Vorige delen: klik op de pijltjes naast de TT.quote:Waar je over het Libertarisme kunt discussiëren. Naar aanleiding van vele topics die veranderen in Libertarisme discussies lijkt me dit een ideaal topic om over zaken te praten waar Libertariërs en Statisten van mening verschillen. Of zoals sommige FOK-Logica. 'Being libertarian: preaching peace, liberty and prosperity and people still think you're worse than Hitler.'
Laten we het wel zoveel mogelijk inhoudelijk houden in plaats van ad hominem te reageren.
bronquote:Anarcho-capitalism advocates abolishing the state. Minarchism has been variously defined by sources. In the strictest sense, it is the political philosophy which maintains that the state is necessary and that its only legitimate function is the protection of individuals from aggression, theft, breach of contract, and fraud, and the only legitimate governmental institutions are the military, police, and courts. In the broadest sense, it also includes fire departments, prisons, the executive, and legislatures as legitimate government functions.[4][5][6] Minarchist states are called night watchman states.
Nee, ik zeg: als de Nederlandse interpretatie van principes als medemenselijkheid en opkomen voor de zwakkeren in Nederland gedaald is tot het niveau waarop we Nederlandse kinderen het land uittrappen, onze schouders ophalen bij internationale ellende waar we zelf verantwoordelijk voor zijn en vluchtelingen op geen enkele manier willen helpen, dan wordt het tijd om ons af te vragen waarom we dan wel vanwege diezelfde principes allerlei uitkeringen in stand houden.quote:Op zaterdag 31 mei 2014 14:21 schreef Tem het volgende:
[..]
Jouw redenatie is omdat we de ongelijkheid en ellende in de wereld niet aanpakken het ook niet rechtvaardig is dat je dit op nationaal niveau zou doen. Dus het is:
A: Omdat het overal slecht is moet het hier ook maar slecht zijn en iedereen moet voor zichzelf zorgen en wie het niet kan heeft vette pech.
of
B: Je wilt wat doen aan uitbuiting (kinderarbeid), armoede, ongelijkheid over de hele wereld. Dat ga je dan definiëren en regels centraal voor opstellen en dan kom je alweer bij een globaliserend overkoepelend orgaan.
En waar houdt jouw compassie op? Bij de grens? Bij de Nederlandse nationaliteit? En als een dakloze alcoholist je op straat geld vraagt, kijk je hem dan aan? Geef je dan geld?quote:Niet op dat niveau nee. Ik heb immers geen moeite met belasting betalen.
Ja, je zegt steeds hetzelfde wat ik eigenlijk irrelevant vind in de discussie over libertarisme. Maar kies je nu voor A of B?quote:Op zaterdag 31 mei 2014 15:50 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Nee, ik zeg: als de Nederlandse interpretatie van principes als medemenselijkheid en opkomen voor de zwakkeren in Nederland gedaald is tot het niveau waarop we Nederlandse kinderen het land uittrappen, onze schouders ophalen bij internationale ellende waar we zelf verantwoordelijk voor zijn en vluchtelingen op geen enkele manier willen helpen, dan wordt het tijd om ons af te vragen waarom we dan wel vanwege diezelfde principes allerlei uitkeringen in stand houden.
Of iets concreter: Henk en Ingrid willen Mauro weghebben "want hij is een parasiet" en houden daarna hun hand op omdat ze niet kunnen werken.
[..]
Ik kijk hem inderdaad aan en soms geef ik geld en maak een praatje. Daarnaast hebben deze mensen nog genoeg mogelijkheden binnen onze samenleving om aan te kloppen bij verschillende instanties om deze mensen verder te helpen. Veel van willen dat alleen niet.quote:En waar houdt jouw compassie op? Bij de grens? Bij de Nederlandse nationaliteit? En als een dakloze alcoholist je op straat geld vraagt, kijk je hem dan aan? Geef je dan geld?
Als je geen antwoord wil, dan moet je er niet naar vragen. Maar inderdaad, ik vind dat Nederland uitermate selectief omgaat met compassie.quote:Op zaterdag 31 mei 2014 15:57 schreef Tem het volgende:
[..]
Ja, je zegt steeds hetzelfde wat ik eigenlijk irrelevant vind in de discussie over libertarisme. Maar kies je nu voor A of B?
Want dat hele uitzetten zal wel een persoonlijk drama van je zijn omdat je daar zo over blijft doorhameren.
Mooi. Nu niks.quote:Ik kijk hem inderdaad aan en soms geef ik geld en maak een praatje. Daarnaast hebben deze mensen nog genoeg mogelijkheden binnen onze samenleving om aan te kloppen bij verschillende instanties om deze mensen verder te helpen. Veel van willen dat alleen niet.
En nu?
Naja, het is geen antwoord op de vraag. Maar ik denk ook niet dat 'ie er gaat komen, misschien wilde je het alleen even benoemen. Kan ook natuurlijk.quote:Op zaterdag 31 mei 2014 16:05 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Als je geen antwoord wil, dan moet je er niet naar vragen. Maar inderdaad, ik vind dat Nederland uitermate selectief omgaat met compassie.
[..]
Mooi. Nu niks.
Misschien ben ik niet duidelijk genoeg.quote:
Nou ja, als je het per se zo wilt stellen, dan maar optie A. Niet omdat ik dat zo aantrekkelijk vind, maar omdat we dat in feite al doen, met een uitzondering voor een paar geprivilegieerde groepen.quote:Op zaterdag 31 mei 2014 17:14 schreef Tem het volgende:
[..]
Misschien ben ik niet duidelijk genoeg.
Je geeft aan dat je sociale voorzieningen wilt afschaffen omdat compassie beperkt blijft binnen de landsgrenzen. Mij is niet duidelijk hoe je het dan wil inrichten.
A. Helemaal niet en iedereen zoekt het zelf maar uit.
B. Internationale afspraken en regelgeving.
Dat is de vraag.
Het voorbeeld dient vooral om te illustreren dat het "gemak" van collectief regelen ten koste gaat van vrijheden.quote:Op zaterdag 31 mei 2014 13:12 schreef Tem het volgende:
[..]
Nee hoor, TV lijkt mij geen primaire levensbehoefte dus dat argument van jou is meer een non-argument.
Ik heb het te snel gelezen. Maar je voorbeeld vind ik niet erg sterk.
Als ik dan vraag welke kerntaken er zijn en een libertarier hier geeft zo'n beetje alle taken die de overheid al heeft aan die centraal moeten worden geregeld zie ik niet goed wat dan minder overheid zou moeten zijn.
Volgens mij lopen hier wat libertariërs rond met een verschillend doel. De één wil een beperkte overheid en de ander wil weer helemaal geen overheid. Tja, wat is het nou?
Ligt er aan of je met "collectief" ook direct een overheid bedoelt. Natuurlijk kun je als collectief opereren, zolang het maar bestaat uit vrijwillig gebonden individuen.quote:Op zaterdag 31 mei 2014 13:11 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Het gaat er om dat bepaalde zaken nu eenmaal beter collectief kunnen worden geregeld: publiek onderwijs, schoon drinkwater - voor zo ver dat lukt met alle idioten die het water vervuilen (drugsklootzaken in Noord-Brabant bijv.) - , energievoorzieining en infrastructuur bijvoorbeeld. Dat er discussiegevallen zijn, ik denk zelf dan aan de bus, is evident maar de libertariërs richten zich niet enkel of zelfs hoofdzakelijk op die discussiegevallen.
Voor die zaken die efficiënter worden geregeld met 1 collectief binnen zo'n klein landje dan met tig collectieven de overheid.quote:Op zaterdag 31 mei 2014 19:44 schreef Pokkelmans het volgende:
Ligt er aan of je met "collectief" ook direct een overheid bedoelt. Natuurlijk kun je als collectief opereren, zolang het maar bestaat uit vrijwillig gebonden individuen.
De meeste van hen zouden natuurlijk niet de kans hebben gekregen om naar school te gaan. Van Tijger hebben we in het verleden al vastgesteld dat hij nooit naar school zou hebben kunnen gaan aangezien hij uit een relatief arm milieu komt. Indien hij dat niet erg zou vinden dan zou hij in ieder geval consistent zijn maar het is niet mijn idee van een fijne samenleving.quote:Op zaterdag 31 mei 2014 14:25 schreef Euribob het volgende:
Ik vraag me trouwens af of al die libertariërs hier wel beseffen hoe klein de kans was dat ze naar school waren geweest (en dus überhaupt in staat waren tot deze discussie) in een libertarische samenleving. Waar onderwijs er alleen is voor hen die er voor kunnen betalen.
Dat vind ik wel heel kort door de bocht. Ik vind dat de discussies die ik met paper_tiger en enkele anderen hier had toch echt wel constructief. Voor mij dan, bedoel ik. Ik heb wel weer nieuwe stof tot nadenken.quote:Op zaterdag 31 mei 2014 19:44 schreef Pokkelmans het volgende:
Ik had dan ook meer van dit topic verwacht dat mensen met libertarische sympathieën er over heikele punten zouden discussiëren, maar dat blijft vooralsnog uit.
Naja, het gaat niet zo zeer om gelijk te halen volgens mij. Ik vraag me bijvoorbeeld daadwerkelijk af wat nu precies het voordeel is. Ik zie namelijk vooralsnog alleen maar nadelen en wanneer ik doorredeneer krijg ik een circus verhaal terug waarvan ik denk, leuk voor je maar totaal onrealistisch. Tja, als je dan alleen met mensen wil discussieren die redelijk op dezelfde lijn zitten moet je een andere plek zoeken. Hier kan iedereen inspringen, dus ook de mensen die zware twijfels hebben over deze stroming.quote:Op zaterdag 31 mei 2014 19:55 schreef Jigzoz het volgende:
Dat anderen er vooral op uit zijn om hun gelijk te halen is een tweede, maar dat betreft dan ook geen discussie, maar pogingen tot debat en gezien de bijzonder ver uiteenlopende libertarische opvattingen is dat natuurlijk totaal zinloos in een dergelijk topic.
Ken je het verschil tussen discussie en debat?quote:Op zaterdag 31 mei 2014 20:08 schreef Tem het volgende:
[..]
Naja, het gaat niet zo zeer om gelijk te halen volgens mij. Ik vraag me bijvoorbeeld daadwerkelijk af wat nu precies het voordeel is. Ik zie namelijk vooralsnog alleen maar nadelen en wanneer ik doorredeneer krijg ik een circus verhaal terug waarvan ik denk, leuk voor je maar totaal onrealistisch. Tja, als je dan alleen met mensen wil discussieren die redelijk op dezelfde lijn zitten moet je een andere plek zoeken. Hier kan iedereen inspringen, dus ook de mensen die zware twijfels hebben over deze stroming.
Maar jullie geven het zelf al toe, omdat het te ver uiteenloopt is een discussie vrij lastig. Onderling zie ik de libertariërs eigenlijk nauwelijks in debat gaan over die essentiële zaken. Het is altijd een hullie tegen zullie. Dus wat is eigenlijk nog het nut van dit topic? er wordt nergens over iets essentieels gedebatteerd.
Goed, je kan de hele tijd flauw blijven doen omdat je niet met normale argumenten kan komen en dan maar weer gaat focussen op andere zaken maar dat is precies de reden dat mensen dit topic mijden.quote:Op zaterdag 31 mei 2014 20:17 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Ken je het verschil tussen discussie en debat?
Nou ja, ik had sterk het idee dat je het verschil net zag. Vandaar.quote:Op zaterdag 31 mei 2014 20:23 schreef Tem het volgende:
[..]
Goed, je kan de hele tijd flauw blijven doen omdat je niet met normale argumenten kan komen en dan maar weer gaat focussen op andere zaken maar dat is precies de reden dat mensen dit topic mijden.
Een van de redenen dat ik er nu ook wel weer klaar mee ben. Succes met elkaar bevredigen.
Ohja zeker wel constructief. Maar weinig open van aard. Het is toch altijd de visie van één libertariër, of iemand met libertarische sympathieën, tegenover de visie van een niet-libertariër. Aan de ene kant natuurlijk wel mooi dat men hier niet één op één een programmaboekje gaat staan verdedigen, maar zoals eerder gezegd weinig bevorderlijk voor een open discussie.quote:Op zaterdag 31 mei 2014 19:55 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Dat vind ik wel heel kort door de bocht. Ik vind dat de discussies die ik met paper_tiger en enkele anderen hier had toch echt wel constructief. Voor mij dan, bedoel ik. Ik heb wel weer nieuwe stof tot nadenken.
Dat anderen er vooral op uit zijn om hun gelijk te halen is een tweede, maar dat betreft dan ook geen discussie, maar pogingen tot debat en gezien de bijzonder ver uiteenlopende libertarische opvattingen is dat natuurlijk totaal zinloos in een dergelijk topic.
Dus eventueel met dwang van mensen die niet achter het te voeren beleid staan?quote:Op zaterdag 31 mei 2014 19:47 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Voor die zaken die efficiënter worden geregeld met 1 collectief binnen zo'n klein landje dan met tig collectieven de overheid.
Er zijn zat constructies denkbaar waarin een kind uit een arm milieu zich zou kunnen ontwikkelen. Denk bijvoorbeeld aan innoverende bedrijven, die baat hebben bij goed opgeleide werknemers, die gezamenlijk een fonds oprichten om beurzen te verstrekken aan talentvolle kinderen.quote:Op zaterdag 31 mei 2014 19:55 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
De meeste van hen zouden natuurlijk niet de kans hebben gekregen om naar school te gaan. Van Tijger hebben we in het verleden al vastgesteld dat hij nooit naar school zou hebben kunnen gaan aangezien hij uit een relatief arm milieu komt. Indien hij dat niet erg zou vinden dan zou hij in ieder geval consistent zijn maar het is niet mijn idee van een fijne samenleving.
dat valt toch wel mee? Het grootste punt is wel of geen staat, en dan heb ik nog wat kleinere puntjes langs zien komen als intellectueel eigendomsrecht en de morele basis (deontologie vs utilisme)quote:Op zaterdag 31 mei 2014 19:55 schreef Jigzoz het volgende:
gezien de bijzonder ver uiteenlopende libertarische opvattingen
Daar komt het wel op neer ja.quote:Op zaterdag 31 mei 2014 21:30 schreef Wegenbouwer het volgende:
[..]
dat valt toch wel mee? Het grootste punt is wel of geen staat, en dan heb ik nog wat kleinere puntjes langs zien komen als intellectueel eigendomsrecht en de morele basis (deontologie vs utilisme)
Of je moet bedoelen hoe verschillende libertariers de toekomst voorspellen maargoed dat is niet echt onderdeel van de filosofie.
...of een beetje staat en op welke vlakken.quote:Op zaterdag 31 mei 2014 21:30 schreef Wegenbouwer het volgende:
[..]
dat valt toch wel mee? Het grootste punt is wel of geen staat
Wat bedoel je met een 'beetje staat'? Het kernidee van het libertarisme is dat de overheid (of soortgelijke organisaties zonder staat, eerder genoemd REA's) er alleen is om het zelfbeschikkingsrecht en eigendomsrecht van individuen te beschermen.quote:Op zaterdag 31 mei 2014 23:10 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
...of een beetje staat en op welke vlakken.
Dat kan een overheid natuurlijk nooit doen, omdat ze er per definitie inbreuk op maakt.quote:Op zaterdag 31 mei 2014 23:51 schreef Wegenbouwer het volgende:
[..]
Wat bedoel je met een 'beetje staat'? Het kernidee van het libertarisme is dat de overheid (of soortgelijke organisaties zonder staat, eerder genoemd REA's) er alleen is om het zelfbeschikkingsrecht en eigendomsrecht van individuen te beschermen.
Mensen verschillen nogal van mening wanneer dat zelfbeschikkingsrecht geschaad wordt.quote:Op zaterdag 31 mei 2014 23:51 schreef Wegenbouwer het volgende:
[..]
Wat bedoel je met een 'beetje staat'? Het kernidee van het libertarisme is dat de overheid (of soortgelijke organisaties zonder staat, eerder genoemd REA's) er alleen is om het zelfbeschikkingsrecht en eigendomsrecht van individuen te beschermen.
Dat lijkt mij ook, tenzij je uitdrukkelijke toestemming hebt gegeven. Vaak gehoord argument van minarchisten is dat dit de enige effectieve manier is om libertarische vrijheden te kunnen verdedigen, omdat je zonder iemand die bij conflict een ultieme beslissing kan maken (en handhaven), voortdurende strijd krijgt, of uiteindelijk weer een monopolie overhoudt.quote:Op zondag 1 juni 2014 00:01 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Dat kan een overheid natuurlijk nooit doen, omdat ze er per definitie inbreuk op maakt.
Volgens mij zijn hierover de meningsverschillen van libertariers in dit topic niet zo groot, het is me iig niet opgevallenquote:Op zondag 1 juni 2014 00:24 schreef Rurik het volgende:
[..]
Mensen verschillen nogal van mening wanneer dat zelfbeschikkingsrecht geschaad wordt.
Dat is 'een beetje staat'.quote:Op zaterdag 31 mei 2014 23:51 schreef Wegenbouwer het volgende:
[..]
Wat bedoel je met een 'beetje staat'? Het kernidee van het libertarisme is dat de overheid (of soortgelijke organisaties zonder staat, eerder genoemd REA's) er alleen is om het zelfbeschikkingsrecht en eigendomsrecht van individuen te beschermen.
Nee dat is een beetje overheid. Een 'beetje staat' bestaat niet. De staat is een gebied waarbinnen elke inwoner onder 1 en dezelfde overheid valt. Je kan hoogstens zeggen kleine of grote staten, als je verwijst naar de omvang van het gebied.quote:
Toch denken alleen al de vaste 'libertariërs' in dit topic daar totaal verschillend over...quote:Op zaterdag 31 mei 2014 23:51 schreef Wegenbouwer het volgende:
[..]
Wat bedoel je met een 'beetje staat'? Het kernidee van het libertarisme is dat de overheid (of soortgelijke organisaties zonder staat, eerder genoemd REA's) er alleen is om het zelfbeschikkingsrecht en eigendomsrecht van individuen te beschermen.
Je hebt gelijk.quote:Op zondag 1 juni 2014 11:59 schreef Wegenbouwer het volgende:
[..]
Nee dat is een beetje overheid. Een 'beetje staat' bestaat niet. De staat is een gebied waarbinnen elke inwoner onder 1 en dezelfde overheid valt. Je kan hoogstens zeggen kleine of grote staten, als je verwijst naar de omvang van het gebied.
Hoe kan het utilitarisme de morele basis voor het libertarisme zijn? Ik vraag me dat werkelijk af, gezien het feit dat utilitaristen pleiten voor het algemeen nut. Het algemeen nut d.w.z. het welzijn en geluk van alle mensen. Ik zie niet in hoe een libertarische samenleving het algemeen nut bevordert ten opzichte van de onze.quote:Op zaterdag 31 mei 2014 21:30 schreef Wegenbouwer het volgende:
[..]
dat valt toch wel mee? Het grootste punt is wel of geen staat, en dan heb ik nog wat kleinere puntjes langs zien komen als intellectueel eigendomsrecht en de morele basis (deontologie vs utilisme)
Of je moet bedoelen hoe verschillende libertariers de toekomst voorspellen maargoed dat is niet echt onderdeel van de filosofie.
Korte versie:quote:Op zondag 1 juni 2014 12:43 schreef Euribob het volgende:
Hoe kan het utilitarisme de morele basis voor het libertarisme zijn? Ik vraag me dat werkelijk af, gezien het feit dat utilitaristen pleiten voor het algemeen nut. Het algemeen nut d.w.z. het welzijn en geluk van alle mensen. Ik zie niet in hoe een libertarische samenleving het algemeen nut bevordert ten opzichte van de onze.
Ook nu zijn er mensen met pech en met geluk, dat zal in elk systeem zo zijnquote:Wat wel veel gebeurt in dit topic is dat libertariërs hun gezicht afwenden voor de negatieve gevolgen van hun idealen. Veel verder dan een "Ja, dat is dan gewoon pech voor die en die" komen ze vaak niet als er naar gevraagd wordt. Opvallend is dat niet. Je lijkt immers veel beter als je pleit voor vrijheid zonder nadelen, dan voor vrijheid mét.
Nee voor de deontologische versie is dat mogelijke risico niet relevant, want gevolgen zijn uberhaupt niet van belang.quote:Voor de deontologie-versie geldt feitelijk hetzelfde. Als je belasting betalen moreel onjuist vindt dan vind je het risico dat een grote groep mensen gaat lopen door afschaffing van die overheid moreel juist.
Ok dus je weigert het domweg te begrijpen.quote:Op vrijdag 30 mei 2014 15:39 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ik zeg 'veel', als ik iedereen er onder zou willen laten vallen had ik wel 'alle' gezegd, denk je niet?
En nee, die zin is niet belachelijk. Het is de praktijk waar de bekendste libertariers in de wereld naar streven. Via het reguliere conservatieve stelsel kom je niet meer weg met die onderdrukking op ras, geslacht of geaardheid maar maak je het 'libertarisch' dan mag je weer vrolijk door onderdrukken.
Oh, ik snap prima wat voor laagje chroom men over de gevolgen en het doel heen probeert te leggen. Daar zit het punt dus nietquote:Op zondag 1 juni 2014 20:37 schreef Chewie het volgende:
[..]
Ok dus je weigert het domweg te begrijpen.
Hoe kun je in een libertarische samenleving een ras onderdrukken? Je kunt er, net zoals nu trouwens, voor kiezen om in een bepaalde gemeenschap gebaseerd op ras of geloofsovertuiging te gaan leven maar de libertarische rechten zijn niet alleen voor een bepaalde groep maar gelden voor iedereen.
Maar goed het is wel weer duidelijk dat jij hier gewoon domweg aan het trollen blijft helaas aangezien je nog steeds weigert de basisprincipes te begrijpen.
quote:Op donderdag 4 april 2013 00:41 schreef El_Matador het volgende:
Er kleeft er een negatief imago aan libertarisme. Deels is dat de schuld van libertariers zelf, die niet zelden een utopie nastreven en die utopie als uitgangspunt nemen. Daarmee zijn ze net zo erg als verstokte communisten.
Pragmatisch libertarisme gaat precies van het omgekeerde uit; de huidige situatie en hoe kunnen we die stap voor stap (dus niet utopisch) omvormen tot een maatschappij die meer vrijheid en minder overheidsbemoeienis kent.
De noodzaak voor minder overheidsbemoeienis is groter dan ooit, met name in Europa en al helemaal in Nederland. Daarom ook dit topic, met een treffende TT.
Het KAN gewoon niet meer. AL die rijkdom, gemakkelijk "verdiend", door de staat uitgedeeld, de dikbevleesde strijkstokken van de verschillende lagen van de overheid, met als meest in het oog springende en meest corrupte laag; die van de EUlite.
Het hele schip is aan het kapseizen. Een domino-effect waarbij eerst Griekenland, dan Cyprus, vervolgens Portugal, dan Italie, erna Spanje, Ierland en als gevolg alle andere landen eraan gaan. Failliet. Geen geld meer. Het kan niet meer.
Ziende blind zit links Europa (die niet wil inleveren, niet meer wil bijdragen en maar op bed blijft liggen wachten tot de overheid het geld met koffers tegelijk moet komen brengen) te kankeren op mensen die juist het probleem WEL inzien en argumenten aandragen om het systeem zo te hervormen (progressie!) dat het continent niet naar de klote gaat. Helaas is er geen enkele politieke partij die zich daar ook voor inzet. Geen enkele politieke partij is moedig genoeg om te zeggen waar het op staat, allemaal bang voor kiezers die niet meer op ze stemmen omdat de koopkracht met 3% daalt.
Fortuyn was de eerste in Nederland die dat wel trachtte. Hij had zeker zijn manco's en een domme groep mensen om zich heen verzameld (niet alleen door zijn eigen fouten, ook door de zwartmakerij van de traditionele partijen waardoor de progressieve -dus niet linkse!- intellectuelen zich niet durfden aan te sluiten, uit angst om niet voor nazi of erger uitgemaakt te worden), maar hij zag de zaken erg scherp voor zich. De tweede die vermoord werd, Theo van Gogh, als "simpele columnist" overkwam hetzelfde lot. Gelukkig had hij een dikke huid, maar het mes van een gestoorde moslim kwam er toch doorheen.
Eerder werd hier al gesteld dat de kielzog van Fortuyn, de clown Wilders, het estafettestokje totaal verkeerd overnam. Dat klopt. Ineens ging het niet meer om het beperken van regels (zoals in zijn initiele 10-puntenplan stond), maar juist het invoeren van allerlei vrijheidsbeperkende regels en een waanzinnige doorgeslagen obsessie met de islam.
De enige uitweg voor Europa als geheel, maar Nederland als erg "socialistisch" (in de zin van een grote overheid en een zeer dikdoenerige verzorgingsstaat) land in het bijzonder, is de weg naar een volwassen maatschappij. Een waar niet de overheid de cadeautjes uitdeelt, maar waar het volk weinig wordt belast (zowel financieel als in bemoeienis) en daarmee veel meer verantwoordelijkheden krijgt.
Precies als de ontwikkeling van de mens als individu. Van je 0e tot je 18e word je gepamperd. Daarna komt de studententijd (even uitgaand van studenten) waarin je moet leren het zelf te rooien, met weinig geld en steeds meer verantwoordelijkheden, en daarna moet je echt op eigen benen staan.
We zitten nu in die studentenfase als Europese landen. De enige uitweg is naar volwassenheid, niet terug naar de kindertijd waar den Nederlander aan de overheidstiet kan blijven hangen. Dat GAAT simpelweg niet meer, want overheden raken failliet. Het geld is op. 3% begrotingstekort (let wel; dat is elk jaar 3% meer uitgeven dan je binnenkrijgt) is al niet eens haalbaar. Hoe kan je dan ooit verwachten dat een steeds grotere overheid een steeds groter deel inactieve mensen (vergrijzing als voornaamste oorzaak en secundair het in stand houden van andere inactieven zoals bijstandstrekkers, kansloze immigranten -gelukkig steeds minder- en anderen die "zogenaamd niet kunnen werken en dus BIJdragen AAN in plaats van opsouperen VAN de welvaart") aan het infuus moet houden?
Dat is simpelweg onmogelijk. Binnen elk rekenscenario. Het kan niet meer. Het was leuk, al die socialistische cadeautjes in de jaren 60-00, maar dat gaat niet meer. Het geld is op.
Etto heeft in zoverre gelijk dat een deel van dat geld goed besteed is aan met name de zorg voor de allerzwaksten en het verbeteren van de leefomstandigheden en het bieden van kansen aan het volk. Maaaar; nu moet het volk het zelf doen, volwassen, weg uit huis, op eigen benen staan, zelf bijdragen, minder bemoeienis van de overheid ontvangen en zelfstandig door.
Ja, dat doet pijn. En de politiek dient ervoor te zorgen dat die pijn verzacht wordt door eerst en vooral IN ZICHZELF te snijden. Kleinere overheid, grotere koopkracht voor de bevolking en een flexibelere, slagvaardigere maatschappij van zelfbewuste niet gekleineerde individuen.
Ik zou daar in het huidige systeem nog aan willen toevoegen het belastingvrij sparen voor zorg en een vrij te kiezen eigen risico en geen ziektekostenbelasting meer via het loon.quote:Op zondag 1 juni 2014 12:03 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Het belastingstelsel ingewikkelder maken met extra uitzonderingen. Briljant.
Dat is dan ook de levensader van de parlementaire democratie.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 07:49 schreef Monolith het volgende:
We leven vooral in een wereld waar elke jankbal in de slachtofferrol kruipt.
Maar waarom hebben de zogenaamde 'libertariers' er dan in extreme mate last van? Die zal je er nooit of te nimmer op betrappen dat ze de oorzaak van hun eigen falen of van hun ideologie zoeken waar deze hoort. Altijd heeft van alles een ander de schuld van.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 07:57 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Dat is dan ook de levensader van de parlementaire democratie.
Ach, communisten zijn ook zeer schaars in Nederland. Alleen zijn die nog wel eens maatschappelijk actief. Die enkele libertarier achter z'n veilige PC vandaan trekken is bijna een onmogelijke opgave.quote:Op maandag 2 juni 2014 23:57 schreef Illiberal het volgende:
Libertarisme is een kleine niche in de politieke markt. Karl Marx is mainstream (bij wijze van). Vriend Marx staat immers bij iedereen op de boekenplank.
Kijk om je heen, in elke stad vind je wel een krakershoek met leuzen als "Capitalism kills" op de muur. Niet-Tokkies zijn overenthousiast als er weer een seizoen "Tegenlicht" begint. Als Dick Swaab zegt dat vrije wil niet bestaat, kan iedereen zijn geluk niet op. Enzovoort, enzovoort ...
De markt voor linkse ideeën is booming. Er is nou eenmaal veel vraag naar.
Libertariërs mogen het echter doen met wat obscure YouTube lezinkjes. Of een echte lezing waar slechts een handjevol mensen voor komt opdraven. In het echte leven kom ik nou nooit een libertariër tegen.
We leven in een centrum-Linkse wereld. Anderzijds heeft centrum-Links en centrum-Rechts wel globalisering en kapitalisme min of meer omarmd. Die slag zou je dus wel als gewonnen kunnen zien. En er is niemand meer die zich serieus nog communist durft te noemen.
Dat is de aard van het beestje. Wat dat betreft vrij ironisch in deze reeks natuurlijk.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 07:57 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Dat is dan ook de levensader van de parlementaire democratie.
Zit wat in.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 08:08 schreef SpecialK het volgende:
Ik denk dat we het libertarisme wel mogen bedanken voor het besef dat zelfs de meest onrealistische politieke ideologie oneindig verdedigd kan worden zonder dat de apologisten zich hoeven te verantwoorden aan de realiteit.
Met andere woorden. Het maakt niet uit wat voor idee je hebt, in een wereld met 7 miljard mensen kan je altijd een legertje vinden die oneindig door blijft zeuren voor jouw waanbeelden. Of het nou politiek of religie is.
Het is een vrij logisch gevolg van een redelijk extremistische ideologie aanhangen. Hetzelfde geldt in principe voor communisten.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 08:02 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Maar waarom hebben de zogenaamde 'libertariers' er dan in extreme mate last van? Die zal je er nooit of te nimmer op betrappen dat ze de oorzaak van hun eigen falen of van hun ideologie zoeken waar deze hoort. Altijd heeft van alles een ander de schuld van.
Kan je lastig de parlementaire democratie de schuld van geven....
Ik koester ergens een sprankje hoop dat ze dat zelf ook durven te erkennenquote:Op dinsdag 3 juni 2014 08:18 schreef Monolith het volgende:
[..]
Het is een vrij logisch gevolg van een redelijk extremistische ideologie aanhangen. Hetzelfde geldt in principe voor communisten.
Het is een beetje als mensen die enkel groene of gele verf op de muur willen hebben. De geel aanhangers gaan lopen janken dat de muur groen is als je de muur beschildert met een mengsel van 90% gele verf en 10% groene verf en vice versa.
Dat komt omdat mensen deze complexiteit:quote:Op zaterdag 31 mei 2014 19:44 schreef Pokkelmans het volgende:
De term is als het ware gekaapt. Daarom zijn mensen die zich eerst liberaal zouden hebben genoemd zich als libertair gaan omschrijven. Een duidelijke scheidslijn tussen klassiek liberalisme en libertarisme kan ik je ook niet geven.
Ik denk dat deze 2 assen de belangrijkste zijn. Dat politiek vele malen complexer is en dat je een oneindige hoeveelheid assen kan bedenken is natuurlijk waar maar 80%+ van de discussies gaan over de spanningsvelden tussen die 2 assen.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 08:46 schreef Monolith het volgende:
Ook een stelsel met twee assen is een versimpeling. Mensen denken over het algemeen veel pragmatischer dan in dergelijke ideologische termen.
De impliciete aanname daarbij is dan ook nog eens dat je specifieke standpunten kunt kwantificeren.
Een grondwet die het individu beschermt tegen het collectief is al genoeg.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 08:07 schreef Monolith het volgende:
[..]
Dat is de aard van het beestje. Wat dat betreft vrij ironisch in deze reeks natuurlijk.
Het paradoxale aan een stabiele libertarische samenleving is dan ook dat die enkel in stand kan worden gehouden op dictatoriale wijze.
Als die jankballen van Monolith via dwang hun ellende op jou willen afwentelen dan heb je daar i.d.d. in extreme mate last van. Libertairiers stellen vraagtekens bij wat veel mensen voor zoete koek slikken. Als ik faal dan faal ik alleen. Daar hoef jij niet voor op te draaien.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 08:02 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Maar waarom hebben de zogenaamde 'libertariers' er dan in extreme mate last van? Die zal je er nooit of te nimmer op betrappen dat ze de oorzaak van hun eigen falen of van hun ideologie zoeken waar deze hoort. Altijd heeft van alles een ander de schuld van.
Kan je lastig de parlementaire democratie de schuld van geven....
Wie schrijft, handhaaft en onderhoud die grondwet? Philips? Henkies Berenhap? Scapino?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 08:52 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Een grondwet die het individu beschermt tegen het collectief is al genoeg.
En hoe handhaven we een onveranderlijke grondwet?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 08:52 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Een grondwet die het individu beschermt tegen het collectief is al genoeg.
Toch zoek je altijd voor alles de schuld bij een ander. Hoe komt dat dan?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 08:55 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Als die jankballen van Monolith via dwang hun ellende op jou willen afwentelen dan heb je daar i.d.d. in extreme mate last van. Libertairiers stellen vraagtekens bij wat veel mensen voor zoete koek slikken. Als ik faal dan faal ik alleen. Daar hoef jij niet voor op te draaien.
Klopt, zie de VS. Daar zijn ook helemaal geen idioten die de meest achterlijke dingen verzinnen bij de Bill of Rights. Het verschilt uiteindelijk niets van alle andere teksten die voorschriften bevatten: ze worden geïnterpreteerd.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 09:06 schreef KoosVogels het volgende:
Aha, een grondwet die in beton is gegoten en geen additionele wetten die gewijzigd of aangevuld kunnen worden.
Volstrekt logisch want de wereld verandert immers nooit.
Heilig verklaren wat een paar mannen ooit verzonnen hebben. Waar kennen we dat ook al weer vanquote:Op dinsdag 3 juni 2014 09:06 schreef KoosVogels het volgende:
Aha, een grondwet die in beton is gegoten en geen additionele wetten die gewijzigd of aangevuld kunnen worden.
Volstrekt logisch want de wereld verandert immers nooit.
En waar veel mensen er een industrie van gemaakt hebben mensen als slachtoffer te zien en er wat voor moeten doen. Daarbij gaat het niet om deze "slachtoffers" maar om de slachtofferindustrie.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 07:49 schreef Monolith het volgende:
We leven vooral in een wereld waar elke jankbal in de slachtofferrol kruipt.
Daarom is het ook zo bijzonder dat de strijders voor het 'libertarisme' altijd voor alles de schuld bij een ander zoeken. Het ligt nooit of te nimmer aan henzelf of hun ideologie. Hoe verklaar je dat? Zijn het zware slachtoffers van die slachtofferindustrie die zichzelf vanuit een minderwaardigheidscomplex vooral heel erg zielig vinden?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 09:39 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Eigen verantwoording is eng, dat praat men mensen maar al te graag aan.
Stropop alertquote:Op dinsdag 3 juni 2014 09:45 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Daarom is het ook zo bijzonder dat de strijders voor het 'libertarisme' altijd voor alles de schuld bij een ander zoeken. Het ligt nooit of te nimmer aan henzelf of hun ideologie. Hoe verklaar je dat? Zijn het zware slachtoffers van die slachtofferindustrie die zichzelf vanuit een minderwaardigheidscomplex vooral heel erg zielig vinden?
Het libertarisme kan dan ook niet falen, want perfectie.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 09:45 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Daarom is het ook zo bijzonder dat de strijders voor het 'libertarisme' altijd voor alles de schuld bij een ander zoeken. Het ligt nooit of te nimmer aan henzelf of hun ideologie. Hoe verklaar je dat? Zijn het zware slachtoffers van die slachtofferindustrie die zichzelf vanuit een minderwaardigheidscomplex vooral heel erg zielig vinden?
Nee een bloedserieuze vraag en het zou voor de verandering wel eens leuk zijn wanneer je er ook serieus op in kan gaan. Je zoekt altijd voor alles de schuld bij anderen en buiten je ideologie en toch miep je over een slachtofferindustrie. Hoe kan dat?quote:
Klopt ook wel. Tiger komt immers regelmatig met het 'argument' aanzetten dat de nazi's de uitvinders zijn van de verzorgingsstaat.quote:Stone libertarians were ready to label any government regulation as incipient Nazism. And, invariably, the comparisons trivialized the horror of the Holocaust and the social pathology of the Nazis. It was a trivialization I found both illogical ... and offensive.
Bron
Oh, dit zal niemand verbazen. Wel leuk ironisch aangezien een flink deel van de zogenaamde libertariers wel weer dol is op Apartheid en rassenscheidingquote:Op dinsdag 3 juni 2014 10:03 schreef KoosVogels het volgende:
Grappig. Godwin's Law is voortgekomen uit zijn ergernis over de wijze waarop libertariers discussiëren.
[..]
Klopt ook wel. Tiger komt immers regelmatig met het 'argument' aanzetten dat de nazi's de uitvinders zijn van de verzorgingsstaat.
Nee, je poneert een mening als waarheid en vraagt me daarop te reageren waarom dat zo is. Dat is de definitie van een stropopquote:Op dinsdag 3 juni 2014 09:59 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Nee een bloedserieuze vraag en het zou voor de verandering wel eens leuk zijn wanneer je er ook serieus op in kan gaan. Je zoekt altijd voor alles de schuld bij anderen en buiten je ideologie en toch miep je over een slachtofferindustrie. Hoe kan dat?
Wat natuurlijk geen flikker boeit. De verzorgingsstaat of snelwegen zijn niet slecht omdat ze toevallig ook onderdeel waren van het beleid van het nazistische beleid.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 10:03 schreef KoosVogels het volgende:
Grappig. Godwin's Law is voortgekomen uit zijn ergernis over de wijze waarop libertariers discussiëren.
[..]
Klopt ook wel. Tiger komt immers regelmatig met het 'argument' aanzetten dat de nazi's de uitvinders zijn van de verzorgingsstaat.
Ook dat uiteraard.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 10:17 schreef Monolith het volgende:
[..]
Wat natuurlijk geen flikker boeit. De verzorgingsstaat of snelwegen zijn niet slecht omdat ze toevallig ook onderdeel waren van het beleid van het nazistische beleid.
En weer probeer je schuld en verantwoordelijkheid te verleggen. Typisch...quote:Op dinsdag 3 juni 2014 10:04 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Nee, je poneert een mening als waarheid en vraagt me daarop te reageren waarom dat zo is. Dat is de definitie van een stropop
En dat is altijd en overal zo en dat is ook goed. Heeft echter totaal niets met libertarisme te maken.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 11:12 schreef KoosVogels het volgende:
Nederlanders hebben een haat/liefde-verhouding met het bureaucratische gehalte van onze overheid. Love to hate, zegmaar.
Zelfs bijvoorbeeld Piketty wiens boek toch als behoorlijk links wordt gezien promoot in datzelfde boek vrijhandel en de markt voor het overgrote deel.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 11:09 schreef Illiberal het volgende:
Ja, een communist kan je wel eens tegenkomen op een festival of op straat.
Wat wel opvalt is dat het Libertarisme meer tractie heeft in de V.S. . Ik denk dat dat komt omdat de overheid daar een erg dysfunctioneel is. Geen Nederlander zal dat ontkennen. Een kleinschalige sociaal-democratie werkt best wel. Zie Zweden of Finland.
Je kunt wel libertarisch-achtige meningen ontdekken in de mainstream:
- Niemand zal Rotterdam willen dichtgooien
- Iedereen hekelt de bureaucratie van de overheid
- Mensen hekelen de FED (en de ECB?) voor het bijdrukken van geld
- Mensen zijn niet van interventionisme in het buitenland
De burger heeft daarmee een wapen tegen de overheid. Als de overheid je rechten probeert te schenden dan kan je naar de rechter.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 08:57 schreef Monolith het volgende:
[..]
En hoe handhaven we een onveranderlijke grondwet?
Daarom maar beter helemaal geen bureaucratie. Heb je het boek helemaal uit?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 11:44 schreef Monolith het volgende:
[..]
Zelfs bijvoorbeeld Piketty wiens boek toch als behoorlijk links wordt gezien promoot in datzelfde boek vrijhandel en de markt voor het overgrote deel.
Mensen hekelen natuurlijk ook wel vaak selectief bureaucratie. Een bureaucratie die enkel jouw eigen belangen dient is echter natuurlijk een utopie.
Hoe komt het dat jij dat denkt?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 09:02 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Toch zoek je altijd voor alles de schuld bij een ander. Hoe komt dat dan?
Nieuwe wetten prima mits niet in strijd met de grondwet.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 09:06 schreef KoosVogels het volgende:
Aha, een grondwet die in beton is gegoten en geen additionele wetten die gewijzigd of aangevuld kunnen worden.
Volstrekt logisch want de wereld verandert immers nooit.
Wat dan ook zo is.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 10:03 schreef KoosVogels het volgende:
Grappig. Godwin's Law is voortgekomen uit zijn ergernis over de wijze waarop libertariers discussiëren.
[..]
Klopt ook wel. Tiger komt immers regelmatig met het 'argument' aanzetten dat de nazi's de uitvinders zijn van de verzorgingsstaat.
Mwah. Bismarck had weliswaar veel invloed op de verzorgingsstaat zoals we die nu kennen maar die was voor 1900 al overleden.quote:
Dat blijkt uit het gedrag. Altijd wordt van alles een ander de schuld gegeven. Nooit zoekt met de schuld bij zichzelf of hun geloof/ideologie. Snap dat je vanuit je eigen ideologie daar wellicht wat verblind voor bent maar let maar eens op.quote:
Het is dan ook nonsens. Maar men probeert het in wat radicaler rechtse hoek vaak te gebruiken om het eigen straatje schoon te vegen. Deel van het dunne laagje chroom.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 13:08 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Mwah. Bismarck had weliswaar veel invloed op de verzorgingsstaat zoals we die nu kennen maar die was voor 1900 al overleden.
Het is off topic maar toch maar even deze link. http://www.historischnieu(...)erzorgingsstaat.htmlquote:Op dinsdag 3 juni 2014 13:08 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Mwah. Bismarck had weliswaar veel invloed op de verzorgingsstaat zoals we die nu kennen maar die was voor 1900 al overleden.
Wat niet mogelijk is zonder allerlei collectieve voorzieningen af te schaffen. Succes daarmee.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 12:21 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Daarom maar beter helemaal geen bureaucratie.
Hoe kom je erbij dat die beweging alleen in Duitsland te zien was?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 13:13 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Het is off topic maar toch maar even deze link. http://www.historischnieu(...)erzorgingsstaat.html
Daar lijkt het op ja. De enige Duitser die relatief veel invloed had op de verzorgingsstaten in Europa was Bismarck. Maar die stond los van de Arbeids- en het Kinderwetje.quote:
Je kan dat artikel onmogelijk al gelezen hebben.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 13:15 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Hoe kom je erbij dat die beweging alleen in Duitsland te zien was?
Dat is precies wat ik zeg en wat Hayek onderbouwt in 'The Road To Serfdom'.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 13:15 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Daar lijkt het op ja. De enige Duitser die relatief veel invloed had op de verzorgingsstaten in Europa was Bismarck. Maar die stond los van de Arbeids- en het Kinderwetje.
Het zou hooguit enigszins hout snijden als je zou zeggen dat door de WOII de verzorgingsstaat in Nederland is ontpopt en dat dat de schuld van de Duitsers is.
Gedwongen collectiviteit is de vloek van de mensheid.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 13:14 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Wat niet mogelijk is zonder allerlei collectieve voorzieningen af te schaffen. Succes daarmee.
Brood en spelen voor het volk om ze tevreden te houden. Dat heeft niet zoveel met het nazisme of de verzorgingsstaat te maken.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 13:13 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Het is off topic maar toch maar even deze link. http://www.historischnieu(...)erzorgingsstaat.html
Genoeg om te lezen dat er niets wordt aangetoond m.b.t. de nazi's die verantwoordelijk waren voor de verzorgingsstaat. Het artikel wil alleen maar aangeven dat Duitsers Hitler trouw bleven omdat hij ze zo goed verzorgde. Het ontstaan van de verzorgingsstaat is niet direct te herleiden naar die specifieke momentopname; het is veel meer een verandering in het denken wat zich uiteindelijk laat vertalen in mijlpalen zoals de Arbeidswet.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 13:20 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Je kan dat artikel onmogelijk al gelezen hebben.
Beide kleuren zijn totaal ongeschikt voor een woning.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 08:18 schreef Monolith het volgende:
Het is een beetje als mensen die enkel groene of gele verf op de muur willen hebben. De geel aanhangers gaan lopen janken dat de muur groen is als je de muur beschildert met een mengsel van 90% gele verf en 10% groene verf en vice versa.
Ook dat past weer, want zowel communisme als libertarisme zijn totaal ongeschikt voor een echte samenleving.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 13:26 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Beide kleuren zijn totaal ongeschikt voor een woning.
Doet wat mij betreft nogal afbreuk aan de veranderingen die ruim daarvoor al te zien waren. Het klopt dat de gestolen welvaart waar het artikel naar verwijst zorgde dat de lagere klassen het goed hadden onder Hitler, maar in Nederland was dat veel eerder al te zien. Historicus Marco van Leeuwen: "De Nederlandse armenzorg was uniek in Europa omdat er sprake was van continue, structurele hulp in plaats van periodieke crisisinterventies zoals in andere landen". Wat onder andere mogelijk werd gemaakt door de welvaart van de Gouden Eeuw.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 13:21 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Dat is precies wat ik zeg en wat Hayek onderbouwt in 'The Road To Serfdom'.
En wat als een zwakbegaafd en autistisch kind zijn ouders verliest op jonge leeftijd, bijv. door een auto-ongeluk. Dan mag het kind het zelf uitzoeken? Hij faalt alleen, daar hoeven wij niet voor op te draaien? Zelfs verstokte libertariërs moeten hier toch een probleem mee hebben?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 08:55 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Als die jankballen van Monolith via dwang hun ellende op jou willen afwentelen dan heb je daar i.d.d. in extreme mate last van. Libertairiers stellen vraagtekens bij wat veel mensen voor zoete koek slikken. Als ik faal dan faal ik alleen. Daar hoef jij niet voor op te draaien.
Ja, met verf is het net zo als met politiek, de mengkleuren (créme, aardetinten) werken het best, beter dan de uitersten.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 13:29 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ook dat past weer, want zowel communisme als libertarisme zijn totaal ongeschikt voor een echte samenleving.
Je mag er voor opdraaien. Het mag je nooit verplicht worden.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 13:37 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
En wat als een zwakbegaafd en autistisch kind zijn ouders verliest op jonge leeftijd, bijv. door een auto-ongeluk. Dan mag het kind het zelf uitzoeken? Hij faalt alleen, daar hoeven wij niet voor op te draaien? Zelfs verstokte libertariërs moeten hier toch een probleem mee hebben?
Als het niet verplicht wordt dan is de kans groot dat niemand er voldoende voor opdraait. Dat werkt dus niet. Kijk, het een sluit het ander niet uit. Het is prima als een basiszorg voor de maatschappij wordt verplicht en in het geval dat er geschikte pleegouders gevonden worden de zorg aan hen wordt overgedragen maar de garantie op een fatsoenlijk minimum moet er zijn, dat kan je niet overlaten aan de grillen van de mensen die er toevallig mee in aanraking komen, of niet in het geval van mensen die nooit uit hun villawijk komen behalve als ze naar hun werk of hun golfclub rijden in hen Audi.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 13:59 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Je mag er voor opdraaien. Het mag je nooit verplicht worden.
Eens. Fuck mongooltjes. Laat ze lekker creperen in de goot.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 13:59 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Je mag er voor opdraaien. Het mag je nooit verplicht worden.
Ja idd. Laat ze lekker een lening afsluiten voor een opleiding in het hoger onderwijs ofzo, die vieze parasieten.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 14:03 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Eens. Fuck mongooltjes. Laat ze lekker creperen in de goot.
Wat denken ze wel niet, die zwakzinnigen?
Geld lenen voor hun levenslange zorgtraject lijkt mij nog een veel betere oplossing.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 14:05 schreef Modus het volgende:
[..]
Ja idd. Laat ze lekker een lening afsluiten voor een opleiding in het hoger onderwijs ofzo, die vieze parasieten.
Laten we gewoon van de bijstand ook een lening maken. Het moet maar eens afgelopen zijn met dat geprofiteer.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 14:05 schreef Modus het volgende:
[..]
Ja idd. Laat ze lekker een lening afsluiten voor een opleiding in het hoger onderwijs ofzo, die vieze parasieten.
En anders gewoon verhalen op hun familie tot in de vijfde graad.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 14:07 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Geld lenen voor hun levenslange zorgtraject lijkt mij nog een veel betere oplossing.
Of wacht; laat ze een verzekering afsluiten. Ik denk dat er vast wel een verzekeraar is te vinden die de premie laag houdt.
quote:Op dinsdag 3 juni 2014 14:03 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Eens. Fuck mongooltjes. Laat ze lekker creperen in de goot.
Wat denken ze wel niet, die zwakzinnigen?
quote:Op dinsdag 3 juni 2014 14:05 schreef Modus het volgende:
[..]
Ja idd. Laat ze lekker een lening afsluiten voor een opleiding in het hoger onderwijs ofzo, die vieze parasieten.
quote:Op dinsdag 3 juni 2014 14:07 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Geld lenen voor hun levenslange zorgtraject lijkt mij nog een veel betere oplossing.
Of wacht; laat ze een verzekering afsluiten. Ik denk dat er vast wel een verzekeraar is te vinden die de premie laag houdt.
quote:Op dinsdag 3 juni 2014 14:08 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Laten we gewoon van de bijstand ook een lening maken. Het moet maar eens afgelopen zijn met dat geprofiteer.
Jullie hebben me overtuigd. Gewoon het geld afpakken van een wildvreemde is het meest logische. Niet omdat die het heeft veroorzaakt of er wat aan kan doen maar gewoon omdat hij het heeft.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 14:30 schreef 99.999 het volgende:
[..]
En anders gewoon verhalen op hun familie tot in de vijfde graad.
Ik heb zijn boek meerdere keren gelezen en hij is vrij duidelijk in zijn bevindingen.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 14:37 schreef Illiberal het volgende:
Ik weet ook niet of dat Hayek gelijk heeft met zijn these dat een verzorgingsstaat totalitarisme leidt. Trouwens, volgens mij is Hayek daar een stuk genuanceerder in dan sommige Libertariers stellen.
En Hayek is in zekere mate wel voor een verzorgingsstaat, mits het niet conflicteert met het prijsmechanisme.
Je hebt gelijk. De ouders van de mongool hebben het veroorzaakt, met hun zwakzinnige genen. Boeten zullen ze.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 14:57 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
Jullie hebben me overtuigd. Gewoon het geld afpakken van een wildvreemde is het meest logische. Niet omdat die het heeft veroorzaakt of er wat aan kan doen maar gewoon omdat hij het heeft.
Nee, nee, nee. De noodzaak tot het hebben ervan geeft je recht op andermans bezit.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 14:59 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Je hebt gelijk. De ouders van de mongool hebben het veroorzaakt, met hun zwakzinnige genen. Boeten zullen ze.
Klaag de overheid aan wegens het instellen van wetten.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 14:57 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
Jullie hebben me overtuigd. Gewoon het geld afpakken van een wildvreemde is het meest logische. Niet omdat die het heeft veroorzaakt of er wat aan kan doen maar gewoon omdat hij het heeft.
Het was toch één van zijn eerste boeken. Volgens mij is hij later wat genuanceerder geworden.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 14:59 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Ik heb zijn boek meerdere keren gelezen en hij is vrij duidelijk in zijn bevindingen.
De ouders hadden maar honderdduizenden euro's opzij moeten leggen voor het geval dat ze een mongooltje zouden baren.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:00 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Nee, nee, nee. De noodzaak tot het hebben ervan geeft je recht op andermans bezit.
Tegen zulke wetten heb je dus een goede grondwet nodig.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:01 schreef Modus het volgende:
[..]
Klaag de overheid aan wegens het instellen van wetten.
Maar jij vindt dus dat de noodzaak tot het hebben ervan je recht geeft op andermans bezit?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:02 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
De ouders hadden maar honderdduizenden euro's opzij moeten leggen voor het geval dat ze een mongooltje zouden baren.
En anders kan de gehandicapte kwijlebal altijd nog onder een brug gaan wonen.
Een heilig boekquote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:02 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Tegen zulke wetten heb je dus een goede grondwet nodig.
Jij vindt dus dat mongooltjes maar een beroep moeten doen op hun familieleden? En als die niet willen lappen, dan gaan ze maar onder een brug wonen, toch?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:03 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Maar jij vindt dus dat de noodzaak tot het hebben ervan je recht geeft op andermans bezit?
Geef eerst antwoord op mijn vraag daarna beantwoord ik de jouwe.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:04 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Jij vindt dus dat mongooltjes maar een beroep moeten doen op hun familieleden? En als die niet willen lappen, dan gaan ze maar onder een brug wonen, toch?
Hoho, jij wilt mensen met pech weg laten rotten op straat, koos niet. Dan mag jij ook gaan motiveren.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:05 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Geef eerst antwoord op mijn vraag daarna beantwoord ik de jouwe.
Ondanks dat een een idioot geformuleerde zin is van jouw kant, zal ik een poging wagen.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:05 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Geef eerst antwoord op mijn vraag daarna beantwoord ik de jouwe.
Het collectief bestaat uit individuen dus mijn vraag blijft staan. Geeft de noodzaak tot het hebben ervan je automatisch het recht op andermans bezit. Ja of nee. Er zijn namelijk nogal wat mensen die zich geen lid voelen van jouw collectief.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:07 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ondanks dat een een idioot geformuleerde zin is van jouw kant, zal ik een poging wagen.
Ja, iemand die zichzelf niet weet te redden en volledig afhankelijk is van zorg, mag de kosten afwentelen op het collectief. Dat vind IK.
Dan stop je toch gewoon met belasting betalen?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:03 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Maar jij vindt dus dat de noodzaak tot het hebben ervan je recht geeft op andermans bezit?
In het huidige bestel bestaat wel degelijk een collectief: dat heet Nederland. En ja, ik ben van mening dat bepaalde landgenoten die afhankelijk zijn van zorg, de kosten daarvan mogen afwentelen op het collectief.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:08 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Het collectief bestaat uit individuen dus mijn vraag blijft staan. Geeft de noodzaak tot het hebben ervan je automatisch het recht op andermans bezit. Ja of nee. Er zijn namelijk nogal wat mensen die zich geen lid voelen van jouw collectief.
quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:06 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Hoho, jij wilt mensen met pech weg laten rotten op straat, koos niet. Dan mag jij ook gaan motiveren.
Ook dat is geen antwoord. Mijn bezit is mijn bezit totdat iemand anders het harder nodig heeft dan ik?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:09 schreef Modus het volgende:
[..]
Dan stop je toch gewoon met belasting betalen?
Ik ben erop tegen om zwakzinnigen voor tonnen en tonnen per jaar bezig te gaan houden van andermans geld. Dat is alleen gerechtvaardigd als dat geld vrijwillig wordt geschonken. Als iemand bij mij komt collecteren om hier geld voor in te zamelen zal ik niets geven. Wil je die mensen van onderdak en voedsel voorzien dan betaal ik daar graag aan mee..quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:12 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
In het huidige bestel bestaat wel degelijk een collectief: dat heet Nederland. En ja, ik ben van mening dat bepaalde landgenoten die afhankelijk zijn van zorg, de kosten daarvan mogen afwentelen op het collectief.
En nu ga jij maar eens antwoorden geven op mijn vraag. Heel leuk dat gejank over 'andermans bezit', maar dan willen we ook oplossingen zien. En dan doel ik niet op halfbakken voorstellen als 'er wordt vast wel een particulier initiatief in het leven geroepen voor mongooltjes'. Dat is mij te vrijblijvend.
Vrijblijvende onzin dus. Oftewel, geen oplossing en geen antwoord.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:14 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Ik ben erop tegen om zwakzinnigen voor tonnen en tonnen per jaar bezig te gaan houden van andermans geld. Dat is alleen gerechtvaardigd als dat geld vrijwillig wordt geschonken. Als iemand bij mij komt collecteren om hier geld voor in te zamelen zal ik niets geven. Wil je die mensen van onderdak en voedsel voorzien dan betaal ik daar graag aan mee..
Ik pleit niet voor jou soort oplossingen. Daar heb ik als betaler namelijk niets over te zeggen dus ik pas. Ik wil ook geen dichtgetimmerde oplossingen want dan zou ik voor de huidige politiek zijn. Ik wil maatwerk vanuit de maatschappij gefinancierd door vrijwillige betalingen.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:14 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Vrijblijvende onzin dus. Oftewel, geen oplossing en geen antwoord.
U faalt. Tot ziens.
Hoho, jij wilt dat mensen die het niet getroffen hebben wegrotten op straat, dan is dat motiveren toch niet teveel gevraagd? Koos wil niet terug naar het stenen tijdperk.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:13 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
[..]
Ook dat is geen antwoord. Mijn bezit is mijn bezit totdat iemand anders het harder nodig heeft dan ik?
Ja maar jullie vinden dat je mag houden wat je hebt totdat een ander het harder nodig heeft.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:18 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Hoho, jij wilt dat mensen die het niet getroffen hebben wegrotten op straat, dan is dat motiveren toch niet teveel gevraagd? Koos wil niet terug naar het stenen tijdperk.
Probleem is echter dat jij geen oplossingen biedt. Mongooltjes zijn afhankelijk van willekeur. Als mensen geen zin hebben om geld te doneren, dan moeten degenen die afhankelijk van structurele zorg het maar uitzoeken.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:17 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Ik pleit niet voor jou soort oplossingen. Daar heb ik als betaler namelijk niets over te zeggen dus ik pas. Ik wil ook geen dichtgetimmerde oplossingen want dan zou ik voor de huidige politiek zijn. Ik wil maatwerk vanuit de maatschappij gefinancierd door vrijwillige betalingen.
Maar goed je vind dus dat bezit niet bestaat.
Het dringt waarschijnlijk niet helemaal tot je door dat we allemaal afhankelijk zijn van willekeur. Als niemand de krant meer leest zit jij ook zonder werk en dus zonder inkomen. Waarom zou je als gehandicapte opeens wel recht hebben op een levenslang vast inkomen?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:20 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Probleem is echter dat jij geen oplossingen biedt. Mongooltjes zijn afhankelijk van willekeur. Als mensen geen zin hebben om geld te doneren, dan moeten degenen die afhankelijk van structurele zorg het maar uitzoeken.
Het is leuk bedacht, maar het werkt niet.
Hulde voor het keer op keer simplificeren van onze mening inzake deze materie. Prima discussie-techniek. Ik snap ook wel waarom je je op deze wijze uit.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:19 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Ja maar jullie vinden dat je mag houden wat je hebt totdat een ander het harder nodig heeft.
Iemand zijn bezit afpakken als je het nodig hebt. Noodzaak tot hebben is genoeg.quote:
Want ik heb de mogelijkheid om mij aan te passen. Ik kan mij laten omscholen en een nieuwe baan zoeken.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:22 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Het dringt waarschijnlijk niet helemaal tot je door dat we allemaal afhankelijk zijn van willekeur. Als niemand de krant meer leest zit jij ook zonder werk en dus zonder inkomen. Waarom zou je als gehandicapte opeens wel recht hebben op een levenslang vast inkomen?
Dat geloof ik ook. Ik geloof alleen niet dat een gebrek je recht geeft op een stuk van het leven van een ander.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:22 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Hulde voor het keer op keer simplificeren van onze mening inzake deze materie. Prima discussie-techniek. Ik snap ook wel waarom je je op deze wijze uit.
Ik geloof dat er zoiets bestaat als een samenleving. En ik denk ook dat die alleen succesvol kan zijn als we elkaar niet laten verrekken.
Een mongooltje kan ook tijdelijk met minder uit de voeten als de conjunctuur onverhoopt eens tegen zit. De grootste baanzekerheid is er voor de arbeidsongeschikte. Die krijgt namelijk tot aan zijn dood geld.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:23 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Want ik heb de mogelijkheid om mij aan te passen. Ik kan mij laten omscholen en een nieuwe baan zoeken.
Een mongooltje kan moeilijk een studie gaan volgen en ergens op een kantoor aan de slag gaan.
We hadden het over mongooltjes. Je weet, die kwijlende gevallen die nog niet een gesprek kunnen voeren. Die afhankelijk zijn van structurele zorg. We hadden het niet over mensen die, al dan niet terecht, arbeidsongeschikt zijn.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:26 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Een mongooltje kan ook tijdelijk met minder uit de voeten als de conjunctuur onverhoopt eens tegen zit. De grootste baanzekerheid is er voor de arbeidsongeschikte. Die krijgt namelijk tot aan zijn dood geld.
Aha. Dan liever rottende lijken op straat.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:23 schreef Paper_Tiger het volgende:
Aha. Dan liever rottende lijken op straat.
Omdat we het inhumaan vinden om zulke mensen te euthanaseren na geboorte gaan we ze levenslang voeren en bezighouden? Waarom zou je 3 volwassen mensen die goed van lijf en leden zijn hun leven lang voor zo'n misgeboorte laten zorgen? Is dat een soort schuldgevoel van je?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:28 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
We hadden het over mongooltjes. Je weet, die kwijlende gevallen die nog niet een gesprek kunnen voeren. Die afhankelijk zijn van structurele zorg. We hadden het niet over mensen die, al dan niet terecht, arbeidsongeschikt zijn.
Jij vroeg je hierboven af of een gehandicapte recht heeft op een levenslang inkomen. Wat stel je voor? Dat hij een eigen onderneming begint? Handelen in z'n eigen kwijl? Is erg lucratief, zo heb ik begrepen.
Een spuitje dus voor elke onrendabele? En daarna weg laten rotten op straat?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:35 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Omdat we het inhumaan vinden om zulke mensen te euthanaseren na geboorte gaan we ze levenslang voeren en bezighouden? Waarom zou je 3 volwassen mensen die goed van lijf en leden zijn hun leven lang voor zo'n misgeboorte laten zorgen? Is dat een soort schuldgevoel van je?
Wat is daar trouwens beschaafd en humaan aan?
Het alternatief is om mongooltjes bij hun geboorte direct een spuitje te geven of anders op latere leeftijd. Is dat wat je wil?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:35 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Omdat we het inhumaan vinden om zulke mensen te euthanaseren na geboorte gaan we ze levenslang voeren en bezighouden? Waarom zou je 3 volwassen mensen die goed van lijf en leden zijn hun leven lang voor zo'n misgeboorte laten zorgen? Is dat een soort schuldgevoel van je?
Wat is daar trouwens beschaafd en humaan aan?
Cremeren op kosten van het collectief.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:36 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Een spuitje dus voor elke onrendabele? En daarna weg laten rotten op straat?
Dat is zo oud als de mensheid. Vroeger werden ze buiten het dorp gelegd voor de wolven.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:37 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Het alternatief is om mongooltjes bij hun geboorte direct een spuitje te geven of anders op latere leeftijd. Is dat wat je wil?
Whats next? Eugenetica?
Mensen scheten vroeger op ook straat dumpten hun afval in de rivier waar het groot deel van de dorpsbewoners zijn water vandaan haalde. Wat is je punt?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:38 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Dat is zo oud als de mensheid. Vroeger werden ze buiten het dorp gelegd voor de wolven.
Ik ben in ieder geval voor het aborteren van dergelijke levensvormen tenzij je de kosten van het krijgen van zo'n kind zelf kan dragen. De huidige zwakzinnigen kunnen prima toe met eten, drinken en onderdak. iedere vorm van dure bezigheid op kosten van mensen die er niet voor willen betalen direct staken.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:40 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Mensen scheten vroeger op ook straat dumpten hun afval in de rivier waar het groot deel van de dorpsbewoners zijn water vandaan haalde. Wat is je punt?
Maar fijn dat je toegeeft dat je de genocide van gehandicapten bepleit.
De staat mag niet doden dus ook niet aborteren.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:43 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Ik ben in ieder geval voor het aborteren van dergelijke levensvormen tenzij je de kosten van het krijgen van zo'n kind zelf kan dragen. De huidige zwakzinnigen kunnen prima toe met eten, drinken en onderdak. iedere vorm van dure bezigheid op kosten van mensen die er niet voor willen betalen direct staken.
Abortus is moord vanaf de conceptie wat jou betreft?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:44 schreef Illiberal het volgende:
[..]
De staat mag niet doden dus ook niet aborteren.
Ik weet niet of je het doorhebt, maar dat is een behoorlijk zieke visie die je hier tentoon spreidt.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:43 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Ik ben in ieder geval voor het aborteren van dergelijke levensvormen tenzij je de kosten van het krijgen van zo'n kind zelf kan dragen. De huidige zwakzinnigen kunnen prima toe met eten, drinken en onderdak. iedere vorm van dure bezigheid op kosten van mensen die er niet voor willen betalen direct staken.
Eugenetica etc. Het laagje chroom is zelden erg dikquote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:45 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik weet niet of je het doorhebt, maar dat is een behoorlijk zieke visie die je hier tentoon spreidt.
Wat je in essentie zegt is dat het recht op leven afhankelijk is van het kostenplaatje en of dat door iemand kan worden betaald.
Stekelige kwestie. Wanneer begint het mens-zijn van een foetus?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:45 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Abortus is moord vanaf de conceptie wat jou betreft?
Ik heb het over de ouders die in blije verwachting zijn. Zo'n kind krijgen en de kosten afwentelen op een ander is misdadig.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:44 schreef Illiberal het volgende:
[..]
De staat mag niet doden dus ook niet aborteren.
Nee.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:45 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Abortus is moord vanaf de conceptie wat jou betreft?
Ik heb hier slechts een woord voor: Brrrrrrrrrr.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:46 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Eugenetica etc. Het laagje chroom is zelden erg dik
Ja.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:45 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik weet niet of je het doorhebt, maar dat is een behoorlijk zieke visie die je hier tentoon spreidt.
Wat je in essentie zegt is dat het recht op leven afhankelijk is van het kostenplaatje en of dat door iemand kan worden betaald.
Dat is tamelijk nazistisch.quote:
Vanaf de conceptie zou je kunnen betogen.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:47 schreef Illiberal het volgende:
[..]
Stekelige kwestie. Wanneer begint het mens-zijn van een foetus?
Was het geen 6 maanden?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:50 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Vanaf de conceptie zou je kunnen betogen.
Lijkt mij onwerkbaar maar het zou kunnen.
Een vrucht waar iets mis mee is is makkelijk te verwijderen. Iemand die gezond wordt geboren kan makkelijk een verzekering afsluiten om zich tegen onheil in te dekken. Je hoeft niet alles op zijn beloop te laten en bij een ander aan te kloppen voor zijn geld als het mis gaat in je leven.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:49 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Dat is tamelijk nazistisch.
Maar goed, het staat je uiteraard vrij dat te vinden.
Levensvatbaar. Dan ben je ook gelijk een mens.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:53 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Levensvatbaar of mens-zijn, daar zit de kneep.
Het zit mij vooral dwars dat je voorwaarden verbindt aan het recht op leven. Iemand moet de kosten kunnen dekken. Lukt dat niet, dan moet de foetus maar worden geaborteerd.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:52 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Een vrucht waar iets mis mee is is makkelijk te verwijderen. Iemand die gezond wordt geboren kan makkelijk een verzekering afsluiten om zich tegen onheil in te dekken. Je hoeft niet alles op zijn beloop te laten en bij een ander aan te kloppen voor zijn geld als het mis gaat in je leven.
Het grote libertarische boegbeeld van de afgelopen pakweg 10 jaar (Ron Paul) is glashelder hoor. Abortus zou vanaf de conceptie als moord vervolgd moeten worden.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:58 schreef Illiberal het volgende:
Zelf-eigenaarschap van het (vrouwlijke) lichaam vs het doden van een mens is waar het libertarisme in modderig water komt.
Lukt dat niet dan heeft de foetus pech. Een brok vlees wat alleen maar kan poepen en kwijlen? Ik wil de discussie niet aan gaan maar ik vraag me wel af hoeveel plezier die in zijn leven heeft als niet 5 volwassenen de klok rond het aan het verzorgen zijn. Zonde van het leven van die 5 volwassenen. Die hadden ook iets productiefs kunnen doen en zonde van het leven van de mensen die als een slaaf moeten werken om die 5 volwassenen een modaal salaris te betelen. Heeft in mijn ogen met beschaving niets te maken. Beschaaft zijn is het stuk vlees uit zijn lijden helpen.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:55 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Het zit mij vooral dwars dat je voorwaarden verbindt aan het recht op leven. Iemand moet de kosten kunnen dekken. Lukt dat niet, dan moet de foetus maar worden geaborteerd.
En wat gebeurt er als de ouders de kosten in eerste instantie wel kunnen dekken, maar pa en moe in een later stadium werkloos worden of komen te overlijden en niemand de kosten van junior kan dragen? Dan het mongooltje op z'n 20e alsnog een spuitje geven?
Ik vind het behoorlijk nazistisch overkomen. Al selecteerden Hitler en zijn vriendjes op raszuiverheid, terwijl jouw selectie is gebaseerd op rendabiliteit.
Maar de Wiki zegt dat de meningen heel erg uiteen lopen.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 16:02 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Het grote libertarische boegbeeld van de afgelopen pakweg 10 jaar (Ron Paul) is glashelder hoor. Abortus zou vanaf de conceptie als moord vervolgd moeten worden.
Nu ga je er vanuit dat een mongooltje lijdt. Hoe kom je erbij dat dat zo is?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 16:03 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Lukt dat niet dan heeft de foetus pech. Een brok vlees wat alleen maar kan poepen en kwijlen? Ik wil de discussie niet aan gaan maar ik vraag me wel af hoeveel plezier die in zijn leven heeft als niet 5 volwassenen de klok rond het aan het verzorgen zijn. Zonde van het leven van die 5 volwassenen. Die hadden ook iets productiefs kunnen doen en zonde van het leven van de mensen die als een slaaf moeten werken om die 5 volwassenen een modaal salaris te betelen. Heeft in mijn ogen met beschaving niets te maken. Beschaaft zijn is het stuk vlees uit zijn lijden helpen.
Is niets nazistisch aan. Gewoon common sense en een direct gevolg van gedwongen altruïsme.
Maarja, in jouw ogen is iedereen die niet rendabel is een homp vlees wat uit zijn lijden verlost moet worden. Nogal sick hoor, heeft niets met common sense te maken.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 16:03 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Lukt dat niet dan heeft de foetus pech. Een brok vlees wat alleen maar kan poepen en kwijlen? Ik wil de discussie niet aan gaan maar ik vraag me wel af hoeveel plezier die in zijn leven heeft als niet 5 volwassenen de klok rond het aan het verzorgen zijn. Zonde van het leven van die 5 volwassenen. Die hadden ook iets productiefs kunnen doen en zonde van het leven van de mensen die als een slaaf moeten werken om die 5 volwassenen een modaal salaris te betelen. Heeft in mijn ogen met beschaving niets te maken. Beschaaft zijn is het stuk vlees uit zijn lijden helpen.
Is niets nazistisch aan. Gewoon common sense en een direct gevolg van gedwongen altruïsme.
Ik vind dat je in modderig water komt als de vrouw wel zelf eigenaar van haar lichaam is maar een ander dwingt te arbeiden om de gevolgen daarvan te bekostigen. Zeker als ruim voor de geboorte is vast te stellen of er met de vrucht iets mis is.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 15:58 schreef Illiberal het volgende:
Zelf-eigenaarschap van het (vrouwlijke) lichaam vs het doden van een mens is waar het libertarisme in modderig water komt.
Dat is modderig. Je kunt er ook voor kiezen om een foetus te aborteren als blijkt dat het kind rood haar krijgt. Of je kunt je kind laten aborteren omdat het misschien niet slim genoeg zal zijn. Waar trek je de grens? Dat is allemaal aan te tonen. Wat is het verschil tussen een mongool en een laag begaafd iemand?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 16:06 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Ik vind dat je in modderig water komt als de vrouw wel zelf eigenaar van haar lichaam is maar een ander dwingt te arbeiden om de gevolgen daarvan te bekostigen. Zeker als ruim voor de geboorte is vast te stellen of er met de vrucht iets mis is.
Een mongooltje kan ook werken dus daar gaat de discussie niet over. Die kan gewoon thuis wonen bij paps en mams.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 16:04 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Nu ga je er vanuit dat een mongooltje lijdt. Hoe kom je erbij dat dat zo is?
Man man man...quote:Op dinsdag 3 juni 2014 16:03 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Lukt dat niet dan heeft de foetus pech. Een brok vlees wat alleen maar kan poepen en kwijlen? Ik wil de discussie niet aan gaan maar ik vraag me wel af hoeveel plezier die in zijn leven heeft als niet 5 volwassenen de klok rond het aan het verzorgen zijn. Zonde van het leven van die 5 volwassenen. Die hadden ook iets productiefs kunnen doen en zonde van het leven van de mensen die als een slaaf moeten werken om die 5 volwassenen een modaal salaris te betelen. Heeft in mijn ogen met beschaving niets te maken. Beschaaft zijn is het stuk vlees uit zijn lijden helpen.
Is niets nazistisch aan. Gewoon common sense en een direct gevolg van gedwongen altruïsme.
En mongooltje kan niet werken en heeft professionele begeleiding nodig. Die kan dus niet bij pa en ma wonen. Ja, dat kan wel, maar dan verwacht ik niet dat pa en ma nog veel kunnen werken voor hun centen.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 16:10 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Een mongooltje kan ook werken dus daar gaat de discussie niet over. Die kan gewoon thuis wonen bij paps en mams.
Naja, zelfstandig wonen is natuurlijk het grootste probleem. Wie gaat er voor ze zorgen als de ouders overlijden? In P_T z'n wereld kunnen ze het afsterven ergens op straat.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 16:13 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
En mongooltje kan niet werken en heeft professionele begeleiding nodig. Die kan dus niet bij pa en ma wonen. Ja, dat kan wel, maar dan verwacht ik niet dat pa en ma nog veel kunnen werken voor hun centen.
We kunnen ze natuurlijk ook op laten vangen door een of ander circus dat een freakshow om die gasten heen bouwt.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 16:16 schreef Tem het volgende:
[..]
Naja, zelfstandig wonen is natuurlijk het grootste probleem. Wie gaat er voor ze zorgen als de ouders overlijden? In P_T z'n wereld kunnen ze het afsterven ergens op straat.
Goeie drogreden weer.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 16:23 schreef Wegenbouwer het volgende:
Gezien de reacties hier en de bezorgdheid over het lot van gehandicapten, moet het geen enkel probleem zijn om op vrijwillige basis genoeg geld op te halen.
Daar zijn de libertariers dan ook meester in.quote:
Leuk om mee te beginnen maar als een belangrijk einddoel is om gehandicapten in de goot weg te laten rotten bedank ik eerlijk gezegd.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 16:30 schreef Illiberal het volgende:
Alsof gehandicaptenzorg en abortus de heuvel is om op sterven.
Laten we eens beginnen met een kleinere overheid. Lagere belastingen en minder overheidsuitgaven. En een centrale bank dat zich concentreert op primair prijsstabiliteit.
Dat is het einddoel ook niet.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 16:47 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Leuk om mee te beginnen maar als een belangrijk einddoel is om gehandicapten in de goot weg te laten rotten bedank ik eerlijk gezegd.
Nou ja, men vindt het zo'n grote schande om voor anderen te betalen dat die maar beter weg kunnen rotten in de goot. Ik hoor het helaas keer op keer.quote:
Iedereen is wenselijk laat ik dat voorop stellen. we leven alleen in een maatschappij waarbij iedereen zijn kosten afwentelt op een ander. Zouden we in een liberale maatschappij leven die geen verzorgingsstaat is dan spelen die vragen niet. De vrijgevigheid van mensen bepaalt de levensstandaard van iedereen die niet in zijn eigen onderhoud kan voorzien.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 16:09 schreef Illiberal het volgende:
[..]
Dat is modderig. Je kunt er ook voor kiezen om een foetus te aborteren als blijkt dat het kind rood haar krijgt. Of je kunt je kind laten aborteren omdat het misschien niet slim genoeg zal zijn. Waar trek je de grens? Dat is allemaal aan te tonen. Wat is het verschil tussen een mongool en een laag begaafd iemand?
Een mongool kan je als "niet wenselijk" beschouwen. Maar ik kan ook iemand die dik is als "niet wenselijk" beschouwen.
Dat vind ik vreemd dat je dat dat zoveel hoort. In een vrije samenleving is er prima ruimte voor zorg voor anderen. Zorg voor anderen staat niet lijnrecht tegenover het libertarisme. Verre van zelfs.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 16:50 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Nou ja, men vindt het zo'n grote schande om voor anderen te betalen dat die maar beter weg kunnen rotten in de goot. Ik hoor het helaas keer op keer.
Dat is het ook. Iemand anders voor jouw kinderen laten betalen ook.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 16:11 schreef Illiberal het volgende:
Aborteren omdat het toekomstige mens "niet wenselijke" eigenschappen zou hebben lijkt mij dus een slechte zaak.
Als de opvang duurder is dan wat pa en ma verdienen is de keuze snel gemaakt. laat pa en ma maar thuis zitten en voor hun eigen kind zorgen.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 16:13 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
En mongooltje kan niet werken en heeft professionele begeleiding nodig. Die kan dus niet bij pa en ma wonen. Ja, dat kan wel, maar dan verwacht ik niet dat pa en ma nog veel kunnen werken voor hun centen.
Of de ouders sparen er hun hele leven voor.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 16:16 schreef Tem het volgende:
[..]
Naja, zelfstandig wonen is natuurlijk het grootste probleem. Wie gaat er voor ze zorgen als de ouders overlijden? In P_T z'n wereld kunnen ze het afsterven ergens op straat.
Dus gewoon het geld halen bij iemand die het wel heeft?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 16:17 schreef Tem het volgende:
Of ja natuurlijk, een verzekering afsluiten die niet te betalen is.
Lekker realistisch ook.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 16:56 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Of de ouders sparen er hun hele leven voor.
Klopt maar dan wel omdat het voor beide partijen iets biedt.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 16:54 schreef Illiberal het volgende:
[..]
Dat vind ik vreemd dat je dat dat zoveel hoort. In een vrije samenleving is er prima ruimte voor zorg voor anderen. Zorg voor anderen staat niet lijnrecht tegenover het libertarisme. Verre van zelfs.
Dus eigenlijk moet iedereen voor de kosten opdraaien behalve de ouders?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 16:56 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Lekker realistisch ook.
Het is goed met je, Adolf.
Gezien de omvang van de door jouw bejubelde staat van meer dan 50% van het bnp is dat ook niet zo gek.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 16:50 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Nou ja, men vindt het zo'n grote schande om voor anderen te betalen dat die maar beter weg kunnen rotten in de goot. Ik hoor het helaas keer op keer.
Het ongebreidelde egoïsme lijkt helaas een belangrijk uitgangspunt.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 16:54 schreef Illiberal het volgende:
[..]
Dat vind ik vreemd dat je dat dat zoveel hoort. In een vrije samenleving is er prima ruimte voor zorg voor anderen. Zorg voor anderen staat niet lijnrecht tegenover het libertarisme. Verre van zelfs.
Dat maakt hopen op rottende lijken niet zo gek? Heel bijzonderquote:Op dinsdag 3 juni 2014 16:58 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Gezien de omvang van de door jouw bejubelde staat van meer dan 50% van het bnp is dat ook niet zo gek.
Bijzondere conclusie weer.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 16:57 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Dus eigenlijk moet iedereen voor de kosten opdraaien behalve de ouders?
Drie keer raden waar dat op uit gaat lopen.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 16:53 schreef Paper_Tiger het volgende:
De vrijgevigheid van mensen bepaalt de levensstandaard van iedereen die niet in zijn eigen onderhoud kan voorzien.
De ouders moeten beide een modaal salaris verdienen dus laten we de andere mensen 2 ton per jaar ophoesten om dat mogelijk te maken.quote:
Jij gaat ervan uit dat iedereen die gehandicapten het liefst op straat laat doodrotten?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:19 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Drie keer raden waar dat op uit gaat lopen.
Omdat we het collectief doen vallen de kosten per persoon minder hoog. Dat is nou eenmaal de beste oplossing.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:26 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
De ouders moeten beide een modaal salaris verdienen dus laten we de andere mensen 2 ton per jaar ophoesten om dat mogelijk te maken.De staat in een notendop.
Die rottende lijken heb jij bedacht. Ik vind de hele dag begeleid knuffelen met paarden voor ¤500 per dag het andere uiterste.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:00 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Dat maakt hopen op rottende lijken niet zo gek? Heel bijzonder
Ik ga ervan uit dat je dan een freeridersprobleem krijgt; men geeft te weinig in de hoop dat anderen het wel op zullen pakken.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:27 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Jij gaat ervan uit dat iedereen die gehandicapten het liefst op straat laat doodrotten?
door het collectief te doen voelt niemand zich verantwoordelijk en lopen de kosten uit de klauwen.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:28 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Omdat we het collectief doen vallen de kosten per persoon minder hoog. Dat is nou eenmaal de beste oplossing.
Omdat er behalve jouw kwijlende debiel nog andere zaken op het collectief worden afgewenteld vormt die afwentelingsindustrie inmiddels 50% van onze economie. Ik weet niet of het de beste oplossing is.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:28 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Omdat we het collectief doen vallen de kosten per persoon minder hoog. Dat is nou eenmaal de beste oplossing.
Bij hulp kan er nooit een freeridersprobleem ontstaan. Dat ontstaat bij het gebruik van wegen weer wel als niet iedereen die er gebruik van maakt eraan mee betaald.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:29 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Ik ga ervan uit dat je dan een freeridersprobleem krijgt; men geeft te weinig in de hoop dat anderen het wel op zullen pakken.
Wel dat het mensen over het algemeen niet zoveel boeit zolang die gehandicapten maar niet in de eigen straat liggen weg te rotten.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:27 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Jij gaat ervan uit dat iedereen die gehandicapten het liefst op straat laat doodrotten?
Waarom is het egoïsme als je zelf wilt bepalen hoe je je geld wilt uitgeven en is het dat niet als je wilt bepalen hoe een ander dat moet doen?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 16:59 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Het ongebreidelde egoïsme lijkt helaas een belangrijk uitgangspunt.
Ook dat is democratie.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:32 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Wel dat het mensen over het algemeen niet zoveel boeit zolang die gehandicapten maar niet in de eigen straat liggen weg te rotten.
Daarom maar mongooltjes aborteren, op straat laten wegrotten of afhankelijk maken van willekeur.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:29 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
door het collectief te doen voelt niemand zich verantwoordelijk en lopen de kosten uit de klauwen.
Je draait nu een beetje om de inhoud heen door een punt van de term die ik gebruik te maken. Zo dan: hulpbehoevenden zullen te weinig ontvangen, omdat wanneer de collectieve verplichting voor elkaar te zorgen vervalt het altijd gemakkelijker is naar je altijd net iets rijkere buurman te kijken voor het bieden van hulp i.p.v. hier zelf maar aan bij te dragen.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:31 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Bij hulp kan er nooit een freeridersprobleem ontstaan. Dat ontstaat bij het gebruik van wegen weer wel als niet iedereen die er gebruik van maakt eraan mee betaald.
Waarom moet altijd ieder probleem door het collectief worden opgelost?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:34 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Daarom maar mongooltjes aborteren, op straat laten wegrotten of afhankelijk maken van willekeur.
Ja, geweldige oplossing.
Dat is een teken dat ze nu teveel krijgen.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:35 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Je draait nu een beetje om de inhoud heen door een punt van de term die ik gebruik te maken. Zo dan: hulpbehoevenden zullen te weinig ontvangen, omdat wanneer de collectieve verplichting voor elkaar te zorgen vervalt het altijd gemakkelijker is naar je altijd net iets rijkere buurman te kijken voor het bieden van hulp i.p.v. hier zelf maar aan bij te dragen.
Jij ging nog een stapje verder. Volgens jou hebben onrendabelen geen recht op leven.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:28 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Die rottende lijken heb jij bedacht. Ik vind de hele dag begeleid knuffelen met paarden voor ¤500 per dag het andere uiterste.
Stropop. Maar er is je al genoeg uitgelegd wat de voordelen van een collectief zijn.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:35 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Waarom moet altijd ieder probleem door het collectief worden opgelost?
Als niemand zich geroepen zou voelen ergens voor te betalen dan hoeft het ook niet te gebeuren. Democratie in optima forma. Stemmen met je portemonnee.quote:
Nee.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:37 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Als niemand zich geroepen zou voelen ergens voor te betalen dan hoeft het ook niet te gebeuren. Democratie in optima forma. Stemmen met je portemonnee.
Het is niet ideaal, dat klopt. Het geniet wat mij betreft echter de voorkeur boven de kosten afwentelen op een club weldoeners en de overige mongooltjes doodknuppelen of laten wegrotten.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:35 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Waarom moet altijd ieder probleem door het collectief worden opgelost?
Nee. Ik vind dat je als ouders zelf voor je kinderen moet zorgen. Kinderen nemen als je geen inkomen hebt en dan een ander ervoor laten opdraaien is net zoiets als willens en wetens een gehandicapt kind op de wereld zetten omdat je weet dat de rekening niet voor jou is.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:36 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Jij ging nog een stapje verder. Volgens jou hebben onrendabelen geen recht op leven.
Maar dat is natuurlijk helemaal niet verknipt. Je doet je stroming in ieder geval een plezier.
Gewoon met elkaar ervoor zorgen dat zo iemand wel een normaal bestaan kan hebben. Kost veel minder dan al die zogenaamde goedbedoelde burgerinitiatieven waar jij zo op hamert plus dat niemand buiten de boot valt omdat z'n flaporen of haarkleur je niet aanstaan of dat jij een aandoening de moeite waard vindt of niet. Het collectief is in dit soort gevallen efficiënter en krachtiger dan het individu.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 16:56 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Dus gewoon het geld halen bij iemand die het wel heeft?
Daar zijn geen voordelen want je ontkent daarmee het bestaan van het individu.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:36 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Stropop. Maar er is je al genoeg uitgelegd wat de voordelen van een collectief zijn.
Hooguit jouw dogma. Maar daar kan ik wel mee leven als dat betekent dat hulpbehoevenden worden geholpen.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:39 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Daar zijn geen voordelen want je ontkent daarmee het bestaan van het individu.
Gast, als de ouders een modaal salaris verdienen dan is het simpelweg onmogelijk om op te draaien voor de kosten van het mongooltje. Ook in Libertopia zullen de kosten gigantisch zijn. Misschien wel hoger dan nu.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:39 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Nee. Ik vind dat je als ouders zelf voor je kinderen moet zorgen. Kinderen nemen als je geen inkomen hebt en dan een ander ervoor laten opdraaien is net zoiets als willens en wetens een gehandicapt kind op de wereld zetten omdat je weet dat de rekening niet voor jou is.
Heb je geen inkomen of vermogen dan maar geen kinderen. Is het kind in je buik ernstig gehandicapt dan is abortus een prima oplossing als je eer niet voor kan zorgen.
Flaporen en haarkleur doen er in deze discussie niet toe. Het gaat om het willens en wetens geboren laten worden van iets wat de andere mensen jaren lang vermogens kost om bezig te houden en te verzorgen. Sluit dan voor de conceptie een verzekering af tegen dat risico en bijkomende kosten.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:39 schreef Tem het volgende:
[..]
Gewoon met elkaar ervoor zorgen dat zo iemand wel een normaal bestaan kan hebben. Kost veel minder dan al die zogenaamde goedbedoelde burgerinitiatieven waar jij zo op hamert plus dat niemand buiten de boot valt omdat z'n flaporen of haarkleur je niet aanstaan of dat jij een aandoening de moeite waard vindt of niet. Het collectief is in dit soort gevallen efficiënter en krachtiger dan het individu.
Dan kan het mongooltje in het bos wonen in een woonomgeving gefinancierd door mensen zoals jij en ik die het belangrijk vinden dat dit gebeurt.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:41 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Gast, als de ouders een modaal salaris verdienen dan is het simpelweg onmogelijk om op te draaien voor de kosten van het mongooltje. Ook in Libertopia zullen de kosten gigantisch zijn. Misschien wel hoger dan nu.
En wat als de ouders komen te overlijden?
Dat betekent het helemaal niet. Het vereist enkel wat kennis van basispsychologie/economie en hoe prikkels werken om te verklaren waarom er in jouw systeem minder geld naar hulpbehoevenden gaat dan dat de samenleving als geheel vindt dat naar hen toe zou moeten vloeien.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:37 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Als niemand zich geroepen zou voelen ergens voor te betalen dan hoeft het ook niet te gebeuren. Democratie in optima forma. Stemmen met je portemonnee.
Merkwaardig wereldbeeld houd je erop na dat je meer respect voor geld toont dan voor menselijk leven.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:42 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Flaporen en haarkleur doen er in deze discussie niet toe. Het gaat om het willens en wetens geboren laten worden van iets wat de andere mensen jaren lang vermogens kost om bezig te houden en te verzorgen. Sluit dan voor de conceptie een verzekering af tegen dat risico en bijkomende kosten.
Hou toch eens op met je verzekeringen, dat is echt de meest onrendabele en achterlijke manier om te denken dat je daarmee goedkoper uit bent.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:42 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Flaporen en haarkleur doen er in deze discussie niet toe. Het gaat om het willens en wetens geboren laten worden van iets wat de andere mensen jaren lang vermogens kost om bezig te houden en te verzorgen. Sluit dan voor de conceptie een verzekering af tegen dat risico en bijkomende kosten.
Ook dat is niet waar. Als je vindt dat er een probleem is wat aangepakt moet worden dan licht je de mensen voor en vraag je om geld. Koos schrijft in de krant stukjes over hoe schrijnend de mongolen verzorgd worden en iedereen geeft gul. Draagvlak moet je kweken.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:45 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Dat betekent het helemaal niet. Het vereist enkel wat kennis van basispsychologie/economie en hoe prikkels werken om te verklaren waarom er in jouw systeem minder geld naar hulpbehoevenden gaat dan dat de samenleving als geheel vindt dat naar hen toe zou moeten vloeien.
Geobsedeerd door bezit, best treurig eigenlijk.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:46 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Merkwaardig wereldbeeld houd je erop na dat je meer respect voor geld toont dan voor menselijk leven.
Het is niet waar maar je gaat wel mee in de invloed van de prikkels door aan te geven dat er dan naar andere oplossingen gezocht moet worden?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:47 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Ook dat is niet waar. Als je vindt dat er een probleem is wat aangepakt moet worden dan licht je de mensen voor en vraag je om geld. Koos schrijft in de krant stukjes over hoe schrijnend de mongolen verzorgd worden en iedereen geeft gul. Draagvlak moet je kweken.
Geld is menselijk leven. Als je niets doet krijg je geen geld. Geld is wat ik krijg door de hele dag productief te zijn. Geld is niet zoiets als schelpen op het strand. Het is niet iets wat je hebt of niet. het is wat je krijgt voor je arbeid. Geld is arbeid. Als je mij geld afneemt dan neem je eigenlijk mijn tijd van me af en daarmee een stuk van mijn leven wat ik wellicht liever heel anders had besteed als ik er niet voor krijg.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:46 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Merkwaardig wereldbeeld houd je erop na dat je meer respect voor geld toont dan voor menselijk leven.
Omdat ik niet mee wil in jullie wereld van gedwongen naastenliefde?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:47 schreef Tem het volgende:
[..]
Hou toch eens op met je verzekeringen, dat is echt de meest onrendabele en achterlijke manier om te denken dat je daarmee goedkoper uit bent.
En het voorbeeld van flaporen en rood haar is omdat jij denkt dat mensen met een burgerinitiatief genoeg zullen ophalen maar gaat volledig voorbij aan de willekeur van de mens en de gun factor. En laat dat nou precies twee zaken zijn die je niet wil in een sociale samenleving.
Man, wat denk jij toch ontzettend simpel en ongenuanceerd.
Bezit en de specialisatie van arbeid wat daarmee gepaard gaat maakt de moderne beschaving mogelijk.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:48 schreef Tem het volgende:
[..]
Geobserdeerd door bezit, best treurig eigenlijk.
Ook dat is niet waar. Waarom zorgen we wel voor de mongolen hier en niet voor die in Afrika of zijn de productieve mensen hier ook het bezit van het collectief? Waarom zou ik mezelf op willen offeren voor een ander?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:48 schreef Tem het volgende:
[..]
Geobsedeerd door bezit, best treurig eigenlijk.
Dan plaats je jezelf toch buiten de samenleving? Waarom zou men mee moeten gaan in jouw waanideeën? Je kan prima ergen in de US gaan wonen waar je van niemand last hebt hoor, ik snap niet wat je hier nog zoekt eigenlijk.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:51 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Omdat ik niet mee wil in jullie wereld van gedwongen naastenliefde?
Dat is nogal zacht uitgedrukt!quote:Op dinsdag 3 juni 2014 16:11 schreef Illiberal het volgende:
Aborteren omdat het toekomstige mens "niet wenselijke" eigenschappen zou hebben lijkt mij dus een slechte zaak.
Vanzelfsprekend. Alleen niet met dwang. Hoe kan ik ergens sympathiek tegenover staan als ik er gedwongen aan moet betalen? Het moet mijn vrije keuze zijn om dat te doen en het moet redelijk zijn en in verhouding.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:49 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Het is niet waar maar je gaat wel mee in de invloed van de prikkels door aan te geven dat er dan naar andere oplossingen gezocht moet worden?
Yup, het riekt naar eugenics. Iets wat helemaal niets met libertarisme te maken heeft en het libertarisme juist tegen ageert. Hoe we daar in dit topic bij belanden snap ik niet.quote:
Ik ben ook in dit land geboren. Waarom zouden jouw ideeën leidend moeten zijn?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:54 schreef Tem het volgende:
[..]
Dan plaats je jezelf toch buiten de samenleving? Waarom zou men mee moeten gaan in jouw waanideeën? Je kan prima ergen in de US gaan wonen waar je van niemand last hebt hoor, ik snap niet wat je hier nog zoekt eigenlijk.
Komt dat kul argument weer. Probeer eerst maar eens met een redelijk alternatief op nationaal niveau te komen voordat je groot wil gaan denken.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:53 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Ook dat is niet waar. Waarom zorgen we wel voor de mongolen hier en niet voor die in Afrika of zijn de productieve mensen hier ook het bezit van het collectief? Waarom zou ik mezelf op willen offeren voor een ander?
Omdat je je wenst te ontrekken aan het sociale contract.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:56 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Ik ben ook in dit land geboren. Waarom zouden jouw ideeën leidend moeten zijn?
Niet mijn ideeën, de ideeën van meerderheid in land.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:56 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Ik ben ook in dit land geboren. Waarom zouden jouw ideeën leidend moeten zijn?
Daar ging het ook niet om. Het ging over het afwentelen van al je sores op een ander. Dat je zonder nadenken alles maar kan doen omdat een ander de rekening oppikt.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:56 schreef Illiberal het volgende:
[..]
Yup, het riekt naar eugenics. Iets wat helemaal niets met libertarisme te maken heeft en het libertarisme juist tegen ageert. Hoe we daar in dit topic bij belanden snap ik niet.
Ik geloof helemaal niet in 'op nationaal' niveau. Ik geloof ook helemaal niet in naties. Ik geloof in mensen en in samenleven op vrijwillig basis.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:56 schreef Tem het volgende:
[..]
Komt dat kul argument weer. Probeer eerst maar eens met een redelijk alternatief op nationaal niveau te komen voordat je groot wil gaan denken.
Waar staat mijn handtekening?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:57 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Omdat je je wenst te ontrekken aan het sociale contract.
Ook daar zie ik geen enkele morele rechtvaardiging voor.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:57 schreef Tem het volgende:
[..]
Niet mijn ideeën, de ideeën van meerderheid in land.
Hoeft niet. Het staat Nederlanders vrij om zich te associëren in een entiteit genaamd "Nederland". Een nationaliteitsgevoel kan meespelen in vrije associatie.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:58 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Ik geloof helemaal niet in 'op nationaal' niveau. Ik geloof ook helemaal niet in naties. Ik geloof in mensen en in samenleven op vrijwillig basis.
Omdat ik geen collectivist ben die alles collectief geregeld wil zien zonder opt out?quote:
Het is een belastingboerderij waarbinnen de armen willen teren op de productiviteit van hun rijken. Als het geld van de belastingbetaler naar een zielepiet over de grens gaat staat iedereen op zijn achterste benen. Het is een hypocriete vorm van nationalisme.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 18:00 schreef Illiberal het volgende:
[..]
Hoeft niet. Het staat Nederlanders vrij om zich te associëren in een entiteit genaamd "Nederland". Een nationaliteitsgevoel kan meespelen in vrije associatie.
Hel ende verdoemenis, het einde is nader, alles stort in elkaar...quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:34 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Daarom maar mongooltjes aborteren, op straat laten wegrotten of afhankelijk maken van willekeur.
Ja, geweldige oplossing.
Kul is het trollend aanwrijven van rotten in de goot, iedere discussie onmogelijk maken, waarom pak jij je verantwoording als mod niet?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:56 schreef Tem het volgende:
[..]
Komt dat kul argument weer. Probeer eerst maar eens met een redelijk alternatief op nationaal niveau te komen voordat je groot wil gaan denken.
quote:Op dinsdag 3 juni 2014 18:05 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Kul is het trollend aanwrijven van rotten in de goot, iedere discussie onmogelijk maken, waarom pak jij je verantwoording als mod niet?
Dit is erg constructief zeker?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 18:04 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Hel ende verdoemenis, het einde is nader, alles stort in elkaar...
Het is het beschrijven van wat koos en duckie doen, hel en verdoemenis preken. Ze gedragen zich als windows trollen in een OSX topic, al vanaf deel 1 zonder dat hier wat aan gedaan wordt. Het wegkijken van de mods hierop klaag ik al over sinds deel 1 maar het gaat gewoon door, vind je het gek dat er irritatie is?quote:
Jij wilt de rest van dit land ook allerlei achterlijke onzin opleggen....quote:Op dinsdag 3 juni 2014 17:56 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Ik ben ook in dit land geboren. Waarom zouden jouw ideeën leidend moeten zijn?
Piet, wanneer ga je nu eindelijk eens de discussie aan in plaats van enkel trollen, op de man spelen en huilen over anderen?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 18:11 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Het is het beschrijven van wat koos en duckie doen, hel en verdoemenis preken. Ze gedragen zich als windows trollen in een OSX topic, al vanaf deel 1 zonder dat hier wat aan gedaan wordt. Het wegkijken van de mods hierop klaag ik al over sinds deel 1 maar het gaat gewoon door, vind je het gek dat er irritatie is?
Het is al vanaf het begin vrijwel onmogelijk om constructief over libertarisme te spreken omdat er continue met modder gegooid wordt.
Nee hoor. Ik wil alleen geen onderdeel uitmaken van jullie collectief. Niets anders.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 18:31 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Jij wilt de rest van dit land ook allerlei achterlijke onzin opleggen....
Je wilt geen vrij wapenbezit meer in Nederland? Om maar iets te noemen?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 18:49 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Nee hoor. Ik wil alleen geen onderdeel uitmaken van jullie collectief. Niets anders.
Het gaat niet om het weerwoord maar om de manier waarop. Ik heb vandaag precies zo gediscussieerd als jullie en dat leidt tot niks. Je krijgt een enorme verharding en geen inhoud.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 18:33 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Piet, wanneer ga je nu eindelijk eens de discussie aan in plaats van enkel trollen, op de man spelen en huilen over anderen?
Of is het alleen constructief wanneer men geen weerwoord mag hebben tegen je geloof....
Ik ben daar niet tegen. Waarom alleen vuurwapens bij de staat en de criminelen?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 18:50 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Je wilt geen vrij wapenbezit meer in Nederland? Om maar iets te noemen?
Dat vrije wapenbezit wil je ons dus opleggen?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 18:52 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Ik ben daar niet tegen. Waarom alleen vuurwapens bij de staat en de criminelen?
Je hebt niets anders gedaan dan anders hoorquote:Op dinsdag 3 juni 2014 18:51 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Het gaat niet om het weerwoord maar om de manier waarop. Ik heb vandaag precies zo gediscussieerd als jullie en dat leidt tot niks. Je krijgt een enorme verharding en geen inhoud.
Nee, dat komt omdat je in de V.S. een paar eeuwen lang de mogelijkheid had je boeltje te pakken en ergens in de wildernis een bestaan op te bouwen met geen overheid in de buurt. Als je alles (en dan ook echt álles) zelf moet rooien om te overleven dan blijf je onafhankelijk en heb je minder gevoel voor een "collectief". En die cultuur zit er bij Amerikanen nog heel erg in (Manifest Destiny, American Dream, de toenmalige ideeën van de Republikeinse partij etc.).quote:Op dinsdag 3 juni 2014 11:09 schreef Illiberal het volgende:
Wat wel opvalt is dat het Libertarisme meer tractie heeft in de V.S. . Ik denk dat dat komt omdat de overheid daar een erg dysfunctioneel is. Geen Nederlander zal dat ontkennen. Een kleinschalige sociaal-democratie werkt best wel. Zie Zweden of Finland.
Dat komt omdat de mods hier zo druk bezig zijn mee te doen om kritiek te leveren dan daadwerkelijk proberen de discussie in goede banen te leiden. Al vanaf deel 1 krijgen trollen, aanvallen op de man en stropoppen hier alle kans.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 19:39 schreef Belabor het volgende:
Vermakelijk om te lezen nog, deze reeks! Ik heb me in de eerdere delen ook nog aan een inhoudelijke discussie gewaagd, maar ik zie dat dit aan zowel voor- en tegenstanders van het libertarisme niet meer besteedt is.
Ik zal me ook niet meer in de verschrikkelijke discussies mengen, omdat ik die partijen moddergooien, persoonlijke aanvallen en herhaalde dogma's echt al meer dan zat ben.
Als je nou niet zo in de verdediging zou schieten en gewoon de discussie weer zou proberen voort te zetten, dan is er toch niets aan de hand? Juist het over en weer elkaar uitmaken voor van alles en nog wat heeft de discussie de nek om gedraaid, en daar doe je zelf net zo hard aan mee.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 19:57 schreef Wegenbouwer het volgende:
[..]
Dat komt omdat de mods hier zo druk bezig zijn mee te doen om kritiek te leveren dan daadwerkelijk proberen de discussie in goede banen te leiden. Al vanaf deel 1 krijgen trollen, aanvallen op de man en stropoppen hier alle kans.
Ja, de gedachte heeft een charismatische spreekbuis nodig wil men ooit iets voor elkaar krijgen. Nu is het allemaal volstrekt kansloos.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 20:08 schreef Illiberal het volgende:
Libertarisme heeft betere spokesmen nodig.
Gelukkig maar.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 20:13 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ja, de gedachte heeft een charismatische spreekbuis nodig wil men ooit iets voor elkaar krijgen. Nu is het allemaal volstrekt kansloos.
En eloquenter en humaner. Men valt vaak terug op koude calculatie.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 20:13 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ja, de gedachte heeft een charismatische spreekbuis nodig wil men ooit iets voor elkaar krijgen. Nu is het allemaal volstrekt kansloos.
Ik schiet niet in de verdediging, ik constateer gewoon een feit en de oorzaak dat de discussie vaak verzandt in moddergooien. Zelf probeer ik er niet aan mee te doen en alleen te reageren op serieuze argumenten maar dat is soms lastig, ik zeg dan ook niet dat het altijd van een kant komt.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 20:00 schreef Belabor het volgende:
[..]
Als je nou niet zo in de verdediging zou schieten en gewoon de discussie weer zou proberen voort te zetten, dan is er toch niets aan de hand? Juist het over en weer elkaar uitmaken voor van alles en nog wat heeft de discussie de nek om gedraaid, en daar doe je zelf net zo hard aan mee.
Nou ja, ik heb weer gezegd wat ik wou zeggen. Ik zie wel hoe deze stuurloze raket zich verder gaat ontwikkelen.
Dat laatste komt vooral door de venijnige manier waarop de denkbeelden hier worden aangevallen. Als je er al op voorhand van uitgaat dat zonder dwang niemand zijn medemens helpt dan is iedere discussie kansloos. Zegt ook wel wat over de huidige maatschappij. Die zou zoveel mooier kunnen zijn.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 20:29 schreef Illiberal het volgende:
[..]
En eloquenter en humaner. Men valt vaak terug op koude calculatie.
En dan moeten die spokesmen er ook nog voor zorgen om niet in een kooi opgesloten te worden door de gevestigde ordequote:Op dinsdag 3 juni 2014 20:08 schreef Illiberal het volgende:
Libertarisme heeft betere spokesmen nodig.
Hoezo zou daar sprake van zijn?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 20:35 schreef Wegenbouwer het volgende:
[..]
En dan moeten die spokesmen er ook nog voor zorgen om niet in een kooi opgesloten te worden door de gevestigde orde
Met de openingszin belasting is diefstal bereik je ook geen groot publiek.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 20:35 schreef Wegenbouwer het volgende:
[..]
En dan moeten die spokesmen er ook nog voor zorgen om niet in een kooi opgesloten te worden door de gevestigde orde
oh,Mook met een charismatische voorman zou dat niet gaan gebeuren. Maar wellicht kunnen ze dan eventueel wel een bijna serieus te nemen rol in het publieke debat innemen. Daar hoeft niet op voorhand een negatieve werking van uit te gaan.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 20:29 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Gelukkig maar.![]()
Ik heb nog liever een D66/VVD-regering dan geen overheid.
Die conclusie indoor jouw rekening. Maar dat lang niet meer iedereen geholpen zou worden (dat is nadrukkelijk iets anders dan dat niemand meer helpt), is natuurlijk wel duidelijk. En die consequentie mag best benoemd worden.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 20:34 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Dat laatste komt vooral door de venijnige manier waarop de denkbeelden hier worden aangevallen. Als je er al op voorhand van uitgaat dat zonder dwang niemand zijn medemens helpt dan is iedere discussie kansloos. Zegt ook wel wat over de huidige maatschappij. Die zou zoveel mooier kunnen zijn.
Weet jij een betere?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 20:37 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Met de openingszin belasting is diefstal bereik je ook geen groot publiek.
Dat mag je natuurlijk denken en benoemen, maar dan moet je er niet van gaan maken dat libertariers dit graag willen. Dan ben je gewoon onwaarheden aan het verkondigen en maakt de discussie dood.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 20:39 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Die conclusie indoor jouw rekening. Maar dat lang niet meer iedereen geholpen zou worden (dat is nadrukkelijk iets anders dan dat niemand meer helpt), is natuurlijk wel duidelijk. En die consequentie mag best benoemd worden.
Een zekere mate van welvaart is nodig voor welzijn maar het mag nooit vergeten worden dat het om welzijn te doen is.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 19:39 schreef Belabor het volgende:
Ik heb alleen maar meer bewijs gekregen dat voor veel mensen de wereld alleen maar om geld draait en dat menselijk geluk en welzijn ergens onderaan prioriteitenlijst staat.
Om wiens welzijn? Van jou alleen, van jouw directe leefomgeving, van alle nederlanders, van alle mensen in de wereld, van alle levende wezens?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 20:45 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Een zekere mate van welvaart is nodig voor welzijn maar het mag nooit vergeten worden dat het om welzijn te doen is.
Bepaald rouwig over de consequenties van hun geloof voor anderen lijkt men ook niet te zijn, dus het als 'onwaarheden' omschrijven lijkt me wat optimistisch. En de nadelen van een ideologie zijn natuurlijk minstens zo interessant, zo niet interessanter als de veronderstelde mogelijke voordelen.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 20:44 schreef Wegenbouwer het volgende:
[..]
Dat mag je natuurlijk denken en benoemen, maar dan moet je er niet van gaan maken dat libertariers dit graag willen. Dan ben je gewoon onwaarheden aan het verkondigen en maakt de discussie dood.
Dat komt omdat de meeste libertariers jouw conclusie over de consequenties/nadelen niet delen.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 20:53 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Bepaald rouwig over de consequenties van hun geloof voor anderen lijkt men ook niet te zijn, dus het als 'onwaarheden' omschrijven lijkt me wat optimistisch. En de nadelen van een ideologie zijn natuurlijk minstens zo interessant, zo niet interessanter als de veronderstelde mogelijke voordelen.
Wie is jullie? Nederlanders ?.. Dan moet je vertrekken uit Nederland.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 18:49 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Nee hoor. Ik wil alleen geen onderdeel uitmaken van jullie collectief. Niets anders.
Van alle lagen van de Nederlanders aangezien het helaas niet mogelijk is om met 8-9 miljoen werkende Nederlanders voor een groot veelvoud aan buitenlandse armen te zorgen, hoe graag we het ook anders zouden zien. Uiteraard moeten we op een respectvolle wijze omgaan met andere volkeren maar het zou al fantastisch zijn als we binnen ons eigen landje alle financiële problemen kunnen oplossen.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 20:53 schreef Wegenbouwer het volgende:
[..]
Om wiens welzijn? Van jou alleen, van jouw directe leefomgeving, van alle nederlanders, van alle mensen in de wereld, van alle levende wezens?
Waarom dan niet de welvaart in Nederland eerlijk verdelen over alle mensen in de wereld? Dit is nogal een voorkeursbehandeling.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 20:59 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Van alle lagen van de Nederlanders aangezien het helaas niet mogelijk is om met 8-9 miljoen werkende Nederlanders voor een groot veelvoud aan buitenlandse armen te zorgen, hoe graag we het ook anders zouden zien.
Maar dat weigeren ze vervolgens te motiveren, er is blijkbaar geen ruimte voor discussie. Wanneer je enkel naar de zonnige zelfverzonnen kant van je geloof wilt kijken waarom zoek je dan in hemelsnaam een discussieforum op? Kan je dan niet beter in je eigen besloten clubje tegen elkaar gaan zeuren over de nuanceverschillen tussen de verschillende substromingen van het extremisme?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 20:56 schreef Wegenbouwer het volgende:
[..]
Dat komt omdat de meeste libertariers jouw conclusie over de consequenties/nadelen niet delen.
Dat heb ik al uitgelegd, omdat het onmogelijk is voor zo weinig mensen om zoveel mensen in die mate te helpen. Bovendien is er hartstikke veel welvaart in veel van die andere landen waaronder Nigeria. Het probleem is dat de welvaart in die landen verkeerd is verdeeld, teveel geld daar stroomt naar de rijken waardoor er te weinig geld over is voor de armen. Daar kunnen wij helaas niets aan doen, wij kunnen het wel in ons eigen landje wat minder oneerlijk verdelen.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 21:00 schreef Wegenbouwer het volgende:
[..]
Waarom dan niet de welvaart in Nederland eerlijk verdelen over alle mensen in de wereld?
Waarom toch altijd van die bizarre vergelijkingen proberen te zoeken? Het is al net zo bizar als iedere discussie over marktwerking proberen te reduceren tot een halfje bruin. Het enige doel is de discussie doodslaan.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 21:00 schreef Wegenbouwer het volgende:
[..]
Waarom dan niet de welvaart in Nederland eerlijk verdelen over alle mensen in de wereld? Dit is nogal een voorkeursbehandeling.
Dit is heel vaak gemotiveerd, de welvaart die de vrije markt oplevert tov centrale sturing, gecombineerd met collectieve (wel vrijwillig uiteraard) verzekeringen en liefdadigheid.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 21:01 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Maar dat weigeren ze vervolgens te motiveren, er is blijkbaar geen ruimte voor discussie. Wanneer je enkel naar de zonnige zelfverzonnen kant van je geloof wilt kijken waarom zoek je dan in hemelsnaam een discussieforum op? Kan je dan niet beter in je eigen besloten clubje tegen elkaar gaan zeuren over de nuanceverschillen tussen de verschillende substromingen van het extremisme?
Precies hetzelfde argument zou je toch kunnen maken voor elk willekeurig gebied in de wereld? Wat maakt onze staatsgrenzen zo bijzonder?quote:Op dinsdag 3 juni 2014 21:02 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Dat heb ik al uitgelegd, omdat het onmogelijk is voor zo weinig mensen om zoveel mensen in die mate te helpen. Bovendien is er hartstikke veel welvaart in veel van die andere landen waaronder Nigeria. Het probleem is dat de welvaart in die landen verkeerd is verdeeld, teveel geld daar stroomt naar de rijken waardoor er te weinig geld over is voor de armen. Daar kunnen wij helaas niets aan doen, wij kunnen het wel in ons eigen landje wat minder oneerlijk verdelen.
Dat is zeker niet gemotiveerd, vanwege alle onzekerheid en instabiliteit is het immers vele malen meer aannemelijk dat welvaart en welzijn sterk in zullen storten in een libertarische samenleving. Even een disclaimer, daarmee bedoel ik niet dat de huidige overheid of samenleving perfect is, verre van zelfs.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 21:09 schreef Wegenbouwer het volgende:
[..]
Dit is heel vaak gemotiveerd, de welvaart die de vrije markt oplevert tov centrale sturing
Zodanig is het nooit gemotiveerd.quote:, gecombineerd met collectieve (wel vrijwillig uiteraard) verzekeringen en liefdadigheid.
Aha, dus jouw verzinsels moeten gewoon als absolute waarheid aangenomen worden? Ik snap dat gelovigen graag zo denken. Echter waarom zou ik dan niet mogen proberen enige ratio in de discussie te brengen? Is een discussieforum echt de plek om alleen maar in je eigen circle jerk je eigen geloofje te bejubelen?quote:Dat jij dit blijkbaar niet voldoende vindt is jammer maar houd er dan ook over op.
Ik zeg niet dat je het voor waarheid hoeft aan de nemen, we hebben dan gewoon een meningsverschil. Maar houd er dan ook over op in plaats van voortdurend hetzelfde riedeltje ter tafel te brengen en te zeggen dat het niet gemotiveerd is, terwijl dit talloze keren gedaan is.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 21:22 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Dat is zeker niet gemotiveerd, vanwege alle onzekerheid en instabiliteit is het immers vele malen meer aannemelijk dat welvaart en welzijn sterk in zullen storten in een libertarische samenleving. Even een disclaimer, daarmee bedoel ik niet dat de huidige overheid of samenleving perfect is, verre van zelfs.
[..]
Zodanig is het nooit gemotiveerd.
[..]
Aha, dus jouw verzinsels moeten gewoon als absolute waarheid aangenomen worden? Ik snap dat gelovigen graag zo denken. Echter waarom zou ik dan niet mogen proberen enige ratio in de discussie te brengen? Is een discussieforum echt de plek om alleen maar in je eigen circle jerk je eigen geloofje te bejubelen?
Die talloze keren vallen nogal tegen. Het is hooguit een riedeltje herhalen en je niet interesseren voor tegenargumenten. Enkel je eigen geloof en referentiekader lijken te tellen. Dat schiet niet op in een politiek discussieforum lijkt mij...quote:Op dinsdag 3 juni 2014 21:27 schreef Wegenbouwer het volgende:
[..]
Ik zeg niet dat je het voor waarheid hoeft aan de nemen, we hebben dan gewoon een meningsverschil. Maar houd er dan ook over op in plaats van voortdurend hetzelfde riedeltje ter tafel te brengen en te zeggen dat het niet gemotiveerd is, terwijl dit talloze keren gedaan is.
Iets doen is beter dan niets doen dus leggen we de grens bij de landsgrenzen.quote:Op dinsdag 3 juni 2014 21:15 schreef Wegenbouwer het volgende:
[..]
Precies hetzelfde argument zou je toch kunnen maken voor elk willekeurig gebied in de wereld? Wat maakt onze staatsgrenzen zo bijzonder?
Het is mijn morele plicht om te zorgen voor iemand in Oost-Groningen maar als die persoon verhuist 10 meter verder over de grens is het opeens mijn plicht niet meer en zoekt hij het maar uit.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |