Ik ben geen deskundige maar volgens mij levert pulsvissen juist veel minder schade aan het zeeleven dan zo'n sleepnet met kettingen dat de hele zeebodem sloopt. Dat die Fransen klagen dat het te effectief is is geen argument want tegen overbevissing zijn er al quota.quote:Europees Parlement wil totaalverbod op pulsvissen
Het Europees Parlement wil een totaalverbod op pulsvisserij. Een grote meerderheid van het Europees Parlement stemde daar vandaag mee in. Eerder besloten de Europese landbouwministers al dat pulsvissen flink wordt beperkt. Nederlandse vissers vrezen voor een miljoenenstrop omdat ze hun boten al hebben uitgerust met gespecialiseerd vistuig.
Met pulsvissen worden schol en andere bodemvissen met kleine elektrische schokjes van de bodem gelokt. Andere vissers maken daarvoor gebruik van zware kettingen die over de zeevloer slepen. Voor de bodem is de nieuwe techniek beter, zeggen de Nederlandse vissers en het kabinet. Bovendien zijn bijvangst en brandstofverbruik minder.
Fransen: zee wordt een woestijn
Maar de laatste tijd is er veel weerstand tegen pulsvisserij. Vooral in Frankrijk zeggen de vissers dat ze geen vis meer tegenkomen als er een Nederlandse boot is geweest. De zee zou veranderen in "een woestijn". Verschillende Franse vissers zeggen door de nieuwe techniek te weinig te vangen om hun kotters in de vaart te houden.
Door de kracht van de Franse lobby en het feit dat pulsvisserij alleen in Nederland op grote schaal plaatsvindt, hielden de vissers er al rekening mee dat de stemming slecht voor ze zou uitpakken. Toch valt de uitkomst ze tegen. Uiteindelijk stemden 399 Europarlementariėrs voor een verbod en 189 tegen.
Miljoenen
Het besluit van het Europees Parlement is een flinke klap voor de vissers die de afgelopen jaren miljoenen euro's hebben geļnvesteerd om hun schepen aan te passen. Zij stellen dat er geen bewijs is dat pulsvisserij schadelijker is dan vissen met kettingen.
De Europese Commissie heeft zich uitgesproken voor het toestaan van pulsvissen, mede bij gebrek aan wetenschappelijke onderbouwing van mogelijke schadelijke neveneffecten. Daar gaat het parlement recht tegenin.
De parlementariėrs hebben zich laten overtuigen door tegenstanders van pulsvissen die beweren dat de techniek desastreus is voor alle leven in de zee. Vissers zouden dode vissen in hun netten vinden en zelfs plankton zou tegen de techniek niet bestand zijn. In het parlement ging een plaatje rond van een vis met een bliksemschicht erdoorheen.
'Van TGV terug naar boemeltje'
"Het is alsof de Fransen straks van de TGV terug moeten naar een boemeltrein omdat dat beter zou zijn voor het milieu", zegt Pim Visser van VisNed, de organisatie voor Nederlandse kottervissers. "Het was een haatcampagne van een monsterverbond van Brexiteers, Fransen en milieu-activisten." Hij verwacht dat het besluit van het parlement de vissers miljoenen gaat kosten.
Nederland telt op dit moment 84 pulskorvissers, ongeveer 40 procent van de totale vloot. Met de techniek wordt met name platvis gevangen, maar ook garnalen. De aanpassing van een boot kan in de tonnen lopen.
Leden van de Visserijcommissie van het Europees Parlement moeten nu in overleg met de Europese Raad tot een definitieve wettekst komen. Aangezien de Raad zich ook al tegen pulsvisserij heeft uitgesproken, is de kans levensgroot dat de praktijk aan banden wordt gelegd.
https://nos.nl/artikel/22(...)d-op-pulsvissen.html
Volgens het artikel stonden de Brexit-fans in het EP aan de kant van de Fransen.quote:Op dinsdag 16 januari 2018 15:09 schreef SeLang het volgende:
Tip: misschien kunnen ze die apparatuur nog met wat korting verkopen aan een soeverein land. Bijvoorbeeld de Britten. Die willen er misschien wel mee gaan vissen na Brexit.
Hoe wil je dan de dingen regelen, als blijkbaar Fransen in Nederlandse wateren vissen en Nederlanders in Franse wateren?quote:
Op basis van onderzoek, ipv zo'n schijtstemming van ministers die er (blijkbaar) geen verstand van hebben.quote:Op dinsdag 16 januari 2018 15:34 schreef Igen het volgende:
[..]
Hoe wil je dan de dingen regelen, als blijkbaar Fransen in Nederlandse wateren vissen en Nederlanders in Franse wateren?
Nou ja, als het werkelijk in een woestenij veranderd door dit pulsvissen is het natuurlijk niet milieu vriendelijker.quote:Op dinsdag 16 januari 2018 15:33 schreef habitue het volgende:
Die domme Fransen en Belgen kunnen niet vissen en dan geven ze Nederlanders de schuld ervan. En dan verbieden ze dus nieuwe innovatieve milieuvriendelijkere manieren van vissen.
Nee, het is logisch omdat iedereen zijn eigen nationale commerciėle belangen verdedigt. Als een klein kutlandje als NL iets innovatiefs ontwikkelt waardoor ze een concurrentievoordeel krijgen dan stemt de rest dat natuurlijk weg.quote:Op dinsdag 16 januari 2018 15:31 schreef Igen het volgende:
[..]
Volgens het artikel stonden de Brexit-fans in het EP aan de kant van de Fransen.
Is ook logisch, want de hele Brexit is een overwinning van het kamp van de "gewone arbeider" die niks met milieu, high-tech enzo te maken wil hebben.
De VK zal zich vast aan de EU-regels moeten houden als ze in EU-wateren willen vissen.quote:Op dinsdag 16 januari 2018 15:41 schreef SeLang het volgende:
[..]
Nee, het is logisch omdat iedereen zijn eigen nationale commerciėle belangen verdedigt. Als een klein kutlandje als NL iets innovatiefs ontwikkelt waardoor ze een concurrentievoordeel krijgen dan stemt de rest dat natuurlijk weg.
En als je als pro-Brexit supporter strategisch denkt dan stem je natuurlijk ook met de Fransen mee, want daarmee geef je vissers uit de EU een concurrentie nadeel ten opzichte van niet-EU landen zoals de UK binnenkort.
Jij hebt de illusie dat de Britten zich straks niet moeten houden aan wat voor EU-regel dan ook?quote:Op dinsdag 16 januari 2018 15:41 schreef SeLang het volgende:
[..]
En als je als pro-Brexit supporter strategisch denkt dan stem je natuurlijk ook met de Fransen mee, want daarmee geef je vissers uit de EU een concurrentie nadeel ten opzichte van niet-EU landen zoals de UK binnenkort.
Die onderzoeken zijn er, maar die worden gewoon genegeerd door het EP. Nee, lekker je laten imponeren door een paar van die kutfransen, die met bs-argumenten deze vooruitstrevende techniek belachelijk maken. Dit is echt een ramp vd Nederlandse visserij. Klotefransen.quote:Op dinsdag 16 januari 2018 15:40 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Nou ja, als het werkelijk in een woestenij veranderd door dit pulsvissen is het natuurlijk niet milieu vriendelijker.
De vraag is dus, welke van de 2 partijen heeft gelijk? Ben benieuwd of er onafhankelijke observaties/onderzoeken zijn die uitsluitsel kunnen bieden. Beide partijen hebben me iets teveel belangen om ze op hun blauwe ogen te geloven.
In buitenlandse (EU) wateren wel. Thuis niet. Een heel groot deel van de zee is straks geen EU meer.quote:Op dinsdag 16 januari 2018 15:49 schreef Igen het volgende:
[..]
De VK zal zich vast aan de EU-regels moeten houden als ze in EU-wateren willen vissen.
Dan gaan ze maar wortelen kweken.quote:Op dinsdag 16 januari 2018 15:53 schreef Hi_flyer het volgende:
[..]
Die onderzoeken zijn er, maar die worden gewoon genegeerd door het EP. Nee, lekker je laten imponeren door een paar van die kutfransen, die met bs-argumenten deze vooruitstrevende techniek belachelijk maken. Dit is echt een ramp vd Nederlandse visserij. Klotefransen.
Op zee vist iedereen door elkaar heen. Als je geen afspraken maakt dan wordt het een puinzooi.quote:Op dinsdag 16 januari 2018 15:55 schreef SeLang het volgende:
[..]
In buitenlandse (EU) wateren wel. Thuis niet. Een heel groot deel van de zee is straks geen EU meer.
Maar goed dit was een zijstraatje en meer als grapje bedoeld. Mijn punt was vooral dat NL het bokje is omdat het een kleine niet-soevereine provincie is binnen het EU-Reich. Innovatie wordt actief de nek om gedraaid. Het was heel anders gelopen als de Fransen de pulsvissers waren.
Dat geldt wel vaker voor innovatieve landbouw. Zuid-europese boeren kunnen helemaal niet met onze hardwerkende, innovatieve en gedisciplineerde boeren concurreren. Daarom ook allerlei quota en subsidies. Die de Nederlandse boer op z'n minst remmen.quote:Op dinsdag 16 januari 2018 15:55 schreef SeLang het volgende:
[..]
In buitenlandse (EU) wateren wel. Thuis niet. Een heel groot deel van de zee is straks geen EU meer.
Maar goed dit was een zijstraatje en meer als grapje bedoeld. Mijn punt was vooral dat NL het bokje is omdat het een kleine niet-soevereine provincie is binnen het EU-Reich. Innovatie wordt actief de nek om gedraaid. Het was heel anders gelopen als de Fransen de pulsvissers waren.
Dat zijn de 2 opties idd.quote:Op dinsdag 16 januari 2018 15:57 schreef Chewie het volgende:
Zijn onze boeren nog niet te modern voor de Fransozen of worden de Franse boeren al voldoende gecompenseerd met subsidies?
Nee ik ben een Nederlander.quote:Op dinsdag 16 januari 2018 16:07 schreef halfway het volgende:
[..]
Wij zijn de EU, snap dat nou eens!
Maar als we niet uitkijken zitten we er midden in!quote:Op dinsdag 16 januari 2018 16:06 schreef SeLang het volgende:
Wat Nederland nu moet doen is de kennis en technologie exporteren naar landen buiten de EU. Zo verdienen we er toch nog iets aan. Dat de EU verder de stront in zakt kunnen we toch niet meer voorkomen.
Ik een Groningerquote:Op dinsdag 16 januari 2018 16:08 schreef Graf..Coudenhove..Kalergi het volgende:
[..]
Nee ik ben een Nederlander.
Nou nee, de EU is best een goed idee alleen de uitvoering is vrij matigquote:Graag zonder ik mij af van de EU.
quote:Op dinsdag 16 januari 2018 15:40 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Nou ja, als het werkelijk in een woestenij veranderd door dit pulsvissen is het natuurlijk niet milieu vriendelijker.
De vraag is dus, welke van de 2 partijen heeft gelijk? Ben benieuwd of er onafhankelijke observaties/onderzoeken zijn die uitsluitsel kunnen bieden. Beide partijen hebben me iets teveel belangen om ze op hun blauwe ogen te geloven.
Laat ze maar aantonen dat de methode slecht is. Ipv domme plaatjes rond te strooien met een dode vis.quote:De Europese Commissie heeft zich uitgesproken voor het toestaan van pulsvissen, mede bij gebrek aan wetenschappelijke onderbouwing van mogelijke schadelijke neveneffecten. Daar gaat het parlement recht tegenin.
quote:Op dinsdag 16 januari 2018 15:29 schreef heite het volgende:
[..]
Het is inderdaad veel beter om de zeebodem compleet om te ploegen met zware kettingen en tegelijkertijd een veelvoud aan brandstof te verbranden.
Precies, aangezien de rioleringen van de meeste kustplaatsen uitmonden in de zeeėn. Lekker dus de vissen uit die zeeėn.quote:
Alleen die verbonden waren destijds nogal zeer flexibel, ene moment kelder je een Spaanse armada samen met de Engelsen om vervolgens door de Engelsen, Spanjaarden en Fransen aangevallen te worden.quote:Op dinsdag 16 januari 2018 16:09 schreef LXIV het volgende:
Ik zou een verbond aangaan met de Engelsen. Dat is historisch ook correct wanneer men op continent hysterisch werd. En dan smokkel richting Engeland waar we allebei beter van worden.
De Noordzee zit vol met vis.quote:Op dinsdag 16 januari 2018 16:10 schreef Farenji het volgende:
Dit gaat voorbij aan de discussie die echt gevoerd moet worden, namelijk dat we hoe dan ook op de huidige manier de zeeen aan het leegvissen zijn, of we dat nou met traditionele sleepnetten doen of met pulsvissen. Die quota zijn nog veel te hoog, nog even en de zeeen veranderen echt in woestijnen. We zullen veel minder vis moeten gaan eten, maar ja dat is natuurlijk iets wat niemand wil horen.
Het is natuurlijk een feit dat hoe efficienter de visvangst gaat, hoe sneller de visstand terugloopt.quote:Op dinsdag 16 januari 2018 16:13 schreef habitue het volgende:
[..]
De Noordzee zit vol met vis.
https://www.nrc.nl/nieuws(...)ee-12131234-a1567016
Ligt er maar aan hoe je efficiėnt definieert.quote:Op dinsdag 16 januari 2018 16:29 schreef Farenji het volgende:
[..]
Het is natuurlijk een feit dat hoe efficienter de visvangst gaat, hoe sneller de visstand terugloopt.
Wij verschillen van mening de mijne is dat de EU ook een slecht idee is.quote:Op dinsdag 16 januari 2018 16:10 schreef Chewie het volgende:
Nou nee, de EU is best een goed idee alleen de uitvoering is vrij matig
Geheel mee eens. En aangezien de klacht is dat het leeg gevist wordt in hoog tempo zou dat aan te tonen moeten zijn. Is het zelfs van groot belang dat dat goed onderzocht wordt.quote:Op dinsdag 16 januari 2018 16:11 schreef habitue het volgende:
[..]
[..]
Laat ze maar aantonen dat de methode slecht is. Ipv domme plaatjes rond te strooien met een dode vis.
Er was een verbod op pulsvissen, de ontheffingen waren enkel bedoeld om er onderzoek naar te doen. Belgiė bvb had 2 onderzoeksboten, Nederland daarentegen ruim 80 commerciėle pulsboten (hebben ze dat geleerd van de Japanse "walvis research" vloot?).quote:Op dinsdag 16 januari 2018 15:09 schreef SeLang het volgende:
[..]
Ik ben geen deskundige maar volgens mij levert pulsvissen juist veel minder schade aan het zeeleven dan zo'n sleepnet met kettingen dat de hele zeebodem sloopt. Dat die Fransen klagen dat het te effectief is is geen argument want tegen overbevissing zijn er al quota.
Dus daar gaat Nederland weerAlle investeringen in vooruitstrevende milieuvriendelijker vismethodes zijn voor niets geweest. NL heeft als klein landje in de EU namelijk niets te vertellen.
Tip: misschien kunnen ze die apparatuur nog met wat korting verkopen aan een soeverein land. Bijvoorbeeld de Britten. Die willen er misschien wel mee gaan vissen na Brexit.
Ik dacht, we krijgen dit vast bij Eenvandaag omdat het journaal helemaal niets hierover wist te zeggen. Nee hoor... niets.quote:Op dinsdag 16 januari 2018 15:40 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Nou ja, als het werkelijk in een woestenij veranderd door dit pulsvissen is het natuurlijk niet milieu vriendelijker.
De vraag is dus, welke van de 2 partijen heeft gelijk? Ben benieuwd of er onafhankelijke observaties/onderzoeken zijn die uitsluitsel kunnen bieden. Beide partijen hebben me iets teveel belangen om ze op hun blauwe ogen te geloven.
dan moeten ze maar naar china gaanquote:Op dinsdag 16 januari 2018 16:29 schreef Farenji het volgende:
[..]
Het is natuurlijk een feit dat hoe efficienter de visvangst gaat, hoe sneller de visstand terugloopt.
Misschien is er nog wel genoeg schol en haring in de Noordzee, maar hoe zit het met de andere soorten, over bijv kabeljauw gaat het niet (die trouwens wel behoorlijk last van pulsvisserij blijken te hebben) en de wereld is groter dan alleen de Noordzee. In andere zeeen en oceanen is het beeld vaak minder rooskleurig.
Een belangrijke oorzaak van migratie vanuit bijv West-Afrika hiernaartoe is omdat daar door de bevolking nauwelijks nog vis te vangen is en men verhongert. Dat komt overigens ook omdat de lokale vissers niet op kunnen tegen het technologische geweld waarmee vooral de Chinezen de boel leegvissen (en waarvan de lokale bevolking zeer weinig terugziet). Als je niks meer kan vangen en dus je familie niet meer te eten kan geven is dat een goede reden om je geluk maar elders te beproeven.
Kijk, dat is natuurlijk pure stemmingmakerijquote:Op dinsdag 16 januari 2018 15:09 schreef SeLang het volgende:
De parlementariėrs hebben zich laten overtuigen door tegenstanders van pulsvissen die beweren dat de techniek desastreus is voor alle leven in de zee. Vissers zouden dode vissen in hun netten vinden en zelfs plankton zou tegen de techniek niet bestand zijn. In het parlement ging een plaatje rond van een vis met een bliksemschicht erdoorheen.
Net als met de Franse landbouw is de Franse vissersvloot hopeloos ouderwets.quote:Ik ben geen deskundige maar volgens mij levert pulsvissen juist veel minder schade aan het zeeleven dan zo'n sleepnet met kettingen dat de hele zeebodem sloopt. Dat die Fransen klagen dat het te effectief is is geen argument want tegen overbevissing zijn er al quota.
Dus daar gaat Nederland weerAlle investeringen in vooruitstrevende milieuvriendelijker vismethodes zijn voor niets geweest. NL heeft als klein landje in de EU namelijk niets te vertellen.
Dat het werkelijk in een woestenij veranderd dan is dat ook helemaal niet wetenschappelijk onderbouwd......quote:Op dinsdag 16 januari 2018 15:40 schreef Cause_Mayhem het volgende:
Nou ja, als het werkelijk in een woestenij veranderd door dit pulsvissen is het natuurlijk niet milieu vriendelijker.
De vraag is dus, welke van de 2 partijen heeft gelijk? Ben benieuwd of er onafhankelijke observaties/onderzoeken zijn die uitsluitsel kunnen bieden. Beide partijen hebben me iets teveel belangen om ze op hun blauwe ogen te geloven.
quote:De Europese Commissie heeft zich uitgesproken voor het toestaan van pulsvissen, mede bij gebrek aan wetenschappelijke onderbouwing van mogelijke schadelijke neveneffecten.
Daar gaat het parlement recht tegenin.
Opzich heb je daar een punt.quote:Op dinsdag 16 januari 2018 16:10 schreef Farenji het volgende:
Dit gaat voorbij aan de discussie die echt gevoerd moet worden, namelijk dat we hoe dan ook op de huidige manier de zeeen aan het leegvissen zijn, of we dat nou met traditionele sleepnetten doen of met pulsvissen. Die quota zijn nog veel te hoog, nog even en de zeeen veranderen echt in woestijnen. We zullen veel minder vis moeten gaan eten, maar ja dat is natuurlijk iets wat niemand wil horen.
Je weet dat iedereen Wikipedia mag bewerken ?quote:Op dinsdag 16 januari 2018 19:03 schreef Loekie1 het volgende:
Kabeljauw – in de pulskorvisserij zijn kabeljauwen met gebroken ruggenwervels aangetroffen. Ook in de laboratoriumproeven bleek dat de pulskorvisserij kan zorgen voor een verhoogd risico op breuken bij volwassen kabeljauw.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Pulskorvisserij
Dit klinkt toch allemaal niet zo fijn.
De resultaten komen uit onderzoeken van de universiteit van Wageningen, zie de bronvermeldingen, en de link een stukje verder: https://www.wur.nl/nl/sho(...)atvis-op-een-rij.htmquote:Op dinsdag 16 januari 2018 22:53 schreef bluemoon23 het volgende:
[..]
Je weet dat iedereen Wikipedia mag bewerken ?
Zouden Fransen misschien dat erin hebben gezet ?![]()
Vwb duurzame visserij loopt Nederland voorop. Dit is gewoon weer pure afgunst van vooral die Fransen.quote:Op woensdag 17 januari 2018 06:43 schreef Loekie1 het volgende:
Een beetje solidariteit met de natuur en de dierenwereld is ook niet te veel gevraagd.
Je kunt wel met supersonische technieken de hele dierenwereld om zeep helpen, en daar reuze trots op zijn, maar dan moet je niet verbaasd staan dat andere landen daar een rem op gaan zetten.
Commercieel pulsvissen was reeds verboden, er waren enkel uitzonderingen voor wetenschappelijk onderzoek toegelaten. In principe had dit dus geen gevolgen kunnen hebben voor Nederland's commerciėle visservloot, tenzij Nederland de ontheffingen misbruikte.quote:Op woensdag 17 januari 2018 02:04 schreef Odaiba het volgende:
Een beetje solidariteit met onze Nederlandse visserij is niet teveel gevraagd toch.
Dit zijn gewoon vuile politieke protectionistische spelletjes.
Die ligt huilend in een hoekje te masturberen, gewikkeld in een EU-vlag en met een speech van Juncker op volume 100.quote:
De andere landen die de zeebodem omploegen en alles mee naar boven trekken en als dode bijvangst weer overboord zettenquote:Op woensdag 17 januari 2018 06:43 schreef Loekie1 het volgende:
Een beetje solidariteit met de natuur en de dierenwereld is ook niet te veel gevraagd.
Je kunt wel met supersonische technieken de hele dierenwereld om zeep helpen, en daar reuze trots op zijn, maar dan moet je niet verbaasd staan dat andere landen daar een rem op gaan zetten.
Nederlandse vissers hebben geprofiteerd van ontheffingen die enkel voor wetenschappelijk onderzoek bedoeld waren. Nu betalen ze daar de rekening voor.quote:Op woensdag 17 januari 2018 09:05 schreef xminator het volgende:
Nederlandse vissers zijn keihard gefucked door de fransozen.
Dit heeft het totaal niets met natuurbescherming te maken, dit is gewoon puur protectionisme gericht tegen de Nederlandse vissers die mijlenver voorlopen op hun Franse concurrenten. Het is ook niet zo dat nu de Noordzee leeggevist gaat worden, daar zijn de quota voor.quote:Op woensdag 17 januari 2018 06:43 schreef Loekie1 het volgende:
Een beetje solidariteit met de natuur en de dierenwereld is ook niet te veel gevraagd.
Je kunt wel met supersonische technieken de hele dierenwereld om zeep helpen, en daar reuze trots op zijn, maar dan moet je niet verbaasd staan dat andere landen daar een rem op gaan zetten.
Er is gewoon nog te weinig bekend. Nederlandse vissers zijn de lul omdat men hier veelste veel vergunningen heeft verstrekt. Die eigenlijk enkel voor onderzoek bedoeld waren ipv gelijk de commerciele vloot ermee uitrusten. Dat laatste was namelijk al verboden, er is dus op slinkse wijze misbruik gemaakt van een hiaat in de regelgeving.quote:Op woensdag 17 januari 2018 09:13 schreef heite het volgende:
[..]
Dit heeft het totaal niets met natuurbescherming te maken, dit is gewoon puur protectionisme gericht tegen de Nederlandse vissers die mijlenver voorlopen op hun Franse concurrenten. Het is ook niet zo dat nu de Noordzee leeggevist gaat worden, daar zijn de quota voor.
Als zelfs clubs als Greenpeace zich niet tegen deze techniek keren kun je er van uit gaan dat er op dit moment geen enkele goede aanwijzing is dat deze techniek echt schadelijk is. Die liggen normaal gesproken zo'n beetje standaard overhoop met vissers.
Euhm nee.quote:Op woensdag 17 januari 2018 09:14 schreef SeLang het volgende:
Maar we zijn het er dus over eens dat de EU actief innovatie afremt, ten koste van het milieu ook nog, om commerciėle en nationale belangen van machtiger lidstaten te beschermen.
Daar gaat het helemaal niet om bij deze wet. Het gaat alleen om commerciėle belangen. Frankrijk vindt zijn concurrentiepositie benadeeld door NL.quote:Op woensdag 17 januari 2018 06:43 schreef Loekie1 het volgende:
Een beetje solidariteit met de natuur en de dierenwereld is ook niet te veel gevraagd.
Je kunt wel met supersonische technieken de hele dierenwereld om zeep helpen, en daar reuze trots op zijn, maar dan moet je niet verbaasd staan dat andere landen daar een rem op gaan zetten.
quote:Op woensdag 17 januari 2018 09:14 schreef SeLang het volgende:
Maar we zijn het er dus over eens dat de EU actief innovatie afremt, ten koste van het milieu ook nog, om commerciėle en nationale belangen van machtiger lidstaten te beschermen.
Dat lijkt me vrij evident.quote:Op woensdag 17 januari 2018 09:14 schreef SeLang het volgende:
Maar we zijn het er dus over eens dat de EU actief innovatie afremt, ten koste van het milieu ook nog, om commerciėle en nationale belangen van machtiger lidstaten te beschermen.
Nee, want ze mogen nog vissen op deze manier tot de Commissie er wat over heeft gezegd.quote:Op woensdag 17 januari 2018 09:14 schreef SeLang het volgende:
Maar we zijn het er dus over eens dat de EU actief innovatie afremt, ten koste van het milieu ook nog, om commerciėle en nationale belangen van machtiger lidstaten te beschermen.
Haha, je draait het allemaal een beetje om nu.quote:Op woensdag 17 januari 2018 09:39 schreef Loekie1 het volgende:
Onze regering werkt zeer waarschijnlijk nu al aan een riante compensatieregeling, net zoals met de koeien gebeurde.
De Nederlandse landbouwministers gedragen zich een beetje als 'ikke niet begrijpe' tegenover Brussel. Melkquoto vrij? Fijn, meer koeien! Mestoverschot, dat houden de boeren zelf echt wel in de hand. Pulsevisserij als onderzoeksproject! Ja hoor, doen we! Nee hoor, we houden het in de hand. En dan vreselijk jammeren als men teruggefloten wordt.
Ook voor jou, heb je wel door dat dit pulsvissen nog in de onderzoeksfase zit en nog helemaal niet commercieel toegepast had mogen worden?quote:Op woensdag 17 januari 2018 10:31 schreef Rockefellow het volgende:
Hoeveel van dit soort besluiten zijn er eigenlijk al doorgevoerd ten nadele van Nederland.
Is daar een overzicht van?
Dat is eigenlijk helemaal niet relevant voor, of een antwoord op, mijn vraag.quote:Op woensdag 17 januari 2018 10:35 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Ook voor jou, heb je wel door dat dit pulsvissen nog in de onderzoeksfase zit en nog helemaal niet commercieel toegepast had mogen worden?
Dat Nederland nooit zoveel vergunningen had mogen verstrekken en al helemaal niet om commercieel te vissen?
Natuurlijk wel. Want dat maakt dat dit niet gaat over die nare eu die Nederland even een oor aan naait. Maar gaat over Nederland die zelf bezig is gegaan met semi illegale zaken, waarvan ze wisten dat het fout kon gaan.quote:Op woensdag 17 januari 2018 10:37 schreef Rockefellow het volgende:
[..]
Dat is eigenlijk helemaal niet relevant voor, of een antwoord op, mijn vraag.
quote:Op woensdag 17 januari 2018 10:37 schreef remlof het volgende:
You gain some, you lose some. En deze hebben we verloren.
Jammer, maar zo is het.
Zo werkt dat met parlementen. Jouw standpunt krijgt niet altijd steun van de meerderheid.quote:
Interessant artikel. Pulsvissen is dus wél dodelijk voor bepaalde andere soorten vissen.quote:Op woensdag 17 januari 2018 10:25 schreef Loekie1 het volgende:
Maar stel als die onderzoeken gunstig uitvallen, dan heb je nog de economische en sociale gevolgen:
Maar er spelen ook economische en sociale bezwaren mee. Door hun investeringen beschikken de Nederlanders over grote moderne schepen waarmee ze heel goede vangsten behalen. “Bij ons is het allemaal wat mooier en wat groter”, zegt Durk van Tuinen van de Vissersbond. “Dat steekt de Fransen, de Belgen en de Britten.” Bovendien maakt het lichtere vistuig het mogelijk om in wateren te komen waar de Nederlanders voorheen niet visten. Dat wekt elders woede.
Actiegroep Bloom stelt: “Pulsvissen brengt kleinschalige vissers die duurzaam vissen aan de rand van de afgrond. Dit kan de laatste strijd zijn tussen de industriėle visserij en de kleinschalige ambachtelijke visserij. Laten we ervoor zorgen dat ze deze oorlog niet winnen! We mogen niet toestaan dat een handvol Nederlandse industriėlen het economische evenwicht van onze gebieden en dat van kleinschalige vissers die dagelijks werken voor een echt duurzame vorm van visserij in gevaar brengt.”
https://www.trouw.nl/groe(...)tootwapen-~a404f9a9/
Dat is gewoon zo. De Nederlandse belangen liggen op de meeste terreinen dan ook heel dicht bij de Duitse.quote:Op woensdag 17 januari 2018 10:51 schreef Oud_student het volgende:
Uiteindelijk winnen de grote landen, dus Frankrijk.
Maar Frankrijk, Italié en Spanje worden steeds zwakker, dus uiteindelijk heeft Duitsland het voor het zeggen. Wiens idee was dat eigenlijk ook alweer?
En maar blijven volhouden dat Nederland zoveel voordelen heeft van de EU
OK dus we kunnen eigenlijk beter een provincie van Duitsland worden, dan worden onze belangen wrs beter verdedigd dan nu door "onze" politici in Den Haag.quote:Op woensdag 17 januari 2018 10:55 schreef remlof het volgende:
[..]
Dat is gewoon zo. De Nederlandse belangen liggen op de meeste terreinen dan ook heel dicht bij de Duitse.
We kunnen beter onderdeel worden van een Europese Federatie.quote:Op woensdag 17 januari 2018 10:58 schreef Oud_student het volgende:
[..]
OK dus we kunnen eigenlijk beter een provincie van Duitsland worden, dan worden onze belangen wrs beter verdedigd dan nu door "onze" politici in Den Haag.
Dat zeg ik:quote:Op woensdag 17 januari 2018 11:00 schreef remlof het volgende:
[..]
We kunnen beter onderdeel worden van een Europese Federatie.
De macht van Duitsland neemt juist af. Het zwaartepunt van de EU is sinds Brexit en de verkiezing van Macron verder opgeschoven naar de Middellandse zee. Club Med lijkt wel zwakker maar ze zijn met meer en bepalen dus wat er gebeurt. De grootste verliezers zijn de meer Atlantisch gerichte kleine landen zoals Ierland, Nederland, Zweden en de Baltische staten maar ook Duitsland boet aan macht in.quote:Op woensdag 17 januari 2018 10:51 schreef Oud_student het volgende:
Uiteindelijk winnen de grote landen, dus Frankrijk.
Maar Frankrijk, Italié en Spanje worden steeds zwakker, dus uiteindelijk heeft Duitsland het voor het zeggen. Wiens idee was dat eigenlijk ook alweer?
En maar blijven volhouden dat Nederland zoveel voordelen heeft van de EU
Ik denk dat het tijdelijk is, veroorzaakt door Merkel en de eindeloze kabinetsvorming. Maar Duitsland is en blijft de motor in Europa. Na nieuwe verkiezingen zullen conservatieve rechtse krachten sterker worden en zal men zijn eisen aan de EU opleggenquote:Op woensdag 17 januari 2018 11:05 schreef SeLang het volgende:
[..]
De macht van Duitsland neemt juist af. Het zwaartepunt van de EU is sinds Brexit en de verkiezing van Macron verder opgeschoven naar de Middellandse zee. Club Med lijkt wel zwakker maar ze zijn met meer en bepalen dus wat er gebeurt. De grootste verliezers zijn de meer Atlantisch gerichte kleine landen zoals Ierland, Nederland, Zweden en de Baltische staten maar ook Duitsland boet aan macht in.
Nee, de EU en haar voorgangers zijn juist opgericht om te voorkomen dat één land in Europa ooit weer met geweld haar wil zou opleggen aan de anderen.quote:Op woensdag 17 januari 2018 11:02 schreef Oud_student het volgende:
[..]
Dat zeg ik:
- Ein Volk
- Ein Reich
- Ein Führer
Met Macron is de EU in een death-spiral terechtgekomen. Het gaat nu volle kracht richting een federale constructie (waar geen steun voor is en uiteindelijk de dood van de EU wordt).quote:Op woensdag 17 januari 2018 11:08 schreef Oud_student het volgende:
[..]
Ik denk dat het tijdelijk is, veroorzaakt door Merkel en de eindeloze kabinetsvorming. Maar Duitsland is en blijft de motor in Europa. Na nieuwe verkiezingen zullen conservatieve rechtse krachten sterker worden en zal men zijn eisen aan de EU opleggen
Eens, wat een puinhoopquote:Op woensdag 17 januari 2018 11:21 schreef SeLang het volgende:
[..]
Met Macron is de EU in een death-spiral terechtgekomen. Het gaat nu volle kracht richting een federale constructie (waar geen steun voor is en uiteindelijk de dood van de EU wordt).
Club Med wil bijvoorbeeld eurobonds waar Duitsland fel tegen is. Echter, defacto zijn eurobonds allang ingevoerd, illegaal via de ECB achterdeur. Voor politici is dat allemaal veel te technisch dus die denken nog steeds heel naļef dat ze daar een veto op hebben. Maar ondertussen staan ze allang met hun poten in de Middellandse Zee. De volgende recessie wordt een interessante tijd.
Niet zo negatief, de ECB weet echt wel waar ze mee bezig is.quote:Op woensdag 17 januari 2018 11:21 schreef SeLang het volgende:
[..]
Met Macron is de EU in een death-spiral terechtgekomen. Het gaat nu volle kracht richting een federale constructie (waar geen steun voor is en uiteindelijk de dood van de EU wordt).
Club Med wil bijvoorbeeld eurobonds waar Duitsland fel tegen is. Echter, defacto zijn eurobonds allang ingevoerd, illegaal via de ECB achterdeur. Voor politici is dat allemaal veel te technisch dus die denken nog steeds heel naļef dat ze daar een veto op hebben. Maar ondertussen staan ze allang met hun poten in de Middellandse Zee. De volgende recessie wordt een interessante tijd.
Inderdaad. En dat is precies het probleemquote:Op woensdag 17 januari 2018 11:28 schreef remlof het volgende:
ECB weet echt wel waar ze mee bezig is.
Nee, dat staat er niet. Een bepaald formaat van 1 soort, dat staat er. En dan nog maar 4 van de 45... Eea afwegend tegen de reguliere kabeljauw bijvangst stelt dat natuurlijk geen hol voor.quote:Op woensdag 17 januari 2018 10:54 schreef remlof het volgende:
[..]
Interessant artikel. Pulsvissen is dus wél dodelijk voor bepaalde andere soorten vissen.
Franse actiegroep Bloom met hun selectieve gezever over "de kleine duurzame man"... Dat ze ondertussen samen met Spanje de hele palingstand naar de kloten hebben geholpen met hun glasaal visserij hoor je weer niemand over...quote:Op woensdag 17 januari 2018 10:25 schreef Loekie1 het volgende:
Maar stel als die onderzoeken gunstig uitvallen, dan heb je nog de economische en sociale gevolgen:
Maar er spelen ook economische en sociale bezwaren mee. Door hun investeringen beschikken de Nederlanders over grote moderne schepen waarmee ze heel goede vangsten behalen. “Bij ons is het allemaal wat mooier en wat groter”, zegt Durk van Tuinen van de Vissersbond. “Dat steekt de Fransen, de Belgen en de Britten.” Bovendien maakt het lichtere vistuig het mogelijk om in wateren te komen waar de Nederlanders voorheen niet visten. Dat wekt elders woede.
Actiegroep Bloom stelt: “Pulsvissen brengt kleinschalige vissers die duurzaam vissen aan de rand van de afgrond. Dit kan de laatste strijd zijn tussen de industriėle visserij en de kleinschalige ambachtelijke visserij. Laten we ervoor zorgen dat ze deze oorlog niet winnen! We mogen niet toestaan dat een handvol Nederlandse industriėlen het economische evenwicht van onze gebieden en dat van kleinschalige vissers die dagelijks werken voor een echt duurzame vorm van visserij in gevaar brengt.”
https://www.trouw.nl/groe(...)tootwapen-~a404f9a9/
Daar gaat het om, het is gewoon afgunst.quote:Dat er wetenschappelijk (nog) geen belangrijke nadelen van de pulsvisserij zijn aangetoond, maakt de Vlaamse milieuorganisatie Climaxi niet uit: “Wij vinden dat we de bewijsvorming moeten omkeren: men moet ondubbelzinnig kunnen aantonen dat elektrisch vissen onschadelijk en sociaal eerlijk is tegenover andere vissers voor men de techniek toelaat.” Met de Franse collega’s van Bloom heeft Climaxi 50 duizend handtekeningen verzameld tegen pulsvisserij.
10%quote:
BNW is verderop.quote:Op woensdag 17 januari 2018 11:32 schreef SeLang het volgende:
[..]
Inderdaad. En dat is precies het probleem
[ afbeelding ]
Ik zeg toch ook niet dat dat niet gebeurt? Dat alle 45 het bij reguliere visserij niet zouden overleven hebben we het maar niet over.quote:
Dat is toch totaal geen antwoord op de vraag hoeveel nadelige besluiten er voor Nederland worden genomen ten faveure van andere landen.quote:Op woensdag 17 januari 2018 10:45 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Natuurlijk wel. Want dat maakt dat dit niet gaat over die nare eu die Nederland even een oor aan naait. Maar gaat over Nederland die zelf bezig is gegaan met semi illegale zaken, waarvan ze wisten dat het fout kon gaan.
Door fiscaal beleid te voeren wat niet mag?quote:Op woensdag 17 januari 2018 11:28 schreef remlof het volgende:
[..]
Niet zo negatief, de ECB weet echt wel waar ze mee bezig is.
Waar het wel om gaat is dat je voor pulsvissen flinke investeringen moet doen, de technologie is niet goedkoop, die kun je alleen betalen als je een grote partij bent met genoeg geld; de kleine zelfstandige visser met een simpele vissersboot kan dat vaak niet en die vist dan naast het net. Je kan je afvragen hoe wenselijk het is als alle visserij zometeen in handen komt van grote corporaties en alle kleine zelfstandigen weggeconcurreerd worden.quote:Op woensdag 17 januari 2018 13:15 schreef heite het volgende:
Oh, en termen als 'op industriėle schaal leegvissen' die door de tegenstanders gebezigd worden snijden ook geen hout, aangezien daar quota voor zijn. Het toepassen van nieuwe technieken verandert daar niets aan.
Nee hoor, juist heel veel familiebedrijven met bijv. een enkele vissersboot en een paar man personeel hebben deze investeringen gedaan.quote:Op woensdag 17 januari 2018 13:24 schreef Farenji het volgende:
[..]
Waar het wel om gaat is dat je voor pulsvissen flinke investeringen moet doen, de technologie is niet goedkoop, die kun je alleen betalen als je een grote partij bent met genoeg geld; de kleine zelfstandige visser met een simpele vissersboot kan dat vaak niet en die vist dan naast het net. Je kan je afvragen hoe wenselijk het is als alle visserij zometeen in handen komt van grote corporaties en alle kleine zelfstandigen weggeconcurreerd worden.
Dat is een heel andere soort visserij, en heeft hier niets mee te maken.quote:Op woensdag 17 januari 2018 13:36 schreef Ulx het volgende:
Het zijn best grote schepen.
[ afbeelding ]
Hmm, van de ECR stemden slechts 8 leden tegen het voorstel, en daar zijn 2 Nederlanders bij (CU en SGP). 47 stemden voor. Veel steun heb je van die Britse conservatieven dus niet gehad.quote:Op woensdag 17 januari 2018 13:55 schreef tjoptjop het volgende:
Dit gaat alleen nog maar meer gebeuren nu met de Brexit een grote partner in de EU wegvalt. Het noorden mag dan de motor zijn, maar de macht komt bij het zuiden te liggen.
Hopelijk zijn er op de achtergrond al wat gesprekken over een noordelijke "EU"
Ik moet maar 1 ding en dat is sterven als mijn tijd gekomen is.quote:Op woensdag 17 januari 2018 16:04 schreef Peligrosso het volgende:
We moeten in een federale unie met Duitsland, Denemarken, Noorwegen en IJsland. Hek eromheen en laat de rest maar de pleuris krijgen.
En dan?quote:Op woensdag 17 januari 2018 16:04 schreef Peligrosso het volgende:
We moeten in een federale unie met Duitsland, Denemarken, Noorwegen en IJsland. Hek eromheen en laat de rest maar de pleuris krijgen.
Als het goed was waren er heel geen hiaten in de regelgeving.quote:Op woensdag 17 januari 2018 16:21 schreef Cause_Mayhem het volgende:
Nog 1 keer, pulsvisserij was (is) verboden omdat het nog in de onderzoeksfase zit. Nederland heeft misbruik gemaakt van hiaten in de regelgeving, heeft onder het mom onderzoek toegelaten dat teveel vissers hiermee commercieel aan de slag gingen.
Ik heb begrepen dat er geen vergunningen, maar ontheffingen zijn verleend. In principe is pulsvissen verboden.quote:Op woensdag 17 januari 2018 16:21 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
En dan?
Dan was dit niet in onderzoeksfase geweest? Was het niet verboden voor algemeen en commercieel gebruik totdat de onderzoeken afgerond zijn?
Nog 1 keer, pulsvisserij was (is) verboden omdat het nog in de onderzoeksfase zit. Nederland heeft misbruik gemaakt van hiaten in de regelgeving, heeft onder het mom onderzoek toegelaten dat teveel vissers hiermee commercieel aan de slag gingen.
Nederland heeft gewoon een 'japannertje' gepleegd hier en is terug gefloten. Iets met billen en blaren....
Dat was echt niet anders geweest in welk ander samenwerkingsverband dan ook. Wat altijd noodzakelijk zou zijn geweest omdat 'we' nu eenmaal andermans wateren nodig hebben om commercieel op de kaart te blijven.
Iig voor onderzoek, wat misbruikt wordt voor commercieel.quote:Op woensdag 17 januari 2018 16:30 schreef Loekie1 het volgende:
[..]
Ik heb begrepen dat er geen vergunningen, maar ontheffingen zijn verleend. In principe is pulsvissen verboden.
Niks, gewoon chille landen in vergelijking met alles wat ten zuiden van ons en ten oosten van Duitsland zit.quote:
Hoi Johnny Koeterwaalsquote:Op woensdag 17 januari 2018 16:09 schreef john2406 het volgende:
[..]
Ik moet maar 1 ding en dat is sterven als mijn tijd gekomen is.
quote:Op woensdag 17 januari 2018 16:04 schreef Peligrosso het volgende:
We moeten in een federale unie met Duitsland, Denemarken, Noorwegen en IJsland. Hek eromheen en laat de rest maar de pleuris krijgen.
Hihi.quote:Op woensdag 17 januari 2018 16:52 schreef ietjefietje het volgende:
Tsja, dan is die EU ineens niet meer zo leuk! LOL!
Beter had men het/de EEG gelaten en dat verbeterd waar mogelijk, de ogen groter als de maag had men vind ik.quote:Op woensdag 17 januari 2018 16:04 schreef Peligrosso het volgende:
We moeten in een federale unie met Duitsland, Denemarken, Noorwegen en IJsland. Hek eromheen en laat de rest maar de pleuris krijgen.
Best mogelijk dat er toen al veel pulsvissers waren, maar was er niemand die besefte dat "op voorhand invulling geven aan het nieuwe Europese visserijbeleid" risico's inhield?quote:- Het idee voor vergaande vernieuwing van de platvisvisserijvloot is ontstaan tijdens een bijeenkomst van de Kenniskring Slim Ondernemen op Urk in het jaar 2009. De Kenniskring Slim Ondernemen wordt gevormd door visserijondernemers die willen samenwerken om tot ingrijpende verduurzaming en innovatie van de visserijvloot te komen.
- Regelgeving behoeft aandacht omdat gebleken is dat deze belemmerend kan werken...
- De Nederlandse visserijsector geeft hiermee ook op voorhand invulling aan het komende nieuwe Europese visserijbeleid...
- Rekening houdend met, en vooruitlopend op het komende nieuwe Europese visserijbeleid vanaf 2014, waarin grote verantwoordelijkheid bij de sector zelf wordt neergelegd, kan de Nederlandse visserijsector met het Masterplan Duurzame Visserij (MDV) voor een groot deel ook al invulling geven aan door de EU gestelde doelen.
- Gedurende het onderzoek zijn er mogelijkheden genoemd om ook wetenschappelijk onderzoek (WOT), dat tot nu toe met schepen van de overheid is gedaan, aan een visserij-onderzoeksschip van MDV uit te besteden. De visserijondernemers vinden dit een interessante optie in het kader van een voorgestelde fase 3 van MDV.
Zet nu eens je pro-Eu bril af en probeer er anders naar te kijkenquote:Op woensdag 17 januari 2018 10:45 schreef Cause_Mayhem het volgende:
Natuurlijk wel. Want dat maakt dat dit niet gaat over die nare eu die Nederland even een oor aan naait. Maar gaat over Nederland die zelf bezig is gegaan met semi illegale zaken, waarvan ze wisten dat het fout kon gaan.
Het is alleen zo jammer dat we meer verliezen bij de EU dan dat we winnen he ?quote:Op woensdag 17 januari 2018 10:37 schreef remlof het volgende:
You gain some, you lose some. En deze hebben we verloren.
Jammer, maar zo is het.
En nu is het niet 1 land die met geweld haar macht oplegt, maar het ondemocratische EU gedrocht zelf die haar wil opdringt.quote:Op woensdag 17 januari 2018 11:13 schreef remlof het volgende:
Nee, de EU en haar voorgangers zijn juist opgericht om te voorkomen dat één land in Europa ooit weer met geweld haar wil zou opleggen aan de anderen.
"Kleine duurzame man" wil natuurlijk gewoon zeggen, teveel vissers met oude kutbootjes die er allemaal wat aan willen verdienenquote:Op woensdag 17 januari 2018 12:00 schreef AchJa het volgende:
Franse actiegroep Bloom met hun selectieve gezever over "de kleine duurzame man"...
Inderdaad, die hele sanering en modernisering van de vissersvloot (zoals in Nederland) is er helemaal niet geweest in Frankrijk.quote:Daar gaat het om, het is gewoon afgunst.
BNW lijkt mij een beter plekje voor jouzelf, met je eeuwige gedweep met de EUquote:
quote:Op woensdag 17 januari 2018 13:36 schreef Ulx het volgende:
Het zijn best grote schepen.
[ afbeelding ]
Ik heb geen eu bril op, jij hebt een anti eu bril op die je mening kleurt.quote:Op woensdag 17 januari 2018 18:25 schreef bluemoon23 het volgende:
[..]
Zet nu eens je pro-Eu bril af en probeer er anders naar te kijken![]()
Dit bespaart veel brandstof (energiebesparing is een speerpunt van de EU weet je nog ?) en die Fransen hebben oude kutbootjes...
[..]
Het is alleen zo jammer dat we meer verliezen bij de EU dan dat we winnen he ?
[..]
En nu is het niet 1 land die met geweld haar macht oplegt, maar het ondemocratische EU gedrocht zelf die haar wil opdringt.
Daar had weer niemand bij stil gestaan he ?
[..]
"Kleine duurzame man" wil natuurlijk gewoon zeggen, teveel vissers met oude kutbootjes die er allemaal wat aan willen verdienen![]()
Net als met de Franse boeren, Frankrijk barst nog van die kleine keuterboertjes met een paar koeien en een stukje land.
[..]
Inderdaad, die hele sanering en modernisering van de vissersvloot (zoals in Nederland) is er helemaal niet geweest in Frankrijk.
[..]
BNW lijkt mij een beter plekje voor jouzelf, met je eeuwige gedweep met de EU
Ik zocht op "diepvrieshektrawler".quote:Op woensdag 17 januari 2018 18:42 schreef bluemoon23 het volgende:
[..]Wat denk je ?
Laat ik maar even Google afbeeldingen aanslingeren en op "vissersboot" zoeken ?
En dan kies je juist dat plaatje ?
Tot hoever uit de kust zijn nog eens Nederlandse wateren wat dus ook voor Frankrijk gelden doet.quote:Op woensdag 17 januari 2018 18:54 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Ik heb geen eu bril op, jij hebt een anti eu bril op die je mening kleurt.
Feit is dat deze pulsvisserij nog in de onderzoeksfase zit (veel belovend,tot nu toe lijkt het een verbetering. Bedoel het dus niet als waardeoordeel). Daarom is afgesproken dit nog niet commercieel toe te passen.
Nederland heeft zich daar niet aan gehouden en wordt daarom terug gefloten.
Als deze vissers enkel in nederlandse wateren zouden vissen zou dit niet zo aan de orde zijn, maar ze vissen in andermans wateren, waar afspraken over gemaakt zijn. En waarop gereageerd wordt als men zich niet aan die afspraken houdt.
Ook zonder eu zou dit dus opgaan.
Wat?quote:Op woensdag 17 januari 2018 19:13 schreef john2406 het volgende:
[..]
Tot hoever uit de kust zijn nog eens Nederlandse wateren wat dus ook voor Frankrijk gelden doet.
https://www.defensie.nl/b(...)renzen_maart2014.jpg
Kan je niet met twee woorden vragen onbeschofte, dacht je echt de hele noordzee is van Nederland?quote:
Nee. Dat heb ik dan ook nooit gezegd.quote:Op woensdag 17 januari 2018 19:28 schreef john2406 het volgende:
[..]
Kan je niet met twee woorden vragen onbeschofte, dacht je echt de hele noordzee is van Nederland?
Heb jij de lijnen gezien waar Nederland iets over kan zeggen dat zal voor Frankrijk niet anders zijn hoor.quote:Op woensdag 17 januari 2018 19:29 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Nee. Dat heb ik dan ook nooit gezegd.
Een trawler is wat anders dan een boomkorquote:Op woensdag 17 januari 2018 19:09 schreef Ulx het volgende:
Waarom niet? De visserschepen waar de andere landen niet blij mee zijn varen een aardig eind. Dan ga ik geen plaatje van een klein kutbootje posten.
Hihihi.quote:Op woensdag 17 januari 2018 19:29 schreef Bivox.Silentic het volgende:
Welkom bij de EU.
Samen komen we er wel uit.
Ook voor jou. Denk je werkelijk dat als de eu er niet was dit anders was geweest?quote:Op woensdag 17 januari 2018 19:29 schreef Bivox.Silentic het volgende:
Welkom bij de EU.
Samen komen we er wel uit.
Echt, waar heb je het over?quote:Op woensdag 17 januari 2018 19:30 schreef john2406 het volgende:
[..]
Heb jij de lijnen gezien waar Nederland iets over kan zeggen dat zal voor Frankrijk niet anders zijn hoor.
Ja, die verkozenen in het parlement leggen een verbod op, terwijl de onverkozen commissie het wilde toelaten. Hoe ondemocratisch...quote:Op woensdag 17 januari 2018 18:25 schreef bluemoon23 het volgende:
[..]
En nu is het niet 1 land die met geweld haar macht oplegt, maar het ondemocratische EU gedrocht zelf die haar wil opdringt.
[..]
Ja, waarom zou je ook rekening houden met de voor de discussie relevante feiten hé?quote:Op woensdag 17 januari 2018 19:09 schreef Ulx het volgende:
Waarom niet? De visserschepen waar de andere landen niet blij mee zijn varen een aardig eind. Dan ga ik geen plaatje van een klein kutbootje posten.
Er is natuurlijk van alles met die democratie als er op deze manier een maatregel genomen wordt die alleen maar bedoeld is om een bepaalde regio te bevoordelen ten nadele van een andere regio binnen de EU, en zich niet laat hinderen door enige feiten. Onder het mom van milieubescherming.quote:Op woensdag 17 januari 2018 20:31 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Ja, die verkozenen in het parlement leggen een verbod op, terwijl de onverkozen commissie het wilde toelaten. Hoe ondemocratisch...
Je zou ook kunnen zeggen dat Nederland jarenlang het verbod op pulsvissen heeft omzeild, en het parlement dat achterpoortje nu sluit.quote:Op woensdag 17 januari 2018 20:40 schreef heite het volgende:
[..]
Er is natuurlijk van alles met die democratie als er op deze manier een maatregel genomen wordt die alleen maar bedoeld is om een bepaalde regio te bevoordelen ten nadele van een andere regio binnen de EU, en zich niet laat hinderen door enige feiten. Onder het mom van milieubescherming.
quote:De politiek nam ’t risico, de vissers dachten dat het goed zou komen
Nederland onderschatte het verzet tegen pulsvisserij in Europa en wakkerde het zelfs aan, blijkt uit een reconstructie. „Die vergunningen werden er sneaky in gefietst.”
Het nieuws in het kort:
- Nederland nam in 2014 zelf het besluit om het aantal vergunningen voor 'elektrisch vissen' fors uit te breiden, ondanks verzet uit andere landen.
- De Europese Commissie was welwillend, maar speelde verder geen formele rol bij het besluit, blijkt uit onderzoek van NRC. Den Haag kan zich niet achter Brussel verschuilen voor de mislukte lobby rondom de pulsvisserij.
- Al in 2015 was dankzij onderzoek van wetenschappers in Wageningen in opdracht van de regering bekend dat Nederland met het dossier pulsvissen in de problemen kon komen. Met die waarschuwing werd weinig gedaan.
...
https://www.nrc.nl/nieuws(...)d-zou-komen-a1589729
Grappig dat mensen tegenwoordig doen alsof het voor de EU een grote anarchistische teringzooi was.quote:Op woensdag 17 januari 2018 19:33 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Ook voor jou. Denk je werkelijk dat als de eu er niet was dit anders was geweest?
De kans is groot dat Nederland dan amper in andermans wateren had mogen vissen (ongeacht methode) en er fikse strijd was geweest om internationale wateren te claimen.
Maar zeker is dat afspraken dan nogsteeds afspraken zouden zijn. Dat die breken consequenties zouden hebben, net als nu.
De consequenties vallen reuze mee nu zelfs. Enkel dat we onszelf in de vingers hebben gesneden.
Grappig dat mensen denken dat Nederland voor de EU altijd z'n zin kreeg en nooit rekening hoefde te houden met grotere en machtigere landenquote:Op donderdag 25 januari 2018 09:53 schreef nogeenoudebekende het volgende:
[..]
Grappig dat mensen tegenwoordig doen alsof het voor de EU een grote anarchistische teringzooi was..
Jup, dan heb je gelijk Groenland erbij, fucking veel mineralen en land, nooit meer gezeik over een halfmetertje overpad.quote:Op woensdag 17 januari 2018 16:04 schreef Peligrosso het volgende:
We moeten in een federale unie met Duitsland, Denemarken, Noorwegen en IJsland. Hek eromheen en laat de rest maar de pleuris krijgen.
Anarchistisch nee. Maar dat er minder samenwerking was is wel degelijk waar. Dat rechten om bv te mogen vissen in andermans water een aardige duit koste en protectionisme van de eigen vissers voorop stond. Waardoor het door de geschiedenis heen wel vaker gedoe opleverde.quote:Op donderdag 25 januari 2018 09:53 schreef nogeenoudebekende het volgende:
[..]
Grappig dat mensen tegenwoordig doen alsof het voor de EU een grote anarchistische teringzooi was..
En dan dus niet meer vissen bij engeland, frankrijk en al die andere landen (ook buiten europeese wateren)?quote:Op donderdag 25 januari 2018 10:17 schreef raptorix het volgende:
[..]
Jup, dan heb je gelijk Groenland erbij, fucking veel mineralen en land, nooit meer gezeik over een halfmetertje overpad.
Ze lieten zien dat je gewoon met je hand in het water kan, het is niet zo dat zo een ding gelijk 30.000 volt genereerd.quote:Op donderdag 25 januari 2018 13:14 schreef Loekie1 het volgende:
Hoe groot is de kans dat er per ongeluk veel meer stroom op het ding komt te staan en de halve zee wordt geelektrocuceerd? Ik zou eerst nog maar eens heel veel onderzoek doen. Bij Jinek gisteren geen woord over dat veel onderzoeken nog lopen en uitkomsten nog niet bekend zijn.
Vindt Yannick Jadot... Onze grote anti-pulskor activist...quote:Op zondag 25 maart 2018 09:52 schreef J.B. het volgende:
Schopje:
Hoe Nederland het pulskorverbod over zichzelf afriep
http://nos.nl/l/2224234
Nederland heeft zich gedragen zoals Japan met de walvisvaart. Er zijn 84 vergunningen voor wetenschappelijk onderzoek met pulsvisschepen aangevraagd en ook verkregen, vervolgens is er nauwelijks onderzoek gedaan maar wel massaal commercieel ermee gevist![]()
quote:"Wat Japan doet met de walvisvaart, doet Nederland met het pulsvissen," vindt de groene Europarlementariėr Yannick Jadot, één van de drijvende krachten achter het voorgestelde pulsvisverbod.
Nee hoor, de Fransen en de EU lopen gewoon te janken:quote:Geen wonder dat veel landen, en de Fransen voorop, er tegen zijn. Achteraf blijkt ook dat de berichtgeving enorm gekleurd was vanuit Nederland, het Europees Parlement en de Fransen werden als een stel archaļsche debielen neergezet (dat zijn Fransen meestal ook) maar Nederland lijkt het zo toch vooral zelf schuld te zijn.
quote:De NOS sprak met meerdere internationale pulsviswetenschappers en zij zijn het over één ding eens: pulsvissen is veel duurzamer dan boomkorvissen. Het is terecht dat Nederland het pulsvissen promoot.
quote:Reactie minister Schouten
Minister Schouten van Landbouw en Visserij wijst erop dat er de afgelopen jaren wel degelijk veel onderzoeken zijn gedaan en dat ook het fundamentele onderzoek inmiddels is opgestart. "Misschien dat er wat winst te boeken was geweest, dat het iets sneller had kunnen gaan, maar tegelijkertijd zijn we hier nu echt mee bezig. Dat wil ik wel benadrukken: we hebben onderzoek toegezegd en dat zijn we nu ook aan het doen."
Volgens haar is het de vraag of het Europees Parlement met dit soort onderzoek te overtuigen was geweest. "Die Franse Europarlementariėrs konden alle vragen stellen aan de onderzoeker, die wilde ook alles uitleggen. Ik had nou niet de indruk dat daar ook naar geluisterd werd."
Lekker selectief quoten weer. Jij vindt het normaal dat Nederland tientallen vergunningen aanvraagt in 2010 en pas jaren later daadwerkelijk begint met fatsoenlijk onderzoek? Bovendien zijn heel veel van die boten nieteens nodig, het is gewoon puur vanuit commercieel belang gebeurd. Dat het beter voor vissen is zal best, maar zolang je het onderzoek niet uitvoert wat dat moet bewijzen gooi je je eigen ruiten in.quote:Op zondag 25 maart 2018 10:26 schreef AchJa het volgende:
[..]
Vindt Yannick Jadot... Onze grote anti-pulskor activist...
[..]
[..]
Nee hoor, de Fransen en de EU lopen gewoon te janken:
[..]
[..]
Gaan alle vissen dood als de bliksem in de zee slaat? Nee dus!quote:Op donderdag 25 januari 2018 13:14 schreef Loekie1 het volgende:
Hoe groot is de kans dat er per ongeluk veel meer stroom op het ding komt te staan en de halve zee wordt geelektrocuceerd? Ik zou eerst nog maar eens heel veel onderzoek doen. Bij Jinek gisteren geen woord over dat veel onderzoeken nog lopen en uitkomsten nog niet bekend zijn.
Nederland heeft idd een sluipweggetje gevonden om meer vergunningen te kunnen afgeven, dat ontken ik niet (en laten we Frankrijk vooral niet onderschatten mbt dit soort trucs...quote:Op zondag 25 maart 2018 10:37 schreef J.B. het volgende:
[..]
Lekker selectief quoten weer. Jij vindt het normaal dat Nederland tientallen vergunningen aanvraagt in 2010 en pas jaren later daadwerkelijk begint met fatsoenlijk onderzoek? Bovendien zijn heel veel van die boten nieteens nodig, het is gewoon puur vanuit commercieel belang gebeurd. Dat het beter voor vissen is zal best, maar zolang je het onderzoek niet uitvoert wat dat moet bewijzen gooi je je eigen ruiten in.
Ik zie niet waarom de eerste alinea het volstrekt logisch maakt dat de Fransen tegen zijn.quote:Op zondag 25 maart 2018 09:52 schreef J.B. het volgende:
Schopje:
Hoe Nederland het pulskorverbod over zichzelf afriep
http://nos.nl/l/2224234
Nederland heeft zich gedragen zoals Japan met de walvisvaart. Er zijn 84 vergunningen voor wetenschappelijk onderzoek met pulsvisschepen aangevraagd en ook verkregen, vervolgens is er nauwelijks onderzoek gedaan maar wel massaal commercieel ermee gevist![]()
Geen wonder dat veel landen, en de Fransen voorop, er tegen zijn. Achteraf blijkt ook dat de berichtgeving enorm gekleurd was vanuit Nederland, het Europees Parlement en de Fransen werden als een stel archaļsche debielen neergezet (dat zijn Fransen meestal ook) maar Nederland lijkt het zo toch vooral zelf schuld te zijn.
En eigen belang.quote:Op zondag 25 maart 2018 10:46 schreef Physsic het volgende:
Overigens lijkt dat tegen zijn mij ook niet veel meer dan slechts "commercieel belang".
Yup. Waarbij 1 kant gebruik maakt van nieuwe technologie en daardoor meer vangt en de ander met een bamboehengel op de zijkant van de boot blijft zitten en het dus allemaal niet eerlijk vindt...quote:Op zondag 25 maart 2018 10:56 schreef Physsic het volgende:
Ja, eigen commercieel belang. Wat voor beide kanten geldt.
Omdat onder het mom van "wetenschappelijk onderzoek" er 84 boten met pulsvistechniek zijn uitgerust die niet of nauwelijks voor pulsvisonderzoek gebruikt worden. Het wetenschappelijk onderzoek waar mee bewezen had moeten worden dat het veilig was is vervolgens niet gedaan en ondertussen verloren vissers uit andere landen hun baan.quote:Op zondag 25 maart 2018 10:46 schreef Physsic het volgende:
[..]
Ik zie niet waarom de eerste alinea het volstrekt logisch maakt dat de Fransen tegen zijn.
Overigens lijkt dat tegen zijn mij ook niet veel meer dan slechts "commercieel belang".
De visser met een bamboehengel is echter wel beter bezig als degene welke door nieuwe technologie meer vangen. Die visser laat namelijk voldoende vissen over voor de na hem komende generatie.quote:Op zondag 25 maart 2018 11:02 schreef AchJa het volgende:
[..]
Yup. Waarbij 1 kant gebruik maakt van nieuwe technologie en daardoor meer vangt en de ander met een bamboehengel op de zijkant van de boot blijft zitten en het dus allemaal niet eerlijk vindt...
Ik geloof niet dat het standpunt van de Fransen anders was geweest wanneer er in die jaren wel fatsoenlijk onderzoek op alle 84 boten zou zijn gedaan en daarnaast betwijfel ik of men daar al van op de hoogte was toen ze begonnen met klagen.quote:Op zondag 25 maart 2018 11:26 schreef J.B. het volgende:
[..]
Omdat onder het mom van "wetenschappelijk onderzoek" er 84 boten met pulsvistechniek zijn uitgerust die niet of nauwelijks voor pulsvisonderzoek gebruikt worden. Het wetenschappelijk onderzoek waar mee bewezen had moeten worden dat het veilig was is vervolgens niet gedaan en ondertussen verloren vissers uit andere landen hun baan.
Ik ben in principe een groot voorstander van de techniek, maar zoals met alles moet dat wat mij betreft bewezen veilig zijn voordat die massaal op commerciėle manier gebruikt wordt. Als je vervolgens het beloofde onderzoek niet doet kan je, zeker bij een gevoelig onderwerp als de visserij, er gif op innemen dat je zo'n tegenreactie krijgt.
Iets met quota...quote:Op zondag 25 maart 2018 11:36 schreef torentje het volgende:
[..]
De visser met een bamboehengel is echter wel beter bezig als degene welke door nieuwe technologie meer vangen. Die visser laat namelijk voldoende vissen over voor de na hem komende generatie.
Dat doet niet terzake. Je weet op voorhand dat ze gaan klagen, als politici het gevoel niet hebben dat dat een serieus probleem kan worden zijn ze gewoon dom bezig. Het onderzoek was niet klaar en dus stond de Nederlandse minister met haar mond vol tanden in het Europees Parlement, zoiets zie je bij een onderwerp als visserij (of bijvoorbeeld landbouw, zie chloorkippen bij TTIP) toch van mijlenver aankomen?quote:Op zondag 25 maart 2018 11:49 schreef Physsic het volgende:
[..]
Ik geloof niet dat het standpunt van de Fransen anders was geweest wanneer er in die jaren wel fatsoenlijk onderzoek op alle 84 boten zou zijn gedaan en daarnaast betwijfel ik of men daar al van op de hoogte was toen ze begonnen met klagen.
Wel als je beweert dat deze onthulling de verklaring is voor waarom de andere landen tegen zijn.quote:
Natuurlijk was hun standpunt dan anders geweest, dan had deze techniek al vrij geweest voor commercieel gebruik, ook voor hen dus. Ipv enkel voor, beperkte(!), onderzoeksdoeleinden.quote:Op zondag 25 maart 2018 11:49 schreef Physsic het volgende:
[..]
Ik geloof niet dat het standpunt van de Fransen anders was geweest wanneer er in die jaren wel fatsoenlijk onderzoek op alle 84 boten zou zijn gedaan en daarnaast betwijfel ik of men daar al van op de hoogte was toen ze begonnen met klagen.
Of er nou met de boomkor of met de pulskor gevist wordt maakt voor het aantal gevangen vis geen hol uit aangezien het quotum niet verandert. Het is niet dat Nederland in 1 keer 10 miljoen ton meer vis mee naar huis neemt... Dat de Fransen te scharrig zijn om hun eigen visvloot te moderniseren en hun visserij daardoor vooral vanwege het brandstofverbruik een stuk duurder is is natuurlijk niet onze schuld.quote:Op zondag 25 maart 2018 12:10 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Natuurlijk was hun standpunt dan anders geweest, dan had deze techniek al vrij geweest voor commercieel gebruik, ook voor hen dus. Ipv enkel voor, beperkte(!), onderzoeksdoeleinden.
En ja, daar waren ze van op de hoogte, de klacht was immers dat iets dat enkel voor onderzoeksdoeleinden was vrijgegeven commercieel werd gebruikt ipv voor onderzoek.
8 jaar lang dus al is er commercieel gevist ipv onderzoek gedaan. En dan nu ineens zeggen, ja maar we zijn nu (we op onze vingers getting worden) ineens wel bezig met dat onderzoek... Sorry, maar dat is 8 jaar te laat..
Ik denk van niet.quote:Op zondag 25 maart 2018 12:10 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Natuurlijk was hun standpunt dan anders geweest, dan had deze techniek al vrij geweest voor commercieel gebruik, ook voor hen dus. Ipv enkel voor, beperkte(!), onderzoeksdoeleinden.
En ja, daar waren ze van op de hoogte, de klacht was immers dat iets dat enkel voor onderzoeksdoeleinden was vrijgegeven commercieel werd gebruikt ipv voor onderzoek.
Het een sluit het ander niet uit, als er bijvoorbeeld maar 10 ipv 84 schepen waren gebruikt voor daadwerkelijke onderzoeksdoeleinden hadden de Fransen zich zeer waarschijnlijk wel koest gehouden, dan hadden de er namelijk geen/veel minder last van gehad. Nederland heeft doelbewust te veel "onderzoeks"vergunningen uitgegeven en de Fransen hebben doordat die vergunningen voor commerciėle doeleinden werden gebruikt hun eigen vangst zien dalen. Nederland heeft gewoon met vuur gespeeld en moet nu op de blaren zitten, zo simpel is het.quote:Op zondag 25 maart 2018 12:08 schreef Physsic het volgende:
[..]
Wel als je beweert dat deze onthulling de verklaring is voor waarom de andere landen tegen zijn.
Dat de Fransen minder vangen heeft niets met pulskorvisserij te maken aangezien het quotum niet veranderd is. Het is natuurlijk wel lekker makkelijk stemming maken.quote:Op zondag 25 maart 2018 12:35 schreef J.B. het volgende:
Het een sluit het ander niet uit, als er bijvoorbeeld maar 10 ipv 84 schepen waren gebruikt voor daadwerkelijke onderzoeksdoeleinden hadden de Fransen zich zeer waarschijnlijk wel koest gehouden, dan hadden de er namelijk geen/veel minder last van gehad. Nederland heeft doelbewust te veel "onderzoeks"vergunningen uitgegeven en de Fransen hebben doordat die vergunningen voor commerciėle doeleinden werden gebruikt hun eigen vangst zien dalen. Nederland heeft gewoon met vuur gespeeld en moet nu op de blaren zitten, zo simpel is het.
Als de Nederlanders dankzij pulsvisserij meer vangen en daardoor een groter deel van het Europese quotum op zich nemen dan dat eerder het geval was kunnen de Fransen toch minder vangen?quote:Op zondag 25 maart 2018 12:52 schreef AchJa het volgende:
[..]
Dat de Fransen minder vangen heeft niets met pulskorvisserij te maken aangezien het quotum niet veranderd is. Het is natuurlijk wel lekker makkelijk stemming maken.
Ze mochten deze technologie niet gebruiken. Er is geen sprake van hadden ze ook maar moeten moderniseren. Deze techniek was nog niet vrijgegeven voor commercieel gebruik.quote:Op zondag 25 maart 2018 12:20 schreef AchJa het volgende:
[..]
Of er nou met de boomkor of met de pulskor gevist wordt maakt voor het aantal gevangen vis geen hol uit aangezien het quotum niet verandert. Het is niet dat Nederland in 1 keer 10 miljoen ton meer vis mee naar huis neemt... Dat de Fransen te scharrig zijn om hun eigen visvloot te moderniseren en hun visserij daardoor vooral vanwege het brandstofverbruik een stuk duurder is is natuurlijk niet onze schuld.
quote:Op zondag 25 maart 2018 12:57 schreef J.B. het volgende:
[..]
Als de Nederlanders dankzij pulsvisserij meer vangen en daardoor een groter deel van het Europese quotum op zich nemen dan dat eerder het geval was kunnen de Fransen toch minder vangen?
Kortom, elke lidstaat heeft zijn eigen quotum. Het is niet dat de snelste en beste vissers uit de EU het hele EU quotum kunnen opsouperen.quote:Visquota
De Europese Unie (EU) bepaalt elk jaar in december voor een groot aantal visbestanden de totale toegestane vangsten (TAC). Dat betekent dat per vissoort de totale hoeveelheid wordt bepaald die in het komende jaar mag worden gevangen en aangeland. Die hoeveelheid wordt daarna volgens eerder afgesproken percentages verdeeld over de EU-lidstaten: de visquota.
Zie boven, hoe kan het nou concurrentie zijn als er een quotum bestaat?quote:Op zondag 25 maart 2018 12:57 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Ze mochten deze technologie niet gebruiken. Er is geen sprake van hadden ze ook maar moeten moderniseren. Deze techniek was nog niet vrijgegeven voor commercieel gebruik.
Dat heeft dus niets met het gierig zijn van frankrijk te maken, maar met oneerlijke concurentie.
Dan heb jij 50% meer arbeidskosten.quote:Op zondag 25 maart 2018 13:12 schreef AchJa het volgende:
[..]
Zie boven, hoe kan het nou concurrentie zijn als er een quotum bestaat?
Als jij samen met de buurman in totaal 100 appels mag plukken en er is overeengekomen dat jullie beide 50 appels mogen plukken maar de buurman heeft vanwege een langere ladder in twee dagen 50 appels en jij doet er drie dagen over omdat je een keukentrap hebt dat is toch prima? Of is de verdeling dan niet meer eerlijk ofzo? Heb jij dan plotseling recht op meer appels omdat de helft van de boom leeg is voordat jij klaar bent?
En dan kom je op punt twee, de visvloot van de Frambozen is nooit gemoderniseerd en stamt nog uit het jaar kruik, dit itt de Nederlandse vloot. Er wordt nu een beetje zielig gedaan en op het gevoel gespeeld met de "ambachtelijk Franse visser", maar dat moet je lezen als: "Franse visser die met zijn ouwe kutzooi de zee opgaat en te belazerd was om te investeren".quote:Op zondag 25 maart 2018 13:17 schreef Guus_Geluk7 het volgende:
[..]
Dan heb jij 50% meer arbeidskosten.
Hoe kan dat GEEN concurrentievoordeel voor de buurman zijn?
Laten we wel wezen, Nederland is koploper als het gaat om duurzame visserij en dat zou nog even wat beter kunnen worden met dit systeem. Maar nee hoor, we gaan onder druk van de Fransen alle inovatie de nek omdraaien op dit gebied... Fransen die het uitmelken van subsidies en ontheffingen van de EU vwb landbouw en visserij tot kunst verheven hebben...quote:Op zondag 25 maart 2018 13:25 schreef Loekie1 het volgende:
Het was een truc om vergunningen binnen te halen en daar commercieel mee te vissen. In de praktijk visten veel van de schepen jarenlang zonder dat er een wetenschapper aan boord kwam.
Nederland sneed zichzelf daarmee uiteindelijk in de vingers. Het Europees Parlement stemde in januari voor een totaalverbod op pulsvissen, tot woede van Nederlandse vissers en regering. Minister Carola Schouten (Landbouw, Voedselveiligheid) wees erop dat het wetenschappelijk onderzoek naar pulsvissen nog niet is afgerond en dat de stemming te vroeg kwam. Maar dat onderzoek had al lang af kunnen zijn als Nederland op tijd was begonnen.
https://www.telegraaf.nl/(...)jk-voor-pulsvisdrama
Zou je iets anders verwachten van de Nederlanders?
Ik vond het al zo'n vreemd verhaal toen bij Eenvandaag, zo verschrikkelijk eenzijdig. Het was een slachtofferverhaal waar de jongens van Denk nog een puntje aan kunnen zuigen.
Doet er niets aan af dat extra efficiėntie bij de Nederlandse vissers de Franse concurrentiepositie verslechtert.quote:Op zondag 25 maart 2018 13:20 schreef AchJa het volgende:
En dan kom je op punt twee, de visvloot van de Frambozen is nooit gemoderniseerd en stamt nog uit het jaar kruik, dit itt de Nederlandse vloot.
Op welke verschillen doel je?quote:Daarbij zijn de arbeidskosten natuurlijk geen eerlijke vergelijking aangezien de kosten bij de Fransen anders zijn dan bij ons.
Als hun eigen vloot wat moderner was geweest was dat verschil veel kleiner geweest. Dat het verschil nu veel groter is vanwege die ouwe rommel van ze kunnen ze ons natuurlijk niet aanrekenen.quote:Op zondag 25 maart 2018 13:36 schreef Guus_Geluk7 het volgende:
Doet er niets aan af dat extra efficiėntie bij de Nederlandse vissers de Franse concurrentiepositie verslechtert.
Wat ik bedoel is dat de Franse personeelsbezetting aan boord van de vissersschepen anders zal zijn. Een moderne schuit kan met minder handjes vissen, als je als Fransman willens en weten met oud spul gaat varen heb je meer mensen nodig om de boel in bedrijf te houden.quote:Op welke verschillen doel je?
Ah ja, de Fransen kunnen natuurlijk ook goedkoper vissen door illegale technieken commercieel te gaan gebruiken onder het mom van "onderzoek".quote:Op zondag 25 maart 2018 13:44 schreef AchJa het volgende:
[..]
Als hun eigen vloot wat moderner was geweest was dat verschil veel kleiner geweest. Dat het verschil nu veel groter is vanwege die ouwe rommel van ze kunnen ze ons natuurlijk niet aanrekenen.
[..]
Wat ik bedoel is dat de Franse personeelsbezetting an boord van de vissersschepen anders zal zijn. Een moderne schuit kan met minder handjes vissen, als je als Fransman willens en weten met oud spul gaat varen heb je meer mensen nodig om de boel in bedrijf te houden.
En wat als Nederlandse vissers gewoon Franse havens binnenvaren en daar hun vis lossen?quote:Op zondag 25 maart 2018 13:01 schreef AchJa het volgende:
[..]
[..]
Kortom, elke lidstaat heeft zijn eigen quotum. Het is niet dat de snelste en beste vissers uit de EU het hele EU quotum kunnen opsouperen.
Wat een brutaliteit ook van die Nederlanders, voor de Franse neuzen met illegale methoden commercieel de zee leeg vissen en dan ook nog eens het lef hebben het in Frankrijk aan wal te brengenquote:Deze sluis wordt veelvuldig gebruikt door Nederlandse vissersschepen die in de wintermaanden in het Kanaal vissen. Door deze Franse blokkade is het voor Nederlandse vissersschepen die de visserijtechniek flyshoot gebruiken onmogelijk om haar vangsten aan wal te brengen.
En wat precies heeft dat met het visquotum te maken? Of dacht je dat Nederlandse vissers op deze manier onder het Nederlandse quotum uit kunnen komen en zo op conto van de Fransen kunnen vissen?quote:Op zondag 25 maart 2018 13:52 schreef J.B. het volgende:
[..]
En wat als Nederlandse vissers gewoon Franse havens binnenvaren en daar hun vis lossen?
Edit: dan doen ze dus ook, zie hier:
Franse vissers blokkeren havens Boulogne en Calais
https://www.vissersbond.nl/blokkades-franse-havens/
[..]
Wat een brutaliteit ook van die Nederlanders, voor de Franse neuzen met illegale methoden commercieel de zee leeg vissen en dan ook nog eens het lef hebben het in Frankrijk aan wal te brengen
Eea is niet bijster positief voor de Fransen...quote:Franse vissers blokkeren havens Boulogne en Calais
25 januari 2018
Afgelopen nacht is de Nederlandse visserijsector geconfronteerd met havenblokkades in Frankrijk. Onder andere in Boulogne is de sluis door Franse staandwantvissers geblokkeerd. Deze sluis wordt veelvuldig gebruikt door Nederlandse vissersschepen die in de wintermaanden in het Kanaal vissen. Door deze Franse blokkade is het voor Nederlandse vissersschepen die de visserijtechniek flyshoot gebruiken onmogelijk om haar vangsten aan wal te brengen. Daarnaast worden aanvoerwegen naar de Franse havens voor vrachtwagens die de vis ophalen ook geblokkeerd.
Uitbreiding Franse blokkades
Vanochtend is bekend geworden dat de kans bestaat dat de blokkades zich gaan uitbreiden, bijvoorbeeld naar de haven van Calais. De uitwijkmogelijkheden van de Nederlandse vissers naar andere havens wordt hierdoor enorm beperkt. Daarnaast maken de Nederlandse vissers zich zorgen om hun schepen bij het achterlaten ervan in Franse havens dit weekend. Als reden van de Franse staking en de blokkades worden diverse zaken genoemd: lage inkomsten, slecht weer waardoor weinig gevist kan worden, invloed van de pulsvisserij en te strenge wet- en regelgeving voor vissersvaartuigen.
“Fransen moeten bepaalde veiligheidscertificaten hebben”
“Elk jaar, rond januari-februari-maart, is er de mogelijkheid dat de Fransen een reden vinden om te staken en de havens te blokkeren. Dat valt altijd samen met een periode dat er niets of zeer weinig voor ze is te verdienen. Vergelijk het met een periode van vorstverlet in de bouwsector. Dat is makkelijk staken. Het lijkt nu een verband te hebben met de toestanden omtrent de puls, maar dat is deels schijn. De Fransen staken ook omdat ze bepaalde veiligheidscertificaten moeten hebben. Voor de realisatie daarvan willen ze subsidies ontvangen. Het is een triest gegeven dat de EU op verschillende snelheden acteert en dat dit ritueel zich elk voorjaar herhaalt. Nabij Boulogne vissen zogenaamde flyshoot-schepen, waaronder met een Nederlandse vlag en die hebben helemaal niets te maken met het pulsvissen”, geeft voorzitter Johan Nooitgedagt als reactie op de Franse staking.
Staken tegen pulstuig niet realistisch
Vanuit de Nederlandse visserijorganisaties is volop contact met de overheden, havendiensten en visserijbedrijven die actief zijn in de Franse wateren. Saillant detail is dat deze Franse staandwantvloot ook de hetze tegen de pulsvisserij heeft gevoerd. “De voor Nederland teleurstellende uitkomst van de stemming over pulsvisserij in het Europees Parlement is kennelijk voor deze Franse staandwantvloot nog niet genoeg en daarom richten ze zich nu op Nederlandse visserijbedrijven die met een andere techniek vissen”, aldus Nooitgedagt. “Het argument dat de Fransen in de betreffende havens staken tegen toelating van het pulstuig is niet realistisch. De Nederlandse pulsvissers vissen namelijk niet nabij de havens van Calais en Boulogne, de pulsvissers mogen alleen in de Noordzee met deze pulstechniek vissen.”
Steun van publiek geld
“Tevens is het opvallend dat bij slechte vangsten op deze wijze wordt gestaakt waarbij geėist wordt dat de Franse vissers met publiek geld moeten worden gesteund. De Nederlandse vloot heeft zo’n vijf jaren geleden ook slechte jaren gekend waarbij de vloot aan wal is gebleven voor lage visprijzen, maar er is nooit subsidie geėist om inkomsten aan te vullen”, aldus Nooitgedagt.
De Fransen kunnen ook gewoon stoppen met zeuren en de hand in eigen boezem steken ipv alles en iedereen de schuld te geven waarom het bij hun zo'n kutzooi is.quote:Op zondag 25 maart 2018 13:52 schreef J.B. het volgende:
[..]
Ah ja, de Fransen kunnen natuurlijk ook goedkoper vissen door illegale technieken commercieel te gaan gebruiken onder het mom van "onderzoek".
Wat Nederland wordt aangerekend is niet de staat van de Franse vloot, maar het feit dat Nederland heeft gefraudeerd en dat dit ten koste is gegaan van niet-frauderende landen. Dat pulsvissen efficiėnter is blijkt ook uit het artikel:quote:Op zondag 25 maart 2018 13:44 schreef AchJa het volgende:
Als hun eigen vloot wat moderner was geweest was dat verschil veel kleiner geweest. Dat het verschil nu veel groter is vanwege die ouwe rommel van ze kunnen ze ons natuurlijk niet aanrekenen.
Ik zie niet in wat de staat van de Franse vloot hieraan afdoet.quote:De Nederlandse jacht op extra pulsvisvergunningen begint in 2010. De Nederlandse bodemvisserij is dan verdeeld in twee kampen: 22 schepen halen volop vis binnen met de nieuwe pulsvistechniek, waarmee ze ook nog eens veel brandstof besparen. Alle andere bodemvissers moeten zich behelpen met de ouderwetsere boomkortechniek. Bedrijven dreigen failliet te gaan door hoge brandstofprijzen en lage visprijzen. Ze schreeuwen allemaal om één oplossing: laat ons ook pulsvissen.
Ja, ik begrijp ook wel dat de Fransen liever zo weinig mogelijk Nederlandse ontheffingen hadden gezien en de aanpak van Nederland is ook dom geweest. Maar daar ging het niet om.quote:Op zondag 25 maart 2018 12:35 schreef J.B. het volgende:
[..]
Het een sluit het ander niet uit, als er bijvoorbeeld maar 10 ipv 84 schepen waren gebruikt voor daadwerkelijke onderzoeksdoeleinden hadden de Fransen zich zeer waarschijnlijk wel koest gehouden, dan hadden de er namelijk geen/veel minder last van gehad. Nederland heeft doelbewust te veel "onderzoeks"vergunningen uitgegeven en de Fransen hebben doordat die vergunningen voor commerciėle doeleinden werden gebruikt hun eigen vangst zien dalen. Nederland heeft gewoon met vuur gespeeld en moet nu op de blaren zitten, zo simpel is het.
Jij ziet het verschil niet dat dit een interne aangelegenheid is en men alleen te maken heeft met het Nederlandse visquotum in dit geval?quote:Op zondag 25 maart 2018 14:29 schreef Guus_Geluk7 het volgende:
[..]
Wat Nederland wordt aangerekend is niet de staat van de Franse vloot, maar het feit dat Nederland heeft gefraudeerd en dat dit ten koste is gegaan van niet-frauderende landen. Dat pulsvissen efficiėnter is blijkt ook uit het artikel:
[..]
Ik zie niet in wat de staat van de Franse vloot hieraan afdoet.
Precies. Nu een beetje huilie huilie doen. Ze hebben gegokt en verloren. Nu niet jammeren.quote:Op zondag 25 maart 2018 12:24 schreef Bivox.Silentic het volgende:
Het is logisch. Nederland heeft de Europese kluit belazerd. Dit zijn de consequenties.
En nederlandse vissers kunnen ook gewoon eerlijk spel spelen en niet de boel belazeren met zogenaamde onderzoekjes.quote:Op zondag 25 maart 2018 14:19 schreef AchJa het volgende:
[..]
De Fransen kunnen ook gewoon stoppen met zeuren en de hand in eigen boezem steken ipv alles en iedereen de schuld te geven waarom het bij hun zo'n kutzooi is.
Maar nee hoor, gewoon volgens goed Frans gebruik het hele land inclusief havens blokkeren zodat er subsidie en of vrijstelling van wat dan ook afgedwongen kan worden.
Natuurlijk gaat het om commerciele belangen.quote:Op zondag 25 maart 2018 14:30 schreef Physsic het volgende:
[..]
Ja, ik begrijp ook wel dat de Fransen liever zo weinig mogelijk Nederlandse ontheffingen hadden gezien en de aanpak van Nederland is ook dom geweest. Maar daar ging het niet om.
Ik denk dat Frankrijk vooral tegen is vanwege, zoals ik eerder al zei, hun eigen commerciele belangen, ook voor de lange termijn. Niet vanwege het feit dat er achteraf onvoldoende (of te laat) onderzoek blijkt te zijn gedaan door Nederland. In bestaande onderzoeksresultaten en onderzoeken die wel in die periode zijn gedaan, waren ze ook nauwelijks geinteresseerd. Frankrijk ligt plannen van Nederland al zeker vanaf 2013 dwars. Ik zou niet weten waarom ze opeens positief zouden zijn wanneer Nederland vorig jaar met een mooi onderzoeksrapport kwam aanzetten.
Wat maakt dat quotem uit als ze verkopen op dezelfde markt?quote:Op zondag 25 maart 2018 14:33 schreef AchJa het volgende:
[..]
Jij ziet het verschil niet dat dit een interne aangelegenheid is en men alleen te maken heeft met het Nederlandse visquotum in dit geval?
Dat pulsvisserij efficienter is mag duidelijk zijn. Maar het Franse visquotum verandert daar niet door. De Franse vissers mogen nog net zoveel vis aan wal brengen als voorheen.
Laat even inzinken hoe bizar het is. Er is een betere techniek beschikbaar maar die is "illegaal"....quote:Op zondag 25 maart 2018 13:52 schreef J.B. het volgende:
[..]
Ah ja, de Fransen kunnen natuurlijk ook goedkoper vissen door illegale technieken commercieel te gaan gebruiken onder het mom van "onderzoek".
Bijvangst hoort ook bij het quotum. Meestal word er meel van gemaakt. Doodzonde.quote:Op zondag 25 maart 2018 15:54 schreef Guus_Geluk7 het volgende:
[..]
Wat maakt dat quotem uit als ze verkopen op dezelfde markt?
Omdat eerst bewezen moet worden dat het niet schadelijk is? Iedereen dacht ook ooit dat asbest een beter materiaal was dan al de alternatieven, en daar plukken we nog altijd de wrange vruchten van.quote:Op zondag 25 maart 2018 18:59 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Laat even inzinken hoe bizar het is. Er is een betere techniek beschikbaar maar die is "illegaal"....
Het is natuurlijk al bizar dat een betere techniek illegaal is omdat....ja..waarom eigenlijk?
http://www.interessanteti(...)kabeljauwen-in-2014/quote:Op zondag 25 maart 2018 19:08 schreef J.B. het volgende:
[..]
Omdat eerst bewezen moet worden dat het niet schadelijk is? Iedereen dacht ook ooit dat asbest een beter materiaal was dan al de alternatieven, en daar plukken we nog altijd de wrange vruchten van.
De afgelopen periode is dat toch onderzocht? Daarbij, van de andere methode weten we zeker dat het schadelijk is.quote:Op zondag 25 maart 2018 19:08 schreef J.B. het volgende:
[..]
Omdat eerst bewezen moet worden dat het niet schadelijk is? Iedereen dacht ook ooit dat asbest een beter materiaal was dan al de alternatieven, en daar plukken we nog altijd de wrange vruchten van.
Sinds 2015 ja, maar dat is dus niet klaar omdat de Nederlanders zo dom waren om de vergunningen, die ze al sinds 2010 hadden, te misbruiken voor commerciėle doeleinden ipv het onderzoek waar ze voor bedoeld waren. Er zijn daarbij te veel vergunningen uitgedeeld (84) en nu is het te laat. Als de hebzucht niet had overwonnen en er gewoon onderzoek was gedaan was dat al lang en breed klaar geweest, maar dat is het nu dus niet.quote:Op zondag 25 maart 2018 19:19 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
De afgelopen periode is dat toch onderzocht? Daarbij, van de andere methode weten we zeker dat het schadelijk is.
Juist niet. Toon eens aan dan? Bron?quote:Op zondag 25 maart 2018 15:31 schreef marsan het volgende:
[..]
En nederlandse vissers kunnen ook gewoon eerlijk spel spelen en niet de boel belazeren met zogenaamde onderzoekjes.
Jankballen belazeren de boel en gaan vervolgens lopen jammeren.
Dit lijkt me de enige juiste conclusie. Slimme weggetjesweters zijn teruggefloten en roepen nu "broodroof".quote:Op zondag 25 maart 2018 11:26 schreef J.B. het volgende:
[..]
Omdat onder het mom van "wetenschappelijk onderzoek" er 84 boten met pulsvistechniek zijn uitgerust die niet of nauwelijks voor pulsvisonderzoek gebruikt worden. Het wetenschappelijk onderzoek waar mee bewezen had moeten worden dat het veilig was is vervolgens niet gedaan en ondertussen verloren vissers uit andere landen hun baan.
Ik ben in principe een groot voorstander van de techniek, maar zoals met alles moet dat wat mij betreft bewezen veilig zijn voordat die massaal op commerciėle manier gebruikt wordt. Als je vervolgens het beloofde onderzoek niet doet kan je, zeker bij een gevoelig onderwerp als de visserij, er gif op innemen dat je zo'n tegenreactie krijgt.
Onderzoek? Er zijn vergunningen gegeven. Een pilot. Een onderzoek is wat anders. En dat verhaal dat er teveel zijn, dat is onzin als vissers werkten op een ander visrecht. Dan alsnog word diezelfde quota gevangen. Wat is dan onwettig? Of een Maas in de wet? Het pulsvissen was en is toegestaan. De helft van de vergunningen staan enkel op de tocht.quote:Op zondag 25 maart 2018 19:47 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Dit lijkt me de enige juiste conclusie. Slimme weggetjesweters zijn teruggefloten en roepen nu "broodroof".Die verontwaardigde reacties zijn duidelijk onterecht en Frankrijk en Co. heeft gewoon gelijk. Oneerlijke concurrentie onder de valse vlag van "onderzoek" wat niet plaats vond.
Nee. Dat was het oorspronkelijke huilverhaal, maar dat blijkt dus niet te kloppen:quote:Op zondag 25 maart 2018 20:02 schreef Faz3D het volgende:
[..]
Onderzoek? Er zijn vergunningen gegeven. Een pilot. Een onderzoek is wat anders. En dat verhaal dat er teveel zijn, dat is onzin als vissers werkten op een ander visrecht. Dan alsnog word diezelfde quota gevangen. Wat is dan onwettig? Of een Maas in de wet? Het pulsvissen was en is toegestaan. De helft van de vergunningen staan enkel op de tocht.
Vergunningen zijn trouwens afgegeven. Dat heeft niks van doen met visrecht.
https://www.rtlnieuws.nl/(...)erland-teleurgesteld
Volgens Europarlementariėr Bas Eickhout (GroenLinks) heeft Nederland zich in eigen voet geschoten door veel meer vergunningen voor pulsvisserij af te geven dan was afgesproken. "Dat heeft kwaad bloed gezet bij onder anderen Franse vissers die hun viswater leeggevist zien worden door Nederlandse schepen."
Oftewel: Nederland heeft de boel bedonderd en heeft nu het nakijken.quote:Nederland heeft grootschalig pulsvisonderzoek jarenlang voor zich uitgeschoven. Met de belofte dat schepen uitsluitend zouden worden gebruikt voor wetenschappelijk onderzoek, regelde de Nederlandse regering vanaf 2010 tientallen extra pulsvisvergunningen in Brussel. Het was een truc om de vergunningen binnen te halen en er commercieel mee te vissen. In de praktijk visten veel van de schepen jarenlang zonder dat er een wetenschapper aan boord kwam. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS.
Staat er niet. Lees eens goed.quote:Op zondag 25 maart 2018 20:05 schreef J.B. het volgende:
[..]
Nee.
Nederland riep het verbod op pulsvissen over zichzelf af
http://nos.nl/l/2224234
https://www.wur.nl/nl/Dossiers/dossier/Pulsvisserij-3.htmquote:
Yup, pulskorvisserij is ook vele malen beter voor natuur en milieu. Maar ja, er zijn zelfs Fokkers die in de Franse propaganda trappen.quote:Op zondag 25 maart 2018 19:35 schreef john2406 het volgende:
Volgens mij gebruikt een schip ook aardig wat meer diesel als men moet harken in de zeebodem?
In feite dus continu een aanhangwagen achter het schip hangen, het is niet alleen het meer vangen het is ook minder diesel toch?
Nee, het punt is niet of het wel of niet beter is. Het punt is dat ze de vergunningen met een ander doel hebben gekregen dan waarvoor het gebruikt is. Het is verkregen vokr wetenschappelijk onderzoek en gebruikt voor commerciele visvangst.quote:Op zondag 25 maart 2018 20:22 schreef AchJa het volgende:
[..]
Yup, pulskorvisserij is ook vele malen beter voor natuur en milieu. Maar ja, er zijn zelfs Fokkers die in de Franse propaganda trappen.
Tuurlijk gebruikt de commerciėle visserij gesubsidieerd materieel.quote:Op zondag 25 maart 2018 20:36 schreef marsan het volgende:
[..]
Nee, het punt is niet of het wel of niet beter is. Het punt is dat ze de vergunningen met een ander doel hebben gekregen dan waarvoor het gebruikt is. Het is verkregen vokr wetenschappelijk onderzoek en gebruikt voor commerciele visvangst.
Ze zijn niet teruggefloten, het is simpelweg verboden door de EU en dat komt door de Franse lobby met de nergens op gebasseerde huil- en horrorverhalen van Bloom, Yannick Jadot en aanverwante activisten.quote:Op zondag 25 maart 2018 20:36 schreef marsan het volgende:
[..]
Nee, het punt is niet of het wel of niet beter is. Het punt is dat ze de vergunningen met een ander doel hebben gekregen dan waarvoor het gebruikt is. Het is verkregen vokr wetenschappelijk onderzoek en gebruikt voor commerciele visvangst.
Nu zijn ze teruggefloten. Jammer maar helaas. Gegokt en verloren.
Die ontheffingen zijn afgegeven op drie verschillende gronden. De eerste 22 waren vanwege de 5%-regeling. Later kwamen daar nog eens 20 bij, voor 'het stimuleren van wetenschappelijk onderzoek'. Als laatste zijn er nog eens 42 ontheffingen verleend voor onderzoek gericht op de implementatie van de aanlandplicht (ofzo). Bij het verlenen van die laatste ontheffingen is ook een groot onderzoek gestart met o.a. de Wageningen Universiteit, wat in 2019 wordt afgerond (mits ze daar de kans voor krijgen).quote:Op zondag 25 maart 2018 20:02 schreef Faz3D het volgende:
[..]
Onderzoek? Er zijn vergunningen gegeven. Een pilot. Een onderzoek is wat anders. En dat verhaal dat er teveel zijn, dat is onzin als vissers werkten op een ander visrecht. Dan alsnog word diezelfde quota gevangen. Wat is dan onwettig? Of een Maas in de wet? Het pulsvissen was en is toegestaan. De helft van de vergunningen staan enkel op de tocht.
Vergunningen zijn trouwens afgegeven. Dat heeft niks van doen met visrecht.
https://www.rtlnieuws.nl/(...)erland-teleurgesteld
Volgens Europarlementariėr Bas Eickhout (GroenLinks) heeft Nederland zich in eigen voet geschoten door veel meer vergunningen voor pulsvisserij af te geven dan was afgesproken. "Dat heeft kwaad bloed gezet bij onder anderen Franse vissers die hun viswater leeggevist zien worden door Nederlandse schepen."
Meer dan 80 wetenschappelijke vergunningen gebruiken voor commerciele vangst is gewoon de boel belazeren.quote:Op zondag 25 maart 2018 20:49 schreef Faz3D het volgende:
[..]
Tuurlijk gebruikt de commerciėle visserij gesubsidieerd materieel.
Mag subsidie niet commercieel gebruikt worden dan? Vreemd. Dus subsidies voor lzv-ers mag ook niet commercieel gebruikt worden? Exact hetzelfde.
Teruggefloten is in dit geval verboden idd.quote:Op zondag 25 maart 2018 20:51 schreef AchJa het volgende:
[..]
Ze zijn niet teruggefloten, het is simpelweg verboden door de EU en dat komt door de Franse lobby met de nergens op gebasseerde huil- en horrorverhalen van Bloom, Yannick Jadot en aanverwante activisten.
Je kunt natuurlijk wat vinden van de de gelopen route van Nederland mbt het afgeven van vergunningen/ ontheffingen maar als de EU naar de wetenschap had geluisterd ipv naar gefrustreerde Franse vissers had de stemming er heel anders uitgezien.
Nee, dat is de scapegoat geworden. Een soort artikel 5 van de EU.quote:Op zondag 25 maart 2018 20:58 schreef marsan het volgende:
Teruggefloten is in dit geval verboden idd.
En het hele punt is dus juist die gelopen route.
Omdat de gevolgen nog niet goed bekend zijn. Dat onderzoek, in combinatie met vangst, had Nederland moeten doen. Daarvoor hebben ze die toestemming gekregen om schepen uit te rusten met dit systeem.quote:Op zondag 25 maart 2018 18:59 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Laat even inzinken hoe bizar het is. Er is een betere techniek beschikbaar maar die is "illegaal"....
Het is natuurlijk al bizar dat een betere techniek illegaal is omdat....ja..waarom eigenlijk?
Het lijkt veelbelovend, alhoewel er ook andere stemmen opgaan. Wat ontbreekt is voldoende gedegen onderzoek.quote:Op zondag 25 maart 2018 20:22 schreef AchJa het volgende:
[..]
Yup, pulskorvisserij is ook vele malen beter voor natuur en milieu. Maar ja, er zijn zelfs Fokkers die in de Franse propaganda trappen.
Als ze hadden gedaan wat ze moesten doen, onderzoek dus (tijdens het vissen), was dit niet gebeurd.quote:Op zondag 25 maart 2018 20:51 schreef AchJa het volgende:
[..]
Ze zijn niet teruggefloten, het is simpelweg verboden door de EU en dat komt door de Franse lobby met de nergens op gebasseerde huil- en horrorverhalen van Bloom, Yannick Jadot en aanverwante activisten.
Je kunt natuurlijk wat vinden van de de gelopen route van Nederland mbt het afgeven van vergunningen/ ontheffingen maar als de EU naar de wetenschap had geluisterd ipv naar gefrustreerde Franse vissers had de stemming er heel anders uitgezien.
Als alle andere landen het verrekken om mee te doen...quote:Op zondag 25 maart 2018 21:17 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Het lijkt veelbelovend, alhoewel er ook andere stemmen opgaan. Wat ontbreekt is voldoende gedegen onderzoek.
Waarom denk je dat dat niet gedaan is? Niet omdat die nederlandse visers zulke goede bedoelingen hadden. Maar omdat ze dit voordeel zo lang mogelijk wilde rekken voor zichzelf.
8 jaar Achja, dat onderzoek had al lang en breed afgerond kunnen zijn. En als dat was gedaan hadden de franse klagers kunnen klagen wat ze wilde, maar was nederland niet terug gefloten, maar was dit systeem open gesteld.
Als dit systeem werkelijk een fikse verbetert is (waar het wel op lijkt) is het des te erger dat Nederland dit heeft laten gebeuren. Ze hebben dan het gebruik van een beter systeem gefrustreerd en daarmee de visstand wereldwijd tekort gedaan.
quote:Haasnoot beschrijft aan de hand van interviews hoe de pulsvisserij zich in Nederland sinds 1970 heeft ontwikkeld. Alle landen konden gebruikmaken van een Europese regeling die toestaat dat 5 procent van de vloot met elektrisch vistuig mag experimenteren, maar alleen Nederland heeft daar gebruik van gemaakt. Pulsvisserij is tot een exclusief Nederlandse techniek uitgegroeid, ondanks dat Frankrijk, Duitsland en Engeland er in de jaren zeventig ook onderzoek naar deden.
Er bestaat helemaal geen monopoly positie, dat is het hele punt. Andere landen waren gewoon te belazerd om daarin te investeren en gaan nu janken en hebben (vooral Frankrijk) met een hoop flauwekul verhalen de EU, helaas met succes, lopen bespelen.quote:Op zondag 25 maart 2018 21:21 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Als ze hadden gedaan wat ze moesten doen, onderzoek dus (tijdens het vissen), was dit niet gebeurd.
Dit verbod is de schuld van Nederland die dit toeliet omdat ze op eigen gewin richte ipv een better systeem ruimte te geven. Innovatie te ondersteunen waarvan ze ook beter waren geworden, maar net iets minder lang die monopoly positie hadden gehad.
Maakt geen verschil beste Achja. De nederlandse visserij pakte het wel aan en heeft daar fiks voordeel van gehad.quote:Op zondag 25 maart 2018 21:22 schreef AchJa het volgende:
[..]
Als alle andere landen het verrekken om mee te doen...
[..]
Natuurlijk kom ik met quota omdat wij vwb de quota geen zak te maken hebben met buitenlandse vissers. Het visquotum van de Fransen blijft exact hetzelfde. Het zou een ander verhaal zijn als wij direct het Franse visquotum naar beneden konden vissen.quote:Op zondag 25 maart 2018 21:27 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Maakt geen verschil beste Achja. De nederlandse visserij pakte het wel aan en heeft daar fiks voordeel van gehad.
En ze hebben het misbruikt, het onderzoek had al afgerond kunnen zijn, nu vertraagt het geheel vrijgeven van dit systeem doordat men dit langer voor zichzelf wilde houden.
En kom nu niet weer met quota, want dit gaat om effctieviteit, wat goedkoper is waardoor er meet winst te maken is. Zeker als er quota zijn.
Die bestaat wel. En degene die misbruik maken van die vergunningen, ze gebruiken voor eigen winst ipv gedegen onderzoek (wat hand in hand gaat met commercieel vissen, geen opoffering is) zijn ook schuldig.quote:Op zondag 25 maart 2018 21:23 schreef AchJa het volgende:
[..]
Er bestaat helemaal geen monopoly positie, dat is het hele punt. Andere landen waren gewoon te belazerd om daarin te investeren en gaan nu janken en hebben (vooral Frankrijk) met een hoop flauwekul verhalen de EU, helaas met succes, lopen bespelen.
Dat nu de ontheffingen route als schuldige aangewezen wordt is natuurlijk de makkelijkste weg.
Het is afleiden. Niet meer dan dat.quote:Op zondag 25 maart 2018 21:31 schreef AchJa het volgende:
[..]
Natuurlijk kom ik met quota omdat wij vwb de quota geen zak te maken hebben met buitenlandse vissers. Het visquotum van de Fransen blijft exact hetzelfde. Het zou een ander verhaal zijn als wij direct het Franse visquotum naar beneden konden vissen.
De Nederlandse visserij is koploper vwb duurzame visserij, kom nou niet aan alsof de rest van de wereld het zo goed doet...quote:Op zondag 25 maart 2018 21:32 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Die bestaat wel. En degene die misbruik maken van die vergunningen, ze gebruiken voor eigen winst ipv gedegen onderzoek (wat hand in hand gaat met commercieel vissen, geen opoffering is) zijn ook schuldig.
Hou op met net doen alsof Nederland en de nederlandse visserij zo onschuldig is. Die wilde gewoon een voorsprong op de markt langer voor zichzelf houden. Zijn geen haar beter dan die fransen.
Het slachtoffer is de zee met haar bewoners. Een veelbelovend methode vertraagt over jaren om wat meet winst te maken.
Die vlieger gaat alleen maar op als je het over Nederland alleen hebt. De Franse visser zal er geen vis minder om vangen.quote:Op zondag 25 maart 2018 21:35 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Het is afleiden. Niet meer dan dat.
Zeker met quota is efficientie essentieel. Hoe efficienter, hoe meer winst.
Het is niet zo dat die nederlandse visserij minder is gaan vangen, ze doen het sneller en goedkoper. Kortom, ze varen er verdomd wel bij.
Quota maken die winst alleen maar groter. Beperkt aanbod, grote vraag maakt de prijs hoog. Als je je kosten kan verlagen, sneller meer kan vangen maak je meer winst. Hoe sneller je dat quotum bereikt, hoe meer winst.
Wat maken die quota uit als ze dezelfde afzetmarkt hebben?quote:Op zondag 25 maart 2018 21:31 schreef AchJa het volgende:
[..]
Natuurlijk kom ik met quota omdat wij vwb de quota geen zak te maken hebben met buitenlandse vissers. Het visquotum van de Fransen blijft exact hetzelfde. Het zou een ander verhaal zijn als wij direct het Franse visquotum naar beneden konden vissen.
Precies, de EU is gewoon bespeeld door de voornamelijk Franse lobby, niks meer niks minder.quote:Op zondag 25 maart 2018 21:38 schreef Faz3D het volgende:
http://www.clo.nl/indicatoren/nl0587-visserijtechnieken
Nederland is daarom in februari 2014 een aanvullend pilotproject "Pulsvisserij en aanlandplicht" gestart op basis van artikel 14 van de Basisverordening gemeenschappelijk visserijbeleid (1380/2013). Ook zijn er 42 extra pulstoestemmingen (voor zowel platvis als garnaal) uitgegeven. Het totaal aantal vaartuigen dat momenteel gebruik maakt van puls komt hiermee op 84.
De EU was in 2014 al op de hoogte gesteld van dit beleid. En achteraf met zn allen klagen.
Nogmaals, dit is niet gedaan om meer duurzaam te worden, maar om een voorsprong langer te behouden. Met de smoes duurzaam.quote:Op zondag 25 maart 2018 21:37 schreef AchJa het volgende:
[..]
De Nederlandse visserij is koploper vwb duurzame visserij, kom nou niet aan alsof de rest van de wereld het zo goed doet...
En zoals je had kunnen lezen hadden andere landen ook gewoon gebruik kunnen maken van deze techniek en die 5% regeling, maar nee hoor, vooral niet doen, maar wel achteraf miepen dat een ander land het beter voorelkaar heeft. De Fransen hadden net zo makkelijk deze voorsprong kunnen hebben maar hebben dat nagelaten en gaan nu op de zieligheidstoer met traditionele vissersverhalen met hun staande wanten etc.
Hoezo? Gaan de Franse vissers tegenwoordig naar de Nederlandse visafslagen en vice versa?quote:Op zondag 25 maart 2018 21:40 schreef Guus_Geluk7 het volgende:
[..]
Wat maken die quota uit als ze dezelfde afzetmarkt hebben?
Ze verkopen beide op de Europese interne markt ja.quote:Op zondag 25 maart 2018 21:44 schreef AchJa het volgende:
[..]
Hoezo? Gaan de Franse vissers tegenwoordig naar de Nederlandse visafslagen en vice versa?
En weer. Snap je niet hoe winst werkt?quote:Op zondag 25 maart 2018 21:39 schreef AchJa het volgende:
[..]
Die vlieger gaat alleen maar op als je het over Nederland alleen hebt. De Franse visser zal er geen vis minder om vangen.
Wat?quote:Op zondag 25 maart 2018 21:44 schreef AchJa het volgende:
[..]
Hoezo? Gaan de Franse vissers tegenwoordig naar de Nederlandse visafslagen en vice versa?
quote:Op zondag 25 maart 2018 21:46 schreef Guus_Geluk7 het volgende:
[..]
Ze verkopen beide op de Europese interne markt ja.
quote:Op zondag 25 maart 2018 21:48 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
En weer. Snap je niet hoe winst werkt?
Dat dat niet zozeer gaat om hoeveel je vangt, maar hoe efficient (minder kosten) je vangt?
Hoe juist een quota ervoor zorgt dat wie die vis zo snel mogelijk en met zo min mogelijk kosten eruit haalt de meeste winst maakt?
Fictief vb.
Met deze techniek vangen die nederlandse visers hun quotum in 3 maanden. Ze verbruiken 1/3 minder brandstoffen (in die drie maanden) , hebben 10% minder werknemers nodig.
De vissers zonder deze techniek (die ze niet zomaar mogen gebruiken) doen 6 maanden over hun quotum halen.
Zie je het voordeel al?
Agrofoodquote:De Franse vloot kent flinke structurele problemen. Het aandeel van de kleine, ambachtelijke boten (<12 mtr) die sterk verouderd zijn, is groot. De grootste zorg heeft de Franse overheid over de terugloop van het aantal boten in de categorie 12 – 24 mtr (afname met 47% in de periode 1995-2013). De terugloop in tonnage voor de vissersvloot zit voor maar liefst 80% in deze categorie. Juist de boten in deze categorie hebben in de ogen van de Franse overheid de beste kansen om te concurreren met vissers uit andere Lidstaten. De overheid ziet de slechte benutting van de nationale quota (slechts 58% van de toegewezen quota wordt benut) als gevolg van de afname van boten in deze categorie.
Wat wil je hiermee aantonen?quote:Op zondag 25 maart 2018 21:51 schreef AchJa het volgende:
[..]
[..]
[..]
Agrofood
Maar het ligt natuurlijk aan de pulsvisserij...
Daar begint het eerlijke spel beste man. En die quota word door Nederland bepaald. Er word gekeken naar de vispopulatie.quote:Op zondag 25 maart 2018 21:40 schreef Guus_Geluk7 het volgende:
[..]
Wat maken die quota uit als ze dezelfde afzetmarkt hebben?
quote:
De Franse visserij kan niet eens aan de nationale behoefte voldoen en ze zijn niet eens in staat om hun eigen quotum vol te vissen... En dan beginnen jullie over de europese afzetmarkt...quote:Frankrijk: netto importeur van vis…
Vis en andere zee producten zijn heel belangrijk op het Franse menu. Een gemiddelde, hoofdelijke consumptie van 36 kg/persoon/jaar! Hiermee is de Franse consument één van de grootste verbruikers van vis en visproducten in Europa.
De omvang van de Franse vloot doet vermoeden dat Franse vissers behoorlijk in de nationale behoefte kunnen voldoen. Niets is minder waar. Weliswaar is de exportwaarde van vis rond 700 miljoen EUR. De importwaarde van vis ligt echter op een fors hoger en redelijk constant niveau van 2,2 miljard EUR/jaar (2010-2014). De top-5 voornaamste importproducten zijn zalm, tonijn, garnalen, koolvis en kabeljauw.
Traditioneel is Nederland een belangrijke leverancier. Noorwegen en Verenigd Koninkrijk zijn belangrijker dan Nederland met forse export van zalm en ook Spanje en Ecuador zijn grotere leveranciers op de Franse markt dan Nederland.
Dat veranderd niets aan het feit dat de nederlandse vissers deze onderzoeks vergunningen hebben misbruikt om langer een fiks voordeel te hebben.quote:Op zondag 25 maart 2018 21:51 schreef AchJa het volgende:
[..]
[..]
[..]
Agrofood
Maar het ligt natuurlijk aan de pulsvisserij...
quote:Februari 2014 - Dijksma
Nederland kan werken aan een grootschalig pilotprogramma om de werking van pulskorvisserij in beeld te brengen. Hiervoor zullen 42 extra vergunningen worden verleend aan Nederlandse vissers. Het onderzoek wordt uitgevoerd met behulp van IMARES, onderdeel van de Wageningen Universiteit. Het programma onderzoekt verder de selectiviteit van de pulskor en de milieuwinst door het niet langer beroeren van de bodem en halvering van het brandstofgebruik. Bij het programma worden de visserij- en milieuorganisaties betrokken. Het programma is van groot belang voor de implementatie van het nieuwe Gemeenschappelijk Visserijbeleid (GVB) met de aanlandplicht als grote opgave. Alle partijen zijn het erover eens dat innovatie, verduurzaming en meer selectiviteit de sleutels zijn bij deze opgave.
De Europese Commissie is er met mij van overtuigd dat de verdere ontwikkeling van innovatieve visserijtechnieken waarvan is aangetoond dat zij lagere impact op ecosystemen hebben, zoals pulsvisserij, moet worden gestimuleerd en dat er mogelijkheden voor verder gebruik van dergelijke vistuigen moeten worden gevonden. Vooruitlopend op een structurele oplossing, die uiteindelijk zijn beslag moet krijgen in de Verordening Technische Maatregelen, zal ik een breed proefproject opzetten dat zich richt op het faciliteren van de invoering van de aanlandplicht in de Nederlandse platvisvloot.
De Europese Commissie heeft haar volledige steun uitgesproken voor zowel dit proefproject als de daarvoor gevonden basis. Zij is bijzonder te spreken over de Nederlandse aanpak, gericht op verdere verduurzaming van de visserij, waarbij nauw wordt samengewerkt tussen overheid, sector, kennisinstellingen en ook maatschappelijke organisaties. Ik heb met Commissaris Damanaki afgesproken dat ik op korte termijn (enkele weken) met een projectplan zal komen. Natuurlijk zal ik uw Kamer ook informeren over dit plan.
https://www.rijksoverheid(...)ing-pulsvisserij.pdf
quote:December 2016 - Van Dam
Zorgen heb ik over de discussie rond de pulsvisserij. Het voorstel van de Europese Commissie gaf immers ruimte aan pulsvisserij. In de compromisteksten heeft het voorzitterschap nu de algehele toelating weer teruggedraaid naar voorwaardelijke toelating, zoals we die nu ook kennen. Mijn inzet om de puls te regelen blijft groot. Hiervoor ga ik ook bilateraal gesprekken aan met tegenstanders van de pulsvisserij.
https://www.rijksoverheid(...)k-visserijbeleid.pdf
quote:Januari 2018 - Schouten
Het voorstel van de Europese Commissie voor een nieuwe Verordening Technische Maatregelen biedt ruimte voor de pulsvisserij. De introductie van de mogelijkheid van pulsvisserij was mede ingegeven door de positieve resultaten van de pulsvisserij in Nederland. De Raad van Visserijministers heeft 11 mei 2017 in de Algemene Oriėntatie over dit voorstel echter ingezet op een beperking van de pulsvisserij tot 5% van de boomkorvloot, ondanks stevig en uitgesproken verzet van Nederland.
Na deze besluitvorming in de Raad kwam ook de behandeling in het Europees Parlement van de voorgestelde Verordening op gang. Nederland heeft daarbij intensief contact onderhouden met diverse leden van het Europees Parlement en ook met andere sleutelfiguren in dit wetgevingsproces.
In het Europees Parlement is op 21 november 2017 in het visserijcomité een compromisamendement aangenomen waarbij de pulsvisserij werd beperkt tot 5% van de boomkorvloot totdat uit meerjarig onderzoek zou blijken dat er geen significante negatieve effecten optreden. Na een regionaal proces zou dan de pulsvisserij breed kunnen worden toegelaten. Gezien het al lopende meerjarige onderzoek en het vertrouwen dat hieruit goede resultaten naar voren zouden komen, kon dit vanuit Nederlands perspectief gezien worden als een aanvaardbaar amendement.
Hierna is een zeer stevige anti-pulscampagne op gang gekomen. Deze campagne werd met name geļnitieerd en georkestreerd door Franse natuurorganisaties en visserijvertegenwoordigers. Door deze campagne is de weerstand in het Europees Parlement gegroeid. Ook werden de belangentegenstellingen tussen de vissers onderling en tussen de visserijbelangen en milieubelangen uitvergroot.
Nederlandse leden van het Europees Parlement hebben van hun kant steeds wetenschappelijke en feitelijke informatie over de pulsvisserij naar voren gebracht. Deze feitelijke informatie kwam voort uit het lopende onderzoek en belichtte de voordelen van de pulstechniek voor milieu, natuur en visserij.
Na de stemming in het visserijcomité van het Europees Parlement zijn nieuwe amendementen op tafel gekomen, waaronder amendementen om de pulsvisserij totaal te verbieden. Deze amendementen bieden ook geen ruimte voor verder onderzoek en nadere besluitvorming. Deze amendementen met een totaalverbod op pulsvisserij zijn op 16 januari jl. aangenomen in de plenaire zitting van het Europees Parlement.
https://www.rijksoverheid(...)-in-pulsvisserij.pdf
Niet voor die prijzen nee. En dat is precies het probleem.quote:Op zondag 25 maart 2018 21:57 schreef AchJa het volgende:
[..]
[..]
De Franse visserij kan niet eens aan de nationale behoefte voldoen en ze zijn niet eens in staat om hun eigen quotum vol te vissen... En dan beginnen jullie over de europese afzetmarkt...
Het onderzoek is een goede zaak. Ik ageer hier niet tegen deze methode.quote:
Precies, dankzij Hollandse hebzucht wordt zo een potentieel mooie en veelbelovende techniek om zeep geholpen.quote:Op zondag 25 maart 2018 22:04 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Het onderzoek is een goede zaak. Ik ageer hier niet tegen deze methode.
Het probleem is dat dit onderzoek pas, zo mondjesmaat mogelijk, begonnen is toen het niet anders kon.
En dat deze manier van vertragen de implementatie van deze methode ernstig gefrustreerd heeft.
Begrijp jij wel wat een quotum inhoudt? We stellen een quotum in maar we gaan er vanuit dat iedereen maar de helft vangt? Zoiets?quote:Op zondag 25 maart 2018 21:59 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Dat veranderd niets aan het feit dat de nederlandse vissers deze onderzoeks vergunningen hebben misbruikt om langer een file voordeel te hebben.
Zelfs als die fransen hun quotum wel hadden gebruikt (wees blij dat ze dat niet doen, want als iedereen dat zou doen zou het quotum omlaag moeten) hadden die nederlandse vissers nogsteeds een onrechtmatig voordeel gehad op deze manier.
De EU betaalt helemaal nergens voor.quote:Wat niet zo erg was geweest als ze dat onderzoek gelijk hadden gedaan.
Het was geen keuze tussen commercieel of onderzoek. Het ging om onderzoek tijdens commercieel vissen.
Ze hadden geen vermindering van winst gehad door wel serieus te onderzoeken. Sterker nog, hadden er voordeel van gehad.
Nu is dat niet (voldoende) gebeurden daarom hebben de anti's meer grond om dit tegen te houden, te vertragen. Eris nog geen gedegen conclusie, die er wel al had moeten zijn. Waarvoor de EU betaalt heeft. En dus jij en ik voor betaald hebben.
Dat allemaal voor wat extra winst voor een beperkt clubje.
De Franse visserij doet het prima:quote:Op zondag 25 maart 2018 22:00 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Niet voor die prijzen nee. En dat is precies het probleem.
quote:Ondanks de structurele problemen, is het met de winstgevendheid niet slecht gesteld. De gemiddelde opbrengstprijs voor vis, ligt met 2,16 EUR/kg duidelijk boven het EU gemiddelde en het gemiddelde netto resultaat van 14% in 2013 is zeer positief.
Integendeel. Quota word om de zoveel tijd herzien. Net een stempelboekje. Waar je dat allemaal vandaan haalt? Onrechtmatig voordeel? Moeten die Fransen eens luisteren. Of moet Nederland Frankrijk ervan overtuigen dat ze die figuren nog meer subsidie geven? Weet jij waar Franse boeren en vissers de subsidie voor gebruiken? Als tegemoetkoming. Als schadeleed. Dat is toch hypocriet?quote:Op zondag 25 maart 2018 21:59 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Dat veranderd niets aan het feit dat de nederlandse vissers deze onderzoeks vergunningen hebben misbruikt om langer een file voordeel te hebben.
Zelfs als die fransen hun quotum wel hadden gebruikt (wees blij dat ze dat niet doen, want als iedereen dat zou doen zou het quotum omlaag moeten) hadden die nederlandse vissers nogsteeds een onrechtmatig voordeel gehad op deze manier.
Met EU gedachtegoed ja. Urkers willen toch werken? Hun zijn afhankelijk van de innovatie. Hun moeten al een tijdje wachten op die legale toestemming.quote:Wat niet zo erg was geweest als ze dat onderzoek gelijk hadden gedaan.
Het was geen keuze tussen commercieel of onderzoek. Het ging om onderzoek tijdens commercieel vissen.
Ze hadden geen vermindering van winst gehad door wel serieus te onderzoeken. Sterker nog, hadden er voordeel van gehad.
De EU betaald heeft? Kolder. Alles is door Urk en de samenwerkingsverbanden en de Nederlandse staat gefinancierd. Dat onderzoek heeft de EU lobby op gang geholpen. Die filantropen uit Amerika zitten de boel te stangen. Die deugdmensen willen het goede doen, 4 dooie vissen is al teveel. Met een hernia is het helemaal zoek. Zo zielig.quote:Nu is dat niet (voldoende) gebeurden daarom hebben de anti's meer grond om dit tegen te houden, te vertragen. Eris nog geen gedegen conclusie, die er wel al had moeten zijn. Waarvoor de EU betaalt heeft. En dus jij en ik voor betaald hebben.
Dat allemaal voor wat extra winst voor een beperkt clubje.
Daar heb ik nog geen aanwijzing voor gevonden. Niet dat al meerdere jaren werd gewacht op onderzoeksresultaten vanuit Nederland, zodat ze het verbod zo snel mogelijk konden opheffen (of juist niet, afhankelijk van de resultaten) o.i.d. Integendeel..quote:Op zondag 25 maart 2018 22:04 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Het onderzoek is een goede zaak. Ik ageer hier niet tegen deze methode.
Het probleem is dat dit onderzoek pas, zo mondjesmaat mogelijk, begonnen is toen het niet anders kon.
En dat deze manier van vertragen de implementatie van deze methode ernstig gefrustreerd heeft.
Nee, door idiote volledig uit de lucht gegrepen verhalen van Bloom, Yannick Jadot en dat soort clubs is de techniek om zeep geholpen.quote:Op zondag 25 maart 2018 22:07 schreef J.B. het volgende:
Precies, dankzij Hollandse hebzucht wordt zo een potentieel mooie en veelbelovende techniek om zeep geholpen.
Ik stelde dat er een gezamenlijke markt was en de Nederlandse vissers dus wel degelijk invloed hadden op de visverkopen van de Fransen. Dat wordt door jouw bron eerder bevestigd dan ontkracht.quote:Op zondag 25 maart 2018 21:57 schreef AchJa het volgende:
[..]
[..]
De Franse visserij kan niet eens aan de nationale behoefte voldoen en ze zijn niet eens in staat om hun eigen quotum vol te vissen... En dan beginnen jullie over de europese afzetmarkt...
Dat handjevol Nederlandse pulskor boten maakt het verschil echt niet op de totale EU vloot en afzetmarkt.quote:Op zondag 25 maart 2018 22:14 schreef Guus_Geluk7 het volgende:
[..]
Ik stelde dat er een gezamenlijke markt was en de Nederlandse vissers dus wel degelijk invloed hadden op de visverkopen van de Fransen. Dat wordt door jouw bron eerder bevestigd dan ontkracht.
Verder zegt dit nog steeds niets over misgelopen winsten door de Franse vissers, of vissers uit andere landen.
Alles heeft met elkaar dan ook een wisselwerking, zelfs de gasolie inkoop van Nederlandse kotters beļnvloed de gasolieprijs in Frankrijk voor de Kotters.quote:Op zondag 25 maart 2018 22:14 schreef Guus_Geluk7 het volgende:
[..]
Ik stelde dat er een gezamenlijke markt was en de Nederlandse vissers dus wel degelijk invloed hadden op de visverkopen van de Fransen. Dat wordt door jouw bron eerder bevestigd dan ontkracht.
Verder zegt dit nog steeds niets over misgelopen winsten door de Franse vissers, of vissers uit andere landen.
Precies. Het is allemaal de schuld van die pokke Hollanders met hun pulsvisserij...quote:Op zondag 25 maart 2018 22:21 schreef Faz3D het volgende:
[..]
Alles heeft met elkaar dan ook een wisselwerking, zelfs de gasolie inkoop van Nederlandse kotters beļnvloed de gasolieprijs in Frankrijk voor de Kotters.
Misgelopen winsten? Geen goed tuig zul je bedoelen. Heb je wel eens gekeken hoe oud en onderontwikkeld die vloot erbij ligt? Net de jaren ‘60Straks halen de Fransen als laatste redmiddel: achterstallig onderhoud van stal. De overheid is verantwoordelijk voor hun private bezit. Right.
Komt vast door de heroļne, ze werken te hard, 50 uur moet de norm zijnquote:Op zondag 25 maart 2018 22:27 schreef AchJa het volgende:
[..]
Precies. Het is allemaal de schuld van die pokke Hollanders met hun pulsvisserij...
Als de Nederlandse visser hierdoor zijn product goedkoper kan aanbieden ben ik het toch wel een beetje eens met de Fransman/vrouw. Gelijk China maakt de Europese handel stuk?quote:Op zondag 25 maart 2018 20:22 schreef AchJa het volgende:
[..]
Yup, pulskorvisserij is ook vele malen beter voor natuur en milieu. Maar ja, er zijn zelfs Fokkers die in de Franse propaganda trappen.
quote:Op zondag 25 maart 2018 22:17 schreef AchJa het volgende:
Maar goed, blijf vooral geloven dat het oneerlijke concurrentie is, wat niet zo is.
quote:Op zondag 25 maart 2018 14:33 schreef AchJa het volgende:
Dat pulsvisserij efficienter is mag duidelijk zijn.
Lol, vis word goedkoper.quote:Op zondag 25 maart 2018 22:34 schreef john2406 het volgende:
[..]
Als de Nederlandse visser hierdoor zijn product goedkoper kan aanbieden ben ik het toch wel een beetje eens met de Fransman/vrouw. Gelijk China maakt de Europese handel stuk?
Het gemaakte argument is dat Nederland ten onrechte gebruik kon maken van efficiėntere methodes, wat waarschijnlijk ten koste is gegaan van andermans winsten. (Dus ook niet alleen de Franse)quote:Op zondag 25 maart 2018 22:21 schreef Faz3D het volgende:
Misgelopen winsten? Geen goed tuig zul je bedoelen. Heb je wel eens gekeken hoe oud en onderontwikkeld die vloot erbij ligt?
Dan nog ben ik van mening vanuit China goedkoper, ook al wordt het vanuit Weert bezorgt zal mij iets aan mijn reet roesten als ik maar voor een duppie op de eerste rang zit!quote:Op zondag 25 maart 2018 22:35 schreef Faz3D het volgende:
[..]
Lol, vis word goedkoper.
Wat denk je als alles hier goedkoper word:
http://www.logistiek.nl/w(...)het-vizier-101160510
?
De visquota word jaarlijks bijgesteld. Is daarom nooit geldig als argument.quote:Op zondag 25 maart 2018 22:36 schreef Guus_Geluk7 het volgende:
[..]
Het gemaakte argument is dat Nederland ten onrechte gebruik kon maken van efficiėntere methodes, wat waarschijnlijk ten koste is gegaan van andermans winsten. (Dus ook niet alleen de Franse)
De staat van de Franse vloot heeft daar niets mee te maken.
Ja, ik begrijp hoe een quotum werkt. Begrijp jij ook dat die per tijdseenheid vastgestelt wordt aan de hand van de populatie in deze?quote:Op zondag 25 maart 2018 22:08 schreef AchJa het volgende:
[..]
Begrijp jij wel wat een quotum inhoudt? We stellen een quotum in maar we gaan er vanuit dat iedereen maar de helft vangt? Zoiets?
[..]
De EU betaalt helemaal nergens voor.
[..]
De Franse visserij doet het prima:
[..]
Ik ben geen voorstander van het onderzoek nog verder vertragen. Als deze methode een verbetering is (waar het op lijkt) wil ik het zo snel mogelijk vrij gegeven zien worden. (Zelfs richting verplichting als minimum eis)quote:Op zondag 25 maart 2018 22:13 schreef Physsic het volgende:
[..]
Daar heb ik nog geen aanwijzing voor gevonden. Niet dat al meerdere jaren werd gewacht op onderzoeksresultaten vanuit Nederland, zodat ze het verbod zo snel mogelijk konden opheffen (of juist niet, afhankelijk van de resultaten) o.i.d. Integendeel..
Ja, (fatsoenlijk) onderzoek is te laat gestart en de manier van handelen zeker niet netjes.
Maar om nou om die reden een potentieel duurzamere vistechniek te verbieden.. Dat snap ik niet.De Fransen hebben toch ook baat bij, bijvoorbeeld, minder brandstofverbruik?
Omdat een gedegen tegenwoord ontbreekt Achja.quote:Op zondag 25 maart 2018 22:14 schreef AchJa het volgende:
[..]
Nee, door idiote volledig uit de lucht gegrepen verhalen van Bloom, Yannick Jadot en dat soort clubs is de techniek om zeep geholpen.
Nee. De overheid doet onderzoek naar de visstand, RIVM en RWS. De overheid bepaald de quota. Zo kan er nooit meer overbevissing plaatsvinden. Al jaren word dit streng gecontroleerd en gehandhaafd.quote:Op zondag 25 maart 2018 22:41 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Ja, ik begrijp hoe een quotum werkt. Begrijp jij ook dat die per tijdseenheid vastgestelt wordt aan de hand van de populatie in deze?
Dat als ze allemaal aan dat quotum voldoen de populatie lager wordt dan wanneer ze dat niet doen en de opvolgende quota lager zullen zijn?
Zoveel meer is er niet meer over toch?quote:Op zondag 25 maart 2018 22:48 schreef Faz3D het volgende:
Nog 20 jaar, dan kan er weer massaal gevist worden op het IJsselmeer gok ik.
Ja.quote:Op zondag 25 maart 2018 22:48 schreef Faz3D het volgende:
[..]
Nee. De overheid doet onderzoek naar de visstand, RIVM en RWS. De overheid bepaald de quota. Zo kan er nooit meer overbevissing plaatsvinden. Al jaren word dit streng gecontroleerd en gehandhaafd.
Het kan wel, maar dan gaat het zo in werking:
De bijvangst geld ook als quota volgens mij. (correct me if im wrong) Oftewel: hoe minder bijvangst, hoe groter de kans op een miniem % overbevissing aanwezig is. Maar de populatie staat al op een goed niveau. Nog 20 jaar, dan kan er weer massaal gevist worden op het IJsselmeer gok ik. Nu ook al wat meer dan voorheen.
Peddelen duurt lang hoorquote:Op zondag 25 maart 2018 22:51 schreef john2406 het volgende:
[..]
Zoveel meer is er niet meer over toch?
Ik word al zeeziek van een stil water laat staan anders.quote:Op zondag 25 maart 2018 22:54 schreef Faz3D het volgende:
[..]
Peddelen duurt lang hoorOf je moet 40-50 km per uur willen varen. Dan doe je A’dam Lemmer in 3 uur.
Misschien wel. Je kan ook de kans hebben dat ze al een bepaald groei cq aanwas percentage over de totale populatie meecalculeren. Ik weet zelf niet hoe ze dat doen.quote:Op zondag 25 maart 2018 22:53 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Ja.
Je beschrijft het prima trouwens. Quota worden bepaald naar gelang de visstand.
Als iedereen het volledige quotum vangt wat vastgestelt is (wat nu dus niet zo is!) zal de opvolgende periode het verleende quotum lager zijn.
Want als iedereen dat volledige quotum bereikt wordt er meer vis dan nu gevangen, daalt de populatie.
Heb jij toevallig een linkje naar een bron (anders dan een nieuwsbericht of artikel) waaruit blijkt dat onderzoek doen een voorwaarde was voor die eerste 22 ontheffingen (op basis van de 5%-regeling)?quote:Op zondag 25 maart 2018 22:44 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Ik ben geen voorstander van het onderzoek nog verder vertragen. Als deze methode een verbetering is (waar het op lijkt) wil ik het zo snel mogelijk vrij gegeven zien worden. (Zelfs richting verplichting als minimum eis)
Dat neemt niet weg dat het handelen van de nederlandse visserij, met steun van de overheid, dit gefrustreerd heeft.
En dat is zeer kwalijk.
Je kunt wel zuchten, misschien zien de Fransen hun export wel zakken naar Nederland, of een ander land, ik zou het niet weten, men heeft immers de EU gewild, wie met vuur spelen doet kan zijn handjes branden?quote:Op zondag 25 maart 2018 22:58 schreef AchJa het volgende:
[..]
Zucht... Voor de zoveelste keer, intern zou men daar last van hebben.
Nee, de hoogte van het quotum is dusdanig dat de visstand gezond blijft, dus niet afneemt. Ook al vang jij een jaar niks zal het quotum het jaar daarop niet hoger zijn, er is wel meer vis maar de populatie moet niet gaan afnemen.quote:Op zondag 25 maart 2018 22:53 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Ja.
Je beschrijft het prima trouwens. Quota worden bepaald naar gelang de visstand.
Als iedereen het volledige quotum vangt wat vastgestelt is (wat nu dus niet zo is!) zal de opvolgende periode het verleende quotum lager zijn.
Want als iedereen dat volledige quotum bereikt wordt er meer vis dan nu gevangen, daalt de populatie.
Ze werken gewoon niet goed samen. De EEG bestond al sinds 1957. Als Brussel dat nu eens aankaart.quote:Op zondag 25 maart 2018 23:02 schreef john2406 het volgende:
[..]
Je kunt wel zuchten, misschien zien de Fransen hun export wel zakken naar Nederland ik zou het niet weten, men heeft immers de EU gewild, wie met vuur spelen doet kan zijn handjes branden?
De Fransen bedienen voornamelijk hun eigen markt. En daar vangen ze al niet genoeg voor.quote:Op zondag 25 maart 2018 23:02 schreef john2406 het volgende:
[..]
Je kunt wel zuchten, misschien zien de Fransen hun export wel zakken naar Nederland ik zou het niet weten, men heeft immers de EU gewild, wie met vuur spelen doet kan zijn handjes branden?
Toen was er nog een pulsvisserij! Kan Brussel wel aankaarten, als ik ermee kom, komen anderen er zeker mee!quote:Op zondag 25 maart 2018 23:04 schreef Faz3D het volgende:
[..]
Ze werken gewoon niet goed samen. De EEG bestond al sinds 1957. Als Brussel dat nu eens aankaart.
De omstandigheden (rust voor kweek gronden bv) telt idd ook mee. Die maken de populatie en de potentie voor de populatie groter.quote:Op zondag 25 maart 2018 22:59 schreef Faz3D het volgende:
[..]
Misschien wel. Je hebt ook de kans dat ze al een bepaald groei cq aanwas populatie meecalculeren. Ik weet zelf niet hoe ze dat doen.
Zeg maar de groei is: 25% van de totale vispopulatie. De visstand is 300.000 ton.
Dus per jaar een aanwas van 75.000 ton. Dan kan de overheid als norm beter onder de 40-50.000 ton blijven. Dan heb je altijd de kans dat de aanwas groter word en blijft. En hoe meer aanwas er kan zijn, hoe meer populatie in tien jaar qua tijdsbestek.
De EU (of EC?) zet quota's per land, de implementatie van de quota's laat de EU aan de lidstaten over. Hoe Frankrijk het doet weet ik niet, maar als die bvb "individual transferable quotas" toepassen, dan kunnen Nederlandse vissers Franse ITQ's overkopen. Zij hebben efficientere uitrusting, kunnen dus meer betalen dan Franse vissers.quote:Op zondag 25 maart 2018 22:13 schreef Physsic het volgende:
[..]
Daar heb ik nog geen aanwijzing voor gevonden. Niet dat al meerdere jaren werd gewacht op onderzoeksresultaten vanuit Nederland, zodat ze het verbod zo snel mogelijk konden opheffen (of juist niet, afhankelijk van de resultaten) o.i.d. Integendeel..
Ja, (fatsoenlijk) onderzoek is te laat gestart en de manier van handelen zeker niet netjes.
Maar om nou om die reden een potentieel duurzamere vistechniek te verbieden.. Dat snap ik niet.De Fransen hebben toch ook baat bij, bijvoorbeeld, minder brandstofverbruik?
De bedoeling of verwachting is van wel onder de Urker vissers. De vispopulatie staat nog lang niet op het oude niveau.quote:Op zondag 25 maart 2018 23:02 schreef AchJa het volgende:
[..]
Nee, de hoogte van het quotum is dusdanig dat de visstand gezond blijft, dus niet afneemt. Ook al vang jij een jaar niks zal het quotum het jaar daarop niet hoger zijn, er is wel meer vis maar de populatie moet niet gaan afnemen.
Onzin, dit is geen statisch quotum, maar een quotum dat zich aanpast aan de visstand.quote:Op zondag 25 maart 2018 23:02 schreef AchJa het volgende:
[..]
Nee, de hoogte van het quotum is dusdanig dat de visstand gezond blijft, dus niet afneemt. Ook al vang jij een jaar niks zal het quotum het jaar daarop niet hoger zijn, er is wel meer vis maar de populatie moet niet gaan afnemen.
Dus goedkopere import vanuit Nederland?quote:Op zondag 25 maart 2018 23:04 schreef AchJa het volgende:
[..]
De Fransen bedienen voornamelijk hun eigen markt. En daar vangen ze al niet genoeg voor.
En hun vis is daar nu duurder qua kosten.quote:Op zondag 25 maart 2018 23:04 schreef AchJa het volgende:
[..]
De Fransen bedienen voornamelijk hun eigen markt. En daar vangen ze al niet genoeg voor.
Klopt, maar die Afsluitdijk he, en de sluis Den Oever, die houden al jaren de vismigratie tegen.quote:Op zondag 25 maart 2018 23:05 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
De omstandigheden (rust voor kweek gronden bv) telt idd ook mee. Die maken de populatie en de potentie voor de populatie groter.
Ik ben persoonlijk een groot voorstander van voldoende kweek gronden die geheel met rust worden gelaten. Dat geeft een zo groot mogelijke populatie en een zo hoog mogelijk quotum.
Maar in hoeverre dat al bereikt is wordt al meegenomen in de quota die vastgestelt worden. Aanwas wordt meegecalculeerd.
Nee, alle wetenschappelijke onderzoeken wijzen in dezelfde richting, populistisch geschreeuw heeft het alleen gewonnen.quote:Op zondag 25 maart 2018 22:44 schreef Cause_Mayhem het volgende:
[..]
Omdat een gedegen tegenwoord ontbreekt Achja.
Die er wel had moeten zijn al.
Halfbakken en gekleurd onderzoek overtreft nu gedegen onderzoek. Simpelweg omdat Nederland eigen winst heeft nagestreeft ipv dat kortere voordeel in combinatie met gedegen onderzoek (waarmee ze akkoord zijn gegaan, waardoor ze deze methode mochten gebruiken).
Tzelfde als de melkprijs in Nederland. Ook onder peil. Terwijl Campina sinds 3 jaar oid in China een grote speler is.quote:Op zondag 25 maart 2018 23:08 schreef john2406 het volgende:
[..]
Dus goedkopere import vanuit Nederland?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |