Indien men dat wenst... altijd leuk die zgn vrijblijvendheid, als je weet dat vrijwel alle kroegen die er zijn liever niet rookvrij willen zijn...quote:KHO ROEPT MINISTER KLINK OP ZATERDAG A.S. AANWEZIG TE ZIJN BIJ DE HORECAMANIFESTATIE OP HET MALIEVELD IN DEN HAAG
De stichting Red de Kleine Horecaondernemer (KHO) roept de minister op zaterdag a.s. aanwezig te zijn bij de horecamanifestatie in Den Haag. Ton Wurtz van de stichting KHO, “tijdens het algemeen overleg over het rookverbod in de horeca, vandaag in de Tweede kamer, heeft de minister gemeld knelpunten te willen monitoren die naar aanleiding van het rookverbod in de horeca zijn ontstaan. Laat de minister dan zaterdag op het Malieveld aanwezig zijn, dan kan hij ter plekke zijn knelpuntennota samenstellen”. “Tijdens de manifestatie zijn duizenden horecaondernemers aanwezig die de minister kunnen vertellen met welke grote problemen zij door het rookverbod worden geconfronteerd. Hoe kan de minister van knelpunten spreken terwijl vele ondernemers door het rookverbod dreigen failliet te gaan. Hoogtijd voor de minister persoonlijk te komen luisteren naar alle problemen die zijn wetgeving heeft veroorzaakt. De minister blijft zijn wetgeving verdedigen, moet echter steeds harder schreeuwen om handhaving daarvan, terwijl de maatschappij allang laat zien dat zijn wetgeving niet werkt. Dus minister, wij verwachten u zaterdag a.s. op het Malieveld”, aldus Wurtz. Tijdens de landelijke manifestatie tegen bar slecht rookbeleid zal de stichting KHO de politiek oproepen een uitzondering op het rookverbod voor de kleine horecaondernemer te maken. De stichting wil bevorderen dat aan kleine horecazaken, indien men dat wenst, een ontheffing van het rookverbod wordt verleend.
quote:Op vrijdag 28 november 2008 07:10 schreef fransbreda het volgende:
Maak nou maar meer filmpjes van de moeder van qwea, doe je beter aan.
Interessant gegeven. Is een zuipkeet nou eigenlijk verboden?quote:Dwangsom nalatig optreden zuipketen blijft uit
De rechtbank heeft het verzoek tot een dwangsom van 500 euro per dag voor de Gemeente Putten wegens nalatig optreden ten aanzien van de zuipketen vooralsnog niet in behandeling genomen. Begin november daagde Stichting BEM het college van Burgemeester en Wethouders (B&W) van de gemeente.
De Stichting Bevordering Eerlijke Mededinging (BEM) zet zich namens de horeca in voor een verbod op zuipketen. Na twee jaar van onbeantwoorde verzoeken aan het adres van Gemeente Putten besloot BEM de rechtbank te vragen de gemeente een dwangsom op te leggen. Omdat B&W van Putten de toezegging deed om in januari over de zuipketen een besluit te nemen, heeft de rechtbank zich nog niet over de zaak gebogen.
Volgens de persvoorlichter van de gemeente is echter nog helemaal niets duidelijk over een dergelijk besluit: "De gemeente is nog zeer druk om een inventarisatie te maken van de keten en het is op dit moment nog veel te vroeg om hier concreet beslissingen over te nemen."
BEM woordvoerder A. Hogervorst is erg geïrriteerd over deze gang van zaken. "Deze gemeente is al zo lang bezig met aanpappen en nathouden. Op dit moment wil men weer niets doen omdat men bang is voor problemen rondom de jaarwisseling. Zo is er altijd iets."
Economisch delict
De stichting heeft in haar strijd nu de hoop gevestigd op de hantering van het economisch delict van minister Klink. "Er was in zuipketen altijd al sprake van een economisch delict, maar nu minister Klink roken in de horeca ook als economisch delict heeft aangemerkt, plegen de keethouders twee delicten. Dit lijkt ons een goede aanleiding voor de minister om wat aan de keten te gaan doen", aldus Hogervorst tegen HierMagHetWel.
De zuipketen zijn volgens BEM een duidelijk voorbeeld van oneerlijke concurrentie, de omzet in de horeca loopt hierdoor ontzettend terug, vooral sinds de invoering van het rookverbod. Het aantal zuipketen in Nederland is in een paar jaar tijd verdubbeld tot 3500. De illegale alcoholomzet per jaar bedraagt volgens de stichting 80 miljoen euro.
Als ik deze foto mag geloven is een zuipkeet niets meer dan een (in dit geval) verrijkte stacaravan; verrijkt metkratten bierquote:Een zuipkeet is toch gewoon een vriendenclubje dat geen behoefte meer heeft aan een cafe nu daar niet meer gerookt mag worden?
Voor zover ik weet is het niet verboden met een paar vrienden een drankje te drinken. Maar nog even en er komt een alcoholverbod buiten de horeca, zpdat je je drankje alleen nog maar zonder sigaretje kan drinken. De roverheid is er gek genoeg voor, dat hebben ze al vaak genoeg bewezen.
Die ruimte daarboven is bijna altijd bestempeld als woonruimte. Daar mag je niet zomaar een rookhok maken.quote:Op vrijdag 28 november 2008 07:50 schreef Schanulleke het volgende:
Mooi voorbeeld werd er trouwens genoemd over de eigenaar van Nero in Bergen, zo los je zoiets op. Veel (kleine) kroegen hebben een ruimte erboven leeg staan, dat niet meer 'ondernemers' deze kans zagen liggen...
quote:Protest voor asbakken
De Voedsel en Warenautoriteit en het Openbaar Ministerie stelden gisteren de boete voor ondernemers die roken in hun zaak toestaan, vast op maximaal 18.500 euro. Ondernemers die het rookverbod negeren kunnen vanaf nu door de politierechter die boete opgelegd
krijgen. “Dit is een kwestie van stompzinnig met je geld omgaan”, is de reactie van Ton
Wurtz van Stichting Red de Kleine Horeca-ondernemer. “Ze maken tienduizend mensen, ondernemers en toeleveranciers, werkloos. Die gaan ze vervolgens voor een paar honderdduizend euro weer aan het werk helpen.” Eerder deze maand werd al bekend dat de overtreding gezien zou worden als een economisch delict; daarvoor kunnen hogere boetes opgelegd worden. “Ja ze willen de horeca-ondernemers
angst aanjagen”, fulmineert Wurtz, “ze willen dit beleid kostte wat kost doorvoeren.” Om hun onvrede te uiten en om te laten zien dat er geen draagvlak is voor het rookverbod in de horeca heeft Red de Kleine Horeca-ondernemer een demonstratie georganiseerd. Al meer dan vijfduizend boze horecaondernemers en hun klanten hebben aangekondigd morgen op het Malieveld in Den Haag te verschijnen. Ook verschillende politici maken hun opwachting. Eén van hen is Fleur Agema van de Partij voor de Vrijheid (PVV): “Volgens mij kunnen ze beter achter zware criminelen aan gaan dan te jagen op horeca-ondernemers. Wij zijn tegen het rookverbod, het is een koude en harde maatregel van minister Klink. Het argument dat de gezondheid in gevaar komt is onzin, want de laatste jaren zat het vrijwillige rookverbod al enorm in de lift, steeds meer zaken kregen rookvrije ruimten of waren helemaal rookvrij.”
“De slogan ‘we komen er samen wel uit’ kan wat mij betreft gewoon weer ingevoerdworden.”
Fleur Agema, PVV
Bron: Metro
Klink moet een land besturen, geen mensen..quote:Op vrijdag 28 november 2008 02:23 schreef Elfletterig het volgende:
Ach ja...
[..]
Bron: http://www.nd.nl/artikele(...)uw-relatief-ongezond
Om nog maar eens aan te geven hoe slecht en schadelijk roken is. Kijk dit is dus waarom Klink het roken wil ontmoedigen.
Roken is gezondquote:De leeftijd die Nederlandse vrouwen bereiken is 82 jaar en ligt daarmee wat boven het gemiddelde van de 27 EU-landen. [...] Toch behoort Nederland nog tot de EU-landen met het hoogste percentage rokende vrouwen.
Bron? Bewijs?quote:Op vrijdag 28 november 2008 07:50 schreef Schanulleke het volgende:
Veel (kleine) kroegen hebben een ruimte erboven leeg staan
Moet nog maar zien wat die zogenoemde principes waard zijn gezien de weersvoorspelling..quote:
Illegale horeca!quote:Op vrijdag 28 november 2008 07:26 schreef MikeyMo het volgende:
Als ik deze foto mag geloven is een zuipkeet niets meer dan een (in dit geval) verrijkte stacaravan; verrijkt metkratten bier
[ afbeelding ]
Dan zou je op basis hiervan ook op elke camping wel alles gaan bestempelen als een zuipkeet
quote:Op vrijdag 28 november 2008 07:50 schreef Schanulleke het volgende:
Mooi voorbeeld werd er trouwens genoemd over de eigenaar van Nero in Bergen, zo los je zoiets op. Veel (kleine) kroegen hebben een ruimte erboven leeg staan, dat niet meer 'ondernemers' deze kans zagen liggen...
Bron: http://www.noordhollandsd(...)sigaartje_opgestokenquote:bergen -
Grand-café Nero heeft vanaf vrijdag een afgesloten rookruimte voor haar klanten. De eerste etage van het bekende Bergense café aan de Breelaan is verbouwd tot een rookclub.,,De bezoekers kunnen er probleemloos genieten van een hapje, een drankje en een sigaartje'', zo geeft eigenaar Nico Leeuwenkamp aan.
Leeuwenkamp verduidelijkt zijn het concept. ,,De rookclub is een afgesloten ruimte met mooie fauteuils. Via de intercom kunnen bezoekers een hapje of een glaasje champagne bestellen. Met een lift worden de spullen naar de eerste etage gebracht. De klanten moeten het dienblad zelf uit de lift pakken.''
Het personeel van Nero hoeft de gesloten ruimte daardoor niet in, waardoor Leeuwenkamp het rookverbod in horecagelegenheden op listige wijze omzeilt. ,,In deze tijd, waarin types als minister Klink het voor zeggen hebben, moet je creatief zijn. Bij Nero zijn 35 mensen in dienst en die wil ook graag behouden. Dan moet ik de klanten wel aan me binden. Er zijn zat kroegen waar ze de asbakken op tafel zetten, maar daar doe ik niet aan mee.''
ja klopt. Dat is ook al vanaf het begin geroepen. Treintjes die bier brengen, zelfbedieningscafe's etc etc.quote:Op vrijdag 28 november 2008 09:36 schreef Montagui het volgende:
[..]
Bron: http://www.noordhollandsd(...)sigaartje_opgestoken
35 mensen in dienst. Dit lijkt me niet een kleine kroeg.![]()
Maar wat mij betreft is de belangrijkste opmerking: ,,In deze tijd, waarin types als minister Klink het voor zeggen hebben, moet je creatief zijn"
"Creatief zijn" - DAT is de juiste positieve instelling!
quote:'Drinkketen vallen ook onder norm Klink'
PUTTEN - "Alle keten in Putten dienen alcohol- en rookvrij te worden gemaakt", vindt Arjan Hogervorst, directeur van stichting Bureau Eerlijke Mededinging (BEM). "Want ook dat is een vorm van oneerlijke concurrentie." Minister Ab Klink van Volksgezondheid liet afgelopen dinsdag weten harder te zullen optreden tegen kroegen die zich niet houden aan het rookverbod.
Schending van de regel wordt nu beschouwd als een economisch delict, omdat er sprake is van oneerlijke concurrentie, aldus de minister.
Stichting BEM handelt namens een aantal Puttense horecaondernemers. Het Puttense gemeentebestuur werd in de zomer van 2007 door de Raad van State gedwongen een nieuw besluit te nemen over de keten in het dorp. De eis van de ondernemers was dat de zuiphokken ofwel in hun geheel worden verwijderd, dan wel alcoholvrij worden gemaakt. Wegens nalatig optreden heeft BEM de rechtbank Zutphen nu verzocht een dwangsom op te leggen aan de gemeente Putten.
Na de uitspraak van minister Klink ten aanzien van het rookverbod heeft BEM een nieuwe stok om mee te slaan. "Er is in de keten sprake van oneerlijke concurrentie, oftewel een economisch delict", zegt Hogervorst. "Omdat er wordt gerookt èn alcohol wordt geschonken." Volgens hem hoeven de keten niet per se te verdwijnen. "Tenminste, niet als de sigaretten en de drank worden verboden."
Na de uitspraak van de Raad vanState heeft de gemeente Putten niets gedaan om de keten aan te pakken. "Het college blijft besluitvorming uitstellen." Hogervorst is echter niet ontmoedigd. "We gaan er alles aan doen dit probleem te tackelen en we blijven procederen tot de gemeente een besluit neemt."
Putten moet volgens Hogervorst een voorbode worden voor de rest van het land. "Dit is een proefballon. Als we het keetprobleem in Putten succesvol weten aan te pakken, dan is de rest van het land aan de beurt. Deze zaak moet een voorbeeld worden voor de rest."
Hogervorst spreekt van oneerlijke concurrentie. Toch wordt zijn visie niet door alle Puttense horecaondernemers gedeeld. "Ik heb geen enkel probleem met de keten", zegt Richard van de Langemheen, eigenaar van café De Dikke Deur. "Deze groep is verantwoordelijk voor een groot deel van mijn omzet. Op zaterdagavond gaan ze eerst in hun keet drinken. Vervolgens trekken ze in groten getale naar mijn kroeg. Dus wat mij betreft mogen deze zuipketen gewoon blijven."
De stichting BEM heeft de rechtbank Zutphen verzocht de gemeente Putten een last onder dwangsom van 500 euro per dag op te leggen. Tot een besluit wordt genomen over de keten. In januari doet de rechtbank een uitspraak.
Dat mag wel van jou?quote:Op vrijdag 28 november 2008 10:01 schreef MikeyMo het volgende:
ja klopt. Dat is ook al vanaf het begin geroepen. Treintjes die bier brengen, zelfbedieningscafe's etc etc.
Wanneer gaan ze verjaardagen aanpakken? Meer dan 3 mensen die in een huiskamer zitten te roken en te drinken is natuurlijk een economisch delict.quote:Op vrijdag 28 november 2008 10:06 schreef KoosVogels het volgende:
Om in te haken op de keetdiscussie. Dit verhaal heb ik afgelopen zaterdag geschreven over de keetproblematiek in Putten
[..]
Of op z'n minst een illegale zuipkeet.quote:Op vrijdag 28 november 2008 10:10 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Wanneer gaan ze verjaardagen aanpakken? Meer dan 3 mensen die in een huiskamer zitten te roken en te drinken is natuurlijk een economisch delict.
Zijn precies mijn gedachten. Men slaat een beetje door hier in Nederland....quote:Op vrijdag 28 november 2008 10:10 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Wanneer gaan ze verjaardagen aanpakken? Meer dan 3 mensen die in een huiskamer zitten te roken en te drinken is natuurlijk een economisch delict.
dat is volgens de spelregels; dat mag van de wet, dus ja dan mag dat... Bovendien kun je, afgezien van het zelfbedieningscafe, een rookvrije ruimte betrekken in zulke kroegen. Daar gaat het uiteindelijk allemaal om. Dat je rookvrij kunt uitgaan omdat de werkplek rookvrij dient te zijnquote:
Mee eens... Moeten er straks mensen bij supermarkten gaan staan om iedereen die een sixpack of een krat bier koopt te volgen om te kijken of ze niet dat in groepsverband opdrinken?quote:Op vrijdag 28 november 2008 10:14 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Zijn precies mijn gedachten. Men slaat een beetje door hier in Nederland....
quote:Werknemers en bezoekers cafés klagen over roken
Ongeveer tweeduizend werknemers en bezoekers van horecagelegenheden hebben zich sinds afgelopen woensdag gemeld bij het steunpunt van Clean Air Nederland (CAN), waar zij een klacht of reactie kwijt kunnen over het rookverbod en het wel of niet naleven ervan door cafés.
Voorzitter Willem van den Oetelaar van CAN is verrast door het grote aantal reacties. "Het gaat niet alleen om roken in kleine cafés. Een bezoeker had in een lunchroom ook al asbakken zien staan". De meeste reacties komen van bezoekers.
CAN wil met het steunpunt de niet-rokers een stem geven. De reacties worden niet aan de controleurs van de Voedsel en Waren Autoriteit (VWA) doorgegeven. Een 'kliklijn' is volgens Van den Oetelaar niet nodig, omdat de VWA altijd op een klacht reageert en de anonimiteit van de klager waarborgt.
Juist ME erop af en 18000 euro boete, dat zal ze leren.quote:Op vrijdag 28 november 2008 10:10 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Wanneer gaan ze verjaardagen aanpakken? Meer dan 3 mensen die in een huiskamer zitten te roken en te drinken is natuurlijk een economisch delict.
Goed plan, kunnen ze gelijk die irritante straatmuzikanten aanpakken (off-topic natuurlijk, maar meen het serieus!)quote:Op vrijdag 28 november 2008 10:48 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
Mee eens... Moeten er straks mensen bij supermarkten gaan staan om iedereen die een sixpack of een krat bier koopt te volgen om te kijken of ze niet dat in groepsverband opdrinken?
Het rookverbod word goed nageleefdquote:
Waar gaat het nou om? Dat jij rookvrij uit kunt gaan of dat de werkplek rookvrij is? Dat is namelijk iets heel anders.quote:Op vrijdag 28 november 2008 10:46 schreef MikeyMo het volgende:
Daar gaat het uiteindelijk allemaal om. Dat je rookvrij kunt uitgaan omdat de werkplek rookvrij dient te zijn
beiden, het een staat in verband met het ander aangezien het personeel over het algemeen tussen de klanten staatquote:Op vrijdag 28 november 2008 11:09 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Waar gaat het nou om? Dat jij rookvrij uit kunt gaan of dat de werkplek rookvrij is? Dat is namelijk iets heel anders.
En als er dan geen personeel in dienst is?quote:Op vrijdag 28 november 2008 11:33 schreef MikeyMo het volgende:
beiden, het een staat in verband met het ander aangezien het personeel over het algemeen tussen de klanten staat
Als je zoals bij Johan Vlemmix een bar bouwt waarin niemand werkt, dan voldoe je aan de wetgeving; namelijk dat er niet bediend wordt in die ruimte door iemand die werkzaam is voor het bedrijf... dus dan mag het.quote:Op vrijdag 28 november 2008 11:45 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
En als er dan geen personeel in dienst is?
Volledig mee eens. Een goede ondernemer IS creatief. Wat deze man doet, is prima.quote:Op vrijdag 28 november 2008 09:36 schreef Montagui het volgende:
Maar wat mij betreft is de belangrijkste opmerking: ,,In deze tijd, waarin types als minister Klink het voor zeggen hebben, moet je creatief zijn"
"Creatief zijn" - DAT is de juiste positieve instelling!![]()
Zuip keten!quote:Op vrijdag 28 november 2008 12:06 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Volledig mee eens. Een goede ondernemer IS creatief. Wat deze man doet, is prima.
Top. Dus een kroeg met alleen een zelfbedieningsruimte waar je mag roken en verder geen rookvrije ruimte, behalve voor het personeel bij het liftje is helemaal ok?quote:Op vrijdag 28 november 2008 10:46 schreef MikeyMo het volgende:
dat is volgens de spelregels; dat mag van de wet, dus ja dan mag dat... Bovendien kun je, afgezien van het zelfbedieningscafe, een rookvrije ruimte betrekken in zulke kroegen. Daar gaat het uiteindelijk allemaal om. Dat je rookvrij kunt uitgaan omdat de werkplek rookvrij dient te zijn
als jij als uitbater zo'n constructie bedenkt dan mag dat. Dat is binnen de regels van de wet. Dat is ook al door MaartenA aangegeven. Je mag rookruimtes zo groot mogelijk maken als je wilt, je mag er alleen niet bedienen of anderzins in werkzaam zijn...quote:Op vrijdag 28 november 2008 12:15 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Top. Dus een kroeg met alleen een zelfbedieningsruimte waar je mag roken en verder geen rookvrije ruimte, behalve voor het personeel bij het liftje is helemaal ok?
Erg leuk en gezellig ook voor het personeel. Einde die kille koude horeca waar iedereen op zat te wachten.![]()
Wat als je er vrijwilligers laat werken?quote:Op vrijdag 28 november 2008 12:21 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
als jij als uitbater zo'n constructie bedenkt dan mag dat. Dat is binnen de regels van de wet. Dat is ook al door MaartenA aangegeven. Je mag rookruimtes zo groot mogelijk maken als je wilt, je mag er alleen niet bedienen of anderzins in werkzaam zijn...
Niet betaalde werknemers werknemers zijn gewoon werknemers.quote:Op vrijdag 28 november 2008 12:37 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Wat als je er vrijwilligers laat werken?
die vallen onder "personeel"quote:Op vrijdag 28 november 2008 12:37 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Wat als je er vrijwilligers laat werken?
Duh, tuurlijk zoeken we de mazen op.quote:Op vrijdag 28 november 2008 12:57 schreef MikeyMo het volgende:
Maar gaan we deze weg (weer) bewandelen? Op zoek naar mazen?
Dan heb je dus in feite een rookkroeg gemaakt.quote:Op vrijdag 28 november 2008 12:21 schreef MikeyMo het volgende:
als jij als uitbater zo'n constructie bedenkt dan mag dat. Dat is binnen de regels van de wet. Dat is ook al door MaartenA aangegeven. Je mag rookruimtes zo groot mogelijk maken als je wilt, je mag er alleen niet bedienen of anderzins in werkzaam zijn...
Het gaat niet om mazen. Massa's mensen willen gewoon met hun peuk aan de bar zitten. Die mensen gaan dat gewoon doen en andere mensen gaan daar geld mee verdienen.quote:Op vrijdag 28 november 2008 12:57 schreef MikeyMo het volgende:
Maar gaan we deze weg (weer) bewandelen? Op zoek naar mazen?
Keten zuip ik lever niet. Ik ben bang dat die wat zwaar op de maag liggen...quote:Op vrijdag 28 november 2008 12:13 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Zuip keten!
Huiskamerkroegen!![]()
Nou dat willen al die ondernemers toch zo graag. Maar een beetje moeite er voor doen; ho maar...quote:Op vrijdag 28 november 2008 13:24 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Dan heb je dus in feite een rookkroeg gemaakt.![]()
Stel nou dat elke kroeg dat doet, vanwege concurrentie. Ben je er dan nog steeds voor of moet er dan weer nieuwe wetgeving komen die dat verbied?
Een hoop ondernemers willen dat er gewoon gerookt mag worden in hun kroeg met dezelfde sociale interactie die er nu is. Leuk als kroegeigenaar de hele dag in een hokje zitten drankjes inschenken en in een liftje doen.quote:Op vrijdag 28 november 2008 13:33 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
Nou dat willen al die ondernemers toch zo graag. Maar een beetje moeite er voor doen; ho maar...
Aangezien dat niet aan de orde is en ook niet zal zijn heb ik geen mening over of daar wel of geen wetgeving voor moet komen dan.
En minderjarigen die willen roken en zuipen.quote:Op vrijdag 28 november 2008 13:30 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Keten zuip ik lever niet. Ik ben bang dat die wat zwaar op de maag liggen...
Zuipketen kun je onder controle houden op twee manieren: bepaalde regelgeving op het gebied van veiligheid en - belangrijker - prijsverlagingen in de reguliere horeca. Dat die zuipketen er zijn gekomen, heeft alles te maken met de forse prijsstijgingen in de horeca.
fascismequote:Op vrijdag 28 november 2008 13:37 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Een hoop ondernemers willen dat er gewoon gerookt mag worden in hun kroeg met dezelfde sociale interactie die er nu is. Leuk als kroegeigenaar de hele dag in een hokje zitten drankjes inschenken en in een liftje doen.
Misschien komt omdat je zulke fascistische fantasieen hebt dat je het niet snapt, maar de kleine kroegjes die last hebben van dit verbod hebben een sociale functie en de kroegeigenaars zijn de "sociale opvang".
volgens mij is daar ook niets verboden aan als ik me niet vergis. Alleen zijn die keten een doorn in het oog van de kroegeigenaren die graag zien dat die jongens dat zuipen bij hun de kroeg doen...quote:Op vrijdag 28 november 2008 14:10 schreef bloodymary het volgende:
In die zuipketen wordt toch geen drank verkocht? Dat zijn toch gewoon een aantal mensen die bij elkaar in een caravan, keet of huiskamer gaan zitten en kratjes bier leeg gaan zuipen? Wat is daar nu weer verboden aan? Ik begrijp er echt niets meer van, van Nederland....
Wat een bullshit, 'de prijzen zijn de afgelopen jaren 40% gestegen'. Weer een voorbeeld van de autistische politiek die een loopje neemt met de werkelijkheid om die aan te passen aan hun droombeeld. De horecaprijzen hebben een piekje gehad ten tijde van de euro, maar houden verder gewoon gelijke tred met de rest van de prijsontwikkeling. De horeca kon het na een dipje in 2002 prima bolwerken. Alleen nu politiek Den Haag zijn fantasiewereld probeert te verplaatsen naar werkelijkheid van alle dag komen de kleine kroegen in de problemen.quote:Op vrijdag 28 november 2008 13:30 schreef Elfletterig het volgende:
Zuipketen kun je onder controle houden op twee manieren: bepaalde regelgeving op het gebied van veiligheid en - belangrijker - prijsverlagingen in de reguliere horeca. Dat die zuipketen er zijn gekomen, heeft alles te maken met de forse prijsstijgingen in de horeca.
Ik zeg dat veel kleine kroegen een heel groot probleem hebben, veroorzaakt door het rookverbod. Dat is de realiteit en daar helpt de geleidelijkheid door invoering in juli niks aan, daar helpt niks aan dat de McDonalds wel goed draait met het vetmesten van mensen, daar helpt ook niks aan dat de hotels en grand cafés het wel goed doen. En daar helpen die leugenachtige propagandapraatjes van Klink al helemaal niks aan, integendeel.quote:Op vrijdag 28 november 2008 14:27 schreef MikeyMo het volgende:
enerzijds zeg je dat er enorme omzetverliezen zijn, anderzijds zeg je dat die er niet zijn omdat het in het terrasseizoen werd ingevoerd en het verbod overtreden wordt.
Wat is het nou?
Heb je daar eigenlijk een bron van? Het enige wat ik tot nu toe heb gezien zijn schreeuwende kroegeigenaren die zeggen dat ze 30-60% omzetverlies draaien, niet gestaafd door officiele cijfers... Sterker nog, officiele cijfers die er zijn spreken deze uitlatingen tegen...quote:Op vrijdag 28 november 2008 14:38 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Ik zeg dat veel kleine kroegen een heel groot probleem hebben, veroorzaakt door het rookverbod.
Toch is het zo:quote:Op vrijdag 28 november 2008 14:24 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Wat een bullshit, 'de prijzen zijn de afgelopen jaren 40% gestegen'.
bron: http://www.cbs.nl/nl-NL/m(...)008/2008-2616-wm.htmquote:Webmagazine, maandag 24 november 2008 9:30
Prijsstijging horeca al tien jaar hoger dan inflatie
Sinds eind 1998 zijn de prijzen van de horeca met meer dan 40 procent gestegen. De inflatie (prijsstijging totale bestedingen) was in die periode ongeveer 25 procent. De prijsstijging in de horeca was in de afgelopen tien jaar bijna altijd hoger dan de inflatie.
Inflatie en prijsstijging horeca
Prijzen kantines het meest gestegen
In oktober 2008 waren binnen de horeca de prijzen van kantines het meest gestegen ten opzichte van een jaar eerder. De prijsstijging van accommodaties zoals hotels, vakantiehuisjes en campings was beperkt.
Prijsstijging onderdelen horeca, oktober 2008
Dalende horecabestedingen
Sinds het derde kwartaal van 2007 was het volume van de horecabestedingen door huishoudens niet meer groter dan een jaar eerder, na twee jaar van duidelijk toename. In het tweede en derde kwartaal van 2008 namen de uitgaven aan de horeca zelfs fors af. Horecabestedingen zijn gevoelig voor schommelingen in de conjunctuur. De consument bezuinigt hier snel op als het economisch minder gaat. De dalingen van de horecabestedingen in vooral 2002 en 2008 hingen niet alleen samen met conjuncturele tegenwind, maar ook met forse prijsstijgingen.
Horecabestedingen huishoudens (volume)
Horecaprijzen stijgen in hele EU hard
Niet alleen in ons land stegen de horecaprijzen de afgelopen jaren relatief hard. Dit is in bijna de gehele Europese Unie het geval. De stijging van de prijsindex van de horecabestedingen lag de afgelopen tien jaar vrijwel continu boven de stijging van de Europees geharmoniseerde consumentenprijsindex (HICP). Duitsland is de uitzondering. Daar stegen de horecaprijzen vrijwel net zo hard als de gemiddelde consumentenprijs.
Prijsstijgingen (Europese Unie)
Karlijn Bakker
Bron: Statline, Historie inflatie
Statline, Indexcijfer, jaarmutatie en weging horeca
Statline, Consumptieve bestedingen horeca; volumemutatie
Zijn er officiele cijfers van die kroegen dan? Zo nee, dan kunnen ze dat ook niet tegenspreken. Als een McDonalds drive-in 1% beter draait en buurtkroeg 40% omzet verliest dan zie je daar nauwelijks wat van terug in de statistieken, afhankelijk van hoe je ze opmaakt. Als je dat wilt weten zul je het CBS opdracht moeten geven om daar onderzoek naar te doen want de statistieken die zou normaal aanleveren zijn er niet om dat soort conclusies uit te trekken.quote:Op vrijdag 28 november 2008 14:54 schreef MikeyMo het volgende:
Heb je daar eigenlijk een bron van? Het enige wat ik tot nu toe heb gezien zijn schreeuwende kroegeigenaren die zeggen dat ze 30-60% omzetverlies draaien, niet gestaafd door officiele cijfers... Sterker nog, officiele cijfers die er zijn spreken deze uitlatingen tegen...
ok, maar je hebt geen cijfers... duidelijk.quote:Op vrijdag 28 november 2008 15:22 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Zijn er officiele cijfers van die kroegen dan? Zo nee, dan kunnen ze dat ook niet tegenspreken. Als een McDonalds drive-in 1% beter draait en buurtkroeg 40% omzet verliest dan zie je daar nauwelijks wat van terug in de statistieken, afhankelijk van hoe je ze opmaakt. Als je dat wilt weten zul je het CBS opdracht moeten geven om daar onderzoek naar te doen want de statistieken die zou normaal aanleveren zijn er niet om dat soort conclusies uit te trekken.
Klink wil het niet weten, omdat het zijn prestigeprojectje zou kunnen verstoren, dus kijkt hij niet daar waar die informatie ligt, maar kijkt hij naar informatie die hem wel steunt in zijn zelfbedrog.
Wat is nou je punt dan? In de periode 06/07 nam het horecabezoek sterk toe terwijl de prijzen sterk stegen tov de inflatie, dus wordt de daling van het bezoek veroorzaakt door de stijgende prijzen? Of zijn er toen veel rookvrije kroegen geopend of zo?quote:
Jij hebt ook geen cijfers die inzicht geven het probleem, want je wilt dat inzicht niet. Dus ga je maar conclusies verbinden aan cijfers over kantines en campings.quote:Op vrijdag 28 november 2008 15:26 schreef MikeyMo het volgende:
ok, maar je hebt geen cijfers... duidelijk.
Is er een probleem dan? Het enige wat ik zie zijn kroegbazen bleren dat ze enorme verliezen draaienquote:Op vrijdag 28 november 2008 15:37 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Jij hebt ook geen cijfers die inzicht geven het probleem, want je wilt dat inzicht niet. Dus ga je maar conclusies verbinden aan cijfers over kantines en campings.
Ik heb het over de kleine kroegen. Heb jij daar cijfers van?
Ach, binnenkort verhoogt de regering weer de accijns op bier met 30% .. en dat is zeker niet de eerste keer in de afgelopen jaren dat ze het verhogen, maar nee, allemaal de schuld van de horeca!quote:Op vrijdag 28 november 2008 15:40 schreef Boris_Karloff het volgende:
Leuk zo'n artikel over de prijsstijgingen, en dat kantines dan het ergst zouden zijn bewijst maar weer eens hoe creatief je met percentages kunt zijn.
Tot eind 2000 betaalde ik een 1,25 gulden bij ons in de voetbal kantine. Met de komst van de euro werd het eerst 80 cent en begin 2008 was de prijs reeds gestegen tot 1,25 per biertje. In 8 jaar dus een stijging van meer dan 100%. Maar toch voel ik me nog steeds niet genaaid als ik daar kom. Rara.
Wil jij dan zeggen dat die cijfers uitsluiten dat er kroegbazen zijn die 30 of 40 0f 60% minder omzet hebben?quote:Op vrijdag 28 november 2008 16:02 schreef MikeyMo het volgende:
Is er een probleem dan? Het enige wat ik zie zijn kroegbazen bleren dat ze enorme verliezen draaien
De enige cijfers die ik heb langs zien komen zijn die van het CBS en die geven aan dat er 6-7% minder omzet is gedraaid in cafe's en ik meen restaurants. Geen 26-31% waarmee KHN mee kwam, geen 60% die sommige kroegbazen opwerpen...
Ik kom niet alleen wel eens in een kroeg, zij het minder, ik loop er ook nog regelmatig langs een aantal. En dan zie ik die droefenis binnen. Ik heb geen cijfers nodig om te zien wat ik zie. Wat ik zie is consistent met wat veel klagende uitbaters zeggen, ik heb sowieso geen reden om die niet te geloven, want die mensen willen ook gewoon geld verdienen en als dat goed gaat dan hebben ze ook geen reden om te klagen. Het lijkt me sterk dat die gaan klagen over hun omzet als vals voorwendsel terwijl ze het zuiver uit goedertierendheid of uit principe voor de rokers opnemen terwijl de zaak vol zit. Voor de valse voorwendselen moet je bij Klink c.s. zijn.quote:Maar goed, als jij kennelijk er zo zeker van bent dat dit inderdaad het geval is mag je dat onderbouwen met onafhankelijke bronnen...
Tja, 'bullshit' is het dus niet. De prijzen zijn 40% gestegen. Ook blijkt uit de cijfers dat het horeca bezoek daalt wanneer het economisch minder gaat. Wanneer kroegen nu klagen dat ze minder omzet draaien dan wordt m.i. te makkelijk gewezen naar het rookverbod, terwijl de cijfers laten zien waarom er daadwerkelijk minder omzet is.quote:Op vrijdag 28 november 2008 15:33 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Wat is nou je punt dan? In de periode 06/07 nam het horecabezoek sterk toe terwijl de prijzen sterk stegen tov de inflatie, dus wordt de daling van het bezoek veroorzaakt door de stijgende prijzen? Of zijn er toen veel rookvrije kroegen geopend of zo?
Het is bullshit als argument. OK dan zijn de prijzen iets harder gestegen dan de inflatie wat ik anders had ingeschat, maar dat zegt niets over de reden waarom mensen wegblijven uit kroegen waar ze vaak al jaren komen, prijsstijging of niet.quote:Op vrijdag 28 november 2008 16:27 schreef Montagui het volgende:
Tja, 'bullshit' is het dus niet. De prijzen zijn 40% gestegen.
Cafebezoek ook?quote:Ook blijkt uit de cijfers dat het horeca bezoek daalt wanneer het economisch minder gaat.
Als jouw kroeg leeg blijft na het rookverbod terwijl het daarvoor goed gevuld is, dan laten die cijfers wel iets duidelijk zien, terwijl die algmene cijfers hooguit iets heel algemeens kunnen laten zien.quote:Wanneer kroegen nu klagen dat ze minder omzet draaien dan wordt m.i. te makkelijk gewezen naar het rookverbod, terwijl de cijfers laten zien waarom er daadwerkelijk minder omzet is.
En dat pluk je dan zomaar uit de lucht. Verbind het dan aan die cijfers als je dat kunt.quote:Het rookverbod heeft er een minimale invloed op en zal alleen incidenteel mogelijk leiden tot een faillisement.
Klopt, maar als jij een buurtkroeg hebt met een publiek waarvan de helft rookt, en je houdt je aan het verbod en die mensen blijven weg en komen minder omdat ze niet de kroeg in gaan om buiten in de kou te moeten staan waardoor het voor de rest ook minder leuk wordt, dan is die reden niet divers maar is het gewoon geheel de schuld van het rookverbod.quote:Maar er gingen al en er zullen regelmatig kroegen over de kop gaan, om diverse redenen.
Ach ja, je werk en je pensioen kwijt, het is belangrijker dat de minister geen gezichtsverlies lijdt.quote:Een enkeling zal mogelijk het rookverbod de schuld kunnen geven. De cijfers zullen het t.z.t. uitwijzen.
http://www.refdag.nl/arti(...)atie+controleur.htmlquote:Kroegeigenaren eisen legitimatie controleurs
TILBURG (ANP) – Kroegeigenaren gaan van controleurs van de Voedsel en Waren Autoriteit eisen dat ze zich bij binnenkomst legitimeren. Actiecomité Buigen of Barsten laat vrijdag stickers drukken die zaterdag bij de landelijke protestmanifestatie tegen het rookverbod op het Malieveld in Den Haag worden uitgedeeld, kondigde woordvoerder Wichard Taks vrijdag aan.
„We zijn die anonieme controles zat", zei hij. Het idee komt uit Den Bosch waar ondernemers posters wilden gaan maken.
Op de sticker staat dat elke toezichthouder, bijzondere opsporingsambtenaar of overheidsfunctionaris zich direct bij binnenkomst aan de bar dient te legitimeren. De cafébazen baseren zich daarbij op een artikel uit de algemene wet Bestuursrecht dat bepaalt dat een toezichthouder bij uitoefening van zijn taak een legitimatiebewijs met naam en foto bij zich moet dragen en desgevraagd moet laten zien.
Daar hebben de kroegeigenaren die failliet gaan, er achteraf achterkomen dat het rookverbod veel slachtoffers heeft gemaakt en dat de stad stijf staat van de illegale horeca, helemaal niets aan.quote:Op vrijdag 28 november 2008 16:27 schreef Montagui het volgende:
De cijfers zullen het t.z.t. uitwijzen.
Ja, of die mensen die net 8 euro hebben gespaard om eens een avond lekker uit de band te springen komen erachter dat al die leuke kroegjes er niet meer zijn en er te weinig plek op de terrassen is.quote:Op vrijdag 28 november 2008 17:01 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Daar hebben de kroegeigenaren die failliet gaan, er achteraf achterkomen dat het rookverbod veel slachtoffers heeft gemaakt en dat de stad stijf staat van de illegale horeca.
www.youtube.com/watch?v=fxrd_jZJxkg"e:
STIVOROquote:Op vrijdag 28 november 2008 17:05 schreef bloodymary het volgende:
WAAR KOMEN DIE ZOGENAAMDE OFFICIELE CIJFERS DAN VANDAAN????
Ach, dan hebben ze het over kroegen waar altijd maar een man of 10 aan de bar zat. Daar blijft nu de helft van weg.quote:Op vrijdag 28 november 2008 16:02 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
Is er een probleem dan? Het enige wat ik zie zijn kroegbazen bleren dat ze enorme verliezen draaien
De enige cijfers die ik heb langs zien komen zijn die van het CBS en die geven aan dat er 6-7% minder omzet is gedraaid in cafe's en ik meen restaurants. Geen 26-31% waarmee KHN mee kwam, geen 60% die sommige kroegbazen opwerpen...
Maar goed, als jij kennelijk er zo zeker van bent dat dit inderdaad het geval is mag je dat onderbouwen met onafhankelijke bronnen...
En zo gaat het dus echt in die kroegjes, maar die zitten meestal ook op locaties waar de huren niet zo hoog zijn en door het lage inkomen betalen de eigenaren geen of weinig belasting. Waarom doen ze het dan, vraag je je af? Niet om rijk van te worden, maar omdat ze er mee rond kunnen komen en een vrij bestaan hebben. Dat is heel wat mensen meer waard dan ploeteren voor een baas voor een vast salaris.quote:Op vrijdag 28 november 2008 18:25 schreef Gia het volgende:
[..]
Ach, dan hebben ze het over kroegen waar altijd maar een man of 10 aan de bar zat. Daar blijft nu de helft van weg.
Maar goed, van 10 man kun je niet rondkomen en van 5 ook niet.
Ik heb soms het idee dat er kroeg'bazen' zijn die slechts uitbater zijn van een kroeg in eigendom van een brouwerij, terwijl ze zelf (de kroegbaas) een WAO uitkering hebben of zo. Meer op therapeutische basis.
Als je ziet hoe weinig volk, er al jarenlang, in sommige kroegen komt, dan kan het gewoon niet anders of die kroegen draaien verlies. Altijd al.
Hoe kun je in godsnaam rondkomen van een klandizie van gemiddeld 10 personen?
Stel, je hebt 6 uur lang, gemiddeld 10 klanten, die ongeveer 3 consumpties per uur drinken.
Dan verkoop je die dag dus 180 consumpties. Laat dat 400 euro opleveren.
Daar moet dan nog af, de inkoop, de huur, gas/water/licht, verzekeringen, investeringen en belasting.
Dan blijft er niet bijster veel over.
En dan doe je het nog redelijk goed.
Er zijn ook cafés waar gemiddeld niet meer dan 5 man zit. Daar houd je echt geen maandsalaris aan over.
Van mensen die één keer per jaar acht opgespaarde guldens aan een speciaalbiertje willen uitgeven lukt dat inderdaad niet.quote:Op vrijdag 28 november 2008 18:25 schreef Gia het volgende:
[..]
Ach, dan hebben ze het over kroegen waar altijd maar een man of 10 aan de bar zat. Daar blijft nu de helft van weg.
Maar goed, van 10 man kun je niet rondkomen en van 5 ook niet.
Ik heb soms het idee dat er kroeg'bazen' zijn die slechts uitbater zijn van een kroeg in eigendom van een brouwerij, terwijl ze zelf (de kroegbaas) een WAO uitkering hebben of zo. Meer op therapeutische basis.
Als je ziet hoe weinig volk, er al jarenlang, in sommige kroegen komt, dan kan het gewoon niet anders of die kroegen draaien verlies. Altijd al.
Hoe kun je in godsnaam rondkomen van een klandizie van gemiddeld 10 personen?
Stel, je hebt 6 uur lang, gemiddeld 10 klanten, die ongeveer 3 consumpties per uur drinken.
Dan verkoop je die dag dus 180 consumpties. Laat dat 400 euro opleveren.
Daar moet dan nog af, de inkoop, de huur, gas/water/licht, verzekeringen, investeringen en belasting.
Dan blijft er niet bijster veel over.
En dan doe je het nog redelijk goed.
huh, ga je nu de bewijslast omdraaien?quote:Op vrijdag 28 november 2008 16:25 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Wil jij dan zeggen dat die cijfers uitsluiten dat er kroegbazen zijn die 30 of 40 0f 60% minder omzet hebben?
[..]
Ik kom niet alleen wel eens in een kroeg, zij het minder, ik loop er ook nog regelmatig langs een aantal. En dan zie ik die droefenis binnen. Ik heb geen cijfers nodig om te zien wat ik zie. Wat ik zie is consistent met wat veel klagende uitbaters zeggen, ik heb sowieso geen reden om die niet te geloven, want die mensen willen ook gewoon geld verdienen en als dat goed gaat dan hebben ze ook geen reden om te klagen. Het lijkt me sterk dat die gaan klagen over hun omzet als vals voorwendsel terwijl ze het zuiver uit goedertierendheid of uit principe voor de rokers opnemen terwijl de zaak vol zit. Voor de valse voorwendselen moet je bij Klink c.s. zijn.
Als jij zegt dat dat niet waar is, dan moet jij aankomen met cijfers die dat aantonen, en dus niet met cijfers over kantines en campings want die zijn ongeschikt om dat aan te tonen.
dat kun je wel mooi zeggen, maar hoe weet ik nou dat dat waar is...quote:Op vrijdag 28 november 2008 17:05 schreef bloodymary het volgende:
Even over die cijfers. Zoals ik al eerder heb gemeld, ik ben belastingadviseur en heb in mijn clientele twee kleine cafe's en een grotere. Alle drie laten ze een daling van de omzet zien vanaf 1 juli (met uitzondering van de kermisperioden) van bijna 50 %. De kroeg die roken nu weer toelaat zit sinds een paar weken weer op het oude niveau. Het grotere cafe heeft eveneens eetgelegenheid en laat een iets kleinere omzetdaling zien (20 %), maar heeft ook een kleine rookruimte en heeft vanaf begin af aan nadat de eters wegwaren roken toegestaan gewoon aan de bar.
Ik zie de cijfers omdat ik voor hen de boekhouding doe. Deze cijfers worden vervolgens alleen doorgegeven aan de belastingdienst en deze heeft geheimhoudingsplicht. Dus mijn vraag is: WAAR KOMEN DIE ZOGENAAMDE OFFICIELE CIJFERS DAN VANDAAN????
Nee, als jij beweert dat de kroegeigenaren die zeggen dat ze omzetverliezen van tientallen procenten hebben onzin praten, dan moet jij dat aantonen.quote:Op vrijdag 28 november 2008 19:41 schreef MikeyMo het volgende:
huh, ga je nu de bewijslast omdraaien?
quote:De machtigste man en vrouw van Nederland in 2008 volgens De Volkskrant, Fleur Agema van de PVV over de kamerledenwerfcampagne en Willem van den Oetelaar (Clean Air Nederland) over het rookverbod.
Toon dan eerst maar eens de correlatie aan tussen het rookverbod en dat zogenaamde omzetverlies....quote:Op vrijdag 28 november 2008 20:28 schreef bloodymary het volgende:
Je kunt me geloven of niet MM, het is echt zo. En verder is het net wat W. zegt, waarom zouden 1.000-en kroegeigenaren gaan klagen als ze geen omzetverlies hebben?
Waarom ze wegblijven? Hmm...dan heb je het over de rokers? De rokers blijven weg omdat ze het niet eens zijn met het democratisch beleid en hun eigen verslaving. De kroegeigenaren zijn de dupe van de egoistische houding van de rokers, niets meer, niets minder.quote:Op vrijdag 28 november 2008 17:00 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Het is bullshit als argument. OK dan zijn de prijzen iets harder gestegen dan de inflatie wat ik anders had ingeschat, maar dat zegt niets over de reden waarom mensen wegblijven uit kroegen waar ze vaak al jaren komen, prijsstijging of niet.
Huh? Er is nog steeds geen enkel onderzoek dat de teruggelopen omzet relateerd aan het rookverbod.quote:Zijn de prijzen in café's meer gestegen dan de inflatie? En de prijzen waarvoor? Van bier, of is de wijn ook beter geworden in het economisch hoogtij? En vooral, hoeveel zijn de prijzen gestegen in de kroegen die nu hun omzet dramatisch zien teruglopen?
Als jij cijfers hebt waaruit blijkt dat de omzet van die kroegen is teruggelopen na een prijsstijging en niet na het rookverbod heb je een verhaal. Anders is het nog steeds bullshit.
Volgens mij staat het er letterlijk.quote:En als deze cijfers iets aantonen is het wel dat de prijsstijging geen invloed heeft op het horecabezoek. Hoe verklaar je dat dan met het argument van de algemene prijsstijgingen?
Uiteraard. Maar wiens schuld is dat dan?quote:Als jouw kroeg leeg blijft na het rookverbod terwijl het daarvoor goed gevuld is, dan laten die cijfers wel iets duidelijk zien, terwijl die algmene cijfers hooguit iets heel algemeens kunnen laten zien.
Nee, puur subjectief. Het is allemaal een 'vinden'. Ik vind dit, jij vind dat....niks concreets.quote:Klopt, maar als jij een buurtkroeg hebt met een publiek waarvan de helft rookt, en je houdt je aan het verbod en die mensen blijven weg en komen minder omdat ze niet de kroeg in gaan om buiten in de kou te moeten staan waardoor het voor de rest ook minder leuk wordt, dan is die reden niet divers maar is het gewoon geheel de schuld van het rookverbod.
Cheap shot. Een zwakte redenatie.quote:Ach ja, je werk en je pensioen kwijt, het is belangrijker dat de minister geen gezichtsverlies lijdt.
Marina Bosman was ook weer aanwezig, en mocht op haar eigen viswijverige manier weer van leer trekken. Frappantst vond ik toen ze haar monologen spuwde dat deels resulteerde in geklap maar net zoveel boegeroep...quote:Met een demonstratie op het Malieveld komen kleine horecaondernemers in actie tegen het rookverbod. Kroegbazen van kleine café's hebben naar eigen zeggen hun omzet flink zien dalen sinds het verbod. Ze kunnen niet, zoals grote zaken, een aparte rookruimte inrichten. Zo betoogt Marina Bosman die een kleine kroeg bestiert.
PVV'er Fleur Agema is tegen het verbod en vindt dat de Kamermeerderheid die voor het verbod is, een goede regeling voor de kleine kroegbazen had moeten treffen. Volgens Willem van den Oetelaar (Clean Air Nederland) hadden de horecaondernemers het verbod al jaren kunnen zien aankomen en hun maatregelen kunnen treffen. Hij vindt dat de 500.000 mensen die in de horeca werken evengoed recht hebben op een rookvrije werkplek.
Kleine horecaondernemers komen in het geweer tegen het rookverbod en organiseren een demonstratie op het Malieveld. Toevallig heeft FNV-voorzitter Jongerius ervaring met demonstraties. Om het Malieveld vol te krijgen, zijn honderdduizenden mensen nodig. Organisator Wiel Maessen schat dat er enige duizenden demonstranten zullen komen.
http://tinyurl.com/6hbzjx
Het is dan ook een erg makkelijke discussie om te winnen.quote:Op zaterdag 29 november 2008 11:02 schreef Schanulleke het volgende:
Het frappantst vond ik dat ik Fleur Agema competent vond overkomen. Ik ben het niet met haar eens, maar ze deed het goed. De wonderen zijn de wereld nog niet uit.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
Ik heb mensen gestuurd. Ik heb zelf belangrijker dingen te doen dan worstelen met de dictatuur van de meerderheid.quote:Op zaterdag 29 november 2008 11:28 schreef MikeyMo het volgende:
Ik verwacht trouwens da dit topic vandaag erg rustig is. PV, Weltz, Chewie, Boze_Appel en consorten staan natuurlijk vandaag met spandoeken op het malieveld...
Referendum bestaat niet in Nederland.quote:Op zaterdag 29 november 2008 11:41 schreef Gia het volgende:
Ik vraag me eigenlijk af of de rokers zich erbij neer zouden leggen als met een volksreferendum de uitslag in hun nadeel zou uitvallen.
We hebben tegen de EU gestemd, weet je nog?quote:Op zaterdag 29 november 2008 11:41 schreef Gia het volgende:
Ik vraag me eigenlijk af of de rokers zich erbij neer zouden leggen als met een volksreferendum de uitslag in hun nadeel zou uitvallen.
Er is toch ooit een referendum geweest waar we moesten kiezen voor wel/niet bij de EU.....quote:Op zaterdag 29 november 2008 12:00 schreef Sybesma het volgende:
Referendum bestaat niet in Nederland.
Door rood rijden kun je ook overal en je gordel weigeren te dragen is ook je eigen keuze. Kun je nog wel een boete verwachten bij het overtreden van die wet.quote:Roken kan tegenwoordig op heel veel plaatsen. Wel of geen wet.
Klopt. Ik heb toen ook tegen gestemd.quote:Op zaterdag 29 november 2008 12:06 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
We hebben tegen de EU gestemd, weet je nog?
En nu word er weer niet naar je geluisterdquote:Op zaterdag 29 november 2008 12:08 schreef Gia het volgende:
[..]
Klopt. Ik heb toen ook tegen gestemd.
Zoals ik nu ook TEGEN het roken in de horeca zou stemmen.
Op dit ogenblik is de wet helemaal naar mijn zin. Nu de naleving nog.quote:Op zaterdag 29 november 2008 12:11 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
En nu word er weer niet naar je geluisterd
Je kan het gebruik van drugs niet verbieden.quote:Op zaterdag 29 november 2008 12:38 schreef Gia het volgende:
[..]
Op dit ogenblik is de wet helemaal naar mijn zin. Nu de naleving nog.
De rokers kwamen omdat het een plek was waar ze het naar hun zin hadden, nu Klink het de uitbater verbiedt om het zijn klanten naar de zin te maken, hebben ze het niet meer zo naar hun zin en blijven weg.quote:Op zaterdag 29 november 2008 00:54 schreef Gia het volgende:
Waarom ze wegblijven? Hmm...dan heb je het over de rokers? De rokers blijven weg omdat ze het niet eens zijn met het democratisch beleid en hun eigen verslaving.
Nee, maar dat is nog geen reden om dan maar met cijfers van kantines en campings aan te komen zetten en die in je straatje proberen te passen.quote:Huh? Er is nog steeds geen enkel onderzoek dat de teruggelopen omzet relateerd aan het rookverbod.
Ik zie een forse prijsstijging begin 2006. Die is mij volledig ontgaan, dus of die prijsstijging nou komt van de tomatensoep in bedrijfskantines, de broodjes zalm, dat het de kroegen weer is gelukt om het hippe uitgaansvolk aan duurdere drankjes te krijgen of dat een biertje gewoon duurder is geworden, in 2006 ging het volgens mij uitstekend met de horeca.quote:Volgens mij staat het er letterlijk.
Van degenen die het veroorzaken ondanks dat het gevolg voorzienbaar is.quote:Uiteraard. Maar wiens schuld is dat dan?
Er wordt wel erg makkelijk over gedaan. Kroegen gaan failliet, maar als jij 10 of 20 of 30 jaar met succes een onderneming drijft en dan gaat de overheid zich bemoeien met de gastvrijheid en je kunt ineens geen winst meer maken, dan is dat knap lullig. Zeker omdat het lastig zal zijn een klein kroegje te verkopen, terwijl dat voor velen het pensioen is.quote:Cheap shot. Een zwakte redenatie.
quote:Op zaterdag 29 november 2008 11:15 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Het is dan ook een erg makkelijke discussie om te winnen.
Jammer alleen dat ze de discussie niet won. Rinnooy Kan van de S.E.R. en Willem van den Oetelaar van CAN kwamen duidelijk als winnaars naar voren. Agema toonde groei door niet af te zakken naar Tokkieniveau, iets dat zo'n Marina Bosman niet lukt, die komt niet verder dan wat quasi populair emo-geblaat.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Inderdaad wel een beetje vergelijkbaar met hoe het hier op het forum vergaat.
Hier beperken de meeste argumenten van de rokers zich ook tot het niveau van fascist roepen of men zoekt zijn heil in een complottheorie tegen de zielige arme rokertjes waar vrijwel alle westerse regeringen en het merendeel van de bevolking in die landen aan meedoen.
Life is what you make it.
Doen ze dat dan?quote:Op zaterdag 29 november 2008 13:02 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Je kan het gebruik van drugs niet verbieden.
Kwenie of het je is opgevallen, maar de laatste maanden gaat het economisch wat minder. En voor volgend jaar wordt een krimp verwacht. Eén van de eerste dingen waar mensen dan op bezuinigen, is horecabezoek.quote:Op zaterdag 29 november 2008 13:05 schreef Weltschmerz het volgende:
En dan komt dat effect van die prijsstijging 2,5 jaar later er wel wanneer het rookverbod wordt ingevoerd?
In feite wel.quote:
Door te stellen dat we "nou eenmaal die kant op gaan"? Dat is geen argument.quote:Op zaterdag 29 november 2008 13:40 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
Jammer alleen dat ze de discussie niet won. Rinnooy Kan van de S.E.R. en Willem van den Oetelaar van CAN kwamen duidelijk als winnaars naar voren.
De stelling dat de vrije keuze van mensen verboden word vanwege een fictieve meerderheid die niet in de kroeg komt?quote:Agema toonde groei door niet af te zakken naar Tokkieniveau, iets dat zo'n Marina Bosman niet lukt, die komt niet verder dan wat quasi populair emo-geblaat.
De meerderheid van de bevolking komt niet in de kroeg en is daarmee geen argument. Met dat soort argumenten kan je de top-40 in alle horeca verplicht stellen omdat het duidelijk is dat de meerderheid die muziek wil.quote:
Inderdaad wel een beetje vergelijkbaar met hoe het hier op het forum vergaat.
Hier beperken de meeste argumenten van de rokers zich ook tot het niveau van fascist roepen of men zoekt zijn heil in een complottheorie tegen de zielige arme rokertjes waar vrijwel alle westerse regeringen en het merendeel van de bevolking in die landen aan meedoen.
Feitelijk niet hoor. Enig inkomenseffect is er nog niet en de kredietcrisis is pas van oktober. Dus als horeco-ondernemers een grote omzetdaling ten opzichte van vorig jaar in de maanden juli, augustus en september dan lijkt het me niet dat je die kunt toeschrijven aan ontwikkeling die nog plaats moeten vinden.quote:Op zaterdag 29 november 2008 14:24 schreef Wombcat het volgende:
Kwenie of het je is opgevallen, maar de laatste maanden gaat het economisch wat minder.
En waar is dan die dramatische daling van de sinterklaasaankopen?quote:En voor volgend jaar wordt een krimp verwacht.
Ja? De kleine kroegen met een vast publiek hebben het fenomeen dat mensen daar een groot deel van hun sociaal leven hebben. Die hebben daar gewoon een routine in en dat komt echt niet in het gedrang door wat geemmer over het koopkrachtplaatje op de kwart procent.quote:Eén van de eerste dingen waar mensen dan op bezuinigen, is horecabezoek.
Dat klopt, maar er was ook van te voren voorspeld dat er in eerste instantie een omzetdaling zou zijn, maar dat dat bij zou trekken. Dat bijtrekken zal dus wat langer gaan duren.quote:Op zaterdag 29 november 2008 15:40 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Feitelijk niet hoor. Enig inkomenseffect is er nog niet en de kredietcrisis is pas van oktober. Dus als horeco-ondernemers een grote omzetdaling ten opzichte van vorig jaar in de maanden juli, augustus en september dan lijkt het me niet dat je die kunt toeschrijven aan ontwikkeling die nog plaats moeten vinden.
Maybe, maar als het economisch minder gaat zul je uiteindelijk toch zien dat dat op alle terreinen doorwerkt.quote:En waar is dan die dramatische daling van de sinterklaasaankopen?
[..]
Ja? De kleine kroegen met een vast publiek hebben het fenomeen dat mensen daar een groot deel van hun sociaal leven hebben. Die hebben daar gewoon een routine in en dat komt echt niet in het gedrang door wat geemmer over het koopkrachtplaatje op de kwart procent.
Dat is juist weer zo'n redenering vanuit een heel smal blikveld. Allemaal van die mensen die misschien eens een keer in de maand iets gaan drinken na een koopjesjacht of anderzins incidenteel uitgaan, en dan denken dat dat gedrag de reden is dat zij overal terecht kunnen om iets te drinken. De meeste kroegen bestaan echter van een heel ander publiek met een heel ander uitgavenpatroon. Daar is niks op tegen, maar als ik eens een keer naar de mediamarkt ga om daar iets aan te schaffen dan moet ik ook niet denken dat ik moet gaan vertellen wat het aanbod aan producten moet zijn, want die mediamarkt kan niet van klanten zoals ik bestaan.
Praat voor jezelf. Er zijn genoeg mensen die juist niet bezuinigen op kroegbezoek.quote:Op zaterdag 29 november 2008 14:24 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Kwenie of het je is opgevallen, maar de laatste maanden gaat het economisch wat minder. En voor volgend jaar wordt een krimp verwacht. Eén van de eerste dingen waar mensen dan op bezuinigen, is horecabezoek.
En die voorspelling is gebaseerd op de aanname dat "het ook zonder sigaret gezellig kan zijn" en dat al die rokers er graag aan wennen omdat we zo blij zijn dat de regering voor ons bepaalt hoe we moeten leven, hooguit één keer per avond braaf naar buiten gaan omdat "we" met zijn allen steeds meer verlangen naar 15 jaar pyamadagen en kwijlen in een verpleeghuis.quote:Op zaterdag 29 november 2008 16:40 schreef Wombcat het volgende:
Dat klopt, maar er was ook van te voren voorspeld dat er in eerste instantie een omzetdaling zou zijn, maar dat dat bij zou trekken. Dat bijtrekken zal dus wat langer gaan duren.
Dat is dus jouw oogkleppenredenatie. Heel veel mensen hebben al 5 of 10 jaar dezelfde kroeggewoonte, en dat is dus niet een hotelletje boeken of een broodje Hollandse garnalen in de kantine, maar dat is dus gewoon een sociaal leven in en rond een kroeg. Een deel van iemands sociale leven verandert niet omdat dat 20 of 50 euro in de maand meer kost, dan schiet er maar iets anders bij in. Dat verandert wel wanneer iedereen steeds minder zin heeft om buiten kou staan te vatten.quote:En de verwachting is dat er krimp is, dat zal ook weerslag op de horeca hebben. En omdat de horeca de afgelopen jaren de prijzen flink verhoogd heeft (toen het economisch goed ging, en de mensen het konden dragen), zal dat daar extra effect hebben. Sowieso heeft een economische dip altijd het meeste effect op luxe (misbare) goederen. En voor het overgrote deel van de mensen valt horeca onder.
Misschien op bepaalde hotels en restaurants, niet op kroegen. En veel minder dan het rookverbod.quote:Op zaterdag 29 november 2008 18:41 schreef Wombcat het volgende:
Dus volgens jullie heeft een recessie geen enkele invloed op de horeca?
en is meeroken niet schadelijkquote:Op zaterdag 29 november 2008 18:41 schreef Wombcat het volgende:
Dus volgens jullie heeft een recessie geen enkele invloed op de horeca?
Dream on.quote:Op zaterdag 29 november 2008 19:03 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Misschien op bepaalde hotels en restaurants, niet op kroegen. En veel minder dan het rookverbod.
http://www.nu.nl/news/186(...)ren_in_Den_Haag.htmlquote:Tegenstanders rookverbod protesteren in Den Haag
Uitgegeven: 29 november 2008 14:21
Laatst gewijzigd: 29 november 2008 18:39
DEN HAAG - Het aantal betogers dat op het Malieveld in Den Haag tegen het rookverbod in de horeca demonstreert, is gestegen tot ongeveer vijfduizend.
Dat zeggen de organisatoren. Vele demonstranten hebben een sigaret in hun hand. Met meezingers en een rookmachine, die de demonstranten in een walm zet, wordt een 'gezellige cafésfeer' gecreëerd.
De stroom demonstranten blijft nog aanhouden. De organisator, Red de Kleine Horeca, verwachtte zeker drieduizend demonstranten. Zij zijn onder meer met tachtig bussen naar de groene vlakte bij het Haagse Centraal Station gekomen. De betogers eisen dat de politiek kleine cafés van het rookverbod uitzondert.
Ieder demonstreert op zijn eigen manier. Sommigen dragen spandoeken, anderen lopen mee in een polonaise. Een man trok zijn broek naar beneden. Terwijl hij zijn achterwerk toonde, riep hij uit: "Ik heb helemaal niets meer".
Politiek
De betogers verlangen dat de politiek voor de kleinere horecaondernemers een uitzondering op het rookverbod maakt. De demonstranten komen uit alle delen van het land.
"Wij komen uit Veldhoven", zegt een vrouw wijzend op een clubje cafévrienden. Een stukje verderop staat een caféhouder uit de buurt van Breukelen. "Er komen veel bejaarden in mijn café. Die kan ik in de winter toch niet naar buiten sturen?", zegt hij. De man noemt het rookverbod klinkklare onzin, zoals op zijn kleine spandoek te lezen staat.
zuchtquote:Op zaterdag 29 november 2008 15:19 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
In feite wel.
(nicotine, sex, suiker, werken, alcohol, topsport, geld, tv kijken, eten, adrenaline, religie, coke, videogames, bungee jumpen, lezen, roddelen, macht, shoppen, schoonmaken, THC, LSD, TLC, muziek, mediteren, cafeine, ...)
Horecabezoek (en voor rokers hoort daar roken bij) kan je zien als drug, en die word verboden..
Best apart hoe je echt er van alles bij elkaar haalt... lichaamseigen stoffen op een rij gooit met gefabriceerde troep, handelingen waar je verslaafd aan zou kunnen raken ook maar er bij propt. Of je bent heel erg dom, of je bent gewoon een troll. Een paar jaar geleden kwam men ook aanzetten met opmerkingen als dat voedsel verboden moest worden omdat je niet meer mocht roken op de werkplek.quote:Drugs
Drugs (ook wel: verdovend middel, bedwelmingsmiddel, narcoticum, roesmiddel, geestverruimend middel of droog/droge) is een verzamelnaam voor geneesmiddelen en genotsmiddelen die een meer of minder drogerende (verdovende en/of opwekkende) werking hebben, en die soms tot verslaving kunnen leiden. Het woord narcoticum (meervoud: narcotica) wordt vaak gebruikt bij justitie en de politie.
quote:SP'er niet welkom op demonstratie rookverbod
Ongeveer 7000 demonstranten verzamelden zich volgens de organisatoren zaterdag op het Haagse Malieveld om te protesteren tegen het rookverbod in de horeca. De sfeer was gemoedelijk, totdat rookverbod-voorstander en Tweede Kamerlid Van Gerven (SP) het woord wilde voeren. Hij werd bekogeld met bier en aanstekers.
Van Gerven wilde pleiten voor een financiële tegemoetkoming voor kleine horecazaken, maar het woord werd hem ontnomen door een joelende menigte.
Rita Verdonk (TON) mocht daarentegen rekenen op een luide ovatie. Zij stelde dat Van Gerven gewoon had moeten kunnen spreken maar voegde daar aan toe: "Maar ja, hij is wel vóór dat rookverbod". Verdonk speelde vooral in op de emotie van de ondernemers en zei "borrel, sigaret en gezelligheid" te missen.
Namens de PVV stelde Fleur Agema dat het hele verbod weg moet, en dat op de gevel van een horecazaak voortaan te lezen moet zijn of er gerookt mag worden of niet.
Veel sprekers uit de horecabranche vonden dat verantwoordelijk minister Klink op het Malieveld had moeten verschijnen om de discussie aan te gaan. Klink is echter ziek en had een topambtenaar naar de demonstratie afgevaardigd. Die verklaarde tegenover HierMagHetWel dat al het gezegde "op het ministerie in een vergadering zal worden meegenomen".
De manifestatie zou tot vijf uur duren, maar tegen vieren liep het veld alweer leeg. Toen waren alle politici aan het woord geweest.
quote:Demonstratie tegen rookverbod rustig verlopen
zaterdag 29 november 2008 17:33
(Novum) - Enkele duizenden mensen hebben zaterdagmiddag een manifestatie tegen het rookverbod in de horeca bijgewoond. De secretaris van stichting Red de Kleine Horeca Ondernemer, Wiel Maessen, meldt dat de opkomst met vijf- à zesduizend mensen boven verwachting hoog was. De protestbijeenkomst was volgens hem een groot succes en is zonder grote incidenten verlopen. De politie bevestigt dat beeld.
Toen SP-Kamerlid Henk van Gerven het podium beklom om een toespraak te houden, werd de sfeer wat grimmig, meldt Maessen. Hij zegt dat de demonstranten vooral verbaal lieten horen dat de standpunten van Van Gerven niet werden gewaardeerd. De politie meldt dat er ook een blik bier naar de politicus is gegooid. Naast Van Gerven hielden Rita Verdonk (TON), Fleur Agema (PVV) en Halbe Zijlstra (VVD) toespraken.
De horecaondernemers zijn boos over het rookverbod omdat zij niet in staat zouden zijn een rookruimte te bouwen. Hun cafe's zouden daar te klein voor zijn. Daardoor zouden zij inkomsten verliezen aan kroegen waar wel een rookruimte is. Daarnaast willen zij zelf beslissen of er in hun kroeg gerookt mag worden.
2000 - 5000 - 7000 Geen idee hoeveel het er nou waren, maar op het Journaal zag het er maar summier uit, drie rijen mensen voor het hek en dan een compleet leeg terrein er maar achter...quote:Rookmanifestatie op Malieveld
Op het Malieveld in Den Haag zijn zo'n 2000 betogers bijeen voor een manifestatie tegen het rookverbod. Ze eisen dat kleine horeca-ondernemers van het rookverbod worden vrijgesteld.
De manifestatie is georganiseerd door 'Red de Kleine Horeca'. Daarin zijn ondernemers verenigd die teleurgesteld zijn in Koninklijke Horeca Nederland. De branchevereniging werkt mee met het rookverbod in de horeca.
De organisatie heeft op het Malieveld een cafésfeer gecreëerd met meezingers en een rookmachine die de demonstranten in een walm zet. De organisatie verwacht in totaal zo'n 3000 deelnemers.
Ik zie hier toch echt een daling in 2003:quote:Op zaterdag 29 november 2008 19:03 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Misschien op bepaalde hotels en restaurants, niet op kroegen. En veel minder dan het rookverbod.
Deels door prijsverhogingen (misschien zelfs grotendeels), maar ook laagconjunctuur. Maar volgens jullie is dat dus onzin dat de omzet toen gedaald is, want het kan immers niet.quote:Restaurants, kleinere eetgelegenheden en cafés hebben de afgelopen jaren forse prijsstijgingen doorgevoerd. In 2003 kostte een bezoek aan een restaurant 13 procent meer dan in 2000. De prijzen in lunchrooms en fastfoodzaken stegen in dezelfde periode met 16 procent, de prijzen in cafés stegen zelfs met 20 procent.
De hoogste prijsstijgingen deden zich voor in 2001 en in 2002. In deze periode stegen de prijzen tweemaal zoveel als in 2000. In 2003 waren de prijsstijgingen aanzienlijk minder.
De consumptie nam het meest af in de sectoren waar de prijzen het hardst omhoog gingen. De daling van de consumptie in restaurants, waar de prijzen sinds 2000 het minst snel zijn gestegen, was relatief beperkt. In de cafésector, waar de prijzen het meest zijn gestegen, was de consumptiedaling het grootst. Door de forse consumptiedaling in cafés ligt de consumptie in 2003 zelfs beneden het niveau van 1997.
In hoeverre de prijsstijgingen verantwoordelijk zijn voor de daling van de consumptie is moeilijk vast te stellen. Ook andere factoren, zoals de laagconjunctuur en de ontwikkeling van de koopkracht, spelen een rol.
Ik begrijp dat een bepaalde interpretatie van het woord drugs heel handig is om mensen te veroordelen en zaken te verbieden, maar gezien de effecten van verschillende stoffen en gedrag is gebruikelijke definitie te beperkt.quote:Op zaterdag 29 november 2008 19:16 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
zuchtIk heb je lijstje maar even aangepast adhv de defenitie van drugs..
Vreemd dat je dan religie weg streept.quote:geestverruimend middel
Tja, wat ze willen is onduidelijk. Ik hoor/lees 2 dingen; compensatie en/of een ontheffing van het verbod. Die ontheffing willen ze vanuit concurrentiepositie omdat ze menen geen rookruimte te kunnen bouwen en grote(re) kroegen wel. Op het moment dat zij zich niet aan het verbod te hoeven houden dan hebben zij weer een oneerlijke concurrentiepositie tov de grote(re) kroegen. Dit systeem hebben ze in Belgie en gaat daar op de schop. Dus wat ze willen is een systeem introduceren dat in ons buurland al niet heeft gewerkt...quote:Op zaterdag 29 november 2008 19:36 schreef botterfly het volgende:
Stel dat de kleine horeca ontzien wordt. Dan worden deze bruine cafe's, buurtkroegen of hoe je ze noemen wil zo gevonden door andere rokers. En dan? Moeten die stamgasten dan toch stoppen met hun rokertje omdat het na verloop van tijd niet meer onder kleine horeca valt?
ik ben niet echt bezig met deze problematiek maar iedere keer als de vraag gesteld wordt om de kleine horeca te ontzien moet ik hieraan denken.
De verbieders leven in een droomwereld.quote:
Er is feitelijk maar een defenitie van drugs, dat jij die interpreteert naar dingen die er niets mee te maken hebben is jouw probleem. Jij pakt alles waar je verslaafd aan kan raken en schaart dat dan maar onder de noemer drugs. Dat bepaalde drugs verslavend zijn, maakt niet alle verslavende dingen drugs...quote:Op zaterdag 29 november 2008 19:46 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ik begrijp dat een bepaalde interpretatie van het woord drugs heel handig is om mensen te veroordelen en zaken te verbieden, maar gezien de effecten van verschillende stoffen en gedrag is gebruikelijke definitie te beperkt.
Ongeacht het feit dat ik religie haat, is het geen drugs. Tja, dat sommige mensen high zijn van Jezus of Allah, da's dan weer iets anders...quote:Vreemd dat je dan religie weg streept.
Ik heb geen probleem, ik wil niets verbieden.quote:Op zaterdag 29 november 2008 19:50 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
Er is feitelijk maar een defenitie van drugs, dat jij die interpreteert naar dingen die er niets mee te maken hebben is jouw probleem.
Er zijn genoeg zaken waar je niet snel verslaafd aan raakt, die wel je gedrag veranderen en toch geen drugs genoemd worden. Ik snap dat jij in een overzichtelijke wereld wilt leven, maar de gebruikelijke definitie van drugs is niet dekkend.quote:Jij pakt alles waar je verslaafd aan kan raken en schaart dat dan maar onder de noemer drugs. Dat bepaalde drugs verslavend zijn, maakt niet alle verslavende dingen drugs...
Het zijn dus gewoon drugs.quote:Ongeacht het feit dat ik religie haat, is het geen drugs. Tja, dat sommige mensen high zijn van Jezus of Allah, da's dan weer iets anders...
Reageer dan niet.quote:
Mooi, dan verwacht ik vanaf nu alleen nog posts van je met argumenten er in.quote:
Klopt, het punt is dat er twee groepen dealers en pushers samenspannen om concurrende drugs verboden te krijgen. Wiet en paddo's concurreren met religie, en sigaretten en alcohol concurreren met cholestorolremmers, kunstheupafstotingsmedicijnen, seresta's, prozac en betablokkers. De dominees en de graaiers van big pharma trekken samen op om alles verboden te krijgen waar zij het monopolie niet op hebben.quote:Op zaterdag 29 november 2008 19:56 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Het zijn dus gewoon drugs.
En dan nog iemand die graag een compensatie wil voor de kleine horeca. Het was toch de kleine horeca die graag compensatie wilde hebben en die deze demonstratie georganiseerd heeft.quote:Op zaterdag 29 november 2008 20:13 schreef Schanulleke het volgende:
Iemand bekogelen en wegjoelen omdat hij een andere opvatting heeft. Stelletje fascisten die rokers!!!
Je moet niet zoveel roken en paddo's vreten met je complottheorieënquote:Op zaterdag 29 november 2008 20:15 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Klopt, het punt is dat er twee groepen dealers en pushers samenspannen om concurrende drugs verboden te krijgen. Wiet en paddo's concurreren met religie, en sigaretten en alcohol concurreren met cholestorolremmers, kunstheupafstotingsmedicijnen, seresta's, prozac en betablokkers. De dominees en de graaiers van big pharma trekken samen op om alles verboden te krijgen waar zij het monopolie niet op hebben.
De farmaceutische industrie is zo begaan met onze gezondheid, maar heeft nog nooit een lans gebroken voor bijvoorbeeld mediwiet, integendeel. Daar kunnen ze immers niks aan verdienen. Laat die mensen met glaucoom maar lekker blind worden, tot ze zelf iets hebben ontwikkelt wat veel minder maar ook een beetje werkt.
Jij moet niet zo naïef doen. Denk je nou echt dat mensen er zo veel ellende (protesten, criminaliteit) voor over hebben als het er alleen maar om ging dat ze dachten dat het "alleen maar beter was als..."?quote:Op zondag 30 november 2008 00:50 schreef Provinciaaltje het volgende:
[..]
Je moet niet zoveel roken en paddo's vreten met je complottheorieën
deel 23 maar in Truth doen?quote:Op zondag 30 november 2008 01:04 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Jij moet niet zo naïef doen. Denk je nou echt dat mensen er zo veel ellende (protesten, criminaliteit) voor over hebben als het er alleen maar om ging dat ze dachten dat het "alleen maar beter was als..."?
Money talks
Welke ellende ? De meeste kroegeigenaren riepen op 1 juli j.l al dat ze omzetverlies hadden en dat hebben ze tot de dag van vandaag als papegaaien herhaald. Om nog maar niet te spreken over die vele rokers die zich plotseling zo een zorgen maken over het welzijn van de kleine kroegbaas maar vrolijk hun stamkroeg verlieten om in een grotere zaak te gaan staan roken in het rokershok.quote:Op zondag 30 november 2008 01:04 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Jij moet niet zo naïef doen. Denk je nou echt dat mensen er zo veel ellende (protesten, criminaliteit) voor over hebben als het er alleen maar om ging dat ze dachten dat het "alleen maar beter was als..."?
Money talks
Alle ellende veroorzaakt door het verbieden van persoonlijke keuzes in het algemeen en genotmiddelen in het bijzonder.quote:
Het is niet zo dat jouw posts bijzonder bol staan van de argumenten... Zo blijf je er stug in volharden dat roken verboden is, ook weer in de post hierboven. Ga je daar ooit nog eens mee ophouden?quote:Op zaterdag 29 november 2008 20:11 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Mooi, dan verwacht ik vanaf nu alleen nog posts van je met argumenten er in.
Roken is niet verboden !!!quote:Op zondag 30 november 2008 02:42 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Alle ellende veroorzaakt door het verbieden van persoonlijke keuzes in het algemeen en genotmiddelen in het bijzonder.
quote:Op zondag 30 november 2008 02:50 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Het is niet zo dat jouw posts bijzonder bol staan van de argumenten... Zo blijf je er stug in volharden dat roken verboden is, ook weer in de post hierboven. Ga je daar ooit nog eens mee ophouden?
Ik mag niet meer aan de bar en op de dansvloer roken dus het gaat gewoon om een verbod.quote:
Nee hoor, eerder een regulering: "roken mag op de daarvoor bedoelde ruimtes; buiten, of in de rookruimte"quote:Op zondag 30 november 2008 09:17 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
[..]
Ik mag niet meer aan de bar en op de dansvloer roken dus het gaat gewoon om een verbod.
Het is niet echt een duister complot of zo, de gereformeerden komen er openlijk voor uit dat ze drugs willen verbieden en genotmiddelengebruik willen verminderen. En als je naar de aandeelhoudersvergadering van een groot farmaceutisch concern gaat dan winden ze daar ook geen doekjes om hun winststreven.quote:Op zondag 30 november 2008 00:50 schreef Provinciaaltje het volgende:
Je moet niet zoveel roken en paddo's vreten met je complottheorieën
Dat was een raadplegend referendum wat toen mogelijk was. Die mogelijkheid is daarna afgeschaft.quote:Op zaterdag 29 november 2008 12:08 schreef Gia het volgende:
[..]
Er is toch ooit een referendum geweest waar we moesten kiezen voor wel/niet bij de EU.....
en een verslagje van zaterdagquote:Anti Anti Rookverbod
Ja, dat ben ik. Ik ben anti anti rookverbod. Wat een stelletje egoïsten zeg! Komen ze met z'n duizenden bijelkaar om te betogen dat ze het recht hebben om te blijven roken in de horeca. Om lekker te inhaleren en het vervolgens in het gezicht van hun buurman uit te blazen. De regelgeving is goed zo, niets aan wijzigen! En het leukste van alles... dat ze goed vernederd worden, en ze hebben het niet eens door. Muwahaha!
Op het station wordt omgeroepen dat ze een boete krijgen als ze buiten de rokerszone roken. Dan staan ze daar beetje naar een paal te kijken met een peukie in de hand. Of mogen ze in een claustrofobie aanwakkerend hokje in de kantine staan met een afzuigkap boven het hoofd. Zelfs de openbare wc's die bij uitgaansgelegenheden staan, zien er fraaier uit (zolang niet in gebruik). Als roker zou ik me nu echt diep triest voelen, je bent gewoon compleet ongewenst! Haha, goed voor je! Ik ben onwijs blij met het rookbeleid van Nederland. Dat is die daadkrachtigheid die ik wil zien! Shame on the smoker!
quote:Klant en uitbater eisen recht te roken op
REPORTAGE, Van onze verslaggever Robin Gerrits
gepubliceerd op 01 december 2008 02:45, bijgewerkt op 22:42
Den Haag - Een paar duizend kleine caféhouders en hun klanten protesteerden zaterdag in Den Haag tegen het rookverbod.
Een beetje beteuterd keren vader en zoon Veenstra terug bij het pannenkoekenhuis aan de rand van het Malieveld. Een agent stuurde ze weg toen ze met een pijpje bier het manifestatieterrein op wilden lopen. ‘Triest toch dat je naar buiten moet om te mogen roken en dat je buiten dan niet mag drinken', zegt vader Dick Veenstra, tevens secretaris van de Amsterdamse sigarenrokersclub Lust doet Leven.
Het heeft hun strijdbaarheid niet aangetast. ‘Ik vecht in de geest van Spinoza voor de vrijheid om zelf te kiezen’, zegt Veenstra. ‘Ik vrees dat de grote bazen van Koninklijke Horeca Nederland, die het met Klink op een akkoordje hebben gegooid, het wel redden, maar dat de cafés het loodje leggen. Weg gezelligheid. Wij kunnen nergens meer terecht.’
Met de familie Veenstra hebben zich zaterdagmiddag een paar duizend man op het veel te grote Malieveld verzameld, om namens de kleinere cafés en bars, de ‘natte horeca’, te protesteren tegen het strenge antirookbeleid van het kabinet.
Volkszangers zingen protestliederen, boze kroegbazen en -klanten, en politici voeren het woord. De sfeer is getapt, net als het publiek, en iedereen heeft de oplossing klaar. Als je wilt voorkomen dat veel café-eigenaren het loodje leggen omdat de klanten niet meer komen en de zaak te klein is voor een aparte rookcabine, laat dan de bars zelf bepalen wat ze willen zijn: een café voor rokers, een voor niet-rokers of een met een cabine. Stickers op de deur, iedereen kan zelf kiezen, en niemand heeft er last van.
SP’er Henk van Gerven kiest een andere weg en pleit voor compensatie van de gedupeerde kroegbaas, maar dat hoort niemand meer, want als hij zich vier zinnen daarvoor achter het rookverbod heeft geschaard, wordt hij van het podium gejoeld.
Nee, dan Marina Bosman. Waar ze het heeft geleerd is onbekend, maar deze Leidse uitbaatster heeft zich in korte tijd dermate retorisch begaafd getoond dat ze het boegbeeld is geworden van het verzet tegen het rookverbod.
Professioneel en volleerd bouwt ze haar betoog op rond de terugkerende yell: ‘Ik ben er klaar mee, nee: (Malieveld valt in:) wíj zijn er klaar mee!’ Een politieke partij of vakbond kon er veel plezier van hebben.
Verder is het opmerkelijk hoeveel politie er op de been is voor zo’n kleine betoging, en niet alleen op het Malieveld. Ook het Binnenhof en het ministerie van Financiën worden extra bewaakt. En als de gemeentelijke verordening van komend jaar (in 2009 wordt het op straat gooien van een peuk beboet met 95 euro) al gegolden had, had Den Haag de kas flink kunnen spekken.
Maar ook al staan er duizend horeca-ondernemers op het veld, niemand is op het idee gekomen om koffie of snert te verkopen. Koukleumen zijn gedwongen naar de Essopomp verderop te lopen voor een beetje warmte. ‘Dat ze geen alcohol kunnen schenken, snap ik’, zegt een ex-kroegbazin uit Wormerveer. ‘Daar krijg je alleen maar rottigheid van. Maar iets warms had toch wel gekund.’ Heeft het zin gehad, de manifestatie? ‘Ach, als je niets doet, gaat het sowieso door’, zegt ze. ‘Nu hebben we ons in elk geval kunnen laten horen.’
quote:Ondernemers wanhopig
Manifestatie in Den Haag: ‘Rookverbod móet opgeheven worden’
Volgens de demonstrerende horeca-ondernemers die zaterdag op het Malieveld in Den Haag stonden is er maar één oplossing: de kleine zaken moeten zelf kunnen kiezen of ze roken toestaan in hun café. Andere opties zijn er niet. Het standpunt van Tweede Kamerlid Henk van Gerven voor inkomenscompensatie, werd dan ook weggehoond. Het kamerlid zelf werd met aanstekers en blikken bier van het podium gejaagd.
De sfeer onder de duizend demonstranten op het Malieveld is aanvankelijk goed, maar krijgt na de weggehoonde toespraak van SP-er Van Gerven toch een scherp randje. De in groten getale aanwezige politie sluit de gelederen rondom de vrachtwagen die als podium dienst doet. Daarachter zitten de sprekers in een tentje. Lunchroomeigenaar Jan Hardenberg uit Breda wil met het kamerlid praten. “Komen er nog meer van zulke sprekers, want dit wekt agressie op. Ik wil wel even met hem praten”, zegt hij duidelijk geëmotioneerd. Dan komen de tranen. “Dit is boosheid, geen verdriet”, zegt hij wanhopig. “Ik wil mijn werk doen, ik wil helemaal geen uitkering. Maar zo is het vechten tegen de bierkaai. Ik zit in een overdekt winkelcentrum en kan geen kant op. Geen plek voor een rookruimte en voor mijn deur is het nog steeds in het winkelcentrum en daar mag ook niet gerookt worden.”
Mike Stapel
Café Stapel, Etten-Leur
“Ik heb me twee maanden aan het verbod gehouden en hoewel de mensen bleven komen kostte het me de helft van mijn omzet. Iedereen stond buiten.” Hij heeft tot nu toe één schriftelijke waarschuwing gekregen, en een hoop klachten van omwonenden over geluidsoverlast. “Dit is níet de manier. Ik wil de keus hebben, want ik heb geen andere mogelijkheden. Ik zit in een klein en bovendien monumentaal pand. Ik kan dus geen kant op.”
Rowenna Boon
Cafetaria Parijs, Rotterdam
“Dat rookverbod is zwaar belachelijk. Uitlaatgassen zijn ook slecht, denk je dat je daar geen kanker van krijgt? Als mensen niet in de rook willen zitten moeten ze maar ergens anders heen. Het is een heel stuk rustiger nu bij ons in de zaak, en van gezelligheid is allang geen sprake meer.”
Chantal
buurtcafé, Eindhoven
“Wij hebben ons twee maanden aan het rookverbod gehouden. Toen werd het buiten te koud en binnen te ongezellig. De omzet gaat weer omhoog, omdat de mensen weer langer blijven.”
quote:Weinig Zeeuwen bij protest tegen rookverbod
DEN HAAG - Fanny Hagens van Café Underground in Middelburg is teleurgesteld.
Onder de vijfduizend betogers tegen het rookverbod, zaterdag in Den Haag, waren zo'n 240 Zeeuwen. "Overal in de provincie hebben we brieven verspreid. Ik had wel wat meer Zeeuwen verwacht."
Hagens is het regionale aanspreekpunt voor de Stichting Red de Kleine Horeca (KHO), die de demonstratie op het Malieveld georganiseerd had. Zaterdag vertrokken vier bussen vanuit Zeeland, met daarin de uitbaters van café Havenzicht in Kamperland, De Pub uit Terneuzen, van café Dinges uit Middelburg en Fanny Hagens zelf. Ze werden vergezeld door trouwe klanten.
Theo Verstegen van restaurant De Vissershaven in Vlissingen weet te vertellen dat naast de KHO-bussen nog een groep van zo'n tweehonderd Zeeuwen op eigen gelegenheid naar Den Haag is gegaan. Ook hij is teleurgesteld. "Zeeuws- Vlaanderen was goed vertegenwoordigd, verder was het slap." Bestuurslid Ton Wurtz van KHO zei na afloop van de demonstratie tevreden te zijn over het verloop. Fleur Agema (PVV) en Rita Verdonk lieten weten achter de kleine horecaondernemers te staan. "Er was alleen een incidentje met SP-Kamerlid Henk van Gerven. Die sprak zich vierkant uit voor het rookbeleid. Toen vlogen er aanstekers naar het podium en werd de sfeer even wat grimmig." De politie heeft één aanhouding verricht.
"We hebben ons punt gemaakt. En nu maar afwachten wat de politiek doet", zei Fanny Hagens na afloop.
quote:'Niet-roker ook dupe als kleine kroegen sluiten'
Verstokte rokers, caféhouders en hun klanten demonstreren op het Malieveld in Den Haag tegen het rookverbod in de horeca. foto Robert Vos/ANP
Verstokte rokers, caféhouders en hun klanten demonstreren op het Malieveld in Den Haag tegen het rookverbod in de horeca. foto Robert Vos/ANP
DEN HAAG/BREDA - Met een stuk of tien bussen met kasteleins en rokende klanten trok het West-Brabantse uitgaanspubliek zaterdag naar Den Haag voor de grote rokersdemonstratie. Volgens de deelnemers trokken in totaal een vijfduizend demonstranten naar het Malieveld.
Onder het motto 'Red de Kleine Kroeg' werden tal van spandoeken en ander demonstratief materiaal meegevoerd, dat om veiligheidsredenen goeddeels in beslag genomen werd.
Vooral minister Klink van Volksgezondheid moest het flink ontgelden, waarbij zijn naam aanknopingspunt voor spot en hoon bleek te bieden. 'Rookverbod, klink-klare onzin' was een van de gretig meegezongen slogans. Rita Verdonk pikte een graantje mee en de zingende kastelein Ger Couvreur uit Breda kreeg veel bijval met een nieuw rokersdeuntje.
Onder de vijfduizend betogers tegen het rookverbod, zaterdag in Den Haag, waren zo'n 240 Zeeuwen. Zeeuws- Vlaanderen was goed vertegenwoordigd.
Vanuit West-Brabant trokken vooral Breda en Etten-Leur op, maar ook vanuit kleinere plaatsen als Sprundel en Zegge trokken verbolgen rokers naar Den Haag.
"Niet helemaal alleen rokers, ook onder niet-rokers begint de waanzin van het rookverbod door te dringen", meent de Etten-Leurse kroegbaas Jacques Veraart. "Als de kleine kroegen over de kop gaan, zijn de niet-rokers ook de dupe."
"Het rokersprotest brengt een nieuw fenomeen aan het licht", constateert zijn Bredase collega Jan Hemmer, "kasteleins trekken samen op. Dat is nog nooit gebeurd."
Dus hij zet de asbakken terug en dan nog failliet gaan? Lag het dan wel aan het rookverbod?quote:Eerste faillissement door rookverbod
Het eerste cafe is op de fles gegaan door het rookverbod in de horeca. Het gaat om De Ruif in Neede, uit de Achterhoek.
De Zutphense rechtbank sprak vorige week vrijdag het faillissement uit.
Volgens curator J. Snellink kon de kroegbaas zijn schulden niet meer betalen omdat de omzet door het rookverbod is teruggelopen. ‘Het is altijd een combinatie van factoren, maar het rookverbod heeft wel het laatste zetje gegeven’, aldus Snellink tegen het regionale dagblad Tubantia. ‘Zonder rookverbod had het café waarschijnlijk door kunnen draaien.’
De uitbater van De Ruif, Han Makkerink, verklaarde eerder dat de klandizie met 50% was gekelderd door het rookverbod. In een laatste, en naar nu blijkt vergeefse poging om zijn café van de ondergang te redden stond Makkerink eind oktober toch toe dat er sigaretten en sigaren werden opgestoken. ‘Ik vind dat je respect voor de wet moet hebben,’ zei Makkerink vorige maand tegen een plaatselijk digitale krant. ‘Maar collega's lapten het rookverbod al direct aan hun laars. Ik kon er niets tegen doen.’
Nou en dan, dan wordt de controleur op zijn bek getimmerd ofzo?quote:Cafés eisen legitimatie controleur
Kroegeigenaren gaan van controleurs van de Voedsel en Waren Autoriteit eisen dat ze zich bij binnenkomst legitimeren. Actiecomité Buigen of Barsten heeft vrijdag stickers laten drukken die afgelopen zaterdag bij de landelijke protestmanifestatie tegen het rookverbod op het Malieveld in Den Haag werden uitgedeeld, dit heeft woordvoerder Wichard Taks bekend gemaakt.
'We zijn die anonieme controles zat', zei hij. Het idee komt uit Den Bosch waar ondernemers posters wilden gaan maken.
Op de sticker staat dat elke toezichthouder, bijzondere opsporingsambtenaar of overheidsfunctionaris zich direct bij binnenkomst aan de bar dient te legitimeren.
Algemene wet bestuursrecht
De cafébazen baseren zich daarbij op een artikel uit de Algemene wet bestuursrecht (Awb) dat bepaalt dat een toezichthouder bij uitoefening van zijn taak een legitimatiebewijs met naam en foto bij zich moet dragen en desgevraagd moet laten zien.
quote:Vier cafés dicht
ZEVENBERGEN - Drie horeca-zaken in Zevenbergen zijn al dicht en de vierde komt er aan. Exploitant Toon Goverde van de Blauwe Hemel stopt eind dit jaar met het uitbaten van zijn café. Restaurant De Heeren van Zevenbergen is in september failliet verklaard en ook de cafés het Hart van Zevenbergen en De Ruwe staan leeg.
De horeca in Zevenbergen zit in zwaar weer. "Het is moeilijk nieuwe exploitanten te vinden, omdat iedereen afwacht hoe ernstig de gevolgen zijn van het rookverbod", zegt voorzitter Erik van der Linden van Horeca Zevenbergen. Hij ziet het vooral als een landelijk probleem.
"Strenge regelgeving, het rookverbod. Dat maakt het horecavak minder aantrekkelijk. Dat is treurig, maar daar kunnen we als afdeling weinig aan doen." Volgens Goverde komt er echter ook steeds minder uitgaanspubliek naar Zevenbergen. Hij stopt vooral vanwege gezondheidsproblemen, maar ook omzetdaling speelt een rol.
"Wij mikken vooral op de jeugd vanaf 25 jaar. Die trekt steeds meer naar Breda." Goverde hoopt dat er volgende week een nieuwe exploitant is. Als dat niet zo is, gaat het café alsnog dicht.
Als je schulden groot genoeg zijn geworden in de tijd dat je je aan de wet hield kan dat makkelijk.quote:Op maandag 1 december 2008 19:45 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
Dus hij zet de asbakken terug en dan nog failliet gaan? Lag het dan wel aan het rookverbod?
Alsof rokers niet bevooroordeeld zijnquote:Op maandag 1 december 2008 22:21 schreef _Qmars_ het volgende:
Mikey, je kruistocht tegen het roken begint bijna zieliger te worden dan de mensen die wel in de kroeg willen roken. Jammerlijk. Kan hier wel met argumenten voor en tegen gaan lopen strooien, maar je bent zo bevooroordeeld dat er toch niet met je te praten valt. Dan maar trollen.
omdat ik artikelen post?quote:Op maandag 1 december 2008 22:21 schreef _Qmars_ het volgende:
Mikey, je kruistocht tegen het roken begint bijna zieliger te worden dan de mensen die wel in de kroeg willen roken. Jammerlijk. Kan hier wel met argumenten voor en tegen gaan lopen strooien, maar je bent zo bevooroordeeld dat er toch niet met je te praten valt. Dan maar trollen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |