abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_132303009
Welkom in alweer een nieuw deel van deze legendarische reeks.



>> Algemeen
In dit topic kun je terecht met al je vragen, opmerkingen, foto's en verslagen met betrekking tot het reizen met de trein. Voor algemene informatie over vervoersbedrijven, materieel, spoorlijnen, etc. verwijzen we je graag naar de betreffende categorie op Wikipedia.

Een korte introductie van de vaste bezoekers, die je van harte welkom heten:

danica.jpg ziggyziggyziggy, mag je de schuld geven van vertraging in het Noorden.
fokavatar.jpg Dr_Flash, Grootste AnsaldoBredaFanBoy van de Lage Landen.
dragonfly.jpg Scarlet_Dragonfly, random betweter die een hekel heeft aan OV-chipkaart-haters.
sncfblob.jpg James1988, geilt op treinenbouwer Alstom en hogesnelheidstreinen. Voor al uw TGV-Bar-rijtuig vouchers.
fokplaat.jpg DriekOplopers, doet goede dingen namens en voor de reiziger.
pilsklein.jpg Yreal, vindt de infrastructuur/logistiek interessant en wordt sowieso opgewonden van alles met meer dan 1000 pk.
CIMG0149(res).gif greavy, vindt de OV-chipkaart maar niks en ziet i.p.v. het huidige materieel liever overal VIRM's rijden.
h-bahn.jpg bork, voor alle mooie plaatjes, kloppende info en kindvriendelijke verhalen.
162.gif Crientj, Ginger, Servexmeisje en inspiratieloos. Eet graag 714's.
Darkwing.jpg Darkwing_Duck, Parijskenner en liefhebber van kleine spoorlanden
koplopert.jpg Flodder450, Is een keer komen aanlopen en is sindsdien van de partij in deze reeks!
thuinslang.png b2py, Alcoholist, onheilsprofeet en zeurpiet met een spoorhobby.
kupton.jpg Ireyon, de Baas van Roosendaal, die het wel weet.
psm753.jpg Peterselieman, PSM voor intimi, vooral uw kruidvatkaartjes over de grens.
sportnieuwsd.gif dennistd, Fotograferende buschauffeur
dld.jpg Zug-Chef, Arrivalover die alle badslipperexpressen hekelt

Nietszeggende TVP's en zwaaihandjes worden niet op prijs gesteld (daar is de knop "volg topic" voor), een leuke anekdote of foto is daarentegen altijd welkom. Regelmatig terugkerende vragen zijn hieronder beantwoord, lees dit dus goed door voordat je jouw vraag alsnog in dit topic plaatst. Voor de treinnummerfetishisten: gaarne bij het treinnummer ook vertrektijden en afgelegde route vermelden. Bij bezwaar: www.somda.nl.



>> Vragen en opmerkingen over andersoortig railtransport
In dit topic komt vooral het vervoer in reizigerstreinen aan bod, maar een goederentrein tussendoor is een leuke afwisseling. Over metro's en trammetjes doen we ook niet al te moeilijk, al zijn daar wel aparte topics voor aanwezig.

>> Met de Studenten OV-Chipkaart in internationale (hogesnelheids-)treinen reizen
Met je Studenten OV-Chipkaart mag je binnen Nederland gratis reizen in de IC Berlijn (Schiphol - Hengelo) en in de ICE (Amsterdam - Arnhem) Voor de Fyra (Amsterdam - Breda via de HSL-Zuid) moet een toeslag worden betaald. De toeslag voor de Fyra bedraagt ¤2,30 enkele reis (2e klas), ongeacht het traject. Deze toeslag is in de kaartautomaat op elk station te koop. In de Thalys is je Studenten OV-Chipkaart niet geldig.
Voor algemene informatie over het reizen met je Studenten OV-Chipkaart kun je het beste op de website terecht.

>> Reizen over de HSL-Zuid
NS Hispeed rijdt ieder halfuur een pendeldienst tussen Amsterdam en Breda via de HSL-Zuid. De reistijd tussen Schiphol en Rotterdam bedraagt hierdoor nog maar 26 minuten en tussen Schiphol en Breda slechts 53 minuten. NS Hispeed voert deze dienst uit onder de naam Fyra. Voor Fyra dient, naast een gewoon kaartje, een toeslag aangeschaft te worden. Deze is verkrijgbaar in de kaartautomaat of kan je voor 10,- in de trein zelf aanschaffen. Bij de kaartautomaat betaal je ¤2,30 voor een enkele reis (2e klas), ongeacht het traject.

Ook de Thalys rijdt over de HSL-Zuid. Op de hele traject gaan alle remmen los en rijdt hij met 300km/h richting Rotterdam en daarna naar Antwerpen. Hierdoor duurt de reis van Amsterdam naar Parijs nog maar 3:18 uur. Een rit met Thalys is alleen mogelijk met een reservering, reserveren is drie maanden van tevoren mogelijk via o.a. NsHispeed of Voyages-SNCF.

>> Intercity's Den Haag - Brussel
Er rijden vanaf nu 8 intercity's per dag tussen Den Haag HS en Brussel Zuid. Met geluk kan dit in oktober uitgebreid worden naar 10. Wat daarna gebeurt, weet niemand.

>> Reizen met Kruidvatkaartjes en andere (actie-)dagkaarten
Dagkaarten zijn geldig op elk traject in Nederland, ongeacht het vervoersbedrijf dat er rijdt. Net als met een Studenten OV-Chipkaart, moet ook met een dagkaart voor ICE en Fyra een toeslag aangeschaft worden en mag er niet met Thalys gereisd worden.

>> Afkortingen en treinserienummers
Er komen in dit topic regelmatig afkortingen en treinserienummers langs, die voor de nieuwe bezoeker erg verwarrend kunnen zijn. De betekenis van een afkorting vind je hier, voor een treinserie kun je hier terecht.
Voor informatie over Wijzigingsbladen wat betreft materieelinzet, LM-ritten, splitsen en combineren en dergelijke kan je op deze website terecht. Zie ook dit filmpje voor onze mening over afkortingen:
>> Geldigheid Studenten OV-chipkaart, Voordeelurenkaart, etc. op feestdagen
De feestdagen in 2013 zijn als volgt: Dinsdag 1 januari (nieuwjaarsdag), zondag 31 maart (eerste paasdag), maandag 1 april (tweede paasdag), dinsdag 30 april (Koninginnedag), zondag 5 mei (Bevrijdingsdag), donderdag 9 mei (Hemelvaartsdag), zondag 19 mei (eerste pinksterdag), maandag 20 mei (tweede pinksterdag), woensdag 25 december (eerste kerstdag), donderdag 26 december (tweede kerstdag).
Bovenstaand rijtje is onder voorbehoud. Kijk bij twijfel altijd nog even op de website van DUO. Wanneer je hier komt klagen dat je een boete hebt gekregen op een dag die hierboven niet staat vermeld, lachen we je uit.

>> Waarom rijdt die kuttrein zo langzaam? :(
Misschien mag hij wel gewoon niet harder. Hier kun je precies zien hoe hard treinen waar mogen rijden ^O^

>> Hoeveel kilometer heb ik met de trein gereden?
Er zijn verschillende hulpmiddelen om te berekenen hoeveel kilometer je hebt afgelegd:
Blijbol.
• De tariefeenhedenkaart van NS met bijbehorende detailkaarten voor grootstedelijke gebieden.
• De planner van de NMBS voor België (gewoon doen alsof je een kaartje gaat kopen).
jizdenka internationaal (niet altijd even betrouwbaar).
• Als joker _O_ : De tariefcalculator van DB Netz voor binnen Duitsland.



>> Verhalen
Er worden af en toe verhalen geschreven over oude stations, spoorlijnen of huidige werkzaamheden.
De tot nu toe gemaakte verhalen staan hieronder;
Hoek van Holland Haven - von_Preussen
Kesteren - Dr_Flash
Buitenpost - Peterselieman
Newcastle Central Station - bork
IJmondlijn - von_Preussen
Harlingen (- Haven) - Greavy
Station Hoek van Holland Haven, een stuk vergane glorie - Greavy
Station Nijverdal en Nijverdal West - De laatste dag in de "oude" situatie - Greavy

>> Tripreports
Hieronder staan een aantal interessante (foto)reportages die door diverse topic-diehards gemaakt zijn;
Reis door België, met name op station Binche - Dr_Flash
6834 kilometer InterRail - Igen
Vakantie in Oostenrijk - Dr_Flash
Polen - Zug-Chef
Eerste Klas door Nederland - Ireyon
Zwitserland - sander89
De spoorlijn door Liechtenstein - SvMp
Monaco - KapiteinT
Koninklijke wachtkamers - Bork
NVBS Excursie naar de bruinkoolmijnen - Dr_Flash
Met Interrail door midden- en zuid-Europa - Ireyon
InterRail naar Midden-, Zuid- en Zuidoost-Europa - Irritatie100
Treinen rond Basel - Dr_Flash
Station Visé - KapiteinT
InnoTrans 2010 - James1988
Onthulling 10 jaar ICE - Ireyon
Reisje voor het goede doel - Greavy
Treinen in Japan deel 1 en deel 2 - Igen
Berlijn, Praag, Wenen en Budapest - Zug-Chef
Dreiländereck (Deutschland - Polen - Tsjechie) - bork
Europabahn/Rheintalbahn - bork
AnsaldoBreda en Napels op hun best - Dr_Flash
Trein en tram in Lissabon deel 1 en deel 2 - Zug-Chef

>> Achter de schermen
De cabine van een Class 66 - Monopoly
De cabine van een G-2000 - Monopoly
De cabine van een DM'90 - Monopoly
Fotoverslag over de NS1700 - GlenSpey
Fotoverslag over VIRM - GlenSpey
De cabine van een Traxx (BR 186) - Mirgeam
De cabine van een G1206 - Mirgeam
Traffic Control Brussel: Open Bedrijvendag 2012 - Greavy
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_132303150
Thanks voor de OP edit :).
pi_132303193
Nog even over dat voorbijrijden van stations (vorige editie van deze prachtige reeks): De NS kan niet zeggen hoe vaak dat gebeurt. Brief op poten naar Mansveld omdat ze dat nog blijkt te accepteren en zelfs te verdedigen ook.

http://www.voorbeterov.nl/131018.php
pi_132303222
Mansveld begint in de gaten te krijgen hoe ze genaaid is door Melly Schulds.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_132303239
quote:
14s.gif Op vrijdag 18 oktober 2013 19:24 schreef Dr_Flash het volgende:
Mansveld begint in de gaten te krijgen hoe ze genaaid is door Melly Schulds.
:Y
pi_132303272
quote:
0s.gif Op vrijdag 18 oktober 2013 19:25 schreef DriekOplopers het volgende:

[..]

:Y
Het wordt tijd dat er een eerlijk iemand uit het vakgebied op die plek komt te zitten ipv mevrouw Mansveld.

Gewoon iemand met verstand van zaken en die niet pro NS of een ander bedrijf is. Gewoon om het spoor beter te maken voor iedereen, en die de ballen heeft om keihard nee durven te zeggen tegen onrechtmatigheid van sommige vervoerders.
  Redactie Sport vrijdag 18 oktober 2013 @ 19:28:09 #7
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_132303306
Ik stel voor om haar te vervangen door de vaste bezoekers van het treinentopic. Komt een stuk meer zinnigs uit :Y
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_132303312
quote:
0s.gif Op vrijdag 18 oktober 2013 18:56 schreef James1988 het volgende:

[..]

Walgelijke grafstem :r :r :r
Idd, wordt nu echt omgeroepen alsof we allemaal een stel debielen zijn. -O-
  vrijdag 18 oktober 2013 @ 19:28:49 #9
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_132303331
quote:
14s.gif Op vrijdag 18 oktober 2013 19:26 schreef Monopoly het volgende:

[..]

Het wordt tijd dat er een eerlijk iemand uit het vakgebied op die plek komt te zitten ipv mevrouw Mansveld.

Gewoon iemand met verstand van zaken en die niet pro NS of een ander bedrijf is. Gewoon om het spoor beter te maken voor iedereen, en die de ballen heeft om keihard nee durven te zeggen tegen onrechtmatigheid van sommige vervoerders.
Waar moet ik tekenen?
pi_132303406
quote:
0s.gif Op vrijdag 18 oktober 2013 19:28 schreef James1988 het volgende:

[..]

Waar moet ik tekenen?
Op Jeroen Dijsselbloem zijn voorhoofd.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  vrijdag 18 oktober 2013 @ 19:32:19 #11
22818 V2
Deze ruimte is te huur!
pi_132303460
Met een scherp geslepen potlood! Zet een ferme punt achter je naam!
As far as we know, our computer has never had an undetected error.
pi_132303485
quote:
7s.gif Op vrijdag 18 oktober 2013 19:30 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Op Jeroen Dijsselbloem zijn voorhoofd.
Inderdaad. Want niet de minister of staatssecretaris van IenM maakt de dienst uit, maar de minister van FIN.
pi_132303508
quote:
12s.gif Op vrijdag 18 oktober 2013 19:32 schreef V2 het volgende:
Met een scherp geslepen potlood! Zet een ferme punt achter je naam!
_O_

* Monopoly gaat Inglorious Bastards maar weer eens opzetten. :D
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 18 oktober 2013 @ 19:37:58 #14
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_132303671
quote:
0s.gif Op vrijdag 18 oktober 2013 19:28 schreef dennistd het volgende:
Ik stel voor om haar te vervangen door de vaste bezoekers van het treinentopic. Komt een stuk meer zinnigs uit :Y
ik zoek nog werk, dus ik hou me aanbevolen :P
Altijd onderweg naar het avontuur
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 18 oktober 2013 @ 19:38:57 #15
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_132303710
quote:
14s.gif Op vrijdag 18 oktober 2013 19:26 schreef Monopoly het volgende:

[..]

Het wordt tijd dat er een eerlijk iemand uit het vakgebied op die plek komt te zitten ipv mevrouw Mansveld.
Mansveld wordt straks jouw en mijn burgemeester, let maar op
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_132303876
quote:
14s.gif Op vrijdag 18 oktober 2013 19:38 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Mansveld wordt straks jouw en mijn burgemeester, let maar op
Mansveld ipv Rehwinkel?
Ik dacht dat het niet slechter kon maar het ongelijk wordt bewezen :')
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 18 oktober 2013 @ 19:44:30 #17
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_132303906
quote:
14s.gif Op vrijdag 18 oktober 2013 19:43 schreef Monopoly het volgende:

[..]

Mansveld ipv Rehwinkel?
Ik dacht dat het niet slechter kon maar het ongelijk wordt bewezen :')
Het kan nog slechter: Henk Bleker

maar het kan ook beter: Sharon Dijksma
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_132303953
quote:
14s.gif Op vrijdag 18 oktober 2013 19:43 schreef Monopoly het volgende:

[..]

Mansveld ipv Rehwinkel?
Rehwinkel? Mister wacht-op-wachtgeld-geld? :D :')
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_132304020
quote:
10s.gif Op vrijdag 18 oktober 2013 19:45 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Rehwinkel? Mister wacht-op-wachtgeld-geld? :D :')
Ja, die mafklapper was/is mijn burgemeester :')_!
Triest.
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 18 oktober 2013 @ 19:51:31 #20
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_132304132
quote:
10s.gif Op vrijdag 18 oktober 2013 19:45 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Rehwinkel? Mister wacht-op-wachtgeld-geld? :D :')
ja. is gewogen en te licht bevonden voor Groningen
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_132304199
Voor al wie het weten wil: die oerlelijke schijttunnel vol zwervers van station Brussel-Centraal naar het gelijknamige metrostation is volledig vernieuwd. Het ziet er stukken beter uit dan eerst in ieder geval.
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 18 oktober 2013 @ 19:56:19 #22
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_132304280
Gasselterboerveenschemond is ook in het nieuws. De STAR is er niet blij mee dat er een wegversperring opgeheven is, omdat de spoorbrug erboven na een aanrijding los zit

http://www.rtvdrenthe.nl/(...)lterboerveenschemond
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_132304407
quote:
15s.gif Op vrijdag 18 oktober 2013 19:56 schreef Peterselieman het volgende:
Gasselterboerveenschemond is ook in het nieuws. De STAR is er niet blij mee dat er een wegversperring opgeheven is, omdat de spoorbrug erboven na een aanrijding los zit

http://www.rtvdrenthe.nl/(...)lterboerveenschemond
Bloeiende metropool dat Gasselterboerveenschemond
Gebeurd van alles daar. Criminaliteit viert hoogtij :D

Toch wel bizar, je moet toch een aardige kronkel in je kop hebben als je die betonblokken weg haalt :')
Sommige mensen :')
  vrijdag 18 oktober 2013 @ 20:03:47 #24
371603 Mr_Klaasje
Brekebeen in actie!
pi_132304495
quote:
15s.gif Op vrijdag 18 oktober 2013 19:51 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

ja. is gewogen en te licht bevonden voor Groningen
Nou.. Ik ken niet veel ergere poppenkasten dan de gemeentepolitiek van Groningen. Pff.. Muiden is er niets bij.
pi_132304530
Langste plaatsnaam van Nederland toch? :?
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')