quote:Op zaterdag 17 september 2011 11:55 schreef D-Mon het volgende:
[..]
Goed, gisteravond wekker gezet om vannacht stoomtrein te gaan kieken..
Mijn plan was een serie foto's te maken bij de koopmans fabriek in leeuwarden, mooi dichtbij en rijdend, daarnaast redelijk veel licht van de fabriek.
Mijn vriendin werd echter voor mij wakker van de wekker en heeft deze uitgedrukt..
De beginsnelheid staat natuurlijk los van de remvertraging hequote:Op dinsdag 13 december 2011 08:38 schreef James1988 het volgende:
Moet je je eens indenken wat er zou gebeuren als dat met een TGV Duplex zou zijn geweest die aan 320 km/h een snelremming maakt.
Ja, toen zat ik op de fiets.quote:Op dinsdag 13 december 2011 09:53 schreef twiFight het volgende:
Nou, die jas was helemaal doorweekt. Het stormde vanochtend om 6 uur nog behoorlijk hard namelijk, samen met een regenbui.
Geen idee.quote:Geen toegang
U heeft niet voldoende toegangsrechten voor deze pagina.
Ik zou eens in België gaan kijkenquote:Prorail heeft aangifte gedaan van vermissing of diefstal. De aangifte is gedaan in juni maar het politie-onderzoek is een halfjaar later nog niet afgerond en de letters - 3x een A, een I een N en een S - zijn nog steeds spoorloos.
Nieuwe link van Rijnmond: http://www.rijnmond.nl/ni(...)raal-station-kwijt-1quote:Op dinsdag 13 december 2011 11:55 schreef Ireyon het volgende:
http://www.rijnmond.nl/ni(...)ntraal-station-kwijt
Wtf moet iemand met zulke letters
Waarom weet je dat niet?quote:Op dinsdag 13 december 2011 14:16 schreef greavy het volgende:
Letop: Kan ook zijn dat dit net voorbij station Boxtel keert..
Achja, je weet ook maar nooit of er een trein op Westervoort stoptquote:Op dinsdag 13 december 2011 14:41 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Waarom weet je dat niet?
je weet zelfs hoe hard ze overal gaan rijden. Ik eis dat je dit ook weet
DRGL is aangevraagd tot Acht, maar gezien er de vorige keer ook tot Acht was aangevraagd, maar gekeerd werd net buiten het station..quote:Op dinsdag 13 december 2011 14:41 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Waarom weet je dat niet?
je weet zelfs hoe hard ze overal gaan rijden. Ik eis dat je dit ook weet
Me...t... horrr..... tttteennn... ensto... ten....quote:Op dinsdag 13 december 2011 15:40 schreef Igen het volgende:
Youtube via het internet in de trein? Werkt dat überhaupt?
Is grotendeels geblokkeerd. Streaming lukt niet of nauwelijks (is zoveel mogelijk geblokt)quote:Op dinsdag 13 december 2011 15:40 schreef Igen het volgende:
Youtube via het internet in de trein? Werkt dat überhaupt?
aah zo! Daarom dusquote:Op dinsdag 13 december 2011 15:40 schreef James1988 het volgende:
De proxyserver waar al het verkeer overheen geleid wordt (om bandbreedte te besparen en zo het internet voor klanten wat te versnellen) staat geloof ik in Bonn. Als je "Lokaliseer mij" doet op Google Maps, dan word je ook ergens in Duitsland gezet
quote:Op dinsdag 13 december 2011 15:50 schreef twiFight het volgende:
Braaaaak zit heel puberend nederland youtube te kijken in de trein? :S Doe dat lekker thuis of via je telefoonprovider of zo, dan kunnen mensen die daadwerkelijk wat belangrijks te doen hebben tenminste werken.
Daarom is dat ook geblokkeerd. Dat wifi is niet voor streaming..quote:Op dinsdag 13 december 2011 15:50 schreef twiFight het volgende:
Braaaaak zit heel puberend nederland youtube te kijken in de trein? :S Doe dat lekker thuis of via je telefoonprovider of zo, dan kunnen mensen die daadwerkelijk wat belangrijks te doen hebben tenminste werken.
Reizigers in het openbaar vervoer hebben nou eenmaal te maken met de omstandigheid dat ze met elkaar rekening moeten houden. Als je dat niet wil ga je toch lekker werken in je auto met chauffeur he, verhevenequote:Op dinsdag 13 december 2011 15:50 schreef twiFight het volgende:
Braaaaak zit heel puberend nederland youtube te kijken in de trein? :S Doe dat lekker thuis of via je telefoonprovider of zo, dan kunnen mensen die daadwerkelijk wat belangrijks te doen hebben tenminste werken.
NID ?quote:Op dinsdag 13 december 2011 16:00 schreef ikwilgraven het volgende:
Hoe staat het nou eigenlijk met de NID?
Zien we hem de aankomende weken verschijnen op het spoor?
En het viel me trouwens op dat er meer ICM rijden ipv VIRM kan dat kloppen??
Ik had deze reactie al verwacht van jou. Maar youtube is natuurlijk dé reden voor internet in de trein hequote:Op dinsdag 13 december 2011 15:53 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Reizigers in het openbaar vervoer hebben nou eenmaal te maken met de omstandigheid dat ze met elkaar rekening moeten houden. Als je dat niet wil ga je toch lekker werken in je auto met chauffeur he, verhevene
Is eerder aangehaald maar:quote:Op dinsdag 13 december 2011 16:00 schreef ikwilgraven het volgende:
Hoe staat het nou eigenlijk met de NID?
Zien we hem de aankomende weken verschijnen op het spoor?
En het viel me trouwens op dat er meer ICM rijden ipv VIRM kan dat kloppen??
NID is de materieelnaam van DDZ. DDZ was enkel de projectnaam, het materieel gaat NID heten. NID staat voor Nieuwe Intercity Dubbeldekker ...quote:
Wat boeit het jou wie of wat kijktquote:Op dinsdag 13 december 2011 16:03 schreef twiFight het volgende:
[..]
Ik had deze reactie al verwacht van jou. Maar youtube is natuurlijk dé reden voor internet in de trein heAls reizigers rekening zouden houden met elkaar dan zouden ze never nooit niet videoclips gaan streamen.
Aaahh oke.quote:Op dinsdag 13 december 2011 16:03 schreef greavy het volgende:
[..]
Is eerder aangehaald maar:
- Achterstand bij NID, er had al 1 stam moeten rijden tussen Den Haag en Amsterdam (serie 2600)
- Problemen met VIRM bij de remcilinder ophanging waardoor er 40 bakken IRM per direct buiten gebruik zijn en dus word overal geschoven met materieel
dankjequote:Op dinsdag 13 december 2011 16:04 schreef greavy het volgende:
[..]
NID is de materieelnaam van DDZ. DDZ was enkel de projectnaam, het materieel gaat NID heten. NID staat voor Nieuwe Intercity Dubbeldekker ...
Goed puntquote:Op dinsdag 13 december 2011 16:03 schreef twiFight het volgende:
[..]
Ik had deze reactie al verwacht van jou. Maar youtube is natuurlijk dé reden voor internet in de trein heAls reizigers rekening zouden houden met elkaar dan zouden ze never nooit niet videoclips gaan streamen.
begin 2012 komt er een stammetje op de baan, aldus de NS vandaag op Twitterquote:Op dinsdag 13 december 2011 16:03 schreef greavy het volgende:
[..]
Is eerder aangehaald maar:
- Achterstand bij NID, er had al 1 stam moeten rijden tussen Den Haag en Amsterdam (serie 2600)
Ja, dat zeiden ze 2 maanden geleden ook, per DRGL 2012. Eerst zien, dan geloven.quote:Op dinsdag 13 december 2011 16:08 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
begin 2012 komt er een stammetje op de baan, aldus de NS vandaag op Twitter
Zonder filmpje te kijken: Dutchtrainmanserie22 zeker....quote:
Goed zoquote:Op dinsdag 13 december 2011 16:14 schreef greavy het volgende:
[..]
Zonder filmpje te kijken: Dutchtrainmanserie22 zeker....
Haha, ja. Ik kwam die gast een paar weken geleden tegen in Venlo. Heb 'm maar snel genegeerd, want hij zeurde m'n kop van m'n lijf toen ik een foto wou maken..quote:Op dinsdag 13 december 2011 16:16 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Goed zo
Wel zonder het gebruikelijke 144-pak uitroeptekens![]()
LIEP JE BIJ DAT HEKJE??????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!quote:Op dinsdag 13 december 2011 16:18 schreef greavy het volgende:
[..]
Haha, ja. Ik kwam die gast een paar weken geleden tegen in Venlo. Heb 'm maar snel genegeerd, want hij zeurde m'n kop van m'n lijf toen ik een foto wou maken..
Stond op 't perron van Venlo ...quote:Op dinsdag 13 december 2011 16:20 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
LIEP JE BIJ DAT HEKJE??????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
quote:SYNTUS DAAGT STADSREGIO OM TREINEN
WESTERVOORT - Vervoerder Syntus sleept de Stadsregio Arnhem-Nijmegen voor de rechter. Aanleiding is de weigering van de regio om mee te betalen aan extra treinen.
Die zijn nodig om de dienstregeling op de lijn Arnhem-Winterswijk op peil te houden als komend weekend station Westervoort opent. Syntus heeft drie treinstellen gehuurd voor de verwachte extra passagiers. Die zijn volgens reizigersvereniging Rocov nodig om de aansluitingen in Arnhem te garanderen. Zonder extra treinen en door de extra stops in Westervoort zullen meer reizigers in Arnhem hun aansluitng missen, aldus Rocov.
Volgens de stadsregio zijn de extra kosten onderdeel van het contract met Syntus. Een commissie gaf de regio eerder gelijk in de kwestie.
De provincie Gelderland mengt zich niet in de kwestie maar zegt de kwaliteit van de dienstverlening scherp in de gaten te zullen houden.
quote:Op dinsdag 13 december 2011 16:20 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
LIEP JE BIJ DAT HEKJE??????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zal wel verwijderd zijn in opdracht van de CIAquote:
Ik zag ze op Groningen ook al hangen.quote:Op dinsdag 13 december 2011 20:28 schreef greavy het volgende:
Oh, en Arriva heeft op Buitenpost eigen vertrekstaten nu:
[ afbeelding ]
Kent u deze nog..nog..nog?quote:
Is gebeurd om 21:18. Betreft een TIS 3.1quote:Tussen Velperpoort en Dieren rijden geen treinen door een aanrijding met een persoon.
De extra reistijd is meer dan 60 min.
De verstoring is naar verwachting rond 23:59 uur verholpen.
Reizigers tussen 's-Hertogenbosch en Zwolle reizen via Utrecht Centraal.
13 december 21:30
Is gebeurd bij km 1.9 op de spoorlijn Arnhem-Zutphen, bij de overweg 'van Remagenlaan' in Arnhemquote:TIS 3.1
Aanrijding trein/rangeerdeel met:
• persoon/groot vee
• (brom-)fietser
• infra-element
Kunnen ze wel als ze de datum op 14-12 zettenquote:Op dinsdag 13 december 2011 21:35 schreef b2py het volgende:
ze kunnen toch geen 00:00 aangeven? Zoals ze wel 22:00 etc kunnen aangeven..
das mijn foto jatmoos..quote:Op dinsdag 13 december 2011 20:24 schreef greavy het volgende:
Deze foto kwam ik op Facebook tegen:
[ afbeelding ]
Moet wel een snelle Sprinter zijn vanaf Den Haag CS
van etenquote:
dan valt de storing systeemmatig op 2 dagen en heb je 2 dagen last van een storing? slecht voor de statistieken hoorquote:Op dinsdag 13 december 2011 21:35 schreef b2py het volgende:
ze kunnen toch geen 00:00 aangeven? Zoals ze wel 22:00 etc kunnen aangeven..
Maar dit gaat slechts om de verwachting hč. Het weerhoudt niemand ervan om gauw om 23:59 te melden dat de reparatie gelukt is (net als dat een verwachting van 23:59 evenmin garandeert dat de verstoring ook daadwerkelijk voor middernacht voorbij is).quote:Op dinsdag 13 december 2011 23:19 schreef mschol het volgende:
[..]
dan valt de storing systeemmatig op 2 dagen en heb je 2 dagen last van een storing? slecht voor de statistieken hoor
HSA heeft het contract met AnsaldoBreda in 2004 getekend. Toen waren de eerste leveringsproblemen met de IC4 ook al bekend (die is besteld in 2000, eerste stellen zouden worden geleverd in 2003).quote:Op woensdag 14 december 2011 00:04 schreef bork het volgende:
Wanneer is de HSL met AnsaldoBreda in zee gegaan?
Als ik de vertrekstaat zo lees lijkt het alsof alle stoptreinen ook op Achter de Hoven stoppen. Dat waren er toch altijd maar 3 per dag?quote:Op dinsdag 13 december 2011 20:28 schreef greavy het volgende:
Oh, en Arriva heeft op Buitenpost eigen vertrekstaten nu:
[ afbeelding ]
Er staat een voetnoot bij met "stopt ook op Adh".quote:Op woensdag 14 december 2011 06:13 schreef dennistd het volgende:
[..]
Als ik de vertrekstaat zo lees lijkt het alsof alle stoptreinen ook op Achter de Hoven stoppen. Dat waren er toch altijd maar 3 per dag?
Wat zégt'ie in vredesnaam?quote:
Er staat nu bij de verstoringen een 'aanrijding', niet specifiek met een persoon, dat zetten ze er anders toch altijd bij?quote:Op woensdag 14 december 2011 07:44 schreef greavy het volgende:
En alweer... een aanrijding met persoon op de overweg Willem v/d Madeweg in Leiden. Een TIS 3.1
Treinverkeer Alphen a/d Rijn-Leiden Centraal gestremd.
Gaat om een TIS 3.1, dus kan om:quote:Op woensdag 14 december 2011 10:23 schreef b2py het volgende:
[..]
Er staat nu bij de verstoringen een 'aanrijding', niet specifiek met een persoon, dat zetten ze er anders toch altijd bij?
quote:Op woensdag 14 december 2011 00:04 schreef bork het volgende:
Wanneer is de HSL met AnsaldoBreda in zee gegaan?
In 1999 (eigenlijk al eerder) konden die prutsers niet eens een fatsoenlijke tram! bouwen, voor meer info lees- > http://en.wikipedia.org/wiki/SL95
Niet zo zeuren borkie, dit schept toch veel vertrouwenquote:In 2007, two trams were involved in an accident and sent to Firema for reparations. However, the company filed for bankruptcy, and as of October 2010 the trams were still not repaired or returned to Oslo.
Hij staat IN de wpl Haarlem dacht ik, dus dan is het een kort ritje. Op het programma staat een ritje Haarlem-Leidschendam vv.quote:Op woensdag 14 december 2011 11:17 schreef b2py het volgende:
Via Somda: DDZ 7503 gaat zo een proefrit maken. Mogelijk tot Haarlem maar kan ook verder.
quote:Tussen Leeuwarden en Groningen langere reistijd door een sein- en wisselstoring.
Houdt u rekening met een extra reistijd van 15 - 30 min.
De verstoring is naar verwachting rond 10:30 uur verholpen.
14 december 08:12
quote:Tussen Leeuwarden en Hurdegaryp rijden geen treinen door een sein- en wisselstoring.
Er rijden bussen tussen Leeuwarden en Hurdegaryp.
Houdt u rekening met een extra reistijd van 15 - 30 min.
De verstoring is naar verwachting rond 10:30 uur verholpen.
14 december 08:40
quote:De beperkingen tussen Leeuwarden en Hurdegaryp als gevolg van een sein- en wisselstoring zijn voorbij.
Houdt u nog rekening met een langere reistijd.
14 december 09:10
quote:De beperkingen tussen Leeuwarden en Hurdegaryp als gevolg van een sein- en wisselstoring zijn voorbij.
Het treinverkeer is volledig hervat.
14 december 09:30
Het originele bericht:quote:Op woensdag 14 december 2011 11:19 schreef greavy het volgende:
[..]
Hij staat IN de wpl Haarlem dacht ik, dus dan is het een kort ritje. Op het programma staat een ritje Haarlem-Leidschendam vv.
| 1 | DDZ 7503 gaat zometeen een proefrit maken. Misschien tot Hlm, misschien ook verder. |
Weet ikquote:Op woensdag 14 december 2011 11:28 schreef b2py het volgende:
[..]
Het originele bericht:
[ code verwijderd ]
Sterf, Arriva. Geen reisinformatie niets. Ik ben maar met de vervangende bus naar Buitenpost gegaan. Daardoor +56 opgelopen. Ik had het beter niet kunnen doen, want toen mijn bus bij Hurdegaryp was kachelde de eerste trein richting Groningen weer voorbij, maar die haal je dan natuurlijk niet meer. Uiteindelijk tegen 10:00 uur in Buitenpost me in een solo 2/6 gewurmd. Ding zat afgeladen vol, al heb ik ze nog wel eens voller gezien.quote:Op woensdag 14 december 2011 11:23 schreef greavy het volgende:
Oja, PSM. Jij zal niet goed gekeken hebben dat er geen storingen waren tussen Leeuwarden en Hurdegaryp
[..]
[..]
[..]
[..]
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |