abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  vrijdag 25 januari 2013 @ 14:18:54 #1
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_122029523

Welkom in alweer een nieuw deel van deze legendarische reeks.



>> Algemeen
In dit topic kun je terecht met al je vragen, opmerkingen, foto's en verslagen met betrekking tot het reizen met de trein. Voor algemene informatie over vervoersbedrijven, materieel, spoorlijnen, etc. verwijzen we je graag naar de betreffende categorie op Wikipedia.

Een korte introductie van de vaste bezoekers, die je bij dezen alvast van harte welkom heten:

danica.jpg ziggyziggyziggy, mag je de schuld geven van vertraging in het Noorden.
fokavatar.jpg Dr_Flash, heeft niet zoveel met dit soort lijstjes.
dragonfly.jpg Scarlet_Dragonfly, random betweter die een hekel heeft aan OV-chipkaart-haters.
sncfblob.jpg James1988, geilt op treinenbouwer Alstom en hogesnelheidstreinen.
fokplaat.jpg DriekOplopers, doet goede dingen namens en voor de reiziger.
pilsklein.jpg Yreal, vindt de infrastructuur/logistiek interessant en wordt sowieso opgewonden van alles met meer dan 1000 pk.
CIMG0149(res).gif greavy, vindt de OV-chipkaart maar niks en ziet i.p.v. het huidige materieel liever overal stoomtreinen rijden.
sepiakameeltje2.jpg bork, voor alle mooie plaatjes, kloppende info en kindvriendelijke verhalen.
monopoly%20spin.gif Monopoly, Machinist (in opleiding). Voor al uw veiligheidsvestjes en foto's op emplacementen.
162.gif Crientj, Ginger, ex-servexmeisje en inspiratieloos. Eet graag 714's.
acc_logo2_opt.gif Darkwing_Duck, Vraagt zich af hoe lang er nog dieseltractie bij ACTS is.
koplopert.jpg Flodder450, Is een keer komen aanlopen en is sindsdien van de partij in deze reeks!
fyrav250%2060x60.png b2py, Alcoholist met een spoorhobby.

Nietszeggende TVP's en zwaaihandjes worden niet op prijs gesteld (daar is de knop "volg topic" voor), een leuke anekdote of foto is daarentegen altijd welkom. Regelmatig terugkerende vragen zijn hieronder beantwoord, lees dit dus goed door voordat je jouw vraag alsnog in dit topic plaatst. Voor de treinnummerfetishisten: gaarne bij het treinnummer ook vertrektijden en afgelegde route vermelden. Bij bezwaar: www.somda.nl.



>> Vragen en opmerkingen over andersoortig railtransport
In dit topic komt vooral het vervoer in reizigerstreinen aan bod, maar een goederentrein tussendoor is een leuke afwisseling. Over metro's en trammetjes doen we ook niet al te moeilijk, al zijn daar wel aparte topics voor aanwezig.

>> Met de Studenten OV-Chipkaart in internationale (hogesnelheids-)treinen reizen
Met je Studenten OV-Chipkaart mag je binnen Nederland gratis reizen in de IC Berlijn (Schiphol - Hengelo). Voor de hogesnelheidstreinen ICE (Amsterdam - Arnhem) en Fyra (Amsterdam - Breda via de HSL-Zuid) moet een toeslag worden betaald. De toeslag voor ICE bedraagt 2 euro, de toeslagen voor Fyra zijn hier te vinden. Beide toeslagen zijn in de kaartautomaat op elk station te koop. In de Thalys is je Studenten OV-Chipkaart niet geldig.
Voor algemene informatie over het reizen met je Studenten OV-Chipkaart kun je het beste op de website terecht.

>> Reizen over de HSL-Zuid
NS Hispeed rijdt ieder halfuur een pendeldienst tussen Amsterdam en Breda via de HSL-Zuid. De reistijd tussen Schiphol en Rotterdam bedraagt hierdoor nog maar 26 minuten en tussen Schiphol en Breda slechts 53 minuten. NS Hispeed voert deze dienst uit onder de naam Fyra. Voor Fyra dient, naast een gewoon kaartje, een toeslag aangeschaft te worden. Deze is verkrijgbaar in de kaartautomaat of kan je voor 10,- in de trein zelf aanschaffen. De tarieven voor Fyra zijn op deze pagina te vinden.

Ook de Thalys rijdt over de HSL-Zuid. Op de hele traject gaan alle remmen los en rijdt hij met 300km/h richting Rotterdam en daarna naar Antwerpen. Hierdoor duurt de reis van Amsterdam naar Parijs nog maar 3:18 uur. Een rit met Thalys is alleen mogelijk met een reservering, reserveren is drie maanden van tevoren mogelijk via o.a. NsHispeed of TGV-Europe.

>> Fyra Amsterdam<->Brussel
Met ingang van 18 januari is de Fyra-treindienst tussen Amsterdam en Brussel voor onbepaalde tijd opgeschort. Dit is besloten naar aanleiding van beschadiging aan het materieel door winterse omstandigheden. Internationaal reizen over de HSL kan hierdoor uitsluitend met Thalys. Het alternatief is omreizen via Roosendaal en daar overstappen op de stoptrein naar België. De politiek overlegt momenteel over een iets acceptabeler alternatief.

>> Reizen met Kruidvatkaartjes en andere (actie-)dagkaarten
Dagkaarten zijn geldig op elk traject in Nederland, ongeacht het vervoersbedrijf dat er rijdt. Net als met een Studenten OV-Chipkaart, moet ook met een dagkaart voor ICE en Fyra een toeslag aangeschaft worden en mag er niet met Thalys gereisd worden.

>> Afkortingen en treinserienummers
Er komen in dit topic regelmatig afkortingen en treinserienummers langs, die voor de nieuwe bezoeker erg verwarrend kunnen zijn. De betekenis van een afkorting vind je hier, voor een treinserie kun je hier terecht.
Voor informatie over Wijzigingsbladen wat betreft materieelinzet, LM-ritten, splitsen en combineren en dergelijke kan je op deze website terecht.

>> Geldigheid Studenten OV-chipkaart, Voordeelurenkaart, etc. op feestdagen
De komende feestdagen in 2012 zijn als volgt: dinsdag 25 december (eerste kerstdag) en woensdag 26 december (tweede kerstdag).
De feestdagen in 2013 zijn als volgt: Dinsdag 1 januari (nieuwjaarsdag), zondag 31 maart (eerste paasdag), maandag 1 april (tweede paasdag), dinsdag 30 april (Koninginnedag), zondag 5 mei (Bevrijdingsdag), donderdag 9 mei (Hemelvaartsdag), zondag 19 mei (eerste pinksterdag), maandag 20 mei (tweede pinksterdag), woensdag 25 december (eerste kerstdag), donderdag 26 december (tweede kerstdag).
Bovenstaand rijtje is onder voorbehoud. Kijk bij twijfel altijd nog even op de website van DUO. Wanneer je hier komt klagen dat je een boete hebt gekregen op een dag die hierboven niet staat vermeld, lachen we je uit.

>> Waarom rijdt die kuttrein zo langzaam? :(
Misschien mag hij wel gewoon niet harder. Hier kun je precies zien hoe hard treinen waar mogen rijden ^O^

>> Hoeveel kilometer heb ik met de trein gereden?
Er zijn verschillende hulpmiddelen om te berekenen hoeveel kilometer je hebt afgelegd:
Blijbol.
• De tariefeenhedenkaart van NS met bijbehorende detailkaarten voor grootstedelijke gebieden.
• De planner van de NMBS voor België (gewoon doen alsof je een kaartje gaat kopen).
jizdenka internationaal (niet altijd even betrouwbaar).
• Als joker _O_ : De tariefcalculator van DB Netz voor binnen Duitsland.



>> Verhalen
Er worden af en toe verhalen geschreven over oude stations, spoorlijnen of huidige werkzaamheden.
De tot nu toe gemaakte verhalen staan hieronder;
Hoek van Holland Haven - von_Preussen
Kesteren - Dr_Flash
Buitenpost - Peterselieman
Newcastle Central Station - bork
IJmondlijn - von_Preussen
Harlingen (- Haven) - Greavy
Werking van procesleiding van de treindienstleider (1) - ziggyziggyziggy
Werking van procesleiding van de treindienstleider (2) - ziggyziggyziggy
Station Hoek van Holland Haven, een stuk vergane glorie - Greavy
Wat is een stop/door-schakeling en hoe werkt hij? - ziggyziggyziggy
Hoe werkt VCVL? - ziggyziggyziggy
Hoe werkt een alarmoproep? - ziggyziggyziggy
De cabine van een Class 66 - Monopoly
De cabine van een G-2000 - Monopoly
De cabine van een DM'90 - Monopoly

>> Tripreports
Hieronder staan een aantal interessante (foto)reportages die door diverse topic-diehards gemaakt zijn;
Reis door België, met name op station Binche - Dr_Flash
6834 kilometer InterRail - Igen
Vakantie in Oostenrijk - Dr_Flash
Polen - Zug-Chef
Eerste Klas door Nederland - Ireyon
Zwitserland - sander89
De spoorlijn door Liechtenstein - SvMp
Monaco - KapiteinT
Koninklijke wachtkamers - Bork
NVBS Excursie naar de bruinkoolmijnen - Dr_Flash
Met Interrail door midden- en zuid-Europa - Ireyon
InterRail naar Midden-, Zuid- en Zuidoost-Europa - Irritatie100
Treinen rond Basel - Dr_Flash
Station Visé - KapiteinT
InnoTrans 2010 - James1988
Onthulling 10 jaar ICE - Ireyon
Reisje voor het goede doel - Greavy
Treinen in Japan deel 1 en deel 2 - Igen
Berlijn, Praag, Wenen en Budapest - Zug-Chef
Dreiländereck (Deutschland - Polen - Tschechien) - bork
Europabahn/Rheintalbahn - bork
Traffic Control Brussel: Open Bedrijvendag 2012 - Greavy
  vrijdag 25 januari 2013 @ 14:19:24 #2
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_122029535
Iedereen, niet vergeten: morgen Nieuwjaarsrondje :s)

10:29 vertrekken uit Amsterdam.
  vrijdag 25 januari 2013 @ 14:24:43 #3
360332 Fiorano
Drive tot the Maxx
pi_122029744
Ik zeg veel plezier morgen (Y)
Regel 1: De Scheidsrechter heeft altijd gelijk
Regel 2: Als de Scheidsrechter geen gelijk heeft, treedt onmiddellijk regel 1 in werking
pi_122029788
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 januari 2013 14:19 schreef James1988 het volgende:
Iedereen, niet vergeten: morgen Nieuwjaarsrondje :s)

10:29 vertrekken uit Amsterdam.
Wie zorgt er voor de oliebollen?
  vrijdag 25 januari 2013 @ 14:27:26 #5
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_122029857
T zal stil worden. :{
pi_122030033
quote:
1s.gif Op vrijdag 25 januari 2013 14:27 schreef Darkwing_Duck het volgende:
T zal stil worden. :{
Mag ook wel eens ;)
  vrijdag 25 januari 2013 @ 14:32:20 #7
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_122030054
We jagen de delen er wel doorheen _O-
pi_122030237
quote:
1s.gif Op vrijdag 25 januari 2013 14:27 schreef Darkwing_Duck het volgende:
T zal stil worden. :{
T zal de stilte voor de storm van verhalen achteraf worden :D
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_122030258
Ik stel voor dat we morgen face-to-face gaan praten in de trein en niet gaan converseren via onze mobieltjes op m.fok.nl ;)
pi_122030295
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 januari 2013 14:37 schreef Bitlord het volgende:
Ik stel voor dat we morgen face-to-face gaan praten in de trein en niet gaan converseren via onze mobieltjes op m.fok.nl ;)
Ha ha wat een KANSLOOS voorstel _O- :+
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_122030373
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 januari 2013 14:37 schreef Bitlord het volgende:
Ik stel voor dat we morgen face-to-face gaan praten in de trein en niet gaan converseren via onze mobieltjes op m.fok.nl ;)
Neem jij weer een oplader mee? ;) :')
pi_122030466
quote:
1s.gif Op vrijdag 25 januari 2013 14:40 schreef b2py het volgende:

[..]

Neem jij weer een oplader mee? ;) :')
Dat sowieso :D
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 25 januari 2013 @ 14:43:56 #13
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_122030545
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 januari 2013 14:37 schreef Bitlord het volgende:
Ik stel voor dat we morgen face-to-face gaan praten in de trein en niet gaan converseren via onze mobieltjes op m.fok.nl ;)
dat zou wel het toppunt van triestheid zijn _O-
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_122030735
Waar spreken we af morgen?
  vrijdag 25 januari 2013 @ 14:51:03 #15
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_122030783
Amsterdam Centraal bij de Julia's in de hal is mijn voorstel.
pi_122030945
quote:
1s.gif Op vrijdag 25 januari 2013 14:40 schreef b2py het volgende:

[..]

Neem jij weer een oplader mee? ;) :')
Reizen jullie eerste klas dan? :P
pi_122031018
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 januari 2013 14:55 schreef KnightSolaire het volgende:

[..]

Reizen jullie eerste klas dan? :P
Niet nodig, wij hebben Kees Kabelhaspel mee :P
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_122031077
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 januari 2013 14:55 schreef KnightSolaire het volgende:

[..]

Reizen jullie eerste klas dan? :P
Vorige keer met Bitlord was hij met spoed op zoek naar stopcontacten. Was nog wel geinig :p
pi_122031937
Niemand vertragings/ongemaks 2-1 overgangsbewijzen mee? :+
dag
  vrijdag 25 januari 2013 @ 15:44:26 #20
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_122032983
Watte is de uitslag van de Heer Bennie lux Bodemplaat persconferentie?
pi_122033166
quote:
1s.gif Op vrijdag 25 januari 2013 14:59 schreef b2py het volgende:

[..]

Vorige keer met Bitlord was hij met spoed op zoek naar stopcontacten. Was nog wel geinig :p
ja zeer irritant. Ik moest toen ook werken na de Hanzelijn-meet maar mijn telefoon was leeg. Uiteindelijk was ik ondanks het weer en de uitgedunde dienstregeling (men reed 8/9 december ook een aangepaste dienstregeling) anderhalf uur te vroeg in Amsterdam Noord en kon ik daar nog op mijn gemak mijn telefoon opladen.
pi_122033223
quote:
1s.gif Op vrijdag 25 januari 2013 15:44 schreef Darkwing_Duck het volgende:
Watte is de uitslag van de Heer Bennie lux Bodemplaat persconferentie?
quote:
Staatssecretaris Mansveld heeft er vertrouwen in dat er voor volgende week vrijdag een oplossing komt voor de uitgevallen Fyra. Ze denkt dat er dan een plan ligt waar "iedereen achter staat".

De staatssecretaris heeft vandaag overleg gehad met NS-directeur Van Vroonhoven en topman Descheemaecker van de Belgische spoorwegen over de problemen rond de Fyra. Door technische problemen rijdt de hogesnelheidslijn tussen Amsterdam en Brussel al een week niet meer.

Oplossing
De staatssecretaris wil niet vooruitlopen op een mogelijke oplossing. Ze benadrukt dat er wel een oplossing moet komen voor de korte en de langere termijn. Er moet een plan komen dat juridisch goed is en financieel haalbaar, aldus Mansveld.

Volgens de staatssecretaris wordt er hard gewerkt aan een oplossing. "Het weekend door, 24 uur per dag," aldus Mansveld.
  vrijdag 25 januari 2013 @ 15:50:42 #23
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_122033247
AMSTERDAM - De vakbond FNV dreigt met acties op het spoor als werkgevers in de spoorwegsector niet op de eisen ingaan.

http://www.nu.nl/economie/3013020/fnv-dreigt-met-actie-spoor.html
  Redactie Sport vrijdag 25 januari 2013 @ 15:51:42 #24
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_122033283
Nog even de planning voor wie hem zoekt:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
10:29 V Amsterdam Centraal (IC 12628)
12:17 A Roosendaal  
-----   
12:22 V Roosendaal (R 2583)
13:10 A Antwerpen Centraal  
-----   
13:35 V Antwerpen Centraal (IR 613)
13:52 A Antwerpen-Noorderkempen  
-----   
14:08 V Antwerpen-Noorderkempen (IR 634)
14:25 A Antwerpen Centraal  
-----   
14:43 V Antwerpen Centraal (IR 2914)
16:52 A Liège-Guillemins  
-----   
17:17 V Liège-Guillemins (R 5367)
17:50 A Maastricht  
-----   
17:58 V Maastricht (IC 868)
20:22 A Amsterdam Centraal  
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  vrijdag 25 januari 2013 @ 15:53:18 #25
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_122033341
En treinkaartjes:
quote:
0s.gif Op woensdag 23 januari 2013 23:48 schreef James1988 het volgende:
Treinkaartjes nieuwjaarsrondje

Iedereen: vervoerbewijs NL (zoals Altijd Vrij/Dal Vrij/Weekend Vrij, Blokkerkaartje, enz)

Jonger dan 26
- Roosendaal-Grens - Essen: grenskaartje uit kaartautomaat ¤ 2
- Essen - Noorderkempen: Go Pass 1 (¤ 6,50), of meereizen op iemand anders met Go Pass (¤ 5)
- Noorderkempen - Maastricht: Go Pass 1 Maastricht (¤ 7,70) of meereizen op Go Pass (¤ 5) + grenskaartje Visé-Visé Grens (¤ 2)

Totaal België: ¤ 14 - ¤ 16,20

De Go Pass 1-kaartjes zijn te koop op www.belgianrail.be.

26+
Tickets te koop via www.nmbs-europe.com of bij een loket.
- Roosendaal - Noorderkempen, zonder korting ¤ 12,-
- Noorderkempen - Maastricht, zonder korting ¤ 21,30

Totaal België (zonder kortingen): ¤ 33,30
Ik twijfel alleen over het stuk Essen - Noorderkempen. Ik denk dat we dan moeten overstappen op Luchtbal ipv Centraal, omdat dit korter is. Iemand die weet hoe dat zit?
pi_122033400
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 januari 2013 15:53 schreef James1988 het volgende:
En treinkaartjes:

[..]

Ik twijfel alleen over het stuk Essen - Noorderkempen. Ik denk dat we dan moeten overstappen op Luchtbal ipv Centraal, omdat dit korter is. Iemand die weet hoe dat zit?
Die trein naar Noorderkempen stopt toch heul niet op Luchtbal?
  vrijdag 25 januari 2013 @ 15:55:40 #27
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_122033443
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 januari 2013 15:54 schreef Bitlord het volgende:

[..]

Die trein naar Noorderkempen stopt toch heul niet op Luchtbal?
Jawel, het is een IR-trein met drie stops: Centraal, Luchtbal, Noorderkempen.
pi_122033593
En wéér een kapotte trein op de Brusselse Noord-Zuid.
  Redactie Sport vrijdag 25 januari 2013 @ 16:00:07 #29
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_122033617
Je kunt ook gaan voor een kaartje Roosendaal-Antwerpen Centraal met NL-traject gratis (6 euro) + enkeltje Antwerpen Centraal-Noorderkempen (4 euro). Kost je ¤1,50 meer, maar je bent wel op centraal dat me leuker lijkt dan Luchtbal..
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  vrijdag 25 januari 2013 @ 16:05:15 #30
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_122033829
Er staat vannacht weer wat leuks te gebeuren: een Vectron van Siemens zal door de Kanaaltunnel rijden. :s)
pi_122033834
FIjn dat je bij de tarieven nog even de optie van de Blokkerdagkaart opperde. Ik wilde gewoon met 40% korting reizen, maar zon blokkerdagkaart is toch (via Marktplaats) een tientje goedkoper.
  vrijdag 25 januari 2013 @ 16:13:27 #32
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_122034124
Dus ik sta morgen voor Jan Boterhammenworst op Chessy met blikjes en gevulde koeken -O-
pi_122034194
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 januari 2013 15:50 schreef Bitlord het volgende:
Ze denkt dat
Kijk, daar gaat het mis :P
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_122034498
quote:
1s.gif Op vrijdag 25 januari 2013 16:13 schreef Darkwing_Duck het volgende:
Dus ik sta morgen voor Jan Boterhammenworst op Chessy met blikjes en gevulde koeken -O-
Boterhammenworst? :? Ga dan op Gare du Nord staan, daar hebben ze tenminste een HEMA met fatsoenlijke wordt :6
  vrijdag 25 januari 2013 @ 16:27:27 #35
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_122034680
quote:
10s.gif Op vrijdag 25 januari 2013 16:23 schreef Scarlet_Dragonfly het volgende:

[..]

Boterhammenworst? :? Ga dan op Gare du Nord staan, daar hebben ze tenminste een HEMA met fatsoenlijke wordt :6
Ik zeg altijd Jan Boterhammenworst ipv Jan Lul.
pi_122034826
Paar dagen terug meldde iemand dat "het scheen dat er een Pools rijtuig in Nijmegen stond", ik reed er vanmiddag langs en kan het bevestigen: Het is een 1e klasse rijtuig van PKP IC waarmee ze vooral op de EIC's in Polen rijden tussen Warszawa en Kraków. Er hangen koersbordjes in van de Jan Kiepura, dus het is duidelijk hoe die hier is beland. ;-)
Ben alleen benieuwd hoe die weer terug in Polen gaat komen, met de Jan Kiepura als extra rijtuig mee, of misschien wel met een goederentrein (mag dat?) ?!
  vrijdag 25 januari 2013 @ 16:33:10 #37
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_122034917
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 januari 2013 16:31 schreef Sandrvich het volgende:

Ben alleen benieuwd hoe die weer terug in Polen gaat komen, (...) of misschien wel met een goederentrein (mag dat?) ?!
Dat mag gewoon, zolang het voertuig voldoet aan de daaraan gestelde eisen. De ÖBB-rijtuigen zijn ook in/achterop goederentreinen ons land binnengekomen en vertrokken.

En ik heb nooit de gelegenheid gehad om er een rit mee te maken :(
pi_122035026
Mijn trein reed perfect op tijd maar besloot net voor Leiden rustig een paar minuten te wachten waardoor ik mijn aansluitende trein natuurlijk weg zag rijden. Nu word ik lekker heen en weer gesmeten tussen Leiden en Alphen :P
pi_122036782
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 januari 2013 16:05 schreef Bitlord het volgende:
FIjn dat je bij de tarieven nog even de optie van de Blokkerdagkaart opperde. Ik wilde gewoon met 40% korting reizen, maar zon blokkerdagkaart is toch (via Marktplaats) een tientje goedkoper.
www.spoordeelwinkel.nl/product/januari/nieuwjaarsduik

18 euro, met gratis snert ( :r )
pi_122036992
Hoop wel dat de temperatuur iets oploopt morgen, sterves koud vandaag!
  Redactie Sport vrijdag 25 januari 2013 @ 17:34:40 #41
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_122037644
quote:
Mocht iemand interesse hebben: ik heb nog een kortingscode voor 2,50 korting bij de spoordeelwinkel
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_122038593
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 januari 2013 17:34 schreef dennistd het volgende:

[..]

Mocht iemand interesse hebben: ik heb nog een kortingscode voor 2,50 korting bij de spoordeelwinkel
Heb net bij een psychisch niet helemaal in orde zijn kettingrookster met gele tanden via Marktplaats een Kruidvatdagkaartje gekocht voor ¤18. Nominale waarde bleek slechts ¤13 te zijn... Er stonden er nog meer op Marktplaats voor een tientje maar ja, die waren allemaal te koop in plaatsen als Maasbracht, Swifterbant, Deventer en andere gehuchten.
pi_122038624
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 januari 2013 17:17 schreef b2py het volgende:
Hoop wel dat de temperatuur iets oploopt morgen, sterves koud vandaag!
Heb begrepen dat de vervangende Fyras niet met open goederenwagons worden gereden dus dat scheelt.
pi_122038976
quote:
1s.gif Op vrijdag 25 januari 2013 17:59 schreef Bitlord het volgende:

[..]

Heb begrepen dat de vervangende Fyras niet met open goederenwagons worden gereden dus dat scheelt.
Was dat niet bij wet verboden sinds een bepaald incident ergens in de jaren '40?
pi_122038989
Nog steeds wordt de normale dienstregeling aangehouden voor morgen. Ben nu toch wel een beetje bang aan het worden :')
  vrijdag 25 januari 2013 @ 18:14:15 #46
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_122039156
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 januari 2013 18:09 schreef b2py het volgende:
Ben nu toch wel een beetje bang aan het worden :')
Waar is je gevoel voor avontuur?
pi_122039327
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 januari 2013 18:14 schreef James1988 het volgende:

[..]

Waar is je gevoel voor avontuur?
Haha, die is niet weg hoor. Ik #yolo er flink op los morgen :')
pi_122039635
Heijmans bouwt nieuwe reizigerspassage Eindhoven
Gepubliceerd op 25-01-2013 om 16:26

Bouwbedrijf Heijmans heeft de opdracht voor de bouw van de nieuwe reizigerspassage van het centraal station in Eindhoven binnengehaald. Heijmans en ProRail ondertekenden daarvoor donderdag het contract. De nieuwe passage zorgt ervoor dat de capaciteit van het station in Eindhoven meer dan verdubbeld. Het gaat om een contract ter waarde van 32 miljoen euro. In totaal wordt er 60 to 70 miljoen geïnvesteerd in de verbouwing van het station in Eindhoven.

De passage wordt 13 meter breed en wordt verbonden met de huidige tunnel. Aan beide zijden van de passage verrijzen winkels. In het contract is naast de bouw van de passage ook de aanleg van liften en roltrappen naar elk perron opgenomen. 
De voorbereidingen zijn al zichtbaar op het voorplein van het station. Ook is er al begonnen met kabel- en leidingwerk. De eerste grote werkzaamheden van Heijmans starten in maart wanneer de eerste schop voor de passage de grond in gaat.

Aanbesteding

Heijmans mag de bouw nu definitief uitvoeren nadat een Europese aanbestedingsprocedure is doorlopen. Naar verwachting is de reizigerpassage in 2016 klaar. In dat jaar zullen er dagelijks 115.000 mensen door de tunnel wandelen. Doordat de passage breder wordt, krijgen reizigers meer ruimte. Ook wordt het station een meer comfortabele plek om in- en uit te stappen.

Het verbreden van de stationspassage is een samenwerkingsproject tussen ProRail, NS en de gemeente Eindhoven. Het project wordt gefinancierd door het Rijk, NS, de gemeente Eindhoven en de provincie Noord-Brabant.

Bron
pi_122039762
quote:
1s.gif Op vrijdag 25 januari 2013 17:59 schreef Bitlord het volgende:

[..]

Heb begrepen dat de vervangende Fyras niet met open goederenwagons worden gereden dus dat scheelt.
Ook in geslotengoederenwagons kan het nog best frisjes worden hoor :P
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_122039933
Vakbonden stellen werkgevers railinfra ultimatum
Economie | Laatst gewijzigd:25-01-2013 14:49 | Joost Zwaga |

Den Haag - Vakbonden hebben werkgevers in de railinfra een ultimatum gesteld. Voor 31 januari willen ze een nieuwe cao, anders worden acties gestart.
Dat hebben FNV Bouw, FNV Bondgenoten en CNV Vakmensen bekendgemaakt. De bonden eisen een loonsverhoging van 2,5 procent en willen dat een sluitende aanpak komt om de werkgelegenheid op peil te houden.

Werkgevers bieden 1,5 procent meer loon. Hoger kunnen ze niet gaan vanwege de lastige omstandigeheden in de railinfra. Door de nieuwe manier van aanbesteden van Prorail staan de prijzen zwaar onder druk.

Bron
  vrijdag 25 januari 2013 @ 18:44:28 #51
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_122040130
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 januari 2013 15:53 schreef James1988 het volgende:
En treinkaartjes:

[..]

Ik twijfel alleen over het stuk Essen - Noorderkempen. Ik denk dat we dan moeten overstappen op Luchtbal ipv Centraal, omdat dit korter is. Iemand die weet hoe dat zit?
Mag via Antwerpen Centraal, omdat je daar minder lang hoeft te wachten, en je niet vaker hoeft over te stappen of je reisduur verandert. :)

Voor 26+ kan ook de Belgische RailPass (10-ritten kaart) gebruikt worden van ¤76,-.

[ Bericht 3% gewijzigd door greavy op 25-01-2013 18:51:34 ]
pi_122040402
quote:
1s.gif Op vrijdag 25 januari 2013 17:58 schreef Bitlord het volgende:

[..]

Heb net bij een psychisch niet helemaal in orde zijn kettingrookster met gele tanden via Marktplaats een Kruidvatdagkaartje gekocht voor ¤18. Nominale waarde bleek slechts ¤13 te zijn... Er stonden er nog meer op Marktplaats voor een tientje maar ja, die waren allemaal te koop in plaatsen als Maasbracht, Swifterbant, Deventer en andere gehuchten.
o|O Deventer een gehucht noemen! :o Ga je schamen!! :(
pi_122040482
quote:
15s.gif Op vrijdag 25 januari 2013 13:50 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Jammer hoor, dat het zo moet -O-
Maar mijn interventie heeft het niet alleen voor James, maar voor alle reizigers opgelost. Mooie signaalfunctie.
pi_122040566
quote:
2s.gif Op vrijdag 25 januari 2013 14:51 schreef James1988 het volgende:
Amsterdam Centraal bij de Julia's in de hal is mijn voorstel.
Leuk. Ik ben pakweg 10 uur op Amsterdam Centraal bij Julia's.

Misschien dat iemand mij effe wil bellen als 'ie er is, want ik ken jullie natuurlijk niet van gezicht.
06 26 23 00 77.
pi_122040591
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 januari 2013 18:56 schreef DriekOplopers het volgende:

[..]

Leuk. Ik ben pakweg 10 uur op Amsterdam Centraal bij Julia's.

Misschien dat iemand mij effe wil bellen als 'ie er is, want ik ken jullie natuurlijk niet van gezicht.
06 26 23 00 77.
Wij jou wel :+
Maar is goed, ik bel je wel.
Voor de rest, herkenbaar aan zwarte jas en zwarte rugtas :)
pi_122040766
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 januari 2013 18:57 schreef b2py het volgende:

[..]

Wij jou wel :+
_O-
pi_122040780
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 januari 2013 18:57 schreef b2py het volgende:
Voor de rest, herkenbaar aan zwarte jas en zwarte rugtas :)
Dat hebben vast niet veel mensen aan :) O~)
Bij twijfel: gebruik beton.
  vrijdag 25 januari 2013 @ 19:02:57 #58
67174 Dos37
Come on Twente
pi_122040819
Morgen weer sneeuw nog helemaal geen aangepaste dienstregeling :o
Premier League toto winnaar 2007-2008 en [b]2008-2009[/b]
Held Blaise NKUFO [b]All time topscoorder in Enschede[/b]
[b]WE WON IT ELEVEN TIMES![/b]
  vrijdag 25 januari 2013 @ 19:05:53 #59
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_122040935
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 januari 2013 18:57 schreef b2py het volgende:

[..]

Wij jou wel :+
Maar is goed, ik bel je wel.
Voor de rest, herkenbaar aan zwarte jas en zwarte rugtas :)
Hoelaat kom jij uit je zeewaardig monster gezwommen? Ik kom om 9:48 uit DDZ gestapt.
pi_122040989
quote:
10s.gif Op vrijdag 25 januari 2013 18:52 schreef Scarlet_Dragonfly het volgende:

[..]

o|O Deventer een gehucht noemen! :o Ga je schamen!! :(
Ben blij, anders had je voor eoa truttekaartje voor meneer naar de andere kant van de stad mogen fietsen :P
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')