abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_116179036

Welkom in alweer een nieuw deel van deze legendarische reeks.



>> Algemeen
In dit topic kun je terecht met al je vragen, opmerkingen, foto's en verslagen met betrekking tot het reizen met de trein. Voor algemene informatie over vervoersbedrijven, materieel, spoorlijnen, etc. verwijzen we je graag naar de betreffende categorie op Wikipedia.

Een korte introductie van de vaste bezoekers, die je bij dezen alvast van harte welkom heten:

danica.jpg ziggyziggyziggy, mag je de schuld geven van vertraging in het Noorden.
fokavatar.jpg Dr_Flash, heeft niet zoveel met dit soort lijstjes.
dragonfly.jpg Scarlet_Dragonfly, random betweter die een hekel heeft aan OV-chipkaart-haters.
Alstom60x60.jpg James1988, geilt op treinenbouwer Alstom en hogesnelheidstreinen.
ToeBeer.gif Duvel, wil graag uit dit lijstje.
geouwehoer.jpg Anno1982, een beetje een raar wezen.
pilsklein.jpg Yreal, vindt de infrastructuur/logistiek interessant en wordt sowieso opgewonden van alles met meer dan 1000 pk.
CIMG0149(res).gif greavy, vindt de OV-chipkaart maar niks en ziet i.p.v. het huidige materieel liever overal stoomtreinen rijden.
sepiakameeltje2.jpg bork, voor alle mooie plaatjes, kloppende info en kindvriendelijke verhalen.
monopoly%20spin.gif Monopoly, Machinist (in opleiding). Voor al uw veiligheidsvestjes en foto's op emplacementen.
162.gif Crientj, Ginger, ex-servexmeisje en inspiratieloos. Eet graag 714's.
SNCF-Transilien.png Darkwing_Duck, Vraagt zich af hoe lang er nog dieseltractie bij ACTS is.

Nietszeggende TVP's en zwaaihandjes worden niet op prijs gesteld (daar is de knop "volg topic" voor), een leuke anekdote of foto is daarentegen altijd welkom. Regelmatig terugkerende vragen zijn hieronder beantwoord, lees dit dus goed door voordat je jouw vraag alsnog in dit topic plaatst.



>> Vragen en opmerkingen over andersoortig railtransport
In dit topic komt vooral het vervoer in reizigerstreinen aan bod, maar een goederentrein tussendoor is een leuke afwisseling. Over metro's en trammetjes doen we ook niet al te moeilijk, al zijn daar wel aparte topics voor aanwezig.

>> Met de Studenten OV-Chipkaart in internationale (hogesnelheids-)treinen reizen
Met je Studenten OV-Chipkaart mag je binnen Nederland gratis reizen in de Beneluxtrein (Amsterdam - Roosendaal) en de IC Berlijn (Schiphol - Hengelo). Voor de hogesnelheidstreinen ICE (Amsterdam - Arnhem) en Fyra (Amsterdam - Breda via de HSL-Zuid) moet een toeslag worden betaald. De toeslag voor ICE bedraagt 2 euro, de toeslagen voor Fyra zijn hier te vinden. Beide toeslagen zijn in de kaartautomaat op elk station te koop. In de Thalys is je Studenten OV-Chipkaart niet geldig.
Voor algemene informatie over het reizen met je Studenten OV-Chipkaart kun je het beste op de website terecht.

>> Reizen over de HSL-Zuid
NS Hispeed rijdt ieder halfuur een pendeldienst tussen Amsterdam en Breda via de HSL-Zuid. De reistijd tussen Schiphol en Rotterdam bedraagt hierdoor nog maar 26 minuten en tussen Schiphol en Breda slechts 53 minuten. NS Hispeed voert deze dienst uit onder de naam Fyra. Voor Fyra dient, naast een gewoon kaartje, een toeslag aangeschaft te worden. Deze is verkrijgbaar in de kaartautomaat of kan je voor 10,- in de trein zelf aanschaffen. De tarieven voor Fyra zijn op deze pagina te vinden.

Ook de Thalys rijdt over de HSL-Zuid. Op de hele traject gaan alle remmen los en rijdt hij met 300km/h richting Rotterdam en daarna naar Antwerpen. Hierdoor duurt de reis van Amsterdam naar Parijs nog maar 3:18 uur. Een rit met Thalys is alleen mogelijk met een reservering, reserveren is drie maanden van tevoren mogelijk via o.a. NsHispeed of TGV-Europe.

>> Reizen met Kruidvatkaartjes en andere (actie-)dagkaarten
Dagkaarten zijn geldig op elk traject in Nederland, ongeacht het vervoersbedrijf dat er rijdt. Net als met een Studenten OV-Chipkaart, moet ook met een dagkaart voor ICE en Fyra een toeslag aangeschaft worden en mag er niet met Thalys gereisd worden.

>> Afkortingen en treinserienummers
Er komen in dit topic regelmatig afkortingen en treinserienummers langs, die voor de nieuwe bezoeker erg verwarrend kunnen zijn. De betekenis van een afkorting vind je hier, voor een treinserie kun je hier terecht.
Voor informatie over Wijzigingsbladen wat betreft materieelinzet, LM-ritten, splitsen en combineren en dergelijke kan je op deze website terecht.

>> Geldigheid Studenten OV-chipkaart, Voordeelurenkaart, etc. op feestdagen
De feestdagen in 2012 zijn als volgt: Zondag 1 januari (nieuwjaarsdag), zondag 8 april (eerste paasdag), maandag 9 april (tweede paasdag), maandag 30 april (Koninginnedag), zaterdag 5 mei (Bevrijdingsdag), donderdag 17 mei (Hemelvaartsdag), zondag 27 mei (eerste pinksterdag), maandag 28 mei (tweede pinksterdag), dinsdag 25 december (eerste kerstdag), woensdag 26 december (tweede kerstdag).
Bovenstaand rijtje is onder voorbehoud. Kijk bij twijfel altijd nog even op de website van DUO. Wanneer je hier komt klagen dat je een boete hebt gekregen op een dag die hierboven niet staat vermeld, lachen we je uit.

>> Waarom rijdt die kuttrein zo langzaam? :(
Misschien mag hij wel gewoon niet harder. Hier kun je precies zien hoe hard treinen waar mogen rijden ^O^

>> Hoeveel kilometer heb ik met de trein gereden?
Er zijn verschillende hulpmiddelen om te berekenen hoeveel kilometer je hebt afgelegd:
Blijbol.
• De tariefeenhedenkaart van NS met bijbehorende detailkaarten voor grootstedelijke gebieden.
• De planner van de NMBS voor België (gewoon doen alsof je een kaartje gaat kopen).
jizdenka internationaal (niet altijd even betrouwbaar).
• Als joker _O_ : De tariefcalculator van DB Netz voor binnen Duitsland.



>> Verhalen
Er worden af en toe verhalen geschreven over oude stations, spoorlijnen of huidige werkzaamheden.
De tot nu toe gemaakte verhalen staan hieronder;
Hoek van Holland Haven - von_Preussen
Kesteren - Dr_Flash
Buitenpost - Peterselieman
Newcastle Central Station - bork
IJmondlijn - von_Preussen
Harlingen (- Haven) - Greavy
Werking van procesleiding van de treindienstleider (1) - ziggyziggyziggy
Werking van procesleiding van de treindienstleider (2) - ziggyziggyziggy
Station Hoek van Holland Haven, een stuk vergane glorie - Greavy
Wat is een stop/door-schakeling en hoe werkt hij? - ziggyziggyziggy
Hoe werkt VCVL? - ziggyziggyziggy
Hoe werkt een alarmoproep? - ziggyziggyziggy
De cabine van een Class 66 - Monopoly
De cabine van een G-2000 - Monopoly
>> Tripreports
Hieronder staan een aantal interessante (foto)reportages die door diverse topic-diehards gemaakt zijn;
Reis door België, met name op station Binche - Dr_Flash
6834 kilometer InterRail - Igen
Vakantie in Oostenrijk - Dr_Flash
Polen - Zug-Chef
Eerste Klas door Nederland - Ireyon
Zwitserland - sander89
De spoorlijn door Liechtenstein - SvMp
Monaco - KapiteinT
Koninklijke wachtkamers - Bork
NVBS Excursie naar de bruinkoolmijnen - Dr_Flash
Met Interrail door midden- en zuid-Europa - Ireyon
InterRail naar Midden-, Zuid- en Zuidoost-Europa - Irritatie100
Treinen rond Basel - Dr_Flash
Station Visé - KapiteinT
InnoTrans 2010 - James1988
Onthulling 10 jaar ICE - Ireyon
Reisje voor het goede doel - Greavy
Treinen in Japan deel 1 en deel 2 - Igen
Berlijn, Praag, Wenen en Budapest - Zug-Chef
Dreiländereck (Deutschland - Polen - Tschechien) - bork
Europabahn/Rheintalbahn - bork

Dan nog een welgemeende waarschuwing voor ons aller treinenfotografen:
quote:
15s.gif Op zaterdag 17 september 2011 11:55 schreef D-Mon het volgende:

[..]

Goed, gisteravond wekker gezet om vannacht stoomtrein te gaan kieken..

Mijn plan was een serie foto's te maken bij de koopmans fabriek in leeuwarden, mooi dichtbij en rijdend, daarnaast redelijk veel licht van de fabriek.

Mijn vriendin werd echter voor mij wakker van de wekker en heeft deze uitgedrukt..
en i.p.v het kopen van een dagboek, kun je je onzin ook op deze wijze kwijt (niet te vaak s.v.p.)
quote:
0s.gif Op zondag 20 mei 2012 11:09 schreef greavy het volgende:
Owja. Gister weer eens een dag gehad die ik zelf in het honderd heb lopen gooien _O-

- 's Ochtends in Breda de omgeleide PON-trein op willen wachten. Ik wist wanneer die kwam, maar toen liep ik nog door de tunnel op mijn gemakje. En dan loop je de trap op, en zie je hem voorbij rijden :(
- UnitCargo Venlo ri Kijfhoek kwam langs, maar toen stonden wij bij de Subway (ik wist dat ie moest komen -O- )
- Een andere trein met huifdoekwagens kwam ook langs (ik wist het...) maar toen liepen wij op ons gemak in de tunnel
- Later met de IC140 ri Amsterdam zouden wij er op Hilversum uit voor 2 treintjes met de RailPro wagens. Bleven we zitten in de trein, omdat wij dat even vergeten waren _O-
Zo, dat was mijn dagje gister wel -O- Eigen schuld gelukkig :P
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_116179209
De moraal van het verhaal, ga niet naar de ondergrondse want dan zie je niks.
Al is de wereld nog zo groot, wij weten uw rekening te vinden tot na uw dood.
pi_116180483
Ik las eerst de TT, en toen dacht ik al "Ha, deze moet gewoon door Dr_Flash geopend zijn!" :7
pi_116180914
Mijn imago snelt me vooruit *)
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Sport donderdag 30 augustus 2012 @ 12:24:15 #5
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_116182970
Gisteren in Maarssen geweest voor de CityNightLine:
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_116183342
Ik las ergens in deze reeks dat een Studentenreisproduct in combinatie met een ander abonnement problemen kan geven. Ik heb een weekendvoordeelabonnement, en een Weekstudentenproduct. Kan dit problemen geven dan?
  Redactie Sport donderdag 30 augustus 2012 @ 12:46:21 #7
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_116183575
Weekendvoordeel? Bedoel je niet Weekend Vrij? Volgens mij kan dat inmiddels wel, maar greavy is daar de expert in :P
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_116184176
Dal Voordeel, altijd gedacht dat het Weekend Voordeel was ;) Maar zie nu dat ik het van mijn kaart kan verwijderen omdat ik het had opgezegd (maar hij nog wel geldig zou zijn tot 04-10-2012)

Niks aan de hand dus :)
  Redactie Sport donderdag 30 augustus 2012 @ 14:58:11 #9
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_116187744
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_116188514
Leuke foto's!
pi_116189001
Leuke foto's hoor Dennis :) Wel een hele onderneming voor één loc, maar okee :)
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Sport donderdag 30 augustus 2012 @ 15:51:21 #12
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_116189795
De Grenslandexpress blijft nog steeds hangen op de 250 grensoverschrijdende reizigers per dag die er in februari ook al waren: http://www.tctubantia.nl/(...)jft-zorgenkindje.ece
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_116191903
Ja ja sorry sorry ik was op vakantie :@ binnnkort ga ik er weer vaker mee goed? :P
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Moderator donderdag 30 augustus 2012 @ 16:54:38 #14
155227 crew  Guppy
dus
pi_116192346
Geen treinen tussen Utrecht en Arnhem... Meh
[b]Op zaterdag 31 december 2011 16:16 schreef Socios het volgende:[/b] Kusje voor jou. :) :@ :*
pi_116192431
Nvm..
pi_116192534
Het heeft geen ruk met treintjes te maken maar wel cool om hier te posten:
pi_116192688
dat wil je dus NIET :')

Dat er in geval van een ongeluk ook nog even wat stroomdraden bij komen voor added drama :')
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_116192851
Dat kost zoveel geld he :P
Maar verder, hoe doe je dat met uitwijk manoeuvres?
pi_116192919
quote:
0s.gif Op donderdag 30 augustus 2012 17:07 schreef b2py het volgende:
Dat kost zoveel geld he :P
Maar verder, hoe doe je dat met uitwijk manoeuvres?
Als ik het goed begrijp worden de rijdraden optisch gevolgd. Bij een uitwijkmanoeuvre klapt de boel naar beneden (auto-drop, net zoals VIRM).
quote:
10s.gif Op donderdag 30 augustus 2012 17:03 schreef Dr_Flash het volgende:
dat wil je dus NIET :')

Dat er in geval van een ongeluk ook nog even wat stroomdraden bij komen voor added drama :')
Waarom niet? Aarde hangt boven he, sluiting maken is nogal moeilijk dan.
pi_116193959
quote:
0s.gif Op donderdag 30 augustus 2012 17:09 schreef TeringHenkie het volgende:
(auto-drop
Het zou VERBOOOOODEN moeten worden!! :(
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 30 augustus 2012 @ 17:34:43 #21
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_116194053
quote:
10s.gif Op donderdag 30 augustus 2012 17:32 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Het zou VERBOOOOODEN moeten worden!! :(
jammer dat die fabriek niet aan het spoor staat. Dichtstbijzijnde station is twee kilometer verderop :+
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_116194062
:')
quote:
10s.gif Op donderdag 30 augustus 2012 17:32 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Het zou VERBOOOOODEN moeten worden!! :(
:')
  donderdag 30 augustus 2012 @ 19:54:21 #23
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_116199981
Het Drehscheibe Magazin heeft het 'Vorschau Fernverkehr 2013' gepubliceerd.
Opvallend dat dit nu al zo gecommuniceerd wordt:
- Op ICE-lijn 78 (Amsterdam-Frankfurt) is nu al bekend dat alle ICE's van 20 juli tot 1 september 2013 elke dag, en op zaterdag en zondag van 29 juni tot 14 juli 2013 over Venlo en Eindhoven gaan ipv Arnhem.
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 30 augustus 2012 @ 19:55:22 #24
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_116200030
veel werkzaamheden in Duitsland?
Altijd onderweg naar het avontuur
  donderdag 30 augustus 2012 @ 20:07:46 #25
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_116200625
quote:
11s.gif Op donderdag 30 augustus 2012 19:55 schreef Peterselieman het volgende:
veel werkzaamheden in Duitsland?
DB Bauarbeiten (bauarbeiten.bahn.de) meldt daar nog niks over... Maar er zal vast iets volledig op de schop gaan.
  donderdag 30 augustus 2012 @ 20:16:51 #26
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_116201074
Fun fact: de Fyra die per 10 september tussen Amsterdam en Rotterdam zou gaan rijden (serie 1000) is nog niet in de reisplanner te vinden. De reisplanner is wél bijgewerkt, want de 'tijdelijke intercity' (Amsterdam - Schiphol - Rotterdam, serie 600) is verdwenen...
pi_116201102
Ik denk dat de 1000 serie niet gaat rijden.. :P
  donderdag 30 augustus 2012 @ 20:17:31 #28
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_116201114
Tevens heeft de (BR) 103 113 een grote revisie gehad. Dit heeft eerst al 250.000 gekost. Maar doordat er problemen waren, moest de loc direct terug naar Dessau. Helaas was het herstel op >50.000 geraamd, waardoor DB heeft gezegd voorlopig deze loc niet te repareren. Het probleem is ontstaan door 'niet-cirkelvormige as door ongelijke gewichtsverdeling'. Hierdoor staat een compleet gereviseerde BR103 nu werkloos.
Ook de Münchner 103 245, die aldaar voor rangeerwerk van CityNightLine werd gebruikt, is sinds Februari 2012 in Dessau aanwezig voor revisie. Dit is nog niet voltooid, en een exacte datum is nog niet bekend.

Daarnaast zijn er 10 BR218'en afgesteld in Bremen, die bestemd voor sloop zijn.

Tevens heeft DB op 16 augustus 2012 een bestelling van 32 nieuwe BR146'en gedaan twv 108 miljoen euro.
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 30 augustus 2012 @ 20:24:25 #29
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_116201456
quote:
0s.gif Op donderdag 30 augustus 2012 20:17 schreef b2py het volgende:
Ik denk dat de 1000 serie niet gaat rijden.. :P
ik denk zelf dat er eerst eentje in de 900 (Amsterdam - Breda) in gaat stromen. Daarna zal serie 1000 langzaam opgestart worden. De stammetjes met ICRm zullen als er meer materieel is wel op reserve komen te staan.

Het zou ook nog eens best kunnen zijn dat het vanaf december passen en meten wordt omdat de Benelux er ook tussendoor moet worden gefietst. Ik ga er vanuit dat op die datum nog niet al het ICRm verdwenen is.
Altijd onderweg naar het avontuur
  donderdag 30 augustus 2012 @ 21:03:10 #30
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_116203553
Introductie van V250 in de huidige Fyra-dienst Amsterdam - Breda heeft geen hoge prioriteit. Prioriteit ligt bij de introductie van de 3e Fyra op Amsterdam - Rotterdam (serie 1000) en het ver-Fyra'en van de Beneluxtrein. Pas daarna komt de 900 aan de beurt.
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 30 augustus 2012 @ 21:14:41 #31
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_116204222
ik zou me wel voor kunnen stellen dat ze tijdelijk in de 900 gaan rijden om zo meer ervaring met die baanvegers op te doen
Altijd onderweg naar het avontuur
  donderdag 30 augustus 2012 @ 21:22:23 #32
146033 ReisT
Fahrtreppenbenutzungshinweise
pi_116204701
quote:
0s.gif Op donderdag 30 augustus 2012 20:07 schreef greavy het volgende:

[..]

DB Bauarbeiten (bauarbeiten.bahn.de) meldt daar nog niks over... Maar er zal vast iets volledig op de schop gaan.
FF googelen brengt mij bij de Zusammenstellung der Netzfahrplan-Baukorridore 2013 waarin staat dat er in de zomer ruim 2 maanden lang maar één spoor beschikbaar is tussen Dinslaken en Oberhausen. Vanwege spoorvernieuwing dus.
pi_116204945
quote:
0s.gif Op donderdag 30 augustus 2012 21:22 schreef ReisT het volgende:

[..]

FF googelen brengt mij bij de Zusammenstellung der Netzfahrplan-Baukorridore 2013 waarin staat dat er in de zomer ruim 2 maanden lang maar één spoor beschikbaar is tussen Dinslaken en Oberhausen. Vanwege spoorvernieuwing dus.
Zo zo. Hebben ze daar twee MAANDEN voor nodig ja? Het is nou ook weer niet alsof ze een complete HSL gaan aanleggen. :{

En het kan ook niet inclusief bovenbouw zijn want dan ging het hele traject er wel uit. Wat is daar aan de hand? :?
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  donderdag 30 augustus 2012 @ 21:30:04 #34
146033 ReisT
Fahrtreppenbenutzungshinweise
pi_116205167
Ja het verbaast me ook, zo lang werk voor maar 5 km. Ik had eerste gehoopt dat het iets te maken zou kunnen hebben met de ooit beloofde aanleg van het derde spoor maar daar lees ik verder niets over.
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 30 augustus 2012 @ 21:39:09 #35
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_116205706
het valt me trouwens op dat de Arriva-stellen voor de Achterhoek ondanks het ontbreken van een toilet minder zitplaatsen hebben dan die hier in het Noorden rijden.

Verder moeten ze het stellen met 520 kW aan vermogen, terwijl het in het Noorden 600 kW is.
Altijd onderweg naar het avontuur
  Redactie Sport donderdag 30 augustus 2012 @ 21:41:46 #36
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_116205838
Dat van die minder zitplaatsen is wel vreemd, maar het vermogen kan ik me wel voorstellen: de stellen in het noorden zijn immers toch ook teruggebracht in toerental/vermogen?

En die vijf kilometer wordt hier in een weekend vervangen zou ik haast zeggen...
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_116206214
Tijdje even weg geweest uit dit topic, druk met andere zaken.
Hoe zit het met de jongens die de opleidingen in gingen?
1 naar A'dam geloof ik. Er was nog iemand die naar STC Rotterdam ging meen ik ?
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 30 augustus 2012 @ 21:48:53 #38
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_116206223
quote:
0s.gif Op donderdag 30 augustus 2012 21:41 schreef dennistd het volgende:
Dat van die minder zitplaatsen is wel vreemd, maar het vermogen kan ik me wel voorstellen: de stellen in het noorden zijn immers toch ook teruggebracht in toerental/vermogen?
Stadler zelf houdt het op 600 kW in de factsheet.

Hier in het noorden is om brandstof te besparen het vermogen idd teruggebracht. Machinisten hebben door middel van een druk op de knop wel de mogelijkheid om extra toeren beschikbaar te krijgen. Verder lijken de stellen op een arm mengsel te zijn gezet, al is dat niet makkelijk na te gaan natuurlijk.

Voor de Achterhoek ligt er een compleet nieuwe krachtbron in, dus het kan dat die toch minder vermogen heeft dan Stadler in eerste instantie aangeeft.
Altijd onderweg naar het avontuur
  Redactie Sport donderdag 30 augustus 2012 @ 21:49:25 #39
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_116206260
Overigens zie ik in de factsheets geen verschil in vermogen:
http://www.stadlerrail.co(...)10e_Arriva_DMU_E.pdf
http://www.stadlerrail.co(...)rriva_DMU_0506_e.pdf

Bij die van de Achterhoek staat als eigenschap 'extra wide seat pitch'. Dat zal het verschil wel zijn, samen met wat meer klapstoelen. En is het allemaal vierzits en geen coach-opstelling, dat zal ook plek innemen.
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 30 augustus 2012 @ 21:55:04 #40
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_116206636
denk dat dat het verschil maakt ja. Met een coachopstelling kun je de steek net iets kleiner maken en per bak één rij stoelen winnen tov compleet vierzits. Verklaart ook meteen de afwijkende raamindeling tov de al rijdende stellen
Altijd onderweg naar het avontuur
  Redactie Sport donderdag 30 augustus 2012 @ 21:56:43 #41
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_116206732
Overigens wel een aparte keuze: bij de Lintjes is ook veruit het meeste in coach-opstelling, dus dat was men al wel gewend. Hoewel de noordelijke GTW's dan wel weer heel erg veel coach-opstelling hebben... Bij de MLL-stellen is het al beter verdeeld.
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 30 augustus 2012 @ 22:01:42 #42
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_116207035
daar reis ik nooit, dus die stellen kan ik me niet meer herinneren :+
Altijd onderweg naar het avontuur
  donderdag 30 augustus 2012 @ 22:04:16 #43
146033 ReisT
Fahrtreppenbenutzungshinweise
pi_116207209
Wel een dikke pluim voor Stadler omdat ze daar gewoon wél de raamindeling en de stoelopstelling op elkaar aanpassen! Zo hoort het bij een nieuwe trein.

In plaats van gewoon lukraak een paar stoeltjes in een standaardbak pleuren zoals bij de meeste treinenbouwers tegenwoordig gebruikelijk is.
  Redactie Sport donderdag 30 augustus 2012 @ 22:04:59 #44
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_116207247
quote:
14s.gif Op donderdag 30 augustus 2012 22:01 schreef Peterselieman het volgende:
daar reis ik nooit, dus die stellen kan ik me niet meer herinneren :+
Zie http://www.stadlerrail.co(...)enblatt_EMU_engl.pdf
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 30 augustus 2012 @ 22:11:34 #45
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_116207590
quote:
ah ja, een heel klein beetje beter dan in het noorden. Heb de keer dat ik in een E-GTW daar gereden heb niet veel meer gezien dan een uiteinde van een van de bakken. Daar was nog plaats :+
Altijd onderweg naar het avontuur
  PR/Manusje van alles donderdag 30 augustus 2012 @ 22:14:28 #46
148800 crew  Surveillance-Fiets
Toezicht is gezond!
pi_116207733
quote:
0s.gif Op donderdag 30 augustus 2012 16:59 schreef TeringHenkie het volgende:
Het heeft geen ruk met treintjes te maken maar wel cool om hier te posten:
krijg je berichten: gekantelde vrachtwagen vernielt bovenleiding. :')
Ik denk meer dat je als nieuwsposter een geile egocentrische narcist moet zijn, die een flinke stijve krijgt van alle berichten die ie van zijn eigen hand ziet op de FP, zo! Šyvonne
Beste nieuwsbericht ooit op de FOK!frontpage!
  Redactie Sport donderdag 30 augustus 2012 @ 22:25:43 #47
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_116208418
Ik snap trouwens niet dat ProRail de bovenleiding nog niet wil verwijderen... In dat geval ben je namelijk van draadbreuk als oorzaak van verstoringen af :P
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  donderdag 30 augustus 2012 @ 22:44:59 #48
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_116209624
Klanttevredenheidsonderzoek van NS Hispeed gespot: http://www.blauw-survey.com/NSHispeed/

Helaas pas in te vullen voor reizen gemaakt op of na 1 september _O-
pi_116209944
quote:
0s.gif Op donderdag 30 augustus 2012 22:25 schreef dennistd het volgende:
Ik snap trouwens niet dat ProRail de bovenleiding nog niet wil verwijderen... In dat geval ben je namelijk van draadbreuk als oorzaak van verstoringen af :P
Misschien kunnen ze ze zelfs wel aan Siemens verkopen! :P
  PR/Manusje van alles donderdag 30 augustus 2012 @ 22:54:51 #50
148800 crew  Surveillance-Fiets
Toezicht is gezond!
pi_116210180
quote:
0s.gif Op donderdag 30 augustus 2012 22:44 schreef James1988 het volgende:
Klanttevredenheidsonderzoek van NS Hispeed gespot: http://www.blauw-survey.com/NSHispeed/

Helaas pas in te vullen voor reizen gemaakt op of na 1 september _O-
je kan hem alvast invullen ja. :')
Ik denk meer dat je als nieuwsposter een geile egocentrische narcist moet zijn, die een flinke stijve krijgt van alle berichten die ie van zijn eigen hand ziet op de FP, zo! Šyvonne
Beste nieuwsbericht ooit op de FOK!frontpage!
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 30 augustus 2012 @ 23:12:51 #51
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_116211238
quote:
0s.gif Op donderdag 30 augustus 2012 22:44 schreef James1988 het volgende:
Klanttevredenheidsonderzoek van NS Hispeed gespot: http://www.blauw-survey.com/NSHispeed/

Helaas pas in te vullen voor reizen gemaakt op of na 1 september _O-
is best een lange lijst ...
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_116212178
quote:
Veel gestelde vraag:

De vragenlijst gaat niet verder ik kom steeds terug bij dezelfde vraag. Wat moet ik doen?

Soms lijken vragen erg op elkaar. Een vraag kan herhaald worden voor een ander aspect, waardoor het lijkt of u bij dezelfde vraag terugkomt.
Okee dit wordt een kat- en muis spel begrijp ik :')
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  donderdag 30 augustus 2012 @ 23:29:29 #53
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_116212493
Kijken of je hetzelfde antwoord blijft geven ;) :')
pi_116212846
en dan bij elke vraag denken "Aan wie gaan ze dit antwoord verkopen?" :')

stervende kut NS en HiSpeed met die enquetes van ze. Ben er wel goed klaar mee eigenlijk.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 30 augustus 2012 @ 23:37:23 #55
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_116213114
quote:
0s.gif Op donderdag 30 augustus 2012 23:29 schreef greavy het volgende:
Kijken of je hetzelfde antwoord blijft geven ;) :')
vaak genoeg gedaan _O-
Altijd onderweg naar het avontuur
  donderdag 30 augustus 2012 @ 23:42:59 #56
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_116213561
België, 30 augustus.


NMBS 977 - Charleroi Süd - Spoorlijn 140
NMBS rijdt een stoptreindienst op spoorlijn 140 tussen Charleroi Süd en Ottignies. Voor deze lijn worden de oude klassiekertjes gebruikt. Er is geen voorkeur van stel, er duiken rode, grijzen en de CityRail stellen op.
Deze rit die zojuist vertrokken is uit Charleroi Süd, werd door de 977 gereden, en gaat zometeen kruisen met de L-trein naar Charleroi Süd, ook vanuit Ottignies. Dit stukje spoor is enkelsporig tot aan Charleroi West. Helaas was er een kort zonnegat te bekennen bij passage van de trein.
Op de achtergrond zijn de vele hoogovens te zien die dit gebied rijk is, maar of er overal nog veel activiteit is? Bij ArcelorMittal, links buitenbeeld gelegen, zag ik wel wat activiteit.


NMBS 661 - Charleroi Süd - Spoorlijn 140
Een ander treinstel die actief was op spoorlijn 140 was de 661, die hier Charleroi Süd nadert. Na de kruising met soortgenoot 977 bij Charleroi West, heeft het vrij baan tot Süd, en passeert hier de industriën van Charleroi.


NMBS 4110 en 990 - Charleroi Süd
In Charleroi heb ik deze combifoto nog even kunnen schieten. Links staat MW41 4110 gereed als IR-trein naar Couvin, en rechts staat het klassiek motorstel 990 die zojuist is geaariveerd als L-trein uit 's-Gravenbrakel.


NMBS Desiro's 8516+8022 - Charleroi Süd
Staan hier tewachten om weer verder te mogen. Het treinstel is bezig met testritten door het land.


NMBS 1192+M4 - Denderleeuw - Piekuurtrein
Vanuit Charleroi ben ik via Brussel naar Haaltert afgereisd voor onder andere de HLE11.8 in de piekuurtreinen te fotograferen. De zon zou er keurig staan. Onderweg kwam er steeds meer bewolking, maar in Haaltert scheen er nog zon. Echter was er wel bewolking te bekennen. Ook kwamen er gitzwarte luchten aan, en de buienradar voorspelde niks goeds. Toen ben ik vanaf mijn stek maar retour gelopen naar het station, in de regen. Eenmaal op het station kwam de zon kort door, maar dat was ook erg kort. Toen mijn trein 10 minuten later vertrok, was het volop bewolkt en begon het opnieuw te regenen.
In Denderleeuw staat de CityRail Zottegem-Brussel een minuut of 7 stil voordat er vertrokken mag worden. Tot mijn verbazing scheen hier de zon, ik heb steeds regen gehad.
Ik snel de trein uitgesprint, en naar spoor 6. Op spoor 5 kwam namelijk een piekuurtrein met een HLE11.8.
Op deze foto staat de 1192 met een sleep M4-rijtuigen die zojuist Denderleeuw komt binnenrijden, met de watertoren op de achtergrond. Vlak na het maken van deze klik trad er zware bewolking op, en naderde de regen ook Denderleeuw. Ik ben toen maar huiswaarts gekeerd.

Nou, morgen misschien maar weer naar Haaltert. Even in de gaten houden wat het weer wordt. Moet toch nog 3 GoPass strippen opmaken vķķr 13 oktober '12.

[ Bericht 0% gewijzigd door greavy op 30-08-2012 23:51:51 ]
pi_116214192
quote:
0s.gif Op donderdag 30 augustus 2012 23:42 schreef greavy het volgende:
Onderweg deed de bewolking zich steeds meer toetreden,
Huh wat? gebruik geen moeilijke woorden als ze te moeilijk zijn voor jezelf.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  donderdag 30 augustus 2012 @ 23:52:11 #58
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_116214286
quote:
3s.gif Op donderdag 30 augustus 2012 23:51 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Huh wat? gebruik geen moeilijke woorden als ze te moeilijk zijn voor jezelf.
Heb het aangepast. Dat klopt idd niet echt :')
pi_116220781
Die bovenste 2 foto's moest ik een paar keer bekijken. Bijna hetzelfde :p
  vrijdag 31 augustus 2012 @ 09:22:05 #60
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_116222150
De een is met zon, de ander niet. En er staan 2 verschillende livreien op
  vrijdag 31 augustus 2012 @ 16:29:54 #61
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_116237976
Arriva heeft op de website weer nieuwe data gezet van treinstellen over de grens. Tevens testritten zijn nu vermeld.
http://www.arriva.nl/spotdetrein/waar-en-wanneer/
pi_116238187
Wel cool dat ze daar überhaupt een website voor inrichten. Dat zie je toch niet zo vaak bij andere vervoerders?
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  vrijdag 31 augustus 2012 @ 16:39:24 #63
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_116238348
Zeker niet. Arriva is de eerste die zo openlijk hier mee omgaat.
Er is dan ook een fotowedstrijd georganiseerd. Zie https://www.arriva.nl/spotdetrein/spot-de-trein/
Het is wel erg keurig.
BRENG had ook al op hun website vermeld dat het eerste treinstel de grens over ging enzovoorts.
pi_116238534
cool!
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_116239252
Vandaag trouwens wéér minder trein Heerlen - Maastricht door defect materieel..
Gaat echt iets chronisch niet goed daar..
  Redactie Sport vrijdag 31 augustus 2012 @ 17:18:24 #66
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_116239740
Dat is volgens mij al een paar weken aan de gang...

Overigens een hele goede site van Arriva, alleen waar die proefritten Amersfoort-Emmerich op slaan? :P
Ze gebruiken Em als afkorting, dat betekent Emmerich maar ze zullen Emmen bedoelen
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  vrijdag 31 augustus 2012 @ 17:22:41 #67
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_116239874
Em moet Emn zijn(zo zijn er ook paden aangevraagd, naar Emn(=Emmen)). Foutje natuurlijk
  vrijdag 31 augustus 2012 @ 18:00:40 #68
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_116241348
Trein rijdt fotograaf op spoorbrug aan
Een hobbyfotograaf die woensdag enkele beelden wilde maken vanop de spoorwegbrug in Herentals, is er aangereden door een trein. De man raakte gewond aan de benen.

De vijftigjarige B.K. uit Beerse was woensdag rond 17u op de spoorwegbrug over het Albertkanaal in Herentals geklauterd, hoewel die verboden terrein is voor voetgangers. B.K. is een hobbyfotograaf die zich vooral op natuurbeelden toelegt.

“De man had te laat gemerkt dat er een trein aankwam”, zegt commissaris Dirk Van Peer van de politie Neteland. “Op het laatste nippertje probeerde hij zich nog weg te drukken door over de railing te hangen, maar de trein heeft hem toch nog aan de benen gegrepen. Hij is er zelf in geslaagd om via de berm naar beneden te strompelen, waar hij door een andere persoon werd opgevangen.”

De Beersenaar hield er volgens de politie geen breuken aan over, maar zijn benen vertoonden lelijke vleeswonden. “Hij is overgebracht naar het ziekenhuis in Herentals. De treinmachinist had de aanrijding niet eens opgemerkt en is gewoon doorgereden tot het station van Lier. De zaak wordt ook door de spoorwegpolitie onderzocht
Bron ; Gazet van Antwerpen
pi_116241408
Het raarste aan het verhaal vind ik dat de machinist niks gezien heeft :S
pi_116241589
quote:
0s.gif Op donderdag 30 augustus 2012 13:06 schreef Kabaam het volgende:
Dal Voordeel, altijd gedacht dat het Weekend Voordeel was ;) Maar zie nu dat ik het van mijn kaart kan verwijderen omdat ik het had opgezegd (maar hij nog wel geldig zou zijn tot 04-10-2012)

Niks aan de hand dus :)
Toch wel, 1 maand staan er twee producten op mijn kaart... Wordt dat een probleem, Greavy of iemand anders?
  vrijdag 31 augustus 2012 @ 18:18:41 #71
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_116241926
quote:
1s.gif Op vrijdag 31 augustus 2012 18:08 schreef Kabaam het volgende:

[..]

Toch wel, 1 maand staan er twee producten op mijn kaart... Wordt dat een probleem, Greavy of iemand anders?
Dal Voordeel en Studenten Week Vrij gaan niet conflicteren door de weeks:
Studenten Week Vrij wordt als eerst aangesproken, gezien deze op prioriteit-volgorde 4 staat. Dal Voordeel staat op prioriteit-volgorde 10.
  Redactie Sport / Supervogel vrijdag 31 augustus 2012 @ 18:20:58 #72
270182 crew  Pino112
Pino van Luna O+
pi_116242007
Mooie infographic over de dienstregeling:

http://www.scribd.com/doc(...)-Infographic-aug2012
  vrijdag 31 augustus 2012 @ 18:26:13 #73
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_116242169
De nieuwe Breng-GTW staat vandaag afgesteld in Venlo om naar Voith overgebracht te worden door een loc:

31-08-2012 | Venlo
Foto: Ronnie (http://www.flickr.com/photos/jandecargoman/7900864918/#)
Treinstel is op eigen kracht Venlo binnengereden voor zover ik het begrepen heb.
pi_116243298
Morgen is de Intercity Alkmaar - Maastricht omgeleid via Hilversum, waar die ook stopt. Verder wordt hij in het pad van de intercity Amsterdam - Den Helder doorgetrokken naar Den Helder. 4 uur achter elkaar VIRM'en dus! Helaas staat nergens vermeldt dat de rechtstreekse intercity Amsterdam - Amersfoort hierdoor vervalt, dit omdat de omgeleide intercity in dat pad rijdt tussen Amsterdam en Hilversum..
pi_116243797
Nederland wordt wel een beetje GTW-land zo! *O*

Even geteld op Wikipedia:
100 DMU's en 30 EMU's, totaal 130

Dat is slechts 1 stel minder dan dat de NS aan SLeTten heeft (131).

In Duitsland rijden er volgens Wikipedia 'slechts 75'.

Kortom een succesvol treintje in Nederland dus, zonder allerlei gekke kinderziektes. Misschien iets voor de volgende serie van NS? :Y)
pi_116243961
Geen treinen rond Schiphol op last van de Brandweer.
  vrijdag 31 augustus 2012 @ 19:22:07 #77
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_116243984
Duitsland heeft meer Flirt'n rijden dat GTW's.
En de GTW (ook Flirt) is erg succesvol.
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 31 augustus 2012 @ 19:27:03 #78
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_116244134
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 augustus 2012 18:26 schreef greavy het volgende:
De nieuwe Breng-GTW staat vandaag afgesteld in Venlo om naar Voith overgebracht te worden door een loc:
[ link | afbeelding ]
31-08-2012 | Venlo
Foto: Ronnie (http://www.flickr.com/photos/jandecargoman/7900864918/#)
Treinstel is op eigen kracht Venlo binnengereden voor zover ik het begrepen heb.
ik vind m lelijk. Ik denk dat als hij iets meer met zwart en roze aangezet was hij mooier zou zijn geweest.

Het babyblauw staat m niet
Altijd onderweg naar het avontuur
  Redactie Sport vrijdag 31 augustus 2012 @ 20:11:41 #79
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_116245989
quote:
14s.gif Op vrijdag 31 augustus 2012 19:16 schreef Anno1982 het volgende:
Nederland wordt wel een beetje GTW-land zo! *O*

Even geteld op Wikipedia:
100 DMU's en 30 EMU's, totaal 130

Dat is slechts 1 stel minder dan dat de NS aan SLeTten heeft (131).

In Duitsland rijden er volgens Wikipedia 'slechts 75'.

Kortom een succesvol treintje in Nederland dus, zonder allerlei gekke kinderziektes. Misschien iets voor de volgende serie van NS? :Y)
Ik kwam tot deze berekening (als alles wat nu nog in bestelling is geleverd is):
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Noorden:        22 x 2/6    29 x 2/8
Maaslijn:        6 x 2/6    10 x 2/8
Heuvelland:      5 x 2/6     3 x 2/8
Ddr-Gdm:         2 x 2/6     8 x 2/8
Vechtdal:        6 x 2/6     8 x 2/8
Achterhoek(ARR):13 x 2/6    11 x 2/8
Achterhoek(HER):             9 x 2/8
Valleilijn:                  1 x 2/8
TOTAAL:         54 x 2/6    79 x 2/8 totaal dus 133 stellen
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  vrijdag 31 augustus 2012 @ 20:12:06 #80
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_116246016
Iemand nog interesse in een baan als Projectmedewerker OV-Chipkaart bij NS?
http://www.parttimewerk.n(...)ov-chipkaart-project
quote:
Als projectmedewerker informeer en assisteer je reizigers bij het gebruik en de aanschaf van de OV- Chipkaart. Samen met de komst van nieuwe automaten zal daardoor het papieren treinkaartje in de toekomst verdwijnen en worden vervangen door de OV-Chipkaart onder het reizende publiek op het treinstation. Om onderdeel van dit team uit te maken dien je minimaal 2 dagen doordeweeks beschikbaar te zijn in de periode van september t/m februari.
pi_116262731
Iedereen verontwaardigd over het feit dat NS belasting ontduikt. Het gaat om 250 miljoen dat de staat al sinds 1999 mist en overigens ook van af weet. Brinkman op Twitter: 'NS ontduikt voor 1, 7 miljard' :')
pi_116262993
quote:
110 Teletekst za 01 sep
***************************************
NS ontwijkt belasting via Ierland

***************************************
` De NS heeft door een belastingroute
via Ierland sinds 1999 zeker 250 mln
euro aan belasting ontweken.Het bedrijf
bevestigt een artikel van die strekking
van de Volkskrant.Financiën is volgens
de krant ongelukkig met de constructie.

De NS kocht voor 1,7 miljard euro aan
materieel via een Iers dochterbedrijf.
Dat verhuurt de Ierse treinen aan de NS
in Nederland.Zo betalen de spoorwegen
niet 25 maar 9 procent belasting.

De NS zegt dat de route is ontwikkeld
om concurrerend te zijn op de markt.Ook
andere grote transportbedrijven zouden
het doen.Volgens het bedrijf,en ook het
ministerie,is er niets illegaals aan.
***************************************
volgende nieuws weer&verkeer sport
Klokje klepeltje dus weer. Wat een prutser die Brinkman zeg :')
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_116263368
Azijnbode = Spuit elf? :O

Hier is toch al uitgebreid over gesproken toen de aanbesteding voor het nieuw stoptreinmaterieel gedaan werd? Bovendien lijkt mij het een vestzak- / broekzak-verhaal, NS betaalt minder belasting, er blijft dus meer dividend over, wat weer overgemaakt wordt naar de Nederlandse staat.
pi_116263667
Wat een gezeik zeg, er waren in 1999 al kamervragen. Het is komkommertijd en oud nieuws wordt weer 'nieuws'...
pi_116264572
Geen treinen Utrecht - Schiphol.
  zaterdag 1 september 2012 @ 11:58:51 #86
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_116265370
quote:
1s.gif Op zaterdag 1 september 2012 08:40 schreef b2py het volgende:
Iedereen verontwaardigd over het feit dat NS belasting ontduikt. Het gaat om 250 miljoen dat de staat al sinds 1999 mist en overigens ook van af weet. Brinkman op Twitter: 'NS ontduikt voor 1, 7 miljard' :')
Nogal oud nieuws allemaal...
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  Redactie Frontpage / Sport zaterdag 1 september 2012 @ 12:31:52 #87
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_116266279
Precies. Het is al jaren bekend en het is gewoon een legale constructie
Altijd onderweg naar het avontuur
  PR/Manusje van alles zaterdag 1 september 2012 @ 12:35:57 #88
148800 crew  Surveillance-Fiets
Toezicht is gezond!
pi_116266389
wat een gezeik. Gaan ze raar opkijken dat de NS werkt als een echt bedrijf. Ja hallo lullo's. Privatisering wilde ze toch?
Ik denk meer dat je als nieuwsposter een geile egocentrische narcist moet zijn, die een flinke stijve krijgt van alle berichten die ie van zijn eigen hand ziet op de FP, zo! Šyvonne
Beste nieuwsbericht ooit op de FOK!frontpage!
pi_116267736
Hij is der hoor, stamkaart + maandtrajectabbonement. Thanks voor de tips!
pi_116268011
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 september 2012 12:35 schreef Surveillance-Fiets het volgende:
wat een gezeik. Gaan ze raar opkijken dat de NS werkt als een echt bedrijf. Ja hallo lullo's. Privatisering wilde ze toch?
NS is niet geprivatiseerd, maar verzelfstandigd. De Nederlandse overheid is nog steeds de enige aandeelhouder. De verzelfstandiging heeft er wel voor gezorgd dat de directie zelf kon gaan beslissen hoe men de zaken wilde aanpakken, in plaats van Haagse dictaten uit te voeren. Dat heeft onder andere geleid tot de Ierse constructie. PTT en DSM zijn voorbeelden van geprivatiseerde bedrijven.
pi_116268145
quote:
15s.gif Op zaterdag 1 september 2012 09:51 schreef Anno1982 het volgende:
Bovendien lijkt mij het een vestzak- / broekzak-verhaal, NS betaalt minder belasting, er blijft dus meer dividend over, wat weer overgemaakt wordt naar de Nederlandse staat.
Nu ken ik de percentages niet maar verlies is het dus wel.
Bij belasting betalen in NL blijft dat geld in NL, die lagere belasting in Ierland.... Juist, het verdwijnt daar in de belastingpot.
pi_116268219
Belastingparadijs Nederland, jatoch!
pi_116268733
quote:
14s.gif Op zaterdag 1 september 2012 12:31 schreef Peterselieman het volgende:
Precies. Het is al jaren bekend en het is gewoon een legale constructie
Dat liet MVBOV in een reactie dus ook weten: http://www.voorbeterov.nl/voorpagina.php
  Redactie Frontpage / Sport zaterdag 1 september 2012 @ 15:45:47 #94
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_116271579
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 september 2012 14:01 schreef DriekOplopers het volgende:

[..]

Dat liet MVBOV in een reactie dus ook weten: http://www.voorbeterov.nl/voorpagina.php
Goed trouwens dat jullie de NS nog een tweede brief hebben gestuurd over de voordeelurenkaart. Dat van voor negen uur reizen, kaartje met vol tarief kopen en na negen uur met korting verder reizen is een goeie :)
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_116272671
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 september 2012 13:34 schreef lyolyrc het volgende:

[..]

NS is niet geprivatiseerd, maar verzelfstandigd. De Nederlandse overheid is nog steeds de enige aandeelhouder. De verzelfstandiging heeft er wel voor gezorgd dat de directie zelf kon gaan beslissen hoe men de zaken wilde aanpakken, in plaats van Haagse dictaten uit te voeren. Dat heeft onder andere geleid tot de Ierse constructie. PTT en DSM zijn voorbeelden van geprivatiseerde bedrijven.
Daarbij staan alle organisaties die de NS wel heeft afgestoten alsnog bol van de ambtenarenmentaliteit.
In tijden van crisis moet je niet met lastenverhogingen komen.
  zaterdag 1 september 2012 @ 17:39:35 #96
45532 ziggyziggyziggy
wisselwachter, vlaggenzwaaier
pi_116275495
quote:
14s.gif Op zaterdag 1 september 2012 16:18 schreef ZwartmetSuiker het volgende:

[..]

Daarbij staan alle organisaties die de NS wel heeft afgestoten alsnog bol van de ambtenarenmentaliteit.
Ik reageer maar niet...
Mine is the last voice you'll ever hear. Don't be alarmed.
  zaterdag 1 september 2012 @ 19:21:27 #97
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_116278404
quote:
1s.gif Op zaterdag 1 september 2012 17:39 schreef ziggyziggyziggy het volgende:

[..]

Ik reageer maar niet...
Want?
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  zaterdag 1 september 2012 @ 19:22:51 #98
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_116278446
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 september 2012 14:01 schreef DriekOplopers het volgende:

[..]

Dat liet MVBOV in een reactie dus ook weten: http://www.voorbeterov.nl/voorpagina.php
Hm, ik snap jullie reactie wel, en het is legaal, maar ik twijfel of een bedrijf van algemeen nut (zoals NS) zich wel met zulke constructies moet inlaten.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  Redactie Frontpage / Sport zaterdag 1 september 2012 @ 20:09:16 #99
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_116280049
Fles moet in Nederland binnenkort weer een naambordje schieten :P

http://www.gelderlander.n(...)terug-op-station.ece
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_116282326
Ah vet! En omdat ik zelf Gaanderen ook nog moet, is dat nu eindelijk een stok achter de deur om maar eens die kant op te gaan :P
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')