abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  maandag 5 april 2010 @ 12:39:31 #1
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_79963617

Welkom in alweer deel 222 van deze succesvolle reeks. Liefhebbers van de oude delen, komen hier aan hun trekken.

======================================================================================

>> Algemeen
In dit topic kun je terecht met al je vragen, opmerkingen, foto's en verslagen met betrekking tot het reizen met de trein. Voor algemene informatie over vervoersbedrijven, materieel, spoorlijnen, etc. verwijzen we je graag naar de betreffende categorie op Wikipedia.

Nietszeggende TVP's en zwaaihandjes worden niet op prijs gesteld, een leuke anekdote of foto is daarentegen altijd welkom.

Regelmatig terugkerende vragen zijn hieronder beantwoord, lees dit dus goed door voordat je jouw vraag alsnog in dit topic plaatst.

======================================================================================

>> Vragen en opmerkingen over andersoortig railtransport
In dit topic komt vooral het vervoer in reizigerstreinen aan bod, maar een goederentrein tussendoor is een leuke afwisseling. Over metro's en trammetjes doen we ook niet al te moeilijk, al zijn daar wel aparte topics voor aanwezig.

>> Met de StudentenOV-Chipkaart in internationale (hogesnelheids-)treinen reizen
Met je StudentenOV-Chipkaart mag je binnen Nederland gratis reizen in de Beneluxtrein (Amsterdam - Roosendaal) en de IC Berlijn (Schiphol - Hengelo). Voor de hogesnelheidstreinen ICE (Amsterdam - Arnhem) en Fyra (Amsterdam - Rotterdam via de HSL-Zuid) moet een toeslag worden betaald. De toeslag voor ICE bedraagt 2 euro, de toeslagen voor Fyra zijn hier te vinden. Beide toeslagen zijn in de kaartautomaat op elk station te koop. In de Thalys is je StudentenOV-Chipkaart niet geldig. Voor algemene informatie over het reizen met je StudentenOV-Chipkaart kun je het beste in dit topic terecht.

>> Reizen over de HSL-Zuid
Sinds september 2009 rijdt NS Hispeed ieder uur op de HSL-Zuid een pendeldienst tussen Amsterdam en Rotterdam. De reistijd bedraagt 41 minuten, waarvan 26 minuten tussen Rotterdam en Schiphol en 15 minuten van Schiphol naar Amsterdam Centraal. NS Hispeed voert deze dienst uit onder de naam Fyra. Voor Fyra dient, naast een gewoon kaartje, een toeslag aangeschaft te worden. Tevens is het mogelijk om een voordeliger Superdiscount kaartje te kopen. De tarieven voor Fyra zijn op deze pagina te vinden.

Met ingang van de Dienstregeling 2010, is ook de Thalys over de HSL-Zuid gaan rijden. Tussen Amsterdam en Rotterdam wordt nog met een snelheid van 160km/h gereden, vlak na Rotterdam gaan alle remmen los en rijdt hij met 300km/h richting Antwerpen. Hierdoor duurt de reis van Amsterdam naar Parijs nog maar 3:18 uur. Een rit met Thalys is alleen mogelijk met een reservering, reserveren is drie maanden van tevoren mogelijk op NsHispeed of TGV-Europe.

Station Breda is voorlopig nog niet op het HSL-netwerk aangesloten.

>> Met Kruidvatkaartjes en andere (actie-)dagkaarten naar het buitenland
Dagkaarten zijn geldig op elk traject in Nederland, ongeacht het vervoersbedrijf dat er rijdt. Net als met een StudentenOV-Chipkaart, moet ook met een dagkaart voor ICE en Fyra een toeslag aangeschaft worden en mag er niet met Thalys gereisd worden.

Voor reizen naar het buitenland is je dagkaart geldig tot en met het laatste station voor de grens. Vanaf het betreffende station moet de volledige prijs voor een kaartje betaald worden, dus inclusief het Nederlandse traject tot aan de grens.

>> Afkortingen en treinserienummers
Er komen in dit topic regelmatig afkortingen en treinserienummers langs, die voor de nieuwe bezoeker erg verwarrend kunnen zijn. De betekenis van een afkorting vind je hier, voor een treinserie kun je hier terecht.

======================================================================================

>> Verhalen
Er worden af en toe verhalen geschreven over oude stations of spoorlijnen. De tot nu toe gemaakte verhalen staan hieronder;
Hoek van Holland Haven - von_Preussen
Kesteren - Dr_Flash
Uithuizen - Socios
Buitenpost - Peterselieman
Newcastle Central Station - bork
IJmondlijn - von_Preussen

>> Tripreports
Hieronder staan een aantal interessante (foto)reportages die door diverse topic-diehards gemaakt zijn;
Reis door België, met name op station Binch - Dr_Flash
6834 kilometer InterRail - Igen
Vakantie in Oostenrijk - Dr_Flash
Polen - Zug-Chef
Eerste Klas door Nederland - Ireyon
Harlingen Haven - Socios
VSM-Rit Apeldoorn - Beekbergen - Greavy
SSN-Kerstrit naar Münster, Duitsland - greavy
Zwitserland - sander89
De spoorlijn door Liechtenstein - SvMp
Monaco - KapiteinT
Koninklijke wachtkamers - Bork
Eerste klas door Nederland(Deel 1) - Greavy
Eerste klas richting het Noorden(Deel 2) - Greavy
Eerste klas door Nederland: Kriskras(Deel 3) - Greavy

>> Materieel Informatie
Er is veel materieel in de omloop. Hiervoor zijn enkele bestanden gemaakt, met informatie.
Hierin is onder andere te vinden welk materieel nog in de omloop is, maar ook informatie over het terzijde gesteld materieel.
Plan T - (Laatste update: 24-3-2010 (Excel 2007) )
Plan T - (Laatste update: 24-3-2010 (Excel 2003) )
======================================================================================

Het staat iedereen vrij om de OP aan te passen. Dus laat je creativiteit de vrije loop!


Oude OP:


Hier alweer deel ### in deze succesvolle reeks. Liefhebbers van de oude delen, komen hier aan hun trekken.

Er zijn een aantal vaak terugkomende vragen over het reizen met de trein. Hierbij de vraag en het antwoord:

- Mag ik met mijn OV-Studentenkaart reizen in internationale (hogesnelheids-)treinen op binnenlandse trajecten?
Met je OV-Studentenkaart mag je in Nederland gratis reizen in de Beneluxtrein (Amsterdam - Roosendaal) en de IC Berlijn (Schiphol - Hengelo). Voor de hogesnelheidstreinen ICE (Amsterdam - Arnhem) en Fyra (HSL-Zuid) moet een toeslag worden betaald. De toeslag voor de ICE bedraagt 2 euro, de tarieven van de Fyra kun je hier vinden. In de Thalys is je OV-Studentenkaart niet geldig.


De NS
De NS rijdt tegenwoordig, zoals waarschijnlijk wel bekend is, niet meer overal. Een aantal lijnen is aanbesteed, en aan goederenvervoer doet de NS niet meer. De NS is tegenwoordig opgesplitst in meerdere bedrijven, waarvan NS Reizigers, NS HiSpeed en NS Regio de bekendste zijn. Eerstgenoemde rijdt de binnenlandse NS-treinen, met een paar uitzonderingen. NS HiSpeed rijdt de meeste treinen naar het buitenland. Op dit moment gaat er nog niets met 'HiSpeed' gaat, aangezien de HSL nog niet in gebruik is voor buitenlands vervoer. NS Regio rijdt op een aantal aanbestedingslijnen, zoals Zwolle-Kampen en Apeldoorn-Zutphen.


Goederentreinen
In het goederenvervoer is de NS zoals eerder gezegd niet meer actief. Wel rijden er een aantal andere vervoerders, zoals Railion, ACTS, ERS Railways en nog een stuk of tien meer. In dit topic wordt vooral over reizigerstreinen gepraat, maar een goederentrein tussendoor is een leuke afwisseling.


Internationaal
Regionaal
Arriva: Nieuweschans - Leer
NMBS: Roosendaal - Antwerpen
DB Regio: Enschede - Münster en Heerlen - Aachen
PEG: Enschede - Dortmund
Keolis: Venlo - Hamm
Syntus: Hengelo - Bentheim (vanaf december 2010)

Overig
Oldenzaal - Bentheim: IC-Berlin (Pimpelexpress) (stopt niet tussen Hengelo en Bentheim)
Zevenaar - Emmerich: ICE International (stopt niet tussen Arnhem en Oberhausen)
Roosendaal - Antwerpen: Beneluxtrein
Rotterdam - Antwerpen (HSL): Thalys


Materieel en vervoerders
Hieronder worden de vervoerders die in Nederland actief zijn besproken, samen met het materieel waarmee men rijdt. We beginnen met de regionale vervoerders.


Arriva is actief in Groningen en Friesland, en ook op MerwedeLingeLijn (Dordrecht-Geldermalsen). Op alle trajecten wordt met Stadler GTW's gereden, door Arriva Spurts gedoopt. In het noorden zijn het de dieselversies. Zij rijden vanaf Leeuwarden op de trajecten naar Harlingen en Stavoren maar ook naar Groningen. Vanaf Groningen wordt gereden naar Roodeschool, Delfzijl, Nieuweschans en vanaf 2011 Veendam. Ook tussen de twee provinciehoofdsteden rijdt Arriva. Op de MerwedeLingeLijn wordt gereden met elektrische Spurts.
Meer informatie over Arriva kun je hier vinden.



Syntus rijdt in het oosten van het land. Het voert de treindienst uit op Tiel-Arnhem, Arnhem-Winterswijk, Winterswijk-Zutphen en Zutphen-Oldenzaal. Op het eerstgenoemde traject wordt met van NS gehuurde DM'90 (Buffels) gereden. Op de andere sporen is het de Lint die de dienst uitmaakt. Daarnaast rijdt men in opdracht van Connexxion op Almelo-Mariënberg, zie hieronder. Alle lijnen waarover gereden wordt, betreffen diesellijnen. Syntus viert momenteel haar tiende verjaardag.



Connexxion heeft de aanbesteding gewonnen op twee trajecten: Almelo-Mariënberg en Ede-Wageningen-Amersfoort. Op het eerstgenoemde traject rijdt Syntus met twee rode Linten, de kleuren van de Twents-concessie waartoe de lijn behoort. Op het andere traject rijdt Connexxion met de Protos. Aangezien er te weinig stellen zijn voor een goede dienstuitvoering wordt daarnaast Plan V 867 ingezet.



Veolia rijdt in het zuiden van het land, op de Maaslijn (Nijmegen-Roermond) en de Heuvellandlijn (Maastricht-Kerkrade). Net als Arriva rijdt men met Stadler GTW's, Veolia heeft deze Velios genoemd. Op de Maaslijn rijdt de dieselversie, op de Heuvellandlijn de elektrische. Daarnaast heeft Veolia twee Buffels gehuurd van NS voor de spitstreinen. De elektrische GTW trekt behoorlijk sneller op dan de dieselversie. Sowieso verschilt het interieur nogal met de GTW-stellen van Arriva. (Met name de drie stoelen naast elkaar aan één kant van de trein).



De NS rijden de treinen die niet door de andere vervoerders gereden worden, en dat zijn er nogal wat. Daarvoor heeft de NS een groot aantal treinen tot zijn beschikking. Zowel getrokken treinen in de vorm van een locomotief en rijtuigen als treinstellen. Koplopers, VIRM, SLT, Mat´64, DD-AR en nog wat ander materieel. Hiervoor verwijzen we je graag door de Wikipagina van NS. Daar wordt ook doorgelinkt naar andere verwante onderwerpen die met de trein te maken hebben. Denk aan dienstregelingen en alles wat erbij komt kijken. Alles hierover kun je natuurlijk ook bespreken in dit topic. Niet zelden worden onderwerpen meerdere keren besproken, dus schroom niet om ergens over te beginnen.


NS HiSpeed is de opvolger van NS Internationaal. Het rijdt de intercity naar Berlijn (7x per dag, elke 2 uur), de ICE naar Frankfurt (7x per dag), de intercity naar Brussel (elk uur) en de Thalys naar Parijs (via de HSL, wisselende frequentie).
De trein naar Berlijn rijdt in Nederland als gewone intercity, waardoor reizigers van/naar Enschede moeten overstappen in Hengelo. Hij wordt gereden door een 1700-loc met daarachter negen Duitse IC-rijtuigen.
De Benelux-trein rijdt met een loc van de NMBS, met daarachter prio-rijtuigen (gepimpt ICRm-materieel) in NS HiSpeed-kleurstelling. Achterop zit een stuurstandrijtuig in oude kleurstelling. Ooit zal de Benelux over de HSL gaan rijden, maar wanneer precies is afwachten.
De Thalys is, op de nachttreinen na, de enige trein waarmee niet met een normaal binnenlands kaartje mag worden gereisd. Bij de ICE is dit wel toegestaan, maar moet een toeslagkaartje van twee euro gekocht worden.

De HSL-Zuid
NS Hispeed rijdt doordweeks ieder uur op de HSL-Zuid een pendeldienst tussen Amsterdam en Rotterdam. De reistijd bedraagt 42 minuten, waarvan 26 minuten tussen Rotterdam en Schiphol, en dan nog eens 15 minuten van Schiphol naar Amsterdam Centraal. NS Hispeed voert deze dienst uit onder de naam Fyra. Daarnaast rijdt ook de Thalys over de HSL.

Voor Fyra geldt een toeslag van maar liefst ¤ 7,- per rit. Een maandtoeslagkaart kost zelfs ¤ 224, dit is de prijs bovenop een normaal treinkaartje. De Thalys is niet toegankelijk met een normaal binnenlands kaartje.

Verhalen
Sinds eind 2007 worden er af en toe verhalen geschreven over oude stations of spoorlijnen. De tot nu toe gemaakte verhalen staan hieronder.
Hoek van Holland Haven - von_Preussen
Kesteren - Dr_Flash
Uithuizen - Socios
Buitenpost - Peterselieman
Newcastle Central Station - bork
IJmondlijn - von_Preussen

Nieuwe verhalen en reiservaringen zijn altijd welkom!

Hieronder een opsomming van interessante (foto)reportages die door diverse topicdiehards gemaakt zijn:

Reis door België, met name op station Binch - Dr_Flash
6834 kilometer InterRail - Igen
Vakantie in Oostenrijk - Dr_Flash
Polen - Zug-Chef
Eerste Klas door Nederland - Ireyon
Harlingen Haven - Socios

Afkortingen
Soms worden in dit topic stations aangegeven met afkortingen, zoals Es voor Enschede en Amr voor Alkmaar. Deze kun je hier opzoeken. Ook worden soms treinseries gebruikt, deze vind je hier. Mocht je er niet uitkomen (en dat geldt ook voor ander jargon) vraag dan gewoon even wat het betekent.

Regels


Verboden voor Achterlijke Terugvind Berichten. Game on!

Het staat iedereen vrij om de OP aan te passen. Dus laat je creativiteit de vrije loop!
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_79963625
Fipo.
  Redactie Frontpage / Sport maandag 5 april 2010 @ 12:43:00 #3
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_79963769
Mooi topicnummer
Altijd onderweg naar het avontuur
  Moderator maandag 5 april 2010 @ 12:45:01 #4
155227 crew  Guppy
dus
pi_79963838
Hoi TreinTopic
[b]Op zaterdag 31 december 2011 16:16 schreef Socios het volgende:[/b] Kusje voor jou. :) :@ :*
  maandag 5 april 2010 @ 12:45:09 #5
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_79963843
Vast wat kijkwerk

Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_79963846
quote:
Op maandag 5 april 2010 12:43 schreef Peterselieman het volgende:
Mooi topicnummer
Klopt ja, de cijfers van mijn mobiele telefoonnummer sedert 1998.
  maandag 5 april 2010 @ 12:45:47 #7
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_79963870
Hoi. Mijn laatste vraag was: waarom wordt de nachtnettrein tussen Utrecht en Rotterdam via Gouda vanaf *binnenkort* opgeheven in de nacht van donderdag op vrijdag?

Fles suggereerde dat ie te weinig opbrengt. Dat zou nogal een kutreden zijn, want het enige moment om dan naar mijn idee een complete reeks treinen te schrappen is in een nieuwe dienstregeling (dus in december). Iemand anders nog een idee? Geen ruimte in Utrecht of Rotterdam vanwege de verbouwingen van de stations aldaar of zo?
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_79963894
een van jullie heeft vast de dienstregeling van de hele week van die vrijheidstrein
Roses are red, violets are blue. Invalid character '}' at line 32
pi_79963903
quote:
Op maandag 5 april 2010 12:45 schreef Dr_Flash het volgende:
Vast wat kijkwerk

EC 295.
  maandag 5 april 2010 @ 12:47:15 #10
233102 cherrycoke
"Fear is a weapon."
pi_79963915
GOdverdomme er rijd niks meer vanaf eindhoven
"I wear the mask to protect the city… but the city is what made the mask." – Batman
pi_79963982
Hallo!
If i could have my wasted Fok!days back, would i use them to get back on track?
pi_79965262
quote:
Op maandag 5 april 2010 12:46 schreef spectrumanalyser het volgende:
een van jullie heeft vast de dienstregeling van de hele week van die vrijheidstrein
http://www.stilstaanbijvrijheid.nl/#/Dienstregeling

Maar die gaat maar tot 6 april.. Rest hier; http://spoornieuws.nl/?page=nieuws&id=388

Sorry hoor, maar wat een faaltrein is het. Hij rijdt regelmatig als stoptrein tussen Rsd en Vs in de spits en dan is het niet handig dat ze driekwart van de zitplaatsen hebben verwijderd. Alsof iemand in de spits ook maar een ruk geeft om die exposities e.d.

Lekker gevarieerde dienstregeling ook hoor.. Vandaag weer vanaf 15:40 uur.. Rsd - Vs - Rsd - Vs - Rsd .
  Redactie Sport maandag 5 april 2010 @ 13:35:13 #13
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_79965275
quote:
Op maandag 5 april 2010 12:46 schreef spectrumanalyser het volgende:
een van jullie heeft vast de dienstregeling van de hele week van die vrijheidstrein
http://www.spoornieuws.nl/index?page=nieuws&id=388
quote:
Op maandag 5 april 2010 12:47 schreef cherrycoke het volgende:
GOdverdomme er rijd niks meer vanaf eindhoven
Mja, werkzaamheden he
quote:
Op maandag 5 april 2010 12:49 schreef Mr.Jorn. het volgende:
Hallo!
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  maandag 5 april 2010 @ 13:35:59 #14
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_79965295
quote:
Op maandag 5 april 2010 13:34 schreef Ireyon het volgende:

[..]

http://www.stilstaanbijvrijheid.nl/#/Dienstregeling

Maar die gaat maar tot 6 april.. Rest hier; http://spoornieuws.nl/?page=nieuws&id=388

Sorry hoor, maar wat een faaltrein is het. Hij rijdt regelmatig als stoptrein tussen Rsd en Vs in de spits en dan is het niet handig dat ze driekwart van de zitplaatsen hebben verwijderd. Alsof iemand in de spits ook maar een ruk geeft om die exposities e.d.

Lekker gevarieerde dienstregeling ook hoor.. Vandaag weer vanaf 15:40 uur.. Rsd - Vs - Rsd - Vs - Rsd .
Misschien kunnen ze er bij wijze van historisch verantwoorde versterking wat schuifwandwagens achter hangen
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  maandag 5 april 2010 @ 13:37:16 #15
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_79965344
Spitstrein teh Iraqi way

Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  maandag 5 april 2010 @ 13:37:40 #16
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_79965362
quote:
Op maandag 5 april 2010 12:45 schreef Duvel het volgende:
Hoi. Mijn laatste vraag was: waarom wordt de nachtnettrein tussen Utrecht en Rotterdam via Gouda vanaf *binnenkort* opgeheven in de nacht van donderdag op vrijdag?

Fles suggereerde dat ie te weinig opbrengt. Dat zou nogal een kutreden zijn, want het enige moment om dan naar mijn idee een complete reeks treinen te schrappen is in een nieuwe dienstregeling (dus in december). Iemand anders nog een idee? Geen ruimte in Utrecht of Rotterdam vanwege de verbouwingen van de stations aldaar of zo?
11. Nachttreinen Rotterdam Centraal - Gouda - Utrecht Centraal
Uit het lopende pilotproject is gebleken dat het in de nacht van donderdag op wijdag niet
rendabel is om nachttreinen te rijden tussen Rotterdam Centraal en Utrecht Centraal.
NS houdt derhalve per 12 april aanstaande op met het rijden van de nachttreinen op
genoemd traject in de nacht van donderdag op vrijdag.


uit: http://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:KRiciCm264IJ:www.locov.nl/Images/Locov%25202010-031%2520adviesaanvraag%2520info%2520en%2520drgl%25202010_tcm311-273515.pdf+nachttrein+tussen+Utrecht+en+Rotterdam+via+Gouda+stopt&hl=nl&gl=nl&pid=bl&srcid=ADGEESicfx-WRF76q7KYBexMKWAOAY6ih5PbUfEurfhpjKY0tbbdk7YnbZ7V5aIYP5SHxlpFgyXdutg6GTQ-bAh1cAmMntzF-FOyHawxJAAdq5nTHxkVL4Uwbbq0ARiUar7ZeUI7VNbJ&sig=AHIEtbSVEKSvpHmf4s9bBwklBka8frC0pw

Besluit van NS reizigers dus, het levert te weinig op
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
  maandag 5 april 2010 @ 14:03:56 #17
45532 ziggyziggyziggy
wisselwachter, vlaggenzwaaier
pi_79966253
Ah, hier waren we gebleven.
Mine is the last voice you'll ever hear. Don't be alarmed.
pi_79966379
tvp
  maandag 5 april 2010 @ 14:11:07 #19
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_79966494
quote:
Op maandag 5 april 2010 13:37 schreef bork het volgende:

[..]

11. Nachttreinen Rotterdam Centraal - Gouda - Utrecht Centraal
Uit het lopende pilotproject is gebleken dat het in de nacht van donderdag op wijdag niet
rendabel is om nachttreinen te rijden tussen Rotterdam Centraal en Utrecht Centraal.
NS houdt derhalve per 12 april aanstaande op met het rijden van de nachttreinen op
genoemd traject in de nacht van donderdag op vrijdag.


uit: http://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:KRiciCm264IJ:www.locov.nl/Images/Locov%25202010-031%2520adviesaanvraag%2520info%2520en%2520drgl%25202010_tcm311-273515.pdf+nachttrein+tussen+Utrecht+en+Rotterdam+via+Gouda+stopt&hl=nl&gl=nl&pid=bl&srcid=ADGEESicfx-WRF76q7KYBexMKWAOAY6ih5PbUfEurfhpjKY0tbbdk7YnbZ7V5aIYP5SHxlpFgyXdutg6GTQ-bAh1cAmMntzF-FOyHawxJAAdq5nTHxkVL4Uwbbq0ARiUar7ZeUI7VNbJ&sig=AHIEtbSVEKSvpHmf4s9bBwklBka8frC0pw

Besluit van NS reizigers dus, het levert te weinig op
OK, helder, maar wel achterlijk om dat lopende het dienstregelingjaar uit te voeren. Ik zie het spoorboekje als een soort contractstuk: kijk klant dit bieden wij je aan. Ik, klant, denk: tof, doe mij maar een jaartrajectkaart. En vervolgens wordt een deel van het aanbod geschrapt...

Ik heb overigens nog nooit gebruik gemaakt van die trein, dus ik huil krokodilletranen. Ik vind het alleen vreemd.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  maandag 5 april 2010 @ 14:21:47 #20
22818 V2
Deze ruimte is te huur!
pi_79966785
Hmkay maar dat is dus alleen van do op vr, in het weekend rijdt ie nog wel. Raar dat er te weinig mensen gebruik van maken, ik heb het zelf altijd wel een gebrek gevonden dat je, als je vanaf Utrecht naar Delft terug wilde, je helemaal via A'dam/Leiden moest.
As far as we know, our computer has never had an undetected error.
  maandag 5 april 2010 @ 15:02:55 #21
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_79967833
quote:
Op maandag 5 april 2010 14:21 schreef V2 het volgende:
Hmkay maar dat is dus alleen van do op vr, in het weekend rijdt ie nog wel. Raar dat er te weinig mensen gebruik van maken, ik heb het zelf altijd wel een gebrek gevonden dat je, als je vanaf Utrecht naar Delft terug wilde, je helemaal via A'dam/Leiden moest.
Ja dat is ook debiel, maar blijkbaar is het aantal mensen dat in de nacht van Utrecht die kant op gaat niet voldoende om een trein rendabel te krijgen.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_79967881
quote:
Op maandag 5 april 2010 13:37 schreef bork het volgende:

[..]

11. Nachttreinen Rotterdam Centraal - Gouda - Utrecht Centraal
Uit het lopende pilotproject is gebleken dat het in de nacht van donderdag op wijdag niet
rendabel is om nachttreinen te rijden tussen Rotterdam Centraal en Utrecht Centraal.
NS houdt derhalve per 12 april aanstaande op met het rijden van de nachttreinen op
genoemd traject in de nacht van donderdag op vrijdag.


uit: http://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:KRiciCm264IJ:www.locov.nl/Images/Locov%25202010-031%2520adviesaanvraag%2520info%2520en%2520drgl%25202010_tcm311-273515.pdf+nachttrein+tussen+Utrecht+en+Rotterdam+via+Gouda+stopt&hl=nl&gl=nl&pid=bl&srcid=ADGEESicfx-WRF76q7KYBexMKWAOAY6ih5PbUfEurfhpjKY0tbbdk7YnbZ7V5aIYP5SHxlpFgyXdutg6GTQ-bAh1cAmMntzF-FOyHawxJAAdq5nTHxkVL4Uwbbq0ARiUar7ZeUI7VNbJ&sig=AHIEtbSVEKSvpHmf4s9bBwklBka8frC0pw

Besluit van NS reizigers dus, het levert te weinig op
Dat is toch de intercity die niet bij Alexander stopt?

In de deelgemeente Prins Alexander wonen veel gezinnen met kinderen die uit gaan e.d., dus ik denk dat ze hierdoor heel wat missen.
  maandag 5 april 2010 @ 15:16:47 #23
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_79968227
quote:
Op maandag 5 april 2010 12:02 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Van wanneer? Afgelopen zomer ben ik 1 dag op en neer geweest vanuit Utrecht, kan gewoon hoor Was best een gave rit wel idd Waar moet jij vandaan komen dan?
Treintopic 170 - waar ProRail records blijft breken op Ah-Ww
Treinentopic 116

En ik kom uit Breda
  maandag 5 april 2010 @ 15:21:01 #24
138800 compier
This is Spartaaaaaaaa
pi_79968366
Ik moet misschien maar eens een paar foto's maken van de BNSF treinen hier
Mijn usericon is mede mogelijk gemaakt door wonderer.
Live from Sparta MO
JOE-ES-EE!!
  maandag 5 april 2010 @ 16:46:56 #25
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_79970777
quote:
ik kijk zo wel ff

edit: Oh ja inderdaad die rit in 2008 was ik al zowat weer vergeten. Best leuk land toch wel, Frankrijk. Qua spoor dan. Komende zomervakantie ga ik een beetje door de Vogezen roeren

[ Bericht 13% gewijzigd door Dr_Flash op 05-04-2010 19:15:03 ]
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_79977358
trains are my life, love trains in Azië and in Russia and Oekraïne
  maandag 5 april 2010 @ 20:12:32 #27
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_79978015
quote:
Op maandag 5 april 2010 16:46 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

ik kijk zo wel ff

edit: Oh ja inderdaad die rit in 2008 was ik al zowat weer vergeten. Best leuk land toch wel, Frankrijk. Qua spoor dan. Komende zomervakantie ga ik een beetje door de Vogezen roeren
Rechtsrijdende treinen in Frankrijk!
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  maandag 5 april 2010 @ 20:22:06 #28
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_79978427
Spaanse treinen en bordjes zijn trouwens ook interessant.
  maandag 5 april 2010 @ 20:41:26 #29
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_79979138
quote:
Op maandag 5 april 2010 20:22 schreef James1988 het volgende:
Spaanse treinen en bordjes zijn trouwens ook interessant.
Ongetwijfeld. Maja, kan niet alles hebben he
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_79979224
quote:
Op maandag 5 april 2010 20:22 schreef James1988 het volgende:
Spaanse treinen en bordjes zijn trouwens ook interessant.
Ik heb in Spanje zulke gekke dingen meegemaakt met treinen, stoelen die je een duw geeft en dan de rugzitting aan de andere kant hebben, een soort ICE die HSL speelt op een middeleeuws spoor, treinen die geen daglicht zagen door alle graffiti, beveiligd spoorovergangen die harder genegeerd worden dan het rookverbod (terecht overigens, de bomen gingen 10 min. van te voren naar beneden) en ik kom vast nog op een stuk meer.

Volgende keer zal ik eens wat foto's nemen, ik ben vaak in Spanje.
  maandag 5 april 2010 @ 20:55:23 #31
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_79979770


Can you say, Thalys PBKA? Lijkt er verdacht veel op imo.
  maandag 5 april 2010 @ 20:57:15 #32
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_79979854
quote:
Op maandag 5 april 2010 20:55 schreef James1988 het volgende:
[ afbeelding ]

Can you say, Thalys PBKA? Lijkt er verdacht veel op imo.
Na, und?
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  maandag 5 april 2010 @ 20:59:05 #33
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_79979951
"Mit Siemens, gutenmorgen"
- "Ola, RENFE. Trenas altas vitessas por favor?"
"Was? Eh, si."

"Ici Alstom, bonjour"
- "Ola, RENFE. Trenas altas vitessas por favor?"
"Quoi? Eh, si."

Tadaah!

Mijn Spaans is wat roestig, aan bovenstaande conversaties kunnen geen rechten worden ontleend.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_79980051
quote:
Op maandag 5 april 2010 20:57 schreef Duvel het volgende:

[..]

Na, und?
[ afbeelding ]
AVE Velaro

  maandag 5 april 2010 @ 21:05:04 #35
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_79980242
quote:
Op maandag 5 april 2010 20:59 schreef Duvel het volgende:
"Mit Siemens, gutenmorgen"
- "Ola, RENFE. Trenas altas vitessas por favor?"
"Was? Eh, si."

"Ici Alstom, bonjour"
- "Ola, RENFE. Trenas altas vitessas por favor?"
"Quoi? Eh, si."

Tadaah!

Mijn Spaans is wat roestig, aan bovenstaande conversaties kunnen geen rechten worden ontleend.
Prachtig

By the way, als het goed is gaat later dit jaar de lijn Perpignan - Figueras in gebruik genomen worden. Deze lijn is aangelegd zoals de andere AVE- en TGV-lijnen waardoor het mogelijk wordt om zonder te moeten omsporen treinen tot diep in Spanje te laten rijden.

Vooralsnog gaat dat nog niet, omdat er nog geen lijn is van Figueras naar Barcelona. Deze is wel in aanbouw, oplevering wordt verwacht ergens tussen 2012 en 2014. Vanaf dat moment is het mogelijk om een TGV in te leggen die Parijs - Barcelona in 5,5 uur aflegt. Deze lijn zal ook geschikt zijn voor goederentreinen.
  maandag 5 april 2010 @ 21:23:50 #36
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_79981227
quote:
Op maandag 5 april 2010 20:43 schreef Kankerkachelsverkopert het volgende:
Ik heb in Spanje zulke gekke dingen meegemaakt met treinen, stoelen die je een duw geeft en dan de rugzitting aan de andere kant hebben,
Zo wereldschokkend is dat anders niet hoor


Bekijk deze YouTube-video
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_79981388
quote:
Op maandag 5 april 2010 21:23 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Zo wereldschokkend is dat anders niet hoor


clever gedaan
pi_79981471
quote:
Op maandag 5 april 2010 20:57 schreef Duvel het volgende:

[..]

Na, und?
[ afbeelding ]
Die lijkt er op ja, van binnen was die wel een beetje naar de klote en buiten ongelofelijk vies en schommelen, daar is een VIRM niks bij, maar het spoor was er dan ook eentje die er al lag toen de treinen nog op stoom reden.
quote:
Op maandag 5 april 2010 21:23 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Zo wereldschokkend is dat anders niet hoor



Ze zagen er wel stukken beter uit, zaten alleen wel minder. Ik zit zelden lekker in Spaanse treinen overigens, zo lang ben ik niet eens maar die Spanjaarden zijn veelal kleiner en de stoelen zullen dan ook meer berekend zijn op kleine mensen.
  maandag 5 april 2010 @ 21:56:57 #39
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_79982946

Deze heb ik afgelopen vrijdag gemaakt tussen Deinum en Dronrijp
Later meer foto's
pi_79983207
quote:
Op maandag 5 april 2010 21:23 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Zo wereldschokkend is dat anders niet hoor



DE oude trams van het Haags OV-museum heeft ook zulke bankjes in enkele trams, maar dan helemaal van hout
dag
pi_79984393
quote:
Op maandag 5 april 2010 13:34 schreef Ireyon het volgende:

[..]

http://www.stilstaanbijvrijheid.nl/#/Dienstregeling

Maar die gaat maar tot 6 april.. Rest hier; http://spoornieuws.nl/?page=nieuws&id=388

Sorry hoor, maar wat een faaltrein is het. Hij rijdt regelmatig als stoptrein tussen Rsd en Vs in de spits en dan is het niet handig dat ze driekwart van de zitplaatsen hebben verwijderd. Alsof iemand in de spits ook maar een ruk geeft om die exposities e.d.

Lekker gevarieerde dienstregeling ook hoor.. Vandaag weer vanaf 15:40 uur.. Rsd - Vs - Rsd - Vs - Rsd .
Volgens manlief hier zou de vrijheidstrein ook helemaal niet in de spits gaan rijden. In de ochtend doet 'ie dat ook inderdaad niet maar in de middag/avond spits dus wel, vonden wij ook al raar...
Ook raar: wij stonden vorige week op de vrijheidstrein te wachten in Lelystad en volgens de dienstregeling zou 'ie dan direct weer terug naar Almere gaan maar hij reed vrolijk naar het rangeerterrein... Dat was overigens wel tegen 17u dus had misschien toch iets te maken met de spits?

Oh en mijn foto's van de binnenkant voegen niet veel toe denk ik, zijn eigenlijk hetzelfde als de andere binnenkantfoto's. Ik heb wel foto's van de binnenkomst op Den Haag HS op de dag van de opening en van de helft (blauwe kant) van de trein op Llso, voor de liefhebbers... Daarnaast verwacht ik nog foto's van de verbouwing van het treinstel maar ik heb geen idee wanneer ik die krijg
  dinsdag 6 april 2010 @ 00:03:12 #42
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_79989333
Zijn er hier ook mensen die met de NVBS-excursie mee op pad gaan? Ik ga proberen om nog mee te kunnen, alhoewel de aanmeldingen gesloten zijn (via een somda-er die bij nvbs werkt/actief is zeg maar).

Daarnaast kwam ik deze tegen:

Bron: Kevin Evers
Die kar was voor een trein gegooid (?) bij Echt. De kar is nu ook kaduuk.

[ Bericht 1% gewijzigd door greavy op 06-04-2010 09:34:05 ]
pi_79990017


Niet tof.
  dinsdag 6 april 2010 @ 01:28:12 #44
22002 MREn
Met de botte bijl meer plezier
pi_79991631
quote:
Op dinsdag 6 april 2010 00:03 schreef greavy het volgende:
Zijn er hier ook mensen die met de NVBS-excursie mee op pad gaan? Ik ga proberen om nog mee te kunnen, alhoewel de aanmeldingen gesloten zijn (via een kennis die bij nvbs werkt/actief is zeg maar).
Dé NVBS-excursie? Het zijn er zo op het eerste oog 10 a 15 per jaar
Het gaat dus om de Koninginnedagrit voor de duidelijkheid.
"Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
  dinsdag 6 april 2010 @ 01:29:25 #45
22002 MREn
Met de botte bijl meer plezier
pi_79991647
quote:
Op maandag 5 april 2010 20:22 schreef James1988 het volgende:
Spaanse treinen en bordjes zijn trouwens ook interessant.
In Op de Rails van februari en maart stond een hele reportage over de aanleg en uitbouw van het Spaanse hogesnelheidsnet.
"Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
pi_79992079
quote:
Op maandag 5 april 2010 21:56 schreef greavy het volgende:

Deze heb ik afgelopen vrijdag gemaakt tussen Deinum en Dronrijp
Wat een gaaf traject!
  dinsdag 6 april 2010 @ 07:57:40 #47
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_79993252
quote:
Op dinsdag 6 april 2010 01:57 schreef Socios het volgende:

[..]

Wat een gaaf traject!
Je hoeft niet te sturen, het gaat toch allemaal rechtdoor.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  dinsdag 6 april 2010 @ 08:25:50 #48
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_79993476
quote:
Op dinsdag 6 april 2010 01:28 schreef MREn het volgende:

[..]

Dé NVBS-excursie? Het zijn er zo op het eerste oog 10 a 15 per jaar
Het gaat dus om de Koninginnedagrit voor de duidelijkheid.
Oeps, vergeten te vermelden, het is die van koninginnedag (30 april)

[ Bericht 0% gewijzigd door greavy op 06-04-2010 09:34:23 ]
  dinsdag 6 april 2010 @ 11:31:27 #49
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_79997811
quote:
Op dinsdag 6 april 2010 01:28 schreef MREn het volgende:

[..]

Dé NVBS-excursie? Het zijn er zo op het eerste oog 10 a 15 per jaar
Het gaat dus om de Koninginnedagrit voor de duidelijkheid.
Oh? Eerst gaan ze nog naar Rheinbraun in Garzweiler en de KBEF. Daar ben ik wel bij.

Niet bij de koninginnedagrit
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_79998160
Het is weer raak tussen Almelo en Hengelo, weer een zelfmoordenaar..al de 3e keer deze week

[ Bericht 3% gewijzigd door #ANONIEM op 06-04-2010 11:40:04 ]
  Redactie Sport dinsdag 6 april 2010 @ 11:44:52 #51
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_79998374
En de reizigers op Enschede-Hengelo zijn er weer de dupe van, omdat daar alleen de stopper die normaal naar Nijverdal gaat nog rijdt. De sprinter naar Apeldoorn en de IC zijn er uitgegooid, terwijl er helemaal niks aan de hand is daar. Reizigers naar Oldenzaal en omreizende mensen naar Utrecht via Arnhem zijn daardoor een half uur langer onderweg. En vanuit Hengelo is er nu een overstap van -2 op de bussen in Enschede, die wel aansluiten op de IC normaal maar niet op de stopper. Mensen die een bus met een halfuursdienst moeten hebben krijgen dus ook +30
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  dinsdag 6 april 2010 @ 12:01:04 #52
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_79999040
Zojuist reed er een SLT door Breda, richting Roosendaal/Dordrecht. Proefritje nummer zoveel?
pi_79999051
quote:
Op dinsdag 6 april 2010 11:39 schreef MarkoAlmelo het volgende:
Het is weer raak tussen Almelo en Hengelo, weer een zelfmoordenaar..al de 3e keer deze week
Alweer?
pi_79999989
quote:
Op dinsdag 6 april 2010 12:01 schreef Crientj het volgende:

[..]

Alweer?
Alweer..maar de treinen rijden alweer zo te horen..
pi_80004077
De rood-wit-blauwe trein kwam zojuist door Breda gekacheld. Hij zit vandaag dus in de 13600.
-browserverneukende rickrolllink verwijderd-
  dinsdag 6 april 2010 @ 14:42:50 #56
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_80004906
Niet alleen in de 13600, als ik me niet vergis rijdt hij vandaag in meerdere series.. Maar kan het mis hebben.
  dinsdag 6 april 2010 @ 15:59:39 #57
146033 ReisT
Fahrtreppenbenutzungshinweise
pi_80007626
De 520 neemt inderdaad niet de hele dag een serie over, doet een paar slagen en daarna weer wat anders bijvoorbeeld als extra trein.
Er staat een dienstregeling op http://stilstaanbijvrijheid.nl/#/Dienstregeling. De Vrijheidstrein is nu dus onderweg als extra Intercity Breda-Maastricht om vanavond nog een beetje voor stoptrein te kunnen spelen in Limburg.
  dinsdag 6 april 2010 @ 16:28:42 #58
281719 Uncle_Runkle
Here's the Runkle-ator
pi_80008808
quote:
Op maandag 5 april 2010 21:28 schreef Kankerkachelsverkopert (en nog een paar anderen) onder andere het volgende:

Ze zagen er wel stukken beter uit, zaten alleen wel minder. Ik zit zelden lekker in Spaanse treinen overigens, zo lang ben ik niet eens maar die Spanjaarden zijn veelal kleiner en de stoelen zullen dan ook meer berekend zijn op kleine mensen.
Ik woon in Barcelona, dus zit bijna iedere week wel in een renfe trein. Het Spaanse treinensysteem werkt als volgt.

Cercanias (Rodalies in Catalunya)
Dit zijn de lokale treinen of stoptreinen. Iedere stad heeft zijn eigen Cercanias netwerk met frequente verbindingen met omliggende steden. Dit zijn vrij standaard treinen met stoelen a la plank met houtje. Geen pretje als je daar 3 uren op moet zitten.

Media Distancia
Dit zijn interregio verbindingen. Op sommige verbindingen in Catalunya worden de zogenaamde "Catalunya Express" treinen ingezet. Dezen hebben comfortabele stoelen die je kan veranderen qua opstelling. Op andere verbindingen worden wat oudere treintypes ingezet, die ook stoelen a la plankje met stofje hebben.

Larga Distancia
Dit zijn de verbindingen tussen grote steden. Worden gereden met AVE's (Siemens Velaro o.a.), Intercity rijtuigen en andere HST's . Veel comfort maar wel aan de prijs.

Over het algemeen is de trein goedkoop. Vooral de cercanias treinen. Van Barcelona naar de Franse grens is het bijvoorbeeld +/- 12 euro. (traject is ongeveer 170 kilometer).
  dinsdag 6 april 2010 @ 18:21:50 #59
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_80013051
Timing bij De Haar Aansluiting, altijd lastig:



DDARretje in Utrecht Centraal, met lekker wiefke op het perron



SGMmmetje in Utrecht Centraal, wachtend op vertrek naar Baarn



De stoptrein naar Utrecht Centraal, in Hilversum. Echt wel.



VIRMpje in Veenendaal-De Klomp, rijdt net weg naar Nijmegen.

Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  dinsdag 6 april 2010 @ 18:31:32 #60
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_80013397
Harlingen (Haven), Vrijdagavond 2 April 2010
In deze reportage zal ik een aantal foto's plaatsen van de spoorlijn tussen Harlingen en Harlingen Haven. Deze spoorlijn is momenteel buiten gebruik vanaf station Harlingen, wegens verandering van de keermuur en plaatsing van een nieuw station.

Alle onderstaande foto's zijn door mezelf genomen, tenzij anders vermeld.


Het bord met informatie over de werkzaamheden


Aan de rechterkant is de nieuwe keermuur te bewonderen, waar je voorheen het oude station kon zien (aan het eind van de nieuwe keermuur). Deze nieuwe keermuur wordt er gebouwd om de oude te vervangen, maar ook de treinen binnen de keermuur te laten rijden.
In het verleden reden er geen treinen tussen Harlingen en Harlingen Haven als de deuren gesloten waren ter hoogte van de Aldi / Westerzeedijk.


De nieuwe keermuur van dichterbij bekeken. Dit gedeelte van de keermuur moet nog kasseien aan de zijkant krijgen.


De oude watertoren (?) te Harlingen, staat nog steeds dominant boven de keermuur uit te staren. Tegenwoordig is dit een hotel. De havenkraan in de haven is tevens ook in gebruik als hotel.


Harlingen Haven kende vroeger ook een spoorlijntje voor de goederen in de haven. Tegenwoordig wordt dit allang niet meer gebruikt, maar de spoorstaven en een oud stootjuk is er nog terug te vinden.


Hier zijn ze nog druk bezig met de kasseien aan de zijkant van de muur te plaatsen.


Wel niet 100% relevant, maar ik moest dit toch even plaatsen: De zonsondergang te Harlingen Haven. De oude rode boot die je ziet, werd vroeger gebruikt als zendboot op de waddenzee.


Hier is de keermuur al klaar, tot zover. De kasseien zijn al geplaatst.


Hier sta ik op de spoorwegovergang op de Westerzeedijk. Hier ligt nog een stuk rails, maar verderop is het opgebroken. Waar de rails weer begint, ben je ook alweer bijna bijna bij station Harlingen.


De spoorlijn ligt opgebroken, omdat hier de grond gesaneerd moest worden. Oude rails is verwijderd, en een deel van de grond is afgegraven.


Ongeveer halverwege is het spoor afgebroken en zijn er grote zandhopen en wat kuilen te zien i.v.m. een bodemsanering op deze plek.
Copyright aan Socios, uit zijn vorige reportage !!


De nieuwe keermuur, deze keer vanaf de kant waar de rails ook ligt. Bij in dienst stelling ligt de spoorlijn aan de binnenkant van de keermuur.


Links is de oude keermuur gelegen, met aan de rechterkant de nieuwe keermuur. Een opvallend nieuw iets is dat de nieuwe keermuur ook hoger ligt.


De oude keermuur, in de richting van station Harlingen


Omdat momenteel de treinen niet verder rijden dan Harlingen, en de spoorlijn verderop is opgebroken, zijn er op beide sporen stootjukken geplaatst.


Een spurt die te Harlingen vertrekt.


Zoals hier te zien is, is sp1 langer als sp2, waar ik sta. De camera is gericht richting Franeker/Leeuwarden.


De wissel verderop brengt sp2 weer naar sp1. De spoorlijn gaat verder richting Harlingen Haven


Sp1 te Harlingen. Omdat sp2 een eilandperron is, en daar alleen maar ingestapt mag worden naar sp2, is er een hek geplaatst aan de kant van sp1.
De treinen vertrekken momenteel ook hoofdzakelijk van sp1.

Dit was me reportage. Have fun!
pi_80013708
quote:
Op dinsdag 6 april 2010 18:31 schreef greavy het volgende:
De oude watertoren (?) te Harlingen
De vuurtoren.

Lachen foto´s.

Zeer herkenbaar allemaal, lol.
  dinsdag 6 april 2010 @ 18:50:36 #62
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_80014111
Er moet nogal een ei gelegd worden daar in Harlingen zeker? Sjonge jonge, EEN perronnetje van honderd meter, 2 jaar de boel uit de running
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  dinsdag 6 april 2010 @ 19:52:47 #63
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_80016409
edit: lma
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  dinsdag 6 april 2010 @ 20:22:08 #64
74976 JDude
groetjes, veldmuis
pi_80017521
Net voor 't einde van de werkdag ook nog zo'n V250 ding door Breda. Graffiti incluis.
  dinsdag 6 april 2010 @ 20:32:53 #65
12646 Oom_Agent
 Heee.......stop es ff......!!
pi_80017980
ff mijn nieuwe aanwinst showen:



gekocht op een rommelmarkt in Duitsland voor 1 euro.
Wat zijn we aan het doen ???
  dinsdag 6 april 2010 @ 20:52:37 #66
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_80018824
Die's wel lekker idd O_A
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_80018967
quote:
Op dinsdag 6 april 2010 20:32 schreef Oom_Agent het volgende:
ff mijn nieuwe aanwinst showen:

[ afbeelding ]

gekocht op een rommelmarkt in Duitsland voor 1 euro.
wat is het?
pi_80019016
quote:
Op maandag 5 april 2010 13:37 schreef Dr_Flash het volgende:
Spitstrein teh Iraqi way

[ afbeelding ]
zouden ze daar spitstoeslag betalen?
  dinsdag 6 april 2010 @ 21:01:06 #69
74976 JDude
groetjes, veldmuis
pi_80019158
quote:
Op dinsdag 6 april 2010 20:56 schreef Yreal het volgende:

[..]

wat is het?
De voorloper van het witte ding op Fles z'n foto.

pi_80019687
quote:
Op dinsdag 6 april 2010 18:31 schreef greavy het volgende:
Harlingen (Haven), Vrijdagavond 2 April 2010
In deze reportage zal ik een aantal foto's plaatsen van de spoorlijn tussen Harlingen en Harlingen Haven. Deze spoorlijn is momenteel buiten gebruik vanaf station Harlingen, wegens verandering van de keermuur en plaatsing van een nieuw station.

Alle onderstaande foto's zijn door mezelf genomen, tenzij anders vermeld.

Dit was me reportage. Have fun!
WTF. Is dat de huidige situatie? Over 2 maanden moet het spoor klaar zijn... Dat schiet lekker op dus, NOT!
pi_80019958
quote:
Op dinsdag 6 april 2010 21:11 schreef Zug-Chef het volgende:
WTF. Is dat de huidige situatie? Over 2 maanden moet het spoor klaar zijn... Dat schiet lekker op dus, NOT!
Yeps. Ben benieuwd... Opzich zijn de contouren van het nieuwe perron van Harlingen Haven al te zien (niet op bovenstaande foto´s). De hele straat is nog afgesloten, maar ja, de bouw kan soms ineens snel gaan.
  dinsdag 6 april 2010 @ 21:35:23 #72
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_80020891
quote:
Op dinsdag 6 april 2010 21:17 schreef Socios het volgende:
de bouw kan soms ineens snel gaan.
Ga maar in Arnhem kijken
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  dinsdag 6 april 2010 @ 21:42:18 #73
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_80021253
quote:
Op dinsdag 6 april 2010 21:35 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Ga maar in Arnhem kijken
Het is 20123 voor je het weet!
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  dinsdag 6 april 2010 @ 21:43:34 #74
74976 JDude
groetjes, veldmuis
pi_80021317
quote:
Op dinsdag 6 april 2010 21:35 schreef Dr_Flash het volgende:

Ga maar in Arnhem kijken
Of in Breda.
pi_80022646
quote:
Op dinsdag 6 april 2010 21:43 schreef JDude het volgende:

[..]

Of in Breda.
Delft .
  dinsdag 6 april 2010 @ 22:17:26 #76
22002 MREn
Met de botte bijl meer plezier
pi_80023035


Presentatie Michiel ten Broek op 25 april

Op zondag 25 april houdt de NVBS afdeling Jongeren haar voorjaarsbijeenkomst in het nieuwe "NVBS Centraal" op het station van Amersfoort. Hierbij zal Michiel ten Broek, bekend van o.a. Op de Rails, OVL en het Somda-forum, een verhaal vertellen over de Flevo- en Schiphollijnen, met daarbij een doorkijkje naar het SAAL-project (Schiphol, Almere, Amsterdam, Lelystad) en de relatie met de dienstregeling en infrastructuur. In samenspraak met de zaal wordt op de historie en de toekomst ingegaan, waarbij ongetwijfeld veel interessante zaken naar voren komen.

Ook kunnen jullie zelf digitale foto's meenemen om te laten zien. Dat mag betrekking hebben op het SAAL-project, maar gewone mooie spoorfoto's zijn natuurlijk ook van harte welkom! Tot slot kan ook het nieuwe NVBS-gebouw bekeken worden. In dit gebouw zijn vele spoorgerelateerde zaken te vinden, zoals een bibliotheek met meer dan 11.000 boeken of een speciale archiefruimte met miljoenen stukken van dia's en materieeltekeningen tot treinkaartjes en trambriefkaarten. We hopen op een grote opkomst, want het zal ongetwijfeld interessant worden!

Jullie zijn vanaf 13.00 van harte welkom. De NVBS in Amersfoort is te vinden aan de stadszijde van de hoofdingang van het station. Rond 13.00 verzamelen we daar sowieso.

Meer info? Mail jongeren@nvbs.com
"Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
pi_80023098
quote:
Op dinsdag 6 april 2010 21:43 schreef JDude het volgende:

[..]

Of in Breda.
Daar vervelen ze zich zo extreem, dat ze de tijdelijke bouwwanden maar opnieuw hebben geverfd
  Redactie Frontpage / Sport dinsdag 6 april 2010 @ 22:18:50 #78
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_80023105
Broek53 van Somda dus
Altijd onderweg naar het avontuur
  dinsdag 6 april 2010 @ 22:27:05 #79
22002 MREn
Met de botte bijl meer plezier
pi_80023465
quote:
Op dinsdag 6 april 2010 22:18 schreef Peterselieman het volgende:
Broek53 van Somda dus
Yep, gooi wat kleten in de zaal en je bent zo een paar uur verder. Schrijfblok meenmen kan handig zijn bij zo'n informatiewaterval
"Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
  woensdag 7 april 2010 @ 00:05:59 #80
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_80027550
quote:
Op maandag 5 april 2010 14:11 schreef Duvel het volgende:

[..]

OK, helder, maar wel achterlijk om dat lopende het dienstregelingjaar uit te voeren. Ik zie het spoorboekje als een soort contractstuk: kijk klant dit bieden wij je aan. Ik, klant, denk: tof, doe mij maar een jaartrajectkaart. En vervolgens wordt een deel van het aanbod geschrapt...

Ik heb overigens nog nooit gebruik gemaakt van die trein, dus ik huil krokodilletranen. Ik vind het alleen vreemd.
Graag gedaan, thx, nice enzo
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
  woensdag 7 april 2010 @ 05:37:07 #81
95194 SpeedyRich
doe ff normaal
pi_80030549
Flash wat een rot TT
Op dinsdag 2 september 2008 22:59 schreef Danny het volgende:
sorry.
leukste topic aller tijden
Voor computergerelateerde vragen klik hier
  woensdag 7 april 2010 @ 07:30:08 #82
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_80030824
quote:
Op woensdag 7 april 2010 00:05 schreef bork het volgende:

[..]

Graag gedaan, thx, nice enzo
Sorry, je hebt gelijk!

Ik zat te veel in de verbazingsmodus...
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  woensdag 7 april 2010 @ 08:23:32 #83
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_80031368
quote:
Op woensdag 7 april 2010 05:37 schreef SpeedyRich het volgende:
Flash wat een rot TT
Als je jeuk hebt moet je krabben
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_80031545
ik zie niet eens een TT?
pi_80031663
Zou ie dat bedoelen misschien?
Op vrijdag 12 augustus 2005 01:46 schreef ElisaB het volgende:
Wat is SHERMAN leuk he Bloes O+
pi_80031869
pi_80044759
Mooie minimalistische TT
It was an encounter that lasted less than 45 seconds O+
pi_80045284
Ik verwacht arcee hier nog eigelijk met stats over de reeks
dag
  woensdag 7 april 2010 @ 15:34:28 #89
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_80045383
quote:
Op woensdag 7 april 2010 15:32 schreef Peter het volgende:
Ik verwacht arcee hier nog eigelijk met stats over de reeks
Dan moet iemand m wakker maken he
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 7 april 2010 @ 15:40:53 #90
73232 De_Hertog
Aut bibat, aut abeat
pi_80045595
quote:
Op dinsdag 6 april 2010 20:32 schreef Oom_Agent het volgende:
ff mijn nieuwe aanwinst showen:

[ afbeelding ]

gekocht op een rommelmarkt in Duitsland voor 1 euro.
In de categorie 'dingen die je jaren later pas begrepen hebt' begin ik nu pas te vermoeden dat zo'n = zoals ze vroeger bij een dubbel station gebruikten wel eens zou kunnen dienen om het verschil op dit soort routeborden duidelijk te maken.
Mary had a little lamb
Then Mary had dessert
  woensdag 7 april 2010 @ 22:36:31 #91
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_80064987
Vandaag een nieuw omroepbericht gehoord op het station wat te maken had dat per 12 April een aantal treinen op een aantal stations van andere sporen of op andere tijden vertrekken, en je dus voor vertrek ns.nl moet checken.
  woensdag 7 april 2010 @ 22:57:35 #92
216495 Mkr
Stay out of trouble, boys.
pi_80065973
hmm.. de overweg naast mijn huis(station nijkerk) is al een kwartier dicht en geen trein te zien.. storing?

offtopic: is dit nog ergens te melden bij prorail ofzo?
"I am nice, and if that makes me a pussy, so be it."
  woensdag 7 april 2010 @ 23:04:13 #93
216495 Mkr
Stay out of trouble, boys.
pi_80066256
edit: dubbel
"I am nice, and if that makes me a pussy, so be it."
  Redactie Sport woensdag 7 april 2010 @ 23:10:40 #94
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_80066512
melden is niet nodig: als een overweg langer dan 5 minuten dicht ligt krijgt de treindienstleider een storingsmelding volgens mij
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 7 april 2010 @ 23:11:49 #95
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_80066574
quote:
Op woensdag 7 april 2010 22:57 schreef Mkr het volgende:
hmm.. de overweg naast mijn huis(station nijkerk) is al een kwartier dicht en geen trein te zien.. storing?

offtopic: is dit nog ergens te melden bij prorail ofzo?
Je zou eventueel 0900-8844 kunnen bellen
Altijd onderweg naar het avontuur
  woensdag 7 april 2010 @ 23:15:24 #96
216495 Mkr
Stay out of trouble, boys.
pi_80066733
nog steeds dicht, maar ik denk dat bellen niet meer nodig is. De treinen die nu langs komen rijden stapvoets en gebruiken geluidssignalen
"I am nice, and if that makes me a pussy, so be it."
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 7 april 2010 @ 23:16:21 #97
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_80066776
quote:
Op woensdag 7 april 2010 23:15 schreef Mkr het volgende:
nog steeds dicht, maar ik denk dat bellen niet meer nodig is. De treinen die nu langs komen rijden stapvoets en gebruiken geluidssignalen
Dan is het bekend ja
Altijd onderweg naar het avontuur
  Redactie Sport woensdag 7 april 2010 @ 23:23:29 #98
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_80067102
En kijk wat we daar hebben:
quote:
Sein+overwegstoring Amersfoort-Nijkerk
Tussen Amersfoort en Zwolle moeten reizigers rekening houden met een vertraging van 15 tot 30 minuten.
Oorzaak: een sein- en overwegstoring.
Prognose:
* Einde tussen 0.30 en 1.30 uur
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  woensdag 7 april 2010 @ 23:29:35 #99
216495 Mkr
Stay out of trouble, boys.
pi_80067360
quote:
Op woensdag 7 april 2010 23:23 schreef dennistd het volgende:
En kijk wat we daar hebben:
[..]


Mooi op tijd
"I am nice, and if that makes me a pussy, so be it."
  donderdag 8 april 2010 @ 03:52:56 #100
216495 Mkr
Stay out of trouble, boys.
pi_80070863
Volgend ns is er geen storing maar maar ik hoor hem hier nog steeds en de overweg zit nog steeds dicht... Irritant!
"I am nice, and if that makes me a pussy, so be it."
  donderdag 8 april 2010 @ 07:21:48 #101
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_80071304
quote:
Op donderdag 8 april 2010 03:52 schreef Mkr het volgende:
Volgend ns is er geen storing maar maar ik hoor hem hier nog steeds en de overweg zit nog steeds dicht... Irritant!
De NS is soms erg vreemd.. Als Prorail meldt dat 'het verholpen is' wordt het van de site gehaald.. Vast en zeker een faal bij Prorail, of de NS die denkt dat t verholpen is.
  donderdag 8 april 2010 @ 08:25:44 #102
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_80071854
quote:
Op woensdag 7 april 2010 23:10 schreef dennistd het volgende:
melden is niet nodig: als een overweg langer dan 5 minuten dicht ligt krijgt de treindienstleider een storingsmelding volgens mij
Het zal niet de eeerste keer zijn dat de storing zit in het systeem wat de storingen moet melden
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  donderdag 8 april 2010 @ 09:26:05 #103
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_80072986
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
  donderdag 8 april 2010 @ 09:36:55 #104
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_80073269
quote:
Geinig stukje... Ik denk wel dat NS gelijk heeft, en dat ze in deze markt wel moeten. Argumenten als "het is een staatsbedrijf" gaan niet echt op, aangezien SNCF en de DB net zo hard op de markt opereren. Ik zie het wel als een interessante kans, het risico dat je loopt is dat NS op een gegeven moment wordt overgenomen door DB of zo. Het is tenslotte een marktpartij, en marktpartijen kun je kopen.

Als je het echt zuiver zou doen, zou je overigens overnames als van Arriva door SNCF moeten verbieden zo lang SNCF nog een staatsbedrijf is. En als je het zou doen zoals mij het beste lijkt (maar dat gebeurt dus niet), dan draai je al dat achterlijke geprivatiseer terug.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_80073619
quote:
Op donderdag 8 april 2010 09:36 schreef Duvel het volgende:

[..]
En als je het zou doen zoals mij het beste lijkt (maar dat gebeurt dus niet), dan draai je al dat achterlijke geprivatiseer terug.
Wat is er mis met privatisering? In Engeland hebben ze het ontzettend verkloot, maar in Nederland is volgens mij iedereen er beter op geworden?
  donderdag 8 april 2010 @ 10:20:04 #106
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_80074256
quote:
Op donderdag 8 april 2010 09:53 schreef Ireyon het volgende:

[..]

Wat is er mis met privatisering? In Engeland hebben ze het ontzettend verkloot, maar in Nederland is volgens mij iedereen er beter op geworden?
Word eens wakker, figuur. Veolia laat aan de Maaslijn mensen staan omdat ze het inzetten van voldoende materieel te duur vinden. Rotzooi van Arriva staat constant langs de kant met allerhande gebreken.

Privatisering wordt gewoon veel te vaak verward met marktwerking. In het openbaar vervoer is geen marktwerking. Een reiziger moet van A naar B en is daarmee veroordeeld tot een bepaalde vervoerboer die toevallig BEWEERDE dat het goedkoopste te kunnen doen. Daarmee op ruime schaal de hand lichtende met onderhoud en veiligheidsvoorschriften, en zonder het beloofde product daadwerkelijk te leveren. Privatisering in het OV in Nederland is een fiasco met een grote F.

Heb ik het nog niet over de OV-Chipkaart, waarvan het gebruik er door die versnippering nou ook niet bepaald pretiger, duidelijker of minder kostbaar op geworden is. Al is dat niet de schuld van de privatisering zelf.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 8 april 2010 @ 10:26:18 #107
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_80074413
quote:
Op donderdag 8 april 2010 10:20 schreef Dr_Flash het volgende:

Rotzooi van Arriva staat constant langs de kant met allerhande gebreken.


Met de bussen zeg ik ja, maar qua treinen heeft Arriva het best redelijk voor elkaar hoor. Zoveel valt er helemaal niet uit.
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_80074914
quote:
Op donderdag 8 april 2010 10:20 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Word eens wakker, figuur. Veolia laat aan de Maaslijn mensen staan omdat ze het inzetten van voldoende materieel te duur vinden. Rotzooi van Arriva staat constant langs de kant met allerhande gebreken.
Vervang Veolia en Arriva door NS en Maaslijn door een willekeurig traject op het hoofdnet, en beide zinnen kloppen nog steeds. Waar tegenwoordig Veolia, Arriva, Conexxion of Syntus rijdt, rijden nu aanzienlijk meer treinen dan toen de NS er 1x per uur langsreed. De achterhoek is helemaal verliefd op Syntus, in het noorden en aan de Betuwelijn zijn mensen veel meer tevreden over Arriva dan destijds over de NS en in Barneveld en omgeving zul je ook weinig mensen horen klagen over Conexxion.

Als je reizigers tevreden wilt maken, dan moet je gewoon meer treinen laten rijden en dat is nu juist wat de NS niet doet en wat bij privatisering wel gebeurt.
pi_80075308
Waarom wil de NS naar het buitenland als het in Nederland zelf al niet eens goed geregeld is?

Las ik laatst nou wat over spitsheffing bij de NS? Het moet toch niet gekker worden daar bij die tent
Facts don't care about your feelings
pi_80075611
quote:
Op donderdag 8 april 2010 11:00 schreef YoshiBignose het volgende:
Las ik laatst nou wat over spitsheffing bij de NS? Het moet toch niet gekker worden daar bij die tent
Die hebben we al, niets nieuws. Fervente reizigers buiten de spits betalen 40% minder voor hun reis dan reizigers in de spits.
pi_80079045
Huh hoe bedoel je?
Facts don't care about your feelings
  donderdag 8 april 2010 @ 12:51:59 #112
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_80079494
quote:
Op donderdag 8 april 2010 12:38 schreef YoshiBignose het volgende:
Huh hoe bedoel je?
Zegt de term "Voordeelurenkaart" je iets?
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_80080545
Oh ja dat is waar natuurlijk. Maar korting overdag is toch wat anders dan extra heffing tijdens de spits. Vooral als dit er nog eens bovenop komt.
Facts don't care about your feelings
  donderdag 8 april 2010 @ 13:26:11 #114
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_80080750
quote:
Op donderdag 8 april 2010 13:20 schreef YoshiBignose het volgende:
Maar korting overdag is toch wat anders dan extra heffing tijdens de spits.
Hoe dan?
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  donderdag 8 april 2010 @ 14:20:14 #115
146033 ReisT
Fahrtreppenbenutzungshinweise
pi_80082869
Dalurenkorting => reizen in de spits is duurder dan buiten de spits
Spitsheffing => reizen in de spits is duurder dan buiten de spits

Het is dus al jááren zo dat reizen buiten de spits voordeliger is. Heeft dat ervoor gezorgd dat men massaal buiten de spits is gaan reizen? Ik dacht het toch niet.
  Moderator donderdag 8 april 2010 @ 15:05:14 #116
155227 crew  Guppy
dus
pi_80084617
quote:
Op donderdag 8 april 2010 14:20 schreef ReisT het volgende:
Dalurenkorting => reizen in de spits is duurder dan buiten de spits
Spitsheffing => reizen in de spits is duurder dan buiten de spits

Het is dus al jááren zo dat reizen buiten de spits voordeliger is. Heeft dat ervoor gezorgd dat men massaal buiten de spits is gaan reizen? Ik dacht het toch niet.
M'n baas ziet me aankomen, als ik pas na 09:00 uur in de trein stap
[b]Op zaterdag 31 december 2011 16:16 schreef Socios het volgende:[/b] Kusje voor jou. :) :@ :*
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 8 april 2010 @ 15:07:26 #117
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_80084710
vroege vogel korting
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_80085431
quote:
Op donderdag 8 april 2010 15:07 schreef Peterselieman het volgende:
vroege vogel korting
Is alweer afgeschaft toch?
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 8 april 2010 @ 15:27:56 #119
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_80085533
quote:
Op donderdag 8 april 2010 15:25 schreef Socios het volgende:

[..]

Is alweer afgeschaft toch?
Klopt, maar het zou wel een idee zijn
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_80087132
quote:
Op donderdag 8 april 2010 10:20 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Word eens wakker, figuur. Veolia laat aan de Maaslijn mensen staan omdat ze het inzetten van voldoende materieel te duur vinden. Rotzooi van Arriva staat constant langs de kant met allerhande gebreken.

Privatisering wordt gewoon veel te vaak verward met marktwerking. In het openbaar vervoer is geen marktwerking. Een reiziger moet van A naar B en is daarmee veroordeeld tot een bepaalde vervoerboer die toevallig BEWEERDE dat het goedkoopste te kunnen doen. Daarmee op ruime schaal de hand lichtende met onderhoud en veiligheidsvoorschriften, en zonder het beloofde product daadwerkelijk te leveren. Privatisering in het OV in Nederland is een fiasco met een grote F.

Heb ik het nog niet over de OV-Chipkaart, waarvan het gebruik er door die versnippering nou ook niet bepaald pretiger, duidelijker of minder kostbaar op geworden is. Al is dat niet de schuld van de privatisering zelf.
Reis jij dagelijks op een concessielijn?
Vast niet.
Want sinds de arriva op de betuwelijn rijdt is het een stuk beter.
Het materiaal maakt veel minder herrie. De treinen zijn in het algemeen prettiger dan plan V.
Er zijn meer treinen gaan rijden. Door de snellere treinen gaan nieuwe stations geopend worden, wat mijn reistijd tot het station meer dan halveert en binnenkort krijgen we een kwartiersdienst.
Als het bij de NS was gebleven was dit nooit gerealiseerd.
Tevens is sinds arriva hier rijdt het aantal reizigers duidelijk toegenomen.
It was an encounter that lasted less than 45 seconds O+
  Redactie Sport donderdag 8 april 2010 @ 16:11:59 #121
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_80087439
Maar als je naar de wc moet kun je de pot op (nouja, eigenlijk niet dus....)
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_80087541
Lijkt me dan een goede, snelle verbinding met hoge frequentie wel ff belangrijker is dan een toilet waar je misschien eens per 20 ritjes behoefte aan hebt (ik haal dat overigens niet eens. Ik bezoek het toilet voordat ik de deur uit ga)
  Redactie Sport donderdag 8 april 2010 @ 17:35:33 #123
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_80090857
Als je deze foto zo ziet zou je niet denken dat het Nederland is:

Het is de Sloehaven, foto via Rolandrail.
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_80090921
quote:
Op donderdag 8 april 2010 16:11 schreef dennistd het volgende:
Maar als je naar de wc moet kun je de pot op (nouja, eigenlijk niet dus....)
Ja en?
Het aantal mensen wat over meer dan de helft van het traject reist is klein.
Vanaf hardinxveld-giessendam is via Dordrecht sneller naar den bosch en eindhoven te reizen en is de bus sneller naar Utrecht. Het aandeel naar Geldermalsen is en ander stoptreinstations in de regio is klein. Zelfs het aantal mensen richting Tiel is klein.

En weegt het enige nadeel, geen WC, op tegen alle voordelen? imo niet.
Bij de arriva is overigens tenminste ook altijd een conducteur, of 2, aanwezig, die ook controleren. En voor fietsen en rolstoelgebruikers is de trein een stuk prettiger.
It was an encounter that lasted less than 45 seconds O+
  donderdag 8 april 2010 @ 17:40:00 #125
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_80091035
In een trein moet je gewoon fatsoenlijk kunnen pissen. In een bioscoop kun je ook pissen.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_80091134
Zo is dat. Of een treinmaatschappij moet kunnen garanderen dat een trein te allen tijde op een bepaald tijdstip op een station arriveert met fatsoenlijk toilet. Maar ja, dat kunnen ze niet of nauwelijks.
pi_80091337
quote:
Op donderdag 8 april 2010 17:40 schreef Dr_Flash het volgende:
In een trein moet je gewoon fatsoenlijk kunnen pissen. In een bioscoop kun je ook pissen.
Leuk dat je bioscoop als vergelijking neemt. Volgens mij 1 van de weinige plekken waar de toiletten nog smeriger zijn dan in de trein
Facts don't care about your feelings
pi_80091355
quote:
Op donderdag 8 april 2010 17:42 schreef Socios het volgende:
Zo is dat. Of een treinmaatschappij moet kunnen garanderen dat een trein te allen tijde op een bepaald tijdstip op een station arriveert met fatsoenlijk toilet. Maar ja, dat kunnen ze niet of nauwelijks.
Beide treinen staan lang genoeg stil op station Gorinchem voor een toiletbezoek.

@Flash: Maar is dit werkelijk voor jou de reden om concessielijnen te veroordelen?
Jij geeft met een hoop gezeur aan dat aanbestedingen niet goed zijn voor de reizigers. Vervolgens geven ik en andere users aan dat dat helemaal niet waar is daarna is het enige waar je over gaat zeuren, dat er geen toilet in de trein is. Nogmaals, wegen alle voordelen op tegen dit nadeel?

Ik ben overigens blij dat er hier uberhaupt nog een trein rijdt. Als er geen aanbesteding was gedaan reedt hier waarschijnlijk uberhaupt geen trein meer. En dan was het OV hier in een gigantische regio puur aangewezen op bussen en dat zat ik echt niet meer binnen 40 minuten in Rotterdam.
Tevens heb ik nog nooit iemand op mijn traject horen klagen over WC's. Dus imo is dit negatieve punten aanhalen om het klagen.
It was an encounter that lasted less than 45 seconds O+
  donderdag 8 april 2010 @ 18:04:09 #129
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_80091872
quote:
Op donderdag 8 april 2010 17:48 schreef Ascendancy het volgende:

[..]

Beide treinen staan lang genoeg stil op station Gorinchem voor een toiletbezoek.

@Flash: Maar is dit werkelijk voor jou de reden om concessielijnen te veroordelen?
Jij geeft met een hoop gezeur aan dat aanbestedingen niet goed zijn voor de reizigers. Vervolgens geven ik en andere users aan dat dat helemaal niet waar is daarna is het enige waar je over gaat zeuren, dat er geen toilet in de trein is. Nogmaals, wegen alle voordelen op tegen dit nadeel?

Ik ben overigens blij dat er hier uberhaupt nog een trein rijdt. Als er geen aanbesteding was gedaan reedt hier waarschijnlijk uberhaupt geen trein meer. En dan was het OV hier in een gigantische regio puur aangewezen op bussen en dat zat ik echt niet meer binnen 40 minuten in Rotterdam.
Ja, mag je vinden. Het is inderdaad een verbetering als er met een hogere frequentie gereden wordt. En dat JIJ het nou geen probleem vindt om op je spits-stukje van 20 minuten geen toilet bij de hand te hebben, soit. Genoeg mensen hebben daar al een probleem mee, en het is hoe dan ook een uitholling van service als je aanwezige voorzieningen verwijdert.

Voorts moet je de boel niet gaan lopen verdraaien: Ik "veroordeel geen concessielijnen". Ik veroordeel de privatisering als zodanig. Want wat je krijgt is dat iedereen voor zijn eigen clubje rijdt en dat overstaps tussen verschillende vervoerders dus de facto niet meer bestaan, aangezien er niet meer even gewacht wordt. Dat heeft niks te maken met concessielijntjes (ik vind het best fijn dat je ieder kwartier van Zevenaar naar Arnhem kunt) maar alles met privatisering. En die lieve heer mag verhoeden dat we op termijn weer teruggaan naar een situatie waarin zeshonderd maatschappijtjes allemaal anderhalf lijntje exploiteren, natuurlijk allemaal met hun eigen tariefsysteempjes, regeltjes, acties en uitzonderingetjes. 31 daarvan werken met de OV chipkaart, 173 werken gedeeltelijk met de OVchipkaart, 511 werken er niet met de OV-Chipkaart. En iedere maand stappen er een paar over naar de OVC, en een paar weer terug naar hun eigen kaartjes. Het wordt gewoon een puinzooi door heel die privatisering.

Dat heeft niks te maken met een toilet in de trein of niet.
quote:
Tevens heb ik nog nooit iemand op mijn traject horen klagen over WC's. Dus imo is dit negatieve punten aanhalen om het klagen.
Welkom. De wereld is groter dan jouw traject.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_80092664
Maar voor die ene verdwenen voorziening krijg je een heleboel andere voorzieningen terug. De NS is op dit soort vlakken ook niet perfect, dus waarom wordt dit wel verwacht van concessie-lijnen. Ik vind het bijvoorbeeld ook matig dat de heuvellandlijn een 3-2 opstelling kent en dergelijke. Maar je moet niet doen alsof voor de concessie alles wel goed geregeld was, want dat is in alle gevallen niet zo.

De overstap is op mijn traject, waar ik dus ervaring mee heb en dus als referentie gebruik juist verbeterd,
Vroeger moet je als je vanuit Utrecht kwam soms een uur wachten, omdat de NS trein naar Dordrecht net vertrok en maar 1x per uur reed buiten de spits. Dit is nu verleden tijd. Zelfs als de NS te laat op Geldermalsen is wacht de arriva trein. Hetzelfde geldt voor de overstap van arriva op NS op Dordrecht. De IC Den haag Venlo heb ik meerdere malen iets later zien vertrekken, zodat reizigers vanuit Gorinchem ook gewoon mee konden. Deze vertraging haalde de trein simpelweg weer in tussen Dordrecht en Rotterdam.

Daarnaast is de wereld die jij beweert dat er gaat komen natuurlijk volkomen belachelijk.
De NS beheert alle kaarten nog. Dat kleine debacle met de zomertour en dergelijke is ook weer opgelost.
De OV chipkaart zal waarschijnlijk ik komende concessies als een vereiste in de concessie komen.
Tevens zijn op dit moment alleen lijnen aanbesteedt die anders niet meer rendabel waren. Waar je dus imo blij mag zijn dat er een trein rijdt. Zelfs voor staatsbedrijven kost het eigenlijk onevenredig veel geld om bijvoorbeeld een trein naar Stavoren te laten rijden. Ik vind het bijzonder en goed dat dat hier wel gebeurt.

De wereld is inderdaad groter dan mijn traject, maar zoals ik al zei, ik gebruik het als referentiepunt.
It was an encounter that lasted less than 45 seconds O+
  Redactie Sport donderdag 8 april 2010 @ 18:35:35 #131
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_80092887
quote:
Op donderdag 8 april 2010 18:28 schreef Ascendancy het volgende:
De NS beheert alle kaarten nog. Dat kleine debacle met de zomertour en dergelijke is ook weer opgelost.
Nee, de lentetour is nog steeds alleen geldig bij NS. Alleen voor het kruidvatkaartje is het opgelost, misschien omdat kruidvat een hogere prijs aan NS betaalt die daarvan weer de andere vervoerders extra betaald.
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_80093202
quote:
Op donderdag 8 april 2010 18:35 schreef dennistd het volgende:

[..]

Nee, de lentetour is nog steeds alleen geldig bij NS. Alleen voor het kruidvatkaartje is het opgelost, misschien omdat kruidvat een hogere prijs aan NS betaalt die daarvan weer de andere vervoerders extra betaald.
Dat heb ik dan verkeerd begrepen. Dat is inderdaad ook slecht en ik hoop dat de politiek hier iets aan gaat doen. Maar het beeld wat Flash schetst is natuurlijk belachelijk.
It was an encounter that lasted less than 45 seconds O+
  donderdag 8 april 2010 @ 19:02:23 #133
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_80093799
quote:
Op donderdag 8 april 2010 18:45 schreef Ascendancy het volgende:
Maar het beeld wat Flash schetst is natuurlijk belachelijk.
Misschien enigszins overdreven. Maar dat maakt de zaak duidelijk. Wacht de aanbesteding van het hoofdrailnet maar af
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  donderdag 8 april 2010 @ 20:50:01 #134
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_80098585
quote:
Op donderdag 8 april 2010 19:02 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Misschien enigszins overdreven. Maar dat maakt de zaak duidelijk. Wacht de aanbesteding van het hoofdrailnet maar af
Dat moment hoop ik niet mee te maken eigenlijk.

Dat NS efficiënter kan werken: zeker. Ik las daarover laatst nog een lollig stukje (maar ik weet niet meer waar). Iets over goudgerande arbeidsvoorwaarden voor NS personeel... Dat gaat natuurlijk sowieso op de schop bij een aanbesteding (let maar op!). En dat is dan wellicht ook het enige positieve punt.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  donderdag 8 april 2010 @ 20:51:14 #135
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_80098660
Goed nieuws trouwens: Vorige week dinsdag heeft de DE2 186 van de Stichting Historisch Streekvervoer Achterhoek het Inzetcertificaat van IVW ontvangen. De inbouw van de ATB is succesvol verlopen en de trein is weer toegelaten op het Nederlandse spoorwegnet klik



Hier de 186 in Hoorn tijdens een donateursrit in 2007.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  donderdag 8 april 2010 @ 20:52:43 #136
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_80098742
quote:
Op donderdag 8 april 2010 20:50 schreef Duvel het volgende:
Dat NS efficiënter kan werken: zeker. Ik las daarover laatst nog een lollig stukje (maar ik weet niet meer waar). Iets over goudgerande arbeidsvoorwaarden voor NS personeel...
Hier was dat.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  donderdag 8 april 2010 @ 20:54:24 #137
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_80098831
quote:
Op donderdag 8 april 2010 20:50 schreef Duvel het volgende:

[..]

Dat moment hoop ik niet mee te maken eigenlijk.
Ik hoop niet dat de SNCF hier de boel over komt nemen... liever DB of ÖBB, als het toch moet. Maar eigenlijk mag NS van mij wel blijven, ze doen over het algemeen een goede zaak... tot het echt misgaat want dan weet niemand meer iets.
quote:
Dat NS efficiënter kan werken: zeker. Ik las daarover laatst nog een lollig stukje (maar ik weet niet meer waar). Iets over goudgerande arbeidsvoorwaarden voor NS personeel... Dat gaat natuurlijk sowieso op de schop bij een aanbesteding (let maar op!). En dat is dan wellicht ook het enige positieve punt.
Dat stuk heb ik ook gelezen, en het rijdend personeel op OHIH ook. Ik kan me in hun positie wel indenken, dat ze bijvoorbeeld de pauze doorbetaald krijgen motiveert wel om ook door te werken, bijvoorbeeld. Als de pauzes niet meer betaald worden zal het best vaker voorkomen dat een trein ineens niet meer verderrijdt want 'er moet gepauzeerd worden'.

Zie deze thread.
pi_80098991
quote:
Op donderdag 8 april 2010 20:51 schreef Dr_Flash het volgende:
Goed nieuws trouwens: Vorige week dinsdag heeft de DE2 186 van de Stichting Historisch Streekvervoer Achterhoek het Inzetcertificaat van IVW ontvangen. De inbouw van de ATB is succesvol verlopen en de trein is weer toegelaten op het Nederlandse spoorwegnet klik

[ afbeelding ]

Hier de 186 in Hoorn tijdens een donateursrit in 2007.
Mooi station he Hoorn en wat vind je van Kersenboogerd?
Facts don't care about your feelings
  donderdag 8 april 2010 @ 21:15:42 #139
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_80099933
quote:
Op donderdag 8 april 2010 20:57 schreef YoshiBignose het volgende:
wat vind je van Kersenboogerd?
Wil je het weten? Net zo kut als Veenendaal West. Tamelijk kut dus.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  donderdag 8 april 2010 @ 21:58:04 #140
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_80102330
quote:
Op donderdag 8 april 2010 20:54 schreef James1988 het volgende:

[..]

Ik hoop niet dat de SNCF hier de boel over komt nemen... liever DB of ÖBB, als het toch moet. Maar eigenlijk mag NS van mij wel blijven, ze doen over het algemeen een goede zaak... tot het echt misgaat want dan weet niemand meer iets.
[..]

Dat stuk heb ik ook gelezen, en het rijdend personeel op OHIH ook. Ik kan me in hun positie wel indenken, dat ze bijvoorbeeld de pauze doorbetaald krijgen motiveert wel om ook door te werken, bijvoorbeeld. Als de pauzes niet meer betaald worden zal het best vaker voorkomen dat een trein ineens niet meer verderrijdt want 'er moet gepauzeerd worden'.
Ga weg gek, heel Nederland krijgt geen pauzes doorbetaald terwijl HC's een flink deel van de tijd in de 1e klas zitten te kleppen. Ze hebben daarnaast voor een habbekrats vrij vervoer, nagenoeg premievrij pensioen... Krijgt het kantoorpersoneel ook de pauzes doorbetaald?

Oh, ik lees meestal uit principe geen OHIH, maar wellicht dat ik nu een uitzondering maak voor wat andere standpunten.

Edit: gelezen. Dit is het beste argument:
quote:
Ik denk dat iedereen het er wel overeens kan zijn dat NS personeel net als ook gewoon recht heeft op een pauze. De vraag is nu of deze betaald of onbetaald genoten mag worden. Wat mij betreft is zoiets een zaak tussen werkgevers en werknemers en niet iets waar een Tweede Kamerlid uitspraken over hoort te doen. Ger Koopmans pakt de doorbetaalde pauzes er waarschijnlijk bij om zijn stelling kracht bij te zetten dat de arbeidsvoorwaarden bij de NS in zijn ogen wel erg riant zijn. Op mij komt zoiets over als symboolpolitiek. Als de politiek wil dat de NS goedkoper gaat werken dan kunnen ze ook de slikken of stikken aanpak van de Stadsregio Amsterdam met het GVB overnemen. Het is dan aan de NS zelf om te bepalen hoe ze deze kostenbesparing vervolgens realiseren.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_80103634
quote:
Op donderdag 8 april 2010 21:15 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Wil je het weten? Net zo kut als Veenendaal West. Tamelijk kut dus.
How rude. We hebben nu weer een broodjestent (surinamer welliswaar) en het andere hokje is ook weer open zodat we niet in de kou hoeven te wachten. Het is niet te vergelijken met Veenendaal-West vriend.
Facts don't care about your feelings
  donderdag 8 april 2010 @ 22:24:59 #142
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_80103789
Mijn excuses voor het onderschatten van je mondaine OV-Terminal. Vriend.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  donderdag 8 april 2010 @ 22:31:50 #143
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_80104125
De Velios van Veolia hebben tenminste WC's, weliswaar maar één, waar ook rolstoelen in kunnen komen. Maar toch, en daar wordt nogal gebruik van gemaakt viel me de vorige keren op..

Alhoewel ikzelf in de trein eigenlijk nooit de WC opzoek, vindt ik dat ze er wel moeten zijn.. Zo hebben de SLT'tjes nu ook geen WC meer.. En dat is kut ja, want als je een zwakke blaas hebt, of je moet ineens nodig, zit jij daar goed gebakken.. Nee, geef de WC's maar weer gewoon terug zoals vanouds, want daar hebben we het meest aan, vies of niet vies.
  donderdag 8 april 2010 @ 22:47:20 #144
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_80104864
quote:
Op donderdag 8 april 2010 18:35 schreef dennistd het volgende:

[..]

Nee, de lentetour is nog steeds alleen geldig bij NS. Alleen voor het kruidvatkaartje is het opgelost, misschien omdat kruidvat een hogere prijs aan NS betaalt die daarvan weer de andere vervoerders extra betaald.
Oftewel een soort van reizigertjes pesten.. NS is te gierig om de overige vervoerders er (meer) geld voor te geven, en dan krijg je deze verklootte acties..
Gelukkig hebben ze bij de Kruidvat-kaartjes het rond gekregen dat je ze wél mag gebruiken bij de overige vervoerders, maar dat gaat maar om één soort kaartje..
Welke grafmongool bij de NS denkt nou een keer logisch na: Wanneer je ze ook bij overige vervoerders laat rijden, zal je zelf ook meer reizigers krijgen (lijkt mij..)
Nu zijn reizigers uit bijvoorbeeld Dronrijp, Harlingen, Stavoren, Cuijk, Kerkrade en noem al die plaatsen langs de concessielijnen maar op verplicht om een los kaartje te kopen, tot het NS-station, om daar met de lentetour te reizen. Maar het kan ook anders: Wanneer iemand via een NS-traject naar een plaats langs een concessielijn wil, moet deze dus gewoon vanaf het laatste NS-station, bij de overstap een los kaartje kopen. Hoe bedoel je: Reizigers pesten?

Privatisering in de spoorwereld mag van mij, maar het moet er beter op worden. Extra treinen op concessielijnen zijn goed, maar als een vervoerder het vertikt met een extra stel te rijden, omdat het 'te duur' is, is gewoon te zot voor woorden.

Zo heb je tegenwoordig ook een andere situatie, wat een aantal Noorderlingen (nog) niet kunnen begrijpen:
Voorheen reed Noordned op de Noorderlijke Nevenlijnen, en een situatie wat in Leeuwarden voor kwam, was wel eens dat de trein vanuit de richting Zwolle vertraging had, waardoor de overstap richting Sneek/Harlingen niet gehaald kon worden. De NoordNet wachtte dan nog een aantal minuutjes, als de vertraging niet te groot werd. 2 Minuten wachten, of zelf minder deed al wonderen. En dat werd ook gewaardeerd door de reizigers. In Harlingen Haven haalde je de boot meestal toch wel, als je er enkele minuutjes later aan kwam.

Maar nu de Arriva het heft heeft overgenomen op deze nevenlijnen, is er een grote wijziging gekomen hierin, tot ongenoegen van een (groot) aantal Noorderlingen. Wanneer de trein uit de richting van Zwolle iets later is, vertrekt de trein gewoon. Er wordt geen minuutje meer gewacht 'want wij moeten ons aan de rijtijden houden' of 'anders daalt de punctualiteit'. Daar is iets in te komen, maar als je als vervoerder één of twee minuutjes kan wachten, en zo nog een aantal reizigers mee kan nemen, en die dus tevreden zijn, lijkt mij dat een strakke keuze. Maar nee, punctualiteit gaat voor op mensjes vervoeren lijkt het soms wel..
pi_80105011
quote:
Op donderdag 8 april 2010 22:24 schreef Dr_Flash het volgende:
Mijn excuses voor het onderschatten van je mondaine OV-Terminal. Vriend.
Wat is jouw favoriete station dan dokter?
Facts don't care about your feelings
pi_80106375
quote:
Op donderdag 8 april 2010 22:47 schreef greavy het volgende:

[..]

Maar nu de Arriva het heft heeft overgenomen op deze nevenlijnen, is er een grote wijziging gekomen hierin, tot ongenoegen van een (groot) aantal Noorderlingen. Wanneer de trein uit de richting van Zwolle iets later is, vertrekt de trein gewoon. Er wordt geen minuutje meer gewacht 'want wij moeten ons aan de rijtijden houden' of 'anders daalt de punctualiteit'. Daar is iets in te komen, maar als je als vervoerder één of twee minuutjes kan wachten, en zo nog een aantal reizigers mee kan nemen, en die dus tevreden zijn, lijkt mij dat een strakke keuze. Maar nee, punctualiteit gaat voor op mensjes vervoeren lijkt het soms wel..
De beste oplossing hiervoor is de HC waarschuwen dat je een overstap naar een Arriva lijn dreigt te missen. Een belletje naar de verkeersleiding doet namelijk vaak wonderen. De treindienstleider kan de betreffende trein(en) nog eventjes wat langer voor het rode sein laten staan.

Ik heb het al een aantal keren gedaan en dus eigenlijk altijd de overstap kunnen halen .
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 8 april 2010 @ 23:24:19 #147
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_80106379
quote:
Op donderdag 8 april 2010 22:47 schreef greavy het volgende:

Zo heb je tegenwoordig ook een andere situatie, wat een aantal Noorderlingen (nog) niet kunnen begrijpen:
Voorheen reed Noordned op de Noorderlijke Nevenlijnen, en een situatie wat in Leeuwarden voor kwam, was wel eens dat de trein vanuit de richting Zwolle vertraging had, waardoor de overstap richting Sneek/Harlingen niet gehaald kon worden. De NoordNet wachtte dan nog een aantal minuutjes, als de vertraging niet te groot werd. 2 Minuten wachten, of zelf minder deed al wonderen. En dat werd ook gewaardeerd door de reizigers. In Harlingen Haven haalde je de boot meestal toch wel, als je er enkele minuutjes later aan kwam.

Maar nu de Arriva het heft heeft overgenomen op deze nevenlijnen, is er een grote wijziging gekomen hierin, tot ongenoegen van een (groot) aantal Noorderlingen. Wanneer de trein uit de richting van Zwolle iets later is, vertrekt de trein gewoon. Er wordt geen minuutje meer gewacht 'want wij moeten ons aan de rijtijden houden' of 'anders daalt de punctualiteit'. Daar is iets in te komen, maar als je als vervoerder één of twee minuutjes kan wachten, en zo nog een aantal reizigers mee kan nemen, en die dus tevreden zijn, lijkt mij dat een strakke keuze. Maar nee, punctualiteit gaat voor op mensjes vervoeren lijkt het soms wel..
Het is de Harlingen-trein waarmee ze dat doen. In Leeuwarden willen de stoppers naar Sneek/Stavoren en die naar Groningen nog wel eens een paar minuten wachten om de aansluiting over te nemen. Naar Harlingen is uitgesloten, omdat het een vertragingsgevoelig traject is en ze zelfs met de GTW's de dienstregeling maar net kunnen halen. Dit komt omdat de trein van .33 nu ook op Deinum is komen te stoppen. Eén minuut langer wachten telkens kan in theorie de hele dienstregeling daar in de soep draaien, dus wachten ze niet.
Altijd onderweg naar het avontuur
  donderdag 8 april 2010 @ 23:42:56 #148
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_80107252
quote:
Op donderdag 8 april 2010 23:24 schreef TrainGV het volgende:

[..]

De beste oplossing hiervoor is de HC waarschuwen dat je een overstap naar een Arriva lijn dreigt te missen. Een belletje naar de verkeersleiding doet namelijk vaak wonderen. De treindienstleider kan de betreffende trein(en) nog eventjes wat langer voor het rode sein laten staan.

Ik heb het al een aantal keren gedaan en dus eigenlijk altijd de overstap kunnen halen .
Gebeurt bij mij nogal eens dat de HC omroept bij binnenkomst in Leeuwarden dat de trein naar Harlingen zal wachten op ons, en wanneer wij binnenrijden aan het perron je die trein weg ziet rijden.. Hoor je even later (niet altijd) nog een HC die omroept: "En de trein naar Harlingen is enkele seconden geleden net vertrokken"

Het gebeurt gelukkig niet continu dat de overstap misloopt, maar het is wel regelmatig
  vrijdag 9 april 2010 @ 07:31:41 #149
45532 ziggyziggyziggy
wisselwachter, vlaggenzwaaier
pi_80111611
Daar zijn afspraken over. We mogen/moeten de Harlinger laten wachten op een aansluiting. In een halfuursdienst twee minuten, in een uursdienst vier. Dat staat in onze WRT. Helaas houdt blijkbaar niet iedereen zich daaraan.
Mine is the last voice you'll ever hear. Don't be alarmed.
pi_80112784
Enkele jaren terug wouden ze in de toekomst de lijn Almelo - Marienberg uitbereiden naar Emmen. Vanochtend een stuk in de regionale krant dat ze hem willen doortrekken naar Hardenberg.

En dan vervallen de stations Daarle en Geerdijk...er stappen daar volgens de tubantia rond de 50 mensen per dag op

[ Bericht 13% gewijzigd door #ANONIEM op 09-04-2010 09:11:36 ]
  vrijdag 9 april 2010 @ 09:18:33 #151
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_80113074
Aha, dat is dan duidelijk. Dat wachten vind ik dan ook wel logisch, maar dat niet iedere trdl zich er aan houdt, is dan weer niet zo 'netjes'. Wanneer ik naar het hoge Noorden ga, ga ik meestal door naar Dronrijp, omdat mijn vader mij makkelijker kan ophalen, maar wanneer we vertraging hebben, komt hij ook wel vaker richting Leeuwarden, omdat ik anders weer lang moet wachten. En ik zie dan nog genoeg mensen die eventjes vloeken als de Harlinger weg rijdt, als wij binnenkomen. Gebeurt tevens ook wel eens met de Sneeker.
  vrijdag 9 april 2010 @ 09:25:10 #152
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_80113239
quote:
Op vrijdag 9 april 2010 09:04 schreef MarkoAlmelo het volgende:
Enkele jaren terug wouden ze in de toekomst de lijn Almelo - Marienberg uitbereiden naar Emmen. Vanochtend een stuk in de regionale krant dat ze hem willen doortrekken naar Hardenberg.

En dan vervallen de stations Daarle en Geerdijk...er stappen daar volgens de tubantia rond de 50 mensen per dag op
Vreemde ideeën daar
Al stappen er op Daarle en Geerdijk zo weinig mensen op, dan lijkt mij het alsnog niet veel duurder om het gewoon open te laten.. Sluiten kost ook geld, en de trein rijdt er toch langs..
ALS dat gebeurt pest je die 50 reizigers o.i.d. alleen meer, want ze worden dan óf op de bus gewezen, óf op eigen vervoer.
Gebeurt dat bijv. in Daarle, moet iemand met de buurtbus vanaf de enige halte (?) 'n Tip naar Nijverdal, om daar weer verder te kunnen.. En dat is al ongeveer 20 minuten, dus de meesten zouden blij zijn dat de trein gewoon halteert.
pi_80113499
Gewoon de echte Intercity uit de randstad nemen die om .15 aankomt te Leeuwarden. Genoeg overstaptijd voor alle Arriva-treintjes.
  vrijdag 9 april 2010 @ 09:41:12 #154
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_80113660
Ja, dat weet ik. Dan heb je 18 minuten overstaptijd.
Maar bij een trein eerder zou je de overstap ook ruimschoots kunnen halen (6 minuten).
Maar als ik op Zwolle sta, en de 'echte' intercity een 35 minuten later pas komt, kies ik in veel gevallen toch echt voor de trein eerder. Wanneer ik op Rotterdam sta, en die IC die vanaf Zwolle overal stopt, er staat, stap ik in. Ik ga dan niet nog een halfuur wachten.
Maar wanneer de stopcity uit Zwolle te laat vertrekt, bijv. 15 minuten, kan even later de echte IC toch echt achter de stopcity aanrijden, want inhalen is niet mogelijk / gebeurt bijna nooit. Dat maak ik ook nogal eens mee..
Maar de meeste keren houdt de vertraging op bij 5-6 minuutjes, weat meestal door te laat vertrekken in Utrecht veroorzaakt werd, waardoor je in Zwolle later aankomt, en je eerst de Groninger moet laten vertrekken, en jij pas 3-4 minuten later weg mag.
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 9 april 2010 @ 09:45:12 #155
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_80113771
quote:
Op vrijdag 9 april 2010 07:31 schreef ziggyziggyziggy het volgende:
Daar zijn afspraken over. We mogen/moeten de Harlinger laten wachten op een aansluiting. In een halfuursdienst twee minuten, in een uursdienst vier. Dat staat in onze WRT. Helaas houdt blijkbaar niet iedereen zich daaraan.
Ik neem aan dat de regelmatig vertraagde sneltrein uit Groningen hier niet onder valt?
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_80114566
Greavy waarom sta jij op zwolle dan. Je gaat toch via rotterdam? Dan hoef je alleen maar even op Utrecht van treinstel te wisselen en je bent klaar.
It was an encounter that lasted less than 45 seconds O+
pi_80115011
Gisteren:


NMBS 2840 raast met IC 9237 uit Brussel Zuid door het station van Zwijndrecht, op weg naar Amsterdam Centraal. De trein bestaat uit de Traxx 2840 en 6 Belgische I6/I10 rijtuigen, zowel de lok als de rijtuigen zijn door NS Hispeed gehuurd van de NMBS.
  vrijdag 9 april 2010 @ 10:40:37 #158
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_80115293
quote:
Op vrijdag 9 april 2010 10:15 schreef Ascendancy het volgende:
Greavy waarom sta jij op zwolle dan. Je gaat toch via rotterdam? Dan hoef je alleen maar even op Utrecht van treinstel te wisselen en je bent klaar.
Nou, omdat ik ook regelmatig via een omreis route naar Dronrijp ga
Neem ook wel eens de 3600 vanuit Roosendaal naar Zwolle, maar ga ook wel Roosendaal - Den Bosch - Utrecht - Leeuwarden. Maar ook wel gewoon Zwijndrecht - Rotterdam - Leeuwarden of Zwijndrecht - Rotterdam - Leiden - Utrecht - Leeuwarden. Altijd zelfde traject wordt op het laatst saai toch
En ja, in Utrecht heb ik er ook niet altijd zin in om te wachten op de echte IC..
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 9 april 2010 @ 10:42:27 #159
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_80115350
En trouwens: waarom zou je een half uur later thuis willen zijn?
Altijd onderweg naar het avontuur
  vrijdag 9 april 2010 @ 10:44:12 #160
73232 De_Hertog
Aut bibat, aut abeat
pi_80115406
quote:
Op vrijdag 9 april 2010 10:42 schreef Peterselieman het volgende:
En trouwens: waarom zou je een half uur later thuis willen zijn?
Ruzie met vrouw/vriendin/moeder?
Mary had a little lamb
Then Mary had dessert
pi_80116909
quote:
Op vrijdag 9 april 2010 10:40 schreef greavy het volgende:

[..]

Nou, omdat ik ook regelmatig via een omreis route naar Dronrijp ga
Neem ook wel eens de 3600 vanuit Roosendaal naar Zwolle, maar ga ook wel Roosendaal - Den Bosch - Utrecht - Leeuwarden. Maar ook wel gewoon Zwijndrecht - Rotterdam - Leeuwarden of Zwijndrecht - Rotterdam - Leiden - Utrecht - Leeuwarden. Altijd zelfde traject wordt op het laatst saai toch
En ja, in Utrecht heb ik er ook niet altijd zin in om te wachten op de echte IC..
Waarom ga je voor je plezier de hele 3600 mee
Is dat een soort zelfkastijding?

Als ik eenmaal een traject een x heb gereisd wil ik daarna altijd de kortste reis hebben. Dan heb ik het namelijk wel gezien.
It was an encounter that lasted less than 45 seconds O+
  Redactie Sport vrijdag 9 april 2010 @ 11:32:27 #162
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_80117150
Mja, ik heb een hekel aan het stuk Amersfoort-Apeldoorn, en ga daarom wel eens via Arnhem van Utrecht naar Enschede (hoewel dat lintje dan ook weer niet fijn is )
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  vrijdag 9 april 2010 @ 11:35:35 #163
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_80117273
quote:
Op vrijdag 9 april 2010 11:26 schreef Ascendancy het volgende:

[..]

Waarom ga je voor je plezier de hele 3600 mee
Is dat een soort zelfkastijding?

Als ik eenmaal een traject een x heb gereisd wil ik daarna altijd de kortste reis hebben. Dan heb ik het namelijk wel gezien.
Nou, niet iedereen denkt er zo over he En de 3600 is een mooie rit natuurlijk, zeker in ICRm
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  vrijdag 9 april 2010 @ 11:44:47 #164
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_80117643
quote:
Op vrijdag 9 april 2010 11:35 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Nou, niet iedereen denkt er zo over he En de 3600 is een mooie rit natuurlijk, zeker in ICRm
In VIRM is het godbloodymotherfucking hell.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_80117648
quote:
Op vrijdag 9 april 2010 11:35 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Nou, niet iedereen denkt er zo over he En de 3600 is een mooie rit natuurlijk, zeker in ICRm
Het is dan ook mijn mening.
De 3600 is een omslachtige lijn, via utrecht vanaf den bosch is sneller en dan is raar. Een directe treinserie zou imo altijd het snelst moeten zijn.
Daarnaast vind ik ICRm niet bijzonder meer na een half jaar 1900.
It was an encounter that lasted less than 45 seconds O+
  vrijdag 9 april 2010 @ 11:53:31 #166
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_80118008
Als ik met de 3600 ga, wacht ik wel tot ik ICRm tref, tenzij ik echt die ene trein moet hebben (en meestal heb ik wel tijd over om een treintje later te nemen).
VIRM is gewoon klote, vooral op dat hele eind. Ik wissel graag af van traject, want bijvoorbeeld Amersfoort - Zwolle is ook een irritant lang stukje..
Ik doe af en toe ook wel eens doorreizen naar Groningen en dan met de Arriva naar Leeuwarden, en dan weer door naar Dronrijp. Ja, afwisseling moet er in het leven zijn, én blijven.
pi_80118053
quote:
Op vrijdag 9 april 2010 11:53 schreef greavy het volgende:
Amersfoort - Zwolle is ook een irritant lang stukje..
Prachtig en snel traject imo.
  Redactie Sport vrijdag 9 april 2010 @ 11:58:20 #168
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_80118211
Amersfoort-Zwolle heb je nog wat bebouwing, op Apeldoorn-Amersfoort heb je bos en een autobaan...
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 9 april 2010 @ 12:03:54 #169
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_80118393
quote:
Op vrijdag 9 april 2010 11:54 schreef Socios het volgende:

[..]

Prachtig en snel traject imo.
Alleen die bocht bij Harderwijk ...
Altijd onderweg naar het avontuur
  vrijdag 9 april 2010 @ 12:06:28 #170
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_80118497
quote:
Op vrijdag 9 april 2010 11:44 schreef Duvel het volgende:

[..]

In VIRM is het godbloodymotherfucking hell.
Ik ga morgen met een Uerdinger Schienenbus dwars door een bruinkoolmijn stuiteren. Voor de lol. En ik betaal er nog dik voor ook. Dus bekhouwe
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  vrijdag 9 april 2010 @ 12:15:53 #171
100657 SingleCoil
Gezinshoofd
pi_80118835
Thalys staat weer onverklaard stil in volle baan, ergens tussen dordt en rozendaal
Mu!
  vrijdag 9 april 2010 @ 13:10:29 #172
22818 V2
Deze ruimte is te huur!
pi_80120633
quote:
Op donderdag 8 april 2010 17:35 schreef dennistd het volgende:
Als je deze foto zo ziet zou je niet denken dat het Nederland is:
[ afbeelding ]
Het is de Sloehaven, foto via Rolandrail.
Dit is echt een mooi shot zeg Het ziet er idd erg on-Hollands uit. Maar ja, 't is ook zowat in Belgie natuurlijk
As far as we know, our computer has never had an undetected error.
  vrijdag 9 april 2010 @ 14:13:53 #173
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_80123016
quote:
Op vrijdag 9 april 2010 12:15 schreef SingleCoil het volgende:
Thalys staat weer onverklaard stil in volle baan, ergens tussen dordt en rozendaal
Tussen Dordrecht en Roosendaal? Niet over de HSL vandaag?
pi_80123134
quote:
Op vrijdag 9 april 2010 11:54 schreef Socios het volgende:

[..]

Prachtig en snel traject imo.
Zo'n gezellig uitzicht heb je er ook.. SCHIETTERREIN LEVENSGEVAARLIJK .. SCHIETTERREIN LEVENSGEVAARLIJK .. SCHIETTERREIN LEVENSGEVAARLIJK .. SCHIETTERREIN LEVENSGEVAARLIJK .

't Wordt pas mooi als je bij Zwolle komt en de aanleg van de Hanzelijn zichtbaar wordt.. verder reis ik er niet voor m'n plezier langs in ieder geval .
  vrijdag 9 april 2010 @ 14:57:19 #175
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_80124408
Ja, dat klopt. Als ik er reis vind ik het soms uren duren, maar het is MAAR 36 minuten.. Er lijkt vaak geen einde aan te komen, totdat je later de Hanzelijn in zicht hebt: Dat is nogal eens interessant om te bekijken.
pi_80124736
Vandaag in groningen, zo'n zeg maar Amsterdamse type trein gezien. Een sprinter?
''Zo'n witte met blauw en geel ''
Lange benen koud hoofd.
  vrijdag 9 april 2010 @ 15:14:25 #177
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_80125014
quote:
Op vrijdag 9 april 2010 15:06 schreef Volvoman het volgende:
Vandaag in groningen, zo'n zeg maar Amsterdamse type trein gezien. Een sprinter?
''Zo'n witte met blauw en geel ''
Deze(SLT):

Of deze(SGMm):


Ik verwacht de eerste, als ik eerlijk mag zijn

Editje: Het is een SLT:

Quote van Somda in het Opvallende Dingen topic:
quote:
Sms van Woepje te Gn: onbekende SLT-IV GDST om 15.05.
  vrijdag 9 april 2010 @ 15:16:45 #178
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_80125116
quote:
Op vrijdag 9 april 2010 15:14 schreef greavy het volgende:

[..]

Deze(SLT):
[ afbeelding ]
Zo, die foto is oud...!
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_80125244
Zo 1 als de bovenste was het. Volgens mij 2 aan elkaar, en vrij nieuw. Die zie je normaal nooit daar volgens mij. Alleen Arriva en de ''gewone'' gele van NS.
Lange benen koud hoofd.
  vrijdag 9 april 2010 @ 17:23:27 #180
100657 SingleCoil
Gezinshoofd
pi_80130277
quote:
Op vrijdag 9 april 2010 14:13 schreef James1988 het volgende:

[..]

Tussen Dordrecht en Roosendaal? Niet over de HSL vandaag?
jawel hoor

Op de terugweg ook al weer een half uur vertraging, ontkoppelen van het tweede treinstel lukte niet zo goed...
Mu!
pi_80130560
quote:
Op vrijdag 9 april 2010 17:23 schreef SingleCoil het volgende:

[..]

jawel hoor

Dan is het toch tussen Rotterdam en Breda, niet tussen Dordrecht en Rozen( )daal..
  vrijdag 9 april 2010 @ 17:40:46 #182
100657 SingleCoil
Gezinshoofd
pi_80130897
quote:
Op vrijdag 9 april 2010 17:30 schreef Ireyon het volgende:

[..]

Dan is het toch tussen Rotterdam en Breda, niet tussen Dordrecht en Rozen( )daal..
Is hetzelfde. Ik beweer toch niet dat die trein naar Rooossendael rijdt?
Mu!
  vrijdag 9 april 2010 @ 19:13:30 #183
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_80133915
Roosendaal
Roosendaal
Roosendaal
Roosendaal
Roosendaal
Roosendaal

En de eerstvolgende die het verkeerd doet gaat op de brandstapel. Zo moeilijk is het niet.

Verder hou ik van jullie allemaal
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 9 april 2010 @ 19:21:05 #184
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_80134216
quote:
Op vrijdag 9 april 2010 15:14 schreef greavy het volgende:

Editje: Het is een SLT:

Quote van Somda in het Opvallende Dingen topic:
[..]
Het was idd een SLeT. Heb het ding achterop het opstelterrein in Groningen zien staan. Vanuit een rijdende trein was het wel lastig te zien
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_80134309
Morgen naar Rozendaal
pi_80134666
Wat moet je daar, heeft toch maar 1500 inwoners ofzo en een kasteel?
Facts don't care about your feelings
  vrijdag 9 april 2010 @ 19:57:36 #187
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_80135627
quote:
Op vrijdag 9 april 2010 19:32 schreef YoshiBignose het volgende:
Wat moet je daar, heeft toch maar 1500 inwoners ofzo en een kasteel?
Vet eind lopen vanaf het station ook
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 9 april 2010 @ 19:59:03 #188
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_80135693
quote:
Op vrijdag 9 april 2010 19:57 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Vet eind lopen vanaf het station ook
Goed voor de gezondheid
Altijd onderweg naar het avontuur
  vrijdag 9 april 2010 @ 20:09:06 #189
100657 SingleCoil
Gezinshoofd
pi_80136135
Dat zeg ik, Reausendaal
Mu!
pi_80136334
Altijd al geweten dat jullie Roosendaal stiekem gewoon een schitterende, indrukwekkende stad vinden.


Over Rsd gesproken, er rijdt steeds vaker MS86 (duikbrillentrein) als stoptrein naar Antwerpen. Die had ik hier al jaren niet gezien en ik schrok oprecht van de lelijkheid toen 'k laatst voor zo'n ding moest wachten bij de overweg..
  vrijdag 9 april 2010 @ 20:25:21 #191
100657 SingleCoil
Gezinshoofd
pi_80136879
Erg zijn die, hè?
Mu!
  vrijdag 9 april 2010 @ 20:30:12 #192
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_80137101
Stuk mooier dan die varkensneuzen die er normaal reden
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  vrijdag 9 april 2010 @ 20:44:29 #193
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_80137731
Dat de ontwerpers van OV-chipkaart.nl last mogen krijgen van een gruwelijke vorm van de hoest. Wat een gekloot.

Ik heb een voordeelurenkaart ontvangen waarvoor ik automatisch opladen wil activeren. Dit kon niet meteen op de dag zelf, er moest eerst gereisd zijn én de transacties moeten inzichtelijk zijn via OV-chipkaart.nl. Ik heb er 10 euro opgeladen en nu, een week later zowat, heb ik het aan kunnen vragen.

Je moet een betaling doen van 1 cent, via iDeal, ter bevestiging. Dit kan ik me nog voorstellen, dus dat heb ik gedaan. Ik klik bij mijn bank op "Betaling bevestigen", en tot mijn verbazing kreeg ik het inlogscherm weer. Ik kon met geen mogelijkheid die betaling bevestigd krijgen. 1 cent weggegooid dus.

De tweede keer heb ik het in een andere browser geprobeerd, nu is het wel gelukt. Automatisch opladen is aangevraagd, als het akkoord is kan ik het ophalen bij een ophaalautomaat. Ik heb dus geen idee wanneer dit nou is, is dat nu meteen of duurt dat 4 dagen?

Vervolgens wil ik voor mijn persoonlijke kaart het automatisch opladen beëindigen. Hiervoor moet ik wéér een betaling van 1 cent doen, dit vind ik al gek, maargoed. Vervolgens krijg ik de mededeling dat ik een brief ga ontvangen, en dat ik met die brief, mijn OV-chipkaart en een geldig legitimatiebewijs naar een balie van één van de OV-bedrijven moet gaan.

Waarom kan dat nou weer niet bij een ophaalautomaat? En waarom moet ik sowieso betalen om dat te laten beëindigen?

* James1988 gaat in een hoekje zitten huilen
  vrijdag 9 april 2010 @ 20:45:33 #194
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_80137785
Een administratief drama dat ding.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_80137788
TL;DR

Tip: reis met treinkaartjes.
  vrijdag 9 april 2010 @ 20:47:17 #196
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_80137865
Als het werkt werkt het wel... ik vind het vooral makkelijk met declareren. Maar wat een hoop rompslomp
  vrijdag 9 april 2010 @ 20:50:49 #197
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_80138012
quote:
Op vrijdag 9 april 2010 20:47 schreef James1988 het volgende:
Als het werkt werkt het wel...
Juist. En als het niet werkt? Wat dan?
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  vrijdag 9 april 2010 @ 21:03:29 #198
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_80138631
Dan zal ik alsnog een papieren kaartje moeten kopen denk ik. Totnutoe ben ik geen geld kwijt geraakt door foute check-uits, haperende paaltjes of dat soort ongein.

Maar het is echt een ramp, dat administratief gedoe
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 9 april 2010 @ 21:07:21 #199
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_80138831
quote:
Op vrijdag 9 april 2010 20:45 schreef Socios het volgende:
TL;DR

Tip: reis met treinkaartjes.
Weekendretourtje Leeuwarden - Deinum via Utrecht Centraal
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_80139810
quote:
Op vrijdag 9 april 2010 15:06 schreef Volvoman het volgende:
zo'n zeg maar Amsterdamse
Combino's op het sppor? Breng ze aub. niet op ideeën!
  vrijdag 9 april 2010 @ 21:57:46 #201
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_80141464
Volgens mij stuiteren die dingen weg zodra een loc er zachtjes tegenaantikt...
  vrijdag 9 april 2010 @ 22:40:23 #202
141414 NordicBlue
Iets met Noord en Blauw Zeker?
pi_80143503
Weet 1 van jullie trouwens waarom ze de 17/1800 serie altijd 2x starten?
Vaak starten ze de loc (brullend geluid, ventilatie in trein gaat aan enzo), dan gaat ie weer uit (lichten weer op accu e.d.), en dan gaat ie weer aan. (ventilatie weer aan, verlichting even flikkeren)
  vrijdag 9 april 2010 @ 23:10:07 #203
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_80144749
Hm, dat komt me niet bekend voor...?
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  zaterdag 10 april 2010 @ 00:43:58 #204
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_80148423
Gisteren lag Utrecht-Amersfoort er voor 13,5 uur uit.
  zaterdag 10 april 2010 @ 01:12:49 #205
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_80149060
Jaa, en dat heb ik mogen ervaren, alhoewel mijn reis in Utrecht ophield.
Ook veel mensen in Rotterdam gezien die om moesten reizen maar persé via Utrecht wilden, omdat ze dat altijd deden.. Toen een NS-er uitlegde (na de zoveelste omroep...) dat je beter via Schiphol kon, begrepen ze het niet, en wouden een paar de Sprinter pakken, richting Amsterdam C, alhoewel die (volgens mij) niet eens Schiphol aandoet. Vlak voor aankomst in Utrecht werd er omgeroepen dat je met de Sprinter naar Baarn moest, en daar met de stopper naar Amersfoort.. Verder heb ik op het station omreisroute Hilversum nog gehoord. Die Sprinter naar Baarn was tevens wel erg vol: Werd gereden met een SGMm II + III. De trein puilde uit.

Wat een ongelooflijke kut storing moet het daar wel geweest zijn
  zaterdag 10 april 2010 @ 09:25:23 #206
45532 ziggyziggyziggy
wisselwachter, vlaggenzwaaier
pi_80152453
Volgens mij stonden alle P-seinen tussen Den Dolder en Amersfoort op rood. Da's best een kutstoring.
Ik moet van Utrecht naar Groningen, mijn IC werd netjes via Hilversum omgeleid en ik was nauwelijks later thuis dan normaal. En nog met continu een zitplaats ook.
Mine is the last voice you'll ever hear. Don't be alarmed.
  zaterdag 10 april 2010 @ 11:24:16 #207
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_80154432
Vandaag busvervoer op het traject Kesteren-Tiel vanwege een seinstoring.

Deze situatie geldt tot einde dienstregeling, daar deze fout pas vannacht om 2:00 verholpen kan worden.
  zaterdag 10 april 2010 @ 11:31:10 #208
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_80154588
quote:
Op zaterdag 10 april 2010 09:25 schreef ziggyziggyziggy het volgende:
Volgens mij stonden alle P-seinen tussen Den Dolder en Amersfoort op rood. Da's best een kutstoring.
Ik moet van Utrecht naar Groningen, mijn IC werd netjes via Hilversum omgeleid en ik was nauwelijks later thuis dan normaal. En nog met continu een zitplaats ook.
Dat zijn gemiddelde treinreizigers eigen. Ze volgen blindelings de adviezen van de stationsmedewerkers in plaats van eigen plannen te trekken.
pi_80154702
quote:
Op zaterdag 10 april 2010 11:31 schreef Ofyles2 het volgende:

[..]

Dat zijn gemiddelde treinreizigers eigen. Ze volgen blindelings de adviezen van de stationsmedewerkers in plaats van eigen plannen te trekken.
Je mag toch verwachten dat zo'n NS figuur op het station weet wat de beste mogelijkheid is? Dat ze op het perron en achter het loket vaak niet weten wat er zich afspeelt en zodoende de meest achterlijke adviezen geven, daar mag bij de NS wel wat meer aandacht aan besteed worden.. Maar als je de berichten over nieuwe informatievoorziening mag geloven, komt dat dus over een paar jaar helemaal in orde
  zaterdag 10 april 2010 @ 12:38:02 #210
45532 ziggyziggyziggy
wisselwachter, vlaggenzwaaier
pi_80156217
Het was de IC naar Amersfoort. Pas bij vertrek uit Utrecht werd omgeroepen dat we via Hilversum gingen. Een snellere route had ik me ook niet kunnen bedenken.
Mine is the last voice you'll ever hear. Don't be alarmed.
pi_80158406
quote:
Op zaterdag 10 april 2010 11:37 schreef Ireyon het volgende:

[..]

Je mag toch verwachten dat zo'n NS figuur op het station weet wat de beste mogelijkheid is? Dat ze op het perron en achter het loket vaak niet weten wat er zich afspeelt en zodoende de meest achterlijke adviezen geven, daar mag bij de NS wel wat meer aandacht aan besteed worden.. Maar als je de berichten over nieuwe informatievoorziening mag geloven, komt dat dus over een paar jaar helemaal in orde
Bij storing zou het handig zijn als er advies wordt gegeven met een kaart. Zoals nu te zien is er een stuk traject rood (niet reizen). Alternatieven groen kleuren die ook voldoende capaciteit bieden, geeft de reiziger al meer informatie.

En de medewerkers mogen wel enige topgrafische kennis en netwerkkennis hebben.
  zaterdag 10 april 2010 @ 20:57:44 #212
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_80169537
quote:
Op zaterdag 10 april 2010 11:24 schreef Ofyles2 het volgende:
Vandaag busvervoer op het traject Kesteren-Tiel vanwege een seinstoring.

Deze situatie geldt tot einde dienstregeling, daar deze fout pas vannacht om 2:00 verholpen kan worden.
Stroomstoring werd eerder dan verwacht verholpen, misschien toch nog treinverkeer op het traject Elst-Tiel.
  zaterdag 10 april 2010 @ 21:59:10 #213
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_80171126
Bordje


Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_80174006
Morgen van het hoge noorden naar brussel-zuid met de trein. En uiteraard moet er tussen Roosendaal & Essen het spoor er uit liggen (werkzaamheden ofzo). Crap zooi Ik reis vaak alleen maar met het weekend en dan ligt vooral de treindienst er uit.

En het stukje Essen & Roosendaal is ook nog een miniem! Weet iemand wat ze daar specifiek aan het doen zijn? En of het station in Essen enigszins 'logisch' in elkaar zit? Ik kan mijn aansluiting naar Brussel niet missen namelijk (vanwege eurostar)
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
  zaterdag 10 april 2010 @ 23:40:31 #215
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_80174069
quote:
Op zaterdag 10 april 2010 23:38 schreef sitting_elfling het volgende:
Morgen van het hoge noorden naar brussel-zuid met de trein. En uiteraard moet er tussen Roosendaal & Essen het spoor er uit liggen (werkzaamheden ofzo). Crap zooi Ik reis vaak alleen maar met het weekend en dan ligt vooral de treindienst er uit.

En het stukje Essen & Roosendaal is ook nog een miniem! Weet iemand wat ze daar specifiek aan het doen zijn? En of het station in Essen enigszins 'logisch' in elkaar zit? Ik kan mijn aansluiting naar Brussel niet missen namelijk (vanwege eurostar)
Had je niet eerder een kaartje kunnen boeken voor de Thalys?
  zaterdag 10 april 2010 @ 23:41:26 #216
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_80174098
quote:
Op zaterdag 10 april 2010 21:59 schreef Dr_Flash het volgende:
Bordje


[ afbeelding ]
Telt niet: want Kölner Verkehrsbetrieb bedrijft alleen trams en bussen.
pi_80174312
quote:
Op zaterdag 10 april 2010 23:40 schreef Ofyles2 het volgende:

[..]

Had je niet eerder een kaartje kunnen boeken voor de Thalys?
Hmm..Het probleem is alleen dat het kaartje van Schiphol naar Brussel zuid duurder is dan mijn ticket van Groningen naar Londen (inclusief de Eurostar dus)

Ik zie namelijk 64,- voor een enkeltje voor de thalys!
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
  Redactie Sport zaterdag 10 april 2010 @ 23:56:37 #218
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_80174542
Het beste kun je gewoon een uur eerder op reis gaan (als dat mogelijk is tenminste)
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  zondag 11 april 2010 @ 00:00:20 #219
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_80174661
quote:
Op zaterdag 10 april 2010 23:49 schreef sitting_elfling het volgende:

[..]

Hmm..Het probleem is alleen dat het kaartje van Schiphol naar Brussel zuid duurder is dan mijn ticket van Groningen naar Londen (inclusief de Eurostar dus)

Ik zie namelijk 64,- voor een enkeltje voor de thalys!
Moet je eerder boeken. Je kan Amsterdam - Parijs boeken voor ¤35 (enkeltje). Dit moet dan wel 3 maanden van te voren, en het gelde geldt voor het reisje Schiphol - Brussel Zuid.. Hoe eerder je boekt, hoe goedkoper het is. Hoe later je boekt, hoe duurder de tarieven doorgaans liggen.

En als je bijv. in Brussel Zuid je aansluiting moet hebben (zoals ik je nu begrijp moet je naar Londen) kan je beter een overstap in Brussel hebben van één uur of meer, want als je trein vertraagd is..
pi_80174852
quote:
Op zaterdag 10 april 2010 23:38 schreef sitting_elfling het volgende:

En het stukje Essen & Roosendaal is ook nog een miniem! Weet iemand wat ze daar specifiek aan het doen zijn? En of het station in Essen enigszins 'logisch' in elkaar zit? Ik kan mijn aansluiting naar Brussel niet missen namelijk (vanwege eurostar)
Een viersporige overweg aan het vernieuwen (praktisch helemaal opnieuw aan het aanleggen). Als fietser die daar dagelijks overheen rijdt, vind ik het helemaal top; 'k had ondertussen wel genoeg slag in m'n banden.

'k Heb zelf geen ervaring met de vervangende busverbinding hier, maar hoor wel van veel mensen dat het prima geregeld is. Wat je onder een 'logisch' station verstaat weet ik niet, maar in Essen is een perron aan straatkant (waar naar alle waarschijnlijkheid je stoptrein vertrekt) en een eilandperron met voetgangerstunnel-verbinding.

Als je gewoon een uur eerder vertrekt zoals geadviseerd, zal het vast wel goed komen. Mochten er opeens geen bussen rijden, dan kun je altijd nog dat eindje naar Essen lopen.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
pi_80175169
quote:
Op zaterdag 10 april 2010 23:56 schreef dennistd het volgende:
Het beste kun je gewoon een uur eerder op reis gaan (als dat mogelijk is tenminste)
Dat gaan we ook doen maar ik zit al meer dan 6 uur in de trein
Dat wordt geen pretje morgen . Maarja ik moet die trein in Brussel-Zuid halen.
quote:
Op zondag 11 april 2010 00:00 schreef greavy het volgende:
Moet je eerder boeken. Je kan Amsterdam - Parijs boeken voor ¤35 (enkeltje). Dit moet dan wel 3 maanden van te voren, en het gelde geldt voor het reisje Schiphol - Brussel Zuid.. Hoe eerder je boekt, hoe goedkoper het is. Hoe later je boekt, hoe duurder de tarieven doorgaans liggen.
Dank voor de tip! Ik reis gemiddeld zo'n 25 keer per jaar tussen Londen - Noorden van het land waardoor ik ook altijd schiphol - brussel zuid meepak. Normaliter pak ik in de intercity maar wil voor dit soort gevallen nog wel eens de thalys pakken. Ik betaal voor zo'n retourtje Londen - elk station in Nederland grofweg 65/70 euro. Maar dan ben je dus afhankelijk van de treinen van de NS. En ik heb me toch bizarre reizen meegemaakt afgelopen jaar.
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
pi_80175224
quote:
Op zondag 11 april 2010 00:06 schreef Ireyon het volgende:

[..]
'k Heb zelf geen ervaring met de vervangende busverbinding hier, maar hoor wel van veel mensen dat het prima geregeld is. Wat je onder een 'logisch' station verstaat weet ik niet, maar in Essen is een perron aan straatkant (waar naar alle waarschijnlijkheid je stoptrein vertrekt) en een eilandperron met voetgangerstunnel-verbinding.
Dank! Ik vind het wat betreft treinen altijd wel even prettig om een idee te hebben waar ik terecht kom. Zoals gezegd. Vaak genoeg problemen gehad met de trein (NS) En ik neem sowieso een uur eerder de trein. Denk dat ik ook nog genoeg foto's maak. 7 uur lang treinen is immers geen grapje
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
  zondag 11 april 2010 @ 00:23:35 #223
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_80175279
quote:
Op zondag 11 april 2010 00:06 schreef Ireyon het volgende:

[..]

Een viersporige overweg aan het vernieuwen (praktisch helemaal opnieuw aan het aanleggen). Als fietser die daar dagelijks overheen rijdt, vind ik het helemaal top; 'k had ondertussen wel genoeg slag in m'n banden.

'k Heb zelf geen ervaring met de vervangende busverbinding hier, maar hoor wel van veel mensen dat het prima geregeld is. Wat je onder een 'logisch' station verstaat weet ik niet, maar in Essen is een perron aan straatkant (waar naar alle waarschijnlijkheid je stoptrein vertrekt) en een eilandperron met voetgangerstunnel-verbinding.

Als je gewoon een uur eerder vertrekt zoals geadviseerd, zal het vast wel goed komen. Mochten er opeens geen bussen rijden, dan kun je altijd nog dat eindje naar Essen lopen.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Het is in Roosendaal netjes geregeld. Vandaag ben ik daar geweest.
In Rotterdam in de "Benelux" gestapt, die door een VIRM gereden werd, en iedereen in Rotterdam Stadion uit die trein moest, omdat daar enkele minuten later een Benelux-stam (ICRm-Prio) aan kwam kachelen (met aan beide kanten een loc) om ons naar Roosendaal te brengen. Reizigers voor Amsterdam, die uit die trein kwamen, moesten in Stadion over naar de VIRM
Ik weet niet of dat helemaal de planning was, want op Rotterdam was de omroep "dat er een rechtstreekse verbinding met Roosendaal is".

In Roosendaal werden we netjes op Sp 1 neergeet, nog achter de locatie waar de 3600 altijd staat. We stonden dus op de plek waar normaal de Stoptrein naar Antwerpen vertrekt (die uiteraard ook niet reed dit weekend als ik me niet vergis). Je kon dan je trein uitstappen, en zo doorlopen naar de bus zonder de tunnel door te hoeven

De trein in Roosendaal stond echter wel van plusminus x.50 tot x.30 stil te staan, om dan terug richting Amsterdam te rijden (en misschien weer met overstap te Stadion?).
  zondag 11 april 2010 @ 00:28:50 #224
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_80175399
Nog iets opvallends vandaaggister: De 9228 werd door een onbekende VIRM gereden in verband met werkzaamheden tussen Roosendaal en Essen (B) /Bergen op zoom.
Iedereen werd verzocht in Rotterdam Stadion uit te stappen, om daar een overstap te hebben op een Benelux (prio) stam. Deze reed daarop de reizigers naar Dordrecht/Roosendaal.
Reizigers die met die prio-stam aankwamen uit Dordrecht/Roosendaal moesten te Stadion overstappen op die VIRM waar wij mee aankwamen.

Was volgens mij niet de planning zoals normaalgesproken..
pi_80175588
quote:
Op zondag 11 april 2010 00:23 schreef greavy het volgende:

[..]

In Roosendaal werden we netjes op Sp 1 neergeet, nog achter de locatie waar de 3600 altijd staat. We stonden dus op de plek waar normaal de Stoptrein naar Antwerpen vertrekt (die uiteraard ook niet reed dit weekend als ik me niet vergis). Je kon dan je trein uitstappen, en zo doorlopen naar de bus zonder de tunnel door te hoeven

Klinkt goed dat ik in 1 keer kan doorlopen. Ben altijd zo'n knurft die in een verkeerd iets instapt of te lang blijft zitten. Hoe vaak per uur rijdt er zo'n bus? Weetje dat zo?

Zat er nog wel over te twijfelen om via Zwolle - Roosendaal (direct) of via zwolle - schiphol - roosendaal te gaan. Qua tijd zag ik dat het relatief weinig scheelt. En de reis van Zwolle naar Roosendaal direct is ong. 3 uur lang. Dat kan mn houterige kont niet aan Maar als er problemen zijn in rotterdam is dat geen probleem
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
  zondag 11 april 2010 @ 00:45:53 #226
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_80175815
Als je de Benelux-trein uit Amsterdam/schiphol/Rotterdam neemt, kom je op Sp1 (vertrek ieder uur uit Schiphol op x.09) en als je de trein rechtstreeks uit Zwolle neemt kom je op Sp1. Anders kom je op sp 4.

Wat ik wel wil opmerken, als je vanuit Groningen via Schiphol naar Roosendaal wilt, moet je een VIA-kaartje Schiphol kopen. Een rechtstreekse verbinding is Groningen - Zwolle - Rotterdam - Roosendaal, of Groningen - Zwolle - Roosendaal.
Als je via Zwolle - Rotterdam gaat, moet je vanuit je Groninger treinstel in Zwolle (utrecht is een advies van mijn kant) overstappen op het deel dat naar Rotterdam gaat.

Als ik mocht kiezen, zou ik óf via Schiphol gaan, of vanuit Zwolle rechtstreeks naar Roosendaal.
  zondag 11 april 2010 @ 00:46:36 #227
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_80175831
quote:
Op zondag 11 april 2010 00:36 schreef sitting_elfling het volgende:

[..]

Klinkt goed dat ik in 1 keer kan doorlopen. Ben altijd zo'n knurft die in een verkeerd iets instapt of te lang blijft zitten. Hoe vaak per uur rijdt er zo'n bus? Weetje dat zo?

Zat er nog wel over te twijfelen om via Zwolle - Roosendaal (direct) of via zwolle - schiphol - roosendaal te gaan. Qua tijd zag ik dat het relatief weinig scheelt. En de reis van Zwolle naar Roosendaal direct is ong. 3 uur lang. Dat kan mn houterige kont niet aan Maar als er problemen zijn in rotterdam is dat geen probleem
Is het een kaartje van elk willekeurig station NL naar Brussel-Zuid en dan naar London?
Dan kan je ook Maastricht/Brussel doen, ik weet alleen niet of dit past in jouw schema.
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
pi_80176456
quote:
Op zondag 11 april 2010 00:46 schreef bork het volgende:

[..]

Is het een kaartje van elk willekeurig station NL naar Brussel-Zuid en dan naar London?
Dan kan je ook Maastricht/Brussel doen, ik weet alleen niet of dit past in jouw schema.
Jep. Mijn kaartje is geldig vanaf elk station in Nederland naar Brussel zuid. Het is onderdeel van mijn Eurostar ticket. Ik zag net dat als ik via Maastricht ga. Ik een 25 minuten langer doe om in Brussel zuid terecht te komen in vergelijking met Groningen - zwolle - roosendaal - stopbus - brussel zuid. Maar ik weet niet of de berekening van de NS met de stopbus van Roosendaal naar Essen zo precies loopt zoals de website mij verteld

Heb in ieder geval keus zat. Kan dus via zwolle - schiphol - roosendaal - bus - essen - brussel, of zwolle - roosendaal - bus - essen - brussel of zwolle - amersfoort - utrecht - maastricht -Liege-Guillemins (?) - brussel.

Het zal een uurtje of 6/7 onderweg zijn om daarna nog de Eurostar in te gaan.
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
pi_80179087
Als je de intercity van Guillemins naar Brussel-Zuid neemt, heb je wel een erg gave HSL-rit te pakken . Aan de andere kant is dat natuurlijk niet zo heel boeiend als je vervolgens toch op de Eurostar stapt .
  zondag 11 april 2010 @ 10:51:50 #230
146033 ReisT
Fahrtreppenbenutzungshinweise
pi_80179727
quote:
Op zaterdag 10 april 2010 23:41 schreef Ofyles2 het volgende:

[..]

Telt niet: want Kölner Verkehrsbetrieb bedrijft alleen trams en bussen.
Ze rijden wel op een spoorlijn van stationnetje naar stationnetje (die dus stationsnaambordjes hebben). Dat ze dat toevallig met een tram doen doet er niet toe.
  zondag 11 april 2010 @ 10:57:00 #231
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_80179822
quote:
Op zondag 11 april 2010 10:51 schreef ReisT het volgende:

[..]

Ze rijden wel op een spoorlijn van stationnetje naar stationnetje (die dus stationsnaambordjes hebben). Dat ze dat toevallig met een tram doen doet er niet toe.
Klopt, tussen Keulen en Bonn neem ik aan.
  zondag 11 april 2010 @ 11:03:32 #232
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_80179958
Aanrijding met een persoon tussen Rotterdam Lombardijen en Zwijndrecht. Weer een zelfdoding.. Inmiddels wordt het treinverkeer geleidelijk hervat. De ICBenelux vanuit Roosendaal & Amsterdam heeft omgereden via Utrecht en niet gestopt te Dordrecht.
  zondag 11 april 2010 @ 11:36:25 #233
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_80180621
Ik zag net via Opeens Had Ik Het een paar foto's van de ontsporing op de Watergraafsmeer met een ICL:
Klik hier voor foto's

die ICL rijtuigen hebben een beste opdonder gehad zo te zien.. En die bovenleidingsportaal ook..
pi_80181577

Op zondag 11 april 2010 bracht de Vrijheidstrein, Plan T 520 van NSR, een bezoekje aan het op een-na-Noordelijkst gelegen geelektrificeerd station van Nederland, Leeuwarden. Met op de achtergrond rechts een deel van het stationsgebouw, gebouwd en geopend in 1863, is van het type SS 3e klasse. Ook de immense stationskap dateert uit de 19e eeuw. Links op de achtergrond staan enkele Arriva GTW´tjes van de verdiende weekendrust te genieten.
  zondag 11 april 2010 @ 12:44:02 #235
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_80182264
quote:
Op zaterdag 10 april 2010 23:41 schreef Ofyles2 het volgende:

[..]

Telt niet: want Kölner Verkehrsbetrieb bedrijft alleen trams en bussen.
Deze telt, Wesseling telt en Brühl-Vochem telt, want Köln Bonner EISENBAHN. de rest telt niet idd, heb ook nog wat trambordjes geschoten. Magoe later vanmiddag verslagje. Eerst maar eens uitpuzzelen hoeveel km het nou eigenlijk was.

Belangrijkste is: Mijn rug heeft het prima doorstaan dus het setzoen kan beginnen
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Frontpage / Sport zondag 11 april 2010 @ 13:33:38 #236
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_80183666
quote:
Op zondag 11 april 2010 12:18 schreef Zug-Chef het volgende:
[ link | afbeelding ]
Op zondag 11 april 2010 bracht de Vrijheidstrein, Plan T 520 van NSR, een bezoekje aan het op een-na-Noordelijkst gelegen geelektrificeerd station van Nederland, Leeuwarden. Met op de achtergrond rechts een deel van het stationsgebouw, gebouwd en geopend in 1863, is van het type SS 3e klasse. Ook de immense stationskap dateert uit de 19e eeuw. Links op de achtergrond staan enkele Arriva GTW´tjes van de verdiende weekendrust te genieten.
Nice.

Verrassend dat ie op 5b staat. Ik had eerlijk gezegd verwacht dat ze m op 5a neer zouden zetten.
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_80183885
Een beetje spuit 11 na de foto van Zug-Chef, maar bij dezen:

Plan T 520 te Leeuwarden.
Wat wel geinig is. Om 17.02u vertrekt die trein als IC 28862 naar Nijmegen. Stopt alleen te Heerenveen, Zwolle, Deventer, Zutphen en Arnhem. Hierbij Heerenveen - Zwolle in 35 minuten (normaal 39 met stop te Steenwijk).









Bonusfoto: Koplopershow.

pi_80183994
Ah hoelaat was jij daar?
EDIT, lama ik zag de klok al op de eerste foto. 11:45 dus. Een half uur eerder stonden de frontseintjes nog aan...
pi_80184059
quote:
Op zondag 11 april 2010 13:44 schreef Zug-Chef het volgende:
Ah hoelaat was jij daar?
Tussen 11.45u en 12.00u. En jij?

(Wie was die spotter op de laatste foto met de Koplopers? Hij sprintte naar het eind van het perron met statief.)
pi_80184092
quote:
Op zondag 11 april 2010 13:47 schreef Socios het volgende:

[..]

Tussen 11.45u en 12.00u. En jij?

(Wie was die spotter op de laatste foto met de Koplopers? Hij sprintte naar het eind van het perron met statief.)
Ik was er tussen 11:00 en 11:25, wachtend op zon. Na de klik meteen weer naar huis, rest van de zut op Lw geloof ik wel
  zondag 11 april 2010 @ 14:31:15 #241
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_80185215
quote:
Op zondag 11 april 2010 13:41 schreef Socios het volgende:
Een beetje spuit 11 na de foto van Zug-Chef, maar bij dezen:

Plan T 520 te Leeuwarden.
Wat wel geinig is. Om 17.02u vertrekt die trein als IC 28862 naar Nijmegen. Stopt alleen te Heerenveen, Zwolle, Deventer, Zutphen en Arnhem. Hierbij Heerenveen - Zwolle in 35 minuten (normaal 39 met stop te Steenwijk).

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]

Bonusfoto: Koplopershow.

[ afbeelding ]
Nicee!
Dat ie doorgaat naar Nijmegen, en een aantal stops overslaat, is wel tof
Zo ben je vast en zeker ook eerder in Deventer etc..

Ze hadden wel wat ICMmetjes over te Leeuwarden zo te zien
En wat deed die blinde man daar zover naar achteren?

Edit: Laatmaar, tis maar een statief
pi_80185352
quote:
Op zondag 11 april 2010 14:31 schreef greavy het volgende:
Zo ben je vast en zeker ook eerder in Deventer etc..
Dat dan weer niet, beetje jammer. Blijft 20 minuten in Zwolle staan ofzo, lol. Maar goed, wel vet inderdaad dat ´ie veel stations overslaat.
  zondag 11 april 2010 @ 17:11:55 #243
45532 ziggyziggyziggy
wisselwachter, vlaggenzwaaier
pi_80191721
quote:
Op zondag 11 april 2010 13:33 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Nice.

Verrassend dat ie op 5b staat. Ik had eerlijk gezegd verwacht dat ze m op 5a neer zouden zetten.
Ik gok dat de 2900 of wat leeg mat in de weg stonden?
Mine is the last voice you'll ever hear. Don't be alarmed.
  zondag 11 april 2010 @ 17:13:42 #244
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_80191797
Gisteren dan eindelijk, EINDELIJK weer eens een fatsoenlijke hobbyronde kunnen maken. Het betrof een excursie met de NVBS naar de bruinkoolmijnen ten noordwesten van Köln. In alle vroegte verzamelde zich het gezelschap in Venlo, alwaar één of andere hersenloze Prorail-randdebiel bedacht heeft dat je eerst via een hoge voetgangersbrug het station uit moet en helemaal door het, overigens half dichtgespijkerde, gebouw moet lopen, om vervolgens natuurlijk je trein te missen. Gelukkig was ik een uur eerder van huis gegaan. Ik zag de dag prijzen dat dat godverraden neukfoutenbedrijf opgeheven wordt. Enfin, genoeg geklaagd. Er werd met de klassieke n-Wagen gependeld tussen Venlo en Kaldenkirchen, waar we gauw vlug snel moesten overstappen op een FLIRT van de Eurobahn. Aangekomen in Mönchengladbach konden we plaats nemen in de Uerdinger Schienenbusse van de Köln-Bonner Eisenbahn Freunde (KBEF).



Daarmee werd via Rheydt en Grevenbroich koers gezet naar de dagbouwmijn in Garzweiler, alwaar een fotostop gepland was. Aangekomen bij de aansluiting vlak voordat we de mijn binnen zouden rijden, bleek dat er geen rails meer lagen Geen fotostop in Garzweiler dus. Wel een aantal acht-assige kolenwagens en de ENIGE RWE-loc die we de hele dag te zien kregen. Ook hier had ik wel wat meer van gehoopt.





Over de Nord-Süd-Bahn reden we vervolgens helemaal naar het eindpunt, waarbij we hoog over de lijn Aachen - Köln reden. Hier passeert net een RegionalExpress richting Köln, zojuist vertrokken uit Horrem.



Bij Berrenrath verlieten we de Nord-Süd-Bahn om via Brühl naar Wesseling te rijden. In Wesseling is een werkplaats en een klein museumpje van de KBEF. Aldaar was gezorgd voor een eenvoudige doch voedzame maaltijd.



Tevens bestond de gelegenheid de excursietrein samen met een armsein te fotograferen, en het museum te bezoeken. In het museum viel me één prent op, over Formule 1-race-stoomlocomotieven (WTF? )





Vanuit Wesseling werd weer koers gezet naar het noorden, naar de haven van Niehl. Hier draait iemand even een shaggie terwijl een aantal belangrijke functionarissen bezig zijn om toegang te krijgen tot het RWE-net.



In het Kölner Stadtwald vond dan eindelijk de eerste fotostop van de dag plaats. Allereerst het gebruikelijke gestruin en geschreeuw



En vervolgens mijn enige foto met (bijna) niemand erop. Het traject door het Kölner Stadtwald is sinds enkele jaren één van de weinige spoortrajecten die onder monumentenzorg staan, naar ik begreep.



In de haven van Niehl, ten noorden van Köln, werd vervolgens nog een fotostop gehouden. Nou ja, voor de poorten van de haven van Niehl, want de boel blijkt zaterdagsmiddags om 14:15 op slot te gaan... Ik vond het wel een mooi moment om binnen te blijven en een foto van de stuurtafel van zo'n Schienenbus te maken.





De rit terug naar Mönchengladbach geschiedde onder toeziend oog van deze typische Duitser (overigens een hele aardige kerel die voor ¤ 1,50 per flesje koud bier aan boord had bijvoorbeeld)



In Mönchengladbach namen we afscheid van de Schienenbusse van de KBEF, hier geflankeerd door een Rurtalbahnsprintertje naar Dalheim.



Gelukkig hadden we bijna een uur overstaptijd, die prima gebruikt kon worden voor het diner en wat spotwerk.







Resteert nog de oogst:



Ik heb me ondanks alles toch wel prima vermaakt
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_80192982
Leuk rondje gehad, top gozer!
  zondag 11 april 2010 @ 18:21:21 #246
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_80194319
Ja, was leuk idd Nu op naar MEER MEER MEER
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  zondag 11 april 2010 @ 18:48:22 #247
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_80195220
Het wordt een mooie zomer!
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  zondag 11 april 2010 @ 20:46:42 #248
12646 Oom_Agent
 Heee.......stop es ff......!!
pi_80200666
quote:
Op zondag 11 april 2010 18:21 schreef Dr_Flash het volgende:
Ja, was leuk idd Nu op naar MEER MEER MEER
Oh dat is soep op die foto ! Ik dacht ff tijdens het scrollen dat je reisziek was geworden

Leuke foto's, mooi ritje geweest !
Wat zijn we aan het doen ???
pi_80204652
Die vrijheidstrein heeft me zowaar ook nog tijd bespaard vanavond. Had vanavond op Zutphen de trein naar Roosendaal van 19.27 gemist, komt eventjes later de vrijheidstrein binnen rijden, toen vond ik het dus niet zo erg meer dat ik de trein gemist had .

Overigens wel leuk om te zien deze trein, met als voordeel dus dat hij Dieren oversloeg waardoor ik slechts een kwartier vertraging had itt de normale 30 minuten .
pi_80204656
Mag mijn morgen in de DB trein van Amers naar Almelo reizen? Of moet ie dan een bepaalde toeslag erbij kopen en/of zitten er andere dingen aan verbonden?
  zondag 11 april 2010 @ 21:53:10 #251
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_80204801
Speciaal voor hem morgen zonder toeslag!
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  zondag 11 april 2010 @ 21:53:58 #252
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_80204850
quote:
Op zondag 11 april 2010 21:51 schreef Crientj het volgende:
Mag mijn morgen in de DB trein van Amers naar Almelo reizen? Of moet ie dan een bepaalde toeslag erbij kopen en/of zitten er andere dingen aan verbonden?
Dat weet je zelf dondersgoed
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_80206222
quote:
Op zondag 11 april 2010 21:51 schreef Crientj het volgende:
Mag mijn morgen in de DB trein van Amers naar Almelo reizen? Of moet ie dan een bepaalde toeslag erbij kopen en/of zitten er andere dingen aan verbonden?
Hij moet in Duitsland een DB kortingskaartje kopen...dan mag hij met die trein mee

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 11-04-2010 22:19:19 ]
  zondag 11 april 2010 @ 22:20:37 #254
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_80206378
quote:
Op zondag 11 april 2010 21:51 schreef Crientj het volgende:
Mag mijn morgen in de DB trein van Amers naar Almelo reizen? Of moet ie dan een bepaalde toeslag erbij kopen en/of zitten er andere dingen aan verbonden?
Tussen Schiphol en Hengelo is de Internationale trein Schiphol-Berlijn toegankelijk tegen het NS-tarief, het antwoord: Ja.
  zondag 11 april 2010 @ 22:21:26 #255
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_80206430
quote:
Op zondag 11 april 2010 22:17 schreef MarkoAlmelo het volgende:

[..]

Hij moet in Duitsland een DB kortingskaartje kopen...dan mag hij met die trein mee
Lekker omslachtig!
  Redactie Sport zondag 11 april 2010 @ 22:34:34 #256
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_80207157
De Berlijntrein is in Nederland toeslagvrij. Ze moeten wel, aangezien de normale IC van/naar Schiphol op die tijd niet rijdt

edit: eerst naar de volgende pagina, dan antwoorden....
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_80207938
quote:
Op zondag 11 april 2010 00:19 schreef sitting_elfling het volgende:

[..]

Dat gaan we ook doen maar ik zit al meer dan 6 uur in de trein
Dat wordt geen pretje morgen . Maarja ik moet die trein in Brussel-Zuid halen.
[..]

Dank voor de tip! Ik reis gemiddeld zo'n 25 keer per jaar tussen Londen - Noorden van het land waardoor ik ook altijd schiphol - brussel zuid meepak. Normaliter pak ik in de intercity maar wil voor dit soort gevallen nog wel eens de thalys pakken. Ik betaal voor zo'n retourtje Londen - elk station in Nederland grofweg 65/70 euro. Maar dan ben je dus afhankelijk van de treinen van de NS. En ik heb me toch bizarre reizen meegemaakt afgelopen jaar.
Noorden van het land is bij mij alles voorbij Amersfoort....waarom reis je via Schiphol en niet via Utrecht/Rotterdam en stap je daar op Thalys/Benelux?
Take on the situation, but not the torment ...
pi_80209911
Zijn nieuwe luchtfoto's genomen van de Hanzelijn, ligt zelfs al een stukje spoor.
http://www.dejongluchtfot(...)0406_2808_large.html
............................
pi_80210452
quote:
Op zondag 11 april 2010 22:48 schreef SevenWonders het volgende:

[..]

Noorden van het land is bij mij alles voorbij Amersfoort....waarom reis je via Schiphol en niet via Utrecht/Rotterdam en stap je daar op Thalys/Benelux?
Ik betaal grofweg een 65/70 euro voor een retourtje Londen - Elk station in Nederland. Dat is dus een treinkaartje van elk station in Nederland richting brussel zuid inclusief de eurostar van brussel zuid naar Londen. Een thalys is vrij prijzig voor een relatief kleine tijdswinst. Maar iemand zei dat het vrij goedkoop was mits je maanden van te voren boekt. Dat ga ik dus wel proberen voor komende keer.

Vandaag ben ik dus van het hoge noorden richting Londen gegaan. Ging perfect, netjes bij Roosendaal de trein uit en werd naar buiten geleid de bussen in. Was wel ontzettend druk en een boel gemopper. (vooral van buitenlanders). En met de NS bus van Roosendaal in Essen was er nog meer gemopper. Armetierige plaats dat Essen en de trein waarin we zaten was ook een Belgische trein (oud & afgedankt) en niet de normale NS Hispeed trein van Amsterdam richting Brussel Zuid.
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
  zondag 11 april 2010 @ 23:55:19 #260
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_80211328
Dan was het zeker een varkensneus die normaal de stoptrein Roosendaal - Antwerpen reed, of zie ik dit foutief? Die reed namelijk vanaf Essen naar Antwerpen.

En 3 maanden van te voren boeken is het goedkoopst bij de Thalys zoals ik al eerder vermeldde, Amsterdam - Brussel Zuid is dan ¤25 voor een enkeltje, en dus een retourtje ¤50 (2x enkeltje).
Let wel, deze kaarten zijn in beperkte mate verkrijgbaar en niet annuleerbaar
Voor ¤38 heb je dan wel een kaartje die annuleerbaar is.
Deze prijs is voor Rotterdam - Brussel Zuid gelijk bij het eerste kaartje (Superdiscount, Low Fixed) en het tweede genoemde kaartje waarbij je wel annuleren kan is dan in de Thalys vanaf Rotterdam naar Brussel Zuid ¤30.
pi_80211526
quote:
Op zondag 11 april 2010 23:55 schreef greavy het volgende:
Dan was het zeker een varkensneus die normaal de stoptrein Roosendaal - Antwerpen reed, of zie ik dit foutief? Die reed namelijk vanaf Essen naar Antwerpen.

En 3 maanden van te voren boeken is het goedkoopst bij de Thalys zoals ik al eerder vermeldde, Amsterdam - Brussel Zuid is dan ¤25 voor een enkeltje, en dus een retourtje ¤50 (2x enkeltje).
Let wel, deze kaarten zijn in beperkte mate verkrijgbaar en niet annuleerbaar
Voor ¤38 heb je dan wel een kaartje die annuleerbaar is.
Deze prijs is voor Rotterdam - Brussel Zuid gelijk bij het eerste kaartje (Superdiscount, Low Fixed) en het tweede genoemde kaartje waarbij je wel annuleren kan is dan in de Thalys vanaf Rotterdam naar Brussel Zuid ¤30.
Ik zal het zeker overwegen want ik ga minstens een 20 keer per jaar op en neer. En het scheelt me wel een flinke slok op een borrel qua tijd
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
  maandag 12 april 2010 @ 08:10:44 #262
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_80214589
quote:
Op zondag 11 april 2010 23:22 schreef sander89 het volgende:
Zijn nieuwe luchtfoto's genomen van de Hanzelijn, ligt zelfs al een stukje spoor.
http://www.dejongluchtfot(...)0406_2808_large.html
Tof, ik zie alleen nog geen nieuw spoor, wel veel rijplaten?
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_80214712
Voor de liefhebbers van railaway...

http://dagknaller.nl/

4 dvd's voor 25 euro.
  maandag 12 april 2010 @ 09:33:54 #264
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_80215698
Ik heb het al een paar keer meegemaakt, dat ik door S&V medewerkers gecontroleerd werd, maar dit slaat echt alles:

Ik had zaderdag een vreemd gevalletje controle: Zat ik in de stoptrein (5128) Dordrecht - Den Haag Centraal (v=10.10 te Zwijndrecht), komen er 4 !! S&V medewerkers langs, met nog geen 4 minuten vertrokken te zijn, en ook nog eens de Hoofdconducteur.
Kaartje controleren, was in orde. Maar toen begonnen ze te zeuren: Ik had een camera met statief bij me, en je mag alleen maar foto's maken voor privé doeleinden, en je mag ze niet verkopen etc.
Of ik toestemming had van de NS, want anders kon het een grote prent opleveren..
Hierop heb ik ze verteld dat ik het voor privé doeleinden gebruik, en het niet aan anderen verkoop.
Maar nee hoor, geen woord te makken hadden ze, en ze riepen extra medewerkers te Rotterdam erbij: Ik was moeilijk, wou niet meewerken en wou ook niet luisteren. Mijn eindpunt was weliswaar Rotterdam Centraal, maar hoe dan ook, ik moest met hun mee de trein uit in Rotterdam Centraal.

Naja, dat is nogal een kut, want wat deed ik verkeerd? Ik ze nogmaals uitgelegd hoe en wat, maar stug volhouden dat het niet mag 'omdat ik professionele foto's maak, en iemand die het voor privé doeleinden doet, doet dat niet.'
Naja, ik kon tig voorbeelden opnoemen die dat óók doen, dus ik heb er een paar voorbeelden opgenomen. Ja, ze begonnen het een beetje te begrijpen, maar in Rotterdam C. moest ik de trein uit, om daar deze kwestie uit te spreken.

Aangekomen in Rotterdam stonden daar 4 !! S&V medewerkers op het perron klaar, en ik werd door die andere 4 eruit begeleidt, waarop hun het voorval uitlegden.. Naja, 2 van die S&V medewerkers op Rotterdam heb ik daar al zovaak gezien, en gesproken, dus die krijgen spontaan een enorme lachbui
Hierop vraagt één van die S&V medewerkers, die met mij uit de trein kwamen, wat er aan de hand was.. En daarop legde iemand, die inmiddels van het lachen bekomen was, het geval uit. En ja hoor, nu geloofden ze me eindelijk, en mocht ik eindelijk verder zonder boetes en dergelijke.
Die S&V medewerkers zijn toen weer de trein ingestapt, en ik babbelde nog even met die 2 die ik kende, en vond het zelf wel geinig maar tegelijk ook weer kut. En toen scheidden onze wegen weer, en ben ik me ding ook weer zelf gaan doen.

Die 4 medewerkers die mij er eerst op aanspraken, boden niet eens hun excuses aan.

Weet iemand of ze dit zomaar mogen doen, en zijn hier meer ervaringen mee?
Zo heb ik van een vriend gehoord dat hij de trein een keer is uitgezet omdat de palmtop (of hoe heet zo'n ding?) de chipkaarten (van iedereen in de trein) niet kon lezen, en vond dus dat je zwart reed.. Hij is na hem gestopt met controleren, en had dus maar 4 mensen gecontroleerd, waarbij hij en nog één alleen met chipkaart reisde..
  maandag 12 april 2010 @ 09:49:24 #265
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_80216117
Nee, dit is debiel, ik zou een klacht indienen. Iemand met een statief maakt niet per se professionele foto's. En dat er niet eens excuses zijn aangeboden is zonder meer laakbaar.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  maandag 12 april 2010 @ 09:56:31 #266
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_80216301
Klopt, ik ben ook van plan om een klacht in te dienen.
Deze klacht gaat sowieso naar:
- Nederlandse Spoorwegen
- OV-loket

Het is gewoon te zot voor woorden. Dit is ook de eerste keer dat ik het in deze mate meemaak.
  maandag 12 april 2010 @ 10:21:39 #267
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_80216979
klik
quote:
Particuliere opnamen

Bij opnamen voor privé-doeleinden (voor familiealbum of hobby) vanaf voor het publiek toegankelijke gedeelten van het station en in treinen is geen toestemming van NS nodig.

Let op: Op grond van onder meer het recht op de persoonlijke levenssfeer en het portretrecht mogen reizigers of NS-medewerkers in beginsel niet zonder hun toestemming herkenbaar worden afgebeeld in een publicatie of reportage
Het al of niet gebruiken van een statief is een erg makkelijk, doch erg ongeldig argument om onderscheid te maken tussen privé en professionele foto's, aangezien iedere dooie lul tegenwoordig voor een paar tientjes een statief kan kopen. Gewoon klacht indienen, veel van die lui hebben nog weleens de neiging zichzerlf belangrijker te vinden dan ze zijn.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Sport maandag 12 april 2010 @ 10:25:00 #268
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_80217083
Mja, soms heb ik wel eens het idee dat dat S&V-volk zonder enige opleiding van een beveiligingsbedrijf is overgenomen...
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  maandag 12 april 2010 @ 10:43:47 #269
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_80217657
quote:
Op maandag 12 april 2010 10:25 schreef dennistd het volgende:
Mja, soms heb ik wel eens het idee dat dat S&V-volk zonder enige opleiding van een beveiligingsbedrijf is overgenomen...
Ze zijn in elk geval niet aangenomen op hun servicegerichtheid.

@g: Sowieso: er zit iemand met een camera met statief in de trein. Dus niet: er maakt iemand foto's met een statief, nee, er zit iemand met een camera met statief in de trein. Ze zijn echt geschift. Genoeg grond voor een klacht. Als je hulp nodig hebt moet je maar even PM'en.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  Redactie Frontpage / Sport maandag 12 april 2010 @ 10:59:01 #270
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_80218193
quote:
Op maandag 12 april 2010 08:10 schreef Duvel het volgende:

[..]

Tof, ik zie alleen nog geen nieuw spoor, wel veel rijplaten?
In de buurt van Lelydorp Opstel ligt wel nieuw spoor
Altijd onderweg naar het avontuur
  maandag 12 april 2010 @ 11:02:39 #271
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_80218328
quote:
Op maandag 12 april 2010 10:59 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

In de buurt van Lelydorp Opstel ligt wel nieuw spoor
Ja, maar dat telde ik niet mee eigenlijk, dat valt meer onder aanpassing Flevolijn.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  Redactie Sport maandag 12 april 2010 @ 11:06:16 #272
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_80218473
quote:
ROME (ANP) – In het noorden van Italië is een regionale trein ontspoord. Daarbij kwamen zes mensen om en raakten volgens het persbureau ANSA zeker twintig mensen gewond.

Het ongeval gebeurde bij Merano in de buurt van de Noord-Italiaanse stad Bolzano. Het ongeluk was het gevolg van een aardverschuiving, aldus reddingswerkers tegen het persbureau.
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  Redactie Frontpage / Sport maandag 12 april 2010 @ 11:08:22 #273
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_80218563
quote:
Op maandag 12 april 2010 11:02 schreef Duvel het volgende:

[..]

Ja, maar dat telde ik niet mee eigenlijk, dat valt meer onder aanpassing Flevolijn.
Mja, precies dat stukje is nieuw, omdat de lijn van Lelydorp naar het opstelterrein enkelsporig was.
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_80218972
quote:
Op maandag 12 april 2010 08:10 schreef Duvel het volgende:

[..]

Tof, ik zie alleen nog geen nieuw spoor, wel veel rijplaten?
Je hebt gelijk, op sommige foto's lijkt het spoor maar zijn gewoon rijplaten.
............................
  maandag 12 april 2010 @ 12:06:55 #275
100657 SingleCoil
Gezinshoofd
pi_80220488
Welke bevoegdheden heeft zo'n S&V-medewerker eigenlijk? Moet je überhaupt wel doen wat die mensen zeggen? Mogen ze je aanhouden? Mogen ze je bagage doorzoeken, of je fouilleren?
Mu!
  maandag 12 april 2010 @ 12:12:18 #276
204963 Kankerkachelsverkopert
2 halen, 3 betalen!
pi_80220631
quote:
Op maandag 12 april 2010 12:06 schreef SingleCoil het volgende:
Welke bevoegdheden heeft zo'n S&V-medewerker eigenlijk? Moet je überhaupt wel doen wat die mensen zeggen? Mogen ze je aanhouden? Mogen ze je bagage doorzoeken, of je fouilleren?
Burgerarrestaties mogen, dus hun mogen dat ook maar dat werkt niet als je knuppelt iemand neer en belt de politie. En in je bagage en je zakken hebben ze waarschijnlijk niks te zoeken.
  maandag 12 april 2010 @ 12:15:52 #277
70076 Alicey
Miss Speedy
pi_80220752
quote:
Op maandag 12 april 2010 12:12 schreef Kankerkachelsverkopert het volgende:

Burgerarrestaties mogen
Nee, die mogen niet.
  Redactie Frontpage / Sport maandag 12 april 2010 @ 12:17:09 #278
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_80220790
quote:
Op maandag 12 april 2010 12:15 schreef Alicey het volgende:

[..]

Nee, die mogen niet.
Ze mogen wel, mits je geen geweld gebruikt en iemand snel aan de politie overdraagt
Altijd onderweg naar het avontuur
  maandag 12 april 2010 @ 12:18:39 #279
70076 Alicey
Miss Speedy
pi_80220839
quote:
Op maandag 12 april 2010 12:17 schreef Peterselieman het volgende:

Ze mogen wel, mits je geen geweld gebruikt en iemand snel aan de politie overdraagt
Wat dus geen arrestatie is. Verder mag zoiets uitsluitend bij heterdaad en niet bij een of ander vaag vermoeden.
  Redactie Sport maandag 12 april 2010 @ 12:22:18 #280
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_80220945
Een aantal S&V'ers zijn ook BOA, die mogen wat meer dan de anderen (kaartjes controleren bijvoorbeeld)
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  Redactie Frontpage / Sport maandag 12 april 2010 @ 12:24:15 #281
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_80220997
quote:
Op maandag 12 april 2010 12:18 schreef Alicey het volgende:

[..]

Wat dus geen arrestatie is.
In zekere zin wel, alleen is het systeem hier veel minder vergaand dan in de VS waar bijvoorbeeld Bounty Hunters actief zijn
quote:
Verder mag zoiets uitsluitend bij heterdaad en niet bij een of ander vaag vermoeden.
uiteraard
Altijd onderweg naar het avontuur
  maandag 12 april 2010 @ 12:27:42 #282
100657 SingleCoil
Gezinshoofd
pi_80221117
Ik kan me voorstellen dat ze je de trein uit mogen zetten. Maar verder? Identiteit vragen? Vasthouden tot de politie er is? Ondervragen? Fouilleren? Ik denk het allemaal niet...
Mu!
  maandag 12 april 2010 @ 12:30:40 #283
70076 Alicey
Miss Speedy
pi_80221204
quote:
Op maandag 12 april 2010 12:24 schreef Peterselieman het volgende:

In zekere zin wel, alleen is het systeem hier veel minder vergaand dan in de VS waar bijvoorbeeld Bounty Hunters actief zijn
[..]

uiteraard
Dus heb je er ook niet zoveel aan, want dat is iets waar ik me tegen mag verdedigen.
  maandag 12 april 2010 @ 12:36:16 #284
141414 NordicBlue
Iets met Noord en Blauw Zeker?
pi_80221394
Zal vast wel in de algemene voorwaarden van de NS staan, dat je er mee akkoord gaat dat NS personeel X en Y mag doen.
  maandag 12 april 2010 @ 12:36:50 #285
100657 SingleCoil
Gezinshoofd
pi_80221418
ach, als dat onwettig is mogen ze het uiteindelijk toch niet.
Mu!
  maandag 12 april 2010 @ 12:41:11 #286
70076 Alicey
Miss Speedy
pi_80221573
quote:
Op maandag 12 april 2010 12:36 schreef NordicBlue het volgende:
Zal vast wel in de algemene voorwaarden van de NS staan, dat je er mee akkoord gaat dat NS personeel X en Y mag doen.
Tja, ze kunnen van alles in hun voorwaarden zetten, maar dat betekent niet dat ze dat dan mogen doen. Ze kunnen je in dat geval hooguit de trein uitzetten wanneer je weigert je aan die voorwaarden te conformeren - Behoudens die zaken waarin de wet voorziet.
pi_80221661
quote:
Op maandag 12 april 2010 10:25 schreef dennistd het volgende:
Mja, soms heb ik wel eens het idee dat dat S&V-volk zonder enige opleiding van een beveiligingsbedrijf is overgenomen...
Het zijn een beetje de parkeerwachters van het spoor
  maandag 12 april 2010 @ 12:48:03 #288
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_80221813
quote:
Op maandag 12 april 2010 12:43 schreef TeringHenkie het volgende:

[..]

Het zijn een beetje de parkeerwachters van het spoor
Zelfde niveau ja.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_80222583
Voor de dicussie over Boa's

zie :http://www.justitie.nl/onderwerpen/opsporing_en_handhaving/boa/

boa's zijn te herkennen aan:

http://www.justitie.nl/on(...)ing/boa/boa_insigne/

Ze zijn veel meer dan een gemiddelde beveiliger (lees burger)

Maar hebben minder bevoegdheden dan Opsporing Ambtenaren (Douane, Politie, Marechaussee, enz)

Ze mogen dus kort gezegd:

Staande houden, Proces Verbaal opmaken, Vasthouden tot de politie komt, Om identiteitspapieren vragen.
  maandag 12 april 2010 @ 14:05:10 #290
100657 SingleCoil
Gezinshoofd
pi_80224809
...het gaat zelfs nog een beetje verder. De S&V-teams van de NS én de hoofdconducteur hebben de BOA bevoegdheid met geweldsbevoegdheid. Ze mogen je dus o.m.:

staande houden
om identificatie vragen
bij verzet vast nemen, bijv. mbv handboeien
bij geweldpleging van jouw kant gebruik maken van o.m. wapenstok en pepperspray
met een goede reden fouilleren
vast houden en aan de politie overdragen

Kortom: zowat hetzelfde als oom agent
Mu!
  maandag 12 april 2010 @ 14:58:17 #291
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_80227152
Ja, en dat is nogal een lijstje om gek van te worden. Een BOA mag dan wel veel, maar alsnog niet alles, en er zullen vast genoeg BOA's zijn die 'iets' buiten hun boekje (proberen) te gaan.

Ik ben nu bezig met een klachtenbrief te schrijven, welke ik schriftelijk ga versturen en waarschijnlijk ook aangetekend. Dan kunnen hun ook nooit zeggen dat het niet ontvangen is. Daarnaast gaat er sowieso een kopie naar het OV-Loket / ROVER.

Deze 4 S&V'ers, welke uiteraard ook een BOA-bevoegdheid hebben, kwamen wel erg chagrijnig over (zie ik veel voorkomen bij de S&V'ers). Er werd daarnaast ook gedreigd dat ze de Spoorwegpolitie erbij gingen halen en dergelijke, waarop mijn antwoord kort en krachtig was: "Haal ze er maar bij, ik overtreedt geen enkele regel, en de agenten die dan komen, zullen vast de regels ook goed kennen, en me gelijk geven."
Maar nee, meneer haalde eerst zijn mede-collega's op Rotterdam C. erbij, om eerst voor simpelere oplossingen te kijken zoals: * Foto's verwijderen, * Geheugenkaart afstaan of dergelijke, waarbij ik bij géén van de opties akkoord ging, want ik zat niet fout.

Een S&V medewerker mag, lijkt mij, ook niet zomaar zulke dingen 'in beslag nemen'?
  maandag 12 april 2010 @ 15:02:28 #292
70076 Alicey
Miss Speedy
pi_80227317
quote:
Op maandag 12 april 2010 14:58 schreef greavy het volgende:

Deze 4 S&V'ers, welke uiteraard ook een BOA-bevoegdheid hebben, kwamen wel erg chagrijnig over (zie ik veel voorkomen bij de S&V'ers).
Zou jij niet chagrijnig worden als alles wat je gepresteerd hebt een halve parkeerwachter worden is?
quote:
Een S&V medewerker mag, lijkt mij, ook niet zomaar zulke dingen 'in beslag nemen'?
Nee. Ik zou althans geen reden weten waarom een S&V'er dat zou mogen. Maar hij kan het natuurlijk wel altijd vragen, want dan is het geen beslag.
  maandag 12 april 2010 @ 15:10:44 #293
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_80227635
quote:
Op maandag 12 april 2010 14:58 schreef greavy het volgende:
Ik ben nu bezig met een klachtenbrief te schrijven, welke ik schriftelijk ga versturen en waarschijnlijk ook aangetekend. Dan kunnen hun ook nooit zeggen dat het niet ontvangen is. Daarnaast gaat er sowieso een kopie naar het OV-Loket / ROVER.
Laat je 'm nog even door iemand nakijken, want een zinsnede als "hierbij stuur ik u schriftelijk me klachtenbrief" maakt je zaak niet sterker.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_80227854
Inderdaad, post hier de brief voor het versturen ervan.
  maandag 12 april 2010 @ 15:47:39 #295
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_80229016
Ik zal hem vanavond of morgenochtend even, door middel van een linkje naar een Word-bestand, hier posten.

Een tip die ik ontvangen heb van een vriend is wel een uiterste reactietermijn stellen van (bijvoorbeeld) 3 weken.
Hierbij verstuur ik ook een kopie naar het OV-loket.
pi_80231150
Greavy, het kan zijn dat ik iets mis doordat ik nu met de mobiele layout dit topic lees, maar ik ik mis je verhaal volgens mij..?

Wat is er gebeurd?
Op vrijdag 12 augustus 2005 01:46 schreef ElisaB het volgende:
Wat is SHERMAN leuk he Bloes O+
  Redactie Sport maandag 12 april 2010 @ 17:03:51 #297
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_80231922
quote:
Op maandag 12 april 2010 16:44 schreef SHERMAN het volgende:
Greavy, het kan zijn dat ik iets mis doordat ik nu met de mobiele layout dit topic lees, maar ik ik mis je verhaal volgens mij..?

Wat is er gebeurd?
Treinentopic #222.
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_80231962
quote:
Op maandag 12 april 2010 16:44 schreef SHERMAN het volgende:
mobiele layout
FOK!sliver layout ftw.
pi_80233224
quote:
Op maandag 12 april 2010 17:03 schreef dennistd het volgende:

[..]

Treinentopic #222.
Thanks!

Begrijp ik nou goed dat je gewoon in de trein zat? ALs gewoon reiziger?
Op vrijdag 12 augustus 2005 01:46 schreef ElisaB het volgende:
Wat is SHERMAN leuk he Bloes O+
  maandag 12 april 2010 @ 20:54:10 #300
22002 MREn
Met de botte bijl meer plezier
pi_80240925
quote:
Op maandag 12 april 2010 12:43 schreef TeringHenkie het volgende:

[..]

Het zijn een beetje de parkeerwachters van het spoor
Parkeergestapo bedoel je...
"Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
pi_80241003
Alles is nu wel besproken. Topic closed.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')