abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_111920509
12% van de Nederlandse bevolking heeft op dit moment een uitkering.
Dit betekent dat meer dan 1 miljoen Nederlanders een bijstandsuitkering, werkloosheidsuitkering of arbeidsongeschiktheidsuitkering ontvangen.
In dit blog wil ik het graag hebben over de bijstandsuitkering.

Een groot gedeelte van de mensen die een bijstandsuitkering ontvangt, krijgt dit naar mijn idee onterecht.
Veel mensen zijn gewoon te lui om te werken, krijgen alle subsidies en kunnen doen en laten waar ze zin in hebben. Dit vinden ze wel prima. Dat andere mensen hard moeten werken voor hun geld zal hun een zorg zijn, als zij hun geld maar lekker makkelijk binnen krijgen.

Voor gezinnen die een uitkering ontvangen wordt het hier in Nederland allemaal nog even gemakkelijker gemaakt. De gemeente heeft allerlei potjes en subsidies. Kinderen kunnen gratis op een sport, overal is korting op en zelfs de kinderopvang (die zij nauwelijks nodig zijn) wordt bijna compleet vergoed. Ze wonen vaak in de grootste huurwoningen met de meeste huursubsidie. Mensen die onterecht een uitkering ontvangen maken misbruik van de voorzieningen die de staat biedt en zorgen er voor dat andere mensen hier de dupe van worden.
De sollicitatieplicht die in het leven geroepen is voor mensen met een uitkering, levert ook niet veel op. Eerder solliciteerden de mensen met een uitkering op functies die zij toch niet konden bemachtigen om zo hun uitkering aan te houden.
Nu dit strenger gecontroleerd wordt is dit niet meer mogelijk. Maar dat maakt het uitkering trekken nog steeds niet onmogelijk, want een sollicitatie verpesten ze ook met gemak en bij een gesprekje met iemand die over de uitkering gaat zetten ze een zielig masker op.
Ik vind dat aanvragen voor een uitkering stopgezet zouden moeten worden en iedereen die een uitkering moet zorgen dat hij/zij een baan krijgt. Het zij tuintjes schoffelen of schoonmaakwerk, hoe dan ook er is altijd wel werk te vinden als je maar wil!

Er moet meer druk uitgeoefend worden op mensen die een uitkering ontvangen en zich niet 100% inzetten om een baan te bemachtigen.

Schrijnend is vooral dat sommige hardwerkende mensen/gezinnen, minder geld te besteden hebben dan mensen met een uitkering.
  woensdag 23 mei 2012 @ 12:14:42 #2
8252 mvdejong
Home is where the cat is.
pi_111920812
Je leeft blijkbaar in een roze gekleurd VVD-wolkje.
Sam the American Eagle : You, sir, are a demented, sick, degenerate, barbaric, naughty freako!
Alice Cooper : Why, thank you!
Sam the American Eagle : Freakos: One. Civilization: Zero.
  Moderator woensdag 23 mei 2012 @ 12:16:28 #3
9859 crew  Karina
Woman
pi_111920896
Ik lees heel veel aannames, maar geen bronnen...
Op donderdag 15 mei 2014 22:18 schreef sp3c het volgende:
niet zo tof doen
pi_111920910
Loesjes, graag actief mee gaan discussieren. We krijgen hier de laatste dagen nogal wat betoogjes waarna degene die ze gepost heeft zich niet meer laat zien. Dat is niet de bedoeling.
pi_111920922
Saai. De zoveelste met een zeer beperkt perspectief en kennis van zaken die zijn daaruit voortkomende kant noch wal rakende mening moet spuien.
Wat is dat toch. Hebben die mensen echt niet in de gaten hoe weinig ze van iets afweten of hoe beperkt hun perspectief is?
Als ik weet dat ik ergens niet genoeg vanaf weet of het grote plaatje niet goed genoeg ken dan hou ik mijn bek dicht zodat er ook geen verbale diarree uitkomt. Is deze houding niet populair meer tegenwoordig of is ie dat nooit geweest? Denk dat ik stiekem het antwoord al weet helaas....
pi_111920924
Te radicaal,

Iedereen met een uitkering zou verplicht moeten werken, desnoods vrijwilligers werk.
Maarja, zag laatste een reportage. Was een experiment, maar een paar mensen kwamen van de duizenden. Gadverdamme
  woensdag 23 mei 2012 @ 12:17:22 #7
26597 peasant
Vanneuh...Oh ja
pi_111920934
hoeveel mensen in de bijstand ken jij? of heb je gesproken voordat je tot dit inzicht kwam.
Tuurlijk zijn er mensen die er misbruik van maken. En die moeten aangepakt worden.
Alles is toxisch, het hangt af van de dosis.
  FOK!-Schrikkelbaas woensdag 23 mei 2012 @ 12:17:24 #8
2057 Tokus
whale oil beef hooked
pi_111920936
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 12:07 schreef Loesjes het volgende:
12% van de Nederlandse bevolking heeft op dit moment een uitkering.

Een groot gedeelte van de mensen die een bijstandsuitkering ontvangt, krijgt dit naar mijn idee onterecht.
Veel mensen zijn gewoon te lui om te werken, krijgen alle subsidies en kunnen doen en laten waar ze zin in hebben.
ok, als je dit claimt, dan wil ik ook cijfers horen. Hoeveel procent is "te lui om te werken" ? Wat is "een groot gedeelte" ?
Nothing lasts forever but the certainty of change
  woensdag 23 mei 2012 @ 12:18:01 #9
120887 padlarf
dagdag33 achtig
pi_111920964
Bijstand afschaffen en alle bijstandtrekkers zich voor 100% in laten zetten aan een baan te komen zijn 2 hele verschillende dingen.
Ok stelletje hokboeren
pi_111921227
erger is de top die miljoenen opstrijkt, onder het mom van marktconform salaris. maar ja, dat is niet echt populair onder de vvd.
en die miljoenensalarissen en bonussen merk je wel degelijk als werkend burger.

Oh ja, vergeet de prestigeprojecten van de ministers en ambtenaren niet, dat kost helemaal miljarden.
Dit bericht is goedgekeurd door de NSA en de NVD en andere opsporingsdiensten.
pi_111921232
quote:
7s.gif Op woensdag 23 mei 2012 12:16 schreef 99.999 het volgende:
Loesjes, graag actief mee gaan discussieren. We krijgen hier de laatste dagen nogal wat betoogjes waarna degene die ze gepost heeft zich niet meer laat zien. Dat is niet de bedoeling.
Vergelijk het gebruik van het woord "blog" bij W.Wiebel.
Zelfde sociale academie werkgroepje als W.Wiebel, vermoed ik. Wrs proberen ze te achterhalen in hoeverre er een draagvlak is (onder jongeren) voor uiterst utilitair gedachtegoed, hoewel ze het zelf zo niet zullen noemen. Ik schat een beetje in dat hun docent maatschappij leer verteld heeft dat de jeugd van tegenwoordig aardig aan het verrechtsen is oid.
I´m back.
pi_111921395
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 12:23 schreef Ryan3 het volgende:

[..]

Vergelijk het gebruik van het woord "blog" bij W.Wiebel.
Zelfde sociale academie werkgroepje als W.Wiebel, vermoed ik. Wrs proberen ze te achterhalen in hoeverre er een draagvlak is (onder jongeren) voor uiterst utilitair gedachtegoed, hoewel ze het zelf zo niet zullen noemen. Ik schat een beetje in dat hun docent maatschappij leer verteld heeft dat de jeugd van tegenwoordig aardig aan het verrechtsen is oid.
Wiebel heeft ons enige uitleg gegeven en doet ook leuk mee in discussies, dan is het prima. Maar enkel wat droppen en dan weer verdwijnen is niet de boedeling :P.
pi_111921549
De stelling doet me denken aan deze parodie van Hans Teeuwen:


Overigens moet TS niet vergeten dat een groot deel van de mensen met een arbeidsongeschiktheidsuitkering (deels) gewoon werken.

Bovendien worden er tegenwoordig strenge eisen gesteld bij het ontvangen van een WWB-uitkering. Zoals sollicitatieplicht en veelal ook verplichte reintegratie en/of leer- werktrajecten.

Bij onvoldoende inzet worden mensen onverbiddelijk gekort op de uitkering.
'De neiging rijke en machtige mensen te bewonderen, zelfs welhaast te aanbidden en mensen van arme of gewone komaf te verachten dan wel te negeren is de belangrijkste en meest universele oorzaak van de corruptie van ons morele besef' Adam Smith
pi_111921558
quote:
11s.gif Op woensdag 23 mei 2012 12:27 schreef 99.999 het volgende:

[..]

Wiebel heeft ons enige uitleg gegeven en doet ook leuk mee in discussies, dan is het prima. Maar enkel wat droppen en dan weer verdwijnen is niet de boedeling :P.
Zelfde modus operandi, bespeur ik nochtans. Zou me niet verbazen indien gaatwel ook tot de club behoort.
I´m back.
pi_111921698
Mijn god wat een onderbuikgevoelens weer. Ik stel voor dat we de AOW afschaffen. Dat gaat nog veel meer opleveren. Laat onze ouders maar doodverhongeren ofzo
pi_111921711
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 12:31 schreef Ryan3 het volgende:

[..]

Zelfde modus operandi, bespeur ik nochtans. Zou me niet verbazen indien gaatwel ook tot de club behoort.
Oh, zeker. Komt voort uit een opdracht bij een Hogeschool.
  woensdag 23 mei 2012 @ 12:38:53 #17
36858 Semisane
Iemand nog een koekje?
pi_111921830
Ja, ik denk dat je een veel prettigere maatschappij krijgt als je de bijstand af ga schaffen. Die mensen gaan dan natuurlijk netjes werken, want tja werkgevers zitten echt te wachten op ongemotiveerd personeel, dus die mensen worden met bosjes tegelijkertijd aangenomen, dat lijkt me duidelijk. Criminaliteits cijfers zullen wonderbaarlijk in één storten verwacht ik...waarom? Geen idee, gewoon omdat de bijstand niet meer bestaat. Nederland zal spontaan veranderen in een zonovergoten paradijs waar iedereen hand in hand en zingend over straat gaat.

Of zo iets dan. :')

Wellicht moeten mensen die denken dat het afschaffen van de bijstand hun (belasting)geld gaat besparen eens wat harder over het onderwerp na gaan denken.
Putting the Fun back into Fundamentally Wrong since 1975.
"Yes, of course, I knew you would volunteer, Mr. Feynman, but I was wondering if there would be anybody else."
pi_111921957
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 12:07 schreef Loesjes het volgende:
88% van de Nederlandse bevolking heeft op dit moment geen uitkering.
Dit betekent dat meer dan 1 ongeveer 9 miljoen Nederlanders een werken bijstandsuitkering, werkloosheidsuitkering of arbeidsongeschiktheidsuitkering ontvangen.
In dit blog wil ik het graag hebben over mensen die werken. de bijstandsuitkering.

Een groot gedeelte van de mensen die een bijstandsuitkering ontvangt, krijgt dit naar mijn idee onterecht, omdat ze niet kunnen werken, tussen banen zitten of omdat ze te oud zijn.
Veel Sommige mensen zijn gewoon te lui om te werken, krijgen alle subsidies en kunnen doen en laten waar ze zin in hebben omdat ze anders niet kunnen rondkomen. Dit vinden ze wel prima ze verschrikkelijk omdat ze zich de ganze dag vervelen. Dat andere mensen hard moeten werken voor hun geld zal hun een zorg zijn, als zij hun geld maar lekker makkelijk binnen krijgen.

Ik heb de je eerste alinea een klein beetje gewijzigd. Wellicht komt de rest nog :)

Maar wat is nu eigenlijk je punt behalve je eigen verzonnen mening hier neerkwakken?
Verder ben ik het wel met je eens hoor dat je mensen die KUNNEN werken geen permanente uitkering moet geven. Maar wil dit een kans van slagen krijgen in NL dan moeten er echt ontzettend veel dingen veranderen, zoals ontslagrecht, huizenmarkt, belastingen, etc.
Reason is not automatic, those who deny it cannot be conquered by it, Ayn Rand
Discuseren met domme mensen verlies ik omdat ik niet genoeg ervaring heb met dom lullen.
pi_111922021
Zeg dat tegen mijn schoonvader die op zijn 58e nergens meer aan de bak komt, en maar vrijwilligerswerk doet om in ieder geval bezig te blijven.
  woensdag 23 mei 2012 @ 12:44:29 #20
120887 padlarf
dagdag33 achtig
pi_111922029
Ik meen me te herinneren van mijn economielessen op de middelbare dat 0% werkeloosheid helemaal niet goed is voor de economie.
Ok stelletje hokboeren
pi_111922069
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 12:44 schreef padlarf het volgende:
Ik meen me te herinneren van mijn economielessen op de middelbare dat 0% werkeloosheid helemaal niet goed is voor de economie.
Klopt is ook zo. Want bij 0% werkloosheid is er per definitie een ontzettende schaarste aan mensen die dan alles kunnen eisen wat ze willen als beloning.
Reason is not automatic, those who deny it cannot be conquered by it, Ayn Rand
Discuseren met domme mensen verlies ik omdat ik niet genoeg ervaring heb met dom lullen.
  woensdag 23 mei 2012 @ 12:55:11 #22
33189 RM-rf
1/998001
pi_111922458
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 12:44 schreef padlarf het volgende:
Ik meen me te herinneren van mijn economielessen op de middelbare dat 0% werkeloosheid helemaal niet goed is voor de economie.
klopt, tot 2%-3% noemt men 'frictiewerkloosheid' en is een teken van een gezonde economische 'verandring' waarbij ook werknemers met enige regelmaat wisselen van baan, niet hardnekkig vast blijven zitten in een baan die hen niet bevalt omdat het economische risico van werkloosheid té groot is...

Een sociaal vangnet biedt zeer veel voordelen, juist ook voor bedrijven en werkenden; die des te meer van de stabiliteit profiteren die kan ontstaan door ook een lager 'economisch risico' bij burgers.

het grootste probleem echter van uitkeringen kan de 'uitkeringsval' zijn.... mensen die op een gegeven moment weinig meer te winnen hebben of zelfs voor werkgevers tot een groot 'bedrijfsrisico' worden wegens mogelijk mogelijk hogere premies als ze zulke mensen in dienst nemen (of als ze bv mensen met een arbeidsongeschiktheis-verleden in dienst nemen die misschien weer ziek worden, en weer in de WAO terechtkomen; dat kan ook voor werkgevers tot een boete leidden)...

Bij uitkeringen is volgens mij niet ens enkel de 'hoogte' hiervan het grootste probleem,
maar vooral een ingewikkeld en uitgebreid bureuacratisch systeem eromheen, wat soms ook niet als doel heeft die mensen wérkelijk weer aan het werk te helpen, maar liever hen 'hulpbehoevend' houdt (zeker bv van die ellenlange 'reintegratie-projecten hebben vaak meer eigenschap van 'bezighoudstherapie').
Een tweede probleem kan zijn dat mensen die een uitkering ontvangen, én daarnaast wel degelijk zelf aan de slag willen, mogelijk meer voordelen én inkomsten verliezen, bv als ze parttime aan het werk gaan om als zelfstandige aan de slag gaan...
de meerwaarde van activiteit kan dan laag zijn en juist zulke mensen die wel wilen, demotiveren (of aanzetten tot zwartwerk)
"Whatever you feel like: Life’s not one color, nor are you my only reader" - Ausonius, Epigrammata 25
pi_111923169
TS weet van toeten noch blazen.
  Forum Admin / Grootste Aanwinst 2022 woensdag 23 mei 2012 @ 13:13:20 #24
8731 crew  Netsplitter
#jesuisMasi
pi_111923350
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 13:09 schreef okiokinl het volgende:
TS weet van toeten noch blazen.
Hoop dat ze nog wat zich laat horen.
Zou goed zijn voor haar account.
OxygeneFRL-vrijdag 8 mei 2020 @ 08:52:59: Ik had een pleuris hekel aan je maar nu ik weet dat je tegen een vuurwerkverbod ben, hou ik van je.
  woensdag 23 mei 2012 @ 13:17:16 #25
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_111923533
Weer een pubertje dat wel even zal vertellen hoe de wereld in elkaar steekt?
Gebaseerd op het roze-bril-leventje bij papa en mama thuis die klagen dat ze 52% belasting moeten betalen en dat ze nou verdorie door de crisis het aantal skivakanties dit jaar moet beperkten tot één?

Je bent wel heel naïef en blind als je denkt dat iedereen in de bijstand aan het werk kan, al even afgezien van het feit dat er geen banen zijn om al die werklozen aan het werk te krijgen, zitten er ook nogal wat arbeidsongeschikten in de bijstand.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_111923817
Wat fijn dat er in zo'n korte tijd al zo veel reacties komen. Iedereen heeft zijn eigen mening en mijn mening heb ik hier neer gezet. Het hoeft niet zo te zijn dat iedereen het met me eens is.

Ik heb het niet over arbeidsongeschikte mensen, ik heb het over mensen die in de bijstand zitten die niet aan het werk gaan. Er zijn genoeg mensen die profiteren van de bijstand terwijl ze wel gewoon aan het werk kunnen.

Wel een beetje jammer dat mensen van te voren al conclusies trekken op dit forum en dingen zeggen over bijvoorbeeld ski vakanties. Wie zegt dat ik dat kan betalen en dat ik dat doe?

Ik ken genoeg mensen die in de bijstand zitten terwijl deze wel gewoon aan het werk kunnen, vandaar deze blog.
pi_111923854
quote:
99s.gif Op woensdag 23 mei 2012 12:16 schreef Karina het volgende:
Ik lees heel veel aannames, maar geen bronnen...
Ik lees iets over een blog maar zie er geen.
pi_111923946
Wat een trieste mensen toch die meteen hier halve betogen neerzetten als eerste topic ik zou zegen mods doe eens wat kloonchecks en verwijder al deze propagandisten (welke er waarschijnlijk maar 1 zal zijn)
  woensdag 23 mei 2012 @ 13:28:04 #29
120887 padlarf
dagdag33 achtig
pi_111924041
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 13:23 schreef Loesjes het volgende:
Wat fijn dat er in zo'n korte tijd al zo veel reacties komen. Iedereen heeft zijn eigen mening en mijn mening heb ik hier neer gezet. Het hoeft niet zo te zijn dat iedereen het met me eens is.

Ik heb het niet over arbeidsongeschikte mensen, ik heb het over mensen die in de bijstand zitten die niet aan het werk gaan. Er zijn genoeg mensen die profiteren van de bijstand terwijl ze wel gewoon aan het werk kunnen.

Wel een beetje jammer dat mensen van te voren al conclusies trekken op dit forum en dingen zeggen over bijvoorbeeld ski vakanties. Wie zegt dat ik dat kan betalen en dat ik dat doe?

Ik ken genoeg mensen die in de bijstand zitten terwijl deze wel gewoon aan het werk kunnen, vandaar deze blog.
Als je serieus genomen wilt worden moet je met cijfers komen
Ok stelletje hokboeren
pi_111924224
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 13:23 schreef Loesjes het volgende:
Wat fijn dat er in zo'n korte tijd al zo veel reacties komen. Iedereen heeft zijn eigen mening en mijn mening heb ik hier neer gezet. Het hoeft niet zo te zijn dat iedereen het met me eens is.

Ik heb het niet over arbeidsongeschikte mensen, ik heb het over mensen die in de bijstand zitten die niet aan het werk gaan. Er zijn genoeg mensen die profiteren van de bijstand terwijl ze wel gewoon aan het werk kunnen.

Wel een beetje jammer dat mensen van te voren al conclusies trekken op dit forum en dingen zeggen over bijvoorbeeld ski vakanties. Wie zegt dat ik dat kan betalen en dat ik dat doe?

Ik ken genoeg mensen die in de bijstand zitten terwijl deze wel gewoon aan het werk kunnen, vandaar deze blog.
Dat wordt vaak gezegd, dat mensen genoeg mensen kennen met een (bijstands)uitkering terwijl zij gewoon aan het werk zouden kunnen, en vaak wordt hen dit dan verweten, en gezien als eigen schuld of zelfs als parisiteren.

Maar je kunt veelal aan de buitenkant niet zien waarom iemand niet aan het werk komt, iemand kan door zijn leeftijd ook lastig aan een nieuwe baan komen bijvoorbeeld, buiten zijn eigen inzet om, of anderzins door problemen die niet direct zichtbaar zijn.

Daarnaast is luieren in de Bijstand er echt niet meer bij met al die reintegratie- en verplichte werktrajecten tegenwoordig. Bovendien zijn uitkeringsgerechtigden verplicht te solliciteren en werk te accepteren.

Imo dus een érg kortzichtige stelling, en iemand van de opleiding MWD zou beter moeten weten.
'De neiging rijke en machtige mensen te bewonderen, zelfs welhaast te aanbidden en mensen van arme of gewone komaf te verachten dan wel te negeren is de belangrijkste en meest universele oorzaak van de corruptie van ons morele besef' Adam Smith
pi_111924286
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 13:32 schreef Tomatenboer het volgende:

[..]

Dat wordt vaak gezegd, dat mensen genoeg mensen kennen met een (bijstands)uitkering terwijl zij gewoon aan het werk zouden kunnen, en vaak wordt hen dit dan verweten, en gezien als eigen schuld of zelfs als parisiteren.

Maar je kunt veelal aan de buitenkant niet zien waarom iemand niet aan het werk komt, iemand kan door zijn leeftijd ook lastig aan een nieuwe baan komen bijvoorbeeld, buiten zijn eigen inzet om.

Daarnaast is luieren in de Bijstand er echt niet meer bij met al die reintegratie- en verplichte werktrajecten tegenwoordig. Bovendien zijn uitkeringsgerechtigden verplicht te solliciteren en werk te accepteren.

Imo dus een érg kortzichtige stelling, en iemand van de opleiding MWD zou beter moeten weten.
Yeah right, maak dat de kat wijs.

http://www.elsevier.nl/we(...)vangers-niet-aan.htm

[ Bericht 5% gewijzigd door #ANONIEM op 23-05-2012 13:33:47 ]
pi_111924384
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 13:33 schreef Scorpie het volgende:

[..]

Yeah right, maak dat de kat wijs.

http://www.elsevier.nl/we(...)vangers-niet-aan.htm
Uitzonderingen houdt je altijd, neemt niet weg dat er niets onjuist is aan wat ik zojuist postte.

Overigens is Bijstandsfraude een ander onderwerp. Ik heb het over re-activeringstrajecten en verplichtingen, die inmiddels gebruikelijk zijn in ALLE gemeenten.
'De neiging rijke en machtige mensen te bewonderen, zelfs welhaast te aanbidden en mensen van arme of gewone komaf te verachten dan wel te negeren is de belangrijkste en meest universele oorzaak van de corruptie van ons morele besef' Adam Smith
  woensdag 23 mei 2012 @ 13:40:43 #33
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_111924642
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 13:23 schreef Loesjes het volgende:
Wat fijn dat er in zo'n korte tijd al zo veel reacties komen. Iedereen heeft zijn eigen mening en mijn mening heb ik hier neer gezet. Het hoeft niet zo te zijn dat iedereen het met me eens is.

Ik heb het niet over arbeidsongeschikte mensen, ik heb het over mensen die in de bijstand zitten die niet aan het werk gaan. Er zijn genoeg mensen die profiteren van de bijstand terwijl ze wel gewoon aan het werk kunnen.

Wel een beetje jammer dat mensen van te voren al conclusies trekken op dit forum en dingen zeggen over bijvoorbeeld ski vakanties. Wie zegt dat ik dat kan betalen en dat ik dat doe?

Ik ken genoeg mensen die in de bijstand zitten terwijl deze wel gewoon aan het werk kunnen, vandaar deze blog.
Je denkt dat die combinatie niet bestaat? Er zitten ook mensen die arbeidsongeschikt zijn in de bijstand.

Ik snap dat "ik ken genoeg mensen die in de bijstand zitten die aan het werk kunnen" geroep eigenlijk niet zo.... wat voor omgeving leef je dan in?
Ten eerste ken ik niemand die in de bijstand zit, ten tweede denk ik niet dat als een bekende van mij in de bijstand zou zitten dat hij/zij dan niet zijn best zou doen er zsm uit te komen, want de kans dat ze van een bijstandsuitkering kunnen rondkomen is vrijwel nihil.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_111925085
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 13:40 schreef Leandra het volgende:

[..]

Je denkt dat die combinatie niet bestaat? Er zitten ook mensen die arbeidsongeschikt zijn in de bijstand.

Ik snap dat "ik ken genoeg mensen die in de bijstand zitten die aan het werk kunnen" geroep eigenlijk niet zo.... wat voor omgeving leef je dan in?
Ten eerste ken ik niemand die in de bijstand zit, ten tweede denk ik niet dat als een bekende van mij in de bijstand zou zitten dat hij/zij dan niet zijn best zou doen er zsm uit te komen, want de kans dat ze van een bijstandsuitkering kunnen rondkomen is vrijwel nihil.
Gaat het in dit voorbeeld niet meer om de mensen die (bij wijze van spreken) na hun studie meteen in de bijstand komen en daar hun levensstijl op hebben aangepast?
Mensen die gemiddeld/modaal verdienden en die dan in de bijstand komen, zullen het ongetwijfeld zwaarder hebben, maar dan wel weer gemotiveerder om weer aan een baan te geraken. (wat je al zei)
Sometimes it seems like lately, I just don't know. Better sit back and go, with the flow.
  woensdag 23 mei 2012 @ 13:56:01 #35
149454 GSbrder
Les extrêmes se touchent
pi_111925301
Afschaffen is wel wat radicaal, een bijstandsgerechtigde van 58 krijg je dan ook niet aan een baan, maar werkverschaffingsprojecten i.c.m. een lagere uitkering kosten, vrees ik, meer dan het huidige. Hier moeten we ook gewoon pragmatisch in zijn.

Wel ben ik voor een versimpeling. Een alles-in-één uitkering in plaats van 10 potjes. En een uitkering in natura als je in de schuldsanering terecht komt of niet met het geld kan omgaan.
Power is a lot like real estate, it's all about location, location, location.
The closer you are to the source, the higher your property value.
  woensdag 23 mei 2012 @ 13:57:37 #36
79665 Gewoonik
Streng maar rechtvaardig
pi_111925369
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 13:23 schreef Loesjes het volgende:

Ik ken genoeg mensen die in de bijstand zitten terwijl deze wel gewoon aan het werk kunnen, vandaar deze blog.
Daar geloof ik dus geen zak van.
Met vriendelijke groet,
Gewoonik
  woensdag 23 mei 2012 @ 13:59:49 #37
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_111925473
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 13:50 schreef mjh487 het volgende:

[..]

Gaat het in dit voorbeeld niet meer om de mensen die (bij wijze van spreken) na hun studie meteen in de bijstand komen en daar hun levensstijl op hebben aangepast?
Mensen die gemiddeld/modaal verdienden en die dan in de bijstand komen, zullen het ongetwijfeld zwaarder hebben, maar dan wel weer gemotiveerder om weer aan een baan te geraken. (wat je al zei)
Ik heb geen flauw idee waar het volgens TS in dit voorbeeld over gaat, eigenlijk ga ik er vanuit dat TS denkt dat mensen in de bijstand sowieso niet verder gekomen zijn dan 7 jaar VMBO en van die voortuinmensen zijn;



En ik heb toch niet de indruk dat iedere bijstandstrekker van dit type is, maar goed, misschien zijn wijken met voortuinmensen de habitat van TS, en dan weet TS het uiteraard beter.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_111925722
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 13:23 schreef Loesjes het volgende:
Wat fijn dat er in zo'n korte tijd al zo veel reacties komen. Iedereen heeft zijn eigen mening en mijn mening heb ik hier neer gezet. Het hoeft niet zo te zijn dat iedereen het met me eens is.

Ik heb het niet over arbeidsongeschikte mensen, ik heb het over mensen die in de bijstand zitten die niet aan het werk gaan. Er zijn genoeg mensen die profiteren van de bijstand terwijl ze wel gewoon aan het werk kunnen.

Wel een beetje jammer dat mensen van te voren al conclusies trekken op dit forum en dingen zeggen over bijvoorbeeld ski vakanties. Wie zegt dat ik dat kan betalen en dat ik dat doe?

Ik ken genoeg mensen die in de bijstand zitten terwijl deze wel gewoon aan het werk kunnen, vandaar deze blog.
Cijfers willen we horen! Hoewel ik weet dat ze op die hbo's geen hoge verwachtingen hebben van hun leerlingen ga je met het argument "ik ken genoeg mensen die..." echt geen goed cijfer halen voor je schoolwerkstukje. Zelfs geen genadezesje.
pi_111925989
quote:
Ik ken genoeg mensen die in de bijstand zitten terwijl deze wel gewoon aan het werk kunnen, vandaar deze blog.
Ik ken echt tig mensen die gestudeerd hebben aan de universiteit of die gepromoveerd zijn. Hierbij deel ik mede dat ruim 90% van de bevolking in NL aan de universiteit heeft gestudeerd of een dr. titel heeft. Dit kwak ik hier gewoon neer en het is waarheid, hoewel ik er geen bronnen bij vermeld, omdat die er niet zijn, omdat hetgeen ik schrijf onzin is.

En nu even on-topic: Hoe bepaal jij of iemand gewoon kan werken?
Reason is not automatic, those who deny it cannot be conquered by it, Ayn Rand
Discuseren met domme mensen verlies ik omdat ik niet genoeg ervaring heb met dom lullen.
pi_111926075
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 14:04 schreef Thomas B. het volgende:

[..]

Cijfers willen we horen! Hoewel ik weet dat ze op die hbo's geen hoge verwachtingen hebben van hun leerlingen ga je met het argument "ik ken genoeg mensen die..." echt geen goed cijfer halen voor je schoolwerkstukje. Zelfs geen genadezesje.
Nou als je aan inholland of windesheim heb gestudeerd dan red je het hiermee hoor :)
Reason is not automatic, those who deny it cannot be conquered by it, Ayn Rand
Discuseren met domme mensen verlies ik omdat ik niet genoeg ervaring heb met dom lullen.
  woensdag 23 mei 2012 @ 14:15:40 #41
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_111926192
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 14:13 schreef sjorsie1982 het volgende:

[..]

Nou als je aan inholland of windesheim heb gestudeerd dan red je het hiermee hoor :)
:D

En toen kwam TS in de echte wereld terecht, met een waardeloos diploma, wellicht hebben ze daar bij de sociale dienst wel begrip voor ;)
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_111926203
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 14:13 schreef sjorsie1982 het volgende:

[..]

Nou als je aan inholland of windesheim heb gestudeerd dan red je het hiermee hoor :)
*pikt nog maar eens een traantje weg over het hoger onderwijs in nederland ;(
Mooie vergelijking maak je trouwens :P
pi_111926316
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 13:23 schreef Loesjes het volgende:
Wat fijn dat er in zo'n korte tijd al zo veel reacties komen. Iedereen heeft zijn eigen mening en mijn mening heb ik hier neer gezet. Het hoeft niet zo te zijn dat iedereen het met me eens is.

Ik heb het niet over arbeidsongeschikte mensen, ik heb het over mensen die in de bijstand zitten die niet aan het werk gaan. Er zijn genoeg mensen die profiteren van de bijstand terwijl ze wel gewoon aan het werk kunnen.

Wel een beetje jammer dat mensen van te voren al conclusies trekken op dit forum en dingen zeggen over bijvoorbeeld ski vakanties. Wie zegt dat ik dat kan betalen en dat ik dat doe?

Ik ken genoeg mensen die in de bijstand zitten terwijl deze wel gewoon aan het werk kunnen, vandaar deze blog.
zucht, dus je bent tegen frauderen.
en dan zeggen dat de bijstand moet worden afgeschaft.

volgens mij zijn we hier wel weer uitgepraat.
  woensdag 23 mei 2012 @ 14:26:28 #44
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_111926592
Misschien beginnen met fraude harder aanpakken en eisen aanscherpen (wat overigens al flink gebeurt)?

Dan hoeven de werkelijke arbeidsongeschikten en gehandicapten tenminste niet meteen op straat te leven en uit een vuilnisbak te eten.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_111926774
er valt wel wat voor te zeggen om de arbeidsongeschikten gewoon een eigen uitkering te geven, ipv de bijstand. eigenlijk raar dat dat niet allang zo is.
  woensdag 23 mei 2012 @ 14:34:16 #46
321876 Cherna
Fuck the System
pi_111926882
Mijn god. Waar leren ze die onzin zoals TS omschrijft. Het word tijd dat die crisis voorbij is. Kan men weer helder gaan nadenken.
krik, krak, sjiemela, sjiemela, sjiemela
krik, krak, sjiemela, sjiemela
pi_111927610
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 14:30 schreef okiokinl het volgende:
er valt wel wat voor te zeggen om de arbeidsongeschikten gewoon een eigen uitkering te geven, ipv de bijstand. eigenlijk raar dat dat niet allang zo is.
Dat was vroeger wel het geval.
http://www.rijksoverheid.(...)W5lrACFcQKfAodlTM2rQ

Dan kan je makkelijker "soorten" uitkeringtrekkers afleiden en maatregelen treffen om het te verminderen, maar goed, die is afgeschaft voor nieuwe mensen.
Reason is not automatic, those who deny it cannot be conquered by it, Ayn Rand
Discuseren met domme mensen verlies ik omdat ik niet genoeg ervaring heb met dom lullen.
pi_111927662
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 14:26 schreef Perrin het volgende:
Misschien beginnen met fraude harder aanpakken en eisen aanscherpen (wat overigens al flink gebeurt)?

Dan hoeven de werkelijke arbeidsongeschikten en gehandicapten tenminste niet meteen op straat te leven en uit een vuilnisbak te eten.
Fraude aanpakken kost ook geld en als het meer kost dan dat het oplevert kan je het beter gewoon laten gaan.

Ik ben eigenlijk nog steeds benieuwd hoe de TS nu bepaalt wie er kan werken en wie niet. Ik ben namelijk ook van mening dat je niet permanent iemand een uitkering moet geven die wel kan werken.
Beter is het iemand te helpen naar werk en iemand een tijdslimiet te geven om ander werk te zoeken. Maar ja, dan moeten er eerst een aantal andere problemen worden opgelost, omdat mogelijk te maken, zoals het ontslagrecht, woningmarkt, etc.
Reason is not automatic, those who deny it cannot be conquered by it, Ayn Rand
Discuseren met domme mensen verlies ik omdat ik niet genoeg ervaring heb met dom lullen.
pi_111927712
Ah, de werkloosheid is opgelost, goed nieuws.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
  woensdag 23 mei 2012 @ 15:28:56 #50
8252 mvdejong
Home is where the cat is.
pi_111929049
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 13:23 schreef Loesjes het volgende:
Ik ken genoeg mensen die in de bijstand zitten terwijl deze wel gewoon aan het werk kunnen, vandaar deze blog.
Ze kunnen wel werken, ja, maar is er ook werk voor ze ? Het beleid van de CDA-gebaseerde kabinetten in de afgelopen 2 decennia is altijd geweest om zoveel mogelijk Nederlanders uit het arbeids-proces te halen, door te stimuleren dat werk werd verplaatst naar lage-lonen-landen, en vooral door "toegenomen arbeids-mobiliteit", waarvan Nederland een van de grote voorvechters is, en neerkomt op goedkope Oost-Europeanen die Nederlanders vervangen die duurder zouden zijn. De crisis, en met name de manier waarop die door het ex-kabinet werd aangegrepen om hun stokpaardjes in volle galop te berijden, versterkte dit effect, en nu hebben we het Kunduz-effect, waarmee werkgevers het nog eventjes makkelijker wordt gemaakt om mensen eruit te trappen.
Sam the American Eagle : You, sir, are a demented, sick, degenerate, barbaric, naughty freako!
Alice Cooper : Why, thank you!
Sam the American Eagle : Freakos: One. Civilization: Zero.
pi_111929379
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 15:28 schreef mvdejong het volgende:

[..]

Ze kunnen wel werken, ja, maar is er ook werk voor ze ? Het beleid van de CDA-gebaseerde kabinetten in de afgelopen 2 decennia is altijd geweest om zoveel mogelijk Nederlanders uit het arbeids-proces te halen, door te stimuleren dat werk werd verplaatst naar lage-lonen-landen, en vooral door "toegenomen arbeids-mobiliteit", waarvan Nederland een van de grote voorvechters is, en neerkomt op goedkope Oost-Europeanen die Nederlanders vervangen die duurder zouden zijn. De crisis, en met name de manier waarop die door het ex-kabinet werd aangegrepen om hun stokpaardjes in volle galop te berijden, versterkte dit effect, en nu hebben we het Kunduz-effect, waarmee werkgevers het nog eventjes makkelijker wordt gemaakt om mensen eruit te trappen.
Net kwam een oud collega van mij langs die met de vut is, zijn broer 59 werkte bij de IT's (failliet vorig jaar) als telefoonman, hij kon nu aan de slag bij een telemarketingbedrijf voor 8.1 euro per uur. Dat gaat zo'n oude baas dus ook niet doen, die blijft dan ook lekker in zijn uitkeringsituatie zitten.

Maar werkgevers maar klagen dat ze zo weinig personeel kunnen vinden, op zjin engels hebben ze daar een mooie uitdrukking voor: if you pay peanuts you get monkeys .
  woensdag 23 mei 2012 @ 15:40:23 #52
321876 Cherna
Fuck the System
pi_111929513
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 15:37 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Net kwam een oud collega van mij langs die met de vut is, zijn broer 59 werkte bij de IT's (failliet vorig jaar) als telefoonman, hij kon nu aan de slag bij een telemarketingbedrijf voor 8.1 euro per uur. Dat gaat zo'n oude baas dus ook niet doen, die blijft dan ook lekker in zijn uitkeringsituatie zitten.

Maar werkgevers maar klagen dat ze zo weinig personeel kunnen vinden, op zjin engels hebben ze daar een mooie uitdrukking voor: if you pay peanuts you get monkeys .
+1
krik, krak, sjiemela, sjiemela, sjiemela
krik, krak, sjiemela, sjiemela
pi_111929835
TS heeft gelijk. Er is in Nederland ook helemaal geen crisis want er is een vangnet van jewelste. Iedereen die een beetje nadenkt en zinnige keuzes maakt kan het hier ook zonder baan prima redden!
PWBF
pi_111930027
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 14:30 schreef okiokinl het volgende:
er valt wel wat voor te zeggen om de arbeidsongeschikten gewoon een eigen uitkering te geven, ipv de bijstand. eigenlijk raar dat dat niet allang zo is.
Dat was ook zo, maar dat hebben ze afgeschaft. En terecht ook. Ik ben nog altijd steeds verbaasd in onze organisatie hoe zieke mensen plotseling weer beter zijn als hun 2 jaar WIA er bijna op zit en de bijstand in zicht komt.
PWBF
pi_111930087
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 15:47 schreef Nielsch het volgende:
TS heeft gelijk. Er is in Nederland ook helemaal geen crisis want er is een vangnet van jewelste. Iedereen die een beetje nadenkt en zinnige keuzes maakt kan het hier ook zonder baan prima redden!
Idd je gaat naar het park en legt daar een moestuintje aan. :D
pi_111930240
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 15:53 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Idd je gaat naar het park en legt daar een moestuintje aan. :D
Nee je gaat naar de gemeente en vraagt daar alle subsidies aan (sportsubsidie, kledingsubsidie, computersubsidie, kinderopvangsubsidie en ga zo nog maar eventjes door). Je gaat naar de belastingdienst en vraagt daar alle toeslagen aan. Je gaat naar je huurvereniging en vraagt daar een sociale huurwoning aan. Vervolgens drop je de kinderen 5 dagen per week op de opvang (toch gratis, want de gemeente betaalt) en klus je desnoods nog een dag of 2 zwart bij. Of niet natuurlijk want die kinderbijslag is ook genoeg om bier van te kopen.
PWBF
pi_111930556
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 12:23 schreef longinus het volgende:
erger is de top die miljoenen opstrijkt, onder het mom van marktconform salaris.
Dus iemand die legaal een miljoenensalaris opstrijkt is een groter probleem dan iemand die ten onrechte een uitkering ontvangt?

In welk universum is dat precies?

quote:
maar ja, dat is niet echt populair onder de vvd.
Bij iedereen met gezonde hersenen niet.

quote:
en die miljoenensalarissen en bonussen merk je wel degelijk als werkend burger.
Jij denkt dat je meer merkt van tientallen die miljoenen vangen dan van honderdduizenden die 10K vangen?

10 * 10 mio = 100 mio.

100.000 * 10.000 = 1.000 mio. (overigens: sociale zekerheid in totaal kost in NL maar liefst 169 miljard euro (peiljaar 2009), 55 miljard daarvan gaat niet naar ouderdom, ziekte/gezondheidszorg, bron: CBS).

Waarbij aangetekend dat die miljarden vanuit de algemene middelen komen en die honderden miljoenen uit de zak van de beleggers.

quote:
Oh ja, vergeet de prestigeprojecten van de ministers en ambtenaren niet, dat kost helemaal miljarden.
Maar minder dan 55 miljard, nietwaar?
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
pi_111930785
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 12:07 schreef Loesjes het volgende:
12% van de Nederlandse bevolking heeft op dit moment een uitkering.
Dit betekent dat meer dan 1 miljoen Nederlanders een bijstandsuitkering, werkloosheidsuitkering of arbeidsongeschiktheidsuitkering ontvangen.
In dit blog wil ik het graag hebben over de bijstandsuitkering.

Een groot gedeelte van de mensen die een bijstandsuitkering ontvangt, krijgt dit naar mijn idee onterecht.
Veel mensen zijn gewoon te lui om te werken, krijgen alle subsidies en kunnen doen en laten waar ze zin in hebben. Dit vinden ze wel prima. Dat andere mensen hard moeten werken voor hun geld zal hun een zorg zijn, als zij hun geld maar lekker makkelijk binnen krijgen.

Voor gezinnen die een uitkering ontvangen wordt het hier in Nederland allemaal nog even gemakkelijker gemaakt. De gemeente heeft allerlei potjes en subsidies. Kinderen kunnen gratis op een sport, overal is korting op en zelfs de kinderopvang (die zij nauwelijks nodig zijn) wordt bijna compleet vergoed. Ze wonen vaak in de grootste huurwoningen met de meeste huursubsidie. Mensen die onterecht een uitkering ontvangen maken misbruik van de voorzieningen die de staat biedt en zorgen er voor dat andere mensen hier de dupe van worden.
De sollicitatieplicht die in het leven geroepen is voor mensen met een uitkering, levert ook niet veel op. Eerder solliciteerden de mensen met een uitkering op functies die zij toch niet konden bemachtigen om zo hun uitkering aan te houden.
Nu dit strenger gecontroleerd wordt is dit niet meer mogelijk. Maar dat maakt het uitkering trekken nog steeds niet onmogelijk, want een sollicitatie verpesten ze ook met gemak en bij een gesprekje met iemand die over de uitkering gaat zetten ze een zielig masker op.
Ik vind dat aanvragen voor een uitkering stopgezet zouden moeten worden en iedereen die een uitkering moet zorgen dat hij/zij een baan krijgt. Het zij tuintjes schoffelen of schoonmaakwerk, hoe dan ook er is altijd wel werk te vinden als je maar wil!
Dit is net iets teveel onzin om separaat aan te pakken... Ik volsta derhalve met dat het onzin is, de onderbouwing daarvan zag ik her en der al terug in dit draadje.

quote:
Er moet meer druk uitgeoefend worden op mensen die een uitkering ontvangen en zich niet 100% inzetten om een baan te bemachtigen.
Dat ben ik met je eens, maar om dan maar iedereen met een bijstandsuitkering dan maar zonder inkomen te laten zitten is een dom idee.

quote:
Schrijnend is vooral dat sommige hardwerkende mensen/gezinnen, minder geld te besteden hebben dan mensen met een uitkering.
Dat is een feit, maar de logische conclusie is dan dat je daar iets aan moet doen en niet de bijstand gewoon maar afschaffen.

Als jouw fiets een lekke band heeft gooi je deze neem ik aan ook niet weg om weer een nieuwe te kopen...
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
pi_111933317
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 15:51 schreef Nielsch het volgende:

[..]

Dat was ook zo, maar dat hebben ze afgeschaft. En terecht ook. Ik ben nog altijd steeds verbaasd in onze organisatie hoe zieke mensen plotseling weer beter zijn als hun 2 jaar WIA er bijna op zit en de bijstand in zicht komt.
waarom terecht? en er bestaat een verschil tussen fraudeurs en arbeids ongeschikten. of denk je dat je voorbeeld aantoond dat dat hetzelfde is?
  woensdag 23 mei 2012 @ 17:38:15 #60
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_111934932
Tja TS je komt met een heleboel generieke beschuldigingen aan grote groepen mensen. Kun je die ook hard maken. Toon jij eerst eens aan dat iedere persoon die een uitkering heeft per se een fraudeur is.
  woensdag 23 mei 2012 @ 17:45:05 #61
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_111935201
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 13:23 schreef Loesjes het volgende:
Wat fijn dat er in zo'n korte tijd al zo veel reacties komen. Iedereen heeft zijn eigen mening en mijn mening heb ik hier neer gezet. Het hoeft niet zo te zijn dat iedereen het met me eens is.

Ik heb het niet over arbeidsongeschikte mensen, ik heb het over mensen die in de bijstand zitten die niet aan het werk gaan. Er zijn genoeg mensen die profiteren van de bijstand terwijl ze wel gewoon aan het werk kunnen.

Wel een beetje jammer dat mensen van te voren al conclusies trekken op dit forum en dingen zeggen over bijvoorbeeld ski vakanties. Wie zegt dat ik dat kan betalen en dat ik dat doe?

Ik ken genoeg mensen die in de bijstand zitten terwijl deze wel gewoon aan het werk kunnen, vandaar deze blog.
Nee het is niet slechts jouw mening. Jij beweert gewoon zaken die bijzonder dubieus zijn en gebruikt drogredeneringen.

Ik ken ook een hoop mensen die werkloos zijn en dat uitermate kut vinden. Die willen wel aan het werk maar komen er niet tussen omdat ze ouder zijn bijvoorbeeld. Bovendien is een crisis niet zonder gevolgen.
  Overall beste user 2022 woensdag 23 mei 2012 @ 18:39:45 #62
3928 Ulx
you aint no punk you punk
pi_111937326
Mooi. Werkloosheid opgelost. Vraag naar arbeiders is groter dan het aanbod. Omhoog met de lonen dus.
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
pi_111937463
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 12:07 schreef Loesjes het volgende:

Een groot gedeelte van de mensen die een bijstandsuitkering ontvangt, krijgt dit naar mijn idee onterecht.
Veel mensen zijn gewoon te lui om te werken, krijgen alle subsidies en kunnen doen en laten waar ze zin in hebben. Dit vinden ze wel prima. Dat andere mensen hard moeten werken voor hun geld zal hun een zorg zijn, als zij hun geld maar lekker makkelijk binnen krijgen.

Wie van mening is dat dit onzin is is naief. Ik ben het in elk geval niet, gegarandeerd dat er luie donders zijn die met graagte van gratis geld leven.
Desalniettemin vind ik het bovenstaande zonder cijfermatige onderbouwing wilderiaanse stemmingmakerij. En als er maar genoeg mensen meehuilen met deze verhalen komen we vanzelf in een situatie waarin kwetsbare groepen pechvogels onder een brug moeten gaan wonen. Daar pas ik voor, daar zijn we met zijn allen te rijk voor om dat te laten gebeuren.
-
pi_111939134
Bijstand heeft volgens mij niets te maken met werken of niet maar het is een sociaal vangnet om armoede te voorkomen. Naar mijn mening moet het een uitkering op minimumniveau zijn om te voorkomen dat mensen verhongeren of moeten stelen of bedelen. Zelfs mensen die niet willen werken moeten wat mij betreft recht op bijstand hebben, dat is beter dan ze te dwingen te "werken" en dan de werkgever, collega's en klanten met hun opzadelen. Je moet misbruik en zwart werken aanpakken maar verder is het prima. Zolang iemand in de bijstand geen enorme spaarrekening kan opbouwen moeten ze elke cent weer uitgeven aan mensen die wel werken, het meeste geld van de bijstand staat aan het einde van de maand op de bankrekening van iemand anders.
pi_111939343
Ah het beschimpen van de slachtoffers van de crisis is weer begonnen. Zo te zien zijn VVD adepten weer bezig leugens te verspreiden over mensen die uitgekotst worden in de ratrace of die door de door het rechtse kabinet verneukte economie op straat komen.

De OP is een grote verzameling van leugens en verdraaiingen. Door types als jij TS, moeten hele gezinnen straks op straat leven. Wat een egocentrische mentaliteit.
pi_111939575
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 17:38 schreef Hexagon het volgende:
Tja TS je komt met een heleboel generieke beschuldigingen aan grote groepen mensen. Kun je die ook hard maken. Toon jij eerst eens aan dat iedere persoon die een uitkering heeft per se een fraudeur is.
Misschien moeten we er maar gewoon mee ophouden. Wij D66'ers zijn niet opgewassen tegen dat generieke, fact-free politics.
pi_111939705
@TS: denk jij soms dat je naar de eerste beste UWV kantoor kan gaan, een uitkering kan aanvragen én het nog zomaar kan krijgen?

Tuurlijk heb je er van die Tokkie uitkeringstrekkers tussen zitten, maar er zijn zat mensen die graag zouden willen werken, maar óf gewoon geen baan kan vinden óf arbeidsongeschikt is. Want een uitkering is leuk voor eventjes, maar naast dat het geen vetpot is, vervelen mensen zich ook af. Je kan ook niet bijverdienen, want dat wordt dan weer afgetrokken van je uitkering.
Vrijwilligerswerk is ook niet overal beschikbaar.

quote:
Ik vind dat aanvragen voor een uitkering stopgezet zouden moeten worden en iedereen die een uitkering moet zorgen dat hij/zij een baan krijgt. Het zij tuintjes schoffelen of schoonmaakwerk, hoe dan ook er is altijd wel werk te vinden als je maar wil!
Ik ben wel benieuwd als jij na je studie geen werk kan vinden en daarom maar krijgt te horen: 'Ga dan achter een raam staan! Er is altijd wel werk te vinden :') :')
pi_111939812
Weer zo iemand die zich blijkbaar speciaal registreert voor huiswerkhulp bij een betoog, het begint een plaag te worden in het subforum politiek. Zolang zoveel mensen de trollen voeden blijven ze komen. ;)
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
pi_111943532
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 19:20 schreef Arolsen het volgende:
Ah het beschimpen van de slachtoffers van de crisis is weer begonnen. Zo te zien zijn VVD adepten weer bezig leugens te verspreiden over mensen die uitgekotst worden in de ratrace of die door de door het rechtse kabinet verneukte economie op straat komen.

De OP is een grote verzameling van leugens en verdraaiingen. Door types als jij TS, moeten hele gezinnen straks op straat leven. Wat een egocentrische mentaliteit.
Moet jij nu echt de eerste steen werpen aangaande leugens?
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
  woensdag 23 mei 2012 @ 20:54:10 #70
183259 Fockker
Victim of Changes
pi_111944153
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 13:23 schreef Loesjes het volgende:
Wat fijn dat er in zo'n korte tijd al zo veel reacties komen.
En omdat te vertellen heb je je speciaal vandaag aangemeld?
Ik zou zeggen TROLL-ALERT!
Stelen mag niet. De overheid duldt geen concurrentie.
Security Matters
  woensdag 23 mei 2012 @ 21:09:33 #71
222927 Lurf
All you need is Lurf
pi_111944971
De bijstand zie ik meer als een vorm van beschaving. Het is in de eerste plaats een vangnet voor de mensen die anders echt in de problemen komen. En natuurlijk is het ergerlijk als er mensen zijn die dat vangnet als hangmat misbruiken. Maar omdat de bijstand niet volledig hufterproof is betekent dat nog niet dat het vangnet maar helemaal afgeschaft moet worden.

Waar ik wel moeite mee heb is het inkomensbeleid van gemeenten, via subsidies en vrijstellingen. Terwijl landelijk juist wordt geprobeerd om de armoedeval zo klein mogelijk te maken fietst het gemeentelijk inkomensbeleid daar dwars doorheen. Daar zou wat mij betreft wel wat aan gedaan mogen worden.
Never explain, never apologize.
pi_111945116
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 21:09 schreef Lurf het volgende:
De bijstand zie ik meer als een vorm van beschaving. Het is in de eerste plaats een vangnet voor de mensen die anders echt in de problemen komen. En natuurlijk is het ergerlijk als er mensen zijn die dat vangnet als hangmat misbruiken. Maar omdat de bijstand niet volledig hufterproof is betekent dat nog niet dat het vangnet maar helemaal afgeschaft moet worden.

Waar ik wel moeite mee heb is het inkomensbeleid van gemeenten, via subsidies en vrijstellingen. Terwijl landelijk juist wordt geprobeerd om de armoedeval zo klein mogelijk te maken fietst het gemeentelijk inkomensbeleid daar dwars doorheen. Daar zou wat mij betreft wel wat aan gedaan mogen worden.
Wat bedoel je met het inkomensbeleid van gemeenten? Ik heb juist het idee dat zij degene zijn die het meest moeten boeten voor rijksbezuinigingen omdat de nationale overheid allerlei zaken op hen afwentelt zonder dat zij daarvoor gecompenseerd worden in de vorm van een ruimer budget. Integendeel, ook op hun budget wordt zwaar beknibbeld.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 23-05-2012 21:12:49 ]
  woensdag 23 mei 2012 @ 22:27:02 #73
297051 schaal_9
Caissière B
pi_111949334
Wat vaak wordt vergeten is dat mensen met een bijstandsuitkering gewoon moeten werken, in steeds meer gemeenten voor 32 uur per week - voor hun uitkering, dus beneden het wettelijk minimumloon. En, wat belangrijker is, zonder werknemersrechten. Tegenspraak wordt namelijk lang niet altijd getolereerd.
Eindoordeel: je gaat boven de gestelde eisen uit.
  donderdag 24 mei 2012 @ 00:06:16 #74
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_111955290
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 19:25 schreef Thomas B. het volgende:

[..]

Misschien moeten we er maar gewoon mee ophouden. Wij D66'ers zijn niet opgewassen tegen dat generieke, fact-free politics.
Tja als de goede mensen niets doen...
pi_111957360
quote:
Wat bedoel je met het inkomensbeleid van gemeenten? Ik heb juist het idee dat zij degene zijn die het meest moeten boeten voor rijksbezuinigingen omdat de nationale overheid allerlei zaken op hen afwentelt zonder dat zij daarvoor gecompenseerd worden in de vorm van een ruimer budget. Integendeel, ook op hun budget wordt zwaar beknibbeld.
Dat is toch ook hetgeen achter het controversiële wetsvoorstel Werken naar vermogen zit? De gemeentes een budget geven voor uitkeringen maar een kleiner budget dan wat ze nodig hebben gezien het huidige aantal uitkeringen en de bevoegdheid om minder uit te keren (bijv. mensen overhevelen van Wajong naar bijstand).
Gek genoeg doet de overheid nog steeds alsof het een feit is dat deze wet er komt, google maar eens met de naam van dit wetsvoorstel. De realiteit is dat dit wetsvoorstel nog niet is aangenomen en dat met de val van het kabinet Rutte I het zeer twijfelachtig is dat die er gaat komen. Het is over de verkiezingen heengetiild en momenteel ziet het er zeker niet naar uit dat er geen voldoende grote partij (of meer dan 1!) in de coalitie zit na de verkiezingen.
Je zou dan toch verwachten dat de overheid die website inactief maakt. Het geeft m.i. aan hoe verschrikkelijk arrogant Rutte I was, er al van uitgaan dat een wetsvoorstel wordt aangenomen voordat het is aangenomen. Voortvarend noemen ze dat.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
pi_111957365
Sufkut ben je.
pi_111957412
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 22:27 schreef schaal_9 het volgende:
Wat vaak wordt vergeten is dat mensen met een bijstandsuitkering gewoon moeten werken, in steeds meer gemeenten voor 32 uur per week - voor hun uitkering, dus beneden het wettelijk minimumloon. En, wat belangrijker is, zonder werknemersrechten. Tegenspraak wordt namelijk lang niet altijd getolereerd.
Dat dus, de gemiddelde gemeentelijke plantsoenendienst bestaat voor 90% uit te werk gestelde bijstandstrekkers.
  donderdag 24 mei 2012 @ 07:54:20 #78
297051 schaal_9
Caissière B
pi_111958280
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 20:42 schreef DS4 het volgende:

[..]

Moet jij nu echt de eerste steen werpen aangaande leugens?
Niet iedereen wil of kan 60-70 uur per week werken.
Eindoordeel: je gaat boven de gestelde eisen uit.
pi_111958418
quote:
3s.gif Op donderdag 24 mei 2012 02:22 schreef Piet_Piraat het volgende:

[..]

Dat dus, de gemiddelde gemeentelijke plantsoenendienst bestaat voor 90% uit te werk gestelde bijstandstrekkers.
En terecht.
pi_111958421
quote:
0s.gif Op donderdag 24 mei 2012 07:54 schreef schaal_9 het volgende:

[..]

Niet iedereen wil of kan 60-70 uur per week werken.
Alsof dat nodig is om in Nederland jezelf te kunnen redden :')
  donderdag 24 mei 2012 @ 08:13:17 #81
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_111958464
quote:
0s.gif Op donderdag 24 mei 2012 08:08 schreef Scorpie het volgende:

[..]

En terecht.
Alleen een beetje vervelend voor mensen die al jaren bij de plantsoenendienst werkten, die zijn ineens boventallig geworden, of ze worden voor bijstandstrekkers aangezien terwijl ze wellicht nog nooit een uitkering gehad hebben...
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  donderdag 24 mei 2012 @ 09:22:29 #82
297051 schaal_9
Caissière B
pi_111959741
quote:
10s.gif Op donderdag 24 mei 2012 08:09 schreef Scorpie het volgende:

[..]

Alsof dat nodig is om in Nederland jezelf te kunnen redden :')
Voor menig VVD-stemmer is het wel het neusje van de zalm.
Eindoordeel: je gaat boven de gestelde eisen uit.
pi_111960090
quote:
1s.gif Op donderdag 24 mei 2012 08:13 schreef Leandra het volgende:

[..]

Alleen een beetje vervelend voor mensen die al jaren bij de plantsoenendienst werkten, die zijn ineens boventallig geworden, of ze worden voor bijstandstrekkers aangezien terwijl ze wellicht nog nooit een uitkering gehad hebben...
Voor mij zijn het gewoon mensen die bij de plantsoenendienst werken. Iemand anders wil dat onderscheid graag maken.
  donderdag 24 mei 2012 @ 10:09:39 #84
3542 Gia
User under construction
pi_111960723
Zo jammer dat TS niet ingaat op vragen.
Hij/zij noemt de OP zelfs een blog.

Ontneemt mij de zin om hierover te discussieren.
pi_111960827
quote:
0s.gif Op donderdag 24 mei 2012 08:08 schreef Scorpie het volgende:

[..]

En terecht.
Het is een tikkeltje verwarrend. Als jij als Bijstandstrekker dagelijks de gemeentelijke struikjes onder handen neemt, dan ben je in wezen ook niet werkloos. Dan ben je gewoon een medewerker van de plantsoendienst.
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
pi_111961447
quote:
0s.gif Op donderdag 24 mei 2012 07:54 schreef schaal_9 het volgende:

Niet iedereen wil of kan 60-70 uur per week werken.
Van mij hoeft niemand zoveel te werken, integendeel.

Ik vind wel dat 40 uur werken geëist mag worden om in je eigen levensonderhoud te voorzien (eigenlijk vind ik 45 uur logischer, omdat velen aantonen dat 9 uur op een dag werken prima kan en twee vrije dagen is ook mooi). Maar zolang als jij in je eigen levensonderhoud voorziet, dan heb ik (lees: de maatschappij) niets te eisen aangaande het aantal uur dat jij werkt. Als jij in een half uur per maand voldoende kan verdienen om je broek op te houden: prima.
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
pi_111961497
quote:
1s.gif Op donderdag 24 mei 2012 08:13 schreef Leandra het volgende:

of ze worden voor bijstandstrekkers aangezien terwijl ze wellicht nog nooit een uitkering gehad hebben...
Nou en?

Is het hebben van een bijstandsuitkering dan iets om je voor te schamen? Ik bedoel: voor sommigen is dat zo, maar dat geldt toch niet voor iedereen in de bijstand?
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
pi_111961560
quote:
0s.gif Op donderdag 24 mei 2012 10:35 schreef DS4 het volgende:

[..]

Van mij hoeft niemand zoveel te werken, integendeel.

Ik vind wel dat 40 uur werken geëist mag worden om in je eigen levensonderhoud te voorzien (eigenlijk vind ik 45 uur logischer, omdat velen aantonen dat 9 uur op een dag werken prima kan en twee vrije dagen is ook mooi). Maar zolang als jij in je eigen levensonderhoud voorziet, dan heb ik (lees: de maatschappij) niets te eisen aangaande het aantal uur dat jij werkt. Als jij in een half uur per maand voldoende kan verdienen om je broek op te houden: prima.
Ik heb een contract voor 40 uur per week, maar werk meestal 45-50 uur. Die overuren krijg ik echter niet uitbetaald.
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
pi_111961883
quote:
0s.gif Op donderdag 24 mei 2012 10:38 schreef KoosVogels het volgende:

Ik heb een contract voor 40 uur per week, maar werk meestal 45-50 uur. Die overuren krijg ik echter niet uitbetaald.
Dat is dan vaak omdat het salaris zodanig is dat het voldoende is voor die 45-50 uur die je in de praktijk werkt.

Zo werkt dat ook in de advocatuur. Je moet 40 uur schrijven (al dan niet declarabel, hoewel het overgrote deel van die uren natuurlijk declarabel moeten zijn, tenzij je een specifieke functie hebt waarbij declarabele uren minder tellen). Daarnaast heb je nog vakoverleg in de avonduren en kantoorbesprekingen. En er wordt van je verwacht dat je in je vrije tijd literatuur bijhoudt en voorbereidt voor vakoverleg.

Dan zit je toch al snel aan 60 uur. En vaak dit je gewoon zondag op kantoor te klussen... Maar ik vond dat eigenlijk altijd wel een leuke dag. Geen file's, gezellige club mensen, niet te vroeg beginnen en tussendoor is er altijd wel iemand in om even te dollen. En ok... soms ontaarde dat in een alcoholfestijn, werd het een latertje en was het kantoor dan weer verbouwd op de maandagochtend, maar dat zijn gewoon mooie herinneringen geworden... ;)
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
pi_111961961
Ik klaag ook niet hoor :P
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
pi_111962170
quote:
0s.gif Op donderdag 24 mei 2012 10:48 schreef KoosVogels het volgende:
Ik klaag ook niet hoor :P
Heel goed!
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
pi_111962856
Ik wil best wel werken hoor als je me nou even geschikte werk plek zoekt vanwege me handicap ?
Nee ? dacht ik al.......
  donderdag 24 mei 2012 @ 11:16:48 #93
177582 Ryon
Alle neuzen naar rechts
pi_111962996
quote:
0s.gif Op donderdag 24 mei 2012 10:36 schreef DS4 het volgende:

[..]

Nou en?

Is het hebben van een bijstandsuitkering dan iets om je voor te schamen? Ik bedoel: voor sommigen is dat zo, maar dat geldt toch niet voor iedereen in de bijstand?
Ja, een bijstandsuitkering is een gigantische diskwalificatie. Het is een laatste redmiddel. Als jij echt niets kan zal de samenleving bijspringen. Mensen kijken je met de nek aan, ambtenaren denken (vaak ook terecht trouwens) dat je achterlijk bent en zo word je ook behandeld etc. Dit terwijl je als platsoendienstmedewerker (zonder traject!) gewoon een zelfstandig bestaan hebt opgebouwd. Beetje vervelend als mensen je dan als iemand met een taakstraf of met een uitkering beschouwen wanneer je gewoon je werk doet.

Moet ik erbij zeggen dat de meeste gemeentes een vrij 'strenge' selectie kennen als je komt sollicitieren voor platsdoendienst. Je bent soms bij het hebben afgerond van een middelbare school al overgekwalificeerd.

Niet iedereen in de bijstand zal zich natuurlijk de hele dag lopen te schamen. Sommige beschikken niet eens over het cognitieve vermogen om te kunnen beseffen wat er gaande is. Maar mensen met een klein beetje zelfreflectie (en dat is toch wel de overgrote meerderheid) beseffen wel dat zij maatschappelijk gezien zijn uitgespeeld/ hebben gefaald.

[ Bericht 0% gewijzigd door Ryon op 24-05-2012 11:24:52 ]
For every complex problem there is an answer that is clear, simple, and wrong.
--
Mijn meningen zijn gewoon feiten. Ik heb gelijk en anderen hebben ongelijk - TB / Ryon
pi_111963117
Ben ik het niet mee eens. Uitgaande van dat je er niets aan kan doen, hetgeen voor velen natuurlijk geldt.
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
  donderdag 24 mei 2012 @ 11:34:26 #95
177582 Ryon
Alle neuzen naar rechts
pi_111963768
quote:
0s.gif Op donderdag 24 mei 2012 11:19 schreef DS4 het volgende:
Ben ik het niet mee eens. Uitgaande van dat je er niets aan kan doen, hetgeen voor velen natuurlijk geldt.
Die zitten niet in de bijstand maar in bijvoorbeeld de Wajong of WIA vanwege een arbeidsbeperking. Mensen die een beroep doen op de bijstand hebben nergens anders recht op (want kunnen gewoon functioneren) maar zijn simpelweg niet capabel genoeg om een zelfstandig inkomen te verwerven.

Mensen gooien de uitkeringen (zoals WW, WIA, WIJ en bijstand) al snel op een hoop (steuntrekkers) maar er zit een groot verschil tussen wanneer je ergens recht op hebt. De beleving is ook heel anders.
For every complex problem there is an answer that is clear, simple, and wrong.
--
Mijn meningen zijn gewoon feiten. Ik heb gelijk en anderen hebben ongelijk - TB / Ryon
pi_111965150
TS durft zich denk ik hier niet meer te vertonen.... :W
Reason is not automatic, those who deny it cannot be conquered by it, Ayn Rand
Discuseren met domme mensen verlies ik omdat ik niet genoeg ervaring heb met dom lullen.
  donderdag 24 mei 2012 @ 12:22:34 #97
205222 betyar
Egyedül vagyunk
pi_111965621
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 15:51 schreef Nielsch het volgende:

[..]

Dat was ook zo, maar dat hebben ze afgeschaft. En terecht ook. Ik ben nog altijd steeds verbaasd in onze organisatie hoe zieke mensen plotseling weer beter zijn als hun 2 jaar WIA er bijna op zit en de bijstand in zicht komt.
:? 2 jaar WIA?

Heb je enig idee waar je over brabbelt?
  donderdag 24 mei 2012 @ 12:23:20 #98
205222 betyar
Egyedül vagyunk
pi_111965645
Maar geen commentaar van TS, dit topic kan in de kliko?
pi_111966041
Jammer, want ik ben wel benieuwd hoe die nu bepaalt wie er kan werken en wie niet. Want blijkbaar heeft hij/zij die criteria wel als hij/zij zulke uitspraken doet.
Reason is not automatic, those who deny it cannot be conquered by it, Ayn Rand
Discuseren met domme mensen verlies ik omdat ik niet genoeg ervaring heb met dom lullen.
  donderdag 24 mei 2012 @ 13:07:04 #100
37300 StarGazer
Anesthetize
pi_111967224
quote:
0s.gif Op donderdag 24 mei 2012 12:22 schreef betyar het volgende:

[..]

:? 2 jaar WIA?

Heb je enig idee waar je over brabbelt?
Waarschijnlijk bedoelt hij ZW. Maar goed, ben je voor 35 % of meer afgekeurd krijg je daarna WIA en zo niet heb je vaak nog recht op WW.
'Wish I was old and a little sentimental'
Porcupine Tee - Normal
pi_111967785
quote:
0s.gif Op donderdag 24 mei 2012 11:34 schreef Ryon het volgende:

[..]

Die zitten niet in de bijstand maar in bijvoorbeeld de Wajong of WIA vanwege een arbeidsbeperking. Mensen die een beroep doen op de bijstand hebben nergens anders recht op (want kunnen gewoon functioneren) maar zijn simpelweg niet capabel genoeg om een zelfstandig inkomen te verwerven.

Mensen gooien de uitkeringen (zoals WW, WIA, WIJ en bijstand) al snel op een hoop (steuntrekkers) maar er zit een groot verschil tussen wanneer je ergens recht op hebt. De beleving is ook heel anders.
niet waar, er zitten velen arbeidsongeschikten in de bijstand.
grappig trouwens,. hoeveel arbeidsongeschikten in de bijstand zitten, dat is niet bekend. niet te geloven toch.. dat wordt niet eens onderzocht, die mensen wondern gewoon in het afvoerputje gegooid.

[ Bericht 9% gewijzigd door okiokinl op 24-05-2012 13:25:12 ]
pi_111969191
quote:
0s.gif Op donderdag 24 mei 2012 11:34 schreef Ryon het volgende:

Die zitten niet in de bijstand maar in bijvoorbeeld de Wajong of WIA vanwege een arbeidsbeperking.
Echt niet allemaal hoor.
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
  donderdag 24 mei 2012 @ 14:15:24 #103
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_111969910
quote:
0s.gif Op donderdag 24 mei 2012 11:34 schreef Ryon het volgende:
[..]
Die zitten niet in de bijstand maar in bijvoorbeeld de Wajong of WIA vanwege een arbeidsbeperking.
Nee, Wajong alleen als je voor je 18de al langdurig ziek of gehandicapt was, of voor je 30ste langdurig ziek of gehandicapt wordt en het jaar voor je ziek/gehandicapt werd tenminste 6 maanden een opleiding volgde.
Wia is een werknemersverzekering, je komt er alleen voor in aanmerking als je ziek/gehandicapt wordt terwijl je in loondienst bent.

Als je dus ziek wordt terwijl je niet in loondienst was, en niet studeerde in het jaar voor je ziek werd dan krijg je geen Wajong of Wia.

Voorbeeld; Karel en Anja wonen samen, ze werken allebei fulltime; Karel krijgt het door een fysiek probleem op het werk steeds moeilijker en besluit parttime te gaan werken (op eigen initiatief, zonder ziekmelding), Anja verdient immers meer dan voldoende.
Anja komt Peter met z'n snelle Audi tegen en ziet wel in dat Karel het nooit meer voor elkaar gaat krijgen dat hij met zo'n kekke bak thuiskomt en Anja smeert hem met Peter.

Daar zit Karel dan alleen, parttime baan omdat fulltime fysiek vrijwel niet mogelijk is, en een inkomen dat lager is dan bijstand.... dan moet Karel dus bij de sociale dienst aankloppen voor een aanvulling op z'n inkomen, die aanvulling heet bijstand.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  donderdag 24 mei 2012 @ 14:55:00 #104
177582 Ryon
Alle neuzen naar rechts
pi_111971349
Mijn excuses, ik bedoelde net even iets anders dan de post wellicht lijkt te suggereren.
quote:
0s.gif Op donderdag 24 mei 2012 13:19 schreef okiokinl het volgende:

[..]

niet waar, er zitten velen arbeidsongeschikten in de bijstand.
grappig trouwens,. hoeveel arbeidsongeschikten in de bijstand zitten, dat is niet bekend. niet te geloven toch.. dat wordt niet eens onderzocht, die mensen wondern gewoon in het afvoerputje gegooid.
Ik wil niet zeggen dat je als (gedeeltelijk) arbeidsongeschikt niet in de bijstand kan komen. Dat kan prima, aangezien de bijstand een 'afvoerputje' is waar mensen een aanspraak op kunnen doen om uiteenlopende redenen. Dat bedoelde ik ook te zeggen met 'laatste redmiddel'. Als het niet lukt, om wat voor reden dan ook, klop je bij de gemeente aan.
quote:
0s.gif Op donderdag 24 mei 2012 14:15 schreef Leandra het volgende:

[..]

Nee, Wajong alleen als je voor je 18de al langdurig ziek of gehandicapt was, of voor je 30ste langdurig ziek of gehandicapt wordt en het jaar voor je ziek/gehandicapt werd tenminste 6 maanden een opleiding volgde.
Wia is een werknemersverzekering, je komt er alleen voor in aanmerking als je ziek/gehandicapt wordt terwijl je in loondienst bent.

Als je dus ziek wordt terwijl je niet in loondienst was, en niet studeerde in het jaar voor je ziek werd dan krijg je geen Wajong of Wia.
Dat weet ik. Over het algemeen is ziek worden/gewond raken de reden waarom mensen stoppen met werken. Uitzonderingen daargelaten. Als mensen werkeloos thuis zaten en niet meer aan de bak kunnen komen is er al het een en ander mis.
quote:
Voorbeeld; Karel en Anja wonen samen, ze werken allebei fulltime; Karel krijgt het door een fysiek probleem op het werk steeds moeilijker en besluit parttime te gaan werken (op eigen initiatief, zonder ziekmelding), Anja verdient immers meer dan voldoende.
Anja komt Peter met z'n snelle Audi tegen en ziet wel in dat Karel het nooit meer voor elkaar gaat krijgen dat hij met zo'n kekke bak thuiskomt en Anja smeert hem met Peter.

Daar zit Karel dan alleen, parttime baan omdat fulltime fysiek vrijwel niet mogelijk is, en een inkomen dat lager is dan bijstand.... dan moet Karel dus bij de sociale dienst aankloppen voor een aanvulling op z'n inkomen, die aanvulling heet bijstand.
In dit geval was 'grappig' genoeg de WIA de uitkomst geweest voor Karel en je zou zelfs kunnen zeggen bijna voor hem bedacht. Toen hij merkte dat hij fysieke klachten kreeg die hem ongeschikt maakte voor het fulltime werken had hij een ziektemelding moeten doen. Los van de problemen met zijn vrouw daarna en alle ellende die hem verder nog in zijn leven zou overkomen, had hem dat ook op zijn werk toen al in een gunstigere positie gebracht en het latere beroep op de bijstand overbodig gemaakt. Met een beetje speculatie was zijn vrouw er dan wellicht niet eens vandoor gegaan, maar dat terzijde.

Dit bedoel ik nogmaals met de bijstand als laatste redmiddel: er is een heleboel fout gegaan wanneer men daar een beroep op moet doen. Het gevoel van schaamte en onmacht is om (o.a) die reden dan ook daadwerkelijk wel bij een groot deel van de bijstandsgerechtigden aanwezig. Vanuit die positie is de bijstand ook een groter stigma dan bijv. de WIA.

Dus om nogmaals terug te komen op de eerder gestelde vraag van DS4: Ja, het is vervelend om als bijstandstrekker gezien te worden.
For every complex problem there is an answer that is clear, simple, and wrong.
--
Mijn meningen zijn gewoon feiten. Ik heb gelijk en anderen hebben ongelijk - TB / Ryon
  donderdag 24 mei 2012 @ 14:57:43 #105
205222 betyar
Egyedül vagyunk
pi_111971456
quote:
1s.gif Op donderdag 24 mei 2012 13:07 schreef StarGazer het volgende:

[..]

Waarschijnlijk bedoelt hij ZW. Maar goed, ben je voor 35 % of meer afgekeurd krijg je daarna WIA en zo niet heb je vaak nog recht op WW.
Juist.
pi_111971522
quote:
7s.gif Op donderdag 24 mei 2012 14:55 schreef Ryon het volgende:
Dus om nogmaals terug te komen op de eerder gestelde vraag van DS4: Ja, het is vervelend om als bijstandstrekker gezien te worden.
Ik hanteer altijd dat ik mij slechts hoef te schamen voor hetgeen ik gedaan heb, of gelaten heb, voor zover ik anders had kunnen handelen.

Misschien is dat vreemd...
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
  donderdag 24 mei 2012 @ 15:12:58 #107
177582 Ryon
Alle neuzen naar rechts
pi_111972013
quote:
0s.gif Op donderdag 24 mei 2012 14:59 schreef DS4 het volgende:

[..]

Ik hanteer altijd dat ik mij slechts hoef te schamen voor hetgeen ik gedaan heb, of gelaten heb, voor zover ik anders had kunnen handelen.

Misschien is dat vreemd...
Niet echt. Maar bijvoorbeeld incontinente ouderen (we kennen ze allemaal waarschijnlijk wel) die nog bij hun verstand zijn kunnen er bijster weinig aan doen dat het regelmatig mis gaat, ze kunnen niet anders handelen omdat te voorkomen. Toch is de schaamte (en soms ook het verdriet) daadwerkelijk aanwezig.

Als het wat verder van je af staat ben je sneller geneigd om daar wat makkelijker over te denken (boeie, ik ben oud, accepte, ik laat de zuster of een familielid de zooi wel opruimen of 'oh, geen inkomen, boeie ik vraag wel even een aanvulling aan') dan als je daadwerkelijk in die positie zit. Ongetwijfeld dat er een groot aantal mensen zijn die ook daadwerkelijk die houding dan hebben, maar voor het grootste gedeelte niet.

Wat betreft het afvoerputje:
Een deel van wat in de bijstand zit kan ook bijster weinig. Niet omdat ze een aandoening of een beperking hebben (wellicht laag IQ), maar gewoon omdat je als ondernemer het zelfs niet aandurft om die mensen jouw pallets te laten sorteren, bang dat de boel gesloopt wordt. Ik zelf heb mij een aantal keer verbaasd over het feit dat die mensen instaat zijn om überhaupt te kunnen leven. Vervuilde huizen, ongezonde levensstijl (drie keer per dag pizza), normvervaging (zowel op seksueel als op maatschappelijk gebied) etc zorgt ervoor dat het moeilijke gevallen zijn.

Het is dan erg makkelijk om te zeggen: "Laat die eens aan de slag gaan!!111". Feit is wel dat de begeleiding en het werk (9 van de 10x bezigheidstherapie) ons dan veel meer geld kost dan elke maand een vast bedrag over te maken en te hopen dat die lui de vijftig niet halen.
For every complex problem there is an answer that is clear, simple, and wrong.
--
Mijn meningen zijn gewoon feiten. Ik heb gelijk en anderen hebben ongelijk - TB / Ryon
  donderdag 24 mei 2012 @ 15:14:29 #108
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_111972075
quote:
0s.gif Op donderdag 24 mei 2012 14:59 schreef DS4 het volgende:

[..]

Ik hanteer altijd dat ik mij slechts hoef te schamen voor hetgeen ik gedaan heb, of gelaten heb, voor zover ik anders had kunnen handelen.

Misschien is dat vreemd...
Aan de ene kant heb je gelijk, maar.... als bepaalde functies vrijwel alleen maar vervuld worden door bijvoorbeeld mensen met een taakstraf of uitkeringstrekkers, dan kijkt men er al snel tegenaan van "daar staat weer zo'n klaploper".
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_111972470
quote:
0s.gif Op donderdag 24 mei 2012 15:12 schreef Ryon het volgende:

Niet echt. Maar bijvoorbeeld incontinente ouderen (we kennen ze allemaal waarschijnlijk wel) die nog bij hun verstand zijn kunnen er bijster weinig aan doen dat het regelmatig mis gaat, ze kunnen niet anders handelen omdat te voorkomen. Toch is de schaamte (en soms ook het verdriet) daadwerkelijk aanwezig.
Misschien ben ik wel schaamteloos... ;)

Toch denk ik dat we als maatschappij eens wat minder moeten neerkijken op anderen. Iedereen heeft wel zijn probleemgevallen... ;)
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
pi_111972538
quote:
0s.gif Op donderdag 24 mei 2012 15:14 schreef Leandra het volgende:

Aan de ene kant heb je gelijk, maar.... als bepaalde functies vrijwel alleen maar vervuld worden door bijvoorbeeld mensen met een taakstraf of uitkeringstrekkers, dan kijkt men er al snel tegenaan van "daar staat weer zo'n klaploper".
Ik maak er af en toe een praatje mee. Ik vind het wel fijn dat ze dat werk doen. Misschien moeten we dat allemaal eens af en toe doen, dan is er ook wat meer begrip over en weer. Ook ten aanzien van die persoon die daar met een taakstraf staat... Alsof je dan meteen uitschot bent... Wat een onzin.

(maar ik weet dat we makkelijk elkaar afrekenen op foutjes...) ;)
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
  donderdag 24 mei 2012 @ 15:33:13 #111
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_111972733
Ik ken de heren van de plantsoenendienst bij mij in het dorp ook gewoon allemaal, maar die werken er al tig jaar, en bij ons zijn het nog geen taakstraffers of uitkeringstrekkers die aan het werk gezet zijn, en ik zou het vooral vervelend voor ze vinden als ze hun baan kwijt zouden raken aan mensen die eigenlijk niet willen, of die met hun baan gestraft worden.
Helemaal als anderen dan ook nog eens denken dat zij dus mensen zijn die te werk gesteld zijn, terwijl ze al 20 jaar bij de plantsoenendienst werken.

En nee, iets hogers is niet haalbaar voor ze.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_111972867
Je hoeft mij het niveau niet uit te leggen, dat merk je wel als je met ze spreekt. Maar tsjonge, wat zijn die mensen blij met wat positieve aandacht. Doen ze ineens je heg knippen omdat ze toch daar bezig waren... (ok, het was iets te laag geknipt, maar de gedachte erachter was goed...) ;)
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
  donderdag 24 mei 2012 @ 15:41:51 #113
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_111973025
Het is dus heel nuttig dat die mensen, die kennelijk wel een drive hebben en niet maar linea recta de bijstand ingerold zijn (al dan niet aangespoord door familie) gewoon een volwaardige baan hebben.
Hoe zinvol is het dan dat ze hun baan kwijtraken aan mensen voor wie dat werk een straf is, of die de drive niet hebben om te werken, en al 12 jaar bijstand achter de rug hebben?
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_111973046
quote:
0s.gif Op donderdag 24 mei 2012 15:12 schreef Ryon het volgende:

Het is dan erg makkelijk om te zeggen: "Laat die eens aan de slag gaan!!111". Feit is wel dat de begeleiding en het werk (9 van de 10x bezigheidstherapie) ons dan veel meer geld kost dan elke maand een vast bedrag over te maken en te hopen dat die lui de vijftig niet halen.
staat wel tegenover dat een deel van die mensen opknapt als ze wat te doen hebben en met wat begeleiding een veel beter leven gaan leiden. er is altijd een groep die helemaal niet wil en niks voor elkaar krijgt maar dan kom je of uit op psychische probleemgevallen, of op fraudeurs. met IQ heeft het weinig te maken, je moet namelijk behoorlijk slim zijn om tussen al de mazen van het net heen toch lekker niks te blijven doen. en slimme mensen kunnen ook een stoornis hebben.
pi_111974537
quote:
0s.gif Op donderdag 24 mei 2012 15:41 schreef Leandra het volgende:
Het is dus heel nuttig dat die mensen, die kennelijk wel een drive hebben en niet maar linea recta de bijstand ingerold zijn (al dan niet aangespoord door familie) gewoon een volwaardige baan hebben.
Hoe zinvol is het dan dat ze hun baan kwijtraken aan mensen voor wie dat werk een straf is, of die de drive niet hebben om te werken, en al 12 jaar bijstand achter de rug hebben?
Ik denk dat het wat al te simpel is om te denken dat iedereen in de bijstand niet blij kan zijn als ze wat om handen krijgen, maar het inwisselen is inderdaad een slechte zaak.
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
  donderdag 24 mei 2012 @ 16:29:13 #116
374569 Hanako
Russian car imports BV.
pi_111974754
quote:
0s.gif Op donderdag 24 mei 2012 15:26 schreef DS4 het volgende:

[..]

Misschien ben ik wel schaamteloos... ;)

Toch denk ik dat we als maatschappij eens wat minder moeten neerkijken op anderen. Iedereen heeft wel zijn probleemgevallen... ;)
Dat zal niet snel gebeuren kan ik je vertellen :N
pi_111974796
quote:
0s.gif Op donderdag 24 mei 2012 16:29 schreef Hanako het volgende:

Dat zal niet snel gebeuren kan ik je vertellen :N
Dat ben ik met je eens. Maar goed, ik kan iig mijzelf veranderen. En ook ik oordeel wel eens te snel en te gemakkelijk.
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
  donderdag 24 mei 2012 @ 16:36:26 #118
374569 Hanako
Russian car imports BV.
pi_111975041
quote:
0s.gif Op donderdag 24 mei 2012 16:30 schreef DS4 het volgende:

[..]

Dat ben ik met je eens. Maar goed, ik kan iig mijzelf veranderen. En ook ik oordeel wel eens te snel en te gemakkelijk.
Ik heb een wajong toch probeer ik gewoon aan het werk te blijven vanaf het begin al in het reguliere bedrijfsleven. Maar juist door al de vooroordelen waar je mee om je oren word gemept heb ik vaak genoeg zoals nu want weer op zoek naar een nieuwe baan. Gewoon thuis te blijven want echt zowel werkgever als collega's met hun vooroordelen altijd daar word je ook niet vrolijk van.

Voor werkgever ben je lekker goedkoop en doe je toch wel wat hij van je verlangt waar je collega's je zien als een gevaar want stel als werkgever nog meer van die goedkope krachten aanneemt uit de wajong...
pi_111977423
quote:
0s.gif Op donderdag 24 mei 2012 16:36 schreef Hanako het volgende:

Ik heb een wajong toch probeer ik gewoon aan het werk te blijven
Hulde. Heb ik veel meer respect voor dan iemand die een mooi baantje heeft, maar een arbeidsethos van "aanwezigheidsplicht en meer niet".

En dat het lastig is geloof ik graag. Maar ik heb dus veel respect voor dat je het niet opgeeft maar gewoon het beste er van maakt. Want dat is uiteindelijk waar je trots op moet zijn: niet zozeer het eindresultaat, maar dat je er uit hebt gehaald wat er in zit.
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
pi_111977858
het verschil met het minimum loon moet gewoon vele malen groter worden. Nu is er geen drijfveer om te werken.
Tevens moeten mensen die hier langdurig gebruik van maken verplicht worden niet te roken en geen alcohol te nuttigen. (ik snap nooit waar ze dat geld vandaan halen)
:]
pi_111978086
quote:
0s.gif Op donderdag 24 mei 2012 17:47 schreef wootahH het volgende:
het verschil met het minimum loon moet gewoon vele malen groter worden. Nu is er geen drijfveer om te werken.

In theorie heb je gelijk. Maar de praktijk is zo lastig omdat je uitkeringen niet zo ver kan verlagen dat de armoedeval verdwijnt zonder dat men te weinig heeft om rond te kunnen komen en het minimumloon verhogen verslechtert de concurrentiepositie van Nederland...
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
  donderdag 24 mei 2012 @ 20:27:46 #122
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_111984314
Ik zou graag uitgebreider reageren maar ik heb geen zin om onderdeel te zijn van een 'onderzoek'.
Daarom alleen de opmerking dat het in ieders belang is dat er een sociaal vangnet is voor de mensen die echts eens pech hebben of die niet kunnen werken.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  donderdag 24 mei 2012 @ 20:31:29 #123
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_111984470
quote:
Als mensen werkeloos thuis zaten en niet meer aan de bak kunnen komen is er al het een en ander mis.
Is dat wel per definitie zo? Vanaf een bepaalde leeftijd kom je toch sowieso al veel moeilijker aan een vaste baan aangezien je dan duurder bent?
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  donderdag 24 mei 2012 @ 22:00:44 #124
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_111991853
Volgens mij is TS weer alweer gebannede kloon van phpmystyle
pi_111994575
quote:
0s.gif Op donderdag 24 mei 2012 17:47 schreef wootahH het volgende:
het verschil met het minimum loon moet gewoon vele malen groter worden. Nu is er geen drijfveer om te werken.
Tevens moeten mensen die hier langdurig gebruik van maken verplicht worden niet te roken en geen alcohol te nuttigen. (ik snap nooit waar ze dat geld vandaan halen)
zwart werken?
en als je zwart werkt, maakt het je geen reet uit of je uitkering 100 euro minder is. de enigen die daaronder lijden zijn de mensen die die bijstand ECHT nodig hebben.

ik ben dan ook voor het minimum loon verhogen. die concurentie positie kan de boom in, alsof je uberhaubt kan concurreren met echt lage loon landen. dat moet je niet eens willen.
pi_112003600
quote:
0s.gif Op donderdag 24 mei 2012 14:59 schreef DS4 het volgende:

[..]

Ik hanteer altijd dat ik mij slechts hoef te schamen voor hetgeen ik gedaan heb, of gelaten heb, voor zover ik anders had kunnen handelen.

Misschien is dat vreemd...
^O^
Onderschat nooit de kracht van domme mensen in grote groepen!
Der Irrsinn ist bei Einzelnen etwas Seltenes - aber bei Gruppen, Parteien, Völkern, Zeiten die Regel. (Friedrich Nietzsche)
  vrijdag 25 mei 2012 @ 01:04:48 #127
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_112004070
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 12:35 schreef Roellie80 het volgende:
Mijn god wat een onderbuikgevoelens weer. Ik stel voor dat we de AOW afschaffen. Dat gaat nog veel meer opleveren. Laat onze ouders maar doodverhongeren ofzo
nou we kunnen wel de bijstand en AOW samenvoegen en dat zie ik nog wel eens gebeuren
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_112004373
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 mei 2012 01:04 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

nou we kunnen wel de bijstand en AOW samenvoegen en dat zie ik nog wel eens gebeuren
Hoe zou jij dit dan voor je zien? AOW inclusief dezelfde (strenge) inkomens- en vermogenstoets bijvoorbeeld?

Ik ben overigens wel voorstander van het laten meebetalen door ouderen aan hun AOW indien ze een aanvullend pensioen hebben dat boven een bepaald bedrag uitkomt (hoe hoog dat dan zou moeten zijn daar ben ik voor mezelf nog niet uit). :P
'De neiging rijke en machtige mensen te bewonderen, zelfs welhaast te aanbidden en mensen van arme of gewone komaf te verachten dan wel te negeren is de belangrijkste en meest universele oorzaak van de corruptie van ons morele besef' Adam Smith
pi_112004447
Goed plan Loesje ts
Hopelijk steelt men dan eerst bij jouw familie!
Breken ze in bij jullie, at first, en slaan ze jullie hersens als eerste in, want je bent toch al achterlijk...zal inteelt zijn?
//Jij bent een user waar er meer van zouden moeten zijn, zhe devilll // Ik dacht dat je schreef Hitler ofzo//Huillie is mine!
pi_112004457
Even nog vragen waar die Loeser werkt...kunnen wij je ontslag aanvragen alvast en kan een ander je baantje innemen!
:)
Lijkt me de ultieme straf voor loeser
//Jij bent een user waar er meer van zouden moeten zijn, zhe devilll // Ik dacht dat je schreef Hitler ofzo//Huillie is mine!
  vrijdag 25 mei 2012 @ 07:09:35 #131
366229 Oldie57
Neoliberalisme Macht Frei
pi_112005672
Wat een krankzinnig slechte OP. Het typische gelul van een VVD'er die elke bijstandstrekker neerzet als een crimineel.
  vrijdag 25 mei 2012 @ 07:11:28 #132
366229 Oldie57
Neoliberalisme Macht Frei
pi_112005677
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 12:35 schreef Roellie80 het volgende:
Mijn god wat een onderbuikgevoelens weer. Ik stel voor dat we de AOW afschaffen. Dat gaat nog veel meer opleveren. Laat onze ouders maar doodverhongeren ofzo
Beter nog, iedereen die niet werkt (ontslagen, te ziek, te oud) een nekschot geven.
pi_112040925
Niet gelezen maar ik ben het eens met de titel. Hoe hard dat ook mag overkomen. Of puberaal. 8-)
pi_112042910
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 mei 2012 07:11 schreef Oldie57 het volgende:

[..]

Beter nog, iedereen die niet werkt (ontslagen, te ziek, te oud) een nekschot geven.
Precies waarom niet kan de regering veel bezuinigen!
Arbeidsbureaus...uwv's?
Al die klootzakjes in een uitkering en tegen de maurrrrrrrrr...
ja schiet ze neder!
En dan langzaam de rest van dit rare land.....

ieder die zonder werk komt meteen inspuiten met gif........

moet je ermee!
Toch?
Oei je moeder...ach Oldie ja jammer....tis nie anders?
Ja pa ook al? Tsssssssssss...nee maar werkeloos the shame!
Ja nee afschieten vind ik ook!
//Jij bent een user waar er meer van zouden moeten zijn, zhe devilll // Ik dacht dat je schreef Hitler ofzo//Huillie is mine!
pi_112042926
quote:
14s.gif Op zaterdag 26 mei 2012 00:36 schreef Ziba het volgende:
Niet gelezen maar ik ben het eens met de titel. Hoe hard dat ook mag overkomen. Of puberaal. 8-)
Mongolide...ja...klopt...je bent een mongool die moet ook....
Jij wel!
//Jij bent een user waar er meer van zouden moeten zijn, zhe devilll // Ik dacht dat je schreef Hitler ofzo//Huillie is mine!
pi_112043514
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 mei 2012 02:03 schreef zhe-devilll het volgende:

[..]

Mongolide...ja...klopt...je bent een mongool die moet ook....
Jij wel!
Daar is de bijstand voor uitgevonden.
pi_112043615
quote:
14s.gif Op zaterdag 26 mei 2012 00:36 schreef Ziba het volgende:
Niet gelezen maar ik ben het eens met de titel. Hoe hard dat ook mag overkomen. Of puberaal. 8-)
Zibadzjaan.! Ik had je wijzer gedacht. Dit is niet mooi van je.
Onderschat nooit de kracht van domme mensen in grote groepen!
Der Irrsinn ist bei Einzelnen etwas Seltenes - aber bei Gruppen, Parteien, Völkern, Zeiten die Regel. (Friedrich Nietzsche)
pi_112043678
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 mei 2012 02:55 schreef Kees22 het volgende:

[..]

Zibadzjaan.! Ik had je wijzer gedacht. Dit is niet mooi van je.
Wat zou jou dat aan de reet roesten, ben je soort wereldverbeteraar ofzo?
  zaterdag 26 mei 2012 @ 07:10:01 #139
366229 Oldie57
Neoliberalisme Macht Frei
pi_112044197
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 mei 2012 02:02 schreef zhe-devilll het volgende:

[..]

Precies waarom niet kan de regering veel bezuinigen!
Arbeidsbureaus...uwv's?
Al die klootzakjes in een uitkering en tegen de maurrrrrrrrr...
ja schiet ze neder!
En dan langzaam de rest van dit rare land.....

ieder die zonder werk komt meteen inspuiten met gif........

moet je ermee!
Toch?
Oei je moeder...ach Oldie ja jammer....tis nie anders?
Ja pa ook al? Tsssssssssss...nee maar werkeloos the shame!
Ja nee afschieten vind ik ook!
Eens, <sarcastische mode> alle zwakkeren van de samenleving moeten worden behandeld als criminelen want volgens het neo-liberale gedachtegoed is het allemaal je eigen schuld en dus je eigen verantwoordelijkheid dat je in die situatie bent geraakt. Er zou een wetsvoorstel moeten zijn dat als je langer dan 6 maanden geen werk hebt, je dan tegen de muur wordt geplaatst </sarcastische mode>
  zaterdag 26 mei 2012 @ 09:25:18 #140
325019 jennie-pen
het is wat het is.....
pi_112045020
Lekker kortzichtig, hoop voor die loeser dat ie nooit in de situatie komt
  zaterdag 26 mei 2012 @ 10:05:52 #141
366229 Oldie57
Neoliberalisme Macht Frei
pi_112045510
Neo-liberalen zeggen altijd dat een vrije markt het grootste geluk voor de mensheid betekent. 'De markt heeft altijd gelijk' zeggen deze simpele zielen. Volgens het neo-liberale gedachtegoed dient er een zorgmarkt te zijn zonder enige bemoeienis van de overheid. Zij willen bijvoorbeeld dat ziekenhuizen met elkaar gaan concurreren om de aandeelhouders maximaal financieel te belonen. Rijke mensen zijn van harte welkom, arme mensen mogen creperen in de goot. Ja, ja, dat is wat de schurkenbende van Rutte cs voor ons in petto heeft als zij het alleen voor het zeggen hebben.
  zaterdag 26 mei 2012 @ 10:19:33 #142
37300 StarGazer
Anesthetize
pi_112045696
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 mei 2012 10:05 schreef Oldie57 het volgende:
Neo-liberalen zeggen altijd dat een vrije markt het grootste geluk voor de mensheid betekent. 'De markt heeft altijd gelijk' zeggen deze simpele zielen. Volgens het neo-liberale gedachtegoed dient er een zorgmarkt te zijn zonder enige bemoeienis van de overheid. Zij willen bijvoorbeeld dat ziekenhuizen met elkaar gaan concurreren om de aandeelhouders maximaal financieel te belonen. Rijke mensen zijn van harte welkom, arme mensen mogen creperen in de goot. Ja, ja, dat is wat de schurkenbende van Rutte cs voor ons in petto heeft als zij het alleen voor het zeggen hebben.
Het is allemaal wat hè. Ga eens naar buiten, het is veel te mooi weer om zuur te zijn!
'Wish I was old and a little sentimental'
Porcupine Tee - Normal
  zaterdag 26 mei 2012 @ 10:24:22 #143
366229 Oldie57
Neoliberalisme Macht Frei
pi_112045775
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 mei 2012 10:19 schreef StarGazer het volgende:

[..]

Het is allemaal wat hè. Ga eens naar buiten, het is veel te mooi weer om zuur te zijn!
Mooi weer of niet, het moet gezegd worden. :)
  zaterdag 26 mei 2012 @ 12:46:33 #144
183259 Fockker
Victim of Changes
pi_112048335
quote:
0s.gif Op donderdag 24 mei 2012 02:11 schreef -Strawberry- het volgende:
Sufkut ben je.
Jullie zijn allemaal suf"kutten"
In het geval van een troll, en daarom gaat het hier, zeggen we op forums op internet "Don't feed the trolls" iets dat jullie wel doen!

Vele van jullie zullen wel niet waten wat een troll is.
quote:
Een trol (mv.: trollen, uit het Engels: troll (mv. trolls)) in een internetomgeving is een persoon die op fora, websites of chatkanalen berichten plaatst met het doel voorspelbare emotionele reacties (bijvoorbeeld woede, irritatie, verdriet, of scheldpartijen - ook wel flames genoemd in internetjargon) van andere mensen uit te lokken.[1]

vb
"Het komt ook voor dat iemand iets beweert alsof het om een feit gaat, terwijl het in werkelijkheid een mening betreft. Dit is niet per definitie negatief, maar hoe provocerend dit kan zijn blijkt uit een voorbeeld als "AIDS is Gods straf voor homoseksuelen". Ingebracht als slogan zonder verdere nuancering, is het vrij voorspelbaar dat forumdeelnemers zich dan ergeren aan de uitgesponnen "threads" (conversatielijnen) die daarop volgen en de conversatie amper verrijken."

zo jullie zijn een beetje op de hoogte.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Trol_%28internet%29
Stelen mag niet. De overheid duldt geen concurrentie.
Security Matters
pi_112050963
quote:
5s.gif Op zaterdag 26 mei 2012 03:01 schreef Piet_Piraat het volgende:

[..]

Wat zou jou dat aan de reet roesten, ben je soort wereldverbeteraar ofzo?
Was een grapje van mezelf.
Want deze Ziba spreekt heel anders dan de Ziba die ik ken.
Onderschat nooit de kracht van domme mensen in grote groepen!
Der Irrsinn ist bei Einzelnen etwas Seltenes - aber bei Gruppen, Parteien, Völkern, Zeiten die Regel. (Friedrich Nietzsche)
pi_112051039
quote:
13s.gif Op zaterdag 26 mei 2012 12:46 schreef Fockker het volgende:

[..]

Jullie zijn allemaal suf"kutten"
In het geval van een troll, en daarom gaat het hier, zeggen we op forums op internet "Don't feed the trolls" iets dat jullie wel doen!

Vele van jullie zullen wel niet waten wat een troll is.

[..]

zo jullie zijn een beetje op de hoogte.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Trol_%28internet%29
Ja, dat kan wel zo zijn, maar ik vind het toch wel een soort uitdaging om de drogredenen en valse argumenten te ontzenuwen. En zoals je ziet: er lijken mensen te zijn die het met hem eens zijn en die verdienen een weerwoord.
Onderschat nooit de kracht van domme mensen in grote groepen!
Der Irrsinn ist bei Einzelnen etwas Seltenes - aber bei Gruppen, Parteien, Völkern, Zeiten die Regel. (Friedrich Nietzsche)
  zaterdag 26 mei 2012 @ 15:01:47 #147
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_112051337
quote:
Het is allemaal wat hè. Ga eens naar buiten, het is veel te slecht weer om zuur te zijn!
Fixed your post.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  zaterdag 26 mei 2012 @ 15:49:18 #148
37300 StarGazer
Anesthetize
pi_112052487
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 mei 2012 15:01 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

Fixed your post.
Slecht weer?
'Wish I was old and a little sentimental'
Porcupine Tee - Normal
  zaterdag 26 mei 2012 @ 17:13:36 #149
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_112054818
Yep. Aangezien ik heel de dag aan het zweten ben is het in ieder geval voor mij duidelijk veel te warm weer. Het is leuk als je vlakbij het strand woont maar verder vind ik er niets aan. Wel overlast door al dat zweten, vliegjes, muggen (nu gelukkig nog niet zoveel maar dat komt weer), geen strand of open water in de buurt.
Een temperatuur van 17 graden Celsius vind ik wat dat betreft veel fijner, je kan net zo goed in je T-shirt naar buiten maar je hebt niet al die nadelen die je met dit zeer warme weer hebt.
Als je 's avonds iets buiten wil doen dan is zo'n 23 graden Celsius fijner omdat je dan ook 's avonds nog in je T-shirt naar buiten kan.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  zaterdag 26 mei 2012 @ 17:27:19 #150
37300 StarGazer
Anesthetize
pi_112055282
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 mei 2012 17:13 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Yep. Aangezien ik heel de dag aan het zweten ben is het in ieder geval voor mij duidelijk veel te warm weer. Het is leuk als je vlakbij het strand woont maar verder vind ik er niets aan. Wel overlast door al dat zweten, vliegjes, muggen (nu gelukkig nog niet zoveel maar dat komt weer), geen strand of open water in de buurt.
Een temperatuur van 17 graden Celsius vind ik wat dat betreft veel fijner, je kan net zo goed in je T-shirt naar buiten maar je hebt niet al die nadelen die je met dit zeer warme weer hebt.
Als je 's avonds iets buiten wil doen dan is zo'n 23 graden Celsius fijner omdat je dan ook 's avonds nog in je T-shirt naar buiten kan.
Ik vind het prima te doen in Den Haag. Lekker windje, strand. Nee dit is heerlijk weer voor mij.
'Wish I was old and a little sentimental'
Porcupine Tee - Normal
pi_112055796
T.S. heb je zelf al eens zonder werk gezeten? Waarschijnlijk niet anders zou je er anders over praten.

Ik heb zelf 42 jaar gewerkt waarvan 34 jaar voor 1 werkgever,helaas heeft ook daar het reorganisatiespook toegeslagen,daarna heb ik inmiddels al weer 2 andere werkgevers gehad omdat ik niet thuis wilde blijven zitten en een uitkering krijgen,nu zit ik ziek thuis en doe er alles aan om weer beter te worden (ik heb zelfs cusussen op eigen kosten gevolgd) maar totdat ik weer beter ben kan ik niet werken en door de Kunduz club heb ik te horen gekregen dat ik 6 maanden langer mag wachten op de AOW.

Ik klaag (nog niet) maar vind dat je de zaken simpeler ziet dan dat ze zijn,als dit echt zo makkelijk op te lossen zou zijn dan zou het wel dom zijn van deze regering als niet onmiddelijk dit op zouden lossen.

En een 1 eurobaan zoals er in duitsland zijn is ook niet echt de oplossing geloof mij.

Zo en nu ga ik naar mijn onbetaalde baan (mantelzorgen) even mijn 90 jarige moeder te eten geven zodat ze niet terug het verzorgingshuis in moet.

Het gaat jullie allemaal goed.

[ Bericht 0% gewijzigd door geevee op 26-05-2012 18:23:04 ]
Beloftes en uitspraken van politici gedaan in het verleden & heden bieden geen garantie voor de toekomst.
  zaterdag 26 mei 2012 @ 18:06:49 #152
366229 Oldie57
Neoliberalisme Macht Frei
pi_112056390
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 mei 2012 17:45 schreef geevee het volgende:

Zo en nu ga ik naar mijn onbetaalde baan (mantelzorgen) even mijn 90 jarige mkoeder te eten geven zodat ze niet terug het verzorgingshuis in moet.

Het gaat jullie allemaal goed.
Die zit geevee. Dit land is te vol, te vol met domme (neo-)liberalen.
pi_112058653
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 mei 2012 18:06 schreef Oldie57 het volgende:

[..]

Die zit geevee. Dit land is te vol, te vol met domme (neo-)liberalen.
Paspoort afpakken en naar hun eigen land sturen.
Je weets: Imbecilië.
Onderschat nooit de kracht van domme mensen in grote groepen!
Der Irrsinn ist bei Einzelnen etwas Seltenes - aber bei Gruppen, Parteien, Völkern, Zeiten die Regel. (Friedrich Nietzsche)
  zaterdag 26 mei 2012 @ 20:50:22 #154
351424 Skitzofrenix
Wat denk je wel niet?
pi_112061940
Mensen met een bijstandsuitkering of een werklozen uitkering zouden verplicht vrijwilligerswerk moeten doen!!!
''Je kunt over alles nadenken, maar het helpt natuurlijk niet''
  zaterdag 26 mei 2012 @ 20:52:37 #155
321876 Cherna
Fuck the System
pi_112062052
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 mei 2012 20:50 schreef Skitzofrenix het volgende:
Mensen met een bijstandsuitkering of een werklozen uitkering zouden verplicht vrijwilligerswerk moeten doen!!!
Juist, dan kunnen mensen die daar hun brood mee verdienen ontslagen worden. Kunnen we straks allemaal als vrijwilliger aan de slag. Is dat wat.
krik, krak, sjiemela, sjiemela, sjiemela
krik, krak, sjiemela, sjiemela
pi_112062557
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 mei 2012 20:50 schreef Skitzofrenix het volgende:
Mensen met een bijstandsuitkering of een werklozen uitkering zouden verplicht vrijwilligerswerk moeten doen!!!
Lijkt me een goed idee om die voor al de toekomstige demente bejaarden te laten zorgen.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 26-05-2012 21:04:45 ]
  zaterdag 26 mei 2012 @ 21:06:45 #157
374569 Hanako
Russian car imports BV.
pi_112062714
quote:
14s.gif Op zaterdag 26 mei 2012 21:03 schreef Piet_Piraat het volgende:

[..]

Lijkt me een goed idee om die voor al de toekomstige demente bejaarden te laten zorgen.
Zou jij je oma aan iemand toevertrouwen die dat werk doet omdat het moet en zelf totaal ongemotiveerd is? Ik niet in ieder geval.
  zaterdag 26 mei 2012 @ 21:38:23 #158
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_112064647
ik hou er wel van al die muziek spelende mensen bij de supermarkt, en die tandeloze ouwetjes is gewoon schattig, alleen die prostituees in Bulgarije en Roemenië is wat minder

Ik weet niet of we in Nederland veel talenten hebben
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_112064998
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 mei 2012 21:06 schreef Hanako het volgende:

[..]

Zou jij je oma aan iemand toevertrouwen die dat werk doet omdat het moet en zelf totaal ongemotiveerd is? Ik niet in ieder geval.
Ik was ook wat sarcastisch. ;)
  zaterdag 26 mei 2012 @ 21:47:14 #160
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_112065150
quote:
Ik weet niet of we in Nederland veel talenten hebben
Net zoveel of weinig als in andere landen.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  zaterdag 26 mei 2012 @ 23:10:14 #161
148813 Vader_Aardbei
Stem JA21 in maart!
pi_112069947
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 mei 2012 20:50 schreef Skitzofrenix het volgende:
Mensen met een bijstandsuitkering of een werklozen uitkering zouden verplicht vrijwilligerswerk moeten doen!!!
Verplicht vrijwilligerswerk? Ik zie een probleem. :')
  zaterdag 26 mei 2012 @ 23:43:30 #162
274453 okiokinl
blablabla
pi_112071774
werkende mensen zouden verlicht vrijwilligerswerk moeten doen.
pi_112072513
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 mei 2012 23:43 schreef okiokinl het volgende:
werkende mensen zouden verlicht vrijwilligerswerk moeten doen.
Verplicht en vrijwilligerswerk zijn zaken die niet samen gaan! Vrijwillegerswerk is niet verplicht (dat betekend vrijwillig namelijk) verplicht is niet vrijwillig en als er voor betaald word heet dat gewoon werk!

Maar wil jij soms dat iemand zijn betaalde baan op moet geven om er iemand met een uitkering voor in de plaats te krijgen,ik zou zeggen stel je baan beschikbaar!
Beloftes en uitspraken van politici gedaan in het verleden & heden bieden geen garantie voor de toekomst.
pi_112074796
Niet iedereen die in de bijstand zit doet dit omdat ze te lui zijn om te werken, maar uiteraard zijn er wel een paar die dat wél doen.
En zij doen zichzelf meer onrecht dan dat ze ons onrecht doen.

Een bijstandsuitkering is eigenlijk al een straf op zich, omdat je daar zo moeilijk mee rondkomt dat je geen geld over hebt voor enige luxe.
Die mensen die op de bijstand leven krijgen maar rond de 800 euro per maand om van rond te komen, en daar houden ze niets van over.
En aangezien het minimumloon voor een fulltime werkende 1500 euro is, is een bijstand meer een "marteling" dan een luxe.

Kortom; diegene die ervoor kiezen om lekker lui thuis te zitten doen dit zichzelf aan, niet ons. Daarom is er niets oneerlijks aan.
pi_112074975
quote:
0s.gif Op zondag 27 mei 2012 00:35 schreef FosFor het volgende:
Niet iedereen die in de bijstand zit doet dit omdat ze te lui zijn om te werken, maar uiteraard zijn er wel een paar die dat wél doen.
En zij doen zichzelf meer onrecht dan dat ze ons onrecht doen.

Een bijstandsuitkering is eigenlijk al een straf op zich, omdat je daar zo moeilijk mee rondkomt dat je geen geld over hebt voor enige luxe.
Die mensen die op de bijstand leven krijgen maar rond de 800 euro per maand om van rond te komen, en daar houden ze niets van over.
En aangezien het minimumloon voor een fulltime werkende 1500 euro is, is een bijstand meer een "marteling" dan een luxe.

Kortom; diegene die ervoor kiezen om lekker lui thuis te zitten doen dit zichzelf aan, niet ons. Daarom is er niets oneerlijks aan.
Het verhaal veranderd wanneer 2 mensen samen in de bijstand zitten.
  zondag 27 mei 2012 @ 00:41:25 #166
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_112075071
quote:
0s.gif Op zondag 27 mei 2012 00:35 schreef FosFor het volgende:
Niet iedereen die in de bijstand zit doet dit omdat ze te lui zijn om te werken, maar uiteraard zijn er wel een paar die dat wél doen.
En zij doen zichzelf meer onrecht dan dat ze ons onrecht doen.

Een bijstandsuitkering is eigenlijk al een straf op zich, omdat je daar zo moeilijk mee rondkomt dat je geen geld over hebt voor enige luxe.
Die mensen die op de bijstand leven krijgen maar rond de 800 euro per maand om van rond te komen, en daar houden ze niets van over.
En aangezien het minimumloon voor een fulltime werkende 1500 euro is, is een bijstand meer een "amarteling" dan een luxe.

Kortom; diegene die ervoor kiezen om lekker lui thuis te zitten doen dit zichzelf aan, niet ons. Daarom is er niets oneerlijks aan.
Het wettelijk minimumloon is nog geen ¤ 1.500 bruto...
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  zondag 27 mei 2012 @ 00:43:32 #167
346939 Janneke141
Green, green grass of home
pi_112075171
quote:
3s.gif Op zondag 27 mei 2012 00:39 schreef Piet_Piraat het volgende:

[..]

Het verhaal veranderd wanneer 2 mensen samen in de bijstand zitten.
En Joop drie middagen in de week schildert. In alle kleuren, als het maar zwart is.
Opinion is the medium between knowledge and ignorance (Plato)
pi_112075280
quote:
1s.gif Op zondag 27 mei 2012 00:41 schreef Leandra het volgende:

[..]

Het wettelijk minimumloon is nog geen ¤ 1.500 bruto...
Die ene 50 euro :{ ..
pi_112077751
quote:
0s.gif Op zondag 27 mei 2012 00:43 schreef Janneke141 het volgende:

[..]

En Joop drie middagen in de week schildert. In alle kleuren, als het maar zwart is.
En Ria laat de honden uit.
  zondag 27 mei 2012 @ 02:21:24 #170
274453 okiokinl
blablabla
pi_112079016
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 mei 2012 23:56 schreef geevee het volgende:

[..]

Verplicht en vrijwilligerswerk zijn zaken die niet samen gaan! Vrijwillegerswerk is niet verplicht (dat betekend vrijwillig namelijk) verplicht is niet vrijwillig en als er voor betaald word heet dat gewoon werk!

Maar wil jij soms dat iemand zijn betaalde baan op moet geven om er iemand met een uitkering voor in de plaats te krijgen,ik zou zeggen stel je baan beschikbaar!
ja als vrijwilligerswerk verplicht wordt, dan kan je het natuurlijk gewoon verplicht werk noemen, IPV vrijwilligerswerk..
gewoon iedereen een paar uurtjes per week. hoeft niemand zn baan kwijt te raken.
pi_112082368
De bijstand inclusief vrijstellingen en huursubsidie is te hoog. Er wordt uitgegaan van een zelfstandige woonruimte. Daar moet gewoon de bijl in. Als mensen in de bijstand met 3/5 man in een flatje wonen. Dat geeft pas incentive om te gaan werken. je hebt dan ook veel minder woonruimte nodig om te bouwen. Dan worden de huizen ook weer betaalbaarder.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  zondag 27 mei 2012 @ 11:06:28 #172
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_112082479
quote:
0s.gif Op zondag 27 mei 2012 00:45 schreef FosFor het volgende:

[..]

Die ene 50 euro :{ ..
En de belasting voor je op netto zit....
Een stel in de bijstand heeft net zoveel als een stel waarvan 1 voor het minimumloon werkt.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  zondag 27 mei 2012 @ 11:23:33 #173
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_112082822
quote:
0s.gif Op zondag 27 mei 2012 11:01 schreef Digi2 het volgende:
De bijstand inclusief vrijstellingen en huursubsidie is te hoog. Er wordt uitgegaan van een zelfstandige woonruimte. Daar moet gewoon de bijl in. Als mensen in de bijstand met 3/5 man in een flatje wonen. Dat geeft pas incentive om te gaan werken. je hebt dan ook veel minder woonruimte nodig om te bouwen. Dan worden de huizen ook weer betaalbaarder.
Ja want mensen in de bijstand hebben altijd geen zin om te werken :')
  zondag 27 mei 2012 @ 12:34:50 #174
274453 okiokinl
blablabla
pi_112084596
quote:
0s.gif Op zondag 27 mei 2012 11:01 schreef Digi2 het volgende:
De bijstand inclusief vrijstellingen en huursubsidie is te hoog. Er wordt uitgegaan van een zelfstandige woonruimte. Daar moet gewoon de bijl in. Als mensen in de bijstand met 3/5 man in een flatje wonen. Dat geeft pas incentive om te gaan werken. je hebt dan ook veel minder woonruimte nodig om te bouwen. Dan worden de huizen ook weer betaalbaarder.
je snapt er weinig van.
alle klachten hier zijn alleen maar o ver mensen die frauderen, die niet werken omdat ze geen zin hebben.
snappen jullie nou werkelijk niet dat fraudeurs het geen reet interesseerd of je kort? die gaan zwart werken, stelen bedelen, whatever.
degenen die gaan lijden zijn de mensen die echt bijstand nodig hebben.

pak fraude aan, en laat de rest gewoon met rust, geef ze voldoende.
  zondag 27 mei 2012 @ 14:35:32 #175
321876 Cherna
Fuck the System
pi_112088446
quote:
0s.gif Op zondag 27 mei 2012 11:01 schreef Digi2 het volgende:
De bijstand inclusief vrijstellingen en huursubsidie is te hoog. Er wordt uitgegaan van een zelfstandige woonruimte. Daar moet gewoon de bijl in. Als mensen in de bijstand met 3/5 man in een flatje wonen. Dat geeft pas incentive om te gaan werken. je hebt dan ook veel minder woonruimte nodig om te bouwen. Dan worden de huizen ook weer betaalbaarder.
Het word steeds gekker.
krik, krak, sjiemela, sjiemela, sjiemela
krik, krak, sjiemela, sjiemela
pi_112088677
quote:
0s.gif Op zondag 27 mei 2012 12:34 schreef okiokinl het volgende:

[..]

je snapt er weinig van.
alle klachten hier zijn alleen maar o ver mensen die frauderen, die niet werken omdat ze geen zin hebben.
snappen jullie nou werkelijk niet dat fraudeurs het geen reet interesseerd of je kort? die gaan zwart werken, stelen bedelen, whatever.
degenen die gaan lijden zijn de mensen die echt bijstand nodig hebben.

pak fraude aan, en laat de rest gewoon met rust, geef ze voldoende.
Mwah, er zijn echt wel incentives nodig hoor.
In het buitenland is bijstand ook niet voldoende om zelfstandig van te wonen.

1000 uitnodigingen, elf werklozen aan de slag
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  zondag 27 mei 2012 @ 14:46:25 #177
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_112088774
quote:
0s.gif Op zondag 27 mei 2012 14:43 schreef Digi2 het volgende:

[..]

Mwah, er zijn echt wel incentives nodig hoor.
In het buitenland is bijstand ook niet voldoende om zelfstandig van te wonen.

1000 uitnodigingen, elf werklozen aan de slag
En wat wil je met gezinnen? Die wonen al niet alleen.
Dat je alleenstaanden verplicht bij elkaar wilt zetten vind ik al over de grens, maar hoe wil je dat met gezinnen doen?
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_112088865
quote:
0s.gif Op zondag 27 mei 2012 14:46 schreef Leandra het volgende:

[..]

En wat wil je met gezinnen? Die wonen al niet alleen.
Dat je alleenstaanden verplicht bij elkaar wilt zetten vind ik al over de grens, maar hoe wil je dat met gezinnen doen?
In Frankrijk en Spanje wonen gezinnen ook bij elkaar.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  zondag 27 mei 2012 @ 14:50:11 #179
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_112088893
quote:
0s.gif Op zondag 27 mei 2012 14:49 schreef Digi2 het volgende:

[..]

In Frankrijk en Spanje wonen gezinnen ook bij elkaar.
bron?
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  zondag 27 mei 2012 @ 14:56:26 #180
321876 Cherna
Fuck the System
pi_112089087
quote:
0s.gif Op zondag 27 mei 2012 14:49 schreef Digi2 het volgende:

[..]

In Frankrijk en Spanje wonen gezinnen ook bij elkaar.
Een andere cultuur. Het verbaast me dat er steeds weer topics opduiken om het hele sociale stelsel af te breken. En erger nog dat er users tussen zitten(niet allemaal natuurlijk) die zelf nog nooit een dag gewerkt hebben en nog studeren en ook niet de verantwoording van een gezin op zich hoeven te nemen.

Mensen die al jaren werken en daardoor iets opgebouwd hebben vragen niet om op straat geschopt te worden. Zieken en gehandicapten vragen ook niet om deze omstandigheden.

Door een aantal nietsnutten en echt niet willende laat men zich gek maken. Ik niet. Deze nietsnutten zullen er altijd zijn. En juist deze groep pak je er niet mee want die halen hun gram dan wel op een andere manier(stelen, telen, etc etc.)
krik, krak, sjiemela, sjiemela, sjiemela
krik, krak, sjiemela, sjiemela
pi_112089240
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  zondag 27 mei 2012 @ 15:04:51 #182
321876 Cherna
Fuck the System
pi_112089408
quote:
Lol dit is een vorm van kraken. Maar daarom breken er zoveel rellen uit in Spanje en Griekenland. Het worden straks bananenrepublieken(als het dat al niet zijn). Heb ik het nog niet eens over het punt dat het andere culturen zijn.
krik, krak, sjiemela, sjiemela, sjiemela
krik, krak, sjiemela, sjiemela
  zondag 27 mei 2012 @ 15:07:37 #183
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_112089510
quote:
Ja, daklozen kraken nieuwbouw :')

quote:
Spain's Homeless Turn Empty Apartments into Squats

When Spain's property bubble burst and the economic crisis took root, thousands of new apartments were left idle while the country's least fortunate were left struggling to pay rent and find work. In Seville, 32 families have come up with a solution
Dat is wat anders dan bijstandsgerechtigden die met hun gezinnen woningen delen.
Maar je wilt ze dus eerst op straat zetten om ze daarna met anderen illegaal te laten wonen? Top ^O^
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_112089977
quote:
0s.gif Op zondag 27 mei 2012 15:07 schreef Leandra het volgende:

[..]

Ja, daklozen kraken nieuwbouw :')

[..]

Dat is wat anders dan bijstandsgerechtigden die met hun gezinnen woningen delen.
Maar je wilt ze dus eerst op straat zetten om ze daarna met anderen illegaal te laten wonen? Top ^O^
In Spanje krijg je maar 400 euro, men moet wel kraken of gezamelijk een appartement huren.
http://es.wikipedia.org/wiki/Desempleo_en_Espa%C3%B1a
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  zondag 27 mei 2012 @ 15:23:57 #185
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_112090030
quote:
0s.gif Op zondag 27 mei 2012 15:22 schreef Digi2 het volgende:

[..]

In Spanje krijg je maar 400 euro, men moet wel kraken of gezamelijk een appartement huren.
http://es.wikipedia.org/wiki/Desempleo_en_Espa%C3%B1a
ach daar hebben ze woonruimte genoeg dus das een meevaller
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_112090107
Grote probleem is dat er geen incentive is om uit de uitkering te komen en aan het werk te gaan, want dan verlies je opeens allerlei subsidies terwijl je maar een klein gedeelte meer gaat verdienen. Maar we kunnen het minimumlonen niet omhoog gooien, we zouden het eigenlijk moeten verlagen, want we zijn totaal niet concurrerend op de internationale arbeidsmarkt.

Het oorspronkelijke idee achter de bijstand was een vangnet waar je in komt als het echt niet meer lukt. Inmiddels is het niet meer een minimum aan wat nodig is, maar heeft het nogal wat spekrandjes gekregen, die politiek heel moeilijk zijn om er weer af te trimmen. Laten we teruggaan naar wat het was, een vangnet.

En om toch een incentive te houden om naar de arbeidsmarkt over te stappen, zal de bijstand niet meer een financiële geldkraan zijn, maar zal er in natura voor de mensen een vangnet aangeboden worden. (Bijkomend voordeel is dat ze ook niet de verkeerde keuzes kunnen maken: drugs, overmatige alcohol consumptie, sigaretten, etc.)

De staat levert de huizen, het voedsel, internet, een fiets, een tv, en misschien nog wat dingen. De staat kan op deze manier ook nog eens groot inkopen waardoor het goedkoper wordt.

De mensen in de bijstand hebben dan niet de vrijheid die ze nu hebben, en dat is dan het grote incentive om naar de arbeidsmarkt over te stappen, dan hebben ze wel de vrijheid om te bepalen wat ze met hun leven doen.


Op die manier is er een degelijk vangnet, is er wil om te gaan werken, en kunnen de minimumlonen wat omlaag om weer concurrerend te worden.
Steun je politieke partij, verander je UserIcon!
[UserIcons] Steunt uw partij!
BF4: SeanFerdi
  zondag 27 mei 2012 @ 15:30:30 #187
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_112090216
quote:
0s.gif Op zondag 27 mei 2012 15:26 schreef SeanFerdi het volgende:
Grote probleem is dat er geen incentive is om uit de uitkering te komen en aan het werk te gaan, want dan verlies je opeens allerlei subsidies terwijl je maar een klein gedeelte meer gaat verdienen.
Klets. Alleen al het stigma dat eraan hangt en het vooroordeel wat hier op FOK! alleen al keer op keer bevestigd wordt, dat alle uitkeringstrekkers luie flikkers zijn, die allemaal frauderen, is incentive genoeg. Weet je wat het probleem is? Het echte probleem? Dat is het snobisme van de werkgevers, die denken dat iedereen die een tijdje niet werkt dus niet meer kan of wil werken. En zeker als het iemand is die al ouder is. Zonder te kijken naar de achtergrond wordt zo iemand geweigerd. Terwijl het heel goed iemand kan zijn die 25 jaar bij een baas heeft gewerkt, op straat kwam te staan en na zijn WW in de Bijstand terecht is gekomen.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  zondag 27 mei 2012 @ 15:32:24 #188
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_112090280
Met welke landen had je concurrerend willen worden? India? Brazillië? China?
Als je het minimumloon naar beneden bijstelt dan worden daar vooral de mensen die nu al een laag betaalde baan hebben de dupe van.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_112090472
quote:
0s.gif Op zondag 27 mei 2012 15:30 schreef Lord_Vetinari het volgende:

Terwijl het heel goed iemand kan zijn die 25 jaar bij een baas heeft gewerkt, op straat kwam te staan en na zijn WW in de Bijstand terecht is gekomen.
Dat is bijzonder onwaarschijnlijk!
  zondag 27 mei 2012 @ 15:38:55 #190
321876 Cherna
Fuck the System
pi_112090500
quote:
0s.gif Op zondag 27 mei 2012 15:22 schreef Digi2 het volgende:

[..]

In Spanje krijg je maar 400 euro, men moet wel kraken of gezamelijk een appartement huren.
http://es.wikipedia.org/wiki/Desempleo_en_Espa%C3%B1a
Dat er dan een vorm van anarchie ontstaat maakt je zeker niets uit. De landen waar je het over hebt zijn tijdbommen van ongekende orde.
krik, krak, sjiemela, sjiemela, sjiemela
krik, krak, sjiemela, sjiemela
pi_112090553
quote:
0s.gif Op zondag 27 mei 2012 15:32 schreef Leandra het volgende:
Met welke landen had je concurrerend willen worden? India? Brazillië? China?
Als je het minimumloon naar beneden bijstelt dan worden daar vooral de mensen die nu al een laag betaalde baan hebben de dupe van.
vooral duitsland heeft dat de laatste jaren goed voor elkaar, daar zullen we in ieder geval ons op moeten richten. Waarom zou een bedrijf z'n productie hier willen hebben als hij het 100km verserop een stuk goedkoper kan doen (India, Brazilië en China worden op dit moment snel duurder, en op gegeven moment weegt dat niet meer op tegen de transportkosten, waardoor het weer om concurrentie binnen europa gaat).

Helemaal als zuid-europa straks beseft dat ze iets moeten gaan doen en de lonen omlaag gooien, dan hebben we een probleem. Dus het is verstandig daar nu al mee aan de slag te gaan.

En de mensen die nu minimumloon verdienen zullen het inderdaad voelen, maar dat komt omdat ze nu chronisch te duur zijn.
Steun je politieke partij, verander je UserIcon!
[UserIcons] Steunt uw partij!
BF4: SeanFerdi
  zondag 27 mei 2012 @ 15:41:44 #192
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_112090611
quote:
0s.gif Op zondag 27 mei 2012 15:38 schreef rsfxrs020 het volgende:

[..]

Dat is bijzonder onwaarschijnlijk!
Want? Er bestaat geen leeftijdsdiscriminatie in de roze wereld vol huppelende konijntjes waar jij woont?
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  zondag 27 mei 2012 @ 15:41:46 #193
321876 Cherna
Fuck the System
pi_112090613
quote:
0s.gif Op zondag 27 mei 2012 15:30 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]

Klets. Alleen al het stigma dat eraan hangt en het vooroordeel wat hier op FOK! alleen al keer op keer bevestigd wordt, dat alle uitkeringstrekkers luie flikkers zijn, die allemaal frauderen, is incentive genoeg. Weet je wat het probleem is? Het echte probleem? Dat is het snobisme van de werkgevers, die denken dat iedereen die een tijdje niet werkt dus niet meer kan of wil werken. En zeker als het iemand is die al ouder is. Zonder te kijken naar de achtergrond wordt zo iemand geweigerd. Terwijl het heel goed iemand kan zijn die 25 jaar bij een baas heeft gewerkt, op straat kwam te staan en na zijn WW in de Bijstand terecht is gekomen.
Dit. En dat is nog maar een van de vele voorbeelden.
krik, krak, sjiemela, sjiemela, sjiemela
krik, krak, sjiemela, sjiemela
  zondag 27 mei 2012 @ 15:47:22 #194
321876 Cherna
Fuck the System
pi_112090779
quote:
0s.gif Op zondag 27 mei 2012 15:40 schreef SeanFerdi het volgende:

[..]

vooral duitsland heeft dat de laatste jaren goed voor elkaar, daar zullen we in ieder geval ons op moeten richten. Waarom zou een bedrijf z'n productie hier willen hebben als hij het 100km verserop een stuk goedkoper kan doen (India, Brazilië en China worden op dit moment snel duurder, en op gegeven moment weegt dat niet meer op tegen de transportkosten, waardoor het weer om concurrentie binnen europa gaat).

Helemaal als zuid-europa straks beseft dat ze iets moeten gaan doen en de lonen omlaag gooien, dan hebben we een probleem. Dus het is verstandig daar nu al mee aan de slag te gaan.

En de mensen die nu minimumloon verdienen zullen het inderdaad voelen, maar dat komt omdat ze nu chronisch te duur zijn.
Juist Duitsland maakt zijn spullen zelf. Het zijn veelal familie bedrijven die nooit de neoliberale insteek hebben gevolgd maar het Rijnlandmodel zijn blijven hanteren. Miele is daar een goed voorbeeld van. Hun kennis hebben ze niet aan de US, of China verkocht maar zelf behouden.

In NL hebben we alles verkocht en was vakmanschap niet meer van belang want dat kon zogenaamd stukken goedkoper in China of Polen etc etc. Vandaar ook dat het aantal papieren tijgers enorm is toegenomen in NL. Dat kun je nu niet meer terugdraaien en zal ons uiteindelijk duur komen te staan.
krik, krak, sjiemela, sjiemela, sjiemela
krik, krak, sjiemela, sjiemela
pi_112090802
quote:
0s.gif Op zondag 27 mei 2012 15:41 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]

Want? Er bestaat geen leeftijdsdiscriminatie in de roze wereld vol huppelende konijntjes waar jij woont?
Dat zal inderdaad bestaan, maar dat je als oudere niet aan de bak komt is toch voornamelijk doordat we een lineaire salarisopbouw hebben in NL, op gegeven moment is je productiviteit een stuk lager maar wil je wel weer meer verdienen. Dan huurt de werkgever liever iemand in die een stuk meer productief is en minder kost.

Laten we de salarisopbouw meer baseren op hoe productief iemand is, dat de top daarvan ligt op de leeftijd dat men het productiefst is (nog beter om niet naar leeftijd te kijken, maar naar daadwerkelijke productiviteit) en daarna weer wat omlaag gaat, en ik denk dat werkgevers dan meer belang gaan hechten aan bijvoorbeeld ervaring.
Steun je politieke partij, verander je UserIcon!
[UserIcons] Steunt uw partij!
BF4: SeanFerdi
  zondag 27 mei 2012 @ 15:50:06 #196
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_112090845
quote:
0s.gif Op zondag 27 mei 2012 15:40 schreef SeanFerdi het volgende:

[..]

vooral duitsland heeft dat de laatste jaren goed voor elkaar, daar zullen we in ieder geval ons op moeten richten. Waarom zou een bedrijf z'n productie hier willen hebben als hij het 100km verserop een stuk goedkoper kan doen (India, Brazilië en China worden op dit moment snel duurder, en op gegeven moment weegt dat niet meer op tegen de transportkosten, waardoor het weer om concurrentie binnen europa gaat).

Helemaal als zuid-europa straks beseft dat ze iets moeten gaan doen en de lonen omlaag gooien, dan hebben we een probleem. Dus het is verstandig daar nu al mee aan de slag te gaan.

En de mensen die nu minimumloon verdienen zullen het inderdaad voelen, maar dat komt omdat ze nu chronisch te duur zijn.
Nee, mensen die minimumloon verdienen zijn niet chronisch te duur, die zijn gewoon niet in staat een baan te vinden die beter betaalt.... neemt niet weg dat de rotbaantjes die ze meestal doen, door de gemiddelde Nederlander nog niet voor het dubbele gedaan zou worden.

Duitsland heeft geen minimumloon, maar voor uitzendkrachten sinds december vorig jaar wel, en in de westelijke deelstaten is dat minimum ¤ 7,89 bruto per uur, en dat is dus slechts 46 cent minder dan in NL.
Neem dan even de lagere huizenprijzen in D mee, en je komt met die 46 cent minder al beter uit.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  zondag 27 mei 2012 @ 15:51:05 #197
321876 Cherna
Fuck the System
pi_112090873
quote:
0s.gif Op zondag 27 mei 2012 15:48 schreef SeanFerdi het volgende:

[..]

Dat zal inderdaad bestaan, maar dat je als oudere niet aan de bak komt is toch voornamelijk doordat we een lineaire salarisopbouw hebben in NL, op gegeven moment is je productiviteit een stuk lager maar wil je wel weer meer verdienen. Dan huurt de werkgever liever iemand in die een stuk meer productief is en minder kost.

Laten we de salarisopbouw meer baseren op hoe productief iemand is, dat de top daarvan ligt op de leeftijd dat men het productiefst is (nog beter om niet naar leeftijd te kijken, maar naar daadwerkelijke productiviteit) en daarna weer wat omlaag gaat, en ik denk dat werkgevers dan meer belang gaan hechten aan bijvoorbeeld ervaring.
Verdiep je nu eerst eens in de salarisopbouw voordat je dit soort nonsens gaat verkopen. Voor een modale baan zit je al met 35 jaar aan de top. Het is niet zo dat een 60 jarige veel meer verdient dan een 35 jarige.
krik, krak, sjiemela, sjiemela, sjiemela
krik, krak, sjiemela, sjiemela
  zondag 27 mei 2012 @ 15:52:45 #198
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_112090939
quote:
12s.gif Op zondag 27 mei 2012 15:51 schreef Cherna het volgende:

[..]

Verdiep je nu eerst eens in de salarisopbouw voordat je dit soort nonsens gaat verkopen. Voor een modale baan zit je al met 35 jaar aan de top. Het is niet zo dat een 60 jarige veel meer verdient dan een 35 jarige.
Evenmin is het zo, dat een 40-jarige (want daar hebben we het tegenwoordig al over) minder productief is dan een 25-jarige. De 40-jarige brengt bovendien zijn ervaring mee.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  zondag 27 mei 2012 @ 15:55:01 #199
321876 Cherna
Fuck the System
pi_112091001
quote:
0s.gif Op zondag 27 mei 2012 15:52 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]

Evenmin is het zo, dat een 40-jarige (want daar hebben we het tegenwoordig al over) minder productief is dan een 25-jarige. De 40-jarige brengt bovendien zijn ervaring mee.
Dat ook nog inderdaad. Maar ik heb dit al vaker gezegd. Kwaliteit is niet meer van belang. Alleen de kosten tellen nog.
krik, krak, sjiemela, sjiemela, sjiemela
krik, krak, sjiemela, sjiemela
  zondag 27 mei 2012 @ 15:56:34 #200
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_112091053
quote:
12s.gif Op zondag 27 mei 2012 15:55 schreef Cherna het volgende:

[..]

Dat ook nog inderdaad. Maar ik heb dit al vaker gezegd. Kwaliteit is niet meer van belang. Alleen de kosten tellen nog.
Met dank aan de Volkspartij Voor Nationaal-Socialisme* wil men alles kunnen kwantificeren: Ervaring, kennis, kunst, cultuur...

*Ik heb vandaag geleerd dat je dit soort dingen mag zeggen over Nederlandse partijen. Vinden de mods zelfs wel 'humor'
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  zondag 27 mei 2012 @ 16:01:13 #201
374569 Hanako
Russian car imports BV.
pi_112091202
quote:
0s.gif Op zondag 27 mei 2012 14:49 schreef Digi2 het volgende:

[..]

In Frankrijk en Spanje wonen gezinnen ook bij elkaar.
Ja krakers omdat ze dakloos zijn dat is iets heel anders :')
pi_112092063
quote:
0s.gif Op zondag 27 mei 2012 16:01 schreef Hanako het volgende:

[..]

Ja krakers omdat ze dakloos zijn dat is iets heel anders :')
nee, omdat de uitkeringen te laag zijn om zelfstandig te kunnen wonen.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  zondag 27 mei 2012 @ 16:34:46 #203
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_112092149
quote:
0s.gif Op zondag 27 mei 2012 16:32 schreef Digi2 het volgende:

[..]

nee, omdat de uitkeringen te laag zijn om zelfstandig te kunnen wonen.
Oh, het is toeval dat ze daar leegstaande nieuwbouw appartementen voor gebruiken?
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  zondag 27 mei 2012 @ 17:09:45 #204
350332 Pope-of-Dope
Lead. Inspire. Change.
pi_112093173
Gewoon afschaffen die shit. Natuurlijk volstrekt belachelijk dat ik ga betalen zodat iemand anders onderdak heeft.
''Even if he fails again and again to accomplish his purpose (as he necessarily must until weakness is overcome), the strength of character gained will be the measure of his true succes''
  zondag 27 mei 2012 @ 19:38:49 #205
231121 Sylver_
Gooi mielies!
pi_112097511
quote:
0s.gif Op zondag 27 mei 2012 17:09 schreef Pope-of-Dope het volgende:
Gewoon afschaffen die shit. Natuurlijk volstrekt belachelijk dat ik ga betalen zodat iemand anders onderdak heeft.
Ja precies! Laten we gewoon alle vangnetten over boord gooien. Wat heb je nu aan een ziekenfonds bijvoorbeeld, 'boeie' dat de meeste mensen een noodzakelijke operatie van 30.000 Euro niet kunnen betalen. Is niet mijn probleem!
Ignorance is bliss, but knowledge is power.
pi_112097596
quote:
0s.gif Op zondag 27 mei 2012 17:09 schreef Pope-of-Dope het volgende:
Gewoon afschaffen die shit. Natuurlijk volstrekt belachelijk dat ik ga betalen zodat iemand anders onderdak heeft.
Tot je zelf onder een brug woont.
  zondag 27 mei 2012 @ 21:42:49 #207
321876 Cherna
Fuck the System
pi_112102990
quote:
0s.gif Op zondag 27 mei 2012 17:09 schreef Pope-of-Dope het volgende:
Gewoon afschaffen die shit. Natuurlijk volstrekt belachelijk dat ik ga betalen zodat iemand anders onderdak heeft.
Ik hoop maar dat je aan het trollen bent. Anders is het wel erg slecht gesteld met je opvattingen.
krik, krak, sjiemela, sjiemela, sjiemela
krik, krak, sjiemela, sjiemela
pi_112104610
Vraag me af of TS klaar is voor 1 miljoen bedelaars.
pi_112104837
quote:
0s.gif Op zondag 27 mei 2012 14:46 schreef Leandra het volgende:

[..]

En wat wil je met gezinnen? Die wonen al niet alleen.
Dat je alleenstaanden verplicht bij elkaar wilt zetten vind ik al over de grens, maar hoe wil je dat met gezinnen doen?
Nou, als je een leuke meid weet die bij deze alleenstaande wil komen wonen, sta ik daar best voor open hoor.
Onderschat nooit de kracht van domme mensen in grote groepen!
Der Irrsinn ist bei Einzelnen etwas Seltenes - aber bei Gruppen, Parteien, Völkern, Zeiten die Regel. (Friedrich Nietzsche)
pi_112106239
Weinig geld maakt vindingrijk en dwingt mensen tot andere keuzes en waarderingen.

quote:
Unlike Leon, who lives with his parents rent-free, Viada pays about $300 a month for a room in an 800-square-foot apartment he shares with four roommates, three of whom recently lost their jobs. They split the utilities, but Viada and the other employed roommate buy the groceries.
quote:
The younger Leons are struggling to become mileuristas, a slang term in Spain for those who earn a mil (1,000) euros a month, or about $1,300, for a yearly income just shy of $16,000. The term used to be a pejorative, but in Europe's new age of diminished expectations, it's become a goal to shoot for.

"When the country used to earn a lot of money, people would say, 'Oh, you're just a mileurista. You don't have a really good job,'" Leon said on a recent afternoon in the Puerta del Sol, Madrid's central square, as he waited for a young English-language student. "But now, things have changed. And if you earn 1,000 euros per month? Wow, I wish!"
latimes
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  zondag 27 mei 2012 @ 23:04:15 #211
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_112107085
"but in Europe's new age of diminished expectations..."
Een beetje meer nuchterheid zou fijn zijn. Sommigen doen net alsof de positie van Europa in de wereld van de ene op de andere dag voorgoed is veranderd. Ja, er is een crisisje. Big deal, dat heb je nu eenmaal eens in de zoveel decennia. Dat komt wel weer goed. Ja, de BRIC-landen zijn in opkomst. Big deal. Nu al gaan bedrijven die vroeger naar China uitweken terug naar Nederland omdat de salarissen in China zijn gestegen terwijl de kwaliteit nog steeds ondermaats is. Mochten we op een gegeven moment er op achteruitgaan doordat we te lui zijn geworden en doordat we te inefficiënt zijn gaan werken dan zullen we wel wakker worden zogauw onze welvaart chronisch daalt.
Mensen maken zich beter zorgen om de vergrijzing, waar nog geen enkele oplossing voor is gezocht! Zolang er geen oorlog is komt de rest wel goed.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
pi_112113050
Ben het in grote lijnen eens met de TS...

Natuurlijk is iedereen tegen armoede... maar kijk eens goed. Ik ken echt veel mensen in de bijstand... veel asielzoekers ook... en geen 1 heeft een normale reden waarom die niet gewoon zou kunnen werken.

Het probleem is dat als je over het beteugelen van uitkeringen begint iedereen zegt dat je een graaier bent en niet aan medemensen denkt... maar dat is onzin... Als je constateert dat de meerderheid van de uitkeringstrekkers die je kent gewoon makkelijk kunnen werken, maar dat niet willen en soms beter af zijn dan de gemiddelde burger is er iets mis!
pi_112113298
Terechte OP. Zo hoort dat, mensen moeten eens gaan werken ipv rekenen op de mensen die wel werken.
  maandag 28 mei 2012 @ 02:17:30 #214
274453 okiokinl
blablabla
pi_112114948
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 00:56 schreef kossikvassik2 het volgende:
Ben het in grote lijnen eens met de TS...

Natuurlijk is iedereen tegen armoede... maar kijk eens goed. Ik ken echt veel mensen in de bijstand... veel asielzoekers ook... en geen 1 heeft een normale reden waarom die niet gewoon zou kunnen werken.

Het probleem is dat als je over het beteugelen van uitkeringen begint iedereen zegt dat je een graaier bent en niet aan medemensen denkt... maar dat is onzin... Als je constateert dat de meerderheid van de uitkeringstrekkers die je kent gewoon makkelijk kunnen werken, maar dat niet willen en soms beter af zijn dan de gemiddelde burger is er iets mis!
dus je bent tegen fraude. duh.
en asielzoekers mogen niet eens werken.
pi_112116562
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 00:56 schreef kossikvassik2 het volgende:
Ben het in grote lijnen eens met de TS...

maar kijk eens goed. Ik ken echt veel mensen in de bijstand... veel asielzoekers ook...
Uhu.
  maandag 28 mei 2012 @ 11:30:00 #216
374732 SteamBoat
Eerlijk Hard Realistisch
pi_112118789
Bijstanduitkering afpakken, als duidelijk is dat desbetreffende persoon

A. Niet wilt werken OF
B. Geen moeite doet om werk te vinden OF
C. Bij het vinden van werk zich opzettelijk laat wegsturen.
  maandag 28 mei 2012 @ 11:54:45 #217
373754 mossad_agent
Ha-Mossad le-Modiin ule-Tafkid
pi_112119573
Eens, afschaffen met die Schultenbrausubsidie, ga maar werken met je luie flikker.
pi_112120383
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 11:30 schreef SteamBoat het volgende:
Bijstanduitkering afpakken, als duidelijk is dat desbetreffende persoon

A. Niet wilt werken OF
B. Geen moeite doet om werk te vinden OF
C. Bij het vinden van werk zich opzettelijk laat wegsturen.
Is dat soms je voorstel voor nieuw beleid of zo? :'( :{w

Je hebt niet in de gaten dat dat al lang de regel is. :6
Onderschat nooit de kracht van domme mensen in grote groepen!
Der Irrsinn ist bei Einzelnen etwas Seltenes - aber bei Gruppen, Parteien, Völkern, Zeiten die Regel. (Friedrich Nietzsche)
  maandag 28 mei 2012 @ 12:26:36 #219
374732 SteamBoat
Eerlijk Hard Realistisch
pi_112120632
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 12:20 schreef Kees22 het volgende:

[..]

Is dat soms je voorstel voor nieuw beleid of zo? :'( :{w

Je hebt niet in de gaten dat dat al lang de regel is. :6
ja hoor ...de regel....

Praktijk komt er niets van terecht.

de enigste regels die nageleefd moeten worden en waar ze bovenop zitten zijn het betalen van bekeuringen en op de nek van werkende bevolking ..... KEES!!!!!

afpakken van uitkeringen is namelijk best lastig, want stel dat deze mensen gaan pikken.....oei...laten we maar gewoon de regel staan, maar voeren hem niet uit...das wel zo makkelijk...KEES!!!
pi_112122465
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 12:26 schreef SteamBoat het volgende:

[..]

ja hoor ...de regel....

Praktijk komt er niets van terecht.
Betaal jij mijn kortingen dan maar bij!
quote:
de enigste regels die nageleefd moeten worden en waar ze bovenop zitten zijn het betalen van bekeuringen en op de nek van werkende bevolking ..... KEES!!!!!
Noem je dat werken: bekeuringen oplopen?
quote:
afpakken van uitkeringen is namelijk best lastig, want stel dat deze mensen gaan pikken.....oei...laten we maar gewoon de regel staan, maar voeren hem niet uit...das wel zo makkelijk...KEES!!!
Dat is helemaal niet lastig: je stuurt gewoon een briefje met een beschikking, artikelnummer erbij, uitleg dat men binnen 6 weken bezwaar kan maken en klaar. Oh ja, je moet de administratie nog vertellen dat ze minder geld moet overmaken.


STOOMBOOT!!!!
Onderschat nooit de kracht van domme mensen in grote groepen!
Der Irrsinn ist bei Einzelnen etwas Seltenes - aber bei Gruppen, Parteien, Völkern, Zeiten die Regel. (Friedrich Nietzsche)
pi_112129910
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 11:30 schreef SteamBoat het volgende:
Bijstanduitkering afpakken, als duidelijk is dat desbetreffende persoon

A. Niet wilt werken OF
B. Geen moeite doet om werk te vinden OF
C. Bij het vinden van werk zich opzettelijk laat wegsturen.
oftewel in 90% van de gevallen
pi_112129922
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 12:20 schreef Kees22 het volgende:

[..]

Is dat soms je voorstel voor nieuw beleid of zo? :'( :{w

Je hebt niet in de gaten dat dat al lang de regel is. :6
en toch komt er in de praktijk niets van terecht!
pi_112132928
De OP getuigt van de typische wereld'kennis' van een PVV-tokkie. Niet serieus te nemen dus. Een hoop gezwets en onderbuikgevoelens maar bronnen en feiten ho maar.

PVV-tokkies kun je makkelijk herkennen aan hun opstelling en taalgebruik. Wanneer je de opgewonden spuisels leest is het alsof je de grote blonde PVV-fuhrer zelf hoort schuimbekken.
  maandag 28 mei 2012 @ 18:28:16 #224
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_112133995
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 17:55 schreef Mint_Clansell het volgende:
De OP getuigt van de typische wereld'kennis' van een PVV-tokkie. Niet serieus te nemen dus. Een hoop gezwets en onderbuikgevoelens maar bronnen en feiten ho maar.

PVV-tokkies kun je makkelijk herkennen aan hun opstelling en taalgebruik. Wanneer je de opgewonden spuisels leest is het alsof je de grote blonde PVV-fuhrer zelf hoort schuimbekken.
Sowieso heb ik het idee dat de meeste reacties komen van mensen die nog geen cent belasting betaald hebben....
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_112134769
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 18:28 schreef Leandra het volgende:

[..]

Sowieso heb ik het idee dat de meeste reacties komen van mensen die nog geen cent belasting betaald hebben....
Precies, dit topic zit vol met thuiswonend grut die nog lekker op de zak van pappie en mammie teren, af en toe eens wat bijverdienen met hun krantenwijk, McJob of als vakkenvuller en elke zaterdagavond zich een coma inzuipen omdat dat nu eenmaal stoer is op die leeftijd. Dit soort figuren pik je er zo uit, omdat ze geen enkel benul hebben van uitkeringen of zelfstandig je boontjes moeten doppen.
  maandag 28 mei 2012 @ 18:55:25 #226
274453 okiokinl
blablabla
pi_112134956
mensen snappen niet meer dat je betaald voor jezelf, voor het geval dat.
pi_112135018
Er zijn wel dingen die afgeschaft kunnen worden, de WW uitkering bijvoorbeeld en nee ook de werkgever hoeft die niet te betalen. De bijstand moet gewoon blijven natuurlijk maar dat moet dan ook het enige sociale vangnet zijn samen met de AOW. Wat ook zou helpen is dat men de grenzen dichtgooid voor Poolse, Roemeense en Bulgaarse gelukszoekers die de banen innemen van het laagopgeleide volk. Ook zou men de loonbelastingen drastisch kunnen verlagen voor laaggeschoold werk zodat dat salaris ook boven het bijstandsniveau komt te liggen.
Bijstandsuitkeringen afschaffen werkt gewoon niet, je hebt nu eenmaal een vangnet nodig.
pi_112135254
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 18:57 schreef PKRChamp het volgende:
Er zijn wel dingen die afgeschaft kunnen worden, de WW uitkering bijvoorbeeld en nee ook de werkgever hoeft die niet te betalen. De bijstand moet gewoon blijven natuurlijk maar dat moet dan ook het enige sociale vangnet zijn samen met de AOW. Wat ook zou helpen is dat men de grenzen dichtgooid voor Poolse, Roemeense en Bulgaarse gelukszoekers die de banen innemen van het laagopgeleide volk. Ook zou men de loonbelastingen drastisch kunnen verlagen voor laaggeschoold werk zodat dat salaris ook boven het bijstandsniveau komt te liggen.
Bijstandsuitkeringen afschaffen werkt gewoon niet, je hebt nu eenmaal een vangnet nodig.
En waarom denk jij dat de WW wel afgeschaft kan worden dan? Weet je uberhaupt wel wat WW is?
pi_112135594
WW afschaffen. Leuk idee, inderdaad. Als je ontslagen wordt direct je inkomen een duikvlucht zien maken. Yeah!
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
  maandag 28 mei 2012 @ 19:14:38 #230
244933 trovey
Nachtoele
pi_112135658
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 18:57 schreef PKRChamp het volgende:
Er zijn wel dingen die afgeschaft kunnen worden, de WW uitkering bijvoorbeeld en nee ook de werkgever hoeft die niet te betalen. De bijstand moet gewoon blijven natuurlijk maar dat moet dan ook het enige sociale vangnet zijn samen met de AOW. Wat ook zou helpen is dat men de grenzen dichtgooid voor Poolse, Roemeense en Bulgaarse gelukszoekers die de banen innemen van het laagopgeleide volk. Ook zou men de loonbelastingen drastisch kunnen verlagen voor laaggeschoold werk zodat dat salaris ook boven het bijstandsniveau komt te liggen.
Bijstandsuitkeringen afschaffen werkt gewoon niet, je hebt nu eenmaal een vangnet nodig.
Alle arbeidsongeschikten oom maar in de bijstand dumpen :P ...en daarna uiteraard gaan klagen dat het uitvreters zijn die niet willen werken. :')

[ Bericht 0% gewijzigd door trovey op 28-05-2012 19:29:24 ]
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
pi_112135743
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 19:03 schreef Mint_Clansell het volgende:

[..]

En waarom denk jij dat de WW wel afgeschaft kan worden dan? Weet je uberhaupt wel wat WW is?
Nee ik heb geen idee. :')
pi_112135779
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 19:17 schreef PKRChamp het volgende:

[..]

Nee ik heb geen idee. :')
Als je het weet, waarom zou je de WW dan willen afschaffen? Laat me raden; je bent een scholier/student die nog nooit voor zichzelf heeft moeten zorgen.
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
pi_112135784
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 19:17 schreef PKRChamp het volgende:

[..]

Nee ik heb geen idee. :')
Dat dacht ik al, getuige die onzin die je verkoopt. Getuigt niet van veel kennis op dit gebied.

Maar je geeft wel een prima voorbeeld weg van mijn post op de vorige pagina.
pi_112135836
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 19:14 schreef trovey het volgende:

[..]

Aal arbeidsongeschikten oom maar in de bijstand dumpen :P ...en daarna uiteraard gaan klagen dat het uitvreters zijn die niet willen werken. :')
Een beetje eigen verantwoordelijkheid kan geen kwaad, hoeveel mensen zijn er wel niet die even nog op de WW willen teren zodat ze hun eigen weer even kunnen "opladen" om vervolgens na die periode weer werk te zoeken.
Als je een verantwoordelijk mens bent dan zet je wel wat aan de kant voor de tijden dat het wat minder gaat, dus dan kan je makkelijk even van het minimale leven want ik neem aan dat je niet een half jaar werkloos hoeft te blijven.
  maandag 28 mei 2012 @ 19:20:57 #235
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_112135901
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 19:19 schreef PKRChamp het volgende:

[..]

Een beetje eigen verantwoordelijkheid kan geen kwaad, hoeveel mensen zijn er wel niet die even nog op de WW willen teren zodat ze hun eigen weer even kunnen "opladen" om vervolgens na die periode weer werk te zoeken.
Als je een verantwoordelijk mens bent dan zet je wel wat aan de kant voor de tijden dat het wat minder gaat, dus dan kan je makkelijk even van het minimale leven want ik neem aan dat je niet een half jaar werkloos hoeft te blijven.
Je WW wordt vrijwel direct gekort als je niet meteen begint met werk zoeken.... 20% is er zo af.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_112135908
Ja, want iedereen die zijn baan verliest moet maar gelijk genoegen nemen met een McJob of fabriekswerk. Dat zal goed staan op je CV, om nog maar te zwijgen over hoeveel je er op achteruit gaat qua financien, wat weer een hoop andere problemen zal opleveren.

Wat een idioot ben jij. Totaal geen zicht op de huidige economische omstandigheden.
pi_112135941
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 19:18 schreef KoosVogels het volgende:

[..]

Als je het weet, waarom zou je de WW dan willen afschaffen? Laat me raden; je bent een scholier/student die nog nooit voor zichzelf heeft moeten zorgen.
Ik heb nog nooit van de staatsruif meegegeten, heb altijd mijn eigen boontjes gedopt het zij met werken of anders wel in de handel. Mensen moeten in mijn ogen hun eigen verantwoordelijkheid pakken en gewoon sparen voor de slechte tijden.
Momenteel gaat het mij financieel ook niet voor de wind maar mijn hand is nog steeds niet omhoog hoor voor een aalmoes. Ik concentreer mij eigen op geld verdienen en weer wat op te bouwen en dat gaat mij al meer dan 14 jaar bijzonder goed af.
pi_112136001
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 19:21 schreef Mint_Clansell het volgende:
Ja, want iedereen die zijn baan verliest moet maar gelijk genoegen nemen met een McJob of fabriekswerk.

Wat een idioot ben jij. Totaal geen zicht op de huidige economische omstandigheden.
Stel je niet zo aan man, dat het bij jou niet wil lukken betekent niet dat je je frustraties op mijn visie hoeft te botvieren.
pi_112136068
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 19:21 schreef PKRChamp het volgende:

[..]

Ik heb nog nooit van de staatsruif meegegeten, heb altijd mijn eigen boontjes gedopt het zij met werken of anders wel in de handel. Mensen moeten in mijn ogen hun eigen verantwoordelijkheid pakken en gewoon sparen voor de slechte tijden.
Momenteel gaat het mij financieel ook niet voor de wind maar mijn hand is nog steeds niet omhoog hoor voor een aalmoes. Ik concentreer mij eigen op geld verdienen en weer wat op te bouwen en dat gaat mij al meer dan 14 jaar bijzonder goed af.
Kijk, er is wat mij betreft niets mis het verlagen van de duur van de WW. Punt is echter dat volwassenen opgescheept zitten met vaste lasten. Als ik plots moet leven van een bijstandsinkomen, kan ik die vaste lasten niet langer betalen. Ik vind het niet meer dan normaal dat de WW niet oneindig is, maar hun de werknemer een periode waarin hij op zoek kan naar een baan op zijn niveau. Niemand is gebaat bij Nederlanders die plots hun rekeningen niet meer kunnen betalen.
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
pi_112136109
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 19:23 schreef PKRChamp het volgende:

[..]

Stel je niet zo aan man, dat het bij jou niet wil lukken betekent niet dat je je frustraties op mijn visie hoeft te botvieren.
Ik heb werk en een vangnet. Jouw visie is in mijn ogen gewoon dom. Je werkt namelijk voor een WW-uitkering, dus dat geld wordt sowieso niet uit jouw zak getrokken. Bovendien biedt WW mensen die werkloos zijn geworden de kans passend werk te vinden in hun eigen vakgebied en zonder dat ze gelijk de beetjes bij elkaar hoeven te schrapen. Want een modaal gezin heeft doorgaans geen spaarcenten. Dat jij nou zielig op jezelf woont en een huishouden voor één persoon voert en lekker bij kan sparen, wil nog niet zeggen dat iedereen daar maar genoegen mee moet/kan nemen.
pi_112136215
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 19:24 schreef KoosVogels het volgende:

[..]

Kijk, er is wat mij betreft niets mis het verlagen van de duur van de WW. Punt is echter dat volwassenen opgescheept zitten met vaste lasten. Als ik plots moet leven van een bijstandsinkomen, kan ik die vaste lasten niet langer betalen. Ik vind het niet meer dan normaal dat de WW niet oneindig is, maar hun de werknemer een periode waarin hij op zoek kan naar een baan op zijn niveau. Niemand is gebaat bij Nederlanders die plots hun rekeningen niet meer kunnen betalen.
Dat klopt, maar daarom hamer ik ook op eigen verantwoordelijkheid. Ik vind dat je verplicht wat aan de kant moet zetten voor de tijden dat het even wat minder is. Stel je raakt je baan kwijt dan kan je van je bijstandsuitkering de rekeningen grotendeels wel betalen. Laten we zeggen dat je dan nog 400 Euro`s extra nodig hebt per maand om de rest op te hoesten dan moet dat wel te doen zijn als je je financien een beetje kan managen.
  maandag 28 mei 2012 @ 19:28:56 #242
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_112136260
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 19:27 schreef PKRChamp het volgende:

[..]

Dat klopt, maar daarom hamer ik ook op eigen verantwoordelijkheid. Ik vind dat je verplicht wat aan de kant moet zetten voor de tijden dat het even wat minder is. Stel je raakt je baan kwijt dan kan je van je bijstandsuitkering de rekeningen grotendeels wel betalen. Laten we zeggen dat je dan nog 400 Euro`s extra nodig hebt per maand om de rest op te hoesten dan moet dat wel te doen zijn als je je financien een beetje kan managen.
Tot voor kort zette men via de heffingen iets aan de kant voor de WW... WW-premie.
Dat dat afgeschaft is omdat het allemaal zo goed ging met NL doet er niet aan af.
Overigens betalen werkgevers nog steeds WW-premie.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_112136262
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 19:25 schreef Mint_Clansell het volgende:

[..]

Ik heb werk en een vangnet. Jouw visie is in mijn ogen gewoon dom. Je werkt namelijk voor een WW-uitkering, dus dat geld wordt sowieso niet uit jouw zak getrokken. Bovendien biedt WW de kans om mensen die werkloos zijn geworden passend werk te vinden in hun eigen vakgebied.
Als je werkt voor een WW uitkering zou dat betekenen dat je dat geld voortaan in je zak zou kunnen steken mocht de WW compleet afgeschaft worden. Dus als je werkt hou je per saldo meer geld over, ik zie het probleem niet zo.
pi_112136270
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 19:24 schreef KoosVogels het volgende:

[..]

Kijk, er is wat mij betreft niets mis het verlagen van de duur van de WW. Punt is echter dat volwassenen opgescheept zitten met vaste lasten. Als ik plots moet leven van een bijstandsinkomen, kan ik die vaste lasten niet langer betalen. Ik vind het niet meer dan normaal dat de WW niet oneindig is, maar hun de werknemer een periode waarin hij op zoek kan naar een baan op zijn niveau. Niemand is gebaat bij Nederlanders die plots hun rekeningen niet meer kunnen betalen.
Daarom gaat de WW zelf omhoog en wordt de duur verkort. Dat is dan toch geen probleem?
  maandag 28 mei 2012 @ 19:30:28 #245
244933 trovey
Nachtoele
pi_112136337
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 19:19 schreef PKRChamp het volgende:

[..]

Een beetje eigen verantwoordelijkheid kan geen kwaad, hoeveel mensen zijn er wel niet die even nog op de WW willen teren zodat ze hun eigen weer even kunnen "opladen" om vervolgens na die periode weer werk te zoeken.
Als je een verantwoordelijk mens bent dan zet je wel wat aan de kant voor de tijden dat het wat minder gaat, dus dan kan je makkelijk even van het minimale leven want ik neem aan dat je niet een half jaar werkloos hoeft te blijven.
Jammmer alleen dat je reactie niets met datgene te maken heeft waarover ik het had. :')
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
pi_112136378
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 19:27 schreef PKRChamp het volgende:

[..]

Dat klopt, maar daarom hamer ik ook op eigen verantwoordelijkheid. Ik vind dat je verplicht wat aan de kant moet zetten voor de tijden dat het even wat minder is. Stel je raakt je baan kwijt dan kan je van je bijstandsuitkering de rekeningen grotendeels wel betalen. Laten we zeggen dat je dan nog 400 Euro`s extra nodig hebt per maand om de rest op te hoesten dan moet dat wel te doen zijn als je je financien een beetje kan managen.
Ik zie echt niet in wat daar het voordeel van is. Je maakt het mensen onnodig moeilijk. Nogmaals, je kunt de duur van de WW verder beperken. Maar afschaffen is nergens voor nodig. Jij kunt wel vinden dat mensen per se een vetlaagje op moeten bouwen, maar zo werkt de wereld nou eenmaal niet.
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
pi_112136397
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 19:29 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Daarom gaat de WW zelf omhoog en wordt de duur verkort. Dat is dan toch geen probleem?
He snotaap, waar zie je mij iets anders zeggen?
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
pi_112136436
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 19:27 schreef PKRChamp het volgende:

[..]

Dat klopt, maar daarom hamer ik ook op eigen verantwoordelijkheid. Ik vind dat je verplicht wat aan de kant moet zetten voor de tijden dat het even wat minder is. Stel je raakt je baan kwijt dan kan je van je bijstandsuitkering de rekeningen grotendeels wel betalen. Laten we zeggen dat je dan nog 400 Euro`s extra nodig hebt per maand om de rest op te hoesten dan moet dat wel te doen zijn als je je financien een beetje kan managen.
En gezinnen die net genoeg verdienen om hun gezin te kunnen onderhouden, hoe gaan die dat doen? Hoe moeten zij een buffer opbouwen met geld dat er niet is?? Ik vind het nogal een egoistische gedachtengang van je, duidelijk gericht op een éénpersoonshuishouden. Zo werkt het gelukkig niet.
  maandag 28 mei 2012 @ 19:37:19 #249
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_112136647
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 19:32 schreef Mint_Clansell het volgende:

[..]

En gezinnen die net genoeg verdienen om hun gezin te kunnen onderhouden, hoe gaan die dat doen? Hoe moeten zij een buffer opbouwen met geld dat er niet is?? Ik vind het nogal een egoistische gedachtengang van je, duidelijk gericht op een éénpersoonshuishouden. Zo werkt het gelukkig niet.
Ik snap sowieso niet waarom het zou moeten komen te vervallen, er worden gewoon WW-premies betaald door de werkgevers....
Het is (net als Wia) een werknemersverzekering, en er wordt dus premie voor betaald.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_112136789
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 19:32 schreef Mint_Clansell het volgende:

[..]

En gezinnen die net genoeg verdienen om hun gezin te onderhouden en slechts 1x per maand iets leuks kunnen doen, hoe gaan die dat doen?
Wat die mensen verdienen zit net boven het bijstandsniveau. Dus zoveel verschil zit er niet tussen een WW uitkering en een bijstandsuitkering. Bovendien heb je dan ook recht op huursubsidies en dergelijke.
quote:
Ik vind het nogal een egoistische gedachtengang van je, duidelijk gericht op een éénpersoonsinkomen. Zo werkt het gelukkig niet.
Op een dag en dat duurt niet lang meer heb ik zo het gevoel werkt het gewoon wel zo. De staat kan niet iedereen blijven onderhouden, het zorgt voor laksheid en de wil om iets te bereiken word steeds minder als de staat altijd voor je in de bres springt.
Als ik het red zonder diploma`s en nog voor elkaar gekregen te hebben om mooie auto`s te rijden en dure meubels te hebben zonder van de staatsruif te eten dan betekent dat dat een ander dat ook kan. Waar een wil is is een weg, maar in Nederland is het eerder je hoeft geen wil te hebben wij zorgen wel voor je.
pi_112136983
Heb je een gezin (of kinderen), want zoals je lult lijk ik gelijk te hebben.
pi_112137060
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 19:44 schreef Mint_Clansell het volgende:
Heb je een gezin, want zoals je lult lijk ik gelijk te hebben.
Ik had een gezin, dus daarom weet ik dat het mogelijk is.
pi_112137116
En wat vond je gezin van die instelling? Is het daarom nu misschien ook 'ex-gezin'?
  maandag 28 mei 2012 @ 19:49:59 #254
3542 Gia
User under construction
pi_112137249
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 19:19 schreef PKRChamp het volgende:

[..]

Een beetje eigen verantwoordelijkheid kan geen kwaad, hoeveel mensen zijn er wel niet die even nog op de WW willen teren zodat ze hun eigen zich weer even kunnen "opladen" om vervolgens na die periode weer werk te zoeken.
Als je een verantwoordelijk mens bent dan zet je wel wat aan de kant voor de tijden dat het wat minder gaat, dus dan kan je makkelijk even van het minimale leven want ik neem aan dat je niet een half jaar werkloos hoeft te blijven.
Daar betaal je toch al premie voor!
pi_112137721
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 19:47 schreef Mint_Clansell het volgende:
En wat vond je gezin van die instelling? Is het daarom nu misschien ook 'ex-gezin'?
Als je elke dag biefstuk kan vreten en een dikke auto voor de deur heb staan en noem maar op dan waren de financieen echt het probleem niet. Dat heeft andere meer persoonlijke redenen wat ik hier natuurlijk niet met jullie ga delen.
pi_112138575
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 19:40 schreef PKRChamp het volgende:

[..]

Wat die mensen verdienen zit net boven het bijstandsniveau. Dus zoveel verschil zit er niet tussen een WW uitkering en een bijstandsuitkering. Bovendien heb je dan ook recht op huursubsidies en dergelijke.

[..]

Op een dag en dat duurt niet lang meer heb ik zo het gevoel werkt het gewoon wel zo. De staat kan niet iedereen blijven onderhouden, het zorgt voor laksheid en de wil om iets te bereiken word steeds minder als de staat altijd voor je in de bres springt.
Als ik het red zonder diploma`s en nog voor elkaar gekregen te hebben om mooie auto`s te rijden en dure meubels te hebben zonder van de staatsruif te eten dan betekent dat dat een ander dat ook kan. Waar een wil is is een weg, maar in Nederland is het eerder je hoeft geen wil te hebben wij zorgen wel voor je.
Jij had toch een heleboel geld gewonnen in het casino? Dat herinner ik me uit andere topics.

Jij hebt dus al helemaal niks te zoeken in deze discussie als dat waar is.
pi_112139187
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 20:15 schreef Krantenman het volgende:

[..]

Jij had toch een heleboel geld gewonnen in het casino? Dat herinner ik me uit andere topics.

Jij hebt dus al helemaal niks te zoeken in deze discussie als dat waar is.
Als je die quote even terug kan halen krijg je van mij duizend Euro. :') Ik heb ooit wel eens wat gewonnen in een casino maar dat was bij lange na niet genoeg om daar huisvesting een auto en alle rekeningen mee te bekostigen.
pi_112139246
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 19:32 schreef KoosVogels het volgende:

[..]

He snotaap, waar zie je mij iets anders zeggen?
Sorry. Past meer bij D66/VVD dan bij wat je normaal post. :P
pi_112139333
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 20:26 schreef PKRChamp het volgende:

[..]

Als je die quote even terug kan halen krijg je van mij duizend Euro. :') Ik heb ooit wel eens wat gewonnen in een casino maar dat was bij lange na niet genoeg om daar huisvesting een auto en alle rekeningen mee te bekostigen.
Ok dan, dan neem ik mijn woorden terug.

(Ik had het trouwens over een topic waar iemand een "winnend systeem" voor de roulette probeerde te verkopen, maar daar heb ik zelf niet in gepost, jij wel als zijnde een "grote winnaar". Dus je hebt daar zitten te overdrijven?)
pi_112141056
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 20:29 schreef Krantenman het volgende:

[..]

Ok dan, dan neem ik mijn woorden terug.

(Ik had het trouwens over een topic waar iemand een "winnend systeem" voor de roulette probeerde te verkopen, maar daar heb ik zelf niet in gepost, jij wel als zijnde een "grote winnaar". Dus je hebt daar zitten te overdrijven?)
Er bestaat geen winnend systeem voor roulette dus ik denk dat je mij vergist met iemand anders.
pi_112149991
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 19:40 schreef PKRChamp het volgende:

[..]

Op een dag en dat duurt niet lang meer heb ik zo het gevoel werkt het gewoon wel zo. De staat kan niet iedereen blijven onderhouden, het zorgt voor laksheid en de wil om iets te bereiken word steeds minder als de staat altijd voor je in de bres springt.
GVD, blijf je bezig? Er is al een paar keer gezegd dat je gewoon via de WWV-premie voor je eigen WW geld apart zet. De staat onderhoudt dus de werkloze niet, hij regelt alleen dat opzijzetten van geld, waar jij zo'n voorstander van bent, voor ons allemaal.
quote:
Als ik het red zonder diploma`s en nog voor elkaar gekregen te hebben om mooie auto`s te rijden en dure meubels te hebben zonder van de staatsruif te eten dan betekent dat dat een ander dat ook kan. Waar een wil is is een weg, maar in Nederland is het eerder je hoeft geen wil te hebben wij zorgen wel voor je.
Dat jij iets kan, betekent helemaal niet dat iedereen dat kan. Kun jij alles wat ik kan? Nee, dat kun je niet, lang niet. Dat is ook niet erg. Maar zet jezelf niet als norm voor iedereen neer.
Onderschat nooit de kracht van domme mensen in grote groepen!
Der Irrsinn ist bei Einzelnen etwas Seltenes - aber bei Gruppen, Parteien, Völkern, Zeiten die Regel. (Friedrich Nietzsche)
pi_112150294
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 21:01 schreef PKRChamp het volgende:

[..]

Er bestaat geen winnend systeem voor roulette dus ik denk dat je mij vergist met iemand anders.
Heb ik hier Originele taal- en spelfouten op FOK! #61 neergezet.
Dat kan ik dan toevallig heel goed: Nederlands schrijven. Betekent dat dan dat jij dat ook moet kunnen?
Onderschat nooit de kracht van domme mensen in grote groepen!
Der Irrsinn ist bei Einzelnen etwas Seltenes - aber bei Gruppen, Parteien, Völkern, Zeiten die Regel. (Friedrich Nietzsche)
pi_112150922
Belastingvrij hosselen en uitkering op net vaste lasten.
pi_112153411
quote:
0s.gif Op maandag 28 mei 2012 23:33 schreef Kees22 het volgende:

[..]

Heb ik hier Originele taal- en spelfouten op FOK! #61 neergezet.
Dat kan ik dan toevallig heel goed: Nederlands schrijven. Betekent dat dan dat jij dat ook moet kunnen?
Zit het niet mee in je leven?



Verantwoordelijkheid en zelfredzaamheid zijn dus blijkbaar inderdaad vieze woorden hier in Nederland. Stel je eens voor dat er geen WW meer word uitgekeerd en je daadwerkelijk je eigen boontjes moet doppen wat zou dat eng zijn zeg. :')
pi_112153644
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 mei 2012 00:44 schreef PKRChamp het volgende:

Verantwoordelijkheid en zelfredzaamheid zijn dus blijkbaar inderdaad vieze woorden hier in Nederland. Stel je eens voor dat er geen WW meer word uitgekeerd en je daadwerkelijk je eigen boontjes moet doppen wat zou dat eng zijn zeg. :')
Onderschat de gemiddelde NL uitkeringstrekker niet, die weten wat hosselen is.
pi_112153738
quote:
3s.gif Op dinsdag 29 mei 2012 00:53 schreef Piet_Piraat het volgende:

[..]

Onderschat de gemiddelde NL uitkeringstrekker niet, die weten wat hosselen is.
Je zal wel moeten als je het van die paar honderd Euro moet hebben. Ik denk dat je net de rekeningen en wat eten kan betalen en dat was het dan. Overigens pleit ik absoluut niet voor het verhogen van de uitkeringen.
pi_112153766
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 mei 2012 00:44 schreef PKRChamp het volgende:

[..]

Zit het niet mee in je leven?

[ afbeelding ]

Verantwoordelijkheid en zelfredzaamheid zijn dus blijkbaar inderdaad vieze woorden hier in Nederland. Stel je eens voor dat er geen WW meer word uitgekeerd en je daadwerkelijk je eigen boontjes moet doppen wat zou dat eng zijn zeg. :')
Grappig wel. Je gaat volledig voorbij aan mij argument en daarmee bevestig je het juist.

Ik kan goed spellen en schrijven, zelfs als ik straalbezopen ben. Dus ik vind dat iedereen dat maar moet kunnen. Jij maakt me uit voor taalnazi.
Jij kunt blijkbaar heel goed geld verdienen, ook al kost dat je huwelijk. Dus je vindt dat iedereen dat maar moet kunnen. Sterker nog: dat jij dat kan bewijst (volgens jou dan) dat iedereen dat kan.

Ik kan van alles heel goed, maar ik kan niet goed geld verdienen. Dat interesseert me ook niet zo.

Je stelling dat wat jij goed kunt iedereen dus goed kan, verwerp ik hiermee.
Onderschat nooit de kracht van domme mensen in grote groepen!
Der Irrsinn ist bei Einzelnen etwas Seltenes - aber bei Gruppen, Parteien, Völkern, Zeiten die Regel. (Friedrich Nietzsche)
pi_112153774
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 mei 2012 00:58 schreef PKRChamp het volgende:

[..]

Je zal wel moeten als je het van die paar honderd Euro moet hebben. Ik denk dat je net de rekeningen en wat eten kan betalen en dat was het dan. Overigens pleit ik absoluut niet voor het verhogen van de uitkeringen.
Ik pleit voor meer belastingvrij hosselen en minder uitkering.
pi_112153799
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 mei 2012 00:44 schreef PKRChamp het volgende:

[..]

Zit het niet mee in je leven?

[ afbeelding ]

Verantwoordelijkheid en zelfredzaamheid zijn dus blijkbaar inderdaad vieze woorden hier in Nederland. Stel je eens voor dat er geen WW meer word uitgekeerd en je daadwerkelijk je eigen boontjes moet doppen wat zou dat eng zijn zeg. :')
Overigens heb ik geen klagen over mijn leven.
En de grammatica wordt niet bepaald gecontroleerd aan de hand van een woordenboek.
Onderschat nooit de kracht van domme mensen in grote groepen!
Der Irrsinn ist bei Einzelnen etwas Seltenes - aber bei Gruppen, Parteien, Völkern, Zeiten die Regel. (Friedrich Nietzsche)
pi_112153853
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 mei 2012 01:01 schreef Kees22 het volgende:

[..]

Overigens heb ik geen klagen over mijn leven.
En de grammatica wordt niet bepaald gecontroleerd aan de hand van een woordenboek.
Alsof je leven afhangt van een woordenboek?
pi_112153882
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 mei 2012 01:00 schreef Kees22 het volgende:

[..]

Grappig wel. Je gaat volledig voorbij aan mij argument en daarmee bevestig je het juist.

Ik kan goed spellen en schrijven, zelfs als ik straalbezopen ben. Dus ik vind dat iedereen dat maar moet kunnen. Jij maakt me uit voor taalnazi.
Jij kunt blijkbaar heel goed geld verdienen, ook al kost dat je huwelijk. Dus je vindt dat iedereen dat maar moet kunnen. Sterker nog: dat jij dat kan bewijst (volgens jou dan) dat iedereen dat kan.
Wat is er moeilijk aan om niet meer uit te geven dan er binnenkomt? Dat leer je al vanaf de eerste keer dat je zakgeld krijgt. Het probleem is dat mensen nooit verder kijken dan de volgende dag omdat velen het heel hun leven veels te goed hebben gehad. Ik neem aan dat jou ouders wel wisten wat budgetteren is en waarschijnlijk hadden ze voor jou ook een beetje geld aan de kant gezet. Zo moeilijk is dat toch niet? Het lijkt mij juist veel vermoeiender om constant achter de feiten aan te lopen.
quote:
Ik kan van alles heel goed, maar ik kan niet goed geld verdienen. Dat interesseert me ook niet zo.

Je stelling dat wat jij goed kunt iedereen dus goed kan, verwerp ik hiermee.
Iedereen kan geld verdienen je bent toch geen beroepssteuntrekker? Als je werkt komt er geld binnen en ik weet niet wat er bij jou binnenkomt maar als het gewoon een modaal salaris is dan is er gewoon ruimte om wat opzij te zetten.
  dinsdag 29 mei 2012 @ 01:25:29 #272
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_112154172
PKR, een slechte taalvaardigheid roept de vraag op hoe het gesteld is met die persoon zijn intelligentie.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
pi_112154362
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 mei 2012 01:25 schreef Bram_van_Loon het volgende:
PKR, een slechte taalvaardigheid roept de vraag op hoe het gesteld is met die persoon zijn intelligentie.
Ik heb een kamper gekend die niet kon lezen of schrijven, maar toch dankzij zijn verstandelijke vermogens en zijn zakelijk vernuft is hij miljonair geworden.
Ik heb bijvoorbeeld ook een broer die een universitaire opleiding heeft gedaan maar die woont nu op zijn veertigste in een flatje met uitzicht op de volgende flat. Wat is je punt?
pi_112154384
12% krijgt een uitkering in Nederland????

Vind je het gek dat de economie in elkaar dondert... :r
The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia

Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
pi_112154452
quote:
11s.gif Op dinsdag 29 mei 2012 01:36 schreef El_Matador het volgende:
12% krijgt een uitkering in Nederland????

Vind je het gek dat de economie in elkaar dondert... :r
Resultaat van alles maar in stand houden, de groep die nergens geschikt voor is wordt steeds groter.
pi_112154517
quote:
3s.gif Op dinsdag 29 mei 2012 01:42 schreef Piet_Piraat het volgende:

[..]

Resultaat van alles maar in stand houden, de groep die nergens geschikt voor is wordt steeds groter.
Klopt. Er is niets mis met een sociaal stelsel om tijdelijke opvang te regelen voor mensen die om welke reden dan ook niet kunnen werken.
Maar in Nederland ligt de focus op juist die onderlaag. Dat is per definitie verkeerd. De focus moet liggen op groei en juist degenen die positief bijdragen aan Nederland, niet op degenen die drukken op een steeds zwaarder overheidsbudget.
The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia

Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
pi_112154542
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 mei 2012 01:06 schreef PKRChamp het volgende:

[..]

Wat is er moeilijk aan om niet meer uit te geven dan er binnenkomt? Dat leer je al vanaf de eerste keer dat je zakgeld krijgt. Het probleem is dat mensen nooit verder kijken dan de volgende dag omdat velen het heel hun leven veels te goed hebben gehad. Ik neem aan dat jou ouders wel wisten wat budgetteren is en waarschijnlijk hadden ze voor jou ook een beetje geld aan de kant gezet. Zo moeilijk is dat toch niet? Het lijkt mij juist veel vermoeiender om constant achter de feiten aan te lopen.

[..]

Iedereen kan geld verdienen je bent toch geen beroepssteuntrekker? Als je werkt komt er geld binnen en ik weet niet wat er bij jou binnenkomt maar als het gewoon een modaal salaris is dan is er gewoon ruimte om wat opzij te zetten.
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 mei 2012 01:35 schreef PKRChamp het volgende:

[..]

Ik heb een kamper gekend die niet kon lezen of schrijven, maar toch dankzij zijn verstandelijke vermogens en zijn zakelijk vernuft is hij miljonair geworden.
Ik heb bijvoorbeeld ook een broer die een universitaire opleiding heeft gedaan maar die woont nu op zijn veertigste in een flatje met uitzicht op de volgende flat. Wat is je punt?
Je illustreert eens te meer wat ik zeg: jouw vaardigheden zijn jouw vaardigheden. Je mag niet verwachten dat iedereen die heeft. Ik ben te stom voor boer, maar slim genoeg voor (landbouw)ingenieur. Ik reken mezelf rijk, maar handel mezelf arm.
Ik erger me mateloos aan collega's die nog geen deur kunnen opendoen, maar wel kunnen omgaan met debielen. Een collega kon geen dossier bijhouden, maar boekte wel resultaten die ik lang niet haalde.
Mijn baas is een goede ondernemer, hij wel. Ik houd zijn boekhouding bij.
Onderschat nooit de kracht van domme mensen in grote groepen!
Der Irrsinn ist bei Einzelnen etwas Seltenes - aber bei Gruppen, Parteien, Völkern, Zeiten die Regel. (Friedrich Nietzsche)
pi_112154553
quote:
3s.gif Op dinsdag 29 mei 2012 01:42 schreef Piet_Piraat het volgende:

[..]

Resultaat van alles maar in stand houden, de groep die nergens geschikt voor is wordt steeds groter.
Ja natuurlijk, als je de eisen opschroeft, is dat het logische gevolg.
Onderschat nooit de kracht van domme mensen in grote groepen!
Der Irrsinn ist bei Einzelnen etwas Seltenes - aber bei Gruppen, Parteien, Völkern, Zeiten die Regel. (Friedrich Nietzsche)
pi_112154583
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 mei 2012 01:50 schreef Kees22 het volgende:

[..]

Ja natuurlijk, als je de eisen opschroeft, is dat het logische gevolg.
Ah, het ligt weer es aan De Ander.

What's new op links. :r
The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia

Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
pi_112154617
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 mei 2012 01:50 schreef Kees22 het volgende:

[..]

Ja natuurlijk, als je de eisen opschroeft, is dat het logische gevolg.
Degene met laagste IQ hebben hoogste geboortecijfer.
De alsmaar groeiende mensheid wordt steeds dommer.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 29-05-2012 01:58:52 ]
pi_112154736
quote:
0s.gif Op woensdag 23 mei 2012 22:27 schreef schaal_9 het volgende:
Wat vaak wordt vergeten is dat mensen met een bijstandsuitkering gewoon moeten werken, in steeds meer gemeenten voor 32 uur per week - voor hun uitkering, dus beneden het wettelijk minimumloon. En, wat belangrijker is, zonder werknemersrechten. Tegenspraak wordt namelijk lang niet altijd getolereerd.
???
Bron?
kunst zonder trein
Ik heb niets tegen Amerika, maar als ik iets vind, vraag ik onmiddellijk patent aan...
Ontdek je innerlijke schoonheid; vraag een vriend of hij je openrijt.
  dinsdag 29 mei 2012 @ 02:22:59 #282
321876 Cherna
Fuck the System
pi_112154783
quote:
11s.gif Op dinsdag 29 mei 2012 01:36 schreef El_Matador het volgende:
12% krijgt een uitkering in Nederland????

Vind je het gek dat de economie in elkaar dondert... :r
Dat krijg je met al die flut contracten en nul-uren contracten. De mensen staan om de haverklap op straat en kunnen opnieuw gaan zoeken.
Dat de economie in elkaar dondert heeft wel meer oorzaken dan alleen het aantal uitkeringen. Dat je deze groep nu als zondebok neemt voor de malaise in de EU is dan ook niet merkwaardig.
krik, krak, sjiemela, sjiemela, sjiemela
krik, krak, sjiemela, sjiemela
pi_112154804
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 mei 2012 00:44 schreef PKRChamp het volgende:

[..]

Zit het niet mee in je leven?

[ afbeelding ]

Verantwoordelijkheid en zelfredzaamheid zijn dus blijkbaar inderdaad vieze woorden hier in Nederland. Stel je eens voor dat er geen WW meer word uitgekeerd en je daadwerkelijk je eigen boontjes moet doppen wat zou dat eng zijn zeg. :')
Lijkt me zeker eng...
Ik ken nu wel mensen die vrijwillig thuis zitten (ja, ze bestaan echt en nee, ze zijn niet de norm. Zo klaar.) en ik moet er niet aan denken dat vadertje staat hun nieuwe tv niet meer betaald. Het gevolg zal namelijk waarschijnlijk zijn, dat ik, of mijn buren, eens in een leeg huis thuis komen van het werk :o .

Sterker nog: Als ik zelf (en nee, ik kan het me nu niet voorstellen) ooit werkeloos wordt, zal het mijn gezin ook niet aan voeding, onderdak en kleding ontbreken. Dat heet dan weer verantwoordelijkheidsgevoel ;) . Als je geen brood kunt kopen, moet je het stelen (En nee, dat geld niet voor kaviaar of zalm)
kunst zonder trein
Ik heb niets tegen Amerika, maar als ik iets vind, vraag ik onmiddellijk patent aan...
Ontdek je innerlijke schoonheid; vraag een vriend of hij je openrijt.
  dinsdag 29 mei 2012 @ 02:26:48 #284
321876 Cherna
Fuck the System
pi_112154805
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 mei 2012 01:06 schreef PKRChamp het volgende:

[..]

Wat is er moeilijk aan om niet meer uit te geven dan er binnenkomt? Dat leer je al vanaf de eerste keer dat je zakgeld krijgt. Het probleem is dat mensen nooit verder kijken dan de volgende dag omdat velen het heel hun leven veels te goed hebben gehad. Ik neem aan dat jou ouders wel wisten wat budgetteren is en waarschijnlijk hadden ze voor jou ook een beetje geld aan de kant gezet. Zo moeilijk is dat toch niet? Het lijkt mij juist veel vermoeiender om constant achter de feiten aan te lopen.

[..]

Iedereen kan geld verdienen je bent toch geen beroepssteuntrekker? Als je werkt komt er geld binnen en ik weet niet wat er bij jou binnenkomt maar als het gewoon een modaal salaris is dan is er gewoon ruimte om wat opzij te zetten.
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 mei 2012 01:35 schreef PKRChamp het volgende:

[..]

Ik heb een kamper gekend die niet kon lezen of schrijven, maar toch dankzij zijn verstandelijke vermogens en zijn zakelijk vernuft is hij miljonair geworden.
Ik heb bijvoorbeeld ook een broer die een universitaire opleiding heeft gedaan maar die woont nu op zijn veertigste in een flatje met uitzicht op de volgende flat. Wat is je punt?
Kom toch niet steeds met die dooddoeners.
krik, krak, sjiemela, sjiemela, sjiemela
krik, krak, sjiemela, sjiemela
pi_112154809
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 mei 2012 02:14 schreef incompetente-palpeerder het volgende:

[..]

???
Bron?
De plantsoendienst.
pi_112154816
quote:
2s.gif Op dinsdag 29 mei 2012 02:27 schreef Piet_Piraat het volgende:

[..]

De plantsoendienst.
Mijn zwager heeft daar toch gewoon voor moeten solliciteren... Dat heeft niets met een uitkering te maken. En wat tegenspraak betreft: Je hoort inderdaad een werkgever niet tegen te spreken. Als iemand jou betaald om te schoffelen, ga je schoffelen. Niet ouwehoeren.
kunst zonder trein
Ik heb niets tegen Amerika, maar als ik iets vind, vraag ik onmiddellijk patent aan...
Ontdek je innerlijke schoonheid; vraag een vriend of hij je openrijt.
  dinsdag 29 mei 2012 @ 02:32:08 #287
149454 GSbrder
Les extrêmes se touchent
pi_112154839
Je wordt vast ontslagen van je bijstand als je de opzichter tegenspreekt, ja :').
Power is a lot like real estate, it's all about location, location, location.
The closer you are to the source, the higher your property value.
  dinsdag 29 mei 2012 @ 02:33:51 #288
321876 Cherna
Fuck the System
pi_112154854
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 mei 2012 02:28 schreef incompetente-palpeerder het volgende:

[..]

Mijn zwager heeft daar toch gewoon voor moeten solliciteren... Dat heeft niets met een uitkering te maken. En wat tegenspraak betreft: Je hoort inderdaad een werkgever niet tegen te spreken. Als iemand jou betaald om te schoffelen, ga je schoffelen. Niet ouwehoeren.
Daar gaat de maatschappij aan stuk. Het monddood maken en van iedereen een werkautomaat maken. De hard werkende Pool die veeeel harder werkt dan een NLer en nooit zeurt. Deed hij dat dan maar in eigen land. Dan was Polen verder ontwikkeld dan NL.
krik, krak, sjiemela, sjiemela, sjiemela
krik, krak, sjiemela, sjiemela
pi_112154869
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 mei 2012 02:32 schreef GSbrder het volgende:
Je wordt vast ontslagen van je bijstand als je de opzichter tegenspreekt, ja :').
Strafkorting. :P
pi_112154871
quote:
12s.gif Op dinsdag 29 mei 2012 02:33 schreef Cherna het volgende:

[..]

Daar gaat de maatschappij aan stuk. Het monddood maken en van iedereen een werkautomaat maken. De hard werkende Pool die veeeel harder werkt dan een NLer en nooit zeurt. Deed hij dat dan maar in eigen land. Dan was Polen verder ontwikkeld dan NL.
Dat is een aardige vondst.
Werk dat eens verder uit. Denk je dat de Polen hier harder werken dan in hun eigen land?
Waarom zouden ze dat dan doen, in godsnaam?
Onderschat nooit de kracht van domme mensen in grote groepen!
Der Irrsinn ist bei Einzelnen etwas Seltenes - aber bei Gruppen, Parteien, Völkern, Zeiten die Regel. (Friedrich Nietzsche)
pi_112154886
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 mei 2012 02:36 schreef Kees22 het volgende:

[..]

Dat is een aardige vondst.
Werk dat eens verder uit. Denk je dat de Polen hier harder werken dan in hun eigen land?
Waarom zouden ze dat dan doen, in godsnaam?
In hun eigen land zijn ze druk met hosselen naast het schamele bedrag wat ze verdienen daar.
  dinsdag 29 mei 2012 @ 02:46:32 #292
321876 Cherna
Fuck the System
pi_112154914
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 mei 2012 02:36 schreef Kees22 het volgende:

[..]

Dat is een aardige vondst.
Werk dat eens verder uit. Denk je dat de Polen hier harder werken dan in hun eigen land?
Waarom zouden ze dat dan doen, in godsnaam?
Ik denk dat je me niet begrijpt. Dat kan natuurlijk ook aan mij liggen. Het is vrij simpel. Omdat Nlers bekend staan om hun creativiteit kunnen ze zonder uitleg van de baas tot een oplossing komen. Zo boek je vooruitgang. Dat was althans nog niet zolang geleden het geval. Maak je van iedereen een werkslaaf die slaafs volgt wat de baas wil loopt het vast. Bekijk de communistische landen maar eens. Met slaafs volgen werk je hard maar bereik je uiteindelijk niets en hou je het volk dom.
krik, krak, sjiemela, sjiemela, sjiemela
krik, krak, sjiemela, sjiemela
pi_112154955
quote:
12s.gif Op dinsdag 29 mei 2012 02:22 schreef Cherna het volgende:

[..]

Dat krijg je met al die flut contracten en nul-uren contracten. De mensen staan om de haverklap op straat en kunnen opnieuw gaan zoeken.
Dat de economie in elkaar dondert heeft wel meer oorzaken dan alleen het aantal uitkeringen. Dat je deze groep nu als zondebok neemt voor de malaise in de EU is dan ook niet merkwaardig.
De Europese economieen staan op springen door de gigantische druk die vetbemeste geen welvaart creeerende overheden op het budget leggen. En dat wordt de komende 20-30 jaar alleen nog maar erger. De babyboomvergrijzing.

Enige oplossing is inkrimpen en (dus) meer zelf bijdragen aan zorg, onderwijs en sociale voorzieningen...

En weg met die 9:05-16:55-mentaliteit.
The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia

Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
  dinsdag 29 mei 2012 @ 02:59:09 #294
321876 Cherna
Fuck the System
pi_112154977
quote:
18s.gif Op dinsdag 29 mei 2012 02:54 schreef El_Matador het volgende:

[..]

De Europese economieen staan op springen door de gigantische druk die vetbemeste geen welvaart creeerende overheden op het budget leggen. En dat wordt de komende 20-30 jaar alleen nog maar erger. De babyboomvergrijzing.

Enige oplossing is inkrimpen en (dus) meer zelf bijdragen aan zorg, onderwijs en sociale voorzieningen...

En weg met die 9:05-16:55-mentaliteit.
Waarom moet ik langer werken als ik effectief de klus in 40 uur kan rondbreien. Of moet ik 60 uur gaan werken en 20 uur op kosten van de baas uit mijn neus vreten. Een leuk psychologisch trucje is het wel. Doet het altijd goed bij beoordelingen. Je word gezien als de harde werker die alles voor de baas over heeft.

In het kort gezegd. Je moet dan wel de productiviteit als graadmeter nemen, anders heeft het weinig zin en kost het de werkgever nog meer geld.
krik, krak, sjiemela, sjiemela, sjiemela
krik, krak, sjiemela, sjiemela
pi_112155049
Het is een fabel dat Nederland productief is. Nederlanders werken efficienter dan Afrikanen, Aziaten of latinos, maar er is meer. 60 uur werken ga je echt niet dood aan, zeker niet in onze omvangrijke dienstensector.

Het is het gejammer, geklaag en gezeik dat moet stoppen.
En het probleem leggen bij De Ander. Eigen verantwoordelijkheid primair. Daarna kan je altijd verder kijken. Verwend kutgedrag en nog klagen dat je een tientje aan de dokter moet dokken.

:') x veel.
The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia

Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
  dinsdag 29 mei 2012 @ 03:29:17 #296
321876 Cherna
Fuck the System
pi_112155122
quote:
18s.gif Op dinsdag 29 mei 2012 03:12 schreef El_Matador het volgende:
Het is een fabel dat Nederland productief is. Nederlanders werken efficienter dan Afrikanen, Aziaten of latinos, maar er is meer. 60 uur werken ga je echt niet dood aan, zeker niet in onze omvangrijke dienstensector.

Het is het gejammer, geklaag en gezeik dat moet stoppen.
En het probleem leggen bij De Ander. Eigen verantwoordelijkheid primair. Daarna kan je altijd verder kijken. Verwend kutgedrag en nog klagen dat je een tientje aan de dokter moet dokken.

:') x veel.
Je weet toch dat NL een land is waar iedere dag geklaagd word over van alles en nog wat. Maar dat zit in ons bloed. Misschien nog niet eens zo een slechte eigenschap. Maar doen we het daardoor slechter dan in andere landen? Ik vind van niet, en dat ondanks ons sociaal stelsel met alle nadelen en voordelen.

Het langer werken heeft alleen zin als er ook werk voor handen is. En langer werken wreekt zich op den duur.
Je zult toch eens een keer moeten afschakelen. Doe je dat niet dan volgt een burnout en krijgt toch klachten zodra je ouder word. Ik zit nu ook achter de PC, dit omdat ik tot 1 uur vannacht heb gewerkt. Gezond is het niet maar voor mij is het alsof het pas 8 uur s-avonds is. maw ik werk onregelmatig en leef onregelmatig. En ik begin het nu toch wel te merken dat het steeds zwaarder word.
krik, krak, sjiemela, sjiemela, sjiemela
krik, krak, sjiemela, sjiemela
pi_112155137
De mensen in mijn omgeving zijn kerngezond en werken 60-80 uur per week. De 36-urige werkweek is leuk voor luie mensjes in een van de welvaart bulkend land. Die tijd is voorbij.
The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia

Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
  dinsdag 29 mei 2012 @ 03:50:14 #298
321876 Cherna
Fuck the System
pi_112155188
quote:
14s.gif Op dinsdag 29 mei 2012 03:33 schreef El_Matador het volgende:
De mensen in mijn omgeving zijn kerngezond en werken 60-80 uur per week. De 36-urige werkweek is leuk voor luie mensjes in een van de welvaart bulkend land. Die tijd is voorbij.
Dat snap ik . Ik heb dit ook ooit gedaan. Maar nu ik 50 ben lukt dat echt niet meer. Sterker nog mijn gezin was bijna geklapt door het vele werken. Nu zit ik gewoon op 40 uur maar wel onregelmatig. Moet er wel bij zeggen dat ik niet zo aan luxe hecht. Die keuze heb ik zelf gemaakt en gelukkig niet gedwongen door een terugval.

Daarom ook dat ik hier weleens zo fel reageer dat NLers lui zijn en dat men elders keihard werkt.
En natuurlijk heb je klaplopers. Maar die zijn er altijd al geweest en ik heb geleerd door de jaren heen me daar totaal niet druk om te maken. Het afschaffen van het systeem zo betekenen dat je veel mensen zou duperen. En dat zit me niet lekker. Tja mijn slechte eigenschap(het teveel inleven in anderen) heeft mij misschien nooit goed gedaan.
krik, krak, sjiemela, sjiemela, sjiemela
krik, krak, sjiemela, sjiemela
  dinsdag 29 mei 2012 @ 04:17:28 #299
321876 Cherna
Fuck the System
pi_112155237
Begrijp me niet verkeerd. In niet een enkel topic heb ik geklaagd dat anderen die een erg hoog salaris hebben moeten inleveren. Sterker nog, als je gestudeerd hebt en je hebt de mogelijkheid om een smak aan salaris binnen te slepen vind ik dit niet een enkel probleem.
Waar ik steeds fel op ageer is het uitbuiten van laaggeschoolden en door flut-contracten deze mensen een worst voor te houden.
Ik zou liever zien dat men vast werk krijgt al is het loon dan niet hoog, maar dan geef je wel een stuk zekerheid mee en vooral stabiliteit en regelmaat waar je dan toch iets op kunt uitbouwen.

En ik vrees helaas het ergste. Ik hoop dan ook dat men zich realiseert dat onzekerheid mbt werkbehoud een mokerslag kan zijn voor de samenleving. Daarbij hoe laag ook in een organisatie, laat mensen meedenken. Je krijgt er uiteindelijk veel voor terug. Daar hebben we onze welvaart en vooruitgang aan te danken.
krik, krak, sjiemela, sjiemela, sjiemela
krik, krak, sjiemela, sjiemela
pi_112155242
quote:
14s.gif Op dinsdag 29 mei 2012 03:33 schreef El_Matador het volgende:
De mensen in mijn omgeving zijn kerngezond en werken 60-80 uur per week. De 36-urige werkweek is leuk voor luie mensjes in een van de welvaart bulkend land. Die tijd is voorbij.
Doping?
pi_112155319
quote:
5s.gif Op dinsdag 29 mei 2012 04:22 schreef Piet_Piraat het volgende:

[..]

Doping?
Nee, gewoon een land dat wil groeien in plaats van doodleuk op kantoor waar mijn klant op bezoekt komt en een vraag heeft, men antwoordt: "het is 17:00, morgen!" (echt zo gebeurd) :r :r
The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia

Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')