abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  vrijdag 31 mei 2013 @ 16:57:32 #1
371603 Mr_Klaasje
Brekebeen in actie!
pi_127254397

Welkom in alweer een nieuw deel van deze legendarische reeks.



>> Algemeen
In dit topic kun je terecht met al je vragen, opmerkingen, foto's en verslagen met betrekking tot het reizen met de trein. Voor algemene informatie over vervoersbedrijven, materieel, spoorlijnen, etc. verwijzen we je graag naar de betreffende categorie op Wikipedia.

Een korte introductie van de vaste bezoekers, die je van harte welkom heten:

danica.jpg ziggyziggyziggy, mag je de schuld geven van vertraging in het Noorden.
fokavatar.jpg Dr_Flash, heeft niet zoveel met dit soort lijstjes.
dragonfly.jpg Scarlet_Dragonfly, random betweter die een hekel heeft aan OV-chipkaart-haters.
sncfblob.jpg James1988, geilt op treinenbouwer Alstom en hogesnelheidstreinen. Vooral al uw TGV-Bar-rijtuig vouchers.
fokplaat.jpg DriekOplopers, doet goede dingen namens en voor de reiziger.
pilsklein.jpg Yreal, vindt de infrastructuur/logistiek interessant en wordt sowieso opgewonden van alles met meer dan 1000 pk.
CIMG0149(res).gif greavy, vindt de OV-chipkaart maar niks en ziet i.p.v. het huidige materieel liever overal VIRM's rijden.
eus.jpg bork, voor alle mooie plaatjes, kloppende info en kindvriendelijke verhalen.
monopoly%20spin.gif Monopoly, Machinist (in opleiding). Voor al uw veiligheidsvestjes en foto's op emplacementen.
162.gif Crientj, Ginger, ex-servexmeisje en inspiratieloos. Eet graag 714's.
ouigoo.png Darkwing_Duck, beoefent zijn spoorhobby in de regio Parijs.
koplopert.jpg Flodder450, Is een keer komen aanlopen en is sindsdien van de partij in deze reeks!
fyrav250_60x60.png b2py, Alcoholist, onheilsprofeet en zeurpiet met een spoorhobby.
kupton.jpg Ireyon, de Baas van Roosendaal, die het wel weet.
psm753.jpg Peterselieman, PSM voor intimi, voor al u Kruidvatkaartjes over de grens.


Nietszeggende TVP's en zwaaihandjes worden niet op prijs gesteld (daar is de knop "volg topic" voor), een leuke anekdote of foto is daarentegen altijd welkom. Regelmatig terugkerende vragen zijn hieronder beantwoord, lees dit dus goed door voordat je jouw vraag alsnog in dit topic plaatst. Voor de treinnummerfetishisten: gaarne bij het treinnummer ook vertrektijden en afgelegde route vermelden. Bij bezwaar: www.somda.nl.



>> Vragen en opmerkingen over andersoortig railtransport
In dit topic komt vooral het vervoer in reizigerstreinen aan bod, maar een goederentrein tussendoor is een leuke afwisseling. Over metro's en trammetjes doen we ook niet al te moeilijk, al zijn daar wel aparte topics voor aanwezig.

>> Met de Studenten OV-Chipkaart in internationale (hogesnelheids-)treinen reizen
Met je Studenten OV-Chipkaart mag je binnen Nederland gratis reizen in de IC Berlijn (Schiphol - Hengelo) en in de ICE (Amsterdam - Arnhem) Voor de Fyra (Amsterdam - Breda via de HSL-Zuid) moet een toeslag worden betaald. De toeslag voor de Fyra bedraagt ¤2,30 enkele reis (2e klas), ongeacht het traject. Deze toeslag is in de kaartautomaat op elk station te koop. In de Thalys is je Studenten OV-Chipkaart niet geldig.
Voor algemene informatie over het reizen met je Studenten OV-Chipkaart kun je het beste op de website terecht.

>> Reizen over de HSL-Zuid
NS Hispeed rijdt ieder halfuur een pendeldienst tussen Amsterdam en Breda via de HSL-Zuid. De reistijd tussen Schiphol en Rotterdam bedraagt hierdoor nog maar 26 minuten en tussen Schiphol en Breda slechts 53 minuten. NS Hispeed voert deze dienst uit onder de naam Fyra. Voor Fyra dient, naast een gewoon kaartje, een toeslag aangeschaft te worden. Deze is verkrijgbaar in de kaartautomaat of kan je voor 10,- in de trein zelf aanschaffen. Bij de kaartautomaat betaal je ¤2,30 voor een enkele reis (2e klas), ongeacht het traject.

Ook de Thalys rijdt over de HSL-Zuid. Op de hele traject gaan alle remmen los en rijdt hij met 300km/h richting Rotterdam en daarna naar Antwerpen. Hierdoor duurt de reis van Amsterdam naar Parijs nog maar 3:18 uur. Een rit met Thalys is alleen mogelijk met een reservering, reserveren is drie maanden van tevoren mogelijk via o.a. NsHispeed of TGV-Europe.

>> Fyra Amsterdam<->Brussel
Met ingang van 18 januari is de Fyra-treindienst tussen Amsterdam en Brussel voor onbepaalde tijd opgeschort. Dit is besloten naar aanleiding van beschadiging aan het materieel door winterse omstandigheden. Internationaal reizen over de HSL kan hierdoor uitsluitend met Thalys. Het alternatief is een 1x per twee uur rijdende intercity Den Haag HS-Brussel (in het weekend tot Antwerpen) over het klassieke spoor. Reizigers met een kaartje naar België mogen zonder toeslag gebruik maken van de Fyra Amsterdam-Rotterdam. Verder rijdt er ook nog gewoon elk uur een stoptrein Roosendaal-Antwerpen.

>> Reizen met Kruidvatkaartjes en andere (actie-)dagkaarten
Dagkaarten zijn geldig op elk traject in Nederland, ongeacht het vervoersbedrijf dat er rijdt. Net als met een Studenten OV-Chipkaart, moet ook met een dagkaart voor ICE en Fyra een toeslag aangeschaft worden en mag er niet met Thalys gereisd worden.

>> Afkortingen en treinserienummers
Er komen in dit topic regelmatig afkortingen en treinserienummers langs, die voor de nieuwe bezoeker erg verwarrend kunnen zijn. De betekenis van een afkorting vind je hier, voor een treinserie kun je hier terecht.
Voor informatie over Wijzigingsbladen wat betreft materieelinzet, LM-ritten, splitsen en combineren en dergelijke kan je op deze website terecht. Zie ook dit filmpje voor onze mening over afkortingen:
>> Geldigheid Studenten OV-chipkaart, Voordeelurenkaart, etc. op feestdagen
De feestdagen in 2013 zijn als volgt: Dinsdag 1 januari (nieuwjaarsdag), zondag 31 maart (eerste paasdag), maandag 1 april (tweede paasdag), dinsdag 30 april (Koninginnedag), zondag 5 mei (Bevrijdingsdag), donderdag 9 mei (Hemelvaartsdag), zondag 19 mei (eerste pinksterdag), maandag 20 mei (tweede pinksterdag), woensdag 25 december (eerste kerstdag), donderdag 26 december (tweede kerstdag).
Bovenstaand rijtje is onder voorbehoud. Kijk bij twijfel altijd nog even op de website van DUO. Wanneer je hier komt klagen dat je een boete hebt gekregen op een dag die hierboven niet staat vermeld, lachen we je uit.

>> Waarom rijdt die kuttrein zo langzaam? :(
Misschien mag hij wel gewoon niet harder. Hier kun je precies zien hoe hard treinen waar mogen rijden ^O^

>> Hoeveel kilometer heb ik met de trein gereden?
Er zijn verschillende hulpmiddelen om te berekenen hoeveel kilometer je hebt afgelegd:
Blijbol.
• De tariefeenhedenkaart van NS met bijbehorende detailkaarten voor grootstedelijke gebieden.
• De planner van de NMBS voor België (gewoon doen alsof je een kaartje gaat kopen).
jizdenka internationaal (niet altijd even betrouwbaar).
• Als joker _O_ : De tariefcalculator van DB Netz voor binnen Duitsland.



>> Verhalen
Er worden af en toe verhalen geschreven over oude stations, spoorlijnen of huidige werkzaamheden.
De tot nu toe gemaakte verhalen staan hieronder;
Hoek van Holland Haven - von_Preussen
Kesteren - Dr_Flash
Buitenpost - Peterselieman
Newcastle Central Station - bork
IJmondlijn - von_Preussen
Harlingen (- Haven) - Greavy
Station Hoek van Holland Haven, een stuk vergane glorie - Greavy
Station Nijverdal en Nijverdal West - De laatste dag in de "oude" situatie - Greavy

>> Tripreports
Hieronder staan een aantal interessante (foto)reportages die door diverse topic-diehards gemaakt zijn;
Reis door België, met name op station Binche - Dr_Flash
6834 kilometer InterRail - Igen
Vakantie in Oostenrijk - Dr_Flash
Polen - Zug-Chef
Eerste Klas door Nederland - Ireyon
Zwitserland - sander89
De spoorlijn door Liechtenstein - SvMp
Monaco - KapiteinT
Koninklijke wachtkamers - Bork
NVBS Excursie naar de bruinkoolmijnen - Dr_Flash
Met Interrail door midden- en zuid-Europa - Ireyon
InterRail naar Midden-, Zuid- en Zuidoost-Europa - Irritatie100
Treinen rond Basel - Dr_Flash
Station Visé - KapiteinT
InnoTrans 2010 - James1988
Onthulling 10 jaar ICE - Ireyon
Reisje voor het goede doel - Greavy
Treinen in Japan deel 1 en deel 2 - Igen
Berlijn, Praag, Wenen en Budapest - Zug-Chef
Dreiländereck (Deutschland - Polen - Tsjechie) - bork
Europabahn/Rheintalbahn - bork

>> Achter de schermen
De cabine van een Class 66 - Monopoly
De cabine van een G-2000 - Monopoly
De cabine van een DM'90 - Monopoly
Fotoverslag over de NS1700 - GlenSpey
Fotoverslag over VIRM - GlenSpey
De cabine van een Traxx (BR 186) - Mirgeam
De cabine van een G1206 - Mirgeam
Traffic Control Brussel: Open Bedrijvendag 2012 - Greavy

[ Bericht 0% gewijzigd door Mr_Klaasje op 31-05-2013 18:17:59 ]
pi_127254436
Overigens worden vanaf aanstaande maandag alle SLT's aangepast na feedback van de afgelopen jaren, zij krijgen een 'retrofit' waarbij alle stellen identiek worden gemaakt en verbeterd. Doorlooptijd drie maanden.
pi_127254446
Puike presentatie. Kan men hier wat van leren.
pi_127254447
hee!
  vrijdag 31 mei 2013 @ 16:58:46 #5
141482 Q.
JurassiQ
pi_127254471
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 mei 2013 16:58 schreef Zug-Chef het volgende:
Puike presentatie. Kan men hier wat van leren.
Respect voor de NMBS. Duidelijke taal.
For great justice!
pi_127254523
Ik geloof er niks van dat de ns stopt met de fyra, dat kan helemaal niet.
  vrijdag 31 mei 2013 @ 17:01:01 #7
309210 Beardy
Echte mannen hebben een baard.
pi_127254576
De OV chipkaart, daar heb ik een probleem mee.

Nee, nee, niet qua niet werken; ik moest een nieuwe en die (RET anoniem kaartje) had al snel last van een afbladderende toplaag, beginnend op de hoeken. Toeval, dacht ik, maar goed; in Den Haag een nieuwe gehaald van de NS. Die nu - U raadt het al - redelijk last heeft van een afbladderende toplaag, op de hoeken en lags één lange zijde.

Dus VRAAGJE; hebben meer Fok!kers daar last van?
pi_127254580
Ansaldobleh volgens het nieuws :P
pi_127254600
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 mei 2013 16:59 schreef icloud het volgende:
Ik geloof er niks van dat de ns stopt met de fyra, dat kan helemaal niet.
Hoezo? Nu wordt nog duidelijker dat de treinen zeer onveilig zijn.
  Redactie Sport vrijdag 31 mei 2013 @ 17:01:24 #10
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_127254602
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 mei 2013 16:59 schreef icloud het volgende:
Ik geloof er niks van dat de ns stopt met de fyra, dat kan helemaal niet.
Ik zie het ook niet snel gebeuren, hoewel dat wel de beste oplossing zou zijn (kijk naar de problemen die de Denen nu nog altijd hebben). Dan is het maar jammer van het geld (dat we hoogstwaarschijnlijk niet terugkrijgen), maar nog jaren zoveel gedoe kun je ook niet hebben.
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  vrijdag 31 mei 2013 @ 17:01:37 #11
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_127254613
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 mei 2013 16:59 schreef icloud het volgende:
Ik geloof er niks van dat de ns stopt met de fyra, dat kan helemaal niet.
De V250 komt België in ieder geval niet meer in. Wat NS met de V250 gaat doen is nog maar de vraag.

Als je Descheemaecker's verhaal een beetje hebt gevolgd weet je nu dat de trein op alle plekken kut is, dat de systemen niet gemaakt zijn voor 250 km/h, dat een revisie wel 2 jaar kan duren, enz.
  Redactie Sport vrijdag 31 mei 2013 @ 17:02:13 #13
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_127254638
Het is afgelopen
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  vrijdag 31 mei 2013 @ 17:03:19 #14
391360 KnightSolaire
Praise the Sun
pi_127254687
quote:
2s.gif Op vrijdag 31 mei 2013 17:01 schreef Maegrim het volgende:
Ansaldobleh volgens het nieuws :P
'Ansaldobleh - bredda' :D
pi_127254715
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 mei 2013 17:01 schreef James1988 het volgende:

[..]

De V250 komt België in ieder geval niet meer in. Wat NS met de V250 gaat doen is nog maar de vraag.

Als je Descheemaecker's verhaal een beetje hebt gevolgd weet je nu dat de trein op alle plekken kut is, dat de systemen niet gemaakt zijn voor 250 km/h, dat een revisie wel 2 jaar kan duren, enz.
Ja dat weet ik, maar je denkt toch niet serieus dat ansaldo zijn treinen komt ophalen? en dat de ns vrolijk zijn geld terug krijgt?

Als het al gebeurt dan is het via een lange rechtsgang met waarschijnlijk een failliete ansaldobreda als gevolg.
pi_127254717
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 mei 2013 17:03 schreef KnightSolaire het volgende:

[..]

'Ansaldobleh - bredda' :D
Ik pleit voor de nieuwe TT als deze vol is.
Ansaldo..bleh..da
  vrijdag 31 mei 2013 @ 17:04:28 #18
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_127254742
Als ik zo alles eens op een rijtje zet mag ik blij zijn dat ik überhaupt nog leef: brand in batterijen, een loskomende metalen strip aan de bovenkant, roestende assen, inadequate remsystemen...
pi_127254767
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 mei 2013 17:03 schreef icloud het volgende:

[..]

Ja dat weet ik, maar je denkt toch niet serieus dat ansaldo zijn treinen komt ophalen? en dat de ns vrolijk zijn geld terug krijgt?

Als het al gebeurt dan is het via een lange rechtsgang met waarschijnlijk een failliete ansaldobreda als gevolg.
Laat die treinen door hun doorlichten in de werkplaats in Italië. Contract juridisch ontbinden, en je bent er vanaf :+
pi_127254778
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 mei 2013 17:04 schreef James1988 het volgende:
Als ik zo alles eens op een rijtje zet mag ik blij zijn dat ik überhaupt nog leef: brand in batterijen, een loskomende metalen strip aan de bovenkant, roestende assen, inadequate remsystemen...
Echt he! :o
  vrijdag 31 mei 2013 @ 17:05:24 #21
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_127254795
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 mei 2013 17:03 schreef icloud het volgende:

[..]

Ja dat weet ik, maar je denkt toch niet serieus dat ansaldo zijn treinen komt ophalen? en dat de ns vrolijk zijn geld terug krijgt?
NMBS had nog niet alles betaald, de voorschotten zijn gedekt door bankgaranties. Ik neem aan dat NS hetzelfde heeft gedaan, en in ieder geval een deel van het geld terugkrijgt.
quote:
Als het al gebeurt dan is het via een lange rechtsgang met waarschijnlijk een failliete ansaldobreda als gevolg.
AB gaat toch wel failliet, de solvabiliteit van dat bedrijf is in 10 jaar tijd gekelderd van -3% tot -50%. :X
pi_127254836
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 mei 2013 17:05 schreef James1988 het volgende:

[..]

NMBS had nog niet alles betaald, de voorschotten zijn gedekt door bankgaranties. Ik neem aan dat NS hetzelfde heeft gedaan, en in ieder geval een deel van het geld terugkrijgt.

[..]

AB gaat toch wel failliet, de solvabiliteit van dat bedrijf is in 10 jaar tijd gekelderd van -3% tot -50%. :X
Ze hebben er wel al negen afgenomen, dat gaat wel meewerken in het geld wat ze (misschien) terug krijgen.
pi_127254862
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 mei 2013 17:05 schreef James1988 het volgende:

[..]

NMBS had nog niet alles betaald, de voorschotten zijn gedekt door bankgaranties. Ik neem aan dat NS hetzelfde heeft gedaan, en in ieder geval een deel van het geld terugkrijgt.

[..]

AB gaat toch wel failliet, de solvabiliteit van dat bedrijf is in 10 jaar tijd gekelderd van -3% tot -50%. :X
Ik betwijfel ten zeerst of ze aan beide bankgarantie`s kunnen voldoen, ja ik snap het principe van zo garantie maar kan me moeilijk voorstellen dat ze zoveel geld opzij gezet hebben.
pi_127254871
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 mei 2013 17:05 schreef James1988 het volgende:

[..]

NMBS had nog niet alles betaald, de voorschotten zijn gedekt door bankgaranties. Ik neem aan dat NS hetzelfde heeft gedaan, en in ieder geval een deel van het geld terugkrijgt.
V250 Treinen weg doen, van dat geld een nieuwe betrouwbare trein kopen voor de binnenlandse Fyra. Dat lekker laten winstgeven. En van die winst koop je een paar nieuwe treinen, en ga je opnieuw met België om de tafel zitten in 2020 :P

8)7
pi_127254936


Geschiedenis.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')