SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dagcijfers :
• RIVM deelt alleen weekcijfers op dinsdag, al updaten ze wel hun database elke dag om 15:15
• Op twitter zijn er een aantal mensen gelukkig die grafieken en kaartjes maken van de dagcijfers, ziekenhuiscijfers, mobiliteit, verpleeghuizen etc. hier zijn er een aantal
• Thom-Ivar voor dagcijfers en kaartjes elke dag op provincie en gemeente
• Yorick Bleijenberg voor ziekenhuiscijfers, verpleeghuiscijfers, mobiliteitsplaatjes, nivel peildata, verdeling naar leeftijd etc.
• Edwin Veldhuizen voor snelle dagcijfers naar gemeente
• Marino van Zelst voor de snelste landelijke cijfers elke dag en wetenschappelijke duiding
• 𝓢tephan Okhuijsen de man achter Datagraver, met databases voor coronacijfers
• Corona-patiënten op de Nederlandse IC's lcps
• Stichting NICE: Huidige ziekenhuisopnames(en IC-opnames)
• Uitleg verschillende manieren van tellen van LCPS, RIVM, NICE
• Datagraver, zelf grafieken maken
Gedragsregels in dit topic:
• Dit is een serieus subforum, ONZ is een deur verder
• Bij nieuws: graag een bron
• Geen opruiende berichten
• Speel de bal, niet de persoon. Geen termen als muilkorven/deugers/wappies etc.
• WO2 referenties zijn niet grappig
• Volg de aanwijzingen van de moderatie op
• Ga niet teveel off-topic of op sc modus
• Geen "grappige" gifjes meer
Gelieve Trouw, NRC en Volkskrant niet geheel te citeren. Een link en de header (dat dik gedrukte deel) mag wel. Of zeg het in je eigen woorden, met een link erbij.
En wat winnen Rutte c.s. er in vredesnaam mee dat wij met zijn allen mondkapjes dragen, anderhalve meter afstand houden en en passant een deel van de economie kapot slopen zodat er fors minder belastingen binnenkomen?quote:Op zondag 14 februari 2021 22:52 schreef Abyss33 het volgende:
Stel je wil bepaalde maatregelen die blijvend zijn..
Wat doe je dan? je maakt eerst het publiek warm over nog strengere maatregeklen dan dat je eigenlijk wil.
Vervolgens voer je die hele strenge maatregelen in..
Het bekende Win-Win situatie en who is fucked met het boekje Sales for Dummies.quote:Op zondag 14 februari 2021 22:52 schreef Abyss33 het volgende:
Het is inderdaad pure manupilatie..
Zulke heftige maatregelen nemen en dan als je iets terug brengt lijkt het alsof het ineens een toegave is..
Nou kijk we trekken die avondklok terug..
Dus wees blij..
dat zijn gewoon taktieken.
Stel je wil bepaalde maatregelen die blijvend zijn..
Wat doe je dan? je maakt eerst het publiek warm over nog strengere maatregeklen dan dat je eigenlijk wil.
Vervolgens voer je die hele strenge maatregelen in..
Waardoor de hele beleving ineens is gekandelt en en je die maatregelen wat je eigenlijk wou invoeren. ineens heel ligt lijken..
Mensen snappen dat niet zo snel natuurlijk.
Stel ik wil voor een appel 50 cent betalen.
Dan is het slim op te beginnen over hoe belangrijk en speciaal appels wel niet zijn en hoog inzetten met 5 euro wil ik ervoor betalen..
uiteindelijk ben je zover dat je zegt ok vooruit jij wint.. Ik doe water bij de wijn en vraag maar 1 euro ervoor.
Het lijkt dan alsof je eenb goede deal hebt. Maar eigenlijk betaal je nog het dubbele dan oorspronkelijke insteek..
Zo gaat het een beetje met die maatregelen..
Zoveel angst. en hoog inzetten waardoor ineens een maatregel als een mondkapje heel normaal lijkt.. Terwijl het in andere omstandigheden echt buiten propotioneel zou zijn.
Niet verantwoordelijk kunnen worden gehouden voor ...vulin... ellende.quote:Op zondag 14 februari 2021 23:09 schreef nostra het volgende:
[..]
En wat winnen Rutte c.s. er in vredesnaam mee dat wij met zijn allen mondkapjes dragen, anderhalve meter afstand houden en en passant een deel van de economie kapot slopen zodat er fors minder belastingen binnenkomen?
Helemaal mee eens als je zegt dat het kabinet inmiddels vanuit extreme risico-aversie zichzelf in een onmogelijke en onwenselijke situatie heeft gemanoeuvreerd, maar een snood complot, dat Mark op z'n Gazelle heeft bedacht, zit er echt niet achter.
Denk eerder dat wij iets krijgen van: "wij zaten er naast met de besmettelijkheid van de Britse variant, maar nu in Oezbekistan daar is een variant die het onmogelijk maakt om te versoepelen".quote:Op zondag 14 februari 2021 23:11 schreef popje het volgende:
'Ik denk dat het moment dat het RIVM zegt: "We zaten ernaast met onze modellen, er komt geen grote derde golf aan" de versoepelingen heel snel gaan. Tot dat moment zullen ze (denk ik) de datums afwachten waarop die pieken er hadden moeten komen. Vooralsnog is dat dus begin april volgens de modellen van het RIVM.
Kan eerlijk gezegd niet wachten tot dit soort dingen weer kunnen, maar dan met publiek:
Zouden we dan tot begin april moeten wachten voordat het RIVM niet meer zegt 'we moeten nog twee weken wachten of die derde golf komt?
Kabinet zit er sowieso nooit naast. Die hebben zich ingedekt door hun oren volledig te laten naar het RIVM en het OMT. Die kunnen altijd zeggen: "de deskundige zeiden:...quote:Op zondag 14 februari 2021 23:15 schreef Abyss33 het volgende:
Mensen RIVM , OMT, Kabinet gaat nooit zeggen we zaten ernaast..
Dat snap je toch ook..
Lagere cijfers. betekent avondklok werkt. dus avondklok moeten we aanhouden..
Hogere cijfers betekent.. Britste variant is inderdaad zo heftig... dus avondklok moeten we aanhouden..
Hoe ga je winnen als je geen avondklok wil?
De cijfers gaan je nooit helpen. want die zijn hoe dan ook tegen je argument. althans daar zorgen ze wel voor
Ik heb nu een vriendin die de afgelopen tijd nog gewoon af wilde spreken, gewoon gezellig om te eten met zijn tweeen of te wandelen, maar die nu besloten heeft vanwege alle gevaarlijke varianten die een tsunami gaan veroorzaken niet meer naar buiten wil... echt de angst die ze mensen aanjagen is zo onnodig... Ze is er nu van overtuigd dat ze buiten beter niet meer kan afspreken want dat de Braziliaanse variant dan misschien een rol kan gaan spelen hier.quote:Op zondag 14 februari 2021 23:16 schreef maan_man het volgende:
[..]
Denk eerder dat wij iets krijgen van: "wij zaten er naast met de besmettelijkheid van de Britse variant, maar nu in Oezbekistan daar is een variant die het onmogelijk maakt om te versoepelen".
Ontzettend vervelend, want ondanks dat je zelf niet zo denkt wil je lijkt me de vriendschap ook niet onder druk zetten door te gaan discussieren...quote:Op zondag 14 februari 2021 23:19 schreef popje het volgende:
[..]
Ik heb nu een vriendin die de afgelopen tijd nog gewoon af wilde spreken, gewoon gezellig om te eten met zijn tweeen of te wandelen, maar die nu besloten heeft vanwege alle gevaarlijke varianten die een tsunami gaan veroorzaken niet meer naar buiten wil... echt de angst die ze mensen aanjagen is zo onnodig... Ze is er nu van overtuigd dat ze buiten beter niet meer kan afspreken want dat de Braziliaanse variant dan misschien een rol kan gaan spelen hier.
Zo zonde!
quote:Op zondag 14 februari 2021 23:18 schreef maan_man het volgende:
[..]
Kabinet zit er sowieso nooit naast. Die hebben zich ingedekt door hun oren volledig te laten naar het RIVM en het OMT. Die kunnen altijd zeggen: "de deskundige zeiden:...
Dat ook. maar men begrijpt niet dat lagere cijferrs een naratief kunnen hebben als kijk de maatregelen werken.quote:Op zondag 14 februari 2021 23:18 schreef maan_man het volgende:
[..]
Kabinet zit er sowieso nooit naast. Die hebben zich ingedekt door hun oren volledig te laten naar het RIVM en het OMT. Die kunnen altijd zeggen: "de deskundige zeiden:...
Niet dus idd, avondklok gaat er pas af als het zonder gezichtsverlies kan.quote:Op zondag 14 februari 2021 23:15 schreef Abyss33 het volgende:
Mensen RIVM , OMT, Kabinet gaat nooit zeggen we zaten ernaast..
Dat snap je toch ook..
Lagere cijfers. betekent avondklok werkt. dus avondklok moeten we aanhouden..
Hogere cijfers betekent.. Britste variant is inderdaad zo heftig... dus avondklok moeten we aanhouden..
Hoe ga je winnen als je geen avondklok wil?
De cijfers gaan je nooit helpen. want die zijn hoe dan ook tegen je argument. althans daar zorgen ze wel voor
Nee ik respecteer haar mening, ik weet alleen dat ze het ook heel moeilijk heeft dus ik kan haar gewoon nu niet steunen maar wil haar zorgen serieus nemen, alleen neem de redenen daarachter niet serieus...quote:Op zondag 14 februari 2021 23:21 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Ontzettend vervelend, want ondanks dat je zelf niet zo denkt wil je lijkt me de vriendschap ook niet onder druk zetten door te gaan discussieren...
die mondkapjes helpen echt wel. die 1,5m is maar een schatting. Die belastingen gaan de komende jaren wel flink omhoog,vermoed ikquote:Op zondag 14 februari 2021 23:09 schreef nostra het volgende:
[..]
En wat winnen Rutte c.s. er in vredesnaam mee dat wij met zijn allen mondkapjes dragen, anderhalve meter afstand houden en en passant een deel van de economie kapot slopen zodat er fors minder belastingen binnenkomen?
Helemaal mee eens als je zegt dat het kabinet inmiddels vanuit extreme risico-aversie zichzelf in een onmogelijke en onwenselijke situatie heeft gemanoeuvreerd, maar een snood complot, dat Mark op z'n Gazelle heeft bedacht, zit er echt niet achter.
Zou dan de avondklok niet nog verlengd moeten worden omdat de middelbare scholen opengaan en ze het effect van de lagere scholen niet hebben kunnen meten door het ijs/vakantie?quote:Op zondag 14 februari 2021 23:22 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Niet dus idd, avondklok gaat er pas af als het zonder gezichtsverlies kan.
Bv wanneer de middelbare scholen open gaan onder het mom van ze zien elkaar overdag ook.
Zoiets hopelijk.
Inderdaad heel vervelend. Zeker omdat je niet weet hoe lang dit nog gaat aanhouden.quote:Op zondag 14 februari 2021 23:19 schreef popje het volgende:
[..]
Ik heb nu een vriendin die de afgelopen tijd nog gewoon af wilde spreken, gewoon gezellig om te eten met zijn tweeen of te wandelen, maar die nu besloten heeft vanwege alle gevaarlijke varianten die een tsunami gaan veroorzaken niet meer naar buiten wil... echt de angst die ze mensen aanjagen is zo onnodig... Ze is er nu van overtuigd dat ze buiten beter niet meer kan afspreken want dat de Braziliaanse variant dan misschien een rol kan gaan spelen hier.
Zo zonde!
Rutte en de Jonge zijn gewoon spreekpoppenquote:Op zondag 14 februari 2021 23:18 schreef maan_man het volgende:
[..]
Kabinet zit er sowieso nooit naast. Die hebben zich ingedekt door hun oren volledig te laten naar het RIVM en het OMT. Die kunnen altijd zeggen: "de deskundige zeiden:...
Die ondernemer kan met beste wil van de wereld niet met enig fatsoen zeggen dat hun "onderneming" belangrijker is dan ziekte. De media en "opinie", maakt gelijk gehakt van ze door op grond van drogredenen van repliek te dienen.quote:Op zondag 14 februari 2021 23:18 schreef ludovico het volgende:
Voorzorgprincipe...
Met zekerheid ondernemers de nek omdraaien.
Mja. Ik spreek ook gewoon nog af met 1 mens buiten mijn gezin. En best vaak. Maar dan wel met iemand waarbij ik de indruk heb dat die persoon corona en de maatregelen serieus neemt.quote:Op zondag 14 februari 2021 23:19 schreef popje het volgende:
[..]
Ik heb nu een vriendin die de afgelopen tijd nog gewoon af wilde spreken, gewoon gezellig om te eten met zijn tweeen of te wandelen, maar die nu besloten heeft vanwege alle gevaarlijke varianten die een tsunami gaan veroorzaken niet meer naar buiten wil... echt de angst die ze mensen aanjagen is zo onnodig... Ze is er nu van overtuigd dat ze buiten beter niet meer kan afspreken want dat de Braziliaanse variant dan misschien een rol kan gaan spelen hier.
Zo zonde!
Ik vind krampachtig je ongelijk volhouden, star doen en te veel ego hebben om een fout toe te geven veel erger.quote:Op zondag 14 februari 2021 23:21 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
Als een alert toeschouwer iets van de politiek (zoals deze ook al ver voor de coronacrisis was) geleerd zou moeten hebben, is dat het ronduit toegeven dat je een fout hebt gemaakt een politieke zelfmoord is. Als daar geen zwaardrukkende redenen voor zijn zie ik dat er dus niet van komen. Uiteindelijk zullen de maatregelen wel langzaam een voor een losgelaten worden, met voorzichtigheid als argument daarvoor.
mondkapjes werken niet..quote:Op zondag 14 februari 2021 23:24 schreef THEFXR het volgende:
[..]
die mondkapjes helpen echt wel. die 1,5m is maar een schatting. Die belastingen gaan de komende jaren wel flink omhoog,vermoed ik
het griepvirus heeft redelijk het onderspit gedolven tijdens de corona maatregelen.quote:Op zondag 14 februari 2021 23:29 schreef Abyss33 het volgende:
[..]
mondkapjes werken niet..
1,5 meter is totale onzin.. en een utopie.. dat niemand binnen anderhalf meter begeeft. Ja misschien helpt het ergens.. Maar goed onzin maatregel.
Al die maatregelen het is allemaal arbitrair en onzin.
Het werkt hier en daar wat.
Maar het grote geheel in europa en dezelfde klimaten?
Maakt allemaal geen bal uit. virus is er tijdens het griepseizoen..
Leuk de ene maatregel in het ene land of de andere maatregel daar.
Uiteindelijk verdingt niks het virus. en gaat het met golven,..
Gek genoeg net als de griep..
Het is allemaal een beetje bullshit..
Als we hier geen mondkpajes hadden.. Dan hadden we ook gewoon nog een pandemie of epidemie hoor.
Laten we nou niet doen alsof die ene maatregel ineens alles doet omkantelen.
Dat is nergens het geval.. Elk land gaan de cijfers in principe gelijk op.. althans de trend.. De nuance hier en daar is leuk. maar het maakt geen bal uit op het grote geheel. avondklokje hier geen avondklje daar.
Mondkapje binnen/ buiiten..
onderaan de streep zijn alle cijfers hetzelfde in een zelfde klimaat.
Ja en als het dan stijgt is het weer de britse variant die eindelijk toe slaat.quote:Op zondag 14 februari 2021 23:25 schreef popje het volgende:
[..]
Zou dan de avondklok niet nog verlengd moeten worden omdat de middelbare scholen opengaan en ze het effect van de lagere scholen niet hebben kunnen meten door het ijs/vakantie?
Zo zit ik er de hele tijd in. Als je er van uitgaat dat het niks wordt, valt het altijd meequote:Op zondag 14 februari 2021 23:33 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Maar goed heb me mentaal al ingesteld op deze situatie tot mei. Mocht het ineens beter gaan is het alleen maar mooi meegenomen.
De griep is anders vermist sinds de covid maatregelen.quote:Op zondag 14 februari 2021 23:29 schreef Abyss33 het volgende:
[..]
mondkapjes werken niet..
1,5 meter is totale onzin.. en een utopie.. dat niemand binnen anderhalf meter begeeft. Ja misschien helpt het ergens.. Maar goed onzin maatregel.
Al die maatregelen het is allemaal arbitrair en onzin.
Het werkt hier en daar wat.
Maar het grote geheel in europa en dezelfde klimaten?
Maakt allemaal geen bal uit. virus is er tijdens het griepseizoen..
Leuk de ene maatregel in het ene land of de andere maatregel daar.
Uiteindelijk verdingt niks het virus. en gaat het met golven,..
Gek genoeg net als de griep..
Het is allemaal een beetje bullshit..
Als we hier geen mondkpajes hadden.. Dan hadden we ook gewoon nog een pandemie of epidemie hoor.
Laten we nou niet doen alsof die ene maatregel ineens alles doet omkantelen.
Dat is nergens het geval.. Elk land gaan de cijfers in principe gelijk op.. althans de trend.. De nuance hier en daar is leuk. maar het maakt geen bal uit op het grote geheel. avondklokje hier geen avondklje daar.
Mondkapje binnen/ buiiten..
onderaan de streep zijn alle cijfers hetzelfde in een zelfde klimaat.
haha. ja inderdaad.quote:Op zondag 14 februari 2021 23:32 schreef THEFXR het volgende:
[..]
het griepvirus heeft redelijk het onderspit gedolven tijdens de corona maatregelen.
Nou dan kunnen we er ons maar beter altijd aan houden, want dan krijgen we ook geen griep meer! Altijd social distancing!quote:Op zondag 14 februari 2021 23:36 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
De griep is anders vermist sinds de covid maatregelen.
Maatregelen helpen sowieso wel. Alleen niks is de heilige graal. Eerder die gatenkaas logica van de Zwitserse enige tijd terug.
De vergelijking is ook niet "ziekte" als je bedoelt een overbelaste zorg. Maar de angst voor een overbelaste zorg.quote:Op zondag 14 februari 2021 23:26 schreef Vallon het volgende:
[..]
Die ondernemer kan met beste wil van de wereld niet met enig fatsoen zeggen dat hun "onderneming" belangrijker is dan ziekte. De media en "opinie", maakt gelijk gehakt van ze door op grond van drogredenen van repliek te dienen.
Dus stopt het "verzet" daar feitelijk met "aan ons moet ook gedacht worden" waarna men het moedeloos gebeukte hoofd buigt.
NB: Het mooie van ondernemen mits aan de goede k(l)ant, is dat er altijd wel wat te verdienen is.
Best wel interessant om as we speak in een massaal uitgevoerd experiment te zitten, wel in en intriest dat levens van mensen in allerlei opzichten overhoop worden gehaald.
Daarom liggen de ziekenhuizen zeker vol.quote:Op zondag 14 februari 2021 23:36 schreef Abyss33 het volgende:
[..]
Maar zou het niet zo zijn dat veel van die corona mensen eigenlijk gewoon de griep hebben?
de griep is vermist inderdaad..quote:Op zondag 14 februari 2021 23:36 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
De griep is anders vermist sinds de covid maatregelen.
Maatregelen helpen sowieso wel. Alleen niks is de heilige graal. Eerder die gatenkaas logica van de Zwitserse enige tijd terug.
Ik roep even iets geks. Maar 3 jaar geleden lagen de ziekenhuizen voller dan nu..quote:Op zondag 14 februari 2021 23:41 schreef Tijn het volgende:
[..]
Daarom liggen de ziekenhuizen zeker vol.
Als de Mexicaanse griep zo dodelijk was als voorspeld lagen de ziekenhuizen bomvol van de griep.quote:Op zondag 14 februari 2021 23:41 schreef Tijn het volgende:
[..]
Daarom liggen de ziekenhuizen zeker vol.
Hoeveel mensen in het ziekenhuis toen en hoeveel nu+quote:Op zondag 14 februari 2021 23:46 schreef Abyss33 het volgende:
[..]
Ik roep even iets geks. Maar 3 jaar geleden lagen de ziekenhuizen voller dan nu..
En toen was het inderdaad alleen de griep.
Dus wat bedoel je precies?
Ziekenhuizen liggen elk griepsiezoen vol. Voller of net zo vol als op dit moment.. In 2018 eind februri en maart lag het voller als nu..
Dus kom nou eens met argumenten in plaats van je gevoel
En dat accepteert men niet meer. Ik verwacht daarom ook griep lockdowns, want als de ziekenhuizen vol komen te liggen met grieppatiënten, dan dreigt over een paar weken code zwart want exponentiële groei. Het zogenaamde coronasyndroom, als interbellum voor de erfenis van corona.quote:Op zondag 14 februari 2021 23:46 schreef Abyss33 het volgende:
[..]
Ik roep even iets geks. Maar 3 jaar geleden lagen de ziekenhuizen voller dan nu..
En toen was het inderdaad alleen de griep.
Dus wat bedoel je precies?
Ziekenhuizen liggen elk griepsiezoen vol. Voller of net zo vol als op dit moment.. In 2018 eind februri en maart lag het voller als nu..
Dus kom nou eens met argumenten in plaats van je gevoel
Toen waren er helemaal geen maatregelen dus totaal niet te vergelijkenquote:Op zondag 14 februari 2021 23:46 schreef Abyss33 het volgende:
[..]
Ik roep even iets geks. Maar 3 jaar geleden lagen de ziekenhuizen voller dan nu..
En toen was het inderdaad alleen de griep.
Dus wat bedoel je precies?
Ziekenhuizen liggen elk griepsiezoen vol. Voller of net zo vol als op dit moment.. In 2018 eind februri en maart lag het voller als nu..
Dus kom nou eens met argumenten in plaats van je gevoel
Dat zou misschien ook aan jouw 'bubble' kunnen liggen.quote:Op zondag 14 februari 2021 23:23 schreef Discombobulate het volgende:
Vandaag nog even geschaatst en niemand maar dan ook niemand hield zich aan de anderhalve meter. Mensen waren gewoon massaal aan het borrelen ook, vuurtje erbij. Heerlijk, mensen zijn er klaar mee. Dit is gewoon nu niet meer vol te houden.
Moeilijk te zeggen, heb die cijfers al meerdere keren proberen te vinden. Maarja de griep was geen issue.quote:Op zondag 14 februari 2021 23:48 schreef ludovico het volgende:
[..]
Hoeveel mensen in het ziekenhuis toen en hoeveel nu+
Jongeren komen ook nog gewoon massaal samen. Eigenlijk kunnen die kroegen dus net zo goed open, en kan de kroegbaas weer brood op de plank krijgen.quote:Op zondag 14 februari 2021 23:33 schreef maan_man het volgende:
Nu mensen beginnen af te haken, krijg je ook op andere gebieden een beetje een ongecontroleerd gebeuren. Vandaag bijvoorbeeld kwam er op twee random moment (tot mijn verbazing) een kleine carnavalsoptocht voorbij. Geen afzettingen, ander verkeer, terwijl dat normaal best goed is geregeld.
Nee toen waren er geen maatregelen. waarom niet? als ziekenhuizen overspoelen?quote:Op zondag 14 februari 2021 23:52 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
Toen waren er helemaal geen maatregelen dus totaal niet te vergelijken
Graag een goede onderbouwing met cijfers van alles wat je hier beweert.quote:Op zondag 14 februari 2021 23:54 schreef Abyss33 het volgende:
[..]
Moeilijk te zeggen, heb die cijfers al meerdere keren proberen te vinden. Maarja de griep was geen issue.
Wel zag je alle nieuws koppen over dat IC;s compleet vol liepen.. mensen werden overgeplaatst naar het buitenland omdat er gewoon geen plek meer was.
en mind you..
2 tot 3 jaar terug was de capicatieit vele malen hoger als nu.
dus ja.. als het toen al overstroomde. neem ik aan dat men de waarheid spreekt.
En we het hebben over 1000+ bezeting. met een capaciteit van 2000.. misschien wel 2000 bezetting,. als men spreekt over we moeten gaan verplaatsen..
Dus ja dan lag het behoorlijk voller dan nu..
Maar dat wil men niet inzien..
Heb je gedronken?quote:Op zondag 14 februari 2021 23:57 schreef Abyss33 het volgende:
[..]
Nee toen waren er geen maatregelen. waarom niet? als ziekenhuizen overspoelen?
en even een tegenargument. Toen was er dus wel een griepprik . maar zelfs met die griepprik liep het dus compleet uit de hand op de ic's..
Dus wat wil je zeggen
Misschien ligt dat ook aan het anonieme Amsterdam. Ik kreeg vandaag ook foto's op de app van een kleiner dorp met een locatie waar je kunt schaatsen. Daar kent iedereen, iedereen van de voetbal, school, het jeugdwerk,.... Drank kon je ook nog afhalen. Dus er vormde zich steeds grotere groepjes die gezellig stonden bij te kletsen, want god weet hoe lang dat ze elkaar al niet zijn tegenkomen. Bij zo'n gesprekken houd je al snel geen 1,5 meter afstand. Al kun jij je afvragen hoe erg dat buiten is.quote:Op zondag 14 februari 2021 23:54 schreef APK het volgende:
[..]
Dat zou misschien ook aan jouw 'bubble' kunnen liggen.
Zelf heb ik dit weekend zo'n 25km door Amsterdam gewandeld om lekker vanaf de wal van het mooie weer en de schaatsers te genieten (gisteren in Noord, langs het Noord Hollands kanaal, prachtig! En vandaag richting door Oost) en ik heb echt serieus nergens mensen gezien die spontane volksfeesten aan het houden waren.
Wel heel veel mensen gezien die op heel veel plekken met heel veel plezier aan het schaatsen waren zonder totaal over the top tegen de regels in te gaan.
Zag wel toen ik weer thuis was iets op het nieuws over mensen die aan het feesten waren in het Westerpark.
Volgens mij moet je het echt opzoeken en als dat jouw ding is okay, maar ik betwijfel of jouw statement dat mensen 'massaal aan het borrelen waren en dat niemand zich aan de 1,5m hield' op waarheid berust.
Ik heb nog steeds het gevoel dat een hoop mensen het inderdaad steeds moeilijker vinden maar nog wel begrip hebben voor de maatregelen, vorig jaar was het nu nog nauwelijks begonnen en ik denk dat een hoop mensen nog steeds (net als de politiek) denken 'better safe than sorry' en 'Nog even doorbijten en dan is het griepseizoen voorbij, zijn steeds meer mensen ingeënt, is er een vorm van groepsimmuniteit en komt het oude leven hopelijk gewoon weer terug'.
Jij neemt aan dat de maatregelen super effecfief zijn.quote:Op zondag 14 februari 2021 23:52 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
Toen waren er helemaal geen maatregelen dus totaal niet te vergelijken
Laten we gewoon ook de relativiteit blijven zien van een paar jongeren zijn die buiten op straat iets met elkaar drinken, we verwachten over een paar weken ook geen schaatspiek...quote:Op maandag 15 februari 2021 00:03 schreef maan_man het volgende:
[..]
Misschien ligt dat ook aan het anonieme Amsterdam. Ik kreeg vandaag ook foto's op de app van een kleiner dorp met een locatie waar je kunt schaatsen. Daar kent iedereen, iedereen van de voetbal, school, het jeugdwerk,.... Drank kon je ook nog afhalen. Dus er vormde zich steeds grotere groepjes die gezellig stonden bij te kletsen, want god weet hoe lang dat ze elkaar al niet zijn tegenkomen. Bij zo'n gesprekken houd je al snel geen 1,5 meter afstand. Al kun jij je afvragen hoe erg dat buiten is.
Hoe dan ook, ik hoorde dat er boa's ten tonele verschenen die daar iets van vonden.
Het waren niet alleen jongeren, maar ik heb er verder geen problemen mee. Wilde alleen maar aangeven dat het misschien anders werkt als je buiten je Amsterdamse bubbel kijkt.quote:Op maandag 15 februari 2021 00:05 schreef popje het volgende:
[..]
Laten we gewoon ook de relativiteit blijven zien van een paar jongeren zijn die buiten op straat iets met elkaar drinken, we verwachten over een paar weken ook geen schaatspiek...
Ja lijkt me ook prettig, breng jij betere onderbouwing want van overvolle ics was sowieso wel sprake in 2018 volgens oa Volkskrant.quote:Op zondag 14 februari 2021 23:59 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Graag een goede onderbouwing met cijfers van alles wat je hier beweert.
Pardon? heb je uberhauot mijn bericht gelezen?quote:Op zondag 14 februari 2021 23:59 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Graag een goede onderbouwing met cijfers van alles wat je hier beweert.
Daarentegen hebben we de huismus die sterk in opkomst is. Dat zal ze weer tevredenstellen.quote:Op maandag 15 februari 2021 00:07 schreef DeVerzamelaar het volgende:
De oud Hollandse kroegtijger wordt met uitsterven bedreigd, grappig dat we de partij van de dieren hier niet over horen.
Ik vind ook dat die informatie gewoon openbaar moet worden gemaakt.. Misschien handig als er wat gerichter Kamervragen worden gesteld.quote:Op maandag 15 februari 2021 00:10 schreef Abyss33 het volgende:
[..]
Pardon? heb je uberhauot mijn bericht gelezen?
Sjonge mensen lezen niet eens meer maar hebben hun mening al klaar.
Ik beweer dat er nieuwskoppen waren over volle ic;s en dat er geen cijfers waren.
En dan is je reactie. kom eens met cijfers om je standpunt te onderbouwen?
Dus ik moet mijn standopunt ( dat er nieuwskoppen zeggen dat ic's overspoelden en er geen cijfers zijn| onderbouwen met cijfers?)
grapjas.
Ondanks een aanwassende bevolking komen er minder mensen in het ziekenhuis zelf waarbij de 1500-2000-Covid19 liggers een behoorlijk impact lijken te hebben op het totaal aantal van ca 39,000-40.000 bedden.quote:Op zondag 14 februari 2021 23:54 schreef Abyss33 het volgende:
[..]
Moeilijk te zeggen, heb die cijfers al meerdere keren proberen te vinden. Maarja de griep was geen issue.
Wel zag je alle nieuws koppen over dat IC;s compleet vol liepen.. mensen werden overgeplaatst naar het buitenland omdat er gewoon geen plek meer was.
en mind you..
2 tot 3 jaar terug was de capicatieit vele malen hoger als nu.
dus ja.. als het toen al overstroomde. neem ik aan dat men de waarheid spreekt.
En we het hebben over 1000+ bezeting. met een capaciteit van 2000.. misschien wel 2000 bezetting,. als men spreekt over we moeten gaan verplaatsen..
Dus ja dan lag het behoorlijk voller dan nu..
Maar dat wil men niet inzien..
| 1 2 | Jaar 1940 1980 1990 2000 2010 2018 2019 2020 x1000 31,9 73,1 64,6 55,4 47,3 39,9 ? ? |
Die gelden niet voor China wegens geen risicogebied, er is daar amper Corona.quote:Op maandag 15 februari 2021 00:11 schreef mir1986 het volgende:
[ twitter ]
Moet mevrouw Koopmans niet tien dagen in quarantaine? Of gelden de regels niet voor haar?
Wie claims, onderbouwt dat ook. Beetje met cijfers strooien en die uit je duim zuigen, is niet hoe het werkt.quote:Op maandag 15 februari 2021 00:09 schreef ludovico het volgende:
[..]
Ja lijkt me ook prettig, breng jij betere onderbouwing want van overvolle ics was sowieso wel sprake in 2018 volgens oa Volkskrant.
De hele wereld is rood, dus zij moet ook in quarantaine!!quote:Op maandag 15 februari 2021 00:12 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Die gelden niet voor China wegens geen risicogebied, er is daar amper Corona.
Virologen worden niet ziek van hun geliefede virussen.quote:Op maandag 15 februari 2021 00:11 schreef mir1986 het volgende:
[ twitter ]
Moet mevrouw Koopmans niet tien dagen in quarantaine? Of gelden de regels niet voor haar?
De wereld is oranje, niet rood. Een land kan om verschillende redenen oranje zijn. Voor China hoef je niet in quarantaine.quote:Op maandag 15 februari 2021 00:13 schreef popje het volgende:
[..]
De hele wereld is rood, dus zij moet ook in quarantaine!!
Ja, was toen ook de reguliere zorg afgeschaald? Nee, he.quote:Op zondag 14 februari 2021 23:46 schreef Abyss33 het volgende:
[..]
Ik roep even iets geks. Maar 3 jaar geleden lagen de ziekenhuizen voller dan nu..
Zero covid strategie.quote:Op maandag 15 februari 2021 00:14 schreef trein2000 het volgende:
[..]
De wereld is oranje, niet rood. Een land kan om verschillende redenen oranje zijn. Voor China hoef je niet in quarantaine.
Nee hoor. Dat denk ik helemaal niet. Genoeg maatregelen die geen effect hebben maar dat betekent niet dat ze niet nodig zijnquote:Op maandag 15 februari 2021 00:05 schreef ludovico het volgende:
[..]
Jij neemt aan dat de maatregelen super effecfief zijn.
Kroegen dicht en niet hutje mutje in een binnenruimte zal best helpen. Verder is mijn vermoeden meer schade dan goed....
Heeft ze een rechtstreekse vlucht? Moet ze niet ergens overstappen?quote:Op maandag 15 februari 2021 00:12 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Die gelden niet voor China wegens geen risicogebied, er is daar amper Corona.
Totaal niet vergelijkbaar met de schaal van het probleem dat nu speelt.quote:Op maandag 15 februari 2021 00:09 schreef ludovico het volgende:
[..]
Ja lijkt me ook prettig, breng jij betere onderbouwing want van overvolle ics was sowieso wel sprake in 2018 volgens oa Volkskrant.
Hij komt met voor zover de cijfers openbaar zijn gemaakt met een degelijke calculatie.quote:Op maandag 15 februari 2021 00:12 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Wie claims, onderbouwt dat ook. Beetje met cijfers strooien en die uit je duim zuigen, is niet hoe het werkt.
Op het toppunt van de IC bezetting lagen er nog geen 400 mensen op de IC vanwege griep.
https://www.ad.nl/binnenl(...)eten-maken~adf64efb/
ze komt uit china.quote:Op maandag 15 februari 2021 00:11 schreef mir1986 het volgende:
[ twitter ]
Moet mevrouw Koopmans niet tien dagen in quarantaine? Of gelden de regels niet voor haar?
Nope China staat op oranje https://www.nederlandwereldwijd.nl/landen/china/reizen/reisadviesquote:Op maandag 15 februari 2021 00:13 schreef popje het volgende:
[..]
De hele wereld is rood, dus zij moet ook in quarantaine!!
Ho ff, jij neemt als argument dat het nu allemaal veel erger is want er zijn nu maatregelen.quote:Op maandag 15 februari 2021 00:14 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
Nee hoor. Dat denk ik helemaal niet. Genoeg maatregelen die geen effect hebben maar dat betekent niet dat ze niet nodig zijn
“Vele malen hoger”quote:Op maandag 15 februari 2021 00:16 schreef ludovico het volgende:
[..]
Hij komt met voor zover de cijfers openbaar zijn gemaakt met een degelijke calculatie.
Dat cijfers gebrekkig gedeeld worden is natuurlijk geen argument om zaken anders te doen dan normaal.. Als je iets wilt zul je met argumenten moeten komen.
Met KLM niet en ik mag hopen dat het zinloze reisje met onze nationale gekrenkte trots was uitgevoerd.quote:Op maandag 15 februari 2021 00:14 schreef mir1986 het volgende:
Heeft ze een rechtstreekse vlucht? Moet ze niet ergens overstappen?
dat weten we niet. maar afgaande op china hoeft ze niet in guarantaine.quote:Op maandag 15 februari 2021 00:14 schreef mir1986 het volgende:
[ twitter ].
En zie hier hoe gevaarlijk corona is voor alle leeftijdsgroepen.
[..]
Heeft ze een rechtstreekse vlucht? Moet ze niet ergens overstappen?
Ja. Dus? Heb jij betere schattingen?quote:Op maandag 15 februari 2021 00:20 schreef miss_sly het volgende:
[..]
“Vele malen hoger”
“Bezetting van 1000+”
“Misschien wel 2000+”
Tenzij hier een onderbouwing van komt, is het allemaal vruchtbare duim werk.
Het is duidelijk dat de capaciteit paar jaar terug boven de 2000 zat toch?quote:Op maandag 15 februari 2021 00:20 schreef miss_sly het volgende:
[..]
“Vele malen hoger”
“Bezetting van 1000+”
“Misschien wel 2000+”
Tenzij hier een onderbouwing van komt, is het allemaal vruchtbare duim werk.
In dit artikel staat dat er tijdens het griepseizoen van 2017/2018 ook gewoon operaties en opnames zijn uitgesteld.quote:Op maandag 15 februari 2021 00:14 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ja, was toen ook de reguliere zorg afgeschaald? Nee, he.
https://www.netwerkacutez(...)e-van-zorgverleners/quote:Ziekenhuizen overbelast
In de media verschenen berichten over zwaarbelaste huisartsen en ziekenhuizen die het zorgaanbod niet langer aankonden,2 met afdelingen Spoedeisende Hulp die de deuren tijdelijk sloten,3 of uitstel van geplande opnames en operaties.4 Ofschoon ziekenhuizen voor dergelijke situaties noodplannen hebben, stelden zorgverleners ook andere creatieve oplossingen voor om de druk op de zorg tijdens een intensief griepseizoen op te kunnen opvangen. Een voorbeeld daarvan is het instellen van een ‘zorghotel’ voor ouderen die het thuis niet langer kunnen bolwerken, maar die eigenlijk te goed zijn voor opname in het ziekenhuis.5
Bij griep was (en is?) ook een belangrijk probleem dat zorgpersoneel helemaal niet zat (en zit) te wachten om zich te laten vaccineren. Dat was op een gegeven moment zo'n 13% en is nu dan wel doorgestegen naar 33%. De mening van de overgrote meerderheid is toch dat ze zelf toch niet ziek worden en als ze dat wel worden dat het allemaal wel meevalt. Zonder covid-19 nu te willen bagatelliseren is dat verschil in perceptie wel extreem.quote:Op zondag 14 februari 2021 23:39 schreef popje het volgende:
Nou dan kunnen we er ons maar beter altijd aan houden, want dan krijgen we ook geen griep meer! Altijd social distancing!
ja niet dus...quote:Op zondag 14 februari 2021 23:32 schreef THEFXR het volgende:
[..]
het griepvirus heeft redelijk het onderspit gedolven tijdens de corona maatregelen.
Maar dat is toch totaal niet vergelijkbaar met de schaal van nu? Het zal best dat het toen even druk was en daardoor niet alles door kon gaan als normaal, maar zoiets als wat we tijdens deze pandemie hebben gezien heeft niemand van ons ooit eerder meegemaakt in Nederland.quote:Op maandag 15 februari 2021 00:39 schreef ipa84 het volgende:
[..]
In dit artikel staat dat er tijdens het griepseizoen van 2017/2018 ook gewoon operaties en opnames zijn uitgesteld.
[..]
https://www.netwerkacutez(...)e-van-zorgverleners/
dan heb je het over vorig jaar? op het hoogtepunt van covid? eind maart?quote:Op maandag 15 februari 2021 00:53 schreef Tijn het volgende:
[..]
Maar dat is toch totaal niet vergelijkbaar met de schaal van nu? Het zal best dat het toen even druk was en daardoor niet alles door kon gaan als normaal, maar zoiets als wat we tijdens deze pandemie hebben gezien heeft niemand van ons ooit eerder meegemaakt in Nederland.
Toen en ook een ander heftig griepseizoen daarvoor was het al duidelijk dat de IC capaciteit gewoon te laag was in Nederland. Dat heeft toen ook 18 weken geduurd. Dat je daar nu niks meer aan hebt ben ik volledig met je eens. Maar roepen dat het daarvoor op orde was is ook niet het geval. In Engeland is het nog veel erger daar is het elke winter een probleem. Dus wil je weerbaardere zijn voor dit soort virussen dan moet je of de IC capaciteit verhogen of zwaardere triage doen met het gevolg meer doden bij een luchtweginfectie.quote:Op maandag 15 februari 2021 00:53 schreef Tijn het volgende:
[..]
Maar dat is toch totaal niet vergelijkbaar met de schaal van nu? Het zal best dat het toen even druk was en daardoor niet alles door kon gaan als normaal, maar zoiets als wat we tijdens deze pandemie hebben gezien heeft niemand van ons ooit eerder meegemaakt in Nederland.
In de VS wordt er alvast op getest.quote:Op maandag 15 februari 2021 00:49 schreef Abyss33 het volgende:
[..]
ja niet dus...
de griep is off the radar,,
dat is wat anders dat het er niet meer is,.. het is op dit moment niet meer iets dat gediagnioseerd wordt, omdat we covid in de plaats hebben..
https://www.cdc.gov/flu/weekly/#PublicHealthLaboratoriesquote:Flu activity is unusually low at this time but may increase in the coming months.
Clinical Laboratories
No. of specimens tested 24,201
No. of positive specimens 18
Public Health Laboratories
No. of specimens tested 15,833
No. of positive specimens 4
A total of 165 laboratory-confirmed influenza-associated hospitalizations occurring between October 1, 2020, and February 6, 2021, were reported by FluSurv-NET sites for an overall cumulative hospitalization rate of 0.6 per 100,000 population. This is lower than average for this point in the season and lower than rates for any season since routine data collection began in 2005, including the low severity 2011-12 season.
gelden niet voor haar, vermoed ikquote:Op maandag 15 februari 2021 00:11 schreef mir1986 het volgende:
[ twitter ]
Moet mevrouw Koopmans niet tien dagen in quarantaine? Of gelden de regels niet voor haar?
We zitten helemaal niet op het niveau van anderen jaren. Er zijn normaal gesproken ~300 IC-bedden leeg. Nu zijn er 500+ bezet met covidpatiënten. Nog altijd wordt een derde van de reguliere zorg niet gegeven.quote:Op maandag 15 februari 2021 00:56 schreef Abyss33 het volgende:
[..]
dan heb je het over vorig jaar? op het hoogtepunt van covid? eind maart?
toen het echt rond de 1500 ic bedden zat ?
maar daar zitten we al een jaar niet meer op. dus in die mate is het precies zoals je aangeeft Dat het toen dus wel even een paar weken heftig was.
maar dat is nu niet het geval..
nu zittenop niveau van andere jaren maar heb je indruk dat het compleet uit de hand loopt...
Loop/glij je toch ff snel een rondje met de hont? Gelijk mooi bedankje voor het logerenquote:Op maandag 15 februari 2021 04:41 schreef mascara-klodder het volgende:
De nadelen van een avondklok: bij een vriend blijven slapen en nu de deur met (kinder)sloten niet open krijgen en de hont aan het janken is omdat ze haar ochtendplasje niet buiten kan doen
Ik krijg serieus alle deuren niet open. Jeroen heeft gepist inmiddels op het vloerkleedquote:Op maandag 15 februari 2021 05:23 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Loop/glij je toch ff snel een rondje met de hont? Gelijk mooi bedankje voor het logeren
Slechte vergelijking. M.b.t. de griep werd immers geen enkele maatregel genomen dit te beteugelen, daar waar er draconische maatregelen genomen worden om het coronavirus beheersbaar te houden. En zelfs ondanks al die maatregelen is het al (te’ druk in de zorg. Kan je nagaan als we Coronavirus net zo zijn gang laten gaan als dat we met de griep doen.quote:Op zondag 14 februari 2021 23:47 schreef ludovico het volgende:
[..]
Als de Mexicaanse griep zo dodelijk was als voorspeld lagen de ziekenhuizen bomvol van de griep.
Over griep is ook geklaagd qua drukte in het verleden op de IC's.
Jij moet de griep niet zo onderschatten. Zijn meer mensen aan gestorven dan covid.
En hoe zien die cijfers er uit als er geen medische hulp meer verleend kan worden? Heb je daar wel eens over nagedacht?quote:Op maandag 15 februari 2021 00:14 schreef mir1986 het volgende:
[ twitter ].
En zie hier hoe gevaarlijk corona is voor alle leeftijdsgroepen.
En poep in de schoen?quote:Op maandag 15 februari 2021 05:43 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
Ik krijg serieus alle deuren niet open. Jeroen heeft gepist inmiddels op het vloerkleed
Hoe het komt, weet ik natuurlijk niet maar het is wel tof!quote:Op maandag 15 februari 2021 02:44 schreef Za het volgende:
Besmettingen wereldwijd, van 850.000 per dag gezakt naar 290.000 per dag in iets meer dan 1 maand:
[ afbeelding ]
In de wasbak/douche zetten was geen optie?quote:Op maandag 15 februari 2021 05:43 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
Ik krijg serieus alle deuren niet open. Jeroen heeft gepist inmiddels op het vloerkleed
In meerdere landen wordt daar wel op getest en rapporteren ze een vrijwel niet bestaand griepseizoen. Niet zo gek, aangezien griep op dezelfde manier verspreidt als Covid 19, maar de helft minder besmettelijk is. De maatregelen die we hebben werken er daardoor beter tegen.quote:Op maandag 15 februari 2021 00:49 schreef Abyss33 het volgende:
[..]
ja niet dus...
de griep is off the radar,,
dat is wat anders dat het er niet meer is,.. het is op dit moment niet meer iets dat gediagnioseerd wordt, omdat we covid in de plaats hebben..
Is Jeroen een mokkel?quote:Op maandag 15 februari 2021 07:41 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
Wat dat betreft maakt ze haar naam niet waar
In Nederland wordt niet dubbel getest maar in veel landen inderdaad wel. De PCR-testen worden hier ook direct op influenza A/B getest en de kans dat je dit jaar groep krijgt is echt minimaal, om inderdaad precies de redenen die jij noemt.quote:Op maandag 15 februari 2021 07:43 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
In meerdere landen wordt daar wel op getest en rapporteren ze een vrijwel niet bestaand griepseizoen. Niet zo gek, aangezien griep op dezelfde manier verspreidt als Covid 19, maar de helft minder besmettelijk is. De maatregelen die we hebben werken er daardoor beter tegen.
Je kan mooi verkopen dat je het virus hebt overwonnen, en als het niet het geval is kan je altijd verkopen dat je alles eraan gedaan hebt. Altijd prijs.quote:Op zondag 14 februari 2021 23:09 schreef nostra het volgende:
[..]
En wat winnen Rutte c.s. er in vredesnaam mee dat wij met zijn allen mondkapjes dragen, anderhalve meter afstand houden en en passant een deel van de economie kapot slopen zodat er fors minder belastingen binnenkomen?
Groot gelijk hebben zequote:Op maandag 15 februari 2021 07:23 schreef danos het volgende:
Geweldig die BNers die lekker allemaal aan het chillen zijn op Curaçao, ontdekt worden en dan allemaal met lulverhalen komen over films opnemen en andere werk klussen
Zeker, maar kom er dan gewoon voor uit ipv lulsmoesjesquote:
Dat is een steekhoudend argument als je steekhoudend de effectiviteit van de individuele maatregelen aantoonbaar kunt maken.quote:Op maandag 15 februari 2021 06:10 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Slechte vergelijking. M.b.t. de griep werd immers geen enkele maatregel genomen dit te beteugelen, daar waar er draconische maatregelen genomen worden om het coronavirus beheersbaar te houden. En zelfs ondanks al die maatregelen is het al (te’ druk in de zorg. Kan je nagaan als we Coronavirus net zo zijn gang laten gaan als dat we met de griep doen.
Je vergeet wel even de griepprikquote:Op maandag 15 februari 2021 06:10 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Slechte vergelijking. M.b.t. de griep werd immers geen enkele maatregel genomen dit te beteugelen, daar waar er draconische maatregelen genomen worden om het coronavirus beheersbaar te houden. En zelfs ondanks al die maatregelen is het al (te’ druk in de zorg. Kan je nagaan als we Coronavirus net zo zijn gang laten gaan als dat we met de griep doen.
Mwah, geloof zo dat ze er een film aan het schieten zijn. Zo niet komen we er snel genoeg achter tochquote:Op maandag 15 februari 2021 08:08 schreef danos het volgende:
[..]
Zeker, maar kom er dan gewoon voor uit ipv lulsmoesjes
Volgens mij pas de 23e?quote:Op maandag 15 februari 2021 07:03 schreef Molo het volgende:
Is er morgen weer een persconferentie? Of andere aankondiging?
Waarom is dat een lulverhaal?quote:Op maandag 15 februari 2021 07:23 schreef danos het volgende:
Geweldig die BNers die lekker allemaal aan het chillen zijn op Curaçao, ontdekt worden en dan allemaal met lulverhalen komen over films opnemen en andere werk klussen
Een artikel met wat cijfers over de totalen in dat griepseizoen:quote:Op maandag 15 februari 2021 00:16 schreef ludovico het volgende:
[..]
Hij komt met voor zover de cijfers openbaar zijn gemaakt met een degelijke calculatie.
Dat cijfers gebrekkig gedeeld worden is natuurlijk geen argument om zaken anders te doen dan normaal.. Als je iets wilt zul je met argumenten moeten komen.
Je moet de maatregelen niet individueel beoordelen, maar als geheel..quote:Op maandag 15 februari 2021 08:26 schreef ludovico het volgende:
[..]
Dat is een steekhoudend argument als je steekhoudend de effectiviteit van de individuele maatregelen aantoonbaar kunt maken.
Dat laatste lukt je alleen niet.
Maar dan ben je dus het overzicht kwijt welke maatregel wel werkt en welke niet.quote:Op maandag 15 februari 2021 09:01 schreef Wantie het volgende:
[..]
Je moet de maatregelen niet individueel beoordelen, maar als geheel..
KNUFFELENquote:Op maandag 15 februari 2021 09:08 schreef eragon2890 het volgende:
https://www.nu.nl/dit-wor(...)r-een-evenement.html
Hij zegt zo vaak "normaal zoals voor corona" dat ik heel veel zin heb in dat testconcert bezoeken!
Het wordt gewoon normaal georganiseerd... snel ticket kopen, of het nou goed of fout gaat boeit niet, zowieso heb ik een leuk evenement dan weer eens 😃
Is dit niet heel vergelijkbaar met de Spaanse griep? Zelfde verloop? Alleen dan nu met maatregelen en betere algemene gezondheid dus minder sterfte.quote:Op maandag 15 februari 2021 02:44 schreef Za het volgende:
Besmettingen wereldwijd, van 850.000 per dag gezakt naar 290.000 per dag in iets meer dan 1 maand:
[ afbeelding ]
Als je bepaalde statistische tools inzet kun je wel degelijk een inschatting maken van het nut/werking van een maatregel, wel met een onzekerheidsinterval.quote:Op maandag 15 februari 2021 09:11 schreef DonDruiper het volgende:
[..]
Maar dan ben je dus het overzicht kwijt welke maatregel wel werkt en welke niet.
Hoe wil je ze individueel gaan testen dan.quote:Op maandag 15 februari 2021 09:11 schreef DonDruiper het volgende:
[..]
Maar dan ben je dus het overzicht kwijt welke maatregel wel werkt en welke niet.
Dat kan redelijk eenvoudig door maatregelen één voor één op te heffen of in te stellen. Je hebt de baseline lockdown en daar kwam de avondklok bij op. Als dat effect heeft gehad zou je dat inmiddels moeten kunnen zien.quote:Op maandag 15 februari 2021 09:16 schreef Wantie het volgende:
[..]
Hoe wil je ze individueel gaan testen dan.
Door ze een voor een los te laten.quote:Op maandag 15 februari 2021 09:16 schreef Wantie het volgende:
[..]
Hoe wil je ze individueel gaan testen dan.
ZINGENquote:
straks komt daar een coronaprik bij.quote:Op maandag 15 februari 2021 08:26 schreef Molo het volgende:
[..]
Je vergeet wel even de griepprik
Ongeveer 3 miljoen mensen krijgen die per jaar
Dan kun je er dus nooit een afschaffen.quote:Op maandag 15 februari 2021 09:01 schreef Wantie het volgende:
[..]
Je moet de maatregelen niet individueel beoordelen, maar als geheel..
Het beste is om ons als voetvolk gewoon de tering toe te wensen en de zon op de zoeken, dat is iets waar iedereen begrip voor heeft. Do-re-mi-fa-sol alweer een Instagram-postje vol smoesjes over de nonnen in Vught geven mijn Mediacourantfetish echter een heerlijke streling.quote:Op maandag 15 februari 2021 07:23 schreef danos het volgende:
Geweldig die BNers die lekker allemaal aan het chillen zijn op Curaçao, ontdekt worden en dan allemaal met lulverhalen komen over films opnemen en andere werk klussen
Ik moet zeggen dat ik dat een paar weken terug ook voor mijn eigen mental sanity heb gedaan... ik ben na de aankondiging van de avondklok twee weken naar La Palma gegaan, een Canarisch eiland met bijna geen coronagevallen (toen niet iig). Ik heb een week vanaf daar gewerkt en een week vakantie genomen en mijn batterij weer opgeladen. Daarvoor was ik na 11 maanden thuiswerken echt in staat om mijn laptop tegen de muur te willen gooien en had ik regelmatig een huilbui.quote:Op maandag 15 februari 2021 09:47 schreef Koffieplanter het volgende:
[..]
Het beste is om ons als voetvolk gewoon de tering toe te wensen en de zon op de zoeken, dat is iets waar iedereen begrip voor heeft. Do-re-mi-fa-sol alweer een Instagram-postje vol smoesjes over de nonnen in Vught geven mijn Mediacourantfetish echter een heerlijke streling.
quote:Geert Molenberghs: “Cijfers gaan de goede richting uit, maar Britse variant zal druk verhogen” [...] Britse variant bedraagt momenteel ongeveer de helft van alle besmettingen. “Maar dat gaat nu snel oplopen. We verwachten dat het naar het einde van de maand maart toe naar tachtig procent gaat. Begin april quasi honderd procent”. [...] Daarom kunnen we ons in die periode niet al te veel versoepelingen permitteren.
https://www.hln.be/binnen(...)k-verhogen~a297a722/
BNersquote:Op maandag 15 februari 2021 07:23 schreef danos het volgende:
Geweldig die BNers die lekker allemaal aan het chillen zijn op Curaçao, ontdekt worden en dan allemaal met lulverhalen komen over films opnemen en andere werk klussen
Uiteindelijk zal blijken dat die variant zich nauwelijks anders gedraagt dan de 'normale' variant verwacht ik.quote:Op maandag 15 februari 2021 09:58 schreef maan_man het volgende:
Wij zijn niet alleen. In België presenteren de deskundigen de Britse variant ook nog altijd als het zwaard van Damocles dat boven de markt hangt:
[..]
persoonlijk zou ik zo'n blaastest weigeren als ik helemaal naar de Teststraat rijdt, dan wil ik gewoon die staaf in mijn neus.quote:Op maandag 15 februari 2021 09:52 schreef _serial_ het volgende:
Heeft iemand toevallig al wat meer informatie gezien over het (tijdelijk) stoppen blaastest?
[ twitter ]
Er wordt daar gesteld dat de overheid het probleem onder de deurmat wil vegen van de GGD, dat ze daar de test niet goed zouden afnemen.
Ik vind het overigens wel een heel typisch verhaal want de blaastesten hebben al maanden meegedraaid bij teststraten waarna een reguliere PCR test ter verificatie werd gedaan.
Proficiat.quote:Op maandag 15 februari 2021 10:03 schreef THEFXR het volgende:
hier in het Zuiden, geen regen, ijzel of gladheid.
Ik heb alleen wat gelezen over Kelly Weekers. Daarvan dacht ik: Goed voor je meid, gewoon doen. Lekker belangrijk of ze hier of daar zitquote:Op maandag 15 februari 2021 09:59 schreef Noek het volgende:
Wellke BN-ers dan? Of zijn het allemaal van die Bas Smitjes?
nou, door een echte code rood kunnen veel mensen in het zkh belanden, wat de druk op de zorg weer verhoogd. geen goede combo met waar we nu inzitten.quote:Op maandag 15 februari 2021 10:05 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Proficiat.
Verder niet erg corona-gerelateerd
Ach, een week geleden hebben wij nog gezien dat dergelijke omstandigheden er voor kunnen zorgen dat het testen een dag op zijn gat ligt. Dus indirect mogelijk toch corona-gerelateerd .quote:Op maandag 15 februari 2021 10:05 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Proficiat.
Verder niet erg corona-gerelateerd
Die doen al een jaar alsof ze het hardste getroffen worden, en de hele media circle-jerkt elkaar lekker naquote:Op maandag 15 februari 2021 09:58 schreef summer2bird het volgende:
[..]
BNers
Lekker janken over hoe ze getroffen zijn door de corona in hun landhuis en lekker op vakantie gaan
Als je nu onnodig naar buiten gaat, is het een klap in het gezicht van de zorg...quote:Op maandag 15 februari 2021 10:08 schreef THEFXR het volgende:
[..]
nou, door een echte code rood kunnen veel mensen in het zkh belanden, wat de druk op de zorg weer verhoogd. geen goede combo met waar we nu inzitten.
Door autorijden ook. Net als door schaatsen, traplopen, leven (hartaanvallen, angststoornissen e.d.).quote:Op maandag 15 februari 2021 10:08 schreef THEFXR het volgende:
[..]
nou, door een echte code rood kunnen veel mensen in het zkh belanden, wat de druk op de zorg weer verhoogd. geen goede combo met waar we nu inzitten.
Ik vraag me af of in de post corona wereld het een soort van crime wordt om iets te doen waarbij je in het ziekenhuis kunt belanden... want dan wordt de zorg mogelijk overbelast omdat Corona nooit meer weggaat...quote:Op maandag 15 februari 2021 10:11 schreef chratnox het volgende:
[..]
Door autorijden ook. Net als door schaatsen, traplopen, leven (hartaanvallen, angststoornissen e.d.).
Ik wacht nog op de eerste die gewoon zegt: "Ja dat klopt. Ik heb het geld, ik heb geen baas waar ik verantwoording aan moet afleggen. Ik word voor vertrek getest en bij terugkomst word ik 2x getest en ga ik in quarantaine, dus ga maar je buurman lastig vallen die hoestend en proestend door de supermarkt loopt en zich niet laat testen. Ik ga daar een beetje werken aan filmopnames en verder gewoon heel lekker chillen in de geopende horeca, gewoon omdat het lekker weer is, omdat het kan, en omdat ik daar zin in hebt. Als het je niet aanstaat volg je gewoon lekker iemand anders op Instagram, er zijn er genoeg die nog wel doen alsof ze roomser dan de paus zijn."quote:Op maandag 15 februari 2021 08:08 schreef danos het volgende:
[..]
Zeker, maar kom er dan gewoon voor uit ipv lulsmoesjes
Ik vind dat ze niet eens verantwoording schuldig zijn. Als welke willekeurige Nederlander dezelfde mogelijkheid had had ie 't ook gedaan. Dat diegene nu snaps en tiktoks vanaf daar aan 't maken is en de protocollen gevolgd heeft, dan maakt 't toch helemaal niets uit?quote:Op maandag 15 februari 2021 10:13 schreef Vasilevski het volgende:
[..]
Ik wacht nog op de eerste die gewoon zegt: "Ja dat klopt. Ik heb het geld, ik heb geen baas waar ik verantwoording aan moet afleggen. Ik word voor vertrek getest en bij terugkomst word ik 2x getest en ga ik in quarantaine, dus ga maar je buurman lastig vallen die hoestend en proestend door de supermarkt loopt en zich niet laat testen. Ik ga daar een beetje werken aan filmopnames en verder gewoon heel lekker chillen in de geopende horeca, gewoon omdat het lekker weer is, omdat het kan, en omdat ik daar zin in hebt. Als het je niet aanstaat volg je gewoon lekker iemand anders op Instagram, er zijn er genoeg die nog wel doen alsof ze roomser dan de paus zijn."
Mwoah, tenzij de teststraten in het Zuiden ook gesloten zijn.quote:Op maandag 15 februari 2021 10:05 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Proficiat.
Verder niet erg corona-gerelateerd
Nee want de teststraten zijn in de ochtend dichtquote:Op maandag 15 februari 2021 10:14 schreef Caland het volgende:
Komt vanaf vandaag dan eindelijk de flinke stijging door de Britse variant des doods?
We zijn wel alleen want daar zijn winkels en zelfs kappers open.quote:Op maandag 15 februari 2021 09:58 schreef maan_man het volgende:
Wij zijn niet alleen. In België presenteren de deskundigen de Britse variant ook nog altijd als het zwaard van Damocles dat boven de markt hangt:
[..]
Nog 2 wekenquote:Op maandag 15 februari 2021 10:14 schreef Caland het volgende:
Komt vanaf vandaag dan eindelijk de flinke stijging door de Britse variant des doods?
Dit komt in de buurt:quote:Op maandag 15 februari 2021 10:13 schreef Vasilevski het volgende:
[..]
Ik wacht nog op de eerste die gewoon zegt: "Ja dat klopt. Ik heb het geld, ik heb geen baas waar ik verantwoording aan moet afleggen. Ik word voor vertrek getest en bij terugkomst word ik 2x getest en ga ik in quarantaine, dus ga maar je buurman lastig vallen die hoestend en proestend door de supermarkt loopt en zich niet laat testen. Ik ga daar een beetje werken aan filmopnames en verder gewoon heel lekker chillen in de geopende horeca, gewoon omdat het lekker weer is, omdat het kan, en omdat ik daar zin in hebt. Als het je niet aanstaat volg je gewoon lekker iemand anders op Instagram, er zijn er genoeg die nog wel doen alsof ze roomser dan de paus zijn."
Nu ik weet dat de kok eerder gevaccineerd is dan heel veel kwetsbaren, ga ik elke dag heel hard de zorg uitjoelen om 20u. Keurig om 21u weer naar binnen want anders is het een klap in het gezicht van Grapperhaus.quote:Op maandag 15 februari 2021 10:10 schreef popje het volgende:
[..]
Als je nu onnodig naar buiten gaat, is het een klap in het gezicht van de zorg...
Volgens de nieuwsberichten uiterlijk tot 12.00 uur.quote:Op maandag 15 februari 2021 10:16 schreef Noek het volgende:
[..]
Mwoah, tenzij de teststraten in het Zuiden ook gesloten zijn.
Voor niks...
Die groep die de media-aandacht genereerd die eet er geen boterham minder om. Het kost, hen misschien heel veel geld geen ¤ 7500 voor een half uurtje optreden of zo, maar die hebben genoeg vet op de botten. Maar bij heel veel beroepsgroepen kun je wel medelijden hebben met de "subtop". Die band die op bruiloften speelt voor de boterham van morgen.quote:Op maandag 15 februari 2021 10:09 schreef daNpy het volgende:
[..]
Die doen al een jaar alsof ze het hardste getroffen worden, en de hele media circle-jerkt elkaar lekker na
bron(premium)quote:Door gebrekkig toezicht van de inspectie en het RIVM zijn vaccins ingespoten bij personeelsleden van sommige zorginstellingen, die nog niet aan de beurt waren. Ook heeft een zelfstandige arts tientallen Pfizer-vaccins besteld en deze thuis in de koelkast bewaard.
een bitchslap welteverstaanquote:Op maandag 15 februari 2021 10:10 schreef popje het volgende:
[..]
Als je nu onnodig naar buiten gaat, is het een klap in het gezicht van de zorg...
Bij RTL zit hij niet achter de betaalmuur:quote:Op maandag 15 februari 2021 10:21 schreef zalkc het volgende:
Ik zie dat het AD op het volgende is gedoken, verkeerde bestellingen.
[..]
bron(premium)
Ondanks het lekkere gevoel in de onderbuik om verder op Hugo in te hakken, maar is het op een gegeven moment ook niet de verantwoordelijkheid, van bijvoorbeeld die zelfstandig arts, om er integer mee om te gaan?
Ik zou het erg jammer vinden als er nu eerst moet worden gekeken of bestellingen kloppen en of aan alle voorwaarden is voldaan, lijkt me een paar zinloze dagen aan bureaucratisch geneuzel die er tussen komen met waarschijnlijk beperkt effect.
Dan weet ik het waarschijnlijk wel. Die hebben zich zelf ingeschreven voor een spuitje.quote:Of ook de leden van de Raad van Bestuur een uitnodiging voor vaccinatie kregen, wil een woordvoerder van Argos niet zeggen. Bestuurder Edwin Wulff reageerde ook niet op vragen van RTL Nieuws hierover.
Ja maar DE BRITSTE MUTATIEquote:Op maandag 15 februari 2021 10:24 schreef Anton91 het volgende:
https://coronadashboard.rijksoverheid.nl/veiligheidsregio
We zouden allang in ernstig moeten zitten, maar zitten nog in zeer ernstig, iemand enig idee waarom? Dan heeft risicoaanduiding dus blijkbaar gaan zin als het alleen maar een kant op werkt.
Niet zo gek ook, in heel Europa wordt namelijk hetzelfde script voorgelezen.quote:Op maandag 15 februari 2021 09:58 schreef maan_man het volgende:
Wij zijn niet alleen. In België presenteren de deskundigen de Britse variant ook nog altijd als het zwaard van Damocles dat boven de markt hangt:
[..]
ZOLANG DIE NOG IN HET LAND IS GAAN WE ALLEMAAL DOOD EN DAT IS ZEER ERNSTIGquote:
ik snap nog steeds niet, de generale regel is, dat als je uit een Oranje land komt, je 10 dagen in quarantaine gaat. maar bij China niet, lijkt mij dan een geel land.quote:Op maandag 15 februari 2021 10:22 schreef Vasilevski het volgende:
[ twitter ]
Ik moest lachen.
Marion hoeft inderdaad niet in quarantaine, maar een Chinees kappertje tijdens de fact-finding mission was geen slecht idee geweest.
Dat soort bestuurders mag je ook gewoon vervolgen wegens niet integer handelen vind ik. Hoog tijd dat ook de falende verpleeghuisbestuurders met hun kloten voor het blok moeten.quote:Op maandag 15 februari 2021 10:24 schreef maan_man het volgende:
[..]
Bij RTL zit hij niet achter de betaalmuur:
[..]
Dan weet ik het waarschijnlijk wel. Die hebben zich zelf ingeschreven voor een spuitje.
Ach, toen hij nog niet in het land was gingen wij ook allemaal dood. Hoogstens het moment kan enigszins verschuiven.quote:Op maandag 15 februari 2021 10:26 schreef popje het volgende:
[..]
ZOLANG DIE NOG IN HET LAND IS GAAN WE ALLEMAAL DOOD EN DAT IS ZEER ERNSTIG
quote:Op maandag 15 februari 2021 10:28 schreef maan_man het volgende:
[..]
Ach, toen hij nog niet in het land was gingen wij ook allemaal dood. Hoogstens het moment kan enigszins verschuiven.
Als je het artikel leest heeft die arts per ongeluk besteld, dit meteen gemeld en nog geprobeerd de bestelling te annuleren. Dat ging niet meer. Oke, kan voorkomen. Maar dat de vervolgbestelling die over vier weken op de rol staat niet geannuleerd kan worden is natuurlijk belachelijk.quote:Op maandag 15 februari 2021 10:21 schreef zalkc het volgende:
Ik zie dat het AD op het volgende is gedoken, verkeerde bestellingen.
[..]
bron(premium)
Ondanks het lekkere gevoel in de onderbuik om verder op Hugo in te hakken, maar is het op een gegeven moment ook niet de verantwoordelijkheid, van bijvoorbeeld die zelfstandig arts, om er integer mee om te gaan?
Het is maar hoe je het draait natuurlijk. Dat zorginstellingen massaal de zorgbonus hebben aangevraagd voor het hele personeelsbestand zal ook wel komen door het gebrekkige toezicht.quote:Op maandag 15 februari 2021 10:21 schreef zalkc het volgende:
Ik zie dat het AD op het volgende is gedoken, verkeerde bestellingen.
[..]
bron(premium)
Ondanks het lekkere gevoel in de onderbuik om verder op Hugo in te hakken, maar is het op een gegeven moment ook niet de verantwoordelijkheid, van bijvoorbeeld die zelfstandig arts, om er integer mee om te gaan?
Ik zou het erg jammer vinden als er nu eerst moet worden gekeken of bestellingen kloppen en of aan alle voorwaarden is voldaan, lijkt me een paar zinloze dagen aan bureaucratisch geneuzel die er tussen komen met waarschijnlijk beperkt effect.
Vandaag over 2 weken.quote:Op maandag 15 februari 2021 10:14 schreef Caland het volgende:
Komt vanaf vandaag dan eindelijk de flinke stijging door de Britse variant des doods?
Behoorlijk vaag inderdaad. Waarom zitten we nog in zeer ernstig? Het valt goed mee overal.quote:Op maandag 15 februari 2021 10:24 schreef Anton91 het volgende:
https://coronadashboard.rijksoverheid.nl/veiligheidsregio
We zouden allang in ernstig moeten zitten, maar zitten nog in zeer ernstig, iemand enig idee waarom? Dan heeft risicoaanduiding dus blijkbaar gaan zin als het alleen maar een kant op werkt.
Maar dat is toch bekend? Je moet van links naar rechts lezen.quote:Op maandag 15 februari 2021 10:24 schreef Anton91 het volgende:
https://coronadashboard.rijksoverheid.nl/veiligheidsregio
We zouden allang in ernstig moeten zitten, maar zitten nog in zeer ernstig, iemand enig idee waarom? Dan heeft risicoaanduiding dus blijkbaar gaan zin als het alleen maar een kant op werkt.
Bij de persconferentie van 23 februari weten we het natuurlijk nog gewoon niet en hebben we nog geen zicht op het virus... maar als hij daarvoor 66% was, moet hij dan wel 100% zijn.quote:
Racistquote:Op maandag 15 februari 2021 10:28 schreef THEFXR het volgende:
maar bij China niet, lijkt mij dan een geel land.
En anders de week daaropquote:
Ja maar waarom hoor je daar niemand over? Geen enkele journalist die daar kritische vragen over stelt.quote:Op maandag 15 februari 2021 10:35 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Maar dat is toch bekend? Je moet van links naar rechts lezen.
Een stapje terug doen we bij de gratie van Mark en Hugo en Jaap, niet op basis van vooraf gegeven criteria.
Al die vragen op de persconferenties worden voorgekookt toch?quote:Op maandag 15 februari 2021 10:37 schreef vosss het volgende:
[..]
Ja maar waarom hoor je daar niemand over? Geen enkele journalist die daar kritische vragen over stelt.
Wij hebben Hugo aan het roer.quote:Op maandag 15 februari 2021 10:35 schreef vosss het volgende:
[..]
Behoorlijk vaag inderdaad. Waarom zitten we nog in zeer ernstig? Het valt goed mee overal.
Straks zitten we in waakzaam maar moeten we nog zo waakzaam zijn voor de Britse variant dat we nog in Zeer Ernstig zitten...quote:Op maandag 15 februari 2021 10:37 schreef vosss het volgende:
[..]
Ja maar waarom hoor je daar niemand over? Geen enkele journalist die daar kritische vragen over stelt.
quote:Op maandag 15 februari 2021 10:35 schreef vosss het volgende:
[..]
Behoorlijk vaag inderdaad. Waarom zitten we nog in zeer ernstig? Het valt goed mee overal.
Precies. Zij stellen die niveau's op, maar laten vervolgens heel het land in het niveau zeer ernstig zitten, terwijl volgens hun eigen criteria heel het land daar niet meer in zou moeten zitten.quote:Op maandag 15 februari 2021 10:39 schreef Anton91 het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
We zitten gewoon al een tijdje in die risicogroep (ernstig) volgens de crirteria die zij stellen.
Jup, maar die laatste groep zie/hoor je niet op radio of TV. Je hoort alleen de bekendste artiesten die gewoon nieuwe nummers uitbrengen. Onzin praatjes komen doen of hun mening komen vertellen. Who cares.quote:Op maandag 15 februari 2021 10:20 schreef maan_man het volgende:
[..]
Die groep die de media-aandacht genereerd die eet er geen boterham minder om. Het kost, hen misschien heel veel geld geen ¤ 7500 voor een half uurtje optreden of zo, maar die hebben genoeg vet op de botten. Maar bij heel veel beroepsgroepen kun je wel medelijden hebben met de "subtop". Die band die op bruiloften speelt voor de boterham van morgen.
Nee, dat is bestuurlijk falen willen afwentelen op de overheid. Zij weigeren een keuze te maken omdat ze niet iemand voor het hoofd willen stoten, dus gooien ze het er maar op dat de overheid het maar moet uitzoeken en vragen het voor iedereen aan.quote:Op maandag 15 februari 2021 10:32 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
Het is maar hoe je het draait natuurlijk. Dat zorginstellingen massaal de zorgbonus hebben aangevraagd voor het hele personeelsbestand zal ook wel komen door het gebrekkige toezicht.
Beetje argument: dan moeten vrouwen maar geen kort rokje dragen.
die journalisten die kritisch zijn krijgen geen toegang meer tot.quote:Op maandag 15 februari 2021 10:37 schreef vosss het volgende:
[..]
Ja maar waarom hoor je daar niemand over? Geen enkele journalist die daar kritische vragen over stelt.
Wat zijn de maatregelen bij waakzaam?quote:Op maandag 15 februari 2021 10:39 schreef Anton91 het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
We zitten gewoon al een tijdje in die risicogroep (ernstig) volgens de crirteria die zij stellen.
https://www.rijksoverheid(...)oronamaatregelen.pdfquote:Op maandag 15 februari 2021 10:45 schreef Tarado het volgende:
[..]
Wat zijn de maatregelen bij waakzaam?
Heb je ook feiten die dat onderbouwen of roep je gewoon maar wat?quote:Op maandag 15 februari 2021 10:44 schreef THEFXR het volgende:
[..]
die journalisten die kritisch zijn krijgen geen toegang meer tot.
De horeca mag dus gewoon weer open.quote:Op maandag 15 februari 2021 10:47 schreef Anton91 het volgende:
[..]
https://www.rijksoverheid(...)oronamaatregelen.pdf
Kon het artikel niet verder lezen omdat ik een schrale haas benquote:Op maandag 15 februari 2021 10:30 schreef diedrick het volgende:
[..]
Als je het artikel leest heeft die arts per ongeluk besteld, dit meteen gemeld en nog geprobeerd de bestelling te annuleren. Dat ging niet meer. Oke, kan voorkomen. Maar dat de vervolgbestelling die over vier weken op de rol staat niet geannuleerd kan worden is natuurlijk belachelijk.
Misschien klopt het wel gewoon volgens de definitie?quote:Op maandag 15 februari 2021 10:37 schreef vosss het volgende:
[..]
Ja maar waarom hoor je daar niemand over? Geen enkele journalist die daar kritische vragen over stelt.
De minister is ook schuldig door er voor te kiezen schaarse vaccins beschikbaar te stellen aan dit soort organisaties.quote:Op maandag 15 februari 2021 10:43 schreef zalkc het volgende:
[..]
Nee, dat is bestuurlijk falen willen afwentelen op de overheid. Zij weigeren een keuze te maken omdat ze niet iemand voor het hoofd willen stoten, dus gooien ze het er maar op dat de overheid het maar moet uitzoeken en vragen het voor iedereen aan.
Helaas is de overheid ook niet op de hoogte wat iemand precies doet, ik voer mijn personeelsgesprekken ook niet met de minister maar met mijn directe manager, die beoordeelt voor mij. Ook weten we door de beperkte persoonlijke gegevens die door worden gegeven ook niet wat iemand doet. En dat is maar goed ook. Maar het is de zorginstelling die de lijst moet samenstellen met wie er uitgenodigd worden en het is aan de GGD om te registreren wie er gevaccineerd zijn. De één gaat over waarom iemand moet worden gevaccineerd en de ander of iemand gevaccineerd is. En dat dat gescheiden is lijkt mij privacy technisch een goed startpunt.
Maar hoe de GGD nou toezicht hierop moet gaan houden ontgaat mij een beetje. Ik weet ook niet onder welk mandaat dat zou moeten gebeuren.
Uiteindelijk is het de organisatie die malafide te veel mensen laat uitnodigen degene die het verkloot in deze, en ik vind dat ze daar verantwoordelijk moeten worden gehouden.
Kritische vragen en journalist passen niet in 1 zinquote:Op maandag 15 februari 2021 10:37 schreef vosss het volgende:
[..]
Ja maar waarom hoor je daar niemand over? Geen enkele journalist die daar kritische vragen over stelt.
Klopt de minister van propaganda stuurt elke week een reader door waarin staat welke vragen gesteld moeten worden.quote:Op maandag 15 februari 2021 10:38 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Al die vragen op de persconferenties worden voorgekookt toch?
Dan kan de avondklok nu ook weer weg volgens die tabel.quote:Op maandag 15 februari 2021 10:47 schreef Anton91 het volgende:
[..]
https://www.rijksoverheid(...)oronamaatregelen.pdf
Ja en wel meer maatregelen. Maarja de doelen worden gewoon verschoven.quote:Op maandag 15 februari 2021 10:53 schreef Ronald het volgende:
[..]
Dan kan de avondklok nu ook weer weg volgens die tabel.
Ik heb ook geen zin om in de cijfers te duiken, maar volgens mij moeten we echt niet meer in zeer ernstig zitten.quote:Op maandag 15 februari 2021 10:51 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Misschien klopt het wel gewoon volgens de definitie?
“Om het risiconiveau per regio te bepalen, kijken we naar het aantal positieve testen en het aantal ziekenhuisopnames. Het meest ernstige cijfer bepaalt het risiconiveau. Als bijvoorbeeld in een regio het aantal positieve testen ernstig is en het aantal ziekenhuisopnames zorgelijk, dan geldt het risiconiveau ‘Ernstig’.”
Geen zin om op te zoeken, maar mogelijk klopt het wel gewoon als je bovenstaande leest.
De routekaart is juist in het leven geroepen om perspectief te bieden voor versoepelingen. Nou noem ik het niet echt eeb perspectief om in niveau waakzaam nog met zware maatregelen te zitten bij 0 besmettingen maar dat is een ander verhaal. Deze routekaart kan dus ook wel weer de prullenbak in, men doet toch zn eigen zin. Als Rutte niet terugwil naar normaal gebeurt dat ook niet.quote:Op maandag 15 februari 2021 10:35 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Maar dat is toch bekend? Je moet van links naar rechts lezen.
Een stapje terug doen we bij de gratie van Mark en Hugo en Jaap, niet op basis van vooraf gegeven criteria.
Dan krijg je domweg als antwoord dat het gewoon niet kan, de situatie is echt nog zorgelijk en onzeker blablabla zonder ook maar met bewijs te komen. Daarna gaat hij 5 minuten over de sneeuw en de elfstedentocht lullen.quote:Op maandag 15 februari 2021 10:37 schreef vosss het volgende:
[..]
Ja maar waarom hoor je daar niemand over? Geen enkele journalist die daar kritische vragen over stelt.
https://www.trouw.nl/poli(...)%2Fwww.google.com%2Fquote:Op maandag 15 februari 2021 10:49 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Heb je ook feiten die dat onderbouwen of roep je gewoon maar wat?
Dank je, bij waakzaam al absurde maatregelen voor de horeca, dit riekt toch wel naar machtsmisbruik want waakzaam kom je in principe nooit meer uit.quote:Op maandag 15 februari 2021 10:47 schreef Anton91 het volgende:
[..]
https://www.rijksoverheid(...)oronamaatregelen.pdf
Ik sta nog steeds achter het beleid om medewerkers van deze instellingen te vaccineren als ze in direct contact met de cliënten staan. De situatie gaf daar ook aanleiding toe, zoveel verplegers hebben we nu ook weer niet en als de helft steeds in quarantaine moet zitten bij elke besmetting, bij mijn vrouw was het al elke week raak met massaal moeten testen, dan kraakt het systeem misschien wel iets te hard.quote:Op maandag 15 februari 2021 10:51 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
De minister is ook schuldig door er voor te kiezen schaarse vaccins beschikbaar te stellen aan dit soort organisaties.
Ja, qua besmettingen sowieso nu al de 2e week en ik denk zelfs al meer dan 2 weken.quote:Op maandag 15 februari 2021 10:54 schreef vosss het volgende:
[..]
Ik heb ook geen zin om in de cijfers te duiken, maar volgens mij moeten we echt niet meer in zeer ernstig zitten.
Volgens hun plaatje zouden we dan meer dan 470 IC opnames per week moeten hebben, landelijk gezien dan even ipv per regio. Die halen we toch nooit?
Voor de positieve testen zouden dat er dan 43.500 moeten zijn per week. Daar zitten we volgens mij ook al tijden onder toch?
Op zich prima argumenten, maar kiezen voor inenten van die mensen in plaats van risicogroepen zorgt er onherroepelijk voor dat de lockdown langer duurt. In plaats van personeel inenten had bezoek gewoon al lang opgeschort moeten worden.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:00 schreef zalkc het volgende:
[..]
Ik sta nog steeds achter het beleid om medewerkers van deze instellingen te vaccineren als ze in direct contact met de cliënten staan. De situatie gaf daar ook aanleiding toe, zoveel verplegers hebben we nu ook weer niet en als de helft steeds in quarantaine moet zitten bij elke besmetting, bij mijn vrouw was het al elke week raak met massaal moeten testen, dan kraakt het systeem misschien wel iets te hard.
Daarbij is een besmetting in een verzorgingstehuis ook een lont in een kruitvat, wat mij betreft schaffen ze het bezoek ook liever af tot april. Dat gaat zo ontiegelijk hard als daar wat gebeurd, dat wil je liever voorkomen. dat je daarvoor mede het verzorgend personeel inent vind ik een logische stap.
Maar bovenal was het een personeelsprobleem, bij uitval van een groot deel van het personeelsbestand is het niet vol te houden. Het is niet voor niks dat het leger al moest invallen in enkele verpleeghuizen.
quote:Op maandag 15 februari 2021 10:24 schreef Anton91 het volgende:
https://coronadashboard.rijksoverheid.nl/veiligheidsregio
We zouden allang in ernstig moeten zitten, maar zitten nog in zeer ernstig, iemand enig idee waarom? Dan heeft risicoaanduiding dus blijkbaar gaan zin als het alleen maar een kant op werkt.
Even geduld dus nog.quote:Elke twee weken -of vaker als dat nodig is- wordt op basis van het aantal ziekenhuisopnames en het aantal besmettingen bepaald in welke risiconiveau regio’s zitten.
Per week? Ik geloof dat niet zo heel hard.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:01 schreef Zwansen het volgende:
Maar kijkend naar de opnames, >27 per 1 miljoen per week is zeer ernstig dus er moeten dan minimaal 27 x 17 miljoen = 459 opnames zijn. Daar zitten we nog wel ver boven hoor. We zitten zelfs boven de 1000...
Nee toch? Of ik reken verkeerd, maar we zitten nog lang niet in de lagere categorie qua opnames. We zitten ruim op het dubbele.quote:
Rutte spreekt niet voor niets over de teruggang naar een "normaler" leven. Het oude normaal komt dus nooit meer terug, de insteek is dat we tussen neus en lippen door voor altijd met beperkende maatregelen blijven zitten.quote:Op maandag 15 februari 2021 10:59 schreef Tarado het volgende:
[..]
Dank je, bij waakzaam al absurde maatregelen voor de horeca, dit riekt toch wel naar machtsmisbruik want waakzaam kom je in principe nooit meer uit.
https://coronadashboard.r(...)k/ziekenhuis-opnamesquote:Op maandag 15 februari 2021 11:03 schreef vosss het volgende:
[..]
Per week? Ik geloof dat niet zo heel hard.
Die 470 give or take zijn geen ziekenhuisopnames, maar IC opnames per week. Daar komen we toch niet aan???quote:
Bij de laatste weekupdate was het aantal ziekenhusopnames in een week 1.096 waarvan 172 op de IC.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:03 schreef vosss het volgende:
[..]
Per week? Ik geloof dat niet zo heel hard.
Laten we wel wezen, het triumviraat zat helemaal niet op zo'n routekaart te wachten. Alle vorige versies hebben ze ook alleen maar als placemat gebruikt. Ik heb niet de illusie dat het met deze versie ineens heel anders zal gaan.quote:Op maandag 15 februari 2021 10:54 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Ja en wel meer maatregelen. Maarja de doelen worden gewoon verschoven.
ik ben hier ook niet blij mee, ik ga ervan uit dat we van die corona de komende 10 jaar nog wel last hebben in de zin van fikse oplevingen zoals griepgolven zeg maar en voor die griepgolven werd ook niets extra's gedaan.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:04 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Rutte spreekt niet voor niets over de teruggang naar een "normaler" leven. Het oude normaal komt dus nooit meer terug, de insteek is dat we tussen neus en lippen door voor altijd met beperkende maatregelen blijven zitten.
Oke,quote:Op maandag 15 februari 2021 09:19 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Dat kan redelijk eenvoudig door maatregelen één voor één op te heffen of in te stellen. Je hebt de baseline lockdown en daar kwam de avondklok bij op. Als dat effect heeft gehad zou je dat inmiddels moeten kunnen zien.
Even geduld nog heb ik vaker gehoord deze pandemiequote:
Voor deze keer zullen we het je vergeven, maar de volgende keer slaon we je de IC opquote:Op maandag 15 februari 2021 11:08 schreef vosss het volgende:
Ow ik kijk niet goed, ik dacht minder dan 27 alleen voor de IC. My bad
noem je China nu een geel land..quote:Op maandag 15 februari 2021 10:28 schreef THEFXR het volgende:
[..]
ik snap nog steeds niet, de generale regel is, dat als je uit een Oranje land komt, je 10 dagen in quarantaine gaat. maar bij China niet, lijkt mij dan een geel land.
België is echt oranje
Op geen enkele manier van toepassing op wat ik zei.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:11 schreef Wantie het volgende:
Okay, dus de hele b
[..]
Oke,
Dus de hele bevolking onderwerp maken van een groot experiment, waarbij alle maatregelen worden opgeheven, en dan steeds eentje een aantal weken aanzetten, en dan kijken wat dat voor effect zal hebben op de ziekenhuisopnames. En niet te snel switchen van maatregel, want we zitten met een incubatie richting het ziekenhuis van minstens 14 dagen, en natuurlijk niet in een stuip schieten en een hele batterij maatregelen invoeren als de cijfers verticaal gaan stijgen: gewoon hoofd koel houden en elke 4 weken of zo de maatregel aflossen door een volgende maatregel...
Strak plan
Dat is natuurlijk niet nodig, je trekt wat @MoreDakka zegt nu wel uit zijn verband. Er zijn nu een hele rits maatregelen. Als je de maatregelen één voor één afbouwt en daarmee alles in de gaten houdt heb je ook een goed beeld. Daarmee hoef je niet ineens alles op te heffen en er eentje aan te zetten.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:11 schreef Wantie het volgende:
Okay, dus de hele b
[..]
Oke,
Dus de hele bevolking onderwerp maken van een groot experiment, waarbij alle maatregelen worden opgeheven, en dan steeds eentje een aantal weken aanzetten, en dan kijken wat dat voor effect zal hebben op de ziekenhuisopnames. En niet te snel switchen van maatregel, want we zitten met een incubatie richting het ziekenhuis van minstens 14 dagen, en natuurlijk niet in een stuip schieten en een hele batterij maatregelen invoeren als de cijfers verticaal gaan stijgen: gewoon hoofd koel houden en elke 4 weken of zo de maatregel aflossen door een volgende maatregel...
Strak plan
Dat lijkt me echt totale onzin, de mensheid heeft wel vaker met een pandemie te maken gehad. het feit dat de overheid een zwalkend beleid voert, betekent niet meteen dat er sprake is van een boosaardig complot waar we voor altijd aan vast zitten.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:04 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Rutte spreekt niet voor niets over de teruggang naar een "normaler" leven. Het oude normaal komt dus nooit meer terug, de insteek is dat we tussen neus en lippen door voor altijd met beperkende maatregelen blijven zitten.
Maar dan weet je nog steeds niet of die maatregel individueel iets doet, of in combinatie met een andere maatregel.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:13 schreef chratnox het volgende:
[..]
Dat is natuurlijk niet nodig, je trekt wat @:MoreDakka zegt nu wel uit zijn verband. Er zijn nu een hele rits maatregelen. Als je de maatregelen één voor één afbouwt en daarmee alles in de gaten houdt heb je ook een goed beeld. Daarmee hoef je niet ineens alles op te heffen en er eentje aan te zetten.
Lees mijn originele post nog een keer.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:14 schreef Wantie het volgende:
[..]
Maar dan weet je nog steeds niet of die maatregel individueel iets doet, of in combinatie met een andere maatregel.
Anders kun je niet beoordelen wat de maatregelen individueel doen.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:13 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Op geen enkele manier van toepassing op wat ik zei.
Maar dan krijg je nog steeds geen beeld van wat de maatregelen individueel doen, omdat het restant nog altijd een combinatie van maatregelen is.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:13 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Op geen enkele manier van toepassing op wat ik zei.
Toch zijn veel journalisten helemaal mee in de angst tunnel en vragen liever om meer maatregelen dan dat ze kritisch het beleid bevragen.quote:Op maandag 15 februari 2021 10:52 schreef Questular het volgende:
[..]
Klopt de minister van propaganda stuurt elke week een reader door waarin staat welke vragen gesteld moeten worden.
Ze willen gewoon interviews krijgen hoor, daar doet corona niks aan af.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:17 schreef zoost het volgende:
[..]
Toch zijn veel journalisten helemaal mee in de angst tunnel en vragen liever om meer maatregelen dan dat ze kritisch het beleid bevragen.
quote:Op maandag 15 februari 2021 11:11 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Voor deze keer zullen we het je vergeven, maar de volgende keer slaon we je de IC op
Van wanneer is die tabel?quote:Op maandag 15 februari 2021 10:53 schreef Ronald het volgende:
[..]
Dan kan de avondklok nu ook weer weg volgens die tabel.
Als je (bijvoorbeeld) middelbare scholen opent en de situatie in de gaten houdt en je ziet geen stijging in de R waarde 2 weken later heeft het sluiten van middelbare scholen weinig bijgedragen aan de R.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:14 schreef Wantie het volgende:
[..]
Maar dan weet je nog steeds niet of die maatregel individueel iets doet, of in combinatie met een andere maatregel.
Maar we zijn gewend inmiddels dat deze overheid zich niet houd aan eigengemaakte beloftes en plannen.quote:Op maandag 15 februari 2021 10:49 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
De horeca mag dus gewoon weer open.
Zou dat al zo snel zichtbaar moeten zijn in de R dan?quote:Op maandag 15 februari 2021 11:23 schreef chratnox het volgende:
[..]
Als je (bijvoorbeeld) middelbare scholen opent en de situatie in de gaten houdt en je ziet geen stijging in de R waarde 2 weken later heeft het sluiten van middelbare scholen weinig bijgedragen aan de R.
Als je daarna (bijvoorbeeld) winkels opent en de R stijgt met 0,1 dan houdt het in dat de winkels meer bijdragen aan de R dan middelbare scholen.
Het is geen exacte wetenschap, maar dat zal het nooit zijn, ook niet als je ze één voor één invoert. Het helpt wel om een beeld te geven.
Leuke column en nu?quote:Op maandag 15 februari 2021 10:58 schreef THEFXR het volgende:
[..]
https://www.trouw.nl/poli(...)%2Fwww.google.com%2F
Het punt was dat men wilde weten wat de maatregelen individueel voor effect hebben, terwijl je volgens mij nu alleen kunt kijken naar wat de combinatie van maatregelen voor effect heeft.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:23 schreef chratnox het volgende:
[..]
Als je (bijvoorbeeld) middelbare scholen opent en de situatie in de gaten houdt en je ziet geen stijging in de R waarde 2 weken later heeft het sluiten van middelbare scholen weinig bijgedragen aan de R.
Als je daarna (bijvoorbeeld) winkels opent en de R stijgt met 0,1 dan houdt het in dat de winkels meer bijdragen aan de R dan middelbare scholen.
Het is geen exacte wetenschap, maar dat zal het nooit zijn, ook niet als je ze één voor één invoert. Het helpt wel om een beeld te geven.
Dat had iedereen al door op het moment dat deze uitkwam.quote:Op maandag 15 februari 2021 10:59 schreef Tarado het volgende:
[..]
Dank je, bij waakzaam al absurde maatregelen voor de horeca, dit riekt toch wel naar machtsmisbruik want waakzaam kom je in principe nooit meer uit.
Het komt nu goed. Men leest mee.quote:Op maandag 15 februari 2021 10:37 schreef vosss het volgende:
[..]
Ja maar waarom hoor je daar niemand over? Geen enkele journalist die daar kritische vragen over stelt.
Je mist een aantal dingen in je redenatie. Je gaat er vanuit dat als dezelfde maatregelen aanhouden de R hetzelfde blijft. en redeneert dan als je er een maatregel afhaalt wat de R dan doet het verschil van de R dan door die maatregel komt.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:23 schreef chratnox het volgende:
[..]
Als je (bijvoorbeeld) middelbare scholen opent en de situatie in de gaten houdt en je ziet geen stijging in de R waarde 2 weken later heeft het sluiten van middelbare scholen weinig bijgedragen aan de R.
Als je daarna (bijvoorbeeld) winkels opent en de R stijgt met 0,1 dan houdt het in dat de winkels meer bijdragen aan de R dan middelbare scholen.
Het is geen exacte wetenschap, maar dat zal het nooit zijn, ook niet als je ze één voor één invoert. Het helpt wel om een beeld te geven.
Dat hebben ze bedacht toen Lubach er mee kwam, is al weer een hele tijd geleden. Zelf was de overheid nog niet op dit idee gekomen.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:23 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Van wanneer is die tabel?
Als het langer dan een week terug is, is het niet meer van toepassing gezien het draaibeleid.
Het valt mij altijd op dat een grote groep bejaarden welhaast fatalistisch is in hun doen en laten. Die doen gewoon net alsof er niks aan de hand is. Als je die vaccineert dan houden ze zich helemaal nergens meer aan en gooi je het personeel voor de, tandeloze, wolven, want het lijkt er steeds meer op dat je wel het virus kan oplopen na vaccinatie.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:02 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Op zich prima argumenten, maar kiezen voor inenten van die mensen in plaats van risicogroepen zorgt er onherroepelijk voor dat de lockdown langer duurt. In plaats van personeel inenten had bezoek gewoon al lang opgeschort moeten worden.
Ik had er nog niet goed naar gekekenquote:Op maandag 15 februari 2021 11:27 schreef Gunner het volgende:
[..]
Dat had iedereen al door op het moment dat deze uitkwam.
Maar ik wil ook niet geloven dat onze regering echt bewust deze sectoren voor altijd wil slachtofferen.
Nee, dat impliceert hij niet. Als bij dezelfde maatregelen de R 0,1 omlaag gaat dan neem je dat als baseline.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:28 schreef Abyss33 het volgende:
[..]
Je mist een aantal dingen in je redenatie. Je gaat er vanuit dat als dezelfde maatregelen aanhouden de R hetzelfde blijft.
Het zo snel mogelijk afschalen van de maatregelen is het enige dat in de buurt komt van perfectie. En dat kan weer alleen maar door risicogroepen in te enten, dus op zich is het niet zo ingewikkeld.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:28 schreef zalkc het volgende:
[..]
Het valt mij altijd op dat een grote groep bejaarden welhaast fatalistisch is in hun doen en laten. Die doen gewoon net alsof er niks aan de hand is. Als je die vaccineert dan houden ze zich helemaal nergens meer aan en gooi je het personeel voor de, tandeloze, wolven, want het lijkt er steeds meer op dat je wel het virus kan oplopen na vaccinatie.
Het gaat wat vaccineren om (ruim) 1 week vertraging wat dat betreft, de groep die gevaccineerde moest worden is ook niet extreem groot, iets van 230.000. Het lijkt mij een gebalanceerde keuze. Maar ik begrijp ook wel dat er tegenargumenten zijn, en die zijn ook valide op zichzelf. Maar dat is het nadeel van welke strategie dan ook die je kiest, wat je ook doet, het zal nooit perfect zijn.
Het bezoek opschorten blijft een gevoelige, het zou wel beter te verdedigen zijn nu gezien het perspectief (wat er wel is maar waar niemand zijn handen aan wil branden).
Dat weet ik, daarom zeg ik ook dat het geen exacte wetenschap is. Maar het is allicht stukken beter dan wat we nu hebben. Op dit moment worden er meerdere maatregelen tegelijk genomen zonder te weten welke maatregel effect heeft. Kijk maar naar de avondklok.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:28 schreef Abyss33 het volgende:
[..]
Je mist een aantal dingen in je redenatie. Je gaat er vanuit dat als dezelfde maatregelen aanhouden de R hetzelfde blijft. en redeneert dan als je er een maatregel afhaalt wat de R dan doet het verschil van de R dan door die maatregel komt.
Maar volgens mij mis je dan het feit dat R niet hetzelfde blijft bij deze maatregelen.. dus dat klopt dan al niet.
Ook mis je dingen al de invloed van het weer, seizoen. mutaties etc.
met andere woorden het is niet een makkelijk sommetje van we kijken even wat deze maatregel doet.
Doe maar niet. Je gaat er echt niet blij van worden. Als ik het goed heb begrepen is het een 'flexibele' routekaart. vandaar het gevoel dat doelpalen kunnen worden verschuiven (alle kanten op)quote:Op maandag 15 februari 2021 11:29 schreef Tarado het volgende:
[..]
Ik had er nog niet goed naar gekeken
Maar ook dat is totaal geen goed uitgangspunt. de R gaat niet standaard een vast cijfer omlaag bij bepaalde maatregelen.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:29 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Nee, dat impliceert hij niet. Als bij dezelfde maatregelen de R 0,1 omlaag gaat dan neem je dat als baseline.
Dat zegt dan ook niemand.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:32 schreef Abyss33 het volgende:
[..]
Maar ook dat is totaal geen goed uitgangspunt. de R gaat niet standaard een vast cijfer omlaag bij bepaalde maatregelen.
quote:Op maandag 15 februari 2021 11:28 schreef Ronald het volgende:
[..]
Dat hebben ze bedacht toen Lubach er mee kwam, is al weer een hele tijd geleden. Zelf was de overheid nog niet op dit idee gekomen.
Ok, ja misschien is het beter.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:31 schreef chratnox het volgende:
[..]
Dat weet ik, daarom zeg ik ook dat het geen exacte wetenschap is. Maar het is allicht stukken beter dan wat we nu hebben. Op dit moment worden er meerdere maatregelen tegelijk genomen zonder te weten welke maatregel effect heeft. Kijk maar naar de avondklok.
Als er gekeken wordt of de avondklok effectief is, kan dat alleen door te kijken naar de avondklok in combinatie met het advies om niet meer dan 1 persoon thuis tegelijk te zien. Je kan er donder op tegen zeggen dat er gekeken gaat worden naar het effect van de avondklok + bezoek'verbod' en er daarna gezegd wordt: De avondklok heeft de R met 0,1 gedrukt, dat merk je nu al.
Als alles gelijk blijft en je veranderd 1 ding is het aannemelijk dat een verandering in je output komt door de verandering die je gedaan hebt.
Het beroerde is dat Rutte ook niet kán zeggen dat alle maatregelen verdwijnen per 2022 bijvorbeeld, want wat nu als de Maastrichtse variant straks in het najaar om de hoe komt zetten? Dan word je dat ook weer tijden nagedragen. De uitspraak over groepsimmuniteit is ook nog niet uit het geheugen in ieder geval, terwijl je logischerwijs mag aannemen dat de kennis van het virus in maart vorig jaar slechts een fractie was van wat het nu is. Maar nog steeds komt die uitspraak terug. Dat is het nadeel van politici, die moeten eigenlijk alles wat ze beweren waar gaan maken, want o wee als het niet zo is. Daarom hoor je ze vrijwel nooit dingen heel stellig zeggen en zit er altijd een slag om de arm in de meeste uitspraken.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:14 schreef Ronald het volgende:
[..]
Dat lijkt me echt totale onzin, de mensheid heeft wel vaker met een pandemie te maken gehad. het feit dat de overheid een zwalkend beleid voert, betekent niet meteen dat er sprake is van een boosaardig complot waar we voor altijd aan vast zitten.
Wat wel steeds terug gaat komen voorlopig is het vaccineren van ouderen, althans dat lijkt mij logisch.
Dat ben ik met je eens, maar dat is wel waar het RIVM mee rekent. Elke maatregel heeft een bepaalde invloed op de R. Maatregelen combineren maakt het meer diffuus, maar zorgt er nog steeds voor dat er invloed is.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:32 schreef Abyss33 het volgende:
[..]
Maar ook dat is totaal geen goed uitgangspunt. de R gaat niet standaard een vast cijfer omlaag bij bepaalde maatregelen.
Dan zou je precies kunnen uitrekenen wanneer de R op nul komt. maar zo werkt het niet
Als we het zo gaan doen, een voor een dingen afbouwen en dan drie weken wachten, zitten we nog met gesloten winkels in juni...quote:Op maandag 15 februari 2021 11:23 schreef chratnox het volgende:
[..]
Als je (bijvoorbeeld) middelbare scholen opent en de situatie in de gaten houdt en je ziet geen stijging in de R waarde 2 weken later heeft het sluiten van middelbare scholen weinig bijgedragen aan de R.
Als je daarna (bijvoorbeeld) winkels opent en de R stijgt met 0,1 dan houdt het in dat de winkels meer bijdragen aan de R dan middelbare scholen.
Het is geen exacte wetenschap, maar dat zal het nooit zijn, ook niet als je ze één voor één invoert. Het helpt wel om een beeld te geven.
En dat is exact wat ik wil voorkomen. Stel dat de R met 0,1 omlaag is gegaan na de invoering van de avondklok en andere maatregelen. Gegarandeerd dat het gebracht gaat worden dat de avondklok de R met 0,1 gedrukt heeft, terwijl het aannemelijker is dat het bezoekverbod meer bijgedragen heeft (omdat veel mensen na 9 uur toch al niet op straat waren).quote:Op maandag 15 februari 2021 11:36 schreef Abyss33 het volgende:
[..]
Ok, ja misschien is het beter.
Maar ik heb niet zo'n vertouwen in het kabinet.
Die dekken zich in.. Al cijfers omlaag gaan, komt het door de avondklok.
als het omhoog gaat komt het door de britse mutatie..
waardoor de stelling weer is, we moeten langer een avondklok want de cijfers gaan omhoog
en als het omlaag gaat. is de stelling we moeten langer een avondklok want de avondklok helpt
Oog blijft daarbij ook op de zorg, die mag ook niet omvallen. Als het ging om het zo snel mogelijk afschalen dan had je niks moeten doen en het virus de vrije loop geven, dat was het snelst geweest. Dat willen we niet, we willen ook een bed om in dood te kunnen gaan, daarom wil je de zorg ook overeind houden.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:30 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Het zo snel mogelijk afschalen van de maatregelen is het enige dat in de buurt komt van perfectie. En dat kan weer alleen maar door risicogroepen in te enten, dus op zich is het niet zo ingewikkeld.
Ik denk sowieso niet dat het gaat gebeuren, het had me een 'eerlijker' aanpak geleken. Nu is het niet heel relevant meer, want de vaccinaties gaan de R ook drukken op een gegeven moment. Hoewel de besmettelijkheid niet voorkomen wordt kan ik me herinneren dat je korter besmettelijk bent uit wat berichten. Dat zou dus inhouden dat de berekening voor mensen die gevaccineerd zijn niet meer met 2,7 gemiddeld is, maar misschien wel met 1,5. Gemiddeld waren mensen tussen de 2e en 5e dag besmettelijk. Met vaccinatie misschien wel alleen de 2e en 3e dag bijvoorbeeld.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:41 schreef popje het volgende:
[..]
Als we het zo gaan doen, een voor een dingen afbouwen en dan drie weken wachten, zitten we nog met gesloten winkels in juni...
Welk effect je ook ziet, en welk effect je ook toe zou kennen aan een maatregel, gedrag blijft een enorme factor. Het gaat bijvoorbeeld vriezen en opeens zijn we massaal op het ijs. Misschien dan wel maar tot 21.00, maar toch.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:41 schreef chratnox het volgende:
[..]
En dat is exact wat ik wil voorkomen. Stel dat de R met 0,1 omlaag is gegaan na de invoering van de avondklok en andere maatregelen. Gegarandeerd dat het gebracht gaat worden dat de avondklok de R met 0,1 gedrukt heeft, terwijl het aannemelijker is dat het bezoekverbod meer bijgedragen heeft (omdat veel mensen na 9 uur toch al niet op straat waren).
Op dit moment worden hele sets maatregelen tegelijk genomen en kun je niet meer rekenen wat het effect van een enkele maatregel is. Dat zie je eigenlijk een beetje in elk land gebeuren, daarom zei het RIVM dat paar weken terug ook zo: "Het is lastig inschatten wat het effect van een avondklok is, want de avondklok was altijd onderdeel van een pakket"
Je hebt het woordje 'mogelijk' gemistquote:Op maandag 15 februari 2021 11:43 schreef zalkc het volgende:
[..]
Oog blijft daarbij ook op de zorg, die mag ook niet omvallen. Als het ging om het zo snel mogelijk afschalen dan had je niks moeten doen en het virus de vrije loop geven, dat was het snelst geweest. Dat willen we niet, we willen ook een bed om in dood te kunnen gaan, daarom wil je de zorg ook overeind houden.
Zie hier hoe het vaccinatiebeleid een weerspiegeling is van het gehele beleid. Je wil de zorg overeind houden en je wil zo snel als het enigszins kan van de maatregelen af. Niet het één of het ander.
Nou, we zitten nog gewoon in zeer ernstig. Niks te maken dus met beloftes niet nakomen.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:25 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Maar we zijn gewend inmiddels dat deze overheid zich niet houd aan eigengemaakte beloftes en plannen.
Ceteris paribus wel inderdaad. Dat dat nooit het geval zal zijn [vakanties, weersomstandigheden, vaccinaties die oplopen etc.] verstoort die analyse natuurlijk wel, mogelijk ook significant. Bovendien ben je vier weken verder per maatregel en dan ben je wel even bezig. En "een maatregel" kan je ook weer opknippen: natte en droge horeca, contactberoepen, evenementen tot X personen. Lijkt me nog niet zo simpel om dat zo af te pellen.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:23 schreef chratnox het volgende:
Als je (bijvoorbeeld) middelbare scholen opent en de situatie in de gaten houdt en je ziet geen stijging in de R waarde 2 weken later heeft het sluiten van middelbare scholen weinig bijgedragen aan de R.
Ik hoop toch echt dat de effecten van maatregelen gemeten worden in %'en reductie, een maatregel is in elk geval effectiever als er geen verdere maatregelen zijn, en minder effectief als er meer maatregelen zijn gok ik zo.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:39 schreef chratnox het volgende:
[..]
Dat ben ik met je eens, maar dat is wel waar het RIVM mee rekent. Elke maatregel heeft een bepaalde invloed op de R. Maatregelen combineren maakt het meer diffuus, maar zorgt er nog steeds voor dat er invloed is.
Sluiten basisscholen liet de R stijgen met 0,04 volgens hun berekening. Sluiten middelbare scholen met nog een keer 0,04 (bandbreedte 0,03 - 0,08)
Diezelfde berekening kun je ook andersom doen, hoewel die wel een stuk complexer is dan dat, want je hebt ook te maken met vervoersbewegingen e.d.
Stel dat je als voorbeeld een vervoersverbod hebt voor volwassenen maar middelbare scholen open zijn. Die kunnen vrij goed naast elkaar bestaan zonder veel overlap. Heb je een vervoersverbod voor volwassenen en daarnaast de basisscholen open zal er veel meer overlap zijn omdat veel kinderen naar school gebracht worden (en er dus veel uitzonderingen zijn).
Simpel gezegd kun je het alleen inschatten. Na het inschatten kun je het uitvoeren en kijken of je een stijging ziet of niet en eventueel bijsturen.
Het probleem is dat het een beetje raar ingestoken is. Er is volgens mij vanuit gegaan dat de vaccins ook besmettelijkheid voorkwamen, dat was die 'muur' rondom kwetsbaren waar ze het over hadden. Dat is niet hoe deze vaccins lijken te werken, dus die insteek is beperkt. Dan zou je eigenlijk wellicht zeggen:quote:Op maandag 15 februari 2021 11:43 schreef zalkc het volgende:
[..]
Oog blijft daarbij ook op de zorg, die mag ook niet omvallen. Als het ging om het zo snel mogelijk afschalen dan had je niks moeten doen en het virus de vrije loop geven, dat was het snelst geweest. Dat willen we niet, we willen ook een bed om in dood te kunnen gaan, daarom wil je de zorg ook overeind houden.
Zie hier hoe het vaccinatiebeleid een weerspiegeling is van het gehele beleid. Je wil de zorg overeind houden en je wil zo snel als het enigszins kan van de maatregelen af. Niet het één of het ander.
In totaal, maar toch niet per week.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:01 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Ja, qua besmettingen sowieso nu al de 2e week en ik denk zelfs al meer dan 2 weken.
Maar kijkend naar de opnames, >27 per 1 miljoen per week is zeer ernstig dus er moeten dan minimaal 27 x 17 miljoen = 459 opnames zijn. Daar zitten we nog wel ver boven hoor. We zitten zelfs boven de 1000...
Tja, dit heeft dus niets met Covid te maken, maar alles met IC opname:quote:Op maandag 15 februari 2021 11:50 schreef Elan het volgende:
http://www.telegraaf.nl/n(...)r-na-opname-klachten
En hoeveel procent daarvan is 70+ en/of heeft onderliggend lijden, of hoeveel procent dat op een IC heeft gelegen heeft uberhaupt na die periode (ook zonder Covid) nog klachten? Stemmingmakerij weer van de Televaag
Volledig begrijpelijk. Een IC opname sloopt een mens en is echt niet goed voor je. Het is niet voor niets dat daar best zwaar aan getild wordt door artsen of dat wel of niet nog gedaan moet worden.quote:Lichamelijke klachten, zoals vermoeidheid, verminderde conditie en stijfheid in gewrichten worden het vaakst genoemd door de 2345 deelnemende ic-patiënten. Zij waren opgenomen tussen juni 2016 en juni 2019. Een deel van de voormalige ic-patiënten kampt ook met mentale klachten, zoals gevoelens van angst en depressie, maar ook met posttraumatische stressstoornissen.
Dan verwoord ik het wat andersquote:Op maandag 15 februari 2021 11:46 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Je hebt het woordje 'mogelijk' gemistJe tweede argument pleit juist voor mijn punt.
Ehm..quote:Op maandag 15 februari 2021 11:50 schreef Elan het volgende:
http://www.telegraaf.nl/n(...)r-na-opname-klachten
En hoeveel procent daarvan is 70+ en/of heeft onderliggend lijden, of hoeveel procent dat op een IC heeft gelegen heeft uberhaupt na die periode (ook zonder Covid) nog klachten? Stemmingmakerij weer van de Televaag
GMTAquote:Op maandag 15 februari 2021 11:53 schreef Abyss33 het volgende:
[..]
Ehm..
lees even dit.
"de 2345 deelnemende ic-patiënten. Zij waren opgenomen tussen juni 2016 en juni 2019."
Volgens mij was er toen geen covid 19
Exact een IC opname is gewoon een aanslag op elk lijf, zelfs een sportieve gezonde dertiger komt daar als wrak vanaf als hij weken in coma heeft gelegen. Laat staan iemand met een oud en gebrekkig lichaam.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:52 schreef chratnox het volgende:
[..]
Tja, dit heeft dus niets met Covid te maken, maar alles met IC opname:
[..]
Volledig begrijpelijk. Een IC opname sloopt een mens en is echt niet goed voor je. Het is niet voor niets dat daar best zwaar aan getild wordt door artsen of dat wel of niet nog gedaan moet worden.
Is dat met Pfizer? Moderna? Pfizer heb ik ook gehoord van mn broertje. Die heeft een notenallergie en mag 'm niet nemen van zijn huisarts, maar collega's van 'm die Pfizer al wel hebben gaven hetzelfde aan bij de tweede. Ze omschreven het als 'algehele malaise, niet fit.'quote:Op maandag 15 februari 2021 11:53 schreef Elan het volgende:
M'n zus (geen pics) trouwens behoorlijk last van die tweede prik, in tegenstelling tot de eerste is ze nu grieperig en koortsig.
Schijnt wel vaker voor te komen (werd ook voor gewaarschuwd op de locatie) dus hou daar ff rekening mee als je een deze dagen moet.
Hahahahaquote:Op maandag 15 februari 2021 11:53 schreef Abyss33 het volgende:
[..]
Ehm..
lees even dit.
"de 2345 deelnemende ic-patiënten. Zij waren opgenomen tussen juni 2016 en juni 2019."
Volgens mij was er toen geen covid 19
Blaadjes aan de bomen, ja!quote:Op maandag 15 februari 2021 11:31 schreef Nia het volgende:
Het wordt lente vanaf zaterdag in het noorden met 14 graden! Weg met het virus!![]()
hoge noten? Ik dacht dat er alleen chips in zatenquote:Op maandag 15 februari 2021 11:55 schreef chratnox het volgende:
[..]
Is dat met Pfizer? Moderna? Pfizer heb ik ook gehoord van mn broertje. Die heeft een notenallergie en mag 'm niet nemen van zijn huisarts, maar collega's van 'm die Pfizer al wel hebben gaven hetzelfde aan bij de tweede. Ze omschreven het als 'algehele malaise, niet fit.'
Pfizerquote:Op maandag 15 februari 2021 11:55 schreef chratnox het volgende:
[..]
Is dat met Pfizer? Moderna? Pfizer heb ik ook gehoord van mn broertje. Die heeft een notenallergie en mag 'm niet nemen van zijn huisarts, maar collega's van 'm die Pfizer al wel hebben gaven hetzelfde aan bij de tweede. Ze omschreven het als 'algehele malaise, niet fit.'
Ja schandalig weer. die nieuwskoppen. Als je dat leest denk je ohjee.. 50% heeft nog last.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:55 schreef Elan het volgende:
[..]
Hahahaha
Nog meer stemmingmakerij dus
Het staat namelijk in de corona dagblog![]()
Misschien hebben die bejaarden ook wel iets van het zal allemaal wel. Fuck Corona. Alles wordt voor hun bepaald, maar ik denk dat als ze zelf mochten kiezen dat voor de meesten zou gelden, ik zie het wel, als het mijn tijd is het mijn tijd. Laat mij maar gewoon de kleinkinderen zien en alles doen wat ik eerst deed. Dat zou ik tenminste zelf hebben als ik 85 was.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:28 schreef zalkc het volgende:
[..]
Het valt mij altijd op dat een grote groep bejaarden welhaast fatalistisch is in hun doen en laten. Die doen gewoon net alsof er niks aan de hand is. Als je die vaccineert dan houden ze zich helemaal nergens meer aan en gooi je het personeel voor de, tandeloze, wolven, want het lijkt er steeds meer op dat je wel het virus kan oplopen na vaccinatie.
Het gaat wat vaccineren om (ruim) 1 week vertraging wat dat betreft, de groep die gevaccineerde moest worden is ook niet extreem groot, iets van 230.000. Het lijkt mij een gebalanceerde keuze. Maar ik begrijp ook wel dat er tegenargumenten zijn, en die zijn ook valide op zichzelf. Maar dat is het nadeel van welke strategie dan ook die je kiest, wat je ook doet, het zal nooit perfect zijn.
Het bezoek opschorten blijft een gevoelige, het zou wel beter te verdedigen zijn nu gezien het perspectief (wat er wel is maar waar niemand zijn handen aan wil branden).
hier het hoogste woord hebben maar geen idee waar je het over hebt.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:57 schreef Elan het volgende:
[..]
Pfizer
Die van Moderna is maar 60% betrouwbaar, wat moet je daar nou mee joh
Hier in het zuiden wordt het 18!quote:Op maandag 15 februari 2021 11:31 schreef Nia het volgende:
Het wordt lente vanaf zaterdag in het noorden met 14 graden! Weg met het virus!![]()
Dat is dus het kwalijke, maar het is in de zomer ook wel specifiek over mensen met Corona geschreven die op de IC terecht kwamen, nu blijkt het gewoon überhaupt zo te zijn dat een grote groep last blijft houden.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:57 schreef Abyss33 het volgende:
[..]
Ja schandalig weer. die nieuwskoppen. Als je dat leest denk je ohjee.. 50% heeft nog last.
lees je het artikel blijkt het niet eens over covid patienten te gaan.
Maar niet iedereen leest het artikel dus het effect is weer bereikt.. met de grote nieuwskoppen
Beiden bieden 100% bescherming tegen ziekenhuis opnames?quote:Op maandag 15 februari 2021 11:59 schreef koemleit het volgende:
[..]
hier het hoogste woord hebben maar geen idee waar je het over hebt.
Moderna is over de 90% betrouwbaar.
astrazeneca en Johnson zijn minder betrouwbaar idd.
Maar biede wel 100% tegen zieknhuisopnames, dus om nou te zeggen "wat moet je daar nou mee" is ook onzin.
Als ze thuis wonen vind ik het geen probleem meer in elk geval, maar als je te maken hebt met anderen dan ben je daar gewoon ook verantwoordelijk voor. Als het verpleeghuis niet wil dat je in je blote reet door de gang loopt heb je je daar ook aan te houden in elk geval.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:58 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Misschien hebben die bejaarden ook wel iets van het zal allemaal wel. Fuck Corona. Alles wordt voor hun bepaald, maar ik denk dat als ze zelf mochten kiezen dat voor de meesten zou gelden, ik zie het wel, als het mijn tijd is het mijn tijd. Laat mij maar gewoon de kleinkinderen zien en alles doen wat ik eerst deed. Dat zou ik tenminste zelf hebben als ik 85 was.
Je kunt die oudjes wel overal de schuld van geven, maar zij worden ook maar gedwongen.
Een dag op de IC is ongeveer een week bijkomen wordt vaker gezegd. Als je naar Covid kijkt zie je dat best een flink aantal mensen 20 tot 25 dagen op de IC hebben gelegen, sommigen zelfs langer. Dat houdt in dat ze al een half jaar aan herstel nodig hebben om weer op hun oude niveau te komen.quote:Op maandag 15 februari 2021 12:00 schreef Elan het volgende:
[..]
Dat is dus het kwalijke, maar het is in de zomer ook wel specifiek over mensen met Corona geschreven die op de IC terecht kwamen, nu blijkt het gewoon überhaupt zo te zijn dat een grote groep last blijft houden.
Het wordt vast weer een druk weekend voor de BOA's. Overvolle parken en stranden met mensen die te dicht op elkaar wandelen. Je kunt het ze niet kwalijk nemen. Iedereen trekt de schoenen aan en wil de lente opsnuiven.quote:
Maar scheelt toch wel behoorlijk, mensen die gisteren die andere prik kregen op tv leken ook teleurgesteld dat ze die kregen.Benieuwd of Hugo dat straks meeneemt in zijn berekeningen als het gaat om de dekkingspercentages.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:59 schreef koemleit het volgende:
[..]
hier het hoogste woord hebben maar geen idee waar je het over hebt.
Moderna is over de 90% betrouwbaar.
astrazeneca en Johnson zijn minder betrouwbaar idd.
Maar biede wel 100% tegen zieknhuisopnames, dus om nou te zeggen "wat moet je daar nou mee" is ook onzin.
En mijn punt is dat zodra de bezetting in het ziekenhuis omlaag gaat door alle vaccins is dat ook geen probleem meer.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:52 schreef zalkc het volgende:
[..]
Dan verwoord ik het wat anders
Het is zeer waarschijnlijk problematisch om te kunnen afschalen met een personele bezetting in de zorg die te laag is en dit veroorzaakt word door (vermeende) besmettingen onder het uitvoerend personeel.
Volgens mij zijn de besmettingen niet boven de 43.750, daar zitten we lang niet aan.quote:Op maandag 15 februari 2021 11:46 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Nou, we zitten nog gewoon in zeer ernstig. Niks te maken dus met beloftes niet nakomen.
quote:Op maandag 15 februari 2021 10:39 schreef Anton91 het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
We zitten gewoon al een tijdje in die risicogroep (ernstig) volgens de crirteria die zij stellen.
Tuurlijk, als je kunt kiezen zou ik ook gaan voor pfizer/moderna.quote:Op maandag 15 februari 2021 12:03 schreef Elan het volgende:
[..]
Maar scheelt toch wel behoorlijk, mensen die gisteren die andere prik kregen op tv leken ook teleurgesteld dat ze die kregen.Benieuwd of Hugo dat straks meeneemt in zijn berekeningen als het gaat om de dekkingspercentages.
Precies en het gros heeft al overgewicht en is op leeftijd dus dat maakt het herstel er ook niet eenvoudiger op.quote:Op maandag 15 februari 2021 12:03 schreef chratnox het volgende:
[..]
Een dag op de IC is ongeveer een week bijkomen wordt vaker gezegd. Als je naar Covid kijkt zie je dat best een flink aantal mensen 20 tot 25 dagen op de IC hebben gelegen, sommigen zelfs langer. Dat houdt in dat ze al een half jaar aan herstel nodig hebben om weer op hun oude niveau te komen.
Als de gezondheid van die persoon voor die IC opname ook al niet te best was kun je er donder op tegen zeggen dat de hersteltijd nog veel langer wordt. Ik heb de IC opname van mijn schoonvader meegemaakt, die heeft ~3 weken in coma gelegen. Dat hij daarna nog kon lopen vond ik al heel wat.
Omdat niemand die die vaccins heeft gekregen in het ziekenhuis is beland. Je kan wel besmet raken, maar een besmetting ontwikkeld zich niet tot een ernstige covid.quote:Op maandag 15 februari 2021 12:02 schreef Abyss33 het volgende:
[..]
Beiden bieden 100% bescherming tegen ziekenhuis opnames?
leg eens uit.
We kunnen ook allebei gelijk hebbenquote:Op maandag 15 februari 2021 12:03 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
En mijn punt is dat zodra de bezetting in het ziekenhuis omlaag gaat door alle vaccins is dat ook geen probleem meer.
En dan moet de schaatspiek icm de Britse variant des doods nog komenquote:Op maandag 15 februari 2021 12:03 schreef Nia het volgende:
[..]
Het wordt vast weer een druk weekend voor de BOA's. Overvolle parken en stranden met mensen die te dicht op elkaar wandelen. Je kunt het ze niet kwalijk nemen. Iedereen trekt de schoenen aan en wil de lente opsnuiven.
Ben wel benieuwd of ze straks richting het najaar alsnog bijv eentje van Pfizer krijgen als beschikbaarheid geen issue meer zou zijn tegen die tijdquote:Op maandag 15 februari 2021 12:05 schreef koemleit het volgende:
[..]
Tuurlijk, als je kunt kiezen zou ik ook gaan voor pfizer/moderna.
Maar de astrazeneca/johnsson vaccins werken goed genoeg om deze in te dammen.
Zit nog steeds te wachten op de kerstpiek godverdomme.quote:Op maandag 15 februari 2021 12:07 schreef Caland het volgende:
[..]
En dan moet de schaatspiek icm de Britse variant des doods nog komen
Een giftige cocktail
Marion Koopmans was gisteravond bij Op1 nog overtuigd. RIVM's schatting is de waarheid. Daar is vooralsnog geen speld tussen te krijgen.quote:Op maandag 15 februari 2021 12:07 schreef Caland het volgende:
[..]
En dan moet de schaatspiek icm de Britse variant des doods nog komen
Een giftige cocktail
Dan moeten we daar naar vanuit gaan toch?quote:Op maandag 15 februari 2021 12:10 schreef Nia het volgende:
[..]
Marion Koopmans was gisteravond bij Op1 nog overtuigd. RIVM's schatting is de waarheid. Daar is vooralsnog geen speld tussen te krijgen.
Mijn moeder heeft 2 weken op de IC gelegen door een lullig griepje maar toen is haar geen enkele revalidatie aangeboden waarop ze alsnog anderhalf jaar later in een traject kwam omdat ze letterlijk steeds omviel.quote:Op maandag 15 februari 2021 12:03 schreef chratnox het volgende:
[..]
Een dag op de IC is ongeveer een week bijkomen wordt vaker gezegd. Als je naar Covid kijkt zie je dat best een flink aantal mensen 20 tot 25 dagen op de IC hebben gelegen, sommigen zelfs langer. Dat houdt in dat ze al een half jaar aan herstel nodig hebben om weer op hun oude niveau te komen.
Als de gezondheid van die persoon voor die IC opname ook al niet te best was kun je er donder op tegen zeggen dat de hersteltijd nog veel langer wordt. Ik heb de IC opname van mijn schoonvader meegemaakt, die heeft ~3 weken in coma gelegen. Dat hij daarna nog kon lopen vond ik al heel wat.
Ik zou hem niet willen opdrinken... Straks nog in combinatie met de te-vroege-lente-piek!quote:Op maandag 15 februari 2021 12:07 schreef Caland het volgende:
[..]
En dan moet de schaatspiek icm de Britse variant des doods nog komen
Een giftige cocktail
Tering, PostNL heeft wel een hele grote achterstand dan.quote:Op maandag 15 februari 2021 12:09 schreef Elan het volgende:
[..]
Zit nog steeds te wachten op de kerstpiek godverdomme.
Ik ben daar ook benieuwd naar. Maanden geleden deelde ik een kritisch artikel: Opinie: Juich nog niet over coronablaastest. Toen ik las dat de blaastest in de teststraten werd gebruikt, nam ik aan dat de belangrijkste obstakels waren overwonnen. Hier heb ik niks meer gelezen.quote:Op maandag 15 februari 2021 09:52 schreef _serial_ het volgende:
Heeft iemand toevallig al wat meer informatie gezien over het (tijdelijk) stoppen blaastest?
[ twitter ]
Er wordt daar gesteld dat de overheid het probleem onder de deurmat wil vegen van de GGD, dat ze daar de test niet goed zouden afnemen.
Ik vind het overigens wel een heel typisch verhaal want de blaastesten hebben al maanden meegedraaid bij teststraten waarna een reguliere PCR test ter verificatie werd gedaan.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |