abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  maandag 31 mei 2010 @ 15:14:23 #1
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_82144830
<pre>

Dit is het [AEX]-topic waarin je de beurzen en de laatste economische nieuws kunt volgen. De OP voor het openen van een nieuw topic staat hier. Voeg onderaan in de Wiki het zojuist gesloten topic toe, sla de pagina op en copy-paste het dan naar je nieuwe topic op Fok.

Algemene informatie en nuttige links

Grafieken en TA (Yahoo! Charts)
Broker tarief vergelijking (staatvanbeleg.nl)
Leren beleggen (IEX.NL University)

NB: Het innemen van een bepaalde positie geschiedt geheel op eigen risico, ook het overnemen van een beleggingsstrategie van andere users is dus geheel op eigen risico.


BNR Nieuwsradio
Forex Factory (alle economische data's op een rij)
Bloomberg
CNBC
Briefing.com (incl. economische kalenders)
RTL Z (streaming TV)
[2] (streaming TV)

AEX


Europese Indices




Amerikaanse Indices & Futures
Yahoo! Dow Jones Indices - Streaming
Yahoo! S&P Indices - Streaming
Yahoo! Nasdaq Indices - Streaming
Google Finance - Real-time
IG-Index - Dow Jones-index (fair value) streaming (spread betting)
ProFinance - Streaming S&P-, Dow- en Nasdaq-futures
CNN Money - Delayed S&P-, Dow- en Nasdaq-futures
US Markets - S&P- en Nasdaq-futures Semi-real-time

Federal Funds Futures (indicatie van aankomende rentebesluiten, info)
CBOT - Federal Funds Futures - Semi-real-time

Intraday S&P 500-index


Intraday Dow, S&P, Nasdaq (dagverschil in percentage)


Wereldwijde Indices





Intraday Euro-Dollar


Intraday grondstoffen




Bestens order - Een order om effecten te kopen of te verkopen zonder limiet, dus zonder maximumprijs voor een kooporder of zonder minimumprijs voor een verkooporder. Een bestens order wordt ook wel marktorder genoemd. Een bestens order kan altijd worden uitgevoerd.

Calloptie - Een verhandelbaar recht om op een bepaald moment in de toekomst een afgesproken hoeveelheid onderliggende waarde te kopen tegen een vooraf afgesproken prijs.

Commodities - Engelse term voor (bulk)goederen. Termijncontracten en opties op commodities worden onder andere verhandeld op de optiebeurs van Euronext.

Dividend - Een winstuitkering in de vorm van geld (cashdividend) of aandelen (stockdividend) aan de houder van een aandeel. De hoogte van de dividenduitkering is doorgaans gerelateerd aan de hoogte van de behaalde winst.

Expiratie - Het ophouden te bestaan,'expireren', van een optie of een future. Een optie heeft altijd een beperkte looptijd, na het bereiken van de einddatum (expiratiedatum) bestaat de optie niet meer.

FTI - De future op de AEX-index.

Future - Termijncontract. Er zijn futures op o.a. indices, aandelen, valuta en commodities. Anders dan bij opties hebben bij futures zowel de koper als de verkoper een verplichting en er is geen premiebetaling.

Hedgen - Engelse term voor afdekken. Hedging is het afdekken van risico's door het aangaan van een andere positie. Een belegger die callopties schrijft, kan deze shortpositie afdekken door het kopen van de onderliggende waarde.

In-the-money optie - Een optie is in-the-money als deze intrinsieke waarde heeft. Callopties zijn in-the-money als de uitoefenprijs lager is dan de koers van de onderliggende waarde. Putopties zijn in-the-money als de uitoefenprijs hoger is dan de koers van de onderliggende waarde.

Koers-winstverhouding - Een cijfer waarmee de verhouding tussen de koers van een aandeel en de nettowinst per aandeel wordt uitgedrukt. Als de koers van een aandeel ' 100 bedraagt en de winst per aandeel bedraagt ' 5, dan is de koers-winstverhouding 20.

Liquideren - Het (gedwongen) afbouwen van een effectenpositie. Dit kan door een clearingorganisatie, bank of commissionair worden afgedwongen als een belegger bijvoorbeeld niet aan zijn margin-verplichtingen kan voldoen.

Longpositie - Een ander woord voor een kooppositie.

Looptijd - Opties en futures hebben een beperkte levensduur, de zogeheten looptijd. De meeste optieklassen hebben een maximale looptijd van negen maanden, een aantal maximaal vijf jaar. Futures hebben een maximale looptijd van twaalf maanden.

Margin - De margin is een vereist geldbedrag dat als onderpand fungeert voor eventuele verliezen op de termijn- en optiemarkten.

Onderliggende waarde - Een product waarop een optie of een future wordt verhandeld, bijvoorbeeld aandelen, een index, valuta, (edel)metaal of een bulkgoed (commodity) zoals aardappelen, graan of goud.

Openingsveiling - Alle orders die 's morgens voor de opening zijn binnengekomen worden verzameld in het orderboek. Bij de opening is dus een verhoudingsgewijs grote liquiditeit voorhanden. Direct bij de opening vindt een veiling plaats waarbij orders daar waar mogelijk worden gekoppeld aan de in het orderboek aanwezige tegenorders en zo mogelijk uitgevoerd. Dit gebeurt in het NSC-systeem, het verloopt volgens vaste regels en is volledig geautomatiseerd.

Optiepremie - De prijs van een optie. De optiepremie bestaat uit de intrinsieke waarde plus de tijd- en verwachtingswaarde. De optiepremie is uiteraard variabel.

Out-of-the-money optie - Een optie zonder intrinsieke waarde wordt out-of-the-money genoemd. Een calloptie is out-of-the-money wanneer de uitoefenprijs hoger is dan de koers van de onderliggende waarde. Een putoptie is out-of-the-money als de uitoefenprijs lager is dan de koers van de onderliggende waarde. De premie van een out-of-the-money optie bestaat alleen uit tijd- en verwachtingswaarde. Door een sterke koersbeweging kan een out-of-the-money optie intrinsieke waarde ontwikkelen en dus at-the-money of zelfs in-the-money worden.

Putoptie - Een verhandelbaar recht om op een bepaald moment in de toekomst een afgesproken hoeveelheid onderliggende waarde te verkopen tegen een vooraf afgesproken prijs.

Scheefzitten - Een belegger zit 'scheef' als zijn effectenpositie op (een nog ongerealiseerd) verlies staat.

Schrijven - Het verkrijgen van een shortpositie in een optie door een openingsverkoop.

Shortpositie - Effectenbeurs: indien een belegger effecten heeft verkocht die hij op dat moment niet in bezit heeft. Optiebeurs: een positie aangegaan door een openingsverkoop waarbij schrijver de verplichting neemt de onderliggende waarde te leveren of af te nemen.

Slotveiling - Om de slotkoersen niet af te laten hangen van orders die toevallig de laatste zijn is er voor het slot een korte handelsonderbreking van 5 minuten. Gedurende deze tijd worden de orders verzameld waarna er een slotveiling plaats vindt die een breed gedragen slotkoers oplevert.

Spread - Het verschil tussen de bied- en laatprijs.

Technische analyse - Een methode waarbij met behulp van koersgrafieken en rekenmodellen wordt getracht een trend op de beurs te voorspellen. Er wordt vooral gekeken naar de verhouding tussen kopers en verkopers. In feiten tracht men met technische analyse het (massa)gedrag van de beleggers te doorgronden om daaruit de mogelijke richting van de markt te voorspellen.

Tracker - Een tracker is feitelijk een aandeel op een index. Een tracker volgt nauwkeurig de koersontwikkeling van de index, inclusief de dividenduitkering.

Turbo - Een turbo (ook bekend als sprinter of speeder) is een beleggingsproduct dat beleggers de mogelijkheid geeft met een hefboom te beleggen in verschillende onderliggende waarden zoals aandelen, beursindices of valuta.

Volatility - Engels voor beweeglijkheid of volatiliteit. Met het begrip volatility wordt de beweeglijkheid van de koers van een effect aangeduid. Een hoge volatility betekent dat de koers van een fonds sterk stijgt en daalt binnen een relatief korte periode. Volatility is mede een indicator voor het risico dat een belegger loopt met een bepaald fonds. Volatility is een belangrijke factor bij de waardebepaling van een optie.

Een uitgebreide begrippenlijst vind je hier.



Alle oude topics, mét titel, vind je door hier te klikken
De Beursvloer #140: Lets get down down down!
De Beursvloer #141: Als de Fed van huis is dansen de beren
Beursvloer #142: Remember the VW-squeeze!
Beursvloer #143: S_E test zijn geduld
De Beursvloer # 144 waar productiviteit de koersen drukt
De Beursvloer #145: Spekkopers...of kat in de zak?
De Beursvloer #146: Waar de PIGS de greenshoots opvreten
De Beursvloer #147: Waar we vooral daytraden
De Beursvloer #148: Waar de greenshoots verschrompelen
De Beursvloer #149: Waar backtest computers overuren draaien
De beursvloer #150: Waar we verder buurten
De beursvloer #151: Groen de lente in
De Beursvloer #152 Pink Sheets, Green Shoots, Black Swans,
De Beursvloer #153 “A penny saved is a penny earned.”
Beursvloer #154 Waar de S&P de camagra-pot ontdekt.
De Beursvloer #155: Waar Grieken >10% betalen
De Beursvloer #156: Waar Spanje blijft ontkennen
Alle oude topics, mét titel, vind je door hier te klikken

[[Categorie:OP]]
The End Times are wild
pi_82145068
Ik TVP weer eens mee
pi_82145656
TVP .
  maandag 31 mei 2010 @ 15:35:12 #4
78918 SeLang
Black swans matter
pi_82145801
quote:
Op maandag 31 mei 2010 15:10 schreef LXIV het volgende:

[..]

Nee, in totaal maakt dat toch niks uit. De verwatering per aandeel is wel groter, maar de verwatering op al je aandelen blijft gelijk (als je meegaat met de claim).

Stel ik heb 100 stuks. Dat is 1/1.000.000 van het totale aantal aandelen.
Nu komt er een claim van 2 op 3, dus moet ik er 'verplicht' 50 bijkopen.
Dan heb ik 150 stuks, nog steeds 1/1.000.000 van het totaal.
Je moet dus 50% bijlappen maar je hebt nog steeds hetzelfde wat je al had. Oftewel je bent flink genaaid.
Bij een kleinere korting had je misschien maar 10% hoeven bijlappen om te houden wat je al had.
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
  maandag 31 mei 2010 @ 15:39:01 #5
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_82145968
quote:
Op maandag 31 mei 2010 15:35 schreef SeLang het volgende:

[..]

Je moet dus 50% bijlappen maar je hebt nog steeds hetzelfde wat je al had. Oftewel je bent flink genaaid.
Bij een kleinere korting had je misschien maar 10% hoeven bijlappen om te houden wat je al had.
Nee, dat is niet zo, want het totale bedrag dat met de emissie wordt opgehaald blijft toch gelijk? En je verwatering ook als je meedoet (0%)?
Relatief betaal je wel wat meer als de koers lager is, maar dat koersverlies dat had je al.

Het is wél een teken dat men minder zeker is dat de emissie sowieso een succes wordt. Daarom was die emissie van Heijmans ook zo extreem laag.

Je ziet ook aan de koers dat het niet zo heel veel uitmaakt, want pas vanavond wordt het effectief en de koers is niet ingestort ofzo. Zou dit wel zo zijn dan verkocht vandaag toch iedereen?
The End Times are wild
  maandag 31 mei 2010 @ 15:44:16 #6
183595 Lente_ninja
They never saw it coming
pi_82146234
Het lijkt me sowieso geen goed teken wanneer een bedrijf gaat strooien met aandelen alsof het kruidnootjes zijn. Dat kunnen ze niet eeuwig blijven doen.
  maandag 31 mei 2010 @ 15:47:27 #7
78918 SeLang
Black swans matter
pi_82146402
quote:
Op maandag 31 mei 2010 15:39 schreef LXIV het volgende:

[..]

Nee, dat is niet zo, want het totale bedrag dat met de emissie wordt opgehaald blijft toch gelijk? En je verwatering ook als je meedoet (0%)?
Relatief betaal je wel wat meer als de koers lager is, maar dat koersverlies dat had je al.
Je verwatering is geen nul maar 50% want je moet 50% bijstorten voor iets dat je al hebt (1/1.000.000 van het bedrijf)
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
  maandag 31 mei 2010 @ 15:53:07 #8
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_82146676
quote:
Op maandag 31 mei 2010 15:47 schreef SeLang het volgende:

[..]

Je verwatering is geen nul maar 50% want je moet 50% bijstorten voor iets dat je al hebt (1/1.000.000 van het bedrijf)
Nee, dat snap ik wel. Maar het gaat toch om de omruilverhouding? Je kunt voor iedere 10 aandelen drie aandelen uitgeven op een relatief hoge koers, of 10 aandelen op een relatief lage koers. In het 2e geval verwatert het aandeel natuurlijk meer, maar voor de deelnemer aan de emissie betaalt hij in beide gevallen hetzelfde (250 miljoen totaal) en is de netto-verwatering dan nul.
Het is alleen een teken van een gebrek aan zelfvertrouwen wanneer men teveel aandelen uitgeeft. Volgens mij is dát het negatieve tintje.
The End Times are wild
pi_82146730
Goeie TT!
  FOK!-Schrikkelbaas maandag 31 mei 2010 @ 16:02:20 #10
862 Arcee
Look closer
pi_82147119
Zonder Ome Dow zit er weinig leven in de AEX.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_82147430
quote:
ECB-top verdeeld over opkopen staatsschulden

WENEN (AFN) - De topbestuurders van de Europese Centrale Bank (ECB) zijn nog altijd verdeeld over het besluit om staatsobligaties van eurolanden op te kopen. Dat bleek maandag uit uitspraken van ECB-president Jean-Claude Trichet en zijn gedoodverfde opvolger Axel Weber, president van de Duitse centrale bank.

De ECB besloot begin mei om staatsschulden op te kopen, als bijdrage aan het steunplan voor de eurozone waarover Europese regeringsleiders datzelfde weekeinde besloten. Weber stemde tegen dat besluit en herhaalde zijn kritiek maandag.

Volgens Weber tast het besluit de onafhankelijkheid van de bank aan. ,,Er moet een helder onderscheid blijven tussen het monetaire beleid enhet begrotingsbeleid'', stelde hij in een toespraak in Mainz.

Trichet verzekerde zijn toehoorders op een congres van centrale bankiers in Wenen daarentegen dat het besluit niets verandert aan de positie en het beleid van de ECB. ,,Het bevestigt en ondersteunt onze verbondenheid aan prijsstabiliteit. We drukken geen geld bij.''
Weber .
pi_82147517
TVP

Tevens spam - ik ben nog op zoek naar deelnemers aan de grote POL Moral Politics test. Het zal overwegend VVD volk zijn hiero, maar dat mag de pret niet drukken.
Good intentions and tender feelings may do credit to those who possess them, but they often lead to ineffective — or positively destructive — policies ... Kevin D. Williamson
  maandag 31 mei 2010 @ 16:10:51 #13
159093 bascross
Get to the chopper!
pi_82147565
quote:
Op maandag 31 mei 2010 15:32 schreef Knallert het volgende:
TVP .
Bedankt Hans.
pi_82148561
quote:
Op maandag 31 mei 2010 15:53 schreef LXIV het volgende:

[..]

Nee, dat snap ik wel. Maar het gaat toch om de omruilverhouding? Je kunt voor iedere 10 aandelen drie aandelen uitgeven op een relatief hoge koers, of 10 aandelen op een relatief lage koers. In het 2e geval verwatert het aandeel natuurlijk meer, maar voor de deelnemer aan de emissie betaalt hij in beide gevallen hetzelfde (250 miljoen totaal) en is de netto-verwatering dan nul.
Het is alleen een teken van een gebrek aan zelfvertrouwen wanneer men teveel aandelen uitgeeft. Volgens mij is dát het negatieve tintje.
Maar nu wordt er voor 350m aan aandeelhouders waarde verkocht voor 250m. Bestaande aandeelhouders gaan in totaal voor 100 miljoen het schip.
pi_82149354
tvp op deze druiligere bank holiday
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
  maandag 31 mei 2010 @ 16:50:48 #16
56633 JimmyJames
Unspeakable powers
pi_82149777
quote:
Op maandag 31 mei 2010 15:44 schreef Lente_ninja het volgende:
Het lijkt me sowieso geen goed teken wanneer een bedrijf gaat strooien met aandelen alsof het kruidnootjes zijn. Dat kunnen ze niet eeuwig blijven doen.
Het is niet voor niets dat W. Buffett altijd uiterst terughoudend was om iets te kopen in ruil voor berkshire hathaway aandelen. En dat hij veel kritiek had op Kraft vanwege het initiële bod dat ze op Cadbury wilde uitbrengen met veel eigen aandelen, hij noemde Kraft aandelen een 'expensive currency'. Nu is hij trouwens Kraft aan het verkopen omdat hij de pizza-deal dom vond

IMHO moet je bedrijven zoals BAM mijden. Je kunt beter bedrijven kopen die hun eigen aandelen gestaag terugkopen (wel moeten ze dat natuurlijk niet op het hoogtepunt doen). Deze bedrijven zijn voornamelijk te vinden in de techsector. Omdat die bedrijven meestal plenty of cash generen en weinig winst hoeven te herinvesteren.
Please Move The Deer Crossing Sign
pi_82150478
quote:
Op maandag 31 mei 2010 15:53 schreef LXIV het volgende:

[..]

Nee, dat snap ik wel. Maar het gaat toch om de omruilverhouding? Je kunt voor iedere 10 aandelen drie aandelen uitgeven op een relatief hoge koers, of 10 aandelen op een relatief lage koers. In het 2e geval verwatert het aandeel natuurlijk meer, maar voor de deelnemer aan de emissie betaalt hij in beide gevallen hetzelfde (250 miljoen totaal) en is de netto-verwatering dan nul.
Het is alleen een teken van een gebrek aan zelfvertrouwen wanneer men teveel aandelen uitgeeft. Volgens mij is dát het negatieve tintje.
Zolang de emissie prijs goedkoper dan de oorspronkelijk is, is er gewoon verwatering hoor. Ook als de oude aandeelhouder verplicht moet meedoen.

Een bedrijf met 100 aandelen die oorspronkelijk 10 euro per stuk kosten. Totale waarde is dus 1000.

Nu komt er een emissie met 100 meer aandelen voor 5 euro per stuk. Nieuwe totale waarde is 1500 over 200 aandelen.

De oorspronkelijke aandeel houder had eerst een aandeel ter waarde van 10. Nu is de waarde 1500/200 = 7.5 geworden. Dan ben je gewoon genaaid. Het maakt niet uit of jij (oorspronkelijke aandeelhouder) of een buitenstaander het koopt.
pi_82150834
quote:
Op maandag 31 mei 2010 17:02 schreef Zure_Pruim het volgende:

De oorspronkelijke aandeel houder had eerst een aandeel ter waarde van 10. Nu is de waarde 1500/200 = 7.5 geworden. Dan ben je gewoon genaaid. Het maakt niet uit of jij (oorspronkelijke aandeelhouder) of een buitenstaander het koopt.
Tuurlijk wel, de nieuwe aandeelhouder krijgt een fikse korting, betaald door de bestaande aandeelhouders. Nieuwe aandeelhouder is spekkoper (ervan uitgaan de dat BAM gewoon gezond blijft etc.)
pi_82151055
quote:
Op maandag 31 mei 2010 17:08 schreef tjoptjop het volgende:

[..]

Tuurlijk wel, de nieuwe aandeelhouder krijgt een fikse korting, betaald door de bestaande aandeelhouders. Nieuwe aandeelhouder is spekkoper (ervan uitgaan de dat BAM gewoon gezond blijft etc.)
Ik bedoel, het is altijd nadelig voor bestaande aandeelhouders om een emissie te doen met een korting. Als ze het zelf moeten kopen of als een nieuwe aandeelhouder het koopt. Komt op hetzelfde neer.

Denk jij dan dat het minder nadelig is als de bestaande aandeelhouder het alleen koopt met korting?
pi_82151275
quote:
Op maandag 31 mei 2010 17:12 schreef Zure_Pruim het volgende:

[..]

Ik bedoel, het is altijd nadelig voor bestaande aandeelhouders om een emissie te doen met een korting. Als ze het zelf moeten kopen of als een nieuwe aandeelhouder het koopt. Komt op hetzelfde neer.

Denk jij dan dat het minder nadelig is als de bestaande aandeelhouder het alleen koopt met korting?
Ah ok, dan begreep ik je verkeerd.
  maandag 31 mei 2010 @ 17:43:44 #21
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_82152592
quote:
Op maandag 31 mei 2010 16:29 schreef tjoptjop het volgende:

[..]

Maar nu wordt er voor 350m aan aandeelhouders waarde verkocht voor 250m. Bestaande aandeelhouders gaan in totaal voor 100 miljoen het schip.
Waar blijft die 100 miljoen dan?
The End Times are wild
  maandag 31 mei 2010 @ 17:49:28 #22
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_82152838
Misschien dat iemand anders het helemaal scherp heeft, want de meningen zijn nogal verdeeld.

Naar ik begrijp wordt er 250 miljoen opgehaald bij de aandeelhouders door een claim-emissie. Die emissie heeft een bepaalde verhouding.
Uiteindelijk bezit de aandeelhouder (als hij gewoon meedoet) hetzelfde percentage van het bedrijf en is hetgeen hij betaald heeft bij die 250 miljoen gekomen, in dezelfde verhouding.

Hoe de verhouding van die claim nu is maakt niet zoveel uit. Alleen is een sterke verwatering PER AANDEEL een indicatie dat men minder zeker is van het succesvol verlopen van de emissie.

Als het zo'n negatief konijn uit de hoge hoed was geweest dan had de koers vandaag toch ook veel meer onder druk gestaan?
The End Times are wild
pi_82153359
quote:
Op maandag 31 mei 2010 17:43 schreef LXIV het volgende:

[..]

Waar blijft die 100 miljoen dan?
(Volgens mij) in de zak van de nieuwe aandeelhouders die er minder voor betalen dan dat het waard is.
pi_82153502
tvp
  FOK!-Schrikkelbaas maandag 31 mei 2010 @ 18:28:07 #25
862 Arcee
Look closer
pi_82154479
AEX stijgt maar liefst 0.0187% vandaag.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')