Dan lees je andere interviews en hoor je andere inbrengen dan ik.quote:Op donderdag 30 mei 2024 12:38 schreef trein2000 het volgende:
Een oppositieakkoord is gekkenwerk. Maar ik moet wel zeggen dat ik alleen bij PvdD en sinds Dijk ook bij SP echt een coherente visie kan ontdekken (van de oppositiepartijen). Dat kan ook op individueel niveau.
Bij de rest lijkt het toch verdomd veel op zoveel mogelijk overal tegen zijn.
Waarom?quote:Op donderdag 30 mei 2024 12:39 schreef ChevyCaprice het volgende:
Ik heb volledig vertrouwen in de Nederlandse rechtsstaat
Ze zullen wel naar wisselende meerderheden moeten zoeken. Op zich goed dat ze daarvoor geen partijen uitsluiten. Ik denk alleen niet dat draagvlak voor eventuele bizar-rechtse symbolieke plannen niet het enige is dat nodig is wanneer het strookt met verdragen.quote:Op donderdag 30 mei 2024 12:10 schreef xpompompomx het volgende:
Amai.
Nieuw kabinet kijkt naar FvD voor meerderheid in Eerste Kamer
[..]
Het zal sowieso constant zoeken zijn in de 1e kamer lijkt me. Kan nog een hele toer worden.quote:Op donderdag 30 mei 2024 12:17 schreef VoMy het volgende:
[..]
Juist uitstekend. Laat deze cENtRuMreChTSe regering maar kleur bekennen. Vooral met het oog op het aanstellen van spionagespecialist en privacy-schender Dick Schoof als premier wil ik dolgraag de paringsdans van het kabinet Wilders I en de FvD in de schijnwerpers zien.
En hij vindt het volk simpel:quote:Hoe krijgt een lidstaat zo’n opt-out?
„Een verdragswijziging is de meest gangbare route.”
In het coalitieakkoord wordt ervoor gepleit om „een opt-out clausule in te dienen bij de Europese Commissie”. Loopt dat inderdaad via de Commissie?
„Dat moet je mij niet vragen. Het lijkt me niet, dat moet in de Europese Raad.”
Bizar allemaal.quote:Helpt het dan de EU af te schilderen als iets dat over de paasvuren gaat of de rookworst wil verbieden?
„In mijn taal maakt het een heel complexe samenwerkingsvorm behapbaar.”
Dat laatste vind ik dus ook. Misschien vind ik de oplossing van het schaduwkabinet ook wel vooral geschikt tijdens de formatiefas. Ik vind het jammer dat ik niet gemakkelijk en concreet weet wat partijen nou precies willen met laten we zeggen Plasterks 5 hoofdpuntenlijstje.quote:Op donderdag 30 mei 2024 12:38 schreef trein2000 het volgende:
Een oppositieakkoord is gekkenwerk. Maar ik moet wel zeggen dat ik alleen bij PvdD en sinds Dijk ook bij SP echt een coherente visie kan ontdekken (van de oppositiepartijen). Dat kan ook op individueel niveau.
Bij de rest lijkt het toch verdomd veel op zoveel mogelijk overal tegen zijn.
Dankjewel voor het delen. Van mij mag deze in mijn lijstje van Guilty Pleasures op interview gebied, zoals bijvoorbeeld het Liss Trustige interview met Edith Schippers op nu.nl (eerste kamer verkiezingen).quote:Op donderdag 30 mei 2024 11:08 schreef Tijger_m het volgende:htttps://www.nrc.nl/nieuws/2024/05/29/brussel-maakt-met-detailwetgeving-een-karikatuur-van-zichzelf-a4200389
Ja. Hij komt heel populistisch over. Voor iemand die al 17 jaar in Brussel mee loopt.quote:Op donderdag 30 mei 2024 11:08 schreef Tijger_m het volgende:
NSC is al geen haar beter: We moeten echt harder gaan onderhandelen en als hij klem gezet word dan word er toch wel toegegeven dat het probleem eigenlijk niet bij de EU ligt maar dat het veel lekkerder is om zaken als een rookworst verbod op de EU te schuiven.
https://www.nrc.nl/nieuws(...)an-zichzelf-a4200389
De coalitie heeft 30 zetels;quote:Op donderdag 30 mei 2024 12:10 schreef xpompompomx het volgende:
Amai.
Nieuw kabinet kijkt naar FvD voor meerderheid in Eerste Kamer
[..]
Dat wordt toch een groot drama in de EK.quote:Op donderdag 30 mei 2024 13:12 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
De coalitie heeft 30 zetels;
BBB 16
VVD 10
PVV 4
NSC 0
Met welke partijen zie jij het voor je dat ze een meerderheid (8 zetels) in de eerste kamer pakken:
GL-PvdA 14
CDA 6
D66 5
CU 3
PvdD 3
JA21 3
SP 3
FVD 2
Volt 2
SGP 2
OPNL 1
Ik heb het idee dat SGP de plannen wel kan waarderen dus die stemmen mee.quote:Op donderdag 30 mei 2024 13:12 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
De coalitie heeft 30 zetels;
BBB 16
VVD 10
PVV 4
NSC 0
Met welke partijen zie jij het voor je dat ze een meerderheid (8 zetels) in de eerste kamer pakken:
GL-PvdA 14
CDA 6
D66 5
CU 3
PvdD 3
JA21 3
SP 3
FVD 2
Volt 2
SGP 2
OPNL 1
50+ heeft ook nog een zetel.quote:Op donderdag 30 mei 2024 13:15 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Ik heb het idee dat SGP de plannen wel kan waarderen dus die stemmen mee.
Dan heb je of CDA nodig of inderdaad een flink rijtje van JA21, FVD en OPNL?
Kan dit niet beter in dit topic: POL / Europese verkiezingen 6 juni?quote:Op donderdag 30 mei 2024 12:56 schreef capricia het volgende:
Interview met Lijsttrekker NSC, Gotink, voor het Europees Parlement, de man loopt al 17 jaar mee in Brussel:
[..]
En hij vindt het volk simpel:
[..]
Bizar allemaal.
Gaat ook over het coalitieakkoord.quote:Op donderdag 30 mei 2024 13:22 schreef Hanca het volgende:
[..]
Kan dit niet beter in dit topic: POL / Europese verkiezingen 6 juni?
Ok, ik kan het artikel niet lezen, maar het viel me op dat het hier de laatste dagen al een paar keer over de Europese verkiezingen ging. Zeker omdat info over de standpunten bij Europese verkiezingen en info over de kandidaten al niet zo makkelijk te vinden is, lijkt het me ideaal om de interviews e.d. wat te verzamelen.quote:Op donderdag 30 mei 2024 13:40 schreef capricia het volgende:
[..]
Gaat ook over het coalitieakkoord.
Het dedain naar de kiezer van NSC kan prima hier benoemd worden.
Past ook in het patroon dat NSC de ambtelijke doorlichting van het coalitieakkoord niet met de kamer wil delen.
Ja mij lijkt in kleine verbondjes bij verscheidene onderwerpen gezamenlijk een alternatief inbrengen het handigst. Sowieso is op dit moment natuurlijk alternatieve plannen maken vrij nutteloos. Er is niet eens bekend wie de ministers en staatssecretarissen zijn en hoe ze het allemaal willen aanpakken. Ik neem aan dat ze hooguit voor aanpassingen aan de plannen over te halen zijn niet een plan schrappen om dat van de oppositie aan te nemen.quote:Op donderdag 30 mei 2024 12:50 schreef Frozen-assassin het volgende:
Een geheel uitgewerkt oppositieakkoord is misschien niet haalbaar maar ik zou zeker wel kijken waar je elkaar kunt vinden. Je zou vooral kunnen winnen op behoud van Klimaatfonds lijkt me. Als je dan de frame maakt dat nieuwe kabinet met koude sanering komt kan je daar wel wat mee winnen.
Inderdaad. Er zijn plannen gepresenteerd met de verkiezingen en het moment om eigen ideen naar voren proberen te brengen zijn straks de APB, die als het goed is vlak na de presentatie van het regeerprogramma is.quote:Op donderdag 30 mei 2024 14:25 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Ja mij lijkt in kleine verbondjes bij verscheidene onderwerpen gezamenlijk een alternatief inbrengen het handigst. Sowieso is op dit moment natuurlijk alternatieve plannen maken vrij nutteloos. Er is niet eens bekend wie de ministers en staatssecretarissen zijn en hoe ze het allemaal willen aanpakken. Ik neem aan dat ze hooguit voor aanpassingen aan de plannen over te halen zijn niet een plan schrappen om dat van de oppositie aan te nemen.
Het lijkt mij eigenlijk dat het nu de tijd is om nog stil te zijn en je echt in de verschillende plannen te verdiepen. Met goede kritiek en verbeterpunten te komen. Dan daarn misschien een keer een mediaoffensief waarom dat alternatief zoveel beter zou zijn. Nu vol op het orgel gaan terwijl alles onduidelijk is schiet denk ik weinig op wordt alleen maar als zuur gezien.
Dit gaat niet over asielzoekers, dus zijn ze niet genteresseerd.quote:Op donderdag 30 mei 2024 14:21 schreef Perrin het volgende:
Stelletje nietsnutten. Wel belastinggeld vangen, niks leveren.
[ x ]
Treurige bedoening. Welke flapdrollen stemmen nu op zulke nutteloze kamerleden?quote:Op donderdag 30 mei 2024 14:33 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Dit gaat niet over asielzoekers, dus zijn ze niet genteresseerd.
En het heeft er alle schijn van dat als Wilders zelf, of Agema, of nog een enkeling uit de inner circle niet zelf het debat kan doen, ze verstek laten gaan omdat Geert niet het risico wil lopen dat er weer eens eentje een flater slaat of de Heilige Partijlijn verlaat.
Volgens mij is er een simpel probleem: Wilders las altijd iedere inbreng door en je mocht die pas doen als hij het had goedgekeurd. Nu heeft hij daar geen tijd voor. Dus is er geen inbreng meer.quote:Op donderdag 30 mei 2024 14:33 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Dit gaat niet over asielzoekers, dus zijn ze niet genteresseerd.
En het heeft er alle schijn van dat als Wilders zelf, of Agema, of nog een enkeling uit de inner circle niet zelf het debat kan doen, ze verstek laten gaan omdat Geert niet het risico wil lopen dat er weer eens eentje een flater slaat of de Heilige Partijlijn verlaat.
Die Luc is wel professioneel stoker op Xquote:Op donderdag 30 mei 2024 14:21 schreef Perrin het volgende:
Stelletje nietsnutten. Wel belastinggeld vangen, niks leveren.
[ x ]
Wat dan weer leuk is dat ik prominente FvD-erts op twitter helemaal los zie gaan omdat Wilders het heeft aangedurfd om Schoof te vragen voor MP. Zoals onze Pepijn:quote:Op donderdag 30 mei 2024 12:50 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Ze zullen wel naar wisselende meerderheden moeten zoeken. Op zich goed dat ze daarvoor geen partijen uitsluiten. Ik denk alleen niet dat draagvlak voor eventuele bizar-rechtse symbolieke plannen niet het enige is dat nodig is wanneer het strookt met verdragen.
Vergeet Graus niet…quote:Op donderdag 30 mei 2024 14:37 schreef Hanca het volgende:
[..]
Volgens mij is er een simpel probleem: Wilders las altijd iedere inbreng door en je mocht die pas doen als hij het had goedgekeurd. Nu heeft hij daar geen tijd voor. Dus is er geen inbreng meer.
Agema en Bosma waren de enigen met hun eigen inbreng die niet langs Wilders hoefden, zelfs de andere oudgedienden moesten dat.
Ben niet de grootste fan van Schoof maar hij heeft wel een aantal pluspuntenquote:Op donderdag 30 mei 2024 14:51 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Wat dan weer leuk is dat ik prominente FvD-erts op twitter helemaal los zie gaan omdat Wilders het heeft aangedurfd om Schoof te vragen voor MP. Zoals onze Pepijn:
[ x ]
Graus werd door journalisten niet genoemd, al is het duidelijk dat Graus wel veel invloed had op zijn eigen inbreng.quote:
Moet je de reacties onder de oorspronkelijke post zien:quote:Op donderdag 30 mei 2024 14:51 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Wat dan weer leuk is dat ik prominente FvD-erts op twitter helemaal los zie gaan omdat Wilders het heeft aangedurfd om Schoof te vragen voor MP. Zoals onze Pepijn:
[ x ]
Had natuurlijk ook een portefeuille waarop in principe geen ongelukken kunnen gebeuren. Totdat BBB ten tonele verscheen althans.quote:Op donderdag 30 mei 2024 14:58 schreef Hanca het volgende:
[..]
Graus werd door journalisten niet genoemd, al is het duidelijk dat Graus wel veel invloed had op zijn eigen inbreng.
Zal 'ns kijken. Zal wel lachen wordenquote:Op donderdag 30 mei 2024 15:00 schreef Hanca het volgende:
[..]
Moet je de reacties onder de oorspronkelijke post zien:
[ x ]
Allemaal van na 28/05.
quote:Op donderdag 30 mei 2024 13:12 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Edit: ik had 50 plus per ongeluk weg gewist!
triest dit.quote:Op donderdag 30 mei 2024 14:21 schreef Perrin het volgende:
Stelletje nietsnutten. Wel belastinggeld vangen, niks leveren.
[ x ]
Maakt de PVV-stemmer niets uit. Het kan ze echt helemaal niets schelen dat er niemand van de PVV bij zit. Als ze het berhaupt al te weten komen.quote:Op donderdag 30 mei 2024 14:21 schreef Perrin het volgende:
Stelletje nietsnutten. Wel belastinggeld vangen, niks leveren.
[ x ]
Inderdaad zeg...quote:
Het is kennelijk de bedoeling dat heel Nederland er uit komt te zien als de BBB-frikandellenmevrouw. Bovendien wordt het dan nog makkelijk om de kosmopolitische linkse elite te identificeren, want die zullen er wel sportief uit blijven zien.quote:Op donderdag 30 mei 2024 15:13 schreef ipa84 het volgende:
https://www.ad.nl/binnenl(...)nnee-raken~a18a8787/
Blijkbaar geld de btw verhoging ook voor het sporten bij commercile bedrijven zoals sportscholen en zwembaden.
Ik vind ook dat het flink overdreven wordt. Nu is basicfit 25 euro per maand, met 21% BTW ipv 9% zal het 27,50 worden. Is dat nu een kop "miljoenen sporters worden geraakt in hun portemonnee" waard? Ze kunnen per maand misschien 1 biertje minder op het terras kopen als ze niet meer kunnen uitgeven.quote:Op donderdag 30 mei 2024 15:13 schreef ipa84 het volgende:
https://www.ad.nl/binnenl(...)nnee-raken~a18a8787/
Blijkbaar geld de btw verhoging ook voor het sporten bij commercile bedrijven zoals sportscholen en zwembaden.
Dit bedoel ik dus met een overdreven reactie. In feite zal het niks gaan schelen qua abonnees en ook niet voor die abonnees.quote:Op donderdag 30 mei 2024 15:18 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Het is kennelijk de bedoeling dat heel Nederland er uit komt te zien als de BBB-frikandellenmevrouw. Bovendien wordt het dan nog makkelijk om de kosmopolitische linkse elite te identificeren, want die zullen er wel sportief uit blijven zien.
De vraag is natuurlijk vooral welk signaal je als kabinet af wil geven aan de samenleving als je lichaamsbeweging duurder maakt.quote:Op donderdag 30 mei 2024 15:19 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik vind ook dat het flink overdreven wordt. Nu is basicfit 25 euro per maand, met 21% BTW ipv 9% zal het 27,50 worden. Is dat nu een kop "miljoenen sporters worden geraakt in hun portemonnee" waard? Ze kunnen per maand misschien 1 biertje minder op het terras kopen als ze niet meer kunnen uitgeven.
Mensen die financieel echt krap zitten, betaalden toch al geen sportschoolabonnement voor iets dat je met fietsen en lopen op straat ook kunt halen.
Alles wordt continue duurder, mensen hebben echt niet door of dat door BTW komt of doordat de sportschool de dure energie door moet rekenen.quote:Op donderdag 30 mei 2024 15:21 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
De vraag is natuurlijk vooral welk signaal je als kabinet af wil geven aan de samenleving als je lichaamsbeweging duurder maakt.
Dat is het punt niet, h.quote:Op donderdag 30 mei 2024 15:22 schreef Hanca het volgende:
[..]
Alles wordt continue duurder, mensen hebben echt niet door of dat door BTW komt of doordat de sportschool de dure energie door moet rekenen.
Nee, het punt is dat er ergens geld vandaan moet worden gehaald (weten we nog, 17 miljard ombuigen) en dan is de over het algemeen rijkere groep die naar sportscholen gaan een heel klein beetje meer laten betalen helemaal niet zo'n slecht idee.quote:
Minder belastingvoordeel voor de grootverdieners. Maar ja, Nederland heeft gestemd op de marionetten van de grootverdieners...quote:Op donderdag 30 mei 2024 15:26 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, het punt is dat er ergens geld vandaan moet worden gehaald (weten we nog, 17 miljard ombuigen) en dan is de over het algemeen rijkere groep die naar sportscholen gaan een heel klein beetje meer laten betalen helemaal niet zo'n slecht idee.
Of had je liever een verhoging van de inkomstenbelasting gehad? Of een bezuiniging op onderwijs?
Verhoog belasting voor bedrijven dan. Waarom nou weer de burger laten betalen.quote:Op donderdag 30 mei 2024 15:26 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, het punt is dat er ergens geld vandaan moet worden gehaald (weten we nog, 17 miljard ombuigen) en dan is de over het algemeen rijkere groep die naar sportscholen gaan een heel klein beetje meer laten betalen helemaal niet zo'n slecht idee.
Of had je liever een verhoging van de inkomstenbelasting gehad? Of een bezuiniging op onderwijs?
Alles bij bedrijven halen is gewoon ook wel lastig, al ben ik daar ook wel voor. Maar dat het niet zo makkelijk is blijkt wel uit de praktisch unanieme steun voor 2,5 miljard voor TATA in de Kamer: https://www.volkskrant.nl(...)oorwaarden~be30da93/quote:Op donderdag 30 mei 2024 15:51 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Verhoog belasting voor bedrijven dan. Waarom nou weer de burger laten betalen.
Je kunt een incidentele uitgave, zoals een fonds, niet tegenover begrotingstekorten zetten. Dus nee, dit helpt daarbij geen cent.quote:Daarbij had Caroline geen 15 Miljard bezuiniging gevonden bij dat tranistiefonds van de boeren? Dat zou een goede zijn als die boeren met al hun overlast van de afgelopen jaren het tekort op de begroting een keer dichten in plaats van enkel aan de tiet van de overheid te hangen.
het is Burger voor de Boer landbouwindustrie beweging he. De burger altijd op 1 als betaler.quote:Op donderdag 30 mei 2024 15:51 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Verhoog belasting voor bedrijven dan. Waarom nou weer de burger laten betalen.
Daarbij had Caroline geen 15 Miljard bezuiniging gevonden bij dat tranistiefonds van de boeren? Dat zou een goede zijn als die boeren met al hun overlast van de afgelopen jaren het tekort op de begroting een keer dichten in plaats van enkel aan de tiet van de overheid te hangen.
Dat de overheid er niet voor is om duwtjes naar of juist van producten of diensten te geven, vooral als het onbewezen doelmatig is voor het doel dat ze daarmee voor ogen had? Lichaamsbeweging is overigens gewoon gratis.quote:Op donderdag 30 mei 2024 15:21 schreef Janneke141 het volgende:
De vraag is natuurlijk vooral welk signaal je als kabinet af wil geven aan de samenleving als je lichaamsbeweging duurder maakt.
Prima. Maar dan graag ook de teslasubsidies afschaffen.quote:Op donderdag 30 mei 2024 16:17 schreef nostra het volgende:
[..]
Dat de overheid er niet voor is om duwtjes naar of juist van producten of diensten te geven, vooral als het onbewezen doelmatig is voor het doel dat ze daarmee voor ogen had? Lichaamsbeweging is overigens gewoon gratis.
Over een half uurtje stap ik weer op mijn racefiets van 3kquote:Op donderdag 30 mei 2024 16:17 schreef nostra het volgende:
[..]
Dat de overheid er niet voor is om duwtjes naar of juist van producten of diensten te geven, vooral als het onbewezen doelmatig is voor het doel dat ze daarmee voor ogen had? Lichaamsbeweging is overigens gewoon gratis.
Das war einmal, maar inderdaad.quote:Op donderdag 30 mei 2024 16:24 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Prima. Maar dan graag ook de teslasubsidies afschaffen.
Cervlo?quote:Op donderdag 30 mei 2024 16:26 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Over een half uurtje stap ik weer op mijn racefiets van 3k
Specializedquote:
Uiteindelijk wel. Het is een kwestie van vaak genoeg buigen tot het metaal breekt.quote:Op donderdag 30 mei 2024 15:12 schreef probeer het volgende:
[..]
Maakt de PVV-stemmer niets uit. Het kan ze echt helemaal niets schelen dat er niemand van de PVV bij zit. Als ze het berhaupt al te weten komen.
Wordt wel tijd dan, jaquote:Op donderdag 30 mei 2024 16:33 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Specialized
Het is alweer een oud beestje aan het worden met zijn 6 jaar. Aan het einde van het jaar misschien weer eens een nieuwe uitzoeken
Een van de taken van de overheid is m.i. het bevorderen van dingen die goed zijn voor de bevolking. Dat kan o.a. door bepaalde activiteiten, zoals sporten, of cultuur lager te belasten dan andere zaken. Niks mis mee.quote:Op donderdag 30 mei 2024 16:17 schreef nostra het volgende:
[..]
Dat de overheid er niet voor is om duwtjes naar of juist van producten of diensten te geven, vooral als het onbewezen doelmatig is voor het doel dat ze daarmee voor ogen had? Lichaamsbeweging is overigens gewoon gratis.
Om het dan weer de schuld van de media/links/rechters/eu te maken dat het metaal brak. Er is in die hoek geen zelf-reflecterend vermogen.quote:Op donderdag 30 mei 2024 16:47 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Uiteindelijk wel. Het is een kwestie van vaak genoeg buigen tot het metaal breekt.
Maar uiteindelijk is het voor de armen nog te duur en scheelt het voor de mensen met geld nauwelijks, wat ik al zei. Of je nu 25 euro of 27,50 moet betalen is voor praktisch iedereen in een sportschool geen enkel probleem. Dus dan is de vraag of je het belastinggeld wel goed aan het besteden bent.quote:Op donderdag 30 mei 2024 17:09 schreef tufkac het volgende:
[..]
Een van de taken van de overheid is m.i. het bevorderen van dingen die goed zijn voor de bevolking. Dat kan o.a. door bepaalde activiteiten, zoals sporten, of cultuur lager te belasten dan andere zaken. Niks mis mee.
Nee, dat is een beetje het vervelende van veel tegenstanders van de PVV dat ze cynisch doen of Geert kan toveren en oneindig maar alles kan maar rechtlullen. Misschien voor zijn hardcore minions. Maar uiteindelijk kun je ook gewoon een wig drijven tussen Geert en veel van zijn nieuwe stemmers. Maar dan moet er dus wel slimme oppositie gevoerd worden.quote:Op donderdag 30 mei 2024 17:12 schreef probeer het volgende:
[..]
Om het dan weer de schuld van de media/links/rechters/eu te maken dat het metaal brak. Er is in die hoek geen zelf-reflecterend vermogen.
Daar zit wat in. Maar om klakkeloos de belasting te verhogen is een ander uiterste.quote:Op donderdag 30 mei 2024 17:16 schreef Hanca het volgende:
[..]
Maar uiteindelijk is het voor de armen nog te duur en scheelt het voor de mensen met geld nauwelijks, wat ik al zei. Of je nu 25 euro of 27,50 moet betalen is voor praktisch iedereen in een sportschool geen enkel probleem. Dus dan is de vraag of je het belastinggeld wel goed aan het besteden bent.
Inderdaad. De PVV staat in feite gewoon voor de status quo, maar dan met quasi-tegenzin en pesterijen naar de andere kant. Als de oppositie z'n werk goed doet, zien Geerts stemmers de PVV over een paar jaar als onderdeel van het establishment dat niets oplost.quote:Op donderdag 30 mei 2024 17:18 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Nee, dat is een beetje het vervelende van veel tegenstanders van de PVV dat ze cynisch doen of Geert kan toveren en oneindig maar alles kan maar rechtlullen. Misschien voor zijn hardcore minions. Maar uiteindelijk kun je ook gewoon een wig drijven tussen Geert en veel van zijn nieuwe stemmers. Maar dan moet er dus wel slimme oppositie gevoerd worden.
Oppositie is ook een kwestie van volhouden en niet meteen het bijltje erbij neergooien omdat je niet meteen effect ziet.
... en huppelen ze weer door naar een volgende messias, zoals ze 6 maanden voor november nog bij BBB deden en een paar verkiezingen daar voor bij FvD.quote:Op donderdag 30 mei 2024 17:24 schreef Noorse_Kabeltrui het volgende:
[..]
Inderdaad. De PVV staat in feite gewoon voor de status quo, maar dan met quasi-tegenzin en pesterijen naar de andere kant. Als de oppositie z'n werk goed doet, zien Geerts stemmers de PVV over een paar jaar als onderdeel van het establishment dat niets oplost.
Wellicht, maar dan moet de oppositie die messias bieden.quote:Op donderdag 30 mei 2024 17:27 schreef Hanca het volgende:
[..]
... en huppelen ze weer door naar een volgende messias, zoals ze 6 maanden voor november nog bij BBB deden en een paar verkiezingen daar voor bij FvD.
Er dienen nou eenmaal impopulaire beslissingen te worden genomen. Domrechts geeft liever de schuld aan buitenlanders voor alles.quote:Op donderdag 30 mei 2024 17:31 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Wellicht, maar dan moet de oppositie die messias bieden.
De VVD kon heel lang heel veel impopulairs beslissen en verkiezingen winnen. Gewoon door Rutte.quote:Op donderdag 30 mei 2024 17:34 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Er dienen nou eenmaal impopulaire beslissingen te worden genomen. Domrechts geeft liever de schuld aan buitenlanders voor alles.
Is ad-hockery al woord van het jaar?quote:Op donderdag 30 mei 2024 17:31 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Wellicht, maar dan moet de oppositie die messias bieden.
Dan loopt hun traditionele achterban weg en da's nog schadelijker voor een partij. Kijk maar naar VVD.quote:Op donderdag 30 mei 2024 17:36 schreef Hexagon het volgende:
[..]
De VVD kon heel lang heel veel impopulairs beslissen en verkiezingen winnen. Gewoon door Rutte.
Veel mensen stemmen met emotie. Nou dan moeten oppositiepartijen die mensen geven wat ze willen qua vorm, met hun eigen inhoud natuurlijk.
Waar is die wel?quote:Op donderdag 30 mei 2024 17:12 schreef probeer het volgende:
[..]
Om het dan weer de schuld van de media/links/rechters/eu te maken dat het metaal brak. Er is in die hoek geen zelf-reflecterend vermogen.
Dat "ja maar, ja maar" denken is echt verschrikkelijk irritant.quote:Op donderdag 30 mei 2024 17:42 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Dan loopt hun traditionele achterban weg en da's nog schadelijker voor een partij. Kijk maar naar VVD.
Dat is inderdaad wel een dingetje. De toch wat technische, rationele benadering die de partijen uit het brede centrum vele decennia hanteerden lijkt te hebben afgedaan voor een groot deel van de bevolking. Daarvoor in ruil komt weer een meer emotioneel en ideologisch gemotiveerd verhaal op.quote:Op donderdag 30 mei 2024 17:34 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Er dienen nou eenmaal impopulaire beslissingen te worden genomen. Domrechts geeft liever de schuld aan buitenlanders voor alles.
Stompzinnige zwevende kiezers vind ik dan weer irritant, maar maak me er niet druk om. Ik lach ze gewoon uit en wrijf het ze graag in de neus hoe ontiegelijk dom ze zijn.quote:Op donderdag 30 mei 2024 17:44 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dat "ja maar, ja maar" denken is echt verschrikkelijk irritant.
De vraag is of je dat als overheid moet doen, omdat die definitie van goed nogal subjectief is en het verder bijzonder paternalistisch is. Daarnaast zit de overheid in een continue sprookjeswereld waarin fiscale stimuli (of drangmiddelen) daadwerkelijk effect sorteren, terwijl keer op keer het tegenovergestelde wordt bewezen - de HRA als goed voorbeeld functioneert alleen maar als prijsopdrijver en je komt er niet meer (zomaar) vanaf omdat er dan mensen onder water komen te staan en je je als overheid bijzonder onbetrouwbaar opstelt door de spelregels tijdens het spel te veranderen. En ook hier blijkt dat een laag btw tarief niet doelmatig is, dus dan is er geen enkele grond meer om dat in stand te houden. Voor minima zijn er al meer dan genoeg opties om een gratis bibliotheekabonnement, korting op de sportclub en musementree te krijgen, weliswaar decentraal geregeld en dus verschillend.quote:Op donderdag 30 mei 2024 17:09 schreef tufkac het volgende:
[..]
Een van de taken van de overheid is m.i. het bevorderen van dingen die goed zijn voor de bevolking. Dat kan o.a. door bepaalde activiteiten, zoals sporten, of cultuur lager te belasten dan andere zaken. Niks mis mee.
Ja helaas heb je ze toch nodig om macht te krijgen.quote:Op donderdag 30 mei 2024 17:46 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Stompzinnige zwevende kiezers vind ik dan weer irritant, maar maak me er niet druk om. Ik lach ze gewoon uit en wrijf het ze graag in de neus hoe ontiegelijk dom ze zijn.
Het is wel zorgwekkend. Elke verkiezing loopt een hele afgehaakte meute weer achter de volgende populist aan, op zoek naar gouden bergen.quote:Op donderdag 30 mei 2024 17:47 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ja helaas heb je ze toch nodig om macht te krijgen.
Dus dan moet je daar een strategie voor maken om ze zowel te geven wat ze willen, alsmede je originele beleid te kunnen uitvoeren.
De HRA heeft uiteindelijk geleid tot prijsopdrijving, daar ben ik het mee eens, maar heeft initieel natuurlijk wel een deel van de woningnood opgelost.quote:Op donderdag 30 mei 2024 17:47 schreef nostra het volgende:
[..]
De vraag is of je dat als overheid moet doen, omdat die definitie van goed nogal subjectief is en het verder bijzonder paternalistisch is. Daarnaast zit de overheid in een continue sprookjeswereld waarin fiscale stimuli (of drangmiddelen) daadwerkelijk effect sorteren, terwijl keer op keer het tegenovergestelde wordt bewezen - de HRA als goed voorbeeld functioneert alleen maar als prijsopdrijver en je komt er niet meer (zomaar) vanaf omdat er dan mensen onder water komen te staan en je je als overheid bijzonder onbetrouwbaar opstelt door de spelregels tijdens het spel te veranderen. En ook hier blijkt dat een laag btw tarief niet doelmatig is, dus dan is er geen enkele grond meer om dat in stand te houden. Voor minima zijn er al meer dan genoeg opties om een gratis bibliotheekabonnement, korting op de sportclub en musementree te krijgen, weliswaar decentraal geregeld en dus verschillend.
Rancune, jaloezie en angst. Dat is waar deze coalitie op gebaseerd is.quote:Op donderdag 30 mei 2024 18:16 schreef Magister_Artium het volgende:
[..]
Het is wel zorgwekkend. Elke verkiezing loopt een hele afgehaakte meute weer achter de volgende populist aan, op zoek naar gouden bergen.
Het werkelijke probleem is de afgehaakte kiezer. Volgens mij een combinatie van decennia van loze beloftes en naef hoge verwachtingen. Een basiscursus staatsinrichting zou voor een deel overigens geen kwaad kunnen.
Da's geen probleem, een kerncentrale minder dus.quote:Op donderdag 30 mei 2024 18:36 schreef Faraday01 het volgende:
Volgens de rekenkamer moet er 25 miljard bij voor onderhoud aan de infrastructuur
Ja, dat is dus het probleem met fiscale subsidies (hoewel de HRA formeel geen subsidie is), je hebt een one-off effect en daarna jarenlang de sores ervan.quote:Op donderdag 30 mei 2024 18:36 schreef tufkac het volgende:
De HRA heeft uiteindelijk geleid tot prijsopdrijving, daar ben ik het mee eens, maar heeft initieel natuurlijk wel een deel van de woningnood opgelost.
https://www.ey.com/nl_nl/(...)n%20te%20verminderen.quote:En waaruit blijkt dat het lage BTW tarief niet doelmatig is?
Dat houd je nu eenmaal met elk circus aan kortingen, toeslagen en bonussen.quote:En die regelingen voor de minima zijn leuk, maar de groep die daar net boven zit, heeft die regelingen niet. Die pak je dus het hardst met deze maatregel.
Die staan ook slechts voor een fractie van de werkelijke kosten in de boekenquote:Op donderdag 30 mei 2024 18:39 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Da's geen probleem, een kerncentrale minder dus.
Daar was ik mij van bewustquote:Op donderdag 30 mei 2024 19:03 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Die staan ook slechts voor een fractie van de werkelijke kosten in de boeken
Een beetje omdenken, de sportverenigingen worden relatief goedkoper.quote:Op donderdag 30 mei 2024 15:21 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
De vraag is natuurlijk vooral welk signaal je als kabinet af wil geven aan de samenleving als je lichaamsbeweging duurder maakt.
Ja prima toch, 50+ is er ook niet voor 20-ers, PvdA is er ook niet voor middeninkomens,VVD niet voor uitkeringstrekkers en de partij van de dieren niet voor vleeseters.quote:Op donderdag 30 mei 2024 16:13 schreef Beathoven het volgende:
[..]
het is Burger voor de Boer landbouwindustrie beweging he. De burger altijd op 1 als betaler.
Nou ja, of ze zeggen dingen te willen doen die mensen ook graag willen. Dat zou natuurlijk ook kunnen h.quote:Op donderdag 30 mei 2024 18:36 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Rancune, jaloezie en angst. Dat is waar deze coalitie op gebaseerd is.
Natuurlijk is het goed om op te komen voor de wensen van (een deel van) het volk.quote:Op donderdag 30 mei 2024 20:07 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Nou ja, of ze zeggen dingen te willen doen die mensen ook graag willen. Dat zou natuurlijk ook kunnen h.
Iedereen zegt eerlijke politici te willen, maar niemand stemt er op. De eeuwige paradox van democratie.quote:Op donderdag 30 mei 2024 20:13 schreef FYazz het volgende:
[..]
Natuurlijk is het goed om op te komen voor de wensen van (een deel) het volk.
Echter niet altijd is wat wij willen ook realistisch en juist politici zouden hierover eerlijk moeten zijn.
Dat maak jij ervan en ik ben het er ook niet mee eens. Genoeg politici die wel een genuanceerde boodschap brengen.quote:Op donderdag 30 mei 2024 20:14 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Iedereen zegt eerlijke politici te willen, maar niemand stemt er op. De eeuwige paradox van democratie.
In de marge wellicht, of lokaal. Maar landelijk werkt dat nooit en heeft het ook nog nooit gewerkt.quote:Op donderdag 30 mei 2024 20:16 schreef FYazz het volgende:
[..]
Dat maak jij ervan en ik ben het er ook niet mee eens.
Genoeg politici die wel een genuanceerde boodschap brengen.
Dat is wederom weer jouw mening.quote:Op donderdag 30 mei 2024 20:16 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
In de marge wellicht, of lokaal. Maar landelijk werkt dat nooit en heeft het ook nog nooit gewerkt.
Het is allebeiquote:Op donderdag 30 mei 2024 20:17 schreef FYazz het volgende:
[..]
Dat is wederom weer jouw mening.
Geen feit.
Een coalitie met PVV en BBB is misschien ook niet helemaal mijn keuze, maar deze interpretatie gaat mij dan ook weer een beetje ver.quote:Op donderdag 30 mei 2024 18:36 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Rancune, jaloezie en angst. Dat is waar deze coalitie op gebaseerd is.
Dit klinkt logisch.quote:Op donderdag 30 mei 2024 20:11 schreef trein2000 het volgende:
https://www.telegraaf.nl/(...)jk-vier-vicepremiers
De T meldt dat:
- De verdeling van de ministersposten 6-4-4-2 zou worden.
- Alle 4 de partijen een vice-MP leveren
- De min N&S sneuvelt, net als een van de staatssecretarissen op fin.
- Er komt een minister voor Asiel en Migratie
- VVD zou Fin gaan leveren, PVV asiel, NSC SZW, BBB EZ en LNVV.
6-4-4-2 is dus 32 bewindspersonen? Of denken ze bij de Telegraaf dat Omtzigt zijn eis van de helft van de ministers van buiten zo makkelijk laat vallen?quote:Op donderdag 30 mei 2024 20:11 schreef trein2000 het volgende:
https://www.telegraaf.nl/(...)jk-vier-vicepremiers
De T meldt dat:
- De verdeling van de ministersposten 6-4-4-2 zou worden.
- Alle 4 de partijen een vice-MP leveren
- De min N&S sneuvelt, net als een van de staatssecretarissen op fin.
- Er komt een minister voor Asiel en Migratie
- VVD zou Fin gaan leveren, PVV asiel, NSC SZW, BBB EZ en LNVV.
Nederland is echt een zeikland gewordenquote:Op donderdag 30 mei 2024 20:20 schreef Jojoke het volgende:
[..]
Een coalitie met PVV en BBB is misschien ook niet helemaal mijn keuze, maar deze interpretatie gaat mij dan ook weer een beetje ver.
Ik denk dat 1/4 of 1/3 van Nederland zich niet gehoord voelt. En een behoorlijk ander deel is ook niet echt tevreden, waardoor je dit soort verkiezingsuitslagen krijgt.
Ik denk dat veel van hun wensen neerkomen op de basisbehoeften. Betaalbaar voedsel, wonen en energie. Goede zorg, onderwijs en veiligheid.
"Mijn meningen zijn feiten" blijft nog steeds n van de betere quotes van Thierry.quote:
We leven niet meer in de jaren 40 of 50, dus de verwachtingen zijn wel hoger. Dat klopt.quote:Op donderdag 30 mei 2024 20:29 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Nederland is echt een zeikland geworden
de basisbehoeften waar jij het over heb is nergens in de wereld zo goed geregeld als in nederland
alleen mensen willen meer hebben dan ze kunnen hebben
dan had je maar een vak moeten leren zeg ik tegen ze....
erg links gedacht ditquote:Op donderdag 30 mei 2024 20:29 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Nederland is echt een zeikland geworden
de basisbehoeften waar jij het over heb is nergens in de wereld zo goed geregeld als in nederland
alleen mensen willen meer hebben dan ze kunnen hebben
dan had je maar een vak moeten leren zeg ik tegen ze....
Ironisch genoeg zorgen hun keuzes er nu juist voor dat die zaken kwalitatief (verder) onder druk komen te staan.quote:Op donderdag 30 mei 2024 20:20 schreef Jojoke het volgende:
[..]
Ik denk dat veel van hun wensen neerkomen op de basisbehoeften. Betaalbaar voedsel, wonen en energie. Goede zorg, onderwijs en veiligheid.
En helaas wordt er tegenwoordig steeds maar goedgepraat dat het dan logisch zou moeten zijn dan maar extreemrechtse figuren macht te geven. Want die burger is zo zielig en kan er allemaal niks aan doen. Enige eigen verantwoordelijkheid nemen voor je keuzes is blijkbaar heel vies tegenwoordig.quote:Op donderdag 30 mei 2024 20:20 schreef Jojoke het volgende:
[..]
Een coalitie met PVV en BBB is misschien ook niet helemaal mijn keuze, maar deze interpretatie gaat mij dan ook weer een beetje ver.
Ik denk dat 1/4 of 1/3 van Nederland zich niet gehoord voelt. En een behoorlijk ander deel is ook niet echt tevreden, waardoor je dit soort verkiezingsuitslagen krijgt.
Ik denk dat veel van hun wensen neerkomen op de basisbehoeften. Betaalbaar voedsel, wonen en energie. Goede zorg, onderwijs en veiligheid.
Als ik het nu lees, kan ik de BBB al invullen:quote:Op donderdag 30 mei 2024 20:29 schreef Hanca het volgende:
[..]
6-4-4-2 is dus 32 bewindspersonen? Of denken ze bij de Telegraaf dat Omtzigt zijn eis van de helft van de ministers van buiten zo makkelijk laat vallen?
Eigenlijk leest dit meer als de wensenlijst van de VVD dan als een waarschijnlijk besluit, we weten dus ook waar dit 'lek' vandaan komt.
We zullen ons vast ergens op de curve bevinden en het is niet aan het begin.quote:Op donderdag 30 mei 2024 20:38 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Ironisch genoeg zorgen hun keuzes er nu juist voor dat die zaken kwalitatief (verder) onder druk komen te staan.
En wellicht is het ook juist wel de overdadige aanwezigheid van dat soort zaken die er voor zorgt dat mensen daar wel gokje mee willen nemen om algehele onvrede te uiten…
quote:Op donderdag 30 mei 2024 20:36 schreef Jojoke het volgende:
[..]
We leven niet meer in de jaren 40 of 50, dus de verwachtingen zijn wel hoger. Dat klopt.
Wat je wel of niet heb wordt allemaal gecreerd door je zelf in dit landquote:
quote:Op donderdag 30 mei 2024 21:04 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
[..]
Wat je wel of niet heb wordt allemaal gecreerd door je zelf in dit land
Er is voor iedereen onderwijs
Er is genoeg te eten in dit land
en er is genoeg werk in dit land
wat voor werk je doet en hoeveel je verdient is allemaal afhankelijk wat je zelf wil preesteren vanaf je jeugd
die keuze maak je zelf in je leven
en de 1 zal 30000 euro pj verdienen en de ander 100000
zo werkt het nu eenmaal in het leven
niemand is gelijk en niemand heeft het zelfde maar er is genoeg voor iedereen om het minimale te krijgen
Heb jij een probleem met dit gedichtquote:
ik klaagde niet voor mezelf maar over het beleidquote:Op donderdag 30 mei 2024 21:06 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Klaagde jij niet hoe moeilijk het is een huis te krijgen?
Misschien gewoon beter je best doen.
Geen wonder dat NSC dit niet met de TK wilde delen.quote:
Pieter deed een Mark?quote:Op donderdag 30 mei 2024 21:33 schreef capricia het volgende:
De interne ambtelijke analyse is in bezit van de NRC:
[..]
Geen wonder dat NSC dit niet met de TK wilde delen.
Daar kon je op wachtenquote:Op donderdag 30 mei 2024 21:33 schreef capricia het volgende:
De interne ambtelijke analyse is in bezit van de NRC:
[..]
Geen wonder dat NSC dit niet met de TK wilde delen.
VVD als op een na grootste partij weinig bewindslieden?quote:Op donderdag 30 mei 2024 20:45 schreef Jojoke het volgende:
[..]
Als ik het nu lees, kan ik de BBB al invullen:
Min EZ / 4e vice-premier - Mona Keijzer (van BBB)
Min LNVV - partijloos (namens BBB)
Stas Defensie - Gijs Tuinman (van BBB)
Ik denk dat VVD en BBB minder dan 50% vak-bewindslieden aanhouden. En PVV en NSC meer dan 50% vak-bewindslieden.
Wat zijn BZ en NRC aan het huilen zegquote:Op donderdag 30 mei 2024 21:33 schreef capricia het volgende:
De interne ambtelijke analyse is in bezit van de NRC:
[..]
Geen wonder dat NSC dit niet met de TK wilde delen.
Wat staat hier?quote:Op donderdag 30 mei 2024 21:40 schreef Origami94 het volgende:
Er is sws geen constitutele toetsing die toetst aan grondrechten en als die er wel komt dan zijn benoemingen slecht
En hoe bedoel je, "wat zijn BZ en NRC aan het huilen"? Heb je geen inhoudelijke kritiek?quote:
Maar het is aan de regering om dit uit te werken dus de onderhandelaars gaan hier niet inhoudelijk op in!quote:Op donderdag 30 mei 2024 21:33 schreef capricia het volgende:
De interne ambtelijke analyse is in bezit van de NRC:
[..]
Geen wonder dat NSC dit niet met de TK wilde delen.
En al die ambtenaren op BZK zijn vast extreem links of D66. Daar komt het door.quote:Op donderdag 30 mei 2024 22:01 schreef VoMy het volgende:
[..]
Maar het is aan de regering om dit uit te werken dus de onderhandelaars gaan hier niet inhoudelijk op in!
Precies, behalve die ene die nu naar voren geschoven wordt als MP, maar die is alsnog wel deep state en uiteraard wel knijterlinks, want hij was lid van de PvdA, maar hij heeft ook het licht gezien.quote:Op donderdag 30 mei 2024 22:07 schreef capricia het volgende:
[..]
En al die ambtenaren op BZK zijn vast extreem links of D66. Daar komt het door.
quote:Op donderdag 30 mei 2024 22:08 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Precies, behalve die ene die nu naar voren geschoven wordt als MP, maar die is alsnog wel deep state en uiteraard wel knijterlinks, want hij was lid van de PvdA, maar hij heeft ook het licht gezien.
Goh, populisten komen met slechte plannen. Hoe onverwacht.quote:Op donderdag 30 mei 2024 21:37 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Daar kon je op wachten
Edit: als je dit leest is het ontluisterendkort samengevat: onsamenhangend en onuitvoerbaar
Ik ben wel voor een constitutioneel hof. Maar dan alleen met D66 rechters. En jij?quote:Op donderdag 30 mei 2024 22:15 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Goh, populisten komen met slechte plannen. Hoe onverwacht.
Ach het is mooi dat er al een wig gedreven is tussen Geert en wappierechts.quote:Op donderdag 30 mei 2024 22:14 schreef capricia het volgende:
[..]![]()
Maar is Dick nou gewoon een apparatsjik, of houdt hij Wilders gevangen?
[ x ]
Fijn twitter kanaaltje.quote:Op donderdag 30 mei 2024 22:14 schreef capricia het volgende:
[..]![]()
Maar is Dick nou gewoon een apparatsjik, of houdt hij Wilders gevangen?
[ x ]
Binnenkort eenvoudig te herkennen aan hun groene toga's.quote:Op donderdag 30 mei 2024 22:17 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik ben wel voor een constitutioneel hof. Maar dan alleen met D66 rechters. En jij?
Mooie kleur wel.quote:Op donderdag 30 mei 2024 22:59 schreef nostra het volgende:
[..]
Binnenkort eenvoudig te herkennen aan hun groene toga's.
Hoe komen ze daar nou bij.quote:Het oprichten van een Constitutioneel Hof kan leiden tot het „politiseren van de benoemingen”, zoals bij het Amerikaanse Hooggerechtshof het geval is.
Nee, maar ze gaan er waarschijnlijk vanuit dat dat toch gaat stranden omdat de grondwet moet worden aangepast.quote:Op donderdag 30 mei 2024 23:09 schreef SnertMetChoco het volgende:
Ik snap trouwens niet dat de VVD zoiets fundamenteels als een constitutioneel hof en onuitgewerkt kiesstelsel maar even cadeau doet. Wat is het wisselgeld of waren ze zelf ook al daar voor?
Goh, wij van WC-eend.quote:Op donderdag 30 mei 2024 21:33 schreef capricia het volgende:
De interne ambtelijke analyse is in bezit van de NRC:
[..]
Geen wonder dat NSC dit niet met de TK wilde delen.
Lekker cynisch van ze dan. Wie weet hoe de Kamers er na de volgende verkiezingen uit ziet ...quote:Op donderdag 30 mei 2024 23:17 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Nee, maar ze gaan er waarschijnlijk vanuit dat dat toch gaat stranden omdat de grondwet moet worden aangepast.
Je denkt dat ze adviezen als een hobby schrijven?quote:Op donderdag 30 mei 2024 23:19 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Goh, wij van WC-eend.
Ambtenaren moeten gewoon uitvoeren.
Ik denk niet dat NSC dan nog een rol van betekenis speelt, dus dan gaat het vermoedelijk naar de prullenbak.quote:Op donderdag 30 mei 2024 23:20 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Lekker cynisch van ze dan. Wie weet hoe de Kamers er na de volgende verkiezingen uit ziet ...
Ja, vermoedelijk ... leuke gok.quote:Op donderdag 30 mei 2024 23:21 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ik denk niet dat NSC dan nog een rol van betekenis speelt, dus dan gaat het vermoedelijk naar de prullenbak.
Nee, ik neem aan dat ze het zelf heel serieus nemen.quote:Op donderdag 30 mei 2024 23:20 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Je denkt dat ze adviezen als een hobby schrijven?
Dat doen ze dan ook.quote:Op donderdag 30 mei 2024 23:19 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Goh, wij van WC-eend.
Ambtenaren moeten gewoon uitvoeren.
En dat ze verder maar wat doen? Waarom denk je dat ze adviezen schrijven?quote:Op donderdag 30 mei 2024 23:22 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Nee, ik neem aan dat ze het zelf heel serieus nemen.
Om hun eigen bestaan te onderbouwen, duh. Dat is wat een overheidsapparaat doet.quote:Op donderdag 30 mei 2024 23:23 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
En dat ze verder maar wat doen? Waarom denk je dat ze adviezen schrijven?
Waarom denk je dat D66 er geen energie meer aan gaat besteden na meerdere malen tegen de muur te zijn gelopen? Dat ging ook ongeveer zo.quote:Op donderdag 30 mei 2024 23:22 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Ja, vermoedelijk ... leuke gok.
Dus je denkt dat ze het uit eigen beweging schrijven?!quote:Op donderdag 30 mei 2024 23:24 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Om hun eigen bestaan te onderbouwen, duh. Dat is wat een overheidsapparaat doet.
Natuurlijk niet, hoe kom je daar nou weer bij?quote:Op donderdag 30 mei 2024 23:25 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Dus je denkt dat ze het uit eigen beweging schrijven?!
Die optie is wel aantrekkelijker geworden.quote:Op donderdag 30 mei 2024 22:17 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik ben wel voor een constitutioneel hof. Maar dan alleen met D66 rechters. En jij?
Misschien kun je gewoon duidelijker zijn dan, altijd zo'n raar gokspel met jou.quote:Op donderdag 30 mei 2024 23:25 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Natuurlijk niet, hoe kom je daar nou weer bij?
Gewoon een stelsel zoals in Iran. Met een raad van D66-hoeders die kandidaten goedkeuren en alles toetsen aan redelijkheid, duurzaamheid, rationaliteit en wetenschappelijke onderbouwing.quote:Op donderdag 30 mei 2024 23:27 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Die optie is wel aantrekkelijker geworden.
Als je alleen maar dingen wil lezen die er niet staan kun je beter niet reageren, dit schiet ook niets op.quote:Op donderdag 30 mei 2024 23:29 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Misschien kun je gewoon duidelijker zijn dan, altijd zo'n raar gokspel met jou.
Maar ok, dan bedoel je waarschijnlijk dus dat ze het bestaan van andere ambtenaren willen vergoeilijken ofzo?! En dat dus het advies, wat inhoudelijk al aardig overeenkomt met veelgehoorde kritiek van buitenstaanders, verdacht is, zonder dat je inhoudelijk er op in wenst te gaan?!
Omdat dingen vaak moeilijk zijn en geld behoeven om het goed te doen... anders was het 97% van de tijd al gedaan?quote:Op donderdag 30 mei 2024 23:33 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Als je alleen maar dingen wil lezen die er niet staan kun je beter niet reageren, dit schiet ook niets op.
Ambtenarenrapporten zeggen altijd dat dingen moeilijk zijn en er meer geld nodig is. Als je niet kunt bedenken waarom dat zo is, tja...
proest.quote:Op donderdag 30 mei 2024 23:29 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Gewoon een stelsel zoals in Iran. Met een raad van D66-hoeders die kandidaten goedkeuren en alles toetsen aan redelijkheid, duurzaamheid, rationaliteit en wetenschappelijke onderbouwing.
Ik denk dat hij bedoelt te zeggen dat ambtenaren altijd zullen doen alsof het niet goed gaat zodat ze wat te doen hebben.quote:Op donderdag 30 mei 2024 23:29 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Misschien kun je gewoon duidelijker zijn dan, altijd zo'n raar gokspel met jou.
Maar ok, dan bedoel je waarschijnlijk dus dat ze het bestaan van andere ambtenaren willen vergoeilijken ofzo?! En dat dus het advies, wat inhoudelijk al aardig overeenkomt met veelgehoorde kritiek van buitenstaanders, verdacht is, zonder dat je inhoudelijk er op in wenst te gaan?!
Zijn hele andere ambtenaren op andere departementen en met andere CV's echter, maar het lijkt wel plausibel dat hij dat zo bedoelde.quote:Op donderdag 30 mei 2024 23:46 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Ik denk dat hij bedoelt te zeggen dat ambtenaren altijd zullen doen alsof het niet goed gaat zodat ze wat te doen hebben.
Dat maakt toch niks uit als ze allemaal alleen maar bezig zijn met zichzelf noodzakelijk maken. Je moet ook niet te hoogdravende gedachten verwachten van die kant.quote:Op donderdag 30 mei 2024 23:48 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Zijn hele andere ambtenaren op andere departementen en met andere CV's echter, maar het lijkt wel plausibel dat hij dat zo bedoelde.
Misschien zou je eens een weekje op een ministerie moeten gaan werken als beleidsambtenaar. Dan hou je misschien op met dit soort poep te praten.quote:Op donderdag 30 mei 2024 23:55 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Dat maakt toch niks uit als ze allemaal alleen maar bezig zijn met zichzelf noodzakelijk maken. Je moet ook niet te hoogdravende gedachten verwachten van die kant.
Incorrect. Ze zeggen altijd dat er meer geld nodig is en dat dingen moeilijk zo niet onhaalbaar zijn.quote:Op donderdag 30 mei 2024 23:46 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Ik denk dat hij bedoelt te zeggen dat ambtenaren altijd zullen doen alsof het niet goed gaat zodat ze wat te doen hebben.
Ik dacht dat hij sarcastisch was?!quote:Op donderdag 30 mei 2024 23:57 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Misschien zou je eens een weekje op een ministerie moeten gaan werken als beleidsambtenaar. Dan hou je misschien op met dit soort poep te praten.
Het woord is al eerder gevallen toen het over de gelekte analyse ging, maar ik vind dit interview ontluisterend. Zou hij echt geloven in waar hij voor zegt te staan?quote:Op donderdag 30 mei 2024 12:56 schreef capricia het volgende:
Interview met Lijsttrekker NSC, Gotink, voor het Europees Parlement, de man loopt al 17 jaar mee in Brussel:
[..]
En hij vindt het volk simpel:
[..]
Bizar allemaal.
Het is lange termijn wisselgeld wat een volgende regering weer in de kast kan stoppen omdat het volgens mij allemaal grondwetswijzigingen omvat.quote:Op donderdag 30 mei 2024 23:09 schreef SnertMetChoco het volgende:
Ik snap trouwens niet dat de VVD zoiets fundamenteels als een constitutioneel hof en onuitgewerkt kiesstelsel maar even cadeau doet. Wat is het wisselgeld of waren ze zelf ook al daar voor?
Ik vind het dus niet per se spiegels en kraaltjes. Je neemt een risico en wij zijn de inzet.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 00:40 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Het is lange termijn wisselgeld wat een volgende regering weer in de kast kan stoppen omdat het volgens mij allemaal grondwetswijzigingen omvat.
Ik noemde deze zaken al eerder spiegeltjes en kraaltjes, daar valt ook de 130 km/h onder en het halveren van de eigen bijdrage die je gewoon via je premie betaald.
Ja, dat noemen ze wel eens politiekquote:Op vrijdag 31 mei 2024 00:56 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Ik vind het dus niet per se spiegels en kraaltjes. Je neemt een risico en wij zijn de inzet.
Mest afvoeren kostte 7 euro per ton, zit inmiddels al op 25 euro. Als je een bedrijf kunt vinden die het voor je doet.quote:Het aantal melkkoeien in Nederland zal de komende jaren fors dalen. In het minst ingrijpende geval verdwijnen er 167.000 dieren, in het zwaarste krimpscenario zijn dat er zelfs 450.000.
Snap ook niet waarom mensen nog steeds denken dat de BBB er voor de boeren zou zijn. De BBB is er voor lui die aan boeren verdienen.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 07:21 schreef Hanca het volgende:
Mestoverschot kost boeren 30-40% van hun inkomen: https://www.trouw.nl/duur(...)an-inkomen~b598e9e3/
[..]
Mest afvoeren kostte 7 euro per ton, zit inmiddels al op 25 euro. Als je een bedrijf kunt vinden die het voor je doet.
Dat wordt een ijskoude sanering en BBB intussen maar geld bestemd voor boeren weggeven. Ik denk niet dat er ooit een partij slechter onderhandeld heeft.
Maar die hebben wel boeren nodig om geld aan te verdienen. Als de helft van de boeren weg is, verkopen ze ook minder van hun gifstoffen e.d.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 07:29 schreef Perrin het volgende:
[..]
Snap ook niet waarom mensen nog steeds denken dat de BBB er voor de boeren zou zijn. De BBB is er voor lui die aan boeren verdienen.
Precies, daarom moet je boeren niet laten uitkopen maar zo lang mogelijk laten spartelen en maximaal uitknijpen.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 07:35 schreef Hanca het volgende:
[..]
Maar die hebben wel boeren nodig om geld aan te verdienen. Als de helft van de boeren weg is, verkopen ze ook minder van hun gifstoffen e.d.
Ach het duurde ook een tijdje voor oudjes doorhadden dat 50+ er niet voor hen is.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 07:29 schreef Perrin het volgende:
[..]
Snap ook niet waarom mensen nog steeds denken dat de BBB er voor de boeren zou zijn. De BBB is er voor lui die aan boeren verdienen.
Nouja als de productie van failliette keuterboertjes wordt overgenomen door grote varkensfabrieken van eigenaren die in Zonnedael wonen, dan is dat voor die leveranciers mogelijk wel aantrekkelijk.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 07:35 schreef Hanca het volgende:
[..]
Maar die hebben wel boeren nodig om geld aan te verdienen. Als de helft van de boeren weg is, verkopen ze ook minder van hun gifstoffen e.d.
Zonder veeboeren valt er voor oa. For Farmers (een van de geldschieters van de BBB) in Nederland geen geld meer te verdienen.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 07:29 schreef Perrin het volgende:
[..]
Snap ook niet waarom mensen nog steeds denken dat de BBB er voor de boeren zou zijn. De BBB is er voor lui die aan boeren verdienen.
Wat ik al zeg. Misschien kunnen ze die kleine boertjes juist wel missen zodat er meer ruimte is voor de veefabrieken.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 10:15 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Zonder veeboeren valt er voor oa. For Farmers (een van de geldschieters van de BBB) in Nederland geen geld meer te verdienen.
50 kleine boeren of 1 grote maar linksom of rechtsom, er gaan bedrijven sluiten.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 10:16 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Wat ik al zeg. Misschien kunnen ze die kleine boertjes juist wel missen zodat er meer ruimte is voor de veefabrieken.
Ja klopt, maar mogelijk is die ene grote aantrekkelijker voor de BBB geldschieters, dus zit dat erachter.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 10:19 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
50 kleine boeren of 1 grote maar linksom of rechtsom, er gaan bedrijven sluiten.
Niet als het om bedrijven gaat die ik eerder noemde, de toeleveranciers dus, wel als het gaat om het beschermen van de grote veehouders.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 10:31 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ja klopt, maar mogelijk is die ene grote aantrekkelijker voor de BBB geldschieters, dus zit dat erachter.
En er gaat ook minder vee zijn. Misschien wel een grotere verkleining dan als je niet koud saneert, omdat bij bijvoorbeeld 200 teveel koeien in een gebied er normaal 1 was uitgekocht met 200 koeien en er nu misschien wel 4 failliet gaan die 50 koeien moeten krimpen terwijl ze er meer hadden. En die dierenrechten komen niet zo maar weer op de markt, is afgesproken. Dus voor veevoeder bedrijven is dit ook gewoon een drama.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 10:19 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
50 kleine boeren of 1 grote maar linksom of rechtsom, er gaan bedrijven sluiten.
Wat ik bedoel is dat wanneer die 50 kleine boeren stoppen, er ruimte komt voor die ene grote om die productie over te nemen. Er is immers maar beperkte ruimte om te kunnen produceren.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 10:33 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Niet als het om bedrijven gaat die ik eerder noemde, de toeleveranciers dus, wel als het gaat om het beschermen van de grote veehouders.
50 kleine klanten verliezen of een grote kan uiteindelijk hetzelfde verlies opleveren. Qua uitstoot moet het kloppen, tenslotte.
Dierenrechten van failliete boeren komen in principe niet weer op de markt, tot alle problemen (water, stikstof) zijn opgelost. Dus nee, een grote boer kan het niet overnemen. Je mag in Nederland niet zo maar dieren houden voor productie, elk dier heeft een eigen vergunning nodig (de dierenrechten) en die vervallen dan.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 10:36 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Wat ik bedoel is dat wanneer die 50 kleine boeren stoppen, er ruimte komt voor die ene grote om die productie over te nemen. Er is immers maar beperkte ruimte om te kunnen produceren.
Dus dan kan het een aantrekkelijke strategie zijn om die kleintjes van de markt te bonjouren. Want je weet toch wel dat die ruimte dan ingenomen wordt, alsmede de vraag naar producten en diensten.
Misschien is het idee van BBB wel dat als dat fonds om lui uit te kopen er niet is. Dat de echt grote boeren voor een prikkie hun collegas die moeten stoppen kunnen overnemen.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 10:36 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Wat ik bedoel is dat wanneer die 50 kleine boeren stoppen, er ruimte komt voor die ene grote om die productie over te nemen. Er is immers maar beperkte ruimte om te kunnen produceren.
Dus dan kan het een aantrekkelijke strategie zijn om die kleintjes van de markt te bonjouren. Want je weet toch wel dat die ruimte dan ingenomen wordt, alsmede de vraag naar producten en diensten.
NRC is kritisch op de inperking van grondrechten, die uberhaupt niet worden getoetst door gw art 120 om vervolgens ook kritisch te zijn op de invoering van constitutionele toetsing dmv benoemingen (en dus de afschaffing van gw art 120)quote:
Wanneer is dit? Altijd of bij gebruikmaking uitkoopfonds overheid.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 10:39 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dierenrechten van failliete boeren komen in principe niet weer op de markt, tot alle problemen (water, stikstof) zijn opgelost. Dus nee, een grote boer kan het niet overnemen. Je mag in Nederland niet zo maar dieren houden voor productie, elk dier heeft een eigen vergunning nodig (de dierenrechten) en die vervallen dan.
Zo’n ambtelijk stuk beschrijft gewoon alle pluspunten, minpunten, kansen, afwegingen en risico’s van plannen. Als het NRC dan alle risico’s eruit knipt en achter elkaar zet, krijg je inderdaad dit beeld.quote:Op donderdag 30 mei 2024 21:37 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Daar kon je op wachten
Edit: als je dit leest is het ontluisterendkort samengevat: onsamenhangend en onuitvoerbaar
Weet wel bijna zeker dat deze onderwerpen genuanceerder in dat ambtelijke stuk staan dan hoe het hier overkomt.quote:De hervorming van de publieke omroep „raakt de vrijheid van meningsuiting”. Het uitbreiden van de informatieplicht aan de Tweede Kamer leidt ertoe dat de regering „nooit meer absolute vertrouwelijkheid kan garanderen in diplomatieke contacten”. Het oprichten van een Constitutioneel Hof kan leiden tot het „politiseren van de benoemingen”
Zoek nu voor de grap eens op wie/wat de financiers zijn geweest voor het opzetten van BBB. Dat waren inderdaad geen boeren.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 07:29 schreef Perrin het volgende:
[..]
Snap ook niet waarom mensen nog steeds denken dat de BBB er voor de boeren zou zijn. De BBB is er voor lui die aan boeren verdienen.
Grondrechten ≠ grondwet.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 11:00 schreef Origami94 het volgende:
[..]
NRC is kritisch op de inperking van grondrechten, die uberhaupt niet worden getoetst door gw art 120 om vervolgens ook kritisch te zijn op de invoering van constitutionele toetsing dmv benoemingen (en dus de afschaffing van gw art 120)
Lekker populistisch
Bij verkoop wordt er altijd 30% afgeroomd bij koe, pluimvee en varken, bij faillissement verdwijnen de rechten volgens mij (maar dat weet ik niet 100% zeker).quote:Op vrijdag 31 mei 2024 11:10 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Wanneer is dit? Altijd of bij gebruikmaking uitkoopfonds overheid.
https://nos.nl/liveblog/2(...)engeluid-laten-horenquote:Van der Wal en Van der Burg niet in nieuwe kabinet
De VVD-bewindslieden Van der Wal en van der Burg zijn beiden niet beschikbaar voor een plaats in het nieuwe kabinet. In het huidige demissionaire kabinet is Van der Wal minister voor Natuur en Stikstof en Van der Burg staatssecretaris van Justitie.
Beiden speelden een belangrijke rol in het maken van plannen die nu door de aankomende coalitie van PVV, VVD, NSC en BBB worden teruggedraaid. De VVD'ers zijn allebei ook in de Tweede Kamer gekozen en willen daarin blijven.
Van der Wal zei vanochtend voor de vergadering van het kabinet dat je moet kijken wat bij je past. "En ik denk dat in deze constellatie de Kamer beter bij me past. Ik ben veel meer van de vooruitgang en van de transities; daar haal ik ook mijn energie uit."
En Van der Burg, die nog onlangs scherp botste met PVV-leider Wilders, zegt vanavond bij AT5 dat hij vanuit de Kamer een "liberaal tegengeluid" wil laten horen.
Grondrechten staan op meer plekken dan in de grondwet en niet alles wat in de grondwet staat is een grondrecht.quote:
Nee, dit is meer vergelijkbaar met Ferrier en Koppejan, die zich daarmee vooral voer maakten voor een geweldige persiflage van Koefnoen en allerlei aanvallen van Alexander Pechtold.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 12:12 schreef VoMy het volgende:
Een liberaal tegengeluid tegen wat eigenlijk? De coalitie die je zelf met je partij mogelijk maakt? Wordt dit weer zo'n gevalletje waarbij de pers heel hijgerig enthousiast gaat lopen doen over een coalitielid dat heel af en toe eens een keertje tegen de regering in gaat en daarmee direct wordt gebombardeerd als ijzersterke en kritische oppositie zoals ze nog niet zolang geleden ook met ene Pieter O. deden?
Er is overigens al een liberaal tegengeluid in de TK. Namelijk de 9 zetels van D66. Sluit Eric zich toch daar aan als hij dat geluid luider wil laten klinken.
Fractiediscipline is z oude politiekquote:Op vrijdag 31 mei 2024 11:57 schreef Hanca het volgende:
[..]
https://nos.nl/liveblog/2(...)engeluid-laten-horen
Dit klinkt als regelmatig tegen stemmen...
Het is maar waar je trots op bent, dat continue op de man spelen van Pechtold bij allerlei verschillende politici maakte hem wat mij betreft niet veel beter dan een Wilders.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 12:26 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Nee, dit is meer vergelijkbaar met Ferrier en Koppejan, die zich daarmee vooral voer maakten voor een geweldige persiflage van Koefnoen en allerlei aanvallen van Alexander Pechtold.
Tekstboek gecontroleerde oppositie.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 11:57 schreef Hanca het volgende:
[..]
https://nos.nl/liveblog/2(...)engeluid-laten-horen
Dit klinkt als regelmatig tegen stemmen...
Noem een grondrecht die niet in de grondwet staatquote:Op vrijdag 31 mei 2024 12:20 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Grondrechten staan op meer plekken dan in de grondwet en niet alles wat in de grondwet staat is een grondrecht.
Heel hoffelijk is het niet. Maar twee personen die de schijn ophouden heel onafhankelijk en kritisch zijn, maar die als het er op aan kwam uiteindelijk gewoon op het pluche bleven plakken, moet je daar natuurlijk ook niet zomaar mee weg laten komen.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 12:35 schreef Hanca het volgende:
[..]
Het is maar waar je trots op bent, dat continue op de man spelen van Pechtold bij allerlei verschillende politici maakte hem wat mij betreft niet veel beter dan een Wilders.
EVRM, IVBPR.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 13:03 schreef Origami94 het volgende:
[..]
Noem een grondrecht die niet in de grondwet staat
ChatGPT weet raadquote:Op vrijdag 31 mei 2024 13:03 schreef Origami94 het volgende:
[..]
Noem een grondrecht die niet in de grondwet staat
quote:Het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens (EVRM) bevat een aantal grondrechten die niet expliciet in de Nederlandse Grondwet zijn opgenomen. Hieronder staan enkele van deze rechten:
1. **Recht op een eerlijk proces (artikel 6 EVRM)**:
- Hoewel de Nederlandse Grondwet wel bepalingen bevat over rechtsbescherming (zoals artikel 17), is het recht op een eerlijk proces, zoals beschreven in artikel 6 van het EVRM, gedetailleerder. Dit omvat onder meer het recht op een openbare hoorzitting, het recht om binnen een redelijke termijn berecht te worden, en het recht op juridische bijstand.
2. **Verbod op marteling en onmenselijke of vernederende behandeling of bestraffing (artikel 3 EVRM)**:
- De Nederlandse Grondwet bevat geen expliciete bepaling die marteling verbiedt. Artikel 3 van het EVRM stelt een absoluut verbod op marteling en onmenselijke of vernederende behandeling of bestraffing.
3. **Recht op respect voor priv- en gezinsleven (artikel 8 EVRM)**:
- Hoewel de Nederlandse Grondwet bepalingen heeft die verwant zijn aan privacy (zoals artikel 10 over het recht op eerbiediging van de persoonlijke levenssfeer), biedt artikel 8 van het EVRM een uitgebreidere bescherming van het recht op respect voor priv- en gezinsleven, inclusief bescherming tegen inmenging door de overheid.
4. **Vrijheid van gedachten, geweten en godsdienst (artikel 9 EVRM)**:
- De Nederlandse Grondwet kent weliswaar de vrijheid van godsdienst (artikel 6), maar artikel 9 van het EVRM specificeert ook de vrijheid om van godsdienst te veranderen en om in het openbaar en priv je geloof te belijden, wat verder gaat dan de Nederlandse bepaling.
5. **Vrijheid van vereniging en vergadering (artikel 11 EVRM)**:
- De Nederlandse Grondwet bevat artikel 8 over vrijheid van vereniging en artikel 9 over het recht op vergadering en betoging, maar artikel 11 van het EVRM biedt een meer omvattende bescherming van deze rechten en stelt beperkingen die noodzakelijk zijn in een democratische samenleving.
6. **Recht op huwen en een gezin stichten (artikel 12 EVRM)**:
- Dit recht wordt niet expliciet in de Nederlandse Grondwet genoemd. Artikel 12 van het EVRM geeft eenieder het recht te huwen en een gezin te stichten volgens de nationale wetten die dit recht beheersen.
De Nederlandse Grondwet en het EVRM vullen elkaar aan, waarbij sommige rechten in de Nederlandse Grondwet meer impliciet zijn of anders geformuleerd. De jurisprudentie en praktijk in Nederland worden vaak benvloed door de uitgebreide en specifieke rechten zoals opgenomen in het EVRM.
Bronnen:
- [European Court of Human Rights - The European Convention on Human Rights](https://www.echr.coe.int/Documents/Convention_ENG.pdf)
- [Nederlandse Grondwet](https://wetten.overheid.nl/BWBR0001840/2022-03-30)
Van den Burg (en een VdWal) mogen gevoeglijk genegeerd worden door de media wat mij betreft. Voor het tegengeluid hebben we de oppositie al.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 13:05 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Heel hoffelijk is het niet. Maar twee personen die de schijn ophouden heel onafhankelijk en kritisch zijn, maar die als het er op aan kwam uiteindelijk gewoon op het pluche bleven plakken, moet je daar natuurlijk ook niet zomaar mee weg laten komen.
In deze coalitie hebben ze voor het tegengeluid toch gewoon elkaar?quote:Op vrijdag 31 mei 2024 13:08 schreef VoMy het volgende:
[..]
Van den Burg (en een VdWal) mogen gevoeglijk genegeerd worden door de media wat mij betreft. Voor het tegengeluid hebben we de oppositie al.
You're not wrongquote:Op vrijdag 31 mei 2024 13:33 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
In deze coalitie hebben ze voor het tegengeluid toch gewoon elkaar?
Grondrechten zijn basale rechten van mensen, in de grondwet staan ook andere wetten, bijvoorbeeld de zittingsduur van de Tweede Kamer of bijvoorbeeld de benoeming van leden van de RvS. De vier jaar Kamerzittingstermijn oprekken tot 5 jaar of verkorten tot 3,5 jaar of RvS leden niet meer voor het leven benoemen levert geen beknotting van deze basale rechten op, moslims verbieden hun geloof te beleiden wel.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 11:00 schreef Origami94 het volgende:
[..]
NRC is kritisch op de inperking van grondrechten, die uberhaupt niet worden getoetst door gw art 120 om vervolgens ook kritisch te zijn op de invoering van constitutionele toetsing dmv benoemingen (en dus de afschaffing van gw art 120)
Lekker populistisch
Dan zou ik je toch echt even 93/94 Gw aanraden. Dergelijke verdragen hebben ook gewoon een plaats in de Nederlandse rechtsorde.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 14:42 schreef Origami94 het volgende:
[..]
Dat weet ik. Ik refereer ook naar onze wetten. En dus niet het Europese recht
Dat verhaal verkoopt blijkbaar goed, maar het is echt onzin. Er gaan echt geen half miljoen mensen minder naar de sportschool omdat ze 2,50 per maand meer moeten betalen. Dat is echt zulke nonsens dat het een schande is dat journalisten en andere mediafiguren het durven te opperen.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 16:30 schreef klaasweetalles het volgende:
woest
het geld moet ergens vandaan gehaald worden door wilders en co
feit is gewoon dat de btw van 9 naar 21% gaatquote:Op vrijdag 31 mei 2024 16:32 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat verhaal verkoopt blijkbaar goed, maar het is echt onzin. Er gaan echt geen half miljoen mensen minder naar de sportschool omdat ze 2,50 per maand meer moeten betalen. Dat is echt zulke nonsens dat het een schande is dat journalisten en andere mediafiguren het durven te opperen.
Ik vind het schandaliger geld binnen te halen over de ruggen van lezende kinderen (die er al niet zoveel zijn) en van mensen die genieten van af en toe een toneelstuk of musical.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 16:37 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
feit is gewoon dat de btw van 9 naar 21% gaat
2.50????? jij weet zeker niet wat de contributie kosten zijn om te sporten tegenwoordig
waarom maak je als overheid een verdienmodel om het sporten duurder te maken
het is een regelrechte schande
Mee eens, in principe is dit kabinet gewoon leip om zaken duurder te maken die te maken hebben met ontspanning en de geestelijke gesteldheid van mensenquote:Op vrijdag 31 mei 2024 16:44 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Ik vind het schandaliger geld binnen te halen over de ruggen van lezende kinderen (die er al niet zoveel zijn) en van mensen die genieten van af en toe een toneelstuk of musical.
quote:Op vrijdag 31 mei 2024 16:46 schreef Bosbeetle het volgende:
Hoe zit het eigenlijk met btw op boekhuurprijzen bij bibliotheken?
quote:Kinderen moeten meer gaan lezen, maar boeken worden een stuk duurder: ‘Het slaat nergens op’
Het beoogde kabinet wil de leesvaardigheid van Nederlandse kinderen flink opkrikken, maar ondertussen stijgt de btw op boeken van 9 naar 21 procent. De kinderboekensector is faliekant tegen en start vandaag een petitie om het voornemen in het hoofdlijnenakkoord van tafel te krijgen.
”Het is pragmatisch. Het is kortetermijndenken. Dit levert snel een pot geld op, maar op lange termijn zitten we met leesachterstanden”, verzucht kinderboekenschrijver Kevin Hassing in Goedemorgen Nederland op NPO 1.
‘Niemand verdient er veel mee’
”Dit valt niet te rijmen. Het slaat nergens op”, aldus Hassing. ”Boeken zijn al niet goedkoop. Het zijn dure producten om te maken. Daar verdient niemand veel geld aan. De schrijver nog het minst. Met een verhoging naar 21 procent btw verdient de overheid dus twee keer zoveel aan een boek. Ik vind het leuk om kinderboeken te schrijven, maar wel voor lle kinderen.”
Ontvang jij al onze gratis WNL-nieuwsbrief? Meld je hier aan en blijf op de hoogte!
Een kinderboek kost gemiddeld 18,95 euro, zegt de schrijver. Dat is nog met het huidige btw-tarief. ”Voor veel kinderen zijn boeken nu al onbetaalbaar. Ga dan naar de bibliotheek, zeggen ze dan, maar veel kinderen weten de bieb niet te vinden. De prijs van een abonnement gaat ook omhoog. Daar zit geen vluchtroute. Een boek wordt een luxeproduct voor kinderen die wl geld hebben, waarbij de leesvaardigheid waarschijnlijk al in orde is. Het gaat om de kinderen die niet of nauwelijks lezen.”
Strijd
Politiek journalist bij EW Magazine Victor Pak denkt niet dat PVV, VVD, NSC en BBB de btw-verhoging snel zullen schrappen. ”Het gaat om een paarhonderd miljoen waarover is onderhandeld. Als je dit intrekt, moet je het geld ergens anders zoeken. Dat is een nieuwe strijd die je met z’n vieren moet voeren. Dan hou je het liever in stand. Dat is makkelijker.”
25 euro bij basicfit. Als je dan van 9% naar 21% gaat kom je ongeveer op 27,50 uit.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 16:37 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
feit is gewoon dat de btw van 9 naar 21% gaat
2.50????? jij weet zeker niet wat de contributie kosten zijn om te sporten tegenwoordig
waarom maak je als overheid een verdienmodel om het sporten duurder te maken
het is een regelrechte schande
Dat is gratis. Of er BTW zit op een abonnement bij de bibliotheek weet ik niet, maar boeken lenen zal gratis blijven.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 16:46 schreef Bosbeetle het volgende:
Hoe zit het eigenlijk met btw op boekhuurprijzen bij bibliotheken?
We hebben er net twee kaar corona opzitten, ik denk dat de invloed van de btw over de verkoop van Buwalda's boeken - wanneer komt verdomme zijn nieuwe eens uit - op de druk op de ggz wel mee zal vallen.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 16:49 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Mee eens, in principe is dit kabinet gewoon leip om zaken duurder te maken die te maken hebben met ontspanning en de geestelijke gesteldheid van mensen
Het heeft allemaal te maken met de lichamelijke ontwikkeling en geestelijke ontwikkeling
we krijgen in nederland meer overspannen mensen verwacht ik.....
tuurlijk zit er een abbo bij de bibliotheekquote:Op vrijdag 31 mei 2024 16:58 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat is gratis. Of er BTW zit op een abonnement bij de bibliotheek weet ik niet, maar boeken lenen zal gratis blijven.
quote:De prijs van een abonnement gaat ook omhoog. Daar zit geen vluchtroute. Een boek wordt een luxeproduct voor kinderen die wl geld hebben, waarbij de leesvaardigheid waarschijnlijk al in orde is. Het gaat om de kinderen die niet of nauwelijks lezen.”
Die zin is (alweer) onzin, kinderen kunnen bij elke bibliotheek gratis lid worden. Mensen die wat anders beweren in de pers moeten ze eens wijzen op hun verantwoordelijkheid: het verspreiden van zulk nepnieuws is slecht voor de leesvaardigheid.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 17:08 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
tuurlijk zit er een abbo bij de bibliotheek
[..]
https://wnl.tv/2024/05/22(...)et-slaat-nergens-op/quote:Op vrijdag 31 mei 2024 17:12 schreef Hanca het volgende:
[..]
Die zin is (alweer) onzin, kinderen kunnen bij elke bibliotheek gratis lid worden.
Beide lijken me een zeer matig idee. Zeker voor een gezin met modaal inkomen (die dus buiten de meeste steunregelingen vallen) kan dit aardig oplopen…quote:Op vrijdag 31 mei 2024 16:44 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Ik vind het schandaliger geld binnen te halen over de ruggen van lezende kinderen (die er al niet zoveel zijn) en van mensen die genieten van af en toe een toneelstuk of musical.
Alle kinderen kunnen gratis lid van de bibliotheek worden. Dat was altijd al zo, maar is nu zelfs wettelijk vastgelegd: https://www.rijksoverheid(...)ur%20en%20Wetenschap.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 17:14 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
https://wnl.tv/2024/05/22(...)et-slaat-nergens-op/
lees dit stuk is goed door vriend
gratis bestaat niet meer
ik weet niet waar jij woont....
dat zijn nog de oude afsprakenquote:Op vrijdag 31 mei 2024 17:18 schreef Hanca het volgende:
[..]
Alle kinderen zijn kunnen gratis lid van de bibliotheek worden. Dat was altijd al zo, maar is nu zelfs wettelijk vastgelegd: https://www.rijksoverheid(...)ur%20en%20Wetenschap.
Waarom wil jij dat kinderen niet lezen en verspreid je nepnieuws?
En toch is het gek.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 17:18 schreef Hanca het volgende:
[..]
Alle kinderen zijn kunnen gratis lid van de bibliotheek worden. Dat was altijd al zo, maar is nu zelfs wettelijk vastgelegd: https://www.rijksoverheid(...)ur%20en%20Wetenschap.
Waarom wil jij dat kinderen niet lezen en verspreid je nepnieuws?
Nee, deze wet (geen regel) wordt niet aangepast.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 17:20 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
dat zijn nog de oude afspraken
zodra de nieuwe regering ingesteld wordt vervalt deze regel....
Overstappen op de onlinebiblitheek met een gave e-reader werkt meestal nog wel. Of een mooie bibliotheek zoeken, die in Groningen zit bomvol pubers vanwege de inrichting.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 17:21 schreef capricia het volgende:
[..]
En toch is het gek.
Ik krijg mijn puber met geen mogelijkheid de bieb meer ingesleept. Maar als ik een mooi boek voor haar koop, zit ze wel meteen te lezen.
Zal de leeftijd wel zijn dat de bieb opeens suf en saai gevonden wordt ofzo.
Ja dat ik kan ik nog wel overwegen. Goede tip!quote:Op vrijdag 31 mei 2024 17:22 schreef Hanca het volgende:
[..]
Overstappen op de onlinebiblitheek met een gave e-reader werkt meestal nog wel.
Klopt, kinderen kunnen inderdaad meestal gratis lid worden. Maar dit gaat wel doorwerken naar volwassenen die lid willen worden, daarvoor zal de hogere BTW wel doorberekend worden en de hele exploitatie van bibliotheken, die al onder druk staat, zal lastiger worden.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 17:12 schreef Hanca het volgende:
[..]
Die zin is (alweer) onzin, kinderen kunnen bij elke bibliotheek gratis lid worden. Mensen die wat anders beweren in de pers moeten ze eens wijzen op hun verantwoordelijkheid: het verspreiden van zulk nepnieuws is slecht voor de leesvaardigheid.
Haha, en een leuk boek voor haar lenenquote:Op vrijdag 31 mei 2024 17:21 schreef capricia het volgende:
[..]
En toch is het gek.
Ik krijg mijn puber met geen mogelijkheid de bieb meer ingesleept. Maar als ik een mooi boek voor haar koop, zit ze wel meteen te lezen.
Zal de leeftijd wel zijn dat de bieb opeens suf en saai gevonden wordt ofzo.
Nee. Die boeken zien er afgeleefd uit en stinken, zegt mijn puber.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 17:25 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Haha, en een leuk boek voor haar lenen?
Maar bibliotheken moeten zich sowieso opnieuw gaan uitvinden en dat is al lastig zat.
Het staat op meerdere sites manquote:Op vrijdag 31 mei 2024 17:22 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, deze wet (geen regel) wordt niet aangepast.
WNL zit er, zoals wel vaker, gewoon helemaal naast.
Bibliotheek heeft ook een app waarmee je digital kunt lezen. Moet je wel even kijken naar de abonnementsvoorwaarden.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 17:31 schreef capricia het volgende:
[..]
Nee. Die boeken zien er afgeleefd uit en stinken, zegt mijn puber.![]()
Maar die tip van de ereader van Hanca is wel een goede. En voor nu is het heel veel Storytel.
Hoe mooi fysieke boeken ook zijn ik zweer toch echt bij een e-reader, ik kan mij de tijd nog herinneren dat we een koffer met alleen boeken op vakantie mee namen. Nu een e-reader van nog geen 200 gram met zoveel boeken als ik wil (meestal 100 of meer).quote:Op vrijdag 31 mei 2024 18:04 schreef Magister_Artium het volgende:
[..]
Bibliotheek heeft ook een app waarmee je digital kunt lezen. Moet je wel even kijken naar de abonnementsvoorwaarden.
Waar tot 21 ook hoge btw op zat en na de uiteindelijke verlaging geen prijsverlaging is opgetreden.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 18:11 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Hoe mooi fysieke boeken ook zijn ik zweer toch echt bij een e-reader, ik kan mij de tijd nog herinneren dat we een koffer met alleen boeken op vakantie mee namen. Nu een e-reader van nog geen 200 gram met zoveel boeken als ik wil (meestal 100 of meer).
Klaas. Ben je bekend met de wet op de vaste boekenprijs?quote:Op vrijdag 31 mei 2024 17:39 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Het staat op meerdere sites man
chek je bronnen is goed
bovendien als boeken duurder worden betekent dat bibliotheken minder nieuwe kunnen gaan inkopen, of het nou kinderboeken zijn volwassen boeken zijn
het heeft sowieso indirect invloed op blbliotheken
dan heeft indirect ook invloed op kinderen
[ x ]
Ik heb geen idee, ik koop ze op Amazonquote:Op vrijdag 31 mei 2024 18:30 schreef nostra het volgende:
[..]
Waar tot 21 ook hoge btw op zat en na de uiteindelijke verlaging geen prijsverlaging is opgetreden.
quote:PVV, VVD, NSC en BBB zijn nog niet klaar met de verdeling van de kabinetsposten, maar ze zijn er al wel bijna uit. Rond de kringen van de formatie klinken daarover optimistische geluiden.
https://wnl.tv/2024/05/31(...)ling-kabinetsposten/quote:Maandag praten de vier partijleiders, Schoof en formateur Richard van Zwol verder over de verdeling van de posten. Gezien de positieve geluiden is het niet ondenkbaar dat de formateur een of twee dagen daarna al gaat beginnen met het ontvangen van de kandidaat-bewindslieden.
Tussen de eerste twee zat ook 8 jaar, derhalve zou 2028 logisch zijn. Ik kijk er ook wel naar uit!quote:Op vrijdag 31 mei 2024 17:01 schreef nostra het volgende:
[..]
We hebben er net twee kaar corona opzitten, ik denk dat de invloed van de btw over de verkoop van Buwalda's boeken - wanneer komt verdomme zijn nieuwe eens uit - op de druk op de ggz wel mee zal vallen.
Sinds 1 juli 2020 is het wettelijk geregeld dat iedereen onder de 18 gratis lid kan worden van de bibliotheek. Natuurlijk bestaat gratis niet, maar wel of niet lid ouders en kind kost het geen cent meer!quote:Op vrijdag 31 mei 2024 17:14 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
https://wnl.tv/2024/05/22(...)et-slaat-nergens-op/
lees dit stuk is goed door vriend
gratis bestaat niet meer
ik weet niet waar jij woont....
Wel goed voor de verdeeldheid op die flank.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 18:49 schreef Hexagon het volgende:
Wel bijzonder dat zowel WNL als PowNed nepnieuws maken over dit kabinet. Terwijl je een meer positieve houding zou verwachten.
Zat vorig jaar naast hem in de trein, het zou er wel aan moeten zitten komen. "Maar ik blijf schrijver, dus beloof niets".quote:Op vrijdag 31 mei 2024 19:26 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Tussen de eerste twee zat ook 8 jaar, derhalve zou 2028 logisch zijn. Ik kijk er ook wel naar uit!
boeken is iets voor meisjesquote:Op vrijdag 31 mei 2024 18:34 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Klaas. Ben je bekend met de wet op de vaste boekenprijs?
Wat een vage boeken heeft deze man geschrevenquote:Op vrijdag 31 mei 2024 19:52 schreef xpompompomx het volgende:
Ik heb wel eens naast Harry Mulisch gezeten in de trein. Raad eens wie er nu onder de zoden ligt.
Dat is correctquote:Op vrijdag 31 mei 2024 14:45 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Dan zou ik je toch echt even 93/94 Gw aanraden. Dergelijke verdragen hebben ook gewoon een plaats in de Nederlandse rechtsorde.
43 miljoen boeken is wel veelquote:Boekenmarkt 2023 in cijfers
Lezers kochten in totaal 43 miljoen boeken (alle talen, fysiek en e-boeken). Daarmee stijgt de afzet met 0,1%. Het is het vierde jaar op rij dat we een afzetstijging zien. Daarmee is de afzet in 2023 op het hoogste punt sinds 2012. Toen werden in totaal 45 miljoen boeken verkocht.
In totaal is voor ruim 685 miljoen euro aan boeken verkocht. De totale boekenmarkt is met 3% in omzet gegroeid. Dat maakt 2023 het negende achtereenvolgende jaar waarin sprake is van omzetgroei.
Bij het fysieke verkoopkanaal is de afzet licht gestegen met 0,2%, de omzet stijgt met 3%. Het is het tweede jaar dat de afzet via het fysieke verkoopkanaal weer toeneemt, al is het in minder sterke mate dan in 2022 (+16%).
Het marktaandeel van het fysieke verkoopkanaal is ongeveer gelijk aan 2022. Het fysieke verkoopkanaal is opnieuw goed voor 56% van de totale afzet en 50% van de totale omzet.
Bij het online verkoopkanaal is de afzet stabiel, dankzij een toename van het aantal e-boekverkopen.
De afzet van fysieke Nederlandstalige boeken is met 1% gedaald, de omzet stijgt met 2%.
De markt voor anderstalige boeken, die in overgrote meerderheid Engelstalige boeken betreft, groeit wederom (+2%), maar minder hard dan in 2022, toen zowel de afzet als omzet van anderstalige boeken met 19% groeide.
Het afzetaandeel van anderstalige boeken blijft daarmee ongeveer gelijk aan 2022: circa n op de vijf verkochte boeken in Nederland is anderstalig.
Van Nederlandstalige boeken werd in alle genres minder verkocht. Non-fictie vrije tijd (denk daarbij aan kook- en hobbyboeken) is de grootste daler met 6% minder verkochte boeken, gevolgd door fictie dat in afzet met 4% daalt. De afzet kinderboeken daalt het minste: -0,1%.
Er werden meer losse e-boeken verkocht. De afzet van e-boeken stijgt ten opzichte van 2022, met 5% naar meer dan drie miljoen boeken. De omzet stijgt met 13% naar 32 miljoen euro. Het afzetaandeel stijgt naar bijna 9%.
Met dank aan CB kunnen we ook iets zeggen over de omzetontwikkeling van commercile e- en luisterboekabonnementen. Uit de data van CB blijkt dat de omzet van gedistribueerde e- en luisterboeken via abonnementen blijft groeien, met 21% volgens een eerste inschatting voor 2023.
Daarmee is de omzet via commercile abonnementen voor het eerst een fractie groter dan de omzet e- en luisterboekverkoop buiten abonnementsdiensten om. In 2022 bedroeg het omzetaandeel e- en luisterboeken via abonnementen nog 48%.
Totdat je zelf in die situatie hebt gezeten.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 16:24 schreef nostra het volgende:
Laurentien heeft ook een meninkje, leuk fuzzen met ministerile verantwoordelijkheid.
https://www.telegraaf.nl/(...)tm_campaign=whatsapp
Het gaat niet alleen om die 2,50 lijkt mij zo. Als dat het enige was dat duurder is geworden in de afgelopen 5 jaar dan was het inderdaad belachelijk. Maar de realiteit laat toch echt wat anders zien.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 16:32 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat verhaal verkoopt blijkbaar goed, maar het is echt onzin. Er gaan echt geen half miljoen mensen minder naar de sportschool omdat ze 2,50 per maand meer moeten betalen. Dat is echt zulke nonsens dat het een schande is dat journalisten en andere mediafiguren het durven te opperen.
Oh, heb vandaag in de kantine al een pvv-stemmer gehoord die er boos over was.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 16:32 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat verhaal verkoopt blijkbaar goed, maar het is echt onzin. Er gaan echt geen half miljoen mensen minder naar de sportschool omdat ze 2,50 per maand meer moeten betalen. Dat is echt zulke nonsens dat het een schande is dat journalisten en andere mediafiguren het durven te opperen.
Dat is niet het punt, los van wat je van de situatie vindt.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 20:24 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
Totdat je zelf in die situatie hebt gezeten.
Misschien moeten we het woord Geerttax in het leven gaan roepen.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 20:31 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Oh, heb vandaag in de kantine al een pvv-stemmer gehoord die er boos over was.
Ze heeft groot gelijk, is dat wat je probeert te zeggen?quote:Op vrijdag 31 mei 2024 20:35 schreef nostra het volgende:
[..]
Dat is niet het punt, los van wat je van de situatie vindt.
Ultra-expansief monetair beleid kan dan ook alleen maar tot torenhoge inflatie leiden, dat riep Friedman al, maar met de intrede van MMT werd dat allemaal terzijde geschoven. En zie zowaar.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 20:26 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
Het gaat niet alleen om die 2,50 lijkt mij zo. Als dat het enige was dat duurder is geworden in de afgelopen 5 jaar dan was het inderdaad belachelijk. Maar de realiteit laat toch echt wat anders zien.
Het ging om het laatste deel van de zin. WimLex gaat ook geen vlogs maken over te voeren politiek beleid.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 20:36 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
Ze heeft groot gelijk, is dat wat je probeert te zeggen?
Ik denk dat je toch onderschat hoe het consumentenbrein werkt. Als Netflix het abonnement een euro duurder maakt zullen een hoop mensen ook overwegen om het te annuleren.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 16:32 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat verhaal verkoopt blijkbaar goed, maar het is echt onzin. Er gaan echt geen half miljoen mensen minder naar de sportschool omdat ze 2,50 per maand meer moeten betalen. Dat is echt zulke nonsens dat het een schande is dat journalisten en andere mediafiguren het durven te opperen.
Een ultra expansief monetair beleid is hier toch geen sprake van. De centrale bank is bij dit soort rare geintjes die door de overheid verzonnen worden helemaal niet betrokken.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 20:39 schreef nostra het volgende:
[..]
Ultra-expansief monetair beleid kan dan ook alleen maar tot torenhoge inflatie leiden, dat riep Friedman al, maar met de intrede van MMT werd dat allemaal terzijde geschoven. En zie zowaar.
Jup, want al die kosten die ene beetje duurder worden, zijn bij elkaar een behoorlijke verhoging. Van Netflix en sportschool tot aan boodschappen en benzine.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 20:45 schreef Noorse_Kabeltrui het volgende:
[..]
Ik denk dat je toch onderschat hoe het consumentenbrein werkt. Als Netflix het abonnement een euro duurder maakt zullen een hoop mensen ook overwegen om het te annuleren.
En dat geldt zeker voor jonge mensen die keuzes moeten maken waar ze wel geld aan willen uitgeven en waar ze geen geld aan willen utigeven om toch die ene keer op vakantie te gaan....quote:Op vrijdag 31 mei 2024 20:52 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
Jup, want al die kosten die ene beetje duurder worden, zijn bij elkaar een behoorlijke verhoging. Van Netflix en sportschool tot aan boodschappen en benzine.
Gaat nog wel een poosje door vrees ik.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 20:52 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
Jup, want al die kosten die ene beetje duurder worden, zijn bij elkaar een behoorlijke verhoging. Van Netflix en sportschool tot aan boodschappen en benzine.
Niet bij deze specifieke ingreep, maar hij had het juist over al het andere dat duurder geworden is. Em nee, Rusland is daar niet de primaire driver voor (geweest).quote:Op vrijdag 31 mei 2024 20:46 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Een ultra expansief monetair beleid is hier toch geen sprake van.
Hoezo nietquote:Op vrijdag 31 mei 2024 20:55 schreef nostra het volgende:
[..]
Niet bij deze specifieke ingreep, maar hij had het juist over al het andere dat duurder geworden is. Em nee, Rusland is daar niet de primaire driver voor (geweest).
Je zou kunnen beginnen met een courante tekstopmaak.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 20:05 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Wat een vage boeken heeft deze man geschreven
Ik kan betere verhalen schrijven
Ik ben er over nadenken om een boek te schrijven
een avonturen boek van een reis van zuid afrika naar noord afrika
Ik zwem door rivieren waar ik de ene na de andere krokodil een lesje leer
in de woestijn graaf ik kuilen van 100 meter diep waar ik dan water vind
ondertussen praat ik met de leeuwen die mij bescherming geven
en ik graaf wat schatten op bij de pyramides
ik denk dat het een bestseller kan worden
QE. De VS zit in precies dezelfde situatie, terwijl die volledig autarkisch is op energiegebied.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 20:57 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Hoezo niet
als de energiekosten stijgen, dan stijgen de productiekosten van alle consumptieve goederen eenmaal mee naar boven
waar lag het volgens jou dan aan?
Als er mensen zijn die het sportschoolabonnement moeten annuleren vanwege 2,50, kunnen die sowieso beter gratis langs de weg gaan sporten. Bewegen is natuurlijk in principe gratis.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 20:45 schreef Noorse_Kabeltrui het volgende:
[..]
Ik denk dat je toch onderschat hoe het consumentenbrein werkt. Als Netflix het abonnement een euro duurder maakt zullen een hoop mensen ook overwegen om het te annuleren.
Ja maar wat heeft de VS hiermee te maken?quote:Op vrijdag 31 mei 2024 21:10 schreef nostra het volgende:
[..]
QE. De VS zit in precies dezelfde situatie, terwijl die volledig autarkisch is op energiegebied.
quote:Hoeveel olie heeft de aarde nog?
Volgens Campbell resten ons vandaag nog om en bij de 925 miljard vaten. Met de huidige consumptiegraad betekent dat nog 31 jaar olie. Maar door de stijgende vraag naar olie zal die periode dus korter uitvallen.1 okt 2004
quote:De relatief makkelijk bereikbare voorraden aardolie en aardgas zijn over ongeveer 50 jaar op. Met de moeilijk bereikbare voorraden meegerekend, zijn er nog voor iets langere tijd fossiele brandstoffen beschikbaar
Vind dat hij (Timmermans) dit wel sterk doet. Wel cynisch, dat wel. Scherp opgemerkt van dit youtube kanaal trouwens.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 23:50 schreef KaheemSaid het volgende:
Timmermans (GL/PvdA) heeft in het debat over weerbaarheid van Nederland aangegeven dat hij coalitiepartijen niet aan een meerderheid helpt op gevoelige onderwerpen als Oekrane, zolang de coalitie blijft zitten. De reden die ze geven is dat ze vinden dat er over zulke belangrijke onderwerpen consensus in de coalitie moet zijn.
MMT is in principe een soort macro-economisch pyramidespel.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 20:39 schreef nostra het volgende:
[..]
Ultra-expansief monetair beleid kan dan ook alleen maar tot torenhoge inflatie leiden, dat riep Friedman al, maar met de intrede van MMT werd dat allemaal terzijde geschoven. En zie zowaar.
Uitstekend beargumenteerd door Timmermans. That's my Fransie.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 23:50 schreef KaheemSaid het volgende:
Timmermans (GL/PvdA) heeft in het debat over weerbaarheid van Nederland aangegeven dat hij coalitiepartijen niet aan een meerderheid helpt op gevoelige onderwerpen als Oekrane, zolang de coalitie blijft zitten. De reden die ze geven is dat ze vinden dat er over zulke belangrijke onderwerpen consensus in de coalitie moet zijn.
Waarom heeft ieder EU-land hun eigen ambassade en kunnen de ambassades van de EU-landen in minder belangrijke landen niet vervangen worden door n grotere EU-Ambassade?quote:Op zaterdag 1 juni 2024 06:52 schreef Hanca het volgende:
De plannen van de coalitie betekenen de sluiting van 34 van de 157 ambassades: https://www.ad.nl/politie(...)en-doorzet~a100685f/
De 1 miljard bezuiniging op ambtenaren zou voor 1/5e, 200 miljoen, bij BZ terechtkomen. BZ wil max 65 miljoen bezuinigen.
Dat kan zeker. En zo’n trend is er ook zo nu en dan en een aantal jaar later keren die individuele ambassades vaak ook weer terug omdat ze toch meerwaarde blijken te bieden. Dat verloren paspoort is wel praktisch op te lossen maar de rol van smeerolie voor Nederlandse economische activiteiten pakt een Spanjaard of Pool toch minder lekker opquote:Op zaterdag 1 juni 2024 08:05 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
Waarom heeft ieder EU-land hun eigen ambassade en kunnen de ambassades van de EU-landen in minder belangrijke landen niet vervangen worden door n grotere EU-Ambassade?
Beetje cynisch om nou juist Oekrane politiek te maken. PvdAGL, de tegenpartij.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 23:50 schreef KaheemSaid het volgende:
Timmermans (GL/PvdA) heeft in het debat over weerbaarheid van Nederland aangegeven dat hij coalitiepartijen niet aan een meerderheid helpt op gevoelige onderwerpen als Oekrane, zolang de coalitie blijft zitten. De reden die ze geven is dat ze vinden dat er over zulke belangrijke onderwerpen consensus in de coalitie moet zijn.
Met een redelijk argument overigens, als je de uitvoering er buiten wil laten dan moet je de buitendienst van BZ er ook buiten laten.quote:Op zaterdag 1 juni 2024 06:52 schreef Hanca het volgende:
De plannen van de coalitie betekenen de sluiting van 34 van de 157 ambassades: https://www.ad.nl/politie(...)en-doorzet~a100685f/
De 1 miljard bezuiniging op ambtenaren zou voor 1/5e, 200 miljoen, bij BZ terechtkomen. BZ wil max 65 miljoen bezuinigen.
Voor mij voelt dit ook wel als een inhoudelijke manier van oppositie voeren waar ik wel gecharmeerd van ben, terwijl je tegelijk een behoorlijk groot punt wel politiek maakt. Je zou nog wel in kunnen brengen dat het dwars staat op Omtzigts dualisme en ook op de hoop van andere partijen oo minder dichtgetimmerde coalitieakkoorden.quote:Op zaterdag 1 juni 2024 00:26 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Uitstekend beargumenteerd door Timmermans. That's my Fransie.
Maar moet dat nou net op dit onderwerp dan?quote:Op zaterdag 1 juni 2024 10:33 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Voor mij voelt dit ook wel als een inhoudelijke manier van oppositie voeren waar ik wel gecharmeerd van ben. Je zou nog wel in kunnen brengen dat het dwars staat op Omtzigts dualisme en ook op de hoop van andere partijen oo minder dichtgetimmerde coalitieakkoorden.
Dan blijven er weinig departementen over voor die 22%.quote:Op zaterdag 1 juni 2024 10:32 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Met een redelijk argument overigens, als je de uitvoering er buiten wil laten dan moet je de buitendienst van BZ er ook buiten laten.
Hoezo? Het idee is toch dat we bezuinigen op alle ministeries maar niet op bijvoorbeeld IND, politie, RVO, NVWA, etc. Dan is de buitenlandse posten van BZ er buiten laten toch slechts een kleine ingreep?quote:Op zaterdag 1 juni 2024 10:36 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dan blijven er weinig departementen over voor die 22%.
Als je al die ministeries buiten beschouwing laat en toch 22% van de rijksambtenaren wil laten afvloeien dan gaat de reductie op de ministeries die overblijven ver, ver boven de 22% komen.quote:Op zaterdag 1 juni 2024 10:38 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Hoezo? Het idee is toch dat we bezuinigen op alle ministeries maar niet op bijvoorbeeld IND, politie, RVO, NVWA, etc. Dan is de buitenlandse posten van BZ er buiten laten toch slechts een kleine ingreep?
Ja. Alleen is die 22% gebaseerd op het totaal aantal rijksambtenaren en daar zitten wel degelijk uitvoeringsorganisaties onder. Denk dat je nauwelijks de 22% haalt ook al haal je alle bestuursdepartementen weg. En waar zit veel van de externe inhuur ? Bij de uitvoering.quote:Op zaterdag 1 juni 2024 10:38 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Hoezo? Het idee is toch dat we bezuinigen op alle ministeries maar niet op bijvoorbeeld IND, politie, RVO, NVWA, etc. Dan is de buitenlandse posten van BZ er buiten laten toch slechts een kleine ingreep?
Of moet het juist op dit onderwerp? Immers juist hier gaat het pijn doen tussen PVV en de rest..quote:Op zaterdag 1 juni 2024 10:34 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Maar moet dat nou net op dit onderwerp dan?
Dit is precies wat er gaat gebeuren. Dat doet het nu ook al.quote:Op zaterdag 1 juni 2024 10:47 schreef Janneke141 het volgende:
Het blijft een theoretische exercitie. Er gaat nooit 22% van de ambtenaren weg zonder dat je ook de taken schrapt die ze uitvoeren, en daar zijn we helemaal niet klaar voor. En als er al ergens op een departement mensen verdwijnen, dan worden die daarna voor een driedubbel tarief weer doodleuk als externe ingehuurd.
Maar op papier heb je minder ambtenaren! Kijk eens wat een daadkracht die de belastingbetaler veel meer kost!quote:Op zaterdag 1 juni 2024 10:47 schreef Janneke141 het volgende:
Het blijft een theoretische exercitie. Er gaat nooit 22% van de ambtenaren weg zonder dat je ook de taken schrapt die ze uitvoeren, en daar zijn we helemaal niet klaar voor. En als er al ergens op een departement mensen verdwijnen, dan worden die daarna voor een driedubbel tarief weer doodleuk als externe ingehuurd.
Daar twijfel ik dus wat over. Het voelt voor mij wel als een sterk punt van Timmermans dat hij dit alleen hoeft te doen wanneer bijvoorbeeld de PVV dit onderwerp eerst politiek maakt in de coalitie. De afspraken in het hoofdlijnenakkoord zijn wat dit aangaat toch redelijk duidelijk?quote:Op zaterdag 1 juni 2024 10:34 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Maar moet dat nou net op dit onderwerp dan?
? Snap niet wat je bedoelt. Politiek te maken? Want nu is het dat niet? Daarbij het is toch ook een politicus, wat mag hij dan wel politiek maken?quote:Op zaterdag 1 juni 2024 10:31 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Beetje cynisch om nou juist Oekrane politiek te maken. PvdAGL, de tegenpartij.
Frans geeft volgens mij zeer duidelijk aan dat Oekrane altijd op PvdGLA* steun kan rekenen. Maar dat wanneer de coalitie die steun onderling niet eens afgesproken krijgt, de PvdGLA* naast hun Oekraense steun k aan zal dringen op het vallen van de regering.quote:Op zaterdag 1 juni 2024 10:31 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Beetje cynisch om nou juist Oekrane politiek te maken. PvdAGL, de tegenpartij.
Goede post.quote:Op zaterdag 1 juni 2024 11:08 schreef nostra het volgende:
Dat hele plakken van een percentage op ambtenarenreductie, en dan ook nog binnen zo'n korte termijn, komt ook wat simpel over.
Het basisidee erachter, dat de overheid zich moet richten op haar kerntaken en die bovendien efficint(er dan nu) moet uitvoeren is iets waar ik volledig achter sta en wat ook realistisch en haalbaar is, waarbij je dan de discussie kan voeren over wat kerntaken zijn en de stellingnames in die discussie redelijk volgens het links-rechtsspectrum ingenomen zullen worden.
Dat bereik je alleen niet door blind wat poppetjes weg te strepen, maar juist eerst door intensivering van slagkracht door investeringen in kennis, IT, interdeparmentale samenwerking en internationale cordinatie.
Een goed voorbeeld hiervan wordt vandaag in het FD beschreven ten aanzien van de gebrekkige aanpak van witteboordencriminaliteit, een vlak dat bij uitstek geschikt is voor budgettaire uitbreiding, omdat er ook enorm veel geld mee is te verdienen:
[ afbeelding ]
https://specials.fd.nl/ho(...)-van-fraudezaken#nav
Daarin worden eigenlijk dezelfde conclusies herhaald als in een eerder rapport daarover van de Reke kamer: Veel gezaaid en beperkt geoogst.
Met als aanvullende problematiek dat ambtenaren doodsbenauwd worden om fraude aan te pakken door het toeslagenschandaal.
Besteed daar nou eens fatsoenlijke aandacht aan en dan kan je later n besparen op je apparaat n geld halen waar het gehaald moet worden, in plaats van de tandenborsteltellers die hun verslagje in WP5.1 maken het hand boven het hoofd te houden en je langetermijndoelen volledig uit het oog te verliezen.
Maar ja, dat kost eerst geld en niemand die dat wil.
Er zullen gewoon veel externen ingehuurd personeel tussen zitten. Die waren blijkbaar nodigquote:Op zaterdag 1 juni 2024 10:41 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Als je al die ministeries buiten beschouwing laat en toch 22% van de rijksambtenaren wil laten afvloeien dan gaat de reductie op de ministeries die overblijven ver, ver boven de 22% komen.
Goede post maar dit lijkt me niet waar toch.quote:Op zaterdag 1 juni 2024 11:08 schreef nostra het volgende:
Maar ja, dat kost eerst geld en niemand die dat wil.
Kan het nog slechter gaan met de publieke sector dan het nu al gaat?quote:Op zaterdag 1 juni 2024 11:34 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Er zullen gewoon veel externen ingehuurd personeel tussen zitten. Die waren blijkbaar nodig
Die zijn blijkbaar ineens zogenaamd niet meer nodig omdat de bbb en co ergens geld vandaan moeten halen
over 4 jaar zullen ze ineens wel nodig blijken te zijn en dan komt het zooitje weer terug omdat het een kolere bende wordt
Ik wil niks insinueren, maar het lijkt me eerlijk gezegd dat vooral de VVD niet staat te springen om de aanpak van witteboordencriminaliteitquote:Op zaterdag 1 juni 2024 11:08 schreef nostra het volgende:
Dat hele plakken van een percentage op ambtenarenreductie, en dan ook nog binnen zo'n korte termijn, komt ook wat simpel over.
Het basisidee erachter, dat de overheid zich moet richten op haar kerntaken en die bovendien efficint(er dan nu) moet uitvoeren is iets waar ik volledig achter sta en wat ook realistisch en haalbaar is, waarbij je dan de discussie kan voeren over wat kerntaken zijn en de stellingnames in die discussie redelijk volgens het links-rechtsspectrum ingenomen zullen worden.
Dat bereik je alleen niet door blind wat poppetjes weg te strepen, maar juist eerst door intensivering van slagkracht door investeringen in kennis, IT, interdeparmentale samenwerking en internationale cordinatie.
Een goed voorbeeld hiervan wordt vandaag in het FD beschreven ten aanzien van de gebrekkige aanpak van witteboordencriminaliteit, een vlak dat bij uitstek geschikt is voor budgettaire uitbreiding, omdat er ook enorm veel geld mee is te verdienen:
[ afbeelding ]
https://specials.fd.nl/ho(...)-van-fraudezaken#nav
Daarin worden eigenlijk dezelfde conclusies herhaald als in een eerder rapport daarover van de Reke kamer: Veel gezaaid en beperkt geoogst.
Met als aanvullende problematiek dat ambtenaren doodsbenauwd worden om fraude aan te pakken door het toeslagenschandaal.
Besteed daar nou eens fatsoenlijke aandacht aan en dan kan je later n besparen op je apparaat n geld halen waar het gehaald moet worden, in plaats van de tandenborsteltellers die hun verslagje in WP5.1 maken het hand boven het hoofd te houden en je langetermijndoelen volledig uit het oog te verliezen.
Maar ja, dat kost eerst geld en niemand die dat wil.
Radicaal rechtse stemmers zien alleen maar een “tuinkabouter” en “klimaatpaus” omdat ze tot de dood een partij blijven steunen die het volk met lege zetels laat zitten als een middelvinger naar diezelfde kiezer. Maar Timmermans presenteert zich als een leider hier.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 23:50 schreef KaheemSaid het volgende:
Timmermans (GL/PvdA) heeft in het debat over weerbaarheid van Nederland aangegeven dat hij coalitiepartijen niet aan een meerderheid helpt op gevoelige onderwerpen als Oekrane, zolang de coalitie blijft zitten. De reden die ze geven is dat ze vinden dat er over zulke belangrijke onderwerpen consensus in de coalitie moet zijn.
Ingehuurd personeel zijn geen ambtenaren en tellen dus ook niet mee in die reductie.quote:Op zaterdag 1 juni 2024 11:34 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Er zullen gewoon veel externen ingehuurd personeel tussen zitten. Die waren blijkbaar nodig
Die zijn blijkbaar ineens zogenaamd niet meer nodig omdat de bbb en co ergens geld vandaan moeten halen
over 4 jaar zullen ze ineens wel nodig blijken te zijn en dan komt het zooitje weer terug omdat het een kolere bende wordt
Mij staat bij dat de inhuur k beperkt moest worden vd mogelijke nwe coalitie. Dus dan wordt het helemaal ondoenlijk.quote:Op zaterdag 1 juni 2024 12:53 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ingehuurd personeel zijn geen ambtenaren en tellen dus ook niet mee in die reductie.
Dat klopt, dacht ik. Daar staat de partij van goed bestuur en meer vertrouwen in de overheid ook helemaal achter.quote:Op zaterdag 1 juni 2024 13:04 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Mij staat bij dat de inhuur k beperkt moest worden vd mogelijke nwe coalitie. Dus dan wordt het helemaal ondoenlijk.
Bijzonder inderdaadquote:Op zaterdag 1 juni 2024 13:07 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dat klopt, dacht ik. Daar staat de partij van goed bestuur en meer vertrouwen in de overheid ook helemaal achter.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |