Haar genoten opleiding :quote:Wisten jullie dat we een minister voor natuur en #stikstof hebben?
Ze heet Christianne van der Wal-Zeggelink en ze heeft voor de komende 15 jaar een budget van 25 miljard euro.
Dit is haar niveau. Luister en huiver.
nee daar heeft ze de capaciteiten niet voorquote:Op zondag 12 juni 2022 19:25 schreef Regilio_ het volgende:
Je vergeet voorzitter van een criminele organisatie te zijn geweest.
ik denk dat Rutte geen actieve herinnering heeft aan het stikstof debaclequote:Op zaterdag 11 juni 2022 18:14 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Zou natuurlijk wel erg gansta zijn als ze nu gewoon zeggen "Sjieke motie joh, maar technisch niet uitvoerbaar dus we doen er niets mee" maar ik weet niet of je daar in de nieuwe bestuurscultuur wel mee weg komt.
Ja nou, is niet hùn leven, toch?quote:Op zondag 12 juni 2022 20:01 schreef michaelmoore het volgende:
https://nl.wikipedia.org/wiki/Hoogveen
Dit is hoogveen , zo zou de wandel elite graag heel nederland zien, dan kunnen ze overal wandelen en kevertjes bekijken
Daar mag je best even 3000 families voor financieel de nek omdraaien
https://www.nienkebeintem(...)eer-17-januari-2020/
[ afbeelding ]
juistquote:Op zondag 12 juni 2022 07:40 schreef ludovico het volgende:
[..]
Fucking debiel is het stikstof probleem. Ze hebben geen flauw benul.
Als er een professor aan het woord komt gooit die zijn eigen status te grabbel want dit probleem is zo wazig als maar zijn kan. Geen flauw benul van wat verbeteringen opleveren of welke standaard waarom wel okay is. Echt geen enkel benul.
En als je dit artikel leest moet je dus gewoon met inzet van vee rondom die gebieden grond verschralen.
Wel vaker het geval bij deze TS.quote:Op maandag 13 juni 2022 10:45 schreef BlackLining het volgende:
Je hebt echt geen enkel besef hoe complex en kwetsbaar ecosystemen zijn.
Dit is eigenlijk waar men met het stikstofbeleid naartoe wilt. Dus je bent voor?quote:Op zondag 12 juni 2022 20:07 schreef michaelmoore het volgende:
Ik ben wel van mening dat er veel teveel weiland is en veel te weinig loofbossen, notebomen , fruitbomen , kastanjebomen, en heel veel mooi onkruid en lekker alles door elkaar
Mag best wel 30% weiland weg en meer recreatie , ebike snelwegen, kampeer boeren en ook veel meer woningbouw
Loofbomen zijn de redding vande aarde ook Palmolie bomen en Bananenbomen
Lijkt me niet, dit is misschien wel de eerste VVD minister in alle kabinetten Rutte waar ik best wel enthousiast over ben. Iemand die aan durft te pakken wat er aangepakt moet worden en niet gelijk op de grond gaat liggen bij wat tegengas uit haar eigen partij.quote:Op maandag 13 juni 2022 15:45 schreef sirdanilot het volgende:
Laten we beginnen met een nieuwe minister van Stikstof die wel heeft opgelet bij aardrijkskunde op de middelbare school.
En dan? Die gaat op enkele cosmetische wijzigingen na met precies hetzelfde pakket aan maatregelen komen, als er iets anders mogelijk was dan was dat de afgelopen drie jaar wel boven komen drijven.quote:Op maandag 13 juni 2022 15:45 schreef sirdanilot het volgende:
Laten we beginnen met een nieuwe minister van Stikstof die wel heeft opgelet bij aardrijkskunde op de middelbare school.
quote:Op maandag 13 juni 2022 15:48 schreef Hanca het volgende:
[..]
Lijkt me niet, dit is misschien wel de eerste VVD minister in alle kabinetten Rutte waar ik best wel enthousiast over ben. Iemand die aan durft te pakken wat er aangepakt moet worden en niet gelijk op de grond gaat liggen bij wat tegengas uit haar eigen partij.
Wat simpel knip en plak werk uit een debat, dan kan je van iedereen iets slechts of juist iets geweldigs maken. Ik zie liever hele debatten, geven een wat beter beeld. En ze doet het prima in de debatten die ik gezien heb.quote:
ik vind het stikstof beleid waanzin , eerst zou ik de stikstof normen gelijk getrokken zien met die in Duitsland en het aantal Natura 2000 teruggebracht van 165 naar 65quote:Op maandag 13 juni 2022 15:31 schreef viagraap het volgende:
[..]
Dit is eigenlijk waar men met het stikstofbeleid naartoe wilt. Dus je bent voor?
en met biologie en natuurkunde en scheikunde,quote:Op maandag 13 juni 2022 15:45 schreef sirdanilot het volgende:
Laten we beginnen met een nieuwe minister van Stikstof die wel heeft opgelet bij aardrijkskunde op de middelbare school.
ik geef haar nog twee maanden ,quote:Op maandag 13 juni 2022 15:48 schreef Hanca het volgende:
[..]
Lijkt me niet, dit is misschien wel de eerste VVD minister in alle kabinetten Rutte waar ik best wel enthousiast over ben. Iemand die aan durft te pakken wat er aangepakt moet worden en niet gelijk op de grond gaat liggen bij wat tegengas uit haar eigen partij.
Dat zal niets veranderen aan het stikstofbeleid.quote:
Tzijn inderdaad allemaal puppets, een groot toneelstukje.quote:Op maandag 13 juni 2022 16:51 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Dat zal niets veranderen aan het stikstofbeleid.
Daarom begrijp ik ook weinig van de roep om haar ontslag. Van der Wal voert kabinetsbeleid uit. Haar opvolger zal hetzelfde doen.
Nee, die afspraken liggen vast in het coalitieakkoord. Haar eventuele opvolger heeft zich aan die afspraken te houden.quote:Op maandag 13 juni 2022 16:56 schreef ludovico het volgende:
[..]
Tzijn inderdaad allemaal puppets, een groot toneelstukje.
ze moeten TATA steel sluiten en Schiphol en 30% van de boeren weg en dan nog zal er niets veranderen , vanwege het Ruhr gebiedquote:Op maandag 13 juni 2022 16:51 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Dat zal niets veranderen aan het stikstofbeleid.
Daarom begrijp ik ook weinig van de roep om haar ontslag. Van der Wal voert kabinetsbeleid uit. Haar opvolger zal hetzelfde doen.
Een rechter toetst de wet, of er iets gedaan moet worden bepaald echt nog steeds gewoon het kabinet, moeten ze alleen wel die normen versoepelen.quote:Op maandag 13 juni 2022 17:01 schreef KoosVogels het volgende:
Alleen als het kabinet klapt, vervallen de afspraken. Maar dan moet er alsnog wat worden gedaan aan de stikstof, want dat heeft de hoogste rechter bepaald.
Denk je niet dat als dat een reële optie was het kabinet daar al lang plannen voor uitgewerkt had? De meeste van die partijen (VVD en het CDA zeker niet) hebben nooit echt de indruk gewekt dat ze dolgraag aan gedwongen inkrimping zouden willen doen.quote:Op maandag 13 juni 2022 17:04 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ze moeten TATA steel sluiten en Schiphol en 30% van de boeren weg en dan nog zal er niets veranderen , vanwege het Ruhr gebied
het enig wat verstandig is, dat is de stikstof normen verhogen gelijk met Duitsland en het aantal Natura 2000 gebieden verminderen van 165 naar 65
Nee, en de VVD heeft ook altijd de indruk gewekt dat ze iets tegen de ongebreidelde massa-immigratie gingen doen. De VVD heeft ook altijd de indruk gewekt dat de EU een halt toegeroepen zou worden en de indruk gewekt dat de Zuid-Europese landen hier niet meer zouden mogen pinnen.quote:Op maandag 13 juni 2022 17:33 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Denk je niet dat als dat een reële optie was het kabinet daar al lang plannen voor uitgewerkt had? De meeste van die partijen (VVD en het CDA zeker niet) hebben nooit echt de indruk gewekt dat ze dolgraag aan gedwongen inkrimping zouden willen doen.
je kunt toch niet het hele land naar de Filistijnen helpen terwijl de stikstofnormen door TATA , Schiphol en het Ruhrgebied en de overgebleven veehouders en wilde zwijnen nooit gehaald zullen wordenquote:Op maandag 13 juni 2022 17:33 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Denk je niet dat als dat een reële optie was het kabinet daar al lang plannen voor uitgewerkt had? De meeste van die partijen (VVD en het CDA zeker niet) hebben nooit echt de indruk gewekt dat ze dolgraag aan gedwongen inkrimping zouden willen doen.
quote:Staalconcern Tata Steel is de grootste uitstoter van stikstofoxiden in Nederland, gevolgd door luchthaven Schiphol.
Dat meldt minister Christianne van der Wal (Natuur en Stikstof), die een lijst van de honderd grootste vervuilers naar de Tweede Kamer heeft gestuurd.
De toppositie van Tata Steel komt niet als een verrassing. Het bedrijf in IJmuiden staat ook al bovenaan de lijst van grootste uitstoters van broeikasgassen. Daarnaast toonde recent onderzoek aan dat omwonenden worden blootgesteld aan te hoge concentraties giftige stoffen.
De top van de lijst bestaat verder vooral uit bedrijven in de aardolie- en chemische industrie en energiecentrales. Zo staan er onder meer raffinaderijen van BP, Shell en Esso in. Ook de Groningse vestiging van energieproducent RWE staat in de top tien, evenals Dow in Zeeland.
Van der Wal heeft daarnaast een lijst met de honderd grootste uitstoters van ammoniak opgesteld.
Daarop staan vooral veel veehouderijen.
quote:GroenLinks verbaasd over gebrek aan inzicht
"Dit zijn de vervuilers die we al heel lang in beeld hebben", laat GroenLinks-Kamerlid Laura Bromet weten.
De partij is er verbaasd over dat uit antwoorden op Kamervragen blijkt dat de minister niet weet hoeveel extra stikstof de bedrijven mogen uitstoten op basis van hun vergunning.
"Ik vind het verontrustend dat de minister geen inzicht heeft in de ruimte die de bedrijven in hun vergunning hebben om nog meer stikstof uit te stoten of emissierechten te verhandelen.
De stikstofuitstoot moet omlaag.
Dit betekent dat de bedrijven minder moeten uitstoten in plaats van meer."
En hoe wilde je dat uitvoeren? Wat je hier pleit komt behoorlijk overeen met de daadwerkelijke plannen die er nu zijn, alleen zit er nu haast achter omdat we te lang te intensief bezig geweest zijn.quote:Op maandag 13 juni 2022 16:44 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ik vind het stikstof beleid waanzin , eerst zou ik de stikstof normen gelijk getrokken zien met die in Duitsland en het aantal Natura 2000 teruggebracht van 165 naar 65
Verder verdient het aanbeveling om het verdienmodel van de melkveeboeren om te scholen van intensieve landbouw naar extensieve landbouw , recreatieve , huisverkoop, kleinfruit teelt en natuurbeheer
De intensieve landbouw is niet van deze tijd
De landbouwsubside afschaffen en vervangen door een melkquotum
De beschikbaar gekomen weilanden te veranderen in loofbomen en hoog gras , er wordt zoveel met miljarden gestrooid, dat een 1000 boeren naast hun kringloop boerderij voor 50 % aanstellen als natuurbeheer lijkt me niet onoverkomelijk
De drie partijen die naast SGP altijd het hardst voor boeren op zijn gekomen zitten in dit kabinet en nog denkt men dat het kabinet dit voor hun lol doet. Ik snap die mensen die dat denken echt niet, totaal geen besef van politiek of de werkelijkheid als geheel.quote:Op maandag 13 juni 2022 17:33 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Denk je niet dat als dat een reële optie was het kabinet daar al lang plannen voor uitgewerkt had? De meeste van die partijen (VVD en het CDA zeker niet) hebben nooit echt de indruk gewekt dat ze dolgraag aan gedwongen inkrimping zouden willen doen.
hoe wil je dat uit voeren ??quote:Op maandag 13 juni 2022 19:58 schreef viagraap het volgende:
[..]
En hoe wilde je dat uitvoeren? Wat je hier pleit komt behoorlijk overeen met de daadwerkelijke plannen die er nu zijn, alleen zit er nu haast achter omdat we te lang te intensief bezig geweest zijn.
Daar is al naar gekeken en dat blijkt niet mogelijk te zijn: https://nos.nl/artikel/23(...)orm-ook-in-nederland. Net als het opheffen van Natura 2000 gebieden, dat zit er ook niet in: https://www.rtlnieuws.nl/(...)atura-2000-aanpassenquote:Op maandag 13 juni 2022 20:04 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
hoe wil je dat uit voeren ??
gewoon in gesprek gaan , over het verdienmodel en niet met de botte bijl er in
Ik weet zeker dat het kringloop boeren veel leuker is , dan de race naar de bodem met de intensieve veehouderij
Maar er moet wel een goed verdienmodel zijn ism recreatie op beperkte schaal , of / en huisverkoop
Maar ik blijf volhouden dat de stikstof normen aangepast moeten worden aan die in Duitsland en het aantal Natura2000 gebieden teruggebracht moet worden van 165 naar 65
Ze zijn daar al 25 jaar over in gesprek. Men wist bij invoering al dat de PAS niet zou voldoen (stond ook in alle boerenbladen, boeren wisten het ook) en niet bij de rechter stand zou houden. Maar er is geen andere oplossing dan dit, zeker nu niet meer nu er 25 jaar is verspild.quote:Op maandag 13 juni 2022 20:04 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
hoe wil je dat uit voeren ??
gewoon in gesprek gaan , over het verdienmodel en niet met de botte bijl er in
Ik weet zeker dat het kringloop boeren veel leuker is , dan de race naar de bodem met de intensieve veehouderij
Maar er moet wel een goed verdienmodel zijn ism recreatie op beperkte schaal , of / en huisverkoop
Maar ik blijf volhouden dat de stikstof normen aangepast moeten worden aan die in Duitsland en het aantal Natura2000 gebieden teruggebracht moet worden van 165 naar 65
Men probeert al jaren meer biologische landbouw te stimuleren, alleen liepen/lopen er ook nog andere 'men' rond die dat niet willen omdat intensieve landbouw ze veel geld oplevert. Tel daarbij politici op die niet het lef of de kunde hebben om met dit dossier iets nuttigs te doen en een paar decennia aan tijd et voila, je moet er met de botte bijl in als je nog eem bodem voor wat voor soort landbouw over wilt houden dan ook.quote:Op maandag 13 juni 2022 20:04 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
hoe wil je dat uit voeren ??
gewoon in gesprek gaan , over het verdienmodel en niet met de botte bijl er in
Ik weet zeker dat het kringloop boeren veel leuker is , dan de race naar de bodem met de intensieve veehouderij
Maar er moet wel een goed verdienmodel zijn ism recreatie op beperkte schaal , of / en huisverkoop
Maar ik blijf volhouden dat de stikstof normen aangepast moeten worden aan die in Duitsland en het aantal Natura2000 gebieden teruggebracht moet worden van 165 naar 65
in dat geval is er inderdaad geen ruimte meer voor intensieve melkveehouderij, wel akkerbouwquote:Op maandag 13 juni 2022 20:24 schreef viagraap het volgende:
[..]
Men probeert al jaren meer biologische landbouw te stimuleren, alleen liepen/lopen er ook nog andere 'men' rond die dat niet willen omdat intensieve landbouw ze veel geld oplevert. Tel daarbij politici op die niet het lef of de kunde hebben om met dit dossier iets nuttigs te doen en een paar decennia aan tijd et voila, je moet er met de botte bijl in als je nog eem bodem voor wat voor soort landbouw over wilt houden dan ook.
Zou ook een consensus kunnen zijn, zekerquote:Op maandag 13 juni 2022 20:26 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
in dat geval is er inderdaad geen ruimte meer voor intensieve melkveehouderij, wel akkerbouw
ok nou succes met de omscholing
Meer akkerbouw en meer kleinschalige kwalitatief hoge biologische veehouderij. Zou een oplossing kunnen zijn. Lees deze brief maar: https://www.rijksoverheid(...)rarische-ondernemersquote:Op maandag 13 juni 2022 20:26 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
in dat geval is er inderdaad geen ruimte meer voor intensieve melkveehouderij, wel akkerbouw
ok nou succes met de omscholing
Op zich is het natuurlijk niet zo gek om te zeggen, als er 60% af moet moet elke sector 60% er af doen. Maar of dat is wat ze bedoelen weet ik niet.quote:Op dinsdag 14 juni 2022 14:05 schreef Tocadisco het volgende:
En hoe zien ze dat kijken naar andere sectoren precies voor zich? Moet alle luchtvaart en alle industrie helemaal plat worden gegooid om het de boeren naar hun zin te maken?
Maar niet alle sectoren zijn in gelijke mate veroorzaker van het probleem hè, een 60% reductie in de industrie of de woningbouw is vaak maar een druppel op een gloeiende plaat vergeleken met een 60% reductie in de veeteelt. En uiteindelijk komt (zeker nu we niet meer nagenoeg gratis kunnen lenen) ook gewoon het efficiëntie argument om de hoek kijken. Als je bijvoorbeeld, even heel gechargeerd gezegd, 1 miljard zou moeten steken in stikstofreductie op Chemelot om de vergunningen van 5 boeren overeind te houden wordt dat wel een heel duur grapje.quote:Op dinsdag 14 juni 2022 14:24 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Op zich is het natuurlijk niet zo gek om te zeggen, als er 60% af moet moet elke sector 60% er af doen. Maar of dat is wat ze bedoelen weet ik niet.
Ik zou oppassen met allerhande al ingezette maatregelen meenemen. Want dan krijg je weer de discussie over de luchtwassers en de emissiearme vloeren en weet ik wat meer. Gewoon de streep trekken vorige week vrijdag om 16 uur (die persco) en vanuit de daadwerkelijke situatie op dat moment rekenen. Voor elke sector.quote:Op dinsdag 14 juni 2022 14:34 schreef Hanca het volgende:
De uitstoot van de industrie wordt natuurlijk al aangepakt ivm het klimaatakkoord, die cijfers hierin meenemen lijkt me prima. En dan kijken of er bij de industrie inderdaad een tandje bij moet.
Luchtvaart is lastig. Wat mij betreft schrappen ze inderdaad gewoon meer dan de helft van de vluchten (alles wat binnen een uur of 8 per trein is te bereiken, moet je niet naar vliegen), maar ik kan me toch niet voorstellen dat dat de bedoeling is van VVD en CDA. Maar hoe wil je anders uitstoot verminderen?
Maar we doen het toch ook relatief? In procenten. 60% van 10 is wat anders dan 60% van duizend.quote:Op dinsdag 14 juni 2022 14:51 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Maar niet alle sectoren zijn in gelijke mate veroorzaker van het probleem hè, een 60% reductie in de industrie of de woningbouw is vaak maar een druppel op een gloeiende plaat vergeleken met een 60% reductie in de veeteelt. En uiteindelijk komt (zeker nu we niet meer nagenoeg gratis kunnen lenen) ook gewoon het efficiëntie argument om de hoek kijken. Als je bijvoorbeeld, even heel gechargeerd gezegd, 1 miljard zou moeten steken in stikstofreductie op Chemelot om de vergunningen van 5 boeren overeind te houden wordt dat wel een heel duur grapje.
Ja, dat bedoelde ik ook. Maar de industrie gaat de komende paar jaar vergroenen en die reductie in uitstoot moet wel in deze cijfers zitten, lijkt me.quote:Op dinsdag 14 juni 2022 14:52 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ik zou oppassen met allerhande al ingezette maatregelen meenemen. Want dan krijg je weer de discussie over de luchtwassers en de emissiearme vloeren en weet ik wat meer. Gewoon de streep trekken vorige week vrijdag om 16 uur (die persco) en vanuit de daadwerkelijke situatie op dat moment rekenen. Voor elke sector.
Maar dit gevoel is dus niet juist. Er zijn in Nederland Europees een aantal natuurgebieden als essentieel voor bepaalde diersoorten aangewezen. Deze gebieden zijn noodzakelijk voor die soorten om te overleven. En die functie kunnen die gebieden niet meer aan voldoen. We staan op de grens van wat de ecosystemen aan kunnen en als we nog even verder gaan zullen er heel veel diersoorten uitsterven. Diersoorten die weer belangrijk zijn voor andere dieren en planten.quote:Op dinsdag 14 juni 2022 15:24 schreef AgLarrr het volgende:
Ik kan me toch ook niet helemaal onttrekken aan het gevoel dat het verloop van de discussie sterk bepaald wordt door wat wij in Nederland als "natuur" hebben aangemerkt en hoe we daar mee omgaan. Wij maken ergens een keer een foto van een landschap, tekenen er een rode lijn omheen op de kaart, en vanaf dat moment moet de combi van flora en fauna daar min of meer tot in de eeuwigheid gelijk blijven.
Ik vind dat van de zotte, zeker in het licht van de flexibiliteit die vanuit andere thema's verwacht wordt. Aangezien de natuur zo überhaupt zo niet werkt, vind ik dat je in bepaalde natuurgebieden toch ook toe moet kunnen staan dat het e.e.a. verandert. Want laten we wel zijn; we hebben eigenlijk helemaal geen natuur, we hebben verschillende uit de kluiten gewassen parken. Geen enkel van de Nederlandse natuurgebieden is ongecultiveerd. Soms wordt daar zelfs rigoureus ingegrepen - massale bomenkap bijvoorbeeld - om iets in "originele" staat te houden. Dat soort parkbeheer kun je ook aan de wisselende omstandigheden aanpassen. Dan lever je wat zandgrond in voor bos. Daar leidt de natuur netto toch niet onder?
en veel meer woningbouw en prefab flexwoningen voor startersquote:Op maandag 13 juni 2022 20:45 schreef Hanca het volgende:
[..]
Meer akkerbouw en meer kleinschalige kwalitatief hoge biologische veehouderij. Zou een oplossing kunnen zijn. Lees deze brief maar: https://www.rijksoverheid(...)rarische-ondernemers
49 pagina's, het is even wat lezen, maar wat mij betreft zeker de moeite waard.
Nou TATA staal die mag wel weg daar , daar is veel ruimte voor mooie woningbouwquote:Op dinsdag 14 juni 2022 14:05 schreef Tocadisco het volgende:
En hoe zien ze dat kijken naar andere sectoren precies voor zich? Moet alle luchtvaart en alle industrie helemaal plat worden gegooid om het de boeren naar hun zin te maken?
Als de atoombommen gaan vallen dan komt de natuur vanzelf weer terug na 20.000 jaarquote:Op dinsdag 14 juni 2022 16:03 schreef Hanca het volgende:
[..]
Maar dit gevoel is dus niet juist. Er zijn in Nederland Europees een aantal natuurgebieden als essentieel voor bepaalde diersoorten aangewezen. Deze gebieden zijn noodzakelijk voor die soorten om te overleven. En die functie kunnen die gebieden niet meer aan voldoen. We staan op de grens van wat de ecosystemen aan kunnen en als we nog even verder gaan zullen er heel veel diersoorten uitsterven. Diersoorten die weer belangrijk zijn voor andere dieren en planten.
Bekendste voorbeeld is natuurlijk de Wilde Bij, die juist ook voor boeren essentieel is: https://www.vork.org/nieu(...)oedselvoorziening-3/
Het beschermen van Natura 2000 gebieden is essentieel voor de biodiversiteit. Vallen in Nederland bijvoorbeeld wat rustplekken van trekvogels weg, dan zul je daar in de hele strook waar die trekvogels langs trekken last van hebben. En planten en dieren die zich hebben aangepast aan die langs trekkende diersoorten dus ook.
TATA staal opruimen en Schiphol sluiten en een bomb van Putin op het Rurgebiedquote:Op dinsdag 14 juni 2022 15:52 schreef WhateverWhatever het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Toch echt de auto en vrachtwagens laten staan.
quote:DEN HAAG - Staalconcern Tata Steel is de grootste uitstoter van stikstofoxiden, gevolgd door de luchthaven Schiphol.
Dat meldt minister Christianne van der Wal (Natuur en Stikstof), die een lijst van de honderd grootste bronnen van stikstofoxiden naar de Tweede Kamer heeft gestuurd.
Dit is de woordvoerder, die lijkt wel achter de plannen te staan: https://www.christenunie.(...)-voor-boer-en-natuurquote:Op dinsdag 14 juni 2022 17:29 schreef trein2000 het volgende:
[ twitter ]
De CU begint ook al te miepen, waar ik eerst dacht dat het vooral voor de bühne was koersen we nu toch wel af op politiek gedoe.
Inb4: VVD-er die verklaart dat dat toch wel heel erg is nu alles er al staat. Wat zou ik er toch enorm van genieten als dat soort politieke chantage een keer keihard wordt afgestraft. Gelijk een parlementair onderzoek er overheen waarom er ooit een luchthaven is gebouwd zonder vergunning, deksel op de neus.quote:Op dinsdag 14 juni 2022 17:41 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dit is de woordvoerder, die lijkt wel achter de plannen te staan: https://www.christenunie.(...)-voor-boer-en-natuur
Handig, die leiders die hun woordvoerders tegenspreken. Heerma zei ook al totaal wat anders dan Boswijk. Maar wellicht wil Segers het voor hun zo pijnlijke (want hun achterban heeft er veel last van) Lelystad Airport gewoon op deze manier definitief sluiten.
Er zit een vliegtuigmuseum tegenover, dat is geen moeilijk uitvoerbaar idee.quote:Op dinsdag 14 juni 2022 20:09 schreef Hexagon het volgende:
Misschien kunnen ze Hennie van der Most er een pretpark van laten maken.
di e luchthaven kun je gewoon gebruiken , voor toeristische vluchtenquote:Op dinsdag 14 juni 2022 18:49 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Inb4: VVD-er die verklaart dat dat toch wel heel erg is nu alles er al staat. Wat zou ik er toch enorm van genieten als dat soort politieke chantage een keer keihard wordt afgestraft. Gelijk een parlementair onderzoek er overheen waarom er ooit een luchthaven is gebouwd zonder vergunning, deksel op de neus.
Nee, dus. Allereerst is er geen personeel, zie Schiphol. En verder is er geen milieuvergunning en gaan ze die op die plek ook niet snel krijgen.quote:Op dinsdag 14 juni 2022 20:25 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
di e luchthaven kun je gewoon gebruiken , voor toeristische vluchten
TATA staal moet dan ook gesloten worden en hun vergunning afgepaktquote:Op dinsdag 14 juni 2022 17:29 schreef trein2000 het volgende:
[ twitter ]
De CU begint ook al te miepen, waar ik eerst dacht dat het vooral voor de bühne was koersen we nu toch wel af op politiek gedoe.
Sterker nog, dat vliegveldje werd al door aviodrome gebruikt voor rondvluchtjes (en de aankomst van nieuw) museummateriaal dat kan prima voortgezet worden.quote:Op dinsdag 14 juni 2022 20:23 schreef Hanca het volgende:
[..]
Er zit een vliegtuigmuseum tegenover, dat is geen moeilijk uitvoerbaar idee.
Nee, volgens veel mensen hier is dat niet zo en zijn onze boeren de schuldigen, want zie de cijfers.quote:Op dinsdag 14 juni 2022 17:16 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
TATA staal opruimen en Schiphol sluiten en een bomb van Putin op het Rurgebied
https://www.luchtvaartnie(...)s-van-stikstofoxiden
[..]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Ook voor jou dit artikel, van een krant uit een hoek die bekend staat als enorm pro-boer: https://www.nd.nl/nieuws/(...)eleid-is-wel-degelijquote:Op woensdag 15 juni 2022 09:12 schreef WhateverWhatever het volgende:
[..]
Nee, volgens veel mensen hier is dat niet zo en zijn oze boeren de schuldigen, want zie de cijfers.
Feiten ontkenners willen ook helemaal niet discuseren maar alleen hun gelijk krijgen.quote:Op woensdag 15 juni 2022 09:17 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ook voor jou dit artikel, van een krant uit een hoek die bekend staat als enorm pro-boer: https://www.nd.nl/nieuws/(...)eleid-is-wel-degelij
De feiten ontkennen helpt de discussie niet.
Hoe zit het met de milieuvergunning van Schiphol. In 2019 had men die ook niet op orde.quote:Op dinsdag 14 juni 2022 20:26 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, dus. Allereerst is er geen personeel, zie Schiphol. En verder is er geen milieuvergunning en gaan ze die op die plek ook niet snel krijgen.
Het aantal vliegbewegingen moet voor de vergunning inderdaad omlaag: https://nos.nl/artikel/24(...)mogelijk-fors-omlaagquote:Op woensdag 15 juni 2022 10:23 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Hoe zit het met de milieuvergunning van Schiphol. In 2019 had men die ook niet op orde.
Schiphol heeft al jaren geen natuurvergunning: '100.000 vluchten illegaal'
Veel politici hebben boter op hun hoofd qau handhaving, maar ook qau bepaling wat redelijke grenzen zijn om te handhaven in ons zeer dicht bevolkt land.
En geloof jij nu echt dat dat zal gebeuren. Hoe kan een bedrijf met een halve vergunning steeds die blijven overtreden. Van burgers verwacht de overheid dat ze zich aan elk regeltje houden (bouwprojecten worden stilgelegd vanwege vleermuizen of stikstof) en luchthavens hebben een cart blanche op overtredingen zonder dat er ingegrepen wordt.quote:Op woensdag 15 juni 2022 10:59 schreef Hanca het volgende:
[..]
Het aantal vliegbewegingen moet voor de vergunning inderdaad omlaag: https://nos.nl/artikel/24(...)mogelijk-fors-omlaag
Volgens dit artikel zelfs met 20%.
Voor bedrijven gelden blijkbaar andere regels dan voor burgers. Welkom in Nederland.quote:Op woensdag 15 juni 2022 11:03 schreef Basp1 het volgende:
[..]
En geloof jij nu echt dat dat zal gebeuren. Hoe kan een bedrijf met een halve vergunning steeds die blijven overtreden. Van burgers verwacht de overheid dat ze zich aan elk regeltje houden (bouwprojecten worden stilgelegd vanwege vleermuizen of stikstof) en luchthavens hebben een cart blanche op overtredingen zonder dat er ingegrepen wordt.
Weet je wie momenteel als het om stikstofuitstoot gaat ook een carte blanche hebben om de wettelijke normen te overtreden?...quote:Op woensdag 15 juni 2022 11:03 schreef Basp1 het volgende:
[..]
En geloof jij nu echt dat dat zal gebeuren. Hoe kan een bedrijf met een halve vergunning steeds die blijven overtreden. Van burgers verwacht de overheid dat ze zich aan elk regeltje houden (bouwprojecten worden stilgelegd vanwege vleermuizen of stikstof) en luchthavens hebben een cart blanche op overtredingen zonder dat er ingegrepen wordt.
20% krimpen lijkt me idd veel. En ja, helaas staan die 'to big to fail' bedrijven blijkbaar boven de wet. Schiphol, maar ook Tata waar praktisch iedereen in die omgeving direct of indirect voor werkt.quote:Op woensdag 15 juni 2022 11:03 schreef Basp1 het volgende:
[..]
En geloof jij nu echt dat dat zal gebeuren. Hoe kan een bedrijf met een halve vergunning steeds die blijven overtreden. Van burgers verwacht de overheid dat ze zich aan elk regeltje houden (bouwprojecten worden stilgelegd vanwege vleermuizen of stikstof) en luchthavens hebben een cart blanche op overtredingen zonder dat er ingegrepen wordt.
Het gebeurt dan ook niet om de discussie vooruit te helpen maar om maatregelen te traineren, heeft voor de fossiele sector en de tabaksindustrie ook jarenlang prima op die manier gewerkt.quote:Op woensdag 15 juni 2022 09:17 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ook voor jou dit artikel, van een krant uit een hoek die bekend staat als enorm pro-boer: https://www.nd.nl/nieuws/(...)eleid-is-wel-degelij
De feiten ontkennen helpt de discussie niet.
Zou kunnen, ik denk dat ze het eerst over de schutting gooien bij de provincies. Als ze slim zijn met harde eisen. De provincie kan dan de boeren meer ontzien door andere maatregelen te nemen (80 rijden, industrie aanpakken). Dat is dan hun keus.quote:Op woensdag 15 juni 2022 11:07 schreef Stephen_Dedalus het volgende:
[..]
Voor bedrijven gelden blijkbaar andere regels dan voor burgers. Welkom in Nederland.
Ik voorzie eigenlijk dat het kabinet door dit hele stikstof dossier gaat vallen. Of doordat VVD/CDA zoveel tegenwerking van hun achterban krijgen dat ze het niet meer kunnen negeren. Of door D66 als de huidige aangekondigde maatregelen niet worden doorgevoerd.
De wettelijke normen die opeens niet klopten omdat de rechter het voorruit schuiven verboden heeft. Daar had geen boer op kunnen anticiperen. Schiphol daarintegen kan al jaren de boel overtreden zonder gevolgen.quote:Op woensdag 15 juni 2022 11:08 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Weet je wie momenteel als het om stikstofuitstoot gaat ook een carte blanche hebben om de wettelijke normen te overtreden?...
Nou, elke boer kon natuurlijk weten dat PAS illegaal was. Maar inderdaad, de boeren hebben zeker niet de volledige schuld, daarom ook geen boete voor overtreden van de wet oid maar een zeer gulle uitkoopregeling.quote:Op woensdag 15 juni 2022 11:16 schreef Basp1 het volgende:
[..]
De wettelijke normen die opeens niet klopten omdat de rechter het voorruit schuiven verboden heeft. Daar had geen boer op kunnen anticiperen. Schiphol daarintegen kan al jaren de boel overtreden zonder gevolgen.
Hoe kon elke boer dat nou weten als pas in 2019 een rechter de overheid heeft teruggefloten.quote:Op woensdag 15 juni 2022 11:20 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nou, elke boer kon natuurlijk weten dat PAS illegaal was. Maar inderdaad, de boeren hebben zeker niet de volledige schuld, daarom ook geen boete voor overtreden van de wet oid maar een zeer gulle uitkoopregeling.
Ja, dat van de luchthavens is kwalijker. Maar dat PAS het niet ging houden stond bij de invoering al in alle boerenbladen, dat die kans enorm was en dus geen goede basis voor investeringen wist iedereen. Ook de Rabobank, die wel vrolijk leningen gaf op die wankele basis, trouwens. De boeren moeten dus ook niet doen alsof dit ze overvalt, al ver voor 2019 werd hiervoor ook gewaarschuwd door de Wageningen Universiteit.quote:Op woensdag 15 juni 2022 11:55 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Hoe kon elke boer dat nou weten als pas in 2019 een rechter de overheid heeft teruggefloten.
Zolang overheden vergunningen verlenen is het legaal. Dat overheden illegaal vergunningen verleend hebben kwam pas aan het licht na die uitspraak.
Bewuste overtreding van verleende vergunningen bij luchthavens vind ik moreel gezien veel verwerpelijker.
Het is als boer, met de lage marges die gelden, natuurlijk ook bijna niet te doen om zelf verantwoordelijk te gaan ondernemen, dan leg je het echt af.quote:Op woensdag 15 juni 2022 11:20 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nou, elke boer kon natuurlijk weten dat PAS illegaal was. Maar inderdaad, de boeren hebben zeker niet de volledige schuld, daarom ook geen boete voor overtreden van de wet oid maar een zeer gulle uitkoopregeling.
Klopt dat een boer hier lastig tegenin kon, al zijn er wel biologische boeren gekomen juist ook vanwege die instabiele PAS basis. Maar daarom dus ook die ruime compensatie.quote:Op woensdag 15 juni 2022 12:31 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Het is als boer, met de lage marges die gelden, natuurlijk ook bijna niet te doen om zelf verantwoordelijk te gaan ondernemen, dan leg je het echt af.
In dat licht is 'het kapotmaken van de boerensector' ook absoluut niet aan de orde. Als we zo doorgaan degradeert de bodem op gegeven moment zo ver dat er überhaupt geen akkerbouw meer mogelijk is, en individuele boeren kunnen daar niks tegen doen vanwege de concurrentie.
Je kunt gerust beargumenteren dat hard stikstofbeleid op termijn juist de redding van het Nederlandse boerenbedrijf is.
Ja, maar voor die biologische boeren is er een veel kleinere afzetmarkt. De mensen die nu echt alle centen bij elkaar moeten schrapen omdat we met zijn allen veel te lang de VVD in het zadel hebben gehouden gaan daar niet extra voor betalen als er ook kiloknallers naast liggen.quote:Op woensdag 15 juni 2022 12:44 schreef Hanca het volgende:
[..]
Klopt dat een boer hier lastig tegenin kon, al zijn er wel biologische boeren gekomen juist ook vanwege die instabiele PAS basis. Maar daarom dus ook die ruime compensatie.
En dat laatste, dat wordt hier ook beargumenteerd: https://www.rtlnieuws.nl/(...)mpen-veestapel-onzin
De prijs per liter/kilo moet gewoon omhoog, die is al decennia lang schandalig laag.
Daarom dus die verplichte ketenafspraken die opgenomen zijn in het plan. Lukt het ze in een half jaar niet om tot een afspraak te komen dan komt er een wet, de voorbereidingen op die wet zijn al begonnen.quote:Op woensdag 15 juni 2022 13:05 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Ja, maar voor die biologische boeren is er een veel kleinere afzetmarkt. De mensen die nu echt alle centen bij elkaar moeten schrapen omdat we met zijn allen veel te lang de VVD in het zadel hebben gehouden gaan daar niet extra voor betalen als er ook kiloknallers naast liggen.
Het zou voor die categorie mensen sowieso verstandig zijn om (deels) vegetarisch of veganistisch te gaan eten, maar ik doe hier de aanname (!) dat dat niet erg populair is in die groep.
Ik weet niet goed wat daar communistisch aan is, klinkt meer kapitalistischquote:Op woensdag 15 juni 2022 13:37 schreef Basp1 het volgende:
Het lijken wel communistische praktijken, keten afspraken verplichten, en tegelijkertijd luchthavens fijn laten doorgaan met overtredingen.
keiharde keten afspraken in wetgeving vastleggen is niet kapitalistisch in mijn optiek.quote:Op woensdag 15 juni 2022 14:45 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ik weet niet goed wat daar communistisch aan is, klinkt meer kapitalistisch
beidenquote:Op woensdag 15 juni 2022 09:12 schreef WhateverWhatever het volgende:
[..]
Nee, volgens veel mensen hier is dat niet zo en zijn onze boeren de schuldigen, want zie de cijfers.
.quote:Cijfers over stikstof
Van de Nederlandse uitstoot bestaat 60% uit ammoniak (NH3) en 40% uit stikstofoxiden (NOx). De landbouw zorgt voor 61% van de stikstofuitstoot (door mest, maar ook uit kassen en door landbouwvoertuigen), het wegverkeer voor 15%. De uitstoot wordt ook wel stikstof-emissie genoemd
Kapitalisme is dan ook nauwelijks een ideologie te noemen, het is gewoon wat er gebeurd als je niks doetquote:Op woensdag 15 juni 2022 15:16 schreef Basp1 het volgende:
[..]
keiharde keten afspraken in wetgeving vastleggen is niet kapitalistisch in mijn optiek.
Een bedrijf waar de overheid zelf grootaandeelhouder van is lekker laten doormodderen met eigen regels overtreden is ook niet kapitalistisch.
quote:Op woensdag 15 juni 2022 17:24 schreef KoosVogels het volgende:
Gewoon de landbouwsubsidie schrappen. Dan is het aantal boerenbedrijven in ons land binnen no time gehalveerd.
Markten zijn overal gereguleerd en regulatie heeft ook voordelen.quote:Op woensdag 15 juni 2022 17:11 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Kapitalisme is dan ook nauwelijks een ideologie te noemen, het is gewoon wat er gebeurd als je niks doet
En da's leuk, voor jagers en verzamelaars enzo. Niet als je met 7,5 miljard mensen een planeet moet delen.
Vanwege natuur dat niet of nauwelijks schade ondervindt van uitstoot van de boer, die stikstof gaan ze minder lekker op maar het natuurlijke balans ligt ook niet bij stikstofloos.quote:Op woensdag 15 juni 2022 16:20 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
beiden
[..]
.
TATA neemt in haar eentje wel 10% van de NO2 voor haar rekening , dus die kan wel sluiten
Schiphol idem dito
Boeren moeten voor 50% omschakelen van intensieve landbouw naar extensieve landbouw met dus 70% minder stront totaal zou dat 35 % minder NH2 opleveren
Woningbouw kan gewoon doorgang vinden met prefab flexbouw
Als iets op termijn ooit de redding zou zijn, dan is "hard ingrijpen" per definitie niet nodig, want op termijn gaat inkrimpen vrijwel pijnloos, dat kun je dan geen "hard ingrijpen" meer noemen maar eerder "met beleid."quote:Op woensdag 15 juni 2022 12:31 schreef BlackLining het volgende:
Je kunt gerust beargumenteren dat hard stikstofbeleid op termijn juist de redding van het Nederlandse boerenbedrijf is.
loofbomen planten , die zijn dol op stikstof en ook op CO2quote:Op woensdag 15 juni 2022 17:28 schreef ludovico het volgende:
[..]
Vanwege natuur dat niet of nauwelijks schade ondervindt van uitstoot van de boer, die stikstof gaan ze minder lekker op maar het natuurlijke balans ligt ook niet bij stikstofloos.
Ja, daar is het inmiddels te laat voorquote:Op woensdag 15 juni 2022 17:32 schreef ludovico het volgende:
[..]
Als iets op termijn ooit de redding zou zijn, dan is "hard ingrijpen" per definitie niet nodig, want op termijn gaat inkrimpen vrijwel pijnloos, dat kun je dan geen "hard ingrijpen" meer noemen maar eerder "met beleid."
Iets waar ik voorstander van ben, als het al nodig zou zijn, maar laten we daar dan de tijd voor nemen om het uit te zoeken en ondertussen met beleid wat aan het probleem doen.
Stikstofnormen vaststellen heeft dan ook helemaal niks met een planeconomie te maken. Je haalt er allemaal irrelevante lulkoek bij.quote:Op woensdag 15 juni 2022 17:26 schreef ludovico het volgende:
[..]
Markten zijn overal gereguleerd en regulatie heeft ook voordelen.
Maar ronduit markt economie omschakelen in plan-economie is waar het frontaal fout gaat. Het is zo debiel kinderlijk om te denken dat plan-economie goed werkt. Ja een klein aantal dossiers misschien, niet zaken die prima verwezenlijkt kunnen worden door bedrijven.
Natuurlijk is het te laat voor een extremistische activist.quote:Op woensdag 15 juni 2022 17:42 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Ja, daar is het inmiddels te laat voor
Als Bleeker destijds niet zo'n kansloze PAS wet had ingevoerd, had hij nog tijd gehad om 'met beleid' wat aan het probleem te doen. Dat gaat nu dus niet meer.
De staat wilt wel erg veel controleren de laatste jaren. Met als toppunt wel zo een beetje de vrijheid van meningsuiting.quote:Op woensdag 15 juni 2022 17:43 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Stikstofnormen vaststellen heeft dan ook helemaal niks met een planeconomie te maken. Je haalt er allemaal irrelevante lulkoek bij.
Gaan we nu allemaal dood ?/quote:Op woensdag 15 juni 2022 17:42 schreef BlackLining het volgende:
Als Bleeker destijds niet zo'n kansloze PAS wet had ingevoerd, had hij nog tijd gehad om 'met beleid' wat aan het probleem te doen. Dat gaat nu dus niet meer.
quote:Brussel: ’Nederland speelde zichzelf schaakmat met stikstof’
Het stikstofspook gijzelt ons land nu al een paar jaar, maar in Europese regelgeving komt het woord ’stikstof’ niet eens voor. Nederland heeft zichzelf schaakmat gespeeld, klinkt het in Den Haag en Brussel.
Over terugkeer naar de tekentafel klinkt weinig enthousiasme.
De juridische stikstofcrisis hangt samen met de uitvoering van Europese richtlijnen om de natuur te beschermen.
Lidstaten mochten daar deels zelf invulling aan geven.
Den Haag heeft gekozen om ruim 160 Natura 2000-gebieden aan te melden in Brussel.
Een harde Europese regel is dat beschermde plantjes in deze gebieden niet mogen verslechteren.
Om de staat van de natuur te beoordelen kijkt Nederland alleen naar ingewikkelde stikstofrekenmodellen.
Die zijn juridisch bindend en raken zo’n beetje alle economische activiteiten in de omgeving.
Daar heeft Den Haag zich in verslikt: het land zit op slot.
Duitse boer schrikt van regels voor Nederlandse collega
Blij aan deze kant van grens
Een makkelijke oplossing binnen dit systeem is er niet.
Zelfs als alle boeren verdwijnen komen we op veel plekken niet onder de alarmerende grenswaarden, zo weet het Planbureau voor de Leefomgeving. Critici vinden daarom dat Nederland terug naar de tekentafel moet.
Dat het anders kan bewijst de rest van Europa.
Vlak over de Nederlandse grens doen dezelfde beschermde plantjes het op papier wel goed.
Alleen Vlaanderen werkt met een methode die enigszins lijkt op de onze.
De deelstaat gaat ook over tot het uitkopen van boeren bij Natura 2000-gebieden.
Maar in Wallonië is dankzij ander natuurbeleid weer niets aan de hand.
quote:Stikstofcrisis is een door ambtenaren gecreëerd probleem
Om het over een andere boeg te gooien moet Nederland naar Brussel.
Tot nu toe klinkt daar in Den Haag nog geen enthousiasme voor.
Makkelijk zal het niet zijn: naast toegeven dat het huidige model fout is, moet er een alternatief worden gebouwd dat op een bredere en wetenschappelijke manier naar de staat van de natuur kijkt.
De uitkomst hoeft niet automatisch gunstig te zijn voor alle boeren.
Schrappen natuurgebieden
Een andere route is het schrappen van Natura 2000-gebieden.
De vorige stikstofminister, Carola Schouten, heeft onder druk van VVD en CDA gekeken naar deze optie.
De Europese Commissie zou volgens bronnen bereid zijn om mee te werken, maar pas nadat Nederland eerst overtuigend aan de slag gaat met natuurherstel en de landbouwsector.
Of er serieuze pogingen zijn gedaan in Brussel valt moeilijk vast te stellen.
Kamerleden klagen al jaren dat het onmogelijk is om te controleren met welke informatie de Haagse ambtenaren precies aan tafel zitten.
Vlieland ziet probleem stikstofkwestie niet: ’Klopt dit wel?’
Vanuit Haagse en Brusselse bronnen klinkt bovendien weinig hoop op medewerking door het dagelijks EU-bestuur.
Nederland het slechtste jongetje van de landbouwklas zijn op het gebied van nitraat, fosfaat, stikstof en klimaat.
We hebben geen krediet meer, zo klinkt het bij meerdere bronnen.
Tja ik vind het ook onsmakelijk, maar afgezien van eventuele verkeersovertredingen en gevaarzetting door die kraan kun je hier niet zo veel mee natuurlijk.quote:
Het gaat me vooral om dat zwakke om de hete brei heen draaien van Van der Plas.quote:Op woensdag 15 juni 2022 20:03 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Tja ik vind het ook onsmakelijk, maar afgezien van eventuele verkeersovertredingen en gevaarzetting door die kraan kun je hier niet zo veel mee natuurlijk.
Welke extremistische activist heb jij het over?quote:Op woensdag 15 juni 2022 17:50 schreef ludovico het volgende:
[..]
Natuurlijk is het te laat voor een extremistische activist.
Je bent vergeten om er deaud van te maken.quote:
Populistische extremistische activist.quote:Op donderdag 16 juni 2022 07:34 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Welke extremistische activist heb jij het over?
De enigen figuren in dit verhaal die onder die noemer passen zijn die boeren die menen dat je gewoon een minister thuis kunt gaan opzoeken
Toe maarquote:Op donderdag 16 juni 2022 07:56 schreef ludovico het volgende:
[..]
Populistische extremistische activist.
Populair bij de achterban, maar mist alle compassie dat beleid en ook de manier van verwoording.quote:
Over wie heb jij het in vredesnaam?quote:Op donderdag 16 juni 2022 07:58 schreef ludovico het volgende:
[..]
Populair bij de achterban, maar mist alle compassie dat beleid en ook de manier van verwoording.
Het niveau is echt "boer is slecht."
Jij met je gebrek aan begrip.quote:Op donderdag 16 juni 2022 08:03 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Over wie heb jij het in vredesnaam?
Heb je dit wel gelezen?quote:Op donderdag 16 juni 2022 08:04 schreef ludovico het volgende:
[..]
Jij met je gebrek aan begrip.
Als je het niet extreem vindt dat de boer in zijn bestaan wordt bedreigt ben je een extremist. Dit hele gedoe is knettergek.
Fair enough - ik zit niet goed genoeg in de materie om het op waarde te kunnen schatten. Wat niet wegneemt dat ik vind dat dit wel degelijk onderdeel van de discussie moet zijn. Als we discussiëren of boeren hier moeten mogen blijven, moeten we ook kunnen discussiëren in welke mate we de Grutto willen faciliteren.quote:Op dinsdag 14 juni 2022 16:03 schreef Hanca het volgende:
[..]
Maar dit gevoel is dus niet juist. Er zijn in Nederland Europees een aantal natuurgebieden als essentieel voor bepaalde diersoorten aangewezen. Deze gebieden zijn noodzakelijk voor die soorten om te overleven. En die functie kunnen die gebieden niet meer aan voldoen. We staan op de grens van wat de ecosystemen aan kunnen en als we nog even verder gaan zullen er heel veel diersoorten uitsterven. Diersoorten die weer belangrijk zijn voor andere dieren en planten.
Bekendste voorbeeld is natuurlijk de Wilde Bij, die juist ook voor boeren essentieel is: https://www.vork.org/nieu(...)oedselvoorziening-3/
Het beschermen van Natura 2000 gebieden is essentieel voor de biodiversiteit. Vallen in Nederland bijvoorbeeld wat rustplekken van trekvogels weg, dan zul je daar in de hele strook waar die trekvogels langs trekken last van hebben. En planten en dieren die zich hebben aangepast aan die langs trekkende diersoorten dus ook.
Dit gaat allereerst niet om de bouwopgave. Ook zonder er maar 1 huis bij te bouwen moet de stikstofuitstoot gewoon drastisch naar beneden om massaal uitsterven van allerlei diersoorten die essentieel zijn in het ecosysteem te voorkomen.quote:Op donderdag 16 juni 2022 08:55 schreef AgLarrr het volgende:
[..]
Je zou als regering ook in kunnen zetten op een immigratiepolitiek die er op gericht is de Nederlandse bevolking iig niet te laten groeien. Dan ziet bijv. je bouwopgave er op de middellange termijn ineens heel anders uit.
Dát die stikstof depositie omlaag moet is wmb onomstreden. Het hoe niet; nogmaals er zijn veel meer knoppen waar we aan kunnen draaien. Nu ben ik geen tegenstander van het reduceren van de intensieve veeteelt, maar laten we niet doen alsof dat de enige opties zijn; leg Schiphol en de Rotterdamse haven ook maar op de onderhandelingstafel. Die laatste ook om wat we doorvoeren naar de Ruhr, je weet wel, die plek net over de grens waar een groot deel van de vervuiling die hier neerdaalt vandaan komt.quote:Op donderdag 16 juni 2022 09:22 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dit gaat allereerst niet om de bouwopgave. Ook zonder er maar 1 huis bij te bouwen moet de stikstofuitstoot gewoon drastisch naar beneden om massaal uitsterven van allerlei diersoorten die essentieel zijn in het ecosysteem te voorkomen.
En verder gaat de huidige bouwopgave om de korte termijn: op de middellange termijn als de babyboomgeneratie uit gaat sterven gaan we sowieso minder huizen nodig hebben, dan gaat de bevolking krimpen. Immigratie gaat daar niet zo veel aan veranderen. We hebben gewoon nu en binnen 10 jaar huizen nodig.
Maar de veeteelt is wel echt verreweg de grootste knop met de meeste invloed. Natuurlijk ben ik net als Segers voor om ook aan de andere knoppen te draaien, maar dit is wel de hoofdknop. En ik zou niet willen wachten met het draaien aan deze knop, tot we ook zo ver zijn met de andere.quote:Op donderdag 16 juni 2022 09:39 schreef AgLarrr het volgende:
[..]
Dát die stikstof depositie omlaag moet is wmb onomstreden. Het hoe niet; nogmaals er zijn veel meer knoppen waar we aan kunnen draaien.
quote:Op donderdag 16 juni 2022 08:42 schreef Hanca het volgende:
[..]
Heb je dit wel gelezen?
https://www.rijksoverheid(...)rarische-ondernemers
Of ben je niet verder gekomen dan wat boze ongeïnformeerde tweets? Want zeggen dat 'de boer in zijn bestaan wordt bedreigd' is nogal vreemd als je bovenstaande gelezen hebt.
Het is geen artikel, het is het hele plan van de overheid, ipv alleen de headline over stikstof. Het plan dat de boeren na decennia eindelijk perspectief en duidelijkheid moet geven.quote:Op donderdag 16 juni 2022 10:17 schreef ludovico het volgende:
[..]![]()
Boeren zijn woest en jij denkt dat het er aan ligt dan mensen zich niet willen informeren.
Maar thx, interessant artikel, zal het wss lezen.
Maar jij denkt dat er een vriendelijk en goed perspectief wordt geboden aan de boeren in praktijk maar dat de politiek onterecht dus vijandig spreekt over de agrarische sector?
Waarom zit de politiek dan haat te zaaien?
Feit is dat er genoeg krachttermen de ether in worden gegooid vanuit populistisch anti boer haat, mag toch hopen dat zo een kamerbrief niet compleet schizofreen is met die uitingen.
Een wat groter stuk tekst dat gepubliceerd wordt ter informatie zie ik als een artikel.quote:Op donderdag 16 juni 2022 10:23 schreef Hanca het volgende:
[..]
Het is geen artikel, het is het hele plan van de overheid, ipv alleen de headline over stikstof. Het plan dat de boeren na decennia eindelijk perspectief en duidelijkheid moet geven.
Het is een plan van 49 pagina's. En het is niet puur ter informatie, het is het nieuwe kabinetsbeleid, inclusief aankondiging van wetten.quote:Op donderdag 16 juni 2022 11:11 schreef ludovico het volgende:
[..]
Een wat groter stuk tekst dat gepubliceerd wordt ter informatie zie ik als een artikel.
Ok, geef eens een voorbeeld hoe de politiek vijandig spreekt over de agrarische sector want behalve wat geschreeuw op Twitter e.d. zie ik bij politici dit soort zake niet.quote:Op donderdag 16 juni 2022 10:17 schreef ludovico het volgende:
[..]![]()
Boeren zijn woest en jij denkt dat het er aan ligt dan mensen zich niet willen informeren.
Maar thx, interessant artikel, zal het wss lezen.
Maar jij denkt dat er een vriendelijk en goed perspectief wordt geboden aan de boeren in praktijk maar dat de politiek onterecht dus vijandig spreekt over de agrarische sector?
Waarom zit de politiek dan haat te zaaien?
Feit is dat er genoeg krachttermen de ether in worden gegooid vanuit populistisch anti boer haat, mag toch hopen dat zo een kamerbrief niet compleet schizofreen is met die uitingen.
quote:Op donderdag 16 juni 2022 13:54 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ok, geef eens een voorbeeld hoe de politiek vijandig spreekt over de agrarische sector want behalve wat geschreeuw op Twitter e.d. zie ik bij politici dit soort zake niet.
het hele stikstof gedoe is knettergek en veroorzaakt door ambtenaren en die nu met de problemen zitten van ambtenaren en oplossingen zoeken met miljarden voor ambtenarenquote:Op donderdag 16 juni 2022 08:04 schreef ludovico het volgende:
[..]
Jij met je gebrek aan begrip.
Als je het niet extreem vindt dat de boer in zijn bestaan wordt bedreigt ben je een extremist. Dit hele gedoe is knettergek.
Mja kvind het altijd zo raar dat mensen willen bepalen wat een ander moet eten.quote:Op donderdag 16 juni 2022 18:02 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
het hele stikstof gedoe is knettergek en veroorzaakt door ambtenaren en die nu met de problemen zitten van ambtenaren en oplossingen zoeken met miljarden voor ambtenaren
Maar los daarvan mag er best wel 30% minder melk en vlees boeren komen, minder stront en meer loofbomen en hoog gras , minder akkerbouw voor veevoer en meer akkerbouw voor mensen.
verder gewoon de normen van duitsland overnemen dan is deze ambtenaren ellende ook weer klaar
ach het is net als rokenquote:Op donderdag 16 juni 2022 18:05 schreef ludovico het volgende:
[..]
Mja kvind het altijd zo raar dat mensen willen bepalen wat een ander moet eten.
Als dat zo zou zijn, maar met alle respect, hongersnood is een economisch probleem, niet eentje van voldoende voedsel, globaal gezien.quote:Op donderdag 16 juni 2022 18:22 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ach het is net als roken
het is niet te verkopen dat we met heel veel water en grond , eiwit rijjke mais verbouwen om aan de koeien te voeren terwijll er een hongersnood dreigt
Heb je nu ook eindelijk eens bewijs voor deze nonsens en dan van wetenschappelijke aard? Want ik heb alleen nog maar wetenschappers gelezen en gehoord die het niet met je eens zijn. Als zelfs CDA en VVD aangeven dat de normen in de plannen overeind moeten blijven, dat dat essentieel is, zegt dat toch eigenlijk wel genoeg?quote:Op donderdag 16 juni 2022 18:02 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
het hele stikstof gedoe is knettergek en veroorzaakt door ambtenaren en die nu met de problemen zitten van ambtenaren en oplossingen zoeken met miljarden voor ambtenaren
verder gewoon de normen van duitsland overnemen dan is deze ambtenaren ellende ook weer klaar
Overigens moeten we veel meer recreatie in eigen land gaan organiseren en ook daar hebben we ruimte voor nodig aan onze mooie rivieren en meer bossen voor recreatie en brede snelweg fietspaden voor E-bikesquote:Op donderdag 16 juni 2022 18:36 schreef ludovico het volgende:
[..]
Als dat zo zou zijn, maar met alle respect, hongersnood is een economisch probleem, niet eentje van voldoende voedsel, globaal gezien.
Dus vraag je maar af wat goede doelen precies doen.
quote:Brussel: 'Nederland speelde zichzelf schaakmat met stikstof'
author avatar
Door ALEXANDER BAKKER
Het stikstofspook gijzelt ons land nu al een paar jaar, maar in Europese regelgeving komt het woord 'stikstof' niet eens voor.
Nederland heeft zichzelf schaakmat gespeeld, klinkt het in Den Haag en Brussel. Over terugkeer naar de tekentafel klinkt weinig enthousiasme.
quote:Een makkelijke oplossing binnen dit systeem is er niet.
Zelfs als alle boeren verdwijnen komen we op veel plekken niet onder de alarmerende grenswaarden, zo weet het Planbureau voor de Leefomgeving.
Critici vinden daarom dat Nederland terug naar de tekentafel moet. Dat het anders kan bewijst de rest van Europa.
Vlak over de Nederlandse grens doen dezelfde beschermde plantjes het op papier wel goed.
Alternatief
Alleen Vlaanderen werkt met een methode die enigszins lijkt op de onze. De deelstaat gaat ook over tot het uitkopen van boeren bij Natura 2000-gebieden. Maar in Wallonië is dankzij ander natuurbeleid weer niets aan de hand.
quote:Schrappen natuurgebieden
Een andere route is het schrappen van Natura 2000-gebieden.
De vorige stikstofminister, Carola Schouten, heeft onder druk van VVD en CDA gekeken naar deze optie.
De Europese Commissie zou volgens bronnen bereid zijn om mee te werken, maar pas nadat Nederland eerst overtuigend aan de slag gaat met natuurherstel en de landbouwsector.
Of er serieuze pogingen zijn gedaan in Brussel valt moeilijk vast te stellen. Kamerleden klagen al jaren dat het onmogelijk is om te controleren met welke informatie de Haagse ambtenaren precies aan tafel zitten.
Er is geen enkel land waar dit een politiek issue is. Niks in de media, niemand heeft er ooit van gehoord.quote:Op donderdag 16 juni 2022 23:32 schreef nils7 het volgende:
Laten we niet doen alsof dit probleem alleen in NL speelt dit speelt ook bij onze buren.
Er zijn al vele voorbeelden gegeven dat dit niet klopt, maar laten we even simpel doen: https://www.tijd.be/polit(...)-derde/10369165.htmlquote:Op vrijdag 17 juni 2022 21:18 schreef Ronald het volgende:
[..]
Er is geen enkel land waar dit een politiek issue is. Niks in de media, niemand heeft er ooit van gehoord.
alleen in nederlandquote:Op vrijdag 17 juni 2022 21:18 schreef Ronald het volgende:
[..]
Er is geen enkel land waar dit een politiek issue is. Niks in de media, niemand heeft er ooit van gehoord.
Je wordt geen "stikstofgebied", maar er zijn inderdaad een aantal Natura 2000 gebieden en de Oostvaardersplassen, met hun belang voor bedreigde soorten als de Blauwe Kiekendief (broedt alleen daar nog), de Snor, de Grote en de Kleine Zilverreiger en natuurlijk de Zeearend, is inderdaad zo'n beschermd Natura 2000 gebied.quote:Op zaterdag 18 juni 2022 10:20 schreef michaelmoore het volgende:
Dit is ook een stikstof gebied geworden
nou als ze dat gebied gaan asfalteren dan gaat die blauwe kiekendief wel ergens anders broeden , zeler wetenquote:Op zaterdag 18 juni 2022 10:28 schreef Hanca het volgende:
[..]
Je wordt geen "stikstofgebied", maar er zijn inderdaad een aantal Natura 2000 gebieden en de Oostvaardersplassen, met hun belang voor bedreigde soorten als de Blauwe Kiekendief (broedt alleen daar nog), de Snor, de Grote en de Kleine Zilverreiger en natuurlijk de Zeearend, is inderdaad zo'n beschermd Natura 2000 gebied.
Een groot deel van het gebied hoeft trouwens maar 12% reductie.
Nee, dan sterft die Blauwe Kiekendief uit in Nederland. Vrij simpel.quote:Op zaterdag 18 juni 2022 10:33 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
nou als ze dat gebied gaan asfalteren dan gaat die blauwe kiekendief wel ergens anders broeden , zeler weten
https://campingbergeijk.wixsite.com/reserveren
Maar zo kan het ook , een voormalig melkveehouder die nu eeen camping is aan de rivier
kletskoekquote:Op zaterdag 18 juni 2022 10:36 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, dan sterft die Blauwe Kiekendief uit in Nederland.
60 rijden in de Flevopolder ???quote:Maar het gaat hier vooral om de N701 en uit ervaring weet ik ook dat die weg zeer druk is en dat men er als gekken rijdt, hij wordt veel gebruikt als sluipweg ipv de snelweg. Maak die weg 60 (het is namelijk eigenlijk een bestemmingsverkeer weg) en je hebt die reductie waarschijnlijk al wel te pakken.
Er zijn al tientallen diersoorten in Nederland verdwenen door het verdwijnen van hun broed- of leefgebied. Neem de Korhoen. Maar jij denkt dat de Blauwe Kiekendief op één of andere magische wijze een ander leefgebied in Nederland kan vinden, waar het hem nu niet lukt?quote:
Nee, op de N701, dat is NIET de snelweg maar een weg dwars door het nationale park.quote:Op zaterdag 18 juni 2022 10:38 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
60 rijden in de Flevopolder ???![]()
![]()
![]()
120 komt eerst
zijn tientallen broedplekken in nederlandquote:Op zaterdag 18 juni 2022 10:41 schreef Hanca het volgende:
[..]
Er zijn al tientallen diersoorten in Nederland verdwenen door het verdwijnen van hun broed- of leefgebied. Neem de Korhoen. Maar jij denkt dat de Blauwe Kiekendief op één of andere magische wijze een ander leefgebied in Nederland kan vinden, waar het hem nu niet lukt?
Kom op, etaleer je gebrek aan verstand van natuur niet zo.
Die sterft echt niet uit als men de oostvaardersplassen gaat asfalterenquote:IN EUROPA
Broedt in vrijwel het gehele Euraziatische laaglandgebied, maar is op veel plekken schaars of zeldzaam. Het grootste deel van de Europese populatie broedt in Frankrijk, Finland en Zweden.
quote:De vogelsoort, hoewel internationaal geen bedreigde soort, staat daarom als gevoelig op de Nederlandse rode lijst. De soort heeft een aantal broedplaatsen op de Waddeneilanden, in de Dintelse Gorzen, de Oostvaardersplassen, de Meinweg en zeer verspreid in het noorden van Nederland.
https://www.natura2000.nl/gebieden/flevoland/oostvaardersplassenquote:Op zaterdag 18 juni 2022 10:43 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
zijn tientallen broedplekken in nederland
https://www.vogelbescherm(...)dtijd%20april%2Djuni.
[..]
Meer informatie
Het klopt dat er ook op de Waddeneilanden nog een paar broeden.quote:Het is het laatste min of meer stabiele broedgebied voor de Blauwe kiekendief op het Nederlandse vasteland
Ik vind dat de overheid volledig doorslaat met die natura 2000 waanzinquote:Op zaterdag 18 juni 2022 10:47 schreef Hanca het volgende:
[..]
https://www.natura2000.nl/gebieden/flevoland/oostvaardersplassen
[..]
Het klopt dat er ook op de Waddeneilanden nog een paar broeden.
Maar goed, hier gaat het dus niet eens om boeren, waarschijnlijk. Hooguit industrie in Almere en dus die N701.
zou de blauwe kiekendief er niet mer zijn dan vergaat de wereld niet hoorquote:Op zaterdag 18 juni 2022 10:47 schreef Hanca het volgende:
[..]
https://www.natura2000.nl/gebieden/flevoland/oostvaardersplassen
[..]
Het klopt dat er ook op de Waddeneilanden nog een paar broeden.
Maar goed, hier gaat het dus niet eens om boeren, waarschijnlijk. Hooguit industrie in Almere en dus die N701.
als jij maar met je sleurhut en e-bike kunt recreërenquote:Op zaterdag 18 juni 2022 11:33 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
zou de blauwe kiekendief er niet mer zijn dan vergaat de wereld niet hoor
er zin in de loop van de ontstaan van de aarde al duizenden soorten beesten uitgestorven door allerlei oorzaken
Ik za hem niet missen
nou dat is toch prachtig , al heb ik gene sleurhutquote:Op zaterdag 18 juni 2022 11:36 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
als jij maar met je sleurhut en e-bike maar kunt recreëren![]()
dat je volledig egocentrisch bent ingesteld was inderdaad al wel langer duidelijkquote:Op zaterdag 18 juni 2022 11:37 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
nou dat is toch prachtig , al heb ik gene sleurhut
Nee, maar andere dieren die dan weer afhankelijk zijn van zo'n soort wel. Jij hebt echt geen flauw benul hoe delicaat een ecosysteem is en hie dicht we bij een europabrede ramp van massale sterfte van allerlei diersoorten (met name insecten) zitten.quote:Op zaterdag 18 juni 2022 11:33 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
zou de blauwe kiekendief er niet mer zijn dan vergaat de wereld niet hoor
er zin in de loop van de ontstaan van de aarde al duizenden soorten beesten uitgestorven door allerlei oorzaken
Ik za hem niet missen
O gut ,als de blauwe kiekendef er niet meer is dan vergat de wereldquote:Op zaterdag 18 juni 2022 11:41 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, maar andere dieren die dan weer afhankelijk zijn van zo'n soort wel. Jij hebt echt geen flauw benul hoe delicaat een ecosysteem is en hie dicht we bij een europabrede ramp van massale sterfte van allerlei diersoorten (met name insecten) zitten.
Als je al niet wat rustiger wil rijden op een weg door een nationaal park denk wel echt 100% aan jezelf.
wat is er nu fijner om te recreeren eigen land , lekker met de ebike en je tentje op pad een paar dagenquote:Op zaterdag 18 juni 2022 11:38 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
dat je volledig egocentrisch bent ingesteld was inderdaad al wel langer duidelijk
Zoals gezegd: geen flauw benul.quote:Op zaterdag 18 juni 2022 11:49 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
O gut ,als de blauwe kiekendef er niet meer is dan vergat de wereld
nou al verdwijnen alle kiekendieven dan roest het me niet
https://www.demorgen.be/n(...)ver-natuur~b817ba2a/quote:Op vrijdag 17 juni 2022 21:18 schreef Ronald het volgende:
[..]
Er is geen enkel land waar dit een politiek issue is. Niks in de media, niemand heeft er ooit van gehoord.
In Ukraine hebben ze oorlog en hier hebben we stikstofquote:Op vrijdag 17 juni 2022 21:18 schreef Ronald het volgende:
[..]
Er is geen enkel land waar dit een politiek issue is. Niks in de media, niemand heeft er ooit van gehoord.
In duitsland weet niemand wat van een stikstof crisisquote:Op donderdag 16 juni 2022 23:32 schreef nils7 het volgende:
Laten we niet doen alsof dit probleem alleen in NL speelt dit speelt ook bij onze buren.
quote:Terwijl ooievaars boven een maaiende trekker cirkelen, en hier en daar een molletje meepikken, banjert Michiel Wallis de Vries door het hoge gras van een bufferzone nabij natuurgebied Binnenveld in de Gelderse Vallei.
Met stevige schoenen aan en een zonnehoed op - gekocht in Yellowstone - lijkt de medewerker van De Vlinderstichting klaar voor een zomerse ontdekkingstocht door het vlinderparadijs.
Hij heeft het al snel gezien. Met een broodje kaas in zijn hand wijst de voormalig buitengewoon hoogleraar Ecologie & Bescherming van Insecten op enkele bloeiende kruiden als Spaanse ruiter en grote ratelaar. En ja, een paar vlinders zijn er ook wel.
,,Kijk, een klein geaderd witje.
Die is iets minder kieskeurig op welke plant hij eitjes legt.
En de roodbruine kleine vos, maar ja, die legt z'n eitjes het liefst op brandnetels."
In België speelt het overigens ookquote:Op zaterdag 18 juni 2022 12:27 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
In duitsland weet niemand wat van een stikstof crisis
en ik kom er regelmatig en vraag het dan altijd wel een paar keer
hast du gehort von die Stickstoffkrise
dan kijkt men me aan of ik gek ben
Deze idioot heeft vakantie gehad in yelowstone NP is ie gaan zwemmen of heeft ie de CO 2 gecompenseerd>?
https://www.telegraaf.nl/(...)land-willen-we-leven
[..]
https://www.parool.nl/cs-b0f60d28quote:De veestapel is in vergelijking met andere Europese landen groot, stellen de ambtenaren. Per vierkante kilometer telt Nederland 92 koeien, 295 varkens en 2450 kippen. In Duitsland gaat het om 35 koeien, 77 varkens en 272 kippen per vierkante kilometer
en TATA staal hebben ze daar wel inhet Ruhrgebiedquote:Op zaterdag 18 juni 2022 14:35 schreef BlackLining het volgende:
De vergelijking met Duitsland gaat mank natuurlijk:
[..]
https://www.parool.nl/cs-b0f60d28
alle n vlaanderenquote:
quote:Verschillende methoden per land
In Nederland gold een grenswaarde van 1 mol stikstof (14 gram) per hectare per jaar voor een activiteit in de nabijheid van een Natura 2000-gebied.
Toen de Raad van State het Programma Aanpak Stikstof (zie ook Rechter grijpt in – pas op de plaats voor stikstof) in mei 2019 ongeldig verklaarde, ging de grenswaarde vrijwel naar nul.
In Duitsland is een stikstofvergunning pas nodig als door een nieuwe activiteit meer dan 7 mol stikstof (100 gram) per hectare per jaar neerslaat in een Natura 2000-gebied.
Bovendien hanteren de Duitsers ook nog een foutenmarge van 20 procent. Daar staat tegenover dat er in Duitsland sprake is van een geringere overschrijding van de kritische depositiewaarde, waardoor er meer depositieruimte beschikbaar is.
Tering, we hebben echt veel varkensquote:Op zaterdag 18 juni 2022 14:35 schreef BlackLining het volgende:
De vergelijking met Duitsland gaat mank natuurlijk:
[..]
https://www.parool.nl/cs-b0f60d28
Het probleem is dan ook echt de dichtheid. De natuur is best in staat waar stikstof op te nemen, het is inderdaad een meststof. Maar te veel is niet goed.quote:Op zaterdag 18 juni 2022 15:15 schreef Het_Bokje het volgende:
[..]
Tering, we hebben echt veel varkens(en dat stinkt ook het hardst, niet dat dat te relateren is aan de stikstofuitstoot). Aan de andere kant: Wij hebben niet zoveel Lebensraum, dus we hebben al gauw ergens veel van tov oppervlakte/DLD
Maar goed, 'blij' te horen dat het in Duitsland ook speelt.
Het aantal mensen per oppervlak in Nederland is ook veel groter maar daar mag men niet over klagen.quote:Op zaterdag 18 juni 2022 14:35 schreef BlackLining het volgende:
De vergelijking met Duitsland gaat mank natuurlijk:
[..]
https://www.parool.nl/cs-b0f60d28
Mooi dat zo een artikel dan letterlijk laat zien dat de oplossing geen reet met stikstof depositie te maken heeft maar alles met menselijk invloed, stelletje clowns.quote:Op zondag 19 juni 2022 08:47 schreef Hanca het volgende:
Als je ook even gaat vergelijken:
Nederland slechtste waterkwaliteit van de EU: https://www.volkskrant.nl(...)cht-zo-erg~be75ea1b/
En de complete natuur staat er het één-na-slechtst voor van de hele EU:
https://www.nu.nl/klimaat(...)gloort-ook-hoop.html
Ja, dan is het logisch dat er hier meer maatregelen zijn. Degene die het meeste troep maakt, moet ook het meeste opruimen. We zijn, zoals wel vaker, weer eens het slechtste jongetje van de klas.
Als dat de conclusie is die je trekt dan kan je niet lezen.quote:Op zondag 19 juni 2022 08:51 schreef ludovico het volgende:
[..]
Mooi dat zo een artikel dan letterlijk laat zien dat de oplossing geen reet met stikstof depositie te maken heeft maar alles met menselijk invloed, stelletje clowns.
Ik weet niet wat jij gelezen hebt, hoor...quote:Op zondag 19 juni 2022 08:51 schreef ludovico het volgende:
[..]
Mooi dat zo een artikel dan letterlijk laat zien dat de oplossing geen reet met stikstof depositie te maken heeft maar alles met menselijk invloed, stelletje clowns.
Sowieso zou ik niet weten waarom je nog zou willen ontkennen dat stikstof het probleem is, als zelfs CDA en VVD dat gewoon onverkort toegeven.quote:Het is eigenlijk overal wachten tot die deken van stikstof weer dunner wordt, zegt Joop Schaminée, hoogleraar plantecologie aan de universiteiten van Wageningen en Nijmegen. "In de tussentijd moeten we zien te voorkomen dat talloze soorten voorgoed verdwijnen."
Dat bepaalde plantjes niet lekker gedijen op stikstof rijke grond staat inderdaad vast ja.quote:Op zondag 19 juni 2022 08:59 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik weet niet wat jij gelezen hebt, hoor...
[..]
Sowieso zou ik niet weten waarom je nog zou willen ontkennen dat stikstof het probleem is, als zelfs CDA en VVD dat gewoon onverkort toegeven.
alle plantjes gedijen zeer goed op stikstof rijke grond, het probleem is dat plantjes die alleen straatarme grond nodig hebben als heide, overwoekerd worden door snelgroeiende planten die het op vruchtbare grond goed doen zoals grassen, bramen of brandnetelsquote:Op zondag 19 juni 2022 09:09 schreef ludovico het volgende:
[..]
Dat bepaalde plantjes niet lekker gedijen op stikstof rijke grond staat inderdaad vast ja.
Of de natuur verslechterd nu, we een acuut probleem hebben, of dat ammoniak in de lucht een groot effect heeft en dus doelmatiger is dan menselijke invloed uitoefenen op.. En een algehele kosten/baten analyse erop loslaten is iets wat totaal niet gebeurt en dit hele dossier te debiel voor woorden maakt. Stel losgeslagen extremisten dat dreigt met gedwongen onteigening.
Mag het een uitgewerkt plan zijn waar veel draagvlak voor is en waar de tijd voor wordt genomen? Je weet wel, met verstand en beleid.quote:Op zondag 19 juni 2022 09:18 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
alle plantjes gedijen zeer goed op stikstof rijke grond, het probleem is dat plantjes die alleen straatarme grond nodig hebben als heide, overwoekerd worden door snelgroeiende planten die het op vruchtbare grond goed doen zoals grassen, bramen of brandnetels
We leven nu eenmaal in een vruchtbare delta , dat hebben we zelf zo gewild en dan moet je niet proberen hier een steppe zoals in Roemenie te willen houden, dat gaat niet
Als Nederlandse grond weer een arme delta gaat worden dan is er echt iets goed mis , misschien over 100 jaar
Overiegns ben ik er wel voorstander van dat 30 % van de veeboeren iets anders gaat doen dan varkens of melkvee houden en stront verspreiden en gras kort maait
Het gras moet omhoog , slechts eenmaal per jaar maaien gelijk met de voermais, zodat de vogels eieren kunnen leggen in september en hoog water op het land
Overigens minder koeien en meer akkerbouw zou goed zijn en veel en veel meer loofbomen gemengd
Geef de boer een baan als natuurbeheerder of schaaapherder ipv landbouw subsidie
Ja, dat is het idee hè: de doelstellingen zijn geformuleerd, nu komt het plan nog.quote:Op zondag 19 juni 2022 09:22 schreef ludovico het volgende:
[..]
Mag het een uitgewerkt plan zijn waar veel draagvlak voor is en waar de tijd voor wordt genomen? Je weet wel, met verstand en beleid.
Ja inderdaad, men moet de boer een perspectief bieden , en geen paniekvoetbal om wat planten te redden , dat er wat soorten gaan verdwijnen uit Nederland dat zal dan wel,quote:Op zondag 19 juni 2022 09:22 schreef ludovico het volgende:
[..]
Mag het een uitgewerkt plan zijn waar veel draagvlak voor is en waar de tijd voor wordt genomen? Je weet wel, met verstand en beleid.
nou als we de normen van Duitsland hanteren en 30% van de veestapel opruimen , dan is het wel goedquote:Op zondag 19 juni 2022 09:26 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Ja, dat is het idee hè: de doelstellingen zijn geformuleerd, nu komt het plan nog.
Maar jij loopt daarop vooruit door te roepen dat iedereen die het stikstofprobleem wil aanpakken doorgeslagen extremisten zijn.
Ik kan een blinde niet vertellen wat het is om te zien.quote:Op zondag 19 juni 2022 09:26 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Ja, dat is het idee hè: de doelstellingen zijn geformuleerd, nu komt het plan nog.
Maar jij loopt daarop vooruit door te roepen dat iedereen die het stikstofprobleem wil aanpakken doorgeslagen extremisten zijn.
vroeger werden de boeren ook met honderden tegelijk weggekocht voor woningbouw in houten en omstreken , dat leverde nooit een probleem opquote:Op zondag 19 juni 2022 09:57 schreef ludovico het volgende:
[..]
Ik kan een blinde niet vertellen wat het is om te zien.
Ik loop vooruit? D66 en het kabinet dreigen openlijk met halveren veestapel en onteigenen boeren.
En ik loop vooruit? Jij loopt achteruit. Koop die spiegel.
Aldus diegene die zijn kop in het zand steekt en krampachtig blijft ontkennen dat er problemen ontstaan door de excessieve uitstoot van stikstofverbindingen. Bij jou dringt nog steeds niet door dat het bedrijfsmodel van zwaar gesubsidieerde bulkproductie voor de wereldmarkt, waarvoor we de intensieve veehouderij decennialang compleet vrij spel gegeven hebben, gewoonweg niet houdbaar is.quote:Op zondag 19 juni 2022 09:57 schreef ludovico het volgende:
[..]
Ik kan een blinde niet vertellen wat het is om te zien.
Waar dreigen ze daarmee?quote:Ik loop vooruit? D66 en het kabinet dreigen openlijk met halveren veestapel en onteigenen boeren.
quote:En ik loop vooruit? Jij loopt achteruit. Koop die spiegel.
Vanwege verhuizing naar vruchtbare flevopolder wss. Anyhow, met overeenstemming van.quote:Op zondag 19 juni 2022 10:10 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
vroeger werden de boeren ook met honderden tegelijk weggekocht voor woningbouw in houten en omstreken , dat leverde nooit een probleem op
Ja nou dat kan nog steeds hoor, de overheid die koopt elders wel land voor je, als jij als miljonair boer perse door wil blijven boeren ipv van je vrijheid genietenquote:Op zondag 19 juni 2022 10:38 schreef ludovico het volgende:
[..]
Vanwege verhuizing naar vruchtbare flevopolder wss. Anyhow, met overeenstemming van.
Ja Naja we mogen vooral geen vlees meer eten van de EU. Met de dag vertrouw ik dit zooitje minder en minder en hun intenties.quote:Op zondag 19 juni 2022 10:40 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Ja nou dat kan nog steeds hoor, de overheid die koopt elders wel land voor je, als jij als miljonair boer perse door wil blijven boeren ipv van je vrijheid genieten
Beter is het wel al veeboeren overgaan op akkerbouw , maar ja dat moeten ze zelf weten
quote:Op zondag 19 juni 2022 09:57 schreef ludovico het volgende:
[..]
Ik kan een blinde niet vertellen wat het is om te zien.
Ik loop vooruit? D66 en het kabinet dreigen openlijk met halveren veestapel en onteigenen boeren.
En ik loop vooruit? Jij loopt achteruit. Koop die spiegel.
quote:Op zondag 19 juni 2022 10:41 schreef ludovico het volgende:
Hoop links dogmatisch geneuzel verder, dat bericht waar je op reageerde zet duidelijke vraagtekens waar je voor kiest volledig voorbij te lezen zodat je in je eigen geloof mag blijven geloven.
Triest, want je werkt ergens op een universiteit met een vergrote passie voor klimaat en milieu achtige zaken.
IJzersterke reacties dit. Je kan toch ook gewoon inhoudelijk reageren?quote:Op zondag 19 juni 2022 10:39 schreef ludovico het volgende:
[..]
Je kunt lezen? Of niet.
Stel dan die vraag niet.
nee dat niet , maar we moeten stoppen met die landbouw te subsideren,quote:Op zondag 19 juni 2022 10:43 schreef ludovico het volgende:
[..]
Ja Naja we mogen vooral geen vlees meer eten van de EU. Met de dag vertrouw ik dit zooitje minder en minder en hun intenties.
Links weet beter wat goed is voor het individu.
Die subsidie komt bij de consument in lagere prijzen.quote:Op zondag 19 juni 2022 10:45 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
nee dat niet , maar we moeten stoppen met die landbouw te subsideren,
sowieso subsidie is vergif
Welke vraagtekens, Ludo: Kan je de relevante passages citeren?quote:Op zondag 19 juni 2022 10:41 schreef ludovico het volgende:
Hoop links dogmatisch geneuzel verder, dat bericht waar je op reageerde zet duidelijke vraagtekens waar je voor kiest volledig voorbij te lezen zodat je in je eigen geloof mag blijven geloven.
Hoe is waar ik wel of niet zou werken relevant in deze discussie?quote:Triest, want je werkt ergens op een universiteit met een vergrote passie voor klimaat en milieu achtige zaken.
Subsidie is waar men positieve externaliteiten ziet gerechtvaardigd.quote:Op zondag 19 juni 2022 10:45 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
nee dat niet , maar we moeten stoppen met die landbouw te subsideren,
sowieso subsidie is vergif
een keus voor groenten of bio vlees wordt dan makkelijkerquote:Op zondag 19 juni 2022 10:46 schreef ludovico het volgende:
[..]
Die subsidie komt bij de consument in lagere prijzen.
Waarom wil je dat voedsel duurder wordt? Mag allemaal hoor maar denk maar niet dat dit de economie wezenlijk veranderd.
Naja misschien dat vlees relatief luxer zou worden, who knows.
Dat subsidie sowieso een goede zaak is, dat is eeen heeeeeel foute veronderstellingquote:Op zondag 19 juni 2022 10:48 schreef ludovico het volgende:
[..]
Subsidie is waar men positieve externaliteiten ziet gerechtvaardigd.
quote:Tientallen miljoenen aan Europese landbouwsubsidie gaan in Hongarije, Bulgarije en Tsjechië naar een kleine groep oligarchen
De Europese Unie deelt de landbouwsubsidie uit op basis van hoeveel landbouwgrond boeren hebben.
Maar in bijvoorbeeld Hongarije heeft premier Viktor Orban landbouwgrond van de staat verdeeld onder zijn familie, vrienden en zakenpartners.
Daarmee kregen ze niet alleen het land, maar ook het recht op de subsidies, waardoor ze "miljoenen aan subsidies van de EU" kunnen opstrijken.
Het probleem bestaat ook buiten Hongarije. In Tsjechië hebben bedrijven die in bezit zijn van premier Andrej Babis het afgelopen jaar voor bijna 40 miljoen euro aan landbouwsubsidies opgestreken.
Ook Bulgarije heeft te kampen met het probleem en een topaanklager in Slowakije zegt dat er in zijn land sprake is van een "landbouwmaffia".
Nee, dat hebben we 25 jaar geprobeerd tot we nu aan de rand staan van catastrofaal uitsterven van vele soorten. Nu is het te laat. De boeren hebben verstandig beleid altijd tegengehouden via de LTO, nu is het tijd om gewoon beleid te maken wat wel werkt.quote:Op zondag 19 juni 2022 09:22 schreef ludovico het volgende:
[..]
Mag het een uitgewerkt plan zijn waar veel draagvlak voor is en waar de tijd voor wordt genomen? Je weet wel, met verstand en beleid.
Catastrofaal uitsterven van soorten.quote:Op zondag 19 juni 2022 11:32 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, dat hebben we 25 jaar geprobeerd tot we nu aan de rand staan van catastrofaal uitsterven van vele soorten. Nu is het te laat. De boeren hebben verstandig beleid altijd tegengehouden via de LTO, nu is het tijd om gewoon beleid te maken wat wel werkt.
En ja, daarvoor moeten de multinationals onder de boeren wat krimpen, meer naar de normale boerderijen zoals die een paar decennia geleden nog standaard waren.
Ja, catastrofaal uitsterven van soorten: https://www.natuurmonumen(...)-sterven-massaal-uitquote:
Dit hele probleem gaat niet over welk bloemetje we mooier vinden of zoiets, maar over de leefbaarheid van Nederland. Met zulke massale insectensterfte is Nederland ook voor mensen niet meer leefbaar.quote:De natuur stevent af op een ramp. Dat blijkt uit een onlangs gepubliceerde wetenschappelijke analyse. Conclusie: in de komende decennia zal 40 procent van alle insectensoorten uitsterven, zo’n 2,5 procent per jaar. Deze uitstervingsgolf gaat acht keer zo snel als die van vogels, zoogdieren of reptielen. Met desastreuze gevolgen voor de natuur en voor ons, mensen.
We weten al decennia van deze problemen, van stikstof, van uitdroging doordat we het waterpeil laag houden voor boeren, van vervuiling van water door gifstoffen doe boeren gebruiken, van meer ziektes in de buurt van boerderijen, enz, enz. Maar daar is nooit fatsoenlijk wat aan gedaan, het is zelfs met het jaar erger geworden. En dat komt door de machtigste lobbyclub van Nederland en de EU, de boerenlobby (en de partijen die naar hen luisteren).quote:Op zondag 19 juni 2022 11:44 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Verstandig beleid tegen gehouden welk beleid heb je het precies over wat de LTO zou hebben tegen gehouden. Kom maar eens met wat voorbeelden.
Zielig die uitstervende insecten maar wat is het causale verband nu met stikstof?quote:Op zondag 19 juni 2022 11:50 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, catastrofaal uitsterven van soorten: https://www.natuurmonumen(...)-sterven-massaal-uit
[..]
Dit hele probleem gaat niet over welk bloemetje we mooier vinden of zoiets, maar over de leefbaarheid van Nederland. Met zulke massale insectensterfte is Nederland ook voor mensen niet meer leefbaar.
Het uitserven van insecten heeft niet zozeer met de nederlandse boeren te maken , als wel met een global probleemquote:Op zondag 19 juni 2022 11:50 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, catastrofaal uitsterven van soorten: https://www.natuurmonumen(...)-sterven-massaal-uit
[..]
Dit hele probleem gaat niet over welk bloemetje we mooier vinden of zoiets, maar over de leefbaarheid van Nederland. Met zulke massale insectensterfte is Nederland ook voor mensen niet meer leefbaar.
[quote]quote:Onderzoek: een derde van de insecten wereldwijd wordt met uitsterven bedreigd
Het gaat niet goed met de insecten.
Door intensieve landbouw en het zware gebruik van pesticiden zijn er wereldwijd steeds minder insecten: 41 procent van alle soorten slinkt al jaren in aantal en een derde van de insectensoorten wordt met uitsterven bedreigd.
In Europa wordt minstens 1 op de 10 bijen- en vlindersoorten met uitsterven bedreigd.
zelfs de lichtvervuiling kan de oorzaak zijn van kassen en snelwegenquote:Geschat wordt dat de wereld van de insecten zo'n tien miljoen soorten omvat, en de meeste daarvan worden met meerdere problemen tegelijk geconfronteerd, van ontbossing, klimaatverandering en invasieve soorten tot industriële landbouw en zelfs lichtvervuiling.
(Lees ook: Lichtvervuiling: het belang van een donkere hemel)
"Een langzame dood door duizend sneetjes" is hoe David Wagner, entomoloog aan de University of Connecticut, de boodschap van het nieuwe rapport omschrijft.
Robuuste insectenpopulaties zijn van vitaal belang, om redenen die variëren van de belangrijke rol die deze dieren in de voedselverzorging in de wereld spelen tot de bloemen in je achtertuin die ze door middel van bestuiving creëren.
Hoewel de meesten van ons liever niet al te veel van deze beestjes tegenkomen, kan hun rol in ons bestaan niet worden overschat.
Noch de noodzaak om ze uit alle macht te redden, zeggen wetenschappers.
De meeste insecten eten alleen van 1 bepaalde plant of leggen hun eieren alleen in 1 bepaalde plant, de waardplant. Door stikstof sterven veel plantensoorten uit. Als de waardplant van een insect uit sterft, zal dat insect ook uitsterven.quote:Op zondag 19 juni 2022 11:58 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Zielig die uitstervende insecten maar wat is het causale verband nu met stikstof?
Het zijn er geen 100.000 per jaar en dat weet je best. En nee, die mensen vervuilen lang niet zo veel als boeren.quote:Op zondag 19 juni 2022 11:58 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Leefbaarheid, jaarlijks de bevolking ons land met 100.000 immigranten laten toenemen, en dat niet als de voornaamste redenen willen zien dat de groei van onze bevolking de olifant in de porseleinkast is.
stikstof heeft er geen zak mee te maken , het is een internationaal iets, meer met nachtlicht dan met stikstofquote:Op zondag 19 juni 2022 12:26 schreef Hanca het volgende:
[..]
De meeste insecten eten alleen van 1 bepaalde plant of leggen hun eieren alleen in 1 bepaalde plant, de waardplant. Door stikstof sterven veel plantensoorten uit. Als de waardplant van een insect uit sterft, zal dat insect ook uitsterven.
quote:Verdwijnen insecten in een alarmerend snel tempo? Ja, zegt Wagner. Ligt het iets ingewikkelder dan de aanstaande ondergang van alle insecten? Ja, ook dat.
Als voorbeeld wijst ecoloog Forister, die onderzoek doet naar vlinders in de westelijke VS, op twee soorten die zich in zeer verschillende situaties bevinden.
Het klopt dat er meer oorzaken zijn. Zoals het verdwijnen van bloemen in weilanden, het gebruik van gif door boeren e.d. Maar stikstof speelt hierin ook gewoon een grote rol.quote:Op zondag 19 juni 2022 12:19 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Het uitserven van insecten heeft niet zozeer met de nederlandse boeren te maken , als wel met een global probleem
https://www.ad.nl/binnenl(...)n-bedreigd~a01a329b/
Dus, ok al jagen we hier de boeren over de kling ,dan nog zal dat geen enkel effect hebben op de uropese insecten
[..]
[..]
zelfs de lichtvervuiling kan de oorzaak zijn van kassen en snelwegen
https://india.mongabay.co(...)dont-even-have-data/quote:Op zondag 19 juni 2022 12:29 schreef Hanca het volgende:
[..]
Het klopt dat er meer oorzaken zijn. Zoals het verdwijnen van bloemen in weilanden, het gebruik van gif door boeren e.d. Maar stikstof speelt hierin ook gewoon een grote rol.
quote:The world's insect populations are plummeting everywhere we look
By Josh Davis
The number of insects is falling at such a perilous rate that if nothing is done to halt the decline, our own future could be at risk.
quote:According to scientists, 40 percent of insect species are likely to become extinct globally in the coming years. Indian entomologists agree that India is already witnessing a slump in insect numbers.
Pollination, biological control, food provisioning, recycling organic matter, producing honey, silk, lac, medicines and food are just some of the reasons why we need insects.
Scientists rue the lack of adequate information and documentation on insects in India. The Fauna of British India (FBI), published in the early 20th century, is the only comprehensive document on Indian insects till date.
Ja, er zijn wereldwijd diverse oorzaken. Maar het verdwijnen van leefgebieden is toch wel een hoofdoorzaak. En stikstof laat gewoon veel leefgebieden voor insecten verdwijnen. Net als de bloemloze grasvelden vol Engels Raaigras trouwens.quote:Op zondag 19 juni 2022 12:31 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
https://india.mongabay.co(...)dont-even-have-data/
zoek eens op: extinction insects globally
https://www.nhm.ac.uk/dis(...)rywhere-we-look.html
[..]
[..]
Dit gaat dus om onderzoek voor het ministerie van landbouw door de universiteit van landbouw en zelfs dan kom je tot deze conclusie.quote:Uit het onderzoek blijkt dat de achteruitgang van insectenpopulaties veroorzaakt wordt door een complex van factoren, die direct of indirect allemaal met de intensivering van de landbouw samenhangen.
Ja en nu draai je de ganse economie de nek omquote:Op zondag 19 juni 2022 13:01 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, er zijn wereldwijd diverse oorzaken. Maar het verdwijnen van leefgebieden is toch wel een hoofdoorzaak. En stikstof laat gewoon veel leefgebieden voor insecten verdwijnen. Net als de bloemloze grasvelden vol Engels Raaigras trouwens.
En het landbouwgif zorgt ook voor massale sterfte onder insecten: https://www.rtlnieuws.nl/(...)nsecten-spanje-ezels
Er zijn meerdere oorzaken, maar dat in Nederland het verdwijnen van waardplanten door stikstof 1 van die oorzaken is, is gewoon duidelijk. Net als een gebrek aan kalk door de stikstof, trouwens: https://www.vogelbescherming.nl/actueel/bericht/stikstof-simpel
Volgens onderzoek voor LNV door de Universiteit van Wageningen (je weet wel, waar ze boeren opleiden) heeft in Nederland het sterven van insecten bijna volledig met de landbouw te maken: https://www.leefmilieu.nl(...)t-insecten-nederland
[..]
Dit gaat dus om onderzoek voor het ministerie van landbouw door de universiteit van landbouw en zelfs dan kom je tot deze conclusie.
Dat er meer moet gebeuren dan alleen stikstof aanpakken klopt. Een verbod op veel meer soorten of zelfs alle landbouwgif, bijvoorbeeld. Inderdaad ook wat doen aan de lichtvervuiling. Stoppen met overbemesting. Veel geld stoppen in natuurherstel. Moet allemaal. Maar dat dit geen hobby's zijn, maar essentieel voor de leefbaarheid, is ook duidelijk. Dit gaat niet om "ik vind hei mooier dan brandnetels", maar om het redden van de insecten. Insecten die essentieel zijn, ook voor boeren.
De ganse economie? De hele landbouwsector is 1,5% van het BBP... dat is een fractie van de economie. En van die fractie hoeft ook nog maar een klein deel te verdwijnen. Bij kassen werkt tegen lichtvervuiling bijvoorbeeld gewoon het afschermen, steeds meer een gebruik in kassen. Hoef je dus geen kas voor te sluiten.quote:Op zondag 19 juni 2022 13:18 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Ja en nu draai je de ganse economie de nek om
Onze kassen waar we zo trots op zijn en waar vooral nu ongelooflijk veel in wordt geinvesteeerd en terecht
neeem van mij aan, dat ook al gaan we 50% van de boeren omscholen tot natuurnbeheerder / kringloopboer of akkerbouwer, dat de insecten niet meer terug komen
Dit is echt compleet irrelevant. Een totaal ander probleem.quote:Op zondag 19 juni 2022 08:20 schreef Hermanusvanurbanus het volgende:
[..]
Het aantal mensen per oppervlak in Nederland is ook veel groter maar daar mag men niet over klagen.
maar die stront gaat keurig het riool inquote:Op zondag 19 juni 2022 08:20 schreef Hermanusvanurbanus het volgende:
[..]
Het aantal mensen per oppervlak in Nederland is ook veel groter maar daar mag men niet over klagen.
babyboom generatie gaat niet in een keer dood hequote:Op donderdag 16 juni 2022 09:22 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dit gaat allereerst niet om de bouwopgave. Ook zonder er maar 1 huis bij te bouwen moet de stikstofuitstoot gewoon drastisch naar beneden om massaal uitsterven van allerlei diersoorten die essentieel zijn in het ecosysteem te voorkomen.
En verder gaat de huidige bouwopgave om de korte termijn: op de middellange termijn als de babyboomgeneratie uit gaat sterven gaan we sowieso minder huizen nodig hebben, dan gaat de bevolking krimpen.
Immigratie gaat daar niet zo veel aan veranderen. We hebben gewoon nu en binnen 10 jaar huizen nodig.
Wat dan? Kunstmest?quote:Op zondag 19 juni 2022 18:03 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
maar die stront gaat keurig het riool in
ik begrijp sowieso niet waarom die stront van varkens op het weiland moet worden uitgestrooid
dat is een richtlijn van de overheid , het grondgebonden boeren heeft er mee te maken
ne indrogen en verkopen aan afrika of roemeneiequote:Op maandag 20 juni 2022 00:50 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Wat dan? Kunstmest?
Dan zitten we hier over tien jaar ook met een minister van fosfaat. Kunnen we lekker weer oeverloze discussies voeren.
Die minister van stikstof is juist geen grote fout, je hoort en leest overal van mensen die dicht bij haar staan en van journalisten dat die inschatten dat als de provincies niet genoeg doen (zoals Friesland al heeft aangegeven), zij er echt geen probleem in ziet die te passeren. En ook tegen gedwongen uitkopen lijkt ze geen grote bezwaren te hebben. Er zit dus eindelijk een minister die echt wat wil doen op dit dossier. Nou hopen dat de Kamer het haar ook laat uitvoeren.quote:Op maandag 20 juni 2022 06:39 schreef Lurf het volgende:
Industriële veehouderij kun je beter neerzetten op de bestemming van het eindproduct. Dat scheelt ook nog eens een hoop onnodig gesleep met dieren die toch nooit buiten komen. Ik vraag me af of en hoe die schifting straks gemaakt gaat worden; dierenwelzijn is óók een factor die meespeelt. In mijn beleving is dat ook wat er mist in de discussie. Het gaat niet om het depositiekaartje, dat is hooguit de aanleiding. Het is veel meer de discussie over de ruimtelijke ordening die hoognodig gevoerd moet worden, in al zij facetten. Maar door het zo eenzijdig te benaderen, zonder regie op de vraag hoe we Nederland collectief willen inrichten, ontspoort het debat al direct door degenen die zich niet gehoord voelen. De minister van stikstof is een grote fout, dat zorgt er echt niet voor dat er nu wel concreet wat gaat gebeuren. Deze discussie is inmiddels chefsache en moet door de MP zelf geleid worden.
Laat ik het dan anders formuleren: ze hadden mevrouw v.d. Wal beter MP kunnen maken. Ik vind haar wel doortastend en ik gun haar een meer integrale portefeuille.quote:Op maandag 20 juni 2022 07:10 schreef Hanca het volgende:
[..]
Die minister van stikstof is juist geen grote fout, je hoort en leest overal van mensen die dicht bij haar staan en van journalisten dat die inschatten dat als de provincies niet genoeg doen (zoals Friesland al heeft aangegeven), zij er echt geen probleem in ziet die te passeren. En ook tegen gedwongen uitkopen lijkt ze geen grote bezwaren te hebben. Er zit dus eindelijk een minister die echt wat wil doen op dit dossier. Nou hopen dat de Kamer het haar ook laat uitvoeren.
Van Rutte zelf verwacht ik dergelijke doortastendheid niet.
Wie weet is ze wel de opvolger van Mark, nu de vorige potentiële kroonprinse(sse)n allemaal gesneuveld zijn.quote:Op maandag 20 juni 2022 10:37 schreef Lurf het volgende:
[..]
Laat ik het dan anders formuleren: ze hadden mevrouw v.d. Wal beter MP kunnen maken. Ik vind haar wel doortastend en ik gun haar een meer integrale portefeuille.
Ja, maar ik vind de provincies eerst een kans geven wel goed. Die laag hebben we niet voor niets.quote:Op maandag 20 juni 2022 13:16 schreef Tijger_m het volgende:
Als ik de Volkskrant van vanmorgen lees dan was mijn twijfel over het beleid mbt stikstof bij de provincies leggen wel aardig vooruitziend gebleken, de provincies beginnen al tegen te spartelen namelijk.
Dat je dat zo even tussen neus en lippen door zegt... "gedwongen uitkopen"... is niks joh, mensen hun huis en haard afnemen.quote:Op maandag 20 juni 2022 07:10 schreef Hanca het volgende:
[..]
Die minister van stikstof is juist geen grote fout, je hoort en leest overal van mensen die dicht bij haar staan en van journalisten dat die inschatten dat als de provincies niet genoeg doen (zoals Friesland al heeft aangegeven), zij er echt geen probleem in ziet die te passeren. En ook tegen gedwongen uitkopen lijkt ze geen grote bezwaren te hebben. Er zit dus eindelijk een minister die echt wat wil doen op dit dossier. Nou hopen dat de Kamer het haar ook laat uitvoeren.
Van Rutte zelf verwacht ik dergelijke doortastendheid niet.
Geen huis en haard, niemand zegt dat ze het huis uit moeten. Maar ja, zoals er al heel veel land gedwongen wordt opgekocht voor snelwegen, rails e.d., zo zal dat nu ook gaan gebeuren. Heel vervelend voor die mensen en dus verdienen ze een hele goede vergoeding, maar het is nou eenmaal niet anders. Ik hoop dat er echt zo veel mogelijk kan worden geregeld met vrijwillig stoppen of verplaatsen, maar denken dat je daar mee alles dekt is een illusie.quote:Op maandag 20 juni 2022 17:24 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Dat je dat zo even tussen neus en lippen door zegt... "gedwongen uitkopen"... is niks joh, mensen hun huis en haard afnemen.
alles voor de economiequote:Op maandag 20 juni 2022 17:27 schreef Hanca het volgende:
[..]
Geen huis en haard, niemand zegt dat ze het huis uit moeten. Maar ja, zoals er al heel veel land gedwongen wordt opgekocht voor snelwegen, rails e.d., zo zal dat nu ook gaan gebeuren. Heel vervelend voor die mensen en dus verdienen ze een hele goede vergoeding, maar het is nou eenmaal niet anders. Ik hoop dat er echt zo veel mogelijk kan worden geregeld met vrijwillig stoppen of verplaatsen, maar denken dat je daar mee alles dekt is een illusie.
Eh, nee. Juist niet.quote:
Blijf jezelf dat wijsmaken.quote:
Nee, die weilanden zijn geen bouwlanden. En het is geen show, ik zie het met mijn eigen ogen.quote:Op maandag 20 juni 2022 17:30 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Blijf jezelf dat wijsmaken.
Nu weer gelazer met te weinig sociale huurwoningen. Laatst met te weinig huizen voor statushouders. En we gaan nog een paar duizend arbeidsmigranten binnenhalen.
Die weilanden zijn bouwlanden. Met een beetje 'ach en wee 't milieu en de natuur' erbij voor de show.
Ik zie het ook met mijn eigen ogen... al jaren... hoe de buitengebieden verdozen. En dat gaat echt helemaal anders zijn nu er ik weet niet hoeveel land vrij komt? En de beestjes gaan daar enorm tussen opleven, samen met de plantjes en de boompjes? Naïef.quote:Op maandag 20 juni 2022 17:33 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, die weilanden zijn geen bouwlanden. En het is geen show, ik zie het met mijn eigen ogen.
Maar goed, lekker de insecten, allerlei planten en andere diersoorten laten uitsterven, dat is blijkbaar jouw idee van met een land om gaan. Met dan een sausje van "ik ben tegen arbeidsmigranten" er over heen.
Schiphol belde of jij ze kan vertellen waar ze dan hun werknemers vandaan moeten halen. Oh en Onderwijs belde met dezelfde vraag. En de zorg. En iedere andere sector in Nederland.quote:Op maandag 20 juni 2022 17:35 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ik zie het ook met mijn eigen ogen... al jaren... hoe de buitengebieden verdozen. En dat gaat echt helemaal anders zijn nu er ik weet niet hoeveel land vrij komt? En de beestjes gaan daar enorm tussen opleven, samen met de plantjes en de boompjes? Naïef.
Verder: omdat het statushouders en arbeidsmigranten betréft... of die uit Groenland, Swaziland of Burkina Faso komen boeit me geen zak; het is hier gewoon VOL.
Laten we inderdaad gewoon tot in het oneindige 'doorgroeien', Tijger...quote:Op maandag 20 juni 2022 17:37 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Schiphol belde of jij ze kan vertellen wat ze dan hun werknemers vandaan moeten halen. Oh en Onderwijs belde met dezelfde vraag. En de zorg. En iedere andere sector in Nederland.
o wacht maar een jaarquote:Op maandag 20 juni 2022 17:37 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Schiphol belde of jij ze kan vertellen waar ze dan hun werknemers vandaan moeten halen. Oh en Onderwijs belde met dezelfde vraag. En de zorg. En iedere andere sector in Nederland.
Vol is vol, ja, serieus?quote:Op maandag 20 juni 2022 17:35 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ik zie het ook met mijn eigen ogen... al jaren... hoe de buitengebieden verdozen. En dat gaat echt helemaal anders zijn nu er ik weet niet hoeveel land vrij komt? En de beestjes gaan daar enorm tussen opleven, samen met de plantjes en de boompjes? Naïef.
Verder: omdat het statushouders en arbeidsmigranten betréft... of die uit Groenland, Swaziland of Burkina Faso komen boeit me geen zak; het is hier gewoon VOL.
Aangezien we thans op Bangladesh en wat mini-staatjes na het meest dichtbevolkte land ter wereld zijn zou ik zeggen: ja.quote:
Ah, van JOOP.quote:Op maandag 20 juni 2022 17:49 schreef Hanca het volgende:
Het is hier hooguit vol omdat we honderden miljoenen dieren aan vee hebben. Dat is vol. Qua mensen: nee, niet echt.
Ik vond deze oproep in Trouw vandaag wel terecht: https://www.trouw.nl/opin(...)tse-longen~bc90e6c6/
Ja, Brabant is qua luchtkwaliteit inmiddels de smerigste plek van Europa. Ja, de kans op ziek worden is daar veel groter. Eigenlijk zit daar gewoon hetzelfde verhaal als in Groningen, alleen dan met vee op de plek van gasboringen.
quote:Het stikstofprobleem is een D66-probleem
Door AFSHIN ELLIAN
Vandaag, 14:00
Het kan niet waar zijn.
Terwijl in Oekraïne wordt gevochten, terwijl een energiecrisis gaande is, terwijl de gasopslagen voor de winter nog niet zijn aangevuld, terwijl de hele Europese Unie bij de oorlog tegen een kernmacht betrokken is, wil het kabinet het stikstofgehalte van de natuur in balans brengen.
Dit is het toppunt van decadentie. Alles heeft zijn uur, zijn tijd.
Klimaatminister Rob Jetten maakt zich steeds grotere zorgen 'of in Europa alle gasopslagen wel gevuld kunnen worden'. Hij waarschuwde zijn partijgenoten dat hij mogelijk 'maatregelen moet nemen om de leveringszekerheid te garanderen die iets meer CO2 uitstoten'. De kolencentrales moesten van D66 dicht. Daarvoor had de partij een mooie poster gemaakt met Rob Jetten erop. Maar nood breekt wet, ook bij D66.
D66 zal de moderne kolencentrale inzetten tegen Poetins gas.
Persoonlijk was ik en ben ik tegen fossiele brandstof.
Het einde van de fossiele brandstof brengt minstens twee grote en belangrijke veranderingen in de wereld.
Zonder fossiele brandstof zou de westerse wereld bevrijd zijn van despotische regimes (Iran, Saoedi-Arabië of Rusland).
Bovendien zouden de nieuwe energiebronnen zoals kerncentrales of waterstof, goed voor de energiezelfstandigheid, de ontwikkeling van de wetenschap (techniek) en de natuur zijn. Alles heeft echter zijn uur, zijn tijd.
quote:Hoger belang
Als Rob Jetten bereid is om kolencentrales te laten draaien, ten einde de strijd tegen Poetins Rusland voort te zetten, dan is hij wel bereid om een belangenafweging te maken. Hier geeft hij voorrang aan een hoger belang. Bij dat hogere belang hoort ook de maatschappelijke (economische) stabiliteit. De westerse economie moet draaien, ook zonder Poetins gas, om de maatschappelijke en economische stabiliteit te waarborgen. Deze logica kan ook worden toegepast op het stikstofprobleem. Dit probleem is een wettelijk probleem. Nederland is een klein land. En wanneer in dit landje te veel gebieden aan de hand van zelfbedachte normen als natuurgebied worden aangeduid, kunnen geen wegen of huizen worden gebouwd en kunnen er ook geen boeren of industriegebieden bestaan.
Mijn collega-columnist Ronald Plasterk schreef afgelopen vrijdag in deze krant: 'De stikstofuitstoot in Nederland is sinds 1990 bijna drie keer afgenomen, we hebben de schoonste boerenbedrijven van de wereld'. Ook legde hij haarfijn uit dat de oplossing voor het stikstofprobleem in de wetgeving moet worden gezocht. Jetten kan weer met Brussel gaan onderhandelen om die normen te wijzigen. Noch in de Bijbel noch in een heilig boek van Brussel staat wat de stikstofnormen moeten zijn.
25 miljard euro bestemd voor het bestrijden van het stikstofprobleem kan minister Jetten gebruiken voor het bouwen van kerncentrales en vooral ook voor het verbeteren en uitbreiden van modernere, krachtigere elektriciteitskabels, netwerken en opslag van de opgewekte elektriciteit.
Bovendien moet Jetten met een aantal wetswijzigingen (procedures) de energietransitie versoepelen en versnellen.
Er komt van het klimaatbeleid van Jetten niks terecht als het verlenen van vergunningen voor de bouw van kerncentrales of voor de elektriciteitsbedrijven jarenlang gaan duren.
quote:Monsterlijk
In ons landje zijn miljoenen koeien, varkens, kippen en geiten.
Ze zijn er niet alleen voor de binnenlandse consumptie, ze worden ook naar verre landen geëxporteerd.
Het is zonder meer van belang dat de Nederlandse voedselvoorziening overeind blijft.
Ook het exporteren naar EU-landen is geen probleem.
Maar de schaalvergroting in de landbouw en de industrialisering van de veehouderij hebben werkelijk monsterlijke vormen aangenomen.
Ik las ergens dat Nederland in 1950 ongeveer 420.000 landbouwbedrijven telde, nu zijn dat er nog 52.000.
We hebben meer dieren, en minder boeren.
De schaalvergroting is een probleem. Daarmee zeg ik niet dat al die bedrijven moeten worden opgeheven. Maar het moet wel minder en diervriendelijker.
Dit heeft eigenlijk niet met stikstof te maken. Dit is een heel andere argumentatielijn voor een specifiek doel.
Met of zonder het stikstofprobleem moet er iets gebeuren met de industriële veehouderij in Nederland.
Nu lijkt het erop dat D66 oneigenlijke argumenten gebruikt om de boerenstand te halveren.
D66 moet kiezen tussen politiek-economische stabiliteit in oorlogstijd of instabiliteit voor een fantasiewet uit de tijd van overvloed. Het opzoeken van een minister bij haar thuis is zonder meer verwerpelijk, intimiderend en gevaar zettend. Maar ook het opzoeken van boerenfamilies bij hun thuis, om hen hun boerenleven af te nemen met oneigenlijke argumenten, is verwerpelijk.
Het stikstofprobleem is een D66-probleem
Nee, van Trouw. Je weet wel, die krant die tot aan het eind achter de boeren stond, maar nu ook toe moet geven dat het nodig is.quote:Op maandag 20 juni 2022 17:55 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ah, van JOOP.
Overbevolking is inderdaad stukken beter voor de gezondheid. En uiteraard is leven in de Randstad helemaal beter:
https://stadszaken.nl/art(...)erde-dat-ruimschoots
Omgekeerd zien we dat een beetje minder, he... Wellicht dat men dat jaartje voor lief neemt om maar niet in die betonnen jungle te hoeven wonen.
Uiteraard dienen al die expats van boven de Moerdijk wel een woning te hebben in de provincie... misschien dat daar iets op gevonden kan worden, dat er zeg maar ruimte komt.
Wat gaan we doen met die weilanden, Hanca.quote:Op maandag 20 juni 2022 18:14 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, van Trouw. Je weet wel, die krant die tot aan het eind achter de boeren stond, maar nu ook toe moet geven dat het nodig is.
En nee, een betonnen jungle is ook niet goed, maar er is dan ook niemand die de suggestie doet dat weilanden daarin moeten veranderen. In tegendeel zelfs: de huidige weilanden kun je onmogelijk natuur of gezond noemen. En dat bewijzen zulke onderzoeken dus ook gewoon, eigenlijk zouden Brabanders massaal de provincie aan moeten klagen voor het verstrekken van al die ziekmakende vergunningen.
Ben jij nu echt zo ongeinformeerd? Het gaat niet eens over groei, het gaat erom dat de babyboom generatie binnen de komende jaren van de arbeidsmarkt verdwijnt, iets wat nu al bezig en waar we nu al de gevolgen van ondervinden. Is dat je echt ontgaan?quote:Op maandag 20 juni 2022 17:38 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Laten we inderdaad gewoon tot in het oneindige 'doorgroeien', Tijger...
Waar leg je precies de grens? Wanneer is het vol?
Verder staan er thans zo'n 1 miljoen mensen aan de 'zijlijn'... misschien die eerst even raadplegen?
En vooral: waar ga je ze huisvesten, Tijger???
Misschien toch wellicht op al dat land dat straks fijn vrij komt?
Dat is niet echt een antwoord, Tijger...quote:Op maandag 20 juni 2022 18:16 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ben jij nu echt zo ongeinformeerd? Het gaat niet eens over groei, het gaat erom dat de babyboom generatie binnen de komende jaren van de arbeidsmarkt verdwijnt, iets wat nu al bezig en waar we nu al de gevolgen van ondervinden.
Arbeidsparticipatie is nog nooit zo hoog geweest in Nederland overigens maar ga jij die mensen even aan het werk zetten dan? Mag toch geen probleem zijn, tenslotte is er al meer dan 10 jaar lang afbreuk gepleegd op uitkeringen en arbeidsongeschiktheid maar als jij even kan vertellen hoe die mensen dan wel aan de slag kunnen, leef je uit.
Ik ben 69 jaar en ik werk 40 uur per weekquote:Op maandag 20 juni 2022 18:16 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ben jij nu echt zo ongeinformeerd? Het gaat niet eens over groei, het gaat erom dat de babyboom generatie binnen de komende jaren van de arbeidsmarkt verdwijnt, iets wat nu al bezig en waar we nu al de gevolgen van ondervinden. Is dat je echt ontgaan?
Whatever noodzakelijk is, een deel zal voor woningbouw gebruikt gaan worden. Deal with it.quote:Op maandag 20 juni 2022 18:15 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Wat gaan we doen met die weilanden, Hanca.
Een 'deel'...quote:Op maandag 20 juni 2022 18:19 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Whatever noodzakelijk is, een deel zal voor woningbouw gebruikt gaan worden. Deal with it.
woningen bouwenquote:Op maandag 20 juni 2022 18:18 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Dat is niet echt een antwoord, Tijger...
Wanneer is genoeg, genoeg?
En dus ook: waar gaan we al deze migranten precies huisvesten?
En daarna? Is het dan klaar?
Er moet gebouwd worden in Nederland, die discussie is allang gevoerd en de aantallen zijn bekend dus waarom je nu weer naar de bekende weg vraagt ontgaat mij.quote:Op maandag 20 juni 2022 18:18 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Dat is niet echt een antwoord, Tijger...
Wanneer is genoeg, genoeg?
En dus ook: waar gaan we al deze migranten precies huisvesten?
En daarna? Is het dan klaar?
Het was niet echt een vraag MM, want iedereen met een beetje gezond verstand weet dat dat de grootste reden voor de naderende 'redding der natuur'-actie is.quote:Op maandag 20 juni 2022 18:19 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
woningen bouwen
prefab uit de fabriek
flex woningen die over 30 jaar weer geschonken worden aan Afrika
[ afbeelding ]
Hoezo 'moet' dat?quote:Op maandag 20 juni 2022 18:22 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Er moet gebouwd worden in Nederland, die discussie is allang gevoerd en de aantallen zijn bekend dus waarom je nu weer naar de bekende weg vraagt ontgaat mij.
IK heb geen idee wanneer genoeg genoeg is, vraag het de mensen die hun huidige welvaart willen behouden eens en wat ze bereid zijn op te geven? Mischien dat je dat een antwoord wat je wil horen geeft maar ik betwijfel het.
Je bent wel knap vermoeiend bezig zo. Hier:quote:Op maandag 20 juni 2022 18:19 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Een 'deel'...
'Noodzakelijk'...
Duurde nog lang.
Dit komt van de SP, de partij waarvan jij stelde dat je erop gestemd had.quote:Om de woningnood tegen te gaan moet de voorraad sociale huurwoningen vergroot worden. De wachtlijsten worden dan korter en ook middeninkomens kunnen aanspraak maken op een betaalbare huurwoning waardoor wijken gemengder worden.
Omdat we te weinig woningen hebben voor de mensen die nu al legaal in Nederland zijn misschien? Of je moet een manier vinden om een stuk of 400.000 woningzoekenden plus aanhang over de grens te kieperen, maar dat lijkt me een vrij drastische maatregel om een handjevol boerenbedrijven te behouden.quote:
Groot deel blijft weiland. Minder dieren hoeft niet per sé minder land te betekenen. Er is nu een raar frame alsof overal alle boerderijen verdwijnen, maar de meeste hoeven alleen maar een paar procent minder uitstoot. Een kwart van de dieren weg, zulke dingen. Of wellicht komt er meer akkerbouw.quote:Op maandag 20 juni 2022 18:15 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Wat gaan we doen met die weilanden, Hanca.
Ik denk niet dat de SP voornemens was/is om die woningen in de weiland te gaan bouwen...quote:Op maandag 20 juni 2022 18:24 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Je bent wel knap vermoeiend bezig zo. Hier:
[..]
Dit komt van de SP, de partij waarvan jij stelde dat je erop gestemd had.
Ergo: weilanden leegtrekken.quote:Op maandag 20 juni 2022 18:25 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Omdat we te weinig woningen hebben voor de mensen die nu al legaal in Nederland zijn misschien? Of je moet een manier vinden om een stuk of 400.000 woningzoekenden plus aanhang over de grens te kieperen, maar dat lijkt me een vrij drastische maatregel om een handjevol boerenbedrijven te behouden.
Uitzonderingen? Ik hoor net dat er sowieso al 400.000 huizen bij moeten komen. En dat gaat enkel nog over de mensen die er al zijn. Welnu, met de komende uitbreiding van nóg meer mensen, is het natuurlijk fijn als die ook een stulpje krijgen.quote:Op maandag 20 juni 2022 18:28 schreef Hanca het volgende:
[..]
Groot deel blijft weiland. Minder dieren hoeft niet per sé minder land te betekenen. Er is nu een raar frame alsof overal alle boerderijen verdwijnen, maar de meeste hoeven alleen maar een paar procent minder uitstoot. Een kwart van de dieren weg, zulke dingen.
Andere weilanden bij natuurgebieden zullen natuur worden, waarschijnlijk.
En een enkele vlak bij de bebouwde kom wordt wellicht bebouwd, maar dat zijn echt uitzonderingen.
Binnenkort? Man,. lul toch niet, dat gaat nog zo'n 25 jaar duren. Ze verdwijnen wel van de arbeidsmarkt en ze gaan meer diensten nodig hebben.quote:Op maandag 20 juni 2022 18:28 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ik denk niet dat de SP voornemens was/is om die woningen in de weiland te gaan bouwen...
Vermoeiend? Wat ik vermoeiend vind is dat om de hete brij heen draaien de hele tijd, en uiteraard de totale non-logica van de argumentatie.
De Babyboom-generatie gaat binnenkort verdwijnen, er zijn 'te weinig mensen' om deze groep aan te vullen. Ofwel, binnen nu en een paar jaar gaan we een overschot aan vrijgekomen woningen krijgen. Echter, aangezien er 'NU' problemen zijn (vooral m.b.t. welvaart en dus economie, waar het altijd NU is), moeten we gewoon alvast NU nog een paar duizend man binnenhalen en NU gaan bouwen, bouwen, bouwen.
Nul lange termijn visie. Paniekvoetbal om de centen. En daar dan een 'de natuur, ach en wee, de natuur'-verhaal omheen bouwen? Give me a mf break.
Het gaat dus niet om huizen bouwen op die weilanden, zou fijn zijn als jij zou toegeven dat de natuur in Nederland er slechter dan beroerd voor staat. En dat zelfs de Wagingen universiteit dat allemaal koppelt aan de landbouw.quote:Op maandag 20 juni 2022 18:29 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ergo: weilanden leegtrekken.
Zou fijn zijn als men dat gewoon zegt ipv dat hele stikstof lulverhaal erom heen.
Dat ie alle boeren in kampen wil stoppen en heel Nederland in een grote stad wil veranderen natuurlijkquote:Op maandag 20 juni 2022 18:32 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Uitzonderingen? Ik hoor net dat er sowieso al 400.000 huizen bij moeten komen. En dat gaat enkel nog over de mensen die er al zijn. Welnu, met de komende uitbreiding van nóg meer mensen, is het natuurlijk fijn als die ook een stulpje krijgen.
Wat bedoelde Rutte volgens jou met 'weilanden leegtrekken'?
Er komen een miljoen woningen bij, maar een heel groot deel gewoon binnen de huidige bebouwde kom en anders vlak er naast. Niet op de weilanden naast de Natura 2000 gebieden waar het nu om gaat.quote:Op maandag 20 juni 2022 18:32 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Uitzonderingen? Ik hoor net dat er sowieso al 400.000 huizen bij moeten komen. En dat gaat enkel nog over de mensen die er al zijn. Welnu, met de komende uitbreiding van nóg meer mensen, is het natuurlijk fijn als die ook een stulpje krijgen.
Wat bedoelde Rutte volgens jou met 'weilanden leegtrekken'?
Ok, dus je verzint dus eigenlijk een samenzweringsverhaal om je idee fixe weer eens te berde te kunnen brengen.quote:Op maandag 20 juni 2022 18:29 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ergo: weilanden leegtrekken.
Zou fijn zijn als men dat gewoon zegt ipv dat hele stikstof lulverhaal erom heen.
Ja, want dat gaat ten koste van megastallen, je weet wel, van die dozen in het landschap waar een persoon hier zo op tegen is. Oh, wacht, dat zijn andere dozen, natuurlijk.quote:Op maandag 20 juni 2022 18:33 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Dat ie alle boeren in kampen wil stoppen en heel Nederland in een grote stad wil veranderen natuurlijk..
De tering zeg, hoe diep zijn we afgezakt als samenleving als zorgen dat mensen een dak boven hun hoofd hebben ineens als een slecht iets geframed wordt.
In tegenstelling tot die van boeren zijn die andere dozen gelukkig niet onaantastbaar: Maastricht bouwt 950 woningen op plek waar distributiecentrum zou komenquote:Op maandag 20 juni 2022 18:35 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ja, want dat gaat ten koste van megastallen, je weet wel, van die dozen in het landschap waar een persoon hier zo op tegen is. Oh, wacht, dat zijn andere dozen, natuurlijk.
In Zeeland hebben ze nog een leuk plekje waar een Facebook datacenter zou komenquote:Op maandag 20 juni 2022 18:42 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
In tegenstelling tot die van boeren zijn die andere dozen gelukkig niet onaantastbaar: Maastricht bouwt 950 woningen op plek waar distributiecentrum zou komen
Misschien moet je even in de rewind, want:quote:Op maandag 20 juni 2022 18:33 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Dat ie alle boeren in kampen wil stoppen en heel Nederland in een grote stad wil veranderen natuurlijk..
De tering zeg, hoe diep zijn we afgezakt als samenleving als zorgen dat mensen een dak boven hun hoofd hebben ineens als een slecht iets geframed wordt.
Het biedt wat tegenwicht tegen het karikatuur van de boer als subsidieslurpende, dierenmishandelende natuurvernaggelaar, niet?quote:Op maandag 20 juni 2022 18:33 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Dat ie alle boeren in kampen wil stoppen en heel Nederland in een grote stad wil veranderen natuurlijk..
De tering zeg, hoe diep zijn we afgezakt als samenleving als zorgen dat mensen een dak boven hun hoofd hebben ineens als een slecht iets geframed wordt.
Waar kan ik dat precies teruglezen in de nota?quote:Op maandag 20 juni 2022 18:28 schreef Hanca het volgende:
[..]
Groot deel blijft weiland. Minder dieren hoeft niet per sé minder land te betekenen. Er is nu een raar frame alsof overal alle boerderijen verdwijnen, maar de meeste hoeven alleen maar een paar procent minder uitstoot. Een kwart van de dieren weg, zulke dingen. Of wellicht komt er meer akkerbouw.
Andere weilanden bij natuurgebieden zullen natuur worden, waarschijnlijk.
En een enkele vlak bij de bebouwde kom wordt wellicht bebouwd, maar dat zijn echt uitzonderingen.
men moet grootschalig woningen bouwen voor starters en statushouders in het hele landquote:Op maandag 20 juni 2022 18:28 schreef Hanca het volgende:
[..]
Groot deel blijft weiland. Minder dieren hoeft niet per sé minder land te betekenen. Er is nu een raar frame alsof overal alle boerderijen verdwijnen, maar de meeste hoeven alleen maar een paar procent minder uitstoot. Een kwart van de dieren weg, zulke dingen. Of wellicht komt er meer akkerbouw.
Andere weilanden bij natuurgebieden zullen natuur worden, waarschijnlijk.
En een enkele vlak bij de bebouwde kom wordt wellicht bebouwd, maar dat zijn echt uitzonderingen.
De 45 pagina's van De Jonge waarin staat dat bouwen voornamelijk binnen de bebouwde kom zal gebeuren, succesquote:Op maandag 20 juni 2022 18:44 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Waar kan ik dat precies teruglezen in de nota?
men hoeft niet te bouwen , prefab flexwoningen plaatsen is niet zo moeilijkquote:Op maandag 20 juni 2022 19:25 schreef Hanca het volgende:
[..]
De 45 pagina's van De Jonge waarin staat dat bouwen voornamelijk binnen de bebouwde kom zal gebeuren, succes
Sowieso: de plekken waar meer dan 90% stikstofreductie nodig is, kun je helemaal geen vergunning krijgen om te bouwen.
Ja, die huizen hoeven geen riolering, geen electriciteit (dat kan in theorie nog), geen wegen, geen fundering?quote:Op maandag 20 juni 2022 19:46 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
men hoeft niet te bouwen , prefab flexwoningen plaatsen is niet zo moeilijk
geen fundering, dat doet men met mantelzorgwoningen en chalets op caravanparken ookquote:Op maandag 20 juni 2022 19:48 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, die huizen hoeven geen riolering, geen electriciteit (dat kan in theorie nog), geen wegen, geen fundering?
Ik ben helemaal voor prefab, daar heb ik op dit forum al vaker voor gepleit. Maar ook prefabbouwen blijft bouwen.
Binnenstedelijk bouwen wordt door vrijwel iedereen die er voor doorgeleerd heeft ook als slimmer gezien op de lange termijn, aangezien je voor buitenstedelijk bouwen allerlei vervoersstromen opwekt waardoor er meer infrastructuur nodig is en veel meer knelpunten ontstaan.quote:Op maandag 20 juni 2022 19:25 schreef Hanca het volgende:
[..]
De 45 pagina's van De Jonge waarin staat dat bouwen voornamelijk binnen de bebouwde kom zal gebeuren, succes
Sowieso: de plekken waar meer dan 90% stikstofreductie nodig is, kun je helemaal geen vergunning krijgen om te bouwen.
Ja, er zijn natuurlijk wel uitzonderingen. Zo weet ik dat De Jonge al op bezoek is geweest bij de Gnephoek, een polder tegen Alphen aan den Rijn aan waar al een brug naar toe ligt waar ze al jaren op willen bouwen. Maar dat gaat dus om wat weilanden tegen de stad aan. Dat zal vast wel op wat meer plekken gebeuren, maar het is zeker niet de bedoeling dat dat om een groot deel van de 1.000.000 woningen gaat.quote:Op maandag 20 juni 2022 20:39 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Binnenstedelijk bouwen wordt door vrijwel iedereen die er voor doorgeleerd heeft ook als slimmer gezien op de lange termijn, aangezien je voor buitenstedelijk bouwen allerlei vervoersstromen opwekt waardoor er meer infrastructuur nodig is en veel meer knelpunten ontstaan.
Tja, dat gaat niet gebeuren. Maar met een SGPer op landbouw zal Overijssel vast niet veel doen. Hoop dat een bezoek van Van der Wal waarin ze uit legt dat ze kunnen kiezen tussen zelf invloed hebben of slikken wat zij ze op legt wat gaat helpen.quote:Op maandag 20 juni 2022 21:54 schreef trein2000 het volgende:
https://www.rtvoost.nl/ni(...)kstofplannen-kabinet
Alle CDA-afdelingen in Overijssel zijn tegen de stikstof plannen en willen dat het kabinet ‘terug naar de tekentafel’ gaat…
we moeten in Nederland hoognodig E-bike snelwegen aan leggenquote:Op maandag 20 juni 2022 20:39 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Binnenstedelijk bouwen wordt door vrijwel iedereen die er voor doorgeleerd heeft ook als slimmer gezien op de lange termijn, aangezien je voor buitenstedelijk bouwen allerlei vervoersstromen opwekt waardoor er meer infrastructuur nodig is en veel meer knelpunten ontstaan.
*zucht*.quote:Op maandag 20 juni 2022 21:54 schreef trein2000 het volgende:
https://www.rtvoost.nl/ni(...)kstofplannen-kabinet
Alle CDA-afdelingen in Overijssel zijn tegen de stikstof plannen en willen dat het kabinet ‘terug naar de tekentafel’ gaat…
Wil je nou suggereren dat een minister in een kabinet Rutte ergens verantwoordelijkheid voor moet nemen?quote:Op maandag 20 juni 2022 23:56 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
*zucht*.
Dit moet je helemaal niet bij de provincies neerleggen, het enige wat het oplevert is vertraging voor een issue wat van nationaal belang is, daar moet de Rijksoverheid gewoon de regie voor nemen, basta met dat geneuzel van lokale politici daar plasjes over laten doen die allemaal nergens over gaan en waar niets constructiefs uit gaat komen.
Wat mij betreft idem voor woningbouw.
Ja, ik weet wat er achter zit en dat is exact waar ik bang voor was toen ik een paar weken geleden stelde dat via de provincies gaan een enorme fout was.quote:Op dinsdag 21 juni 2022 00:01 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Wil je nou suggereren dat een minister in een kabinet Rutte ergens verantwoordelijkheid voor moet nemen?
Wat hier natuurlijk achter zit is dat al die lokale cda bobo’s bang zijn voor hun eigen hachje. BBB staat klaar in maart volgend jaar, dat merk je nu al hier in Twente.
Nou, dan staat alle economische activiteit, woningbouw, investeringen, toch gewoon stil in Overijssel dekomende oneindig-jaar om die paar lokale ondenemers te pleasen. Nu al zin in de verontwaardigde berichten uit de 'regio' als het allemaal niet zo positief uitpakt.quote:Op maandag 20 juni 2022 21:54 schreef trein2000 het volgende:
https://www.rtvoost.nl/ni(...)kstofplannen-kabinet
Alle CDA-afdelingen in Overijssel zijn tegen de stikstof plannen en willen dat het kabinet ‘terug naar de tekentafel’ gaat…
Als dat gebeurd is het allemaal de schuld van hullie in Den Haag en/of Brussel die niet snappen hoe het werkt in Overijssel en dat gaat waarschijnlijk ook nog voor waar aangenomen worden door dat handjevol lui dat op komt dagen bij lokale verkiezingen.quote:Op dinsdag 21 juni 2022 10:15 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Nou, dan staat alle economische activiteit, woningbouw, investeringen, toch gewoon stil in Overijssel dekomende oneindig-jaar om die paar lokale ondenemers te pleasen. Nu al zin in de verontwaardigde berichten uit de 'regio' als het allemaal niet zo positief uitpakt.
Grappig dat contrast, want het waren juist de boeren die even verderop de uiterwaarden die bedoeld waren voor overstromingen probeerden droog te houden.quote:Op dinsdag 21 juni 2022 11:19 schreef Tocadisco het volgende:
Vers van de pers trouwens over waarom voldoende (robuuste) natuur toch ook voor mensen wel handig is. Als het eens een keer flink regent komt niet meteen alles meters onder wat te staan:
Rapport: natuur Geuldal voorkwam ergere overstromingen
https://www.tubantia.nl/p(...)werk-komen~a035619a/quote:Op maandag 20 juni 2022 22:14 schreef Hanca het volgende:
[..]
Tja, dat gaat niet gebeuren. Maar met een SGPer op landbouw zal Overijssel vast niet veel doen. Hoop dat een bezoek van Van der Wal waarin ze uit legt dat ze kunnen kiezen tussen zelf invloed hebben of slikken wat zij ze op legt wat gaat helpen.
Niet echt, die kaart heeft Van der Wal volgens mij nooit in beton gegoten.quote:Op dinsdag 21 juni 2022 21:39 schreef trein2000 het volgende:
[..]
https://www.tubantia.nl/p(...)werk-komen~a035619a/
Daar is de tekentafel.
quote:Op dinsdag 21 juni 2022 21:49 schreef Hanca het volgende:
[..]
Niet echt, die kaart heeft Van der Wal volgens mij nooit in beton gegoten.
Wat ze zeggen klinkt trouwens best redelijk. Maar voor zulke dingen is toch juist dat plan waar de provincies in een jaar mee mogen komen? Als Van der Wal alles in beton had willen gieten had ze gelijk zelf een plan gegeven, in plaats van te zeggen dat de provincies er een jaar naar mogen kijken.
Maar ik ben wel heel benieuwd naar het debat.
Ik vind dit toch wel echt anders klinken dan tot nu toe, de doelen waren heilig maar kennelijk begint dat ook al te schuiven…quote:ChristenUnie-Kamerlid Pieter Grinwis en CDA-Kamerlid Derk Boswijk willen ook dat het kabinet eerst de doelen voor industrie, mobiliteit en luchtvaart in kaart brengt: ,,Nu lijkt het alsof alleen de boer de boeman is”, zegt Boswijk. ,,Ik wil zo snel mogelijk, liefst na de zomer al, dat ook voor luchtvaart, mobiliteit en industrie de stikstofreductiedoelen duidelijk zijn.” Boswijk verwacht dat het kabinet ‘in beweging komt’. ,,Dit is echt een gemiste kans. De stikstofkaart bevat soms totaal irreële doelen, bijvoorbeeld rond natuurgebied De Peel zou alles leeg geveegd moeten worden. Daar kan geen sprake van zijn, het platteland moet leefbaar blijven, we willen maatwerk.”
Wat ik begreep over hier in de buurt: hier in Groningen heb je een paar pieken van 90% en daaromheen alleen 12%. De vraag is wat er gebeurt als je die 12% wat omhoog doet naar bijvoorbeeld 25%, kan die piek dan omlaag voor hetzelfde resultaat?quote:Op dinsdag 21 juni 2022 21:50 schreef trein2000 het volgende:
[..]
[..]
Ik vind dit toch wel echt anders klinken dan tot nu toe, de doelen waren heilig maar kennelijk begint dat ook al te schuiven…
Dat werd destijds ook al door veel analisten geopperd. De soep heet serveren, en dan later aankomen met 'nou, zo streng hoeft het nou ook weer niet'.quote:Op dinsdag 21 juni 2022 21:50 schreef trein2000 het volgende:
[..]
[..]
Ik vind dit toch wel echt anders klinken dan tot nu toe, de doelen waren heilig maar kennelijk begint dat ook al te schuiven…
In België moet elke koe-boer 15% reduceren en elke varkens en kippenboer 60%. Naast de 40 grootste vervuilers bij Natura 2000 gebieden die gewoon een brief hebben gekregen dat hun vergunning wordt ingetrokken. In Nederland zijn de problemen echt nog een slag groter, dus zouden de percentages hoger moeten zijn. En zouden de grootste vervuilers alsnog volledig moeten verdwijnen.quote:Op woensdag 22 juni 2022 11:22 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Dat werd destijds ook al door veel analisten geopperd. De soep heet serveren, en dan later aankomen met 'nou, zo streng hoeft het nou ook weer niet'.
Vraag me wel af hoe men dat voor zich ziet, gemiddeld 20% reduceren. Dat ga je met 'innovatieve technieken' niet redden natuurlijk, en zo gaat het plan van het royaal compenseren van de hardst geraakte boeren wel wat mank. De piek laten zakken naar 75% reductie levert uiteindelijk ook niet echt een werkbare situatie op.
Elk landbouwareaal met 20% inkrimpen en dan flinke groenstroken laten ontstaan zou voor de natuur wel erg bevorderlijk zijn trouwens.
Maar het was toch alleen een Nederlands ambtelijk probleem?quote:Op woensdag 22 juni 2022 11:40 schreef Hanca het volgende:
[..]
In België moet elke koe-boer 15% reduceren en elke varkens en kippenboer 60%. Naast de 40 grootste vervuilers bij Natura 2000 gebieden die gewoon een brief hebben gekregen dat hun vergunning wordt ingetrokken. In Nederland zijn de problemen echt nog een slag groter, dus zouden de percentages hoger moeten zijn. En zouden de grootste vervuilers alsnog volledig moeten verdwijnen.
Ik heb geen idee hoe de Belgen die reductie, die al per dit najaar moet geloof ik, aanpakken. Gewoon dat percentage aan vee er uit? Bij koeien (-15%) valt dat nog wel te compenseren met hogere prijzen, maar -60% natuurlijk niet...
Verstandig.quote:Op woensdag 22 juni 2022 12:17 schreef WhateverWhatever het volgende:
Mogelijk ook ’s avonds 100 km/u als compensatie kolenuitstoot
Dit land wordt met de dag
10 jaar geleden serieus beginnen had al een enorm verschil gemaakt.quote:Op woensdag 22 juni 2022 14:22 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Verstandig.
En dan te bedenken dat dit allemaal niet nodig zou zijn geweest als we al in 1970 hadden geluisterd naar de waarschuwingen van eco- en klimatologen he.inderdaad.
quote:Op woensdag 22 juni 2022 11:40 schreef Hanca het volgende:
[..]
In België moet elke koe-boer 15% reduceren en elke varkens en kippenboer 60%. Naast de 40 grootste vervuilers bij Natura 2000 gebieden die gewoon een brief hebben gekregen dat hun vergunning wordt ingetrokken. In Nederland zijn de problemen echt nog een slag groter, dus zouden de percentages hoger moeten zijn. En zouden de grootste vervuilers alsnog volledig moeten verdwijnen.
Ik heb geen idee hoe de Belgen die reductie, die al per dit najaar moet geloof ik, aanpakken. Gewoon dat percentage aan vee er uit? Bij koeien (-15%) valt dat nog wel te compenseren met hogere prijzen, maar -60% natuurlijk niet...
quote:Het probleem bestaat ook buiten Hongarije. In Tsjechië hebben bedrijven die in bezit zijn van premier Andrej Babis het afgelopen jaar voor bijna 40 miljoen euro aan landbouwsubsidies opgestreken. Ook Bulgarije heeft te kampen met het probleem en een topaanklager in Slowakije zegt dat er in zijn land sprake is van een “landbouwmaffia”.
Oh, zo'n beetje toen Rutte aan de macht kwam?quote:Op woensdag 22 juni 2022 14:29 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
10 jaar geleden serieus beginnen had al een enorm verschil gemaakt.
Eigenlijk speelt dit al sinds de jaren 80: https://www.wur.nl/nl/dos(...)enlijk%20al%20sinds,)%20en%20ammoniak%20(NH3).quote:Op woensdag 22 juni 2022 14:29 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
10 jaar geleden serieus beginnen had al een enorm verschil gemaakt.
Of als we in 2003 iets beter hadden nagedacht over de gevolgen van het toewijzen van Natura 2000 status aan gebieden.quote:Op woensdag 22 juni 2022 14:22 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Verstandig.
En dan te bedenken dat dit allemaal niet nodig zou zijn geweest als we al in 1970 hadden geluisterd naar de waarschuwingen van eco- en klimatologen he.inderdaad.
Ik ga niet in de regen fietsen. Daarnaast zijn fietssnelwegen en elektrische fietsen die 40+ kunnen gewoon niet veilig.quote:Op maandag 20 juni 2022 22:46 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
we moeten in Nederland hoognodig E-bike snelwegen aan leggen
omdat we dan afstanden van 40 a 50 km in het land per fiets af gaan leggen
De ontwikkeling van electro bike in allerlei vormen gaat razendsnel
Daarmee komt tegelijk een eind aan het gezeur dat iedere nieuwbouwwijk een tram, trein of busverbinding moet hebben
Daarnaast veel meer recreatie in eigen land en veel meer loofbomen en natuur en ook meer tijdelijke woningbouw,
niet realiseren over 5 jaar , nee volgende maand
daarvoor moet 20% van de varkens en melkveeboeren wijken met de vervuilende strontweilanden
Niet voor de stikstof, stikstof is een meststof en goed voor de groei van bomen en Bramen die CO2 afvangen
Nederland is een vruchtbare delta , straat arme zandgrond natuur past daar niet in
Doe niet alsof dit hele gebeuren als sinds 2003 een setup was om de boeren te neten johquote:Op donderdag 23 juni 2022 11:57 schreef Wienerschnitzels het volgende:
[..]
Of als we in 2003 iets beter hadden nagedacht over de gevolgen van het toewijzen van Natura 2000 status aan gebieden.
Want uiteindelijk is die kaart het probleem en dan niet het totale oppervlakte maar vooral het teveek aan gebieden. Samenvoegen van bepaalde gebieden zou al een hoop helpen. Zelfs het groter maken van bepaalde gebieden zodat het ook akkers en weilanden omvat zou al helpen zonder veel negatieve effecten voor boer (die mag dan alleen geen oevers meer maaien en moet om broedende vogels heenwerken, iets wat al in half Nederland gebeurd) en natuur.
Maar goed D66 wil per se boeren onteigenen, dus zijn slimme alternatieven zonder negatieve effecten voor burgers en natuur uitgesloten. Uiteindelijk zit daar ook de pijn, iedereen snapt (ook de boeren) dat de gigastallen aan het einde zijn en dat er minder voor meer moet komen overal, daar zijn dan ook afspraken over te maken, maar mensen uit hun generatie lange bezit zetten, daar zit de pijn.
Natura2000-gebieden zijn al veel ouder en komen uit de jaren 70-90. Als je één natura2000-gebied weghaalt, heeft dat enkel invloed op de boeren rond dat ene gebied. Bij de andere gebieden moet er nog steeds net zo hard worden ingegrepen als voorheen.quote:Op donderdag 23 juni 2022 11:57 schreef Wienerschnitzels het volgende:
[..]
Of als we in 2003 iets beter hadden nagedacht over de gevolgen van het toewijzen van Natura 2000 status aan gebieden.
Want uiteindelijk is die kaart het probleem en dan niet het totale oppervlakte maar vooral het teveek aan gebieden. Samenvoegen van bepaalde gebieden zou al een hoop helpen. Zelfs het groter maken van bepaalde gebieden zodat het ook akkers en weilanden omvat zou al helpen zonder veel negatieve effecten voor boer (die mag dan alleen geen oevers meer maaien en moet om broedende vogels heenwerken, iets wat al in half Nederland gebeurd) en natuur.
Maar goed D66 wil per se boeren onteigenen van hun generatielange bezit (sorry kan er echt niets anders meer van maken). Benieuwd wie die gronden uiteindelijk in handen zal krijgen.
fietssnelwegen zijn wel veiliger voor E-bikes en snellerquote:Op donderdag 23 juni 2022 12:13 schreef Wienerschnitzels het volgende:
[..]
Ik ga niet in de regen fietsen. Daarnaast zijn fietssnelwegen en elektrische fietsen die 40+ kunnen gewoon niet veilig.
Elektrisch fietsen met 40 per uur is niet veilig, punt. Geen idee waarom je daar uberhaupt een discussie over denkt te voeren, een scooter is al zeer onveilig in vergelijking met alle andere vervoersmiddelen, doe dan dezelfde snelheid en veel dunnere banden en het is niet veiliger en een oud onderzoek op basis van verlaten fietssnelwegen slaat natuurlijk nergens op als je bepleit dat het veel drukker moet gaan worden op die fietssnelwegen.quote:Op donderdag 23 juni 2022 17:01 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
fietssnelwegen zijn wel veiliger voor E-bikes en sneller
https://www.trouw.nl/duur(...)-amsterdam~b2487390/
Dat jij niet in de regen wil fietsen , dan zal je ook niet veel fietsen en ook dat mag
elctrische fietsen zijn wel veilig
Nee Natura-2000 gebieden zijn niet veel ouder, we hebben alleen in 2003 bedacht dat we de gebieden uit 2 oudere wetten 1 op 1 naar Natura-2000 zouden 'promoveren' iets wat absoluut niet hoefde.quote:Op donderdag 23 juni 2022 15:17 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Natura2000-gebieden zijn al veel ouder en komen uit de jaren 70-90. Als je één natura2000-gebied weghaalt, heeft dat enkel invloed op de boeren rond dat ene gebied. Bij de andere gebieden moet er nog steeds net zo hard worden ingegrepen als voorheen.
De afgelopen 20 jaar zijn er al heel veel boeren gestopt, omdat ze zijn weggeconcurreerd door de boeren die nu protesteren. Het verlies van familiebedrijven, wat geen argument is, vindt dus al heel lang plaats en komt vooral doordat boeren zichzelf de markt uit prijzen door overproductie, waar ze elke keer ook weer voor demonstreren. Probeer maar eens de veestapel in te krimpen bijvoorbeeld...
Het verkopen van gronden is ook niet initieel aan de orde, boeren kunnen gewoon op hun grond blijven zitten. Ze moeten alleen een activiteit bedenken die geen extreme stikstofoverlast in de omgeving veroorzaakt.
De beschermende wetgeving op die eerste 2 gebieden was niet milder of iets dergelijks. Dat je het een andere naam hebt gegeven heeft dus nu geen impact op de maatregelen.quote:Op donderdag 23 juni 2022 17:37 schreef Wienerschnitzels het volgende:
[..]
Nee Natura-2000 gebieden zijn niet veel ouder, we hebben alleen in 2003 bedacht dat we de gebieden uit 2 oudere wetten 1 op 1 naar Natura-2000 zouden 'promoveren' iets wat absoluut niet hoefde.
Waarom? De boeren/eigenaren van de grond mogen er gewoon minder stikstof op produceren en het behouden. Kom maar met een plan.quote:Op donderdag 23 juni 2022 17:37 schreef Wienerschnitzels het volgende:
[..]
Daarnaast is het natuurlijk onzin dat onteigening (verkopen is het niet, het is onteigenen) van gronden niet aan de orde is in gebieden waar er 70% minder stikstofuitstoot moet komen. De hele ringen rondom Natura-2000 gebieden zal je voor een heel groot deel moeten gaan onteigenen.
De varkensstal mag gewoon blijven staan , maar de boer kan er wel een caravanstalling in beginnen of weed teelt of airbnb ,met fietsverhuurquote:Op donderdag 23 juni 2022 17:40 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Waarom? De boeren/eigenaren van de grond mogen er gewoon minder stikstof op produceren en het behouden. Kom maar met een plan.
Het enige wat eventueel onteigend wordt zijn zaken als vergunningen. Zo mag je dan dus niet meer een enorme varkensstal daar hebben staan. Maar iets anders mag gewoon.
Reken daar maar niet op, de overheid koopt de boel op als landbouwgrond en verkoopt het als bouwgrond, ga er maar niet vanuit dat de boer daar van profiteert, anders had die wel gelijk het kruisje gezet, naar mijn weten is bouwgrond 50x zo duur als landbouwgrond, dus die zou dan direct kassa zeggen.quote:Op donderdag 23 juni 2022 17:48 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
De varkensstal mag gewoon blijven staan , maar de boer kan er wel een caravanstalling in beginnen of weed teelt of airbnb ,met fietsverhuur
Waarom zouden boeren dat wel moeten doen en Schiphol en Tata niet?quote:Op donderdag 23 juni 2022 15:17 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Natura2000-gebieden zijn al veel ouder en komen uit de jaren 70-90. Als je één natura2000-gebied weghaalt, heeft dat enkel invloed op de boeren rond dat ene gebied. Bij de andere gebieden moet er nog steeds net zo hard worden ingegrepen als voorheen.
De afgelopen 20 jaar zijn er al heel veel boeren gestopt, omdat ze zijn weggeconcurreerd door de boeren die nu protesteren. Het verlies van familiebedrijven, wat geen argument is, vindt dus al heel lang plaats en komt vooral doordat boeren zichzelf de markt uit prijzen door overproductie, waar ze elke keer ook weer voor demonstreren. Probeer maar eens de veestapel in te krimpen bijvoorbeeld...
Het verkopen van gronden is ook niet initieel aan de orde, boeren kunnen gewoon op hun grond blijven zitten. Ze moeten alleen een activiteit bedenken die geen extreme stikstofoverlast in de omgeving veroorzaakt.
hoeft niet te bouwen als die schuur er staat dan blijft ie gewoon staan en kan ie gebruikt worden voor stalling of opslag of vergaderruimtequote:Op donderdag 23 juni 2022 18:50 schreef raptorix het volgende:
[..]
Reken daar maar niet op, de overheid koopt de boel op als landbouwgrond en verkoopt het als bouwgrond, ga er maar niet vanuit dat de boer daar van profiteert, anders had die wel gelijk het kruisje gezet, naar mijn weten is bouwgrond 50x zo duur als landbouwgrond, dus die zou dan direct kassa zeggen.
Zie hier waarom er zoveel woede zit bij de boeren. Die voelen zich gepiepeld, dit soort dingen helt daar niet bij.quote:Op donderdag 23 juni 2022 18:50 schreef raptorix het volgende:
[..]
Reken daar maar niet op, de overheid koopt de boel op als landbouwgrond en verkoopt het als bouwgrond, ga er maar niet vanuit dat de boer daar van profiteert, anders had die wel gelijk het kruisje gezet, naar mijn weten is bouwgrond 50x zo duur als landbouwgrond, dus die zou dan direct kassa zeggen.
Terwijl het echt verzonnen onzin is. Als je dicht bij zo'n 95% of 70% gebied zit, mag er trouwens helemaal niks gebouwd worden want er mogen dan geen extra wegen of extra verkeer komen.quote:Op donderdag 23 juni 2022 20:15 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Zie hier waarom er zoveel woede zit bij de boeren. Die voelen zich gepiepeld, dit soort dingen helt daar niet bij.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |