, de administratie verandert er niet van maar er komt dus meer of minder geld op een ander budgetnummer. Aangezien de prijs van zo'n werkstation heel transparant is opgebouwd (energie zoveel, hardware, software, menskracht) zien ze precies waarom een computer kost wat 'ie kost en zijn ze voorzichtiger met het aanschaffen van materieel terwijl dat geld eigenlijk misschien beter in access points of nog beter in het primaire proces (lesgeven) gestoken zou kunnen worden.

Het is dus tweeledig en er wordt ook niet echt betaald, er wordt wat geschoven met budgetnummers.
Mr_Klaasjedinsdag 11 februari 2014 @ 11:55
Het gaat er gewoon om dat de afdeling onderhoud kan weigeren om iets te doen terwijl de afdeling projecten best de extra onderhoudskosten zou kunnen dragen. Dat mag alleen niet.
DeaDLocK2Kdinsdag 11 februari 2014 @ 11:57
Ja zo stringent moet je daar inderdaad niet in zijn.
greavydinsdag 11 februari 2014 @ 12:42
Hmmm, mogelijk wat tickets boeken voor 1 maart (misschien nog 1 overnachting) voor een rondje Lille - Amiens -Intercité Paris - TGV(Intercité??) Arras - Lille.
Iemand die weet of dit de moeite waard is qua traject?
b2pydinsdag 11 februari 2014 @ 13:05
Met de TGV reizen en 300 gaan is altijd de moeite waard.
James1988dinsdag 11 februari 2014 @ 14:12
Iets meer tekst: Finmeccanica wil AnsaldoBreda kwijt.

Het gaat me niet verbazen als AB binnen een jaar niet meer bestaat.
V2dinsdag 11 februari 2014 @ 14:19
Haha ohjee, de laatste zin (gaat over Finmeccanica) voorspelt veel goeds:
quote:
In de toekomst zal het bedrijf onder meer de JSF-toestellen voor Nederland in elkaar zetten.
Peterseliemandinsdag 11 februari 2014 @ 14:26
ik mag toch verwachten dat het alleen onderdelen zijn?
Duveldinsdag 11 februari 2014 @ 14:56
quote:
10s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 14:26 schreef Peterselieman het volgende:
ik mag toch verwachten dat het alleen onderdelen zijn?
"Opvallend is de redundantie op het gebied van dragende vleugeldelen: er zijn maarliefst twee hele vleugels gemonteerd!" (uit de AB-JSF-folder)
James1988dinsdag 11 februari 2014 @ 14:56
quote:
2s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 14:56 schreef Duvel het volgende:

[..]

"Opvallend is de redundantie op het gebied van dragende vleugeldelen: er zijn maarliefst twee hele vleugels gemonteerd!" (uit de AB-JSF-folder)
:D
V2dinsdag 11 februari 2014 @ 14:59
"Tevens is er een overdaad aan plaatmateriaal gemonteerd op dit toestel. Doorvliegen bij het verliezen van één of meer bodemplaten is dan ook geen enkel probleem voor dit veelzijdige toestel!"
b2pydinsdag 11 februari 2014 @ 15:10
1899900_495336443908752_1907344347_n.jpg
Hahaha
Peterseliemandinsdag 11 februari 2014 @ 15:20
had die vouwfiets onderweg niet uit kunnen stappen?
boriqdinsdag 11 februari 2014 @ 15:33
op het moment dat de conducteur fluit aan de machinist vragen of je 'even in de cabine mag kijken' :')
Het antwoord was trouwens een duidelijk 'Nee.'
Duveldinsdag 11 februari 2014 @ 15:57
Ik zag vanmorgen DDZ in de IC Utrecht - Den Haag. Waar kan ik ook weer uitvinden welke trein ik in de avondspits moet hebben om hier weer in te zitten?
Peterseliemandinsdag 11 februari 2014 @ 15:59
quote:
5s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 15:57 schreef Duvel het volgende:
Ik zag vanmorgen DDZ in de IC Utrecht - Den Haag. Waar kan ik ook weer uitvinden welke trein ik in de avondspits moet hebben om hier weer in te zitten?
ovtijden?
greavydinsdag 11 februari 2014 @ 15:59
www.ovtijden.com
greavydinsdag 11 februari 2014 @ 16:01
Die DDZ6 (ja, het zesje) vertrekt over 1 minuut uit Utrecht richting Rotterdam :Y

In Utrecht keert Utrecht - Den Haag en Utrecht - Rotterdam doordeweeks opelkaar.

[ Bericht 2% gewijzigd door greavy op 11-02-2014 16:17:46 ]
b2pydinsdag 11 februari 2014 @ 16:16
In je laatste zin zal een maal Rotterdam Ongetwijfeld vervangen moeten worden door Utrecht ;).
greavydinsdag 11 februari 2014 @ 16:17
Scherp, aangepast
Dr_Flashdinsdag 11 februari 2014 @ 16:20
En toen reed er niks tussen Schiedam en Delft.
greavydinsdag 11 februari 2014 @ 16:20
Volgens @NS_online rijdt er wel IETS, maar wel erg weinig. Zou een SGM panne hebben
James1988dinsdag 11 februari 2014 @ 16:22
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 16:20 schreef greavy het volgende:
Volgens @NS_online rijdt er wel IETS, maar wel erg weinig. Zou een SGM panne hebben
Had eigenlijk een Benelux verwacht.
Duveldinsdag 11 februari 2014 @ 16:25
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 16:01 schreef greavy het volgende:
Die DDZ6 (ja, het zesje) vertrekt over 1 minuut uit Utrecht richting Rotterdam :Y

In Utrecht keert Utrecht - Den Haag en Utrecht - Rotterdam doordeweeks opelkaar.
Ja, die koppeling ken ik, maar als ie net weg is, is ie pas over anderhalf uur weer in Utrecht. Dat wordt me wat laat. :{
Duveldinsdag 11 februari 2014 @ 16:26
Is DDZ in de 2000/2800 (haha fuck you cijferneukers) standaard sinds het laatste wijzigingsblad?
greavydinsdag 11 februari 2014 @ 16:26
Edit: Misschien toch wel, even terugkijkend zie ik dat er vaker wat DDZ opduikt....
James1988dinsdag 11 februari 2014 @ 16:28
Stuur maar terug naar de IC Den Haag - Venlo. 2xDDZ-4 is heel wat beter dan een VIRM-6 :{
Dr_Flashdinsdag 11 februari 2014 @ 16:30
quote:
6s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 16:26 schreef Duvel het volgende:
Is DDZ in de 2000/2800 (haha fuck you cijferneukers) standaard sinds het laatste wijzigingsblad?
homofiel, praat tegen jezelf. Hier begrijpt niemand je :P
dcm360dinsdag 11 februari 2014 @ 16:30
Oh wouw, ik heb zometeen een afspraak in Delft en moet er nog met de trein heen. Volgens de reisplanner rijdt de volgende sprinter naar Delft wel, dan maar snel die proberen te halen.
greavydinsdag 11 februari 2014 @ 16:30
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 16:28 schreef James1988 het volgende:
Stuur maar terug naar de IC Den Haag - Venlo. 2xDDZ-4 is heel wat beter dan een VIRM-6 :{
Haha, idd. Maar NSR krijgt de omlopen niet voorelkaar. De 1900 IC Den Haag - Venlo is elke dag wel ergens rood.
Vandaag hebben er geen dubbele DDZ's in de spits gereden :r Allemaal solo. Sowieso, DDZ hoort op ma-vr daar niet meer planmatig te rijden.
b2pydinsdag 11 februari 2014 @ 16:30
quote:
6s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 16:26 schreef Duvel het volgende:
Is DDZ in de 2000/2800 (haha fuck you cijferneukers) standaard sinds het laatste wijzigingsblad?
Nee, maar doordat de ombouw van viertjes naar zesjes tijdelijk is opgeschort is er een overschot aan DDZ op de baan en die wordt door de bijsturing overal en nergens heen gestuurd.
Peterseliemandinsdag 11 februari 2014 @ 16:31
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 16:20 schreef greavy het volgende:
Volgens @NS_online rijdt er wel IETS, maar wel erg weinig. Zou een SGM panne hebben
dat spul gaat er over een paar jaar toch uit :P
b2pydinsdag 11 februari 2014 @ 16:31
quote:
10s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 16:31 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

dat spul gaat er over een paar jaar toch uit :P
Dat geintje heb ik het afgelopen decennium wel vaker gehoord.
Peterseliemandinsdag 11 februari 2014 @ 16:37
quote:
1s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 16:31 schreef b2py het volgende:

[..]

Dat geintje heb ik het afgelopen decennium wel vaker gehoord.
dat ging over Plan V. SGM zal wat minder bestendig zijn :P
b2pydinsdag 11 februari 2014 @ 16:38
quote:
14s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 16:37 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

dat ging over Plan V. SGM zal wat minder bestendig zijn :P
Benelux, winterproblemen, impact van storingen.
Duveldinsdag 11 februari 2014 @ 16:42
quote:
10s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 16:30 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

homofiel, praat tegen jezelf. Hier begrijpt niemand je :P
cij·fer·neu·ker de ~ [m]
iem. die getalsmatig copuleert
greavydinsdag 11 februari 2014 @ 16:49
Bij Dawlish (Engeland) zijn momenteel zeecontainers(gevuld met puin) ingezet, zodat de treinen weer eerder kunnen rijden. Voordat de 'keermuur' opgebouwd is, ben je enkele maanden verder.
1897957_470911139679961_1855208970_n.jpg

Er moet nog veel werk verricht worden voordat er weer treinen kunnen rijden. Network Rail verwacht nog zeker 2 tot 3 weken nodig te hebben, en mogelijk langer.

Bron: Heritage Railway Magazine
b2pydinsdag 11 februari 2014 @ 16:50
Waar rijden die treinen overheen dan? Ik zie nergens spoor liggen..
Ninja-edit :P
greavydinsdag 11 februari 2014 @ 16:52
quote:
1s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 16:50 schreef b2py het volgende:
Waar rijden die treinen overheen dan? Ik zie nergens spoor liggen..
Ninja-edit :P
Drukte te vroeg op 'Invoeren'
greavydinsdag 11 februari 2014 @ 16:53
Toen het net gebeurd was, zag het er zo uit:
dawlish-2_2813381b.jpg

article-2552027-1B36A60E00000578-204_470x635.jpg
b2pydinsdag 11 februari 2014 @ 16:56
Het is ook echt maar een keermuurtje van zo'n 70 cm dik :')
Hier kon je natuurlijk op wachten...
Dr_Flashdinsdag 11 februari 2014 @ 17:01
Ergerlijk. +18 uit Delft Zuid, +24 in Moerwijk, +28 in Den Haag HS en +33 in Centraal. Nul omroep.

En dat wifi aan boord is ook weer zwaar kansloos.
Peterseliemandinsdag 11 februari 2014 @ 17:03
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 16:49 schreef greavy het volgende:
Bij Dawlish (Engeland) zijn momenteel zeecontainers(gevuld met puin) ingezet, zodat de treinen weer eerder kunnen rijden. Voordat de 'keermuur' opgebouwd is, ben je enkele maanden verder.
[ afbeelding ]

Er moet nog veel werk verricht worden voordat er weer treinen kunnen rijden. Network Rail verwacht nog zeker 2 tot 3 weken nodig te hebben, en mogelijk langer.

Bron: Heritage Railway Magazine
Ze verwachten geen stormen meer? :P
ReisTdinsdag 11 februari 2014 @ 17:23
quote:
10s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 16:31 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

dat spul gaat er over een paar jaar toch uit :P
Hoe lang SGM nog mee moet is ook maar afwachten, als dat er over een paar jaar uit moet mag de vervanging zo onderhand wel eens een keertje besteld worden.
James1988dinsdag 11 februari 2014 @ 17:24
quote:
1s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 17:23 schreef ReisT het volgende:

[..]

Hoe lang SGM nog mee moet is ook maar afwachten, als dat er over een paar jaar uit moet mag de vervanging zo onderhand wel eens een keertje besteld worden.
Daar is NS al mee bezig.
Scarlet_Dragonflydinsdag 11 februari 2014 @ 17:26
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 16:49 schreef greavy het volgende:
Bij Dawlish (Engeland) zijn momenteel zeecontainers(gevuld met puin) ingezet, zodat de treinen weer eerder kunnen rijden. Voordat de 'keermuur' opgebouwd is, ben je enkele maanden verder.
[ afbeelding ]

Er moet nog veel werk verricht worden voordat er weer treinen kunnen rijden. Network Rail verwacht nog zeker 2 tot 3 weken nodig te hebben, en mogelijk langer.

Bron: Heritage Railway Magazine
De treindienst-simulatie-game 'Simsig' heeft in de Exeter simulatie een hoogwater-scenario zitten waarbij je geacht wordt maar 1 van de 2 sporen te gebruiken. Dat beide sporen compleet onbegaanbaar zijn hebben ze er niet in gestopt :D

Zie b.v. http://www.simsig.co.uk/d(...)gnalling_diagram.pdf onderaan de eerste pagina
Mr_Klaasjedinsdag 11 februari 2014 @ 17:27
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 16:30 schreef greavy het volgende:

[..]

Haha, idd. Maar NSR krijgt de omlopen niet voorelkaar. De 1900 IC Den Haag - Venlo is elke dag wel ergens rood.
Vandaag hebben er geen dubbele DDZ's in de spits gereden :r Allemaal solo. Sowieso, DDZ hoort op ma-vr daar niet meer planmatig te rijden.
Sowieso, Greavy hoort niet meer te posten.
Dr_Flashdinsdag 11 februari 2014 @ 17:29
Ja hehe, wat wou je dan simuleren in een boem-is-ho-scenario? :D
James1988dinsdag 11 februari 2014 @ 17:32
quote:
10s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 17:29 schreef Dr_Flash het volgende:
Ja hehe, wat wou je dan simuleren in een boem-is-ho-scenario? :D
Hoe snel de bussen ter plaatste zijn.
Scarlet_Dragonflydinsdag 11 februari 2014 @ 17:34
quote:
10s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 17:29 schreef Dr_Flash het volgende:
Ja hehe, wat wou je dan simuleren in een boem-is-ho-scenario? :D
Wat voor leuke berichtjes je krijgt als je een paar treinen het water in laat donderen natuurlijk :D
Altijd spannend!
Net zoals machinisten die je bellen dat hun trein nog niet kan vertrekken omdat het wagentje van de rail-catering vast zit tussen de deur :P
James1988dinsdag 11 februari 2014 @ 17:41
Nu rijden er helemaal geen treinen meer... :{

quote:
Rotterdam C.-Delft
Dinsdag 11 Februari 17:36
Oorzaak
Tussen Schiedam C. en Delft rijden geen treinen door een defecte trein.
Verwachting
De extra reistijd is meer dan 60 min. De verstoring is naar verwachting rond 19:00 uur verholpen.
Reisadvies

Reizigers tussen Rotterdam C. en Den Haag C. reizen via Gouda.
En ik wilde daar over een uur langs :')
Dr_Flashdinsdag 11 februari 2014 @ 17:41
Ja of een vouwfiets :')
KnightSolairedinsdag 11 februari 2014 @ 17:42
Met een beetje geluk is het over een uur verholpen. Vaak genoeg dat de eindtijd van een storing eerder is dan de verwachting. :)
James1988dinsdag 11 februari 2014 @ 17:46
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 17:42 schreef KnightSolaire het volgende:
Met een beetje geluk is het over een uur verholpen. Vaak genoeg dat de eindtijd van een storing eerder is dan de verwachting. :)
Ja, maar de treinen zijn dan al geschrapt :s)
Dr_Flashdinsdag 11 februari 2014 @ 17:48
op Delft Zuid werd een prognose van 18:00 omgeroepen. Dan mogen ze wel opschieten. Overigens reed er heel stiekem en van een verkeerd spoor nog wel een springertje zwaar vertraagd naar Den Haag waardoor ik nu gewoon in mijn gebruikelijke trein bijna Amersfoort binnen rij :)
James1988dinsdag 11 februari 2014 @ 17:49
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 17:48 schreef Dr_Flash het volgende:
op Delft Zuid werd een prognose van 18:00 omgeroepen.
Inmiddels 19:00 en helemaal geen treinverkeer meer. Zou me niet verbazen als de trein die de defecte trein ging wegslepen zelf stuk is gegaan :')
Dr_Flashdinsdag 11 februari 2014 @ 17:49
Dus met een beetje pech heb ik er morgenochtend gewoon nog last van :s)
James1988dinsdag 11 februari 2014 @ 17:49
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 17:49 schreef Dr_Flash het volgende:
Dus met een beetje pech heb ik er morgenochtend gewoon nog last van :s)
Ja, en dan staat er tot aan Laan van NOI een rij defecte afsleeptreinen.
greavydinsdag 11 februari 2014 @ 17:52
Er is vanaf de Kijfhoek een 'Wegsleeplok' van DB Schenker vertrokken, zo'n uurtje geleden.
Peterseliemandinsdag 11 februari 2014 @ 17:53
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 17:48 schreef Dr_Flash het volgende:
op Delft Zuid werd een prognose van 18:00 omgeroepen. Dan mogen ze wel opschieten. Overigens reed er heel stiekem en van een verkeerd spoor nog wel een springertje zwaar vertraagd naar Den Haag waardoor ik nu gewoon in mijn gebruikelijke trein bijna Amersfoort binnen rij :)
dat klinkt niet zo best ;)
Dr_Flashdinsdag 11 februari 2014 @ 17:54
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 17:52 schreef greavy het volgende:
Er is vanaf de Kijfhoek een 'Wegsleeplok' van DB Schenker vertrokken, zo'n uurtje geleden.
Verdwaald? Wijf aan het stuur? EEN UUR 8)7

Nadenken. :N
greavydinsdag 11 februari 2014 @ 17:55
Ik mag aannemen dat die wegsleeplok wel ter plekke is nu. Of er is weer een foutje geweest, een lok sturen zonder de wegsleepkoppelingen :')
Zoals toen bij die IC direct in de spanningssluis bij Hoofddorp. Die Machinist kwam er toen ook pas echt achter toen hij ter plekke was :')
James1988dinsdag 11 februari 2014 @ 17:55
Toch gelukt:
NS_online twitterde op dinsdag 11-02-2014 om 17:55:08 Schiedam-Delft: treinverkeer wordt opgestart. http://t.co/axyyfHaEPO #rtdgv reageer retweet
KnightSolairedinsdag 11 februari 2014 @ 17:56
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 17:55 schreef James1988 het volgende:
Toch gelukt:
NS_online twitterde op dinsdag 11-02-2014 om 17:55:08 Schiedam-Delft: treinverkeer wordt opgestart. http://t.co/axyyfHaEPO #rtdgv reageer retweet
I told you! ;)
Dr_Flashdinsdag 11 februari 2014 @ 18:01
en wat was er nou aan de hand? Tandwieltje van drie cent krom? :D
b2pydinsdag 11 februari 2014 @ 18:12
quote:
10s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 18:01 schreef Dr_Flash het volgende:
en wat was er nou aan de hand? Tandwieltje van drie cent krom? :D
Afstelling van een millimeter :+
Viezzedinsdag 11 februari 2014 @ 18:36
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 17:48 schreef Dr_Flash het volgende:
op Delft Zuid werd een prognose van 18:00 omgeroepen. Dan mogen ze wel opschieten. Overigens reed er heel stiekem en van een verkeerd spoor nog wel een springertje zwaar vertraagd naar Den Haag waardoor ik nu gewoon in mijn gebruikelijke trein bijna Amersfoort binnen rij :)
Normaal zorgen springers voor vertraging
ReisTdinsdag 11 februari 2014 @ 18:38
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 februari 2014 17:24 schreef James1988 het volgende:

[..]

Daar is NS al mee bezig.
Weet ik maar dat zijn ze al bijna twee jaar, het duurt wel lang allemaal. Sinds de aankondiging van het ’request for proposal’ negen maanden geleden heb ik er niks over gehoord. Geplande levering was al uitgesteld van 2016 tot 2018 maar ook dat wordt krap als er dus nog niks besteld is.
MPGdinsdag 11 februari 2014 @ 18:40
Ic eindhoven - Venlo van 18.34 rijdt met SLT 8)7
ReisTdinsdag 11 februari 2014 @ 18:40
Fijn, 12 minuten vertraging doordat we van Amsterdam tot Utrecht achter de kolenboer aan mochten hobbelen.
Handig joh die viersporigheid...
James1988dinsdag 11 februari 2014 @ 18:44
18:38, omroep Den Haag HS: "Dames en heren, de intercity naar Amsterdam en Lelystad van 18:43 vertrekt van spoor 1". Wat staat er dan al gereed op spoor 1 met frontseinen richting Rotterdam? De IC naar Brussel van 18:44.

Goed bezig :Y
Dr_Flashdinsdag 11 februari 2014 @ 18:44
kut autocorrect :') sprintertje natuurlijk hehe.
_serial_dinsdag 11 februari 2014 @ 18:46
quote:
14s.gif Op maandag 10 februari 2014 16:54 schreef Monopoly het volgende:

[..]

Ah tof. Ik heb ASOT 500 bezocht. Gaaf :Y Leuke feesten.
Niet met de trein heen, en weer terug?
Deed ik wel altijd na feestjes. Dan kon iedereen aan het bier (en sommige aan de drugs).
Dat is wel de bedoeling, dan maar ontbijt op schiphol :)
James1988dinsdag 11 februari 2014 @ 18:49
Nou dennistd, je kunt weer:

quote:
Gold, Gold, Gold! Herzlichen Glückwunsch an alle Inhaber einer GOLD BahnCard 25: Sie dürfen morgen kostenlos mit den ICE-/IC- und EC-Zügen sowie den IC-Bussen der DB fahren!

Danken dürfen Sie Natalie Geisenberger, die gerade Gold im Rennrodeln geholt hat. Alle Infos zu den Freifahrten gibt es hier: http://bit.ly/1aNjY9B