Grote selloffs gebeuren natuurlijk altijd heel gecontroleerd. Liquideren en dan simultaan een grote OTC positie innemen op een daling...quote:Op woensdag 29 september 2010 19:20 schreef tony_clifton- het volgende:
Ik denk dat het antwoord simpel is: het overslaan naar de VS zal wel op commando van een of andere grote partij gebeuren...
Ik ben geen alu-hoedje maar ik denk dat grote selloffs wel degelijk geregisseerd zijn, al was het maar door 1 kleine partij en je krijgt een sneeuwbaleffect.
A la Nick Leeson ?quote:Op woensdag 29 september 2010 20:56 schreef flyguy het volgende:
[..]
Grote selloffs gebeuren natuurlijk altijd heel gecontroleerd. Liquideren en dan simultaan een grote OTC positie innemen op een daling...![]()
Als ik toch eens met zoveel kapitaal mocht spelen
obligaties is ook beleggen en die heb ik ook. Cashtegoeden en zelfs sparen kost momenteel geld. Dat is een feit.quote:Op dinsdag 28 september 2010 19:44 schreef Mendeljev het volgende:
[..]
Deze mening propageer je altijd maar het blijft een inhoudsloze bewering aangezien men ook participeert aan de markt door rente te vangen over cashtegoeden, obligaties etc. Je starre visie op enkel de aandelenmarkt maakt je vatbaar voor dit soort uitspraken.
Goed voorbeeld wat ook toe te passen is op je beleggingen. Maar de vraag is nu natuurlijk of ze op jouw afstapte of jij op haarquote:Op woensdag 29 september 2010 21:59 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ik heb een paar vrienden die met uitgaan altijd bleven wachten totdat ze vanzelf een meisje zouden krijgen. Die zijn nu nog single. Moraal: maak je overwogen plan, voer dat bewust uit. Stilstand is achteruitgang.
Ik vind van wel omdat geredeneerd vanuit jouw beweringen er geen risico-component is tussen hoge en lage koersen. Om die reden vertel je dat ieder moment een goed instapmoment is terwijl je dan geen rekening houdt met de risico's op andere markten, cash bv. Als nu instappen tot gevolg heeft dat je reele rendement maar 1 tot maximaal 2 procentpunt boven de rentestand staat met een substantieel risico om aanzienlijk verlies te kunnen draaien dan kan iemand er voor kiezen om dat risico voor een klein beetje rendement niet te lopen. In jouw optiek staat dat gelijk aan niet meedoen wat ik opmerkelijk vind aangezien niet instappen ook gewoon een onderdeel van een plan is.quote:Op woensdag 29 september 2010 21:59 schreef LXIV het volgende:
Ik heb mi helemaal geen starre visie op de markten,
Het verschil in visie heeft denk ik ook te maken met waar je instapt. Aandelen bijvoorbeeld zijn vrij logge producten (in mijn ogen) waarmee je in een neerwaartse markt, op eventueel dividend na, niet of nauwelijks rendement mee haalt. Stapt iemand in staatsobligaties op dit moment, dan is het weer een heel ander verhaal. Hetzelfde gaat op voor trackers, cash blijven en elk ander product.quote:Op donderdag 30 september 2010 11:31 schreef Mendeljev het volgende:
[..]
Ik vind van wel omdat geredeneerd vanuit jouw beweringen er geen risico-component is tussen hoge en lage koersen. Om die reden vertel je dat ieder moment een goed instapmoment is terwijl je dan geen rekening houdt met de risico's op andere markten, cash bv. Als nu instappen tot gevolg heeft dat je reele rendement maar 1 tot maximaal 2 procentpunt boven de rentestand staat met een substantieel risico om aanzienlijk verlies te kunnen draaien dan kan iemand er voor kiezen om dat risico voor een klein beetje rendement niet te lopen. In jouw optiek staat dat gelijk aan niet meedoen wat ik opmerkelijk vind aangezien niet instappen ook gewoon een onderdeel van een plan is.
Maar toch mooi in het rood geëindigd.quote:Op donderdag 30 september 2010 15:39 schreef Arcee het volgende:
S&P boven 1150.
Hoogste punt sinds mei weer.
Nee.quote:Op donderdag 30 september 2010 22:47 schreef fedsingularity het volgende:
Gaan we nu eindelijk die 300 zien?
Ik verwacht van wel.
Q3 2010-cijfers is t.o.v. Q3 2009. Ik ben benieuwd, omdat dit eigenlijk het eerste kwartaal 'na de recessie is'. Vorig jaar werd er jubelend over gedaan, maar toen werd dus de vergelijking Q3 2008 vs. Q3 2009 gemaakt (grote winsten, maar geen omzetgroei)...quote:Op donderdag 30 september 2010 22:53 schreef JimmyJames het volgende:
[..]
Nee.
We gaan de 400 zien![]()
Q3-cijfers zullen zeer meevallend zijn.
imho gaat het puur om de perceptie.quote:Op vrijdag 1 oktober 2010 10:57 schreef Goverman het volgende:
[..]
Q3 2010-cijfers is t.o.v. Q3 2009. Ik ben benieuwd, omdat dit eigenlijk het eerste kwartaal 'na de recessie is'. Vorig jaar werd er jubelend over gedaan, maar toen werd dus de vergelijking Q3 2008 vs. Q3 2009 gemaakt (grote winsten, maar geen omzetgroei)...
De omzetten zullen ongeveer gelijk zijn gebleven (her en der een plus, her en der een min), de kostenreductie is echter wel uitgewerkt (minder mensen, voorraden afbouwen, investeringen uitstellen etc.). Méér winst (ofwel winstgroei) zal er m.i. niet/nauwelijks inzitten, eerder een winstdaling.
Ik spreek uit ervaring, die akte stopt ze niet. Mijn ouders beseffen niet wat ze doen als ze weer maar eens bij mij 'inbreken'. (heel ons huis is kraaknet, in geen 5 jaar is er decoratief iets veranderd (toen waren we verhuisd), ik moet alles van mij in mijn kamer proppen (op een nette manier uiteraard), en aangezien mijn ouders vast zitten aan 't idee van 1 bed, 2 nachtkastjes, bureau,... heb ik geen plaats voor al mijn spullen en erger nog, de enige plek waar ik wel 'iets' zelf kan regelen heb ik niet volledig zelf in de hand); moraal - binnen 2 jaar studeer ik af en ik ben weg van zodra ik 6 maand vast werk heb.quote:Op zaterdag 2 oktober 2010 03:23 schreef flyguy het volgende:
Thuis wonen heeft zo zijn nadelen als je moeder een schoon-maak-tik heeft. Bot loopt lekker terwijl ik aan het werk ben, drukt mijn moeder de pc/moneycow uit en blijven posities open... Gelukkig liep het vrolijk af maar maandag laat ik eerst een akte opstellen om mijn misgelopen inkomsten en eventuele schade in de toekomst veilig te stellen.
Oudere mensen met emotionele verbintenis...
ik zou maar een significant deel op je spaarrekening laten staanquote:Op maandag 4 oktober 2010 16:06 schreef TheGame het volgende:
Ik ben net begonnen met beleggen en wil een significant deel van mijn portfolio in de internationale markt beleggen. Wat is volgens jullie op dit moment het verstandigst, het USD gedeelte van mijn portfolio meteen salderen of het voorlopig een lening laten blijven tegen 2,7% per jaar?
Dat snap ik nou nooit.quote:Op maandag 4 oktober 2010 16:06 schreef TheGame het volgende:
Ik ben net begonnen met beleggen en wil een significant deel van mijn portfolio in de internationale markt beleggen. Wat is volgens jullie op dit moment het verstandigst, het USD gedeelte van mijn portfolio meteen salderen of het voorlopig een lening laten blijven tegen 2,7% per jaar?
Ik vraag ook niet om specifiek beleggingsadvies. Ik vraag alleen maar hoe het zit met valutarisico, omdat ik daar (nog) te weinig kijk op heb.quote:Op maandag 4 oktober 2010 16:36 schreef iamcj het volgende:
[..]
Dat snap ik nou nooit.
Mensen beginnen met beleggen en gaan dan aan anderen vragen wat ze moeten doen.
Volgens mij moet de volgorde zijn: Ik heb een bepaald idee, een visie over de ontwikkeling van een sector of de wereld en ga daar in beleggen.
Maar om antwoord te geven op je vraag:
Mijn portefuille is\wordt als volgt:
Nu olie voor de komende 5-10 jaar, ga ik steeds wat van inslaan.
Klein deel goud om mee te liften op de bubble.
Klein deel fysiek zilver thuis, just in case.
Ik verwacht een neergang van de beurs de komende tijd.
Als die voorbij is, olie (bedrijven) bijkopen + aandelen in emerging economies, een ritje maken op verwacht economisch herstel.
US equities en staatsobligaties ben ik alergies voor geworden.
In jouw schoenen zou nu m'n US deel verkopen en langs de zijlijn zetten, tot er nieuwe kansen zijn. Alles wat het hoger gaat, zal de dollar tov de euro waarschijnlijk in waarde dalen, dus je schiet er niets mee op.
Maar ja er zullen ook mensen zijn die hier volledig contrair aan handelen, je zult dus eerst je eigen visie moeten ontwikkelen naar mijn mening.
Nou als men het heeft over het stijgen of dalen van de prijs van een vat olie dan gaat het meestal over het volgende futurescontract: http://www.cmegroup.com/t(...)l#prodType=undefinedquote:Op maandag 4 oktober 2010 23:59 schreef Rejected het volgende:
Hoe moet ik het kopen van commodities voor me zien? Als ik nu bijv. een vat olie koop voor de huidige prijs: is dat dan een futurecontract met een vaste expiratiedatum? Hoe wordt de expiratiedatum bepaald?
Dan moet je alsnog mensen hebben die het van je afnemen tegen de door jou verhoogde prijs anders gaat je investering wegrotten. Heb je die mensen niet dan zit je met een enorm verlies. Daarnaast kan je niet simpelweg blijven kopen omdat er door de overheid maximale positie-groottes zijn opgelegd.quote:Op dinsdag 5 oktober 2010 01:40 schreef TeringHenkie het volgende:
Tenzij je een knettergekke speculant bent die cacaofutures laat expireren en fysiek laat leveren, om daarmee kunstmatig de prijzen omhoog te stuwen.
Hehe. Inderdaad. Japan heeft steeds minder mogelijkheden om hier uit te komen.quote:Op dinsdag 5 oktober 2010 07:31 schreef Blandigan het volgende:
http://www.marketwatch.co(...)kei-rises-2010-10-05
Nog even en je krijgt er geld bij als je leent.
Bij Lynx. Als je daar aandelen in USD koopt is dat in eerste instantie met geleend geld (als je nog geen dollars op je rekening hebt staan) tot dat je saldeert en de dollars daadwerkelijk koopt met de euro's op je rekening.quote:Op maandag 4 oktober 2010 22:15 schreef flyguy het volgende:
Bewaarloon van 2,7% of wat? Waarom dan die broker of als het geleend vermogen is; waarom er mee beleggen?
Ik weet wat het is maar zie het nut er niet zo van in. Ik heb liever gewoon een CFD of een sprinter/turbo op een aandeel in plaats van een future met een aandeel als onderliggende waarde.quote:Op dinsdag 5 oktober 2010 22:14 schreef flyguy het volgende:
Eenrichtingsverkeer vandaag. Voor het eerst in 2 weken verlies geleden.
S_E, heb jij trouwens ervaring met single stock futures? Zit me er een beetje in te verdiepen, maar alleen de volumes vind ik erg matig. Maar voor de rest vind ik ze wel interessant.
Apple vind ik persoonlijk dan ook meer gehyped dan NN. Qua potentie is het lastig inschatten hoever Apple nog kan gaan. En persoonlijk houd ik niet zo van de digitale markt. De technologie ontwikkelt zich daar zo snel dat ik moeite heb om dat continu bij te houdenquote:Op woensdag 6 oktober 2010 11:48 schreef Sokz het volgende:
Wat is dat voor programma dat je gebruikt S_E?
Ik zie een gehyped aandeel als Apple (nouja, NN ook wel beetje) dat het ook nog eens moet hebben van het creeëren van 'hypes' eerder in elkaar zakken dan NN.
____________
Heb NN trouwens nog nooit bekeken, ga alleen ff uit van de producten die ze maken.
Oké danke.quote:Op woensdag 6 oktober 2010 11:53 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Apple vind ik persoonlijk dan ook meer gehyped dan NN. Qua potentie is het lastig inschatten hoever Apple nog kan gaan. En persoonlijk houd ik niet zo van de digitale markt. De technologie ontwikkelt zich daar zo snel dat ik moeite heb om dat continu bij te houdenPlaatje komt van de BB terminal.
BB is inderdaadquote:Op woensdag 6 oktober 2010 12:08 schreef Dalliance het volgende:
BB is
Tijdens m'n internship had ik er beschikking over. Snelkoppelingen ftw.
Ik vind op deze manier de AEX toch wel een beetje het sukkeltje van de klas. Waar andere markten toch wat meer stijging laten zien de afgelopen maanden heeft de AEX met name extreem zijwaartse bewegingen laten zien hikkend tegen de 340 aan. Jammerquote:
Extreem zijwaarts is goed. Gewoon lekker en vrij veilig straddletjes schrijven en iedere keer die verwachtingswaarde en rente inkoppen. Wat mij betreft duurt dit nog tot het einde van het jaar. Al verwacht ik toch nog een kleine opwaartste trent voor de laatste 2 maanden.quote:Op woensdag 6 oktober 2010 15:15 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Ik vind op deze manier de AEX toch wel een beetje het sukkeltje van de klas. Waar andere markten toch wat meer stijging laten zien de afgelopen maanden heeft de AEX met name extreem zijwaartse bewegingen laten zien hikkend tegen de 340 aan. Jammer
Moet toegeven dat van de meeste users hier je toch wel de beste voorspelling had van dit jaar sinds je je bewuste strategie al voor december zei vorig jaar. Zijwaarts tussen bepaalde waardes.quote:Op woensdag 6 oktober 2010 16:16 schreef LXIV het volgende:
[..]
Extreem zijwaarts is goed. Gewoon lekker en vrij veilig straddletjes schrijven en iedere keer die verwachtingswaarde en rente inkoppen. Wat mij betreft duurt dit nog tot het einde van het jaar. Al verwacht ik toch nog een kleine opwaartste trent voor de laatste 2 maanden.
In principe is die prijs puur gebaseerd op het marketingapparaat van Apple. Het is al langer bekend dat de producten van Apple kwalitatief van mindere aard zijn dan haar concurrenten en dat steekt m.i. enorm. En aandelen waarderen op basis van intangible assets vind ik veel te complex. Ik blijf liever van die overgehypte hysterie af, dan zit ik in elk geval safe.quote:Op woensdag 6 oktober 2010 11:53 schreef sitting_elfling het volgende:
Apple vind ik persoonlijk dan ook meer gehyped dan NN. Qua potentie is het lastig inschatten hoever Apple nog kan gaan.
Geld opent vele deuren lieve SEquote:Op woensdag 6 oktober 2010 13:16 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
BB is inderdaad. Kan eigenlijk al niet meer zonder, heb de afgelopen 2 jaar veel winst kunnen behalen met dank aan de terminal voor die tijd. Zonde dat het alleen maar op kantoor staat. Zou wat zijn als je zo'n ding als consument kon aanschaffen
Hij ging even vertellen hoe complex de CDS markt is en hoe de correlatie toeneemt in crises. Verder had hij veel wiskundige formules op zijn sheets hoe ze de prijs van een CDS berekenen.quote:Alex Lipton is a Managing Director and Co-Head of the Global Quantitative Group at Bank of America Merrill Lynch.
http://www.tapebeat.com/2(...)coa-inc-nyse-aa.htmlquote:Alcoa Inc (NYSE:AA) unofficially kicked off the third-quarter earnings season on a high note reporting a profit that comfortably beat the Wall Street’s expectations. .
Jij kent iemand die zo'n ding thuis heeft staan? Volgens mij moeten we het dan toch wel over behoorlijke bedragen hebben. Zo'n abonnement met alles er op en er aan kost een 20.000 euro in het jaar. Dan moet je behoorlijk verdienen wil je dat ruimschoots kunnen betalen en nog winst maken op je beleggingen als particulier ook.quote:Op woensdag 6 oktober 2010 23:37 schreef tony_clifton- het volgende:
[..]
Geld opent vele deuren lieve SE
Dat 'beating the bottom and top' verhaal wanneer een cijfer bekend wordt gemaakt vind ik altijd zo'n onzin. Men kijkt niet verder dan hun neus lang is en EPS an sich zegt geen drol. Dat is makkelijk te manipuleren.quote:
Op basis van welke redenen? Volgens mij hebben meerdere users hier BAM, iig. LXIV had er wat opties op lopen dacht ik.quote:Op vrijdag 8 oktober 2010 21:25 schreef Lucas15 het volgende:
Ik heb zojuist aandelen BAM gekocht. Eens kijken wat de toekomst me te bieden heeft!
Klinkt dom, maar kocht ze op, op basis van Grafiek. Heb er over gelezen etc. Meer niet. Tsja, zoals LXIV ooit tegen me zei: "gewoon kopen, dan leer je het."quote:Op vrijdag 8 oktober 2010 21:26 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Op basis van welke redenen? Volgens mij hebben meerdere users hier BAM, iig. LXIV had er wat opties op lopen dacht ik.
quote:Op vrijdag 8 oktober 2010 21:28 schreef Lucas15 het volgende:
[..]
Klinkt dom, maar kocht ze op, op basis van Grafiek. Heb er over gelezen etc. Meer niet. Tsja, zoals LXIV ooit tegen me zei: "gewoon kopen, dan leer je het."
Wat is daar mis mee? Zo heb ik ook ooit mijn 1e aandelen gekochtquote:
Uiteraard maar uit vorige posts van die lucas heb ik al gezien wat hij met 'de grafiek' bedoelt. Ik bedoel, voor mn eerste set aandelen had ik toch wel een echte onderbouwing.quote:Op zaterdag 9 oktober 2010 14:17 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Wat is daar mis mee? Zo heb ik ook ooit mijn 1e aandelen gekochtIk ben van mening dat je sneller(!) leert als je direct in het diepe duikt in plaats van continu erg afwachtend te handelen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |