Hoezo? Gewoon boeren opkopen, zoals het plan ook al is. Schiphol heeft dat zelf ook gedaan.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:00 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Het is wel gekoppeld aan het verkrijgen van een natuurvergunning. Ofwel voorlopig volstrekt kansloos.
Ik denk dat het blijft zoals het nu is; bij mijn hulpmiddelen betaal ik gewoon mijn eigen risico per keer dat ik nodig heb totdat ik door mijn eigen risico heen ben. Dus ik verbruik jaarlijks mijn eigen risico op.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:00 schreef Hanca het volgende:
[..]
Het is 75 euro. En het is even de vraag of meerdere keren dezelfde medicijnen 1 behandeling is. Zo ja, dan zijn veel zieken misschien maar 150 euro kwijt.
Ja, de formateur moet ook nog worden aangewezen.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:04 schreef Starhopper het volgende:
Komt er nog een debat over het akkoord?
Alleen daarmee ga je het niet redden. Schiphol heeft ook natuurvergunning of daar enig zicht op.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:04 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Hoezo? Gewoon boeren opkopen, zoals het plan ook al is. Schiphol heeft dat zelf ook gedaan.
Dat gaat leuk wordsnquote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:06 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, de formateur moet ook nog worden aangewezen.
Het staat gewoon los van elkaar. Stikstof probleem moet opgelost worden, er moet een beslissing gemaakt worden over Lelystad. Ze hebben dat laatste gedaan en proberen het eerste. Ik snap dat je dat niet leuk vindt maar ja, jouw onderbuik heeft het wel vaker bij het verkeerde eind.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:07 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Alleen daarmee ga je het niet redden. Schiphol heeft ook natuurvergunning of daar enig zicht op.
Het kan zeker wel maar dan moet men eerst echt een ei leggen rond stikstof en daarmee de toekomst van onze landbouw. En dan ook tot uitvoering overgaan.
Het zou mooi zijn als dat lukt maar dat biedt dit kabinet nog niet bijster veel perspectief voor Lelystad.
Er was tijdens Rutte IV wel sprake van dat meerdere behandelingen voor dezelfde zorgvraag dus maar 1 keer 150 euro zouden kosten. Dat zou kunnen betekenen dat meerdere keren dezelfde medicijnen ook dus maar 1 keer eigen risico zou kosten.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:05 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Ik denk dat het blijft zoals het nu is; bij mijn hulpmiddelen betaal ik gewoon mijn eigen risico per keer dat ik nodig heb totdat ik door mijn eigen risico heen ben. Dus ik verbruik jaarlijks mijn eigen risico op.
Iedere bestelling aan hulpmiddelen kost me ongeveer ¤ 150 aan eigen risico geloof ik, en dat is 2,5x per jaar. De volgende bestellingen worden vervolgens wel volledig vergoed.
Dus je komt per keer niet boven de ¤150? Voor jou verandert er dan niets, maar als een medisch specialist je belt met alleen een uitslag zit je nu al snel op ¤180 of hoger soms, laat staan een behandeling zelf.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:05 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Ik denk dat het blijft zoals het nu is; bij mijn hulpmiddelen betaal ik gewoon mijn eigen risico per keer dat ik nodig heb totdat ik door mijn eigen risico heen ben. Dus ik verbruik jaarlijks mijn eigen risico op.
Iedere bestelling aan hulpmiddelen kost me ongeveer ¤ 150 aan eigen risico geloof ik, en dat is 2,5x per jaar tot ik door mijn eigen risico heen ben. De volgende bestellingen worden vervolgens wel volledig vergoed.
Als je gewoon eens leest wat ik schrijf in plaats van je onnozele onderbuik te laten reutelen, dan had je je domme bericht achterwege kunnen laten.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:09 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Het staat gewoon los van elkaar. Stikstof probleem moet opgelost worden, er moet een beslissing gemaakt worden over Lelystad. Ze hebben dat laatste gedaan en proberen het eerste. Ik snap dat je dat niet leuk vindt maar ja, jouw onderbuik heeft het wel vaker bij het verkeerde eind.
Wel allemaal massaal VVD stemmen, want HRA is heilig.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:11 schreef Seeburg54 het volgende:
Tja.![]()
Ik kan er niet van juichen. Op sociaal gebied is het natuurlijk kut met peren.
En weer uitgeluld dus. Die inhoudsloze oneliners leveren niemand wat op, jezelf ook nietquote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:11 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Als je gewoon eens leest wat ik schrijf in plaats van je onnozele onderbuik te laten reutelen, dan had je je domme bericht achterwege kunnen laten.
Man man man, als ze nu nog steeds niet doorhebben dat het alleen maar een prijsopdrijvend effect heeft en woningen helemaal niet betaalbaar maken...quote:. „Om het eigen huis betaalbaar te houden en rust op de woningmarkt te bewaren blijft de fiscale behandeling van de eigen woning ongewijzigd”, staat er in het regeerakkoord.
Niet iets om blij van te worden. Kwetsbare mensen krijgen het niet beter met dit akkoord. Maar dat boeit niet, werken en dokken zal je.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:12 schreef ESF1Gamer het volgende:
[..]
Wel allemaal massaal VVD stemmen, want HRA is heilig.
Dat weten ze prima.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:17 schreef Zelva het volgende:
[..]
Man man man, als ze nu nog steeds niet doorhebben dat het alleen maar een prijsopdrijvend effect heeft en woningen helemaal niet betaalbaar maken...![]()
Dat is wel een interessante. Als je onder de grens zakt, gaat je eerder verhoogde huur dan weer omlaag?quote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:13 schreef ESF1Gamer het volgende:
Leuk die inkomentoets voor huurwoningen als je er woont. Gaat de huurprijs ook omlaag als je inkomen daalt, omdat je in je 2de jaar van de ziektewet zit? Vast niet.
De inkomentoets voor huurwoning is ook kut voor mij. Ik kan niet kopen, want alleenstaand en ik mankeer zoveel dat ik geen hypotheek kan krijgen.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:17 schreef Cupfighter het volgende:
Eigen risico omhoog daar baal ik wel van, ik snap dat de zorgkosten hoog zijn maar voor chronisch zieken is dit kut
Er is gewoon een inkomensafhankelijke huurverhoging. Al jaren.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:01 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat gebeurt momenteel alleen bij het verkrijgen van de woning, ze willen dat dit ook gaat gebeuren als je in de woning woont.
Zoals ik zei: dat is hoe ze die maximaal 150 euro gaan invoeren. Maximaal 150 euro per aandoening? Maximaal 150 euro per soort behandeling/medicijn? Maximaal 150 euro per keer?quote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:17 schreef Cupfighter het volgende:
Eigen risico omhoog daar baal ik wel van, ik snap dat de zorgkosten hoog zijn maar voor chronisch zieken is dit kut
Zo komen betaalbare woningen vrij.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:21 schreef Jaeger85 het volgende:
De verkorting van de WW naar een jaar in combinatie met een vermogenstoets voor sociale huur betekent dat er zestig plussers met een koopwoning dakloos gaan worden. Die hebben nooit binnen een jaar een nieuwe baan. Dan eindigen ze in de bijstand. Dan mogen ze hun koophuis gaan verkopen. Alleen dan hebben ze vermogen door de opbrengst met als gevolg te veel vermogen voor een sociale huurwoning en te weinig inkomen voor particuliere huren.
Belangrijker: waar moet je heen? De huurmarkt zit volledig op slot..quote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:13 schreef ESF1Gamer het volgende:
Leuk die inkomentoets voor huurwoningen als je er woont. Gaat de huurprijs ook omlaag als je inkomen daalt, omdat je in je 2de jaar van de ziektewet zit? Vast niet.
https://www.huurcommissie(...)ng-na-inkomensdalingquote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:13 schreef ESF1Gamer het volgende:
Leuk die inkomentoets voor huurwoningen als je er woont. Gaat de huurprijs ook omlaag als je inkomen daalt, omdat je in je 2de jaar van de ziektewet zit? Vast niet.
Dit idd. En dat is allerminst het geval met deze plannen helaas.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:21 schreef ESF1Gamer het volgende:
Ik vind het niet erg om meer belasting te betalen als maar ten goede komt aan mensen die het minder hebben.
Laten we de huurders maar weer verder uitknijpen is het devies zie ik al. Die kunnen toch geen kant op, onder meer vanwege die hra.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:17 schreef probeer het volgende:
[..]
Dat weten ze prima.
Maar de eigen achterban moet ook gepaaid worden he.
Dat geldt voor heel veel 'scheefhuurders': kopen is onmogelijk, vrije sectorhuur heeft enorme inkomenseisen en er is een slechts een zeer beperkt enigszins betaalbaar aanbod.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:19 schreef ESF1Gamer het volgende:
[..]
De inkomentoets voor huurwoning is ook kut voor mij. Ik kan niet kopen, want alleenstaand en ik mankeer zoveel dat ik geen hypotheek kan krijgen.
Zal wel gewoon op DBC gaan, dat lijkt mij het enige wat kan werken.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:21 schreef Hanca het volgende:
[..]
Zoals ik zei: dat is hoe ze die maximaal 150 euro gaan invoeren. Maximaal 150 euro per aandoening? Maximaal 150 euro per soort behandeling/medicijn? Maximaal 150 euro per keer?
Dat laatste was de vorige keer expliciet niet de bedoeling. En alleen dan worden chronisch zieken echt geraakt door die 75 euro extra.
Dat was dus vorige keer onder Rutte IV expliciet niet de bedoeling. Juist dit voorbeeld werd genoemd, dat mocht je maar 1x eigen risico kosten.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:25 schreef Zelva het volgende:
[..]
Zal wel gewoon op DBC gaan, dat lijkt mij het enige wat kan werken.
Dus als je in de ambulance wordt afgevoerd, dan bij de spoedeisende hulp terechtkomt en ze daarna je in het ziekenhuis moeten gipsen, ben je alsnog alles kwijt.
Dit ja. Veel 60 plussers die altijd fysiek gewerkt hebben zijn sowieso dubbel de lul. Je langer kapot werken voor de baas, en je mag de zorg voor je werkgerelateerde slijtage en euvels zelf ophoesten. Als het niet meer gaat kom je op straat te staan, krijg je een jaar WW en daarna kun je alles waar je keihard voor hebt gewerkt aan gaan breken.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:21 schreef Jaeger85 het volgende:
De verkorting van de WW naar een jaar in combinatie met een vermogenstoets voor sociale huur betekent dat er zestig plussers met een koopwoning dakloos gaan worden. Die hebben nooit binnen een jaar een nieuwe baan. Dan eindigen ze in de bijstand. Dan mogen ze hun koophuis gaan verkopen. Alleen dan hebben ze vermogen door de opbrengst met als gevolg te veel vermogen voor een sociale huurwoning en te weinig inkomen voor particuliere huren.
Dat kan wel niet de bedoeling zijn, maar hoe ga je anders administratief bepalen wat één iets is?quote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:26 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat was dus vorige keer onder Rutte IV expliciet niet de bedoeling.
Wilders zeker.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:29 schreef cherrycoke het volgende:
Hopen dat de oppositie helemaal dwars gaat liggen met deze idiote regeer akkoord
Een code toevoegen per behandeling?quote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:28 schreef Zelva het volgende:
[..]
Dat kan wel niet de bedoeling zijn, maar hoe ga je anders administratief bepalen wat één iets is?
Als je dat niet per DBC doet, wordt het een administratieve chaos en puinhoop die meer gaat kosten dan die verhoging van 75 euro gaat opleveren.
Ze moeten wel, dit is toch waardeloos. Maar was te verwachten, we krijgen gewoon weer VVD beleid.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:29 schreef ESF1Gamer het volgende:
[..]
Wilders zeker.
Hopelijk PVDA/GL ook.
Vandaar ook die smerige glimlach op de foto van de weekquote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:28 schreef ESF1Gamer het volgende:
Zullen dit kabinet Dilan 1 noemen ipv Jetten 1?
Tot zo ver de christelijke naastenliefdequote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:33 schreef DrMarten het volgende:
Ja21 en de SGP zullen wel overal mee akkoord gaan en zo zorgen voor een meerderheid in de 2e Kamer. Dan maar hopen dat in de 1e Kamer de boel afgeschoten wordt.
Ik vond ze allemaal zo'n vuile grijns hebben. Nu weten we waarom. We worden geplukt aan alle kanten.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:32 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Vandaar ook die smerige glimlach op de foto van de week
Wat heb ik een hekel aan dat mens zeg en aan de VVD, smerige slopers
Die heeft rattengif ipv bloed door haar aderen lopen.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:32 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Vandaar ook die smerige glimlach op de foto van de week
Wat heb ik een hekel aan dat mens zeg en aan de VVD, smerige slopers
?quote:
Die verkorting van de WW vind ik ook echt kwalijk. Dat gaan veel van m'n cliënten wel voelen.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:21 schreef Jaeger85 het volgende:
De verkorting van de WW naar een jaar in combinatie met een vermogenstoets voor sociale huur betekent dat er zestig plussers met een koopwoning dakloos gaan worden. Die hebben nooit binnen een jaar een nieuwe baan. Dan eindigen ze in de bijstand. Dan mogen ze hun koophuis gaan verkopen. Alleen dan hebben ze vermogen door de opbrengst met als gevolg te veel vermogen voor een sociale huurwoning en te weinig inkomen voor particuliere huren.
Ik bedoel: als je een ongeluk met een gebroken been en een gebroken arm hebt, moet alles rondom dat de klachten van dat ongeluk dezelfde code krijgen (incl revalidatie, fysio of wat er ook in het basispakket zit). Maar als je 5 maanden later van de trap valt en je breekt weer een been, moet dat een andere code worden.quote:
Domste wat ze met deze plannen hebben kunnen doen, is haar zo lachend door de gangen laten struinen als deze week gebeurd is.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:32 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Vandaar ook die smerige glimlach op de foto van de week
Wat heb ik een hekel aan dat mens zeg en aan de VVD, smerige slopers
Het grappige is juist dat die sterkere regulatie voor deze situatie gezorgd heeft. Daar is het CDA verantwoordelijk voor. Dus niet alleen zit je er naast dat er geen partij voor sterkere reguliering is, je zit er ook naast dat dat iets zou oplossen.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:31 schreef Nexum het volgende:
Elk neoliberaal kabinet blijft maar hameren op meer bouwen.. geen enkele partij die in de regering komt hamert op sterkere regulatie vanuit de overheid. Ondertussen kan de particuliere markt bedragen van 1200 pm blijven vragen voor een appartement (waarvan je vaak ook nog eens 3 x bruto de huur moet verdienen). Die markt is zooooo goud.
Ja die snap ik ook niet. De 5 of 10 jaar van vroeger ging nergens over maar 2 jaar is toch niets te lang?quote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:48 schreef Mutant01 het volgende:
Vanwaar (weer) de verkorting van de WW? Is dat een VVD-paradepaardje ofzo? Daar was al flink in gesneden en nu weer.
Ze nemen flink wat risico's hiermee, want ik zie een deel van de 55 plussers (met een beetje economische tegenwind) niet snel aan de bak komen.
Ja, snap ik, maar dan moet je daar een heel nieuw systeem voor gaan optuigen. Er is geen systeem dat een revalidatiearts kan aangeven dat dit gerelateerd moet worden aan de spoedeisende hulp voor die gebroken arm, dat eerder plaatsvond. Wat ook in een ander ziekenhuis kan zijn bijvoorbeeld. Allerlei zorgaanbieders moeten dan onafhankelijk van elkaar over dezelfde gebeurtenis gegevens gaan aanleveren aan de zorgverzekeraar en die moet dan op de een of andere manier weer gaan concluderen dat het bij elkaar hoort. Dat wordt echt die administratieve chaos en puinhoop, daar kun je vergif op innemen. Dat gaat tijdroven en kostenverslinden.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:37 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik bedoel: als je een ongeluk met een gebroken been en een gebroken arm hebt, moet alles rondom dat de klachten van dat ongeluk dezelfde code krijgen (incl revalidatie, fysio of wat er ook in het basispakket zit). Maar als je 5 maanden later van de trap valt en je breekt weer een been, moet dat een andere code worden.
Zoiets was onder Rutte IV dacht ik het voorstel van de minister.
Met een goede datingservice en 5% meer samenwoners zouden we anders een eind komen denk ikquote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:58 schreef MoreDakka het volgende:
[..]Bij een woningtekort moet je woningen bouwen. Er is geen geitenpad.
Ik lees niet dat terugkeerhubs niet meer zouden mogen. Alleen Oeganda wordt on hold gezet.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:36 schreef RotatoR het volgende:
[..]
?
Huidige asielbeleid wordt gehandhaafd en er worden juist plannen teruggedraaid. De dwangwet blijft in stand, voorrang statushouders op huurwoningen blijft in stand en de Oeganda deal wordt on-hold gezet. Dat laatste is vrij stompzinnig omdat de EU terugkeerhubs naar derde veilige landen gaat toestaan.
Het enige positieve is dat ze de asielwetten van Schoof-1 steunen.
Eén code extra in de rij, zou ik zeggen. Dat moet administratief te doen zijn.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:02 schreef Zelva het volgende:
[..]
Ja, snap ik, maar dan moet je daar een heel nieuw systeem voor gaan optuigen. Er is geen systeem dat een revalidatiearts kan aangeven dat dit gerelateerd moet worden aan de spoedeisende hulp voor die gebroken arm, dat eerder plaatsvond. Wat ook in een ander ziekenhuis kan zijn bijvoorbeeld. Allerlei zorgaanbieders moeten dan onafhankelijk van elkaar over dezelfde gebeurtenis gegevens gaan aanleveren aan de zorgverzekeraar en die moet dan op de een of andere manier weer gaan concluderen dat het bij elkaar hoort. Dat wordt echt die administratieve chaos en puinhoop, daar kun je vergif op innemen. Dat gaat tijdroven en kostenverslinden.
Nog los van de vraag of die zorgaanbieders daar wel tijd voor en zin in hebben. Lijkt me sowieso niet.
Denken dat onze administratie nog iets aan kanquote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:07 schreef Hanca het volgende:
[..]
Eén code extra in de rij, zou ik zeggen. Dat moet administratief te doen zijn.
Prima onderwijsplannen, maar verder gewoon de VVD ja.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:05 schreef Elan het volgende:
Dit is gewoon een Rutte kabinet.
Jetten heeft alles uit handen gegeven.
quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:07 schreef Hanca het volgende:
[..]
Eén code extra in de rij, zou ik zeggen. Dat moet administratief te doen zijn.
Dit ja, onbegrijpelijk. Dit is niet waar op ik gestemd heb.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:05 schreef Elan het volgende:
Dit is gewoon een Rutte kabinet.
Jetten heeft alles uit handen gegeven.
Zeker, maar ja gemeenten willen niet meewerken want die hebben een hekel aan splitsen of andere vormen van wonen waar zij niet de volle regie over hebben. Tja.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:03 schreef tizitl2 het volgende:
[..]
Met een goede datingservice en 5% meer samenwoners zouden we anders een eind komen denk ik
We hebben veel meer 1 persoons huishoudens tegenwoordig en vooral daardoor ook veel meer huishoudens, daar is het aanbod alleen nog niet naar dus wat meer splitsen zou al helpen.
20% van hun stemmers van de afgelopen verkiezingen.komen van PvdA/GL. Daar raken ze er al een groot deel van kwijt iig.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:10 schreef TheVulture het volgende:
Ik las hier dat D66 wel eens hard afgestraft kan worden bij de Gemeenteraadsverkiezingen, maar er is voor hun electoraat toch wel voldoende binnengehaald op onderwijs, klimaat en economisch zit D66 altijd al meer rechts dan links van het midden
Ik gok dat alle linksere mensen die tactisch D66 gestemd hebben om ze de grootste te maken, weer gillend wegrennen na dit akkoord.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:10 schreef TheVulture het volgende:
Ik las hier dat D66 wel eens hard afgestraft kan worden bij de Gemeenteraadsverkiezingen, maar er is voor hun electoraat toch wel voldoende binnengehaald op onderwijs, klimaat en economisch zit D66 altijd al meer rechts dan links van het midden
Copequote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:17 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
20% van hun stemmers van de afgelopen verkiezingen.komen van PvdA/GL. Daar raken ze er al een groot deel van kwijt iig.
Tja, dit zit er al jaren aan te komen. Soms moeten uitvoerenden ook gewoon zorgen dat het gaat werken. Dit is al heel lang een brede politieke wens.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:08 schreef Zelva het volgende:
[..]
Alleen al de aanpassing van de systemen daarvoor gaat gigaveel geld en tijd kosten. En nee, niet iedereen gebruikt dezelfde applicatie.
?quote:
Ik denk dat het kern d66 electoraat hier wel mee kan leven, maar (vanaf hier wordt het onderbuik) de mensen die er voor gezorgd hebben dat d66 zo groot is geworden niet. Ik kan me dat echt niet voorstellen.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:10 schreef TheVulture het volgende:
Ik las hier dat D66 wel eens hard afgestraft kan worden bij de Gemeenteraadsverkiezingen, maar er is voor hun electoraat toch wel voldoende binnengehaald op onderwijs, klimaat en economisch zit D66 altijd al meer rechts dan links van het midden
quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:22 schreef Zorro het volgende:
POL is tegen.
Dat geeft hoop dat het een goed plan is
Ja, lachen man, je plezier halen uit het leven moeilijker maken voor anderen.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:22 schreef Zorro het volgende:
POL is tegen.
Dat geeft hoop dat het een goed plan is
En op voorhand maar miepen dat het een "links" kabinet zou worden, omdat D66 links zou zijnquote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:20 schreef Straatcommando. het volgende:
Het komt op mij over als een herhaling van zetten met een iets ander sausje. Eigen bijdrage bij wijkverpleging, serieus?
Mensen met bijv. aanhoudende pijnklachten, NAH, of met aanhoudende post-covid klachten hebben die twee jaar voor ze het weten al bereikt. Ik kan er echt niet bij hoe ze deze stap kunnen nemen.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:00 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Ja die snap ik ook niet. De 5 of 10 jaar van vroeger ging nergens over maar 2 jaar is toch niets te lang?
En voor die 2 jaar moet je 20 jaar gewerkt hebben of zo.
Eens, vandaar mijn opmerking. Gewoon visieloos bezuinigen en lasten verzwaren, zonder duidelijk eind doel of program.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:30 schreef Leandra het volgende:
[..]
En op voorhand maar miepen dat het een "links" kabinet zou worden, omdat D66 links zou zijn
Dit is gewoon een flink rechts kabinet, met alle beperkingen op de sociale zekerheid (AOW leeftijd omhoog, arbeidsongeschiktheidsuitkering omlaag, enz.) en tegelijkertijd vasthouden aan de hypotheekrente aftrek.
En voor de duidelijkheid: ik vind een beperkte hypotheekrente aftrek prima, maar die zou beperkt moeten zijn tot de laagste belastingschijf en tot maximaal de NHG grens, en uitsluitend bij volledig annuïtaire of lineaire hypotheken, en per direct, ook voor de bestaande hypotheken, iedereen die nu nog een aflossingsvrije hypotheek heeft weet al 13 jaar dat hij/zij iets anders moet doen.
Vreemde logica.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:22 schreef Zorro het volgende:
POL is tegen.
Dat geeft hoop dat het een goed plan is
Ja maar Ed Nijpels vindt het niet rechts, dus is het links snap je?quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:30 schreef Leandra het volgende:
[..]
En op voorhand maar miepen dat het een "links" kabinet zou worden, omdat D66 links zou zijn
Dit is gewoon een flink rechts kabinet, met alle beperkingen op de sociale zekerheid (AOW leeftijd omhoog, arbeidsongeschiktheidsuitkering omlaag, enz.) en tegelijkertijd vasthouden aan de hypotheekrente aftrek.
En voor de duidelijkheid: ik vind een beperkte hypotheekrente aftrek prima, maar die zou beperkt moeten zijn tot de laagste belastingschijf en tot maximaal de NHG grens, en uitsluitend bij volledig annuïtaire of lineaire hypotheken, en per direct, ook voor de bestaande hypotheken, iedereen die nu nog een aflossingsvrije hypotheek heeft weet al 13 jaar dat hij/zij iets anders moet doen.
Voetbalwedstrijd mentaliteit. Durr tegenstander boos durrr goed.quote:
Die mocht met een bal in zijn bek toekijken hoe Yesilgöz Jetten aan het verkrachten was.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:35 schreef Spablauw214 het volgende:
Zat Bontenbal überhaupt aan tafel? Behalve wat gerommel in de marge heeft het CDA niets binnengehaald.
Ik ga denk ik maar een pendeldienstje opzetten met gesmokkelde brandstof.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:34 schreef Spablauw214 het volgende:
Nog los van de zorg of sociale zekerheid. Snijden in heffingskortingen. Litertje benzine straks dik een euro duurder dan in België. Onbelaste km-vergoeding zal wel niet verhoogd worden, voor een gemiddeld gezin is dat dus ook gewoon een stevige lastenverzwaring.
De middenklasse mag dit allemaal ophoesten.
Het is rechts. Niet centrumrechts.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:34 schreef DrMarten het volgende:
[..]
Ja maar Ed Nijpels vindt het niet rechts, dus is het links snap je?
[ x ]
De peilingen zijn nu terug naar waar ze waren bij de verkiezingen, dus GL heeft nog helemaal niets gewonnen.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:20 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
?
Zo ging het na 2021 ook. Waarom zou het nu anders zijn? Je ziet de eerste bewegingen al in de peilingen.
https://eenvandaag.avrotr(...)-links-genoeg-162594
Betaalbare mobiliteit is een van de pijlers van de individuele welvaart. Maar het is door politieke keuzes peperduur geworden. Energie idem.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:37 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Ik ga denk ik maar een pendeldienstje opzetten met gesmokkelde brandstof.
Hij vindt het niet centrum-rechts. Ik ook niet, er is weinig centrum aan. Rutte III en IV waren centrum-rechts, dit is puur rechts.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:34 schreef DrMarten het volgende:
[..]
Ja maar Ed Nijpels vindt het niet rechts, dus is het links snap je?
[ x ]
Het is nou niet bepaald de eerste keer dat zoiets is wat je krijgt met D66.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:37 schreef Sunshine1982 het volgende:
Ik heb op D66 gestemd en ik voel me echt ongelooflijk genept. Ik heb hier gewoon buikpijn van. Weer 4 jaar lang VVD gezeik.
Dat krijg je met een overheid die het ziet als geldkraan met een heel soepel knopje.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:38 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Betaalbare mobiliteit is een van de pijlers van de individuele welvaart. Maar het is door politieke keuzes peperduur geworden. Energie idem.
Dan heb je echt niet opgelet hoorquote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:37 schreef Sunshine1982 het volgende:
Ik heb op D66 gestemd en ik voel me echt ongelooflijk genept.
De vrijheidstax komt toch uit hun koker?quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:35 schreef Spablauw214 het volgende:
Zat Bontenbal überhaupt aan tafel? Behalve wat gerommel in de marge heeft het CDA niets binnengehaald.
Sowieso een wat socialer beleid.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:40 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Dan heb je echt niet opgelet hoorWat had je dan verwacht? Wat anders is er mogelijk?
Dat is altijd zo bij lastenverzwaringen. Dit is wat je krijgt met een compromis, lastenverzwaringen en hopelijk nog ergens wat bezuinigingen.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:34 schreef Spablauw214 het volgende:
Nog los van de zorg of sociale zekerheid. Snijden in heffingskortingen. Litertje benzine straks dik een euro duurder dan in België. Onbelaste km-vergoeding zal wel niet verhoogd worden, voor een gemiddeld gezin is dat dus ook gewoon een stevige lastenverzwaring.
De middenklasse mag dit allemaal ophoesten.
Als het niet centrum-rechts is dan is het niet automatisch links, in dit geval is het gewoon rechts.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:34 schreef DrMarten het volgende:
[..]
Ja maar Ed Nijpels vindt het niet rechts, dus is het links snap je?
[ x ]
Wat betekent dat dan? 10 minder verhoging eigen risico? Minder hogere stijging AOW-leeftijd? Wat?quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:41 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
Sowieso een wat socialer beleid.
Die term betekent ook niets meer zo te zien. De overheid wordt alleen maar groter en gaat alleen nog maar meer uitgeven, terwijl belastingen omhoog gaan. Wat is daar nou precies zo rechts aan?quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:42 schreef Leandra het volgende:
[..]
Als het niet centrum-rechts is dan is het niet automatisch links, in dit geval is het gewoon rechts.
Nijpels vindt het niet centrumrechts, dat is iets andersquote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:34 schreef DrMarten het volgende:
[..]
Ja maar Ed Nijpels vindt het niet rechts, dus is het links snap je?
[ x ]
Geen snijden in de WW, de methode voor de AOW hetzelfde laten, niet het afschaffen van de uitkering voor permanent arbeidsongeschikten, niet de arbeidsongeschiktheidsuitkeringen verlagen met 20%.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:42 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Wat betekent dat dan? 10 minder verhoging eigen risico? Minder hogere stijging AOW-leeftijd? Wat?
Ik heb je nog gewaarschuwdquote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:37 schreef Sunshine1982 het volgende:
Ik heb op D66 gestemd en ik voel me echt ongelooflijk genept. Ik heb hier gewoon buikpijn van. Weer 4 jaar lang VVD gezeik.
En dat elektrisch?quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:37 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Ik ga denk ik maar een pendeldienstje opzetten met gesmokkelde brandstof.
Dan weet je niet helemaal waar je op gestemd hebt misschien. Ik heb ook D66 gestemd en dit akkoord is wel ongeveer wat ik verwacht had, in een kabinet met CDA en VVD.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:37 schreef Sunshine1982 het volgende:
Ik heb op D66 gestemd en ik voel me echt ongelooflijk genept. Ik heb hier gewoon buikpijn van. Weer 4 jaar lang VVD gezeik.
Met een smerige diesel natuurlijkquote:
Ok, en waar dan ergens anders geld vandaan halen? Deze dingen zijn gewoon nodig omdat op de huidige voet doorgaan met deze uitgaven het land zo goed als failliet gaat. Dat weet jij ook wel. D66 ook, daarom hebben ze daar ook campagne op gevoerd. Dus als je D66 stemt en dan boos bent dat ze doen wat ze zeggen moet je eerst naar jezelf kijken.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:46 schreef Hanca het volgende:
[..]
Geen snijden in de WW, de methode voor de AOW hetzelfde laten, niet het afschaffen van de uitkering voor permanent arbeidsongeschikten, niet de arbeidsongeschiktheidsuitkeringen verlagen met 20%.
Zo moeilijk is dat toch niet te verzinnen?
Als je openingsbod je gesprekspartner gillend weg laat rennen, werkt dat natuurlijk niet echt.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:46 schreef Lichtloper het volgende:
[..]
Dan weet je niet helemaal waar je op gestemd hebt misschien. Ik heb ook D66 gestemd en dit akkoord is wel ongeveer wat ik verwacht had, in een kabinet met CDA en VVD.
Ingrepen in de sociale zekerheid zie ik vooral als een openingsbod richting PvdA/GL
Stuitend slecht onderhandeld inderdaad.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:35 schreef Spablauw214 het volgende:
Zat Bontenbal überhaupt aan tafel? Behalve wat gerommel in de marge heeft het CDA niets binnengehaald.
Als je de gasrekening bekijkt springen de tranen je in de ogen.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:40 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Dat krijg je met een overheid die het ziet als geldkraan met een heel soepel knopje.
In mijn geval is bijvoorbeeld de waterrekening voor de helft belasting. De helft!
Wel snijden in de HRA, wel vermogensbelasting verhogen, wel bedrijven meer belasting laten betalen door bijvoorbeeld het enorme aantal bijzondere fiscale aftrekposten dat er nu is te verminderen, wel mensen ook boven de 70k gewoon sociale premies ZVW laten betalen, wel AOWers AOW premie laten betalen. Genoeg opties.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:47 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Ok, en waar dan ergens anders geld vandaan halen? Deze dingen zijn gewoon nodig omdat op de huidige voet doorgaan met deze uitgaven het land zo goed als failliet gaat. Dat weet jij ook wel. D66 ook, daarom hebben ze daar ook campagne op gevoerd.
Wat je hier omschrijft is meer iets voor de WIA dan voor de WW.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:31 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
Mensen met bijv. aanhoudende pijnklachten, NAH, of met aanhoudende post-covid klachten hebben die twee jaar voor ze het weten al bereikt. Ik kan er echt niet bij hoe ze deze stap kunnen nemen.
Rob deed het zo leuk bij de Slimste Mens hè.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:37 schreef Sunshine1982 het volgende:
Ik heb op D66 gestemd en ik voel me echt ongelooflijk genept. Ik heb hier gewoon buikpijn van. Weer 4 jaar lang VVD gezeik.
Tja, route over rechts staat ook nog open, en de eerste kamer verandert over een dik jaar. Weet niet of gillend wegrennen de beste strategie is voor Klaver.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:48 schreef Hanca het volgende:
[..]
Als je openingsbod je gesprekspartner gillend weg laat rennen, werkt dat natuurlijk niet echt.
Maar er werken ook behoorlijk veel mensen met een arbeidsbeperking, of mensen op leeftijd.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:50 schreef tizitl2 het volgende:
[..]
Wat je hier omschrijft is meer iets voor de WIA dan voor de WW.
De WW is on de basis geen ziekteuitkering, maar tijd om een andere baan te zoeken.
Hier over gaan praten en GLPvdA zakt onder de 10 zetels en heeft straks helemaal niks in te brengen in de Eerste Kamer.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:52 schreef Lichtloper het volgende:
[..]
Tja, route over rechts staat ook nog open, en de eerste kamer verandert over een dik jaar. Weet niet of gillend wegrennen de beste strategie is voor Klaver.
Geen van dat alles gaat genoeg opleveren om de exploderende kosten te stijgen. Vooral het verhogen van vermogensbelastingen en dergelijke leveren nooit op wat je zou willen, alleen al vanwege kapitaalvlucht.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:50 schreef Hanca het volgende:
[..]
Wel snijden in de HRA, wel vermogensbelasting verhogen, wel bedrijven meer belasting laten betalen door bijvoorbeeld het enorme aantal bijzondere fiscale aftrekposten dat er nu is te verminderen, wel mensen ook boven de 70k gewoon sociale premies ZVW laten betalen, wel AOWers AOW premie laten betalen. Genoeg opties.
Mag ik vragen wat je dan wel had verwacht van D66?quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:37 schreef Sunshine1982 het volgende:
Ik heb op D66 gestemd en ik voel me echt ongelooflijk genept. Ik heb hier gewoon buikpijn van. Weer 4 jaar lang VVD gezeik.
Daar moet PvdA/GL dus niet in trappen. Ja, de plannen zullen zij ongetwijfeld flink kunnen afzwakken, maar onder de streep is het resultaat dan dus alsnog negatief.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:46 schreef Lichtloper het volgende:
Ingrepen in de sociale zekerheid zie ik vooral als een openingsbod richting PvdA/GL
Dit o.a. Heb op PvdA/GL gestemd in de hoop dat ze mee zouden gaan regeren. Nu is het een VVD-plus regering geworden. Minder lastenverzwaring voor de rijken.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:50 schreef Hanca het volgende:
[..]
Wel snijden in de HRA, wel vermogensbelasting verhogen, wel bedrijven meer belasting laten betalen door bijvoorbeeld het enorme aantal bijzondere fiscale aftrekposten dat er nu is te verminderen, wel mensen ook boven de 70k gewoon sociale premies ZVW laten betalen, wel AOWers AOW premie laten betalen. Genoeg opties.
Alleen de aftrekposten voor bedrijven kan volgens de bouwstenen voor het nieuwe fiscale stelsel al voor meer dan 5 miljard in worden gesneden.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:53 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Geen van dat alles gaat genoeg opleveren om de exploderende kosten te stijgen. Vooral het verhogen van vermogensbelastingen en dergelijke leveren nooit op wat je zou willen, alleen al vanwege kapitaalvlucht.
AOW'ers laten meebetalen aan AOW is prima maar krijg je nooit door de Kamer. Ook links is daar tegen.
Als je afgewezen wordt voor de WIA kom je in de WW terecht.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:50 schreef tizitl2 het volgende:
[..]
Wat je hier omschrijft is meer iets voor de WIA dan voor de WW.
De WW is on de basis geen ziekteuitkering, maar tijd om een andere baan te zoeken.
Zoals?quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:55 schreef Hanca het volgende:
[..]
Alleen de aftrekposten voor bedrijven kan volgens de bouwstenen voor het nieuwe fiscale stelsel al voor meer dan 5 miljard in worden gesneden.
Tja, dan praat je toch niet? Dan praat het kabinet wel met Eerdmans, die staat daar vast voor open.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:53 schreef Hanca het volgende:
[..]
Hier over gaan praten en GLPvdA zakt onder de 10 zetels en heeft straks helemaal niks in te brengen in de Eerste Kamer.
Kan, als je hebt gewerkt wel ja. Maar je kan ook in de Bijstand terechtkomen (zonder arbeidsverleden).quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:55 schreef ESF1Gamer het volgende:
[..]
Als je afgewezen wordt voor de WIA kom je in de WW terecht.
Of niet en dan krijg je niks... spreek ik uit ervaring. (Al heb ik het nooit tot afwijzing laten komen, aangezien de kans minder dan 1% was volgens het UWV)quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:55 schreef ESF1Gamer het volgende:
[..]
Als je afgewezen wordt voor de WIA kom je in de WW terecht.
Toch niet met een zakdoekkie aan je achterbumper geknupt hoop ik?quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:47 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Met een smerige diesel natuurlijk
Dan moet GL maar gewoon uit de campagnestand komen en constructief zijn.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:53 schreef Hanca het volgende:
[..]
Hier over gaan praten en GLPvdA zakt onder de 10 zetels en heeft straks helemaal niks in te brengen in de Eerste Kamer.
Wappielappiequote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:57 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Toch niet met een zakdoekkie aan je achterbumper geknupt hoop ik?
Ja, maar zo hard saneren in voorzieningen voor ouderen en kwetsbaren heeft niets met christendemocratie, naastenliefde of omzien naar elkaar te maken. Dit is gewoon een VVD-programma.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:41 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
De vrijheidstax komt toch uit hun koker?
Constructief? Je bedoelt als tegenbod: we verhogen de arbeidsongeschiktheidsuitkeringen, we verlengen de WW en geven permanent arbeidsongeschikten juist meer lucht?quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:57 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Dan moet GL maar gewoon uit de campagnestand komen en constructief zijn.
Of werkt het niet die kant op?
Lubbers en Balkenende vergeten? CDA is gewoon economisch rechts. Altijd al geweest en onder Bontenbal nog steeds.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:58 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Ja, maar zo hard saneren in voorzieningen voor ouderen en kwetsbaren heeft niets met christendemocratie, naastenliefde of omzien naar elkaar te maken. Dit is gewoon een VVD-programma.
Hoe zit het met de rode diesel eik? Gaat dat samen met die 60 km snelweg waar je weer 130 mag weer ter ziele?quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:47 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Met een smerige diesel natuurlijk
Helemaal niet, je moet eerst je spaargeld opeten.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:53 schreef Tomatenboer het volgende:
Heb je als 50-plusser bijvoorbeeld heel je leven hard gewerkt, belandt je na een jaar in de Bijstand.
Rode diesel wordt genoemd en gaat niet door, dat is een deel van de dekking van het stikstoffonds dacht ik.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:00 schreef DrMarten het volgende:
[..]
Hoe zit het met de rode diesel eik? Gaat dat samen met die 60 km snelweg waar je weer 130 mag weer ter ziele?
Daarvoor moet je bij de CU zijn. CDA is economisch altijd al zo guurrechts geweest. Iig sinds Lubbers.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:58 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Ja, maar zo hard saneren in voorzieningen voor ouderen en kwetsbaren heeft niets met christendemocratie, naastenliefde of omzien naar elkaar te maken. Dit is gewoon een VVD-programma.
Zeker, daarom hebben we ook een WIA en Wajong. Alleen is de WW daar niet voor net als het geen verkapte Vut regeling is.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:53 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Maar er werken ook behoorlijk veel mensen met een arbeidsbeperking, of mensen op leeftijd.
https://www.ad.nl/politie(...)net-jetten~a26f4754/quote:Gemeenten krijgen minder vrijheid om te eisen dat wie er een huis koopt daar ook zelf gaat wonen.
Alleen komen mensen die van jongs af aan een arbeidsbeperking hebben daar bijna nooit meer in.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:02 schreef tizitl2 het volgende:
Zeker, daarom hebben we ook een WIA en Wajong.
Eh, ik weet het niet hoor, maar misschien niet alles en iedereen vólledig ontzien behalve Jan Modaal en Minder?quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:40 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Dan heb je echt niet opgelet hoorWat had je dan verwacht? Wat anders is er mogelijk?
En nu wordt GL opgeroepen om hetzelfde te doenquote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:01 schreef Spablauw214 het volgende:
Grappig dat links hier voor niet-constructief wordt versleten. Vooral nadat de VVD een campagne heeft gevoerd die volledig gebaseerd was op het bashen en uitsluiten van PvdA/GL.
Als ik me niet vergis is was dat plannetje al afgeschoten voor het serieus in behandeling werd genomenquote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:00 schreef DrMarten het volgende:
[..]
Hoe zit het met de rode diesel eik? Gaat dat samen met die 60 km snelweg waar je weer 130 mag weer ter ziele?
Dit gaan de gemeenten denk ik gewoon niet uitvoeren.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:02 schreef ESF1Gamer het volgende:
[..]
https://www.ad.nl/politie(...)net-jetten~a26f4754/
We gaan de huizencrisis nog even verergeren.
On-ge-fucking-loofelijk.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:02 schreef ESF1Gamer het volgende:
[..]
https://www.ad.nl/politie(...)net-jetten~a26f4754/
We gaan de huizencrisis nog even verergeren.
Nee, dat is juist goed. Samen met de herziening (hopelijk volledig schrappen) van de rampwet van de Jonge wordt het dan weer aantrekkelijker voor verhuurders om daadwerkelijk huizen te bouwen en te verhuren.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:02 schreef ESF1Gamer het volgende:
[..]
https://www.ad.nl/politie(...)net-jetten~a26f4754/
We gaan de huizencrisis nog even verergeren.
Nee, het stond nog in de basislijn. Het wordt er nu uit gehaald.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:04 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Als ik me niet vergis is was dat plannetje al afgeschoten voor het serieus in behandeling werd genomen
VVD-etentjes-pandjesprinsen tevredenquote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:02 schreef ESF1Gamer het volgende:
[..]
https://www.ad.nl/politie(...)net-jetten~a26f4754/
We gaan de huizencrisis nog even verergeren.
Verhuurders bouwen nog huizen, maar als die berichten langs komen ben jij plots afwezig.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:05 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Nee, dat is juist goed. Samen met de herziening (hopelijk volledig schrappen) van de rampwet van de Jonge wordt het dan weer aantrekkelijker voor verhuurders om daadwerkelijk huizen te bouwen en te verhuren.
Nee, dit is beleid om het weer aantrekkelijk te maken om huurwoningen te bouwen. Is een heel rapport over geweest, veel van de aanbevelingen uit dat rapport komen hier terug.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:05 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
On-ge-fucking-loofelijk.
Dit gilt gewoon vastgoedbaron lobby
Zeeland wordt dus gewoon 1 groot bungalowpark en in de binnenstad van Amsterdam alles Airbnb. Goed voor de leefbaarheid.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:02 schreef ESF1Gamer het volgende:
[..]
https://www.ad.nl/politie(...)net-jetten~a26f4754/
We gaan de huizencrisis nog even verergeren.
De alimentatie die de pandjesprins moet betalen aan zijn ex moet ergens van betaald worden.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:06 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
VVD-etentjes-pandjesprinsen tevreden
Voor het eerst in 16 jaar een kabinet met een visiequote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:08 schreef Lichtloper het volgende:
Als ik het akkoord zo scan worden de aanbevelingen uit het rapport Wennink grotendeels omarmd. De 1,5% norm wordt overgenomen, extra focus op specifieke regio’s (project Beethoven), extra ruimte voor het aantrekken van talent uit het buitenland, en een ecosysteem-benadering (zoals Wennink ook bepleitte).
Eindelijk weer beetje visie op de houdbaarheid en betaalbaarheid op de langere termijn.
Nee, dat doen ze niet. Een pensioenfonds zet er 1200 neer waarvan de helft niet onder middenhuur valt. Dat valt in het niet bij de tienduizenden die er per jaar verkocht worden of niet gebouwd.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:06 schreef Hanca het volgende:
[..]
Verhuurders bouwen nog huizen, maar als die berichten langs komen ben jij plots afwezig.
Hou toch op, dit dient geen enkel nut om woningen te realiseren. Zelfs als dat een effect is, zal het grotere effect zijn dat huizen weer opgekocht kunnen gaan worden.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:07 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Nee, dit is beleid om het weer aantrekkelijk te maken om huurwoningen te bouwen. Is een heel rapport over geweest, veel van de aanbevelingen uit dat rapport komen hier terug.
Maar goed, dat is allemaal saai. Leuker om gewoon 'booeee VVD booeee rechts booeee vastgoedbaronlobby' te schreeuwen hé. Dat is het soort post wat je liever op een forum hebt natuurlijk.
En terecht.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:09 schreef Hanca het volgende:
In onze gemeente hebben dacht ik alle partijen (incl de VVD) de zelfbewoningsplicht in hun programma staan. Dus dan kan het kabinet hoog en laag springen, de lagere overheden staan er niet voor open om dit te schrappen.
Klopt, maar als iemand langdurig arbeidsongeschikt is is de WW sowieso geen goede oplossing.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:55 schreef ESF1Gamer het volgende:
[..]
Als je afgewezen wordt voor de WIA kom je in de WW terecht.
Wat? Dit gaat over huurhuizen, niet koophuizen. Huurhuizen worden alleen verkocht (aan rijke starters) als er geen rendement meer te halen is, en ze worden dan ook niet gebouwd. Dus als je er voor zorgt dat een investering in een huurwoning in het middensegment rendement oplevert, worden die woningen meer gebouwd. De vraag is er al.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:10 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Hou toch op, dit dient geen enkel nut om woning te realiseren. Zelfs als dat een effect is, zal het grotere effect zijn dat huizen weer opgekocht kunnen gaan worden.
Ja, waarom zou je onderzoek doen? Gewoon de onderbuik laten spreken. Wetenschap en cijfertjes, bah. Daar moeten we niets van hebben hoorquote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:11 schreef Firuze60 het volgende:
-Er komt een staatscommissie die onderzoek doet naar de oorzaken dat kinderen steeds slechter lezen, schrijven en rekenen.
Moet daar een onderzoek voor komen? Steek dat onderzoeksgeld eens in onderwijstijd, jemig.
Blijkbaar is dat onderzoek hard nodig ja, want als je nog steeds denkt dat extra geld de oplossing is heb je de afgelopen decennia echt onder een steen geleefd.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:11 schreef Firuze60 het volgende:
-Er komt een staatscommissie die onderzoek doet naar de oorzaken dat kinderen steeds slechter lezen, schrijven en rekenen.
Moet daar een onderzoek voor komen? Steek dat onderzoeksgeld eens in onderwijstijd, jemig.
Dit gaat niet over bouwen, de zelfbewoningsplicht gaat vrijwel altijd over bestaande woningen. Het heeft niets met nieuwbouw te maken. Je bent weer eens totaal ongeïnformeerd.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:12 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Wat? Dit gaat over huurhuizen, niet koophuizen. Huurhuizen worden alleen verkocht (aan rijke starters) als er geen rendement meer te halen is, en ze worden dan ook niet gebouwd. Dus als je er voor zorgt dat een investering in een huurwoning in het middensegment rendement oplevert, worden die woningen meer gebouwd. De vraag is er al.
Dit zal vanaf het begin het idee van de VVD zijn geweest. Links blokkeren, kneiterrechts akkoord schrijven, niks klaar krijgen omdat links niet meewerkt, dus ligt de schuld bij links (en bij asielzoekers, maar dat is logisch).quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:01 schreef Spablauw214 het volgende:
Grappig dat links hier voor niet-constructief wordt versleten. Vooral nadat de VVD een campagne heeft gevoerd die volledig gebaseerd was op het bashen en uitsluiten van PvdA/GL.
Wat? Ik vraag me heel vaak af waar je al die onzin toch vandaan haalt. Heb je een bron ofzo? Bijvoorbeeld in Amsterdam is een zelfbewoningsplicht juist uitsluitend voor nieuwbouw. Als een bestaande woning verkocht wordt mag die ook niet verhuurd worden, dat heet een opkoopbescherming.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:14 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dit gaat niet over bouwen, de zelfbewoningsplicht gaat vrijwel altijd over bestaande woningen. Het heeft niets met nieuwbouw te maken. Je bent weer eens totaal ongeïnformeerd.
quote:Voor nieuwbouw koopwoningen en transformaties geldt een verhuurverbod. Deze nieuwe koopwoningen mogen niet verhuurd worden. De woningen mogen alleen nog bewoond worden door de eigenaar.
Dit gaat gewoon over koophuizen hoor. Kom anders maar met een voorbeeld waarbij de gemeente heeft ingevoerd dat er een ,,zelfbewoningsplicht" is bij het huren van een huis.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:12 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Wat? Dit gaat over huurhuizen, niet koophuizen. Huurhuizen worden alleen verkocht (aan rijke starters) als er geen rendement meer te halen is, en ze worden dan ook niet gebouwd. Dus als je er voor zorgt dat een investering in een huurwoning in het middensegment rendement oplevert, worden die woningen meer gebouwd. De vraag is er al.
quote:o De ruimte voor gemeenten voor een zelfbewoningsplicht en opkoopplicht wordt fors
ingeperkt en gerichter gemaakt, de concrete invulling is hierbij afhankelijk van de
evaluatie.
Je moet even wat beter lezen. Als je bij het bouwen van huizen niet mag verhuren, wordt het minder aantrekkelijk om huurhuizen te bouwen. Dus is er minder investering in nieuwbouw huurwoningen. Het is heel simpel hoor.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:18 schreef Zelva het volgende:
[..]
Dit gaat gewoon over koophuizen hoor. Kom anders maar met een voorbeeld waarbij de gemeente heeft ingevoerd dat er een ,,zelfbewoningsplicht" is bij het huren van een huis.
Ik wacht geduldig af.
Ik heb het niet over geld, maar over tijd. Een onderwijzer kost minder dan een onderzoekspipo waar je nu al de uitkomst van weet.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:14 schreef Lichtloper het volgende:
[..]
Blijkbaar is dat onderzoek hard nodig ja, want als je nog steeds denkt dat extra geld de oplossing is heb je de afgelopen decennia echt onder een steen geleefd.
En daarom is strategisch stemmen de grootste onzin die er bestaat.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:21 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Ik denk dat het kern d66 electoraat hier wel mee kan leven, maar (vanaf hier wordt het onderbuik) de mensen die er voor gezorgd hebben dat d66 zo groot is geworden niet. Ik kan me dat echt niet voorstellen.
Daar heb ik onvoldoende kijk op.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:04 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Alleen komen mensen die van jongs af aan een arbeidsbeperking hebben daar bijna nooit meer in.
quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:20 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Je moet even wat beter lezen. Als je bij het bouwen van huizen niet mag verhuren, wordt het minder aantrekkelijk om huurhuizen te bouwen. Dus is er minder investering in nieuwbouw huurwoningen. Het is heel simpel hoor.
Als je geen huurhuizen mag bouwen komen er geen huurhuizen.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:23 schreef Zelva het volgende:
[..]![]()
Als je een huis bouwt, koop je geen huis.
Denk dat er uiteindelijk best een hoop mensen strategisch op de VVD hebben gestemd, met enkel de reden om het PvdA/GL moeilijk te maken. Dat is redelijk voor ze geslaagd.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:22 schreef Nexum het volgende:
[..]
En daarom is strategisch stemmen de grootste onzin die er bestaat.
Die onderzoeken zijn er al geweest, nu moet er ineens een staatsonderzoek komen.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:13 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Ja, waarom zou je onderzoek doen? Gewoon de onderbuik laten spreken. Wetenschap en cijfertjes, bah. Daar moeten we niets van hebben hoor
Iedereen was daar toch zo blij mee?quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:05 schreef Elan het volgende:
Dit is gewoon een Rutte kabinet.
Jetten heeft alles uit handen gegeven.
Volgende verkiezingen gaan we ultrawoke maken. VVD - 15 zetelsquote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:26 schreef Lichtloper het volgende:
[..]
Denk dat er uiteindelijk best een hoop mensen strategisch op de VVD hebben gestemd, met enkel de reden om het PvdA/GL moeilijk te maken. Dat is redelijk voor ze geslaagd.
Waarom zou je geen huurhuizen mogen bouwen als er sprake is van een zelfbewoningsplicht? Hoe kom je daar toch bij?quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:25 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Als je geen huurhuizen mag bouwen komen er geen huurhuizen.
De strijd wie de grootste wordt is inderdaad onzin.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:22 schreef Nexum het volgende:
[..]
En daarom is strategisch stemmen de grootste onzin die er bestaat.
Volgens mij geef je hier nu zelf antwoord op je vraag. Investeerders mogen geen huurwoningen bouwen of kopen, dus komen er geen huurwoningen. Hoe denk je dat investeerders hun geld terug willen verdienen?quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:28 schreef Zelva het volgende:
[..]
Waarom zou je geen huurhuizen mogen bouwen met een zelfbewoningsplicht? Hoe kom je daar toch bij?
Het enige wat niet mag is een woning kopen en die dan meteen in de verhuur gooien.
Maar ik wil geen rechtse partijen meer als grootste!!! Mij was een communistische revolutie beloofd potveurdeuriequote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:29 schreef tizitl2 het volgende:
[..]
De strijd wie de grootste wordt is inderdaad onzin.
Maar strategisch stemmen maakt partijen wat groter en houdt ons land daarmee enigszins bestuurbaar.
Zonder die dynamiek wordt het helemaal een onbestuurbare gefragmenteerde bende.
Komt Wierd Duk al klaar?quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:23 schreef DrMarten het volgende:
Verheugen jullie je ook al op Wouter de Winther bij Eva vanavond die met zijn telegraafsmoel mag duiden hoe geweldig dit akkoord is?
Je doet net alsof we alle antwoorden al weten, terwijl dat natuurlijk niet zo is. Dus een onderzoek op de schaal van de staat is absoluut nodig. Deden ze dat maar wat vaker.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:27 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Die onderzoeken zijn er al geweest, nu moet er ineens een staatsonderzoek komen.
Een beetje communist slaat het parlement gewoon overquote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:30 schreef Nexum het volgende:
[..]
Maar ik wil geen rechtse partijen meer als grootste!!! Mij was een communistische revolutie beloofd potveurdeurie
Nogmaals, je blijft maar beweren dat investeerders geen huurwoningen mogen bouwen, terwijl dat echt de grootst klinkklare onzin is.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:30 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Volgens mij geef je hier nu zelf antwoord op je vraag. Investeerders mogen geen huurwoningen bouwen of kopen, dus komen er geen huurwoningen. Hoe denk je dat investeerders hun geld terug willen verdienen?
Hier o.a. een van de velen.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:31 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Je doet net alsof we alle antwoorden al weten, terwijl dat natuurlijk niet zo is. Dus een onderzoek op de schaal van de staat is absoluut nodig. Deden ze dat maar wat vaker.
quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:34 schreef Zelva het volgende:
[..]
Nogmaals, je blijft maar beweren dat investeerders geen huurwoningen mogen bouwen, terwijl dat echt de grootst klinkklare onzin is.
Waarom zou dat niet kunnen volgens jou dan? Geef een concreet voorbeeld met lokale beleidsregels van een gemeente.
Staat er letterlijk. Nog maar een keer dan:quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:18 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Wat? Ik vraag me heel vaak af waar je al die onzin toch vandaan haalt. Heb je een bron ofzo? Bijvoorbeeld in Amsterdam is een zelfbewoningsplicht juist uitsluitend voor nieuwbouw. Als een bestaande woning verkocht wordt mag die ook niet verhuurd worden, dat heet een opkoopbescherming.
https://www.amsterdam.nl/(...)zelfbewoningsplicht/
Staat er gewoon letterlijk:
[..]
quote:Voor nieuwbouw koopwoningen en transformaties geldt een verhuurverbod. Deze nieuwe koopwoningen mogen niet verhuurd worden. De woningen mogen alleen nog bewoond worden door de eigenaar.
Nogmaals, als je een woning bouwt, dan koop je geen woning! Dus je mag een nieuwe huurwoning bouwenquote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:35 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
[..]
Staat er letterlijk. Nog maar een keer dan:
[..]
Ja, en dus moeten we kijken naar wat werkt en wat niet om daar wat aan te doen. Dat het probleem bestaat weten we allemaal wel, dat is dan ook de reden om het onderzoek te starten.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:34 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Hier o.a. een van de velen.
https://www.nji.nl/actueel/leesvaardigheid-in-nederland-slechter
Adviseer een drion pil. Aan bejaarde klagers hebben we niks.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:37 schreef Lichtloper het volgende:
Mijn schoonmoeder (die elk jaar minimaal 200.000 euro aan zorgkosten maakt) voelt zich een groot slachtoffer nu ze 60 euro meer aan eigen risico moet betalen.
1982. Dit had niets nieuws voor je moeten zijn.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:37 schreef Sunshine1982 het volgende:
Ik heb op D66 gestemd en ik voel me echt ongelooflijk genept. Ik heb hier gewoon buikpijn van. Weer 4 jaar lang VVD gezeik.
Ach, dat hoeft nu ook weer nietquote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:38 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Adviseer een drion pil. Aan bejaarde klagers hebben we niks.
Vooruit, de wet houdt het niet expliciet tegen. Maar de bedoeling is dat het niet gebeurt, vandaar dat ik spreek over 'mogen'. Zoals gezegd, middenhuur levert geen rendement meer op voor bouwers en met deze regels zijn er ook geen investeerders die zo'n woning dan willen kopen en er rendement uit halen. Dat mag je mooi vinden omdat je tegen die investeerders bent, maar het zorgt er dus wel voor dat vrijwel niemand meer middenhuur wil bouwen. Dat is het eindresultaat.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:36 schreef Zelva het volgende:
[..]
Nogmaals, als je een woning bouwt, dan koop je geen woning! Dus je mag een nieuwe huurwoning bouwen
Dat is niet alleen de schuld van je schoonmoeder, zij wordt ook gewoon als melkkoe gebruikt door de zorgverzekeraars.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:42 schreef Lichtloper het volgende:
[..]
Ach, dat hoeft nu ook weer niet![]()
Maar het idee dat ze jaarlijks 3000 euro betaalt aan zorgverzekering en eigen risico, en dus 197.000 euro cadeau krijgt van de samenleving gaat er totaal niet in. En zij niet alleen, veel mensen zijn echt wereldvreemd wat dat betreft.
Zo heel lastig lijkt me dat toch niet te begrijpen.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:42 schreef Lichtloper het volgende:
[..]
Ach, dat hoeft nu ook weer niet![]()
Maar het idee dat ze jaarlijks 3000 euro betaalt aan zorgverzekering en eigen risico, en dus 197.000 euro cadeau krijgt van de samenleving gaat er totaal niet in. En zij niet alleen, veel mensen zijn echt wereldvreemd wat dat betreft.
Jeetje, dat zijn forse bedragen. Volgens mij zijn veruit de meeste mensen totaal onbewust wat zorg nou eigenlijk echt kost, omdat ze alleen maar kijken naar wat ze aan verzekering betalen en de echte kosten afgeschermd worden.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:37 schreef Lichtloper het volgende:
Mijn schoonmoeder (die elk jaar minimaal 200.000 euro aan zorgkosten maakt) voelt zich een groot slachtoffer nu ze 60 euro meer aan eigen risico moet betalen.
In zo’n beetje elk ander land was ze allang dood of failliet (of allebei) geweest.
Ach kom op, het is net als bij de dierenartspraktijken, de zorgverzekeraars doen daar hard aan mee.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:50 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Jeetje, dat zijn forse bedragen. Volgens mij zijn veruit de meeste mensen totaal onbewust wat zorg nou eigenlijk echt kost, omdat ze alleen maar kijken naar wat ze aan verzekering betalen en de echte kosten afgeschermd worden.
Doen waar aan mee?quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:51 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Ach kom op, het is net als bij de dierenartspraktijken, de zorgverzekeraars doen daar hard aan mee.
Die meerderheden zijn wel te vinden ja, het grootste probleem zal in de Eerste Kamer liggenquote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:50 schreef Nexum het volgende:
Vraag me eerlijk gezegd af of ze JA21 niet gewoon beter gelijk in de coalitie hadden kunnen dumpen. Die gaan waarschijnlijk toch wel vaak degene zijn die de wetsvoorstellen er door heen slepen samen met een SGP of FVD
Die gaan in de verkeerde zakken. Daar zou eens een staatscommissie naar moeten kijken.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:55 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Ja, en? Je weet wat er met die winst gebeurt toch?
De bedoeling is dat investeerders geen huurhuizen bouwen? Van wie is dat de bedoeling? En waar baseer je dat op?quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:44 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Vooruit, de wet houdt het niet expliciet tegen. Maar de bedoeling is dat het niet gebeurt
Dit.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:39 schreef kladderadatsch het volgende:
Eerst maar zien wat er uiteindelijk van terechtkomt, zou me niets verbazen als minstens een kwart van alle plannetjes uiteindelijk in de shredder eindigt.
Dat is inderdaad de bedoeling ja. Die worden gezien als pandjesbazen, huisjesmelkers etc. Zie bijvoorbeeld Hanca, die vindt dat alleen woningcorporaties huurhuizen zouden mogen bouwen.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:55 schreef Zelva het volgende:
[..]
De bedoeling is dat investeerders geen huurhuizen bouwen? Van wie is dat de bedoeling? En waar baseer je dat op?
Hoe zie je dat voor je? Mijn schoonmoeder betaalt 200 euro per maand aan de zorgverzekering. Vanaf dat punt is het alleen maar in hun belang om de kosten zo laag mogelijk te houden.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:47 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Dat is niet alleen de schuld van je schoonmoeder, zij wordt ook gewoon als melkkoe gebruikt door de zorgverzekeraars.
quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:57 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Dat is inderdaad de bedoeling ja. Die worden gezien als pandjesbazen, huisjesmelkers etc. Zie bijvoorbeeld Hanca, die vindt dat alleen woningcorporaties huurhuizen zouden mogen bouwen.
Zo werkt hij inderdaad in bijna alle gemeenten. Alleen gemeenten met grote problemen met expats (zoals Amsterdam en volgens mij ook Utrecht) hebben ook een zelfbewoningsplicht voor nieuwbouwhuizen.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 17:03 schreef Zelva het volgende:
[..]
De bedoeling van een zelfbewoningsplicht is dat investeerders niet en masse al gebouwde koophuizen opkopen om die dan voor hoge huren weer in de markt te zetten, zodat gewone particuliere huurders iedere keer achter het net vissen.
Niet meer, niet minder.
Investeerders die huurhuizen willen bouwen zijn van harte welkom. Sterker nog, investeerders mogen ook gewoon nog koopwoningen neerzetten. Als de koper van zo'n woning die dan maar wel zelf gaat bewonen.
Dat klopt, maar er zijn genoeg die nog wel een arbeidsperspectief hebben, maar waar ook sprake is van een lang herstel en/of revalidatietraject. Als je de WW met een jaar verkort, betekent dat je bijvoorbeeld al na een half jaar moet overgaan op het tweede spoor. Daarmee maak je het re-integratietraject alleen maar kwetsbaarder, en is de kans groot dat er een stuk minder mensen kunnen herintreden en in de financiële problemen komen.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:50 schreef tizitl2 het volgende:
[..]
Wat je hier omschrijft is meer iets voor de WIA dan voor de WW.
De WW is on de basis geen ziekteuitkering, maar tijd om een andere baan te zoeken.
Dat werkt voor de HRA toch precies hetzelfde? Huizen zijn gewoon fucking duur. Die voortdurende slachtofferrol dat het absoluut niet zou mogen dat eigenaren van woningen daar ietsjes meer zelf aan zouden moeten bijdragen, daar word ik nou moe van. En dan is dat nog de groep die nou niet tot het armste deel van de bevolking hoort, om het voorzichtig uit te drukken.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:57 schreef Lichtloper het volgende:
Maar een ziekenhuisopname is gewoon fucking duur. ... ...
Ik ben er volledig voor dat iedereen de zorg krijgt die ze nodig hebben hoor. Maar de voortdurende slachtofferrol omdat je een fractie van je kosten zelf moet betalen, daar word ik wel moe van.
Nee, dat zijn ze niet want er is dus geen enkele reden om daar in te investeren. Je bevestigt exact wat ik zeg. Je ziet investeerders als onwelkom. Dus investeren ze ook niet in huurhuizen. Het is echt niet zo moeilijk hoor.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 17:03 schreef Zelva het volgende:
[..]
De bedoeling van een zelfbewoningsplicht is dat investeerders niet en masse al gebouwde koophuizen opkopen om die dan voor hoge huren weer in de markt te zetten, zodat gewone particuliere kopers iedere keer achter het net vissen.
Niet meer, niet minder.
Investeerders die huurhuizen willen bouwen zijn van harte welkom.
Je geeft mensen ook maar 1 jaar om zich aan te passen aan de nieuwe situatie. Bijstand werd hier genoemd, maar als je partner een inkomen heeft krijg je dat niet.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 17:08 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
Dat klopt, maar er zijn genoeg die nog wel een arbeidsperspectief hebben, maar waar ook sprake is van een lang herstel en/of revalidatietraject. Als je de WW met een jaar verkort, betekent dat je bijvoorbeeld al na een half jaar moet overgaan op het tweede spoor. Daarmee maak je het re-integratietraject alleen maar kwetsbaarder, en is de kans groot dat er een stuk minder mensen kunnen herintreden en in de financiële problemen komen.
Er is inderdaad gewoon een stuk minder mogelijk met een verkorte WW, dat gaat problemen opleveren. Maar met een beetje geluk is hier geen meerderheid voor.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 17:14 schreef Hanca het volgende:
[..]
Je geeft mensen ook maar 1 jaar om zich aan te passen aan de nieuwe situatie. Bijstand werd hier genoemd, maar als je partner een inkomen heeft krijg je dat niet.
Ja, momenteel gaat het economisch redelijk goed en vinden veel mensen een nieuwe baan, al is de arbeidsmarkt al aan het afkoelen: https://www.accountant.nl(...)zen%2093%20vacatures.
Meer werklozen, minder vacatures in het laatste kwartaal van 2025.
Maar in een periode van recessie is de kans veel groter dat je in een jaar geen baan kunt vinden. Je leven daarop aanpassen moet straks dus binnen een jaar. Een korte opleiding doen om meer kans te maken op een baan gaat in een jaar ook niet lukken.
Spoor twee is toch alleen als je ziek wordt, voor of na de opzegging van het arbeidscontract? Kan dus wel plaatsvinden wanneer iemand in de WW zit, maar alleen als diegene tijdens de WW ziek wordt? (dan gaat het UWV je spoor 2 aansturen?)quote:Op vrijdag 30 januari 2026 17:08 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
Dat klopt, maar er zijn genoeg die nog wel een arbeidsperspectief hebben, maar waar ook sprake is van een lang herstel en/of revalidatietraject. Als je de WW met een jaar verkort, betekent dat je bijvoorbeeld al na een half jaar moet overgaan op het tweede spoor. Daarmee maak je het re-integratietraject alleen maar kwetsbaarder, en is de kans groot dat er een stuk minder mensen kunnen herintreden en in de financiële problemen komen.
Spoor twee is als je werkt, en je een jaar in de ziektewet zit.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 17:24 schreef probeer het volgende:
[..]
Spoor twee is toch alleen als je ziek wordt, voor of na de opzegging van het arbeidscontract? Kan dus wel plaatsvinden wanneer iemand in de WW zit, maar alleen als diegene tijdens de WW ziek wordt? (dan gaat het UWV je spoor 2 aansturen?)
Voor niet-zieken in de WW gaat dat toch sowieso niet op?
Of sla ik de plank nou volledig mis?
(niet dat ik fan ben van die 1jarige WW hoor)
Spoor 2 is pas in je tweede ziektejaar bij je werkgever. Ik zit nu in die molen. Momenteel heb ik met mijn werkgever nog niet het 2de spoor bepaald. Terwijl ik nog langzaam re-integreer naar huidige baan.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 17:24 schreef probeer het volgende:
[..]
Spoor twee is toch alleen als je ziek wordt, voor of na de opzegging van het arbeidscontract? Kan dus wel plaatsvinden wanneer iemand in de WW zit, maar alleen als diegene tijdens de WW ziek wordt? (dan gaat het UWV je spoor 2 aansturen?)
Voor niet-zieken in de WW gaat dat toch sowieso niet op?
Of sla ik de plank nou volledig mis?
(niet dat ik fan ben van die 1jarige WW hoor)
Ze willen bezuinigen op ambtenaren, maar wel meer ICT-ers aannemen. Dan zal eerst de salaris omhoog moeten.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 17:24 schreef DrMarten het volgende:
Zie dat er ook weer een nieuwe taakstelling voor de overheid in zit. Ben benieuwd wie al die mooie plannen dan moet gaan uitvoeren
Ook hechten ze veel waarde aan CAO's. Dat de rijksoverheid momenteel zonder zit zetten ze er niet bij
Spoor 2 is naar mijn weten bij ziekte tijdens arbeidscontract ja. En ook bij ziekte tijdens de WW, maar dan is het UWV verantwoordelijk ipv de werkgever.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 17:27 schreef Eightyone het volgende:
[..]
Spoor twee is als je werkt, en je een jaar in de ziektewet zit.
Ja precies. Maar de loondoorbetaling bij ziekte blijft toch 2 jaar? Of mis ik iets en draaien die ranzige onmenselijke neoliberalen dat ook de nek om?quote:Op vrijdag 30 januari 2026 17:27 schreef ESF1Gamer het volgende:
[..]
Spoor 2 is pas in je tweede ziektejaar bij je werkgever. Ik zit nu in die molen. Momenteel heb ik met mijn werkgever nog niet het 2de spoor bepaald. Terwijl ik nog langzaam re-integreer naar huidige baan.
Dat is sowieso 70%, maar het eerste jaar is het vaak 100% afhankelijk wat er in het CAO staat.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 17:29 schreef probeer het volgende:
[..]
Ja precies. Maar de loondoorbetaling bij ziekte blijft toch 2 jaar?
Het tweede spoor is inderdaad iets voor bij ziekte binnen een arbeidscontract, als het eerste spoor niet slaagt (terugkeren binnen de huidige werkgever). Het start uiterlijk na één jaar WW, iets wat we in de revalidatie (dat is nou eenmaal mijn perspectief) regelmatig zien gebeuren. Ik ben er bang voor dat vanwege een verkorte WW de kans op re-integreren een stuk kleiner gaat worden. In zulke situaties is een jaar zo voorbij.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 17:24 schreef probeer het volgende:
[..]
Spoor twee is toch alleen als je ziek wordt, voor of na de opzegging van het arbeidscontract? Kan dus wel plaatsvinden wanneer iemand in de WW zit, maar alleen als diegene tijdens de WW ziek wordt? (dan gaat het UWV je spoor 2 aansturen?)
Voor niet-zieken in de WW gaat dat toch sowieso niet op?
Of sla ik de plank nou volledig mis?
(niet dat ik fan ben van die 1jarige WW hoor)
zelfbewoonplicht van nieuwbouwwoningen bestaat al 50 jaarquote:Op vrijdag 30 januari 2026 17:05 schreef Hanca het volgende:
[..]
Zo werkt hij inderdaad in bijna alle gemeenten. Alleen gemeenten met grote problemen met expats (zoals Amsterdam en volgens mij ook Utrecht) hebben ook een zelfbewoningsplicht voor nieuwbouwhuizen.
natuurlijk wel het ABP die bouwt heel veel huurhuizen , voor de middenhuur ook buiten de stedenquote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:55 schreef Zelva het volgende:
[..]
De bedoeling is dat investeerders geen huurhuizen bouwen? Van wie is dat de bedoeling? En waar baseer je dat op?
quote:ABP investeert nog eens ¤ 550 miljoen in Nederlandse huurwoningen
27 januari 2026
2e investering samen met internationaal vastgoedbedrijf CBRE Investment Management, de totale portefeuille van het partnership komt hiermee uit op ¤ 900 miljoen.
Aankoop van bijna 1.200 huurwoningen, waarvan iets meer dan de helft in het middenhuursegment, in Amsterdam en Utrecht
Amsterdam - 27 januari 2026 - ABP investeert ¤ 550 miljoen euro in Nederlandse huurwoningen.
Deze nieuwe investering volgt minder dan een jaar na de eerste toewijzing van ¤ 350 miljoen in de samenwerking tussen ABP en CBRE Investment Management. De eerste acquisities binnen deze investering betreffen bijna 1200 huurwoningen in Utrecht en Amsterdam.
De bouw van de woningen zal nog dit jaar van start gaan. Met deze investering groeit het totale mandaat van het partnership naar ¤ 900 miljoen, op weg naar het doel van ¤ 1 miljard.
De samenwerking tussen ABP en CBRE IM richt zich op de nieuwbouw van woningen in Nederland, met een focus op betaalbaarheid en duurzaamheid.
De portefeuille zal voor het merendeel bestaan uit betaalbare woningen in het middenhuursegment zoals gedefinieerd in de Wet betaalbare huur en is gericht op huishoudens met een middeninkomen.
Het gaat weer bergen gezeik opleveren wanneer men moet gaan bepalen wanneer iets wel een grootschalige verstoring van de openbare orde genoemd mag worden en wanneer niet.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 17:35 schreef Firuze60 het volgende:
- De partijen willen het demonstratierecht begrenzen als dat ’ leidt.
Geen boeren meer met trekkers op de snelweg..
Op de snelweg zitten is in ieder geval een goed voorbeeld.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 17:39 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Het gaat weer bergen gezeik opleveren wanneer men moet gaan bepalen wanneer iets wel een grootschalige verstoring van de openbare orde genoemd mag worden en wanneer niet.
Dit gaat wel wat ver..quote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:32 schreef Cupfighter het volgende:
Wat heb ik een hekel aan dat mens zeg en aan de VVD, smerige slopers
'Een hekel hebben aan' gaat ver?quote:
Voor de VVD wel jaquote:Op vrijdag 30 januari 2026 17:51 schreef Perrin het volgende:
Een regeerakkoord om je vingers bij af te likken?
Als je het zo zegt wel ja, las het een beetje half half.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 17:51 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
'Een hekel hebben aan' gaat ver?
Ik vind dat nogal meevallen hoor
als men niet gaat bouwen dan zal er nooit woonruimte bijkomenquote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:31 schreef Nexum het volgende:
Elk neoliberaal kabinet blijft maar hameren op meer bouwen..an je vaak ook nog eens 3 x bruto de huur moet verdienen). Die markt is zooooo goud.
nou ze willen welquote:Op vrijdag 30 januari 2026 16:02 schreef ESF1Gamer het volgende:
[..]
https://www.ad.nl/politie(...)net-jetten~a26f4754/
We gaan de huizencrisis nog even verergeren.
quote:🏠 Woningnood
- Er komen 30 grote nieuwe nieuwbouwlocaties verspreid over het land.
Dat kunnen nieuwe wijken zijn, maar ook nieuwe steden.
Veel van die locaties zijn al door eerdere kabinetten aangewezen.
- De regels en belasting voor verhuurders worden versoepeld.
Hoe precies, is nog onduidelijk. De Wet betaalbare huur, die regelt dat huurders niet te veel betalen, wordt herzien.
- Het wordt lastiger om bezwaar aan te tekenen tegen woningbouwprojecten.
quote:?Asiel
- Het kabinet-Jetten gaat de asielwetten van PVV'er Faber 'onverkort' uitvoeren als die volgende maand worden aangenomen door de Eerste Kamer.
Als er plots veel asielaanvragen worden ingediend en 'de asielketen bezwijkt onder de instroom', kan 'een tijdelijke noodstop' op nareizende gezinsleden van oorlogsvluchtelingen worden afgekondigd.
- Noodopvang voor asielzoekers in hotels en cruiseschepen wordt vervangen door noodopvang in reguliere asielzoekerscentra.
quote:- Lelystad Airport gaat open voor de F35 én voor burgerluchtvaart.
In eerste instantie gaat het om 10.000 vliegbewegingen.
- Schiphol moet meer doen tegen geluidsoverlast.
De nieuwe coalitie houdt vast aan het maximum aantal van 478.000 vliegbewegingen per jaar.
Daarvoor wordt een nieuw plan gemaakt, ook een nachtsluiting wordt als optie meegenomen.
ik denk dat de villatax weg gaat en de Huurwaarde bijtelling fors omhoogquote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:12 schreef ESF1Gamer het volgende:
[..]
Wel allemaal massaal VVD stemmen, want HRA is heilig.
De welvaart is alleen maar gestegen de afgelopen jaren en de armoede gedaald. Dan kan je makkelijker rechts stemmen, want economisch is het voor de meeste mensen best te doen.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 17:57 schreef Vis1980 het volgende:
Mensen: 'Het is allemaal onbetaalbaar en kut geworden, komt door de overheid'
ook mensen:
'Ik ga toch wéér rechts stemmen'
Dan zou de F35 ook gene natuurvergunning krijgen om vanaf Lelystad te vliegen , of die wel ??quote:Op vrijdag 30 januari 2026 14:00 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Het is wel gekoppeld aan het verkrijgen van een natuurvergunning. Ofwel voorlopig volstrekt kansloos.
Voor Defensie gelden andere regelsquote:Op vrijdag 30 januari 2026 18:07 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Dan zou de F35 ook gene natuurvergunning krijgen om vanaf Lelystad te vliegen , of die wel ??
Of wil jij het niet ?
Over die nullijn staat dan weer niets in het regeerakkoord. Ben benieuwd wat ze daar mee gaan doen.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 17:28 schreef ESF1Gamer het volgende:
[..]
Ze willen bezuinigen op ambtenaren, maar wel meer ICT-ers aannemen. Dan zal eerst de salaris omhoog moeten.
Niet echt, want op de snelweg zitten is nu ook al niet toegestaan.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 17:41 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Op de snelweg zitten is in ieder geval een goed voorbeeld.
Zo zie ik het, de hardwerkende Nederlander wordt genaaid bij de VVD waar ze op gingen in de campagnequote:
Ze willen de Roemernorm invoeren (10%).quote:Op vrijdag 30 januari 2026 18:21 schreef DrMarten het volgende:
Verder lijkt het me redelijk voorspelbaar dat ze over 2 jaar weer zeuren dat de overheid vastloopt, dan voor een godsvermogen uitzendkrachten en andere inhuur binnenhalen om achterstanden weg te werken en dan weer klagen dat de overheid zo duur is en ze moeten bezuinigen.
De WNT gaat eraan, dus daar zit wel ruimte. Ook voor zichzelf, met Singapore als voorbeeld waar de MP 2,2 miljoen verdient.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 18:21 schreef DrMarten het volgende:
Over die nullijn staat dan weer niets in het regeerakkoord.
Het door de VVD zorgvuldig opgebouwde frame dat zij de partij voor de “winnaars” en de “optimisten” zijn en dat de PvdA de vijand is die de “hardwerkende Nederlander” komt bestelen, doet het inderdaad al decennia erg goed, ja.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 18:33 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Zo zie ik het, de hardwerkende Nederlander wordt genaaid bij de VVD waar ze op gingen in de campagne
Het is een partij voor de grote bedrijven en de welgestelden onder ons, dat mag maar doe dan niet alsof je er bent voor de hardwerkende Nederlander
De welgestelden boffen maar met een electoraat dat zo eenvoudig te manipuleren is.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 18:45 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Het door de VVD zorgvuldig opgebouwde frame dat zij de partij voor de “winnaars” en de “optimisten” zijn en dat de PvdA de vijand is die de “hardwerkende Nederlander” komt bestelen, doet het inderdaad al decennia erg goed, ja.
Hordes mensen die tegen hun eigen financiële belang stemmen.
ne natuurvergunning is natuur ,quote:Op vrijdag 30 januari 2026 18:09 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Voor Defensie gelden andere regels.
Welke onderdelen bedoel je dan precies?quote:Op vrijdag 30 januari 2026 18:33 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Zo zie ik het, de hardwerkende Nederlander wordt genaaid bij de VVD waar ze op gingen in de campagne
Het is een partij voor de grote bedrijven en de welgestelden onder ons, dat mag maar doe dan niet alsof je er bent voor de hardwerkende Nederlander
Het bedrijf waar die hardwerkende Nederlander werkt kan failliet gaan. Maar dan heb je dus nog maar 1 jaar WW. Die hardwerkende Nederlander kan arbeidsongeschikt raken: 20% gekort. Die hardwerkende Nederlander moet om zijn AOW te bereiken een stuk langer doorwerken. Ik zie daar tegenover weinig tot geen voordelen staan...quote:Op vrijdag 30 januari 2026 19:00 schreef AQuila360 het volgende:
[..]
Welke onderdelen bedoel je dan precies?
Lelystad ziet eruit alsof ze een architect op een stuk papier hebben laten kotsen en daarna een aannemer hebben gezocht die het wou bouwen.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 18:57 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ne natuurvergunning is natuur ,
daarnaast maakt F35 veel meer lawaai
woon jij in Lelystad ??
Het is wel een hele mooie locatie voor ene hele boel woningbouw en een mooie dikke snelweg naartoe
Geen asielzoekers meer op cruiseboten of bij Van der Valk! Daar hebben demensethuis op gestemd.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 19:16 schreef Hanca het volgende:
[..]
Het bedrijf waar die hardwerkende Nederlander werkt kan failliet gaan. Maar dan heb je dus nog maar 1 jaar WW. Die hardwerkende Nederlander kan arbeidsongeschikt raken: 20% gekort. Die hardwerkende Nederlander moet om zijn AOW te bereiken een stuk langer doorwerken. Ik zie daar tegenover weinig tot geen voordelen staan...
Nee, ze komen bij hen in de straat in dat leegstaande schoolgebouwquote:Op vrijdag 30 januari 2026 19:20 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Geen asielzoekers meer op cruiseboten of bij Van der Valk! Daar hebben demensethuis op gestemd.
Alle Marokkanen terug naar Istanbul toch.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 19:26 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, ze komen bij hen in de straat in dat leegstaande schoolgebouw
wat kan jou het schelen als men maar woont , tochquote:Op vrijdag 30 januari 2026 19:18 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Lelystad ziet eruit alsof ze een architect op een stuk papier hebben laten kotsen en daarna een aannemer hebben gezocht die het wou bouwen.
en alle Turken terug naar Budapestquote:Op vrijdag 30 januari 2026 19:28 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Alle Marokkanen terug naar Istanbul toch.
Dat gaat voor werknemers gewoon via de inkomstenbelasting. Die wordt verhoogd.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 19:38 schreef rutger05 het volgende:
Heb ik overigens de vrijheid om de 'vrijheidsbijdrage' niet te betalen of zorgen Jetten en trawanten er dan toch voor dat het 'beschermingsgeld' bij mij wordt geïnd.
Als er één belasting rechtvaardig is, is het wel de erfbelasting. Zou van mij nog vele malen hoger mogen, desnoods met een vrijstelling tot een ton ofzo.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 19:43 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat gaat voor werknemers gewoon via de inkomstenbelasting. Die wordt verhoogd.
Ben benieuwd hoe dat verdeeld wordt over de schijven.
Kapitaal (inclusief erfenissen) laten ze gelukkig nog met rust. Behalve dan die belasting op ongerealiseerde winst.
Ik ben benieuwd. Mensen met een klein kapitaaltje laten ze overigens niet echt met rust; net even rustig alles doorgelezen en ik zie dat voor de zorgtoeslag de vermogensgrens fors omlaag wordt getrokken naar het heffingsvrij vermogen. Ben je toevallig iemand die probeert te sparen voor de aankoop van een eigen huis, zoals veel jongeren of voor de oude dag, dan kan je zorgtoeslag al vrij snel kwijt raken als je een beetje goed in sparen bent.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 19:43 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat gaat voor werknemers gewoon via de inkomstenbelasting. Die wordt verhoogd.
Ben benieuwd hoe dat verdeeld wordt over de schijven.
Kapitaal (inclusief erfenissen) laten ze gelukkig nog met rust. Behalve dan die belasting op ongerealiseerde winst.
Ja, en?quote:Op vrijdag 30 januari 2026 19:53 schreef Lichtloper het volgende:
[..]
Als de boomers straks doodgaan, krijgt een hele generatie een sloot geld waar ze zelf niets voor hebben gedaan.
Die heffingskortingen gaan eraan. Op het moment dat je bij de 49,5%-schijf komt zijn al die kortingen allemaal al afgebouwd. Mag jij raden wie er voor opdraait en wie niet.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 19:43 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat gaat voor werknemers gewoon via de inkomstenbelasting. Die wordt verhoogd.
Ben benieuwd hoe dat verdeeld wordt over de schijven.
Kapitaal (inclusief erfenissen) laten ze gelukkig nog met rust. Behalve dan die belasting op ongerealiseerde winst.
Zover was ik nog niet.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 20:01 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Die heffingskortingen gaan eraan. Op het moment dat je bij de 49,5%-schijf komt zijn al die kortingen allemaal al afgebouwd. Mag jij raden wie er voor opdraait en wie niet.
Trek dat heffingsvrij vermogen gewoon naar 100k per persoon. Dan naai je niet de mensen met wat spaargeld of een klein beleggingspotje als aanvulling op het pensioen.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 19:55 schreef rutger05 het volgende:
[..]
Ik ben benieuwd. Mensen met een klein kapitaaltje laten ze overigens niet echt met rust; net even rustig alles doorgelezen en ik zie dat voor de zorgtoeslag de vermogensgrens fors omlaag wordt getrokken naar het heffingsvrij vermogen. Ben je toevallig iemand die probeert te sparen voor de aankoop van een eigen huis, zoals veel jongeren of voor de oude dag, dan kan je zorgtoeslag al vrij snel kwijt raken als je een beetje goed in sparen bent.
De BOR (bedrijfsopvolgingregeling) wordt overigens in stand gelaten. Destijds is daar door het echt grote geld succesvol voor gelobbyd.
https://www.nrc.nl/nieuws(...)elf-regelde-a4189371
Dit is wel een redelijke samenvatting van de fiscale gevolgen: https://www.meijburg.nl/n(...)coalitieakkoord-2026quote:Op vrijdag 30 januari 2026 20:03 schreef capricia het volgende:
[..]
Zover was ik nog niet.
Leg de plannen eens uit, wbt de heffingskortingen?
En wat bedoel je met wie er voor op draait?
En dus kan je beter het geld belasten waar iemand geen reet voor heeft gedaan, dan het geld waar iemand hard voor heeft gewerkt of het geld waar iemand lang voor heeft gespaard.quote:
De mensen die in de hoogste schijf zitten krijgen nu al nauwelijks heffingskortingen meer. Dus het afschaffen ervan raakt deze groep niet.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 20:03 schreef capricia het volgende:
[..]
Zover was ik nog niet.
Leg de plannen eens uit, wbt de heffingskortingen?
En wat bedoel je met wie er voor op draait?
Heb ook gelezen dat ze van heffingskortingen af willen, zoals de arbeidskorting bijvoorbeeld.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 20:01 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Die heffingskortingen gaan eraan. Op het moment dat je bij de 49,5%-schijf komt zijn al die kortingen allemaal al afgebouwd. Mag jij raden wie er voor opdraait en wie niet.
De vraag is waarom, het is niet alsof dat geld verdampt ofzo. De kinderen en kleinkinderen van die erfgenamen profiteren er ook weer van.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 20:05 schreef Lichtloper het volgende:
[..]
En dus kan je beter het geld belasten waar iemand geen reet voor heeft gedaan, dan het geld waar iemand hard voor heeft gewerkt of het geld waar iemand lang voor heeft gespaard.
Als er nu alternatieven zijn zou het nog te begrijpen zijn maar buiten de stadscentra heb je gewoon een auto nodig.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 15:38 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Betaalbare mobiliteit is een van de pijlers van de individuele welvaart. Maar het is door politieke keuzes peperduur geworden. Energie idem.
De afbouw is progressief, als je bijvoorbeeld 70k per jaar bruto verdient, zit je al aan een marginale lastendruk van iets van 60-70%. Daarom levert meer werken netto ook amper iets op voor veel mensen.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 20:07 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Heb ook gelezen dat ze van heffingskortingen af willen, zoals de arbeidskorting bijvoorbeeld.
Maar die heffingskortingen wegen toch vooral zwaar voor lagere inkomens?
(Omdat ¤ 3000 heffingskorting op een inkomen van ¤ 30.000 zwaarder weegt dan voor een inkomen van ¤ 60.000 bijvoorbeeld).
nee niet van de arbeidskorting , juist nietquote:Op vrijdag 30 januari 2026 20:07 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Heb ook gelezen dat ze van heffingskortingen af willen, zoals de arbeidskorting bijvoorbeeld.
Maar die heffingskortingen wegen toch vooral zwaar voor lagere inkomens?
(Omdat ¤ 3000 heffingskorting op een inkomen van ¤ 30.000 zwaarder weegt dan voor een inkomen van ¤ 60.000 bijvoorbeeld).
Ik denk dat we inmiddels op het punt zijn gekomen dat elke versimpeling netto winst zal opleveren.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 20:11 schreef Hanca het volgende:
Alle heffingskortingen samenvoegen tot een (liefst uitkeerbare) algemene heffingskorting is trouwens een plan dat je in veel versimpelingen van het fiscale stelsel zief.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |