FOK!forum / Stad & Streek / Breda #106: JD, het is tijd voor een update van de OP!
Stofjevrijdag 14 december 2007 @ 13:41








Bredase Fokkers op Google Maps



2007:
  • European Map Fair 23 en 24 november
  • Winterfestival Ginneken 15 en 16 december

    2008:
  • Mastboscross Breda 19 en 20 januari
  • Carnaval Breda 2 t/m 5 februari
  • Koninginnedag in Breda 30 april
  • Breda Jazz Festival 1 t/m 4 mei
  • Haagse Beemdenloop 4 mei
  • Dancetour Breda 11 mei
  • Spanjaardsgatconcerten 23 en 24 mei
  • Breda Hippique begin juni
  • Internationaal Future tennistoernooi 22 t/m 29 juni
  • Breda Ballon Fiësta 7 t/m 9 augustus
  • Zomerfestival Ginneken 13 t/m 17 augustus
  • Harley-dag Breda 17 augustus
  • Tranen van Van Cooth 30 augustus
  • Smaakvol Breda 5 t/m 7 september
  • Roodharigen Kunstdag 7 september
  • Open Monumentendag 13 en 14 september
  • Breda Barst 20 en 21 september
  • Breda Photo 24 september t/m 26 oktober
  • Bredase Singelloop 5 oktober
  • Najaarskermis Breda 18 t/m 26 oktober



    Centrum:
    2007: 2 december, 16 december, 23 december
    2008: 6 januari, 2 maart, 6 april, 1 mei, 4 mei, 1 juni, 7 september, 28 september, 2 november, 30 november, 14 december, 21 december

    Woonboulevard:
    2007: 2 december, 23 december, 26 december, 30 december
    2008: 6 januari, 10 februari, 2 maart, 24 maart, 6 april, 1 mei, 12 mei, 7 september, 2 november, 30 november, 21 december, 28 december

    Voor de overige wijken, zoals het Ginneken, gelden soms andere koopzondagen. Zie de website van de Gemeente



  • Boerke Verschuren
  • De Bommel
  • Brooklyn
  • De Bruine Pij
  • Bruxelles
  • Café Dikke
  • Café Dinges
  • Café de Zes Tieten
  • Graanbeurs
  • De Groene Sael
  • Het Hart van Breda
  • Kerkplein
  • Liquid
  • Mezz
  • Cafe Moeke
  • O\'Mearas
  • Parc
  • Q-Nation
  • SamSam
  • De Speeltuin
  • Suykerkist
  • De Vulling
  • Walkabout
  • Zeezicht
  • \'t Zottekot



  • Bredase Statistieken
  • Bredase Wikipedia
  • Bredase Gemeentesite
  • Bredase Toeristensite
  • Bredase Linkjeslink
  • Bredaas Nieuws
  • Bredase Horeca
  • Bredase Voetbalclub
  • Bredase Combilozen over Breda
  • Bredaas Feestje in mei
  • Bredaas Feestje in september
  • Bredase wijk Ginneken
  • Bredase wijk Heuvel
  • Bredase wijk met HB Crew




    001 | 002 | 003 | 004 | 005 | 006 | 007 | 008 | 009 | 010 | 011 | 012 | 013 | 014 | 015 | 016 | 017 | 018 | 019 | 020 |
    021 | 022 | 023 | 024 | 025 | 026 | 027 | 028 | 029 | 30a | 30b | 031 | 032 | 033 | 034 | 035 | 036 | 037 | 038 | 039 | 040 |
    041 | 042 | 043 | 044 | 045 | 046 | 047 | 048 | 049 | 50a | 50b | 051 | 052 | 053 | 054 | 055 | 056 | 057 | 058 | 059 | 060 |
    061 | 062 | 063 | 064 | 065 | 066 | 067 | 068 | 069 | 070 | 071 | 072 | 073 | 074 | 075 | 076 | 077 | 078 | 079 | 080 |
    081 | 082 | 083 | 084 | 085 | 086 | 087 | 088 | 089 | 090 | 091 | 092 | 093 | 094 | 095 | 096 | 097 | 098 | 099 | 100 |
    101 | 102 |

    De OP is hier te vinden

    Wie de 300ste reply post maakt een nieuw topique aan
  • Kuukskevrijdag 14 december 2007 @ 13:42
    Ja, JD.
    BossFightvrijdag 14 december 2007 @ 13:42
    ja!
    DevilsAndDustvrijdag 14 december 2007 @ 13:43
    Op koopzondagen.net staat komende zondag niet aagegeven als koopzondag, dus in hoeverre is de informatie in de OP te vertrouwen?
    Stofjevrijdag 14 december 2007 @ 13:43
    Geschiedenis Breda:

    Lang, heel lang geleeje, ten tijde van vuurspuwende draken en zeemonsters, toen de Batavieren nog tegen de Batavijven vochten, de sinaasappels nog persvrijheid hadden, Maikol Djeksun nog een neger was en ajaks nog in een voetbalstadion speelde, voer er -volgens een oude legend-e een Deense koningsdochter, begeleid door een vloot, richting Engeland, om met de Engelse koning te trouwen. Onderweg stierf zij. De bemanning durfde niet naar Denemarken terug te keren of in Engeland te landen, uit angst aansprakelijk gesteld te worden voor de dood van de prinses. Ze voerden onze Mark op en bouwden op de plek waar nu het Kasteel van Breda ligt hun burcht. Voila, de stad Breda was gesticht en men leefde nog lang en gelukkig!….

    Naaahh nee, die is te makkelijk. Het ging namelijk heel anders. De laatste periode in onze prehistorie, vroeger zeg maar, wordt gekenmerkt door grote periodes van koud en vochtig klimaat. Dit heeft een rol gespeeld bij de vele volksverhuizingen, die merkbaar zijn tot in de Lage Landen. Het oorlogsgeweld, waarmee het elders bij Germanen, Kelten en mediterrane volkeren gepaard ging, was hier niet merkbaar.

    In het gebied Steenakker rond ons Rat Verlegh Stadionneke zijn de laatste jaren verschillende interessante historische vondsten gedaan. Daaruit is gebleken dat het gebied al in de Midden-Bronstijd (1800 tot 1100 voor Chrisje) was bewoond. Er is een grafveld uit de IJzertijd (800 tot 12 voor Chrisje) aangetroffen, bewoning door Romeinen (0 tot 300 na Chrisje) en zelfs Merovingische (!!) bewoning.

    Vanaf die tijd volgt er een vage periode waarvan weinig bekendheid van bewoning is. Totdat er rond het jaar 900 een rijke edelman vestigde in het gebied, daar waar de rivier de Aa op haar breedst is. De oplettende lezer zal de herkomst van de naam Breda nu al begrijpen. Dit gebied was de samenvloeiing van de rivieren Mark en Aa. De Aa is op zich verre van breed, maar ten tijde dat men zich op deze plek vestigde, kwam de Aa in twee takken uit in de Mark en het gebied daartussen was zeer moerassig en stroomde vaak over. Tijdens overstromingen was de Aa zelfs zo breed, dat deze zich over enkele honderden meters uitstrekte.

    In de 11e eeuw bestond op de plaats waar de Aa breed uitmondde in de Mark een nederzetting. Onze voorvaderen leefden hier van de jacht, de landbouw en de visserij op de talrijke riviertjes. Een erg makkelijk bestaan hadden ze niet. NAC was nog niet opgericht, de Troubadoer kende men nog niet en het woord Combiloos... Tja.. De mensen zullen je schaapachtig hebben aangekeken. Het land rond Breda was dunbevolkt. Het was drassig en de waterstroompjes, die rechtstreeks in de zee uitmondden, stonden onder invloed van de getijden. Het land rondom de nederzetting raakte daardoor regelmatig overstroomd. Oppassen waar je fietste dus als je van de stad af kwam, want de fietspaden waren toen nog niet verlicht en verhard.

    Al snel bleek dat deze plek waar de twee rivieren samenstroomden, deze voor overslagplaats fungeerde als drielandenpunt van Brabant, Vlaanderen en Holland/Zeeland en was tevens zeer geschikt voor tolheffing (da's betalen of anders fikkies eraf). Het tolrecht werd volgens de bronnen al in de 12e eeuw toegepast door de heren van Breda. Op de plek waar de tol werd geheven (eeeeeuh bij de Tolbrug?) ontstond al gauw een zekere mate van bewoning. Er ontwikkelde zich al vroeg een haven en Breda groeide gestaag verder. Vlakbij de in de 12e eeuw gestichte burcht, eigendom van Godfried van Schoten, had zich een bevolking gevestigd bestaande uit kooplieden en neringboeren die zich mengden met de oorspronkelijke agrarische bewoners. De nederzetting begon al snel vorm te krijgen met veel stedelijke en agrarische activiteiten.

    Geleidelijk aan kreeg de stedelijke activiteit de vorm van stadsrechten in 1252. Dit bewijst dat de strategische ligging van Breda op het knooppunt van land en waterwegen bepalend was voor haar economische groei. De stadsrechten betekende voor Breda dat het een eigen bestuur had, het had meer rechten tegenover de heer en het kon zelfstandig beslissen over zaken als belastingen, rechtspraak en stadionverboden. De stad was hiermee een van de eerste stadjes in noordelijk Brabant.

    De verdediging van ons stadje bestond uit de aanleg van aarden wallen, met rijen palissaden erop en een gracht eromheen. De eerste kerk, die nog van hout was, werd vervangen door een ‘stenen monster', de directe voorloper van de huidige Grote Kerk. De Bredanaars vestigden zich rondom de Vismarktstraat en onder de rook van de burcht. In dit gebied waar je nu je pilsje drinkt in de Catch, Woozy of het Stammeneke speelde zich toen de handel af. Toen rond 1350 Jan d'n eerste van Polanen er zijn nieuwe imposante burcht met vier hoektorens en 2 grachten bouwde, werd de omwalling vervangen door een ommuring. Het inwoneraantal in de veertiende eeuw bedroeg rond de 2700.

    De meeste woonhuizen waren klein en laag, kleine kavels en twee woonlagen. De huizen waren in de meeste gevallen houten woningen, met onder een steil dak een zolder. De huizen stonden dicht op elkaar. Ze hadden slechts 2 of 3 kamers en waren gemiddeld een meter of 5 hoog. Verder trof men ook achterhuizen, kleine woningen op de achtererven aan. De voorgevels hadden vaak halve deurtjes waar je overheen kon hangen. Handig waren ook de zitbankjes die haaks aan de voorgevel waren bevestigd. Het gezellige buurtcontact speelde zich dan ook voornamelijk op straat af. In de loop der eeuwen evolueerde dit tafereel zich tot een tuinstoel in aangenaam gezelschap van een kratje Juup, daarbij een beetje slap ouwehoeren met de buren en vrouwkes kijken, dat is duidelijk (hetgeen zie je overigens nog steeds in de oergezellige volksbuurten van Breda!). De straten waren destijds onverhard en alleen dicht tegen de bebouwing of alleen in het midden van de straat lag een smalle strook klinkers.

    Tijdens een toernooifeestje van Engelbrecht van Nassau in 1490, brak er op de Havermarkt een hevige brand uit (weer zo'n NAC-er met een fakkel) waarbij 170 huizen werden verwoest. In die tijd telde Breda met z'n 30 hectare zo'n 7000 inwoners. Om een vergelijking te maken: Den Bosch telde het dubbele aantal en Antwerpen, dat als wereldstad werd beschouwd telde maarliefst 50.000 inwoners.

    In 1534 brak er een nog grotere brand uit waarbij 580 van de 740 huizen afbrandde. Hierbij gingen ook de stadsarchieven verloren. De Grote Kerk (vermoedelijk met dank aan 5000 jankende mannen die de kerk al urinerend nat stonden te houden), het huis van Brecht en het Kasteel bleven gespaard. Duizenden mensen raakten dakloos. In alle haast werden uit Dordrecht brood en bier (!) aangevoerd voor de slachtoffers. Meer heb je ook niet nodig, dunkt ons.

    De grote stadsbrand van 1534 is van grote invloed geweest op de stedenbouwkundige ontwikkeling van de stad. Ze kon zich nu door al deze vrijgekomen ruimte, zonder al te grote inspanningen aanpassen aan haar verworven status als hofstad. De Nassau's als voorvaderen van het Nederlandse koningshuis waren door hun vestiging in Breda daar verantwoordelijk voor. Vanaf toen mocht men alleen stenen huizen bouwen en rieten daken waren niet meer toegestaan. De rooilijnen werden verlegd zodat de straten breder werden.

    Door de steeds geringer wordende ruimte binnen de stadsmuren, ontstond er in het verlengde van de hoofdpoorten een lintbebouwingstructuur die geleidelijk uitgroeiden tot een soort voorsteden. Deze werden in toenemende mate belangrijk voor de stad. Er werd besloten om deze voorsteden binnen de bescherming van een nieuw aan te leggen vestigingswal te brengen. Een in die tijd meest moderne uit zijn soort. Ja, we waren toen al hip ouwe!

    In 1531 werd begonnen met de bouw hiervan. Toen deze gereed waren in 1535 was binnen 2 jaar de muur om ‘klein Breda' gesloopt. Dus ook de oude stadspoorten. De ronde contouren van de Gasthuispoort zijn nog te herkennen in de bakstenen cirkels waar je altijd vrolijk met je fiets overheen dendert daar waar de Catherinastraat uitkomt op de Vlaszak. Daarnaast zijn er oude stadsmuren en kades ontdekt op de hoek van de Markendaalseweg en de Waterstraat, deze zaken zullen in de toekomst ook voor het grote publiek te zien zijn.
    Magoed, we dwalen af. Back to our history... In 1568 verloor Breda officieel haar status als hofstad en resteerde enkel nog haar militaire functie als vestingstad. De vestingwerken van Breda zijn nog een paar keer veranderd. Maarliefst 6 maal verwisselde de stad van eigenaar. Begrijpelijk een zeer geliefd stadje. Wij zouden er ook een moord voor doen toch?

    Verval
    Na de periode van oorlogsspanningen kwam Breda helaas in een verval terecht. Breda ligt niet langer meer in het spanningsgebied. Het kan niet altijd een feest blijven eej. Veel kreeg je als Brabander niet gedaan bij die Randstedeli... Ehrrr... Hollanders. Brabant was immers nog geen zelfstandige provincie zoals de andere gewesten. Er werden tevergeefs pogingen gedaan om Brabant als volwaardige provincie van de Republiek erkent te krijgen. Maar de andere provincies vreesden teveel invloed vanuit het Katholieke Brabant op de landsregering. Kleine lichtpuntjes brachten even hoop op betere tijden. In 1667 werd Breda als plaats uitgekozen waar de vredesonderhandelingen moesten worden gehouden, die een eind zouden maken aan de tweede Engelse oorlog, jaja. Drie maanden duurden de besprekingen. Toen de vrede was getekend (lezen jullie mee, Mommers, Van Raay, Cristiano, Sergio etc.?) was het een groot feest in de stad. Breda was weer eens wereldnieuws.

    Maar desondanks… De verzanding van de Mark zorgt voor een geleidelijke terugval van de handel, waardoor de eens zo winstgevende stapelmarktfunctie verloren ging. De handelsactiviteiten beperkten zich steeds meer naar de lokale behoeften. Er werden in de 18e eeuw nog plannen gesmeed om een kanaal van Terheijden naar Moerdijk te graven. Maar deze lobby in Den Haag mocht niet baten. De provincie Holland lag dwars. Ze vreesden concurrentie voor de Hollandse havensteden als Dordrecht en Gorinchem, wel stelletje R^&!@($&!#dammers! Een steenweg van Breda naar Luik kwam ook al niet van de grond. Hier lag Den Bosch weer dwars. Zo'n goede verbinding zou weer bedreigend zijn voor hun eigen handel. Nou, daar krijg je toch een kromme neus van! Wacht maar totdat we gaan voetballen!

    Na de Belgische opstand in 1830 stroomde de stedelijke ruimte van Breda vol. Enerzijds door de vele garnizoenen die in de stad bleven, anderzijds door de belangrijke stijging van de bevolkingsgroei. Door het nijpende ruimtegebrek werd tuinbouwgrond binnen de omwalling gebruikt voor speculaosiebouw. Nee, niet van koek gemaakt. Na 1840 steeg de huizenvoorraad met 40%. Aan de drie lintstructuren van de buitenstad lagen buitengewoon langgerekte percelen. Hiertussen bevonden zich talrijke gangen en enge steegjes waarlangs de achterhuizen, bijgebouwen en warmoeserijen (tuinbouwgrond) van de huizen bereikbaar waren.

    Begin jaren ‘60 van de 19e eeuw werd er de noodklok geluid: onder aanvoering van artsen en advocaten begon de zorg voor kwaliteit van wonen en leven een betere plaats in te nemen.

    In de tweede helft van de 19e eeuw begint voor Breda ook weer een bloeiperiode van handel en nijverheid. Bekende bedrijven zoals Machinefabriek Backer en Rueb, (de wereldberoemde) Kwatta, Etna en de Hero vestigen zich hier. In 1826 had de KMA zich al gevestigd in het Kasteel van Breda. Door de aanleg van nieuwe steenwegen, kanalen en spoorwegen weet Breda aansluiting te vinden bij de industriële revolutie. Zo rijdt in 1855 het eerste stoomtreintje tussen Roosendaal en Breda en komt daarmee de verbinding met Antwerpen tot stand. Het eerste station van Breda stond aan de westzijde van de Mark ongeveer ter hoogte van de huidige suikerfabriek. Driemaal per dag reed er een trein richting Roosendaal. In 1863 volgt vanaf de huidige stationslocatie de spoorlijn naar Tilburg en Boxtel en weer iets later die naar Moerdijk: de aansluiting op Holland.

    Toch heeft Breda nog tot 1870 binnen het keurslijf van de vestingwerken moeten leven, omdat uit strategisch oogpunt buiten de wallen niet gebouwd mocht worden. Tegelijkertijd met de opkomst van de industrialisatie, de verschuiving van een stads- naar landseconomie, verdween de noodzaak van de frontvestingen. De Vestingwet van 1860 maakte het mogelijk dat de Bredase vesting ontmanteld kon worden.

    Ten noorden van de stad ontwikkelt zich al tijdens de sloop van de vestingwerken een industriegebied. In 1871 wordt daar de Suikerfabriek gebouwd. Langs het spoor ten oosten van het station vestigt zich het zojuist gesloopte Oranjeboom. Jieehaw. Toen dan! In 1884 rijdt de eerste paardentram naar het Ginneken. Aan de oude weg naar Ginneken verrijzen fraaie herenhuizen. Tuinarchitect Springer ontwerpt het Wilhelminapark in 1892. Voortaan rijden er ook trams naar Princenhage, het Liesbos en Ulvenhout. De Baronielaan, de boulevard met zijn statige herenhuizen, wordt in 1897-1899 aangelegd. Het inwoneraantal groeit snel van 13.000 personen in 1870 naar 26.000 in 1910. De annexatiepogingen van Breda wierpen in 1927 eindelijk hun vruchten af. Het grondgebeid van de gemeente Breda bestond toen nog slechts uit wat nu zo ongeveer binnen de singels ligt. Maar in dat jaar werden van Teteringen de gebieden de Zandberg, Belcrum en Teteringsedijk geannexeerd, van Ginnneken Heusdenhout en van Princenhage de Emer en het gebied ten zuiden van de spoorlijn. De dorpskernen Princenhage en Ginneken vielen buiten de annexatie maar deze werden na de annexaties van 1942 alsnog met Breda verenigd. Zo rond de 2e wereldoorlog ontstonden wijken als Boeimeer, Heuvelkwartier, Brabantpark, het Liniekwartier en Doornbos.

    Eind jaren 50 was Breda uitgegroeid van kleine provinciestad tot een woon- werkstad van formaat. Door de woningnood deed in Breda de Hoogbouw zijn intrede. Er ontstonden wijken van een dodelijke eentonigheid en eenvormigheid. De binnenstad werd onderworpen aan een uitgebreid sloop- en vernieuwingsprogramma, waardoor het aanzicht van het historische hart aangrijpend veranderde. De binnenstad ‘verwinkelde'. Breda ondervond een omslag van industrieel centrum naar Breda als dienstencentrum. De stad ontwikkelde zich in rap tempo in een winkel-, diensten- en uitgaansstad. In die tijd moest alles wijken ten behoeve van de mobiliteit.

    De haven werd gedempt, waarop de huidige Markendaalseweg werd aangelegd. De Karnemelkstraat werd verbreed, waar eerst nog een compleet huizenblok stond. De Kennedylaan en de Keizerstraat werden aangelegd en completeerden daarmee de ‘cityring' rond het stadshart. Breda verloor hier ook gelijk veel van zijn visuele historische karakter. Enorm spijtig dat men in die tijd daar zo onzorgvuldig en respectloos mee is omgegaan. Gelukkig is men de laatste decennia wakker geworden. Behoud en herstel, een zorgvuldig monumentenbeleid – gekoppeld aan de bescherming van waardevolle stadsgezichten – waren belangrijke beleidsmotieven. Gelukkig maar. Het is nu aan ons allen de taak te beschermen en koesteren wat Breda ons nog elke dag voor moois weet te bieden.

    Breda! Parel van het zuiden
    bassieVLvrijdag 14 december 2007 @ 13:46
    dat heb je snel getypt!
    Ritchievrijdag 14 december 2007 @ 13:46
    ah, nieuw leesvoer!
    Kuukskevrijdag 14 december 2007 @ 13:47
    quote:
    Op vrijdag 14 december 2007 13:43 schreef DevilsAndDust het volgende:
    Op koopzondagen.net staat komende zondag niet aagegeven als koopzondag, dus in hoeverre is de informatie in de OP te vertrouwen?
    De gemeente zegt het. Dus. Geen idee.
    BossFightvrijdag 14 december 2007 @ 13:57
    Dat ik dat helemaal heb zitten lezen zeg.
    Onderhoudend was het wel.
    Stofjevrijdag 14 december 2007 @ 13:57
    quote:
    Op vrijdag 14 december 2007 13:57 schreef BossFight het volgende:
    Dat ik dat helemaal heb zitten lezen zeg.
    Onderhoudend was het wel.
    Heb je genoten? Heb je er wat van opgestoken?
    BossFightvrijdag 14 december 2007 @ 14:00
    quote:
    Op vrijdag 14 december 2007 13:57 schreef Stofje het volgende:

    [..]

    Heb je genoten? Heb je er wat van opgestoken?
    Ja dat heb ik zeker.
    Spijtig dat ze al die stadsmuren en poorten hebben afgebroken.
    JDudevrijdag 14 december 2007 @ 14:00
    Ik zal straks thuis de OP updaten!
    Kuukskevrijdag 14 december 2007 @ 14:01
    quote:
    Op vrijdag 14 december 2007 14:00 schreef JDude het volgende:
    Ik zal straks thuis de OP updaten!
    Wat ben je toch loyaal aan dit topic en haar OP.
    Stofjevrijdag 14 december 2007 @ 14:03
    quote:
    Op vrijdag 14 december 2007 14:00 schreef JDude het volgende:
    Ik zal straks thuis de OP updaten!
    Ik neem mijn woorden uit het vorige topic terug . Wat ben je toch een goedjie-goedjie-meneer.
    Ritchievrijdag 14 december 2007 @ 14:06
    Zeg, de postcode 4811, is dat alleen maar het centrum?
    Ritchievrijdag 14 december 2007 @ 14:21
    Oh.. zo te zien wel ja.
    We hebben volgende week vrijdag een personeelsfeest en ze willen niet zeggen waar, alleen dat het postcode 4811 is.
    DutchieBrevrijdag 14 december 2007 @ 14:22
    quote:
    Op vrijdag 14 december 2007 14:00 schreef JDude het volgende:
    Ik zal straks thuis de OP updaten!
    Joeppie, zal ik mezelf terug zien in het kaartje van Breda dan ? Eindelijk weer
    DutchieBrevrijdag 14 december 2007 @ 14:23
    quote:
    Op vrijdag 14 december 2007 14:21 schreef Ritchie het volgende:
    Oh.. zo te zien wel ja.
    We hebben volgende week vrijdag een personeelsfeest en ze willen niet zeggen waar, alleen dat het postcode 4811 is.
    Ik woon in 4814 .. Dat is de tramsingel .. dus 4811 zal nog meer richting centrum zijn !
    BossFightvrijdag 14 december 2007 @ 14:23
    Owja en ik ook natuurlijk, in het kaartje.
    Stofjevrijdag 14 december 2007 @ 14:28
    Ik heb vandaag al twéé topics geopend. Mijn record en ik ben niet van plan dat record te verbreken... Topicopeners zijn over het algemeen homo's.
    Ritchievrijdag 14 december 2007 @ 14:29
    quote:
    Op vrijdag 14 december 2007 14:23 schreef DutchieBre het volgende:

    [..]

    Ik woon in 4814 .. Dat is de tramsingel .. dus 4811 zal nog meer richting centrum zijn !
    Beter! Daarna nog ff de stad in dus
    JDudevrijdag 14 december 2007 @ 14:35
    4811 = Binnen de singels.
    bassieVLvrijdag 14 december 2007 @ 15:16
    quote:
    Op vrijdag 14 december 2007 14:35 schreef JDude het volgende:
    4811 = Binnen de singels.
    Aan de noord- en zuidkant ook een beetje buiten de singel. Zoals omgeving Spoorstraat en omgeving Balfortstraat.
    DutchieBrevrijdag 14 december 2007 @ 15:50
    hehe, heb voor de gein eens mijn foto's opgestuurd voor de Mister Fok ! Verkiezingen .. Mochten ze er straks tussen staan, jullie stemmen wel op mij hé .. oowja, dat ik lelijk ben doet er niet toe, het gaat erom dat een Bredanaar moet winnen ...
    BossFightvrijdag 14 december 2007 @ 15:56
    Hahahahahahahahahahahahaha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Dalamarvrijdag 14 december 2007 @ 16:02
    quote:
    Op vrijdag 14 december 2007 13:43 schreef Stofje het volgende:
    Geschiedenis Breda:

    Er is een grafveld uit de IJzertijd (800 tot 12 voor Chrisje) aangetroffen, bewoning door Romeinen (0 tot 300 na Chrisje) en zelfs Merovingische (!!) bewoning.
    OH NOES!!
    Dalamarvrijdag 14 december 2007 @ 16:09
    quote:
    Op vrijdag 14 december 2007 15:50 schreef DutchieBre het volgende:
    hehe, heb voor de gein eens mijn foto's opgestuurd voor de Mister Fok ! Verkiezingen .. Mochten ze er straks tussen staan, jullie stemmen wel op mij hé .. oowja, dat ik lelijk ben doet er niet toe, het gaat erom dat een Bredanaar moet winnen ...
    Goed initiatief
    Mijn stem heb je.

    Moeten we nog wel een Bredase vrouw mee laten doen natuurlijk, dan is de overwinning compleet. Kan alleen zo snel even niemand bedenken die mee zou kunnen doen.
    BossFightvrijdag 14 december 2007 @ 16:11
    mhehehehehe, sell-outs!
    JDudevrijdag 14 december 2007 @ 16:19
    quote:
    Op vrijdag 14 december 2007 16:09 schreef Dalamar het volgende:

    Moeten we nog wel een Bredase vrouw mee laten doen natuurlijk, dan is de overwinning compleet. Kan alleen zo snel even niemand bedenken die mee zou kunnen doen.
    Ik weet er wel een.
    Dalamarvrijdag 14 december 2007 @ 16:22
    quote:
    Op vrijdag 14 december 2007 16:19 schreef JDude het volgende:

    [..]

    Ik weet er wel een.
    Je zus?
    Je moeder?

    Vertel, vertellll !!!!!!!
    DutchieBrevrijdag 14 december 2007 @ 16:24
    quote:
    Op vrijdag 14 december 2007 16:22 schreef Dalamar het volgende:

    [..]

    Je zus?
    Je moeder?

    Vertel, vertellll !!!!!!!
    Jouw toekomstige dochter ?
    DutchieBrevrijdag 14 december 2007 @ 16:25
    Thanks, heb ik iig 1 stem .. Jammer dat mijn vriendin niet fok-t ! Anders had ik er 2 .. ALhoewel, haar kennende zou ze op een ander stemmen
    Dalamarvrijdag 14 december 2007 @ 16:28
    quote:
    Op vrijdag 14 december 2007 16:24 schreef DutchieBre het volgende:

    [..]

    Jouw toekomstige dochter ?
    Als ze lijkt op d'r zus, dan gaat ze zeker winnen

    Mèn.... nog een dochter, dat overleef ik niet. Aan de andere kant, ik hoef nu al niet meer mee met uitstapjes naar de IKEA, Intratuin en een breed assortiment aan kleding- en schoenenzaken
    Dochters hebben is toch wel handig.
    DutchieBrevrijdag 14 december 2007 @ 16:34
    quote:
    Op vrijdag 14 december 2007 16:28 schreef Dalamar het volgende:

    [..]

    Als ze lijkt op d'r zus, dan gaat ze zeker winnen

    Mèn.... nog een dochter, dat overleef ik niet. Aan de andere kant, ik hoef nu al niet meer mee met uitstapjes naar de IKEA, Intratuin en een breed assortiment aan kleding- en schoenenzaken
    Dochters hebben is toch wel handig.
    Zo herkenbaar .. ik heb dat met mijn vriendin .. precies het rijtje dat je nu opnoemt .. Ik heb er niets mee op, maar omdat ik zo lief ben ga ik af en toe nog mee ook
    Dalamarvrijdag 14 december 2007 @ 16:36
    quote:
    Op vrijdag 14 december 2007 16:34 schreef DutchieBre het volgende:

    [..]

    Zo herkenbaar .. ik heb dat met mijn vriendin .. precies het rijtje dat je nu opnoemt .. Ik heb er niets mee op, maar omdat ik zo lief ben ga ik af en toe nog mee ook
    Ik ook wel.
    Als het maar geen verplichting is
    Kuukskevrijdag 14 december 2007 @ 16:38
    quote:
    Op vrijdag 14 december 2007 16:19 schreef JDude het volgende:
    Ik weet er wel een.
    Eh..
    tha_rizzovrijdag 14 december 2007 @ 16:40
    TVP, verhaaltje lees ik later wel
    DutchieBrevrijdag 14 december 2007 @ 16:42
    .. Mijn foto staat er nog steeds niet .. Ze weigeren me zeker ...
    Kuukskevrijdag 14 december 2007 @ 16:42
    Timmeehh heeft ook meegedaan zie ik.
    DutchieBrevrijdag 14 december 2007 @ 16:44
    Ja, die zag ik ook voorbij komen ergens .. Ook Bredanaar hé
    fransbredavrijdag 14 december 2007 @ 16:54
    Hallo.
    BossFightvrijdag 14 december 2007 @ 16:58
    HALLO FRANS!
    fransbredavrijdag 14 december 2007 @ 17:00
    Ha BF.

    Hoewistnou?
    BossFightvrijdag 14 december 2007 @ 17:03
    Blij dat het weekend is verdomme!
    Om het te vieren maar even een biertje open getrokken.
    Nu even op mijn gemak relaxen en vanavond misschien nog wel even de stad in als ik iemand zo gek kan krijgen. Verder alles prima uiteraard.
    En hoe is het met u dan?!
    fransbredavrijdag 14 december 2007 @ 17:11
    Geen klagen aan deze kant, 3 weken lamballen zijn van start gegaan.!
    Vanavond ook maar eens een jupiler proberen weg te krijgen.
    Zo direkt mijn kerstpakket maar eens uitpakken en sorteren.

    Enjoy your weekend!
    BossFightvrijdag 14 december 2007 @ 17:19
    Van hetzelfde beste man!
    JDudevrijdag 14 december 2007 @ 18:01
    Over pakketten gesproken... ik heb nog zes speciaalbierkes liggen .
    JDudevrijdag 14 december 2007 @ 18:14
    Nou, dat updaten van de OP gaat nog even duren, want die wiki is zo dood als unne pier.
    JDudevrijdag 14 december 2007 @ 19:05
    Wiki doet het weer, OP bijgewerkt. Die zien we terug in 107, tenzij Stofje zijn OP nog even bijwerkt .
    Kuukskevrijdag 14 december 2007 @ 19:29
    BUUUUUUUUUUURRRRPPPP.
    Dalamarvrijdag 14 december 2007 @ 22:34
    Desperados
    DutchieBrevrijdag 14 december 2007 @ 22:59
    quote:
    Op vrijdag 14 december 2007 22:34 schreef Dalamar het volgende:
    Desperados
    bah bah !!

    Jupiler
    Ritchievrijdag 14 december 2007 @ 23:11
    Hertog Jan!
    veldmuisvrijdag 14 december 2007 @ 23:30
    quote:
    Op vrijdag 14 december 2007 13:43 schreef Stofje het volgende:
    Geschiedenis Breda:

    Lang, heel lang geleeje, ten tijde van vuurspuwende draken en zeemonsters, toen de Batavieren nog tegen de Batavijven vochten, de sinaasappels nog persvrijheid hadden, Maikol Djeksun nog een neger was en ajaks nog in een voetbalstadion speelde, voer er -volgens een oude legend-e een Deense koningsdochter, begeleid door een vloot, richting Engeland, om met de Engelse koning te trouwen. Onderweg stierf zij. De bemanning durfde niet naar Denemarken terug te keren of in Engeland te landen, uit angst aansprakelijk gesteld te worden voor de dood van de prinses. Ze voerden onze Mark op en bouwden op de plek waar nu het Kasteel van Breda ligt hun burcht. Voila, de stad Breda was gesticht en men leefde nog lang en gelukkig!….

    Naaahh nee, die is te makkelijk. Het ging namelijk heel anders. De laatste periode in onze prehistorie, vroeger zeg maar, wordt gekenmerkt door grote periodes van koud en vochtig klimaat. Dit heeft een rol gespeeld bij de vele volksverhuizingen, die merkbaar zijn tot in de Lage Landen. Het oorlogsgeweld, waarmee het elders bij Germanen, Kelten en mediterrane volkeren gepaard ging, was hier niet merkbaar.

    In het gebied Steenakker rond ons Rat Verlegh Stadionneke zijn de laatste jaren verschillende interessante historische vondsten gedaan. Daaruit is gebleken dat het gebied al in de Midden-Bronstijd (1800 tot 1100 voor Chrisje) was bewoond. Er is een grafveld uit de IJzertijd (800 tot 12 voor Chrisje) aangetroffen, bewoning door Romeinen (0 tot 300 na Chrisje) en zelfs Merovingische (!!) bewoning.

    Vanaf die tijd volgt er een vage periode waarvan weinig bekendheid van bewoning is. Totdat er rond het jaar 900 een rijke edelman vestigde in het gebied, daar waar de rivier de Aa op haar breedst is. De oplettende lezer zal de herkomst van de naam Breda nu al begrijpen. Dit gebied was de samenvloeiing van de rivieren Mark en Aa. De Aa is op zich verre van breed, maar ten tijde dat men zich op deze plek vestigde, kwam de Aa in twee takken uit in de Mark en het gebied daartussen was zeer moerassig en stroomde vaak over. Tijdens overstromingen was de Aa zelfs zo breed, dat deze zich over enkele honderden meters uitstrekte.

    In de 11e eeuw bestond op de plaats waar de Aa breed uitmondde in de Mark een nederzetting. Onze voorvaderen leefden hier van de jacht, de landbouw en de visserij op de talrijke riviertjes. Een erg makkelijk bestaan hadden ze niet. NAC was nog niet opgericht, de Troubadoer kende men nog niet en het woord Combiloos... Tja.. De mensen zullen je schaapachtig hebben aangekeken. Het land rond Breda was dunbevolkt. Het was drassig en de waterstroompjes, die rechtstreeks in de zee uitmondden, stonden onder invloed van de getijden. Het land rondom de nederzetting raakte daardoor regelmatig overstroomd. Oppassen waar je fietste dus als je van de stad af kwam, want de fietspaden waren toen nog niet verlicht en verhard.

    Al snel bleek dat deze plek waar de twee rivieren samenstroomden, deze voor overslagplaats fungeerde als drielandenpunt van Brabant, Vlaanderen en Holland/Zeeland en was tevens zeer geschikt voor tolheffing (da's betalen of anders fikkies eraf). Het tolrecht werd volgens de bronnen al in de 12e eeuw toegepast door de heren van Breda. Op de plek waar de tol werd geheven (eeeeeuh bij de Tolbrug?) ontstond al gauw een zekere mate van bewoning. Er ontwikkelde zich al vroeg een haven en Breda groeide gestaag verder. Vlakbij de in de 12e eeuw gestichte burcht, eigendom van Godfried van Schoten, had zich een bevolking gevestigd bestaande uit kooplieden en neringboeren die zich mengden met de oorspronkelijke agrarische bewoners. De nederzetting begon al snel vorm te krijgen met veel stedelijke en agrarische activiteiten.

    Geleidelijk aan kreeg de stedelijke activiteit de vorm van stadsrechten in 1252. Dit bewijst dat de strategische ligging van Breda op het knooppunt van land en waterwegen bepalend was voor haar economische groei. De stadsrechten betekende voor Breda dat het een eigen bestuur had, het had meer rechten tegenover de heer en het kon zelfstandig beslissen over zaken als belastingen, rechtspraak en stadionverboden. De stad was hiermee een van de eerste stadjes in noordelijk Brabant.

    De verdediging van ons stadje bestond uit de aanleg van aarden wallen, met rijen palissaden erop en een gracht eromheen. De eerste kerk, die nog van hout was, werd vervangen door een ‘stenen monster', de directe voorloper van de huidige Grote Kerk. De Bredanaars vestigden zich rondom de Vismarktstraat en onder de rook van de burcht. In dit gebied waar je nu je pilsje drinkt in de Catch, Woozy of het Stammeneke speelde zich toen de handel af. Toen rond 1350 Jan d'n eerste van Polanen er zijn nieuwe imposante burcht met vier hoektorens en 2 grachten bouwde, werd de omwalling vervangen door een ommuring. Het inwoneraantal in de veertiende eeuw bedroeg rond de 2700.

    De meeste woonhuizen waren klein en laag, kleine kavels en twee woonlagen. De huizen waren in de meeste gevallen houten woningen, met onder een steil dak een zolder. De huizen stonden dicht op elkaar. Ze hadden slechts 2 of 3 kamers en waren gemiddeld een meter of 5 hoog. Verder trof men ook achterhuizen, kleine woningen op de achtererven aan. De voorgevels hadden vaak halve deurtjes waar je overheen kon hangen. Handig waren ook de zitbankjes die haaks aan de voorgevel waren bevestigd. Het gezellige buurtcontact speelde zich dan ook voornamelijk op straat af. In de loop der eeuwen evolueerde dit tafereel zich tot een tuinstoel in aangenaam gezelschap van een kratje Juup, daarbij een beetje slap ouwehoeren met de buren en vrouwkes kijken, dat is duidelijk (hetgeen zie je overigens nog steeds in de oergezellige volksbuurten van Breda!). De straten waren destijds onverhard en alleen dicht tegen de bebouwing of alleen in het midden van de straat lag een smalle strook klinkers.

    Tijdens een toernooifeestje van Engelbrecht van Nassau in 1490, brak er op de Havermarkt een hevige brand uit (weer zo'n NAC-er met een fakkel) waarbij 170 huizen werden verwoest. In die tijd telde Breda met z'n 30 hectare zo'n 7000 inwoners. Om een vergelijking te maken: Den Bosch telde het dubbele aantal en Antwerpen, dat als wereldstad werd beschouwd telde maarliefst 50.000 inwoners.

    In 1534 brak er een nog grotere brand uit waarbij 580 van de 740 huizen afbrandde. Hierbij gingen ook de stadsarchieven verloren. De Grote Kerk (vermoedelijk met dank aan 5000 jankende mannen die de kerk al urinerend nat stonden te houden), het huis van Brecht en het Kasteel bleven gespaard. Duizenden mensen raakten dakloos. In alle haast werden uit Dordrecht brood en bier (!) aangevoerd voor de slachtoffers. Meer heb je ook niet nodig, dunkt ons.

    De grote stadsbrand van 1534 is van grote invloed geweest op de stedenbouwkundige ontwikkeling van de stad. Ze kon zich nu door al deze vrijgekomen ruimte, zonder al te grote inspanningen aanpassen aan haar verworven status als hofstad. De Nassau's als voorvaderen van het Nederlandse koningshuis waren door hun vestiging in Breda daar verantwoordelijk voor. Vanaf toen mocht men alleen stenen huizen bouwen en rieten daken waren niet meer toegestaan. De rooilijnen werden verlegd zodat de straten breder werden.

    Door de steeds geringer wordende ruimte binnen de stadsmuren, ontstond er in het verlengde van de hoofdpoorten een lintbebouwingstructuur die geleidelijk uitgroeiden tot een soort voorsteden. Deze werden in toenemende mate belangrijk voor de stad. Er werd besloten om deze voorsteden binnen de bescherming van een nieuw aan te leggen vestigingswal te brengen. Een in die tijd meest moderne uit zijn soort. Ja, we waren toen al hip ouwe!

    In 1531 werd begonnen met de bouw hiervan. Toen deze gereed waren in 1535 was binnen 2 jaar de muur om ‘klein Breda' gesloopt. Dus ook de oude stadspoorten. De ronde contouren van de Gasthuispoort zijn nog te herkennen in de bakstenen cirkels waar je altijd vrolijk met je fiets overheen dendert daar waar de Catherinastraat uitkomt op de Vlaszak. Daarnaast zijn er oude stadsmuren en kades ontdekt op de hoek van de Markendaalseweg en de Waterstraat, deze zaken zullen in de toekomst ook voor het grote publiek te zien zijn.
    Magoed, we dwalen af. Back to our history... In 1568 verloor Breda officieel haar status als hofstad en resteerde enkel nog haar militaire functie als vestingstad. De vestingwerken van Breda zijn nog een paar keer veranderd. Maarliefst 6 maal verwisselde de stad van eigenaar. Begrijpelijk een zeer geliefd stadje. Wij zouden er ook een moord voor doen toch?

    Verval
    Na de periode van oorlogsspanningen kwam Breda helaas in een verval terecht. Breda ligt niet langer meer in het spanningsgebied. Het kan niet altijd een feest blijven eej. Veel kreeg je als Brabander niet gedaan bij die Randstedeli... Ehrrr... Hollanders. Brabant was immers nog geen zelfstandige provincie zoals de andere gewesten. Er werden tevergeefs pogingen gedaan om Brabant als volwaardige provincie van de Republiek erkent te krijgen. Maar de andere provincies vreesden teveel invloed vanuit het Katholieke Brabant op de landsregering. Kleine lichtpuntjes brachten even hoop op betere tijden. In 1667 werd Breda als plaats uitgekozen waar de vredesonderhandelingen moesten worden gehouden, die een eind zouden maken aan de tweede Engelse oorlog, jaja. Drie maanden duurden de besprekingen. Toen de vrede was getekend (lezen jullie mee, Mommers, Van Raay, Cristiano, Sergio etc.?) was het een groot feest in de stad. Breda was weer eens wereldnieuws.

    Maar desondanks… De verzanding van de Mark zorgt voor een geleidelijke terugval van de handel, waardoor de eens zo winstgevende stapelmarktfunctie verloren ging. De handelsactiviteiten beperkten zich steeds meer naar de lokale behoeften. Er werden in de 18e eeuw nog plannen gesmeed om een kanaal van Terheijden naar Moerdijk te graven. Maar deze lobby in Den Haag mocht niet baten. De provincie Holland lag dwars. Ze vreesden concurrentie voor de Hollandse havensteden als Dordrecht en Gorinchem, wel stelletje R^&!@($&!#dammers! Een steenweg van Breda naar Luik kwam ook al niet van de grond. Hier lag Den Bosch weer dwars. Zo'n goede verbinding zou weer bedreigend zijn voor hun eigen handel. Nou, daar krijg je toch een kromme neus van! Wacht maar totdat we gaan voetballen!

    Na de Belgische opstand in 1830 stroomde de stedelijke ruimte van Breda vol. Enerzijds door de vele garnizoenen die in de stad bleven, anderzijds door de belangrijke stijging van de bevolkingsgroei. Door het nijpende ruimtegebrek werd tuinbouwgrond binnen de omwalling gebruikt voor speculaosiebouw. Nee, niet van koek gemaakt. Na 1840 steeg de huizenvoorraad met 40%. Aan de drie lintstructuren van de buitenstad lagen buitengewoon langgerekte percelen. Hiertussen bevonden zich talrijke gangen en enge steegjes waarlangs de achterhuizen, bijgebouwen en warmoeserijen (tuinbouwgrond) van de huizen bereikbaar waren.

    Begin jaren ‘60 van de 19e eeuw werd er de noodklok geluid: onder aanvoering van artsen en advocaten begon de zorg voor kwaliteit van wonen en leven een betere plaats in te nemen.

    In de tweede helft van de 19e eeuw begint voor Breda ook weer een bloeiperiode van handel en nijverheid. Bekende bedrijven zoals Machinefabriek Backer en Rueb, (de wereldberoemde) Kwatta, Etna en de Hero vestigen zich hier. In 1826 had de KMA zich al gevestigd in het Kasteel van Breda. Door de aanleg van nieuwe steenwegen, kanalen en spoorwegen weet Breda aansluiting te vinden bij de industriële revolutie. Zo rijdt in 1855 het eerste stoomtreintje tussen Roosendaal en Breda en komt daarmee de verbinding met Antwerpen tot stand. Het eerste station van Breda stond aan de westzijde van de Mark ongeveer ter hoogte van de huidige suikerfabriek. Driemaal per dag reed er een trein richting Roosendaal. In 1863 volgt vanaf de huidige stationslocatie de spoorlijn naar Tilburg en Boxtel en weer iets later die naar Moerdijk: de aansluiting op Holland.

    Toch heeft Breda nog tot 1870 binnen het keurslijf van de vestingwerken moeten leven, omdat uit strategisch oogpunt buiten de wallen niet gebouwd mocht worden. Tegelijkertijd met de opkomst van de industrialisatie, de verschuiving van een stads- naar landseconomie, verdween de noodzaak van de frontvestingen. De Vestingwet van 1860 maakte het mogelijk dat de Bredase vesting ontmanteld kon worden.

    Ten noorden van de stad ontwikkelt zich al tijdens de sloop van de vestingwerken een industriegebied. In 1871 wordt daar de Suikerfabriek gebouwd. Langs het spoor ten oosten van het station vestigt zich het zojuist gesloopte Oranjeboom. Jieehaw. Toen dan! In 1884 rijdt de eerste paardentram naar het Ginneken. Aan de oude weg naar Ginneken verrijzen fraaie herenhuizen. Tuinarchitect Springer ontwerpt het Wilhelminapark in 1892. Voortaan rijden er ook trams naar Princenhage, het Liesbos en Ulvenhout. De Baronielaan, de boulevard met zijn statige herenhuizen, wordt in 1897-1899 aangelegd. Het inwoneraantal groeit snel van 13.000 personen in 1870 naar 26.000 in 1910. De annexatiepogingen van Breda wierpen in 1927 eindelijk hun vruchten af. Het grondgebeid van de gemeente Breda bestond toen nog slechts uit wat nu zo ongeveer binnen de singels ligt. Maar in dat jaar werden van Teteringen de gebieden de Zandberg, Belcrum en Teteringsedijk geannexeerd, van Ginnneken Heusdenhout en van Princenhage de Emer en het gebied ten zuiden van de spoorlijn. De dorpskernen Princenhage en Ginneken vielen buiten de annexatie maar deze werden na de annexaties van 1942 alsnog met Breda verenigd. Zo rond de 2e wereldoorlog ontstonden wijken als Boeimeer, Heuvelkwartier, Brabantpark, het Liniekwartier en Doornbos.

    Eind jaren 50 was Breda uitgegroeid van kleine provinciestad tot een woon- werkstad van formaat. Door de woningnood deed in Breda de Hoogbouw zijn intrede. Er ontstonden wijken van een dodelijke eentonigheid en eenvormigheid. De binnenstad werd onderworpen aan een uitgebreid sloop- en vernieuwingsprogramma, waardoor het aanzicht van het historische hart aangrijpend veranderde. De binnenstad ‘verwinkelde'. Breda ondervond een omslag van industrieel centrum naar Breda als dienstencentrum. De stad ontwikkelde zich in rap tempo in een winkel-, diensten- en uitgaansstad. In die tijd moest alles wijken ten behoeve van de mobiliteit.

    De haven werd gedempt, waarop de huidige Markendaalseweg werd aangelegd. De Karnemelkstraat werd verbreed, waar eerst nog een compleet huizenblok stond. De Kennedylaan en de Keizerstraat werden aangelegd en completeerden daarmee de ‘cityring' rond het stadshart. Breda verloor hier ook gelijk veel van zijn visuele historische karakter. Enorm spijtig dat men in die tijd daar zo onzorgvuldig en respectloos mee is omgegaan. Gelukkig is men de laatste decennia wakker geworden. Behoud en herstel, een zorgvuldig monumentenbeleid – gekoppeld aan de bescherming van waardevolle stadsgezichten – waren belangrijke beleidsmotieven. Gelukkig maar. Het is nu aan ons allen de taak te beschermen en koesteren wat Breda ons nog elke dag voor moois weet te bieden.

    Breda! Parel van het zuiden
    tvp
    Asicszaterdag 15 december 2007 @ 08:49
    kuttopoic



    morgen
    Clauwzaterdag 15 december 2007 @ 09:34
    Goedemorgen!

    Ik ben vandaag aan het werk!

    Weekenddienst hoort erbij
    Asicszaterdag 15 december 2007 @ 09:57
    liever gij as mij.

    veldmuiszaterdag 15 december 2007 @ 12:00
    Jeugd neemt 'kinderpornoloods' onder vuur
    HBRellen!
    DutchieBrezaterdag 15 december 2007 @ 12:58
    quote:
    En dat naar aanleiding van een herhaling Hebben ze vorige keer niet gekeken ?
    BossFightzaterdag 15 december 2007 @ 13:36
    Ik wilde het net komen melden inderdaad.
    Rellen in de HB!
    Dalamarzaterdag 15 december 2007 @ 13:42
    quote:
    Op zaterdag 15 december 2007 13:36 schreef BossFight het volgende:
    Ik wilde het net komen melden inderdaad.
    Rellen in de HB!
    Niets van gemerkt
    Clauwzaterdag 15 december 2007 @ 13:47
    quote:
    Op zaterdag 15 december 2007 09:57 schreef Asics het volgende:
    liever gij as mij.

    vanochtend lekker bezig geweest en nu niet veel meer te doen
    Kuukskezaterdag 15 december 2007 @ 16:45
    Pomtidom..
    Ritchiezaterdag 15 december 2007 @ 17:16
    HUP NAC!
    DutchieBrezaterdag 15 december 2007 @ 18:28
    over een uurtje begint het KUT roepen weer
    JDudezaterdag 15 december 2007 @ 18:28
    Wie is het slachtoffer van vanavond?
    Dalamarzaterdag 15 december 2007 @ 19:03
    Heerenveen...

    Echt kut, moet je als Heerenveen supporter een aantal uur in de bus zitten, verliest kansloos met 3-0 en dan moet je dat hele eind ook nog terug
    -J-D-zaterdag 15 december 2007 @ 19:04
    Ik heb eindelijk een naamtopic
    tha_rizzozaterdag 15 december 2007 @ 19:15
    quote:
    Op zaterdag 15 december 2007 19:04 schreef -J-D- het volgende:
    Ik heb eindelijk een naamtopic

    Echt niet, het slaat op ONZE JD, die uit Breda
    JDudezaterdag 15 december 2007 @ 21:40
    quote:
    Op zaterdag 15 december 2007 19:03 schreef Dalamar het volgende:
    Heerenveen...

    Echt kut, moet je als Heerenveen supporter een aantal uur in de bus zitten, verliest kansloos met 3-0 en dan moet je dat hele eind ook nog terug
    Hm, niet helemaal .
    JDudezaterdag 15 december 2007 @ 21:41
    quote:
    Op zaterdag 15 december 2007 19:04 schreef -J-D- het volgende:
    Ik heb eindelijk een naamtopic
    quote:
    Op zaterdag 15 december 2007 19:15 schreef tha_rizzo het volgende:

    [..]


    Echt niet, het slaat op ONZE JD, die uit Breda
    Hallo.
    DutchieBrezaterdag 15 december 2007 @ 21:56
    quote:
    Op zaterdag 15 december 2007 19:03 schreef Dalamar het volgende:
    Heerenveen...

    Echt kut, moet je als Heerenveen supporter een aantal uur in de bus zitten, verliest kansloos met 3-0 en dan moet je dat hele eind ook nog terug
    Het was echt heel veel KUT roepen ..
    Asicszaterdag 15 december 2007 @ 23:03
    quote:
    Op zaterdag 15 december 2007 17:16 schreef Ritchie het volgende:
    HUP NAC!
    nou!


    Asicszaterdag 15 december 2007 @ 23:04
    quote:
    Op zaterdag 15 december 2007 19:03 schreef Dalamar het volgende:
    Heerenveen...

    Echt kut, moet je als Heerenveen supporter een aantal uur in de bus zitten, verliest kansloos met 3-0 en dan moet je dat hele eind ook nog terug
    ehm
    veldmuiszaterdag 15 december 2007 @ 23:04
    3-0 voor H'veen?
    Asicszaterdag 15 december 2007 @ 23:06
    quote:
    Op zaterdag 15 december 2007 21:56 schreef DutchieBre het volgende:

    [..]

    Het was echt heel veel KUT roepen ..
    inderdaad!!!
    Asicszaterdag 15 december 2007 @ 23:07
    quote:
    Op zaterdag 15 december 2007 23:04 schreef veldmuis het volgende:
    3-0 voor H'veen?
    wat doet dat duimpje links boven je post?

    en je hebt niet de goede uitslag
    Clauwzaterdag 15 december 2007 @ 23:39
    NAC

    1-5!
    Dalamarzondag 16 december 2007 @ 00:06
    quote:
    Op zaterdag 15 december 2007 19:03 schreef Dalamar het volgende:
    Heerenveen...

    Echt kut, moet je als Heerenveen supporter een aantal uur in de bus zitten, verliest kansloos met 3-0 en dan moet je dat hele eind ook nog terug
    Mèn het is maar goed dat ik niet met de toto meespeel
    Ritchiezondag 16 december 2007 @ 00:39
    pffff wat een zaadpod, en wat een koud enzo... Ik zeg dat het competitievervalsing was...
    Kuukskezondag 16 december 2007 @ 08:55
    Dat denk ik ook Ritch. Zo slecht kan NAC helegaar niet zijn.
    Kuukskezondag 16 december 2007 @ 09:03
    Nou, als ik de p2000meldkamermeukdinges van de Brandweer mag geloven, heeft een school in Oosterhout aan de Slotlaan flink gefikt. Dat is het Mgr. Frenckencollege toch?
    Kuukskezondag 16 december 2007 @ 09:04
    Een jaar geleden ging het hier trouwens continue over fikkies en Scheldestraten enzo. Nostalgisch bijna.
    Kuukskezondag 16 december 2007 @ 09:04
    Kwartet. Met vier verschillende PeeIes.!
    veldmuiszondag 16 december 2007 @ 09:32
    HOI
    Kuukskezondag 16 december 2007 @ 10:07
    HALLO!
    Ingridh007zondag 16 december 2007 @ 10:10
    Klimt Siebje nog wel eens in de paal of is dit niet meer? (of is dit een mythe)
    Kuukskezondag 16 december 2007 @ 10:11
    Wie de Fok!king hell is Siebje?
    Ingridh007zondag 16 december 2007 @ 10:12
    Een plaatselijke held in jullie NAC stadion, aldus mijn bron.
    Kuukskezondag 16 december 2007 @ 10:13
    Oh. Mijn kennis reikt tot aan de Mycom onder het stadion. Daar voorbij weet ik niets.
    Ingridh007zondag 16 december 2007 @ 10:14
    !!!!!!!!!!!!!!

    Je hebt mn ochtend gemaakt, ik spuug zojuist mn jus over mn bureau.
    veldmuiszondag 16 december 2007 @ 10:15
    HET IS KKKKKKOOOUUUUUUDDDDDDDBRR.

    En Weekend !
    Kuukskezondag 16 december 2007 @ 10:15
    RIP aan de nabestaanden.
    Kuukskezondag 16 december 2007 @ 10:16
    quote:
    Op zondag 16 december 2007 10:15 schreef veldmuis het volgende:
    HET IS KKKKKKOOOUUUUUUDDDDDDDBRR.

    En Weekend !
    Het weekend duurt nog een héle dag.
    veldmuiszondag 16 december 2007 @ 10:16
    quote:
    Op zondag 16 december 2007 10:16 schreef Kuukske het volgende:

    [..]

    Het weekend duurt nog een héle dag.
    Nog 2 dagen
    JDudezondag 16 december 2007 @ 10:16
    quote:
    Op zondag 16 december 2007 10:12 schreef Ingridh007 het volgende:
    Een plaatselijke held in jullie NAC stadion, aldus mijn bron.
    We hebben hier wel een groepje die-hard NAC'ers zitten, maar die liggen nog hun kater uit te slapen van gisteren, vrees ik.
    Ingridh007zondag 16 december 2007 @ 10:16
    Die is wat passe.

    Koud, weekend, ik ben alweer een week ziek, dus het gaat wat aan me voorbij.

    Kan iemand me aansporen te gaan douchen?
    Kuukskezondag 16 december 2007 @ 10:17
    quote:
    Op zondag 16 december 2007 10:16 schreef veldmuis het volgende:
    Nog 2 dagen
    Bah. Student.
    veldmuiszondag 16 december 2007 @ 10:17
    quote:
    Op zondag 16 december 2007 10:16 schreef JDude het volgende:
    We hebben hier wel een groepje die-hard NAC'ers zitten, maar die liggen nog hun kater uit te slapen van gisteren, vrees ik.
    Op een nat kussen, vrees ik.
    Kuukskezondag 16 december 2007 @ 10:17
    quote:
    Op zondag 16 december 2007 10:16 schreef Ingridh007 het volgende:
    Die is wat passe.

    Koud, weekend, ik ben alweer een week ziek, dus het gaat wat aan me voorbij.

    Kan iemand me aansporen te gaan douchen?
    Vraag je vriend of vriendin naakt onder de douche te gaan staan en jou te roepen?
    veldmuiszondag 16 december 2007 @ 10:17
    quote:
    Op zondag 16 december 2007 10:16 schreef Ingridh007 het volgende:
    Die is wat passe.

    Koud, weekend, ik ben alweer een week ziek, dus het gaat wat aan me voorbij.

    Kan iemand me aansporen te gaan douchen?
    Als je een webcam in de badkamer hebt ga ik m'n best doen.
    Kuukskezondag 16 december 2007 @ 10:17
    quote:
    Op zondag 16 december 2007 10:17 schreef veldmuis het volgende:
    Op een nat kussen, vrees ik.
    Húúú. Met zo een heleboel kwijl in de mondhoeken .
    JDudezondag 16 december 2007 @ 10:18
    quote:
    Op zondag 16 december 2007 10:17 schreef veldmuis het volgende:

    Op een nat kussen, vrees ik.
    Gemenerd!
    Ingridh007zondag 16 december 2007 @ 10:18
    Vriend komt pas vanmiddag (zit nu nog in jullie mooie stad) ( )
    Kuukskezondag 16 december 2007 @ 10:19
    quote:
    Op zondag 16 december 2007 10:18 schreef Ingridh007 het volgende:
    Vriend komt pas vanmiddag (zit nu nog in jullie mooie stad)
    Gelijk heb je.
    veldmuiszondag 16 december 2007 @ 10:25
    Iemand koffie?
    JDudezondag 16 december 2007 @ 10:26
    quote:
    Op zondag 16 december 2007 10:25 schreef veldmuis het volgende:
    Iemand koffie?
    Gaarne.
    Kuukskezondag 16 december 2007 @ 10:29
    quote:
    Op zondag 16 december 2007 10:25 schreef veldmuis het volgende:
    Iemand koffie?
    Ik heb liever een glaasje water op dit moment.
    veldmuiszondag 16 december 2007 @ 10:39
    quote:
    Op zondag 16 december 2007 10:26 schreef JDude het volgende:

    [..]

    Gaarne.
    Ik heb keisterke gebrouwen
    veldmuiszondag 16 december 2007 @ 10:39
    quote:
    Op zondag 16 december 2007 10:29 schreef Kuukske het volgende:

    [..]

    Ik heb liever een glaasje water op dit moment.
    Koffie is goed tegen een kater hoor!
    JDudezondag 16 december 2007 @ 10:53
    quote:
    Op zondag 16 december 2007 10:39 schreef veldmuis het volgende:

    Ik heb keisterke gebrouwen
    Gij heldmuis!
    tha_rizzozondag 16 december 2007 @ 11:06
    quote:
    Op zondag 16 december 2007 10:25 schreef veldmuis het volgende:
    Iemand koffie?
    Heb je ook een lekkere cappucino voor me?
    veldmuiszondag 16 december 2007 @ 11:12
    quote:
    Op zondag 16 december 2007 11:06 schreef tha_rizzo het volgende:

    [..]

    Heb je ook een lekkere cappucino voor me?
    Koffie moet zwarter zijn dan een Afrikaanse inboorling.
    Suiker is wel toegestaan trouwens. .
    DutchieBrezondag 16 december 2007 @ 11:21
    quote:
    Op zondag 16 december 2007 10:10 schreef Ingridh007 het volgende:
    Klimt Siebje nog wel eens in de paal of is dit niet meer? (of is dit een mythe)
    HiHi, dit is geen mythe !! Siebje klimt eigenlijk nooit meer in de paal, tegenwoordig is dat muis, maar dat is ook meer uitzondering dan regel de laatste jaren. Daar zijn nog wel eens wat problemen over geweest op de B-side, omdat de Beatrixstraat mensen Sieb liever de paal in zagen gaan, en de nieuwe lichting liever muis .. Sja, waar je je druk om kan maken hé
    Asicszondag 16 december 2007 @ 11:55
    Die heb ik al jaaaaren niet meer gezien.
    DutchieBrezondag 16 december 2007 @ 11:56
    quote:
    Op zondag 16 december 2007 11:55 schreef Asics het volgende:
    Die heb ik al jaaaaren niet meer gezien.
    Zou ie weer vast zitten ?
    Ingridh007zondag 16 december 2007 @ 12:11
    Ah heel erg bedankt!

    Wordt dit nog wel geroepen in het stadion?
    In het PSV stadion (ik ben een Eindhovense) hebben wij zoiets niet, en ik vond dit wel iets heel leuks!!! (en dorps :p)
    DutchieBrezondag 16 december 2007 @ 12:17
    afbeelding

    Ingridh007zondag 16 december 2007 @ 12:22
    Ik wacht nog even met de aanschaf van een seizoenskaart.
    Asicszondag 16 december 2007 @ 12:56
    waarop?
    veldmuiszondag 16 december 2007 @ 12:57
    En gaan alle bredanaars nog op bezoek bij de kraakkkkkerk?
    tha_rizzozondag 16 december 2007 @ 12:57
    quote:
    Op zondag 16 december 2007 11:12 schreef veldmuis het volgende:

    [..]

    Koffie moet zwarter zijn dan een Afrikaanse inboorling.
    Suiker is wel toegestaan trouwens. .
    Zwart met suiker drink ik 't meest, ik heb alleen ook regelmatig trek in een lekkere cappucino.
    JDudezondag 16 december 2007 @ 12:58
    quote:
    Op zondag 16 december 2007 12:57 schreef veldmuis het volgende:
    En gaan alle bredanaars nog op bezoek bij de kraakkkkkerk?
    Ik heb al wel het spandoek en een stoel in de Baronielaanboom zien hangen!
    fransbredazondag 16 december 2007 @ 12:58
    quote:
    Op zondag 16 december 2007 11:56 schreef DutchieBre het volgende:

    [..]

    Zou ie weer vast zitten ?
    Heb em tijdje geleden nog gezien, de vaagstra.

    Wel legendarische klimpaaltijden.
    BossFightzondag 16 december 2007 @ 17:48
    Je moet wel echt een held zijn wil je stomdronken naar huis lopen, struikelen, en vervolgens jezelf opvangen met je gezicht....
    Au..
    Kuukskezondag 16 december 2007 @ 18:16
    Het is zondagavond, nog geen zes uur en jij bent al zo lam als een kanarie?
    Asicszondag 16 december 2007 @ 18:18
    of BF komt nou pas terug van stappen?
    Kuukskezondag 16 december 2007 @ 18:20
    Oh, dat zou ook nog kunnen.
    tha_rizzozondag 16 december 2007 @ 18:30
    quote:
    Op zondag 16 december 2007 17:48 schreef BossFight het volgende:
    Je moet wel echt een held zijn wil je stomdronken naar huis lopen, struikelen, en vervolgens jezelf opvangen met je gezicht....
    Au..
    Ik kan maar één ding doen.....

    BWHAHAHAHAHAHAHA
    PWNED
    Kuukskezondag 16 december 2007 @ 18:35
    Veldmuis! JD en ik waren vandaag op het meetingpoint van 1 januari.
    BossFightzondag 16 december 2007 @ 18:36
    Nee dat was vannacht om 5 uur ofzo dat het gebeurde.
    Ik was ook pas om vijf uur uit bed vanavond.
    En mijn gezicht doet echt zeer, en het is geschaafd en dik enzo...
    Echt niet gaaf.
    Kuukskezondag 16 december 2007 @ 18:37
    Wat ijs op leggen .
    tha_rizzozondag 16 december 2007 @ 18:38
    Stoeptegel - BF 1-0
    veldmuiszondag 16 december 2007 @ 19:29
    quote:
    Op zondag 16 december 2007 09:04 schreef Kuukske het volgende:
    Een jaar geleden ging het hier trouwens continue over fikkies en Scheldestraten enzo. Nostalgisch bijna.
    quote:
    19:27:40 16-12-07 20 G BRAN PRIO 2 6136 Scheldestraat BREDA BUITENBR AFVAL/RUIGTE (INC: 09)
    712161927401201999 1201999 BRW Midden en West Brabant ( Monitorcode )
    712161927401201925 1201925 BRW Breda ( Lichtkrant )
    712161927401201301 1201301 BRW Breda ( Eerste Uitruk )
    712161927401201300 1201300 BRW Breda ( Kazernetechniek )
    712161927401200198 1200198 BRW Breda ( Kazernealarm )
    712161927401200191 1200191 BRW Breda ( BvD )
    JDudezondag 16 december 2007 @ 19:30
    quote:
    Op zondag 16 december 2007 19:29 schreef veldmuis het volgende:

    [..]

    [..]
    Iemand heeft het weer aangestoken, speciaal voor Kuuks!
    veldmuiszondag 16 december 2007 @ 19:56
    quote:
    Op zondag 16 december 2007 19:30 schreef JDude het volgende:

    [..]

    Iemand heeft het weer aangestoken, speciaal voor Kuuks!
    Wat een goedzakken!
    Asicsmaandag 17 december 2007 @ 07:04


    goedeMORGEN

    Kuukskemaandag 17 december 2007 @ 07:15
    Het is weer maandag.
    Asicsmaandag 17 december 2007 @ 07:46
    ja das ook weer zo
    Kuukskemaandag 17 december 2007 @ 08:28
    Is ook wat trouwens, die brand in de Scheldestraat. Alsof ze meelezen .
    BossFightmaandag 17 december 2007 @ 08:40
    Nog 1 week!
    Bijna vakantie, bijna vakantie, bijna vakantie!
    Owja, en AU mijn hoofd doet zeer.
    Kuukskemaandag 17 december 2007 @ 09:02
    Joh, je hebt toch geen hersenschudding ofzo hè? Of zijn het de wonden die pijn doen?
    BossFightmaandag 17 december 2007 @ 09:04
    Hersenschudding lijkt me niet, gewoon beetje hoofdpijn.
    De wond voelt het akeligst, zolang ik totaal geen emotie uitdruk met mijn gezicht gaat het wel goed verder.
    Kuukskemaandag 17 december 2007 @ 09:07
    Nou, emotieloos het wordt dan.
    tha_rizzomaandag 17 december 2007 @ 09:08
    quote:
    Op maandag 17 december 2007 09:04 schreef BossFight het volgende:
    Hersenschudding lijkt me niet, gewoon beetje hoofdpijn.
    De wond voelt het akeligst, zolang ik totaal geen emotie uitdruk met mijn gezicht gaat het wel goed verder.
    Dan hoop ik niet dat je een emo bent
    Kuukskemaandag 17 december 2007 @ 09:09
    Emo's hebben toch geen emotie op hun gezicht?
    BossFightmaandag 17 december 2007 @ 09:16
    Nee een getekend traantje eerder.
    Kuukskemaandag 17 december 2007 @ 09:17
    quote:
    Op maandag 17 december 2007 09:16 schreef BossFight het volgende:
    Nee een getekend traantje eerder.
    Juistem!
    bassieVLmaandag 17 december 2007 @ 09:17
    Nog 4 dagen werken en dan vakantie!!!
    Kuukskemaandag 17 december 2007 @ 09:20
    Donderdagmiddag om 3 uur is het zover.
    tha_rizzomaandag 17 december 2007 @ 09:28
    Emo's zijn gevoelig

    BossFightmaandag 17 december 2007 @ 09:29
    Vrijdag om 12 uur voor mij... Denk ik.
    Zoja, duik linea recta de kroeg in.
    Kuukskemaandag 17 december 2007 @ 09:31
    Ik heb me voorgenomen een uitgebreid bad te genieten met véél lavendelmeuk van Kneipp zodra ik vakantie heb.
    BossFightmaandag 17 december 2007 @ 09:32
    Had ik maar een bad....
    Kuukskemaandag 17 december 2007 @ 09:32
    Ik zou bijna zeggen, kom bij ons in bad. Maar dat staat zo raar.
    BossFightmaandag 17 december 2007 @ 09:33
    Is ook zo.
    Toch bedankt.
    Kuukskemaandag 17 december 2007 @ 09:34
    Graag gedaan hoor.
    BossFightmaandag 17 december 2007 @ 09:41
    Wie heeft er allemaal nog meer GEEN kerstboom staan?
    Kuukskemaandag 17 december 2007 @ 09:49
    Euh.. Wij hebben er 2.
    BossFightmaandag 17 december 2007 @ 09:58
    Owjee.
    Echte of neppe?
    Kuukskemaandag 17 december 2007 @ 09:58
    Beide. In de woonkamer staat een echte, op de serre een neppert.
    JDudemaandag 17 december 2007 @ 10:04
    En de neppert is gesponsord, lees: was overbodig op Kuuks d'r werk .
    bassieVLmaandag 17 december 2007 @ 10:06
    Ik heb er geen!!!
    tha_rizzomaandag 17 december 2007 @ 10:17
    Wij hebben ook al de boom opgezet
    (met "wij" bedoel ik m'n ouders en m'n nichtje, heerlijk als je zelf niet zo'n boom hoeft op te zetten)
    Kuukskemaandag 17 december 2007 @ 10:19
    Het is ook geen mannending. Denk ik.
    BossFightmaandag 17 december 2007 @ 10:23
    Wel als ze rugridders zijn.
    Dan doen ze niets liever.
    Kuukskemaandag 17 december 2007 @ 10:26
    True. True.
    tha_rizzomaandag 17 december 2007 @ 10:35
    quote:
    Op maandag 17 december 2007 10:23 schreef BossFight het volgende:
    Wel als ze rugridders zijn.
    Dan doen ze niets liever.
    Ridders van de Ronde Anus?

    BossFightmaandag 17 december 2007 @ 10:37
    Die ja.
    JDudemaandag 17 december 2007 @ 10:38
    Ridders in de orde van de Bruine Ster?
    BossFightmaandag 17 december 2007 @ 10:40
    Die gingen altijd op 'kruis'tochten!
    tha_rizzomaandag 17 december 2007 @ 10:44
    quote:
    Op maandag 17 december 2007 10:40 schreef BossFight het volgende:
    Die gingen altijd op 'kruis'tochten!
    Onder leiding van Admiraal Anaal
    BossFightmaandag 17 december 2007 @ 10:53
    Goed, iedereen heeft tenminste in de gaten dat ik het over homosexuelen had.
    Ritchiemaandag 17 december 2007 @ 11:02
    Geen kerstboom!
    En die komt er ook niet.
    BossFightmaandag 17 december 2007 @ 11:05
    quote:
    Op maandag 17 december 2007 11:02 schreef Ritchie het volgende:
    Geen kerstboom!
    En die komt er ook niet.
    Woord.
    Dalamarmaandag 17 december 2007 @ 15:56
    Bump
    BossFightmaandag 17 december 2007 @ 17:02
    NOG 3 EN EEN HALVE DAG!
    WOOHOO!
    DutchieBremaandag 17 december 2007 @ 17:12
    Geen kerstboom !!

    Mijn vriendin wilde voor Sinterklaas al met die onzin beginnen .. Gelukkig heb ik daar een stokje voor kunnen steken .. 6 december daarentegen stond het huis weer vol .. Nee, ze heeft het aardig aangepakt, gelukkig niet overdreven, maar de kerstsfeer is te proeven. Maar, geen kerstboom !
    Clauwmaandag 17 december 2007 @ 17:16
    Kerstboom hoort erbij!

    Hier hebben we een neppe staan
    en ik heb geen 2 weken vakantie
    Ritchiemaandag 17 december 2007 @ 17:43
    Ah! Ik ben er eindelijk achter waar we heen gaan vrijdag, het wordt de Avenue.
    Daarna dus mooi ff wat kroegjes in!
    DutchieBremaandag 17 december 2007 @ 17:45
    quote:
    Op maandag 17 december 2007 17:43 schreef Ritchie het volgende:
    Ah! Ik ben er eindelijk achter waar we heen gaan vrijdag, het wordt de Avenue.
    Daarna dus mooi ff wat kroegjes in!
    wel erg standaard, haha .. Maargoed, pilsjes drinken is altijd leuk ..
    Kuukskemaandag 17 december 2007 @ 17:52
    Nog drie dagen.
    Ritchiemaandag 17 december 2007 @ 18:01
    Zeg, wie gaan er nog naar Sparta zaterdag?
    En dan eventueel ook nog naar de Andro Knel bokaal?
    JDudemaandag 17 december 2007 @ 18:09
    quote:
    Op maandag 17 december 2007 17:43 schreef Ritchie het volgende:
    Ah! Ik ben er eindelijk achter waar we heen gaan vrijdag, het wordt de Avenue.
    Daarna dus mooi ff wat kroegjes in!
    Wij zitten met heel de toko een paar straten verderop.
    Ritchiedinsdag 18 december 2007 @ 07:36
    bbrrrr -3 buiten.. en ik moet er zo doorheen
    JDudedinsdag 18 december 2007 @ 07:38
    quote:
    Op dinsdag 18 december 2007 07:36 schreef Ritchie het volgende:
    bbrrrr -3 buiten.. en ik moet er zo doorheen
    Ik ook. 3 km. fietsen. Ik begin dus net op te warmen als ik er al weer ben .
    Kuukskedinsdag 18 december 2007 @ 07:41
    -3? Oh, dan doe ik nog een extra trui aan.
    Ritchiedinsdag 18 december 2007 @ 08:22
    3km valt idd mee.. ik hoef er gelukkig maar 6. Maar het viel op zich mee, trui aan, trainingsjack en een zomerjas ( Afgelopen zaterdag de rits van mijn leren jas naar de klote getrokken )
    Dalamardinsdag 18 december 2007 @ 10:28
    quote:
    Op vrijdag 14 december 2007 15:50 schreef DutchieBre het volgende:
    hehe, heb voor de gein eens mijn foto's opgestuurd voor de Mister Fok ! Verkiezingen .. Mochten ze er straks tussen staan, jullie stemmen wel op mij hé .. oowja, dat ik lelijk ben doet er niet toe, het gaat erom dat een Bredanaar moet winnen ...
    Je staat tussen de kandidaten...
    Dalamardinsdag 18 december 2007 @ 10:29
    Zo dan, de baas heeft even besloten dat de zaak hier maandag dicht is. Donderdag de 27e ook vrij (echo in het ziekenhuis), dus lang weekend
    BossFightdinsdag 18 december 2007 @ 10:32
    Vergeten mijn wekker te zetten...
    Nu ineens nog maar drie dagen.
    DutchieBredinsdag 18 december 2007 @ 12:22
    quote:
    Op dinsdag 18 december 2007 10:28 schreef Dalamar het volgende:

    [..]

    Je staat tussen de kandidaten...
    hehe, wat ben ik knap he

    Dussuh allemaal, stemmen .. Kuukske, jij als vrouw uit Breda moet je ook beschikbaar stellen vind ik ..
    BossFightdinsdag 18 december 2007 @ 12:58
    Ik wil me ook wel beschikbaar stellen als vrouw uit Breda.
    Ritchiedinsdag 18 december 2007 @ 14:18
    wat een rij kneuzen eigenlijk..
    DutchieBredinsdag 18 december 2007 @ 14:51
    quote:
    Op dinsdag 18 december 2007 14:18 schreef Ritchie het volgende:
    wat een rij kneuzen eigenlijk..
    Ook ik ?
    BossFightdinsdag 18 december 2007 @ 15:24
    Jij ook ja.
    Dalamardinsdag 18 december 2007 @ 15:50
    In het land der kneuzen is DutchieBre koning.


    j/k
    DutchieBredinsdag 18 december 2007 @ 15:51
    Hell yeah ! .. Kneus zijn kan nog best relax zijn denk ik, aangezien er zoveel zijn op de wereld ..
    Ritchiedinsdag 18 december 2007 @ 16:12
    quote:
    Op dinsdag 18 december 2007 14:51 schreef DutchieBre het volgende:

    [..]

    Ook ik ?
    Jij komt uit Breda, dat zijn geen kneuzen
    Kuukskedinsdag 18 december 2007 @ 17:48
    quote:
    Op dinsdag 18 december 2007 12:22 schreef DutchieBre het volgende:

    hehe, wat ben ik knap he

    Dussuh allemaal, stemmen .. Kuukske, jij als vrouw uit Breda moet je ook beschikbaar stellen vind ik ..

    Nou, ik pas. .
    Stofjedinsdag 18 december 2007 @ 17:58
    .
    Kuukskedinsdag 18 december 2007 @ 18:00
    Mooie pagina-opener wel Stof.
    Stofjedinsdag 18 december 2007 @ 18:14
    Zo, weer twee vrienden erbij op Festivalinfo.
    Kuukskedinsdag 18 december 2007 @ 18:17
    .

    Ik scrolde door de reacties op het artikel over Groezrock. "Hé JD, STOFJE!". .
    Stofjedinsdag 18 december 2007 @ 18:18
    http://www.festivalinfo.nl/news_detail.php?news_id=4348

    Kijk, mijn nieuwsberichtje . Ik ben daar de coördinator van de cd-recensies .
    Kuukskedinsdag 18 december 2007 @ 18:21
    Gèhnug! Was me niet opgevallen. Leuke toffe site wel trouwens.
    JDudedinsdag 18 december 2007 @ 18:22
    quote:
    Op dinsdag 18 december 2007 18:18 schreef Stofje het volgende:
    http://www.festivalinfo.nl/news_detail.php?news_id=4348

    Kijk, mijn nieuwsberichtje . Ik ben daar de coördinator van de cd-recensies .
    quote:
    Wij van Festivalinfo plaatsen daar geen foto's van, maar de gemiddelde internetter heeft Britneys artiesteningang vast al gezien.
    Whehehe .
    Stofjedinsdag 18 december 2007 @ 18:36
    God, en uiteraard haalt JD uitgerekend dát grapje eruit.

    .

    Overigens is de recensie van Spice Girls van mij .
    Ritchiedinsdag 18 december 2007 @ 18:47
    Tieten!
    quote:
    Het is dat de borsten van Mel B af en toe nog vrolijk schudden, dat geeft de malaise nog enige glans.
    JDudedinsdag 18 december 2007 @ 18:52
    Vermakelijk verhaal, S.
    veldmuisdinsdag 18 december 2007 @ 19:21
    quote:
    Emma Bunton, Melanie Chisholm, Melanie Brown en Geri Halliwell zijn tien jaar ouder geworden, Victoria Adams minstens twintig.
    .
    veldmuisdinsdag 18 december 2007 @ 19:21
    quote:
    BRAN PRIO 2 6136 SCHELDESTRAAT/Amstelstraat BREDA BUITENBR AFVAL/RUIGTE (INC: 07)
    712181916351201999 1201999 BRW Midden en West Brabant ( Monitorcode )
    712181916351201925 1201925 BRW Breda ( Lichtkrant )
    712181916351201301 1201301 BRW Breda ( Eerste Uitruk )
    712181916351201300 1201300 BRW Breda ( Kazernetechniek )
    712181916351200198 1200198 BRW Breda ( Kazernealarm )
    712181916351200191 1200191 BRW Breda ( BvD )
    (2).
    Kuukskedinsdag 18 december 2007 @ 19:22
    Achja, de Spice Girls. Die ouwe tijd.
    Kuukskedinsdag 18 december 2007 @ 20:04
    quote:
    19:16:35 18-12-07 20 G BRAN PRIO 2 6136 SCHELDESTRAAT/Amstelstraat BREDA BUITENBR AFVAL/RUIGTE (INC: 07)
    712181916351201999 1201999 BRW Midden en West Brabant ( Monitorcode )
    712181916351201925 1201925 BRW Breda ( Lichtkrant )
    712181916351201301 1201301 BRW Breda ( Eerste Uitruk )
    712181916351201300 1201300 BRW Breda ( Kazernetechniek )
    712181916351200198 1200198 BRW Breda ( Kazernealarm )
    712181916351200191 1200191 BRW Breda ( BvD )
    Wie gaat? .
    veldmuisdinsdag 18 december 2007 @ 20:07
    Tof, ik kan onzichtbaar posten .
    Kuukskedinsdag 18 december 2007 @ 20:07
    Oh goedemorgen .
    Stofjedinsdag 18 december 2007 @ 20:09
    In dit weer brandweerman zijn is ideaal. Je werkt wel buiten, maar het is toch nog lekker warm en bovendien is het gezellig en licht tijdens het werken .
    veldmuisdinsdag 18 december 2007 @ 20:14
    quote:
    Op dinsdag 18 december 2007 20:09 schreef Stofje het volgende:
    In dit weer brandweerman zijn is ideaal. Je werkt wel buiten, maar het is toch nog lekker warm en bovendien is het gezellig en licht tijdens het werken .
    Als het niet net als vorig jaar is bij de Scheldestraat. Dan krijg je lege bierflesjes je kant op gegooid enzo
    Kuukskedinsdag 18 december 2007 @ 20:16
    quote:
    Op dinsdag 18 december 2007 20:14 schreef veldmuis het volgende:
    Als het niet net als vorig jaar is bij de Scheldestraat. Dan krijg je lege bierflesjes je kant op gegooid enzo
    Ze zouden nog beroofd worden van hun brandslang ofzo.
    veldmuisdinsdag 18 december 2007 @ 21:00
    quote:
    20:41:37 18-12-07 20 G BRAN PRIO 1 6136 AMSTELSTRAAT BREDA BUITENBR OVERIG (INC: 05)
    712182041371201999 1201999 BRW Midden en West Brabant ( Monitorcode )
    712182041371201925 1201925 BRW Breda ( Lichtkrant )
    712182041371201301 1201301 BRW Breda ( Eerste Uitruk )
    712182041371201300 1201300 BRW Breda ( Kazernetechniek )
    712182041371200198 1200198 BRW Breda ( Kazernealarm )
    712182041371200191 1200191 BRW Breda ( BvD )
    Clauwdinsdag 18 december 2007 @ 22:23
    quote:
    Op dinsdag 18 december 2007 21:00 schreef veldmuis het volgende:

    [..]

    Doet de verwarming het daar niet ofzo
    Stofjedinsdag 18 december 2007 @ 22:41
    Clauw!
    Clauwwoensdag 19 december 2007 @ 06:21
    Goedemorgen stofje!

    Leuke recensie over de Spice Girls trouwens, niemand heeft mij destijds tegengehouden. Dus ik heb wel de cd's. ( En videobanden)
    Kuukskewoensdag 19 december 2007 @ 07:51
    De schade is bij mij beperkt gebleven. Gelukkig.
    BossFightwoensdag 19 december 2007 @ 08:46
    .....Laatste...loodjes.......zwaar....zucht*
    bassieVLwoensdag 19 december 2007 @ 08:59
    nog 2 dagen werken. Joehoee!
    Dalamarwoensdag 19 december 2007 @ 09:26
    quote:
    Op woensdag 19 december 2007 08:46 schreef BossFight het volgende:
    .....Laatste...loodjes.......zwaar....zucht*
    Herkenbaar
    Sterkte...
    BossFightwoensdag 19 december 2007 @ 10:02
    quote:
    Op woensdag 19 december 2007 09:26 schreef Dalamar het volgende:

    [..]

    Herkenbaar
    Sterkte...
    Jij ook!
    Iedereen sterkte gewenst zo vlak voor de feestdagen.
    We kunnen allemaal wel wat steun gebruiken denk.

    Ik heb er al weer 2 uur op zitten, en ben alweer de held van de dag. Voor de docenten dan tenminste, de studenten hebben het wat minder op met me op het ogenblik. Het programma waar vandaag 3 tentames in zijn deed het niet meer.
    Studenten blij, docenten niet zo. Maar het is werkt weer. Ik ben gewoon goed.
    Ritchiewoensdag 19 december 2007 @ 10:09
    Goeiemorgen! Bijna weekend!
    Dalamarwoensdag 19 december 2007 @ 10:17
    quote:
    Op woensdag 19 december 2007 10:02 schreef BossFight het volgende:
    Maar het is werkt weer. Ik ben gewoon goed.
    Geef toe, je hebt gewoon ergens een server herstart...
    Dalamarwoensdag 19 december 2007 @ 10:18
    quote:
    Op woensdag 19 december 2007 10:09 schreef Ritchie het volgende:
    Goeiemorgen! Bijna weekend!
    Nog iets minder dan 3 dagen
    Volgende week alleen vrijdag werken, is ook wel prettig.
    BossFightwoensdag 19 december 2007 @ 10:35
    quote:
    Op woensdag 19 december 2007 10:17 schreef Dalamar het volgende:

    [..]

    Geef toe, je hebt gewoon ergens een server herstart...
    Oh hell no!
    Ik moest in een boekings programma via een second level account in een console het gewone useraccount unlocken en het wachtwoord vernieuwen. En dit was een custom console, dus niet zoals linux, unix of dos oid.
    Heel irritant dat ik eerst helemaal uit moest zoeken wat alle commands waren. Duurde lang ook voor ik het door had.
    Kuukskewoensdag 19 december 2007 @ 10:36
    quote:
    Op woensdag 19 december 2007 10:09 schreef Ritchie het volgende:
    Goeiemorgen! Bijna weekend!
    Inderdaad!
    Stofjewoensdag 19 december 2007 @ 11:08
    Ik moet straks werken . Is het al 1 uur? Nee? Godver, ik heb zin om te werken! .
    BossFightwoensdag 19 december 2007 @ 11:14
    quote:
    Op woensdag 19 december 2007 11:08 schreef Stofje het volgende:
    Ik moet straks werken . Is het al 1 uur? Nee? Godver, ik heb zin om te werken! .
    Ga je mond spoelen met zeep gek!
    tha_rizzowoensdag 19 december 2007 @ 11:48
    Bijna vakantie
    Dalamarwoensdag 19 december 2007 @ 11:49
    quote:
    Op woensdag 19 december 2007 10:35 schreef BossFight het volgende:

    [..]

    Oh hell no!
    Ik moest in een boekings programma via een second level account in een console het gewone useraccount unlocken en het wachtwoord vernieuwen. En dit was een custom console, dus niet zoals linux, unix of dos oid.
    Heel irritant dat ik eerst helemaal uit moest zoeken wat alle commands waren. Duurde lang ook voor ik het door had.
    Nerd

    Helaas voor mij begrijp ik precies wat je hebt gepost
    DutchieBrewoensdag 19 december 2007 @ 12:11
    Volgende week alleen donderdag en vrijdag werken .. En dat is cursus .. Dus nog lekker in een hotelleke ook
    Kuukskewoensdag 19 december 2007 @ 12:19
    quote:
    Op woensdag 19 december 2007 11:48 schreef tha_rizzo het volgende:
    Bijna vakantie
    Nog 27 uur.
    BossFightwoensdag 19 december 2007 @ 12:34
    quote:
    Op woensdag 19 december 2007 11:49 schreef Dalamar het volgende:

    [..]

    Nerd

    Helaas voor mij begrijp ik precies wat je hebt gepost
    Niks helaas.
    Dat is mooi man!
    Computers zijn leuk.
    tha_rizzowoensdag 19 december 2007 @ 15:46
    quote:
    Op woensdag 19 december 2007 12:34 schreef BossFight het volgende:

    [..]

    Niks helaas.
    Dat is mooi man!
    Computers zijn leuk.
    Neen, ik heb een scheithekel aan computers. Het zijn klotedingen.
    Ondanks dat, studeer ik wel BI
    BossFightwoensdag 19 december 2007 @ 15:48
    quote:
    Op woensdag 19 december 2007 15:46 schreef tha_rizzo het volgende:

    [..]

    Neen, ik heb een scheithekel aan computers. Het zijn klotedingen.
    Ondanks dat, studeer ik wel BI
    Niet zo miepen dan!
    tha_rizzowoensdag 19 december 2007 @ 15:55
    quote:
    Op woensdag 19 december 2007 15:48 schreef BossFight het volgende:

    [..]

    Niet zo miepen dan!
    Het was een mooie aansluiting op m'n MBO-opleiding
    bassieVLwoensdag 19 december 2007 @ 15:57
    de BI heeft toch niet zo heel veel te maken met computers? In Eindhoven lag de nadruk meer op de bedrijfskunde.
    Dalamarwoensdag 19 december 2007 @ 16:13
    quote:
    Op woensdag 19 december 2007 12:34 schreef BossFight het volgende:

    [..]

    Niks helaas.
    Dat is mooi man!
    Computers zijn leuk.
    So true
    Ritchiewoensdag 19 december 2007 @ 16:54
    quote:
    Op woensdag 19 december 2007 12:34 schreef BossFight het volgende:

    [..]

    Niks helaas.
    Dat is mooi man!
    Computers zijn leuk.
    Nerd!
    Kuukskewoensdag 19 december 2007 @ 17:12
    Zo, smakelijk dineetje. .
    Asicswoensdag 19 december 2007 @ 18:25
    lekkel
    wat?
    hier lasagne
    tha_rizzowoensdag 19 december 2007 @ 18:52
    quote:
    Op woensdag 19 december 2007 15:57 schreef bassieVL het volgende:
    de BI heeft toch niet zo heel veel te maken met computers? In Eindhoven lag de nadruk meer op de bedrijfskunde.
    Daarom heb ik ook BI gekozen
    Ik houd van technologie, maar de fysieke arbeid met den computer ben ik na 't MBO zat.

    Maargoed, alleen morgen en vrijdag nog naar school en werken en dan is 't vakantie
    Jammer trouwens dat 't weer geen witte kerst wordt (mss wel in de slaapkamer van stelletjes, maar dat is een ander verhaal )
    tha_rizzowoensdag 19 december 2007 @ 18:55
    quote:
    Op woensdag 19 december 2007 17:12 schreef Kuukske het volgende:
    Zo, smakelijk dineetje. .
    Het is een "Diner" dus word 't "Dinertje"
    Frans woordje hè...
    veldmuiswoensdag 19 december 2007 @ 18:58
    Fransen. .
    JDudewoensdag 19 december 2007 @ 19:04
    quote:
    Op woensdag 19 december 2007 18:55 schreef tha_rizzo het volgende:

    [..]

    Het is een "Diner" dus word 't "Dinertje"
    Frans woordje hè...
    2. Taaltip van de week: 'dineetje/dinertje'
    Het verkleinwoord van 'diner' wordt geschreven als 'dineetje'. Verkleinwoorden van aan het Frans
    ontleende woorden worden zodanig aangepast dat een verkeerde uitspraak wordt voorkomen. De
    schrijfwijze 'dinertje' kan tot een verkeerde uitspraak leiden, namelijk met een r en een korte e-klank
    (rijmend op 'hertje'). Daarom wordt de klinker e verdubbeld en wordt de r achterwege gelaten, want die
    wordt niet uitgesproken. Deze argumenten zouden in principe ook voor het grondwoord 'diner' kunnen
    gelden, alleen daarvan weet iedereen dat het een Frans woord is dat op z'n Frans uitgesproken moet
    worden. Zodra je er het Nederlandse achtervoegsel -tje achter plakt, is dat echter niet meer zo duidelijk.
    Het Groene Boekje vermeldt naast 'dineetje' ook 'di.ner.tje'. Deze schrijfwijze is uitsluitend van toepassing
    als het woord wordt afgebroken aan het eind van een regel. Bij afbreking voor -tje wordt de tweede e een r
    (in 'diner-tje' zien we dus het oorspronkelijke 'diner' weer terug). Als we afbreken na di- wordt het 'dineetje'.
    Andere Franse woorden die in het Nederlands een aangepast verkleinwoord krijgen, zijn bijvoorbeeld
    'souvenir - souveniertje', 'depot - depootje', 'cliché - clicheetje'.

    http://www.taalpost.nl/texts/archief/pdf/taalpost_77.pdf
    tha_rizzowoensdag 19 december 2007 @ 19:05
    quote:
    Op woensdag 19 december 2007 19:04 schreef JDude het volgende:

    [..]

    2. Taaltip van de week: 'dineetje/dinertje'
    Het verkleinwoord van 'diner' wordt geschreven als 'dineetje'. Verkleinwoorden van aan het Frans
    ontleende woorden worden zodanig aangepast dat een verkeerde uitspraak wordt voorkomen. De
    schrijfwijze 'dinertje' kan tot een verkeerde uitspraak leiden, namelijk met een r en een korte e-klank
    (rijmend op 'hertje'). Daarom wordt de klinker e verdubbeld en wordt de r achterwege gelaten, want die
    wordt niet uitgesproken. Deze argumenten zouden in principe ook voor het grondwoord 'diner' kunnen
    gelden, alleen daarvan weet iedereen dat het een Frans woord is dat op z'n Frans uitgesproken moet
    worden. Zodra je er het Nederlandse achtervoegsel -tje achter plakt, is dat echter niet meer zo duidelijk.
    Het Groene Boekje vermeldt naast 'dineetje' ook 'di.ner.tje'. Deze schrijfwijze is uitsluitend van toepassing
    als het woord wordt afgebroken aan het eind van een regel. Bij afbreking voor -tje wordt de tweede e een r
    (in 'diner-tje' zien we dus het oorspronkelijke 'diner' weer terug). Als we afbreken na di- wordt het 'dineetje'.
    Andere Franse woorden die in het Nederlands een aangepast verkleinwoord krijgen, zijn bijvoorbeeld
    'souvenir - souveniertje', 'depot - depootje', 'cliché - clicheetje'.

    http://www.taalpost.nl/texts/archief/pdf/taalpost_77.pdf


    Ga deaud
    DutchieBrewoensdag 19 december 2007 @ 19:15
    quote:
    Op woensdag 19 december 2007 18:58 schreef veldmuis het volgende:
    Fransen. .

    Veldmuis .
    JDudewoensdag 19 december 2007 @ 19:15
    Veldmuis .
    DutchieBrewoensdag 19 december 2007 @ 19:16
    Ik houd van Fransen .. Naja .. van de Parijzenaren
    JDudewoensdag 19 december 2007 @ 19:19
    Parijs is zoeen toffe stad ja.
    Kuukskewoensdag 19 december 2007 @ 20:06
    JD. . Veldmuis. .
    JDudewoensdag 19 december 2007 @ 20:09
    Qkske!
    Kuukskewoensdag 19 december 2007 @ 20:11
    Stom alarm. En dat bleef maar gaan "Attentie, verlaat het gebouw via de nooduitgangen. Gebruik geen lift! Attention, please leave the building NOW! Do not use the elevators."
    Kuukskewoensdag 19 december 2007 @ 20:11
    Ik heb trouwens de automatische vakantiebeantwoorder al gereed. Morgenmiddag kan 'ie aan.
    veldmuiswoensdag 19 december 2007 @ 20:21
    Hallo! JD, jouw beurt!

    De heuvelpaupers!
    Kuukskewoensdag 19 december 2007 @ 20:21
    En verder heb ik weer weinig nieuws. Behalve dat ik geen zin meer heb en naar huis wil.
    Kuukskewoensdag 19 december 2007 @ 20:21
    quote:
    Op woensdag 19 december 2007 20:21 schreef veldmuis het volgende:
    Hallo! JD, jouw beurt!

    De heuvelpaupers!

    ALWEER?!!! Damn. .
    veldmuiswoensdag 19 december 2007 @ 20:22
    En de belastingbetaler maar betalen. .
    Snap niet dat de politie niet een keer hard ingrijpt ofzo
    Kuukskewoensdag 19 december 2007 @ 20:23
    Ja, belachelijk. Dat ze daar de boel afgraven tot aan de hel ofzo.
    Kuukskewoensdag 19 december 2007 @ 20:25
    Post nummer 39000. Voor jullie .
    Kuukskewoensdag 19 december 2007 @ 20:25
    Vorig jaar rond deze tijd had ik er 1000. Geloof ik .
    veldmuiswoensdag 19 december 2007 @ 20:31
    Je gaat me inhalen!
    Asicswoensdag 19 december 2007 @ 20:47
    heuvelpaupers
    JDudewoensdag 19 december 2007 @ 20:51
    39.000
    JDudewoensdag 19 december 2007 @ 20:51
    quote:
    Op woensdag 19 december 2007 20:23 schreef Kuukske het volgende:
    Ja, belachelijk. Dat ze daar de boel afgraven tot aan de hel ofzo.
    Kapotstampen die gasten .
    JDudewoensdag 19 december 2007 @ 20:52
    quote:
    Op woensdag 19 december 2007 20:22 schreef veldmuis het volgende:
    En de belastingbetaler maar betalen. .
    Snap niet dat de politie niet een keer hard ingrijpt ofzo
    Dan worden hun kleren vies .
    Asicswoensdag 19 december 2007 @ 20:53
    quote:
    Op woensdag 19 december 2007 20:51 schreef JDude het volgende:

    [..]

    Kapotstampen die gasten .
    veldmuiswoensdag 19 december 2007 @ 21:06
    quote:
    Op woensdag 19 december 2007 20:51 schreef JDude het volgende:

    [..]

    Kapotstampen die gasten .
    Misschien kent BossFight nog iemand.
    BossFightwoensdag 19 december 2007 @ 21:14
    ha-ha.
    veldmuiswoensdag 19 december 2007 @ 21:18
    quote:
    Op woensdag 19 december 2007 21:14 schreef BossFight het volgende:
    ha-ha.
    Ik dacht al dat je het geen lollers garpje vond.
    BossFightwoensdag 19 december 2007 @ 21:29
    Maar je kon het niet laten he?
    veldmuiswoensdag 19 december 2007 @ 21:31
    Wat jij zegt!
    Kuukskedonderdag 20 december 2007 @ 07:10
    Hallo. Vanmiddag vakantie ja .
    JDudedonderdag 20 december 2007 @ 07:26
    quote:
    Op donderdag 20 december 2007 07:10 schreef Kuukske het volgende:
    Hallo. Vanmiddag vakantie ja .
    Morgen pas .
    Kuukskedonderdag 20 december 2007 @ 07:28
    quote:
    Op donderdag 20 december 2007 07:26 schreef JDude het volgende:
    Morgen pas .
    Mwuhahahaha. .
    BossFightdonderdag 20 december 2007 @ 08:43
    Nog 1 dagje werken/uit den neusch eeten.
    De helft van de school is richting Dusseldorf dus het is lekker rustig.
    Op mijn gemak nog wat dingetjes afronden en dan eindelijk mijn welverdiende rust!
    bassieVLdonderdag 20 december 2007 @ 09:14
    Bijna vakantie.
    Kuukskedonderdag 20 december 2007 @ 09:15
    quote:
    Op donderdag 20 december 2007 08:43 schreef BossFight het volgende:
    Nog 1 dagje werken/uit den neusch eeten.
    De helft van de school is richting Dusseldorf dus het is lekker rustig.
    Op mijn gemak nog wat dingetjes afronden en dan eindelijk mijn welverdiende rust!
    Same here. .
    Kuukskedonderdag 20 december 2007 @ 15:37
    VAKAAAAANTIEEHIEIEIEIE.
    tha_rizzodonderdag 20 december 2007 @ 15:40
    quote:
    Op donderdag 20 december 2007 15:37 schreef Kuukske het volgende:
    VAKAAAAANTIEEHIEIEIEIE.
    Sterf

    Moet vanavond en vanacht nog werken, morgenochtend om 9uur weer op school zijn en dan ook nog morgenavond werken...

    Daarna pas vakantie

    Zijn er nog leuke vrouwen die me willen troosten?
    bassieVLdonderdag 20 december 2007 @ 15:41
    nog 60 minuten. waarvan 40 minuten borrel zijn.
    Kuukskedonderdag 20 december 2007 @ 15:42
    quote:
    Op donderdag 20 december 2007 15:40 schreef tha_rizzo het volgende:

    Zijn er nog leuke vrouwen die me willen troosten?
    Kijk rond op school.
    BossFightdonderdag 20 december 2007 @ 15:44
    Nog 45 minuten!
    Kuukskedonderdag 20 december 2007 @ 15:46
    Zo; de was draait. Straks spaghetti maken .
    BossFightdonderdag 20 december 2007 @ 15:50
    De was? Spaghetti?!
    BIER ZUIPEN GODVER!!!!!!!!!!!!!!!!!
    JDudedonderdag 20 december 2007 @ 15:54
    quote:
    Op donderdag 20 december 2007 15:50 schreef BossFight het volgende:
    BIER ZUIPEN GODVER!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Morgenavond, met m'n werk. [14.gif]
    BossFightdonderdag 20 december 2007 @ 15:55
    Vanavond met bakken zodat de baas morgen de lucht ruikt als ze me het kerstpakket geeft! HA!
    Kuukskedonderdag 20 december 2007 @ 15:57
    Ik drink niet meer.
    BossFightdonderdag 20 december 2007 @ 15:58
    Tis sund.
    Kuukskedonderdag 20 december 2007 @ 16:01
    Ik mis het niet.
    Ritchiedonderdag 20 december 2007 @ 16:41
    quote:
    Op donderdag 20 december 2007 15:57 schreef Kuukske het volgende:
    Ik drink niet meer.
    Ik drink niet minder!
    Ritchiedonderdag 20 december 2007 @ 16:42
    quote:
    Op donderdag 20 december 2007 15:54 schreef JDude het volgende:

    [..]

    Morgenavond, met m'n werk. [14.gif]
    Waar gaan jullie heen?
    -J-D-donderdag 20 december 2007 @ 16:43
    Eindelijk is dit naamtopic vol Dan kan ie zakken in mn MyAT list
    JDudedonderdag 20 december 2007 @ 16:48
    quote:
    Op donderdag 20 december 2007 16:42 schreef Ritchie het volgende:

    Waar gaan jullie heen?
    Publieke Werken.