Hier kun je alles kwijt over sollicitaties, werksituaties, belastingen, (handelen op) de beurs, hypotheken, beleggingen en salarissen, arbeidscontracten of geschillen met je (huis)baas. Alles over werk, geldzaken en recht dus.
Crowdfunding is hot! In 2024 groeide de Nederlandse zakelijke crowdfundingmarkt aanzienlijk en werd er in totaal ruim 1,137 miljard euro opgehaald, wat een stijging van bijna 20 procent betekende vergeleken met het jaar ervoor.
Vormen van crowdfunding Er zijn 4 vormen van crowdfunding: • Lening crowdfunding (Crowdfinance) • Aandelen crowdfunding • Schenking / Donatie crowdfunding • Aanschaf (nog te ontwikkelen) product / reward crowdfunding
Dit topic gaat voornamelijk over crowdfunding op basis van een lening die wordt terugbetaald. We bespreken projecten van de volgende in Nederland gevestigde crowdfundingplatformen:
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Resultaten crowdfundingplatformen
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Zekerheden
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Webinars zekerheden
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Webinar box3 belastingwetgeving
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Exitstrategieën platformen
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Informatie Kifid
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Crowdfundingplatformen zonder nieuw aanbod:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Statistieken
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Nominale en effectieve rente
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Belastingen en de belastingdienst
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Kan ik wat aan het CF uitlenen overhouden?
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Punt van orde: We hebben gemerkt dat elk platform helaas wel eens een betaling een paar dagen te laat doet. Dit is vervelend, maar mag de discussies niet gaan overheersen. We hebben daarom besloten alleen achterstanden van meer dan 3 werkdagen hier op het forum te melden.
Disclaimer: de informatie in dit topic is hoogstens informatief. Aan de informatie kunnen geen rechten worden ontleend.
Op zondag 3 mei 2026 09:40 schreef Zomaarevenkijken het volgende: Ik zit te puzzelen over het Amsterdam Blasiusstraat project van SIG straks om 12:00 uur. Uit foto's, streetview en BAG viewer maak ik op dat het huidige pand bestaat uit een commerciële ruimte op de begane grond (tandartspraktijk, leeg, nummer 22H) en twee appartementen op de eerste (22-1) en tweede verdieping (22-2), beide verhuurd, waarbij de zolder leeg staat of bij het bovenste appartement hoort. Op de bouwtekening staat een extra verdieping plus een kelder. Er wordt dus een verdieping bijgebouwd, op zich geen slecht idee. Of de kelder al bestaat is onduidelijk. Alleen is het project opgedeeld in 6 deelprojecten voor elk van de toekomstige woningen. Ik vraag me af hoe je tot een marktwaarde voor verbouwing komt als de betreffende woning nog helemaal niet bestaat? En kun je er een hypotheek op vestigen? Als het project strandt, zal dan het pand als een geheel verkocht worden waarbij de opbrengst naar ratio van marktwaarde verdeeld wordt over de deelprojecten? Overigens heb ik eerder een project van Tan-A-Kiam gehad bij Collin (ervan uitgaande dat er niet veel vastgoedontwikkelaars met die naam rondlopen) wat zonder haperingen eind vorig jaar afgerond is.
Ik heb het dikgedrukte maandag nog nagevraagd aan SIG via email, maar helaas nog geen reactie ontvangen. Maar het lijkt me een hele goede opmerking. In het WOZwaardeloket is alleen 22-H, 22-1 en 22-2 beschikbaar. Het zou kunnen dat ze het geld pas uitboeken als de splitsingsakte (of hoe dat in dit geval heet) rond is.
Ik heb een hapje ingetekend , meer vanwege de hoogte van mijn plinten dan dat het echt in mijn profiel past.
Ja, meegenomen met dezelfde overweging. 😀 Als de deelaflossing lukt en de hypo op woonhuis materiëler wordt komt het vast goed, hoewel ik niet zou schrikken als de vergunning werd afgewezen. Ik zie daar verder alleen maar winkels in de plint, dus ben benieuwd of hij daar een woonbestemming op krijgt.
[..] Als hij dit echt als een reëele optie had gezien, zou hij dan niet iets beter onderhandeld hebben over de boeterente?
Heeft hij misschien ook wel geprobeerd, dat weten we niet. Het viel me op dat het bij deze pitch specifiek benoemd werd. Kan ook een lokkertje zijn natuurlijk, en een kans van 0 is tenslotte ook een kans.
Op dinsdag 5 mei 2026 11:09 schreef Soulfreak het volgende: Er verschijnen nu opeens meerdere rentetemijnen van de gemixte artiest in mijn wallet, oktober t/m maart zo te zien.
En ook update. Pand staat nog steeds te koop, al staat deze niet meer op Funda.
Vraagprijs 495 terwijl het 3 jaar geleden is aangekocht voor 255.
Dat zijn de harde cijfers zonder verhaal over gunstige aankoopprijs enzo, maar weer eens een mooi voorbeeld waarom ik dat soort verhaaltjes altijd met een flinke korrel zout neem.
Onderaan de streep moeten zowel de ondernemer als de investeerders hier wat aan over kunnen houden maar het gaat wel even duren. Collin zal er ook vast niet slechter van worden, die hebben ook geen haast.
Het is toch jammer dat hij het zover heeft laten komen. Als het klopt wat er in de tekst staat dan worden de huizen in Zaandam voor ¤28.200 per jaar verhuurd, in totaal dus ¤112.800 per jaar. Daar had hij de maandelijkse SIG kosten van de zaandampanden wel voor moeten kunnen betalen.
Ik zit in alle 4 de Zaandampanden (alles in schijf 3) en 1 Bathmen (schijf 1B). Kan dus een lekkere afschrijving worden.
Het is toch jammer dat hij het zover heeft laten komen. Als het klopt wat er in de tekst staat dan worden de huizen in Zaandam voor ¤28.200 per jaar verhuurd, in totaal dus ¤112.800 per jaar. Daar had hij de maandelijkse SIG kosten van de zaandampanden wel voor moeten kunnen betalen.
Ik zit in alle 4 de Zaandampanden (alles in schijf 3) en 1 Bathmen (schijf 1B). Kan dus een lekkere afschrijving worden.
Dat zullen spannende dagen worden voor velen onder ons.
Het is toch jammer dat hij het zover heeft laten komen. Als het klopt wat er in de tekst staat dan worden de huizen in Zaandam voor ¤28.200 per jaar verhuurd, in totaal dus ¤112.800 per jaar. Daar had hij de maandelijkse SIG kosten van de zaandampanden wel voor moeten kunnen betalen.
Ik zit in alle 4 de Zaandampanden (alles in schijf 3) en 1 Bathmen (schijf 1B). Kan dus een lekkere afschrijving worden.
Oud nieuws, is hier vorige week al over geschreven.
Op woensdag 6 mei 2026 14:08 schreef Red_arrow het volgende: Als het klopt wat er in de tekst staat dan worden de huizen in Zaandam voor ¤28.200 per jaar verhuurd
In de twee projecten waar ik in zit, Z*ndl*ven en M*gd* J*nss*, staat er in de hypotheek akte een jaarhuur van resp. 30k en 42k (ex btw), dus wel jammer dat die veilingnotaris de aktes niet helemaal goed heeft gelezen en verkeerd einformatie aangeeft
Voor deelnemers in de resp. projecten is bij sig gewoon een afschrift van de akte te downloaden en daar staan die passages in. Die 28k zal denk ik dus wel in een van die twee anderen staan, iemand die de jaarbedragen uit de ander twee aktes naar boven kan halen?
Een onderpand met een jaarhuur van 42k zou in beginsel toch wel meer mogen opleveren dan een onderpand met een jaarhuur van 28k lijkt me, uitgaande van pure belegging.
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
WeWork was ook een ongekend succes.
Wer die Macht hat, bewegt sich in einem Milieu, das ihm nicht widersteht, ohne dass in der Menschenmasse um ihn herum irgendetwas dazu geeignet wäre, zwischen Impuls und Handlung den kleinen Abstand zu schaffen, in dem Raum für Denken bleibt.
[..] Het begon volgens mij met 20% en wat later op de dag mogelijk naar beneden bijgesteld?
Ik denk dan van, of ze hebben er zelf minder vertrouwen in, of ze denken dat het sowieso wel vol komt....... maar dat laatste ligt niet voor de hand met dit grote bedrag.
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Vreemd dat-ie nog niet vol zit. Lijkt me toch vrij redelijk allemaal. 30 maanden alleen een rare periode (kort).
Wer die Macht hat, bewegt sich in einem Milieu, das ihm nicht widersteht, ohne dass in der Menschenmasse um ihn herum irgendetwas dazu geeignet wäre, zwischen Impuls und Handlung den kleinen Abstand zu schaffen, in dem Raum für Denken bleibt.
[..] Ik denk dan van, of ze hebben er zelf minder vertrouwen in, of ze denken dat het sowieso wel vol komt....... maar dat laatste ligt niet voor de hand met dit grote bedrag.
Dat was ook mijn gedachte. Voor mij is de looptijd te kort om in te stappen. Zit met een schuin oog nog te kijken naar K*ny*k.
[..] In de twee projecten waar ik in zit, Z*ndl*ven en M*gd* J*nss*, staat er in de hypotheek akte een jaarhuur van resp. 30k en 42k (ex btw), dus wel jammer dat die veilingnotaris de aktes niet helemaal goed heeft gelezen en verkeerd einformatie aangeeft
Voor deelnemers in de resp. projecten is bij sig gewoon een afschrift van de akte te downloaden en daar staan die passages in. Die 28k zal denk ik dus wel in een van die twee anderen staan, iemand die de jaarbedragen uit de ander twee aktes naar boven kan halen?
Een onderpand met een jaarhuur van 42k zou in beginsel toch wel meer mogen opleveren dan een onderpand met een jaarhuur van 28k lijkt me, uitgaande van pure belegging.
Ben uberhaupt benieuwd of dat we er in schijf 1a uit gaan springen met zijn pandjes. Blij dat ik in ieder geval niet in de hogere schijven zit.
En ik begrijp nog steeds niet, waarom die pandjes niet gewoon te koop worden aangeboden, en op de veiling terecht moeten komen. Daar had SIG wel iets meer duidelijkheid over mogen geven.
[..] Ben uberhaupt benieuwd of dat we er in schijf 1a uit gaan springen met zijn pandjes. Blij dat ik in ieder geval niet in de hogere schijven zit.
En ik begrijp nog steeds niet, waarom die pandjes niet gewoon te koop worden aangeboden, en op de veiling terecht moeten komen. Daar had SIG wel iets meer duidelijkheid over mogen geven.
Ik zit in alle 4 de Zaandampanden (alles in schijf 3) en 1 Bathmen (schijf 1B). Kan dus een lekkere afschrijving worden.
Dat is de reden dat ik het liefst maximaal één maar in principe nooit meer dan twee projecten van dezelfde leningnemer neem. Ik denk dat je met je Zaandammertjes beter zit dan in de Bathmen (waar ik ook in zit). Het kan weleens de eerste afschrijving bij SIG worden.
Trouwens, nu ik de originele pitch erbij pak staat er dat het hele bedrag in bouwdepot gezet wordt, maar uit de foto's op de veilingsite blijkt dat er nog niks gebouwd is. Ik neem aan dat als er nog een bedrag in depot gestaan had dat we dat wel uitgekeerd gekregen hadden? Is het hele bedrag dan opgemaakt aan architecten, vergunningen en bijvoorbeeld bouwrijp maken van de grond? Of...
Trouwens 2. GVE zat meende ik met een project in hetzelfde park. Iemand daar nog wat over gehoord? Ik ben benieuwd of de platformen samenwerken of dat ze lekker elk hun eigen gang gaan.
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Vluchtig doorgelezen maar ik wordt er niet warm van. We delen de zekerheden, kantoorvastgoed, met een veel grotere anonieme private investeerder waar we dus van afhankelijk zijn bij gedoe. Verder veel BV's in het schema die niet meetekenen als leningnemer, met mogelijkheden voor het schuiven met geld. Waarom willen de minderheidsaandeelhouders uitstappen?
[..] In de twee projecten waar ik in zit, Z*ndl*ven en M*gd* J*nss*, staat er in de hypotheek akte een jaarhuur van resp. 30k en 42k (ex btw), dus wel jammer dat die veilingnotaris de aktes niet helemaal goed heeft gelezen en verkeerd einformatie aangeeft
Voor deelnemers in de resp. projecten is bij sig gewoon een afschrift van de akte te downloaden en daar staan die passages in. Die 28k zal denk ik dus wel in een van die twee anderen staan, iemand die de jaarbedragen uit de ander twee aktes naar boven kan halen?
Een onderpand met een jaarhuur van 42k zou in beginsel toch wel meer mogen opleveren dan een onderpand met een jaarhuur van 28k lijkt me, uitgaande van pure belegging.
Ik heb de behandelaar die op de pagina staat gemaild mbt Z*ndlevenstraat. Ook al reactie ontvangen en ze gaat het corrigeren - wellicht ziet ze dan ook de andere foutjes, maar daar zit ik niet in dus kon dat niet onderbouwd melden.
[..] Ik heb de behandelaar die op de pagina staat gemaild mbt Z*ndlevenstraat. Ook al reactie ontvangen en ze gaat het corrigeren - wellicht ziet ze dan ook de andere foutjes, maar daar zit ik niet in dus kon dat niet onderbouwd melden.
M*gda J*nssensstraat is inmiddels ook aangepast zie ik. Zo net een mail gestuurd voor het Ap*ollopl*ntsoen.
[..] M*gda J*nssensstraat is inmiddels ook aangepast zie ik. Zo net een mail gestuurd voor het Ap*ollopl*ntsoen.
Ze heeft alles aangepast zie ik. Wel iets dat SIG ook wel even had mogen checken - de huurovereenkomsten staan er niet bij en je zit als koper aan de huurovereenkomst vast, dus het is wel enigszins belangrijke informatie.
Edit: ik zie nu dat de bedragen in cijfers wel zijn aangepast maar in letters niet... Heb SIG een mailtje gestuurd om het verder recht te laten zetten en alle info even te checken.
[ Bericht 16% gewijzigd door gaanmetdiebanaan op 06-05-2026 22:52:56 ]
[..] Ik heb de behandelaar die op de pagina staat gemaild mbt Z*ndlevenstraat. Ook al reactie ontvangen en ze gaat het corrigeren - wellicht ziet ze dan ook de andere foutjes, maar daar zit ik niet in dus kon dat niet onderbouwd melden.
Goede gedaan. Dit zou SiG overigens in de gaten moeten houden en niet de investeerders
Op woensdag 6 mei 2026 17:17 schreef quepos het volgende: En ik begrijp nog steeds niet, waarom die pandjes niet gewoon te koop worden aangeboden, en op de veiling terecht moeten komen. Daar had SIG wel iets meer duidelijkheid over mogen geven.
Naar mijn idee is het vrij eenvoudig: de eigenaar wenste blijkbaar niet me te werken aan de verkoop en dan blijft er geen andere optie dan openbaar verkopen, en dat levert verwacht ik uiteindleijk meerdere verliezers op. Het hypotheekrecht gaat niet zover dat sig het bijvoorbeeld maar gewoon via een makelaar/funda bijvoorbeeld mag gaan zetten of eigendom mag claimen, ik meen dat er nog niet zo lang geleden een verwijzing naar een wetsartikel hierover is gepost?
[..] In de twee projecten waar ik in zit, Z*ndl*ven en M*gd* J*nss*, staat er in de hypotheek akte een jaarhuur van resp. 30k en 42k (ex btw), dus wel jammer dat die veilingnotaris de aktes niet helemaal goed heeft gelezen en verkeerd einformatie aangeeft
Voor deelnemers in de resp. projecten is bij sig gewoon een afschrift van de akte te downloaden en daar staan die passages in. Die 28k zal denk ik dus wel in een van die twee anderen staan, iemand die de jaarbedragen uit de ander twee aktes naar boven kan halen?
Een onderpand met een jaarhuur van 42k zou in beginsel toch wel meer mogen opleveren dan een onderpand met een jaarhuur van 28k lijkt me, uitgaande van pure belegging.
Uiteindelijk worden/zijn deze aangepast heb ik als reactie gekregen, wel jammer dat die notaris er blijkbaar niet zoveel aandacht aan wenst te geven en op juistheid controleert (maar wel wil incasseren) maar ook dat sig blijkbaar niet goed naar de inhoud van de publicatie heeft gekeken, gemiste kans nu "de crowd" de notaris op de foute info moest wijzen.
[..] Dat is de reden dat ik het liefst maximaal één maar in principe nooit meer dan twee projecten van dezelfde leningnemer neem. Ik denk dat je met je Zaandammertjes beter zit dan in de Bathmen (waar ik ook in zit). Het kan weleens de eerste afschrijving bij SIG worden.
Trouwens 2. GVE zat meende ik met een project in hetzelfde park. Iemand daar nog wat over gehoord? Ik ben benieuwd of de platformen samenwerken of dat ze lekker elk hun eigen gang gaan.
Daarom heb ik ook maar 1 Bathmen meegenomen, ik had al niet zo'n vertrouwen in dat park. Ik denk dat dat park de grootste problemen heeft opgeleverd omdat hij de percelen niet vol kreeg.
Als je bij SIG maar 1 of 2 projecten per leningnemer meeneemt en je zou dat voor de minimale inleg doen dan kun je nooit een significant bedrag inleggen, ik leg liever op meer projecten de minimale inleg in voor de spreiding.
Het is mijn 2e default, ik zat ook in de Tilburgse projecten waar de leninglener overleed.
Ik ben ook wel benieuwd naar de projecten van GVE. Die zijn vaak niet zo daadkrachtig, dat ziet er bij SIG wel goed uit.
[..] De veilingverkoop van Bathmen is volgens mij wel nieuw.
Jammer dat GVE blijkbaar nog niet zover (veiling) is met project 26480 Bathmen (mogelijk zijn ze nog aan het onderhandelen, wat ik zelf niet denk dat dat tot resultaat zal leiden), perceel H325 van SIG past in het rijtje
GVE heeft een recht van hypotheek (het “Hypotheekrecht”), eerste in rang, op het recht van eigendom op de volgende Registergoederen:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Ik twijfel zelfs of onze grote CEO & Founder niet on the run is en daarom niet meewerkt ,onze futurist = meer een lege huls https://zelo.com/ ff>down scrollen rest vd website komt niet op. (Real estate) investor-and developer (BALI+ NL), founder Zelo (AI Health Performance Platform), Futurist
[ Bericht 2% gewijzigd door peterc op 07-05-2026 11:15:38 ]
Wer die Macht hat, bewegt sich in einem Milieu, das ihm nicht widersteht, ohne dass in der Menschenmasse um ihn herum irgendetwas dazu geeignet wäre, zwischen Impuls und Handlung den kleinen Abstand zu schaffen, in dem Raum für Denken bleibt.
Op donderdag 7 mei 2026 10:59 schreef gaanmetdiebanaan het volgende: Ik zie trouwens maar 6 Bathmen kavels op vastgoedveiling, terwijl er volgens SIG 13 nog niet afgelost zijn?
Zou het kunnen dat hij bijvoorbeeld minimaal een half jaar achterstand ofzo moet hebben voordat een rechter erin meegaat om te veilen?
Op donderdag 7 mei 2026 10:59 schreef gaanmetdiebanaan het volgende: Ik zie trouwens maar 6 Bathmen kavels op vastgoedveiling, terwijl er volgens SIG 13 nog niet afgelost zijn?
Ik zou sig even vragen, mogelijk hebben is ook in die info niet compleet.
[..] Ik twijfel zelfs of onze grote CEO & Founder niet on the run is en daarom niet meewerkt ,onze futurist = meer een lege huls https://zelo.com/ ff>down scrollen rest vd website komt niet op. (Real estate) investor-and developer (BALI+ NL), founder Zelo (AI Health Performance Platform), Futurist
ik ben ook benieuwd of zijn medewerker "John" bestaat, want die foto is gewoon een stockfoto, dus zeker niet van "John" zelf. Zie bijvoorbeeld:
[..] Als 45e in de rij, kon ik nog net het laatste plukje meenemen.
Ik was 47e in de rij toen was er nog 200 over wat onder mijn inleg zat. Toen snel op het vinkje geklikt om voor die 200 te gaan maar te laat natuurlijk.
[..] Volgens mij zijn er nog geen problemen geweest met Marq*uardt projecten, of vergis ik me?
Nee, twee vervroegd afgelost geloof ik en de rest betaalt netjes. Zit zelf in één of twee andere. Blijkbaar succesvol merk. En keukens blijven toch grotendeels wel brick-and-mortar.
Wer die Macht hat, bewegt sich in einem Milieu, das ihm nicht widersteht, ohne dass in der Menschenmasse um ihn herum irgendetwas dazu geeignet wäre, zwischen Impuls und Handlung den kleinen Abstand zu schaffen, in dem Raum für Denken bleibt.
[..] De zekerheden varieren per investering. Ik vind de zekerheden bij deze mager.
Ze zijn niet helemaal dekkend maar wel veel commitment van ondernemer en Marquardt. Marquardt geeft een borgstelling af ipv een terugkoopverklaring, dat zie ik toch iets liever, dus pluspuntje. Bovendien lees ik niet in de tekst dat de borgstelling terugloopt.
Incassokosten van meer dan een 80k voor projecten F*stiv**ls
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Hoop geld, maar ook erg complex traject.
Na deze betaling is 18% van de hoofdsom terug. Claim op notaris wordt over een week of 6 duidelijk.
[ Bericht 2% gewijzigd door KrekelJapie op 07-05-2026 18:16:56 ]
Op donderdag 7 mei 2026 10:59 schreef gaanmetdiebanaan het volgende: Ik zie trouwens maar 6 Bathmen kavels op vastgoedveiling, terwijl er volgens SIG 13 nog niet afgelost zijn?
Ik zie op de foto's van de veilingsite wel enkele huisjes staan, showmodellen denk ik. Misschien dat voor deze percelen wel een koper voor gevonden is? We hebben ook nog geen officiële update van SIG, misschien kunnen we dat beter even afwachten in plaats van speculeren. Ze zijn er in elk geval mee bezig.
[..] Nee, twee vervroegd afgelost geloof ik en de rest betaalt netjes. Zit zelf in één of twee andere. Blijkbaar succesvol merk. En keukens blijven toch grotendeels wel brick-and-mortar.
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Hoop geld, maar ook erg complex traject.
Na deze betaling is 18% van de hoofdsom terug. Claim op notaris wordt over een week of 6 duidelijk.
Je ziet hier mooi hoe crowdfunding altijd een addertje (of beter gezegd: een grote boa constrictor) onder het gras heeft. Contractueel komen alle incassokosten uiteraard voor rekening van de geldlener, maar in de praktijk betaalt de crowd deze bedragen....
[..] Je ziet hier mooi hoe crowdfunding altijd een addertje (of beter gezegd: een grote boa constrictor) onder het gras heeft. Contractueel komen alle incassokosten uiteraard voor rekening van de geldlener, maar in de praktijk betaalt de crowd deze bedragen....
Dat is wel erg kort door de bocht. De crowd betaalt alleen incasso kosten als de opbrengsten bij verkoop van onderpand etc lager zijn dan open staande schuld + rente+incasso kosten. Ik heb bij veel probleem projecten gewoon alles incl. rente retour gehad en zijn incasso kosten netjes verhaald op lening nemer. Dat als de opbrengsten lager zijn en dat dan de rekening van de incasso bij de crowd komt te liggen, weet je als je begint aan het cf avontuur. Wel is het zo dat naar mijn mening de incasso kosten veel beter gedocumenteerd dienen te worden. Want op dit moment wordt er meestal een bedrag zonder enige specificatie gedumpt door het cf platform.
[..] Dat is wel erg kort door de bocht. De crowd betaalt alleen incasso kosten als de opbrengsten bij verkoop van onderpand etc lager zijn dan open staande schuld + rente+incasso kosten. Ik heb bij veel probleem projecten gewoon alles incl. rente retour gehad en zijn incasso kosten netjes verhaald op lening nemer. Dat als de opbrengsten lager zijn en dat dan de rekening van de incasso bij de crowd komt te liggen, weet je als je begint aan het cf avontuur. Wel is het zo dat naar mijn mening de incasso kosten veel beter gedocumenteerd dienen te worden. Want op dit moment wordt er meestal een bedrag zonder enige specificatie gedumpt door het cf platform.
Het is nóg erger. De incassokosten vormen gewoon een businessmodel voor de platforms. Vandaar dat het niet transparant gemaakt wordt....
[..] Het is nóg erger. De incassokosten vormen gewoon een businessmodel voor de platforms. Vandaar dat het niet transparant gemaakt wordt....
Ze schieten de kosten voor en lopen daarmee ook het risico dat er helemaal niets verhaald kan worden. Dan waren ze hier zelf 80K lichter geweest. Daar moeten ze veel projecten voor plaatsen...
[..] Ze schieten de kosten voor en lopen daarmee ook het risico dat er helemaal niets verhaald kan worden. Dan waren ze hier zelf 80K lichter geweest. Daar moeten ze veel projecten voor plaatsen...
Ik weet niet. Ik denk dat dan het incassokantoor een flinke korting geeft, zodat ze ook volgende keren weer werk mogen verrichten. Dus of het echt vaak ten laste van het crowdfund platform komt, lijkt me niet.
[..] Ik weet niet. Ik denk dat dan het incassokantoor een flinke korting geeft, zodat ze ook volgende keren weer werk mogen verrichten. Dus of het echt vaak ten laste van het crowdfund platform komt, lijkt me niet.
Dat is dus wat ik bedoel. Er moet dus een duidelijker afrekening komen bij elk project waar incasso heeftbplaats gevonden. Ik heb een GVE project wat al meer dan 7 jaar in de incasso loopt Alleen als ik aan de bel trek worden er weer een of twee maand termijnen uitgekeerd. Er is totaal geen inzicht wat er op de achtergron gebeurd bij Flanderijn. Niet door mij. Maar volgens mij ook niet door GVE.
[..] Ze schieten de kosten voor en lopen daarmee ook het risico dat er helemaal niets verhaald kan worden. Dan waren ze hier zelf 80K lichter geweest. Daar moeten ze veel projecten voor plaatsen...
Volgens mij zijn de kosten niet alleen externe kosten maar rekent men ook de uren die personeel ermee bezig was daarom is een siecificatue zeker nodig en ik heb daar een paar keer om gevraagd en je krijgt het gewoon niet hoezo transparabt
[..] Ik weet niet. Ik denk dat dan het incassokantoor een flinke korting geeft, zodat ze ook volgende keren weer werk mogen verrichten. Dus of het echt vaak ten laste van het crowdfund platform komt, lijkt me niet.
Dit, en vaak worden incassokosten niet op voorhand betaald, maar achteraf. Niks voorschieten dus.
Misschien moeten jullie zelf een crowdfundingplatform beginnen? Voor de spreiding zoek ik nog een goed platform met zéér goede informatievoorziening (zowel vooraf als bij eventuele probleemprojecten) goede bereikbaarheid (zowel telefonisch als per mail) en dat alles tegen zéér lage kosten, een goede netto rente voor mij als investeerder en geen incassokosten bij een eventueel default. O ja, wel graag voldoende wekelijks aanbod van nieuwe projecten is natuurlijk ook een pre
Op vrijdag 8 mei 2026 10:59 schreef Horsemen het volgende: Misschien moeten jullie zelf een crowdfundingplatform beginnen? Voor de spreiding zoek ik nog een goed platform met zéér goede informatievoorziening (zowel vooraf als bij eventuele probleemprojecten) goede bereikbaarheid (zowel telefonisch als per mail) en dat alles tegen zéér lage kosten, een goede netto rente voor mij als investeerder en geen incassokosten bij een eventueel default. O ja, wel graag voldoende wekelijks aanbod van nieuwe projecten is natuurlijk ook een pre
Op vrijdag 8 mei 2026 10:59 schreef Horsemen het volgende: Misschien moeten jullie zelf een crowdfundingplatform beginnen? Voor de spreiding zoek ik nog een goed platform met zéér goede informatievoorziening (zowel vooraf als bij eventuele probleemprojecten) goede bereikbaarheid (zowel telefonisch als per mail) en dat alles tegen zéér lage kosten, een goede netto rente voor mij als investeerder en geen incassokosten bij een eventueel default. O ja, wel graag voldoende wekelijks aanbod van nieuwe projecten is natuurlijk ook een pre
En graag closed crowed linkjes vooraf voor Fok!
Wer die Macht hat, bewegt sich in einem Milieu, das ihm nicht widersteht, ohne dass in der Menschenmasse um ihn herum irgendetwas dazu geeignet wäre, zwischen Impuls und Handlung den kleinen Abstand zu schaffen, in dem Raum für Denken bleibt.
Op vrijdag 8 mei 2026 10:59 schreef Horsemen het volgende: Misschien moeten jullie zelf een crowdfundingplatform beginnen? Voor de spreiding zoek ik nog een goed platform met zéér goede informatievoorziening (zowel vooraf als bij eventuele probleemprojecten) goede bereikbaarheid (zowel telefonisch als per mail) en dat alles tegen zéér lage kosten, een goede netto rente voor mij als investeerder en geen incassokosten bij een eventueel default. O ja, wel graag voldoende wekelijks aanbod van nieuwe projecten is natuurlijk ook een pre
Hoezo bij eventuele projectproblemen? Ik wil graag een platform zonder projectproblemen!
Bedrag: ¤ 175.000 Classificatie: 5s Rente: 8,00% per jaar Looptijd: 84 maanden LTV: 98% Belangrijkste zekerheden: Tweede hypotheek op het motorvrachtschip "Deltatrans" ad EUR 175.000,=
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[..] Dit, en vaak worden incassokosten niet op voorhand betaald, maar achteraf. Niks voorschieten dus.
Een factuur is een factuur, ongeacht datum van betaling. Denk je dat die kosten worden kwijtgescholden als er niets verhaald kan worden?
Collin gaat een betalingsverplichting aan naar de specialisten die ze inschakelen en die willen betaald worden, ongeacht of dat ze veel of weinig of geen resultaat behalen. Dat is het risico en dat loopt Collin en alleen in gunstige gevallen kunnen ze het doorbelasten aan de crowd.
Op jaarbasis zullen ze er best wel wat geld aan overhouden, maar ik vind het een beetje stemmingmakerij om een platform ervan te betichten dat het een puur verdienmodel is. Dat staat los van de transparantie, maar ja zij zijn een bedrijf en ik ken geen enkel bedrijf dat mij voorrekent wat precies hun kosten zijn als ik daar iets koop. Uiteindelijk kijk wat ik onderaan de streep overhoud en daar heb ik vooral bij Collin weinig te klagen over.
[ Bericht 5% gewijzigd door obligataire op 08-05-2026 11:31:30 ]
Ik voel me genoodzaakt te reageren op de emails die vandaag door Horeca Crowdfunding zijn uitgestuurd waarin ik wordt weggezet als ontransparant en nog wat andere zaken. Ik had mezelf voorgenomen discreet te blijven uit respect naar HCN toe maar dat respect krijg ik helaas niet terug.
Allereerst wil ik namens mijn gezin dank uitspreken naar de investeerders die ons ten tijde van de ziekte en het overlijden van mijn schoonmoeder een bericht hebben gestuurd. Ondanks het gemis proberen wij de zaak zo goed als mogelijk voort te zetten zonder haar.
Voor wat betreft Sizz: de zaak is verkocht en HCN is daarover geïnformeerd. Ik heb HCN ook een bericht gestuurd dat met de betaling van de koopsom de VOLLEDIGE aflossing aan investeerders voldaan kan worden. Ik begrijp niet waarom men het vandaag nodig vindt dergelijke zwartmakingen te versturen terwijl ik hen vorige week al van alle informatie voorzien heb, zie ook: https://postimg.cc/3k8xksvW
Men doet overkomen alsof er maandenlang in het geheim aan de verkoop gewerkt is, maar HCN is gewoon tijdig geïnformeerd en een verkoop van een horecazaak in deze tijd is extreem uitdagend. De koopovereenkomst is pas dit jaar (2026) getekend! Die deel ik graag met jullie, geen probleem! Met datumstempel.
Voor wat betreft de vastgoedlening: momenteel onderzoeken we een herfinanciering om de volledige lening aan HCN af te lossen. Er is een taxatierapport en verkoop is ook een optie. Ook deze lening + het deel wat nog open staat van de exploitatie zal volledig afgelost worden, nog dit voorjaar.
Voor wat betreft Gouda: het plan is nog steeds om de zaak af te maken, helaas ging dat door de prive omstandigheden van de afgelopen 2 jaar niet. We willen graag met HCN afspraken maken over de aflossing, maar als dat mislukt en de BV klapt dan zal dat niet aan mij hebben gelegen. Ik ben hier niet degene die met zwartmakingen bezig is die mijn situatie (en de positie van investeerders) verslechtert. Ik heb continu herhaald dat veel investeerders uit mijn eigen netwerk komen en ik er alles aan zal doen om 100% aflossing en rente te voldoen. Maar laten we wel constructief blijven samenwerken aub! Soms hebben we te maken met onmacht en gaan zaken trager dan gewild, nog los van het persoonlijk leed waarvoor ik van niemand medelijden vraag.
Totaal niet handig dit. Tot zover.
Mijn telefoonnummer en e-mailadres is bij iedereen bekend (zie ook bijlage), aarzel niet om een keer te bellen bij vragen. Wees welkom in Rotterdam of Eindhoven, de koffie staat klaar.
Vriendelijke groet, Mohamed El Maraije
Ik heb eens, na 3 maanden, geinformeerd bij HCN wat de status van deze achterstanden/wanbetalingen is. Er is nog geen euro binnen gekomen bij HCN ondanks de beloftes.
[..] Ik heb eens, na 3 maanden, geinformeerd bij HCN wat de status van deze achterstanden/wanbetalingen is. Er is nog geen euro binnen gekomen bij HCN ondanks de beloftes.
De hoogste tijd voor een update en als er weinig te melden is dan is het de hoogste tijd om door te pakken.
[..] Gek dat ze bij caus niets zeggen over de bestaande collin lening. Linkje werkt niet. Je weet niet of hier op wordt afgelost en wat de einddatum is.
[..] Gek dat ze bij caus niets zeggen over de bestaande collin lening. Linkje werkt niet. Je weet niet of hier op wordt afgelost en wat de einddatum is.
Het linkje werkte bij mij niet met mijn mobiel maar wel via de pc.
Kampina Staete is dinsdag afgelost, en nu 3 dagen later is de nieuwe lening lopend. Hoe zou dat de afgelopen 3 dagen zijn opgelost? Het is toch een bedrag van een kleine 2 miljoen euro waar het om gaat.
Op vrijdag 8 mei 2026 17:15 schreef Collin63 het volgende: Kampina Staete is dinsdag afgelost, en nu 3 dagen later is de nieuwe lening lopend. Hoe zou dat de afgelopen 3 dagen zijn opgelost? Het is toch een bedrag van een kleine 2 miljoen euro waar het om gaat.
Geld van de nieuwe lening stond toch bij collin op de plank, dan is er toch geen risico?
Op vrijdag 8 mei 2026 12:11 schreef zeeland6 het volgende: Ik heb eens, na 3 maanden, geinformeerd bij HCN wat de status van deze achterstanden/wanbetalingen is. Er is nog geen euro binnen gekomen bij HCN ondanks de beloftes.
Ten tijde van de vorige berichten in februari begon hier al wat twijfel te rijzen over deze ondernemer. Dat kwam omdat enerzijds HCN goed staat aangeschreven bij ons, maar anderzijds ook de ondernemer zich in verleden geliefd had gemaakt bij investeerders. Nu er in afgelopen maanden opnieuw niets gebeurd lijkt te zijn, wordt het tijd dat ondernemer de realiteit onder ogen gaat zien. Hoe spijtig dan ook, voor alle betrokkenen.
[..] Geld van de nieuwe lening stond toch bij collin op de plank, dan is er toch geen risico?
Dat snap ik wel. Maar Kampina zit dan 3 dagen zonder 2 miljoen. Normaal is het zo als de lening afgelost is dat dan dezelfde dag de nieuwe lening gaat lopen.
[..] Ten tijde van de vorige berichten in februari begon hier al wat twijfel te rijzen over deze ondernemer. Dat kwam omdat enerzijds HCN goed staat aangeschreven bij ons, maar anderzijds ook de ondernemer zich in verleden geliefd had gemaakt bij investeerders. Nu er in afgelopen maanden opnieuw niets gebeurd lijkt te zijn, wordt het tijd dat ondernemer de realiteit onder ogen gaat zien. Hoe spijtig dan ook, voor alle betrokkenen.
Eens! Ik zit ruim in drie projecten van hem, dus het zou fijn zijn als er snel duidelijkheid komt (en een betaling).
[..] Dat snap ik wel. Maar Kampina zit dan 3 dagen zonder 2 miljoen. Normaal is het zo als de lening afgelost is dat dan dezelfde dag de nieuwe lening gaat lopen.
Ik denk niet dat er gelden heen en weer geboekt zijn in deze situatie.
[..] Is deze niet risicoloos voor 7,3% netto met deze LTV? Komt misschien wat post van beheer. Ik heb ze al per mail om een linkje gevraagd
Met risicoloos moet je natuurlijk altijd oppassen. De boel kan natuurlijk bijvoorbeeld altijd afbranden terwijl er geen afdoende verzekering is of dat ze niet gaan uitkeren omdat de afzuiginstallatie niet schoongemaakt was. Normaal gesproken moet het geld hier altijd terug komen.
Op zaterdag 9 mei 2026 08:16 schreef Tjalala het volgende: Over brand & hcn gesproken, iemand nog iets gehoord over de afgebrande bubble tea in Arnhem?
Die staat bij mij als afgeboekt. Lijkt mij wat voorbarig, volgens mij waren ze nog in gesprek met de verzekeraar.
[..] Die staat bij mij als afgeboekt. Lijkt mij wat voorbarig, volgens mij waren ze nog in gesprek met de verzekeraar.
HCN boekt formeel af na 12 maanden geen betaling. Daarbij geven ze aan dat dat enkel een boekhoudkundige verwerking is en geen invloed heeft op een lopende incassotraject.
[..] Die staat bij mij als afgeboekt. Lijkt mij wat voorbarig, volgens mij waren ze nog in gesprek met de verzekeraar.
Het bedrijf was nog te jong om een solide omzethistorie te hebben, was toch de reden dat er zeer weinig uitkering wordt verwacht? En dan gaan er ook kosten van af... Echter de inventaris zou ook ook verzekerd moeten zijn.
[..] Het bedrijf was nog te jong om een solide omzethistorie te hebben, was toch de reden dat er zeer weinig uitkering wordt verwacht? En dan gaan er ook kosten van af... Echter de inventaris zou ook ook verzekerd moeten zijn.
Franchisegever heeft ook nog een borgstelling afgegeven.
Jullie schrijven in bij simsek op collin? Ik heb niets gelezen of eerdere ervaringen met verbouwingen. Ik zie niet waar de verbouwing van betaald wordt. Geen bouwdepot. https://www.collincrowdfund.nl/m-simsek/
Ja, dat is wel mijn planning. Ik lees volgens mij ook niet of hij er al een vergunning voor heeft. Verder heeft hij wel financiële ervaring en ik ga er vanuit, aangezien dit geen overhaaste beslissing is, dat hij e.e.a. goed uitgezocht heeft. Verder zien de zekerheden er wel oké uit.
[..] Is deze niet risicoloos voor 7,3% netto met deze LTV? Komt misschien wat post van beheer. Ik heb ze al per mail om een linkje gevraagd
Jammer dat ze niet gereageerd hebben op de mailtjes. Ik vrees dat een mailtje sturen niet meer voldoende is. Het zou mij niet verbazen dat Collin hier misschien wel voor waarschuwt aangezien hier al vaker gedeeld is dat mensen dit doen.
[..] Jammer dat ze niet gereageerd hebben op de mailtjes. Ik vrees dat een mailtje sturen niet meer voldoende is. Het zou mij niet verbazen dat Collin hier misschien wel voor waarschuwt aangezien hier al vaker gedeeld is dat mensen dit doen.
Ik heb ze zaterdag gebeld en gesproken, ze zouden mij een mailtje sturen. Ze mailde mij terug dat ze nog geen linkje hadden en dat ik regulier moest inschrijven.
[..] Ik heb ze zaterdag gebeld en gesproken, ze zouden mij een mailtje sturen. Ze mailde mij terug dat ze nog geen linkje hadden en dat ik regulier moest inschrijven.
Goed gedaan Hopelijk gaat dit geen trend worden. Dat familie, relaties en vrienden vooraf kunnen inschrijven is voor de projecten m.i. namelijk wel een pre.
Nou kan ik me ook wel voorstellen dat als je huis te koop staat, je geen zin hebt aan elke dag mensen aan de deur die alvast even willen kijken.
Wer die Macht hat, bewegt sich in einem Milieu, das ihm nicht widersteht, ohne dass in der Menschenmasse um ihn herum irgendetwas dazu geeignet wäre, zwischen Impuls und Handlung den kleinen Abstand zu schaffen, in dem Raum für Denken bleibt.
Op maandag 11 mei 2026 10:56 schreef nostra het volgende: Nou kan ik me ook wel voorstellen dat als je huis te koop staat, je geen zin hebt aan elke dag mensen aan de deur die alvast even willen kijken.
Als je huis daardoor sneller verkoopt, sta ik er wel voor open .
[..] Hij loopt nog niet echt hard, merkwaardigerwijs.
Deze komt vandaag of binnen 2 a 3 dagen wel vol.
Ik denk echt dat de geboden rentes bij Collin wat te krap zijn. Je ziet het momenteel bij meerdere projecten. De spaarrentes lopen bij de banken al enige tijd op en dat zien we bij crowdfinance nog niet waardoor crowdfinance minder interessant aan het worden is.
[..] Deze komt vandaag of binnen 2 a 3 dagen wel vol.
Ik denk echt dat de geboden rentes bij Collin wat te krap zijn. Je ziet het momenteel bij meerdere projecten. De spaarrentes lopen bij de banken al enige tijd op en dat zien we bij crowdfinance nog niet waardoor crowdfinance minder interessant aan het worden is.
Lage kosten (althans in ons geval), dus dan is 6,3% toch nog niet zo verkeerd met deze zekerheden. Leuk pand waarop die extra hypotheek gegeven wordt.
Spaarrente is wel wat gestegen maar dat is ook maar geneuzel in de marge met stijging van een paar tienden procentjes of zo hooguit. Ik kijk er nauwelijks naar al heb ik recent wel weer eens een depositootje aangemaakt van al dat geld wat terug kwam van CF.
[ Bericht 0% gewijzigd door obligataire op 11-05-2026 11:54:17 ]
Op maandag 11 mei 2026 11:46 schreef obligataire het volgende: al heb ik recent wel weer eens een depositootje aangemaakt van al dat geld wat terug kwam van CF.
Dit dus, door dit soort situaties komen de nu openstaande projecten vermoedelijk, zeker voor Collin begrippen, traag vol. Voor mij is de 7% van dit project, bij de huidige situatie, ook het absolute minimum. Ik kan mij voorstellen dat deze 7% voor investeerders die een wat lagere korting krijgen al te laag is.
[..] Dit dus, door dit soort situaties komen de nu openstaande projecten vermoedelijk, zeker voor Collin begrippen, traag vol. Voor mij is de 7% van dit project, bij de huidige situatie, ook het absolute minimum. Ik kan mij voorstellen dat deze 7% voor investeerders die een wat lagere korting krijgen al te laag is.
Exact dit. Door de korting is het nog enigszins ‘oké’ om te overwegen. Ik heb hem ook meegenomen.
6% M. Çakmak project zit wel vol door verlaging leenbedrag:
quote:
In overleg met de ondernemer is besloten om het leenbedrag te verlagen met ¤ 22.000,-. Het oorspronkelijke leenbedrag was ¤ 175.000,- en het nieuwe leenbedrag is ¤ 153.000,-. Onderstaand is de pitch zonder de wijziging weergegeven.
[..] Dit dus, door dit soort situaties komen de nu openstaande projecten vermoedelijk, zeker voor Collin begrippen, traag vol. Voor mij is de 7% van dit project, bij de huidige situatie, ook het absolute minimum. Ik kan mij voorstellen dat deze 7% voor investeerders die een wat lagere korting krijgen al te laag is.
Voor mij is 7% momenteel ook het minimum. Aangezien ik nu even iets meer te investeren heb (moeders deed gister weer haar jaarlijkse schenking naar mij en mijn broer) heb ik deze nu ook ook meegenemen. Dit is mijn 100e investering bij Collin . Helaas niet alle 100 maatwerk dus nog niet de diamanten status, maar met nog 7 keer een maatwerk project met hetzelfde bedrag ben ik er ook. Bij HCN zat ik afgelopen december al aan 100 projecten maar dat was me toen ontgaan, zag ik pas 2 of 3 projecten later.
De tropische boot van Collin ligt aan lager wal, we mogen stemmen. Beetje vaag, exploitatie stilgelegd, juridische procedure, maar gezien het nog maar kleine openstaande bedrag versus de zekerheden en de flinke renteverhoging lijkt me nog weer wat extra uitstel geen probleem. Oorspronkelijk had het project bijna 2 jaar geleden al afgelost moeten zijn.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Update van de ondergedoken vastgoedontwikkelaar H****n bij Collin:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.De getaxeerde waarde ("huidige residuele grondwaarde") in de pitch was 5 M¤, het is nu verkocht voor 3.5 M¤. Geen fantastisch resultaat maar verbaast ben ik ook niet. Waarschijnlijk optimistische taxatie, gedwongen verkoop, tijdje leegstand en verval, het helpt allemaal vast niet mee. Zou de andere achtergestelde investeerder de koper zijn? De borg waar Collin het over heeft is meneer zelf trouwens. Ik ben bang dat ik hier een beperkte afschrijving zal moeten noteren in de administratie.
[..] Ik heb het dikgedrukte maandag nog nagevraagd aan SIG via email, maar helaas nog geen reactie ontvangen. Maar het lijkt me een hele goede opmerking. In het WOZwaardeloket is alleen 22-H, 22-1 en 22-2 beschikbaar. Het zou kunnen dat ze het geld pas uitboeken als de splitsingsakte (of hoe dat in dit geval heet) rond is.
Heb je nog een reactie gekregen? Ik had vorige week ook een vraag gesteld over het bouwdepot van Bathmen maar nog niks gehoord. Geen antwoord is ook een antwoord denk ik dan. In het vervolg ga ik er vanuit dat een bouwdepot als zekerheid weinig materiele waarde heeft.
Op maandag 11 mei 2026 18:42 schreef Zomaarevenkijken het volgende: De tropische boot van Collin ligt aan lager wal, we mogen stemmen. Beetje vaag, exploitatie stilgelegd, juridische procedure, maar gezien het nog maar kleine openstaande bedrag versus de zekerheden en de flinke renteverhoging lijkt me nog weer wat extra uitstel geen probleem. Oorspronkelijk had het project bijna 2 jaar geleden al afgelost moeten zijn.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Uiteraard ja gestemd want een risicoloze vordering die 13% rente oplevert die vind je verder nergens. Maar begrijpen doe ik het niet, dat ze dat flutbedrag niet ergens anders kunnen ophalen. Het gaat om 5 termijnen die ze nog hadden moeten voldoen. Misschien nog aanvullende rente?
Op maandag 11 mei 2026 18:59 schreef Zomaarevenkijken het volgende: De getaxeerde waarde ("huidige residuele grondwaarde") in de pitch was 5 M¤, het is nu verkocht voor 3.5 M¤.
De residuele grondwaarde is niet de taxatiewaarde. De residuele grondwaarde is de getaxeerde verkoopwaarde van het project nadat het is afgerond minus de stichtingskosten (aankoopbedrag + alle kosten van de transformatie). Dus ook de geprognotiseerde winst zit in de residuele grondwaarde.
Ik neem aan dat in deze casus weinig of niets aan transformatie is gerealiseerd, dus dan lijkt me die 3.5mio nog een keurig resultaat.
Edit: ik schrijf het niet goed op: “ De residuele grondwaarde is de geschatte waarde van bouwgrond, berekend door de totale stichtingskosten (bouwkosten, bijkomende kosten, winst ontwikkelaar) af te trekken van de verwachte opbrengst (verkoop/verhuur) van het eindproduct. Het is de waarde die 'overblijft' (residu) na realisatie van een vastgoedproject. “
Het is dus een soort theoretische grondwaarde na een succesvolle realisatie.
[ Bericht 10% gewijzigd door gaanmetdiebanaan op 12-05-2026 00:11:49 ]
[..] Heb je nog een reactie gekregen? Ik had vorige week ook een vraag gesteld over het bouwdepot van Bathmen maar nog niks gehoord. Geen antwoord is ook een antwoord denk ik dan. In het vervolg ga ik er vanuit dat een bouwdepot als zekerheid weinig materiele waarde heeft.
Op basis van dekkende 1e hypotheek, winstcijfers, EV, grote eigen inbreng en hoge rente wil ik hem wel meenemen. Ben een beetje blij verbaasd dat de rente zo hoog is. Zal dus wel iets meer aan de hand zijn.
Op basis van dekkende 1e hypotheek, winstcijfers, EV, grote eigen inbreng en hoge rente wil ik hem wel meenemen. Ben een beetje blij verbaasd dat de rente zo hoog is. Zal dus wel iets meer aan de hand zijn.
In ruil voor je analyse het linkje. Als jij instapt doe ik het ook wel. Ik zie je als voorzichtig
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Voor wat het waard is, maar ik vind het opvallend dat één van de drie ondernemers geen borgstelling afgeeft, zelfs niet moreel. Terwijl een ander een negatieve hypotheekverklaring op zijn woning afgeeft. Ook dat is een boterzachte “zekerheid” maar geeft mij toch iets meer een gevoel van commitment.
Nog een aanvulling: waarom 36 maanden? En dan maar 72.000 aflossen van de 1.500.000? Een mooi bedrag hoor, 72.000, maar op zo’n leenbedrag niet veel.
Lijkt me vooral een risico voor herfinanciering, dit zou toch prima 5 jaar kunnen lopen (of meer, maar niet iedereen houdt van lange looptijden)
[ Bericht 34% gewijzigd door escortmk2 op 12-05-2026 11:31:08 ]
[..] In ruil voor je analyse het linkje. Als jij instapt doe ik het ook wel. Ik zie je als voorzichtig
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ik doe mee voor mijn minimale inleg. Dat heeft twee redenen: heb zojuist de Koninginnelaan bij CRE bij de kassa afgerekend en dat was al een flinke aanslag op de liquiditeit en b. dat ik hem gevoelsmatig net iets te mooi vind om waar te zijn, voor de box 3 beleggers zou het de hemel op aarde moeten lijken
Op basis van dekkende 1e hypotheek, winstcijfers, EV, grote eigen inbreng en hoge rente wil ik hem wel meenemen. Ben een beetje blij verbaasd dat de rente zo hoog is. Zal dus wel iets meer aan de hand zijn.
5711 en De Twee Krijgers, ze zijn wel creatief met de namen.
Wer die Macht hat, bewegt sich in einem Milieu, das ihm nicht widersteht, ohne dass in der Menschenmasse um ihn herum irgendetwas dazu geeignet wäre, zwischen Impuls und Handlung den kleinen Abstand zu schaffen, in dem Raum für Denken bleibt.
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Je moet snel zijn, zit al vrij vol.
Dit is geen 'linkje' zoals we het in dit topic bedoelen Met 6% rente hoeven we ook niet te rennen.
ccf Via deze weg willen wij u informeren over de algehele vervroegde aflossing van de lening Modern Lifestyle Technologies B.V. met leningnummer 00051711. Zojuist hebben wij de reguliere rente en aflossing, vermeerderd met 3 extra maanden vergoedingsrente, pro rato uw investering op uw rekening courant bijgeschreven. Wij danken u mede namens de ondernemer voor uw vertrouwen.
Op dinsdag 12 mei 2026 16:37 schreef zeeland6 het volgende: ccf Via deze weg willen wij u informeren over de algehele vervroegde aflossing van de lening Modern Lifestyle Technologies B.V. met leningnummer 00051711. Zojuist hebben wij de reguliere rente en aflossing, vermeerderd met 3 extra maanden vergoedingsrente, pro rato uw investering op uw rekening courant bijgeschreven. Wij danken u mede namens de ondernemer voor uw vertrouwen.
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Denk dat ik voor ga stemmen
[..] Als ik mij goed herinner was precies deze zekerheid ook de enige reden om in te stappen in dit project.
Wel zeer vlotjes (door de ouders vermoedelijk) op-/afgelost overigens, kudos daarvoor. Je vraagt je af waarom ze niet gelijk de lening hebben verstrekt, dat had ze een hoop geld gescheeld.
Ik had vandaag alleen maar een update dat een mogelijke aflossing van een probleemproject vanuit een schenking nog 4 tot 6 maanden langer kan gaan duren omdat de leningnemers nog geen ‘schone lei’ hebben ontvangen, waardoor het WSNP-traject nog niet is afgerond.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.De problemen begonnen al in maart 2020, met allerlei kunstgrepen, zoals borg aangesproken die het bedrijfspand waar hij nog eigenaar van was heeft moeten verkopen, bij elkaar ruim 2 jaar geen aflossing, 2 keer het maandelijkse aflossingsbedrag verlaagd waardoor de lening een paar jaar verlengd werd, is er nog betaald tot juni 2024. Nu dus al bijna 2 jaar geen betaling meer, dus die 4 tot 6 maanden kunnen er ook wel bij. Maar ik zal wel blij zijn wanneer dit een keer wordt afgelost en ik deze kan afsluiten, het is nog mijn laatste voormalige Knab project.
[..] Jammer dat GVE blijkbaar nog niet zover (veiling) is met project 26480 Bathmen (mogelijk zijn ze nog aan het onderhandelen, wat ik zelf niet denk dat dat tot resultaat zal leiden), perceel H325 van SIG past in het rijtje
GVE heeft een recht van hypotheek (het “Hypotheekrecht”), eerste in rang, op het recht van eigendom op de volgende Registergoederen:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Ik twijfel zelfs of onze grote CEO & Founder niet on the run is en daarom niet meewerkt ,onze futurist = meer een lege huls https://zelo.com/ ff>down scrollen rest vd website komt niet op. (Real estate) investor-and developer (BALI+ NL), founder Zelo (AI Health Performance Platform), Futurist
Wordt tijd dat GVE weer eens een updateje geeft over Kas (NoCash) Kleinnijenh..s , laatste update was van 3feb26 , dit mede gezien de SIG actie's & veilingen van 26mei26. Wij kunnen stellen dat van de verwachtingen en acties om tot een oplossing tot op heden niet veel voortgang te zien is. En dat zal ook niet gaan gebeuren als deel van het terrein & panden op de veiling gaan. Wat gaat GVE nu doen?
update 3feb26 was
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[..] Wordt tijd dat GVE weer eens een updateje geeft over Kas (NoCash) Kleinnijenh..s , laatste update was van 3feb26 , dit mede gezien de SIG actie's & veilingen van 26mei26. Wij kunnen stellen dat van de verwachtingen en acties om tot een oplossing tot op heden niet veel voortgang te zien is. En dat zal ook niet gaan gebeuren als deel van het terrein & panden op de veiling gaan. Wat gaat GVE nu doen?
update 3feb26 was
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
HA is misschien ook een ding om uit te gaan winnen als eigendommen nu geveild gaan worden.
[..] Wordt tijd dat GVE weer eens een updateje geeft over Kas (NoCash) Kleinnijenh..s , laatste update was van 3feb26 , dit mede gezien de SIG actie's & veilingen van 26mei26. Wij kunnen stellen dat van de verwachtingen en acties om tot een oplossing tot op heden niet veel voortgang te zien is. En dat zal ook niet gaan gebeuren als deel van het terrein & panden op de veiling gaan. Wat gaat GVE nu doen?
update 3feb26 was
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Heel misschien, is het beter als niet alles op dat park tegelijk wordt aangeboden, maar juist gedoseerd in de tijd? Zo'n stortvloed aan chalets in één keer lijkt me niet echt positief voor de totale opbrengst.
[..] Heel misschien, is het beter als niet alles op dat park tegelijk wordt aangeboden, maar juist gedoseerd in de tijd? Zo'n stortvloed aan chalets in één keer lijkt me niet echt positief voor de totale opbrengst.
GvE is het toch vooral het perceel van 2ha waar zekerheid op rust. Opstallen zouden hier ook onder vallen, maar denk dat er weinig chalets staan
[..] Heel misschien, is het beter als niet alles op dat park tegelijk wordt aangeboden, maar juist gedoseerd in de tijd? Zo'n stortvloed aan chalets in één keer lijkt me niet echt positief voor de totale opbrengst.
Ik denk idem als bovenstaande post dat er weinig tot geen chalets staan. Enkel zoals ik op vastgoedveiling.nl zie perceel H346 & H349 daar spreekt men over opstallen. Maar wat moet je met een enkel chaletje op een perceeltje met verder niets er omheen. Snipperverkoop van percelen met of zonder hutje zal niet veel brengen. Een ontwikkelaar die alles (SIG & GVE hutjes en percelen) koopt voor een bodem prijs en dan de boel snel en vakkundig ontwikkeld kan er nog een aardige ¤-duit aan over houden uiteindelijk. Men zal niet in de rij staan daar in het bos van Bathmen.
Ik zie een geldvrager die nog een pand heeft met overwaarde. Ik ga er van uit dat het voor ons en de geldvrager gunstiger is om voor te stemmen. Het is aan ieder voor zich om te beslissen wel of niet in te stemmen.
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ja terecht dat er veel kritische mails binnenkwamen, zo ook van mij. Gewoon zoals in ieder ander geval procederen en het pand als hypotheekhouder opeisen en naar de markt brengen. Als daar wat juridische kosten bij komen kijken is dat nou eenmaal zo.
Tegen 20% afkopen en er mee gaan lopen is wel heel makkelijk.
[..] Ja terecht dat er veel kritische mails binnenkwamen, zo ook van mij. Gewoon zoals in ieder ander geval procederen en het pand als hypotheekhouder opeisen en naar de markt brengen. Als daar wat juridische kosten bij komen kijken is dat nou eenmaal zo.
Tegen 20% afkopen en er mee gaan lopen is wel heel makkelijk.
Mee eens. Toch heb ik wel afgekocht omdat het geringe bedrag niet opwoog tegen nog jarenlang allerlei correspondentie moeten doorlezen. En bijstorten daar had ik al helemaal geen zin in gehad. En wie weet hoe lang MAX nog in de lucht blijft.
Met nog 1 project te gaan (Corbelo/Burnley) sta ik op een tussenstand van -29% op MAX en dat is al een stuk minder erg dan dat het zich in 2023 liet aanzien.
CRE is druk geweest vandaag op de feestdag, op 2 na alles compleet. Exclusief de drie laatste aanwinsten waar ik nog wat rente verwacht over de eerste onvolledige maand.
[..] Ik heb eens, na 3 maanden, geinformeerd bij HCN wat de status van deze achterstanden/wanbetalingen is. Er is nog geen euro binnen gekomen bij HCN ondanks de beloftes.
Voor wie geïnteresseerd is in verbouwing pand Gouda (HCN project Mohammed). Deze foto heb ik deze week gemaakt toen ik in de buurt moest zijn.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Er lijkt af en toe wel wat te gebeuren, maar het is nog steeds meer slopen dan opbouwen.
[ Bericht 5% gewijzigd door KrekelJapie op 14-05-2026 14:55:51 ]
[..] Mee eens. Toch heb ik wel afgekocht omdat het geringe bedrag niet opwoog tegen nog jarenlang allerlei correspondentie moeten doorlezen. En bijstorten daar had ik al helemaal geen zin in gehad. En wie weet hoe lang MAX nog in de lucht blijft.
Met nog 1 project te gaan (Corbelo/Burnley) sta ik op een tussenstand van -29% op MAX en dat is al een stuk minder erg dan dat het zich in 2023 liet aanzien.
Met nog 1 project te gaan (Corbelo/Burnley) sta ik op een tussenstand van -29% op MAX en dat is al een stuk minder erg dan dat het zich in 2023 liet aanzien.
Eens bij MAX beter 1 vogel in de hand dan de lucht van 10. Mijn tussenstand -die niet veel zal veranderen- is vergelijkbaar, dankzij MAX over 2022 negatief rendement gehaald en daarom werkelijk rendement aangifte gedaan. Nog steeds niets gehoord van de Belastingdienst
Is dat SIG wat? Investeer enkel nog bij GVE en (voornamelijk) CCF. KOM door ervaringen uit het verleden afgezworen. Zou er nog wel weer één bij mogen. Doet SIG ook aan een loyaliteitsprogramma?
[ Bericht 4% gewijzigd door leolinedance op 14-05-2026 14:38:19 ]
[..] Is dat SIG wat? Investeer enkel nog bij GVE en (voornamelijk) CCF. KOM door ervaringen uit het verleden afgezworen. Zou er nog wel weer één bij mogen. Doet SIG ook aan een loyaliteitsprogramma?
Ben erg tevreden over SIG. Vandaag was mijn 182-ste inschrijving, waarvan er inmiddels al 121 zijn afgelost.
Loyaliteitsprogramma nog alleen bij CCF. Daar Diamant sinds Maart 2023.
SIG is voor mij een prima platform, alleen is de markt wat verschoven van verhuurleningen naar transformatie/opknapleningen. Die lopen doorgaans wat korter en hebben wat meer risico imo.
Tot nu toe zeer weinig defaults in ieder geval, ik persoonlijk geen op ca 300 projecten sinds 2017.
Max gaat dus samen met de grote investeerder door met de vordering. De grote investeerder benadrukt, tegenstemmen is meedoen en mee doen betekend ook delen in de noodzakelijke kosten. Een investeerder die niet mee betaald aan de proceskosten kiest daarmee automatisch voor de 20% afkoop aanbod met finale kwijting.
Het hele verhaal lijkt (en leek) me helder en in de basis is er denk ik niets mis mee. Maar het is uiteindelijk ook niets nieuws want ik neem aan dat er hier sprake is van cederen en dat is in beginsel altijd (onderhands) mogelijk. Als het dat niet is, dan is het blijkbaar verhandelen van een vordering en daar mag MAX niet aan meewerken volgens mij, tegen cederen kunnen ze in principe weinig doen maar daarbij spelen ze inhoudelijk ook geen rol
De opmerking, als je niet verkoopt tegen 20% dan doe je mee met de uitwinning maar als je niet actief meebetaalt kies je er alsnog automatisch voor om je tegen 20% te laten uitkopen is wat speciaal en dat lijkt me ordinaire dwanghandel en is niet correct. Ik vraag me af op basis van welk artikel uit de av er in de nieuwe situatie ineens wel aktief betaalt moet worden maar in het geval MAX het zelf alleen doet dat dat niet het geval zou zijn, daar zit denk ik juridisch uiteindelijk ook de angel. Oftewel, het feit dat één (grote) investeerder het aanbod doet om vorderingen te cederen zorgt er niet ineens voor dat de spelregels gaan veranderen. Maar mogelijk mis ik ergens iets, ik leer hier graag van.
Op donderdag 14 mei 2026 10:37 schreef obligataire het volgende: Mee eens. Toch heb ik wel afgekocht omdat het geringe bedrag niet opwoog tegen nog jarenlang allerlei correspondentie moeten doorlezen. En bijstorten daar had ik al helemaal geen zin in gehad. En wie weet hoe lang MAX nog in de lucht blijft.
En juist dit kan dus een goede reden zijn om wel op het aanbod in te gaan! (ondanks dat het misschien juridisch rammelt en het maar de vraag is op basis waarvan er nu wel een reden is om bijstorting te eisen terwijl dat als MAX het zelf doet schijnbaar niet het geval is/was?)
[..] Zijn die andere leningen allemaal netjes afgelost, dat iemand weet?
Zoja, wil ik deze wel meenemen
Ik heb in Brix 3.0 gezeten, die was netjes betaald/afgelost. Ga er idd vanuit dat het met de andere ook zo is, omdat het op die manier in de pitch vermeld staat.
Might be. Maar 2 mij iets te gladde jongens + coach Niels K. is voor mij een goede reden om niet mee te doen. Heb dus ook aan de vorige projecten van deze club niet meegedaan.
[..] Might be. Maar 2 mij iets te gladde jongens + coach Niels K. is voor mij een goede reden om niet mee te doen. Heb dus ook aan de vorige projecten van deze club niet meegedaan.
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Pfff het is weer zuinig de rente . Hoge kosten. Wel een zekerheidje.
Als je zou moeten kiezen tussen het grasland en Ri*ch*tingraak; het netto rendement is door de kosten gelijk (5,3% bij diamant). Het onderpand van RR lijkt me een stuk couranter, helaas (maar fijn voor veel anderen) is de looptijd veel korter.
[..] Wist niet zo wanneer ik diamant werd. Maar kon dat wel nakijken. Alles in excel.
Aha. Ik begrijp dat er hier meer users zijn die hun eigen excellijstjes bijhouden. Doen jullie dat omdat er weinig vertrouwen in de (boekhouding van de) platformen is?
[..] Aha. Ik begrijp dat er hier meer users zijn die hun eigen excellijstjes bijhouden. Doen jullie dat omdat er weinig vertrouwen in de (boekhouding van de) platformen is?
Sommige platforms zijn in het verleden nogal creatief geweest in hun definities als het gaat om het bepalen van rendement
Verder gebruik ik mijn overzicht om in mijn volledige financiële administratie te stoppen. Zo weet ik aan het eind van het boekjaar ook meteen of ik kan volstaan met het betalen van het forfait of een aangifte werkelijk rendement wil doen.
[..] Hier wel een liefhebber van gras maar niet tegen 6%
quote:
Wijziging leningaanvraag d.d. 15 mei 2026
Beste investeerder,
13 mei jl. is de crowdfunding van Loonbedrijf A.G. de Vries live gegaan. Dit heeft nog niet geleid tot een volledige funding van het streefbedrag. We zijn daarop in overleg gegaan met de klant en de intermediair. De klant wil graag dat de crowdfunding succesvol kan worden afgesloten en daarom kunnen we de volgende wijziging aankondigen:
De rente wordt verhoogd van 6% naar 7% Hieronder ziet u de oorspronkelijke pitch waarin bovenstaande wijzigingen niet zijn doorgevoerd.
[..] Pfff het is weer zuinig de rente . Hoge kosten. Wel een zekerheidje.
Als je zou moeten kiezen tussen het grasland en Ri*ch*tingraak; het netto rendement is door de kosten gelijk (5,3% bij diamant). Het onderpand van RR lijkt me een stuk couranter, helaas (maar fijn voor veel anderen) is de looptijd veel korter.
[..] Ben erg tevreden over SIG. Vandaag was mijn 182-ste inschrijving, waarvan er inmiddels al 121 zijn afgelost.
Loyaliteitsprogramma nog alleen bij CCF. Daar Diamant sinds Maart 2023.
Idem , doe al SIG sinds 2017, circa 402 inschrijvingen ff snel geteld waarvan er circa 260 afgelost en tot op heden NUL defaults, wel een paar keer langer moeten wachten op de rente en/of (termijn)aflossing en nu gedoe met Kas (NoCash) met zijn ter veiling pandjes. Maar verder PRIMADELUX en we gaan zo rustig verder.
[ Bericht 1% gewijzigd door peterc op 15-05-2026 11:36:24 ]
Ja klopt dat zag ik ook net. Misschien hebben ze mijn posting gelezen . Was een noodzakelijke stap denk ik om de zaak vlot te trekken. Is nu dus een vol procent in het voordeel van het grasland.
Ik moet wel zeggen dat de exploitatie bij deze winkel erg moeizaam is, 2023 en 2024 negatieve cashflows, van 2025 zijn nog geen cijfers? Dat geeft zwaar te denken. Dan kan men die hoge huidige financieringslasten wel de schuld geven maar bij een gezonde exploitatie zouden die geen probleem zijn geweest. Op die basis zijn ze ooit aangegaan neem ik aan.
Hoe courant is zo'n stuk grasland? Is daar handel in of wordt dat een kwestie van de lange adem?
[..] Aha. Ik begrijp dat er hier meer users zijn die hun eigen excellijstjes bijhouden. Doen jullie dat omdat er weinig vertrouwen in de (boekhouding van de) platformen is?
[..] Ja klopt dat zag ik ook net. Misschien hebben ze mijn posting gelezen . Was een noodzakelijke stap denk ik om de zaak vlot te trekken. Is nu dus een vol procent in het voordeel van het grasland.
Ik moet wel zeggen dat de exploitatie bij deze winkel erg moeizaam is, 2023 en 2024 negatieve cashflows, van 2025 zijn nog geen cijfers? Dat geeft zwaar te denken. Dan kan men die hoge huidige financieringslasten wel de schuld geven maar bij een gezonde exploitatie zouden die geen probleem zijn geweest. Op die basis zijn ze ooit aangegaan neem ik aan.
Hoe courant is zo'n stuk grasland? Is daar handel in of wordt dat een kwestie van de lange adem?
Woonhuis in Mijdrecht daar weet ik het zeker van, grasland in de Westhoek Friesland nog ff googlen of iets van die business kunnen vinden.
[..] Aha. Ik begrijp dat er hier meer users zijn die hun eigen excellijstjes bijhouden. Doen jullie dat omdat er weinig vertrouwen in de (boekhouding van de) platformen is?
Ik doe het vooral om een goed overzicht te hebben, hoeveel er totaal uitstaat, hoeveel ik per maand krijg betaald, zowel aan aflossing als (netto) rente. Alle betaalschema's in 1 grote excel file en met een pivot zie ik zo voor alle jaren wat het per maand doet. En omdat ik van mijn CF inkomsten leef en daarvoor een bepaald bedrag per maand nodig heb, is het wel fijn om te zien of ik dat bedrag ook haal.
Dat ik daarmee ook de platformen kan controleren was niet het primaire doel toen ik ermee begon, maar is wel fijn. Zo check ik nu ook bijna dagelijks of verwachte betalingen zijn bijgeschreven.
Recent zijn we met onze nieuwe hoofdvestiging verhuisd naar een nieuw adres in Ridderkerk, en dat vieren we! U bent van harte welkom op onze open dag op D.V. zaterdag 30 mei 2026.
U kunt ons kantoor vrijblijvend bezoeken tussen 10:00 en 14:00 uur. Kom gezellig langs aan de Gieterijstraat 87. Er is een frietkraam en baristakar aanwezig. Voor de kinderen is er een leuke prijsvraag!
[..] Lage LTV (52%). Alleen wie koopt dit als het mis gaat?
-Een investering in dit project is toch wel heel anders als al die anderen die geplaatst worden. -Nog even goed lezen in het weekend maar ik denk dat ik in dit project wel ga investeren. -Het park is schuldenvrij gerealiseerd, toegankelijk voor een brede doelgroep wat ook belangrijk is. -Drie ervaren oudere ondernemers, dus niet van die jonge gasten die snel geld willen verdienen. -Het park kan van de zomer al open. Dus veel minder risico als dat er nog veel zou moet gebeuren. -De borgstelling van de heren is wat matig maar ik verwacht dat het niet zover zal komen dat we die nodig hebben.
[..] -Een investering in dit project is toch wel heel anders als al die anderen die geplaatst worden. -Nog even goed lezen in het weekend maar ik denk dat ik in dit project wel ga investeren. -Het park is schuldenvrij gerealiseerd, toegankelijk voor een brede doelgroep wat ook belangrijk is. -Drie ervaren oudere ondernemers, dus niet van die jonge gasten die snel geld willen verdienen. -Het park kan van de zomer al open. Dus veel minder risico als dat er nog veel zou moet gebeuren. -De borgstelling van de heren is wat matig maar ik verwacht dat het niet zover zal komen dat we die nodig hebben.
Mee eens, er is nu al veel waarde aanwezig. Ik denk dat de heren de bouw- en inrichtingskosten wat onderschat hebben; geld op en dat is nu het punt dat wij mogen instappen om een en ander af te ronden.
De Zwiesel projecten lopen volgens mij ook voorspoedig, althans de betalingen komen tot dusver op tijd.
Het zal wel niet zo slecht aflopen als met V.d.Most en zijn pretpark in Rotterdam.
Bij de bevestingingsmail van GvE werd ik met Geachte Sir.... aangesproken. Zoveel eer.
[ Bericht 2% gewijzigd door obligataire op 15-05-2026 21:33:19 ]
[..] Voor wie geïnteresseerd is in verbouwing pand Gouda (HCN project Mohammed). Deze foto heb ik deze week gemaakt toen ik in de buurt moest zijn.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Er lijkt af en toe wel wat te gebeuren, maar het is nog steeds meer slopen dan opbouwen.
Hartelijk dank voor je update. Ik heb het zo niet helemaal scherp maar leningnemer is bij mijn weten geen pandeigenaar. Hij heeft de grootste moeite om z'n huidige restaurants overeind te houden, Amsterdam is al verkocht. Volgens HCN is het één groot tranendal bij deze ondernemer, maar wél veel loze beloftes. Als hij zoveel moeite heeft met z'n verplichtingen nakomen, zal hij in Gouda ongetwijfeld ook geen huur betalen. Ondanks een contract zal pandeigenaar wel z'n eigen traject kiezen, lijkt me niet dat hij tot sint juttemis gaat wachten op Mo.
[..] Hartelijk dank voor je update. Ik heb het zo niet helemaal scherp maar leningnemer is bij mijn weten geen pandeigenaar. Hij heeft de grootste moeite om z'n huidige restaurants overeind te houden, Amsterdam is al verkocht. Volgens HCN is het één groot tranendal bij deze ondernemer, maar wél veel loze beloftes. Als hij zoveel moeite heeft met z'n verplichtingen nakomen, zal hij in Gouda ongetwijfeld ook geen huur betalen. Ondanks een contract zal pandeigenaar wel z'n eigen traject kiezen, lijkt me niet dat hij tot sint juttemis gaat wachten op Mo.
Zal ook wel niet meer veel van terugkomen, ben ik bang.
[..] Hartelijk dank voor je update. Ik heb het zo niet helemaal scherp maar leningnemer is bij mijn weten geen pandeigenaar. Hij heeft de grootste moeite om z'n huidige restaurants overeind te houden, Amsterdam is al verkocht. Volgens HCN is het één groot tranendal bij deze ondernemer, maar wél veel loze beloftes. Als hij zoveel moeite heeft met z'n verplichtingen nakomen, zal hij in Gouda ongetwijfeld ook geen huur betalen. Ondanks een contract zal pandeigenaar wel z'n eigen traject kiezen, lijkt me niet dat hij tot sint juttemis gaat wachten op Mo.
Is huurpand inderdaad. Twee jaar geleden gehuurd. Meestal huur je dan dan voor 5 jaar. Als er geen huur binnen binnenkomt lijkt mij dat het pand weer te huur komt, maar dat lijkt ook niet zo te zijn.
Boven de restaurant wilde hij kamers verhuren voor personeel. Of er iemand woont weet ik niet, maar lijkt het ook niet op.
Wer die Macht hat, bewegt sich in einem Milieu, das ihm nicht widersteht, ohne dass in der Menschenmasse um ihn herum irgendetwas dazu geeignet wäre, zwischen Impuls und Handlung den kleinen Abstand zu schaffen, in dem Raum für Denken bleibt.
[..] Is huurpand inderdaad. Twee jaar geleden gehuurd. Meestal huur je dan dan voor 5 jaar. Als er geen huur binnen binnenkomt lijkt mij dat het pand weer te huur komt, maar dat lijkt ook niet zo te zijn.
Boven de restaurant wilde hij kamers verhuren voor personeel. Of er iemand woont weet ik niet, maar lijkt het ook niet op.
Bij een ander project van de ondernemer zie ik op het pand waar we een hypotheek op hebben, zie ik deze niet te koop staan (al dan niet gedwongen). Dan zal het platform en de ondernemer vast nog wel in overleg zijn.
[..] Is dat SIG wat? Investeer enkel nog bij GVE en (voornamelijk) CCF. KOM door ervaringen uit het verleden afgezworen. Zou er nog wel weer één bij mogen. Doet SIG ook aan een loyaliteitsprogramma?
Eerder investeerde ik (procentueel gezien) veel meer bij SIG maar het loopt hard leeg nu, de meeste nog lopende projecten worden (als het goed is) dit jaar afgelost. Een paar jaar geleden waren het vooral panden voor de verhuur en hadden projecten standaard een looptijd van 5 jaar, tegenwoordig zijn het vooral transformatieprojecten met een naar mijn mening veel hoger risico en korte looptijden van een jaar of nog korter. Als er nog een interessant project voorbijkomt dan zit het vaak binnen een paar seconden vol. Zelfs als je klaar gaat zitten is het maar de vraag of je er tussen komt. Er zijn in het verleden weleens wat administratieve strubbelingen geweest maar ik denk niet dat je SIG dat nu nog kunt aanrekenen.
[..] Eerder investeerde ik (procentueel gezien) veel meer bij SIG maar het loopt hard leeg nu, de meeste nog lopende projecten worden (als het goed is) dit jaar afgelost. Een paar jaar geleden waren het vooral panden voor de verhuur en hadden projecten standaard een looptijd van 5 jaar, tegenwoordig zijn het vooral transformatieprojecten met een naar mijn mening veel hoger risico en korte looptijden van een jaar of nog korter. Als er nog een interessant project voorbijkomt dan zit het vaak binnen een paar seconden vol. Zelfs als je klaar gaat zitten is het maar de vraag of je er tussen komt. Er zijn in het verleden weleens wat administratieve strubbelingen geweest maar ik denk niet dat je SIG dat nu nog kunt aanrekenen.
Bij mij hetzelfde beeld. Ten opzichte van eind 2024 (de hoogste inleg) staat de inleg nu op 68%. Ik heb er nog een paar kunnen meepakken maar het loopt hard terug, eind 2028 is bijna alles weg, tenzij er weer leuke lange verhuurprojecten komen.
Projectfinancieringen is ook niet mijn ding. Weinig baten, veel kans op een Kas
Project bij WvjG met overduidelijk liquiditeitsproblemen. Dat is overigens helemaal geen schande. Eerste 3 maanden aflossingsvrij zijn netjes op tijd betaald (op 28e van de maand). De 4e maand, mét aflossing, óók nog. Vorige (5e) maand al vertraging. De opgegeven reden was toen dat 2 Duitse klanten te laat betaald hadden. Niet leuk, maar zulke dingen gebeuren nu eenmaal. Oplossing WvjG: "Om dergelijke situaties in de toekomst te voorkomen, wordt een incassomachtiging ingesteld". Een beetje stupide, volgens mij. Ik zou sowieso met incasso hebben gewerkt maar dat verandert niets aan het probleem; als er geen geld op de rekening staat, kun je het er ook niet afhalen. Enfin, op de 10e kwam het geld alsnog. Maar dan is de volgende 28e natuurlijk alweer héél dichtbij. Je kon eigenlijk al op je klompen aanvoelen dat dit spaak zou gaan lopen. Maar Johan tovert een miraculeuze oplossing uit zijn hoge hoed:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Eigenlijk een tenenkrommend verzinsel maar als de ondernemer hiermee geholpen is, dan vind ik het prima. Maar als je dan zoiets stuurt, zorg dan dat het geld dezelfde dag nog bij investeerders komt. Dan komt het nog enigszins geloofwaardig over. Maar inmiddels is het de 17e en is er nog niets. De 28e nadert alweer met rasse schreden en dit keer moet óók nog eens het vakantiegeld worden uitbetaald aan de werknemers. Dat belooft heel weinig goeds.
Ik vroeg me af of ik iets gemist heb, of dat CRE iets heeft vergeten? op 13/4 heb ik het bericht gekregen "De aflossing heeft vandaag plaatsgevonden. De laatste rentebetaling t/m de aflossingsdatum volgt separaat deze week.". De aflossing is betaald (13/5) en de reguliere rente is betaald tot einde maand (21/4) samen met de andere rentebetalingen. Maar dan mist er toch nog 1 à 2 weken (exacte datum heb ik niet kunnen vinden) rente van einde maand tot de aflossingsdatum, of zie ik dat verkeerd? Of heeft CRE die aflossing gewoon 2 weken vastgehouden? . Heeft iemand hier nadere info over beschikbaar?
Op zondag 17 mei 2026 21:00 schreef tnhb het volgende: Ik vroeg me af of ik iets gemist heb, of dat CRE iets heeft vergeten? op 13/4 heb ik het bericht gekregen "De aflossing heeft vandaag plaatsgevonden. De laatste rentebetaling t/m de aflossingsdatum volgt separaat deze week.". De aflossing is betaald (13/5) en de reguliere rente is betaald tot einde maand (21/4) samen met de andere rentebetalingen. Maar dan mist er toch nog 1 à 2 weken (exacte datum heb ik niet kunnen vinden) rente van einde maand tot de aflossingsdatum, of zie ik dat verkeerd? Of heeft CRE die aflossing gewoon 2 weken vastgehouden? . Heeft iemand hier nadere info over beschikbaar?
Over 2 dagen zou de aflossing van https://www.collincrowdfund.nl/m-a-diken-2/ moeten komen na uitstel en een stemronde. Ik heb het bewuste huis nog nergens te koop zien komen, mijn vermoeden is dan ook dat er geen betaling gaat komen.
Ik heb de casus nog eens doorgelezen, dit kon zomaar eens 2027 of nog later worden. Die lui zijn drukker met het voeren van rechtszaken tegen zakenpartners en instanties, dan met verbouwen
Voor mij geen projecten meer waar advocaten leningnemer zijn.
[..] Ik had ooit een project met die naam maar dat is al in april 2023 afgelost Die nieuwe ken ik niet.
Dat was de bouwfinanciering, daarna is er nog een exploitatie deel via herfinanciering gekomen die nu dus (+/- op tijd, op zich wel uniek ) is afgelost.
[..] Ik ben dan wel benieuwd welke boeterente er dan gerekend gaat worden: nog steeds 9+2 of de 9+5% die ze bij de eerste vertraging even betaald hebben.
Op zich heb ik er met deze rentes en het onderpand ook niet veel haast mee, al zou het wel fijn zijn als die rente ook gewoon wordt uitgekeerd.
Ik zit er zelf niet in. Rijdt er wel vaak langs. De woning zit in een te hoog prijssegment voor die buurt.
[ Bericht 0% gewijzigd door Fredericm op 18-05-2026 12:10:32 ]
[..] Ik ben dan wel benieuwd welke boeterente er dan gerekend gaat worden: nog steeds 9+2 of de 9+5% die ze bij de eerste vertraging even betaald hebben.
Op zich heb ik er met deze rentes en het onderpand ook niet veel haast mee, al zou het wel fijn zijn als die rente ook gewoon wordt uitgekeerd.
Zolang er betaald zou worden had ik er ook niet zo'n probleem mee, maar het ligt nu al sinds (uit mijn hoofd) oktober stil. Ze hadden er ook wel iets meer moeite voor kunnen doen om in ieder geval een deel te betalen wat mij betreft.
Maak mij op de lange termijn niet zoveel zorgen, er is ondertussen sowieso een onderpand gebouwd wat waarde heeft. Het segment is wellicht lastig, maar het is niet dat er nog enkel een hoop bouwmateriaal ligt wat nog in de verste verte geen huis is. Ook zijn er wat andere garanties afgegeven.
Denk zelf dat er geen cent betaald wordt over 2 dagen in ieder geval. En ben vooral benieuwd hoe Collin dit verder gaat oppakken zoals je zegt qua rente en afhandeling.
Ik zit zelf in de eerste, waarop nog een 35% open staat na cashflow.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.. Avonturier die zichzelf overschat heeft....... Ben benieuwd of die koop nog steeds doorgaat. Dan zou de schade minimaal zijn of zelfs een winstgevend project zijn, maar daar durf ik nu nog niet op te rekenen. .
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 2% gewijzigd door obligataire op 18-05-2026 15:08:05 ]
[..] Ik zit ook in de eerste. Ik neem aan dat de 2e en 3e na de 1e komen?
Dat waren verschillende percelen, dus onderling hebben de zekerheden niets met elkaar te maken. Alleen in het geval dat die hypotheken te weinig opbrengen.
[..] Ja, dat staat gewoon in de pitch Maar geen review of wat dan ook te vinden...
Ze rijden voor winkels en distributiecentra, dus puur zakelijk, dan is het op zich niet vreemd dat er geen reviews zijn. Misschien is het zelfs wel positief dat ze nooit in het nieuws komen.
Ik zit zelf nog het meest met de brandstofprijzen, denk niet dat ik meedoe.
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Was Newfunding helemaal gestopt dan of alleen met crowdfunding? Ik weet het niet meer. Ze zoeken nu in elk geval iemand die grote investeerders kan strikken voor hun vastgoedprojecten, ik lees er niet in dat ze weer projecten voor "de crowd" gaan openstellen. Te veel gedoe waarschijnlijk.
Is het niet raar dat we door CCF niet geïnformeerd worden over dit faillissement. Of is de ondernemer dan gewoon zo lomp om dit niet aan zijn geldverstrekker te laten weten. Kop in het zand en zien waar het schip strand. Tussen uitspraak en publicatie zit 6 dagen.
[..] Was Newfunding helemaal gestopt dan of alleen met crowdfunding? Ik weet het niet meer. Ze zoeken nu in elk geval iemand die grote investeerders kan strikken voor hun vastgoedprojecten, ik lees er niet in dat ze weer projecten voor "de crowd" gaan openstellen. Te veel gedoe waarschijnlijk.
Op maandag 18 mei 2026 19:19 schreef raser1981 het volgende: Is het niet raar dat we door CCF niet geïnformeerd worden over dit faillissement. Of is de ondernemer dan gewoon zo lomp om dit niet aan zijn geldverstrekker te laten weten. Kop in het zand en zien waar het schip strand. Tussen uitspraak en publicatie zit 6 dagen.
Tussen uitspraak en publicatie zitten 1 tot max 3 dagen. Een ondernemer laat in de meeste gevallen niet direct aan zijn crediteuren weten dat hij failliet gaat. Die komen erachter door publicatie cq. de curator.
Het bedrijf lijkt nog wel aardig te lopen maar ik kan er erg weinig over vinden....
De concept winstcijfers 2025 van vriend Tuktuk zien er zeer behoorlijk uit. Jammer dat het maar conceptcijfers zijn, ik vraag me dan af wat ze ervan weerhoudt om die cijfers definitief te maken, er is maar 1 aandeelhouder en die hoeft met niemand te overleggen, gesprekje met de accountant en handtekening, klaar. Dat maakt dat ik wat twijfels heb over die winst.
Als de winst van 534K in zijn geheel is toegevoegd aan de reserves (dus geen dividend) dan bedroeg het eigen vermogen op 1-1-2025 slechts 182K op een balanstotaal (bij gelijke schulden) van 5.749K dus amper 3% solvabiliteit. Dat betekent m.i. dat hij moeizame jaren achter de rug heeft en dat 2025 zijn eerste echt winstgevend jaar is.. Dat geeft ook weer te denken over de betrouwbaarheid van dat concept resultaat. Als het maar niet weer een ruw kolommenbalansje is.
Die overname van de pakketdienst in 2025 lijkt hij trouwens goed geabsorbeerd te hebben, hij had zich flink kunnen verslikken in zo'n grote overname, maar dat lijkt niet aan de orde als zijn winstcijfers kloppen.
Die bedrijfsunits zien er aantrekkelijk uit, is natuurlijk een bouwrisico maar dat lijkt me hier niet het grootste probleem, de LTV is wel erg hoog met 100% voor een commercieel object.
Ik blijf er nog steeds van weg. Er komen altijd weer betere........
2e hypotheek bouitique hotel en op woonhuis. 8% Collin direct
Linkje
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Project met 3x 2x een 2e hypotheek:
De daadwerkelijke waarde van het boutiquehotel is m.i. maximaal 1.500k. De verkoper die de lening verstrekt (1e hypotheek) loopt nauwelijks risico en de Collin investeerders lopen alle risico's. Daarnaast nog een matige dekking op de woning van de schoonouders en de ondernemers zelf. Met een beetje pech worden die ook in het ongeluk meegetrokken. In mijn ogen een hoog risico project waarbij er veel te verliezen is en de rente m.i. veel te laag is.
De daadwerkelijke waarde van het boutiquehotel is m.i. maximaal 1.500k. De verkoper die de lening verstrekt (1e hypotheek) loopt nauwelijks risico en de Collin investeerders lopen alle risico's. Daarnaast nog een matige dekking op de woning van de schoonouders en de ondernemers zelf. Met een beetje pech worden die ook in het ongeluk meegetrokken. In mijn ogen een hoog risico project waarbij er veel te verliezen is en de rente m.i. veel te laag is.
De daadwerkelijke waarde van het boutiquehotel is m.i. maximaal 1.500k. De verkoper die de lening verstrekt (1e hypotheek) loopt nauwelijks risico en de Collin investeerders lopen alle risico's. Daarnaast nog een matige dekking op de woning van de schoonouders en de ondernemers zelf. Met een beetje pech worden die ook in het ongeluk meegetrokken. In mijn ogen een hoog risico project waarbij er veel te verliezen is en de rente m.i. veel te laag is.
Op dinsdag 19 mei 2026 13:27 schreef Fredericm het volgende: Pre is dat de reviews voor het hotel heel goed zijn. Tripadvisor 4,9 van de 5,0
Ik neem hem wel mee. Komt ook door een stukje emotionele betrokkenheid; ik woon er vlakbij en ken de omgeving goed. Het is hartje centrum, altijd erg druk. De Voorstraat kent ook wat dubieuze winkels en wisselende huurders, maar is nog wel 1 van de aders naar het centrum en tevens de zijstraat van de grote zaterdagmarkt.
De daadwerkelijke waarde van het boutiquehotel is m.i. maximaal 1.500k. De verkoper die de lening verstrekt (1e hypotheek) loopt nauwelijks risico en de Collin investeerders lopen alle risico's. Daarnaast nog een matige dekking op de woning van de schoonouders en de ondernemers zelf. Met een beetje pech worden die ook in het ongeluk meegetrokken. In mijn ogen een hoog risico project waarbij er veel te verliezen is en de rente m.i. veel te laag is.
De rente vind ik ook net wat te mager, dat de vendor loan ook op 8% rente zit, is knap voor elkaar gekregen door de verkoper. Die heeft het pand netjes verkocht en verschuift de risico's inderdaad. Ik vind de resultaten vooral mager, verder vind ik het project nog niet zo slecht.
Maar alleen al 8% rente over 1,77 mln. en dan nog gaan aflossen, daar geloof ik met deze resultaten en een koekjes/lunch/diner? zaak niet in
[..] De rente vind ik ook net wat te mager, dat de vendor loan ook op 8% rente zit, is knap voor elkaar gekregen door de verkoper. Die heeft het pand netjes verkocht en verschuift de risico's inderdaad. Ik vind de resultaten vooral mager, verder vind ik het project nog niet zo slecht.
Maar alleen al 8% rente over 1,77 mln. en dan nog gaan aflossen, daar geloof ik met deze resultaten en een koekjes/lunch/diner? zaak niet in
Het zijn loodzware lasten voor dit bedrijfje, de kans is idd groot dat ze het niet gaan redden. Dus zonder volledige dekking laat ik hem sowieso lopen.
[..] Het zijn loodzware lasten voor dit bedrijfje, de kans is idd groot dat ze het niet gaan redden. Dus zonder volledige dekking laat ik hem sowieso lopen.
De bank begint hier niet aan, dus ben je aangewezen op family, fools and friends. De verhuurder/verkoopster speelt hier de rol van friend en de crowd vormt hier de fools. De verkoopster heeft nog het comfort dat voor de rente en aflossing geleend wordt bij de crowd. Zoals ik al schreef: een accident waiting to happen
Op dinsdag 19 mei 2026 14:20 schreef obligataire het volgende: Die LTV is eerder 90% lijkt me, op basis van aankoopprijs. Hoe ze aan huurders denken te komen lees ik (nog) niet.
Zie taxatierapport. Taxatiewaarde 1,5 mio en verhuurd t/m 2029.
[..] Ik neem hem wel mee. Komt ook door een stukje emotionele betrokkenheid; ik woon er vlakbij en ken de omgeving goed. Het is hartje centrum, altijd erg druk. De Voorstraat kent ook wat dubieuze winkels en wisselende huurders, maar is nog wel 1 van de aders naar het centrum en tevens de zijstraat van de grote zaterdagmarkt.
Iedereen moet ook bij dit project natuurlijk zijn eigen afwegingen maken en die van jou zijn ook legitiem.
Als Collin nu nog de hele lening zou hebben verstrekt met een 1e hypotheek op minimaal het boutiquehotel dan had ik er misschien nog over nagedacht. Dan krijg ja als het tegenzit altijd nog een belangrijk deel van je investering terug.
Als dergelijke projecten goed verlopen, en dat is gelukkig vaak zo, dan is er natuurlijk niks aan het handje maar als het hier door welke reden dan ook een beetje tegenzit en de boel MOET verkocht gaan worden dan ben je hier vermoedelijk helemaal het haasje. Die 1.5 miljoen gaat dat boutiquehotel dan natuurlijk niet opleveren en die woning die ze pas een jaar geleden gekocht hebben (vermoedelijk onder de toenmalige vraagprijs van 750k) is ook helemaal niet courant en stond toen ze dit pand kochten ook al bijna een jaar te koop (en dat met de markt van het jaar 2024/2025).
Nee, m.i. is dit zo’n project van alle risico’s en nauwelijks zekerheden voor ons als investeerders en daar verwacht ik dan hele andere rentepercentages bij.
[..] Iedereen moet ook bij dit project natuurlijk zijn eigen afwegingen maken en die van jou zijn ook legitiem.
Als Collin nu nog de hele lening zou hebben verstrekt met een 1e hypotheek op minimaal het boutiquehotel dan had ik er misschien nog over nagedacht. Dan krijg ja als het tegenzit altijd nog een belangrijk deel van je investering terug.
Als dergelijke projecten goed verlopen, en dat is gelukkig vaak zo, dan is er natuurlijk niks aan het handje maar als het hier door welke reden dan ook een beetje tegenzit en de boel MOET verkocht gaan worden dan ben je hier vermoedelijk helemaal het haasje. Die 1.5 miljoen gaat dat boutiquehotel dan natuurlijk niet opleveren en die woning die ze pas een jaar geleden gekocht hebben (vermoedelijk onder de toenmalige vraagprijs van 750k) is ook helemaal niet courant en stond toen ze dit pand kochten ook al bijna een jaar te koop (en dat met de markt van het jaar 2024/2025).
Nee, m.i. is dit zo’n project van alle risico’s en nauwelijks zekerheden voor ons als investeerders en daar verwacht ik dan hele andere rentepercentages bij.
Volledig met je eens. Ik heb met een iets te roze bril gekeken. Dat ik het pand ken etc maakt het nog geen goede deal idd.
Als Collin nu nog de hele lening zou hebben verstrekt met een 1e hypotheek op minimaal het boutiquehotel dan had ik er misschien nog over nagedacht. Dan krijg ja als het tegenzit altijd nog een belangrijk deel van je investering terug.
Precies dit. De Collin lening dient ook als funding voor de zware aflossing en rente richting de verkoopster. Het hoeft maar even tegen te zitten (tegenvallende omzet, echtscheiding, overlijden, onverwacht hoge reparatiekosten van dit eeuwenoude pand enzovoorts en zo verder) en het hele kaartenhuis flikkert in elkaar.
Op dinsdag 19 mei 2026 14:58 schreef obligataire het volgende: Ik zie het. Maar ze kopen het ding voor 1,3 mio, dus een lucky buy of een erg optimistische taxatie?
Er zit 1 huurder in dus geen spreiding wat comfortabeler zou zijn geweest.
Dit is mijn business. Taxatie is niet raar. Koopsom iets onder te taxatie is ook niet raar.
Normaal gesproken is het verhuren aan 1 huurder waarderverhogend.
Inderdaad een (groot) risico op leegstand bij einde huur. Daarom is er ook geen bank die dit zo zwaar zou financieren. Ik doe niet mee.
verkoop zonder huurder is lastig. Dan moet je of eerst verhuren en dan verkopen aan een belegger, maar voor fondsen is het te klein. Of je moet een eigenaar/gebruiker zien te vinden.
Je had bij HCN projectHudson Almere Project nr.: 1061 Financieringsbedrag: ¤ 250.000,00 Bedrijfstype: Brasserie Bar Restaurant Geïnvesteerd: ¤ 250.000,00 Kenmerk financiering: Bedrijfsovername Rente per jaar: 8% Categorie: Looptijd annuiteit: 60 mnd
Deze laatste is blijkbaar failliet gegaan 25 juni 2025, 14:02 Algemeen ALMERE - De rechtbank Midden-Nederland heeft op 25 juni zowel Hudson Bar & Kitchen op het Belfortplein als twee Almeerse vestigingen van Sugaboo als de vestiging van De Pizzaclub aan de Grote Markt failliet verklaard, zo meldt faillisementsdossier.nl
het dossier vd curator straks maar eens doorlezen, iemand nadere info?
[..] De taxatiewaarde ligt ruim 15 % hoger hier dan de verkoopwaarde/opbrengst. Om dit iets onder de waarde te noemen vind ik dan weer raar.
Bijna 17% zelfs, het pand was op 1560K getaxeerd (niet op 1500K). Ik heb wel eens dagen dat ik geen meevallertjes van 260K heb
Hier op Fok gaan we er meestal van uit dat de aankoopprijs een betere benadering van de werkelijkheid is, tenzij er een specifieke omstandigheid is, bijvoorbeeld een huurder die jaren geleden al een koopoptie had bedongen tegen de prijzen van toen. Of een transactie in de familiesfeer. Maar dat is hier niet aan de orde dacht ik.
Je had bij HCN projectHudson Almere Project nr.: 1061 Financieringsbedrag: ¤ 250.000,00 Bedrijfstype: Brasserie Bar Restaurant Geïnvesteerd: ¤ 250.000,00 Kenmerk financiering: Bedrijfsovername Rente per jaar: 8% Categorie: Looptijd annuiteit: 60 mnd
Deze laatste is blijkbaar failliet gegaan 25 juni 2025, 14:02 Algemeen ALMERE - De rechtbank Midden-Nederland heeft op 25 juni zowel Hudson Bar & Kitchen op het Belfortplein als twee Almeerse vestigingen van Sugaboo als de vestiging van De Pizzaclub aan de Grote Markt failliet verklaard, zo meldt faillisementsdossier.nl
het dossier vd curator straks maar eens doorlezen, iemand nadere info?
curator verslag
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Je had bij HCN projectHudson Almere Project nr.: 1061 Financieringsbedrag: ¤ 250.000,00 Bedrijfstype: Brasserie Bar Restaurant Geïnvesteerd: ¤ 250.000,00 Kenmerk financiering: Bedrijfsovername Rente per jaar: 8% Categorie: Looptijd annuiteit: 60 mnd
Deze laatste is blijkbaar failliet gegaan 25 juni 2025, 14:02 Algemeen ALMERE - De rechtbank Midden-Nederland heeft op 25 juni zowel Hudson Bar & Kitchen op het Belfortplein als twee Almeerse vestigingen van Sugaboo als de vestiging van De Pizzaclub aan de Grote Markt failliet verklaard, zo meldt faillisementsdossier.nl
het dossier vd curator straks maar eens doorlezen, iemand nadere info?
Volgens GVE een PD score AA.... (0,22 %)
[ Bericht 0% gewijzigd door paardendokter op 19-05-2026 20:15:03 ]
Ik had eigenlijk vandaag een bericht van CCF verwacht dat de aflossing niet gaat komen. Wellicht ben ik veel te zwartgallig en is leningnemer er in geslaagd om elders een herfinanciering te regelen. Dan hang ik echt de vlag uit! Als leningnemer niet over de brug komt, dan maar met gestrekt been er in. Ik heb eerlijk gezegd geen warm gevoel bij deze mensen. Eerst nog even een herfinanciering aanbieden en als ze daar moeilijk over doen, dan trek ze maar omver. Een verlies neem ik dan op de koop toe (maar liever niet te groot natuurlijk )
Hypotheekrentes stijgen plots snel, en het einde is nog niet in zicht: huizenprijzen kunnen onder druk komen
quote:
Deze week komt er een golf van renteverhogingen aan, klinkt uit de hypotheekbranche. Geldverstrekkers reageren daarmee op ontwikkelingen op de kapitaalmarkt. Geld lenen is duurder door inflatiezorgen en de verwachting dat centrale banken hun rente gaan verhogen.
Het komt vooral door de oorlog in het Midden-Oosten en zorgen over de aanhoudend hoge energieprijzen, waardoor een hogere inflatie wordt verwacht”, zegt woningmarkteconoom Sander Burgers van ING.
Volgens De Hypotheekshop schroeven onder meer ING en ABN Amro de tarieven op, net als Rabobank. „Normaal heeft Rabobank maandag als vaste dag voor renteaanpassingen. Nu doen ze het al op woensdag. Dat geeft aan dat ze dit ook wel echt moeten doen”, aldus Martin Hagedoorn, manager bij De Hypotheekshop . „We zien momenteel de hypotheekrenteverhogingen van geldverstrekkers binnenstromen. Voor de komende dagen liggen er een stuk of 15 verhogingen.”
Volgens de adviseur lopen huizenkopers hier deze week al op vooruit. „Ik zag dat gisteren veel hypotheekaanvragen zijn gedaan, 50 procent meer dan op een normale dag. Je ziet dat mensen die bezig zijn met een aanvraag, dat nu versneld naar voren halen.”
Hogere hypotheekrentes hebben doorgaans ook een drukkend effect op de huizenprijzen, omdat mensen dan minder kunnen lenen. Goede kans dus dat de huizenprijzen de komende tijd gaan dalen.
ING-econoom Sander Burgers rekent op een negatief effect op de huizenprijzen. „Wij verwachten dat de huizenprijzen aan het eind van dit jaar ongeveer stabiel zijn gebleven. Een reden is dat de hogere hypotheekrente de leencapaciteit en de betaalbaarheid van woningen beïnvloedt.” Na de start van het Amerikaans-Israëlische offensief op 28 februari was de hypotheekrente al gestegen, maar de afgelopen weken waren de rentes vrij stabiel. Adviesketen Van Bruggen noteerde vrijdag een gemiddelde rente van 4 procent voor tienjaarsleningen met NHG. Dat was vóór de crisis in Iran 3,7 procent.
Hagedoorn denkt dat het met de verhogingen van deze week nog niet gedaan is: „Er komt 0,05 tot 0,1 procent bovenop. Maar als je kijkt naar de stijging van de rente op de kapitaalmarkt van de afgelopen dagen, dan moeten geldverstrekkers nog wel een rondje doen. Ze hebben nog niet de hele verhoging verwerkt. We gaan nu zeker een week of twee verhogingen zien.”
Een belangrijk signaal is de stijging van de rente op 10-jarige Nederlandse staatsleningen, waarmee ons land zijn schulden financiert. Op de kapitaalmarkt steeg de rente op deze leningen dinsdag naar 3,316 procent, het hoogste niveau sinds 2011. Voor de crisis bedroeg deze rente nog 2,7 procent.
Sinds afgelopen vrijdag schoten wereldwijd de rentes op staatsleningen verder omhoog, nu zowel Iran als de VS weinig tekenen vertonen dat ze het conflict willen beëindigen. Daarmee dreigt een nog langere afsluiting van de Straat van Hormuz, met als gevolg aanhoudend hoge energiekosten en dus een hogere inflatie.
Burgers tekent aan dat de hypotheekrentes nog maar beperkt zijn meegestegen met de kapitaalmarktrente. „Het valt zelfs in het niet bij de stijging van de hypotheekrente in 2022, na de Russische inval in Oekraïne. Toen steeg de hypotheekrente van ongeveer 1,5 procent naar meer dan 4 procent.”
Ook Burgers houdt rekening met extra tariefverhogingen de komende tijd. „De recente stijging van de kapitaalmarkrente vergroot de kans dat geldverstrekkers de hypotheekrentes verder verhogen.
[..] Ik had eigenlijk vandaag een bericht van CCF verwacht dat de aflossing niet gaat komen. Wellicht ben ik veel te zwartgallig en is leningnemer er in geslaagd om elders een herfinanciering te regelen. Dan hang ik echt de vlag uit! Als leningnemer niet over de brug komt, dan maar met gestrekt been er in. Ik heb eerlijk gezegd geen warm gevoel bij deze mensen. Eerst nog even een herfinanciering aanbieden en als ze daar moeilijk over doen, dan trek ze maar omver. Een verlies neem ik dan op de koop toe (maar liever niet te groot natuurlijk )
Ik vind het ook verdacht stil. Dat zal ongetwijfeld betekenen dat er geen centen komen in dit geval. Anders hadden ze dat vast al in juichstemming medegedeeld.
Voor mij hebben ze ook aardig afgedaan deze ondernemers. Als er niet snel geld komt lekker de zekerheden ten gelde maken, volgens mij is er meer dan voldoende geld of onroerend goed aanwezig daarvoor.
[..] Ik vind het ook verdacht stil. Dat zal ongetwijfeld betekenen dat er geen centen komen in dit geval. Anders hadden ze dat vast al in juichstemming medegedeeld.
Voor mij hebben ze ook aardig afgedaan deze ondernemers. Als er niet snel geld komt lekker de zekerheden ten gelde maken, volgens mij is er meer dan voldoende geld of onroerend goed aanwezig daarvoor.
[..] Ik had eigenlijk vandaag een bericht van CCF verwacht dat de aflossing niet gaat komen. Wellicht ben ik veel te zwartgallig en is leningnemer er in geslaagd om elders een herfinanciering te regelen. Dan hang ik echt de vlag uit! Als leningnemer niet over de brug komt, dan maar met gestrekt been er in. Ik heb eerlijk gezegd geen warm gevoel bij deze mensen. Eerst nog even een herfinanciering aanbieden en als ze daar moeilijk over doen, dan trek ze maar omver. Een verlies neem ik dan op de koop toe (maar liever niet te groot natuurlijk )
Zelf zit ik er niet in maar het is even bellen met Collin of even afwachten waar Collin eerdaags mee gaat komen. Hopelijk valt het mee en komt er positief nieuws.
Het is voor mij weer een bevestiging dat deze (relatief) kortlopende projectfinancieringen de nodige extra risico's met zich meebrengen terwijl ze, ondanks de wat hogere rentevergoeding, door de korte looptijd maar beperkte euro's kunnen opbrengen.
Zonen van oprichter hebben een aantal projecten bij HCN, zo even uit mijn hoofd The Oyster Club, Luster, Sushi club, Jondani, Café in the city, waarbij the Harbour Club als refrentie/ervaring is genoemd. Pa heeft the Harbour Club al tijdje geleden verkocht en heeft meerdere geborgde projecten voor een camping/glamping in Ibiza met Tiny houses.
Best een prestatie om The Harbour Club failliet te laten gaan (hoewel die in Den Haag echt op een kutlocatie was gevestigd).
Wer die Macht hat, bewegt sich in einem Milieu, das ihm nicht widersteht, ohne dass in der Menschenmasse um ihn herum irgendetwas dazu geeignet wäre, zwischen Impuls und Handlung den kleinen Abstand zu schaffen, in dem Raum für Denken bleibt.
[..] Ik had eigenlijk vandaag een bericht van CCF verwacht dat de aflossing niet gaat komen. Wellicht ben ik veel te zwartgallig en is leningnemer er in geslaagd om elders een herfinanciering te regelen. Dan hang ik echt de vlag uit! Als leningnemer niet over de brug komt, dan maar met gestrekt been er in. Ik heb eerlijk gezegd geen warm gevoel bij deze mensen. Eerst nog even een herfinanciering aanbieden en als ze daar moeilijk over doen, dan trek ze maar omver. Een verlies neem ik dan op de koop toe (maar liever niet te groot natuurlijk )
Daarnaast staat er voor vandaag ook een laatste aflossing van W*a*lburg en een kleine betaling van L*ndtong gepland. Ook die zijn nog niet binnen.
[..] Zonen van oprichter hebben een aantal projecten bij HCN, zo even uit mijn hoofd The Oyster Club, Luster, Sushi club, Jondani, Café in the city, waarbij the Harbour Club als refrentie/ervaring is genoemd. Pa heeft the Harbour Club al tijdje geleden verkocht en heeft meerdere geborgde projecten voor een camping/glamping in Ibiza met Tiny houses.
Nav deze projecten zijn op dit forum best wat verhalen over deze familie gedeeld, ik vermoed dat de meesten hier er daarom ook met een grote boog omheen gelopen zijn.
Zijn er hier nog die investeren in het project Stabroek van Crowdrealestate? Dit project is gisteren geplaatst en kan nu al afgerond worden. Minium inleg is 2500 euro (dus extra scherp naar kijken). Ik denk dat ik ga investeren ziet er goed uit lijkt mij. Rente 7,25% en de kosten eenmalig 0,45%. Door de lage kosten kun je een mooi netto rendement halen. En als het aflossen wat langer duurt.......... Nog hoger rendement !
[..] Ik heb de casus nog eens doorgelezen, dit kon zomaar eens 2027 of nog later worden. Die lui zijn drukker met het voeren van rechtszaken tegen zakenpartners en instanties, dan met verbouwen
Voor mij geen projecten meer waar advocaten leningnemer zijn.
Precies wat ik al dacht........
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[..] Ik had eigenlijk vandaag een bericht van CCF verwacht dat de aflossing niet gaat komen. Wellicht ben ik veel te zwartgallig en is leningnemer er in geslaagd om elders een herfinanciering te regelen. Dan hang ik echt de vlag uit! Als leningnemer niet over de brug komt, dan maar met gestrekt been er in. Ik heb eerlijk gezegd geen warm gevoel bij deze mensen. Eerst nog even een herfinanciering aanbieden en als ze daar moeilijk over doen, dan trek ze maar omver. Een verlies neem ik dan op de koop toe (maar liever niet te groot natuurlijk )
[..]Het is voor mij weer een bevestiging dat deze (relatief) kortlopende projectfinancieringen de nodige extra risico's met zich meebrengen terwijl ze, ondanks de wat hogere rentevergoeding, door de korte looptijd maar beperkte euro's kunnen opbrengen.
Normaliter laat ik me ook door deze wijze gedachte leiden, maar in het geval van de Dik*ens leek er weinig fout te kunnen gaan i.c.m. met een mooie rente. Die shit met de ex-compagnon, daar stond niets over vermeld in de eerste pitch of in de tweede (waar ik in zit). Terwijl die kwestie toch al wel een hele tijd moet spelen.
Al met al ben ik nog steeds wel positief over de uiteindelijke uitkomst en het rendement, maar vrees wel dat we nog een hele serie updates van ome Bas zullen krijgen voordat de centjes weer terug zullen zijn.
Op woensdag 20 mei 2026 14:13 schreef Collin63 het volgende: Zijn er hier nog die investeren in het project Stabroek van Crowdrealestate? Dit project is gisteren geplaatst en kan nu al afgerond worden. Minium inleg is 2500 euro (dus extra scherp naar kijken). Ik denk dat ik ga investeren ziet er goed uit lijkt mij. Rente 7,25% en de kosten eenmalig 0,45%. Door de lage kosten kun je een mooi netto rendement halen. En als het aflossen wat langer duurt.......... Nog hoger rendement !
Mooi project, maar wanneer wordt die dan afgelost? Over 36 maanden zoals er staat of over 72 maanden? Of toch 120 maanden? En wat is de vergoedingsrente van deze overschrijdingen? Daarom sla ik deze en de rest van CRE over.
[..] Mooi project, maar wanneer wordt die dan afgelost? Over 36 maanden zoals er staat of over 72 maanden? Of toch 120 maanden? En wat is de vergoedingsrente van deze overschrijdingen? Daarom sla ik deze en de rest van CRE over.
Ik heb daar niet zoveel moeite mee het project loopt zonder kosten door. Het kan natuurlijk altijd fout gaan maar dat kan ook in die eerste 3 jaar. En weer eens wat anders een project uit België. En tot nu toe een platform waar nog geen euro is afgeschreven.
[..] Ik heb daar niet zoveel moeite mee het project loopt zonder kosten door. Het kan natuurlijk altijd fout gaan maar dat kan ook in die eerste 3 jaar. En weer eens wat anders een project uit België. En tot nu toe een platform waar nog geen euro is afgeschreven.
Nee klopt, maar als je wat ouder bent zoals ik is het vervelend dat de projectjes eindeloos blijven doorlopen. Daar wil je je erfgenamen niet mee opzadelen ...
[..] Nee klopt, maar als je wat ouder bent zoals ik is het vervelend dat de projectjes eindeloos blijven doorlopen. Daar wil je je erfgenamen niet mee opzadelen ...
Dat inderdaad, maar ook zou het goed zijn als er een limiet wordt afgesproken. Bijvoorbeeld maximaal verdubbling termijn of maximaal 12 maanden uitloop. En de voorwaarden voor als het toch (verder dan dat) uitloopt. Ik ben rond de veertig, ook dan wil je toch iets van duidelijkheid. Maar het klopt ook dat tot nu toe altijd het geld terug kwam, dus dat doen ze goed.