abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_57553505
quote:
Fitna (film)
Regie : Geert Wilders
Productie : Geert Wilders
Script : Geert Wilders
Uitgebracht : maart 2008
Genre : korte film
Lengte : 15 minuten
Land : Nederland


Geert Wilders, de maker van de film

Fitna (Arabisch: فتنة), ook wel de Koranfilm van Geert Wilders genoemd, is een vijftien minuten durende Nederlandse korte film, die, na enig uitstel, waarschijnlijk zal verschijnen in maart 2008.

Fitna betekent beproeving en is een zeer breed begrip. Oorspronkelijk betekende het begrip letterlijk het in het vuur verhitten van goud en zilver om dat op echtheid te toetsen. In de Koran wordt het woord gebruikt om het gevaar te omschrijven dat moslims terugkeren naar het veelgodendom of het heidendom. Zo is iemand die fitna zaait in de ogen van moslims een groter kwaad dan een moordenaar. In het algemeen staat fitna voor 'het kwaad'.[1][2] De film zal in ieder geval verschijnen op het internet, op de website fitnathemovie.com. Of de film ook te zien zal zijn op de publieke omroep is nog niet bekend.[3]

Commotie

Nog voordat de film is verschenen, zorgt deze voor veel commotie in de moslimwereld. Zo heeft Iran laten weten, dat er consequenties zullen volgen mocht de film daadwerkelijk worden uitgezonden.[4] In Pakistan werd de beveiliging van Nederlandse diplomatieke vestigingen en bedrijven aanzienlijk opgevoerd uit angst voor woedende moslims.[5] De Arabisch-Europese Liga kondigde aan met een "tegenfilm" te komen.[6] De islamitische organisatie Hizb ut-Tahrir besloot naar aanleiding van het nieuws over de productie van de film folders uit te delen tegen "lasterwerk van de islam".[7] De Taliban dreigt met aanvallen op de Nederlandse soldaten in Afghanistan. [8]Ook de politiek roerde zich. De Nederlandse minister-president Jan Peter Balkenende (CDA) sprak van "een forse crisissituatie".[9] Minister van Binnenlandse Zaken Guusje ter Horst (PvdA) vroeg burgemeesters extra alert te zijn in verband met de film.[10] Fitna kreeg echter ook bijval. Zo noemde Minister Ella Vogelaar (PvdA) de film goed voor het integratiedebat.[11][12]

Televisiemakers Ersin Kiris en Vincent van der Lem maakten De Tegenfilm, een 28-minuten durend verslag waarin Kiris op zoek gaat naar "de grenzen van vrijheid van meningsuiting". [13]

Egypte weerde de kinderfilm Waar is het Paard van Sinterklaas? op het filmfestival van Cairo.[14]

Bronnen, noten en/of referenties:

1. Fitna is 'het kwaad', BN/De Stem, 9 februari 2008
2. Koranfilm Wilders heet Fitna, NU.nl, 9 februari 2008
3. Koranfilm Wilders komt op internet, NU.nl, 5 januari 2008
4. 'Iran waarschuwt Nederland om film Wilders', NU.nl, 22 januari 2008
5. Koranfilm: Pakistan beveiligt Nederlanders, Elsevier, 8 februari 2008
6. Arabische Europese Liga maakt tegenfilm Wilders, NU.nl, 17 januari 2008
7. Islamitische beweging foldert tegen ‘laster', NRC.nl, 28 december 2007
8. Taliban dreigen met aanvallen wegens Wilders-film, NU.nl, 28 februari 2008
9. 'Koranfilm zorgt voor forse crisissituatie', NU.nl, 18 januari 2008
10. Minister vraagt burgemeesters alert te zijn om Koranfilm, NU.nl, 16 januari 2008
11. Vogelaar: Koranfilm goed voor integratiedebat, Elsevier, 29 januari 2008
12. Geert Wilders' koranfilm: alle ophef en paniek, Maartje Willems, Elsevier, 23 januari 2008
13. http://www.mtnl.nl/read/tegenfilm-infox
14. Nederland vraagt Egypte opheldering over boycot, Trouw, 28 februari 2008
Voorgaande topics.
Koranfilm Wilders # 01: Kabinet bereidt zich voor.
Koranfilm Wilders # 02 : Kabinet bereidt zich voor.
Koranfilm Wilders # 03 : Kabinet bereidt zich voor
Koranfilm Wilders # 04 : Wilders tijdelijk het land uit ?
Koranfilm Wilders # 05 : Groot alarm na film Wilders
Koranfilm Wilders # 06 : Site Willem II gekraakt.
Koranfilm Wilders # 07 : Koranfilm Wilders heet Fitna, Jihad
Koranfilm Wilders # 08 : Balkenende: Ik maak me hele grote zorgen
Koranfilm Wilders # 09 : Balkenende: Ik maak me hele grote zorgen
Koranfilm Wilders # 10 : Kan Wilders worden gestopt ?
Koran-film Wilders #11 : Wilders spreekt: Ik capituleer niet
Koran-film Wilders #12: Europa moet film Wilders gezamenlijk uitleggen
Koran-film Wilders #13: NAVO-baas bezorgd over Wilders-film.
Koran-film Wilders #14: Deel kabinet wil film verbieden
Koran-film Wilders #15: EU bereidt ambassades voor op film Wilders
Koran-film Wilders #16: EU bereidt ambassades voor op film
Koran-film Wilders #17: Uitzenddatum nog steeds onbekend.
Koran-film Wilders #18: wordt Fitna in de 2e kamer vertoond?
Koran-film Wilders #19: Fitna voor 1 april uit op internet
Koran-film Wilders #20: Wilders op de vingers getikt door Deense premier
Koran-film Wilders #21:Waar zowat iedereen de film al zat is.
Koran-film Wilders #22: NMO wil film misschien uitzenden; fitna-site down

Proloog
  • 'Wilders trapt moslims op het hart'
  • Moefti waarschuwt Wilders over zijn filmproject
  • Politie arresteert anti-Wilders-activisten
  • Wilders praat met NOVA over Koran-film
  • Kritiek op voorgenomen film Wilders over de Koran (deel 3)
  • Willders film: Nederlandse Moslim Raad vreest het ergste (deel 2)
  • Wilders: The Movie (deel 1)

    Achtergronden : Geert Wilders
  • "Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
    pi_57553537
    Tvp
    pi_57553547
    Laatste nieuws:
    quote:
    Moslimomroep wil Fitna mogelijk wél uitzenden

    BinnenlandsDe Nederlandse Moslim Omroep (NMO) overweegt de antikoranfilm van Geert Wilders uit te zenden. De redactie van de omroep wil dat de PVV-kopman rond de uitzending met voor- en tegenstanders van de film in discussie gaat. Dat meldt De Pers zaterdag op zijn website.

    Andere publieke omroepen lieten eerder al weten niets de voelen voor het uitzenden van de controversiële film. Wilders heeft voor zover bekend nog geen platform gevonden voor Fitna, zoals de film heet.

    Voorzitter Abdulmajid Khairoun van de Nederlandse Moslimraad (NMR) heeft wel oren naar het plan. Hij heeft volgens de krant al juridisch advies ingewonnen. Een deel van het bestuur heeft zich echter nog niet over het plan van de NMO, dat een stichting is van de NMR, uitgesproken. Ook de inhoud van de film kan nog roet in het eten gooien. De NMR wil de film vooraf bekijken om te zien of die geen strafbare uitingen bevat.

    Dit weekeinde wordt over de plannen gesproken en komende week moet de knoop worden doorgehakt. Daarna wordt Wilders eventueel uitgenodigd voor een gesprek, schrijft de krant.

    Wilders was zaterdagavond niet bereikbaar voor een reactie.

    Frontpage FOK!
    quote:
    Website Fitna offline

    AMSTERDAM - Provider Network Solutions heeft zaterdagavond de website fitnathemovie.com van PVV-politicus Geert Wilders offline gezet. De Amerikaanse provider stelt in een mededeling dat er meerdere klachten zijn binnengekomen over de site.

    Network Solutions onderzoekt nu of de inhoud van de website in strijd is met de reglementen van de provider. Op de site stond, op een zwarte achtergrond, de tekst 'Geert Wilders presents Fitna - Coming Soon'. Daarnaast was een afbeelding te zien van de voorkant van de Koran waarop de Arabische tekst Allahu Akhbar staat, wat 'God is de Grootste' betekent.

    Het was de bedoeling van Wilders op deze website zijn anti-Koranfilm Fitna te vertonen. In Fitna wil hij zijn mening verbeelden dat de Koran, het heilige geschrift voor moslims, een fascistisch boek is dat nog altijd aanzet tot geweld.

    Wilders zei zaterdagavond geen idee te hebben wat er aan de hand is. Hij gaat het uitzoeken. „Op hoeveel manieren kan ik nog worden tegengewerkt? Desnoods ga ik persoonlijk dvd-tjes uitdelen op de Dam. Wat een wereld”, aldus de PVV-voorman. „Ondanks alle tegenwerking geef ik niet op om Fitna snel te laten zien”, benadrukte hij verder.

    Provider Network Solutions was zaterdagavond niet bereikbaar voor commentaar.

    Telegraaf
    "Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
      zondag 23 maart 2008 @ 10:40:16 #4
    145172 gronk
    adulescentulus carnifex
    pi_57553586
    Oh, en een leuke op http://www.fitnathemovie.co.uk/
    quote:
    It should be fairly obvious by now that there is no "Fitna" movie. No movie to insult Islam or Muslims or anyone else for that matter. The month of April is upon us, we all know the month of April starts with the 1st April and that day is famous for (practical) jokes.

    Holland might not be considered as a country with a great sense of humour but ever once in awhile even in Holland they crack a joke. So, bottom line; if you are here to find the Famous Fitna movie I guess you have been had !!!

    On the other hand, if you are worried about how much unrest the rumour of a 15 minute movie about Islam can create, maybe it is time to identify and deal with the issues at hand.

    When points of view are miles apart, the truth can usually be found near the middle.
    I'm trying to make the 'net' a kinder, gentler place. One where you could bring the fuckin' children.
    pi_57553675
    Leuk? Nogal triest eigenlijk. Rare site.
      zondag 23 maart 2008 @ 10:51:00 #6
    145172 gronk
    adulescentulus carnifex
    pi_57553697
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 10:48 schreef -scorpione- het volgende:
    Leuk? Nogal triest eigenlijk. Rare site.
    Ah, met de wildersfilm mag niet gespot worden.
    I'm trying to make the 'net' a kinder, gentler place. One where you could bring the fuckin' children.
    pi_57553727
    Het zou wel een geniale zet zijn IMO. Maar ik denk niet dat zoiets daar vertoond wordt, citaat: "Een deel van het bestuur heeft zich echter nog niet over het plan van de NMO, dat een stichting is van de NMR, uitgesproken. Ook de inhoud van de film kan nog roet in het eten gooien. De NMR wil de film vooraf bekijken om te zien of die geen strafbare uitingen bevat." Iets strafbaars? Dat zal de rechter moeten uitwijzen dan, en dan nog betwijfel ik of de NMO de 'moed' heeft het rolprentje in z'n geheel uit te zenden. Als ze slim zijn doet de NMO het zeker wél, een betere PR voor de Moslimgemeenschap kun je niet bedenken...laat maar zien waar de wereld zo boos over is en ga er dan over in discussie, met voor- en tegenstanders, dát is dé manier om meningen te ventileren zonder elkaar de hersens in te slaan.
      zondag 23 maart 2008 @ 11:02:06 #8
    145172 gronk
    adulescentulus carnifex
    pi_57553781
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 10:55 schreef Suko het volgende:
    Het zou wel een geniale zet zijn IMO. Maar ik denk niet dat zoiets daar vertoond wordt, citaat: "Een deel van het bestuur heeft zich echter nog niet over het plan van de NMO, dat een stichting is van de NMR, uitgesproken. Ook de inhoud van de film kan nog roet in het eten gooien. De NMR wil de film vooraf bekijken om te zien of die geen strafbare uitingen bevat." Iets strafbaars? Dat zal de rechter moeten uitwijzen dan,
    Ik kan me best voorstellen dat je
    1) wilt weten wat je precies gaat uitzenden.
    2) als discussiepartner, het een stuk prettiger vindt om te weten waar je over discussieert, en dat je daar een paar uur, of een dag of een paar dagen over na hebt kunnen denken.

    Hele redelijke eisen, maar als ik wilders inschat zal-ie dat in eerste instantie niet 'gunnen'. Stel dat-ie erop in zou gaan, dan is het voor hem veel interessanter om vijf moslims te zien die als een kip zonder kop kakelen over iets wat ze net gezien hebben, dan dat-ie tegenover een stuk of wat moslims zit die 'm beargumenteerd kunnen uitleggen wat ze vinden van z'n filmpje.
    quote:
    http://forum.fok.nl/topic/1137642 is op slot?
    300 postings
    I'm trying to make the 'net' a kinder, gentler place. One where you could bring the fuckin' children.
    pi_57553825
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 11:02 schreef gronk het volgende:

    [..]

    Ik kan me best voorstellen dat je
    1) wilt weten wat je precies gaat uitzenden.
    2) als discussiepartner, het een stuk prettiger vindt om te weten waar je over discussieert, en dat je daar een paar uur, of een dag of een paar dagen over na hebt kunnen denken.

    Hele redelijke eisen, maar als ik wilders inschat zal-ie dat in eerste instantie niet 'gunnen'. Stel dat-ie erop in zou gaan, dan is het voor hem veel interessanter om vijf moslims te zien die als een kip zonder kop kakelen over iets wat ze net gezien hebben, dan dat-ie tegenover een stuk of wat moslims zit die 'm beargumenteerd kunnen uitleggen wat ze vinden van z'n filmpje. Wilders gaat nooit met moslims in debat maar zonder hem kan het ook hoor, uitzenden die bende, na goedkeuring dan door/van het een en ander, nogmaals...áls het doorgaat, geniaal!
    [..]

    300 postings Oja, stom van me...
    pi_57553837
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 10:51 schreef gronk het volgende:

    [..]

    Ah, met de wildersfilm mag niet gespot worden.
    Jawel hoor, maar doe het dan goed.
      zondag 23 maart 2008 @ 11:09:00 #11
    145172 gronk
    adulescentulus carnifex
    pi_57553843
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 11:08 schreef -scorpione- het volgende:

    Jawel hoor, maar doe het dan goed.
    En wie maakt dat uit?
    I'm trying to make the 'net' a kinder, gentler place. One where you could bring the fuckin' children.
    pi_57553926
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 11:09 schreef gronk het volgende:

    [..]

    En wie maakt dat uit?
    Nou ja, prima, als jij het geslaagd vond dan vermaak je. Ik heb wel eens betere grappen gezien.
      zondag 23 maart 2008 @ 11:38:30 #13
    18026 Thelonious
    le samouraï
    pi_57554306
    quote:
    quote:
    “If people push me, I do exactly the opposite,” he said.
    En wat nou als dat bij bepaalde moslims ook zo is.
    Allah Al Watan Al Malik
      zondag 23 maart 2008 @ 11:45:02 #15
    193875 thloreg
    seni seviyorum NL & TR
    pi_57554332
    Het blijft raar dat NWS plotseling zich zorgen maakt over de fitna clip van Wilders. Als ik de Amerikaanse wetgeving goed nalees dat zijn juist de Amerikanen heel erg gebrand op het in stand houden van de vrije meningsuiting en sowieso dit soort zaken bijna altijd steunen en dus vertonen. Dit heeft meer voeten in de aarde dat men nu plotseling bezorgd is over binnengekomen klachten aangezien ze wisten waarmee ze te maken hadden toen Wilders de website aanmelde.
    Slapen is geen geringe kunst: je moet er de hele dag voor wakker blijven.
    pi_57554339
    Hij zal nooit in debat gaan omdat ie weet dat ie het verliest op basis van argumenten.
    pi_57554753
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 11:45 schreef thloreg het volgende:
    Het blijft raar dat NWS plotseling zich zorgen maakt over de fitna clip van Wilders. Als ik de Amerikaanse wetgeving goed nalees dat zijn juist de Amerikanen heel erg gebrand op het in stand houden van de vrije meningsuiting en sowieso dit soort zaken bijna altijd steunen en dus vertonen. Dit heeft meer voeten in de aarde dat men nu plotseling bezorgd is over binnengekomen klachten aangezien ze wisten waarmee ze te maken hadden toen Wilders de website aanmelde.
    het was een candese provider toch?
    pi_57554791
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 11:45 schreef Chadi het volgende:
    Hij zal nooit in debat gaan omdat ie weet dat ie het verliest op basis van argumenten.
    heb jij recentelijk een voorbeeld van een discussie waarbij zeg maar een "links" persoon het verloor van een "rechts" persoon?

    volgensmij verliest elke pro multiculti figuur het op argumenten van een rechts georienteerd persoon.
    pi_57554835
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 12:11 schreef raytwente het volgende:

    [..]

    het was een candese provider toch?
    headquarters in herndon, virginia .. dus nee
    http://about-networksolutions.com/corporate-overview.php
    pleased to meet you
      zondag 23 maart 2008 @ 12:21:28 #20
    145172 gronk
    adulescentulus carnifex
    pi_57554925
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 12:14 schreef raytwente het volgende:

    volgensmij verliest elke pro multiculti figuur het op argumenten van een rechts georienteerd persoon.
    Go ahead. Make my day.

    Allereerst even een definitiedingetje, voor je de wilders uit gaat hangen door zorgvuldig geconstrueerde stropoppen op te trekken:: wat is een 'links' persoon, en een 'rechts' persoon?

    En alvast even een voorschotje: Globalizatie werkt omdat je je markten gigantisch opschaalt. Als ik jou zo bezig zie, dan beperk je je markten juist -- 'rechtsen' zouden beter zaken moeten doen met alleen 'rechtsen', 'moslims' alleen met 'moslims', etc. Naast dat je zo een ontzettende fragmentatie krijgt, is het ook super-inefficient, omdat je rekening moet houden met allerlei door mensen geconstrueerde regeltjes, die ook nog eens in de loop der tijd veranderen, en die de kwaliteit en het nut van je product nauwelijks veranderen. Effectief verander je alles in stovepipe-achtige 'niche'-markten. En niche-markten zijn duuuuur.

    [ Bericht 0% gewijzigd door gronk op 23-03-2008 12:27:53 ]
    I'm trying to make the 'net' a kinder, gentler place. One where you could bring the fuckin' children.
    pi_57554982
    tvp want zijn film komt dinsdag uit
      zondag 23 maart 2008 @ 12:29:59 #22
    145172 gronk
    adulescentulus carnifex
    pi_57555063
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 12:25 schreef admiraal_anaal het volgende:
    tvp want zijn film komt dinsdag uit
    Bron?
    I'm trying to make the 'net' a kinder, gentler place. One where you could bring the fuckin' children.
    pi_57555126
    Gewoon op usenet knallen en een NZB'tje verspreiden
    pi_57555160
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 12:25 schreef admiraal_anaal het volgende:
    tvp want zijn film komt dinsdag uit
    Hoe kom je aan die info?
    Allah Al Watan Al Malik
      zondag 23 maart 2008 @ 12:36:16 #25
    43624 Martijn_77
    It was a good year
    pi_57555165
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 12:33 schreef kreischer2000 het volgende:
    Gewoon op usenet knallen en een NZB'tje verspreiden
    Idd en een torrentje er bij voor de niet usenet gebruikers
    Experience is what you get when you don't get what you wanted
    Take my advice ... I don't use it anyway...
    Een goede Fok! Search
    Een goede Fok! Search
    pi_57555185
    Ja goed, maar de mainstream internetgebruiker heeft daar nooit van gehoord en zo word zijn doelgroep niet bereikt.
    Allah Al Watan Al Malik
      zondag 23 maart 2008 @ 12:38:11 #27
    145172 gronk
    adulescentulus carnifex
    pi_57555202
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 12:37 schreef Mutant01 het volgende:
    Ja goed, maar de mainstream internetgebruiker heeft daar nooit van gehoord en zo word zijn doelgroep niet bereikt.
    Je bedoelt, wilders-aanhangers zijn te dom voor usenet?
    I'm trying to make the 'net' a kinder, gentler place. One where you could bring the fuckin' children.
    pi_57555219
    Ben benieuwd wat Jac Goderie er van vindt.

    Iedereen maakt tegenwoordig maar films, laten we de filmacademie ook maar meteen afschaffen dan. Tegewoordig is filmmaken een kunst voor aandachtsvragende politici. En Ayaan had dan nog Theo van Gogh, dat was dan tenminste een filmmaker.
    pi_57555223
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 12:37 schreef Mutant01 het volgende:
    Ja goed, maar de mainstream internetgebruiker heeft daar nooit van gehoord en zo word zijn doelgroep niet bereikt.
    Moment dat je hem via usenet/torrents verspreid dan is die film zo overal op het web te vinden hoor...
    pi_57555247
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 12:39 schreef kreischer2000 het volgende:

    [..]

    Moment dat je hem via usenet/torrents verspreid dan is die film zo overal op het web te vinden hoor...
    Dat zal best, maar de belangrijkste websites liggen dan gewoon weer plat binnen no-time.
    Allah Al Watan Al Malik
      zondag 23 maart 2008 @ 12:41:31 #31
    145172 gronk
    adulescentulus carnifex
    pi_57555259
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 12:38 schreef Toeps het volgende:
    Ben benieuwd wat Jac Goderie er van vindt.
    '15 minuten van je leven die je beter had kunnen besteden aan het uitpersen van sinaasappels, het invullen van je belastingaangifte, of in je neus peuteren. Aan al die dingen kun je nog enig gevoel van voldoening bereiken. Nee, het is he-le-maal niks, dat filmpje waar zoveel ophef over is gemaakt.'

    I'm trying to make the 'net' a kinder, gentler place. One where you could bring the fuckin' children.
    pi_57555283
    Ik weet ook zeker dat het helemaal niks voorstelt, maar ja..de hype is er. Mede mogelijk gemaakt door de Christenen.
    Allah Al Watan Al Malik
      zondag 23 maart 2008 @ 12:44:03 #33
    43624 Martijn_77
    It was a good year
    pi_57555316
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 12:37 schreef Mutant01 het volgende:
    Ja goed, maar de mainstream internetgebruiker heeft daar nooit van gehoord en zo word zijn doelgroep niet bereikt.
    Daarom stel ik ook voor om er ook een torrentje van te maken.
    Experience is what you get when you don't get what you wanted
    Take my advice ... I don't use it anyway...
    Een goede Fok! Search
    Een goede Fok! Search
    pi_57555378
    quote:
    'No Way' Geert Wilders heeft aangegeven niet in te gaan op een eventueel aanbod van de Nederlandse Moslim Omroep. "No way, NMO" zei het Tweede Kamerlid in een reactie. De omroep overwoog de film onder voorwaarden uit te zenden. Maar op een van die voorwaarden - dat de omroep hem vooraf mocht zien - gaat Wilders bij voorbaat niet in. "Ik laat hem aan niemand zien vooraf." De politicus gaat nog steeds 'voor snel op internet'. De website waarop Wilders zijn film wilde uitzenden is sinds kort uit de lucht. Bron
    pi_57555420
    Elke omroep wil hem van tevoren zien, wat is dat nou weer voor domme eis van Wilders. Een omroep wil altijd van te voren weten wat het gaat uitzenden, of dat nu een uitzending is van de Teletubbies of dat het nu een actiefilm is. Al is het alleen al om het imago van de zender te beschermen, nog afgezien van de financiele kanten van het verhaal - zendtijd kost geld- geld uitgeven zonder dat je weet waaraan is nogal risicovol.
    Allah Al Watan Al Malik
      zondag 23 maart 2008 @ 12:52:17 #36
    13456 AchJa
    Shut up!!!
    pi_57555484
    quote:
    Fitna gaat er welicht nooit komen

    Het ziet er naar uit dat het nog wel eens heel lastig wordt om Fitna te distribueren. Eerder haakten de televisiezenders al af, nu lijkt ook het internet het te laten afweten. YouTube (Google) heeft al laten weten de film niet zomaar te zullen uitzenden en gisteravond haalde de Amerikaanse provider Network Solutions Geert onderuit. Wij belden Network Solutions voor uitleg. Een zegsman wilde slechts kwijt dat na uitvoerig beraad is besloten het domein voorlopig offline te halen. Naast de vele honderden klachten die de provider mocht ontvangen speelden nog twee zaken hierin een rol. Centjes (een heleboel) voor hosting van Fitna en de weigering van Wilders om kenbaar te maken wat er exact te zien zal zijn in de film. "Wij als provider zijn uiteindelijk verantwoordelijk voor de inhoud. Wanneer iemand, ondanks herhaalde verzoeken, blijft weigeren ons antwoord te verschaffen over de inhoud, kunnen wij niet anders dan concluderen dat de inhoud waarschijnlijk strijdig zal zijn met onze huisregels."

    Even wat achtergrondinfo: Network Solutions is zo’n beetje de machtigste speler op het internet wanneer het gaat om hosting en domeinnamen. Zo’n beetje elk dotcom adres is in hun handen. Oké, we chargeren natuurlijk, maar huge zijn ze zeker. En wanneer Network Solutions zo’n statement afgeeft als nu is gebeurd, moet je als concurrent wel heel sterk in je schoenen staan de film wel te hosten.

    Ten eerste omdat vrijwel iedere provider wereldwijd dezelfde regels hanteert als Network Solutions. Ten tweede betekent hosting ook het verlies van klanten. Niet alleen omdat sommige klanten zullen vertrekken vanwege de inhoud van de film, maar veel belangrijker: lange tijd onbereikbaar zullen zijn in verband met ddos-aanvallen.

    Zo’n beetje iedere cyber hakbar zit namelijk klaar om de film het internet af te ddossen. Je moet dus wel met hele grote jongens in zee gaan, om de boel in de lucht te houden. De Akamai’s van deze wereld zeg maar. Alleen dat kost geld. Heel veel geld. Ter illustratie: de NOS maakte tijdens de laatste Winterspelen gebruik van de diensten van Akamai. In totaal werden zo’n miljoen sportfragmenten gedownload, hetgeen de publieke zender 400.000 euro kostte.

    Het aantal downloads van Fitna zal vermoedelijk een stuk hoger liggen, gezien de wereldwijde ophef die er rondom de film is ontstaan. Maar ook wanneer het aantal downloads op 1 miljoen blijft steken, gaat dat Wilders geld kosten. Geld, dat hij bovendien niet heeft. Zo verklaarde hij onlangs af te zien van een persconferentie in Nieuwspoort, omdat hij de kosten voor de benodigde beveiliging (350.000 euro red.) niet op tafel kon en wilde leggen.

    Op Dumpert ermee dan! Moeilijk verhaal. Het ontbreekt ons namelijk domweg aan capaciteit om de 15 minuten durende film wereldwijd te distribueren en tegelijkertijd wat ddos-aanvallen af te slaan. Wij zijn geen Akamai en beschikken niet over een serverpark in de Eemshaven om de boel overeind te houden. En zelfs wanneer we over die capaciteit zouden beschikken, ontbreekt het ons aan geld de boel in de lucht te houden. Maar als Geert 5 ton meebrengt, valt er met ons best te praten natuurlijk. Tot op heden heeft hij zich echter niet gemeld, dus als iemand ons kan uitleggen waarom wij zelf een half miljoen euro zouden moeten lenen voor de bekostiging van extra dataverkeer dan houden wij ons aanbevolen. En dan nog: ook voor ons geldt dat wij vooraf de inhoud zouden willen zien. Dat gebeurt met ieder Dumpert-filmpje en voor Geert Wilders maken wij geen uitzondering.

    Tenslotte: de url fitnathemovie.com is hoogstpersoonlijk door Geert vast gezet bij Network Solutions, hetgeen betekent dat een nieuwe provider niet zomaar even de url kan verhuizen. Hieraan gaat een uitgebreide correspondentie aan vooraf en alles valt of staat met de coulance van Network Solutions. De film, kortom, zou dus zomaar nog eens enkele weken/maanden op zich kunnen laten wachten. Het gekscherende commentaar van Wilders gisteravond om desnoods persoonlijk dvd-tjes uit te gaan delen op de Dam is daarom dichterbij dan ooit. En dat is triest, maar tegelijkertijd heeft Wilders zijn punt inmiddels ruimschoots gemaakt...
    Geenstijl
      Donald Duck held zondag 23 maart 2008 @ 12:55:58 #37
    46149 __Saviour__
    Superstapelsmoor op Kristel
    pi_57555550
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 12:52 schreef AchJa het volgende:

    [..]

    Geenstijl
    Allemaal geen probleem. Verspreiden via torrents en usenet en dan is er geen enkel bandbreedteprobleem en nauwelijks kosten. Daarna zal de film zich overal verspreiden en helpt geen enkele ddos aanval meer erop
    ❤ Rozen zijn rood ❤
    ❤ Viooltjes zijn blauw ❤
    ❤ Kristel, ik hou van jou! ❤
      zondag 23 maart 2008 @ 12:59:05 #38
    145172 gronk
    adulescentulus carnifex
    pi_57555616
    Beetje dom van wilders om zo halsstarrig vast te blijven houden aan die geheimhouding. Desnoods stel je een NDA op. Met z'n huidige houding schiet-ie zichzelf alleen maar in z'n voet. Tenzij dat de bedoeling was, en-ie nu weer het slachtoffer kan gaan spelen.
    I'm trying to make the 'net' a kinder, gentler place. One where you could bring the fuckin' children.
    pi_57555633
    Mja, en dan maken allerlei mensen valse torrents, en voor je 't weet heb je ipv fitna een prachting onthoofdingsfilmpje, aminal sex (geitenneuken) of kiddie pr0n te pakken.
    pi_57555653
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 13:00 schreef Toeps het volgende:
    Mja, en dan maken allerlei mensen valse torrents, en voor je 't weet heb je ipv fitna een prachting onthoofdingsfilmpje, aminal sex (geitenneuken) of kiddie pr0n te pakken.
    Allah Al Watan Al Malik
    pi_57555685
    Op 1 punt heeft geenstijl wel gelijk, Geert heeft zijn punt duidelijk al gemaakt. Als het zelfs al moeite kost om als Nederlandse parlementariër (of je het nou met hem eens bent of niet) een film op internet te verspreiden laten wij ons dan niet te veel door de Islam dingen opleggen?
    pi_57555705
    kan die Wilders niet gewoon niet neergeknald worden door volker van de g ofzo, ik begin dat gezeik van die gast echt zat te worden.

    Wilders is een vuile aandachtstrekker, het gaat wilders helemaal niet om moslims of de islam ofzo. het is puur een publiciteitsgeil mannetje, die met al die gemaakte aandacht alleen zichzelf en zijn partij groter wil maken....en dat lukt hem aardig
    pi_57555710
    Wilder heeft een punt gemaakt ? Eerder de gigantische open laadklep van een zinkende veerboot ingetrapt. Zwak excuus trouwens van Geenstijl (en Geert Wilders natuurlijk), als je zo voor de vrijheid van meningsuiting bent dan heb je daar toch alles voor over ? Niet dat het mij verbaast, het zijn vooral enorme opportunisten die op deze film zitten te wachten. Kennelijk laat "rechts" idealisme zich vooral beperken door de portemonnee.
    pi_57555729
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 13:02 schreef kreischer2000 het volgende:
    Op 1 punt heeft geenstijl wel gelijk, Geert heeft zijn punt duidelijk al gemaakt. Als het zelfs al moeite kost om als Nederlandse parlementariër (of je het nou met hem eens bent of niet) een film op internet te verspreiden laten wij ons dan niet te veel door de Islam dingen opleggen?
    Ja, want het feit dat het hem teveel moeite kost, komt omdat de Islam dingen oplegt. Zie je zelf niet in hoe krom die statement is? Denk je dat ik zomaar een filmpje bij de omroep kan dumpen? Of een willekeurig ander persoon?
    Allah Al Watan Al Malik
    pi_57555794
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 13:02 schreef kreischer2000 het volgende:
    Op 1 punt heeft geenstijl wel gelijk, Geert heeft zijn punt duidelijk al gemaakt. Als het zelfs al moeite kost om als Nederlandse parlementariër (of je het nou met hem eens bent of niet) een film op internet te verspreiden laten wij ons dan niet te veel door de Islam dingen opleggen?
    Hij en z'n medestanders hebben het geld er niet voor over om deze mening te verkondigen, kennelijk is het dan ook niet zo enorm belangrijk. En vanuit de hosting kant gezien heeft het weinig met moslims te maken, hosters hebben nu eenmaal vaak als policy dat er geen provocerende/haatzaaiende inhoud getoond mag worden. Er zijn wel providers die dat doen, maar ja, dat kost wat meer centjes.. En dan kom je in het gezellige serverpark terecht waar sites als stormfront ook gehost worden,.
    pi_57555801
    Is Wilders een racist? (achtergrond Trouw)
    quote:
    Het eenvoudigste antwoord op de vraag of Wilders een racist is, luidt: nee, want hij is nooit wegens racisme veroordeeld. Hij is zelfs niet voor dit vergrijp vervolgd. Het Openbaar Ministerie (OM) kauwt nog op een veertigtal aangiftes die vorig jaar tegen hem zijn gedaan en zal, mag worden aangenomen, pas tot strafvervolging overgaan als de kans op een veroordeling reëel is. Een zeperd kan het OM zich tegen de politicus niet veroorloven, omdat de actie dan snel zal worden uitgelegd als een poging hem de mond te snoeren. Maar hiermee is nog niet gezegd dat Wilders geen racist zou zijn.

    Het is mogelijk dat hij in de Tweede Kamer racistische uitspraken heeft gedaan. Daarvoor kan hij niet worden vervolgd, omdat parlementariërs immuniteit genieten voor wat ze in de Kamervergadering zeggen. D66-fractievoorzitter Pechtold heeft hem daarom uitgedaagd bepaalde uitspraken ook buiten de Kamer te doen, zodat hij dan voor de rechter als racist kan worden ’ontmaskerd’. Maar dat valt nog te bezien.

    In zijn uitspraken richt de PVV-politicus zich niet direct tegen moslims, maar tegen de islam en de Koran. Hij beschouwt de islam niet als een godsdienst, maar als ’een ideologie van haat en geweld’ en de Koran als de ’islamitische Mein Kampf’. Met moslims die zich aan de wet en de regels van de rechtsstaat houden zegt hij geen problemen te hebben. Zijn kritiek zou daarom kunnen worden beschouwd als godsdienstkritiek, waarbij moslims tegen een stootje moeten kunnen.

    Dat is echter moeilijk vol te houden, want Wilders koppelt zijn visie op de islam aan concrete voorstellen die moslims zowel als bevolkingsgroep als in hun religieuze identiteit en beleving raken, zoals een stop op de bouw van nieuwe moskeeën en sluiting van de islamitische scholen. Dat zou neerkomen op een inperking van de politieke en burgerlijke rechten van moslims. Ze mogen wel moslims zijn, maar het op geen enkele manier laten blijken.

    Zo’n beknotting valt onder de omschrijving van racisme die de Verenigde Naties hanteren, als dat gebeurt op basis van ras, huidskleur, nationaliteit of etnische oorsprong. Onderscheid maken naar religie valt niet onder deze ruime definitie, maar is wel discriminerend, want in strijd met het non-discriminatiebeginsel in artikel 1 van de Grondwet, en daarmee strafbaar. De vraag is of de PVV zich met het doen van voorstellen als deze schuldig maakt aan het aanzetten tot haat tegen een bevolkingsgroep, zoals Pechtold veronderstelt.

    Daarop moet, als het zo ver zou komen, uiteindelijk de rechter een antwoord geven. Feit is dat de aanvallen van de PVV op de islam en de Koran niet los staan van pleidooien de immigratie van moslims te stoppen, ’criminele moslims’ het land uit te zetten en de boerka te verbieden. De voorstellen bepalen tezamen de strijd tegen de ’islamisering van de samenleving’, het kernpunt van de PVV.

    Deze strijd richt zich dus niet alleen, in vaak grievende termen, tegen één specifieke religie, maar onvermijdelijk ook tegen de aanhangers daarvan, ook al houden ze zich keurig aan de wet.

    Het onderscheid dat Wilders maakt tussen religie en aanhang komt derhalve gekunsteld over, maar juridisch maakt het wellicht verschil, en daarmee ook voor de vraag of hij een racist is.
      zondag 23 maart 2008 @ 13:12:21 #47
    43624 Martijn_77
    It was a good year
    pi_57555850
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 13:03 schreef rednajt het volgende:
    kan die Wilders niet gewoon niet neergeknald worden door volker van de g ofzo, ik begin dat gezeik van die gast echt zat te worden.

    Wilders is een vuile aandachtstrekker, het gaat wilders helemaal niet om moslims of de islam ofzo. het is puur een publiciteitsgeil mannetje, die met al die gemaakte aandacht alleen zichzelf en zijn partij groter wil maken....en dat lukt hem aardig
    Zo

    Wat is vrijheid van menings uiting jouw waard?

    Niets volgens mij als jij zo over mensen spreekt die een andere mening hebben.

    Triest erg triest.

    Want vrijheid van meningsuiting is een belangrijk goed in Nederland.
    Experience is what you get when you don't get what you wanted
    Take my advice ... I don't use it anyway...
    Een goede Fok! Search
    Een goede Fok! Search
      Donald Duck held zondag 23 maart 2008 @ 13:18:31 #48
    46149 __Saviour__
    Superstapelsmoor op Kristel
    pi_57555945
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 13:03 schreef rednajt het volgende:
    kan die Wilders niet gewoon niet neergeknald worden door volker van de g ofzo, ik begin dat gezeik van die gast echt zat te worden.

    Wilders is een vuile aandachtstrekker, het gaat wilders helemaal niet om moslims of de islam ofzo. het is puur een publiciteitsgeil mannetje, die met al die gemaakte aandacht alleen zichzelf en zijn partij groter wil maken....en dat lukt hem aardig
    Dat is een aggressieve gedachte zeg. Dat de AIVD maar eventjes gaat meekijken!
    ❤ Rozen zijn rood ❤
    ❤ Viooltjes zijn blauw ❤
    ❤ Kristel, ik hou van jou! ❤
      zondag 23 maart 2008 @ 13:19:42 #49
    13456 AchJa
    Shut up!!!
    pi_57555963
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 12:55 schreef __Saviour__ het volgende:

    [..]

    Allemaal geen probleem. Verspreiden via torrents en usenet en dan is er geen enkel bandbreedteprobleem en nauwelijks kosten. Daarna zal de film zich overal verspreiden en helpt geen enkele ddos aanval meer erop
    Idd, begin maar met usenet, de rest volgt vanzelf.
    pi_57555987
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 13:12 schreef Martijn_77 het volgende:

    [..]

    Zo

    Wat is vrijheid van menings uiting jouw waard?

    Niets volgens mij als jij zo over mensen spreekt die een andere mening hebben.

    Triest erg triest.

    Want vrijheid van meningsuiting is een belangrijk goed in Nederland.
    Ach hou toch op, als er 1 of andere fundamentalistische moslim wordt neergeknald sta jij ook te juichen. Figuren als jij staan eerder al te schreeuwen dan zo'n figuur het land moet worden uitgezet vanwege zijn mening. Dus ga nog even eieren zoeken en verveel mensen hier niet met je inhoudsloze standaard geleuter.
    pi_57556031
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 13:04 schreef Mutant01 het volgende:

    [..]

    Ja, want het feit dat het hem teveel moeite kost, komt omdat de Islam dingen oplegt. Zie je zelf niet in hoe krom die statement is? Denk je dat ik zomaar een filmpje bij de omroep kan dumpen? Of een willekeurig ander persoon?
    Laat ik 1 ding voorop stellen, ik ben het absoluut niet eens met Wilders zijn ideeen maar ik vind wel dat je die moet kunnen verkondigen. Dit is tot op heden niet mogelijk gebleken wat imho komt doordat omroepen (en nu dus ook de provider) angstig zijn voor de reacties vanuit de Islam hoek. Niemand heeft die film nog gezien, waarom ervanuit gaan dat de wet overtreden wordt en bij voorbaat al boycotten?

    "I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it"

    Voltaire
      zondag 23 maart 2008 @ 13:27:23 #52
    203607 Ankeiler
    Steen des aanstoots
    pi_57556073
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 12:59 schreef gronk het volgende:
    Beetje dom van wilders om zo halsstarrig vast te blijven houden aan die geheimhouding. Desnoods stel je een NDA op. Met z'n huidige houding schiet-ie zichzelf alleen maar in z'n voet. Tenzij dat de bedoeling was, en-ie nu weer het slachtoffer kan gaan spelen.
    Ben ik met je eens. Dat Wilders weigert met de NMO in zee te gaan is een zwaktebod. Jammer, dit had een leuke discussie op kunnen leveren en hoop ik heel wat inhoudelijke discussie over de (ook volgens oom Geert) werkelijke oorzaak van de islam-gerelateerde problemen: de gestoorde hadith.
    pi_57556083
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 13:08 schreef gelly het volgende:

    [..]

    Hij en z'n medestanders hebben het geld er niet voor over om deze mening te verkondigen, kennelijk is het dan ook niet zo enorm belangrijk. En vanuit de hosting kant gezien heeft het weinig met moslims te maken, hosters hebben nu eenmaal vaak als policy dat er geen provocerende/haatzaaiende inhoud getoond mag worden. Er zijn wel providers die dat doen, maar ja, dat kost wat meer centjes.. En dan kom je in het gezellige serverpark terecht waar sites als stormfront ook gehost worden,.
    Als dat geld er nou simpelweg niet is? Geld moet geen belemmering zijn voor de vrijheid van meningsuiting.

    En hoe weet die provider dat het provocerend en haatzaaiend is wat er in de film voorkomt? Iik snap wel dat de kans dat het zo is vrij groot is maar tot op heden stond er niets provocerends/haatzaaiends op die site. Bij voorbaat dingen boycotten vind ik schandelijk.
    pi_57556088
    Waarom neem je aan dat omroepen/bedrijven als reden hebben dat ze bang zijn voor reacties uit de "moslimhoek" om dergelijke films niet uit te zenden, en niet gewoon zegmaar totaal niet achter de inhoud staan ? Wilders kan z'n film gewoon laten uitzenden, maar hij kiest er zelf voor bepaalde voorwaarden te scheppen waardoor mensen niet met hem in zee willen gaan. En je ziet nu al dat ie zichzelf in de slachtofferrol probeert te zetten. Enorm voorspelbaar.
    pi_57556117
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 12:55 schreef __Saviour__ het volgende:

    [..]

    Allemaal geen probleem. Verspreiden via torrents en usenet en dan is er geen enkel bandbreedteprobleem en nauwelijks kosten. Daarna zal de film zich overal verspreiden en helpt geen enkele ddos aanval meer erop
    Inderdaad, ik denk dat ik maar eens ga bellen met de partij van Geert.
    pi_57556129
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 13:12 schreef Martijn_77 het volgende:

    [..]

    Zo
    Wat is vrijheid van menings uiting jouw waard?
    Niets volgens mij als jij zo over mensen spreekt die een andere mening hebben.
    Triest erg triest.
    Want vrijheid van meningsuiting is een belangrijk goed in Nederland.
    Negeer die idioot gewoon, dat scheelt hartkloppingen en dan leef je langer.
      zondag 23 maart 2008 @ 13:31:39 #57
    126836 Super7fighter
    Obedience brings victory.
    pi_57556132
    Het mag duidelijk zijn dat Geert helemaal niet gebaat is bij toenadering en integratie van Nederlandse Moslims (ook al roept hij dat af en toe voor de vorm); hij wil polarisatie, moslimbashen en de tegenstellingen zo zwart-wit mogelijk houden, anders begrijpen zijn kiezers hem niet meer.
    We will export death and violence to the four corners of the earth in defence of our great nation.
    pi_57556154
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 13:27 schreef kreischer2000 het volgende:

    [..]

    Als dat geld er nou simpelweg niet is? Geld moet geen belemmering zijn voor de vrijheid van meningsuiting.
    Oh nou dan wil ik bij deze Star Wars episode 7 maken, enne, vrijheid van meningsuiting he! Geld moet geen belemmering zijn!
    pi_57556248
    Cricketers nemen maatregelen wegens Wilders (22-3)
    quote:
    De Nederlandse cricketers laten tijdens hun reis naar Namibië en de Verenigde Arabische Emiraten hun officiële kleding in de koffer. Door de commotie rond de Wilders-film acht bondsdirecteur Maarten Westermann het verstandig dat het team zich in de luwte houdt.,,We gaan niet als een oranje vlag de wereld rond'', zei Westermann. ,,Bijvoorbeeld in een vliegtuig hoeft er maar één iemand te zijn die je verbaal of anderzijds wil attaqueren en je hebt een vervelende situatie. Dit is een eenvoudige maatregel om dat te voorkomen.''

    Westermann betreurt dat dit besluit vanochtend uitlekte. ,,Met deze maatregel wilden we juist voorkomen dat de aandacht op ons wordt gevestigd. Doordat het bericht nu in media verschijnt, gebeurt dat nu juist wel.'' Hij ontkent overigens dat de cricketbond bang is voor mogelijke dreigende situaties. ,,Als we angst zouden hebben, waren we niet op reis gegaan. De veiligheid van de spelers staat voorop.''

    Het Nederlands cricketteam vliegt morgen naar Namibië waar een duel om de Intercontinental Cup op het programma staat. Daarna reist het naar de Verenigde Arabische Emiraten waar de volgende ronde van dat toernooi wordt gespeeld.
    pi_57556264
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 12:59 schreef gronk het volgende:
    Beetje dom van wilders om zo halsstarrig vast te blijven houden aan die geheimhouding. Desnoods stel je een NDA op. Met z'n huidige houding schiet-ie zichzelf alleen maar in z'n voet. Tenzij dat de bedoeling was, en-ie nu weer het slachtoffer kan gaan spelen.
    dom ? Juist niet toch .. eerst zelf naar de coördinator terrorismebestrijding stappen met de aankondiging van die film en voor de rest de kaken op elkaar en laat de bal maar rollen .. en die rolt dus inmiddels op een internationaal platvorm

    en ipv boos te worden op Wilders, die de mensen niet in de gelegenheid stelt om een inschatting te maken van de risico's die zij zouden kunnen lopen na het vertonen van die film, wordt men boos op die mensen die die film niet willen vertonen .. het is dat een site als GS een verklaring uitgeeft over de zakelijke kant van het gebeuren dat dat niet grootser uitgemeten wordt, die kan je immers geen dhimmitude verwijten, zoals bij dat amerikaanse bedrijf al gesuggereerd werd ?
    pleased to meet you
      zondag 23 maart 2008 @ 13:40:37 #61
    65394 Montov
    Dogmaticus Irritantus
    pi_57556266
    Wilders is een maand bezig geweest om een omroep te vinden die zijn film wil uitzenden; nu krijgt hij een aanbod en weigert hij het. Denkt Wilders nu echt dat een tv-programma blindelings een filmpje van een politicus gaat uitzenden? Volgens mij zit de religie van de omroep hem meer dwars...
    Géén kloon van tvlxd!
      zondag 23 maart 2008 @ 13:41:42 #62
    43624 Martijn_77
    It was a good year
    pi_57556281
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 13:21 schreef gelly het volgende:
    Ach hou toch op, als er 1 of andere fundamentalistische moslim wordt neergeknald sta jij ook te juichen. Figuren als jij staan eerder al te schreeuwen dan zo'n figuur het land moet worden uitgezet vanwege zijn mening.
    Och, Meester Gelly denk het weer allemaal te snappen

    Nee, kom maar een keer terug met je mening als je echt weet over hoe ik over bepaalde zaken denkt. Tot die tijd zijn het allemaal loze bashes mijn kant op. Want het beeld wat jij schetst klopt (zoals gebruikelijk ) helemaal niet

    Dus ga zelf maar lekker eitjes zoeken. Dan ben je nog zinnig bezig
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 13:31 schreef DrWolffenstein het volgende:
    Negeer die idioot gewoon, dat scheelt hartkloppingen en dan leef je langer.
    Er hoeft maar een zo'n idioot te zijn die tot uitvoer brengt wat hij schrijft en we hebben er weer een politieke moord bij.

    Je kunt het niet eens zijn met Wilders (ben het trouwens ook niet eens met hem) maar om iemand te vermoorden om zijn mening.........
    Experience is what you get when you don't get what you wanted
    Take my advice ... I don't use it anyway...
    Een goede Fok! Search
    Een goede Fok! Search
    pi_57556301
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 13:31 schreef Super7fighter het volgende:
    Het mag duidelijk zijn dat Geert helemaal niet gebaat is bij toenadering en integratie van Nederlandse Moslims (ook al roept hij dat af en toe voor de vorm); hij wil polarisatie, moslimbashen en de tegenstellingen zo zwart-wit mogelijk houden, anders begrijpen zijn kiezers hem niet meer.
    Verschillen benoemen is wat anders dan bashen. Geen integratie of emancipatie zonder polarisatie, zo heeft de geschiedenis ons geleerd.
      zondag 23 maart 2008 @ 13:45:16 #64
    65394 Montov
    Dogmaticus Irritantus
    pi_57556341
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 13:27 schreef kreischer2000 het volgende:

    [..]

    Als dat geld er nou simpelweg niet is? Geld moet geen belemmering zijn voor de vrijheid van meningsuiting.
    Hij kan zijn mening dagelijks uiten, in zijn huis, op straat, in het cafe, en zelfs in het parlement. Vrijheid van meningsuiting betekent niet dat miljoenen mensen de mening ook moeten kunnen ontvangen via diverse media.
    Géén kloon van tvlxd!
    pi_57556365
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 13:27 schreef kreischer2000 het volgende:

    [..]

    Als dat geld er nou simpelweg niet is? Geld moet geen belemmering zijn voor de vrijheid van meningsuiting.
    mwah, als je klanten weglopen omdat je servers plat geddosd worden en daardoor gaat je bedrijf failliet piep je wel anders
    quote:
    En hoe weet die provider dat het provocerend en haatzaaiend is wat er in de film voorkomt? Iik snap wel dat de kans dat het zo is vrij groot is maar tot op heden stond er niets provocerends/haatzaaiends op die site. Bij voorbaat dingen boycotten vind ik schandelijk.
    lezen is echt een kunst hé ? Wat denk je waarom ze om een voorvertoning vragen .. en als die geweigerd wordt, tja, dan houdt het gewoon op ..
    pleased to meet you
    pi_57556432
    1 april fitna in je bil
    pi_57556440
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 13:24 schreef kreischer2000 het volgende:

    [..]

    Laat ik 1 ding voorop stellen, ik ben het absoluut niet eens met Wilders zijn ideeen maar ik vind wel dat je die moet kunnen verkondigen. Dit is tot op heden niet mogelijk gebleken wat imho komt doordat omroepen (en nu dus ook de provider) angstig zijn voor de reacties vanuit de Islam hoek. Niemand heeft die film nog gezien, waarom ervanuit gaan dat de wet overtreden wordt en bij voorbaat al boycotten?

    "I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it"

    Voltaire
    Daar heeft het geen reet mee te maken. Elke film, uitzending of wat dan ook word van tevoren bekeken door TV stations. Het heeft dus geen zak te maken met "omroepen die bang zijn om het uit te zenden", maar des te meer met Wilders die gewoonweg NIET de regels in acht neemt die horen bij de betreffende stations. Alle omroepen willen het van tevoren zien, wil je dat niet, dan is dat je EIGEN keus en heeft dat geen zak met "boycot" te maken.
    Allah Al Watan Al Malik
    pi_57556474
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 12:37 schreef Mutant01 het volgende:
    Ja goed, maar de mainstream internetgebruiker heeft daar nooit van gehoord en zo word zijn doelgroep niet bereikt.
    Mutant, zullen wij een domeintje reggen ter sponsoring?

    Fitnahetmovie.com?

    ja, ja, een bewuste fout.
      zondag 23 maart 2008 @ 13:53:16 #69
    176380 Hanenwurger
    http://www.hanenwurger.org
    pi_57556494
    Gaap

    Wilders is sooo winter 2008.
    Wir tanzen Ado Hinkel, Benzino Napoloni, Wir tanzen Schiekelgrueber, Und tanzen mit Maitreya, Mit Totalitarismus, Und mit Demokratie, Wir tanzen mit Fascismus, Und roter Anarchie
    Eins, zwei, drei, vier Kammerad, komm tanz mit mir!
    pi_57556502
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 13:51 schreef Triggershot het volgende:

    [..]

    Mutant, zullen wij een domeintje reggen ter sponsoring?

    Fitnahetmovie.com?

    ja, ja, een bewuste fout.
    Of Fitnadiemovie.com!
    Allah Al Watan Al Malik
      zondag 23 maart 2008 @ 13:53:58 #71
    145172 gronk
    adulescentulus carnifex
    pi_57556503
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 13:51 schreef Triggershot het volgende:

    [..]

    Mutant, zullen wij een domeintje reggen ter sponsoring?

    Fitnahetmovie.com?

    ja, ja, een bewuste fout.
    En doe meteen 'fitnadefilm.com'.
    I'm trying to make the 'net' a kinder, gentler place. One where you could bring the fuckin' children.
    pi_57556537
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 13:53 schreef Mutant01 het volgende:

    [..]

    Of Fitnadiemovie.com!
    Of 'fitna' en 'fitnah' namens de Oemah als merknaam reggen.
    Moetie ook nog zn naam veranderen.
    pi_57556539
    Die reli-rellers hadden toch niet daadwerkelijk verwacht dat zij deze prachtige film mochten uitzenden. En daarna nog een beetje discussiëren met onze verlosser ook zeker.

    Geerts film zal de wereld op zijn kop zetten, met of zonder de omroepen.

    Moslims in den Nederlanden, slaap nog maar zacht, binnenkort wordt de film verwacht
    Born to be Free
    pi_57556556
    quote:
    Men doet er toch ook werkelijk aales aan om hem tóch als racist neer te zetten terwijl hij dat overduidelijk niet is. Echt wonderlijk hoe sommige media en tegenstanders van Wilders zich in allerlei taalbochten wringen om een punt te maken en toch steeds weer falikant mis schieten. Heerlijk om te zien, doch ook triest dat dat allemaal maar kan. Maar goed, dat is ook vrijheid van meningsuiting, mogen we dus niet over klagen.
    pi_57556560
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 13:56 schreef Wild_Wilder_Wilders het volgende:
    Die reli-rellers hadden toch niet daadwerkelijk verwacht dat zij deze prachtige film mochten uitzenden. En daarna nog een beetje discussiëren met onze verlosser ook zeker.

    Geerts film zal de wereld op zijn kop zetten, met of zonder de omroepen.

    Moslims in den Nederlanden, slaap nog maar zacht, binnenkort... Kristallnacht
    Blijkbaar zijn het niet alleen de moslims tegen wie je moet zeggen van 'het is maar een film hoor'.
    pi_57556576
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 13:53 schreef Mutant01 het volgende:

    [..]

    Of Fitnadiemovie.com!
    ghehe, fitnadyefilm.biz
    pleased to meet you
      zondag 23 maart 2008 @ 13:59:00 #77
    176380 Hanenwurger
    http://www.hanenwurger.org
    pi_57556579
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 13:56 schreef Wild_Wilder_Wilders het volgende:
    Die reli-rellers hadden toch niet daadwerkelijk verwacht dat zij deze prachtige film mochten uitzenden. En daarna nog een beetje discussiëren met onze verlosser ook zeker.

    Geerts film zal de wereld op zijn kop zetten, met of zonder de omroepen.

    Moslims in den Nederlanden, slaap nog maar zacht, binnenkort... Kristallnacht
    hehehe gelukkig bedoel je het allemaal ironisch! hahhahahahhaa he he huh toch?

    anders zou ik je een leipenhuis van slechte naam aanraden.
    Wir tanzen Ado Hinkel, Benzino Napoloni, Wir tanzen Schiekelgrueber, Und tanzen mit Maitreya, Mit Totalitarismus, Und mit Demokratie, Wir tanzen mit Fascismus, Und roter Anarchie
    Eins, zwei, drei, vier Kammerad, komm tanz mit mir!
    pi_57556594
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 13:56 schreef Triggershot het volgende:

    [..]

    Of 'fitna' en 'fitnah' namens de Oemah als merknaam reggen.
    Moetie ook nog zn naam veranderen.
    Tja, als de waarheid pijn doet moet je er alles aan doen om die waarheid niet te horen. Allemaal handen op de oren LALALALALALA
    pi_57556597
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 11:45 schreef Chadi het volgende:
    Hij zal nooit in debat gaan omdat ie weet dat ie het verliest op basis van argumenten.
    pi_57556610
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 13:56 schreef Wild_Wilder_Wilders het volgende:
    Die reli-rellers hadden toch niet daadwerkelijk verwacht dat zij deze prachtige film mochten uitzenden. En daarna nog een beetje discussiëren met onze verlosser ook zeker.

    Geerts film zal de wereld op zijn kop zetten, met of zonder de omroepen.

    Moslims in den Nederlanden, slaap nog maar zacht, binnenkort wordt de film verwacht
    Ik lig hier echt zwaar in een deuk
    Allah Al Watan Al Malik
    pi_57556615
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 13:59 schreef Chadi het volgende:

    [..]

    Quote je nu je eigen onnozele post?
    pi_57556619
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 13:59 schreef -scorpione- het volgende:

    [..]

    Tja, als de waarheid pijn doet moet je er alles aan doen om die waarheid niet te horen. Allemaal handen op de oren LALALALALALA
    "De Waarheid".. net als die gozer op de frontpage
    Allah Al Watan Al Malik
    pi_57556632
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 13:59 schreef -scorpione- het volgende:

    [..]

    Tja, als de waarheid pijn doet moet je er alles aan doen om die waarheid niet te horen. Allemaal handen op de oren LALALALALALA
    Mwuah, ik vermijd de waarheid door niet op FP te komen.
    Verder, sterke verdediging van iemand die constant weigert in debat te gaan met moslims.
    pi_57556642
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 14:01 schreef Mutant01 het volgende:

    [..]

    "De Waarheid".. net als die gozer op de frontpage
    Mijn grap.
    pi_57556676
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 13:57 schreef -scorpione- het volgende:

    [..]

    Men doet er toch ook werkelijk aales aan om hem tóch als racist neer te zetten terwijl hij dat overduidelijk niet is. Echt wonderlijk hoe sommige media en tegenstanders van Wilders zich in allerlei taalbochten wringen om een punt te maken en toch steeds weer falikant mis schieten. Heerlijk om te zien, doch ook triest dat dat allemaal maar kan. Maar goed, dat is ook vrijheid van meningsuiting, mogen we dus niet over klagen.
    huh, taalbochten ? Het gaat om het herhalen van uitspraken buiten de immuniteit in de tweede kamer zodat die erop kan worden aangesproken .. en dat doet die natuurlijk niet ..

    je kan van Wilders denken wat je wil, maar hij is wel een meester in het bespelen van mensen, hij weet precies wat die waar kan zeggen
    pleased to meet you
    pi_57556711
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 13:02 schreef kreischer2000 het volgende:
    Op 1 punt heeft geenstijl wel gelijk, Geert heeft zijn punt duidelijk al gemaakt. Als het zelfs al moeite kost om als Nederlandse parlementariër (of je het nou met hem eens bent of niet) een film op internet te verspreiden laten wij ons dan niet te veel door de Islam dingen opleggen?
    Hoezo het kost geld voor iedereen die op zo'n schaal een film wil laten downloaden. Als jij dat wil kan jij dat ook niet voor welke data dan ook.
    pi_57556717
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 14:03 schreef moussie het volgende:

    [..]

    huh, taalbochten ? Het gaat om het herhalen van uitspraken buiten de immuniteit in de tweede kamer zodat die erop kan worden aangesproken .. en dat doet die natuurlijk niet ..

    je kan van Wilders denken wat je wil, maar hij is wel een meester in het bespelen van mensen, hij weet precies wat die waar kan zeggen
    Toen bij P&W zijn uitspraken werden besproken en men het woord Moslim door Joden verving...schrok zelfs Janssen daarvan.
    Allah Al Watan Al Malik
    pi_57556727
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 13:57 schreef Triggershot het volgende:

    [..]

    Blijkbaar zijn het niet alleen de moslims tegen wie je moet zeggen van 'het is maar een film hoor'.
    Zo erg was die opmerking toch ook weer niet. Op de FP ben ik nu er voor gebanned
    Born to be Free
    pi_57556750
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 14:07 schreef Wild_Wilder_Wilders het volgende:

    [..]

    Zo erg was die opmerking toch ook weer niet. Op de FP ben ik nu er voor gebanned
    Dan zou ik je hier maar inhouden, althans overwegen om je uiting wat bij te stellen, geen idee waarvoor je en waarom je gebanned bent, maar Forum is over het algemeen wat strenger.
    pi_57556797
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 14:00 schreef -scorpione- het volgende:

    [..]

    Quote je nu je eigen onnozele post?
    Nope dat was voor de reactie van Wilders. Je wist van te voren dus dat ie nooit de intentie zal hebben om tekst en uitleg te geven inhoudelijk gezien en andere meningen te weerleggen op basis van feiten of argumenten. Dat is altijd al zo geweest met dit soort popi jopi figuren.

    Het spijtige is dat sommige figuren zo diep in zijn hol zitten dat alles wat hij aandraagt als juiste weerspiegeling van de feiten wordt aangenomen.
    pi_57557069
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 14:10 schreef Chadi het volgende:


    Het spijtige is dat sommige figuren zo diep in zijn hol zitten dat alles wat hij aandraagt als juiste weerspiegeling van de feiten wordt aangenomen.
    Ik heb zelf geen flauw benul wat Wilders allemaal roept, ik luister niet naar politici. Maar ik zie die film er graag komen, dan kunnen we in alle openheid de issues bespreken. Vanuit verschillende andere bronnen heb ik namelijk genoeg signalen dat de islam maar eens open en bloot bespreekbaar moet worden gemaakt, net als elke andere religie trouwens (waarbij het met het christendom allang gebeurt).
    pi_57557206
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 14:06 schreef Mutant01 het volgende:

    [..]

    Toen bij P&W zijn uitspraken werden besproken en men het woord Moslim door Joden verving...schrok zelfs Janssen daarvan.
    tja, maar die vergelijking mag je dus blijkbaar niet maken, net zo min als dat je een vergelijking mag maken tussen deze film en de toenmalige propagandafilm in de aanloop naar de 'Endlösung' ..
    het absurde is dat Wilders de Koran vergelijkt met Mein Kampf terwijl zijn eigen woorden meer op die van Hitler lijken
    quote:
    Parasiterend op het lichaam van andere volkeren, streven joden naar wereldheerschappij.
    maar ja, als je dat zegt ben je aan het demoniseren en/of krijg je godwin om je oren geslagen
    pleased to meet you
    pi_57557255
    Laf van Geert Wilders.
    pi_57557287
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 14:23 schreef -scorpione- het volgende:

    [..]

    Ik heb zelf geen flauw benul wat Wilders allemaal roept, ik luister niet naar politici. Maar ik zie die film er graag komen, dan kunnen we in alle openheid de issues bespreken. Vanuit verschillende andere bronnen heb ik namelijk genoeg signalen dat de islam maar eens open en bloot bespreekbaar moet worden gemaakt, net als elke andere religie trouwens (waarbij het met het christendom allang gebeurt).
    Uhm, is men daar al niet jaren mee bezig ? Doen alsof Wilders de wereld de ogen aan het openen is is pas een absurde kijk op de gang van zaken. Moslimextremisten bestaan al een flinke tijd, en zonder de islam waren ze net zo goed extremistisch geweest.

    Punt is dat je niet de voorstelling kan maken dat veruit de meeste moslims inherent aan het extremisme gelijk staan, maar dat zelf nog niet doorhebben. Het is namelijk net zo absurd te stellen dat de doorsnee christen eigenlijk een doorgedraaide Jehova's getuige is maar dat zelf nog niet doorheeft. Of dat de gemiddelde jood op wereldheerschappij uit is zoals pre WOII nogal een populaire gedachtengang was.

    Er is niks mis met een debat over de islam, maar dan wel graag op gezonde grond en met oog voor nuance. Want Wilders is helemaal niet op een debat uit, noch zijn aanhangers. Hij wil enkel verkondigen dat de islam, en dus haar aanhangers, van nature slecht is en eropuit is de "westerse wereld" naar de ondergang te helpen.

    Daar pas ik voor en met mij ieder persoon die graag fatsoenlijke omgangsvormen hanteert en op basis van feiten argumenten aandraagt. En gelukkig is dat nog een grote meerderheid op deze aardkloot, al lijkt het soms anders.

    [ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 23-03-2008 14:34:29 ]
    pi_57557294
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 14:32 schreef Monidique het volgende:
    Laf van Geert Wilders.
    maar uiterst voorspelbaar, dus slimme zet van de NMO
    pleased to meet you
      Eurovisie Songfestival Queen zondag 23 maart 2008 @ 14:43:58 #96
    163650 Greys
    pi_57557482
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 14:34 schreef moussie het volgende:

    [..]

    maar uiterst voorspelbaar, dus slimme zet van de NMO
    Wat heeft de NMO er nu mee gewonnen dan?
    Als Wilders die film geheim wil houden tot uitzending, op welke manier dan ook, dan is het toch geheel terecht (en idd voorspelbaar, maar dus terecht) dat hij nee zegt op hun aanbod?

    Ik verheug me op de dag dat heel dit gedoe om die film voorbij is, daar niet van, maar als hij niet aan previews wil doen is dat zijn goed recht.
    IT'S GREYSIE IT'S PARTY
    pi_57557530
    Natuurlijk, maar dan is het ook het goed recht van anderen om die prent niet uit te zenden.
    pi_57557532
    Waarom niet gewoon de film eerst releasen op YouTube.com ? Dan komen er weer sites die het daar vandaan jatten en op hun site zetten. Als de ergste druk dan weg is de film in betere kwaliteit uploaden naar een eigen site.
    All those moments will be lost, like tears in rain... Time to die.
    pi_57557557
    Omdat youtube daar nu ook tegen is.
    Allah Al Watan Al Malik
      Eurovisie Songfestival Queen zondag 23 maart 2008 @ 15:09:48 #100
    163650 Greys
    pi_57557982
    quote:
    Op zondag 23 maart 2008 14:46 schreef gelly het volgende:
    Natuurlijk, maar dan is het ook het goed recht van anderen om die prent niet uit te zenden.
    Eens
    Ik snapte alleen niet waarom moussie het nou zo'n 'slimme zet' van de NMO vind, ik vind niet dat zij er nou zoveel mee hebben gewonnen.
    IT'S GREYSIE IT'S PARTY
    abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
    Forum Opties
    Forumhop:
    Hop naar:
    (afkorting, bv 'KLB')