dude, je gaat in je vakantie blokboeken shoppen?!?quote:Op maandag 17 augustus 2009 20:25 schreef dotKoen het volgende:
En we gaan al weer bijna beginnen! Vandaag vast blokboek Zenuwstelsel gekocht, ziet er wel leuk uit.
Je moet ook in week 3 van je blok gaanquote:Op maandag 17 augustus 2009 20:47 schreef Honeymooner het volgende:
Waarom niet? Op dag 1 van het collegejaar staat er een rij van een half uur..
Tevens tvp..
Enne moet Prednison niet Augmentin zijn?
Agumentinquote:Op maandag 17 augustus 2009 20:47 schreef Honeymooner het volgende:
Waarom niet? Op dag 1 van het collegejaar staat er een rij van een half uur..
Tevens tvp..
Enne moet Prednison niet Augmentin zijn?
Ik werk op het UMC en moest even in het studiecentrum zijn. Daarnaast: ja, ik ben zo'n nerd die voor het blok begint al even het blokboek doorkijkt.quote:Op maandag 17 augustus 2009 20:44 schreef ralfie het volgende:
[..]
dude, je gaat in je vakantie blokboeken shoppen?!?
gewoon niks kopenquote:Op maandag 17 augustus 2009 21:07 schreef Repeat het volgende:
[..]
Je moet ook in week 3 van je blok gaan
jarenlang mn ondertitel hier geweestquote:Op maandag 17 augustus 2009 21:34 schreef intoxicated het volgende:
Trichomoniasis
Vaginose
Pruritus ani (voor Repeat. Gewoon, omdat het kan.)
Volgens mij niet maar andersom welquote:Op maandag 17 augustus 2009 21:37 schreef Honeymooner het volgende:
Even een vraagje:
Heeft foliumzuur enige invloed op de opname van vitamine B12?
I knowquote:Op maandag 17 augustus 2009 21:44 schreef Repeat het volgende:
[..]
jarenlang mn ondertitel hier geweest
Toen ik nog puber was![]()
Probleemgestuurd onderwijsquote:Op maandag 17 augustus 2009 21:29 schreef Seam het volgende:
[..]
gewoon niks kopen
Ik kwam er laatst achter dat het hele tweede jaar is ingedeeld in de levenscyclus. We beginnen met de cel, dan krijgen we kindertijd met erfelijkheid enz, pubertijd, adolescentie en ouderdom
Ik verheug me er nu al op7 weken lang aan de slag met de cel
prednisonquote:Op maandag 17 augustus 2009 22:10 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Probleemgestuurd onderwijs![]()
Dat is toch niet serieus te nemen zo?
Doen we hier ook hoor. Over interobserver variability gesprokenquote:Op dinsdag 18 augustus 2009 14:55 schreef Repeat het volgende:
Veneuze druk
ik wist niet dat ze dat buiten Leiden ook nog ergens deden
Doen we hier in Maastricht ook nogquote:Op dinsdag 18 augustus 2009 14:55 schreef Repeat het volgende:
Veneuze druk
ik wist niet dat ze dat buiten Leiden ook nog ergens deden
Ik heb er een gekregen van mijn tante (psychiater) die hem nog echt moest gebruiken....20 jaar geledenquote:
*jaloers is*quote:
Bedankt voor deze boeiende informatie.quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 08:47 schreef Repeat het volgende:
Ik schijt tegenwoordig in het ziekenhuis ipv thuis, kan ik alweer 10 minuten langer slapen
quote:Op maandag 17 augustus 2009 21:29 schreef Seam het volgende:
[..]
gewoon niks kopen
Ik kwam er laatst achter dat het hele tweede jaar is ingedeeld in de levenscyclus. We beginnen met de cel, dan krijgen we kindertijd met erfelijkheid enz, pubertijd, adolescentie en ouderdom
Ik verheug me er nu al op7 weken lang aan de slag met de cel
Acute nood, traumata, circulatie, longen, abdomen en hersenen.quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 10:58 schreef EricT het volgende:
[..]
![]()
Maar waarom pas in het Tweede jaar? Ik zou dat juist in het eerste jaar in het curriculum opnemen. Wat hebben jullie het eerste jaar dan gedaan?
Wanneer gebruik je hem dan wel, niet tijdens de colleges?quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 20:00 schreef Repeat het volgende:
Stroom in 1 zaal overal. Verder in de collegezalen niet. Heb je een laptop nodig? Nee.
waarom is dat dan?quote:In het onderwijsprogramma van beide opleidingen gaan we er daarom vanuit dat je de beschikking hebt over een laptop. Merk, type en leverancier van de laptop zijn vrij te kiezen, mits de laptop maar aan minimale eisen voldoet.
Ik vind dat maar een rare indelingquote:Op vrijdag 21 augustus 2009 19:00 schreef Seam het volgende:
[..]
Acute nood, traumata, circulatie, longen, abdomen en hersenen.
Voor Geneeskunde heb je echt geen laptop nodig, maar het is natuurlijk wel handig om een computer te hebben om verslagen te kunnen typen en wat informatie te kunnen opzoeken. Ik neem zelf mijn laptop nooit mee naar college, eigenlijk niemand.quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 19:57 schreef jedel het volgende:
Mijn schoon zusje gaat geneeskunde studeren in Leiden
Hier voor heeft ze een laptop nodig.
Ik wil haar graag helpen bij het uit zoeken ervan .
De Universiteit Leiden heeft een mooie lijst met eisen opgesteld, dus dat gaat wel lukken
Maar ik ben benieuwd naar specifieke gebruiks ervaringen:
Hoe vaak gebruikje hem (en waarvoor)?
welk formaat is practisch / welk voormaat is te groot (voor de college banken)?
Is er overal een stroom aansluiting?
hoevaak gebruik je de cd/dvd-rom drive?
Bronquote:Het OM vindt dat de politie meldingen van mogelijke medische fouten te weinig serieus neemt. Jaarlijks overlijden zo'n 1700 mensen door een medische fout, maar tot een strafzaak leidt dat zelden. In 2008 behandelde justitie 48 dossiers.
De landelijk officier Medische Zaken zei in RTL Nieuws dat dat onder meer ligt aan de werkwijze van de politie. Die zou mensen die aangifte willen doen niet altijd serieus nemen.
Ook moeten ziekenhuizen, verpleeghuizen en artsen verdachte zaken vaker melden, zegt het OM. Landelijk officier Van Eykelen denkt dat zorgmedewerkers zaken verzwijgen omdat ze vervolging vrezen.
Volgens mij kun je volgens het tuchtrecht én het civiel recht bestraft worden..quote:Op zaterdag 22 augustus 2009 21:19 schreef starla het volgende:
[..]
Bron
Kan iemand het OM het verschil uitleggen tussen het tuchtrecht en civiel recht, laat staan strafrecht?
En dit domme gelul van een OM zeg
Ook wel via het strafrecht, maar dan moet je het wel héél erg bont maken. Met andere woorden: opzettelijk een liter cognac in iemand's infuus doen e.d. Tuchtrecht is normaal gesproken voor medische missers zoals het nieusbericht ze beschrijft. Het civiel recht is als een patient het niet via de tuchtcommissie (met als eis nalatendheid o.i.d.) zoekt maar via de kantonrechter (met als eis dat persoon A (de dokter) aansprakelijk is voor de misvorming van persoon B). Het strafrecht is nóg een stapje verder, en dat is waar het OM op doelt, dat je artsen die een fout hebben begaan als criminelen gaat behandelen.quote:Op zondag 23 augustus 2009 13:05 schreef June. het volgende:
[..]
Volgens mij kun je volgens het tuchtrecht én het civiel recht bestraft worden..
Volgens mij klopt dat inderdaad. Alleen ik bedoelde dat je volgens het tuchtrecht én het civielrecht/strafrecht tegelijkertijd voor 1 misser beboet kan worden, maar dat weet ik dus niet zeker. Misschien eens vragen in het Rechten topic.quote:Op zondag 23 augustus 2009 13:17 schreef starla het volgende:
[..]
Ook wel via het strafrecht, maar dan moet je het wel héél erg bont maken. Met andere woorden: opzettelijk een liter cognac in iemand's infuus doen e.d. Tuchtrecht is normaal gesproken voor medische missers zoals het nieusbericht ze beschrijft. Het civiel recht is als een patient het niet via de tuchtcommissie (met als eis nalatendheid o.i.d.) zoekt maar via de kantonrechter (met als eis dat persoon A (de dokter) aansprakelijk is voor de misvorming van persoon B). Het strafrecht is nóg een stapje verder, en dat is waar het OM op doelt, dat je artsen die een fout hebben begaan als criminelen gaat behandelen.
quote:Op zaterdag 22 augustus 2009 21:59 schreef Repeat het volgende:
Tuchtrecht is wel een farce natuurlijk. Gelukkig
Ach, ieder z'n ding. Ik bekijk liever microben op wat bloed dan dat ik ze ruik uit een schede bij de gynaecologie.quote:Op zondag 23 augustus 2009 14:30 schreef iofn het volgende:
Gister een heel verhaal aangehoord van een medisch microbioloog over de competitie tussen twee Proteus-stammen op een Agar plaat. Dan mag je zoveel per jaar verdienen maar je hier mee bezig houden lijkt me wel een straf.
Chocolaquote:Op maandag 24 augustus 2009 10:21 schreef Honeymooner het volgende:
Ehm ja, ik ga toch echt over m'n nek van lucht van de meeste Agar platen, vooral die chocoladedingen, zwaar ranzig.
Nooit een pessariumwissel gedaan na 5 jaar zeker?quote:Op maandag 24 augustus 2009 10:21 schreef Honeymooner het volgende:
Al die verhalen over de gyn vind ik reuze meevallen, 99% van de vrouwen wast zich volgens mij grondig voordat ze een speculumonderzoek krijgen. Heb iig nog nooit wat geroken.
psychologenquote:Op maandag 24 augustus 2009 15:33 schreef starla het volgende:
Strakke actie![]()
http://www.nos.nl/nosjour(...)_rorschach_test.html
Dat nieuws is echt al weken oud, maar goed (NOSquote:Op maandag 24 augustus 2009 15:33 schreef starla het volgende:
Strakke actie![]()
http://www.nos.nl/nosjour(...)_rorschach_test.html
Dan hebben ze nog een hoop werk te doenquote:Op maandag 24 augustus 2009 16:53 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Dat nieuws is echt al weken oud, maar goed (NOS). De Rorschach-test wordt al weinig gebruikt, dus het maakt weinig uit.
Zelfde soort situatie overigens met de MMSE, als je die ergens online gooit wordt je ook aangevallen door auteursrechtfanatici.
quote:Resultaten 1 - 20 van ongeveer 30.000 (0,04 seconden)
Klopt, het is natuurlijk een waanidee dat men door verbieden de verspreiding van informatie kan tegengaan.quote:Op maandag 24 augustus 2009 16:54 schreef Repeat het volgende:
[..]
Dan hebben ze nog een hoop werk te doen
[..]
Niet gigantisch veel hoor, gezien de relatief grote investeringen. Exacte cijfers heb ik niet. Ik heb wél een leuk filmpje over een chirurg (en de uitvinder van de Da Vinci) die de kracht van OK-robots uitlegt: http://www.ted.com/talks/(...)robotic_future.html.quote:Op maandag 24 augustus 2009 19:20 schreef Laertes het volgende:
In hoeverre wordt er tegenwoordig met robots geopereerd?
Er zit een puntje in je link, maar geweldig filmpje!quote:Op maandag 24 augustus 2009 19:25 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Niet gigantisch veel hoor, gezien de relatief grote investeringen. Exacte cijfers heb ik niet. Ik heb wél een leuk filmpje over een chirurg (en de uitvinder van de Da Vinci) die de kracht van OK-robots uitlegt: http://www.ted.com/talks/(...)robotic_future.html.
Jazeker, ik denk dat inmiddels alle UMC's wel zo'n ding hebben naast een aantal perifere ziekenhuizen. Wij (UMC St Radboud) iig wel.quote:Op maandag 24 augustus 2009 20:18 schreef Laertes het volgende:
[..]
Er zit een puntje in je link, maar geweldig filmpje!
Zijn er van die Da Vinci robots in Nederland?
Geweldig, die nieuwe robot.quote:Op maandag 24 augustus 2009 20:23 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Jazeker, ik denk dat inmiddels alle UMC's wel zo'n ding hebben naast een aantal perifere ziekenhuizen. Wij (UMC St Radboud) iig wel.
Edit: Er blijken slechts 8 ziekenhuizen zo'n ding te hebben, waarvan 4 UMC's (VUmc, AZM, UMCU en UMC St Radboud) http://www.intuitivesurgical.com/patientresources/hospitals_doctors/hospital-results.aspx?&&stateId=&countryId=6148
RIP, altijd fucked. Als het niet in the heat of the moment was zal het wel beter voor de persoon in kwestie geweest zijn.quote:Op maandag 24 augustus 2009 22:35 schreef iofn het volgende:
Damn, anders suïcideert een van je patiënten zich even tijdens zijn weekendverlof, godverdomme.
RIP? Het is een patient die zichzelf van kant maakt, ofwel:quote:Op maandag 24 augustus 2009 23:44 schreef Laertes het volgende:
RIP, altijd fucked.
En suicidaal gedrag wordt niet veroorzaakt door een ziekte? (weliswaar psychisch, maar het blijft ziek)quote:Op dinsdag 25 augustus 2009 07:41 schreef starla het volgende:
[..]
RIP? Het is een patient die zichzelf van kant maakt, ofwel:Ik heb meer moeite met patienten die komen te overlijden door een ziekte.
Lichamelijke ziekte danquote:Op dinsdag 25 augustus 2009 10:54 schreef Pluizel het volgende:
En suicidaal gedrag wordt niet veroorzaakt door een ziekte? (weliswaar psychisch, maar het blijft ziek)
Beetje kort door de bocht hoor, starla
Vandaag welquote:
W.T.FFFFFFFFFFquote:Op donderdag 27 augustus 2009 15:13 schreef dotKoen het volgende:
Ah, mijn grote vriend de studentenpastor heeft weer een briljant plan: Een graf confronteert je met de kwaliteit van je leven.
Deze keer nietquote:Op donderdag 27 augustus 2009 16:57 schreef Pluizel het volgende:
Is dat ook jouw reactie die erbij staat, dotkoen?
Op de SEH, patienten op de mexicaanse griep controlerenquote:Op donderdag 27 augustus 2009 12:21 schreef Honeymooner het volgende:
Welke afdeling?
Ik heb alweer bijna weekend, leve Bommen Berend, afdeling is hier gewoon helemaal dicht.
Vraag dat maar aan de VU, rare zooi daarquote:Op vrijdag 28 augustus 2009 19:39 schreef June. het volgende:
[..]
Wat een rare dag om te beginnen, waarom niet gewoon maandag?
quote:
Jep. Ik begin nu al kriebels te krijgen van alle enge VU-zelfreflectie...quote:
Da's toch niet zo moeilijk?quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 16:14 schreef MindVision het volgende:
Voor maandag een presentatie over "ik als arts.." geven. Give me a break gewoon.
quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 16:32 schreef MindVision het volgende:
Waar zie je mij zeggen dat het mij moeilijk lijkt?
Thnx @ intoxicated, ga het wel gewoon via die site bekijken. Vind 50 euro toch wel zonde voor die ene 10 pagina's.
Het leek alsof je bedoelde dat je er moeite mee hebtquote:
True. In welke leergroep zit je?quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 16:48 schreef MindVision het volgende:
Haha, heb er ook moeite mee omdat we gewoon serieus vanaf dag één al worden doodgegooid met zelfreflectie. Niet omdat het me moeilijk lijkt
Graag zelfs. Word er nu al gek van.quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 20:17 schreef pmdomela het volgende:
Zullen we het uitspitten van jaar 1 van het vumc-compas achterwege laten?
In mijn rooster staat extra donderdag 13.15 - 14.00 HC Elektrofysiologie 1 en 16.15 - 17.00 Bouwplan mens 4, naast de dingen die er staan, verder klopt alles met wat ik hier heb.quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 21:24 schreef Christiaan het volgende:
AMC-ers, dit kan toch niet kloppen? Eerder deze week stond er veel meer op... http://rooster.uva.nl/2009nl/showtimetable.aspx?type=posbydayurl&idstring=;%23SPLUS217D0D;&weeks=;1;
als ik daarop klik zie ik niks,quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 21:24 schreef Christiaan het volgende:
AMC-ers, dit kan toch niet kloppen? Eerder deze week stond er veel meer op... http://rooster.uva.nl/2009nl/showtimetable.aspx?type=posbydayurl&idstring=;%23SPLUS217D0D;&weeks=;1;
Je anamnese is erg sterkquote:Op zondag 30 augustus 2009 12:53 schreef intoxicated het volgende:
Ademgeruis, X-thorax, drain.
Maar dat zal 'm wel niet wezen deze keer?
6de intercostaal in de axilaire lijn. prikken over de rib, niet er onderdoor. Zoiets was het toch?quote:Op zondag 30 augustus 2009 13:08 schreef starla het volgende:
[..]
Je anamnese is erg sterk![]()
Maar ja, het is een pneumothoraxWaar zet je je drain?
Ja, dat zijn de berichtgevingenquote:Op zondag 30 augustus 2009 13:16 schreef starla het volgende:
Van dit nieuws word ik nu echt vrolijk![]()
![]()
Net zoals dit trouwens.
4de/5de ICR anterior- of midaxillair of 2de/3de ICR midclaviculair. Inderdaad boven de rib!quote:Op zondag 30 augustus 2009 14:22 schreef gohan16 het volgende:
[..]
6de intercostaal in de axilaire lijn. prikken over de rib, niet er onderdoor. Zoiets was het toch?
Goede ontwikkelingen zegquote:Op zondag 30 augustus 2009 13:16 schreef starla het volgende:
Van dit nieuws word ik nu echt vrolijk![]()
![]()
Net zoals dit trouwens.
2de/3de IC midclav. is voor thoracocenthese bij een spanningspneumothorax (met een infuusnaald in de acute setting). Zo hebben wij het geleerd.quote:Op zondag 30 augustus 2009 16:07 schreef starla het volgende:
[..]
4de/5de ICR anterior- of midaxillair of 2de/3de ICR midclaviculair. Inderdaad boven de rib!
2de en 3de kun je ook doen bij normale pneumothorax alleen wordt dat niet geadviseerd omdat je de pectoralis major doorboort.quote:Op zondag 30 augustus 2009 16:25 schreef gohan16 het volgende:
2de/3de IC midclav. is voor thoracocenthese bij een spanningspneumothorax (met een infuusnaald in de acute setting). Zo hebben wij het geleerd.
2/3e IC midclaviculair met een infuusnaald om een spanningspneu acuut te verlichten klopt inderdaad. Dit is volgens mij niet de blijvende oplossing, maar meer een noodoplossing. Een thoraxdrain is de permanente optie en moet in de 4e/5e IC ruimte midaxillair geplaatst worden.quote:Op zondag 30 augustus 2009 16:25 schreef gohan16 het volgende:
[..]
2de/3de IC midclav. is voor thoracocenthese bij een spanningspneumothorax (met een infuusnaald in de acute setting). Zo hebben wij het geleerd.
Dit is een kwalijke zaak. Alweer een medicijn wat zogenaamd werkt op de lipidenhuishouding. Elke farmaceut wil uiteraard geld verdienen, maar om nou weer met een soort statine aan te komen gaat echt te ver. Het is nooit bewezen dat cholesterol hart -en vaatziekten veroorzaakt. Daarnaast werken statinen niet bij iedereen.quote:
Jawel, alleen is het inderdaad niet erg praktisch.quote:Op zondag 30 augustus 2009 17:11 schreef gohan16 het volgende:
Starla: kun je een drain in de 2/3e IC houden (midclav. bedoel ik dan)? Is dat uberhaupt wel praktisch?
Het werkt heel anders dan een normale statine.quote:Op zondag 30 augustus 2009 17:15 schreef DDM het volgende:
Dit is een kwalijke zaak. Alweer een medicijn wat zogenaamd werkt op de lipidenhuishouding. Elke farmaceut wil uiteraard geld verdienen, maar om nou weer met een soort statine aan te komen gaat echt te ver.
Hoe dan wel ?quote:Op zondag 30 augustus 2009 17:15 schreef DDM het volgende:
Ik geloof wel in de werking/bescherming van een statine bij hart -en vaatziekten, maar dan niet via het verlagen van het cholesterol.
quote:Op zondag 30 augustus 2009 17:15 schreef DDM het volgende:
Een lage cholesterolspiegel geeft een hogere mortaliteit.
Ik heb het over cholesterolverlaging. Cholesterolverlaging als interventie bij hart -en vaatziekten is discutabel. Het is nooit bewezen dat een verhoogd cholesterol hart -en vaatziekten veroorzaakt.quote:Op zondag 30 augustus 2009 18:56 schreef starla het volgende:
Het werkt heel anders dan een normale statine.
Precieze oorzaak is nog onbekend. Pleiotrope effecten zorgen op de een of andere manier voor endotheelbescherming.quote:Hoe dan wel ?
Zijn genoeg studies die dit bevestigen. Het geldt niet alleen voor lipoproteinen, maar ook voor vetten. Populaties die meer verzadigde vetten tot zich nemen hebben een lagere mortaliteit dan populaties met een lage vetinname. Je kan dit ook terugzien in de aanpassing die op termijn zal plaatsvinden. Mensen met een BMI tussen de 25 en 30 leven langer dan mensen met een BMI onder de 25. Hierdoor zullen de regels wat gewicht en hart -en vaatziekte betreft worden aangepast.quote:
Wat is in dit betoog de definitie van 'laag' als ik vragen mag?quote:Op zondag 30 augustus 2009 20:03 schreef DDM het volgende:
En het klinkt ook erg plausibel om aan te nemen dat een lage cholesterolspiegel schadelijk is. Cholesterol is essentiel en obligtaat voor het lichaam.
Lager dan de ondergrens van de normaalwaarde (en ook binnen de normaalwaarde geldt: hoe lager des te hoger de mortaliteit). Dan gaat het om de waarde van het totaal cholesterol.quote:Op zondag 30 augustus 2009 20:39 schreef starla het volgende:
[..]
Wat is in dit betoog de definitie van 'laag' als ik vragen mag?
Wat ik altijd heb geleerd is hoog totaal cholesterol + laag LDL meer kans op onbloedige CVA.quote:Op zondag 30 augustus 2009 20:54 schreef DDM het volgende:
Weet je trouwens wat de relatie is tussen cholesterol en een CVA?
De relatie tussen een verhoogd cholesterol en een CVA is nooit bewezen en bestaat dus niet. Ze hebben het verkapt in een verband die ook genoemd wordt in het door jouw aangehaalde artikel waarbij ze het hebben over CAD. Er dus van uitgaande dat een hoog cholesterol CAD veroorzaakt. Dus er is geen relatie tussen een hoog cholesterol en een CVA, terwijl een statine wel het risico omlaag brengt. Dat zet je toch aan het denken. Er bestaat trouwens wel een relatie tussen een laag cholesterol en het risico op een CVA (deze neemt toe). De Japanse bevolking is hier een mooi voorbeeld van.quote:Op zondag 30 augustus 2009 21:19 schreef starla het volgende:
[..]
Wat ik altijd heb geleerd is hoog totaal cholesterol + laag LDL meer kans op onbloedige CVA.
Schrijf je bij iemand met een totaal cholesterol van 7 een statine voor DDM?
Als ik trouwens die risicotabellen bekijk van die studie (http://www.framinghamheartstudy.org/risk/gencardio.html) zie je toch dat een hoog totaal cholesterol en een laag HDL cholesterol risicofactoren zijn voor HVZ. Dat cholesterol HVZ veroorzaakt is nog nooit geclaimed volgens mij.
Dit nuanceert jouw verhaal ook meer.
De Framinghamstudie gebruikt In dit geval beide. Maar de mortaliteit (in %) aan CVD was in dit geval hoger dan de totale sterfte.quote:Op zondag 30 augustus 2009 21:53 schreef gohan16 het volgende:
DDM jij gebruikt met mortliteit de kans op dood als eindpunt. Volgens mij moet je hart en vaatziekte als eindpunt gebruiken. Of beter nog: hart- of herseninfarct.
Zonde man, ik heb net 3 uurtjes liggen te chillen op een terrasjequote:Op maandag 31 augustus 2009 14:23 schreef Repeat het volgende:
Lekker zeg, nu pas net uit m'n bed komen rollen
Gaan jullie dat nu pas oefenenquote:Op maandag 31 augustus 2009 19:02 schreef Pluizel het volgende:
Vandaag was mijn eerste dag in het klinisch trainingscentrum. Het was best leuk, de basics van lichamelijk onderzoek op elkaar oefenen. Ik kon al bloeddruk meten en mocht het dan ook demonstreren, en het was helemaal zoals het hoort
Ik ben geloof ik nu al de nerd van het groepje
Dit leren wij in de tweede helft van het laatste jaar van de bachelor, tijdens PKO1. Specifieke vaardigheden leren we, net zoals bij jullie, voor het betreffende co-schap.quote:Op maandag 31 augustus 2009 19:41 schreef Pluizel het volgende:
Mja in groningen hebben ze bedacht dat je LO pas leert als je het ook gaat toepassen, dus net voor de co-schappen.
Ik heb nu steeds 1 week consultonderwijs (dus dan doen we simulatiepatiënten ondervragen en dat wordt dan gefilmd en kan je later jezelf op dvd bekijken), 5 weken klinisch trainingscentrum (KTC) en daarna 5 weken naar een bepaalde afdeling (Heelkunde, geneeskunde, beweging of levenscyclus, ik hoor ergens deze week waar ik als eerste mag beginnen)
dus vandaar dat ik nu basics leer.
Wat is er mis met het oefenen van bepaalde vaardigheden vroeg in de opleiding?quote:Op maandag 31 augustus 2009 20:02 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Dit leren wij in de tweede helft van het laatste jaar van de bachelor, tijdens PKO1. Specifieke vaardigheden leren we, net zoals bij jullie, voor het betreffende co-schap.
Veel logischer mi. dan het Maastrichtse systeem, waar infuusprikken (en im injectie in de bilspier, wie doet dat nog) al in het eerste jaar worden geoefend, zoals ik vrijdag hoorde tijdens een presentatie.
Nou ja, het is niet zozeer fout. Ik vind het gewoon onlogisch en vind de manier van studeren zoals hier in Nijmegen prettiger, hoewel ik natuurlijk nog nooit bij jullie heb gestudeerd.quote:Op maandag 31 augustus 2009 20:11 schreef Seam het volgende:
[..]
Wat is er mis met het oefenen van bepaalde vaardigheden vroeg in de opleiding?
Ja ik kan begrijpen dat het voor de andere studenten als onlogisch en onhandig kan worden gezien, maar de trainingen sluiten altijd perfect aan op de casuistiek en het blok van dat moment. Bij ons abdomen blok hebben we bijvoorbeeld het lichamelijk onderzoek van de buik geoefend en bij circulatie hebben we infuus aanleggen en venapunctie behandeld.quote:Op maandag 31 augustus 2009 20:27 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Nou ja, het is niet zozeer fout. Ik vind het gewoon onlogisch en vind de manier van studeren zoals hier in Nijmegen prettiger, hoewel ik natuurlijk nog nooit bij jullie heb gestudeerd.
Ik zie niet waarom je, als je nog geen idee hebt hoe een lichaam werkt, laat staan wat er gebeurt als het niet werkt, je al wel infusen moet kunnen prikken. 'Wij' beginnen gewoon met basisvakken, dan fysiologie, dan pathologie en dan klinische vaardigheden.
Maar dan blijft het nog steeds onhandig en onlogisch. Waarom al zo vroeg in het curriculum zulke dingen leren als je het toch nog niet toepast en nog niet eens fatsoenlijk de basis kent?quote:Op maandag 31 augustus 2009 20:31 schreef Seam het volgende:
[..]
Ja ik kan begrijpen dat het voor de andere studenten als onlogisch en onhandig kan worden gezien, maar de trainingen sluiten altijd perfect aan op de casuistiek en het blok van dat moment. Bij ons abdomen blok hebben we bijvoorbeeld het lichamelijk onderzoek van de buik geoefend en bij circulatie hebben we infuus aanleggen en venapunctie behandeld.
Als ik een beroep als arts zou uitoefenen zou ik het een schande vinden als het tuchtrecht een farce was.quote:Op zaterdag 22 augustus 2009 21:59 schreef Repeat het volgende:
Tuchtrecht is wel een farce natuurlijk. Gelukkig
pssst...het was een geintje....quote:Op maandag 31 augustus 2009 20:54 schreef krakkemieke het volgende:
[..]
Als ik een beroep als arts zou uitoefenen zou ik het een schande vinden als het tuchtrecht een farce was.
Ik werkte in een slagerij en mensen vonden het soms raar dat ik ook moest schoonmaken. Maar voor ons was dat ook een waarborg dat mensen geen vlees kochten, waar ze ziek van konden worden. Wij waren verantwoordelijk voor het hele proces.
Als wij een fout maakten, was het zo dat we dat toegaven en de mensen nieuwe spullen gaven of hun geld terug.
We gaven mensen ook vlees, als dat door hun eigen schuld verkeerd bewaard was en daardoor bedorven.
Ik vraag me af waarom artsen dat niet durven. Als je iets verkloot kan je geen nieuw pond gehakt meegeven, dat is waar.
Maar een excuus en dat onderzocht wordt waar het fout ging, is voor veel mensen al genoeg.
Ik denk niet dat jullie willen dat de keuringsdienst van waren een farce is. Ik snap dan ook niet waarom het goed zou zijn als het tuchtrecht dat is.
ik heb in mijn leven wel een keer of 3 een im injectie in m'n bilspier gehad hoor, doet minder pijn dan in een armquote:Op maandag 31 augustus 2009 20:02 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Dit leren wij in de tweede helft van het laatste jaar van de bachelor, tijdens PKO1. Specifieke vaardigheden leren we, net zoals bij jullie, voor het betreffende co-schap.
Veel logischer mi. dan het Maastrichtse systeem, waar infuusprikken (en im injectie in de bilspier, wie doet dat nog) al in het eerste jaar worden geoefend, zoals ik vrijdag hoorde tijdens een presentatie.
Opzich is het natuurlijk gewoon leuk om al vroeg 'echt' te gaan dokteren ipv alleen droge stof te leren. Verder lijkt het me best handig om de figuren die bij het eerste praktijkonderwijs al zeggen: "Oh, dit vind ik verschrikkelijk!" er vroeg uit te filteren.quote:Op maandag 31 augustus 2009 20:51 schreef June. het volgende:
[..]
Maar dan blijft het nog steeds onhandig en onlogisch. Waarom al zo vroeg in het curriculum zulke dingen leren als je het toch nog niet toepast en nog niet eens fatsoenlijk de basis kent?
maar wat heeft het nou voor zin om allemaal vaardigheden en onderzoeken te leren waarvan je niet eens weet hoe je de resultaten moet interpreteren?quote:Op maandag 31 augustus 2009 21:19 schreef intoxicated het volgende:
[..]
Opzich is het natuurlijk gewoon leuk om al vroeg 'echt' te gaan dokteren ipv alleen droge stof te leren. Verder lijkt het me best handig om de figuren die bij het eerste praktijkonderwijs al zeggen: "Oh, dit vind ik verschrikkelijk!" er vroeg uit te filteren.
Pluizel doelt meer op het lichamelijk onderzoek. Als simpel voorbeeld: je hoort een hartgeruis. Zonder kennis van de anatomie, pathofysiologie en klinische cardiologie weet je niet hoe je deze moet interpreteren. Even grof gezegd dan. Want in de leerboeken van het lichamelijk onderzoek staat het wel (globaal).quote:Op maandag 31 augustus 2009 22:29 schreef gohan16 het volgende:
Wat voor basiskennis heb je nodig om een infus te prikken of voor een venapunctie? Wat een onzinargument. Het gaat om een vaardigheid.
Wij gebruiken ook ondersteunende literatuur natuurlijk bij zo'n training. Zoals ik al eerder zei behandelen we het van te voren in het blok of in de casuistiek zulke dingen en hoe ze geïnterpreteerd kunnen worden. De oorzaak van de problemen leren we meestal wel basaal, maar op de therapie en interpretatie van de bevindingen gaan we uitgebreid in.quote:Op maandag 31 augustus 2009 22:37 schreef DDM het volgende:
[..]
Pluizel doelt meer op het lichamelijk onderzoek. Als simpel voorbeeld: je hoort een hartgeruis. Zonder kennis van de anatomie, pathofysiologie en klinische cardiologie weet je niet hoe je deze moet interpreteren. Even grof gezegd dan. Want in de leerboeken van het lichamelijk onderzoek staat het wel (globaal).
Wat heb je er nou aan om te weten hoe je onderzoeken moet interpreteren als je ze zelf niet kunt uitvoeren?quote:Op maandag 31 augustus 2009 22:08 schreef Pluizel het volgende:
[..]
maar wat heeft het nou voor zin om allemaal vaardigheden en onderzoeken te leren waarvan je niet eens weet hoe je de resultaten moet interpreteren?
Bij een venapunctie speelt de situatie zoals DDM beschrijft natuurlijk minder en heb je dus maar weinig basiskennis nodig. Dan nog vind ik het niet direct logisch om dat na voren te halen in de opleiding. Het heeft in de bachelor weinig tot geen nut om een venapunctie te kunnen uitvoeren, maar je loopt wél het risico dat je de vaardigheid verleert, wat dus weer leidt tot meer onderwijs en daarmee hogere kosten en minder tijd voor wellicht belangrijkere zaken.quote:Op maandag 31 augustus 2009 22:29 schreef gohan16 het volgende:
Wat voor basiskennis heb je nodig om een infus te prikken of voor een venapunctie? Wat een onzinargument. Het gaat om een vaardigheid.
We worden anders ieder jaar wel opnieuw getoetst met de vaardigheden, zowel de nieuwe als oude trainingen worden dan getoetstquote:Op maandag 31 augustus 2009 23:00 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Bij een venapunctie speelt de situatie zoals DDM beschrijft natuurlijk minder en heb je dus maar weinig basiskennis nodig. Dan nog vind ik het niet direct logisch om dat na voren te halen in de opleiding. Het heeft in de bachelor weinig tot geen nut om een venapunctie te kunnen uitvoeren, maar je loopt wél het risico dat je de vaardigheid verleert, wat dus weer leidt tot meer onderwijs en daarmee hogere kosten en minder tijd voor wellicht belangrijkere zaken.
Daarnaast heb ik zelf een beetje een idee dat het naar voren halen van deze praktische vaardigheden een soort marketingbeslissing is geweest en dus niet op didactische gronden heeft plaatsgevonden.
Punt is niet dat ik denk dat de vaardigheden worden vergeten, omdat de faculteiten ook wel begrijpen dat als je iets niet meer doet, je het verleert. Ze investeren daardoor in onderwijs (o.a. jullie skillslab, wat we helaas hier in Nijmegen nog niet hebben), terwijl die tijd en middelen ook voor ander onderwijs gebruikt hadden kunnen worden. In ieder geval, dat kan ik mij voorstellen.quote:Op maandag 31 augustus 2009 23:06 schreef Seam het volgende:
[..]
We worden anders ieder jaar wel opnieuw getoetst met de vaardigheden, zowel de nieuwe als oude trainingen worden dan getoetst
Jullie steken anders weer veel meer tijd dan wij in colleges die in mijn ogen niet veel toevoegen. Ik leer veel liever op mijn eigen manier. Vergeet ook niet dat wij een speciaal onderwijs hebben voor communicatie en reflectie waarin we consulten oefenen met simulatiepatienten, iets wat in mijn ogen ook een goede toevoeging is aan het onderwijs.quote:Op maandag 31 augustus 2009 23:11 schreef dotKoen het volgende:
[..]
I know, heb een presentatie over jullie curriculum bijgewoond.
Punt is niet dat ik denk dat de vaardigheden worden vergeten, omdat de faculteiten ook wel begrijpen dat als je iets niet meer doet, je het verleert. Ze investeren daardoor in onderwijs (o.a. jullie skillslab, wat we helaas hier in Nijmegen nog niet hebben), terwijl die tijd en middelen ook voor ander onderwijs gebruikt hadden kunnen worden.
Op welke colleges doel je dan? En met je eigen manier bedoel je het Maastrichtse curriculum? Of dat je in Maastricht meer de ruimte krijgt om op je eigen manier te studeren?quote:Op maandag 31 augustus 2009 23:20 schreef Seam het volgende:
[..]
Jullie steken anders weer veel meer tijd dan wij in colleges die in mijn ogen niet veel toevoegen. Ik leer veel liever op mijn eigen manier.
Dat hebben wij ook hoor, alleen wat laterquote:Vergeet ook niet dat wij een speciaal onderwijs hebben voor communicatie en reflectie waarin we consulten oefenen met simulatiepatienten, iets wat in mijn ogen ook een goede toevoeging is aan het onderwijs.
Ik vond het eerste en laatste college wel gaaf, ik heb wel een zwak voor celbiologie. Die middelste twee, en zeker de derde met die embryologie was tamelijk kutquote:Op maandag 31 augustus 2009 19:38 schreef Christiaan het volgende:
Eerste dag gehad. Bouwplan mens en cel, droge stof.
Ik zou zeggen, post 1!quote:Op dinsdag 1 september 2009 18:45 schreef Pluizel het volgende:
Verder maar wat aan het voorbereiden geweest met de casussen voor morgen,
Ik zal nog een neuro-casus uit mijn zelfstudieopdracht plaatsen. Niet al te moeilijk dus.quote:
Ben wel benieuwd waar jullie mee komen, ben niet helemaal zeker van mijn antwoord.quote:Een 62-jarige man heeft een totale opthalmoplegie van zijn L oog. Bij nader onderzoek geeft hij ook een duidelijk verminderd gevoel te hebben alleen op zijn voorhoofd L; de visus is beiderzijds normaal.
Beredeneer welke neurale structuren aangedaan zijn en probeer hiervoor een gemeenschappelijke lokalisatie te vinden.
Welke aandoening betreft het hoogstwaarschijnlijk?
Gelukkig komen we op hetzelfde uitquote:
Als ik het goed heb begrepen doordat het vaak een oorzaak is van een systemisch probleem, waardoor alle zenuwen gelijk worden aangetast, perifeer eerst? Maar Starla zal het ongetwijfeld kunnen verklaren.quote:Op dinsdag 1 september 2009 21:02 schreef EricT het volgende:
kan iemand mij uitleggen waarom (perifere) polyneuropathy veelal symmetrisch voorkomt?
ja ik kom ook uit op NO deficiënties en Vasculitis, wat dus systemisch lijkt te zijn. Maar waarom dan voornamelijk handen en voeten? Slaan afweercellen e.d. juist in tenen en vingers neer door de druk (zwaartekracht) van het lichaam wat er boven zit??quote:Op dinsdag 1 september 2009 21:04 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Als ik het goed heb begrepen doordat het vaak een oorzaak is van een systemisch probleem, waardoor alle zenuwen gelijk worden aangetast, perifeer eerst? Maar Starla zal het ongetwijfeld kunnen verklaren.
Ja, de basisstrategie op medullair en stamniveau is longitudinaal denken en transversaal. Dus hoe hoog zit de laesie en waar in de breedte. Enige anatomische kennis is wel vereist; het verloop van de langebaansystemen bijvoorbeeld. Op stamniveau moet je globaal weten waar de kernen zich bevinden.quote:Op dinsdag 1 september 2009 20:44 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Gelukkig komen we op hetzelfde uit![]()
Heb jij trouwens een goede strategie om de lokalisatie van een centrale laesie aan te pakken? Ik heb het idee dat er vast wel een systematiek voor verzonnen is.
Kijk hier kan ik iets meequote:Op dinsdag 1 september 2009 21:44 schreef intoxicated het volgende:
Bij een polyneuropathie is het eigenlijk vooral het cumulatief effect van alle schade in het gehele verloop van een zenuw, waarbij je er bij de langste zenuwen (= die naar de voeten) het vroegst last van krijgt. In theorie zou je dus eerst een opstijgende sensibiliteitsstoornis vanaf de voeten krijgen en pas laat gaan ook de handen meedoen.
Poeh, wat een ingewikkelde voorbeelden, wat dacht je van diabetes of vitB12 deficientie?quote:Op dinsdag 1 september 2009 21:15 schreef EricT het volgende:
ja ik kom ook uit op NO deficiënties en Vasculitis, wat dus systemisch lijkt te zijn.
Borderline by proxy telt niet DDM. Je moet jezelf snijden, niet de irritante patienten.quote:
ja want borderliners doen massaal aan automutilatie!quote:Op dinsdag 1 september 2009 22:27 schreef starla het volgende:
[..]
Borderline by proxy telt niet DDM. Je moet jezelf snijden, niet de irritante patienten.
DD van bijna flauwvallen in een discotheek?quote:Op dinsdag 1 september 2009 22:50 schreef Pluizel het volgende:
[..]
ja want borderliners doen massaal aan automutilatie!
Als ik tijd heb zal ik morgen eens een casusje plaatsen, al zijn ze absoluut niet moeilijk.
Oh wacht, kan er nu ook wel even eentje neerzetten:
Een studente van 17 jaar wordt rond middernacht door vrienden naar de huisartsenpost gebracht nadat ze bijna is flauwgevallen in de discotheek.
DD, anyone?
morgen gaan we de casus "naspelen" (want het gaat om het consultvoeren) dus dan heb ik de juiste antwoorden.
quote:Op dinsdag 1 september 2009 23:10 schreef starla het volgende:
Eitje....hemodynamisch significante aortaklepstenose bij acute reuma. Omdat ze hiervoor ook NSAID's kreeg in combinatie met de alcohol, kreeg ze een maagbloeding waarbij de ontstane hypovolemie tot een exacerbatie leidde van de aortaklepstenose.
Op plaatst 2 in m'n DD staat GHB-intoxicatie. Op 3 conversieverschijnselen. Ergens onderaan vasovagale collaps.
Waarom zoekt iemand contact met een HAP als je bijna bent flauwgevallen? En waarom dan ook een DD. Oh wacht ik had bijna buikpijn. Ik ga nu even naar de HAP. Ik lees het morgen wel!quote:Op dinsdag 1 september 2009 22:50 schreef Pluizel het volgende:
[..]
ja want borderliners doen massaal aan automutilatie!
Als ik tijd heb zal ik morgen eens een casusje plaatsen, al zijn ze absoluut niet moeilijk.
Oh wacht, kan er nu ook wel even eentje neerzetten:
Een studente van 17 jaar wordt rond middernacht door vrienden naar de huisartsenpost gebracht nadat ze bijna is flauwgevallen in de discotheek.
DD, anyone?
morgen gaan we de casus "naspelen" (want het gaat om het consultvoeren) dus dan heb ik de juiste antwoorden.
inlijstenswaardigquote:Op dinsdag 1 september 2009 21:56 schreef dotKoen het volgende:
Ah, het is de studentenpastor opgevallen dat niemand zijn kerk meer bezoekt. https://owiwebserver.umcn.nl/prikbord/topics/view/15316![]()
(en nee, ik heb (nog) niet gereageerd op dat topic)
Kan iemand mij vertellen hoe je een wetenschappelijke opleiding kan rijmen met geloof, met name geneeskunde?quote:Op dinsdag 1 september 2009 21:56 schreef dotKoen het volgende:
Ah, het is de studentenpastor opgevallen dat niemand zijn kerk meer bezoekt. https://owiwebserver.umcn.nl/prikbord/topics/view/15316![]()
(en nee, ik heb (nog) niet gereageerd op dat topic)
Dat vraag ik mij al ruim twee jaar af.quote:Op woensdag 2 september 2009 13:07 schreef Laertes het volgende:
[..]
Kan iemand mij vertellen hoe je een wetenschappelijke opleiding kan rijmen met geloof, met name geneeskunde?
Het één sluit het ander toch niet uit? Kijk, als je evolutiebioloog wilt worden kan ik me daar iets bij voorstellen, maar een gelovige kan net zo goed iemand genezen als een atheist.quote:Op woensdag 2 september 2009 13:07 schreef Laertes het volgende:
[..]
Kan iemand mij vertellen hoe je een wetenschappelijke opleiding kan rijmen met geloof, met name geneeskunde?
Uiteraard, en voor de meeste vakgebieden geldt dat gelovigen in principe niet onder doen voor seculieren (hoewel er toch een negatieve correlatie tussen religie en intelligentiequote:Op woensdag 2 september 2009 14:48 schreef starla het volgende:
[..]
Het één sluit het ander toch niet uit? Kijk, als je evolutiebioloog wilt worden kan ik me daar iets bij voorstellen, maar een gelovige kan net zo goed iemand genezen als een atheist.
Dan moet God wel extreem dom zijn, wat ook de zooi op aarde verklaart.quote:Op woensdag 2 september 2009 15:16 schreef dotKoen het volgende:
Uiteraard, en voor de meeste vakgebieden geldt dat gelovigen in principe niet onder doen voor seculieren (hoewel er toch een negatieve correlatie tussen religie en intelligentie).
quote:Op woensdag 2 september 2009 17:02 schreef MaxC het volgende:
Na mijn ervaringen kan geloof alleen in beperkte mate met Geneeskunde mogelijk zijn.
Eerste jaar veel aanvaringen gehad met een streng christelijk meisje.
Zoals als er samen een opdracht maandag ingeleverd moest worden we het absoluut niet op zondag mochten maken waardoor ik weer in de problemen kwam.
Daarnaast een opdracht over euthanasie en abortus weigeren te maken waardoor we als groep in problemen kwamen
quote:Op woensdag 2 september 2009 17:02 schreef MaxC het volgende:
Na mijn ervaringen kan geloof alleen in beperkte mate met Geneeskunde mogelijk zijn.
Eerste jaar veel aanvaringen gehad met een streng christelijk meisje.
Zoals als er samen een opdracht maandag ingeleverd moest worden we het absoluut niet op zondag mochten maken waardoor ik weer in de problemen kwam.
Daarnaast een opdracht over euthanasie en abortus weigeren te maken waardoor we als groep in problemen kwamen
Dan was jullie planning ook niet goed, op zondag studeren...quote:Op woensdag 2 september 2009 17:02 schreef MaxC het volgende:
Zoals als er samen een opdracht maandag ingeleverd moest worden we het absoluut niet op zondag mochten maken waardoor ik weer in de problemen kwam.
Dat is gewoon dom van haar, dé kans om ijzersterke argumenten te geven (die er overigens niet zijn).quote:Op woensdag 2 september 2009 17:02 schreef MaxC het volgende:
Daarnaast een opdracht over euthanasie en abortus weigeren te maken waardoor we als groep in problemen kwamen
Omg, dat is wel heel naar :| Je kan toch niet gewoon je kop in het zand steken, alleen maar omdat jij vindt dat euthanasie en abortus niet kunnen? Ze moet hoe dan ook de procedures leren omdat ze later wél patiënten moet helpen die eventueel zoiets willen (al is het alleen maar doorverwijzen naar iemand die het wel wil doen....)quote:Op woensdag 2 september 2009 17:02 schreef MaxC het volgende:
Na mijn ervaringen kan geloof alleen in beperkte mate met Geneeskunde mogelijk zijn.
Eerste jaar veel aanvaringen gehad met een streng christelijk meisje.
Zoals als er samen een opdracht maandag ingeleverd moest worden we het absoluut niet op zondag mochten maken waardoor ik weer in de problemen kwam.
Daarnaast een opdracht over euthanasie en abortus weigeren te maken waardoor we als groep in problemen kwamen
En dát wordt dokter?quote:Op woensdag 2 september 2009 20:54 schreef intoxicated het volgende:
Ik ontdekte aan het einde van de poli om 17:30 dat ik de hele dag heb gedacht (en overal heb opgeschreven) dat het 1 september is
Het kan ook anders. Ik had vorig jaar ook een meisje in mijn werkgroep die ook gelovig was en toen gingen we een film kijken over euthanasie. Alleen zij keek gewoon wel netjes naar de video en kon zich ook wel verplaatsen in patiënten die zo'n keuze maken. Ze zou het zelf dan niet doen, maar begreep het welquote:Op woensdag 2 september 2009 17:02 schreef MaxC het volgende:
Na mijn ervaringen kan geloof alleen in beperkte mate met Geneeskunde mogelijk zijn.
Eerste jaar veel aanvaringen gehad met een streng christelijk meisje.
Zoals als er samen een opdracht maandag ingeleverd moest worden we het absoluut niet op zondag mochten maken waardoor ik weer in de problemen kwam.
Daarnaast een opdracht over euthanasie en abortus weigeren te maken waardoor we als groep in problemen kwamen
Roken veroudert de huid.quote:Op donderdag 3 september 2009 15:38 schreef Honeymooner het volgende:
Haha idd! Ik liep net door het ziekenhuis, werd ik tegengehouden door een groepje meisjes: 'mevrouw, weet u ook waar de centrale medische bibliotheek is?'
Ehm, zo oud zie ik er volgens mij ook weer niet uit..
Leuk, doe je nu het 3e of 4e jaar?quote:Op vrijdag 4 september 2009 08:08 schreef Pluizel het volgende:
Ik lust geen koffie (en ja ik leef nog) dus bij mij zit er muesli met yoghurt in het bakje![]()
![]()
Vandaag eerst klinische chemie practicum (beetje spelen met urine en bloedmonsters) en daarna leer ik infuus aanleggen, venapunctie en injecteren i.m.En om het af te sluiten wordt er een mantoux gezet (venijnig prikje vind ik dat)
4!quote:
Van de opleiding afschoppenquote:Op vrijdag 4 september 2009 08:20 schreef Pluizel het volgende:
[..]
4!
Oh btw, wat is jullie mening over studiegenoten die tijdens een rollenspel geen hand willen geven "ivm mexicaanse griep"?
Die leeft zich echt inquote:Op vrijdag 4 september 2009 08:20 schreef Pluizel het volgende:
[..]
4!
Oh btw, wat is jullie mening over studiegenoten die tijdens een rollenspel geen hand willen geven "ivm mexicaanse griep"?
Heel triestig.. Oke, als je medestudent ongelooflijk verkouden is en het snot overal vanaf druipt, zou ik ook even nadenken, maar anders is het ietwat overdreven..quote:Op vrijdag 4 september 2009 08:20 schreef Pluizel het volgende:
[..]
4!
Oh btw, wat is jullie mening over studiegenoten die tijdens een rollenspel geen hand willen geven "ivm mexicaanse griep"?
Cool, dat is toch dyskinesie van de cilia icm cardiodextrie?quote:Op vrijdag 4 september 2009 07:38 schreef Kassaa het volgende:
Ik help er wel eentje mee! Zo meteen klinisch college met een patient met het syndroom van Kartagener, daarna de eerste twee werkcolleges, celbiologie en klinische genetica.
Vastbinden aan een stoel, iedereen uitnodigen die verkouden is, allemaal diegene recht in het gezicht niezen.quote:Op vrijdag 4 september 2009 08:20 schreef Pluizel het volgende:
[..]
4!
Oh btw, wat is jullie mening over studiegenoten die tijdens een rollenspel geen hand willen geven "ivm mexicaanse griep"?
Ik begin eigenlijk ook pas eind oktober, maarja. Centjes verdienen he!quote:Op vrijdag 4 september 2009 16:30 schreef ralfie het volgende:
Ik heb nog lekker anderhalve maand vakantie...
Hmm, dat is wel een erg lage NNSquote:Op vrijdag 4 september 2009 16:08 schreef June. het volgende:
Na 4 nachtdiensten achter elkaar toch wel een beetje gesloopt. En nee, nog geen enkele patiënt met dé griep gezien.
R/ codeïne 20mg tablquote:Op vrijdag 4 september 2009 16:12 schreef Repeat het volgende:
Ik ben ook gesloopt. Lig hele nachten wakker omdat ik moet hoesten als een malle. En overdag last van m'n keel. Volgens mij heb ik kroep
Foei dotKoen. Je moet eerst de patient beoordelen en ausculteren. Een hoestreflex is gedeeltelijk fysiologisch. Je kan niet zo maar bij elke patient de hoestprikkel onderdrukken. Dat kan grote gevolgen hebben.quote:
Natuurlijk dr. DDMquote:Op vrijdag 4 september 2009 18:06 schreef DDM het volgende:
[..]
Foei dotKoen. Je moet eerst de patient beoordelen en ausculteren. Een hoestreflex is gedeeltelijk fysiologisch. Je kan niet zo maar bij elke patient de hoestprikkel onderdrukken. Dat kan grote gevolgen hebben.
Dat vind ik nu nog hoorquote:Op vrijdag 4 september 2009 18:10 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Natuurlijk dr. DDM. Maar van codeïne ga je zo lekker slapen (althans, dat vond ik toen ik op mijn 12e codeine bij post-virale hoest kreeg voorgeschreven
Ik loop achter met me DVD recorder, maar me geheugen laat me nooit in de steek. Derhalve wist ik nog van deze post af.quote:Op maandag 27 juli 2009 19:52 schreef dotKoen het volgende:Ben ik ook aan het kijken. Je bedoelt die co van neuro? Vond die arts-assistent neuro irritant zeg ...
Hahaha. Kunnen we jou ook ergens in actie zien, DDM?quote:Op vrijdag 4 september 2009 19:17 schreef DDM het volgende:
[..]
Ik loop achter met me DVD recorder, maar me geheugen laat me nooit in de steek. Derhalve wist ik nog van deze post af.
Maar die arts-assistent is een ex studiegenootje van meOp zich is ze heel lief hoor
De arts-assistent chirurgie in die aflevering is ook een ex studiegenootje van me! Altijd leuk om te zien hoe ze zijn terechtgekomen.
Tja, ik vind het ook nooit echt leuk om mijzelf op beeld terug te zien. Maar ik wil best meewerken hoor. Wat ik me afvraag is waarom al die patiënten er mee instemmen. Waarom is het zo leuk om ziek en/of gewond op TV te komen? Als patiënt zou ik nooit meewerken aan zo'n programma.quote:Op vrijdag 4 september 2009 19:32 schreef DDM het volgende:
Haha voorlopig nog geen camera's gezienMaar dat zal vast weleens een keer gebeuren. Dat geldt voor ons allemaal. Zeker gezien de populariteit van dit soort programma's. Zouden jullie er problemen mee hebben? Ik op zich niet, maar om dan je zelf terug te zien......
![]()
Ik wil ook best wel meewerken. Als patiënt ook wel, maar ligt er natuurlijk wel aan wat ik dan heb hequote:Op vrijdag 4 september 2009 19:38 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Tja, ik vind het ook nooit echt leuk om mijzelf op beeld terug te zien. Maar ik wil best meewerken hoor. Wat ik me afvraag is waarom al die patiënten er mee instemmen. Waarom is het zo leuk om ziek en/of gewond op TV te komen? Als patiënt zou ik nooit meewerken aan zo'n programma.
ik hoop dat ze gelijk heeft, anders heb jij je medisch beroepsgeheim geschonden.quote:Op vrijdag 4 september 2009 20:29 schreef Kassaa het volgende:
Patientje met syndroom van Kartagener vanochtend bij college, komt uit Volendam, merkt die moeder zelf doodleuk op dat het wel logisch is dat het in Volendam zo vaak voorkomt, het is daar immers allemaal inteelt.
quote:Op zaterdag 5 september 2009 16:22 schreef gohan16 het volgende:
[..]
ik hoop dat ze gelijk heeft, anders heb jij je medisch beroepsgeheim geschonden.
bronquote:In addition, whole genome linkage scans are underway in a large inbred pedigree from Holland (Volendam) and consanguineous families from the Indian subcontinent and the United Arab Emirates. Ascertainment of new PCD families is being actively pursued.
bronquote:Onderzoekers schatten dat PCD bij 1 op de 15.000 tot 30.000 mensen voorkomt. Statistisch komt dit neer op één persoon met PCD voor Volendam. De schatting van specialisten geeft aan dat er zo’n 120 Volendammers rondlopen met PCD (1 op de 175)
Ik zou het geweldig vindenquote:Op vrijdag 4 september 2009 19:32 schreef DDM het volgende:
Haha voorlopig nog geen camera's gezienMaar dat zal vast weleens een keer gebeuren. Dat geldt voor ons allemaal. Zeker gezien de populariteit van dit soort programma's. Zouden jullie er problemen mee hebben? Ik op zich niet, maar om dan je zelf terug te zien......
![]()
Neuh, maar om dit even aan te tonen kon het niet zo'n kwaadquote:Op zaterdag 5 september 2009 16:59 schreef DDM het volgende:
Bronnen als www.doemeetegenpcd.nl zou ik in de toekomst niet meer gebruiken als ik jou was
Tja, nu willen we natuurlijk weten welk programma dat wasquote:Op zaterdag 5 september 2009 17:06 schreef gohan16 het volgende:
Ik ben ook 2x gefilmd. Dat programma wordt blijkbaar per zoveel maanden herhaald Ik krijg steeds te horen dat mensen mij op tv hebben gezien.
Je mag alleen refereren (zoals je zelf zegt) naar artikelen die je zelf hebt gezien. En inderdaad bij voorkeur naar de meest oorspronkelijke bron,quote:Op zaterdag 5 september 2009 18:50 schreef gohan16 het volgende:
Trouwens, laatst was ik bezig met een paper. Ik had een meerdere artikelen waaruit ik info haalde. In die artikelen bij getallen/resultaten verwezen naar andere artikelen. Moet je dan refereren naar het artikel wat je hebt, of mag je ook referen naar de oorspronkelijke artikelen? (wel de cijfers controleren)
Inderdaad, zo heb ik het ook gedaan.quote:Op zaterdag 5 september 2009 18:53 schreef intoxicated het volgende:
Bij voorkeur altijd refereren aan het originele onderzoek ipv reviews die citeren uit reviews die citeren uit reviews (etc. etc.).
2 keer zelfs?quote:Op zaterdag 5 september 2009 17:06 schreef gohan16 het volgende:
Ik ben ook 2x gefilmd. Dat programma wordt blijkbaar per zoveel maanden herhaald Ik krijg steeds te horen dat mensen mij op tv hebben gezien.
hangt van duizenden dingen af.quote:Op zaterdag 5 september 2009 20:56 schreef Honeymooner het volgende:
Heeft iemand hier ervaring met het publiceren van een case report? Heb er eentje geschreven met een cardioloog en een gynaecoloog en zij gaan het nu insturen naar allerlei tijdschriften, maar hoe groot is de kans eigenlijk dat het gepubliceerd wordt?
Kijk als het NtvG bijvoorbeeld honderden case reports binnenkrijgt per maand, snap ik dat de kans echt nihil is, maar heb dus geen idee hoe dat zit..
Ja zoiets dacht ik idd al. Naja, dan is het maar afwachten vanaf nu!quote:Op zaterdag 5 september 2009 21:28 schreef ralfie het volgende:
[..]
hangt van duizenden dingen af.
hoe bijzonder is je casus en hoe goed beschreven?
welk tijdschrijft? impact factor is omgekeerd evenredig met je kans tot publicatie
Namen van auteurs. Altijd goed om de naam van een of andere professor op je authors list te hebben. Meer=beter
Toeval en geluk.
enzovoorts
Altijd de originele bron zoeken. Zoals je weet is het krijgen van credits nogal belangrijk in de onderzoekswereldquote:Op zaterdag 5 september 2009 18:50 schreef gohan16 het volgende:
Trouwens, laatst was ik bezig met een paper. Ik had een meerdere artikelen waaruit ik info haalde. In die artikelen bij getallen/resultaten verwezen naar andere artikelen. Moet je dan refereren naar het artikel wat je hebt, of mag je ook referen naar de oorspronkelijke artikelen? (wel de cijfers controleren)
Goede opmerking. Ik zou ook graag dat er aan mijn resultaten wordt gerefereerd ipv een ander die het in zijn artikel noemt.quote:Op zaterdag 5 september 2009 23:19 schreef EricT het volgende:
[..]
Altijd de originele bron zoeken. Zoals je weet is het krijgen van credits nogal belangrijk in de onderzoekswereld
Komt nog bij dat als je de originele bron opzoekt (en ook echt leest en niet zomaar overneemtquote:Op zondag 6 september 2009 00:19 schreef gohan16 het volgende:
[..]
Goede opmerking. Ik zou ook graag dat er aan mijn resultaten wordt gerefereerd ipv een ander die het in zijn artikel noemt.
Alleen is het vaak ook zo dat auteurs de resultaten helemaal niet goed interpreteren, er resultaten ontbreken etc. Dus dat is nogal vermoeiend als je net zoals ik iets van 20 artikelen zit door te pluizenquote:Op zondag 6 september 2009 09:22 schreef EricT het volgende:
[..]
Komt nog bij dat als je de originele bron opzoekt (en ook echt leest en niet zomaar overneemt), je ook direct kan checken of de auteurs van het andere artikel de originele resultaten wel goed interpreteren. Vaak wordt er niet veel aandacht besteed aan het staven van eigen resultaten en wordt er een mager referentie bijgezet
quote:Op zondag 6 september 2009 11:11 schreef June. het volgende:
[..]
Alleen is het vaak ook zo dat auteurs de resultaten helemaal niet goed interpreteren, er resultaten ontbreken etc. Dus dat is nogal vermoeiend als je net zoals ik iets van 20 artikelen zit door te pluizen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |