abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  maandag 14 januari 2013 @ 10:28:52 #1
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_121538117

Welkom in alweer een nieuw deel van deze legendarische reeks.



>> Algemeen
In dit topic kun je terecht met al je vragen, opmerkingen, foto's en verslagen met betrekking tot het reizen met de trein. Voor algemene informatie over vervoersbedrijven, materieel, spoorlijnen, etc. verwijzen we je graag naar de betreffende categorie op Wikipedia.

Een korte introductie van de vaste bezoekers, die je bij dezen alvast van harte welkom heten:

danica.jpg ziggyziggyziggy, mag je de schuld geven van vertraging in het Noorden.
fokavatar.jpg Dr_Flash, heeft niet zoveel met dit soort lijstjes.
dragonfly.jpg Scarlet_Dragonfly, random betweter die een hekel heeft aan OV-chipkaart-haters.
sncfblob.jpg James1988, geilt op treinenbouwer Alstom en hogesnelheidstreinen.
fokplaat.jpg DriekOplopers, doet goede dingen namens en voor de reiziger.
pilsklein.jpg Yreal, vindt de infrastructuur/logistiek interessant en wordt sowieso opgewonden van alles met meer dan 1000 pk.
CIMG0149(res).gif greavy, vindt de OV-chipkaart maar niks en ziet i.p.v. het huidige materieel liever overal stoomtreinen rijden.
sepiakameeltje2.jpg bork, voor alle mooie plaatjes, kloppende info en kindvriendelijke verhalen.
monopoly%20spin.gif Monopoly, Machinist (in opleiding). Voor al uw veiligheidsvestjes en foto's op emplacementen.
162.gif Crientj, Ginger, ex-servexmeisje en inspiratieloos. Eet graag 714's.
SNCF-Transilien.png Darkwing_Duck, Vraagt zich af hoe lang er nog dieseltractie bij ACTS is.
koplopert.jpg Flodder450, Is een keer komen aanlopen en is sindsdien van de partij in deze reeks!
fyrav250%2060x60.png b2py, Alcoholist met een spoorhobby.

Nietszeggende TVP's en zwaaihandjes worden niet op prijs gesteld (daar is de knop "volg topic" voor), een leuke anekdote of foto is daarentegen altijd welkom. Regelmatig terugkerende vragen zijn hieronder beantwoord, lees dit dus goed door voordat je jouw vraag alsnog in dit topic plaatst. Voor de treinnummerfetishisten: gaarne bij het treinnummer ook vertrektijden en afgelegde route vermelden. Bij bezwaar: www.somda.nl.



>> Vragen en opmerkingen over andersoortig railtransport
In dit topic komt vooral het vervoer in reizigerstreinen aan bod, maar een goederentrein tussendoor is een leuke afwisseling. Over metro's en trammetjes doen we ook niet al te moeilijk, al zijn daar wel aparte topics voor aanwezig.

>> Met de Studenten OV-Chipkaart in internationale (hogesnelheids-)treinen reizen
Met je Studenten OV-Chipkaart mag je binnen Nederland gratis reizen in de IC Berlijn (Schiphol - Hengelo). Voor de hogesnelheidstreinen ICE (Amsterdam - Arnhem) en Fyra (Amsterdam - Breda via de HSL-Zuid) moet een toeslag worden betaald. De toeslag voor ICE bedraagt 2 euro, de toeslagen voor Fyra zijn hier te vinden. Beide toeslagen zijn in de kaartautomaat op elk station te koop. In de Thalys is je Studenten OV-Chipkaart niet geldig.
Voor algemene informatie over het reizen met je Studenten OV-Chipkaart kun je het beste op de website terecht.

>> Reizen over de HSL-Zuid
NS Hispeed rijdt ieder halfuur een pendeldienst tussen Amsterdam en Breda via de HSL-Zuid. De reistijd tussen Schiphol en Rotterdam bedraagt hierdoor nog maar 26 minuten en tussen Schiphol en Breda slechts 53 minuten. NS Hispeed voert deze dienst uit onder de naam Fyra. Voor Fyra dient, naast een gewoon kaartje, een toeslag aangeschaft te worden. Deze is verkrijgbaar in de kaartautomaat of kan je voor 10,- in de trein zelf aanschaffen. De tarieven voor Fyra zijn op deze pagina te vinden.

Ook de Thalys rijdt over de HSL-Zuid. Op de hele traject gaan alle remmen los en rijdt hij met 300km/h richting Rotterdam en daarna naar Antwerpen. Hierdoor duurt de reis van Amsterdam naar Parijs nog maar 3:18 uur. Een rit met Thalys is alleen mogelijk met een reservering, reserveren is drie maanden van tevoren mogelijk via o.a. NsHispeed of TGV-Europe.

>> Fyra Amsterdam<->Brussel
Sinds 9 December 2012 rijdt er een Fyra tussen Amsterdam en Brussel. Deze trein rijdt alleen wanneer de stofzuigerzakken leeg zijn. Het Stoptreinmaterieel '90 is nog betrouwbaarder.
Indien u met deze trein reist, en hij rijdt, meldt het dan even, want dat is een feestje waardig..

>> Reizen met Kruidvatkaartjes en andere (actie-)dagkaarten
Dagkaarten zijn geldig op elk traject in Nederland, ongeacht het vervoersbedrijf dat er rijdt. Net als met een Studenten OV-Chipkaart, moet ook met een dagkaart voor ICE en Fyra een toeslag aangeschaft worden en mag er niet met Thalys gereisd worden.

>> Afkortingen en treinserienummers
Er komen in dit topic regelmatig afkortingen en treinserienummers langs, die voor de nieuwe bezoeker erg verwarrend kunnen zijn. De betekenis van een afkorting vind je hier, voor een treinserie kun je hier terecht.
Voor informatie over Wijzigingsbladen wat betreft materieelinzet, LM-ritten, splitsen en combineren en dergelijke kan je op deze website terecht.

>> Geldigheid Studenten OV-chipkaart, Voordeelurenkaart, etc. op feestdagen
De komende feestdagen in 2012 zijn als volgt: dinsdag 25 december (eerste kerstdag) en woensdag 26 december (tweede kerstdag).
De feestdagen in 2013 zijn als volgt: Dinsdag 1 januari (nieuwjaarsdag), zondag 31 maart (eerste paasdag), maandag 1 april (tweede paasdag), dinsdag 30 april (Koninginnedag), zondag 5 mei (Bevrijdingsdag), donderdag 9 mei (Hemelvaartsdag), zondag 19 mei (eerste pinksterdag), maandag 20 mei (tweede pinksterdag), woensdag 25 december (eerste kerstdag), donderdag 26 december (tweede kerstdag).
Bovenstaand rijtje is onder voorbehoud. Kijk bij twijfel altijd nog even op de website van DUO. Wanneer je hier komt klagen dat je een boete hebt gekregen op een dag die hierboven niet staat vermeld, lachen we je uit.

>> Waarom rijdt die kuttrein zo langzaam? :(
Misschien mag hij wel gewoon niet harder. Hier kun je precies zien hoe hard treinen waar mogen rijden ^O^

>> Hoeveel kilometer heb ik met de trein gereden?
Er zijn verschillende hulpmiddelen om te berekenen hoeveel kilometer je hebt afgelegd:
Blijbol.
• De tariefeenhedenkaart van NS met bijbehorende detailkaarten voor grootstedelijke gebieden.
• De planner van de NMBS voor België (gewoon doen alsof je een kaartje gaat kopen).
jizdenka internationaal (niet altijd even betrouwbaar).
• Als joker _O_ : De tariefcalculator van DB Netz voor binnen Duitsland.



>> Verhalen
Er worden af en toe verhalen geschreven over oude stations, spoorlijnen of huidige werkzaamheden.
De tot nu toe gemaakte verhalen staan hieronder;
Hoek van Holland Haven - von_Preussen
Kesteren - Dr_Flash
Buitenpost - Peterselieman
Newcastle Central Station - bork
IJmondlijn - von_Preussen
Harlingen (- Haven) - Greavy
Werking van procesleiding van de treindienstleider (1) - ziggyziggyziggy
Werking van procesleiding van de treindienstleider (2) - ziggyziggyziggy
Station Hoek van Holland Haven, een stuk vergane glorie - Greavy
Wat is een stop/door-schakeling en hoe werkt hij? - ziggyziggyziggy
Hoe werkt VCVL? - ziggyziggyziggy
Hoe werkt een alarmoproep? - ziggyziggyziggy
De cabine van een Class 66 - Monopoly
De cabine van een G-2000 - Monopoly
De cabine van een DM'90 - Monopoly

>> Tripreports
Hieronder staan een aantal interessante (foto)reportages die door diverse topic-diehards gemaakt zijn;
Reis door België, met name op station Binche - Dr_Flash
6834 kilometer InterRail - Igen
Vakantie in Oostenrijk - Dr_Flash
Polen - Zug-Chef
Eerste Klas door Nederland - Ireyon
Zwitserland - sander89
De spoorlijn door Liechtenstein - SvMp
Monaco - KapiteinT
Koninklijke wachtkamers - Bork
NVBS Excursie naar de bruinkoolmijnen - Dr_Flash
Met Interrail door midden- en zuid-Europa - Ireyon
InterRail naar Midden-, Zuid- en Zuidoost-Europa - Irritatie100
Treinen rond Basel - Dr_Flash
Station Visé - KapiteinT
InnoTrans 2010 - James1988
Onthulling 10 jaar ICE - Ireyon
Reisje voor het goede doel - Greavy
Treinen in Japan deel 1 en deel 2 - Igen
Berlijn, Praag, Wenen en Budapest - Zug-Chef
Dreiländereck (Deutschland - Polen - Tschechien) - bork
Europabahn/Rheintalbahn - bork
Traffic Control Brussel: Open Bedrijvendag 2012 - Greavy
pi_121538150
Het is dus een bekend probleem. Het feit dat je er met een VIRM overheen knalt zal het geheel niet beter maken :P
  maandag 14 januari 2013 @ 10:30:16 #3
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_121538153
Jemig, de treinentopics lijken de 24 uur tegenwoordig niet eens meer te halen _O-
  maandag 14 januari 2013 @ 10:32:02 #4
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_121538198
Hey Zug-Chef, je bent te vroeg weggegaan uit Berlijn. ODEG heeft wéér een nieuwe loc, ditmaal eentje van Arriva. Een Werbelok, en nog een fraaie ook :Y
  Redactie Frontpage / Sport maandag 14 januari 2013 @ 10:34:29 #5
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_121538268
quote:
0s.gif Op maandag 14 januari 2013 10:30 schreef Viezze het volgende:
Het is dus een bekend probleem. Het feit dat je er met een VIRM overheen knalt zal het geheel niet beter maken :P
ProRail is niet echt een voorstander van VIRM over die lijn vanwege het hoge gewicht die de stellen hebben. De aslast blijft echter onder de max, waardoor het gewoon toegestaan is.

Ik meen gelezen te hebben dat het uiteindelijk de bedoeling is om DDZ op die lijn in te gaan zetten. Voordeeltje van deze stellen is het iets lagere gewicht
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_121538310
Even mijn beklag doen over de NS. Wat een prutsers, sinds die Hanzenlijn opengesteld is rijden ze met MINDER sprinters terwijl het aantal reizigers verdrievoudigd is.
Normaliter 10 minuten overstaptijd nu 25 minuten + nog eens 1 extra overstap op Weesp.
pi_121538336
quote:
14s.gif Op maandag 14 januari 2013 10:34 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

ProRail is niet echt een voorstander van VIRM over die lijn vanwege het hoge gewicht die de stellen hebben. De aslast blijft echter onder de max, waardoor het gewoon toegestaan is.

Ik meen gelezen te hebben dat het uiteindelijk de bedoeling is om DDZ op die lijn in te gaan zetten. Voordeeltje van deze stellen is het iets lagere gewicht
Er rijdt toch juist veel VIRM over die lijn heen?
pi_121538418
quote:
1s.gif Op maandag 14 januari 2013 10:36 schreef Viezze het volgende:

[..]

Er rijdt toch juist veel VIRM over die lijn heen?
Best wel en dat is niet zo handig, met die slappe veentroep die er onder ligt. Verzakt het spoor nog meer.
For great justice!
pi_121538503
quote:
13s.gif Op maandag 14 januari 2013 10:36 schreef Aldo-MC het volgende:
Even mijn beklag doen over de NS. Wat een prutsers, sinds die Hanzenlijn opengesteld is rijden ze met MINDER sprinters terwijl het aantal reizigers verdrievoudigd is.
Normaliter 10 minuten overstaptijd nu 25 minuten + nog eens 1 extra overstap op Weesp.
Maar wel 2! hele! minuten! reistijdwinst voor de intercity's. Dat je daarmee niemand extra de intercity in krijgt en met dat extra kwartier permanent mensen de trein uit jaagt is uiteraard jammer, maar dat kan je vervolgens weer doorberekenen aan de reizigers die zijn gebleven.
"If you are depressed you shouldn't be in C major!" - Rick Beato
pi_121538714
quote:
6s.gif Op maandag 14 januari 2013 10:42 schreef Litpho het volgende:

[..]

Maar wel 2! hele! minuten! reistijdwinst voor de intercity's. Dat je daarmee niemand extra de intercity in krijgt en met dat extra kwartier permanent mensen de trein uit jaagt is uiteraard jammer, maar dat kan je vervolgens weer doorberekenen aan de reizigers die zijn gebleven.
Inderdaad!
Meest wrange is als je dan met 150-200 anderen op Weesp staat te wachten en er dendert met 100 km/u een megalange (nagenoeg lege!) dubbeldeks intercity voorbij met 3 treinstellen en dan 10 minuten later komt er een sprintertje aangetuft met 1 zielig treinstel waar de mensen al als sardientjes in een blikje in de hal staan...
En als je vervolgens ook maar overweegt om even in de eerste klas te gaan STAAN zodat je een beetje kunt ademen je al een boete riskeert ;(

Dat is via Duivendrecht, als je nu vanaf Rotterdam naar Lelystad gaat is de snelste route over Utrecht en dan via Utrecht CS richting Amsterdam Zuid en daar de intercity richting Groningen.
Nou, als jij tegen iemand met een auto zegt dat je via Utrecht én Amsterdam naar Flevoland bent gereden verklaren ze je toch echt voor gek :+

efficiëntie 0,0
  maandag 14 januari 2013 @ 10:53:11 #11
298335 AllesWatWas
Ga Niet Weg Van Me
pi_121538759
quote:
1s.gif Op maandag 14 januari 2013 10:36 schreef Viezze het volgende:

[..]

Er rijdt toch juist veel VIRM over die lijn heen?
Volgens mij alleen maar sinds de nieuwe dienstregeling. Maar met het wijzigingsblad per februari komt er goddank zo nu en dan weer ICM in voor.
“Je moet vergeten, alles kun je vergeten, want alles verdwijnt al.
Vergeet de tijd van misverstanden, en de tijd verspild aan het hoe en waarom.
Vergeet de uren waarin wij vermoordden, door het zoeken waarom, het hart van ons geluk.”
pi_121538799
quote:
0s.gif Op maandag 14 januari 2013 10:51 schreef Aldo-MC het volgende:

[..]

Inderdaad!

En als je vervolgens ook maar overweegt om even in de eerste klas te gaan STAAN zodat je een beetje kunt ademen je al een boete riskeert ;(

Kan je daar een boete voor krijgen? Ik sta daar regelmatig, vooral bij SLT. Aangezien iedereen zich ophoopt bij de deuren.
pi_121538854
quote:
1s.gif Op maandag 14 januari 2013 10:54 schreef Rostkreuz het volgende:

[..]

Kan je daar een boete voor krijgen? Ik sta daar regelmatig, vooral bij SLT. Aangezien iedereen zich ophoopt bij de deuren.
Eerste klas is no go area als je een 2e klas kaartje hebt. Ook niet staan daar en met iemand kletsen die een eersteklas ticket heeft bijvoorbeeld.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
  maandag 14 januari 2013 @ 11:01:47 #14
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_121538986
quote:
'Stations zijn belangrijker dan reizigers'

BRUSSEL
De hervormingstrein bij de NMBS heeft de eindhalte bereikt. Dat gebeurde na een bitse strijd achter de schermen, waarin sp.a en MR met de overwinning gingen lopen. Zij behouden de macht over de stations. 'Deze hervorming draait om de immobiliën, niet om de reiziger.'

ANN DE BOECK

"De focus ligt nog te weinig op het belang van de reiziger", zei vicepremier Johan Vande Lanotte (sp.a) eind december. Voogdijminister Paul Magnette (PS) hoopte zijn herstructureringsplan voor de NMBS-groep nog voor nieuwjaar te laten goedkeuren, maar dat was buiten sp.a en MR gerekend. Vande Lanotte en Didier Reynders (MR) haalden alles uit de kast om de onderhandelingen over oudjaar te tillen.

Want achter de schermen woedde vooral een andere strijd: de oorlog om de bouw, het onderhoud en het beheer van de stations. In zijn oorspronkelijke plan legde Magnette het zwaartepunt daarvoor bij Infrabel van partijgenoot Luc Lallemand. Een machtsgreep van PS, zo schreeuwden sp.a en MR. Nauwelijks drie weken later haalden zij dan toch hun buit binnen: de stations gaan naar de NMBS, en niet naar Infrabel.

De NMBS-stations zijn big business. De bouw of renovatie van zo'n gebouw is vaak een hefboom voor de ontwikkeling van een hele buurt.In Mechelen pompt de NMBS volgens de huidige plannen 109 miljoen euro in de renovatie van de stationsomgeving. Andere geplande renovaties zijn het station van Oostende (35 miljoen) en Bergen (150 miljoen). Het gecontesteerde station van Luik- Guillemins kostte 320 miljoen euro.

De politisering binnen de spoorwegen is nog altijd groot, de vriendendiensten talrijk. Het hoeft niet te verwonderen dat de as Vande Lanotte-Reynders de voorbije weken heftig gelobbyd heeft. MR en sp.a bezitten sleutelposities in de vastgoedsectie van de spoorwegen, en willen dat graag zo houden.
Kwatongen spreken van een "maffiakwartet". "De spoorhervorming draait helemaal niet om de reiziger, maar om de immobiliën van de spoorwegen", vertelt een topman van de spoorwegen. "Het is MR en sp.a niet te doen om de reiziger, maar om het samenhouden van hun gouden viertal. Ze hebben er alle belang bij om hun lucratieve vastgoedsectie zo autonoom mogelijk te laten werken."

Lege doos

Spilfiguur is PS'er Vincent Bourlard, algemeen directeur van de stations. Als directeur heeft hij een vinger in de pap te brokken bij zowat elke renovatie of bouwwerk. Een tweede is Herwig Persoons (sp.a), directeur-generaal van Eurostation. Dat is een dochterfiliaal van de Holding dat optreedt als studiebureau en bouwpromotor. Een derde figuur die opduikt is CEO Jannie Haek (sp.a), de ex- kabinetschef van Vande Lanotte. Hij is goed bevriend met voorzitter Jean-Claude Fontinoy (MR), een invloedrijke spoorman en de vertrouwenspersoon van vicepremier Didier Reynders (MR). Haek, Vande Lanotte, Fontinoy en Reynders vormden een stevig blok in de herstructureringsgesprekken.
Zelf ontkennen de socialisten dat ze munt willen slaan uit de stations. "De stations zijn een compensatie voor het verlieslatende goederenvervoer, een grote last die op de schouders van de NMBS wordt gelegd. De NMBS krijgt ook de helft van de legendarische spoorschuld, die bijna vier miljard bedraagt", zegt de vakbondsman Jean-Pierre Goossens.
Dat de stations bij de NMBS en niet bij Infrabel terechtkwamen, heeft volgens spoormannen te maken met de steile ambities van Holdingvoorzitter Fontinoy. Aangezien Lallemand als PS- beschermeling zo goed als zeker is van zijn positie als CEO van Infrabel, maakt alleen een Nederlandstalige persoon kans op een benoeming als voorzitter van de raad van bestuur. Lallemand is naar verluidt woedend om de lege doos die Infrabel nu is.

Wie de CEO van de NMBS gaat worden, is nog niet beslist. De benoeming maakt deel uit van de grote benoemingsronde waar Di Rupo aan werkt. Als de socialisten er in slagen om Haek als CEO te laten benoemen, mogen zij zich alvast als eindwinnaar van deze NMBS-hervorming kronen. Het wordt een bitse strijd met huidig CEO Marc Descheemaecker, die steun geniet bij Open Vld.
Bron: De Morgen, pagina 13.
pi_121539046
quote:
0s.gif Op maandag 14 januari 2013 10:56 schreef Aldo-MC het volgende:

[..]

Eerste klas is no go area als je een 2e klas kaartje hebt. Ook niet staan daar en met iemand kletsen die een eersteklas ticket heeft bijvoorbeeld.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Valt me op dat in de buurt van de eerste klasse de kastjes waar de hc de deur sluit en vergrendelt meer slijtage/krassen vertonen....

Worden zeker vaker gebruikt.
pi_121539138
- dubbele post -
pi_121539152
Na het succes van het Nieuwjaarsrondje 2012 is het tijd voor het Nieuwjaarsrondje 2013! :s)

Het Treinentopic Nieuwjaarsrondje 2013 zal plaatsvinden op zaterdag 26 januari 2013, dit is het programma voor de dag:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
10:41 V Amsterdam Centraal (Fyra 9228)
12:03 A Antwerpen Centraal
-----
12:35 V Antwerpen Centraal (IR 612)
12:52 A Noorderkempen
-----
13:08 V Noorderkempen (IR 633)
13:25 A Antwerpen Centraal
-----
13:43 V Antwerpen Centraal (IR 2913, via Hasselt/Tongeren/Glons)
15:52 A Liège-Guillemins
----- 
16:17 V Liège Guillemins (L 5367)
16:50 A Maastricht
-----
16:58 V Maastricht (IC 870)
19:22 A Amsterdam Centraal

Tijdens de rit nog meedoen of eerder weggaan is uiteraard mogelijk.

Reisonderbreking is in België niet toegestaan. Willen we alsnog ergens langer stilstaan dan zullen we hiermee rekening moeten houden (ook voor de treinkaartjes).

[ afbeelding ] Wat zijn de kosten?
De kosten zijn afhankelijk van je leeftijd en zijn sowieso exclusief bier, bratwürst, wafels of andere versnaperingen.

De volgende tickets heb je in ieder geval nodig:
- Tickets voor vervoer binnen Nederland
- Fyra-vervoerbewijs (zie lager)
- Vervoerbewijs naar Noorderkempen, ¤ 4,-
- Vervoerbewijs naar Maastricht. Voor jongeren (tot 26 jaar) is op www.belgianrail.be de Go Pass 1 Maastricht te koop voor ¤ 7,70 waarmee we dit traject kunnen afleggen.

De vanaf-prijs is ¤ 34,70, dit is exclusief het vervoerbewijs voor Nederland.

Let op: Je bent zelf verantwoordelijk voor een geldig vervoerbewijs gedurende de hele rit!

[ afbeelding ] Wat zijn de voorwaarden?
De organisatie wijst elke verantwoordelijkheid voor fysieke of emotionele schade, diefstal en verlies van eigendommen van de hand. Ook wordt er geen enkele garantie gegeven met betrekking tot het halen van de dienstregeling, en voor Geld-terug-bij-Vertraging mag je aankloppen bij de vervoerder in kwestie.

Je bent zelf verantwoordelijk voor een geldig vervoerbewijs gedurende de hele rit!

[ afbeelding ] Ik wil mee!
Leuk! Geef dat dan op onderstaande pagina aan. Geef bij het aanmelden je nickname op die je op FOK! gebruikt.

[ afbeelding ] Aanmelden

Op dit moment hebben de volgende forumleden aangegeven dat ze mee willen:
- b2py
- Bitlord
- Dennistd
- Dr_Flash
- James1998
- Rubenk
- Greavy

[ afbeelding ] Hoe zit dat met die Fyra?
Fyra kent een reserveringsplicht, bij een reservering krijg je een zitplaats toegekend. Omdat we met een groep gaan is het wel zo leuk om bij elkaar te zitten, dat kan alleen als er een groepsreservering gemaakt wordt. Ik ben voornemens om binnenkort die reservering te gaan maken voor iedereen die mee wilt reizen met deze Fyra.

Wil je mee met Fyra? Stuur mij dan een PM met daarin de volgende informatie:
- Je naam (voor+achternaam)
- Je leeftijd
- Welke kortingskaarten/abonnementen je hebt voor Nederland en België.

Ik ben voornemens om a.s. woensdag, 16 januari 2013, langs een loket te gaan om alles te regelen. Daarna is de reservering definitief. Ik zal het bedrag voor deze kaartjes voorschieten. Terugbetaling mag vooraf (overboeking) of op de dag zelf (contant, gepast).

[ afbeelding ] Vragen/suggesties?
Die zijn altijd welkom! Laat een reply achter in het Treinentopic. :)

[ Bericht 1% gewijzigd door b2py op 14-01-2013 11:27:02 ]
pi_121539390
Angst machinisten onnodig: corridors juist veiliger
Gepubliceerd op 14 januari, 2013 door ProRail.

Vandaag zeggen machinisten in de Volkskrant dat ze de plannen van de spoorbedrijven om de snelheden bij stations te verhogen levensgevaarlijk vinden. In het stuk van de Volkskrant worden echter twee dingen door elkaar gehaald:

1. De angst van machinisten voor veranderingen in de planning en snelheid van het binnenrijden van treinen op stations.

2. De kritiek in het verslag van de Onderzoeksraad voor Veiligheid naar de treinbotsing in april 2012 in Amsterdam, naar aanleiding waarvan vele maatregelen zijn genomen om herhaling te voorkomen.

ProRail en NS begrijpen dat er naar aanleiding van het ongeval in Amsterdam zorgen leven onder het personeel en zijn hierover ook met personeel in gesprek. Maar de angst van de machinisten voor hoge snelheden is echt onnodig. We vinden het dan ook belangrijk dat de juiste feiten gepresenteerd worden.

Veiliger door corridors
De machinisten praten in de Volkskrant over het plan om in de toekomst snelheden op emplacementen -de sporen die naar een station toe leiden- te verhogen. Dit plan geldt alleen voor de paar emplacementen waar nu nog niet harder dan veertig kilometer per uur mag worden gereden, zoals Utrecht, Amersfoort en Amsterdam. Deze emplacementen worden in de komende 10 jaar veiliger en betrouwbaarder gemaakt, zoals de rest van het Nederlandse spoor. Concreet betekent dit dat treinen elkaar veel minder kunnen kruisen of in tegengestelde richting kunnen rijden. Van een provinciale weg met veel gelijkvloerse kruisingen naar een snelweg zonder op en afritten.

Maatregelen
Naar aanleiding van het ongeval in Amsterdam vorig jaar zijn veel maatregelen genomen om de kans op herhaling uit te bannen. Zo worden treinen anders gepland en is er dus meer tijd tussen treinen, komen er nieuwe waarschuwingssystemen voor machinisten en treindienstleiders, wordt ATB-vv, een vangnet bij snelheden onder de 40 km/u, volledig uitgerold en worden tal van andere maatregelen genomen vooruitlopend op het nieuwe beveligingssysteem ERTMS dat vanaf 2016 wordt ingevoerd. Hiermee wordt het spoor, dat al het veiligst is van alle vervoermiddelen, nóg veiliger.

Bron
pi_121539541
quote:
0s.gif Op maandag 14 januari 2013 11:01 schreef James1988 het volgende:

[..]

Bron: De Morgen, pagina 13.
Er is dus nog altijd niets veranderd. Dubbele agenda's, nepotisme, zakkenvullerij over de rug van de belastingbetaler en de reiziger. Waardeloos volk ook, Belgen :r
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  maandag 14 januari 2013 @ 11:32:26 #20
22818 V2
Deze ruimte is te huur!
pi_121539830

Mooie humor :P (Utrecht CS, foto van een collega)
As far as we know, our computer has never had an undetected error.
pi_121539839
quote:
0s.gif Op maandag 14 januari 2013 10:56 schreef Aldo-MC het volgende:Eerste klas is no go area als je een 2e klas kaartje hebt. Ook niet staan daar en met iemand kletsen die een eersteklas ticket heeft bijvoorbeeld.
Hee zit dat andersom eigenlijk? Kan ik als 1e-klasreiziger verwijderd worden uit de 2e klas als die vol is en ik samen met een 2e-klasreiziger reis?
  Redactie Frontpage / Sport maandag 14 januari 2013 @ 11:33:46 #22
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_121539867
quote:
0s.gif Op maandag 14 januari 2013 11:32 schreef Doc__Zenith het volgende:

[..]

Hee zit dat andersom eigenlijk? Kan ik als 1e-klasreiziger verwijderd worden uit de 2e klas als die vol is en ik samen met een 2e-klasreiziger reis?
volgens mij kan dat wel ja
Altijd onderweg naar het avontuur
  maandag 14 januari 2013 @ 11:36:34 #23
270524 Flodder450
99% slechtheid, 1% plankton
pi_121539956
Dubbeldekkers zijn eindelijk een keer gewassen hier in t noorden
pi_121540017
quote:
14s.gif Op maandag 14 januari 2013 11:33 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

volgens mij kan dat wel ja
Volgens mij niet. Als je teveel postzegels op een brief plakt zegt de post ook niet "voor zoveel geld nemen we hem eerst even mee naar de maan en terug". Het zou ook te bezopen voor woorden zijn.

Ik heb het weleens gehad trouwens, zat de hele eerste klas vol en kon ik alleen in de tweede klas nog zitten.

Eigenlijk moet je dan gewoon dat klaverjassende clubje conducteurs uit de eerste klas schoppen. "Wie betaalt, bepaalt" :P
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  maandag 14 januari 2013 @ 11:39:54 #25
360332 Fiorano
Drive tot the Maxx
pi_121540070
Goed, morgen tentamens een code Toverbal.... Misschien toch maar een hotelletje boeken in Amsterdam
Regel 1: De Scheidsrechter heeft altijd gelijk
Regel 2: Als de Scheidsrechter geen gelijk heeft, treedt onmiddellijk regel 1 in werking
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')