Daar zijn wij het uiteraard over eens, vandaar mijn reactie dat Europa veel te kleine landjes heeft voor een professioneel leger en dat de Europese landjes dus moeten samenwerken om 1 Europees leger te vormen. Hoe je dat precies wil vormgeven is een aparte discussie, dit kan momenteel prima via de NATO maar ik zou een officiëel Europees leger i.p.v. een Europese component van de NATO ook prima vinden indien daar een juiste gezagsstructuur voor op poten wordt gezet. Je zou bijv. de deelnemende landen een permanente commissie kunnen laten vormen die het leger snel en efficiënt kan aansturen op het moment dat het nodig is.quote:Op donderdag 8 mei 2014 22:20 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik vrees alleen dat dat ene Nederlandse vliegdekschip niet het verschil gaat maken. Dat was een beetje mijn punt.
quote:Op vrijdag 9 mei 2014 11:57 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Interessant plaatje.
Nederland is weer eens het braafste jongetje van de EU-klas. Enkel belastingparadijs Luxemburg betaalt meer, van alle serieuze landen betaalt Nederland dus het meest.
Jij verdraait mijn woorden. Ik heb nadrukkelijk gepleit voor een splitsing waarbij we die landen niet failliet laten gaan. Ik heb er nadrukkelijk voor gepleit om op een fatsoenlijke manier als goede vrienden uit elkaar te gaan. Niet omdat ik medelijden heb met die volkeren (dat heb ik niet, ze hebben zelf jarenlang eraan meegewerkt dat hun rijkere landgenoten veel te weinig belasting betaalden!) maar omdat het in ons aller belang is dat die landen niet failliet gaan. Het is niet omdat we politiek onze eigen wegen gaan dat we daarom die landen aan hun lot overlaten. Inderdaad ook en misschien wel vooral uit eigenbelang net als dat het in de Americanen hun belang was om ons Marshallhulp te geven.quote:Op vrijdag 9 mei 2014 12:12 schreef Euribob het volgende:
[..]
Werkelijk Bram, en van wie denk je dat die Zuid-Europeanen dat geleend hebben? De bankensector heeft daar nogal veel geld in zitten. Ik weet niet hoe jij denkt dat die zullen reageren, maar het lijkt me vrij onontkoombaar dat de Nederlandse overheid dan weer een reddingsoperatie op kan zetten (een die wij echt niet kunnen betalen).
Gevolg -> Zuid-Europa failliet, Nederland failliet.
Het is heel mooi dat je daarvoor pleit Bram, maar volgens mij heb ik zojuist toch echt aangetoond dat zo'n manier niet bestaat. Nu kun je weer je vingers in je oren stoppen en je riedeltje nog drie keer blijven herhalen, maar dat maakt je riedeltje niet opeens tot een werkbare oplossing.quote:Op vrijdag 9 mei 2014 12:21 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Jij verdraait mijn woorden. Ik heb nadrukkelijk gepleit voor een splitsing waarbij we die landen niet failliet laten gaan. Ik heb er nadrukkelijk voor gepleit om op een fatsoenlijke manier als goede vrienden uit elkaar te gaan. Niet omdat ik medelijden heb met die volkeren (dat heb ik niet, ze hebben zelf jarenlang eraan meegewerkt dat hun rijkere landgenoten veel te weinig belasting betaalden!) maar omdat het in ons aller belang is dat die landen niet failliet gaan. Het is niet omdat we politiek onze eigen wegen gaan dat we daarom die landen aan hun lot overlaten. Inderdaad ook en misschien wel vooral uit eigenbelang net als dat het in de Americanen hun belang was om ons Marshallhulp te geven.
Uiteraard mag het volk best wel wat lijden onder de gevolgen van haar daden, ik wil dat de Grieken woedend worden op hun eigen landverraders, hun rijkere landgenoten die jarenlang veel te weinig belasting betaalden, leefden als vorsten en nu snel het geld veilig stelden in andere landen op het moment dat Griekenland failliet dreigde te gaan. Die woede komt er niet voldoende (intens) wanneer het volk er niet onder lijdt, zonder die woede is er onvoldoende draagkracht voor de noodzakelijke veranderingen. Het land failliet laten gaan is uiteraard wel een slecht idee.
Heeft niet met braafheid te maken, maar met dat die fondsen altijd worden gebaseerd op de grootte van je economie. Nederlanders zijn gemiddeld zeer rijk, dus betalen wat extra. Luxemburgers zijn nog rijker en betalen per hoofd dus nog iets meer. Slowaken hebben het niet zo breed en betalen p.p. wat minder. Zie het als een socialistisch progressief belastingsysteem, maar dan tussen staten i.p.v. binnen een staat.quote:
Scherp.quote:Op vrijdag 9 mei 2014 13:19 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Heeft niet met braafheid te maken, maar met dat die fondsen altijd worden gebaseerd op de grootte van je economie. Nederlanders zijn gemiddeld zeer rijk, dus betalen wat extra. Luxemburgers zijn nog rijker en betalen per hoofd dus nog iets meer. Slowaken hebben het niet zo breed en betalen p.p. wat minder. Zie het als een socialistisch progressief belastingsysteem, maar dan tussen staten i.p.v. binnen een staat.
Met de militaire noodzaak ben ik het eens hoor.quote:Op vrijdag 9 mei 2014 12:08 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Het komt op hetzelfde neer, mijn punt was dat Europa een voldoende sterk leger moet hebben, hoe dat organisatorisch precies geregeld is vind ik niet zo interessant, zolang de Europese belangen maar worden verdedigd door dat leger. Ik ben een groot voorstander van de NATO, zolang niet de verkeerde landen lid worden van dit bondgenootschap. Zolang de belangen van de USA en Europa voldoende gelijk op gaan en er geen ongewenste leden bijkomen bij de NATO is de NATO de aangewezen weg. Europa zit vol met kleine landjes die niet allemaal hun eigen dure speelgoed kunnen kopen, linksom of rechtsom moeten we hiervoor samenwerken. Het is zinloos dat elk van die landjes een compleet eigen leger heeft, beter wordt het geld in 1 grote pot gestopt waar alles van wordt gekocht of specialiseren de landen zich: de UK en Duitsland de echt dure speeltjes, de kleine landjes meer de mankrachten en de minder dure speeltjes. Dan zouden wij echter wel meer kanonnenvoer leveren dan die grote landen.
Gewoon intensief samenwerken voor de NATO, dit vooral voor de dure speeltjes die nu eenmaal niet elk land voor zichzelf kan kopen, zoals vliegdekschepen.quote:Op vrijdag 9 mei 2014 14:05 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
Alleen als men het in de discussie rond europa roept dan bedoeld men vaak vooral een Europees leger onder vlag van de EU. En dan heb ik liever geen leger, want een dergelijke leger doet imo meer gevaar creeren dan oplossen.
Die handelswinsten legitimeren niet het een grotere nettobetaler zijn.quote:Op vrijdag 9 mei 2014 13:41 schreef sbhuys het volgende:
Eens. En we zijn dan misschien wel nettobetaler, maar als we daar alle handelswinsten die we dankzij de EU genieten tegenover stellen dan is dat het EU-lidmaatschap nog steeds waard
Hoe logisch is het dan dat wij lid zijn van dezelfde federatie? Dit is een open vraag. Van de OE landen kan ik me voorstellen dat die het de komende 20 jaar wel gaan bijbenen aangezien die door dat Ijzeren Gordijn op een achterstand zijn gezet en het vroeger wel relatief welvarende landen waren, over de ZE landen ben ik pessimistischer.quote:Op vrijdag 9 mei 2014 13:19 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Heeft niet met braafheid te maken, maar met dat die fondsen altijd worden gebaseerd op de grootte van je economie. Nederlanders zijn gemiddeld zeer rijk, dus betalen wat extra. Luxemburgers zijn nog rijker en betalen per hoofd dus nog iets meer. Slowaken hebben het niet zo breed en betalen p.p. wat minder. Zie het als een socialistisch progressief belastingsysteem, maar dan tussen staten i.p.v. binnen een staat.
maar voor handelswinsten hebben we geen EP nodig.quote:Op vrijdag 9 mei 2014 13:41 schreef sbhuys het volgende:
Eens. En we zijn dan misschien wel nettobetaler, maar als we daar alle handelswinsten die we dankzij de EU genieten tegenover stellen dan is dat het EU-lidmaatschap nog steeds waard
Kijk eens naar partijen als SP en CU.quote:Op zaterdag 10 mei 2014 12:09 schreef gerhardius het volgende:
Ik ben nieuw hier, maar kan iemand mij een stemadvies uitbrengen? Ik ben voor de EU, want samenwerking en wegnemen van handelsbelemmerende maatregelen dragen bij aan gezamenlijke welvaart. Maar ik krijg zo langzamerhand de indruk van corruptie, smijten met geld en onzinnige bemoeizucht.
Ik heb werkelijk geen idee welke partij het beste mijn belangen kan dienen, wie kan me helpen.
quote:Op maandag 22 april 2013 14:39 schreef Weltschmerz het volgende:
Kan de TT even gewijzigd worden in "Verkiezingen onbenullig hoekje van het Europees EU-parlement 2014"?
Dit wekt de indruk dat we daadwerkelijk voor het EP zouden kunnen stemmen.
waar ik woon zie ik regelmatig onzinnige fietspaden aangelegd worden of andere projecten gefinancierd worden "met behulp van de EU". Alsof we daar op zitten te wachten. In het buitenland zie je dat ook wel en dan vraag ik me echt af of dat nou de bedoeling van Europese samenwerking is... Dus dat het geld terugvloeit naar de lidstaten geloof ik best, maar of dat nou langs democratische weg en op zinnige gronden word gedaan vraag ik me wel af. Ergens heb ik niet zoveel met SP en Wilders. Ik zal me eens verdiepen in CU. Bedankt voor die tip.quote:Op zaterdag 10 mei 2014 12:21 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Kijk eens naar partijen als SP en CU.
Overigens is de EU helemaal niet zo duur als sommigen beweren: de EU-begroting bedraagt 1 procent van de nationale begrotingen en is lager dan voorheen (en dat terwijl de Nederlandse begroting, ondanks draconische bezuinigingen, nog altijd elk jaar groeit). 94 procent van dit geld vloeit direct terug naar de lidstaten, en het zijn landelijke en lokale overheden die deze gelden besteden en dus grotendeels betrokken zijn bij eventuele corruptie.
Van de overige 6 procent betaalt de EU gebouwen, salarissen et cetera. Dat is extreem laag, en de komende 6 jaar moet bovendien 5 procent van het personeelsbestand vertrekken.
Oer de vermeende bemoeizucht: dat is een combinatie van broodjes aap, nationale belangen die worden doorgedrukt en regels die bij nader inzien prima te verklaren zijn.
ik heb de stemwijzer ingevuld, veel partijen lijken bij mij te passen. De Nederlandse partijen lijken redelijke standpunten te hebben.quote:Op zaterdag 10 mei 2014 13:05 schreef gerhardius het volgende:
[..]
waar ik woon zie ik regelmatig onzinnige fietspaden aangelegd worden of andere projecten gefinancierd worden "met behulp van de EU". Alsof we daar op zitten te wachten. In het buitenland zie je dat ook wel en dan vraag ik me echt af of dat nou de bedoeling van Europese samenwerking is... Dus dat het geld terugvloeit naar de lidstaten geloof ik best, maar of dat nou langs democratische weg en op zinnige gronden word gedaan vraag ik me wel af. Ergens heb ik niet zoveel met SP en Wilders. Ik zal me eens verdiepen in CU. Bedankt voor die tip.
Dat ligt er maar net aan. De dagen na de verkiezingen zijn heel belangrijk voor het vergaren van macht voor parlementsleden in hun europese fractie. Dan wordt namelijk bepaald wie de aanvoerder van de fractie wordt, en wie de eerste woordvoerders en rapporteurs zijn van de verschillende dossiers. Ben je een belangrijke woordvoerder/rapporteur dan heb je veel macht op je dossier. Een netwerk is dus hel belangrijk.quote:Op zaterdag 10 mei 2014 13:28 schreef gerhardius het volgende:
[..]
ik heb de stemwijzer ingevuld, veel partijen lijken bij mij te passen. De Nederlandse partijen lijken redelijke standpunten te hebben.
Is het soms zo dat de Nederlandse partijen niet zoveel in te brengen hebben?
Waarom is Nederland serieus en Luxemburg niet?quote:
doen we er wel goed aan aan een instutuut mee te werken waar de macht op deze wijze wordt verdeeld? Is dit democratisch?quote:Op zaterdag 10 mei 2014 18:16 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
[..]
Dat ligt er maar net aan. De dagen na de verkiezingen zijn heel belangrijk voor het vergaren van macht voor parlementsleden in hun europese fractie. Dan wordt namelijk bepaald wie de aanvoerder van de fractie wordt, en wie de eerste woordvoerders en rapporteurs zijn van de verschillende dossiers. Ben je een belangrijke woordvoerder/rapporteur dan heb je veel macht op je dossier. Een netwerk is dus hel belangrijk.
Daarnaast je gedrag binnen de fractie. Fractiediscipline is heel belangrijk in de meeste fracties. Dus stem je uit principe tegen een voorstel van je eigen fractie en legt de fractievoorzitter en de woordvoerder heel veel druk op je, dan kan je steun voor jouw plan wel vergeten de volgende stemming. Klinkt allemaal niet heel onlogisch, maar het maakt wel dat ik vooral kijk naar de europese fracties en welke Nederlandse partij daar dan inzit.
Het verschil tussen bv D66 en VVD is miniem binnen de ALDE fractie. Natuurlijk kunnen individuele D66 leden eigen voorstellen doen. Maar dan moeten ze maar net op een goede plek terechtkomen en steun weten te krijgen.
goede vraag. Een zelfde vraag zou kunnen zijn, waarom is Duitsland en Frankrijk serieus, en Nederland niet?quote:Op zaterdag 10 mei 2014 18:43 schreef thom_05 het volgende:
[..]
Waarom is Nederland serieus en Luxemburg niet?
Een serieus land, dat is iets anders. Luxemburg is een belastingparadijs waar vooral rijkere mensen wonen, Nederland is een gewoon land (geen belastingparadijs behalve voor bedrijven waar we geld mee verdienen) met een gewone samenleving (veel gemengder). Het heeft het aantal inwoners en de oppervlakte van een middelgrote stad. Luxemburg heeft hiermee een soortgelijke status als de andere dwergstaatjes die belastingparadijsen zijn (Monaco, San Marino, ...). Mijn punt was dat het onzin is, zoals NRC doet, om de bijdrage van Nederland af te zetten tegen die van Luxemburg, het enige 'land' wat meer betaalt per burger. Als je het vergelijkt met de normale landen dan betaalt Nederland het meest per burger. Allicht dat de mensen die in zo'n belastingparadijs wonen en rijker zijn en die meer profiteren van de EU wat meer geld per inwoner in zo'n noodfonds hebben gestopt.quote:Op zaterdag 10 mei 2014 18:43 schreef thom_05 het volgende:
[..]
Waarom is Nederland serieus en Luxemburg niet?
De SP heeft zichzelf teveel gemuilkorft om regerings'waardig' te zijn in de ogen van de centrumpartijen. De CU EU-kritisch?quote:
Vergeet al dat geld niet wat we geleend hebben aan andere landen, wat we in het ESF-fonds hebben gestopt. Wat we daarvan terugkrijgen moeten we nog maar afwachten.quote:Op zaterdag 10 mei 2014 12:21 schreef Sloggi het volgende:
Overigens is de EU helemaal niet zo duur als sommigen beweren: de EU-begroting bedraagt 1 procent van de nationale begrotingen en is lager dan voorheen (en dat terwijl de Nederlandse begroting, ondanks draconische bezuinigingen, nog altijd elk jaar groeit). 94 procent van dit geld vloeit direct terug naar de lidstaten, en het zijn landelijke en lokale overheden die deze gelden besteden en dus grotendeels betrokken zijn bij eventuele corruptie.
Het kan echter lager zonder dat je kwaliteit inlevert. Ik denk dat de budgetten voor tal van Europese politici best wat soberder kunnen. Het is eerder een symbolische kwestie maar het zou ook wel een goede zaak zijn als ze eindelijk eens 1 vestigingsplaats zouden kiezen voor het EU-parlement. Het is best wel schandalig en lachwekkend (in de zin dat we hiermee buiten Europa voor lul staan) dat we nog steeds meerder plaatsen gebruiken omdat er wat ego's zijn die hun eigen chauvinisme belangrijker vinden dan het belang van het Europese volk.quote:Van de overige 6 procent betaalt de EU gebouwen, salarissen et cetera. Dat is extreem laag, en de komende 6 jaar moet bovendien 5 procent van het personeelsbestand vertrekken.
quote:Op zaterdag 10 mei 2014 22:46 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
De SP heeft zichzelf teveel gemuilkorft om regerings'waardig' te zijn in de ogen van de centrumpartijen. De CU EU-kritisch?
Meer dan D66 maar dat is niet moeilijk.
Naar aantal inwoners kijken lijkt me niet heel erg relevant. Ik ben zelf van mening dat het logisch is dat de sterkste schouders de zwaarste lasten dragen. Als je kijkt naar het percentage van het BNP dan is de verdeling heel anders.quote:Op vrijdag 9 mei 2014 11:57 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Interessant plaatje.
[ afbeelding ]
Nederland is weer eens het braafste jongetje van de EU-klas. Enkel belastingparadijs Luxemburg betaalt meer, van alle serieuze landen betaalt Nederland dus het meest.
Artikel50 dan?quote:Op zaterdag 10 mei 2014 13:05 schreef gerhardius het volgende:
[..]
waar ik woon zie ik regelmatig onzinnige fietspaden aangelegd worden of andere projecten gefinancierd worden "met behulp van de EU". Alsof we daar op zitten te wachten. In het buitenland zie je dat ook wel en dan vraag ik me echt af of dat nou de bedoeling van Europese samenwerking is... Dus dat het geld terugvloeit naar de lidstaten geloof ik best, maar of dat nou langs democratische weg en op zinnige gronden word gedaan vraag ik me wel af. Ergens heb ik niet zoveel met SP en Wilders. Ik zal me eens verdiepen in CU. Bedankt voor die tip.
Familie van Anouchka van Miltenburg?quote:
Geen idee. Maar in deze heb ik in ieder geval wel vertrouwen. Ik heb nog een stuk met hem geschreven.quote:Op zondag 11 mei 2014 22:37 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Familie van Anouchka van Miltenburg?
Sterker nog, ze begrijpen niet waar ze over kankeren.quote:Op maandag 12 mei 2014 08:31 schreef Hexagon het volgende:
Toch wel grappig eigenlijk al die lui die alleen maar kankeren maar ook geen oplossingen willen voor waar ze over kankeren.
Jij kan zo EU-politicus worden, die doen ook altijd zo uit de hoogte en stellen dat iedereen die kritisch is er geen drol van begrijpt. Jammer dat daarmee ook direct hun uitleg eindigt.quote:Op maandag 12 mei 2014 09:00 schreef nikk het volgende:
[..]
Sterker nog, ze begrijpen niet waar ze over kankeren.
Wat is een EU-politicus?quote:Op maandag 12 mei 2014 10:24 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Jij kan zo EU-politicus worden, die doen ook altijd zo uit de hoogte en stellen dat iedereen die kritisch is er geen drol van begrijpt. Jammer dat daarmee ook direct hun uitleg eindigt.
Wat stellen die EU zuurpruimen nou meestal als oplossingen voor dan? Behalve dan "het is allemaal slecht en bureaucratisch en ondemocratisch blablabla".quote:Op maandag 12 mei 2014 10:24 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Jij kan zo EU-politicus worden, die doen ook altijd zo uit de hoogte en stellen dat iedereen die kritisch is er geen drol van begrijpt. Jammer dat daarmee ook direct hun uitleg eindigt.
Bram wil de Unie graag opsplitsen en laat geen mogelijkheid onbenut om dat ons te laten weten, hier op FOK!quote:Op maandag 12 mei 2014 10:32 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Wat stellen die EU zuurpruimen nou meestal als oplossingen voor dan? Behalve dan "het is allemaal slecht en bureaucratisch en ondemocratisch blablabla".
Dat navelstaren daar heeft dus werkelijk niemand iets aan.
Dat is in ieder geval nog een bepaalde keuze naar een oplossing. Wel een met slechte gevolgen maar het is een keuze.quote:Op maandag 12 mei 2014 10:33 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Bram wil de Unie graag opsplitsen en laat geen mogelijkheid onbenut om dat ons te laten weten, hier op FOK!
Ach ja, als de macht niet per verkiezingen verdeeld wordt, dan gebruiken we de verkiezingen toch gezellig voor vrijblijvende meninggeverij over wie er een beloninkje verdient?quote:Op zondag 11 mei 2014 19:54 schreef Hexagon het volgende:
Ben er nu uit. Zat te dubben tussen Matthijs van Miltenburg, de Brabantse kandidaat en Marietje Schaake voor bewezen diensten.
Marietje verdient wel een beloning.
[ afbeelding ]
Je kan er niet mee om gaan dat sommige mensen een andere opvatting er op nahouden dan jij?quote:Op maandag 12 mei 2014 10:33 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Bram wil de Unie graag opsplitsen en laat geen mogelijkheid onbenut om dat ons te laten weten, hier op FOK!
Hoe raad je het zo?quote:Op maandag 12 mei 2014 11:05 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Je kan er niet mee om gaan dat sommige mensen een andere opvatting er op nahouden dan jij?
Varkens wentelen zich niet in de stront hoor.quote:Op maandag 12 mei 2014 10:36 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dat is in ieder geval nog een bepaalde keuze naar een oplossing. Wel een met slechte gevolgen maar het is een keuze.
Er zijn echter ook een berg eurohaters die eigenlijk geen enkele kant uitwillen en liever als een varken in de stront van hun bitterheid wentelen.
Eerst en vooral, de meeste EU-fielen komen ook niet verder dan het categorisch voor zijn zonder het te kunnen beargumenteren. De meeste mensen praten maar andere mensen na, na decennialange EU-propaganda (ook bijv. via Bassie en Adriaan en de toen der tijd populaire cartoon TMNT) praten ze de EU-bobo's na. Die groep is niet zo interessant, net zo min als dat de tegenstanders die slechts categorisch tegen de EU zijn interessant is. Er zijn gelukkig ook EU-zuurpruimen zoals jij hen noemt die wel met concrete alternatieven komen, bijv. een splitsing van de EU in twee delen. Dit is stelselmatig genegeerd door de politieke elite met als gevolg dat die discussie al werd doogeslagen nog voordat die fatsoenlijk gevoerd werd. Een ander alternatief wat de laatste jaren is genoemd is het op pragmatische basis samenwerken zonder een politieke unie te vormen. Ook dan zal je wel bepaalde harmonisatie van wetgeving nodig hebben om valse concurrentie te voorkomen.quote:Op maandag 12 mei 2014 10:32 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Wat stellen die EU zuurpruimen nou meestal als oplossingen voor dan?
Laat ik eerst maar even duiden dat de "opsplitsing" waar Koos het over heeft een opsplitsing van de hele grote en heterogene EU in twee iets kleinere en homogenere blokken betreft. Koos zijn uitleg zou gemakkelijk fout geïnterpreteerd kunnen worden, dat ik er een voorstander van zou zijn dat elk land op zichzelf verder gaat. Mijn voorstel staat veel dichter bij de EU dan bij de situatie zoals die was voordat de EU werd gevormd.quote:Op maandag 12 mei 2014 10:36 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dat is in ieder geval nog een bepaalde keuze naar een oplossing. Wel een met slechte gevolgen maar het is een keuze.
Er zijn echter ook een berg eurohaters die eigenlijk geen enkele kant uitwillen en liever als een varken in de stront van hun bitterheid wentelen.
Die arme varkens toch; zulke intelligente en sociale dieren en altijd al die vooroordelen over zich heen krijgen. Wat een hondenleven.quote:Op maandag 12 mei 2014 11:07 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Varkens wentelen zich niet in de stront hoor.
Dat ben ik met je eens. De vraag is echter wat in deze kwestie conservatief ("terughoudend") en progressief is. De EU is de huidige situatie, ik zou daarom stellen dat het verstevigen van het EU-fundament eerder een conservatieve handeling is terwijl het opsplitsen van de EU in twee blokken eerder een progressieve handeling is. Laat ik trouwens nog maar een keer benadrukken dat ik er niet voor pleit om de Zuid-Europeanen in de stront te laten zakken. Hoewel ze best consequenties mogen ondervinden van het zooitje wat ze hebben gemaakt is het in ons aller belang dat het daar weer soepel gaat draaien en ben ik om die reden een voorstander van voorwaardelijke hulp. Die voorwaarden houden uiteraard in dat de rijke mensen braaf belasting betalen, dat er een beetje efficiënt wordt gewerkt, dat de schuld op termijn wordt afgelost etc.quote:Op maandag 12 mei 2014 12:11 schreef Kowloon het volgende:
Het is ook vaak een cirkelredenatie, Bram. De Eurofielen doen ideeen van mensen met een meer terughoudende kijk al snel af als onrealistisch of zels als idioot. Zoals een splitsing van de EU. Zo bezien zijn er natuurlijk nooit 'EU zuurpruimen' die wel met een goed plan komen. De vraag is dus wie zich nou werkelijk in de 'stront van hun bitterheid wentelen', naar mijn idee zijn vooral sommige Eurofielen die categorisch een andere kijk op de materie afwijzen.
Projectie, zo wordt dit volgens mij ook wel genoemd.quote:Op maandag 12 mei 2014 12:11 schreef Kowloon het volgende:
Het is ook vaak een cirkelredenatie, Bram. De Eurofielen doen ideeen van mensen met een meer terughoudende kijk al snel af als onrealistisch of zels als idioot. Zoals een splitsing van de EU. Zo bezien zijn er natuurlijk nooit 'EU zuurpruimen' die wel met een goed plan komen. De vraag is dus wie zich nou werkelijk in de 'stront van hun bitterheid wentelen', naar mijn idee zijn vooral sommige Eurofielen die categorisch een andere kijk op de materie afwijzen.
Wat is er precies verkeerd aan om een politica die in mijn ogen zich buitengewoon heeft ingezet en goede resultaten heeft bereikt, te belonen met een stem?quote:Op maandag 12 mei 2014 10:47 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Ach ja, als de macht niet per verkiezingen verdeeld wordt, dan gebruiken we de verkiezingen toch gezellig voor vrijblijvende meninggeverij over wie er een beloninkje verdient?
Dat een stem wordt gereduceerd tot een bedankje voor goed werk.quote:Op maandag 12 mei 2014 15:00 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Wat is er precies verkeerd aan om een politica die in mijn ogen zich buitengewoon heeft ingezet en goede resultaten heeft bereikt, te belonen met een stem?
Nou nee, mijn bedankje is slechts het sluitstuk. De partij steunde ik al. De ideeen van Marietje spreken me ook erg aan. Zodoende heb ik veel vertrouwen in haar. Daarom verdient ze mijn stem.quote:Op maandag 12 mei 2014 15:02 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Dat een stem wordt gereduceerd tot een bedankje voor goed werk.
Het gaat vooral om mensen die roepen "alles is kut": zonder met een idee te komen. Bram pleit iig voor iets. Iets waar ik het mee oneens ben maar het is tenminste iets.quote:Op maandag 12 mei 2014 12:11 schreef Kowloon het volgende:
Het is ook vaak een cirkelredenatie, Bram. De Eurofielen doen ideeen van mensen met een meer terughoudende kijk al snel af als onrealistisch of zels als idioot. Zoals een splitsing van de EU. Zo bezien zijn er natuurlijk nooit 'EU zuurpruimen' die wel met een goed plan komen. De vraag is dus wie zich nou werkelijk in de 'stront van hun bitterheid wentelen', naar mijn idee zijn vooral sommige Eurofielen die categorisch een andere kijk op de materie afwijzen.
Ik heb al zo vaak uitgelegd hoe dingen beter kunnen maar dat word genegeerd, en daar werp ik mezelf niet voor op, net zo goed zijn er zoveel anderen die goede ideeën hebben, ook in dit topic overigens. Maar ga gerust door met je gebagateliseer.quote:Op maandag 12 mei 2014 10:32 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Wat stellen die EU zuurpruimen nou meestal als oplossingen voor dan? Behalve dan "het is allemaal slecht en bureaucratisch en ondemocratisch blablabla".
Dat navelstaren daar heeft dus werkelijk niemand iets aan.
Ik ben de laatste om mensen te bekritiseren voor het maken van een zorgvuldige afweging bij het bepalen van hun stem. We zien echter dat die afweging een meer op zichzelf staand proces wordt, om dat proces zelf. Als je lelijk wil doen zou je het intellectuele zelfbevrediging kunnen noemen. Op zich ook niks mis mee, alleen heb ik de indruk dat als mensen zo lekker met hun eigen afwegingsproces bezig zijn, ze uit het oog verliezen waar het uiteindelijk om gaat.quote:Op maandag 12 mei 2014 15:11 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Nou nee, mijn bedankje is slechts het sluitstuk. De partij steunde ik al. De ideeen van Marietje spreken me ook erg aan. Zodoende heb ik veel vertrouwen in haar. Daarom verdient ze mijn stem.
Het kan wel degelijk invloed hebben. Ik zal bijvoorbeeld mensen die toch al op D66 stemmen aansporen dat op Marietje te doen.quote:Op maandag 12 mei 2014 15:22 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Ik ben de laatste om mensen te bekritiseren voor het maken van een zorgvuldige afweging bij het bepalen van hun stem. We zien echter dat die afweging een meer op zichzelf staand proces wordt, om dat proces zelf. Als je lelijk wil doen zou je het intellectuele zelfbevrediging kunnen noemen. Op zich ook niks mis mee, alleen heb ik de indruk dat als mensen zo lekker met hun eigen afwegingsproces bezig zijn, ze uit het oog verliezen waar het uiteindelijk om gaat.
Op die manier krijg je dus verkiezingen waarbij dat deel van het electoraat heel zelfvoldaan kan zitten wezen over de zorgvuldigheid waarmee ze hun stem hebben bepaald, terwijl die stem noch alle stemmen te samen niet of nauwelijks verschil gaan uitmaken. Dus als iedereen nou wat minder met zichzelf bezig zou zijn bij het bepalen van de stem, en daarmee wat meer met het doel van het stemmen, dan wordt je vanzelf wat kritischer op de aard van deze verkiezingen.
En wat gaat dat voor de koers van de EU betekenen?quote:Op maandag 12 mei 2014 15:26 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Het kan wel degelijk invloed hebben. Ik zal bijvoorbeeld mensen die toch al op D66 stemmen aansporen dat op Marietje te doen.
In eerste instantie een sterkere invloed van ALDE in het EP met daarin een sterkere invloed van D66.quote:Op maandag 12 mei 2014 15:28 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
En wat gaat dat voor de koers van de EU betekenen?
Niet stemmen, ongeldig stemmen of blanco stemmen betekent allemaal dat anderen gaan bepalen hoe het Europarlement er uit gaat zien. Er blijven 751 zetels, alleen heb je geen invloed op de poppetjes. Dan gaat mijn voorkeur uit naar een persoon die de EU zoveel mogelijk wil beperken of zelfs wil opheffen. Natuurlijk verwacht ik niet dat ze heel veel bereiken, dan wordt sowieso lastig als je 4 à 5 van de 751 zetels hebt, maar het is iig een tegensignaal en wat zand in de EU-motor.quote:Op maandag 12 mei 2014 15:25 schreef BaajGuardian het volgende:
Persoonlijk ben ik er nog niet over uit of ik PVV ga stemmen of mn stem ongeldig laat verklaren, ik wil namelijk niet de indruk wekken dat ik met een stem op een persoon uit welke partij dan ook voor een europees beslissings-centrum ben. Ik ben voor lokaal bestuur en niet groter dan dat. In geen enkel opzicht groter dan dat. Hoe weet ik nu of een stem op de PVV voor het europees parlement effect heeft in die zin, net zo goed kan die vent die die stem krijgt daar gewoon bij gaan zitten en daar voor betaald worden, maar krijgt die persoon net zo goed toch niks gedaan want de EU doet niet aan consessies of compromissen.
Ik erken het europees parlement pertinent niet en dus ook niet hoe het er al dan niet uit zou komen te zien.quote:Op maandag 12 mei 2014 16:07 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Niet stemmen, ongeldig stemmen of blanco stemmen betekent allemaal dat anderen gaan bepalen hoe het Europarlement er uit gaat zien. Er blijven 751 zetels, alleen heb je geen invloed op de poppetjes. Dan gaat mijn voorkeur uit naar een persoon die de EU zoveel mogelijk wil beperken of zelfs wil opheffen. Natuurlijk verwacht ik niet dat ze heel veel bereiken, dan wordt sowieso lastig als je 4 à 5 van de 751 zetels hebt, maar het is iig een tegensignaal en wat zand in de EU-motor.
Ukip lijkt de meest nuttige, maar 'géén lijkt het meest toepasselijke.quote:Op maandag 12 mei 2014 16:27 schreef MrBadGuy het volgende:
Na het invullen van de Stemwijzer (via http://www.votematch.eu/ iig) krijg je nu ook een overzicht van partijen waar je de meeste overeenkomsten mee hebt in andere landen:
[ afbeelding ]
Nu weet ik voor welke partijen ik moet juichen![]()
Daar ben ik helemaal voor.quote:Op maandag 12 mei 2014 18:32 schreef Janneke141 het volgende:
Nou, Sophietje in 1Vandaag is in ieder geval duidelijk in wat ze wil. Europese belastingen invoeren omdat dat transparanter is...
Ze had wel een punt dat er maar twee partijen (namelijk D66 en de PVV) echt duidelijk zijn over wat ze met de EU willen.quote:Op maandag 12 mei 2014 18:32 schreef Janneke141 het volgende:
Nou, Sophietje in 1Vandaag is in ieder geval duidelijk in wat ze wil. Europese belastingen invoeren omdat dat transparanter is...
Kun je ook uitleggen waarom?quote:Op maandag 12 mei 2014 18:36 schreef remlof het volgende:
[..]
Daar ben ik helemaal voor.
Directe belastingen ipv een nationale afdracht.
Remlof mag graag overdrijven met z'n eurofiele houding.quote:
Het is een oprechte vraag. Door het argument van mevrouw in 't Veld op tv was ik in ieder geval niet echt overtuigd; ik zie oprecht niet in hoe het daarmee inzichtelijker zou moeten worden voor de belastingbetaler. Den Haag is al niet bijster transparant, maar wat er in Brussel (of Straatsburg) gebeurt is helemaal met nevels omhuld. Ik hoop gewoon dat een overtuigd eurofiel de moeite wil nemen om argumenten te formuleren waarom het een goed plan is om directe afdrachten van de burger naar Brussel te doen.quote:Op maandag 12 mei 2014 18:39 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Remlof mag graag overdrijven met z'n eurofiele houding.
Omdat die afdracht nu in onze normale belastingen verwerkt zit. Die gaat daar dan uit en je krijgt een aparte aanslag "EU-belasting" en zo kan je precies zien wat je persoonlijk aan Brussel betaalt.quote:
Waarschijnlijk wordt het opgehaald via de BTW. Wat is daar precies transparant aan? Het is niet dat iedereen een factuurtje thuis krijgt of zo.quote:Op maandag 12 mei 2014 18:42 schreef remlof het volgende:
[..]
Omdat die afdracht nu in onze normale belastingen verwerkt zit. Die gaat daar dan uit en je krijgt een aparte aanslag "EU-belasting" en zo kan je precies zien wat je persoonlijk aan Brussel betaalt.
Het is dus geen extra belasting maar alleen het transparant maken wat er naar Brussel gaat per persoon. Waarom zou je daar tegen zijn?
Wie bepaalt hoe hoog die belasting is?quote:Op maandag 12 mei 2014 18:42 schreef remlof het volgende:
[..]
Omdat die afdracht nu in onze normale belastingen verwerkt zit. Die gaat daar dan uit en je krijgt een aparte aanslag "EU-belasting" en zo kan je precies zien wat je persoonlijk aan Brussel betaalt.
Het is dus geen extra belasting maar alleen het transparant maken wat er naar Brussel gaat per persoon. Waarom zou je daar tegen zijn?
De EU en die krijgt ook de vrijheid om het te verhogen en reken maar dat dat regelmatig gaat gebeuren (waarmee de EU zelf dus ook ongeremd gaat groeien). Ik snap dat D66 hier voor is, het zorgt er voor dat de EU ongeremd kan groeien zonder 'hinderlijke' invloed van de lidstaten, maar het zorgt niet voor extra transparantie.quote:Op maandag 12 mei 2014 18:44 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Wie bepaalt hoe hoog die belasting is?
Het komt nu uit de grote pot van belastinginkomsten en D66 wil alleen dat het apart gespecificeerd wordt. Het verandert geen ruk aan hoeveel je betaalt.quote:Op maandag 12 mei 2014 18:44 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Waarschijnlijk wordt het opgehaald via de BTW. Wat is daar precies transparant aan? Het is niet dat iedereen een factuurtje thuis krijgt of zo.
Nee, aan de hoogte van de afdracht en de bepaling daarvan verandert helemaal niets.quote:Op maandag 12 mei 2014 18:46 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
De EU en die krijgt ook de vrijheid om het te verhogen en reken maar dat dat regelmatig gaat gebeuren (waarmee de EU zelf dus ook ongeremd gaat groeien). Ik snap dat D66 hier voor is, het zorgt er voor dat de EU ongeremd kan groeien zonder 'hinderlijke' invloed van de lidstaten, maar het zorgt niet voor extra transparantie.
Waar moet dat gespecificeerd worden dan?quote:Op maandag 12 mei 2014 18:48 schreef remlof het volgende:
[..]
Het komt nu uit de grote pot van belastinginkomsten en D66 wil alleen dat het apart gespecificeerd wordt. Het verandert geen ruk aan hoeveel je betaalt.
Ik betaal nu BTW aan Den Haag en die stuurt een deel door naar Brussel. Als het aan D66 ligt betaal ik BTW, een deel er van gaat naar Den Haag en een deel naar Brussel. Hoezo is dat transparanter voor mij?quote:Op maandag 12 mei 2014 18:48 schreef remlof het volgende:
[..]
Het komt nu uit de grote pot van belastinginkomsten en D66 wil alleen dat het apart gespecificeerd wordt. Het verandert geen ruk aan hoeveel je betaalt.
En als ze het willen veranderen, moeten ze dan toestemming vragen aan alle lidstaten? Of mag de EU de hoogte bepalen? Of denk je echt dat in eeuwigheid het bedrag/percentage gelijk blijft?quote:Op maandag 12 mei 2014 18:49 schreef remlof het volgende:
[..]
Nee, aan de hoogte van de afdracht en de bepaling daarvan verandert helemaal niets.
Kwestie van prioriteiten...quote:Op maandag 12 mei 2014 18:32 schreef Janneke141 het volgende:
Nou, Sophietje in 1Vandaag is in ieder geval duidelijk in wat ze wil. Europese belastingen invoeren omdat dat transparanter is...
Nee, als het aan D66 ligt gaat het dus niet langer via de BTW, want dat is niet transparant. Een losse, aparte EU-belasting ligt meer voor de hand. Maar het zal sowieso betekenen dat andere belastingen omlaag gaan omdat het totaal gelijk blijft.quote:Op maandag 12 mei 2014 18:51 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Ik betaal nu BTW aan Den Haag en die stuurt een deel door naar Brussel. Als het aan D66 ligt betaal ik BTW, een deel er van gaat naar Den Haag en een deel naar Brussel. Hoezo is dat transparanter voor mij?
De EU verwacht gewoon een bepaalde afdracht van elke lidstaat. Tot nu toe bestaat die uit drie delen:quote:Daarnaast kan Brussel bepalen hoe hoog die EU-belasting precies gaat worden, denk je echt dat zoiets niet veranderd hoeveel ze gaan innen? Misschien de eerste (paar) jaar niet nee, daarna zeker wel.
Ah ok, dan klopt hun website dus gewoon niet: https://d66.nl/standpunt-over/waar-nodig-samen-schulden-saneren/quote:Op maandag 12 mei 2014 19:06 schreef remlof het volgende:
[..]
Nee, als het aan D66 ligt gaat het dus niet langer via de BTW, want dat is niet transparant. Een losse, aparte EU-belasting ligt meer voor de hand. Maar het zal sowieso betekenen dat andere belastingen omlaag gaan omdat het totaal gelijk blijft.
Als de EU zelf de belasting mag innen, dan is het wel heel naïef om te denken dat dit (op termijn) geen effect heeft op de hoogte. D66 begrijpt dit zelf ook wel, de EU de mogelijkheid geven zelf belastingen te innen geeft de EU meer macht en meer mogelijkheden om steeds verder te groeien. Met transparantie heeft het verder niks te maken (wij krijgen echt niet een factuurtje thuis gestuurd met 'EU-kosten').quote:[..]
De EU verwacht gewoon een bepaalde afdracht van elke lidstaat. Tot nu toe bestaat die uit drie delen:
• traditionele eigen middelen: dit zijn voornamelijk douane-heffingen en landbouwsubsidies
• BTW-middelen: er wordt een vastgesteld percentage van de BTW afgedragen
• een percentage van het nationaal inkomen: het overgrote deel van de Europese begroting
bron
De manier waarop het geïnd gaat worden moet veranderen om het transparanter te maken, maar verder verandert er niet zoals ik het begrijp.
Hebben mensen in andere landen geen recht op pensioen?quote:Op maandag 12 mei 2014 19:26 schreef mikerw het volgende:
De eu lost voor de normale mensen niets op. Daarom voelen de pvda en d66 zich daar natuurlijk zo thuis. Schande gillen over oplossingen van anderen, maar zelf daarna ook helemaal niets oplossen. D66 wil nu eu belastingen invoeren en de pensioenpot door de eu laten beheren. Helemaal van de pot gerukt zijn ze. Mede via de eu gaat links ervoor zorgen dat kritische mensen de mond wordt gesnoerd, je mag niet tegen de eu zijn. Nou peggold, laat die landverradende smoel van je hier maar niet zien.
Paper_Tiger betaalt graag Yorgos' pensioen dat pardoes in witte lijntjes op de directietafel van Goldman Sachs is omgezet.quote:Op maandag 12 mei 2014 20:52 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Hebben mensen in andere landen geen recht op pensioen?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia
Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
Ik denk het wel maar daar kan een andere regeling zijn, maar ik denk ook niet dat die ooit zoveel sociale lasten hebben gehad als een Nederlander.quote:Op maandag 12 mei 2014 20:52 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Hebben mensen in andere landen geen recht op pensioen?
quote:Op maandag 12 mei 2014 21:28 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Paper_Tiger betaalt graag Yorgos' pensioen dat pardoes in witte lijntjes op de directietafel van Goldman Sachs is omgezet.Ik betaal niet graag belasting en ben van mening dat ik mijn geld beter uit kan geven dan de overheid. Dat maakt mij een egoïst zo is me verteld. Nu is daar die mooie kans om de pensioenspaarpot te delen met mensen die geen pensioen hebben en dan wil men dat tegenhouden. Is dat dan niet egoïstisch? Socialisme is een moeilijk te begrijpen filosofie.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.a man convinced against his will is of the same opinion still
Je gaat zelf lantaarnpalen in je straat zetten en zorgen dat de snelwegen berijdbaar blijven?quote:Op maandag 12 mei 2014 21:53 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Ik betaal niet graag belasting en ben van mening dat ik mijn geld beter uit kan geven dan de overheid.
Jij bent een barbaar dat jij Yorgos zijn pensioen niet gunt.quote:Op maandag 12 mei 2014 21:53 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Ik betaal niet graag belasting en ben van mening dat ik mijn geld beter uit kan geven dan de overheid. Dat maakt mij een egoïst zo is me verteld. Nu is daar die mooie kans om de pensioenspaarpot te delen met mensen die geen pensioen hebben en dan wil men dat tegenhouden. Is dat dan niet egoïstisch? Socialisme is een moeilijk te begrijpen filosofie.
Het zou me al snel de helft schelen.quote:Op maandag 12 mei 2014 21:55 schreef remlof het volgende:
[..]
Je gaat zelf lantaarnpalen in je straat zetten en zorgen dat de snelwegen berijdbaar blijven?
het zal toch niet de bedoeling zijn mensen of volken die spaarzaam zijn geweest voor de oudedag, en die altijd geld (premie) aan de kant hebben gelegd, geïnvesteerd in hun toekomst, hen dat af te nemen en te geven aan mensen/volken die hebben potverteerd, zwart geld in hun kous hebben of op veel te grote voet hebben geleefd..quote:Op maandag 12 mei 2014 20:52 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Hebben mensen in andere landen geen recht op pensioen?
Hij heeft het toch duidelijk over pensioen ga daar nou eens op verder zeg.quote:Op maandag 12 mei 2014 21:55 schreef remlof het volgende:
[..]
Je gaat zelf lantaarnpalen in je straat zetten en zorgen dat de snelwegen berijdbaar blijven?
Ik gun Yorgos zeker zijn pensioen. Van die 1000 miljard is vast nog wel wat voor een fijn leven onder de Griekse zon voor de goede man. Van mij zit er toch niks in de pot.quote:Op maandag 12 mei 2014 21:56 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Jij bent een barbaar dat jij Yorgos zijn pensioen niet gunt.
Die mooie overheid lost het foute kapitalisme op, zie dat nou es.
De breedste schouders dragen toch de zwaarste lasten?quote:Op maandag 12 mei 2014 21:57 schreef gerhardius het volgende:
[..]
het zal toch niet de bedoeling zijn mensen of volken die spaarzaam zijn geweest voor de oudedag, en die altijd geld (premie) aan de kant hebben gelegd, geïnvesteerd in hun toekomst, hen dat af te nemen en te geven aan mensen/volken die hebben potverteerd, zwart geld in hun kous hebben of op veel te grote voet hebben geleefd..
Zo is dat dus als al het pensioengeld naar Brussel gaat. Maar dat zal toch niemands bedoeling zijn? Lijkt wat op ontwikkelingshulp...
Dan halen ze me maar wat van die schouders af vind ik, LOL.quote:Op maandag 12 mei 2014 21:59 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
De breedste schouders dragen toch de zwaarste lasten?
gaat dat altijd op dan? Want in dat geval kan ik dus beter ook gaan potverteren en zwart geld gaan sparen. In crisis ben ik altijd bereid te helpen, en in crisis geldt dat de breedste schouders de zwaarste lasten een tijdje mogen mogen dragen. Maar als dat altijd moet gebeuren worden de zwakste schouders nooit sterk en worden de breedste schouders versleten. Daar kun je toch niet van uit gaan op de lange termijn, dat is zelfmoordquote:Op maandag 12 mei 2014 21:59 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
De breedste schouders dragen toch de zwaarste lasten?
emigreren lijkt meer op vluchten en lost alleen voor jou misschien wat op. Als je alleen daarvoor het land uit wil moet je dat niet nalaten, maar het lijkt mij nogal wat rigoureus..quote:Op maandag 12 mei 2014 22:06 schreef john2406 het volgende:
Of emigreren misschien, dat overweeg ik ook al een tijdje.
Maar waarheen, welk land b.v
Ik heb dat niet verzonnen. Dat is waar mijn medemens voor kiest als ze gaan stemmen. Beetje raar om dan niet te willen delen met een ander. Er zijn namelijk altijd nog smallere schouders.quote:Op maandag 12 mei 2014 22:03 schreef gerhardius het volgende:
[..]
gaat dat altijd op dan? Want in dat geval kan ik dus beter ook gaan potverteren en zwart geld gaan sparen. In crisis ben ik altijd bereid te helpen, en in crisis geldt dat de breedste schouders de zwaarste lasten een tijdje mogen mogen dragen. Maar als dat altijd moet gebeuren worden de zwakste schouders nooit sterk en worden de breedste schouders versleten. Daar kun je toch niet van uit gaan op de lange termijn, dat is zelfmoord
"emigreren lijkt meer op vluchten"quote:Op maandag 12 mei 2014 22:09 schreef gerhardius het volgende:
[..]
emigreren lijkt meer op vluchten en lost alleen voor jou misschien wat op. Als je alleen daarvoor het land uit wil moet je dat niet nalaten, maar het lijkt mij nogal wat rigoureus..
volgens mij is er meer om voor te stemmen. Maar ik weet eerlijk gezegd ook niet goed wat ik hier mee aan moet.quote:Op maandag 12 mei 2014 22:12 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Ik heb dat niet verzonnen. Dat is waar mijn medemens voor kiest als ze gaan stemmen. Beetje raar om dan niet te willen delen met een ander. Er zijn namelijk altijd nog smallere schouders.
Ik ben het met je eens. Ik speelde advocaat van de duivel. Ik stem artikel 50. No 2 van de lijst.quote:Op maandag 12 mei 2014 22:27 schreef gerhardius het volgende:
[..]
volgens mij is er meer om voor te stemmen. Maar ik weet eerlijk gezegd ook niet goed wat ik hier mee aan moet.
Ik ben voor samenwerking binnen Europa, en wil best een helpende hand een keertje uitsteken uit solidariteit met een land in moeilijkheden. Maar ik wil toch niet het zuur bijeengeschraapte geld voortdurend opmaken aan landen die het nooit leren. Dat heeft niets met solidariteit te maken, dat is parasiterend gedrag van die landen. En dan die fietspaden daarvoor terug krijgen waar niemand behoefte aan heeft. En al dat gezeik over dingen die we uitstekend zelf kunnen regelen (waarom moet mijn aanhanger zo nodig door Europa ieder jaar gekeurd worden, dat soort onzin verzin je toch niet?).
Ik zag een interview over de reden van de uitbreiding van Europa in de laatste jaren met voormalig oostbloklanden. Dat is omdat Duitsland graag een buffer met Rusland wil. Ik wil dat eigenlijk ook wel, dus dat kost geld. Maar laten we dan tenminste aangeven waar het geld blijft en waarom het besteed wordt. En ook een kosten-baten analyse erbij, zodat we weten wat het ons kosten moet om die veiligheid te creëeren..
Waarom op dat clubje ex-PVV'ers stemmen? Heb je zo weinig zelfrespect?quote:Op maandag 12 mei 2014 22:33 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Ik ben het met je eens. Ik speelde advocaat van de duivel. Ik stem artikel 50. No 2 van de lijst.
Ik heb de stemwijzer ook eens geprobeert, ga ja niet heb het verscheurd daarvanaf gezien.quote:Op maandag 12 mei 2014 22:33 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Ik ben het met je eens. Ik speelde advocaat van de duivel. Ik stem artikel 50. No 2 van de lijst.
eerlijk gezegd gaat dat me weer veel te ver. Uit Europa lijkt me ook niet wijs.quote:Op maandag 12 mei 2014 22:33 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Ik ben het met je eens. Ik speelde advocaat van de duivel. Ik stem artikel 50. No 2 van de lijst.
Nee terug naar een Europa van vrije handel en verkeer van personen. Je begrijpt dat het eindpunt van de EU een federale staat is?quote:Op maandag 12 mei 2014 22:38 schreef gerhardius het volgende:
[..]
eerlijk gezegd gaat dat me weer veel te ver. Uit Europa lijkt me ook niet wijs.
Maar het huidige Europa deugt ook niet, dat is voor mij meer dan zeker. En volgens mij is iedereen in Nederland het daar wel mee eens. Geen enkele partij in Nederland is in staat er wat aan te doen omdat de macht al verdeeld is en de machthebbers geen belang lijken te hebben de boel goed te regelen.
Vandaar dat ik nog steeds geen idee heb op wie ik moet stemmen...
het is net het IOC of de fifa. Die clubs stinken ook! Maar ik ga wel kijken elke keer...quote:Op maandag 12 mei 2014 22:38 schreef gerhardius het volgende:
[..]
eerlijk gezegd gaat dat me weer veel te ver. Uit Europa lijkt me ook niet wijs.
Maar het huidige Europa deugt ook niet, dat is voor mij meer dan zeker. En volgens mij is iedereen in Nederland het daar wel mee eens. Geen enkele partij in Nederland is in staat er wat aan te doen omdat de macht al verdeeld is en de machthebbers geen belang lijken te hebben de boel goed te regelen.
Vandaar dat ik nog steeds geen idee heb op wie ik moet stemmen...
Men maakt wel degelijk stappen in de goede richting maar het is niet eenvoudig.quote:Op maandag 12 mei 2014 22:38 schreef gerhardius het volgende:
[..]
eerlijk gezegd gaat dat me weer veel te ver. Uit Europa lijkt me ook niet wijs.
Maar het huidige Europa deugt ook niet, dat is voor mij meer dan zeker. En volgens mij is iedereen in Nederland het daar wel mee eens. Geen enkele partij in Nederland is in staat er wat aan te doen omdat de macht al verdeeld is en de machthebbers geen belang lijken te hebben de boel goed te regelen.
Vandaar dat ik nog steeds geen idee heb op wie ik moet stemmen...
volgens mij staat dat nog niet vast, maar dat is niet wat ik wilquote:Op maandag 12 mei 2014 22:40 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Nee terug naar een Europa van vrije handel en verkeer van personen. Je begrijpt dat het eindpunt van de EU een federale staat is?
Waarom lijkt je dat niet wijs, het is bijna niet meer te finacieren vind ik.quote:Op maandag 12 mei 2014 22:38 schreef gerhardius het volgende:
[..]
eerlijk gezegd gaat dat me weer veel te ver. Uit Europa lijkt me ook niet wijs.
terug in de tijd of terug in functies?quote:Op maandag 12 mei 2014 22:40 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Nee terug naar een Europa van vrije handel en verkeer van personen.
waarom is het niet eenvoudig, weet jij hoe dat zit?quote:Op maandag 12 mei 2014 22:41 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Men maakt wel degelijk stappen in de goede richting maar het is niet eenvoudig.
Op wie je stemt moet je helemaal zelf weten maar die anti-partijen voegen inderdaad niet zoveel toe. Naar partijen die alleen maar nee-roepen luister uiteindelijk niemand. Zijn dan ook verloren stemmen op pakweg PVV of artikel50.
Het is onvermijdelijk. Een tussenweg is er niet.quote:Op maandag 12 mei 2014 22:42 schreef gerhardius het volgende:
[..]
volgens mij staat dat nog niet vast, maar dat is niet wat ik wil
Zwitserland bewijst dat het ook anders kan.quote:Op maandag 12 mei 2014 22:42 schreef 99.999 het volgende:
[..]
terug in de tijd of terug in functies?
Maar je beseft dat juist dat vrije verkeer van goederen, arbeid en diensten is waar Europa om draait? En waarin men verder is dan welk handelsverbond dan ook?
Naar mijn idee of mijn mening is er nog niet genoeg werk voor de Nederlanders laat staan voor nog erbij ?quote:Op maandag 12 mei 2014 22:42 schreef 99.999 het volgende:
[..]
terug in de tijd of terug in functies?
Maar je beseft dat juist dat vrije verkeer van goederen, arbeid en diensten is waar Europa om draait? En waarin men verder is dan welk handelsverbond dan ook?
Hoe het exact zit weet niemand denk ikquote:Op maandag 12 mei 2014 22:43 schreef gerhardius het volgende:
[..]
waarom is het niet eenvoudig, weet jij hoe dat zit?
Hoe bedoel je dat precies? Die hebben veel minder vrij verkeer van handel en personen.quote:Op maandag 12 mei 2014 22:44 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Zwitserland bewijst dat het ook anders kan.
we kunnen wel een muur om Nederland zetten, maar dan gooien we het waswater weg. Nederland heeft Europa nodig, en Europa heeft Nederland nodig. Ik noem maar wat: veiligheid, vrij verkeer en vrije handel, dezelfde adapter voor mijn mobiel en iPad, allemaal zaken waar ik wel oor naar heb, gezamenlijke afspraken over kwaliteitsnormen, zodat ik als consument producten uit Portugal kan vergelijken met die uit Letland. Dat hoeft volgens mij helemaal niet veel te kosten.quote:Op maandag 12 mei 2014 22:42 schreef john2406 het volgende:
[..]
Waarom lijkt je dat niet wijs, het is bijna niet meer te finacieren vind ik.
En alles wat groot is komt via Rotterdam binnen voorlopig nog, dus ze hebben wel belang bij ons Land als ik ons mag schrijven.
In Brussel is het volgens mij iedere keer feest met flinke bedragen voor reistijden etc. Heb er eens ooit een film van gelinkt hier zal een kijken of ik hem nog vind.
Uiteindelijk zal het voor meer welvaart zorgen naar mijn idee.quote:Op maandag 12 mei 2014 22:46 schreef john2406 het volgende:
[..]
Naar mijn idee of mijn mening is er nog niet genoeg werk voor de Nederlanders laat staan voor nog erbij ?
goed punt.. Maar als we nou eens beginnen met transparantie, kosten verantwoorden en stoppen met onzinnige uitgaven. Daarmee kom je dan vanzelf op de kern waar het om zou moeten gaan: samenwerken waar nuttig, en anders lekker zelf regelen als land. En het haalt bij een hoop mensen de tegenstand weg.quote:Op maandag 12 mei 2014 22:49 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Hoe het exact zit weet niemand denk ik
Omdat er een vervelend dilemma in zit. Wil je een efficienter bestuur dan moet je eigenlijk meer macht en taken overdragen aan 'Brussel' echter dat ligt nogal gevoelig en heeft ook nadelen. Dan blijf je dus zitten met de nationale regeringen die het onderling eens moeten gaan worden. Dat is heel lastig en duurt lang.
Zo zit het ook met die subsidies, aan de ene kant wil je dat ze effectief worden besteed maar aan de andere kant levert dat weer een enorm bureaucratisch controlecircus op met mannetjes en vrouwtjes die rondreizen om te kijken of de EU-bordjes nog wel bij die weg staan vijf jaar later.
Persoonlijk ben ik wel van het subsidiariteitsbeginsel. Wat goed kan moet je gewoon op nationaal niveau regelen maar waar samenwerken verstandiger is moet je dat doen en dan moet je ook los durven te laten...
Drees zou zich in zijn graf omdraaien als hij dit hoorde meen ik, het kan natuurlijk niet zo zijn dat er muren ofzo om ons land zouden komen, vrije handel ja okee ben ik het mee eens maar niet alles laten meegenieten wat Drees voor ons land heeft op laten bouwen vind ik.quote:Op maandag 12 mei 2014 22:51 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Uiteindelijk zal het voor meer welvaart zorgen naar mijn idee.
het schijnt lastig te zijn voor bepaald werk nog Nederlanders te vinden. Hoe kijk je daar dan tegen aan?quote:Op maandag 12 mei 2014 22:46 schreef john2406 het volgende:
[..]
Naar mijn idee of mijn mening is er nog niet genoeg werk voor de Nederlanders laat staan voor nog erbij ?
Punt is dat de samenwerking niet enkel economisch is (dat kan praktisch ook niet) maar ook politiek en 'Europa' dus ook zichtbaar wil zijn. Het grootste deel van de EU-subsidies die we hier in Nederland ontvangen zou veel effectiever anders ingezet kunnen worden maar dat ligt politiek gevoelig. Is ook een kwestie van tijd.quote:Op maandag 12 mei 2014 22:55 schreef gerhardius het volgende:
[..]
goed punt.. Maar als we nou eens beginnen met transparantie, kosten verantwoorden en stoppen met onzinnige uitgaven. Daarmee kom je dan vanzelf op de kern waar het om zou moeten gaan: samenwerken waar nuttig, en anders lekker zelf regelen als land. En het haalt bij een hoop mensen de tegenstand weg.
Noem eens wat op dan ik ben nooit ergens vies van geweest, dus om me zwarte handen te maken.quote:Op maandag 12 mei 2014 22:56 schreef gerhardius het volgende:
[..]
het schijnt lastig te zijn voor bepaald werk nog Nederlanders te vinden. Hoe kijk je daar dan tegen aan?
stoppen met die hap. Dat is toch je reinste omkoping! Als ze denken dat Portugezen te paaien zijn met een doodlopende snelweg, dan zijn het toch helemaal sukkels? De landbouwsubsidie, dat verzin je toch niet?quote:Op maandag 12 mei 2014 22:57 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Punt is dat de samenwerking niet enkel economisch is (dat kan praktisch ook niet) maar ook politiek en 'Europa' dus ook zichtbaar wil zijn. Het grootste deel van de EU-subsidies die we hier in Nederland ontvangen zou veel effectiever anders ingezet kunnen worden maar dat ligt politiek gevoelig. Is ook een kwestie van tijd.
Men werkt al jaren aan het verminderen of zelfs afschaffen van de landbouwsubsidies. Echter dat was een belangrijke basis in de Europese samenwerking. En een aantal landen zijn er erg blij mee. Maakt het weer lastig.quote:Op maandag 12 mei 2014 22:59 schreef gerhardius het volgende:
[..]
stoppen met die hap. Dat is toch je reinste omkoping! Als ze denken dat Portugezen te paaien zijn met een doodlopende snelweg, dan zijn het toch helemaal sukkels? De landbouwsubsidie, dat verzin je toch niet?
Heb je je opsplitsverhaaltje in de afgelopen weken al inhoudelijk en cijfermatig weten te onderbouwen? Ben benieuwdquote:Op maandag 12 mei 2014 23:09 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Vandaag een interessant itempje bij PowNews, ze benadrukten even dat de VVD zich voordoet als een partij die een heel andere visie heeft dan het EU-fiele D66 terwijl de VVD in vrijwel alle gevallen hetzelfde stemt.
niet iedereen is het daar blijkbaar met je eens, want dan zou het niet nodig zijn de Polen hierheen te halen toch?quote:Op maandag 12 mei 2014 22:58 schreef john2406 het volgende:
[..]
Noem eens wat op dan ik ben nooit ergens vies van geweest, dus om me zwarte handen te maken.
Brood moest er op de plank niet meer en niet minder, zo dacht ik en denk ik nog steeds.
Uiteindelijk is het voor een land als Nederland in totaal ook gewoon gunstig wanneer er een leuk aanbod aan betaalbare arbeid beschikbaar is. Voor bepaalde groepen pakt het natuurlijk wel vervelend uit.quote:Op maandag 12 mei 2014 23:11 schreef gerhardius het volgende:
[..]
niet iedereen is het daar blijkbaar met je eens, want dan zou het niet nodig zijn de Polen hierheen te halen toch?
Volgens mij gast het nu mis bij:
- dag en nacht van huis in een vrachtauto, zonder die ruime cao vergoeding die Nederlandse chauffeurs krijgen
- appels plukken of asperges steken
- in de bouw zonder morren werken van vroeg tot laat, zonder te zeuren of er geen bouwkraantje kan komen om een kozijn te plaatsen.
- het graven van geulen voor glasvezelkabels is volgens mij een voorbeeld waar alleen oostblokkers werken. Ik weet de reden daarvan niet, maar kan me voorstellen dat dat geen leuk werk is.
Ik geef toe, het gaat ook over onze arbo-wetgeving, verschil in salaris-ervaring en mentaliteit. Dingen die wel belangrijk zijn ook! Al onze Nederlandse burgers hebben bovendien inmiddels een uitgebreide opleiding gevolgd en dan wil je niet onder je niveau aan de slag.
Met andere woorden, wat belangrijk is voor de Europeanen is van ondergeschikt belang ten opzichte van wat een paar landen graag willen. ZIe nog maar eens geïllustreerd dat we helemaal geen verenigd volk zijn. In de USA is zoiets ondenkbaar, dat staten in hun eigenbelang denken in plaats van in het USA-belang, in Europa gaat voor bijv. de Fransen het belang van hen (hun boeren) voor op dat van het Europa-belang of EU-belang.quote:Op maandag 12 mei 2014 23:08 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Men werkt al jaren aan het verminderen of zelfs afschaffen van de landbouwsubsidies. Echter dat was een belangrijke basis in de Europese samenwerking. En een aantal landen zijn er erg blij mee. Maakt het weer lastig.
Ik heb vernomen dat daar nog wel het een en ander aan het veranderen is in verband met afdragen sociale lasten in ons land.quote:Op maandag 12 mei 2014 23:11 schreef gerhardius het volgende:
[..]
niet iedereen is het daar blijkbaar met je eens, want dan zou het niet nodig zijn de Polen hierheen te halen toch?
Volgens mij gast het nu mis bij:
- dag en nacht van huis in een vrachtauto, zonder die ruime cao vergoeding die Nederlandse chauffeurs krijgen
- appels plukken of asperges steken
- in de bouw zonder morren werken van vroeg tot laat, zonder te zeuren of er geen bouwkraantje kan komen om een kozijn te plaatsen.
- het graven van geulen voor glasvezelkabels is volgens mij een voorbeeld waar alleen oostblokkers werken. Ik weet de reden daarvan niet, maar kan me voorstellen dat dat geen leuk werk is.
Ik geef toe, het gaat ook over onze arbo-wetgeving, verschil in salaris-ervaring en mentaliteit. Dingen die wel belangrijk zijn ook! Al onze Nederlandse burgers hebben bovendien inmiddels een uitgebreide opleiding gevolgd en dan wil je niet onder je niveau aan de slag.
De advocaten, klinische psychologen en artsen (beschermde beroepen) hebben er geen last van, vele anderen wel. Het gaat dan echt niet alleen om de schoonmakers en de mensen die achter een lopende band de darmen uit de vissen halen.quote:Op maandag 12 mei 2014 23:13 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Uiteindelijk is het voor een land als Nederland in totaal ook gewoon gunstig wanneer er een leuk aanbod aan betaalbare arbeid beschikbaar is. Voor bepaalde groepen pakt het natuurlijk wel vervelend uit.
Oh maar bijvoorbeeld een zekere mate van zelfvoorzienendheid in de voedselproductie is ook niet verkeerd voor de Europeanen hoor. Het zijn ook gewoon keuzes die men maakt.quote:Op maandag 12 mei 2014 23:14 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Met andere woorden, wat belangrijk is voor de Europeanen is van ondergeschikt belang ten opzichte van wat een paar landen graag willen.
Wie claimt dat dan precies?quote:ZIe nog maar eens geïllustreerd dat we helemaal geen verenigd volk zijn.
Oh, dit lijkt me baarlijke nonsens.quote:In de USA is zoiets ondenkbaar, dat staten in hun eigenbelang denken in plaats van in het USA-belang,
Het is een unie van zelfstandige landen die uiteraard opkomen voor het belang van hun onderdanen. Logisch toch?quote:in Europa gaat voor bijv. de Fransen het belang van hen (hun boeren) voor op dat van het Europa-belang of EU-belang.
Oh, maar ook de landbouwsubsidies zijn steeds meer gericht op innovatie. En op bijvoorbeeld landschapsbeheer of agrarisch natuurbeheer. Het platteland heeft namelijk ook een flinke toeristische waarde.quote:Nu heb ik er geen problemen mee dat er wat subsidie vloeit naar landbouw maar als wij in de toekomst competitief willen blijven met onze hoge salarissen en ons hoge percentage inactieven (vergrijzing!) dan zullen wij het moeten hebben van innovatie. Er zal dus meer geïnvesteerd moeten worden in onderwijs en onderzoek. Dat is het grotere belang wat ook zou moeten gelden voor de landbouwlanden.
Waarom klaagt men in bepaalde Oost-Europeaanse landen dat er zoveel artsen en verpleegkundigen verdwijnen? Juist zo'n groep is al heel lang heel mobiel en dat gaat prima.quote:Op maandag 12 mei 2014 23:17 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
De advocaten, klinische psychologen en artsen (beschermde beroepen)
Klopt, dat is marktwerking en uiteindelijk worden we daar met z'n allen rijker van.quote:hebben er geen last van, vele anderen wel. Het gaat dan echt niet alleen om de schoonmakers en de mensen die achter een lopende band de darmen uit de vissen halen.
En hoeveel zouden er daarnaar naar de voedsel bank komen aan het gaan, teminste zolang als dat nog kan?quote:Op maandag 12 mei 2014 23:25 schreef 99.999 het volgende:
Klopt, dat is marktwerking en uiteindelijk worden we daar met z'n allen rijker van.
Daar heb ik dan ook geen moeite mee maar andere zaken die noodzakelijk zijn om onze welvaart te behouden - dus om te voorkomen dat andere landen ons inhalen - worden verwaarloosd.quote:Op maandag 12 mei 2014 23:23 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Oh maar bijvoorbeeld een zekere mate van zelfvoorzienendheid in de voedselproductie is ook niet verkeerd voor de Europeanen hoor. Het zijn ook gewoon keuzes die men maakt.
Vraag eens aan een inwoner van de USA ofdat hij zich primair een USA-inwoner of primair een inwoner van de staat in kwestie voelen. Het belang van de USA gaat voor op dat van de individuele staat voor hen. Dat is het verschil, in Europa kijken we primair naar het belang van het landje in kwestie (in plaats van ook daarnaar kijken), in die extreme mate dat we na vele decennia nog niet eens 1 vestigingsplaats voor een parlement hebben.quote:Oh, dit lijkt me baarlijke nonsens.
Zolang het de voedselveiligheid niet compromitteert (giftige stoffen, lagere voedingswaarde) is dat natuurlijk prima maar met enkel landbouwinnovaties behouden we onze voorsprong niet. In andere delen van de wereld zijn ze niet dommer dan wij, ook zij hebben toegang tot de boeken waar wij mee leren en ook zij doen ervaring in de praktijk op via onderdanen die hier komen werken. In China hoeven ze dat nog niet eens te doen, zij maken al alles voor ons en zij hebben dus al alle noodzakelijke kennis in huis. Wij behouden alleen onze voorsprong door voldoende snel te blijven ontwikkelen. Ondertussen hebben wij weinig mensen die 60+ uur per week willen werken. Op zich prima maar in andere delen van de wereld waar een minimum aan welvaart wat hier het minimum is voor Jan Modaal, laat staan voor meer getalenteerde westerlingen, zijn er veel mensen die wel onwijs hard willen werken. Wij moeten dus slimmer handelen dan hen, onze creativiteit en innovativiteit uitbuiten. Dus veel investeren in onderwijs en onderzoek.quote:Oh, maar ook de landbouwsubsidies zijn steeds meer gericht op innovatie. En op bijvoorbeeld landschapsbeheer of agrarisch natuurbeheer. Het platteland heeft namelijk ook een flinke toeristische waarde.
Niet zo gek veel vermoedelijk.quote:Op maandag 12 mei 2014 23:29 schreef john2406 het volgende:
[..]
En hoeveel zouden er daarnaar naar de voedsel bank komen aan het gaan, teminste zolang als dat nog kan?
Onderbouwing is ook maar lastig.quote:Op maandag 12 mei 2014 23:10 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Heb je je opsplitsverhaaltje in de afgelopen weken al inhoudelijk en cijfermatig weten te onderbouwen? Ben benieuwd.
Nou stel het pakt de tegenovergesteld kant uit ?quote:
Nogmaals, tal van beschermde beroepsgroepen hebben er geen last van, zij hebben de concurrentie van andere landen onmogelijk gemaakt met protectionistisch beleid. Bijvoorbeeld de juristen en de klinische psychologen. De hoogopgeleide bèta's hebben niet deze luxe positie maar zij krijgen net als de schoonmakers en de visdarmverwijderaars de concurrentie uit andere landen. Tja, dan toch maar rechten als avondopleiding volgen zodat ik meerdere opties heb. Succes Nederland als veel bèta's iets soortgelijks doen.quote:Op maandag 12 mei 2014 23:25 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Waarom klaagt men in bepaalde Oost-Europeaanse landen dat er zoveel artsen en verpleegkundigen verdwijnen? Juist zo'n groep is al heel lang heel mobiel en dat gaat prima.
[..]
Klopt, dat is marktwerking en uiteindelijk worden we daar met z'n allen rijker van.
De nieuwe reeksen subsidies zijn nog meer op innovatie gericht dan de vorige. Het zal jou nooit genoeg zijn maar het heeft wel degelijk de aandacht.quote:Op maandag 12 mei 2014 23:33 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Daar heb ik dan ook geen moeite mee maar andere zaken die noodzakelijk zijn om onze welvaart te behouden - dus om te voorkomen dat andere landen ons inhalen - worden verwaarloosd.
Aha.quote:Vraag eens aan een inwoner van de USA ofdat hij zich primair een USA-inwoner of primair een inwoner van de staat in kwestie voelen. Het belang van de USA gaat voor op dat van de individuele staat voor hen. Dat is het verschil, in Europa kijken we primair naar het belang van het landje in kwestie (in plaats van ook daarnaar kijken), in die extreme mate dat we na vele decennia nog niet eens 1 vestigingsplaats voor een parlement hebben.
Daar is het dan ook niet toe beperkt. Het is binnen die sector iets wat nu speelt. Het is allemaal niet of-of, probeer wat minder zwart-wit te denkenquote:Zolang het de voedselveiligheid niet compromitteert (giftige stoffen, lagere voedingswaarde) is dat natuurlijk prima maar met enkel landbouwinnovaties behouden we onze voorsprong niet.
Allicht. Maar in hoeverre moet zoiets vanuit de EU komen? Lijkt me dat landen ook zelf sturing moeten blijven houden op hun onderwijs en onderzoeksbeleid.quote:In andere delen van de wereld zijn ze niet dommer dan wij, ook zij hebben toegang tot de boeken waar wij mee leren en ook zij doen ervaring in de praktijk op via onderdanen die hier komen werken. Wij behouden alleen onze voorsprong door voldoende snel te blijven ontwikkelen. Ondertussen hebben wij weinig mensen die 60+ uur per week willen werken. Op zich prima maar in andere delen van de wereld waar een minimum aan welvaart wat hier het minimum is voor Jan Modaal, laat staan voor meer getalenteerde westerlingen, zijn er veel mensen die wel onwijs hard willen werken. Wij moeten dus slimmer handelen dan hen, onze creativiteit en innovativiteit uitbuiten. Dus veel investeren in onderwijs en onderzoek.
Kan jij onderbouwen dat de huidige EU beter voor ons is dan twee of drie EU's die wel homogeen zijn, die efficiënter zijn georganiseerd - dankzij het vermijden van amateuristische fouten die bij de oprichting van de EU zijn gemaakt (te wijten aan het gebrek aan ervaring met staatsvorming) - en die beter aanstuurbaar zijn? Het is volstrekt logisch dat het beter werkt als deze blokken handel met elkaar drijven, daar heb je geen cijfermatige onderbouwing voor nodig.quote:Op maandag 12 mei 2014 23:10 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Heb je je opsplitsverhaaltje in de afgelopen weken al inhoudelijk en cijfermatig weten te onderbouwen? Ben benieuwd.
Ooit van de dienstenrichtlijn gehoord? Dat haalt voor heel veel vakgebieden die beperkingen weg. En terecht.quote:Op maandag 12 mei 2014 23:36 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Nogmaals, tal van beschermde beroepsgroepen hebben er geen last van, zij hebben de concurrentie van andere landen onmogelijk gemaakt met protectionistisch beleid. Bijvoorbeeld de juristen en de klinische psychologen. De hoogopgeleide bèta's hebben niet deze luxe positie maar zij krijgen net als de schoonmakers en de visdarmverwijderaars de concurrentie uit andere landen. Tja, dan toch maar rechten als avondopleiding volgen zodat ik meerdere opties heb. Succes Nederland als veel bèta's iets soortgelijks doen.
Hoho, jij komt met een of ander mallotig idee en dan moet ik dat idee voor jou gaan onderbouwen? Het is aan alle kanten al als totaal onzinnig afgedaan zonder dat je de moeite neemt het fatsoenlijk te onderbouwen. Die bal ligt toch echt bij jou...quote:Op maandag 12 mei 2014 23:38 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Kan jij onderbouwen dat de huidige EU beter voor ons is dan twee of drie EU's die wel homogeen zijn, die efficiënter zijn georganiseerd - dankzij het vermijden van amateuristische fouten die bij de oprichting van de EU zijn gemaakt (te wijten aan het gebrek aan ervaring met staatsvorming) - en die beter aanstuurbaar zijn? Het is volstrekt logisch dat het beter werkt als deze blokken handel met elkaar drijven.
Leg eens uit hoe dat ervoor zorgt dat ook de Nederlandse juristen en klinische psychologen buitenlandse concurrentie krijgen?quote:Op maandag 12 mei 2014 23:39 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ooit van de dienstenrichtlijn gehoord? Dat haalt voor heel veel vakgebieden die beperkingen weg.
Aangezien het prijspeil in veel andere landen lager ligt houdt dit voor de Nederlander in dat hij ofwel genoegen moet nemen met een lagere levensstandaard of moet verhuizen. Wat een feest.quote:En je moet het zien als kans, je waardevolle Nederlandse kennis kan je veel makkelijker breder inzetten dan voorheen.
Niet maar het maakt mij wel wat uit als Polen, Hongaren, Roemenen en Spanjaarden in mijn achtertuin solliciteren voor dezelfde functie waardoor ik met het hoge Nederlandse prijspeil genoegen moet gaan nemen met een hongersalaris.quote:Wat maakt het jou uit of je voor je werkgever iets bedenkt voor Limburg of de aangrenzende Duitse of Belgische regio?
Jij weet verdomd goed dat zoiets nooit cijfermatig onderbouwd kan worden, net zo min als dat het onderbouwd kan worden dat de EU financiëel gunstiger is. Dus...dus moeten we via inductie uitmaken welk systeem beter werkt. Hoe dan ook zijn er tal van variabelen waar je geen waarde op kan plakken, ook jij niet, ook voor de EU niet.quote:Op maandag 12 mei 2014 23:41 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Hoho, jij komt met een of ander mallotig idee en dan moet ik dat idee voor jou gaan onderbouwen? Het is aan alle kanten al als totaal onzinnig afgedaan zonder dat je de moeite neemt het fatsoenlijk te onderbouwen. Die bal ligt toch echt bij jou...
Dus inhoudelijk (ook qua politieke haalbaarheid) en financieel onderbouwen aub.
Waar Nederland sterk in is en altijd zal zijn is water ze hebben immers land van de zee gestolen,LOL.quote:Op maandag 12 mei 2014 23:39 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ooit van de dienstenrichtlijn gehoord? Dat haalt voor heel veel vakgebieden die beperkingen weg. En terecht.
En je moet het zien als kans, je waardevolle Nederlandse kennis kan je veel makkelijker breder inzetten dan voorheen. Wat maakt het jou uit of je voor je werkgever iets bedenkt voor Limburg of de aangrenzende Duitse of Belgische regio?
Als een buitenlands bureau zich specialiseert in Nederlands recht is er niet zoveel wat hen stopt. Net als bij de eerder genoemde artsen.quote:Op maandag 12 mei 2014 23:41 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Leg eens uit hoe dat ervoor zorgt dat ook de Nederlandse juristen en klinische psychologen buitenlandse concurrentie krijgen?
Of dat we onze kennis beter kunnen vermarkten. Denk eens in kennis in plaats enkel vanuit angst.quote:Aangezien het prijspeil in veel andere landen lager ligt houdt dit voor de Nederlander in dat hij ofwel genoegen moet nemen met een lagere levensstandaard of moet verhuizen. Wat een feest.
Zorg dan dat je jezelf beter weet te verkopen. Daar zijn Nederlanders al eeuwen goed in. En op die spanjaarden heb jij als het goed is kennis van het Duits voor, ligt een nog grotere markt voor het grijpen.quote:Niet maar het maakt mij wel wat uit als Polen, Hongaren, Roemenen en Spanjaarden in mijn achtertuin solliciteren voor dezelfde functie waardoor ik met het hoge Nederlandse prijspeil genoegen moet gaan nemen met een hongersalaris.
Aha, waarom mekker jij er dan steeds om?quote:Op maandag 12 mei 2014 23:42 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Jij weet verdomd goed dat zoiets nooit cijfermatig onderbouwd kan worden,
De meerwaarde van de EU op het gebied van welvaart is best aardig te becijferen. En die is stevig positief voor Nederland.quote:net zo min als dat het onderbouwd kan worden dat de EU financiëel gunstiger is.
Nee totaal niet. Je hebt enkel laten zien geen enkel politiek of historisch inzicht te hebben...quote:Dus...dus moeten we via inductie uitmaken welk systeem beter werkt. Hoe dan ook zijn er tal van variabelen waar je geen waarde op kan plakken, ook jij niet, ook voor de EU niet.
De politieke haalbaarheid heb ik onderbouwd:
En ook dit lijkt in de verste verte niet op een onderbouwing voor je verhaaltje...quote:omdat de NE landen het zat zijn om de portemonnee te trekken voor corrupte ZE, omdat de NE een heel andere cultuur en economie hebben dan de ZE (rationeel vs emotioneel), omdat je een betere organisatie kan opzetten dankzij het leren van de reeds gemaakte fouten (EU) etc.
En toch doen ze het economisch het beste in Europa...quote:Op maandag 12 mei 2014 22:50 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Hoe bedoel je dat precies? Die hebben veel minder vrij verkeer van handel en personen.
Post eens een bron, ik ben benieuwdquote:Op dinsdag 13 mei 2014 01:42 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
En toch doen ze het economisch het beste in Europa...
Jammer dat het een puur opiniestuk is en daarmee als bron voor je beweringen niet erg geschiktquote:Op dinsdag 13 mei 2014 01:47 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
https://sites.google.com/(...)veel-beter-dan-de-eu
Toch was dat vrije verkeer waar je voor pleit toch?quote:Op dinsdag 13 mei 2014 01:42 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
En toch doen ze het economisch het beste in Europa...
Moet je dus nagaan als we dat ook nog eens hebben.quote:Op dinsdag 13 mei 2014 07:30 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Toch was dat vrije verkeer waar je voor pleit toch?
We hebben al een veel vrijer verkeer dan de Zwitsers.quote:Op dinsdag 13 mei 2014 08:13 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Moet je dus nagaan als we dat ook nog eens hebben.
Ik heb me dit eens stukje bij beetje bekeken zal zeker de rest ook nog gaan zien denk ik.quote:Op dinsdag 13 mei 2014 09:21 schreef karton2 het volgende:
is kortgeleden ook online gegaan.\
Klein stukje gezien en ziet er op het eerste oog interessant uit, al lijkt het wel op een herhaling van zetten.
Waar heeft deze betrekking op die poster vraag ik me af, het enigste wat ik meteen dacht toen ik deze zag was, die kon wel in zijn pak geslapen hebben zo ziet het uit!quote:
Dank, redelijk interessant, maar wat een dramatische presentator. Dat Engels!quote:Op dinsdag 13 mei 2014 09:21 schreef karton2 het volgende:
is kortgeleden ook online gegaan.\
Klein stukje gezien en ziet er op het eerste oog interessant uit, al lijkt het wel op een herhaling van zetten.
Gaat het niet om de inhoud?quote:Op dinsdag 13 mei 2014 12:47 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Dank, redelijk interessant, maar wat een dramatische presentator. Dat Engels!
Had beter gekund.
ja, voor het grootste deel wel. Maar deze jongen is onderzoeksjournalist, daar mag je wat meer van verwachten dan dit VMBO-Engels.quote:
Het is een leuk verzamelfilmpje geworden, maar voor een volger van Farage niks nieuws en eigenlijk dezelfde berichten. Erg veel wijzer word je er niet van. Daarom; had beter gekund.quote:Mijn Nederlands is ook niet best maar als er inhoud inzit hoor ik de rest helemaal niet.
Deze praat in iedergeval iets wat ik al jaren en jaren denk.
quote:Op dinsdag 13 mei 2014 12:58 schreef El_Matador het volgende:
[..]
ja, voor het grootste deel wel. Maar deze jongen is onderzoeksjournalist, daar mag je wat meer van verwachten dan dit VMBO-Engels.
Poor line, we have 1 coin. Sorry, zwaar amateuristisch.
[..]
Het is een leuk verzamelfilmpje geworden, maar voor een volger van Farage niks nieuws en eigenlijk dezelfde berichten. Erg veel wijzer word je er niet van. Daarom; had beter gekund.
Is dit niet alles bijmekaar dan, zodat het iets overzichtelijk word, zal zeker nog wat bijgekund hebben maar voor mij, een leek, toch beter te overzien.quote:Op dinsdag 13 mei 2014 12:58 schreef El_Matador het volgende:
[..]
ja, voor het grootste deel wel. Maar deze jongen is onderzoeksjournalist, daar mag je wat meer van verwachten dan dit VMBO-Engels.
Poor line, we have 1 coin. Sorry, zwaar amateuristisch.
[..]
Het is een leuk verzamelfilmpje geworden, maar voor een volger van Farage niks nieuws en eigenlijk dezelfde berichten. Erg veel wijzer word je er niet van. Daarom; had beter gekund.
Dat zijn Engels niet perfect is valt te overzien.quote:Op dinsdag 13 mei 2014 12:47 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Dank, redelijk interessant, maar wat een dramatische presentator. Dat Engels!
Had beter gekund.
Het maakt wel degelijk uit of je voor de D66 of VVD stemt. Ten eerste kunnen beide partijen de politieke lijn van de ALDE-fractie beinvloeden. D66 is een echte ALDE partij, maar de VVD is eigenlijk een te rechtse en dus kritische partij binnen de ALDE. Het feit dat beide partijen in dezelfde fractie zitten zegt niet dat de VVD en D66 op ieder punt hetzelfde stemmen.quote:Op zaterdag 10 mei 2014 20:42 schreef gerhardius het volgende:
[..]
doen we er wel goed aan aan een instutuut mee te werken waar de macht op deze wijze wordt verdeeld? Is dit democratisch?
Als ik jou beluister maakt het dus niet uit of je D66 of VVD stemt?
quote:Op dinsdag 13 mei 2014 13:58 schreef sbhuys het volgende:
D66 EP'ers Gebrandy, Marietje Schaake en Sophie in 't Veld stemden tegen verlaging,
Toch nog íets goed gedaan die VVD.quote:VVD EP'ers Hans van Baalen, Toine Manders en Jan Mulder stemden voor verlaging van de EU begroting.
Hotlinking is niet toegestaan.quote:Op dinsdag 13 mei 2014 14:07 schreef MrBadGuy het volgende:
Verder verschillen VVD en D66 nauwelijks van elkaar, geen andere combinatie van partijen die ook maar in de buurt komt van zoveel overeenkomsten: http://content1d.omroep.n(...)110514_votewatch.pdf
Hoezo niet? Of geeft ie dat aan? Hier doet ie het gewoon.quote:
Natuurlijk zitten er nuance verschillen in en verschillen ze toch op 8% van elkaar, maar op bijvoorbeeld (zie pagina 4 van de .pdf) Economic & monetary affairs zie je een overeenkomst van 95% en Budgetary control bijna 100%. Grootste verschil is op het onderwerp Gender equality met 74% overeenkomst.quote:Op dinsdag 13 mei 2014 14:13 schreef sbhuys het volgende:
Klopt, maar zolang beide partijen op de belangrijkste punten wel verschillen (zoals de meerjarenbegroting en de Eurobonds) maakt dat de situatie toch wel degelijk anders.
Hahahahaha!quote:Op dinsdag 13 mei 2014 14:47 schreef robin007bond het volgende:
http://m.nos.nl/artikel/6(...)-stem-op-tinder.html
Toont ook weer aan hoe makkelijk het is om nieuwsberichten te framenquote:Nederlander weinig positief over EU
Nog geen derde van de Nederlanders is tevreden met de Europese Unie. Uit de laatste Eurobarometer blijkt dat 31 procent van de Nederlanders een (gematigd) positief beeld heeft van de EU, terwijl een bijna even groot deel (gematigd) negatief is (27 procent). De rest oordeelt neutraal. De cijfers liggen rond het Europees gemiddelde.
In de peiling staat verder dat de helft van de Nederlanders geen vertrouwen heeft in de EU. Desondanks vindt slechts 21 procent dat we er dan ook maar beter kunnen uitstappen. Bijna driekwart van de Nederlanders wil gewoon in de unie blijven.
De cijfers verklaren mogelijk het lage animo voor de Europese verkiezingen van 22 mei. Het is nog maar de vraag of de opkomst hoger wordt dan in 2009, toen iets meer dan een derde van de kiezers zijn stem uitbracht.
Gunstig toekomstbeeld
Sinds het laatste onderzoek van afgelopen najaar zijn Nederlanders wel iets optimistischer gaan denken over de toekomst van de EU. 63 procent ziet die toekomst rooskleurig in (was 61 procent), tegen 33 procent die pessimistisch is (was 37 procent). Dat verschilt flink van het EU-gemiddelde: 53 procent optimistisch tegen 40 procent pessimistisch.
De Eurobarometer is een langlopend opinieonderzoek van de Europese Commissie. Voor het onderzoek werden in maart bijna 28.000 mensen ondervraagd uit alle 28 EU-lidstaten. Peiler TNS Nipo deed het onderzoek in Nederland en sprak 1023 mensen over Europa.
http://nos.nl/artikel/647(...)ositief-over-eu.html
Die zaten de afgelopen jaren dan ook in verschillende fracties. De komende periode zal het vrijwel 100% gaan worden voor SGP en CU.quote:Op dinsdag 13 mei 2014 14:22 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Natuurlijk zitten er nuance verschillen in en verschillen ze toch op 8% van elkaar, maar op bijvoorbeeld (zie pagina 4 van de .pdf) Economic & monetary affairs zie je een overeenkomst van 95% en Budgetary control bijna 100%. Grootste verschil is op het onderwerp Gender equality met 74% overeenkomst.
Zoals Van Baalen zelf ook al aangaf; tijdens de verkiezingen doen we alsof we heel veel verschillen, maar in de praktijk stemmen we bijna overal hetzelfde. Zelfs CU/SGP die een gedeelde kandidatenlijst hebben verschillen veel meer van elkaar (overeenkomst van 73%).
Dat zal een reden zijn, maar de fractiediscipline/consistentie ligt ook niet altijd hoog (bij VVD en D66 schijnbaar wel).quote:Op dinsdag 13 mei 2014 16:59 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Die zaten de afgelopen jaren dan ook in verschillende fracties. De komende periode zal het vrijwel 100% gaan worden voor SGP en CU.
Allicht maar ik ga er van uit dat ze de volgende periode met pakweg twee personen een deel zullen zijn van een grotere fractie. Als je het dan al niet met z'n tweeën eens kan wordenquote:Op dinsdag 13 mei 2014 17:37 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Dat zal een reden zijn, maar de fractiediscipline/consistentie ligt ook niet altijd hoog (bij VVD en D66 schijnbaar wel).
http://nos.nl/nieuws/live/politiek24/quote:Vanavond kruisen zes lijsttrekkers de degens in de Oude Zaal van de Tweede Kamer: Hans van Baalen van de VVD, Paul Tang van de PvdA, Esther de Lange van het CDA, Marcel de Graaff van de PVV, Dennis de Jong van de SP en Bas Eickhout van GroenLinks. Sophie in 't Veld van D66 liet op het laatste moment weten niet meer mee te willen doen.
Een week voor de Europese Parlementsverkiezingen gaan zij in debat over nut en noodzaak van de Europese Unie. Ligt de toekomst voor de huidige jonge generatie nog wel in Europa of legt het oude continent het af tegen opkomende werelddelen als Azië en Afrika? Kan Europa nog wel vrede garanderen nu Rusland de spierballen laat rollen? En waar blijven die banen, banen, banen? De lijsttrekkers gaan de strijd aan met elkaar en krijgen vragen uit het publiek.
Radio 1-verslaggever Joost Vullings zal de politici aan de tand voelen, het debat op de spits drijven en tussenbeide komen als de kandidaten elkaar in de haren vliegen.
Volgens de volkskrant zou het al begonnen moeten zijn en wordt het ook uitgezonden op NPO 24, maar daar is tot nu toe nog altijd een documentaire over het CDA op bezig.quote:
twitter:NPOpolitiek twitterde op dinsdag 13-05-2014 om 20:00:22DINSDAG: Helaas geen debat met Europese NL-lijsttrekkers #ypeudebat op http://t.co/IiEIypL0G2 vanwege technisch probleem in Oude Zaal TK reageer retweet
quote:Op dinsdag 13 mei 2014 20:03 schreef borisz het volgende:
twitter:NPOpolitiek twitterde op dinsdag 13-05-2014 om 20:00:22DINSDAG: Helaas geen debat met Europese NL-lijsttrekkers #ypeudebat op http://t.co/IiEIypL0G2 vanwege technisch probleem in Oude Zaal TK reageer retweet
Wat vreemd eigenlijk dat er niet meer mensen stemmen bij Europese verkiezingen als je kijkt hoe veel debatten erover zijn (oh nee toch niet) en hoeveel geld men aan campagnes besteedt (ook al niet: http://www.volkskrant.nl/(...)or-EU-campagne.dhtml)quote:Op dinsdag 13 mei 2014 20:03 schreef borisz het volgende:
twitter:NPOpolitiek twitterde op dinsdag 13-05-2014 om 20:00:22DINSDAG: Helaas geen debat met Europese NL-lijsttrekkers #ypeudebat op http://t.co/IiEIypL0G2 vanwege technisch probleem in Oude Zaal TK reageer retweet
Net gekeken. De moeite waard.quote:
En welke beloftes gaat de SP voor jou waarmaken?quote:Op dinsdag 13 mei 2014 23:09 schreef Bram_van_Loon het volgende:
D66 is de boel aan het belazeren, de partij doet alsof ze eurokritisch is om meer kiezers te trekken, wetende dat momenteel de EU-fiele boodschap niet goed aankomt bij veel kiezers. De dag na de verkiezingen is D66 net zo EU-fiel als altijd en loopt ze weer braaf in het gelid.
In ieder geval doet de SP zich niet anders voor dan dat ze is om kiezers hun stemmen af te troggelen, jammer dat je dat over D66 niet kan stellen. Hopelijk trappen de kiezers er niet in!quote:Op dinsdag 13 mei 2014 23:11 schreef 99.999 het volgende:
[..]
En welke beloftes gaat de SP voor jou waarmaken?
Ik ga bovendien waarschijnlijk niet op de SP stemmen voor de Europese verkiezingen, ik neig meer naar de PvdD. Voor de nationale en regionale verkiezingen krijgt SP waarschijnlijk wel mijn stem.quote:Op dinsdag 13 mei 2014 23:11 schreef 99.999 het volgende:
[..]
En welke beloftes gaat de SP voor jou waarmaken?
Misschien heb ik iets gemist maar wat heeft D66 precies misdaan?quote:Op dinsdag 13 mei 2014 23:13 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
In ieder geval doet de SP zich niet anders voor dan dat ze is om kiezers hun stemmen af te troggelen, jammer dat je dat over D66 niet kan stellen. Hopelijk trappen de kiezers er niet in!
Kijk maar naar de uitzending van PowNews van vandaag.quote:Op dinsdag 13 mei 2014 23:14 schreef Basterds het volgende:
[..]
Misschien heb ik iets gemist maar wat heeft D66 precies misdaan?
Haha kom op zeg, dat is toch geen bron van informatie. Ik heb die uitzending toevallig gezien maar heb nog steeds geen idee om welke uitspraken het nou precies gaat.quote:Op dinsdag 13 mei 2014 23:15 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Kijk maar naar de uitzending van PowNews van vandaag.
Ik verslikte me bijna toen ik die gekke Ewald Engelen een partij enorme onzin hoorde uitkramen.quote:Op dinsdag 13 mei 2014 21:28 schreef Dutchguy het volgende:
[..]
Net gekeken. De moeite waard.
NOS-correpondent Chris Ostendorf die op persoonlijk vlak zeer kritisch tegenover het Brusselse circus staat, dat was een nieuwe voor mij. Zou hij geweten hebben dat de microfoon open stond?![]()
En dat is dan de grote intellectueel van het anti-EU verhaal in Nederland. Nu al een succes.quote:Op dinsdag 13 mei 2014 23:22 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Ik verslikte me bijna toen ik die gekke Ewald Engelen een partij enorme onzin hoorde uitkramen.
quote:Op dinsdag 13 mei 2014 23:30 schreef 99.999 het volgende:
[..]
En dat is dan de grote intellectueel van het anti-EU verhaal in Nederland. Nu al een succes.
O, dat wist ik niet.quote:Op dinsdag 13 mei 2014 23:44 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Samen met die Thierry Baudet de aanjager achter dat burgerinitiatief.
Echt niet?quote:
Wat me wel in het gesprek opvalt is dat hij over ondernemers spreekt en wijst op zichzelf, lichaamstaal, is hijzelf dan ondernemer?quote:Op dinsdag 13 mei 2014 23:49 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Echt niet?
Hier hebben we zijn beroemde vrind trouwens:
Een schrijver lijkt me dat sowieso. Hij werkt niet voor een baas.quote:Op woensdag 14 mei 2014 00:10 schreef john2406 het volgende:
[..]
Wat me wel in het gesprek opvalt is dat hij over ondernemers spreekt en wijst op zichzelf, lichaamstaal, is hijzelf dan ondernemer?
quote:Op woensdag 14 mei 2014 00:11 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Een schrijver lijkt me dat sowieso. Hij werkt niet voor een baas.
Ik ben het nu aan het kijken. Die andere gast is er ook echt door Harry Mens bijgezet van "nou er moet ook een pro-EUer bij", wat die vent voor nieuws heeft toe te voegen, zie ik niet.
Als hijzelf voordeel van een EU heeft hoort hij dan in zo een gesprek?quote:Op woensdag 14 mei 2014 00:11 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Een schrijver lijkt me dat sowieso. Hij werkt niet voor een baas.
Ik ben het nu aan het kijken. Die andere gast is er ook echt door Harry Mens bijgezet van "nou er moet ook een pro-EUer bij", wat die vent voor nieuws heeft toe te voegen, zie ik niet.
Ja, vind ik wel. Neutraal schiet niet op.quote:Op woensdag 14 mei 2014 00:13 schreef john2406 het volgende:
[..]
Als hijzelf voordeel van een EU heeft hoort hij dan in zo een gesprek?
Ik vind van niet ik denk eerder aan neutrale personen.
Yup, stuk beter.quote:
Harry probeert er dan nog wat van te maken. Buitenhof was zondag helemaal een gotspe met Van Rompuy die natuurlijk EU-orakel mocht spelen (ach of de EU of de Navo voor vrede in Europa heeft gezorgd doet er helemaal niet toe) en Arnon Grunberg die werkelijk niets in te brengen had behalve dat Europa best wel belangrijk was.quote:Op woensdag 14 mei 2014 00:11 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Een schrijver lijkt me dat sowieso. Hij werkt niet voor een baas.
Ik ben het nu aan het kijken. Die andere gast is er ook echt door Harry Mens bijgezet van "nou er moet ook een pro-EUer bij", wat die vent voor nieuws heeft toe te voegen, zie ik niet.
Ha, ik heb ook niks tegen Harry en zijn programma, maar het heeft gewoon een duidelijk doel en set-up. Zo'n volslagen onbekende "bekende" EU-volger, tot een werkhuis in Brussel aan toe, versus een bekend welbespraakt en verfrissend gezicht als dat van de heer Baudet is een makkelijk opzetje.quote:Op woensdag 14 mei 2014 01:08 schreef Dutchguy het volgende:
[..]
Harry probeert er dan nog wat van te maken. Buitenhof was zondag helemaal een gotspe met Van Rompuy die natuurlijk EU-orakel mocht spelen (ach of de EU of de Navo voor vrede in Europa heeft gezorgd doet er helemaal niet toe) en Arnon Grunberg die werkelijk niets in te brengen had behalve dat Europa best wel belangrijk was.
Wel wat sneu dat die Verhofstadt in zijn linker kleine teen meer verstand van zaken heeft over Europa dan al die zogenaamde 'critici' bij elkaar... Ze hebben wel een aardige verzameling droeftoeters aan weten te leggen.quote:Op woensdag 14 mei 2014 01:08 schreef Dutchguy het volgende:
[..]
Harry probeert er dan nog wat van te maken. Buitenhof was zondag helemaal een gotspe met Van Rompuy die natuurlijk EU-orakel mocht spelen (ach of de EU of de Navo voor vrede in Europa heeft gezorgd doet er helemaal niet toe) en Arnon Grunberg die werkelijk niets in te brengen had behalve dat Europa best wel belangrijk was.
Mogelijk. Het leuke is wel dat het (in dit geval iig) laat zien dat twee afzonderlijke partijen in dezelfde fractie veel meer overeenkomsten hebben dan twee partijen die een gezamenlijke lijst hebben en in verschillende fracties zitten. VVD doet nu heel leuk dat ze echt wel anders zijn dan D66, maar het stemgedrag laat dat nou niet echt zien. Als je niet helemaal pro-Europa bent, en D66 dus niet je partij is, dan is de VVD dat ook niet. Hopelijk is dat nu wel duidelijk bij de stemmers.quote:Op dinsdag 13 mei 2014 17:48 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Allicht maar ik ga er van uit dat ze de volgende periode met pakweg twee personen een deel zullen zijn van een grotere fractie. Als je het dan al niet met z'n tweeën eens kan worden.
Persoonlijk vind ik Verhofstadt de grootste droeftoeter met zijn eigen 'Als Guy spreekt luistert Europa' campagne.quote:Op woensdag 14 mei 2014 07:27 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Wel wat sneu dat die Verhofstadt in zijn linker kleine teen meer verstand van zaken heeft over Europa dan al die zogenaamde 'critici' bij elkaar... Ze hebben wel een aardige verzameling droeftoeters aan weten te leggen.
Allicht maar hij heeft wel kennis van zaken.quote:Op woensdag 14 mei 2014 11:31 schreef Dutchguy het volgende:
[..]
Persoonlijk vind ik Verhofstadt de grootste droeftoeter met zijn eigen 'Als Guy spreekt luistert Europa' campagne.
Voor mij is dat niet relevant aangezien ik me niet in dit EU herken. Ik ga ook niet stemmen en laat dit vreemde circus aan me voorbij gaan. Of Verhofstadt wel of niet kennis heeft zal mij dus worst zijn.quote:Op woensdag 14 mei 2014 12:19 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Allicht maar hij heeft wel kennis van zaken.
Tja, het is wel realiteit, dat ontkennen is prima maar helpt ook niksquote:Op woensdag 14 mei 2014 12:21 schreef Dutchguy het volgende:
[..]
Voor mij is dat niet relevant aangezien ik me niet in dit EU herken. Ik ga ook niet stemmen en laat dit vreemde circus aan me voorbij gaan. Of Verhofstadt wel of niet kennis heeft zal mij dus worst zijn.
Lekker rustig wrs.quote:Op woensdag 14 mei 2014 12:31 schreef Ludacriss het volgende:
Ik ben op 22 mei weer stembureau voorzitter in Rotterdam. Wordt weer gezellig!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 | Democraten 66 ALDE/ADLE 17.3% 5 Partij voor de Vrijheid NI 16.6% 5 Volkspartij voor Vrijheid en Democratie ALDE/ADLE 15.6% 4 Socialistische Partij GUE-NGL 13.5% 4 Christen Democratisch Appèl EPP 10.8% 3 Partij van de Arbeid S&D 8.4%2 ChristenUnie/SGP ECR 7.4%2 GroenLinks Greens/EFA 4% 1 Partij voor de Dieren NI 3.1% 0 50PLUS NI 2.8% 0 |
Ja, het meest bizarre vind ik dat ze denken dat daar mee weg kunnen komen terwijl het gewoon allemaal in hun verkiezingsprogramma staat:quote:
VVD en SP doen het ook wel lekker zo te zienquote:Op woensdag 14 mei 2014 13:00 schreef borisz het volgende:
De laatste peiling
[ afbeelding ]
http://www.europeseverkie(...)qzv?ctx=vjfam2umkozs
http://www.votewatch.eu/en/news.html#3944
[ code verwijderd ]
Maar welke draai wordt er dan precies gemaakt?quote:Op woensdag 14 mei 2014 13:08 schreef sbhuys het volgende:
[..]
Ja, het meest bizarre vind ik dat ze denken dat daar mee weg kunnen komen terwijl het gewoon allemaal in hun verkiezingsprogramma staat:
https://d66.nl/publicatie(...)-europees-parlement/
In verkiezingsprogramma p.35 : D66 is voor een sterker Europa, Nederland wordt sterker in een federaal Europa.
Pagina 17: D66 is voor een Eurobonds ( systeem waardoor Nl een deel zal moeten betalen van de schulden van Zuidelijke lidstaten).
pagina 17: D66 is voor Europese belastingen
Hoe Eurofiel wil je zijn?
quote:Op woensdag 14 mei 2014 03:18 schreef El_Matador het volgende:
Kaiser Guy Hermann "Mr. Dirkjan Burns" Von Verhoffstadt tot Rompuy I kan ik niet aanzien en zijn volksverlakkende propaganda zou slechts in het jezuïtenhoekje van de afdeling "ongeneeslijk sado-autisme" van een onder EU-regeltjes bedolven Griekse TBS-kliniek geuit moeten worden...
Ze zeggen nu europakritisch te zijn en durven in debatten niet eerlijk uit te komen voor hun eurofiele standpunten. Zie het Nieuwsuurdebat waar aan Sophie in 't Veld werd gevraagd of zij voor EU belastingen zijn, het duurde 10 minuten voordat ze met veel gedraai schoorvoetend toegaf dat D66 dat inderdaad wil.quote:Op woensdag 14 mei 2014 13:27 schreef Basterds het volgende:
[..]
Maar welke draai wordt er dan precies gemaakt?
Dat was inderdaad pijnlijk om te zien. En maar volhouden dat alles veel transparanter moet. Dit soort dingen zijn fnuikend voor het vertrouwen in de politiek.quote:Op woensdag 14 mei 2014 13:32 schreef sbhuys het volgende:
[..]
Ze zeggen nu europakritisch te zijn en durven in debatten niet eerlijk uit te komen voor hun eurofiele standpunten. Zie het Nieuwsuurdebat waar aan Sophie in 't Veld werd gevraagd of zij voor EU belastingen zijn, het duurde 10 minuten voordat ze met veel gedraai schoorvoetend toegaf dat D66 dat inderdaad wil.
Gister las ik op twitter dat D66 (/Sophie in ' t Veld) een debat had afgezegd omdat de stellingen haar niet aanstonden. Met name over de Federale unie wilde ze liever niet discussieren.
Bestaat dat nog?quote:
Zeker,quote:Op woensdag 14 mei 2014 13:35 schreef Dutchguy het volgende:
[..]
Dat was inderdaad pijnlijk om te zien. En maar volhouden dat alles veel transparanter moet. Dit soort dingen zijn fnuikend voor het vertrouwen in de politiek.
Jij bent toch degene die denkt dat het Europees Parlement 'er nooit gaat komen'?quote:Op woensdag 14 mei 2014 13:42 schreef BaajGuardian het volgende:
[..]
Bestaat dat nog?
Beetje net als geloven in sinterklaas op je 30e.
Oke, interview met Sophie in 't Veld heb ik niet gezien. Ik vind het alleen raar omdat D66 er over het algemeen heel eerlijk voor uitkomt dat ze eurofiel zijn en voorstander van verdere integratie. Volgens mij is veel van de berichtgeving ook gebaseerd op dit: http://nos.nl/video/64667(...)ats-voor-europa.html interview. Dat wordt dan gezien als een draai van D66 maar als je het hele interview gezien hebt dan zie je dat de idealen en doelen nog steeds hetzelfde zijn. Het gaat veel meer over de manier waarop die doelen bereikt moeten worden, nu vol gas vooruit naar een Europese federatie werkt alleen maar averechts. En kritisch zijn ze denk ik altijd wel geweest, het verschil zit hem vooral in de oplossingen.quote:Op woensdag 14 mei 2014 13:32 schreef sbhuys het volgende:
[..]
Ze zeggen nu europakritisch te zijn en durven in debatten niet eerlijk uit te komen voor hun eurofiele standpunten. Zie het Nieuwsuurdebat waar aan Sophie in 't Veld werd gevraagd of zij voor EU belastingen zijn, het duurde 10 minuten voordat ze met veel gedraai schoorvoetend toegaf dat D66 dat inderdaad wil.
Gister las ik op twitter dat D66 (/Sophie in ' t Veld) een debat had afgezegd omdat de stellingen haar niet aanstonden. Met name over de Federale unie wilde ze liever niet discussieren.
Het vervelende is eigenlijk dat een federatie ansich helemaal niet duidelijk is. Dus we kunnen het wel met z'n allen een federatie noemen maar wat is dat verder dan? Een federatie kan namelijk zeer veel macht geven aan haar individuele leden, en heel weinig macht aan "Brussel".quote:Op woensdag 14 mei 2014 13:32 schreef sbhuys het volgende:
[..]
Ze zeggen nu europakritisch te zijn en durven in debatten niet eerlijk uit te komen voor hun eurofiele standpunten. Zie het Nieuwsuurdebat waar aan Sophie in 't Veld werd gevraagd of zij voor EU belastingen zijn, het duurde 10 minuten voordat ze met veel gedraai schoorvoetend toegaf dat D66 dat inderdaad wil.
Gister las ik op twitter dat D66 (/Sophie in ' t Veld) een debat had afgezegd omdat de stellingen haar niet aanstonden. Met name over de Federale unie wilde ze liever niet discussieren.
Het parlement wat ze willen niet nee.quote:Op woensdag 14 mei 2014 13:43 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Jij bent toch degene die denkt dat het Europees Parlement 'er nooit gaat komen'?
Welk parlement is dat dan precies?quote:Op woensdag 14 mei 2014 14:14 schreef BaajGuardian het volgende:
[..]
Het parlement wat ze willen niet nee.
Jij staat al met je kontje open he?
Een parlement dat wat te zeggen heeft natuurlijk. Stel je voor dat je als kiezer zelf echte invloed zou kunnen uitoefenen ipv. je gewillig als masochist te overleveren aan Rutte's thuis-ben-ik-eurosceptisch-maar-in-Brussel-eurofiel, dat moeten we niet willen natuurlijk.quote:Op woensdag 14 mei 2014 14:51 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Welk parlement is dat dan precies?
Precies!quote:Op woensdag 14 mei 2014 13:08 schreef sbhuys het volgende:
[..]
Ja, het meest bizarre vind ik dat ze denken dat daar mee weg kunnen komen terwijl het gewoon allemaal in hun verkiezingsprogramma staat:
https://d66.nl/publicatie(...)-europees-parlement/
In verkiezingsprogramma p.35 : D66 is voor een sterker Europa, Nederland wordt sterker in een federaal Europa.
Pagina 17: D66 is voor een Eurobonds ( systeem waardoor Nl een deel zal moeten betalen van de schulden van Zuidelijke lidstaten).
pagina 17: D66 is voor Europese belastingen
Hoe Eurofiel wil je zijn?
Ach, het is natuurlijk niet sterk om ineens een pas op de plaatst te gaan maken omdat het sentiment onder kiezers niet uitkomt.quote:Op woensdag 14 mei 2014 16:27 schreef john2406 het volgende:
Of het beloftes breken zijn weet ik niet het is nog wel even voor het stemmen toch, ik vind het in iedergval niet verkeerd, men kan zich immers nog steeds bedenken of voor of tegen een partij.
D66 zit al jaren op de lijn van meer Europa en op weg naar een federaal Europa, hebben daar ook deze verkiezingen weer op ingezet en 2 weken voor de verkiezingen bedenken ze zich ineens? Grotere populisten dan de PVV.quote:Op woensdag 14 mei 2014 16:27 schreef john2406 het volgende:
Of het beloftes breken zijn weet ik niet het is nog wel even voor het stemmen toch, ik vind het in iedergval niet verkeerd, men kan zich immers nog steeds bedenken of voor of tegen een partij.
Maar het is toch lachwekkend dat ze nu ineens, tien dagen voor de verkiezing van koers veranderen?quote:Op woensdag 14 mei 2014 16:30 schreef 99.999 het volgende:
Ach van dat sentiment onder de kiezers over D66 klopt toch al niet zo veel. Je leest toch een partij onzin over die club hier...
Dat doen ze ook niet echt.quote:Op woensdag 14 mei 2014 16:35 schreef Webschip het volgende:
[..]
Maar het is toch lachwekkend dat ze nu ineens, tien dagen voor de verkiezing van koers veranderen?
Hoe gaat dat praktisch gezien precies "heel veel zin" hebben?quote:Op woensdag 14 mei 2014 16:32 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Maar wel mooi, Pechtold geeft in principe aan dat het heel veel zin heeft op een eurosceptische partij te stemmen, want zelfs een partij als D66 past zich er op aan.
Nou...een pas op de plaats is wel heel wat anders dan wat ze tot voor kort nog extreem in waren: Federaal Europa, Eurobonds, Europese belastingen....quote:
Nou nee, niet echt.quote:Op woensdag 14 mei 2014 16:41 schreef Webschip het volgende:
[..]
Nou...een pas op de plaats is wel heel wat anders dan wat ze tot voor kort nog extreem in waren: Federaal Europa, Eurobonds, Europese belastingen....
Je hebt ten eerste een direct effect (meer eurosceptische vertegenwoordigers in het EP) en een indirect effect (de eurofielen nemen wat gas terug, zoal Pechtold al aangaf). Dubbel op, dat bedoel ik met "heel veel zin".quote:Op woensdag 14 mei 2014 16:39 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Hoe gaat dat praktisch gezien precies "heel veel zin" hebben?
De 'eurosceptische' partijen in het EP maken toch alleen maar onderling ruzie en hebben totaal niets in de melk te brokkelen vanwege die verdeeldheid?quote:Op woensdag 14 mei 2014 16:55 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Je hebt ten eerste een direct effect (meer eurosceptische vertegenwoordigers in het EP) en een indirect effect (de eurofielen nemen wat gas terug, zoal Pechtold al aangaf). Dubbel op, dat bedoel ik met "heel veel zin".
Is het al eens geweest dan die of zo`n partijen in de EU?quote:Op woensdag 14 mei 2014 16:59 schreef 99.999 het volgende:
[..]
De 'eurosceptische' partijen in het EP maken toch alleen maar onderling ruzie en hebben totaal niets in de melk te brokkelen vanwege die verdeeldheid?
Klopt. PVV is uit elkaar gevallen, lijsttrekker Laurence Stassen stapte op, Daniel van der Stoep is met ruzie weggegaan en heeft nu een eigen partij. Bij de SP rommelt het ook al een tijd.quote:Op woensdag 14 mei 2014 16:59 schreef 99.999 het volgende:
De 'eurosceptische' partijen in het EP maken toch alleen maar onderling ruzie en hebben totaal niets in de melk te brokkelen vanwege die verdeeldheid?
De PVV bijvoorbeeld. Van hun fractie die in 2009 werd gekozen keert niemand terug. Farage heeft ook altijd ruzie met alles en iedereen, ook in de eigen club. Sowieso zijn populisten niet erg goed in gezellig samenwerkenquote:Op woensdag 14 mei 2014 17:02 schreef john2406 het volgende:
[..]
Is het al eens geweest dan die of zo`n partijen in de EU?
Dan kun je dat ook niet beweren vind ik.
Of heeft die Farage altijd ruzie.
Klopt maar zou je er een ja en amen knikker hebben willen zitten als Rompui bevoorbeeld zegt nederland spreek jullie pensioen kas maar aan!quote:Op woensdag 14 mei 2014 17:17 schreef 99.999 het volgende:
[..]
De PVV bijvoorbeeld. Van hun fractie die in 2009 werd gekozen keert niemand terug. Farage heeft ook altijd ruzie met alles en iedereen, ook in de eigen club. Sowieso zijn populisten niet erg goed in gezellig samenwerken
Nee, maar wanneer zoiets gebeurt heb je in elk geval niks aan SP en PVV.quote:Op woensdag 14 mei 2014 17:19 schreef john2406 het volgende:
[..]
Klopt maar zou je er een ja en amen knikker hebben willen zitten als Rompui bevoorbeeld zegt nederland spreek jullie pensioen kas maar aan!
Neem ik glad van je aan maar samen met Farage UKIP geloof ik is het weer en en en en, misschien zouden andere landen er ook wel op stemmen anti EU wat ik eigenlijk wel verwacht.quote:Op woensdag 14 mei 2014 17:24 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Nee, maar wanneer zoiets gebeurt heb je in elk geval niks aan SP en PVV.
Ze nemen iig zetels in beslag en ze beïnvloeden dus volgens Pechtold ook de eurofiele partijen. Natuurlijk zou het nog beter zijn dat ze een sterk front vormen, maar een stem op de PVV heeft iig een dubbele impact.quote:Op woensdag 14 mei 2014 16:59 schreef 99.999 het volgende:
[..]
De 'eurosceptische' partijen in het EP maken toch alleen maar onderling ruzie en hebben totaal niets in de melk te brokkelen vanwege die verdeeldheid?
Weet je hoeveel die eurosceptische partijen voor elkaar gaan krijgen? Geen fluit, ook al weten ze zich op de één of andere manier te verenigen in een fractie (wat ik niet zie gebeuren).quote:Op woensdag 14 mei 2014 18:03 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Ze nemen iig zetels in beslag en ze beïnvloeden dus volgens Pechtold ook de eurofiele partijen. Natuurlijk zou het nog beter zijn dat ze een sterk front vormen, maar een stem op de PVV heeft iig een dubbele impact.
Puur de peilingen hebben er al voor gezorgd dat D66 een stapje terug neemt, dat noem ik niet niks. Daarnaast nemen ze zetels in die niet worden bezet door eurofielen.quote:Op woensdag 14 mei 2014 18:22 schreef karton2 het volgende:
[..]
Weet je hoeveel die eurosceptische partijen voor elkaar gaan krijgen? Geen fluit, ook al weten ze zich op de één of andere manier te verenigen in een fractie (wat ik niet zie gebeuren).
Dus hier zeg je ook al dat indirect de eurosceptische partijen veel kunnen bereiken. Ze geven een signaal af en als dat signaal groot genoeg is dan wordt daar wat mee gedaan.quote:Als het gebeurt ligt het binnen een half jaar weer uit elkaar.
De echte verandering komt van buiten, vanuit individuele landen en hun parlementen.
In het VK gaat het zeker schuiven zodra UKIP hun klapper heeft gemaakt, hetzelfde geldt voor Frankrijk. Daar ligt de echte winst en dus gevaar voor de EU.
Hier voor zei je dat een klapper van de UKIP impact zal hebben, datzelfde geldt natuurlijk ook voor andere eurosceptische partijen. Je oproep om lekker thuis te blijven leg ik daarom ook mooi naast me neer, je hebt me alleen maar meer overtuigd om PVV te stemmenquote:Van het EU parlement zou ik niet al teveel verwachten. Steker nog, ga gewoon niet stemmen, een lage(re) opkomst is veel meer waard dan een stem op de PVV.
Ik verwacht niet veel, wat wil je op een totaal van 751, maar als zelfs Pechtold een stapje terug aan het nemen is en als nationale parlementen hun visie zullen aanpassen, dan is dat niet niets. Ik heb liever een stem op een eurosceptische partij dan een weggegooide stem, waardoor partijen als D66, GL en de VVD in verhouding een grotere stem krijgen.quote:Op woensdag 14 mei 2014 18:30 schreef 99.999 het volgende:
Oh, dat je op extreemrechts wilt stemmen is prima hoor. Maar wees gewaarschuwd voor de teleurstelling over het effect. Behalve wanneer je doel het propageren van racisme is natuurlijk naast ruzie maken, de kerntaak van de matties van Wilders
Fixed.quote:Op woensdag 14 mei 2014 18:35 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Ik verwacht niet veel, wat wil je op een totaal van 751, maar als zelfs Pechtold een stapje terug aan het nemen is en als nationale parlementen hun visie zullen aanpassen, dan is dat niet niets. Ik heb liever een stem op een eurosceptische rabiaat nationalistische, xenofobe en nog meer dan de PvdA ten tijde van Bos draaiende partij dan een weggegooide stem, waardoor partijen als D66, GL en de VVD in verhouding een grotere stem krijgen.
Als jij dat zo wilt zien dan is dat ook prima, nog steeds vele malen beter dan aan D66, GL en de VVDquote:
Dat van D66 is gewoon gelegenheidspopulisme. Aan hun lange termijn visie zal niks veranderen.quote:Op woensdag 14 mei 2014 18:28 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Puur de peilingen hebben er al voor gezorgd dat D66 een stapje terug neemt, dat noem ik niet niks. Daarnaast nemen ze zetels in die niet worden bezet door eurofielen.
Ze kunnen zeker wat bereiken, maar niet in het EU parlement. Dit omdat hun toekomstbeeld over de EU niet wordt gesteund door de andere groepen.quote:Dus hier zeg je ook al dat indirect de eurosceptische partijen veel kunnen bereiken. Ze geven een signaal af en als dat signaal groot genoeg is dan wordt daar wat mee gedaan.
De sceptische partijen hebben alleen invloed op hun eigen nationale politiek bij deze verkiezingen. Dat is wat ik wil zeggen.quote:Hier voor zei je dat een klapper van de UKIP impact zal hebben, datzelfde geldt natuurlijk ook voor andere eurosceptische partijen. Je oproep om lekker thuis te blijven leg ik daarom ook mooi naast me neer, je hebt me alleen maar meer overtuigd om PVV te stemmen
D66 doet nu dus gewoon waar ze de PVV van beschuldigen?quote:Op woensdag 14 mei 2014 19:02 schreef karton2 het volgende:
[..]
Dat van D66 is gewoon gelegenheidspopulisme. Aan hun lange termijn visie zal niks veranderen.
Of ze nou hun invloed bereiken in het Europees parlement, indirect in nationale parlementen of indirect door andere partijen te beïnvloeden maakt me niet zoveel uit. Daarnaast is elke stem die niet naar eurofiele partijen gaat een gewonnen stem.quote:[..]
Ze kunnen zeker wat bereiken, maar niet in het EU parlement. Dit omdat hun toekomstbeeld over de EU niet wordt gesteund door de andere groepen.
Als je denkt dat er in het parlement wat zal veranderen dan heb je het mis.
Je hebt het eerder over het vormen van een eurosceptisch front in het parlement. Ik denk dat Wilders hooguit 3 a 4 partijen mee weet te krijgen en dan houdt het op.
Ik snap wat je bedoelde. Dat ze invloed hebben op de nationale politiek is ook invloed, dus genoeg reden om op een eurosceptische partij te stemmen.quote:[..]
De sceptische partijen hebben alleen invloed op hun eigen nationale politiek bij deze verkiezingen. Dat is wat ik wil zeggen.
Daar ga ik ook niet van uit, indirecte impact is ook prima. Er zijn iig genoeg reden om wel naar de stembus te gaan!quote:Doe jezelf en plezier en hoop niet om een sterk eurosceptisch front in het EUparlement wat een grote stempel weet te drukken, want je komt gegarandeerd van een koude kermis thuis.
Elke partij volgt de sentimenten in de samenleving, ook D66.quote:Op woensdag 14 mei 2014 19:06 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
D66 doet nu dus gewoon waar ze de PVV van beschuldigen?
Dat is ook een manier om het te bekijken.quote:Daarnaast is elke stem die niet naar eurofiele partijen gaat een gewonnen stem
Daarnaartoe wordt steeds meer gewerkt, het Parlement krijgt steeds meer te vertellen tegenover de Commissie en de lidstaten. Maar dat proces verloopt vrij traag, mede doordat er veel verzet is tegen "meer macht naar Brussel".quote:Op woensdag 14 mei 2014 15:20 schreef Igen het volgende:
[..]
Een parlement dat wat te zeggen heeft natuurlijk. Stel je voor dat je als kiezer zelf echte invloed zou kunnen uitoefenen ipv. je gewillig als masochist te overleveren aan Rutte's thuis-ben-ik-eurosceptisch-maar-in-Brussel-eurofiel, dat moeten we niet willen natuurlijk.
Want die gaan ook vol overgave samen met racisten en antisemieten?quote:Op woensdag 14 mei 2014 18:59 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Als jij dat zo wilt zien dan is dat ook prima, nog steeds vele malen beter dan aan D66, GL en de VVD
Leuke zondebok.quote:Op woensdag 14 mei 2014 19:39 schreef Monnet het volgende:
Kan iemand me trouwens eens helder uitleggen wat het probleem is dat iedereen met Van Rompuy heeft?
Volgens mij totaal niet voor rede vatbaar, tenzij het in zijn straatje past.quote:Op woensdag 14 mei 2014 19:39 schreef Monnet het volgende:
Kan iemand me trouwens eens helder uitleggen wat het probleem is dat iedereen met Van Rompuy heeft?
Vertel verder zou ik zeggen als dat zo is, dat zou die wat stemmen een reden kunnen geven pro of contra te stemmen of denk ik dat maar?quote:Op woensdag 14 mei 2014 20:28 schreef Kirov het volgende:
Van Rompuy is toch niet meer dan een trekpop?
Heb je überhaupt het hele interview gezien waar dit alles op gebaseerd is?quote:Op woensdag 14 mei 2014 16:29 schreef Webschip het volgende:
[..]
Ach, het is natuurlijk niet sterk om ineens een pas op de plaatst te gaan maken omdat het sentiment onder kiezers niet uitkomt.
Opportunisme is nu net waar kiezers een broertje dood hebben.
Nu zeggen: we maken pas op de plaats om straks na 22 mei vol op het orgel te gaan met een federaal Europa.![]()
Als 'president' is hij één van de gezichten van de EU. Hij is ongekozen en dat maakt hem de personificatie van een niet transparante en ondemocratische EUquote:Op woensdag 14 mei 2014 19:39 schreef Monnet het volgende:
Kan iemand me trouwens eens helder uitleggen wat het probleem is dat iedereen met Van Rompuy heeft?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |