abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  donderdag 29 december 2005 @ 09:07:05 #1
79262 Dwersdriever
Justified Ancient of MuMu
pi_33496509
quote:
Minister Zalm: Armoede is betrekkelijk

DEN HAAG (ANP) - Minister Zalm (Financiën) vindt dat we in Nederland iemand te snel arm noemen. ,,Zoals wij armoede definiëren is het een onoplosbaar probleem'', zegt hij donderdag in een vraaggesprek met het Algemeen Dagblad. ,,Alleen met nul mensen in de bijstand zal de armoede weg zijn. Dat zal dus niet gebeuren'', aldus de minister.

Zalm reageert in de krant op recente cijfers die aangeven dat dit jaar de armoede gestegen is. ,,Armoede in Nederland is betrekkelijk. De onderkant van de samenleving is veel welvarender dan in de jaren vijftig. Je had geen tv, je at dubbele boterhammen en je naaide zelf je kleren.''

Gezeur vindt Zalm de armoedediscussie echter niet: ,,Nee, voor mensen met een klein inkomen is achteruitgang in koopkracht lastig. Daarom ben ik blij dat er betere vooruitzichten zijn''.
In het interview legt Zalm uit waarom hij zich verzet heeft tegen de energiecompensatie van 35 euro, die bijna leidde tot een kabinetscrisis. ,,Als er onder het motto dat er een meevaller is van drie miljard een kwart miljoen wordt geclaimd voor dingen die niet nodig zijn, wat dan als er ineens echt iets nodig is ? Ik hecht aan de spelregels die we hebben afgesproken. Het is mijn rol die te handhaven.''

Agnes Kant, kamerlid voor de SP, zegt in de krant niet verbaasd te zijn over de uitlatingen van de minister. ,,Zalm en de rest van de ministers begrijpen gewoon niet wat er speelt in Nederland. Natuurlijk heerst er armoede: niet alleen onder de mensen zonder werk, maar meer en meer ook onder de mensen met werk. Alsof dat niet triest is.''
Een betoog van Zalm waar geen speld tussen te krijgen is. De kritiek van Agnes Kant raakt dan ook kant-nog-wal. Evenals die van een voedselbank in Rotterdam die net om de een of andere manier als opening van het radionieuws gold. Nederland is enorm veel welvarender dan veertig jaar geleden. Dat geldt voor de bovenlaag, de middenklasse, maar ook de onderklasse. Iedereen in Nederland heeft het zoveel beter gekregen dat we hier vergeten zijn wat ware armoede is.

Dit wil niet zeggen dat er in Nederland geen mensen zijn die het moeilijk hebben, dat er geen mensen zijn met financiële problemen. Voortaan is echter de term 'minder welvarend' misschien beter dan 'armoede'. Dat roept beelden op van Afrikaanse hongerbuikjes en daar is geen sprake van in Nederland.
We Came A Long Time Ago
Nine Nine Two - But You Did Not Know
  donderdag 29 december 2005 @ 09:08:34 #2
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_33496526
Natuurlijk roept Zalm dat en deels heeft hij gelijk. Hij negeert alleen het feit, dat in Nederland steeds meer mensen het moeilijk krijgen, met name dankzij zijn beleid. Armoede kennen we niet echt. Maar we hebben zo onderdehand wel 'the next best thing' in dit land.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  donderdag 29 december 2005 @ 09:10:59 #3
18360 cYbErTiM
Moet Niet Zeuren!
pi_33496551
Maar verschuift, met de tijd, de term armoede ook niet van waarde?
Kans dat je nu iemand tegen komt in vodden, wonend in een eigen gebouwde hut aan de rand van de grote stad vol smog.. is nihil.

Maar een moeder in de bijstand met 10kinderen die amper de nodige voeding kan leveren aan de kinderen of laatstaan een studie kan betalen.. dat kom je wel ietsie meer tegen. En persoonlijk vind ik dat armoede van deze tijd.
Je leeft maar één keer...
  donderdag 29 december 2005 @ 09:12:59 #4
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_33496570
quote:
Op donderdag 29 december 2005 09:10 schreef cYbErTiM het volgende:
Maar verschuift, met de tijd, de term armoede ook niet van waarde?
Goeie. Inderdaad. Je hebt geen armoede zoals in de sloppenwijken van Rio, maar ga eens in de mindere buurten van Rotterdam of welke grote stad ook kijken. En waarom denkt meneer Zalm dat de Voedselbanken als paddestoelen uit de grond schieten?
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_33496600
De eisen die wij stellen aan een welvarend leven zijn ook gestegen. En in vergelijking met mensen in afrika zijn er in nederland indd geen arme mensen.
Maar toch zijn er genoeg mensen die van een minimale uitkering niet rond kunnen komen omdat de levensstandaard in nederland gewoon hoog is. Het is bijvoorbeeld vanzelfsprekend dat iedereen een tv met kabelaansluiting thuis heeft staan.
Verder vind ik het een slecht argument om te gaan vergelijken met 40 jaar geleden. Als er mensen niet rond kunnen komen en gebruik moeten maken van een voedselbank (ervanuitgaande dat ze goed met hun geld omgaan) zijn ze naar nederlandse maatstaven arm.

Maar alles is betrekkelijk toch?
zoals het potje thuis poept, poept het nergens
_-*-_-*_-*-_-*_-*-_-*_-*-_-*_-*-_-*_-*-_-*_-*-_-*
ACWW NWFC id: 2921-2609-9160 nick: tbone Town: Finetown
Fiets
  donderdag 29 december 2005 @ 09:17:18 #6
79262 Dwersdriever
Justified Ancient of MuMu
pi_33496615
quote:
Op donderdag 29 december 2005 09:08 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Natuurlijk roept Zalm dat en deels heeft hij gelijk. Hij negeert alleen het feit, dat in Nederland steeds meer mensen het moeilijk krijgen, met name dankzij zijn beleid. Armoede kennen we niet echt. Maar we hebben zo onderdehand wel 'the next best thing' in dit land.
Zou het percentage 'minder welvarenden' in Nederland nu hoger liggen dan in de jaren vijftig? De vraag is ook wat je bedoeld met 'onderhand'. In de jaren zeventig en tachtig had Nederland ook enorme groepen in de bevolking die de eindjes niet of nauwelijks aan elkaar konden knopen. Zelfs tijdens de 'boom' van de jaren negentig ging het niet iedereen voor de wind. De basisvoorzieningen voor de onderklasse in Nederland (uitkeringen, huursubsidie, bijzondere bijstand) zijn nog altijd gewoon goed.

Ik heb jaren geleden eens een discussie gehad met Jan Marijnissen van de SP over dit onderwerp. Ik vroeg hem toen of als we iedere bijstandsuitkering met 400 gulden zouden verhogen, we verlost zouden zijn van het gezeur over armoede. Hij moest toen ook toegeven dat de definitie van armoede verschuift naar mate mensen het beter krijgen.
We Came A Long Time Ago
Nine Nine Two - But You Did Not Know
pi_33496625
Je ziet idd steeds meer voedselbanken, het is gewoon lastig om je aan te passen en om dingen die je eerst wel kon betalen los te laten. Ik denk dat dat meer het probleem is, want in nederland is arm zijn zo arm nog niet....
  donderdag 29 december 2005 @ 09:22:28 #8
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_33496657
quote:
Op donderdag 29 december 2005 09:17 schreef Dwersdriever het volgende:

[..]

Zou het percentage 'minder welvarenden' in Nederland nu hoger liggen dan in de jaren vijftig?
Nee. Maar toen zaten we met de naweeën van WO2.
quote:
De vraag is ook wat je bedoeld met 'onderhand'. In de jaren zeventig en tachtig had Nederland ook enorme groepen in de bevolking die de eindjes niet of nauwelijks aan elkaar konden knopen. Zelfs tijdens de 'boom' van de jaren negentig ging het niet iedereen voor de wind. De basisvoorzieningen voor de onderklasse in Nederland (uitkeringen, huursubsidie, bijzondere bijstand) zijn nog altijd gewoon goed.
Dat zouden ze zijn, als ze niet stelselmatig werden afgebroken. Wij zijn tweeverdieners, maar zelfs wij krijgen het moeilijker met het nieuwe zorgstelsel (geen zorgtoeslag natuurlijk omdat we net 15 Euro teveel verdienen) en we vallen dus ook buiten alle regelingen als huurtoeslag.

In de jaren 70 en 80 had je ook mensen die het moeilijk hadden, maar dat aantal groeide niet zo explosief als nu en als het economisch beter ging, nam het aantal af. Ik zie dat nu niet tot nauwelijks gebeuren.
quote:
Ik heb jaren geleden eens een discussie gehad met Jan Marijnissen van de SP over dit onderwerp. Ik vroeg hem toen of als we iedere bijstandsuitkering met 400 gulden zouden verhogen, we verlost zouden zijn van het gezeur over armoede. Hij moest toen ook toegeven dat de definitie van armoede verschuift naar mate mensen het beter krijgen.
Uiteraard is dat zo. Maar vergeet niet dat armoede een relatief begrip is. Wat hier armoede is, is in de sloppenwijken van Rio een fortuin. Maar daar zijn de prijzen ook iets anders. Armoede is het niet uit kunnen komen met je geld voor de basisbehoeften. En door alle afbraak van de laatste jaren geldt dat voor steeds meer mensen. Dat je dat geen armoede in de sloppenwijken-betekenis van het woord kunt noemen is natuurlijk waar. Maar meneer Zalm heeft natuurlijk volkomen ongelijk als hij zegt dat het allemaal wel meevalt. Er komen steeds meer mensen en gezinnen die gewoon niet rond kunnen komen van een normaal salaris en een uitkering is al helemaal een ramp.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_33496661
arm zijn is eigenlijk niet zo erg, zolang de mensen om je heen ook arm zijn.
pi_33496663
Het doet er eigenlijk weinig toe of er nou wel of niet armoede is in dit land. Het gaat erom of er wat aan te doen is, en ik vrees van niet. De meeste van de mensen met een laag inkomen kunnen, OOK met drie kinderen, wel rondkomen, en velen uit die groep kunnen zelfs zo nu en dan wat extra's doen. Maar gaan te dure leningen aan voor apparaten die ze niet nodig hebben en komen zo in de problemen, of betalen van het salaris/de uitkering eerst een nieuw mobieltje, een nieuw cool jack, een nieuw tv-meubel, een hoeveelheid drank, en gaan wat gokken. DAN wordt het ineens verdomd lastig om daarna nog de huur en fatsoenlijk eten te betalen. Hoe wil je dat oplossen?
Geef alle 'arme' mensen in Nederland 100 euro in de maand extra, en bij een groot deel gaat dat onmiddellijk op aan, bijvoorbeeld, vuurwerk.

Mensen die niet zo goed met geld kunnen omgaan zul je altijd houden, mensen die niet zo goed met geld kunnen omgaan en daarbij toevallig ook de pech dat ze geen vet verdienende baan hebben ook.

Door maatregelen om de armoede te bestrijden zou je naar mijn idee maar een klein gedeelte van de mensen die momenteel in 'armoede' leven kunnen helpen.
pi_33496674
Ach, wat is moeilijk. Veel mensen die "het moeilijk hebben" hebben nog gewoon internet, canal+, paffen pakjes sigaretten per dag weg...

Maar dat hebben ze "nodig".
  donderdag 29 december 2005 @ 09:25:08 #12
79262 Dwersdriever
Justified Ancient of MuMu
pi_33496687
quote:
Op donderdag 29 december 2005 09:16 schreef kareltje_de_grote het volgende:
. Als er mensen niet rond kunnen komen en gebruik moeten maken van een voedselbank (ervanuitgaande dat ze goed met hun geld omgaan) zijn ze naar nederlandse maatstaven arm.
Ik heb een tijdje in een functie veel rondgelopen bij minder welvarende gezinnen. Vaak viel de 'armoede' wel mee of waren er duidelijke oorzaken aan te wijzen. Dan bleek er flink zwart bijgeklust te worden bijvoorbeeld. Of was er sprake van verslavingen aan drugs, drank of tabak die een groot deel van het gezinsinkomen opslokten. Of schulden uit het verleden door onhandige aankopen op afbetaling. De groei van voedselbanken zijn m.i geen indicatie voor het feit dat de zaken in Nederland niet goed geregeld zijn.
We Came A Long Time Ago
Nine Nine Two - But You Did Not Know
  FOK!fotograaf donderdag 29 december 2005 @ 09:25:47 #13
18921 freud
Who's John Galt?
pi_33496699
Weet iemand de hoofdredenen dat er nu meer mensen zijn die het niet breed hebben? De economische teruggang is volgens mij een aardige boosdoener. Daardoor moet je wat meer geschoold zijn om een baan te vinden als vroeger. Je moet meer moeite doen voor een baan en je criteria wat verruimen. Ik denk dat toch een hoop mensen die zich nu minima noemen, dat toch deels aan zichzelf te wijten hebben. Door bijvoorbeeld geen vak te leren, zich in de schulden te stoppen, boven je stand willen leven, etc.

Ik ben echter benieuwd of dit klopt. Men komt in dit soort discussies vaak met voorbeelden die niet representatief zijn voor de groep (moeder, man weggelopen, en door ongeluk arbeidsongeschikt, etc). Ik ben het met Zalm eens dat men gewoon hun standaarden heeft verhoogd toen het goed ging, en nu men weer wat terug moet, men dat niet wil accepteren. Heel menselijk, maar niet echt eerlijk naar de regering imo.
Ik nuf je seuk!
Ik hier?
If it's free, you're the product!
  donderdag 29 december 2005 @ 09:26:34 #14
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_33496707
quote:
Maar verschuift, met de tijd, de term armoede ook niet van waarde?
Mooie stelling, waar je vanalles bij kunt zoeken.

Waar leg je de kaders.... een vergelijking over de jaren '50 is al zo fout !!!
Zo kan ik ook vergelijkingen erbij gaan zoeken over de 17-eeuw. Dat we nu een ontwikkelingsland geworden.
Neemt niet weg dat er genoeg mensen zijn die buiten hun schuld of mogelijkheden het behoorlijk zwaar hebben. En met een potentiele huursusbidieaftrek of/en hypotheekaftrek kunnen het aantal mensen die deze armoede grens gaan bereiken wel eens drastisch toenemen.

De overheid zorgt voor het welzijn (!!) van hun onderdanen (tenminste dat zouden ze moeten doen).
Ik hoef maar een aantal geldverslindende projecten van een paar/tientallen miljarden te benoemen en deze over te hevelen naar armoedig Nederland om de armoedegrens/balans weer helemaal recht te trekken.

Alles is prestatiegericht, maar de overheid legt alle verantwoording terug bij de burger. Terwijl die burger soms niet beter kan (en soms niet beter wil).
  donderdag 29 december 2005 @ 09:27:33 #15
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_33496713
quote:
Op donderdag 29 december 2005 09:25 schreef freud het volgende:
Ik ben het met Zalm eens dat men gewoon hun standaarden heeft verhoogd toen het goed ging, en nu men weer wat terug moet, men dat niet wil accepteren. Heel menselijk, maar niet echt eerlijk naar de regering imo.
Het vervelende is dat winkels bijvoorbeeld ook hun standaarden hebben verhoogd en die niet hebben verlaagd toen het wat minder ging. je kunt je eigen standaard wel verlagen, als je daardoor geen eten kunt kopen omdat de winkel wel gewoon de hoofdprijs blijft vragen voor een zakje aardappelen, schiet je er weinig mee op.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  donderdag 29 december 2005 @ 09:28:34 #16
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_33496734
Het is altijd leuk om kamerleden/ministers, tegen netto zo'n 8000 euro per maand, te horen praten over mensen die een paar euro meer of minder moeten krijgen per jaar...... Zalm heeft geld zat, da's betrekkelijk eenvoudig.
censuur :O
  donderdag 29 december 2005 @ 09:30:54 #18
79262 Dwersdriever
Justified Ancient of MuMu
pi_33496755
quote:
Op donderdag 29 december 2005 09:22 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Dat zouden ze zijn, als ze niet stelselmatig werden afgebroken. Wij zijn tweeverdieners, maar zelfs wij krijgen het moeilijker met het nieuwe zorgstelsel (geen zorgtoeslag natuurlijk omdat we net 15 Euro teveel verdienen) en we vallen dus ook buiten alle regelingen als huurtoeslag.
Je draait oorzaak en gevolg hier een beetje om. Jullie gezinsinkomen is ongetwijfeld ruim voldoende. Het probleem is dat je er steeds minder vrij van kan besteden. Het netto-deel valt altijd tegen, koppel dat aan allerlei andere stijgende overheidslasten en je hebt een belangrijke oorzaak van jullie probleem te pakken. Ik zou dat echter niet bij de armoedediscussie willen betrekken.
We Came A Long Time Ago
Nine Nine Two - But You Did Not Know
  donderdag 29 december 2005 @ 09:31:45 #19
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_33496771
quote:
Op donderdag 29 december 2005 09:30 schreef Dwersdriever het volgende:

[..]

Je draait oorzaak en gevolg hier een beetje om. Jullie gezinsinkomen is ongetwijfeld ruim voldoende. Het probleem is dat je er steeds minder vrij van kan besteden. Het netto-deel valt altijd tegen, koppel dat aan allerlei andere stijgende overheidslasten en je hebt een belangrijke oorzaak van jullie probleem te pakken. Ik zou dat echter niet bij de armoedediscussie willen betrekken.
Ik wel. Want als dat ons gebeurt, gebeurt dat bij mensen die al geen vrij besteedbaar inkomen meer hadden, dubbel zo hard.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  FOK!fotograaf donderdag 29 december 2005 @ 09:33:12 #20
18921 freud
Who's John Galt?
pi_33496787
quote:
Op donderdag 29 december 2005 09:27 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]

Het vervelende is dat winkels bijvoorbeeld ook hun standaarden hebben verhoogd en die niet hebben verlaagd toen het wat minder ging. je kunt je eigen standaard wel verlagen, als je daardoor geen eten kunt kopen omdat de winkel wel gewoon de hoofdprijs blijft vragen voor een zakje aardappelen, schiet je er weinig mee op.
Daar heb je gelijk in, maar zolang men nog luxes zoals roken kan veroorloven, denk ik niet dat men moet zeuren over de dure aardappelen. Het gestegen prijspeil van de boodschappen is wel weer aardig teruggeschroefd de laatste maanden, dus ik denk dat dat nu wel weer meevalt.
Ik nuf je seuk!
Ik hier?
If it's free, you're the product!
pi_33496794
quote:
Op donderdag 29 december 2005 09:28 schreef RemcoDelft het volgende:
Het is altijd leuk om kamerleden/ministers, tegen netto zo'n 8000 euro per maand, te horen praten over mensen die een paar euro meer of minder moeten krijgen per jaar...... Zalm heeft geld zat, da's betrekkelijk eenvoudig.
Minister lijkt me dan ook een berezwaar beroep, ik las eens ergens dat die gemiddeld maar 5 a 6 uur slaap per nacht hebben. Om vijf uur naar huis is er niet bij hoor.

En verder is het idd niet Zalm's verantwoordelijkheid als er mensen zijn die Canal+ belangrijker vinden dan eten. Ik zie het op mijn werk (kabelmaatschappij) genoeg. Mensen die op willen zeggen, hele zielige brief erbij dat ze zo arm zijn en zo... Maar twee maanden eerder wel een abo op canal+ en andere dure pakketten genomen. Denk dan na! Daar zit je dan dus voor een jaar aan vast.
  donderdag 29 december 2005 @ 09:34:12 #22
79262 Dwersdriever
Justified Ancient of MuMu
pi_33496802
quote:
Op donderdag 29 december 2005 09:27 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]

Het vervelende is dat winkels bijvoorbeeld ook hun standaarden hebben verhoogd en die niet hebben verlaagd toen het wat minder ging. je kunt je eigen standaard wel verlagen, als je daardoor geen eten kunt kopen omdat de winkel wel gewoon de hoofdprijs blijft vragen voor een zakje aardappelen, schiet je er weinig mee op.
Dit is incorrect. De prijsontwikkeling van levensmiddelen in Nederland is een belangrijke oorzaak voor de beperkte inflatie in Nederland. De algemene ontwikkeling in de detailhandel is niet florissant, dus daar ligt het niet aan. Een televisie is de afgelopen tien jaar niet significant duurder geworden. Tenzij je een lcd-breedbeeldscherm wilt natuurlijk.
We Came A Long Time Ago
Nine Nine Two - But You Did Not Know
pi_33496825
quote:
Op donderdag 29 december 2005 09:34 schreef Dwersdriever het volgende:
Een televisie is de afgelopen tien jaar niet significant duurder geworden. Tenzij je een lcd-breedbeeldscherm wilt natuurlijk.
Sterker nog, voor hetzelfde geld heb je nu een veel beter apparaat. De eerste televisies en computers waren veel duurder en langzamer. Wat nou, alles wordt duurder?!
  donderdag 29 december 2005 @ 09:38:19 #24
79262 Dwersdriever
Justified Ancient of MuMu
pi_33496847
quote:
Op donderdag 29 december 2005 09:31 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]

Ik wel. Want als dat ons gebeurt, gebeurt dat bij mensen die al geen vrij besteedbaar inkomen meer hadden, dubbel zo hard.
Een veel kleinere overheid en een veel beperktere collectieve sector zou inderdaad veel problemen oplossen. Dat lijkt echter in Nederland helaas onbespreekbaar. Ook de oplossing voor het 'armoedeprobleem' wordt door critici van dit kabinet weer gezocht in een grotere overheid.
We Came A Long Time Ago
Nine Nine Two - But You Did Not Know
  donderdag 29 december 2005 @ 09:38:51 #25
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_33496857
quote:
Op donderdag 29 december 2005 09:33 schreef freud het volgende:
Daar heb je gelijk in, maar zolang men nog luxes zoals roken kan veroorloven, denk ik niet dat men moet zeuren over de dure aardappelen. Het gestegen prijspeil van de boodschappen is wel weer aardig teruggeschroefd de laatste maanden, dus ik denk dat dat nu wel weer meevalt.
Totdat een aantal supermarkt ketens omvallen en de concurrentiestrijd is afgelopen.
Die top-bestuurders zullen met met een kwispelende staart terugdenken aan deze gouden tijden. En als ze de kans krijgen doen ze het weer. Daar kun je vergif op innemen.
  donderdag 29 december 2005 @ 09:41:12 #26
130154 BarraCupraCuda
yeah im talking to you!
pi_33496889
hij heeft wel gelijk vind ik.... armoede is betrekkelijk.
wat is armoede.. sorry hoor maar als ik hier hoor van een bijstands moeder die voor der zoontje een ps2 voor sinterklaas geeft en met kerst een nieuwe pc. dan denk ik dat ze niet zo moet zeuren en der geld aan andere dingen moet uitgeven
Death is lighter than a feather, duty heavier than a mountain.
The only easy day is yesterday
stay frosty
  donderdag 29 december 2005 @ 09:45:20 #27
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_33496949
quote:
Op donderdag 29 december 2005 09:38 schreef Dwersdriever het volgende:
Ook de oplossing voor het 'armoedeprobleem' wordt door critici van dit kabinet weer gezocht in een grotere overheid.
Ik denk dat iedereen het wel mee eens is dat dit niet het vergulde pad is om werkbare oplossingen aan te kunnen bieden
Er zijn genoeg partijen te bedenken die juist af willen van een regulerende overheid. Alleen qua daadkracht en snelheid waarmee dit zou gebeuren (of moeten gebeuren) is een regelrechte aanfluiting.

Daar hoef je geen criticaster voor te zijn.
  donderdag 29 december 2005 @ 09:49:07 #28
42510 Baleog
semi kale wijsneus
pi_33497004
quote:
Op donderdag 29 december 2005 09:41 schreef BarraCupraCuda het volgende:
hij heeft wel gelijk vind ik.... armoede is betrekkelijk.
wat is armoede.. sorry hoor maar als ik hier hoor van een bijstands moeder die voor der zoontje een ps2 voor sinterklaas geeft en met kerst een nieuwe pc. dan denk ik dat ze niet zo moet zeuren en der geld aan andere dingen moet uitgeven
dan komt ze toch aan die financien op een illigale manier.. ik ken een aantal bijstandsmoeder en die hebben echt geen vet pot, goedkopie eten, kleding en meubels van de kringloopwinkel etc, echt geen luxes ofzo
MrSASO's ille rhyme: DA SHIZNIT 33 1/3 (y)
  donderdag 29 december 2005 @ 09:51:25 #29
79262 Dwersdriever
Justified Ancient of MuMu
pi_33497042
quote:
Op donderdag 29 december 2005 09:45 schreef Drugshond het volgende:

[..]

Ik denk dat iedereen het wel mee eens is dat dit niet het vergulde pad is om werkbare oplossingen aan te kunnen bieden
Er zijn genoeg partijen te bedenken die juist af willen van een regulerende overheid. Alleen qua daadkracht en snelheid waarmee dit zou gebeuren (of moeten gebeuren) is een regelrechte aanfluiting.

Daar hoef je geen criticaster voor te zijn.
Zoals het er nu voorstaat zit er als volgende kabinet mogelijk een alliantie van PvdA/SP/Groen Links. Dat betekent ongetwijfeld nieuwe overheidsregelingen, nieuwe heffingen, nieuwe (semi-)ambtenaren. En de rekening wordt neergelegd bij het collectief. Aangezien iedere kleinschalige hervorming van de overheid of overheidsregels al te vuur en te zwaard wordt bestreden, vrees ik dat de daadkracht en snelheid inderdaad ook op de lange termijn een uitdaging blijven.
We Came A Long Time Ago
Nine Nine Two - But You Did Not Know
pi_33497145
quote:
Op donderdag 29 december 2005 09:49 schreef Baleog het volgende:

[..]

dan komt ze toch aan die financien op een illigale manier.. ik ken een aantal bijstandsmoeder en die hebben echt geen vet pot, goedkopie eten, kleding en meubels van de kringloopwinkel etc, echt geen luxes ofzo
En dan nog krijg je dat allemaal gratis, voor het maken van een aantal niet zo slimme keuzes in je leven.
  FOK!fotograaf donderdag 29 december 2005 @ 10:04:12 #31
18921 freud
Who's John Galt?
pi_33497210
quote:
Op donderdag 29 december 2005 09:49 schreef Baleog het volgende:

[..]

dan komt ze toch aan die financien op een illigale manier.. ik ken een aantal bijstandsmoeder en die hebben echt geen vet pot, goedkopie eten, kleding en meubels van de kringloopwinkel etc, echt geen luxes ofzo
Wat dacht je van heling? In buurten waar men het niet zo breed heeft, kan je alles bestellen op het schoolplein hoor...
Ik nuf je seuk!
Ik hier?
If it's free, you're the product!
pi_33497290
quote:
Op donderdag 29 december 2005 09:49 schreef Baleog het volgende:

[..]

dan komt ze toch aan die financien op een illigale manier.. ik ken een aantal bijstandsmoeder en die hebben echt geen vet pot, goedkopie eten, kleding en meubels van de kringloopwinkel etc, echt geen luxes ofzo
Lullig voor ze, maar dan hadden ze beter moeten nadenken toen ze kinderen namen, bovendien kunnen ze gewoon alimenatie van hun vader krijgen. Daarnaast is het niet zo dat je niet kan werken als je kinderen hebt, er is bijvoorbeeld zat werk wat je thuis kan doen. Wel vind ik dat de bijverdien regeling voor welwillenden verruimt moet worden.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_33497312
quote:
Op donderdag 29 december 2005 09:51 schreef Dwersdriever het volgende:

[..]

Zoals het er nu voorstaat zit er als volgende kabinet mogelijk een alliantie van PvdA/SP/Groen Links. Dat betekent ongetwijfeld nieuwe overheidsregelingen, nieuwe heffingen, nieuwe (semi-)ambtenaren. En de rekening wordt neergelegd bij het collectief. Aangezien iedere kleinschalige hervorming van de overheid of overheidsregels al te vuur en te zwaard wordt bestreden, vrees ik dat de daadkracht en snelheid inderdaad ook op de lange termijn een uitdaging blijven.
Jep en het nog verder uithollen van de werkende mensch, want de zielige mensen hebben het zo slecht
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
  donderdag 29 december 2005 @ 10:14:28 #34
79262 Dwersdriever
Justified Ancient of MuMu
pi_33497408
quote:
Op donderdag 29 december 2005 10:09 schreef raptorix het volgende:

[..]

Jep en het nog verder uithollen van de werkende mensch, want de zielige mensen hebben het zo slecht
En dan kan Lord Vetinari hier nog terechter klagen dat hij als tweeverdiener steeds moeilijker kan rondkomen. En de 'armoede' bestaat nog steeds.
We Came A Long Time Ago
Nine Nine Two - But You Did Not Know
  donderdag 29 december 2005 @ 10:15:34 #35
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_33497425
quote:
Op donderdag 29 december 2005 10:14 schreef Dwersdriever het volgende:

[..]

En dan kan Lord Vetinari hier nog meer klagen dat hij als tweeverdiener steeds moeilijker kan rondkomen. En de 'armoede' bestaat nog steeds.
Met een beetje mazzel zal een 'linkse' coalitie dit onzalige zorgstelsel weer omzetten in een solidariteitsstelsel en niet in een marktwerkingsstelsel, zodat mensen die minder verdienen, minder premie betalen en mensen die meer verdienen meer premie betalen.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_33497446
Tjah het is ook zo, wij zijn ook twee verdiener, je kan er redelijk mee leven, maar je houdt er ook nauwelijks iets aan over, krijg je leuke eindejaars bonus omdat je goed gewerkt hebt, hoppa 55% naar de staatskas.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
  donderdag 29 december 2005 @ 10:17:26 #37
54772 Silmarwen
The World is in our hands
pi_33497464
Armoede bestaat wel degelijk en gezinnen die honger hebben ook. Ik kan me hier zo kwaad om maken
pi_33497481
quote:
Op donderdag 29 december 2005 10:15 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]

Met een beetje mazzel zal een 'linkse' coalitie dit onzalige zorgstelsel weer omzetten in een solidariteitsstelsel en niet in een marktwerkingsstelsel, zodat mensen die minder verdienen, minder premie betalen en mensen die meer verdienen meer premie betalen.
Waarom zouden mensen die minder verdienen minder moeten betalen? Ze maken in zelfde mate gebruik van voorzieningen Het zou juist andersom moeten zijn, mensen die veel binnenbrengen voor de staat, zouden juist relatief minder moeten betalen. Van de muis en de olifant, wat stampen we hard he?
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_33497492
quote:
Op donderdag 29 december 2005 10:17 schreef Silmarwen het volgende:
Armoede bestaat wel degelijk en gezinnen die honger hebben ook. Ik kan me hier zo kwaad om maken
Als je goed met je budget omgaat hoeft geen 1 gezin honger te lijden, de gezinnen die honger hebben besteden hun geld gewoon niet goed.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
  donderdag 29 december 2005 @ 10:23:23 #40
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_33497570
quote:
Op donderdag 29 december 2005 10:15 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Met een beetje mazzel zal een 'linkse' coalitie dit onzalige zorgstelsel weer omzetten in een solidariteitsstelsel en niet in een marktwerkingsstelsel, zodat mensen die minder verdienen, minder premie betalen en mensen die meer verdienen meer premie betalen.
Collectieve solidariteit zou wel eens het betonrot van onze overheid/samenleving kunnen zijn.
Je kunt veel van mensen onderling verwachten, maar niet dat ze alle rekeningen gaan betalen voor een falende of slecht functionerende overheid die armoede in de hand gaat werken.
  donderdag 29 december 2005 @ 10:24:18 #41
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_33497590
quote:
Op donderdag 29 december 2005 10:23 schreef Drugshond het volgende:

[..]

Collectieve solidariteit zou wel eens het betonrot van onze overheid/samenleving kunnen zijn.
Je kunt veel van mensen onderling verwachten, maar niet dat ze alle rekeningen gaan betalen voor een falende of slecht functionerende overheid die armoede in de hand gaat werken.
je kunt ook niet alles gaan marktwerken. Het is van de gekke dat iemand die jarenlang 33 Euri per maand ziekenfonds betaald heeft, ineens 85 moet gaan betalen voor minder dekking.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  donderdag 29 december 2005 @ 10:25:24 #42
54772 Silmarwen
The World is in our hands
pi_33497609
quote:
Op donderdag 29 december 2005 10:19 schreef raptorix het volgende:

[..]

Als je goed met je budget omgaat hoeft geen 1 gezin honger te lijden, de gezinnen die honger hebben besteden hun geld gewoon niet goed.
Lul niet zo dom joh. Je hebt duidelijk geen idee hoe het echte leven is.
Een bijstand moeder met 2 of 3 kids kan amper bezuinigen. Waar moet je dan je geld niet meer aan besteden. Nooit meer kleding (van de zeeman), geen vlees meer, geen huisdieren?

Armoede in Nederland gaat ook een stuk levenscomfort. Ik heb het prima, mij hoor je niet klagen, maar ik wil ook wel dat de mensen die het niet prima hebben, waarvan de kinderen geen otnbijt krijgen omdat er geen geld is, geen schoolboeken, nooit eens wat leuks om te dragen, het ook wat beter hebben.
pi_33497614
quote:
Op donderdag 29 december 2005 10:24 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]

je kunt ook niet alles gaan marktwerken. Het is van de gekke dat iemand die jarenlang 33 Euri per maand ziekenfonds betaald heeft, ineens 85 moet gaan betalen voor minder dekking.
Als je de actualiteit had gevolgt dan weet je dat juist de hogere middeninkomens substantieel meer gaan betalen, tot wel 1000 euro per jaar meer.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
  donderdag 29 december 2005 @ 10:25:35 #44
136 V.
Fuck you and your eyebrows
pi_33497616
Mensen die het goed hebben hebben het ook veel beter dan in de jaren '50. What's his point? Dat zolang mensen stromend water hebben ze niet arm zijn

V.
Ja inderdaad, V. ja.
  donderdag 29 december 2005 @ 10:26:49 #45
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_33497642
quote:
Op donderdag 29 december 2005 10:25 schreef raptorix het volgende:

[..]

Als je de actualiteit had gevolgt dan weet je dat juist de hogere middeninkomens substantieel meer gaan betalen, tot wel 1000 euro per jaar meer.
Klets. Particulier verzekerden gaan er vaak zelfs op vooruit.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_33497645
quote:
Op donderdag 29 december 2005 10:25 schreef Silmarwen het volgende:

[..]

Lul niet zo dom joh. Je hebt duidelijk geen idee hoe het echte leven is.
Een bijstand moeder met 2 of 3 kids kan amper bezuinigen. Waar moet je dan je geld niet meer aan besteden. Nooit meer kleding (van de zeeman), geen vlees meer, geen huisdieren?

Armoede in Nederland gaat ook een stuk levenscomfort. Ik heb het prima, mij hoor je niet klagen, maar ik wil ook wel dat de mensen die het niet prima hebben, waarvan de kinderen geen otnbijt krijgen omdat er geen geld is, geen schoolboeken, nooit eens wat leuks om te dragen, het ook wat beter hebben.
En ik moet als belastingbetaler dokken voor iemand die het ene kind naar het andere uitpoept?
Laat die vaders lekker dokken voor hun daden.
Bovendien is armoede een prima motivatie naar een beter bestaan.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
  donderdag 29 december 2005 @ 10:28:23 #47
79262 Dwersdriever
Justified Ancient of MuMu
pi_33497664
quote:
Op donderdag 29 december 2005 10:15 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]

Met een beetje mazzel zal een 'linkse' coalitie dit onzalige zorgstelsel weer omzetten in een solidariteitsstelsel en niet in een marktwerkingsstelsel, zodat mensen die minder verdienen, minder premie betalen en mensen die meer verdienen meer premie betalen.
Dat is ook in dit stelsel het geval. Werkend Nederland betaalt ook nog loonheffing over het werkgeversdeel van de premie. Via de belasting wordt wel degelijk het solidariteitsprincipe toegepast.

Hoe dan ook, de gedachte dat een solidariteitsstelsel ervoor zorgt dat de kosten voor de burger dalen zijn onzin. Als tweeverdiener zul jij daar waarschijnlijk het meest nadeel van hebben.
We Came A Long Time Ago
Nine Nine Two - But You Did Not Know
  donderdag 29 december 2005 @ 10:28:34 #48
136 V.
Fuck you and your eyebrows
pi_33497668
quote:
Op donderdag 29 december 2005 10:26 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]

Klets. Particulier verzekerden gaan er vaak zelfs op vooruit.
Grappig. Ik ben particulier en ik ga dik meer betalen. Mijn vriendin is ziekenfonds en die gaat dik meer betalen.

V.
Ja inderdaad, V. ja.
pi_33497718
Er zijn gezinnen die gewoon te weinig binnen krijgen iedere maand. Ik heb kinderen in de klas gehad die letterlijk de laatste week van de maand brood aten, met geluk nog iets erop zelfs. Die kinderen hadden nooit nieuwe kleren, nooit een cadeau voor de verjaardag, etc. En echt geen verslaafde ouders hoor....
Mensen met een dikke portemonnaie moeten eens wat minder hard schreeuwen als ze de andere kant van de medaille niet kennen.
uit een aspergernest
pi_33497721
http://www.elsevier.nl/ni(...)zoeken/ja/index.html

De linkse oppositiepartijen in de Tweede Kamer zijn niet blij met het bericht dat de premies voor een ziektekostenverzekering duurder kunnen uitvallen dan verwacht. De PvdA denkt dat vooral de lagere en middeninkomens de dupe zijn van hogere ziektekostenpremies. 'We hebben voortdurend gewaarschuwd dat bij de invoering van de basisverzekering door het kabinet met veel zaken geen rekening is gehouden', stelt PvdA-Kamerlid Frank Heemskerk. Volgens de sociaal-democraat is niet zeker dat het kabinet eventuele extra kosten compenseert. 'Het kabinet blijft maar geloven in concurrentie tussen verzekeraars', zegt Heemskerk. Hij zegt daar zelf weinig vertrouwen in te hebben.

Idd klets
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
  donderdag 29 december 2005 @ 10:32:53 #51
79262 Dwersdriever
Justified Ancient of MuMu
pi_33497725
quote:
Op donderdag 29 december 2005 10:26 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]

Klets. Particulier verzekerden gaan er vaak zelfs op vooruit.
Erop voor- of achteruitgaan heeft meer te maken met gezinssituatie en medische situatie dan met inkomen. Over het algemeen gaan gezinnen met kinderen en chronische patiënten erop vooruit. Patiëntenverenigingen zijn erg blij met het nieuwe stelsel. Deze situatie zal alleen nog maar versterkt worden. Groepen consumenten zullen, via werk, vakbond of belangenvereniging, in toenemende mate polissen kunnen afdwingen die gunstig voor hun zijn.

Ik ben niet specifiek een voorstander van het nieuwe stelsel, maar doormodderen met het oude systeem was geen alternatief.
We Came A Long Time Ago
Nine Nine Two - But You Did Not Know
  donderdag 29 december 2005 @ 10:33:03 #52
54772 Silmarwen
The World is in our hands
pi_33497728
quote:
Op donderdag 29 december 2005 10:27 schreef raptorix het volgende:

[..]

En ik moet als belastingbetaler dokken voor iemand die het ene kind naar het andere uitpoept?
Laat die vaders lekker dokken voor hun daden.
Bovendien is armoede een prima motivatie naar een beter bestaan.
mijn god, ik kijk in je fotoboek en zie al wat voor persoon je bent. Laat me eens raden, jij hebt het nooit moeilijk gehad, kent niemand die het moeilijk heeft of degene die je wel kent zijn alcholisten of drugsgebruikers. Natuurlijk ga je dit allemaal ontkennen maarhet enige wat je bent is een naief persoon die gelooft in de homo economicus. Welcome to the real world. Loop eens een weekje rond in een achterstandswijk.

Soms kun je niet uit de cirkel komen. Op de middelbareschool had ik een vriendin, enorm slim meisje deed de havo op gemak. Haar moeder had 3 kinderen, de vader was ervandoor gegaan naar Egypte en ze kreeg geen geld niets van die vent. Ze werkte in de schoonmaak, kei en keihard. In de wijk waar ze woonde (en ik ook gewoont heb) was veel criminaliteit. Als je erbij wilde horen en niet gepest of geslagen wilde worden, moest je van je af bijten, om erbij te horen moest je bij een groep zitten en die waren niet lief. Veel criminaliteit, veel drugs. De oudste dochter werd dan ook verslaafd, de jongste had problemen op school. Mijn vriendin werkte keihard, maar de moede rkon geen vrijwillige bijdrage leveren. Ze mocht niet naar de bieb of naar schoolfeesten en viel een beetje buiten de klas. Haar moeder had geen geld voor boeken dus studeerde ze samen met mij en toen leerde ze een klootzak van een vent kennen, kapte met school en zit nu in dezelfde situatie als haar moeder.

Als je amper anders kent en in een kut wijk woont, dan kom je er bijna niet uit. Klinkt allemaal leuk hoor, hard studeren en jezelf opwerken, maar ook al krijg je de kans, lukt het bijna niet. Kom toch van die roze wolk af man.
  donderdag 29 december 2005 @ 10:34:45 #53
54772 Silmarwen
The World is in our hands
pi_33497759
quote:
Op donderdag 29 december 2005 10:28 schreef Verbal het volgende:

[..]

Grappig. Ik ben particulier en ik ga dik meer betalen. Mijn vriendin is ziekenfonds en die gaat dik meer betalen.

V.
Ik ben particulier en het wordt voor mij 20 euro goedkoper! ik was helemaal verbaasd
Maar goed, sommige mensen zijn egoistisch en kijken enkel naar hun gewin. Ik had best hetzelfde willen blijven betalen als de ziekenfonds premies omlaag zouden gaan.
  donderdag 29 december 2005 @ 10:34:46 #54
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_33497760
quote:
Op donderdag 29 december 2005 10:24 schreef Lord_Vetinari het volgende:
je kunt ook niet alles gaan marktwerken. Het is van de gekke dat iemand die jarenlang 33 Euri per maand ziekenfonds betaald heeft, ineens 85 moet gaan betalen voor minder dekking.
En waardoor worden die kosten zo hoog gemaakt.
Antwoord : Vergrijzing. We moeten nu collectief zijn voor die mensen die straks het loodje gaan leggen.

Dat we nooit eerder voldoende geld opzij of fatsoenlijk hebben beheerd is een heel andere discussie. Maar nu krijgt de burger de (af)rekening. Zuur maar waar. En ik spreek bewust niet van een eindafrekening (!!), ik wil de premies volgend jaar nog wel eens zien.

Maar marktwerking is ook geen heilig instituut. Dat is zonder meer waar. Dus ergens zit er een optimum,. Het kan namelijk niet zo zijn dat een marktwerking zonder een beperkt sociaal geweten het straks voor het zeggen gaat krijgen.
pi_33497788
quote:
Op donderdag 29 december 2005 10:32 schreef wendytje het volgende:
Er zijn gezinnen die gewoon te weinig binnen krijgen iedere maand. Ik heb kinderen in de klas gehad die letterlijk de laatste week van de maand brood aten, met geluk nog iets erop zelfs. Die kinderen hadden nooit nieuwe kleren, nooit een cadeau voor de verjaardag, etc. En echt geen verslaafde ouders hoor....
Mensen met een dikke portemonnaie moeten eens wat minder hard schreeuwen als ze de andere kant van de medaille niet kennen.
Ik heb zelf een jaar lang van een echt minimum moeten leven (begon toen een eigen zaak), jah het is geen vetpot, maar heb je ook wel eens afgevraagt waarom ze het zo arm hadden? Veelal komt dat omdat deze mensen schulden hebben gemaakt, en die dan nog moeten afbetalen, lullig maar je kan moeilijk van de belastingbetaler verwachten dat die iemand anders zijn schulden kan overnemen.
Komt nog eens bij dat de mensen die in een armoede situatie zitten geld besteden aan niet cruciale zaken. Bovendien blijkt dat deze groep weinig gebruik maakt van de regelingen die hun geld kunnen opleveren.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
  donderdag 29 december 2005 @ 10:36:24 #56
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_33497794
quote:
Op donderdag 29 december 2005 10:34 schreef Drugshond het volgende:

Het kan namelijk niet zo zijn dat een marktwerking zonder een beperkt sociaal geweten het straks voor het zeggen gaat krijgen.
Maar die kant gaot t wel uut. De Euro wordt steeds heiliger.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
  donderdag 29 december 2005 @ 10:38:09 #57
13804 MouseOver
Cabdriver from Hell
pi_33497828
Veel mensen die zichzelf als "arm" beschouwen zitten in een situatie waarin weinig zicht op verbetering is. Dat maakt het een stuk zwaarder, want als je het idee hebt dat het over een paar jaar beter gaat kun veel beter met geldgebrek omgaan. Ik vind het daarom ook veel belangrijker dat dat uitzicht geboden wordt dan dat er allemaal lapmiddeltjes komen.
Vampire Romance O+
pi_33497834
quote:
Op donderdag 29 december 2005 10:33 schreef Silmarwen het volgende:

[..]

mijn god, ik kijk in je fotoboek en zie al wat voor persoon je bent. Laat me eens raden, jij hebt het nooit moeilijk gehad, kent niemand die het moeilijk heeft of degene die je wel kent zijn alcholisten of drugsgebruikers. Natuurlijk ga je dit allemaal ontkennen maarhet enige wat je bent is een naief persoon die gelooft in de homo economicus. Welcome to the real world. Loop eens een weekje rond in een achterstandswijk.

Soms kun je niet uit de cirkel komen. Op de middelbareschool had ik een vriendin, enorm slim meisje deed de havo op gemak. Haar moeder had 3 kinderen, de vader was ervandoor gegaan naar Egypte en ze kreeg geen geld niets van die vent. Ze werkte in de schoonmaak, kei en keihard. In de wijk waar ze woonde (en ik ook gewoont heb) was veel criminaliteit. Als je erbij wilde horen en niet gepest of geslagen wilde worden, moest je van je af bijten, om erbij te horen moest je bij een groep zitten en die waren niet lief. Veel criminaliteit, veel drugs. De oudste dochter werd dan ook verslaafd, de jongste had problemen op school. Mijn vriendin werkte keihard, maar de moede rkon geen vrijwillige bijdrage leveren. Ze mocht niet naar de bieb of naar schoolfeesten en viel een beetje buiten de klas. Haar moeder had geen geld voor boeken dus studeerde ze samen met mij en toen leerde ze een klootzak van een vent kennen, kapte met school en zit nu in dezelfde situatie als haar moeder.

Als je amper anders kent en in een kut wijk woont, dan kom je er bijna niet uit. Klinkt allemaal leuk hoor, hard studeren en jezelf opwerken, maar ook al krijg je de kans, lukt het bijna niet. Kom toch van die roze wolk af man.
Wat weet jij van me leven af? Ik kom uit een arbeidersgezin en wij hadden het vroeger absoluut niet breed, mijn ouders hebben altijd ontzettend gehamerd dat je alleen verder kan komen met een goede studie, me ouders hebben daar ook ontzettend krom voor gelegen, maar wel met het resultaat dat alle 5 kinderen een goed bestaan hebben kunnen opbouwen.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_33497904
quote:
Op donderdag 29 december 2005 10:33 schreef Silmarwen het volgende:
mijn god, ik kijk in je fotoboek en zie al wat voor persoon je bent.
de arrogantie
pi_33498014
Inderdaad, aan mijn uiterlijk is inderdaad te zien dat ik nooit met armoede te maken heb gehad.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
  donderdag 29 december 2005 @ 10:46:07 #61
136 V.
Fuck you and your eyebrows
pi_33498035
quote:
Op donderdag 29 december 2005 10:32 schreef wendytje het volgende:
Er zijn gezinnen die gewoon te weinig binnen krijgen iedere maand. Ik heb kinderen in de klas gehad die letterlijk de laatste week van de maand brood aten, met geluk nog iets erop zelfs. Die kinderen hadden nooit nieuwe kleren, nooit een cadeau voor de verjaardag, etc. En echt geen verslaafde ouders hoor....
Mensen met een dikke portemonnaie moeten eens wat minder hard schreeuwen als ze de andere kant van de medaille niet kennen.
En vooral van die types die amper droog zijn achter de oren en nog nooit van hun leven één echte tegenslag hebben gehad

V.
Ja inderdaad, V. ja.
pi_33498106
quote:
Op donderdag 29 december 2005 10:16 schreef raptorix het volgende:
Tjah het is ook zo, wij zijn ook twee verdiener, je kan er redelijk mee leven, maar je houdt er ook nauwelijks iets aan over, krijg je leuke eindejaars bonus omdat je goed gewerkt hebt, hoppa 55% naar de staatskas.
jullie zijn nog 2 verdiener mijn vader werkt alleen en die kan zich dan ook altijd goed kwaad maken als het het erover ging dat iedereen op te grote voet had geleefd en nu maar eens de broekriem moesten aanhalen. (en dus zodoende zwart bijklust voor de extra`s)

verder heeft zalm wel gedeeltelijk gelijk maar dit zinnentje krijg je als het goed is al in het eerste jaar bij AK te horen. Wat is armoede?
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
pi_33498128
Ik denk dat de mensen die het hardst schreeuwen dat ze het zo moeilijk hebben de mensen zijn die er zelf schuld aan zijn. Van die mensen die je uiteindelijk in zo'n RTL-wij helpen je uit de problemen-programma terugziet en die ineens veel kunnen besparen en een hoop geld overhouden enzo.
De mensen die het echt slecht hebben doen vaak geen moeite om eruit te komen. Niet alleen uit onwil, maar vaker omdat ze denken dat het toch geen nut heeft. De overheid kan ze toch niet helpen. Dit zijn niet de mensen die zwelgen in zelfmedelijden, maar juist de mensen die de armen uit de mouwen steken om het beste te maken van de situatie.
  donderdag 29 december 2005 @ 10:51:07 #64
79262 Dwersdriever
Justified Ancient of MuMu
pi_33498130
quote:
Op donderdag 29 december 2005 10:33 schreef Silmarwen het volgende:

[..]
Als je amper anders kent en in een kut wijk woont, dan kom je er bijna niet uit. Klinkt allemaal leuk hoor, hard studeren en jezelf opwerken, maar ook al krijg je de kans, lukt het bijna niet. Kom toch van die roze wolk af man.
De vraag is of hogere uitkeringen en betere voorzieningen hier verandering in brengen. Ik denk het niet. Als die moeder tweehonderd gulden meer te besteden had gehad, had ze dan wel schoolboeken gekocht? Of het aan andere dingen uitgegeven?

De motivatie tot verbetering moet toch echt uit de mensen zelf komen. Ik ken voldoende mensen waarvan de kinderen de eerste generatie zijn met een universitaire opleiding. Mensen die zich letterlijk vanuit achterbuurten hebben opgewerkt tot welvaart. Het is ook zonder steun van thuis mogelijk je situatie aanzienlijk te verbeteren.

Er zullen helaas altijd mensen zijn die buiten de maatschappij vallen. Nederland beschikt over een adequaat opvangnet, maar dit zal nooit zo kunnen worden dat deze mensen net zo welvarend zijn als tweeverdieners met een goede baan.
We Came A Long Time Ago
Nine Nine Two - But You Did Not Know
  donderdag 29 december 2005 @ 10:52:41 #65
41597 IPdaily
Lekker Nederlands
pi_33498166
quote:
Op donderdag 29 december 2005 10:28 schreef Verbal het volgende:

Grappig.
Grappig, ik ben ziekenfonds en ga er iets op vooruit. (krijg geeneens zorgtoeslag )
Heb je wel meegenomen dat je in 2006 meer loon overhoudt als gevolg van het nieuwe zorgstelsel?

http://www.loonwijzer.nl/index.php?pag=raet
pi_33498180
quote:
Op donderdag 29 december 2005 10:49 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:

[..]

jullie zijn nog 2 verdiener mijn vader werkt alleen en die kan zich dan ook altijd goed kwaad maken als het het erover ging dat iedereen op te grote voet had geleefd en nu maar eens de broekriem moesten aanhalen. (en dus zodoende zwart bijklust voor de extra`s)

verder heeft zalm wel gedeeltelijk gelijk maar dit zinnentje krijg je als het goed is al in het eerste jaar bij AK te horen. Wat is armoede?
Ja, wat is er mis met bijklussen? Heb ik 4 jaar lang gedaan om beetje leuk leven te kunnen lijden, kortom wat is het probleem?
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_33498208
quote:
Op donderdag 29 december 2005 10:51 schreef Dwersdriever het volgende:

[..]

De vraag is of hogere uitkeringen en betere voorzieningen hier verandering in brengen. Ik denk het niet. Als die moeder tweehonderd gulden meer te besteden had gehad, had ze dan wel schoolboeken gekocht? Of het aan andere dingen uitgegeven?

De motivatie tot verbetering moet toch echt uit de mensen zelf komen. Ik ken voldoende mensen waarvan de kinderen de eerste generatie zijn met een universitaire opleiding. Mensen die zich letterlijk vanuit achterbuurten hebben opgewerkt tot welvaart. Het is ook zonder steun van thuis mogelijk je situatie aanzienlijk te verbeteren.

Er zullen helaas altijd mensen zijn die buiten de maatschappij vallen. Nederland beschikt over een adequaat opvangnet, maar dit zal nooit zo kunnen worden dat deze mensen net zo welvarend zijn als tweeverdieners met een goede baan.
Amen.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_33498362
quote:
Op donderdag 29 december 2005 10:53 schreef raptorix het volgende:

[..]

Ja, wat is er mis met bijklussen? Heb ik 4 jaar lang gedaan om beetje leuk leven te kunnen lijden, kortom wat is het probleem?
dat dat niet nodig hoeft te zijn al je gewoon 40 uur in de week werkt.

en met extra`s bedoel ik computer en internet voor studie en natuurlijk mijn eigen studie.

het probleem ligt hem er meer in dat de overheid er maar vanuit gaat dat elk gezin een 2 verdieners gezin is
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
  donderdag 29 december 2005 @ 11:01:18 #69
54772 Silmarwen
The World is in our hands
pi_33498369
quote:
Op donderdag 29 december 2005 10:51 schreef Dwersdriever het volgende:

[..]

De vraag is of hogere uitkeringen en betere voorzieningen hier verandering in brengen. Ik denk het niet. Als die moeder tweehonderd gulden meer te besteden had gehad, had ze dan wel schoolboeken gekocht? Of het aan andere dingen uitgegeven?
Die zou ze eerder uitgeven aan eten. Je moet bij armoede ook niet meer geld geven, want er zijn teveel gaten om te vullen. Je zou bijvoorbeeld gratis boeken voor iedereen op scholen kunnen regelen zoals in heel veel landen.
pi_33498405
quote:
Op donderdag 29 december 2005 11:01 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:

[..]

dat dat niet nodig hoeft te zijn al je gewoon 40 uur in de week werkt.

en met extra`s bedoel ik computer en internet voor studie en natuurlijk mijn eigen studie.

het probleem ligt hem er meer in dat de overheid er maar vanuit gaat dat elk gezin een 2 verdieners gezin is
Ja en dat komt weer omdat de werkende mensen veel te veel moeten inspringen voor de niet werkende klasse.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
  donderdag 29 december 2005 @ 11:02:34 #71
54772 Silmarwen
The World is in our hands
pi_33498411
Ow en raptorix er is een heel erg groot verschil tussen niet breed hebben en armoede. Een arbeidersgezin heeft het makkelijker dan iemand in de bijstand en je hebt nog gradaties in arbeidersgezinnen. Maar hey als je ouders het zo krap hadden, hadden ze niet zoveel kinderen moeten uitpoepen. Waren je eigen woorden.
  donderdag 29 december 2005 @ 11:03:09 #72
54772 Silmarwen
The World is in our hands
pi_33498429
quote:
Op donderdag 29 december 2005 11:02 schreef raptorix het volgende:

[..]

Ja en dat komt weer omdat de werkende mensen veel te veel moeten inspringen voor de niet werkende klasse.
Werkende klasse kan ook enorm weinig verdienen.
pi_33498477
quote:
Op donderdag 29 december 2005 11:01 schreef Silmarwen het volgende:

[..]

Die zou ze eerder uitgeven aan eten. Je moet bij armoede ook niet meer geld geven, want er zijn teveel gaten om te vullen. Je zou bijvoorbeeld gratis boeken voor iedereen op scholen kunnen regelen zoals in heel veel landen.
Het probleem is dat armoede al sinds de jaren 50 aangemoedigd wordt door de overheid, veel mensen die in zogenaamde armoede geboren worden, berusten in hun lot, terwijl dat helemaal niet zo hoeft te zijn. De overheid zou juist deze groep harder moeten pushen, het is te gek voor woorden dat er in dit land mensen van 50 jaar zijn die al hun hele leven in de bijstand zitten.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
  donderdag 29 december 2005 @ 11:04:49 #74
42510 Baleog
semi kale wijsneus
pi_33498478
quote:
Op donderdag 29 december 2005 10:08 schreef raptorix het volgende:

[..]

Lullig voor ze, maar dan hadden ze beter moeten nadenken toen ze kinderen namen, bovendien kunnen ze gewoon alimenatie van hun vader krijgen. Daarnaast is het niet zo dat je niet kan werken als je kinderen hebt, er is bijvoorbeeld zat werk wat je thuis kan doen. Wel vind ik dat de bijverdien regeling voor welwillenden verruimt moet worden.
ben ik het ook helemaal mee eens, hoewel vaders niet altijd meewerken.. maar je kan best thuis-werk doen. Het ging mij er meer over dat er in die post die ik quote het overkwam alsof elke bijstandsmoeder een ps2 en andere dure meuk kan veroorloven
MrSASO's ille rhyme: DA SHIZNIT 33 1/3 (y)
pi_33498553
quote:
Op donderdag 29 december 2005 11:02 schreef Silmarwen het volgende:
Ow en raptorix er is een heel erg groot verschil tussen niet breed hebben en armoede. Een arbeidersgezin heeft het makkelijker dan iemand in de bijstand en je hebt nog gradaties in arbeidersgezinnen. Maar hey als je ouders het zo krap hadden, hadden ze niet zoveel kinderen moeten uitpoepen. Waren je eigen woorden.
Mijn ouders hebben nog nooit van hun leven een uitkering gehad, bovendien lag de situatie iets anders, mijn vader zijn eerste vrouw raakte geestelijk in de war en kon niet meer voor de 2 kinderen zorgen, mijn moeder haar eerste man is bij haar weggelopen. Bovendien heeft mijn moeder ontzettend hard avondstudie gedaan, waarbij ze in 25 jaar van huishoudschool, naar een universitaire graad is opgeklommen.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_33498585
---> POL
  FOK!fotograaf donderdag 29 december 2005 @ 11:10:38 #77
18921 freud
Who's John Galt?
pi_33498631
quote:
Op donderdag 29 december 2005 11:04 schreef raptorix het volgende:
Het probleem is dat armoede al sinds de jaren 50 aangemoedigd wordt door de overheid, veel mensen die in zogenaamde armoede geboren worden, berusten in hun lot, terwijl dat helemaal niet zo hoeft te zijn. De overheid zou juist deze groep harder moeten pushen, het is te gek voor woorden dat er in dit land mensen van 50 jaar zijn die al hun hele leven in de bijstand zitten.
Dat berustende is ook iets wat mij nogal irriteerd. Ik kom steeds vaker de houding tegen dat het niet hun schuld is dat ze geen baan hebben, slechte baan, etc. Geldt voor zowel de armere als de allochtone medemensch. Ik heb genoeg voorbeelden om me heen van mensen die er gewoon keihard voor werken, en dan een goeie baan hebben. Als je iets wilt, dan moet je er je best voor doen is mij geleerd. Helaas is die les teveel inspanning soms.

Ik zie het straks alleen maar erger worden als er een links kabinet komt. Die geven graag het geld van hard werkende mensen weg, of laten de volgende generatie opdraaien voor onze wensen. Nee, armoede bestaat imo maar incidenteel.
Ik nuf je seuk!
Ik hier?
If it's free, you're the product!
  donderdag 29 december 2005 @ 11:11:28 #78
54772 Silmarwen
The World is in our hands
pi_33498652
quote:
Op donderdag 29 december 2005 11:07 schreef raptorix het volgende:

[..]

Mijn ouders hebben nog nooit van hun leven een uitkering gehad, bovendien lag de situatie iets anders, mijn vader zijn eerste vrouw raakte geestelijk in de war en kon niet meer voor de 2 kinderen zorgen, mijn moeder haar eerste man is bij haar weggelopen. Bovendien heeft mijn moeder ontzettend hard avondstudie gedaan, waarbij ze in 25 jaar van huishoudschool, naar een universitaire graad is opgeklommen.
En wat je nu zegt is dus de clue.
Er is geen standaard model, voor elk gezin is de situatie anders.
Mijn vader was chef-kok is arbeidsongeschikt geraakt kwam niet meer aan een baan en heeft welgeteld 1 maand uitkering gehad. Verder stuk voor stuk klote banen en nu eindelijk een goede ban. Mijn moeder heeft haar studie niet afgemaakt, s avonds in de schoonmaak gezeten en keihard gewerkt. Elk gezin is anders, elke situatie is anders en overal is wel een excuus voor te bedenken.

Iedereen is een uitzondering en de meeste proberen er het beste van te maken. Denk je dat die mensen voor de lol zo weinig geld hebben. Misschien een enkeling, maar het merendeel niet.
pi_33498680
Ik wil alleen maar aangeven dat armoede geen keuze is. Er liggen voor iedereen kansen, zelfs voor bijstandsmoeders met 2 kinderen.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_33498729
quote:
Op donderdag 29 december 2005 11:12 schreef raptorix het volgende:
Ik wil alleen maar aangeven dat armoede geen keuze is. Er liggen voor iedereen kansen, zelfs voor bijstandsmoeders met 2 kinderen.
Precies: armoede is geen keuze! Niemand kiest ervoor om in die omstandigheden terecht te komen.
pi_33498763
quote:
Op donderdag 29 december 2005 11:15 schreef SCH het volgende:

[..]

Precies: armoede is geen keuze! Niemand kiest ervoor om in die omstandigheden terecht te komen.
En iedereen heeft de keuze om uit die armoede te komen.
Armoede is geen chronische ziekte.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_33498809
quote:
Op donderdag 29 december 2005 11:15 schreef SCH het volgende:

[..]

Precies: armoede is geen keuze! Niemand kiest ervoor om in die omstandigheden terecht te komen.
Da's wel een hele slappe instelling. Want dan kun je er ook niet voor kiezen er uit te komen.
  donderdag 29 december 2005 @ 11:19:31 #83
79262 Dwersdriever
Justified Ancient of MuMu
pi_33498852
quote:
Op donderdag 29 december 2005 11:15 schreef SCH het volgende:

[..]

Precies: armoede is geen keuze! Niemand kiest ervoor om in die omstandigheden terecht te komen.
Helaas kiezen er in Nederland echter te weinig mensen voor om zich uit die situatie los te maken. En de Nederlandse overheid nodigt mensen er te weinig toe aan om dit te doen. Een combinatie van de armoedeval, de calculerende burger en de instelling bij veel mensen dat uitkeringen, voorzieningen een 'recht' zijn en de 'zieligheidsindustrie' een van de grootse is in Nederland, dragen hieraan bij. Voor wie wil biedt Nederland meer dan de meeste landen in de wereld kansen aan zijn burgers.
We Came A Long Time Ago
Nine Nine Two - But You Did Not Know
pi_33498881
Er was laatst een gemeente die geen uitkeringen meer verstrekte maar gewoon een baan garandeerde, het was opmerkelijk hoe weinig animo er plots was.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_33498923
Nogmaals; sloeber zijn in NL is een keus.
11111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111
pi_33498974
quote:
Op donderdag 29 december 2005 11:20 schreef raptorix het volgende:
Er was laatst een gemeente die geen uitkeringen meer verstrekte maar gewoon een baan garandeerde, het was opmerkelijk hoe weinig animo er plots was.
Ja, en bij zo'n actie van verplicht bollen pellen of tomaten plukken kon 30% ook ineens zomaar weer werk vinden. Het is maar net hoe hard je wil.
  donderdag 29 december 2005 @ 11:24:07 #87
92623 niet_links
Live from Bangkok
pi_33498981
Ik geloof dat je met een goede opleiding overal uit kan komen. In Nederland kan iedereen naar school gaan. Er is studifinanciering en er zijn studie leningen. Ik geloof niet dat het mensen ongmogelijk gemaakt wordt te studeren. Ik geloof wel dat het voor sommige mensen een stuk moeilijker is als andere. Deze mensen zullen meer moeten doorzetten. Ik vind het zo oneerlijk dat als je wat meer verdient het steeds van je afgepakt wordt. Daarom heb ik een hekel aan linkse partijenen. Ik werk hard voor mn geld wil niet steeds meer inleveren voor andere mensen. Als ik kijk naar mensen uit mijn jeugd zie ik dat ik het nu beter heb als zij, waarom vele van hun gingen niet studeren en wilde vroeg werken. Dat is een keuze die ze gemaakt hadden. Zij konden eerder meer geld als mij uitgeven sneller het huis uit ect. Nu hebben ze het minder, moet ik daarvoor gestraft worden ?
mai pen rai
pi_33499009
quote:
Op donderdag 29 december 2005 11:16 schreef raptorix het volgende:

[..]

En iedereen heeft de keuze om uit die armoede te komen.
Armoede is geen chronische ziekte.
Dat is natuurlijk veel te kort door de bocht. Het is geen knopje dat je zomaar om kan draaien, dan zouden mensen dat wel doen. De grootste groep mensen aan de onderkant zit daar niet uit laksheid of luiheid of onwil.
  donderdag 29 december 2005 @ 11:25:07 #89
92623 niet_links
Live from Bangkok
pi_33499018
quote:
Op donderdag 29 december 2005 11:23 schreef Toeps het volgende:

[..]

Ja, en bij zo'n actie van verplicht bollen pellen of tomaten plukken kon 30% ook ineens zomaar weer werk vinden. Het is maar net hoe hard je wil.
Inderdaad het is maar net hoe hard je wil werken. Er zijn genoeg mensen die gewoon niet willen werken en verwachten dat alles bij hun in hun schoot geworpen wordt.
mai pen rai
pi_33499051
Zodra je daar in politiek over begint ben je een egoistische asociaal, en begint men altijd gelijk bijstandsmoeders er bij te halen voor wie het geen keuze zou zijn om in die situatie terecht te komen.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_33499111
quote:
Op donderdag 29 december 2005 11:26 schreef raptorix het volgende:
Zodra je daar in politiek over begint ben je een egoistische asociaal, en begint men altijd gelijk bijstandsmoeders er bij te halen voor wie het geen keuze zou zijn om in die situatie terecht te komen.
Klopt. Die ooievaar dumpt die kinderen zomaar voor de deur. En dan willen ze ook nog een PSP en zo...
  donderdag 29 december 2005 @ 11:28:42 #92
28640 Sidekick
Ban the fucker
pi_33499119
Ik schop dit politieke topic naar POL.
A single death is a tragedy, a million deaths is a statistic - Joseph Stalin
Political power grows out of the barrel of a gun - Mao Zedong
I will eat the headdoekjes rauw - Geert Wilders
pi_33499124
quote:
Op donderdag 29 december 2005 11:24 schreef SCH het volgende:

[..]

Dat is natuurlijk veel te kort door de bocht. Het is geen knopje dat je zomaar om kan draaien, dan zouden mensen dat wel doen. De grootste groep mensen aan de onderkant zit daar niet uit laksheid of luiheid of onwil.
Ik zeg niet dat het makkelijk is, maar de manier waarop nu armoede aangepakt wordt is niet de juiste manier. Ik zou graag zien dat mensen die in een slechte omstandigheden zitten bijvoorbeeld tijdelijk extra geld krijgen mits ze zich bijvoorbeeld verplicht laten begeleiden. Dit kan op vele manieren, voor sommige mensen kan dit een studiepad zijn, voor andere een cursus sociale vaardigheden, of bijvoorbeeld omscholing. Het is ook voor mensen die in een armoede situatie zitten belangrijk dat ze zelfrespect krijgen, ik ben er heilig van overtuigt dat hier een win-win situatie te halen valt.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_33499144
quote:
Op donderdag 29 december 2005 11:26 schreef raptorix het volgende:
Zodra je daar in politiek over begint ben je een egoistische asociaal, en begint men altijd gelijk bijstandsmoeders er bij te halen voor wie het geen keuze zou zijn om in die situatie terecht te komen.
Er wordt ook vaak veel te gemakelijk over gesproken. Het gaat ook heel vaak om bijstandsmoeders. Ik nodig jou en Zalm uit om eens bij een groep van die mensen langs te gaan. Ik heb ze hier veel aan de telefoon momenteel, vooral oudere mensen (80-jarigen) die volstrekt wanhopig zijn als het om de financien gaat. En dat zijn geen klaplopers, dat zijn mensen die ons land na de oorlog weer hebben opgebouwd.
pi_33499243
quote:
Op donderdag 29 december 2005 11:29 schreef SCH het volgende:

[..]

Er wordt ook vaak veel te gemakelijk over gesproken. Het gaat ook heel vaak om bijstandsmoeders. Ik nodig jou en Zalm uit om eens bij een groep van die mensen langs te gaan. Ik heb ze hier veel aan de telefoon momenteel, vooral oudere mensen (80-jarigen) die volstrekt wanhopig zijn als het om de financien gaat. En dat zijn geen klaplopers, dat zijn mensen die ons land na de oorlog weer hebben opgebouwd.
Klopt de zogenaamde stille armoede, net zoals een bepaalde groep wao'ers met een relatief lage uitkering. Veel van de problemen zijn ook ontstaan doordat juist in voor hun belangrijke zaken duurder zijn geworden (ziektekosten, energie, voedsel) in korte tijd duurder zijn geworden, mede door de euro (iets wat nog steeds ontkent wordt). Ik zou het een goed idee vinden als de 2e kamer een commisie instelt die eens goed gaat analyseren hoe deze mensen geholpen kunnen worden.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_33499258
Oei wat een kromme zin zeg
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_33499269
quote:
Op donderdag 29 december 2005 11:15 schreef SCH het volgende:

[..]

Precies: armoede is geen keuze! Niemand kiest ervoor om in die omstandigheden terecht te komen.
In die omstandigheden ben je nog niet arm hoor. Je kunt je prima redden met een bijstandsuitekering. Je kunt alleen geen breedbeeld TV en mobiele telefoon kopen, maar daar heb je ook geen recht op.
11111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111
pi_33499313
quote:
Op donderdag 29 december 2005 11:34 schreef frankium het volgende:

[..]

In die omstandigheden ben je nog niet arm hoor. Je kunt je prima redden met een bijstandsuitekering. Je kunt alleen geen breedbeeld TV en mobiele telefoon kopen, maar daar heb je ook geen recht op.
Juist veel van deze mensen zouden enorm kunnen besparen op telefoon door een 2e hands prepaid te nemen, dat kost nauwelijks geld en het kan zo 50 euro per maand schelen.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_33499331
quote:
Op donderdag 29 december 2005 11:33 schreef raptorix het volgende:

[..]

Klopt de zogenaamde stille armoede, net zoals een bepaalde groep wao'ers met een relatief lage uitkering. Veel van de problemen zijn ook ontstaan doordat juist in voor hun belangrijke zaken duurder zijn geworden (ziektekosten, energie, voedsel) in korte tijd duurder zijn geworden, mede door de euro (iets wat nog steeds ontkent wordt). Ik zou het een goed idee vinden als de 2e kamer een commisie instelt die eens goed gaat analyseren hoe deze mensen geholpen kunnen worden.
Now we're talking. Hier ben ik het honderd procent mee eens en Zalm redeneert dit dus feitelijk weg.
  donderdag 29 december 2005 @ 11:37:23 #100
79262 Dwersdriever
Justified Ancient of MuMu
pi_33499352
quote:
Op donderdag 29 december 2005 11:28 schreef raptorix het volgende:

[..]

Ik zeg niet dat het makkelijk is, maar de manier waarop nu armoede aangepakt wordt is niet de juiste manier.
De tijdsgeest is op dit vlak wel aan het veranderen. Steeds meer mensen in Nederland lijken in te zien dat armoedebestrijding meer draait om het bieden van kansen dan om het verstrekken van hogere uitkeringen. Dat vertaalt zich op bescheiden schaal ook wel in beleid. Ik ben alleen bang dat bij het vertrek van dit kabinet we weer terugvallen in de nationale reflex om in moeilijke situaties de hand op te houden bij de overheid.

We zullen hoe dan ook iets moeten doen aan de enorm hoge loonkosten in Nederland. Iemand in dienst nemen in Nederland is door alle heffingen, regelingen en belastingen peperduur. Daardoor moet een werknemer wel erg productief zijn, wil de werkgever er iets aan hebben. Daar ligt een belangrijke sleutel in de armoedebestrijding. Gesubsidieerde arbeid is daarbij slechts een lapmiddel. Structurele verlaging van de arbeidskosten is de oplossing. Daartoe moet echter de overheid flink snijden in zijn uitgaven en daar is in de Nederlandse politiek niemand toe bereid.
We Came A Long Time Ago
Nine Nine Two - But You Did Not Know
pi_33499371
Het probleem is dat ouderen ook slecht politiek georganiseerd zijn, er is geen enkele partij (behalve de SP) die zich hard maakt voor dit probleem.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_33499394
quote:
Op donderdag 29 december 2005 11:37 schreef Dwersdriever het volgende:

[..]

De tijdsgeest is op dit vlak wel aan het veranderen. Steeds meer mensen in Nederland lijken in te zien dat armoedebestrijding meer draait om het bieden van kansen dan om het verstrekken van hogere uitkeringen.
Dat is een goede zaak maar daarmee vang je niet de groeiende groep ouderen op die vrijwel niet kan rondkomen en door bijvoorbeeld huurstijging, de euro en het nieuwe zorgstelsel in de problemen komen.
pi_33499438
quote:
Op donderdag 29 december 2005 11:37 schreef Dwersdriever het volgende:

[..]

De tijdsgeest is op dit vlak wel aan het veranderen. Steeds meer mensen in Nederland lijken in te zien dat armoedebestrijding meer draait om het bieden van kansen dan om het verstrekken van hogere uitkeringen. Dat vertaalt zich op bescheiden schaal ook wel in beleid. Ik ben alleen bang dat bij het vertrek van dit kabinet we weer terugvallen in de nationale reflex om in moeilijke situaties de hand op te houden bij de overheid.

We zullen hoe dan ook iets moeten doen aan de enorm hoge loonkosten in Nederland. Iemand in dienst nemen in Nederland is door alle heffingen, regelingen en belastingen peperduur. Daardoor moet een werknemer wel erg productief zijn, wil de werkgever er iets aan hebben. Daar ligt een belangrijke sleutel in de armoedebestrijding. Gesubsidieerde arbeid is daarbij slechts een lapmiddel. Structurele verlaging van de arbeidskosten is de oplossing. Daartoe moet echter de overheid flink snijden in zijn uitgaven en daar is in de Nederlandse politiek niemand toe bereid.
Nederland moet het hebben van zijn kenniseconomie, we zullen niet alleen productiever moeten worden, maar het niveau moet ook hoger, dus er moet veel meer geld worden gepompt in onderwijs en R & D. Vroeger had je veel grote R & D projecten in nederland, deze worden nu allemaal overgeplaatst naar de nieuwe kennis landen in het Oosten. Als we nu niet snel starten zal nederland over 20 jaar 1 van de armste gebieden van europa zijn.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_33499494
quote:
Op donderdag 29 december 2005 11:38 schreef raptorix het volgende:
Het probleem is dat ouderen ook slecht politiek georganiseerd zijn, er is geen enkele partij (behalve de SP) die zich hard maakt voor dit probleem.
Je moet de kracht van de ouderenbonden niet onderschatten hoor. De PCOB en ANBO zijn enorm groot en zeer actief op politiek gebied. Punt is dat veel leden zich altijd vertegenwoordigd voelden door het CDA en daar zit nu veel onvrede. Het sociale gezicht van het CDA is een groot discussiepunt en de partij verliest ook veel stemmers in juist deze groep.
  donderdag 29 december 2005 @ 11:44:30 #105
3542 Gia
User under construction
pi_33499527
quote:
Op donderdag 29 december 2005 11:26 schreef raptorix het volgende:
Zodra je daar in politiek over begint ben je een egoistische asociaal, en begint men altijd gelijk bijstandsmoeders er bij te halen voor wie het geen keuze zou zijn om in die situatie terecht te komen.
Het zijn ook vaak bijstandsmoeders en vergeet niet dat er een heel nieuwe groep bijgekomen is: De zogenaamde goedgekeurde WAO-ers.

Mensen die in de bijstand zitten en gewoon kunnen werken, moeten inderdaad niet klagen maar er iets aan doen. Echter er zijn veel mensen die in de bijstand zitten doordat ze echt, op dit moment, niet kunnen werken.

Veel bijstandsmoeders waren eerst getrouwd en hadden een man die voor het inkomen zorgde. Man overlijdt of kiest het hazepad en de vrouw blijft met de kinderen zitten en zonder werkervaring.
Zelfs al zou ze zich suf solliciteren, met haar 38 jaar en gebrek aan werkervaring kan ze het wel schudden. Ze is te duur voor de werkgever.
  donderdag 29 december 2005 @ 11:45:56 #106
3542 Gia
User under construction
pi_33499568
quote:
Op donderdag 29 december 2005 11:39 schreef SCH het volgende:

[..]

Dat is een goede zaak maar daarmee vang je niet de groeiende groep ouderen op die vrijwel niet kan rondkomen en door bijvoorbeeld huurstijging, de euro en het nieuwe zorgstelsel in de problemen komen.
Mijn ouders moeten het doen van alleen hun AOW. Toch gaan ze er in januari samen 23 euro op vooruit.
pi_33499649
quote:
Op donderdag 29 december 2005 11:44 schreef Gia het volgende:

[..]

Het zijn ook vaak bijstandsmoeders en vergeet niet dat er een heel nieuwe groep bijgekomen is: De zogenaamde goedgekeurde WAO-ers.

Mensen die in de bijstand zitten en gewoon kunnen werken, moeten inderdaad niet klagen maar er iets aan doen. Echter er zijn veel mensen die in de bijstand zitten doordat ze echt, op dit moment, niet kunnen werken.

Veel bijstandsmoeders waren eerst getrouwd en hadden een man die voor het inkomen zorgde. Man overlijdt of kiest het hazepad en de vrouw blijft met de kinderen zitten en zonder werkervaring.
Zelfs al zou ze zich suf solliciteren, met haar 38 jaar en gebrek aan werkervaring kan ze het wel schudden. Ze is te duur voor de werkgever.
Zie mijn post van hierboven, als iemand bereid is uit zijn situatie te willen komen dient dit gestimuleerd te worden, met bijstandsmoeders doelde ik op twintigers die veel te makkelijk kinderen hebben genomen en vervolgens klagen dat ze het zo slecht hebben.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_33499670
quote:
Op donderdag 29 december 2005 11:45 schreef Gia het volgende:

[..]

Mijn ouders moeten het doen van alleen hun AOW. Toch gaan ze er in januari samen 23 euro op vooruit.
Vraag ze eens wat ze er op achteruit gegaan zijn sinds de invoering van de euro.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_33499692
quote:
Op donderdag 29 december 2005 11:45 schreef Gia het volgende:

[..]

Mijn ouders moeten het doen van alleen hun AOW. Toch gaan ze er in januari samen 23 euro op vooruit.
Dat geloof ik graag. De individuele verschillen lopen erg uiteen.
  donderdag 29 december 2005 @ 11:50:18 #110
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_33499697
quote:
Op donderdag 29 december 2005 11:15 schreef SCH het volgende:
Precies: armoede is geen keuze! Niemand kiest ervoor om in die omstandigheden terecht te komen.
Sommige komen in die omstandigheid en weten zich eruit te knokken. En sommige verzuipen en verliezen alle wilskracht/motivatie en schikken zich in hun lot.
Maar dat kan de overheid niet reguleren, het is aan de betrokkende zelf om er iets van te maken. En de overheid kan de beste condities geven waarin dit het beste zou kunnen gedijen.
Maar niet tot in lengte van dagen mensen het hand boven de kop houden. Dat is een oplossing die nog nooit heeft gewerkt. En werkt uiteindelijk alleen maar contra-productief.
  donderdag 29 december 2005 @ 11:53:06 #111
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_33499789
Tel het aantal bijstandgerechtigden en WAO-ers eens op. En vraag dan opnieuw of Nederland niet fundamenteel ziek is. ?

Nergens waar ook ter wereld zitten er zoveel mensen arbeidsongeschikt of onbekwaam thuis. Terwijl we de beste voorzieningen ter wereld hebben. - Is there room for thought ?! -
  donderdag 29 december 2005 @ 11:57:01 #112
3542 Gia
User under construction
pi_33499903
quote:
Op donderdag 29 december 2005 11:49 schreef raptorix het volgende:

[..]

Vraag ze eens wat ze er op achteruit gegaan zijn sinds de invoering van de euro.
Ze zijn pas 66 resp. 65 en hadden toen nog geen AOW.
  donderdag 29 december 2005 @ 11:58:59 #113
3542 Gia
User under construction
pi_33499966
quote:
Op donderdag 29 december 2005 11:50 schreef SCH het volgende:

[..]

Dat geloof ik graag. De individuele verschillen lopen erg uiteen.
Veel AOW-ers weten niet dat ze in januari netto meer krijgen en denken dat ze er op achteruit zullen gaan, terwijl dat straks niet het geval blijkt te zijn. Mijn man werkt bij de SVB en heeft voor mijn ouders opgezocht wat zij in januari ontvangen. Vergeleken met de oude ziektekosten en verrekent met de zorgpremie gaan ze er dus iets op vooruit. En dat zal voor meerdere AOW-ers gelden.
pi_33500004
Ik hoop dat men in 2006 eens wat meer gaat doen aan de , in mijn ogen bijna criminele leningverstrekkers die fijn inspelen op de "armoede" in Nederland en waardoor veel mensen alleen maar meer in de min komen.
  donderdag 29 december 2005 @ 12:02:25 #115
3542 Gia
User under construction
pi_33500085
quote:
Op donderdag 29 december 2005 11:53 schreef Drugshond het volgende:
Tel het aantal bijstandgerechtigden en WAO-ers eens op. En vraag dan opnieuw of Nederland niet fundamenteel ziek is. ?

Nergens waar ook ter wereld zitten er zoveel mensen arbeidsongeschikt of onbekwaam thuis. Terwijl we de beste voorzieningen ter wereld hebben. - Is there room for thought ?! -
Als iedereen die werkt nu eens één dag minder werkt per week, dan kunnen er meer mensen aan het werk. Dan moeten uiteraard wel de belastingen lager, om het voor de werkgever betaalbaar te houden en om te zorgen dat mensen met vier dagen werken ook nog een normaal leven hebben.

Het levert voor iedereen meer vrije tijd op, dus meer ontspanning en minder stress. Meer mensen aan 't werk, dus minder uitkeringen. Waarom zou dat niet kunnen werken?
pi_33500127
quote:
Op donderdag 29 december 2005 12:02 schreef Gia het volgende:

[..]

Het levert voor iedereen meer vrije tijd op, dus meer ontspanning en minder stress. Meer mensen aan 't werk, dus minder uitkeringen. Waarom zou dat niet kunnen werken?
Leuk idee, maar veel functie's zijn niet te delen over meerdere mensen.
pi_33500150
quote:
Op donderdag 29 december 2005 12:00 schreef _The_General_ het volgende:
Ik hoop dat men in 2006 eens wat meer gaat doen aan de , in mijn ogen bijna criminele leningverstrekkers die fijn inspelen op de "armoede" in Nederland en waardoor veel mensen alleen maar meer in de min komen.
Mee eens, vooral omdat er nauwelijks controle is voor men leent. Bovendien vind ik dat voor niet duurzame goederen maximaal 1 maandloon geleent mag worden.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
  donderdag 29 december 2005 @ 12:06:19 #118
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_33500196
quote:
Op donderdag 29 december 2005 12:00 schreef _The_General_ het volgende:
Ik hoop dat men in 2006 eens wat meer gaat doen aan de , in mijn ogen bijna criminele leningverstrekkers die fijn inspelen op de "armoede" in Nederland en waardoor veel mensen alleen maar meer in de min komen.
Ook dat is marktwerking , mensen die hun lot niet accepteren en de onjuiste (easy way out) keuzes maken.
Voor domoren ken ik hellaas weinig respijt. Net zoals voor bedrogen of misleide beleggers.
Alleen de toetsing en controle daarop mag wel een heel stuk strenger. Dat is waar.
Uiteindelijk krijgt de samenleving en/of overheid de rekening gepresenteerd als het kwaad al is geschied.
pi_33500222
quote:
Op donderdag 29 december 2005 12:00 schreef _The_General_ het volgende:
Ik hoop dat men in 2006 eens wat meer gaat doen aan de , in mijn ogen bijna criminele leningverstrekkers die fijn inspelen op de "armoede" in Nederland en waardoor veel mensen alleen maar meer in de min komen.
Wil jij geen mooie breedbeeldtv, leuke houten vloer en een cabrio voor de deur? Dat is toch de nederlandse levensstandaard?

Je hebt btw volkomen gelijk hoor, ze spelen in op de mensen die al niet veel te makken hebben door ze voor te spiegelen dat ook voor hun die cabrio en dure houten vloer vanzelfsprekend is.
Daarnaast doen ze het ook nog eens voorkomen of je goedkoper uitbent, jammer alleen dat ze er niet bij vertellen dat je op langere termijn veel duurder uitbent.
zoals het potje thuis poept, poept het nergens
_-*-_-*_-*-_-*_-*-_-*_-*-_-*_-*-_-*_-*-_-*_-*-_-*
ACWW NWFC id: 2921-2609-9160 nick: tbone Town: Finetown
Fiets
pi_33500269
quote:
Op donderdag 29 december 2005 12:04 schreef raptorix het volgende:

[..]

Mee eens, vooral omdat er nauwelijks controle is voor men leent. Bovendien vind ik dat voor niet duurzame goederen maximaal 1 maandloon geleent mag worden.
Idd, ik weet toevallig dat mijn opa in de jaren 60 even zonder werk zat en geld nodig had. Hij had immers een gezin met studerende kinderen. Naar de bank ging hij niet, stel je voor dat de buren er achter kwamen. Hij schaamde zich dood. Uiteindelijk leende hij, met pijn in zijn hart, iets van zijn broer.

Tegenwoordig leent men voor de aanschaf van bv een nieuwe tv, dakkapel of auto. Erg jammer.... Het is gewoon veel te makkelijk om te lenen tegenwoordig.
  donderdag 29 december 2005 @ 12:09:13 #121
3542 Gia
User under construction
pi_33500277
quote:
Op donderdag 29 december 2005 12:00 schreef _The_General_ het volgende:
Ik hoop dat men in 2006 eens wat meer gaat doen aan de , in mijn ogen bijna criminele leningverstrekkers die fijn inspelen op de "armoede" in Nederland en waardoor veel mensen alleen maar meer in de min komen.
Ja inderdaad. Zo heeft een kennis van mij zich kunststof deuren en kozijnen aan laten smeren doordat die mensen in de berekening een hypotheekomzetting meenemen. Hypotheekrente verlaagd samen met een lening voor de kozijnen tegen 3,9 % levert ze een extra maandlast op van 3 euro. En ze denken dat ze de deal van de eeuw hebben. Terwijl ze vooraf zeiden dat ze helemaal geen nieuwe kozijnen wilden en niet nodig hadden.

Die mensen zijn ook hier geweest, maar hier ging hun praatje niet op, omdat wij een week of 6 geleden de hypotheek al hebben omgezet naar een lagere rente.

Als ik nieuwe kozijnen aanschaf, wat hier wel nodig is, betaal ik dat contant, desnoods met spaargeld. Ik ga voor zoiets niet nog eens een lening aan.
  donderdag 29 december 2005 @ 12:09:58 #122
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_33500299
quote:
Op donderdag 29 december 2005 12:02 schreef Gia het volgende:
Als iedereen die werkt nu eens één dag minder werkt per week, dan kunnen er meer mensen aan het werk. Dan moeten uiteraard wel de belastingen lager, om het voor de werkgever betaalbaar te houden en om te zorgen dat mensen met vier dagen werken ook nog een normaal leven hebben.

Het levert voor iedereen meer vrije tijd op, dus meer ontspanning en minder stress. Meer mensen aan 't werk, dus minder uitkeringen. Waarom zou dat niet kunnen werken?
Is dit plan niet eerder uit de kast getrokken ?!, en mislukt ?
De werktijden zijn in Duitsland al verhoogt (Siemens en dergelijke), en Nederland zal snel volgen. Meer werk voor hetzelfde loon.
  donderdag 29 december 2005 @ 12:12:53 #123
3542 Gia
User under construction
pi_33500387
quote:
Op donderdag 29 december 2005 12:09 schreef Drugshond het volgende:

[..]

Is dit plan niet eerder uit de kast getrokken ?!, en mislukt ?
Doordat Den Haag de lasten niet wilde verlagen. Als er meer mensen uit de bijstand en ww gaan, kost dat de regering aan die kant minder geld. Dat geld moet dan weer deels terecht komen bij de mensen die een dag inleveren door bijvoorbeeld een extra aftrekpost hiervoor te creëren, zodat je er netto minder dan een dagloon op achteruit gaat.
pi_33500485
quote:
Op donderdag 29 december 2005 12:02 schreef Gia het volgende:

[..]

Als iedereen die werkt nu eens één dag minder werkt per week, dan kunnen er meer mensen aan het werk. Dan moeten uiteraard wel de belastingen lager, om het voor de werkgever betaalbaar te houden en om te zorgen dat mensen met vier dagen werken ook nog een normaal leven hebben.

Het levert voor iedereen meer vrije tijd op, dus meer ontspanning en minder stress. Meer mensen aan 't werk, dus minder uitkeringen. Waarom zou dat niet kunnen werken?
Dit is een klassiek plan wat voor en nadelen kent, niet iedereen is zomaar een dag misbaar op ze werk, bovendien kan niet iedereen zomaar een substantieel stuk loon missen. Bovendien zul je zien dat vooral mensen met HBO banen gebruik zullen maken van deze regelingen, waarmee je de groep armoedzaaiers niet echt helpt.

Bovendien kan ik je nog een schrijnend voorbeeld uit me eigen omgeving vertellen, mijn schoonvader kreeg kanker en kon niet meer werken (had eigen zaak). Zijn vrouw die 2 avonden bij PTT werkte nam een extra baan erbij om het gezin draaiende te houden, helaas vond de belastingdienst dit geen goed plan, omdat een tweede baan extra zwaar belast wordt. Deze regeling is er toen gekomen om er voor te zorgen dat meer mensen een parttime baan kunnen nemen. Niet elke regeling levert ook gelijk voordelen op.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_33500541
Ik zou in nederland meer voor een mentorschaps plan zijn, mensen die het goed voor elkaar hebben zouden mensen in een armoede situatie maatschappelijk kunnen ondersteunen, niet zozeer financieel maar bijvoorbeeld door gebruik te maken van hun netwerk en handson ervaring. Je zou de mensen die het mentorschap op zich nemen bijvoorbeeld kunnen steunen door hen belastingvoordeel te geven, of door ze bijvoorbeeld de mogelijkheid te geven eerder met pensioen te kunnen.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_33500575
Het blijft in ieder geval dom en schandalig dat juist de minister van Financien de werkelijkheid ontkent.
pi_33500666
Gerrit is een goede schatkist bewaarder, maar van de werkelijkheid snapt ie niet zoveel, iedereen die kritisch naar ze budget moet kijken weet dat de euro veel duurder is uitgevallen als officieel beweerd wordt. Was dat niet die man die altijd 2 tientjes van ze vrouw krijgt?
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_33500682
quote:
Op donderdag 29 december 2005 12:18 schreef SCH het volgende:
Het blijft in ieder geval dom en schandalig dat juist de minister van Financien de werkelijkheid ontkent.
Dat doet hij toch niet? Hij heeft alleen moeite met het te makkelijk arm noemen van mensen. In Nederland zijn maar heel weinig mensen echt arm. En waarom praten we eigenlijk altijd alleen over financiele armoede? Volgens mijn zijn veel meer mensen cultureel en sociaal arm aan het worden.
pi_33500717
Met een salaris van anderhalf ton zou ik zelf ook problemen hebben om armoede te erkennen.

Wartaal.
pi_33500738
quote:
Op donderdag 29 december 2005 12:21 schreef _The_General_ het volgende:

[..]

Dat doet hij toch niet? Hij heeft alleen moeite met het te makkelijk arm noemen van mensen. In Nederland zijn maar heel weinig mensen echt arm.
Dat is dus ontkennen van de werkelijkheid. Er zijn in Nederland steeds meer mensen arm.
pi_33500769
quote:
Op donderdag 29 december 2005 12:21 schreef _The_General_ het volgende:

[..]

Dat doet hij toch niet? Hij heeft alleen moeite met het te makkelijk arm noemen van mensen. In Nederland zijn maar heel weinig mensen echt arm. En waarom praten we eigenlijk altijd alleen over financiele armoede? Volgens mijn zijn veel meer mensen cultureel en sociaal arm aan het worden.
Stom van mezelf, om sociaal en cultureel mee te komen is in deze tijd ook vaak geld nodig. Denkfoutje !
pi_33500776
quote:
Op donderdag 29 december 2005 12:23 schreef SCH het volgende:

[..]

Dat is dus ontkennen van de werkelijkheid. Er zijn in Nederland steeds meer mensen arm.
Wat is volgens jou arm dan?
pi_33500883
quote:
Op donderdag 29 december 2005 12:24 schreef _The_General_ het volgende:
Wat is volgens jou arm dan?
Relatieve armoede in Nederland bestaat wel degelijk, mensen die beneden het bestaansminimum leven. Je moet het niet gaan vergelijken met Mali of de VS en ook niet roepen "maar ze hebben wel een tv". Het gaat om het bestaansminimum en om bedragen die mensen te besteden hebben. En steeds meer mensen hebben gewoon te weinig te besteden, zo weinig dat er geen geld is voor voedsel. Dat is armoede.

Het is ook armoede als een moeder haar kind niet mee kan laten gaan op een schoolreisje omdat het 15 euro kost.
pi_33500942
quote:
Op donderdag 29 december 2005 12:27 schreef SCH het volgende:

zo weinig dat er geen geld is voor voedsel. Dat is armoede.
Dit is idd echte armoede, ben ik met je eens.
quote:
Het is ook armoede als een moeder haar kind niet mee kan laten gaan op een schoolreisje omdat het 15 euro kost.
Dit vind ik persoonlijk geen echte armoede, maar gelukkig hebben steeds meer scholen potjes om dit te ondervangen.
pi_33500977
quote:
Op donderdag 29 december 2005 12:27 schreef SCH het volgende:

[..]

Relatieve armoede in Nederland bestaat wel degelijk, mensen die beneden het bestaansminimum leven. Je moet het niet gaan vergelijken met Mali of de VS en ook niet roepen "maar ze hebben wel een tv". Het gaat om het bestaansminimum en om bedragen die mensen te besteden hebben. En steeds meer mensen hebben gewoon te weinig te besteden, zo weinig dat er geen geld is voor voedsel. Dat is armoede.

Het is ook armoede als een moeder haar kind niet mee kan laten gaan op een schoolreisje omdat het 15 euro kost.
Dat is inderdaad triest, de meeste gemeentes bieden overigens vaak voorzieningen aan om dit soort zaken op te vangen, helaas lopen ze hier niet mee te koop. Ik geloof dat er laatst een onderzoek was waaruit bleek dat ruim 100 miljoen euro in kas bleef zitten omdat mensen niet gebruik maakte van bepaalde regelingen, weet zo gauw niet meer welk onderzoek dat was, maar via google vind je het vast wel.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_33501268
quote:
Op donderdag 29 december 2005 11:04 schreef raptorix het volgende:

[..]

Het probleem is dat armoede al sinds de jaren 50 aangemoedigd wordt door de overheid, veel mensen die in zogenaamde armoede geboren worden, berusten in hun lot, terwijl dat helemaal niet zo hoeft te zijn. De overheid zou juist deze groep harder moeten pushen, het is te gek voor woorden dat er in dit land mensen van 50 jaar zijn die al hun hele leven in de bijstand zitten.
Dat is een goed punt; doordat het overheidsbeleid mensen knuffelt is er ook nauwelijks de mogelijkheid om uit het verdomhoekje te komen. Ik heb de indruk dat de "industrie" die daar omheen is gebouwd ook veranderingen tegenhoudt.
  donderdag 29 december 2005 @ 12:44:03 #137
79262 Dwersdriever
Justified Ancient of MuMu
pi_33501381
quote:
Op donderdag 29 december 2005 12:23 schreef SCH het volgende:

[..]

Dat is dus ontkennen van de werkelijkheid. Er zijn in Nederland steeds meer mensen arm.
Dat is ook niet wat Zalm gezegd heeft. Jij hebt last van dezelfde reflex als verschillende politieke partijen en instellngen. Iemand plaatst een nuance bij 'zieligheid' en direct worden opmerkingen uit hun verband gerukt en bekritiseerd.

Deze reflex zie je overigens op andere gebieden ook. Instellingen als de Vereniging Eigen Huis, RoveR en werkgeversinstellingen hebben op hun eigen terrein ook altijd de neiging om iedere uitspraak over 'hun' onderwerp op die manier aan te pakken.
We Came A Long Time Ago
Nine Nine Two - But You Did Not Know
  donderdag 29 december 2005 @ 12:48:25 #138
79262 Dwersdriever
Justified Ancient of MuMu
pi_33501510
quote:
Op donderdag 29 december 2005 12:40 schreef drexciya het volgende:

[..]

Dat is een goed punt; doordat het overheidsbeleid mensen knuffelt is er ook nauwelijks de mogelijkheid om uit het verdomhoekje te komen. Ik heb de indruk dat de "industrie" die daar omheen is gebouwd ook veranderingen tegenhoudt.
Absoluut, geen twijfel over mogelijk. Het is ongeveer hetzelfde als de asielindustrie. De vermindering van de instroom in Nederland is een financiële ramp voor allerlei gesubsidieerde instellingen, gespecialiseerde advocaten en maatschappelijke groepen die zich profileren door de steun aan deze groepen. Geen wonder dat zij zich met hand en tand verzetten tegen het 'inhumane' beleid van Nederland. Het tast hun eigen broodwinning aan. Dat is de cynische manier waarop de wereld draait.

Je hoort bijvoorbeeld zelden kritiek op de advocaten die kansloze asielzoekers voortdurend aansporen om steeds maar door te procederen. Die zijn pas inhumaan in mijn ogen.
We Came A Long Time Ago
Nine Nine Two - But You Did Not Know
  donderdag 29 december 2005 @ 12:49:52 #139
79262 Dwersdriever
Justified Ancient of MuMu
pi_33501567
quote:
Op donderdag 29 december 2005 11:39 schreef SCH het volgende:

[..]

Dat is een goede zaak maar daarmee vang je niet de groeiende groep ouderen op die vrijwel niet kan rondkomen en door bijvoorbeeld huurstijging, de euro en het nieuwe zorgstelsel in de problemen komen.
Ik ben zeker niet tegen een goed sociaal vangnet voor ouderen en écht hulpbehoevenden. Daar zou ook geld genoeg voor zijn als niet zoveel andere mensen gebruik zouden maken van de sociale voorzieningen.
We Came A Long Time Ago
Nine Nine Two - But You Did Not Know
pi_33501604
quote:
Op donderdag 29 december 2005 12:27 schreef SCH het volgende:
en ook niet roepen "maar ze hebben wel een tv".

Het is ook armoede als een moeder haar kind niet mee kan laten gaan op een schoolreisje omdat het 15 euro kost.
Hoezo mag je dat niet roepen? Als die moeder de kabel had opgezegd, via de antenne de publieke zenders had ontvangen en elke dag de gratis metro op het station had gehaald, had dat kind elke maand op schoolreisje gekund. Maar nee, ze moeten wel allemaal Talpa kijken.
pi_33501742
quote:
Op donderdag 29 december 2005 12:48 schreef Dwersdriever het volgende:

[..]

Absoluut, geen twijfel over mogelijk. Het is ongeveer hetzelfde als de asielindustrie. De vermindering van de instroom in Nederland is een financiële ramp voor allerlei gesubsidieerde instellingen, gespecialiseerde advocaten en maatschappelijke groepen die zich profileren door de steun aan deze groepen. Geen wonder dat zij zich met hand en tand verzetten tegen het 'inhumane' beleid van Nederland. Het tast hun eigen broodwinning aan. Dat is de cynische manier waarop de wereld draait.

Je hoort bijvoorbeeld zelden kritiek op de advocaten die kansloze asielzoekers voortdurend aansporen om steeds maar door te procederen. Die zijn pas inhumaan in mijn ogen.
Zo las ik laatst een verhaal van een of andere Iranier die in zijn eigen land gestudeerd had. Toen hij hier kwam deed hij twee of drie studies op de Universiteit Leiden. Maar wat zeiden de hulpverleners? "Meneer, waarom werkt u zo hard? Moet u geen trauma's verwerken? Wilt u geen uitkering?" De beste man was in de veronderstelling dat de uitkering een lening zou zijn, voor tijdelijk. Hij was helemaal verbaasd te horen dat ze hem gewoon een uitkering aan wilden smeren.
pi_33502344
quote:
Op donderdag 29 december 2005 12:27 schreef SCH het volgende:

[..]

Relatieve armoede in Nederland bestaat wel degelijk, mensen die beneden het bestaansminimum leven.
Relatieve armoede zeg je? Wat klopt er dan niet aan de zin "armoede is betrekkelijk"?
pi_33502444
quote:
Op donderdag 29 december 2005 13:12 schreef nikk het volgende:

[..]

Relatieve armoede zeg je? Wat klopt er dan niet aan de zin "armoede is betrekkelijk"?
Die zin klopt wel maar het hele verhaal in zijn context klopt niet. Je kunt van alles zeggen dat het betrekkelijk is.
pi_33502508
quote:
Op donderdag 29 december 2005 13:15 schreef SCH het volgende:

[..]

Die zin klopt wel maar het hele verhaal in zijn context klopt niet. Je kunt van alles zeggen dat het betrekkelijk is.
Wat klopt er niet aan zijn verhaal dan? Concreet?
pi_33502616
quote:
Op donderdag 29 december 2005 13:17 schreef nikk het volgende:

[..]

Wat klopt er niet aan zijn verhaal dan? Concreet?
Dat armoede betrekkelijk is klopt niet in die zin dat het onzinnig is om de huidige Nederlandse situatie te vergelijken met andere landen (VS of Maili) of met de jaren vijftig. Dat is een kromme en flauwe vergelijking. Dan moet je alle andere dingen ook afzetten tegen de jaren 50 en dat doet Zalm voor het gemakt niet.

Zijn verhaal over de kruisraketten is ook al zo flauw.
  donderdag 29 december 2005 @ 13:20:31 #146
1571 marky
Heerlijk.... sleur
pi_33502619
Ach Zalm heeft gelijk. Armoede bestaat niet in dit land. Er zijn mensen die moeite hebben de eindjes aan elkaar te knopen maar dat is heel wat anders dan armoede.

Een socialistische welvaartstaat bestaat niet daar waar iedereen even rijk is. De projecten die er geweest zijn in de wereld geven eerder altijd blijk van dat iedereen even arm is.

Ik blijf erbij dat ieder zijn eigen lot grotendeels kan bepalen. Wordt iemand erg ziek waardoor werken niet meer mogelijk is dan is dat wat anders maar verder is iedereen verantwoordelijk voor eigen slagen in dit leven. Men moet ook als men een simpel baantje heeft niet verwachten dat hij/zij twee keer per jaar op vakantie kan of dat er een dikke wagen voor de deur kan staan. Wil je meer dan moet je zien dat je een andere baan vind die je die kansen geeft.
pi_33502667
wat een sbs6 politiek zeg...

Geen wonder dat men zo angstig is voor het publieke omroepbestel
Verdonk: we moet weer lachen om ons loonstrookje :')
Verdonk: niet links, ik ben niet rechts, maar recht door zee
journalist: niet scheel?
pi_33502860
quote:
Op donderdag 29 december 2005 13:20 schreef SCH het volgende:

[..]

Dat armoede betrekkelijk is klopt niet in die zin dat het onzinnig is om de huidige Nederlandse situatie te vergelijken met andere landen (VS of Maili) of met de jaren vijftig. Dat is een kromme en flauwe vergelijking. Dan moet je alle andere dingen ook afzetten tegen de jaren 50 en dat doet Zalm voor het gemakt niet.

Zijn verhaal over de kruisraketten is ook al zo flauw.
Er is ook een verschil tussen krap bij kas zitten en armoede. Voor alle duidelijkheid, armoede:
quote:
ar·moe·de (de ~)
1 blijvend gebrek aan de eerste levensbehoeften => armoe, nood, nooddruft
Hij heeft gelijk dat er in Nederland teveel een schrikbeeld word geschetst doordat er te gemakkelijk over 'armoede' wordt gesproken.
pi_33502966
quote:
Op donderdag 29 december 2005 13:29 schreef nikk het volgende:

[..]

Er is ook een verschil tussen krap bij kas zitten en armoede.
Ja tuurlijk. Maar in mijn beleving moet je in Nederland geen problemen hebben om je eten te kunnen betalen.
quote:
Hij heeft gelijk dat er in Nederland teveel een schrikbeeld word geschetst doordat er te gemakkelijk over 'armoede' wordt gesproken.
Nee dat denk ik niet. Volgens mij is het vrij feitelijk te constateren dat er een groeiende groep mensen is die niet in de dagelijkse levensbehoeften kan voorzien. De groei van de voedselbanken is daar een voorbeeld van.
pi_33503052
quote:
Op donderdag 29 december 2005 13:32 schreef SCH het volgende:

[..]

Ja tuurlijk. Maar in mijn beleving moet je in Nederland geen problemen hebben om je eten te kunnen betalen.
Dat is in Nederland ook geen probleem.
quote:
Nee dat denk ik niet. Volgens mij is het vrij feitelijk te constateren dat er een groeiende groep mensen is die niet in de dagelijkse levensbehoeften kan voorzien. De groei van de voedselbanken is daar een voorbeeld van.
Kwestie van keuzes.
  donderdag 29 december 2005 @ 13:35:50 #151
44703 ExtraWaskracht
Laat maar lekker draaien
pi_33503096
quote:
Op donderdag 29 december 2005 13:32 schreef SCH het volgende:
Nee dat denk ik niet. Volgens mij is het vrij feitelijk te constateren dat er een groeiende groep mensen is die niet in de dagelijkse levensbehoeften kan voorzien. De groei van de voedselbanken is daar een voorbeeld van.
In feite kunnen die mensen juist wel weer in hun dagelijkse behoeften voorzien door die voedselbanken. Dat de overheid het niet doet wil niet zeggen dat er niks gebeurt, uiteraard.
pi_33503126
quote:
Op donderdag 29 december 2005 13:35 schreef ExtraWaskracht het volgende:

[..]

In feite kunnen die mensen juist wel weer in hun dagelijkse behoeften voorzien door die voedselbanken. Dat de overheid het niet doet wil niet zeggen dat er niks gebeurt, uiteraard.
Meen je dit nou?

Die mensen kunnen niet in hun dagelijkse behoeften voorzien en hebben hulp nodig. Een soort armenzorg. Dat is nou armoede.
pi_33503189
niet alleen de voedselbanken spelen een rol, ook de groep onverzekerden zal per januari groeien.

EKW, wie postte dat artikel gister ook alweer over de groep mensen die in psychische nood verkeren, ouderen, en alle andere mensen die gewoon de constructie niet begrijpen en daardoor in de problemen komen.

Dat is armoede.
Verdonk: we moet weer lachen om ons loonstrookje :')
Verdonk: niet links, ik ben niet rechts, maar recht door zee
journalist: niet scheel?
  donderdag 29 december 2005 @ 13:38:24 #154
44703 ExtraWaskracht
Laat maar lekker draaien
pi_33503200
quote:
Op donderdag 29 december 2005 13:36 schreef SCH het volgende:

[..]

Meen je dit nou?

Die mensen kunnen niet in hun dagelijkse behoeften voorzien en hebben hulp nodig. Een soort armenzorg. Dat is nou armoede.
Nee, maar je maakt een rare vergelijking. Je zegt armoede is dat je niet kan voorzien in je basisbehoefte. Waarom zou het dan uitmaken voor je definitie van armoede of je dan door voedselbanken of door belastinggeld voorzien wordt?
pi_33503247
quote:
Op donderdag 29 december 2005 13:38 schreef ExtraWaskracht het volgende:

[..]

Nee, maar je maakt een rare vergelijking. Je zegt armoede is dat je niet kan voorzien in je basisbehoefte. Waarom zou het dan uitmaken voor je definitie van armoede of je dan door voedselbanken of door belastinggeld voorzien wordt?
Dat is de definitie van het woordenboek, dat zag je. Maar volgens jou is er dus geen sprake van armoede als je iedere dag de resten uit de vuilnisbak van de buurman kan eten?
  donderdag 29 december 2005 @ 13:41:40 #156
44703 ExtraWaskracht
Laat maar lekker draaien
pi_33503324
quote:
Op donderdag 29 december 2005 13:38 schreef Tafkahs het volgende:
niet alleen de voedselbanken spelen een rol, ook de groep onverzekerden zal per januari groeien.

EKW, wie postte dat artikel gister ook alweer over de groep mensen die in psychische nood verkeren, ouderen, en alle andere mensen die gewoon de constructie niet begrijpen en daardoor in de problemen komen.

Dat is armoede.
Ik weet niet zeker, maar het zou best eens zakjapannertje in de SC kunnen zijn?
  donderdag 29 december 2005 @ 13:42:33 #157
44703 ExtraWaskracht
Laat maar lekker draaien
pi_33503359
quote:
Op donderdag 29 december 2005 13:39 schreef SCH het volgende:

[..]

Dat is de definitie van het woordenboek, dat zag je. Maar volgens jou is er dus geen sprake van armoede als je iedere dag de resten uit de vuilnisbak van de buurman kan eten?
Ik vind van wel, maar kennelijk klopt dan of mijn beeld niet of is de definitie niet juist.
  donderdag 29 december 2005 @ 13:45:03 #158
1571 marky
Heerlijk.... sleur
pi_33503440
quote:
Op donderdag 29 december 2005 13:32 schreef SCH het volgende:

[..]

Ja tuurlijk. Maar in mijn beleving moet je in Nederland geen problemen hebben om je eten te kunnen betalen.
[..]

Nee dat denk ik niet. Volgens mij is het vrij feitelijk te constateren dat er een groeiende groep mensen is die niet in de dagelijkse levensbehoeften kan voorzien. De groei van de voedselbanken is daar een voorbeeld van.
Door mijn werk kom ik veel in contact met mensen die financieel in de problemen zitten. Ik heb ondervonden dat geen geld voor eten hebben een keuze is. Men neemt gewoon verkeerde beslissingen waar men het beperkte budget wat men heeft aan uitgeeft. Drie dingen zijn belangrijk. Wonen, Stoken, Eten de rest is bijzaak. Hoe vaak ik tegen kom dat men dat niet voorop heeft staan maar het toch belangrijker vond om.... kan van alles zijn.

Als je eigenlijk maar net voldoende budget hebt voor die drie dingen dan is het bijvoorbeeld niet mogelijk om een hond te houden van het formaat Kalf. Mooie plaknagels... kan niet... kratje bier voor het weekend.... kan niet een pakkie per dag wegpaffen.... kan niet etc. Maar toch zie ik in de meest schrijnende situaties dat de mensen dat toch allemaal doen. Dat gaat gewoon niet. Weinig geld hebben is niet leuk maar armoede.... bestaat niet.
pi_33503571
quote:
Op donderdag 29 december 2005 13:41 schreef ExtraWaskracht het volgende:

[..]

Ik weet niet zeker, maar het zou best eens zakjapannertje in de SC kunnen zijn?
zenk joe
quote:
:
Een nieuw ziekenfonds



Het voordeel van het oude ziekenfonds was dat bijstandsgerechtigden automatisch verzekerd waren en dat de premie werd ingehouden op de uitkering. Dat betekent dat ook mensen die geen financiële huishouding kunnen voeren hun premie betalen en zich nooit zorgen hoeven te maken over weigerachtige dokters of ziekenhuizen.

Ook in het nieuwe stelsel is er een verzekeringsplicht, maar de vervulling wordt aan de burgers zelf overgelaten en velen zijn daar niet toe in staat. Als ze te weinig verdienen, mogen ze zelf via de belasting een toeslag aanvragen en ze moeten ook een keuze maken tussen offertes. Zijn analfabeten, daklozen of psychiatrische patiënten of mensen met wanordelijke huishoudens daartoe in staat?

Particuliere verzekeraars zullen wanbetalers al na drie maanden royeren. In het huidige ziekenfondsstelsel wordt het aantal onverzekerden al geschat op 200.000, maar in het nieuwe doe-het-zelf-stelsel kan dat volgens verzekeraars gaan stijgen naar 1 miljoen onverzekerden. Wie zich alsnog wil verzekeren, moet een boete betalen – een probleem voor mensen met lage inkomens.

Ziekenhuizen houden nu rekening met een groei van het aantal onverzekerde patiënten. Het ziekenhuis Haaglanden in Den Haag heeft zelfs een speciale polikliniek ingesteld waarnaar alle onverzekerde patiënten in Den Haag worden verwezen.

Dergelijke specialisatie heeft voordelen. De hele samenleving heeft bijvoorbeeld belang bij de opsporing en behandeling van zwaar besmettelijke ziekten als tuberculose.

Het wordt twijfelachtig als er op andere belangrijke behandelingen wordt beknibbeld. Dat een onverzekerde geen recht heeft op een vruchtbaarheidsbehandeling spreekt voor zichzelf, maar het onthouden van medicijnen aan aids- patiënten waardoor ze kunnen sterven, is strijdig met de eed van Hippocrates. Toch zullen ziekenhuizen steeds meer gaan selecteren, omdat ze slechts driekwart van de behandelingen kunnen omslaan over de particuliere verzekeraars. Voor de rest van de kosten moeten ziekenhuizen zelf opdraaien.

Deze vorm van opvang voor onverzekerden bestaat ook in Amerika en is duur omdat mensen vaak te laat naar de dokter gaan. Niet voor niets zijn de medische kosten in Amerika de hoogste in de wereld. De ziekenhuizen kunnen geen nieuwe massa’s onverzekerden gebruiken, want ze hebben het al druk genoeg met de huidige onverzekerde populatie in Nederland, onder wie illegalen en ‘medische toeristen’ uit arme landen.

Een departementale werkgroep heeft al een waarborgfonds voor onverzekerden aanbevolen dat wordt gefinancierd door de overheid en de verzekeraars. De overheid mag dan alsnog voor een deel van de verliezen opdraaien. Het is beter om burgers die daar zelf niet toe in staat zijn, verplicht te verzekeren en de kosten daarvan in te houden op hun uitkering of hun loon. De belastingtoeslag kan dan direct door de verzekeraar worden verwerkt. Sommige gemeenten hebben zelf al met particuliere verzekeraars een terugval-verzekering ingesteld. Maar de landelijke opvang van grote aantallen onverzekerden kan niet aan één verzekeraar worden overgedragen. Dan is een publiek fonds beter, een soort ziekenfonds voor de honderdduizenden die niet zelfstandig genoeg zijn voor de vrije verzekeringsmarkt.


28 december 2005

http://www.nrc.nl/opinie/artikel/1135749680923.html
http://forum.fok.nl/topic/796461/1/25#33478629
Verdonk: we moet weer lachen om ons loonstrookje :')
Verdonk: niet links, ik ben niet rechts, maar recht door zee
journalist: niet scheel?
  donderdag 29 december 2005 @ 13:53:41 #160
79262 Dwersdriever
Justified Ancient of MuMu
pi_33503745
quote:
Op donderdag 29 december 2005 13:45 schreef marky het volgende:

[..]

Door mijn werk kom ik veel in contact met mensen die financieel in de problemen zitten. Ik heb ondervonden dat geen geld voor eten hebben een keuze is. Men neemt gewoon verkeerde beslissingen waar men het beperkte budget wat men heeft aan uitgeeft.
Dat is ook de ervaring die ik had toen ik een tijdje meeliep met een medewerker van de jeugdhulpverlening. Vader vertelt terwijl hij zijn tweede sigaret opsteekt dat hij geen geld heeft om het kind op een sportclub te doen. 'Die contributie is zo hoog', zegt hij terwijl hij naar de afstandsbediening van de breedbeeldtelevisie grijpt.

Een aantal van die huisbezoeken veranderen je wereldbeeld behoorlijk. En niet in positieve zin.
We Came A Long Time Ago
Nine Nine Two - But You Did Not Know
pi_33503901
Sportclubs zouden imo tot 16 jaar gratis moeten zijn, sport is zowiezo zwaar ondergewaardeerd door dit kabinet, sport is het beste smeermiddel voor integratie, respect, en normen en waarden. Bovendien is sport een laagdrempelige manier om een sociaal netwerk op te bouwen, nog maar afgezien van het feit dat mensen die sporten op jaarbasis 6 dagen minder ziek zijn ten opzichte van niet sportende collega's
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_33504095
quote:
Op donderdag 29 december 2005 13:42 schreef ExtraWaskracht het volgende:

[..]

Ik vind van wel, maar kennelijk klopt dan of mijn beeld niet of is de definitie niet juist.
Nee, dan is je definitie niet juist want dat zou betekenen dat als je maar in leven blijft, je geen armoede kent.
  donderdag 29 december 2005 @ 14:12:11 #163
79262 Dwersdriever
Justified Ancient of MuMu
pi_33504342
quote:
Op donderdag 29 december 2005 13:59 schreef raptorix het volgende:
Sportclubs zouden imo tot 16 jaar gratis moeten zijn, sport is zowiezo zwaar ondergewaardeerd door dit kabinet, sport is het beste smeermiddel voor integratie, respect, en normen en waarden.
Niet alleen door dit kabinet. Door een lange opeenvolging van kabinetten. Als het geld dat de afgelopen twintig jaar is besteed aan buurthuizen, randgroepwerkers en andere zwaar gesubsidieerde hulpinstanties voor jongeren in de op vrijwilligers draaiende sportclubs was gestoken, had Nederland er heel anders uitgezien.
We Came A Long Time Ago
Nine Nine Two - But You Did Not Know
pi_33504385
quote:
Op donderdag 29 december 2005 13:45 schreef marky het volgende:

[..]

Door mijn werk kom ik veel in contact met mensen die financieel in de problemen zitten. Ik heb ondervonden dat geen geld voor eten hebben een keuze is. Men neemt gewoon verkeerde beslissingen waar men het beperkte budget wat men heeft aan uitgeeft. Drie dingen zijn belangrijk. Wonen, Stoken, Eten de rest is bijzaak. Hoe vaak ik tegen kom dat men dat niet voorop heeft staan maar het toch belangrijker vond om.... kan van alles zijn.

Als je eigenlijk maar net voldoende budget hebt voor die drie dingen dan is het bijvoorbeeld niet mogelijk om een hond te houden van het formaat Kalf. Mooie plaknagels... kan niet... kratje bier voor het weekend.... kan niet een pakkie per dag wegpaffen.... kan niet etc. Maar toch zie ik in de meest schrijnende situaties dat de mensen dat toch allemaal doen. Dat gaat gewoon niet. Weinig geld hebben is niet leuk maar armoede.... bestaat niet.
Ik snap wat je bedoelt maar het riekt erg naar elkaar de maat nemen. Dat armoede niet bestaat is echt ridicule onzin en pure ontkenning. Er is gewoon een groeiende groep mensen die niet rond kan komen en die het geld echt niet aan plaknagels besteedt. Het is ook armoede dat je de hond weg moet doen om dat je zelf anders niet kunt eten natuurlijk. Mensen moeten dan maar geen kinderen nemen ook? Natuurlijk kan niet iedereen even goed met geld omgaan, juist in die kwetsbare groep - dat is een onderdeel van het probleem.
pi_33504542
quote:
Op donderdag 29 december 2005 10:25 schreef raptorix het volgende:

[..]

Als je de actualiteit had gevolgt dan weet je dat juist de hogere middeninkomens substantieel meer gaan betalen, tot wel 1000 euro per jaar meer.
Als je de actualiteit hed gevolgt dan weet je dat juist IEDEREEN meer gaat betalen, hoe graag Hoogervorst en kameraden ook anders roepen.
pi_33504611
quote:
Op donderdag 29 december 2005 13:17 schreef nikk het volgende:

[..]

Wat klopt er niet aan zijn verhaal dan? Concreet?
Oh ja, hij stelt ook nog dat volgend jaar niemand er in koopkracht op achteruit gaat en dat is nog maar de vraag.
  donderdag 29 december 2005 @ 14:20:16 #167
79262 Dwersdriever
Justified Ancient of MuMu
pi_33504648
quote:
Op donderdag 29 december 2005 14:17 schreef Vhiper het volgende:

[..]

Als je de actualiteit hed gevolgt dan weet je dat juist IEDEREEN meer gaat betalen, hoe graag Hoogervorst en kameraden ook anders roepen.
Wat een onzin. Veel gezinnen met minderjarige kinderen en chronisch zieken gaan er gewoon op vooruit. Geloof het geblaat van de SP toch niet blind. Zelfs Wouter Bos moest toegeven dat er ook heel veel goede punten aan dit nieuwe zorgstelsel zitten.
We Came A Long Time Ago
Nine Nine Two - But You Did Not Know
pi_33505201
quote:
Op donderdag 29 december 2005 13:36 schreef SCH het volgende:

[..]

Meen je dit nou?

Die mensen kunnen niet in hun dagelijkse behoeften voorzien en hebben hulp nodig. Een soort armenzorg. Dat is nou armoede.
Ik zie ze regelmatig langskomen op de TV.
Geen brood op de plank en tijdens het interview de ene sigaret na de ander opstekend.
normen en waarden politiek http://www.pphwn.nl/
  donderdag 29 december 2005 @ 14:36:54 #169
11907 IntroV
Veel voor weinig
pi_33505205
quote:
Op donderdag 29 december 2005 14:17 schreef Vhiper het volgende:

Als je de actualiteit hed gevolgt dan weet je dat juist IEDEREEN meer gaat betalen, hoe graag Hoogervorst en kameraden ook anders roepen.
Onzin. De overgrote meerderheid gaat er in de nieuwe situatie op vooruit.

Ook op dit forum zijn er mensen die er op vooruit gaan.

Maar de schreeuwers zijn voornamelijk:

1. Mensen die DENKEN er op achteruit te gaan (terwijl dit in de praktijk helemaal niet zo hoeft te zijn)
2. Mensen die er daadwerkelijk op achteruit gaan

En dus lijkt het alsof iedereen het slechter krijgt. Wat niet zo is.
  donderdag 29 december 2005 @ 14:39:32 #170
11907 IntroV
Veel voor weinig
pi_33505287
Armoede is in Nederland geen groot probleem. Maar voor diegenen die wel in armoede leven, komt dat voor een heel groot deel door de huizenmarkt die in Nederland totaal verziekt is.

Mensen met een laag inkomen wonen veel te duur en zijn daardoor teveel kwijt aan woonlasten. Tegelijkertijd is het schier onmogelijk om vlot een goedkopere woning te betrekken, omdat er van doorstroming amper sprake is.
  donderdag 29 december 2005 @ 14:43:39 #171
119078 McCarthy
communistenjager
pi_33505448
het complete interview in het AD
quote:
Zalm: Armoede betrekkelijk

DEN HAAG - Minister Zalm van Financiën vindt dat we in Nederland te snel iemand arm noemen. ,,Zoals wij armoede definiëren, is het een onoplosbaar probleem. Alleen met nul mensen in de bijstand zal de armoede weg zijn. Dat zal dus niet gebeuren.’’


Zijn imago dat hij de échte baas is in het kabinet-Balkenende is afgelopen maand weer bevestigd. Minister van Financiën Gerrit Zalm hield de hand stevig op de knip toen coalitiepartner het CDA rond Sinterklaas voor alle huishoudens 250 miljoen euro vroeg als tegemoetkoming voor de hoge energierekening. „Niemand hoeft onder mijn juk door, hoor,” lacht de liberale minister. „Maar er viel niets te compenseren. Ieders koopkracht gaat er volgend jaar op vooruit.”

Ondanks de Sinterklaascrisis blikt Zalm ontspannen terug. ,,Het was een stevige discussie, maar er is niets blijven haken," zegt hij erover. Het besluit dat er uiteindelijk uitrolde, verhoging van de belastingkorting voor gezinnen met kinderen en 35 miljoen extra voor bijzondere bijstand, noemt hij 'vooral een gebaar naar de Kamer'.

Mensen vroegen zich af: waar gáát het eigenlijk over? De tegemoetkoming die het CDA vroeg was 35 euro per huishouden en u had net een meevaller van 3 miljard geboekt.
„Ja, als er onder het motto dat er een meevaller is van 3 miljard een kwart miljoen wordt geclaimd voor dingen die niet nodig zijn, wat dan als er ineens echt iets nodig is? Ik hecht aan de spelregels die we hebben afgesproken. Het is mijn rol die te handhaven. Bolkestein zei al dat het voor een politicus net zo moeilijk is om financiële reserves op te bouwen als voor een hond om een voorraad worst aan te leggen. Maar we moeten natuurlijk wel toe naar een overschot op de rijksbegroting.”

In de Kamer werd geklaagd dat u wel geld over had voor helikopters en kruisraketten.

„Daar heeft de minister van Financiën geen stuiver aan uitgegeven. Dat geld voor die tomahawkraketten heeft de minister van Defensie uit zijn eigen begroting gehaald.”

Onder dit kabinet is de armoede enorm toegenomen. Wat vindt u daarvan?
„Dat heeft alles te maken met de economische tegenslag en de gegroeide werkloosheid. Het is ook waar dat we de koopkracht hebben zien dalen. Maar armoede zoals wij dat definiëren is een begrip waar je nooit vanaf komt. De Wereldbank noemt iedereen die minder dan een dollar per dag heeft arm. Wij hebben het over iedereen die minder verdient dan 105 procent van het sociaal minimum. In die zin is het een onoplosbaar probleem. Als je de armoedegrens steeds optrekt, kom je er nooit vanaf. Alleen met nul mensen in de bijstand zal de armoede weg zijn. Dat zal dus niet gebeuren.

„Armoede in Nederland is betrekkelijk. De onderkant van nu is veel welvarender dan in de jaren 50. Ik kom zelf uit zo'n lower middle class milieu. Je had geen tv, je at dubbele boterhammen en je naaide zelf je kleren. We dronken niet eens koffie. Thee was goedkoper. Laat staan alcohol of frisdrank. Ja, op verjaardagen.”

Vindt u het gezeur?
„Nee, voor mensen met een klein inkomen is achteruitgang in koopkracht toch lastig. Daarom ben ik blij dat er betere vooruitzichten zijn. Alleen de alleenstaanden in de bijstand komen er nu bekaaid van af. En dan krijg je wat ik ’de vloek van de goede daad’ noem. Zoals bij de onroerendezaakbelasting. Die hebben we geschrapt. Dan wordt er gezegd: ja, maar de mensen die al kwijtschelding van ozb hadden, hebben daar helemaal niets aan. Tja. De mensen zijn al zo goed bediend. Het allermooiste is natuurlijk geen belasting betalen.”
Het nationaal product is hetzelfde als een taart waar uiteraard iedereen recht op heeft, als overheden met geld smijten heet het investeren en als bedrijven investeren heet het een sprinkhanenplaag. McCarthy
  donderdag 29 december 2005 @ 14:45:37 #172
3542 Gia
User under construction
pi_33505510
quote:
Op donderdag 29 december 2005 13:59 schreef raptorix het volgende:
Sportclubs zouden imo tot 16 jaar gratis moeten zijn, sport is zowiezo zwaar ondergewaardeerd door dit kabinet, sport is het beste smeermiddel voor integratie, respect, en normen en waarden. Bovendien is sport een laagdrempelige manier om een sociaal netwerk op te bouwen, nog maar afgezien van het feit dat mensen die sporten op jaarbasis 6 dagen minder ziek zijn ten opzichte van niet sportende collega's
Ze zouden de kinderbijslag af moeten schaffen en daarvoor in de plaats een belastingaftrek per kind en inkomensafhankelijk. Daarnaast een bonus voor elk uur dat een kind in de week op een sportclub zit. Van die bonus moet dan de contributie en kleding betaald kunnen worden.

Dat stimuleert mensen om hun kinderen bij een sportvereniging te doen.

Denk inderdaad ook dat sporten een goede invloed heeft op het wel of niet willen werken op latere leeftijd, zowel door een betere sociale omgang met mensen als een actievere instelling.

Wmb mag de regering sporten op een harde manier aanmoedigen.
  donderdag 29 december 2005 @ 15:17:09 #173
1571 marky
Heerlijk.... sleur
pi_33506607
quote:
Op donderdag 29 december 2005 14:13 schreef SCH het volgende:

[..]

Ik snap wat je bedoelt maar het riekt erg naar elkaar de maat nemen. Dat armoede niet bestaat is echt ridicule onzin en pure ontkenning. Er is gewoon een groeiende groep mensen die niet rond kan komen en die het geld echt niet aan plaknagels besteedt. Het is ook armoede dat je de hond weg moet doen om dat je zelf anders niet kunt eten natuurlijk. Mensen moeten dan maar geen kinderen nemen ook? Natuurlijk kan niet iedereen even goed met geld omgaan, juist in die kwetsbare groep - dat is een onderdeel van het probleem.
Tja maar niet met geld om kunnen gaan is nog niet een teken van armoede. Dat mensen hun prioriteiten niet kennen is kwalijk. Dat is niet de schuld van een overheid maar de schuld van die mensen zelf of anders hun opvoeding.

Je weet dat als jij die hond wilt behouden dat je er dan andere dingen voor zal moeten laten. Een huisdier, roken, auto, krat pils, zak chips, fles cola etc zijn geen eerste levensbehoefte. Armoede is als je zelfs niet met geen mogelijkheid meer kunt voorzien in de eerste levensbehoefte (wonen, stoken, eten). Iemand die minder geld verdient of een bijstandsuitkering krijgt weet dat hij geen luxe leven kan leven. Dat is vervelend maar wel iets waar alleen die persoon zelf iets aan kan doen. De overheid hoeft daar alleen maar de mogelijkheden voor te schapen. Als we de overheid meer willen laten doen kost dat geld ook voor hen die het nu juist niet zo hard kunnen missen. Een lagere belasting komt ook mensen met weinig geld ten goede.
  donderdag 29 december 2005 @ 15:22:08 #174
119078 McCarthy
communistenjager
pi_33506792
quote:
Als er mensen niet rond kunnen komen en gebruik moeten maken van een voedselbank (ervanuitgaande dat ze goed met hun geld omgaan) zijn ze naar nederlandse maatstaven arm.
zouden we voor dat probleem niet eens de verantwoordleijkheid bij die mensen zelf moeten leggen. Sommige mensen hebben nou eenmaal een gat in de hand
Het nationaal product is hetzelfde als een taart waar uiteraard iedereen recht op heeft, als overheden met geld smijten heet het investeren en als bedrijven investeren heet het een sprinkhanenplaag. McCarthy
  donderdag 29 december 2005 @ 15:22:32 #175
1571 marky
Heerlijk.... sleur
pi_33506808
quote:
Op donderdag 29 december 2005 14:39 schreef IntroV het volgende:
Armoede is in Nederland geen groot probleem. Maar voor diegenen die wel in armoede leven, komt dat voor een heel groot deel door de huizenmarkt die in Nederland totaal verziekt is.

Mensen met een laag inkomen wonen veel te duur en zijn daardoor teveel kwijt aan woonlasten. Tegelijkertijd is het schier onmogelijk om vlot een goedkopere woning te betrekken, omdat er van doorstroming amper sprake is.
Naar een duurdere huurwoning doorstromen is ook niet mogelijk. Daar zit namelijk die alleenstaande bejaarde die met een beetje hulp van de overheid rustig in die eengezindswoning mag blijven wonen waar hij/zij al jaren in woont.

Ik ga die oudjes het huis niet uitjagen en dat zal de overheid ook niet doen maar eigenlijk.....
pi_33506889
quote:
Op donderdag 29 december 2005 15:22 schreef McCarthy het volgende:

[..]

zouden we voor dat probleem niet eens de verantwoordleijkheid bij die mensen zelf moeten leggen. Sommige mensen hebben nou eenmaal een gat in de hand
Je zegt het goed: sommige. Maar het grootste deel van die groep niet. Je laat echt niet voor de lol je kinderen minder eten dan hun klasgenoten of jaren dezelfde lompen afdragen.
  donderdag 29 december 2005 @ 15:25:38 #177
1571 marky
Heerlijk.... sleur
pi_33506920
quote:
Op donderdag 29 december 2005 14:17 schreef Vhiper het volgende:

[..]

Als je de actualiteit hed gevolgt dan weet je dat juist IEDEREEN meer gaat betalen, hoe graag Hoogervorst en kameraden ook anders roepen.
Was vorige week nog op tv. ik meen bij het RTL nieuws

Mensen met een bruto inkomen van 2270 euro gaan er volgend jaar op vooruit mensen die daaronder zitten blijft het gelijk en mensen vanaf 4500 euro bruuto gaan er op achteruit.
  donderdag 29 december 2005 @ 15:26:24 #178
119078 McCarthy
communistenjager
pi_33506956
quote:
Op donderdag 29 december 2005 09:27 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]

Het vervelende is dat winkels bijvoorbeeld ook hun standaarden hebben verhoogd en die niet hebben verlaagd toen het wat minder ging. je kunt je eigen standaard wel verlagen, als je daardoor geen eten kunt kopen omdat de winkel wel gewoon de hoofdprijs blijft vragen voor een zakje aardappelen, schiet je er weinig mee op.
al 100 jaar lang dalen de prijzen voor voedsel alleen maar hoor. Moet je wel even verder kijken dan de AH natuurlijk.
Het nationaal product is hetzelfde als een taart waar uiteraard iedereen recht op heeft, als overheden met geld smijten heet het investeren en als bedrijven investeren heet het een sprinkhanenplaag. McCarthy
  donderdag 29 december 2005 @ 15:27:38 #179
119078 McCarthy
communistenjager
pi_33506998
quote:
Op donderdag 29 december 2005 15:24 schreef SCH het volgende:

[..]

Je zegt het goed: sommige. Maar het grootste deel van die groep niet. Je laat echt niet voor de lol je kinderen minder eten dan hun klasgenoten of jaren dezelfde lompen afdragen.
en hoe groot is dat percentage dan SCH?

Ik zelf denk heel klein: ik hoor en zie te vaak dat het allemaal wel meevalt en/of dat er duidelijk eigen schuld bij zit.
Het nationaal product is hetzelfde als een taart waar uiteraard iedereen recht op heeft, als overheden met geld smijten heet het investeren en als bedrijven investeren heet het een sprinkhanenplaag. McCarthy
  donderdag 29 december 2005 @ 15:28:35 #180
1571 marky
Heerlijk.... sleur
pi_33507041
quote:
Op donderdag 29 december 2005 15:24 schreef SCH het volgende:

[..]

Je zegt het goed: sommige. Maar het grootste deel van die groep niet. Je laat echt niet voor de lol je kinderen minder eten dan hun klasgenoten of jaren dezelfde lompen afdragen.
Dit is gewoon retoriek.

Het ligt aan de mensen zelf als dat gebeurd. Jij wil er niet aan en dat begrijp ik vanuit jou socialistische achtergrond ook wel. Maar ga eens een tijdje werken bij een uitkeringsinstantie of nog mooier bij een deurwaarder. Echt je ogen gaan open.
  donderdag 29 december 2005 @ 15:28:43 #181
119078 McCarthy
communistenjager
pi_33507049
quote:
Op donderdag 29 december 2005 09:49 schreef Baleog het volgende:

[..]

dan komt ze toch aan die financien op een illigale manier.. ik ken een aantal bijstandsmoeder en die hebben echt geen vet pot, goedkopie eten, kleding en meubels van de kringloopwinkel etc, echt geen luxes ofzo
so what. Moet het leven dan 1 en al luxe zijn?
Het nationaal product is hetzelfde als een taart waar uiteraard iedereen recht op heeft, als overheden met geld smijten heet het investeren en als bedrijven investeren heet het een sprinkhanenplaag. McCarthy
pi_33507059
quote:
Op donderdag 29 december 2005 15:27 schreef McCarthy het volgende:
Ik zelf denk heel klein: ik hoor en zie te vaak dat het allemaal wel meevalt en/of dat er duidelijk eigen schuld bij zit.
Bron?
  donderdag 29 december 2005 @ 15:32:47 #183
119078 McCarthy
communistenjager
pi_33507219
quote:
Op donderdag 29 december 2005 10:32 schreef wendytje het volgende:
Er zijn gezinnen die gewoon te weinig binnen krijgen iedere maand. Ik heb kinderen in de klas gehad die letterlijk de laatste week van de maand brood aten, met geluk nog iets erop zelfs. Die kinderen hadden nooit nieuwe kleren, nooit een cadeau voor de verjaardag, etc. En echt geen verslaafde ouders hoor....
nou en. Moet het altijd dan maar het nieuwste van het nieuwste zijn. Moet je maar lukraak met cadeaus kunnen strooien. Moet er altijd de Ruyter op je brood.

Met minder genoegen nemen is ook al zo'n verloren gegane deugd.
Het nationaal product is hetzelfde als een taart waar uiteraard iedereen recht op heeft, als overheden met geld smijten heet het investeren en als bedrijven investeren heet het een sprinkhanenplaag. McCarthy
pi_33507404
quote:
Op donderdag 29 december 2005 15:32 schreef McCarthy het volgende:

[..]

nou en. Moet het altijd dan maar het nieuwste van het nieuwste zijn. Moet je maar lukraak met cadeaus kunnen strooien. Moet er altijd de Ruyter op je brood.

Met minder genoegen nemen is ook al zo'n verloren gegane deugd.
Je weet denk ik niet waar je over praat. Het gaat hier over mensen die helemaal geen luxe kennen, die hun kinderen niet aan uitjes mee kunnen laten doen, die nauwelijks eten op tafel kunnen zetten of nieuwe kleren voor de kinderen kopen. Heeft niks met cadeaus of luxe te maken.
  donderdag 29 december 2005 @ 15:38:57 #185
119078 McCarthy
communistenjager
pi_33507423
quote:
Op donderdag 29 december 2005 15:28 schreef SCH het volgende:

[..]

Bron?
lees dit topic eens door
kijk eens naar die nova docu
fiets eens door een wat mindere wijk en kijk eens door de ramen naar binnen
Het nationaal product is hetzelfde als een taart waar uiteraard iedereen recht op heeft, als overheden met geld smijten heet het investeren en als bedrijven investeren heet het een sprinkhanenplaag. McCarthy
  donderdag 29 december 2005 @ 15:40:09 #186
119078 McCarthy
communistenjager
pi_33507462
en SCH, welk deel van je inkomen heb jij aan de "armen" in dit land overgemaakt.
Het nationaal product is hetzelfde als een taart waar uiteraard iedereen recht op heeft, als overheden met geld smijten heet het investeren en als bedrijven investeren heet het een sprinkhanenplaag. McCarthy
pi_33507499
quote:
Op donderdag 29 december 2005 15:38 schreef McCarthy het volgende:

[..]

lees dit topic eens door
kijk eens naar die nova docu
fiets eens door een wat mindere wijk en kijk eens door de ramen naar binnen
Gewoon wat gelul in de ruimte dus
pi_33507515
quote:
Op donderdag 29 december 2005 15:40 schreef McCarthy het volgende:
en SCH, welk deel van je inkomen heb jij aan de "armen" in dit land overgemaakt.
Dat gaat je geen donder aan
  donderdag 29 december 2005 @ 15:42:05 #189
119078 McCarthy
communistenjager
pi_33507530
quote:
Op donderdag 29 december 2005 11:24 schreef SCH het volgende:

De grootste groep mensen aan de onderkant zit daar niet uit laksheid of luiheid of onwil.
bron?
Het nationaal product is hetzelfde als een taart waar uiteraard iedereen recht op heeft, als overheden met geld smijten heet het investeren en als bedrijven investeren heet het een sprinkhanenplaag. McCarthy
  donderdag 29 december 2005 @ 15:45:46 #190
119078 McCarthy
communistenjager
pi_33507652
quote:
Op donderdag 29 december 2005 11:29 schreef SCH het volgende:

[..]

Er wordt ook vaak veel te gemakelijk over gesproken. Het gaat ook heel vaak om bijstandsmoeders. Ik nodig jou en Zalm uit om eens bij een groep van die mensen langs te gaan. Ik heb ze hier veel aan de telefoon momenteel, vooral oudere mensen (80-jarigen) die volstrekt wanhopig zijn als het om de financien gaat.
ze krijgen toch geld van de overheid, ze moeten dus niet zeuren
quote:
En dat zijn geen klaplopers, dat zijn mensen die ons land na de oorlog weer hebben opgebouwd.
daar zijn ze gewoon voor betaald hoor.
Het nationaal product is hetzelfde als een taart waar uiteraard iedereen recht op heeft, als overheden met geld smijten heet het investeren en als bedrijven investeren heet het een sprinkhanenplaag. McCarthy
  donderdag 29 december 2005 @ 15:49:51 #191
3936 ThE_ED
engu twiekur
pi_33507793
Het is vast al in dit topic voorbij gekomen, maar gewoon zeggen dat er meer mensen onder een zekere armoedegrens leven wil niet zeggen dat er meer mensen armer zijn geworden, is wat ik diretc bij het eerste bericht dacht. We hebben hier imemrs zover ik weet relatieve armoedegrenzen en dus zou het heel goed kunnen zijn dat de boven modaal verdieners "gewoon" beter zijn gaan verdienen.

Buiten dat zie je natuurlijk wel de treurigheid van voedselbanken en dergelijke, ik vind dat dat toch niet de bedoeling kan zijn. Helaas heb ik ook weer niet echt inzicht in hoeverre deze ook echt nodig zijn. Heeft iemand wellicht cijfers oid van "klanten" van dergelijke instellingen?

Wat je verder ziet is dat er in het verleden vaak nogal makkelijk met uitkeringen en dergelijke werd omgegaan, zeker de kwaadwillenden konden toen te makkelijk hun gang gaan heb ik het idee. (Na wat stukken erover gelezen te hebben.) Wat we nu zien is dat er beter en adequater opgelet wordt, maar wellicht een tandje teveel juist in de schrijnender gevallen?

Al met al blijft die ondergrens toch heel duister, vind ik, met name doordat er zoveel regelingen en dergelijke zijn.
[KNE]-Mod
pi_33507935
quote:
Op donderdag 29 december 2005 15:42 schreef McCarthy het volgende:

[..]

bron?
Omgekeerde bewijslast?
Wartaal.
pi_33508068
quote:
Op donderdag 29 december 2005 09:38 schreef Dwersdriever het volgende:
Een veel kleinere overheid en een veel beperktere collectieve sector zou inderdaad veel problemen oplossen. Dat lijkt echter in Nederland helaas onbespreekbaar. Ook de oplossing voor het 'armoedeprobleem' wordt door critici van dit kabinet weer gezocht in een grotere overheid.
Of gewoon een andersoortige collectieve sector, georganiseerd vanuit de burger zelf middels stichtingen, verenigingen of onderlinge maatschapppijen. Eigenlijk een beetje zoals de Christenen het nu doen, sommige onderdelen van de zuilenmaatschappij waren zo slecht nog niet.
pi_33508281
quote:
Op donderdag 29 december 2005 14:17 schreef Vhiper het volgende:

[..]

Als je de actualiteit hed gevolgt dan weet je dat juist IEDEREEN meer gaat betalen, hoe graag Hoogervorst en kameraden ook anders roepen.
Alsof dat NIET zo was geweest als het stelsel niet was omgegooid?? De particuliere premies gingen de afgelopen jaren al hard omhoog, dus echt verrassend kan ik het niet noemen. het verschil zal nu meer zijn dat bepaalde groepen nu meer mogen gaan betalen.

Dat zie ik niet zozeer als slecht, het kan geen kwaad om eens stil te staan bij het kostenplaatje van de zorg.
pi_33508283
quote:
Op donderdag 29 december 2005 15:58 schreef LodewijkNapoleon het volgende:

Of gewoon een andersoortige collectieve sector, georganiseerd vanuit de burger zelf middels stichtingen, verenigingen of onderlinge maatschapppijen. Eigenlijk een beetje zoals de Christenen het nu doen, sommige onderdelen van de zuilenmaatschappij waren zo slecht nog niet.
Gadverdamme, meer stichtingen en verenigingen, ben je gek ofzo?

Wat ontbreekt is transparantie, duidelijke structuur. Waarom is in godsnaam (gezien je verwijzing naar Christenen) ooit besloten om ziekenhuizen te laten concurreren. Waarom is ooit besloten de politie in districten op te delen.

Weg met die versnippering, op die manier één toegangspunt creëren en werken naar een hoger ideaal: mensen helpen. Niet geld verdienen.
Wartaal.
pi_33508352
quote:
Op donderdag 29 december 2005 15:38 schreef SCH het volgende:
Je weet denk ik niet waar je over praat. Het gaat hier over mensen die helemaal geen luxe kennen, die hun kinderen niet aan uitjes mee kunnen laten doen, die nauwelijks eten op tafel kunnen zetten of nieuwe kleren voor de kinderen kopen. Heeft niks met cadeaus of luxe te maken.
Hier zou de SP eens wat aan moeten doen, maar behalve wat holle retoriek laten ze het weer massaal afweten.
pi_33508422
quote:
Op donderdag 29 december 2005 16:06 schreef LodewijkNapoleon het volgende:

[..]

Hier zou de SP eens wat aan moeten doen, maar behalve wat holle retoriek laten ze het weer massaal afweten.
Wat dan precies? Hoeveel daadkracht hebben ze eigenlijk, volgens mij niet veel hoor, de SP kan hoogstens wat naar links gaan hangen, maar het stuur hangt toch meer naar rechts.
Wartaal.
pi_33508735
quote:
Op donderdag 29 december 2005 16:04 schreef Billy_daKid het volgende:
Gadverdamme, meer stichtingen en verenigingen, ben je gek ofzo?
Pardon?
quote:
Wat ontbreekt is transparantie, duidelijke structuur. Waarom is in godsnaam (gezien je verwijzing naar Christenen) ooit besloten om ziekenhuizen te laten concurreren.
Ziekenhuizen zijn altijd al private ondernemingen geweest m.u.v. het naoorlogse tijdperk. Mits goed gecontroleerd kan concurrentie voor de patiént juist gunstig zijn.
quote:
Waarom is ooit besloten de politie in districten op te delen.
Volgens mij gaat dit nog terug tot het feodalisme.
quote:
Weg met die versnippering, op die manier één toegangspunt creëren en werken naar een hoger ideaal: mensen helpen. Niet geld verdienen.
Dit hebben we al uitgeptrobeerd, maar het werkte niet, nou zijn er twee keuzes, of het bedrijfsleven het op laten lossen, of meer werk maken van non-profit organisaties, het is maar wat je er zelf van maaktr als maatschappij.
pi_33508885
Heel slim gedaan van Zalm, door de manier van vergelijken heeft hij inderdaad gelijk.

Maar wat minstens zo interessant is: de vergelijkingen die hij niet maakt.
Als je de rijken van nu vergelijkt met de rijken van de jaren 50 zijn die er nog veel sterker op vooruit gegaan. Maar als rechtgeaarde VVDer zwijgt hij daar natuurlijk over.

Zelfs als je alleen kijkt naar de afgelopen 10 jaar dan durf ik te wedden dat de welvaart van rijken een stuk sneller is gestegen dan de welvaart van armen.

Toelichting:
Als je rijken voor het gemak even gelijksteld aan huizenbezitters dan hebben die dus een flink deel van hun vermogen met 30% of meer in waarde zien stijgen. Voor het armere deel van de bevolking (in dit voorbeeld dus huurders) staat daar 0,0% welvaartsstijging tegenover.

Dus ja, armen zijn tegenwoordig inderdaad rijker dan vroeger.
Maar vergeleken met de enorme welvaartsstijging van de hogere inkomens is zelfs dát weer betrekkelijk.
  donderdag 29 december 2005 @ 16:24:06 #200
3936 ThE_ED
engu twiekur
pi_33508959
quote:
Op donderdag 29 december 2005 16:22 schreef DaveM het volgende:
Dus ja, armen zijn tegenwoordig inderdaad rijker dan vroeger.
Maar vergeleken met de enorme welvaartsstijging van de hogere inkomens is zelfs dát weer betrekkelijk.
Maar dat zegt dus niet over hoe slecht armen dan af zouden zijn. Wellicht reletaief slechter, maar dan zou je toch iig geen voedselbanken ed als noodzaak verwachten.
[KNE]-Mod
pi_33509203
quote:
Op donderdag 29 december 2005 16:22 schreef DaveM het volgende:
Toelichting:
Als je rijken voor het gemak even gelijksteld aan huizenbezitters dan hebben die dus een flink deel van hun vermogen met 30% of meer in waarde zien stijgen. Voor het armere deel van de bevolking (in dit voorbeeld dus huurders) staat daar 0,0% welvaartsstijging tegenover.

Dus ja, armen zijn tegenwoordig inderdaad rijker dan vroeger.
Maar vergeleken met de enorme welvaartsstijging van de hogere inkomens is zelfs dát weer betrekkelijk.
Ja en? Alsof je automatisch rijker wordt als je huis in waarde toeneemt, wel eens gezien wat er eind jaren 70 met de huizenprijs is gebeurd? Werd iedereen toen ineens arm? En vergis je niet, als de huizenprijs stijgt dan zul je een ander huis tegen een gelijkwaardige prijs moeten kopen; nou daar schiet je per saldo echt iets mee op.

Waarom moet trouwens de welvaart van iedereen erop vooruitgaan? Is dat een recht of zo? Wat is er mis mee met het zelf verdienen of ergens zelf iets voor doen?
pi_33509285
Zalm :
quote:
„Armoede in Nederland is betrekkelijk. De onderkant van nu is veel welvarender dan in de jaren 50. Ik kom zelf uit zo'n lower middle class milieu. Je had geen tv, je at dubbele boterhammen en je naaide zelf je kleren. We dronken niet eens koffie. Thee was goedkoper. Laat staan alcohol of frisdrank. Ja, op verjaardagen.”
http://www.ad.nl/binnenland/article91756.ece



Jarig zijn is zeker een rekbaar begrip in 2005...
Verdonk: we moet weer lachen om ons loonstrookje :')
Verdonk: niet links, ik ben niet rechts, maar recht door zee
journalist: niet scheel?
pi_33509872
quote:
Op donderdag 29 december 2005 16:24 schreef ThE_ED het volgende:

[..]

Maar dat zegt dus niet over hoe slecht armen dan af zouden zijn. Wellicht reletaief slechter, maar dan zou je toch iig geen voedselbanken ed als noodzaak verwachten.
Dat ben ik wel met je eens, ook al zouden rijken er bv. 2x zoveel op vooruit zijn gegaan als armen, dat is inderdaad geen verklaring voor voedselbanken.

Daarom beperkte ik m'n bijdrage tot kritiek richting Zalm dat zijn halve waarheid eigenlijk neerkomt op een halve leugen.
Want of voedselbanken echt noodzakelijk zijn of alleen voor mensen die niet met geld kunnen omgaan zou ik verder niet weten, geen flauw idee.
  donderdag 29 december 2005 @ 16:55:06 #204
3936 ThE_ED
engu twiekur
pi_33509975
Ik zal eens kijken of ik er op de uni wat over zie, bij onze faculteit zit zo'n minderheden en armoede professor zegmaar. (Hij was laatst nog op TV, dit zijn hoogtijdagen voor zijn vakgroep denk ik, want je kunt zeggen wat je wilt; er is wel veel aandacht voor.)
[KNE]-Mod
pi_33510568
quote:
Op donderdag 29 december 2005 16:08 schreef Billy_daKid het volgende:
Wat dan precies? Hoeveel daadkracht hebben ze eigenlijk, volgens mij niet veel hoor, de SP kan hoogstens wat naar links gaan hangen, maar het stuur hangt toch meer naar rechts.
Dat is politiek, de SP is volgens eigen zeggen ook maatschappelijk erg actief, ze kan erg goed haar achterban en gelijkgestemden mobiliseren om actie te voeren. Laten ze die mogelijkheden nu eens aanwenden om op constructieve wijze iets aan de veronderstelde armoede te doen. Te denken valt aan collectief contracten bedingen bij een zorgverzekeraar, het organiseren van budgeteringscursussen, het opzetten van organisaties voor aanvullende maatschappelijke hulp, huiswerkhulp voor achterstandsleerlingen, de mogelijkheden van het particulier initiatief zijn schier eindeloos.

Voor wie met de armoedecijfers aan de slag wil;
http://www.scp.nl/publica(...)oedemonitor_2005.pdf
pi_33510601
quote:
Op donderdag 29 december 2005 16:31 schreef drexciya het volgende:

[..]

Ja en? Alsof je automatisch rijker wordt als je huis in waarde toeneemt
Niet dan? Als je een auto koopt van de overwaarde ben je niet rijker geworden?
quote:
, wel eens gezien wat er eind jaren 70 met de huizenprijs is gebeurd? Werd iedereen toen ineens arm?
Nee, dan blijf je natuurlijk zitten waar je zit, lijkt me logisch.
quote:
En vergis je niet, als de huizenprijs stijgt dan zul je een ander huis tegen een gelijkwaardige prijs moeten kopen; nou daar schiet je per saldo echt iets mee op.
Je kiest er dan zelf voor om de volledige winst van het oude huis in je nieuwe huis te steken.
Dat hoeft niet, als je op een goedkopere plek of iets kleiner gaat wonen kun je het geld ergens anders aan uitgeven.
quote:
Waarom moet trouwens de welvaart van iedereen erop vooruitgaan? Is dat een recht of zo? Wat is er mis mee met het zelf verdienen of ergens zelf iets voor doen?
Jij ziet graag dat de verschillen nog verder toenemen?
pi_33510633
quote:
Op donderdag 29 december 2005 16:55 schreef ThE_ED het volgende:
Ik zal eens kijken of ik er op de uni wat over zie, bij onze faculteit zit zo'n minderheden en armoede professor zegmaar. (Hij was laatst nog op TV, dit zijn hoogtijdagen voor zijn vakgroep denk ik, want je kunt zeggen wat je wilt; er is wel veel aandacht voor.)
  donderdag 29 december 2005 @ 17:24:04 #208
113650 maniack28
Dresden Dolls O+
pi_33510858
Als armoede betrekkelijk is... waarom levert Zalm dan niet 3/4 van zijn salaris in?
Cause I'd rather continue my trip to the top of the mountain then freeze to death in the valley.
  donderdag 29 december 2005 @ 17:27:45 #209
3936 ThE_ED
engu twiekur
pi_33510996
quote:
Op donderdag 29 december 2005 17:17 schreef DaveM het volgende:

[..]
Ja ik zeg het even op zijn fok's
Hij (Engbersen) is eigenlijk Professor voor de vakgroep Grootstedelijke Vraagstukken en beleid en heeft ondermeer geschreven over "illegale vreemdelingen" in de stad (Rotterdam). Maar hij of zijn medewerkers zijn te lui om een persoonlijke pagina voor hem aan te maken zie ik.

Hier trouwens een wellicht relevant linkje; (wel al van 2003!) http://www.vpro.nl/progra(...)9309/items/12414451/

[ Bericht 15% gewijzigd door ThE_ED op 29-12-2005 17:37:50 ]
[KNE]-Mod
  donderdag 29 december 2005 @ 17:28:25 #210
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_33511015
quote:
Op donderdag 29 december 2005 17:24 schreef maniack28 het volgende:
Als armoede betrekkelijk is... waarom levert Zalm dan niet 3/4 van zijn salaris in?
Dat is het betrekkelijke ervan. Het heeft geen betrekking op hem, dus vindt ie het wel best
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_33511055
Was je in de jaren 50 ook arm als je geen centrifuge en tv-toestel had?
One of us is ugly, One of us is cute, One of us you'd like to see in her birthday suit
  donderdag 29 december 2005 @ 17:39:05 #212
3542 Gia
User under construction
pi_33511318
quote:
Op donderdag 29 december 2005 15:38 schreef SCH het volgende:

[..]

Je weet denk ik niet waar je over praat. Het gaat hier over mensen die helemaal geen luxe kennen, die hun kinderen niet aan uitjes mee kunnen laten doen, die nauwelijks eten op tafel kunnen zetten of nieuwe kleren voor de kinderen kopen. Heeft niks met cadeaus of luxe te maken.
Voor kinderen en schooluitjes, sport e.d. is hulp mogelijk. Stichting leergeld.

Moet je natuurlijk daar wel gebruik van willen maken.
pi_33511396
Als oude mensen naar de voedselbank gaan, dan mag je rustig praten over een probleem. Die tv is totaal niet relevant, iedereen heeft zo'n ding. Voor 10 euro kun je een goedwerkende kopen bij de kringloop.
pi_33511409
quote:
Op donderdag 29 december 2005 17:24 schreef maniack28 het volgende:
Als armoede betrekkelijk is... waarom levert Zalm dan niet 3/4 van zijn salaris in?
Omdat je liever meer dan minder geld hebt...
pi_33511416
Wat me bij armoedige gezinnen wel altijd opvalt zijn die sigaretten of pakjes shag die meteen voor het grijpen liggen. Stoppen met roken levert na één jaar al een enorme besparing op.
One of us is ugly, One of us is cute, One of us you'd like to see in her birthday suit
pi_33511521
quote:
Op donderdag 29 december 2005 17:43 schreef ABBAfan het volgende:
Wat me bij armoedige gezinnen wel altijd opvalt zijn die sigaretten of pakjes shag die meteen voor het grijpen liggen. Stoppen met roken levert na één jaar al een enorme besparing op.
Honderden euro's per jaar zelfs.
  donderdag 29 december 2005 @ 17:48:45 #217
11907 IntroV
Veel voor weinig
pi_33511602
quote:
Op donderdag 29 december 2005 17:42 schreef Integrity het volgende:
Als oude mensen naar de voedselbank gaan, dan mag je rustig praten over een probleem. Die tv is totaal niet relevant, iedereen heeft zo'n ding. Voor 10 euro kun je een goedwerkende kopen bij de kringloop.
Er komt bijna geen armoede meer voor bij ouderen. Tegenwoordig is dat zelfs een welvarende groep.

Dat is in alle lijstjes en onderzoeken te zien.
pi_33511614
quote:
Als oude mensen naar de voedselbank gaan, dan mag je rustig praten over een probleem.
Daar zijn de meningen nog al over verdeeld. Er zijn genoeg mensen die een voedelbank zien als een verlossing van de armoede. Het kabinet heeft helemaal geen moeite met voedselbanken. Die vinden het juist een goede ontwikkeling. Noem het maar de Christelijke zelfredzaamheid en eigen verantwoordelijkheid van het CDA. Ik denk dat de trent de komende jaren zelfs helemaal door zal slaan en dat daklozenopvang ook nog meer gestimuleerd zal worden voor mensen die hun rekeningen niet meer kunnen betalen, al dan niet of wel eigen schuld.

De trent is helemaal aan het doorslaan naar zelfredzaamheid. Niet leunen op de overheid, maar leunen op de buren, of een wijkcentrum of voedselbank. En velen in dit land vinden dit kennelijk een goede ontwikkeling, gezien de vele berichten op het internet.

Want als je een uitkering hebt, dan ben je tegenwoordig een sloeber, loser, pauper en een overtollige volvreter.

Het volk krijgt het zoals het het wil hebben. Kies volgend jaar weer VVD en CDA en de trent zet zich voort.

[ Bericht 4% gewijzigd door Poldermodel op 29-12-2005 18:11:44 ]
  donderdag 29 december 2005 @ 17:49:48 #219
3542 Gia
User under construction
pi_33511632
quote:
Op donderdag 29 december 2005 17:43 schreef ABBAfan het volgende:
Wat me bij armoedige gezinnen wel altijd opvalt zijn die sigaretten of pakjes shag die meteen voor het grijpen liggen. Stoppen met roken levert na één jaar al een enorme besparing op.
Die draaien wel vaak van die zelfgemaakte, supergoedkope sigaretjes met zo'n apparaatje.
Wat op zich al een behoorlijke bezuiniging is.

Maar goed, dan nog: Drank en sigaretten zijn niet nodig. Als de kinderen te kort komen, terwijl de ouders drinken en/of roken, dan is dat goed fout.
pi_33511647
quote:
Op donderdag 29 december 2005 17:48 schreef IntroV het volgende:

[..]

Er komt bijna geen armoede meer voor bij ouderen. Tegenwoordig is dat zelfs een welvarende groep.

Dat is in alle lijstjes en onderzoeken te zien.
Je moet het banksaldo van mijn 79 jarige pa eens zien. Geen vakanties, niet roken, geen auto. Ouderen houden meer geld over dan wie ook.
One of us is ugly, One of us is cute, One of us you'd like to see in her birthday suit
pi_33511715
quote:
Op donderdag 29 december 2005 17:49 schreef Poldermodel het volgende:

[..]

Daar zijn de meningen nog al over verdeeld. Er zijn genoeg mensen die een voedslebank zien als een verlossing van de armoede. Het kabinet heeft helemaal geen moeite met voedselbanken. Die vinden het juist een goede ontwikkeling. Noem het maar de Christelijke zelfredzaamheid en eigen verantwoordelijkheid van het CDA. Ik denk dat de trent de komende jaren zelfs helemaal door zal slaan en dat daklozenopvang ook nog meer gestimuleerd zal worden voor mensen die hun rekeningen niet meer kunnen betalen, al dan niet of wel eigen schuld.

De trent is helemaal aan het doorslaan naar zelfredzaamheid. Niet leunen op de overheid, maar leunen op de buren, of een wijkcentrum of voedselbank. En velen in dit land vinden dit kennelijk een goede ontwikkeling.
Niet leunen op een overheid, maar op een voedselbank. En dat terwijl die mensen hun leven lang hebben gewerkt in een tijd dat een pensioen geen vaststaand feit was. Die mensen rekenen op de overheid. Als hun uitkering te laag is dat ze naar een voedselbank moeten ter compensatie, dan dient die uitkering aangepast te worden. Daar wil ik wel voor inleveren, ik wil het later namelijk ook goed geregeld hebben. Ik heb dan ook geinvesteerd in een pensioen tegen die tijd.
  donderdag 29 december 2005 @ 17:59:14 #222
11907 IntroV
Veel voor weinig
pi_33511944
quote:
Op donderdag 29 december 2005 17:49 schreef Poldermodel het volgende:

Niet leunen op de overheid, maar leunen op de buren, of een wijkcentrum of voedselbank.
Op zich is dat wel een goede ontwikkeling denk ik.

Inkomen in natura voorkomt voor een deel dat de overheid een hoop geld kwijt is voor zaken die niet noodzakelijk zijn en vervolgens toch nog extra moet bijspringen voor wel noodzakelijke zaken.

Bijvoorbeeld, je geeft iemand 100 extra per maand omdat hij niet te eten heeft. Vervolgens koopt hij voor 50,- eten en voor 50,- een breedbeeld tv op lening. Dan heeft de overheid dus feitelijk 50,- te veel gegeven.

Maar als je iemand voedsel geeft, dan heb je dat probleem niet.

Deze ontwikkeling zie je steeds meer. De ziektekostenverzekering wordt bijvoorbeeld in sommige gevallen direct door de gemeente ingehouden op de uitkering die iemand krijgt. Waarom zou je niet ook een voedselpakket of voedselbonnen geven? Dit kan voor nog veel meer zaken geregeld worden.
pi_33512001
Die mensen die rekenen op de overheid die hebben straks pech.
De hele sociale zekerheid is al flink uitgekleed en hetwordt nog veel erger.

In de toekomst blijft alleen nog maar de bijstand over als vangnet. Ben je ernstig ziek heb je pech. Ben je werkloos, heb je pech. Ben je aangewezen op de bijstand, dan zul je dwangarbeid verrichten op een stageplek voor je uitkering, net zolang tot je zelfstandig een betaalde baan hebt gevonden.

En iedereen die zich in dit sociale systeem niet kan redden die heeft pech gehad. Dat is eigen verantwoordelijkheid en zelfredzaamheid waar het volk immers zelf voor gekozen heeft.

We gaan echt richting het Amerikaanse Model. Kiezen voor miljonair, of kiezen voor de goot. Succes is een keuze, gezondheid is een keuze, kortom alles is straks een keuze. Ziekte en zwakte daar kies je zelf voor, net zoals armoede.


Dat is onze toekomst.

[ Bericht 0% gewijzigd door Poldermodel op 29-12-2005 18:08:58 ]
  donderdag 29 december 2005 @ 18:02:14 #224
11907 IntroV
Veel voor weinig
pi_33512028
quote:
Op donderdag 29 december 2005 17:52 schreef Integrity het volgende:

Niet leunen op een overheid, maar op een voedselbank. En dat terwijl die mensen hun leven lang hebben gewerkt in een tijd dat een pensioen geen vaststaand feit was. Die mensen rekenen op de overheid. Als hun uitkering te laag is dat ze naar een voedselbank moeten ter compensatie, dan dient die uitkering aangepast te worden. Daar wil ik wel voor inleveren, ik wil het later namelijk ook goed geregeld hebben. Ik heb dan ook geinvesteerd in een pensioen tegen die tijd.
Hoe kom je daar nou weer bij?

Er is toch nog helemaal geen onderzoek bekend waarin wordt beschreven wie er allemaal bij de voedselbank aankloppen? Dus dat jij zegt dat er allemaal mensen staan die hun hele leven hard hebben gewerkt en nu hun pensioen op deze manier invullen, dat kan je niet staven met feiten volgens mij.

Sterker nog, ik waag 't te betwijfelen dat er veel gepensioneerden bij de voedselbank aankloppen, omdat er namelijk bijzonder weinig arme ouderen zijn tegenwoordig.
  donderdag 29 december 2005 @ 18:03:34 #225
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_33512063
quote:
Op donderdag 29 december 2005 18:01 schreef Poldermodel het volgende:
Die mensen die rekenen op de overheid die hebben straks pech.
De hele social zekerheid is al flink uitgekleed en hetwordt nog veel erger.

In de toekomst blijft alleen nog maar de bijstand over als vangnet. Ben je ernstig ziek heb je pech. Ben je werkloos, heb je pech. Ben je aangewezen op de bijstand, dan zul je dwangarbeid verrichten op een stageplek voor je uitkering, net zolang tot je zelfstandig een betaalde baan hebt gevonden.

En iedereen die zich in dit sociale systeem niet kan redden die heeft pech gehad. Dat is eigen verantwoordelijkheid en zelfredzaamheid waar het volk immers zelf voor gekozen heeft.

We gaan echt richting het Amerikaanse Model. Kiezen voor miljonair, of kiezen voor de goot. Succes is en keuze, gezondheid is een keuze, kortom alles is straks een keuze. Ziekte en zwakte daar kies je zelf voor, net zoals armoede.


Dat is onze toekomst.
Nee, dat is ons verleden....
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_33512080
quote:
Op donderdag 29 december 2005 18:02 schreef IntroV het volgende:

[..]

Hoe kom je daar nou weer bij?

Er is toch nog helemaal geen onderzoek bekend waarin wordt beschreven wie er allemaal bij de voedselbank aankloppen? Dus dat jij zegt dat er allemaal mensen staan die hun hele leven hard hebben gewerkt en nu hun pensioen op deze manier invullen, dat kan je niet staven met feiten volgens mij.

Sterker nog, ik waag 't te betwijfelen dat er veel gepensioneerden bij de voedselbank aankloppen, omdat er namelijk bijzonder weinig arme ouderen zijn tegenwoordig.
Er bestaat zeker zo'n onderzoek, sterker nog... zelfs de werkmat mag zich scharen bij de voedselbank. Nu heb ik het niet over die droppies die hun geld verkloten aan bier en sigaretten.

Je hebt niet altijd een onderzoek nodig, sterker nog... vaak is er een indicatie nodig om een onderzoek tot stand te laten brengen. Ik heb het nu over een indicatie.
pi_33512106
quote:
Deze ontwikkeling zie je steeds meer. De ziektekostenverzekering wordt bijvoorbeeld in sommige gevallen direct door de gemeente ingehouden op de uitkering die iemand krijgt. Waarom zou je niet ook een voedselpakket of voedselbonnen geven? Dit kan voor nog veel meer zaken geregeld worden.
Opzich is er niks mis met een voedselbank als er geen alternatief is. Maar toch blijft het wrang als je in contrast leeft in een welvarend en rijk land. Bij bijstandssgerechtigden wordt inderdaad automatisch de ziekenfondspremie van de uitkering afgetrokken. Ik denk zelf ook dat we in de nabije toekomst met 'bonnen en pakketen' gaan leven, en de goedgevigheid van de burger.

Dat Amerikaanse Model is dichterbij dan je denkt. dat zie je straks echt niet alleen meer op televisie
  donderdag 29 december 2005 @ 18:09:39 #228
11907 IntroV
Veel voor weinig
pi_33512236
quote:
Op donderdag 29 december 2005 18:01 schreef Poldermodel het volgende:
Ben je ernstig ziek heb je pech.
Je bedoelt dat je dan niet 2 keer per jaar op vakantie kan en een dikke auto kan rijden?
Ook in de toekomst blijft er een prima vangnet waarmee voor een ernstig zieke een normaal bestaan wordt gegarandeerd.
quote:
Ben je werkloos, heb je pech.
Wat wil je dan? Dat iemand zijn salaris blijft behouden?
Er moet een stimulans zijn om weer snel aan het werk te gaan. Als de werkloosheidsuitkering te hoog is, blijven mensen te lang luieren. Jammergenoeg zitten veel mensen zo in elkaar.
quote:
Ben je aangewezen op de bijstand, dan zul je dwangarbeid verrichten op een stageplek voor je uitkering, net zolang tot je zelfstandig een betaalde baan hebt gevonden.
Goed zo!
Er is zoveel werk dat gedaan moet worden.
Bovendien blijkt het makkelijk om een baan te vinden als je sociale arbeid verricht, of scholing hebt gevolgd.
  donderdag 29 december 2005 @ 18:10:47 #229
11907 IntroV
Veel voor weinig
pi_33512276
quote:
Op donderdag 29 december 2005 18:04 schreef Integrity het volgende:
Er bestaat zeker zo'n onderzoek
Waar kan ik dat vinden op internet? Of heb je een korte samenvatting van de cijfers hier plaatsen?
pi_33512360
quote:
Op donderdag 29 december 2005 18:10 schreef IntroV het volgende:

[..]

Waar kan ik dat vinden op internet? Of heb je een korte samenvatting van de cijfers hier plaatsen?
Lees de uitspraak van het begintopic, de reactie van de SP. Ik heb een dergelijke constatering op het journaal gehoord. De TS deed dit af als: sloeg nergens op, die reactie. Maar het is dus zo dat sommige werkenden al onder de armoedegrens zitten. Moment, dan ga ik ff kijken naar een bronnetje.

http://www.scp.nl/publicaties/persberichten/9037702066.shtml
  donderdag 29 december 2005 @ 18:15:52 #231
11907 IntroV
Veel voor weinig
pi_33512426
quote:
Op donderdag 29 december 2005 18:05 schreef Poldermodel het volgende:

Opzich is er niks mis met een voedselbank als er geen alternatief is. Maar toch blijft het wrang als je in contrast leeft in een welvarend en rijk land.
Het probleem was een tijdlang dat er veel te veel mensen aan de kantlijn stonden. Die hadden geen werk, konden wel werken, maar wilden niet. Waarom wilden ze niet? Omdat ze met nietsdoen ook genoeg geld kregen om van rond te komen.

Daarnaast werd je bij het minste of geringste afgekeurd. Als je kriebel had aan je teen, dan kon je bij wijze van spreken als 100% afgekeurd thuis van een wao gaan genieten.

Ondertussen moesten de werkenden het allemaal maar ophoesten voor de mensen die niet wilden en niet konden.

Gelukkig komt er langzaam maar zeker verandering in. De mensen die echt niet kunnen, de schrijnende gevallen, mogen volgens velen best iets meer krijgen. Maar de lapzwansen worden nu keihard aangepakt.
pi_33512442
quote:
Je bedoelt dat je dan niet 2 keer per jaar op vakantie kan en een dikke auto kan rijden?
Ook in de toekomst blijft er een prima vangnet waarmee voor een ernstig zieke een normaal bestaan wordt gegarandeerd.
Welk vangnet? De WAO {De WIA} kom je tegenwoordig niet meer in. Ook al ben je zo ziek als een hond. En degene die wel kunnen werken, die worden niet aangenomen door de werkgever. De WAO is verleden tijd en op sterven na dood. Velen zijn nog niet eens op de hoogte van de nieuwe WAO. Die beseffen nog niet eens dat ze eigenlijk voor niets premie betalen. de WIA is zo ongelooflijk streng daar komt bijna niemand meer in. Dus dan blijft uiteindelijk de bijstand over.

Het is niet voor niets dat veel WAO-ers overgeheveld worden naar de bijstand. En ook ernstig zieken mensen. Er is geen enkel pardon en mededogen


Aan de andere kant mag je nog blij zijn dat er bijstand is. Maar die zie ik ook nog wel verschralen.
  donderdag 29 december 2005 @ 18:18:48 #233
11907 IntroV
Veel voor weinig
pi_33512498
quote:
Op donderdag 29 december 2005 18:16 schreef Poldermodel het volgende:

Welk vangnet? De WAO {De WIA} kom je tegenwoordig niet meer in. Ook al ben je zo ziek als een hond. En degene die wel kunnen werken, die worden niet aangenomen door de werkgever. De WAO is verleden tijd en op sterven na dood


Het enige wat straks overblijft is de bijstand. En een uitermate korte WW die direct gevolgd wordt door de bijstand.

Aan de andere kant mag je nog blij zijn dat er bijstand is. Maar die zie ik ook nog wel verschralen.
Tuurlijk is er de bijstand. En die is nog steeds het hoogste van Europa.

Maar vertel me, waarom zou iemand die helemaal niks meer kan bijdragen aan de maatschappij, maar wel alles verlangt van een ander, een zeer riant inkomen verdienen? En dan bedoel ik dus echt substantieel meer dan nodig is om van rond te komen.
  donderdag 29 december 2005 @ 18:21:47 #234
119078 McCarthy
communistenjager
pi_33512570
.

[ Bericht 50% gewijzigd door McCarthy op 29-12-2005 18:58:33 ]
Het nationaal product is hetzelfde als een taart waar uiteraard iedereen recht op heeft, als overheden met geld smijten heet het investeren en als bedrijven investeren heet het een sprinkhanenplaag. McCarthy
  donderdag 29 december 2005 @ 18:22:31 #235
11907 IntroV
Veel voor weinig
pi_33512584
quote:
Op donderdag 29 december 2005 18:13 schreef Integrity het volgende:

Lees de uitspraak van het begintopic, de reactie van de SP. Ik heb een dergelijke constatering op het journaal gehoord. De TS deed dit af als: sloeg nergens op, die reactie. Maar het is dus zo dat sommige werkenden al onder de armoedegrens zitten. Moment, dan ga ik ff kijken naar een bronnetje.

http://www.scp.nl/publicaties/persberichten/9037702066.shtml
Het SCP beschrijft niet wie er allemaal bij de voedselbank aankloppen, maar wie er allemaal als 'arm' worden aangemerkt in Nederland.

Ouderen, waar we het dus over hadden, zijn vaak niet arm:
quote:
De positie van ouderen heeft zich de laatste vijftien jaar gunstig ontwikkeld. Het percentage lage inkomens is bij 65-plussers inmiddels lager dan bij de niet-gepensioneerden. 65-plussers hebben vergeleken met jongeren minder te maken met materiële achterstanden, een geringe toegang tot instanties en een onveilige woonomgeving.
En om dus te zeggen dat er nu mensen bij de voedselbank aankloppen die wel hun hele leven keihard hebben gewerkt gaat dus in de meeste gevallen niet op.
pi_33512611
quote:
Op donderdag 29 december 2005 18:18 schreef IntroV het volgende:

[..]

Tuurlijk is er de bijstand. En die is nog steeds het hoogste van Europa.

Maar vertel me, waarom zou iemand die helemaal niks meer kan bijdragen aan de maatschappij, maar wel alles verlangt van een ander, een zeer riant inkomen verdienen? En dan bedoel ik dus echt substantieel meer dan nodig is om van rond te komen.
Als je bijvooorbeeld jarenlang WAO-premie hebt betaald, en je wordt ernstig ziek en kunt niet meer werken, dan is de kans groot dat je nog steeds niet in de WAO komt. {sterker nog, je wordt eruit geknikkerd als je erin zit} Dus dan heb je eigenlijk jarenlang betaald voor de bijstand. De bijstand is op zich goed genoeg en prima om van rond te komen. Maar laat mensen dan geen premie betalen als ze er toch geen aanspraak meer op kunnen maken. Schaf dan de WAO helemaal af en draai de mens geen vals rad voor ogen, met een vangnet die er eigenlijk niet meer is.

Dat is het valse van dit kabinet. Velen vallen buiten de boot en worden in de bijstand gedumpt. En de meeste werkenden hebben er nog geen benul van.
pi_33512637
quote:
Op donderdag 29 december 2005 18:18 schreef IntroV het volgende:

[..]

Tuurlijk is er de bijstand. En die is nog steeds het hoogste van Europa.

Maar vertel me, waarom zou iemand die helemaal niks meer kan bijdragen aan de maatschappij, maar wel alles verlangt van een ander, een zeer riant inkomen verdienen? En dan bedoel ik dus echt substantieel meer dan nodig is om van rond te komen.
Precies, de basics worden gegeven en meer dan dat is niet nodig.
Ik zie genoeg mensen in de WAO zitten die nog 2 prima handen hebben om mee te werken dan gaan ze daar maar mee aan de slag.
  donderdag 29 december 2005 @ 18:27:23 #238
119078 McCarthy
communistenjager
pi_33512721
Wat Zalm bedoelt is dat elke 25 jaar ook de onderste 10% van de samenleving er op vooruit gaat. Dat is niet vanwege de verzorgingsstaat of zo maar vanwege de economische groei. Dit proces is al sinds 1800 bezig en wordt slechts onderbroken door oorlogen.

Dat is natuurlijk geweldig maar dan nog presteert links het om massaal te gaan klagen. Zeker iemand als Marijnissen. Zijn partij bestaat immers bij de gratie van dit soort beelden en hij zal ze daarom altijd wel weer weten op te rakelen. Hoe onterecht het ook moge zijn.
Het nationaal product is hetzelfde als een taart waar uiteraard iedereen recht op heeft, als overheden met geld smijten heet het investeren en als bedrijven investeren heet het een sprinkhanenplaag. McCarthy
pi_33512731
quote:
Op donderdag 29 december 2005 18:24 schreef Dementor het volgende:

[..]

Precies, de basics worden gegeven en meer dan dat is niet nodig.
Ik zie genoeg mensen in de WAO zitten die nog 2 prima handen hebben om mee te werken dan gaan ze daar maar mee aan de slag.
En ik zie er genoeg die helemaal niet meer kunnen werken en toch gedumpt worden. En degene met 2 prima werkende handen, die neemt niemand meer aan. Geen werkgever wil ze hebben. Al schrijf je elke dag 100 sollicitatiebrieven.


Kortom, wederom de bijstand als enige vangnet.
pi_33512765
quote:
Op donderdag 29 december 2005 18:27 schreef Poldermodel het volgende:

[..]

En ik zie er genoeg die helemaal niet meer kunnen werken en toch gedumpt worden. En degene met 2 prima werkende handen, die neemt niemand meer aan. Geen werkgever wil ze hebben.


Kortom, wederom de bijstand
Bullshit.
Het probleem ligt vooral bij die zielepieten zelf.
De drive/spirit is uit die mensen en daar zit een werkgever niet op te wachten.
pi_33512821
quote:
Op donderdag 29 december 2005 17:49 schreef Poldermodel het volgende:
Daar zijn de meningen nog al over verdeeld. Er zijn genoeg mensen die een voedelbank zien als een verlossing van de armoede. Het kabinet heeft helemaal geen moeite met voedselbanken. Die vinden het juist een goede ontwikkeling. Noem het maar de Christelijke zelfredzaamheid en eigen verantwoordelijkheid van het CDA. Ik denk dat de trent de komende jaren zelfs helemaal door zal slaan en dat daklozenopvang ook nog meer gestimuleerd zal worden voor mensen die hun rekeningen niet meer kunnen betalen, al dan niet of wel eigen schuld.
Als een Christen ziek wordt, oud is of zijn baan kwijtraakt, dan staat er een netwerk klaar, om te helpen en als het moet om te vermanen, wat hebben de socialisten geregeld? Helemaal niets...
quote:
De trent is helemaal aan het doorslaan naar zelfredzaamheid. Niet leunen op de overheid, maar leunen op de buren, of een wijkcentrum of voedselbank. En velen in dit land vinden dit kennelijk een goede ontwikkeling, gezien de vele berichten op het internet.
Wat is er mis met maatschappelijke cohesie?
quote:
Want als je een uitkering hebt, dan ben je tegenwoordig een sloeber, loser, pauper en een overtollige volvreter.
Erg tendensieus, maar goed. Als je een uitkering hebt, dan is er inderdaad iets mis, dat hoeft dan nog niet eens je eigen schuld te zijn, normaal is het niet. Alle hens aan dek dus om weer aan het werk te komen.
quote:
Het volk krijgt het zoals het het wil hebben. Kies volgend jaar weer VVD en CDA en de trent zet zich voort.
Ora et Labora!
  donderdag 29 december 2005 @ 18:32:30 #242
11907 IntroV
Veel voor weinig
pi_33512867
quote:
Op donderdag 29 december 2005 18:27 schreef Poldermodel het volgende:

En ik zie er genoeg die helemaal niet meer kunnen werken en toch gedumpt worden. En degene met 2 prima werkende handen, die neemt niemand meer aan. Geen werkgever wil ze hebben. Al schrijf je elke dag 100 sollicitatiebrieven.


Kortom, wederom de bijstand als enige vangnet.
Ik ben het eens met wat Dementor al zei.

Bovendien zitten we nu pas aan het begin van de ommezwaai in de WAO. Voor veel bedrijven is het nog onbekend dat ze eigenlijk geen risico lopen als ze herkeurden in dienst nemen. Daarom zijn veel werkgevers huiverig om ex-wao'ers in dienst te nemen. De verwachting is dat dit vanzelf beter gaat.

Overigens zijn de nieuwe cijfers over de WAO en participatie nog niet bekend, dus het is moeilijk om een oordeel te geven over het succes van de nieuwe regeling.

Maar eigenlijk is dit een discussie over armoede, en niet over de wao.
pi_33512880
quote:
Op donderdag 29 december 2005 18:28 schreef Dementor het volgende:

[..]

Bullshit.
Het probleem ligt vooral bij die zielepieten zelf.
De drive/spirit is uit die mensen en daar zit een werkgever niet op te wachten.
Als de werkgever alleen al hoort dat je in de WAO hebt gezeten, dan neemt hij je al niet meer aan. Omdat je simpelweg een te groot risico bent. Vele werkgevers staan zelfs niet achter het huidige WAO-beleid en zien de goedgekeurde WAO-ers nog steeds als arbeidsongeschikt.

Ook zeer gemotiveerde WAO-ers maken nauwelijks kans op de arbeidsmarkt. Zelfs reintegratiebureau's krijgen ze nauwelijks aan het werk.

[ Bericht 0% gewijzigd door Poldermodel op 29-12-2005 18:39:16 ]
  donderdag 29 december 2005 @ 18:32:52 #244
79262 Dwersdriever
Justified Ancient of MuMu
pi_33512886
quote:
Op donderdag 29 december 2005 18:15 schreef IntroV het volgende:
Gelukkig komt er langzaam maar zeker verandering in. De mensen die echt niet kunnen, de schrijnende gevallen, mogen volgens velen best iets meer krijgen. Maar de lapzwansen worden nu keihard aangepakt.
Dat is helemaal waar. Het belangrijkste is echter het afbouwen van de collectieve sector en het verlagen van de loonkosten, zodat het voor werkgevers weer aantrekkelijk wordt om mensen in dienst te nemen.
We Came A Long Time Ago
Nine Nine Two - But You Did Not Know
pi_33512926
quote:
Maar eigenlijk is dit een discussie over armoede, en niet over de wao.
Daar heb je gelijk in. Ook al is er wel een link tussen armoede {weinig geld} nauwelijks perspectief en WAO
pi_33512948
quote:
Op donderdag 29 december 2005 18:23 schreef Poldermodel het volgende:
Als je bijvooorbeeld jarenlang WAO-premie hebt betaald, en je wordt ernstig ziek en kunt niet meer werken, dan is de kans groot dat je nog steeds niet in de WAO komt. {sterker nog, je wordt eruit geknikkerd als je erin zit}
Dit is wel wat overdreven, er zijn zeker gevallen bekend van te rigoreuze herkeuringen, maar ik ken ook een aantal WAO 'ers en degene die goedgekeurd zijn (ongeveer de helft) die zijn dat mijn inziens terecht.
  donderdag 29 december 2005 @ 18:35:22 #247
79262 Dwersdriever
Justified Ancient of MuMu
pi_33512955
quote:
Op donderdag 29 december 2005 18:27 schreef Poldermodel het volgende:

[..]

En ik zie er genoeg die helemaal niet meer kunnen werken en toch gedumpt worden. En degene met 2 prima werkende handen, die neemt niemand meer aan. Geen werkgever wil ze hebben. Al schrijf je elke dag 100 sollicitatiebrieven.


Kortom, wederom de bijstand als enige vangnet.
Er is ook een hoop steun beschikbaar voor werklozen die een eigen bedrijfje willen beginnen. De basis van dit probleem is echter dat het voor werkgevers in Nederland helemaal niet aantrekkelijk is om mensen aan te nemen. Personeel is peperduur. Als je mensen eenmaal hebt aangenomen, kun je er nauwelijks vanafkomen als ze niet blijken te voldoen. Geen wonder dat werkgevers slechts spaarzaam mensen aannemen en voor zo min mogelijk risico kiezen.
We Came A Long Time Ago
Nine Nine Two - But You Did Not Know
pi_33513084
quote:
Op donderdag 29 december 2005 18:22 schreef IntroV het volgende:

[..]

Het SCP beschrijft niet wie er allemaal bij de voedselbank aankloppen, maar wie er allemaal als 'arm' worden aangemerkt in Nederland.

Ouderen, waar we het dus over hadden, zijn vaak niet arm:
[..]

En om dus te zeggen dat er nu mensen bij de voedselbank aankloppen die wel hun hele leven keihard hebben gewerkt gaat dus in de meeste gevallen niet op.
De praktijk wijst anders uit: oudere mensen bij de voedselbank
pi_33513188
quote:
Op donderdag 29 december 2005 18:35 schreef LodewijkNapoleon het volgende:

[..]

Dit is wel wat overdreven, er zijn zeker gevallen bekend van te rigoreuze herkeuringen, maar ik ken ook een aantal WAO 'ers en degene die goedgekeurd zijn (ongeveer de helft) die zijn dat mijn inziens terecht.
Er zullen ongetwijfeld een paar klaplopers tussen zitten. Maar de goeden moeten onder de kwaden lijden. daar zit het probleem. En werkgever dwingen om WAO-ers in dienst te nemen schiet ook al niet op. En als werkgevers dan zelf ook niet echt gemotiveerd zijn, dan schiet het helemaal niet op. En voor de onterecht goedgekeurden daar kun je natuurlijk geen mentaliteit en enthousiasme van verwachten.

Misschien komt er nog een mentaliteitsverandering bij de werkgever. Maar ik denk het niet.


Maar goed, nu weer over op "armoede"
  donderdag 29 december 2005 @ 18:45:02 #250
119078 McCarthy
communistenjager
pi_33513247
quote:
Op donderdag 29 december 2005 16:55 schreef ThE_ED het volgende:
Ik zal eens kijken of ik er op de uni wat over zie, bij onze faculteit zit zo'n minderheden en armoede professor zegmaar. (Hij was laatst nog op TV, dit zijn hoogtijdagen voor zijn vakgroep denk ik, want je kunt zeggen wat je wilt; er is wel veel aandacht voor.)
jou moet ik hebben

Mag ik van jou ...

Grapje. Serieus: heb jij direct harde stats voor handen die aantonen dat (pak hem beet) elke 30 jaar de onderste 10% van dit land/in de westerse wereld er op vooruit gaan.

Wat vind je van dit rapport:
http://www.timbro.com/euvsusa/
Het nationaal product is hetzelfde als een taart waar uiteraard iedereen recht op heeft, als overheden met geld smijten heet het investeren en als bedrijven investeren heet het een sprinkhanenplaag. McCarthy
  donderdag 29 december 2005 @ 18:49:22 #251
119078 McCarthy
communistenjager
pi_33513378
quote:
Op donderdag 29 december 2005 17:42 schreef Integrity het volgende:
Als oude mensen naar de voedselbank gaan, dan mag je rustig praten over een probleem. Die tv is totaal niet relevant, iedereen heeft zo'n ding. Voor 10 euro kun je een goedwerkende kopen bij de kringloop.
waarom is er een probleem? De mensen komen nou eenmaal op gratis voedsel af. Dat is niet iets wat ik direct een probleem noem hoor.

het is ect niet zo dat ze niet anders kunnen. Ze willen echter hun bijstand liever aan iets anders uitgeven.
Het nationaal product is hetzelfde als een taart waar uiteraard iedereen recht op heeft, als overheden met geld smijten heet het investeren en als bedrijven investeren heet het een sprinkhanenplaag. McCarthy
  donderdag 29 december 2005 @ 18:56:30 #252
36221 Kopstoot
Ik houd nog steeds van Janine.
pi_33513586
Ik denk dat Zalm het gelijk aan zijn zijde heeft als hij beweert dat de relatieve armoede in Nederland nooit zal verdwijnen. Welvaart bestaat bij de gratie van armoede.

Overigens, omdat de armoede nu even 2 jaartjes weer stijgt wil dat niet zeggen dat het echt zo slecht gaat. Halverwege de jaren '90 was het aantal armen veel hoger, terwijl er toen minder mensen woonden. Maar dit onderwerp is gekaapt door de linkse oppositie, waarbij ze voor het gemak dat er even niet bijvertellen. Dat is hun goedrecht hoor, maar staar je dus niet blind op de media.
"Als ze de uitkeringen nu hoger maken, hoef ik ook niet zo veel meer te doen.."
pi_33513593
quote:
Op donderdag 29 december 2005 18:49 schreef McCarthy het volgende:

[..]

waarom is er een probleem? De mensen komen nou eenmaal op gratis voedsel af. Dat is niet iets wat ik direct een probleem noem hoor.

het is ect niet zo dat ze niet anders kunnen. Ze willen echter hun bijstand liever aan iets anders uitgeven.
Ik denk niet dat je iedereen over één kam moet scheren. Ik denk dat het gros zich doodschaamt om van een voedelbank gebruik te moeten maken.

Het verhaal wat ik hoorde, en ik weet niet of het waar is, is dat er veel allochtonen schijnen te zijn die hun uitkering doorsluizen naar hun familie in het buitenland en als compensatie dan gebruik maken van een voedselbank. Zo kunnen ze op een goedkope manier veel geld doorsluizen naar het buitenland. Maar dat zijn dan geruchten die ik hoorde. Het is wel opvallend dat er heel veel allochtonen staan bij de voedselbank die dezelfde uitkering hebben als ieder andere Nederlander met een bijstandsuitkering.
  donderdag 29 december 2005 @ 19:01:35 #254
119078 McCarthy
communistenjager
pi_33513732
-edit-
Ongewenst en offtopic.

[ Bericht 84% gewijzigd door Sidekick op 29-12-2005 21:44:53 ]
Het nationaal product is hetzelfde als een taart waar uiteraard iedereen recht op heeft, als overheden met geld smijten heet het investeren en als bedrijven investeren heet het een sprinkhanenplaag. McCarthy
  donderdag 29 december 2005 @ 19:04:19 #255
11907 IntroV
Veel voor weinig
pi_33513802
quote:
Op donderdag 29 december 2005 18:56 schreef Kopstoot het volgende:
Welvaart bestaat bij de gratie van armoede.
WAAAT?!
  donderdag 29 december 2005 @ 19:06:05 #256
36221 Kopstoot
Ik houd nog steeds van Janine.
pi_33513852
quote:
Op donderdag 29 december 2005 19:04 schreef IntroV het volgende:

[..]

WAAAT?!
Kun je me een hypothetisch systeem noemen waarbij niemand op de wereld arm zou zijn?
Denk je nou echt dat wij in Nederland zo welvarend zouden zijn als ze dat in de rest van de wereld ook waren?
"Als ze de uitkeringen nu hoger maken, hoef ik ook niet zo veel meer te doen.."
  donderdag 29 december 2005 @ 19:07:42 #257
11907 IntroV
Veel voor weinig
pi_33513891
quote:
Op donderdag 29 december 2005 19:06 schreef Kopstoot het volgende:

Kun je me een hypothetisch systeem noemen waarbij niemand op de wereld arm zou zijn?
Denk je nou echt dat wij in Nederland zo welvarend zouden zijn als ze dat in de rest van de wereld ook waren?
Die discussie is al zo vaak gevoerd hier.

De wereldeconomie is geen zero-sum geen. Het is niet zo dat de een pas rijk kan worden als de ander arm wordt.
  donderdag 29 december 2005 @ 19:09:37 #258
36221 Kopstoot
Ik houd nog steeds van Janine.
pi_33513940
quote:
Op donderdag 29 december 2005 19:07 schreef IntroV het volgende:

[..]

Die discussie is al zo vaak gevoerd hier.

De wereldeconomie is geen zero-sum geen. Het is niet zo dat de een pas rijk kan worden als de ander arm wordt.
Dat is inderdaad discussievoer. Ik kan me alleen niet een dergelijk systeem voorstellen en feit is dat er ook nog nooit zoiets is geweest. Hopelijk in de toekomst wel. Echter zal er dan weer een nieuwe vorm van relatieve armoede komen.
"Als ze de uitkeringen nu hoger maken, hoef ik ook niet zo veel meer te doen.."
pi_33513971
quote:
Op donderdag 29 december 2005 19:06 schreef Kopstoot het volgende:
Kun je me een hypothetisch systeem noemen waarbij niemand op de wereld arm zou zijn?
Ja, het communistische systeem, daarbij is iedereen even rijk (lees: straatarm)
quote:
Denk je nou echt dat wij in Nederland zo welvarend zouden zijn als ze dat in de rest van de wereld ook waren?
Het bekende taart-denken: wij hebben een groot stuk dus andere landen moeten noodzakelijkerwijs een klein stuk hebben. Zucht. De wereld-economie IS GEEN taart. De wereld-economie is een constant groeiende en veranderende taart-fabriek. Wij zouden er in Nederland alleen maar baat bij hebben als in andere delen van de wereld de welvaart zou groeien.
pi_33514017
Wat voor winkelwaarde heeft zo'n kistje met voedsel van de voedselbank eigenlijk?
One of us is ugly, One of us is cute, One of us you'd like to see in her birthday suit
  donderdag 29 december 2005 @ 19:13:43 #261
36221 Kopstoot
Ik houd nog steeds van Janine.
pi_33514058
quote:
Op donderdag 29 december 2005 19:10 schreef HenriOsewoudt het volgende:

[..]

Ja, het communistische systeem, daarbij is iedereen even rijk (lees: straatarm)
[..]

Het bekende taart-denken: wij hebben een groot stuk dus andere landen moeten noodzakelijkerwijs een klein stuk hebben. Zucht. De wereld-economie IS GEEN taart. De wereld-economie is een constant groeiende en veranderende taart-fabriek. Wij zouden er in Nederland alleen maar baat bij hebben als in andere delen van de wereld de welvaart zou groeien.
De hulpbronnen zijn schaars, wil je dan dat de wereld over 10 jaar failliet is?
"Als ze de uitkeringen nu hoger maken, hoef ik ook niet zo veel meer te doen.."
  donderdag 29 december 2005 @ 19:16:20 #262
119078 McCarthy
communistenjager
pi_33514126
quote:
Op donderdag 29 december 2005 19:13 schreef Kopstoot het volgende:

[..]

De hulpbronnen zijn schaars, wil je dan dat de wereld over 10 jaar failliet is?
maar een vrije markt economie kan het beste met schaarste omgaan. Kapitalisme is dus het laatste wat de aarde failiet maakt.
Het nationaal product is hetzelfde als een taart waar uiteraard iedereen recht op heeft, als overheden met geld smijten heet het investeren en als bedrijven investeren heet het een sprinkhanenplaag. McCarthy
pi_33514266
quote:
Op donderdag 29 december 2005 19:13 schreef Kopstoot het volgende:
De hulpbronnen zijn schaars, wil je dan dat de wereld over 10 jaar failliet is?
Ook weer een typisch voorbeeld van het zero-sum denken. "Een auto rijdt op olie, olie is schaars, dus als alle Chinezen een auto kunnen betalen is over tien jaar de olie op". Dat je misschien nieuwe olie-bronnen zou kunnen aanboren, of een auto zou kunnen uitvinden die ergens anders op loopt komt simpelweg niet bij je op.
  donderdag 29 december 2005 @ 19:36:49 #264
36221 Kopstoot
Ik houd nog steeds van Janine.
pi_33514754
quote:
Op donderdag 29 december 2005 19:21 schreef HenriOsewoudt het volgende:

[..]

Ook weer een typisch voorbeeld van het zero-sum denken. "Een auto rijdt op olie, olie is schaars, dus als alle Chinezen een auto kunnen betalen is over tien jaar de olie op". Dat je misschien nieuwe olie-bronnen zou kunnen aanboren, of een auto zou kunnen uitvinden die ergens anders op loopt komt simpelweg niet bij je op.
Zeer zeker wel, maar ik geloof niet zo in een Perpetuum mobil of de werking van koude kernfusie, daarom ben ik blij dat niet de hele wereld de rijkdom kent die wij kennen.
"Als ze de uitkeringen nu hoger maken, hoef ik ook niet zo veel meer te doen.."
pi_33515208
quote:
Op donderdag 29 december 2005 19:21 schreef HenriOsewoudt het volgende:

[..]

Ook weer een typisch voorbeeld van het zero-sum denken. "Een auto rijdt op olie, olie is schaars, dus als alle Chinezen een auto kunnen betalen is over tien jaar de olie op". Dat je misschien nieuwe olie-bronnen zou kunnen aanboren, of een auto zou kunnen uitvinden die ergens anders op loopt komt simpelweg niet bij je op.
Autorijden is het probleem niet, probleem is wel dat vanuit aardolie veel andere (half)fabrikaten gemaakt waar veel minder makkelijk alternatieven voor zijn te vinden.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
  donderdag 29 december 2005 @ 20:09:29 #266
136 V.
Fuck you and your eyebrows
pi_33516093
quote:
Op donderdag 29 december 2005 19:16 schreef McCarthy het volgende:

[..]

maar een vrije markt economie kan het beste met schaarste omgaan. Kapitalisme is dus het laatste wat de aarde failiet maakt.
Elaborate...

V.
Ja inderdaad, V. ja.
pi_33516586
Gaan we weer...armoede bestaat niet, het is wel een hype om dat te zeggen he.

Eten, huur en eneco zijn inderdaad belangrijker als kleren, kappers, computers, internet en telefoonabonnementen.

Maar zeg nou zelf, een telefoon heb je gewoon nodig.
Er zijn allemaal telefoonzaken die bij het afsluiten van het abonnement een gratis computer of iets weggeven.
Als je dat zelf niet kan betalen dan is dat naturlijk hartstikke leuk om te nemen.
een jaar later kan meneer of mevrouw zijn rekening niet betalen en wil het abonnement afzeggen, maar dat kan niet.
daarna word de schuld maar hoger en hoger omdat er geen geld is en er niks opgezegd kan worden.

Je kan inderdaad zeggen dat iemand maar beter na moet denken voordat hij een abbonnement neemt, maar ik vind dat die bedrijven wat beter mee kunnen werken.
Hun maken het verhaal zo mooi om mensen te verleiden, dat lukt geweldig, maar hun kunnen toch ook wel nadenken wat voor gevolgen dat gaat geven?

De wehkamp,primeline enz. waarom bestaat dat eigenlijk? Bijna iedereen die eerst het product in huis haalt en pas na 6 maanden of 2 jaar wil betalen heeft weinig geld.
Dus je weet dat je klanten "arme" mensen zijn, je weet dan best dat er een grote kans is dat hun het maandbedrag niet kunnen betalen en als dat zo is gooi je er maar rente en superhoge incassokosten bij.
Alsof dat helpt, het enige wat er mee bereikt word is dat je je klanten nog verder in de shit helpt.
Het is grofweg geld verdienen aan de problemen van mensen.

Maar goed, het bestaat...moeders trapt daar steeds in en een gezin heeft ineens grote schulden.
Dus ze kunnen geen eten meer kopen en ze worden afgesloten.
Moeders eigen schuld.....maar die kinderen dan?
Het is hun schuld toch niet, maar waarom krijgen ze dan geen eten en is het thuis zo koud?

Armoede bestaat hier zeker wel, al is het anders als in Afrika.
Maar ik vermoed dat als je ergens in Nederland houten krotten neer mag zetten om te gaan wonen, het er erg vol zal worden.
pi_33516822
Een omschrijving van het begrip armoede: http://www.armekant-eva.nl/dossier2005lang.htm
One of us is ugly, One of us is cute, One of us you'd like to see in her birthday suit
pi_33516879
in veel gemeenten mag je trouwens alleen van een voedselbank gebruik maken als je een speciale pas haalt (waarvoor je met je hele hebben en houwen bloot moet, dus geen pretje)
uit een aspergernest
pi_33516951
-edit-
Reactie op verwijderde post weggehaald

[ Bericht 87% gewijzigd door Sidekick op 29-12-2005 21:46:47 ]
pi_33517639
quote:
Op donderdag 29 december 2005 19:07 schreef IntroV het volgende:

[..]

Die discussie is al zo vaak gevoerd hier.

De wereldeconomie is geen zero-sum geen. Het is niet zo dat de een pas rijk kan worden als de ander arm wordt.
Niet op die manier; het is meer een kwestie van zien dat anderen iets hebben wat jij niet hebt of niet kunt betalen. Ik zou daar niet van wakker liggen, maar anderen doen dat kennelijk wel en voelen zich arm.
  donderdag 29 december 2005 @ 21:54:26 #272
28640 Sidekick
Ban the fucker
pi_33520256
quote:
Op donderdag 29 december 2005 19:07 schreef IntroV het volgende:

De wereldeconomie is geen zero-sum geen. Het is niet zo dat de een pas rijk kan worden als de ander arm wordt.
Klopt, maar het is wel zo dat welvaart relatief is. Als er geen verschil is, is niemand rijk of arm.

Armoede is trouwens niet hetzelfde als onder het bestaansminimum leven.
A single death is a tragedy, a million deaths is a statistic - Joseph Stalin
Political power grows out of the barrel of a gun - Mao Zedong
I will eat the headdoekjes rauw - Geert Wilders
pi_33534145
quote:
Op donderdag 29 december 2005 20:24 schreef Troeta het volgende:
Je kan inderdaad zeggen dat iemand maar beter na moet denken voordat hij een abbonnement neemt, maar ik vind dat die bedrijven wat beter mee kunnen werken.
Hun maken het verhaal zo mooi om mensen te verleiden, dat lukt geweldig, maar hun kunnen toch ook wel nadenken wat voor gevolgen dat gaat geven?
Ja en? Voor dat soort gevallen is ook een vangnet, denk aan schuldsanering en bijzondere bijstand. Ik zie niet wat daar verder nog aan zou moeten worden gedaan. Tsja en het is misschien niet aardig, maar mensen maken het er zelf naar. En dan nog is er, zoals ik aangeef, een vangnet; wat wil je nog meer?

Eingelijk is dat de essentie van het verhaal; we hebben zelfs voor dit soort gevallen een vangnet, maar het is een keuze om daarvan gebruik te maken. Misschien dat de beschikbaarheid van die middelen kan worden verbeterd, maar dat is iets wat al een tijd speelt. Ja en in zo'n situatie heb je het niet makkelijk, maar om dan meteen met allerlei jankverhalen te komen is sterk overtrokken. --> Typisch weer zo'n voorbeeld van op de emotie spelen en negeren dat er allerlei regelingen bestaan om mensen in zo'n situatie te helpen.

Wat betreft al die leningsperikelen zou er kennelijk wat gedaan moeten worden, en dat gaat meen ik ook gebeuren in het komende jaar. Al is het wel triest dat mensen kennelijk op grote schaal zo dom zijn om daar in te trappen.

Ten aanzien van schuldsanering blijkt in de praktijk dat veel mensen daar niet aanwillen omdat ze dan bepaalde verworvenheden in moeten leveren. Daar zijn al eerder topics over geweest en met die mensen kan ik al geen medelijden hebben.
  vrijdag 30 december 2005 @ 12:50:39 #274
1571 marky
Heerlijk.... sleur
pi_33536108
quote:
Op donderdag 29 december 2005 20:24 schreef Troeta het volgende:
Gaan we weer...armoede bestaat niet, het is wel een hype om dat te zeggen he.

Eten, huur en eneco zijn inderdaad belangrijker als kleren, kappers, computers, internet en telefoonabonnementen.

Maar zeg nou zelf, een telefoon heb je gewoon nodig.
Er zijn allemaal telefoonzaken die bij het afsluiten van het abonnement een gratis computer of iets weggeven.
Als je dat zelf niet kan betalen dan is dat naturlijk hartstikke leuk om te nemen.
een jaar later kan meneer of mevrouw zijn rekening niet betalen en wil het abonnement afzeggen, maar dat kan niet.
daarna word de schuld maar hoger en hoger omdat er geen geld is en er niks opgezegd kan worden.
Je weet al van te voren dat je het niet kan betalen en toch doe je het. Kortom eigen keus.
quote:
Je kan inderdaad zeggen dat iemand maar beter na moet denken voordat hij een abbonnement neemt, maar ik vind dat die bedrijven wat beter mee kunnen werken.
Hun maken het verhaal zo mooi om mensen te verleiden, dat lukt geweldig, maar hun kunnen toch ook wel nadenken wat voor gevolgen dat gaat geven?

De wehkamp,primeline enz. waarom bestaat dat eigenlijk? Bijna iedereen die eerst het product in huis haalt en pas na 6 maanden of 2 jaar wil betalen heeft weinig geld.
Dus je weet dat je klanten "arme" mensen zijn, je weet dan best dat er een grote kans is dat hun het maandbedrag niet kunnen betalen en als dat zo is gooi je er maar rente en superhoge incassokosten bij.
Alsof dat helpt, het enige wat er mee bereikt word is dat je je klanten nog verder in de shit helpt.
Het is grofweg geld verdienen aan de problemen van mensen.
Er zal wel markt voor zijn en ze zullen er nog steeds wel winst mee maken anders bestond het allang niet meer.
quote:
Maar goed, het bestaat...moeders trapt daar steeds in en een gezin heeft ineens grote schulden.
Dus ze kunnen geen eten meer kopen en ze worden afgesloten.
Moeders eigen schuld.....maar die kinderen dan?
Het is hun schuld toch niet, maar waarom krijgen ze dan geen eten en is het thuis zo koud?

Armoede bestaat hier zeker wel, al is het anders als in Afrika.
Mensen die het niet rond kunnen breien door eigen schuld zijn er idd. Zij zijn zelf verantwoordelijk voor de situatie waarin zij hun kinderen hebben gebracht. Nog erger is het voor de moeder die met veel moeite wel de eindjes aan elkaar weet te knopen en vaak geen hulp kan krijgen omdat die onverantwoordelijke troel het uiteindelijk op de gemeenschap afwimpelt.
  vrijdag 30 december 2005 @ 13:13:46 #275
3542 Gia
User under construction
pi_33537082
Mensen die zeuren dat ze aan 't eind van de maand hun kinderen niet meer te eten kunnen geven, maar intussen wel rustig een sigaretje opsteken moeten hun prioriteiten eens bijstellen.
Had hier net een discussie over met mijn moeder.
Zij zei dat dat sigaretje vaak nog het enige is wat mensen nog hebben.
-Ja maar, als dat ten koste van de kinderen gaat....
Maar ze roken al de goedkoopste soort shag!
-Ja maar, dat kost toch al gauw zo'n 25 euro in de maand, minstens, en daar kun je je kinderen echt wel van voeden. Okay, er zijn schrijnende gevallen, maar er zitten ook mensen in de bijstand die beide zouden kunnen werken, maar dat niet doen en intussen wel roken en de hele dag drinken en vooral veel klagen over hun armoe.

Aan de andere kant is het ook onzin om te beweren dat iemand niet arm kan zijn omdat hij/zij een magnetron bezit. Ik heb al 13 jaar dezelfde magnetron en in 13 jaar kan er veel veranderen in iemands financiële situatie.
Nu hebben wij geen financiële problemen, maar ik ken mensen die meer verdienen dan wij en klagen dat ze bijna niet rond kunnen komen. En dat komt dan omdat ze een duurder huis hebben, of twee auto's. Tja, dat is toch echt een eigen keuze. Dus goedkoper gaan wonen en tenminste één auto wegdoen en het probleem is opgelost. Dat noem ik geen armoe.
pi_33538656
quote:
Op vrijdag 30 december 2005 13:13 schreef Gia het volgende:
Nu hebben wij geen financiële problemen, maar ik ken mensen die meer verdienen dan wij en klagen dat ze bijna niet rond kunnen komen. En dat komt dan omdat ze een duurder huis hebben, of twee auto's. Tja, dat is toch echt een eigen keuze. Dus goedkoper gaan wonen en tenminste één auto wegdoen en het probleem is opgelost. Dat noem ik geen armoe.
Ik ben het helemaal met je eens.

Wat dat aangaat zou ik graag willen dat de media en bepaalde partijen niet steeds de boel zo schreeuwerig brengen. Veel mensen voelen zich nu ineens ook "arm" en klagen en zeuren dat het een lieve lust is.

Mijns inziens moeten die mensen zich kapot schamen; juist van dat ongenuanceerde gehuil worden mensen die er echt niets aan kunnen doen de dupe. Maar bepaalde groepen zien alleen maar meer zieltjes of meer klanten voor hun toko. Juist door dit soort taferelen verdwijnt het draagvlak voor de verzorgingsstaat.

En het mag best eens gezegd worden dat mensen zelf verantwoordelijk zijn voor de keuzes die ze maken. Maar enige vorm van zelfkennis of zelfkritiek is hedentendage ver te zoeken.

Bij mijn vorige werkgever had ik geen leaseauto; logisch, ik zat vrijwel altijd op dezelfde locatie en het OV werkte redelijk. Het was mijn weloverwogen keuze om geen auto aan te schaffen, ook al had ik dat makkelijk kunnen doen. Waarom zijn allerlei zaken zo vanzelfsprekend voor bepaalde mensen?
  vrijdag 30 december 2005 @ 14:20:13 #277
79262 Dwersdriever
Justified Ancient of MuMu
pi_33539696
quote:
Op donderdag 29 december 2005 20:24 schreef Troeta het volgende:
Gaan we weer...armoede bestaat niet, het is wel een hype om dat te zeggen he.

Het is hun schuld toch niet, maar waarom krijgen ze dan geen eten en is het thuis zo koud?

Armoede bestaat hier zeker wel, al is het anders als in Afrika.

Maar ik vermoed dat als je ergens in Nederland houten krotten neer mag zetten om te gaan wonen, het er erg vol zal worden.
De cruciale vraag is of deze problemen worden opgelost door een verhoging van de bijstand of andere maatregelen van overheidszijde. Ik denk van niet. Het extra geld verwijnt in dezelfde bodemloze put en de mensen klagen nog altijd over 'armoede'.
We Came A Long Time Ago
Nine Nine Two - But You Did Not Know
pi_33540870
Om even een kale amerikaanse komiek (Dr Phil) aan te halen: Er bestaat niet zoiets als "vaste lasten"Als je echt wilt kan je op alles bezuinigen, ook al betekent dat dat de auto weg moet, je moet verhuizen, stoppen met roken en drinken en dat je even op de fiets een stukje verder moet fietsen naar de Dirk.

Ik ken mensen die, toen de spaarknop op de wc nog niet alom present was, een aantal bakstenen in de stortbak legden om te besparen op water. De verwarming ging in de winter uit van 's avonds 9 tot de volgende dag 6, douchen met het hele gezin tegelijk, ongeveer 2x per week. Enzovoort, alles om maar te besparen. (Dit speelde begin jaren negentig geloof ik, daarna ging het financieel weer beter met hun)

In tijden van echte armoede worden mensen heel creatief. Als je niet de moeite wilt doen om zoiets te bedenken moet je niet zeuren dat het zo zwaar is met zo "weinig" geld.
pi_33541475
In de winter ging de koelkast uit en werd het eten gewoon buiten in de kou gezet.
Allemaal een dikke trui aan s'avonds en de ijspegels op de neus, maar de verwarming ging niet aan, dat was een doodszonde. :-)
Alleen op verjaardagen een klein glaasje met sigaretten op tafel, dat was gewoon luxe als je een paar keer in het jaar kon roken.
De auto? Niks de auto, door weer en wind op de fiets en anders met de benenwagen.


Nee hoor, vroeger was dat héél anders. Toen waren de mensen nog bikkels. Niks geen voedselbanken. Als je niets te vreten had, dan ging je met een knorrende maag naar bed, om de volgende dag weer fris en monter 12 uur per dag te werken. Een gratis bekertje soep kon je krijgen op je werk en een droge boterham.

Vakantie? Dat was helemaal een luxe.. In de zomervakantie konden de kinderen gewoon 6 weken in de zandbak spelen, en daarna weer fris en monter naar school.

Breezergeneratie? Je had niet eens geld voor een glas cola. Alleen maar voor een glas Ranja met een rietje. En dan had je nog geluk ook.

Gebak kreeg je alleen maar in het weekend met een beetje geluk. Nou dat was luxe hoor.
Kinderen in de creche? Welnee, moeders had het veel te druk met 10 kinderen in huis. De Creche was voor verwende nesten die alles willen.


We kunnen met z'n allen nog een behoorlijk stapje terug om te bezuinigen. Ik denk dat we wel 500 Euro per maand kunnen bezuinigen.

[ Bericht 21% gewijzigd door Poldermodel op 30-12-2005 15:15:51 ]
pi_33543409
Als de kinderen vroegah een broek kapot hadden, dan kregen ze geen nieuwe broek, maar dan werden er van die kniestukken opgenaaid in de vorm van een appel of een peer.

Mama, m'n broek is kapot? Ik wil een nieuwe broek.

Nee jantje, je krijgt geen nieuwe broek. Mama naait wel even een 'Appel' of een 'Peer' op je broek.

Kijk eens Jantje, mooi hè, die rode appel op je knie. Ga nou maar weer buiten spelen.


En Jantje was weer blij met z'n knalrode knielap op z'n broek. En zo deed Jantje wel 3 jaar met een spijkerbroek.

En nu is het: Mama ik wil een Playstation en een LCD-monitor.

Nee, je krijgt geen Playstation.

Ik wil een Playstation, anders loop ik van huis weg.


Okee, goed dan, hier heb je je Playstation en LCD-monitor.

Het begint al in de supermarkt met een hoop geschreeuw: "Mama ik wil een ijsje".

Nee, je krijgt geen ijs. Jantje.

Nou, dan ga ik de hele winkel bij elkaar schreeuwen.

Okee, hier heb je een ijsje. Dan wel stil zijn ,hè

Ja Mama.

Mama, ik wil ook een afstandsbestuurbare auto.

Nee, die krijg je niet. Is veel te duur.


Ik ga schreeuwen hoor, Mama

Okee, hier heb je je auto.

En zo krijg je verwende nesten.

Als je nu een appel of peer op je broek hebt, dan ben je ineens een Pauper en een loser.

[ Bericht 6% gewijzigd door Poldermodel op 30-12-2005 16:19:39 ]
pi_33543897
lekker bezig?
pi_33544380
quote:
Op vrijdag 30 december 2005 16:12 schreef omearos het volgende:
lekker bezig?
Ach ja, het houd je van de straat hè.
pi_33546613
quote:
Op vrijdag 30 december 2005 16:24 schreef Poldermodel het volgende:

[..]

Ach ja, het houd je van de straat hè.
Ik vind wel dat je een punt maakt
pi_33546843
quote:
Zalm reageert in de krant op recente cijfers die aangeven dat dit jaar de armoede gestegen is. ,,Armoede in Nederland is betrekkelijk. De onderkant van de samenleving is veel welvarender dan in de jaren vijftig. Je had geen tv, je at dubbele boterhammen en je naaide zelf je kleren.''
Wat is er armoedig aan dubbele boterhammen?
Tegenwoordig moet je Dr. Ir. zijn om een beetje correct Nederlands te kunnen neerpleuren.
Abusing semicolons since 1987.
  vrijdag 30 december 2005 @ 17:33:50 #285
11907 IntroV
Veel voor weinig
pi_33547130
quote:
Op vrijdag 30 december 2005 17:25 schreef rekenwonder het volgende:

Wat is er armoedig aan dubbele boterhammen?
Het ontbrekende beleg bijvoorbeeld?
pi_33547368
ik word echt misselijk van bepaalde opmerkingen hier... dan moet je maar stoppen met roken?? als dat de enige manier is om brood op tafel te krijgen... dan zou ik het zelfs doen... gelukkig heb ik te eten, spaar geld om eens in het half jaar twee broeken en een paar tshirts te kopen.. maar ik ben alleen en ik zie niet hoe iemand met kinderen dit zou moeten doen...
  vrijdag 30 december 2005 @ 17:50:19 #287
11907 IntroV
Veel voor weinig
pi_33547720
quote:
Op vrijdag 30 december 2005 17:40 schreef EdwinHeijmen het volgende:
ik word echt misselijk van bepaalde opmerkingen hier... dan moet je maar stoppen met roken?? als dat de enige manier is om brood op tafel te krijgen... dan zou ik het zelfs doen...
Ik snap er niks van. Wat bedoel je met deze zin?
quote:
ik zie niet hoe iemand met kinderen dit zou moeten doen.
Die krijgen ook een hogere uitkering. Dus dat lukt wel hoor.
pi_33552125
quote:
Op vrijdag 30 december 2005 17:33 schreef IntroV het volgende:

[..]

Het ontbrekende beleg bijvoorbeeld?
Ik eet me boterhammen altijd dubbel
Wat wil die zalm pauper nou
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_33553388
quote:
Op donderdag 29 december 2005 20:30 schreef ABBAfan het volgende:
Een omschrijving van het begrip armoede: http://www.armekant-eva.nl/dossier2005lang.htm
niemand hier neemt de moeite om dat te lezen, terwijl er wel een goede omschrijving bijtzit:

Het lage inkomen uit zich in financiële beperkingen. Armoede betekent dagelijks rekensommen maken. Uit de laatste Armoedemonitor blijkt dat lage inkomensgroepen bijna twee keer zo vaak schulden hebben en die als een grote last ervaren. De schulden ontstaan door onverwachte hoge uitgaven of een teruggang in het inkomen, hoge vaste lasten of inschattingsfouten wat betreft de eigen bestedingsruimte.
Armoede is niet alleen financiële armoede. Het gaat veel dieper dan dat. Armoede beïnvloedt essentiële zaken als gezondheid, sociale contacten en de opvoeding en ontwikkeling van kinderen.


Iedereen loopt zich maar blind te staren op tokkies die wel een breedbeeld TV hebben, roken, drinken, maar ondertussen de kinderen laten stikken. Nee, dat is inderdaad geen armoede en nee, die mensen zijn niet arm, maar asociaal. Echter, het punt is dat arme mensen vaak in dezelfde wijken wonen, waardoor men ze meteen over 1 kam scheert. Het klopt dat er waarschijnlijk 100 asocialen zijn tegenover 1 echt arm iemand. Die ene moet echter niet vergeten worden en valt dus zeer zeker wel onder de armoede grens. Armoede zoals hierboven beschreven, een definitie die past in de piramide van Maslow. De gezondheid gaat achteruit en de mensen worden ziek en het biedt oneerlijke kansen voor de kinderen.

Asociaal gedrag moet keihard worden afgestraft en tokkiegedrag (wel roken en breedbeeld tv) moet op geen enkele wijze goed worden gepraat. Echter, het gaat er juist om dat er wel mensen zijn die in armoede leven en dus niet per definite asociaal zijn, hoewel dat er wel minder zijn dan 50 jaar geleden. Dat is op zich een goede ontwikkeling, maar het is niet voldoende.

Tevens wordt ik erg moe over het afschuiven van verantwoordelijkheid. Solidariteit (ja, kots maar met z'n allen op dat standaard pvda woordje) ontbreekt het hier velen aan. Het is erg makkelijk om te zeggen dat jij je niet verantwoordelijk voelt voor de kinderen van een ander, maar de solidariteit eist men vervolgens wel bij kanker. Als rokers longkanker krijgen is men opeens wel solidair, terwijl dat net zulke "profiteits" zijn van deze maatschappij als de armen. Waarschijnlijk kost deze groep ons meer dan het verbeteren van het welzijn van armen. En zo kun je verder doorgaan met voorbeelden die allemaal afgeschoven kunnen worden, maar we niet doen vanwege solidariteit.
  vrijdag 30 december 2005 @ 20:22:24 #290
134902 eikelraper
Gewone amsterdammer
pi_33554157
Ben gewoon die politiek zat in Amsterdam met zijn vriendjespolitiek en gesjoemel
pi_33554512
quote:
Op vrijdag 30 december 2005 20:22 schreef eikelraper het volgende:
Een kwartiertje over ?


ga eens naar: http://www.netwerk.tv/index.jsp?p=items&r=deze_week&a=199399
erg interessant interview was dat inderdaad en ben het in grote lijnen met hem eens. Tokkiegedrag is ook totaal niet acceptabel. Echter, dit gedrag zie je niet alleen terug in de tokkiewijken (armoedige wijken), maar ook in de normale wijken (zoals Darymple ook zegt). Hij is ook niet tegen uitkeringen, maar wil ze koppelen aan gedrag. Ben ik het volkomen mee eens en Darymple is in dat opzicht ook solidair.
Hij beweert echter ook dingen waarmee ik het niet eens ben, zoals bv het softdrugsbeleid. Daar gaat deze topic niet over, dus zal ik mij ook niet verder over uitlaten. Echter, ik zie nu al de bui hangen en mensen hier beweren dat het aan de mensen zelf ligt, iets wat Darymple niet zegt.
pi_33555638
quote:
Op donderdag 29 december 2005 10:32 schreef wendytje het volgende:
Er zijn gezinnen die gewoon te weinig binnen krijgen iedere maand. Ik heb kinderen in de klas gehad die letterlijk de laatste week van de maand brood aten, met geluk nog iets erop zelfs. Die kinderen hadden nooit nieuwe kleren, nooit een cadeau voor de verjaardag, etc. En echt geen verslaafde ouders hoor....
Mensen met een dikke portemonnaie moeten eens wat minder hard schreeuwen als ze de andere kant van de medaille niet kennen.
Mensen moeten eens beter nadenken wat voor'n relaties ze aangaan en wat voor verantwoordelijkheden kinderen met zich meebrengen. Mensen moeten gewoon EERST een inkomen en zekerheid verzorgen alvorens ze kinderen nemen. Dus niet eerst 30 kinderen uitpoepen, dan je vrouw/vriendin verlaten en een volgende uitkiezen. of gewoon gaan lopen zeiken.

Kinderen krijgen is geen recht.
  vrijdag 30 december 2005 @ 21:02:42 #293
11907 IntroV
Veel voor weinig
pi_33556060
quote:
Op vrijdag 30 december 2005 20:54 schreef KlaPMonGooL het volgende:

Kinderen krijgen is geen recht.
Maar een plicht!

Anders zijn we straks een minderheid tegenover de moslims
pi_33556283
quote:
Op vrijdag 30 december 2005 20:54 schreef KlaPMonGooL het volgende:

Kinderen krijgen is geen recht.


Ik verwijs je graag naar Art. 12 EVRM:

''Mannen en vrouwen van huwbare leeftijd hebben het recht te huwen en een gezin te stichten volgens de nationale wetten die de uitoefening van dit recht beheersen.''
pi_33565974
-edit-
pi_33566023
Betekent artikel 12 EVRM niet meer dan dat overheden haar burgers geen beletsels mag opleggen in het nastreven van het stichten van een gezin? Dat is wat anders dan dat het krijgen van kinderen een afdwingbaar subjectief recht zou zijn.
When you're racing, it's life. Anything that happens before or after is just waiting.
pi_33568457
Zalm leest mijn topics.

Armoede in Nederland
  zaterdag 31 december 2005 @ 07:03:55 #298
111482 Ciurlizza
Opgeruimd staat netjes!
pi_33571094
quote:
Op vrijdag 30 december 2005 21:07 schreef Vhiper het volgende:

[..]



Ik verwijs je graag naar Art. 12 EVRM:

''Mannen en vrouwen van huwbare leeftijd hebben het recht te huwen en een gezin te stichten volgens de nationale wetten die de uitoefening van dit recht beheersen.''
Wil niet zeggen dat een ander maar voor de kosten moet opdraaien. Er bestaat ook zoiets als eigen verantwoordelijkheid.
Hup, aan het werk!
  zaterdag 31 december 2005 @ 11:15:32 #299
1571 marky
Heerlijk.... sleur
pi_33573023
quote:
Op vrijdag 30 december 2005 17:40 schreef EdwinHeijmen het volgende:
ik word echt misselijk van bepaalde opmerkingen hier... dan moet je maar stoppen met roken?? als dat de enige manier is om brood op tafel te krijgen... dan zou ik het zelfs doen... gelukkig heb ik te eten, spaar geld om eens in het half jaar twee broeken en een paar tshirts te kopen.. maar ik ben alleen en ik zie niet hoe iemand met kinderen dit zou moeten doen...
Ik heb het denk ik wel goed maar koop ook niet vaker dan eens in het half jaar kleren. En dan ga ik ook echt niet voor de duren merken. Kijk wel linker uit. Wij maken ook keuzes in waar wij ons geld aan uitgeven. We hebben bijvoorbeeld een motorboot maar laten daarvoor weer andere dingen. Dan wordt er door sommigen dan wat jaloerzig gekeken als ik zomers met mijn bootje onder een brug doorvaar maar omdat te kunnen betalen moeten wij dus ook gewoon keuzes maken.

Voor iemand die van een minimum moet leven liggen die keuzes dan wel heel anders. Die moet dat ook op een ander level maken maar je kan niet verwachten dat je het zelfde kan als bijvoorbeeld iemand met een middeninkomen. Wil je dat wel dan moet je zorgen dat je ook aan een midden inkomen komt en dat kan je mi alleen maar bereiken door een baan die dat geeft.
  zaterdag 31 december 2005 @ 13:59:52 #300
3542 Gia
User under construction
pi_33578672
quote:
Op vrijdag 30 december 2005 17:40 schreef EdwinHeijmen het volgende:
ik word echt misselijk van bepaalde opmerkingen hier... dan moet je maar stoppen met roken?? als dat de enige manier is om brood op tafel te krijgen... dan zou ik het zelfs doen... gelukkig heb ik te eten, spaar geld om eens in het half jaar twee broeken en een paar tshirts te kopen.. maar ik ben alleen en ik zie niet hoe iemand met kinderen dit zou moeten doen...
Ik heb het over roken, terwijl je kinderen honger moeten lijden. Dat is asociaal.

Als jij liever rookt dan wat ruimer leeft, moet je dat helemaal zelf weten.
pi_33578880
quote:
Op zaterdag 31 december 2005 13:59 schreef Gia het volgende:

[..]

Ik heb het over roken, terwijl je kinderen honger moeten lijden. Dat is asociaal.

Als jij liever rookt dan wat ruimer leeft, moet je dat helemaal zelf weten.
Dat is niet asociaal, dat is stomweg zo egoistisch als het maar kan!
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')