negatieve winst is ook winst, hequote:Op zaterdag 18 september 2010 15:22 schreef Blandigan het volgende:
Waar baseer je de gedachte op dat ze winst gaan maken de komende tijd?
Hopelijk niet op dat grafiekje?
Self-fulfilling prophecy,quote:Op zaterdag 18 september 2010 14:39 schreef Michelle.T het volgende:
Een oude beurswijsheid luidt als volgt: Als iedereen een double dip al uitvoerig besproken heeft... speelt iedereen daarop in.
Dan bestaat er ook een aardige kans dat het juist niet komt, omdat iedereen geen risico's meer neemt.. en we alsmaar omhoog gaan. Wel tam, maar toch.
In het verleden behaalde resultaten...quote:Op zaterdag 18 september 2010 14:50 schreef Lucas15 het volgende:
Ik ga voor 200 euro aandelen AMG kopen. Al is het om me te orienteren! Ik ben van mening dat ze winst zullen maken de komende tijd!!!
[ afbeelding ]
Oke, kun jij me vertellen waar ik het wel aan kan zien? Dat bedrijven het goed of slecht doen. Ik ben nog een noob op het gebied van beleggen.quote:Op zaterdag 18 september 2010 17:19 schreef Sokz het volgende:
Lucas hou alstublieft eens op met die grafieken. Heeft iemand hier een grafiek van Fannie/Freddie?
Je kan aan een grafiek niet zien of een bedrijf winst gaat maken. Waarschijnlijk weet je niet eens wat AMG precies doet / waaruit het management bestaat e.d.
Zegt de term Timminco je bijvoorbeeld iets?
Mensen lijken niet meer overtuigd van de double dip, misschien komt hij dan juist toch. Hij is naar mijn mening nu niet ingeprijst in de koersen. We zijn sinds maart 2009 met ca. 60% gestegen (Dow) op basis van verwachte groei, nu is het moment om te kijken of hij gaat houden.quote:Een oude beurswijsheid luidt als volgt: Als iedereen een double dip al uitvoerig besproken heeft... speelt iedereen daarop in.
Dan bestaat er ook een aardige kans dat het juist niet komt, omdat iedereen geen risico's meer neemt.. en we alsmaar omhoog gaan. Wel tam, maar toch.
klappen met hogere koersen? Que?quote:Op zaterdag 18 september 2010 18:33 schreef iamcj het volgende:
Obligatiebubble klapt, leidt denk uiteindelijk tot hogere koersen omdat het geld ergens naar toe moet.
Bankencrisis nummer 2quote:Mijn kandidaten voor volgende megacrashes:
De olieproductie blijkt de economische groei niet bij te kunnen houden.
Valutacrisis. Euro of dollar.
Obligatiebubble klapt, leidt denk uiteindelijk tot hogere koersen omdat het geld ergens naar toe moet.
China bubble klapt.
Er zijn er waarschijnlijk nog meer.
Hogere koersen van aandelen.quote:Op zaterdag 18 september 2010 18:44 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
klappen met hogere koersen? Que?
Speel dan alsjeblieft niet met écht geld.quote:Op zaterdag 18 september 2010 18:17 schreef Lucas15 het volgende:
[..]
Oke, kun jij me vertellen waar ik het wel aan kan zien? Dat bedrijven het goed of slecht doen. Ik ben nog een noob op het gebied van beleggen.
Oh nee. Ik denk echt niet dat je makkelijk geld verdient met aandelen. Nee dan heb je het mis. Maar ik ben 15 jaar, misschien nogal logisch dat ik dan dingen zeg dat fout is ? Ik lees beleggen voor dummies.quote:Op zaterdag 18 september 2010 19:12 schreef Sokz het volgende:
[..]
Speel dan alsjeblieft niet met écht geld.
Lees eens Beleggen voor Dummies waarin ze (volgens mij) ook de beginselen van het jaarverslag interpreteren uitleggen.
Verder is het ook interessant om verschillende fora te bekijken / volgen. Hier lopen enkele mensen met een gezonde visie rond (Selang bijv.) waar je heel wat van kan leren.
Misschien moet je jezelf misschien afvragen in hoeverre je bereid bent om ook daadwerkelijk moeite te doen voor het geld verdienen. Aan je profiel te zien lijkt het alsof je denkt dat je met beleggen makkelijk geld verdient. Trap daar niet in.
De relatie tussen rente FED en op obligaties tot aandelenkoeren op het moment zelf is mijn inziens ver te zoeken.quote:Op zaterdag 18 september 2010 18:57 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
hogere koersen met hogere rente. Aha.
fair, het zou zomaar mispriced kunnen zijn.quote:Op zaterdag 18 september 2010 20:34 schreef iamcj het volgende:
[..]
De relatie tussen rente FED en op obligaties tot aandelenkoeren op het moment zelf is mijn inziens ver te zoeken.
Als we krijgen wat we in 2008 vreesden dan zullen de yanks een oorlog uitlokken met een van deze landen. Immers WWII was ook een redding voor de US uit de depressie destijds..quote:Op zaterdag 18 september 2010 18:51 schreef Blandigan het volgende:
[..]
Bankencrisis nummer 2
Landen failliet
Minder waarschijnlijk:
Oorlog (Iran, Noord Korea, Chinese zee, Arctica)
Deflatiespook
True blijft één van de sterkste merken ter wereld en hebben succesvol een 'gezonder' programma ingevoerd. En (meende ik) een van de enige aandelen dat al 25 jaar hun dividend verhoogt.quote:Op zaterdag 18 september 2010 19:36 schreef Rejected het volgende:
Vind McDonalds Corp eigenlijk ook wel een interessant aandeel. Lees hier en daar dat ze te hoog gewaardeerd zijn op basis van hun market to book value.
Zijn na de val van Lehman 15% gestegen terwijl ze zoveel commercial real estate hebben.Plus, het lijkt mij dat het investeringsklimaat na de crisis niet zo hoog is vanwege het vertrouwen en de interest kosten bij banken.
Ik denk niet dat Obama zelf een oorlog zal beginnen, hij is er de man niet naar.quote:Op zaterdag 18 september 2010 21:00 schreef luckyb1rd het volgende:
[..]
Als we krijgen wat we in 2008 vreesden dan zullen de yanks een oorlog uitlokken met een van deze landen. Immers WWII was ook een redding voor de US uit de depressie destijds..
Dat kan maar op financiele grond zie ik daar echt geen problemen oprijzen. Als je kijkt wat het historische effect is van oorlogen op de effectenbeurs dan zijn dat karige schommelingen. Daarnaast zal zo'n oorlog zeer tactisch uitgevochten worden met betrekkelijk weinig slachtoffers gezien het wapenarsenaal van Iran. Wat misschien tot paniek zou kunnen leiden is als er een olietanker van Iran ofzo tot zinken gebracht wordt. Dat soort heisa heeft namelijk wel directe invloed op voornamelijk de (olie)prijzen.quote:Op zondag 19 september 2010 00:58 schreef iamcj het volgende:
Het enige wat ik nog zie gebeuren is dat Iran een oorlog begint met Israël waar de US zich mee gaat bemoeien.
nieuwe highsquote:Op zondag 19 september 2010 22:38 schreef JimmyJames het volgende:
Ben benieuwd wat de week gaat brengen.
Ik denk dat we nog heel lang een saaie beurs gaan zien. Van het geneuzel tussen 300-360 van het afgelopen jaar, gewoon naar een soortgelijk patroon tussen 350-400 voor het komende jaar.quote:Op maandag 20 september 2010 11:01 schreef WinningMood het volgende:
Ik verwacht dat we de komende tijd door blijven stijgen. En daarmee bedoel ik eigenlijk de komende 2 tot 4 jaar. We zitten volgens mij pas aan het begin van het herstel van de wereldeconomie..
Lijkt me prima. En het jaar erna een beetje geneuzel tussen 400 en 475 etc.quote:Op maandag 20 september 2010 11:27 schreef Lemans24 het volgende:
Ik denk dat we nog heel lang een saaie beurs gaan zien. Van het geneuzel tussen 300-360 van het afgelopen jaar, gewoon naar een soortgelijk patroon tussen 350-400 voor het komende jaar.
Aandelen zijn eerder een grote bubbel met deze lage volumes..welk herstel ? we hebben nooit een herstel gehad alleen een kleine opleving..quote:Op maandag 20 september 2010 11:01 schreef WinningMood het volgende:
Ik verwacht dat we de komende tijd door blijven stijgen. En daarmee bedoel ik eigenlijk de komende 2 tot 4 jaar. We zitten volgens mij pas aan het begin van het herstel van de wereldeconomie..
Iedereen weet nochtans dat de toestand miserabel is, maar uiteindelijk vallen de bedrijfsresultaten gewoon goed mee door de herstructureringen. Zeg niet dat dit jaren blijft duren, maar 't kan wel eens een verrassend jaar worden...quote:Op maandag 20 september 2010 12:07 schreef luckyb1rd het volgende:
[..]
Aandelen zijn eerder een grote bubbel met deze lage volumes..welk herstel ? we hebben nooit een herstel gehad alleen een kleine opleving..
quote:Op maandag 20 september 2010 12:07 schreef luckyb1rd het volgende:
Aandelen zijn eerder een grote bubbel met deze lage volumes..welk herstel ? we hebben nooit een herstel gehad alleen een kleine opleving..
De VS is in de eerste plaats nooit uit een recessie gekomen.quote:Op maandag 20 september 2010 13:39 schreef WinningMood het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Nederland is alweer een tijdje uit de recessie. Net zoals de VS. De wereldeconomie groeit weer, bedrijven boeken betere resultaten.
Natuurlijk is niet alles koek en ei, en er zullen nog wel een aantal kleine dips komen. Maar ik ben van mening dat je nu blind kan instappen en de komende jaren een mooi rendement kan maken op aandelen.
quote:Op maandag 20 september 2010 16:25 schreef RobertKunath het volgende:
De VS is in de eerste plaats nooit uit een recessie gekomen.
Vandaag draagt het huizencijfer daar aan bij.
http://www.google.com/hos(...)ixMmlyFRwBgD9IBM5R80quote:The Organization for Economic Cooperation and Development has cut its U.S. economic growth forecast to 2.6 percent this year from 3.2 percent previously [...]
Dat is wel heel kort door de bocht en bijna naïef als je alleen op die cijfertjes vertrouwt.quote:Op maandag 20 september 2010 16:33 schreef WinningMood het volgende:
[..]
[..]
http://www.google.com/hos(...)ixMmlyFRwBgD9IBM5R80
De economie van de VS groeit dit jaar, dus de recessie is voorbij.
Ik denk het niet, ik denk eerder dat het een geschikt moment is om geweren aan te schaffen.quote:Op maandag 20 september 2010 16:57 schreef WinningMood het volgende:
Ik weer wat er allemaal mis is en ik denk ook het herstel zal niet zonder slag of stoot gaan. Toch vind ik het een geschikt moment om aandelen aan te schaffen als je dat nog niet hebt gedaan, omdat ik denk dat de beurzen de komende jaren zullen blijven stijgen.
Om mensen over hoop te schieten die je eten proberen te stelen. Je zou haast de grote jongens ervan verdenken dat ze de media geld toespelen. Je wordt er knettergek van, overal lees je met koeienletters vandaag dat de crisis officieel voorbij is in Amerika met daaronder reacties van users waarbij je het idee hebt dat ze door dat bericht hun mening hebben bijgesteld hebben en alles plots weer in een positiever daglicht zien.quote:Op maandag 20 september 2010 17:54 schreef Dalliance het volgende:
Om jezelf van het leven te beroven als het weer fout gaat zeker
zo gaat het toch al maanden...quote:Op maandag 20 september 2010 19:46 schreef iamcj het volgende:
Als iedereen omhoog kijkt, kunnen we mooi weer naar benden weer is bij de 310 kijken.
Dit vind ik ook het grote verschil met de tijd voordat Lehman viel. Het fundament wat er nu ligt is erg instabiel en minder bestendig tegen schokken dan tijdens pre-Lehman periode.quote:Op maandag 20 september 2010 16:50 schreef RobertKunath het volgende:
[..]
Er hoeft maar - te gebeuren en ze zitten daar echt met een probleem omdat de munite opraakt ( ook al denkt Ben dat hij met z'n toverstok nog veel in petto heeft. Dit is niet het geval )
Het grote probleem bij 5AB is de stijging uit het weerstand niveau op basis van relatief lage volume is gegaan. 5AB is een schoolvoorbeeld wat betreft TA voor steun en weerstanden. Je zag de volume's alleen elke keer dalen op het moment dat hij de weerstand van 35 niet kon breken. In die zin zou het met dus niet verbazen dat een investeerder 5AB gewoon zelf omhoog heeft gepushed om een aanzet te geven tot de volgende horde suckers die het aandeel naar boven spuwen (net zoals de rit van 5 naar 35). Ik zit dus te wachten op de volumes / ordergrootte op dagen van daling. Mocht dat significant zijn spring ik er uit. Ben vaak genoeg voor het lapje gehouden.quote:Op maandag 20 september 2010 14:21 schreef tony_clifton- het volgende:
SE, heb jij op dit moment een mening over 5AB die je mag delen vanwege je werk?
Ik zie 't op middellange termijn de 44 aantikken ofzo (nog 10% erbij op het huidige niveau), dan verkoop ik en koop ik 't weer 10% lager terug.
Zover zijn we er anders niet vanaf. Slechts een 2.5% of iets in die geest.quote:Op maandag 20 september 2010 21:48 schreef JimmyJames het volgende:
Ze maken het wel heel bont. 11000 deze week nog?
Mooiste zou toch zijn als ze morgen plotseling de rente omhoog gooienquote:Op maandag 20 september 2010 22:09 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Zover zijn we er anders niet vanaf. Slechts een 2.5% of iets in die geest.
Maarja, deze dinsdag weer FOMC! Dat waren toch wel dé feestmomenten qua intraday handelen afgelopen maanden.
Oftewel ik zit longquote:Op maandag 20 september 2010 22:44 schreef flyguy het volgende:
[..]
Mooiste zou toch zijn als ze morgen plotseling de rente omhoog gooien
Maar dat gaat nooit gebeuren.
Ach de laatste 10 jaar hebben analisten het rentepercentage in meer dan 95% van de gevallen goed voorspelt. En de bots zorgen vervolgens wel voor een leuke reactie als ze het bekend makenquote:Op maandag 20 september 2010 22:58 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Oftewel ik zit long![]()
Realistisch gezien acht ik de kans ook weer verschrikkelijk klein dat ze nu de rente omhoog gaan gooien. En mocht ik het mishebben zou ik het ook niet erg vinden. De afgelopen keren waren continu al kat in het bakkie en het kan niet altijd goed blijven gaan. En tot die tijd blijf ik continu long voor FOMC zitten.
quote:Op dinsdag 21 september 2010 11:52 schreef Lemans24 het volgende:
Je vergeet de 343,32 van 21 juni...
Als je denkt dat de beurzen de komen de jaren nog structureel lagere waardes gaan opzoeken, dan loop je een hoop geld mis.quote:
Hangt er van af welke beurzen je bedoelt.quote:Op dinsdag 21 september 2010 12:10 schreef WinningMood het volgende:
[..]
Als je denkt dat de beurzen de komen de jaren nog structureel lagere waardes gaan opzoeken, dan loop je een hoop geld mis.
Bron?quote:Op dinsdag 21 september 2010 12:10 schreef WinningMood het volgende:
[..]
Als je denkt dat de beurzen de komen de jaren nog structureel lagere waardes gaan opzoeken, dan loop je een hoop geld mis.
Ik snap echt niet waarom mensen denken dat er binnen afzienbare tijd nog een crash gaat komen. Goed, er komen vast nog wel weken waarin de beurzen in de VS en Europa daalt, maar de algehele trend leidt omhoog. Werkloosheid zal de komende jaren langzaam maar zeker teruglopen, bedrijfswinsten nemen toe, landen gaan aan de slag met hun tekorten etc.quote:Op dinsdag 21 september 2010 12:15 schreef Blandigan het volgende:
Hangt er van af welke beurzen je bedoelt.
Als je doelt op de beurzen in de USA en Europa, dan wil er er wel een goede fles wijn op inzetten.
Op grond van welke waarden zouden de beurzen dan wel structureel omhoog moeten? De huizenmarkt en de werkloosheid van de VS is nog altijd zorgwekkend, de FED kan daar de rente ook niet meer omlaag gooien, in Europa is de rente op staatspapier van landen als Griekenland en Ierland de laatste tijd weer gestegen, hetzelfde Griekenland geeft info niet door aan de EU en stelt stresstests uit, Duitse banken moeten nog een bult aan kapitaal ophalen, in andere landen zoals Australië heb je nog bubbles in de huizenmarkt en vanaf ongeveer dit jaar beginnen de babyboomers met pensioen te gaan en die zitten zwaar in de beurzen en zullen langzaam, maar zeker gaan liquideren.quote:Op dinsdag 21 september 2010 12:10 schreef WinningMood het volgende:
[..]
Als je denkt dat de beurzen de komen de jaren nog structureel lagere waardes gaan opzoeken, dan loop je een hoop geld mis.
Natuurlijk is de werkloosheid is niet van de een op de andere dag teruggebracht tot normaal niveau. Het zal langzaam maar zeker beter gaan.quote:Op dinsdag 21 september 2010 12:53 schreef flyguy het volgende:
De huizenmarkt en de werkloosheid van de VS is nog altijd zorgwekkend
Griekenland is een klein landje, waar we ons eigenlijk niet druk over hoeven te maken. Duitse banken zullen nog een flinke tijd nodig hebben om orde op zaken te stellen. Maar dat is helemaal niet erg. Iedere dag zijn er ergens op de wereld wel schokkende problemen te vinden, maar het gaat om de algehele tendens, en die is dat bedrijven en de economie aan de beterende hand is.quote:De FED kan daar de rente ook niet meer omlaag gooien, in Europa is de rente op staatspapier van landen als Griekenland en Ierland de laatste tijd weer gestegen, hetzelfde Griekenland geeft info niet door aan de EU en stelt stresstests uit, Duitse banken moeten nog een bult aan kapitaal ophalen
Ik denk dat het wel mee zal vallen hoeveel geld babyboomers onttrekken aan de beurs. Bovendien denk ik dat dat ruimschoots goedgemaakt wordt door welvaartsgroei in landen als China, India en andere emerging markets.quote:dit jaar beginnen de babyboomers met pensioen te gaan en die zitten zwaar in de beurzen en zullen langzaam, maar zeker gaan liquideren.
Wat verwacht jij dan? Ga jij short op de beurs? Of hou je al je cash aan de zijlijn?quote:Natuurlijk zijn er ook nog wel tekenen die op een groei kunnen duiden, maar zeggen dat het vanaf nu alleen maar omhoog gaat is gewoon naïef.
Komop he, relatief zit er nog steeds maar weinig geld in dat kleine landje. Om de zoveel tijd wordt iedereen op de beurs heel erg bang van kleine landjes die om kunnen vallen, maar op lange termijn veroorzaakt dat slechts een kleine rimpeling.quote:Op dinsdag 21 september 2010 13:42 schreef bascross het volgende:
Griekenland is een klein landje, maar er zit wel veel geld van banken en pensioenfondsen in dat kleine landje.
Griekenland had anders toch een behoorlijke impact op de beurs en op de financials. Die waren wél in de problemen gekomen als Griekenland (hoe klein dan ook) geen bail out had ontvangen.quote:Op dinsdag 21 september 2010 13:49 schreef WinningMood het volgende:
[..]
Komop he, relatief zit er nog steeds maar weinig geld in dat kleine landje. Om de zoveel tijd wordt iedereen op de beurs heel erg bang van kleine landjes die om kunnen vallen, maar op lange termijn veroorzaakt dat slechts een kleine rimpeling.
Dat is op zich geen probleem (zie bv. Spanje), maar in combinatie met het aan de laars lappen van de regels natuurlijk wel.quote:Op dinsdag 21 september 2010 13:59 schreef Schmucky het volgende:
[..]
En wat betreft de tekorten op lossen. Het klinkt net even of dat zo gefixed zal worden. Griekenland wat al jaren met enorme werkloosheid kampt en die de EU regels aan hun kont lapt sinds mensenheugenis zie ik niet opeens in een gezond economisch welvarend land veranderen.
quote:Op dinsdag 21 september 2010 13:39 schreef WinningMood het volgende:
[..]
Natuurlijk is de werkloosheid is niet van de een op de andere dag teruggebracht tot normaal niveau. Het zal langzaam maar zeker beter gaan.
[..]
Waarom? Wat moet banen opleveren?
[..]
Griekenland is een klein landje, waar we ons eigenlijk niet druk over hoeven te maken. Duitse banken zullen nog een flinke tijd nodig hebben om orde op zaken te stellen. Maar dat is helemaal niet erg. Iedere dag zijn er ergens op de wereld wel schokkende problemen te vinden, maar het gaat om de algehele tendens, en die is dat bedrijven en de economie aan de beterende hand is.
[..]
Griekenland is een landje wat de druppel kan zijn omdat iedereen er 'in' zit. En naast Griekenland hebben we ook nog andere zorgenkindjes in Europa.
Iedereen kijkt nu naar huidige cijfers afgezet tegen het slechte jaar 2009 dus ja, dan lijkt het wel beter. Onthoud dat veel van de huidige positieve cijfers voort komen uit reorganisaties, maar op het gebied van wereldwijde consumptie is het nog altijd niet oké. En ook de kredietmarkt is nog steeds niet jofel.
[..]
Ik denk dat het wel mee zal vallen hoeveel geld babyboomers onttrekken aan de beurs. Bovendien denk ik dat dat ruimschoots goedgemaakt wordt door welvaartsgroei in landen als China, India en andere emerging markets.
[..]
http://en.wikipedia.org/wiki/Baby_boomer#Size_and_economic_impact, Ze zijn belangrijker voor de economie dan je denkt. Het belang van opkomende markten is nog altijd ondergeschikt aan de gevestigde orde. Ze kunnen doorgroeien, maar het kan ook maar zo inklappen. Lees je maar eens in de huizenmarkt van de Chinezen bijvoorbeeld.
[..]
Wat verwacht jij dan? Ga jij short op de beurs? Of hou je al je cash aan de zijlijn?
[...]
Voor mij maakt het niet echt uit wat de beurzen doen. Ik zit bijna constant in de markt en dat kan zowel long of short zijn.
Als ik naar de Nederlandse situatie kijk dan ben ik niet zo optimistisch. Onze staatsschuld loopt hard op. Onze werkeloosheid ook. We vergrijzen in hard tempo. De pensioenfondsen hebben het zwaar.quote:Op dinsdag 21 september 2010 15:32 schreef WinningMood het volgende:
"Voor mij maakt het niet echt uit wat de beurzen doen. Ik zit bijna constant in de markt en dat kan zowel long of short zijn."
In die quote zit denk ik de crux. Als je op detail niveau kijkt dan zie je heel veel schommelingen, en dan kan je het ene moment short gaan, en een moment later long etc. Ik ben nu bezig met aandelen aan het kiezen voor de komende vijf jaar, en dan gaat het niet om dagelijkse schommelingen. Het enige wat telt is de vraag of het nu een geschikt moment is om in te stappen, oftewel, gaan de beurzen de komende vijf jaar omhoog, of verwacht ik in het komende jaar een dip die zo groot is dat ik nu niet moet instappen.
volgens het CPB niet...quote:Op dinsdag 21 september 2010 15:48 schreef Blandigan het volgende:
[..]
Als ik naar de Nederlandse situatie kijk dan ben ik niet zo optimistisch. Onze staatsschuld loopt hard op. Onze werkeloosheid ook.
quote:21-09-2010 15:08:00 CPB: werkloosheid gemiddeld 5,5% in 2011
21-09-2010 15:08:00 CPB: werkloosheid gemiddeld 5,5% in 2010
21-09-2010 15:08:00 CPB: begrotingstekort 3,9% bbp in 2011
21-09-2010 15:08:00 CPB: begrotingstekort 5,8% bbp in 2010
Begrotingstekort is iets anders als staatsschuld.quote:
Ik weet dat het begrotingstekort iets anders is DAN staatsschuld ;-)quote:Op dinsdag 21 september 2010 17:00 schreef Sokz het volgende:
[..]
Begrotingstekort is iets anders als staatsschuld.
Het Begrotingstekort moet al geen tekort meer zijn.
Nu mijn mittaltjes nog. ^.^ zit ook geen schot in.quote:Op dinsdag 21 september 2010 17:04 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
Ik weet dat het begrotingstekort iets anders is DAN staatsschuld ;-)
maar met een dergelijk klein tekort, doen we het niet al te slecht in Europa en zal de schuld maar relatief weinig groeien.
Trouwens: Galapagos staat in de plus in m'n portefeuille, voor het eerst sinds april dit jaar!
Ben je 18? Lynx.quote:Op dinsdag 21 september 2010 17:14 schreef TheGame het volgende:
Ik wil me ook wat meer gaan oriënteren op de beurs, maar zoek nog een goede online broker.
Ik wilde voor Alex gaan, maar kreeg vandaag een afwijzing omdat mijn handtekening niet 100% overeenkwam met die op mijn paspoort. Alex gaat het dus uit principe al niet worden.
Mijn vraag is dus of er buiten Alex en Binck nog goede alternatieven zijn voor de (beginnende) beleggende Nederlander.
het tekort lijkt klein maar is groot. 3,9% BBP is werkelijk ruim 10% tekort op de begroting. Als jij iedere maand 10% tekort komt dan is dat niet weinig.quote:Op dinsdag 21 september 2010 17:04 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
Ik weet dat het begrotingstekort iets anders is DAN staatsschuld ;-)
maar met een dergelijk klein tekort, doen we het niet al te slecht in Europa en zal de schuld maar relatief weinig groeien.
Trouwens: Galapagos staat in de plus in m'n portefeuille, voor het eerst sinds april dit jaar!
Dat had ik toen ook met Binck. Wat een onzin idd.quote:Op dinsdag 21 september 2010 17:14 schreef TheGame het volgende:
Ik wil me ook wat meer gaan oriënteren op de beurs, maar zoek nog een goede online broker.
Ik wilde voor Alex gaan, maar kreeg vandaag een afwijzing omdat mijn handtekening niet 100% overeenkwam met die op mijn paspoort. Alex gaat het dus uit principe al niet worden.
Mijn vraag is dus of er buiten Alex en Binck nog goede alternatieven zijn voor de (beginnende) beleggende Nederlander.
Gezien z'n koersontwikkeling heb je juist de boot gemist...quote:Op dinsdag 21 september 2010 22:57 schreef RobertKunath het volgende:
Novo Nordisk lijkt me best interessant om aandelen in te hebben trouwens.
Er komen steeds meer mensen met diabetes bij en kijkend naar het koersverloop van de afgelopen 5 jaar is dit zeker geen slechte optie geweest en zal het ook zeker niet zijn de komende jaren.
Wel een kanttekening hierbij, er komen steeds meer concurenten op deze markt.
[ afbeelding ]
Dat dacht ik van goud in $ ook 5 maanden terug. En toen bleek dat er vorige week weer nieuwe highs werden aangetikt. + zoals eerder vermeld zijn er de nodige ontwikkelingen betreft diabetes, wat de koers nog best hoger kan schoppen van NN komende jaren.quote:Op dinsdag 21 september 2010 23:07 schreef Denaamishaas het volgende:
[..]
Gezien z'n koersontwikkeling heb je juist de boot gemist...
De vraag moet eerder zijn of jij hebt meegedaan deze keer?quote:Op dinsdag 21 september 2010 22:35 schreef flyguy het volgende:
SE, weer de kassa horen rinkelen om kwart over 8?
Het aandeel is de laatste 22 jaar bijna in 1 rechte lijn omhoog gegaan. Je kon in wezen elk jaar wel instappen. Waarom zou dat nu anders zijn? Het bedrijf is vrij sterk in een zeer competitieve markt. Maar fundamenteel loopt het goed. Zolang men geen wondermiddel voor suikerziekte zal vinden zie ik dit aandeel zelf ook omhoog gaan. En het is ook nog een relatief klein bedrijf. Zou me niks verbazen mocht het nog een keer overgenomen worden door 1 van de grote farma jongens.quote:Op dinsdag 21 september 2010 23:07 schreef Denaamishaas het volgende:
[..]
Gezien z'n koersontwikkeling heb je juist de boot gemist...
Ik moet niks van goud hebben maar NN kan denk ik zelf ook nog wel even omhoog. Er zit nog erg veel potentie in die markt. Mocht je het aandeel excessief volgen bekijk dan met name de goedkeuring van medicijnen van NN in Amerika. Op het moment dat dat misloopt kan hij wel even flink naar beneden.quote:Op dinsdag 21 september 2010 23:21 schreef RobertKunath het volgende:
[..]
Dat dacht ik van goud in $ ook 5 maanden terug. En toen bleek dat er vorige week weer nieuwe highs werden aangetikt. + zoals eerder vermeld zijn er de nodige ontwikkelingen betreft diabetes, wat de koers nog best hoger kan schoppen van NN komende jaren.
Nee, had avonddienst... Meestal is FED-dag op woensdag en dan sta ik meestal wel klaar. Over acht weken weer feest en hopelijk is mijn nieuwsbot dan ook af.quote:Op dinsdag 21 september 2010 23:34 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
De vraag moet eerder zijn of jij hebt meegedaan deze keer?Ik ben groot fan van FOMC en dat was vandaag niet anders. Het was echt weer het zelfde patroon als al die andere keren voorheen. Bijna té easy toch?
![]()
[..]
haha ja 1/4 is toch Deloitte/pwc/ey/kmpg ? en Goldman is 5 of 6. Waarom is het chill om daar te werkenquote:Op dinsdag 21 september 2010 23:41 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Ik moet niks van goud hebben maar NN kan denk ik zelf ook nog wel even omhoog. Er zit nog erg veel potentie in die markt. Mocht je het aandeel excessief volgen bekijk dan met name de goedkeuring van medicijnen van NN in Amerika. Op het moment dat dat misloopt kan hij wel even flink naar beneden.
Leuk feitje, NN zit op plek van 25 van de 100 beste bedrijven om voor te werken (bron Fortune) om 2010.
Down down down, US opent lager en dan foppen ze ons als wij dicht zijn en eindigt USA net weer groen. Same shit different day.quote:
de eerste vijf minuten hadden ze gelijk...quote:Op woensdag 22 september 2010 10:59 schreef Scorpie het volgende:
Ik ben gewend aan het feit dat men dingen altijd positiever wil voorstellen dan ze daadwerkelijk zijn, maar dit vind ik wel heel erg:
[ afbeelding ]
Hier hetzelfde! Heb uiteindelijk zitten priegelen om dat kleine ding dat ik 5 jaar terug op mijn paspoort heb gezet na te maken. Heel erg kansloos, mijn rapportcijfer tekenen was al niet zo hoog vroeger.quote:Op dinsdag 21 september 2010 22:37 schreef Rejected het volgende:
[..]
Dat had ik toen ook met Binck. Wat een onzin idd.
tot nu toe gaat het volgens het boekje.quote:Op woensdag 22 september 2010 11:24 schreef Sokz het volgende:
[..]
Down down down, US opent lager en dan foppen ze ons als wij dicht zijn en eindigt USA net weer groen. Same shit different day.
klopt, vooral in India en CHina. En die maken ze dus zelf wel, wat nou patent?quote:Op woensdag 22 september 2010 18:11 schreef Denaamishaas het volgende:
Heb flink wat Novo Nordisk ingeslagen, beleggingshorzion van 2 á 3 jaar.
Ook in tijden van crisis heb je altijd medicijnen tegen diabetes nodig.
Ze hebben het anders wel erg goed verspreid. NN heeft een marktaandeel van 42% in Noord Amerika, 54% van de insulinemarkt in Europa en 65% van de insulinemarkt in Japan&Korea. En met name op de insulinemarkt in Amerika groeit het marktaandeel vrij goed.quote:Op woensdag 22 september 2010 18:37 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
klopt, vooral in India en CHina. En die maken ze dus zelf wel, wat nou patent?
Misschien heb je net wel op een lullig moment gekocht. Aandeel is afgelopen maand 15% gestegen en tijdens de crisis is de helft (!) er af gegaan. Gezien de mogelijkheid dat we nog steeds een 2e dip kunnen verwachten is een grote positie toch misschien erg risicovolquote:Op woensdag 22 september 2010 18:11 schreef Denaamishaas het volgende:
Heb flink wat Novo Nordisk ingeslagen, beleggingshorzion van 2 á 3 jaar.
Ook in tijden van crisis heb je altijd medicijnen tegen diabetes nodig.
Haha. Nee, ik hield niet van monopoly. Wel van typische bouwspelletjes vroeger op de pc. Transport Tycoon, Age of Empires. Expand, destruct and rule the world (:quote:Op woensdag 22 september 2010 22:58 schreef flyguy het volgende:
Even een vraagje voor iedereen tussendoor: Waren jullie als kind ook zo gek op Monopoly? Denk dat voor mij daar wel het besef van spend money to make money vandaan kwam.
(Ja, vandaag weer eens gespeeld :p)
Als je iets niet in perspectief kan zien dan moet je een systeem aanhouden (ook al werkt het niet). Zolang je niet volgens een bepaalde set van regels handelt kun je namelijk altijd van alles gaan verwijten maar zul je nooit inzien waar je de fout in gaat. Als je misschien op psychologisch vlak meer steun zoekt (waar vrijwel alle traders vroeg of laat mee kampen) zou je misschien "The Disciplined Trader'' van Mark Douglas eens kunnen proberen. Hij gaat redelijk diep in op dat onderwerp.quote:Op vrijdag 24 september 2010 19:12 schreef Dalliance het volgende:
Dat moet te overkomen zijn en daarom blijf ik lezen etc.
Avandia is van Glaxo, niet van NN. NN heeft bedrijfstechnisch alleen maar voordelen bij zoiets lijkt me. Voor de rest zijn NN en ook Glaxo vandaag rustig met de markt omhoog gegaan met al weer een year high voor NN.quote:Op vrijdag 24 september 2010 17:55 schreef Rejected het volgende:
NN nog wat gedaan na het Avandia debacle?
Ja dat bedoelde ik.quote:Op vrijdag 24 september 2010 20:19 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Avandia is van Glaxo, niet van NN. NN heeft bedrijfstechnisch alleen maar voordelen bij zoiets lijkt me. Voor de rest zijn NN en ook Glaxo vandaag rustig met de markt omhoog gegaan met al weer een year high voor NN.
Wat dat betreft sla je de spijker op zijn kop. Door een systeem consequent toe te passen is het makkelijker de vinger op de pols te leggen. 'Helaas' worden er echter zo veel theorieën, strategieën en perspectieven uit de doeken gedaan dat het soms moeilijk is er één te kiezen en toe te passen.quote:Op vrijdag 24 september 2010 20:06 schreef Mendeljev het volgende:
[..]
Als je iets niet in perspectief kan zien dan moet je een systeem aanhouden (ook al werkt het niet). Zolang je niet volgens een bepaalde set van regels handelt kun je namelijk altijd van alles gaan verwijten maar zul je nooit inzien waar je de fout in gaat. Als je misschien op psychologisch vlak meer steun zoekt (waar vrijwel alle traders vroeg of laat mee kampen) zou je misschien "The Disciplined Trader'' van Mark Douglas eens kunnen proberen. Hij gaat redelijk diep in op dat onderwerp.
De enige keer dat ik opties heb gebruikt is om op een erg rode dag nog lager te kunnen kopen dan de huidige koers. (put geschreven dus)quote:Op vrijdag 24 september 2010 18:52 schreef JimmyJames het volgende:
Mijn dure les van dit jaar zal waarschijnlijk zijn dat ik bij de 90% hoor die geld verliezen met opties.
Transactiekosten, de spread, de tijd die niet in je voordeel werkt. Je bent gewoon redelijk snel de sjaak met opties.
Ik weet nu van mezelf dat ik niet geschikt ben voor de daghandel.
Mijn ding is meer solide bedrijven kopen (als ze goedkoop zijn) en er een tijd lang niet meer naar omkijken. Om er op een mooie dag achter te komen dat het betreffende bedrijf is overgenomen via de nieuws alert op de mail (true story).
Over het algemeen is de factor tijd relatief onbelangrijk op korte termijn. Het gaat vooral om beweging. Tijdstops gebruik ik bijna alleen met handelen op nieuws of vlak voordat de reguliere sessie sluit.quote:Op vrijdag 24 september 2010 18:09 schreef Dalliance het volgende:
Mijn kortlopende posities verkoop ik de laatste tijd met verlies, omdat ik de kt-trend verkeerd in blijf schatten. Hoe lang houden jullie je posities eigenlijk vast?
Dit....quote:Op vrijdag 24 september 2010 20:02 schreef Blandigan het volgende:
Ik lees steeds meer berichten dat de grote jongens zich terugtrekken uit de obligatiemarkt.
Voorbode van de volgende bubble ?
Lijkt me aan de ene kant ietwat onwaarschijnlijk aangezien men bij het minste geringste negatieve nieuws in de treasury bonds duikt. Maar het blijft de vraag in hoeverre de inflatie zal oplopen door het drukken van geld. Hoe ervan profiteren? Nu de tbonds shorten en daarna kopen bij een mega hoge yield? Of gewoon in equities zitten, denk dat die de klap van inflatie wel kunnen opvangen.quote:Op zaterdag 25 september 2010 08:05 schreef Blandigan het volgende:
[..]
Dit....
There is a danger that the US Treasury Bonds will sharply fall in value driving the long term interest rates high and delaying the US economic recovery with it. The long term interest rates are still low. So, if this does happen, there will be come time lag before the medium and long term interest rates start rising.
The causes of the US Bond marker collapse is the ballooning of the US Budget Deficit. Huge bailout of the private sector and big banks by the FED is also putting a lot of pressure on the bond market. So if you are in long term bonds markets, it’s time to get out.
Met meneer Bernanke aan de drukpersen ben ik benieuwd of dit gaat uitkomen en zo ja, hoe er van te proifiteren.
ik vraag me af of willem middelkoop, kacob shoemaker , matijs bouman en robert ten brink eigenlijk forum bekijken . Dat zou grappig zijn want ze zijn toch bekende nederlanders voor mensen die in de beurs geinteresseerd zijnquote:Op zondag 26 september 2010 15:09 schreef Rejected het volgende:
Mathijs Bouman zegt dat het een meidenfilm is.
Dat heb ik er niet in herkend, zou 't zelf een film voor veertigplussers noemen...quote:Op zondag 26 september 2010 15:09 schreef Rejected het volgende:
Mathijs Bouman zegt dat het een meidenfilm is.
Niemand weet wat er gaat komen. Voor zowel een stijging als voor een daling zijn argumenten te verzinnen. Daarnaast maakt het natuurlijk enorm veel uit waar je dan instapt.quote:Op maandag 27 september 2010 14:28 schreef Swennus het volgende:
Ik hoor steeds vaker dat je nu weer in moet stappen als je dit kunt?
Is dit werkelijk zo? of zit er nog een dip aan te komen?
Als je zelf de afweging niet kunt maken, moet je niet in- of uitstappen.quote:Op maandag 27 september 2010 14:28 schreef Swennus het volgende:
Ik hoor steeds vaker dat je nu weer in moet stappen als je dit kunt?
Is dit werkelijk zo? of zit er nog een dip aan te komen?
Als dit zo was, was iedereen al ingestapt. Gevolg: te dure beurs waardoor je beter weer kunt uitstappen.quote:Op maandag 27 september 2010 14:28 schreef Swennus het volgende:
Ik hoor steeds vaker dat je nu weer in moet stappen als je dit kunt?
Is dit werkelijk zo? of zit er nog een dip aan te komen?
Hoe meer mensen het over die dip hebben, hoe kleiner de kans dat hij komt (imho)quote:Op maandag 27 september 2010 14:28 schreef Swennus het volgende:
Ik hoor steeds vaker dat je nu weer in moet stappen als je dit kunt?
Is dit werkelijk zo? of zit er nog een dip aan te komen?
2000 was een slechter instapmoment dan maart 2003.quote:Op dinsdag 28 september 2010 12:36 schreef LXIV het volgende:
[..]
Hoe meer mensen het over die dip hebben, hoe kleiner de kans dat hij komt (imho)
Als je in wil stappen is het ene tijdstip niet beter of slechter dan het andere. Als je altijd langs de kant blijft staan dan zul je nooit meedoen.
Overdreven ja, negatief dat de winst niet mee stijgt met de omzetgroei. Dit trekt echter vanzelf wel bij. Als je beetje doorrekent is een koers van +- ¤80 niet onrealistisch.quote:Op dinsdag 28 september 2010 14:21 schreef Rejected het volgende:
Akzo -4%, lijkt me ietwat overdreven?
Deze mening propageer je altijd maar het blijft een inhoudsloze bewering aangezien men ook participeert aan de markt door rente te vangen over cashtegoeden, obligaties etc. Je starre visie op enkel de aandelenmarkt maakt je vatbaar voor dit soort uitspraken.quote:Op dinsdag 28 september 2010 12:36 schreef LXIV het volgende:
Als je altijd langs de kant blijft staan dan zul je nooit meedoen.
Dus het is goed nieuws dat het nieuws slecht is want dan moet er weer gestimuleerd wordenquote:US Stocks Waver; Data Disappoint But Boost Stimulus Views
Apple heeft ook een relatief hoog K/W en stijgt ook vaak. Maar ben het wel met je eens dat bovengenoemde nu wel weer wat overdreven stijgt. Voor het eerst sinds begin januari zit hij boven de 50% winst. Ook als je kijkt naar de concurrenten van NN zie je overal volatiele prijscurves die netto ong. het zelfde blijven. Terwijl sommige op basis van fundamentele data en een k/w van 10 misschien toch aantrekkelijker lijken.quote:Op dinsdag 28 september 2010 23:41 schreef Denaamishaas het volgende:
Novo Nordisk heeft een K/W van 27! En toch stijgt de koers met de dag!
Grote selloffs gebeuren natuurlijk altijd heel gecontroleerd. Liquideren en dan simultaan een grote OTC positie innemen op een daling...quote:Op woensdag 29 september 2010 19:20 schreef tony_clifton- het volgende:
Ik denk dat het antwoord simpel is: het overslaan naar de VS zal wel op commando van een of andere grote partij gebeuren...
Ik ben geen alu-hoedje maar ik denk dat grote selloffs wel degelijk geregisseerd zijn, al was het maar door 1 kleine partij en je krijgt een sneeuwbaleffect.
A la Nick Leeson ?quote:Op woensdag 29 september 2010 20:56 schreef flyguy het volgende:
[..]
Grote selloffs gebeuren natuurlijk altijd heel gecontroleerd. Liquideren en dan simultaan een grote OTC positie innemen op een daling...![]()
Als ik toch eens met zoveel kapitaal mocht spelen
obligaties is ook beleggen en die heb ik ook. Cashtegoeden en zelfs sparen kost momenteel geld. Dat is een feit.quote:Op dinsdag 28 september 2010 19:44 schreef Mendeljev het volgende:
[..]
Deze mening propageer je altijd maar het blijft een inhoudsloze bewering aangezien men ook participeert aan de markt door rente te vangen over cashtegoeden, obligaties etc. Je starre visie op enkel de aandelenmarkt maakt je vatbaar voor dit soort uitspraken.
Goed voorbeeld wat ook toe te passen is op je beleggingen. Maar de vraag is nu natuurlijk of ze op jouw afstapte of jij op haarquote:Op woensdag 29 september 2010 21:59 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ik heb een paar vrienden die met uitgaan altijd bleven wachten totdat ze vanzelf een meisje zouden krijgen. Die zijn nu nog single. Moraal: maak je overwogen plan, voer dat bewust uit. Stilstand is achteruitgang.
Ik vind van wel omdat geredeneerd vanuit jouw beweringen er geen risico-component is tussen hoge en lage koersen. Om die reden vertel je dat ieder moment een goed instapmoment is terwijl je dan geen rekening houdt met de risico's op andere markten, cash bv. Als nu instappen tot gevolg heeft dat je reele rendement maar 1 tot maximaal 2 procentpunt boven de rentestand staat met een substantieel risico om aanzienlijk verlies te kunnen draaien dan kan iemand er voor kiezen om dat risico voor een klein beetje rendement niet te lopen. In jouw optiek staat dat gelijk aan niet meedoen wat ik opmerkelijk vind aangezien niet instappen ook gewoon een onderdeel van een plan is.quote:Op woensdag 29 september 2010 21:59 schreef LXIV het volgende:
Ik heb mi helemaal geen starre visie op de markten,
Het verschil in visie heeft denk ik ook te maken met waar je instapt. Aandelen bijvoorbeeld zijn vrij logge producten (in mijn ogen) waarmee je in een neerwaartse markt, op eventueel dividend na, niet of nauwelijks rendement mee haalt. Stapt iemand in staatsobligaties op dit moment, dan is het weer een heel ander verhaal. Hetzelfde gaat op voor trackers, cash blijven en elk ander product.quote:Op donderdag 30 september 2010 11:31 schreef Mendeljev het volgende:
[..]
Ik vind van wel omdat geredeneerd vanuit jouw beweringen er geen risico-component is tussen hoge en lage koersen. Om die reden vertel je dat ieder moment een goed instapmoment is terwijl je dan geen rekening houdt met de risico's op andere markten, cash bv. Als nu instappen tot gevolg heeft dat je reele rendement maar 1 tot maximaal 2 procentpunt boven de rentestand staat met een substantieel risico om aanzienlijk verlies te kunnen draaien dan kan iemand er voor kiezen om dat risico voor een klein beetje rendement niet te lopen. In jouw optiek staat dat gelijk aan niet meedoen wat ik opmerkelijk vind aangezien niet instappen ook gewoon een onderdeel van een plan is.
Maar toch mooi in het rood geëindigd.quote:Op donderdag 30 september 2010 15:39 schreef Arcee het volgende:
S&P boven 1150.
Hoogste punt sinds mei weer.
Nee.quote:Op donderdag 30 september 2010 22:47 schreef fedsingularity het volgende:
Gaan we nu eindelijk die 300 zien?
Ik verwacht van wel.
Q3 2010-cijfers is t.o.v. Q3 2009. Ik ben benieuwd, omdat dit eigenlijk het eerste kwartaal 'na de recessie is'. Vorig jaar werd er jubelend over gedaan, maar toen werd dus de vergelijking Q3 2008 vs. Q3 2009 gemaakt (grote winsten, maar geen omzetgroei)...quote:Op donderdag 30 september 2010 22:53 schreef JimmyJames het volgende:
[..]
Nee.
We gaan de 400 zien![]()
Q3-cijfers zullen zeer meevallend zijn.
imho gaat het puur om de perceptie.quote:Op vrijdag 1 oktober 2010 10:57 schreef Goverman het volgende:
[..]
Q3 2010-cijfers is t.o.v. Q3 2009. Ik ben benieuwd, omdat dit eigenlijk het eerste kwartaal 'na de recessie is'. Vorig jaar werd er jubelend over gedaan, maar toen werd dus de vergelijking Q3 2008 vs. Q3 2009 gemaakt (grote winsten, maar geen omzetgroei)...
De omzetten zullen ongeveer gelijk zijn gebleven (her en der een plus, her en der een min), de kostenreductie is echter wel uitgewerkt (minder mensen, voorraden afbouwen, investeringen uitstellen etc.). Méér winst (ofwel winstgroei) zal er m.i. niet/nauwelijks inzitten, eerder een winstdaling.
Ik spreek uit ervaring, die akte stopt ze niet. Mijn ouders beseffen niet wat ze doen als ze weer maar eens bij mij 'inbreken'. (heel ons huis is kraaknet, in geen 5 jaar is er decoratief iets veranderd (toen waren we verhuisd), ik moet alles van mij in mijn kamer proppen (op een nette manier uiteraard), en aangezien mijn ouders vast zitten aan 't idee van 1 bed, 2 nachtkastjes, bureau,... heb ik geen plaats voor al mijn spullen en erger nog, de enige plek waar ik wel 'iets' zelf kan regelen heb ik niet volledig zelf in de hand); moraal - binnen 2 jaar studeer ik af en ik ben weg van zodra ik 6 maand vast werk heb.quote:Op zaterdag 2 oktober 2010 03:23 schreef flyguy het volgende:
Thuis wonen heeft zo zijn nadelen als je moeder een schoon-maak-tik heeft. Bot loopt lekker terwijl ik aan het werk ben, drukt mijn moeder de pc/moneycow uit en blijven posities open... Gelukkig liep het vrolijk af maar maandag laat ik eerst een akte opstellen om mijn misgelopen inkomsten en eventuele schade in de toekomst veilig te stellen.
Oudere mensen met emotionele verbintenis...
ik zou maar een significant deel op je spaarrekening laten staanquote:Op maandag 4 oktober 2010 16:06 schreef TheGame het volgende:
Ik ben net begonnen met beleggen en wil een significant deel van mijn portfolio in de internationale markt beleggen. Wat is volgens jullie op dit moment het verstandigst, het USD gedeelte van mijn portfolio meteen salderen of het voorlopig een lening laten blijven tegen 2,7% per jaar?
Dat snap ik nou nooit.quote:Op maandag 4 oktober 2010 16:06 schreef TheGame het volgende:
Ik ben net begonnen met beleggen en wil een significant deel van mijn portfolio in de internationale markt beleggen. Wat is volgens jullie op dit moment het verstandigst, het USD gedeelte van mijn portfolio meteen salderen of het voorlopig een lening laten blijven tegen 2,7% per jaar?
Ik vraag ook niet om specifiek beleggingsadvies. Ik vraag alleen maar hoe het zit met valutarisico, omdat ik daar (nog) te weinig kijk op heb.quote:Op maandag 4 oktober 2010 16:36 schreef iamcj het volgende:
[..]
Dat snap ik nou nooit.
Mensen beginnen met beleggen en gaan dan aan anderen vragen wat ze moeten doen.
Volgens mij moet de volgorde zijn: Ik heb een bepaald idee, een visie over de ontwikkeling van een sector of de wereld en ga daar in beleggen.
Maar om antwoord te geven op je vraag:
Mijn portefuille is\wordt als volgt:
Nu olie voor de komende 5-10 jaar, ga ik steeds wat van inslaan.
Klein deel goud om mee te liften op de bubble.
Klein deel fysiek zilver thuis, just in case.
Ik verwacht een neergang van de beurs de komende tijd.
Als die voorbij is, olie (bedrijven) bijkopen + aandelen in emerging economies, een ritje maken op verwacht economisch herstel.
US equities en staatsobligaties ben ik alergies voor geworden.
In jouw schoenen zou nu m'n US deel verkopen en langs de zijlijn zetten, tot er nieuwe kansen zijn. Alles wat het hoger gaat, zal de dollar tov de euro waarschijnlijk in waarde dalen, dus je schiet er niets mee op.
Maar ja er zullen ook mensen zijn die hier volledig contrair aan handelen, je zult dus eerst je eigen visie moeten ontwikkelen naar mijn mening.
Nou als men het heeft over het stijgen of dalen van de prijs van een vat olie dan gaat het meestal over het volgende futurescontract: http://www.cmegroup.com/t(...)l#prodType=undefinedquote:Op maandag 4 oktober 2010 23:59 schreef Rejected het volgende:
Hoe moet ik het kopen van commodities voor me zien? Als ik nu bijv. een vat olie koop voor de huidige prijs: is dat dan een futurecontract met een vaste expiratiedatum? Hoe wordt de expiratiedatum bepaald?
Dan moet je alsnog mensen hebben die het van je afnemen tegen de door jou verhoogde prijs anders gaat je investering wegrotten. Heb je die mensen niet dan zit je met een enorm verlies. Daarnaast kan je niet simpelweg blijven kopen omdat er door de overheid maximale positie-groottes zijn opgelegd.quote:Op dinsdag 5 oktober 2010 01:40 schreef TeringHenkie het volgende:
Tenzij je een knettergekke speculant bent die cacaofutures laat expireren en fysiek laat leveren, om daarmee kunstmatig de prijzen omhoog te stuwen.
Hehe. Inderdaad. Japan heeft steeds minder mogelijkheden om hier uit te komen.quote:Op dinsdag 5 oktober 2010 07:31 schreef Blandigan het volgende:
http://www.marketwatch.co(...)kei-rises-2010-10-05
Nog even en je krijgt er geld bij als je leent.
Bij Lynx. Als je daar aandelen in USD koopt is dat in eerste instantie met geleend geld (als je nog geen dollars op je rekening hebt staan) tot dat je saldeert en de dollars daadwerkelijk koopt met de euro's op je rekening.quote:Op maandag 4 oktober 2010 22:15 schreef flyguy het volgende:
Bewaarloon van 2,7% of wat? Waarom dan die broker of als het geleend vermogen is; waarom er mee beleggen?
Ik weet wat het is maar zie het nut er niet zo van in. Ik heb liever gewoon een CFD of een sprinter/turbo op een aandeel in plaats van een future met een aandeel als onderliggende waarde.quote:Op dinsdag 5 oktober 2010 22:14 schreef flyguy het volgende:
Eenrichtingsverkeer vandaag. Voor het eerst in 2 weken verlies geleden.
S_E, heb jij trouwens ervaring met single stock futures? Zit me er een beetje in te verdiepen, maar alleen de volumes vind ik erg matig. Maar voor de rest vind ik ze wel interessant.
Apple vind ik persoonlijk dan ook meer gehyped dan NN. Qua potentie is het lastig inschatten hoever Apple nog kan gaan. En persoonlijk houd ik niet zo van de digitale markt. De technologie ontwikkelt zich daar zo snel dat ik moeite heb om dat continu bij te houdenquote:Op woensdag 6 oktober 2010 11:48 schreef Sokz het volgende:
Wat is dat voor programma dat je gebruikt S_E?
Ik zie een gehyped aandeel als Apple (nouja, NN ook wel beetje) dat het ook nog eens moet hebben van het creeëren van 'hypes' eerder in elkaar zakken dan NN.
____________
Heb NN trouwens nog nooit bekeken, ga alleen ff uit van de producten die ze maken.
Oké danke.quote:Op woensdag 6 oktober 2010 11:53 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Apple vind ik persoonlijk dan ook meer gehyped dan NN. Qua potentie is het lastig inschatten hoever Apple nog kan gaan. En persoonlijk houd ik niet zo van de digitale markt. De technologie ontwikkelt zich daar zo snel dat ik moeite heb om dat continu bij te houdenPlaatje komt van de BB terminal.
BB is inderdaadquote:Op woensdag 6 oktober 2010 12:08 schreef Dalliance het volgende:
BB is
Tijdens m'n internship had ik er beschikking over. Snelkoppelingen ftw.
Ik vind op deze manier de AEX toch wel een beetje het sukkeltje van de klas. Waar andere markten toch wat meer stijging laten zien de afgelopen maanden heeft de AEX met name extreem zijwaartse bewegingen laten zien hikkend tegen de 340 aan. Jammerquote:
Extreem zijwaarts is goed. Gewoon lekker en vrij veilig straddletjes schrijven en iedere keer die verwachtingswaarde en rente inkoppen. Wat mij betreft duurt dit nog tot het einde van het jaar. Al verwacht ik toch nog een kleine opwaartste trent voor de laatste 2 maanden.quote:Op woensdag 6 oktober 2010 15:15 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Ik vind op deze manier de AEX toch wel een beetje het sukkeltje van de klas. Waar andere markten toch wat meer stijging laten zien de afgelopen maanden heeft de AEX met name extreem zijwaartse bewegingen laten zien hikkend tegen de 340 aan. Jammer
Moet toegeven dat van de meeste users hier je toch wel de beste voorspelling had van dit jaar sinds je je bewuste strategie al voor december zei vorig jaar. Zijwaarts tussen bepaalde waardes.quote:Op woensdag 6 oktober 2010 16:16 schreef LXIV het volgende:
[..]
Extreem zijwaarts is goed. Gewoon lekker en vrij veilig straddletjes schrijven en iedere keer die verwachtingswaarde en rente inkoppen. Wat mij betreft duurt dit nog tot het einde van het jaar. Al verwacht ik toch nog een kleine opwaartste trent voor de laatste 2 maanden.
In principe is die prijs puur gebaseerd op het marketingapparaat van Apple. Het is al langer bekend dat de producten van Apple kwalitatief van mindere aard zijn dan haar concurrenten en dat steekt m.i. enorm. En aandelen waarderen op basis van intangible assets vind ik veel te complex. Ik blijf liever van die overgehypte hysterie af, dan zit ik in elk geval safe.quote:Op woensdag 6 oktober 2010 11:53 schreef sitting_elfling het volgende:
Apple vind ik persoonlijk dan ook meer gehyped dan NN. Qua potentie is het lastig inschatten hoever Apple nog kan gaan.
Geld opent vele deuren lieve SEquote:Op woensdag 6 oktober 2010 13:16 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
BB is inderdaad. Kan eigenlijk al niet meer zonder, heb de afgelopen 2 jaar veel winst kunnen behalen met dank aan de terminal voor die tijd. Zonde dat het alleen maar op kantoor staat. Zou wat zijn als je zo'n ding als consument kon aanschaffen
Hij ging even vertellen hoe complex de CDS markt is en hoe de correlatie toeneemt in crises. Verder had hij veel wiskundige formules op zijn sheets hoe ze de prijs van een CDS berekenen.quote:Alex Lipton is a Managing Director and Co-Head of the Global Quantitative Group at Bank of America Merrill Lynch.
http://www.tapebeat.com/2(...)coa-inc-nyse-aa.htmlquote:Alcoa Inc (NYSE:AA) unofficially kicked off the third-quarter earnings season on a high note reporting a profit that comfortably beat the Wall Street’s expectations. .
Jij kent iemand die zo'n ding thuis heeft staan? Volgens mij moeten we het dan toch wel over behoorlijke bedragen hebben. Zo'n abonnement met alles er op en er aan kost een 20.000 euro in het jaar. Dan moet je behoorlijk verdienen wil je dat ruimschoots kunnen betalen en nog winst maken op je beleggingen als particulier ook.quote:Op woensdag 6 oktober 2010 23:37 schreef tony_clifton- het volgende:
[..]
Geld opent vele deuren lieve SE
Dat 'beating the bottom and top' verhaal wanneer een cijfer bekend wordt gemaakt vind ik altijd zo'n onzin. Men kijkt niet verder dan hun neus lang is en EPS an sich zegt geen drol. Dat is makkelijk te manipuleren.quote:
Op basis van welke redenen? Volgens mij hebben meerdere users hier BAM, iig. LXIV had er wat opties op lopen dacht ik.quote:Op vrijdag 8 oktober 2010 21:25 schreef Lucas15 het volgende:
Ik heb zojuist aandelen BAM gekocht. Eens kijken wat de toekomst me te bieden heeft!
Klinkt dom, maar kocht ze op, op basis van Grafiek. Heb er over gelezen etc. Meer niet. Tsja, zoals LXIV ooit tegen me zei: "gewoon kopen, dan leer je het."quote:Op vrijdag 8 oktober 2010 21:26 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Op basis van welke redenen? Volgens mij hebben meerdere users hier BAM, iig. LXIV had er wat opties op lopen dacht ik.
quote:Op vrijdag 8 oktober 2010 21:28 schreef Lucas15 het volgende:
[..]
Klinkt dom, maar kocht ze op, op basis van Grafiek. Heb er over gelezen etc. Meer niet. Tsja, zoals LXIV ooit tegen me zei: "gewoon kopen, dan leer je het."
Wat is daar mis mee? Zo heb ik ook ooit mijn 1e aandelen gekochtquote:
Uiteraard maar uit vorige posts van die lucas heb ik al gezien wat hij met 'de grafiek' bedoelt. Ik bedoel, voor mn eerste set aandelen had ik toch wel een echte onderbouwing.quote:Op zaterdag 9 oktober 2010 14:17 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Wat is daar mis mee? Zo heb ik ook ooit mijn 1e aandelen gekochtIk ben van mening dat je sneller(!) leert als je direct in het diepe duikt in plaats van continu erg afwachtend te handelen.
Ik had deze post wel van jouw verwachtquote:Op zaterdag 9 oktober 2010 17:22 schreef Sokz het volgende:
[..]
Uiteraard maar uit vorige posts van die lucas heb ik al gezien wat hij met 'de grafiek' bedoelt. Ik bedoel, voor mn eerste set aandelen had ik toch wel een echte onderbouwing.
Voor mijn eerste set onderbouwing kwam ik niet verder dan. " Dit lijken me wel leuke aandelen ". Toen ik er eenmaal mee begonnen was had ik echt niet het idee dat ik dit zou kunnen doortrekken. Ik heb gewoon de mazzel gehad dat ik in de bull market 2003 - 2008 gekocht hebt. En zo'n beetje alles wat je daar kocht vloog toch wel omhoog. Pas na verloop van tijd gingen de alarm bellen rinkelen en ging ik er over na denken dat het wel eens beter konquote:Op zaterdag 9 oktober 2010 17:22 schreef Sokz het volgende:
[..]
Uiteraard maar uit vorige posts van die lucas heb ik al gezien wat hij met 'de grafiek' bedoelt. Ik bedoel, voor mn eerste set aandelen had ik toch wel een echte onderbouwing.
Informatie als in wat anderen van BAM vinden? Of informatie zoals even een jaarverslag door spitten van BAM? Op financiele nieuwssites na weet ik zo niet een website die neutrale degelijke informatie geeft over aandelen zoals BAM.quote:Op zondag 10 oktober 2010 09:28 schreef Lucas15 het volgende:
[..]
Ik had deze post wel van jouw verwacht![]()
Naar een grafiek kijk ik niet meer echt. Ik heb zowat heel internet opgezocht naar allerlei informatie.
quote:Goldman's FX team, which is by far the best contrary indicator in FX trends has just issued its revised currency outlook, which now sees the 12 month EURUSD target up from 1.38 to 1.55.
Ik weet zo niet of die voorspellingen online staan? Misschien via een website van GS? Ik zal morgen even kijken of ik het op de terminal kan vinden.quote:Op zondag 10 oktober 2010 22:28 schreef Rejected het volgende:
Van de week las ik op zerohedge dat Goldman Sachs bullish was op EUR/USD:
[..]
Nu zou ik dit graag willen backtesten, is er een manier waarmee ik hun voorspellingen m.b.t. forex met bijbehorende datum op een rijtje kan krijgen? Of is dit alleen mogelijk via een Bloomberg terminal?
Rond feb-juni van dit jaar heeft Goldman idd een hoop vooruitzichten mbt de euro afgegeven die precies tegenovergesteld uitpakten. Je zou ze op ZH kunnen terugzoeken, maar heeft het zin?quote:Op zondag 10 oktober 2010 22:28 schreef Rejected het volgende:
Nu zou ik dit graag willen backtesten, is er een manier waarmee ik hun voorspellingen m.b.t. forex met bijbehorende datum op een rijtje kan krijgen? Of is dit alleen mogelijk via een Bloomberg terminal?
Je kunt het opvallend noemen. Vergelijk het met andere banken en als je bij GS een bijna lineaire negatieve relatie hebt lijkt me dat wel opvallend (.. en leuk materiaal voor schoolwerk) Het stelt allemaal niet heel veel voor maar je kunt er wel wat van maken.quote:Op zondag 10 oktober 2010 22:44 schreef dvr het volgende:
[..]
Rond feb-juni van dit jaar heeft Goldman idd een hoop vooruitzichten mbt de euro afgegeven die precies tegenovergesteld uitpakten. Je zou ze op ZH kunnen terugzoeken, maar heeft het zin?
Wat een slimme docent!quote:Op zondag 10 oktober 2010 23:26 schreef Rejected het volgende:
Ja het is eigenlijk voor een schoolopdracht: The superior trading strategy.![]()
![]()
Haha. Wat een baas. Heb je het er nog met hem over gehad of op aangesproken? Discussies met dat soort mensen zijn altijd wel leukquote:Op zondag 10 oktober 2010 23:42 schreef Mendeljev het volgende:
[..]
Wat een slimme docent!![]()
Dit doet me denken aan een tentamen waar ik werd gevraagd een nog niet bestaand optelmechanisme te formuleren. Ik wist het antwoord overigens niet maar zelfs als ik het wist dan zou ik het niet in detail opschrijven. De docent in kwestie was ook een naar mannetje dat zat te azen op nieuwe patenten in een veel te saai vakgebied. (Ik kon hem ook wel begrijpen overigens...
)
Ik vond het echt een naar mannetje. Hij probeerde altijd heel denigrerend te doen tegenover studenten als ze een bepaalde berekening niet konden uitvoeren met leuzen als: "Dat is eerstejaars stof, weet je wel zeker dat je op de goede opleiding zit?" of "Snap je dat echt niet? Wat erg zeg" om maar een sfeerimpressie te geven...quote:Op zondag 10 oktober 2010 23:45 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Haha. Wat een baas. Heb je het er nog met hem over gehad of op aangesproken? Discussies met dat soort mensen zijn altijd wel leuk
quote:Op zondag 10 oktober 2010 20:42 schreef Raccoon. het volgende:
[ afbeelding ]
Wat is er met de euro aan de hand? Flinke stijging IMHO, vlak voor 20 uur.
Naast dit vak geeft hij geen andere vakken meer. De rest van zijn tijd is hij bezig met het vinden van trading strategieën.quote:
Je zult iets moeten vinden dat de index (AEX? S&P500 etc.) verslaat? Hoe zal dat becijferd worden? Degene die de index weet te verslaan? Het kneuterige van dit soort projecten is altijd dat je je eigen beste idee natuurlijk nooit laat zien aan de professor anders gaat hij daar mee aan de haal. Zo heb ik op 1 project het zo ver weten te krijgen dat ik de bron voor de formules die ik gebruikte niet in mijn research project hoefde toe te voegen. Op basis van goed vertrouwen zeg maarquote:Op maandag 11 oktober 2010 00:06 schreef Rejected het volgende:
[..]
Naast dit vak geeft hij geen andere vakken meer. De rest van zijn tijd is hij bezig met het vinden van trading strategieën.
Naja de opdracht houdt in dat we helemaal zelf iets mogen kiezen en hiermee de index verslaan. Op basis van historische data is er altijd wel iets leuks te vinden natuurlijk. Vorig jaar was er een opdracht om te investeren in bedrijven met een vrouwelijke CEO.
Zelf kijk naar het investeren in de S&P op basis van waarden van de VIX.
Ga er nu mee aan de slag, zal kijken of ik de index kan verslaan.
Er is verder niks aan de hand toch? Ik heb er net even naar gekeken, de jump waar je het over hebt is het verschil in opening tussen vrijdag avond en zondag avond 20.00 NL tijd.quote:
Hahahaha prachtig.quote:Op maandag 11 oktober 2010 00:12 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Je zult iets moeten vinden dat de index (AEX? S&P500 etc.) verslaat? Hoe zal dat becijferd worden? Degene die de index weet te verslaan? Het kneuterige van dit soort projecten is altijd dat je je eigen beste idee natuurlijk nooit laat zien aan de professor anders gaat hij daar mee aan de haal. Zo heb ik op 1 project het zo ver weten te krijgen dat ik de bron voor de formules die ik gebruikte niet in mijn research project hoefde toe te voegen. Op basis van goed vertrouwen zeg maar
Mijn computer kan het optimaliseren m.b.v. Excel solver niet aan.quote:Innovation / General understanding (2)
– e.g. alpha, trading costs, excess returns, innovative idea
• Theoretical foundations / BF (2)
• Data / Sample (1)
– e.g. frequency, period, # of stocks
• Empirical analysis / Econometrics (2)
• Interpretation (2)
– e.g. discussion of results, advice, shortcomings
• English/Style/Structure/References (1)
Ah, thnx.quote:Op maandag 11 oktober 2010 00:14 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Er is verder niks aan de hand toch? Ik heb er net even naar gekeken, de jump waar je het over hebt is het verschil in opening tussen vrijdag avond en zondag avond 20.00 NL tijd.
Die transactiekosten hé.. het is gewoon een handeling tussen 2 computers, ook als je met bots werkt.quote:Op maandag 11 oktober 2010 00:32 schreef Rejected het volgende:
[..]
Hahahaha prachtig.
De becijfering is als volgt:
[..]
Mijn computer kan het optimaliseren m.b.v. Excel solver niet aan.
Verder hebben veel trading strategieën die de markt verslaan veels teveel transactiekosten.
Dit zijn overigens wel de vetste opdrachtenquote:Op maandag 11 oktober 2010 00:32 schreef Rejected het volgende:
[..]
Hahahaha prachtig.
De becijfering is als volgt:
Innovation / General understanding (2)
– e.g. alpha, trading costs, excess returns, innovative idea
• Theoretical foundations / BF (2)
• Data / Sample (1)
– e.g. frequency, period, # of stocks
• Empirical analysis / Econometrics (2)
• Interpretation (2)
– e.g. discussion of results, advice, shortcomings
• English/Style/Structure/References (1)
Mijn computer kan het optimaliseren m.b.v. Excel solver niet aan.
Verder hebben veel trading strategieën die de markt verslaan veels teveel transactiekosten.
Is zeker een leuke opdracht! Jammer dat we er een beetje weinig tijd voor krijgen (ongeveer een week). Volgens mij mag je alle programma's gebruiken. Ben helaas alleen bekend met Eviews en Excel.quote:Op maandag 11 oktober 2010 01:01 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Dit zijn overigens wel de vetste opdrachtenOp basis van welke programma's moet je je econometrische analyses doen? EViews? Matlab? Kun je ook programma's gebruiken zoals Ninjatrader of moet veel via Excel?
Als ik je goed begrijp bedoel je dat je een hoge sharpe ratio behaalt met deze strategie? Want dat is eigenlijk de bedoeling van de opdracht.quote:Persoonlijk zou ik gaan voor een strategie wat hij van te voren nooit verwacht. Een mengelmoes van verschillende strategien met wat eigen aanpassingen waar je bijv. uitlegt dat bepaalde waardes zoals beta, standaard deviatie (bewijsbaar) troep is en dat je daar voor een andere methode gebruikt om de risico analyse van je strategie te berekenen. En proberen wat simpel rekenwerk in de strategie te gooien.
En uiteraard alles keihard wiskundig vastzetten zodat hij er geen vinger tussen krijgt. Desnoods wat sjoemelen met de resultaten als de resultaten te goed zijn. Sommige professoren kunnen daar niet tegen en worden dan enorm sceptisch en geven je daar behoorlijk op af zonder dat ze in staat zijn daar goed op te beargumenteren. Als je bijv. een strategie ontwikkelt die op de huidige risico analyses met de standaard deviatie, beta, VaR, etc. enorm lage waardes geeft maar qua return enorm is.
Max 6 pagina's excl appendix.quote:Hoeveel woorden mag het zijn?
Alsof zoiets bestaat. Strategieën zijn statische regels die toegepast worden op een dynamisch fenomeen. Daarom zijn ze per definitie slecht houdbaar binnen een beperkt window van koersbeweging of/en tijd.quote:Op zondag 10 oktober 2010 23:26 schreef Rejected het volgende:
Ja het is eigenlijk voor een schoolopdracht: The superior trading strategy.![]()
En het lijkt me ook gewoon leuk om te checken.
Dat is natuurlijk waar. Maar ik denk zelf dat er wel degelijk strategieën zijn die in heel veel gevallen zullen werken zonder dat er een groter dan normaal left tail side risico is.quote:Op maandag 11 oktober 2010 01:39 schreef flyguy het volgende:
[..]
Alsof zoiets bestaat. Strategieën zijn statische regels die toegepast worden op een dynamisch fenomeen. Daarom zijn ze per definitie slecht houdbaar binnen een beperkt window van koersbeweging of/en tijd.
Maffe film.quote:Een geleerde bouwt een supercomputer die vragen over het bestaan van de mensheid zou kunnen beantwoorden. Hij wordt benaderd door zowel een sekte als een belangrijk Wall Street-bedrijf.
Een hoge sharp ratio? Hmm. Moet je ook de tekortkomingen van de sharpe ratio geven? Of is de zoektocht naar een strategie die een hoge sharp ratio moet(!) geven?quote:Op maandag 11 oktober 2010 01:37 schreef Rejected het volgende:
[..]
Is zeker een leuke opdracht! Jammer dat we er een beetje weinig tijd voor krijgen (ongeveer een week). Volgens mij mag je alle programma's gebruiken. Ben helaas alleen bekend met Eviews en Excel.
Als ik je goed begrijp bedoel je dat je een hoge sharpe ratio behaalt met deze strategie? Want dat is eigenlijk de bedoeling van de opdracht.
Max 6 pagina's excl appendix.
No offence hoor, we zitten beetje in het zelfde schuitje (volgens mij).. beiden jong en relatief onwetend.quote:Op zondag 10 oktober 2010 09:28 schreef Lucas15 het volgende:
[..]
Ik had deze post wel van jouw verwacht![]()
Naar een grafiek kijk ik niet meer echt. Ik heb zowat heel internet opgezocht naar allerlei informatie.
De Shiller P/E leent zich niet voor algemeen geldende uitspraken omdat het niets meer is dan een methode om de prijs van een index te delen door de MA120 van de maandelijkse (voor inflatie gecorrigeerde) S&P500-winsten. Op basis van deze cijfers weet je helemaal niets over het feit of een aandeel/index goedkoop of duur is. Dat gezegd hebbende snap ik je vraag ook niet helemaal. Wat precies zou er vertekend moeten zijn?quote:Op maandag 11 oktober 2010 19:33 schreef Sokz het volgende:
nvermind. stuur wel bericht naar de expert in shiller (SL)
Shiller P/E wordt berekend door de koers te nemen en die te delen door het 10 jaars gemiddelde van de gerapporteerde winst per aandeel.quote:Op maandag 11 oktober 2010 20:15 schreef Mendeljev het volgende:
[..]
De Shiller P/E leent zich niet voor algemeen geldende uitspraken omdat het niets meer is dan een methode om de prijs van een index te delen door de MA120 van de maandelijkse (voor inflatie gecorrigeerde) S&P500-winsten. Op basis van deze cijfers weet je helemaal niets over het feit of een aandeel/index goedkoop of duur is. Dat gezegd hebbende snap ik je vraag ook niet helemaal. Wat precies zou er vertekend moeten zijn?
Even een opmerking op parallele voet: kerncijfers van Mittal zijn op zichzelf al vertekend omdat het bedrijf aan operational leasing doet en er veel zaken dus niet onder de assets geschaard worden wat op het eerste gezicht aantrekkelijk lijkt.
Ja, maar waarom zou je daar Shiller voor gebruiken dan? Er zijn uberhaupt maar een handjevol mensen die kijken naar logge waarderingsmethoden omdat dat helemaal niet bedoeld is (in eerste instantie) om mee te gaan stockpicken. Velen kijken naar de TTM (trailing-twelve-months) voor dit soort beslissingen.quote:Op maandag 11 oktober 2010 21:03 schreef Sokz het volgende:
[..]
Shiller P/E wordt berekend door de koers te nemen en die te delen door het 10 jaars gemiddelde van de gerapporteerde winst per aandeel.
Het 10 jaars gemiddelde van een bedrijf dat door fusie enorm gegroeid is is dan toch vertekend?
Ik gebruik zelfs geen van beiden. Maar gaat om de vraagquote:Op dinsdag 12 oktober 2010 10:38 schreef Mendeljev het volgende:
[..]
Ja, maar waarom zou je daar Shiller voor gebruiken dan? Er zijn uberhaupt maar een handjevol mensen die kijken naar logge waarderingsmethoden omdat dat helemaal niet bedoeld is (in eerste instantie) om mee te gaan stockpicken. Velen kijken naar de TTM (trailing-twelve-months) voor dit soort beslissingen.
Nee, je mag immers verwachten welke overnamens en de manier waarop die overnamens gedaan zijn terug is te zien in de huidige koers. De winst van die overnamens voor de overname moet je natuurlijk meetellen. Is dat niet het geval geeft de P/E-schiller terecht een (historisch) te lage of hoge waardering aan.quote:Op maandag 11 oktober 2010 21:03 schreef Sokz het volgende:
Het 10 jaars gemiddelde van een bedrijf dat door fusie enorm gegroeid is is dan toch vertekend?
ING voorspelt wel meerquote:Op woensdag 13 oktober 2010 13:02 schreef Dalliance het volgende:
Gaat de 341 er aan? ING voorspelt bij opwaartse doorbraak een ritje richting de 358.
Dat is mi een verkoopsignaal. (Niet dat ik dit doe). Want de analisten kunnen dan nog heel veel downgraden, maar nauwelijks meer upgraden. Geef mij maar 35 strong sells.quote:Op woensdag 13 oktober 2010 13:08 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
ING voorspelt wel meerIk hoop overigens wel op een uitbraak maar verwacht hem nog niet.
En wat betreft ING zelf. Ik zag net dat er 24 buys op staan, 9 holds, en slechts 2 sells. Wat een vertrouwen
Zal het een keertje testen.quote:Op woensdag 13 oktober 2010 13:09 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat is mi een verkoopsignaal. (Niet dat ik dit doe). Want de analisten kunnen dan nog heel veel downgraden, maar nauwelijks meer upgraden. Geef mij maar 35 strong sells.
Ja, eindelijk de AEX boven de 340 nadat de AEX een tijdje achterbleef bij WS.quote:
Kijk vooral uit naar BAC en GS volgende week. Heb vakantie dus zee van tijd.quote:Op woensdag 13 oktober 2010 16:00 schreef sitting_elfling het volgende:
Let iemand hier nog op de cijfers van bedrijven die spoedig uitkomen? Google op de 14e, Citigroup op de 18e, Apple op de 18e. Goldman Sachs op de 19e.
JPMorgan is al uit met cijfers, beter dan verwacht maar toch grotere verliezen op, jaja, mortgages
Yeps.quote:Op woensdag 13 oktober 2010 16:00 schreef sitting_elfling het volgende:
Let iemand hier nog op de cijfers van bedrijven die spoedig uitkomen? Google op de 14e, Citigroup op de 18e, Apple op de 18e. Goldman Sachs op de 19e.
JPMorgan is al uit met cijfers, beter dan verwacht maar toch grotere verliezen op, jaja, mortgages
Even een overzichtje van een aantal bekende aandelen.quote:Op woensdag 13 oktober 2010 13:09 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat is mi een verkoopsignaal. (Niet dat ik dit doe). Want de analisten kunnen dan nog heel veel downgraden, maar nauwelijks meer upgraden. Geef mij maar 35 strong sells.
ETF?quote:Op woensdag 13 oktober 2010 18:55 schreef tony_clifton- het volgende:
godverdegodver
mij verslikt in MOO, had puts geschreven die expireren op 48 om nog een extra 1,3$ aandeel te pakken, nu moet ik ze niet opnemen aangezien ze ondertussen al 50 staan.
dan maar via de reguliere markt kopen
Wat ook grappig is, is dat de analisten gewoon de koers volgen. En dus feitelijk altijd achterlopen.quote:Op woensdag 13 oktober 2010 17:41 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Even een overzichtje van een aantal bekende aandelen.
AEGON
[ afbeelding ]
BAM
[ afbeelding ]
ING
[ afbeelding ]
En uiteraard het ultieme buy plaatje van Apple.
[ afbeelding ]
Persoonlijk vind ik dat ze alles erg overwaarderen en de lat enorm hoog leggen. Zodat ze zoals LXIV al zei, ruimte hebben om zichzelf in te dekken
ik weet niet wat het gemiddelde volume is, maar het lijkt mij dat iemand gewoon zich flink heeft ingekocht. En die of liever anoniem blijft of dat we spoedig een overname bericht krijgenquote:Op woensdag 13 oktober 2010 21:02 schreef Dalliance het volgende:
Dit is OIM waar ik het gisteren over had:
[ afbeelding ]
Vandaag +113% en ik kan niets vinden dat de stijging kan verklaren
Dat sentiment gebeuren moet je denk ik niet te veel waarde aan hechten. Het lijkt ook meer op een crescendo teken. Enorm volatiel en bij de minste of geringste terugval zakt die meter weer in elkaar.quote:Op woensdag 13 oktober 2010 21:31 schreef Dalliance het volgende:
Toch is het sentiment nu wel angstwekkend positief, zie:
[ afbeelding ]
Waarop te zien is dat het sentiment nu nóg positiever is dan in april en in april gebeurde er dit:
[ afbeelding ]
Bedankt!. Ik zal de data eens in de gaten houden! Ik heb er eigenlijk nooit zo over na gedacht wat betreft het POMO verhaal. Het verhaal zal alleen niet opgaan als er een net zo grote gigant als de FED er op die dagen tegen in gaat maar dat zal niet gebeurenquote:Op woensdag 13 oktober 2010 21:44 schreef dvr het volgende:
SE, hier een Geheimtip waar je met niet al te veel moeite een lucratieve strategie omheen moet kunnen draaien:
• 1) http://www.zerohedge.com/(...)r-us-treasurys-world
• 2) http://www.zerohedge.com/(...)ty-tri-party-reverse
Dan is het beeld nog steeds vertekend. Ook al gaan de winsten 200% omhoog dan nog maakt het op zo'n grote tijdschaal niks uit. Dat verschilt dan amper met een paar procent.quote:Op dinsdag 12 oktober 2010 20:17 schreef piepeloi55 het volgende:
Nee, je mag immers verwachten welke overnamens en de manier waarop die overnamens gedaan zijn terug is te zien in de huidige koers.
Hoe wil je vooraf de winst van de overnames laten meetellen? Binnen een grote index reduceer je dit argument omdat de overname van de een een expansie van de ander is maar voor een enkel aandeel is dit kul en sowieso niet van toepassing.quote:De winst van die overnamens voor de overname moet je natuurlijk meetellen. Is dat niet het geval geeft de P/E-schiller terecht een (historisch) te lage of hoge waardering aan.
Ik zou niet durven beweren dat een winstverhoging van 200% en de manier waarop die winstverhoging is gerealiseerd op termijn amper of niet zal worden weerspiegeld in de koersen.quote:Op woensdag 13 oktober 2010 22:43 schreef Mendeljev het volgende:
Dan is het beeld nog steeds vertekend. Ook al gaan de winsten 200% omhoog dan nog maakt het op zo'n grote tijdschaal niks uit. Dat verschilt dan amper met een paar procent.
Je moet de winsten die de bedrijven voor fusie apart maakten bij elkaar optellen en ook de koersen van die individuele bedrijven. En zodoende de toenmalige p/e uitrekenen (wel of niet met het 10-jaarsgemiddelde) om tot een evenwichtig beeld te komen. Niet zo moeilijk lijkt me. Misschien wat ongelukkig geformuleerd ervoor, dat wel.quote:Hoe wil je vooraf de winst van de overnames laten meetellen? Binnen een grote index reduceer je dit argument omdat de overname van de een een expansie van de ander is maar voor een enkel aandeel is dit kul en sowieso niet van toepassing.
Omdat overname nieuws een prijs enorm drukt of laat stijgen?quote:Op woensdag 13 oktober 2010 23:18 schreef piepeloi55 het volgende:
[..]
Leuk feite is wel dat grofweg 50% van de overnamens niet leid tot een netto winstverhoging, 25% blijft deze min of meer gelijk en slechts bij 25% is de overname achteraf efficient geweest. Waarom beleggers bij voorbaat altijd blij zijn bij overnamenieuws aan de kopende kant is me dan ook een raadsel.
Uiteraard, maar het ging om het vertekeningsaspect. De koers in de Shiller P/E heeft geen momentum dus als dat meebeweegt heb je sowieso niets te vrezen.quote:Op woensdag 13 oktober 2010 23:18 schreef piepeloi55 het volgende:
Ik zou niet durven beweren dat een winstverhoging van 200% en de manier waarop die winstverhoging is gerealiseerd op termijn amper of niet zal worden weerspiegeld in de koersen.
Zo effen de ongelijkheid inderdaad wel weg maar op een lange tijdschaal is dit ook onbegonnen werk omdat de voorafgaande bedrijven ook fusies hebben gehad en die bedrijven daarvoor ook. Uiteindelijk middelt dit zich uit tot een P/E van een sector met significante ruis. Dat is jammer omdat de Shiller P/E het best tot zijn recht komt op een lange tijdsas.quote:Je moet de winsten die de bedrijven voor fusie apart maakten bij elkaar optellen en ook de koersen van die individuele bedrijven. En zodoende de toenmalige p/e uitrekenen (wel of niet met het 10-jaarsgemiddelde) om tot een evenwichtig beeld te komen. Niet zo moeilijk lijkt me. Misschien wat ongelukkig geformuleerd ervoor, dat wel.
Los van het feit dat er gemiddeld genomen ook een te hoge prijs wordt betaald voor overnames is dit inderdaad aanleiding om aan te nemen dat overnames grotendeels uit strategisch belang plaatsvinden. Maar goed, het kan erger. Als bedrijven eigen aandelen beginnen terug te kopen moet je je pas echt achter de oren gaan krabben.quote:Leuk feite is wel dat grofweg 50% van de overnamens niet leid tot een netto winstverhoging, 25% blijft deze min of meer gelijk en slechts bij 25% is de overname achteraf efficient geweest. Waarom beleggers bij voorbaat altijd blij zijn bij overnamenieuws aan de kopende kant is me dan ook een raadsel
Over twee maanden doen mensen hun inkopen voor Sinterklaas en kerst en daarnaast verwennen ze zichzelf met hun dertiende maand. Op dit moment is dat vrij logisch om al in te calculeren.quote:Op woensdag 13 oktober 2010 21:13 schreef Soldier2000 het volgende:
Zijn er hier mensen die aandelen in Apple hebben? Ik sta elke keer weer versteld van hun stijgingen.
Ja, na de +2.0% van gisteren AEX nu door naar 344.quote:Op donderdag 14 oktober 2010 08:54 schreef Dalliance het volgende:
Belooft weer een groene dag te worden.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |