Snap je de methode om break-even point te berekenen? Waarschijnlijk niet, zoek die ff op (boek, google?) en probeer 't eerst zelf. Die mensen op je stage geven 't je niet voor niksquote:Op maandag 26 januari 2009 11:01 schreef renevhees het volgende:
Op mijn stage is mij een eenvoudige break even point berekening voorgelegt...
Helaas is mijjn rekenvaardigheid niet al te geweldgi, daarom hoop ik dat er hier iemand is die wel goed heeft opgelet tijdens wiskunden en mij kan helpen. Hij is volgens mij niet echt moeilijk!
Gegevens:
Aantal orders: 172
Kosten voor het uitvoeren door een extern bedrijf van deze orders is 17000 euro!
Zelf uitvoeren heeft als vaste kosten een bedrag van : 3520 euro
Het uitvoeren van 1 order is: 1,5 uur
Het loon van de uitvoerende werknemer is vastgesteld op 30 euro.
De vraag is waar het break even point komt te liggen?!?
Alvast bedankt!
Verkoopprijs is inderdaad ook van belang. Althans volgens mijn BE lesboekquote:Op maandag 26 januari 2009 11:56 schreef xminator het volgende:
Je mot toch afzet+verkoopprijs ook weten?
Of wil je kijken Vanaf wanneer het goedkoper is om zelf te uitvoeren? Dan zou het vanaf 66 orders zijn denk ik.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Op zondag 26 juli 2009 15:19 schreef The_Dean het volgende:
Wat ben je ook een klier :D
Deuren op slot doen, kunnen de studenten ook niet wegquote:Op woensdag 28 januari 2009 15:01 schreef Superbaddd het volgende:
Ik moet m.b.v. Six Sigma een verbeterplan maken om de uitval van studenten in jaar 1 te verbeteren. Ik heb geen idee hoe en waar ik moet beginnen. Moet ik gewoon het DMAIC schema invullen? Hiervoor heb ik niet alle gegevens en deze worden ook niet verstrekt. Wie o wie kan me hierbij helpen?? Bij voorbaat dank!
De prijs zal idd omlaag gaan, maar waarom zou het aanbod ook omhoog gaan dan? Het lijkt mij logischer dat het aanbod omhoog gaat bij een hoge prijs.quote:Op dinsdag 27 januari 2009 02:20 schreef sitting_elfling het volgende:
Als er een recessie is, wat gebeurt er dan met demand en supply?
Ik neem aan dat demand curve naar links shift, dus daalt.
En supply curve shift naar rechts onder ? wat een nieuwe lagere prijs veroorzaakt maar een hogere quantity?
Ik zou me het volgende kunnen voorstellen:quote:Op woensdag 28 januari 2009 21:13 schreef Terechtplus1 het volgende:
[..]
De prijs zal idd omlaag gaan, maar waarom zou het aanbod ook omhoog gaan dan? Het lijkt mij logischer dat het aanbod omhoog gaat bij een hoge prijs.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.ook niet.
klopt, dan zit je op je 'shutdown punt'. Voor je echter zover bent moet de prijs wel héél erg ver dalen. Er zijn daar van die mooie grafiekjes over met marginale kosten, vaste kosten, prijs, variabele kosten etc. die dat precies laten zien. Ik weet alleen even niet zo 1,2,3 waar. Er moet alleen heel erg veel gebeuren voordat iemand stopt met produceren (ook al is het tijdelijk stilleggen). Massaproducenten, want daar had ik het over, zullen ook niet 1,2,3 hun productie omlaag gooien, puur omdat het produceren dan per product(!) duurder wordt.quote:Op vrijdag 6 februari 2009 21:19 schreef Vincenski het volgende:
Het kan wel zijn dat bij een lagere vraag de producent besluit om tijdelijk te stoppen met produceren. Het kan namelijk zijn dat de producten namelijk alleen nog onder de kostprijs te verkopen zijn en dan is het 'voordeliger' om tijdelijk te stoppen met de productie zodat het verlies alleen maar de vaste kosten zijn, ipv de vaste kosten + (kostprijs - verkoopprijs)
Edit: Het lijkt me ook apart dat het aanbod omhoog zou gaan als de prijs daalt. Als de vraag daalt, daalt de prijs en zal het ook voor minder producenten winstgevend zijn om te produceren (of iig die hoeveelheid) dus besluiten ze om minder te gaan produceren, of ze stoppen helemaal met produceren.
De vier bronnen zijn:quote:Op maandag 16 februari 2009 14:47 schreef borisz het volgende:
Recht vraagje
Wat zijn vier bronnen van verbintenissen volgens het Nederlands recht.?
Wij komen er niet uit.
Overige bedrijfsopbrengsten zijn opbrengsten die het gevolg zijn van je normale bedrijfsuitvoering maar die het verdienen om apart vermeldt te worden, bijvoorbeeld omdat het een incidentele gebeurtenis betreft. Een buitengewoon resultaat heeft helemaal niets met je bedrijfsvoering te maken en zijn onverwachte resultaten als gevolg van bijvoorbeeld een vloedgolf, overstroming of brand. (Let op dat resultaten dus ook negatief kunnen zijn!). Kortom: baten en lasten die bijna nooit zullen voorkomen en niet het directe gevolg van bedrijfsactiviteiten zijn.quote:Op zaterdag 21 februari 2009 00:40 schreef SLN het volgende:
Ik heb een vraag inzake de resultatenrekening en ik vroeg me af of iemand me daar mee kon helpen. Het probleem is als volgt; in mijn M&O boek staat een model van een resultatenrekening weergegeven, maar ik begrijp een paar dingen niet.
Ten eerste:
Wat is nou precies het verschil tussen de post "overige bedrijfsopbrengsten" en de post "buitengewoon resultaat (na belastingen)"?
En ten tweede:
Waarom worden het buitengewoon en het gewoon resultaat niet bij elkaar opgeteld en pas daarna de belasting er af getrokken? In mijn boek wordt éérst de belasting van het gewoon resultaat afgetrokken en dan pas wordt het buitengewoon resultaat behandeld. Moet daar dan geen belasting over worden betaald?
Ik heb het over de radicalisering van de Nederlandse samenleving gedaan. Eigenlijk een beetje cliché maar op dat moment erg 'in'.quote:Op maandag 23 februari 2009 08:20 schreef AryaMehr het volgende:
Iemand een goed onderwerp voor een PO maatschappijleer? Het onderwerp moet een maatschappelijk probleem bevatten, waarbij twee of meerdere partijen tegen over elkaar staan qua belangen?
Opzich een goed onderwerp. Maar ik zoek een onderwerp over een terrein waar de overheid geld aan uitgeeft ten behoeve van de burgers.quote:Op maandag 23 februari 2009 13:02 schreef Butterfly91 het volgende:
[..]
Ik heb het over de radicalisering van de Nederlandse samenleving gedaan. Eigenlijk een beetje cliché maar op dat moment erg 'in'.
Ik weet niet of het je op ideeën brengt, maar over zulke onderwerpen kun je altijd wat vinden.
Vrijheid van meningsuiting mbt de Geert Wilders kwestie is op dit moment ook veel over te vinden natuurlijk (ook cliché).
De winst of het verlies op langetermijnbeleggingen is inderdaad een voorbeeld van "overige bedrijfsactiviteiten" (bijzondere bedrijfsopbrengsten), net als het verkopen van een pand. Indirect heeft - zeker die laatste - wel te maken met je bedrijfsactiviteit en is het logisch dat je zo af-en-toe eens een pand aan- of verkoopt.quote:Op zondag 22 februari 2009 10:56 schreef SLN het volgende:
Ahhh, dank je!
"Overige opbrengsten" zijn dus dingen zoals beleggingen (die wel voorkomen maar niks met de bedrijfsuitoefening te maken hebben).
En "Buitengewoon resultaat" zijn dan bijvoorbeeld dingen zoals het verkopen van een pand met winst of verlies (het verkopen van een pand gebeurt natuurlijk zeer zelden)
Klopt dat?
Dat wat betreft dat olie verhandelen. Als je nagaat wat er allemaal met olie wordt gedaan (medicijnen/kunststof etc.) is het toch niet zo gek dat er meer olie wordt verhandeld dan dat er fysiek verhandeld wordt?quote:Op zaterdag 28 februari 2009 14:11 schreef Decimus_XVII het volgende:
Hey!
Op dit moment ben ik bezig met mijn vak economie en ik loop tegen een paar problemen aan. Ik hoop dat jullie me hierbij kunnen helpen.
Dit zijn mijn vragen:
1) Door de Platt's notering is het mogelijk om de oliemarkten te beschouwen als markten met volledige mededinging. Welke twee aspecten van deze marktvorm worden dan hier bedoeld en waarom?
2) Hoe kun je verklaren, dat er dagelijks meer olie wordt verhandeld, dan dat er fysiek aan olie aanwezig is?
Ik hoop dat jullie enig idee hebben, want ik zit me er al de hele dag bezig mee te houden
Later komt er nog een vraag:quote:Op zondag 22 maart 2009 11:23 schreef GlowMouse het volgende:
Die 4 jaar komt niet in je berekening terug.
Misschien een domme vraag, maar hoe kom je aan het aantal arbeidsuren van Norma en Tosca ?quote:Op maandag 30 maart 2009 19:12 schreef GlowMouse het volgende:
Aantal arbeidsuren Norma: 45.000
" " Tosca: 55.000
55% van de overheadkosten worden dus aan Tosca toegerekend. Totaal krijg je dus 285 + 0.55*(800.000+300.000)/11.000 = 340
Ja, maar dat betekend dat ik voor elk van de jaren de rentekosten moet uitrekenen en dan door 25 delen.quote:Op dinsdag 31 maart 2009 21:56 schreef GlowMouse het volgende:
Wat zijn de rentekosten in jaar 1? En in jaar 2? ... En in jaar 25? Optellen en door 25 delen en je hebt het gemiddelde.
Maar dat lijkt me onjuist. Hoe wil cursive de rente nou precies meenemen?quote:
dat gebeurt toch ookquote:Op woensdag 1 april 2009 14:30 schreef GlowMouse het volgende:
[..]
Maar dat lijkt me onjuist. Hoe wil cursive de rente nou precies meenemen?
Maar in deze bereking neem je de aflossing van de lening niet mee.quote:
Je berekent hier ook nog eens de rente op rente. Dit geldt alleen als je dit bedrag op de bank zet ofzo en daar rente over ontvangt...quote:Op woensdag 1 april 2009 14:49 schreef Lord_Cardigan het volgende:
[..]
dat gebeurt toch ook
stel t=3 periodes beginvermogen is 4 i=6%
dan doe je toch 4*1.06*1.06*1.06
dit is gelijk aan 4*1.06^3
zo kun je volgens mij het bedrag uitrekenen na 25 jaar rente, hier trek je het beginbedrag vanaf en dit deel je door 25.
Dan heb je toch de gemiddelde rentekosten per jaar?
Ja ik bedoelde schijf 3 uiteraardquote:Op donderdag 23 april 2009 17:15 schreef GlowMouse het volgende:
Bedoel je schijf 3? Dan is de marginale druk 42% omdat je naar kleine veranderingen moet kijken. Precies op de grens is de marginale druk niet gedefinieerd.
GDP is Gross Domestic Product, oftwel Y = C + I + G + NXquote:Op donderdag 23 april 2009 21:42 schreef sitting_elfling het volgende:
Wat is het verschil tussen
' actual economic growth ' en GDP ?
Ik wil het antwoord zelf wel berekenen maar kan iemand mij uitleggen hoeveel dividend de primaire aandeelhouders ontvangen? Want ik heb het gevoel dat dat met de gegeven getallen niet te berekenen is, je weet immers niet hoeveel aandelen er zijn?quote:NV Balans met een nominaal geplaatst aandelenvermogen van ¤ 40.000.000 boekte in 2001 een winst van ¤ 8.000.000
Winst wordt als volgt verdeeld:
- vennootschapsbelasting 35%
- aandeelhouders ontvangen primair dividend van 6%
- resterende winst is 40% bestemd voor aandeelhouders
- rest toevoeging algemene reserve
Omdat NV balans in liquiditeitsproblemen is wordt besloten om net zoveel cashdividend uit te keren als nodig is om de dividendbelasting te betalen. De rest wordt uitgekeerd in de vorm van stockdividend. Bereken nu het bruto cashdividend
Het lijkt me 6% van de nominale waarde maar die is niet gegeven. Als het van de winst na ven. belasting is krijg ik vrij lange getallen met veel decimalen en ik heb zo'n vermoeden dat dat niet geheel juist is. Ik heb het juiste antwoord op het moment niet voorhanden anders kon ik daar naartoe rekenen.quote:Op donderdag 14 mei 2009 15:19 schreef GlowMouse het volgende:
Je kunt toch bepalen hoeveel alle aandeelhouders samen zullen ontvangen? Of is die 6% niet van de winst maar van de nominale waarde van het aandeel?
-.8 + -.3/1.1 + 5/1.1^2 + 3/1.1^3 + 2.5/1.1^4 = 7.02 miljoen.quote:Op dinsdag 26 mei 2009 17:10 schreef Jens14 het volgende:
Hoe bereken ik de contante waarde met een vermogenkostenvoet? Dit moet trouwens met een alleen een rekenmachine kunnen dus geen excel.
Als een voorbeeld handig is ga er maar vanuit van cash flows van:
Begin jaar 1: -0,8 miljoen.
Eind jaar 1: -0,3 miljoen.
Eind jaar 2: 5 miljoen.
Eind jaar 3: 3 miljoen.
Eind jaar 4: 2,5 miloen.
Met een vermogenkostenvoet van 10%.
Ik realiseer me dat dit mischien wat vaag is voor sommige mensen maar ik denk dat de mensen die mij kunnen helpen het wel begrijpen
Perfect, ik snap hem, bedanktquote:Op dinsdag 26 mei 2009 20:06 schreef Finitio het volgende:
[..]
-.8 + -.3/1.1 + 5/1.1^2 + 3/1.1^3 + 2.5/1.1^4 = 7.02 miljoen.
je verdisconteerd de bedragen die je pas in de toekomst krijgt. Dat wil zeggen, als je volgend jaar 1 miljoen krijgt is dat nu minder waard dan een miljoen omdat als je nu al een miljoen zou hebben je het op de bank zou kunnen zetten en je in plaats van het miljoen van nu volgend jaar 1,1 miljoen zou hebben doordat je er interest over ontvangt.
Om te berekenen hoeveel de bedragen die je gaat ontvangen nu waard zijn moet je ze delen door 1 + de rente, als je iets over 2 jaar pas ontvangt deel je door 1.1^2, over 4 jaar deel je door 1.1^4 et cetera.
Ja, de koper had dat allicht kunnen opvragen bij het handelsregister. Lijkt me aannemelijk bij een bedrag als 4ton.quote:Op donderdag 18 juni 2009 13:29 schreef xminator het volgende:
Ik geloof van niet, tenzij de koper wist dat bestuurder b maar een transactie van 4ton kon maken...
Dankje.quote:Op donderdag 18 juni 2009 13:59 schreef GlowMouse het volgende:
Die clausule is een interne instructie. De BV kan dus niet onder de overeenkomst uit, maar de bestuurder is wel intern aansprakelijk.
E-Commercequote:Op maandag 22 juni 2009 19:00 schreef DownPoison het volgende:
Ik moet mijn pws doen over de invloed van de ict op de economie, Dus dan heb je als hoofdvraag: Wat is de invloed van de ict op de economie?
maar het is zo breed dat ik geen flauw idee heb wat goede deelvragen kunnen zijn, iemand enig idee?
ja dat is dus een beetje het probleem. Het is te breed en ik moet over alles wat vertellenquote:Op maandag 22 juni 2009 22:14 schreef xminator het volgende:
[..]
E-Commerce
Alles gaat tegenwoordig dmv. databases,servers etc.
Bijv. wat zou het gevolg zijn als de systemen niet functioneren?
Oftewel je hebt denk enorm veel mogelijkheden verzin wat leuks
Lijkt me het gedrag, die commercials zijn er om te zorgen dat mensen de producten gaan aanschaffen (koopgedrag).quote:Op maandag 29 juni 2009 17:17 schreef Dos37 het volgende:
Consumentengedrag:
7. In televisiecommercials probeert men vooral invloed uit te oefenen op ............van de consument:
a gevoelens
b kennis
c de omgeving
d het gedrag
Ik kan het niet echt vinden in het boek, omdat B en D me best logisch lijken. Wat is nu de goede
Overheidscommercialsquote:Op woensdag 1 juli 2009 11:55 schreef Darrus het volgende:
Of om gebruik te maken van een bepaalde dienst, of een bepaald soort gedrag zoals 'eet biologisch', '80 rijden in zijn 5' of 'let extra goed op uw aftrekpost giften, hier wordt extra op gecontroleerd'. Antwoord D is absoluut het juiste antwoord.
Meer uren per jaar.quote:Op zondag 6 september 2009 22:37 schreef Ayca het volgende:
Als er een daling van de p/a ratio bij een gelijkblijvend aantal uren per arbeidsjaren is, worden er dan meer, evenveel of minder uren per jaar gewerkt?
volgens mij meer maar ik weet het niet zeker..
quote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Het gaat hierbij om punt D. Ik weet hoe ik de prijselasticiteid uitreken. Maar dit is volgens mij niet van toepassing? Wat bedoelen ze precies met de verwachte puntelasticiteit?
Ze bedoelen wel het uitrekenen van de prijselasticiteit. "Punt" staat, als ik het me goed herinner, voor een bepaald bedrag, in dit geval ¤50.quote:Op woensdag 16 september 2009 20:35 schreef Voltreffer het volgende:
d Bereken hoeveel de werkelijke elasticiteit afwijkt van de verwachte puntelasticiteit van ijsmachines bij een prijs van ¤ 50.
Het gaat hierbij om punt D. Ik weet hoe ik de prijselasticiteid uitreken. Maar dit is volgens mij niet van toepassing? Wat bedoelen ze precies met de verwachte puntelasticiteit?
Zoiets?quote:Op dinsdag 22 september 2009 22:04 schreef pindaplukker het volgende:
Ik ben momenteel bezig met een soort van marketing onderzoek, met de volgende stelling.
"Een zelfscan-apparaat in de supermarkt heeft invloed op de klanttevredenheid ten opzichte van de normale cassiere"
Nu moet ik hier een Nulhypothese en een Alternatieve hypothese van maken.
Dus een bewering waarvan je nog niet zeker weet dat het waar is en daar de tegenhanger van.
Hen alleen geen flauw idee hoe ik dat moet formuleren, iemand een idee ?
Meer geld gaat naar de "armen", wat dus wordt uitgegeven(als je minder geld hebt zal je minder snel gaan sparen), dus meer geld in de economiequote:Op zondag 27 september 2009 23:01 schreef Bilmiyorem het volgende:
Hoe kan nivellering van de inkomens tot een economische groei leiden?
dus uitgaven stijgen?quote:Op zondag 27 september 2009 23:05 schreef zquing het volgende:
[..]
Meer geld gaat naar de "armen", wat dus wordt uitgegeven(als je minder geld hebt zal je minder snel gaan sparen), dus meer geld in de economie
zorgt het er juist niet voor dat mensen minder worden geprikkeld om te werkenquote:
Mischien, de vraag is dan op welke manier geniveleerd wordt, alleen was dat je vraag niet. Ik ben namelijk niet van mening dat nivelering voor economiestimulering zorgt. Er zijn imho geen zwart-wit antwoorden mogelijk op zulke vragenquote:Op zondag 27 september 2009 23:18 schreef Bilmiyorem het volgende:
[..]
zorgt het er juist niet voor dat mensen minder worden geprikkeld om te werken
Ik geloof ook niet dat het tot een economische groei leidt, maar ik moet wel een reden verzinnen waardoor het tot een economische groei kan leiden. Het antwoord is dus dat mensen meer gaan uitgeven en minder sparen.quote:Op zondag 27 september 2009 23:22 schreef zquing het volgende:
[..]
Mischien, de vraag is dan op welke manier geniveleerd wordt, alleen was dat je vraag niet. Ik ben namelijk niet van mening dat nivelering voor economiestimulering zorgt. Er zijn imho geen zwart-wit antwoorden mogelijk op zulke vragen
Ja.. ook veel arme mensen krijgen dan geld, die geven dit weer uit, daardoor ontvangen bedrijven weer geld, mensen bij die bedrijven werken krijgen dit als loon, geven dit extra geld ook weer uit, en die cirkel blijft zich herhalen waardoor er meer geld in de economie omgaat en dus het BBP hoger is, dan heb je meer economische groei.quote:Op zondag 27 september 2009 23:23 schreef Bilmiyorem het volgende:
[..]
Ik geloof ook niet dat het tot een economische groei leidt, maar ik moet wel een reden verzinnen waardoor het tot een economische groei kan leiden. Het antwoord is dus dat mensen meer gaan uitgeven en minder sparen.
Omzet vergroten of kosten verkleinen lijkt me. En dan alle subonderdelen van die twee opties.quote:Op maandag 12 oktober 2009 20:40 schreef Bilmiyorem het volgende:
op hoeveel manieren kun je 't winstmarge vergroten en hoe?
Hee, sry voor late respons, heb je nog een antwoord nodig? (Ik begin deze week zelf weer met micro)quote:Op zondag 18 oktober 2009 21:58 schreef sitting_elfling het volgende:
Ik zit op dit moment weer te kutten met Micro economie, (net zoals vorig jaar, finitio![]()
)
[ afbeelding ]
Ik zou graag willen weten of ik in de goede richting zit,
Wat betreft vraag 2a.
Klopt het dat de long run supply een downwards sloping lijntje is? En dus door een shift in vraag naar rechts de marktprijs naar beneden gaat en de hoeveelheid grote wordt? En hoe impliceert dit de hoeveelheid bedrijven die er aan deze markt vorm aan mee willen doen?
Ik zou zeggen, markt prijs naar beneden, aantal bedrijven meer, en output hoger.
Wat betreft vraag 2b.
bij een constant cost, is het toch zo dat bij een shift in demand naar rechts, de marktprijs hetzelfde blijft? De hoeveelheid output wordt dus vergroot en er lijkt mij netto meer geld te verdienen ivm. een groter oppervlak dus gaan er meer bedrijven de markt op?
Bijvoorbaat dank
Als je een grafiek hebt, met op de verticale as de winst, is dit het hoogste punt.quote:Op woensdag 28 oktober 2009 15:45 schreef Bee. het volgende:
Weet iemand hoe je de maximale winst aangeeft in een grafiek?
Als dat zou kunnen, heel graag! Ik begrijp het nog steeds niet volledig, en we hebben nergens antwoorden bij. Voel nu al aan dat Macro volgend semester weer zo'n horror wordt.quote:Op woensdag 28 oktober 2009 18:12 schreef Finitio het volgende:
[..]
Hee, sry voor late respons, heb je nog een antwoord nodig? (Ik begin deze week zelf weer met micro)
Nee, niet een grafiek met op de verticale as de winst.quote:Op woensdag 28 oktober 2009 18:13 schreef Finitio het volgende:
[..]
Als je een grafiek hebt, met op de verticale as de winst, is dit het hoogste punt.
Dan is het horizontaal vanaf 0 tot en met het punt waar de MO en de MK lijnen elkaar kruisen,quote:Op donderdag 29 oktober 2009 16:16 schreef Bee. het volgende:
[..]
Nee, niet een grafiek met op de verticale as de winst.
Maar een grafiek met MO, MK, GO en GTK, en dat je de maximale winst dan moet arceren.
Heb nooit eerder van Eview gehoord. De Cobb-Douglass functie is vooral erg makkelijk in het gebruik (meestal bij constante kosten), omdat deze een graad van homogeniteit van 1 heeft. Bovendien kun je er makkelijk optimaliseringsproblemen mee oplossen met behulp van bijvoorbeeld Lagrange. Veel meer weet ik er niet van.quote:Op donderdag 29 oktober 2009 00:36 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Als dat zou kunnen, heel graag! Ik begrijp het nog steeds niet volledig, en we hebben nergens antwoorden bij. Voel nu al aan dat Macro volgend semester weer zo'n horror wordt.
Gelukkig zijn de examens bij Micro en Macro altijd zo ingedeeld dat je slechts een 'aantal' onderwerpen van A tot Z moet kennen. Waardoor je andere onderwerpen volledig kunt negeren.
Ik vroeg me af of jij enige weet hebt van het programma Eview? Wij moeten voor micro economie een verslag schrijven omtrent de Cobb-Douglas functie en daar staan op dit moment nog wat vraagtekens bij mij.
Maar dat hoeft pas in december ingeleverd te worden.
Heel erg bedanktquote:Op donderdag 29 oktober 2009 16:41 schreef Finitio het volgende:
[..]
Dan is het horizontaal vanaf 0 tot en met het punt waar de MO en de MK lijnen elkaar kruisen,
en verticaal de afstand tussen GO en GTK. Je krijgt dan dus een vierkant dat de maximale winst omvat.
Ik stuur je een dezer dagen wel het formulier op waarop staat wat er wordt gevraagd omtrent de Cobb Douglas functie. Zie ook PM.quote:Op donderdag 29 oktober 2009 16:55 schreef Finitio het volgende:
[..]
Heb nooit eerder van Eview gehoord. De Cobb-Douglass functie is vooral erg makkelijk in het gebruik (meestal bij constante kosten), omdat deze een graad van homogeniteit van 1 heeft. Bovendien kun je er makkelijk optimaliseringsproblemen mee oplossen met behulp van bijvoorbeeld Lagrange. Veel meer weet ik er niet van.
Het lijkt me vrij logisch dat lagen eens op kunnen zijn, maar dat zal niet snel gebeuren, gezien de buitenste laag tot het middelpunt van de aarde zo'n 6000km is. Meer weet ik je ook niet te vertellen, heb alleen AK1,2 gedaanquote:Op donderdag 29 oktober 2009 22:10 schreef Rubeeen het volgende:
Voor aardrijkskunde heb ik een so:
In limburg heb je stijgingsgebieden, daar stijgt de grond en komen oude lagen aan de oppervlak. En de bovenste eroderen weer. Maar is het niet zo dat op begeven moment de lagen 'op' zijn? Dat er geen lagen meer omhoog kunnen komen.
Klopt dat wat ik denk dat de lagen dan op zijn?
Ik heb nog nooit van bewonerskenmerken gehoord, wist niet dat dat woordt bestondquote:Op donderdag 29 oktober 2009 16:55 schreef IkBenOzan het volgende:
(ik wil graag weten) Of het soort huis waar je in woont iets te maken heeft met bewonerskenmerken.. Zonder te kijken naar de waarde dan he.
of een koophuis in bezit hebbend een bewonerskenmerk is
Dat is toch een woningkenmerk? Bewonerskenmerken zijn iets anders.quote:Op donderdag 29 oktober 2009 16:55 schreef IkBenOzan het volgende:
(ik wil graag weten) Of het soort huis waar je in woont iets te maken heeft met bewonerskenmerken.. Zonder te kijken naar de waarde dan he.
of een koophuis in bezit hebbend een bewonerskenmerk is
Dit is eigendom (woningkenmerk), geen bewonerkenmerk.quote:Op donderdag 29 oktober 2009 22:33 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Ik heb nog nooit van bewonerskenmerken gehoord, wist niet dat dat woordt bestondmaar het lijkt me niet dat het er iets mee te maken heeft. Of je moet zeggen dat over het algemeen 'rijkere' mensen in een koophuis wonen in vergelijking met mensen die in een huurhuis wonen. Want dan zou het met inkomen te maken kunnen hebben. De vraag is alleen .. mag je die redenering gebruiken?
Bewonerkenmerk kan toch inkomen zijn? En inkomen kun je relateren aan het feit dat rijkere mensen eerder geneigd zijn een koop woning aan te schaffen dan in een huur woning te zitten? Mits je van die laatste redenering uit mag gaanquote:Op donderdag 29 oktober 2009 22:43 schreef Bilmiyorem het volgende:
[..]
Dat is toch een woningkenmerk? Bewonerskenmerken zijn iets anders.
Als je het zo uitlegt kan het, als het mag inderdaad, maar direct is het wel een woningkenmerk.quote:Op donderdag 29 oktober 2009 23:43 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Bewonerkenmerk kan toch inkomen zijn? En inkomen kun je relateren aan het feit dat rijkere mensen eerder geneigd zijn een koop woning aan te schaffen dan in een huur woning te zitten? Mits je van die laatste redenering uit mag gaan :p
hoe gedetailleerd moet het? Wat heb je over het christendom?quote:Op maandag 2 november 2009 14:17 schreef Gratau het volgende:
ik heb morgen een toets geschiedenis en we moeten onder andere de kenmerkende aspecten leren. dus bij elk zo'n kenmerk een voorbeeld noemen en waarom dat daarbij hoort. het kenmerkende aspect: 'de ontwikkeling van het Jodendom en het Christendom als eerste monotheïstische godsdiensten' heb ik wel voorbeelden van het Christendom, maar niet van het Jodendom. iemand suggesties?
quote:Op maandag 2 november 2009 20:26 schreef copyfile het volgende:
Ik zit even met een stukje financiering wat ik maar niet opgelost krijg. Ik heb de antwoorden wel zoals de docent ze heeft gegeven maar voor het tentamen wil ik graag weten hoe het moet natuurlijk. Het zit als volgt:
Obligatie nominaal : ¤1000
Resterende looptijd : 5jaar
couponrente : 6%
Rentebetalingen vinden eenmaal per jaar aan het einde van het jaar plaats. Aflossing in 1x aan het einde van de looptijd. De marktrente is 7%
Vraag : Bepaal de duration van deze obligatie.
Nu heb ik het volgende staan. Alleen krijg ik maar niet die contante waarde berekend zoals ik de uitkomsten heb. Hoe zou ik dit moeten doen ? Of zijn de antwoorden gewoon toch fout ?:
1
2
3
4
5
6looptijd : rente aflossing : contante waarde : gewicht :
1 60¤ ¤56,07 0,0585
2 60¤ ¤52,41 0,0547
3 60¤ ¤48,98 0,0511
4 60¤ ¤45,77 0,0477
5 1060¤ ¤755,77 0,7881
Als ik b.v. de contante waarde van jaar 4 wil bereken hoe doe ik dit dan ? Ik dacht :
1000/(1+0,06)^4 = 792,09. Klopt dus helemaal niet. Wat zou ik dan moeten doen om dit te bereken ? Kom er ook niet echt uit met het boek...
quote:Op dinsdag 3 november 2009 10:18 schreef Greatmarked het volgende:
Studenten, scholieren, ik heb jullie hulp nodig! Hoe bereken ik de kostprijs per goedgekeurd product?
Voorbeeldsituatie:
Een onderneming vervaardigt één soort product. De normale productie is 150.000 ongekeurde stuks per jaar.
De directe loonkosten inclusief sociale lasten zijn ¤ 2,50 per stuk.
De vaste salarissen zijn ¤ 63.000,- per jaar. Het verbruik van grond-en hulpstoffen is ¤3,00 per stuk.
De kosten van afschrijving en rente van de vaste activa bedragen ¤ 78.000,- per jaar.
De overige constante kosten zijn ¤42.000,- per jaar.
Van de geproduceerde producten wordt 4 % afgekeurd. De afgekeurde producten hebben geen waarde. De opbrengst van de goedgekeurde producten is ¤9,60 per stuk.
Hoe bereken ik van bovenstaande situatie de kostprijs per 100 eenheden goedgekeurd product?
Thanks moterbloempjequote:
Uhmmm...bij 14 had ik:quote:Op dinsdag 3 november 2009 17:05 schreef motorbloempje het volgende:
wat heb je zelf al bedacht?
Probeer anders zelf eerst eens iets en dan kunnen de mensen hier zeggen of je een beetje op de goede weg zit.
Omdat ik toch vol aan het soggen ben zal ik hem nog snel ff uitleggen:quote:Op donderdag 5 november 2009 22:51 schreef Matthijs- het volgende:
Vraagje bij introductievak micro-economie:
Tom spends all his $100 weekly income on two goods, X and Y. His utility function is given by U(X,Y) = X1/2Y1/2. If Px = 4 and Py = 10, how much of each good should he buy?
Mijn aanpak:
Eerst de hoofdfunctie versimpelen:
V = ln [U(X,Y)] = ln (X1/2Y1/2) = 1/2 ln X + 1/2 ln Y
Dan de budget constraint aanpassen naar Y:
4X + 10Y - 100 = 0
10Y = 100 - 4X
Y = 10 - 0,4X
De 'nieuwe' Y invullen in de hoofdfunctie:
1/2 ln X + 1/2 ln (10 - 0,04X)
Die hoofdfunctie differentieren en gelijkstellen aan 0:
(1/2 / X) + (0,4(1/2) / (10-0,4X) ) = 0
5 / (10X-0,4X2) = 0
10 - 0,4X2 = 0
X2 = 25 dus X* = 5
De gevonden equilibrium X invullen in de budget constraint:
4 . 5 + 10Y - 100 = 0
10Y = 80
Y* = 8
De optimale bundle of goods is dus X=5 en Y=8. In het "Erasmus Universiteit-topic" wordt dit antwoord echter tegengesproken. Waar gaat het dan fout?
Dat komt wel goedquote:Op donderdag 5 november 2009 23:16 schreef Matthijs- het volgende:
Ah oke. Gewoon Lagrange gebruiken is dan eigenlijk veel simpeler inderdaad. Dacht dat ze graag zagen dat je voor die "simplifying technique" zou gaan, maar dat is dan dus misschien niet eens zo verstandig. Thanks en good luck met soggen!
Jouw methode moet ook goed gaan, maar je afgeleide is foutquote:Op donderdag 5 november 2009 23:16 schreef Matthijs- het volgende:
Ah oke. Gewoon Lagrange gebruiken is dan eigenlijk veel simpeler inderdaad. Dacht dat ze graag zagen dat je voor die "simplifying technique" zou gaan, maar dat is dan dus misschien niet eens zo verstandig. Thanks en good luck met soggen!
Je krijgt -0,4 ipv +0,4quote:1/2 ln X + 1/2 ln (10 - 0,04X)
Die hoofdfunctie differentieren en gelijkstellen aan 0:
(1/2 / X) + (0,4(1/2) / (10-0,4X) ) = 0
Nee, private costs zijn onderdeel van de social costs.quote:Op vrijdag 6 november 2009 20:39 schreef Dankky het volgende:
Kunnen private costs groter zijn dan social costs?
Wij hebben geleerd dat private costs alleen maar groter kunnen zijn dan social costs als er een belasting constructie wordt ingebouwd. Waardoor Private costs groter zullen zijn dan social costs en bedrijven dus zelf hun rommel betalen. Was geschreven door een Engelse (hoe kan het ook anders :p) economist Wilfred Beckerman, een hoge leading figuur wat betreft environmental economics. Hij legde het uit in een boekje van hem genaamd hobart paper 66.quote:Op vrijdag 6 november 2009 21:28 schreef Finitio het volgende:
[..]
Nee, private costs zijn onderdeel van de social costs.
Ok, in mijn herinnering zijn de sociale kosten de totale kosten van de maatschappij. Daar horen dus ook de kosten van die bedrijven bij. In die definitie zouden de sociale kosten naar mijn idee niet kleiner kunnen zijn dan de private kosten.quote:Op vrijdag 6 november 2009 23:32 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Wij hebben geleerd dat private costs alleen maar groter kunnen zijn dan social costs als er een belasting constructie wordt ingebouwd. Waardoor Private costs groter zullen zijn dan social costs en bedrijven dus zelf hun rommel betalen. Was geschreven door een Engelse (hoe kan het ook anders :p) economist Wilfred Beckerman, een hoge leading figuur wat betreft environmental economics. Hij legde het uit in een boekje van hem genaamd hobart paper 66.
Klopt mensen zijn het er hier dan ook niet mee eens. Maar omdat het een (volgens mij Cambridge afgestudeerde) professor is die toch wel veel kibbelde met andere economen dat het dus wel kan is het interessant. Normaliter zou je zeggen dat er geen reet van klopt, social costs is immers (private + external costs). Maarja, alles wat hier engels is, wordt meer aandacht aan besteed. (Keynes enzo)quote:Op zaterdag 7 november 2009 12:37 schreef Finitio het volgende:
[..]
Ok, in mijn herinnering zijn de sociale kosten de totale kosten van de maatschappij. Daar horen dus ook de kosten van die bedrijven bij. In die definitie zouden de sociale kosten naar mijn idee niet kleiner kunnen zijn dan de private kosten.
Haha vandaar. Ben wel benieuwd hoe hij dat dan ziet met die belastingconstructie maar kan het op internet niet zomaar vinden. Keynes is natuurlijk ook zeer toepasselijk, korte termijn resultaten blijven het in de politiek goed doen natuurlijk.quote:Op zaterdag 7 november 2009 13:10 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Klopt mensen zijn het er hier dan ook niet mee eens. Maar omdat het een (volgens mij Cambridge afgestudeerde) professor is die toch wel veel kibbelde met andere economen dat het dus wel kan is het interessant. Normaliter zou je zeggen dat er geen reet van klopt, social costs is immers (private + external costs). Maarja, alles wat hier engels is, wordt meer aandacht aan besteed. (Keynes enzo)
Consumeren is het nuttigen van een goed of dienst. Je kan dus prima een boek of een hypotheekadvies nuttigen.quote:
Ik kom er echt niet uit, uit dit soort dingen ik kom niet verder dan dit:quote:Monergie streeft naar maximale totale winst. De totale constante kosten bedragen 2,8 miljard euro. Verder geldt:
GO=-0,1q+17 (q groter of gelijk aan 20) q=totale hoeveelheid elektriciteit in miljarden kwu
MK=5 GO= gemiddelde opbrengst in eurocenten per kwu
MK= marginale kosten in eurocenten per kwu
De overheid stelt als voorwaarde aan Monergie dat de afnemers niet méér mogen betalen dan 10 eurocent per kwu.
Bereken de maximale totale winst van Monergie, rekening houdende met de voorwaarde van de overheid.
Ze hebben meer klanten waaraan ze hun waar kunnen afzetten? Bij grote productie heeft China grotere schaalvoordelen dan Europa? De bedrijven in China hebben meer/goedkoper personeel?quote:Op woensdag 18 november 2009 21:33 schreef Lehme het volgende:
Hallo, kan iemand me helpen met de volgende vraag:
Waarom produceert china meer dan Europa.
Ik kan geen antwoord bedenken/vinden.
Kan iemand zo snel mogelijk antwoorden?
Bedankt.
1 2 | A Winstreserve 50.000 |
Is dit 'm toevallig?quote:Op dinsdag 15 december 2009 13:32 schreef wc-eend het volgende:
Hoi allemaal,
Mijn vrouw vroeg of ik op internet even de formule van "weerstandsvermogen" kon vinden, maarja ik kan dus niks vinden, weet iemand deze?
Het gaat om bedrijfs economie, dus geen natuurkunde
3 vragen:quote:Probleem 3
Jos heeft een bijbaantje waarmee hij 50 euro per avond verdiend. Op een dag ziet hij een aankondiging van een concert waar hij graag naartoe wil gaan. Natuurlijk kan hij op de avond van het concert niet werken. Hij besluit om naar het concert te gaan als een kaartje niet duurder is dan 45 euro. Kaartjes kosten zowel in de voorverkoop als aan de kassa 40 euro, en doorverkopen is niet mogelijk. Jos besluit naar het concert te gaan.
Op de avond van het concert blijkt de auto van Jos een lekke band te hebben. De enige mogelijkheid om op tijd bij het concert te komen is een taxi te nemen, hetgeen voor heen- en terugreis samen 55 euro kost. Stel Jos is rationeel.
Ik had 9. onjuist, 10. juist, 11. juist.quote:9. Als Jos zijn kaartje al heeft gekocht in de voorverkoop en het niet mogelijk is om alsnog te gaan werken dan gaat Jos naar het concert.
10. Als Jos zijn kaartje al heeft gekocht in de voorverkoop, maar wel de mogelijkheid heeft om alsnog te gaan werken, dan gaat Jos niet naar het concert.
11. Als Jos zijn kaartje nog niet heeft gekocht en het niet mogelijk is om alsnog te gaan werken, dan gaat Jos zeker niet naar het Concert.
Volgens mij kan je beter het antwoorden model de prullenbak in gooien.quote:Op woensdag 16 december 2009 06:50 schreef Siddartha het volgende:
9. Als Jos zijn kaartje al heeft gekocht in de voorverkoop en het niet mogelijk is om alsnog te gaan werken dan gaat Jos naar het concert.
-Waarschijnlijk heb je eroverheen gelezen,maar hij kan dus niet meer gaan werken. Dus kan hij of thuisblijven (en alleen kosten hebben van het kaartje 40 euro), of hij gaat voor 15 euro meer toch naar het concert. Dus, rationeel gezien, maakt hij of een verlies van 40 (thuisblijven met kaartje) of een verlies van 10 ( 55-45).
De 50 euro is hier niet relevant.
Er staat volgens mij dat de taxi rit 55 euro kost, dan ben ik het dus eens met het antwoord van Matthijs. De keuze is dat tussen een payoff van 0 en -10 (45-55). De kosten van het kaartje zijn compleet irrelevant gezien dat sunk costs zijn. Hij moet kijken naar de payoff die die nu krijgt kijken. Die 55-45 klopt niet gezien het opbrengst - kosten moet zijn. Nu heb je kosten - opbrengst staan. Hij gaat dus inderdaad niet naar het concert.
10. Als Jos zijn kaartje al heeft gekocht in de voorverkoop, maar wel de mogelijkheid heeft om alsnog te gaan werken, dan gaat Jos niet naar het concert.
Hier kan hij dus kiezen: Of werken ( Wat +50 is), of naar het concert( voor 55 euro). Nu kan hij wel kiezen omdat hij het kaartje voor de volledige waarde terug kan krijgen. Hier gaat hij dus werken.
Je ziet die 50 euro van het werken als 'terugverdienen', maar dat is hier niet van toepassing omdat hij het kaartje kan ruilen.
Dat kaartje is wederom sunk costs en van ruilen is geen enkele sprake. Het gaan nu tussen een payoff van +50 en -10 bij deze beslissing. Het feit dat zijn uiteindelijke payoffs (50-40) en (-10-40) zijn heeft niks voor deze beslissing te maken. Hij gaat dus werken.
11. Als Jos zijn kaartje nog niet heeft gekocht en het niet mogelijk is om alsnog te gaan werken, dan gaat Jos zeker niet naar het Concert.
Als hij helemaal niets doet, staat zijn teller op '0'. Hij kan niet werken, dus die mogelijkheid is er niet. Hij kan alleen naar een concert gaan dat hem (45 + 10) kost . Dus de keuze is tussen 0 en +35( = 45-10). Niet gaan of wel gaan (wat hem dus 45 waard is, maar hij moet er wel 10 euro meer voor betalen) is dus wel
gaan.
Wel gaan: 55 taxi kosten, 40 ticket kosten. Payoff: 45-95= -50
Of niet gaan: 0
Dus dan gaat hij wederom niet.
Ik snap überhaupt niet waar je die 10 euro ineens vandaan haalt.
Ben er mooi ingetuind.quote:Op donderdag 17 december 2009 12:18 schreef Matthijs- het volgende:
Ik heb de antwoorden! Het antwoordmodel bleek wel te kloppen.
\quote:Op woensdag 30 december 2009 14:27 schreef motorbloempje het volgende:
nogmaals: geef de opgave eens! Overal hetzelfde copy pasten zonder het correlatieschema te tonen of weetikveelwat...
Misschien omdat je vraag ongelooflijk vaag is, we geen idee hebben welk programma je hier voor gebruikt en dus geen flauw idee hebben wat de commando's die je opgeeft als resultaat leveren.quote:Op woensdag 30 december 2009 14:28 schreef thijsltc het volgende:
[..]
\
dat heb je toch helemaal niet nodig voor het antwoord? Ik wil alleen weten of het correlatieschema in de regressieanalyse niet dezelfde is als die je gewoon via analyse->correlatie maakt?
Studeer dan wel geen rechten maar:quote:Op woensdag 30 december 2009 20:37 schreef Fuzzysham het volgende:
Ik ben aan het leren voor recht (rustig maar, slechts wat basisrecht, niet het hogere universiteit gedoe)
Ik begrijp het volgende niet helemaal. Zou iemand mij dit kunnen uitleggen?
Een consument gebruikt een door hem, nog niet zo lang geleden, gekochte bureaustoel die voorzien is van een gebrekkige gasveer. De gasveer ontploft en de ontploffing richt schade aan. Welke van de onderstaande schadestanddelen vallen niet onder het begrip productschade?
-verwondingen aan het zitvlak van de consument
-de bureaustoel is total loss.
-een gescheurd werkblad van het bureau
-schroeiplekken verminderen de waarde van de kleding van de consument
Ik zou zeggen A (want het gaat hier immers om een fysieke verwonding), maar het antwoordenblad zegt B? :s
Drukfoutje of zit ik er naast?
Bvd
Keynesiaans model-berekeningenquote:Op zaterdag 2 januari 2010 19:40 schreef Matthijs- het volgende:
Welke berekeningen zouden lastig zijn dan op de TI?
Creditnota:quote:Aan crediteur Yamir zijn wegens beschadigingen goederen retourgezonden voor 1050, exclusief 19% omzetbelasting.
a) geef de creditnota hiervan]
b) Journaliseer de creditnota
Veel weet ik niet van, van het Nederlands boekhouden, maar bij uitgaande creditnota's moet je toch je belasting terugvorderen alsook het totaalbedrag. En moeten normaal ook de nummers van het MAR er niet bij?quote:Op woensdag 6 januari 2010 17:35 schreef Gitaarmat het volgende:
Ik ben vandaag weer op school begonnen met boekhouden na 2 week vakantie (wat nooit goed kan zijn want alles vergeet je weer) en bij Management en Organisatie zijn we dus weer met boekhouden bezig.
Hoofdstuk gaat over omzetbelasting.
[..]
Creditnota:
![]()
Journaal:
Crediteuren 1050
Aan Voorraad Goederen 1050
??
verder kom ik niet ik begrijp er niet veel van en er staat ook geen theorie bij.
Minimumuitreksel uit het Algemeen Rekeningenstelsel. Dit is een overzicht van de meest courante rekeningen die gebruikt worden in het dubbel boekhouden.quote:Op woensdag 6 januari 2010 18:17 schreef Gitaarmat het volgende:
MAR?
Oh ja bedankt het moet idd teruggevorderd worden weer ietsje wijzer.
Crediteuren 1249.5quote:Op woensdag 6 januari 2010 17:35 schreef Gitaarmat het volgende:
Ik ben vandaag weer op school begonnen met boekhouden na 2 week vakantie (wat nooit goed kan zijn want alles vergeet je weer) en bij Management en Organisatie zijn we dus weer met boekhouden bezig.
Hoofdstuk gaat over omzetbelasting.
[..]
Creditnota:
![]()
Journaal:
Crediteuren 1050
Aan Voorraad Goederen 1050
??
verder kom ik niet ik begrijp er niet veel van en er staat ook geen theorie bij.
= contante waarde - investeringquote:Op vrijdag 8 januari 2010 18:47 schreef copyfile het volgende:
Heeft iemand misschien een makkelijke/goede uitleg hoe je de netto contante waarde berekend ? Ik kan contante waarde wel vinden maar de netto contante waarde niet. Alvast bedankt !
quote:b Welke fysisch-geografisch kenmerk dat samenhangt met de geografische breedte van Indonesië zou van invloed kunnen zijn op het toerisme?
fysisch-geografisch is gewoon heel simpel: het landschap, of iig alles dat met de tastbare aarde zelf te maken heeft: vulkanen e.d.quote:Op maandag 11 januari 2010 15:13 schreef julian6 het volgende:
Kan iemand mij vertellen wat fysisch-geografische kenmerken zijn? En daar dan een voorbeeld van
de vraag is:
[..]
regenwouden?quote:Op maandag 11 januari 2010 15:32 schreef julian6 het volgende:
Maar welke fysische-geografische kenmerken maken indonesië zo aantrekkelijk voor toerisme wil ik graag weten![]()
Ik heb economie, maar sta momenteel een 4,5En ik moet nog beginnen met leren, dat wordt een drama volgende week woensdag
![]()
Hoe staat het intelligent vermogen van de normale mens in verhouding met de hooligan?quote:Op maandag 11 januari 2010 21:35 schreef pizza-tonijn het volgende:
Weet iemand een paar stellingen die met voetbalgeweld/hooligans te maken hebben? Waar je over kunt discusieren
Het klimaat misschien? Indonesië ligt bij de evenaar, dus een goede temperatuur gegarandeerd.quote:Op maandag 11 januari 2010 15:47 schreef julian6 het volgende:
Ja de fysisch-geografische kenmerken in combinatie met de geografische breedte ofzo
Ah bedanktquote:Op dinsdag 12 januari 2010 17:26 schreef Kimochi het volgende:
[..]
Het klimaat misschien? Indonesië ligt bij de evenaar, dus een goede temperatuur gegarandeerd.
Dat zijn vragen, geen stellingen.quote:Op dinsdag 12 januari 2010 01:17 schreef Dankky het volgende:
[..]
Hoe staat het intelligent vermogen van de normale mens in verhouding met de hooligan?
Hoe wordt je een hooligan?
Waarom geeft de benaming hooligan een negatieve indruk?
Waar is de grens tussen vandalisme en fan zijn van een club?
Dat zou heel goed kunnen kloppen, bedanktquote:Op zondag 10 januari 2010 14:27 schreef Matthijs- het volgende:
Zijn aandelen niet altijd vlottend, tenzij het meer dan 10% van de totale beurswaarde betreft (deelneming)?
Rendementen worden ook bepaald door de risico's die aanwezig zijn in het bedrijf en zijn winstgevendheid. Een net startend bedrijf is een groot risico als belegging, je weet immers niet of het product zal slagen. Om toch nog kapitaal aan te trekken, moet er een hoog rendement worden gegeven. Wanneer er geen risico is (of weinig), zit je te denken aan staatsobligaties. Hier is geen hoog rendement nodig, er is genoeg vraag naar.quote:Op maandag 18 januari 2010 12:09 schreef alors het volgende:
Beleggingsrendement (geloof ik)
Maar volgens mij snap ik het al, er staat nog iets over dat beleggingsvraag vaak het grootst is bij de laagste rendementen. Dus dan is een laag rendement blijkaar positief.
(3/4)*(3/4) = 0,5625 (kans op zowel minstens 1 dominant Z als 1 dominant A)quote:Op donderdag 28 januari 2010 23:28 schreef Brons_Juweel het volgende:
In mice, a black fur (hairs) is dominant (Z) over a white fur (z). The presence of a dominant allele of
a different locus (A) in mice with the Z gene results in a yellow colored hair with a black tip. As a
result the fur of these mice looks like “peper and salt” These mice are called “agouti”. The absence
Naam:
or presence of the A allele cannot be scored in white mice. Mice heterozygous for both alleles
(ZzAa) are mated. What would their offspring most likely look like? (3 points)
a. 11 agouti, 37 black and 15 white mice
b. 37 agouti, 15 black and 11 white mice
c. 15 agouti, 37 black and 11 white mice
d. 37 agouti, 11 black and 15 white mice
Ik weet dat het correcte antwoord D is, maar ik vraag me toch af hoe ik dit op een snelle en overzichtelijke manier kan berekenen [en dus niet superuitgebraid met de Punnet Square]
Misschien is het handiger om 1 of 2 specifieke vragen (waar je niet uitkomt) met bijbehorende formules te posten, in plaats van ons je halve boek aan formules te laten controleren....quote:Op vrijdag 5 februari 2010 17:00 schreef kissisever het volgende:
zou iemand onderstaande formules voor mij kunnen controleren? Ik probeer de vragen uit basisboek bedrijfseconomie (kosten en kostprijzen) te maken maar krijg niet de goede antwoorden, ik vermoed dat de formules die ik gebruik niet goed zijn :S
EBIT geeft duidelijk aan wat het operationele resultaat is van het bedrijf, dus puur de opbrengsten - opbrengsten van de daadwerkelijke bedrijfsvoering. Het geeft een duidelijk beeld van de efficiëntie van de bedrijfsvoering aangezien het de effecten van de manier van financiering buiten beschouwing laat, alhoewel dit ook een vertekend beeld kan geven van de uiteindelijke winstgevendheid.quote:Op dinsdag 12 januari 2010 15:53 schreef copyfile het volgende:
Weet iemand misschien waar ik een duidelijke uitleg kan vinden (of hebben jullie dit) Waarom de IVIB (Winst voor interest en belasting) bestaat ? Kan niet zo 1,2,3 een makkelijke uitleg vinden. En weet iemand misschien een duidelijk schema met het verschil tussen de Directe kasstroom en Indirecte kasstroom ?
Jouw antwoord is ook gewoon correct, alleen de manier van notatie is verschillen.quote:Op woensdag 13 januari 2010 21:32 schreef Matthijs- het volgende:
Productiefunctie van een land: Y = K0,5L0,5, ó=10% (depreciation), n=a=0
In een van de vragen hierover moet je o.a. MPK gebruiken. MPK = 0,5K-0,5L0,5 lijkt me.
Het antwoordenboek geeft echter dat de MPK hier 0,5k-0,5 is, terwijl k=K/L. Welke denkfout maak ik?
Je was er bijna.quote:Op woensdag 20 januari 2010 15:59 schreef _superboer_ het volgende:
ik zit met de volgende vraag waar ik niet uitkom:
"Suppose all stocks had a standard deviation of 30% and a correlation with each other of 0.4. What is the standard deviation of the returns on a portfolio that has equal holdings in 50 stocks?"
Ik dacht het als volgt uit te rekenen:
1/50*0.3^2+(1-1/50)*0.4*0.3, echter kom ik dan niet op het antwoord van het antwoordmodel (19.3%). Iemand een idee wat ik fout doe?
Het is een wikipedia linkje, maar ik kon de orginele site waar ik ooit wat over heb gelezen niet meer vinden. Maar ik gok dat je opdracht voort komt uit een voorstel dat ooit in Frankrijk is gedaan over het oprichten van de EDC. Ik adviseer je dus ook daaruit te beginnen met werken.quote:Op woensdag 17 maart 2010 22:10 schreef pizza-tonijn het volgende:
Haa luitjes,
Ik heb even zomaar een vraag: Hoe denkt Frankrijk over een gezamenlijke legereenheid binnen Europa? En als die gezamenlijke eenheid er dan komt, hoe zal het dan met de NAVO gaan?
Het was een meerkeuzevraag met de volgende antwoorden:quote:Op 1 januari koopt Jan $10.000 en zet dit op een bank in Florida tegen een spaarrente van 8%.
Op 31 december haalt hij het geld eraf inclusief de spaarrente die hij heeft gekregen, dit wisselt hij weer in voor euro's.
De wisselkoers van de dollar in euro was op 1 januari 1,04-1,07 (heb daar het gemiddelde van genomen) en op 31 december gold een wisselkoers van 0,98-1,01.
Vraag: hoeveel heeft Jan winst of verlies gemaakt?
Oke bedankt!quote:Op dinsdag 23 maart 2010 14:35 schreef MWP het volgende:
De aankoop van 10.000 USD, heeft 10.000 x 1,07 = 10.700 EUR gekost. Op 31 december staat er 10.000 x 1.08 = 10.800 USD op de rekening De verkoop van 10.000 USD heeft toen 10.800 x 0.98 = 10.584 EUR opgebracht De winst voor Jan was dus: 10.584 - 10.800 = -116 EUR, het goede antwoord is dus F) Verlies van 116 euro
Als er staat "wisselkoers 1,04-1,07" gaat het om het aankopen en verkopen van vreemde valuta. Dat wordt weergegeven als "verkoopkoers-aankoopkoers". In dit voorbeeld is de aankoopkoers eerst 1,07 EUR en later 1,01 EUR, terwijl de verkoopkoers eerst 1,04 EUR is en later 0,98 EUR.![]()
Zie ook bijvoorbeeld http://www.travelex.com/nl/personal/CR_default.asp?content=erh&lang=NLD
quote:Waarom is internationale samenwerking noodzakelijk bij het verkleinen van de overstromingskans in Nederland?
quote:Noem twee manieren waarop het Duitse water de Rijn in Nederland beïnvloedt.
Waarom is internationale samenwerking noodzakelijk bij het verkleinen van de overstromingskans in Nederland?quote:Ik heb 2 vragen mbt Aardrijkskunde. Het gaat over het rivierenbeleid in Nederland:
Zou iemand mij het antwoord/de berekening op vraag 2 kunnen zeggen?quote:Rijwielhandelaar "Aktief" verkoopt zowel fietsen als bromfietsen. Het door deze winkelier geschatte verband tussen prijs en het door hem te verkopen aantal fietsen van liet type "Prima de Luxe" kan met behulp van de volgende vraagcurve worden omgeschreven: Qv = -0,08p + 160 (p in euro's en Qv in stuks)
1. Bereken welke prijs deze rijwielhandelaar moet vaststellen om 40 fietsen van dit type "Prima de Luxe" te verkopen.
Als je dit uitrekent komt er 1500 uit.
2. Hoe groot is de prijselasticiteit van de gevraagde hoeveelheid bij de onder vraag 1 gevonden prijs?
Deze weet ik dus niet..
Formule daarvoor is: dq/dp x (P / Q).quote:Op dinsdag 30 maart 2010 19:00 schreef LiFePo4 het volgende:
Vorige keer ben ik hier goed geholpen, dus nu nog maar eens proberen...Economisch vraagje...
[..]
Zou iemand mij het antwoord/de berekening op vraag 2 kunnen zeggen?
Alvast bedankt,
Patrick
Je moet eerst voor iedere toekomstige cash-flow de present value uitrekenen. Dit vermenigvuldig je met het jaar van de cash-flow. Dit deel je door de som van de contante waarde van alle cash-flows.quote:Op maandag 5 april 2010 14:54 schreef snoepje86 het volgende:
Hallo allemaal!
In het begin van dit topic is ergens geschreven over duration. Nu zit ik met een vraag over de berekening.
Ik heb overal op internet gezocht maar ik kan nergens een goed uitleg vinden hoe ik dit kan berekenen.
Weet iemand de berekening op de volgende vraag? Het antwoord is 3.9.
Bereken de duration van een 6-jaars obligatie van een onderneming met een nominale waarde van 1000 en een couponrente van 6%. Aflossing na 3 jaar 50% en het restant na 6 jaar. De marktrente is 10%.
Kan iemand mij aub helpen? Ik heb echt al vanalles geprobeerd maar kom niet tot de juiste berekening.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |