Indien men dat wenst... altijd leuk die zgn vrijblijvendheid, als je weet dat vrijwel alle kroegen die er zijn liever niet rookvrij willen zijn...quote:KHO ROEPT MINISTER KLINK OP ZATERDAG A.S. AANWEZIG TE ZIJN BIJ DE HORECAMANIFESTATIE OP HET MALIEVELD IN DEN HAAG
De stichting Red de Kleine Horecaondernemer (KHO) roept de minister op zaterdag a.s. aanwezig te zijn bij de horecamanifestatie in Den Haag. Ton Wurtz van de stichting KHO, “tijdens het algemeen overleg over het rookverbod in de horeca, vandaag in de Tweede kamer, heeft de minister gemeld knelpunten te willen monitoren die naar aanleiding van het rookverbod in de horeca zijn ontstaan. Laat de minister dan zaterdag op het Malieveld aanwezig zijn, dan kan hij ter plekke zijn knelpuntennota samenstellen”. “Tijdens de manifestatie zijn duizenden horecaondernemers aanwezig die de minister kunnen vertellen met welke grote problemen zij door het rookverbod worden geconfronteerd. Hoe kan de minister van knelpunten spreken terwijl vele ondernemers door het rookverbod dreigen failliet te gaan. Hoogtijd voor de minister persoonlijk te komen luisteren naar alle problemen die zijn wetgeving heeft veroorzaakt. De minister blijft zijn wetgeving verdedigen, moet echter steeds harder schreeuwen om handhaving daarvan, terwijl de maatschappij allang laat zien dat zijn wetgeving niet werkt. Dus minister, wij verwachten u zaterdag a.s. op het Malieveld”, aldus Wurtz. Tijdens de landelijke manifestatie tegen bar slecht rookbeleid zal de stichting KHO de politiek oproepen een uitzondering op het rookverbod voor de kleine horecaondernemer te maken. De stichting wil bevorderen dat aan kleine horecazaken, indien men dat wenst, een ontheffing van het rookverbod wordt verleend.
quote:Op vrijdag 28 november 2008 07:10 schreef fransbreda het volgende:
Maak nou maar meer filmpjes van de moeder van qwea, doe je beter aan.
Interessant gegeven. Is een zuipkeet nou eigenlijk verboden?quote:Dwangsom nalatig optreden zuipketen blijft uit
De rechtbank heeft het verzoek tot een dwangsom van 500 euro per dag voor de Gemeente Putten wegens nalatig optreden ten aanzien van de zuipketen vooralsnog niet in behandeling genomen. Begin november daagde Stichting BEM het college van Burgemeester en Wethouders (B&W) van de gemeente.
De Stichting Bevordering Eerlijke Mededinging (BEM) zet zich namens de horeca in voor een verbod op zuipketen. Na twee jaar van onbeantwoorde verzoeken aan het adres van Gemeente Putten besloot BEM de rechtbank te vragen de gemeente een dwangsom op te leggen. Omdat B&W van Putten de toezegging deed om in januari over de zuipketen een besluit te nemen, heeft de rechtbank zich nog niet over de zaak gebogen.
Volgens de persvoorlichter van de gemeente is echter nog helemaal niets duidelijk over een dergelijk besluit: "De gemeente is nog zeer druk om een inventarisatie te maken van de keten en het is op dit moment nog veel te vroeg om hier concreet beslissingen over te nemen."
BEM woordvoerder A. Hogervorst is erg geïrriteerd over deze gang van zaken. "Deze gemeente is al zo lang bezig met aanpappen en nathouden. Op dit moment wil men weer niets doen omdat men bang is voor problemen rondom de jaarwisseling. Zo is er altijd iets."
Economisch delict
De stichting heeft in haar strijd nu de hoop gevestigd op de hantering van het economisch delict van minister Klink. "Er was in zuipketen altijd al sprake van een economisch delict, maar nu minister Klink roken in de horeca ook als economisch delict heeft aangemerkt, plegen de keethouders twee delicten. Dit lijkt ons een goede aanleiding voor de minister om wat aan de keten te gaan doen", aldus Hogervorst tegen HierMagHetWel.
De zuipketen zijn volgens BEM een duidelijk voorbeeld van oneerlijke concurrentie, de omzet in de horeca loopt hierdoor ontzettend terug, vooral sinds de invoering van het rookverbod. Het aantal zuipketen in Nederland is in een paar jaar tijd verdubbeld tot 3500. De illegale alcoholomzet per jaar bedraagt volgens de stichting 80 miljoen euro.
Als ik deze foto mag geloven is een zuipkeet niets meer dan een (in dit geval) verrijkte stacaravan; verrijkt metkratten bierquote:Een zuipkeet is toch gewoon een vriendenclubje dat geen behoefte meer heeft aan een cafe nu daar niet meer gerookt mag worden?
Voor zover ik weet is het niet verboden met een paar vrienden een drankje te drinken. Maar nog even en er komt een alcoholverbod buiten de horeca, zpdat je je drankje alleen nog maar zonder sigaretje kan drinken. De roverheid is er gek genoeg voor, dat hebben ze al vaak genoeg bewezen.
Die ruimte daarboven is bijna altijd bestempeld als woonruimte. Daar mag je niet zomaar een rookhok maken.quote:Op vrijdag 28 november 2008 07:50 schreef Schanulleke het volgende:
Mooi voorbeeld werd er trouwens genoemd over de eigenaar van Nero in Bergen, zo los je zoiets op. Veel (kleine) kroegen hebben een ruimte erboven leeg staan, dat niet meer 'ondernemers' deze kans zagen liggen...
quote:Protest voor asbakken
De Voedsel en Warenautoriteit en het Openbaar Ministerie stelden gisteren de boete voor ondernemers die roken in hun zaak toestaan, vast op maximaal 18.500 euro. Ondernemers die het rookverbod negeren kunnen vanaf nu door de politierechter die boete opgelegd
krijgen. “Dit is een kwestie van stompzinnig met je geld omgaan”, is de reactie van Ton
Wurtz van Stichting Red de Kleine Horeca-ondernemer. “Ze maken tienduizend mensen, ondernemers en toeleveranciers, werkloos. Die gaan ze vervolgens voor een paar honderdduizend euro weer aan het werk helpen.” Eerder deze maand werd al bekend dat de overtreding gezien zou worden als een economisch delict; daarvoor kunnen hogere boetes opgelegd worden. “Ja ze willen de horeca-ondernemers
angst aanjagen”, fulmineert Wurtz, “ze willen dit beleid kostte wat kost doorvoeren.” Om hun onvrede te uiten en om te laten zien dat er geen draagvlak is voor het rookverbod in de horeca heeft Red de Kleine Horeca-ondernemer een demonstratie georganiseerd. Al meer dan vijfduizend boze horecaondernemers en hun klanten hebben aangekondigd morgen op het Malieveld in Den Haag te verschijnen. Ook verschillende politici maken hun opwachting. Eén van hen is Fleur Agema van de Partij voor de Vrijheid (PVV): “Volgens mij kunnen ze beter achter zware criminelen aan gaan dan te jagen op horeca-ondernemers. Wij zijn tegen het rookverbod, het is een koude en harde maatregel van minister Klink. Het argument dat de gezondheid in gevaar komt is onzin, want de laatste jaren zat het vrijwillige rookverbod al enorm in de lift, steeds meer zaken kregen rookvrije ruimten of waren helemaal rookvrij.”
“De slogan ‘we komen er samen wel uit’ kan wat mij betreft gewoon weer ingevoerdworden.”
Fleur Agema, PVV
Bron: Metro
Klink moet een land besturen, geen mensen..quote:Op vrijdag 28 november 2008 02:23 schreef Elfletterig het volgende:
Ach ja...
[..]
Bron: http://www.nd.nl/artikele(...)uw-relatief-ongezond
Om nog maar eens aan te geven hoe slecht en schadelijk roken is. Kijk dit is dus waarom Klink het roken wil ontmoedigen.
Roken is gezondquote:De leeftijd die Nederlandse vrouwen bereiken is 82 jaar en ligt daarmee wat boven het gemiddelde van de 27 EU-landen. [...] Toch behoort Nederland nog tot de EU-landen met het hoogste percentage rokende vrouwen.
Bron? Bewijs?quote:Op vrijdag 28 november 2008 07:50 schreef Schanulleke het volgende:
Veel (kleine) kroegen hebben een ruimte erboven leeg staan
Moet nog maar zien wat die zogenoemde principes waard zijn gezien de weersvoorspelling..quote:
Illegale horeca!quote:Op vrijdag 28 november 2008 07:26 schreef MikeyMo het volgende:
Als ik deze foto mag geloven is een zuipkeet niets meer dan een (in dit geval) verrijkte stacaravan; verrijkt metkratten bier
[ afbeelding ]
Dan zou je op basis hiervan ook op elke camping wel alles gaan bestempelen als een zuipkeet
quote:Op vrijdag 28 november 2008 07:50 schreef Schanulleke het volgende:
Mooi voorbeeld werd er trouwens genoemd over de eigenaar van Nero in Bergen, zo los je zoiets op. Veel (kleine) kroegen hebben een ruimte erboven leeg staan, dat niet meer 'ondernemers' deze kans zagen liggen...
Bron: http://www.noordhollandsd(...)sigaartje_opgestokenquote:bergen -
Grand-café Nero heeft vanaf vrijdag een afgesloten rookruimte voor haar klanten. De eerste etage van het bekende Bergense café aan de Breelaan is verbouwd tot een rookclub.,,De bezoekers kunnen er probleemloos genieten van een hapje, een drankje en een sigaartje'', zo geeft eigenaar Nico Leeuwenkamp aan.
Leeuwenkamp verduidelijkt zijn het concept. ,,De rookclub is een afgesloten ruimte met mooie fauteuils. Via de intercom kunnen bezoekers een hapje of een glaasje champagne bestellen. Met een lift worden de spullen naar de eerste etage gebracht. De klanten moeten het dienblad zelf uit de lift pakken.''
Het personeel van Nero hoeft de gesloten ruimte daardoor niet in, waardoor Leeuwenkamp het rookverbod in horecagelegenheden op listige wijze omzeilt. ,,In deze tijd, waarin types als minister Klink het voor zeggen hebben, moet je creatief zijn. Bij Nero zijn 35 mensen in dienst en die wil ook graag behouden. Dan moet ik de klanten wel aan me binden. Er zijn zat kroegen waar ze de asbakken op tafel zetten, maar daar doe ik niet aan mee.''
ja klopt. Dat is ook al vanaf het begin geroepen. Treintjes die bier brengen, zelfbedieningscafe's etc etc.quote:Op vrijdag 28 november 2008 09:36 schreef Montagui het volgende:
[..]
Bron: http://www.noordhollandsd(...)sigaartje_opgestoken
35 mensen in dienst. Dit lijkt me niet een kleine kroeg.![]()
Maar wat mij betreft is de belangrijkste opmerking: ,,In deze tijd, waarin types als minister Klink het voor zeggen hebben, moet je creatief zijn"
"Creatief zijn" - DAT is de juiste positieve instelling!
quote:'Drinkketen vallen ook onder norm Klink'
PUTTEN - "Alle keten in Putten dienen alcohol- en rookvrij te worden gemaakt", vindt Arjan Hogervorst, directeur van stichting Bureau Eerlijke Mededinging (BEM). "Want ook dat is een vorm van oneerlijke concurrentie." Minister Ab Klink van Volksgezondheid liet afgelopen dinsdag weten harder te zullen optreden tegen kroegen die zich niet houden aan het rookverbod.
Schending van de regel wordt nu beschouwd als een economisch delict, omdat er sprake is van oneerlijke concurrentie, aldus de minister.
Stichting BEM handelt namens een aantal Puttense horecaondernemers. Het Puttense gemeentebestuur werd in de zomer van 2007 door de Raad van State gedwongen een nieuw besluit te nemen over de keten in het dorp. De eis van de ondernemers was dat de zuiphokken ofwel in hun geheel worden verwijderd, dan wel alcoholvrij worden gemaakt. Wegens nalatig optreden heeft BEM de rechtbank Zutphen nu verzocht een dwangsom op te leggen aan de gemeente Putten.
Na de uitspraak van minister Klink ten aanzien van het rookverbod heeft BEM een nieuwe stok om mee te slaan. "Er is in de keten sprake van oneerlijke concurrentie, oftewel een economisch delict", zegt Hogervorst. "Omdat er wordt gerookt èn alcohol wordt geschonken." Volgens hem hoeven de keten niet per se te verdwijnen. "Tenminste, niet als de sigaretten en de drank worden verboden."
Na de uitspraak van de Raad vanState heeft de gemeente Putten niets gedaan om de keten aan te pakken. "Het college blijft besluitvorming uitstellen." Hogervorst is echter niet ontmoedigd. "We gaan er alles aan doen dit probleem te tackelen en we blijven procederen tot de gemeente een besluit neemt."
Putten moet volgens Hogervorst een voorbode worden voor de rest van het land. "Dit is een proefballon. Als we het keetprobleem in Putten succesvol weten aan te pakken, dan is de rest van het land aan de beurt. Deze zaak moet een voorbeeld worden voor de rest."
Hogervorst spreekt van oneerlijke concurrentie. Toch wordt zijn visie niet door alle Puttense horecaondernemers gedeeld. "Ik heb geen enkel probleem met de keten", zegt Richard van de Langemheen, eigenaar van café De Dikke Deur. "Deze groep is verantwoordelijk voor een groot deel van mijn omzet. Op zaterdagavond gaan ze eerst in hun keet drinken. Vervolgens trekken ze in groten getale naar mijn kroeg. Dus wat mij betreft mogen deze zuipketen gewoon blijven."
De stichting BEM heeft de rechtbank Zutphen verzocht de gemeente Putten een last onder dwangsom van 500 euro per dag op te leggen. Tot een besluit wordt genomen over de keten. In januari doet de rechtbank een uitspraak.
Dat mag wel van jou?quote:Op vrijdag 28 november 2008 10:01 schreef MikeyMo het volgende:
ja klopt. Dat is ook al vanaf het begin geroepen. Treintjes die bier brengen, zelfbedieningscafe's etc etc.
Wanneer gaan ze verjaardagen aanpakken? Meer dan 3 mensen die in een huiskamer zitten te roken en te drinken is natuurlijk een economisch delict.quote:Op vrijdag 28 november 2008 10:06 schreef KoosVogels het volgende:
Om in te haken op de keetdiscussie. Dit verhaal heb ik afgelopen zaterdag geschreven over de keetproblematiek in Putten
[..]
Of op z'n minst een illegale zuipkeet.quote:Op vrijdag 28 november 2008 10:10 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Wanneer gaan ze verjaardagen aanpakken? Meer dan 3 mensen die in een huiskamer zitten te roken en te drinken is natuurlijk een economisch delict.
Zijn precies mijn gedachten. Men slaat een beetje door hier in Nederland....quote:Op vrijdag 28 november 2008 10:10 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Wanneer gaan ze verjaardagen aanpakken? Meer dan 3 mensen die in een huiskamer zitten te roken en te drinken is natuurlijk een economisch delict.
dat is volgens de spelregels; dat mag van de wet, dus ja dan mag dat... Bovendien kun je, afgezien van het zelfbedieningscafe, een rookvrije ruimte betrekken in zulke kroegen. Daar gaat het uiteindelijk allemaal om. Dat je rookvrij kunt uitgaan omdat de werkplek rookvrij dient te zijnquote:
Mee eens... Moeten er straks mensen bij supermarkten gaan staan om iedereen die een sixpack of een krat bier koopt te volgen om te kijken of ze niet dat in groepsverband opdrinken?quote:Op vrijdag 28 november 2008 10:14 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Zijn precies mijn gedachten. Men slaat een beetje door hier in Nederland....
quote:Werknemers en bezoekers cafés klagen over roken
Ongeveer tweeduizend werknemers en bezoekers van horecagelegenheden hebben zich sinds afgelopen woensdag gemeld bij het steunpunt van Clean Air Nederland (CAN), waar zij een klacht of reactie kwijt kunnen over het rookverbod en het wel of niet naleven ervan door cafés.
Voorzitter Willem van den Oetelaar van CAN is verrast door het grote aantal reacties. "Het gaat niet alleen om roken in kleine cafés. Een bezoeker had in een lunchroom ook al asbakken zien staan". De meeste reacties komen van bezoekers.
CAN wil met het steunpunt de niet-rokers een stem geven. De reacties worden niet aan de controleurs van de Voedsel en Waren Autoriteit (VWA) doorgegeven. Een 'kliklijn' is volgens Van den Oetelaar niet nodig, omdat de VWA altijd op een klacht reageert en de anonimiteit van de klager waarborgt.
Juist ME erop af en 18000 euro boete, dat zal ze leren.quote:Op vrijdag 28 november 2008 10:10 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Wanneer gaan ze verjaardagen aanpakken? Meer dan 3 mensen die in een huiskamer zitten te roken en te drinken is natuurlijk een economisch delict.
Goed plan, kunnen ze gelijk die irritante straatmuzikanten aanpakken (off-topic natuurlijk, maar meen het serieus!)quote:Op vrijdag 28 november 2008 10:48 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
Mee eens... Moeten er straks mensen bij supermarkten gaan staan om iedereen die een sixpack of een krat bier koopt te volgen om te kijken of ze niet dat in groepsverband opdrinken?
Het rookverbod word goed nageleefdquote:
Waar gaat het nou om? Dat jij rookvrij uit kunt gaan of dat de werkplek rookvrij is? Dat is namelijk iets heel anders.quote:Op vrijdag 28 november 2008 10:46 schreef MikeyMo het volgende:
Daar gaat het uiteindelijk allemaal om. Dat je rookvrij kunt uitgaan omdat de werkplek rookvrij dient te zijn
beiden, het een staat in verband met het ander aangezien het personeel over het algemeen tussen de klanten staatquote:Op vrijdag 28 november 2008 11:09 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Waar gaat het nou om? Dat jij rookvrij uit kunt gaan of dat de werkplek rookvrij is? Dat is namelijk iets heel anders.
En als er dan geen personeel in dienst is?quote:Op vrijdag 28 november 2008 11:33 schreef MikeyMo het volgende:
beiden, het een staat in verband met het ander aangezien het personeel over het algemeen tussen de klanten staat
Als je zoals bij Johan Vlemmix een bar bouwt waarin niemand werkt, dan voldoe je aan de wetgeving; namelijk dat er niet bediend wordt in die ruimte door iemand die werkzaam is voor het bedrijf... dus dan mag het.quote:Op vrijdag 28 november 2008 11:45 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
En als er dan geen personeel in dienst is?
Volledig mee eens. Een goede ondernemer IS creatief. Wat deze man doet, is prima.quote:Op vrijdag 28 november 2008 09:36 schreef Montagui het volgende:
Maar wat mij betreft is de belangrijkste opmerking: ,,In deze tijd, waarin types als minister Klink het voor zeggen hebben, moet je creatief zijn"
"Creatief zijn" - DAT is de juiste positieve instelling!![]()
Zuip keten!quote:Op vrijdag 28 november 2008 12:06 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Volledig mee eens. Een goede ondernemer IS creatief. Wat deze man doet, is prima.
Top. Dus een kroeg met alleen een zelfbedieningsruimte waar je mag roken en verder geen rookvrije ruimte, behalve voor het personeel bij het liftje is helemaal ok?quote:Op vrijdag 28 november 2008 10:46 schreef MikeyMo het volgende:
dat is volgens de spelregels; dat mag van de wet, dus ja dan mag dat... Bovendien kun je, afgezien van het zelfbedieningscafe, een rookvrije ruimte betrekken in zulke kroegen. Daar gaat het uiteindelijk allemaal om. Dat je rookvrij kunt uitgaan omdat de werkplek rookvrij dient te zijn
als jij als uitbater zo'n constructie bedenkt dan mag dat. Dat is binnen de regels van de wet. Dat is ook al door MaartenA aangegeven. Je mag rookruimtes zo groot mogelijk maken als je wilt, je mag er alleen niet bedienen of anderzins in werkzaam zijn...quote:Op vrijdag 28 november 2008 12:15 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Top. Dus een kroeg met alleen een zelfbedieningsruimte waar je mag roken en verder geen rookvrije ruimte, behalve voor het personeel bij het liftje is helemaal ok?
Erg leuk en gezellig ook voor het personeel. Einde die kille koude horeca waar iedereen op zat te wachten.![]()
Wat als je er vrijwilligers laat werken?quote:Op vrijdag 28 november 2008 12:21 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
als jij als uitbater zo'n constructie bedenkt dan mag dat. Dat is binnen de regels van de wet. Dat is ook al door MaartenA aangegeven. Je mag rookruimtes zo groot mogelijk maken als je wilt, je mag er alleen niet bedienen of anderzins in werkzaam zijn...
Niet betaalde werknemers werknemers zijn gewoon werknemers.quote:Op vrijdag 28 november 2008 12:37 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Wat als je er vrijwilligers laat werken?
die vallen onder "personeel"quote:Op vrijdag 28 november 2008 12:37 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Wat als je er vrijwilligers laat werken?
Duh, tuurlijk zoeken we de mazen op.quote:Op vrijdag 28 november 2008 12:57 schreef MikeyMo het volgende:
Maar gaan we deze weg (weer) bewandelen? Op zoek naar mazen?
Dan heb je dus in feite een rookkroeg gemaakt.quote:Op vrijdag 28 november 2008 12:21 schreef MikeyMo het volgende:
als jij als uitbater zo'n constructie bedenkt dan mag dat. Dat is binnen de regels van de wet. Dat is ook al door MaartenA aangegeven. Je mag rookruimtes zo groot mogelijk maken als je wilt, je mag er alleen niet bedienen of anderzins in werkzaam zijn...
Het gaat niet om mazen. Massa's mensen willen gewoon met hun peuk aan de bar zitten. Die mensen gaan dat gewoon doen en andere mensen gaan daar geld mee verdienen.quote:Op vrijdag 28 november 2008 12:57 schreef MikeyMo het volgende:
Maar gaan we deze weg (weer) bewandelen? Op zoek naar mazen?
Keten zuip ik lever niet. Ik ben bang dat die wat zwaar op de maag liggen...quote:Op vrijdag 28 november 2008 12:13 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Zuip keten!
Huiskamerkroegen!![]()
Nou dat willen al die ondernemers toch zo graag. Maar een beetje moeite er voor doen; ho maar...quote:Op vrijdag 28 november 2008 13:24 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Dan heb je dus in feite een rookkroeg gemaakt.![]()
Stel nou dat elke kroeg dat doet, vanwege concurrentie. Ben je er dan nog steeds voor of moet er dan weer nieuwe wetgeving komen die dat verbied?
Een hoop ondernemers willen dat er gewoon gerookt mag worden in hun kroeg met dezelfde sociale interactie die er nu is. Leuk als kroegeigenaar de hele dag in een hokje zitten drankjes inschenken en in een liftje doen.quote:Op vrijdag 28 november 2008 13:33 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
Nou dat willen al die ondernemers toch zo graag. Maar een beetje moeite er voor doen; ho maar...
Aangezien dat niet aan de orde is en ook niet zal zijn heb ik geen mening over of daar wel of geen wetgeving voor moet komen dan.
En minderjarigen die willen roken en zuipen.quote:Op vrijdag 28 november 2008 13:30 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Keten zuip ik lever niet. Ik ben bang dat die wat zwaar op de maag liggen...
Zuipketen kun je onder controle houden op twee manieren: bepaalde regelgeving op het gebied van veiligheid en - belangrijker - prijsverlagingen in de reguliere horeca. Dat die zuipketen er zijn gekomen, heeft alles te maken met de forse prijsstijgingen in de horeca.
fascismequote:Op vrijdag 28 november 2008 13:37 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Een hoop ondernemers willen dat er gewoon gerookt mag worden in hun kroeg met dezelfde sociale interactie die er nu is. Leuk als kroegeigenaar de hele dag in een hokje zitten drankjes inschenken en in een liftje doen.
Misschien komt omdat je zulke fascistische fantasieen hebt dat je het niet snapt, maar de kleine kroegjes die last hebben van dit verbod hebben een sociale functie en de kroegeigenaars zijn de "sociale opvang".
volgens mij is daar ook niets verboden aan als ik me niet vergis. Alleen zijn die keten een doorn in het oog van de kroegeigenaren die graag zien dat die jongens dat zuipen bij hun de kroeg doen...quote:Op vrijdag 28 november 2008 14:10 schreef bloodymary het volgende:
In die zuipketen wordt toch geen drank verkocht? Dat zijn toch gewoon een aantal mensen die bij elkaar in een caravan, keet of huiskamer gaan zitten en kratjes bier leeg gaan zuipen? Wat is daar nu weer verboden aan? Ik begrijp er echt niets meer van, van Nederland....
Wat een bullshit, 'de prijzen zijn de afgelopen jaren 40% gestegen'. Weer een voorbeeld van de autistische politiek die een loopje neemt met de werkelijkheid om die aan te passen aan hun droombeeld. De horecaprijzen hebben een piekje gehad ten tijde van de euro, maar houden verder gewoon gelijke tred met de rest van de prijsontwikkeling. De horeca kon het na een dipje in 2002 prima bolwerken. Alleen nu politiek Den Haag zijn fantasiewereld probeert te verplaatsen naar werkelijkheid van alle dag komen de kleine kroegen in de problemen.quote:Op vrijdag 28 november 2008 13:30 schreef Elfletterig het volgende:
Zuipketen kun je onder controle houden op twee manieren: bepaalde regelgeving op het gebied van veiligheid en - belangrijker - prijsverlagingen in de reguliere horeca. Dat die zuipketen er zijn gekomen, heeft alles te maken met de forse prijsstijgingen in de horeca.
Ik zeg dat veel kleine kroegen een heel groot probleem hebben, veroorzaakt door het rookverbod. Dat is de realiteit en daar helpt de geleidelijkheid door invoering in juli niks aan, daar helpt niks aan dat de McDonalds wel goed draait met het vetmesten van mensen, daar helpt ook niks aan dat de hotels en grand cafés het wel goed doen. En daar helpen die leugenachtige propagandapraatjes van Klink al helemaal niks aan, integendeel.quote:Op vrijdag 28 november 2008 14:27 schreef MikeyMo het volgende:
enerzijds zeg je dat er enorme omzetverliezen zijn, anderzijds zeg je dat die er niet zijn omdat het in het terrasseizoen werd ingevoerd en het verbod overtreden wordt.
Wat is het nou?
Heb je daar eigenlijk een bron van? Het enige wat ik tot nu toe heb gezien zijn schreeuwende kroegeigenaren die zeggen dat ze 30-60% omzetverlies draaien, niet gestaafd door officiele cijfers... Sterker nog, officiele cijfers die er zijn spreken deze uitlatingen tegen...quote:Op vrijdag 28 november 2008 14:38 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Ik zeg dat veel kleine kroegen een heel groot probleem hebben, veroorzaakt door het rookverbod.
Toch is het zo:quote:Op vrijdag 28 november 2008 14:24 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Wat een bullshit, 'de prijzen zijn de afgelopen jaren 40% gestegen'.
bron: http://www.cbs.nl/nl-NL/m(...)008/2008-2616-wm.htmquote:Webmagazine, maandag 24 november 2008 9:30
Prijsstijging horeca al tien jaar hoger dan inflatie
Sinds eind 1998 zijn de prijzen van de horeca met meer dan 40 procent gestegen. De inflatie (prijsstijging totale bestedingen) was in die periode ongeveer 25 procent. De prijsstijging in de horeca was in de afgelopen tien jaar bijna altijd hoger dan de inflatie.
Inflatie en prijsstijging horeca
Prijzen kantines het meest gestegen
In oktober 2008 waren binnen de horeca de prijzen van kantines het meest gestegen ten opzichte van een jaar eerder. De prijsstijging van accommodaties zoals hotels, vakantiehuisjes en campings was beperkt.
Prijsstijging onderdelen horeca, oktober 2008
Dalende horecabestedingen
Sinds het derde kwartaal van 2007 was het volume van de horecabestedingen door huishoudens niet meer groter dan een jaar eerder, na twee jaar van duidelijk toename. In het tweede en derde kwartaal van 2008 namen de uitgaven aan de horeca zelfs fors af. Horecabestedingen zijn gevoelig voor schommelingen in de conjunctuur. De consument bezuinigt hier snel op als het economisch minder gaat. De dalingen van de horecabestedingen in vooral 2002 en 2008 hingen niet alleen samen met conjuncturele tegenwind, maar ook met forse prijsstijgingen.
Horecabestedingen huishoudens (volume)
Horecaprijzen stijgen in hele EU hard
Niet alleen in ons land stegen de horecaprijzen de afgelopen jaren relatief hard. Dit is in bijna de gehele Europese Unie het geval. De stijging van de prijsindex van de horecabestedingen lag de afgelopen tien jaar vrijwel continu boven de stijging van de Europees geharmoniseerde consumentenprijsindex (HICP). Duitsland is de uitzondering. Daar stegen de horecaprijzen vrijwel net zo hard als de gemiddelde consumentenprijs.
Prijsstijgingen (Europese Unie)
Karlijn Bakker
Bron: Statline, Historie inflatie
Statline, Indexcijfer, jaarmutatie en weging horeca
Statline, Consumptieve bestedingen horeca; volumemutatie
Zijn er officiele cijfers van die kroegen dan? Zo nee, dan kunnen ze dat ook niet tegenspreken. Als een McDonalds drive-in 1% beter draait en buurtkroeg 40% omzet verliest dan zie je daar nauwelijks wat van terug in de statistieken, afhankelijk van hoe je ze opmaakt. Als je dat wilt weten zul je het CBS opdracht moeten geven om daar onderzoek naar te doen want de statistieken die zou normaal aanleveren zijn er niet om dat soort conclusies uit te trekken.quote:Op vrijdag 28 november 2008 14:54 schreef MikeyMo het volgende:
Heb je daar eigenlijk een bron van? Het enige wat ik tot nu toe heb gezien zijn schreeuwende kroegeigenaren die zeggen dat ze 30-60% omzetverlies draaien, niet gestaafd door officiele cijfers... Sterker nog, officiele cijfers die er zijn spreken deze uitlatingen tegen...
ok, maar je hebt geen cijfers... duidelijk.quote:Op vrijdag 28 november 2008 15:22 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Zijn er officiele cijfers van die kroegen dan? Zo nee, dan kunnen ze dat ook niet tegenspreken. Als een McDonalds drive-in 1% beter draait en buurtkroeg 40% omzet verliest dan zie je daar nauwelijks wat van terug in de statistieken, afhankelijk van hoe je ze opmaakt. Als je dat wilt weten zul je het CBS opdracht moeten geven om daar onderzoek naar te doen want de statistieken die zou normaal aanleveren zijn er niet om dat soort conclusies uit te trekken.
Klink wil het niet weten, omdat het zijn prestigeprojectje zou kunnen verstoren, dus kijkt hij niet daar waar die informatie ligt, maar kijkt hij naar informatie die hem wel steunt in zijn zelfbedrog.
Wat is nou je punt dan? In de periode 06/07 nam het horecabezoek sterk toe terwijl de prijzen sterk stegen tov de inflatie, dus wordt de daling van het bezoek veroorzaakt door de stijgende prijzen? Of zijn er toen veel rookvrije kroegen geopend of zo?quote:
Jij hebt ook geen cijfers die inzicht geven het probleem, want je wilt dat inzicht niet. Dus ga je maar conclusies verbinden aan cijfers over kantines en campings.quote:Op vrijdag 28 november 2008 15:26 schreef MikeyMo het volgende:
ok, maar je hebt geen cijfers... duidelijk.
Is er een probleem dan? Het enige wat ik zie zijn kroegbazen bleren dat ze enorme verliezen draaienquote:Op vrijdag 28 november 2008 15:37 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Jij hebt ook geen cijfers die inzicht geven het probleem, want je wilt dat inzicht niet. Dus ga je maar conclusies verbinden aan cijfers over kantines en campings.
Ik heb het over de kleine kroegen. Heb jij daar cijfers van?
Ach, binnenkort verhoogt de regering weer de accijns op bier met 30% .. en dat is zeker niet de eerste keer in de afgelopen jaren dat ze het verhogen, maar nee, allemaal de schuld van de horeca!quote:Op vrijdag 28 november 2008 15:40 schreef Boris_Karloff het volgende:
Leuk zo'n artikel over de prijsstijgingen, en dat kantines dan het ergst zouden zijn bewijst maar weer eens hoe creatief je met percentages kunt zijn.
Tot eind 2000 betaalde ik een 1,25 gulden bij ons in de voetbal kantine. Met de komst van de euro werd het eerst 80 cent en begin 2008 was de prijs reeds gestegen tot 1,25 per biertje. In 8 jaar dus een stijging van meer dan 100%. Maar toch voel ik me nog steeds niet genaaid als ik daar kom. Rara.
Wil jij dan zeggen dat die cijfers uitsluiten dat er kroegbazen zijn die 30 of 40 0f 60% minder omzet hebben?quote:Op vrijdag 28 november 2008 16:02 schreef MikeyMo het volgende:
Is er een probleem dan? Het enige wat ik zie zijn kroegbazen bleren dat ze enorme verliezen draaien
De enige cijfers die ik heb langs zien komen zijn die van het CBS en die geven aan dat er 6-7% minder omzet is gedraaid in cafe's en ik meen restaurants. Geen 26-31% waarmee KHN mee kwam, geen 60% die sommige kroegbazen opwerpen...
Ik kom niet alleen wel eens in een kroeg, zij het minder, ik loop er ook nog regelmatig langs een aantal. En dan zie ik die droefenis binnen. Ik heb geen cijfers nodig om te zien wat ik zie. Wat ik zie is consistent met wat veel klagende uitbaters zeggen, ik heb sowieso geen reden om die niet te geloven, want die mensen willen ook gewoon geld verdienen en als dat goed gaat dan hebben ze ook geen reden om te klagen. Het lijkt me sterk dat die gaan klagen over hun omzet als vals voorwendsel terwijl ze het zuiver uit goedertierendheid of uit principe voor de rokers opnemen terwijl de zaak vol zit. Voor de valse voorwendselen moet je bij Klink c.s. zijn.quote:Maar goed, als jij kennelijk er zo zeker van bent dat dit inderdaad het geval is mag je dat onderbouwen met onafhankelijke bronnen...
Tja, 'bullshit' is het dus niet. De prijzen zijn 40% gestegen. Ook blijkt uit de cijfers dat het horeca bezoek daalt wanneer het economisch minder gaat. Wanneer kroegen nu klagen dat ze minder omzet draaien dan wordt m.i. te makkelijk gewezen naar het rookverbod, terwijl de cijfers laten zien waarom er daadwerkelijk minder omzet is.quote:Op vrijdag 28 november 2008 15:33 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Wat is nou je punt dan? In de periode 06/07 nam het horecabezoek sterk toe terwijl de prijzen sterk stegen tov de inflatie, dus wordt de daling van het bezoek veroorzaakt door de stijgende prijzen? Of zijn er toen veel rookvrije kroegen geopend of zo?
Het is bullshit als argument. OK dan zijn de prijzen iets harder gestegen dan de inflatie wat ik anders had ingeschat, maar dat zegt niets over de reden waarom mensen wegblijven uit kroegen waar ze vaak al jaren komen, prijsstijging of niet.quote:Op vrijdag 28 november 2008 16:27 schreef Montagui het volgende:
Tja, 'bullshit' is het dus niet. De prijzen zijn 40% gestegen.
Cafebezoek ook?quote:Ook blijkt uit de cijfers dat het horeca bezoek daalt wanneer het economisch minder gaat.
Als jouw kroeg leeg blijft na het rookverbod terwijl het daarvoor goed gevuld is, dan laten die cijfers wel iets duidelijk zien, terwijl die algmene cijfers hooguit iets heel algemeens kunnen laten zien.quote:Wanneer kroegen nu klagen dat ze minder omzet draaien dan wordt m.i. te makkelijk gewezen naar het rookverbod, terwijl de cijfers laten zien waarom er daadwerkelijk minder omzet is.
En dat pluk je dan zomaar uit de lucht. Verbind het dan aan die cijfers als je dat kunt.quote:Het rookverbod heeft er een minimale invloed op en zal alleen incidenteel mogelijk leiden tot een faillisement.
Klopt, maar als jij een buurtkroeg hebt met een publiek waarvan de helft rookt, en je houdt je aan het verbod en die mensen blijven weg en komen minder omdat ze niet de kroeg in gaan om buiten in de kou te moeten staan waardoor het voor de rest ook minder leuk wordt, dan is die reden niet divers maar is het gewoon geheel de schuld van het rookverbod.quote:Maar er gingen al en er zullen regelmatig kroegen over de kop gaan, om diverse redenen.
Ach ja, je werk en je pensioen kwijt, het is belangrijker dat de minister geen gezichtsverlies lijdt.quote:Een enkeling zal mogelijk het rookverbod de schuld kunnen geven. De cijfers zullen het t.z.t. uitwijzen.
http://www.refdag.nl/arti(...)atie+controleur.htmlquote:Kroegeigenaren eisen legitimatie controleurs
TILBURG (ANP) – Kroegeigenaren gaan van controleurs van de Voedsel en Waren Autoriteit eisen dat ze zich bij binnenkomst legitimeren. Actiecomité Buigen of Barsten laat vrijdag stickers drukken die zaterdag bij de landelijke protestmanifestatie tegen het rookverbod op het Malieveld in Den Haag worden uitgedeeld, kondigde woordvoerder Wichard Taks vrijdag aan.
„We zijn die anonieme controles zat", zei hij. Het idee komt uit Den Bosch waar ondernemers posters wilden gaan maken.
Op de sticker staat dat elke toezichthouder, bijzondere opsporingsambtenaar of overheidsfunctionaris zich direct bij binnenkomst aan de bar dient te legitimeren. De cafébazen baseren zich daarbij op een artikel uit de algemene wet Bestuursrecht dat bepaalt dat een toezichthouder bij uitoefening van zijn taak een legitimatiebewijs met naam en foto bij zich moet dragen en desgevraagd moet laten zien.
Daar hebben de kroegeigenaren die failliet gaan, er achteraf achterkomen dat het rookverbod veel slachtoffers heeft gemaakt en dat de stad stijf staat van de illegale horeca, helemaal niets aan.quote:Op vrijdag 28 november 2008 16:27 schreef Montagui het volgende:
De cijfers zullen het t.z.t. uitwijzen.
Ja, of die mensen die net 8 euro hebben gespaard om eens een avond lekker uit de band te springen komen erachter dat al die leuke kroegjes er niet meer zijn en er te weinig plek op de terrassen is.quote:Op vrijdag 28 november 2008 17:01 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Daar hebben de kroegeigenaren die failliet gaan, er achteraf achterkomen dat het rookverbod veel slachtoffers heeft gemaakt en dat de stad stijf staat van de illegale horeca.
www.youtube.com/watch?v=fxrd_jZJxkg"e:
STIVOROquote:Op vrijdag 28 november 2008 17:05 schreef bloodymary het volgende:
WAAR KOMEN DIE ZOGENAAMDE OFFICIELE CIJFERS DAN VANDAAN????
Ach, dan hebben ze het over kroegen waar altijd maar een man of 10 aan de bar zat. Daar blijft nu de helft van weg.quote:Op vrijdag 28 november 2008 16:02 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
Is er een probleem dan? Het enige wat ik zie zijn kroegbazen bleren dat ze enorme verliezen draaien
De enige cijfers die ik heb langs zien komen zijn die van het CBS en die geven aan dat er 6-7% minder omzet is gedraaid in cafe's en ik meen restaurants. Geen 26-31% waarmee KHN mee kwam, geen 60% die sommige kroegbazen opwerpen...
Maar goed, als jij kennelijk er zo zeker van bent dat dit inderdaad het geval is mag je dat onderbouwen met onafhankelijke bronnen...
En zo gaat het dus echt in die kroegjes, maar die zitten meestal ook op locaties waar de huren niet zo hoog zijn en door het lage inkomen betalen de eigenaren geen of weinig belasting. Waarom doen ze het dan, vraag je je af? Niet om rijk van te worden, maar omdat ze er mee rond kunnen komen en een vrij bestaan hebben. Dat is heel wat mensen meer waard dan ploeteren voor een baas voor een vast salaris.quote:Op vrijdag 28 november 2008 18:25 schreef Gia het volgende:
[..]
Ach, dan hebben ze het over kroegen waar altijd maar een man of 10 aan de bar zat. Daar blijft nu de helft van weg.
Maar goed, van 10 man kun je niet rondkomen en van 5 ook niet.
Ik heb soms het idee dat er kroeg'bazen' zijn die slechts uitbater zijn van een kroeg in eigendom van een brouwerij, terwijl ze zelf (de kroegbaas) een WAO uitkering hebben of zo. Meer op therapeutische basis.
Als je ziet hoe weinig volk, er al jarenlang, in sommige kroegen komt, dan kan het gewoon niet anders of die kroegen draaien verlies. Altijd al.
Hoe kun je in godsnaam rondkomen van een klandizie van gemiddeld 10 personen?
Stel, je hebt 6 uur lang, gemiddeld 10 klanten, die ongeveer 3 consumpties per uur drinken.
Dan verkoop je die dag dus 180 consumpties. Laat dat 400 euro opleveren.
Daar moet dan nog af, de inkoop, de huur, gas/water/licht, verzekeringen, investeringen en belasting.
Dan blijft er niet bijster veel over.
En dan doe je het nog redelijk goed.
Er zijn ook cafés waar gemiddeld niet meer dan 5 man zit. Daar houd je echt geen maandsalaris aan over.
Van mensen die één keer per jaar acht opgespaarde guldens aan een speciaalbiertje willen uitgeven lukt dat inderdaad niet.quote:Op vrijdag 28 november 2008 18:25 schreef Gia het volgende:
[..]
Ach, dan hebben ze het over kroegen waar altijd maar een man of 10 aan de bar zat. Daar blijft nu de helft van weg.
Maar goed, van 10 man kun je niet rondkomen en van 5 ook niet.
Ik heb soms het idee dat er kroeg'bazen' zijn die slechts uitbater zijn van een kroeg in eigendom van een brouwerij, terwijl ze zelf (de kroegbaas) een WAO uitkering hebben of zo. Meer op therapeutische basis.
Als je ziet hoe weinig volk, er al jarenlang, in sommige kroegen komt, dan kan het gewoon niet anders of die kroegen draaien verlies. Altijd al.
Hoe kun je in godsnaam rondkomen van een klandizie van gemiddeld 10 personen?
Stel, je hebt 6 uur lang, gemiddeld 10 klanten, die ongeveer 3 consumpties per uur drinken.
Dan verkoop je die dag dus 180 consumpties. Laat dat 400 euro opleveren.
Daar moet dan nog af, de inkoop, de huur, gas/water/licht, verzekeringen, investeringen en belasting.
Dan blijft er niet bijster veel over.
En dan doe je het nog redelijk goed.
huh, ga je nu de bewijslast omdraaien?quote:Op vrijdag 28 november 2008 16:25 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Wil jij dan zeggen dat die cijfers uitsluiten dat er kroegbazen zijn die 30 of 40 0f 60% minder omzet hebben?
[..]
Ik kom niet alleen wel eens in een kroeg, zij het minder, ik loop er ook nog regelmatig langs een aantal. En dan zie ik die droefenis binnen. Ik heb geen cijfers nodig om te zien wat ik zie. Wat ik zie is consistent met wat veel klagende uitbaters zeggen, ik heb sowieso geen reden om die niet te geloven, want die mensen willen ook gewoon geld verdienen en als dat goed gaat dan hebben ze ook geen reden om te klagen. Het lijkt me sterk dat die gaan klagen over hun omzet als vals voorwendsel terwijl ze het zuiver uit goedertierendheid of uit principe voor de rokers opnemen terwijl de zaak vol zit. Voor de valse voorwendselen moet je bij Klink c.s. zijn.
Als jij zegt dat dat niet waar is, dan moet jij aankomen met cijfers die dat aantonen, en dus niet met cijfers over kantines en campings want die zijn ongeschikt om dat aan te tonen.
dat kun je wel mooi zeggen, maar hoe weet ik nou dat dat waar is...quote:Op vrijdag 28 november 2008 17:05 schreef bloodymary het volgende:
Even over die cijfers. Zoals ik al eerder heb gemeld, ik ben belastingadviseur en heb in mijn clientele twee kleine cafe's en een grotere. Alle drie laten ze een daling van de omzet zien vanaf 1 juli (met uitzondering van de kermisperioden) van bijna 50 %. De kroeg die roken nu weer toelaat zit sinds een paar weken weer op het oude niveau. Het grotere cafe heeft eveneens eetgelegenheid en laat een iets kleinere omzetdaling zien (20 %), maar heeft ook een kleine rookruimte en heeft vanaf begin af aan nadat de eters wegwaren roken toegestaan gewoon aan de bar.
Ik zie de cijfers omdat ik voor hen de boekhouding doe. Deze cijfers worden vervolgens alleen doorgegeven aan de belastingdienst en deze heeft geheimhoudingsplicht. Dus mijn vraag is: WAAR KOMEN DIE ZOGENAAMDE OFFICIELE CIJFERS DAN VANDAAN????
Nee, als jij beweert dat de kroegeigenaren die zeggen dat ze omzetverliezen van tientallen procenten hebben onzin praten, dan moet jij dat aantonen.quote:Op vrijdag 28 november 2008 19:41 schreef MikeyMo het volgende:
huh, ga je nu de bewijslast omdraaien?
quote:De machtigste man en vrouw van Nederland in 2008 volgens De Volkskrant, Fleur Agema van de PVV over de kamerledenwerfcampagne en Willem van den Oetelaar (Clean Air Nederland) over het rookverbod.
Toon dan eerst maar eens de correlatie aan tussen het rookverbod en dat zogenaamde omzetverlies....quote:Op vrijdag 28 november 2008 20:28 schreef bloodymary het volgende:
Je kunt me geloven of niet MM, het is echt zo. En verder is het net wat W. zegt, waarom zouden 1.000-en kroegeigenaren gaan klagen als ze geen omzetverlies hebben?
Waarom ze wegblijven? Hmm...dan heb je het over de rokers? De rokers blijven weg omdat ze het niet eens zijn met het democratisch beleid en hun eigen verslaving. De kroegeigenaren zijn de dupe van de egoistische houding van de rokers, niets meer, niets minder.quote:Op vrijdag 28 november 2008 17:00 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Het is bullshit als argument. OK dan zijn de prijzen iets harder gestegen dan de inflatie wat ik anders had ingeschat, maar dat zegt niets over de reden waarom mensen wegblijven uit kroegen waar ze vaak al jaren komen, prijsstijging of niet.
Huh? Er is nog steeds geen enkel onderzoek dat de teruggelopen omzet relateerd aan het rookverbod.quote:Zijn de prijzen in café's meer gestegen dan de inflatie? En de prijzen waarvoor? Van bier, of is de wijn ook beter geworden in het economisch hoogtij? En vooral, hoeveel zijn de prijzen gestegen in de kroegen die nu hun omzet dramatisch zien teruglopen?
Als jij cijfers hebt waaruit blijkt dat de omzet van die kroegen is teruggelopen na een prijsstijging en niet na het rookverbod heb je een verhaal. Anders is het nog steeds bullshit.
Volgens mij staat het er letterlijk.quote:En als deze cijfers iets aantonen is het wel dat de prijsstijging geen invloed heeft op het horecabezoek. Hoe verklaar je dat dan met het argument van de algemene prijsstijgingen?
Uiteraard. Maar wiens schuld is dat dan?quote:Als jouw kroeg leeg blijft na het rookverbod terwijl het daarvoor goed gevuld is, dan laten die cijfers wel iets duidelijk zien, terwijl die algmene cijfers hooguit iets heel algemeens kunnen laten zien.
Nee, puur subjectief. Het is allemaal een 'vinden'. Ik vind dit, jij vind dat....niks concreets.quote:Klopt, maar als jij een buurtkroeg hebt met een publiek waarvan de helft rookt, en je houdt je aan het verbod en die mensen blijven weg en komen minder omdat ze niet de kroeg in gaan om buiten in de kou te moeten staan waardoor het voor de rest ook minder leuk wordt, dan is die reden niet divers maar is het gewoon geheel de schuld van het rookverbod.
Cheap shot. Een zwakte redenatie.quote:Ach ja, je werk en je pensioen kwijt, het is belangrijker dat de minister geen gezichtsverlies lijdt.
Marina Bosman was ook weer aanwezig, en mocht op haar eigen viswijverige manier weer van leer trekken. Frappantst vond ik toen ze haar monologen spuwde dat deels resulteerde in geklap maar net zoveel boegeroep...quote:Met een demonstratie op het Malieveld komen kleine horecaondernemers in actie tegen het rookverbod. Kroegbazen van kleine café's hebben naar eigen zeggen hun omzet flink zien dalen sinds het verbod. Ze kunnen niet, zoals grote zaken, een aparte rookruimte inrichten. Zo betoogt Marina Bosman die een kleine kroeg bestiert.
PVV'er Fleur Agema is tegen het verbod en vindt dat de Kamermeerderheid die voor het verbod is, een goede regeling voor de kleine kroegbazen had moeten treffen. Volgens Willem van den Oetelaar (Clean Air Nederland) hadden de horecaondernemers het verbod al jaren kunnen zien aankomen en hun maatregelen kunnen treffen. Hij vindt dat de 500.000 mensen die in de horeca werken evengoed recht hebben op een rookvrije werkplek.
Kleine horecaondernemers komen in het geweer tegen het rookverbod en organiseren een demonstratie op het Malieveld. Toevallig heeft FNV-voorzitter Jongerius ervaring met demonstraties. Om het Malieveld vol te krijgen, zijn honderdduizenden mensen nodig. Organisator Wiel Maessen schat dat er enige duizenden demonstranten zullen komen.
http://tinyurl.com/6hbzjx
Het is dan ook een erg makkelijke discussie om te winnen.quote:Op zaterdag 29 november 2008 11:02 schreef Schanulleke het volgende:
Het frappantst vond ik dat ik Fleur Agema competent vond overkomen. Ik ben het niet met haar eens, maar ze deed het goed. De wonderen zijn de wereld nog niet uit.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
Ik heb mensen gestuurd. Ik heb zelf belangrijker dingen te doen dan worstelen met de dictatuur van de meerderheid.quote:Op zaterdag 29 november 2008 11:28 schreef MikeyMo het volgende:
Ik verwacht trouwens da dit topic vandaag erg rustig is. PV, Weltz, Chewie, Boze_Appel en consorten staan natuurlijk vandaag met spandoeken op het malieveld...
Referendum bestaat niet in Nederland.quote:Op zaterdag 29 november 2008 11:41 schreef Gia het volgende:
Ik vraag me eigenlijk af of de rokers zich erbij neer zouden leggen als met een volksreferendum de uitslag in hun nadeel zou uitvallen.
We hebben tegen de EU gestemd, weet je nog?quote:Op zaterdag 29 november 2008 11:41 schreef Gia het volgende:
Ik vraag me eigenlijk af of de rokers zich erbij neer zouden leggen als met een volksreferendum de uitslag in hun nadeel zou uitvallen.
Er is toch ooit een referendum geweest waar we moesten kiezen voor wel/niet bij de EU.....quote:Op zaterdag 29 november 2008 12:00 schreef Sybesma het volgende:
Referendum bestaat niet in Nederland.
Door rood rijden kun je ook overal en je gordel weigeren te dragen is ook je eigen keuze. Kun je nog wel een boete verwachten bij het overtreden van die wet.quote:Roken kan tegenwoordig op heel veel plaatsen. Wel of geen wet.
Klopt. Ik heb toen ook tegen gestemd.quote:Op zaterdag 29 november 2008 12:06 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
We hebben tegen de EU gestemd, weet je nog?
En nu word er weer niet naar je geluisterdquote:Op zaterdag 29 november 2008 12:08 schreef Gia het volgende:
[..]
Klopt. Ik heb toen ook tegen gestemd.
Zoals ik nu ook TEGEN het roken in de horeca zou stemmen.
Op dit ogenblik is de wet helemaal naar mijn zin. Nu de naleving nog.quote:Op zaterdag 29 november 2008 12:11 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
En nu word er weer niet naar je geluisterd
Je kan het gebruik van drugs niet verbieden.quote:Op zaterdag 29 november 2008 12:38 schreef Gia het volgende:
[..]
Op dit ogenblik is de wet helemaal naar mijn zin. Nu de naleving nog.
De rokers kwamen omdat het een plek was waar ze het naar hun zin hadden, nu Klink het de uitbater verbiedt om het zijn klanten naar de zin te maken, hebben ze het niet meer zo naar hun zin en blijven weg.quote:Op zaterdag 29 november 2008 00:54 schreef Gia het volgende:
Waarom ze wegblijven? Hmm...dan heb je het over de rokers? De rokers blijven weg omdat ze het niet eens zijn met het democratisch beleid en hun eigen verslaving.
Nee, maar dat is nog geen reden om dan maar met cijfers van kantines en campings aan te komen zetten en die in je straatje proberen te passen.quote:Huh? Er is nog steeds geen enkel onderzoek dat de teruggelopen omzet relateerd aan het rookverbod.
Ik zie een forse prijsstijging begin 2006. Die is mij volledig ontgaan, dus of die prijsstijging nou komt van de tomatensoep in bedrijfskantines, de broodjes zalm, dat het de kroegen weer is gelukt om het hippe uitgaansvolk aan duurdere drankjes te krijgen of dat een biertje gewoon duurder is geworden, in 2006 ging het volgens mij uitstekend met de horeca.quote:Volgens mij staat het er letterlijk.
Van degenen die het veroorzaken ondanks dat het gevolg voorzienbaar is.quote:Uiteraard. Maar wiens schuld is dat dan?
Er wordt wel erg makkelijk over gedaan. Kroegen gaan failliet, maar als jij 10 of 20 of 30 jaar met succes een onderneming drijft en dan gaat de overheid zich bemoeien met de gastvrijheid en je kunt ineens geen winst meer maken, dan is dat knap lullig. Zeker omdat het lastig zal zijn een klein kroegje te verkopen, terwijl dat voor velen het pensioen is.quote:Cheap shot. Een zwakte redenatie.
quote:Op zaterdag 29 november 2008 11:15 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Het is dan ook een erg makkelijke discussie om te winnen.
Jammer alleen dat ze de discussie niet won. Rinnooy Kan van de S.E.R. en Willem van den Oetelaar van CAN kwamen duidelijk als winnaars naar voren. Agema toonde groei door niet af te zakken naar Tokkieniveau, iets dat zo'n Marina Bosman niet lukt, die komt niet verder dan wat quasi populair emo-geblaat.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Inderdaad wel een beetje vergelijkbaar met hoe het hier op het forum vergaat.
Hier beperken de meeste argumenten van de rokers zich ook tot het niveau van fascist roepen of men zoekt zijn heil in een complottheorie tegen de zielige arme rokertjes waar vrijwel alle westerse regeringen en het merendeel van de bevolking in die landen aan meedoen.
Life is what you make it.
Doen ze dat dan?quote:Op zaterdag 29 november 2008 13:02 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Je kan het gebruik van drugs niet verbieden.
Kwenie of het je is opgevallen, maar de laatste maanden gaat het economisch wat minder. En voor volgend jaar wordt een krimp verwacht. Eén van de eerste dingen waar mensen dan op bezuinigen, is horecabezoek.quote:Op zaterdag 29 november 2008 13:05 schreef Weltschmerz het volgende:
En dan komt dat effect van die prijsstijging 2,5 jaar later er wel wanneer het rookverbod wordt ingevoerd?
In feite wel.quote:
Door te stellen dat we "nou eenmaal die kant op gaan"? Dat is geen argument.quote:Op zaterdag 29 november 2008 13:40 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
Jammer alleen dat ze de discussie niet won. Rinnooy Kan van de S.E.R. en Willem van den Oetelaar van CAN kwamen duidelijk als winnaars naar voren.
De stelling dat de vrije keuze van mensen verboden word vanwege een fictieve meerderheid die niet in de kroeg komt?quote:Agema toonde groei door niet af te zakken naar Tokkieniveau, iets dat zo'n Marina Bosman niet lukt, die komt niet verder dan wat quasi populair emo-geblaat.
De meerderheid van de bevolking komt niet in de kroeg en is daarmee geen argument. Met dat soort argumenten kan je de top-40 in alle horeca verplicht stellen omdat het duidelijk is dat de meerderheid die muziek wil.quote:
Inderdaad wel een beetje vergelijkbaar met hoe het hier op het forum vergaat.
Hier beperken de meeste argumenten van de rokers zich ook tot het niveau van fascist roepen of men zoekt zijn heil in een complottheorie tegen de zielige arme rokertjes waar vrijwel alle westerse regeringen en het merendeel van de bevolking in die landen aan meedoen.
Feitelijk niet hoor. Enig inkomenseffect is er nog niet en de kredietcrisis is pas van oktober. Dus als horeco-ondernemers een grote omzetdaling ten opzichte van vorig jaar in de maanden juli, augustus en september dan lijkt het me niet dat je die kunt toeschrijven aan ontwikkeling die nog plaats moeten vinden.quote:Op zaterdag 29 november 2008 14:24 schreef Wombcat het volgende:
Kwenie of het je is opgevallen, maar de laatste maanden gaat het economisch wat minder.
En waar is dan die dramatische daling van de sinterklaasaankopen?quote:En voor volgend jaar wordt een krimp verwacht.
Ja? De kleine kroegen met een vast publiek hebben het fenomeen dat mensen daar een groot deel van hun sociaal leven hebben. Die hebben daar gewoon een routine in en dat komt echt niet in het gedrang door wat geemmer over het koopkrachtplaatje op de kwart procent.quote:Eén van de eerste dingen waar mensen dan op bezuinigen, is horecabezoek.
Dat klopt, maar er was ook van te voren voorspeld dat er in eerste instantie een omzetdaling zou zijn, maar dat dat bij zou trekken. Dat bijtrekken zal dus wat langer gaan duren.quote:Op zaterdag 29 november 2008 15:40 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Feitelijk niet hoor. Enig inkomenseffect is er nog niet en de kredietcrisis is pas van oktober. Dus als horeco-ondernemers een grote omzetdaling ten opzichte van vorig jaar in de maanden juli, augustus en september dan lijkt het me niet dat je die kunt toeschrijven aan ontwikkeling die nog plaats moeten vinden.
Maybe, maar als het economisch minder gaat zul je uiteindelijk toch zien dat dat op alle terreinen doorwerkt.quote:En waar is dan die dramatische daling van de sinterklaasaankopen?
[..]
Ja? De kleine kroegen met een vast publiek hebben het fenomeen dat mensen daar een groot deel van hun sociaal leven hebben. Die hebben daar gewoon een routine in en dat komt echt niet in het gedrang door wat geemmer over het koopkrachtplaatje op de kwart procent.
Dat is juist weer zo'n redenering vanuit een heel smal blikveld. Allemaal van die mensen die misschien eens een keer in de maand iets gaan drinken na een koopjesjacht of anderzins incidenteel uitgaan, en dan denken dat dat gedrag de reden is dat zij overal terecht kunnen om iets te drinken. De meeste kroegen bestaan echter van een heel ander publiek met een heel ander uitgavenpatroon. Daar is niks op tegen, maar als ik eens een keer naar de mediamarkt ga om daar iets aan te schaffen dan moet ik ook niet denken dat ik moet gaan vertellen wat het aanbod aan producten moet zijn, want die mediamarkt kan niet van klanten zoals ik bestaan.
Praat voor jezelf. Er zijn genoeg mensen die juist niet bezuinigen op kroegbezoek.quote:Op zaterdag 29 november 2008 14:24 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Kwenie of het je is opgevallen, maar de laatste maanden gaat het economisch wat minder. En voor volgend jaar wordt een krimp verwacht. Eén van de eerste dingen waar mensen dan op bezuinigen, is horecabezoek.
En die voorspelling is gebaseerd op de aanname dat "het ook zonder sigaret gezellig kan zijn" en dat al die rokers er graag aan wennen omdat we zo blij zijn dat de regering voor ons bepaalt hoe we moeten leven, hooguit één keer per avond braaf naar buiten gaan omdat "we" met zijn allen steeds meer verlangen naar 15 jaar pyamadagen en kwijlen in een verpleeghuis.quote:Op zaterdag 29 november 2008 16:40 schreef Wombcat het volgende:
Dat klopt, maar er was ook van te voren voorspeld dat er in eerste instantie een omzetdaling zou zijn, maar dat dat bij zou trekken. Dat bijtrekken zal dus wat langer gaan duren.
Dat is dus jouw oogkleppenredenatie. Heel veel mensen hebben al 5 of 10 jaar dezelfde kroeggewoonte, en dat is dus niet een hotelletje boeken of een broodje Hollandse garnalen in de kantine, maar dat is dus gewoon een sociaal leven in en rond een kroeg. Een deel van iemands sociale leven verandert niet omdat dat 20 of 50 euro in de maand meer kost, dan schiet er maar iets anders bij in. Dat verandert wel wanneer iedereen steeds minder zin heeft om buiten kou staan te vatten.quote:En de verwachting is dat er krimp is, dat zal ook weerslag op de horeca hebben. En omdat de horeca de afgelopen jaren de prijzen flink verhoogd heeft (toen het economisch goed ging, en de mensen het konden dragen), zal dat daar extra effect hebben. Sowieso heeft een economische dip altijd het meeste effect op luxe (misbare) goederen. En voor het overgrote deel van de mensen valt horeca onder.
Misschien op bepaalde hotels en restaurants, niet op kroegen. En veel minder dan het rookverbod.quote:Op zaterdag 29 november 2008 18:41 schreef Wombcat het volgende:
Dus volgens jullie heeft een recessie geen enkele invloed op de horeca?
en is meeroken niet schadelijkquote:Op zaterdag 29 november 2008 18:41 schreef Wombcat het volgende:
Dus volgens jullie heeft een recessie geen enkele invloed op de horeca?
Dream on.quote:Op zaterdag 29 november 2008 19:03 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Misschien op bepaalde hotels en restaurants, niet op kroegen. En veel minder dan het rookverbod.
http://www.nu.nl/news/186(...)ren_in_Den_Haag.htmlquote:Tegenstanders rookverbod protesteren in Den Haag
Uitgegeven: 29 november 2008 14:21
Laatst gewijzigd: 29 november 2008 18:39
DEN HAAG - Het aantal betogers dat op het Malieveld in Den Haag tegen het rookverbod in de horeca demonstreert, is gestegen tot ongeveer vijfduizend.
Dat zeggen de organisatoren. Vele demonstranten hebben een sigaret in hun hand. Met meezingers en een rookmachine, die de demonstranten in een walm zet, wordt een 'gezellige cafésfeer' gecreëerd.
De stroom demonstranten blijft nog aanhouden. De organisator, Red de Kleine Horeca, verwachtte zeker drieduizend demonstranten. Zij zijn onder meer met tachtig bussen naar de groene vlakte bij het Haagse Centraal Station gekomen. De betogers eisen dat de politiek kleine cafés van het rookverbod uitzondert.
Ieder demonstreert op zijn eigen manier. Sommigen dragen spandoeken, anderen lopen mee in een polonaise. Een man trok zijn broek naar beneden. Terwijl hij zijn achterwerk toonde, riep hij uit: "Ik heb helemaal niets meer".
Politiek
De betogers verlangen dat de politiek voor de kleinere horecaondernemers een uitzondering op het rookverbod maakt. De demonstranten komen uit alle delen van het land.
"Wij komen uit Veldhoven", zegt een vrouw wijzend op een clubje cafévrienden. Een stukje verderop staat een caféhouder uit de buurt van Breukelen. "Er komen veel bejaarden in mijn café. Die kan ik in de winter toch niet naar buiten sturen?", zegt hij. De man noemt het rookverbod klinkklare onzin, zoals op zijn kleine spandoek te lezen staat.
zuchtquote:Op zaterdag 29 november 2008 15:19 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
In feite wel.
(nicotine, sex, suiker, werken, alcohol, topsport, geld, tv kijken, eten, adrenaline, religie, coke, videogames, bungee jumpen, lezen, roddelen, macht, shoppen, schoonmaken, THC, LSD, TLC, muziek, mediteren, cafeine, ...)
Horecabezoek (en voor rokers hoort daar roken bij) kan je zien als drug, en die word verboden..
Best apart hoe je echt er van alles bij elkaar haalt... lichaamseigen stoffen op een rij gooit met gefabriceerde troep, handelingen waar je verslaafd aan zou kunnen raken ook maar er bij propt. Of je bent heel erg dom, of je bent gewoon een troll. Een paar jaar geleden kwam men ook aanzetten met opmerkingen als dat voedsel verboden moest worden omdat je niet meer mocht roken op de werkplek.quote:Drugs
Drugs (ook wel: verdovend middel, bedwelmingsmiddel, narcoticum, roesmiddel, geestverruimend middel of droog/droge) is een verzamelnaam voor geneesmiddelen en genotsmiddelen die een meer of minder drogerende (verdovende en/of opwekkende) werking hebben, en die soms tot verslaving kunnen leiden. Het woord narcoticum (meervoud: narcotica) wordt vaak gebruikt bij justitie en de politie.
quote:SP'er niet welkom op demonstratie rookverbod
Ongeveer 7000 demonstranten verzamelden zich volgens de organisatoren zaterdag op het Haagse Malieveld om te protesteren tegen het rookverbod in de horeca. De sfeer was gemoedelijk, totdat rookverbod-voorstander en Tweede Kamerlid Van Gerven (SP) het woord wilde voeren. Hij werd bekogeld met bier en aanstekers.
Van Gerven wilde pleiten voor een financiële tegemoetkoming voor kleine horecazaken, maar het woord werd hem ontnomen door een joelende menigte.
Rita Verdonk (TON) mocht daarentegen rekenen op een luide ovatie. Zij stelde dat Van Gerven gewoon had moeten kunnen spreken maar voegde daar aan toe: "Maar ja, hij is wel vóór dat rookverbod". Verdonk speelde vooral in op de emotie van de ondernemers en zei "borrel, sigaret en gezelligheid" te missen.
Namens de PVV stelde Fleur Agema dat het hele verbod weg moet, en dat op de gevel van een horecazaak voortaan te lezen moet zijn of er gerookt mag worden of niet.
Veel sprekers uit de horecabranche vonden dat verantwoordelijk minister Klink op het Malieveld had moeten verschijnen om de discussie aan te gaan. Klink is echter ziek en had een topambtenaar naar de demonstratie afgevaardigd. Die verklaarde tegenover HierMagHetWel dat al het gezegde "op het ministerie in een vergadering zal worden meegenomen".
De manifestatie zou tot vijf uur duren, maar tegen vieren liep het veld alweer leeg. Toen waren alle politici aan het woord geweest.
quote:Demonstratie tegen rookverbod rustig verlopen
zaterdag 29 november 2008 17:33
(Novum) - Enkele duizenden mensen hebben zaterdagmiddag een manifestatie tegen het rookverbod in de horeca bijgewoond. De secretaris van stichting Red de Kleine Horeca Ondernemer, Wiel Maessen, meldt dat de opkomst met vijf- à zesduizend mensen boven verwachting hoog was. De protestbijeenkomst was volgens hem een groot succes en is zonder grote incidenten verlopen. De politie bevestigt dat beeld.
Toen SP-Kamerlid Henk van Gerven het podium beklom om een toespraak te houden, werd de sfeer wat grimmig, meldt Maessen. Hij zegt dat de demonstranten vooral verbaal lieten horen dat de standpunten van Van Gerven niet werden gewaardeerd. De politie meldt dat er ook een blik bier naar de politicus is gegooid. Naast Van Gerven hielden Rita Verdonk (TON), Fleur Agema (PVV) en Halbe Zijlstra (VVD) toespraken.
De horecaondernemers zijn boos over het rookverbod omdat zij niet in staat zouden zijn een rookruimte te bouwen. Hun cafe's zouden daar te klein voor zijn. Daardoor zouden zij inkomsten verliezen aan kroegen waar wel een rookruimte is. Daarnaast willen zij zelf beslissen of er in hun kroeg gerookt mag worden.
2000 - 5000 - 7000 Geen idee hoeveel het er nou waren, maar op het Journaal zag het er maar summier uit, drie rijen mensen voor het hek en dan een compleet leeg terrein er maar achter...quote:Rookmanifestatie op Malieveld
Op het Malieveld in Den Haag zijn zo'n 2000 betogers bijeen voor een manifestatie tegen het rookverbod. Ze eisen dat kleine horeca-ondernemers van het rookverbod worden vrijgesteld.
De manifestatie is georganiseerd door 'Red de Kleine Horeca'. Daarin zijn ondernemers verenigd die teleurgesteld zijn in Koninklijke Horeca Nederland. De branchevereniging werkt mee met het rookverbod in de horeca.
De organisatie heeft op het Malieveld een cafésfeer gecreëerd met meezingers en een rookmachine die de demonstranten in een walm zet. De organisatie verwacht in totaal zo'n 3000 deelnemers.
Ik zie hier toch echt een daling in 2003:quote:Op zaterdag 29 november 2008 19:03 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Misschien op bepaalde hotels en restaurants, niet op kroegen. En veel minder dan het rookverbod.
Deels door prijsverhogingen (misschien zelfs grotendeels), maar ook laagconjunctuur. Maar volgens jullie is dat dus onzin dat de omzet toen gedaald is, want het kan immers niet.quote:Restaurants, kleinere eetgelegenheden en cafés hebben de afgelopen jaren forse prijsstijgingen doorgevoerd. In 2003 kostte een bezoek aan een restaurant 13 procent meer dan in 2000. De prijzen in lunchrooms en fastfoodzaken stegen in dezelfde periode met 16 procent, de prijzen in cafés stegen zelfs met 20 procent.
De hoogste prijsstijgingen deden zich voor in 2001 en in 2002. In deze periode stegen de prijzen tweemaal zoveel als in 2000. In 2003 waren de prijsstijgingen aanzienlijk minder.
De consumptie nam het meest af in de sectoren waar de prijzen het hardst omhoog gingen. De daling van de consumptie in restaurants, waar de prijzen sinds 2000 het minst snel zijn gestegen, was relatief beperkt. In de cafésector, waar de prijzen het meest zijn gestegen, was de consumptiedaling het grootst. Door de forse consumptiedaling in cafés ligt de consumptie in 2003 zelfs beneden het niveau van 1997.
In hoeverre de prijsstijgingen verantwoordelijk zijn voor de daling van de consumptie is moeilijk vast te stellen. Ook andere factoren, zoals de laagconjunctuur en de ontwikkeling van de koopkracht, spelen een rol.
Ik begrijp dat een bepaalde interpretatie van het woord drugs heel handig is om mensen te veroordelen en zaken te verbieden, maar gezien de effecten van verschillende stoffen en gedrag is gebruikelijke definitie te beperkt.quote:Op zaterdag 29 november 2008 19:16 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
zuchtIk heb je lijstje maar even aangepast adhv de defenitie van drugs..
Vreemd dat je dan religie weg streept.quote:geestverruimend middel
Tja, wat ze willen is onduidelijk. Ik hoor/lees 2 dingen; compensatie en/of een ontheffing van het verbod. Die ontheffing willen ze vanuit concurrentiepositie omdat ze menen geen rookruimte te kunnen bouwen en grote(re) kroegen wel. Op het moment dat zij zich niet aan het verbod te hoeven houden dan hebben zij weer een oneerlijke concurrentiepositie tov de grote(re) kroegen. Dit systeem hebben ze in Belgie en gaat daar op de schop. Dus wat ze willen is een systeem introduceren dat in ons buurland al niet heeft gewerkt...quote:Op zaterdag 29 november 2008 19:36 schreef botterfly het volgende:
Stel dat de kleine horeca ontzien wordt. Dan worden deze bruine cafe's, buurtkroegen of hoe je ze noemen wil zo gevonden door andere rokers. En dan? Moeten die stamgasten dan toch stoppen met hun rokertje omdat het na verloop van tijd niet meer onder kleine horeca valt?
ik ben niet echt bezig met deze problematiek maar iedere keer als de vraag gesteld wordt om de kleine horeca te ontzien moet ik hieraan denken.
De verbieders leven in een droomwereld.quote:
Er is feitelijk maar een defenitie van drugs, dat jij die interpreteert naar dingen die er niets mee te maken hebben is jouw probleem. Jij pakt alles waar je verslaafd aan kan raken en schaart dat dan maar onder de noemer drugs. Dat bepaalde drugs verslavend zijn, maakt niet alle verslavende dingen drugs...quote:Op zaterdag 29 november 2008 19:46 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ik begrijp dat een bepaalde interpretatie van het woord drugs heel handig is om mensen te veroordelen en zaken te verbieden, maar gezien de effecten van verschillende stoffen en gedrag is gebruikelijke definitie te beperkt.
Ongeacht het feit dat ik religie haat, is het geen drugs. Tja, dat sommige mensen high zijn van Jezus of Allah, da's dan weer iets anders...quote:Vreemd dat je dan religie weg streept.
Ik heb geen probleem, ik wil niets verbieden.quote:Op zaterdag 29 november 2008 19:50 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
Er is feitelijk maar een defenitie van drugs, dat jij die interpreteert naar dingen die er niets mee te maken hebben is jouw probleem.
Er zijn genoeg zaken waar je niet snel verslaafd aan raakt, die wel je gedrag veranderen en toch geen drugs genoemd worden. Ik snap dat jij in een overzichtelijke wereld wilt leven, maar de gebruikelijke definitie van drugs is niet dekkend.quote:Jij pakt alles waar je verslaafd aan kan raken en schaart dat dan maar onder de noemer drugs. Dat bepaalde drugs verslavend zijn, maakt niet alle verslavende dingen drugs...
Het zijn dus gewoon drugs.quote:Ongeacht het feit dat ik religie haat, is het geen drugs. Tja, dat sommige mensen high zijn van Jezus of Allah, da's dan weer iets anders...
Reageer dan niet.quote:
Mooi, dan verwacht ik vanaf nu alleen nog posts van je met argumenten er in.quote:
Klopt, het punt is dat er twee groepen dealers en pushers samenspannen om concurrende drugs verboden te krijgen. Wiet en paddo's concurreren met religie, en sigaretten en alcohol concurreren met cholestorolremmers, kunstheupafstotingsmedicijnen, seresta's, prozac en betablokkers. De dominees en de graaiers van big pharma trekken samen op om alles verboden te krijgen waar zij het monopolie niet op hebben.quote:Op zaterdag 29 november 2008 19:56 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Het zijn dus gewoon drugs.
En dan nog iemand die graag een compensatie wil voor de kleine horeca. Het was toch de kleine horeca die graag compensatie wilde hebben en die deze demonstratie georganiseerd heeft.quote:Op zaterdag 29 november 2008 20:13 schreef Schanulleke het volgende:
Iemand bekogelen en wegjoelen omdat hij een andere opvatting heeft. Stelletje fascisten die rokers!!!
Je moet niet zoveel roken en paddo's vreten met je complottheorieënquote:Op zaterdag 29 november 2008 20:15 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Klopt, het punt is dat er twee groepen dealers en pushers samenspannen om concurrende drugs verboden te krijgen. Wiet en paddo's concurreren met religie, en sigaretten en alcohol concurreren met cholestorolremmers, kunstheupafstotingsmedicijnen, seresta's, prozac en betablokkers. De dominees en de graaiers van big pharma trekken samen op om alles verboden te krijgen waar zij het monopolie niet op hebben.
De farmaceutische industrie is zo begaan met onze gezondheid, maar heeft nog nooit een lans gebroken voor bijvoorbeeld mediwiet, integendeel. Daar kunnen ze immers niks aan verdienen. Laat die mensen met glaucoom maar lekker blind worden, tot ze zelf iets hebben ontwikkelt wat veel minder maar ook een beetje werkt.
Jij moet niet zo naïef doen. Denk je nou echt dat mensen er zo veel ellende (protesten, criminaliteit) voor over hebben als het er alleen maar om ging dat ze dachten dat het "alleen maar beter was als..."?quote:Op zondag 30 november 2008 00:50 schreef Provinciaaltje het volgende:
[..]
Je moet niet zoveel roken en paddo's vreten met je complottheorieën
deel 23 maar in Truth doen?quote:Op zondag 30 november 2008 01:04 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Jij moet niet zo naïef doen. Denk je nou echt dat mensen er zo veel ellende (protesten, criminaliteit) voor over hebben als het er alleen maar om ging dat ze dachten dat het "alleen maar beter was als..."?
Money talks
Welke ellende ? De meeste kroegeigenaren riepen op 1 juli j.l al dat ze omzetverlies hadden en dat hebben ze tot de dag van vandaag als papegaaien herhaald. Om nog maar niet te spreken over die vele rokers die zich plotseling zo een zorgen maken over het welzijn van de kleine kroegbaas maar vrolijk hun stamkroeg verlieten om in een grotere zaak te gaan staan roken in het rokershok.quote:Op zondag 30 november 2008 01:04 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Jij moet niet zo naïef doen. Denk je nou echt dat mensen er zo veel ellende (protesten, criminaliteit) voor over hebben als het er alleen maar om ging dat ze dachten dat het "alleen maar beter was als..."?
Money talks
Alle ellende veroorzaakt door het verbieden van persoonlijke keuzes in het algemeen en genotmiddelen in het bijzonder.quote:
Het is niet zo dat jouw posts bijzonder bol staan van de argumenten... Zo blijf je er stug in volharden dat roken verboden is, ook weer in de post hierboven. Ga je daar ooit nog eens mee ophouden?quote:Op zaterdag 29 november 2008 20:11 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Mooi, dan verwacht ik vanaf nu alleen nog posts van je met argumenten er in.
Roken is niet verboden !!!quote:Op zondag 30 november 2008 02:42 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Alle ellende veroorzaakt door het verbieden van persoonlijke keuzes in het algemeen en genotmiddelen in het bijzonder.
quote:Op zondag 30 november 2008 02:50 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Het is niet zo dat jouw posts bijzonder bol staan van de argumenten... Zo blijf je er stug in volharden dat roken verboden is, ook weer in de post hierboven. Ga je daar ooit nog eens mee ophouden?
Ik mag niet meer aan de bar en op de dansvloer roken dus het gaat gewoon om een verbod.quote:
Nee hoor, eerder een regulering: "roken mag op de daarvoor bedoelde ruimtes; buiten, of in de rookruimte"quote:Op zondag 30 november 2008 09:17 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
[..]
Ik mag niet meer aan de bar en op de dansvloer roken dus het gaat gewoon om een verbod.
Het is niet echt een duister complot of zo, de gereformeerden komen er openlijk voor uit dat ze drugs willen verbieden en genotmiddelengebruik willen verminderen. En als je naar de aandeelhoudersvergadering van een groot farmaceutisch concern gaat dan winden ze daar ook geen doekjes om hun winststreven.quote:Op zondag 30 november 2008 00:50 schreef Provinciaaltje het volgende:
Je moet niet zoveel roken en paddo's vreten met je complottheorieën
Dat was een raadplegend referendum wat toen mogelijk was. Die mogelijkheid is daarna afgeschaft.quote:Op zaterdag 29 november 2008 12:08 schreef Gia het volgende:
[..]
Er is toch ooit een referendum geweest waar we moesten kiezen voor wel/niet bij de EU.....
en een verslagje van zaterdagquote:Anti Anti Rookverbod
Ja, dat ben ik. Ik ben anti anti rookverbod. Wat een stelletje egoïsten zeg! Komen ze met z'n duizenden bijelkaar om te betogen dat ze het recht hebben om te blijven roken in de horeca. Om lekker te inhaleren en het vervolgens in het gezicht van hun buurman uit te blazen. De regelgeving is goed zo, niets aan wijzigen! En het leukste van alles... dat ze goed vernederd worden, en ze hebben het niet eens door. Muwahaha!
Op het station wordt omgeroepen dat ze een boete krijgen als ze buiten de rokerszone roken. Dan staan ze daar beetje naar een paal te kijken met een peukie in de hand. Of mogen ze in een claustrofobie aanwakkerend hokje in de kantine staan met een afzuigkap boven het hoofd. Zelfs de openbare wc's die bij uitgaansgelegenheden staan, zien er fraaier uit (zolang niet in gebruik). Als roker zou ik me nu echt diep triest voelen, je bent gewoon compleet ongewenst! Haha, goed voor je! Ik ben onwijs blij met het rookbeleid van Nederland. Dat is die daadkrachtigheid die ik wil zien! Shame on the smoker!
quote:Klant en uitbater eisen recht te roken op
REPORTAGE, Van onze verslaggever Robin Gerrits
gepubliceerd op 01 december 2008 02:45, bijgewerkt op 22:42
Den Haag - Een paar duizend kleine caféhouders en hun klanten protesteerden zaterdag in Den Haag tegen het rookverbod.
Een beetje beteuterd keren vader en zoon Veenstra terug bij het pannenkoekenhuis aan de rand van het Malieveld. Een agent stuurde ze weg toen ze met een pijpje bier het manifestatieterrein op wilden lopen. ‘Triest toch dat je naar buiten moet om te mogen roken en dat je buiten dan niet mag drinken', zegt vader Dick Veenstra, tevens secretaris van de Amsterdamse sigarenrokersclub Lust doet Leven.
Het heeft hun strijdbaarheid niet aangetast. ‘Ik vecht in de geest van Spinoza voor de vrijheid om zelf te kiezen’, zegt Veenstra. ‘Ik vrees dat de grote bazen van Koninklijke Horeca Nederland, die het met Klink op een akkoordje hebben gegooid, het wel redden, maar dat de cafés het loodje leggen. Weg gezelligheid. Wij kunnen nergens meer terecht.’
Met de familie Veenstra hebben zich zaterdagmiddag een paar duizend man op het veel te grote Malieveld verzameld, om namens de kleinere cafés en bars, de ‘natte horeca’, te protesteren tegen het strenge antirookbeleid van het kabinet.
Volkszangers zingen protestliederen, boze kroegbazen en -klanten, en politici voeren het woord. De sfeer is getapt, net als het publiek, en iedereen heeft de oplossing klaar. Als je wilt voorkomen dat veel café-eigenaren het loodje leggen omdat de klanten niet meer komen en de zaak te klein is voor een aparte rookcabine, laat dan de bars zelf bepalen wat ze willen zijn: een café voor rokers, een voor niet-rokers of een met een cabine. Stickers op de deur, iedereen kan zelf kiezen, en niemand heeft er last van.
SP’er Henk van Gerven kiest een andere weg en pleit voor compensatie van de gedupeerde kroegbaas, maar dat hoort niemand meer, want als hij zich vier zinnen daarvoor achter het rookverbod heeft geschaard, wordt hij van het podium gejoeld.
Nee, dan Marina Bosman. Waar ze het heeft geleerd is onbekend, maar deze Leidse uitbaatster heeft zich in korte tijd dermate retorisch begaafd getoond dat ze het boegbeeld is geworden van het verzet tegen het rookverbod.
Professioneel en volleerd bouwt ze haar betoog op rond de terugkerende yell: ‘Ik ben er klaar mee, nee: (Malieveld valt in:) wíj zijn er klaar mee!’ Een politieke partij of vakbond kon er veel plezier van hebben.
Verder is het opmerkelijk hoeveel politie er op de been is voor zo’n kleine betoging, en niet alleen op het Malieveld. Ook het Binnenhof en het ministerie van Financiën worden extra bewaakt. En als de gemeentelijke verordening van komend jaar (in 2009 wordt het op straat gooien van een peuk beboet met 95 euro) al gegolden had, had Den Haag de kas flink kunnen spekken.
Maar ook al staan er duizend horeca-ondernemers op het veld, niemand is op het idee gekomen om koffie of snert te verkopen. Koukleumen zijn gedwongen naar de Essopomp verderop te lopen voor een beetje warmte. ‘Dat ze geen alcohol kunnen schenken, snap ik’, zegt een ex-kroegbazin uit Wormerveer. ‘Daar krijg je alleen maar rottigheid van. Maar iets warms had toch wel gekund.’ Heeft het zin gehad, de manifestatie? ‘Ach, als je niets doet, gaat het sowieso door’, zegt ze. ‘Nu hebben we ons in elk geval kunnen laten horen.’
quote:Ondernemers wanhopig
Manifestatie in Den Haag: ‘Rookverbod móet opgeheven worden’
Volgens de demonstrerende horeca-ondernemers die zaterdag op het Malieveld in Den Haag stonden is er maar één oplossing: de kleine zaken moeten zelf kunnen kiezen of ze roken toestaan in hun café. Andere opties zijn er niet. Het standpunt van Tweede Kamerlid Henk van Gerven voor inkomenscompensatie, werd dan ook weggehoond. Het kamerlid zelf werd met aanstekers en blikken bier van het podium gejaagd.
De sfeer onder de duizend demonstranten op het Malieveld is aanvankelijk goed, maar krijgt na de weggehoonde toespraak van SP-er Van Gerven toch een scherp randje. De in groten getale aanwezige politie sluit de gelederen rondom de vrachtwagen die als podium dienst doet. Daarachter zitten de sprekers in een tentje. Lunchroomeigenaar Jan Hardenberg uit Breda wil met het kamerlid praten. “Komen er nog meer van zulke sprekers, want dit wekt agressie op. Ik wil wel even met hem praten”, zegt hij duidelijk geëmotioneerd. Dan komen de tranen. “Dit is boosheid, geen verdriet”, zegt hij wanhopig. “Ik wil mijn werk doen, ik wil helemaal geen uitkering. Maar zo is het vechten tegen de bierkaai. Ik zit in een overdekt winkelcentrum en kan geen kant op. Geen plek voor een rookruimte en voor mijn deur is het nog steeds in het winkelcentrum en daar mag ook niet gerookt worden.”
Mike Stapel
Café Stapel, Etten-Leur
“Ik heb me twee maanden aan het verbod gehouden en hoewel de mensen bleven komen kostte het me de helft van mijn omzet. Iedereen stond buiten.” Hij heeft tot nu toe één schriftelijke waarschuwing gekregen, en een hoop klachten van omwonenden over geluidsoverlast. “Dit is níet de manier. Ik wil de keus hebben, want ik heb geen andere mogelijkheden. Ik zit in een klein en bovendien monumentaal pand. Ik kan dus geen kant op.”
Rowenna Boon
Cafetaria Parijs, Rotterdam
“Dat rookverbod is zwaar belachelijk. Uitlaatgassen zijn ook slecht, denk je dat je daar geen kanker van krijgt? Als mensen niet in de rook willen zitten moeten ze maar ergens anders heen. Het is een heel stuk rustiger nu bij ons in de zaak, en van gezelligheid is allang geen sprake meer.”
Chantal
buurtcafé, Eindhoven
“Wij hebben ons twee maanden aan het rookverbod gehouden. Toen werd het buiten te koud en binnen te ongezellig. De omzet gaat weer omhoog, omdat de mensen weer langer blijven.”
quote:Weinig Zeeuwen bij protest tegen rookverbod
DEN HAAG - Fanny Hagens van Café Underground in Middelburg is teleurgesteld.
Onder de vijfduizend betogers tegen het rookverbod, zaterdag in Den Haag, waren zo'n 240 Zeeuwen. "Overal in de provincie hebben we brieven verspreid. Ik had wel wat meer Zeeuwen verwacht."
Hagens is het regionale aanspreekpunt voor de Stichting Red de Kleine Horeca (KHO), die de demonstratie op het Malieveld georganiseerd had. Zaterdag vertrokken vier bussen vanuit Zeeland, met daarin de uitbaters van café Havenzicht in Kamperland, De Pub uit Terneuzen, van café Dinges uit Middelburg en Fanny Hagens zelf. Ze werden vergezeld door trouwe klanten.
Theo Verstegen van restaurant De Vissershaven in Vlissingen weet te vertellen dat naast de KHO-bussen nog een groep van zo'n tweehonderd Zeeuwen op eigen gelegenheid naar Den Haag is gegaan. Ook hij is teleurgesteld. "Zeeuws- Vlaanderen was goed vertegenwoordigd, verder was het slap." Bestuurslid Ton Wurtz van KHO zei na afloop van de demonstratie tevreden te zijn over het verloop. Fleur Agema (PVV) en Rita Verdonk lieten weten achter de kleine horecaondernemers te staan. "Er was alleen een incidentje met SP-Kamerlid Henk van Gerven. Die sprak zich vierkant uit voor het rookbeleid. Toen vlogen er aanstekers naar het podium en werd de sfeer even wat grimmig." De politie heeft één aanhouding verricht.
"We hebben ons punt gemaakt. En nu maar afwachten wat de politiek doet", zei Fanny Hagens na afloop.
quote:'Niet-roker ook dupe als kleine kroegen sluiten'
Verstokte rokers, caféhouders en hun klanten demonstreren op het Malieveld in Den Haag tegen het rookverbod in de horeca. foto Robert Vos/ANP
Verstokte rokers, caféhouders en hun klanten demonstreren op het Malieveld in Den Haag tegen het rookverbod in de horeca. foto Robert Vos/ANP
DEN HAAG/BREDA - Met een stuk of tien bussen met kasteleins en rokende klanten trok het West-Brabantse uitgaanspubliek zaterdag naar Den Haag voor de grote rokersdemonstratie. Volgens de deelnemers trokken in totaal een vijfduizend demonstranten naar het Malieveld.
Onder het motto 'Red de Kleine Kroeg' werden tal van spandoeken en ander demonstratief materiaal meegevoerd, dat om veiligheidsredenen goeddeels in beslag genomen werd.
Vooral minister Klink van Volksgezondheid moest het flink ontgelden, waarbij zijn naam aanknopingspunt voor spot en hoon bleek te bieden. 'Rookverbod, klink-klare onzin' was een van de gretig meegezongen slogans. Rita Verdonk pikte een graantje mee en de zingende kastelein Ger Couvreur uit Breda kreeg veel bijval met een nieuw rokersdeuntje.
Onder de vijfduizend betogers tegen het rookverbod, zaterdag in Den Haag, waren zo'n 240 Zeeuwen. Zeeuws- Vlaanderen was goed vertegenwoordigd.
Vanuit West-Brabant trokken vooral Breda en Etten-Leur op, maar ook vanuit kleinere plaatsen als Sprundel en Zegge trokken verbolgen rokers naar Den Haag.
"Niet helemaal alleen rokers, ook onder niet-rokers begint de waanzin van het rookverbod door te dringen", meent de Etten-Leurse kroegbaas Jacques Veraart. "Als de kleine kroegen over de kop gaan, zijn de niet-rokers ook de dupe."
"Het rokersprotest brengt een nieuw fenomeen aan het licht", constateert zijn Bredase collega Jan Hemmer, "kasteleins trekken samen op. Dat is nog nooit gebeurd."
Dus hij zet de asbakken terug en dan nog failliet gaan? Lag het dan wel aan het rookverbod?quote:Eerste faillissement door rookverbod
Het eerste cafe is op de fles gegaan door het rookverbod in de horeca. Het gaat om De Ruif in Neede, uit de Achterhoek.
De Zutphense rechtbank sprak vorige week vrijdag het faillissement uit.
Volgens curator J. Snellink kon de kroegbaas zijn schulden niet meer betalen omdat de omzet door het rookverbod is teruggelopen. ‘Het is altijd een combinatie van factoren, maar het rookverbod heeft wel het laatste zetje gegeven’, aldus Snellink tegen het regionale dagblad Tubantia. ‘Zonder rookverbod had het café waarschijnlijk door kunnen draaien.’
De uitbater van De Ruif, Han Makkerink, verklaarde eerder dat de klandizie met 50% was gekelderd door het rookverbod. In een laatste, en naar nu blijkt vergeefse poging om zijn café van de ondergang te redden stond Makkerink eind oktober toch toe dat er sigaretten en sigaren werden opgestoken. ‘Ik vind dat je respect voor de wet moet hebben,’ zei Makkerink vorige maand tegen een plaatselijk digitale krant. ‘Maar collega's lapten het rookverbod al direct aan hun laars. Ik kon er niets tegen doen.’
Nou en dan, dan wordt de controleur op zijn bek getimmerd ofzo?quote:Cafés eisen legitimatie controleur
Kroegeigenaren gaan van controleurs van de Voedsel en Waren Autoriteit eisen dat ze zich bij binnenkomst legitimeren. Actiecomité Buigen of Barsten heeft vrijdag stickers laten drukken die afgelopen zaterdag bij de landelijke protestmanifestatie tegen het rookverbod op het Malieveld in Den Haag werden uitgedeeld, dit heeft woordvoerder Wichard Taks bekend gemaakt.
'We zijn die anonieme controles zat', zei hij. Het idee komt uit Den Bosch waar ondernemers posters wilden gaan maken.
Op de sticker staat dat elke toezichthouder, bijzondere opsporingsambtenaar of overheidsfunctionaris zich direct bij binnenkomst aan de bar dient te legitimeren.
Algemene wet bestuursrecht
De cafébazen baseren zich daarbij op een artikel uit de Algemene wet bestuursrecht (Awb) dat bepaalt dat een toezichthouder bij uitoefening van zijn taak een legitimatiebewijs met naam en foto bij zich moet dragen en desgevraagd moet laten zien.
quote:Vier cafés dicht
ZEVENBERGEN - Drie horeca-zaken in Zevenbergen zijn al dicht en de vierde komt er aan. Exploitant Toon Goverde van de Blauwe Hemel stopt eind dit jaar met het uitbaten van zijn café. Restaurant De Heeren van Zevenbergen is in september failliet verklaard en ook de cafés het Hart van Zevenbergen en De Ruwe staan leeg.
De horeca in Zevenbergen zit in zwaar weer. "Het is moeilijk nieuwe exploitanten te vinden, omdat iedereen afwacht hoe ernstig de gevolgen zijn van het rookverbod", zegt voorzitter Erik van der Linden van Horeca Zevenbergen. Hij ziet het vooral als een landelijk probleem.
"Strenge regelgeving, het rookverbod. Dat maakt het horecavak minder aantrekkelijk. Dat is treurig, maar daar kunnen we als afdeling weinig aan doen." Volgens Goverde komt er echter ook steeds minder uitgaanspubliek naar Zevenbergen. Hij stopt vooral vanwege gezondheidsproblemen, maar ook omzetdaling speelt een rol.
"Wij mikken vooral op de jeugd vanaf 25 jaar. Die trekt steeds meer naar Breda." Goverde hoopt dat er volgende week een nieuwe exploitant is. Als dat niet zo is, gaat het café alsnog dicht.
Als je schulden groot genoeg zijn geworden in de tijd dat je je aan de wet hield kan dat makkelijk.quote:Op maandag 1 december 2008 19:45 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
Dus hij zet de asbakken terug en dan nog failliet gaan? Lag het dan wel aan het rookverbod?
Alsof rokers niet bevooroordeeld zijnquote:Op maandag 1 december 2008 22:21 schreef _Qmars_ het volgende:
Mikey, je kruistocht tegen het roken begint bijna zieliger te worden dan de mensen die wel in de kroeg willen roken. Jammerlijk. Kan hier wel met argumenten voor en tegen gaan lopen strooien, maar je bent zo bevooroordeeld dat er toch niet met je te praten valt. Dan maar trollen.
omdat ik artikelen post?quote:Op maandag 1 december 2008 22:21 schreef _Qmars_ het volgende:
Mikey, je kruistocht tegen het roken begint bijna zieliger te worden dan de mensen die wel in de kroeg willen roken. Jammerlijk. Kan hier wel met argumenten voor en tegen gaan lopen strooien, maar je bent zo bevooroordeeld dat er toch niet met je te praten valt. Dan maar trollen.
Oh, ja, schone lucht. Daar hebben ze jarenlang de tijd voor gehad...quote:Rookverbod weg
HELMOND - Het rookverbod, zowel voor cafés als voor restaurants, moet van tafel. Het uitgangspunt voor nieuwe onderhandelingen tussen de horeca en minister Ab Klink van Volksgezondheid dient te zijn: schone lucht in de horeca.
Die opdracht wil de Helmondse afdeling van Koninklijke Horeca Nederland meegeven aan de landelijke ledenraad van de horecabelangenvereniging. Voorzitter Martin Dekkers pleit er namens zijn leden voor om de keuze te laten aan de ondernemer: een goede afzuiginstallatie aanschaffen óf vasthouden aan het rookverbod.
"Stappen was voor veel mensen gebaseerd op pilsje, peukje, praatje. Het rookverbod betekent dat een peiler onder de horeca is weggehaald. Maar er zijn tegenwoordig afzuigsystemen verkrijgbaar waardoor je helemaal niet merkt dat er gerookt wordt. Iedere ondernemer moet zelf de keus kunnen maken", vindt hij. Volgens Dekkers is het niet zo dat zich momenteel alleen bij kleine cafés problemen voordoen.
"Dat lees en hoor ik overal, maar er zijn ook grote zaken die enorm veel omzet zijn kwijtgeraakt." Morgen komt de afdeling Oost-Brabant van Horeca Nederland in Liempde bij elkaar. Een week later volgt de landelijke algemene ledenvergadering. Dekkers: "Dat kan wel eens een zware bevalling worden voor onze directeur Lodewijk van der Grinten, want lang niet iedereen is het met zijn opstelling in deze kwestie eens."
De Helmonder heeft begrip voor de kroegbazen die het rookverbod overboord hebben gezet. In veel Helmondse kroegen wordt weer gerookt. "Als je ziet dat je klanten massaal wegblijven, dan kan ik me voorstellen dat je de asbakken weer tevoorschijn haalt."
De wetgever is verantwoordelijk voor de gevolgen van de wet.quote:Op dinsdag 2 december 2008 09:35 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
Oh, ja, schone lucht. Daar hebben ze jarenlang de tijd voor gehad...
Ook leuk voor de mensen die duizenden euro's in rookruimtes hebben geinvesteerd
quote:SAARBRÜCKEN - In het Duitse Saarland mag in kleinere horecagelegenheden weer worden gerookt. Dit heeft de toetsingsrechter van de deelstaat maandag bepaald. Volgens de rechter waren het rookverbod en de uitzonderingen daarop op sommige punten in strijd met de Duitse grondwet.
De rechter bepaalde dat de grootte van een café bepalend moet zijn voor de vraag of het rookverbod van toepassing is of niet. Alle cafés die kleiner zijn dan 75 vierkante meter moeten met onmiddellijke ingang het roken weer toestaan. Voorwaarde is wel dat er in de cafés alleen koude of eenvoudig bereide warme gerechten mogen worden geserveerd.
Oh, maar als voorbeeld van hoe er geen gezeur was en hoe geniaal zo'n verbod werkt is het buitenland opeens wel goed?quote:Op dinsdag 2 december 2008 11:00 schreef MikeyMo het volgende:
Wat er in Duitsland gebeurt heeft geen betrekking op wat hier gebeurt. Onze rechtssystemen verschillen daarvoor teveel. Overigens staat het alle cafe's hier nog steeds vrij om de stap naar de rechter te maken, maar ze zijn nou al 5 maanden de zaak aan het voorbereiden
Als de situaties vergelijkbaar zijn wel ja. Maar Duitsland heeft gewoon een ander rechtssysteem... Vergelijkingen met Spanje of Belgie zijn hier ook vaak genoeg gemaakt en alhoewel ik die situaties niet toejuich zijn ze goed te vergelijken met de situatie hier...quote:Op dinsdag 2 december 2008 11:09 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Oh, maar als voorbeeld van hoe er geen gezeur was en hoe geniaal zo'n verbod werkt is het buitenland opeens wel goed?
Een stap naar de rechter werkt niet zoals je dat in TV-series ziet. Dat duurt lang.
Hoeft ook niet. Doen kroegen en bezoekers zelf wel.quote:Op dinsdag 2 december 2008 11:24 schreef MikeyMo het volgende:
Hier kunnen de provincies/gemeentes niet zelfstandig beslissen of ze het rookverbod afschaffen
quote:Op dinsdag 2 december 2008 11:54 schreef Sybesma het volgende:
[..]
Hoeft ook niet. Doen kroegen en bezoekers zelf wel.
Leve de ongehoorzaamheid!
Ja, want moedwillig andere mensen in gevaar brengen op een openbare weg is natuurlijk exact hetzelfde als vrijwillig een kroeg binnenstappen waar gerookt wordt.quote:Op dinsdag 2 december 2008 11:57 schreef MikeyMo het volgende:
afijn wordt je kind straks overreden door een automobilist die zo dacht over de snelheid binnen de bebouwde kom...
Wil je dan wel eens zien staan "Leve de ongehoorzaamheid!"
hey je kind speelt toch vrijwillig buiten, en daar wordt te hard gereden. Ja dat is wel tegen de wet, maar goed, dat noemen we burgerlijke ongehoorzaamheid...quote:Op dinsdag 2 december 2008 11:59 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Ja, want moedwillig andere mensen in gevaar brengen op een openbare weg is natuurlijk exact hetzelfde als vrijwillig een kroeg binnenstappen waar gerookt wordt.
ach het stikt hier van de appels en peren. Men propageert het overtreden van de wet wanneer het in hun straatje ligt, dat is gewoon fout. Als de wet je niet aanstaat kan daar op 1001 legale manieren wat aan gedaan worden...quote:Op dinsdag 2 december 2008 12:02 schreef KoosVogels het volgende:
Waarom nou weer appels en peren MM?
Kun je nou echt niets beters verzinnen? Ooh wacht, ik voel jouw volgende argument al aankomen: roken is te vergelijken met te hard rijden want het kan beiden leiden tot dodelijke slachtoffers![]()
quote:Directeuren gezondheidsfondsen op bezoek bij rookvrije horeca
Onlangs gingen Ton Hanselaar (directeur KWF Kankerbestrijding) en Hans Stam (directeur Nederlandse Hartstichting), Michael Rutgers (directeur Nederlands Astma Fonds) langs bij verschillende kroegen om hen een hart onder de riem te steken.
De horecagelegenheden die de directeuren hebben uitgezocht, zetten zich op een positieve manier in voor een rookvrije horeca.
Het rookverbod in de horeca, dat per 1 juli van kracht is, leidt op dit moment tot stevige discussie. In deze discussie gaat het vooral over de potentiële economische effecten voor een deel van de kleine horeca. De gezondheidswinst die de rookvrije horeca oplevert dreigt naar de achtergrond te verdwijnen. De invoering van de rookvrije horeca beschermt zowel het horecapersoneel als de bezoekers van horecagelegenheden tegen de schadelijke effecten van tabaksrook. Op basis van de effecten van de invoering van rookvrije horeca in andere landen is de verwachting dat we in Nederland vijfhonderd minder hartinfarcten per jaar zullen krijgen en een substantiële afname van het aantal gevallen van (long)kanker en andere luchtwegaandoeningen. Uit recent onderzoek door de Voedsel en Waren Autoriteit (VWA) en het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) blijkt dat de concentratie fijn stof (PM2.5) in de lucht in de rookvrije horeca gemiddeld negen keer lager is dan toen in deze gelegenheden nog gerookt werd.
Als een kind vrijwillig op een drukke weg gaat fietsen!! Tja, moet je maar wegblijven van drukke wegen, als fietsertje.quote:Op dinsdag 2 december 2008 11:59 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Ja, want moedwillig andere mensen in gevaar brengen op een openbare weg is natuurlijk exact hetzelfde als vrijwillig een kroeg binnenstappen waar gerookt wordt.
Wat fijn van die beste mannen. Zo begaan met de kroeg, dat ze er zelfs naar binnen gaan. Hulde.quote:
Is op zich wel wat voor te zeggen. De kans op een ongeluk neemt toe, een risico dat je zelf neemt door op een drukke weg te gaan fietsen. Dat doe je niet, als je nog moet leren fietsen en van links naar rechts slingert.quote:Op dinsdag 2 december 2008 12:21 schreef Gia het volgende:
[..]
Als een kind vrijwillig op een drukke weg gaat fietsen!! Tja, moet je maar wegblijven van drukke wegen, als fietsertje.
Wat een kul weer. Een kroeg die nu een bepaalde grote heeft, kan je gewoon in de gaten houden. En de meeste kleine kroegen kunnen niet uitbreiden. En de regel, personeel aannnemen is niet meer roken kan je gewoon handhaven.quote:Op dinsdag 2 december 2008 12:26 schreef Gia het volgende:
Als er een mogelijkheid was om de kleine horeca (lees buurtkroegen) te ontzien, dan was ik hier meteen voor.
Maar dat kan gewoon niet. Als je de grootte van de kroeg als maatstaf gaat nemen, dan gaan grote kroegen zich opdelen in twee kroegen, om aan de regel te voldoen.
Als je de ligging, binnen of buiten een uitgaansgebied, als maatstaf zou nemen, dan komt er weer gedonder over de grensgevalletjes.
De omzet? Tja, zou kunnen, maar die gaat dan als toegewezen rookkroeg zo snel omhoog, dat je al gauw boven de grens zit en de asbakken weer van tafel moeten.
Geen personeel? Hetzelfde liedje. Binnen de kortste keren krijg je het zo druk, dat je wel personeel in dienst moet nemen. En dan mag het niet meer.
Dus! Het kan gewoon niet anders dan alles of niets. Dus dan maar alles rookvrij.
Of ogen of handen,quote:Op dinsdag 2 december 2008 12:43 schreef Rock_de_Braziliaan het volgende:
Het scheelt wel een hoop brandplekken in m'n kleding....
quote:Niet zeiken
Zelf heb ik jaren een eetcafé gehad tot 2004 en ben ermee gestopt om fulltime moeder te worden van vier meiden. Ik ben zelf een niet-roker en het roken in mijn zaak heb ik ook altijd een grote bron van ergernis gevonden. Ik had een enorme afzuiginstallatie hangen en in 2000 heb ik een aparte rookruimte gecreëerd. Niet allen voor mij, maar ook voor mijn klanten. Roken is echt goor als je zelf niet rookt en zeer slecht voor de gezondheid. Laten we dat voor ogen blijven zien.
De discussie over het rookverbod volg ik op de voet en ik verbaas me er over. Men wist namelijk al jaren dat het er aan zat te komen. Ik heb mijn café allen maar beter kunnen verkopen vanwege de rookruimte.
Tja, dan vraag je je toch af, een beetje ondernemer kijkt in de toekomst en bereidt zich er op voor. Is het eigenlijk dus ook gewoon niet een klein beetje trappen tegen je eigen opgetrokken muur wat je doet als nu als kroegeigenaar gaat zitten janken als een klein kind, omdat je niet meer uit de kosten komt? Ik denk van wel.
Een café dat al sinds jaar en dag een prima rookbeleid voert, draait nog prima. Daar komen ook niet-rokers en dat is een groep die door de meeste café-eigenaren al die jaren buiten zijn gesloten, in de ruimste zin van het woord. En nu ook niet zo snel meer in voormalig rookhol binnen zullen stappen. Dat heeft zijn tijd nodig.
In het kort samengevat: niet zeiken over iets wat je al jaren aan ziet komen en gecreëerd heb.
Marielle
Wanneer iedereen zich realiseert dat we willoze kuddedieren zijn die niet van mekaar mogen verschillen en een herder nodig hebben.quote:Op dinsdag 2 december 2008 10:54 schreef Elfletterig het volgende:
Het is er nu al 5 maanden en het gezeur duurt voort. Wanneer gaan mensen nou eindelijk eens accepteren dat roken geen toekomst heeft en dat de wetgeving democratisch is ingevoerd?
Een ex-roker die mamma geworden is, een ergere fascist vind je niet. Heeft haar rug gekeerd naar haar horeca verleden en nu kan ze lekker natrappen.quote:
ah Marielle vervolgt ook al joden?quote:Op dinsdag 2 december 2008 14:01 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Een ex-roker die mamma geworden is, een ergere fascist vind je niet. Heeft haar rug gekeerd naar haar horeca verleden en nu kan ze lekker natrappen.
quote:Koggewerf krijgt als eerste boete voor overtreding van rookverbod
KAMPEN - En dat is één. Kampen heeft z’n eerste boete vanwege de overtreding van het rookverbod in de horeca binnen. Vorige week zaterdag hebben controleurs de uitbater van De Koggewerf beboet à raison van 300 euro, omdat er binnen gerookt werd.
Controleurs van de Voedsel- en Warenautoriteit(VWA) hebben afgelopen zaterdag in Kampen in totaal negen horeca-zaken bezocht en er gecontroleerd op overtreding van het rookverbod. Alleen in het café op de Koggewerf maakten ze een boeterapport op. Uitbater Eddy de de Vries heeft nu een kleine drie weken de tijd om zijn zienswijze toe te voegen aan dit boeterapport, waarna er een officiële beschikking wordt opgesteld en toegestuurd aan De Koggewerf. Als dat gebeurd is, heeft De Vries zes weken de tijd om bezwaar te maken bij een speciale commissie van het ministerie van Volksgezondheid. Handhaaft die commissie de boete, dan staat de Vries de weg nog open naar de bestuursrechter.
Volgens een voorlichter van de VWA is er vorige week ook in Zwolle gecontroleerd. Men controleert al sinds begin augustus, maar het aantal controles is in oktober en november fors gestegen. Sinds 1 oktober heeft de VWA 2385 bedrijven geïnspecteerd en ruim 685 maatregelen - boete of waarschuwing - genomen. In deze regio zijn er in Urk(7 keer) en Emmeloord(2 keer) ook boetes en/of waarschuwingen uitgedeeld.
quote:Rookverbod verdeelt Zutphense horeca
ZUTPHEN - Binnen de Zutphense horeca wordt zo verschillend met het rookverbod omgegaan, dat de overkoepelende belangenvereniging zich genoodzaakt voelt op te roepen tot eenheid.
In de Stentor van gisteren heeft de afdeling Zutphen van Koninklijke Horeca Nederland alle horecaondernemers via een advertentie aangespoord zich te houden aan de landelijke wetgeving. Dat betekent dus een strikt rookverbod in elke horecagelegenheid.
De praktijk van de afgelopen tijd is anders, weet voorzitter Anton Menkveld van de Zutphense horecabond. In hoeveel zaken er gerookt wordt, kan hij niet aangeven. Feit is dat het gebeurt, op verschillende manieren. ,,Je hebt zaken waar ze consequent zeggen: hier roken we. Bij andere gebeurt dat alleen na bijvoorbeeld 22 uur, en in weer andere gelegenheden is het afhankelijk van de sfeer of gelegenheid.''
In elk geval is die gang van zaken ondernemers die zich wél aan het verbod houden, in het verkeerde keelgat geschoten. ,,Zij vinden dat er sprake is van oneerlijke concurrentie.
Sommigen omdat ze zelf hebben geïnvesteerd in een speciale rookruimte, anderen alleen al vanwege het gegeven dat zij wel een stukje sfeer kwijt zijn dat anderen nog wel bieden.'' Bovendien moeten degenen die zich aan het verbod houden, zich geregeld 'verdedigen' tegenover het publiek, legt Menkveld (van broodjeszaak Holle Bolle Gijs) uit. ,,Eigenaren krijgen van hun klanten te horen: bij je buurman mag je wel roken.''
De Zutphense tak van Horeca Nederland vindt het ook vanwege de duidelijkheid richting publiek verstandig om de koers te volgen van de moederorganisatie.
Fascisten vervolgen iedereen die hun mening niet delen.quote:Op dinsdag 2 december 2008 14:07 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
ah Marielle vervolgt ook al joden?
Zelf heb ik jaren een eetcafé gehad tot 2004 en ben ermee gestopt om fulltime moeder te worden van vier meiden.quote:Op dinsdag 2 december 2008 14:01 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Een ex-roker die mamma geworden is, een ergere fascist vind je niet. Heeft haar rug gekeerd naar haar horeca verleden en nu kan ze lekker natrappen.
Onzinverhaal.quote:Op dinsdag 2 december 2008 11:57 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
afijn wordt je kind straks overreden door een automobilist die zo dacht over de snelheid binnen de bebouwde kom...
Wil je dan wel eens zien staan "Leve de ongehoorzaamheid!"
Niet voor het personeel dan?quote:Op dinsdag 2 december 2008 13:04 schreef MikeyMo het volgende:
quote:
Niet zeiken
Zelf heb ik jaren een eetcafé gehad tot 2004 en ben ermee gestopt om fulltime moeder te worden van vier meiden. Ik ben zelf een niet-roker en het roken in mijn zaak heb ik ook altijd een grote bron van ergernis gevonden. Ik had een enorme afzuiginstallatie hangen en in 2000 heb ik een aparte rookruimte gecreëerd. Niet allen voor mij, maar ook voor mijn klanten.
Dat laatste lijkt me ieders eigen keuze. Maar het zal dus wel storm gelopen hebben in haar tent, ondanks dat ze niet helemaal rookvrij durfde te worden.quote:Roken is echt goor als je zelf niet rookt en zeer slecht voor de gezondheid. Laten we dat voor ogen blijven zien.
Niemand verbiedt haar te ondernemen op de manier die zij wil. Prima toch?quote:De discussie over het rookverbod volg ik op de voet en ik verbaas me er over. Men wist namelijk al jaren dat het er aan zat te komen. Ik heb mijn café allen maar beter kunnen verkopen vanwege de rookruimte.
Andere kroegen hadden dan weer een prima rookbeleid voor hún kroeg waar zij prima mee draaiden. Maar dat mag niet meer.quote:Een café dat al sinds jaar en dag een prima rookbeleid voert, draait nog prima.
Als iets historisch zo gegroeid is moet je het een impuls geven om verandering te bewerkstelligen. Daar zijn allerlei mogelijkheden voor denkbaar. Maar dat is wat anders dan een ondernemer verbieden het zijn klanten naar de zin te maken op de manier dat die ondernemer dat het meest rendabel lijkt.quote:Daar komen ook niet-rokers en dat is een groep die door de meeste café-eigenaren al die jaren buiten zijn gesloten, in de ruimste zin van het woord. En nu ook niet zo snel meer in voormalig rookhol binnen zullen stappen. Dat heeft zijn tijd nodig.
Marielle gebruikt de vrijheid van de ondernemer die zij zelf genoten heeft als argument voor een verbod dat die vrijheden om zeep helpt. Erg snugger is ze niet. Maar de antirooklobby hier moet het sowieso hebben van de kwantiteit van argumenten en alles wat hetzelfde standpunt bepleit wordt omarmd, de kwaliteit doet er niet toe.quote:In het kort samengevat: niet zeiken over iets wat je al jaren aan ziet komen en gecreëerd heb.
Marielle
Jammer dat Mariëlle niet op het briljante idee was gekomen om zelf een rookverbod in te stellen in haar eigen eetcafé.quote:
Die vieze nare rokers waren wel goed genoeg om geld in het laatje te brengen. Hypocriete muts.quote:
Crack roken was sowieso al niet toegestaan in kroegen.quote:Op dinsdag 2 december 2008 15:01 schreef MikeyMo het volgende:
Waar de motieven van Fleur vandaan komen is ook duidelijk
[ afbeelding ]
quote:
quote:Op dinsdag 2 december 2008 14:07 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
ah Marielle vervolgt ook al joden?
Anti-rooklobby in een notendopquote:fas·cis·me [fasjisme] het; politieke opvatting die zich kenmerkt door autoritaire gezagsuitoefening en verwerping vd democratie.
toch grappig dat het om een democratisch besloten wet gaatquote:Op dinsdag 2 december 2008 16:00 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
![]()
fas·cis·me [fasjisme] het; politieke opvatting die zich kenmerkt door autoritaire gezagsuitoefening en verwerping vd democratie.
Anti-rooklobby in een notendop
Akkoord, maar die van jouw, dus ook niet.quote:Op dinsdag 2 december 2008 17:04 schreef KoosVogels het volgende:
Helaas is daar weinig tegen in te brengen. Onze democartisch gekozen regering heeft het rookverbod ingevoerd. Neemt niet weg dat een groot deel van de bevolking tegen het verbod is.
Al heeft de wijze waarop Klink het verbod wil handhaven wel iets weg van fascisme.
Maar mijn post was ook meer om aan te tonen dat de opmerking van MM ten aanzien van jodenvervolging kant noch wal raakt.
De meeste mensen komen niet in mijn kroeg dus hun mening in deze is helemaal niet van belang.quote:
Democratie is meer dan de meerderheid beslist Democratie is een vorm van bestuur waarbij rekening gehouden wordt met meerderheden en met minderheden. De kwaliteit van de democratie is dan ook af te meten aan de bescherming van minderheden.quote:
Welnee. De regering heeft die wet gemaakt en de regering is gekozen. Er is aan de niet- of antirokers nooit gevraagd hoe ze tegenover een rookverbod in de kroeg staan. Die hele antirooklobby heeft daar geen invloed op gehad.quote:Op dinsdag 2 december 2008 17:22 schreef KoosVogels het volgende:
Ik beweer niet dat het rookverbod fascistisch is, maar de anti-rooklobby. Die groep wil hun gezag laten gelden door wetten als het rookverbod.
Overschat?quote:Op dinsdag 2 december 2008 20:44 schreef Hukkie het volgende:
Ik vind de hele 'democratisch gekozen, dus we moeten niet mekken' gedachte wel erg overschat.
De democratisch gekozen regering gaat ook de vingerafdruk verplichten op je paspoort. Rekening rijden, OV chip?
Mensen zijn het er niet mee eens en ageren daartegen, hartstikke mooi toch? Mss komen we nog eens tot een tussenoplossing. Je weet wel: Roken, we losen het samen wel op.
Waarom kunnen dit soort achterlijke wetten dan toch stiekem wel overgenomen worden uit de EU?quote:Op dinsdag 2 december 2008 11:00 schreef MikeyMo het volgende:
Wat er in Duitsland gebeurt heeft geen betrekking op wat hier gebeurt. Onze rechtssystemen verschillen daarvoor teveel. Overigens staat het alle cafe's hier nog steeds vrij om de stap naar de rechter te maken, maar ze zijn nou al 5 maanden de zaak aan het voorbereiden
Gelukkig zijn we weer een steward rijkerquote:Homoclub dicht door rookverbod
DORDRECHT - De enige homoclub in de regio gaat anderhalf jaar na de opening alweer dicht. Eigenaar Lody van Rijssel van de Shaker Gay Club aan de Vriesestraat in Dordrecht sluit maandag 14 december de deuren en vraagt zelf zijn faillissement aan.
Volgens hem heeft het rookverbod de zaak de nek omgedraaid. ,,Sinds 1 juli heb ik 40 procent minder omzet gedraaid. Omdat de zaak zo klein is, had ik geen mogelijkheden voor rookcabines en moesten klanten buiten roken. In de zomer deden ze dat nog wel, maar nu het kouder wordt niet meer, legt hij uit.
Verder heeft hij net als andere horecaondernemers last van mindere bestedingen en de terugloop van het horecabezoek.
Van Rijssel: ,,Ik had 3000 klantenpasjes uitgedeeld. Dat zijn er erg veel, maar de vaste klanten kwamen niet meer elk weekend, maar een keer in de maand. Mensen hebben gewoon het geld niet meer om te stappen.
De Shaker Gay Club opende 1 juli 2007 zijn deuren. Hij verbouwde het voormalige Indische restaurant aan de Vriesestraat tot een luxe en stijlvolle ontmoetingsplek voor homos en lesbiennes uit Dordrecht en wijde omgeving. Daarnaast was hij van plan om het evenement Roze Plein te organiseren, naar het voorbeeld van Roze zaterdag.
Met de slechte vooruitzichten vanwege de kredietcrisis voor de boeg, besloot hij te stoppen. ,,Ik heb als beginnende ondernemer geen buffer om dat op te vangen. Ik heb een klein bootje dat net zeewaardig is en toen kwam de tsunami, zegt hij. Van Rijssel wordt na 14 december steward bij een luchtvaartmaatschappij, wat hij eerder ook al was.
Ondertussen klagen ook andere cafés over dalende omzetten door het rookverbod.
Afgelopen zaterdag reisde een bus met 35 Dordtenaren naar de protestbijeenkomst in Den Haag.,,We hebben in elk geval onze stem laten horen, zegt Wendy Geerlings van café t Peerdt. ,,Als er niet gerookt mag worden heb je een lege bar.
Gert Zaat van Horeca Nederland afdeling Drechtsteden kent na Lekker Belangrijk en de Shaker Gay Club geen andere zaken die op het punt staan failliet te gaan vanwege het rookverbod.
Pfff, wat een prietpraat!quote:Op dinsdag 2 december 2008 17:19 schreef Sybesma het volgende:
[..]
Democratie is meer dan de meerderheid beslist Democratie is een vorm van bestuur waarbij rekening gehouden wordt met meerderheden en met minderheden. De kwaliteit van de democratie is dan ook af te meten aan de bescherming van minderheden.
En de minderheid (de rokers) rookt nog lekker door op iets minder plaatsen dan voorheen.
Ze vertegenwoordigen wel een meerderheid qua zetels. Zo werkt het in Nederland.quote:Op dinsdag 2 december 2008 20:47 schreef McKillem het volgende:
[..]
Overschat?
Het is gewoon regelrechte onzin.
Ik heb niet op die club paupers gestemt hiero in Den Haag hoor.
En zelfs als zou dat wel zo zijn, stemmen op een partij houd niet in dat je ALLES wat ze doen tof vind.
quote:'Bij Patrick' bouwt rokersruimte
Patrick Lammers, uitbater van café Bij Patrick aan de Nieuwstad 18 uit Zutphen, heeft een paar maanden na de invoering van het rookverbod (in juli) de knoop doorgehakt.
Om verdere omzetderving te voorkomen gaat hij de komende twee weken een rokersruimte in zijn zaak bouwen.
" Achterin het café is daar enige ruimte voor. Het wordt een vertrek van hout en glas, voorzien van goede isolatie en een ventilator. Om de kosten in de hand te houden leggem we de rokersruimte zelf aan", aldus Lammers. Hij raamt de investering op zo'n 30.000 euro. "Maar de kosten zouden nog veel hoger uitvallen als we er een bouwbedrijf bij zouden halen."
Het café is afgelopen weekeinde dicht geweest. Bij Patrick' hoopt dan het komende weekeinde van december (rond sinterklaas) het café weer te openen. "We maken gelijk van de gelegenheid gebruik om de hele zaak ook op te frissen met een likje verf. Ook worden de toiletten opgeknapt", aldus de Zutphense uitbater.
Lammers heeft de situatie na de invoering van het rookverbod een tijdje lijdzaam aangezien. Hij is tot de conclusie gekomen dat hem slechts twee mogelijkheden resten om verdere omzetderving te voorkomen. "Net als in veel andere zaken de asbakken weer op tafel zetten en de wet doelbewust overtreden, óf de boel regelen door het creëren van een aparte rokersruimte."
Lammers gaat ervan uit dat de landelijke regels omtrent het rookverbod niet worden teruggedraaid en er op den duur gedonder met de Voedsel en Waren Autoriteit (VWA) van komt als hij het roken in zijn café weer toestaat.
Hij baalt er bovendien van dat menige andere horeca-exploitant zich niet aan de nieuwe rookregels houdt, waardoor zijn klanten naar die zaken dreigen over te lopen.
"Uiteindelijk heb ik daarom besloten me toch maar aan de regels te houden en de wet niet te overtreden. Maar dat houdt wel in dat ik mijn rokende klanten tegemoet moet komen door het realiseren van een rokersruimte", aldus Patrick Lammers.
Natuurlijk wel, die zijn er hoofdverantwoordelijk voor dat die wet er in deze vorm (geen keuze) zo geforceerdquote:Op dinsdag 2 december 2008 20:17 schreef Gia het volgende:
[..]
Welnee. De regering heeft die wet gemaakt en de regering is gekozen. Er is aan de niet- of antirokers nooit gevraagd hoe ze tegenover een rookverbod in de kroeg staan. Die hele antirooklobby heeft daar geen invloed op gehad.
De rooklobby mag ook hun zegje doen, hebben ze nooit nagelaten ookquote:Op dinsdag 2 december 2008 23:04 schreef Specularium het volgende:
[..]
Natuurlijk wel, die zijn er hoofdverantwoordelijk voor dat die wet er in deze vorm (geen keuze) zo geforceerd
doorheen is gedrukt.
Ik weet niet waar jij het over hebt, maar verschillende anti-rookclubs (Clean air NL bijv) hebben lange tijd gevochten voor een rookvrije horeca. En ze hebben het voor elkaar gekregen. Het rookverbod is niet plots uit het brein van Klink geknald, maar hem ingefluisterd - of beter gezegd: toegeschreeuwd - door de anti-rooklobby.quote:Op dinsdag 2 december 2008 20:17 schreef Gia het volgende:
[..]
Welnee. De regering heeft die wet gemaakt en de regering is gekozen. Er is aan de niet- of antirokers nooit gevraagd hoe ze tegenover een rookverbod in de kroeg staan. Die hele antirooklobby heeft daar geen invloed op gehad.
Al stemt 99,99% voor een verbod op metalmuziek. Ik zal er altijd tegen blijven.quote:Op dinsdag 2 december 2008 22:09 schreef Halcon het volgende:
[..]
Ze vertegenwoordigen wel een meerderheid qua zetels. Zo werkt het in Nederland.
Klopt... maar het is slechts een deelquote:Op dinsdag 2 december 2008 23:11 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik weet niet waar jij het over hebt, maar verschillende anti-rookclubs (Clean air NL bijv) hebben lange tijd gevochten voor een rookvrije horeca. En ze hebben het voor elkaar gekregen. Het rookverbod is niet plots uit het brein van Klink geknald, maar hem ingefluisterd - of beter gezegd: toegeschreeuwd - door de anti-rooklobby.
Ze hebben de invloed van een grote achterban aangewend om de kwestie op de politieke agenda te krijgen, maar de besluiten en wetten zijn toch echt door Minister + ambtenaren opgesteld en door zowel de Eerste als de Tweede kamer goedgekeurd.quote:Op dinsdag 2 december 2008 23:11 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik weet niet waar jij het over hebt, maar verschillende anti-rookclubs (Clean air NL bijv) hebben lange tijd gevochten voor een rookvrije horeca. En ze hebben het voor elkaar gekregen. Het rookverbod is niet plots uit het brein van Klink geknald, maar hem ingefluisterd - of beter gezegd: toegeschreeuwd - door de anti-rooklobby.
Totdat iemand ongevraagd zaken gaat verbieden waar jij plezier aan hebt. Daarom is het dom en kortzichtig om er blij mee te zijn.quote:
Misschien de regel over de rokers, al is dat wel gewoon waar.quote:
Alsof rokers ooit rekening hebben gehouden met niet rokers. Ze mochten in het verleden nl. overal roken en en dan moest je maar optiefen als je er niet tegen kon. Of je nu op je werk was of in een openbare ruimte of in een restaurant, of in kroeg overal werd het blauw gezetquote:Op woensdag 3 december 2008 01:02 schreef Sybesma het volgende:
[..]
Misschien de regel over de rokers, al is dat wel gewoon waar.![]()
Maar juist in een goed functionerende democratie wordt er rekening gehouden met de minderheid.
Als je dat niet snapt ... tja.
Je misbruikt dus democratie om wraak te nemen en terug te pesten.quote:Op woensdag 3 december 2008 01:44 schreef Provinciaaltje het volgende:
[..]
Alsof rokers ooit rekening hebben gehouden met niet rokers. Ze mochten in het verleden nl. overal roken en en dan moest je maar optiefen als je er niet tegen kon. Of je nu op je werk was of in een openbare ruimte of in een restaurant, of in kroeg overal werd het blauw gezet
Mooi voorbeeld is bij mij in de flat, alle toegangsdeuren en ook de lift zijn voorzien van Niet roken stickers (aangebracht door de woningbouwvereniging). Je moet voor de grap maar eens 's morgens of s'avonds in de lift staan. Je gaat gewoon over je nek van de stank van de rook.
Die ransapen kunnen geen twee minuten wachten om de sigaret of sigaar buiten op te steken i.p.v. in een lift van nog geen 2 m². Om nog maar niet te spreken van de sigarettenpeuken in de hal, lift en galerijen En dat is niet iets van de laatste paar maanden maar al jaren zo. Zeg je er wat van dan krijg je een grote bek terug of het is zo leuk om sigarettenpeuken in je brievenbus te vinden.
En om nog maar even terug te komen op je zin van "Maar juist in een goed functionerende democratie wordt er rekening gehouden met de minderheid." Roken is nog steeds niet verboden al willen vele rokers op dit forum je dat wel doen geloven
quote:CDA Breda aan premier: caféroker óók strafbaar
door Nico Schapendonk. woensdag 03 december 2008 | 08:10 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 03 december 2008 | 08:26
Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
BREDA - Mensen die een sigaret opsteken in café of restaurant moeten óók strafbaar gesteld worden.
Op die manier komt de verantwoordelijkheid voor de instandhouding van het rookverbod in de horeca niet alleen terecht op de schouders van de ondernemers.
Dat schrijven André Lips en Pim Gooijers, respectievelijk fractie- en afdelingsvoorzitter van het CDA Breda, in een brief aan premier Balkenende en de CDA-fractie in de Tweede Kamer.
Verder pleiten de Bredase christendemocraten voor nieuw overleg met brancheorganisatie Koninklijke Horeca Nederland over de gevolgen van het rookverbod voor kleine ondernemers.
Vorige maand liet Lips al weten dat hij het oneens is met het antirookbeleid van zijn 'eigen' CDA-minister Ab Klink. "Wij vinden dat er gerookt moet kunnen worden in de horeca', zei Lips toen. In de brief aan 'Den Haag' is de Bredase fractievoorzitter iets minder kort door de bocht. "We zijn niet tegen het rookverbod als zodanig, maar wel tegen de negatieve economische gevolgen er van. Die lijken desastreus", schrijven Lips en Gooijers nu.
Nieuw is dat de Bredase CDA'ers vinden dat de rokende horecaklant ook op zijn verantwoordelijkheid moet worden gewezen. Want de ondernemers moeten een rookvrije plek voor hun werknemers maken, 'de verantwoordelijkheid van de klanten die roken mag niet worden vergeten'. "Hun rol bij het terugdringen van de gevolgen van het ongewenst meeroken mag niet worden onderschat."
quote:Twaalf Zwolse rookcafés beboet
ZWOLLE - De Voedsel en Waren Autoriteit (VWA) heeft afgelopen vrijdag een gerichte controle naar het naleven van het rookverbod in Zwolle gehouden.
Tijdens deze actie zijn zestig bedrijven bezocht. Tegen twaalf horeca-ondernemingen is een zogeheten boeterapport opgemaakt.
Tijdens de busreis naar de antirookverboddemonstratie in Den Haag gonsde het al van de geruchten. Er werd toen al gesproken over twaalf kroegen die door controleurs op de bon zouden zijn geslingerd.
In de wandelgangen klonk ook al dat zodra onbekenden cafés binnenkomen de geruchtenstroom onmiddellijk op gang komt.
Een woordvoerder van de VWA bevestigt nu dat er inderdaad twaalf ondernemers zijn aangesproken en beboet. "Wij keren na een controle altijd de volgende dag terug om de horecaeigenaar van onze bevindingen op de hoogte te stellen. Wat de maatregel precies inhoudt kan ik niet zeggen, want dat bepaalt justitie. Het kan een proces-verbaal worden, maar ook een echte boete. Ik kan zien dat geen van de twaalf Zwolse bedrijven eerder beboet zijn. Dit is voor allen de eerste keer", aldus de woordvoerder.
De woordvoerder wil niet zeggen in welke andere plaatsen de VWAgerichte controles heeft gehouden. "Dat maken we zeer binnenkort bekend. Deze actie is een gevolg van de strengere regelgeving vanaf 1 oktober. Toen viel het besluit gerichte controles te gaan houden in plaatsen waarover wij alarmerende geluiden hebben ontvangen. Over Zwolle was dat zeker het geval."
Cafés als 't Kroegje en Stapp 's Inn, die er nooit een geheim van hebben gemaakt dat ze het rookverbod aan de laars lappen, zeggen geen boete te hebben gehad. "Wel jammer", aldus de beide uitbaters. "Wij willen al heel lang een proefproces beginnen, maar dan moet je wel eerst een boete krijgen."
De VWA wil niet bekend maken om welke twaalf bedrijven het in Zwolle gaat.
"Het is nog geen tijd voor pek en veren", aldus de woordvoerder.
Ruzie binnen het CDA dusquote:
Lips is zelfs een kroegeigenaar. Dat die zich niet gebuttfuckt voeltquote:Op woensdag 3 december 2008 09:21 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ruzie binnen het CDA dus
quote:Weinig problemen rookverbod Griekenland
Het invoeren van het rookverbod in Griekenland per 1 januari 2010 zorgt waarschijnlijk voor minder problemen dan in Nederland. Een onderzoek gehouden onder toeristen en ondernemers op Kreta wijst uit dat slechts tien procent aangeeft dat een rookverbod in de Griekse horeca voor een grote kans zorgt dat ze daar niet meer op vakantie gaan. In vergelijking met de heftige reacties in Nederland op het rookverbod lijkt het in het land waar men veel meer rokers dan hier heeft erg mee te vallen. Hte grote voordeel is natuurlijk het warme klimaat van Kreta waardoor buiten roken daar zelden een straf is.
Simpel: Je zet bij iedereen een chip in hun hoofd. Zodra ze zin krijgen om te gaan roken in de kroeg krijgen ze een schok.quote:Op woensdag 3 december 2008 09:27 schreef MikeyMo het volgende:
Al is het nu wel zo dat kroegeigenaren de asbakken terugzetten dan hun klanten terugkrijgen, als die klanten ook bebioet zouden kunnen worden is die aanloop wellicht in ene veel minder.
Opmerkelijk ja.quote:Op dinsdag 2 december 2008 21:28 schreef Wombcat het volgende:
Het is wel sneu voor hem, maar het getuigt ook niet van een briljante ondernemersgeest om een jaar voor het rookverbod een nieuwe zaak te openen en niet op het rookverbod te anticiperen.
Hey, Lekker belangrijk in Dordrecht failliet door het rookverbod. Heeft die zaak het ook niet lang uitgehouden. Die zaten er ook nog maar een jaar of 5. Was imo ook niet de leukste zaak in Dordrecht (en was volgens mij vooral een eetcafé, dus die zou juist minder last moeten hebben van het rookverbod). En die was iig wel groot genoeg voor een rookruimt.
ik denk het ook ja. In 2050 worden sigaretten alleen nog maar legaal in 3e wereldlanden en china verkochtquote:Op woensdag 3 december 2008 10:08 schreef KoosVogels het volgende:
Het begint. De politiestaat is zich aan het vormen. Andersdenkenden zullen worden opjegaagd als paria's en worden beboet. Binnen enkele jaren is roken als geheel verboden. In huis roken is uit den boze, tenzij met de gordijnen dicht. Want dikke kans dat de buren je aangeven bij de anti-rookbrigade. Het begrip NSB'er krijgt een geheel nieuwe betekenis.
Ja, heren en dames, verstop ze maar, die sigaretten.
Je kan een bezoeker niet verplichten voor de juiste arbeidsomstandigheden te zorgen.quote:
Tegen die tijd zijn er alleen nog maar digitale sigaretten. Je weet wel, die geen rook en schade veroorzaken en als perfect alternatief dienen die verboden gaan worden door de minister.quote:Op woensdag 3 december 2008 10:24 schreef MikeyMo het volgende:
ik denk het ook ja. In 2050 worden sigaretten alleen nog maar legaal in 3e wereldlanden en china verkocht
eh, jawelquote:Op woensdag 3 december 2008 10:29 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Je kan een bezoeker niet verplichten voor de juiste arbeidsomstandigheden te zorgen.
Niet van buitenaf. De eigenaar kan de bezoeker verplichten, maar de bezoeker is niet verantwoordelijk voor het bieden van die omstandigheden.quote:
Heb je weleens naar het peuken tapijt gekeken op straat? Asociaal gedrag ten top.quote:Op woensdag 3 december 2008 02:55 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Je misbruikt dus democratie om wraak te nemen en terug te pesten.
Duidelijk. Slotje.
Is het probleem dan roken an sich of het feit dat mensen de peuken op straat gooien?quote:Op woensdag 3 december 2008 10:51 schreef Rock_de_Braziliaan het volgende:
[..]
Heb je weleens naar het peuken tapijt gekeken op straat? Asociaal gedrag ten top.
Of het feit dat er geen prullenbak (mag) staan omdat de gemeente over die grond gaat.quote:Op woensdag 3 december 2008 10:52 schreef Monolith het volgende:
[..]
Is het probleem dan roken an sich of het feit dat mensen de peuken op straat gooien?
Het gaat hier om de jankerige rokers hier. Ze vinden blijkbaar dat ze gestigmatiseerd worden terwijl er weldegelijk iets valt aan te merken op het gedrag. Ik wilde enkel wijzen op het hypocriete gezeur hier.quote:Op woensdag 3 december 2008 10:52 schreef Monolith het volgende:
[..]
Is het probleem dan roken an sich of het feit dat mensen de peuken op straat gooien?
Alle kroegen in mijn straat hebben een asbak aan de muur hangen.quote:Op woensdag 3 december 2008 10:54 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Of het feit dat er geen prullenbak (mag) staan omdat de gemeente over die grond gaat.
Oh, maar als jij het niet geconstateerd hebt in jouw straat is het overal zo?quote:Op woensdag 3 december 2008 10:58 schreef Rock_de_Braziliaan het volgende:
Ik woon in een straat met meerdere kroegen. Ik heb geen enkele teruggang geconstateerd sinds er niet meer gerookt mag worden in de kroeg.
Ongemanierde mensen dan.quote:Op woensdag 3 december 2008 10:56 schreef Rock_de_Braziliaan het volgende:
Alle kroegen in mijn straat hebben een asbak aan de muur hangen.
Wederom bied ik enig tegenwicht aan de mensen die roepen dat het overal kommer en kwel is.quote:Op woensdag 3 december 2008 11:00 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Oh, maar als jij het niet geconstateerd hebt in jouw straat is het overal zo?
Ja.quote:
De meeste mensen die roepen dat het kommer en kwel is zijn de stamgasten van kleine kroegen waar 90% van het publiek rookt en er (bijna) geen ander publiek komt behalve op een zaterdag of zondag als ze er toevallig langskomen.quote:Op woensdag 3 december 2008 11:03 schreef Rock_de_Braziliaan het volgende:
Wederom bied ik enig tegenwicht aan de mensen die roepen dat het overal kommer en kwel is.
Die niettemin al 10 jaar floreerden?quote:Op woensdag 3 december 2008 10:58 schreef Rock_de_Braziliaan het volgende:
Ik woon in een straat met meerdere kroegen. Ik heb geen enkele teruggang geconstateerd sinds er niet meer gerookt mag worden in de kroeg.
Misschien zijn de kroegen die zogenaamd ten onder gaan, al kansloze bijna failliete poepkroegen.
Zoals de overheid die KHN de schuld geeft van het eigen falen? Of mensen die kroegbazen de schuld geven van het effect van wettelijk ingrijpen? Of zelfs de rokers die wegblijven?quote:Het is natuurlijk altijd makkelijk om het rookverbod de schuld te geven. Het ligt wel een beetje in de menselijk aard om een ander de schuld te geven van jouw falen.
Geloof je zelf dat deze kroegen floreerden? Het was altijd al schnabbelen zonder enige ruimte voor reserves.quote:Op woensdag 3 december 2008 11:40 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Die niettemin al 10 jaar floreerden?
[..]
quote:Topcafé plust door positieve toon rookverbod
Accepteren, positief denken en innoveren zijn dé ingrediënten om het rookverbod succesvol te lijf te gaan. Dat meldt eigenaar Joop Bohlmeijer van het Amsterdamse topcafé Anno 1890 in de serie De Rook van Joop op MissetHoreca.nl. Bohlmeijer heeft zijn omzet de laatste tijd zelfs zien stijgen.
‘Ik voorspel dat Klink nooit zegt dat er weer gerookt mag worden in de horeca. Als je dat accepteert, moet je positief met het gegeven omgaan. Positief denken en praten over het rookverbod met medewerkers en gasten werkt’, aldus Bohlmeijer, die aanvankelijk negatief was over het rookverbod maar nu vijf maanden later positief spreekt over het huidige rookbeleid van minister Klink.
Topondernemer Bohlmeijer doet zijn uitspraken in de vierde aflevering van De Rook van Joop, een videoserie over het rookverbod op MissetHoreca.nl waarbij de redactie Bohlmeijer volgt bij de ontwikkelingen van het rookverbod in zijn bedrijf Anno 1890.
Meer rondjes
Bohlmeijer vindt dat ondernemers zich veel meer moeten bezighouden met ondernemen, in plaats van energie steken in het ageren tegen het rookverbod. ‘Deze periode, de maanden oktober, november en december, zijn de drukste maanden voor de horeca. Als je je dan alleen maar bezighoudt met het rookverbod, ben je niet goed bezig’.
De eigenaar van Anno 1890, twee maal uitgeroepen tot Café van het Jaar, ziet zelfs zijn omzet stijgen de laatste tijd. ‘Gasten gingen eerst om het kwartier naar buiten. Nu misschien één keer in het anderhalf uur. Dat vinden ze zelf ook prettiger. Wij zetten wat vaker een bakje pinda’s op de bar om de gezelligheid te bevorderen. Er worden zo gewoon meer rondjes gegeven’.
Collectors items
De innovaties die Bohlmeijer doorvoerde rondom het rookverbod lijken met een schaduwzijde te krijgen. De aangeschafte rookjassen zijn inmiddels verdwenen en ook de pafbordjes gaan hard. ‘Alles waar Anno 1890 op staat, wordt gezien als collectors item. Ze worden gepikt’, knipoogt Bohlmeijer met gevoel voor marketing.
Krijgen we dat onzin-argument weer.quote:Op woensdag 3 december 2008 11:20 schreef Boze_Appel het volgende:
Het gaat mij er om dat de eigenaar bebaalt hoe of wat in zijn kroeg.
Gevalletje is-ought. Jij hebt het over is, B_A over ought.quote:Op woensdag 3 december 2008 12:18 schreef Gia het volgende:
[..]
Krijgen we dat onzin-argument weer.
Nee, er zijn wetten voor de horeca, door de warenwet uitgevoerd waaraan elke horeca-gelegenheid zich moet houden. Deze wetten gaan o.a. over hygiëne, houdbaarheid van producten tot het rookverbod toe.
Dat je de eigenaar bent van een restaurant geeft je nog niet het recht om rotte vis op het menu te zetten, met het idee, als je het niet lust, hoef je het toch niet te bestellen!!
Krijgen we dat onzin-argument weer.quote:Op woensdag 3 december 2008 12:18 schreef Gia het volgende:
[..]
Krijgen we dat onzin-argument weer.
Nee, er zijn wetten voor de horeca, door de warenwet uitgevoerd waaraan elke horeca-gelegenheid zich moet houden. Deze wetten gaan o.a. over hygiëne, houdbaarheid van producten tot het rookverbod toe.
Dat je de eigenaar bent van een restaurant geeft je nog niet het recht om rotte vis op het menu te zetten, met het idee, als je het niet lust, hoef je het toch niet te bestellen!!
Dat is totaal onbelangrijk. Het gaat erom dat beweerd wordt dat de eigenaar zelf zijn regels mag bepalen en dat is niet zo.quote:Op woensdag 3 december 2008 12:26 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Krijgen we dat onzin-argument weer.
Ik ga niet naar de kroeg voor rotte vis. Ik ga er wel naar toe om te roken en andere drugs te gebruiken.
Kijk... en DIT is nou precies waar ik steeds op heb gehamerd.quote:Op woensdag 3 december 2008 12:01 schreef MikeyMo het volgende:
idd, topcafe's floreren door
Dat is ook geen pure kroeg, ze hebben al een menukaart. Daarbij een flinke ruimte, totaal niet te vergelijken met de kleine kroeg.quote:Op woensdag 3 december 2008 12:33 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Kijk... en DIT is nou precies waar ik steeds op heb gehamerd.![]()
Groot respect en bewondering voor deze man. Dat is nou een ECHTE ondernemer.
De kaasboer heeft het harstikke druk dus we kunnen de groenteboeren gewoon sluiten.quote:Op woensdag 3 december 2008 12:33 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Kijk... en DIT is nou precies waar ik steeds op heb gehamerd.![]()
Groot respect en bewondering voor deze man. Dat is nou een ECHTE ondernemer.
Natuurlijk belachelijk dat een kroegeigenaar niet zelf mag bepalen of er een nudistenavond komt, en jij vind dat normaal? Je bent rijp voor een dictatuur.quote:Op woensdag 3 december 2008 12:31 schreef Gia het volgende:
[..]
Dat is totaal onbelangrijk. Het gaat erom dat beweerd wordt dat de eigenaar zelf zijn regels mag bepalen en dat is niet zo.
De eigenaar mag bijvoorbeeld ook niet zomaar een nudistenavond invoeren, hoewel er best wel nudisten voor te porren zijn. Dat jij dan niet voor een avondje bloot naar de kroeg gaat, maar voor je peukie, wat je overigens overal kunt roken, is totaal onbelangrijk.
Dat mag hij wel bij mijn wetenquote:Op woensdag 3 december 2008 13:40 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Natuurlijk belachelijk dat een kroegeigenaar niet zelf mag bepalen of er een nudistenavond komt, en jij vind dat normaal? Je bent rijp voor een dictatuur.
Praat daar eens met Gia over, ik hoor al weer een nieuw verbod aankomen.quote:
Maar goed dat de wetgever zich tot taak heeft gesteld de echte ondernemers te scheiden van die ondernemers die gewoon in hun levensonderhoud konden voorzien door het hun publiek naar de zin te maken.quote:Op woensdag 3 december 2008 12:33 schreef Elfletterig het volgende:
Kijk... en DIT is nou precies waar ik steeds op heb gehamerd.![]()
Groot respect en bewondering voor deze man. Dat is nou een ECHTE ondernemer.
Bron: http://www.nu.nl/news/186(...)role_rookverbod.htmlquote:Honderden boetes door strengere controle rookverbod
DEN HAAG - De Voedsel en Waren Autoriteit (VWA) heeft sinds 1 oktober zevenhonderd boetes uitgedeeld aan cafés die het rookverbod negeren.
Dat heeft een zegsvrouw woensdag gemeld. In de periode tussen 1 juli en 1 oktober waren dat er maar 29 en werden er 331 waarschuwingen uitgedeeld.
De verveelvoudiging van het aantal boetes komt doordat de VWA sinds 1 oktober veel gerichter controleert bij cafés die zij verdenken van overtreding.
Waarschuwing
Het gaat om horecagelegenheden die eerder al een waarschuwing kregen of die bijvoorbeeld in de media hebben verkondigd het rookverbod te negeren. De VWA heeft sinds 1 oktober ruim 2600 controles gehouden.
Het gaat in principe om een boete van 300 euro. Justitie kan als het gaat om veelplegers overgaan tot het opmaken van proces-verbaal.
Niet zonder de nodige aanvragen en ontheffingen en alleen in besloten kring.quote:
nope, ook voor besloten feestjes geldt een rookverbod. ZUlke constructies waren trouwens al uitgedacht voor het rookverbod inging. Toen zouden kroegen besloten clubs woren waar je lid van moest worden e.d.quote:Op woensdag 3 december 2008 18:12 schreef Gia het volgende:
[..]
Niet zonder de nodige aanvragen en ontheffingen en alleen in besloten kring.
Verder dienen die bloteriken dan uiteraard ook binnen te blijven, zonder te roken, want er geldt een rookverbod, immers, en op straat mag je niet zomaar blootlopen.
Een kroegbaas kan voor een besloten feestje proberen een ontheffing te krijgen voor het rookverbod. Maar of dat lukt?
Dwaas, ik weet niet of jij ooit op Kreta bant geweest. Maar daar zijn genoeg kroegen, die eigenlijk gewoon 1 groot terras zijn met een bar in het midden. Daar zul je dus nooit echt last hebben van een verbod.quote:Op woensdag 3 december 2008 09:48 schreef MikeyMo het volgende:
PV, dat wordt cancellen bij D-Reizen:
[..]
De besloten club met alleen de eigenaar achter de bar dan weer niet. Net als een kroeg wat dat betreft.quote:Op woensdag 3 december 2008 19:03 schreef MikeyMo het volgende:
Maar goed, ook de besloten club is een werkplek
De controleur geeft de eigenaar toch een boete? Als hij de tent wordt uitgeslagen is dat een mooie reden om de kroeg voor een paar maandjes te sluiten.quote:Op woensdag 3 december 2008 21:36 schreef Hukkie het volgende:
Ik denk dat de roker in het café nooit beboet gaat worden omdat dat simpelweg niet te handhaven is.
Er zijn een hoop café's (en zeker de kleinere kroegjes) waar een controleur vrij snel de tent uit geslagen zal worden als hij zich legitimeert en iedere roker een boete wil gaan geven. Dat lijkt me ook een reden waarom controleurs van VWA anoniem controleren en vervolgens een dag later een brief sturen.
En denk je dat de politie die taak er nog bij kan hebben? Los van de vraag of het iets uitmaakt.quote:Op woensdag 3 december 2008 21:58 schreef MikeyMo het volgende:
nou ja, dat wordt dan een politietaak, aangezien de VWA geen burgers controleert, maar bedrijven of beter gezegd; de bedrijfsvoering
Ze kunnen dan in ieder geval wel heel snel hun quota halen.quote:Op woensdag 3 december 2008 22:58 schreef Hukkie het volgende:
[..]
En denk je dat de politie die taak er nog bij kan hebben? Los van de vraag of het iets uitmaakt.
het verschilt natuurlijk van dorp tot dorp, maar bij mij in de stad zijn ze al aanwezig in het uitgaanscentrum. Soms lopen ze al door kroegen heen om te kijken of de boel een beetje rustig is...quote:Op woensdag 3 december 2008 22:58 schreef Hukkie het volgende:
[..]
En denk je dat de politie die taak er nog bij kan hebben? Los van de vraag of het iets uitmaakt.
Zeker en het is goed dat die er zijn, maar zijn dat de mensen die 35 van de 50 cafégangers gaan beboeten vor roken?Die gasten stralen een vorm van authoriteit uit, maar kunnen geen potten brekenquote:Op woensdag 3 december 2008 23:13 schreef MikeyMo het volgende:
het verschilt natuurlijk van dorp tot dorp, maar bij mij in de stad zijn ze al aanwezig in het uitgaanscentrum. Soms lopen ze al door kroegen heen om te kijken of de boel een beetje rustig is...
En dat is tenslotte veel belangrijker dan het bestrijden van criminaliteit.quote:Op woensdag 3 december 2008 23:09 schreef Provinciaaltje het volgende:
[..]
Ze kunnen dan in ieder geval wel heel snel hun quota halen.
Als er in een cafe 30-50 man roken dan staat de cafe-eigenaar dat kennelijk toe. In cafe's waar de uitbater heeft bepaald dat er niet gerookt wordt tref je in een volle kroeg wellicht 3 man aan die stiekem roken. Daar mag de politie op afstappen. Als er 30-50 man in een kroeg roken dan is waarschijnlijk de kroegeigenaar daarvoor verantwoordelijk.quote:Op woensdag 3 december 2008 23:20 schreef Hukkie het volgende:
[..]
Zeker en het is goed dat die er zijn, maar zijn dat de mensen die 35 van de 50 cafégangers gaan beboeten vor roken?Die gasten stralen een vorm van authoriteit uit, maar kunnen geen potten breken
Jaja, de kroegeigenaar zal ongetwijfeld een boete krijgen, maar het cda voorstel ging over het beboeten van kroeggangers.quote:Op woensdag 3 december 2008 23:28 schreef MikeyMo het volgende:
Als er in een cafe 30-50 man roken dan staat de cafe-eigenaar dat kennelijk toe. In cafe's waar de uitbater heeft bepaald dat er niet gerookt wordt tref je in een volle kroeg wellicht 3 man aan die stiekem roken. Daar mag de politie op afstappen. Als er 30-50 man in een kroeg roken dan is waarschijnlijk de kroegeigenaar daarvoor verantwoordelijk.
ja, dat willen de kroegeigenaren ook, maar over het algemeen heb ik de afgelopen maanden de indruk gekregen dat als er een rookverbod heerst in een kroeg de mensen in de rookruimte of buiten paffen, in kroegen waar de eigenaar de asbakken heeft teruggezet, daarw ordt volop het verbod ook overtreden...quote:Op woensdag 3 december 2008 23:38 schreef Hukkie het volgende:
[..]
Jaja, de kroegeigenaar zal ongetwijfeld een boete krijgen, maar het cda voorstel ging over het beboeten van kroeggangers.
Liever naar de sociale dienst dan naar de longartsquote:Tilburgse horeca-ondernemers naar Sociale Dienst
TILBURG - Het comité Buigen of Barsten stapt donderdagochtend naar de Sociale Dienst in Tilburg. De groep Tilburgse horeca-ondernemers wil zich alvast inschrijven voor een uitkering.
Volgens een woordvoerder gaat het om een ludieke actie, maar is het een kwestie van tijd voordat cafés ten ondergaan aan het rookverbod. Naar verwachting gaan twintig cafébazen een uitkering aanvragen.
Ah ook in Alphen komen de economische delicten in het vizier...quote:'Rookboete' Alphense horeca
ALPHEN - Bij rookcontroles door controleurs van de Voedsel en Waren Autoriteit (VWA) zijn zes Alphense uitbaters door de mand gevallen.
afbeelding vergroten
In hun zaak mochten klanten een sigaret opsteken, ondanks het wettelijke rookverbod. Voor vijf ondernemers was het de tweede keer dat zij in de fout gingen. In totaal controleerde de VWA afgelopen week negen bedrijven. Om welke uitbaters het gaat, wil de VWA niet zeggen.
Bij de constatering van een eerste overtreding bedraagt de boete 300 euro. Dit bedrag verdubbelt wanneer iemand opnieuw wordt betrapt. Wie voor de derde keer het rookverbod negeert, komt in aanraking met het Openbaar Ministerie. Daar wordt bepaald of de uitbater wederom een boete (1200 euro) krijgt, of dat een proces-verbaal wordt opgesteld. De maximale hoogte van een boete bedraagt 2400 euro.
Sinds 1 oktober heeft de VWA ruim 2600 bedrijven in heel Nederland gecontroleerd. Ruim 700 keer werd een maatregel getroffen.
Nou jongens, wen er maar aanquote:Pijpesmoorders in de kou door rookverbod
Gilde vindt geen lokaal meer
WAREGEM - De Pijpesmoorders van Beveren-Leie zitten zonder lokaal. En als er vanaf 2010 zoals verwacht een algemeen rookverbod komt in de horeca, staan ze helemaal in de kou. 'Plots lijken we wel paria's', zegt voorzitster Annie Olieux.
De Pijpesmoorders van Beveren-Leie in West-Vlaanderen hadden tot voor kort hun vaste stek in feestzaal 'tFonteintje, maar die staat te koop en zo kwam de vereniging na 52jaar op straat te staan. De vereniging, die in 2010 honderd jaar bestaat en nog altijd 55leden telt, moet dus op zoek naar een nieuw onderkomen.
'Er is weliswaar een noodoplossing', zegt secretaris Jozef Bostoen, 'maar daar kan ik niet veel over kwijt. Eigenlijk hopen we weer op een vaste plaats waar we echt welkom zijn en zoals vroeger opnieuw vijf keer per jaar een smoring kunnen organiseren.'
Zo'n smoring is een soort van pijprokerswedstrijd. Elke deelnemer krijgt drie gram tabak en twee lucifers. Wie het langst zijn pijp brandende kan houden, wint de wedstrijd. 'Dat gebeurt al sinds 1910', zegt voorzitster Annie Olieux. 'Na een dipje in de jaren vijftig ging ons ledenaantal weer fors vooruit in de jaren zestig toen ook vrouwen mochten toetreden.'
Maar nu dreigt een stuk onvervalste folklore verloren te gaan. 'Het ziet er echt niet goed uit', zegt Jozef Bostoen. 'We mogen niet meer roken in openbare gebouwen en in de horeca gelden de jongste jaren ook al strengere regels. Bovendien is de kans groot dat er vanaf 2010 een algemeen rookverbod geldt in cafés en dan kunnen we nergens nog onze hobby uitoefenen in groep.'
'We zijn het slachtoffer van de strenge reglementering om het roken tegen te gaan en voor een vereniging als de onze wordt geen uitzondering gemaakt. Terwijl drie op de vier van onze leden alleen bij deze gelegenheden roken.'
'Het is onwezenlijk', zegt voorzitster Annie Olieux. 'Jarenlang waren we overal graag geziene gasten en viel ons regelmatig een hulde te beurt. Zelfs de culturele raad van Waregem heeft ons ooit gehuldigd. En in amper enkele jaren tijd is de sfeer helemaal omgeslagen. Het lijkt wel of we nu paria's zijn.'
'We hopen dat we toch straks weer over een eigen lokaal kunnen beschikken', zegt Bostoen. 'Als we dat niet kunnen, dan ziet het ernaar uit dat we onze honderdste verjaardag zullen moeten vieren zonder pijpesmoring. Terwijl dat bij andere vieringen altijd het hoogtepunt was.'
Wie de Pijpesmoorders aan een lokaal kan helpen, mag bellen naar Jozef Bostoen op 056-71.56.45.
Ik zeg toch ook niet dat dat lukt. Vragen staat vrij, toch?quote:Op woensdag 3 december 2008 19:03 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
nope, ook voor besloten feestjes geldt een rookverbod. ZUlke constructies waren trouwens al uitgedacht voor het rookverbod inging. Toen zouden kroegen besloten clubs woren waar je lid van moest worden e.d.
Maar goed, ook de besloten club is een werkplek
Tuurlijk wel. Tot een uur of 1 's nachtst hangen ze toch maar wat werkeloos rond in de uitgaansgebieden. Kunnen ze mooi wat boetes uitschrijven.quote:Op woensdag 3 december 2008 22:58 schreef Hukkie het volgende:
[..]
En denk je dat de politie die taak er nog bij kan hebben? Los van de vraag of het iets uitmaakt.
Ach, dat loopt echt wel los.quote:Op donderdag 4 december 2008 07:16 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
Liever naar de sociale dienst dan naar de longarts
mensen die zich bejegend voelen;
Dat je voor het rookverbod bent is een ding. Maar dat je er echt plezier aan beleeft wanneer rookkroegen worden beboet....dat vind ik echt laagquote:Op donderdag 4 december 2008 10:28 schreef Gia het volgende:
[..]
Tuurlijk wel. Tot een uur of 1 's nachtst hangen ze toch maar wat werkeloos rond in de uitgaansgebieden. Kunnen ze mooi wat boetes uitschrijven.
Nee, rokers die hier lachend verklaren dat zo'n VWA-controleur wel effe de kroeg uitgeslagen wordt door de rokers, dat is topklasse!!quote:Op donderdag 4 december 2008 12:22 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Dat je voor het rookverbod bent is een ding. Maar dat je er echt plezier aan beleeft wanneer rookkroegen worden beboet....dat vind ik echt laag
Wie zegt dat nou weer dat hij een eigen huis heeft? Ik ken kroegbazen die boven hun cafe wonen dat ze van de brouwerij huren.quote:Op donderdag 4 december 2008 10:32 schreef Gia het volgende:
[..]
Ach, dat loopt echt wel los.
Zo'n kroegbaas heeft een eigen huis, dat hij met bijstand niet kan betalen.
Als zijn vrouw een inkomen heeft, krijgt hij niet eens bijstand.
Die kijkt echt wel uit, eer hij dat doet.
En ik ken een heleboel kroegbazen, met meerdere kroegen, met een groot eigen huis, en een gezin, waar ook de vrouw nog eens een baan heeft. En die gaan echt geen bijstandsuitkering krijgen.quote:Op donderdag 4 december 2008 12:41 schreef bloodymary het volgende:
[..]
Wie zegt dat nou weer dat hij een eigen huis heeft? Ik ken kroegbazen die boven hun cafe wonen dat ze van de brouwerij huren.
Jij lult echt als een kip zonder kop over zaken waar je totaal geen verstand van hebt. Volgens mij ben je zelf nog nooit in een echte kroeg geweest....
Ik had het, dacht ik, over uitgaansgebieden. Hier in de stad en in Eindhoven wemelt het altijd van de politie. De hele avond aanwezig. Regelmatig hier en daar eens binnenlopend om te controleren of alles in orde is.quote:Op donderdag 4 december 2008 13:02 schreef KoosVogels het volgende:
Gia,
Heb jij wel enig idee hoeveel agenten er op een zaterdagavond in steden in de provincie rondlopen? Heel weinig, kan ik je vertellen. Tuurlijk, belast ze ook maar met de handhaving van het rookverbod. We hebben immers toch agenten zat. En kom niet aan met dat gelul: tot 1 uur gebeurt toch niets. Nee, maar in de rest van de stad/dorp dan?
Waarom ben je een zielig figuur als je niet tegen sigarettenrook kunt?quote:Dat je het tegengaan van het roken zo enorm belangwekkend vindt toont aan dat je echt een behoorlijk zielig figuur bent.
Ik heb het dan vooral over politiecontroles voor zaken waar de eigenaar zich wel aan het rookverbod wil houden. Voor zaken waar de eigenaar het toestaat ben ik daar niet voor. Dat moet de VWA maar oplossen.quote:Nogmaals, dat je voor handhaving bent is een ding, maar om nou te pleiten voor politiecontroles e.d. Door figuren als jij gaat onze samenleving naar de klote.
Het werd hier even terug gepost, daarom haal ik dat aan.quote:En ja, tuurlijk, alle rokers hebben de intentie om een controleur de kroeg uit te trappen. De groep rokers omvat ook normale mensen, maar goed dat zal jij wel niet weten aangezien je altijd met een boog om hen heen loopt.
Nergens zeg ik dat alle rokers die intentie hebben.quote:Er zijn een hoop café's (en zeker de kleinere kroegjes) waar een controleur vrij snel de tent uit geslagen zal worden als hij zich legitimeert en iedere roker een boete wil gaan geven.
Misschien moet de politie maar bij het Ministerie van Volksgezondheid worden ondergebracht. Of nog beter een aparte zeden- en gezondheidspolitie met verregaande bevoegdheden om de burger tegen zijn eigen keuzes te beschermen.quote:Op donderdag 4 december 2008 13:02 schreef KoosVogels het volgende:
Dat je het tegengaan van het roken zo enorm belangwekkend vindt toont aan dat je echt een behoorlijk zielig figuur bent. Nogmaals, dat je voor handhaving bent is een ding, maar om nou te pleiten voor politiecontroles e.d. Door figuren als jij gaat onze samenleving naar de klote.
Oooh dus je pleit voor handhaving enkel en alleen in de grote steden. Goed systeem, typisch NL, halfslachtige maatregelen nemen. Het punt dat ik echter wil maken is dat je de politie hier gewoon helemaal buiten moet laten.quote:Ik had het, dacht ik, over uitgaansgebieden. Hier in de stad en in Eindhoven wemelt het altijd van de politie. De hele avond aanwezig. Regelmatig hier en daar eens binnenlopend om te controleren of alles in orde is.
Tot minimaal 1 uur is het altijd vrij rustig en kunnen die dat er best bij hebben.
Het zijn dus geen agenten die aan de rest van het dorp of stadje onttrokken worden, maar er toch de hele avond al zijn.
Afgelopen zaterdag bleek ook wel dat de weerstand voornamelijk/ alleen bij rokende horeca ondernemers bestaat.quote:Op donderdag 4 december 2008 13:05 schreef Gia het volgende:
[..]
En ik ken een heleboel kroegbazen, met meerdere kroegen, met een groot eigen huis, en een gezin, waar ook de vrouw nog eens een baan heeft. En die gaan echt geen bijstandsuitkering krijgen.
Dus, zo massaal zal die actie ook wel weer niet worden.
quote:Op woensdag 3 december 2008 13:30 schreef Casos het volgende:
Dat is ook geen pure kroeg, ze hebben al een menukaart. Daarbij een flinke ruimte, totaal niet te vergelijken met de kleine kroeg.
quote:Op woensdag 3 december 2008 13:38 schreef Papierversnipperaar het volgende:
De kaasboer heeft het harstikke druk dus we kunnen de groenteboeren gewoon sluiten.
Illustratief, deze reacties, zo op een rijtje. Het is precies dezelfde teneur: ja maar, ja maar, ja maar....quote:Op woensdag 3 december 2008 13:54 schreef Weltschmerz het volgende:
Maar goed dat de wetgever zich tot taak heeft gesteld de echte ondernemers te scheiden van die ondernemers die gewoon in hun levensonderhoud konden voorzien door het hun publiek naar de zin te maken.
Je vergelijkt een grote kroeg / eetcafé met een kleine cafe. Niet zo gek dat je dan een "ja maar ..." reactie krijgt. De onmogelijkheden worden in sommige gevallen veroorzaakt door dit rookverbod. In sommige gevallen kan je ondernemen wat je wil, je doelgroep, rokende alchoholisten, kan je niet meer bedienen. Eén zwaluw maakt nog geen zomer en al zou er maar 1 kroeg door het rookverbod op de fles gaan, dan nog heeft die kroeg het recht om te klagen.quote:Op donderdag 4 december 2008 14:23 schreef Elfletterig het volgende:
Reacties op het verhaal van een échte ondernemer die gewoon een omzetstijging realiseert en een goede manier heeft gevonden om met het rookverbod om te gaan:
[..]
[..]
[..]
Illustratief, deze reacties, zo op een rijtje. Het is precies dezelfde teneur: ja maar, ja maar, ja maar....
Het denken in onmogelijkheden, het verongelijkt doen en het complete gebrek aan ondernemerschap. Een goede ondernemer bereidt zich voor op veranderende wet- en regelgeving; OOK wanneer die regelgeving hem persoonlijk niet zint.
Al die huilebalken die zich bij de Sociale Dienst aanmelden of nog hardere acties tegen het rookverbod aankondigen zien hun ongelijk bewezen in het verhaal van deze ondernemer, die gewoon zijn omzet ziet STIJGEN, ondanks economisch moeilijke tijden.
Wie zegt trouwens dat het aan het omgaan met het rookverbod ligt? Ik denk dat zelfs de grootste pessimist niet had voorspeld dat geen enkele kroeg nog omzetstijging zou kennen na het rookverbod.quote:Op donderdag 4 december 2008 14:23 schreef Elfletterig het volgende:
Reacties op het verhaal van een échte ondernemer die gewoon een omzetstijging realiseert en een goede manier heeft gevonden om met het rookverbod om te gaan:
En jij ontwijkt weer de discussiepunten.quote:Illustratief, deze reacties, zo op een rijtje. Het is precies dezelfde teneur: ja maar, ja maar, ja maar....
Het kan alleen een beetje lastig worden als de wetgeving de kern van je onderneming raakt: je gasten het naar de zin maken.quote:Het denken in onmogelijkheden, het verongelijkt doen en het complete gebrek aan ondernemerschap. Een goede ondernemer bereidt zich voor op veranderende wet- en regelgeving; OOK wanneer die regelgeving hem persoonlijk niet zint.
Rare ideeen van ongelijk bewijzen heb jij. Heeft er iemand beweerd dat élke kroeg er qua omzet op achteruit zou gaan? Het bewijst namelijk het ongelijk van diegene en niemand anders. Vind degene die dat beweerd heeft, en je hebt diens ongelijk bewezen. Maar meer echt niet.quote:Al die huilebalken die zich bij de Sociale Dienst aanmelden of nog hardere acties tegen het rookverbod aankondigen zien hun ongelijk bewezen in het verhaal van deze ondernemer, die gewoon zijn omzet ziet STIJGEN, ondanks economisch moeilijke tijden.
DAT ZEG IK TOCH HELEMAAL NIET!!!quote:Op donderdag 4 december 2008 13:45 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Oooh dus je pleit voor handhaving enkel en alleen in de grote steden.
Tja, dan kun je het nu een keer de andere gasten naar de zin maken. Die niet roken.quote:Op donderdag 4 december 2008 14:32 schreef Weltschmerz het volgende:
Het kan alleen een beetje lastig worden als de wetgeving de kern van je onderneming raakt: je gasten het naar de zin maken.
Idee spreekt je natuurlijk wel aan dat de politie dit wel ff kan doen.quote:Op donderdag 4 december 2008 14:39 schreef Gia het volgende:
[..]
DAT ZEG IK TOCH HELEMAAL NIET!!!
Ik zeg alleen dat op die plaatsen waar politie toch al aanwezig is, zij dit er in de tussentijd best bij kunnen doen.
Voor alle andere plekken moet er uiteraard voor de kroegbazen wel de mogelijkheid zijn om de politie te laten komen indien meerdere gasten zich niet aan het rookverbod willen houden en ze niet willen vertrekken.
Als die geld in het laatje komen brengen is er echt geen ondernemer die daar moeilijk over doet.quote:Op donderdag 4 december 2008 14:46 schreef Gia het volgende:
Tja, dan kun je het nu een keer de andere gasten naar de zin maken. Die niet roken.
A. Omdat ze het niet gewend zijn.quote:Oja, die gaan nu niet ineens massaal naar de kroeg. Da's waar ook. Maar waarom?
In het begin bijna nergens hoor. En inmiddels is ook wel bekend waar gerookt mag worden en waar niet. Dus waar blijven al die gezonde kroegtijgers (als dat al geen innerlijke tegenstrijdigheid is)?quote:Omdat er gewoon toch gerookt wordt.
Prima toch? Ieder zijn meug. Maar kan een kroeg ook bestaan van mensen met jouw uitgaansgedrag? Of zit je nog steeds te klagen dat het zo duur is en dat je niet met guldens mag afrekenen?quote:Ik ga alleen nog maar naar kroegen waar niet gerookt wordt.
Terecht, ik zou ook niet betalen als ik het eten voor mijn neus had en er steekt iemand een peuk op, als ze je hadden beloofd dat het rookvrij zou zijn.quote:Als ik ga uit eten, reserveer ik keurig vantevoren. Maar zogauw ik zie dat er gerookt wordt vertrek ik meteen. Jammer van die reservering dan. Ik hoop dat ze dat tafeltje die avond niet meer vol krijgen.
Als jij met een open borstkas op een operatietafel ligt, piep je wel anders.quote:Op donderdag 4 december 2008 15:03 schreef KoosVogels het volgende:
Het blijft gewoon een kromme zaak. Je maakt een deel van de gasten het naar hun zin, maar dan dupeer je weer een andere groep.
Kijk, ik ben het niet eens met de wetgeving. Maar ik heb het rookverbod allang leren respecteren. En ik bijf gewoon naar buiten stappen voor een sigaret. Echter, wat ik van bovenstaande reacties heb geleerd is dat sommigen hier akelig intolerant zijn. 'My way or the highway'. Gia en MM gunnen rokers geen millimeter. Dat is toch behoorlijk treurig. Het is alleen maar goed als het 100 % op jullie manier gaat.
Stelletje spasten. Net of je van meeroken gelijk plat of je rug valt en sterft. Pffff, snap best dat het vervelend is, maar die heel anti-rooklobby is zo hypochonder als wat.
Intussen steek ik nog maar een sigaret op, thuis.
Oja? Waar is die website: Hier wordt niet gerookt.nl?quote:Op donderdag 4 december 2008 15:04 schreef Weltschmerz het volgende:
In het begin bijna nergens hoor. En inmiddels is ook wel bekend waar gerookt mag worden en waar niet. Dus waar blijven al die gezonde kroegtijgers (als dat al geen innerlijke tegenstrijdigheid is)?
Waar ik uitga kost een biertje 1,25 en een wijntje of trappistje 1,50. Daar hoef je niet op de cent te kijken. Lekker druk, heel gezellig en rookvrij. Daar zijn dus mensen met hetzelfde uitgaansgedrag als ik. En die kroeg kan er prima van bestaan.quote:Prima toch? Ieder zijn meug. Maar kan een kroeg ook bestaan van mensen met jouw uitgaansgedrag? Of zit je nog steeds te klagen dat het zo duur is en dat je niet met guldens mag afrekenen?
Hoezo beloofd? Er geldt een rookverbod. Dat hoeft niet vooraf gemeld te zijin en daar hoef ik ook niet om te vragen.quote:Terecht, ik zou ook niet betalen als ik het eten voor mijn neus had en er steekt iemand een peuk op, als ze je hadden beloofd dat het rookvrij zou zijn.
Het is nodig dat de overheid zich ermee bemoeit, omdat alle andere opties in het verleden al gefaald hebben.quote:Ik vind dat je daarvan op aan moet kunnen, helaas wordt dat alleen maar bemoeilijkt door dat de overheid zich ermee meent te moeten bemoeien.
Ik weet hier precies waar je mag roken en vanaf hoe laat. Gewoon een kwestie van je informeren. Als die rookvrijen staan te trappelen om de plaatselijke horeca te spekken dan is dat voor hen ook geen probleem.quote:Op donderdag 4 december 2008 15:48 schreef Gia het volgende:
Oja? Waar is die website: Hier wordt niet gerookt.nl?
Vertel: Is dat een kroeg waar iemand van moet leven? Ik ken dat soort prijzen van tenten die op vrijwilligers draaien. Weet je zeker dat het geen buurtcentrum is of zo, met een keer in de week kroegavond?quote:Waar ik uitga kost een biertje 1,25 en een wijntje of trappistje 1,50. Daar hoef je niet op de cent te kijken. Lekker druk, heel gezellig en rookvrij. Daar zijn dus mensen met hetzelfde uitgaansgedrag als ik. En die kroeg kan er prima van bestaan.
Voor het rookverbod was dat nergens voor nodig.quote:Als kroegen nu eens de prijzen wat omlaag zouden doen, dan krijgen ze vanzelf weer meer volk en dus weer meer omzet.
Goed voor de volksgezondheid, meer drinken, tussendoor een koutje vatten en dan daarbuiten snel naar de sigaret grijpen wanneer het wel kan. Ik kan ook wel een linkje plaatsen van een succesvolle onderneming in platenspelers, dus iedereen moet van de CD af?quote:Overigens heeft elfletterig al eerder een linkje geplaatst van een kroeg waar het juist door het rookverbod beter gaat, omdat de rokers meer zijn gaan drinken. Tja, je moet toch wat in je handen hebben, hè?
Als het vrijwillig is zou je die zekerheid wel hebben.quote:Hoezo beloofd? Er geldt een rookverbod. Dat hoeft niet vooraf gemeld te zijin en daar hoef ik ook niet om te vragen.
Volgens mij is de optie van een wettelijke luchtkwaliteitsnorm nooit geprobeerd, net zo min als het stimuleren van rookvrije horeca. Er is met een clubje die niks te vertellen heeft over al die ondernemers afgesproken dat die gedeeltelijk rookvrij zouden worden en gedeeltelijk aan afzuiging zouden doen.quote:Het is nodig dat de overheid zich ermee bemoeit, omdat alle andere opties in het verleden al gefaald hebben.
Rookvrije ruimtes? Me hoela!
Beter afzuiging? Ja dag, wat da kost!!
Hoe zou dat toch komen? De horeca waar jij niet komt draait namelijk om geld verdienen en kennelijk is er aan rokers en bewuste meerokers meer te verdienen dan aan jouw slag.quote:Overdekt en verwarmd terras voor de nietrokers? Hé, dan loopt die electriciteitsrekening wel heel hoop op, hè?
Maar nu het andersom is, kan het ineens wel, en is het ineens niet te duur.
Vind je het nou niet ongelooflijk arrogant, zelfgeobseerd egoistisch en egocentrisch om je eigen persoonlijke ontwikkeling bepalend voor iedereen te verklaren?quote:Op donderdag 4 december 2008 15:35 schreef Gia het volgende:
Als jij met een open borstkas op een operatietafel ligt, piep je wel anders.
Hypochonder???
Ik ben sinds 10 jaar hartpatient, heb nu een kunsthartklep en een hartfunctie over van 80 %. En ja, dat heb ik te danken aan 23 jaar roken. Niet terug te draaien, is ook niet te verbeteren. Maar ik ben wel al 10 jaar van het roken af en krijg het ook erg benauwd als ik tussen veel rokers sta.
Maar goed, dan ben je dus een hypochonder die rokers geen millimeter gunt.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |