Je doelt erop of een land zijn eigen bevolking mag verdedigen tegen aanvallen door terroristen vanuit een ander land als daarbij ook onschuldige burgers omkomen in dat andere land.quote:Op woensdag 19 juli 2006 21:36 schreef Limburger_noord het volgende:
[..]
Mag een land burgers doden omdat er (misschien ) terroristen tussen zitten ?
Ben je een moslim hater ? (en hater van alle andere mensen die daaar nu nog zitten ?)
Misschien is het nodig hoor, maar het wordt er niet beter van vrees ik.quote:Op woensdag 19 juli 2006 21:37 schreef Limburger_noord het volgende:
Komen we snel genoeg achter denk ik
je hebt helemaal gelijk. sorry voor die flauwe meki-vergelijking.quote:Op woensdag 19 juli 2006 21:35 schreef eL. het volgende:
[..]
Nou ja het is niks wat men nog niet wist, alleen je krijgt er iets meer beleving bij. Hij heeft verteld hoe hij min of meer verplicht werd om mee te doen aan het hele Hezbollah gebeuren, vanwege traditie's, eer en trots. Kortom meedoen of aan de zijlijn staan.
Verder heeft hij uitgelegd hoe hij rond zijn 12e-14e de streek rond reisde om als voorbeeld te dienen voor de nieuwe aanvoer. "Kijk eens hoe blij deze jongen is en wat hij allemaal kan, blablabla". Verder noemde hij het rijtje op waar hij allemaal heen is gestuurd (Somalië, Irak, Libanon, Syrië enz) en waarom hij uiteindelijk de boel ontvluchtte. Morgen ga ik hem vragen hoe dat precies is verlopen, ik had al van een secretaresse vernomen over zijn kofferbak avontuur en de onmogelijkheden die je voor je voeten krijgt als je zo'n land ontvlucht.
Hij heeft voor Iran/Hezbollah tegen en in Irak gevochten en is blij dat hij uit die ellende is (metvrouw en kinderen). Ik vroeg nog of hij 'actief' moslim is, maar dat ontweek hij met "ik ben geboren moslim", ik denk dat hij wel bedoelde dat hij die godsdienst niet meer bedrijft. Hij is hier zielsgelukkig en werkt hard.
De reden dat ik hem erover aansprak (doe ik wel vaker met moslims in mijn directe omgeving) is omdati k me graag verdiep in hoe ik me dat allemaal moet voorstellen. Hoe zo'n organisatie aan zijn mensen komt en wat de mensen beweegt om eraan mee te doen. Hoe de situatie aldaar is (in hun ogen) en hoe ze erover denken. Ik kan niet anders zeggen als dat dat enorm interessant is en ik krijg er een beter beeld van dan uit topics en tv.
Als het iets is wat ik kwijt wil of wat iets toevoegd, dan zal ik dat wel doen. Maar reken nergens op, zoals ik al zei, de meeste dingen weet iedereen wel en zonder bron heb je hier ook net niks.quote:Op woensdag 19 juli 2006 21:39 schreef Incomplete het volgende:
De achtergrond is ook hetgeen mijn interesse heeft.
Dank voor je antwoord en mocht je in de loop van de komende weken
er wat dieper op in kunnen gaan en willen posten, alvast bedankt.![]()
Is al goed hoor, ik moest er alleen wat van zeggen.quote:Op woensdag 19 juli 2006 21:43 schreef zoalshetis het volgende:
je hebt helemaal gelijk. sorry
Nou als USA israel steunt mag Iran en Syrie Libanon steunenquote:VS steunen bondgenoot Israël door dik en dun
WASHINGTON/JERUZALEM - De Amerikaanse regering laat Israël nog een week zijn gang gaan in Libanon. Dat heeft The New York Times woensdag gemeld. Het toont opnieuw aan hoe innig de banden zijn tussen de Verenigde Staten en Israël.
Volgens Amerikaanse en Israëlische functionarissen geciteerd door de krant mag de Israëlische luchtmacht nog een week Libanon bombarderen om de sjiitische Hezbollah verder te verzwakken. De beweging staat in de VS op de lijst van terroristische organisaties.
De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Condoleezza Rice stelt haar trip naar de regio zelfs nog even uit om Israël zo nog wat meer tijd te geven om de Libanese groep aan te pakken, aldus The Times. Op z'n vroegst reist Rice vrijdag naar het Midden-Oosten.
Zesdaagse Oorlog
De banden tussen beide landen zijn sinds de Zesdaagse Oorlog van 1967 steeds sterker geworden. Het is onder de Amerikaanse president Lyndon B. Johnson dat de relatie verandert, onder invloed van de Koude Oorlog en een steeds effectievere joodse lobby in Washington.
In 1969 ontvangt Israël voor het eerst geavanceerde militaire technologie uit de VS met de levering van Phantom-gevechtsvliegtuigen. In de jaren hierna krijgt de directe Amerikaanse steun een steeds grote omvang: tegenwoordig gaat jaarlijks 3 miljard dollar naar Israël.
Tot de komst van Johnson is de Amerikaanse interesse in de Palestijnen en Israëli's gering. Maar Johnsons minister van Buitenlandse Zaken, William Rogers, begint een diplomatiek offensief om een eind aan het conflict te maken en om de invloed van de Sovjet-Unie te verminderen.
Dit levert weinig op en Rogers opvolger Henry Kissinger staat bekend om zijn pro-zionistische ideeën. Kissinger reist van de ene naar de andere hoofdstad in het Midden-Oosten. Hij zet zijn kaarten tevergeefs op een federatie van Jordanië met de Palestijnse Westelijke Jordaanoever.
Jom Kipoer-oorlog
De Jom Kipoer-oorlog van 1973 overleeft Israël dankzij de enorme stroom aan militair materieel dat uit de VS arriveert. Hierna stimuleert Washington de dialoog tussen Israël en Egypte. Dit resulteert onder president Jimmy Carter in een vrede tussen beide landen.
Carter is ook de eerste president die het Palestijnse vraagstuk in het centrum van het vredesproces plaatst. Dit levert de Palestijnen echter weinig op. In 1982 kan Israël de Palestijnse guerrillabeweging PLO verdrijven uit het noordelijke buurland Libanon.
Onder de havik Yitzhak Shamir breidt Israël zijn greep op de Westelijke Jordaanoever en de Gazastrook verder uit zonder veel tegengeluid uit de VS. Pas nadat de PLO in 1988 zegt een oplossing te zien in een Palestijnse staat naast Israël, opent de VS de deuren voor de PLO.
In 1991 neemt de Israëlische premier Shamir na zware Amerikaanse druk deel aan de vredesconferentie in Madrid. De Amerikaanse president George H.W. Bush keert zich in deze tijd tegen het nederzettingenbeleid van minister-president Shamir. De relatie bekoelt enigszins.
Akkoorden van Oslo
Een jaar later komt Yitzhak Rabin aan de macht in Israël en worden geheime onderhandelingen met de Palestijnen geopend die leiden tot de Akkoorden van Oslo. Deze geheime gesprekken gebeuren buiten medeweten van de Amerikaanse president Bill Clinton om.
In de jaren hierna probeert Clinton en zijn regering een definitieve oplossing te vinden voor het conflict dat de regio al sinds 1948 in de greep heeft. Maar de Amerikanen tonen zich vooral een bondgenoot van de VS die door dik en dun wordt gesteund ten koste van de Palestijnen.
Sinds de aanslagen van 11 september 2001 bindt de strijd tegen het islamitisch extremisme beide landen. Neoconservatieve bewindslieden in Washington, onder wie vicepresident Dick Cheney en minister van Defensie Donald Rumsfeld, staan bekend als steunpilaren van Israël.
bring it onquote:Op woensdag 19 juli 2006 21:45 schreef Meki het volgende:
[..]
Nou als USA israel steunt mag Iran en Syrie Libanon steunen
Hezbollah bedoel je zeker.quote:Op woensdag 19 juli 2006 21:45 schreef Meki het volgende:
[..]
Nou als USA israel steunt mag Iran en Syrie Libanon steunen
In plaats van dat de Joden de terreur afkeuren gaan ze het goedkeurenquote:Campagne joodse organisaties voor Israël
PARIJS - Verscheidene Europese kranten publiceren donderdag een ingezonden brief van joodse organisaties in Europa waarin die zich vierkant opstellen achter het Israëlische militaire optreden in Libanon. Dat meldde woensdag de Crif, de overkoepelende organisatie van joodse instellingen in Frankrijk. In Nederland verschijnt het manifest in De Telegraaf en NRC Handelsblad.
Onder de kop „Hezbollah is een bedreiging voor de vrede“ benadrukken de opstellers van het artikel dat Israël „zijn recht op legitieme zelfverdediging uitoefent”. De joodse staat zou op proportionele wijze reageren op de bedreigingen waarmee het momenteel wordt geconfronteerd.
dat vind ik ook terecht , tenzij er ook zo wordt gedacht over Israel die miljarden krijgtquote:Op woensdag 19 juli 2006 21:46 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
bring it on![]()
en hoe zit het eigenlijk met het europese geld richting de palestijnen al jaren? ik begreep dat arafat zijn vrouw een miljard euro nalaat...![]()
Ze keuren de terreur toch juist af?quote:Op woensdag 19 juli 2006 21:47 schreef Meki het volgende:
[..]
In plaats van dat de Joden de terreur afkeuren gaan ze het goedkeuren
dit is net als de Moslims die massaal Londen en Madrid gaan goedkeuren
Nou ja Israël steekt het tenminste nog in een algemeen doel. Arafat daarentegen ....quote:Op woensdag 19 juli 2006 21:48 schreef Meki het volgende:
dat vind ik ook terecht , tenzij er ook zo wordt gedacht over Israel die miljarden krijgt
Na dit weiger ik Israel te erkennen als een staatquote:Op woensdag 19 juli 2006 21:48 schreef Caesu het volgende:
[afbeelding]
broertjes Mahmoud Taluzi (7) en Ravia Taluzi (3) gedood door Hezbollah-raket terwijl ze op straat aan het spelen waren.
Lees het bericht waarop je reageerde nog een keer.quote:Op woensdag 19 juli 2006 21:49 schreef Meki het volgende:
[..]
Na dit weiger ik Israel te erkennen als een staat
Israel is niets minder dan een zionistische terroristische beweging die uit een andere planeet komt
In Militaire operatiesquote:Op woensdag 19 juli 2006 21:49 schreef eL. het volgende:
[..]
Nou ja Israël steekt het tenminste nog in een algemeen doel. Arafat daarentegen ....
oke verkeerd gelezenquote:Op woensdag 19 juli 2006 21:50 schreef rutger05 het volgende:
[..]
Lees het bericht waarop je reageerde nog een keer.
bijna goed.quote:Op woensdag 19 juli 2006 21:49 schreef Meki het volgende:
[..]
Na dit weiger ik Israel te erkennen als een staat
Israel is niets minder dan een zionistische terroristische beweging die uit een andere planeet komt
vrijdag ga ikquote:Op woensdag 19 juli 2006 21:50 schreef Disciple_of_Guinness het volgende:
tvp, Hee meki moest jij niet op vakantie?
Ach een beetje hulp kunnen ze in Israël wel gebruiken. Of Arafat zijn straf heeft gehad valt te betwijfelen, het geld is in ieder geval weg, foetsie, pleitos. Btw de extremistische organisaties krijgen ook vollop hulp van bevriende landen.quote:Op woensdag 19 juli 2006 21:50 schreef Meki het volgende:
In Militaire operaties
en ik ben blij dat ARAFAT dood is hij heeft zijn straf gehad
betekend dit nu dat je de hezbollah niet erkent als organisatie en dat je van mening ben dat de hezbollah zich moet opheffen?quote:
Israel die terroristisch handelt krijgt ook miljardenquote:Op woensdag 19 juli 2006 21:52 schreef eL. het volgende:
[..]
Ach een beetje hulp kunnen ze in Israël wel gebruiken. Of Arafat zijn straf heeft gehad valt te betwijfelen, het geld is in ieder geval weg, foetsie, pleitos. Btw de extremistische organisaties krijgen ook vollop hulp van bevriende landen.
Hoi Meki,quote:Op woensdag 19 juli 2006 21:49 schreef Meki het volgende:
Israëlische gevechtsvliegtuigen en marineschepen beschoten het zuiden en oosten van Libanon. In het zuidelijke dorp Srifa kwamen tien leden van een familie om. In het eveneens zuidelijke Nabatiyeh vielen zes doden. Voor het eerst werd ook het christelijke deel in het centrum van de hoofdstad Beiroet getroffen, maar hier vielen geen slachtoffers.
quote:Op woensdag 19 juli 2006 21:49 schreef Meki het volgende:
[..]
Na dit weiger ik Israel te erkennen als een staat
Israel is niets minder dan een zionistische terroristische beweging die uit een andere planeet komt
Dat was in grotere mate gebeurd dan dat joden dit goedkeuren.quote:Op woensdag 19 juli 2006 21:47 schreef Meki het volgende:
[..]
In plaats van dat de Joden de terreur afkeuren gaan ze het goedkeuren
dit is net als de Moslims die massaal Londen en Madrid gaan goedkeuren
en hoe weet jij zeker uit je selectieve berichtgevinkjes dat die familie niet gewoon hezballah aanhangers waren. je weet wel hezballah en hamas die als hun speerpunt van verkiezingen de vernietiging en beïndiging van de israelische staat hebben staan.quote:Op woensdag 19 juli 2006 21:51 schreef Meki het volgende:
[..]
oke verkeerd gelezen
Israëlische gevechtsvliegtuigen en marineschepen beschoten het zuiden en oosten van Libanon. In het zuidelijke dorp Srifa kwamen tien leden van een familie om. In het eveneens zuidelijke Nabatiyeh vielen zes doden. Voor het eerst werd ook het christelijke deel in het centrum van de hoofdstad Beiroet getroffen, maar hier vielen geen slachtoffers.
ik bestempel het niet hoor , zij keuren zelf massaal terrorisme tegen burgers goedquote:Op woensdag 19 juli 2006 21:52 schreef -skippybal- het volgende:
Meki, waarom benoem een actie van Israël gelijk als een "actie van de Joden"??
Dus wat de Hezbollah doet is een actie van de Moslims dan??
Weer eens naar de moskee geweest?quote:Op woensdag 19 juli 2006 21:49 schreef Meki het volgende:
[..]
Na dit weiger ik Israel te erkennen als een staat
Israel is niets minder dan een zionistische terroristische beweging die uit een andere planeet komt
jah dat weet ik maar dat weegt niet tegen de record burgers in Libanonquote:Op woensdag 19 juli 2006 21:53 schreef B4CO het volgende:
[..]
Hoi Meki,
Er zijn ook 2 onschuldige Israelische kinderen vermoord door een raket van Hezbollah...
oja, t waren Israelische arabieren
Wist je dat?
Zij??quote:Op woensdag 19 juli 2006 21:55 schreef Meki het volgende:
[..]
ik bestempel het niet hoor , zij keuren zelf massaal terrorisme tegen burgers goed
Je probeert jezelf zo wel altijd goed te praten, Is er kritiek op de Moslims, haal je altijd Israel erbij.. is er kritiek dat als feit wordt verteld, dan moeten beide meteen stoppen? hahaha haquote:Op woensdag 19 juli 2006 21:53 schreef Meki het volgende:
[..]
Israel die terroristisch handelt krijgt ook miljarden
beiden stoppen of niet
burgers die weigerde te vertrekken om zo de hezbollah te steunen?quote:Op woensdag 19 juli 2006 21:56 schreef Meki het volgende:
[..]
jah dat weet ik maar dat weegt niet tegen de record burgers in Libanon
Het meeste geld dat voor de Palestijnen was bestemd wordt nu in Parijs uitgegeven.quote:Op woensdag 19 juli 2006 21:52 schreef eL. het volgende:
[..]
Of Arafat zijn straf heeft gehad valt te betwijfelen, het geld is in ieder geval weg, foetsie, pleitos.
Hezbolla vuurt raketten af vanuit woonwijken, en hebben daar ook hun wapens, dus wie is er nu eigenlijk schuldig aan de burgerslachtoffers?quote:Op woensdag 19 juli 2006 21:56 schreef Meki het volgende:
[..]
jah dat weet ik maar dat weegt niet tegen de record burgers in Libanon
Telegraaf vermeldt en elke tv laat dode kinderen en burgers zien.quote:Op woensdag 19 juli 2006 21:54 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
en hoe weet jij zeker uit je selectieve berichtgevinkjes dat die familie niet gewoon hezballah aanhangers waren. je weet wel hezballah en hamas die als hun speerpunt van verkiezingen de vernietiging en beïndiging van de israelische staat hebben staan.
het is goed om moslims vanuit hier te verdedigen, maar je moet geen smerige anti-mensen gaan verdedigen. .
Waar lees je dat dan lieve Meki?quote:Op woensdag 19 juli 2006 21:55 schreef Meki het volgende:
[..]
ik bestempel het niet hoor , zij keuren zelf massaal terrorisme tegen burgers goed
dan moeten ze dood , als ze niet weggaan moeten ze doodquote:Op woensdag 19 juli 2006 21:57 schreef Boomstam het volgende:
[..]
burgers die weigerde te vertrekken om zo de hezbollah te steunen?
omgquote:Op woensdag 19 juli 2006 21:58 schreef Meki het volgende:
[..]
dan moeten ze dood , als ze niet weggaan moeten ze dood
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |