quote:16 March Australia
23 March Malaysia
6 April Bahrain
27 April Spain
11 May Turkey
25 May Monaco
8 June Canada *
22 June France
6 July Great Britain
20 July Germany
3 August Hungary
24 August** Europe ***
7 September Belgium
14 September Italy
28 September** Singapore
12 October Japan
19 October China
2 November Brazil
* Provisional.
** Subject to circuit approval.
*** The 2008 European Grand Prix will take place in Valencia.
Alonso niet arrogant?! WTF?!quote:Op vrijdag 16 november 2007 00:02 schreef Tarado het volgende:
Schumi komt niet terug helaas en Alonso vind ik niet arrogant.
Hamilton wordt ook geen wereldkampioen volgend jaar maar hij is wel een super talent
De benzine was te koud volgens de regels. De teams zijn alleen niet bestraft omdat er geen sanctie voor staat. Uit het AD:quote:Op donderdag 15 november 2007 16:14 schreef Leatherface het volgende:
[..]
Njah, ik mag aannemen dat de jury zich eerst gaat buigen over de vraag of de benzine uberhaupt wel te koud was.
Als dat al niet met vaste criteria kon worden vastgesteld, kan ik me moeilijk voorstelllen dat de drie bolides ook maar gediskwalificeerd gaan worden.
En dat is precies datgene waar McLaren tegen protesteert: Wel illegaal, maar niet bestraft. Het gaat hier om een principekwestie. Ongeacht of het een andere wereldkampioen oplevert of niet.quote:Na de Grand Prix van Brazilië, waarin Raïkkönen op één punt verschil met Hamilton wereldkampioen werd, werd bij de Williams van Nico Rosberg (vierde) en de BMW’s van Robert Kubica (vijfde) en Nick Heidfeld (zesde) te koude benzine aangetroffen. Dat mag niet, omdat het voordeel zou geven. Het probleem was alleen dat er in het reglement niet staat beschreven welke straf er in dat geval dient te worden opgelegd. Dus besloten de stewards geen straf op te leggen.
Bijna helemaal met je post eens, maar McLaren claimt wel degelijk het wereldkampioenschap op grond van deze zaak. Dus geen principezaak want dan claim je diskwalifactie van de twee teams die de regels overtreden hebben ZONDER wijzigingen in de einduitslag van Hamilton. Het tegendeel is het geval.quote:Op vrijdag 16 november 2007 09:33 schreef sasquatsch het volgende:
[..]
De benzine was te koud volgens de regels. De teams zijn alleen niet bestraft omdat er geen sanctie voor staat. Uit het AD:
[..]
En dat is precies datgene waar McLaren tegen protesteert: Wel illegaal, maar niet bestraft. Het gaat hier om een principekwestie. Ongeacht of het een andere wereldkampioen oplevert of niet.
En voordat de mensen weer beginnen over de spionagezaak: De McLaren was niet illegaal (althans niet bewezen), alleen hebben sommige teamleden data van Ferrari gebruikt voor testen. Daarvoor zijn ze bestraft. Ze hoefden ook niet met een andere auto op de baan te verschijnen (in tegenstelling tot Arrows in het verleden, die een regelrechte kopie bleek te zijn van een Shadow).
BTW: Ik zou er vrede mee hebben als alleen de teams bestraft werden en de coureurs hun punten mogen houden (zoals in 1995).
De benzine was te koud volgens de meting van de FIA. Maar in de reglementen staat nergens dat de teams moeten uitgaan van die meteing, de reden dat ze eigen metingen uitvoeren. Als er dan meetverschillen ontstaan kan je daar niet voor straffen imo. Straf je wel dan alleen de teams, coureurs kun je hiervoor niet verantwoordelijk hoduen. Net als dat de McLaren coureurs schijnbaar niet aansprakelijk zijn in de spionagezaak (ondanks keiharde bewijzen).quote:Op vrijdag 16 november 2007 09:33 schreef sasquatsch het volgende:
[..]
De benzine was te koud volgens de regels. De teams zijn alleen niet bestraft omdat er geen sanctie voor staat. Uit het AD:
Het gaat niet of dat de coureurs verantwoordelijk zijn, maar of ze er voordeel van hadden. En in dit geval hadden ze dat! Daarom moeten ze uit de uitslag geschrapt worden.quote:Op vrijdag 16 november 2007 13:13 schreef sanger het volgende:
[..]
De benzine was te koud volgens de meting van de FIA. Maar in de reglementen staat nergens dat de teams moeten uitgaan van die meteing, de reden dat ze eigen metingen uitvoeren. Als er dan meetverschillen ontstaan kan je daar niet voor straffen imo. Straf je wel dan alleen de teams, coureurs kun je hiervoor niet verantwoordelijk hoduen. Net als dat de McLaren coureurs schijnbaar niet aansprakelijk zijn in de spionagezaak (ondanks keiharde bewijzen).
Lees boven de quote waarom het niet hypocriet is. Het zou juist hypocriet zijn om te concluderen dat de wagens illegaal zijn, de coureurs er voordeel van hebben en er verder niets aan te doen.quote:Op vrijdag 16 november 2007 13:42 schreef voyeur het volgende:
Kijk hier voor een mooi staaltje pure hypocrisie van McLaren.
Dat gaat dus niet altijd op. Dat heeft het verleden uitgewezen.quote:Op vrijdag 16 november 2007 16:40 schreef sasquatsch het volgende:
[..]
Het gaat niet of dat de coureurs verantwoordelijk zijn, maar of ze er voordeel van hadden. En in dit geval hadden ze dat! Daarom moeten ze uit de uitslag geschrapt worden.
Immuniteit waarvoor? En waarom zouden McLaren rijders wel immuniteit moeten krijgen en een BMW of Williams coureur niet? De McLaren coureurs hebben ook voordeel gehaald uit de Ferrari info. Of ze daarvan bewust waren of niet.quote:En de McLaren rijders was immuniteit belooft, waardoor Alonso (en De La Rosa) niet bestraft is. Tegen Hamilton waren geen bewijzen.
Bronquote:Glock mag volgend jaar voor Toyota rijden
Timo Glock mag volgend jaar voor Toyota rijden. Zo heeft het Contract Recognition Board, een commissie die de contracten in de Formule 1 in de gaten houdt, besloten. Begin november werd bekend dat Toyota een overeenkomst met de regerend GP2-kampioen bij het CRB had ingediend. BMW-Sauber, waarvoor Glock dit jaar reserve- en testcoureur was, wilde de Duitser echter graag behouden en protesteerde.
Het Britse Autosport weet nu te melden dat het CRB heeft geoordeeld dat er voor Glock geen contractuele belemmeringen zijn om volgend jaar voor Toyota uit te komen. Voor BMW-Sauber zou dit betekenen dat zij opnieuw op zoek moet naar een nieuwe derde coureur, nu een bevestiging van Glock door Toyota niet ver weg lijkt en na het eerdere vertrek van Sebastian Vettel naar Scuderia Toro Rosso.
Glock zelf liet eerder al weten graag naar Toyota te willen gaan: "Ik ben BMW zeer dankbaar. Het team heeft me geholpen en ik heb het team geholpen. Ik heb me er altijd thuis gevoeld, maar nu is het tijd voor de volgende stap. Ik heb de kans om bij een ander groot team te kunnen racen. Dat is iets wat BMW me niet kan bieden."
In 2004 heeft Glock vier Formule 1-races gereden, in een Jordan-Ford.
Volgens pitpass.com verworpen en Kimi blijft kampioen.quote:Op vrijdag 16 november 2007 17:43 schreef Leatherface het volgende:
Is er al een uitspraak?
Dat, en dan het vervolg:quote:ING tevreden over eerste jaar in Formule 1
16 november 2007
ING is tevreden over haar eerste jaar als hoofdsponsor van Renault. Zo heeft Isabelle Conner, hoofd Formule 1 bij ING, laten weten. Naast sponsor van een team is de Nederlandse bankverzekeraar ook titelsponspor van de Grand Prix van België en de Grand Prix van Australië en doet zij veel aan baansponsoring bij de overige races.
"Onze eerste seizoen in de Formule 1 heeft onze verwachtingen overtroffen", zei Conner in een interview met de officiële Formule 1-website. "ING heeft er bewust voor gekozen om meteen op grote schaal in de Formule 1 te gaan sponsoren, om zo effectief mogelijk de wereldwijde bekendheid van ING te vergroten. Volgens eigen onderzoek hadden we de doelen die we onszelf hadden gesteld, al binnen een paar maanden bereikt, veel eerder dan we hadden verwacht."
Dan vraag ik mij serieus af wat de doelen zijn die ze dit jaar gesteld hebben en hoe ze gemeten hebben of ze die bereikt hebben.quote:Tijdens het tweede Formule 1-jaar hoopt ING niet alleen haar bekendheid verder te kunnen vergroten, maar ook meer klanten te kunnen verwelkomen. Conner: "Volgend jaar zullen we doorgaan met de sponsoring. We willen dan kijken of met de sponsoring ook meer klanten naar onze organisatie kunnen halen. Ik wil op dit moment nog niets verklappen over onze plannen voor volgend jaar, dat zal ik volgend jaar pas doen. ING zul je echter ook in 2008 erg vaak voorbij zien komen!"
bron: www.f1.gpupdate.net
Dat zal Kimi, Finland en Ferrari een pak van het hart zijn.quote:Op vrijdag 16 november 2007 18:34 schreef NED het volgende:
[..]
Volgens pitpass.com verworpen en Kimi blijft kampioen.
BBC bevestigd het nu ookquote:Op vrijdag 16 november 2007 19:02 schreef Leatherface het volgende:
Pitpass.com spreekt inderdaad over protest afgewezen. Het zou niet officieel zijn bevestigd. Maar volgens die site komt het van een goede bron.
Meer nieuws volgt ongetwijfeld snel.
quote:Op vrijdag 16 november 2007 21:10 schreef -Hans- het volgende:
Kimi blijft dus gewoon kampioen en McLaren verliest wederom..
Bronquote:BMW plan shoot-out for test role
BMW Sauber are considering holding a 'shoot-out' evaluation of test driver candidates at next month's Jerez test as they bid to find a replacement for Timo Glock, autosport.com has learned.
As we revealed yesterday, Glock is set to be confirmed as a Toyota race driver imminently, after Formula One's Contract Recognition Board ruled earlier this week that his ties to BMW Sauber were no longer valid.
Glock's move means that BMW Sauber now need to find a new test and reserve driver for next season, and BMW motorsport director Mario Theissen has hinted at the possibility that up to three candidates for the job could drive for them at Jerez so their potential can be evaluated.
"We might have one, two or maximum three guys in the car at the December test in Jerez, and then we should come to a decision before the end of the year," he said when asked by autosport.com about how soon he expected to make a decision about a new tester.
Theissen has been paying close attention to the Formula Three field at Macau this weekend, having famously signed Robert Kubica after seeing him finish runner-up in the 2005 event.
Speculation in the paddock has strongly linked British F3 champion Marko Asmer with the BMW Sauber test deal, and Theissen admitted the Estonian was a strong contender.
"He (Marko) would be a potential candidate for a future test drive, one of several I have to say," he said.
"Obviously I will have a closer look at who emerged from Formula BMW, because I know them from the past years and I want to see how they develop. And then there are a few others."
Champ Car racer and former Red Bull F1 driver Robert Doornbos has also been linked with the BMW role.
NED, het gaat vooral om naamsbekendheid, en klanten winnen. Onderzoeken geven ook de mogelijkheid aan te geven hoe men ING kent, en wat het überhaupt is. Er is gebleken dat dit sterk gestegen is in landen waar de naamsbekendheid niet erg hoog lag. Ook heeft men verschillende acties gekoppeld aan de sponsoring, en daar is erg goed mee gescored. En dat is terug te leiden naar cijfers, percentages en geld uiteraard.quote:Op vrijdag 16 november 2007 18:36 schreef NED het volgende:
[..]
Dat, en dan het vervolg:
[..]
Dan vraag ik mij serieus af wat de doelen zijn die ze dit jaar gesteld hebben en hoe ze gemeten hebben of ze die bereikt hebben.
Bronquote:Briatore: 60 percent chance of Alonso deal
Double Formula One world champion Fernando Alonso is 60 per cent certain to rejoin Renault next season, team boss Flavio Briatore said on Monday.
Spaniard Alonso split with McLaren this month after a bitter and controversial season where he finished third in the drivers' championship.
"Renault will definitely have different drivers next year. There is a 60 per cent chance Alonso will be with us," Briatore was quoted as saying on radio show GrParlamento by Italian news service ANSA.
Briatore's words appear to spell the end at Renault for drivers Giancarlo Fisichella and Heikki Kovalainen
"We have an advantage (in taking Alonso) because we know him. Between today and the day after tomorrow it will be decided," Italian Briatore added.
Toyota announced earlier on Monday that Germany's Timo Glock will race for them next season, replacing compatriot Ralf Schumacher and further narrowing Alonso's options.
Alonso left Renault for McLaren last year after winning back-to-back drivers' titles with the French team.
"When you marry, split up and get back together it is not easy," Briatore said.
He also commented on Formula One's new spy probe in which Renault have been charged with unauthorised possession of confidential McLaren information. The team have suspended an employee who had data on "old-style floppy discs".
"When we discovered everything, we informed McLaren and (world governing body) the FIA. We found out who had brought these disks. When you have a thousand employees it is difficult to notice what is happening," he said.
Bronquote:Toyota presenteert op 10 januari
Toyota presenteert op 10 januari de nieuwe auto, zo is dinsdagmiddag bekendgemaakt. De TF108 wordt op het hoofdkwartier van het team aan den volke getoond.
Evenals in voorgaande jaren houdt Toyota de presentatie van het nieuwe model op de fabriek in het Duitse Keulen. Wanneer de auto, waarmee Timo Glock en Jarno Trulli komend jaar aan de start komen, zijn eerste meters maakt is vooralsnog onduidelijk.
Toyota is het eerste team dat bekend heeft gemaakt wanneer het de nieuwe auto presenteert.
Bronquote:Ralf Schumacher haalt uit naar Toyota
Ex-Toyota-coureur Ralf Schumacher heeft in een interview met een Duitse krant felle kritiek geleverd op zijn oude team. De 32-jarige Duitser, die wordt vervangen door landgenoot Timo Glock, gaf aan het einde van het seizoen aan niet langer voor Toyota te willen rijden, omdat hij toe was aan een nieuwe uitdaging in de Formule 1. Naar nu blijkt had de zesvoudig racewinnaar meer redenen om zijn biezen te pakken.
Ralf snapt niet dat Toyota niet geprobeerd heeft om Ross Brawn aan te trekken. "Toyota is bij mijn weten het enige team dat niet eens met Ross wilde praten", zei Ralf tegen Express. "Ik bood het team aan om hen met Brawn in contact te brengen, maar ik kreeg daar geen reactie op. Er vond geen enkele ontmoeting plaats."
Schumacher vervolgde: "De structuur binnen het team van Toyota is heilig en daar kan niets aan veranderd worden. Op die manier kun je iemand als Ross Brawn natuurlijk nooit binnenhalen. Brawn had bij het team gewoon kandidaat moeten zijn, hij kon het team verder helpen, maar bij Toyota duldt men geen one-man-show."
Het is nog niet bekend wat Ralf Schumacher volgend jaar gaat doen.
Zo hé... Daar zitten wat verouderde dingetjes tussen zeg!quote:Op donderdag 15 november 2007 17:58 schreef buitenbeentje het volgende:
[ afbeelding ]
Vorige delen:
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
Alle Openingspost van de Grand Prix van 2007 tot nu toe
[F1]2007 ING Australian Grand Prix
[F1] 2007 Petronas Malaysian Grand Prix
[F1] Grand Prix of Bahrein 2007
[F1] Gran Premio de España Telefónica 2007
[F1] 2007 Grand Prix de Monaco
Formula 1 Grand Prix du Canada 2007
[F1] 2007 FORMULA 1 United States Grand Prix
[F1] Formula 1 Grand Prix de France
[F1]2007 Grand Prix of Europe
[F1]FORMULA 1 Magyar Nagydij 2007
2007 FORMULA 1 Petrol Ofisi Turkish Grand Prix
[F1] Grand Prix van Japan
>>>> moeten er hier niet nog wat bij?????
F1 nieuws portal:
- NewsNow
- NewsNow NL
- Formule 1 Race Report
- F1 Racing
- F1 Today
- Race Freaks
- F1 Freaks (under construction)
Onze boyz:
- Albers
- Doornbos
- Van der Garde
Official F1 Sites:
- Formula1
- FIA
- Live Timing
Teams:
- McLaren
- Renault
- Ferrari
- Honda
- BMW Sauber
- Toyota
- RedBull Racing
- Williams
- Scuderia Toro Rosso
- Spyker
- Super Aguri F1
Sporting Regulations
[PDF] 2007 sporting regulations - F1
[PDF] 2008 sporting regulations - F1
Testschema
[ afbeelding ]Wie staan er dit seizoen aan de start
Mclaren
01. Fernando Alonso
02. Lewis Hamilton
Renault
03. Giancarlo Fisichella
04. Heikki Kovalainen
Ferrari
05. Fellipe Massa
06. Kimi R�ikk�nen
Honda
07. Jenson Button
08. Rubens Barrichello
BMW
09. Nick Heidfeld
10. Robert Kubica
Toyota
11. Ralf Schumacher
12. Jarno Truli
Red Bull Racing
14. David Coulthard
15. Mark Webber
Williams
16. Nico Rosberg
17. Alexander Wurz
Scuderia Toro Rosso
18. Vitantonio Liuzzi
19. Sebastian Vettel
Spyker
20. Adrian Sutil
21. Sakon Yamamoto*
Super Aguri
22. Takuma Sato
23. Antony Davidson
NB. Sebastian Vettel verving Robert Kubica in de GP VS
* Vervanger van Christijan Albers. Op de N�rburgring was Markus Winkelhock de vervanger van Albers.
Standen na de GP van Italie:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
De voorlopige kalender met 18 races.
[..]
[ afbeelding ]*wijzigingen onder voorbehoud
Fok!Sport F1manager
De OP is hier te vinden
Zin om over F1 te chatten? kom dan gewoon naar het irc-kanaal #f1
Zie de IRC FAQ voor meer informatie.
deze preview wordt u mede mogelijk gemaakt door Sanger & WEST
DeOP is hier te vinden!
Opmerkingen en aanvullingen uiteraard welkom.![]()
idd, wat zeiden ze ook alweer toen ze instapte in de F1? Binnen 3 jaar willen we mee doen voor podiumplaatsen en binnen 4 tot 5 jaar willen we mee doen voor de wereldtitel.quote:Op dinsdag 20 november 2007 20:17 schreef _Administr8or_ het volgende:
Ik denk dat Ralf een goed punt heeft.
Zolang Toyota niks fundamenteels veranderd in de organisatie zullen ze nooit mee gaan doen met de top. Ze heben nu al jaren de tijd gehad om daarmee iets te bereiken en dat mislukt elke keer opnieuw.
Dat denk ik ook. Ik ben benieuwd wat Honda in 2009 gaat doen.quote:Ik denk ook dat Brawn inderdaad de juiste persoon zou zijn geweest om Toyota verder te helpen.
Not now....quote:Op woensdag 21 november 2007 00:28 schreef NED het volgende:
ps: Sally, het staat je vrij om de wiki aan te passen hoor
Vandaag danquote:
Zelfs Brawn zou niets kunnen uitrichten als Toyota niks fundamenteels verandert in de organisatie. Kijk maar naar Gascoyne. Die kreeg bij Toyota ook niet voor elkaar dat hij de organisatie naar zijn hand kon zetten.quote:Op dinsdag 20 november 2007 20:17 schreef _Administr8or_ het volgende:
Ik denk dat Ralf een goed punt heeft.
Zolang Toyota niks fundamenteels veranderd in de organisatie zullen ze nooit mee gaan doen met de top. Ze heben nu al jaren de tijd gehad om daarmee iets te bereiken en dat mislukt elke keer opnieuw.
Ik denk ook dat Brawn inderdaad de juiste persoon zou zijn geweest om Toyota verder te helpen.
Hebben ze volgens mij ook gezegd. Al is het op dit moment reëler om daar nog 2 nullen achter te zetten.quote:Op woensdag 21 november 2007 00:28 schreef NED het volgende:
[..]
idd, wat zeiden ze ook alweer toen ze instapte in de F1? Binnen 3 jaar willen we mee doen voor podiumplaatsen en binnen 4 tot 5 jaar willen we mee doen voor de wereldtitel.
Als ik me niet vrgis, ik kan er een jaartje naast zitten hoor, maar dergelijke uitspraken hebben ze destijds zeker gemaakt!
Bronquote:Teams to test slick tyres at Jerez
Bridgestone will supply Formula One teams with slick tyres during the upcoming test at the Jerez circuit in Spain, the Japanese manufacturer has confirmed.
It will be the first time all teams run with slicks following the introduction of grooved tyres at the start of the 1998 season.
Bridgestone, Formula One's sole tyre supplier, will supply each team with three sets of Potenza slick tyres to be used during the test at Jerez on 4-7 December.
The teams have agreed that any mileage completed during the test on slicks will be outside the scope of the testing committee agreement.
The test is aimed at looking at gathering data for the 2009 season, where slicks could return to the sport.
Bridgestone said, however, that it is too early to talk about its plans for 2009.
"Bridgestone are supplying these tyres as a response to a request from the teams and the testing committee, as the teams want to gain data as they look to the 2009 season," a Bridgestone spokesman told autosport.com.
"It is too early for Bridgestone to comment on our tyre range for the 2009 season, however we are always available to discuss ideas with the teams and the FIA."
The FIA, the sport's governing body, had plans to get slick tyres back into Formula One in 2008, but those plans were ditched to continue with the current grooved tyres.
Bronquote:BMW to launch new car in Munich
The BMW Sauber team will unveil their car for the 2008 season in Munich on January 14th, the German squad have confirmed.
The event will take place at the new BMW vehicle delivery centre in the immediate vicinity of the BMW Tower and Olympiapark in the German city.
BMW's new car, the F1.08, will then complete a roll-out at the Valencia circuit on January 15th.
Bron: http://www.racestart.nlquote:Richards ::"ProDrive staat niet aan de start in 2008" Wat velen al lang aan zagen komen is zojuist officieel bevestigd, ProDrive zal in 2008 niet aan de start verschijnen voor het wereldkampioenschap Formule 1. Daarmee staan er komend seizoen nog steeds elf teams op de startgrid in Melbourne.
Eigenaar van ProDrive en voormalig BAR Honda teambaas Dave Richards gaf tekst en uitleg, “Er is een rechtsstrijd gaande over onze entree in de Formule 1 en daarnaast loopt de nieuwe Concorde Agreement steeds vertraging op. We hebben de FIA verzocht om halverwege het seizoen in te stappen, maar dat is afgewezen. Daarom is er geen realistische kans dat ProdriveF1 in 2008 in de Formule 1 debuteert.”
Richards gaf wel te kennen te droom nog niet te hebben losgelaten en wil zich nu focussen op het seizoen 2009, “Eerst moeten we de status van onze inschrijving aanpassen en duidelijk maken bij de FIA. Daarna moeten we wachten op de nieuwe Concorde Agreement. Pas dan kunnen we onze opties bestuderen.”
“We hebben nog steeds de ambitie om aan de Formule 1 deel te nemen. Wij wilden echter met een klantenauto aan de start verschijnen en sindsdien zijn er veel rechtzaken tegen het gebruik van klantenauto’s. Ons hele plan werd aangevallen. Om het lot van mijn personeel niet in de handen te laten komen van een rechter hebben wij besloten om ons te herpakken in plaats van blind tegengas geven.”
Goed puntquote:Op woensdag 21 november 2007 14:02 schreef sasquatsch het volgende:
[..]
Zelfs Brawn zou niets kunnen uitrichten als Toyota niks fundamenteels verandert in de organisatie. Kijk maar naar Gascoyne. Die kreeg bij Toyota ook niet voor elkaar dat hij de organisatie naar zijn hand kon zetten.
Het grote verschil tussen Honda en Toyota is de cultuur. Daar waar Honda vooral een Europees team is, dat voortborduurt op de mensen van voorheen Tyrrell en Bar en nu een Japanse eigenaar heeft, is Toyota een echt Japans team met een heel andere cultuur, ook al lopen er enkele Europeanen rond. En dat verander je niet zo maar, ook al vragen de resultaten daarom.
Bronquote:Schumacher test tóch in Jerez
Afgelopen maand keerde Michael Schumacher na een jaar afwezigheid terug in de Formule 1. Voor eventjes dan. De Duitser testte twee dagen voor Ferrari,foto en reed twee keer de snelste tijd. Hij erkende al dat het heerlijk was om weer een F1-wagen te rijden, en dat is nu nog maar eens bevestigd. Ook de komende testweek, in Jerez, is Schumacher namelijk van de partij.
Dit maakte Ferrari vandaag bekend. Op welke dagen hij zal rijden is nog niet bekend, maar het zullen er waarschijnlijk opnieuw twee zijn. “We hebben nog geen programma opgesteld maar hij zal inderdaad een paar dagen in actie komen”, vertelde een woordvoerder over de zevenvoudig wereldkampioen.
Ferrari wil dus dankbaar gebruik maken voor de expertise van de Duitser. Het komende seizoen worden namelijk de nodige veranderingen doorgevoerd. De belangrijkste is wellicht die van de standaard-ecu. Daarbij komt ook de afschaffing van tractiecontrole en andere elektronische hulpmiddelen. Dit was tot de Grand Prix van Spanje in 2001 ook verboden en toen had Schumacher al bijna tien jaar Formule 1-ervaring.
Bronquote:Nieuwe Ferrari gereed in januari
De nieuwe Formule 1-wagen van Ferrari zal in januari klaar voor gebruik zijn. De nieuwe bolide, die een doorontwikkeling zal zijn van de F2007, zal zifotojn vuurdoop op 14 januari maken op het circuit van Jerez de la Fronteira. Het is daarmee niet het enige team dat dan met een nieuwe wagen komt: BMW Sauber zal in diezelfde week ook voor het eerst met zijn nieuwe wagen in actie komen.
Volgens Luca Baldisserri, de head of track activities van Ferrari, is er echter wel wat speciaal aan het debuut van de nieuwe bolide. “Het zal de eerste keer zijn dat er twee bolides klaar voor gebruik zijn”, liet hij optekenen in het Italiaanse La Stampa. Verder benadrukte hij dat, nu Kimi Raïkkönen titelverdediger is, geen voorkeursbehandeling zal krijgen.
“De hiërarchie zal op het circuit bepaald worden”, aldus Baldisserri. “Dat deden we ook toen Michael Schumacher voor ons reed. Rubens Barrichello eindigde 2003 bijvoorbeeld heel sterk en had goede papieren voor 2004. Michael won toen echter de eerste vijf races.
Baldisserri maakte tevens bekend dat Jean Todt, ondanks dat hij geen teambaas meer is, nog wel grands prix van de Scuderia zal bezoeken.
Ik ken het fenomeen uit de tijd dat ik bij Mitsubishi Motors Europe werkte. Daar was het zo erg dat de ondergeschikte Jap nooit eerder dan de baas naar huis ging, na het kofie halen eerst werd afgemeten welke het volste was om deze vervolgens aan de baas te geven en de baas altijd gelijk heeft.quote:Op donderdag 22 november 2007 17:16 schreef LeXX het volgende:
[..]
Goed puntDat Kaizen wat Toyota doet, en ook in het bedrijfsleven een trend aan het worden is, is geloof ik deels gebaseerd op de Japanse cultuur, waar er een groot verschil is tussen verschillende sociale "rangen", dus medewerker tegenover manager, tegenover directie bijvoorbeeld. Dit is waarschijnlijk ook gelijk het grootste struikelblok, uitgelegd als arrogantie van het management. Ik denk dat dat Gascoyne (als Jack Russell tussen Duitse Herders
) fataal is geworden.
Go Brawn, we kunnen naast BMW een vierde constructeur gebruiken die het vuur aan de schenen legt bij de topteams![]()
In een ander bericht staat dat Renault zich uit de F1 zal terugtrekken bij sancties, en ze hebben al een deal met Mecachrome gemaakt voor zgn motorenlevering. Dat voorspelt niet veel goeds!quote:'Renault had wel degelijk voordeel van spionage'
23 november 2007
Volgens een advocaat van McLaren heeft het team van Renault wel degelijk voordeel gehad van de onrechtmatig verkregen informatie die het team ontving via een oud-medewerker van het team uit Woking. Renault hield in een eerdere verklaring vol de informatie niet gebruikt te hebben.
"Het is duidelijk dat de informatie uitgebreid besproken is binnen Renault", zou de advocaat volgens persbureau Reuters hebben gezegd. "Daarvan hebben ze veel voordeel gehad en hiermee hebben ze op een oneerlijke manier een voorsprong verkregen."
De van McLaren overgekomen Phil Mackereth heeft in totaal meer dan 780 tekeningen van McLaren in de computers van Renault geladen. Mackereth is ontslagen toen zijn acties aan het licht kwamen. Renault moet zich op 6 december verantwoorden tegenover de World Motor Sport Council in Parijs.
Ligt eraan hoeveel Renault vraagtquote:Op maandag 26 november 2007 12:43 schreef TJDoornbos het volgende:
Heeft Richards (toch vriendje van Flavio uit bennetontijd??) geld genoeg om dat team te kopen??
Volgens mij hij persoonlijk niet zo. Maar Prodrive is best een succesvol bedrijf, en zal met een goed plan best een behoorlijke financiering los kunnen krijgen.quote:Op maandag 26 november 2007 13:06 schreef TJDoornbos het volgende:
bijdehandje, wil gewoon ff antwoord of Dave erg vermogend is want volgens mij valt dat reuze mee
Dat klopt, maar ik denk persoonlijk dat die twee 0,0 kans maken bij dat team.quote:Op woensdag 28 november 2007 15:12 schreef TJDoornbos het volgende:
Ze testen wel bij Force India hoorde ik!!
Ik vind dat iedere TD dat moet zeggen. Gewoon een daad stellen dan is Ralf zo wegquote:Op woensdag 28 november 2007 15:29 schreef sanger het volgende:
Ralf lijkt me niet waarschijnlijk. Gasgoyne heeft al aangegeven te vertrekken bij het team mocht Ralf komen.
Inderdaad ook dat nog ja.quote:Op woensdag 28 november 2007 15:29 schreef sanger het volgende:
Ralf lijkt me niet waarschijnlijk. Gasgoyne heeft al aangegeven te vertrekken bij het team mocht Ralf komen.
Ze zullen niet gemist gaan worden. Al is Ralf een cultheld.quote:Op woensdag 28 november 2007 15:05 schreef NED het volgende:
Dat laatste hoop ik van harte
Die twee zijn van geen enkele toegevoegde waarde voor de F1 voor mij persoonlijk dan
quote:F1- Alonso has Honda seat fitting - report
Posted in: Formula One By GMM on Nov 29, 2007 - 5:07:27 PM
(GMM) Fernando Alonso spent an entire day at Honda's Brackley factory this week and even had a seat fitting, reports from Germany on Thursday said.
Sport Bild claims that the double world champion, who is still yet to commit to a team for 2008 after splitting with McLaren, is 'nearing an agreement' with the Japanese outfit that recently tabbed Ross Brawn as its new team boss.
It is reported that the first approach to Alonso about possibly joining Honda was made by F1 chief executive Bernie Ecclestone, after the previously Nick Fry-led team embarrassingly netted a mere six points with its RA107 'earth car' this year.
Sport Bild said Alonso would take the place of Rubens Barrichello; the Brazilian veteran who would move to Honda's satellite team Super Aguri in 2008 as Takuma Sato's new teammate.
Alonso's manager Luis Garcia Abad on Thursday was not contactable.
Sport Bild observed: "With Brawn and Alonso, the fate of the Honda team would be secured".
quote:Honda move on the cards for Alonso
by Niamh O'Mahony, 29 November 2007
Fernando Alonso 'is nearing an agreement' with Honda for a race drive next season, according to reports in Germany.
More to follow...
Zou inderdaad lullig voor hem zijn, maar ze hebben geld nodig bij Super Aguri. Dus het was toch al twijfelachtig of hij wel kon blijven. En SA zal wel een leuke zak geld krijgen van Honda om Barrichello tijdelijk op te vangen.quote:Op donderdag 29 november 2007 18:42 schreef TJDoornbos het volgende:
Sow wat ga ik me doodlachen als Jens de vloer aanveegt met die Spaanse grappenmaker........
Zou het lullig vinden voor Davidson want die valt dan uit eindelijk buiten de boot!!
quote:Honda deny Alonso rumours
By Jonathan Noble Thursday, November 29th 2007, 18:19 GMT
Honda Racing denied reports emerging from Germany on Thursday that former world champion Fernando Alonso had visited the team's factory for a seat-fitting.
Speculation about Alonso's future had moved up a gear earlier in the day when separate stories fuelled rumours that Honda could now be a likely destination for the Spaniard.
A report in German publication Sport Bild suggested that Alonso was on the verge of a deal with Honda for 2008.
The story said that the double world champion had not only spent a day at the team's Brackley factory, but had, according to one of the newspaper's sources, even had a seat fitting.
In a separate development to the Bild story, Alonso also became linked with Honda Racing when wild speculation surfaced that Rubens Barrichello was today due to visit Super Aguri with Ross Brawn for a seat-fitting.
Like many of the rumours surrounding Alonso's plans, however, both stories proved not to be true.
Reacting to the Bild story, a Honda spokeswoman said: "Fernando has not visited our factory, and Honda Racing confirmed their drivers for the 2008 season back in July."
The Barrichello/Super Aguri also proved to be wide of the mark. Autosport.com understands that Brawn did indeed attend Super Aguri's Leafield factory, but with another member of Honda Racing staff and not a driver in tow.
Alonso's manager said recently that he was in no rush to finalise his 2008 plans.
quote:Doornbos to Land Test Ride with BMW ?
Posted by: Admin on Nov 30, 2007 - 06:16 AM
Javier Villa has been mentioned as a contender to become BMW-Sauber's primary test and reserve driver in 2008.
The 20-year-old Spaniard, who won three GP2 sprint races in 2007 and finished the series for the Racing Engineering team in sixth place, will "almost certainly" test for BMW in the near future, the sports daily Marca said on Friday.
Several other drivers are also rumoured to be in the running to replace the Toyota-bound Timo Glock at BMW.
The Hinwil based team is expected to make its decision in December, after a handful of candidates - possibly including the Estonian Marko Asmer, Willi Weber protege Nico Hulkenberg or Robert Doornbos - test at Jerez next week.
Marca reports that Villa, managed by Racing Engineering owner Alfonso de Orleans, and BMW-Sauber team officials met at the Formula BMW World Finals at Valencia last weekend.
Als hij echt die aanbieding van Newman Haas op zak heeft zal hij bijna ZEKER nog wel een jaartje in de Champcar blijvenquote:Op vrijdag 30 november 2007 12:26 schreef NED het volgende:
Doornbos kan wel testen, maar ik zie hem dit jaar nog niet instappen als coureur ergens.
Hij heeft zelf ook al aangegeven zich kostelijk te amuseren in de Champcar en wil daar minstens nog een jaar blijven
Ik ben benieuwdquote:Hamilton te zien op Top Gear
[30 november - 12:29]
McLaren-piloot Lewis Hamilton zal komende zondag te zien zijn op het Britse TV-programma Top Gear.
Het notabele autoprogramma, winnaar van een BAFTA en Emmy Award, is met miljoenen kijkers wereldwijd quasi zeker de meest populaire TV-uitzending over auto's.
Hamilton zal het in de show tegen de klok opnemen in een Suzuki Liana om te proberen de snelste ronde op het circuit te verbreken. Eerder ondernamen Nigel Mansell, Damon Hill, Mark Webber en Jenson Button al een poging om de snelste tijd te rijden op het Top Gear-circuit.
De uitzending is komende zondag te zien op BBC 2 om 21:00.
www.f1-club.be
Een quote over de jaren 50 van Froilan Gonzales, een reus van een vent, die behoorlijk boven de auto uitstak.quote:Op vrijdag 30 november 2007 12:32 schreef NED het volgende:
Paddock Quotables
"In my day the drivers were fat and the tires were skinny"
-- unknown
niet alleen bovenquote:Op vrijdag 30 november 2007 15:03 schreef sasquatsch het volgende:
[..]
Een quote over de jaren 50 van Froilan Gonzales, een reus van een vent, die behoorlijk boven de auto uitstak.
[ afbeelding ]
Ow kijk, dat wist ik niet. Thanksquote:Op vrijdag 30 november 2007 15:03 schreef sasquatsch het volgende:
[..]
Een quote over de jaren 50 van Froilan Gonzales, een reus van een vent, die behoorlijk boven de auto uitstak.
[ afbeelding ]
Tjsa, ik zie het nut er ook niet zo van in om in een auto te stappen waarvan je van te voren al weet dat je er waarschijnlijk nooit de titel mee zal kunnen halen. Komend jaar niet en het jaar erop iig zeker niet!quote:Coulthard: "Alonso zou een sabbatical kunnen nemen"
04 December, 11:03 | David Coulthard is nooit te beroerd zijn mening te laten horen. Zo ook in de kwestie-Alonso. De Spanjaard is na afgelopen seizoen opgestapt bij McLaren en is nog steeds op zoek naar een nieuwe werkgever. Renault en Red Bull Racing worden als mogelijke nieuwe teams genoemd. Coulthard stelt echter dat hij een overstap naar Red Bull niet logisch zou vinden en dat hij denkt dat de tweevoudig wereldkampioen er wel eens een jaartje tussenuit zou kunnen knijpen.
"Ik denk niet dat het een heel groot probleem voor hem zou zijn als hij er een jaartje tussen uit zou gaan," vertelt Coulthard op een persconferentie in de aanloop naar de Race of Champions. "Prost was de laatste die dat deed. Hij nam ook een sabbatical, kwam weer terug en werd direct wereldkampioen. Als je ervoor zorgt dat je in een van de beste auto's van het veld terugkomt, is er geen enkele reden waarom hij niet direct weer mee zou kunnen vechten om de wereldtitel."
Of Alonso dit zelf ook wil is nog niet bekend. Naar verluidt is de Spanjaard in gesprek met Renault, maar zijn ook Red Bull Racing en Toyota geïnteresseerd in de wereldkampioen van 2005 en 2006. Coulthard zelf zou het echter totaal niet logisch vinden als Alonso van een kampioenschapsteam als McLaren over zou stappen naar een team als Red Bull, waar hij met zeer grote waarschijnlijkheid niet kan vechten om overwinningen.
"Waarom zou Fernando McLaren moeten verlaten om dan over te stappen naar Red Bull Racing?" vraagt Coulthard zich openlijk af. "Als hij er niet van genoot om races te winnen bij McLaren, zal hij er zeker niet van genieten om geen races te winnen bij Red Bull. Het zal erg moeilijk voor hem worden om een andere auto dan de McLaren te vinden, waarin hij meer races kan winnen. Ik vind het nogal een vreemde manier om je carrière te managen."
bron: www.formule1wereld.nl
Van mij mogen ze per direct mee doen, maar uiteraard wel begrijpelijk (imo) dat ze in 2009 gewoon opnieuw moeten aanmelden om mee te mogen doen en dat dan opnieuw gekeken faat worden of ze aan alle eisen voldoenquote:Mosley: "Deelname Prodrive in 2009 niet zeker"
04 december 2007
Max Mosley, president van de autosportbond FIA, heeft laten weten dat de deelname van Prodrive aan het seizoen 2009 allerminst zeker is. Volgens Mosley betekent de toewijzing van een startbewijs voor 2008 niet dat het team van David Richards ook automatisch zal worden toegelaten tot het wereldkampioenschap van 2009.
Prodrive maakte onlangs bekend dat zij volgend jaar niet aan de start zal verschijnen, door alle onduidelijkheid rondom de legaliteit van de zogenoemde klantenauto, maar in 2009 alsnog in de Formule 1 hoopt te komen. Het Britse bedrijf had volgend jaar in de Formule 1 willen stappen met een McLaren-chassis en Mercedes-motor.
Mosley zei in een interview met The Paddock Magazine: "We kunnen Prodrive er niet van weerhouden om zich in te schrijven voor 2009. Richards heeft mij, op verzoek van zijn geldschieters, gevraagd, of wij een garantie kunnen geven dat zijn inschrijving voor 2009 opnieuw zal worden geaccepteerd. Ik heb hem verteld dat dat niet mogelijk is en dat hij gewoon weer het normale proces zal moeten doorlopen. Hij moet zich aanmelden en de FIA zal een beslissing nemen over zijn inschrijving."
Vorig jaar kreeg Prodrive de voorkeur boven tien andere inschrijvingen. Namen als Paul Stoddart en Trevor Carlin visten naast het net. Dat Prodrive nu besluit af te zien van deelname aan het seizoen 2008, zal volgens Mosley zonder gevolgen blijven. "Ze hebben 300.000 euro betaald. Dat geld zijn ze waarschijnlijk kwijt. Ik denk verder niet dat er een straf komt of dat er juridische stappen worden ondernomen."
bron: f1.gpupdate.net
Nou weet ik dat de coureurs van McLaren altijd hun beker bij een 1ste, 2de of derde plek moeten afstaan aan het team, maar hoe zit het met dergelijke awards die een McLaren coureur wint?quote:Hamilton grote winnaar Autosport Awards
Lewis Hamilton blijft geschiedenis schrijven. De McLaren-coureur is de eerste coureur ooit die het voor elkaar krijgt om drie Autosport Awards te winnen. De 22- jarige Brit werd niet alleen als Rookie of the year, maar ook tot beste Britse coureur en beste Internationale coureur van het jaar verkozen.
Hamilton, die in zijn debuutseizoen tweede werd, wordt nu bekroond met drie prestigieuze Autosport Awards. De McLaren-coureur, die de prijs van beste debutant overhandigd kreeg van zijn landgenoot en de wereldkampioen van 1997 Damon Hill, en de twee overige prijzen van Viviane Senna, de zuster van wijlen Ayrton Senna zei:
"Ik kan alleen maar zeggen dat ik erg trots ben om hier te zijn en ik ben er trots op om het team van McLaren te mogen vertegenwoordigen. Het is een genot om voor hen te racen, het is een droom die werkelijkheid werd. Deze award wil ik dus opdragen aan het team."
Toen Hamilton de prijs van beste nieuwkomer en beste Internationale coureur overhandigd kreeg door Viviane Senna zei hij: "Ik ben sprakeloos. Ayrton was zo belangrijk voor mij, ik keek altijd naar zijn video’s en dacht nooit dat ik iemand uit zijn dichte omgeving zou mogen ontmoeten."
Viviane Senna zei over Hamilton: "Lewis doet me denken aan mijn broer. Hij heeft dezelfde rijstijl en is ook een goed mens. Dat zie je aan zijn gezicht en ogen."
Ook Hamilton’s team viel in de prijzen, de MP4-22 werd namelijk verkozen tot beste auto van 2007.
bron: www.f1pits.net
quote:Op dinsdag 4 december 2007 11:54 schreef NED het volgende:
[..]
Van mij mogen ze per direct mee doen, maar uiteraard wel begrijpelijk (imo) dat ze in 2009 gewoon opnieuw moeten aanmelden om mee te mogen doen en dat dan opnieuw gekeken faat worden of ze aan alle eisen voldoen
quote:Volkswagen neemt mogelijk plaats van Prodrive F1 over
Nadat Prodrive afgelopen week bekend maakte officieel niet deel te zullen nemen in 2008 aan het wereldkampioenschap Formule 1 draaien de geruchtenmolens op volle toeren. Het nieuwste gerucht dat gaat in de paddock is dat Volkswagen mogelijk de licentie van Prodrive wil overnemen om zo in 2009 of 2010 haar intrede in de Formule 1 te maken.
Deze speculaties worden gevoed door het feit dat ex Formule 1-coureur Joachim Stuck voor de Duitse autofabrikant is aangesteld als 'Motorsport Representative'. Stuck is vrijwel elke Grand Prix aanwezig doordat hij commentaar verzorgt voor de Duitse televisie.
Bij zijn nieuwe baan bij Volkswagen zal hij het management van de Duitse autofabrikant voorzien van advies op strategisch gebied met betrekking tot de motorsport activiteiten. Eerder dit jaar maakte Volkswagen ook al haar entree in de Formule 3 Euroseries. Tijdens de laatste race van het seizoen reed Nederlander Carlo van Dam voor Volkswagen.
quote:Fisichella crasht met Force India-wagen in Jerez
Giancarlo Fisichella is vanochtend begonnen aan de testsessie op het Circuito de Jerez voor het team van Force India. Hoewel de test goed begon voor de Italiaan, officieel tot 31 december 2007 in dienst van Renault, werd rond elf uur de test afgebroken met een rode vlag.
Fisichella crashte de Force India-wagen in de grindbak en tegen de bandenstapels in de Curva Angel Nieto, de laatste sectie van het circuit. Voorlopig lijkt er weinig schade aan de wagen van Fisichella, de verwachting is dat hij aan het begin van de middag zijn testdag kan vervolgen.
bron: www.f1today.nl
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 | 2 J. Button Honda 01:19.155 65 3 P. de la Rosa McLaren 01:19.712 48 4 K. Räikkönen Ferrari 01:20.083 73 5 N. Piquet jr. Renault 01:20.366 66 6 S. Bourdais Scuderia Toro Rosso 01:20.615 97 7 G. Paffett McLaren 01:20.638 50 8 M. Webber Red Bull 01:20.682 65 9 M. Gené Ferrari 01:20.832 67 10 M. Conway Super Aguri 01:20.927 87 11 S. Vettel Scuderia Toro Rosso 01:21.086 45 12 J. Rossiter Super Aguri 01:21.246 71 13 T. Glock Toyota 01:21.336 69 14 G. Fisichella Force India F1 01:21.424 41 15 N. Hulkenberg Williams 01:21.556 28 16 F. Montagny Force India F1 01:21.559 65 17 K. Nakajima Williams 01:21.586 33 18 M. Asmer BMW 01:21.962 53 19 K. Kobayashi Toyota 01:22.186 111 20 J. Villa BMW 01:22.503 57 |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 | 2 D. Coulthard Red Bull 01:19.421 80 3 F. Massa Ferrari 01:19.761 97 4 K. Räikkönen Ferrari 01:19.779 87 5 P. de la Rosa McLaren 01:19.887 62 6 N. Piquet jr. Renault 01:19.982 71 7 C. Klien Force India F1 01:20.187 86 8 S. Vettel Toro Rosso 01:20.398 57 9 G. Fisichella Force India F1 01:20.470 102 10 R. Kubica BMW 01:20.487 118 11 T. Glock BMW 01:20.523 54 12 S. Bourdais Toro Rosso 01:20.533 75 13 N. Rosberg Williams 01:20.671 66 14 A. Zuber Honda 01:20.897 109 15 M. Webber Red Bull 01:20.944 41 16 N. Hulkenberg Williams 01:21.068 67 17 A. Davidson Super Aguri 01:21.076 74 18 R. Barrichello Honda 01:21.184 103 19 K. Kobayashi Toyota 01:21.699 118 20 N. Heidfeld BMW 01:22.875 93 |
Echt niet. Vandaag enkel Heidfeld...quote:
quote:Nick Heidfeld was not amused at the end of Wednesday's test at Jerez. The German busied himself with slicks and the aero package that comes under the rules for the 2009 Formula One season. The 2009 rules bring only half the downforce in comparison with today's rules and with slicks that are not up to temperature it is getting even worse. Heidfeld, who was the slowest man on track, was all but positive about the proposed changes for 2009.
Speaking with GPUpdate.net he said about his day of testing: "Today (Wednesday), we ran with the 2009 downforce, which will be around half as effective as the one we're driving with this season. If the slicks return, they won't give as much grip as you'd expect as we will also lose grip as there is less downforce, so we will be slower in 2009.
"If it will stay like this and the tyres will stay like this, it will be extremely dangerous in 2009. On my outlap I even thought about coming back in, because there were so many drivers flying past me. You feel like you're standing still compared to the others and it's very easy to spin the car. It's very, very dangerous."
Heidfeld suggest a better tyre might be the trick for more downforce in 2009 but isn't sure if that is going to happen. "Bridgestone could turn this around by making better tyres, but the question is: does it make sense for them?" Heidfeld said. "If there's another tyre supplier and there is competition, it would be solved. If the tyres become softer, it will help a lot. But I'm not a tyre expert, maybe the mixture of the compound should change, but like this, it will be extremely dangerous. They should change the tyres, or they should allow tyre heaters for 2009."
Next season the FIA will bann traction control on cars to make the races more interesting. But with the aero rules for 2009 and perhaps the return of slicks Heidfeld believes things won't get much easier. "Without traction control it's even worse, but if we would run with traction control (in 2009), it would still be very, very difficult. Even if the tyres are hot, you have so little grip with the new package. We have too much power and too little grip. I don't like it at all," a disappointed Heidfeld said.
Tis maar goed dat ie m bestuurd, en niet eraan sleuteltquote:Heidfeld suggest a better tyre might be the trick for more downforce
Het gaat erg goed met hem vandaagquote:Ralf Schumacher kent een tot nu toe weinig succesvolle testdag voor Force India. De Duitser crashte zojuist zijn wagen in bocht 8; precies dezelfde bocht waar Fisichella er in dezelfde wagen van de baan vloog op dinsdagochtend. Er zijn de afgelopen dagen al meerdere malen wagens afgeschoten in bocht 8. Ook nu is dat weer het geval. Hoeveel schade de Force India heeft opgelopen is nog niet duidelijk. Vanochtend viel de wagen van Ralf nog stil waarna hij enige tijd moest wachten tot hij weer in actie kon komen.
bron: f1today.nlquote:Renault schuldig bevonden, maar niet bestraft
De World Motor Sport Council (WMSC) heeft Renault schuldig bevonden aan spionage, maar de Franse renstal zal niet bestraft worden. Volgens de WMSC kan niet worden aangetoond dat Renault de geheime informatie die engineer Phil Mackareth meenam bij zijn overstap van McLaren heeft gebruikt.
McLaren was eerder dit jaar al betrokken bij een spionageschandaal. Chef-ontwerper Mike Coughlan van de Engelse renstal was in het bezit van vertrouwelijke informatie van Ferrari. De WMSC gaf destijds in eerste instantie ook geen straf aan McLaren, maar na een tweede hoorzitting in september kreeg het team alsnog een forse straf. McLaren werd uitgesloten van het constructeurkampioenschap, kreeg een boete van honderd miljoen dollar en moet de auto voor 2008 laten inspecteren door de internationale autosportbond FIA.
Bij de hoorzitting van vandaag in Monaco heeft de WMSC besloten om vooralsnog geen straf uit te delen aan Renault. In een verklaring meldt de FIA: “De WMSC kwam vandaag in Monaco bijeen voor een speciale vergadering. De World Council bevond Renault F1 schuldig aan het verbreken van artikel 151c, maar legt geen straf op. Een gedetailleerde versie van het oordeel zal morgen, 7 december 2007, volgen.”
Dus hoger beroep?quote:Op donderdag 6 december 2007 21:21 schreef sanger het volgende:
Zelfde straf dus als McLaren.
laten we het hopen, want de FIA zegt nu toch dat ze schuldig zijn aan het zelfde vergrijp waar McLaren voor veroordeeld is?quote:Op donderdag 6 december 2007 21:21 schreef sanger het volgende:
Zelfde straf dus als McLaren.
De FIA zegt dat het niet heeft kunnen bewijzen dat Renault er voordeel van heeft gehad. Als McLaren bewijzen heeft dat het wel zo is dan zullen ze in hoger beroep gaan dunkt me.quote:Op donderdag 6 december 2007 22:42 schreef kepler het volgende:
[..]
laten we het hopen, want de FIA zegt nu toch dat ze schuldig zijn aan het zelfde vergrijp waar McLaren voor veroordeeld is?
Het maakte in de zaak van McLaren ook niet uit of ze er wel of geen voordeel van hadden. Er was intentie tot het gebruik van die informatie en dat ze het vanwege technische verschillen niet konden toepassen doet hier niets aan af.quote:Op vrijdag 7 december 2007 09:35 schreef vw_caddy het volgende:
[..]
De FIA zegt dat het niet heeft kunnen bewijzen dat Renault er voordeel van heeft gehad. Als McLaren bewijzen heeft dat het wel zo is dan zullen ze in hoger beroep gaan dunkt me.
McLaren kreeg toch eerst ook geen straf?? Van McLaren was bewezen dat de data gebruikt was. Kijk maar naar de e-mail over het testen enzo.quote:Op vrijdag 7 december 2007 09:58 schreef sasquatsch het volgende:
[..]
Het maakte in de zaak van McLaren ook niet uit of ze er wel of geen voordeel van hadden. Er was intentie tot het gebruik van die informatie en dat ze het vanwege technische verschillen niet konden toepassen doet hier niets aan af.
Hetzelfde is het geval bij Renault. Het feit dat deze informatie op het Renault netwerk is gezet en dat informaite is gedeeld met anderen, is bij mij de intentie om het te gebruiken. Dat het volgens Whiting niet op de Renault zit (iets wat ze bij McLaren ook niet konden bewijzen) maakt (in mijn ogen) niet uit.
Zie ook: GrandPrix.com
Het blijft gewoon dezelfde case met verschillende straffen. En waarom? Dat zullen we moeten lezen in de transcripts, als deze beschikbaar komen. Maar of Renault moet alsnog bestraft worden, of McLaren vrijgesproken.
En wat dat hoger beroep betreft: Ferrari kon ook niet in hoger beroep, maar de FIA vroeg dit zelf aan om Ferrari tegemoet te komen. Ik betwijfel of ze dat hier ook zullen gaan doen. Het lijkt erop dat Ferrari en Renault zich alles kunnen permitteren en dat de 'prive' teams (o.a. McLaren) dit niet kunnen (en imho volgens de FIA het liefst moeten verdwijnen).
Adam Cooper op SpeedTVquote:Sources suggest that McLaren’s case was seriously weakened by a press briefing given on its behalf by its future PR boss, Matt Bishop. Although he is still a journalist and does not join the team until January, Bishop recently syndicated an e-mail to selected Internet and newspaper journalists outlining McLaren’s side of the story, with details about how much information was involved and who within Renault had seen it.
Some of that information proved to be inaccurate, notably the number of drawings involved, which has now been confirmed as four. At the behest of the FIA last night the team issued a clarification of certain points, although Bishop was not named as the journalist concerned. The contents of the briefing were discussed extensively in the hearing.
Flavio Briatore has made no secret of the fact that his team might consider legal action in response, and the fact that Renault has been found not guilty of using that information to improve its car would seem lend weight to his case.
Allereerst werd de informatie uit de email niet gebruikt door McLaren omdat dat technisch niet mogelijk was door de verschillen in de gewichtsverdeling. Uit de WMSC transcript:quote:Op vrijdag 7 december 2007 10:13 schreef sanger het volgende:
[..]
McLaren kreeg toch eerst ook geen straf?? Van McLaren was bewezen dat de data gebruikt was. Kijk maar naar de e-mail over het testen enzo.
Buiten dat ging niet de FIA in hoger beroep, maar heeft Ron Dennis dit zelf gevraagd. Ook is McLaren geen prive team.
Ten tweede was het wel de FIA die in hoger beroep ging tegen de vrijspraak van McLaren, omdat Ferrari dat niet konhttp://sport.fok.nl/f1/nieuws/40292.quote:Nigel TOZZI
You then used that information in the simulator, did you not?
Pedro DE LA ROSA
No, but I must tell you why. When Mike told me the figure, it was so radically different from ours
that there was no way that our care could ever achieve that. The whole philosophy of our car was
. We had managed to . There was no point. At the previous stage, I thought the information might be important and that we could try it in the simulator, but then the figures were so different.
Gekke wereld waar die Ralf in z'n eentje in leeft.quote:Ralf not interested in Force India drive
By Pablo Elizalde Friday, December 7th 2007, 10:08 GMT
Ralf Schumacher testing for Force IndiaRalf Schumacher has said he is not interested in driving for the Force India team after testing for them at Jerez on Thursday.
The German, the younger brother of seven-time champion Michael, was believed to be one of the drivers in contention for the remaining seat at Force India following his exit from Toyota.
Schumacher tested for the team for the first time in Jerez yesterday, but endured a troubled day and finished at the bottom of the times.
Giancarlo Fisichella and Franck Montagny also tested for Force India this week, but Schumacher said the test was not a shoot-out.
He admitted, however, that he is not interested in racing for the Silverstone-based squad.
"It was not shoot-out," Schumacher told autosport.com after testing for the team. "I don't think I will be driving for Force India. I want to achieve something and I don't think I can do that with Force India.
"I am going home now and we will see."
Maar Renault doet het anders:quote:McLaren clarifies Renault spy claims
06 December 2007
McLaren has issued a statement clarifying the spy claims against Renault after the FIA asked the team to correct certain factual errors contained in a press briefing given on the team's behalf by one journalist concerning Renault.
The statement read as follows: In our briefing, we stated that there were 18 witness statements from Renault employees admitting that they had viewed McLaren confidential information. To the extent that this implied that 18 different Renault employees admitted viewing McLaren confidential information it was inaccurate. 13 Renault F1 employees provided 18 witness statements and 9 of them have so far admitted they viewed and discussed the confidential technical information belonging to McLaren.
We stated that the confidential information on computer disks was uploaded onto 11 Renault computers. This is not accurate. Mr Mackereth copied information onto 11 computer disks. The information on these 11 computer disks was uploaded by Renault IT staff in September 2006 onto Renault's T: drive and then transferred by Mr Mackereth to his personal home directory stored on Renault's network server. A back up copy of the material on Mr Mackereth's personal directory was made onto an unknown number of Renault's back up servers/tapes.
Our briefing could have been interpreted as suggesting that the Renault employees who admitted sight of McLaren Confidential Information all viewed it on computer screens.
Only Mr Mackereth and Mr Hardie admit viewing McLaren Confidential Information on Mr Mackereth's computer. The other seven employees who have admitted seeing McLaren Confidential Information admit seeing it in the form of computer print outs or hard copy documents.
We said that the information on the 11 computer disks taken by Mr Mackereth included 780 individual drawings.
This was an error. The information taken by Mr Mackereth on floppy disks, in hard copy form and by email amounts to 762 pages when printed out. The 11 computer disks included 18 individual technical drawings. Mr Mackereth also admits that he took hard copy drawings of McLaren's dampers.
We said that the McLaren information amounted to the "entire technical blueprint of the 2006 and 2007 McLaren car".
This requires clarification. The position is that, the McLaren drawings plus the information in a confidential MP4 - 22A Specification document taken by Mr Mackereth constitute a technical definition of the fundamental layout of the 2007 McLaren car and the technical details of its innovative and performance enhancing systems.
We are pleased to assist the FIA in making the above clear in advance of tomorrow's hearing.
quote:Renault consider legal action
Briatore threatens legal action over "very damaging" allegations
The latest spying scandal to afflict Formula One may have yet more ramifications after Renault team boss Flavio Briatore threatened to take McLaren to court on charges of defamation.
The indications are that Renault may escape serious punishment in Thursday's World Motor Sport Council meeting into the affair after it emerged on Wednesday that McLaren's original accusations were factually incorrect.
Briatore told The Daily Express: "A lot of very bad things have been said about us by McLaren in the last few weeks, very damaging.
"We will be cleared and once the verdict is announced we will consider legal action. Our reputation has been defamed."
The Enstone-based outfit are courting free agent Fernando Alonso and the consensus within the paddock is that a favourable ruling from the WMSC is crucial to Renault's hopes of convincing the twice World Champion to return to the team.
Fallout
However, the fallout from the spying scandal runs far deeper than the skirmish between McLaren and Renault and Alonso's future.
McLaren themselves were fined $100 million and thrown out of the 2007 Constructors' Championship in September after they were found guilty of possessing confidential Ferrari information.
And FIA president Max Mosley has reiterated that F1's governing body will be watching McLaren like a hawk next season so as to ensure that the British team designs their 2008 car without using any Ferrari data.
Moet je eens op de kentekenplaat letten.quote:Op vrijdag 7 december 2007 12:07 schreef Googolplexian het volgende:
Kimi Raikkonen And Michael Schumacher FIAT Commercial
speciale boodschap van Schumi 1 aan Schumi 2quote:Op vrijdag 7 december 2007 12:10 schreef ElmarO het volgende:
[..]
Moet je eens op de kentekenplaat letten.
quote:The full WMSC decision on Renault
Friday, December 7th 2007, 11:57 GMT
knip
Signed:
Max Mosley
FIA President
Monaco, 6 December 2007
quote:Op vrijdag 7 december 2007 13:05 schreef Googolplexian het volgende:
Met welke startnummers rijdt McLaren volgend jaar nou? 21 & 22?
Krijgen ze dan ook de kleinste pitbox?
Lullig ook voor Hamilton. Issie volgend jaar eerste rijder in het team, heeft ie nummer 21 i.p.v. de 2 van 2007.quote:
... ik snap het niet meer hoorquote:imposes no penalty due to the lack of evidence that the Championship has been affected
mjah, zo denk ik er ook over. Maar als je artikel 2 leest dan doet Renault het wel heel summier overkomen. Waarom kijken ze naar tekeningen waar ze niets aan hebben? Lekker makkelijk.quote:Op vrijdag 7 december 2007 13:10 schreef kepler het volgende:
[..]
... ik snap het niet meer hoorDit was toch ook niet bewezen bij McLaren
quote:2. Summary of main findings
2.1. It emerges from the written and oral submissions made (and it is admitted by Renault) that different Renault engineers received and considered four confidential McLaren drawings from Mackereth. In this regard Renault admits a breach of Article 151(c) of the International Sporting Code.
2.2. Mackereth took a much more significant volume of information from McLaren including some confidential information, some information that was not proprietary to McLaren and some personal financial information. The WMSC can be concerned only with what Renault had access to (rather than what Mackereth took) from McLaren as only the former could impact the FIA Formula One World Championship ("the Championship").
2.3. The WMSC has concluded that of the four drawings actually viewed by Renault's engineers, three were either of no use to Renault or were not in fact used by Renault. The fourth drawing (a drawing of McLaren's so-called 'J-damper') was used by Renault to try to have the system that they thought McLaren was using declared illegal. This failed because Renault had certain fundamental misunderstandings about the operation of the 'J-damper' system. This suggests that Renault's sight of the 'J-damper' drawing did not give Renault enough information to understand how it worked. In these circumstances, an affect on the Championship cannot be established.
2.4. Some of the key elements that the WMSC has considered are set out below. In light of the strong imperative in the interests of the sport to issue a swift ruling, the following does not constitute an exhaustive list of the elements considered nor does it purport to be a summary of all of the evidence put before the WMSC.
quote:Op vrijdag 7 december 2007 13:10 schreef Googolplexian het volgende:
[..]
Lullig ook voor Hamilton. Issie volgend jaar eerste rijder in het team, heeft ie nummer 21 i.p.v. de 2 van 2007.
Klopt, Massa heeft nr 2............maar kampioen met hoogste startnr. weet ik nietquote:Op vrijdag 7 december 2007 13:50 schreef Atreidez het volgende:
Ook al is ie tweede geworden in het WK, hij zou toch startnummer 3 krijgen? 2 gaat volgens mij naar de teammaat van de kampioen
Yup. 1 en 2 gaan naar het team waar de winnaar van de WDC voor rijdt. De rest gaat op basis van de constructeurs- en rijderskampioenschap. Dus Hamilton krijgt #22, Heidfeld krijgt nummer 3 en Kubica #4.quote:Op vrijdag 7 december 2007 13:50 schreef Atreidez het volgende:
Ook al is ie tweede geworden in het WK, hij zou toch startnummer 3 krijgen? 2 gaat volgens mij naar de teammaat van de kampioen
Ik vind het wel een duidelijk verschil met de McLaren/Ferrari zaak. Info is niet gebruikt én vooral:quote:
Ferrari heeft -lang geleden- toch een tijdje met 27 rondgereden?quote:Op vrijdag 7 december 2007 13:19 schreef sanger het volgende:
Meteen de kampioen met het hoogste startnummer ooit denk ik
Werden ze daarmee kampioen dan?quote:Op vrijdag 7 december 2007 17:20 schreef APK het volgende:
[..]
Ferrari heeft -lang geleden- toch een tijdje met 27 rondgereden?
Edit:![]()
[ afbeelding ]
quote:
Prost werd sowieso geen kampioen in een Ferrari. De laatste kampioen bij de rijders voor Ferrari voor het Schumacher-tijdperk was Scheckter in 1979 en in 1982 werden ze nog kampioen bij de constructeurs.quote:Op vrijdag 7 december 2007 18:57 schreef sanger het volgende:
[..]Die werd het alleen in een McLaren dacht ik
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 | 2 R. Kubica BMW 01:18.410 119 3 N. Rosberg Williams 01:18.796 97 4 M. Schumacher Ferrari 01:19.136 58 5 K. Nakajima Williams 01:19.611 76 6 T. Glock Toyota 01:19.961 58 7 F. Massa Ferrari 01:20.000 45 8 S. Bourdais Scuderia Toro Rosso 01:20.033 87 9 J. Trulli Toyota 01:20.229 69 10 D. Coulthard Red Bull 01:20.657 72 11 A. Davidson Super Aguri 01:20.821 102 12 T. Sato Super Aguri 01:21.092 84 13 M. Asmer BMW 01:21.333 80 14 G. van der Garde Force India F1 01:22.321 81 15 Roldan Rodriguez Force India F1 01:22.508 82 |
Ik hoop dat Massa nog gewoon wat worstelt met de missende TC anders is dit wel een denderend pak slaag door een gepensioneerde...quote:Op zaterdag 8 december 2007 14:34 schreef Atreidez het volgende:
Verassende laatste dag gister
[ code verwijderd ]
Was McLaren express 1 dag eerder opgehouden? En heeft iemand een bron voor testdagen van 2008? De kalander op f1racing houdt op met de laatste testdagen van 2007, deze week dus
quote:Rosberg signs with Williams through 2010
Posted 09 December 2007 at 10:52 GMT
Nico Rosberg has signed a new contract to keep racing for Williams until at least the end of 2010, a German newspaper revealed on Sunday.
"Oh yes, thank you," the 22-year-old responded when congratulated on the new two-year deal by Bild am Sonntag.
"That was supposed to be a secret," he laughed.
"I am looking forward to two more years here with Williams."
Rosberg had been linked with a switch to McLaren, but was always firmly under contract to his Oxfordshire based employer for 2008.
The young German admits that his deal for next season, signed before he made his grand prix debut last year, is not particularly lucrative.
"I wanted to come into Formula One at any price," Rosberg said. "Now Williams has decided to make me a great offer for 2009, and I have accepted it."
He says the financial terms of his new deal have improved "considerably".
*bron*quote:FIA gaat windtunnelgebruik aan banden leggen
De internationale autosportbond FIA is dit decennium vooral bezig geweest de uitgaven van Formule 1-teams terug te dringen. Ook voor het komende seizofotoen worden de nodige wijzigingen doorgevoerd: zo moet bijvoorbeeld een versnellingsbak vier grand-prixweekenden mee kunnen en rijden alle teams met dezelfde engine control unit.
Het was echter geen groot geheim dat de kosten die bespaard bleven door maatregelen op een ander gebied van de wagen weer werden uitgegeven. Teams gaven een astronomisch bedrag uit om uit een motor enkele paardenkrachten meer te halen omdat ze geen nieuwe motoren meer mochten bouwen en ook gaan de teams steeds meer en meer in de windtunnel testen. Enkele teams, zoals Force India, hebben bijvoorbeeld zelfs twee windtunnels.
Ook daar wil de FIA vanaf. Na een bijeenkomst van de World Motor Sport Council vrijdag in Monaco maakte het overkoepelende autosportorgaan namelijk een lijst ingrijpende wijzigingen bekend. Een team mag bijvoorbeeld nog maar een windtunnel hebben en die mag ‘slechts’ vijftien uur per dag worden gebruikt. Twee dagen in de week moet het ding uitstaan. Momenteel draaien de windtunnels van vrijwel alle teams ‘24/7’: 24 uur per dag en zeven dagen in de week.
Niet alleen wil de FIA het uurgebruik verminderen, ook gaat de organisatie met reglementen komen over hoe de windtunnel gebruikt mag worden. De windsnelheid in de tunnel mag maximaal vijftig meter per seconde zijn en het automodel dat in de tunnel wordt geplaatst mag maximaal zestig procent de grootte hebben van een echte F1-wagen. Ook mogen er niet twee of meer modellen in de tunnel tegelijk worden geplaatst.
Om te voorkomen dat de windtunnel aangesloten wordt op computers die full time simulaties uitvoeren en dingen berekenen, een zogenaamd CFD-model, stelt de FIA een limiet, die nog nader moet worden bepaald, op de hoeveel mensen die met de windtunnel werken
Teams mogen niet meer rechte-lijnstesten uitvoeren en teams mogen alleen nog testen op circuits die door de FIA zijn goedgekeurd. Niet alleen dat wordt aan banden gelegd, ook wat er allemaal getest mag worden zal door de FIA worden teruggedrongen. Het gaat hier om aspecten die grote invloed op de wagen hebben, zoals het testen van bodywork, hydraulica, gewichtsverdeling, ophanging, remmen en nog wat kleine dingen. Ook stelt de FIA een maximum op het aantal mensen dat een F1-team mee mag nemen naar een testweek.
Hoewel heel veel dingen dus aan banden worden gelegd, komen er andere dingen voor in de plaats waar wél heel veel aandacht aan besteed mag worden. Vanaf 2009 moeten teams namelijk gebruik maken van het KERS-systeem, dat vrijkomende energie probeert opnieuw te gebruiken. Teams krijgen hierin alle vrijheid om mee te testen.
Meer details van de maatregelen van de FIA worden tijdens een bijeenkomst van teambazen op 11 januari bekend gemaakt.
En je kan wel raden waar al die teams nu al die miljoenen in gaan stoppen. Kortom, het zal wel haast niks opleveren qua kostenbesparing.quote:Op zondag 9 december 2007 15:42 schreef Tarado het volgende:
Echt belachelijk, wel een voordeel voor BMW, die ipv de windtunnel veel met computer simulaties doet.
Ik had juist gehoord dat Renault veel doet met computerberekeningen zonder een windtunnel te gebruikenquote:Op zondag 9 december 2007 15:42 schreef Tarado het volgende:
Echt belachelijk, wel een voordeel voor BMW, die ipv de windtunnel veel met computer simulaties doet.
Het zou prettig zijn als de F1 de regels voor 5 jaar bevriest, ik word gek van al die regelwijzigingen ieder jaar, ik ben zowiezo tegen iedere regel die de snelheid beperkt.
Ik ben benieuwdquote:FIA vindt bewijs bij 2008-McLaren van Ferrari
Het team van McLaren mag mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap 2008. Inspecteurs van de internationale autosportbond FIA hebben bij hun onderzoek aan de nieuwe auto voor volgend jaar blijkbaar genoeg bewijs gevonden dat de informatie van Ferrari is gebruikt bij het ontwerp van de nieuwe bolide en de autosportfederatie heeft besloten om McLaren op 14 februari 2008 opnieuw voor de World Motor Sport Council te laten verschijnen.
De FIA heeft McLaren-teambaas Ron Dennis laten weten welke aspecten van de nieuwe MP4-23 onder verdenking staan. Op die manier heeft de Engelse renstal nog twee maanden om de auto aan te passen om uitsluiting te voorkomen. FIA-voorzitter Max Mosley: “Dat valt onder de sportieve code. En dan is alles mogelijk. Van geen maatregel tot een reprimande of uitsluiting, het kan allemaal. Als er iets negatiefs gevonden wordt zal de straf dit keer echter wel voor iedereen van het team gelden, dus ook voor de coureurs.”
McLaren werd eerder dit jaar al bestraft door de World Motor Sport Councill in de spionagezaak met Ferrari. McLaren-ontwerper Mike Coughlan kreeg vertrouwelijke informatie van Ferrari-mechanic Nigel Stepney. Dat kostte McLaren het constructeurkampioenschap van 2007, daarnaast kreeg het team een boete van honderd miljoen dollar en moest het verplicht de nieuwe auto laten inspecteren door de FIA.
bron: www.f1today.nl
dat vind ik dus echt gezeik... Hoe maak ik de sport kapot les 1quote:Op zondag 9 december 2007 14:03 schreef _Administr8or_ het volgende:
[..]
*bron*
Gaat goed zo, nog even en de F1 is niet meer de koningsklasse van de autosport
ik ook benieuwd hoe de FIA naar de auto kijkt. Gebruiken ze pas Ferrari-kennis als de tekeningen 1:1 zijn? Of als ze er een beetje op lijken? En in hoeverre mogen ze er dan niet op lijken???quote:Op maandag 10 december 2007 09:32 schreef TJDoornbos het volgende:
Word er nog gekeken of andere teams het ook hebben want dan kan Mclaren zeggen ja leuk dat wij achtervleugels hebben die op Ferrari lijken maar wij zijn niet de enige zie o.a. BMW, Renault, STR, RBR en Honda
quote:Next year, double world champion Fernando Alonso will drive alongside Brazilian rookie Nelson Piquet Jr. They will be supported by Frenchman Romain Grosjean, reigning 2007 F3 Euroseries Champion and a product of Renault’s driver development scheme, in the role of test driver.
“Fernando and Nelsinho will form one of the most exciting driver line up of 2008,” commented Renault F1 Team Managing Director Flavio Briatore. “We are delighted to be welcoming Fernando back home to the team where he enjoyed his greatest success. His abilities as a driver and a team leader are well known, and we look forward to forging another strong partnership. What’s more, he knows the team well and how we operate; he will feel comfortable straight away in this environment. Nelsinho is one of the most promising young talents in motorsport. After his success in GP2, he has spent a year learning the ropes as our test driver and getting to know the team ; he is now ready to step up to the next level.”
ING Renault F1 Team President Bernard Rey commented: “The entire team has been working flat out over the past months to return to the front of the field, and a top-line driver line-up is essential to achieving our targets. Our recent technology investments, the return of Fernando Alonso to the team, and the promotion of Nelsinho Piquet, all signal our intent to return to winning ways next year. Renault is also delighted to welcome a talented, young Frenchman to the team as test driver.”
Fernando Alonso rejoins the Renault F1 Team after spending the 2007 season at McLaren-Mercedes. Alonso drove for the Renault F1 Team between 2003 and 2006, during which time he scored 15 Grand Prix victories and won two world championships, in 2005 and 2006. He will play a key role in the team’s efforts to return to the front of the field in 2008.
“I am delighted to be returning to Renault,” commented the 26 year-old Spaniard. “This is the team where I grew up as a driver in Formula 1. Now it is time for us to begin a new chapter together. I am very excited about working with this great team once more, and confident that together we can move back to the front of the field. Renault had a difficult year in 2007, but I know that the team has real strength in depth. I am confident they can produce a fast and competitive car and be back at the top in 2008.”
Nelson Piquet Jr will complete the team’s race driver line-up. The 22 year-old Brazilian spent 2007 as the Renault F1 Team’s test and reserve driver, after finishing runner-up in the 2006 GP2 series championship. He will make his F1 debut at the 2008 Australian Grand Prix.
“First of all, I want to thank Flavio and Renault for putting their confidence in me for 2008,” commented Nelsinho. “It is a fantastic opportunity to make my Formula 1 debut with one of the top teams on the grid, and alongside one of the very best drivers in the sport. This drive is something I have been working towards since the end of 2006, and I am proud that my performances as test driver have earned me this position. I am looking forward to teaming up with Fernando, and learning from him. As a rookie, there is no better way to start your career than to have a double world champion as your reference point.”
The team’s 2008 challenger, the Renault R28, will run for the first time at a three-day teams test in Valencia, Spain from 22 – 24 January. The car will be officially launched at Renault’s corporate communications headquarters in Paris, France on Thursday 31 January 2008.
A brief interview of Fernando Alonso is available for download from the team’s media website alongside with CV’s of Alonso, Piquet and Grosjean.
Of ze moeten kunnen aantonen dat het hun eigen ontwerpfilsofie is.quote:Op maandag 10 december 2007 11:01 schreef kepler het volgende:
[..]
ik ook benieuwd hoe de FIA naar de auto kijkt. Gebruiken ze pas Ferrari-kennis als de tekeningen 1:1 zijn? Of als ze er een beetje op lijken? En in hoeverre mogen ze er dan niet op lijken???
Lijkt me moeilijkDan moet McLaren dus de auto gaan ontwerpen en er dus ook op gaan letten dat ze niet per ongeluk iets ontwerpen wat op de Ferrari lijkt...
En je weet vooraf dat je in dienst van diezelfde grootverdiener moet rijden, en pas later alle updates en nieuwe specs krijgt....quote:Op maandag 10 december 2007 17:38 schreef NED het volgende:
Als Alonso 50 miljoen per jaar gaat verdienen, wat zouden ze Nelsinho dan geven?
En zou hij daar tevreden mee zijn?
Ik geloof er niks van dat meneer Piquet volgend jaar 25 miljoen bijgestort gaat krijgen. Bij lange na niet dunkt me.
Ook leuk, je zit in dezelfde auto als je collega-coureur, waarmee je toch samen als doel hebt om proberen de constructeurstitel binnen te slepen en je collega verdient zomaar eventjes 45 miljoen meer dan wat jij krijgt.
En dan denk ik dat Nelsinho die 5 miljoen per jaar ook niet gaat halen
Het is nog 94 dagen. Dus slaap ze.quote:Op maandag 10 december 2007 17:49 schreef NED het volgende:
Dat ook nog eens ja.
Als ik Piquet was zou ik aansturen op nog een jaartje wachten, wellicht 2, totdat die jankbal weg is en dan pas een racestoeltje bij Renault aannemen.
Maarja, van te voren weet je toch nooit hoe het loopt en wat nou het beste is voor zijn eigen carriere. Achteraf is makkelijk lullen natuurlijk.
Ik heb iig al weer zin in het nieuwe seizoen!
Hoeveel nachtjes slapen is dat nog precies? Dan kan ik namelijk al af gaan tellen![]()
Inderdaad jaquote:Op dinsdag 11 december 2007 01:21 schreef Atreidez het volgende:
De A1GP maakt t wel wat draaglijker tegenwoordig vind ik. A.s. weekend Zhuhai
quote:Michael Schumacher haalt hondje op met privéjet
KEULEN - Als we dan toch een privéjet op de oprit hebben staan, kunnen we die net zo goed gebruiken, moet ex-coureur Michael Schumacher hebben gedacht toen hij met het vliegtuigje een hondenwelpje in het Duitse Beieren ging ophalen.
De Kölner Espress meldde dinsdag dat de oud-racer met zijn vrouw Corinna en kinderen Gina Maria en Mick van zijn woonplaats in Zwitserland naar Coburg vloog om de jonge hond op te halen. Vanuit Coburg reed het gezin met een taxi naar de bevriende hondenfokster Silke Löffler in Kronach.
Samen zochten ze in een nest van vijf jonge Australische Shephards naar een nieuw hondje voor de kinderen. Ze noemen hem Ed. De familie heeft al twee Belgische herdershonden, Bonnie en Shiva.
Op de terugweg kon Schumacher het toch niet laten. De voormalige zevenvoudige wereldkampioen Formule-1 tikte de taxichauffeur op de schouder met de vraag of hijzelf niet even kon rijden. Dat liet de man zich geen twee keer zeggen. Hij stapte achterin en liet Schumacher het gaspedaal indrukken.
Kijk, daar begint het al.quote:Vijah Mallya eist resultaten van Gascoyne en Force India
Vijah Mallya, de eigenaar van het Force India-team, heeft de druk op zijn team meteen verhoogt. Vooral van chief technical officer Mike Gascoyne verwacht de Indiase teameigenaar veel. Mallya: “Ik heb tegen Mike gezegd dat hij een geweldige ontwerper is, maar ik eis wel resultaten van hem.”
Hij vervolgt: “Ik vroeg hem meteen wat hij daarvoor nodig heeft en hij noemde twee dingen. Ten eerste budget en ik heb hem een budget ter beschikking gesteld waar hij zich in kon vinden. Ten tweede meer technisch personeel. Mark Smith waarmee hij al eerder werkte is al aangesloten bij het team en Ian Hall komt in januari. Ik heb dus aan zijn wensen voldaan en nu moet hij mij de resultaten brengen. Dat is mijn manier van managen, ik dring me niet op aan mijn personeel en ik geef hun wat ze denken nodig te hebben. Maar ik hou mijn mensen dan ook verantwoordelijk als het geen resultaat oplevert.”
Mallya heeft het Force India-team één duidelijke opdracht meegegeven: “Bij de Grand Prix van India in 2010 moet er een Force India-auto op het podium eindigen. Dat is allemaal natuurlijk makkelijker gezegd dan gedaan, maar ik geeft het team alles wat ze nodig hebben. We hebben nu twee windtunnels die 24 uur per dag, zeven dagen in de week draaien. Ook daar wil ik resultaten van zien. Voor volgend jaar weet ik nog niet hoe ver we naar voren zullen staan. Ik wil in ieder geval niet op de laatste startrij staan, want dat is zo ver lopen.”
bron: www.f1today.nl
Alsof je met een privejet ook de crew en het vliegveld bezitquote:Op dinsdag 11 december 2007 18:18 schreef Atreidez het volgende:
Het was ze privejet.. alsof die zonder hem vertrekt
Dat niet, maar zo'n jet kan neem ik aan wel aangeven dat hij zn geplande start niet gaat halen dunkt me?!quote:Op donderdag 13 december 2007 12:28 schreef Googolplexian het volgende:
[..]
Alsof je met een privejet ook de crew en het vliegveld bezit
En gezien hij belasting ook makkelijk kan betalen woont hij nog in Duitsland?quote:Op donderdag 13 december 2007 12:32 schreef NED het volgende:
[..]
Dat niet, maar zo'n jet kan neem ik aan wel aangeven dat hij zn geplande start niet gaat halen dunkt me?!![]()
Daar zal dan hooguit een boete op staan die meneer Schumacher makkelijk kan betalen
Dat ie niet meer in Duitsland woont heeft er niets mee te maken of hij de belasting wel of niet kan betalen.quote:Op donderdag 13 december 2007 12:46 schreef Googolplexian het volgende:
[..]
En gezien hij belasting ook makkelijk kan betalen woont hij nog in Duitsland?
MAar lekker boeie dit!Nauwelijks voorpagina nieuws.
Bronquote:McLaren geeft fouten in eigen onderzoek toe
De geheime Ferrari-informatie is toch verder binnen McLaren verspreid dan het team tot nu toe heeft gezegd. In een brief aan de FIA erkent McLaren dat het het eigen onderzoek naar de spionagezaak tekortgeschoten heeft.
Uit de verklaring die McLaren zojuist heeft afgegeven gaat het team diep door het stof. ,,Als gevolg van het onderzoek dat de FIA heeft gedaan naar het bezit van Ferrari-data is gebleken dat deze informatie binnen het team breder verspreid was dan McLaren tot dusverre heeft toegegeven. Het spijt McLaren ten zeerste dat ons eigen onderzoek dit niet aan het licht heeft gebracht en wij hebben een brief aan de World Motorsport Council geschreven waarin wij hiervoor onze excuses aanbieden.”
,,Daarnaast heeft McLaren een brief aan de FIA gestuurd, welke in het belang van een transparant beleid bij deze door ons gepubliceerd wordt”, vervolgt de verklaring. ,,Het spijt ons dat dit aan het licht is gekomen door een onderzoek van de FIA, en niet door onze eigen bevindingen. Het FIA-onderzoek ondersteunt vooral de passage McLaren-personeel (...) was in het ongeoorloofd bezit van (...) technische informatie, afkomstig van Ferrari. Desondanks is niet vastgesteld dat deze informatioe gebruikt is voor de ontwikkeling van onze 2008-auto.”
McLaren sluit de brief af met een eigen voorstel aan de FIA. Omdat de Ferrari-data betrekking heeft op de versnellingsbak, het brandstofsysteem en het gebruik van kooldioxide in de banden, stelt McLaren voor om de ontwikkeling van deze drie items in overleg met de FIA voor een bepaalde periode op te schorten. Ook biedt het team aan om de kosten te dragen die de FIA heeft gemaakt voor het onderzoek naar het vermeende gebruik van Ferrari-informatie in de McLaren MP4-22 en MP4-23. In ruil voor de uitgestoken hand vraagt het team aan de FIA om 'deze pijnlijke zaak zo snel mogelijk af te ronden in het belang van ons team en in het belang van de Formule 1 in het algemeen.'
Hoewel de WMSC de zitting over de spionagezaak heeft opgeschort tot 14 februari, is er McLaren dus veel aan gelegen voor die tijd tot een oplossing te komen. Bovendien, zo belooft Martin Whitmarsh, CEO van McLaren en ondertekenaar van de brief, dat ,,McLaren er alles aan zal doen om de verstandhouding met de FIA zo snel mogelijk te verbeteren.”
Bronquote:Mutua Madrileña stopt sponsoring McLaren
Na Fernando Alonso is McLaren ook een Spaanse sponsor kwijt. De verzekeraar Mutua Madrileña heeft aangekondigd de sponsoring stop te zetten. Volgens het bedrijf staat dit besluit los van Alonso's vertrek.
Ook al heeft deze stap 'niets met het vertrek van Alonso te maken', zoals Mutua Madrileña in een verklaring beweert, het blijft een opmerkelijke beslissing. De firma verruilde tegelijk met Alonso Renault voor McLaren.
Daarnaast liep het contract met de renstal van Ron Dennis nog een jaar door, maar reeds in november zou al zijn besloten de samenwerking te beëindigen. Omdat de slechte relatie tussen Alonso en McLaren een negatief effect zou hebben op het imago van de verzekeraar.
Kort nadat begin november bekend was geworden dat Alonso McLaren zou verlaten, leek het er nog op dat Mutua Madrileña zou aanblijven als sponsor. De firma wenste Alonso namens McLaren alle succes toe voor de toekomst. Eerder had Dennis al verteld dat de sponsoren niet gerelateerd zijn aan de coureurs die voor McLaren uitkomen.
Of Mutua Madrileña Alonso nu volgt naar Renault is onbekend.
Lijkt mij persoonlijk een goede zaak.quote:FIA wil spionagezaak voor gezien houden
De FIA heeft verklaard dat het de spionagezaak tussen McLaren en Ferrari voor gezien wil houden. Daartoe heeft de FIA-president Max Mosley de goedkeuring gevraagd aan het FIA World Motor Sport Council.
De verklaring van de FIA komt er na een publieke verontschuldiging en de eigen opgezette acties van McLaren om ervoor te zorgen dat hun wagen voor volgend jaar geen intellectuele eigendom van Ferrari bevat.
"In het licht van de publieke verontschuldiging en de ondernomen acties bij McLaren, heeft de FIA-president aan de leden van het World Motor Sport Council om hun toestemming gevraagd om de hoorzitting - gepland voor 14 februari 2008 - op te schorten, en in het belang van de sport deze zaak voor gezien te houden," las de verklaring van de FIA.
De internationale automobielvereniging heeft ook "in het belang van de transparantie" een kopie beschikbaar gesteld van de bevindingen van de technische afgevaardigden van de FIA die belast waren met het onderzoek naar de legaliteit van de nieuwe McLaren-bolide.
De kopie van dat verslag downloadt u hier.
Bron: www.f1club.be
Dat Hulkenberg snel was in de A1 lag meer aan de auto dan aan de coureur. Hij (en Nieuw-Zeeland) werd gesteund door dezelfde engineer die het jaar ervoor zorgde voor een Franse overheersing. Of Premat en Lapierre moeten minstens net zo goed zijn (maar waar blijven die dan in de F1...)quote:Op donderdag 13 december 2007 19:57 schreef NED het volgende:
Die Hulkenberg was altijd verdomd snel in de A1GP.
Ik ookquote:Ik ben benieuwd wattie in die Williams paraat kan maken.
Dat hij nu bij Williams test komt vooral door het hypen van Hulkenberg door die manager.quote:1 ding staat voor mij iig vast. Die komt in de toekomst zeker nog aan de bak bij een topteam in de F1 en dattie een redelijk bekende manager heeft kan hem daar alleen maar bij helpen
Bronquote:McLaren plan no launch for new car
McLaren have no plans to hold a launch for their 2008 car, the team announced on Friday.
The team kicked off their 2007 campaign with a spectacular unveiling in Valencia, but on the back of a difficult season marred by the spying affair, the plans for 2008 will be much more low-key.
The MP4-23 will instead just be rolled out for a private test at Jerez in the middle of January.
A statement issued by the team, who confirmed that Heikki Kovalainen will join Lewis Hamilton in 2008, said: "The Vodafone McLaren Mercedes MP4-23 is scheduled to commence its on-track testing programme at an exclusive test at the Jerez circuit in Spain during the second week of January 2008.
"There are currently no plans for a launch presentation but the team will provide the media with photographs and further details about the car when it runs."
Handigquote:Hamilton raakt rijbewijs tijdelijk kwijt
McLaren-coureur Lewis Hamilton moet het een maand zonder rijbewijs stellen. Zo bericht persbureau Reuters dinsdag. De 22-jarige Brit reed bijna 200 kilometer per uur over een snelweg in Noord-Frankrijk, ter hoogte van het stadje Laon.
Hamilton werd geklokt op 196 kilometer per uur en werd meteen door de Franse politie aan de kant gezet. De Mercedes waarin hij reed, werd in beslag genomen. Ook moest de vice-wereldkampioen van 2007 een boete betalen van 600 euro. Volgens een woordvoerder van de Franse politie reageerde Hamilton erg vriendelijk.
In 2005 was Giancarlo Fisichella de laatste Formule 1-coureur die zijn rijbewijs moest inleveren. De Italiaan reed 148 kilometer per uur waar 60 is toegestaan.
Die tijden die veranderen zegt me niet zoveel. Dat van die benzine moeten we nog even kijken hoe dat dan uit gaat pakken, maar vooral dat laatste lijkt me echt een goeie zaak!quote:Kwalificatieformat gaat opnieuw veranderen![]()
De Formule 1 zal volgend jaar alweer een nieuw kwalificatieformat kennen. Dat voorstel werd in de schoot van de teams besproken en zal binnenkort officieel gemaakt worden door de FIA in het nieuwe sportieve reglement voor komend seizoen.
Stefano Domenicali, sportief directeur bij Ferrari, bevestigde de wijziging van de kwalificatieprocedure aan de Italiaanse pers.
“De kwalificatie zal opnieuw veranderd worden,” verklaarde Domenicali. “De eerste kwalificatiesessie zal nu 20 minuten duren in plaats van 15, de tweede sessie zal 15 minuten blijven terwijl de laatste sessie, Q3, ingekort wordt van 15 naar 10 minuten.”
In vergelijking met vorig jaar zullen de teams al bij aanvang van de eerste kwalificatiesessie moeten starten met hun benzinelading voor de race. Tijdens de hele kwalificatie mag er niet bijgetankt worden. Na afloop van de kwalificatie zal beslist worden in welke mate de wagens mogen bijgetankt worden.
Ook zal er geen reservewagen meer bestaan. Enkel de twee wagens voor de racerijders zijn toegelaten.
bron: www.f1-club.be
Beetje vreemde regel? Lijkt me moeilijk om dan nog een tactiek te bepalen als je niet weet hoeveel je mag bijtankenquote:Na afloop van de kwalificatie zal beslist worden in welke mate de wagens mogen bijgetankt worden.
Zal het dan juist niet saaier worden? Want mensen zullen minder op de limiet rijden en voorzichter gaan rijden... Voor de punten is het misschien een leuke regel, maar voor het racen zelf niet echt denk ikquote:Ook zal er geen reservewagen meer bestaan. Enkel de twee wagens voor de racerijders zijn toegelaten.
quote:Flavio Briatore's girlfriend has confirmed that she is due to marry the Renault team boss in 2008.
It was reported early this year that Briatore, who previously dated supermodel Naomi Campbell and has a daughter with Heidi Klum, had become engaged to 27-year-old Italian former 'Wonderbra' model Elisabetta Gregoraci.
She has now told the German celebrity magazine Bunte that they will become Mr and Mrs Briatore in May 2008.
"We are going now for a winter vacation, and after that we will begin preparations for our wedding," Gregoraci said.
Briatore, who is 57, revealed in August of last year that he had survived a brush with cancer.
"His long illness brought us together closely," Gregoraci explained. "Day and night, I was there for him."
Denk dat het bijtanken vooral zal afhangen van hoeveel ronden er tijdens de kwalificatie gereden worden. Iemand die meer ronden rijdt, zal dus meer mogen bijtanken.quote:Op donderdag 20 december 2007 10:05 schreef kepler het volgende:
[..]
Beetje vreemde regel? Lijkt me moeilijk om dan nog een tactiek te bepalen als je niet weet hoeveel je mag bijtanken
[..]
Zal het dan juist niet saaier worden? Want mensen zullen minder op de limiet rijden en voorzichter gaan rijden... Voor de punten is het misschien een leuke regel, maar voor het racen zelf niet echt denk ik
Careful what you wish for, matequote:Op donderdag 20 december 2007 10:23 schreef NED het volgende:
OMG!!! Ik wou dat ik een dikke pens en grijs haar had en voor Renault werkte!!!!![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
quote:"His long illness brought us together closely," Gregoraci explained. "Day and night, I was there for him I was after his money!!!."
dus gewoon iedereen begint met dezelfde hoeveelheid benzine aan de race? Dat is wel interessanter, kan je gelijk zien wie er sneller isquote:Op donderdag 20 december 2007 10:24 schreef sasquatsch het volgende:
[..]
Denk dat het bijtanken vooral zal afhangen van hoeveel ronden er tijdens de kwalificatie gereden worden. Iemand die meer ronden rijdt, zal dus meer mogen bijtanken.
Of zoals nu van te voren aangeven met hoeveel benzine er gereden wordt en na afloop tot aan deze hoeveelheid bijvullen.
quote:Op donderdag 20 december 2007 10:47 schreef kepler het volgende:
dus gewoon iedereen begint met dezelfde hoeveelheid benzine aan de race? Dat is wel interessanter, kan je gelijk zien wie er sneller is
Bronquote:Honda announce launch date of 2008 car
Honda Racing will launch their 2008 car on January 29, the team announced on Thursday.
After the disappointment of 2007, the Japanese manufacturer have high hopes that the RA108 will allow them to return to fighting near the front of the field next season.
The launch, which will be attended by CEO Nick Fry, team boss Ross Brawn, plus drivers Jenson Button and Rubens Barrichello, will take place at Honda Racing's Brackley headquarters.
Bronquote:Red Bull Racing confirm '08 car launch date
Red Bull Racing have announced they will launch their car at Jerez in Spain on January 16.
The RB4 will be unveiled at the open Formula One test, where Ferrari are also expected to run their 2008 car for the first time.
Red Bull Racing revealed the details of their launch with a time-lapse video of their factory on Youtube, which ended with the words: "Red Bull Racing have been working day and night to bring you the RB4."
Bronquote:'T-Mobile gaat BMW-Sauber sponsoren'
Volgens de Zwitserse media wordt er momenteel een overeenkomst tussen BMW-Sauber en het Duitse telecombedrijf T-Mobile voorbereid. Deze sponsoring zou ervoor moeten zorgen dat het bedrijf weer een betere naam krijgt, nadat het wegens meerdere dopingschandalen uit het wielrennen is gestapt.
Op 14 januari 2008 vindt in München de presentatie van de F1.08, de nieuwe bolide van het team, plaats. De verwachting is dat T-Mobile dan zal worden gepresenteerd als een van de nieuwe grote sponsoren, naast Petronas en Credit Suisse.
Ik denk persoonlijk dat Button nogal overrated is, geen idee of ik hier een hoop mensen mee tegen de schenen schop, maar dat is wat ik persoonlijk denk.quote:Fry: “Dankzij Brawn gelooft Button weer in een titel”
Honda-coureur Jenson Button heeft weer de hoop dat hij ooit wereldkampioen Formule 1 kan worden. Dat alles is te danken aan de komst van Ross Brawn als nieuwe teambaas. De Engelsman was jarenlang het meesterbrein achter de wereldtitels van Michael Schumacher en moet nu bij Honda hetzelfde bereiken als in zijn tijd bij Benetton en Ferrari.
Volgens Honda-directeur Nick Fry zorgt de aanwezigheid van Brawn in ieder geval voor geloof bij Button. “De loyaliteit van Jenson richting Honda is altijd bewonderenswaardig geweest. Hij is vanaf het begin één met het team en hij heeft altijd geloofd dat wij een winnende auto kunnen produceren. Maar tussen geloven en weten zit een wereld van verschil.”
“Voor de komst van Ross geloofden we erin, nu weten we dat we een auto kunnen maken die het kampioenschap kan winnen. De faciliteiten zijn geweldig, de infrastructuur is van topniveau en we hebben de beste mensen. Het is ook heel mooi dat Ross, iemand die weet hoe een goed team eruit ziet, ons een compliment gaf over de invulling van het team.”
bron: www.f1today.nl
de meest overrated coureur bij Honda is nog altijd Barrichello, laat hij eerst maar met pensioen gaan, verder ben ik met je eens dat Honda het komende jaar geen potten zal gaan breken. Button hoort wat mij betreft niet in het rijtje Raikonen, Alonso, Massa en Hamilton, hoewel ik bij die laatste nog mijn twijfels heb, hij heeft natuurlijk een schitterend seizoen achter de rug maar "cracked under pressure", eerst maar zien hoe hij er dit keer uit komt. Gunnen doe ik het Button ook, maar het mooiste zou zijn als Nelsinho Piquet de titel paktquote:Op maandag 24 december 2007 12:16 schreef NED het volgende:
[..]
Ik denk persoonlijk dat Button nogal overrated is, geen idee of ik hier een hoop mensen mee tegen de schenen schop, maar dat is wat ik persoonlijk denk.
Ik geloof niet dat een Ferrari of McLaren ooit een keer serieus met hem gepraat heeft over een overstap. Loyaliteit my ass, hij kon nergens anders terecht![]()
Overigens geloof ik ook niet dat Honda komend jaar al met een winnende auto op de proppen weet te komen. En het jaar erna moet Button eerst nog maar eens zien of hij dan nog altijd voor Honda rijdt.
Overigens zou ik het hem wel gunnen hoor, die wereldtitel, al is het alleen maar om Hamilton een hak te zetten!!
quote:]FIA confirm qualifying change
24 December, 2007
The FIA has confirmed a tweak to qualifying for 2008, which will see a lengthened Q1, balanced with a shortened Q3. The changes will also see teams unable to refuel their cars to Q3 levels, meaning drivers will begin races with the same amount of fuel as at the end of qualifying. Those who fail to make it into Q3 will continue to choose their fuel load at will, as usual.
Q3 has been shortened to 10 minutes, halving its original length of 20 when the knock-out format was introduced at the beginning of 2006. From round 11 of that season, Q3 was reduced to 15 minutes, with the fuel-burn phase of the session now being totally abolished, in an attempt to further improve the sport's environmental image. This will likely mean drivers will complete no more than six laps, during the course of the ten minutes, with longer circuits like Spa likely to see only one run by each driver. This compares to a total of 10 laps or more completed during the 2007 format.
The alterations were confirmed in the latest version of the 2008 Sporting Regulations, released on December 20th. Q1 was confirmed to run from 14.00 to 14.20 local time, increasing from its original length of 15 minutes. Then, from 14.27 to 14.42, Q2 will take place. Q3 will then commence at 14.50 for 10 minutes, with the usual knocking-out of six drivers from Q1 and six drivers from Q2.
Ik ben Button-fan, maar wat mij betreft hoort hij idd niet in dat rijtje thuis. Maaruh, wat doet Massa in dat rijtje??quote:Op maandag 24 december 2007 13:34 schreef Tarado het volgende:
Button hoort wat mij betreft niet in het rijtje Raikonen, Alonso, Massa en Hamilton, hoewel ik bij die laatste nog mijn twijfels heb, hij heeft natuurlijk een schitterend seizoen achter de rug maar "cracked under pressure", eerst maar zien hoe hij er dit keer uit komt.
Massa hoort wat mij betreft ook niet in dat rijtje thuis wat Tarado noemde. Hoort naar mijn idee eerder een Rosberg en/of Vettel in thuis.quote:Op maandag 24 december 2007 20:45 schreef Automatic_Rock het volgende:
[..]
Ik ben Button-fan, maar wat mij betreft hoort hij idd niet in dat rijtje thuis. Maaruh, wat doet Massa in dat rijtje??
Want Massa, Button, Heidfeld enzo zou ik weer wel in hetzelfde rijtje zetten
Bronquote:Sponsor to rejoin Alonso at Renault
Spanish sponsor Mutua Madrilena will reunite with Fernando Alonso at Renault in 2008, according to reports on Sunday.
In the footsteps of the 26-year-old double World Champion, the Madrid-based insurance company recently negotiated an end to its multi-season McLaren contract, but in a statement last week insisted that its decision to leave the team was not linked with Alonso's exit.
Mutua Madrilena had entered Formula One with Renault in early 2005, and opted to move with the Spaniard to McLaren at the end of last year.
Reports in Spain now indicate that the company has signed a new contract to be represented on the livery of the 2008-specification Renault R28.
Spain is represented twice on the 2008 F1 calendar; the usual Spanish Grand Prix in Barcelona, and for the first time in the eastern port city Valencia, where the European Grand Prix will be held in late August.
Mutua Madrilena's sponsorship value was earlier this year estimated at $5m per season, and in 2007 included branding on the MP4-22's front wing endplates, drivers' sleeves and helmets.
Grandprix.com.auquote:“Instead, we have decided to run the F1 race later on Sunday, moving the start time from 2pm to 3.30pm. We need to ensure all of our partners are comfortable with this and we’re working through that process now.
“Going later will benefit fans at Albert Park who will enjoy an even bigger day of entertainment and people watching the race live in other parts of the world…especially Europe where fans will be able to get up closer to breakfast time.”
Ik vind het eik wel prima hoor. Wat heb jij er dan op tegen WEST?quote:especially Europe where fans will be able to get up closer to breakfast time.”
juist, wat moet ik nu doen tussen pakweg 2:30 en 5:30quote:Op woensdag 26 december 2007 13:59 schreef rubbereend het volgende:
voor West sluit het nu beter aan op de kroegsluittijd denk ik
quote:Verstappen stapt over op Le Mans Series
27 december 2007
Jos Verstappen zal komend seizoen weer te zien zijn op diverse racecircuits. De voormalig Formule 1- en A1GP-coureur heeft voor komend seizoen een contract getekend om met een Porsche RS Spyder in actie te komen in de Le Mans Series, alsmede de 24 uur van Le Mans, mits Verstappens team wordt uitgenodigd.
Van Merkesteijn en Verstappen
Van Merkesteijn en Verstappen
Verstappen zal rijden voor Van Merksteijn Motorsport by Equipe Verschuur en zal Jeroen Bleekemolen en Peter van Merkesteijn als teamgenoten krijgen. "Ik verheug me erop om komend seizoen weer te kunnen racen, en dan natuurlijk vooral in de 24 uur van Le Mans. Dat is voor iedere coureur een hoogtepunt", zei Verstappen. "Het rijden van lange-afstandsraces met pitstops en rijderswissels is helemaal nieuw voor mij en ik zal dan ook nog veel moeten leren, maar ik heb er alle vertrouwen in dat dat gaat lukken. Porsche is natuurlijk een fantastisch merk met jarenlange ervaring en enorme successen in de autosport en ook het team bestaat uit mensen die weten hoe het op dit niveau werkt, dus wat dat betreft zijn alle factoren aanwezig."
Het is volgend jaar voor het eerst dat de Porsche RS Spyder in Europa aan de start verschijnt. Dit jaar won deze prototype nog acht van de twaalf races in de American Le Mans Series. Van Merksteijn Motorsport is een van de drie teams die van Porsche de kans hebben gekregen om deze auto in de Le Mans Series in te zetten.
De voorlopige kalender van de Le Mans Series omvat vijf races van elk 1000 kilometer, waarvan de eerste op 6 april plaatsvindt op het circuit van Barcelona. De 24 uur van Le Mans staan op het programma voor het weekend van 14 en 15 juni.
Voorafgaand aan het seizoen werkt Van Merksteijn Motorsport by Equipe Verschuur nog een uitgebreid testprogramma met de Porsche RS Spyder af, inclusief de officiële testdagen van de Le Mans Series op 2 en 3 maart op Paul Ricard.
Dit jaar reden verschillende voormalig Formule 1-coureurs in de Le Mans Series mee, waaronder Jan Lammers, Stephane Sarrazin, Pedro Lamy, Stefan Johansson en Jean-Christophe Boullion. In 2008 rijdt onder meer ook Olivier Panis mee.
Lekker belangrijk wat jij vind. Ik vind het een prima plan en denk dat ook mijn mening als zijnde alleen de mijne er niet toe doet maar dat jij of ik me bij de meerderheid moet aansluiten!!quote:Op woensdag 26 december 2007 17:45 schreef WEST het volgende:
[..]
juist, wat moet ik nu doen tussen pakweg 2:30 en 5:30
jou mening doet er niet toequote:Op donderdag 27 december 2007 11:30 schreef TJDoornbos het volgende:
[..]
Lekker belangrijk wat jij vind. Ik vind het een prima plan en denk dat ook mijn mening als zijnde alleen de mijne er niet toe doet maar dat jij of ik me bij de meerderheid moet aansluiten!!
Jij ook.quote:Op maandag 31 december 2007 11:40 schreef Automatic_Rock het volgende:
Iedereen hier ook alvast een hele fijne jaarwisseling gewenst![]()
Bronquote:Toyota en Kingfisher Airlines uit elkaar
Toyota en sponsor Kingfisher Airlines, de luchtvaartmaatschappij van de Indiase zakenman Vijay Mallya, hebben hun samenwerking voortijdig beëindigd. Zo heeft Toyota maandag bekendgemaakt. Mallya kan zich nu volledig gaan richten op Force India, het oude Spyker F1-team, waarvan hij mede-eigenaar is geworden.
Kingfisher Airlines sloot begin dit jaar een tweejarige sponsorovereenkomst met Toyota, maar beide partijen hebben in goed overleg besloten om na één jaar alweer uit elkaar te gaan. "Ik wil Kingfisher Airlines enorm bedanken voor de steun in het afgelopen jaar en wens Mallya veel succes met zijn nieuwe Formule 1-avontuur. Ik kijk ernaar uit om hem volgend seizoen weer tegen te komen, ook al is hij dan verbonden aan een rivaliserend team", liet Toyota-baas Tadashi Yamashina weten.
Op FTD is op 17-12 de officiele FIA DVD van seizoen 2007 gepost.quote:Op maandag 31 december 2007 12:12 schreef leroytje het volgende:
gisteren was op rtl7 het seizoensoverzicht op tv.
Heeft iemand deze toevallig ergens op de pc opgenomen?
Of misschien ergens op internet al gezien? hoor et graag.
volgens mij komt die vast nog wel op internet..., anders zet ik hem volgend jaar wel op internetquote:Op maandag 31 december 2007 12:12 schreef leroytje het volgende:
gisteren was op rtl7 het seizoensoverzicht op tv.
Heeft iemand deze toevallig ergens op de pc opgenomen?
Of misschien ergens op internet al gezien? hoor et graag.
nee, dat is het officiele jaaroverzicht van de FIA (is ook de moeite waard trouwensquote:Op maandag 31 december 2007 12:58 schreef NED het volgende:
[..]
Op FTD is op 17-12 de officiele FIA DVD van seizoen 2007 gepost.
Geen idee of dat hetzelfde is wat gister op TV was, maar die is iig erg goed
quote:Op donderdag 27 december 2007 15:08 schreef WEST het volgende:
[..]
jou mening doet er niet toe![]()
Moppelt iets over naakt bij het glazen huis staan
Bronquote:Toyota boss given 2010 deadline
Toyota team principal Tadashi Yamashina says he has until 2010 to turn the fortunes of the Japanese manufacturer around.
On the back of a disappointing 2007 campaign, where Jarno Trulli and Ralf Schumacher failed to score even a podium finish, Yamashina has admitted that the team cannot continue operating at their current level.
He is eyeing structural changes at Toyota to get the most out of their current staff as key to making improvements.
Although it is not clear what happens if the team do not make steps forward by the 2010 deadline, the pressure is obviously mounting on Toyota to start delivering results.
"To become stronger it is more important to improve the level of organization in general rather than to rely on the power of one person," said Yamashina in Toyota's annual Motorsport report.
"And my job is to mobilize the resources to achieve that. I have been given two more years. So, we will work and fight to make sure we prove ourselves in the 2008 season."
Yamashina blamed aerodynamics and the failure of the team to adapt well enough to Bridgestone's 2007 rubber as key factors in their problems.
"I think the biggest factor was aerodynamics, as it can be developed even further. Although we were able to achieve more than we targeted at the beginning of the year, 2008 will be the year to capitalize on what we have achieved this year for more improvement.
"Another important factor this year was that we failed to adapt to the change of tyres efficiently. Looking back over the season, we can see that our car was not hard enough on the tyres. It is better to be tough on the tyres and be faster. We can think of some reasons for this situation.
"Perhaps our car was too unstable because of the big change in downforce under braking, or we were too focused on aerodynamics and suspension design was compromised, and so on.
"By using tyres with very different characteristics this year, our sixth in Formula One, we were able to learn a great deal to help make a step forward toward the future. We will analyze the data during the winter and try not to make the same mistakes next season."
Yamashina said, however, that he was optimistic Toyota had learned where they had gone wrong this year.
"This year's experience brought home to me the fact that we have lot of work to do," he said. "We need to continue to push hard to arrive at the top. Our goal at the beginning of the year was to lead the second group and gradually reduce the gap between us and the two top teams, but in the end it was proved that we had been too optimistic.
"We studied our performances in 2007 and we believe we have found areas where we have to improve. We expect more from the aerodynamic side and also from an operational side but I am optimistic that the team knows what needs to be done to improve our performance."
Is die met commentaar van Olav?quote:Op maandag 31 december 2007 16:39 schreef WEST het volgende:
RTL jaaroverzicht staat ook op FTD
a.b.boneless daar zoeken
ja dat is met Mol. Volgens mij zit de drank nog steeds in je bloed Vosss NEDquote:Op dinsdag 1 januari 2008 12:21 schreef NED het volgende:
[..]
Is die met commentaar van Olav?
Die heb ik namelijk gemist omdat ik ergens aan het zuipen was.
Die van de FIA is iig zeker de moeite waard
ik heb Atreidez soms weinig zinnigs uit zijn mond cq. toetsenbord gezien maar in dit geval sluit ik mij volledig aan bij deze wijze woorden.quote:Op dinsdag 1 januari 2008 17:57 schreef Atreidez het volgende:
Beste wensen allemaal, dat t maar een mooi f1 jaar mag worden
quote:BMW Sauber mikt in 2008 op eerste overwinning
Team blikt vooruit op komend seizoen
[02-01] Van oudsher is BMW Sauber terughoudend met het doen van voorspellingen, maar voor 2008 durft sportief directeur Mario Theissen het wel aan: komend seizoen moet BMW Sauber voor het eerst een Grand Prix winnen.
Op de website van het team blikt Theissen alvast vooruit op het komende jaar. Doorgaans levert dat geen verrassende inzichten op en ook nu begint Theissen voorzichtig.
,,Het gat met de topteams moet worden gedicht”, begint de Duitser. Maar Theissen heeft ook een concretere wens: ,,We moeten we dit jaar onze eerste overwinning scoren.”
Ook Nick Heidfeld waagt een gokje. De coureur uit Mönchengladbach denkt dat het uitputtende gevecht dat Ferrari en McLaren in 2007 leverden, in het voordeel van BMW Sauber is geweest. ,,Zij moesten tot het laatst alles geven, terwijl wij ons al maanden bezighielden met de auto voor 2008."
,,Bovendien denk ik dat het verbod op traction control en launch control (een starthulpsysteem, red.) veel invloed krijgt. Er wordt meer gedrift, het is makkelijker om fouten te maken en er wordt meer ingehaald. Als je onder druk staat is het lastig rijden zonder deze hulpmiddelen. Ik denk dat het een heel interessant seizoen gaat worden.”
Zie je, ik ben niet de enige uit die mooie stad met wijze woorden.quote:Op dinsdag 1 januari 2008 23:42 schreef WEST het volgende:
[..]
ik heb Atreidez soms weinig zinnigs uit zijn mond cq. toetsenbord gezien maar in dit geval sluit ik mij volledig aan bij deze wijze woorden.
nee, jij behoort niet tot dat volkquote:Op woensdag 2 januari 2008 19:46 schreef 4-elements het volgende:
[..]
Zie je, ik ben niet de enige uit die mooie stad met wijze woorden.![]()
Die beginnen volgende week alquote:Op donderdag 3 januari 2008 09:31 schreef vingerplant het volgende:
Het zou mij eerlijk gezegd worst wezen wie in die rammelbak gaat rijden. Het zou wel leuk zijn als er iemand komt die Sutil eraf rijdt en dan het liefst een rookie. Adriaan zonder Bassie krijgt me een beetje teveel praatjes.
Nog een paar weekjes en dan gaan de teampresentaties weer beginnen. Ik heb hernieuwde hoop op een leuk seizoen, dankzij het afschaffen van TC. De F1 mag het nooit meer laten gebeuren mij na 75% van de races te laten afhaken
thnxquote:
quote:Hieronder een agenda op chronologische volgorde:
06 januari 2008
Scuderia Ferrari Marlboro
07 januari 2008
Vodafone McLaren-Mercedes
10 januari 2008
Panasonic Toyota Racing
14 januari 2008
BMW Sauber F1
16 januari 2008
Red Bull Racing
29 januari 2008
Honda Racing F1
31 januari 2008
ING Renault F1-team
De data van de andere teams volgens zsm.
quote:Ferrari. Todt on the way out?
Wednesday, 02 January 2008
With Ferrari presenting its 2008 car today in Fiorano, rumours that President Luca di Montezemolo and CEO Jean Todt are increasingly at odds with each other appear to be gaining momentum. As the Scuderia's sporting management has now been entrusted to Stefano Domenicali, one must wonder what role - if any - Todt will assume this season at the races... But the French manager's CEO status and overall implication with Ferrari may also be called into question in the near future.
With Ferrari presenting its 2008 car today in Fiorano, rumours that President Luca di Montezemolo and CEO Jean Todt are increasingly at odds with each other appear to be gaining momentum. As the Scuderia's sporting management has now been entrusted to Stefano Domenicali, one must wonder what role - if any - Todt will assume this season at the races... But the French manager's CEO status and overall implication with Ferrari may also be called into question in the near future.
Apparently, the Montezemolo-Todt relationship recently took a turn for the worse when several severe conflicts of interest involving the Todt family, and relating to Ferrari brand management, were recently brought to the Ferrari President's attention.
In the Middle-East, it is rumoured that Jean Todt is associated with an offshore company set up by businessman Luciano Secchi and linked to the Abu Dhabi Ferrari theme park currently under construction for an estimated $ 900 million !
On a second front, according to an article just published in the reputed french monthly F1 Magazine, a subsidiary of ART Grand Prix (the GP2 team partly owned by Ferrari CEO's son Nicolas Todt) tried to position itself as a de facto intermediary to co-ordinate the recently signed partnership between Ferrari and A1 GP, but without Luca di Montezemolo's consent...
No comments have yet emerged out of Maranello, but difficult times may lie ahead for Jean Todt in the coming months, or indeed the coming weeks...
Dat heeft Ferrari natuurlijk speciaal gedaan. Weten ze bij McLaren wat ze er snel af moeten halen.quote:Op donderdag 3 januari 2008 11:01 schreef TJDoornbos het volgende:
[..]
thnx
Elmar het is dus omgedraaid we zien eerst dat rooie ding en weten hoe de dag erna die zilvere bak eruit ziet!!
Naar Toyota ben ik op zich ook wel benieuwd. Kunnen we zien hoe weinig dat ding veranderd is ten op zichtte van de TF107.quote:Op donderdag 3 januari 2008 11:04 schreef TJDoornbos het volgende:
14 en 29 kijk ik naar uit
Thnx Sang
Weet niet of je het al wist, maar Williams houdt geen presentatie.quote:
Wist ik inderdaad alquote:Op donderdag 3 januari 2008 11:37 schreef ElmarO het volgende:
Weet niet of je het al wist, maar Williams houdt geen presentatie.![]()
quote:Op donderdag 3 januari 2008 11:04 schreef TJDoornbos het volgende:
14 en 29 kijk ik naar uit
Thnx Sang
Als ze de stijgende lijn doorzetten wel iigquote:Op donderdag 3 januari 2008 12:08 schreef TJDoornbos het volgende:
[..]
Denk dat die van de 14de een winnende wagen kan zijn,
Met slicks wordt er weer minder gedrift... Laat die banden maar lekker zo, ik heb er geen probleem meequote:Op donderdag 3 januari 2008 13:52 schreef Bernard0s het volgende:
Nu nog slicks eronder en het feest is compleet. .
weten we gelijk hoe de McLaren eruit komt te zienquote:
het kan erger, lang leve Rocardo Rosset; Spa 1998 http://www.youtube.com/watch?v=ayhiqdA_mf0quote:Op donderdag 3 januari 2008 13:44 schreef Atreidez het volgende:
Met Massa in de F1 was de sport zoiezo gevaarlijk![]()
En dan zullen we het maar niet over 2007 gaan hebben.quote:Op donderdag 3 januari 2008 14:10 schreef Automatic_Rock het volgende:
[..]
Als ze de stijgende lijn doorzetten wel iig
Alleen in de F1 stijgen de lijnen meestal niet in een rechte lijn helaas. Denk nog maar eens aan de geweldige Honda van 2004, en dan wat er in 2005 uit de fabriek kwam rollen
Wat een ongelooflijke kneus inderdaad.quote:Op donderdag 3 januari 2008 14:46 schreef rubbereend het volgende:
[..]
het kan erger, lang leve Rocardo Rosset; Spa 1998 http://www.youtube.com/watch?v=ayhiqdA_mf0
he een massale crash laat ik het gas niet loslaten
Slechter kan niet, dus het zal allicht beter gaan, maar of ze behalve Super Aguri ook andere teams achter zich zullen laten, bewijfel ik, in ieder geval niet in 2008quote:Op donderdag 3 januari 2008 13:26 schreef Bernard0s het volgende:
Het zal mij wel een worst wezen wie er bij Force India gaan rijden. Ik denk dat Force India met de financiele injectie van Mallya wel gaat presteren volgend jaar.
Dit is toch wel het nieuwtje van de dag, wat een ratje die Todt.quote:
Wat een pussie-verhaal. Veiligheidsnormen, sinds wanneer is dat echt belangrijk voor een coureur. "Nee, ik wil niets anders, want dat durf ik niet." Ik zal het een en ander wel romantiseren in mijn hoofd, maar een F1-coureur moet toch niet bang zijn om een keer gewond te raken. Ik denk dat meerdere F1-coureurs zo in een Dakar-wagen zou stappen. Meerdere F1-coureurs zijn Ralf ook voor gegaan. Ralf is kennelijk echt een van de mensen voor wie de snelheid en het racegevoel niet belangrijk is, maar puur het F1-spelletje en de secundaire voordelen van de F1. Jammer om dit soort zaken te zien. In een iets ander verband hebben we ook bericht gehad over racen in regen zonder electronische hulpmiddelen, en hoe gevaarlijk het allemaal wel niet wordt zonder die middelen. Ik heb zo het idee dat mensen die graag met hulpmiddelen rijden (om wat voor reden dan ook) graag naar het veiligheids-argument reiken. Ik vind dat jammer, want niets is zo mooi om een coureur puur op het hart een risico te zien nemen. Dan maar een paar keer een race uitstellen. Of misschien dat voor een regenrace TC ingeschakeld kan worden? Ik zie ze echter het liefst zonder allerlei hulpmiddelen rijden, en een race puur op eigen capaciteiten winnen. Daarbij komt dat in een regenrace, de coureurs in een mindere auto, zich echt kunnen laten zien. Al is dat mèt TC ook wel zo, al wel in mindere mate.quote:Ralf: "Ik heb nog geen concrete plannen"
03 januari 2008
Voormalig Toyota-coureur Ralf Schumacher stevent definitief af op een rustjaar. De 32-jarige Duitser is niet meer in de running voor een Formule 1-stoeltje en heeft ook nog geen plannen om in een andere raceklasse uit te gaan komen.
"Autosport is altijd een deel van mijn leven geweest en dat zal ook altijd zo blijven", zei Schumacher in een interview met Motorsport-Total.com. "In welke vorm dat zal zijn, dat is nog even afwachten. Ik heb nog geen aanbiedingen gekregen en ik heb nog geen concrete plannen, behalve dan dat ik het dit jaar rustig aan wil doen."
In het vraaggesprek met de Duitse website gaf Schumacher aan geen interesse te hebben in evenementen als de Dakar-rally, de 24 uur van Le Mans of de Indy 500. "Ik heb een geweldige tijd in de F1 gehad, maar ik heb ook veel ongelukken beleefd, of overleefd, hoe je het maar wil noemen. Als ik verder ga in de autosport, dan zal dat in de F1 zijn, of in een klasse waarin veiligsheidsnormen gehanteerd worden die vergelijkbaar zijn met die in de F1. Al het andere is voor mij onbespreekbaar."
Ben je nou helemaal besodemietert?! Natuurlijk niet!quote:Of misschien dat voor een regenrace TC ingeschakeld kan worden?
vroeger gebeurden erg toch ook geen vreselijke ongelukken in de regen?quote:Op vrijdag 4 januari 2008 00:34 schreef NED het volgende:
[..]
Ben je nou helemaal besodemietert?! Natuurlijk niet!
Juist zonder die TC en zeer zeker in de regenraces gaat het echt interessant worden.
Als we een aantal flinke regenbuien krijgen, dan geloof mij nu maar alvast dat we verrassende podiums gaan zien in 2008
ps: en die lul van een Massa zal daar dan wel niet op staan dunkt me zo
Vroeger gebeurde er ook vreselijke ongelukken zonder regenquote:Op vrijdag 4 januari 2008 00:39 schreef kepler het volgende:
[..]
vroeger gebeurden erg toch ook geen vreselijke ongelukken in de regen?
ik kan niet dansen...quote:Op vrijdag 4 januari 2008 07:25 schreef TJDoornbos het volgende:
Kunnen we niet massaal een regendans doen eind februari, begin maart!!
jaja die Ricardo Rossetquote:Op donderdag 3 januari 2008 14:46 schreef rubbereend het volgende:
[..]
het kan erger, lang leve Rocardo Rosset; Spa 1998 http://www.youtube.com/watch?v=ayhiqdA_mf0
he een massale crash laat ik het gas niet loslaten
quote:
Inderdaad. Het meest grote ongeluk gebeurde afgelopen seizoen toch echt op een droge baan. Dus voor Coulthard en co heb ik een tip:quote:Op vrijdag 4 januari 2008 04:17 schreef Automatic_Rock het volgende:
[..]
Vroeger gebeurde er ook vreselijke ongelukken zonder regen
* Danst ook mee.quote:
Ik bedoelde meer in de zin van indien het veiligheidsargument van de tegenstanders als legitiem wordt beschouwd. Voor hetzelfde geld gebeurt er een flinke crash tijdens een regenrace, en wordt dat aangehaald om TC terug te krijgen.quote:Op vrijdag 4 januari 2008 00:34 schreef NED het volgende:
[..]
Ben je nou helemaal besodemietert?! Natuurlijk niet!
Juist zonder die TC en zeer zeker in de regenraces gaat het echt interessant worden.
Als we een aantal flinke regenbuien krijgen, dan geloof mij nu maar alvast dat we verrassende podiums gaan zien in 2008
ps: en die lul van een Massa zal daar dan wel niet op staan dunkt me zo
Geen TC, geen stuurbekrachtiging. Sterker nog, werkelijk alles moet op eigen capaciteit gebeuren, inclusief voortstuwing; kansloos dus......Ok, remmen zijn dan wel weer bekrachtigende hulpmiddelen voor....quote:Op vrijdag 4 januari 2008 10:52 schreef ElmarO het volgende:
[..]
Inderdaad. Het meest grote ongeluk gebeurde afgelopen seizoen toch echt op een droge baan. Dus voor Coulthard en co heb ik een tip:
[ afbeelding ]
En dan nog een stuk of 21 en ze kunnen er races mee gaan houden.
[..]
* Danst ook mee.
quote:Op vrijdag 4 januari 2008 10:52 schreef ElmarO het volgende:
[..]
Inderdaad. Het meest grote ongeluk gebeurde afgelopen seizoen toch echt op een droge baan. Dus voor Coulthard en co heb ik een tip:
[ afbeelding ]
En dan nog een stuk of 21 en ze kunnen er races mee gaan houden.
[..]
* Danst ook mee.
De nachtrace gaat door ja.quote:Op vrijdag 4 januari 2008 10:53 schreef FU80 het volgende:
Geen TC lijkt me op zich niet slecht. Mocht er een zelfde situatie als Japan '07 zich voordoen kan ik me voorstellen dat er niet zo heel veel zullen finishen. Ik pleit voor TC tijdens regenraces.
Vast niet haalbaar maar wel uitdagend, een coureur de keuze laten maken voor een race voor een auto zonder TC met bijv. +50PK of met TC en het normale aantal PK's.
Gaat de nachtrace eigenlijk nog door?
Senna in de regen zonder TC nog mooier!!quote:Op vrijdag 4 januari 2008 14:32 schreef NED het volgende:
Ik wil Jos terug in de F1 in de regen en zonder TC!![]()
Joah okej daar heb je een punt, maar Jos kan je nu ook niet meer in F1 wagen zetten vrees ik!!quote:
Niet echt de mentaliteit die je zou moeten zoeken in een coureur, lijkt me. Fisichella geeft hiermee aan dat hij dus racet (hoe spel je dat?) om geld te verdienen, en als hij geld had, niet zou racen. Ook lijkt het me niet echt een handige uitspraak naar je fans toe, evenals potentiële teams die hem zouden willen, aangezien je toch liever iemand hebt die het vooral voor het werk doet, en daarmee bereid is tot het zetten van een extra stap en onderdeel uit te maken van het team. De kwaliteiten van de betreffende rijder moeten dan ook wel erg hoog liggen, wil je ondanks deze negatieve zaken hem toch tekenen. En wat Fisico betreft heb ik in deze daar geen vertrouwen in. Ik hoop niet dat hij het ook echt voelt zoals het over komt.quote:Fisichella wil niet betalen voor stoeltje
Giancarlo Fisichella heeft laten weten dat hij niet bereid is om te betalen voor een stoeltje in de Formule 1. De voormalig Renault-coureur lijkt onderweg naar een stoeltje bij Force India, het oude Spyker F1-team. Berichten dat hij 10 miljoen euro aan sponsoring mee zou moeten nemen, doet de Italiaan af als onzin.
"Ik betaal niet om te racen, ik word betaald om te racen", liet Fisichella in een korte verklaring op zijn eigen website weten. "Ik neem geen sponsors mee naar een team, een team neemt sponsors mee naar mij. Als ik tien miljoen euro op mijn bankrekening had gehad, dan zou ik wel thuis blijven en de Formule 1 op televisie volgen."
Fisichella maakte in 1996 zijn Formule 1-debuut, bij het team van Minardi.
quote:FIA reveals 2008 entry list
By Pablo Elizalde Friday, January 4th 2008, 14:38 GMT
Formula One's ruling body, the FIA, has made public the entry list for the 2008 Grand Prix season.
The list includes no surprises and confirms Kimi Raikkonen will drive the number one car next year after taking the drivers' title in 2007 with Ferrari. McLaren, who were disqualified from last year's constructors' championship, will use numbers 22 and 23. The entry list confirms Anthony Davidson will be retained by Super Aguri for 2008, while the second seat at Force India is the only spot left to be filled.
Scuderia Ferrari Marlboro
1. Kimi Raikkonen
2. Felipe Massa
BMW Sauber F1 Team
3. Nick Heidfeld
4. Robert Kubica
ING Renault F1 Team
5. Fernando Alonso
6. Nelson Piquet
AT&T Williams
7. Nico Rosberg
8. Kazuki Nakajima
Red Bull Racing
9. David Coulthard
10. Mark Webber
Panasonic Toyota Racing
11. Jarno Trulli
12. Timo Glock
Scuderia Toro Rosso
14. Sebastien Bourdais
15. Sebastian Vettel
Honda Racing F1 Team
16. Jenson Button
17. Rubens Barrichello
Super Aguri F1 Team
18. Takuma Sato
19. Anthony Davidson
Force India Formula One Team
20. Adrian Sutil
21. TBA
Vodafone McLaren Mercedes
22. Lewis Hamilton
23. Heikki Kovalainen
Als ie dan maar wel op regenbanden gaat rijden, en niet op z'n slicks.. Dat was zelfs voor onze Jos te lastigquote:Op vrijdag 4 januari 2008 14:32 schreef NED het volgende:
Ik wil Jos terug in de F1 in de regen en zonder TC!![]()
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |